28.6.2017   

SK

Úradný vestník Európskej únie

L 165/37


VYKONÁVACIE ROZHODNUTIE KOMISIE (EÚ) 2017/1144

z 26. júna 2017,

ktorým sa z financovania Európskou úniou vylučujú určité výdavky vynaložené členskými štátmi v rámci Európskeho poľnohospodárskeho záručného fondu (EPZF) a v rámci Európskeho poľnohospodárskeho fondu pre rozvoj vidieka (EPFRV)

[oznámené pod číslom C(2017) 4136]

(Iba anglické, bulharské, dánske, francúzske, grécke, holandské, litovské, maltské, nemecké, poľské, portugalské, rumunské, slovenské, španielske a talianske znenie je autentické)

EURÓPSKA KOMISIA,

so zreteľom na Zmluvu o fungovaní Európskej únie,

so zreteľom na nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 1306/2013 zo 17. decembra 2013 o financovaní, riadení a monitorovaní spoločnej poľnohospodárskej politiky a ktorým sa zrušujú nariadenia Rady (EHS) č. 352/78, (ES) č. 165/94, (ES) č. 2799/98, (ES) č. 814/2000, (ES) č. 1290/2005 a (ES) č. 485/2008 (1), a najmä na jeho článok 52,

po porade s Výborom pre poľnohospodárske fondy,

keďže:

(1)

Podľa článku 31 nariadenia Rady (ES) č. 1290/2005 (2) a od 1. januára 2015 podľa článku 52 nariadenia (EÚ) č. 1306/2013 má Komisia vykonávať potrebné overenia, oznamovať členským štátom výsledky týchto overení, zohľadňovať pripomienky členských štátov, iniciovať dvojstranné rokovania v záujme dosiahnutia dohody s dotknutými členskými štátmi a formálne im oznamovať svoje závery.

(2)

Členské štáty mali možnosť požiadať o začatie zmierovacieho konania. Túto možnosť v niektorých prípadoch využili a Komisia preskúmala správy o výsledkoch uvedených konaní.

(3)

V súlade s nariadením (EÚ) č. 1306/2013 sa môžu financovať iba poľnohospodárske výdavky, pri vynaložení ktorých nedošlo k porušeniu právnych predpisov Únie.

(4)

Z vykonaných overení, výsledkov dvojstranných rokovaní a zmierovacích konaní vyplynulo, že časť výdavkov vykázaných členskými štátmi túto požiadavku nespĺňa, a teda ich nemožno financovať z EPZF a EPFRV.

(5)

Mali by sa uviesť sumy, v prípade ktorých nebol uznaný nárok na financovanie z EPZF a EPFRV. Tieto sumy nesúvisia s výdavkami, ktoré sa vynaložili skôr ako dvadsaťštyri mesiacov pred písomným oznámením, v ktorom Komisia oznámila členským štátom výsledky svojich overení.

(6)

V sumách vylúčených týmto rozhodnutím z financovania Úniou by mali byť zohľadnené aj všetky zníženia alebo pozastavenia v súlade s článkom 41 nariadenia (EÚ) č. 1306/2013, keďže tieto zníženia alebo pozastavenia sú provizórnej povahy, pričom by nemali byť dotknuté rozhodnutia prijaté podľa článkov 51 alebo 52 uvedeného nariadenia.

(7)

V súvislosti s prípadmi, na ktoré sa vzťahuje toto rozhodnutie, Komisia oznámila členským štátom v súhrnnej správe posúdenie súm, ktoré treba vylúčiť z dôvodu ich nesúladu s právnymi predpismi Únie (3).

(8)

Týmto rozhodnutím nie sú dotknuté žiadne finančné závery, ktoré by Komisia mohla vyvodiť z rozsudkov Súdneho dvora Európskej únie vo veciach, ktoré neboli uzavreté k 31. marcu 2017,

PRIJALA TOTO ROZHODNUTIE:

Článok 1

Sumy stanovené v prílohe a súvisiace s výdavkami, ktoré vynaložili akreditované platobné agentúry členských štátov a ktoré sa vykázali v rámci EPZF alebo EPFRV, sa vylučujú z financovania Úniou.

Článok 2

Toto rozhodnutie je určené Bulharskej republike, Dánskemu kráľovstvu, Francúzskej republike, Helénskej republike, Holandskému kráľovstvu, Litovskej republike, Luxemburskému veľkovojvodstvu, Maltskej republike, Poľskej republike, Portugalskej republike, Rakúskej republike, Rumunsku, Slovenskej republike, Spojenému kráľovstvu Veľkej Británie a Severného Írska, Spolkovej republike Nemecko, Španielskemu kráľovstvu a Talianskej republike.

V Bruseli 26. júna 2017

Za Komisiu

Phil HOGAN

člen Komisie


(1)   Ú. v. EÚ L 347, 20.12.2013, s. 549.

(2)  Nariadenie Rady (ES) č. 1290/2005 z 21. júna 2005 o financovaní spoločnej poľnohospodárskej politiky (Ú. v. EÚ L 209, 11.8.2005, s. 1).

(3)  Ares(2017)2831484, 7. júna 2017.


PRÍLOHA

Rozpočtová položka: 05040501

Členský štát

Opatrenie

RR

Dôvod

Druh

Oprava %

Mena

Suma

Odpočty

Finančný vplyv

RO

Rozvoj vidieka EPFRV, os 2 (2007 – 2013, opatrenia týkajúce sa plochy)

2010

Úhrada na základe rozsudku vo veci T-145/15

PAUŠÁLNE

10,00 %

EUR

22 850 154,78

6 418 693,16

16 431 461,62

 

Rozvoj vidieka EPFRV, príplatok k priamym platbám (2007 – 2013)

2010

Úhrada na základe rozsudku vo veci T-145/15

PAUŠÁLNE

10,00 %

EUR

8 507 107,30

1 459 929,21

7 047 178,09

 

Rozvoj vidieka EPFRV, os 2 (2007 – 2013, opatrenia týkajúce sa plochy)

2011

Úhrada na základe rozsudku vo veci T-145/15

PAUŠÁLNE

5,00 %

EUR

13 471 514,97

2 311 644,65

11 159 870,32

 

Rozvoj vidieka EPFRV, os 2 (2007 – 2013, opatrenia týkajúce sa plochy)

2011

Úhrada na základe rozsudku vo veci T-145/15

PAUŠÁLNE

10,00 %

EUR

129 773,68

– 481,74

130 255,42

 

Rozvoj vidieka EPFRV, príplatok k priamym platbám (2007 – 2013)

2011

Úhrada na základe rozsudku vo veci T-145/15

PAUŠÁLNE

10,00 %

EUR

– 10 435,76

0,00

– 10 435,76

 

Rozvoj vidieka EPFRV, os 2 (2007 – 2013, opatrenia týkajúce sa plochy)

2012

Úhrada na základe rozsudku vo veci T-145/15

PAUŠÁLNE

5,00 %

EUR

1 924 121,26

330 203,99

1 593 917,27

 

Rozvoj vidieka EPFRV, os 2 (2007 – 2013, opatrenia týkajúce sa plochy)

2012

Úhrada na základe rozsudku vo veci T-145/15

PAUŠÁLNE

10,00 %

EUR

– 394 552,63

0,00

– 394 552,63

 

Rozvoj vidieka EPFRV, príplatok k priamym platbám (2007 – 2013)

2012

Úhrada na základe rozsudku vo veci T-145/15

PAUŠÁLNE

10,00 %

EUR

– 60 445,30

0,00

– 60 445,30

 

 

 

 

 

RO spolu:

EUR

46 417 238,30

10 519 989,27

35 897 249,03

Členský štát

Opatrenie

RR

Dôvod

Druh

Oprava %

Mena

Suma

Odpočty

Finančný vplyv

LT

Rozvoj vidieka EPFRV, os 4 LEADER (2007 – 2013)

2010

Finančný účinok rozhodnutia C(2015) 6810 z 9.10.2015, ktorým sa znížili priebežné platby vzťahujúce sa na výdavky vynaložené v obdobiach medzi 16. októbrom a 31. decembrom 2014, medzi 1. januárom a 31. marcom 2015 a medzi 1. aprílom a 30. júnom 2015

JEDNORAZOVO

 

EUR

708 136,83

0,00

708 136,83

 

 

 

 

 

LT spolu:

EUR

708 136,83

0,00

708 136,83


Mena

Suma

Odpočty

Finančný vplyv

EUR

47 125 375,13

10 519 989,27

36 605 385,86

Rozpočtová položka: 05070107

Členský štát

Opatrenie

RR

Dôvod

Druh

Oprava %

Mena

Suma

Odpočty

Finančný vplyv

MT

Nezrovnalosti

2016

Úhrada sumy účtovanej pri schválení účtovných závierok v prípade nezrovnalostí

JEDNORAZOVO

 

EUR

201 499,67

0,00

201 499,67

 

 

 

 

 

MT spolu:

EUR

201 499,67

0,00

201 499,67

Členský štát

Opatrenie

RR

Dôvod

Druh

Oprava %

Mena

Suma

Odpočty

Finančný vplyv

PL

Ovocie a zelenina – vopred uznané skupiny výrobcov

2012

Úhrada za obdobie od 16.10.2011 do 13.2.2012

PAUŠÁLNE

25,00 %

EUR

12 517 258,69

5 006 903,48

7 510 355,21

 

 

 

 

 

PL spolu:

EUR

12 517 258,69

5 006 903,48

7 510 355,21

Členský štát

Opatrenie

RR

Dôvod

Druh

Oprava %

Mena

Suma

Odpočty

Finančný vplyv

RO

Oddelená priama pomoc

2010

Úhrada na základe rozsudku vo veci T-145/15

PAUŠÁLNE

10,00 %

EUR

60 723 392,19

2 629 950,76

58 093 441,43

 

Ostatná priama pomoc – energetické plodiny

2010

Úhrada na základe rozsudku vo veci T-145/15

PAUŠÁLNE

10,00 %

EUR

185 062,92

370,13

184 692,79

 

Ostatná priama pomoc

2010

Úhrada na základe rozsudku vo veci T-145/15

PAUŠÁLNE

10,00 %

EUR

83 561,22

7 140,83

76 420,39

 

Oddelená priama pomoc

2011

Úhrada na základe rozsudku vo veci T-145/15

PAUŠÁLNE

5,00 %

EUR

34 885 948,11

765 982,00

34 119 966,11

 

Ostatná priama pomoc

2011

Úhrada na základe rozsudku vo veci T-145/15

PAUŠÁLNE

5,00 %

EUR

40 279,67

0,00

40 279,67

 

Oddelená priama pomoc

2011

Úhrada na základe rozsudku vo veci T-145/15

PAUŠÁLNE

10,00 %

EUR

14 498,34

29,00

14 469,34

 

Ostatná priama pomoc – energetické plodiny

2011

Úhrada na základe rozsudku vo veci T-145/15

PAUŠÁLNE

10,00 %

EUR

23,62

0,05

23,57

 

Ostatná priama pomoc

2011

Úhrada na základe rozsudku vo veci T-145/15

PAUŠÁLNE

10,00 %

EUR

– 6,62

– 0,01

– 6,61

 

Oddelená priama pomoc

2012

Úhrada na základe rozsudku vo veci T-145/15

PAUŠÁLNE

5,00 %

EUR

40 874,57

0,00

40 874,57

 

Oddelená priama pomoc

2012

Úhrada na základe rozsudku vo veci T-145/15

PAUŠÁLNE

10,00 %

EUR

– 98 628,64

0,00

– 98 628,64

 

Ostatná priama pomoc – energetické plodiny

2012

Úhrada na základe rozsudku vo veci T-145/15

PAUŠÁLNE

10,00 %

EUR

– 6,51

0,00

– 6,51

 

 

 

 

 

RO spolu:

EUR

95 874 998,87

3 403 472,76

92 471 526,11


Mena

Suma

Odpočty

Finančný vplyv

EUR

108 593 757,23

8 410 376,24

100 183 380,99

Rozpočtová položka: 6701

Členský štát

Opatrenie

RR

Dôvod

Druh

Oprava %

Mena

Suma

Odpočty

Finančný vplyv

AT

Ovocie a zelenina – operačné programy vrátane stiahnutí z trhu

2014

Absencia pri dvoch kľúčových kontrolách

PAUŠÁLNE

10,00 %

EUR

– 677 033,31

– 677 033,31

0,00

 

Ovocie a zelenina – operačné programy vrátane stiahnutí z trhu

2015

Absencia pri dvoch kľúčových kontrolách

PAUŠÁLNE

10,00 %

EUR

– 763 280,20

0,00

– 763 280,20

 

 

 

 

 

AT spolu:

EUR

– 1 440 313,51

– 677 033,31

– 763 280,20

Členský štát

Opatrenie

RR

Dôvod

Druh

Oprava %

Mena

Suma

Odpočty

Finančný vplyv

BG

Krížové plnenie

2013

Nedostatky v rozsahu, objeme a kvalite pri kontrolách na mieste a podávaní správ pre SMR 7 a 8, uplatnenie tolerancie, RPŽ 2012

PAUŠÁLNE

3,00 %

EUR

– 174 830,40

– 1 875,59

– 172 954,81

 

Krížové plnenie

2013

Nedostatky v rozsahu, objeme a kvalite pri kontrolách na mieste a podávaní správ pre SMR 7 a 8, uplatnenie tolerancie, RPŽ 2013

PAUŠÁLNE

6,00 %

EUR

– 8 128,40

0,00

– 8 128,40

 

Krížové plnenie

2014

Nedostatky v rozsahu, objeme a kvalite pri kontrolách na mieste a podávaní správ pre SMR 7 a 8, uplatnenie tolerancie, RPŽ 2013

PAUŠÁLNE

6,00 %

EUR

– 391 569,13

– 150,78

– 391 418,35

 

Krížové plnenie

2013

Nesplnenie povinnej miery kontrol pri SMR 7 a 8, nedostatočné zvýšenie miery kontrol, RPŽ 2014

PAUŠÁLNE

10,00 %

EUR

– 21 192,88

0,00

– 21 192,88

 

Krížové plnenie

2015

Nesplnenie povinnej miery kontrol pri SMR 7 a 8, nedostatočné zvýšenie miery kontrol, RPŽ 2014

PAUŠÁLNE

10,00 %

EUR

– 1 172 970,16

– 526,34

– 1 172 443,82

 

 

 

 

 

BG spolu:

EUR

– 1 768 690,97

– 2 552,71

– 1 766 138,26

Členský štát

Opatrenie

RR

Dôvod

Druh

Oprava %

Mena

Suma

Odpočty

Finančný vplyv

DE

Oddelená priama pomoc

2013

RPŽ 2012 – Neoprávnené plochy

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 23 056,56

0,00

– 23 056,56

 

Oddelená priama pomoc

2014

RPŽ 2013 – Neoprávnené plochy

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 23 513,46

0,00

– 23 513,46

 

Oddelená priama pomoc

2015

RPŽ 2014 – Neoprávnené plochy

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 27 314,63

0,00

– 27 314,63

 

Oddelená priama pomoc

2015

RPŽ 2014 – Spätné vymáhanie

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 9 023,01

– 5 362,92

– 3 660,09

 

Nezrovnalosti

2011

Nedbanlivosť prisúditeľná nevymoženiu neoprávnenej platby

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 1 298,67

0,00

– 1 298,67

 

Nezrovnalosti

2013

Neodôvodnené rozhodnutie nepokračovať vo vymáhaní

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 4 523,94

0,00

– 4 523,94

 

Nezrovnalosti

2011

Neodôvodnené zastavenie postupu vymáhania

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 46 219,07

0,00

– 46 219,07

 

 

 

 

 

DE spolu:

EUR

– 134 949,34

– 5 362,92

– 129 586,42

Členský štát

Opatrenie

RR

Dôvod

Druh

Oprava %

Mena

Suma

Odpočty

Finančný vplyv

DK

Oddelená priama pomoc

2015

RR 2015 – kvalita LPIS

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 174 979,00

0,00

– 174 979,00

 

Oddelená priama pomoc

2015

RR 2015 – Spätné vymáhanie

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 736 162,00

0,00

– 736 162,00

 

Oddelená priama pomoc

2016

RR 2016 – kontroly na mieste – kontrola oprávnenosti

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 522 366,00

0,00

– 522 366,00

 

Oddelená priama pomoc

2016

RR 2016 – kontroly na mieste – oblasť ekologického záujmu

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 54 849,00

0,00

– 54 849,00

 

Oddelená priama pomoc

2016

RR 2016 – kvalita LPIS

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 174 587,00

0,00

– 174 587,00

 

Oddelená priama pomoc

2016

RR 2016 – Spätné vymáhanie

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 1 243 766,00

0,00

– 1 243 766,00

 

 

 

 

 

DK spolu:

EUR

– 2 906 709,00

 0,00

– 2 906 709,00

Členský štát

Opatrenie

RR

Dôvod

Druh

Oprava %

Mena

Suma

Odpočty

Finančný vplyv

ES

Oddelená priama pomoc

2014

Rok podávania žiadostí 2013: Nedostatočná kvalita kontrol na mieste

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 9 312,36

0,00

– 9 312,36

 

Oddelená priama pomoc

2015

Rok podávania žiadostí 2013: Nedostatočná kvalita kontrol na mieste

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 26,35

0,00

– 26,35

 

Krížové plnenie

2015

Nedostatky v náhodne vybratej časti vzorky na overenie dobrých životných podmienok zvierat, RPŽ 2012 – 2014

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 66 615,68

0,00

– 66 615,68

 

Krížové plnenie

2014

Nedostatky v rozsahu a kvalite kontrol na mieste – neúplné podávanie správ z kontrol na mieste – oneskorené vykonávanie kontrol na mieste – neúplná analýza rizika – pilier I – RPŽ 2013

PAUŠÁLNE

2,00 %

EUR

– 240 657,88

– 11 564,21

– 229 093,67

 

Krížové plnenie

2013

Nedostatky v rozsahu a kvalite kontrol na mieste – neúplné podávanie správ z kontrol na mieste – oneskorené vykonávanie kontrol na mieste – neúplná analýza rizika – víno – RPŽ 2013

PAUŠÁLNE

2,00 %

EUR

– 30,18

0,00

– 30,18

 

Krížové plnenie

2015

Nedostatky v rozsahu a kvalite kontrol na mieste – neúplné podávanie správ z kontrol na mieste – oneskorené vykonávanie kontrol na mieste – pilier I – RPŽ 2014

PAUŠÁLNE

2,00 %

EUR

– 222 425,22

0,00

– 222 425,22

 

Krížové plnenie

2013

Nedostatky v rozsahu a kvalite kontrol na mieste – neúplné podávanie správ z kontrol na mieste – oneskorené vykonávanie kontrol na mieste – víno – RPŽ 2014

PAUŠÁLNE

2,00 %

EUR

– 10 385,58

0,00

– 10 385,58

 

Krížové plnenie

2014

Nedostatky v rozsahu a kvalite kontrol na mieste – neúplné podávanie správ z kontrol na mieste – oneskorené vykonávanie kontrol na mieste – víno – RPŽ 2014

PAUŠÁLNE

2,00 %

EUR

– 448,95

0,00

– 448,95

 

Krížové plnenie

2013

Nedostatky v rozsahu a kvalite kontrol na mieste – oneskorené vykonávanie kontrol na mieste – neúplná analýza rizika – pilier I – RPŽ 2012

PAUŠÁLNE

2,00 %

EUR

– 247 147,90

– 15 410,19

– 231 737,71

 

Krížové plnenie

2014

Nedostatky v rozsahu kontrol SMR 2, SMR 4 a pri vykonávaní opatrení zameraných na dobré životné podmienky zvierat a pri podávaní správ o nich, RPŽ 2013

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 89 033,37

0,00

– 89 033,37

 

Krížové plnenie

2013

Nedostatky v rozsahu kontrol SMR 2, SMR 4, pri vykonávaní opatrení zameraných na dobré životné podmienky zvierat a pri podávaní správ o nich, ako aj pri kontrolách pozemkov na mieste, RPŽ 2012

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 316 430,95

0,00

– 316 430,95

 

Ovocie a zelenina – operačné programy

2012

Nedostatok v kľúčovej kontrole s vypočítaným finančným vplyvom – Katalánsko

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 122 144,38

0,00

– 122 144,38

 

Ovocie a zelenina – operačné programy

2013

Nedostatok v kľúčovej kontrole s vypočítaným finančným vplyvom – Katalánsko

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 122 144,38

0,00

– 122 144,38

 

Ovocie a zelenina – operačné programy

2011

Paušálne platby pomoci na náklady na zamestnancov

PAUŠÁLNE

5,00 %

EUR

– 97 958,68

– 97 958,68

0,00

 

Ovocie a zelenina – operačné programy

2012

Paušálne platby pomoci na náklady na zamestnancov

PAUŠÁLNE

5,00 %

EUR

– 112 555,18

– 91 488,65

– 21 066,53

 

Oddelená priama pomoc

2014

Nedostatočný počet kontrol na mieste v roku podávania žiadostí 2013

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 5 707,30

0,00

– 5 707,30

 

Oddelená priama pomoc

2014

Nedostatočný počet kontrol na mieste v roku podávania žiadostí 2013 v prípade trvalých pasienkov

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 82 097,33

– 82 097,33

0,00

 

Oddelená priama pomoc

2014

Absencia analýzy retroaktivity v roku podávania žiadostí 2013 s ohľadom na roky 2010 až 2012

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 12 884,58

0,00

– 12 884,58

 

Oddelená priama pomoc

2014

Absencia analýzy retroaktivity v roku podávania žiadostí 2013 s ohľadom na roky 2010 až 2012 (v prípade trvalých pasienkov)

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 19 298,48

– 19 298,48

0,00

 

Oddelená priama pomoc

2014

Absencia analýzy retroaktivity v roku podávania žiadostí 2014 s ohľadom na roky 2011 až 2013

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 9 603,76

0,00

– 9 603,76

 

Osvedčovanie

2012

Prekročenie celkového stropu – RR 2012

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 18 356 430,10

– 287 742,17

– 18 068 687,93

 

Víno – propagácia na trhoch tretích krajín

2014

Vykonávanie administratívnych kontrol vrátane krížových kontrol, ktoré sa vzťahujú na všetky žiadosti o pomoc a žiadosti o platby (článok 59 nariadenia č. 1306/2013 a článok 77 nariadenia č. 555/2008)

PAUŠÁLNE

5,00 %

EUR

– 44 060,79

0,00

– 44 060,79

 

Víno – propagácia na trhoch tretích krajín

2015

Vykonávanie administratívnych kontrol vrátane krížových kontrol, ktoré sa vzťahujú na všetky žiadosti o pomoc a žiadosti o platby (článok 59 nariadenia č. 1306/2013 a článok 77 nariadenia č. 555/2008)

PAUŠÁLNE

5,00 %

EUR

– 19 149,42

0,00

– 19 149,42

 

Ovocie a zelenina – operačné programy

2012

Neoprávnene uznaná OV – Katalánsko

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 1 054 948,10

0,00

– 1 054 948,10

 

Ovocie a zelenina – operačné programy

2013

Neoprávnene uznaná OV – Katalánsko

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 1 139 900,05

0,00

– 1 139 900,05

 

Kontrola transakcií

2012

Nedostatky kontrolného systému

PAUŠÁLNE

0,50 %

EUR

– 798 575,83

– 35 460,70

– 763 115,13

 

Kontrola transakcií

2013

Nedostatky kontrolného systému

PAUŠÁLNE

0,50 %

EUR

– 872 653,50

0,00

– 872 653,50

 

Ovocie a zelenina – operačné programy

2012

Nedostatky pri kľúčovej kontrole

PAUŠÁLNE

5,00 %

EUR

– 1 536 412,02

– 158 849,53

– 1 377 562,49

 

Ovocie a zelenina – operačné programy

2013

Nedostatky pri kľúčovej kontrole

PAUŠÁLNE

5,00 %

EUR

– 2 943 353,24

– 191 765,11

– 2 751 588,13

 

Ovocie a zelenina – operačné programy vrátane stiahnutí z trhu

2014

Nedostatky pri kľúčovej kontrole

PAUŠÁLNE

5,00 %

EUR

– 3 103 864,90

– 135 618,25

– 2 968 246,65

 

Ovocie a zelenina – operačné programy

2011

Nedostatky pri schvaľovaní programov – Valencia

PAUŠÁLNE

5,00 %

EUR

– 27 829,89

0,00

– 27 829,89

 

Ovocie a zelenina – operačné programy

2012

Nedostatky pri schvaľovaní programov – Valencia

PAUŠÁLNE

5,00 %

EUR

– 20 026,86

– 20 026,86

0,00

 

Ovocie a zelenina – operačné programy

2013

Nedostatky pri schvaľovaní programov – Valencia

PAUŠÁLNE

5,00 %

EUR

– 27 546,54

– 27 546,54

0,00

 

Kontrola transakcií

2011

Nedostatky kontrolného systému

PAUŠÁLNE

0,50 %

EUR

– 587 025,35

– 93 858,22

– 493 167,13

 

 

 

 

 

ES spolu:

EUR

– 32 318 685,08

– 1 268 684,92

– 31 050 000,16

Členský štát

Opatrenie

RR

Dôvod

Druh

Oprava %

Mena

Suma

Odpočty

Finančný vplyv

FR

Mlieko – mlieko pre školy

2013

Neúplné administratívne kontroly

PAUŠÁLNE

3,78 %

EUR

– 237 587,74

0,00

– 237 587,74

 

Mlieko – mlieko pre školy

2014

Neúplné administratívne kontroly

PAUŠÁLNE

3,78 %

EUR

– 437 243,59

0,00

– 437 243,59

 

Osvedčovanie

2013

Oneskorené platby

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 646 948,97

0,00

– 646 948,97

 

Osvedčovanie

2012

Nedostatky v riadení

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 109 959,83

0,00

– 109 959,83

 

Osvedčovanie

2013

Nedostatky v riadení v RR 2013

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 137 612,96

0,00

– 137 612,96

 

Mlieko – mlieko pre školy

2014

Neuplatnenie zníženia platieb v prípade neskorého predloženia

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 1 281 052,48

– 374 599,36

– 906 453,12

 

Mlieko – mlieko pre školy

2015

Neuplatnenie zníženia platieb v prípade neskorého predloženia

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 846 946,00

0,00

– 846 946,00

 

Vývozné náhrady – iné

2011

Závažné nedostatky kontrol primeranej, vyhovujúcej a predajnej kvality vyvážanej hydiny, na ktorú sa vzťahovali vývozné náhrady

EXTRAPOLOVANÉ

94,00 %

EUR

– 11 000 810,21

0,00

– 11 000 810,21

 

Vývozné náhrady – iné

2012

Závažné nedostatky kontrol primeranej, vyhovujúcej a predajnej kvality vyvážanej hydiny, na ktorú sa vzťahovali vývozné náhrady

EXTRAPOLOVANÉ

94,00 %

EUR

– 52 202 377,67

0,00

– 52 202 377,67

 

Vývozné náhrady – iné

2013

Závažné nedostatky kontrol primeranej, vyhovujúcej a predajnej kvality vyvážanej hydiny, na ktorú sa vzťahovali vývozné náhrady

EXTRAPOLOVANÉ

94,00 %

EUR

– 27 340 769,48

0,00

– 27 340 769,48

 

Vývozné náhrady – iné

2011

Závažné nedostatky kontrol primeranej, vyhovujúcej a predajnej kvality vyvážanej hydiny, na ktorú sa vzťahovali vývozné náhrady

EXTRAPOLOVANÉ

83,33 %

EUR

– 3 507 120,69

0,00

– 3 507 120,69

 

Vývozné náhrady – iné

2012

Závažné nedostatky kontrol primeranej, vyhovujúcej a predajnej kvality vyvážanej hydiny, na ktorú sa vzťahovali vývozné náhrady

EXTRAPOLOVANÉ

83,33 %

EUR

– 16 247 139,77

0,00

– 16 247 139,77

 

Vývozné náhrady – iné

2013

Závažné nedostatky kontrol primeranej, vyhovujúcej a predajnej kvality vyvážanej hydiny, na ktorú sa vzťahovali vývozné náhrady

EXTRAPOLOVANÉ

83,33 %

EUR

– 10 103 631,00

0,00

– 10 103 631,00

 

Vývozné náhrady (2014 a neskôr)

2014

Závažné nedostatky kontrol primeranej, vyhovujúcej a predajnej kvality vyvážanej hydiny, na ktorú sa vzťahovali vývozné náhrady

EXTRAPOLOVANÉ

83,33 %

EUR

– 415 472,21

0,00

– 415 472,21

 

Vývozné náhrady (2014 a neskôr)

2014

Závažné nedostatky kontrol primeranej, vyhovujúcej a predajnej kvality vyvážanej hydiny, na ktorú sa vzťahovali vývozné náhrady

EXTRAPOLOVANÉ

94,00 %

EUR

– 83 895,58

0,00

– 83 895,58

 

 

 

 

 

 Total FR:

EUR

– 124 598 568,18

– 374 599,36

– 124 223 968,82

Členský štát

Opatrenie

RR

Dôvod

Druh

Oprava %

Mena

Suma

Odpočty

Finančný vplyv

GR

Krížové plnenie

2014

Benevolencia sankčného systému, RPŽ 2013

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 149 585,87

0,00

– 149 585,87

 

Krížové plnenie

2015

Benevolencia sankčného systému, RPŽ 2014

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 161 979,04

0,00

– 161 979,04

 

Krížové plnenie

2013

Nedostatky v analýze rizík, MRFPP a SMR 1, RPŽ 2012

PAUŠÁLNE

2,00 %

EUR

– 589 334,72

0,00

– 589 334,72

 

Krížové plnenie

2014

Nedostatky v analýze rizík, MRFPP a SMR 1, RPŽ 2012

PAUŠÁLNE

2,00 %

EUR

5 986,07

0,00

5 986,07

 

 

 

 

 

GR spolu:

EUR

– 894 913,56

 0,00

– 894 913,56

Členský štát

Opatrenie

RR

Dôvod

Druh

Oprava %

Mena

Suma

Odpočty

Finančný vplyv

IT

Nezrovnalosti

2009

Prípad 2008000093: oneskorenia v rámci postupu vymáhania a nedbanlivosť prisúditeľná členskému štátu

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 541 621,44

0,00

– 541 621,44

 

Nezrovnalosti

2009

Prípad 3099: oneskorenia v rámci postupu vymáhania a nedbanlivosť prisúditeľná členskému štátu

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 1 008 606,28

0,00

– 1 008 606,28

 

Nezrovnalosti

2009

Prípad 3133: oneskorenia v rámci postupu vymáhania a nedbanlivosť prisúditeľná členskému štátu

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 539 514,05

0,00

– 539 514,05

 

Nezrovnalosti

2010

Prípad 3690: oneskorenia v rámci postupu vymáhania a nedbanlivosť prisúditeľná členskému štátu

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 1 378 239,16

0,00

– 1 378 239,16

 

Nezrovnalosti

2009

Prípad 8002: oneskorenia v rámci postupu vymáhania a nedbanlivosť prisúditeľná členskému štátu

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 2 673 871,96

0,00

– 2 673 871,96

 

Nezrovnalosti

2012

Prípady 8194 a 8558: nedbanlivosť v rámci postupu vymáhania prisúditeľná členskému štátu

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 1 809 767,13

0,00

– 1 809 767,13

 

Nezrovnalosti

2009

Prípad 8522: oneskorenia v rámci postupu vymáhania a nedbanlivosť prisúditeľná členskému štátu

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 739 489,65

0,00

– 739 489,65

 

Nezrovnalosti

2012

Prípad 8802: oneskorenia v postupe vymáhania

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 10 298,68

0,00

– 10 298,68

 

Nezrovnalosti

2009

Prípad 9117: oneskorenia v postupe vymáhania

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 585 884,28

0,00

– 585 884,28

 

Nezrovnalosti

2012

Prípad 9172: oneskorenia v rámci postupu vymáhania a nedbanlivosť prisúditeľná členskému štátu

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 743 929,98

0,00

– 743 929,98

 

Nezrovnalosti

2010

Prípad 9298: oneskorenia v rámci postupu vymáhania a nedbanlivosť prisúditeľná členskému štátu

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 152 704,50

0,00

– 152 704,50

 

Nezrovnalosti

2012

Prípad OLAF OF/2010/0942: nedbanlivosť v rámci postupu vymáhania prisúditeľná členskému štátu

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 101 410,87

0,00

– 101 410,87

 

Nezrovnalosti

2009

Prípady 11353, 11354, 11355, 14982: nedbanlivosť v rámci postupu vymáhania prisúditeľná členskému štátu

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 9 201 609,04

0,00

– 9 201 609,04

 

Nezrovnalosti

2012

Prípady 3108, 3109: oneskorenia v postupe vymáhania

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 1 541 365,89

0,00

– 1 541 365,89

 

Nezrovnalosti

2012

Prípady 8155 a 8187: oneskorenia v rámci postupu vymáhania a nedbanlivosť prisúditeľná členskému štátu

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 1 694 447,20

0,00

– 1 694 447,20

 

Nezrovnalosti

2012

Prípady 8316 a 8859: oneskorenia v rámci postupu vymáhania a nedbanlivosť prisúditeľná členskému štátu

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 6 812 811,90

0,00

– 6 812 811,90

 

Nezrovnalosti

2012

Prípady 8433, 8434, 8435: oneskorenia v postupe vymáhania

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 8 321 237,00

0,00

– 8 321 237,00

 

Nezrovnalosti

2012

Prípady, opravené alebo vyhlásené za nevymožiteľné medzi RR 2010 a RR 2013: oprava na základe nedbanlivosti v rámci postupu vymáhania preukázanej pri riadení jednotlivých spisov

PAUŠÁLNE

100,00 %

EUR

– 37 925 444,68

0,00

– 37 925 444,68

 

Osvedčovanie

2011

Oprava v prípade účtu B – zadržanie súdom

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 45 285,89

0,00

– 45 285,89

 

Osvedčovanie

2011

Oprava v prípade účtu B: Oneskorené platby

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 493 670,22

0,00

– 493 670,22

 

Nezrovnalosti

2009

Nesprávne zatriedenie prípadu vzhľadom na prebiehajúce súdne konania, čím sa pri sume neuplatnilo pravidlo 50/50

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 1 106,60

0,00

– 1 106,60

 

Osvedčovanie

2007

Dlhy EÚ zaznamenané ako národné dlhy

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 17 196,50

0,00

– 17 196,50

 

Osvedčovanie

2008

Dlhy EÚ zaznamenané ako národné dlhy

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 364 988,16

0,00

– 364 988,16

 

Osvedčovanie

2009

Dlhy EÚ zaznamenané ako národné dlhy

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 31 531,16

0,00

– 31 531,16

 

Osvedčovanie

2010

Dlhy EÚ zaznamenané ako národné dlhy

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 99 765,05

0,00

– 99 765,05

 

Osvedčovanie

2011

Dlhy EÚ zaznamenané ako národné dlhy

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 91 996,91

0,00

– 91 996,91

 

Krížové plnenie

2013

Benevolencia sankčného systému v oblasti zvierat, RPŽ 2012

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 92 510,77

0,00

– 92 510,77

 

Krížové plnenie

2015

Obmedzený prístup ku kontrolným správam veterinárov, RPŽ 2014

PAUŠÁLNE

2,00 %

EUR

– 1 148 562,11

0,00

– 1 148 562,11

 

Osvedčovanie

2007

Nedbanlivosť pri riadení vymáhania pohľadávok a iných dlhov

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 4 491 218,51

0,00

– 4 491 218,51

 

Osvedčovanie

2008

Nedbanlivosť pri riadení vymáhania pohľadávok a iných dlhov

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 95 324 148,63

0,00

– 95 324 148,63

 

Osvedčovanie

2009

Nedbanlivosť pri riadení vymáhania pohľadávok a iných dlhov

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 8 235 009,37

0,00

– 8 235 009,37

 

Osvedčovanie

2010

Nedbanlivosť pri riadení vymáhania pohľadávok a iných dlhov

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 26 055 691,76

0,00

– 26 055 691,76

 

Osvedčovanie

2011

Nedbanlivosť pri riadení vymáhania pohľadávok a iných dlhov

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 24 026 882,28

0,00

– 24 026 882,28

 

Krížové plnenie

2014

Žiadna kontrola v prípade jedného GAEC a čiastočná kontrola dvoch SMR, poľnohospodár bez zvierat, RPŽ 2013

PAUŠÁLNE

2,00 %

EUR

– 449 776,89

0,00

– 449 776,89

 

Nezrovnalosti

2011

Prípad OLAF OF/2007/0889: Nezrovnalosť vo výsledkoch v prípade nedbanlivosti orgánov členských štátov

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 13 189 041,35

0,00

– 13 189 041,35

 

Krížové plnenie

2014

Čiastočná kontrola dvoch požiadaviek, využívanie odvetvovej kontroly bez toho, aby sa vyžadovala záruka, poľnohospodári so zvieratami, RPŽ 2013

PAUŠÁLNE

5,00 %

EUR

– 237 679,39

0,00

– 237 679,39

 

Krížové plnenie

2015

Čiastočná kontrola dvoch požiadaviek, využívanie odvetvovej kontroly bez toho, aby sa vyžadovala záruka, poľnohospodári so zvieratami, RPŽ 2014

PAUŠÁLNE

5,00 %

EUR

– 240 761,35

0,00

– 240 761,35

 

Krížové plnenie

2016

Čiastočná kontrola dvoch požiadaviek, využívanie odvetvovej kontroly bez toho, aby sa vyžadovala záruka, poľnohospodári so zvieratami, RPŽ 2015

PAUŠÁLNE

5,00 %

EUR

– 199 521,76

0,00

– 199 521,76

 

Krížové plnenie

2013

SMR 1 a 5 neboli kontrolované mimo sústavy Natura 2000, nedostatky pri kontrolách SMR 7 a SMR 16, obmedzený prístup ku kontrolným správam veterinárov, RPŽ 2012

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 3 323 958,59

– 160,12

– 3 323 798,47

 

Krížové plnenie

2014

SMR 1 a 5 neboli kontrolované mimo sústavy Natura 2000, nedostatky pri kontrolách SMR 7 a SMR 16, obmedzený prístup ku kontrolným správam veterinárov, RPŽ 2012

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 7 033,28

0,00

– 7 033,28

 

Krížové plnenie

2015

SMR 1 a 5 neboli kontrolované mimo sústavy Natura 2000, nedostatky pri kontrolách SMR 7 a SMR 16, obmedzený prístup ku kontrolným správam veterinárov, RPŽ 2012

PAUŠÁLNE

2,00 %

EUR

– 186,77

0,00

– 186,77

 

Krížové plnenie

2014

SMR 1 a 5 neboli kontrolované mimo sústavy Natura 2000, nedostatky pri kontrolách SMR 7 a SMR 16, obmedzený prístup ku kontrolným správam veterinárov, RPŽ 2013

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 3 271 891,50

0,00

– 3 271 891,50

 

Krížové plnenie

2015

SMR 1 a 5 neboli kontrolované mimo sústavy Natura 2000, nedostatky pri kontrolách SMR 7 a SMR 16, obmedzený prístup ku kontrolným správam veterinárov, RPŽ 2013

PAUŠÁLNE

2,00 %

EUR

– 10 760,16

0,00

– 10 760,16

 

 

 

 

 

IT spolu:

EUR

– 257 232 428,65

– 160,12

– 257 232 268,53

Členský štát

Opatrenie

RR

Dôvod

Druh

Oprava %

Mena

Suma

Odpočty

Finančný vplyv

PT

Ovocie a zelenina – operačné programy

2012

Kontroly, či OV dodržiavajú kritériá uznávania zo strany regionálnych kancelárií (DRAP): neoprávnene vyplatená pomoc OV „X“

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 175 573,68

0,00

– 175 573,68

 

Ovocie a zelenina – operačné programy

2013

Kontroly, či OV dodržiavajú kritériá uznávania zo strany regionálnych kancelárií (DRAP): neoprávnene vyplatená pomoc OV „X“

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 252 204,60

0,00

– 252 204,60

 

Ovocie a zelenina – operačné programy

2012

Kontroly, či OV dodržiavajú kritériá uznávania zo strany regionálnych kancelárií (DRAP): nedostatky v kontrolnom systéme v RR 2012 a RR 2013

PAUŠÁLNE

5,00 %

EUR

– 244 696,30

– 8 778,69

– 235 917,61

 

Ovocie a zelenina – operačné programy

2013

Kontroly, či OV dodržiavajú kritériá uznávania zo strany regionálnych kancelárií (DRAP): nedostatky v kontrolnom systéme v RR 2012 a RR 2013

PAUŠÁLNE

5,00 %

EUR

– 366 164,35

– 12 610,23

– 353 554,12

 

Ovocie a zelenina – operačné programy vrátane stiahnutí z trhu

2014

Kontroly, či OV dodržiavajú kritériá uznávania zo strany regionálnych kancelárií (DRAP): nedostatky v kontrolnom systéme v RR 2014 a RR 2015

PAUŠÁLNE

5,00 %

EUR

– 2 631,15

0,00

– 2 631,15

 

Ovocie a zelenina – operačné programy vrátane stiahnutí z trhu

2015

Kontroly, či OV dodržiavajú kritériá uznávania zo strany regionálnych kancelárií (DRAP): nedostatky v kontrolnom systéme v RR 2014 a RR 2015

PAUŠÁLNE

5,00 %

EUR

– 8 500,96

0,00

– 8 500,96

 

Osvedčovanie

2011

Nedodržanie lehôt na platbu

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 1 995 329,97

– 1 995 329,97

0,00

 

Osvedčovanie

2011

Prekročenie finančného stropu

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 112 617,66

– 112 617,66

0,00

 

Schválenie účtovných závierok – rozpočtové schválenie účtovných závierok

2012

Prekročenie finančného stropu

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 981 955,95

– 981 955,95

0,00

 

Schválenie účtovných závierok – rozpočtové schválenie účtovných závierok

2012

Prekročenie stropu – dodatočné, ešte sa má odpočítať

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 584 114,93

0,00

– 584 114,93

 

 

 

 

 

PT spolu:

EUR

– 4 723 789,55

– 3 111 292,50

– 1 612 497,05

Členský štát

Opatrenie

RR

Dôvod

Druh

Oprava %

Mena

Suma

Odpočty

Finančný vplyv

RO

Nezrovnalosti

2012

Známa chyba zistená pri testovaní vecnej správnosti prílohy III A

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 18 439,35

0,00

– 18 439,35

 

Ovocie a zelenina – vopred uznané skupiny výrobcov

2013

SV: zachovanie uznaní a plánov na dosiahnutie uznania, RR 2013 a RR 2014

PAUŠÁLNE

10,00 %

EUR

– 778 261,88

0,00

– 778 261,88

 

Ovocie a zelenina – vopred uznané skupiny výrobcov

2014

SV: zachovanie uznaní a plánov na dosiahnutie uznania, RR 2013 a RR 2014

PAUŠÁLNE

10,00 %

EUR

– 589 910,80

0,00

– 589 910,80

 

Ovocie a zelenina – vopred uznané skupiny výrobcov

2015

SV: zachovanie uznaní a plánov na dosiahnutie uznania, RR 2013 a RR 2014

PAUŠÁLNE

10,00 %

EUR

– 346 636,03

0,00

– 346 636,03

 

Ovocie a zelenina – operačné programy

2013

OV: Kontroly žiadostí o pomoc – oprávnenosť výdavkov za RR 2013

PAUŠÁLNE

5,00 %

EUR

– 20 646,29

0,00

– 20 646,29

 

Ovocie a zelenina – operačné programy vrátane stiahnutí z trhu

2014

OV: Kontroly žiadostí o pomoc – oprávnenosť výdavkov za RR 2014

PAUŠÁLNE

5,00 %

EUR

– 30 663,30

0,00

– 30 663,30

 

Ovocie a zelenina – operačné programy vrátane stiahnutí z trhu

2015

OV: Kontroly žiadostí o pomoc – oprávnenosť výdavkov za RR 2015

PAUŠÁLNE

5,00 %

EUR

– 47 987,50

0,00

– 47 987,50

 

 

 

 

 

RO spolu:

EUR

– 1 832 545,15

 0,00

– 1 832 545,15


Mena

Suma

Odpočty

Finančný vplyv

EUR

– 427 851 592,99

– 5 439 685,84

– 422 411 907,15

Rozpočtová položka: 6711

Členský štát

Opatrenie

RR

Dôvod

Druh

Oprava %

Mena

Suma

Odpočty

Finančný vplyv

AT

Rozvoj vidieka EPFRV (2014 – 2020) – opatrenia, na ktoré sa vzťahuje IACS

2015

Opatrenie 214: uplatňovanie primeraného systému sankcií

PAUŠÁLNE

5,00 %

EUR

– 5 958,97

0,00

– 5 958,97

 

Rozvoj vidieka EPFRV (2014 – 2020) – opatrenia, na ktoré sa vzťahuje IACS

2015

Opatrenie 214 „Ekologické poľnohospodárstvo“ – primeraný postup vykonávania dohľadu

EXTRAPOLOVANÉ

0,21 %

EUR

– 101 920,89

0,00

– 101 920,89

 

 

 

 

 

AT spolu:

EUR

– 107 879,86

0,00

– 107 879,86

Členský štát

Opatrenie

RR

Dôvod

Druh

Oprava %

Mena

Suma

Odpočty

Finančný vplyv

BG

Rozvoj vidieka EPFRV, osi 1 a 3 – opatrenia orientované na investície (2007 – 2013)

2010

5-percentná paušálna oprava pre nedostatky pri kontrolách na mieste a pri overovaní verejného obstarávania, primeranosti nákladov a neoprávnených výdavkov

PAUŠÁLNE

5,00 %

EUR

– 2 793 872,47

– 2 793 872,47

0,00

 

Rozvoj vidieka EPFRV, osi 1 a 3 – opatrenia orientované na investície (2007 – 2013)

2011

5-percentná paušálna oprava pre nedostatky pri kontrolách na mieste a pri overovaní verejného obstarávania, primeranosti nákladov a neoprávnených výdavkov

PAUŠÁLNE

5,00 %

EUR

– 1 074 263,60

– 1 074 263,60

0,00

 

Rozvoj vidieka EPFRV, osi 1 a 3 – opatrenia orientované na investície (2007 – 2013)

2012

5-percentná paušálna oprava pre nedostatky pri kontrolách na mieste a pri overovaní verejného obstarávania, primeranosti nákladov a neoprávnených výdavkov

PAUŠÁLNE

5,00 %

EUR

– 780 941,24

– 780 941,24

0,00

 

Rozvoj vidieka EPFRV, osi 1 a 3 – opatrenia orientované na investície (2007 – 2013)

2013

5-percentná paušálna oprava pre nedostatky pri kontrolách na mieste a pri overovaní verejného obstarávania, primeranosti nákladov a neoprávnených výdavkov

PAUŠÁLNE

5,00 %

EUR

– 1 637 751,75

0,00

– 1 637 751,75

 

Investície EPFRV v rámci rozvoja vidieka – verejní príjemcovia

2014

5-percentná paušálna oprava pre nedostatky pri kontrolách na mieste a pri overovaní verejného obstarávania, primeranosti nákladov a neoprávnených výdavkov

PAUŠÁLNE

5,00 %

EUR

– 1 690 283,33

0,00

– 1 690 283,33

 

Rozvoj vidieka EPFRV, osi 1 a 3 – opatrenia orientované na investície (2007 – 2013)

2010

Úprava vzhľadom na to, že vnútroštátne orgány zrušili predchádzajúce opravené sumy

JEDNORAZOVO

 

EUR

259 643,71

0,00

259 643,71

 

Rozvoj vidieka EPFRV, osi 1 a 3 – opatrenia orientované na investície (2007 – 2013)

2011

Úprava vzhľadom na to, že vnútroštátne orgány zrušili predchádzajúce opravené sumy

JEDNORAZOVO

 

EUR

107 839,98

0,00

107 839,98

 

Rozvoj vidieka EPFRV, osi 1 a 3 – opatrenia orientované na investície (2007 – 2013)

2012

Úprava vzhľadom na to, že vnútroštátne orgány zrušili predchádzajúce opravené sumy

JEDNORAZOVO

 

EUR

51 063,74

0,00

51 063,74

 

Krížové plnenie

2013

Nedostatky v rozsahu, objeme a kvalite pri kontrolách na mieste a podávaní správ pre SMR 7 a 8, uplatnenie tolerancie, RPŽ 2012

PAUŠÁLNE

3,00 %

EUR

– 27 147,64

0,00

– 27 147,64

 

Krížové plnenie

2014

Nedostatky v rozsahu, objeme a kvalite pri kontrolách na mieste a podávaní správ pre SMR 7 a 8, uplatnenie tolerancie, RPŽ 2013

PAUŠÁLNE

6,00 %

EUR

– 105 957,72

0,00

– 105 957,72

 

Rozvoj vidieka EPFRV, osi 1 a 3 – opatrenia orientované na investície (2007 – 2013)

2010

Extrapolovaná 9-percentná oprava – nedostatky týkajúce sa primeranosti nákladov a neoprávnených výdavkov

EXTRAPOLOVANÉ

9,00 %

EUR

– 4 183 858,87

– 418 385,89

– 3 765 472,98

 

Rozvoj vidieka EPFRV, osi 1 a 3 – opatrenia orientované na investície (2007 – 2013)

2011

Extrapolovaná 9-percentná oprava – nedostatky týkajúce sa primeranosti nákladov a neoprávnených výdavkov

EXTRAPOLOVANÉ

9,00 %

EUR

– 896 213,65

– 89 621,36

– 806 592,29

 

Rozvoj vidieka EPFRV, osi 1 a 3 – opatrenia orientované na investície (2007 – 2013)

2012

Extrapolovaná 9-percentná oprava – nedostatky týkajúce sa primeranosti nákladov a neoprávnených výdavkov

EXTRAPOLOVANÉ

9,00 %

EUR

– 556 147,52

– 55 614,76

– 500 532,76

 

Rozvoj vidieka EPFRV, osi 1 a 3 – opatrenia orientované na investície (2007 – 2013)

2013

Extrapolovaná 9-percentná oprava – nedostatky týkajúce sa primeranosti nákladov a neoprávnených výdavkov

EXTRAPOLOVANÉ

9,00 %

EUR

– 2 893 246,02

0,00

– 2 893 246,02

 

Krížové plnenie

2015

Nesplnenie povinnej miery kontrol pri SMR 7 a 8, nedostatočné zvýšenie miery kontrol, RPŽ 2014

PAUŠÁLNE

10,00 %

EUR

– 350 314,96

0,00

– 350 314,96

 

 

 

 

 

BG spolu:

EUR

– 16 571 451,34

– 5 212 699,32

– 11 358 752,02

Členský štát

Opatrenie

RR

Dôvod

Druh

Oprava %

Mena

Suma

Odpočty

Finančný vplyv

DE

Investície EPFRV v rámci rozvoja vidieka – verejní príjemcovia

2014

Finančné chyby vo verejných obstarávaniach, kde sa vykonal audit

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 351 787,61

– 349 181,08

– 2 606,53

 

Investície EPFRV (2014 – 2020) v rámci rozvoja vidieka – verejní príjemcovia

2015

Finančné chyby vo verejných obstarávaniach, kde sa vykonal audit

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 159 761,90

0,00

– 159 761,90

 

Osvedčovanie

2015

Finančné chyby v súbore EPFRV

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 511 727,53

0,00

– 511 727,53

 

 

 

 

 

DE spolu:

EUR

– 1 023 277,04

– 349 181,08

– 674 095,96

Členský štát

Opatrenie

RR

Dôvod

Druh

Oprava %

Mena

Suma

Odpočty

Finančný vplyv

ES

Krížové plnenie

2013

Nedostatky v rozsahu a kvalite kontrol na mieste – neúplné podávanie správ z kontrol na mieste – oneskorené vykonávanie kontrol na mieste – neúplná analýza rizika – pilier II – RPŽ 2013

PAUŠÁLNE

2,00 %

EUR

2,40

0,00

2,40

 

Krížové plnenie

2014

Nedostatky v rozsahu a kvalite kontrol na mieste – neúplné podávanie správ z kontrol na mieste – oneskorené vykonávanie kontrol na mieste – neúplná analýza rizika – pilier II – RPŽ 2013

PAUŠÁLNE

2,00 %

EUR

– 2 272,97

0,00

– 2 272,97

 

Krížové plnenie

2014

Nedostatky v rozsahu a kvalite kontrol na mieste – neúplné podávanie správ z kontrol na mieste – oneskorené vykonávanie kontrol na mieste – pilier II – RPŽ 2014

PAUŠÁLNE

2,00 %

EUR

1,06

0,00

1,06

 

Krížové plnenie

2015

Nedostatky v rozsahu a kvalite kontrol na mieste – neúplné podávanie správ z kontrol na mieste – oneskorené vykonávanie kontrol na mieste – pilier II – RPŽ 2014

PAUŠÁLNE

2,00 %

EUR

– 2 493,06

0,00

– 2 493,06

 

Krížové plnenie

2013

Nedostatky v rozsahu a kvalite kontrol na mieste – oneskorené vykonávanie kontrol na mieste – chybný výber vzoriek pozemkov na účely kontrol na mieste – neúplná analýza rizika – pilier II – RPŽ 2012

PAUŠÁLNE

2,00 %

EUR

– 180,81

0,00

– 180,81

 

Osvedčovanie

2013

Významná chyba v účtovných závierkach EPFRV

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 903 456,80

– 17 985,15

– 885 471,65

 

 

 

 

 

ES spolu:

EUR

– 908 400,18

– 17 985,15

– 890 415,03

Členský štát

Opatrenie

RR

Dôvod

Druh

Oprava %

Mena

Suma

Odpočty

Finančný vplyv

FR

Investície EPFRV v rámci rozvoja vidieka – súkromní príjemcovia

2014

Nedostatky pri overovaní primeranosti nákladov a žiadostí o platbu – opatrenia 121 a 123

PAUŠÁLNE

5,00 %

EUR

– 4 980 641,31

– 41 685,40

– 4 938 955,91

 

Rozvoj vidieka EPFRV, osi 1 a 3 – opatrenia orientované na investície (2007 – 2013)

2013

Nedostatky pri overovaní primeranosti nákladov a žiadostí o platbu – opatrenia 121 a 123

PAUŠÁLNE

5,00 %

EUR

– 396 917,70

0,00

– 396 917,70

 

Investície EPFRV (2014 – 2020) v rámci rozvoja vidieka – súkromní príjemcovia

2015

Nedostatky pri overovaní primeranosti nákladov a žiadostí o platbu – opatrenia 121 a 123

PAUŠÁLNE

5,00 %

EUR

– 4 482 936,52

0,00

– 4 482 936,52

 

Investície EPFRV (2014 – 2020) v rámci rozvoja vidieka – súkromní príjemcovia

2016

Nedostatky pri overovaní primeranosti nákladov a žiadostí o platbu – opatrenia 121 a 123

PAUŠÁLNE

5,00 %

EUR

– 1 595 408,44

0,00

– 1 595 408,44

 

Investície EPFRV (2014 – 2020) v rámci rozvoja vidieka – súkromní príjemcovia

2015

Nedostatky pri overovaní primeranosti nákladov: opakujúca sa oprava v prípade opatrení 121C4 a 123A

PAUŠÁLNE

10,00 %

EUR

– 3 184 129,20

– 1 592 064,61

– 1 592 064,59

 

Investície EPFRV (2014 – 2020) v rámci rozvoja vidieka – súkromní príjemcovia

2016

Nedostatky pri overovaní primeranosti nákladov: opakujúca sa oprava v prípade opatrení 121C4 a 123A

PAUŠÁLNE

10,00 %

EUR

– 1 279 291,51

– 639 645,75

– 639 645,76

 

Rozvoj vidieka EPFRV, osi 1 a 3 – opatrenia orientované na investície (2007 – 2013)

2013

Nedostatky pri overovaní primeranosti nákladov: opakujúca sa oprava v prípade opatrení 121C4 a 123A

PAUŠÁLNE

10,00 %

EUR

– 344 907,12

– 171 577,47

– 173 329,65

 

Investície EPFRV v rámci rozvoja vidieka – súkromní príjemcovia

2014

Nedostatky pri overovaní primeranosti nákladov: opakujúca sa oprava v prípade opatrení 121C4 a 123A

PAUŠÁLNE

10,00 %

EUR

– 2 802 935,54

– 1 404 390,37

– 1 398 545,17

 

Investície EPFRV v rámci rozvoja vidieka – verejní príjemcovia

2014

Vylúčenie neoprávnených výdavkov – opatrenie 321

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 68 062,01

0,00

– 68 062,01

 

Osvedčovanie

2012

Nedostatky v riadení

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 16 845 764,04

0,00

– 16 845 764,04

 

Osvedčovanie

2013

Nedostatky v riadení v RR 2013

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 10 359 335,40

0,00

– 10 359 335,40

 

 

 

 

 

FR spolu:

EUR

– 46 340 328,79

– 3 849 363,60

– 42 490 965,19

Členský štát

Opatrenie

RR

Dôvod

Druh

Oprava %

Mena

Suma

Odpočty

Finančný vplyv

GB

Rozvoj vidieka EPFRV, os 2 (2007 – 2013, opatrenia týkajúce sa plochy)

2014

Opatrenie 214 – RR 2014: nedostatky v systéme kontroly hustoty hospodárskych zvierat (v prípade administratívnych kontrol aj kontrol na mieste)

PAUŠÁLNE

5,00 %

EUR

– 538 979,08

0,00

– 538 979,08

 

Rozvoj vidieka EPFRV (2014 – 2020) – opatrenia, na ktoré sa vzťahuje IACS

2015

Opatrenie 214 – RR 2015: nedostatky v systéme kontroly hustoty hospodárskych zvierat (v prípade administratívnych kontrol aj kontrol na mieste)

PAUŠÁLNE

5,00 %

EUR

– 543 702,51

0,00

– 543 702,51

 

Rozvoj vidieka EPFRV, os 2 (2007 – 2013, opatrenia týkajúce sa plochy)

2014

Opatrenie 221 – RR 2014: nedostatky v kontrole kritérií oprávnenosti

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 12 204,00

0,00

– 12 204,00

 

Rozvoj vidieka EPFRV (2014 – 2020) – opatrenia v oblasti lesného hospodárstva

2015

Opatrenie 221 – RR 2015: nedostatky v kontrole kritérií oprávnenosti

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 12 204,00

0,00

– 12 204,00

 

Rozvoj vidieka EPFRV – iniciatíva LEADER

2014

Jedna nedostatočná kľúčová kontrola a jedna neuskutočnená vedľajšia kontrola

PAUŠÁLNE

5,00 %

EUR

– 602 585,37

0,00

– 602 585,37

 

Rozvoj vidieka EPFRV – iniciatíva LEADER

2015

Jedna nedostatočná kľúčová kontrola a jedna neuskutočnená vedľajšia kontrola

PAUŠÁLNE

5,00 %

EUR

4 026,71

0,00

4 026,71

 

Rozvoj vidieka EPFRV – iniciatíva LEADER

2016

Jedna nedostatočná kľúčová kontrola a jedna neuskutočnená vedľajšia kontrola

PAUŠÁLNE

5,00 %

EUR

368,09

0,00

368,09

 

 

 

 

 

GB spolu:

EUR

– 1 705 280,16

0,00

– 1 705 280,16

Členský štát

Opatrenie

RR

Dôvod

Druh

Oprava %

Mena

Suma

Odpočty

Finančný vplyv

GR

Krížové plnenie

2013

Nedostatky v analýze rizík, MRFPP a SMR 1, RPŽ 2012

PAUŠÁLNE

2,00 %

EUR

– 229 711,85

0,00

– 229 711,85

 

Krížové plnenie

2014

Nedostatky v analýze rizík, MRFPP a SMR 1, RPŽ 2012

PAUŠÁLNE

2,00 %

EUR

– 57 428,76

0,00

– 57 428,76

 

 

 

 

 

GR spolu:

EUR

– 287 140,61

0,00

– 287 140,61

Členský štát

Opatrenie

RR

Dôvod

Druh

Oprava %

Mena

Suma

Odpočty

Finančný vplyv

IT

Rozvoj vidieka EPFRV, osi 1 a 3 – opatrenia orientované na investície (2007 – 2013)

2013

Nedostatky pri kľúčovej kontrole: „Primerané posúdenie primeranosti nákladov vhodným systémom hodnotenia“ v súvislosti so všeobecnými nákladmi

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 26 409,49

0,00

– 26 409,49

 

Investície EPFRV v rámci rozvoja vidieka – súkromní príjemcovia

2014

Nedostatky pri kľúčovej kontrole: „Primerané posúdenie primeranosti nákladov vhodným systémom hodnotenia“ v súvislosti so všeobecnými nákladmi

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 45 475,98

0,00

– 45 475,98

 

Rozvoj vidieka EPFRV (2014 – 2020) – riadenie rizík

2015

Nedostatky pri kľúčovej kontrole: „Primerané posúdenie primeranosti nákladov vhodným systémom hodnotenia“ v súvislosti so všeobecnými nákladmi

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 133 118,88

0,00

– 133 118,88

 

Krížové plnenie

2013

Benevolencia sankčného systému v oblasti zvierat, RPŽ 2012

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 7 112,87

0,00

– 7 112,87

 

Krížové plnenie

2015

Obmedzený prístup ku kontrolným správam veterinárov, RPŽ 2014

PAUŠÁLNE

2,00 %

EUR

– 175 426,91

0,00

– 175 426,91

 

Krížové plnenie

2014

Žiadna kontrola v prípade jedného GAEC a čiastočná kontrola dvoch SMR, poľnohospodár bez zvierat, RPŽ 2013

PAUŠÁLNE

2,00 %

EUR

– 39 153,87

0,00

– 39 153,87

 

Krížové plnenie

2014

Čiastočná kontrola dvoch požiadaviek, využívanie odvetvovej kontroly bez toho, aby sa vyžadovala záruka, poľnohospodári so zvieratami, RPŽ 2013

PAUŠÁLNE

5,00 %

EUR

– 61 526,63

0,00

– 61 526,63

 

Krížové plnenie

2015

Čiastočná kontrola dvoch požiadaviek, využívanie odvetvovej kontroly bez toho, aby sa vyžadovala záruka, poľnohospodári so zvieratami, RPŽ 2014

PAUŠÁLNE

5,00 %

EUR

– 78 725,47

0,00

– 78 725,47

 

Krížové plnenie

2013

SMR 1 a 5 neboli kontrolované mimo sústavy Natura 2000, nedostatky pri kontrolách SMR 7 a SMR 16, obmedzený prístup ku kontrolným správam veterinárov, RPŽ 2012

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 280 745,26

– 41,98

– 280 703,28

 

Krížové plnenie

2014

SMR 1 a 5 neboli kontrolované mimo sústavy Natura 2000, nedostatky pri kontrolách SMR 7 a SMR 16, obmedzený prístup ku kontrolným správam veterinárov, RPŽ 2012

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 97 287,65

0,00

– 97 287,65

 

Krížové plnenie

2015

SMR 1 a 5 neboli kontrolované mimo sústavy Natura 2000, nedostatky pri kontrolách SMR 7 a SMR 16, obmedzený prístup ku kontrolným správam veterinárov, RPŽ 2012

PAUŠÁLNE

2,00 %

EUR

– 13 600,21

0,00

– 13 600,21

 

Krížové plnenie

2014

SMR 1 a 5 neboli kontrolované mimo sústavy Natura 2000, nedostatky pri kontrolách SMR 7 a SMR 16, obmedzený prístup ku kontrolným správam veterinárov, RPŽ 2013

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 203 367,80

0,00

– 203 367,80

 

Krížové plnenie

2015

SMR 1 a 5 neboli kontrolované mimo sústavy Natura 2000, nedostatky pri kontrolách SMR 7 a SMR 16, obmedzený prístup ku kontrolným správam veterinárov, RPŽ 2013

PAUŠÁLNE

2,00 %

EUR

– 27 839,23

0,00

– 27 839,23

 

Rozvoj vidieka EPFRV (2014 – 2020) – opatrenia, na ktoré sa vzťahuje IACS

2015

Dve agroenvironmentálne čiastkové opatrenia (214):

neprimerané následné opatrenia na základe výsledkov krížových kontrol vo všetkých vhodných prípadoch s využitím údajov z IACS.

PAUŠÁLNE

3,00 %

EUR

– 148 200,00

0,00

– 148 200,00

 

 

 

 

 

IT spolu:

EUR

– 1 337 990,25

– 41,98

– 1 337 948,27

Členský štát

Opatrenie

RR

Dôvod

Druh

Oprava %

Mena

Suma

Odpočty

Finančný vplyv

LT

Rozvoj vidieka EPFRV, os 4 LEADER (2007 – 2013)

2013

Nedostatky pri kľúčových kontrolách: 1. kvalita kontrol na mieste; 2. hodnotenie primeranosti nákladov vo fáze podávania žiadostí; 3. oprávnenosť nákladov operácie (materiálne príspevky).

PAUŠÁLNE

5,00 %

EUR

– 1 288 795,90

0,00

– 1 288 795,90

 

Rozvoj vidieka EPFRV, os 4 LEADER (2007 – 2013)

2014

Nedostatky pri kľúčových kontrolách: 1. kvalita kontrol na mieste; 2. hodnotenie primeranosti nákladov vo fáze podávania žiadostí; 3. oprávnenosť nákladov operácie (materiálne príspevky).

PAUŠÁLNE

5,00 %

EUR

– 1 530 512,90

0,00

– 1 530 512,90

 

Rozvoj vidieka EPFRV, os 4 LEADER (2007 – 2013)

2015

Nedostatky pri kľúčových kontrolách: 1. kvalita kontrol na mieste; 2. hodnotenie primeranosti nákladov vo fáze podávania žiadostí; 3. oprávnenosť nákladov operácie (materiálne príspevky).

PAUŠÁLNE

5,00 %

EUR

– 926 149,21

0,00

– 926 149,21

 

Rozvoj vidieka EPFRV – iniciatíva LEADER

2016

Nedostatky pri kľúčových kontrolách: 1. kvalita kontrol na mieste; 2. hodnotenie primeranosti nákladov vo fáze podávania žiadostí; 3. oprávnenosť nákladov operácie (materiálne príspevky). Obdobie, ktorého sa týka oprava: 16.10.2015 – 31.12.2015.

PAUŠÁLNE

5,00 %

EUR

– 462 436,92

0,00

– 462 436,92

 

 

 

 

 

LT spolu:

EUR

– 4 207 894,93

0,00

– 4 207 894,93

Členský štát

Opatrenie

RR

Dôvod

Druh

Oprava %

Mena

Suma

Odpočty

Finančný vplyv

LU

Schválenie účtovných závierok – overenie súladu

2010

Nedodržanie kritérií oprávnenosti

JEDNORAZOVO

0,00 %

EUR

– 1 469 939,00

0,00

– 1 469 939,00

 

 

 

 

 

LU spolu:

EUR

– 1 469 939,00

0,00

– 1 469 939,00

Členský štát

Opatrenie

RR

Dôvod

Druh

Oprava %

Mena

Suma

Odpočty

Finančný vplyv

MT

Osvedčovanie

2015

Schválenie účtovných závierok – RR 2015

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 131 903,31

0,00

– 131 903,31

 

 

 

 

 

MT spolu:

EUR

– 131 903,31

0,00

– 131 903,31

Členský štát

Opatrenie

RR

Dôvod

Druh

Oprava %

Mena

Suma

Odpočty

Finančný vplyv

NL

Rozvoj vidieka EPFRV, os 4 LEADER (2007 – 2013)

2014

Nedostatky pri kľúčových a vedľajších kontrolách

PAUŠÁLNE

5,00 %

EUR

– 217 083,50

0,00

– 217 083,50

 

Rozvoj vidieka EPFRV, os 4 LEADER (2007 – 2013)

2014

Nedostatky pri kľúčových a vedľajších kontrolách

PAUŠÁLNE

7,00 %

EUR

– 89 804,68

0,00

– 89 804,68

 

Rozvoj vidieka EPFRV, os 4 LEADER (2007 – 2013)

2015

Nedostatky pri kľúčových a vedľajších kontrolách

PAUŠÁLNE

7,00 %

EUR

– 314 873,64

0,00

– 314 873,64

 

Rozvoj vidieka EPFRV – iniciatíva LEADER

2016

Nedostatky pri kľúčových a vedľajších kontrolách

PAUŠÁLNE

7,00 %

EUR

– 216 895,65

0,00

– 216 895,65

 

 

 

 

 

NL spolu:

EUR

– 838 657,47

0,00

– 838 657,47

Členský štát

Opatrenie

RR

Dôvod

Druh

Oprava %

Mena

Suma

Odpočty

Finančný vplyv

RO

Investície EPFRV v rámci rozvoja vidieka – súkromní príjemcovia

2015

Kontroly umelo vytvorených podmienok

PAUŠÁLNE

5,00 %

EUR

– 949 386,13

0,00

– 949 386,13

 

Rozvoj vidieka EPFRV, osi 1 a 3 – opatrenia orientované na investície (2007 – 2013)

2013

Oprávnenosť príjemcu – overenie zručností a kontroly umelo vytvorených podmienok

PAUŠÁLNE

5,00 %

EUR

– 2 661 268,10

0,00

– 2 661 268,10

 

Investície EPFRV v rámci rozvoja vidieka – súkromní príjemcovia

2014

Oprávnenosť príjemcu – overenie zručností a kontroly umelo vytvorených podmienok

PAUŠÁLNE

5,00 %

EUR

– 648 249,31

0,00

– 648 249,31

 

Rozvoj vidieka EPFRV, osi 1 a 3 – opatrenia orientované na investície (2007 – 2013)

2012

Oprávnenosť nákladov – dodržiavanie stropov/intenzity pomoci

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 1 478 707,10

– 73 935,36

– 1 404 771,74

 

Rozvoj vidieka EPFRV, osi 1 a 3 – opatrenia orientované na investície (2007 – 2013)

2013

Oprávnenosť nákladov – dodržiavanie stropov/intenzity pomoci

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 1 335 193,08

0,00

– 1 335 193,08

 

Investície EPFRV v rámci rozvoja vidieka – súkromní príjemcovia

2014

Oprávnenosť nákladov – dodržiavanie stropov/intenzity pomoci

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 1 041 006,91

0,00

– 1 041 006,91

 

Rozvoj vidieka EPFRV, os 2 (2007 – 2013, opatrenia týkajúce sa plochy)

2010

Vyplatenie prekrývajúcej sa sumy

JEDNORAZOVO

 

EUR

0,00

5 907,74

– 5 907,74

 

Rozvoj vidieka EPFRV, os 2 (2007 – 2013, opatrenia týkajúce sa plochy)

2011

Vyplatenie prekrývajúcej sa sumy

PAUŠÁLNE

2,00 %

EUR

0,00

2 731 143,60

– 2 731 143,60

 

Rozvoj vidieka EPFRV, os 2 (2007 – 2013, opatrenia týkajúce sa plochy)

2011

Vyplatenie prekrývajúcej sa sumy

JEDNORAZOVO

 

EUR

0,00

53 937,77

– 53 937,77

 

Rozvoj vidieka EPFRV, os 2 (2007 – 2013, opatrenia týkajúce sa plochy)

2012

Vyplatenie prekrývajúcej sa sumy

JEDNORAZOVO

 

EUR

0,00

15 400,00

– 15 400,00

 

Osvedčovanie

2012

NCH v prípade súboru EPFRV IACS

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 4 212 281,45

– 83 053,09

– 4 129 228,36

 

Osvedčovanie

2012

NCH v prípade súboru EPFRV mimo IACS

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 8 565 856,43

– 852 487,19

– 7 713 369,24

 

Rozvoj vidieka EPFRV, osi 1 a 3 – opatrenia orientované na investície (2007 – 2013)

2013

Obstarávanie – nedostatky v kontrolách primeranosti nákladov

PAUŠÁLNE

2,00 %

EUR

– 508 630,52

0,00

– 508 630,52

 

Rozvoj vidieka EPFRV, osi 1 a 3 – opatrenia orientované na investície (2007 – 2013)

2013

Obstarávanie – nedostatky v kontrolách primeranosti nákladov

PAUŠÁLNE

10,00 %

EUR

– 1 533 681,75

0,00

– 1 533 681,75

 

Investície EPFRV v rámci rozvoja vidieka – súkromní príjemcovia

2014

Obstarávanie – nedostatky v kontrolách primeranosti nákladov

PAUŠÁLNE

2,00 %

EUR

– 220 258,09

0,00

– 220 258,09

 

Investície EPFRV v rámci rozvoja vidieka – súkromní príjemcovia

2014

Obstarávanie – nedostatky v kontrolách primeranosti nákladov

PAUŠÁLNE

10,00 %

EUR

– 511 227,25

0,00

– 511 227,25

 

 

 

 

 

RO spolu:

EUR

– 23 665 746,12

1 796 913,47

– 25 462 659,59

Členský štát

Opatrenie

RR

Dôvod

Druh

Oprava %

Mena

Suma

Odpočty

Finančný vplyv

SK

Osvedčovanie

2015

Známa chyba v súbore EPFRV mimo IACS

JEDNORAZOVO

 

EUR

– 204 053,34

0,00

– 204 053,34

 

 

 

 

 

SK spolu:

EUR

– 204 053,34

0,00

– 204 053,34


Mena

Suma

Odpočty

Finančný vplyv

EUR

– 98 799 942,40

– 7 632 357,66

– 91 167 584,74