|
3.5.2018 |
SK |
Úradný vestník Európskej únie |
L 113/10 |
ROZHODNUTIE KOMISIE (EÚ) 2018/672
z 15. decembra 2016
o dlhodobej vnútroštátnej schéme pomoci pre poľnohospodárstvo v severných regiónoch Fínska
[oznámené pod číslom C(2016) 8419]
(Iba fínske a švédske znenie je autentické)
EURÓPSKA KOMISIA,
so zreteľom na Zmluvu o fungovaní Európskej únie,
so zreteľom na Akt o pristúpení Fínska, Rakúska a Švédska k Európskej únii, a najmä na jeho článok 142,
keďže:
|
(1) |
Rozhodnutím 95/196/ES (1) Komisia schválila dlhodobú vnútroštátnu schému pomoci pre poľnohospodárstvo v severných regiónoch Fínska (ďalej len „schéma severskej pomoci“), ktorú oznámilo Fínsko v súlade s článkom 143 aktu o pristúpení na účely povolenia podľa článku 142 aktu o pristúpení. Rozhodnutie 95/196/ES bolo nahradené rozhodnutím Komisie K(2009) 3067 z 30. apríla 2009 (2). Uvedené rozhodnutie bolo naposledy zmenené rozhodnutím Komisie C(2015) 2790 z 30. apríla 2015. |
|
(2) |
Listom z 12. októbra 2015 Fínsko navrhlo, aby Komisia zmenila rozhodnutie K(2009) 3067 s cieľom zjednodušiť správu tejto schémy a zohľadniť zmeny v spoločnej poľnohospodárskej politike, ako aj ekonomický vývoj v poľnohospodárstve v severných regiónoch Fínska. Listom z 8. júna 2016 Fínsko upravilo návrh a zaslalo dodatočné informácie o poľnohospodárskej výrobe v jeho severných regiónoch. |
|
(3) |
Vzhľadom na zmeny rozhodnutia K(2009) 3067, ktoré z toho vyplývajú, a na počet predchádzajúcich zmien je vhodné nahradiť uvedené rozhodnutie novým rozhodnutím. |
|
(4) |
Cieľom dlhodobej štátnej pomoci uvedenej v článku 142 aktu o pristúpení je zabezpečiť udržanie poľnohospodárskej činnosti v severných regiónoch, ako stanovila Komisia. |
|
(5) |
So zreteľom na faktory uvedené v článku 142 ods. 1 a 2 aktu o pristúpení by sa vnútroštátna pomoc podľa uvedeného článku mala obmedziť na oblasti, ktoré sa nachádzajú severne od 62. rovnobežky alebo v jej blízkosti a sú vystavené vplyvu porovnateľných klimatických podmienok, ktoré obzvlášť sťažujú poľnohospodársku činnosť. Za príslušnú administratívnu jednotku by sa mala zvoliť obec (kunta), čo platí aj pre obce obklopené inými obcami v takých oblastiach, a to aj v prípade, že nespĺňajú tie isté požiadavky. |
|
(6) |
S cieľom uľahčiť správu schémy a skoordinovať ju s podporou podľa nariadení Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 1305/2013 (3) a (EÚ) č. 1307/2013 (4), ako aj s vnútroštátnymi schémami pomoci je vhodné zahrnúť do oblastí prijímajúcich pomoc v zmysle tohto rozhodnutia rovnaké obce ako tie, ktoré patria do oblasti vymedzenej podľa článku 32 ods. 2 druhého pododseku nariadenia (EÚ) č. 1305/2013 v rámci programu rozvoja vidieka pevninského Fínska na roky 2014 – 2020. |
|
(7) |
Referenčné obdobie, vo vzťahu ku ktorému by sa mal posudzovať rozvoj poľnohospodárskej výroby a úroveň celkovej podpory, by pri využití dostupných vnútroštátnych štatistík ako základu malo zostať rovnaké ako v rozhodnutí K(2009) 3067 a malo by sa týkať rokov 1991, 1992 a 1993, pokiaľ ide o poľnohospodársku výrobu. |
|
(8) |
V súlade s článkom 142 aktu o pristúpení by celková výška poskytnutej pomoci mala byť dostatočná na udržanie poľnohospodárskej činnosti v severných regiónoch Fínska, nesmie však viesť k celkovej podpore prevyšujúcej úroveň podpory v predvstupovom referenčnom období. Preto je pri určovaní maximálne povolenej výšky pomoci podľa uvedeného článku potrebné zohľadniť podporu príjmov v rámci spoločnej poľnohospodárskej politiky. Na základe údajov z roku 2016 by sa maximálna ročná výška pomoci, ktorá sa vypočíta ako priemer za 5-ročné obdobie od 1. januára 2017 do 31. decembra 2021, mala stanoviť na 563,9 milióna EUR. |
|
(9) |
Na zjednodušenie schémy severskej pomoci a poskytnutie flexibility Fínsku pri nasmerovaní pomoci do rôznych sektorov výroby, pri ktorom by bolo súčasne zabezpečené vyvážené rozdelenie pomoci medzi sektormi, by sa mala maximálna priemerná ročná výška pomoci rozdeliť medzi kategórie pomoci, ktorými sú chov hospodárskych zvierat, rastlinná výroba a iná severská pomoc. V prípade produkcie kravského mlieka je vhodné stanoviť samostatnú maximálnu priemernú ročnú výšku pomoci, ktorá je dostatočná na zachovanie produkcie v severných regiónoch Fínska. |
|
(10) |
Pomoc by sa mala vyplácať ročne na základe výrobných faktorov (dobytčích jednotiek a hektárov) v rámci celkových limitov stanovených v tomto rozhodnutí. |
|
(11) |
Pomoc pre soby by sa mala vyplácať na zviera a mala by byť obmedzená na tradičný počet sobov v severných regiónoch Fínska. Pokiaľ ide o skladovanie lesných plodov a húb, malo by sa umožniť vyplácanie pomoci na kg a v prípade prepravy mlieka a mäsa a nenahraditeľných služieb pre chov hospodárskych zvierat by sa pomoc mala vyplácať podľa vzniknutých nákladov po odpočítaní akýchkoľvek iných verejných platieb na pokrytie tých istých nákladov. |
|
(12) |
V prípade kravského mlieka by sa malo umožniť vyplácať pomoc na kg/mlieka, aby sa zachovali stimuly na efektívnu produkciu. |
|
(13) |
Z údajov o príjmoch poľnohospodárskych podnikov vo Fínsku vyplýva značná ročná nestálosť príjmov poľnohospodárskych podnikov v severných regiónoch, a to najmä od roku 2008. S cieľom urýchliť reakcie na nestálosť a udržať poľnohospodársku činnosť v severných regiónoch Fínska je vhodné povoliť Fínsku, aby na každý kalendárny rok určilo výšku pomoci na sektor v rámci kategórie pomoci a na výrobnú jednotku. |
|
(14) |
V tejto súvislosti by Fínsko malo rozlišovať pomoc vo svojich severných regiónoch a stanoviť ročnú výšku pomoci v závislosti od závažnosti prírodných znevýhodnení a iných objektívnych a transparentných odôvodnených kritérií týkajúcich sa cieľov uvedených v článku 142 ods. 3 treťom pododseku aktu o pristúpení, ktoré spočívajú v udržiavaní tradičnej prvovýroby a spracovania osobitne prispôsobených klimatickým podmienkam dotknutých regiónov, v zlepšení štruktúr výroby, odbytu a spracovania poľnohospodárskych výrobkov, uľahčení nakladania s nimi a zabezpečení ochrany životného prostredia a zachovania krajiny. |
|
(15) |
V záujme zabezpečenia pravidelných platieb v priebehu kalendárneho roku by sa Fínsku malo umožniť vyplácať pomoc za daný rok prostredníctvom záloh na základe počiatočných odhadov počtu výrobných faktorov a výrobných jednotiek a vyplácať pomoc na produkciu mlieka v mesačných splátkach na základe skutočnej produkcie. |
|
(16) |
Malo by sa zabrániť nadmernej kompenzácii výrobcov spätným získavaním neoprávnených platieb, a to najneskôr do 1. júna nasledujúceho roku. |
|
(17) |
Podľa článku 142 ods. 2 aktu o pristúpení by pomoc poskytovaná v zmysle tohto rozhodnutia nemala viesť k zvýšeniu celkovej výroby nad rámec tradičnej úrovne výroby v oblasti, na ktorú sa vzťahuje schéma severskej pomoci. |
|
(18) |
Preto je potrebné stanoviť maximálny ročný počet oprávnených výrobných faktorov pre každú kategóriu pomoci vrátane samostatného maximálneho počtu dojníc na úroveň zodpovedajúcu úrovni v referenčných obdobiach alebo nižšej úrovni. |
|
(19) |
Pokiaľ ide o počet dojníc, mal by sa zohľadňovať vývoj objemu produkcie podľa výrobného faktora od referenčných období. Maximálny oprávnený počet dojníc by sa mal preto stanoviť na základe priemernej produkcie na kravu v období od roku 2004 do roku 2013. |
|
(20) |
Pomoc na chov sobov, ich spracovanie a uvádzanie na trh by sa mala vyplácať tak, aby sa zabránilo nadmernej kompenzácii v spojení s pomocou poskytnutou v súlade s článkom 213 nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 1308/2013 (5). |
|
(21) |
Pokiaľ ide o rastlinnú výrobu, maximálna povolená plocha by mala byť 944 300 ha, ako sa uvádza v prílohe II k rozhodnutiu K(2009) 3067 zmenenému rozhodnutím C(2015) 2790, čím by sa umožnilo flexibilné využívanie poľnohospodárskej pôdy medzi rôznymi sektormi výroby, pričom uvedená plocha môže pozostávať z maximálne 481 200 ha trávneho porastu. |
|
(22) |
V prípade pestovania v skleníkoch by sa mala stanoviť samostatná maximálne povolená plocha na 203 ha, čo zodpovedá tradičnej ploche výroby v severných regiónoch Fínska. |
|
(23) |
Ak počet výrobných faktorov v kategórii presahuje maximálny počet v danom roku, počet oprávnených výrobných faktorov by sa mal znížiť o zodpovedajúci počet výrobných faktorov v kalendárnom roku nasledujúcom po roku, v ktorom bol maximálny počet prekročený. |
|
(24) |
V súlade s článkom 143 ods. 2 aktu o pristúpení má Fínsko poskytnúť Komisii informácie o vykonávaní a účinkoch pomoci. Aby bolo možné lepšie posúdiť dlhodobé účinky pomoci a s cieľom stanoviť úrovne pomoci ako 5-ročné priemery, je vhodné každých päť rokov predložiť správu o sociálno-ekonomických účinkoch pomoci a každoročne predkladať správy obsahujúce finančné a iné informácie o vykonávaní schémy potrebné na zabezpečenie plnenia podmienok stanovených v tomto rozhodnutí. |
|
(25) |
Fínsko by malo zaistiť prijatie vhodných kontrolných opatrení vo vzťahu k prijímateľom pomoci. S cieľom zabezpečiť účinnosť uvedených opatrení a transparentnosť pri vykonávaní schémy by tieto kontrolné opatrenia mali byť čo najviac zosúladené s tými, ktoré sa vykonávajú v rámci spoločnej poľnohospodárskej politiky. |
|
(26) |
Rozhodnutie K(2009) 3067 by sa preto malo zrušiť, |
PRIJALA TOTO ROZHODNUTIE:
Článok 1
Povolená pomoc
1. Od 1. januára 2017 do 31. decembra 2021 je Fínsko oprávnené uplatňovať dlhodobú schému pomoci pre poľnohospodárstvo v severných regiónoch pozostávajúcich z obecných jednotiek (kunta) uvedených v prílohe I.
2. Celková výška vyplatenej pomoci nesmie presiahnuť 563,9 milióna EUR za kalendárny rok, z čoho je najviac 216,9 milióna EUR určených na produkciu kravského mlieka. Tieto sumy sa považujú za ročné priemery pomoci poskytnutej v období piatich kalendárnych rokov, na ktoré sa vzťahuje toto rozhodnutie.
3. Kategórie pomoci a sektory výroby pre každú kategóriu, maximálne povolené priemerné ročné sumy podľa kategórie pomoci vypočítané podľa odseku 2, ako aj maximálny ročný počet oprávnených výrobných faktorov podľa kategórie pomoci sú stanovené v prílohe II.
4. Pomoc sa poskytuje na základe oprávnených výrobných faktorov takto:
|
a) |
na dobytčiu jednotku v prípade chovu hospodárskych zvierat; |
|
b) |
na hektár v prípade rastlinnej výroby; |
|
c) |
na m2 v prípade skleníkovej produkcie; |
|
d) |
na m3 v prípade skladovania záhradníckych produktov a |
|
e) |
ako náhrada skutočných nákladov na prepravu mlieka a mäsa a nenahraditeľné služby pre živočíšnu výrobu po odpočítaní akejkoľvek inej verejnej podpory na tie isté náklady. |
Pomoc na produkciu kravského mlieka a skladovanie lesných plodov a divo rastúcich húb sa môže vyplácať na kilogram skutočnej produkcie.
Pomoc na chov sobov nesmie viesť k nadmernej kompenzácii v spojení s pomocou poskytnutou podľa článku 213 nariadenia (EÚ) č. 1308/2013.
Koeficienty, ktorými sa prepočítava na dobytčie jednotky (DJ) v prípade rôznych kategórií hospodárskych zvierat, sú uvedené v prílohe III.
5. V súlade s odsekom 3 a v rámci limitov uvedených v prílohe II Fínsko rozlišuje pomoc vo svojich severných regiónoch a každý rok stanovuje výšku pomoci podľa výrobného faktora, nákladov alebo výrobnej jednotky na základe objektívnych kritérií, ktoré sa týkajú závažnosti prírodných znevýhodnení, a iných faktorov, ktoré prispievajú k dosiahnutiu cieľov uvedených v článku 142 ods. 3 treťom pododseku aktu o pristúpení.
Článok 2
Referenčné obdobia a určitý maximálny počet výrobných faktorov
1. Referenčným obdobím podľa článku 142 ods. 3 prvého pododseku druhej zarážky aktu o pristúpení je:
|
a) |
pokiaľ ide o produkciu: rok 1992 pre kravské mlieko a pre hovädzí dobytok, rok 1993 pre záhradníctvo, priemer za roky 1991, 1992 a 1993 pre iné produkty; |
|
b) |
pokiaľ ide o úroveň celkovej podpory: rok 1993. |
2. Maximálny počet dojníc oprávnených na pomoc je 227 200.
3. Maximálny počet hektárov určených na rastlinnú výrobu oprávnených na pomoc je 944 300 ha, z čoho je najviac 481 200 ha trávnych porastov a 203 ha je určených na skleníkovú produkciu.
Článok 3
Podmienky poskytovania pomoci
1. Fínsko stanovuje v rámci limitov uvedených v tomto rozhodnutí podmienky poskytovania pomoci rôznym kategóriám prijímateľov. Tieto podmienky zahŕňajú uplatňované kritériá oprávnenosti a výberu a zabezpečuje sa nimi rovnaké zaobchádzanie s prijímateľmi.
2. Fínsko každoročne vypláca prijímateľom pomoc na základe skutočných výrobných faktorov alebo výrobných jednotiek podľa článku 1 ods. 3 Zálohy na pomoc sa môžu vyplácať na základe počiatočných odhadov na daný rok.
3. Pomoc na kravské mlieko sa môže vyplácať v mesačných splátkach na základe údajov o skutočnej produkcii.
4. Prekročenie maximálneho ročného počtu výrobných faktorov oprávnených na pomoc podľa prílohy II sa zohľadňuje ako zodpovedajúce zníženie počtu výrobných faktorov oprávnených na pomoc v roku nasledujúcom po prekročení.
5. Preplatok alebo neoprávnená platba v prospech prijímateľa sa získajú späť odpočítaním zodpovedajúcich súm z pomoci vyplatenej prijímateľovi nasledujúci rok, alebo sa získajú späť iným spôsobom v danom roku, pokiaľ sa už prijímateľovi nemajú vyplatiť žiadne sumy v rámci pomoci.
Článok 4
Informácie a kontrolné opatrenia
1. V rámci informácií poskytovaných podľa článku 143 ods. 2 aktu o pristúpení Fínsko do 1. júna každého roku predkladá Komisii informácie o vykonávaní pomoci poskytovanej podľa tohto rozhodnutia počas predchádzajúceho kalendárneho roku.
Tieto informácie sa týkajú najmä:
|
a) |
identifikácie obcí, v ktorých bola pomoc vyplatená, prostredníctvom podrobnej mapy a prípadne iných údajov; |
|
b) |
celkovej výroby, ktorá sa vzťahuje na vykazovaný rok, v prípade regiónov oprávnených na pomoc podľa tohto rozhodnutia vyjadrenej v množstvách pre každý z výrobkov uvedených v prílohe II; |
|
c) |
celkového počtu výrobných faktorov, počtu výrobných faktorov oprávnených na pomoc a počtu podporovaných výrobných faktorov na sektor výroby podľa prílohy II s rozpisom podľa výrobkov v rámci každého sektora vrátane uvedenia prekročenia maximálneho povoleného ročného počtu výrobných faktorov; |
|
d) |
celkovej vyplatenej pomoci, celkovej výšky pomoci na kategóriu pomoci a typ výroby, súm vyplatených prijímateľom podľa výrobného faktora/inej jednotky, ako aj kritérií rozlišujúcich výšku pomoci podľa subregiónov a typov poľnohospodárskych podnikov alebo na základe iných aspektov; |
|
e) |
uplatňovaného platobného systému s podrobnými údajmi o akýchkoľvek zálohách na základe odhadov, konečných platieb, ako aj zistených preplatkov a ich spätného získania; |
|
f) |
výšky pomoci vyplatenej podľa článku 32 nariadenia (EÚ) č. 1305/2013, podľa nariadenia (EÚ) č. 1307/2013 a podľa článku 213 nariadenia (EÚ) č. 1308/2013 v obciach, na ktoré sa vzťahuje toto rozhodnutie a |
|
g) |
odkazov na vnútroštátne právne predpisy, na základe ktorých sa pomoc poskytuje. |
2. Do 1. júna 2022 Fínsko predloží Komisii okrem výročnej správy za rok 2021 správu pokrývajúcu 5-ročné obdobie od 1. januára 2017 do 31. decembra 2021.
V správe sa uvedú najmä:
|
a) |
celková výška pomoci vyplatená počas 5-ročného obdobia a jej rozdelenie medzi kategórie pomoci, typy produkcie a subregióny; |
|
b) |
celková výroba, počet výrobných faktorov a úrovne príjmov poľnohospodárov v regiónoch oprávnených na pomoc; |
|
c) |
vývoj poľnohospodárskej výroby, spracovania a marketingu v sociálnom a ekonomickom kontexte severných regiónov; |
|
d) |
účinky pomoci na ochranu životného prostredia a zachovanie krajiny a |
|
e) |
návrhy na rozvoj tejto pomoci na základe údajov uvedených v správe, kontextu poľnohospodárskej výroby z vnútroštátneho hľadiska a z hľadiska Únie, ako aj iných relevantných faktorov. |
3. Fínsko poskytuje údaje formou zlučiteľnou so štatistickými normami Únie.
4. Fínsko prijme všetky opatrenia nevyhnutné na uplatňovanie tohto rozhodnutia a vhodné kontrolné opatrenia vo vzťahu k prijímateľom pomoci.
5. Kontrolné opatrenia sa v čo najväčšej možnej miere zosúladia so systémami kontroly uplatňovanými v rámci systémov podpory Únie.
Článok 5
Uplatňovanie akýchkoľvek zmien
Ak sa Komisia rozhodne zmeniť toto rozhodnutie, najmä na základe akýchkoľvek zmien v spoločných organizáciách trhov alebo systéme priamej podpory alebo na základe zmeny miery akejkoľvek schválenej vnútroštátnej poľnohospodárskej štátnej pomoci, akákoľvek zmena pomoci schválenej týmto rozhodnutím sa uplatňuje až od roka nasledujúceho po roku, v ktorom bola zmena prijatá.
Článok 6
Zrušenie
Rozhodnutie K(2009) 3067 sa zrušuje.
Článok 7
Adresáti
Toto rozhodnutie je určené Fínskej republike.
V Bruseli 15. decembra 2016
Za Komisiu
Phil HOGAN
člen Komisie
(1) Rozhodnutie Komisie 95/196/ES zo 4. mája 1995 o dlhodobej vnútroštátnej schéme pomoci pre poľnohospodárov v severných regiónoch Fínska (Ú. v. ES L 126, 9.6.1995, s. 35).
(2) Rozhodnutie Komisie K(2009) 3067 z 30. apríla 2009 o dlhodobej vnútroštátnej schéme pomoci pre poľnohospodárstvo v severných regiónoch Fínska.
(3) Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 1305/2013 zo 17. decembra 2013 o podpore rozvoja vidieka prostredníctvom Európskeho poľnohospodárskeho fondu pre rozvoj vidieka (EPFRV) a o zrušení nariadenia Rady (ES) č. 1698/2005 (Ú. v. EÚ L 347, 20.12.2013, s. 487).
(4) Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 1307/2013 zo 17. decembra 2013, ktorým sa ustanovujú pravidlá priamych platieb pre poľnohospodárov na základe režimov podpory v rámci spoločnej poľnohospodárskej politiky a ktorým sa zrušuje nariadenie Rady (ES) č. 637/2008 a nariadenie Rady (ES) č. 73/2009 (Ú. v. EÚ L 347, 20.12.2013, s. 608).
(5) Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 1308/2013 zo 17. decembra 2013, ktorým sa vytvára spoločná organizácia trhov s poľnohospodárskymi výrobkami, a ktorým sa zrušujú nariadenia Rady (EHS) č. 922/72, (EHS) č. 234/79, (ES) č. 1037/2001 a (ES) č. 1234/2007 (Ú. v. EÚ L 347, 20.12.2013, s. 671).
PRÍLOHA I
OBCE PODĽA ČLÁNKU 1 ODS. 1
Enonkoski, Hankasalmi, Heinävesi, Ilmajoki, Isokyrö, Joensuu, Joroinen, Juva, Jyväskylä, Jämsä (1), Kaskinen, Kauhajoki, Kauhava, Kitee, Korsnäs, Kristiinankaupunki, Kuopio, Kuortane, Kurikka, Laihia, Lapua, Laukaa, Leppävirta, Liperi, Maalahti, Mikkeli, Mustasaari, Muurame, Mänttä-Vilppula, Närpiö, Outokumpu, Parikkala, Pieksämäki, Puumala, Rantasalmi, Rautjärvi, Ruokolahti, Ruovesi, Rääkkylä, Savitaipale, Savonlinna, Seinäjoki, Siilinjärvi, Sulkava, Suonenjoki, Taipalsaari, Teuva, Tuusniemi, Uusikaarlepyy, Vaasa, Varkaus, Vöyri, Alajärvi, Alavieska, Alavus, Evijärvi, Haapajärvi, Haapavesi, Halsua, Hirvensalmi, Honkajoki, Iisalmi, Isojoki, Joutsa, Juankoski, Kaavi, Kalajoki, Kangasniemi, Kannonkoski, Kannus, Karijoki, Karstula, Karvia, Kaustinen, Keitele, Kempele, Keuruu, Kihniö, Kinnula, Kiuruvesi, Kivijärvi, Kokkola, Konnevesi, Kontiolahti, Kruunupyy, Kyyjärvi, Kärsämäki, Lapinlahti, Lappajärvi, Lestijärvi, Liminka, Luhanka, Lumijoki, Luoto, Merijärvi, Merikarvia, Muhos, Multia, Nivala, Oulainen, Parkano, Pedersören kunta, Perho, Pertunmaa, Petäjävesi, Pielavesi, Pietarsaari, Pihtipudas, Polvijärvi, Pyhäjoki, Pyhäjärvi, Pyhäntä, Raahe, Rautalampi, Reisjärvi, Saarijärvi, Sievi, Siikainen, Siikajoki, Siikalatva, Soini, Sonkajärvi, Tervo, Tohmajärvi, Toholampi, Toivakka, Tyrnävä, Uurainen, Vesanto, Veteli, Vieremä, Viitasaari, Vimpeli, Virrat, Ylivieska, Ylöjärvi (2), Ähtäri, Äänekoski, Ilomantsi, Juuka, Kajaani, Lieksa, Nurmes, Paltamo, Rautavaara, Ristijärvi, Sotkamo, Vaala, Valtimo, Oulu, Utajärvi, Hailuoto, Hyrynsalmi, Ii, Kemi, Keminmaa, Kuhmo, Simo, Tervola, Tornio, Kemijärvi, Pello, Pudasjärvi, Puolanka, Ranua, Rovaniemi, Suomussalmi, Taivalkoski, Ylitornio, Kuusamo, Posio, Kittilä, Kolari, Pelkosenniemi, Salla, Savukoski, Sodankylä, Enontekiö, Inari, Muonio, Utsjoki.
(1) Len oblasti bývalých obcí Jämsänkoski a Kuorevesi.
(2) Len oblasť bývalej obce Kuru.
PRÍLOHA II
PODROBNÉ INFORMÁCIE O POMOCI PODĽA ČLÁNKU 1 ODS. 3
|
Kategória pomoci |
Výrobné sektory |
Maximálna priemerná ročná pomoc v období od 1. januára 2017 do 31. decembra 2021 (v mil. EUR) (1) |
Maximálny ročný počet oprávnených výrobných faktorov |
||
|
Kravské mlieko, hovädzí dobytok, bahnice a kozy, kone, ošípané a hydina |
433,7 z toho kravské mlieko 216,9 |
227 200 dojníc 181 000 iných DJ 139 200 DJ ošípaných a hydiny (1) |
||
|
Poľná a skleníková produkcia, skladovanie záhradníckych produktov |
110,5 |
944 300 ha na poľnú produkciu, z toho 481 200 ha trávnaté porasty; 203 ha skleníková produkcia |
||
|
Soby, preprava mlieka a mäsa, nenahraditeľné služby pre živočíšnu výrobu, skladovanie lesných plodov a húb |
19,7 |
171 100 sobov |
||
|
Pomoc spolu |
|
563,9 |
|
(1) Referenčné množstvo pre oddelenú pomoc a pre ošípané a hydinu.
PRÍLOHA III
KOEFICIENTY NA PREPOČET DJ PODĽA ČLÁNKU 1 ODS. 4
Táto tabuľka sa používa na určenie priemerného počtu dobytčích jednotiek (DJ)
Maximálny počet dobytčích jednotiek
|
|
DJ |
||
|
Hovädzí dobytok starší ako dva roky a dojčiace kravy |
1,0 |
||
|
Jalovice vo veku od ôsmich mesiacov do dvoch rokov |
0,6 |
||
|
Iný hovädzí dobytok vo veku od šesť mesiacov do dvoch rokov |
0,6 |
||
|
Bahnice |
0,2 |
||
|
Kozy |
0,2 |
||
|
Kone (staršie ako 6 mesiacov): |
|
||
|
1,0 |
||
|
1,0 |
||
|
0,6 |