|
31.12.2015 |
NL |
Publicatieblad van de Europese Unie |
L 347/1 |
UITVOERINGSVERORDENING (EU) 2015/2450 VAN DE COMMISSIE
van 2 december 2015
tot vaststelling van technische uitvoeringsnormen met betrekking tot de templates voor de indiening van informatie bij de toezichthoudende autoriteiten in overeenstemming met Richtlijn 2009/138/EG van het Europees Parlement en de Raad
(Voor de EER relevante tekst)
DE EUROPESE COMMISSIE,
Gezien het Verdrag betreffende de werking van de Europese Unie,
Gezien Richtlijn 2009/138/EG van het Europees Parlement en de Raad van 25 november 2009 betreffende de toegang tot en uitoefening van het verzekerings- en het herverzekeringsbedrijf (Solvabiliteit II) (1), en met name artikel 35, lid 10, derde alinea, artikel 244, lid 6, derde alinea, en artikel 245, lid 6, tweede alinea,
Overwegende hetgeen volgt:
|
(1) |
Teneinde het effectieve toezicht op verzekerings- en herverzekeringsondernemingen te faciliteren, is het raadzaam de templates vast te stellen voor de indiening bij de toezichthoudende autoriteiten van de in artikel 35, leden 1 en 2, van Richtlijn 2009/138/EG bedoelde informatie over individuele ondernemingen en van de in artikel 244, lid 2, en artikel 245, lid 2, van genoemde richtlijn bedoelde informatie over groepen. |
|
(2) |
Het is van cruciaal belang dat de in te dienen informatie gedetailleerd genoeg is voor een degelijke uitvoering van een risicogebaseerd toezichtsproces. De templates dienen om een visuele voorstelling te geven van de te rapporteren informatie en om aan te geven hoe gedetailleerd die informatie moet zijn. |
|
(3) |
De harmonisatie van de templates die voor de indiening van informatie bij de toezichthoudende autoriteiten moeten worden gehanteerd, is een essentieel hulpmiddel om de toezichtsconvergentie te bevorderen. Om die reden moet de overeenkomstig Richtlijn 2009/138/EG te rapporteren informatie worden ingediend op de wijze die is aangegeven in de templates waarin deze verordening voorziet. |
|
(4) |
In de praktijk zal de informatie in elektronische vorm worden gerapporteerd, zoals is bepaald in artikel 313 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 van de Commissie (2). |
|
(5) |
Verzekerings- en herverzekeringsondernemingen en -groepen moeten enkel de voor hun bedrijfsactiviteiten toepasselijke informatie indienen. Zo zijn bepaalde door Richtlijn 2009/138/EG geboden mogelijkheden, zoals het gebruiken van de matchingopslag voor de berekening van de technische voorzieningen, dan wel het hanteren van een geheel of gedeeltelijk intern model of van specifieke verzekeringstechnische parameters voor de berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste, van invloed op de reikwijdte van de informatie die moet worden ingediend. In de meeste gevallen hoeft alleen maar een subset van de in deze verordening opgenomen templates te worden ingediend, daar niet alle templates voor alle ondernemingen van toepassing zijn. |
|
(6) |
De bepalingen van deze verordening houden nauw verband met elkaar, daar zij alle betrekking hebben op de indiening van informatie door verzekerings- en herverzekeringsondernemingen en groepen bij de toezichthoudende autoriteiten. Om de samenhang te garanderen tussen deze bepalingen, die op hetzelfde moment in werking moeten treden, en om de personen voor wie de rapportageverplichtingen gelden, zoals onder meer beleggers die niet in de Unie zijn gevestigd, een volledig inzicht in en een vlotte toegang tot deze bepalingen te bieden, is het wenselijk alle bij artikel 35, lid 10, artikel 244, lid 6, en artikel 245, lid 6, van Richtlijn 2009/138/EG vereiste technische uitvoeringsnormen in één enkele verordening samen te brengen. |
|
(7) |
Deze verordening is gebaseerd op de ontwerpen van technische uitvoeringsnormen die de Europese Autoriteit voor verzekeringen en bedrijfspensioenen bij de Commissie heeft ingediend. |
|
(8) |
De Europese Autoriteit voor verzekeringen en bedrijfspensioenen heeft open publieksraadplegingen gehouden over de ontwerpen van technische uitvoeringsnormen waarop deze verordening is gebaseerd, de potentiële desbetreffende kosten en baten geanalyseerd en het advies van de overeenkomstig artikel 37 van Verordening (EU) nr. 1094/2010 van het Europees Parlement en de Raad (3) opgerichte Stakeholdergroep verzekeringen en herverzekeringen ingewonnen. |
|
(9) |
Teneinde een effectieve en uniforme toezichtrapportage te garanderen vanaf de datum waarop de rapportageverplichtingen van toepassing zijn, moet deze verordening zo spoedig mogelijk in werking treden en met ingang van 1 januari 2016 van toepassing zijn, |
HEEFT DE VOLGENDE VERORDENING VASTGESTELD:
HOOFDSTUK I
ALGEMENE BEPALINGEN EN RAPPORTAGEVEREISTEN VOOR TOEZICHTSDOELEINDEN
Artikel 1
Onderwerp
Bij deze verordening worden technische uitvoeringsnormen betreffende periodieke toezichtrapportage vastgesteld waarin de templates zijn vastgelegd voor de indiening van informatie bij de toezichthoudende autoriteiten, als bedoeld in artikel 35, leden 1 en 2, van Richtlijn 2009/138/EG voor individuele verzekerings- en herverzekeringsondernemingen en in artikel 244, lid 2, en artikel 245, lid 2, van Richtlijn 2009/138/EG voor groepen.
Artikel 2
Vormgeving van de toezichtrapportage
Verzekerings- en herverzekeringsondernemingen, deelnemende verzekerings- en herverzekeringsondernemingen, verzekeringsholdings en gemengde financiële holdings gaan over tot de indiening van de in deze verordening bedoelde informatie met gebruikmaking van de door de toezichthoudende autoriteiten of door de groepstoezichthouder vastgestelde formats voor gegevensuitwisseling en -presentatie en in overeenstemming met de volgende specificaties:
|
a) |
gegevenspunten van het gegevenstype „monetair” worden in eenheden zonder cijfers achter de komma uitgedrukt, met uitzondering van die in de templates S.06.02, S.08.01, S.08.02 en S.11.01, welke in eenheden met twee cijfers achter de komma worden uitgedrukt; |
|
b) |
gegevenspunten van het gegevenstype „percentage” worden in eenheden met vier cijfers achter de komma uitgedrukt; |
|
c) |
gegevenspunten van het gegevenstype „geheel getal” worden in eenheden zonder cijfers achter de komma uitgedrukt. |
Artikel 3
Valuta
1. Voor de toepassing van deze verordening is de „rapportagevaluta”, tenzij de toezichthoudende autoriteit een andere valuta voorschrijft:
|
a) |
wat de individuele rapportage betreft, de valuta die voor de opstelling van de jaarrekening van de verzekerings- of herverzekeringsonderneming wordt gebruikt; |
|
b) |
wat de groepsrapportage betreft, de valuta die voor de opstelling van de geconsolideerde jaarrekening wordt gebruikt. |
2. Gegevenspunten van het gegevenstype „monetair” worden in de rapportagevaluta gerapporteerd, wat inhoudt dat alle andere valuta's in de rapportagevaluta moeten worden omgerekend, tenzij in deze verordening anders is bepaald.
3. Bij het uitdrukken van de waarde van een in een andere valuta dan de rapportagevaluta luidend actief of luidende verplichting wordt deze waarde in de rapportagevaluta omgerekend alsof de omrekening had plaatsgevonden tegen de slotkoers op de laatste dag waarvoor de toepasselijke koers beschikbaar is in de rapportageperiode voor het actief of de verplichting.
4. Bij het uitdrukken van de waarde van enigerlei inkomsten of uitgaven wordt de waarde in de rapportagevaluta omgerekend op basis van dezelfde omrekeningsbeginselen als die welke voor financiële verslaggevingsdoeleinden worden gebruikt.
5. Bij de omrekening in de rapportagevaluta wordt een wisselkoers gehanteerd die afkomstig is van dezelfde bron als de wisselkoers die wordt gebruikt voor de jaarrekening van de verzekerings- of herverzekeringsonderneming in geval van individuele rapportage, dan wel voor de geconsolideerde jaarrekening in geval van groepsrapportage, tenzij de toezichthoudende autoriteit een andere wisselkoers voorschrijft.
Artikel 4
Herindiening van gegevens
Verzekerings- en herverzekeringsondernemingen, deelnemende verzekerings- en herverzekeringsondernemingen, verzekeringsholdings en gemengde financiële holdings gaan zo spoedig als praktisch mogelijk is over tot de herindiening van de gerapporteerde informatie met gebruikmaking van de in deze verordening vastgelegde templates wanneer de oorspronkelijk gerapporteerde informatie na de laatste indiening ervan bij de toezichthoudende autoriteiten of de groepstoezichthouder wezenlijk is veranderd in vergelijking met dezelfde rapportageperiode.
HOOFDSTUK II
KWANTITATIEVE RAPPORTAGETEMPLATES VOOR INDIVIDUELE ONDERNEMINGEN
Artikel 5
Kwantitatieve templates voor de aanvangsinformatie voor individuele ondernemingen
Verzekerings- en herverzekeringsondernemingen gaan over tot de indiening van de in artikel 314, lid 1, onder a) en c), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 van de Commissie bedoelde informatie met gebruikmaking van de volgende templates:
|
a) |
template S.01.01.03 van bijlage I met een overzicht van de ingediende informatie, volgens de instructies in afdeling S.01.01 van bijlage II; |
|
b) |
template S.01.02.01 van bijlage I met algemene basisinformatie over de onderneming en een algemeen overzicht van de ingediende informatie, volgens de instructies in afdeling S.01.02 van bijlage II; |
|
c) |
template S.01.03.01 van bijlage I met basisinformatie over afgezonderde fondsen en matchingopslagportefeuilles, volgens de instructies in afdeling S.01.03 van bijlage II; |
|
d) |
template S.02.01.02 van bijlage I met balansinformatie op basis van de waardering in overeenstemming met artikel 75 van Richtlijn 2009/138/EG, volgens de instructies in afdeling S.02.01 van bijlage II bij deze verordening; |
|
e) |
template S.23.01.01 van bijlage I met informatie over het eigen vermogen, volgens de instructies in afdeling S.23.01 van bijlage II; |
|
f) |
ingeval de onderneming voor de berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste de standaardformule hanteert, template S.25.01.01 van bijlage I met het solvabiliteitskapitaalvereiste, volgens de instructies in afdeling S.25.01 van bijlage II; |
|
g) |
ingeval de onderneming voor de berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste de standaardformule en een gedeeltelijk intern model hanteert, template S.25.02.01 van bijlage I met het solvabiliteitskapitaalvereiste, volgens de instructies in afdeling S.25.02 van bijlage II; |
|
h) |
ingeval de onderneming voor de berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste een geheel intern model hanteert, template S.25.03.01 van bijlage I met het solvabiliteitskapitaalvereiste, volgens de instructies in afdeling S.25.03 van bijlage II; |
|
i) |
ingeval verzekerings- en herverzekeringsondernemingen uitsluitend levens- of uitsluitend schadeverzekeringsactiviteiten of -herverzekeringsactiviteiten verrichten, template S.28.01.01 van bijlage I met het minimumkapitaalvereiste, volgens de instructies in afdeling S.28.01 van bijlage II; |
|
j) |
ingeval verzekeringsondernemingen zowel levens- als schadeverzekeringsactiviteiten verrichten, template S.28.02.01 van bijlage I met het minimumkapitaalvereiste, volgens de instructies in afdeling S.28.02 van bijlage II. |
Artikel 6
Driemaandelijkse kwantitatieve templates voor individuele ondernemingen
1. Tenzij de reikwijdte of frequentie van de rapportage is beperkt in overeenstemming met artikel 35, lid 6, van Richtlijn 2009/138/EG, gaan verzekerings- en herverzekeringsondernemingen driemaandelijks over tot de indiening van de in artikel 304, lid 1, onder d), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 bedoelde informatie met gebruikmaking van de volgende templates:
|
a) |
template S.01.01.02 van bijlage I met een overzicht van de ingediende informatie, volgens de instructies in afdeling S.01.01 van bijlage II; |
|
b) |
template S.01.02.01 van bijlage I met algemene basisinformatie over de onderneming en een algemeen overzicht van de ingediende informatie, volgens de instructies in afdeling S.01.02 van bijlage II; |
|
c) |
template S.02.01.02 van bijlage I met balansinformatie op basis van de waardering in overeenstemming met artikel 75 van Richtlijn 2009/138/EG, volgens de instructies in afdeling S.02.01 van bijlage II bij deze verordening; |
|
d) |
template S.05.01.02 van bijlage I met informatie over premies, schaden en kosten waarbij de in de jaarrekening van de onderneming gehanteerde waarderings- en opnamegrondslagen worden toegepast, per verzekeringsbranche als omschreven in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, volgens de instructies in afdeling S.05.01 van bijlage II bij deze verordening; |
|
e) |
template S.06.02.01 van bijlage I met een lijst van activa per post, volgens de instructies in afdeling S.06.02 van bijlage II en met gebruikmaking van de complementaire identificatiecode (hierna „CIC-code” genoemd) vermeld in bijlage V en omschreven in bijlage VI; |
|
f) |
ingeval de verhouding tussen de door de onderneming aangehouden collectieve beleggingen en de totale beleggingen hoger is dan 30 %, template S.06.03.01 van bijlage I met op de doorkijkbenadering gebaseerde informatie voor alle door de onderneming aangehouden collectieve beleggingen, volgens de instructies in afdeling S.06.03 van bijlage II; |
|
g) |
template S.08.01.01 van bijlage I met een lijst van open derivatenposities per item, volgens de instructies in afdeling S.08.01 van bijlage II en met gebruikmaking van de CIC-code vermeld in bijlage V en omschreven in bijlage VI; |
|
h) |
template S.08.02.01 van bijlage I met een lijst van tijdens de rapportageperiode gesloten derivatentransacties per item, volgens de instructies in afdeling S.08.02 van bijlage II en met gebruikmaking van de CIC-code vermeld in bijlage V en omschreven in bijlage VI; |
|
i) |
template S.12.01.02 van bijlage I met informatie over de technische voorzieningen voor het levensverzekeringsbedrijf en voor ziekteverzekeringsactiviteiten die op eenzelfde technische basis als die van het levensverzekeringsbedrijf (hierna „SLT-ziekteverzekering” genoemd) worden uitgeoefend per verzekeringsbranche als omschreven in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, volgens de instructies in afdeling S.12.01 van bijlage II bij deze verordening; |
|
j) |
template S.17.01.02 van bijlage I met informatie over de technische voorzieningen voor het schadeverzekeringsbedrijf per verzekeringsbranche als omschreven in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, volgens de instructies in afdeling S.17.01 van bijlage II bij deze verordening; |
|
k) |
template S.23.01.01 van bijlage I met informatie over het eigen vermogen, volgens de instructies in afdeling S.23.01 van bijlage II; |
|
l) |
ingeval verzekerings- en herverzekeringsondernemingen uitsluitend levens- of uitsluitend schadeverzekeringsactiviteiten of -herverzekeringsactiviteiten verrichten, template S.28.01.01 van bijlage I met het minimumkapitaalvereiste, volgens de instructies in afdeling S.28.01 van bijlage II; |
|
m) |
ingeval verzekeringsondernemingen zowel levens- als schadeverzekeringsactiviteiten verrichten, template S.28.02.01 van bijlage I met het minimumkapitaalvereiste, volgens de instructies in afdeling S.28.02 van bijlage II. |
2. Voor de toepassing van lid 1, onder f), is de verhouding tussen de door de onderneming aangehouden collectieve beleggingen en de totale beleggingen gelijk aan de som van de items C0010/R0180, de instellingen voor collectieve belegging in item C0010/R0220 en de instellingen voor collectieve belegging in item C0010/R0090 van template S.02.01.02, gedeeld door de som van de items C0010/R0070 en C0010/R0220 van template S.02.01.02.
Artikel 7
Toegestane vereenvoudigingen bij de driemaandelijkse rapportage door individuele ondernemingen
1. Wat de in artikel 6, lid 1, onder c), bedoelde informatie betreft, mogen de driemaandelijkse metingen in ruimere mate op schattingen en schattingsmethoden berusten dan de metingen van jaarlijkse financiële gegevens. De meetprocedures voor de driemaandelijkse rapportage zijn zodanig vastgesteld dat de daaruit resulterende informatie betrouwbaar is en voldoet aan de normen van Richtlijn 2009/138/EG, en dat alle materiële informatie wordt gerapporteerd die relevant is voor het begrijpen van de gegevens.
2. Bij de indiening van de in artikel 6, lid 1, onder i) en j), bedoelde informatie mogen verzekerings- en herverzekeringsondernemingen vereenvoudigde methoden voor de berekening van de technische voorzieningen toepassen.
Artikel 8
Jaarlijkse kwantitatieve templates voor individuele ondernemingen — Basisinformatie en overzicht van de ingediende informatie
Verzekerings- en herverzekeringsondernemingen gaan jaarlijks over tot de indiening van de in artikel 304, lid 1, onder d), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 bedoelde informatie met gebruikmaking van de volgende templates:
|
a) |
template S.01.01.01 van bijlage I met een overzicht van de ingediende informatie, volgens de instructies in afdeling S.01.01 van bijlage II; |
|
b) |
template S.01.02.01 van bijlage I met algemene basisinformatie over de onderneming en een algemeen overzicht van de ingediende informatie, volgens de instructies in afdeling S.01.02 van bijlage II; |
|
c) |
template S.01.03.01 van bijlage I met basisinformatie over afgezonderde fondsen en matchingopslagportefeuilles, volgens de instructies in afdeling S.01.03 van bijlage II. |
Artikel 9
Jaarlijkse kwantitatieve templates voor individuele ondernemingen — Balans en andere algemene informatie
Verzekerings- en herverzekeringsondernemingen gaan jaarlijks over tot de indiening van de in artikel 304, lid 1, onder d), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 bedoelde informatie met gebruikmaking van de volgende templates:
|
a) |
template S.02.01.01 van bijlage I met balansinformatie op basis van de waardering in overeenstemming met artikel 75 van Richtlijn 2009/138/EG en de waardering volgens de jaarrekening van de onderneming, volgens de instructies in afdeling S.02.01 van bijlage II bij deze verordening; |
|
b) |
template S.02.02.01 van bijlage I met informatie over de activa en verplichtingen per valuta, volgens de instructies in afdeling S.02.02 van bijlage II; |
|
c) |
template S.03.01.01 van bijlage I met algemene informatie over posten buiten de balanstelling, volgens de instructies in afdeling S.03.01 van bijlage II; |
|
d) |
template S.03.02.01 van bijlage I met een lijst van ontvangen onbeperkte garanties die de vorm aannemen van posten buiten de balanstelling, volgens de instructies in afdeling S.03.02 van bijlage II; |
|
e) |
template S.03.03.01 van bijlage I met een lijst van verstrekte onbeperkte garanties die de vorm aannemen van posten buiten de balanstelling, volgens de instructies in afdeling S.03.03 van bijlage II; |
|
f) |
template S.04.01.01 van bijlage I met informatie over de activiteit per land (EER en niet-EER) waarbij de in de jaarrekening van de onderneming gehanteerde waarderings- en opnamegrondslagen worden toegepast, per verzekeringsbranche als omschreven in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, volgens de instructies in afdeling S.04.01 van bijlage II bij deze verordening; |
|
g) |
template S.04.02.01 van bijlage I met informatie over branche 10 in deel A van bijlage I bij Richtlijn 2009/138/EG, met uitzondering van de aansprakelijkheid van de vervoerder, volgens de instructies in afdeling S.04.02 van bijlage II bij deze verordening; |
|
h) |
template S.05.01.01 van bijlage I met informatie over premies, schaden en kosten waarbij de in de jaarrekening van de onderneming gehanteerde waarderings- en opnamegrondslagen worden toegepast, per verzekeringsbranche als omschreven in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, volgens de instructies in afdeling S.05.01 van bijlage II bij deze verordening; |
|
i) |
template S.05.02.01 van bijlage I met informatie over premies, schaden en kosten per land waarbij de in de jaarrekening van de onderneming gehanteerde waarderings- en opnamegrondslagen worden toegepast, volgens de instructies in afdeling S.05.02 van bijlage II. |
Artikel 10
Jaarlijkse kwantitatieve templates voor individuele ondernemingen — Informatie over beleggingen
Tenzij zij daarvan krachtens artikel 35, lid 7, van Richtlijn 2009/138/EG met betrekking tot een bepaalde template zijn vrijgesteld, gaan verzekerings- en herverzekeringsondernemingen jaarlijks over tot de indiening van de in artikel 304, lid 1, onder d), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 bedoelde informatie met gebruikmaking van de volgende templates:
|
a) |
ingeval de onderneming krachtens artikel 35, lid 7, van Richtlijn 2009/138/EG van de jaarlijkse indiening van de informatie in de templates S.06.02.01 of S.08.01.01 is vrijgesteld, template S.06.01.01 van bijlage I bij deze verordening met beknopte informatie over de activa, volgens de instructies in afdeling S.06.01 van bijlage II bij deze verordening; |
|
b) |
ingeval de onderneming krachtens artikel 35, lid 6, van Richtlijn 2009/138/EG voor het laatste kwartaal van de rapportage van template S.06.02.01 is vrijgesteld, template S.06.02.01 van bijlage I bij deze verordening met een lijst van activa per post, volgens de instructies in afdeling S.06.02 van bijlage II bij deze verordening en met gebruikmaking van de CIC-code vermeld in bijlage V en omschreven in bijlage VI bij deze verordening; |
|
c) |
ingeval de onderneming krachtens artikel 35, lid 6, van Richtlijn 2009/138/EG voor het laatste kwartaal van de rapportage van template S.06.03.01 is vrijgesteld, dan wel deze template niet driemaandelijks heeft gerapporteerd omdat de in artikel 6, lid 1, onder f), van deze verordening bedoelde verhouding tussen de door de onderneming aangehouden collectieve beleggingen en de totale beleggingen niet hoger is dan 30 %, template S.06.03.01 van bijlage I bij deze verordening met op de doorkijkbenadering gebaseerde informatie voor alle door de onderneming aangehouden collectieve beleggingen, volgens de instructies in afdeling S.06.03 van bijlage II bij deze verordening; |
|
d) |
ingeval de waarde van gestructureerde producten, die wordt berekend als de som van de activa die zijn geclassificeerd in de categorieën 5 en 6 als omschreven in bijlage V, meer dan 5 % uitmaakt van de totale beleggingen die in de items C0010/R0070 en C0010/R0220 van template S.02.01.01 worden gerapporteerd, template S.07.01.01 van bijlage I met een lijst van gestructureerde producten per item, volgens de instructies in afdeling S.07.01 van bijlage II; |
|
e) |
ingeval de ondernemingen krachtens artikel 35, lid 6, van Richtlijn 2009/138/EG voor het laatste kwartaal van de rapportage van template S.08.01.01 zijn vrijgesteld, template S.08.01.01 van bijlage I bij deze verordening met een lijst van open derivatenposities per item, volgens de instructies in afdeling S.08.01 van bijlage II bij deze verordening en met gebruikmaking van de CIC-code vermeld in bijlage V en omschreven in bijlage VI bij deze verordening; |
|
f) |
ingeval de ondernemingen krachtens artikel 35, lid 6, van Richtlijn 2009/138/EG voor het laatste kwartaal van de rapportage van template S.08.02.01 zijn vrijgesteld, template S.08.02.01 van bijlage I bij deze verordening met een lijst van tijdens de rapportageperiode gesloten derivatentransacties per item, volgens de instructies in afdeling S.08.02 van bijlage II bij deze verordening en met gebruikmaking van de CIC-code vermeld in bijlage V en omschreven in bijlage VI bij deze verordening; |
|
g) |
template S.09.01.01 van bijlage I met informatie over de inkomsten, winsten en verliezen gedurende de rapportageperiode per activacategorie als omschreven in bijlage IV, volgens de instructies in afdeling S.09.01 van bijlage II; |
|
h) |
ingeval de waarde van de bij uitleningen of repo's betrokken onderliggende effecten binnen en buiten de balanstelling voor contracten met vervaldatum na de rapportagereferentiedatum meer dan 5 % uitmaakt van de totale beleggingen die in items C0010/R0070 en C0010/R0220 van template S.02.01.01 worden gerapporteerd, template S.10.01.01 van bijlage I met een lijst van uitleningen van effecten en repo's binnen en buiten de balanstelling, volgens de instructies in afdeling S.10.01 van bijlage II; |
|
i) |
template S.11.01.01 van bijlage I met een lijst van als zekerheid aangehouden activa per item, welke alle soorten als zekerheid aangehouden activa buiten de balanstelling bevat, volgens de instructies in afdeling S.11.01 van bijlage II. |
Artikel 11
Jaarlijkse kwantitatieve templates voor individuele ondernemingen — Informatie over technische voorzieningen
Verzekerings- en herverzekeringsondernemingen gaan jaarlijks over tot de indiening van de in artikel 304, lid 1, onder d), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 bedoelde informatie met gebruikmaking van de volgende templates:
|
a) |
template S.12.01.01 van bijlage I met informatie over de technische voorzieningen voor het levensverzekeringsbedrijf en de SLT-ziekteverzekeringsbranche per verzekeringsbranche als omschreven in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, volgens de instructies in afdeling S.12.01 van bijlage II bij deze verordening; |
|
b) |
template S.12.02.01 van bijlage I met informatie over de technische voorzieningen voor levens- en SLT-ziekteverzekering per land, volgens de instructies in afdeling S.12.02 van bijlage II; |
|
c) |
template S.13.01.01 van bijlage I met informatie over de prognose van de toekomstige kasstromen van het levensverzekeringsbedrijf (beste schatting), volgens de instructies in afdeling S.13.01 van bijlage II; |
|
d) |
template S.14.01.01 van bijlage I met informatie over de analyse van levensverzekeringsverplichtingen, inclusief levensverzekerings- en -herverzekeringsovereenkomsten en lijfrentes van schadeverzekeringsovereenkomsten, per product en per homogene risicogroep van de onderneming, volgens de instructies in afdeling S.14.01 van bijlage II; |
|
e) |
template S.15.01.01 van bijlage I met informatie over de beschrijving van garanties van variabele lijfrenteverzekeringen per product van de onderneming in het kader van het directe verzekeringsbedrijf, volgens de instructies in afdeling S.15.01 van bijlage II; |
|
f) |
template S.15.02.01 van bijlage I met informatie over de afdekking van garanties van variabele lijfrenteverzekeringen per product van de onderneming in het kader van het directe verzekeringsbedrijf, volgens de instructies in afdeling S.15.02 van bijlage II; |
|
g) |
template S.16.01.01 van bijlage I met informatie over uit schadeverzekeringsverplichtingen voortvloeiende lijfrentes van de onderneming in het kader van het tot lijfrentes aanleiding gevende directe verzekeringsbedrijf voor alle verzekeringsbranches als omschreven in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 en aanvullend per valuta, volgens de instructies in afdeling S.16.01 van bijlage II bij deze verordening; de informatie per valuta wordt slechts gerapporteerd indien de beste schatting voor de voorzieningen voor te betalen schaden uit hoofde van lijfrentes op gedisconteerde basis met betrekking tot een schadeverzekeringsbranche meer dan 3 % uitmaakt van de totale beste schatting voor alle voorzieningen voor te betalen schaden uit hoofde van lijfrentes, en dat volgens de volgende uitsplitsing:
|
|
h) |
template S.17.01.01 van bijlage I met informatie over de technische voorzieningen voor het schadeverzekeringsbedrijf per verzekeringsbranche als omschreven in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, volgens de instructies in afdeling S.17.01 van bijlage II bij deze verordening; |
|
i) |
template S.17.02.01 van bijlage I met informatie over de technische voorzieningen voor het schadeverzekeringsbedrijf in verband met directe verzekering, per land, volgens de instructies in afdeling S.17.02 van bijlage II; |
|
j) |
template S.18.01.01 van bijlage I met informatie over de prognose van de toekomstige kasstromen van het schadeverzekeringsbedrijf (beste schatting), volgens de instructies in afdeling S.18.01 van bijlage II; |
|
k) |
template S.19.01.01 van bijlage I met informatie over schaden in het schadeverzekeringsbedrijf in de vorm van ontwikkelingsdriehoeken, voor het totaal van elke schadeverzekeringsbranche als omschreven in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, en aanvullend per valuta, volgens de instructies in afdeling S.19.01 van bijlage II bij deze verordening; de informatie per valuta wordt slechts gerapporteerd indien de totale bruto beste schatting voor een schadeverzekeringsbranche meer dan 3 % uitmaakt van de totale bruto beste schatting van de voorziening voor te betalen schaden, en dat volgens de volgende uitsplitsing:
|
|
l) |
template S.20.01.01 van bijlage I met informatie over de ontwikkeling van de verdeling van ontstane schaden aan het einde van het boekjaar voor elke verzekeringsbranche als omschreven in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, volgens de instructies in afdeling S.20.01 van bijlage II bij deze verordening; |
|
m) |
template S.21.01.01 van bijlage I met informatie over het risicoprofiel van de verdeling van verliezen van het schadeverzekeringsbedrijf per verzekeringsbranche als omschreven in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, volgens de instructies in afdeling S.21.01 van bijlage II bij deze verordening; |
|
n) |
template S.21.02.01 van bijlage I met informatie over de schadeverzekeringstechnische risico's, volgens de instructies in afdeling S.21.02 van bijlage II; |
|
o) |
template S.21.03.01 van bijlage I met informatie over de verdeling van schadeverzekeringstechnische risico's per verzekerd bedrag per verzekeringsbranche als omschreven in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, volgens de instructies in afdeling S.21.03 van bijlage II bij deze verordening. |
Artikel 12
Jaarlijkse kwantitatieve templates voor individuele ondernemingen — Informatie over langetermijngaranties
Verzekerings- en herverzekeringsondernemingen gaan jaarlijks over tot de indiening van de in artikel 304, lid 1, onder d), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 bedoelde informatie met gebruikmaking van de volgende templates:
|
a) |
template S.22.01.01 van bijlage I met informatie over het effect van de langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen, volgens de instructies in afdeling S.22.01 van bijlage II; |
|
b) |
template S.22.04.01 van bijlage I met informatie over de overgangsmaatregel voor de rentevoet, volgens de instructies in afdeling S.22.04 van bijlage II; |
|
c) |
template S.22.05.01 van bijlage I met informatie over de overgangsmaatregel voor de technische voorzieningen, volgens de instructies in afdeling S.22.05 van bijlage II; |
|
d) |
template S.22.06.01 van bijlage I met informatie over de beste schatting met inachtneming van de volatiliteitsaanpassing, per land en per valuta, volgens de instructies in afdeling S.22.06 van bijlage II. |
Artikel 13
Jaarlijkse kwantitatieve templates voor individuele ondernemingen — Informatie over eigen vermogen en deelnemingen
Verzekerings- en herverzekeringsondernemingen gaan jaarlijks over tot de indiening van de in artikel 304, lid 1, onder d), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 bedoelde informatie met gebruikmaking van de volgende templates:
|
a) |
template S.23.01.01 van bijlage I met informatie over het eigen vermogen, volgens de instructies in afdeling S.23.01 van bijlage II; |
|
b) |
template S.23.02.01 van bijlage I met gedetailleerde informatie over het eigen vermogen per tier, volgens de instructies in afdeling S.23.02 van bijlage II; |
|
c) |
template S.23.03.01 van bijlage I met informatie over de jaarlijkse ontwikkelingen in het eigen vermogen, volgens de instructies in afdeling S.23.03 van bijlage II; |
|
d) |
template S.23.04.01 van bijlage I met een lijst van eigenvermogensbestanddelen, volgens de instructies in afdeling S.23.04 van bijlage II; |
|
e) |
template S.24.01.01 van bijlage I met informatie over door de onderneming aangehouden deelnemingen en een overzicht van de berekening van de met deelnemingen in financiële en kredietinstellingen verband houdende aftrek van het eigen vermogen, volgens de instructies in afdeling S.24.01 van bijlage II. |
Artikel 14
Jaarlijkse kwantitatieve templates voor individuele ondernemingen — Informatie over het solvabiliteitskapitaalvereiste
1. Verzekerings- en herverzekeringsondernemingen gaan jaarlijks over tot de indiening van de in artikel 304, lid 1, onder d), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 bedoelde informatie met gebruikmaking van de volgende templates:
|
a) |
ingeval de onderneming voor de berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste de standaardformule hanteert, template S.25.01.01 van bijlage I met het solvabiliteitskapitaalvereiste, volgens de instructies in afdeling S.25.01 van bijlage II; |
|
b) |
ingeval de onderneming voor de berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste de standaardformule en een gedeeltelijk intern model hanteert, template S.25.02.01 van bijlage I met het solvabiliteitskapitaalvereiste, volgens de instructies in afdeling S.25.02 van bijlage II; |
|
c) |
ingeval de onderneming voor de berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste een geheel intern model hanteert, template S.25.03.01 van bijlage I met het solvabiliteitskapitaalvereiste, volgens de instructies in afdeling S.25.03 van bijlage II; |
|
d) |
template S.26.01.01 van bijlage I met informatie over het marktrisico, volgens de instructies in afdeling S.26.01 van bijlage II; |
|
e) |
template S.26.02.01 van bijlage I met informatie over het tegenpartijkredietrisico, volgens de instructies in afdeling S.26.02 van bijlage II; |
|
f) |
template S.26.03.01 van bijlage I met informatie over het levensverzekeringstechnisch risico, volgens de instructies in afdeling S.26.03 van bijlage II; |
|
g) |
template S.26.04.01 van bijlage I met informatie over het ziekteverzekeringstechnisch risico, volgens de instructies in afdeling S.26.04 van bijlage II; |
|
h) |
template S.26.05.01 van bijlage I met informatie over het schadeverzekeringstechnisch risico, volgens de instructies in afdeling S.26.05 van bijlage II; |
|
i) |
template S.26.06.01 van bijlage I met informatie over het operationele risico, volgens de instructies in afdeling S.26.06 van bijlage II; |
|
j) |
template S.26.07.01 van bijlage I met informatie over de bij de berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste gehanteerde vereenvoudigingen, volgens de instructies in afdeling S.26.07 van bijlage II; |
|
k) |
template S.27.01.01 van bijlage I met informatie over het rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf, volgens de instructies in afdeling S.27.01 van bijlage II. |
2. Ingeval er van afgezonderde fondsen of matchingopslagportefeuilles sprake is, worden de in lid 1, onder d) tot en met k), genoemde templates niet voor de entiteit als geheel gerapporteerd.
3. Ingeval er een gedeeltelijk intern model wordt gehanteerd, worden de in lid 1, onder d) tot en met k), genoemde templates alleen voor de door de standaardformule bestreken risico's gerapporteerd, tenzij op grond van artikel 19 anders wordt beslist.
4. Ingeval er een geheel intern model wordt gehanteerd, worden de in lid 1, onder d) tot en met k), genoemde templates niet gerapporteerd.
Artikel 15
Jaarlijkse kwantitatieve templates voor individuele ondernemingen — Informatie over het minimumkapitaalvereiste
Verzekerings- en herverzekeringsondernemingen gaan jaarlijks over tot de indiening van de in artikel 304, lid 1, onder d), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 bedoelde informatie met gebruikmaking van de volgende templates:
|
a) |
ingeval verzekerings- en herverzekeringsondernemingen uitsluitend levens- of uitsluitend schadeverzekeringsactiviteiten of -herverzekeringsactiviteiten verrichten, template S.28.01.01 van bijlage I met het minimumkapitaalvereiste, volgens de instructies in afdeling S.28.01 van bijlage II; |
|
b) |
ingeval verzekeringsondernemingen zowel levens- als schadeverzekeringsactiviteiten verrichten, template S.28.02.01 van bijlage I met het minimumkapitaalvereiste, volgens de instructies in afdeling S.28.02 van bijlage II. |
Artikel 16
Jaarlijkse kwantitatieve templates voor individuele ondernemingen — Informatie over variatieanalyse
Verzekerings- en herverzekeringsondernemingen gaan jaarlijks over tot de indiening van de in artikel 304, lid 1, onder d), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 bedoelde informatie met gebruikmaking van de volgende templates:
|
a) |
template S.29.01.01 van bijlage I met informatie over de variatie van het overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen tijdens het rapportagejaar waarin een samenvatting van de voornaamste oorzaken van deze variatie wordt verstrekt, volgens de instructies in afdeling S.29.01 van bijlage II; |
|
b) |
template S.29.02.01 van bijlage I met informatie over het deel van de variatie van het overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen tijdens het rapportagejaar dat door beleggingen en financiële verplichtingen kan worden verklaard, volgens de instructies in afdeling S.29.02 van bijlage II; |
|
c) |
de templates S.29.03.01 en S.29.04.01 van bijlage I met informatie over het deel van de variatie van het overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen tijdens het rapportagejaar dat door technische voorzieningen kan worden verklaard, volgens de instructies in de afdelingen S.29.03 en S.29.04 van bijlage II. |
Artikel 17
Jaarlijkse kwantitatieve templates voor individuele ondernemingen — Informatie over herverzekering en special purpose vehicles
Verzekerings- en herverzekeringsondernemingen gaan jaarlijks over tot de indiening van de in artikel 304, lid 1, onder d), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 bedoelde informatie met gebruikmaking van de volgende templates:
|
a) |
template S.30.01.01 van bijlage I met informatie over facultatieve dekkingen in het volgende rapportagejaar, waarbij het gaat om informatie over de 10 belangrijkste risico's wat herverzekerde blootstelling betreft voor elke verzekeringsbranche als omschreven in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 waarvoor van facultatieve herverzekering wordt gebruikgemaakt, volgens de instructies in afdeling S.30.01 van bijlage II bij deze verordening; |
|
b) |
template S.30.02.01 van bijlage I met informatie over aandelen van herverzekeraars in facultatieve dekkingen in het volgende rapportagejaar, waarbij het gaat om informatie over de 10 belangrijkste risico's wat herverzekerde blootstelling betreft voor elke verzekeringsbranche als omschreven in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, volgens de instructies in afdeling S.30.02 van bijlage II bij deze verordening; |
|
c) |
template S.30.03.01 van bijlage I met informatie over het programma voor uitgaande herverzekering in het volgende rapportagejaar, waarbij toekomstgerichte informatie wordt verstrekt over herverzekeringscontracten waarvan de geldigheidstermijn het volgende rapportagejaar omvat of overlapt, volgens de instructies in afdeling S.30.03 van bijlage II; |
|
d) |
template S.30.04.01 van bijlage I met informatie over het programma voor uitgaande herverzekering in het volgende rapportagejaar, waarbij toekomstgerichte informatie wordt verstrekt over herverzekeringscontracten waarvan de geldigheidstermijn het volgende rapportagejaar omvat of overlapt, volgens de instructies in afdeling S.30.04 van bijlage II; |
|
e) |
template S.31.01.01 van bijlage I met informatie over het aandeel van herverzekeraars, volgens de instructies in afdeling S.31.01 van bijlage II; |
|
f) |
template S.31.02.01 van bijlage I met informatie over special purpose vehicles uit het oogpunt van de verzekerings- of herverzekeringsonderneming die risico aan de special purpose vehicles overdraagt, volgens de instructies in afdeling S.31.02 van bijlage II. |
Artikel 18
Jaarlijkse kwantitatieve templates voor individuele ondernemingen — Informatie over afgezonderde fondsen, materiële matchingopslagportefeuilles en het resterende deel
1. Verzekerings- en herverzekeringsondernemingen gaan jaarlijks over tot de indiening van de in artikel 304, lid 1, onder d), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 bedoelde informatie met betrekking tot elk materieel afgezonderd fonds, elke materiële matchingopslagportefeuille en het resterende deel, met gebruikmaking van de volgende templates:
|
a) |
template SR.01.01.01 van bijlage I met een overzicht van de ingediende informatie, volgens de instructies in afdeling S.01.01 van bijlage II; |
|
b) |
voor elk materieel afgezonderd fonds en voor het resterende deel, template SR.02.01.01 van bijlage I met balansinformatie op basis van zowel de waardering in overeenstemming met artikel 75 van Richtlijn 2009/138/EG als de waardering volgens de jaarrekening van de onderneming, volgens de instructies in afdeling S.02.01 van bijlage II bij deze verordening; |
|
c) |
template SR.12.01.01 van bijlage I met informatie over de technische voorzieningen voor het levensverzekeringsbedrijf en de SLT-ziekteverzekeringsbranche per verzekeringsbranche als omschreven in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, volgens de instructies in afdeling S.12.01 van bijlage II bij deze verordening; |
|
d) |
template SR.17.01.01 van bijlage I met informatie over de technische voorzieningen voor het schadeverzekeringsbedrijf per verzekeringsbranche als omschreven in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, volgens de instructies in afdeling S.17.01 van bijlage II bij deze verordening; |
|
e) |
template SR.22.02.01 van bijlage I met informatie over de prognose van de toekomstige kasstromen voor de berekening van de beste schatting per materiële matchingopslagportefeuille, volgens de instructies in afdeling S.22.02 van bijlage II; |
|
f) |
template SR.22.03.01 van bijlage I met informatie over de matchingopslagportefeuilles per materiële matchingopslagportefeuille, volgens de instructies in afdeling S.22.03 van bijlage II; |
|
g) |
ingeval de onderneming voor de berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste de standaardformule hanteert, template SR.25.01.01 van bijlage I met het solvabiliteitskapitaalvereiste, volgens de instructies in afdeling S.25.01 van bijlage II; |
|
h) |
ingeval de onderneming voor de berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste de standaardformule en een gedeeltelijk intern model hanteert, template SR.25.02.01 van bijlage I met het solvabiliteitskapitaalvereiste, volgens de instructies in afdeling S.25.02 van bijlage II; |
|
i) |
ingeval de onderneming voor de berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste een geheel intern model hanteert, template SR.25.03.01 van bijlage I met het solvabiliteitskapitaalvereiste, volgens de instructies in afdeling S.25.03 van bijlage II; |
|
j) |
template SR.26.01.01 van bijlage I met informatie over het marktrisico, volgens de instructies in afdeling S.26.01 van bijlage II; |
|
k) |
template SR.26.02.01 van bijlage I met informatie over het tegenpartijkredietrisico, volgens de instructies in afdeling S.26.02 van bijlage II; |
|
l) |
template SR.26.03.01 van bijlage I met informatie over het levensverzekeringstechnisch risico, volgens de instructies in afdeling S.26.03 van bijlage II; |
|
m) |
template SR.26.04.01 van bijlage I met informatie over het ziekteverzekeringstechnisch risico, volgens de instructies in afdeling S.26.04 van bijlage II; |
|
n) |
template SR.26.05.01 van bijlage I met informatie over het schadeverzekeringstechnisch risico, volgens de instructies in afdeling S.26.05 van bijlage II; |
|
o) |
template SR.26.06.01 van bijlage I met informatie over het operationele risico, volgens de instructies in afdeling S.26.06 van bijlage II; |
|
p) |
template SR.26.07.01 van bijlage I met informatie over de bij de berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste gehanteerde vereenvoudigingen, volgens de instructies in afdeling S.26.07 van bijlage II; |
|
q) |
template SR.27.01.01 van bijlage I met informatie over het rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf, volgens de instructies in afdeling S.27.01 van bijlage II. |
2. Ingeval er een gedeeltelijk intern model wordt gehanteerd, worden de onder j) tot en met q) genoemde templates alleen voor de door de standaardformule bestreken risico's gerapporteerd, tenzij op grond van artikel 19 anders wordt beslist.
3. Ingeval een geheel intern model wordt gehanteerd, worden de onder j) tot en met q) genoemde templates niet gerapporteerd.
Artikel 19
Jaarlijkse kwantitatieve templates voor individuele ondernemingen — Gebruikers van interne modellen
Verzekerings- en herverzekeringsondernemingen die voor de berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste een goedgekeurd gedeeltelijk of geheel intern model hanteren, spreken met hun toezichthoudende autoriteit af welke templates voor de verstrekking van informatie over het solvabiliteitskapitaalvereiste jaarlijks moeten worden ingediend.
Artikel 20
Jaarlijkse kwantitatieve templates voor individuele ondernemingen — Informatie over intragroeptransacties
Verzekerings- en herverzekeringsondernemingen die geen deel uitmaken van een groep als bedoeld in artikel 213, lid 2, onder a), b) of c), van Richtlijn 2009/138/EG en waarvan de moederonderneming een gemengde verzekeringsholding is, gaan jaarlijks over tot de indiening van de in artikel 245, lid 2, tweede alinea, juncto artikel 256 van genoemde richtlijn bedoelde informatie met gebruikmaking van de volgende templates:
|
a) |
template S.36.01.01 van bijlage I met informatie over significante intragroeptransacties met betrekking tot vermogensgerelateerde transacties en overdracht van schulden en activa, volgens de instructies in afdeling S.36.01 van bijlage II; |
|
b) |
template S.36.02.01 van bijlage I met informatie over significante intragroeptransacties met betrekking tot derivaten, met inbegrip van de garanties die afgeleide instrumenten ondersteunen, volgens de instructies in afdeling S.36.02 van bijlage II; |
|
c) |
template S.36.03.01 van bijlage I met informatie over significante intragroeptransacties met betrekking tot herverzekering, volgens de instructies in afdeling S.36.03 van bijlage II; |
|
d) |
template S.36.04.01 van bijlage I met informatie over significante intragroeptransacties met betrekking tot interne kostendeling, voorwaardelijke verplichtingen (niet zijnde derivaten) en posten buiten de balanstelling en andere soorten intragroeptransacties, volgens de instructies in afdeling S.36.04 van bijlage II. |
Artikel 21
Kwantitatieve templates voor individuele ondernemingen — Informatie over intragroeptransacties
Verzekerings- en herverzekeringsondernemingen die geen deel uitmaken van een groep als bedoeld in artikel 213, lid 2, onder a), b) of c), van Richtlijn 2009/138/EG en waarvan de moederonderneming een gemengde verzekeringsholding is, gaan zo spoedig als praktisch mogelijk is over tot de rapportage van de in artikel 245, lid 2, tweede alinea, juncto artikel 265 van genoemde richtlijn bedoelde zeer significante intragroeptransacties en de in artikel 245, lid 3, juncto artikel 265 van genoemde richtlijn bedoelde in elk geval te rapporteren intragroeptransacties met gebruikmaking van de relevante templates van de templates S.36.01.01 tot en met S.36.04.01 van bijlage I bij deze verordening, volgens de instructies in de afdelingen S.36.01 tot en met S.36.04 van bijlage II bij deze verordening.
HOOFDSTUK III
KWANTITATIEVE RAPPORTAGETEMPLATES VOOR GROEPEN
Artikel 22
Kwantitatieve templates voor de aanvangsinformatie voor groepen
1. Deelnemende verzekerings- en herverzekeringsondernemingen, verzekeringsholdings en gemengde financiële holdings gaan over tot de indiening van de in artikel 314, lid 1, onder a) en c), juncto artikel 375, lid 1, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 bedoelde informatie met gebruikmaking van de volgende templates:
|
a) |
template S.01.01.06 van bijlage I met een overzicht van de ingediende informatie, volgens de instructies in afdeling S.01.01 van bijlage III; |
|
b) |
template S.01.02.04 van bijlage I met algemene basisinformatie over de groep en een algemeen overzicht van de ingediende informatie, volgens de instructies in afdeling S.01.02 van bijlage III; |
|
c) |
template S.01.03.04 van bijlage I met basisinformatie over afgezonderde fondsen en matchingopslagportefeuilles, volgens de instructies in afdeling S.01.03 van bijlage III; |
|
d) |
template S.02.01.02 van bijlage I met balansinformatie, volgens de instructies in afdeling S.02.01 van bijlage III; |
|
e) |
template S.23.01.04 van bijlage I met informatie over het eigen vermogen, volgens de instructies in afdeling S.23.01 van bijlage III; |
|
f) |
ingeval de groep voor de berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste de standaardformule hanteert, template S.25.01.04 van bijlage I met het solvabiliteitskapitaalvereiste, volgens de instructies in afdeling S.25.01 van bijlage III; |
|
g) |
ingeval de groep voor de berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste de standaardformule en een gedeeltelijk intern model hanteert, template S.25.02.04 van bijlage I met het solvabiliteitskapitaalvereiste, volgens de instructies in afdeling S.25.02 van bijlage III; |
|
h) |
ingeval de groep voor de berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste een geheel intern model hanteert, template S.25.03.04 van bijlage I met het solvabiliteitskapitaalvereiste, volgens de instructies in afdeling S.25.03 van bijlage III; |
|
i) |
template S.32.01.04 van bijlage I met informatie over de verzekerings- en herverzekeringsondernemingen binnen de groep, volgens de instructies in afdeling S.32.01 van bijlage III; |
|
j) |
template S.33.01.04 van bijlage I met informatie over de vereisten voor verzekerings- en herverzekeringsondernemingen binnen de groep, volgens de instructies in afdeling S.33.01 van bijlage III; |
|
k) |
template S.34.01.04 van bijlage I met informatie over de overige gereglementeerde en niet-gereglementeerde financiële ondernemingen, met inbegrip van verzekeringsholdings en gemengde financiële holdings, volgens de instructies in afdeling S.34.01 van bijlage III. |
2. De in lid 1, onder c), d), f), g) en h), genoemde templates worden alleen ingediend door deelnemende verzekerings- en herverzekeringsondernemingen, verzekeringsholdings en gemengde financiële holdings die voor de berekening van de groepssolvabiliteit de in artikel 230 van Richtlijn 2009/138/EG omschreven methode 1 hanteren, hetzij exclusief, hetzij in combinatie met de in artikel 233 van genoemde richtlijn omschreven methode 2.
Artikel 23
Driemaandelijkse kwantitatieve templates voor groepen
1. Tenzij de reikwijdte of frequentie van de rapportage is beperkt in overeenstemming met artikel 254, lid 2, tweede alinea, van Richtlijn 2009/138/EG, gaan deelnemende verzekerings- en herverzekeringsondernemingen, verzekeringsholdings en gemengde financiële holdings driemaandelijks over tot de indiening van de in artikel 304, lid 1, onder d), juncto artikel 372, lid 1, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 bedoelde informatie met gebruikmaking van de volgende templates:
|
a) |
template S.01.01.05 van bijlage I met een overzicht van de ingediende informatie, volgens de instructies in afdeling S.01.01 van bijlage III; |
|
b) |
template S.01.02.04 van bijlage I met algemene basisinformatie over de groep en een algemeen overzicht van de ingediende informatie, volgens de instructies in afdeling S.01.02 van bijlage III; |
|
c) |
ingeval de groep voor de berekening van de groepssolvabiliteit de in artikel 230 van Richtlijn 2009/138/EG omschreven methode 1 hanteert, hetzij exclusief, hetzij in combinatie met de in artikel 233 van genoemde richtlijn omschreven methode 2, template S.02.01.02 van bijlage I bij deze verordening met balansinformatie op basis van de waardering in overeenstemming met artikel 75 van Richtlijn 2009/138/EG, volgens de instructies in afdeling S.02.01 van bijlage III bij deze verordening; |
|
d) |
template S.05.01.02 van bijlage I met informatie over premies, schaden en kosten per verzekeringsbranche als omschreven in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 op basis van de in de geconsolideerde jaarrekening gehanteerde waarderings- en opnamegrondslagen, volgens de instructies in afdeling S.05.01 van bijlage III bij deze verordening; |
|
e) |
template S.06.02.04 van bijlage I met een lijst van activa per post, volgens de instructies in afdeling S.06.02 van bijlage III en met gebruikmaking van de CIC-code vermeld in bijlage V en omschreven in bijlage VI; |
|
f) |
ingeval de verhouding tussen de door de groep aangehouden collectieve beleggingen en de totale beleggingen hoger is dan 30 %, template S.06.03.04 van bijlage I met op de doorkijkbenadering gebaseerde informatie voor alle door de groep aangehouden collectieve beleggingen, volgens de instructies in afdeling S.06.03 van bijlage III; |
|
g) |
template S.08.01.04 van bijlage I met een lijst van open derivatenposities per item, volgens de instructies in afdeling S.08.01 van bijlage III en met gebruikmaking van de CIC-code vermeld in bijlage V en omschreven in bijlage VI; |
|
h) |
template S.08.02.04 van bijlage I met een lijst van tijdens het rapportagejaar gesloten derivatentransacties per item, volgens de instructies in afdeling S.08.02 van bijlage III en met gebruikmaking van de CIC-code vermeld in bijlage V en omschreven in bijlage VI; |
|
i) |
template S.23.01.04 van bijlage I met informatie over het eigen vermogen, volgens de instructies in afdeling S.23.01 van bijlage III. |
2. Ingeval voor de berekening van de groepssolvabiliteit uitsluitend de in artikel 230 van Richtlijn 2009/138/EG omschreven methode 1 wordt gehanteerd, is voor de toepassing van lid 1, onder f), de verhouding tussen de door de groep aangehouden collectieve beleggingen en de totale beleggingen gelijk aan de som van de items C0010/R0180, de instellingen voor collectieve belegging in item C0010/R0220 en de instellingen voor collectieve belegging in item C0010/R0090 van template S.02.01.02, gedeeld door de som van de items C0010/R0070 en C0010/R0220 van template S.02.01.02. Ingeval voor de berekening van de groepssolvabiliteit methode 1 in combinatie met de in artikel 233 van Richtlijn 2009/138/EG vastgestelde methode 2 wordt gehanteerd of ingeval uitsluitend methode 2 wordt gehanteerd, wordt de verhouding conform de eerste zin berekend en aangepast zodat daarin rekening wordt gehouden met de vereiste items van alle entiteiten bestreken door template S.06.02.04.
Artikel 24
Toegestane vereenvoudigingen bij de driemaandelijkse groepsrapportage
Wat de in artikel 23, lid 1, onder c), bedoelde informatie betreft, mogen de driemaandelijkse metingen in ruimere mate op schattingen en schattingsmethoden berusten dan de metingen van jaarlijkse financiële gegevens. De meetprocedures voor de driemaandelijkse rapportage zijn zodanig vastgesteld dat de daaruit resulterende informatie betrouwbaar is en voldoet aan de normen van Richtlijn 2009/138/EG, en dat alle materiële informatie wordt gerapporteerd die relevant is voor het begrijpen van de gegevens.
Artikel 25
Jaarlijkse kwantitatieve templates voor groepen — Basisinformatie en overzicht van de ingediende informatie
Deelnemende verzekerings- en herverzekeringsondernemingen, verzekeringsholdings en gemengde financiële holdings gaan jaarlijks over tot de indiening van de in artikel 304, lid 1, onder d), juncto artikel 372, lid 1, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 bedoelde informatie met gebruikmaking van de volgende templates:
|
a) |
template S.01.01.04 van bijlage I met een overzicht van de ingediende informatie, volgens de instructies in afdeling S.01.01 van bijlage III; |
|
b) |
template S.01.02.04 van bijlage I met algemene basisinformatie over de onderneming en een algemeen overzicht van de ingediende informatie, volgens de instructies in afdeling S.01.02 van bijlage III; |
|
c) |
ingeval de groep voor de berekening van de groepssolvabiliteit de in artikel 230 van Richtlijn 2009/138/EG omschreven methode 1 hanteert, hetzij exclusief, hetzij in combinatie met de in artikel 233 van genoemde richtlijn omschreven methode 2, template S.01.03.04 van bijlage I bij deze verordening met basisinformatie over afgezonderde fondsen en matchingopslagportefeuilles, volgens de instructies in afdeling S.01.03 van bijlage III bij deze verordening. |
Artikel 26
Jaarlijkse kwantitatieve templates voor groepen — Balans en andere algemene informatie
1. Deelnemende verzekerings- en herverzekeringsondernemingen, verzekeringsholdings en gemengde financiële holdings gaan jaarlijks over tot de indiening van de in artikel 304, lid 1, onder d), juncto artikel 372, lid 1, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 bedoelde informatie met gebruikmaking van de volgende templates:
|
a) |
template S.02.01.01 van bijlage I met balansinformatie op basis van zowel de waardering in overeenstemming met artikel 75 van Richtlijn 2009/138/EG als de waardering volgens de geconsolideerde jaarrekening van de onderneming, volgens de instructies in afdeling S.02.01 van bijlage III; |
|
b) |
template S.02.02.01 van bijlage I met informatie over de activa en verplichtingen per valuta, volgens de instructies in afdeling S.02.02 van bijlage III; |
|
c) |
template S.03.01.04 van bijlage I met algemene informatie over posten buiten de balanstelling, volgens de instructies in afdeling S.03.01 van bijlage III; |
|
d) |
template S.03.02.04 van bijlage I met een lijst van ontvangen onbeperkte garanties die de vorm aannemen van posten buiten de balanstelling, volgens de instructies in afdeling S.03.02 van bijlage III; |
|
e) |
template S.03.03.04 van bijlage I met een lijst van verstrekte onbeperkte garanties die de vorm aannemen van posten buiten de balanstelling, volgens de instructies in afdeling S.03.03 van bijlage III; |
|
f) |
template S.05.01.01 van bijlage I met informatie over premies, schaden en kosten per verzekeringsbranche als omschreven in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 op basis van de in de geconsolideerde jaarrekening gehanteerde waarderings- en opnamegrondslagen, volgens de instructies in S.05.01 van bijlage III bij deze verordening; |
|
g) |
template S.05.02.01 van bijlage I met informatie over premies, schaden en kosten per land waarbij de in de geconsolideerde jaarrekening gehanteerde waarderings- en opnamegrondslagen worden toegepast, volgens de instructies in S.05.02 van bijlage III. |
2. De in lid 1, onder a) en b), genoemde templates worden alleen ingediend door deelnemende verzekerings- en herverzekeringsondernemingen, verzekeringsholdings en gemengde financiële holdings die voor de berekening van de groepssolvabiliteit de in artikel 230 van Richtlijn 2009/138/EG omschreven methode 1 hanteren, hetzij exclusief, hetzij in combinatie met de in artikel 233 van genoemde richtlijn omschreven methode 2.
Artikel 27
Jaarlijkse kwantitatieve templates voor groepen — Informatie over beleggingen
1. Tenzij zij in overeenstemming met artikel 254, lid 2, derde alinea, van Richtlijn 2009/138/EG daarvan met betrekking tot een bepaalde template zijn vrijgesteld, gaan deelnemende verzekerings- en herverzekeringsondernemingen, verzekeringsholdings en gemengde financiële holdings jaarlijks over tot de indiening van de in artikel 304, lid 1, onder d), juncto artikel 372, lid 1, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 bedoelde informatie met gebruikmaking van de volgende templates:
|
a) |
ingeval de groep krachtens artikel 254, lid 2, derde alinea, van Richtlijn 2009/138/EG van de jaarlijkse indiening van de informatie in de templates S.06.02.04 of S.08.01.04 is vrijgesteld, template S.06.01.01 van bijlage I bij deze verordening met beknopte informatie over de activa, volgens de instructies in afdeling S.06.01 van bijlage III bij deze verordening; |
|
b) |
ingeval de groep krachtens artikel 254, lid 2, tweede alinea, van Richtlijn 2009/138/EG voor het laatste kwartaal van de rapportage van template S.06.02.04 is vrijgesteld, template S.06.02.04 van bijlage I bij deze verordening met een lijst van activa per post, volgens de instructies in afdeling S.06.02 van bijlage III bij deze verordening; |
|
c) |
ingeval de groep krachtens artikel 254, lid 2, tweede alinea, van Richtlijn 2009/138/EG voor het laatste kwartaal van de rapportage van template S.06.03.04 is vrijgesteld, dan wel deze template niet driemaandelijks heeft gerapporteerd omdat de in artikel 23, lid 1, onder f), van deze verordening bedoelde verhouding tussen de door de groep aangehouden collectieve beleggingen en de totale beleggingen niet hoger is dan 30 %, template S.06.03.04 van bijlage I bij deze verordening met op de doorkijkbenadering gebaseerde informatie voor alle door de groep aangehouden collectieve beleggingen, volgens de instructies in afdeling S.06.03 van bijlage III bij deze verordening; |
|
d) |
ingeval de verhouding tussen de waarde van de door de groep aangehouden gestructureerde producten en de totale beleggingen hoger is dan 5 %, template S.07.01.04 van bijlage I met een lijst van gestructureerde producten per item, volgens de instructies in afdeling S.07.01 van bijlage III; |
|
e) |
ingeval de groep krachtens artikel 254, lid 2, tweede alinea, van Richtlijn 2009/138/EG voor het laatste kwartaal van de rapportage van template S.08.01.04 is vrijgesteld, template S.08.01.04 van bijlage I bij deze verordening met een lijst van open derivatenposities per item, volgens de instructies in afdeling S.08.01 van bijlage III bij deze verordening; |
|
f) |
ingeval de groep krachtens artikel 254, lid 2, tweede alinea, van Richtlijn 2009/138/EG voor het laatste kwartaal van de rapportage van template S.08.02.04 is vrijgesteld, template S.08.02.04 van bijlage I bij deze verordening met een lijst van tijdens het rapportagejaar gesloten derivatentransacties per item, volgens de instructies in afdeling S.08.02 van bijlage III bij deze verordening; |
|
g) |
template S.09.01.04 van bijlage I met informatie over de inkomsten, winsten en verliezen gedurende de rapportageperiode per activacategorie als omschreven in bijlage IV, volgens de instructies in afdeling S.09.01 van bijlage III; |
|
h) |
ingeval de waarde van de bij uitleningen of repo's betrokken onderliggende effecten binnen en buiten de balanstelling voor contracten met vervaldatum na de rapportagereferentiedatum, meer dan 5 % uitmaakt van de totale beleggingen, template S.10.01.04 van bijlage I met een lijst van uitleningen van effecten en repo's per post binnen en buiten de balanstelling, volgens de instructies in afdeling S.10.01 van bijlage III; |
|
i) |
template S.11.01.04 van bijlage I met een lijst van als zekerheid aangehouden activa per item, welke alle soorten als zekerheid aangehouden activa buiten de balanstelling bevat, volgens de instructies in afdeling S.11.01 van bijlage III. |
2. Ingeval voor de berekening van de groepssolvabiliteit uitsluitend de in artikel 230 van Richtlijn 2009/138/EG omschreven methode 1 wordt gehanteerd, is voor de toepassing van lid 1, onder d), de verhouding tussen de waarde van door de groep aangehouden gestructureerde producten en de totale beleggingen gelijk aan de som van de activa die in de categorieën 5 en 6 als omschreven in bijlage IV bij deze verordening zijn geclassificeerd, gedeeld door de som van de items C0010/R0070 en C0010/R0220 van template S.02.01.01. Ingeval voor de berekening van de groepssolvabiliteit methode 1 in combinatie met de in artikel 233 van Richtlijn 2009/138/EG vastgestelde methode 2 wordt gehanteerd of ingeval uitsluitend methode 2 wordt gehanteerd, wordt de verhouding conform de eerste zin berekend en aangepast zodat daarin rekening wordt gehouden met de vereiste items van alle entiteiten bestreken door template S.06.02.04.
3. Ingeval voor de berekening van de groepssolvabiliteit uitsluitend de in artikel 230 van Richtlijn 2009/138/EG omschreven methode 1 wordt gehanteerd, is voor de toepassing van lid 1, onder h), de verhouding gelijk aan de som van de bij uitleningen of repo's betrokken onderliggende effecten, binnen en buiten de balanstelling, voor contracten met vervaldatum na de rapportagereferentiedatum, gedeeld door de som van de items C0010/R0070 en C0010/R0220 van template S.02.01.01. Ingeval voor de berekening van de groepssolvabiliteit methode 1 in combinatie met de in artikel 233 van Richtlijn 2009/138/EG vastgestelde methode 2 wordt gehanteerd of ingeval uitsluitend methode 2 wordt gehanteerd, wordt de verhouding conform de eerste zin berekend en aangepast zodat daarin rekening wordt gehouden met de vereiste items van alle entiteiten bestreken door template S.06.02.04.
Artikel 28
Jaarlijkse kwantitatieve templates voor groepen — Informatie over variabele lijfrenteverzekeringen
Deelnemende verzekerings- en herverzekeringsondernemingen, verzekeringsholdings en gemengde financiële holdings gaan jaarlijks over tot de indiening van de in artikel 304, lid 1, onder d), juncto artikel 372, lid 1, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 bedoelde informatie met gebruikmaking van de volgende templates:
|
a) |
template S.15.01.04 van bijlage I met informatie over de beschrijving van de garanties van variabele lijfrenteverzekeringen per product dat in het kader van het directe verzekeringsbedrijf wordt aangeboden door ondernemingen die van de groep deel uitmaken en buiten de EER zijn gevestigd, volgens de instructies in afdeling S.15.01 van bijlage III; |
|
b) |
template S.15.02.04 van bijlage I met informatie over de afdekking van garanties van variabele lijfrenteverzekeringen per product dat in het kader van het directe verzekeringsbedrijf wordt aangeboden door ondernemingen die van de groep deel uitmaken en buiten de EER zijn gevestigd, volgens de instructies in afdeling S.15.02 van bijlage III. |
Artikel 29
Jaarlijkse kwantitatieve templates voor groepen — Informatie over langetermijngaranties
Deelnemende verzekerings- en herverzekeringsondernemingen, verzekeringsholdings en gemengde financiële holdings gaan jaarlijks over tot de indiening van de in artikel 304, lid 1, onder d), juncto artikel 372, lid 1, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 bedoelde informatie met gebruikmaking van template S.22.01.04 van bijlage I bij deze verordening met informatie over het effect van de langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen volgens de instructies in afdeling S.22.01 van bijlage III bij deze verordening.
Artikel 30
Jaarlijkse kwantitatieve templates voor groepen — Informatie over eigen vermogen
1. Deelnemende verzekerings- en herverzekeringsondernemingen, verzekeringsholdings en gemengde financiële holdings gaan jaarlijks over tot de indiening van de in artikel 304, lid 1, onder d), juncto artikel 372, lid 1, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 bedoelde informatie met gebruikmaking van de volgende templates:
|
a) |
template S.23.01.04 van bijlage I met informatie over het eigen vermogen, volgens de instructies in afdeling S.23.01 van bijlage III; |
|
b) |
template S.23.02.04 van bijlage I met gedetailleerde informatie over het eigen vermogen per tier, volgens de instructies in afdeling S.23.02 van bijlage III; |
|
c) |
template S.23.03.04 van bijlage I met informatie over de jaarlijkse ontwikkelingen in het eigen vermogen, volgens de instructies in afdeling S.23.03 van bijlage III; |
|
d) |
template S.23.04.04 van bijlage I met een lijst van eigenvermogensbestanddelen, volgens de instructies in afdeling S.23.04 van bijlage III. |
2. De in lid 1, onder b) en c), genoemde templates worden alleen ingediend door deelnemende verzekerings- en herverzekeringsondernemingen, verzekeringsholdings en gemengde financiële holdings die voor de berekening van de groepssolvabiliteit de in artikel 230 van Richtlijn 2009/138/EG omschreven methode 1 hanteren, hetzij exclusief, hetzij in combinatie met de in artikel 233 van genoemde richtlijn omschreven methode 2.
Artikel 31
Jaarlijkse kwantitatieve templates voor groepen — Informatie over het solvabiliteitskapitaalvereiste
1. Deelnemende verzekerings- en herverzekeringsondernemingen, verzekeringsholdings en gemengde financiële holdings die voor de berekening van de groepssolvabiliteit de in artikel 230 van Richtlijn 2009/138/EG omschreven methode 1 hanteren, hetzij exclusief, hetzij in combinatie met de in artikel 233 van genoemde richtlijn omschreven methode 2, gaan jaarlijks over tot de indiening van de in artikel 304, lid 1, onder d), juncto artikel 372, lid 1, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 bedoelde informatie met gebruikmaking van de volgende templates:
|
a) |
ingeval de groep voor de berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste de standaardformule hanteert, template S.25.01.04 van bijlage I met het solvabiliteitskapitaalvereiste, volgens de instructies in afdeling S.25.01 van bijlage III; |
|
b) |
ingeval de groep voor de berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste de standaardformule en een gedeeltelijk intern model hanteert, template S.25.02.04 van bijlage I met het solvabiliteitskapitaalvereiste, volgens de instructies in afdeling S.25.02 van bijlage III; |
|
c) |
ingeval de groep voor de berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste een geheel intern model hanteert, template S.25.03.04 van bijlage I met het solvabiliteitskapitaalvereiste, volgens de instructies in afdeling S.25.03 van bijlage III; |
|
d) |
template S.26.01.04 van bijlage I met informatie over het marktrisico, volgens de instructies in afdeling S.26.01 van bijlage III; |
|
e) |
template S.26.02.04 van bijlage I met informatie over het tegenpartijkredietrisico, volgens de instructies in afdeling S.26.02 van bijlage III; |
|
f) |
template S.26.03.04 van bijlage I met informatie over het levensverzekeringstechnisch risico, volgens de instructies in afdeling S.26.03 van bijlage III; |
|
g) |
template S.26.04.04 van bijlage I met informatie over het ziekteverzekeringstechnisch risico, volgens de instructies in afdeling S.26.04 van bijlage III; |
|
h) |
template S.26.05.04 van bijlage I met informatie over het schadeverzekeringstechnisch risico, volgens de instructies in afdeling S.26.05 van bijlage III; |
|
i) |
template S.26.06.04 van bijlage I met informatie over het operationele risico, volgens de instructies in afdeling S.26.06 van bijlage III; |
|
j) |
template S.26.07.04 van bijlage I met informatie over de bij de berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste gehanteerde vereenvoudigingen, volgens de instructies in afdeling S.26.07 van bijlage III; |
|
k) |
template S.27.01.04 van bijlage I met informatie over het rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf, volgens de instructies in afdeling S.27.01 van bijlage III. |
2. Ingeval er van afgezonderde fondsen of matchingopslagportefeuilles sprake is, worden de in lid 1, onder d) tot en met k), genoemde templates niet voor de groep als geheel gerapporteerd.
3. Ingeval er een gedeeltelijk intern model wordt gehanteerd, worden de in lid 1, onder d) tot en met k), genoemde templates alleen voor de door de standaardformule bestreken risico's gerapporteerd, tenzij op grond van artikel 35 anders wordt beslist.
4. Ingeval er een geheel intern model wordt gehanteerd, worden de in lid 1, onder d) tot en met k), genoemde templates niet gerapporteerd.
Artikel 32
Jaarlijkse kwantitatieve templates voor groepen — Informatie over herverzekeraars en special purpose vehicles
Deelnemende verzekerings- en herverzekeringsondernemingen, verzekeringsholdings en gemengde financiële holdings gaan jaarlijks over tot de indiening van de in artikel 304, lid 1, onder d), juncto artikel 372, lid 1, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 bedoelde informatie met gebruikmaking van de volgende templates:
|
a) |
template S.31.01.04 van bijlage I met informatie over het aandeel van herverzekeraars, volgens de instructies in afdeling S.31.01 van bijlage III; |
|
b) |
template S.31.02.04 van bijlage I met informatie over special purpose vehicles uit het oogpunt van de verzekerings- of herverzekeringsonderneming die risico aan de special purpose vehicles overdraagt, volgens de instructies in afdeling S.31.02 van bijlage III. |
Artikel 33
Jaarlijkse kwantitatieve templates voor groepen — Groepsspecifieke informatie
Deelnemende verzekerings- en herverzekeringsondernemingen, verzekeringsholdings en gemengde financiële holdings gaan jaarlijks over tot de indiening van de in artikel 304, lid 1, onder d), juncto artikel 372, lid 1, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 bedoelde informatie met gebruikmaking van de volgende templates:
|
a) |
template S.32.01.04 van bijlage I met informatie over de verzekerings- en herverzekeringsondernemingen binnen de groep, volgens de instructies in afdeling S.32.01 van bijlage III; |
|
b) |
template S.33.01.04 van bijlage I met informatie over de vereisten voor verzekerings- en herverzekeringsondernemingen binnen de groep, volgens de instructies in afdeling S.33.01 van bijlage III; |
|
c) |
template S.34.01.04 van bijlage I met informatie over financiële ondernemingen die geen verzekerings- en herverzekeringsondernemingen zijn, alsook over de in artikel 1, punt 52, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 bedoelde niet-gereglementeerde ondernemingen die financiële activiteiten uitoefenen, volgens de instructies in afdeling S.34.01 van bijlage III; |
|
d) |
template S.35.01.04 van bijlage I met informatie over de technische voorzieningen van ondernemingen van de groep, volgens de instructies in afdeling S.35.01 van bijlage III; |
|
e) |
template S.36.01.01 van bijlage I met informatie over significante intragroeptransacties met betrekking tot vermogensgerelateerde transacties en overdracht van schulden en activa, welke de overeenkomstig artikel 245, lid 3, van Richtlijn 2009/138/EG door de groepstoezichthouder vastgestelde drempel overschrijden, volgens de instructies in afdeling S.36.01 van bijlage III bij deze verordening; |
|
f) |
template S.36.02.01 van bijlage I met informatie over significante intragroeptransacties met betrekking tot derivaten, met inbegrip van de garanties die afgeleide instrumenten ondersteunen, welke de overeenkomstig artikel 245, lid 3, van Richtlijn 2009/138/EG door de groepstoezichthouder vastgestelde drempel overschrijden, volgens de instructies in afdeling S.36.02 van bijlage III; |
|
g) |
template S.36.03.01 van bijlage I met informatie over significante intragroeptransacties met betrekking tot herverzekering, welke de overeenkomstig artikel 245, lid 3, van Richtlijn 2009/138/EG door de groepstoezichthouder vastgestelde drempel overschrijden, volgens de instructies in afdeling S.36.03 van bijlage III bij deze verordening; |
|
h) |
template S.36.04.01 van bijlage I met informatie over significante intragroeptransacties met betrekking tot interne kostendeling, voorwaardelijke verplichtingen (niet zijnde derivaten) en posten buiten de balanstelling, en andere soorten intragroeptransacties, welke de overeenkomstig artikel 245, lid 3, van Richtlijn 2009/138/EG door de groepstoezichthouder vastgestelde drempel overschrijden, volgens de instructies in afdeling S.36.04 van bijlage III bij deze verordening; |
|
i) |
template S.37.01.04 van bijlage I met informatie over significante risicoconcentraties die de overeenkomstig artikel 244, lid 3, van Richtlijn 2009/138/EG door de groepstoezichthouder vastgestelde drempel overschrijden, volgens de instructies in afdeling S.37.01 van bijlage III bij deze verordening. |
Artikel 34
Jaarlijkse kwantitatieve templates voor groepen — Informatie over afgezonderde fondsen, materiële matchingopslagportefeuilles en het resterende deel
1. Deelnemende verzekerings- en herverzekeringsondernemingen, verzekeringsholdings en gemengde financiële holdings die voor de berekening van de groepssolvabiliteit de in artikel 230 van Richtlijn 2009/138/EG omschreven methode 1 hanteren, hetzij exclusief, hetzij in combinatie met de in artikel 233 van genoemde richtlijn omschreven methode 2, gaan jaarlijks over tot de indiening van de in artikel 304, lid 1, onder d), juncto artikel 372, lid 1, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 bedoelde informatie met betrekking tot zowel alle materiële afgezonderde fondsen en alle materiële matchingopslagportefeuilles in verband met het deel dat overeenkomstig artikel 335, lid 1, onder a) en c), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 is geconsolideerd, als in verband met het resterende deel, met gebruikmaking van de volgende templates:
|
a) |
template SR.01.01.04 van bijlage I met een overzicht van de ingediende informatie, volgens de instructies in afdeling S.01.01 van bijlage III; |
|
b) |
ingeval de groep voor de berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste de standaardformule hanteert, template SR.25.01.01 van bijlage I met het solvabiliteitskapitaalvereiste, volgens de instructies in afdeling S.25.01 van bijlage III; |
|
c) |
ingeval de groep voor de berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste de standaardformule en een gedeeltelijk intern model hanteert, template SR.25.02.01 van bijlage I met het solvabiliteitskapitaalvereiste, volgens de instructies in afdeling S.25.02 van bijlage III; |
|
d) |
ingeval de groep voor de berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste een geheel intern model hanteert, template SR.25.03.01 van bijlage I met het solvabiliteitskapitaalvereiste, volgens de instructies in afdeling S.25.03 van bijlage III; |
|
e) |
template SR.26.01.01 van bijlage I met informatie over het marktrisico, volgens de instructies in afdeling S.26.01 van bijlage III; |
|
f) |
template SR.26.02.01 van bijlage I met informatie over het tegenpartijkredietrisico, volgens de instructies in afdeling S.26.02 van bijlage III; |
|
g) |
template SR.26.03.01 van bijlage I met informatie over het levensverzekeringstechnisch risico, volgens de instructies in afdeling S.26.03 van bijlage III; |
|
h) |
template SR.26.04.01 van bijlage I met informatie over het ziekteverzekeringstechnisch risico, volgens de instructies in afdeling S.26.04 van bijlage III; |
|
i) |
template SR.26.05.01 van bijlage I met informatie over het schadeverzekeringstechnisch risico, volgens de instructies in afdeling S.26.05 van bijlage III; |
|
j) |
template SR.26.06.01 van bijlage I met informatie over het operationele risico, volgens de instructies in afdeling S.26.06 van bijlage III; |
|
k) |
template SR.26.07.01 van bijlage I met informatie over de bij de berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste gehanteerde vereenvoudigingen, volgens de instructies in afdeling S.26.07 van bijlage III; |
|
l) |
template SR.27.01.01 van bijlage I met informatie over het rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf, volgens de instructies in afdeling S.27.01 van bijlage III. |
2. Ingeval er een gedeeltelijk intern model wordt gehanteerd, worden de in lid 1, onder e) tot en met l), genoemde templates alleen voor de door de standaardformule bestreken risico's gerapporteerd, tenzij op grond van artikel 35 anders wordt beslist.
3. Ingeval een geheel intern model wordt gehanteerd, worden de in lid 1, onder e) tot en met l), genoemde templates niet gerapporteerd.
4. Deelnemende verzekerings- en herverzekeringsondernemingen, verzekeringsholdings en gemengde financiële holdings die voor de berekening van de groepssolvabiliteit de in artikel 230 van Richtlijn 2009/138/EG omschreven methode 1 hanteren, hetzij exclusief, hetzij in combinatie met de in artikel 233 van genoemde richtlijn omschreven methode 2, gaan niet alleen over tot de indiening van de informatie die met gebruikmaking van de in lid 1 bedoelde templates wordt verstrekt, maar ook tot de jaarlijkse indiening van balansinformatie, zowel in verband met alle materiële afgezonderde fondsen met betrekking tot het geconsolideerde deel als bedoeld in artikel 335, lid 1, onder a) of c), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, als in verband met het resterende deel als bedoeld in artikel 304, lid 1, onder d), juncto artikel 372, lid 1, van genoemde verordening, met gebruikmaking van template SR.02.01.01 van bijlage I bij deze verordening, volgens de instructies in afdeling S.02.01 van bijlage III bij deze verordening.
Artikel 35
Jaarlijkse kwantitatieve templates voor groepen — Gebruikers van interne modellen
Deelnemende verzekerings- en herverzekeringsondernemingen, verzekeringsholdings en gemengde financiële holdings die voor de berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste een goedgekeurd gedeeltelijk of geheel intern model hanteren, spreken met hun groepstoezichthouder af welke templates voor de verstrekking van informatie over het solvabiliteitskapitaalvereiste jaarlijks moeten worden ingediend.
Artikel 36
Kwantitatieve templates voor groepen — Intragroeptransacties en risicoconcentraties
Deelnemende verzekerings- en herverzekeringsondernemingen, verzekeringsholdings en gemengde financiële holdings rapporteren:
|
a) |
de in artikel 245, lid 2, eerste en tweede alinea, van Richtlijn 2009/138/EG bedoelde significante en zeer significante intragroeptransacties en de in artikel 245, lid 3, van genoemde richtlijn bedoelde in elk geval te rapporteren intragroeptransacties met gebruikmaking, al naargelang het geval, van de templates S.36.01.01, S.36.02.01, S.36.03.01 en S.36.04.01 van bijlage I bij deze verordening, volgens de instructies in de afdelingen S.36.01 tot en met S.36.04 van bijlage III bij deze verordening; |
|
b) |
de in artikel 244, lid 2, van Richtlijn 2009/138/EG bedoelde significante risicoconcentraties en de in artikel 244, lid 3, van genoemde richtlijn bedoelde in elk geval te rapporteren risicoconcentraties met gebruikmaking van template S.37.01.04, van bijlage I bij deze verordening, volgens de instructies in afdeling S.37.01 van bijlage III bij deze verordening. |
HOOFDSTUK IV
SLOTBEPALING
Artikel 37
Inwerkingtreding
Deze verordening treedt in werking op de dag na die van de bekendmaking ervan in het Publicatieblad van de Europese Unie.
Deze verordening is van toepassing met ingang van 1 januari 2016.
Deze verordening is verbindend in al haar onderdelen en is rechtstreeks toepasselijk in elke lidstaat.
Gedaan te Brussel, 2 december 2015.
Voor de Commissie
De voorzitter
Jean-Claude JUNCKER
(1) PB L 335 van 17.12.2009, blz. 1.
(2) Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 van de Commissie van 10 oktober 2014 tot aanvulling van Richtlijn 2009/138/EG van het Europees Parlement en de Raad betreffende de toegang tot en uitoefening van het verzekerings- en het herverzekeringsbedrijf (Solvabiliteit II) (PB L 12 van 17.1.2015, blz. 1).
(3) Verordening (EU) nr. 1094/2010 van het Europees Parlement en de Raad van 24 november 2010 tot oprichting van een Europese toezichthoudende autoriteit (Europese Autoriteit voor verzekeringen en bedrijfspensioenen), tot wijziging van Besluit nr. 716/2009/EG en tot intrekking van Besluit 2009/79/EG van de Commissie (PB L 331 van 15.12.2010, blz. 48).
BIJLAGE I
S.01.01.01
Overzicht van ingediende informatie
|
Templatecode |
Templatenaam |
|
C0010 |
|
S.01.02.01 |
Basisinformatie — Algemeen |
R0010 |
|
|
S.01.03.01 |
Basisinformatie — Afgezonderde fondsen en matchingopslagportefeuilles |
R0020 |
|
|
S.02.01.01 |
Balans |
R0030 |
|
|
S.02.02.01 |
Activa en verplichtingen, per valuta |
R0040 |
|
|
S.03.01.01 |
Posten buiten de balanstelling — algemeen |
R0060 |
|
|
S.03.02.01 |
Posten buiten de balanstelling — Lijst van door de onderneming ontvangen onbeperkte garanties |
R0070 |
|
|
S.03.03.01 |
Posten buiten de balanstelling — Lijst van door de onderneming verstrekte onbeperkte garanties |
R0080 |
|
|
S.04.01.01 |
Activiteit per land |
R0090 |
|
|
S.04.02.01 |
Informatie over branche 10 in deel A van bijlage I bij de Solvabiliteit II-richtlijn, met uitzondering van de aansprakelijkheid van de vervoerder |
R0100 |
|
|
S.05.01.01 |
Premies, schaden en kosten, per branche |
R0110 |
|
|
S.05.02.01 |
Premies, schaden en kosten, per land |
R0120 |
|
|
S.06.01.01 |
Overzicht van activa |
R0130 |
|
|
S.06.02.01 |
Lijst van activa |
R0140 |
|
|
S.06.03.01 |
Instellingen voor collectieve belegging — Doorkijkbenadering |
R0150 |
|
|
S.07.01.01 |
Gestructureerde producten |
R0160 |
|
|
S.08.01.01 |
Open derivaten |
R0170 |
|
|
S.08.02.01 |
Derivatentransacties |
R0180 |
|
|
S.09.01.01 |
Inkomsten/winsten en verliezen gedurende de periode |
R0190 |
|
|
S.10.01.01 |
Uitlenen van effecten en repo's |
R0200 |
|
|
S.11.01.01 |
Als zekerheid aangehouden activa |
R0210 |
|
|
S.12.01.01 |
Technische voorzieningen voor levens- en SLT-ziekteverzekering |
R0220 |
|
|
S.12.02.01 |
Technische voorzieningen voor levens- en SLT-ziekteverzekering — Per land |
R0230 |
|
|
S.13.01.01 |
Prognose van toekomstige bruto kasstromen |
R0240 |
|
|
S.14.01.01 |
Analyse van levensverzekeringsverplichtingen |
R0250 |
|
|
S.15.01.01 |
Beschrijving van garanties van variabele lijfrenteverzekeringen |
R0260 |
|
|
S.15.02.01 |
Afdekking van garanties van variabele lijfrenteverzekeringen |
R0270 |
|
|
S.16.01.01 |
Informatie over uit schadeverzekeringsverplichtingen voortvloeiende lijfrentes |
R0280 |
|
|
S.17.01.01 |
Technische voorzieningen schadeverzekeringsbedrijf |
R0290 |
|
|
S.17.02.01 |
Technische voorzieningen schadeverzekeringsbedrijf — Per land |
R0300 |
|
|
S.18.01.01 |
Prognose van toekomstige kasstromen (beste schatting — schadeverzekering) |
R0310 |
|
|
S.19.01.01 |
Schaden uit hoofde van schadeverzekering |
R0320 |
|
|
S.20.01.01 |
Ontwikkeling van de verdeling van ontstane schaden |
R0330 |
|
|
S.21.01.01 |
Risicoprofiel verdeling van verliezen |
R0340 |
|
|
S.21.02.01 |
Schadeverzekeringstechnische risico's |
R0350 |
|
|
S.21.03.01 |
Verdeling van schadeverzekeringstechnische risico's — per verzekerd bedrag |
R0360 |
|
|
S.22.01.01 |
Effect van langetermijngarantiemaatregelen en overgangsmaatregelen |
R0370 |
|
|
S.22.04.01 |
Informatie over de overgangsmaatregel voor de berekening van het rentepercentage |
R0380 |
|
|
S.22.05.01 |
Algehele berekening van de overgangsmaatregel voor technische voorzieningen |
R0390 |
|
|
S.22.06.01 |
Beste schatting met inachtneming van volatiliteitsaanpassing, per land en valuta |
R0400 |
|
|
S.23.01.01 |
Eigen vermogen |
R0410 |
|
|
S.23.02.01 |
Gedetailleerde informatie over eigen vermogen, per tier |
R0420 |
|
|
S.23.03.01 |
Jaarlijkse ontwikkelingen in het eigen vermogen |
R0430 |
|
|
S.23.04.01 |
Lijst van eigenvermogensbestanddelen |
R0440 |
|
|
S.24.01.01 |
Aangehouden deelnemingen |
R0450 |
|
|
S.25.01.01 |
Standaardformule voor het solvabiliteitskapitaalvereiste voor ondernemingen |
R0460 |
|
|
S.25.02.01 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste — voor ondernemingen die gebruikmaken van de standaardformule en van het gedeeltelijk intern model |
R0470 |
|
|
S.25.03.01 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste — voor ondernemingen met geheel interne modellen |
R0480 |
|
|
S.26.01.01 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Marktrisico |
R0500 |
|
|
S.26.02.01 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Tegenpartijkredietrisico |
R0510 |
|
|
S.26.03.01 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Levensverzekeringstechnisch risico |
R0520 |
|
|
S.26.04.01 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Ziekteverzekeringstechnisch risico |
R0530 |
|
|
S.26.05.01 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Schadeverzekeringstechnisch risico |
R0540 |
|
|
S.26.06.01 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Operationeel risico |
R0550 |
|
|
S.26.07.01 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Vereenvoudigingen |
R0560 |
|
|
S.27.01.01 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Rampenrisico in het schade- en ziekteverzekeringsbedrijf |
R0570 |
|
|
S.28.01.01 |
Minimumkapitaalvereiste — Uitsluitend levens- of uitsluitend schadeverzekerings- of herverzekeringsactiviteiten |
R0580 |
|
|
S.28.02.01 |
Minimumkapitaalvereiste — Zowel levens- als schadeverzekeringsactiviteiten |
R0590 |
|
|
S.29.01.01 |
Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen |
R0600 |
|
|
S.29.02.01 |
Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen — naar beleggingen en financiële verplichtingen |
R0610 |
|
|
S.29.03.01 |
Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen — naar technische voorzieningen |
R0620 |
|
|
S.29.04.01 |
Gedetailleerde analyse per periode — Technische stromen en technische voorzieningen |
R0630 |
|
|
S.30.01.01 |
Facultatieve dekking voor basisgegevens schade- en levensverzekeringsbedrijf |
R0640 |
|
|
S.30.02.01 |
Facultatieve dekking voor aandelengegevens schade- en levensverzekeringsbedrijf |
R0650 |
|
|
S.30.03.01 |
Basisgegevens programma uitgaande herverzekering |
R0660 |
|
|
S.30.04.01 |
Aandelengegevens programma uitgaande herverzekering |
R0670 |
|
|
S.31.01.01 |
Aandeel van herverzekeraars (met inbegrip van finite herverzekering en SPV's) |
R0680 |
|
|
S.31.02.01 |
Special Purpose Vehicles |
R0690 |
|
|
S.36.01.01 |
Intragroeptransacties — Vermogensgerelateerde transacties, overdracht van schulden en activa |
R0740 |
|
|
S.36.02.01 |
Intragroeptransacties — Derivaten |
R0750 |
|
|
S.36.03.01 |
Intragroeptransacties — Interne herverzekering |
R0760 |
|
|
S.36.04.01 |
Intragroeptransacties — Kostendeling, voorwaardelijke verplichtingen, posten buiten de balanstelling en andere posten |
R0770 |
|
S.01.01.02
Overzicht van ingediende informatie
|
Templatecode |
Templatenaam |
|
C0010 |
|
S.01.02.01 |
Basisinformatie — Algemeen |
R0010 |
|
|
S.02.01.02 |
Balans |
R0030 |
|
|
S.05.01.02 |
Premies, schaden en kosten, per branche |
R0110 |
|
|
S.06.02.01 |
Lijst van activa |
R0140 |
|
|
S.06.03.01 |
Instellingen voor collectieve belegging — Doorkijkbenadering |
R0150 |
|
|
S.08.01.01 |
Open derivaten |
R0170 |
|
|
S.08.02.01 |
Derivatentransacties |
R0180 |
|
|
S.12.01.02 |
Technische voorzieningen voor levens- en SLT-ziekteverzekering |
R0220 |
|
|
S.17.01.02 |
Technische voorzieningen schadeverzekeringsbedrijf |
R0290 |
|
|
S.23.01.01 |
Eigen vermogen |
R0410 |
|
|
S.28.01.01 |
Minimumkapitaalvereiste — Uitsluitend levens- of uitsluitend schadeverzekerings- of herverzekeringsactiviteiten |
R0580 |
|
|
S.28.02.01 |
Minimumkapitaalvereiste — Zowel levens- als schadeverzekeringsactiviteiten |
R0590 |
|
S.01.01.03
Overzicht van ingediende informatie
|
Templatecode |
Templatenaam |
|
C0010 |
|
S.01.02.01 |
Basisinformatie — Algemeen |
R0010 |
|
|
S.01.03.01 |
Basisinformatie — Afgezonderde fondsen en matchingopslagportefeuilles |
R0020 |
|
|
S.02.01.02 |
Balans |
R0030 |
|
|
S.23.01.01 |
Eigen vermogen |
R0410 |
|
|
S.25.01.01 |
Standaardformule voor het solvabiliteitskapitaalvereiste voor ondernemingen |
R0460 |
|
|
S.25.02.01 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste — voor ondernemingen die gebruikmaken van de standaardformule en van het gedeeltelijk intern model |
R0470 |
|
|
S.25.03.01 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste — voor ondernemingen met geheel interne modellen |
R0480 |
|
|
S.28.01.01 |
Minimumkapitaalvereiste — Uitsluitend levens- of uitsluitend schadeverzekerings- of herverzekeringsactiviteiten |
R0580 |
|
|
S.28.02.01 |
Minimumkapitaalvereiste — Zowel levens- als schadeverzekeringsactiviteiten |
R0590 |
|
S.01.01.04
Overzicht van ingediende informatie
|
Templatecode |
Templatenaam |
|
C0010 |
|
S.01.02.04 |
Basisinformatie — Algemeen |
R0010 |
|
|
S.01.03.04 |
Basisinformatie — Afgezonderde fondsen en matchingopslagportefeuilles |
R0020 |
|
|
S.02.01.01 |
Balans |
R0030 |
|
|
S.02.02.01 |
Activa en verplichtingen, per valuta |
R0040 |
|
|
S.03.01.04 |
Posten buiten de balanstelling — algemeen |
R0060 |
|
|
S.03.02.04 |
Posten buiten de balanstelling — Lijst van door de groep ontvangen onbeperkte garanties |
R0070 |
|
|
S.03.03.04 |
Posten buiten de balanstelling — Lijst van door de groep verstrekte onbeperkte garanties |
R0080 |
|
|
S.05.01.01 |
Premies, schaden en kosten, per branche |
R0110 |
|
|
S.05.02.01 |
Premies, schaden en kosten, per land |
R0120 |
|
|
S.06.01.01 |
Overzicht van activa |
R0130 |
|
|
S.06.02.04 |
Lijst van activa |
R0140 |
|
|
S.06.03.04 |
Instellingen voor collectieve belegging — Doorkijkbenadering |
R0150 |
|
|
S.07.01.04 |
Gestructureerde producten |
R0160 |
|
|
S.08.01.04 |
Open derivaten |
R0170 |
|
|
S.08.02.04 |
Derivatentransacties |
R0180 |
|
|
S.09.01.04 |
Inkomsten/winsten en verliezen gedurende de periode |
R0190 |
|
|
S.10.01.04 |
Uitlenen van effecten en repo's |
R0200 |
|
|
S.11.01.04 |
Als zekerheid aangehouden activa |
R0210 |
|
|
S.15.01.04 |
Beschrijving van garanties van variabele lijfrenteverzekeringen |
R0260 |
|
|
S.15.02.04 |
Afdekking van garanties van variabele lijfrenteverzekeringen |
R0270 |
|
|
S.22.01.04 |
Effect van langetermijngarantiemaatregelen en overgangsmaatregelen |
R0370 |
|
|
S.23.01.04 |
Eigen vermogen |
R0410 |
|
|
S.23.02.04 |
Gedetailleerde informatie over eigen vermogen, per tier |
R0420 |
|
|
S.23.03.04 |
Jaarlijkse ontwikkelingen in het eigen vermogen |
R0430 |
|
|
S.23.04.04 |
Lijst van eigenvermogensbestanddelen |
R0440 |
|
|
S.25.01.04 |
Standaardformule voor het solvabiliteitskapitaalvereiste voor groepen |
R0460 |
|
|
S.25.02.04 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste — voor groepen die gebruikmaken van de standaardformule en van het gedeeltelijk intern model |
R0470 |
|
|
S.25.03.04 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste — voor groepen met geheel interne modellen |
R0480 |
|
|
S.26.01.04 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Marktrisico |
R0500 |
|
|
S.26.02.04 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Tegenpartijkredietrisico |
R0510 |
|
|
S.26.03.04 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Levensverzekeringstechnisch risico |
R0520 |
|
|
S.26.04.04 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Ziekteverzekeringstechnisch risico |
R0530 |
|
|
S.26.05.04 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Schadeverzekeringstechnisch risico |
R0540 |
|
|
S.26.06.04 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Operationeel risico |
R0550 |
|
|
S.26.07.04 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Vereenvoudigingen |
R0560 |
|
|
S.27.01.04 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Rampenrisico in het schade- en ziekteverzekeringsbedrijf |
R0570 |
|
|
S.31.01.04 |
Aandeel van herverzekeraars (met inbegrip van finite herverzekering en SPV's) |
R0680 |
|
|
S.31.02.04 |
Special Purpose Vehicles |
R0690 |
|
|
S.32.01.04 |
Ondernemingen binnen de groep |
R0700 |
|
|
S.33.01.04 |
Individuele vereisten voor verzekerings- en herverzekeringsondernemingen |
R0710 |
|
|
S.34.01.04 |
Individuele vereisten voor overige gereglementeerde en niet-gereglementeerde financiële ondernemingen, met inbegrip van verzekeringsholdings en gemengde financiële holdings |
R0720 |
|
|
S.35.01.04 |
Bijdrage aan technische voorzieningen van de groep |
R0730 |
|
|
S.36.01.01 |
Intragroeptransacties — Vermogensgerelateerde transacties, overdracht van schulden en activa |
R0740 |
|
|
S.36.02.01 |
Intragroeptransacties — Derivaten |
R0750 |
|
|
S.36.03.01 |
Intragroeptransacties — Interne herverzekering |
R0760 |
|
|
S.36.04.01 |
Intragroeptransacties — Kostendeling, voorwaardelijke verplichtingen, posten buiten de balanstelling en andere posten |
R0770 |
|
|
S.37.01.04 |
Risicoconcentratie |
R0780 |
|
S.01.01.05
Overzicht van ingediende informatie
|
Templatecode |
Templatenaam |
|
C0010 |
|
S.01.02.04 |
Basisinformatie — Algemeen |
R0010 |
|
|
S.02.01.02 |
Balans |
R0030 |
|
|
S.05.01.02 |
Premies, schaden en kosten, per branche |
R0110 |
|
|
S.06.02.04 |
Lijst van activa |
R0140 |
|
|
S.06.03.04 |
Instellingen voor collectieve belegging — Doorkijkbenadering |
R0150 |
|
|
S.08.01.04 |
Open derivaten |
R0170 |
|
|
S.08.02.04 |
Derivatentransacties |
R0180 |
|
|
S.23.01.04 |
Eigen vermogen |
R0410 |
|
S.01.01.06
Overzicht van ingediende informatie
|
Templatecode |
Templatenaam |
|
C0010 |
|
S.01.02.04 |
Basisinformatie — Algemeen |
R0010 |
|
|
S.01.03.04 |
Basisinformatie — Afgezonderde fondsen en matchingopslagportefeuilles |
R0020 |
|
|
S.02.01.02 |
Balans |
R0030 |
|
|
S.23.01.04 |
Eigen vermogen |
R0410 |
|
|
S.25.01.04 |
Standaardformule voor het solvabiliteitskapitaalvereiste voor groepen |
R0460 |
|
|
S.25.02.04 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste — voor groepen die gebruikmaken van de standaardformule en van het gedeeltelijk intern model |
R0470 |
|
|
S.25.03.04 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste — voor groepen met geheel interne modellen |
R0480 |
|
|
S.32.01.04 |
Entiteiten binnen de groep |
R0700 |
|
|
S.33.01.04 |
Individuele vereisten voor verzekerings- en herverzekeringsondernemingen |
R0710 |
|
|
S.34.01.04 |
Individuele vereisten voor overige gereglementeerde en niet-gereglementeerde financiële ondernemingen, met inbegrip van verzekeringsholdings en gemengde financiële holdings |
R0720 |
|
SR.01.01.01
Overzicht van ingediende informatie
|
Afgezonderd fonds/matchingportefeuille/resterend deel |
Z0010 |
|
|
Fonds-/portefeuillenummer |
Z0020 |
|
|
Templatecode |
Templatenaam |
|
C0010 |
|
SR.02.01.01 |
Balans |
R0790 |
|
|
SR.12.01.01 |
Technische voorzieningen voor levens- en SLT-ziekteverzekering |
R0800 |
|
|
SR.17.01.01 |
Technische voorzieningen schadeverzekeringsbedrijf |
R0810 |
|
|
SR.22.02.01 |
Prognose van toekomstige kasstromen (beste schatting — matchingportefeuilles) |
R0820 |
|
|
SR.22.03.01 |
Informatie over de berekening van de matchingopslag |
R0830 |
|
|
SR.25.01.01 |
Standaardformule voor het solvabiliteitskapitaalvereiste voor ondernemingen |
R0840 |
|
|
SR.25.02.01 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste — voor ondernemingen die gebruikmaken van de standaardformule en van het gedeeltelijk intern model |
R0850 |
|
|
SR.25.03.01 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste — voor ondernemingen met geheel interne modellen |
R0860 |
|
|
SR.26.01.01 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Marktrisico |
R0870 |
|
|
SR.26.02.01 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Tegenpartijkredietrisico |
R0880 |
|
|
SR.26.03.01 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Levensverzekeringstechnisch risico |
R0890 |
|
|
SR.26.04.01 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Ziekteverzekeringstechnisch risico |
R0900 |
|
|
SR.26.05.01 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Schadeverzekeringstechnisch risico |
R0910 |
|
|
SR.26.06.01 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Operationeel risico |
R0920 |
|
|
SR.26.07.01 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Vereenvoudigingen |
R0930 |
|
|
SR.27.01.01 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Rampenrisico in het schade- en ziekteverzekeringsbedrijf |
R0940 |
|
SR.01.01.04
Overzicht van ingediende informatie
|
Afgezonderd fonds/matchingportefeuille/resterend deel |
Z0010 |
|
|
Fonds-/portefeuillenummer |
Z0020 |
|
|
Templatecode |
Templatenaam |
|
C0010 |
|
SR.02.01.04 |
Balans |
R0790 |
|
|
SR.25.01.01 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Uitsluitend standaardformule |
R0840 |
|
|
SR.25.02.01 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Standaardformule en gedeeltelijk intern model |
R0850 |
|
|
SR.25.03.01 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Intern model |
R0860 |
|
|
SR.26.01.01 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Marktrisico |
R0870 |
|
|
SR.26.02.01 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Tegenpartijkredietrisico |
R0880 |
|
|
SR.26.03.01 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Levensverzekeringstechnisch risico |
R0890 |
|
|
SR.26.04.01 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Ziekteverzekeringstechnisch risico |
R0900 |
|
|
SR.26.05.01 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Schadeverzekeringstechnisch risico |
R0910 |
|
|
SR.26.06.01 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Operationeel risico |
R0920 |
|
|
SR.26.07.01 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Vereenvoudigingen |
R0930 |
|
|
SR.27.01.01 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Rampenrisico in het schade- en ziekteverzekeringsbedrijf |
R0940 |
|
S.01.02.01
Basisinformatie — Algemeen
|
|
|
C0010 |
|
Naam van de onderneming |
R0010 |
|
|
Identificatiecode van de onderneming |
R0020 |
|
|
Soort ondernemingscode |
R0030 |
|
|
Soort onderneming |
R0040 |
|
|
Land waar vergunning is verleend |
R0050 |
|
|
Rapportagetaal |
R0070 |
|
|
Datum indiening rapportage |
R0080 |
|
|
Rapportagereferentiedatum |
R0090 |
|
|
Reguliere/ad-hocindiening |
R0100 |
|
|
Rapportagevaluta |
R0110 |
|
|
Standaarden voor jaarrekeningen |
R0120 |
|
|
Berekeningsmethode van het solvabiliteitskapitaalvereiste |
R0130 |
|
|
Gebruik van ondernemingsspecifieke parameters (OSP) |
R0140 |
|
|
Afgezonderde fondsen |
R0150 |
|
|
Matchingopslag |
R0170 |
|
|
Volatiliteitsaanpassing |
R0180 |
|
|
Overgangsmaatregel voor de risicovrije rentevoet |
R0190 |
|
|
Overgangsmaatregel voor technische voorzieningen |
R0200 |
|
|
Eerste indiening of herindiening |
R0210 |
|
S.01.02.04
Basisinformatie — Algemeen
|
|
|
C0010 |
|
Naam deelnemende onderneming |
R0010 |
|
|
Identificatiecode groep |
R0020 |
|
|
Soort groepscode |
R0030 |
|
|
Land van de groepstoezichthouder |
R0050 |
|
|
Subgroepinformatie |
R0060 |
|
|
Rapportagetaal |
R0070 |
|
|
Datum indiening rapportage |
R0080 |
|
|
Rapportagereferentiedatum |
R0090 |
|
|
Reguliere/ad-hocindiening |
R0100 |
|
|
Rapportagevaluta |
R0110 |
|
|
Standaarden voor jaarrekeningen |
R0120 |
|
|
Berekeningsmethode van het solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep |
R0130 |
|
|
Gebruik van groepsspecifieke parameters |
R0140 |
|
|
Afgezonderde fondsen |
R0150 |
|
|
Gehanteerde methode voor berekening groepssolvabiliteit |
R0160 |
|
|
Matchingopslag |
R0170 |
|
|
Volatiliteitsaanpassing |
R0180 |
|
|
Overgangsmaatregel voor de risicovrije rentevoet |
R0190 |
|
|
Overgangsmaatregel voor technische voorzieningen |
R0200 |
|
|
Eerste indiening of herindiening |
R0210 |
|
S.01.03.01
Basisinformatie — Afgezonderde fondsen en matchingopslagportefeuilles
Lijst van alle afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles (overlap toegestaan)
|
Fonds-/portefeuillenummer |
Naam afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille |
Afgezonderd fonds / matchingopslagportefeuille / resterend deel van een fonds |
Afgezonderd fonds / matchingopslagportefeuille met sub-afgezonderd fonds / matchingopslagportefeuille |
Materieel |
Artikel 304 |
|
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
|
|
|
|
|
|
|
Lijst van afgezonderde fondsen / matchingopslagportefeuilles met sub-afgezonderde fondsen / matchingopslagportefeuilles
|
Lijst van afgezonderde fondsen / matchingopslagportefeuilles met sub-afgezonderde fondsen / matchingopslagportefeuilles |
Nummer sub-afgezonderd fonds / matchingopslagportefeuille |
Nummer sub-afgezonderd fonds / matchingopslagportefeuille |
|
C0100 |
C0110 |
C0120 |
|
|
|
|
S.01.03.04
Basisinformatie — Afgezonderde fondsen en matchingopslagportefeuilles
Lijst van alle afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles (overlap toegestaan)
|
Juridische benaming van de onderneming |
Identificatiecode van de onderneming |
Soort identificatiecode van de onderneming |
Fonds-/portefeuillenummer |
Naam afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille |
Afgezonderd fonds / matchingopslagportefeuille / resterend deel van een fonds |
Afgezonderd fonds / matchingopslagportefeuille met sub-afgezonderd fonds / matchingopslagportefeuille |
Materieel |
Artikel 304 |
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lijst van afgezonderde fondsen / matchingopslagportefeuilles met sub-afgezonderde fondsen / matchingopslagportefeuilles
|
Lijst van afgezonderde fondsen / matchingopslagportefeuilles met sub-afgezonderde fondsen / matchingopslagportefeuilles |
Nummer sub-afgezonderd fonds / matchingopslagportefeuille |
Nummer sub-afgezonderd fonds / matchingopslagportefeuille |
|
C0100 |
C0110 |
C0120 |
|
|
|
|
S.02.01.01
Balans
|
|
|
Waarde onder Solvabiliteit II |
Waarde wettelijke jaarrekening |
|
Activa |
|
C0010 |
C0020 |
|
Goodwill |
R0010 |
|
|
|
Overlopende acquisitiekosten |
R0020 |
|
|
|
Immateriële activa |
R0030 |
|
|
|
Uitgestelde belastingvorderingen |
R0040 |
|
|
|
Surplus pensioenuitkeringen |
R0050 |
|
|
|
Materiële vaste activa voor eigen gebruik |
R0060 |
|
|
|
Beleggingen (niet zijnde activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
R0070 |
|
|
|
Materiële vaste activa (anders dan voor eigen gebruik) |
R0080 |
|
|
|
Deelnemingen in verbonden ondernemingen, met inbegrip van participaties |
R0090 |
|
|
|
Aandelen |
R0100 |
|
|
|
Aandelen — beursgenoteerd |
R0110 |
|
|
|
Aandelen — niet-beursgenoteerd |
R0120 |
|
|
|
Obligaties |
R0130 |
|
|
|
Overheidsobligaties |
R0140 |
|
|
|
Bedrijfsobligaties |
R0150 |
|
|
|
Structured notes |
R0160 |
|
|
|
Door zekerheden gedekte effecten |
R0170 |
|
|
|
Instellingen voor collectieve belegging |
R0180 |
|
|
|
Derivaten |
R0190 |
|
|
|
Deposito's behalve kasequivalenten |
R0200 |
|
|
|
Overige beleggingen |
R0210 |
|
|
|
Activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten |
R0220 |
|
|
|
Leningen en hypotheken |
R0230 |
|
|
|
Voorschotten op verzekeringsovereenkomsten |
R0240 |
|
|
|
Aan particulieren verstrekte leningen en hypotheken |
R0250 |
|
|
|
Overige leningen en hypotheken |
R0260 |
|
|
|
Uit hoofde van herverzekering verhaalbare bedragen uit: |
R0270 |
|
|
|
Schade- en ziekteverzekering analoog aan schadeverzekering |
R0280 |
|
|
|
Schadeverzekering met uitzondering van ziekteverzekering |
R0290 |
|
|
|
Ziekteverzekering analoog aan schadeverzekering |
R0300 |
|
|
|
Levens- en ziekteverzekering analoog aan levensverzekering, met uitzondering van ziekteverzekering en aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen |
R0310 |
|
|
|
Ziekteverzekering analoog aan levensverzekering |
R0320 |
|
|
|
Levensverzekering, met uitzondering van ziekteverzekering en aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen |
R0330 |
|
|
|
Aan indexen of beleggingen gekoppelde levensverzekeringen |
R0340 |
|
|
|
Deposito's ten gunste van cedenten |
R0350 |
|
|
|
Vorderingen uit hoofde van verzekering en op intermediairs |
R0360 |
|
|
|
Vorderingen uit hoofde van herverzekering |
R0370 |
|
|
|
Vorderingen (handelsvorderingen, geen vorderingen uit hoofde van verzekering) |
R0380 |
|
|
|
Eigen aandelen (rechtstreeks gehouden) |
R0390 |
|
|
|
Verschuldigde bedragen uit hoofde van eigenvermogensbestanddelen of opgevraagd maar niet-gestort beginkapitaal |
R0400 |
|
|
|
Geldmiddelen en kasequivalenten |
R0410 |
|
|
|
Overige, niet elders opgenomen activa |
R0420 |
|
|
|
Totaal activa |
R0500 |
|
|
|
Verplichtingen |
|
C0010 |
C0020 |
|
Technische voorzieningen — schadeverzekering |
R0510 |
|
|
|
Technische voorzieningen — schadeverzekering (behalve ziekteverzekering) |
R0520 |
|
|
|
Technische voorzieningen als geheel berekend |
R0530 |
|
|
|
Beste schatting |
R0540 |
|
|
|
Risicomarge |
R0550 |
|
|
|
Technische voorzieningen — ziekteverzekering (analoog aan schadeverzekering) |
R0560 |
|
|
|
Technische voorzieningen als geheel berekend |
R0570 |
|
|
|
Beste schatting |
R0580 |
|
|
|
Risicomarge |
R0590 |
|
|
|
Technische voorzieningen — levensverzekering (behalve aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen) |
R0600 |
|
|
|
Technische voorzieningen — ziekteverzekering (analoog aan levensverzekering) |
R0610 |
|
|
|
Technische voorzieningen als geheel berekend |
R0620 |
|
|
|
Beste schatting |
R0630 |
|
|
|
Risicomarge |
R0640 |
|
|
|
Technische voorzieningen — levensverzekering (behalve aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen) |
R0650 |
|
|
|
Technische voorzieningen als geheel berekend |
R0660 |
|
|
|
Beste schatting |
R0670 |
|
|
|
Risicomarge |
R0680 |
|
|
|
Technische voorzieningen — aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen |
R0690 |
|
|
|
Technische voorzieningen als geheel berekend |
R0700 |
|
|
|
Beste schatting |
R0710 |
|
|
|
Risicomarge |
R0720 |
|
|
|
Overige technische voorzieningen |
R0730 |
|
|
|
Voorwaardelijke verplichtingen |
R0740 |
|
|
|
Voorzieningen niet zijnde technische voorzieningen |
R0750 |
|
|
|
Pensioenuitkeringsverplichtingen |
R0760 |
|
|
|
Deposito's van herverzekeraars |
R0770 |
|
|
|
Uitgestelde belastingverplichtingen |
R0780 |
|
|
|
Derivaten |
R0790 |
|
|
|
Schulden aan kredietinstellingen |
R0800 |
|
|
|
Financiële verplichtingen anders dan schulden aan kredietinstellingen |
R0810 |
|
|
|
Schulden uit hoofde van verzekeringen en aan intermediairs |
R0820 |
|
|
|
Schulden uit hoofde van herverzekering |
R0830 |
|
|
|
Schulden (handelsschulden, geen schulden uit hoofde van verzekeringen) |
R0840 |
|
|
|
Achtergestelde verplichtingen |
R0850 |
|
|
|
Achtergestelde verplichtingen anders dan in het kernvermogen |
R0860 |
|
|
|
Achtergestelde verplichtingen in het kernvermogen |
R0870 |
|
|
|
Overige, niet elders opgenomen verplichtingen |
R0880 |
|
|
|
Totaal verplichtingen |
R0900 |
|
|
|
Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen |
R1000 |
|
|
S.02.01.02
Balans
|
|
|
Waarde onder Solvabiliteit II |
|
Activa |
|
C0010 |
|
Goodwill |
R0010 |
|
|
Overlopende acquisitiekosten |
R0020 |
|
|
Immateriële activa |
R0030 |
|
|
Uitgestelde belastingvorderingen |
R0040 |
|
|
Surplus pensioenuitkeringen |
R0050 |
|
|
Materiële vaste activa voor eigen gebruik |
R0060 |
|
|
Beleggingen (niet zijnde activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
R0070 |
|
|
Materiële vaste activa (anders dan voor eigen gebruik) |
R0080 |
|
|
Deelnemingen in verbonden ondernemingen, met inbegrip van participaties |
R0090 |
|
|
Aandelen |
R0100 |
|
|
Aandelen — beursgenoteerd |
R0110 |
|
|
Aandelen — niet-beursgenoteerd |
R0120 |
|
|
Obligaties |
R0130 |
|
|
Overheidsobligaties |
R0140 |
|
|
Bedrijfsobligaties |
R0150 |
|
|
Structured notes |
R0160 |
|
|
Door zekerheden gedekte effecten |
R0170 |
|
|
Instellingen voor collectieve belegging |
R0180 |
|
|
Derivaten |
R0190 |
|
|
Deposito's behalve kasequivalenten |
R0200 |
|
|
Overige beleggingen |
R0210 |
|
|
Activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten |
R0220 |
|
|
Leningen en hypotheken |
R0230 |
|
|
Voorschotten op verzekeringsovereenkomsten |
R0240 |
|
|
Aan particulieren verstrekte leningen en hypotheken |
R0250 |
|
|
Overige leningen en hypotheken |
R0260 |
|
|
Uit hoofde van herverzekering verhaalbare bedragen uit: |
R0270 |
|
|
Schade- en ziekteverzekering analoog aan schadeverzekering |
R0280 |
|
|
Schadeverzekering met uitzondering van ziekteverzekering |
R0290 |
|
|
Ziekteverzekering analoog aan schadeverzekering |
R0300 |
|
|
Levens- en ziekteverzekering analoog aan levensverzekering, met uitzondering van ziekteverzekering en aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen |
R0310 |
|
|
Ziekteverzekering analoog aan levensverzekering |
R0320 |
|
|
Levensverzekering, met uitzondering van ziekteverzekering en aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen |
R0330 |
|
|
Aan indexen of beleggingen gekoppelde levensverzekeringen |
R0340 |
|
|
Deposito's ten gunste van cedenten |
R0350 |
|
|
Vorderingen uit hoofde van verzekering en op intermediairs |
R0360 |
|
|
Vorderingen uit hoofde van herverzekering |
R0370 |
|
|
Vorderingen (handelsvorderingen, geen vorderingen uit hoofde van verzekering) |
R0380 |
|
|
Eigen aandelen (rechtstreeks gehouden) |
R0390 |
|
|
Verschuldigde bedragen uit hoofde van eigenvermogensbestanddelen of opgevraagd maar niet-gestort beginkapitaal |
R0400 |
|
|
Geldmiddelen en kasequivalenten |
R0410 |
|
|
Overige, niet elders opgenomen activa |
R0420 |
|
|
Totaal activa |
R0500 |
|
|
Verplichtingen |
|
C0010 |
|
Technische voorzieningen — schadeverzekering |
R0510 |
|
|
Technische voorzieningen — schadeverzekering (behalve ziekteverzekering) |
R0520 |
|
|
Technische voorzieningen als geheel berekend |
R0530 |
|
|
Beste schatting |
R0540 |
|
|
Risicomarge |
R0550 |
|
|
Technische voorzieningen — ziekteverzekering (analoog aan schadeverzekering) |
R0560 |
|
|
Technische voorzieningen als geheel berekend |
R0570 |
|
|
Beste schatting |
R0580 |
|
|
Risicomarge |
R0590 |
|
|
Technische voorzieningen — levensverzekering (behalve aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen) |
R0600 |
|
|
Technische voorzieningen — ziekteverzekering (analoog aan levensverzekering) |
R0610 |
|
|
Technische voorzieningen als geheel berekend |
R0620 |
|
|
Beste schatting |
R0630 |
|
|
Risicomarge |
R0640 |
|
|
Technische voorzieningen — levensverzekering (behalve aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen) |
R0650 |
|
|
Technische voorzieningen als geheel berekend |
R0660 |
|
|
Beste schatting |
R0670 |
|
|
Risicomarge |
R0680 |
|
|
Technische voorzieningen — aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen |
R0690 |
|
|
Technische voorzieningen als geheel berekend |
R0700 |
|
|
Beste schatting |
R0710 |
|
|
Risicomarge |
R0720 |
|
|
Overige technische voorzieningen |
R0730 |
|
|
Voorwaardelijke verplichtingen |
R0740 |
|
|
Voorzieningen niet zijnde technische voorzieningen |
R0750 |
|
|
Pensioenuitkeringsverplichtingen |
R0760 |
|
|
Deposito's van herverzekeraars |
R0770 |
|
|
Uitgestelde belastingverplichtingen |
R0780 |
|
|
Derivaten |
R0790 |
|
|
Schulden aan kredietinstellingen |
R0800 |
|
|
Financiële verplichtingen anders dan schulden aan kredietinstellingen |
R0810 |
|
|
Schulden uit hoofde van verzekeringen en aan intermediairs |
R0820 |
|
|
Schulden uit hoofde van herverzekering |
R0830 |
|
|
Schulden (handelsschulden, geen schulden uit hoofde van verzekeringen) |
R0840 |
|
|
Achtergestelde verplichtingen |
R0850 |
|
|
Achtergestelde verplichtingen anders dan in het kernvermogen |
R0860 |
|
|
Achtergestelde verplichtingen in het kernvermogen |
R0870 |
|
|
Overige, niet elders opgenomen verplichtingen |
R0880 |
|
|
Totaal verplichtingen |
R0900 |
|
|
Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen |
R1000 |
|
SR.02.01.01
Balans
|
Afgezonderd fonds of resterend deel |
Z0020 |
|
|
Fondsnummer |
Z0030 |
|
|
|
|
Waarde onder Solvabiliteit II |
Waarde wettelijke jaarrekening |
|
Activa |
|
C0010 |
C0020 |
|
Goodwill |
R0010 |
|
|
|
Overlopende acquisitiekosten |
R0020 |
|
|
|
Immateriële activa |
R0030 |
|
|
|
Uitgestelde belastingvorderingen |
R0040 |
|
|
|
Surplus pensioenuitkeringen |
R0050 |
|
|
|
Materiële vaste activa voor eigen gebruik |
R0060 |
|
|
|
Beleggingen (niet zijnde activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
R0070 |
|
|
|
Materiële vaste activa (anders dan voor eigen gebruik) |
R0080 |
|
|
|
Deelnemingen in verbonden ondernemingen, met inbegrip van participaties |
R0090 |
|
|
|
Aandelen |
R0100 |
|
|
|
Aandelen — beursgenoteerd |
R0110 |
|
|
|
Aandelen — niet-beursgenoteerd |
R0120 |
|
|
|
Obligaties |
R0130 |
|
|
|
Overheidsobligaties |
R0140 |
|
|
|
Bedrijfsobligaties |
R0150 |
|
|
|
Structured notes |
R0160 |
|
|
|
Door zekerheden gedekte effecten |
R0170 |
|
|
|
Instellingen voor collectieve belegging |
R0180 |
|
|
|
Derivaten |
R0190 |
|
|
|
Deposito's behalve kasequivalenten |
R0200 |
|
|
|
Overige beleggingen |
R0210 |
|
|
|
Activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten |
R0220 |
|
|
|
Leningen en hypotheken |
R0230 |
|
|
|
Voorschotten op verzekeringsovereenkomsten |
R0240 |
|
|
|
Aan particulieren verstrekte leningen en hypotheken |
R0250 |
|
|
|
Overige leningen en hypotheken |
R0260 |
|
|
|
Uit hoofde van herverzekering verhaalbare bedragen uit: |
R0270 |
|
|
|
Schade- en ziekteverzekering analoog aan schadeverzekering |
R0280 |
|
|
|
Schadeverzekering met uitzondering van ziekteverzekering |
R0290 |
|
|
|
Ziekteverzekering analoog aan schadeverzekering |
R0300 |
|
|
|
Levens- en ziekteverzekering analoog aan levensverzekering, met uitzondering van ziekteverzekering en aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen |
R0310 |
|
|
|
Ziekteverzekering analoog aan levensverzekering |
R0320 |
|
|
|
Levensverzekering, met uitzondering van ziekteverzekering en aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen |
R0330 |
|
|
|
Aan indexen of beleggingen gekoppelde levensverzekeringen |
R0340 |
|
|
|
Deposito's ten gunste van cedenten |
R0350 |
|
|
|
Vorderingen uit hoofde van verzekering en op intermediairs |
R0360 |
|
|
|
Vorderingen uit hoofde van herverzekering |
R0370 |
|
|
|
Vorderingen (handelsvorderingen, geen vorderingen uit hoofde van verzekering) |
R0380 |
|
|
|
Eigen aandelen (rechtstreeks gehouden) |
R0390 |
|
|
|
Verschuldigde bedragen uit hoofde van eigenvermogensbestanddelen of opgevraagd maar niet-gestort beginkapitaal |
R0400 |
|
|
|
Geldmiddelen en kasequivalenten |
R0410 |
|
|
|
Overige, niet elders opgenomen activa |
R0420 |
|
|
|
Totaal activa |
R0500 |
|
|
|
Verplichtingen |
|
C0010 |
C0020 |
|
Technische voorzieningen — schadeverzekering |
R0510 |
|
|
|
Technische voorzieningen — schadeverzekering (behalve ziekteverzekering) |
R0520 |
|
|
|
Technische voorzieningen als geheel berekend |
R0530 |
|
|
|
Beste schatting |
R0540 |
|
|
|
Risicomarge |
R0550 |
|
|
|
Technische voorzieningen — ziekteverzekering (analoog aan schadeverzekering) |
R0560 |
|
|
|
Technische voorzieningen als geheel berekend |
R0570 |
|
|
|
Beste schatting |
R0580 |
|
|
|
Risicomarge |
R0590 |
|
|
|
Technische voorzieningen — levensverzekering (behalve aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen) |
R0600 |
|
|
|
Technische voorzieningen — ziekteverzekering (analoog aan levensverzekering) |
R0610 |
|
|
|
Technische voorzieningen als geheel berekend |
R0620 |
|
|
|
Beste schatting |
R0630 |
|
|
|
Risicomarge |
R0640 |
|
|
|
Technische voorzieningen — levensverzekering (behalve aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen) |
R0650 |
|
|
|
Technische voorzieningen als geheel berekend |
R0660 |
|
|
|
Beste schatting |
R0670 |
|
|
|
Risicomarge |
R0680 |
|
|
|
Technische voorzieningen — aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen |
R0690 |
|
|
|
Technische voorzieningen als geheel berekend |
R0700 |
|
|
|
Beste schatting |
R0710 |
|
|
|
Risicomarge |
R0720 |
|
|
|
Overige technische voorzieningen |
|
|
|
|
Voorwaardelijke verplichtingen |
R0740 |
|
|
|
Voorzieningen niet zijnde technische voorzieningen |
R0750 |
|
|
|
Pensioenuitkeringsverplichtingen |
R0760 |
|
|
|
Deposito's van herverzekeraars |
R0770 |
|
|
|
Uitgestelde belastingverplichtingen |
R0780 |
|
|
|
Derivaten |
R0790 |
|
|
|
Schulden aan kredietinstellingen |
R0800 |
|
|
|
Financiële verplichtingen anders dan schulden aan kredietinstellingen |
R0810 |
|
|
|
Schulden uit hoofde van verzekeringen en aan intermediairs |
R0820 |
|
|
|
Schulden uit hoofde van herverzekering |
R0830 |
|
|
|
Schulden (handelsschulden, geen schulden uit hoofde van verzekeringen) |
R0840 |
|
|
|
Achtergestelde verplichtingen |
R0850 |
|
|
|
Achtergestelde verplichtingen anders dan in het kernvermogen |
R0860 |
|
|
|
Achtergestelde verplichtingen in het kernvermogen |
R0870 |
|
|
|
Overige, niet elders opgenomen verplichtingen |
R0880 |
|
|
|
Totaal verplichtingen |
R0900 |
|
|
|
Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen |
R1000 |
|
|
S.02.02.01
Activa en verplichtingen, per valuta
|
|
|
|
|
|
|
Valuta's |
|
|
|
|
|
|
|
|
C0010 |
… |
|
Valutacode |
|
|
|
|
R0010 |
|
… |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Totale waarde van alle valuta |
Waarde van de rapportagevaluta onder Solvabiliteit II |
Waarde van resterende overige valuta's |
|
Waarde van belangrijke valuta's |
|
|
|
|
C0020 |
C0030 |
C0040 |
|
C0050 |
… |
|
Activa |
|
|
|
|
|
|
|
|
Beleggingen (niet zijnde activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
R0020 |
|
|
|
|
|
… |
|
Overige activa: materiële vaste activa voor eigen gebruik, geldmiddelen en kasequivalenten, voorschotten op verzekeringsovereenkomsten, aan particulieren verstrekte leningen en hypotheken en overige leningen en hypotheken (niet zijnde aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
R0030 |
|
|
|
|
|
… |
|
Activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten |
R0040 |
|
|
|
|
|
… |
|
Uit hoofde van herverzekering verhaalbare bedragen |
R0050 |
|
|
|
|
|
… |
|
Deposito's ten gunste van cedenten, vorderingen uit hoofde van verzekeringen en op intermediairs en vorderingen uit hoofde van herverzekering |
R0060 |
|
|
|
|
|
… |
|
Overige activa |
R0070 |
|
|
|
|
|
… |
|
Totaal activa |
R0100 |
|
|
|
|
|
… |
|
Verplichtingen |
|
|
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen (behalve aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
R0110 |
|
|
|
|
|
… |
|
Technische voorzieningen — aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten |
R0120 |
|
|
|
|
|
… |
|
Deposito's van herverzekeraars en schulden uit hoofde van verzekering en herverzekering en aan intermediairs |
R0130 |
|
|
|
|
|
… |
|
Derivaten |
R0140 |
|
|
|
|
|
… |
|
Financiële verplichtingen |
R0150 |
|
|
|
|
|
… |
|
Voorwaardelijke verplichtingen |
R0160 |
|
|
|
|
|
… |
|
Overige verplichtingen |
R0170 |
|
|
|
|
|
… |
|
Totale verplichtingen |
R0200 |
|
|
|
|
|
… |
S.03.01.01
Posten buiten de balanstelling — algemeen
|
|
|
Maximumwaarde |
Waarde van garantie / zekerheden / voorwaardelijke verplichtingen |
Waarde van activa waarvoor zekerheden worden aangehouden |
Waarde van activa waarvoor zekerheden zijn gesteld |
|
|
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0040 |
|
Door de onderneming verstrekte garanties, met inbegrip van kredietbrieven |
R0010 |
|
|
|
|
|
Waarvan garanties, met inbegrip van kredietbrieven, verstrekt aan andere ondernemingen van dezelfde groep |
R0020 |
|
|
|
|
|
Door de onderneming ontvangen garanties, met inbegrip van kredietbrieven |
R0030 |
|
|
|
|
|
Waarvan garanties, met inbegrip van kredietbrieven, ontvangen van andere ondernemingen van dezelfde groep |
R0040 |
|
|
|
|
|
Aangehouden zekerheden |
|
|
|
|
|
|
Aangehouden zekerheden in verband met aangegane leningen of gekochte obligaties |
R0100 |
|
|
|
|
|
Aangehouden zekerheden voor derivaten |
R0110 |
|
|
|
|
|
Door herverzekeraars verpande activa voor gecedeerde technische voorzieningen |
R0120 |
|
|
|
|
|
Overige aangehouden zekerheden |
R0130 |
|
|
|
|
|
Totale aangehouden zekerheden |
R0200 |
|
|
|
|
|
Gestelde zekerheden |
|
|
|
|
|
|
Gestelde zekerheden voor ontvangen leningen of uitgegeven obligaties |
R0210 |
|
|
|
|
|
Gestelde zekerheden voor derivaten |
R0220 |
|
|
|
|
|
Aan cedenten verpande activa voor technische voorzieningen (geaccepteerde herverzekering) |
R0230 |
|
|
|
|
|
Overige gestelde zekerheden |
R0240 |
|
|
|
|
|
Totale gestelde zekerheden |
R0300 |
|
|
|
|
|
Voorwaardelijke verplichtingen |
|
|
|
|
|
|
Niet uit de Solvabiliteit II-balans blijkende voorwaardelijke verplichtingen |
R0310 |
|
|
|
|
|
Waarvan voorwaardelijke verplichtingen aan andere entiteiten van dezelfde groep |
R0320 |
|
|
|
|
|
Uit de Solvabiliteit II-balans blijkende voorwaardelijke verplichtingen |
R0330 |
|
|
|
|
|
Totale voorwaardelijke verplichtingen |
R0400 |
|
|
|
|
S.03.01.04
Posten buiten de balanstelling — algemeen
|
|
|
Maximumwaarde |
Waarde van garantie / zekerheden / voorwaardelijke verplichtingen |
Waarde van activa waarvoor zekerheden worden aangehouden |
Waarde van activa waarvoor zekerheden zijn gesteld |
|
|
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0040 |
|
Door de groep verstrekte garanties, met inbegrip van kredietbrieven |
R0010 |
|
|
|
|
|
Door de groep ontvangen garanties, met inbegrip van kredietbrieven |
R0030 |
|
|
|
|
|
Aangehouden zekerheden |
|
|
|
|
|
|
Aangehouden zekerheden in verband met aangegane leningen of gekochte obligaties |
R0100 |
|
|
|
|
|
Aangehouden zekerheden voor derivaten |
R0110 |
|
|
|
|
|
Door herverzekeraars verpande activa voor gecedeerde technische voorzieningen |
R0120 |
|
|
|
|
|
Overige aangehouden zekerheden |
R0130 |
|
|
|
|
|
Totale aangehouden zekerheden |
R0200 |
|
|
|
|
|
Gestelde zekerheden |
|
|
|
|
|
|
Gestelde zekerheden voor ontvangen leningen of uitgegeven obligaties |
R0210 |
|
|
|
|
|
Gestelde zekerheden voor derivaten |
R0220 |
|
|
|
|
|
Aan cedenten verpande activa voor technische voorzieningen (geaccepteerde herverzekering) |
R0230 |
|
|
|
|
|
Overige gestelde zekerheden |
R0240 |
|
|
|
|
|
Totale gestelde zekerheden |
R0300 |
|
|
|
|
|
Voorwaardelijke verplichtingen |
|
|
|
|
|
|
Niet uit de Solvabiliteit II-balans blijkende voorwaardelijke verplichtingen |
R0310 |
|
|
|
|
|
Uit de Solvabiliteit II-balans blijkende voorwaardelijke verplichtingen |
R0330 |
|
|
|
|
|
Totale voorwaardelijke verplichtingen |
R0400 |
|
|
|
|
S.03.02.01
Posten buiten de balanstelling — Lijst van door de onderneming ontvangen onbeperkte garanties
|
Garantiecode |
Naam van garantieverlener |
Code van garantieverlener |
Type code van garantieverlener |
Tot dezelfde groep behorende garantieverlener |
Triggergebeurtenis(sen) voor de garantie |
Specifieke triggergebeurtenis(sen) voor de garantie |
Ingangsdatum van de garantie |
Aanvullend eigen vermogen |
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S.03.02.04
Posten buiten de balanstelling — Lijst van door de groep ontvangen onbeperkte garanties
|
Garantiecode |
Naam van garantieverlener |
Code van garantieverlener |
Type code van garantieverlener |
Triggergebeurtenis(sen) voor de garantie |
Specifieke triggergebeurtenis(sen) voor de garantie |
Ingangsdatum van de garantie |
Aanvullend eigen vermogen |
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S.03.03.01
Posten buiten de balanstelling — Lijst van door de onderneming verstrekte onbeperkte garanties
|
Garantiecode |
Naam van garantieontvanger |
Code van garantieontvanger |
Type code van garantieontvanger |
Tot dezelfde groep behorende garantieontvanger |
Triggergebeurtenis(sen) voor de garantie |
Schatting van de maximumwaarde van de garantie |
Specifieke triggergebeurtenis(sen) voor de garantie |
Ingangsdatum van de garantie |
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S.03.03.04
Posten buiten de balanstelling — Lijst van door de groep verstrekte onbeperkte garanties
|
Garantiecode |
Naam van garantieontvanger |
Code van garantieontvanger |
Type code van garantieontvanger |
Triggergebeurtenis(sen) voor de garantie |
Schatting van de maximumwaarde van de garantie |
Specifieke triggergebeurtenis(sen) voor de garantie |
Ingangsdatum van de garantie |
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S.04.01.01
Activiteit per land
|
|
|
Branche |
Z0010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Onderneming |
Alle EER-landen |
Totaal van door alle niet-EER-bijkantoren gesloten overeenkomsten |
||||
|
|
|
In het land van herkomst door de onderneming gesloten overeenkomsten |
In het kader van het vrij verrichten van diensten door de onderneming in EER-landen niet zijnde het land van herkomst gesloten overeenkomsten |
In het kader van het vrij verrichten van diensten in het land van herkomst door een EER-bijkantoor gesloten overeenkomsten |
Totaal van door alle EER-bijkantoren gesloten overeenkomsten in het land waar zij zijn gevestigd |
Totaal van door alle EER-bijkantoren in het kader van het vrij verrichten van diensten gesloten overeenkomsten |
Totaal van door de onderneming en alle EER-bijkantoren in het kader van het vrij verrichten van diensten gesloten overeenkomsten |
|
|
|
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
|
Land |
R0010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Geboekte premie-inkomsten |
R0020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Schaden |
R0030 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Provisies |
R0040 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Per EER-land |
… |
Per belangrijk niet-EER-land |
… |
||||
|
|
|
In het in aanmerking genomen land door het in dat land gevestigde EER-bijkantoor gesloten overeenkomsten |
In het in aanmerking genomen land door het in dat land gevestigde EER-bijkantoor in het kader van het vrij verrichten van diensten gesloten overeenkomsten |
In het in aanmerking genomen land door de onderneming of een EER-bijkantoor in het kader van het vrij verrichten van diensten gesloten overeenkomsten |
In het in aanmerking genomen land door het in dat land gevestigde EER-bijkantoor gesloten overeenkomsten |
In het in aanmerking genomen land door het in dat land gevestigde EER-bijkantoor in het kader van het vrij verrichten van diensten gesloten overeenkomsten |
In het in aanmerking genomen land door de onderneming of een EER-bijkantoor in het kader van het vrij verrichten van diensten gesloten overeenkomsten |
Door bijkantoren in belangrijke niet-EER-landen gesloten overeenkomsten |
… |
|
|
|
C0080 |
C0090 |
C0100 |
… |
… |
|
C0110 |
|
|
Land |
R0010 |
|
|
|
|
||||
|
Geboekte premie-inkomsten |
R0020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Schaden |
R0030 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Provisies |
R0040 |
|
|
|
|
|
|
|
|
S.04.02.01
Informatie over branche 10 in deel A van bijlage I bij de Solvabiliteit II-richtlijn, met uitzondering van de aansprakelijkheid van de vervoerder
|
|
|
Onderneming |
Per EER-land |
… |
||
|
|
|
Vrij verrichten van diensten |
Bijkantoor |
Vrij verrichten van diensten |
Bijkantoor |
Vrij verrichten van diensten |
|
|
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
… |
|
|
Land |
R0010 |
|
|
|
|
|
|
Frequentie van schadeclaims uit hoofde van aansprakelijkheidsverzekeringen voor motorvoertuigen (met uitzondering van aansprakelijkheid van de vervoerder) |
R0020 |
|
|
|
|
|
|
Gemiddelde kosten van schadeclaims uit hoofde van aansprakelijkheidsverzekeringen voor motorvoertuigen (met uitzondering van aansprakelijkheid van de vervoerder) |
R0030 |
|
|
|
|
|
S.05.01.01
Premies, schaden en kosten, per branche
|
|
|
Branche: schadeverzekerings- en herverzekeringsverplichtingen (directe verzekering en geaccepteerde proportionele herverzekeringen) |
||||||||
|
|
|
Ziektekostenverzekeringen |
Inkomensbeschermingsverzekeringen |
Verzekeringen tegen arbeidsongevallen |
Aansprakelijkheidsverzekeringen voor motorrijtuigen |
Overige motorrijtuigenverzekeringen |
Verzekeringen voor schepen, luchtvaartuigen en andere transportmiddelen |
Verzekeringen tegen brand en andere schade aan goederen |
Algemene aansprakelijkheidsverzekeringen |
Krediet- en borgtochtverzekeringen |
|
|
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
|
Geboekte premie-inkomsten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Directe verzekering |
R0110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekering |
R0120 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
R0130 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aandeel van herverzekeraars |
R0140 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Netto |
R0200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Verdiende premies |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Directe verzekering |
R0210 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekering |
R0220 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
R0230 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aandeel van herverzekeraars |
R0240 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Netto |
R0300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Schaden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Directe verzekering |
R0310 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekering |
R0320 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
R0330 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aandeel van herverzekeraars |
R0340 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Netto |
R0400 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wijzigingen in overige technische voorzieningen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Directe verzekering |
R0410 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekering |
R0420 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
R0430 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aandeel van herverzekeraars |
R0440 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Netto |
R0500 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Branche: schadeverzekerings- en herverzekeringsverplichtingen (directe verzekering en geaccepteerde proportionele herverzekeringen) |
Branche: geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
Totaal |
|||||
|
|
|
Rechtsbijstandverzekering |
Hulpverlening |
Diverse geldelijke verliezen |
Ziekte |
Ongevallen |
Schepen, luchtvaartuigen en andere transportmiddelen |
Goederen |
|
|
|
|
C0100 |
C0110 |
C0120 |
C0130 |
C0140 |
C0150 |
C0160 |
C0200 |
|
Geboekte premie-inkomsten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Directe verzekering |
R0110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekering |
R0120 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
R0130 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aandeel van herverzekeraars |
R0140 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Netto |
R0200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Verdiende premies |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Directe verzekering |
R0210 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekering |
R0220 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
R0230 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aandeel van herverzekeraars |
R0240 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Netto |
R0300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Schaden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Directe verzekering |
R0310 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekering |
R0320 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
R0330 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aandeel van herverzekeraars |
R0340 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Netto |
R0400 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wijzigingen in overige technische voorzieningen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Directe verzekering |
R0410 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekering |
R0420 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
R0430 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aandeel van herverzekeraars |
R0440 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Netto |
R0500 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Branche: schadeverzekeringsverplichtingen |
||||||||
|
|
|
Ziektekostenverzekeringen |
Inkomensbeschermingsverzekeringen |
Verzekeringen tegen arbeidsongevallen |
Aansprakelijkheidsverzekeringen voor motorrijtuigen |
Overige motorrijtuigenverzekeringen |
Verzekeringen voor schepen, luchtvaartuigen en andere transportmiddelen |
Verzekeringen tegen brand en andere schade aan goederen |
Algemene aansprakelijkheidsverzekeringen |
Krediet- en borgtochtverzekeringen |
|
|
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
|
Kosten |
R0550 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Administratieve lasten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Directe verzekering |
R0610 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekering |
R0620 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
R0630 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aandeel van herverzekeraars |
R0640 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Netto |
R0700 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kosten van vermogensbeheer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Directe verzekering |
R0710 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekering |
R0720 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
R0730 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aandeel van herverzekeraars |
R0740 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Netto |
R0800 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kosten van schadebeheer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Directe verzekering |
R0810 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekering |
R0820 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
R0830 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aandeel van herverzekeraars |
R0840 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Netto |
R0900 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Verwervingskosten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Directe verzekering |
R0910 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekering |
R0920 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
R0930 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aandeel van herverzekeraars |
R0940 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Netto |
R1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Algemene kosten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Directe verzekering |
R1010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekering |
R1020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
R1030 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aandeel van herverzekeraars |
R1040 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Netto |
R1100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Overige kosten |
R1200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal uitgaven |
R1300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Branche: schadeverzekeringsverplichtingen |
Branche: geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
Totaal |
|||||
|
|
|
Rechtsbijstandverzekering |
Hulpverlening |
Diverse geldelijke verliezen |
Ziekte |
Ongevallen |
Schepen, luchtvaartuigen en andere transportmiddelen |
Goederen |
|
|
|
|
C0100 |
C0110 |
C0120 |
C0130 |
C0140 |
C0150 |
C0160 |
C0200 |
|
Kosten |
R0550 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Administratieve lasten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Directe verzekering |
R0610 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekering |
R0620 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
R0630 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aandeel van herverzekeraars |
R0640 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Netto |
R0700 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kosten van vermogensbeheer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Directe verzekering |
R0710 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekering |
R0720 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
R0730 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aandeel van herverzekeraars |
R0740 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Netto |
R0800 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kosten van schadebeheer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Directe verzekering |
R0810 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekering |
R0820 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
R0830 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aandeel van herverzekeraars |
R0840 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Netto |
R0900 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Verwervingskosten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Directe verzekering |
R0910 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekering |
R0920 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
R0930 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aandeel van herverzekeraars |
R0940 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Netto |
R1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Algemene kosten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Directe verzekering |
R1010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekering |
R1020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
R1030 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aandeel van herverzekeraars |
R1040 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Netto |
R1100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Overige kosten |
R1200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal uitgaven |
R1300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Branche: levensverzekeringsverplichtingen |
Herverzekeringsverplichtingen in het levensverzekeringsbedrijf |
Totaal |
||||||
|
|
|
Ziekteverzekeringen |
Verzekeringen met winstdeling |
Aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen |
Overige levensverzekeringen |
Lijfrentes van schadeverzekeringsovereenkomsten en met betrekking tot ziekteverzekeringsverplichtingen |
Lijfrentes van schadeverzekeringsovereenkomsten en met betrekking tot verzekeringsverplichtingen anders dan ziekteverzekeringsverplichtingen |
Herverzekering in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Herverzekering in het levensverzekeringsbedrijf |
|
|
|
|
C0210 |
C0220 |
C0230 |
C0240 |
C0250 |
C0260 |
C0270 |
C0280 |
C0300 |
|
Geboekte premie-inkomsten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto |
R1410 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aandeel van herverzekeraars |
R1420 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Netto |
R1500 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Verdiende premies |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto |
R1510 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aandeel van herverzekeraars |
R1520 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Netto |
R1600 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Schaden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto |
R1610 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aandeel van herverzekeraars |
R1620 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Netto |
R1700 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wijzigingen in overige technische voorzieningen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto |
R1710 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aandeel van herverzekeraars |
R1720 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Netto |
R1800 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kosten |
R1900 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Administratieve lasten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto |
R1910 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aandeel van herverzekeraars |
R1920 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Netto |
R2000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kosten van vermogensbeheer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto |
R2010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aandeel van herverzekeraars |
R2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Netto |
R2100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kosten van schadebeheer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto |
R2110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aandeel van herverzekeraars |
R2120 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Netto |
R2200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Branche: levensverzekeringsverplichtingen |
Herverzekeringsverplichtingen in het levensverzekeringsbedrijf |
Totaal |
||||||
|
|
|
Ziekteverzekeringen |
Verzekeringen met winstdeling |
Aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen |
Overige levensverzekeringen |
Lijfrentes van schadeverzekeringsovereenkomsten en met betrekking tot ziekteverzekeringsverplichtingen |
Lijfrentes van schadeverzekeringsovereenkomsten en met betrekking tot verzekeringsverplichtingen anders dan ziekteverzekeringsverplichtingen |
Herverzekering in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Herverzekering in het levensverzekeringsbedrijf |
|
|
|
|
C0210 |
C0220 |
C0230 |
C0240 |
C0250 |
C0260 |
C0270 |
C0280 |
C0300 |
|
Verwervingskosten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto |
R2210 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aandeel van herverzekeraars |
R2220 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Netto |
R2300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Algemene kosten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto |
R2310 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aandeel van herverzekeraars |
R2320 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Netto |
R2400 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Overige kosten |
R2500 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal uitgaven |
R2600 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaalbedrag afkoopclausules |
R2700 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S.05.01.02
Premies, schaden en kosten, per branche
|
|
|
Branche: schadeverzekerings- en herverzekeringsverplichtingen (directe verzekering en geaccepteerde proportionele herverzekeringen) |
||||||||
|
|
|
Ziektekostenverzekeringen |
Inkomensbeschermingsverzekeringen |
Verzekeringen tegen arbeidsongevallen |
Aansprakelijkheidsverzekeringen voor motorrijtuigen |
Overige motorrijtuigenverzekeringen |
Verzekeringen voor schepen, luchtvaartuigen en andere transportmiddelen |
Verzekeringen tegen brand en andere schade aan goederen |
Algemene aansprakelijkheidsverzekeringen |
Krediet- en borgtochtverzekeringen |
|
|
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
|
Geboekte premie-inkomsten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Directe verzekering |
R0110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekering |
R0120 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
R0130 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aandeel van herverzekeraars |
R0140 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Netto |
R0200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Verdiende premies |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Directe verzekering |
R0210 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekering |
R0220 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
R0230 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aandeel van herverzekeraars |
R0240 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Netto |
R0300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Schaden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Directe verzekering |
R0310 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekering |
R0320 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
R0330 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aandeel van herverzekeraars |
R0340 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Netto |
R0400 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wijzigingen in overige technische voorzieningen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Directe verzekering |
R0410 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekering |
R0420 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
R0430 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aandeel van herverzekeraars |
R0440 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Netto |
R0500 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kosten |
R0550 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Overige kosten |
R1200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal uitgaven |
R1300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Branche: schadeverzekerings- en herverzekeringsverplichtingen (directe verzekering en geaccepteerde proportionele herverzekeringen) |
Branche: geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
Totaal |
|||||
|
|
|
Rechtsbijstandverzekering |
Hulpverlening |
Diverse geldelijke verliezen |
Ziekte |
Ongevallen |
Schepen, luchtvaartuigen en andere transportmiddelen |
Goederen |
|
|
|
|
C0100 |
C0110 |
C0120 |
C0130 |
C0140 |
C0150 |
C0160 |
C0200 |
|
Geboekte premie-inkomsten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Directe verzekering |
R0110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekering |
R0120 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
R0130 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aandeel van herverzekeraars |
R0140 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Netto |
R0200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Verdiende premies |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Directe verzekering |
R0210 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekering |
R0220 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
R0230 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aandeel van herverzekeraars |
R0240 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Netto |
R0300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Schaden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Directe verzekering |
R0310 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekering |
R0320 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
R0330 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aandeel van herverzekeraars |
R0340 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Netto |
R0400 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wijzigingen in overige technische voorzieningen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Directe verzekering |
R0410 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekering |
R0420 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
R0430 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aandeel van herverzekeraars |
R0440 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Netto |
R0500 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kosten |
R0550 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Overige kosten |
R1200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal uitgaven |
R1300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Branche: levensverzekeringsverplichtingen |
Herverzekeringsverplichtingen in het levensverzekeringsbedrijf |
Totaal |
||||||
|
|
|
Ziekteverzekeringen |
Verzekeringen met winstdeling |
Aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen |
Overige levensverzekeringen |
Lijfrentes van schadeverzekeringsovereenkomsten en met betrekking tot ziekteverzekeringsverplichtingen |
Lijfrentes van schadeverzekeringsovereenkomsten en met betrekking tot verzekeringsverplichtingen anders dan ziekteverzekeringsverplichtingen |
Herverzekering in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Herverzekering in het levensverzekeringsbedrijf |
|
|
|
|
C0210 |
C0220 |
C0230 |
C0240 |
C0250 |
C0260 |
C0270 |
C0280 |
C0300 |
|
Geboekte premie-inkomsten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto |
R1410 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aandeel van herverzekeraars |
R1420 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Netto |
R1500 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Verdiende premies |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto |
R1510 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aandeel van herverzekeraars |
R1520 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Netto |
R1600 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Schaden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto |
R1610 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aandeel van herverzekeraars |
R1620 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Netto |
R1700 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wijzigingen in overige technische voorzieningen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto |
R1710 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aandeel van herverzekeraars |
R1720 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Netto |
R1800 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kosten |
R1900 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Overige kosten |
R2500 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal uitgaven |
R2600 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S.05.02.01
Premies, schaden en kosten, per land
|
|
|
Land van herkomst |
Top 5 van alle landen (volgens bedrag aan geboekte bruto premie-inkomsten) - schadeverzekeringsverplichtingen |
Totaal top 5 en land van herkomst |
||||
|
|
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
|
|
R0010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
C0080 |
C0090 |
C0100 |
C0110 |
C0120 |
C0130 |
C0140 |
|
Geboekte premie-inkomsten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Directe verzekering |
R0110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekering |
R0120 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
R0130 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Aandeel van herverzekeraars |
R0140 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Netto |
R0200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Verdiende premies |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Directe verzekering |
R0210 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekering |
R0220 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
R0230 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Aandeel van herverzekeraars |
R0240 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Netto |
R0300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Schaden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Directe verzekering |
R0310 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekering |
R0320 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
R0330 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Aandeel van herverzekeraars |
R0340 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Netto |
R0400 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Wijzigingen in overige technische voorzieningen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Directe verzekering |
R0410 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekering |
R0420 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
R0430 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Aandeel van herverzekeraars |
R0440 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Netto |
R0500 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Kosten |
R0550 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Overige kosten |
R1200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal uitgaven |
R1300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Land van herkomst |
Top 5 van alle landen (volgens bedrag aan geboekte bruto premie-inkomsten) - levensverzekeringsverplichtingen |
Totaal top 5 en land van herkomst |
||||
|
|
|
C0150 |
C0160 |
C0170 |
C0180 |
C0190 |
C0200 |
C0210 |
|
|
R1400 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
C0220 |
C0230 |
C0240 |
C0250 |
C0260 |
C0270 |
C0280 |
|
Geboekte premie-inkomsten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto |
R1410 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Aandeel van herverzekeraars |
R1420 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Netto |
R1500 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Verdiende premies |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto |
R1510 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Aandeel van herverzekeraars |
R1520 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Netto |
R1600 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Schaden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto |
R1610 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Aandeel van herverzekeraars |
R1620 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Netto |
R1700 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Wijzigingen in overige technische voorzieningen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto |
R1710 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Aandeel van herverzekeraars |
R1720 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Netto |
R1800 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Kosten |
R1900 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Overige kosten |
R2500 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal uitgaven |
R2600 |
|
|
|
|
|
|
|
S.06.01.01
Overzicht van activa
|
|
|
Leven |
Schade |
Afgezonderde fondsen |
Overige interne fondsen |
Aandelenkapitaal |
Algemeen |
|
Activanotering |
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
|
Beursgenoteerde activa |
R0010 |
|
|
|
|
|
|
|
Niet-beursgenoteerde activa |
R0020 |
|
|
|
|
|
|
|
Niet op een beurs verhandelbare activa |
R0030 |
|
|
|
|
|
|
|
Per categorie |
|
|
|
|
|
|
|
|
Overheidsobligaties |
R0040 |
|
|
|
|
|
|
|
Bedrijfsobligaties |
R0050 |
|
|
|
|
|
|
|
Aandelen |
R0060 |
|
|
|
|
|
|
|
Instellingen voor collectieve belegging |
R0070 |
|
|
|
|
|
|
|
Structured notes |
R0080 |
|
|
|
|
|
|
|
Door zekerheden gedekte effecten |
R0090 |
|
|
|
|
|
|
|
Kasmiddelen en deposito's |
R0100 |
|
|
|
|
|
|
|
Hypotheken en leningen |
R0110 |
|
|
|
|
|
|
|
Vastgoed |
R0120 |
|
|
|
|
|
|
|
Overige beleggingen |
R0130 |
|
|
|
|
|
|
|
Futures |
R0140 |
|
|
|
|
|
|
|
Callopties |
R0150 |
|
|
|
|
|
|
|
Putopties |
R0160 |
|
|
|
|
|
|
|
Swaps |
R0170 |
|
|
|
|
|
|
|
Termijncontracten |
R0180 |
|
|
|
|
|
|
|
Kredietderivaten |
R0190 |
|
|
|
|
|
|
S.06.02.01
Lijst van activa
Informatie over aangehouden posities
|
Identificatiecode van de activa |
Soort identificatiecode van de activa |
Portefeuille |
Fondsnummer |
Nummer matchingportefeuille |
Activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten |
Als zekerheid verstrekte activa |
Land van bewaarneming |
Bewaarnemer |
Hoeveelheid |
Nominaal bedrag |
Waarderingsmethode |
Aankoopwaarde |
Totaalbedrag onder Solvabiliteit II |
Opgebouwde rente |
|
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
C0100 |
C0110 |
C0120 |
C0130 |
C0140 |
C0150 |
C0160 |
C0170 |
C0180 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Informatie over activa
|
Identificatiecode van de activa |
Soort identificatiecode van de activa |
Titel post |
Naam van emittent |
Code van emittent |
Soort code van emittent |
Emittentensector |
Emittentengroep |
Emittentengroepcode |
Soort emittentengroepcode |
Land van emittent |
Valuta |
CIC |
Infrastructuurinvesteringen |
(wordt vervolgd) |
|
C0040 |
C0050 |
C0190 |
C0200 |
C0210 |
C0220 |
C0230 |
C0240 |
C0250 |
C0260 |
C0270 |
C0280 |
C0290 |
C0300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deelnemingen in verbonden ondernemingen, met inbegrip van participaties |
Externe rating |
Aangewezen EKBI |
Kredietkwaliteitscategorie |
Interne rating |
Duur |
Eenheidsprijs onder Solvabiliteit II |
Eenheidspercentage van nominaal bedrag Solvabiliteit II-prijs |
Vervaldatum |
|
C0310 |
C0320 |
C0330 |
C0340 |
C0350 |
C0360 |
C0370 |
C0380 |
C0390 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S.06.02.04
Lijst van activa
Informatie over aangehouden posities
|
Juridische benaming van de onderneming |
Identificatiecode van de onderneming |
Soort identificatiecode van de onderneming |
Identificatiecode van de activa |
Soort identificatiecode van de activa |
Portefeuille |
Fondsnummer |
Nummer matchingportefeuille |
Activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten |
Als zekerheid verstrekte activa |
Land van bewaarneming |
Bewaarnemer |
(wordt vervolgd) |
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
C0100 |
C0110 |
C0120 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hoeveelheid |
Nominaal bedrag |
Waarderingsmethode |
Aankoopwaarde |
Totaalbedrag onder Solvabiliteit II |
Opgebouwde rente |
|
C0130 |
C0140 |
C0150 |
C0160 |
C0170 |
C0180 |
|
|
|
|
|
|
|
Informatie over activa
|
Identificatiecode van de activa |
Soort identificatiecode van de activa |
Titel post |
Naam van emittent |
Code van emittent |
Soort code van emittent |
Emittentensector |
Emittentengroep |
Emittentengroepcode |
Soort emittentengroepcode |
Land van emittent |
Valuta |
(wordt vervolgd) |
|
C0040 |
C0050 |
C0190 |
C0200 |
C0210 |
C0220 |
C0230 |
C0240 |
C0250 |
C0260 |
C0270 |
C0280 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
CIC |
Infrastructuurinvesteringen |
Deelneming |
Externe rating |
Aangewezen EKBI |
Kredietkwaliteitscategorie |
Interne rating |
Duur |
Eenheidsprijs onder Solvabiliteit II |
Eenheidspercentage van nominaal bedrag Solvabiliteit II-prijs |
Vervaldatum |
|
C0290 |
C0300 |
C0310 |
C0320 |
C0330 |
C0340 |
C0350 |
C0360 |
C0370 |
C0380 |
C0390 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S.06.03.01
Instellingen voor collectieve belegging — Doorkijkbenadering
|
Identificatiecode van instelling voor collectieve belegging |
Soort identificatiecode van instelling voor collectieve belegging |
Categorie onderliggende activa |
Land van uitgifte |
Valuta |
Totaalbedrag |
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
|
|
|
|
|
|
|
S.06.03.04
Instellingen voor collectieve belegging — Doorkijkbenadering
|
Identificatiecode van instelling voor collectieve belegging |
Soort identificatiecode van instelling voor collectieve belegging |
Categorie onderliggende activa |
Land van uitgifte |
Valuta |
Totaalbedrag |
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
|
|
|
|
|
|
|
S.07.01.01
Gestructureerde producten
|
Identificatiecode van de activa |
Soort identificatiecode van de activa |
Soort zekerheid |
Soort gestructureerd product |
Kapitaalbescherming |
Onderliggende waarde / index / portefeuille |
Met calloptie of putoptie |
Synthetisch gestructureerd product |
Vervroegde aflossing gestructureerd product |
Waarde van de zekerheid |
Zekerhedenportefeuille |
Vast jaarlijks rendement |
Variabel jaarlijks rendement |
Verlies bij wanbetaling |
„Attachment point” |
„Detachment point” |
|
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
C0100 |
C0110 |
C0120 |
C0130 |
C0140 |
C0150 |
C0160 |
C0170 |
C0180 |
C0190 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S.07.01.04
Gestructureerde producten
|
Juridische benaming van de onderneming |
Identificatiecode van de onderneming |
Soort identificatiecode van de onderneming |
Identificatiecode van de activa |
Soort identificatiecode van de activa |
Soort zekerheid |
Soort gestructureerd product |
Kapitaalbescherming |
Onderliggende waarde / index / portefeuille |
Met calloptie of putoptie |
(wordt vervolgd) |
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
C0100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Synthetisch gestructureerd product |
Vervroegde aflossing gestructureerd product |
Waarde van de zekerheid |
Zekerhedenportefeuille |
Vast jaarlijks rendement |
Variabel jaarlijks rendement |
Verlies bij wanbetaling |
„Attachment point” |
„Detachment point” |
|
C0110 |
C0120 |
C0130 |
C0140 |
C0150 |
C0160 |
C0170 |
C0180 |
C0190 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S.08.01.01
Open derivaten
Informatie over aangehouden posities
|
Identificatiecode van de derivaten |
Soort identificatiecode van de derivaten |
Portefeuille |
Fondsnummer |
Derivaten in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten |
Onderliggend instrument van het derivaat |
Soort code van onderliggend actief of passief van het derivaat |
Gebruik van derivaat |
Delta |
Theoretische waarde van het derivaat |
Koper / Verkoper |
(wordt vervolgd) |
|
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
C0100 |
C0110 |
C0120 |
C0130 |
C0140 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tot op heden betaalde premie |
Tot op heden ontvangen premie |
Aantal overeenkomsten |
Omvang overeenkomst |
Maximaal verlies bij liquidatiegebeurtenis |
Uitstroombedrag swaps |
Instroombedrag swaps |
Begindatum |
Duur |
Waarde onder Solvabiliteit II |
Waarderingsmethode |
|
C0150 |
C0160 |
C0170 |
C0180 |
C0190 |
C0200 |
C0210 |
C0220 |
C0230 |
C0240 |
C0250 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Informatie over derivaten
|
Identificatiecode van de derivaten |
Soort identificatiecode van de derivaten |
Naam van tegenpartij |
Code van tegenpartij |
Soort code van tegenpartij |
Externe rating |
Aangewezen EKBI |
Kredietkwaliteitscategorie |
Interne rating |
Groep van tegenpartij |
Code van groep van tegenpartij |
(wordt vervolgd) |
|
C0040 |
C0050 |
C0260 |
C0270 |
C0280 |
C0290 |
C0300 |
C0310 |
C0320 |
C0330 |
C0340 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Soort code van groep van tegenpartij |
Naam overeenkomst |
Valuta |
CIC |
Triggerwaarde |
Liquidatietrigger overeenkomst |
Swap geleverde valuta |
Swap ontvangen valuta |
Vervaldatum |
|
C0350 |
C0360 |
C0370 |
C0380 |
C0390 |
C0400 |
C0410 |
C0420 |
C0430 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S.08.01.04
Open derivaten
Informatie over aangehouden posities
|
Juridische benaming van de onderneming |
Identificatiecode van de onderneming |
Soort identificatiecode van de onderneming |
Identificatiecode van de derivaten |
Soort identificatiecode van de derivaten |
Portefeuille |
Fondsnummer |
Derivaten in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten |
Onderliggend instrument van het derivaat |
Soort code van onderliggend actief of passief van het derivaat |
Gebruik van derivaat |
Delta |
(wordt vervolgd) |
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
C0100 |
C0110 |
C0120 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theoretische waarde van het derivaat |
Koper / Verkoper |
Tot op heden betaalde premie |
Tot op heden ontvangen premie |
Aantal overeenkomsten |
Omvang overeenkomst |
Maximaal verlies bij liquidatiegebeurtenis |
Uitstroombedrag swaps |
Instroombedrag swaps |
Begindatum |
Duur |
Waarde onder Solvabiliteit II |
Waarderingsmethode |
|
C0130 |
C0140 |
C0150 |
C0160 |
C0170 |
C0180 |
C0190 |
C0200 |
C0210 |
C0220 |
C0230 |
C0240 |
C0250 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Informatie over derivaten
|
Identificatiecode van de derivaten |
Soort identificatiecode van de derivaten |
Naam van tegenpartij |
Code van tegenpartij |
Soort code van tegenpartij |
Externe rating |
Aangewezen EKBI |
Kredietkwaliteitscategorie |
Interne rating |
Groep van tegenpartij |
Code van groep van tegenpartij |
(wordt vervolgd) |
|
C0040 |
C0050 |
C0260 |
C0270 |
C0280 |
C0290 |
C0300 |
C0310 |
C0320 |
C0330 |
C0340 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Soort code van groep van tegenpartij |
Naam overeenkomst |
Valuta |
CIC |
Triggerwaarde |
Liquidatietrigger overeenkomst |
Swap geleverde valuta |
Swap ontvangen valuta |
Vervaldatum |
|
C0350 |
C0360 |
C0370 |
C0380 |
C0390 |
C0400 |
C0410 |
C0420 |
C0430 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S.08.02.01
Derivatentransacties
Informatie over aangehouden posities
|
Identificatiecode van de derivaten |
Soort identificatiecode van de derivaten |
Portefeuille |
Fondsnummer |
Derivaten in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten |
Onderliggend instrument van het derivaat |
Soort code van onderliggend actief of passief van het derivaat |
Gebruik van derivaat |
Theoretische waarde van het derivaat |
Koper / Verkoper |
Tot op heden betaalde premie |
(wordt vervolgd) |
|
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
C0100 |
C0110 |
C0120 |
C0130 |
C0140 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tot op heden ontvangen premie |
Winsten en verliezen tot op heden |
Aantal overeenkomsten |
Omvang overeenkomst |
Maximaal verlies bij liquidatiegebeurtenis |
Uitstroombedrag swaps |
Instroombedrag swaps |
Begindatum |
Waarde onder Solvabiliteit II |
|
C0150 |
C0160 |
C0170 |
C0180 |
C0190 |
C0200 |
C0210 |
C0220 |
C0230 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Informatie over derivaten
|
Identificatiecode van de derivaten |
Soort identificatiecode van de derivaten |
Naam van tegenpartij |
Code van tegenpartij |
Soort code van tegenpartij |
Groep van tegenpartij |
Code van groep van tegenpartij |
Soort code van groep van tegenpartij |
Naam overeenkomst |
Valuta |
CIC |
(wordt vervolgd) |
|
C0040 |
C0050 |
C0240 |
C0250 |
C0260 |
C0270 |
C0280 |
C0290 |
C0300 |
C0310 |
C0320 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Triggerwaarde |
Liquidatietrigger overeenkomst |
Swap geleverde valuta |
Swap ontvangen valuta |
Vervaldatum |
|
C0330 |
C0340 |
C0350 |
C0360 |
C0370 |
|
|
|
|
|
|
S.08.02.04
Derivatentransacties
Informatie over aangehouden posities
|
Juridische benaming van de onderneming |
Identificatiecode van de onderneming |
Soort identificatiecode van de onderneming |
Identificatiecode van de derivaten |
Soort identificatiecode van de derivaten |
Portefeuille |
Fondsnummer |
Derivaten in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten |
Onderliggend instrument van het derivaat |
Soort code van onderliggend actief of passief van het derivaat |
Gebruik van derivaat |
(wordt vervolgd) |
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
C0100 |
C0110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theoretische waarde van het derivaat |
Koper / Verkoper |
Tot op heden betaalde premie |
Tot op heden ontvangen premie |
Winsten en verliezen tot op heden |
Aantal overeenkomsten |
Omvang overeenkomst |
Maximaal verlies bij liquidatiegebeurtenis |
Uitstroombedrag swaps |
Instroombedrag swaps |
Begindatum |
Waarde onder Solvabiliteit II |
|
C0120 |
C0130 |
C0140 |
C0150 |
C0160 |
C0170 |
C0180 |
C0190 |
C0200 |
C0210 |
C0220 |
C0230 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Informatie over derivaten
|
Identificatiecode van de derivaten |
Soort identificatiecode van de derivaten |
Naam van tegenpartij |
Code van tegenpartij |
Soort code van tegenpartij |
Groep van tegenpartij |
Code van groep van tegenpartij |
Soort code van groep van tegenpartij |
Naam overeenkomst |
Valuta |
CIC |
(wordt vervolgd) |
|
C0040 |
C0050 |
C0240 |
C0250 |
C0260 |
C0270 |
C0280 |
C0290 |
C0300 |
C0310 |
C0320 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Triggerwaarde |
Liquidatietrigger overeenkomst |
Swap geleverde valuta |
Swap ontvangen valuta |
Vervaldatum |
|
C0330 |
C0340 |
C0350 |
C0360 |
C0370 |
|
|
|
|
|
|
S.09.01.01
Inkomsten/winsten en verliezen gedurende de periode
|
Activacategorie |
Portefeuille |
Activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten |
Dividenden |
Rente |
Huurbedragen |
Netto winsten en verliezen |
Niet-gerealiseerde winsten en verliezen |
|
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
C0100 |
C0110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S.09.01.04
Inkomsten/winsten en verliezen gedurende de periode
|
Juridische benaming van de onderneming |
Identificatiecode van de onderneming |
Soort identificatiecode van de onderneming |
Activacategorie |
Portefeuille |
Activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten |
Dividenden |
Rente |
Huurbedragen |
Netto winsten en verliezen |
Niet-gerealiseerde winsten en verliezen |
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
C0100 |
C0110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S.10.01.01
Uitlenen van effecten en repo's
|
Portefeuille |
Fondsnummer |
Activacategorie |
Naam van tegenpartij |
Code van tegenpartij |
Soort code van tegenpartij |
Activacategorie tegenpartij |
Activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten |
Positie in de overeenkomst |
Bedrag „near leg” |
Bedrag „far leg” |
Begindatum |
Vervaldatum |
Waarde onder Solvabiliteit II |
|
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
C0100 |
C0110 |
C0120 |
C0130 |
C0140 |
C0150 |
C0160 |
C0170 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S.10.01.04
Uitlenen van effecten en repo's
|
Juridische benaming van de onderneming |
Identificatiecode van de onderneming |
Soort identificatiecode van de onderneming |
Portefeuille |
Fondsnummer |
Activacategorie |
Naam van tegenpartij |
Code van tegenpartij |
Soort code van tegenpartij |
Activacategorie tegenpartij |
Activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten |
(wordt vervolgd) |
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
C0100 |
C0110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Positie in de overeenkomst |
Bedrag „near leg” |
Bedrag „far leg” |
Begindatum |
Vervaldatum |
Waarde onder Solvabiliteit II |
|
C0120 |
C0130 |
C0140 |
C0150 |
C0160 |
C0170 |
|
|
|
|
|
|
|
S.11.01.01
Als zekerheid aangehouden activa
Informatie over aangehouden posities
|
Informatie over de aangehouden activa |
Informatie over het actief waarvoor zekerheden worden aangehouden |
|||||||||
|
Identificatiecode van de activa |
Soort identificatiecode van de activa |
Naam tegenpartij die de zekerheden verstrekt |
Naam van de groep van de tegenpartij die de zekerheden verstrekt |
Land van bewaarneming |
Hoeveelheid |
Nominaal bedrag |
Waarderingsmethode |
Totaalbedrag |
Opgebouwde rente |
Soort actief waarvoor zekerheden worden aangehouden |
|
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
C0100 |
C0110 |
C0120 |
C0130 |
C0140 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Informatie over activa
|
Informatie over de aangehouden activa |
|||||||||||||||
|
Identificatiecode van de activa |
Soort identificatiecode van de activa |
Titel post |
Naam van emittent |
Code van emittent |
Soort code van emittent |
Emittentensector |
Emittentengroepcode |
Emittentengroepcode |
Soort emittentengroepcode |
Land van emittent |
Valuta |
CIC |
Prijs per eenheid |
Eenheidspercentage van nominaal bedrag Solvabiliteit II-prijs |
Vervaldatum |
|
C0040 |
C0050 |
C0150 |
C0160 |
C0170 |
C0180 |
C0190 |
C0200 |
C0210 |
C0220 |
C0230 |
C0240 |
C0250 |
C0260 |
C0270 |
C0280 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S.11.01.04
Als zekerheid aangehouden activa
Informatie over aangehouden posities
|
|
|
|
Informatie over de aangehouden activa |
Informatie over het actief waarvoor zekerheden worden aangehouden |
|||||||||
|
Juridische benaming van de onderneming |
Identificatiecode van de onderneming |
Soort identificatiecode van de onderneming |
Identificatiecode van de activa |
Soort identificatiecode van de activa |
Naam tegenpartij die de zekerheden verstrekt |
Naam van de groep van de tegenpartij die de zekerheden verstrekt |
Land van bewaarneming |
Hoeveelheid |
Nominaal bedrag |
Waarderingsmethode |
Totaalbedrag |
Opgebouwde rente |
Soort actief waarvoor zekerheden worden aangehouden |
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
C0100 |
C0110 |
C0120 |
C0130 |
C0140 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Informatie over activa
|
Informatie over de aangehouden activa |
|
||||||||||||
|
Identificatiecode van de activa |
Soort identificatiecode van de activa |
Titel post |
Naam van emittent |
Code van emittent |
Soort code van emittent |
Emittentensector |
Emittentengroepcode |
Emittentengroepcode |
Soort emittentengroepcode |
Land van emittent |
Valuta |
CIC |
(wordt vervolgd) |
|
C0040 |
C0050 |
C0150 |
C0160 |
C0170 |
C0180 |
C0190 |
C0200 |
C0210 |
C0220 |
C0230 |
C0240 |
C0250 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Informatie over de aangehouden activa
|
Prijs per eenheid |
Eenheidspercentage van nominaal bedrag Solvabiliteit II-prijs |
Vervaldatum |
|
C0260 |
C0270 |
C0280 |
|
|
|
|
S.12.01.01
Technische voorzieningen voor levens- en SLT-ziekteverzekering
|
|
|
Verzekeringen met winstdeling |
Aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen |
||
|
|
|
|
Overeenkomsten zonder opties en garanties |
Overeenkomsten met opties en garanties |
|
|
|
|
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
|
Technische voorzieningen als geheel berekend |
R0010 |
|
|
|
|
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling in verband met de technische voorzieningen als geheel berekend |
R0020 |
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen berekend als som van beste schatting en risicomarge |
|
|
|
|
|
|
Beste schatting |
|
|
|
|
|
|
Bruto beste schatting |
R0030 |
|
|
|
|
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling |
R0040 |
|
|
|
|
|
Bedragen die op herverzekering (behalve SPV en finite herverzekering) kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen |
R0050 |
|
|
|
|
|
Bedragen die op SPV kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen |
R0060 |
|
|
|
|
|
Bedragen die op finite herverzekering kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen |
R0070 |
|
|
|
|
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling |
R0080 |
|
|
|
|
|
Beste schatting minus bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald |
R0090 |
|
|
|
|
|
Risicomarge |
R0100 |
|
|
|
|
|
Bedrag van de overgangsmaatregel voor technische voorzieningen |
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen als geheel berekend |
R0110 |
|
|
|
|
|
Beste schatting |
R0120 |
|
|
|
|
|
Risicomarge |
R0130 |
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen — totaal |
R0200 |
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen min bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald — Totaal |
R0210 |
|
|
|
|
|
Beste schatting van producten met een afkoopoptie |
R0220 |
|
|
|
|
|
Bruto beste schatting voor kasstroom |
|
|
|
|
|
|
Uitgaande kasstromen |
|
|
|
|
|
|
Toekomstige gegarandeerde en discretionaire uitkeringen |
R0230 |
|
|
|
|
|
Toekomstige gegarandeerde uitkeringen |
R0240 |
|
|
|
|
|
Toekomstige discretionaire uitkeringen |
R0250 |
|
|
||
|
Toekomstige kosten en andere uitgaande kasstromen |
R0260 |
|
|
|
|
|
Inkomende kasstromen |
|
|
|
|
|
|
Toekomstige premies |
R0270 |
|
|
|
|
|
Overige inkomende kasstromen |
R0280 |
|
|
|
|
|
Percentage van bruto beste schatting berekend op basis van benaderingen |
R0290 |
|
|
|
|
|
Afkoopwaarde |
R0300 |
|
|
|
|
|
Beste schatting met inachtneming van overgangsmaatregel voor de rentevoet |
R0310 |
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen zonder overgangsmaatregel voor de rentevoet |
R0320 |
|
|
|
|
|
Beste schatting met inachtneming van volatiliteitsaanpassing |
R0330 |
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen zonder volatiliteitsaanpassing en zonder andere overgangsmaatregelen |
R0340 |
|
|
|
|
|
Beste schatting onder voorbehoud van matchingopslag |
R0350 |
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen zonder matchingopslag en zonder alle overige maatregelen |
R0360 |
|
|
|
|
|
|
|
Overige levensverzekeringen |
Lijfrentes van schadeverzekeringsovereenkomsten en met betrekking tot verzekeringsverplichtingen anders dan ziekteverzekeringsverplichtingen |
||
|
|
|
|
Overeenkomsten zonder opties en garanties |
Overeenkomsten met opties en garanties |
|
|
|
|
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
|
Technische voorzieningen als geheel berekend |
R0010 |
|
|
|
|
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling in verband met de technische voorzieningen als geheel berekend |
R0020 |
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen berekend als som van beste schatting en risicomarge |
|
|
|
|
|
|
Beste schatting |
|
|
|
|
|
|
Bruto beste schatting |
R0030 |
|
|
|
|
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling |
R0040 |
|
|
|
|
|
Bedragen die op herverzekering (behalve SPV en finite herverzekering) kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen |
R0050 |
|
|
|
|
|
Bedragen die op SPV kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen |
R0060 |
|
|
|
|
|
Bedragen die op finite herverzekering kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen |
R0070 |
|
|
|
|
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling |
R0080 |
|
|
|
|
|
Beste schatting minus bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald |
R0090 |
|
|
|
|
|
Risicomarge |
R0100 |
|
|
|
|
|
Bedrag van de overgangsmaatregel voor technische voorzieningen |
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen als geheel berekend |
R0110 |
|
|
|
|
|
Beste schatting |
R0120 |
|
|
|
|
|
Risicomarge |
R0130 |
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen — totaal |
R0200 |
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen min bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald — Totaal |
R0210 |
|
|
|
|
|
Beste schatting van producten met een afkoopoptie |
R0220 |
|
|
|
|
|
Bruto beste schatting voor kasstroom |
|
|
|
|
|
|
Uitgaande kasstromen |
|
|
|
|
|
|
Toekomstige gegarandeerde en discretionaire uitkeringen |
R0230 |
|
|
|
|
|
Toekomstige gegarandeerde uitkeringen |
R0240 |
|
|
|
|
|
Toekomstige discretionaire uitkeringen |
R0250 |
|
|||
|
Toekomstige kosten en andere uitgaande kasstromen |
R0260 |
|
|
|
|
|
Inkomende kasstromen |
|
|
|
|
|
|
Toekomstige premies |
R0270 |
|
|
|
|
|
Overige inkomende kasstromen |
R0280 |
|
|
|
|
|
Percentage van bruto beste schatting berekend op basis van benaderingen |
R0290 |
|
|
|
|
|
Afkoopwaarde |
R0300 |
|
|
|
|
|
Beste schatting met inachtneming van overgangsmaatregel voor de rentevoet |
R0310 |
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen zonder overgangsmaatregel voor de rentevoet |
R0320 |
|
|
|
|
|
Beste schatting met inachtneming van volatiliteitsaanpassing |
R0330 |
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen zonder volatiliteitsaanpassing en zonder andere overgangsmaatregelen |
R0340 |
|
|
|
|
|
Beste schatting onder voorbehoud van matchingopslag |
R0350 |
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen zonder matchingopslag en zonder alle overige maatregelen |
R0360 |
|
|
|
|
|
|
|
Geaccepteerde herverzekering |
|||
|
|
|
|
Verzekeringen met winstdeling |
Aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen |
Overige levensverzekeringen |
|
|
|
C0100 |
C0110 |
C0120 |
C0130 |
|
Technische voorzieningen als geheel berekend |
R0010 |
|
|
|
|
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling in verband met de technische voorzieningen als geheel berekend |
R0020 |
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen berekend als som van beste schatting en risicomarge |
|
|
|
|
|
|
Beste schatting |
|
|
|
|
|
|
Bruto beste schatting |
R0030 |
|
|
|
|
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling |
R0040 |
|
|
|
|
|
Bedragen die op herverzekering (behalve SPV en finite herverzekering) kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen |
R0050 |
|
|
|
|
|
Bedragen die op SPV kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen |
R0060 |
|
|
|
|
|
Bedragen die op finite herverzekering kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen |
R0070 |
|
|
|
|
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling |
R0080 |
|
|
|
|
|
Beste schatting minus bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald |
R0090 |
|
|
|
|
|
Risicomarge |
R0100 |
|
|
|
|
|
Bedrag van de overgangsmaatregel voor technische voorzieningen |
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen als geheel berekend |
R0110 |
|
|
|
|
|
Beste schatting |
R0120 |
|
|
|
|
|
Risicomarge |
R0130 |
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen — totaal |
R0200 |
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen min bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald — Totaal |
R0210 |
|
|
|
|
|
Beste schatting van producten met een afkoopoptie |
R0220 |
|
|
|
|
|
Bruto beste schatting voor kasstroom |
|
|
|
|
|
|
Uitgaande kasstromen |
|
|
|
|
|
|
Toekomstige gegarandeerde en discretionaire uitkeringen |
R0230 |
|
|
|
|
|
Toekomstige gegarandeerde uitkeringen |
R0240 |
|
|
|
|
|
Toekomstige discretionaire uitkeringen |
R0250 |
|
|
|
|
|
Toekomstige kosten en andere uitgaande kasstromen |
R0260 |
|
|
|
|
|
Inkomende kasstromen |
|
|
|
|
|
|
Toekomstige premies |
R0270 |
|
|
|
|
|
Overige inkomende kasstromen |
R0280 |
|
|
|
|
|
Percentage van bruto beste schatting berekend op basis van benaderingen |
R0290 |
|
|
|
|
|
Afkoopwaarde |
R0300 |
|
|
|
|
|
Beste schatting met inachtneming van overgangsmaatregel voor de rentevoet |
R0310 |
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen zonder overgangsmaatregel voor de rentevoet |
R0320 |
|
|
|
|
|
Beste schatting met inachtneming van volatiliteitsaanpassing |
R0330 |
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen zonder volatiliteitsaanpassing en zonder andere overgangsmaatregelen |
R0340 |
|
|
|
|
|
Beste schatting onder voorbehoud van matchingopslag |
R0350 |
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen zonder matchingopslag en zonder alle overige maatregelen |
R0360 |
|
|
|
|
|
|
|
Geaccepteerde herverzekering |
Totaal (levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
|
|
|
Lijfrentes van geaccepteerde schadeverzekeringsovereenkomsten en met betrekking tot verzekeringsverplichtingen anders dan ziekteverzekeringsverplichtingen |
|
|
|
|
C0140 |
C0150 |
|
Technische voorzieningen als geheel berekend |
R0010 |
|
|
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling in verband met de technische voorzieningen als geheel berekend |
R0020 |
|
|
|
Technische voorzieningen berekend als som van beste schatting en risicomarge |
|
|
|
|
Beste schatting |
|
|
|
|
Bruto beste schatting |
R0030 |
|
|
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling |
R0040 |
|
|
|
Bedragen die op herverzekering (behalve SPV en finite herverzekering) kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen |
R0050 |
|
|
|
Bedragen die op SPV kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen |
R0060 |
|
|
|
Bedragen die op finite herverzekering kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen |
R0070 |
|
|
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling |
R0080 |
|
|
|
Beste schatting minus bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald |
R0090 |
|
|
|
Risicomarge |
R0100 |
|
|
|
Bedrag van de overgangsmaatregel voor technische voorzieningen |
|
|
|
|
Technische voorzieningen als geheel berekend |
R0110 |
|
|
|
Beste schatting |
R0120 |
|
|
|
Risicomarge |
R0130 |
|
|
|
Technische voorzieningen — totaal |
R0200 |
|
|
|
Technische voorzieningen min bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald — Totaal |
R0210 |
|
|
|
Beste schatting van producten met een afkoopoptie |
R0220 |
|
|
|
Bruto beste schatting voor kasstroom |
|
|
|
|
Uitgaande kasstromen |
|
|
|
|
Toekomstige gegarandeerde en discretionaire uitkeringen |
R0230 |
|
|
|
Toekomstige gegarandeerde uitkeringen |
R0240 |
|
|
|
Toekomstige discretionaire uitkeringen |
R0250 |
|
|
|
Toekomstige kosten en andere uitgaande kasstromen |
R0260 |
|
|
|
Inkomende kasstromen |
|
|
|
|
Toekomstige premies |
R0270 |
|
|
|
Overige inkomende kasstromen |
R0280 |
|
|
|
Percentage van bruto beste schatting berekend op basis van benaderingen |
R0290 |
|
|
|
Afkoopwaarde |
R0300 |
|
|
|
Beste schatting met inachtneming van overgangsmaatregel voor de rentevoet |
R0310 |
|
|
|
Technische voorzieningen zonder overgangsmaatregel voor de rentevoet |
R0320 |
|
|
|
Beste schatting met inachtneming van volatiliteitsaanpassing |
R0330 |
|
|
|
Technische voorzieningen zonder volatiliteitsaanpassing en zonder andere overgangsmaatregelen |
R0340 |
|
|
|
Beste schatting onder voorbehoud van matchingopslag |
R0350 |
|
|
|
Technische voorzieningen zonder matchingopslag en zonder alle overige maatregelen |
R0360 |
|
|
|
|
|
Ziekteverzekering (directe verzekering) |
Lijfrentes van schadeverzekeringsovereenkomsten en met betrekking tot ziekteverzekeringsverplichtingen |
||
|
|
|
|
Overeenkomsten zonder opties en garanties |
Overeenkomsten met opties en garanties |
|
|
|
|
C0160 |
C0170 |
C0180 |
C0190 |
|
Technische voorzieningen als geheel berekend |
R0010 |
|
|
|
|
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling in verband met de technische voorzieningen als geheel berekend |
R0020 |
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen berekend als som van beste schatting en risicomarge |
|
|
|
|
|
|
Beste schatting |
|
|
|
|
|
|
Bruto beste schatting |
R0030 |
|
|
|
|
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling |
R0040 |
|
|
|
|
|
Bedragen die op herverzekering (behalve SPV en finite herverzekering) kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen |
R0050 |
|
|
|
|
|
Bedragen die op SPV kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen |
R0060 |
|
|
|
|
|
Bedragen die op finite herverzekering kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen |
R0070 |
|
|
|
|
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling |
R0080 |
|
|
|
|
|
Beste schatting minus bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald |
R0090 |
|
|
|
|
|
Risicomarge |
R0100 |
|
|
|
|
|
Bedrag van de overgangsmaatregel voor technische voorzieningen |
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen als geheel berekend |
R0110 |
|
|
|
|
|
Beste schatting |
R0120 |
|
|
|
|
|
Risicomarge |
R0130 |
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen — totaal |
R0200 |
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen min bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald — Totaal |
R0210 |
|
|
|
|
|
Beste schatting van producten met een afkoopoptie |
R0220 |
|
|
|
|
|
Bruto beste schatting voor kasstroom |
|
|
|
|
|
|
Uitgaande kasstromen |
|
|
|
|
|
|
Toekomstige gegarandeerde en discretionaire uitkeringen |
R0230 |
|
|
|
|
|
Toekomstige gegarandeerde uitkeringen |
R0240 |
|
|
|
|
|
Toekomstige discretionaire uitkeringen |
R0250 |
|
|||
|
Toekomstige kosten en andere uitgaande kasstromen |
R0260 |
|
|
|
|
|
Inkomende kasstromen |
|
|
|
|
|
|
Toekomstige premies |
R0270 |
|
|
|
|
|
Overige inkomende kasstromen |
R0280 |
|
|
|
|
|
Percentage van bruto beste schatting berekend op basis van benaderingen |
R0290 |
|
|
|
|
|
Afkoopwaarde |
R0300 |
|
|
|
|
|
Beste schatting met inachtneming van overgangsmaatregel voor de rentevoet |
R0310 |
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen zonder overgangsmaatregel voor de rentevoet |
R0320 |
|
|
|
|
|
Beste schatting met inachtneming van volatiliteitsaanpassing |
R0330 |
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen zonder volatiliteitsaanpassing en zonder andere overgangsmaatregelen |
R0340 |
|
|
|
|
|
Beste schatting onder voorbehoud van matchingopslag |
R0350 |
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen zonder matchingopslag en zonder alle overige maatregelen |
R0360 |
|
|
|
|
|
|
|
Herverzekering in het ziekteverzekeringsbedrijf (geaccepteerde herverzekering) |
Totaal (ziekteverzekering analoog aan levensverzekering) |
|
|
|
||
|
|
|
C0200 |
C0210 |
|
Technische voorzieningen als geheel berekend |
R0010 |
|
|
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling in verband met de technische voorzieningen als geheel berekend |
R0020 |
|
|
|
Technische voorzieningen berekend als som van beste schatting en risicomarge |
|
|
|
|
Beste schatting |
|
|
|
|
Bruto beste schatting |
R0030 |
|
|
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling |
R0040 |
|
|
|
Bedragen die op herverzekering (behalve SPV en finite herverzekering) kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen |
R0050 |
|
|
|
Bedragen die op SPV kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen |
R0060 |
|
|
|
Bedragen die op finite herverzekering kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen |
R0070 |
|
|
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling |
R0080 |
|
|
|
Beste schatting minus bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald |
R0090 |
|
|
|
Risicomarge |
R0100 |
|
|
|
Bedrag van de overgangsmaatregel voor technische voorzieningen |
|
|
|
|
Technische voorzieningen als geheel berekend |
R0110 |
|
|
|
Beste schatting |
R0120 |
|
|
|
Risicomarge |
R0130 |
|
|
|
Technische voorzieningen — totaal |
R0200 |
|
|
|
Technische voorzieningen min bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald — Totaal |
R0210 |
|
|
|
Beste schatting van producten met een afkoopoptie |
R0220 |
|
|
|
Bruto beste schatting voor kasstroom |
|
|
|
|
Uitgaande kasstromen |
|
|
|
|
Toekomstige gegarandeerde en discretionaire uitkeringen |
R0230 |
|
|
|
Toekomstige gegarandeerde uitkeringen |
R0240 |
|
|
|
Toekomstige discretionaire uitkeringen |
R0250 |
|
|
|
Toekomstige kosten en andere uitgaande kasstromen |
R0260 |
|
|
|
Inkomende kasstromen |
|
|
|
|
Toekomstige premies |
R0270 |
|
|
|
Overige inkomende kasstromen |
R0280 |
|
|
|
Percentage van bruto beste schatting berekend op basis van benaderingen |
R0290 |
|
|
|
Afkoopwaarde |
R0300 |
|
|
|
Beste schatting met inachtneming van overgangsmaatregel voor de rentevoet |
R0310 |
|
|
|
Technische voorzieningen zonder overgangsmaatregel voor de rentevoet |
R0320 |
|
|
|
Beste schatting met inachtneming van volatiliteitsaanpassing |
R0330 |
|
|
|
Technische voorzieningen zonder volatiliteitsaanpassing en zonder andere overgangsmaatregelen |
R0340 |
|
|
|
Beste schatting onder voorbehoud van matchingopslag |
R0350 |
|
|
|
Technische voorzieningen zonder matchingopslag en zonder alle overige maatregelen |
R0360 |
|
|
S.12.01.02
Technische voorzieningen voor levens- en SLT-ziekteverzekering
|
|
|
Verzekeringen met winstdeling |
Aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen |
Overige levensverzekeringen |
Lijfrentes van schadeverzekeringsovereenkomsten en met betrekking tot verzekeringsverplichtingen anders dan ziekteverzekeringsverplichtingen |
|
||||
|
|
|
|
Overeenkomsten zonder opties en garanties |
Overeenkomsten met opties en garanties |
|
Overeenkomsten zonder opties en garanties |
Overeenkomsten met opties en garanties |
(wordt vervolgd) |
||
|
|
|
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
|
|
Technische voorzieningen als geheel berekend |
R0010 |
|
|
|
|
|
|
|
||
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling in verband met de technische voorzieningen als geheel berekend |
R0020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen berekend als som van beste schatting en risicomarge |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Beste schatting |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto beste schatting |
R0030 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling |
R0080 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Beste schatting minus bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald — totaal |
R0090 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Risicomarge |
R0100 |
|
|
|
|
|
|
|
||
|
Bedrag van de overgangsmaatregel voor technische voorzieningen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen als geheel berekend |
R0110 |
|
|
|
|
|
|
|
||
|
Beste schatting |
R0120 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Risicomarge |
R0130 |
|
|
|
|
|
|
|
||
|
Technische voorzieningen — totaal |
R0200 |
|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
Geaccepteerde herverzekering |
Totaal (levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
Ziekteverzekering (directe verzekering) |
Lijfrentes van schadeverzekeringsovereenkomsten en met betrekking tot ziekteverzekeringsverplichtingen |
Herverzekering in het ziekteverzekeringsbedrijf (geaccepteerde herverzekering) |
Totaal (ziekteverzekering analoog aan levensverzekering) |
||
|
|
|
|
Overeenkomsten zonder opties en garanties |
Overeenkomsten met opties en garanties |
|||||
|
|
|
C0100 |
C0150 |
C0160 |
C0170 |
C0180 |
C0190 |
C0200 |
C0210 |
|
Technische voorzieningen als geheel berekend |
R0010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling in verband met de technische voorzieningen als geheel berekend |
R0020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen berekend als som van beste schatting en risicomarge |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Beste schatting |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto beste schatting |
R0030 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling |
R0080 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Beste schatting minus bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald — totaal |
R0090 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Risicomarge |
R0100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bedrag van de overgangsmaatregel voor technische voorzieningen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen als geheel berekend |
R0110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Beste schatting |
R0120 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Risicomarge |
R0130 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen — totaal |
R0200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
SR.12.01.01
Technische voorzieningen voor levens- en SLT-ziekteverzekering
|
Afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille of resterend deel |
Z0020 |
|
|
Fonds-/portefeuillenummer |
Z0030 |
|
|
|
|
Verzekeringen met winstdeling |
Aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen |
Overige levensverzekeringen |
Lijfrentes van schadeverzekeringsovereenkomsten en met betrekking tot verzekeringsverplichtingen anders dan ziekteverzekeringsverplichtingen |
|
||||
|
|
|
|
Overeenkomsten zonder opties en garanties |
Overeenkomsten met opties en garanties |
|
Overeenkomsten zonder opties en garanties |
Overeenkomsten met opties en garanties |
(wordt vervolgd) |
||
|
|
|
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
|
|
Technische voorzieningen als geheel berekend |
R0010 |
|
|
|
|
|
|
|
||
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling in verband met de technische voorzieningen als geheel berekend |
R0020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen berekend als som van beste schatting en risicomarge |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Beste schatting |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto beste schatting |
R0030 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling |
R0080 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Beste schatting minus bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald — totaal |
R0090 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Risicomarge |
R0100 |
|
|
|
|
|
|
|
||
|
Bedrag van de overgangsmaatregel voor technische voorzieningen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Risicomarge |
R0130 |
|
|
|
|
|
|
|
||
|
Beste schatting |
R0120 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen als geheel berekend |
R0110 |
|
|
|
|
|
|
|
||
|
Technische voorzieningen — totaal |
R0200 |
|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
Geaccepteerde herverzekering |
Totaal (levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
Ziekteverzekering (directe verzekering) |
Lijfrentes van schadeverzekeringsovereenkomsten en met betrekking tot ziekteverzekeringsverplichtingen |
Herverzekering in het ziekteverzekeringsbedrijf (geaccepteerde herverzekering) |
Totaal (ziekteverzekering analoog aan levensverzekering) |
||
|
|
|
|
Overeenkomsten zonder opties en garanties |
Overeenkomsten met opties en garanties |
|||||
|
|
|
C0100 |
C0150 |
C0160 |
C0170 |
C0180 |
C0190 |
C0200 |
C0210 |
|
Technische voorzieningen als geheel berekend |
R0010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling in verband met de technische voorzieningen als geheel |
R0020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen berekend als som van beste schatting en risicomarge |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Beste schatting |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto beste schatting |
R0030 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling |
R0080 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Beste schatting minus bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald — totaal |
R0090 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Risicomarge |
R0100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bedrag van de overgangsmaatregel voor technische voorzieningen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen als geheel berekend |
R0110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Beste schatting |
R0120 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Risicomarge |
R0130 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen — totaal |
R0200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
S.12.02.01
Technische voorzieningen voor levens- en SLT-ziekteverzekering — Per land
Bruto technische voorzieningen als geheel berekend en bruto beste schatting voor verschillende landen
|
Geografische zone |
|
|
Verzekeringen met winstdeling |
Aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen |
Overige levensverzekeringen |
Lijfrentes van schadeverzekeringsovereenkomsten en met betrekking tot verzekeringsverplichtingen anders dan ziekteverzekeringsverplichtingen |
Geaccepteerde herverzekering |
Totaal (levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
(wordt vervolgd) |
|
|
|
|
C0020 |
C0030 |
C0060 |
C0090 |
C0100 |
C0150 |
|
|
Land van herkomst |
R0010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
EER-landen buiten de materialiteitsdrempel — niet gerapporteerd per land |
R0020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niet-EER-landen buiten de materialiteitsdrempel — niet gerapporteerd per land |
R0030 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Per land |
|
C0010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Land 1 |
R0040 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
… |
… |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Geografische zone |
|
|
Ziekteverzekering (directe verzekering) |
Lijfrentes van schadeverzekeringsovereenkomsten en met betrekking tot ziekteverzekeringsverplichtingen |
Herverzekering in het ziekteverzekeringsbedrijf (geaccepteerde herverzekering) |
Totaal (ziekteverzekering analoog aan levensverzekering) |
|
|
|
|
C0160 |
C0190 |
C0200 |
C0210 |
|
Land van herkomst |
R0010 |
|
|
|
|
|
|
EER-landen buiten de materialiteitsdrempel — niet gerapporteerd per land |
R0020 |
|
|
|
|
|
|
Niet-EER-landen buiten de materialiteitsdrempel — niet gerapporteerd per land |
R0030 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Per land |
|
C0010 |
|
|
|
|
|
Land 1 |
R0040 |
|
|
|
|
|
|
… |
… |
|
|
|
|
|
S.13.01.01
Prognose van toekomstige bruto kasstromen
|
|
|
Verzekeringen met winstdeling |
Aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen |
||||||
|
|
|
Uitgaande kasstromen |
Inkomende kasstromen |
Uitgaande kasstromen |
Inkomende kasstromen |
||||
|
|
|
Toekomstige uitkeringen |
Toekomstige kosten en andere uitgaande kasstromen |
Toekomstige premies |
Overige inkomende kasstromen |
Toekomstige uitkeringen |
Toekomstige kosten en andere uitgaande kasstromen |
Toekomstige premies |
Overige inkomende kasstromen |
|
|
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
|
Jaar (prognose van niet-gedisconteerde verwachte kasstromen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
R0010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
R0020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
R0030 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
R0040 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
R0050 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
R0060 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
R0070 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
R0080 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
R0090 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
R0100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
R0110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
R0120 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
R0130 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
R0140 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
R0150 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
R0160 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
R0170 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
R0180 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
R0190 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
R0200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
R0210 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
R0220 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
R0230 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
R0240 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
R0250 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
R0260 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
R0270 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
R0280 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
R0290 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
R0300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31-40 |
R0310 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41-50 |
R0320 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 & later |
R0330 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Overige levensverzekeringen |
Lijfrentes van schadeverzekeringsovereenkomsten |
||||||
|
|
|
Uitgaande kasstromen |
Inkomende kasstromen |
Uitgaande kasstromen |
Inkomende kasstromen |
||||
|
|
|
Toekomstige uitkeringen |
Toekomstige kosten en andere uitgaande kasstromen |
Toekomstige premies |
Overige inkomende kasstromen |
Toekomstige uitkeringen |
Toekomstige kosten en andere uitgaande kasstromen |
Toekomstige premies |
Overige inkomende kasstromen |
|
|
|
C0090 |
C0100 |
C0110 |
C0120 |
C0130 |
C0140 |
C0150 |
C0160 |
|
Jaar (prognose van niet-gedisconteerde verwachte kasstromen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
R0010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
R0020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
R0030 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
R0040 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
R0050 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
R0060 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
R0070 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
R0080 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
R0090 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
R0100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
R0110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
R0120 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
R0130 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
R0140 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
R0150 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
R0160 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
R0170 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
R0180 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
R0190 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
R0200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
R0210 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
R0220 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
R0230 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
R0240 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
R0250 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
R0260 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
R0270 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
R0280 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
R0290 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
R0300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31-40 |
R0310 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41-50 |
R0320 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 & later |
R0330 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Geaccepteerde herverzekering |
Ziekteverzekeringen |
||||||
|
|
|
Uitgaande kasstromen |
Inkomende kasstromen |
Uitgaande kasstromen |
Inkomende kasstromen |
||||
|
|
|
Toekomstige uitkeringen |
Toekomstige kosten en andere uitgaande kasstromen |
Toekomstige premies |
Overige inkomende kasstromen |
Toekomstige uitkeringen |
Toekomstige kosten en andere uitgaande kasstromen |
Toekomstige premies |
Overige inkomende kasstromen |
|
|
|
C0170 |
C0180 |
C0190 |
C0200 |
C0210 |
C0220 |
C0230 |
C0240 |
|
Jaar (prognose van niet-gedisconteerde verwachte kasstromen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
R0010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
R0020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
R0030 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
R0040 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
R0050 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
R0060 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
R0070 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
R0080 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
R0090 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
R0100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
R0110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
R0120 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
R0130 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
R0140 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
R0150 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
R0160 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
R0170 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
R0180 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
R0190 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
R0200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
R0210 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
R0220 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
R0230 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
R0240 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
R0250 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
R0260 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
R0270 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
R0280 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
R0290 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
R0300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31-40 |
R0310 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41-50 |
R0320 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 & later |
R0330 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Herverzekering in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Totaal van de bedragen die op herverzekering kunnen worden verhaald (na correctie) |
|||
|
|
|
Uitgaande kasstromen |
Inkomende kasstromen |
|||
|
|
|
Toekomstige uitkeringen |
Toekomstige kosten en andere uitgaande kasstromen |
Toekomstige premies |
Overige inkomende kasstromen |
|
|
|
|
C0250 |
C0260 |
C0270 |
C0280 |
C0290 |
|
Jaar (prognose van niet-gedisconteerde verwachte kasstromen) |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
R0010 |
|
|
|
|
|
|
2 |
R0020 |
|
|
|
|
|
|
3 |
R0030 |
|
|
|
|
|
|
4 |
R0040 |
|
|
|
|
|
|
5 |
R0050 |
|
|
|
|
|
|
6 |
R0060 |
|
|
|
|
|
|
7 |
R0070 |
|
|
|
|
|
|
8 |
R0080 |
|
|
|
|
|
|
9 |
R0090 |
|
|
|
|
|
|
10 |
R0100 |
|
|
|
|
|
|
11 |
R0110 |
|
|
|
|
|
|
12 |
R0120 |
|
|
|
|
|
|
13 |
R0130 |
|
|
|
|
|
|
14 |
R0140 |
|
|
|
|
|
|
15 |
R0150 |
|
|
|
|
|
|
16 |
R0160 |
|
|
|
|
|
|
17 |
R0170 |
|
|
|
|
|
|
18 |
R0180 |
|
|
|
|
|
|
19 |
R0190 |
|
|
|
|
|
|
20 |
R0200 |
|
|
|
|
|
|
21 |
R0210 |
|
|
|
|
|
|
22 |
R0220 |
|
|
|
|
|
|
23 |
R0230 |
|
|
|
|
|
|
24 |
R0240 |
|
|
|
|
|
|
25 |
R0250 |
|
|
|
|
|
|
26 |
R0260 |
|
|
|
|
|
|
27 |
R0270 |
|
|
|
|
|
|
28 |
R0280 |
|
|
|
|
|
|
29 |
R0290 |
|
|
|
|
|
|
30 |
R0300 |
|
|
|
|
|
|
31-40 |
R0310 |
|
|
|
|
|
|
41-50 |
R0320 |
|
|
|
|
|
|
51 & later |
R0330 |
|
|
|
|
|
S.14.01.01
Analyse van levensverzekeringsverplichtingen
Portefeuille
|
Identificatiecode product |
Fondsnummer |
Branche |
Aantal overeenkomsten aan het einde van het jaar |
Aantal nieuwe overeenkomsten gedurende het jaar |
Totaalbedrag geboekte premie-inkomsten |
Totaalbedrag van gedurende het jaar uitgekeerde schaden |
Land |
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Productkenmerken
|
Identificatiecode product |
Indeling in klassen van producten |
Soort product |
Productbenaming |
Product nog op de markt? |
Soort premie |
Gebruik van financieel instrument voor replicatie? |
Aantal homogene risicogroepen in producten |
|
C0090 |
C0100 |
C0110 |
C0120 |
C0130 |
C0140 |
C0150 |
C0160 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Informatie over homogene risicogroepen
|
Code van de homogene risicogroep |
Beste schatting |
Risicobedrag |
Afkoopwaarde |
Gegarandeerd percentage op jaarbasis (gedurende de gemiddelde looptijd van de garantie) |
|
C0170 |
C0180 |
C0190 |
C0200 |
C0210 |
|
|
|
|
|
|
Informatie over producten en homogene risicogroepen
|
Identificatiecode product |
Code van de homogene risicogroep |
|
C0220 |
C0230 |
|
|
|
S.15.01.01
Beschrijving van garanties van variabele lijfrenteverzekeringen
|
Identificatiecode product |
Productbenaming |
Beschrijving van het product |
Ingangsdatum van de garantie |
Einddatum van de garantie |
Soort garantie |
Gegarandeerd niveau |
Beschrijving van de garantie |
|
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
C0100 |
C0110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S.15.01.04
Beschrijving van garanties van variabele lijfrenteverzekeringen
|
Juridische benaming van de onderneming |
Identificatiecode van de onderneming |
Soort identificatiecode van de onderneming |
Identificatiecode product |
Productbenaming |
Beschrijving van het product |
Ingangsdatum van de garantie |
Einddatum van de garantie |
Soort garantie |
Gegarandeerd niveau |
Beschrijving van de garantie |
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
C0100 |
C0110 |
|
A1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S.15.02.01
Afdekking van garanties van variabele lijfrenteverzekeringen
|
Identificatiecode product |
Productbenaming |
Soort afdekking |
Afgedekte Delta |
Afgedekte Rho |
Afgedekte Gamma |
Afgedekte Vega |
Afgedekte buitenlandse valuta |
Overige afgedekte risico's |
Economisch resultaat zonder afdekking |
Economisch resultaat met afdekking |
|
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
C0100 |
C0110 |
C0120 |
C0130 |
C0140 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S.15.02.04
Afdekking van garanties van variabele lijfrenteverzekeringen
|
Juridische benaming van de onderneming |
Identificatiecode van de onderneming |
Soort identificatiecode van de onderneming |
Identificatiecode product |
Productbenaming |
Soort afdekking |
Afgedekte Delta |
Afgedekte Rho |
(wordt vervolgd) |
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Afgedekte Gamma |
Afgedekte Vega |
Afgedekte buitenlandse valuta |
Overige afgedekte risico's |
Economisch resultaat zonder afdekking |
Economisch resultaat met afdekking |
|
C0090 |
C0100 |
C0110 |
C0120 |
C0130 |
C0140 |
|
|
|
|
|
|
|
S.16.01.01
Informatie over uit schadeverzekeringsverplichtingen voortvloeiende lijfrentes
|
De gerelateerde schadeverzekeringsbranche |
Z0010 |
|
|
Ongevalsjaar / Verzekeringsjaar |
Z0020 |
|
|
Valuta |
Z0030 |
|
|
Valutaomrekening |
Z0040 |
|
|
|
|
|
|
Informatie over jaar N: |
|
C0010 |
|
De gemiddelde rentevoet |
R0010 |
|
|
De gemiddelde looptijd van de verplichtingen |
R0020 |
|
|
De gewogen gemiddelde leeftijd van de begunstigden |
R0030 |
|
Informatie over lijfrentes
|
Jaar |
|
Niet-gedisconteerde voorzieningen voor te betalen schaden uit hoofde van lijfrentes aan het begin van jaar N |
Gedurende jaar N gecreëerde niet-gedisconteerde voorzieningen voor te betalen schaden uit hoofde van lijfrentes |
Gedurende jaar N betaalde lijfrente-uitkeringen |
Niet-gedisconteerde voorzieningen voor te betalen schaden uit hoofde van lijfrentes aan het eind van jaar N |
Aantal lijfrenteverplichtingen aan het eind van jaar N |
Beste schatting voor voorzieningen voor te betalen schaden uit hoofde van lijfrentes aan het eind van jaar N (gedisconteerd) |
Niet-gedisconteerd ontwikkelingsresultaat |
|
|
|
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
|
Voorgaande jaren |
R0040 |
|
|
|
|
|
|
|
|
N-14 |
R0050 |
|
|
|
|
|
|
|
|
N-13 |
R0060 |
|
|
|
|
|
|
|
|
N-12 |
R0070 |
|
|
|
|
|
|
|
|
N-11 |
R0080 |
|
|
|
|
|
|
|
|
N-10 |
R0090 |
|
|
|
|
|
|
|
|
N-9 |
R0100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
N-8 |
R0110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
N-7 |
R0120 |
|
|
|
|
|
|
|
|
N-6 |
R0130 |
|
|
|
|
|
|
|
|
N-5 |
R0140 |
|
|
|
|
|
|
|
|
N-4 |
R0150 |
|
|
|
|
|
|
|
|
N-3 |
R0160 |
|
|
|
|
|
|
|
|
N-2 |
R0170 |
|
|
|
|
|
|
|
|
N-1 |
R0180 |
|
|
|
|
|
|
|
|
N |
R0190 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal |
R0200 |
|
|
|
|
|
|
|
S.17.01.01
Technische voorzieningen schadeverzekeringsbedrijf
|
|
|
Directe verzekering en geaccepteerde proportionele herverzekeringen |
|||||
|
|
|
Ziektekostenverzekeringen |
Inkomensbeschermingsverzekeringen |
Verzekeringen tegen arbeidsongevallen |
Aansprakelijkheidsverzekeringen voor motorrijtuigen |
Overige motorrijtuigenverzekeringen |
Verzekeringen voor schepen, luchtvaartuigen en andere transportmiddelen |
|
|
|
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
|
Technische voorzieningen als geheel berekend |
R0010 |
|
|
|
|
|
|
|
Directe verzekering |
R0020 |
|
|
|
|
|
|
|
Geaccepteerde proportionele herverzekeringen |
R0030 |
|
|
|
|
|
|
|
Geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen |
R0040 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling in verband met de technische voorzieningen als geheel berekend |
R0050 |
|
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen berekend als som van beste schatting en risicomarge |
|
|
|
|
|
|
|
|
Beste schatting |
|
|
|
|
|
|
|
|
Premievoorzieningen |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Totaal |
R0060 |
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Directe verzekering |
R0070 |
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekeringen |
R0080 |
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen |
R0090 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling |
R0100 |
|
|
|
|
|
|
|
Bedragen die op herverzekering (behalve SPV en finite herverzekering) kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen |
R0110 |
|
|
|
|
|
|
|
Bedragen die op SPV kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen |
R0120 |
|
|
|
|
|
|
|
Bedragen die op finite herverzekering kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen |
R0130 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling |
R0140 |
|
|
|
|
|
|
|
Netto beste schatting van premievoorzieningen |
R0150 |
|
|
|
|
|
|
|
Voorzieningen voor te betalen schaden |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Totaal |
R0160 |
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Directe verzekering |
R0170 |
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekeringen |
R0180 |
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen |
R0190 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Directe verzekering en geaccepteerde proportionele herverzekeringen |
|||||
|
|
|
Verzekeringen tegen brand en andere schade aan goederen |
Algemene aansprakelijkheidsverzekeringen |
Krediet- en borgtochtverzekeringen |
Rechtsbijstandverzekering |
Hulpverlening |
Diverse geldelijke verliezen |
|
|
|
C0080 |
C0090 |
C0100 |
C0110 |
C0120 |
C0130 |
|
Technische voorzieningen als geheel berekend |
R0010 |
|
|
|
|
|
|
|
Directe verzekering |
R0020 |
|
|
|
|
|
|
|
Geaccepteerde proportionele herverzekeringen |
R0030 |
|
|
|
|
|
|
|
Geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen |
R0040 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling in verband met de technische voorzieningen als geheel berekend |
R0050 |
|
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen berekend als som van beste schatting en risicomarge |
|
|
|
|
|
|
|
|
Beste schatting |
|
|
|
|
|
|
|
|
Premievoorzieningen |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Totaal |
R0060 |
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Directe verzekering |
R0070 |
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekeringen |
R0080 |
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen |
R0090 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling |
R0100 |
|
|
|
|
|
|
|
Bedragen die op herverzekering (behalve SPV en finite herverzekering) kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen |
R0110 |
|
|
|
|
|
|
|
Bedragen die op SPV kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen |
R0120 |
|
|
|
|
|
|
|
Bedragen die op finite herverzekering kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen |
R0130 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling |
R0140 |
|
|
|
|
|
|
|
Netto beste schatting van premievoorzieningen |
R0150 |
|
|
|
|
|
|
|
Voorzieningen voor te betalen schaden |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Totaal |
R0160 |
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Directe verzekering |
R0170 |
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekeringen |
R0180 |
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen |
R0190 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen |
Totaal schadeverzekeringsverplichtingen |
|||
|
|
|
Niet-proportionele ziekteherverzekering |
Niet-proportionele ongevallenherverzekering |
Niet-proportionele herverzekeringen voor schepen, luchtvaartuigen en andere transportmiddelen |
Niet-proportionele zaakherverzekering |
|
|
|
|
C0140 |
C0150 |
C0160 |
C0170 |
C0180 |
|
Technische voorzieningen als geheel berekend |
R0010 |
|
|
|
|
|
|
Directe verzekering |
R0020 |
|
|
|
|
|
|
Geaccepteerde proportionele herverzekeringen |
R0030 |
|
|
|
|
|
|
Geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen |
R0040 |
|
|
|
|
|
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling in verband met de technische voorzieningen als geheel berekend |
R0050 |
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen berekend als som van beste schatting en risicomarge |
|
|
|
|
|
|
|
Beste schatting |
|
|
|
|
|
|
|
Premievoorzieningen |
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Totaal |
R0060 |
|
|
|
|
|
|
Bruto — Directe verzekering |
R0070 |
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekeringen |
R0080 |
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen |
R0090 |
|
|
|
|
|
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling |
R0100 |
|
|
|
|
|
|
Bedragen die op herverzekering (behalve SPV en finite herverzekering) kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen |
R0110 |
|
|
|
|
|
|
Bedragen die op SPV kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen |
R0120 |
|
|
|
|
|
|
Bedragen die op finite herverzekering kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen |
R0130 |
|
|
|
|
|
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling |
R0140 |
|
|
|
|
|
|
Netto beste schatting van premievoorzieningen |
R0150 |
|
|
|
|
|
|
Voorzieningen voor te betalen schaden |
|
|
|
|
|
|
|
Bruto — Totaal |
R0160 |
|
|
|
|
|
|
Bruto — Directe verzekering |
R0170 |
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekeringen |
R0180 |
|
|
|
|
|
|
Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen |
R0190 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Directe verzekering en geaccepteerde proportionele herverzekeringen |
|||||
|
|
|
Ziektekostenverzekeringen |
Inkomensbeschermingsverzekeringen |
Verzekeringen tegen arbeidsongevallen |
Aansprakelijkheidsverzekeringen voor motorrijtuigen |
Overige motorrijtuigenverzekeringen |
Verzekeringen voor schepen, luchtvaartuigen en andere transportmiddelen |
|
|
|
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling |
R0200 |
|
|
|
|
|
|
|
Bedragen die op herverzekering (behalve SPV en finite herverzekering) kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen |
R0210 |
|
|
|
|
|
|
|
Bedragen die op SPV kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen |
R0220 |
|
|
|
|
|
|
|
Bedragen die op finite herverzekering kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen |
R0230 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling |
R0240 |
|
|
|
|
|
|
|
Netto beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden |
R0250 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal beste schatting — bruto |
R0260 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal beste schatting — netto |
R0270 |
|
|
|
|
|
|
|
Risicomarge |
R0280 |
|
|
|
|
|
|
|
Bedrag van de overgangsmaatregel voor technische voorzieningen |
|
|
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen als geheel |
R0290 |
|
|
|
|
|
|
|
Beste schatting |
R0300 |
|
|
|
|
|
|
|
Risicomarge |
R0310 |
|
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen — totaal |
|
|
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen — totaal |
R0320 |
|
|
|
|
|
|
|
Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling — totaal |
R0330 |
|
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen minus bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald — totaal |
R0340 |
|
|
|
|
|
|
|
Verzekeringsbranche: verdere segmentatie (homogene risicogroepen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
Premievoorzieningen — Totaal aantal homogene risicogroepen |
R0350 |
|
|
|
|
|
|
|
Voorzieningen voor te betalen schaden — Totaal aantal homogene risicogroepen |
R0360 |
|
|
|
|
|
|
|
Kasstromen van de beste schatting voor premievoorzieningen (bruto) |
|
|
|
|
|
|
|
|
Uitgaande kasstromen |
|
|
|
|
|
|
|
|
Toekomstige uitkeringen en schaden |
R0370 |
|
|
|
|
|
|
|
Toekomstige kosten en andere uitgaande kasstromen |
R0380 |
|
|
|
|
|
|
|
Inkomende kasstromen |
|
|
|
|
|
|
|
|
Toekomstige premies |
R0390 |
|
|
|
|
|
|
|
Overige inkomende kasstromen (met inbegrip van betalingen uit hoofde van verhaal of subrogatie) |
R0400 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Directe verzekering en geaccepteerde proportionele herverzekeringen |
|||||
|
|
|
Verzekeringen tegen brand en andere schade aan goederen |
Algemene aansprakelijkheidsverzekeringen |
Krediet- en borgtochtverzekeringen |
Rechtsbijstandverzekering |
Hulpverlening |
Diverse geldelijke verliezen |
|
|
|
C0080 |
C0090 |
C0100 |
C0110 |
C0120 |
C0130 |
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling |
R0200 |
|
|
|
|
|
|
|
Bedragen die op herverzekering (behalve SPV en finite herverzekering) kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen |
R0210 |
|
|
|
|
|
|
|
Bedragen die op SPV kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen |
R0220 |
|
|
|
|
|
|
|
Bedragen die op finite herverzekering kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen |
R0230 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling |
R0240 |
|
|
|
|
|
|
|
Netto beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden |
R0250 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal beste schatting — bruto |
R0260 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal beste schatting — netto |
R0270 |
|
|
|
|
|
|
|
Risicomarge |
R0280 |
|
|
|
|
|
|
|
Bedrag van de overgangsmaatregel voor technische voorzieningen |
|
|
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen als geheel |
R0290 |
|
|
|
|
|
|
|
Beste schatting |
R0300 |
|
|
|
|
|
|
|
Risicomarge |
R0310 |
|
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen — totaal |
|
|
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen — totaal |
R0320 |
|
|
|
|
|
|
|
Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling — totaal |
R0330 |
|
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen minus bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald — totaal |
R0340 |
|
|
|
|
|
|
|
Verzekeringsbranche: verdere segmentatie (homogene risicogroepen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
Premievoorzieningen — Totaal aantal homogene risicogroepen |
R0350 |
|
|
|
|
|
|
|
Voorzieningen voor te betalen schaden — Totaal aantal homogene risicogroepen |
R0360 |
|
|
|
|
|
|
|
Kasstromen van de beste schatting voor premievoorzieningen (bruto) |
|
|
|
|
|
|
|
|
Uitgaande kasstromen |
|
|
|
|
|
|
|
|
Toekomstige uitkeringen en schaden |
R0370 |
|
|
|
|
|
|
|
Toekomstige kosten en andere uitgaande kasstromen |
R0380 |
|
|
|
|
|
|
|
Inkomende kasstromen |
|
|
|
|
|
|
|
|
Toekomstige premies |
R0390 |
|
|
|
|
|
|
|
Overige inkomende kasstromen (met inbegrip van betalingen uit hoofde van verhaal of subrogatie) |
R0400 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen |
Totaal schadeverzekeringsverplichtingen |
|||
|
|
|
Niet-proportionele ziekteherverzekering |
Niet-proportionele ongevallenherverzekering |
Niet-proportionele herverzekeringen voor schepen, luchtvaartuigen en andere transportmiddelen |
Niet-proportionele zaakherverzekering |
|
|
|
|
C0140 |
C0150 |
C0160 |
C0170 |
C0180 |
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling |
R0200 |
|
|
|
|
|
|
Bedragen die op herverzekering (behalve SPV en finite herverzekering) kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen |
R0210 |
|
|
|
|
|
|
Bedragen die op SPV kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen |
R0220 |
|
|
|
|
|
|
Bedragen die op finite herverzekering kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen |
R0230 |
|
|
|
|
|
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling |
R0240 |
|
|
|
|
|
|
Netto beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden |
R0250 |
|
|
|
|
|
|
Totaal beste schatting — bruto |
R0260 |
|
|
|
|
|
|
Totaal beste schatting — netto |
R0270 |
|
|
|
|
|
|
Risicomarge |
R0280 |
|
|
|
|
|
|
Bedrag van de overgangsmaatregel voor technische voorzieningen |
|
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen als geheel |
R0290 |
|
|
|
|
|
|
Beste schatting |
R0300 |
|
|
|
|
|
|
Risicomarge |
R0310 |
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen — totaal |
|
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen — totaal |
R0320 |
|
|
|
|
|
|
Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling — totaal |
R0330 |
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen minus bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald — totaal |
R0340 |
|
|
|
|
|
|
Verzekeringsbranche: verdere segmentatie (homogene risicogroepen) |
|
|
|
|
|
|
|
Premievoorzieningen — Totaal aantal homogene risicogroepen |
R0350 |
|
|
|
|
|
|
Voorzieningen voor te betalen schaden — Totaal aantal homogene risicogroepen |
R0360 |
|
|
|
|
|
|
Kasstromen van de beste schatting voor premievoorzieningen (bruto) |
|
|
|
|
|
|
|
Uitgaande kasstromen |
|
|
|
|
|
|
|
Toekomstige uitkeringen en schaden |
R0370 |
|
|
|
|
|
|
Toekomstige kosten en andere uitgaande kasstromen |
R0380 |
|
|
|
|
|
|
Inkomende kasstromen |
|
|
|
|
|
|
|
Toekomstige premies |
R0390 |
|
|
|
|
|
|
Overige inkomende kasstromen (met inbegrip van betalingen uit hoofde van verhaal of subrogatie) |
R0400 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Directe verzekering en geaccepteerde proportionele herverzekeringen |
|||||
|
|
|
Ziektekostenverzekeringen |
Inkomensbeschermingsverzekeringen |
Verzekeringen tegen arbeidsongevallen |
Aansprakelijkheidsverzekeringen voor motorrijtuigen |
Overige motorrijtuigenverzekeringen |
Verzekeringen voor schepen, luchtvaartuigen en andere transportmiddelen |
|
|
|
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
|
Kasstromen van de beste schatting voor voorzieningen voor te betalen schaden (bruto) |
|
|
|
|
|
|
|
|
Uitgaande kasstromen |
|
|
|
|
|
|
|
|
Toekomstige uitkeringen en schaden |
R0410 |
|
|
|
|
|
|
|
Toekomstige kosten en andere uitgaande kasstromen |
R0420 |
|
|
|
|
|
|
|
Inkomende kasstromen |
|
|
|
|
|
|
|
|
Toekomstige premies |
R0430 |
|
|
|
|
|
|
|
Overige inkomende kasstromen (met inbegrip van betalingen uit hoofde van verhaal of subrogatie) |
R0440 |
|
|
|
|
|
|
|
Percentage van bruto beste schatting berekend op basis van benaderingen |
R0450 |
|
|
|
|
|
|
|
Beste schatting met inachtneming van overgangsmaatregel voor de rentevoet |
R0460 |
|
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen zonder overgangsmaatregel voor de rentevoet |
R0470 |
|
|
|
|
|
|
|
Beste schatting met inachtneming van volatiliteitsaanpassing |
R0480 |
|
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen zonder volatiliteitsaanpassing en zonder andere overgangsmaatregelen |
R0490 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Directe verzekering en geaccepteerde proportionele herverzekeringen |
|||||
|
|
|
Verzekeringen tegen brand en andere schade aan goederen |
Algemene aansprakelijkheidsverzekeringen |
Krediet- en borgtochtverzekeringen |
Rechtsbijstandverzekering |
Hulpverlening |
Diverse geldelijke verliezen |
|
|
|
C0080 |
C0090 |
C0100 |
C0110 |
C0120 |
C0130 |
|
Kasstromen van de beste schatting voor voorzieningen voor te betalen schaden (bruto) |
|
|
|
|
|
|
|
|
Uitgaande kasstromen |
|
|
|
|
|
|
|
|
Toekomstige uitkeringen en schaden |
R0410 |
|
|
|
|
|
|
|
Toekomstige kosten en andere uitgaande kasstromen |
R0420 |
|
|
|
|
|
|
|
Inkomende kasstromen |
|
|
|
|
|
|
|
|
Toekomstige premies |
R0430 |
|
|
|
|
|
|
|
Overige inkomende kasstromen (met inbegrip van betalingen uit hoofde van verhaal of subrogatie) |
R0440 |
|
|
|
|
|
|
|
Percentage van bruto beste schatting berekend op basis van benaderingen |
R0450 |
|
|
|
|
|
|
|
Beste schatting met inachtneming van overgangsmaatregel voor de rentevoet |
R0460 |
|
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen zonder overgangsmaatregel voor de rentevoet |
R0470 |
|
|
|
|
|
|
|
Beste schatting met inachtneming van volatiliteitsaanpassing |
R0480 |
|
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen zonder volatiliteitsaanpassing en zonder andere overgangsmaatregelen |
R0490 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen |
Totaal schadeverzekeringsverplichtingen |
|||
|
|
|
Niet-proportionele ziekteherverzekering |
Niet-proportionele ongevallenherverzekering |
Niet-proportionele herverzekeringen voor schepen, luchtvaartuigen en andere transportmiddelen |
Niet-proportionele zaakherverzekering |
|
|
|
|
C0140 |
C0150 |
C0160 |
C0170 |
C0180 |
|
Kasstromen van de beste schatting voor voorzieningen voor te betalen schaden (bruto) |
|
|
|
|
|
|
|
Uitgaande kasstromen |
|
|
|
|
|
|
|
Toekomstige uitkeringen en schaden |
R0410 |
|
|
|
|
|
|
Toekomstige kosten en andere uitgaande kasstromen |
R0420 |
|
|
|
|
|
|
Inkomende kasstromen |
|
|
|
|
|
|
|
Toekomstige premies |
R0430 |
|
|
|
|
|
|
Overige inkomende kasstromen (met inbegrip van betalingen uit hoofde van verhaal of subrogatie) |
R0440 |
|
|
|
|
|
|
Percentage van bruto beste schatting berekend op basis van benaderingen |
R0450 |
|
|
|
|
|
|
Beste schatting met inachtneming van overgangsmaatregel voor de rentevoet |
R0460 |
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen zonder overgangsmaatregel voor de rentevoet |
R0470 |
|
|
|
|
|
|
Beste schatting met inachtneming van volatiliteitsaanpassing |
R0480 |
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen zonder volatiliteitsaanpassing en zonder andere overgangsmaatregelen |
R0490 |
|
|
|
|
|
S.17.01.02
Technische voorzieningen schadeverzekeringsbedrijf
|
|
|
Directe verzekering en geaccepteerde proportionele herverzekeringen |
|||||
|
|
|
Ziektekostenverzekeringen |
Inkomensbeschermingsverzekeringen |
Verzekeringen tegen arbeidsongevallen |
Aansprakelijkheidsverzekeringen voor motorrijtuigen |
Overige motorrijtuigenverzekeringen |
Verzekeringen voor schepen, luchtvaartuigen en andere transportmiddelen |
|
|
|
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
|
Technische voorzieningen als geheel berekend |
R0010 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling in verband met de technische voorzieningen als geheel berekend |
R0050 |
|
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen berekend als som van beste schatting en risicomarge |
|
|
|
|
|
|
|
|
Beste schatting |
|
|
|
|
|
|
|
|
Premievoorzieningen |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto |
R0060 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling |
R0140 |
|
|
|
|
|
|
|
Netto beste schatting van premievoorzieningen |
R0150 |
|
|
|
|
|
|
|
Voorzieningen voor te betalen schaden |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto |
R0160 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling |
R0240 |
|
|
|
|
|
|
|
Netto beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden |
R0250 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal beste schatting — bruto |
R0260 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal beste schatting — netto |
R0270 |
|
|
|
|
|
|
|
Risicomarge |
R0280 |
|
|
|
|
|
|
|
Bedrag van de overgangsmaatregel voor technische voorzieningen |
|
|
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen als geheel berekend |
R0290 |
|
|
|
|
|
|
|
Beste schatting |
R0300 |
|
|
|
|
|
|
|
Risicomarge |
R0310 |
|
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen — totaal |
|
|
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen — totaal |
R0320 |
|
|
|
|
|
|
|
Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling — totaal |
R0330 |
|
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen min bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald — Totaal |
R0340 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Directe verzekering en geaccepteerde proportionele herverzekeringen |
|||||
|
|
|
Verzekeringen tegen brand en andere schade aan goederen |
Algemene aansprakelijkheidsverzekeringen |
Krediet- en borgtochtverzekeringen |
Rechtsbijstandverzekering |
Hulpverlening |
Diverse geldelijke verliezen |
|
|
|
C0080 |
C0090 |
C0100 |
C0110 |
C0120 |
C0130 |
|
Technische voorzieningen als geheel berekend |
R0010 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling in verband met de technische voorzieningen als geheel berekend |
R0050 |
|
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen berekend als som van beste schatting en risicomarge |
|
|
|
|
|
|
|
|
Beste schatting |
|
|
|
|
|
|
|
|
Premievoorzieningen |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto |
R0060 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling |
R0140 |
|
|
|
|
|
|
|
Netto beste schatting van premievoorzieningen |
R0150 |
|
|
|
|
|
|
|
Voorzieningen voor te betalen schaden |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto |
R0160 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling |
R0240 |
|
|
|
|
|
|
|
Netto beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden |
R0250 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal beste schatting — bruto |
R0260 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal beste schatting — netto |
R0270 |
|
|
|
|
|
|
|
Risicomarge |
R0280 |
|
|
|
|
|
|
|
Bedrag van de overgangsmaatregel voor technische voorzieningen |
|
|
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen als geheel berekend |
R0290 |
|
|
|
|
|
|
|
Beste schatting |
R0300 |
|
|
|
|
|
|
|
Risicomarge |
R0310 |
|
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen — totaal |
|
|
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen — totaal |
R0320 |
|
|
|
|
|
|
|
Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling — totaal |
R0330 |
|
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen min bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald — Totaal |
R0340 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen |
Totaal schadeverzekeringsverplichtingen |
|||
|
|
|
Niet-proportionele ziekteherverzekering |
Niet-proportionele ongevallenherverzekering |
Niet-proportionele herverzekeringen voor schepen, luchtvaartuigen en andere transportmiddelen |
Niet-proportionele zaakherverzekering |
|
|
|
|
C0140 |
C0150 |
C0160 |
C0170 |
C0180 |
|
Technische voorzieningen als geheel berekend |
R0010 |
|
|
|
|
|
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling in verband met de technische voorzieningen als geheel berekend |
R0050 |
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen berekend als som van beste schatting en risicomarge |
|
|
|
|
|
|
|
Beste schatting |
|
|
|
|
|
|
|
Premievoorzieningen |
|
|
|
|
|
|
|
Bruto |
R0060 |
|
|
|
|
|
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling |
R0140 |
|
|
|
|
|
|
Netto beste schatting van premievoorzieningen |
R0150 |
|
|
|
|
|
|
Voorzieningen voor te betalen schaden |
|
|
|
|
|
|
|
Bruto |
R0160 |
|
|
|
|
|
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling |
R0240 |
|
|
|
|
|
|
Netto beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden |
R0250 |
|
|
|
|
|
|
Totaal beste schatting — bruto |
R0260 |
|
|
|
|
|
|
Totaal beste schatting — netto |
R0270 |
|
|
|
|
|
|
Risicomarge |
R0280 |
|
|
|
|
|
|
Bedrag van de overgangsmaatregel voor technische voorzieningen |
|
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen als geheel berekend |
R0290 |
|
|
|
|
|
|
Beste schatting |
R0300 |
|
|
|
|
|
|
Risicomarge |
R0310 |
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen — totaal |
|
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen — totaal |
R0320 |
|
|
|
|
|
|
Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling — totaal |
R0330 |
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen min bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald — Totaal |
R0340 |
|
|
|
|
|
S.17.01.01
Technische voorzieningen schadeverzekeringsbedrijf
|
Afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille of resterend deel |
Z0020 |
|
|
Fonds-/portefeuillenummer |
Z0030 |
|
|
|
|
Directe verzekering en geaccepteerde proportionele herverzekeringen |
|||||
|
|
|
Ziektekostenverzekeringen |
Inkomensbeschermingsverzekeringen |
Verzekeringen tegen arbeidsongevallen |
Aansprakelijkheidsverzekeringen voor motorrijtuigen |
Overige motorrijtuigenverzekeringen |
Verzekeringen voor schepen, luchtvaartuigen en andere transportmiddelen |
|
|
|
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
|
Technische voorzieningen als geheel berekend |
R0010 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling in verband met de technische voorzieningen als geheel berekend |
R0050 |
|
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen berekend als som van beste schatting en risicomarge |
|
|
|
|
|
|
|
|
Beste schatting |
|
|
|
|
|
|
|
|
Premievoorzieningen |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto |
R0060 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling |
R0140 |
|
|
|
|
|
|
|
Netto beste schatting van premievoorzieningen |
R0150 |
|
|
|
|
|
|
|
Voorzieningen voor te betalen schaden |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto |
R0160 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling |
R0240 |
|
|
|
|
|
|
|
Netto beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden |
R0250 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal beste schatting — bruto |
R0260 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal beste schatting — netto |
R0270 |
|
|
|
|
|
|
|
Risicomarge |
R0280 |
|
|
|
|
|
|
|
Bedrag van de overgangsmaatregel voor technische voorzieningen |
|
|
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen als geheel berekend |
R0290 |
|
|
|
|
|
|
|
Beste schatting |
R0300 |
|
|
|
|
|
|
|
Risicomarge |
R0310 |
|
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen — totaal |
|
|
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen — totaal |
R0320 |
|
|
|
|
|
|
|
Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling — totaal |
R0330 |
|
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen min bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald — Totaal |
R0340 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Directe verzekering en geaccepteerde proportionele herverzekeringen |
|||||
|
|
|
Verzekeringen tegen brand en andere schade aan goederen |
Algemene aansprakelijkheidsverzekeringen |
Krediet- en borgtochtverzekeringen |
Rechtsbijstandverzekering |
Hulpverlening |
Diverse geldelijke verliezen |
|
|
|
C0080 |
C0090 |
C0100 |
C0110 |
C0120 |
C0130 |
|
Technische voorzieningen als geheel berekend |
R0010 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling in verband met de technische voorzieningen als geheel berekend |
R0050 |
|
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen berekend als som van beste schatting en risicomarge |
|
|
|
|
|
|
|
|
Beste schatting |
|
|
|
|
|
|
|
|
Premievoorzieningen |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto |
R0060 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling |
R0140 |
|
|
|
|
|
|
|
Netto beste schatting van premievoorzieningen |
R0150 |
|
|
|
|
|
|
|
Voorzieningen voor te betalen schaden |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto |
R0160 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling |
R0240 |
|
|
|
|
|
|
|
Netto beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden |
R0250 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal beste schatting — bruto |
R0260 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal beste schatting — netto |
R0270 |
|
|
|
|
|
|
|
Risicomarge |
R0280 |
|
|
|
|
|
|
|
Bedrag van de overgangsmaatregel voor technische voorzieningen |
|
|
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen als geheel berekend |
R0290 |
|
|
|
|
|
|
|
Beste schatting |
R0300 |
|
|
|
|
|
|
|
Risicomarge |
R0310 |
|
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen — totaal |
|
|
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen — totaal |
R0320 |
|
|
|
|
|
|
|
Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling — totaal |
R0330 |
|
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen min bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald — Totaal |
R0340 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen |
Totaal schadeverzekeringsverplichtingen |
|||
|
|
|
Niet-proportionele ziekteherverzekering |
Niet-proportionele ongevallenherverzekering |
Niet-proportionele herverzekeringen voor schepen, luchtvaartuigen en andere transportmiddelen |
Niet-proportionele zaakherverzekering |
|
|
|
|
C0140 |
C0150 |
C0160 |
C0170 |
C0180 |
|
Technische voorzieningen als geheel berekend |
R0010 |
|
|
|
|
|
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling in verband met de technische voorzieningen als geheel berekend |
R0050 |
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen berekend als som van beste schatting en risicomarge |
|
|
|
|
|
|
|
Beste schatting |
|
|
|
|
|
|
|
Premievoorzieningen |
|
|
|
|
|
|
|
Bruto |
R0060 |
|
|
|
|
|
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling |
R0140 |
|
|
|
|
|
|
Netto beste schatting van premievoorzieningen |
R0150 |
|
|
|
|
|
|
Voorzieningen voor te betalen schaden |
|
|
|
|
|
|
|
Bruto |
R0160 |
|
|
|
|
|
|
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling |
R0240 |
|
|
|
|
|
|
Netto beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden |
R0250 |
|
|
|
|
|
|
Totaal beste schatting — bruto |
R0260 |
|
|
|
|
|
|
Totaal beste schatting — netto |
R0270 |
|
|
|
|
|
|
Risicomarge |
R0280 |
|
|
|
|
|
|
Bedrag van de overgangsmaatregel voor technische voorzieningen |
|
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen als geheel berekend |
R0290 |
|
|
|
|
|
|
Beste schatting |
R0300 |
|
|
|
|
|
|
Risicomarge |
R0310 |
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen — totaal |
|
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen — totaal |
R0320 |
|
|
|
|
|
|
Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling — totaal |
R0330 |
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen min bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald — Totaal |
R0340 |
|
|
|
|
|
S.17.02.01
Technische voorzieningen schadeverzekeringsbedrijf — Per land
Bruto technische voorzieningen als geheel berekend en bruto beste schatting voor verschillende landen
|
|
|
|
Directe verzekering |
||||||
|
Geografische zone |
|
|
Ziektekostenverzekeringen |
Inkomensbeschermingsverzekeringen |
Verzekeringen tegen arbeidsongevallen |
Aansprakelijkheidsverzekeringen voor motorrijtuigen |
Overige motorrijtuigenverzekeringen |
Verzekeringen voor schepen, luchtvaartuigen en andere transportmiddelen |
Verzekeringen tegen brand en andere schade aan goederen |
|
|
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
|
Land van herkomst |
R0010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
EER-landen buiten de materialiteitsdrempel — niet gerapporteerd per land |
R0020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niet-EER-landen buiten de materialiteitsdrempel — niet gerapporteerd per land |
R0030 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Per land |
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
|
Land 1 |
R0040 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
… |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Directe verzekering |
||||
|
Geografische zone |
|
|
Algemene aansprakelijkheidsverzekeringen |
Krediet- en borgtochtverzekeringen |
Rechtsbijstandverzekering |
Hulpverlening |
Diverse geldelijke verliezen |
|
|
|
C0010 |
C0090 |
C0100 |
C0110 |
C0120 |
C0130 |
|
Land van herkomst |
R0010 |
|
|
|
|
|
|
|
EER-landen buiten de materialiteitsdrempel — niet gerapporteerd per land |
R0020 |
|
|
|
|
|
|
|
Niet-EER-landen buiten de materialiteitsdrempel — niet gerapporteerd per land |
R0030 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Per land |
|
C0010 |
C0090 |
C0100 |
C0110 |
C0120 |
C0130 |
|
Land 1 |
R0040 |
|
|
|
|
|
|
|
… |
|
|
|
|
|
|
|
S.18.01.01
Prognose van toekomstige kasstromen (beste schatting — schadeverzekering)
|
|
|
Beste schatting van premievoorzieningen (Bruto) |
Beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden (Bruto) |
Totaal van de bedragen die op herverzekering kunnen worden verhaald (na correctie) |
||||||
|
|
|
Uitgaande kasstromen |
Inkomende kasstromen |
Uitgaande kasstromen |
Inkomende kasstromen |
|||||
|
|
|
Toekomstige uitkeringen |
Toekomstige kosten en andere uitgaande kasstromen |
Toekomstige premies |
Overige inkomende kasstromen |
Toekomstige uitkeringen |
Toekomstige kosten en andere uitgaande kasstromen |
Toekomstige premies |
Overige inkomende kasstromen |
|
|
|
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
|
Jaar (prognose van niet-gedisconteerde verwachte kasstromen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
R0010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
R0020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
R0030 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
R0040 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
R0050 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
R0060 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
R0070 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
R0080 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
R0090 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
R0100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
R0110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
R0120 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
R0130 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
R0140 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
R0150 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
R0160 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
R0170 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
R0180 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
R0190 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
R0200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
R0210 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
R0220 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
R0230 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
R0240 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
R0250 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
R0260 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
R0270 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
R0280 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
R0290 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
R0300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 & later |
R0310 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S.19.01.01
Schaden uit hoofde van schadeverzekering
|
Verzekeringsbranche |
Z0010 |
|
|
Ongevalsjaar / Verzekeringsjaar |
Z0020 |
|
|
Valuta |
Z0030 |
|
|
Valutaomrekening |
Z0040 |
|
Bruto uitgekeerde schaden (niet-cumulatief)
(absoluut bedrag)
|
Ontwikkeling gedurende het jaar |
||||||||||||||||||||||
|
Jaar |
|
0 |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 & + |
|
|
In lopend jaar |
|
Som van de jaren (cumulatief) |
|
|
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
C0100 |
C0110 |
C0120 |
C0130 |
C0140 |
C0150 |
C0160 |
|
|
C0170 |
|
C0180 |
|
Voorgaand |
R0100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0100 |
|
|
|
|
N-14 |
R0110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0110 |
|
|
|
|
N-13 |
R0120 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0120 |
|
|
|
|
N-12 |
R0130 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0130 |
|
|
|
|
N-11 |
R0140 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0140 |
|
|
|
|
N-10 |
R0150 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0150 |
|
|
|
|
N-9 |
R0160 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0160 |
|
|
|
|
N-8 |
R0170 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0170 |
|
|
|
|
N-7 |
R0180 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0180 |
|
|
|
|
N-6 |
R0190 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0190 |
|
|
|
|
N-5 |
R0200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0200 |
|
|
|
|
N-4 |
R0210 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0210 |
|
|
|
|
N-3 |
R0220 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0220 |
|
|
|
|
N-2 |
R0230 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0230 |
|
|
|
|
N-1 |
R0240 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0240 |
|
|
|
|
N |
R0250 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0250 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal |
R0260 |
|
|
|
Ontvangen op herverzekering verhaalbare bedragen (niet-cumulatief)
(absoluut bedrag)
|
Ontwikkeling gedurende het jaar |
||||||||||||||||||||||
|
Jaar |
|
0 |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 & + |
|
|
In lopend jaar |
|
Som van de jaren (cumulatief) |
|
|
|
C0600 |
C0610 |
C0620 |
C0630 |
C0640 |
C0650 |
C0660 |
C0670 |
C0680 |
C0690 |
C0700 |
C0710 |
C0720 |
C0730 |
C0740 |
C0750 |
|
|
C0760 |
|
C0770 |
|
Voorgaand |
R0300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0300 |
|
|
|
|
N-14 |
R0310 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0310 |
|
|
|
|
N-13 |
R0320 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0320 |
|
|
|
|
N-12 |
R0330 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0330 |
|
|
|
|
N-11 |
R0340 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0340 |
|
|
|
|
N-10 |
R0350 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0350 |
|
|
|
|
N-9 |
R0360 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0360 |
|
|
|
|
N-8 |
R0370 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0370 |
|
|
|
|
N-7 |
R0380 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0380 |
|
|
|
|
N-6 |
R0390 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0390 |
|
|
|
|
N-5 |
R0400 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0400 |
|
|
|
|
N-4 |
R0410 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0410 |
|
|
|
|
N-3 |
R0420 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0420 |
|
|
|
|
N-2 |
R0430 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0430 |
|
|
|
|
N-1 |
R0440 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0440 |
|
|
|
|
N |
R0450 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0450 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal |
R0460 |
|
|
|
Netto uitgekeerde schaden (niet-cumulatief)
(absoluut bedrag)
|
Ontwikkeling gedurende het jaar |
||||||||||||||||||||||
|
Jaar |
|
0 |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 & + |
|
|
In lopend jaar |
|
Som van de jaren (cumulatief) |
|
|
|
C1200 |
C1210 |
C1220 |
C1230 |
C1240 |
C1250 |
C1260 |
C1270 |
C1280 |
C1290 |
C1300 |
C1310 |
C1320 |
C1330 |
C1340 |
C1350 |
|
|
C1360 |
|
C1370 |
|
Voorgaand |
R0500 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0500 |
|
|
|
|
N-14 |
R0510 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0510 |
|
|
|
|
N-13 |
R0520 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0520 |
|
|
|
|
N-12 |
R0530 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0530 |
|
|
|
|
N-11 |
R0540 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0540 |
|
|
|
|
N-10 |
R0550 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0550 |
|
|
|
|
N-9 |
R0560 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0560 |
|
|
|
|
N-8 |
R0570 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0570 |
|
|
|
|
N-7 |
R0580 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0580 |
|
|
|
|
N-6 |
R0590 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0590 |
|
|
|
|
N-5 |
R0600 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0600 |
|
|
|
|
N-4 |
R0610 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0610 |
|
|
|
|
N-3 |
R0620 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0620 |
|
|
|
|
N-2 |
R0630 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0630 |
|
|
|
|
N-1 |
R0640 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0640 |
|
|
|
|
N |
R0650 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0650 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal |
R0660 |
|
|
|
Bruto niet-gedisconteerde beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden
(absoluut bedrag)
|
Ontwikkeling gedurende het jaar |
||||||||||||||||||||
|
Jaar |
|
0 |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 & + |
|
|
Einde jaar (gedisconteerde data) |
|
|
|
C0200 |
C0210 |
C0220 |
C0230 |
C0240 |
C0250 |
C0260 |
C0270 |
C0280 |
C0290 |
C0300 |
C0310 |
C0320 |
C0330 |
C0340 |
C0350 |
|
|
C0360 |
|
Voorgaand |
R0100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0100 |
|
|
N-14 |
R0110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0110 |
|
|
N-13 |
R0120 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0120 |
|
|
N-12 |
R0130 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0130 |
|
|
N-11 |
R0140 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0140 |
|
|
N-10 |
R0150 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0150 |
|
|
N-9 |
R0160 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0160 |
|
|
N-8 |
R0170 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0170 |
|
|
N-7 |
R0180 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0180 |
|
|
N-6 |
R0190 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0190 |
|
|
N-5 |
R0200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0200 |
|
|
N-4 |
R0210 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0210 |
|
|
N-3 |
R0220 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0220 |
|
|
N-2 |
R0230 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0230 |
|
|
N-1 |
R0240 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0240 |
|
|
N |
R0250 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0250 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal |
R0260 |
|
Niet-gedisconteerde beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden — op herverzekering verhaalbaar
(absoluut bedrag)
|
Ontwikkeling gedurende het jaar |
||||||||||||||||||||
|
Jaar |
|
0 |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 & + |
|
|
Einde jaar (gedisconteerde data) |
|
|
|
C0800 |
C0810 |
C0820 |
C0830 |
C0840 |
C0850 |
C0860 |
C0870 |
C0880 |
C0890 |
C0900 |
C0910 |
C0920 |
C0930 |
C0940 |
C0950 |
|
|
C0960 |
|
Voorgaand |
R0300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0300 |
|
|
N-14 |
R0310 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0310 |
|
|
N-13 |
R0320 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0320 |
|
|
N-12 |
R0330 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0330 |
|
|
N-11 |
R0340 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0340 |
|
|
N-10 |
R0350 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0350 |
|
|
N-9 |
R0360 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0360 |
|
|
N-8 |
R0370 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0370 |
|
|
N-7 |
R0380 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0380 |
|
|
N-6 |
R0390 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0390 |
|
|
N-5 |
R0400 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0400 |
|
|
N-4 |
R0410 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0410 |
|
|
N-3 |
R0420 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0420 |
|
|
N-2 |
R0430 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0430 |
|
|
N-1 |
R0440 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0440 |
|
|
N |
R0450 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0450 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal |
R0460 |
|
Netto niet-gedisconteerde beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden
(absoluut bedrag)
|
Ontwikkeling gedurende het jaar |
||||||||||||||||||||
|
Jaar |
|
0 |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 & + |
|
|
Einde jaar (gedisconteerde data) |
|
|
|
C1400 |
C1410 |
C1420 |
C1430 |
C1440 |
C1450 |
C1460 |
C1470 |
C1480 |
C1490 |
C1500 |
C1510 |
C1520 |
C1530 |
C1540 |
C1550 |
|
|
C1560 |
|
Voorgaand |
R0500 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0500 |
|
|
N-14 |
R0510 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0510 |
|
|
N-13 |
R0520 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0520 |
|
|
N-12 |
R0530 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0530 |
|
|
N-11 |
R0540 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0540 |
|
|
N-10 |
R0550 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0550 |
|
|
N-9 |
R0560 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0560 |
|
|
N-8 |
R0570 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0570 |
|
|
N-7 |
R0580 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0580 |
|
|
N-6 |
R0590 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0590 |
|
|
N-5 |
R0600 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0600 |
|
|
N-4 |
R0610 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0610 |
|
|
N-3 |
R0620 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0620 |
|
|
N-2 |
R0630 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0630 |
|
|
N-1 |
R0640 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0640 |
|
|
N |
R0650 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0650 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal |
R0660 |
|
Bruto gerapporteerde maar niet afgewikkelde schaden (RBNS)
(absoluut bedrag)
|
Ontwikkeling gedurende het jaar |
||||||||||||||||||||
|
Jaar |
|
0 |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 & + |
|
|
Einde jaar |
|
|
|
C0400 |
C0410 |
C0420 |
C0430 |
C0440 |
C0450 |
C0460 |
C0470 |
C0480 |
C0490 |
C0500 |
C0510 |
C0520 |
C0530 |
C0540 |
C0550 |
|
|
C0560 |
|
Voorgaand |
R0100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0100 |
|
|
N-14 |
R0110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0110 |
|
|
N-13 |
R0120 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0120 |
|
|
N-12 |
R0130 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0130 |
|
|
N-11 |
R0140 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0140 |
|
|
N-10 |
R0150 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0150 |
|
|
N-9 |
R0160 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0160 |
|
|
N-8 |
R0170 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0170 |
|
|
N-7 |
R0180 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0180 |
|
|
N-6 |
R0190 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0190 |
|
|
N-5 |
R0200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0200 |
|
|
N-4 |
R0210 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0210 |
|
|
N-3 |
R0220 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0220 |
|
|
N-2 |
R0230 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0230 |
|
|
N-1 |
R0240 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0240 |
|
|
N |
R0250 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0250 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal |
R0260 |
|
Herverzekering RBNS-schaden
(absoluut bedrag)
|
Ontwikkeling gedurende het jaar |
||||||||||||||||||||
|
Jaar |
|
0 |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 & + |
|
|
Einde jaar |
|
|
|
C1000 |
C1010 |
C1020 |
C1030 |
C1040 |
C1050 |
C1060 |
C1070 |
C1080 |
C1090 |
C1100 |
C1110 |
C1120 |
C1130 |
C1140 |
C1150 |
|
|
C1160 |
|
Voorgaand |
R0300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0300 |
|
|
N-14 |
R0310 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0310 |
|
|
N-13 |
R0320 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0320 |
|
|
N-12 |
R0330 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0330 |
|
|
N-11 |
R0340 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0340 |
|
|
N-10 |
R0350 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0350 |
|
|
N-9 |
R0360 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0360 |
|
|
N-8 |
R0370 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0370 |
|
|
N-7 |
R0380 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0380 |
|
|
N-6 |
R0390 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0390 |
|
|
N-5 |
R0400 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0400 |
|
|
N-4 |
R0410 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0410 |
|
|
N-3 |
R0420 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0420 |
|
|
N-2 |
R0430 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0430 |
|
|
N-1 |
R0440 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0440 |
|
|
N |
R0450 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0450 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal |
R0460 |
|
Netto RBNS-schaden
(absoluut bedrag)
|
Ontwikkeling gedurende het jaar |
||||||||||||||||||||
|
Jaar |
|
0 |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 & + |
|
|
Einde jaar |
|
|
|
C1600 |
C1610 |
C1620 |
C1630 |
C1640 |
C1650 |
C1660 |
C1670 |
C1680 |
C1690 |
C1700 |
C1710 |
C1720 |
C1730 |
C1740 |
C1750 |
|
|
C1760 |
|
Voorgaand |
R0500 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0500 |
|
|
N-14 |
R0510 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0510 |
|
|
N-13 |
R0520 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0520 |
|
|
N-12 |
R0530 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0530 |
|
|
N-11 |
R0540 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0540 |
|
|
N-10 |
R0550 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0550 |
|
|
N-9 |
R0560 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0560 |
|
|
N-8 |
R0570 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0570 |
|
|
N-7 |
R0580 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0580 |
|
|
N-6 |
R0590 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0590 |
|
|
N-5 |
R0600 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0600 |
|
|
N-4 |
R0610 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0610 |
|
|
N-3 |
R0620 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0620 |
|
|
N-2 |
R0630 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0630 |
|
|
N-1 |
R0640 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0640 |
|
|
N |
R0650 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R0650 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal |
R0660 |
|
Inflatiepercentages (uitsluitend bij gebruik van methoden waarbij gegevens worden gecorrigeerd voor inflatie)
|
|
|
N-14 |
N-13 |
N-12 |
N-11 |
N-10 |
N-9 |
N-8 |
N-7 |
N-6 |
N-5 |
N-4 |
N-3 |
N-2 |
N-1 |
N |
|
|
|
C1800 |
C1810 |
C1820 |
C1830 |
C1840 |
C1850 |
C1860 |
C1870 |
C1880 |
C1890 |
C1900 |
C1910 |
C1920 |
C1930 |
C1940 |
|
Historisch inflatiepercentage — totaal |
R0700 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Historisch inflatiepercentage: externe inflatie |
R0710 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Historisch inflatiepercentage: endogene inflatie |
R0720 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
C2000 |
C2010 |
C2020 |
C2030 |
C2040 |
C2050 |
C2060 |
C2070 |
C2080 |
C2090 |
C2100 |
C2110 |
C2120 |
C2130 |
C2140 |
|
|
|
N+1 |
N+2 |
N+3 |
N+4 |
N+5 |
N+6 |
N+7 |
N+8 |
N+9 |
N+10 |
N+11 |
N+12 |
N+13 |
N+14 |
N+15 |
|
Verwacht inflatiepercentage — totaal |
R0730 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Verwacht inflatiepercentage: externe inflatie |
R0740 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Verwacht inflatiepercentage: endogene inflatie |
R0750 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
C2200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Beschrijving van gehanteerd inflatiepercentage: |
R0760 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S.20.01.01
Ontwikkeling van de verdeling van ontstane schaden
|
Verzekeringsbranche |
Z0010 |
|
|
Ongevalsjaar / verzekeringsjaar |
Z0020 |
|
Bruto RBNS-schaden
|
|
|
RBNS-schaden. Te betalen schaden aan het begin van het jaar |
||||||||
|
|
|
Te betalen schaden aan het einde van het jaar |
Afgesloten schaden aan het einde van het jaar |
|||||||
|
|
|
|
afgewikkeld met betaling |
afgewikkeld zonder betaling |
||||||
|
|
|
Aantal schaden |
Bruto RBNS aan het begin van het jaar |
Bruto betalingen gedurende het lopende jaar |
Bruto RBNS aan het eind van de periode |
Aantal schaden die met betaling zijn afgesloten |
Bruto RBNS aan het begin van het jaar |
Bruto betalingen gedurende het lopende jaar |
Aantal schaden die zonder enige betaling zijn afgesloten |
Bruto RBNS aan het begin van het jaar met betrekking tot schaden die zonder betaling zijn afgewikkeld |
|
Jaar |
|
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
C0100 |
|
Voorgaand |
R0010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
N-14 |
R0020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
N-13 |
R0030 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
N-12 |
R0040 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
N-11 |
R0050 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
N-10 |
R0060 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
N-9 |
R0070 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
N-8 |
R0080 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
N-7 |
R0090 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
N-6 |
R0100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
N-5 |
R0110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
N-4 |
R0120 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
N-3 |
R0130 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
N-2 |
R0140 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
N-1 |
R0150 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal voorgaande jaren |
R0160 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
N |
R0170 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal |
R0180 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruto RBNS-schaden
|
|
|
Gerapporteerde schaden gedurende het jaar |
Heropende schaden gedurende het jaar |
|||||||||
|
|
|
Te betalen schaden aan het einde van het jaar |
Afgesloten schaden aan het einde van het jaar |
Te betalen schaden aan het einde van het jaar |
Afgesloten schaden aan het einde van het jaar |
|||||||
|
|
|
|
afgewikkeld met betaling |
afgewikkeld zonder betaling |
||||||||
|
|
|
Aantal schaden |
Bruto betalingen gedurende het lopende jaar |
Bruto RBNS aan het eind van de periode |
Aantal schaden die met betaling zijn afgesloten |
Bruto betalingen gedurende het lopende jaar |
Aantal schaden die zonder enige betaling zijn afgesloten |
Aantal schaden |
Bruto betalingen gedurende het lopende jaar |
Bruto RBNS aan het eind van de periode |
Aantal schaden die met betaling zijn afgesloten |
Bruto betalingen gedurende het lopende jaar |
|
Jaar |
|
C0110 |
C0120 |
C0130 |
C0140 |
C0150 |
C0160 |
C0170 |
C0180 |
C0190 |
C0200 |
C0210 |
|
Voorgaand |
R0010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
N-14 |
R0020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
N-13 |
R0030 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
N-12 |
R0040 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
N-11 |
R0050 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
N-10 |
R0060 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
N-9 |
R0070 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
N-8 |
R0080 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
N-7 |
R0090 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
N-6 |
R0100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
N-5 |
R0110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
N-4 |
R0120 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
N-3 |
R0130 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
N-2 |
R0140 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
N-1 |
R0150 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal voorgaande jaren |
R0160 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
N |
R0170 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal |
R0180 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S.21.01.01
Risicoprofiel verdeling van verliezen
|
Verzekeringsbranche |
Z0010 |
|
|
Ongevalsjaar / verzekeringsjaar |
Z0020 |
|
|
|
|
Startschaden |
Eindschaden |
Aantal schaden OJ/VJ jaar N |
Totaal schaden OJ/VJ jaar N |
Aantal schaden OJ/VJ jaar N-1 |
Totaal schaden OJ/VJ jaar N-1 |
Aantal schaden OJ/VJ jaar N-2 |
Totaal schaden OJ/VJ jaar N-2 |
Aantal schaden OJ/VJ jaar N-3 |
Totaal schaden OJ/VJ jaar N-3 |
Aantal schaden OJ/VJ jaar N-4 |
Totaal schaden OJ/VJ jaar N-4 |
Aantal schaden OJ/VJ jaar N-5 |
Totaal schaden OJ/VJ jaar N-5 |
|
|
|
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
C0100 |
C0110 |
C0120 |
C0130 |
C0140 |
C0150 |
C0160 |
|
Groep 1 |
R0010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 2 |
R0020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 3 |
R0030 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 4 |
R0040 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 5 |
R0050 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 6 |
R0060 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 7 |
R0070 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 8 |
R0080 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 9 |
R0090 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 10 |
R0100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 11 |
R0110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 12 |
R0120 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 13 |
R0130 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 14 |
R0140 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 15 |
R0150 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 16 |
R0160 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 17 |
R0170 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 18 |
R0180 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 19 |
R0190 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 20 |
R0200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 21 |
R0210 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal |
R0300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startschaden |
Eindschaden |
Aantal schaden OJ/VJ jaar N-6 |
Totaal schaden OJ/VJ jaar N-6 |
Aantal schaden OJ/VJ jaar N-7 |
Totaal schaden OJ/VJ jaar N-7 |
Aantal schaden OJ/VJ jaar N-8 |
Totaal schaden OJ/VJ jaar N-8 |
Aantal schaden OJ/VJ jaar N-9 |
Totaal schaden OJ/VJ jaar N-9 |
Aantal schaden OJ/VJ jaar N-10 |
Totaal schaden OJ/VJ jaar N-10 |
Aantal schaden OJ/VJ jaar N-11 |
Totaal schaden OJ/VJ jaar N-11 |
|
|
|
C0030 |
C0040 |
C0170 |
C0180 |
C0190 |
C0200 |
C0210 |
C0220 |
C0230 |
C0240 |
C0250 |
C0260 |
C0270 |
C0280 |
|
Groep 1 |
R0010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 2 |
R0020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 3 |
R0030 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 4 |
R0040 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 5 |
R0050 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 6 |
R0060 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 7 |
R0070 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 8 |
R0080 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 9 |
R0090 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 10 |
R0100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 11 |
R0110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 12 |
R0120 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 13 |
R0130 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 14 |
R0140 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 15 |
R0150 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 16 |
R0160 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 17 |
R0170 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 18 |
R0180 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 19 |
R0190 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 20 |
R0200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 21 |
R0210 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal |
R0300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startschaden |
Eindschaden |
Aantal schaden OJ/VJ jaar N-12 |
Totaal schaden OJ/VJ jaar N-12 |
Aantal schaden OJ/VJ jaar N-13 |
Totaal schaden OJ/VJ jaar N-13 |
Aantal schaden OJ/VJ jaar N-14 |
Totaal schaden OJ/VJ jaar N-14 |
|
|
|
C0030 |
C0040 |
C0290 |
C0300 |
C0310 |
C0320 |
C0330 |
C0340 |
|
Groep 1 |
R0010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 2 |
R0020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 3 |
R0030 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 4 |
R0040 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 5 |
R0050 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 6 |
R0060 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 7 |
R0070 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 8 |
R0080 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 9 |
R0090 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 10 |
R0100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 11 |
R0110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 12 |
R0120 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 13 |
R0130 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 14 |
R0140 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 15 |
R0150 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 16 |
R0160 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 17 |
R0170 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 18 |
R0180 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 19 |
R0190 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 20 |
R0200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Groep 21 |
R0210 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal |
R0300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
S.21.02.01
Schadeverzekeringstechnische risico's
|
Risico-identificatiecode |
Identificatiecode van de onderneming waarop / persoon op wie het risico betrekking heeft |
Beschrijving van risico |
Verzekeringsbranche |
Beschrijving van gedekte risicocategorie |
Geldigheidstermijn (begindatum) |
Geldigheidstermijn (einddatum) |
Valuta |
Verzekerd bedrag |
Oorspronkelijk eigen risico verzekeringnemer |
Soort model voor het aangaan van verzekeringstechnische verplichtingen |
(wordt vervolgd) |
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
C0100 |
C0110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bedrag model voor het aangaan van verzekeringstechnische verplichtingen |
Op facultatieve basis met alle herverzekeraars herverzekerd bedrag |
Anders dan op facultatieve basis met alle herverzekeraars herverzekerd bedrag |
Netto resterend risico van de verzekeraar |
|
C0120 |
C0130 |
C0140 |
C0150 |
|
|
|
|
|
S.21.03.01
Verdeling van schadeverzekeringstechnische risico's — per verzekerd bedrag
|
Verzekeringsbranche |
Z0010 |
|
|
|
|
Verzekerd startbedrag |
Verzekerd eindbedrag |
Aantal verzekeringstechnische risico's |
Totaal verzekerd bedrag |
Totaal jaarlijkse geboekte premie-inkomsten |
|
|
|
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
|
Groep 1 |
R0010 |
|
|
|
|
|
|
Groep 2 |
R0020 |
|
|
|
|
|
|
Groep 3 |
R0030 |
|
|
|
|
|
|
Groep 4 |
R0040 |
|
|
|
|
|
|
Groep 5 |
R0050 |
|
|
|
|
|
|
Groep 6 |
R0060 |
|
|
|
|
|
|
Groep 7 |
R0070 |
|
|
|
|
|
|
Groep 8 |
R0080 |
|
|
|
|
|
|
Groep 9 |
R0090 |
|
|
|
|
|
|
Groep 10 |
R0100 |
|
|
|
|
|
|
Groep 11 |
R0110 |
|
|
|
|
|
|
Groep 12 |
R0120 |
|
|
|
|
|
|
Groep 13 |
R0130 |
|
|
|
|
|
|
Groep 14 |
R0140 |
|
|
|
|
|
|
Groep 15 |
R0150 |
|
|
|
|
|
|
Groep 16 |
R0160 |
|
|
|
|
|
|
Groep 17 |
R0170 |
|
|
|
|
|
|
Groep 18 |
R0180 |
|
|
|
|
|
|
Groep 19 |
R0190 |
|
|
|
|
|
|
Groep 20 |
R0200 |
|
|
|
|
|
|
Groep 21 |
R0210 |
|
|
|
|
|
|
Totaal |
R0220 |
|
|
|
|
|
S.22.01.01
Effect van langetermijngarantiemaatregelen en overgangsmaatregelen
|
|
|
Bedrag met langetermijngarantiemaatregelen en overgangsmaatregelen |
Effect van langetermijngarantiemaatregelen en overgangsmaatregelen (stapsgewijze benadering) |
||||||||
|
|
|
Zonder overgangsmaatregel voor technische voorzieningen |
Effect van overgangsmaatregel voor technische voorzieningen |
Zonder overgangsmaatregel voor de rentevoet |
Effect van overgangsmaatregel voor de rentevoet |
Zonder volatiliteitsaanpassing en zonder andere overgangsmaatregelen |
Effect van een volatiliteitsaanpassing gelijk aan nul |
Zonder matchingopslag en zonder alle overige maatregelen |
Effect van een matchingopslag gelijk aan nul |
Effect van alle langetermijngarantiemaatregelen en overgangsmaatregelen |
|
|
|
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
C0100 |
|
Technische voorzieningen |
R0010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kernvermogen |
R0020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen |
R0030 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Beperkt eigen vermogen als gevolg van afgezonderde fondsen en matchingportefeuille |
R0040 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste |
R0050 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tier 1 |
R0060 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tier 2 |
R0070 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tier 3 |
R0080 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Solvabiliteitskapitaalvereiste |
R0090 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
In aanmerking komend eigen vermogen voor het minimumkapitaalvereiste |
R0100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Minimumkapitaalvereiste |
R0110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S.22.01.04
Effect van langetermijngarantiemaatregelen en overgangsmaatregelen
|
|
|
Bedrag met langetermijngarantiemaatregelen en overgangsmaatregelen |
Effect van langetermijngarantiemaatregelen en overgangsmaatregelen (stapsgewijze benadering) |
||||||||
|
|
|
Zonder overgangsmaatregel voor technische voorzieningen |
Effect van overgangsmaatregel voor technische voorzieningen |
Zonder overgangsmaatregel voor de rentevoet |
Effect van overgangsmaatregel voor de rentevoet |
Zonder volatiliteitsaanpassing en zonder andere overgangsmaatregelen |
Effect van een volatiliteitsaanpassing gelijk aan nul |
Zonder matchingopslag en zonder alle overige maatregelen |
Effect van een matchingopslag gelijk aan nul |
Effect van alle langetermijngarantiemaatregelen en overgangsmaatregelen |
|
|
|
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
C0100 |
|
Technische voorzieningen |
R0010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kernvermogen |
R0020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen |
R0030 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Beperkt eigen vermogen als gevolg van afgezonderde fondsen en matchingportefeuille |
R0040 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste |
R0050 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tier 1 |
R0060 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tier 2 |
R0070 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tier 3 |
R0080 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Solvabiliteitskapitaalvereiste |
R0090 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SR.22.02.01
Prognose van toekomstige kasstromen (beste schatting — matchingportefeuilles)
|
Matchingportefeuille |
Z0010 |
|
|
|
|
Prognose van toekomstige kasstromen aan einde rapportageperiode |
Mismatch tijdens de rapportageperiode |
|||
|
|
|
Uitgaande kasstromen in verband met langleven-, kortleven- en herzieningsverplichtingen |
Uitgaande kasstromen in verband met kosten |
Kasstroom uit activa waarvan de risico's zijn afgebouwd |
Positieve niet-gedisconteerde mismatch (instroom > uitstroom) |
Negatieve niet-gedisconteerde mismatch (uitstroom > instroom) |
|
|
|
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
|
Jaar (prognose van niet-gedisconteerde verwachte kasstromen) |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
R0010 |
|
|
|
|
|
|
2 |
R0020 |
|
|
|
|
|
|
3 |
R0030 |
|
|
|
|
|
|
4 |
R0040 |
|
|
|
|
|
|
5 |
R0050 |
|
|
|
|
|
|
6 |
R0060 |
|
|
|
|
|
|
7 |
R0070 |
|
|
|
|
|
|
8 |
R0080 |
|
|
|
|
|
|
9 |
R0090 |
|
|
|
|
|
|
10 |
R0100 |
|
|
|
|
|
|
11 |
R0110 |
|
|
|
|
|
|
12 |
R0120 |
|
|
|
|
|
|
13 |
R0130 |
|
|
|
|
|
|
14 |
R0140 |
|
|
|
|
|
|
15 |
R0150 |
|
|
|
|
|
|
16 |
R0160 |
|
|
|
|
|
|
17 |
R0170 |
|
|
|
|
|
|
18 |
R0180 |
|
|
|
|
|
|
19 |
R0190 |
|
|
|
|
|
|
20 |
R0200 |
|
|
|
|
|
|
21 |
R0210 |
|
|
|
|
|
|
22 |
R0220 |
|
|
|
|
|
|
23 |
R0230 |
|
|
|
|
|
|
24 |
R0240 |
|
|
|
|
|
|
25 |
R0250 |
|
|
|
|
|
|
26 |
R0260 |
|
|
|
|
|
|
27 |
R0270 |
|
|
|
|
|
|
28 |
R0280 |
|
|
|
|
|
|
29 |
R0290 |
|
|
|
|
|
|
30 |
R0300 |
|
|
|
|
|
|
31 |
R0310 |
|
|
|
|
|
|
32 |
R0320 |
|
|
|
|
|
|
33 |
R0330 |
|
|
|
|
|
|
34 |
R0340 |
|
|
|
|
|
|
35 |
R0350 |
|
|
|
|
|
|
36 |
R0360 |
|
|
|
|
|
|
37 |
R0370 |
|
|
|
|
|
|
38 |
R0380 |
|
|
|
|
|
|
39 |
R0390 |
|
|
|
|
|
|
40 |
R0400 |
|
|
|
|
|
|
41-45 |
R0410 |
|
|
|
|
|
|
46-50 |
R0420 |
|
|
|
|
|
|
51-60 |
R0430 |
|
|
|
|
|
|
61-70 |
R0440 |
|
|
|
|
|
|
71 & later |
R0450 |
|
|
|
|
|
SR.22.03.01
Informatie over de berekening van de matchingopslag
|
Matchingportefeuille |
Z0010 |
|
|
|
|
C0010 |
|
Algehele berekening van de matchingopslag |
|
|
|
Effectief percentage op jaarbasis voor de CF van de verplichtingen |
R0010 |
|
|
Effectief percentage op jaarbasis voor de beste schatting |
R0020 |
|
|
Kans op wanbetaling gebruikt voor afbouw van risico's in verband met kasstromen uit activa |
R0030 |
|
|
Deel van de fundamentele spread dat niet is weerspiegeld bij het afbouwen van risico in verband met de kasstromen van activa |
R0040 |
|
|
Verhoging van de fundamentele spread voor activa onder beleggingskwaliteit |
R0050 |
|
|
Matchingopslag voor de risicovrije rentevoet |
R0060 |
|
|
Solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
|
|
Mortaliteitsrisicostress ten behoeve van matchingopslag |
R0070 |
|
|
Portefeuille |
|
|
|
Marktwaarde van activa van de portefeuille |
R0080 |
|
|
Marktwaarde van activa gekoppeld aan inflatie |
R0090 |
|
|
Beste schatting gekoppeld aan inflatie |
R0100 |
|
|
Marktwaarde van activa waarbij een derde de kasstromen kan veranderen |
R0110 |
|
|
Rendement op activa — activa in de portefeuille |
R0120 |
|
|
Marktwaarde van afgekochte overeenkomsten |
R0130 |
|
|
Aantal uitgeoefende afkoopopties |
R0140 |
|
|
Toegepaste marktwaarde van activa |
R0150 |
|
|
Aan verzekeringnemers verleende afkooprechten |
R0160 |
|
|
Verplichtingen |
|
|
|
Duur |
R0170 |
|
S.22.04.01
Informatie over de overgangsmaatregel voor de berekening van het rentepercentage
Algehele berekening van de overgangscorrectie
|
Valuta |
Z0010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
C0010 |
|
Rentepercentage onder Solvabiliteit I |
R0010 |
|
|
Effectief jaarlijks percentage |
R0020 |
|
|
Deel van het verschil toegepast op de rapportagedatum |
R0030 |
|
|
Correctie voor risicovrije rentevoet |
R0040 |
|
Rentepercentage onder Solvabiliteit I
|
Valuta |
Z0010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Beste schatting |
Gemiddelde looptijd van verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen |
|
|
|
C0020 |
C0030 |
|
Tot 0,5 procent |
R0100 |
|
|
|
Boven 0,5 % tot en met 1,0 % |
R0110 |
|
|
|
Boven 1,0 % tot en met 1,5 % |
R0120 |
|
|
|
Boven 1,5 % tot en met 2,0 % |
R0130 |
|
|
|
Boven 2,0 % tot en met 2,5 % |
R0140 |
|
|
|
Boven 2,5 % tot en met 3,0 % |
R0150 |
|
|
|
Boven 3,0 % tot en met 4,0 % |
R0160 |
|
|
|
Boven 4,0 % tot en met 5,0 % |
R0170 |
|
|
|
Boven 5,0 % tot en met 6,0 % |
R0180 |
|
|
|
Boven 6,0 % tot en met 7,0 % |
R0190 |
|
|
|
Boven 7,0 % tot en met 8,0 % |
R0200 |
|
|
|
Boven 8,0 % |
R0210 |
|
|
S.22.05.01
Algehele berekening van de overgangsmaatregel voor technische voorzieningen
|
|
|
C0010 |
|
Dag 1 Technische voorzieningen onder Solvabiliteit II |
R0010 |
|
|
Technische voorzieningen met inachtneming van overgangsmaatregel voor technische voorzieningen |
|
|
|
Technische voorzieningen als geheel berekend |
R0020 |
|
|
Beste schatting |
R0030 |
|
|
Risicomarge |
R0040 |
|
|
Technische voorzieningen onder Solvabiliteit I |
R0050 |
|
|
Gecorrigeerd deel van het verschil |
R0060 |
|
|
Beperking toegepast overeenkomstig artikel 308 quinquies, lid 4 |
R0070 |
|
|
Technische voorziening na overgangsmaatregel voor technische voorzieningen |
R0080 |
|
S.22.06.01
Beste schatting met inachtneming van volatiliteitsaanpassing, per land en valuta
|
|
|
Branche |
Z0010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Per valuta |
||
|
|
|
|
|
|
|
C0010 |
… |
|
|
|
|
|
|
R0010 |
|
|
Beste schatting met inachtneming van land en valutavolatiliteitsaanpassing — Totaal en land van herkomst, per valuta
|
|
|
|
Totaal beste schatting met inachtneming van volatiliteitsaanpassing (voor alle valuta's) |
Deel van beste schatting met inachtneming van volatiliteitsaanpassing geboekt in rapportagevaluta |
|
Deel van beste schatting met inachtneming van volatiliteitsaanpassing geboekt in valuta's |
|
|
|
|
|
C0030 |
C0040 |
|
C0050 |
… |
|
Totaal beste schatting met inachtneming van volatiliteitsaanpassing in alle landen |
R0020 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal beste schatting met inachtneming van volatiliteitsaanpassing in land van herkomst |
R0030 |
|
|
|
|
|
|
Beste schatting met inachtneming van land en valutavolatiliteitsaanpassing — Per land en valuta
|
|
|
Landen |
Totaal beste schatting met inachtneming van volatiliteitsaanpassing (voor alle valuta's) |
Deel van beste schatting met inachtneming van volatiliteitsaanpassing geboekt in rapportagevaluta |
|
Deel van beste schatting met inachtneming van volatiliteitsaanpassing geboekt in valuta's |
|
|
|
|
C0020 |
C0030 |
C0040 |
|
C0050 |
… |
|
Land 1 |
R0040 |
|
|
|
|
|
|
|
… |
|
|
|
|
|
|
|
S.23.01.01
Eigen vermogen
|
|
|
Totaal |
Tier 1 — onbeperkt |
Tier 1 — beperkt |
Tier 2 |
Tier 3 |
|
|
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
|
Kernvermogen vóór aftrek voor deelnemingen in andere financiële sectoren, zoals voorzien in artikel 68 van Gedelegeerde Verordening 2015/35 |
|
|
|
|
|
|
|
Gewoon aandelenkapitaal (inclusief eigen aandelen) |
R0010 |
|
|
|
|
|
|
Agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal |
R0030 |
|
|
|
|
|
|
Beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen |
R0040 |
|
|
|
|
|
|
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen |
R0050 |
|
|
|
|
|
|
Surplusfondsen |
R0070 |
|
|
|
|
|
|
Preferente aandelen |
R0090 |
|
|
|
|
|
|
Agio verbonden aan preferente aandelen |
R0110 |
|
|
|
|
|
|
Reconciliatiereserve |
R0130 |
|
|
|
|
|
|
Achtergestelde verplichtingen |
R0140 |
|
|
|
|
|
|
Een bedrag gelijk aan de waarde van netto uitgestelde belastingvorderingen |
R0160 |
|
|
|
|
|
|
Overige door de toezichthoudende autoriteit als kernvermogen goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen die hierboven niet worden vermeld |
R0180 |
|
|
|
|
|
|
Eigen vermogen in de jaarrekening dat niet in de reconciliatiereserve mag worden opgenomen en niet voldoet aan de criteria voor indeling als eigen vermogen onder Solvabiliteit II |
|
|
|
|
|
|
|
Eigen vermogen in de jaarrekening dat niet in de reconciliatiereserve mag worden opgenomen en niet voldoet aan de criteria voor indeling als eigen vermogen onder Solvabiliteit II |
R0220 |
|
|
|
|
|
|
Aftrekkingen |
|
|
|
|
|
|
|
Aftrekkingen voor deelnemingen in financiële en kredietinstellingen |
R0230 |
|
|
|
|
|
|
Totaal kernvermogen na aftrekkingen |
R0290 |
|
|
|
|
|
|
Aanvullend vermogen |
|
|
|
|
|
|
|
Niet-gestort en niet-opgevraagd gewoon aandelenkapitaal, op verzoek opvraagbaar |
R0300 |
|
|
|
|
|
|
Niet-gestort en niet-opgevraagd beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen, op verzoek opvraagbaar |
R0310 |
|
|
|
|
|
|
Niet-gestorte en niet-opgevraagde preferente aandelen, op verzoek opvraagbaar |
R0320 |
|
|
|
|
|
|
Een juridisch bindende verplichting om op verzoek in te schrijven op en te betalen voor achtergestelde verplichtingen |
R0330 |
|
|
|
|
|
|
Kredietbrieven en garanties zoals bedoeld in artikel 96, lid 2, van Richtlijn 2009/138/EG |
R0340 |
|
|
|
|
|
|
Kredietbrieven en garanties anders dan zoals bedoeld in artikel 96, lid 2, van Richtlijn 2009/138/EG |
R0350 |
|
|
|
|
|
|
Suppletiebijdragen van de leden zoals bedoeld in artikel 96, lid 3, eerste alinea, van Richtlijn 2009/138/EG |
R0360 |
|
|
|
|
|
|
Suppletiebijdragen van de leden anders dan zoals bedoeld in artikel 96, lid 3, eerste alinea, van Richtlijn 2009/138/EG |
R0370 |
|
|
|
|
|
|
Overig aanvullend vermogen |
R0390 |
|
|
|
|
|
|
Totaal aanvullend vermogen |
R0400 |
|
|
|
|
|
|
Beschikbaar en in aanmerking komend eigen vermogen |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal beschikbaar eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste |
R0500 |
|
|
|
|
|
|
Totaal beschikbaar eigen vermogen voor het minimumkapitaalvereiste |
R0510 |
|
|
|
|
|
|
Totaal in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste |
R0540 |
|
|
|
|
|
|
Totaal in aanmerking komend eigen vermogen voor het minimumkapitaalvereiste |
R0550 |
|
|
|
|
|
|
Solvabiliteitskapitaalvereiste |
R0580 |
|
|
|
|
|
|
Minimumkapitaalvereiste |
R0600 |
|
|
|
|
|
|
Verhouding tussen in aanmerking komend eigen vermogen en het solvabiliteitskapitaalvereiste |
R0620 |
|
|
|
|
|
|
Verhouding tussen in aanmerking komend eigen vermogen en het minimumkapitaalvereiste |
R0640 |
|
|
|
|
|
|
|
|
C0060 |
|
|
Reconciliatiereserve |
|
|
|
|
Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen |
R0700 |
|
|
|
Eigen aandelen (rechtstreeks of middellijk gehouden) |
R0710 |
|
|
|
Teverwachten dividenden, uitkeringen en kosten |
R0720 |
|
|
|
Overige kernvermogensbestanddelen |
R0730 |
|
|
|
Correctie voor beperkte eigenvermogensbestanddelen ten aanzien van matchingopslagportefeuilles en afgezonderde fondsen |
R0740 |
|
|
|
Reconciliatiereserve |
R0760 |
|
|
|
Verwachte winst |
|
|
|
|
De in toekomstige premies vervatte verwachte winst (EPIFP) — Levensverzekeringsbedrijf |
R0770 |
|
|
|
De in toekomstige premies vervatte verwachte winst (EPIFP) — Schadeverzekeringsbedrijf |
R0780 |
|
|
|
Totaal in toekomstige premies vervatte verwachte winst (EPIFP) |
R0790 |
|
|
S.23.01.04
Eigen vermogen
|
|
|
Totaal |
Tier 1 — onbeperkt |
Tier 1 — beperkt |
Tier 2 |
Tier 3 |
|
|
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
|
Kernvermogen vóór aftrek voor deelnemingen in andere financiële sectoren |
|
|
|
|
|
|
|
Gewoon aandelenkapitaal (inclusief eigen aandelen) |
R0010 |
|
|
|
|
|
|
Niet op groepsniveau beschikbaar opgevraagd maar niet-gestort gewoon aandelenkapitaal |
R0020 |
|
|
|
|
|
|
Agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal |
R0030 |
|
|
|
|
|
|
Beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen |
R0040 |
|
|
|
|
|
|
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen |
R0050 |
|
|
|
|
|
|
Niet op groepsniveau beschikbare achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen |
R0060 |
|
|
|
|
|
|
Surplusfondsen |
R0070 |
|
|
|
|
|
|
Niet op groepsniveau beschikbare surplusfondsen |
R0080 |
|
|
|
|
|
|
Preferente aandelen |
R0090 |
|
|
|
|
|
|
Niet op groepsniveau beschikbare preferente aandelen |
R0100 |
|
|
|
|
|
|
Agio verbonden aan preferente aandelen |
R0110 |
|
|
|
|
|
|
Niet op groepsniveau beschikbaar agio verbonden aan preferente aandelen |
R0120 |
|
|
|
|
|
|
Reconciliatiereserve |
R0130 |
|
|
|
|
|
|
Achtergestelde verplichtingen |
R0140 |
|
|
|
|
|
|
Niet op groepsniveau beschikbare achtergestelde verplichtingen |
R0150 |
|
|
|
|
|
|
Een bedrag gelijk aan de waarde van netto uitgestelde belastingvorderingen |
R0160 |
|
|
|
|
|
|
Het niet op groepsniveau beschikbare bedrag gelijk aan de waarde van netto uitgestelde belastingvorderingen |
R0170 |
|
|
|
|
|
|
Overige door de toezichthoudende autoriteit als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen die hierboven niet worden vermeld |
R0180 |
|
|
|
|
|
|
Niet-beschikbare eigenvermogensbestanddelen die verband houden met andere door de toezichthoudende autoriteit goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen |
R0190 |
|
|
|
|
|
|
Minderheidsbelangen (indien niet gerapporteerd als onderdeel van een specifiek eigenvermogensbestanddeel) |
R0200 |
|
|
|
|
|
|
Niet op groepsniveau beschikbare minderheidsbelangen |
R0210 |
|
|
|
|
|
|
Eigen vermogen in de jaarrekening dat niet in de reconciliatiereserve mag worden opgenomen en niet voldoet aan de criteria voor indeling als eigen vermogen onder Solvabiliteit II |
|
|
|
|
|
|
|
Eigen vermogen in de jaarrekening dat niet in de reconciliatiereserve mag worden opgenomen en niet voldoet aan de criteria voor indeling als eigen vermogen onder Solvabiliteit II |
R0220 |
|
|
|
|
|
|
Aftrekkingen |
|
|
|
|
|
|
|
Aftrekkingen voor deelnemingen in andere financiële ondernemingen, met inbegrip van gereglementeerde en niet-gereglementeerde ondernemingen die financiële activiteiten verrichten |
R0230 |
|
|
|
|
|
|
waarvan afgetrokken overeenkomstig artikel 228 van Richtlijn 2009/138/EG |
R0240 |
|
|
|
|
|
|
Aftrekkingen voor deelnemingen waarvoor van onbeschikbaarheid van informatie sprake is (artikel 229) |
R0250 |
|
|
|
|
|
|
Aftrekkingen voor via aftrek en aggregatie opgenomen deelnemingen wanneer een combinatie van methoden wordt gebruikt |
R0260 |
|
|
|
|
|
|
Totaal niet-beschikbare eigenvermogensbestanddelen |
R0270 |
|
|
|
|
|
|
Totale aftrekkingen |
R0280 |
|
|
|
|
|
|
Totaal kernvermogen na aftrekkingen |
R0290 |
|
|
|
|
|
|
Aanvullend vermogen |
|
|
|
|
|
|
|
Niet-gestort en niet-opgevraagd gewoon aandelenkapitaal, op verzoek opvraagbaar |
R0300 |
|
|
|
|
|
|
Niet-gestort en niet-opgevraagd beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen, op verzoek opvraagbaar |
R0310 |
|
|
|
|
|
|
Niet-gestorte en niet-opgevraagde preferente aandelen, op verzoek opvraagbaar |
R0320 |
|
|
|
|
|
|
Een juridisch bindende verplichting om op verzoek in te schrijven op en te betalen voor achtergestelde verplichtingen |
R0330 |
|
|
|
|
|
|
Kredietbrieven en garanties zoals bedoeld in artikel 96, lid 2, van Richtlijn 2009/138/EG |
R0340 |
|
|
|
|
|
|
Kredietbrieven en garanties anders dan zoals bedoeld in artikel 96, lid 2, van Richtlijn 2009/138/EG |
R0350 |
|
|
|
|
|
|
Suppletiebijdragen van de leden zoals bedoeld in artikel 96, lid 3, eerste alinea, van Richtlijn 2009/138/EG |
R0360 |
|
|
|
|
|
|
Suppletiebijdragen van de leden anders dan zoals bedoeld in artikel 96, lid 3, eerste alinea, van Richtlijn 2009/138/EG |
R0370 |
|
|
|
|
|
|
Niet op groepsniveau beschikbaar aanvullend vermogen |
R0380 |
|
|
|
|
|
|
Overig aanvullend vermogen |
R0390 |
|
|
|
|
|
|
Totaal aanvullend vermogen |
R0400 |
|
|
|
|
|
|
Eigen vermogen van andere financiële sectoren |
|
|
|
|
|
|
|
Kredietinstellingen, beleggingsondernemingen, financiële instellingen en beheerders van alternatieve beleggingsinstellingen |
R0410 |
|
|
|
|
|
|
Instellingen voor bedrijfspensioenvoorziening |
R0420 |
|
|
|
|
|
|
Niet-gereglementeerde entiteiten die financiële activiteiten verrichten |
R0430 |
|
|
|
|
|
|
Totaal eigen vermogen van andere financiële sectoren |
R0440 |
|
|
|
|
|
|
Eigen vermogen met gebruik van aftrek en aggregatie, uitsluitend of in combinatie met methode 1 |
|
|
|
|
|
|
|
Eigen vermogen geaggregeerd met gebruik van aftrek en aggregatie en in combinatie met een methode |
R0450 |
|
|
|
|
|
|
Eigen vermogen geaggregeerd met gebruik van aftrek en aggregatie in combinatie met een methode exclusief intragroeptransacties |
R0460 |
|
|
|
|
|
|
Totaal beschikbaar eigen vermogen voor het geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep (exclusief eigen vermogen van andere financiële sectoren en van de via aftrek en aggregatie opgenomen ondernemingen) |
R0520 |
|
|
|
|
|
|
Totaal beschikbaar eigen vermogen voor het minimale geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep |
R0530 |
|
|
|
|
|
|
Totaal in aanmerking komend eigen vermogen voor het geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep (exclusief eigen vermogen van andere financiële sectoren en van de via aftrek en aggregatie opgenomen ondernemingen) |
R0560 |
|
|
|
|
|
|
Totaal in aanmerking komend eigen vermogen voor het minimale geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep |
R0570 |
|
|
|
|
|
|
Geconsolideerd solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep |
R0590 |
|
|
|
|
|
|
Minimaal geconsolideerd solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep |
R0610 |
|
|
|
|
|
|
Verhouding tussen in aanmerking komend eigen vermogen en het geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep (exclusief andere financiële sectoren en de via aftrek en aggregatie opgenomen ondernemingen) |
R0630 |
|
|
|
|
|
|
Verhouding tussen in aanmerking komend eigen vermogen en het minimale geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep |
R0650 |
|
|
|
|
|
|
Totaal in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep (inclusief eigen vermogen van andere financiële sectoren en van de via aftrek en aggregatie opgenomen ondernemingen) |
R0660 |
|
|
|
|
|
|
Solvabiliteitskapitaalvereiste voor via aftrek en aggregatie opgenomen entiteiten |
R0670 |
|
|
|
|
|
|
Solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep |
R0680 |
|
|
|
|
|
|
Verhouding tussen in aanmerking komend eigen vermogen en het solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep (inclusief andere financiële sectoren en de via aftrek en aggregatie opgenomen ondernemingen) |
R0690 |
|
|
|
|
|
|
|
|
C0060 |
|
|
Reconciliatiereserve |
|
|
|
|
Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen |
R0700 |
|
|
|
Eigen aandelen (rechtstreeks of middellijk gehouden) |
R0710 |
|
|
|
Te verwachten dividenden, uitkeringen en kosten |
R0720 |
|
|
|
Overige kernvermogensbestanddelen |
R0730 |
|
|
|
Correctie voor beperkte eigenvermogensbestanddelen ten aanzien van matchingopslagportefeuilles en afgezonderde fondsen |
R0740 |
|
|
|
Overig niet-beschikbaar eigen vermogen |
R0750 |
|
|
|
Reconciliatiereserve |
R0760 |
|
|
|
Verwachte winst |
|
|
|
|
De in toekomstige premies vervatte verwachte winst (EPIFP) — Levensverzekeringsbedrijf |
R0770 |
|
|
|
De in toekomstige premies vervatte verwachte winst (EPIFP) — Schadeverzekeringsbedrijf |
R0780 |
|
|
|
Totaal in toekomstige premies vervatte verwachte winst (EPIFP) |
R0790 |
|
|
S.23.02.01
Gedetailleerde informatie over eigen vermogen, per tier
|
|
|
Totaal |
Tier 1 |
Tier 2 |
Tier 3 |
||
|
|
|
|
Totaal Tier 1 |
Waarvan tot overgangsmaatregelen gerekend |
Tier 2 |
Waarvan tot overgangsmaatregelen gerekend |
|
|
|
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
|
Gewoon aandelenkapitaal |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gestort |
R0010 |
|
|
|
|
|
|
|
Opgevraagd maar nog niet gestort |
R0020 |
|
|
|
|
|
|
|
Gehouden eigen aandelen |
R0030 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal gewoon aandelenkapitaal |
R0100 |
|
|
|
|
|
|
|
Beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gestort |
R0110 |
|
|
|
|
|
|
|
Opgevraagd maar nog niet gestort |
R0120 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen |
R0200 |
|
|
|
|
|
|
|
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gedateerde achterstelling |
R0210 |
|
|
|
|
|
|
|
Niet-gedateerde achterstelling met calloptie |
R0220 |
|
|
|
|
|
|
|
Niet-gedateerde achterstelling zonder contractuele gelegenheid tot aflossing |
R0230 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen |
R0300 |
|
|
|
|
|
|
|
Preferente aandelen |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gedateerde preferente aandelen |
R0310 |
|
|
|
|
|
|
|
Niet-gedateerde preferente aandelen met calloptie |
R0320 |
|
|
|
|
|
|
|
Niet-gedateerde preferente aandelen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing |
R0330 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal preferente aandelen |
R0400 |
|
|
|
|
|
|
|
Achtergestelde verplichtingen |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gedateerde achtergestelde verplichtingen |
R0410 |
|
|
|
|
|
|
|
Niet-gedateerde achtergestelde verplichtingen met contractuele gelegenheid tot aflossing |
R0420 |
|
|
|
|
|
|
|
Niet-gedateerde achtergestelde verplichtingen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing |
R0430 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal achtergestelde verplichtingen |
R0500 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tier 2 |
Tier 3 |
||
|
|
|
|
|
|
Goedgekeurde initiële bedragen |
Actuele bedragen |
Goedgekeurde initiële bedragen |
Actuele bedragen |
|
Aanvullend vermogen |
|
|
|
|
C0070 |
C0080 |
C0090 |
C0100 |
|
Bestanddelen waarvoor een bedrag is goedgekeurd |
R0510 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bestanddelen waarvoor een methode is goedgekeurd |
R0520 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal |
Toelichting |
|
|
|
C0110 |
C0120 |
|
Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen — toeschrijving van waarderingsverschillen |
|
|
|
|
Verschil in de waardering van activa |
R0600 |
|
|
|
Verschil in de waardering van technische voorzieningen |
R0610 |
|
|
|
Verschil in de waardering van overige verplichtingen |
R0620 |
|
|
|
Totaal reserves en ingehouden winsten uit jaarrekening |
R0630 |
|
|
|
Overige, s.v.p. toelichten waarom u deze regel moet gebruiken. |
R0640 |
|
|
|
Reserves uit jaarrekening gecorrigeerd voor waarderingsverschillen onder Solvabiliteit II |
R0650 |
|
|
|
Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen toe te schrijven aan kernvermogensbestanddelen (met uitzondering van de reconciliatiereserve) |
R0660 |
|
|
|
Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen |
R0700 |
|
|
S.23.02.04
Gedetailleerde informatie over eigen vermogen, per tier
|
|
|
Totaal |
Tier 1 |
Tier 2 |
Tier 3 |
||
|
|
|
|
Totaal Tier 1 |
Waarvan tot overgangsmaatregelen gerekend |
Tier 2 |
Waarvan tot overgangsmaatregelen gerekend |
|
|
|
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
|
Gewoon aandelenkapitaal |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gestort |
R0010 |
|
|
|
|
|
|
|
Opgevraagd maar nog niet gestort |
R0020 |
|
|
|
|
|
|
|
Gehouden eigen aandelen |
R0030 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal gewoon aandelenkapitaal |
R0100 |
|
|
|
|
|
|
|
Beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gestort |
R0110 |
|
|
|
|
|
|
|
Opgevraagd maar nog niet gestort |
R0120 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen |
R0200 |
|
|
|
|
|
|
|
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gedateerde achterstelling |
R0210 |
|
|
|
|
|
|
|
Niet-gedateerde achterstelling met calloptie |
R0220 |
|
|
|
|
|
|
|
Niet-gedateerde achterstelling zonder contractuele gelegenheid tot aflossing |
R0230 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen |
R0300 |
|
|
|
|
|
|
|
Preferente aandelen |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gedateerde preferente aandelen |
R0310 |
|
|
|
|
|
|
|
Niet-gedateerde preferente aandelen met calloptie |
R0320 |
|
|
|
|
|
|
|
Niet-gedateerde preferente aandelen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing |
R0330 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal preferente aandelen |
R0400 |
|
|
|
|
|
|
|
Achtergestelde verplichtingen |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gedateerde achtergestelde verplichtingen |
R0410 |
|
|
|
|
|
|
|
Niet-gedateerde achtergestelde verplichtingen met contractuele gelegenheid tot aflossing |
R0420 |
|
|
|
|
|
|
|
Niet-gedateerde achtergestelde verplichtingen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing |
R0430 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal achtergestelde verplichtingen |
R0500 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tier 2 |
Tier 3 |
||
|
|
|
|
|
|
Goedgekeurde initiële bedragen |
Actuele bedragen |
Goedgekeurde initiële bedragen |
Actuele bedragen |
|
Aanvullend vermogen |
|
|
|
|
C0070 |
C0080 |
C0090 |
C0100 |
|
Bestanddelen waarvoor een bedrag is goedgekeurd |
R0510 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bestanddelen waarvoor een methode is goedgekeurd |
R0520 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal |
Toelichting |
|
|
|
C0110 |
C0120 |
|
Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen — toeschrijving van waarderingsverschillen |
|
|
|
|
Verschil in de waardering van activa |
R0600 |
|
|
|
Verschil in de waardering van technische voorzieningen |
R0610 |
|
|
|
Verschil in de waardering van overige verplichtingen |
R0620 |
|
|
|
Totaal reserves en ingehouden winsten uit jaarrekening |
R0630 |
|
|
|
Overige, s.v.p. toelichten waarom u deze regel moet gebruiken. |
R0640 |
|
|
|
Reserves uit jaarrekening gecorrigeerd voor waarderingsverschillen onder Solvabiliteit II |
R0650 |
|
|
|
Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen toe te schrijven aan kernvermogensbestanddelen (met uitzondering van de reconciliatiereserve) |
R0660 |
|
|
|
Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen |
R0700 |
|
|
S.23.03.01
Jaarlijkse ontwikkelingen in het eigen vermogen
|
|
|
Overgedragen saldo |
Toename |
Afname |
|
|
Over te dragen saldo |
|
|
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
|
|
C0060 |
|
Gewoon aandelenkapitaal — ontwikkelingen gedurende de rapportageperiode |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gestort |
R0010 |
|
|
|
|
|
|
|
Opgevraagd maar nog niet gestort |
R0020 |
|
|
|
|
|
|
|
Gehouden eigen aandelen |
R0030 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal gewoon aandelenkapitaal |
R0100 |
|
|
|
|
|
|
|
Agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal — ontwikkelingen gedurende de rapportageperiode |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tier 1 |
R0110 |
|
|
|
|
|
|
|
Tier 2 |
R0120 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal |
R0200 |
|
|
|
|
|
|
|
Beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen — ontwikkelingen gedurende de rapportageperiode |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gestort |
R0210 |
|
|
|
|
|
|
|
Opgevraagd maar nog niet gestort |
R0220 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen |
R0300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Overgedragen saldo |
Uitgegeven |
Afgelost |
Ontwikkelingen in de waardering |
Regelgevende actie |
Over te dragen saldo |
|
|
|
C0010 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
C0100 |
C0060 |
|
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — ontwikkelingen gedurende de rapportageperiode |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tier 1 |
R0310 |
|
|
|
|
|
|
|
Tier 2 |
R0320 |
|
|
|
|
|
|
|
Tier 3 |
R0330 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen |
R0400 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Overgedragen saldo |
|
|
|
|
Over te dragen saldo |
|
|
|
C0010 |
|
|
|
|
C0060 |
|
Surplusfondsen |
R0500 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Overgedragen saldo |
Toename |
Afname |
|
|
Over te dragen saldo |
|
|
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
|
|
|
|
Preferente aandelen — ontwikkelingen gedurende de rapportageperiode |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tier 1 |
R0510 |
|
|
|
|
|
|
|
Tier 2 |
R0520 |
|
|
|
|
|
|
|
Tier 3 |
R0530 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal preferente aandelen |
R0600 |
|
|
|
|
|
|
|
Agio verbonden aan preferente aandelen |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tier 1 |
R0610 |
|
|
|
|
|
|
|
Tier 2 |
R0620 |
|
|
|
|
|
|
|
Tier 3 |
R0630 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal |
R0700 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Overgedragen saldo |
Uitgegeven |
Afgelost |
Ontwikkelingen in de waardering |
Regelgevende actie |
Over te dragen saldo |
|
|
|
C0010 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
C0100 |
C0060 |
|
Achtergestelde verplichtingen — ontwikkelingen gedurende de rapportageperiode |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tier 1 |
R0710 |
|
|
|
|
|
|
|
Tier 2 |
R0720 |
|
|
|
|
|
|
|
Tier 3 |
R0730 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal achtergestelde verplichtingen |
R0800 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Overgedragen saldo |
|
|
|
|
Over te dragen saldo |
|
|
|
C0010 |
|
|
|
|
C0060 |
|
Een bedrag gelijk aan de waarde van netto uitgestelde belastingvorderingen |
R0900 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Overgedragen saldo |
Uitgegeven |
Afgelost |
Ontwikkelingen in de waardering |
|
Over te dragen saldo |
|
|
|
C0010 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
|
C0060 |
|
Overige door de toezichthoudende autoriteit als kernvermogen goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen die hierboven niet worden vermeld — ontwikkelingen gedurende de rapportageperiode |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tier 1 als onbeperkt te behandelen |
R1000 |
|
|
|
|
|
|
|
Tier 1 als beperkt te behandelen |
R1010 |
|
|
|
|
|
|
|
Tier 2 |
R1020 |
|
|
|
|
|
|
|
Tier 3 |
R1030 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal overige door de toezichthoudende autoriteit als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen die hierboven niet worden vermeld |
R1100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Overgedragen saldo |
Nieuw beschikbaar gesteld bedrag |
Vermindering van beschikbaar bedrag |
Opgevraagd voor kernvermogensbestanddelen |
|
Over te dragen saldo |
|
|
|
C0010 |
C0110 |
C0120 |
C0130 |
|
C0060 |
|
Aanvullend vermogen — ontwikkelingen gedurende de rapportageperiode |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tier 2 |
R1110 |
|
|
|
|
|
|
|
Tier 3 |
R1120 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal aanvullend vermogen |
R1200 |
|
|
|
|
|
|
S.23.03.04
Jaarlijkse ontwikkelingen in het eigen vermogen
|
|
|
Overgedragen saldo |
Toename |
Afname |
|
|
Over te dragen saldo |
|
|
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
|
|
C0060 |
|
Gewoon aandelenkapitaal — ontwikkelingen gedurende de rapportageperiode |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gestort |
R0010 |
|
|
|
|
|
|
|
Opgevraagd maar nog niet gestort |
R0020 |
|
|
|
|
|
|
|
Gehouden eigen aandelen |
R0030 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal gewoon aandelenkapitaal |
R0100 |
|
|
|
|
|
|
|
Agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal — ontwikkelingen gedurende de rapportageperiode |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tier 1 |
R0110 |
|
|
|
|
|
|
|
Tier 2 |
R0120 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal |
R0200 |
|
|
|
|
|
|
|
Beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen — ontwikkelingen gedurende de rapportageperiode |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gestort |
R0210 |
|
|
|
|
|
|
|
Opgevraagd maar nog niet gestort |
R0220 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen |
R0300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Overgedragen saldo |
Uitgegeven |
Afgelost |
Ontwikkelingen in de waardering |
Regelgevende actie |
Over te dragen saldo |
|
|
|
C0010 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
C0100 |
C0060 |
|
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — ontwikkelingen gedurende de rapportageperiode |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tier 1 |
R0310 |
|
|
|
|
|
|
|
Tier 2 |
R0320 |
|
|
|
|
|
|
|
Tier 3 |
R0330 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen |
R0400 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Overgedragen saldo |
|
|
|
|
Over te dragen saldo |
|
|
|
C0010 |
|
|
|
|
C0060 |
|
Surplusfondsen |
R0500 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Overgedragen saldo |
Toename |
Afname |
|
|
Over te dragen saldo |
|
|
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
|
|
|
|
Preferente aandelen — ontwikkelingen gedurende de rapportageperiode |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tier 1 |
R0510 |
|
|
|
|
|
|
|
Tier 2 |
R0520 |
|
|
|
|
|
|
|
Tier 3 |
R0530 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal preferente aandelen |
R0600 |
|
|
|
|
|
|
|
Agio verbonden aan preferente aandelen |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tier 1 |
R0610 |
|
|
|
|
|
|
|
Tier 2 |
R0620 |
|
|
|
|
|
|
|
Tier 3 |
R0630 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal |
R0700 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Overgedragen saldo |
Uitgegeven |
Afgelost |
Ontwikkelingen in de waardering |
Regelgevende actie |
Over te dragen saldo |
|
|
|
C0010 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
C0100 |
C0060 |
|
Achtergestelde verplichtingen — ontwikkelingen gedurende de rapportageperiode |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tier 1 |
R0710 |
|
|
|
|
|
|
|
Tier 2 |
R0720 |
|
|
|
|
|
|
|
Tier 3 |
R0730 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal achtergestelde verplichtingen |
R0800 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Overgedragen saldo |
|
|
|
|
Over te dragen saldo |
|
|
|
C0010 |
|
|
|
|
C0060 |
|
Een bedrag gelijk aan de waarde van netto uitgestelde belastingvorderingen |
R0900 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Overgedragen saldo |
Uitgegeven |
Afgelost |
Ontwikkelingen in de waardering |
|
Over te dragen saldo |
|
|
|
C0010 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
|
C0060 |
|
Overige door de toezichthoudende autoriteit als kernvermogen goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen die hierboven niet worden vermeld — ontwikkelingen gedurende de rapportageperiode |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tier 1 als onbeperkt te behandelen |
R1000 |
|
|
|
|
|
|
|
Tier 1 als beperkt te behandelen |
R1010 |
|
|
|
|
|
|
|
Tier 2 |
R1020 |
|
|
|
|
|
|
|
Tier 3 |
R1030 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal overige door de toezichthoudende autoriteit als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen die hierboven niet worden vermeld |
R1100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Overgedragen saldo |
Nieuw beschikbaar gesteld bedrag |
Vermindering van beschikbaar bedrag |
Opgevraagd voor kernvermogensbestanddelen |
|
Over te dragen saldo |
|
|
|
C0010 |
C0110 |
C0120 |
C0130 |
|
C0060 |
|
Aanvullend vermogen — ontwikkelingen gedurende de rapportageperiode |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tier 2 |
R1110 |
|
|
|
|
|
|
|
Tier 3 |
R1120 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal aanvullend vermogen |
R1200 |
|
|
|
|
|
|
S.23.04.01
Lijst van eigenvermogensbestanddelen
|
Beschrijving van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen |
Bedrag |
Tier |
Valutacode |
Meegerekend onder overgangsmaatregelen? |
Tegenpartij (indien specifiek) |
Uitgiftedatum |
(wordt vervolgd) |
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vervaldatum |
Eerst mogelijke terugbetalingsdatum |
Details navolgende terugbetalingsdata |
Details aflossingsprikkels |
Opzegtermijn |
Terugkoop gedurende het jaar |
|
C0100 |
C0110 |
C0120 |
C0130 |
C0140 |
C0160 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Beschrijving van preferente aandelen |
Bedrag |
Meegerekend onder overgangsmaatregelen? |
Tegenpartij (indien specifiek) |
Uitgiftedatum |
Eerst mogelijke terugbetalingsdatum |
Details navolgende terugbetalingsdata |
Details aflossingsprikkels |
|
C0190 |
C0200 |
C0210 |
C0220 |
C0230 |
C0240 |
C0250 |
C0260 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Beschrijving van achtergestelde verplichtingen |
Bedrag |
Tier |
Valutacode |
Kredietverstrekker (indien specifiek) |
Tot overgangsmaatregelen gerekend? |
Uitgiftedatum |
(wordt vervolgd) |
|
C0270 |
C0280 |
C0290 |
C0300 |
C0320 |
C0330 |
C0350 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vervaldatum |
Eerst mogelijke terugbetalingsdatum |
Navolgende terugbetalingsdata |
Details aflossingsprikkels |
Opzegtermijn |
|
C0360 |
C0370 |
C0380 |
C0390 |
C0400 |
|
|
|
|
|
|
|
Overige door de toezichthoudende autoriteit als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen die hierboven niet worden vermeld |
Bedrag |
Valutacode |
Tier 1 |
Tier 2 |
Tier 3 |
Datum van de toestemming |
|
C0450 |
C0460 |
C0470 |
C0480 |
C0490 |
C0500 |
C0510 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Eigen vermogen in de jaarrekening dat niet in de reconciliatiereserve mag worden opgenomen en niet voldoet aan de criteria voor indeling als eigen vermogen onder Solvabiliteit II
|
Beschrijving van bestanddeel |
Totaal |
|
C0570 |
C0580 |
|
|
|
|
Beschrijving van aanvullend vermogen |
Bedrag |
Tegenpartij |
Uitgiftedatum |
Datum van de toestemming |
|
C0590 |
C0600 |
C0610 |
C0620 |
C0630 |
|
|
|
|
|
|
Aanpassing voor afgezonderde fondsen en matchingopslagportefeuilles
|
Aantal afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles |
|
Theoretisch solvabiliteitskapitaalvereiste |
Theoretisch solvabiliteitskapitaalvereiste (negatieve resultaten op nul) |
Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen |
Toekomstige overdrachten die aan aandeelhouders kunnen worden toegeschreven |
Correctie voor beperkte eigenvermogensbestanddelen ten aanzien van matchingopslagportefeuilles en afgezonderde fondsen |
|
C0660 |
|
C0670 |
C0680 |
C0690 |
C0700 |
C0710 |
|
Correctie voor beperkte eigenvermogensbestanddelen ten aanzien van matchingopslagportefeuilles en afgezonderde fondsen |
R0010 |
|
|
|
|
|
|
|
R0020 |
|
|
|
|
|
S.23.04.04
Lijst van eigenvermogensbestanddelen
|
Beschrijving van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen |
Bedrag |
Tier |
Valutacode |
Uitgevende entiteit |
Kredietverstrekker (indien specifiek) |
Meegerekend onder overgangsmaatregelen? |
(wordt vervolgd) |
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tegenpartij (indien specifiek) |
Uitgiftedatum |
Vervaldatum |
Eerst mogelijke terugbetalingsdatum |
Details navolgende terugbetalingsdata |
Details aflossingsprikkels |
Opzegtermijn |
(wordt vervolgd) |
|
C0080 |
C0090 |
C0100 |
C0110 |
C0120 |
C0130 |
C0140 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naam van toezichthoudende autoriteit die toestemming heeft verleend |
Terugkoop gedurende het jaar |
% van de uitgifte in handen van groepsentiteiten |
Bijdrage aan achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen van de groep |
|
C0150 |
C0160 |
C0170 |
C0180 |
|
|
|
|
|
|
Beschrijving van preferente aandelen |
Bedrag |
Meegerekend onder overgangsmaatregelen? |
Tegenpartij (indien specifiek) |
Uitgiftedatum |
Eerst mogelijke terugbetalingsdatum |
Details navolgende terugbetalingsdata |
Details aflossingsprikkels |
|
C0190 |
C0200 |
C0210 |
C0220 |
C0230 |
C0240 |
C0250 |
C0260 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Beschrijving van achtergestelde verplichtingen |
Bedrag |
Tier |
Valutacode |
Uitgevende entiteit |
Kredietverstrekker (indien specifiek) |
Tot overgangsmaatregelen gerekend? |
(wordt vervolgd) |
|
C0270 |
C0280 |
C0290 |
C0300 |
C0310 |
C0320 |
C0330 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tegenpartij (indien specifiek) |
Uitgiftedatum |
Vervaldatum |
Eerst mogelijke terugbetalingsdatum |
Navolgende terugbetalingsdata |
Details aflossingsprikkels |
Opzegtermijn |
(wordt vervolgd) |
|
C0340 |
C0350 |
C0360 |
C0370 |
C0380 |
C0390 |
C0400 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naam van toezichthoudende autoriteit die toestemming heeft verleend |
Terugkoop gedurende het jaar |
% van de uitgifte in handen van groepsentiteiten |
Bijdrage aan achtergestelde verplichtingen van de groep |
|
C0410 |
C0420 |
C0430 |
C0440 |
|
|
|
|
|
|
Overige door de toezichthoudende autoriteit als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen die hierboven niet worden vermeld |
Bedrag |
Valutacode |
Tier 1 |
Tier 2 |
Tier 3 |
Datum van de toestemming |
(wordt vervolgd) |
|
C0450 |
C0460 |
C0470 |
C0480 |
C0490 |
C0500 |
C0510 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naam van toezichthoudende autoriteit die toestemming heeft verleend |
Naam van de betrokken entiteit |
Terugkoop gedurende het jaar |
% van de uitgifte in handen van groepsentiteiten |
Bijdrage aan andere kernvermogensbestanddelen van de groep |
|
C0520 |
C0530 |
C0540 |
C0550 |
C0560 |
|
|
|
|
|
|
Eigen vermogen in de jaarrekening dat niet in de reconciliatiereserve mag worden opgenomen en niet voldoet aan de criteria voor indeling als eigen vermogen onder Solvabiliteit II
|
Beschrijving van bestanddeel |
Totaal |
|
C0570 |
C0580 |
|
|
|
|
Beschrijving van aanvullend vermogen |
Bedrag |
Tegenpartij |
Uitgiftedatum |
Datum van de toestemming |
Naam van toezichthoudende autoriteit die toestemming heeft verleend |
Naam van de betrokken entiteit |
(wordt vervolgd) |
|
C0590 |
C0600 |
C0610 |
C0620 |
C0630 |
C0640 |
C0650 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aanpassing voor afgezonderde fondsen en matchingopslagportefeuilles
|
Aantal afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles |
|
Theoretisch solvabiliteitskapitaalvereiste |
Theoretisch solvabiliteitskapitaalvereiste (negatieve resultaten op nul) |
Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen |
Toekomstige overdrachten die aan aandeelhouders kunnen worden toegeschreven |
Correctie voor beperkte eigenvermogensbestanddelen ten aanzien van matchingopslagportefeuilles en afgezonderde fondsen |
|
C0660 |
|
C0670 |
C0680 |
C0690 |
C0700 |
C0710 |
|
Correctie voor beperkte eigenvermogensbestanddelen ten aanzien van matchingopslagportefeuilles en afgezonderde fondsen |
R0010 |
|
|
|
|
|
|
|
R0020 |
|
|
|
|
|
Berekening van niet op groepsniveau beschikbaar eigen vermogen (een dergelijke berekening dient per entiteit plaats te vinden)
Niet op groepsniveau beschikbaar eigen vermogen — groter dan de bijdrage van het individuele solvabiliteitskapitaalvereiste aan het solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep
|
In de berekening voor de groep opgenomen verbonden (her)verzekeringsondernemingen, verzekeringsholding, gemengde financiële holding, verwante entiteiten en SPV |
Land |
Bijdrage van het individuele solvabiliteitskapitaalvereiste aan het solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep |
Niet-beschikbare minderheidsbelangen |
Niet-beschikbare eigenvermogensbestanddelen die verband houden met andere door de toezichthoudende autoriteit goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen |
Niet-beschikbare surplusfondsen |
Niet-beschikbaar opgevraagd maar niet-gestort kapitaal |
(wordt vervolgd) |
|
C0720 |
C0730 |
C0740 |
C0750 |
C0760 |
C0770 |
C0780 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niet-beschikbaar aanvullend vermogen |
Niet-beschikbare achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen |
Niet-beschikbare preferente aandelen |
Niet-beschikbare achtergestelde verplichtingen |
Het niet op groepsniveau beschikbare bedrag gelijk aan de waarde van netto uitgestelde belastingvorderingen |
Niet op groepsniveau beschikbaar agio verbonden aan preferente aandelen |
Totaal niet-beschikbaar eigen vermogen op overschot |
|
C0790 |
C0800 |
C0810 |
C0820 |
C0830 |
C0840 |
C0850 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
In de berekening voor de groep opgenomen verbonden (her)verzekeringsondernemingen, verzekeringsholding, gemengde financiële holding, verwante entiteiten en SPV's |
Land |
Bijdrage van het individuele solvabiliteitskapitaalvereiste aan het solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep |
Niet-beschikbare minderheidsbelangen |
Niet-beschikbaar eigen vermogen dat verband houdt met andere door de toezichthoudende autoriteit goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen |
Niet-beschikbare surplusfondsen |
Niet-beschikbaar opgevraagd maar niet-gestort kapitaal |
Niet-beschikbaar aanvullend vermogen |
|
|
|
|
C0860 |
C0870 |
C0880 |
C0890 |
C0900 |
|
Totaal |
|
|
|
|
|
|
|
|
In de berekening voor de groep opgenomen verbonden (her)verzekeringsondernemingen, verzekeringsholding, gemengde financiële holding, verwante entiteiten en SPV |
Niet-beschikbare achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen |
Niet-beschikbare preferente aandelen |
Niet-beschikbare achtergestelde verplichtingen |
Het niet op groepsniveau beschikbare bedrag gelijk aan de waarde van netto uitgestelde belastingvorderingen |
Niet op groepsniveau beschikbaar agio verbonden aan preferente aandelen |
Totaal niet-beschikbaar eigen vermogen op overschot |
|
|
C0910 |
C0920 |
C0930 |
C0940 |
C0950 |
C0960 |
|
Totaal |
|
|
|
|
|
|
S.24.01.01
Aangehouden deelnemingen
Deelnemingen in verbonden ondernemingen zijnde financiële en kredietinstellingen (geheel of gedeeltelijk) in mindering gebracht conform artikel 68 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35
Tabel 1 — Deelnemingen in verbonden ondernemingen zijnde financiële en kredietinstellingen die afzonderlijk meer dan 10 % uitmaken van de in artikel 69, onder a), i), ii), iv) en vi), genoemde bestanddelen, met uitzondering van geconsolideerde deelnemingen van strategische aard ten behoeve van aftrekkingen conform artikel 68, lid 1, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35
|
Naam van de verbonden onderneming |
Identificatiecode van de activa |
Soort identificatiecode van de activa |
Totaal |
Tier 1-kernkapitaal |
Aanvullend-tier 1-kapitaal |
Tier 2 |
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tabel 2 — Deelnemingen in verbonden ondernemingen zijnde financiële en kredietinstellingen die tezamen meer dan 10 % uitmaken van de in artikel 69, onder a), i), ii), iv) en vi), genoemde bestanddelen, met uitzondering van geconsolideerde deelnemingen van strategische aard ten behoeve van aftrekkingen conform artikel 68, lid 2, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35
|
Naam van de verbonden onderneming |
Identificatiecode van de activa |
Soort identificatiecode van de activa |
Totaal |
Tier 1-kernkapitaal |
Aanvullend-tier 1-kapitaal |
Tier 2 |
|
C0080 |
C0090 |
C0100 |
C0110 |
C0120 |
C0130 |
C0140 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal |
Tier 1-kernkapitaal |
Aanvullend-tier 1-kapitaal |
Tier 2 |
|
|
|
|
C0150 |
C0160 |
C0170 |
C0180 |
|
Totaal deelnemingen in verbonden ondernemingen zijnde financiële en kredietinstellingen (waarvan de waarde op het eigen vermogen in mindering gebracht kan worden) |
|
|
|
|
|
|
Aftrekkingen van eigen vermogen
|
|
|
Totaal |
Tier 1 — onbeperkt |
Tier 1 — beperkt |
Tier 2 |
|
|
|
C0190 |
C0200 |
C0210 |
C0220 |
|
R0010 |
Aftrek uit hoofde van artikel 68, lid 1 |
|
|
|
|
|
R0020 |
Aftrek uit hoofde van artikel 68, lid 2 |
|
|
|
|
|
R0030 |
Totaal |
|
|
|
|
Behandeling solvabiliteitskapitaalvereiste
Deelnemingen in verbonden ondernemingen zijnde financiële en kredietinstellingen die niet (geheel) in mindering worden gebracht conform artikel 68 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35
Tabel 3 — Deelnemingen in verbonden ondernemingen zijnde financiële en kredietinstellingen die als strategisch worden beschouwd zoals gedefinieerd in artikel 171 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 en bij de berekening van de solvabiliteit van de groep worden meegeteld op basis van methode 1 (geen aftrek van het eigen vermogen overeenkomstig artikel 68, lid 3).
|
Naam van de verbonden onderneming |
Identificatiecode van de activa |
Soort identificatiecode van de activa |
Totaal |
Aandelen van type 1 |
Aandelen van type 2 |
Achtergestelde verplichtingen |
|
C0230 |
C0240 |
C0250 |
C0260 |
C0270 |
C0280 |
C0290 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tabel 4 — Deelnemingen in verbonden ondernemingen zijnde financiële en kredietinstellingen die als strategisch worden beschouwd (zoals gedefinieerd in artikel 171 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35) en bij de berekening van de solvabiliteit van de groep niet worden meegeteld op basis van methode 1 en die niet worden afgetrokken overeenkomstig artikel 68, leden 1 en 2 (dient het resterende deel te omvatten na de gedeeltelijke aftrek overeenkomstig artikel 68, lid 2, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35)
|
Naam van de verbonden onderneming |
Identificatiecode van de activa |
Soort identificatiecode van de activa |
Totaal |
Aandelen van type 1 |
Aandelen van type 2 |
Achtergestelde verplichtingen |
|
C0300 |
C0310 |
C0320 |
C0330 |
C0340 |
C0350 |
C0360 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tabel 5 — Deelnemingen in verbonden ondernemingen zijnde financiële en kredietinstellingen die niet van strategische aard zijn en die niet worden afgetrokken overeenkomstig artikel 68, leden 1 en 2, van Gedelegeerde Verordening 2015/35
(dient het resterende deel te omvatten na de gedeeltelijke aftrek overeenkomstig artikel 68, lid 2, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35)
|
Naam van de verbonden onderneming |
Identificatiecode van de activa |
Soort identificatiecode van de activa |
Totaal |
Aandelen van type 1 |
Aandelen van type 2 |
Achtergestelde verplichtingen |
|
C0370 |
C0380 |
C0390 |
C0400 |
C0410 |
C0420 |
C0430 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Deelnemingen in verbonden ondernemingen niet zijnde financiële en kredietinstellingen
Tabel 6 — Overige deelnemingen van strategische aard anders dan in financiële en kredietinstellingen
|
Naam van de verbonden onderneming |
Identificatiecode van de activa |
Soort identificatiecode van de activa |
Totaal |
Aandelen van type 1 |
Aandelen van type 2 |
Achtergestelde verplichtingen |
|
C0440 |
C0450 |
C0460 |
C0470 |
C0480 |
C0490 |
C0500 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tabel 7 — Overige deelnemingen van niet-strategische aard anders dan in financiële en kredietinstellingen
|
Naam van de verbonden onderneming |
Identificatiecode van de activa |
Soort identificatiecode van de activa |
Totaal |
Aandelen van type 1 |
Aandelen van type 2 |
Achtergestelde verplichtingen |
|
C0510 |
C0520 |
C0530 |
C0540 |
C0550 |
C0560 |
C0570 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal voor berekening van solvabiliteitskapitaalvereiste
|
|
|
Totaal |
Aandelen van type 1 |
Aandelen van type 2 |
Achtergestelde verplichtingen |
|
|
|
C0580 |
C0590 |
C0600 |
C0610 |
|
R0040 |
Totaal deelnemingen in verbonden ondernemingen zijnde financiële en kredietinstellingen |
|
|
|
|
|
R0050 |
waarvan van strategische aard (methode 1 of minder dan 10 % niet methode 1) |
|
|
|
|
|
R0060 |
waarvan van niet-strategische aard (minder dan 10 %) |
|
|
|
|
|
R0070 |
Totaal deelnemingen in verbonden ondernemingen niet zijnde financiële en kredietinstellingen |
|
|
|
|
|
R0080 |
waarvan van strategische aard |
|
|
|
|
|
R0090 |
waarvan van niet-strategische aard |
|
|
|
|
Totaal alle deelnemingen
|
|
|
Totaal |
|
|
|
C0620 |
|
|
Totaal van alle deelnemingen |
|
S.25.01.01
Standaardformule voor het solvabiliteitskapitaalvereiste voor ondernemingen
|
Artikel 112 |
Z0010 |
A001 |
|
|
|
Netto solvabiliteitskapitaalvereiste |
Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste |
Toerekening uit hoofde van correcties voor afgezonderde fondsen en matchingopslagportefeuilles |
|
|
|
C0030 |
C0040 |
C0050 |
|
Marktrisico |
R0010 |
|
|
|
|
Tegenpartijkredietrisico |
R0020 |
|
|
|
|
Levensverzekeringstechnisch risico |
R0030 |
|
|
|
|
Ziekteverzekeringstechnisch risico |
R0040 |
|
|
|
|
Schadeverzekeringstechnisch risico |
R0050 |
|
|
|
|
Diversificatie |
R0060 |
|
|
|
|
Risico immateriële activa |
R0070 |
|
|
|
|
Kernsolvabiliteitskapitaalvereiste |
R0100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
C0100 |
|
|
|
Correctie voor RFF/MAP nSCR-aggregatie |
R0120 |
|
|
|
|
Operationeel risico |
R0130 |
|
|
|
|
Verliescompensatievermogen van technische voorzieningen |
R0140 |
|
|
|
|
Verliescompensatievermogen van uitgestelde belastingen |
R0150 |
|
|
|
|
Kapitaalvereiste voor werkzaamheden verricht in overeenstemming met artikel 4 van Richtlijn 2003/41/EG |
R0160 |
|
|
|
|
Solvabiliteitskapitaalvereiste exclusief kapitaalopslagfactoren |
R0200 |
|
|
|
|
Reeds vastgestelde kapitaalopslagfactoren |
R0210 |
|
|
|
|
Solvabiliteitskapitaalvereiste |
R0220 |
|
|
|
|
Overige informatie over solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
|
|
|
|
Kapitaalvereiste voor ondermodule aandelenrisico op basis van looptijd |
R0400 |
|
|
|
|
Totaalbedrag van theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten voor resterend deel |
R0410 |
|
|
|
|
Totaalbedrag van theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten voor afgezonderde fondsen |
R0420 |
|
|
|
|
Totaalbedrag van theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten voor matchingopslagportefeuilles |
R0430 |
|
|
|
|
Diversificatie-effecten als gevolg van RFF nSCR-aggregatie ten behoeve van artikel 304 |
R0440 |
|
|
|
|
Methode gebruikt voor berekening van de correctie voor RFF/MAP nSCR-aggregatie |
R0450 |
|
|
|
|
Netto toekomstige discretionaire uitkeringen |
R0460 |
|
|
|
S.25.01.04
Standaardformule voor het solvabiliteitskapitaalvereiste voor groepen
|
Artikel 112 |
Z0010 |
|
|
|
|
Netto solvabiliteitskapitaalvereiste |
Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste |
Toerekening van correcties uit hoofde van afgezonderde fondsen en matchingopslagportefeuilles |
|
|
|
C0030 |
C0040 |
C0050 |
|
Marktrisico |
R0010 |
|
|
|
|
Tegenpartijkredietrisico |
R0020 |
|
|
|
|
Levensverzekeringstechnisch risico |
R0030 |
|
|
|
|
Ziekteverzekeringstechnisch risico |
R0040 |
|
|
|
|
Schadeverzekeringstechnisch risico |
R0050 |
|
|
|
|
Diversificatie |
R0060 |
|
|
|
|
Risico immateriële activa |
R0070 |
|
|
|
|
Kernsolvabiliteitskapitaalvereiste |
R0100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
C0100 |
|
|
|
Correctie voor RFF/MAP nSCR-aggregatie |
R0120 |
|
|
|
|
Operationeel risico |
R0130 |
|
|
|
|
Verliescompensatievermogen van technische voorzieningen |
R0140 |
|
|
|
|
Verliescompensatievermogen van uitgestelde belastingen |
R0150 |
|
|
|
|
Kapitaalvereiste voor werkzaamheden verricht in overeenstemming met artikel 4 van Richtlijn 2003/41/EG |
R0160 |
|
|
|
|
Solvabiliteitskapitaalvereiste exclusief kapitaalopslagfactoren |
R0200 |
|
|
|
|
Reeds vastgestelde kapitaalopslagfactoren |
R0210 |
|
|
|
|
Solvabiliteitskapitaalvereiste voor ondernemingen volgens de geconsolideerde methode |
R0220 |
|
|
|
|
Overige informatie over solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
|
|
|
|
Kapitaalvereiste voor ondermodule aandelenrisico op basis van looptijd |
R0400 |
|
|
|
|
Totaalbedrag van theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten voor resterend deel |
R0410 |
|
|
|
|
Totaalbedrag van theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten voor afgezonderde fondsen |
R0420 |
|
|
|
|
Totaalbedrag van theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten voor matchingopslagportefeuilles |
R0430 |
|
|
|
|
Diversificatie-effecten als gevolg van RFF nSCR-aggregatie ten behoeve van artikel 304 |
R0440 |
|
|
|
|
Methode gebruikt voor berekening van de correctie voor RFF/MAP nSCR-aggregatie |
R0450 |
|
|
|
|
Netto toekomstige discretionaire uitkeringen |
R0460 |
|
|
|
|
Minimaal geconsolideerd solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep |
R0470 |
|
|
|
|
Informatie over andere entiteiten |
|
|
|
|
|
Kapitaalvereiste voor andere financiële sectoren (kapitaalvereisten voor niet-verzekeringsondernemingen) |
R0500 |
|
|
|
|
Kapitaalvereiste voor andere financiële sectoren (kapitaalvereisten voor niet-verzekeringsondernemingen) — Kredietinstellingen, beleggingsondernemingen en financiële instellingen, beheerders van alternatieve beleggingsinstellingen, icbe-beheermaatschappijen |
R0510 |
|
|
|
|
Kapitaalvereiste voor andere financiële sectoren (kapitaalvereisten voor niet-verzekeringsondernemingen) — Instellingen voor bedrijfspensioenvoorziening |
R0520 |
|
|
|
|
kapitaalvereiste voor andere financiële sectoren (kapitaalvereisten voor niet-verzekeringsondernemingen) — Kapitaalvereiste voor niet-gereglementeerde ondernemingen die financiële activiteiten uitoefenen |
R0530 |
|
|
|
|
Kapitaalvereiste voor deelnemingen waarover geen zeggenschap wordt uitgeoefend |
R0540 |
|
|
|
|
Kapitaalvereiste voor resterende ondernemingen |
R0550 |
|
|
|
|
Algeheel solvabiliteitskapitaalsvereiste |
|
|
|
|
|
Solvabiliteitskapitaalvereiste voor via aftrek en aggregatie opgenomen ondernemingen |
R0560 |
|
|
|
|
Solvabiliteitskapitaalvereiste |
R0570 |
|
|
|
SR.25.01.01
Standaardformule voor het solvabiliteitskapitaalvereiste voor ondernemingen
|
Artikel 112 |
Z0010 |
|
|
Afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille of resterend deel |
Z0020 |
|
|
Fonds-/portefeuillenummer |
Z0030 |
|
|
|
|
Netto solvabiliteitskapitaalvereiste |
Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
|
|
C0030 |
C0040 |
|
Marktrisico |
R0010 |
|
|
|
Tegenpartijkredietrisico |
R0020 |
|
|
|
Levensverzekeringstechnisch risico |
R0030 |
|
|
|
Ziekteverzekeringstechnisch risico |
R0040 |
|
|
|
Schadeverzekeringstechnisch risico |
R0050 |
|
|
|
Diversificatie |
R0060 |
|
|
|
Risico immateriële activa |
R0070 |
|
|
|
Kernsolvabiliteitskapitaalvereiste |
R0100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
C0100 |
|
|
Operationeel risico |
R0130 |
|
|
|
Verliescompensatievermogen van technische voorzieningen |
R0140 |
|
|
|
Verliescompensatievermogen van uitgestelde belastingen |
R0150 |
|
|
|
Solvabiliteitskapitaalvereiste |
R0200 |
|
|
|
Netto toekomstige discretionaire uitkeringen |
R0460 |
|
|
S.25.02.01
Solvabiliteitskapitaalvereiste — voor ondernemingen die gebruikmaken van de standaardformule en van het gedeeltelijk intern model
|
Uniek nummer van bestanddeel |
Beschrijving van de bestanddelen |
Berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste |
Toerekening uit hoofde van correcties voor afgezonderde fondsen en matchingopslagportefeuilles |
Inachtneming van toekomstige beheeractiviteiten ten aanzien van technische voorzieningen en/of uitgestelde belastingen |
Bedrag volgens model |
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
C0100 |
|
|
|
|
Totaal niet-gediversifieerde bestanddelen |
R0110 |
|
|
|
|
|
Diversificatie |
R0060 |
|
|
|
|
|
Correctie voor RFF/MAP nSCR-aggregatie |
R0120 |
|
|
|
|
|
Kapitaalvereiste voor werkzaamheden verricht in overeenstemming met artikel 4 van Richtlijn 2003/41/EG |
R0160 |
|
|
|
|
|
Solvabiliteitskapitaalvereiste exclusief kapitaalopslagfactoren |
R0200 |
|
|
|
|
|
Reeds vastgestelde kapitaalopslagfactoren |
R0210 |
|
|
|
|
|
Solvabiliteitskapitaalvereiste |
R0220 |
|
|
|
|
|
Overige informatie over solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
|
|
|
|
|
Bedrag/schatting van algehele verliescompensatievermogen van technische voorzieningen |
R0300 |
|
|
|
|
|
Bedrag/schatting van algehele verliescompensatievermogen van uitgestelde belastingen |
R0310 |
|
|
|
|
|
Kapitaalvereiste voor ondermodule aandelenrisico op basis van looptijd |
R0400 |
|
|
|
|
|
Totaalbedrag van theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten voor resterend deel |
R0410 |
|
|
|
|
|
Totaalbedrag van theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten voor afgezonderde fondsen |
R0420 |
|
|
|
|
|
Totaalbedrag van theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten voor matchingopslagportefeuilles |
R0430 |
|
|
|
|
|
Diversificatie-effecten als gevolg van RFF nSCR-aggregatie ten behoeve van artikel 304 |
R0440 |
|
|
|
|
|
Methode gebruikt voor berekening van de correctie voor RFF/MAP nSCR-aggregatie |
R0450 |
|
|
|
|
|
Netto toekomstige discretionaire uitkeringen |
R0460 |
|
|
|
|
S.25.02.04
Solvabiliteitskapitaalvereiste — voor groepen die gebruikmaken van de standaardformule en van het gedeeltelijk intern model
|
Uniek nummer van bestanddeel |
Beschrijving van de bestanddelen |
Berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste |
Toerekening uit hoofde van correcties voor afgezonderde fondsen en matchingopslagportefeuilles |
Inachtneming van toekomstige beheeractiviteiten ten aanzien van technische voorzieningen en/of uitgestelde belastingen |
Bedrag volgens model |
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
C0100 |
|
|
|
|
Totaal niet-gediversifieerde bestanddelen |
R0110 |
|
|
|
|
|
Diversificatie |
R0060 |
|
|
|
|
|
Correctie voor RFF/MAP nSCR-aggregatie |
R0120 |
|
|
|
|
|
Kapitaalvereiste voor werkzaamheden verricht in overeenstemming met artikel 4 van Richtlijn 2003/41/EG |
R0160 |
|
|
|
|
|
Solvabiliteitskapitaalvereiste exclusief kapitaalopslagfactoren |
R0200 |
|
|
|
|
|
Reeds vastgestelde kapitaalopslagfactoren |
R0210 |
|
|
|
|
|
Solvabiliteitskapitaalvereiste voor ondernemingen volgens de geconsolideerde methode |
R0220 |
|
|
|
|
|
Overige informatie over solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
|
|
|
|
|
Bedrag/schatting van algehele verliescompensatievermogen van technische voorzieningen |
R0300 |
|
|
|
|
|
Bedrag/schatting van algehele verliescompensatievermogen van uitgestelde belastingen |
R0310 |
|
|
|
|
|
Kapitaalvereiste voor ondermodule aandelenrisico op basis van looptijd |
R0400 |
|
|
|
|
|
Totaalbedrag van theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten voor resterend deel |
R0410 |
|
|
|
|
|
Totaalbedrag van theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten voor afgezonderde fondsen |
R0420 |
|
|
|
|
|
Totaalbedrag van theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten voor matchingopslagportefeuilles |
R0430 |
|
|
|
|
|
Diversificatie-effecten als gevolg van RFF nSCR-aggregatie ten behoeve van artikel 304 |
R0440 |
|
|
|
|
|
Methode gebruikt voor berekening van de correctie voor RFF/MAP nSCR-aggregatie |
R0450 |
|
|
|
|
|
Netto toekomstige discretionaire uitkeringen |
R0460 |
|
|
|
|
|
Minimaal geconsolideerd solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep |
R0470 |
|
|
|
|
|
Informatie over andere entiteiten |
|
|
|
|
|
|
Kapitaalvereiste voor andere financiële sectoren (kapitaalvereisten voor niet-verzekeringsondernemingen) |
R0500 |
|
|
|
|
|
Kapitaalvereiste voor andere financiële sectoren (kapitaalvereisten voor niet-verzekeringsondernemingen) — Kredietinstellingen, beleggingsondernemingen en financiële instellingen, beheerders van alternatieve beleggingsinstellingen, icbe-beheermaatschappijen |
R0510 |
|
|
|
|
|
Kapitaalvereiste voor andere financiële sectoren (kapitaalvereisten voor niet-verzekeringsondernemingen) — Instellingen voor bedrijfspensioenvoorziening |
R0520 |
|
|
|
|
|
kapitaalvereiste voor andere financiële sectoren (kapitaalvereisten voor niet-verzekeringsondernemingen) — Kapitaalvereiste voor niet-gereglementeerde ondernemingen die financiële activiteiten uitoefenen |
R0530 |
|
|
|
|
|
Kapitaalvereiste voor deelnemingen waarover geen zeggenschap wordt uitgeoefend |
R0540 |
|
|
|
|
|
Kapitaalvereiste voor resterende ondernemingen |
R0550 |
|
|
|
|
|
Algeheel solvabiliteitskapitaalsvereiste |
|
|
|
|
|
|
Solvabiliteitskapitaalvereiste voor via aftrek en aggregatie opgenomen ondernemingen |
R0560 |
|
|
|
|
|
Solvabiliteitskapitaalvereiste |
R0570 |
|
|
|
|
SR.25.02.01
Solvabiliteitskapitaalvereiste — voor ondernemingen die gebruikmaken van de standaardformule en van het gedeeltelijk intern model
|
Afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille of resterend deel |
Z0020 |
|
|
Fonds-/portefeuillenummer |
Z0030 |
|
|
Uniek nummer van bestanddeel |
Beschrijving van de bestanddelen |
Berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste |
Inachtneming van toekomstige beheeractiviteiten ten aanzien van technische voorzieningen en/of uitgestelde belastingen |
Bedrag volgens model |
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0060 |
C0070 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
C0100 |
|
|
|
Totaal niet-gediversifieerde bestanddelen |
R0110 |
|
|
|
|
Diversificatie |
R0060 |
|
|
|
|
Solvabiliteitskapitaalvereiste exclusief kapitaalopslagfactoren |
R0200 |
|
|
|
|
Reeds vastgestelde kapitaalopslagfactoren |
R0210 |
|
|
|
|
Solvabiliteitskapitaalvereiste |
R0220 |
|
|
|
|
Overige informatie over solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
|
|
|
|
Bedrag/schatting van algehele verliescompensatievermogen van technische voorzieningen |
R0300 |
|
|
|
|
Bedrag/schatting van algehele verliescompensatievermogen van uitgestelde belastingen |
R0310 |
|
|
|
|
Netto toekomstige discretionaire uitkeringen |
R0460 |
|
|
|
S.25.03.01
Solvabiliteitskapitaalvereiste — voor ondernemingen met geheel interne modellen
|
Uniek nummer van bestanddeel |
Beschrijving van de bestanddelen |
Berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste |
Inachtneming van toekomstige beheeractiviteiten ten aanzien van technische voorzieningen en/of uitgestelde belastingen |
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0060 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
C0100 |
|
|
Totaal niet-gediversifieerde bestanddelen |
R0110 |
|
|
|
Diversificatie |
R0060 |
|
|
|
Kapitaalvereiste voor ondernemingen met werkzaamheden in overeenstemming met artikel 4 van Richtlijn 2003/41/EG (overgangsmaatregel) |
R0160 |
|
|
|
Solvabiliteitskapitaalvereiste exclusief kapitaalopslagfactor |
R0200 |
|
|
|
Reeds vastgestelde kapitaalopslagfactoren |
R0210 |
|
|
|
Solvabiliteitskapitaalvereiste |
R0220 |
|
|
|
Overige informatie over solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
|
|
|
Bedrag/schatting van algehele verliescompensatievermogen van technische voorzieningen |
R0300 |
|
|
|
Bedrag/schatting van algehele verliescompensatievermogen van uitgestelde belastingen |
R0310 |
|
|
|
Totaalbedrag van theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten voor resterend deel |
R0410 |
|
|
|
Totaalbedrag van theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten voor afgezonderde fondsen |
R0420 |
|
|
|
Totaalbedrag van theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten voor matchingopslagportefeuilles |
R0430 |
|
|
|
Diversificatie-effecten als gevolg van RFF nSCR-aggregatie ten behoeve van artikel 304 |
R0440 |
|
|
|
Netto toekomstige discretionaire uitkeringen |
R0460 |
|
|
S.25.03.04
Solvabiliteitskapitaalvereiste — voor groepen met geheel interne modellen
|
Uniek nummer van bestanddeel |
Beschrijving van de bestanddelen |
Berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste |
Inachtneming van toekomstige beheeractiviteiten ten aanzien van technische voorzieningen en/of uitgestelde belastingen |
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0060 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
C0100 |
|
|
Totaal niet-gediversifieerde bestanddelen |
R0110 |
|
|
|
Diversificatie |
R0060 |
|
|
|
Kapitaalvereiste voor ondernemingen met werkzaamheden in overeenstemming met artikel 4 van Richtlijn 2003/41/EG |
R0160 |
|
|
|
Solvabiliteitskapitaalvereiste exclusief kapitaalopslagfactor |
R0200 |
|
|
|
Reeds vastgestelde kapitaalopslagfactoren |
R0210 |
|
|
|
Solvabiliteitskapitaalvereiste |
R0220 |
|
|
|
Overige informatie over solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
|
|
|
Bedrag/schatting van algehele verliescompensatievermogen van technische voorzieningen |
R0300 |
|
|
|
Bedrag/schatting van algehele verliescompensatievermogen van uitgestelde belastingen |
R0310 |
|
|
|
Totaalbedrag van theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten voor resterend deel |
R0410 |
|
|
|
Totaalbedrag van theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten voor afgezonderde fondsen |
R0420 |
|
|
|
Totaalbedrag van theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten voor matchingopslagportefeuilles |
R0430 |
|
|
|
Diversificatie-effecten als gevolg van RFF nSCR-aggregatie ten behoeve van artikel 304 |
R0440 |
|
|
|
Netto toekomstige discretionaire uitkeringen |
R0460 |
|
|
|
Minimaal geconsolideerd solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep |
R0470 |
|
|
|
Informatie over andere entiteiten |
|
|
|
|
Kapitaalvereiste voor andere financiële sectoren (kapitaalvereisten voor niet-verzekeringsondernemingen) |
R0500 |
|
|
|
Kapitaalvereiste voor andere financiële sectoren (kapitaalvereisten voor niet-verzekeringsondernemingen) — Kredietinstellingen, beleggingsondernemingen en financiële instellingen, beheerders van alternatieve beleggingsinstellingen, icbe-beheermaatschappijen |
R0510 |
|
|
|
Kapitaalvereiste voor andere financiële sectoren (kapitaalvereisten voor niet-verzekeringsondernemingen) — Instellingen voor bedrijfspensioenvoorziening |
R0520 |
|
|
|
kapitaalvereiste voor andere financiële sectoren (kapitaalvereisten voor niet-verzekeringsondernemingen) — Kapitaalvereiste voor niet-gereglementeerde ondernemingen die financiële activiteiten uitoefenen |
R0530 |
|
|
|
Kapitaalvereiste voor deelnemingen waarover geen zeggenschap wordt uitgeoefend |
R0540 |
|
|
|
Kapitaalvereiste voor resterende ondernemingen |
R0550 |
|
|
SR.25.03.01
Solvabiliteitskapitaalvereiste — voor ondernemingen met geheel interne modellen
|
Afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille of resterend deel |
Z0020 |
|
|
Fonds-/portefeuillenummer |
Z0030 |
|
|
Uniek nummer van bestanddeel |
Beschrijving van de bestanddelen |
Berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste |
Inachtneming van toekomstige beheeractiviteiten ten aanzien van technische voorzieningen en/of uitgestelde belastingen |
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0060 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
C0100 |
|
|
Totaal niet-gediversifieerde bestanddelen |
R0110 |
|
|
|
Diversificatie |
R0060 |
|
|
|
Solvabiliteitskapitaalvereiste exclusief kapitaalopslagfactor |
R0200 |
|
|
|
Reeds vastgestelde kapitaalopslagfactoren |
R0210 |
|
|
|
Solvabiliteitskapitaalvereiste |
R0220 |
|
|
|
Overige informatie over solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
|
|
|
Bedrag/schatting van algehele verliescompensatievermogen van technische voorzieningen |
R0300 |
|
|
|
Bedrag/schatting van algehele verliescompensatievermogen van uitgestelde belastingen |
R0310 |
|
|
|
Netto toekomstige discretionaire uitkeringen |
R0460 |
|
|
S.26.01.01
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Marktrisico
|
Artikel 112 |
Z0010 |
|
|
|
|
|
|
Gebruikte vereenvoudigingen |
|
C0010 |
|
Vereenvoudigingen — spreadrisico — obligaties en leningen |
R0010 |
|
|
Vereenvoudigingen voor captive ondernemingen — renterisico |
R0020 |
|
|
Vereenvoudigingen voor captive ondernemingen — spreadrisico op obligaties en leningen |
R0030 |
|
|
Vereenvoudigingen voor captive ondernemingen — marktconcentratierisico |
R0040 |
|
|
|
|
Initiële absolute waarden vóór de schok |
Absolute waarden na de schok |
|||||
|
|
|
Activa |
Verplichtingen |
Activa |
Verplichtingen (na verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) |
Netto solvabiliteitskapitaalvereiste |
Verplichtingen (vóór verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) |
Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
Marktrisico — Basisinformatie |
|
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
|
Renterisico |
R0100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
neerwaartse schok rentepercentage |
R0110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
opwaartse schok rentepercentage |
R0120 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Aandelenrisico |
R0200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
aandelen van type 1 |
R0210 |
|
|
|
|
|
|
|
|
aandeel van type 1 |
R0220 |
|
|
|
|
|
|
|
|
deelnemingen van strategische aard (aandelen van type 1) |
R0230 |
|
|
|
|
|
|
|
|
op basis van looptijd (aandelen van type 1) |
R0240 |
|
|
|
|
|
|
|
|
aandelen van type 2 |
R0250 |
|
|
|
|
|
|
|
|
aandeel van type 2 |
R0260 |
|
|
|
|
|
|
|
|
deelnemingen van strategische aard (aandelen van type 2) |
R0270 |
|
|
|
|
|
|
|
|
op basis van looptijd (aandelen van type 2) |
R0280 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Vastgoedrisico |
R0300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Spreadrisico |
R0400 |
|
|
|
|
|
|
|
|
obligaties en leningen |
R0410 |
|
|
|
|
|
|
|
|
kredietderivaten |
R0420 |
|
|
|
|
|
|
|
|
neerwaartse schok kredietderivaten |
R0430 |
|
|
|
|
|
|
|
|
opwaartse schok kredietderivaten |
R0440 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Securitisatieposities |
R0450 |
|
|
|
|
|
|
|
|
securitisaties van type 1 |
R0460 |
|
|
|
|
|
|
|
|
securitisaties van type 2 |
R0470 |
|
|
|
|
|
|
|
|
hersecuritisaties |
R0480 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Marktrisicoconcentraties |
R0500 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Valutarisico |
R0600 |
|
|
|
|
|
|
|
|
stijging in waarde van de buitenlandse valuta |
R0610 |
|
|
|
|
|
|
|
|
daling in waarde van de buitenlandse valuta |
R0620 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Diversificatie binnen module marktrisico |
R0700 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal marktrisico |
R0800 |
|
|
|
|
|
|
|
S.26.01.04
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Marktrisico
|
Artikel 112 |
Z0010 |
|
|
|
|
|
|
Gebruikte vereenvoudigingen |
|
C0010 |
|
Vereenvoudigingen — spreadrisico — obligaties en leningen |
R0010 |
|
|
Vereenvoudigingen voor captive ondernemingen — renterisico |
R0020 |
|
|
Vereenvoudigingen voor captive ondernemingen — spreadrisico op obligaties en leningen |
R0030 |
|
|
Vereenvoudigingen voor captive ondernemingen — marktconcentratierisico |
R0040 |
|
|
|
|
Initiële absolute waarden vóór de schok |
Absolute waarden na de schok |
|||||
|
|
|
Activa |
Verplichtingen |
Activa |
Verplichtingen (na verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) |
Netto solvabiliteitskapitaalvereiste |
Verplichtingen (vóór verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) |
Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
Marktrisico — Basisinformatie |
|
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
|
Renterisico |
R0100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
neerwaartse schok rentepercentage |
R0110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
opwaartse schok rentepercentage |
R0120 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Aandelenrisico |
R0200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
aandelen van type 1 |
R0210 |
|
|
|
|
|
|
|
|
aandeel van type 1 |
R0220 |
|
|
|
|
|
|
|
|
deelnemingen van strategische aard (aandelen van type 1) |
R0230 |
|
|
|
|
|
|
|
|
op basis van looptijd (aandelen van type 1) |
R0240 |
|
|
|
|
|
|
|
|
aandelen van type 2 |
R0250 |
|
|
|
|
|
|
|
|
aandeel van type 2 |
R0260 |
|
|
|
|
|
|
|
|
deelnemingen van strategische aard (aandelen van type 2) |
R0270 |
|
|
|
|
|
|
|
|
op basis van looptijd (aandelen van type 2) |
R0280 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Vastgoedrisico |
R0300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Spreadrisico |
R0400 |
|
|
|
|
|
|
|
|
obligaties en leningen |
R0410 |
|
|
|
|
|
|
|
|
kredietderivaten |
R0420 |
|
|
|
|
|
|
|
|
neerwaartse schok kredietderivaten |
R0430 |
|
|
|
|
|
|
|
|
opwaartse schok kredietderivaten |
R0440 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Securitisatieposities |
R0450 |
|
|
|
|
|
|
|
|
securitisaties van type 1 |
R0460 |
|
|
|
|
|
|
|
|
securitisaties van type 2 |
R0470 |
|
|
|
|
|
|
|
|
hersecuritisaties |
R0480 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Marktrisicoconcentraties |
R0500 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Valutarisico |
R0600 |
|
|
|
|
|
|
|
|
stijging in waarde van de buitenlandse valuta |
R0610 |
|
|
|
|
|
|
|
|
daling in waarde van de buitenlandse valuta |
R0620 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Diversificatie binnen module marktrisico |
R0700 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal marktrisico |
R0800 |
|
|
|
|
|
|
|
SR.26.01.01
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Marktrisico
|
Artikel 112 |
Z0010 |
|
|
Afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille of resterend deel |
Z0020 |
|
|
Fonds-/portefeuillenummer |
Z0030 |
|
|
|
|
|
|
Gebruikte vereenvoudigingen |
|
C0010 |
|
Vereenvoudigingen — spreadrisico — obligaties en leningen |
R0010 |
|
|
Vereenvoudigingen voor captive ondernemingen — renterisico |
R0020 |
|
|
Vereenvoudigingen voor captive ondernemingen — spreadrisico op obligaties en leningen |
R0030 |
|
|
Vereenvoudigingen voor captive ondernemingen — marktconcentratierisico |
R0040 |
|
|
|
|
Initiële absolute waarden vóór de schok |
Absolute waarden na de schok |
|||||
|
|
|
Activa |
Verplichtingen |
Activa |
Verplichtingen (na verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) |
Netto solvabiliteitskapitaalvereiste |
Verplichtingen (vóór verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) |
Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
Marktrisico — Basisinformatie |
|
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
|
Renterisico |
R0100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
neerwaartse schok rentepercentage |
R0110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
opwaartse schok rentepercentage |
R0120 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Aandelenrisico |
R0200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
aandelen van type 1 |
R0210 |
|
|
|
|
|
|
|
|
aandeel van type 1 |
R0220 |
|
|
|
|
|
|
|
|
deelnemingen van strategische aard (aandelen van type 1) |
R0230 |
|
|
|
|
|
|
|
|
op basis van looptijd (aandelen van type 1) |
R0240 |
|
|
|
|
|
|
|
|
aandelen van type 2 |
R0250 |
|
|
|
|
|
|
|
|
aandeel van type 2 |
R0260 |
|
|
|
|
|
|
|
|
deelnemingen van strategische aard (aandelen van type 2) |
R0270 |
|
|
|
|
|
|
|
|
op basis van looptijd (aandelen van type 2) |
R0280 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Vastgoedrisico |
R0300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Spreadrisico |
R0400 |
|
|
|
|
|
|
|
|
obligaties en leningen |
R0410 |
|
|
|
|
|
|
|
|
kredietderivaten |
R0420 |
|
|
|
|
|
|
|
|
neerwaartse schok kredietderivaten |
R0430 |
|
|
|
|
|
|
|
|
opwaartse schok kredietderivaten |
R0440 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Securitisatieposities |
R0450 |
|
|
|
|
|
|
|
|
securitisaties van type 1 |
R0460 |
|
|
|
|
|
|
|
|
securitisaties van type 2 |
R0470 |
|
|
|
|
|
|
|
|
hersecuritisaties |
R0480 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Marktrisicoconcentraties |
R0500 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Valutarisico |
R0600 |
|
|
|
|
|
|
|
|
stijging in waarde van de buitenlandse valuta |
R0610 |
|
|
|
|
|
|
|
|
daling in waarde van de buitenlandse valuta |
R0620 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Diversificatie binnen module marktrisico |
R0700 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal marktrisico |
R0800 |
|
|
|
|
|
|
|
S.26.02.01
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Tegenpartijkredietrisico
|
Artikel 112 |
Z0010 |
|
|
|
|
|
|
Gebruikte vereenvoudigingen |
|
C0010 |
|
Vereenvoudigingen |
R0010 |
|
|
|
|
Naam van singlenameblootstelling |
Code van singlenameblootstelling |
Soort code van singlenameblootstelling |
Verlies bij wanbetaling |
Kans op wanbetaling |
Netto solvabiliteitskapitaalvereiste |
Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
Tegenpartijkredietrisico — Basisinformatie |
|
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
|
Blootstellingen van type 1 |
R0100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Singlenameblootstelling 1 |
R0110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Singlenameblootstelling 2 |
R0120 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Singlenameblootstelling 3 |
R0130 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Singlenameblootstelling 4 |
R0140 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Singlenameblootstelling 5 |
R0150 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Singlenameblootstelling 6 |
R0160 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Singlenameblootstelling 7 |
R0170 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Singlenameblootstelling 8 |
R0180 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Singlenameblootstelling 9 |
R0190 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Singlenameblootstelling 10 |
R0200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Blootstellingen van type 2 |
R0300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Vorderingen op intermediairs die al meer dan drie maanden verschuldigd zijn |
R0310 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alle blootstellingen van type 2 behalve vorderingen op intermediairs die al meer dan drie maanden verschuldigd zijn |
R0320 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Diversificatie binnen module tegenpartijkredietrisico |
R0330 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal tegenpartijkredietrisico |
R0400 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nadere gegevens over hypotheken |
|
C0090 |
|
Verliezen voortvloeiende uit hypotheekleningen van type 2 |
R0500 |
|
|
Algehele verliezen voortvloeiende uit hypotheekleningen |
R0510 |
|
S.26.02.04
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Tegenpartijkredietrisico
|
Artikel 112 |
Z0010 |
|
|
|
|
|
|
Gebruikte vereenvoudigingen |
|
C0010 |
|
Vereenvoudigingen |
R0010 |
|
|
|
|
Naam van singlenameblootstelling |
Code van singlenameblootstelling |
Soort code van singlenameblootstelling |
Verlies bij wanbetaling |
Kans op wanbetaling |
Netto solvabiliteitskapitaalvereiste |
Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
Tegenpartijkredietrisico — Basisinformatie |
|
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
|
Blootstellingen van type 1 |
R0100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Singlenameblootstelling 1 |
R0110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Singlenameblootstelling 2 |
R0120 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Singlenameblootstelling 3 |
R0130 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Singlenameblootstelling 4 |
R0140 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Singlenameblootstelling 5 |
R0150 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Singlenameblootstelling 6 |
R0160 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Singlenameblootstelling 7 |
R0170 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Singlenameblootstelling 8 |
R0180 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Singlenameblootstelling 9 |
R0190 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Singlenameblootstelling 10 |
R0200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Blootstellingen van type 2 |
R0300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Vorderingen op intermediairs die al meer dan drie maanden verschuldigd zijn |
R0310 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alle blootstellingen van type 2 behalve vorderingen op intermediairs die al meer dan drie maanden verschuldigd zijn |
R0320 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Diversificatie binnen module tegenpartijkredietrisico |
R0330 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal tegenpartijkredietrisico |
R0400 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nadere gegevens over hypotheken |
|
C0090 |
|
Verliezen voortvloeiende uit hypotheekleningen van type 2 |
R0500 |
|
|
Algehele verliezen voortvloeiende uit hypotheekleningen |
R0510 |
|
SR.26.02.01
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Tegenpartijkredietrisico
|
Artikel 112 |
Z0010 |
|
|
Afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille of resterend deel |
Z0020 |
|
|
Fonds-/portefeuillenummer |
Z0030 |
|
|
|
|
|
|
Gebruikte vereenvoudigingen |
|
C0010 |
|
Vereenvoudigingen |
R0010 |
|
|
|
|
Naam van singlenameblootstelling |
Code van singlenameblootstelling |
Soort code van singlenameblootstelling |
Verlies bij wanbetaling |
Kans op wanbetaling |
Netto solvabiliteitskapitaalvereiste |
Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
Tegenpartijkredietrisico — Basisinformatie |
|
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
|
Blootstellingen van type 1 |
R0100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Singlenameblootstelling 1 |
R0110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Singlenameblootstelling 2 |
R0120 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Singlenameblootstelling 3 |
R0130 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Singlenameblootstelling 4 |
R0140 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Singlenameblootstelling 5 |
R0150 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Singlenameblootstelling 6 |
R0160 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Singlenameblootstelling 7 |
R0170 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Singlenameblootstelling 8 |
R0180 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Singlenameblootstelling 9 |
R0190 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Singlenameblootstelling 10 |
R0200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Blootstellingen van type 2 |
R0300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Vorderingen op intermediairs die al meer dan drie maanden verschuldigd zijn |
R0310 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alle blootstellingen van type 2 behalve vorderingen op intermediairs die al meer dan drie maanden verschuldigd zijn |
R0320 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Diversificatie binnen module tegenpartijkredietrisico |
R0330 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal tegenpartijkredietrisico |
R0400 |
|
|
|
|
|
|
|
S.26.03.01
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Levensverzekeringstechnisch risico
|
Artikel 112 |
Z0010 |
|
|
|
|
|
|
Gebruikte vereenvoudigingen |
|
C0010 |
|
Vereenvoudigingen — kortlevenrisico |
R0010 |
|
|
Vereenvoudigingen — langlevenrisico |
R0020 |
|
|
Vereenvoudigingen — invaliditeits- en morbiditeitsrisico |
R0030 |
|
|
Vereenvoudigingen — vervalrisico |
R0040 |
|
|
Vereenvoudigingen — kostenrisico in het levensverzekeringsbedrijf |
R0050 |
|
|
Vereenvoudigingen — rampenrisico in het levensverzekeringsbedrijf |
R0060 |
|
|
|
|
Initiële absolute waarden vóór de schok |
Absolute waarden na de schok |
|||||
|
|
|
Activa |
Verplichtingen |
Activa |
Verplichtingen (na verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) |
Netto solvabiliteitskapitaalvereiste |
Verplichtingen (vóór verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) |
Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
Levensverzekeringstechnisch risico |
|
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
|
Kortlevenrisico |
R0100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Langlevenrisico |
R0200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Invaliditeits- en morbiditeitsrisico |
R0300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Vervalrisico |
R0400 |
|
|
|
|
|
|
|
|
risico van een stijging van de vervalpercentages |
R0410 |
|
|
|
|
|
|
|
|
risico van een daling van de vervalpercentages |
R0420 |
|
|
|
|
|
|
|
|
risico van massaal verval |
R0430 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Kostenrisco in het levensverzekeringsbedrijf |
R0500 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Herzieningsrisico |
R0600 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rampenrisico in het levensverzekeringsbedrijf |
R0700 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Diversificatie binnen de module levensverzekeringstechnisch risico |
R0800 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal levensverzekeringstechnisch risico |
R0900 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
OSP |
|
Nadere gegevens inzake het herzieningsrisico |
|
C0090 |
|
Factor die is toegepast voor de herzieningsschok |
R1000 |
|
S.26.03.04
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Levensverzekeringstechnisch risico
|
Artikel 112 |
Z0010 |
|
|
|
|
|
|
Gebruikte vereenvoudigingen |
|
C0010 |
|
Vereenvoudigingen — kortlevenrisico |
R0010 |
|
|
Vereenvoudigingen — langlevenrisico |
R0020 |
|
|
Vereenvoudigingen — invaliditeits- en morbiditeitsrisico |
R0030 |
|
|
Vereenvoudigingen — vervalrisico |
R0040 |
|
|
Vereenvoudigingen — kostenrisico in het levensverzekeringsbedrijf |
R0050 |
|
|
Vereenvoudigingen — rampenrisico in het levensverzekeringsbedrijf |
R0060 |
|
|
|
|
Initiële absolute waarden vóór de schok |
Absolute waarden na de schok |
|||||
|
|
|
Activa |
Verplichtingen |
Activa |
Verplichtingen (na verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) |
Netto solvabiliteitskapitaalvereiste |
Verplichtingen (vóór verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) |
Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
Levensverzekeringstechnisch risico |
|
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
|
Kortlevenrisico |
R0100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Langlevenrisico |
R0200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Invaliditeits- en morbiditeitsrisico |
R0300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Vervalrisico |
R0400 |
|
|
|
|
|
|
|
|
risico van een stijging van de vervalpercentages |
R0410 |
|
|
|
|
|
|
|
|
risico van een daling van de vervalpercentages |
R0420 |
|
|
|
|
|
|
|
|
risico van massaal verval |
R0430 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Kostenrisco in het levensverzekeringsbedrijf |
R0500 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Herzieningsrisico |
R0600 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rampenrisico in het levensverzekeringsbedrijf |
R0700 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Diversificatie binnen de module levensverzekeringstechnisch risico |
R0800 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal levensverzekeringstechnisch risico |
R0900 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
OSP |
|
Nadere gegevens inzake het herzieningsrisico |
|
C0090 |
|
Factor die is toegepast voor de herzieningsschok |
R1000 |
|
SR.26.03.01
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Levensverzekeringstechnisch risico
|
Artikel 112 |
Z0010 |
|
|
Afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille of resterend deel |
Z0020 |
|
|
Fonds-/portefeuillenummer |
Z0030 |
|
|
|
|
|
|
Gebruikte vereenvoudigingen |
|
C0010 |
|
Vereenvoudigingen — kortlevenrisico |
R0010 |
|
|
Vereenvoudigingen — langlevenrisico |
R0020 |
|
|
Vereenvoudigingen — invaliditeits- en morbiditeitsrisico |
R0030 |
|
|
Vereenvoudigingen — vervalrisico |
R0040 |
|
|
Vereenvoudigingen — kostenrisico in het levensverzekeringsbedrijf |
R0050 |
|
|
Vereenvoudigingen — rampenrisico in het levensverzekeringsbedrijf |
R0060 |
|
|
|
|
Initiële absolute waarden vóór de schok |
Absolute waarden na de schok |
|||||
|
|
|
Activa |
Verplichtingen |
Activa |
Verplichtingen (na verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) |
Netto solvabiliteitskapitaalvereiste |
Verplichtingen (vóór verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) |
Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
Levensverzekeringstechnisch risico |
|
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
|
Kortlevenrisico |
R0100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Langlevenrisico |
R0200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Invaliditeits- en morbiditeitsrisico |
R0300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Vervalrisico |
R0400 |
|
|
|
|
|
|
|
|
risico van een stijging van de vervalpercentages |
R0410 |
|
|
|
|
|
|
|
|
risico van een daling van de vervalpercentages |
R0420 |
|
|
|
|
|
|
|
|
risico van massaal verval |
R0430 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Kostenrisco in het levensverzekeringsbedrijf |
R0500 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Herzieningsrisico |
R0600 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rampenrisico in het levensverzekeringsbedrijf |
R0700 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Diversificatie binnen de module levensverzekeringstechnisch risico |
R0800 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal levensverzekeringstechnisch risico |
R0900 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
OSP |
|
Nadere gegevens inzake het herzieningsrisico |
|
C0090 |
|
Factor die is toegepast voor de herzieningsschok |
R1000 |
|
S.26.04.01
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Ziekteverzekeringstechnisch risico
|
Artikel 112 |
Z0010 |
|
|
|
|
|
|
Gebruikte vereenvoudigingen |
|
C0010 |
|
Vereenvoudigingen — kortlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
R0010 |
|
|
Vereenvoudigingen — langlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
R0020 |
|
|
Vereenvoudigingen — invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — ziektekosten |
R0030 |
|
|
Vereenvoudigingen — invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — inkomensbescherming |
R0040 |
|
|
Vereenvoudigingen — SLT-vervalrisico |
R0050 |
|
|
Vereenvoudigingen — kostenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
R0060 |
|
|
|
|
Initiële absolute waarden vóór de schok |
Absolute waarden na de schok |
|||||
|
|
|
Activa |
Verplichtingen |
Activa |
Verplichtingen (na verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) |
Netto solvabiliteitskapitaalvereiste |
Verplichtingen (vóór verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) |
Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
SLT-ziektekostenverzekeringstechnisch risico |
|
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
|
Kortlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
R0100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Langlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
R0200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
R0300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ziektekosten |
R0310 |
|
|
|
|
|
|
|
|
toename van medische betalingen |
R0320 |
|
|
|
|
|
|
|
|
afname van medische betalingen |
R0330 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Inkomensbescherming |
R0340 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf |
R0400 |
|
|
|
|
|
|
|
|
risico van een stijging van de vervalpercentages |
R0410 |
|
|
|
|
|
|
|
|
risico van een daling van de vervalpercentages |
R0420 |
|
|
|
|
|
|
|
|
risico van massaal verval |
R0430 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Kostenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
R0500 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Herzieningsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
R0600 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Diversificatie in SLT-ziekteverzekeringstechnisch risico |
R0700 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal SLT-ziekteverzekeringstechnisch risico |
R0800 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
OSP |
|
Nadere gegevens inzake het herzieningsrisico |
|
C0090 |
|
Factor die is toegepast voor de herzieningsschok |
R0900 |
|
|
|
|
Standaardafwijking voor premierisico |
Standaardafwijking voor reserverisico |
Volumemaatstaf voor premie- en reserverisico |
|||||
|
|
|
OSP Standaardafwijking |
OSP Standaardafwijking bruto/netto |
OSP Correctiefactor voor niet-proportionele herverzekering |
OSP |
Vprem |
Vres |
Geografische diversificatie |
V |
|
Premie- en reserverisico in het NSLT-ziekteverzekeringsbedrijf |
|
C0100 |
C0110 |
C0120 |
C0130 |
C0140 |
C0150 |
C0160 |
C0170 |
|
Ziektekostenverzekeringen en proportionele herverzekeringen |
R1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Inkomensbeschermingsverzekeringen en proportionele herverzekeringen |
R1010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Verzekeringen tegen arbeidsongevallen en proportionele herverzekeringen |
R1020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niet-proportionele ziekteherverzekering |
R1030 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Totale volumemaatstaf |
R1040 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gecombineerde standaardafwijking |
R1050 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
|
|
C0180 |
|
Premie- en reserverisico in het NSLT-ziekteverzekeringsbedrijf |
R1100 |
|
|
|
|
Initiële absolute waarden vóór de schok |
Absolute waarden na de schok |
|||
|
|
|
Activa |
Verplichtingen |
Activa |
Verplichtingen |
Solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
Vervalrisico in het NSLT-ziekteverzekeringsbedrijf |
|
C0190 |
C0200 |
C0210 |
C0220 |
C0230 |
|
Vervalrisico in het NSLT-ziekteverzekeringsbedrijf |
R1200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
|
|
C0240 |
|
Diversificatie in NSLT-ziekteverzekeringstechnisch risico |
R1300 |
|
|
Totaal NSLT-ziekteverzekeringstechnisch risico |
R1400 |
|
|
|
|
Netto solvabiliteitskapitaalvereiste |
Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
|
C0250 |
C0260 |
|
Risico van massaal verval |
R1500 |
|
|
|
Ongevallenconcentratierisico |
R1510 |
|
|
|
Risico van pandemie |
R1520 |
|
|
|
Diversificatie in rampenrisico binnen het ziekteverzekeringsbedrijf |
R1530 |
|
|
|
Totaal rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
R1540 |
|
|
|
|
|
Netto solvabiliteitskapitaalvereiste |
Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
Totaal ziekteverzekeringstechnisch risico |
|
C0270 |
C0280 |
|
Diversificatie binnen de module ziekteverzekeringstechnisch risico |
R1600 |
|
|
|
Totaal ziekteverzekeringstechnisch risico |
R1700 |
|
|
S.26.04.04
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Ziekteverzekeringstechnisch risico
|
Artikel 112 |
Z0010 |
|
|
|
|
|
|
Gebruikte vereenvoudigingen |
|
C0010 |
|
Vereenvoudigingen — kortlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
R0010 |
|
|
Vereenvoudigingen — langlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
R0020 |
|
|
Vereenvoudigingen — invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — ziektekosten |
R0030 |
|
|
Vereenvoudigingen — invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — inkomensbescherming |
R0040 |
|
|
Vereenvoudigingen — SLT-vervalrisico |
R0050 |
|
|
Vereenvoudigingen — kostenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
R0060 |
|
|
|
|
Initiële absolute waarden vóór de schok |
Absolute waarden na de schok |
|||||
|
|
|
Activa |
Verplichtingen |
Activa |
Verplichtingen (na verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) |
Netto solvabiliteitskapitaalvereiste |
Verplichtingen (vóór verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) |
Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
SLT-ziektekostenverzekeringstechnisch risico |
|
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
|
Kortlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
R0100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Langlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
R0200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
R0300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ziektekosten |
R0310 |
|
|
|
|
|
|
|
|
toename van medische betalingen |
R0320 |
|
|
|
|
|
|
|
|
afname van medische betalingen |
R0330 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Inkomensbescherming |
R0340 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf |
R0400 |
|
|
|
|
|
|
|
|
risico van een stijging van de vervalpercentages |
R0410 |
|
|
|
|
|
|
|
|
risico van een daling van de vervalpercentages |
R0420 |
|
|
|
|
|
|
|
|
risico van massaal verval |
R0430 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Kostenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
R0500 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Herzieningsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
R0600 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Diversificatie in SLT-ziekteverzekeringstechnisch risico |
R0700 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal SLT-ziekteverzekeringstechnisch risico |
R0800 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
OSP |
|
Nadere gegevens inzake het herzieningsrisico |
|
C0090 |
|
Factor die is toegepast voor de herzieningsschok |
R0900 |
|
|
|
|
Standaardafwijking voor premierisico |
Standaardafwijking voor reserverisico |
Volumemaatstaf voor premie- en reserverisico |
|||||
|
|
|
OSP Standaardafwijking |
OSP Standaardafwijking bruto/netto |
OSP Correctiefactor voor niet-proportionele herverzekering |
OSP |
Vprem |
Vres |
Geografische diversificatie |
V |
|
Premie- en reserverisico in het NSLT-ziekteverzekeringsbedrijf |
|
C0100 |
C0110 |
C0120 |
C0130 |
C0140 |
C0150 |
C0160 |
C0170 |
|
Ziektekostenverzekeringen en proportionele herverzekeringen |
R1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Inkomensbeschermingsverzekeringen en proportionele herverzekeringen |
R1010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Verzekeringen tegen arbeidsongevallen en proportionele herverzekeringen |
R1020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niet-proportionele ziekteherverzekering |
R1030 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Totale volumemaatstaf |
R1040 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gecombineerde standaardafwijking |
R1050 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
|
|
C0180 |
|
Premie- en reserverisico in het NSLT-ziekteverzekeringsbedrijf |
R1100 |
|
|
|
|
Initiële absolute waarden vóór de schok |
Absolute waarden na de schok |
|||
|
|
|
Activa |
Verplichtingen |
Activa |
Verplichtingen |
Solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
Vervalrisico in het NSLT-ziekteverzekeringsbedrijf |
|
C0190 |
C0200 |
C0210 |
C0220 |
C0230 |
|
Vervalrisico in het NSLT-ziekteverzekeringsbedrijf |
R1200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
|
|
C0240 |
|
Diversificatie in NSLT-ziekteverzekeringstechnisch risico |
R1300 |
|
|
Totaal NSLT-ziekteverzekeringstechnisch risico |
R1400 |
|
|
|
|
Netto solvabiliteitskapitaalvereiste |
Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
|
C0250 |
C0260 |
|
Risico van massaal verval |
R1500 |
|
|
|
Ongevallenconcentratierisico |
R1510 |
|
|
|
Risico van pandemie |
R1520 |
|
|
|
Diversificatie in rampenrisico binnen het ziekteverzekeringsbedrijf |
R1530 |
|
|
|
Totaal rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
R1540 |
|
|
|
|
|
Netto solvabiliteitskapitaalvereiste |
Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
Totaal ziekteverzekeringstechnisch risico |
|
C0270 |
C0280 |
|
Diversificatie binnen de module ziekteverzekeringstechnisch risico |
R1600 |
|
|
|
Totaal ziekteverzekeringstechnisch risico |
R1700 |
|
|
SR.26.04.01
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Ziekteverzekeringstechnisch risico
|
Artikel 112 |
Z0010 |
|
|
Afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille of resterend deel |
Z0020 |
|
|
Fonds-/portefeuillenummer |
Z0030 |
|
|
|
|
|
|
Gebruikte vereenvoudigingen |
|
C0010 |
|
Vereenvoudigingen — kortlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
R0010 |
|
|
Vereenvoudigingen — langlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
R0020 |
|
|
Vereenvoudigingen — invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — ziektekosten |
R0030 |
|
|
Vereenvoudigingen — invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — inkomensbescherming |
R0040 |
|
|
Vereenvoudigingen — SLT-vervalrisico |
R0050 |
|
|
Vereenvoudigingen — kostenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
R0060 |
|
|
|
|
Initiële absolute waarden vóór de schok |
Absolute waarden na de schok |
|||||
|
|
|
Activa |
Verplichtingen |
Activa |
Verplichtingen (na verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) |
Netto solvabiliteitskapitaalvereiste |
Verplichtingen (vóór verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) |
Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
SLT-ziektekostenverzekeringstechnisch risico |
|
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
|
Kortlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
R0100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Langlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
R0200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
R0300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ziektekosten |
R0310 |
|
|
|
|
|
|
|
|
toename van medische betalingen |
R0320 |
|
|
|
|
|
|
|
|
afname van medische betalingen |
R0330 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Inkomensbescherming |
R0340 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf |
R0400 |
|
|
|
|
|
|
|
|
risico van een stijging van de vervalpercentages |
R0410 |
|
|
|
|
|
|
|
|
risico van een daling van de vervalpercentages |
R0420 |
|
|
|
|
|
|
|
|
risico van massaal verval |
R0430 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Kostenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
R0500 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Herzieningsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
R0600 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Diversificatie in SLT-ziekteverzekeringstechnisch risico |
R0700 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal SLT-ziekteverzekeringstechnisch risico |
R0800 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
OSP |
|
Nadere gegevens inzake het herzieningsrisico |
|
C0090 |
|
Factor die is toegepast voor de herzieningsschok |
R0900 |
|
|
|
|
Standaardafwijking voor premierisico |
Standaardafwijking voor reserverisico |
Volumemaatstaf voor premie- en reserverisico |
|||||
|
|
|
OSP Standaardafwijking |
OSP Standaardafwijking bruto/netto |
OSP Correctiefactor voor niet-proportionele herverzekering |
OSP |
Vprem |
Vres |
Geografische diversificatie |
V |
|
Premie- en reserverisico in het NSLT-ziekteverzekeringsbedrijf |
|
C0100 |
C0110 |
C0120 |
C0130 |
C0140 |
C0150 |
C0160 |
C0170 |
|
Ziektekostenverzekeringen en proportionele herverzekeringen |
R1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Inkomensbeschermingsverzekeringen en proportionele herverzekeringen |
R1010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Verzekeringen tegen arbeidsongevallen en proportionele herverzekeringen |
R1020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niet-proportionele ziekteherverzekering |
R1030 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Totale volumemaatstaf |
R1040 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gecombineerde standaardafwijking |
R1050 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
|
|
C0180 |
|
Premie- en reserverisico in het NSLT-ziekteverzekeringsbedrijf |
R1100 |
|
|
|
|
Initiële absolute waarden vóór de schok |
Absolute waarden na de schok |
|||
|
|
|
Activa |
Verplichtingen |
Activa |
Verplichtingen |
Solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
Vervalrisico in het NSLT-ziekteverzekeringsbedrijf |
|
C0190 |
C0200 |
C0210 |
C0220 |
C0230 |
|
Vervalrisico in het NSLT-ziekteverzekeringsbedrijf |
R1200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
|
|
C0240 |
|
Diversificatie in NSLT-ziekteverzekeringstechnisch risico |
R1300 |
|
|
Totaal NSLT-ziekteverzekeringstechnisch risico |
R1400 |
|
|
|
|
Netto solvabiliteitskapitaalvereiste |
Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
|
C0250 |
C0260 |
|
Risico van massaal verval |
R1500 |
|
|
|
Ongevallenconcentratierisico |
R1510 |
|
|
|
Risico van pandemie |
R1520 |
|
|
|
Diversificatie in rampenrisico binnen het ziekteverzekeringsbedrijf |
R1530 |
|
|
|
Totaal rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
R1540 |
|
|
|
|
|
Netto solvabiliteitskapitaalvereiste |
Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
Totaal ziekteverzekeringstechnisch risico |
|
C0270 |
C0280 |
|
Diversificatie binnen de module ziekteverzekeringstechnisch risico |
R1600 |
|
|
|
Totaal ziekteverzekeringstechnisch risico |
R1700 |
|
|
S.26.05.01
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Schadeverzekeringstechnisch risico
|
Artikel 112 |
Z0010 |
|
|
|
|
|
|
Gebruikte vereenvoudigingen |
|
C0010 |
|
Vereenvoudigingen voor captive ondernemingen — premie- en reserverisico |
R0010 |
|
|
|
|
Standaardafwijking voor premierisico |
Standaardafwijking voor reserverisico |
Volumemaatstaf voor premie- en reserverisico |
|||||
|
|
|
OSP Standaardafwijking |
OSP Standaardafwijking bruto/netto |
OSP Correctiefactor voor niet-proportionele herverzekering |
OSP |
Vprem |
Vres |
Geografische diversificatie |
V |
|
Premie- en reserverisico in de schadeverzekeringsbranche |
|
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
|
Aansprakelijkheid motorrijtuigen |
R0100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Motorvoertuigen, andere branches |
R0110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Schepen, luchtvaartuigen en andere transportmiddelen |
R0120 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Brand en andere schade aan goederen |
R0130 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wettelijke aansprakelijkheid |
R0140 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Krediet en borgtocht |
R0150 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rechtsbijstand |
R0160 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hulpverlening |
R0170 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Diversen |
R0180 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niet-proportionele herverzekering — goederen |
R0190 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niet-proportionele herverzekering — ongevallen |
R0200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niet-proportionele herverzekering — schepen, luchtvaartuigen en andere transportmiddelen |
R0210 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Totale volumemaatstaf |
R0220 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gecombineerde standaardafwijking |
R0230 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
|
|
C0100 |
|
Premie- en reserverisico in het schadeverzekeringsbedrijf |
R0300 |
|
|
|
|
Initiële absolute waarden vóór de schok |
Absolute waarden na de schok |
|||
|
|
|
Activa |
Verplichtingen |
Activa |
Verplichtingen |
Solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
Vervalrisico in het schadeverzekeringsbedrijf |
|
C0110 |
C0120 |
C0130 |
C0140 |
C0150 |
|
Vervalrisico in het schadeverzekeringsbedrijf |
R0400 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
Rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf |
|
C0160 |
|
Rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf |
R0500 |
|
|
|
|
|
|
Totaal schadeverzekeringstechnisch risico |
|
|
|
Diversificatie binnen de module schadeverzekeringstechnisch risico |
R0600 |
|
|
Totaal schadeverzekeringstechnisch risico |
R0700 |
|
S.26.05.04
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Schadeverzekeringstechnisch risico
|
Artikel 112 |
Z0010 |
|
|
|
|
|
|
Gebruikte vereenvoudigingen |
|
C0010 |
|
Vereenvoudigingen voor captive ondernemingen — premie- en reserverisico |
R0010 |
|
|
|
|
Standaardafwijking voor premierisico |
Standaardafwijking voor reserverisico |
Volumemaatstaf voor premie- en reserverisico |
|||||
|
|
|
OSP Standaardafwijking |
OSP Standaardafwijking bruto/netto |
OSP Correctiefactor voor niet-proportionele herverzekering |
OSP |
Vprem |
Vres |
Geografische diversificatie |
V |
|
Premie- en reserverisico in de schadeverzekeringsbranche |
|
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
|
Aansprakelijkheid motorrijtuigen |
R0100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Motorvoertuigen, andere branches |
R0110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Schepen, luchtvaartuigen en andere transportmiddelen |
R0120 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Brand en andere schade aan goederen |
R0130 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wettelijke aansprakelijkheid |
R0140 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Krediet en borgtocht |
R0150 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rechtsbijstand |
R0160 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hulpverlening |
R0170 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Diversen |
R0180 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niet-proportionele herverzekering — goederen |
R0190 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niet-proportionele herverzekering — ongevallen |
R0200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niet-proportionele herverzekering — schepen, luchtvaartuigen en andere transportmiddelen |
R0210 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Totale volumemaatstaf |
R0220 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gecombineerde standaardafwijking |
R0230 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
|
|
C0100 |
|
Premie- en reserverisico in het schadeverzekeringsbedrijf |
R0300 |
|
|
|
|
Initiële absolute waarden vóór de schok |
Absolute waarden na de schok |
|||
|
|
|
Activa |
Verplichtingen |
Activa |
Verplichtingen |
Solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
Vervalrisico in het schadeverzekeringsbedrijf |
|
C0110 |
C0120 |
C0130 |
C0140 |
C0150 |
|
Vervalrisico in het schadeverzekeringsbedrijf |
R0400 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
Rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf |
|
C0160 |
|
Rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf |
R0500 |
|
|
|
|
|
|
Totaal schadeverzekeringstechnisch risico |
|
|
|
Diversificatie binnen de module schadeverzekeringstechnisch risico |
R0600 |
|
|
Totaal schadeverzekeringstechnisch risico |
R0700 |
|
SR.26.05.01
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Schadeverzekeringstechnisch risico
|
Artikel 112 |
Z0010 |
|
|
Afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille of resterend deel |
Z0020 |
|
|
Fonds-/portefeuillenummer |
Z0030 |
|
|
|
|
|
|
Gebruikte vereenvoudigingen |
|
C0010 |
|
Vereenvoudigingen voor captive ondernemingen — premie- en reserverisico |
R0010 |
|
|
|
|
Standaardafwijking voor premierisico |
Standaardafwijking voor reserverisico |
Volumemaatstaf voor premie- en reserverisico |
|||||
|
|
|
OSP Standaardafwijking |
OSP Standaardafwijking bruto/netto |
OSP Correctiefactor voor niet-proportionele herverzekering |
OSP |
Vprem |
Vres |
Geografische diversificatie |
V |
|
Premie- en reserverisico in de schadeverzekeringsbranche |
|
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
|
Aansprakelijkheid motorrijtuigen |
R0100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Motorvoertuigen, andere branches |
R0110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Schepen, luchtvaartuigen en andere transportmiddelen |
R0120 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Brand en andere schade aan goederen |
R0130 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wettelijke aansprakelijkheid |
R0140 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Krediet en borgtocht |
R0150 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rechtsbijstand |
R0160 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hulpverlening |
R0170 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Diversen |
R0180 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niet-proportionele herverzekering — goederen |
R0190 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niet-proportionele herverzekering — ongevallen |
R0200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niet-proportionele herverzekering — schepen, luchtvaartuigen en andere transportmiddelen |
R0210 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Totale volumemaatstaf |
R0220 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gecombineerde standaardafwijking |
R0230 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
|
|
C0100 |
|
Premie- en reserverisico in het schadeverzekeringsbedrijf |
R0300 |
|
|
|
|
Initiële absolute waarden vóór de schok |
Absolute waarden na de schok |
|||
|
|
|
Activa |
Verplichtingen |
Activa |
Verplichtingen |
Solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
Vervalrisico in het schadeverzekeringsbedrijf |
|
C0110 |
C0120 |
C0130 |
C0140 |
C0150 |
|
Vervalrisico in het schadeverzekeringsbedrijf |
R0400 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
Rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf |
|
C0160 |
|
Rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf |
R0500 |
|
|
|
|
|
|
Totaal schadeverzekeringstechnisch risico |
|
|
|
Diversificatie binnen de module schadeverzekeringstechnisch risico |
R0600 |
|
|
Totaal schadeverzekeringstechnisch risico |
R0700 |
|
S.26.06.01
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Operationeel risico
|
Artikel 112 |
Z0010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Kapitaalvereiste |
|
Operationeel risico — Informatie over technische voorzieningen |
|
C0020 |
|
Bruto technische voorzieningen in het levensverzekeringsbedrijf (exclusief risicomarge) |
R0100 |
|
|
Bruto technische voorzieningen voor aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten in het levensverzekeringsbedrijf (exclusief risicomarge) |
R0110 |
|
|
Bruto technische voorzieningen in het schadeverzekeringsbedrijf (exclusief risicomarge) |
R0120 |
|
|
Kapitaalvereiste voor operationeel risico op basis van technische voorzieningen |
R0130 |
|
|
Operationeel risico — Informatie over verdiende premies |
|
|
|
Verdiende brutopremies in het levensverzekeringsbedrijf (voorgaande twaalf maanden) |
R0200 |
|
|
Verdiende brutopremies voor aan beleggingen gekoppelde verzekeringen in het levensverzekeringsbedrijf (voorgaande twaalf maanden) |
R0210 |
|
|
Verdiende brutopremies in het schadeverzekeringsbedrijf (voorgaande twaalf maanden) |
R0220 |
|
|
Verdiende brutopremies in het levensverzekeringsbedrijf (twaalf maanden voorafgaande aan de vorige twaalf maanden) |
R0230 |
|
|
Verdiende brutopremies voor aan beleggingen gekoppelde verzekeringen in het levensverzekeringsbedrijf (twaalf maanden voorafgaande aan de vorige twaalf maanden) |
R0240 |
|
|
Verdiende brutopremies in het schadeverzekeringsbedrijf (twaalf maanden voorafgaande aan de vorige twaalf maanden) |
R0250 |
|
|
Kapitaalvereiste voor operationeel risico op basis van verdiende premies |
R0260 |
|
|
Operationeel risico — berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
|
|
Kapitaalvereiste voor het vereiste voor het operationeel risico voorafgaande aan bepaling van het maximum |
R0300 |
|
|
Percentage van het kernsolvabiliteitskapitaalvereiste |
R0310 |
|
|
Kapitaalvereiste voor het vereiste voor het operationeel risico voorafgaande aan bepaling van het maximum |
R0320 |
|
|
Kosten gemaakt ten aanzien van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten (voorgaande twaalf maanden) |
R0330 |
|
|
Totaal kapitaalvereiste voor het operationele risico |
R0340 |
|
S.26.06.04
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Operationeel risico
|
Artikel 112 |
Z0010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Kapitaalvereiste |
|
Operationeel risico — Informatie over technische voorzieningen |
|
C0020 |
|
Bruto technische voorzieningen in het levensverzekeringsbedrijf (exclusief risicomarge) |
R0100 |
|
|
Bruto technische voorzieningen voor aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten in het levensverzekeringsbedrijf (exclusief risicomarge) |
R0110 |
|
|
Bruto technische voorzieningen in het schadeverzekeringsbedrijf (exclusief risicomarge) |
R0120 |
|
|
Kapitaalvereiste voor operationeel risico op basis van technische voorzieningen |
R0130 |
|
|
Operationeel risico — Informatie over verdiende premies |
|
|
|
Verdiende brutopremies in het levensverzekeringsbedrijf (voorgaande twaalf maanden) |
R0200 |
|
|
Verdiende brutopremies voor aan beleggingen gekoppelde verzekeringen in het levensverzekeringsbedrijf (voorgaande twaalf maanden) |
R0210 |
|
|
Verdiende brutopremies in het schadeverzekeringsbedrijf (voorgaande twaalf maanden) |
R0220 |
|
|
Verdiende brutopremies in het levensverzekeringsbedrijf (twaalf maanden voorafgaande aan de vorige twaalf maanden) |
R0230 |
|
|
Verdiende brutopremies voor aan beleggingen gekoppelde verzekeringen in het levensverzekeringsbedrijf (twaalf maanden voorafgaande aan de vorige twaalf maanden) |
R0240 |
|
|
Verdiende brutopremies in het schadeverzekeringsbedrijf (twaalf maanden voorafgaande aan de vorige twaalf maanden) |
R0250 |
|
|
Kapitaalvereiste voor operationeel risico op basis van verdiende premies |
R0260 |
|
|
Operationeel risico — berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
|
|
Kapitaalvereiste voor het vereiste voor het operationeel risico voorafgaande aan bepaling van het maximum |
R0300 |
|
|
Percentage van het kernsolvabiliteitskapitaalvereiste |
R0310 |
|
|
Kapitaalvereiste voor het vereiste voor het operationeel risico voorafgaande aan bepaling van het maximum |
R0320 |
|
|
Kosten gemaakt ten aanzien van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten (voorgaande twaalf maanden) |
R0330 |
|
|
Totaal kapitaalvereiste voor het operationele risico |
R0340 |
|
SR.26.06.01
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Operationeel risico
|
Artikel 112 |
Z0010 |
|
|
Afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille of resterend deel |
Z0020 |
|
|
Fonds-/portefeuillenummer |
Z0030 |
|
|
|
|
Kapitaalvereiste |
|
Operationeel risico — Informatie over technische voorzieningen |
|
C0020 |
|
Bruto technische voorzieningen in het levensverzekeringsbedrijf (exclusief risicomarge) |
R0100 |
|
|
Bruto technische voorzieningen voor aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten in het levensverzekeringsbedrijf (exclusief risicomarge) |
R0110 |
|
|
Bruto technische voorzieningen in het schadeverzekeringsbedrijf (exclusief risicomarge) |
R0120 |
|
|
Kapitaalvereiste voor operationeel risico op basis van technische voorzieningen |
R0130 |
|
|
Operationeel risico — Informatie over verdiende premies |
|
|
|
Verdiende brutopremies in het levensverzekeringsbedrijf (voorgaande twaalf maanden) |
R0200 |
|
|
Verdiende brutopremies voor aan beleggingen gekoppelde verzekeringen in het levensverzekeringsbedrijf (voorgaande twaalf maanden) |
R0210 |
|
|
Verdiende brutopremies in het schadeverzekeringsbedrijf (voorgaande twaalf maanden) |
R0220 |
|
|
Verdiende brutopremies in het levensverzekeringsbedrijf (twaalf maanden voorafgaande aan de vorige twaalf maanden) |
R0230 |
|
|
Verdiende brutopremies voor aan beleggingen gekoppelde verzekeringen in het levensverzekeringsbedrijf (twaalf maanden voorafgaande aan de vorige twaalf maanden) |
R0240 |
|
|
Verdiende brutopremies in het schadeverzekeringsbedrijf (twaalf maanden voorafgaande aan de vorige twaalf maanden) |
R0250 |
|
|
Kapitaalvereiste voor operationeel risico op basis van verdiende premies |
R0260 |
|
|
Operationeel risico — berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
|
|
Kapitaalvereiste voor het vereiste voor het operationeel risico voorafgaande aan bepaling van het maximum |
R0300 |
|
|
Percentage van het kernsolvabiliteitskapitaalvereiste |
R0310 |
|
|
Kapitaalvereiste voor het vereiste voor het operationeel risico voorafgaande aan bepaling van het maximum |
R0320 |
|
|
Kosten gemaakt ten aanzien van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten (voorgaande twaalf maanden) |
R0330 |
|
|
Totaal kapitaalvereiste voor het operationele risico |
R0340 |
|
S.26.07.01
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Vereenvoudigingen
|
Artikel 112 |
Z0010 |
|
|
Valuta voor renterisico (captives) |
Z0040 |
|
|
Marktrisico |
|
Kredietkwaliteitscategorie |
|||||||
|
Spreadrisico (obligaties en leningen) (met inbegrip van captives) |
|
0 |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
Geen rating beschikbaar |
|
|
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
|
Marktwaarde |
R0010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gewijzigde looptijd |
R0020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
C0090 |
|
Toename van aan indexen of beleggingen gekoppelde technische voorzieningen |
R0030 |
|
|
|
|
Kapitaalvereisten |
|
|
Renterisico (captives) |
|
Stijgende rente |
Dalende rente |
|
|
|
C0100 |
C0110 |
|
Valuta |
R0040 |
|
|
|
|
|
Risicobedrag |
Risicobedrag t+1 |
„Surrender strain” |
Beste schatting |
Gemiddeld percentage t+1 |
Gemiddeld percentage t+2 |
Gewijzigde looptijd |
Gemiddelde uitloopperiode |
Beëindigingspercentage |
Betalingen |
Gemiddeld inflatiepercentage |
|
Levensverzekeringstechnisch risico |
|
C0120 |
C0130 |
C0140 |
C0150 |
C0160 |
C0170 |
C0180 |
C0190 |
C0200 |
C0210 |
C0220 |
|
Kortlevenrisico |
R0100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Langlevenrisico |
R0110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Invaliditeits- en morbiditeitsrisico |
R0120 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vervalrisico |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vervalrisico (stijgend) |
R0130 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vervalrisico (dalend) |
R0140 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kostenrisco in het levensverzekeringsbedrijf |
R0150 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rampenrisico in het levensverzekeringsbedrijf |
R0160 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ziekteverzekeringstechnisch risico |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kortlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
R0200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Langlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
R0210 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf (ziektekosten) |
R0220 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf (inkomensbescherming) |
R0230 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vervalrisico (stijgend) |
R0240 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vervalrisico (dalend) |
R0250 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kostenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
R0260 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S.26.07.04
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Vereenvoudigingen
|
Artikel 112 |
Z0010 |
|
|
Valuta voor renterisico (captives) |
Z0040 |
|
|
Marktrisico |
|
Kredietkwaliteitscategorie |
|||||||
|
Spreadrisico (obligaties en leningen) (met inbegrip van captives) |
|
0 |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
Geen rating beschikbaar |
|
|
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
|
Marktwaarde |
R0010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gewijzigde looptijd |
R0020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
C0090 |
|
Toename van aan indexen of beleggingen gekoppelde technische voorzieningen |
R0030 |
|
|
|
|
Kapitaalvereisten |
|
|
Renterisico (captives) |
|
Stijgende rente |
Dalende rente |
|
|
|
C0100 |
C0110 |
|
Valuta 1 |
R0040 |
|
|
|
|
|
Risicobedrag |
Risicobedrag t+1 |
„Surrender strain” |
Beste schatting |
Gemiddeld percentage t+1 |
Gemiddeld percentage t+2 |
Gewijzigde looptijd |
Gemiddelde uitloopperiode |
Beëindigingspercentage |
Betalingen |
Gemiddeld inflatiepercentage |
|
Levensverzekeringstechnisch risico |
|
C0120 |
C0130 |
C0140 |
C0150 |
C0160 |
C0170 |
C0180 |
C0190 |
C0200 |
C0210 |
C0220 |
|
Kortlevenrisico |
R0100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Langlevenrisico |
R0110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Invaliditeits- en morbiditeitsrisico |
R0120 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vervalrisico |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vervalrisico (stijgend) |
R0130 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vervalrisico (dalend) |
R0140 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kostenrisco in het levensverzekeringsbedrijf |
R0150 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rampenrisico in het levensverzekeringsbedrijf |
R0160 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ziekteverzekeringstechnisch risico |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kortlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
R0200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Langlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
R0210 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf (ziektekosten) |
R0220 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf (inkomensbescherming) |
R0230 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vervalrisico (stijgend) |
R0240 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vervalrisico (dalend) |
R0250 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kostenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
R0260 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SR.26.07.01
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Vereenvoudigingen
|
Artikel 112 |
Z0010 |
|
|
Afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille of resterend deel |
Z0020 |
|
|
Fonds-/portefeuillenummer |
Z0030 |
|
|
Valuta voor renterisico (captives) |
Z0040 |
|
|
Marktrisico |
|
Kredietkwaliteitscategorie |
|||||||
|
Spreadrisico (obligaties en leningen) (met inbegrip van captives) |
|
0 |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
Geen rating beschikbaar |
|
|
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
|
Marktwaarde |
R0010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gewijzigde looptijd |
R0020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
C0090 |
|
Toename van aan indexen of beleggingen gekoppelde technische voorzieningen |
R0030 |
|
|
|
|
Kapitaalvereisten |
|
|
Renterisico (captives) |
|
Stijgende rente |
Dalende rente |
|
|
|
C0100 |
C0110 |
|
Valuta |
R0040 |
|
|
|
|
|
Risicobedrag |
Risicobedrag t+1 |
„Surrender strain” |
Beste schatting |
Gemiddeld percentage t+1 |
Gemiddeld percentage t+2 |
Gewijzigde looptijd |
Gemiddelde uitloopperiode |
Beëindigingspercentage |
Betalingen |
Gemiddeld inflatiepercentage |
|
Levensverzekeringstechnisch risico |
|
C0120 |
C0130 |
C0140 |
C0150 |
C0160 |
C0170 |
C0180 |
C0190 |
C0200 |
C0210 |
C0220 |
|
Kortlevenrisico |
R0100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Langlevenrisico |
R0110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Invaliditeits- en morbiditeitsrisico |
R0120 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vervalrisico |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vervalrisico (stijgend) |
R0130 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vervalrisico (dalend) |
R0140 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kostenrisco in het levensverzekeringsbedrijf |
R0150 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rampenrisico in het levensverzekeringsbedrijf |
R0160 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ziekteverzekeringstechnisch risico |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kortlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
R0200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Langlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
R0210 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf (ziektekosten) |
R0220 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf (inkomensbescherming) |
R0230 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vervalrisico (stijgend) |
R0240 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vervalrisico (dalend) |
R0250 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kostenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
R0260 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S.27.01.01
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Rampenrisico in het schade- en ziekteverzekeringsbedrijf
|
Rampenrisico in het schade- en ziekteverzekeringsbedrijf — Samenvatting |
|
Solvabiliteitskapitaalvereiste vóór risicolimitering |
Totaal risicolimitering |
Solvabiliteitskapitaalvereiste na risicolimitering |
|
|
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
|
Rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf — Samenvatting |
|
|
|
|
|
Natuurrampenrisico |
R0010 |
|
|
|
|
Storm |
R0020 |
|
|
|
|
Aardbeving |
R0030 |
|
|
|
|
Overstroming |
R0040 |
|
|
|
|
Hagel |
R0050 |
|
|
|
|
Aardverzakking |
R0060 |
|
|
|
|
Diversificatie tussen gevaren |
R0070 |
|
|
|
|
Rampenrisico niet-proportionele zaakherverzekering |
R0080 |
|
|
|
|
Risico van antropogene rampen |
R0090 |
|
|
|
|
Aansprakelijkheid motorrijtuigen |
R0100 |
|
|
|
|
Schepen |
R0110 |
|
|
|
|
Luchtvaart |
R0120 |
|
|
|
|
Brand |
R0130 |
|
|
|
|
Aansprakelijkheid |
R0140 |
|
|
|
|
Krediet en borgtocht |
R0150 |
|
|
|
|
Diversificatie tussen gevaren |
R0160 |
|
|
|
|
Overig rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf |
R0170 |
|
|
|
|
Diversificatie tussen gevaren |
R0180 |
|
|
|
|
Totaal rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf vóór diversificatie |
R0190 |
|
|
|
|
Diversificatie tussen ondermodules |
R0200 |
|
|
|
|
Totaal rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf na diversificatie |
R0210 |
|
|
|
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Samenvatting |
|
|
|
|
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
R0300 |
|
|
|
|
Massaal ongeval |
R0310 |
|
|
|
|
Ongevallenconcentratie |
R0320 |
|
|
|
|
Pandemie |
R0330 |
|
|
|
|
Diversificatie tussen ondermodules |
R0340 |
|
|
|
|
Natuurrampenrisico — Storm |
|
Schatting van de te verdienen brutopremies |
Blootstelling |
Gespecificeerd brutoverlies |
Factor voor rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Scenario A of B |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
(wordt vervolgd) |
|
|
|
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
|
|
Republiek Oostenrijk |
R0400 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk België |
R0410 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tsjechische Republiek |
R0420 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zwitserse Bondsstaat; Vorstendom Liechtenstein |
R0430 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Denemarken |
R0440 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Franse Republiek [met uitzondering van Guadeloupe, Martinique, Gemeenschap Saint-Martin en Réunion]; Vorstendom Monaco; Vorstendom Andorra |
R0450 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bondsrepubliek Duitsland |
R0460 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek IJsland |
R0470 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ierland |
R0480 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Groothertogdom Luxemburg |
R0490 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk der Nederlanden |
R0500 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Noorwegen |
R0510 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Polen |
R0520 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Spanje |
R0530 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Zweden |
R0540 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Noord-Ierland |
R0550 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Guadeloupe |
R0560 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Martinique |
R0570 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gemeenschap Saint-Martin |
R0580 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Réunion |
R0590 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal storm EER-regio's vóór diversificatie |
R0600 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noord-Europa |
R0610 |
|
|
|
|
|
|
|
|
West-Europa |
R0620 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oost-Europa |
R0630 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zuid-Europa |
R0640 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Midden- en Oost-Europa |
R0650 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oost-Azië |
R0660 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zuid- en Zuidoost-Azië |
R0670 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oceanië |
R0680 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noord-Afrika |
R0690 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zuidelijk Afrika |
R0700 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noord-Amerika, met uitzondering van de Verenigde Staten van Amerika |
R0710 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Natuurrampenrisico — Storm |
|
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering |
|
|
|
C0100 |
C0110 |
C0120 |
|
Republiek Oostenrijk |
R0400 |
|
|
|
|
Koninkrijk België |
R0410 |
|
|
|
|
Tsjechische Republiek |
R0420 |
|
|
|
|
Zwitserse Bondsstaat; Vorstendom Liechtenstein |
R0430 |
|
|
|
|
Koninkrijk Denemarken |
R0440 |
|
|
|
|
Franse Republiek [met uitzondering van Guadeloupe, Martinique, Gemeenschap Saint-Martin en Réunion]; Vorstendom Monaco; Vorstendom Andorra |
R0450 |
|
|
|
|
Bondsrepubliek Duitsland |
R0460 |
|
|
|
|
Republiek IJsland |
R0470 |
|
|
|
|
Ierland |
R0480 |
|
|
|
|
Groothertogdom Luxemburg |
R0490 |
|
|
|
|
Koninkrijk der Nederlanden |
R0500 |
|
|
|
|
Koninkrijk Noorwegen |
R0510 |
|
|
|
|
Republiek Polen |
R0520 |
|
|
|
|
Koninkrijk Spanje |
R0530 |
|
|
|
|
Koninkrijk Zweden |
R0540 |
|
|
|
|
Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Noord-Ierland |
R0550 |
|
|
|
|
Guadeloupe |
R0560 |
|
|
|
|
Martinique |
R0570 |
|
|
|
|
Gemeenschap Saint-Martin |
R0580 |
|
|
|
|
Réunion |
R0590 |
|
|
|
|
Totaal storm EER-regio's vóór diversificatie |
R0600 |
|
|
|
|
Noord-Europa |
R0610 |
|
|
|
|
West-Europa |
R0620 |
|
|
|
|
Oost-Europa |
R0630 |
|
|
|
|
Zuid-Europa |
R0640 |
|
|
|
|
Midden- en Oost-Europa |
R0650 |
|
|
|
|
Oost-Azië |
R0660 |
|
|
|
|
Zuid- en Zuidoost-Azië |
R0670 |
|
|
|
|
Oceanië |
R0680 |
|
|
|
|
Noord-Afrika |
R0690 |
|
|
|
|
Zuidelijk Afrika |
R0700 |
|
|
|
|
Noord-Amerika, met uitzondering van de Verenigde Staten van Amerika |
R0710 |
|
|
|
|
Natuurrampenrisico — Storm |
|
Schatting van de te verdienen brutopremies |
Blootstelling |
Gespecificeerd brutoverlies |
Factor voor rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Scenario A of B |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
(wordt vervolgd) |
|
|
|
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
|
|
Het Caribische gebied en Midden-Amerika |
R0720 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oostelijk Zuid-Amerika |
R0730 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noordelijk, zuidelijk en westelijk Zuid-Amerika |
R0740 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noordoosten van de Verenigde Staten van Amerika |
R0750 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zuidoosten van de Verenigde Staten van Amerika |
R0760 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Middenwesten van de Verenigde Staten van Amerika |
R0770 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Westen van de Verenigde Staten van Amerika |
R0780 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal storm overige regio's vóór diversificatie |
R0790 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal storm alle regio's vóór diversificatie |
R0800 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Effect van diversificatie tussen regio's |
R0810 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal storm na diversificatie |
R0820 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Natuurrampenrisico — Storm |
|
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering |
|
|
|
C0100 |
C0110 |
C0120 |
|
Het Caribische gebied en Midden-Amerika |
R0720 |
|
|
|
|
Oostelijk Zuid-Amerika |
R0730 |
|
|
|
|
Noordelijk, zuidelijk en westelijk Zuid-Amerika |
R0740 |
|
|
|
|
Noordoosten van de Verenigde Staten van Amerika |
R0750 |
|
|
|
|
Zuidoosten van de Verenigde Staten van Amerika |
R0760 |
|
|
|
|
Middenwesten van de Verenigde Staten van Amerika |
R0770 |
|
|
|
|
Westen van de Verenigde Staten van Amerika |
R0780 |
|
|
|
|
Totaal storm overige regio's vóór diversificatie |
R0790 |
|
|
|
|
Totaal storm alle regio's vóór diversificatie |
R0800 |
|
|
|
|
Effect van diversificatie tussen regio's |
R0810 |
|
|
|
|
Totaal storm na diversificatie |
R0820 |
|
|
|
|
Natuurrampenrisico — Aardbeving |
|
Schatting van de te verdienen brutopremies |
Blootstelling |
Gespecificeerd brutoverlies |
Factor voor rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Geschatte risicolimitering |
(wordt vervolgd) |
|
|
|
C0130 |
C0140 |
C0150 |
C0160 |
C0170 |
C0180 |
|
|
Republiek Oostenrijk |
R0830 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk België |
R0840 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Bulgarije |
R0850 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Kroatië |
R0860 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Cyprus |
R0870 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tsjechische Republiek |
R0880 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zwitserse Bondsstaat; Vorstendom Liechtenstein |
R0890 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Franse Republiek [met uitzondering van Guadeloupe, Martinique, Gemeenschap Saint-Martin en Réunion]; Vorstendom Monaco; Vorstendom Andorra |
R0900 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bondsrepubliek Duitsland |
R0910 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Helleense Republiek |
R0920 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hongarije |
R0930 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Italiaanse Republiek; Republiek San Marino; Vaticaanstad |
R0940 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Malta |
R0950 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Portugese Republiek |
R0960 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Roemenië |
R0970 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Slowaakse Republiek |
R0980 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Slovenië |
R0990 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Guadeloupe |
R1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Martinique |
R1010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gemeenschap Saint-Martin |
R1020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal aardbeving EER-regio's vóór diversificatie |
R1030 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noord-Europa |
R1040 |
|
|
|
|
|
|
|
|
West-Europa |
R1050 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oost-Europa |
R1060 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zuid-Europa |
R1070 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Midden- en Oost-Europa |
R1080 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oost-Azië |
R1090 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zuid- en Zuidoost-Azië |
R1100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oceanië |
R1110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noord-Afrika |
R1120 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zuidelijk Afrika |
R1130 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noord-Amerika, met uitzondering van de Verenigde Staten van Amerika |
R1140 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Natuurrampenrisico — Aardbeving |
|
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering |
|
|
|
C0190 |
C0200 |
|
Republiek Oostenrijk |
R0830 |
|
|
|
Koninkrijk België |
R0840 |
|
|
|
Republiek Bulgarije |
R0850 |
|
|
|
Republiek Kroatië |
R0860 |
|
|
|
Republiek Cyprus |
R0870 |
|
|
|
Tsjechische Republiek |
R0880 |
|
|
|
Zwitserse Bondsstaat; Vorstendom Liechtenstein |
R0890 |
|
|
|
Franse Republiek [met uitzondering van Guadeloupe, Martinique, Gemeenschap Saint-Martin en Réunion]; Vorstendom Monaco; Vorstendom Andorra |
R0900 |
|
|
|
Bondsrepubliek Duitsland |
R0910 |
|
|
|
Helleense Republiek |
R0920 |
|
|
|
Hongarije |
R0930 |
|
|
|
Italiaanse Republiek; Republiek San Marino; Vaticaanstad |
R0940 |
|
|
|
Republiek Malta |
R0950 |
|
|
|
Portugese Republiek |
R0960 |
|
|
|
Roemenië |
R0970 |
|
|
|
Slowaakse Republiek |
R0980 |
|
|
|
Republiek Slovenië |
R0990 |
|
|
|
Guadeloupe |
R1000 |
|
|
|
Martinique |
R1010 |
|
|
|
Gemeenschap Saint-Martin |
R1020 |
|
|
|
Totaal aardbeving EER-regio's vóór diversificatie |
R1030 |
|
|
|
Noord-Europa |
R1040 |
|
|
|
West-Europa |
R1050 |
|
|
|
Oost-Europa |
R1060 |
|
|
|
Zuid-Europa |
R1070 |
|
|
|
Midden- en Oost-Europa |
R1080 |
|
|
|
Oost-Azië |
R1090 |
|
|
|
Zuid- en Zuidoost-Azië |
R1100 |
|
|
|
Oceanië |
R1110 |
|
|
|
Noord-Afrika |
R1120 |
|
|
|
Zuidelijk Afrika |
R1130 |
|
|
|
Noord-Amerika, met uitzondering van de Verenigde Staten van Amerika |
R1140 |
|
|
|
Natuurrampenrisico — Aardbeving |
|
Schatting van de te verdienen brutopremies |
Blootstelling |
Gespecificeerd brutoverlies |
Factor voor rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Geschatte risicolimitering |
(wordt vervolgd) |
|
|
|
C0130 |
C0140 |
C0150 |
C0160 |
C0170 |
C0180 |
|
|
Het Caribische gebied en Midden-Amerika |
R1150 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oostelijk Zuid-Amerika |
R1160 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noordelijk, zuidelijk en westelijk Zuid-Amerika |
R1170 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noordoosten van de Verenigde Staten van Amerika |
R1180 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zuidoosten van de Verenigde Staten van Amerika |
R1190 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Middenwesten van de Verenigde Staten van Amerika |
R1200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Westen van de Verenigde Staten van Amerika |
R1210 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal aardbeving overige regio's vóór diversificatie |
R1220 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal aardbeving alle regio's vóór diversificatie |
R1230 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Effect van diversificatie tussen regio's |
R1240 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal aardbeving na diversificatie |
R1250 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Natuurrampenrisico — Aardbeving |
|
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering |
|
|
|
C0190 |
C0200 |
|
Het Caribische gebied en Midden-Amerika |
R1150 |
|
|
|
Oostelijk Zuid-Amerika |
R1160 |
|
|
|
Noordelijk, zuidelijk en westelijk Zuid-Amerika |
R1170 |
|
|
|
Noordoosten van de Verenigde Staten van Amerika |
R1180 |
|
|
|
Zuidoosten van de Verenigde Staten van Amerika |
R1190 |
|
|
|
Middenwesten van de Verenigde Staten van Amerika |
R1200 |
|
|
|
Westen van de Verenigde Staten van Amerika |
R1210 |
|
|
|
Totaal aardbeving overige regio's vóór diversificatie |
R1220 |
|
|
|
Totaal aardbeving alle regio's vóór diversificatie |
R1230 |
|
|
|
Effect van diversificatie tussen regio's |
R1240 |
|
|
|
Totaal aardbeving na diversificatie |
R1250 |
|
|
|
Natuurrampenrisico — Overstroming |
|
Schatting van de te verdienen brutopremies |
Blootstelling |
Gespecificeerd brutoverlies |
Factor voor rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Scenario A of B |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
(wordt vervolgd) |
|
|
|
C0210 |
C0220 |
C0230 |
C0240 |
C0250 |
C0260 |
|
|
Republiek Oostenrijk |
R1260 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk België |
R1270 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Bulgarije |
R1280 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tsjechische Republiek |
R1290 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zwitserse Bondsstaat; Vorstendom Liechtenstein |
R1300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Franse Republiek [met uitzondering van Guadeloupe, Martinique, Gemeenschap Saint-Martin en Réunion]; Vorstendom Monaco; Vorstendom Andorra |
R1310 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bondsrepubliek Duitsland |
R1320 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hongarije |
R1330 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Italiaanse Republiek; Republiek San Marino; Vaticaanstad |
R1340 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Polen |
R1350 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Roemenië |
R1360 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Slowaakse Republiek |
R1370 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Slovenië |
R1380 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Noord-Ierland |
R1390 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal overstroming EER-regio's vóór diversificatie |
R1400 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noord-Europa |
R1410 |
|
|
|
|
|
|
|
|
West-Europa |
R1420 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oost-Europa |
R1430 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zuid-Europa |
R1440 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Midden- en Oost-Europa |
R1450 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oost-Azië |
R1460 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zuid- en Zuidoost-Azië |
R1470 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oceanië |
R1480 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noord-Afrika |
R1490 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zuidelijk Afrika |
R1500 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noord-Amerika, met uitzondering van de Verenigde Staten van Amerika |
R1510 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Het Caribische gebied en Midden-Amerika |
R1520 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oostelijk Zuid-Amerika |
R1530 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noordelijk, zuidelijk en westelijk Zuid-Amerika |
R1540 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noordoosten van de Verenigde Staten van Amerika |
R1550 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zuidoosten van de Verenigde Staten van Amerika |
R1560 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Middenwesten van de Verenigde Staten van Amerika |
R1570 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Natuurrampenrisico — Overstroming |
|
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering |
|
|
|
C0270 |
C0280 |
C0290 |
|
Republiek Oostenrijk |
R1260 |
|
|
|
|
Koninkrijk België |
R1270 |
|
|
|
|
Republiek Bulgarije |
R1280 |
|
|
|
|
Tsjechische Republiek |
R1290 |
|
|
|
|
Zwitserse Bondsstaat; Vorstendom Liechtenstein |
R1300 |
|
|
|
|
Franse Republiek [met uitzondering van Guadeloupe, Martinique, Gemeenschap Saint-Martin en Réunion]; Vorstendom Monaco; Vorstendom Andorra |
R1310 |
|
|
|
|
Bondsrepubliek Duitsland |
R1320 |
|
|
|
|
Hongarije |
R1330 |
|
|
|
|
Italiaanse Republiek; Republiek San Marino; Vaticaanstad |
R1340 |
|
|
|
|
Republiek Polen |
R1350 |
|
|
|
|
Roemenië |
R1360 |
|
|
|
|
Slowaakse Republiek |
R1370 |
|
|
|
|
Republiek Slovenië |
R1380 |
|
|
|
|
Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Noord-Ierland |
R1390 |
|
|
|
|
Totaal overstroming EER-regio's vóór diversificatie |
R1400 |
|
|
|
|
Noord-Europa |
R1410 |
|
|
|
|
West-Europa |
R1420 |
|
|
|
|
Oost-Europa |
R1430 |
|
|
|
|
Zuid-Europa |
R1440 |
|
|
|
|
Midden- en Oost-Europa |
R1450 |
|
|
|
|
Oost-Azië |
R1460 |
|
|
|
|
Zuid- en Zuidoost-Azië |
R1470 |
|
|
|
|
Oceanië |
R1480 |
|
|
|
|
Noord-Afrika |
R1490 |
|
|
|
|
Zuidelijk Afrika |
R1500 |
|
|
|
|
Noord-Amerika, met uitzondering van de Verenigde Staten van Amerika |
R1510 |
|
|
|
|
Het Caribische gebied en Midden-Amerika |
R1520 |
|
|
|
|
Oostelijk Zuid-Amerika |
R1530 |
|
|
|
|
Noordelijk, zuidelijk en westelijk Zuid-Amerika |
R1540 |
|
|
|
|
Noordoosten van de Verenigde Staten van Amerika |
R1550 |
|
|
|
|
Zuidoosten van de Verenigde Staten van Amerika |
R1560 |
|
|
|
|
Middenwesten van de Verenigde Staten van Amerika |
R1570 |
|
|
|
|
Natuurrampenrisico — Overstroming |
|
Schatting van de te verdienen brutopremies |
Blootstelling |
Gespecificeerd brutoverlies |
Factor voor rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Scenario A of B |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
(wordt vervolgd) |
|
|
|
C0210 |
C0220 |
C0230 |
C0240 |
C0250 |
C0260 |
|
|
Westen van de Verenigde Staten van Amerika |
R1580 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal overstroming overige regio's vóór diversificatie |
R1590 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal overstroming alle regio's vóór diversificatie |
R1600 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Effect van diversificatie tussen regio's |
R1610 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal overstroming na diversificatie |
R1620 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Natuurrampenrisico — Overstroming |
|
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering |
|
|
|
C0270 |
C0280 |
C0290 |
|
Westen van de Verenigde Staten van Amerika |
R1580 |
|
|
|
|
Totaal overstroming overige regio's vóór diversificatie |
R1590 |
|
|
|
|
Totaal overstroming alle regio's vóór diversificatie |
R1600 |
|
|
|
|
Effect van diversificatie tussen regio's |
R1610 |
|
|
|
|
Totaal overstroming na diversificatie |
R1620 |
|
|
|
|
Natuurrampenrisico — Hagel |
|
Schatting van de te verdienen brutopremies |
Blootstelling |
Gespecificeerd brutoverlies |
Factor voor rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Scenario A of B |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
(wordt vervolgd) |
|
|
|
C0300 |
C0310 |
C0320 |
C0330 |
C0340 |
C0350 |
|
|
Republiek Oostenrijk |
R1630 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk België |
R1640 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zwitserse Bondsstaat; Vorstendom Liechtenstein |
R1650 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Franse Republiek [met uitzondering van Guadeloupe, Martinique, Gemeenschap Saint-Martin en Réunion]; Vorstendom Monaco; Vorstendom Andorra |
R1660 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bondsrepubliek Duitsland |
R1670 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Italiaanse Republiek; Republiek San Marino; Vaticaanstad |
R1680 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Groothertogdom Luxemburg |
R1690 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk der Nederlanden |
R1700 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Spanje |
R1710 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal hagel EER-regio's vóór diversificatie |
R1720 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noord-Europa |
R1730 |
|
|
|
|
|
|
|
|
West-Europa |
R1740 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oost-Europa |
R1750 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zuid-Europa |
R1760 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Midden- en Oost-Europa |
R1770 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oost-Azië |
R1780 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zuid- en Zuidoost-Azië |
R1790 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oceanië |
R1800 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noord-Afrika |
R1810 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zuidelijk Afrika |
R1820 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noord-Amerika, met uitzondering van de Verenigde Staten van Amerika |
R1830 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Het Caribische gebied en Midden-Amerika |
R1840 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oostelijk Zuid-Amerika |
R1850 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noordelijk, zuidelijk en westelijk Zuid-Amerika |
R1860 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noordoosten van de Verenigde Staten van Amerika |
R1870 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zuidoosten van de Verenigde Staten van Amerika |
R1880 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Middenwesten van de Verenigde Staten van Amerika |
R1890 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Westen van de Verenigde Staten van Amerika |
R1900 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal hagel overige regio's vóór diversificatie |
R1910 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal hagel alle regio's vóór diversificatie |
R1920 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Effect van diversificatie tussen regio's |
R1930 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal hagel na diversificatie |
R1940 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Natuurrampenrisico — Hagel |
|
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering |
|
|
|
C0360 |
C0370 |
C0380 |
|
Republiek Oostenrijk |
R1630 |
|
|
|
|
Koninkrijk België |
R1640 |
|
|
|
|
Zwitserse Bondsstaat; Vorstendom Liechtenstein |
R1650 |
|
|
|
|
Franse Republiek [met uitzondering van Guadeloupe, Martinique, Gemeenschap Saint-Martin en Réunion]; Vorstendom Monaco; Vorstendom Andorra |
R1660 |
|
|
|
|
Bondsrepubliek Duitsland |
R1670 |
|
|
|
|
Italiaanse Republiek; Republiek San Marino; Vaticaanstad |
R1680 |
|
|
|
|
Groothertogdom Luxemburg |
R1690 |
|
|
|
|
Koninkrijk der Nederlanden |
R1700 |
|
|
|
|
Koninkrijk Spanje |
R1710 |
|
|
|
|
Totaal hagel EER-regio's vóór diversificatie |
R1720 |
|
|
|
|
Noord-Europa |
R1730 |
|
|
|
|
West-Europa |
R1740 |
|
|
|
|
Oost-Europa |
R1750 |
|
|
|
|
Zuid-Europa |
R1760 |
|
|
|
|
Midden- en Oost-Europa |
R1770 |
|
|
|
|
Oost-Azië |
R1780 |
|
|
|
|
Zuid- en Zuidoost-Azië |
R1790 |
|
|
|
|
Oceanië |
R1800 |
|
|
|
|
Noord-Afrika |
R1810 |
|
|
|
|
Zuidelijk Afrika |
R1820 |
|
|
|
|
Noord-Amerika, met uitzondering van de Verenigde Staten van Amerika |
R1830 |
|
|
|
|
Het Caribische gebied en Midden-Amerika |
R1840 |
|
|
|
|
Oostelijk Zuid-Amerika |
R1850 |
|
|
|
|
Noordelijk, zuidelijk en westelijk Zuid-Amerika |
R1860 |
|
|
|
|
Noordoosten van de Verenigde Staten van Amerika |
R1870 |
|
|
|
|
Zuidoosten van de Verenigde Staten van Amerika |
R1880 |
|
|
|
|
Middenwesten van de Verenigde Staten van Amerika |
R1890 |
|
|
|
|
Westen van de Verenigde Staten van Amerika |
R1900 |
|
|
|
|
Totaal hagel overige regio's vóór diversificatie |
R1910 |
|
|
|
|
Totaal hagel alle regio's vóór diversificatie |
R1920 |
|
|
|
|
Effect van diversificatie tussen regio's |
R1930 |
|
|
|
|
Totaal hagel na diversificatie |
R1940 |
|
|
|
|
Natuurrampenrisico — Aardverzakking |
|
Schatting van de te verdienen brutopremies |
Blootstelling |
Gespecificeerd brutoverlies |
Factor voor rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Geschatte risicolimitering |
|
|
|
C0390 |
C0400 |
C0410 |
C0420 |
C0430 |
C0440 |
|
Totaal aardverzakking vóór diversificatie |
R1950 |
|
|
|
|
|
|
|
Effect van diversificatie tussen zones |
R1960 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal aardverzakking na diversificatie |
R1970 |
|
|
|
|
|
|
|
Natuurrampenrisico — Aardverzakking |
|
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering |
|
|
|
C0450 |
C0460 |
|
Totaal aardverzakking vóór diversificatie |
R1950 |
|
|
|
Effect van diversificatie tussen zones |
R1960 |
|
|
|
Totaal aardverzakking na diversificatie |
R1970 |
|
|
|
Rampenrisico — Niet-proportionele zaakherverzekering |
|
Schatting van de te verdienen premies |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering |
|
|
|
C0470 |
C0480 |
C0490 |
C0500 |
C0510 |
|
Niet-proportionele zaakherverzekering |
R2000 |
|
|
|
|
|
|
Risico van antropogene rampen — Aansprakelijkheid motorrijtuigen |
|
Aantal voertuigen verzekerd met een verzekeringsovereenkomstlimiet van meer dan 24 miljoen euro |
Aantal voertuigen verzekerd met een verzekeringsovereenkomstlimiet van 24 miljoen euro of minder |
Rampenrisicovereiste aansprakelijkheid motorrijtuigen vóór risicolimitering |
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste aansprakelijkheid motorrijtuigen na risicolimitering |
|
|
|
C0520 |
C0530 |
C0540 |
C0550 |
C0560 |
C0570 |
|
Aansprakelijkheid motorrijtuigen |
R2100 |
|
|
|
|
|
|
|
Risico van antropogene rampen — Scheepvaartverzekering tankeraanvaring |
|
Aandeel rampenrisicovereiste zeecascoverzekering met betrekking tot tanker t vóór risicolimitering |
Aandeel rampenrisicovereiste aansprakelijkheidsverzekering zeeschepen met betrekking tot tanker t vóór risicolimitering |
Aandeel rampenrisicovereiste aansprakelijkheidsverzekering olievervuiling zeeschepen met betrekking tot tanker t vóór risicolimitering |
Rampenrisicovereiste scheepvaartverzekering tankeraanvaring vóór risicolimitering |
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
(wordt vervolgd) |
|
|
|
C0580 |
C0590 |
C0600 |
C0610 |
C0620 |
C0630 |
|
|
Scheepvaartverzekering tankeraanvaring |
R2200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Risico van antropogene rampen — Scheepvaartverzekering tankeraanvaring |
|
Aandeel rampenrisicovereiste scheepvaartverzekering tankeraanvaring na risicolimitering |
Naam van het schip |
|
|
|
C0640 |
C0650 |
|
Scheepvaartverzekering tankeraanvaring |
R2200 |
|
|
|
Risico van antropogene rampen — Scheepvaartverzekering explosie van een boorplatform |
|
Rampenrisicovereiste schade aan goederen vóór risicolimitering |
Rampenrisicovereiste verwijdering van wrakstukken vóór risicolimitering |
Rampenrisicovereiste verlies aan productie-inkomsten vóór risicolimitering |
Rampenrisicovereiste afdichting van de bron of beveiliging van de bron vóór risicolimitering |
Rampenrisicovereiste aansprakelijkheidsverzekerings- en herverzekeringsverplichtingen vóór risicolimitering |
Rampenrisicovereiste scheepvaartverzekering explosie van een boorplatform vóór risicolimitering |
(wordt vervolgd) |
|
|
|
C0660 |
C0670 |
C0680 |
C0690 |
C0700 |
C0710 |
|
|
Scheepvaartverzekering explosie van boorplatform |
R2300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Risico van antropogene rampen — Scheepvaartverzekering explosie van een boorplatform |
|
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste scheepvaartverzekering explosie van een boorplatform na risicolimitering |
Naam van het boorplatform |
|
|
|
C0720 |
C0730 |
C0740 |
C0750 |
|
Scheepvaartverzekering explosie van boorplatform |
R2300 |
|
|
|
|
|
Risico van antropogene rampen — Scheepvaartverzekering |
|
Vereiste voor rampenrisico scheepvaartverzekering vóór risicolimitering |
Totaal geschatte risicolimitering |
Vereiste voor rampenrisico scheepvaartverzekering na risicolimitering |
|
|
|
C0760 |
C0770 |
C0780 |
|
Totaal vóór diversificatie |
R2400 |
|
|
|
|
Diversificatie tussen soorten gebeurtenis |
R2410 |
|
|
|
|
Totaal na diversificatie |
R2420 |
|
|
|
|
Risico van antropogene rampen — Luchtvaartuigen |
|
Vereiste voor rampenrisico luchtvaartcascoverzekering vóór risicolimitering |
Vereiste voor rampenrisico aansprakelijkheidsverzekering luchtvaart vóór risicolimitering |
Vereiste voor rampenrisico luchtvaart vóór risicolimitering |
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Vereiste voor rampenrisico luchtvaart na risicolimitering |
|
|
|
C0790 |
C0800 |
C0810 |
C0820 |
C0830 |
C0840 |
|
Brutovereiste voor rampenrisico luchtvaart |
R2500 |
|
|
|
|
|
|
|
Risico van antropogene rampen — Brand |
|
Vereiste voor rampenrisico brand vóór risicolimitering |
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Vereiste voor rampenrisico brand na risicolimitering |
|
|
|
C0850 |
C0860 |
C0870 |
C0880 |
|
Brand |
R2600 |
|
|
|
|
|
Risico van antropogene rampen — Aansprakelijkheid |
|
Verdiende premie volgende twaalf maanden |
Grootste aansprakelijkheidslimiet die wordt verstrekt |
Aantal schaden |
Vereiste voor rampenrisico aansprakelijkheid vóór risicolimitering |
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Vereiste voor rampenrisico aansprakelijkheid na risicolimitering |
|
|
|
C0890 |
C0900 |
C0910 |
C0920 |
C0930 |
C0940 |
C0950 |
|
Aansprakelijkheid voor wanprestatie |
R2700 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Werkgeversaansprakelijkheid |
R2710 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bestuurdersaansprakelijkheid |
R2720 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Overige aansprakelijkheid |
R2730 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Niet-proportionele herverzekeringen |
R2740 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal |
R2750 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Risico van antropogene rampen — Aansprakelijkheid |
|
Vereiste voor rampenrisico aansprakelijkheid vóór risicolimitering |
Totaal geschatte risicolimitering |
Vereiste voor rampenrisico aansprakelijkheid na risicolimitering |
|
|
|
C0960 |
C0970 |
C0980 |
|
Totaal vóór diversificatie |
R2800 |
|
|
|
|
Diversificatie tussen soorten dekking |
R2810 |
|
|
|
|
Totaal na diversificatie |
R2820 |
|
|
|
|
Risico van antropogene rampen — Krediet en borgtocht — Groot kredietverzuim |
|
Blootstelling (individueel of groepsgewijs) |
Aandeel van de schade die door het scenario is veroorzaakt |
Rampenrisicovereiste krediet- en borgtocht vóór risicolimitering — Groot kredietverzuim |
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste krediet- en borgtocht na risicolimitering — Groot kredietverzuim |
|
|
|
C0990 |
C1000 |
C1010 |
C1020 |
C1030 |
C1040 |
|
Grootste risicoblootstelling 1 |
R2900 |
|
|
|
|
|
|
|
Grootste risicoblootstelling 2 |
R2910 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal |
R2920 |
|
|
|
|
|
|
|
Risico van antropogene rampen — Krediet en borgtocht — Recessierisico |
|
Verdiende premie volgende twaalf maanden |
Rampenrisicovereiste krediet- en borgtocht vóór risicolimitering — Recessierisico |
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste krediet- en borgtocht na risicolimitering — Recessierisico |
|
|
|
C1050 |
C1060 |
C1070 |
C1080 |
C1090 |
|
Totaal |
R3000 |
|
|
|
|
|
|
Risico van antropogene rampen — Krediet en borgtocht |
|
Rampenrisicovereiste krediet- en borgtocht vóór risicolimitering |
Totaal geschatte risicolimitering |
Rampenrisicovereiste krediet- en borgtocht na risicolimitering |
|
|
|
C1100 |
C1110 |
C1120 |
|
Totaal vóór diversificatie |
R3100 |
|
|
|
|
Diversificatie tussen soorten gebeurtenis |
R3110 |
|
|
|
|
Totaal na diversificatie |
R3120 |
|
|
|
|
Overig rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf |
|
Schatting van de te verdienen brutopremies |
Rampenrisicovereiste overig rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf vóór risicolimitering |
Totaal geschatte risicolimitering |
Rampenrisicovereiste overig rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf na risicolimitering |
|
|
|
C1130 |
C1140 |
C1150 |
C1160 |
|
Andere transportmiddelen dan schepen en luchtvaartuigen |
R3200 |
|
|
|
|
|
Niet-proportionele herverzekeringen voor andere transportmiddelen dan schepen en luchtvaartuigen |
R3210 |
|
|
|
|
|
Diverse geldelijke verliezen |
R3220 |
|
|
|
|
|
Niet-proportionele herverzekering ongevallen anders dan algemene aansprakelijkheid |
R3230 |
|
|
|
|
|
Niet-proportionele herverzekering krediet en borgtocht |
R3240 |
|
|
|
|
|
Totaal vóór diversificatie |
R3250 |
|
|
|
|
|
Diversificatie tussen verplichtingengroepen |
R3260 |
|
|
|
|
|
Totaal na diversificatie |
R3270 |
|
|
|
|
|
|
|
Overlijden door ongeval |
Permanente invaliditeit |
Tien jaar durende invaliditeit |
|
|||
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Massaal ongeval |
|
Aantal verzekeringnemers |
Totale waarde van alle te betalen uitkeringen |
Aantal verzekeringnemers |
Totale waarde van alle te betalen uitkeringen |
Aantal verzekeringnemers |
Totale waarde van alle te betalen uitkeringen |
(wordt vervolgd) |
|
|
|
C1170 |
C1180 |
C1190 |
C1200 |
C1210 |
C1220 |
|
|
Republiek Oostenrijk |
R3300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk België |
R3310 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Bulgarije |
R3320 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Kroatië |
R3330 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Cyprus |
R3340 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tsjechische Republiek |
R3350 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Denemarken |
R3360 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Estland |
R3370 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Finland |
R3380 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Franse Republiek; Vorstendom Monaco; Vorstendom Andorra |
R3390 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Helleense Republiek |
R3400 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bondsrepubliek Duitsland |
R3410 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hongarije |
R3420 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek IJsland |
R3430 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ierland |
R3440 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Italiaanse Republiek; Republiek San Marino; Vaticaanstad |
R3450 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Letland |
R3460 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Litouwen |
R3470 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Groothertogdom Luxemburg |
R3480 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Malta |
R3490 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk der Nederlanden |
R3500 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Noorwegen |
R3510 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Polen |
R3520 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Portugese Republiek |
R3530 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Roemenië |
R3540 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Slowaakse Republiek |
R3550 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Slovenië |
R3560 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Spanje |
R3570 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Zweden |
R3580 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zwitserse Bondsstaat |
R3590 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Noord-Ierland |
R3600 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal massaal ongeval alle landen vóór diversificatie |
R3610 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Effect van diversificatie tussen landen |
R3620 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal massaal ongeval alle landen na diversificatie |
R3630 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Twaalf maanden durende invaliditeit |
Medische behandeling |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Geschatte risicolimitering |
|
||
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Massaal ongeval |
|
Aantal verzekeringnemers |
Totale waarde van alle te betalen uitkeringen |
Aantal verzekeringnemers |
Totale waarde van alle te betalen uitkeringen |
(wordt vervolgd) |
||
|
|
|
C1230 |
C1240 |
C1250 |
C1260 |
C1270 |
C1280 |
|
|
Republiek Oostenrijk |
R3300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk België |
R3310 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Bulgarije |
R3320 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Kroatië |
R3330 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Cyprus |
R3340 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tsjechische Republiek |
R3350 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Denemarken |
R3360 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Estland |
R3370 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Finland |
R3380 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Franse Republiek; Vorstendom Monaco; Vorstendom Andorra |
R3390 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Helleense Republiek |
R3400 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bondsrepubliek Duitsland |
R3410 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hongarije |
R3420 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek IJsland |
R3430 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ierland |
R3440 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Italiaanse Republiek; Republiek San Marino; Vaticaanstad |
R3450 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Letland |
R3460 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Litouwen |
R3470 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Groothertogdom Luxemburg |
R3480 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Malta |
R3490 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk der Nederlanden |
R3500 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Noorwegen |
R3510 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Polen |
R3520 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Portugese Republiek |
R3530 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Roemenië |
R3540 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Slowaakse Republiek |
R3550 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Slovenië |
R3560 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Spanje |
R3570 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Zweden |
R3580 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zwitserse Bondsstaat |
R3590 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Noord-Ierland |
R3600 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal massaal ongeval alle landen vóór diversificatie |
R3610 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Effect van diversificatie tussen landen |
R3620 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal massaal ongeval alle landen na diversificatie |
R3630 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Massaal ongeval |
|
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering |
|
|
|
C1290 |
C1300 |
|
Republiek Oostenrijk |
R3300 |
|
|
|
Koninkrijk België |
R3310 |
|
|
|
Republiek Bulgarije |
R3320 |
|
|
|
Republiek Kroatië |
R3330 |
|
|
|
Republiek Cyprus |
R3340 |
|
|
|
Tsjechische Republiek |
R3350 |
|
|
|
Koninkrijk Denemarken |
R3360 |
|
|
|
Republiek Estland |
R3370 |
|
|
|
Republiek Finland |
R3380 |
|
|
|
Franse Republiek; Vorstendom Monaco; Vorstendom Andorra |
R3390 |
|
|
|
Helleense Republiek |
R3400 |
|
|
|
Bondsrepubliek Duitsland |
R3410 |
|
|
|
Hongarije |
R3420 |
|
|
|
Republiek IJsland |
R3430 |
|
|
|
Ierland |
R3440 |
|
|
|
Italiaanse Republiek; Republiek San Marino; Vaticaanstad |
R3450 |
|
|
|
Republiek Letland |
R3460 |
|
|
|
Republiek Litouwen |
R3470 |
|
|
|
Groothertogdom Luxemburg |
R3480 |
|
|
|
Republiek Malta |
R3490 |
|
|
|
Koninkrijk der Nederlanden |
R3500 |
|
|
|
Koninkrijk Noorwegen |
R3510 |
|
|
|
Republiek Polen |
R3520 |
|
|
|
Portugese Republiek |
R3530 |
|
|
|
Roemenië |
R3540 |
|
|
|
Slowaakse Republiek |
R3550 |
|
|
|
Republiek Slovenië |
R3560 |
|
|
|
Koninkrijk Spanje |
R3570 |
|
|
|
Koninkrijk Zweden |
R3580 |
|
|
|
Zwitserse Bondsstaat |
R3590 |
|
|
|
Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Noord-Ierland |
R3600 |
|
|
|
Totaal massaal ongeval alle landen vóór diversificatie |
R3610 |
|
|
|
Effect van diversificatie tussen landen |
R3620 |
|
|
|
Totaal massaal ongeval alle landen na diversificatie |
R3630 |
|
|
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ongevalrisicoconcentratie |
|
Grootste bekende ongevalrisicoconcentratie |
Overlijden door ongeval |
Permanente invaliditeit |
Tien jaar durende invaliditeit |
Twaalf maanden durende invaliditeit |
Medische behandeling |
|
|
|
Gemiddeld verzekerd bedrag |
Gemiddeld verzekerd bedrag |
Gemiddeld verzekerd bedrag |
Gemiddeld verzekerd bedrag |
Gemiddeld verzekerd bedrag |
(wordt vervolgd) |
||
|
|
|
C1310 |
C1320 |
C1330 |
C1340 |
C1350 |
C1360 |
|
|
Republiek Oostenrijk |
R3700 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk België |
R3710 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Bulgarije |
R3720 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Kroatië |
R3730 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Cyprus |
R3740 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tsjechische Republiek |
R3750 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Denemarken |
R3760 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Estland |
R3770 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Finland |
R3780 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Franse Republiek |
R3790 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Helleense Republiek |
R3800 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bondsrepubliek Duitsland |
R3810 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hongarije |
R3820 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek IJsland |
R3830 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ierland |
R3840 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Italiaanse Republiek |
R3850 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Letland |
R3860 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Litouwen |
R3870 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Groothertogdom Luxemburg |
R3880 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Malta |
R3890 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk der Nederlanden |
R3900 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Noorwegen |
R3910 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Polen |
R3920 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Portugese Republiek |
R3930 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Roemenië |
R3940 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Slowaakse Republiek |
R3950 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Slovenië |
R3960 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Spanje |
R3970 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Zweden |
R3980 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zwitserse Bondsstaat |
R3990 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Noord-Ierland |
R4000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ongevalrisicoconcentratie |
|
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering |
|
|
|
C1370 |
C1380 |
C1390 |
C1400 |
|
Republiek Oostenrijk |
R3700 |
|
|
|
|
|
Koninkrijk België |
R3710 |
|
|
|
|
|
Republiek Bulgarije |
R3720 |
|
|
|
|
|
Republiek Kroatië |
R3730 |
|
|
|
|
|
Republiek Cyprus |
R3740 |
|
|
|
|
|
Tsjechische Republiek |
R3750 |
|
|
|
|
|
Koninkrijk Denemarken |
R3760 |
|
|
|
|
|
Republiek Estland |
R3770 |
|
|
|
|
|
Republiek Finland |
R3780 |
|
|
|
|
|
Franse Republiek |
R3790 |
|
|
|
|
|
Helleense Republiek |
R3800 |
|
|
|
|
|
Bondsrepubliek Duitsland |
R3810 |
|
|
|
|
|
Hongarije |
R3820 |
|
|
|
|
|
Republiek IJsland |
R3830 |
|
|
|
|
|
Ierland |
R3840 |
|
|
|
|
|
Italiaanse Republiek |
R3850 |
|
|
|
|
|
Republiek Letland |
R3860 |
|
|
|
|
|
Republiek Litouwen |
R3870 |
|
|
|
|
|
Groothertogdom Luxemburg |
R3880 |
|
|
|
|
|
Republiek Malta |
R3890 |
|
|
|
|
|
Koninkrijk der Nederlanden |
R3900 |
|
|
|
|
|
Koninkrijk Noorwegen |
R3910 |
|
|
|
|
|
Republiek Polen |
R3920 |
|
|
|
|
|
Portugese Republiek |
R3930 |
|
|
|
|
|
Roemenië |
R3940 |
|
|
|
|
|
Slowaakse Republiek |
R3950 |
|
|
|
|
|
Republiek Slovenië |
R3960 |
|
|
|
|
|
Koninkrijk Spanje |
R3970 |
|
|
|
|
|
Koninkrijk Zweden |
R3980 |
|
|
|
|
|
Zwitserse Bondsstaat |
R3990 |
|
|
|
|
|
Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Noord-Ierland |
R4000 |
|
|
|
|
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ongevalrisicoconcentratie |
|
Grootste bekende ongevalrisicoconcentratie |
Overlijden door ongeval |
Permanente invaliditeit |
Tien jaar durende invaliditeit |
Twaalf maanden durende invaliditeit |
Medische behandeling |
|
|
|
Gemiddeld verzekerd bedrag |
Gemiddeld verzekerd bedrag |
Gemiddeld verzekerd bedrag |
Gemiddeld verzekerd bedrag |
Gemiddeld verzekerd bedrag |
(wordt vervolgd) |
||
|
|
|
C1310 |
C1320 |
C1330 |
C1340 |
C1350 |
C1360 |
|
|
Overige voor de ongevalrisicoconcentratie in aanmerking te nemen landen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
C1410 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Land 1 |
R4010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
… |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ongevalrisicoconcentratie |
|
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering |
|
|
|
C1370 |
C1380 |
C1390 |
C1400 |
|
Overige voor de ongevalrisicoconcentratie in aanmerking te nemen landen |
|
|
|
|
|
|
C1410 |
|
|
|
|
|
|
Land 1 |
R4010 |
|
|
|
|
|
… |
|
|
|
|
|
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ongevalrisicoconcentratie |
|
Grootste bekende ongevalrisicoconcentratie |
Overlijden door ongeval |
Permanente invaliditeit |
Tien jaar durende invaliditeit |
Twaalf maanden durende invaliditeit |
Medische behandeling |
|
|
|
Gemiddeld verzekerd bedrag |
Gemiddeld verzekerd bedrag |
Gemiddeld verzekerd bedrag |
Gemiddeld verzekerd bedrag |
Gemiddeld verzekerd bedrag |
(wordt vervolgd) |
||
|
|
|
C1310 |
C1320 |
C1330 |
C1340 |
C1350 |
C1360 |
|
|
Totaal ongevalrisicoconcentratie alle landen vóór diversificatie |
R4020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Effect van diversificatie tussen landen |
R4030 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal ongevalrisicoconcentratie alle landen na diversificatie |
R4040 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ongevalrisicoconcentratie |
|
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering |
|
|
|
C1370 |
C1380 |
C1390 |
C1400 |
|
Totaal ongevalrisicoconcentratie alle landen vóór diversificatie |
R4020 |
|
|
|
|
|
Effect van diversificatie tussen landen |
R4030 |
|
|
|
|
|
Totaal ongevalrisicoconcentratie alle landen na diversificatie |
R4040 |
|
|
|
|
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Pandemie |
|
Inkomensbescherming |
Ziektekosten |
|
||||
|
Aantal verzekerde personen |
Totaal blootstelling bij pandemie |
Aantal verzekerde personen |
Eenheidskosten ziekenhuisopname per schadegeval |
Ratio van verzekerde personen die in het ziekenhuis worden opgenomen |
Eenheidskosten arts per schadegeval |
(wordt vervolgd) |
||
|
|
|
C1420 |
C1430 |
C1440 |
C1450 |
C1460 |
C1470 |
|
|
Republiek Oostenrijk |
R4100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk België |
R4110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Bulgarije |
R4120 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Kroatië |
R4130 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Cyprus |
R4140 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tsjechische Republiek |
R4150 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Denemarken |
R4160 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Estland |
R4170 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Finland |
R4180 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Franse Republiek |
R4190 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Helleense Republiek |
R4200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bondsrepubliek Duitsland |
R4210 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hongarije |
R4220 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek IJsland |
R4230 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ierland |
R4240 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Italiaanse Republiek |
R4250 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Letland |
R4260 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Litouwen |
R4270 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Groothertogdom Luxemburg |
R4280 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Malta |
R4290 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk der Nederlanden |
R4300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Noorwegen |
R4310 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Polen |
R4320 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Portugese Republiek |
R4330 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Roemenië |
R4340 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Slowaakse Republiek |
R4350 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Slovenië |
R4360 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Spanje |
R4370 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Zweden |
R4380 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zwitserse Bondsstaat |
R4390 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Noord-Ierland |
R4400 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Pandemie |
|
Ziektekosten |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering |
||
|
Ratio van verzekerde personen die gebruikmaken van een arts |
Eenheidskosten bij geen formele medische zorg per schadegeval |
Ratio van verzekerde personen die niet gebruikmaken van formele medische zorg |
||||||
|
|
|
C1480 |
C1490 |
C1500 |
C1510 |
C1520 |
C1530 |
C1540 |
|
Republiek Oostenrijk |
R4100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk België |
R4110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Bulgarije |
R4120 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Kroatië |
R4130 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Cyprus |
R4140 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tsjechische Republiek |
R4150 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Denemarken |
R4160 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Estland |
R4170 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Finland |
R4180 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Franse Republiek |
R4190 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Helleense Republiek |
R4200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bondsrepubliek Duitsland |
R4210 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hongarije |
R4220 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek IJsland |
R4230 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ierland |
R4240 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Italiaanse Republiek |
R4250 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Letland |
R4260 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Litouwen |
R4270 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Groothertogdom Luxemburg |
R4280 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Malta |
R4290 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk der Nederlanden |
R4300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Noorwegen |
R4310 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Polen |
R4320 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Portugese Republiek |
R4330 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Roemenië |
R4340 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Slowaakse Republiek |
R4350 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Slovenië |
R4360 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Spanje |
R4370 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Zweden |
R4380 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zwitserse Bondsstaat |
R4390 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Noord-Ierland |
R4400 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Inkomensbescherming |
Ziektekosten |
|
||||
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Pandemie |
|
Aantal verzekerde personen |
Totaal blootstelling bij pandemie |
Aantal verzekerde personen |
Eenheidskosten ziekenhuisopname per schadegeval |
Ratio van verzekerde personen die in het ziekenhuis worden opgenomen |
Eenheidskosten arts per schadegeval |
(wordt vervolgd) |
|
|
|
C1420 |
C1430 |
C1440 |
C1450 |
C1460 |
C1470 |
|
|
Overige voor het risico van pandemie in aanmerking te nemen landen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
C1550 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Land 1 |
R4410 |
|
|
|
|
|
|
|
|
… |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal pandemie alle landen |
R4420 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ziektekosten |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering |
||
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Pandemie |
|
Ratio van verzekerde personen die gebruikmaken van een arts |
Eenheidskosten bij geen formele medische zorg per schadegeval |
Ratio van verzekerde personen die niet gebruikmaken van formele medische zorg |
||||
|
|
|
C1480 |
C1490 |
C1500 |
C1510 |
C1520 |
C1530 |
C1540 |
|
Overige voor het risico van pandemie in aanmerking te nemen landen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
C1550 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Land 1 |
R4410 |
|
|
|
|
|
|
|
|
… |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal pandemie alle landen |
R4420 |
|
|
|
|
|
|
|
S.27.01.04
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Rampenrisico in het schade- en ziekteverzekeringsbedrijf
|
Rampenrisico in het schade- en ziekteverzekeringsbedrijf — Samenvatting |
|
Solvabiliteitskapitaalvereiste vóór risicolimitering |
Totaal risicolimitering |
Solvabiliteitskapitaalvereiste na risicolimitering |
|
|
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
|
Rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf — Samenvatting |
|
|
|
|
|
Natuurrampenrisico |
R0010 |
|
|
|
|
Storm |
R0020 |
|
|
|
|
Aardbeving |
R0030 |
|
|
|
|
Overstroming |
R0040 |
|
|
|
|
Hagel |
R0050 |
|
|
|
|
Aardverzakking |
R0060 |
|
|
|
|
Diversificatie tussen gevaren |
R0070 |
|
|
|
|
Rampenrisico niet-proportionele zaakherverzekering |
R0080 |
|
|
|
|
Risico van antropogene rampen |
R0090 |
|
|
|
|
Aansprakelijkheid motorrijtuigen |
R0100 |
|
|
|
|
Schepen |
R0110 |
|
|
|
|
Luchtvaart |
R0120 |
|
|
|
|
Brand |
R0130 |
|
|
|
|
Aansprakelijkheid |
R0140 |
|
|
|
|
Krediet en borgtocht |
R0150 |
|
|
|
|
Diversificatie tussen gevaren |
R0160 |
|
|
|
|
Overig rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf |
R0170 |
|
|
|
|
Diversificatie tussen gevaren |
R0180 |
|
|
|
|
Totaal rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf vóór diversificatie |
R0190 |
|
|
|
|
Diversificatie tussen ondermodules |
R0200 |
|
|
|
|
Totaal rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf na diversificatie |
R0210 |
|
|
|
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Samenvatting |
|
|
|
|
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
R0300 |
|
|
|
|
Massaal ongeval |
R0310 |
|
|
|
|
Ongevallenconcentratie |
R0320 |
|
|
|
|
Pandemie |
R0330 |
|
|
|
|
Diversificatie tussen ondermodules |
R0340 |
|
|
|
|
Natuurrampenrisico — Storm |
|
Schatting van de te verdienen brutopremies |
Blootstelling |
Gespecificeerd brutoverlies |
Factor voor rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Scenario A of B |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
(wordt vervolgd) |
|
|
|
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
|
|
Republiek Oostenrijk |
R0400 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk België |
R0410 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tsjechische Republiek |
R0420 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zwitserse Bondsstaat; Vorstendom Liechtenstein |
R0430 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Denemarken |
R0440 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Franse Republiek [met uitzondering van Guadeloupe, Martinique, Gemeenschap Saint-Martin en Réunion]; Vorstendom Monaco; Vorstendom Andorra |
R0450 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bondsrepubliek Duitsland |
R0460 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek IJsland |
R0470 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ierland |
R0480 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Groothertogdom Luxemburg |
R0490 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk der Nederlanden |
R0500 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Noorwegen |
R0510 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Polen |
R0520 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Spanje |
R0530 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Zweden |
R0540 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Noord-Ierland |
R0550 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Guadeloupe |
R0560 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Martinique |
R0570 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gemeenschap Saint-Martin |
R0580 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Réunion |
R0590 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal storm EER-regio's vóór diversificatie |
R0600 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noord-Europa |
R0610 |
|
|
|
|
|
|
|
|
West-Europa |
R0620 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oost-Europa |
R0630 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zuid-Europa |
R0640 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Midden- en Oost-Europa |
R0650 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oost-Azië |
R0660 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zuid- en Zuidoost-Azië |
R0670 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oceanië |
R0680 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noord-Afrika |
R0690 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zuidelijk Afrika |
R0700 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noord-Amerika, met uitzondering van de Verenigde Staten van Amerika |
R0710 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Natuurrampenrisico — Storm |
|
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering |
|
|
|
C0100 |
C0110 |
C0120 |
|
Republiek Oostenrijk |
R0400 |
|
|
|
|
Koninkrijk België |
R0410 |
|
|
|
|
Tsjechische Republiek |
R0420 |
|
|
|
|
Zwitserse Bondsstaat; Vorstendom Liechtenstein |
R0430 |
|
|
|
|
Koninkrijk Denemarken |
R0440 |
|
|
|
|
Franse Republiek [met uitzondering van Guadeloupe, Martinique, Gemeenschap Saint-Martin en Réunion]; Vorstendom Monaco; Vorstendom Andorra |
R0450 |
|
|
|
|
Bondsrepubliek Duitsland |
R0460 |
|
|
|
|
Republiek IJsland |
R0470 |
|
|
|
|
Ierland |
R0480 |
|
|
|
|
Groothertogdom Luxemburg |
R0490 |
|
|
|
|
Koninkrijk der Nederlanden |
R0500 |
|
|
|
|
Koninkrijk Noorwegen |
R0510 |
|
|
|
|
Republiek Polen |
R0520 |
|
|
|
|
Koninkrijk Spanje |
R0530 |
|
|
|
|
Koninkrijk Zweden |
R0540 |
|
|
|
|
Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Noord-Ierland |
R0550 |
|
|
|
|
Guadeloupe |
R0560 |
|
|
|
|
Martinique |
R0570 |
|
|
|
|
Gemeenschap Saint-Martin |
R0580 |
|
|
|
|
Réunion |
R0590 |
|
|
|
|
Totaal storm EER-regio's vóór diversificatie |
R0600 |
|
|
|
|
Noord-Europa |
R0610 |
|
|
|
|
West-Europa |
R0620 |
|
|
|
|
Oost-Europa |
R0630 |
|
|
|
|
Zuid-Europa |
R0640 |
|
|
|
|
Midden- en Oost-Europa |
R0650 |
|
|
|
|
Oost-Azië |
R0660 |
|
|
|
|
Zuid- en Zuidoost-Azië |
R0670 |
|
|
|
|
Oceanië |
R0680 |
|
|
|
|
Noord-Afrika |
R0690 |
|
|
|
|
Zuidelijk Afrika |
R0700 |
|
|
|
|
Noord-Amerika, met uitzondering van de Verenigde Staten van Amerika |
R0710 |
|
|
|
|
Natuurrampenrisico — Storm |
|
Schatting van de te verdienen brutopremies |
Blootstelling |
Gespecificeerd brutoverlies |
Factor voor rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Scenario A of B |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
(wordt vervolgd) |
|
|
|
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
|
|
Het Caribische gebied en Midden-Amerika |
R0720 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oostelijk Zuid-Amerika |
R0730 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noordelijk, zuidelijk en westelijk Zuid-Amerika |
R0740 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noordoosten van de Verenigde Staten van Amerika |
R0750 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zuidoosten van de Verenigde Staten van Amerika |
R0760 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Middenwesten van de Verenigde Staten van Amerika |
R0770 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Westen van de Verenigde Staten van Amerika |
R0780 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal storm overige regio's vóór diversificatie |
R0790 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal storm alle regio's vóór diversificatie |
R0800 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Effect van diversificatie tussen regio's |
R0810 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal storm na diversificatie |
R0820 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Natuurrampenrisico — Storm |
|
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering |
|
|
|
C0100 |
C0110 |
C0120 |
|
Het Caribische gebied en Midden-Amerika |
R0720 |
|
|
|
|
Oostelijk Zuid-Amerika |
R0730 |
|
|
|
|
Noordelijk, zuidelijk en westelijk Zuid-Amerika |
R0740 |
|
|
|
|
Noordoosten van de Verenigde Staten van Amerika |
R0750 |
|
|
|
|
Zuidoosten van de Verenigde Staten van Amerika |
R0760 |
|
|
|
|
Middenwesten van de Verenigde Staten van Amerika |
R0770 |
|
|
|
|
Westen van de Verenigde Staten van Amerika |
R0780 |
|
|
|
|
Totaal storm overige regio's vóór diversificatie |
R0790 |
|
|
|
|
Totaal storm alle regio's vóór diversificatie |
R0800 |
|
|
|
|
Effect van diversificatie tussen regio's |
R0810 |
|
|
|
|
Totaal storm na diversificatie |
R0820 |
|
|
|
|
Natuurrampenrisico — Aardbeving |
|
Schatting van de te verdienen brutopremies |
Blootstelling |
Gespecificeerd brutoverlies |
Factor voor rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Geschatte risicolimitering |
(wordt vervolgd) |
|
|
|
C0130 |
C0140 |
C0150 |
C0160 |
C0170 |
C0180 |
|
|
Republiek Oostenrijk |
R0830 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk België |
R0840 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Bulgarije |
R0850 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Kroatië |
R0860 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Cyprus |
R0870 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tsjechische Republiek |
R0880 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zwitserse Bondsstaat; Vorstendom Liechtenstein |
R0890 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Franse Republiek [met uitzondering van Guadeloupe, Martinique, Gemeenschap Saint-Martin en Réunion]; Vorstendom Monaco; Vorstendom Andorra |
R0900 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bondsrepubliek Duitsland |
R0910 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Helleense Republiek |
R0920 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hongarije |
R0930 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Italiaanse Republiek; Republiek San Marino; Vaticaanstad |
R0940 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Malta |
R0950 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Portugese Republiek |
R0960 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Roemenië |
R0970 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Slowaakse Republiek |
R0980 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Slovenië |
R0990 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Guadeloupe |
R1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Martinique |
R1010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gemeenschap Saint-Martin |
R1020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal aardbeving EER-regio's vóór diversificatie |
R1030 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noord-Europa |
R1040 |
|
|
|
|
|
|
|
|
West-Europa |
R1050 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oost-Europa |
R1060 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zuid-Europa |
R1070 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Midden- en Oost-Europa |
R1080 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oost-Azië |
R1090 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zuid- en Zuidoost-Azië |
R1100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oceanië |
R1110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noord-Afrika |
R1120 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zuidelijk Afrika |
R1130 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noord-Amerika, met uitzondering van de Verenigde Staten van Amerika |
R1140 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Natuurrampenrisico — Aardbeving |
|
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering |
|
|
|
C0190 |
C0200 |
|
Republiek Oostenrijk |
R0830 |
|
|
|
Koninkrijk België |
R0840 |
|
|
|
Republiek Bulgarije |
R0850 |
|
|
|
Republiek Kroatië |
R0860 |
|
|
|
Republiek Cyprus |
R0870 |
|
|
|
Tsjechische Republiek |
R0880 |
|
|
|
Zwitserse Bondsstaat; Vorstendom Liechtenstein |
R0890 |
|
|
|
Franse Republiek [met uitzondering van Guadeloupe, Martinique, Gemeenschap Saint-Martin en Réunion]; Vorstendom Monaco; Vorstendom Andorra |
R0900 |
|
|
|
Bondsrepubliek Duitsland |
R0910 |
|
|
|
Helleense Republiek |
R0920 |
|
|
|
Hongarije |
R0930 |
|
|
|
Italiaanse Republiek; Republiek San Marino; Vaticaanstad |
R0940 |
|
|
|
Republiek Malta |
R0950 |
|
|
|
Portugese Republiek |
R0960 |
|
|
|
Roemenië |
R0970 |
|
|
|
Slowaakse Republiek |
R0980 |
|
|
|
Republiek Slovenië |
R0990 |
|
|
|
Guadeloupe |
R1000 |
|
|
|
Martinique |
R1010 |
|
|
|
Gemeenschap Saint-Martin |
R1020 |
|
|
|
Totaal aardbeving EER-regio's vóór diversificatie |
R1030 |
|
|
|
Noord-Europa |
R1040 |
|
|
|
West-Europa |
R1050 |
|
|
|
Oost-Europa |
R1060 |
|
|
|
Zuid-Europa |
R1070 |
|
|
|
Midden- en Oost-Europa |
R1080 |
|
|
|
Oost-Azië |
R1090 |
|
|
|
Zuid- en Zuidoost-Azië |
R1100 |
|
|
|
Oceanië |
R1110 |
|
|
|
Noord-Afrika |
R1120 |
|
|
|
Zuidelijk Afrika |
R1130 |
|
|
|
Noord-Amerika, met uitzondering van de Verenigde Staten van Amerika |
R1140 |
|
|
|
Natuurrampenrisico — Aardbeving |
|
Schatting van de te verdienen brutopremies |
Blootstelling |
Gespecificeerd brutoverlies |
Factor voor rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Geschatte risicolimitering |
(wordt vervolgd) |
|
|
|
C0130 |
C0140 |
C0150 |
C0160 |
C0170 |
C0180 |
|
|
Het Caribische gebied en Midden-Amerika |
R1150 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oostelijk Zuid-Amerika |
R1160 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noordelijk, zuidelijk en westelijk Zuid-Amerika |
R1170 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noordoosten van de Verenigde Staten van Amerika |
R1180 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zuidoosten van de Verenigde Staten van Amerika |
R1190 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Middenwesten van de Verenigde Staten van Amerika |
R1200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Westen van de Verenigde Staten van Amerika |
R1210 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal aardbeving overige regio's vóór diversificatie |
R1220 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal aardbeving alle regio's vóór diversificatie |
R1230 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Effect van diversificatie tussen regio's |
R1240 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal aardbeving na diversificatie |
R1250 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Natuurrampenrisico — Aardbeving |
|
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering |
|
|
|
C0190 |
C0200 |
|
Het Caribische gebied en Midden-Amerika |
R1150 |
|
|
|
Oostelijk Zuid-Amerika |
R1160 |
|
|
|
Noordelijk, zuidelijk en westelijk Zuid-Amerika |
R1170 |
|
|
|
Noordoosten van de Verenigde Staten van Amerika |
R1180 |
|
|
|
Zuidoosten van de Verenigde Staten van Amerika |
R1190 |
|
|
|
Middenwesten van de Verenigde Staten van Amerika |
R1200 |
|
|
|
Westen van de Verenigde Staten van Amerika |
R1210 |
|
|
|
Totaal aardbeving overige regio's vóór diversificatie |
R1220 |
|
|
|
Totaal aardbeving alle regio's vóór diversificatie |
R1230 |
|
|
|
Effect van diversificatie tussen regio's |
R1240 |
|
|
|
Totaal aardbeving na diversificatie |
R1250 |
|
|
|
Natuurrampenrisico — Overstroming |
|
Schatting van de te verdienen brutopremies |
Blootstelling |
Gespecificeerd brutoverlies |
Factor voor rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Scenario A of B |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
(wordt vervolgd) |
|
|
|
C0210 |
C0220 |
C0230 |
C0240 |
C0250 |
C0260 |
|
|
Republiek Oostenrijk |
R1260 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk België |
R1270 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Bulgarije |
R1280 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tsjechische Republiek |
R1290 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zwitserse Bondsstaat; Vorstendom Liechtenstein |
R1300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Franse Republiek [met uitzondering van Guadeloupe, Martinique, Gemeenschap Saint-Martin en Réunion]; Vorstendom Monaco; Vorstendom Andorra |
R1310 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bondsrepubliek Duitsland |
R1320 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hongarije |
R1330 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Italiaanse Republiek; Republiek San Marino; Vaticaanstad |
R1340 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Polen |
R1350 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Roemenië |
R1360 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Slowaakse Republiek |
R1370 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Slovenië |
R1380 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Noord-Ierland |
R1390 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal overstroming EER-regio's vóór diversificatie |
R1400 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noord-Europa |
R1410 |
|
|
|
|
|
|
|
|
West-Europa |
R1420 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oost-Europa |
R1430 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zuid-Europa |
R1440 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Midden- en Oost-Europa |
R1450 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oost-Azië |
R1460 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zuid- en Zuidoost-Azië |
R1470 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oceanië |
R1480 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noord-Afrika |
R1490 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zuidelijk Afrika |
R1500 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noord-Amerika, met uitzondering van de Verenigde Staten van Amerika |
R1510 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Het Caribische gebied en Midden-Amerika |
R1520 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oostelijk Zuid-Amerika |
R1530 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noordelijk, zuidelijk en westelijk Zuid-Amerika |
R1540 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noordoosten van de Verenigde Staten van Amerika |
R1550 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zuidoosten van de Verenigde Staten van Amerika |
R1560 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Middenwesten van de Verenigde Staten van Amerika |
R1570 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Natuurrampenrisico — Overstroming |
|
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering |
|
|
|
C0270 |
C0280 |
C0290 |
|
Republiek Oostenrijk |
R1260 |
|
|
|
|
Koninkrijk België |
R1270 |
|
|
|
|
Republiek Bulgarije |
R1280 |
|
|
|
|
Tsjechische Republiek |
R1290 |
|
|
|
|
Zwitserse Bondsstaat; Vorstendom Liechtenstein |
R1300 |
|
|
|
|
Franse Republiek [met uitzondering van Guadeloupe, Martinique, Gemeenschap Saint-Martin en Réunion]; Vorstendom Monaco; Vorstendom Andorra |
R1310 |
|
|
|
|
Bondsrepubliek Duitsland |
R1320 |
|
|
|
|
Hongarije |
R1330 |
|
|
|
|
Italiaanse Republiek; Republiek San Marino; Vaticaanstad |
R1340 |
|
|
|
|
Republiek Polen |
R1350 |
|
|
|
|
Roemenië |
R1360 |
|
|
|
|
Slowaakse Republiek |
R1370 |
|
|
|
|
Republiek Slovenië |
R1380 |
|
|
|
|
Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Noord-Ierland |
R1390 |
|
|
|
|
Totaal overstroming EER-regio's vóór diversificatie |
R1400 |
|
|
|
|
Noord-Europa |
R1410 |
|
|
|
|
West-Europa |
R1420 |
|
|
|
|
Oost-Europa |
R1430 |
|
|
|
|
Zuid-Europa |
R1440 |
|
|
|
|
Midden- en Oost-Europa |
R1450 |
|
|
|
|
Oost-Azië |
R1460 |
|
|
|
|
Zuid- en Zuidoost-Azië |
R1470 |
|
|
|
|
Oceanië |
R1480 |
|
|
|
|
Noord-Afrika |
R1490 |
|
|
|
|
Zuidelijk Afrika |
R1500 |
|
|
|
|
Noord-Amerika, met uitzondering van de Verenigde Staten van Amerika |
R1510 |
|
|
|
|
Het Caribische gebied en Midden-Amerika |
R1520 |
|
|
|
|
Oostelijk Zuid-Amerika |
R1530 |
|
|
|
|
Noordelijk, zuidelijk en westelijk Zuid-Amerika |
R1540 |
|
|
|
|
Noordoosten van de Verenigde Staten van Amerika |
R1550 |
|
|
|
|
Zuidoosten van de Verenigde Staten van Amerika |
R1560 |
|
|
|
|
Middenwesten van de Verenigde Staten van Amerika |
R1570 |
|
|
|
|
Natuurrampenrisico — Overstroming |
|
Schatting van de te verdienen brutopremies |
Blootstelling |
Gespecificeerd brutoverlies |
Factor voor rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Scenario A of B |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
(wordt vervolgd) |
|
|
|
C0210 |
C0220 |
C0230 |
C0240 |
C0250 |
C0260 |
|
|
Westen van de Verenigde Staten van Amerika |
R1580 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal overstroming overige regio's vóór diversificatie |
R1590 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal overstroming alle regio's vóór diversificatie |
R1600 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Effect van diversificatie tussen regio's |
R1610 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal overstroming na diversificatie |
R1620 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Natuurrampenrisico — Overstroming |
|
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering |
|
|
|
C0270 |
C0280 |
C0290 |
|
Westen van de Verenigde Staten van Amerika |
R1580 |
|
|
|
|
Totaal overstroming overige regio's vóór diversificatie |
R1590 |
|
|
|
|
Totaal overstroming alle regio's vóór diversificatie |
R1600 |
|
|
|
|
Effect van diversificatie tussen regio's |
R1610 |
|
|
|
|
Totaal overstroming na diversificatie |
R1620 |
|
|
|
|
Natuurrampenrisico — Hagel |
|
Schatting van de te verdienen brutopremies |
Blootstelling |
Gespecificeerd brutoverlies |
Factor voor rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Scenario A of B |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
(wordt vervolgd) |
|
|
|
C0300 |
C0310 |
C0320 |
C0330 |
C0340 |
C0350 |
|
|
Republiek Oostenrijk |
R1630 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk België |
R1640 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zwitserse Bondsstaat; Vorstendom Liechtenstein |
R1650 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Franse Republiek [met uitzondering van Guadeloupe, Martinique, Gemeenschap Saint-Martin en Réunion]; Vorstendom Monaco; Vorstendom Andorra |
R1660 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bondsrepubliek Duitsland |
R1670 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Italiaanse Republiek; Republiek San Marino; Vaticaanstad |
R1680 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Groothertogdom Luxemburg |
R1690 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk der Nederlanden |
R1700 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Spanje |
R1710 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal hagel EER-regio's vóór diversificatie |
R1720 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noord-Europa |
R1730 |
|
|
|
|
|
|
|
|
West-Europa |
R1740 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oost-Europa |
R1750 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zuid-Europa |
R1760 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Midden- en Oost-Europa |
R1770 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oost-Azië |
R1780 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zuid- en Zuidoost-Azië |
R1790 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oceanië |
R1800 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noord-Afrika |
R1810 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zuidelijk Afrika |
R1820 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noord-Amerika, met uitzondering van de Verenigde Staten van Amerika |
R1830 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Het Caribische gebied en Midden-Amerika |
R1840 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oostelijk Zuid-Amerika |
R1850 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noordelijk, zuidelijk en westelijk Zuid-Amerika |
R1860 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noordoosten van de Verenigde Staten van Amerika |
R1870 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zuidoosten van de Verenigde Staten van Amerika |
R1880 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Middenwesten van de Verenigde Staten van Amerika |
R1890 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Westen van de Verenigde Staten van Amerika |
R1900 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal hagel overige regio's vóór diversificatie |
R1910 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal hagel alle regio's vóór diversificatie |
R1920 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Effect van diversificatie tussen regio's |
R1930 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal hagel na diversificatie |
R1940 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Natuurrampenrisico — Hagel |
|
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering |
|
|
|
C0360 |
C0370 |
C0380 |
|
Republiek Oostenrijk |
R1630 |
|
|
|
|
Koninkrijk België |
R1640 |
|
|
|
|
Zwitserse Bondsstaat; Vorstendom Liechtenstein |
R1650 |
|
|
|
|
Franse Republiek [met uitzondering van Guadeloupe, Martinique, Gemeenschap Saint-Martin en Réunion]; Vorstendom Monaco; Vorstendom Andorra |
R1660 |
|
|
|
|
Bondsrepubliek Duitsland |
R1670 |
|
|
|
|
Italiaanse Republiek; Republiek San Marino; Vaticaanstad |
R1680 |
|
|
|
|
Groothertogdom Luxemburg |
R1690 |
|
|
|
|
Koninkrijk der Nederlanden |
R1700 |
|
|
|
|
Koninkrijk Spanje |
R1710 |
|
|
|
|
Totaal hagel EER-regio's vóór diversificatie |
R1720 |
|
|
|
|
Noord-Europa |
R1730 |
|
|
|
|
West-Europa |
R1740 |
|
|
|
|
Oost-Europa |
R1750 |
|
|
|
|
Zuid-Europa |
R1760 |
|
|
|
|
Midden- en Oost-Europa |
R1770 |
|
|
|
|
Oost-Azië |
R1780 |
|
|
|
|
Zuid- en Zuidoost-Azië |
R1790 |
|
|
|
|
Oceanië |
R1800 |
|
|
|
|
Noord-Afrika |
R1810 |
|
|
|
|
Zuidelijk Afrika |
R1820 |
|
|
|
|
Noord-Amerika, met uitzondering van de Verenigde Staten van Amerika |
R1830 |
|
|
|
|
Het Caribische gebied en Midden-Amerika |
R1840 |
|
|
|
|
Oostelijk Zuid-Amerika |
R1850 |
|
|
|
|
Noordelijk, zuidelijk en westelijk Zuid-Amerika |
R1860 |
|
|
|
|
Noordoosten van de Verenigde Staten van Amerika |
R1870 |
|
|
|
|
Zuidoosten van de Verenigde Staten van Amerika |
R1880 |
|
|
|
|
Middenwesten van de Verenigde Staten van Amerika |
R1890 |
|
|
|
|
Westen van de Verenigde Staten van Amerika |
R1900 |
|
|
|
|
Totaal hagel overige regio's vóór diversificatie |
R1910 |
|
|
|
|
Totaal hagel alle regio's vóór diversificatie |
R1920 |
|
|
|
|
Effect van diversificatie tussen regio's |
R1930 |
|
|
|
|
Totaal hagel na diversificatie |
R1940 |
|
|
|
|
Natuurrampenrisico — Aardverzakking |
|
Schatting van de te verdienen brutopremies |
Blootstelling |
Gespecificeerd brutoverlies |
Factor voor rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Geschatte risicolimitering |
|
|
|
C0390 |
C0400 |
C0410 |
C0420 |
C0430 |
C0440 |
|
Totaal aardverzakking vóór diversificatie |
R1950 |
|
|
|
|
|
|
|
Effect van diversificatie tussen zones |
R1960 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal aardverzakking na diversificatie |
R1970 |
|
|
|
|
|
|
|
Natuurrampenrisico — Aardverzakking |
|
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering |
|
|
|
C0450 |
C0460 |
|
Totaal aardverzakking vóór diversificatie |
R1950 |
|
|
|
Effect van diversificatie tussen zones |
R1960 |
|
|
|
Totaal aardverzakking na diversificatie |
R1970 |
|
|
|
Rampenrisico — Niet-proportionele zaakherverzekering |
|
Schatting van de te verdienen premies |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering |
|
|
|
C0470 |
C0480 |
C0490 |
C0500 |
C0510 |
|
Niet-proportionele zaakherverzekering |
R2000 |
|
|
|
|
|
|
Risico van antropogene rampen — Aansprakelijkheid motorrijtuigen |
|
Aantal voertuigen verzekerd met een verzekeringsovereenkomstlimiet van meer dan 24 miljoen euro |
Aantal voertuigen verzekerd met een verzekeringsovereenkomstlimiet van 24 miljoen euro of minder |
Rampenrisicovereiste aansprakelijkheid motorrijtuigen vóór risicolimitering |
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste aansprakelijkheid motorrijtuigen na risicolimitering |
|
|
|
C0520 |
C0530 |
C0540 |
C0550 |
C0560 |
C0570 |
|
Aansprakelijkheid motorrijtuigen |
R2100 |
|
|
|
|
|
|
|
Risico van antropogene rampen — Scheepvaartverzekering tankeraanvaring |
|
Aandeel rampenrisicovereiste zeecascoverzekering met betrekking tot tanker t vóór risicolimitering |
Aandeel rampenrisicovereiste aansprakelijkheidsverzekering zeeschepen met betrekking tot tanker t vóór risicolimitering |
Aandeel rampenrisicovereiste aansprakelijkheidsverzekering olievervuiling zeeschepen met betrekking tot tanker t vóór risicolimitering |
Rampenrisicovereiste scheepvaartverzekering tankeraanvaring vóór risicolimitering |
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
(wordt vervolgd) |
|
|
|
C0580 |
C0590 |
C0600 |
C0610 |
C0620 |
C0630 |
|
|
Scheepvaartverzekering tankeraanvaring |
R2200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Risico van antropogene rampen — Scheepvaartverzekering tankeraanvaring |
|
Aandeel rampenrisicovereiste scheepvaartverzekering tankeraanvaring na risicolimitering |
Naam van het schip |
|
|
|
C0640 |
C0650 |
|
Scheepvaartverzekering tankeraanvaring |
R2200 |
|
|
|
Risico van antropogene rampen — Scheepvaartverzekering explosie van een boorplatform |
|
Rampenrisicovereiste schade aan goederen vóór risicolimitering |
Rampenrisicovereiste verwijdering van wrakstukken vóór risicolimitering |
Rampenrisicovereiste verlies aan productie-inkomsten vóór risicolimitering |
Rampenrisicovereiste afdichting van de bron of beveiliging van de bron vóór risicolimitering |
Rampenrisicovereiste aansprakelijkheidsverzekerings- en herverzekeringsverplichtingen vóór risicolimitering |
Rampenrisicovereiste scheepvaartverzekering explosie van een boorplatform vóór risicolimitering |
(wordt vervolgd) |
|
|
|
C0660 |
C0670 |
C0680 |
C0690 |
C0700 |
C0710 |
|
|
Scheepvaartverzekering explosie van boorplatform |
R2300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Risico van antropogene rampen — Scheepvaartverzekering explosie van een boorplatform |
|
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste scheepvaartverzekering explosie van een boorplatform na risicolimitering |
Naam van het boorplatform |
|
|
|
C0720 |
C0730 |
C0740 |
C0750 |
|
Scheepvaartverzekering explosie van boorplatform |
R2300 |
|
|
|
|
|
Risico van antropogene rampen — Scheepvaartverzekering |
|
Vereiste voor rampenrisico scheepvaartverzekering vóór risicolimitering |
Totaal geschatte risicolimitering |
Vereiste voor rampenrisico scheepvaartverzekering na risicolimitering |
|
|
|
C0760 |
C0770 |
C0780 |
|
Totaal vóór diversificatie |
R2400 |
|
|
|
|
Diversificatie tussen soorten gebeurtenis |
R2410 |
|
|
|
|
Totaal na diversificatie |
R2420 |
|
|
|
|
Risico van antropogene rampen — Luchtvaartuigen |
|
Vereiste voor rampenrisico luchtvaartcascoverzekering vóór risicolimitering |
Vereiste voor rampenrisico aansprakelijkheidsverzekering luchtvaart vóór risicolimitering |
Vereiste voor rampenrisico luchtvaart vóór risicolimitering |
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Vereiste voor rampenrisico luchtvaart na risicolimitering |
|
|
|
C0790 |
C0800 |
C0810 |
C0820 |
C0830 |
C0840 |
|
Brutovereiste voor rampenrisico luchtvaart |
R2500 |
|
|
|
|
|
|
|
Risico van antropogene rampen — Brand |
|
Vereiste voor rampenrisico brand vóór risicolimitering |
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Vereiste voor rampenrisico brand na risicolimitering |
|
|
|
C0850 |
C0860 |
C0870 |
C0880 |
|
Brand |
R2600 |
|
|
|
|
|
Risico van antropogene rampen — Aansprakelijkheid |
|
Verdiende premie volgende twaalf maanden |
Grootste aansprakelijkheidslimiet die wordt verstrekt |
Aantal schaden |
Vereiste voor rampenrisico aansprakelijkheid vóór risicolimitering |
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Vereiste voor rampenrisico aansprakelijkheid na risicolimitering |
|
|
|
C0890 |
C0900 |
C0910 |
C0920 |
C0930 |
C0940 |
C0950 |
|
Aansprakelijkheid voor wanprestatie |
R2700 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Werkgeversaansprakelijkheid |
R2710 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bestuurdersaansprakelijkheid |
R2720 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Overige aansprakelijkheid |
R2730 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Niet-proportionele herverzekeringen |
R2740 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal |
R2750 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Risico van antropogene rampen — Aansprakelijkheid |
|
Vereiste voor rampenrisico aansprakelijkheid vóór risicolimitering |
Totaal geschatte risicolimitering |
Vereiste voor rampenrisico aansprakelijkheid na risicolimitering |
|
|
|
C0960 |
C0970 |
C0980 |
|
Totaal vóór diversificatie |
R2800 |
|
|
|
|
Diversificatie tussen soorten dekking |
R2810 |
|
|
|
|
Totaal na diversificatie |
R2820 |
|
|
|
|
Risico van antropogene rampen — Krediet en borgtocht — Groot kredietverzuim |
|
Blootstelling (individueel of groepsgewijs) |
Aandeel van de schade die door het scenario is veroorzaakt |
Rampenrisicovereiste krediet- en borgtocht vóór risicolimitering — Groot kredietverzuim |
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste krediet- en borgtocht na risicolimitering — Groot kredietverzuim |
|
|
|
C0990 |
C1000 |
C1010 |
C1020 |
C1030 |
C1040 |
|
Grootste risicoblootstelling 1 |
R2900 |
|
|
|
|
|
|
|
Grootste risicoblootstelling 2 |
R2910 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal |
R2920 |
|
|
|
|
|
|
|
Risico van antropogene rampen — Krediet en borgtocht — Recessierisico |
|
Verdiende premie volgende twaalf maanden |
Rampenrisicovereiste krediet- en borgtocht vóór risicolimitering — Recessierisico |
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste krediet- en borgtocht na risicolimitering — Recessierisico |
|
|
|
C1050 |
C1060 |
C1070 |
C1080 |
C1090 |
|
Totaal |
R3000 |
|
|
|
|
|
|
Risico van antropogene rampen — Krediet en borgtocht |
|
Rampenrisicovereiste krediet- en borgtocht vóór risicolimitering |
Totaal geschatte risicolimitering |
Rampenrisicovereiste krediet- en borgtocht na risicolimitering |
|
|
|
C1100 |
C1110 |
C1120 |
|
Totaal vóór diversificatie |
R3100 |
|
|
|
|
Diversificatie tussen soorten gebeurtenis |
R3110 |
|
|
|
|
Totaal na diversificatie |
R3120 |
|
|
|
|
Overig rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf |
|
Schatting van de te verdienen brutopremies |
Rampenrisicovereiste overig rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf vóór risicolimitering |
Totaal geschatte risicolimitering |
Rampenrisicovereiste overig rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf na risicolimitering |
|
|
|
C1130 |
C1140 |
C1150 |
C1160 |
|
Andere transportmiddelen dan schepen en luchtvaartuigen |
R3200 |
|
|
|
|
|
Niet-proportionele herverzekeringen voor andere transportmiddelen dan schepen en luchtvaartuigen |
R3210 |
|
|
|
|
|
Diverse geldelijke verliezen |
R3220 |
|
|
|
|
|
Niet-proportionele herverzekering ongevallen anders dan algemene aansprakelijkheid |
R3230 |
|
|
|
|
|
Niet-proportionele herverzekering krediet en borgtocht |
R3240 |
|
|
|
|
|
Totaal vóór diversificatie |
R3250 |
|
|
|
|
|
Diversificatie tussen verplichtingengroepen |
R3260 |
|
|
|
|
|
Totaal na diversificatie |
R3270 |
|
|
|
|
|
|
|
Overlijden door ongeval |
Permanente invaliditeit |
Tien jaar durende invaliditeit |
|
|||
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Massaal ongeval |
|
Aantal verzekeringnemers |
Totale waarde van alle te betalen uitkeringen |
Aantal verzekeringnemers |
Totale waarde van alle te betalen uitkeringen |
Aantal verzekeringnemers |
Totale waarde van alle te betalen uitkeringen |
(wordt vervolgd) |
|
|
|
C1170 |
C1180 |
C1190 |
C1200 |
C1210 |
C1220 |
|
|
Republiek Oostenrijk |
R3300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk België |
R3310 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Bulgarije |
R3320 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Kroatië |
R3330 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Cyprus |
R3340 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tsjechische Republiek |
R3350 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Denemarken |
R3360 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Estland |
R3370 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Finland |
R3380 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Franse Republiek; Vorstendom Monaco; Vorstendom Andorra |
R3390 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Helleense Republiek |
R3400 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bondsrepubliek Duitsland |
R3410 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hongarije |
R3420 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek IJsland |
R3430 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ierland |
R3440 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Italiaanse Republiek; Republiek San Marino; Vaticaanstad |
R3450 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Letland |
R3460 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Litouwen |
R3470 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Groothertogdom Luxemburg |
R3480 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Malta |
R3490 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk der Nederlanden |
R3500 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Noorwegen |
R3510 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Polen |
R3520 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Portugese Republiek |
R3530 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Roemenië |
R3540 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Slowaakse Republiek |
R3550 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Slovenië |
R3560 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Spanje |
R3570 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Zweden |
R3580 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zwitserse Bondsstaat |
R3590 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Noord-Ierland |
R3600 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal massaal ongeval alle landen vóór diversificatie |
R3610 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Effect van diversificatie tussen landen |
R3620 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal massaal ongeval alle landen na diversificatie |
R3630 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Twaalf maanden durende invaliditeit |
Medische behandeling |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Geschatte risicolimitering |
|
||
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Massaal ongeval |
|
Aantal verzekeringnemers |
Totale waarde van alle te betalen uitkeringen |
Aantal verzekeringnemers |
Totale waarde van alle te betalen uitkeringen |
(wordt vervolgd) |
||
|
|
|
C1230 |
C1240 |
C1250 |
C1260 |
C1270 |
C1280 |
|
|
Republiek Oostenrijk |
R3300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk België |
R3310 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Bulgarije |
R3320 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Kroatië |
R3330 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Cyprus |
R3340 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tsjechische Republiek |
R3350 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Denemarken |
R3360 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Estland |
R3370 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Finland |
R3380 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Franse Republiek; Vorstendom Monaco; Vorstendom Andorra |
R3390 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Helleense Republiek |
R3400 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bondsrepubliek Duitsland |
R3410 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hongarije |
R3420 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek IJsland |
R3430 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ierland |
R3440 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Italiaanse Republiek; Republiek San Marino; Vaticaanstad |
R3450 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Letland |
R3460 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Litouwen |
R3470 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Groothertogdom Luxemburg |
R3480 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Malta |
R3490 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk der Nederlanden |
R3500 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Noorwegen |
R3510 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Polen |
R3520 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Portugese Republiek |
R3530 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Roemenië |
R3540 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Slowaakse Republiek |
R3550 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Slovenië |
R3560 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Spanje |
R3570 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Zweden |
R3580 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zwitserse Bondsstaat |
R3590 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Noord-Ierland |
R3600 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal massaal ongeval alle landen vóór diversificatie |
R3610 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Effect van diversificatie tussen landen |
R3620 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal massaal ongeval alle landen na diversificatie |
R3630 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Massaal ongeval |
|
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering |
|
|
|
C1290 |
C1300 |
|
Republiek Oostenrijk |
R3300 |
|
|
|
Koninkrijk België |
R3310 |
|
|
|
Republiek Bulgarije |
R3320 |
|
|
|
Republiek Kroatië |
R3330 |
|
|
|
Republiek Cyprus |
R3340 |
|
|
|
Tsjechische Republiek |
R3350 |
|
|
|
Koninkrijk Denemarken |
R3360 |
|
|
|
Republiek Estland |
R3370 |
|
|
|
Republiek Finland |
R3380 |
|
|
|
Franse Republiek; Vorstendom Monaco; Vorstendom Andorra |
R3390 |
|
|
|
Helleense Republiek |
R3400 |
|
|
|
Bondsrepubliek Duitsland |
R3410 |
|
|
|
Hongarije |
R3420 |
|
|
|
Republiek IJsland |
R3430 |
|
|
|
Ierland |
R3440 |
|
|
|
Italiaanse Republiek; Republiek San Marino; Vaticaanstad |
R3450 |
|
|
|
Republiek Letland |
R3460 |
|
|
|
Republiek Litouwen |
R3470 |
|
|
|
Groothertogdom Luxemburg |
R3480 |
|
|
|
Republiek Malta |
R3490 |
|
|
|
Koninkrijk der Nederlanden |
R3500 |
|
|
|
Koninkrijk Noorwegen |
R3510 |
|
|
|
Republiek Polen |
R3520 |
|
|
|
Portugese Republiek |
R3530 |
|
|
|
Roemenië |
R3540 |
|
|
|
Slowaakse Republiek |
R3550 |
|
|
|
Republiek Slovenië |
R3560 |
|
|
|
Koninkrijk Spanje |
R3570 |
|
|
|
Koninkrijk Zweden |
R3580 |
|
|
|
Zwitserse Bondsstaat |
R3590 |
|
|
|
Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Noord-Ierland |
R3600 |
|
|
|
Totaal massaal ongeval alle landen vóór diversificatie |
R3610 |
|
|
|
Effect van diversificatie tussen landen |
R3620 |
|
|
|
Totaal massaal ongeval alle landen na diversificatie |
R3630 |
|
|
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ongevalrisicoconcentratie |
|
Grootste bekende ongevalrisicoconcentratie |
Overlijden door ongeval |
Permanente invaliditeit |
Tien jaar durende invaliditeit |
Twaalf maanden durende invaliditeit |
Medische behandeling |
|
|
|
Gemiddeld verzekerd bedrag |
Gemiddeld verzekerd bedrag |
Gemiddeld verzekerd bedrag |
Gemiddeld verzekerd bedrag |
Gemiddeld verzekerd bedrag |
(wordt vervolgd) |
||
|
|
|
C1310 |
C1320 |
C1330 |
C1340 |
C1350 |
C1360 |
|
|
Republiek Oostenrijk |
R3700 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk België |
R3710 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Bulgarije |
R3720 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Kroatië |
R3730 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Cyprus |
R3740 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tsjechische Republiek |
R3750 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Denemarken |
R3760 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Estland |
R3770 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Finland |
R3780 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Franse Republiek |
R3790 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Helleense Republiek |
R3800 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bondsrepubliek Duitsland |
R3810 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hongarije |
R3820 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek IJsland |
R3830 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ierland |
R3840 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Italiaanse Republiek |
R3850 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Letland |
R3860 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Litouwen |
R3870 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Groothertogdom Luxemburg |
R3880 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Malta |
R3890 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk der Nederlanden |
R3900 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Noorwegen |
R3910 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Polen |
R3920 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Portugese Republiek |
R3930 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Roemenië |
R3940 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Slowaakse Republiek |
R3950 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Slovenië |
R3960 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Spanje |
R3970 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Zweden |
R3980 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zwitserse Bondsstaat |
R3990 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Noord-Ierland |
R4000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ongevalrisicoconcentratie |
|
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering |
|
|
|
C1370 |
C1380 |
C1390 |
C1400 |
|
Republiek Oostenrijk |
R3700 |
|
|
|
|
|
Koninkrijk België |
R3710 |
|
|
|
|
|
Republiek Bulgarije |
R3720 |
|
|
|
|
|
Republiek Kroatië |
R3730 |
|
|
|
|
|
Republiek Cyprus |
R3740 |
|
|
|
|
|
Tsjechische Republiek |
R3750 |
|
|
|
|
|
Koninkrijk Denemarken |
R3760 |
|
|
|
|
|
Republiek Estland |
R3770 |
|
|
|
|
|
Republiek Finland |
R3780 |
|
|
|
|
|
Franse Republiek |
R3790 |
|
|
|
|
|
Helleense Republiek |
R3800 |
|
|
|
|
|
Bondsrepubliek Duitsland |
R3810 |
|
|
|
|
|
Hongarije |
R3820 |
|
|
|
|
|
Republiek IJsland |
R3830 |
|
|
|
|
|
Ierland |
R3840 |
|
|
|
|
|
Italiaanse Republiek |
R3850 |
|
|
|
|
|
Republiek Letland |
R3860 |
|
|
|
|
|
Republiek Litouwen |
R3870 |
|
|
|
|
|
Groothertogdom Luxemburg |
R3880 |
|
|
|
|
|
Republiek Malta |
R3890 |
|
|
|
|
|
Koninkrijk der Nederlanden |
R3900 |
|
|
|
|
|
Koninkrijk Noorwegen |
R3910 |
|
|
|
|
|
Republiek Polen |
R3920 |
|
|
|
|
|
Portugese Republiek |
R3930 |
|
|
|
|
|
Roemenië |
R3940 |
|
|
|
|
|
Slowaakse Republiek |
R3950 |
|
|
|
|
|
Republiek Slovenië |
R3960 |
|
|
|
|
|
Koninkrijk Spanje |
R3970 |
|
|
|
|
|
Koninkrijk Zweden |
R3980 |
|
|
|
|
|
Zwitserse Bondsstaat |
R3990 |
|
|
|
|
|
Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Noord-Ierland |
R4000 |
|
|
|
|
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ongevalrisicoconcentratie |
|
Grootste bekende ongevalrisicoconcentratie |
Overlijden door ongeval |
Permanente invaliditeit |
Tien jaar durende invaliditeit |
Twaalf maanden durende invaliditeit |
Medische behandeling |
|
|
|
Gemiddeld verzekerd bedrag |
Gemiddeld verzekerd bedrag |
Gemiddeld verzekerd bedrag |
Gemiddeld verzekerd bedrag |
Gemiddeld verzekerd bedrag |
(wordt vervolgd) |
||
|
|
|
C1310 |
C1320 |
C1330 |
C1340 |
C1350 |
C1360 |
|
|
Overige voor de ongevalrisicoconcentratie in aanmerking te nemen landen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
C1410 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Land 1 |
R4010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
… |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ongevalrisicoconcentratie |
|
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering |
|
|
|
C1370 |
C1380 |
C1390 |
C1400 |
|
Overige voor de ongevalrisicoconcentratie in aanmerking te nemen landen |
|
|
|
|
|
|
C1410 |
|
|
|
|
|
|
Land 1 |
R4010 |
|
|
|
|
|
… |
|
|
|
|
|
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ongevalrisicoconcentratie |
|
Grootste bekende ongevalrisicoconcentratie |
Overlijden door ongeval |
Permanente invaliditeit |
Tien jaar durende invaliditeit |
Twaalf maanden durende invaliditeit |
Medische behandeling |
|
|
|
Gemiddeld verzekerd bedrag |
Gemiddeld verzekerd bedrag |
Gemiddeld verzekerd bedrag |
Gemiddeld verzekerd bedrag |
Gemiddeld verzekerd bedrag |
(wordt vervolgd) |
||
|
|
|
C1310 |
C1320 |
C1330 |
C1340 |
C1350 |
C1360 |
|
|
Totaal ongevalrisicoconcentratie alle landen vóór diversificatie |
R4020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Effect van diversificatie tussen landen |
R4030 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal ongevalrisicoconcentratie alle landen na diversificatie |
R4040 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ongevalrisicoconcentratie |
|
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering |
|
|
|||||
|
|
|
C1370 |
C1380 |
C1390 |
C1400 |
|
Totaal ongevalrisicoconcentratie alle landen vóór diversificatie |
R4020 |
|
|
|
|
|
Effect van diversificatie tussen landen |
R4030 |
|
|
|
|
|
Totaal ongevalrisicoconcentratie alle landen na diversificatie |
R4040 |
|
|
|
|
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Pandemie |
|
Inkomensbescherming |
Ziektekosten |
|
||||
|
Aantal verzekerde personen |
Totaal blootstelling bij pandemie |
Aantal verzekerde personen |
Eenheidskosten ziekenhuisopname per schadegeval |
Ratio van verzekerde personen die in het ziekenhuis worden opgenomen |
Eenheidskosten arts per schadegeval |
(wordt vervolgd) |
||
|
|
|
C1420 |
C1430 |
C1440 |
C1450 |
C1460 |
C1470 |
|
|
Republiek Oostenrijk |
R4100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk België |
R4110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Bulgarije |
R4120 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Kroatië |
R4130 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Cyprus |
R4140 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tsjechische Republiek |
R4150 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Denemarken |
R4160 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Estland |
R4170 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Finland |
R4180 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Franse Republiek |
R4190 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Helleense Republiek |
R4200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bondsrepubliek Duitsland |
R4210 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hongarije |
R4220 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek IJsland |
R4230 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ierland |
R4240 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Italiaanse Republiek |
R4250 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Letland |
R4260 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Litouwen |
R4270 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Groothertogdom Luxemburg |
R4280 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Malta |
R4290 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk der Nederlanden |
R4300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Noorwegen |
R4310 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Polen |
R4320 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Portugese Republiek |
R4330 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Roemenië |
R4340 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Slowaakse Republiek |
R4350 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Slovenië |
R4360 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Spanje |
R4370 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Zweden |
R4380 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zwitserse Bondsstaat |
R4390 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Noord-Ierland |
R4400 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Pandemie |
|
Ziektekosten |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering |
||
|
Ratio van verzekerde personen die gebruikmaken van een arts |
Eenheidskosten bij geen formele medische zorg per schadegeval |
Ratio van verzekerde personen die niet gebruikmaken van formele medische zorg |
||||||
|
|
|
C1480 |
C1490 |
C1500 |
C1510 |
C1520 |
C1530 |
C1540 |
|
Republiek Oostenrijk |
R4100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk België |
R4110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Bulgarije |
R4120 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Kroatië |
R4130 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Cyprus |
R4140 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tsjechische Republiek |
R4150 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Denemarken |
R4160 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Estland |
R4170 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Finland |
R4180 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Franse Republiek |
R4190 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Helleense Republiek |
R4200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bondsrepubliek Duitsland |
R4210 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hongarije |
R4220 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek IJsland |
R4230 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ierland |
R4240 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Italiaanse Republiek |
R4250 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Letland |
R4260 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Litouwen |
R4270 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Groothertogdom Luxemburg |
R4280 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Malta |
R4290 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk der Nederlanden |
R4300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Noorwegen |
R4310 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Polen |
R4320 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Portugese Republiek |
R4330 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Roemenië |
R4340 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Slowaakse Republiek |
R4350 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Slovenië |
R4360 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Spanje |
R4370 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Zweden |
R4380 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zwitserse Bondsstaat |
R4390 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Noord-Ierland |
R4400 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Inkomensbescherming |
Ziektekosten |
|
||||
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Pandemie |
|
Aantal verzekerde personen |
Totaal blootstelling bij pandemie |
Aantal verzekerde personen |
Eenheidskosten ziekenhuisopname per schadegeval |
Ratio van verzekerde personen die in het ziekenhuis worden opgenomen |
Eenheidskosten arts per schadegeval |
(wordt vervolgd) |
|
|
|
C1420 |
C1430 |
C1440 |
C1450 |
C1460 |
C1470 |
|
|
Overige voor het risico van pandemie in aanmerking te nemen landen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
C1550 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Land 1 |
R4410 |
|
|
|
|
|
|
|
|
… |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal pandemie alle landen |
R4420 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ziektekosten |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering |
||
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Pandemie |
|
Ratio van verzekerde personen die gebruikmaken van een arts |
Eenheidskosten bij geen formele medische zorg per schadegeval |
Ratio van verzekerde personen die niet gebruikmaken van formele medische zorg |
||||
|
|
|
C1480 |
C1490 |
C1500 |
C1510 |
C1520 |
C1530 |
C1540 |
|
Overige voor het risico van pandemie in aanmerking te nemen landen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
C1550 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Land 1 |
R4410 |
|
|
|
|
|
|
|
|
… |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal pandemie alle landen |
R4420 |
|
|
|
|
|
|
|
SR.27.01.01
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Rampenrisico in het schade- en ziekteverzekeringsbedrijf
|
Artikel 112 |
Z0010 |
|
|
Afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille of resterend deel |
Z0020 |
|
|
Fonds-/portefeuillenummer |
Z0030 |
|
|
Rampenrisico in het schade- en ziekteverzekeringsbedrijf — Samenvatting |
|
Solvabiliteitskapitaalvereiste vóór risicolimitering |
Totaal risicolimitering |
Solvabiliteitskapitaalvereiste na risicolimitering |
|
|
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
|
Rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf — Samenvatting |
|
|
|
|
|
Natuurrampenrisico |
R0010 |
|
|
|
|
Storm |
R0020 |
|
|
|
|
Aardbeving |
R0030 |
|
|
|
|
Overstroming |
R0040 |
|
|
|
|
Hagel |
R0050 |
|
|
|
|
Aardverzakking |
R0060 |
|
|
|
|
Diversificatie tussen gevaren |
R0070 |
|
|
|
|
Rampenrisico niet-proportionele zaakherverzekering |
R0080 |
|
|
|
|
Risico van antropogene rampen |
R0090 |
|
|
|
|
Aansprakelijkheid motorrijtuigen |
R0100 |
|
|
|
|
Schepen |
R0110 |
|
|
|
|
Luchtvaart |
R0120 |
|
|
|
|
Brand |
R0130 |
|
|
|
|
Aansprakelijkheid |
R0140 |
|
|
|
|
Krediet en borgtocht |
R0150 |
|
|
|
|
Diversificatie tussen gevaren |
R0160 |
|
|
|
|
Overig rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf |
R0170 |
|
|
|
|
Diversificatie tussen gevaren |
R0180 |
|
|
|
|
Totaal rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf vóór diversificatie |
R0190 |
|
|
|
|
Diversificatie tussen ondermodules |
R0200 |
|
|
|
|
Totaal rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf na diversificatie |
R0210 |
|
|
|
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Samenvatting |
|
|
|
|
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
R0300 |
|
|
|
|
Massaal ongeval |
R0310 |
|
|
|
|
Ongevallenconcentratie |
R0320 |
|
|
|
|
Pandemie |
R0330 |
|
|
|
|
Diversificatie tussen ondermodules |
R0340 |
|
|
|
|
Natuurrampenrisico — Storm |
|
Schatting van de te verdienen brutopremies |
Blootstelling |
Gespecificeerd brutoverlies |
Factor voor rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Scenario A of B |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
(wordt vervolgd) |
|
|
|
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
|
|
Republiek Oostenrijk |
R0400 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk België |
R0410 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tsjechische Republiek |
R0420 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zwitserse Bondsstaat; Vorstendom Liechtenstein |
R0430 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Denemarken |
R0440 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Franse Republiek [met uitzondering van Guadeloupe, Martinique, Gemeenschap Saint-Martin en Réunion]; Vorstendom Monaco; Vorstendom Andorra |
R0450 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bondsrepubliek Duitsland |
R0460 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek IJsland |
R0470 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ierland |
R0480 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Groothertogdom Luxemburg |
R0490 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk der Nederlanden |
R0500 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Noorwegen |
R0510 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Polen |
R0520 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Spanje |
R0530 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Zweden |
R0540 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Noord-Ierland |
R0550 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Guadeloupe |
R0560 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Martinique |
R0570 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gemeenschap Saint-Martin |
R0580 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Réunion |
R0590 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal storm EER-regio's vóór diversificatie |
R0600 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noord-Europa |
R0610 |
|
|
|
|
|
|
|
|
West-Europa |
R0620 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oost-Europa |
R0630 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zuid-Europa |
R0640 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Midden- en Oost-Europa |
R0650 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oost-Azië |
R0660 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zuid- en Zuidoost-Azië |
R0670 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oceanië |
R0680 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noord-Afrika |
R0690 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zuidelijk Afrika |
R0700 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noord-Amerika, met uitzondering van de Verenigde Staten van Amerika |
R0710 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Natuurrampenrisico — Storm |
|
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering |
|
|
|
C0100 |
C0110 |
C0120 |
|
Republiek Oostenrijk |
R0400 |
|
|
|
|
Koninkrijk België |
R0410 |
|
|
|
|
Tsjechische Republiek |
R0420 |
|
|
|
|
Zwitserse Bondsstaat; Vorstendom Liechtenstein |
R0430 |
|
|
|
|
Koninkrijk Denemarken |
R0440 |
|
|
|
|
Franse Republiek [met uitzondering van Guadeloupe, Martinique, Gemeenschap Saint-Martin en Réunion]; Vorstendom Monaco; Vorstendom Andorra |
R0450 |
|
|
|
|
Bondsrepubliek Duitsland |
R0460 |
|
|
|
|
Republiek IJsland |
R0470 |
|
|
|
|
Ierland |
R0480 |
|
|
|
|
Groothertogdom Luxemburg |
R0490 |
|
|
|
|
Koninkrijk der Nederlanden |
R0500 |
|
|
|
|
Koninkrijk Noorwegen |
R0510 |
|
|
|
|
Republiek Polen |
R0520 |
|
|
|
|
Koninkrijk Spanje |
R0530 |
|
|
|
|
Koninkrijk Zweden |
R0540 |
|
|
|
|
Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Noord-Ierland |
R0550 |
|
|
|
|
Guadeloupe |
R0560 |
|
|
|
|
Martinique |
R0570 |
|
|
|
|
Gemeenschap Saint-Martin |
R0580 |
|
|
|
|
Réunion |
R0590 |
|
|
|
|
Totaal storm EER-regio's vóór diversificatie |
R0600 |
|
|
|
|
Noord-Europa |
R0610 |
|
|
|
|
West-Europa |
R0620 |
|
|
|
|
Oost-Europa |
R0630 |
|
|
|
|
Zuid-Europa |
R0640 |
|
|
|
|
Midden- en Oost-Europa |
R0650 |
|
|
|
|
Oost-Azië |
R0660 |
|
|
|
|
Zuid- en Zuidoost-Azië |
R0670 |
|
|
|
|
Oceanië |
R0680 |
|
|
|
|
Noord-Afrika |
R0690 |
|
|
|
|
Zuidelijk Afrika |
R0700 |
|
|
|
|
Noord-Amerika, met uitzondering van de Verenigde Staten van Amerika |
R0710 |
|
|
|
|
Natuurrampenrisico — Storm |
|
Schatting van de te verdienen brutopremies |
Blootstelling |
Gespecificeerd brutoverlies |
Factor voor rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Scenario A of B |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
(wordt vervolgd) |
|
|
|
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
|
|
Het Caribische gebied en Midden-Amerika |
R0720 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oostelijk Zuid-Amerika |
R0730 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noordelijk, zuidelijk en westelijk Zuid-Amerika |
R0740 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noordoosten van de Verenigde Staten van Amerika |
R0750 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zuidoosten van de Verenigde Staten van Amerika |
R0760 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Middenwesten van de Verenigde Staten van Amerika |
R0770 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Westen van de Verenigde Staten van Amerika |
R0780 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal storm overige regio's vóór diversificatie |
R0790 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal storm alle regio's vóór diversificatie |
R0800 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Effect van diversificatie tussen regio's |
R0810 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal storm na diversificatie |
R0820 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Natuurrampenrisico — Storm |
|
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering |
|
|
|
C0100 |
C0110 |
C0120 |
|
Het Caribische gebied en Midden-Amerika |
R0720 |
|
|
|
|
Oostelijk Zuid-Amerika |
R0730 |
|
|
|
|
Noordelijk, zuidelijk en westelijk Zuid-Amerika |
R0740 |
|
|
|
|
Noordoosten van de Verenigde Staten van Amerika |
R0750 |
|
|
|
|
Zuidoosten van de Verenigde Staten van Amerika |
R0760 |
|
|
|
|
Middenwesten van de Verenigde Staten van Amerika |
R0770 |
|
|
|
|
Westen van de Verenigde Staten van Amerika |
R0780 |
|
|
|
|
Totaal storm overige regio's vóór diversificatie |
R0790 |
|
|
|
|
Totaal storm alle regio's vóór diversificatie |
R0800 |
|
|
|
|
Effect van diversificatie tussen regio's |
R0810 |
|
|
|
|
Totaal storm na diversificatie |
R0820 |
|
|
|
|
Natuurrampenrisico — Aardbeving |
|
Schatting van de te verdienen brutopremies |
Blootstelling |
Gespecificeerd brutoverlies |
Factor voor rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Geschatte risicolimitering |
(wordt vervolgd) |
|
|
|
C0130 |
C0140 |
C0150 |
C0160 |
C0170 |
C0180 |
|
|
Republiek Oostenrijk |
R0830 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk België |
R0840 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Bulgarije |
R0850 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Kroatië |
R0860 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Cyprus |
R0870 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tsjechische Republiek |
R0880 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zwitserse Bondsstaat; Vorstendom Liechtenstein |
R0890 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Franse Republiek [met uitzondering van Guadeloupe, Martinique, Gemeenschap Saint-Martin en Réunion]; Vorstendom Monaco; Vorstendom Andorra |
R0900 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bondsrepubliek Duitsland |
R0910 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Helleense Republiek |
R0920 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hongarije |
R0930 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Italiaanse Republiek; Republiek San Marino; Vaticaanstad |
R0940 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Malta |
R0950 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Portugese Republiek |
R0960 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Roemenië |
R0970 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Slowaakse Republiek |
R0980 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Slovenië |
R0990 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Guadeloupe |
R1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Martinique |
R1010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gemeenschap Saint-Martin |
R1020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal aardbeving EER-regio's vóór diversificatie |
R1030 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noord-Europa |
R1040 |
|
|
|
|
|
|
|
|
West-Europa |
R1050 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oost-Europa |
R1060 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zuid-Europa |
R1070 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Midden- en Oost-Europa |
R1080 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oost-Azië |
R1090 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zuid- en Zuidoost-Azië |
R1100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oceanië |
R1110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noord-Afrika |
R1120 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zuidelijk Afrika |
R1130 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noord-Amerika, met uitzondering van de Verenigde Staten van Amerika |
R1140 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Natuurrampenrisico — Aardbeving |
|
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering |
|
|
|
C0190 |
C0200 |
|
Republiek Oostenrijk |
R0830 |
|
|
|
Koninkrijk België |
R0840 |
|
|
|
Republiek Bulgarije |
R0850 |
|
|
|
Republiek Kroatië |
R0860 |
|
|
|
Republiek Cyprus |
R0870 |
|
|
|
Tsjechische Republiek |
R0880 |
|
|
|
Zwitserse Bondsstaat; Vorstendom Liechtenstein |
R0890 |
|
|
|
Franse Republiek [met uitzondering van Guadeloupe, Martinique, Gemeenschap Saint-Martin en Réunion]; Vorstendom Monaco; Vorstendom Andorra |
R0900 |
|
|
|
Bondsrepubliek Duitsland |
R0910 |
|
|
|
Helleense Republiek |
R0920 |
|
|
|
Hongarije |
R0930 |
|
|
|
Italiaanse Republiek; Republiek San Marino; Vaticaanstad |
R0940 |
|
|
|
Republiek Malta |
R0950 |
|
|
|
Portugese Republiek |
R0960 |
|
|
|
Roemenië |
R0970 |
|
|
|
Slowaakse Republiek |
R0980 |
|
|
|
Republiek Slovenië |
R0990 |
|
|
|
Guadeloupe |
R1000 |
|
|
|
Martinique |
R1010 |
|
|
|
Gemeenschap Saint-Martin |
R1020 |
|
|
|
Totaal aardbeving EER-regio's vóór diversificatie |
R1030 |
|
|
|
Noord-Europa |
R1040 |
|
|
|
West-Europa |
R1050 |
|
|
|
Oost-Europa |
R1060 |
|
|
|
Zuid-Europa |
R1070 |
|
|
|
Midden- en Oost-Europa |
R1080 |
|
|
|
Oost-Azië |
R1090 |
|
|
|
Zuid- en Zuidoost-Azië |
R1100 |
|
|
|
Oceanië |
R1110 |
|
|
|
Noord-Afrika |
R1120 |
|
|
|
Zuidelijk Afrika |
R1130 |
|
|
|
Noord-Amerika, met uitzondering van de Verenigde Staten van Amerika |
R1140 |
|
|
|
Natuurrampenrisico — Aardbeving |
|
Schatting van de te verdienen brutopremies |
Blootstelling |
Gespecificeerd brutoverlies |
Factor voor rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Geschatte risicolimitering |
(wordt vervolgd) |
|
|
|
C0130 |
C0140 |
C0150 |
C0160 |
C0170 |
C0180 |
|
|
Het Caribische gebied en Midden-Amerika |
R1150 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oostelijk Zuid-Amerika |
R1160 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noordelijk, zuidelijk en westelijk Zuid-Amerika |
R1170 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noordoosten van de Verenigde Staten van Amerika |
R1180 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zuidoosten van de Verenigde Staten van Amerika |
R1190 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Middenwesten van de Verenigde Staten van Amerika |
R1200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Westen van de Verenigde Staten van Amerika |
R1210 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal aardbeving overige regio's vóór diversificatie |
R1220 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal aardbeving alle regio's vóór diversificatie |
R1230 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Effect van diversificatie tussen regio's |
R1240 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal aardbeving na diversificatie |
R1250 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Natuurrampenrisico — Aardbeving |
|
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering |
|
|
|
C0190 |
C0200 |
|
Het Caribische gebied en Midden-Amerika |
R1150 |
|
|
|
Oostelijk Zuid-Amerika |
R1160 |
|
|
|
Noordelijk, zuidelijk en westelijk Zuid-Amerika |
R1170 |
|
|
|
Noordoosten van de Verenigde Staten van Amerika |
R1180 |
|
|
|
Zuidoosten van de Verenigde Staten van Amerika |
R1190 |
|
|
|
Middenwesten van de Verenigde Staten van Amerika |
R1200 |
|
|
|
Westen van de Verenigde Staten van Amerika |
R1210 |
|
|
|
Totaal aardbeving overige regio's vóór diversificatie |
R1220 |
|
|
|
Totaal aardbeving alle regio's vóór diversificatie |
R1230 |
|
|
|
Effect van diversificatie tussen regio's |
R1240 |
|
|
|
Totaal aardbeving na diversificatie |
R1250 |
|
|
|
Natuurrampenrisico — Overstroming |
|
Schatting van de te verdienen brutopremies |
Blootstelling |
Gespecificeerd brutoverlies |
Factor voor rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Scenario A of B |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
(wordt vervolgd) |
|
|
|
C0210 |
C0220 |
C0230 |
C0240 |
C0250 |
C0260 |
|
|
Republiek Oostenrijk |
R1260 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk België |
R1270 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Bulgarije |
R1280 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tsjechische Republiek |
R1290 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zwitserse Bondsstaat; Vorstendom Liechtenstein |
R1300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Franse Republiek [met uitzondering van Guadeloupe, Martinique, Gemeenschap Saint-Martin en Réunion]; Vorstendom Monaco; Vorstendom Andorra |
R1310 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bondsrepubliek Duitsland |
R1320 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hongarije |
R1330 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Italiaanse Republiek; Republiek San Marino; Vaticaanstad |
R1340 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Polen |
R1350 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Roemenië |
R1360 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Slowaakse Republiek |
R1370 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Slovenië |
R1380 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Noord-Ierland |
R1390 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal overstroming EER-regio's vóór diversificatie |
R1400 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noord-Europa |
R1410 |
|
|
|
|
|
|
|
|
West-Europa |
R1420 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oost-Europa |
R1430 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zuid-Europa |
R1440 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Midden- en Oost-Europa |
R1450 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oost-Azië |
R1460 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zuid- en Zuidoost-Azië |
R1470 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oceanië |
R1480 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noord-Afrika |
R1490 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zuidelijk Afrika |
R1500 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noord-Amerika, met uitzondering van de Verenigde Staten van Amerika |
R1510 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Het Caribische gebied en Midden-Amerika |
R1520 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oostelijk Zuid-Amerika |
R1530 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noordelijk, zuidelijk en westelijk Zuid-Amerika |
R1540 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noordoosten van de Verenigde Staten van Amerika |
R1550 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zuidoosten van de Verenigde Staten van Amerika |
R1560 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Middenwesten van de Verenigde Staten van Amerika |
R1570 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Natuurrampenrisico — Overstroming |
|
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering |
|
|
|
C0270 |
C0280 |
C0290 |
|
Republiek Oostenrijk |
R1260 |
|
|
|
|
Koninkrijk België |
R1270 |
|
|
|
|
Republiek Bulgarije |
R1280 |
|
|
|
|
Tsjechische Republiek |
R1290 |
|
|
|
|
Zwitserse Bondsstaat; Vorstendom Liechtenstein |
R1300 |
|
|
|
|
Franse Republiek [met uitzondering van Guadeloupe, Martinique, Gemeenschap Saint-Martin en Réunion]; Vorstendom Monaco; Vorstendom Andorra |
R1310 |
|
|
|
|
Bondsrepubliek Duitsland |
R1320 |
|
|
|
|
Hongarije |
R1330 |
|
|
|
|
Italiaanse Republiek; Republiek San Marino; Vaticaanstad |
R1340 |
|
|
|
|
Republiek Polen |
R1350 |
|
|
|
|
Roemenië |
R1360 |
|
|
|
|
Slowaakse Republiek |
R1370 |
|
|
|
|
Republiek Slovenië |
R1380 |
|
|
|
|
Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Noord-Ierland |
R1390 |
|
|
|
|
Totaal overstroming EER-regio's vóór diversificatie |
R1400 |
|
|
|
|
Noord-Europa |
R1410 |
|
|
|
|
West-Europa |
R1420 |
|
|
|
|
Oost-Europa |
R1430 |
|
|
|
|
Zuid-Europa |
R1440 |
|
|
|
|
Midden- en Oost-Europa |
R1450 |
|
|
|
|
Oost-Azië |
R1460 |
|
|
|
|
Zuid- en Zuidoost-Azië |
R1470 |
|
|
|
|
Oceanië |
R1480 |
|
|
|
|
Noord-Afrika |
R1490 |
|
|
|
|
Zuidelijk Afrika |
R1500 |
|
|
|
|
Noord-Amerika, met uitzondering van de Verenigde Staten van Amerika |
R1510 |
|
|
|
|
Het Caribische gebied en Midden-Amerika |
R1520 |
|
|
|
|
Oostelijk Zuid-Amerika |
R1530 |
|
|
|
|
Noordelijk, zuidelijk en westelijk Zuid-Amerika |
R1540 |
|
|
|
|
Noordoosten van de Verenigde Staten van Amerika |
R1550 |
|
|
|
|
Zuidoosten van de Verenigde Staten van Amerika |
R1560 |
|
|
|
|
Middenwesten van de Verenigde Staten van Amerika |
R1570 |
|
|
|
|
Natuurrampenrisico — Overstroming |
|
Schatting van de te verdienen brutopremies |
Blootstelling |
Gespecificeerd brutoverlies |
Factor voor rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Scenario A of B |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
(wordt vervolgd) |
|
|
|
C0210 |
C0220 |
C0230 |
C0240 |
C0250 |
C0260 |
|
|
Westen van de Verenigde Staten van Amerika |
R1580 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal overstroming overige regio's vóór diversificatie |
R1590 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal overstroming alle regio's vóór diversificatie |
R1600 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Effect van diversificatie tussen regio's |
R1610 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal overstroming na diversificatie |
R1620 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Natuurrampenrisico — Overstroming |
|
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering |
|
|
|
C0270 |
C0280 |
C0290 |
|
Westen van de Verenigde Staten van Amerika |
R1580 |
|
|
|
|
Totaal overstroming overige regio's vóór diversificatie |
R1590 |
|
|
|
|
Totaal overstroming alle regio's vóór diversificatie |
R1600 |
|
|
|
|
Effect van diversificatie tussen regio's |
R1610 |
|
|
|
|
Totaal overstroming na diversificatie |
R1620 |
|
|
|
|
Natuurrampenrisico — Hagel |
|
Schatting van de te verdienen brutopremies |
Blootstelling |
Gespecificeerd brutoverlies |
Factor voor rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Scenario A of B |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
(wordt vervolgd) |
|
|
|
C0300 |
C0310 |
C0320 |
C0330 |
C0340 |
C0350 |
|
|
Republiek Oostenrijk |
R1630 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk België |
R1640 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zwitserse Bondsstaat; Vorstendom Liechtenstein |
R1650 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Franse Republiek [met uitzondering van Guadeloupe, Martinique, Gemeenschap Saint-Martin en Réunion]; Vorstendom Monaco; Vorstendom Andorra |
R1660 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bondsrepubliek Duitsland |
R1670 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Italiaanse Republiek; Republiek San Marino; Vaticaanstad |
R1680 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Groothertogdom Luxemburg |
R1690 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk der Nederlanden |
R1700 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Spanje |
R1710 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal hagel EER-regio's vóór diversificatie |
R1720 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noord-Europa |
R1730 |
|
|
|
|
|
|
|
|
West-Europa |
R1740 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oost-Europa |
R1750 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zuid-Europa |
R1760 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Midden- en Oost-Europa |
R1770 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oost-Azië |
R1780 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zuid- en Zuidoost-Azië |
R1790 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oceanië |
R1800 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noord-Afrika |
R1810 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zuidelijk Afrika |
R1820 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noord-Amerika, met uitzondering van de Verenigde Staten van Amerika |
R1830 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Het Caribische gebied en Midden-Amerika |
R1840 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oostelijk Zuid-Amerika |
R1850 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noordelijk, zuidelijk en westelijk Zuid-Amerika |
R1860 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noordoosten van de Verenigde Staten van Amerika |
R1870 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zuidoosten van de Verenigde Staten van Amerika |
R1880 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Middenwesten van de Verenigde Staten van Amerika |
R1890 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Westen van de Verenigde Staten van Amerika |
R1900 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal hagel overige regio's vóór diversificatie |
R1910 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal hagel alle regio's vóór diversificatie |
R1920 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Effect van diversificatie tussen regio's |
R1930 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal hagel na diversificatie |
R1940 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Natuurrampenrisico — Hagel |
|
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering |
|
|
|
C0360 |
C0370 |
C0380 |
|
Republiek Oostenrijk |
R1630 |
|
|
|
|
Koninkrijk België |
R1640 |
|
|
|
|
Zwitserse Bondsstaat; Vorstendom Liechtenstein |
R1650 |
|
|
|
|
Franse Republiek [met uitzondering van Guadeloupe, Martinique, Gemeenschap Saint-Martin en Réunion]; Vorstendom Monaco; Vorstendom Andorra |
R1660 |
|
|
|
|
Bondsrepubliek Duitsland |
R1670 |
|
|
|
|
Italiaanse Republiek; Republiek San Marino; Vaticaanstad |
R1680 |
|
|
|
|
Groothertogdom Luxemburg |
R1690 |
|
|
|
|
Koninkrijk der Nederlanden |
R1700 |
|
|
|
|
Koninkrijk Spanje |
R1710 |
|
|
|
|
Totaal hagel EER-regio's vóór diversificatie |
R1720 |
|
|
|
|
Noord-Europa |
R1730 |
|
|
|
|
West-Europa |
R1740 |
|
|
|
|
Oost-Europa |
R1750 |
|
|
|
|
Zuid-Europa |
R1760 |
|
|
|
|
Midden- en Oost-Europa |
R1770 |
|
|
|
|
Oost-Azië |
R1780 |
|
|
|
|
Zuid- en Zuidoost-Azië |
R1790 |
|
|
|
|
Oceanië |
R1800 |
|
|
|
|
Noord-Afrika |
R1810 |
|
|
|
|
Zuidelijk Afrika |
R1820 |
|
|
|
|
Noord-Amerika, met uitzondering van de Verenigde Staten van Amerika |
R1830 |
|
|
|
|
Het Caribische gebied en Midden-Amerika |
R1840 |
|
|
|
|
Oostelijk Zuid-Amerika |
R1850 |
|
|
|
|
Noordelijk, zuidelijk en westelijk Zuid-Amerika |
R1860 |
|
|
|
|
Noordoosten van de Verenigde Staten van Amerika |
R1870 |
|
|
|
|
Zuidoosten van de Verenigde Staten van Amerika |
R1880 |
|
|
|
|
Middenwesten van de Verenigde Staten van Amerika |
R1890 |
|
|
|
|
Westen van de Verenigde Staten van Amerika |
R1900 |
|
|
|
|
Totaal hagel overige regio's vóór diversificatie |
R1910 |
|
|
|
|
Totaal hagel alle regio's vóór diversificatie |
R1920 |
|
|
|
|
Effect van diversificatie tussen regio's |
R1930 |
|
|
|
|
Totaal hagel na diversificatie |
R1940 |
|
|
|
|
Natuurrampenrisico — Aardverzakking |
|
Schatting van de te verdienen brutopremies |
Blootstelling |
Gespecificeerd brutoverlies |
Factor voor rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Geschatte risicolimitering |
|
|
|
C0390 |
C0400 |
C0410 |
C0420 |
C0430 |
C0440 |
|
Totaal aardverzakking vóór diversificatie |
R1950 |
|
|
|
|
|
|
|
Effect van diversificatie tussen zones |
R1960 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal aardverzakking na diversificatie |
R1970 |
|
|
|
|
|
|
|
Natuurrampenrisico — Aardverzakking |
|
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering |
|
|
|
C0450 |
C0460 |
|
Totaal aardverzakking vóór diversificatie |
R1950 |
|
|
|
Effect van diversificatie tussen zones |
R1960 |
|
|
|
Totaal aardverzakking na diversificatie |
R1970 |
|
|
|
Rampenrisico — Niet-proportionele zaakherverzekering |
|
Schatting van de te verdienen premies |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering |
|
|
|
C0470 |
C0480 |
C0490 |
C0500 |
C0510 |
|
Niet-proportionele zaakherverzekering |
R2000 |
|
|
|
|
|
|
Risico van antropogene rampen — Aansprakelijkheid motorrijtuigen |
|
Aantal voertuigen verzekerd met een verzekeringsovereenkomstlimiet van meer dan 24 miljoen euro |
Aantal voertuigen verzekerd met een verzekeringsovereenkomstlimiet van 24 miljoen euro of minder |
Rampenrisicovereiste aansprakelijkheid motorrijtuigen vóór risicolimitering |
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste aansprakelijkheid motorrijtuigen na risicolimitering |
|
|
|
C0520 |
C0530 |
C0540 |
C0550 |
C0560 |
C0570 |
|
Aansprakelijkheid motorrijtuigen |
R2100 |
|
|
|
|
|
|
|
Risico van antropogene rampen — Scheepvaartverzekering tankeraanvaring |
|
Aandeel rampenrisicovereiste zeecascoverzekering met betrekking tot tanker t vóór risicolimitering |
Aandeel rampenrisicovereiste aansprakelijkheidsverzekering zeeschepen met betrekking tot tanker t vóór risicolimitering |
Aandeel rampenrisicovereiste aansprakelijkheidsverzekering olievervuiling zeeschepen met betrekking tot tanker t vóór risicolimitering |
Rampenrisicovereiste scheepvaartverzekering tankeraanvaring vóór risicolimitering |
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
(wordt vervolgd) |
|
|
|
C0580 |
C0590 |
C0600 |
C0610 |
C0620 |
C0630 |
|
|
Scheepvaartverzekering tankeraanvaring |
R2200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Risico van antropogene rampen — Scheepvaartverzekering tankeraanvaring |
|
Aandeel rampenrisicovereiste scheepvaartverzekering tankeraanvaring na risicolimitering |
Naam van het schip |
|
|
|
C0640 |
C0650 |
|
Scheepvaartverzekering tankeraanvaring |
R2200 |
|
|
|
Risico van antropogene rampen — Scheepvaartverzekering explosie van een boorplatform |
|
Rampenrisicovereiste schade aan goederen vóór risicolimitering |
Rampenrisicovereiste verwijdering van wrakstukken vóór risicolimitering |
Rampenrisicovereiste verlies aan productie-inkomsten vóór risicolimitering |
Rampenrisicovereiste afdichting van de bron of beveiliging van de bron vóór risicolimitering |
Rampenrisicovereiste aansprakelijkheidsverzekerings- en herverzekeringsverplichtingen vóór risicolimitering |
Rampenrisicovereiste scheepvaartverzekering explosie van een boorplatform vóór risicolimitering |
(wordt vervolgd) |
|
|
|
C0660 |
C0670 |
C0680 |
C0690 |
C0700 |
C0710 |
|
|
Scheepvaartverzekering explosie van boorplatform |
R2300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Risico van antropogene rampen — Scheepvaartverzekering explosie van een boorplatform |
|
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste scheepvaartverzekering explosie van een boorplatform na risicolimitering |
Naam van het boorplatform |
|
|
|
C0720 |
C0730 |
C0740 |
C0750 |
|
Scheepvaartverzekering explosie van boorplatform |
R2300 |
|
|
|
|
|
Risico van antropogene rampen — Scheepvaartverzekering |
|
Vereiste voor rampenrisico scheepvaartverzekering vóór risicolimitering |
Totaal geschatte risicolimitering |
Vereiste voor rampenrisico scheepvaartverzekering na risicolimitering |
|
|
|
C0760 |
C0770 |
C0780 |
|
Totaal vóór diversificatie |
R2400 |
|
|
|
|
Diversificatie tussen soorten gebeurtenis |
R2410 |
|
|
|
|
Totaal na diversificatie |
R2420 |
|
|
|
|
Risico van antropogene rampen — Luchtvaartuigen |
|
Vereiste voor rampenrisico luchtvaartcascoverzekering vóór risicolimitering |
Vereiste voor rampenrisico aansprakelijkheidsverzekering luchtvaart vóór risicolimitering |
Vereiste voor rampenrisico luchtvaart vóór risicolimitering |
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Vereiste voor rampenrisico luchtvaart na risicolimitering |
|
|
|
C0790 |
C0800 |
C0810 |
C0820 |
C0830 |
C0840 |
|
Brutovereiste voor rampenrisico luchtvaart |
R2500 |
|
|
|
|
|
|
|
Risico van antropogene rampen — Brand |
|
Vereiste voor rampenrisico brand vóór risicolimitering |
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Vereiste voor rampenrisico brand na risicolimitering |
|
|
|
C0850 |
C0860 |
C0870 |
C0880 |
|
Brand |
R2600 |
|
|
|
|
|
Risico van antropogene rampen — Aansprakelijkheid |
|
Verdiende premie volgende twaalf maanden |
Grootste aansprakelijkheidslimiet die wordt verstrekt |
Aantal schaden |
Vereiste voor rampenrisico aansprakelijkheid vóór risicolimitering |
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Vereiste voor rampenrisico aansprakelijkheid na risicolimitering |
|
|
|
C0890 |
C0900 |
C0910 |
C0920 |
C0930 |
C0940 |
C0950 |
|
Aansprakelijkheid voor wanprestatie |
R2700 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Werkgeversaansprakelijkheid |
R2710 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bestuurdersaansprakelijkheid |
R2720 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Overige aansprakelijkheid |
R2730 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Niet-proportionele herverzekeringen |
R2740 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal |
R2750 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Risico van antropogene rampen — Aansprakelijkheid |
|
Vereiste voor rampenrisico aansprakelijkheid vóór risicolimitering |
Totaal geschatte risicolimitering |
Vereiste voor rampenrisico aansprakelijkheid na risicolimitering |
|
|
|
C0960 |
C0970 |
C0980 |
|
Totaal vóór diversificatie |
R2800 |
|
|
|
|
Diversificatie tussen soorten dekking |
R2810 |
|
|
|
|
Totaal na diversificatie |
R2820 |
|
|
|
|
Risico van antropogene rampen — Krediet en borgtocht — Groot kredietverzuim |
|
Blootstelling (individueel of groepsgewijs) |
Aandeel van de schade die door het scenario is veroorzaakt |
Rampenrisicovereiste krediet- en borgtocht vóór risicolimitering — Groot kredietverzuim |
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste krediet- en borgtocht na risicolimitering — Groot kredietverzuim |
|
|
|
C0990 |
C1000 |
C1010 |
C1020 |
C1030 |
C1040 |
|
Grootste risicoblootstelling 1 |
R2900 |
|
|
|
|
|
|
|
Grootste risicoblootstelling 2 |
R2910 |
|
|
|
|
|
|
|
Totaal |
R2920 |
|
|
|
|
|
|
|
Risico van antropogene rampen — Krediet en borgtocht — Recessierisico |
|
Verdiende premie volgende twaalf maanden |
Rampenrisicovereiste krediet- en borgtocht vóór risicolimitering — Recessierisico |
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste krediet- en borgtocht na risicolimitering — Recessierisico |
|
|
|
C1050 |
C1060 |
C1070 |
C1080 |
C1090 |
|
Totaal |
R3000 |
|
|
|
|
|
|
Risico van antropogene rampen — Krediet en borgtocht |
|
Rampenrisicovereiste krediet- en borgtocht vóór risicolimitering |
Totaal geschatte risicolimitering |
Rampenrisicovereiste krediet- en borgtocht na risicolimitering |
|
|
|
C1100 |
C1110 |
C1120 |
|
Totaal vóór diversificatie |
R3100 |
|
|
|
|
Diversificatie tussen soorten gebeurtenis |
R3110 |
|
|
|
|
Totaal na diversificatie |
R3120 |
|
|
|
|
Overig rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf |
|
Schatting van de te verdienen brutopremies |
Rampenrisicovereiste overig rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf vóór risicolimitering |
Totaal geschatte risicolimitering |
Rampenrisicovereiste overig rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf na risicolimitering |
|
|
|
C1130 |
C1140 |
C1150 |
C1160 |
|
Andere transportmiddelen dan schepen en luchtvaartuigen |
R3200 |
|
|
|
|
|
Niet-proportionele herverzekeringen voor andere transportmiddelen dan schepen en luchtvaartuigen |
R3210 |
|
|
|
|
|
Diverse geldelijke verliezen |
R3220 |
|
|
|
|
|
Niet-proportionele herverzekering ongevallen anders dan algemene aansprakelijkheid |
R3230 |
|
|
|
|
|
Niet-proportionele herverzekering krediet en borgtocht |
R3240 |
|
|
|
|
|
Totaal vóór diversificatie |
R3250 |
|
|
|
|
|
Diversificatie tussen verplichtingengroepen |
R3260 |
|
|
|
|
|
Totaal na diversificatie |
R3270 |
|
|
|
|
|
|
|
Overlijden door ongeval |
Permanente invaliditeit |
Tien jaar durende invaliditeit |
|
|||
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Massaal ongeval |
|
Aantal verzekeringnemers |
Totale waarde van alle te betalen uitkeringen |
Aantal verzekeringnemers |
Totale waarde van alle te betalen uitkeringen |
Aantal verzekeringnemers |
Totale waarde van alle te betalen uitkeringen |
(wordt vervolgd) |
|
|
|
C1170 |
C1180 |
C1190 |
C1200 |
C1210 |
C1220 |
|
|
Republiek Oostenrijk |
R3300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk België |
R3310 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Bulgarije |
R3320 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Kroatië |
R3330 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Cyprus |
R3340 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tsjechische Republiek |
R3350 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Denemarken |
R3360 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Estland |
R3370 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Finland |
R3380 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Franse Republiek; Vorstendom Monaco; Vorstendom Andorra |
R3390 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Helleense Republiek |
R3400 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bondsrepubliek Duitsland |
R3410 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hongarije |
R3420 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek IJsland |
R3430 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ierland |
R3440 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Italiaanse Republiek; Republiek San Marino; Vaticaanstad |
R3450 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Letland |
R3460 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Litouwen |
R3470 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Groothertogdom Luxemburg |
R3480 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Malta |
R3490 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk der Nederlanden |
R3500 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Noorwegen |
R3510 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Polen |
R3520 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Portugese Republiek |
R3530 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Roemenië |
R3540 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Slowaakse Republiek |
R3550 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Slovenië |
R3560 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Spanje |
R3570 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Zweden |
R3580 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zwitserse Bondsstaat |
R3590 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Noord-Ierland |
R3600 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal massaal ongeval alle landen vóór diversificatie |
R3610 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Effect van diversificatie tussen landen |
R3620 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal massaal ongeval alle landen na diversificatie |
R3630 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Twaalf maanden durende invaliditeit |
Medische behandeling |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Geschatte risicolimitering |
|
||
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Massaal ongeval |
|
Aantal verzekeringnemers |
Totale waarde van alle te betalen uitkeringen |
Aantal verzekeringnemers |
Totale waarde van alle te betalen uitkeringen |
(wordt vervolgd) |
||
|
|
|
C1230 |
C1240 |
C1250 |
C1260 |
C1270 |
C1280 |
|
|
Republiek Oostenrijk |
R3300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk België |
R3310 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Bulgarije |
R3320 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Kroatië |
R3330 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Cyprus |
R3340 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tsjechische Republiek |
R3350 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Denemarken |
R3360 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Estland |
R3370 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Finland |
R3380 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Franse Republiek; Vorstendom Monaco; Vorstendom Andorra |
R3390 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Helleense Republiek |
R3400 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bondsrepubliek Duitsland |
R3410 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hongarije |
R3420 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek IJsland |
R3430 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ierland |
R3440 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Italiaanse Republiek; Republiek San Marino; Vaticaanstad |
R3450 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Letland |
R3460 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Litouwen |
R3470 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Groothertogdom Luxemburg |
R3480 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Malta |
R3490 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk der Nederlanden |
R3500 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Noorwegen |
R3510 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Polen |
R3520 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Portugese Republiek |
R3530 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Roemenië |
R3540 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Slowaakse Republiek |
R3550 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Slovenië |
R3560 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Spanje |
R3570 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Zweden |
R3580 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zwitserse Bondsstaat |
R3590 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Noord-Ierland |
R3600 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal massaal ongeval alle landen vóór diversificatie |
R3610 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Effect van diversificatie tussen landen |
R3620 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal massaal ongeval alle landen na diversificatie |
R3630 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Massaal ongeval |
|
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering |
|
|
|
C1290 |
C1300 |
|
Republiek Oostenrijk |
R3300 |
|
|
|
Koninkrijk België |
R3310 |
|
|
|
Republiek Bulgarije |
R3320 |
|
|
|
Republiek Kroatië |
R3330 |
|
|
|
Republiek Cyprus |
R3340 |
|
|
|
Tsjechische Republiek |
R3350 |
|
|
|
Koninkrijk Denemarken |
R3360 |
|
|
|
Republiek Estland |
R3370 |
|
|
|
Republiek Finland |
R3380 |
|
|
|
Franse Republiek; Vorstendom Monaco; Vorstendom Andorra |
R3390 |
|
|
|
Helleense Republiek |
R3400 |
|
|
|
Bondsrepubliek Duitsland |
R3410 |
|
|
|
Hongarije |
R3420 |
|
|
|
Republiek IJsland |
R3430 |
|
|
|
Ierland |
R3440 |
|
|
|
Italiaanse Republiek; Republiek San Marino; Vaticaanstad |
R3450 |
|
|
|
Republiek Letland |
R3460 |
|
|
|
Republiek Litouwen |
R3470 |
|
|
|
Groothertogdom Luxemburg |
R3480 |
|
|
|
Republiek Malta |
R3490 |
|
|
|
Koninkrijk der Nederlanden |
R3500 |
|
|
|
Koninkrijk Noorwegen |
R3510 |
|
|
|
Republiek Polen |
R3520 |
|
|
|
Portugese Republiek |
R3530 |
|
|
|
Roemenië |
R3540 |
|
|
|
Slowaakse Republiek |
R3550 |
|
|
|
Republiek Slovenië |
R3560 |
|
|
|
Koninkrijk Spanje |
R3570 |
|
|
|
Koninkrijk Zweden |
R3580 |
|
|
|
Zwitserse Bondsstaat |
R3590 |
|
|
|
Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Noord-Ierland |
R3600 |
|
|
|
Totaal massaal ongeval alle landen vóór diversificatie |
R3610 |
|
|
|
Effect van diversificatie tussen landen |
R3620 |
|
|
|
Totaal massaal ongeval alle landen na diversificatie |
R3630 |
|
|
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ongevalrisicoconcentratie |
|
Grootste bekende ongevalrisicoconcentratie |
Overlijden door ongeval |
Permanente invaliditeit |
Tien jaar durende invaliditeit |
Twaalf maanden durende invaliditeit |
Medische behandeling |
|
|
|
Gemiddeld verzekerd bedrag |
Gemiddeld verzekerd bedrag |
Gemiddeld verzekerd bedrag |
Gemiddeld verzekerd bedrag |
Gemiddeld verzekerd bedrag |
(wordt vervolgd) |
||
|
|
|
C1310 |
C1320 |
C1330 |
C1340 |
C1350 |
C1360 |
|
|
Republiek Oostenrijk |
R3700 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk België |
R3710 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Bulgarije |
R3720 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Kroatië |
R3730 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Cyprus |
R3740 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tsjechische Republiek |
R3750 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Denemarken |
R3760 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Estland |
R3770 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Finland |
R3780 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Franse Republiek |
R3790 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Helleense Republiek |
R3800 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bondsrepubliek Duitsland |
R3810 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hongarije |
R3820 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek IJsland |
R3830 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ierland |
R3840 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Italiaanse Republiek |
R3850 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Letland |
R3860 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Litouwen |
R3870 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Groothertogdom Luxemburg |
R3880 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Malta |
R3890 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk der Nederlanden |
R3900 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Noorwegen |
R3910 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Polen |
R3920 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Portugese Republiek |
R3930 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Roemenië |
R3940 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Slowaakse Republiek |
R3950 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Slovenië |
R3960 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Spanje |
R3970 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Zweden |
R3980 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zwitserse Bondsstaat |
R3990 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Noord-Ierland |
R4000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ongevalrisicoconcentratie |
|
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering |
|
|
|
C1370 |
C1380 |
C1390 |
C1400 |
|
Republiek Oostenrijk |
R3700 |
|
|
|
|
|
Koninkrijk België |
R3710 |
|
|
|
|
|
Republiek Bulgarije |
R3720 |
|
|
|
|
|
Republiek Kroatië |
R3730 |
|
|
|
|
|
Republiek Cyprus |
R3740 |
|
|
|
|
|
Tsjechische Republiek |
R3750 |
|
|
|
|
|
Koninkrijk Denemarken |
R3760 |
|
|
|
|
|
Republiek Estland |
R3770 |
|
|
|
|
|
Republiek Finland |
R3780 |
|
|
|
|
|
Franse Republiek |
R3790 |
|
|
|
|
|
Helleense Republiek |
R3800 |
|
|
|
|
|
Bondsrepubliek Duitsland |
R3810 |
|
|
|
|
|
Hongarije |
R3820 |
|
|
|
|
|
Republiek IJsland |
R3830 |
|
|
|
|
|
Ierland |
R3840 |
|
|
|
|
|
Italiaanse Republiek |
R3850 |
|
|
|
|
|
Republiek Letland |
R3860 |
|
|
|
|
|
Republiek Litouwen |
R3870 |
|
|
|
|
|
Groothertogdom Luxemburg |
R3880 |
|
|
|
|
|
Republiek Malta |
R3890 |
|
|
|
|
|
Koninkrijk der Nederlanden |
R3900 |
|
|
|
|
|
Koninkrijk Noorwegen |
R3910 |
|
|
|
|
|
Republiek Polen |
R3920 |
|
|
|
|
|
Portugese Republiek |
R3930 |
|
|
|
|
|
Roemenië |
R3940 |
|
|
|
|
|
Slowaakse Republiek |
R3950 |
|
|
|
|
|
Republiek Slovenië |
R3960 |
|
|
|
|
|
Koninkrijk Spanje |
R3970 |
|
|
|
|
|
Koninkrijk Zweden |
R3980 |
|
|
|
|
|
Zwitserse Bondsstaat |
R3990 |
|
|
|
|
|
Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Noord-Ierland |
R4000 |
|
|
|
|
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ongevalrisicoconcentratie |
|
Grootste bekende ongevalrisicoconcentratie |
Overlijden door ongeval |
Permanente invaliditeit |
Tien jaar durende invaliditeit |
Twaalf maanden durende invaliditeit |
Medische behandeling |
|
|
|
Gemiddeld verzekerd bedrag |
Gemiddeld verzekerd bedrag |
Gemiddeld verzekerd bedrag |
Gemiddeld verzekerd bedrag |
Gemiddeld verzekerd bedrag |
(wordt vervolgd) |
||
|
|
|
C1310 |
C1320 |
C1330 |
C1340 |
C1350 |
C1360 |
|
|
Overige voor de ongevalrisicoconcentratie in aanmerking te nemen landen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
C1410 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Land 1 |
R4010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
… |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ongevalrisicoconcentratie |
|
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering |
|
|
|
C1370 |
C1380 |
C1390 |
C1400 |
|
Overige voor de ongevalrisicoconcentratie in aanmerking te nemen landen |
|
|
|
|
|
|
C1410 |
|
|
|
|
|
|
Land 1 |
R4010 |
|
|
|
|
|
… |
|
|
|
|
|
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ongevalrisicoconcentratie |
|
Grootste bekende ongevalrisicoconcentratie |
Overlijden door ongeval |
Permanente invaliditeit |
Tien jaar durende invaliditeit |
Twaalf maanden durende invaliditeit |
Medische behandeling |
|
|
|
Gemiddeld verzekerd bedrag |
Gemiddeld verzekerd bedrag |
Gemiddeld verzekerd bedrag |
Gemiddeld verzekerd bedrag |
Gemiddeld verzekerd bedrag |
(wordt vervolgd) |
||
|
|
|
C1310 |
C1320 |
C1330 |
C1340 |
C1350 |
C1360 |
|
|
Totaal ongevalrisicoconcentratie alle landen vóór diversificatie |
R4020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Effect van diversificatie tussen landen |
R4030 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal ongevalrisicoconcentratie alle landen na diversificatie |
R4040 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ongevalrisicoconcentratie |
|
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering |
|
|
|||||
|
|
|
C1370 |
C1380 |
C1390 |
C1400 |
|
Totaal ongevalrisicoconcentratie alle landen vóór diversificatie |
R4020 |
|
|
|
|
|
Effect van diversificatie tussen landen |
R4030 |
|
|
|
|
|
Totaal ongevalrisicoconcentratie alle landen na diversificatie |
R4040 |
|
|
|
|
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Pandemie |
|
Inkomensbescherming |
Ziektekosten |
|
||||
|
Aantal verzekerde personen |
Totaal blootstelling bij pandemie |
Aantal verzekerde personen |
Eenheidskosten ziekenhuisopname per schadegeval |
Ratio van verzekerde personen die in het ziekenhuis worden opgenomen |
Eenheidskosten arts per schadegeval |
(wordt vervolgd) |
||
|
|
|
C1420 |
C1430 |
C1440 |
C1450 |
C1460 |
C1470 |
|
|
Republiek Oostenrijk |
R4100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk België |
R4110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Bulgarije |
R4120 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Kroatië |
R4130 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Cyprus |
R4140 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tsjechische Republiek |
R4150 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Denemarken |
R4160 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Estland |
R4170 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Finland |
R4180 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Franse Republiek |
R4190 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Helleense Republiek |
R4200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bondsrepubliek Duitsland |
R4210 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hongarije |
R4220 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek IJsland |
R4230 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ierland |
R4240 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Italiaanse Republiek |
R4250 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Letland |
R4260 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Litouwen |
R4270 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Groothertogdom Luxemburg |
R4280 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Malta |
R4290 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk der Nederlanden |
R4300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Noorwegen |
R4310 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Polen |
R4320 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Portugese Republiek |
R4330 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Roemenië |
R4340 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Slowaakse Republiek |
R4350 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Slovenië |
R4360 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Spanje |
R4370 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Zweden |
R4380 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zwitserse Bondsstaat |
R4390 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Noord-Ierland |
R4400 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Pandemie |
|
Ziektekosten |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering |
||
|
Ratio van verzekerde personen die gebruikmaken van een arts |
Eenheidskosten bij geen formele medische zorg per schadegeval |
Ratio van verzekerde personen die niet gebruikmaken van formele medische zorg |
||||||
|
|
|
C1480 |
C1490 |
C1500 |
C1510 |
C1520 |
C1530 |
C1540 |
|
Republiek Oostenrijk |
R4100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk België |
R4110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Bulgarije |
R4120 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Kroatië |
R4130 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Cyprus |
R4140 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tsjechische Republiek |
R4150 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Denemarken |
R4160 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Estland |
R4170 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Finland |
R4180 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Franse Republiek |
R4190 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Helleense Republiek |
R4200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bondsrepubliek Duitsland |
R4210 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hongarije |
R4220 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek IJsland |
R4230 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ierland |
R4240 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Italiaanse Republiek |
R4250 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Letland |
R4260 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Litouwen |
R4270 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Groothertogdom Luxemburg |
R4280 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Malta |
R4290 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk der Nederlanden |
R4300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Noorwegen |
R4310 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Polen |
R4320 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Portugese Republiek |
R4330 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Roemenië |
R4340 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Slowaakse Republiek |
R4350 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Republiek Slovenië |
R4360 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Spanje |
R4370 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Koninkrijk Zweden |
R4380 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zwitserse Bondsstaat |
R4390 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Noord-Ierland |
R4400 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Inkomensbescherming |
Ziektekosten |
|
||||
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Pandemie |
|
Aantal verzekerde personen |
Totaal blootstelling bij pandemie |
Aantal verzekerde personen |
Eenheidskosten ziekenhuisopname per schadegeval |
Ratio van verzekerde personen die in het ziekenhuis worden opgenomen |
Eenheidskosten arts per schadegeval |
(wordt vervolgd) |
|
|
|
C1420 |
C1430 |
C1440 |
C1450 |
C1460 |
C1470 |
|
|
Overige voor het risico van pandemie in aanmerking te nemen landen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
C1550 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Land 1 |
R4410 |
|
|
|
|
|
|
|
|
… |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal pandemie alle landen |
R4420 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ziektekosten |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Geschatte risicolimitering |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering |
||
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Pandemie |
|
Ratio van verzekerde personen die gebruikmaken van een arts |
Eenheidskosten bij geen formele medische zorg per schadegeval |
Ratio van verzekerde personen die niet gebruikmaken van formele medische zorg |
||||
|
|
|
C1480 |
C1490 |
C1500 |
C1510 |
C1520 |
C1530 |
C1540 |
|
Overige voor het risico van pandemie in aanmerking te nemen landen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
C1550 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Land 1 |
R4410 |
|
|
|
|
|
|
|
|
… |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Totaal pandemie alle landen |
R4420 |
|
|
|
|
|
|
|
S.28.01.01
Minimumkapitaalvereiste — Uitsluitend levens- of uitsluitend schadeverzekerings- of herverzekeringsactiviteiten
Lineaire-formulecomponent voor schadeverzekerings- en -herverzekeringsverplichtingen
|
|
|
C0010 |
|
MCRNL Resultaat |
R0010 |
|
|
|
|
|
|
Netto (exclusief herverzekering / SPV) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend |
Netto (exclusief herverzekering) geboekte premies in de afgelopen twaalf maanden |
|
|
|
|
|
C0020 |
C0030 |
|
Ziektekostenverzekeringen en proportionele herverzekeringen |
R0020 |
|
|
||
|
Inkomensbeschermingsverzekeringen en proportionele herverzekeringen |
R0030 |
|
|
||
|
Verzekeringen tegen arbeidsongevallen en proportionele herverzekeringen |
R0040 |
|
|
||
|
Aansprakelijkheidsverzekeringen motorrijtuigen en proportionele herverzekeringen |
R0050 |
|
|
||
|
Overige motorrijtuigenverzekeringen en proportionele herverzekeringen |
R0060 |
|
|
||
|
Verzekeringen en proportionele herverzekeringen voor schepen, luchtvaartuigen en andere transportmiddelen |
R0070 |
|
|
||
|
Verzekeringen tegen brand en andere schade aan goederen en proportionele herverzekeringen |
R0080 |
|
|
||
|
Algemene aansprakelijkheidsverzekeringen en proportionele herverzekeringen |
R0090 |
|
|
||
|
Krediet- en borgtochtverzekeringen en proportionele herverzekeringen |
R0100 |
|
|
||
|
Rechtsbijstandverzekeringen en proportionele herverzekeringen |
R0110 |
|
|
||
|
Hulpverleningsverzekeringen en proportionele herverzekeringen |
R0120 |
|
|
||
|
Verzekeringen tegen diverse geldelijke verliezen en proportionele herverzekeringen |
R0130 |
|
|
||
|
Niet-proportionele ziekteherverzekering |
R0140 |
|
|
||
|
Niet-proportionele ongevallenherverzekering |
R0150 |
|
|
||
|
Niet-proportionele herverzekeringen voor schepen, luchtvaartuigen en andere transportmiddelen |
R0160 |
|
|
||
|
Niet-proportionele zaakherverzekering |
R0170 |
|
|
||
Lineaire-formulecomponent voor levensverzekerings- en -herverzekeringsverplichtingen
|
|
|
C0040 |
|
MCRL Resultaat |
R0200 |
|
|
|
|
|
|
Netto (exclusief herverzekering / SPV) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend |
Netto (exclusief herverzekering / SPV) totaal risicobedrag |
|
|
|
|
|
C0050 |
C0060 |
|
Verplichtingen met winstdeling — gegarandeerde uitkeringen |
R0210 |
|
|
||
|
Verplichtingen met winstdeling — toekomstige discretionaire uitkeringen |
R0220 |
|
|
||
|
Aan indexen of beleggingen gekoppelde verplichtingen |
R0230 |
|
|
||
|
Overige levens- en schadeverzekerings- en herverzekeringsverplichtingen |
R0240 |
|
|
||
|
Totaal risicobedrag voor alle levensverzekerings- en herverzekeringsverplichtingen |
R0250 |
|
|
||
Berekening van het algehele minimumkapitaalvereiste
|
|
|
C0070 |
|
Lineair minimumkapitaalvereiste |
R0300 |
|
|
Solvabiliteitskapitaalvereiste |
R0310 |
|
|
Bovengrens minimumkapitaalvereiste |
R0320 |
|
|
Ondergrens minimumkapitaalvereiste |
R0330 |
|
|
Gecombineerd minimumkapitaalvereiste |
R0340 |
|
|
Absolute ondergrens van het minimumkapitaalvereiste |
R0350 |
|
|
|
|
C0070 |
|
Minimumkapitaalvereiste |
R0400 |
|
S.28.02.01
Minimumkapitaalvereiste — Zowel levens- als schadeverzekeringsactiviteiten
|
|
|
Schadeverzekeringsactiviteiten |
Levensverzekeringsactiviteiten |
|
Schadeverzekeringsactiviteiten |
Levensverzekeringsactiviteiten |
||
|
|
|
MCR(NL,NL) Resultaat |
MCR(NL,L) Resultaat |
|
|
|
|
|
|
|
|
C0010 |
C0020 |
|
|
|
|
|
|
Lineaire-formulecomponent voor schadeverzekerings- en -herverzekeringsverplichtingen |
R0010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Netto (exclusief herverzekering / SPV) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend |
Netto (exclusief herverzekering) geboekte premies in de afgelopen twaalf maanden |
Netto (exclusief herverzekering / SPV) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend |
Netto (exclusief herverzekering) geboekte premies in de afgelopen twaalf maanden |
|
|
|
|
|
|
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
|
Ziektekostenverzekeringen en proportionele herverzekeringen |
R0020 |
|
|
|
|
|||
|
Inkomensbeschermingsverzekeringen en proportionele herverzekeringen |
R0030 |
|
|
|
|
|||
|
Verzekeringen tegen arbeidsongevallen en proportionele herverzekeringen |
R0040 |
|
|
|
|
|||
|
Aansprakelijkheidsverzekeringen motorrijtuigen en proportionele herverzekeringen |
R0050 |
|
|
|
|
|||
|
Overige motorrijtuigenverzekeringen en proportionele herverzekeringen |
R0060 |
|
|
|
|
|||
|
Verzekeringen en proportionele herverzekeringen voor schepen, luchtvaartuigen en andere transportmiddelen |
R0070 |
|
|
|
|
|||
|
Verzekeringen tegen brand en andere schade aan goederen en proportionele herverzekeringen |
R0080 |
|
|
|
|
|||
|
Algemene aansprakelijkheidsverzekeringen en proportionele herverzekeringen |
R0090 |
|
|
|
|
|||
|
Krediet- en borgtochtverzekeringen en proportionele herverzekeringen |
R0100 |
|
|
|
|
|||
|
Rechtsbijstandverzekeringen en proportionele herverzekeringen |
R0110 |
|
|
|
|
|||
|
Hulpverleningsverzekeringen en proportionele herverzekeringen |
R0120 |
|
|
|
|
|||
|
Verzekeringen tegen diverse geldelijke verliezen en proportionele herverzekeringen |
R0130 |
|
|
|
|
|||
|
Niet-proportionele ziekteherverzekering |
R0140 |
|
|
|
|
|||
|
Niet-proportionele ongevallenherverzekering |
R0150 |
|
|
|
|
|||
|
Niet-proportionele herverzekeringen voor schepen, luchtvaartuigen en andere transportmiddelen |
R0160 |
|
|
|
|
|||
|
Niet-proportionele zaakherverzekering |
R0170 |
|
|
|
|
|||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Schadeverzekeringsactiviteiten |
Levensverzekeringsactiviteiten |
|
Schadeverzekeringsactiviteiten |
Levensverzekeringsactiviteiten |
||
|
|
|
MCR(NL,NL) Resultaat |
MCR(NL,L) Resultaat |
|
|
|
|
|
|
|
|
C0070 |
C0080 |
|
|
|
|
|
|
Lineaire-formulecomponent voor levensverzekerings- en -herverzekeringsverplichtingen |
R0200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Netto (exclusief herverzekering / SPV) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend |
Netto (exclusief herverzekering / SPV) totaal risicobedrag |
Netto (exclusief herverzekering / SPV) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend |
Netto (exclusief herverzekering / SPV) totaal risicobedrag |
|
|
|
|
|
|
C0090 |
C0100 |
C0110 |
C0120 |
|
Verplichtingen met winstdeling — gegarandeerde uitkeringen |
R0210 |
|
|
|
|
|||
|
Verplichtingen met winstdeling — toekomstige discretionaire uitkeringen |
R0220 |
|
|
|
|
|||
|
Aan indexen of beleggingen gekoppelde verplichtingen |
R0230 |
|
|
|
|
|||
|
Overige levens- en schadeverzekerings- en herverzekeringsverplichtingen |
R0240 |
|
|
|
|
|||
|
Totaal risicobedrag voor alle levensverzekerings- en herverzekeringsverplichtingen |
R0250 |
|
|
|
|
|||
Berekening van het algehele minimumkapitaalvereiste
|
|
|
C0130 |
|
Lineair minimumkapitaalvereiste |
R0300 |
|
|
Solvabiliteitskapitaalvereiste |
R0310 |
|
|
Bovengrens minimumkapitaalvereiste |
R0320 |
|
|
Ondergrens minimumkapitaalvereiste |
R0330 |
|
|
Gecombineerd minimumkapitaalvereiste |
R0340 |
|
|
Absolute ondergrens van het minimumkapitaalvereiste |
R0350 |
|
|
|
|
C0130 |
|
Minimumkapitaalvereiste |
R0400 |
|
|
Berekening van het theoretische minimumkapitaalvereiste met betrekking tot het schade- en levensverzekeringsbedrijf |
|
Schadeverzekeringsactiviteiten |
Levensverzekeringsactiviteiten |
|
|
|
C0140 |
C0150 |
|
Theoretisch lineair minimumkapitaalvereiste |
R0500 |
|
|
|
Theoretisch solvabiliteitskapitaalvereiste exclusief kapitaalopslagfactor (jaarlijkse of meest recente berekening) |
R0510 |
|
|
|
Bovengrens theoretisch minimumkapitaalvereiste |
R0520 |
|
|
|
Ondergrens theoretisch minimumkapitaalvereiste |
R0530 |
|
|
|
Theoretisch gecombineerd minimumkapitaalvereiste |
R0540 |
|
|
|
Absolute ondergrens van het theoretisch minimumkapitaalvereiste |
R0550 |
|
|
|
Theoretisch minimumkapitaalvereiste |
R0560 |
|
|
S.29.01.01
Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen
|
|
|
Jaar N |
Jaar N-1 |
Variatie |
|
Kernvermogen vóór aftrek voor deelnemingen in andere financiële sectoren, zoals voorzien in artikel 68 van Gedelegeerde Verordening 2015/35 |
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
|
Gewoon aandelenkapitaal (inclusief eigen aandelen) |
R0010 |
|
|
|
|
Agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal |
R0020 |
|
|
|
|
Beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen |
R0030 |
|
|
|
|
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen |
R0040 |
|
|
|
|
Surplusfondsen |
R0050 |
|
|
|
|
Preferente aandelen |
R0060 |
|
|
|
|
Agio verbonden aan preferente aandelen |
R0070 |
|
|
|
|
Reconciliatiereserve vóór aftrek voor deelnemingen |
R0080 |
|
|
|
|
Achtergestelde verplichtingen |
R0090 |
|
|
|
|
Een bedrag gelijk aan de waarde van netto uitgestelde belastingvorderingen |
R0100 |
|
|
|
|
Overige door de toezichthoudende autoriteit als kernvermogen goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen die hierboven niet worden vermeld |
R0110 |
|
|
|
|
Variatie van totaal kernvermogenbestanddelen vóór correcties |
R0120 |
|
|
|
|
Variatie van componenten van de reconciliatiereserve — Onder „Eigen vermogen” vermelde bestanddelen |
|
|
|
|
|
Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen (variaties van kernvermogen verklaard in de templates voor variatieanalyse) |
R0130 |
|
|
|
|
Eigen aandelen |
R0140 |
|
|
|
|
Te verwachten dividenden, uitkeringen en kosten |
R0150 |
|
|
|
|
Overige kernvermogensbestanddelen |
R0160 |
|
|
|
|
Beperkte eigenvermogensbestanddelen als gevolg van afgezonderde fondsen en matching |
R0170 |
|
|
|
|
Totaal variatie van de reconciliatiereserve |
R0180 |
|
|
|
|
Samenvatting analyse van de variatie van overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen |
|
|
|
|
|
Variaties als gevolg van beleggingen en financiële verplichtingen |
R0190 |
|
|
|
|
Variaties als gevolg van technische voorzieningen |
R0200 |
|
|
|
|
Variaties in kernvermogensbestanddelen en andere goedgekeurde bestanddelen |
R0210 |
|
|
|
|
Variatie in positie met betrekking tot uitgestelde belastingen |
R0220 |
|
|
|
|
Inkomstenbelasting voor de rapportageperiode |
R0230 |
|
|
|
|
Dividenduitkering |
R0240 |
|
|
|
|
Overige variatie van overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen |
R0250 |
|
|
|
S.29.02.01
Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen — naar beleggingen en financiële verplichtingen
|
Analyse van ontwikkelingen met gevolgen voor het overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen |
|
|
|
Waarvan ontwikkelingen in waardering met gevolgen voor het overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen |
|
C0010 |
|
Ontwikkelingen in de waardering van beleggingen |
R0010 |
|
|
Ontwikkelingen in de waardering van eigen aandelen |
R0020 |
|
|
Ontwikkelingen in de waardering van financiële verplichtingen en achtergestelde verplichtingen |
R0030 |
|
|
Waarvan beleggingsinkomsten en -kosten met gevolgen voor het overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen |
|
|
|
Beleggingsinkomsten |
R0040 |
|
|
Beleggingskosten met inbegrip van rentekosten op achtergestelde en financiële verplichtingen |
R0050 |
|
|
Variatie in overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen — met toelichting voor beheer beleggingen en financiële verplichtingen |
R0060 |
|
|
Gedetailleerde beleggingsinkomsten |
|
|
|
Dividenden |
R0070 |
|
|
Interesten |
R0080 |
|
|
Huurinkomsten |
R0090 |
|
|
Overige |
R0100 |
|
S.29.03.01
Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen — naar technische voorzieningen
|
Waarvan de volgende uitsplitsing: variatie in beste schatting — analyse per verzekeringsjaar indien van toepassing |
|
LEVEN |
SCHADE |
|
|
|
Inclusief herverzekering |
Inclusief herverzekering |
|
|
|
C0010 |
C0020 |
|
Beste schatting beginwaardering |
R0010 |
|
|
|
Uitzonderlijke elementen die aanleiding geven tot herziening van de beste schatting beginwaardering |
R0020 |
|
|
|
Veranderingen in perimeter |
R0030 |
|
|
|
Variatie in valuta |
R0040 |
|
|
|
Beste schatting van het tijdens de periode geaccepteerde risico |
R0050 |
|
|
|
Variatie van de beste schatting als gevolg van afwikkeling op basis van de discontovoet — voorafgaand aan de periode geaccepteerde risico's |
R0060 |
|
|
|
Variatie van de beste schatting als gevolg van geprognosticeerde instroom en uitstroom in jaar N — voorafgaand aan de periode geaccepteerde risico's |
R0070 |
|
|
|
Variatie van de beste schatting als gevolg van praktijkervaring — voorafgaand aan de periode geaccepteerde risico's |
R0080 |
|
|
|
Variatie van de beste schatting als gevolg van veranderingen in niet-economische aannamen — voorafgaand aan de periode geaccepteerde risico's |
R0090 |
|
|
|
Variatie van de beste schatting als gevolg van veranderingen in de economische omgeving — voorafgaand aan de periode geaccepteerde risico's |
R0100 |
|
|
|
Overige veranderingen die niet elders worden toegelicht |
R0110 |
|
|
|
Beste schatting eindwaardering |
R0120 |
|
|
|
|
|
LEVEN |
SCHADE |
|
|
|
Uit hoofde van herverzekering verhaalbare bedragen |
Uit hoofde van herverzekering verhaalbare bedragen |
|
|
|
C0030 |
C0040 |
|
Beste schatting beginwaardering |
R0130 |
|
|
|
Beste schatting eindwaardering |
R0140 |
|
|
Waarvan de volgende uitsplitsing: variatie in beste schatting — analyse per ongevalsjaar indien van toepassing
|
|
|
LEVEN |
SCHADE |
|
|
|
Inclusief herverzekering |
Inclusief herverzekering |
|
|
|
C0050 |
C0060 |
|
Beste schatting beginwaardering |
R0150 |
|
|
|
Uitzonderlijke elementen die aanleiding geven tot herziening van de beste schatting beginwaardering |
R0160 |
|
|
|
Veranderingen in perimeter |
R0170 |
|
|
|
Variatie in valuta |
R0180 |
|
|
|
Variatie van beste schatting van het na de periode gedekte risico |
R0190 |
|
|
|
Variatie van beste schatting van de tijdens de periode gedekte risico's |
R0200 |
|
|
|
Variatie van de beste schatting als gevolg van afwikkeling op basis van de discontovoet — voorafgaand aan de periode gedekte risico's |
R0210 |
|
|
|
Variatie van de beste schatting als gevolg van geprognosticeerde instroom en uitstroom in jaar N — voorafgaand aan de periode gedekte risico's |
R0220 |
|
|
|
Variatie van de beste schatting als gevolg van praktijkervaring en andere bronnen — voorafgaand aan de periode gedekte risico's |
R0230 |
|
|
|
Variatie van de beste schatting als gevolg van veranderingen in niet-economische aannamen — voorafgaand aan de periode gedekte risico's |
R0240 |
|
|
|
Variatie van de beste schatting als gevolg van veranderingen in de economische omgeving — voorafgaand aan de periode gedekte risico's |
R0250 |
|
|
|
Overige veranderingen die niet elders worden toegelicht |
R0260 |
|
|
|
Beste schatting eindwaardering |
R0270 |
|
|
|
|
|
LEVEN |
SCHADE |
|
|
|
Uit hoofde van herverzekering verhaalbare bedragen |
Uit hoofde van herverzekering verhaalbare bedragen |
|
|
|
C0070 |
C0080 |
|
Beste schatting beginwaardering |
R0280 |
|
|
|
Beste schatting eindwaardering |
R0290 |
|
|
Waarvan correcties van technische voorzieningen met betrekking tot de waardering van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten, met een in theorie neutraliserend effect op het overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen
|
|
|
LEVEN |
|
|
|
C0090 |
|
Variatie in beleggingen in aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten |
R0300 |
|
Technische stromen met gevolgen voor de technische voorzieningen
|
|
|
LEVEN |
SCHADE |
|
|
|
C0100 |
C0110 |
|
Tijdens de periode geboekte premies |
R0310 |
|
|
|
Schaden en uitkeringen tijdens de periode, exclusief betalingen uit hoofde van verhaal of subrogatie |
R0320 |
|
|
|
Kosten (exclusief beleggingskosten) |
R0330 |
|
|
|
Totaal technische stromen met betrekking tot bruto technische voorzieningen |
R0340 |
|
|
|
Technische stromen in verband met herverzekeringen tijdens de periode (ontvangen verhaalbare bedragen exclusief betaalde premies) |
R0350 |
|
|
Variatie in overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen volgens technische voorzieningen
|
|
|
LEVEN |
SCHADE |
|
|
|
C0120 |
C0130 |
|
Bruto technische voorzieningen |
R0360 |
|
|
|
Uit hoofde van herverzekering verhaalbare bedragen |
R0370 |
|
|
S.29.04.01
Gedetailleerde analyse per periode — Technische stromen en technische voorzieningen
Gedetailleerde analyse per periode — Technische stromen en technische voorzieningen — Verzekeringsjaar
|
|
|
Branche |
|
|
|
|
Z0010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tijdens de periode geaccepteerde risico's |
Voorafgaand aan de periode geaccepteerde risico's |
|
|
|
C0010 |
C0020 |
|
Geboekte premies op tijdens de periode gesloten overeenkomsten |
R0010 |
|
|
|
Schaden en uitkeringen — exclusief betalingen uit hoofde van verhaal of subrogatie |
R0020 |
|
|
|
Kosten (in verband met verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen) |
R0030 |
|
|
|
Variatie van beste schatting |
R0040 |
|
|
|
Variatie van technische voorzieningen als geheel |
R0050 |
|
|
|
Correctie van waardering van activa in verband met aan beleggingen gekoppelde fondsen |
R0060 |
|
|
|
Totaal |
R0070 |
|
|
Gedetailleerde analyse per periode — Technische stromen en technische voorzieningen — ongevalsjaar
|
|
|
Na de periode gedekte risico's |
Tijdens de periode gedekte risico's |
Voorafgaand aan de periode gedekte risico's |
|
|
|
C0030 |
C0040 |
C0050 |
|
Verdiende/Te verdienen premies |
R0080 |
|
|
|
|
Schaden en uitkeringen — exclusief betalingen uit hoofde van verhaal of subrogatie |
R0090 |
|
|
|
|
Kosten (in verband met verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen) |
R0100 |
|
|
|
|
Variatie van beste schatting |
R0110 |
|
|
|
|
Variatie van technische voorzieningen als geheel |
R0120 |
|
|
|
|
Correctie van waardering van activa in verband met aan beleggingen gekoppelde fondsen |
R0130 |
|
|
|
|
Totaal |
R0140 |
|
|
|
S.30.01.01
Facultatieve dekking voor basisgegevens schade- en levensverzekeringsbedrijf
Facultatieve dekking schade (tien belangrijkste risico's wat betreft herverzekerde blootstelling)
|
Verzekeringsbranche |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Z0010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Herverzekeringsprogrammacode |
Risico-identificatiecode |
Identificatiecode plaatsing facultatieve herverzekering |
Finite herverzekering of soortgelijke regelingen |
Proportioneel |
Identificatiecode van de onderneming waarop / persoon op wie het risico betrekking heeft |
Beschrijving van risico |
Beschrijving van gedekte risicocategorie |
Geldigheidstermijn (begindatum) |
Geldigheidstermijn (einddatum) |
(wordt vervolgd) |
|
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
C0100 |
C0110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valuta |
Verzekerd bedrag |
Soort model voor het aangaan van verzekeringstechnische verplichtingen |
Bedrag model voor het aangaan van verzekeringstechnische verplichtingen |
Op facultatieve basis met alle herverzekeraars herverzekerd bedrag |
Facultatieve herverzekeringspremie gecedeerd aan alle herverzekeraars voor 100 % van de herverzekeringsplaatsing |
Facultatieve herverzekeringsprovisie |
|
C0120 |
C0130 |
C0140 |
C0150 |
C0160 |
C0170 |
C0180 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Facultatieve dekking leven (tien belangrijkste risico's wat betreft herverzekerde blootstelling)
|
Verzekeringsbranche |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Z0010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Herverzekeringsprogrammacode |
Risico-identificatiecode |
Identificatiecode plaatsing facultatieve herverzekering |
Finite herverzekering of soortgelijke regelingen |
Proportioneel |
Identificatiecode van de onderneming waarop / persoon op wie het risico betrekking heeft |
Beschrijving van gedekte risicocategorie |
Geldigheidstermijn (begindatum) |
Geldigheidstermijn (einddatum) |
Valuta |
(wordt vervolgd) |
|
C0190 |
C0200 |
C0210 |
C0220 |
C0230 |
C0240 |
C0250 |
C0260 |
C0270 |
C0280 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Verzekerd bedrag |
Risicobedrag |
Op facultatieve basis met alle herverzekeraars herverzekerd bedrag |
Facultatieve herverzekeringspremie gecedeerd aan alle herverzekeraars voor 100 % van de herverzekeringsplaatsing |
Facultatieve herverzekeringsprovisie |
|
C0290 |
C0300 |
C0310 |
C0320 |
C0330 |
|
|
|
|
|
|
S.30.02.01
Facultatieve dekking voor aandelengegevens schade- en levensverzekeringsbedrijf
Facultatieve dekking schade (tien belangrijkste risico's wat betreft herverzekerde blootstelling)
|
Verzekeringsbranche |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Z0010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Herverzekeringsprogrammacode |
Risico-identificatiecode |
Identificatiecode plaatsing facultatieve herverzekering |
Code van herverzekeraar |
Soort code van herverzekeraar |
Code van tussenpersoon |
Soort code van tussenpersoon |
Activiteitencode van tussenpersoon |
Aandeel van herverzekeraar (in %) |
Valuta |
Verzekerd bedrag naar facultatieve herverzekeraar |
Facultatieve gecedeerde herverzekeringspremie |
Aantekeningen |
|
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
C0100 |
C0110 |
C0120 |
C0130 |
C0140 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Facultatieve dekking leven (tien belangrijkste risico's wat betreft herverzekerde blootstelling)
|
Verzekeringsbranche |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
|
Z0010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Herverzekeringsprogrammacode |
Risico-identificatiecode |
Identificatiecode plaatsing facultatieve herverzekering |
Code van herverzekeraar |
Soort code van herverzekeraar |
Code van tussenpersoon |
Soort code van tussenpersoon |
Activiteitencode van tussenpersoon |
Aandeel van herverzekeraar (in %) |
Valuta |
Verzekerd bedrag naar facultatieve herverzekeraar |
Facultatieve gecedeerde herverzekeringspremie |
Aantekeningen |
|
C0150 |
C0160 |
C0170 |
C0180 |
C0190 |
C0200 |
C0210 |
C0220 |
C0230 |
C0240 |
C0250 |
C0260 |
C0270 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Informatie over herverzekeraars en tussenpersonen
|
Code van herverzekeraar |
Soort code van herverzekeraar |
Juridische benaming van herverzekeraar |
Soort herverzekeraar |
Land van ingezetenschap |
Externe kredietbeoordeling door een aangewezen EKBI |
Aangewezen EKBI |
Kredietkwaliteitscategorie |
Interne rating |
|
C0280 |
C0290 |
C0300 |
C0310 |
C0320 |
C0330 |
C0340 |
C0350 |
C0360 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Code van tussenpersoon |
Soort code van tussenpersoon |
Juridische benaming van tussenpersoon |
|
C0370 |
C0380 |
C0390 |
|
|
|
|
S.30.03.01
Basisgegevens programma uitgaande herverzekering
|
Herverzekeringsprogrammacode |
Identificatiecode contract |
Opvolgend artikelnummer in contract |
Opvolgend nummer overschot / laag in programma |
Kwantiteit overschot / lagen in programma |
Finite herverzekering of soortgelijke regelingen |
Verzekeringsbranche |
Beschrijving van gedekte risicocategorie |
Soort herverzekeringscontract |
Opname van herverzekeringsdekking rampenrisico |
Geldigheidstermijn (begindatum) |
(wordt vervolgd) |
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
C0100 |
C0110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Geldigheidstermijn (einddatum) |
Valuta |
Soort model voor het aangaan van verzekeringstechnische verplichtingen |
Estimated Subject Premium Income (XL-ESPI) |
Bruto Estimated Treaty Premium Income (proportioneel en niet-proportioneel) |
Geaggregeerde als aftrekposten aan te merken bedragen (bedrag) |
Geaggregeerde als aftrekposten aan te merken bedragen (percentage) |
Behoud of prioriteit (bedrag) |
Behoud of prioriteit (percentage) |
Limiet (bedrag) |
Limiet (percentage) |
(wordt vervolgd) |
|
C0120 |
C0130 |
C0140 |
C0150 |
C0160 |
C0170 |
C0180 |
C0190 |
C0200 |
C0210 |
C0220 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maximale dekking per risico of gebeurtenis |
Maximale dekking per contract |
Aantal wedersamenstellingen |
Beschrijvingen van wedersamenstellingen |
Maximale herverzekeringsprovisie |
Minimale herverzekeringsprovisie |
Verwachte herverzekeringsprovisie |
Maximale „overriding commission” |
Minimale „overriding commission” |
Verwachte „overriding commission” |
Maximale winstprovisie |
(wordt vervolgd) |
|
C0230 |
C0240 |
C0250 |
C0260 |
C0270 |
C0280 |
C0290 |
C0300 |
C0310 |
C0320 |
C0330 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Minimale winstprovisie |
Verwachte winstprovisie |
XL percentage 1 |
XL percentage 2 |
XL premie forfaitair |
|
C0340 |
C0350 |
C0360 |
C0370 |
C0380 |
|
|
|
|
|
|
S.30.04.01
Aandelengegevens programma uitgaande herverzekering
|
Herverzekeringsprogrammacode |
Identificatiecode contract |
Opvolgend artikelnummer in contract |
Opvolgend nummer overschot / laag in programma |
Code van herverzekeraar |
Soort code van herverzekeraar |
Code van tussenpersoon |
Soort code van tussenpersoon |
Activiteitencode van tussenpersoon |
Aandeel van herverzekeraar (in %) |
(wordt vervolgd) |
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
C0100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gecedeerde blootstelling voor aandeel herverzekeraar (bedrag) |
Soort zekerheid (indien van toepassing) |
Beschrijving van de door zekerheden gedekte herverzekeraarslimiet |
Code van zekerheidverschaffer (indien van toepassing) |
Soort code van zekerheidverschaffer |
Geschatte uitgaande herverzekeringspremie voor aandeel herverzekeraar |
Aantekeningen |
|
C0110 |
C0120 |
C0130 |
C0140 |
C0150 |
C0160 |
C0170 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Informatie over herverzekeraars en tussenpersonen
|
Code van herverzekeraar |
Soort code van herverzekeraar |
Juridische benaming van herverzekeraar |
Soort herverzekeraar |
Land van ingezetenschap |
Externe kredietbeoordeling door een aangewezen EKBI |
Aangewezen EKBI |
Kredietkwaliteitscategorie |
Interne rating |
|
C0180 |
C0190 |
C0200 |
C0210 |
C0220 |
C0230 |
C0240 |
C0250 |
C0260 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Code van tussenpersoon |
Soort code van tussenpersoon |
Juridische benaming van tussenpersoon |
|
C0270 |
C0280 |
C0290 |
|
|
|
|
|
Code van zekerheidverschaffer (indien van toepassing) |
Soort code van zekerheidverschaffer (indien van toepassing) |
Naam zekerheidverschaffer (indien van toepassing) |
|
C0300 |
C0310 |
C0320 |
|
|
|
|
S.31.01.01
Aandeel van herverzekeraars (met inbegrip van finite herverzekering en SPV's)
|
Code van herverzekeraar |
Soort code van herverzekeraar |
Uit hoofde van herverzekering verhaalbare bedragen: Premievoorziening in het schadeverzekeringsbedrijf, met inbegrip van NSLT-ziekteverzekeringen |
Uit hoofde van herverzekering verhaalbare bedragen: Voorzieningen voor te betalen schaden in het schadeverzekeringsbedrijf, met inbegrip van NSLT-ziekteverzekeringen |
Uit hoofde van herverzekering verhaalbare bedragen: Technische voorzieningen in het levensverzekeringsbedrijf, met inbegrip van SLT-ziekteverzekeringen |
Correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling |
Uit hoofde van herverzekering verhaalbare bedragen: Totaal uit hoofde van herverzekering verhaalbare bedragen |
Netto vorderingen |
Door herverzekeraar als zekerheid verstrekte activa |
Financiële garanties |
Kasdeposito's |
Totaal ontvangen garanties |
|
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
C0100 |
C0110 |
C0120 |
C0130 |
C0140 |
C0150 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Informatie over herverzekeraars
|
Code van herverzekeraar |
Soort code van herverzekeraar |
Juridische benaming van herverzekeraar |
Soort herverzekeraar |
Land van ingezetenschap |
Externe kredietbeoordeling door een aangewezen EKBI |
Aangewezen EKBI |
Kredietkwaliteitscategorie |
Interne rating |
|
C0160 |
C0170 |
C0180 |
C0190 |
C0200 |
C0210 |
C0220 |
C0230 |
C0240 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S.31.01.04
Aandeel van herverzekeraars (met inbegrip van finite herverzekering en SPV's)
|
Juridische benaming van herverzekerde onderneming |
Identificatiecode van de onderneming |
Soort identificatiecode van de onderneming |
Code van herverzekeraar |
Soort code van herverzekeraar |
Uit hoofde van herverzekering verhaalbare bedragen: Premievoorziening in het schadeverzekeringsbedrijf, met inbegrip van NSLT-ziekteverzekeringen |
Uit hoofde van herverzekering verhaalbare bedragen: Voorzieningen voor te betalen schaden in het schadeverzekeringsbedrijf, met inbegrip van NSLT-ziekteverzekeringen |
Uit hoofde van herverzekering verhaalbare bedragen: Technische voorzieningen in het levensverzekeringsbedrijf, met inbegrip van SLT-ziekteverzekeringen |
Correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling |
(wordt vervolgd) |
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uit hoofde van herverzekering verhaalbare bedragen: Totaal uit hoofde van herverzekering verhaalbare bedragen |
Netto vorderingen |
Door herverzekeraar als zekerheid verstrekte activa |
Financiële garanties |
Kasdeposito's |
Totaal ontvangen garanties |
|
C0100 |
C0110 |
C0120 |
C0130 |
C0140 |
C0150 |
|
|
|
|
|
|
|
Informatie over herverzekeraars
|
Code van herverzekeraar |
Soort code van herverzekeraar |
Juridische benaming van herverzekeraar |
Soort herverzekeraar |
Land van ingezetenschap |
Externe kredietbeoordeling door een aangewezen EKBI |
Aangewezen EKBI |
Kredietkwaliteitscategorie |
Interne rating |
|
C0160 |
C0170 |
C0180 |
C0190 |
C0200 |
C0210 |
C0220 |
C0230 |
C0240 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S.31.02.01
Special Purpose Vehicles
|
Interne code van SPV |
Identificatiecode van SPV-notes of ander verstrekt financieringsmechanisme |
Soort identificatiecode van SPV-notes of ander verstrekt financieringsmechanisme |
Verzekeringsbranches SPV-securitisaties |
Soort trigger(s) in het SPV |
Contractuele triggergebeurtenis |
Dezelfde triggergebeurtenis als in de onderliggende portefeuille van de cedent? |
Basisrisico voortvloeiende uit de risico-overdrachtstructuur |
Basisrisico voortvloeiende uit contractuele voorwaarden |
(wordt vervolgd) |
|
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
C0100 |
C0110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Afgezonderde SPV-activa voor afwikkeling van cedentspecifieke verplichtingen |
Overige niet-cedentspecifieke SPV-activa ten aanzien waarvan mogelijk verhaal kan worden gezocht |
Overig uit securitisatie voortvloeiend verhaalsrecht |
Totaal van de maximale mogelijke verplichtingen van SPV uit hoofde van herverzekeringsovereenkomsten |
SPV geheel gefinancierd ten aanzien van verplichtingen van cedent gedurende de rapportageperiode |
Actuele bedragen die kunnen worden verhaald op SPV |
Identificatie van materiële beleggingen van cedent in SPV |
Cedentgerelateerde securitisatieactiva die bij een andere derde dan de cedent/sponsor in trust worden gehouden? |
|
C0120 |
C0130 |
C0140 |
C0150 |
C0160 |
C0170 |
C0180 |
C0190 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Informatie over SPV
|
Interne code van SPV |
Soort code van SPV |
Rechtsvorm van SPV |
Naam van SPV |
Oprichtingsnummer van SPV |
Land waar aan SPV vergunning is verleend |
Vergunningsvoorwaarden SPV |
Externe kredietbeoordeling door een aangewezen EKBI |
Aangewezen EKBI |
Kredietkwaliteitscategorie |
Interne rating |
|
C0200 |
C0210 |
C0220 |
C0230 |
C0240 |
C0250 |
C0260 |
C0270 |
C0280 |
C0290 |
C0300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S.31.02.04
Special Purpose Vehicles
|
Juridische benaming van herverzekerde onderneming |
Identificatiecode van de onderneming |
Interne code van SPV |
Identificatiecode van SPV-notes of ander verstrekt financieringsmechanisme |
Soort identificatiecode van SPV-notes of ander verstrekt financieringsmechanisme |
Verzekeringsbranches SPV-securitisaties |
Soort trigger(s) in het SPV |
Contractuele triggergebeurtenis |
Dezelfde triggergebeurtenis als in de onderliggende portefeuille van de cedent? |
Basisrisico voortvloeiende uit de risico-overdrachtstructuur |
(wordt vervolgd) |
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
C0100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Basisrisico voortvloeiende uit contractuele voorwaarden |
Afgezonderde SPV-activa voor afwikkeling van cedentspecifieke verplichtingen |
Overige niet-cedentspecifieke SPV-activa ten aanzien waarvan mogelijk verhaal kan worden gezocht |
Overig uit securitisatie voortvloeiend verhaalsrecht |
Totaal van de maximale mogelijke verplichtingen van SPV uit hoofde van herverzekeringsovereenkomsten |
SPV geheel gefinancierd ten aanzien van verplichtingen van cedent gedurende de rapportageperiode |
Actuele bedragen die kunnen worden verhaald op SPV |
Identificatie van materiële beleggingen van cedent in SPV |
Cedentgerelateerde securitisatieactiva die bij een andere derde dan de cedent/sponsor in trust worden gehouden? |
|
C0110 |
C0120 |
C0130 |
C0140 |
C0150 |
C0160 |
C0170 |
C0180 |
C0190 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Informatie over SPV
|
Interne code van SPV |
Soort code van SPV |
Rechtsvorm van SPV |
Naam van SPV |
Oprichtingsnummer van SPV |
Land waar aan SPV vergunning is verleend |
Vergunningsvoorwaarden SPV |
Externe kredietbeoordeling door een aangewezen EKBI |
Aangewezen EKBI |
Kredietkwaliteitscategorie |
Interne rating |
|
C0200 |
C0210 |
C0220 |
C0230 |
C0240 |
C0250 |
C0260 |
C0270 |
C0280 |
C0290 |
C0300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S.32.01.04
Ondernemingen binnen de groep
|
Land |
Identificatiecode van de onderneming |
Soort identificatiecode van de onderneming |
Juridische benaming van de onderneming |
Soort onderneming |
Rechtsvorm |
Categorie (onderlinge waarborgmaatschappij / niet-onderlinge waarborgmaatschappij) |
Toezichthoudende autoriteit |
(wordt vervolgd) |
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Classificatiecriteria (in de valuta van de groep) |
|
|
|||||||
|
Balanstotaal (voor (her)verzekeringsondernemingen) |
Balanstotaal (voor overige gereglementeerde ondernemingen) |
Balanstotaal (niet-gereglementeerde ondernemingen) |
Geboekte premies exclusief onder IFRS of plaatselijke GAAP gecedeerde herverzekering, voor (her)verzekeringsondernemingen |
Omzet gedefinieerd als bruto inkomsten onder IFRS of plaatselijke GAAP voor andere soorten ondernemingen of voor verzekeringsholdings |
Prestaties op het gebied van verzekering |
Prestaties op het gebied van belegging |
Totaal prestaties |
Standaarden voor jaarrekeningen |
(wordt vervolgd) |
|
C0090 |
C0100 |
C0110 |
C0120 |
C0130 |
C0140 |
C0150 |
C0160 |
C0170 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Criteria voor invloed |
Opname in de reikwijdte van het groepstoezicht |
Berekening groepssolvabiliteit |
||||||
|
Aandeel in vermogen (in %) |
Percentage dat wordt gebruikt voor de opstelling van de geconsolideerde jaarrekening |
Stemrecht (in %) |
Overige criteria |
Mate van invloed |
Proportioneel aandeel dat wordt gebruikt voor de berekening van de solvabiliteit van de groep |
Ja/Nee |
Datum van besluit indien artikel 214 wordt toegepast |
Gehanteerde methode en, bij methode 1, behandeling van de onderneming |
|
C0180 |
C0190 |
C0200 |
C0210 |
C0220 |
C0230 |
C0240 |
C0250 |
C0260 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S.33.01.04
Individuele vereisten voor verzekerings- en herverzekeringsondernemingen
|
|
|
|
|
|
EER-en niet-EER-verzekerings- en herverzekeringsondernemingen (onder SII-regels) die uitsluitend via aftrek en aggregatie zijn opgenomen |
|
||||||
|
|
|
|
|
|
Solvabiliteitskapitaalvereiste marktrisico |
Solvabiliteitskapitaalvereiste tegenpartijkredietrisico |
Solvabiliteitskapitaalvereiste levensverzekeringstechnisch risico |
Solvabiliteitskapitaalvereiste ziekteverzekeringstechnisch risico |
Solvabiliteitskapitaalvereiste schadeverzekeringstechnisch risico |
Solvabiliteitskapitaalvereiste Operationeel risico |
Individueel solvabiliteitskapitaalvereiste |
|
|
Juridische benaming van de onderneming |
Identificatiecode van de onderneming |
Soort identificatiecode van de onderneming |
Niveau entiteit / Afgezonderde fondsen of matchingopslagportefeuilles/ Resterend deel |
Fondsnummer |
(wordt vervolgd) |
|||||||
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
C0100 |
C0110 |
C0120 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
EER-en niet-EER-verzekerings- en herverzekeringsondernemingen (onder SII-regels) die uitsluitend via aftrek en aggregatie zijn opgenomen |
|
||||||||||
|
Individueel minimumkapitaalvereiste |
In aanmerking komend individueel eigen vermogen ter dekking van het solvabiliteitskapitaalvereiste |
Gebruikte standaardformule |
Gebruikt intern model voor groep of individuele onderneming |
Individuele kapitaalopslagfactor |
|
||||||
|
Gebruik van ondernemingsspecifieke parameters |
Gebruik van vereenvoudigingen |
Gebruik van gedeeltelijk intern model |
Intern model voor groep of individuele onderneming |
Datum eerste goedkeuring van intern model |
Datum goedkeuring meest recente ingrijpende wijziging in intern model |
Datum besluit inzake kapitaalopslagfactor |
Bedrag van kapitaalopslagfactor |
Reden voor kapitaalopslagfactor |
(wordt vervolgd) |
||
|
C0130 |
C0140 |
C0150 |
C0160 |
C0170 |
C0180 |
C0190 |
C0200 |
C0210 |
C0220 |
C0230 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niet-EER-verzekerings- en herverzekeringsondernemingen (met en zonder gebruikmaking van SII-regels), ongeacht de gebruikte methode |
||
|
Plaatselijk kapitaalvereiste |
Plaatselijk minimumkapitaalvereiste |
In aanmerking komend eigen vermogen conform plaatselijke regels |
|
C0240 |
C0250 |
C0260 |
|
|
|
|
S.34.01.04
Individuele vereisten voor overige gereglementeerde en niet-gereglementeerde financiële ondernemingen, met inbegrip van verzekeringsholdings en gemengde financiële holdings
|
Juridische benaming van de onderneming |
Identificatiecode van de onderneming |
Soort identificatiecode van de onderneming |
Geaggregeerd of niet |
Soort kapitaalvereiste |
Theoretisch solvabiliteitskapitaalvereiste of sectoraal kapitaalvereiste |
Theoretisch minimumkapitaalvereiste of sectoraal minimumkapitaalvereiste |
Theoretisch of sectoraal in aanmerking komend eigen vermogen |
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S.35.01.04
Bijdrage aan technische voorzieningen van de groep
|
|
|
|
|
Totaalbedrag technische voorzieningen |
Technische voorzieningen — Schadeverzekering (behalve ziekteverzekering) |
Technische voorzieningen — Ziekteverzekering (analoog aan schadeverzekering) |
|
|||||
|
Juridische benaming van elke onderneming |
Identificatiecode van de onderneming |
Soort identificatiecode van de onderneming |
Gehanteerde methode voor berekening groepssolvabiliteit |
Bedrag technische voorzieningen inclusief intragroeptransacties |
Bedrag technische voorzieningen exclusief intragroeptransacties |
Bedrag technische voorzieningen inclusief intragroeptransacties |
Bedrag technische voorzieningen exclusief intragroeptransacties |
Nettobijdrage aan technische voorzieningen van de groep (in %) |
Bedrag technische voorzieningen inclusief intragroeptransacties |
Bedrag technische voorzieningen exclusief intragroeptransacties |
Nettobijdrage aan technische voorzieningen van de groep (in %) |
(wordt vervolgd) |
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
C0100 |
C0110 |
C0120 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Technische voorzieningen — Ziekteverzekering (analoog aan levensverzekering) |
Technische voorzieningen — Levensverzekering (behalve ziekte- en aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen) |
Technische voorzieningen — Aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen |
Overgangsmaatregel voor technische voorzieningen |
|
|||||||
|
Bedrag technische voorzieningen inclusief intragroeptransacties |
Bedrag technische voorzieningen exclusief intragroeptransacties |
Nettobijdrage aan technische voorzieningen van de groep (in %) |
Bedrag technische voorzieningen inclusief intragroeptransacties |
Bedrag technische voorzieningen exclusief intragroeptransacties |
Nettobijdrage aan technische voorzieningen van de groep (in %) |
Bedrag technische voorzieningen inclusief intragroeptransacties |
Bedrag technische voorzieningen exclusief intragroeptransacties |
Nettobijdrage aan technische voorzieningen van de groep (in %) |
Bedrag technische voorzieningen inclusief intragroeptransacties |
Bedrag technische voorzieningen exclusief intragroeptransacties |
(wordt vervolgd) |
|
C0130 |
C0140 |
C0150 |
C0160 |
C0170 |
C0180 |
C0190 |
C0200 |
C0210 |
C0220 |
C0230 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen — Technische voorzieningen met inachtneming van overgangsmaatregel voor de risicovrije rentevoet |
Langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen — Technische voorzieningen met inachtneming van overgangsmaatregel voor de volatiliteitsaanpassing |
Langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen — Technische voorzieningen met inachtneming van overgangsmaatregel voor de matchingopslag |
|
Bedrag technische voorzieningen inclusief intragroeptransacties |
Bedrag technische voorzieningen inclusief intragroeptransacties |
Bedrag technische voorzieningen inclusief intragroeptransacties |
|
C0240 |
C0250 |
C0260 |
|
|
|
|
S.36.01.01
Intragroeptransacties — Vermogensgerelateerde transacties, overdracht van schulden en activa
|
Identificatiecode van intragroeptransactie |
Naam belegger/kredietverstrekker |
Identificatiecode belegger/kredietverstrekker |
Soort identificatiecode van belegger/kredietverstrekker |
Naam emittent/kredietnemer |
Identificatiecode emittent/kredietnemer |
Soort identificatiecode van emittent/kredietnemer |
Identificatiecode van het instrument |
Soort identificatiecode van het instrument |
Soort transactie |
(wordt vervolgd) |
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
C0100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uitgiftedatum transactie |
Vervaldatum transactie |
Transactievaluta |
Transactiebedrag/transactieprijs volgens overeenkomst |
Waarde van zekerheid/activum |
Bedrag aflossingen/terugbetalingen gedurende de rapportageperiode |
Bedrag dividenden/rente / couponbetalingen en overige gedurende de rapportageperiode verrichte betalingen |
Saldo contractueel transactiebedrag op rapportagedatum |
Coupon / rentepercentage |
|
C0110 |
C0120 |
C0130 |
C0140 |
C0150 |
C0160 |
C0170 |
C0180 |
C0190 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S.36.02.01
Intragroeptransacties — Derivaten
|
Identificatiecode van intragroeptransactie |
Belegger/koper |
Identificatiecode belegger/koper |
Soort identificatiecode van belegger/koper |
Naam emittent/verkoper |
Identificatiecode emittent/verkoper |
Soort identificatiecode van emittent/verkoper |
Identificatiecode van het instrument |
Soort identificatiecode van het instrument |
Soort transactie |
Transactiedatum |
Vervaldatum |
(wordt vervolgd) |
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
C0100 |
C0110 |
C0120 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Opties, futures, termijncontracten en overige derivaten |
Kredietprotectie — CDS en garanties |
Swaps |
|||||
|
Valuta |
Theoretisch bedrag op de transactiedatum |
Theoretisch bedrag op de rapportagedatum |
Waarde van de zekerheid |
Gebruik van derivaten (door koper) |
Identificatiecode van onderliggend actief/passief van het derivaat |
Soort identificatiecode van onderliggend actief/passief van het derivaat |
Naam tegenpartij waarvoor kredietprotectie wordt gekocht |
Rente (voor koper) van geleverde swap |
Rente (voor koper) van ontvangen swap |
Valuta (voor koper) van geleverde swap |
Valuta (voor koper) van ontvangen swap |
|
C0130 |
C0140 |
C0150 |
C0160 |
C0170 |
C0180 |
C0190 |
C0200 |
C0210 |
C0220 |
C0230 |
C0240 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S.36.03.01
Intragroeptransacties — Interne herverzekering
|
Identificatiecode van intragroeptransactie |
Naam van cedent |
Identificatiecode van cedent |
Soort identificatiecode van cedent |
Naam van herverzekeraar |
Identificatiecode van herverzekeraar |
Soort identificatiecode van herverzekeraar |
Geldigheidstermijn (begindatum) |
Geldigheidstermijn (einddatum) |
(wordt vervolgd) |
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valuta van overeenkomst/contract |
Soort herverzekeringsovereenkomst/contract |
Maximale dekking door herverzekeraar onder overeenkomst/contract |
Netto vorderingen |
Totaal uit hoofde van herverzekering verhaalbare bedragen |
Herverzekeringsresultaat (voor de herverzekerde entiteit) |
Verzekeringsbranche |
|
C0100 |
C0110 |
C0120 |
C0130 |
C0140 |
C0150 |
C0160 |
|
|
|
|
|
|
|
|
S.36.04.01
Intragroeptransacties — Kostendeling, voorwaardelijke verplichtingen, posten buiten de balanstelling en andere posten
|
Identificatiecode van intragroeptransactie |
Naam van belegger/koper/begunstigde |
Identificatiecode van belegger/koper/begunstigde |
Soort identificatiecode van belegger/koper/begunstigde |
Naam van emittent/verkoper/aanbieder |
Identificatiecode van emittent/verkoper/aanbieder |
Soort identificatiecode van emittent/verkoper/aanbieder |
(wordt vervolgd) |
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Soort transactie |
Uitgiftedatum transactie |
Datum inwerkingtreding van overeenkomst die/contract dat aan de transactie ten grondslag ligt |
Einddatum van overeenkomst die/contract dat aan de transactie ten grondslag ligt |
Transactievaluta |
Triggergebeurtenis |
Waarde van transactie/zekerheid/garantie |
(wordt vervolgd) |
|
C0080 |
C0090 |
C0100 |
C0110 |
C0120 |
C0130 |
C0140 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hoogste mogelijke waarde van voorwaardelijke verplichtingen |
Hoogste mogelijke waarde van niet uit de Solvabiliteit II-balans blijkende voorwaardelijke verplichtingen |
Hoogste mogelijke waarde van kredietbrieven/garanties |
Waarde van gegarandeerde activa |
|
C0150 |
C0160 |
C0170 |
C0180 |
|
|
|
|
|
S.37.01.04
Risicoconcentratie
|
Naam van externe tegenpartij |
Identificatiecode van tegenpartij van de groep |
Soort identificatiecode van tegenpartij van de groep |
Land van blootstelling |
Aard van de blootstelling |
Identificatiecode van de blootstelling |
Soort identificatiecode van de blootstelling |
Externe rating |
Aangewezen EKBI |
Sector |
(wordt vervolgd) |
|
C0010 |
C0020 |
C0030 |
C0040 |
C0050 |
C0060 |
C0070 |
C0080 |
C0090 |
C0100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Blootgestelde groepsentiteit |
Identificatiecode van groepsentiteit |
Soort identificatiecode van groepsentiteit |
Looptijd (actiefzijde) / Geldigheid (passiefzijde) |
Waarde van de blootstelling |
Valuta |
Hoogste door de herverzekeraar te betalen bedrag |
|
C0110 |
C0120 |
C0130 |
C0140 |
C0150 |
C0160 |
C0170 |
|
|
|
|
|
|
|
|
BIJLAGE II
Instructies in verband met de rapportagetemplates voor individuele ondernemingen
Deze bijlage bevat aanvullende instructies met betrekking tot de templates van bijlage I bij deze verordening. De eerste kolom van de tabellen toont de te rapporteren items, met vermelding van de kolommen en rijen zoals aangegeven in de template van bijlage I.
De templates worden ingevuld overeenkomstig de instructies van de verschillende afdelingen van deze bijlage, en naar elke template wordt in deze bijlage steeds verwezen als „deze template”.
S.01.01 — Overzicht van ingediende informatie
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de eerste, driemaandelijkse en jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten, afgezonderde fondsen, matchingopslagportefeuilles en het resterende deel.
Wanneer een speciale rechtvaardiging noodzakelijk is, wordt de toelichting niet in de rapportagetemplate verstrekt, maar maakt deze deel uit van de dialoog tussen ondernemingen en nationale bevoegde autoriteiten.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||
|
Z0010 |
Afgezonderd fonds/matchingportefeuille/resterend deel |
Geeft aan of de gerapporteerde cijfers betrekking hebben op een afgezonderd fonds, een matchingopslagportefeuille of het resterende deel. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
Z0020 |
Fonds-/portefeuillenummer |
Wanneer item Z0010 = 1, identificatienummer voor een afgezonderd fonds of matchingportefeuille. Dit nummer wordt door de onderneming toegewezen en moet consistent zijn in de tijd en aansluiten bij het fonds-/portefeuillenummer dat in andere templates wordt gerapporteerd. Wanneer item Z0020 = 2, vermeld dan „0”. |
||||||||||||
|
C0010/R0010 |
S.01.02 — Basisinformatie — Algemeen |
Deze template wordt altijd gerapporteerd. De enige mogelijke optie is: 1 — Gerapporteerd |
||||||||||||
|
C0010/R0020 |
S.01.03 — Basisinformatie — Afgezonderde fondsen en matchingopslagportefeuilles |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0030 |
S.02.01 — Balans |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0040 |
S.02.02 — Activa en verplichtingen, per valuta |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0060 |
S.03.01 — Posten buiten de balanstelling — algemeen |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0070 |
S.03.02 — Posten buiten de balanstelling — Lijst van door de onderneming ontvangen onbeperkte garanties |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0080 |
S.03.03 — Posten buiten de balanstelling — Lijst van door de onderneming verstrekte onbeperkte garanties |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0090 |
S.04.01 — Activiteit per land |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0100 |
S.04.02 — Informatie over branche 10 in deel A van bijlage I bij de Solvabiliteit II-richtlijn, met uitzondering van de aansprakelijkheid van de vervoerder |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0110 |
S.05.01 — Premies, schaden en kosten, per branche |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0120 |
S.05.02 — Premies, schaden en kosten, per land |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0130 |
S.06.01 — Overzicht van activa |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0140 |
S.06.02 — Lijst van activa |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0150 |
S.06.03 — Instellingen voor collectieve belegging — Doorkijkbenadering |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0160 |
S.07.01 — Gestructureerde producten |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0170 |
S.08.01 — Open derivaten |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0180 |
S.08.02 — Derivatentransacties |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0190 |
S.09.01 — Inkomsten/winsten en verliezen gedurende de periode |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0200 |
S.10.01 — Uitlenen van effecten en repo's |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0210 |
S.11.01 — Als zekerheid aangehouden activa |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0220 |
S.12.01 — Technische voorzieningen voor levens- en SLT-ziekteverzekering |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0230 |
S.12.02 — Technische voorzieningen voor levens- en SLT-ziekteverzekering — Per land |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0240 |
S.13.01 — Prognose van toekomstige bruto kasstromen |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0250 |
S.14.01 — Analyse van levensverzekeringsverplichtingen |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0260 |
S.15.01 — Beschrijving van garanties van variabele lijfrenteverzekeringen |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0270 |
S.15.02 — Afdekking van garanties van variabele lijfrenteverzekeringen |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0280 |
S.16.01 — Informatie over uit schadeverzekeringsverplichtingen voortvloeiende lijfrentes |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0290 |
S.17.01 — Technische voorzieningen schadeverzekeringsbedrijf |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0300 |
S.17.02 — Technische voorzieningen schadeverzekeringsbedrijf — Per land |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0310 |
S.18.01 — Prognose van toekomstige kasstromen (beste schatting — schadeverzekering) |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0320 |
S.19.01 — Schaden uit hoofde van schadeverzekering |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0330 |
S.20.01 — Ontwikkeling van de verdeling van ontstane schaden |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0340 |
S.21.01 — Risicoprofiel verdeling van verliezen |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0350 |
S.21.02 — Schadeverzekeringstechnische risico's |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0360 |
S.21.03 — Verdeling van schadeverzekeringstechnische risico's — per verzekerd bedrag |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0370 |
S.22.01 — Effect van langetermijngarantiemaatregelen en overgangsmaatregelen |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0380 |
S.22.04 — Informatie over de overgangsmaatregel voor de berekening van het rentepercentage |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0390 |
S.22.05 — Algehele berekening van de overgangsmaatregel ten aanzien van technische voorzieningen |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst: 1 — Gerapporteerd 2 — Niet gerapporteerd omdat er geen dergelijke overgangsmaatregel is toegepast 0 — Niet gerapporteerd om andere reden (in dit geval is een speciale rechtvaardiging noodzakelijk) |
||||||||||||
|
C0010/R0400 |
S.22.06 — Beste schatting met inachtneming van volatiliteitsaanpassing, per land en valuta |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0410 |
S.23.01 — Eigen vermogen |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0420 |
S.23.02 — Gedetailleerde informatie over eigen vermogen, per tier |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0430 |
S.23.03 — Jaarlijkse ontwikkelingen in het eigen vermogen |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0440 |
S.23.04 — Lijst van eigenvermogensbestanddelen |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0450 |
S.24.01 — Aangehouden deelnemingen |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0460 |
S.25.01 — Standaardformule voor het solvabiliteitskapitaalvereiste voor ondernemingen |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0470 |
S.25.02 — Solvabiliteitskapitaalvereiste — voor ondernemingen die gebruikmaken van de standaardformule en van het gedeeltelijk intern model |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0480 |
S.25.03 — Solvabiliteitskapitaalvereiste — voor ondernemingen met geheel interne modellen |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0500 |
S.26.01 — Solvabiliteitskapitaalvereiste — Marktrisico |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0510 |
S.26.02 — Solvabiliteitskapitaalvereiste — Tegenpartijkredietrisico |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0520 |
S.26.03 — Solvabiliteitskapitaalvereiste — Levensverzekeringstechnisch risico |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0530 |
S.26.04 — Solvabiliteitskapitaalvereiste — Ziekteverzekeringstechnisch risico |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0540 |
S.26.05 — Solvabiliteitskapitaalvereiste — Schadeverzekeringstechnisch risico |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0550 |
S.26.06 — Solvabiliteitskapitaalvereiste — Operationeel risico |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0560 |
S.26.07 — Solvabiliteitskapitaalvereiste — Vereenvoudigingen |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0570 |
S.27.01 — Solvabiliteitskapitaalvereiste — Rampenrisico in het schade- en ziekteverzekeringsbedrijf |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0580 |
S.28.01 — Minimumkapitaalvereiste — Uitsluitend levens- of uitsluitend schadeverzekerings- of -herverzekeringsactiviteiten |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0590 |
S.28.02 — Minimumkapitaalvereiste — Zowel levens- als schadeverzekeringsactiviteiten |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0600 |
S.29.01 — Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0610 |
S.29.02 — Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen — naar beleggingen en financiële verplichtingen |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0620 |
S.29.03 — Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen — naar technische voorzieningen |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0630 |
S.29.04 — Gedetailleerde analyse per periode — Technische stromen en technische voorzieningen |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0640 |
S.30.01 — Facultatieve dekking voor basisgegevens schade- en levensverzekeringsbedrijf |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0650 |
S.30.02 — Facultatieve dekking voor aandelengegevens schade- en levensverzekeringsbedrijf |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0660 |
S.30.03 — Basisgegevens programma uitgaande herverzekering |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0670 |
S.30.04 — Aandelengegevens programma uitgaande herverzekering |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0680 |
S.31.01 — Aandeel van herverzekeraars (met inbegrip van finite herverzekering en SPV's) |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0690 |
S.31.02 — Special Purpose Vehicles |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0740 |
S.36.01 — Intragroeptransacties — Vermogensgerelateerde transacties, overdracht van schulden en activa |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0750 |
S.36.02 — Intragroeptransacties — Derivaten |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0760 |
S.36.03 — Intragroeptransacties — Interne herverzekering |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0770 |
S.36.04 — Intragroeptransacties — Kostendeling, voorwaardelijke verplichtingen, posten buiten de balanstelling en andere posten |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0790 |
SR.02.01 — Balans |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0800 |
SR.12.01 — Technische voorzieningen voor levens- en SLT-ziekteverzekering |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0810 |
SR.17.01 — Technische voorzieningen schadeverzekeringsbedrijf |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0820 |
SR.22.02 — Prognose van toekomstige kasstromen (beste schatting — matchingportefeuilles) |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0830 |
SR.22.03 — Informatie over de berekening van de matchingopslag |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0840 |
SR.25.01 — Solvabiliteitskapitaalvereiste — Alleen standaardformule |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0850 |
SR.25.02 — Solvabiliteitskapitaalvereiste — Standaardformule en gedeeltelijk intern model |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0860 |
SR.25.03 — Solvabiliteitskapitaalvereiste — Intern model |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0870 |
SR.26.01 — Solvabiliteitskapitaalvereiste — Marktrisico |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0880 |
SR.26.02 — Solvabiliteitskapitaalvereiste — Tegenpartijkredietrisico |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0890 |
SR.26.03 — Solvabiliteitskapitaalvereiste — Levensverzekeringstechnisch risico |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0900 |
SR.26.04 — Solvabiliteitskapitaalvereiste — Ziekteverzekeringstechnisch risico |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0910 |
SR.26.05 — Solvabiliteitskapitaalvereiste — Schadeverzekeringstechnisch risico |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0920 |
SR.26.06 — Solvabiliteitskapitaalvereiste — Operationeel risico |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0930 |
SR.26.07 — Solvabiliteitskapitaalvereiste — Vereenvoudigingen |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0010/R0940 |
SR.27.01 — Solvabiliteitskapitaalvereiste — Schadeverzekeringstechnisch risico |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
S.01.02 — Basisinformatie
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de eerste, driemaandelijkse en jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||
|
C0010/R0010 |
Naam van de onderneming |
Juridische benaming van de onderneming. Moet consistent zijn in de diverse rapportages. |
||||||
|
C0010/R0020 |
Identificatiecode van de onderneming |
Identificatiecode van de onderneming, in de volgende orde van prioriteit:
|
||||||
|
C0010/R0030 |
Soort ondernemingscode |
Soort ID-code die voor de „Identificatiecode van de onderneming” wordt gebruikt. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||
|
C0010/R0040 |
Soort onderneming |
Vermeld het type rapporterende onderneming. De volgende gesloten lijst van keuzemogelijkheden wordt gebruikt om de activiteit van de onderneming te vermelden:
|
||||||
|
C0010/R0050 |
Land waar vergunning is verleend |
Vermeld de ISO 3166-1 alfa-2-code voor het land waar de onderneming vergunning is verleend (land van herkomst) |
||||||
|
C0010/R0070 |
Rapportagetaal |
Vermeld de 2-letterige code van de ISO 639-1-code van de taal waarin de informatie wordt ingediend. |
||||||
|
C0010/R0080 |
Datum indiening rapportage |
Vermeld de ISO 8601-code (jjjj-mm-dd) van de datum waarop de rapportage bij de toezichthouder wordt ingediend. |
||||||
|
C0010/R0090 |
Rapportagereferentiedatum |
Vermeld de ISO 8601-code (jjjj-mm-dd) van de datum die de laatste dag van de rapportageperiode weergeeft. |
||||||
|
C0010/R0100 |
Reguliere/ad-hocindiening |
Vermeld of de indiening van informatie een reguliere of een ad-hocindiening van informatie betreft. De volgende gesloten lijst van keuzemogelijkheden wordt gebruikt:
|
||||||
|
C0010/R0110 |
Rapportagevaluta |
Vermeld de ISO 4217-lettercode van de valuta van de geldbedragen die in elke rapportage worden gebruikt. |
||||||
|
C0010/R0120 |
Standaarden voor jaarrekeningen |
Vermelding van de standaarden voor jaarrekeningen die worden gehanteerd voor de rapportage van items in S.02.01, waardering van de jaarrekening. De volgende gesloten lijst van keuzemogelijkheden wordt gebruikt:
|
||||||
|
C0010/R0130 |
Berekeningsmethode van het solvabiliteitskapitaalvereiste |
Vermeld de gehanteerde methode voor de berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste. De volgende gesloten lijst van keuzemogelijkheden wordt gebruikt:
|
||||||
|
C0010/R0140 |
Gebruik van ondernemingsspecifieke parameters (OSP) |
Vermeld of de onderneming cijfers rapporteert waarbij van ondernemingsspecifieke parameters is gebruikgemaakt. De volgende gesloten lijst van keuzemogelijkheden wordt gebruikt:
|
||||||
|
C0010/R0150 |
Afgezonderde fondsen |
Vermeld of de onderneming activiteiten rapporteert per afgezonderd fonds. De volgende gesloten lijst van keuzemogelijkheden wordt gebruikt:
|
||||||
|
C0010/R0170 |
Matchingopslag |
Vermeld of de onderneming cijfers rapporteert waarbij van de matchingopslag wordt gebruikgemaakt. De volgende gesloten lijst van keuzemogelijkheden wordt gebruikt:
|
||||||
|
C0010/R0180 |
Volatiliteitsaanpassing |
Vermeld of de onderneming cijfers rapporteert waarbij van de volatiliteitsaanpassing wordt gebruikgemaakt. De volgende gesloten lijst van keuzemogelijkheden wordt gebruikt:
|
||||||
|
C0010/R0190 |
Overgangsmaatregel voor de risicovrije rentevoet |
Vermeld of de onderneming cijfers rapporteert waarbij van de overgangsmaatregel voor de relevante risicovrije rentetermijnstructuur wordt gebruikgemaakt. De volgende gesloten lijst van keuzemogelijkheden wordt gebruikt:
|
||||||
|
C0010/R0200 |
Overgangsmaatregel voor technische voorzieningen |
Vermeld of de onderneming cijfers rapporteert waarbij van de overgangsaftrek voor technische voorzieningen wordt gebruikgemaakt. De volgende gesloten lijst van keuzemogelijkheden wordt gebruikt:
|
||||||
|
C0010/R0210 |
Eerste indiening of herindiening |
Vermeld of de indiening een eerste indiening van informatie of een herindiening van informatie met betrekking tot een reeds gerapporteerde rapportagereferentiedatum betreft. De volgende gesloten lijst van keuzemogelijkheden wordt gebruikt:
|
S.01.03 — Basisinformatie — Afgezonderde fondsen en matchingopslagportefeuilles
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de eerste en jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten.
Alle afgezonderde fondsen en matchingportefeuilles worden vermeld, ongeacht of zij van materieel belang zijn voor de indiening van informatie.
In de eerste tabel worden alle afgezonderde fondsen en matchingopslagportefeuilles gerapporteerd. Indien een afgezonderd fonds een matchingportefeuille heeft die dat fonds niet volledig dekt, moeten drie fondsen worden vermeld, namelijk een voor het afgezonderde fonds, een voor de matchingopslagportefeuille binnen het afgezonderde fonds en een voor het resterende fondsdeel (mutatis mutandis indien een matchingopslagportefeuille een afgezonderd fonds bevat).
In de tweede tabel wordt een toelichting gegeven op de verhoudingen tussen de fondsen zoals hiervoor is beschreven. Alleen fondsen met dergelijke verhoudingen worden in de tweede tabel gerapporteerd.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||
|
Lijst van alle afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles (overlap toegestaan) |
||||||||
|
C0040 |
Fonds-/portefeuillenummer |
Het door de onderneming toegekende nummer, dat overeenkomt met het unieke nummer van elk afgezonderd fonds en elke matchingopslagportefeuille. Dit nummer is consistent in de tijd en wordt gebruikt om in andere templates de afgezonderde fondsen en matchingportefeuilles te identificeren. |
||||||
|
C0050 |
Naam afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille |
Vermeld de naam van het afgezonderd fonds en de matchingopslagportefeuille. Gebruik zo mogelijk de handelsbenaming (bij koppeling aan een handelsproduct). Indien dat niet mogelijk is, bijvoorbeeld als het fonds is gekoppeld aan meerdere handelsproducten, wordt een andere benaming gebruikt. De naam moet uniek zijn en ongewijzigd blijven in de tijd. |
||||||
|
C0060 |
Afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille/resterend deel van een fonds |
Vermeld of het een afgezonderd fonds of een matchingportefeuille betreft. In de gevallen waarin andere fondsen zijn opgenomen binnen één fonds, wordt in deze cel per fonds of subfonds vermeld om welke soort het gaat. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||
|
C0070 |
Afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille met sub-afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille |
Vermeld of er andere fondsen zijn opgenomen in het betrokken fonds. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
Bij keuzemogelijkheid 1 wordt alleen het „moederfonds” vermeld. |
||||||
|
C0080 |
Materieel |
Vermeld of het afgezonderd fonds of een matchingportefeuille van materieel belang is voor een gedetailleerde indiening van informatie. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
Bij een fonds waarin andere fondsen zijn opgenomen, moet dit item alleen voor het „moederfonds” worden gerapporteerd. |
||||||
|
C0090 |
Artikel 304 |
Vermeld of het afgezonderd fonds onder artikel 304 van de Solvabiliteit II-richtlijn valt. Een van de volgende keuzemogelijkheden wordt hiervoor gebruikt:
|
||||||
|
Lijst van afgezonderde fondsen / matchingopslagportefeuilles met sub-afgezonderde fondsen / matchingopslagportefeuilles |
||||||||
|
C0100 |
Lijst van afgezonderde fondsen / matchingopslagportefeuilles met sub-afgezonderde fondsen / matchingopslagportefeuilles |
Vermeld voor fondsen met andere daarin opgenomen fondsen (keuzemogelijkheid 1 gerapporteerd in item C0070) het aantal zoals is bepaald voor item C0040. Het fonds wordt herhaald in zoveel rijen als nodig zijn voor rapportage van de subfondsen. |
||||||
|
C0110 |
Nummer sub-afgezonderd fonds / matchingopslagportefeuille |
Vermeld het aantal fondsen opgenomen in andere fondsen zoals is bepaald voor item C0040. |
||||||
|
C0120 |
Sub-afgezonderd fonds / matchingopslagportefeuille |
Vermeld de aard van het in andere fondsen opgenomen fonds. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||
S.02.01 — Balans
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de eerste, driemaandelijkse en jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten, afgezonderde fondsen en het resterende deel.
Bij invulling van de kolom „Waarde onder Solvabiliteit II” (C0010) wordt gebruikgemaakt van de waarderingsgrondslagen die zijn beschreven in Richtlijn 2009/138/EG, in Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 en in de technische normen en richtsnoeren betreffende Solvabiliteit II.
Wat de kolom „Waarde wettelijke jaarrekening” (C0020) betreft, zijn de methoden voor opname en waardering die welke ondernemingen hanteren in hun wettelijke jaarrekening overeenkomstig plaatselijke GAAP, dan wel de IFRS indien deze als plaatselijke GAAP zijn geaccepteerd. In template SR.02.01 is deze kolom alleen van toepassing als afgezonderde fondsen krachtens nationale wetgeving verplicht zijn tot het opstellen van een jaarrekening.
Als standaardinstructie geldt, dat elk item apart moet worden gerapporteerd in de kolom „Waarde wettelijke jaarrekening”. De kolom „Waarde wettelijke jaarrekening” bevat echter rijen met stippellijntjes om rapportage van geaggregeerde cijfers mogelijk te maken als er geen uitgesplitste cijfers beschikbaar zijn.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||
|
ACTIVA |
||||||||||
|
Z0020 |
Afgezonderd fonds of resterend deel |
Geeft aan of de gerapporteerde cijfers betrekking hebben op een afgezonderd fonds of het resterende deel. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||
|
Z0030 |
Fondsnummer |
Wanneer item Z0020 = 1; het betreft een uniek fondsnummer, toegekend door de onderneming. Het blijft onveranderlijk in de tijd. Het mag niet opnieuw worden gebruikt voor andere fondsen. Het nummer wordt consistent in alle van toepassing zijnde templates gebruikt ter aanduiding van dat fonds. Wanneer item Z0020 = 2, vermeld dan „0”. |
||||||||
|
C0020/R0010 |
Goodwill |
Immateriële actiefpost die ontstaat als gevolg van een bedrijfscombinatie en die de economische waarde vertegenwoordigt van activa die niet afzonderlijk kunnen worden vermeld of opgenomen in een bedrijfscombinatie. |
||||||||
|
C0020/R0020 |
Overlopende acquisitiekosten |
Acquisitiekosten in verband met overeenkomsten die van kracht zijn op de balansdatum en die worden overgedragen naar volgende rapportageperioden; deze kosten houden verband met de resterende risicoperioden. Met betrekking tot het levensverzekeringsbedrijf worden acquisitiekosten geactiveerd wanneer het waarschijnlijk is dat zij zullen worden gerealiseerd. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0030 |
Immateriële activa |
Immateriële activa anders dan goodwill. Een vaststelbare, niet-monetaire actiefpost zonder fysieke vorm. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0040 |
Uitgestelde belastingvorderingen |
Uitgestelde belastingvorderingen zijn de bedragen van in toekomstige perioden terug te vorderen winstbelastingen met betrekking tot:
|
||||||||
|
C0010 — C0020/R0050 |
Surplus pensioenuitkeringen |
Dit is het totale netto surplus in verband met de pensioenregeling voor werknemers. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0060 |
Materiële vaste activa voor eigen gebruik |
Materiële activa die zijn bedoeld voor permanent gebruik en onroerende zaken die de onderneming heeft voor eigen gebruik. Daaronder vallen ook onroerende zaken voor eigen gebruik die in aanbouw zijn. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0070 |
Beleggingen (niet zijnde activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
Dit is het totale bedrag aan beleggingen, behalve activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0080 |
Materiële vaste activa (anders dan voor eigen gebruik) |
Bedrag van de onroerende zaken, anders dan voor eigen gebruik. Daaronder vallen ook onroerende zaken in aanbouw die niet voor eigen gebruik zijn. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0090 |
Deelnemingen in verbonden ondernemingen, met inbegrip van participaties |
Deelnemingen zoals gedefinieerd in artikel 13, lid 20, en artikel 212, lid 2, en deelnemingen in verbonden ondernemingen zoals gedefinieerd in artikel 212, lid 1, onder b), van Richtlijn 2009/138/EG. Als delen van de activa in verband met deelnemingen en verbonden ondernemingen betrekking hebben op aan beleggingen of indexen gekoppelde overeenkomsten, worden die delen gerapporteerd in „Activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten” in C0010–C0020/R0220. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0100 |
Aandelen |
Dit is het totale bedrag aan aandelen, beursgenoteerd en niet-beursgenoteerd. Wat de kolom „Waarde wettelijke jaarrekening” (C0020) betreft, geeft dit item de som weer ingeval de opsplitsing tussen beursgenoteerd en niet-beursgenoteerd niet beschikbaar is. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0110 |
Aandelen — beursgenoteerd |
Aandelen die het bedrijfskapitaal vertegenwoordigen, bv. die eigendom in een onderneming vertegenwoordigen, en die worden verhandeld op een gereglementeerde markt of via een multilaterale handelsfaciliteit, zoals gedefinieerd in Richtlijn 2004/39/EG. Daarbij zijn alle vormen van deelneming in verbonden ondernemingen uitgesloten. Wat de kolom „Waarde wettelijke jaarrekening” (C0020) betreft, wordt dit item niet gerapporteerd ingeval de opsplitsing tussen beursgenoteerd en niet-beursgenoteerd niet beschikbaar is. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0120 |
Aandelen — niet-beursgenoteerd |
Aandelen die het bedrijfskapitaal vertegenwoordigen, bv. die eigendom in een onderneming vertegenwoordigen, en die niet worden verhandeld op een gereglementeerde markt of via een multilaterale handelsfaciliteit, zoals gedefinieerd in Richtlijn 2004/39/EG. Daarbij zijn alle vormen van deelneming in verbonden ondernemingen uitgesloten. Wat de kolom „Waarde wettelijke jaarrekening” (C0020) betreft, wordt dit item niet gerapporteerd ingeval de opsplitsing tussen beursgenoteerd en niet-beursgenoteerd niet beschikbaar is. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0130 |
Obligaties |
Dit is het totale bedrag van overheidsobligaties, bedrijfsobligaties, structured notes en door zekerheden gedekte effecten. Wat de kolom „Waarde wettelijke jaarrekening” (C0020) betreft, geeft dit item de som weer ingeval de opsplitsing van obligaties niet beschikbaar is |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0140 |
Overheidsobligaties |
Obligaties die worden uitgegeven door overheidsinstanties, ongeacht of het gaat om centrale overheden, supranationale overheidsinstellingen, regionale overheden of lokale autoriteiten, en obligaties die volledig, onvoorwaardelijk en onherroepelijk worden gegarandeerd door de Europese Centrale Bank, door de centrale overheid en centrale banken van lidstaten en die in de binnenlandse valuta van die centrale overheid en centrale bank luiden en worden gefinancierd, door multilaterale ontwikkelingsbanken als bedoeld in artikel 117, lid 2, van Verordening (EU) nr. 575/2013 of door internationale organisaties als bedoeld in artikel 118 van Verordening (EU) nr. 575/2013 en waarvan de garantie voldoet aan de vereisten van artikel 215 van Gedelegeerde Verordening 2015/35. Wat de kolom „Waarde wettelijke jaarrekening” (C0020) betreft, wordt dit item niet gerapporteerd ingeval de opsplitsing tussen obligaties, gestructureerde producten en door zekerheden gedekte effecten niet beschikbaar is. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0150 |
Bedrijfsobligaties |
Obligaties die door bedrijven worden uitgegeven. Wat de kolom „Waarde wettelijke jaarrekening” (C0020) betreft, wordt dit item niet gerapporteerd ingeval de opsplitsing tussen obligaties, gestructureerde producten en door zekerheden gedekte effecten niet beschikbaar is. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0160 |
Structured notes |
Hybride effecten die een combinatie van een vastrentend instrument (in de vorm van vaste betalingen) en een reeks derivatencomponenten vormen. Vastrentende effecten die door soevereine overheden worden uitgegeven, zijn uitgesloten van deze categorie. Het betreft effecten waarin categorieën van derivaten zijn besloten, zoals onder meer kredietverzuimswaps Credit Default Swaps, CDS), vastelooptijdswaps (Constant Maturity Swaps, CMS) en kredietverzuimopties (Credit Default Options, CDOp). Activa uit deze categorie kunnen niet worden gesplitst. Wat de kolom „Waarde wettelijke jaarrekening” (C0020) betreft, wordt dit item niet gerapporteerd ingeval de opsplitsing tussen obligaties, gestructureerde producten en door zekerheden gedekte effecten niet beschikbaar is. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0170 |
Door zekerheden gedekte effecten |
Effecten waarvan de waarde en betalingen worden bepaald aan de hand van een portefeuille van onderliggende waarden. Deze omvatten door activa gedekte effecten (Asset Backed Securities, ABS), door hypotheken gedekte effecten (Mortgage Backed securities, MBS), door bedrijfshypotheken gedekte effecten (Commercial Mortgage Backed securities, CMBS), door zekerheden gedekte schuldobligaties (Collateralised Debt Obligations, CDO), door zekerheden gedekte leningsverplichtingen (Collateralised Loan Obligations, CLO) en door zekerheden gedekte hypotheekobligaties (Collateralised Mortgage Obligations, CMO). Wat de kolom „Waarde wettelijke jaarrekening” (C0020) betreft, wordt dit item niet gerapporteerd ingeval de opsplitsing tussen obligaties, gestructureerde producten en door zekerheden gedekte effecten niet beschikbaar is. |
||||||||
|
C0010– C0020/R0180 |
Instellingen voor collectieve belegging |
Een instelling voor collectieve belegging is een instelling voor collectieve belegging in effecten (icbe) in de zin van artikel 1, lid 2, van Richtlijn 2009/65/EG van het Europees Parlement en de Raad of een alternatieve beleggingsinstelling (abi) in de zin van artikel 4, lid 1, onder a), van Richtlijn 2011/61/EU van het Europees Parlement en de Raad. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0190 |
Derivaten |
Een financieel instrument of andere overeenkomst met elk van de drie volgende kenmerken:
Hier wordt de waarde onder Solvabiliteit II gerapporteerd van het derivaat op de rapportagedatum, maar alleen indien die waarde positief is (zie R0790 indien de waarde negatief is). |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0200 |
Deposito's behalve kasequivalenten |
Deposito's behalve kasequivalenten waarmee pas na een bepaalde vervaldatum betalingen kunnen worden verricht en die niet in chartaal geld of girale deposito's kunnen worden omgezet zonder aanmerkelijke beperking of boete. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0210 |
Overige beleggingen |
Overige beleggingen die niet vallen onder de hiervoor reeds gerapporteerde beleggingen. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0220 |
Activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten |
Activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten (ingedeeld in branche 31 zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35). |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0230 |
Leningen en hypotheken |
Dit betreft het totale bedrag aan leningen en hypotheken, d.w.z. financiële activa die ontstaan wanneer een onderneming leningen verstrekt, al dan niet met zekerheidstelling, waaronder cashpools. Wat de kolom „Waarde wettelijke jaarrekening” (C0020) betreft, geeft dit item de som weer ingeval de opsplitsing van leningen en hypotheken niet beschikbaar is. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0240 |
Voorschotten op verzekeringsovereenkomsten |
Leningen aan verzekeringnemers, gedekt door zekerheden in de vorm van verzekeringsovereenkomsten (onderliggende technische voorzieningen). Wat de kolom „Waarde wettelijke jaarrekening” (C0020) betreft, wordt dit item niet gerapporteerd ingeval de opsplitsing tussen voorschotten op verzekeringsovereenkomsten, aan particulieren verstrekte leningen en hypotheken en overige leningen en hypotheken niet beschikbaar is. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0250 |
Aan particulieren verstrekte leningen en hypotheken |
Financiële activa die ontstaan wanneer crediteuren leningen aan debiteuren (particulieren) verstrekken, al dan niet met zekerheidstelling, waaronder cashpools. Wat de kolom „Waarde wettelijke jaarrekening” (C0020) betreft, wordt dit item niet gerapporteerd ingeval de opsplitsing tussen voorschotten op verzekeringsovereenkomsten, aan particulieren verstrekte leningen en hypotheken en overige leningen en hypotheken niet beschikbaar is. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0260 |
Overige leningen en hypotheken |
Financiële activa die ontstaan wanneer crediteuren leningen aan debiteuren (andere, die niet in item R0240 of R0250 kunnen worden ondergebracht) verstrekken, al dan niet met zekerheidstelling, waaronder cashpools. Wat de kolom „Waarde wettelijke jaarrekening” (C0020) betreft, wordt dit item niet gerapporteerd ingeval de opsplitsing tussen voorschotten op verzekeringsovereenkomsten, aan particulieren verstrekte leningen en hypotheken en overige leningen en hypotheken niet beschikbaar is. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0270 |
Uit hoofde van herverzekering verhaalbare bedragen uit: |
Dit is het totaal van de bedragen die uit hoofde van herverzekering kunnen worden verhaald. Het komt overeen met het bedrag van het herverzekeringsaandeel in de technische voorzieningen (met inbegrip van finite herverzekeringen en SPV's). |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0280 |
Schade- en ziekteverzekering analoog aan schadeverzekering |
Op herverzekering verhaalbare bedragen met betrekking tot technische voorzieningen voor schadeverzekering en ziekteverzekering analoog aan ziekteverzekering. Wat de kolom „Waarde wettelijke jaarrekening” (C0020) betreft, geeft dit item de som weer ingeval de opsplitsing tussen schadeverzekering met uitzondering van ziekteverzekering en ziekteverzekering analoog aan schadeverzekering niet beschikbaar is. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0290 |
Schadeverzekering met uitzondering van ziekteverzekering |
Op herverzekering verhaalbare bedragen met betrekking tot technische voorzieningen voor het schadeverzekeringsbedrijf, met uitzondering van technische voorzieningen voor ziekteverzekering analoog aan schadeverzekering. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0300 |
Ziekteverzekering analoog aan schadeverzekering |
Op herverzekering verhaalbare bedragen met betrekking tot technische voorzieningen voor ziekteverzekering analoog aan schadeverzekering. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0310 |
Levens- en ziekteverzekering analoog aan levensverzekering, met uitzondering van ziekteverzekering en aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen |
Op herverzekering verhaalbare bedragen met betrekking tot technische voorzieningen voor levensverzekering en ziekteverzekering analoog aan levensverzekering, met uitzondering van ziekteverzekering en aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen. Wat de kolom „Waarde wettelijke jaarrekening” (C0020) betreft, geeft dit item de som weer ingeval de opsplitsing tussen levensverzekering met uitzondering van ziekteverzekering en aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen en ziekteverzekering analoog aan levensverzekering niet beschikbaar is. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0320 |
Ziekteverzekering analoog aan levensverzekering |
Bedragen die uit hoofde van herverzekering kunnen worden verhaald met betrekking tot technische voorzieningen voor ziekteverzekering analoog aan levensverzekering. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0330 |
Levensverzekering, met uitzondering van ziekteverzekering en aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen |
Bedragen die uit hoofde van herverzekering kunnen worden verhaald met betrekking tot technische voorzieningen voor het levensverzekeringsbedrijf, met uitzondering van technische voorzieningen voor ziekteverzekering analoog aan levensverzekeringstechnieken en technische voorzieningen voor aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0340 |
Aan indexen of beleggingen gekoppelde levensverzekeringen |
Bedragen die uit hoofde van herverzekering kunnen worden verhaald met betrekking tot technische voorzieningen voor aan indexen of beleggingen gekoppelde levensverzekeringen. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0350 |
Deposito's ten gunste van cedenten |
Deposito's in verband met geaccepteerde herverzekering. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0360 |
Vorderingen uit hoofde van verzekering en op intermediairs |
Vervallen bedragen die verschuldigd zijn door verzekeringnemers, verzekeraars en andere aan het verzekeringsbedrijf gelieerde partijen, en die niet in inkomende kasstromen van technische voorzieningen zijn opgenomen. Hieronder worden vorderingen uit hoofde van geaccepteerde herverzekeringen opgenomen. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0370 |
Vorderingen uit hoofde van herverzekering |
Vervallen bedragen die verschuldigd zijn door herverzekeraars en die met het herverzekeringsbedrijf verband houden, en die niet zijn opgenomen in bedragen die uit hoofde van herverzekering kunnen worden verhaald. Hieronder kunnen vallen: de bedragen die verschuldigd zijn uit hoofde van vorderingen op herverzekeraars in verband met afgewikkelde schaden van verzekeringnemers of begunstigden; vorderingen op herverzekeraars in verband met andere dan verzekeringsgebeurtenissen of afgewikkelde schaden, bijvoorbeeld provisies. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0380 |
Vorderingen (handelsvorderingen, geen vorderingen uit hoofde van verzekering) |
Betreft bedragen die verschuldigd zijn door medewerkers of diverse zakelijke partners (niet uit hoofde van verzekering), met inbegrip van overheidsinstanties. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0390 |
Eigen aandelen (rechtstreeks gehouden) |
Dit is het totale bedrag aan eigen aandelen die rechtstreeks worden gehouden door de onderneming. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0400 |
Verschuldigde bedragen uit hoofde van eigenvermogensbestanddelen of opgevraagd maar niet-gestort beginkapitaal |
Waarde van de verschuldigde bedragen uit hoofde van eigenvermogensbestanddelen of opgevraagd maar niet-gestort beginkapitaal |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0410 |
Geldmiddelen en kasequivalenten |
Biljetten en munten in omloop die gewoonlijk voor het verrichten van betalingen worden gebruikt, en deposito's die op aanvraag a pari in chartaal geld kunnen worden omgezet en die zonder enige beperking of boete onmiddellijk kunnen worden gebruikt voor het verrichten van betalingen met een cheque, bank- of giro-opdracht, automatische incasso/creditering of andere vorm van directe betaling. Bankrekeningen mogen niet worden verrekend, waardoor hier alleen positieve banksaldi mogen worden vermeld en bankvoorschotten onder verplichtingen moeten worden opgenomen, tenzij er sprake is van zowel een wettelijk recht op verrekening als een aantoonbaar voornemen van netto afwikkeling. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0420 |
Overige, niet elders opgenomen activa |
Dit is het bedrag aan overige activa die nog niet elders zijn opgenomen als posten binnen de balanstelling. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0500 |
Totaal activa |
Dit is het algehele totale bedrag van alle activa. |
||||||||
|
Verplichtingen |
||||||||||
|
C0010 — C0020/R0510 |
Technische voorzieningen — schadeverzekering |
Som van de technische voorzieningen voor schadeverzekeringen. Dit bedrag omvat het volgens de verdeelsleutel toegewezen gedeelte van de overgangsaftrek op de technische voorzieningen conform de op premies berustende methode die voor de berekening van het minimumkapitaalvereiste wordt gehanteerd. Wat de kolom „Waarde wettelijke jaarrekening” (C0020) betreft, geeft dit item de som weer ingeval de opsplitsing van technische voorzieningen voor schadeverzekeringen tussen schadeverzekering (behalve ziekteverzekering) en ziekteverzekering (analoog aan schadeverzekering) niet mogelijk is. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0520 |
Technische voorzieningen — schadeverzekering (behalve ziekteverzekering) |
Dit is het totale bedrag aan technische voorzieningen voor het schadeverzekeringsbedrijf (behalve ziekteverzekering). Dit bedrag omvat het volgens de verdeelsleutel toegewezen gedeelte van de overgangsaftrek op de technische voorzieningen conform de op premies berustende methode die voor de berekening van het minimumkapitaalvereiste wordt gehanteerd. |
||||||||
|
C0010/R0530 |
Technische voorzieningen — Schadeverzekering (behalve ziekteverzekering) — Technische voorzieningen als geheel berekend |
Dit is het totale bedrag aan technische voorzieningen berekend als geheel (repliceerbare/afdekbare portefeuille) voor het schadeverzekeringsbedrijf (behalve ziekteverzekering). Dit bedrag omvat het volgens de verdeelsleutel toegewezen gedeelte van de overgangsaftrek op de technische voorzieningen conform de op premies berustende methode die voor de berekening van het minimumkapitaalvereiste wordt gehanteerd. |
||||||||
|
C0010/R0540 |
Technische voorzieningen — schadeverzekering (behalve ziekteverzekering) — Beste schatting |
Dit is het totale bedrag van de beste schatting van technische voorzieningen voor schadeverzekeringsbedrijf (behalve ziekteverzekering). De beste schatting wordt inclusief herverzekeringen gerapporteerd. Dit bedrag omvat het volgens de verdeelsleutel toegewezen gedeelte van de overgangsaftrek op de technische voorzieningen conform de op premies berustende methode die voor de berekening van het minimumkapitaalvereiste wordt gehanteerd. |
||||||||
|
C0010/R0550 |
Technische voorzieningen — schadeverzekering (behalve ziekteverzekering) — Risicomarge |
Dit is het totale bedrag aan risicomarge van technische voorzieningen voor het schadeverzekeringsbedrijf (behalve ziekteverzekering). Dit bedrag omvat het volgens de verdeelsleutel toegewezen gedeelte van de overgangsaftrek op de technische voorzieningen conform de op premies berustende methode die voor de berekening van het minimumkapitaalvereiste wordt gehanteerd. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0560 |
Technische voorzieningen — ziekteverzekering (analoog aan schadeverzekering) |
Dit is het totale bedrag aan technische voorzieningen voor ziekteverzekering (analoog aan schadeverzekering). Dit bedrag omvat het volgens de verdeelsleutel toegewezen gedeelte van de overgangsaftrek op de technische voorzieningen conform de op premies berustende methode die voor de berekening van het minimumkapitaalvereiste wordt gehanteerd. |
||||||||
|
C0010/R0570 |
Technische voorzieningen — Ziekteverzekering (analoog aan schadeverzekering) — Technische voorzieningen als geheel berekend |
Dit is het totale bedrag aan technische voorzieningen als geheel berekend (repliceerbare/afdekbare portefeuille) voor de ziekteverzekering (analoog aan schadeverzekering). Dit bedrag omvat het volgens de verdeelsleutel toegewezen gedeelte van de overgangsaftrek op de technische voorzieningen conform de op premies berustende methode die voor de berekening van het minimumkapitaalvereiste wordt gehanteerd. |
||||||||
|
C0010/R0580 |
Technische voorzieningen — Ziekteverzekering (analoog aan schadeverzekering) — Beste schatting |
Dit is het totale bedrag van de beste schatting van de technische voorzieningen voor het ziekteverzekeringsbedrijf (analoog aan schadeverzekering). De beste schatting wordt inclusief herverzekeringen gerapporteerd. Dit bedrag omvat het volgens de verdeelsleutel toegewezen gedeelte van de overgangsaftrek op de technische voorzieningen conform de op premies berustende methode die voor de berekening van het minimumkapitaalvereiste wordt gehanteerd. |
||||||||
|
C0010/R0590 |
Technische voorzieningen — Ziekteverzekering (analoog aan schadeverzekering) — Risicomarge |
Dit is het totale bedrag van de risicomarge van de technische voorzieningen voor het ziekteverzekeringsbedrijf (analoog aan schadeverzekering). Dit bedrag omvat het volgens de verdeelsleutel toegewezen gedeelte van de overgangsaftrek op de technische voorzieningen conform de op premies berustende methode die voor de berekening van het minimumkapitaalvereiste wordt gehanteerd. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0600 |
Technische voorzieningen — levensverzekering (behalve aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen) |
Som van de technische voorzieningen voor levensverzekering (behalve aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen). Dit bedrag omvat het volgens de verdeelsleutel toegewezen gedeelte van de overgangsaftrek op de technische voorzieningen conform de op premies berustende methode die voor de berekening van het minimumkapitaalvereiste wordt gehanteerd. Wat de kolom „Waarde wettelijke jaarrekening” (C0020) betreft, geeft dit item de som weer ingeval de opsplitsing van technische voorzieningen voor levensverzekering (behalve aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen) tussen ziekteverzekering (analoog aan levensverzekering) en levensverzekering (behalve ziekte- en aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen) niet mogelijk is. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0610 |
Technische voorzieningen — ziekteverzekering (analoog aan levensverzekering) |
Dit is het totale bedrag aan technische voorzieningen voor het ziekteverzekeringsbedrijf (analoog aan het levensverzekeringsbedrijf). Dit bedrag omvat het volgens de verdeelsleutel toegewezen gedeelte van de overgangsaftrek op de technische voorzieningen conform de op premies berustende methode die voor de berekening van het minimumkapitaalvereiste wordt gehanteerd. |
||||||||
|
C0010/R0620 |
Technische voorzieningen — Ziekteverzekering (analoog aan levensverzekering) — Technische voorzieningen als geheel berekend |
Dit is het totale bedrag aan technische voorzieningen als geheel berekend (repliceerbare/afdekbare portefeuille) voor het ziekteverzekeringsbedrijf (analoog aan het levensverzekeringsbedrijf). Dit bedrag omvat het volgens de verdeelsleutel toegewezen gedeelte van de overgangsaftrek op de technische voorzieningen conform de op premies berustende methode die voor de berekening van het minimumkapitaalvereiste wordt gehanteerd. |
||||||||
|
C0010/R0630 |
Technische voorzieningen — ziekteverzekering (analoog aan levensverzekering) — Beste schatting |
Dit is het totale bedrag van de beste schatting van de technische voorzieningen voor het ziekteverzekeringsbedrijf (analoog aan het levensverzekeringsbedrijf)). De beste schatting wordt inclusief herverzekeringen gerapporteerd. Dit bedrag omvat het volgens de verdeelsleutel toegewezen gedeelte van de overgangsaftrek op de technische voorzieningen conform de op premies berustende methode die voor de berekening van het minimumkapitaalvereiste wordt gehanteerd. |
||||||||
|
C0010/R0640 |
Technische voorzieningen — ziekteverzekering (analoog aan levensverzekering) — Risicomarge |
Dit is het totale bedrag aan risicomarge van technische voorzieningen voor het ziekteverzekeringsbedrijf (analoog aan het levensverzekeringsbedrijf)). Dit bedrag omvat het volgens de verdeelsleutel toegewezen gedeelte van de overgangsaftrek op de technische voorzieningen conform de op premies berustende methode die voor de berekening van het minimumkapitaalvereiste wordt gehanteerd. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0650 |
Technische voorzieningen — levensverzekering (behalve aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen) |
Dit is het totale bedrag aan technische voorzieningen voor het levensverzekeringsbedrijf (behalve ziekte- en aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen). Dit bedrag omvat het volgens de verdeelsleutel toegewezen gedeelte van de overgangsaftrek op de technische voorzieningen conform de op premies berustende methode die voor de berekening van het minimumkapitaalvereiste wordt gehanteerd. |
||||||||
|
C0010/R0660 |
Technische voorzieningen — Levensverzekering (behalve ziekte- en aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen) — Technische voorzieningen als geheel berekend |
Dit is het totale bedrag aan technische voorzieningen als geheel berekend (repliceerbare/afdekbare portefeuille) voor levensverzekeringsbedrijf (behalve ziekte- en aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen). Dit bedrag omvat het volgens de verdeelsleutel toegewezen gedeelte van de overgangsaftrek op de technische voorzieningen conform de op premies berustende methode die voor de berekening van het minimumkapitaalvereiste wordt gehanteerd. |
||||||||
|
C0010/R0670 |
Technische voorzieningen — levensverzekering (behalve aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen) — Beste schatting |
Dit is het totale bedrag aan beste schatting van technische voorzieningen voor het levensverzekeringsbedrijf (behalve ziekte- en aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen). De beste schatting wordt inclusief herverzekeringen gerapporteerd. Dit bedrag omvat het volgens de verdeelsleutel toegewezen gedeelte van de overgangsaftrek op de technische voorzieningen conform de op premies berustende methode die voor de berekening van het minimumkapitaalvereiste wordt gehanteerd. |
||||||||
|
C0010/R0680 |
Technische voorzieningen — levensverzekering (behalve aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen) — Risicomarge |
Dit is het totale bedrag van de risicomarge van de technische voorzieningen voor het levensverzekeringsbedrijf (behalve ziekte- en aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen). Dit bedrag omvat het volgens de verdeelsleutel toegewezen gedeelte van de overgangsaftrek op de technische voorzieningen conform de op premies berustende methode die voor de berekening van het minimumkapitaalvereiste wordt gehanteerd. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0690 |
Technische voorzieningen — aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen |
Dit is het totale bedrag aan technische voorzieningen voor aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen. Dit bedrag omvat het volgens de verdeelsleutel toegewezen gedeelte van de overgangsaftrek op de technische voorzieningen conform de op premies berustende methode die voor de berekening van het minimumkapitaalvereiste wordt gehanteerd. |
||||||||
|
C0010/R0700 |
Technische voorzieningen — Aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen — Technische voorzieningen als geheel berekend |
Dit is het totale bedrag aan technische voorzieningen als geheel berekend (repliceerbare/afdekbare portefeuille) voor aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen. Dit bedrag omvat het volgens de verdeelsleutel toegewezen gedeelte van de overgangsaftrek op de technische voorzieningen conform de op premies berustende methode die voor de berekening van het minimumkapitaalvereiste wordt gehanteerd. |
||||||||
|
C0010/R0710 |
Technische voorzieningen — Aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen — Beste schatting |
Dit is het totale bedrag van de beste schatting van de technische voorzieningen voor aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen. De beste schatting wordt inclusief herverzekeringen gerapporteerd. Dit bedrag omvat het volgens de verdeelsleutel toegewezen gedeelte van de overgangsaftrek op de technische voorzieningen conform de op premies berustende methode die voor de berekening van het minimumkapitaalvereiste wordt gehanteerd. |
||||||||
|
C0010/R0720 |
Technische voorzieningen — Aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen — Risicomarge |
Dit is het totale bedrag van de risicomarge van de technische voorzieningen voor aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen. Dit bedrag omvat het volgens de verdeelsleutel toegewezen gedeelte van de overgangsaftrek op de technische voorzieningen conform de op premies berustende methode die voor de berekening van het minimumkapitaalvereiste wordt gehanteerd. |
||||||||
|
C0020/R0730 |
Overige technische voorzieningen |
Overige technische voorzieningen, zoals in de wettelijke jaarrekening opgenomen door de ondernemingen, overeenkomstig de plaatselijke GAAP of de IFRS. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0740 |
Voorwaardelijke verplichtingen |
Een voorwaardelijke verplichting is gedefinieerd als:
Het op de balans opgenomen bedrag aan voorwaardelijke verplichtingen voldoet aan de criteria van artikel 11 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0750 |
Voorzieningen niet zijnde technische voorzieningen |
Verplichtingen van een onzekere omvang en met een onzeker tijdstip, met uitzondering van die gerapporteerd onder „Pensioenuitkeringsverplichtingen”. De voorzieningen worden als verplichtingen opgenomen (in de veronderstelling dat een betrouwbare schatting kan worden gemaakt) wanneer ze verplichtingen vertegenwoordigen en het waarschijnlijk is dat een uitgaande stroom van middelen die economische voordelen in zich bergen, vereist zal zijn om de verplichtingen af te wikkelen. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0760 |
Pensioenuitkeringsverplichtingen |
Dit zijn de totale netto verplichtingen in verband met de pensioenregeling voor werknemers. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0770 |
Deposito's van herverzekeraars |
Bedragen (bv. geldmiddelen) die van de herverzekeraar zijn ontvangen of door de herverzekeraar in mindering zijn gebracht ingevolge de herverzekeringsovereenkomst. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0780 |
Uitgestelde belastingverplichtingen |
Uitgestelde belastingverplichtingen zijn de bedragen van in toekomstige perioden te betalen winstbelastingen met betrekking tot belastbare tijdelijke verschillen. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0790 |
Derivaten |
Een financieel instrument of andere overeenkomst met elk van de drie volgende kenmerken:
In deze rij worden alleen verplichtingen uit hoofde van derivaten gerapporteerd (d.w.z. derivaten die op de rapportagedatum een negatieve waarde hebben). Activa uit hoofde van derivaten worden gerapporteerd onder C0010–C0020/R0190. Ondernemingen die derivaten niet waarderen overeenkomstig hun plaatselijke GAAP, zijn niet verplicht een waarde conform de jaarrekening op te nemen. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0800 |
Schulden aan kredietinstellingen |
Schulden, zoals hypotheken en leningen, die uitstaan bij kredietinstellingen, behalve obligaties die door kredietinstellingen worden gehouden (het is voor de onderneming niet mogelijk alle houders van de door de groep uitgegeven obligaties vast te stellen) en achtergestelde verplichtingen. Hieronder vallen ook bankvoorschotten. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0810 (L20) |
Financiële verplichtingen anders dan schulden aan kredietinstellingen |
Financiële verplichtingen met inbegrip van door de onderneming uitgegeven obligaties (al dan niet gehouden door kredietinstellingen), door de onderneming zelf uitgegeven structured notes en hypotheken en leningen bij andere entiteiten dan kredietinstellingen. Achtergestelde verplichtingen worden hier niet opgenomen. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0820 |
Schulden uit hoofde van verzekeringen en aan intermediairs |
Vervallen bedragen die verschuldigd zijn aan verzekeringnemers, verzekeraars en andere aan het verzekeringsbedrijf gelieerde partijen, maar die geen technische voorzieningen zijn. Omvat vervallen bedragen verschuldigd aan intermediairs voor (her)verzekering (bv. provisies die de onderneming nog niet heeft betaald aan intermediairs). Omvat geen leningen en hypotheken bij andere verzekeringsmaatschappijen indien die alleen betrekking hebben op financiering en niet gelieerd zijn aan het verzekeringsbedrijf (dergelijke leningen en hypotheken worden gerapporteerd als financiële verplichtingen). Hieronder worden schulden uit hoofde van geaccepteerde herverzekeringen opgenomen. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0830 |
Schulden uit hoofde van herverzekering |
Vervallen schulden aan herverzekeraars (met name rekeningen-courant), anders dan aan het herverzekeringsbedrijf gelieerde deposito's, die niet zijn opgenomen onder bedragen die uit hoofde van herverzekering kunnen worden verhaald. Omvat schulden aan herverzekeraars in verband met gecedeerde premies. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0840 |
Schulden (handelsschulden, geen schulden uit hoofde van verzekeringen) |
Dit is het totale bedrag aan handelsschulden, met inbegrip van bedragen verschuldigd aan werknemers, leveranciers enz., en niet aan het verzekeringsbedrijf gelieerde schulden, parallel aan vorderingen (handelsschulden, geen schulden uit hoofde van verzekeringen) aan de activazijde; omvat overheidsinstanties. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0850 |
Achtergestelde verplichtingen |
Achtergestelde verplichtingen zijn schulden van een lagere rang dan andere gespecificeerde schulden bij liquidatie van de onderneming. Dit is het totaal van de achtergestelde verplichtingen ingedeeld als kernvermogensbestanddelen en die niet zijn opgenomen in de kernvermogensbestanddelen. Wat de kolom „Waarde wettelijke jaarrekening” (C0020) betreft, geeft dit item de som weer ingeval de opsplitsing tussen achtergestelde verplichtingen die wel respectievelijk niet in de kernvermogensbestanddelen zijn opgenomen niet beschikbaar is. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0860 |
Achtergestelde verplichtingen anders dan in het kernvermogen |
Achtergestelde verplichtingen zijn schulden van een lagere rang dan andere gespecificeerde schulden bij liquidatie van de onderneming. Andere schulden kunnen nog verder zijn achtergesteld. Alleen achtergestelde verplichtingen die niet zijn ingedeeld als kernvermogensbestanddelen worden hier vermeld. Wat de kolom „Waarde wettelijke jaarrekening” (C0020) betreft, wordt dit item niet gerapporteerd ingeval de opsplitsing tussen achtergestelde verplichtingen die wel respectievelijk niet in de kernvermogensbestanddelen zijn opgenomen, niet beschikbaar is. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0870 |
Achtergestelde verplichtingen in het kernvermogen |
Achtergestelde verplichtingen ingedeeld als kernvermogensbestanddelen. Wat de kolom „Waarde wettelijke jaarrekening” (C0020) betreft, wordt dit item niet gerapporteerd ingeval de opsplitsing tussen achtergestelde verplichtingen die wel respectievelijk niet in de kernvermogensbestanddelen zijn opgenomen, niet beschikbaar is. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0880 |
Overige, niet elders opgenomen verplichtingen |
Dit is het totaal van de overige verplichtingen die nog niet elders zijn opgenomen als posten binnen de balanstelling. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0900 |
Totaal verplichtingen |
Dit is het algehele totale bedrag van alle verplichtingen. |
||||||||
|
C0010/R1000 |
Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen |
Dit is het totaal van het overschot van de activa ten opzichte van de verplichtingen van de onderneming, gewaardeerd overeenkomstig Solvabiliteit II. Waarde van activa minus verplichtingen. |
||||||||
|
C0020/R1000 |
Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen (waarde wettelijke jaarrekening) |
Dit is het totale bedrag van het overschot van de activa ten opzichte van de verplichtingen van de kolom „Waarde wettelijke jaarrekening”. |
||||||||
S.02.02 — Activa en verplichtingen, per valuta
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten.
Deze template moet worden ingevuld in overeenstemming met de balans (S.02.01). De waarderingsgrondslagen zijn vastgelegd in Richtlijn 2009/138/EG, in Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 en in de technische normen en richtsnoeren betreffende Solvabiliteit II.
Indiening van deze template is niet nodig als één valuta meer dan 90 % van de activa en ook van de verplichtingen vertegenwoordigt.
Bij indiening wordt de informatie over de rapportagevaluta altijd verstrekt, ongeacht het bedrag van activa en verplichtingen. De per valuta gerapporteerde informatie vertegenwoordigt ten minste 90 % van de totale activa en de totale verplichtingen. De resterende 10 % wordt geaggregeerd. Als een bepaalde valuta moet worden gerapporteerd om ervoor te zorgen dat activa of verplichtingen voldoen aan de 90 %-regel, wordt die valuta voor zowel activa als verplichtingen gerapporteerd.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
|
C0010/R0010 |
Valuta's |
Vermeld de alfabetische ISO 4217-code van elke te rapporteren valuta. |
|
C0020/R0020 |
Totale waarde van alle valuta's — Beleggingen (niet zijnde activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
Rapporteer de totale waarde van de beleggingen (niet zijnde activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten) voor alle valuta's. |
|
C0030/R0020 |
Waarde van de rapportagevaluta — Beleggingen (niet zijnde activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
Rapporteer de waarde van de beleggingen (niet zijnde activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten) voor de rapportagevaluta. |
|
C0040/R0020 |
Waarde van resterende overige valuta's — Beleggingen (niet zijnde activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
Rapporteer de totale waarde van de beleggingen (niet zijnde activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten) voor de overige valuta's die niet per valuta worden gerapporteerd. Dat betekent dat deze cel noch het in de rapportagevaluta gerapporteerde bedrag (C0030/R0020), noch het bedrag van de in de per valuta gerapporteerde belangrijke valuta's (C0050/R0020) bevat. |
|
C0050/R0020 |
Waarde van belangrijke valuta's — Beleggingen (niet zijnde activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
Rapporteer de waarde van de beleggingen (niet zijnde activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten) voor elk van de valuta's die afzonderlijk moeten worden gerapporteerd. |
|
C0020/R0030 |
Totale waarde van alle valuta's — Overige activa: materiële vaste activa voor eigen gebruik, geldmiddelen en kasequivalenten, voorschotten op verzekeringsovereenkomsten, aan particulieren verstrekte leningen en hypotheken en overige leningen en hypotheken (niet zijnde aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
Rapporteer de totale waarde van overige activa: materiële vaste activa voor eigen gebruik, geldmiddelen en kasequivalenten, voorschotten op verzekeringsovereenkomsten, aan particulieren verstrekte leningen en hypotheken en overige leningen en hypotheken (niet zijnde aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten) voor alle valuta's. |
|
C0030/R0030 |
Waarde van de rapportagevaluta — Overige activa: materiële vaste activa voor eigen gebruik, geldmiddelen en kasequivalenten, voorschotten op verzekeringsovereenkomsten, aan particulieren verstrekte leningen en hypotheken en overige leningen en hypotheken (niet zijnde aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
Rapporteer de waarde van de overige activa: materiële vaste activa voor eigen gebruik, geldmiddelen en kasequivalenten, voorschotten op verzekeringsovereenkomsten, aan particulieren verstrekte leningen en hypotheken en overige leningen en hypotheken (niet zijnde aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten) voor de rapportagevaluta. |
|
C0040/R0030 |
Waarde van resterende overige valuta's — Overige activa: materiële vaste activa voor eigen gebruik, geldmiddelen en kasequivalenten, voorschotten op verzekeringsovereenkomsten, aan particulieren verstrekte leningen en hypotheken en overige leningen en hypotheken (niet zijnde aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
Rapporteer de totale waarde van de overige activa: materiële vaste activa voor eigen gebruik, geldmiddelen en kasequivalenten, voorschotten op verzekeringsovereenkomsten, aan particulieren verstrekte leningen en hypotheken en overige leningen en hypotheken (niet zijnde aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten) voor de resterende valuta's die niet per valuta worden gerapporteerd. Dat betekent dat deze cel noch het in de rapportagevaluta gerapporteerde bedrag (C0030/R0030), noch het bedrag van de in de per valuta gerapporteerde valuta's (C0050/R0030) bevat. |
|
C0050/R0030 |
Waarde van belangrijke valuta's — Overige activa: materiële vaste activa voor eigen gebruik, geldmiddelen en kasequivalenten, voorschotten op verzekeringsovereenkomsten, aan particulieren verstrekte leningen en hypotheken en overige leningen en hypotheken (niet zijnde aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
Rapporteer de waarde van de overige activa: materiële vaste activa voor eigen gebruik, geldmiddelen en kasequivalenten, voorschotten op verzekeringsovereenkomsten, aan particulieren verstrekte leningen en hypotheken en overige leningen en hypotheken (niet zijnde aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten) voor elk van de valuta's die afzonderlijk moeten worden gerapporteerd. |
|
C0020/R0040 |
Totale waarde van alle valuta's — Activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten |
Rapporteer de totale waarde van de activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten voor alle valuta's. |
|
C0030/R0040 |
Waarde van de rapportagevaluta — Activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten |
Rapporteer de waarde van de activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten voor de rapportagevaluta. |
|
C0040/R0040 |
Waarde van de resterende overige valuta's — Activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten |
Rapporteer de totale waarde van de activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten voor de overige valuta's die niet per valuta worden gerapporteerd. Dat betekent dat deze cel noch het in de rapportagevaluta gerapporteerde bedrag (C0030/R0040), noch het bedrag van de in de per valuta gerapporteerde valuta's (C0050/R0040) bevat. |
|
C0050/R0040 |
Waarde van belangrijke valuta's — Activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten |
Rapporteer de waarde van de activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten voor alle valuta's die afzonderlijk moeten worden gerapporteerd. |
|
C0020/R0050 |
Totale waarde van alle valuta's — Bedragen die uit hoofde van herverzekering kunnen worden verhaald |
Rapporteer de totale waarde van de bedragen die uit hoofde van herverzekering kunnen worden verhaald, voor alle valuta's. |
|
C0030/R0050 |
Waarde van de rapportagevaluta — Bedragen die uit hoofde van herverzekering kunnen worden verhaald |
Rapporteer de waarde van de bedragen die uit hoofde van herverzekering kunnen worden verhaald, voor de rapportagevaluta. |
|
C0040/R0050 |
Waarde van resterende overige valuta's — Bedragen die uit hoofde van herverzekering kunnen worden verhaald |
Vermeld de totale waarde van de bedragen die uit hoofde van herverzekering kunnen worden verhaald, voor de resterende valuta's die niet worden gerapporteerd per valuta. Dat betekent dat deze cel noch het in de rapportagevaluta gerapporteerde bedrag (C0030/R0050), noch het bedrag van de in de per valuta gerapporteerde valuta's (C0050/R0050) bevat. |
|
C0050/R0050 |
Waarde van belangrijke valuta's — Bedragen die uit hoofde van herverzekering kunnen worden verhaald |
Rapporteer de waarde van de bedragen die uit hoofde van herverzekering kunnen worden verhaald, voor elk van de valuta's die afzonderlijk moeten worden gerapporteerd. |
|
C0020/R0060 |
Totale waarde van alle valuta's — Deposito's aan cedenten, schulden uit hoofde van verzekeringen en aan intermediairs en vorderingen uit hoofde van herverzekering |
Rapporteer de totale waarde van de deposito's aan cedenten, schulden uit hoofde van verzekeringen en aan intermediairs en vorderingen uit hoofde van herverzekering, voor alle valuta's. |
|
C0030/R0060 |
Waarde van de rapportagevaluta — Deposito's aan cedenten, schulden uit hoofde van verzekeringen en aan intermediairs en vorderingen uit hoofde van herverzekering |
Rapporteer de waarde van de deposito's aan cedenten, schulden uit hoofde van verzekeringen en aan intermediairs en vorderingen uit hoofde van herverzekering, voor de rapportagevaluta. |
|
C0040/R0060 |
Waarde van resterende overige valuta's — Deposito's aan cedenten, schulden uit hoofde van verzekeringen en aan intermediairs en vorderingen uit hoofde van herverzekering |
Rapporteer de waarde van de deposito's aan cedenten, schulden uit hoofde van verzekeringen en aan intermediairs en vorderingen uit hoofde van herverzekering, voor de resterende valuta's die niet per valuta worden gerapporteerd. Dat betekent dat deze cel noch het in de rapportagevaluta gerapporteerde bedrag (C0030/R0060), noch het bedrag van de in de per valuta gerapporteerde valuta's (C0050/R0060) bevat. |
|
C0050/R0060 |
Waarde van belangrijke valuta's — Deposito's aan cedenten, schulden uit hoofde van verzekeringen en aan intermediairs en vorderingen uit hoofde van herverzekering |
Rapporteer de waarde van de deposito's aan cedenten, schulden uit hoofde van verzekeringen en aan intermediairs en vorderingen uit hoofde van herverzekering, voor elk van de valuta's die afzonderlijk moeten worden gerapporteerd. |
|
C0020/R0070 |
Totale waarde van alle valuta's — Overige activa |
Rapporteer de totale waarde van eventuele overige activa voor alle valuta's. |
|
C0030/R0070 |
Waarde van de rapportagevaluta — Overige activa |
Rapporteer de waarde van eventuele overige activa voor de rapportagevaluta. |
|
C0040/R0070 |
Waarde van resterende overige valuta's — Overige activa |
Rapporteer de totale waarde van eventuele overige activa voor de resterende valuta's die niet worden gerapporteerd per valuta. Dat betekent dat deze cel noch het in de rapportagevaluta gerapporteerde bedrag (C0030/R0070), noch het bedrag van de in de per valuta gerapporteerde valuta's (C0050/R0070) bevat. |
|
C0050/R0070 |
Waarde van belangrijke valuta's — Eventuele overige activa |
Rapporteer de waarde van eventuele overige activa voor elk van de valuta's die afzonderlijk moeten worden gerapporteerd. |
|
C0020/R0100 |
Totale waarde van alle valuta's — Totaal activa |
Rapporteer de totale waarde van de totale activa, voor alle valuta's. |
|
C0030/R0100 |
Waarde van de rapportagevaluta — Totale activa |
Rapporteer de waarde van de totale activa voor de rapportagevaluta. |
|
C0040/R0100 |
Waarde van resterende overige valuta's — Totale activa |
Rapporteer de waarde van de totale activa voor de resterende valuta's die niet worden gerapporteerd per valuta. Dat betekent dat deze cel noch het in de rapportagevaluta gerapporteerde bedrag (C0030/R0100), noch het bedrag van de in de per valuta gerapporteerde valuta's (C0050/R0100) bevat. |
|
C0050/R0100 |
Waarde van belangrijke valuta's — Totale activa |
Rapporteer de waarde van de totale activa voor elk van de valuta's die afzonderlijk moeten worden gerapporteerd. |
|
C0020/R0110 |
Totale waarde van alle valuta's — Technische voorzieningen (behalve aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
Rapporteer de totale waarde van de technische voorzieningen (behalve aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten) voor alle valuta's. |
|
C0030/R0110 |
Waarde van de rapportagevaluta — Technische voorzieningen (behalve aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
Rapporteer de waarde van de technische voorzieningen (behalve aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten) voor de rapportagevaluta |
|
C0040/R0110 |
Waarde van de resterende overige valuta's — Technische voorzieningen (behalve aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
Rapporteer de totale waarde van de technische voorzieningen (behalve aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten) voor de overige valuta's die niet per valuta worden gerapporteerd. Dat betekent dat deze cel noch het in de rapportagevaluta gerapporteerde bedrag (C0030/R0110), noch het bedrag van de in de per valuta gerapporteerde valuta's (C0050/R0110) bevat. |
|
C0050/R0110 |
Waarde van belangrijke valuta's — Technische voorzieningen (behalve aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
Rapporteer de waarde van de technische voorzieningen (behalve aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten) voor elk van de valuta's die afzonderlijk moeten worden gerapporteerd. |
|
C0020/R0120 |
Totale waarde van alle valuta's — Technische voorzieningen — aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten |
Rapporteer de totale waarde van de technische voorzieningen — aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten voor alle valuta's. |
|
C0030/R0120 |
Waarde van de rapportagevaluta — Technische voorzieningen — aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten |
Rapporteer de waarde van de technische voorzieningen — aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten, voor de rapportagevaluta. |
|
C0040/R0120 |
Waarde van de resterende overige valuta's — Technische voorzieningen — aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten |
Rapporteer de waarde van de technische voorzieningen — aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten voor de resterende valuta's die niet per valuta worden gerapporteerd. Dat betekent dat deze cel noch het in de rapportagevaluta gerapporteerde bedrag (C0030/R0120), noch het bedrag van de in de per valuta gerapporteerde valuta's (C0050/R0120) bevat. |
|
C0050/R0120 |
Waarde van belangrijke valuta's — Technische voorzieningen — aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten |
Rapporteer de waarde van de technische voorzieningen — aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten voor elk van de valuta's die afzonderlijk moeten worden gerapporteerd. |
|
C0020/R0130 |
Totale waarde van alle valuta's — Deposito's van herverzekeraars en schulden uit hoofde van verzekering, herverzekering en aan intermediairs |
Rapporteer de totale waarde van de deposito's van herverzekeraars en schulden uit hoofde van verzekering, herverzekering en aan intermediairs voor alle valuta's. |
|
C0030/R0130 |
Waarde van de rapportagevaluta — Deposito's van herverzekeraars en schulden uit hoofde van verzekering, herverzekering en aan intermediairs |
Rapporteer de waarde van de deposito's van herverzekeraars en schulden uit hoofde van verzekering, herverzekering en aan intermediairs voor de rapportagevaluta. |
|
C0040/R0130 |
Waarde van resterende overige valuta's — Deposito's van herverzekeraars en schulden uit hoofde van verzekering, herverzekering en aan intermediairs |
Rapporteer de waarde van de deposito's van herverzekeraars en schulden uit hoofde van verzekering, herverzekering en aan intermediairs voor de resterende valuta's die niet per valuta worden gerapporteerd. Dat betekent dat deze cel noch het in de rapportagevaluta gerapporteerde bedrag (C0030/R0130), noch het bedrag van de in de per valuta gerapporteerde valuta's (C0050/R0130) bevat. |
|
C0050/R0130 |
Waarde van belangrijke valuta's — Deposito's van herverzekeraars en schulden uit hoofde van verzekering, herverzekering en aan intermediairs |
Rapporteer de waarde van de deposito's van herverzekeraars en schulden uit hoofde van verzekering, herverzekering en aan intermediairs voor elk van de valuta's die afzonderlijk moeten worden gerapporteerd. |
|
C0020/R0140 |
Totale waarde van alle valuta's — Derivaten |
Rapporteer de totale waarde van de derivaten voor alle valuta's. |
|
C0030/R0140 |
Waarde van de rapportagevaluta — Derivaten |
Rapporteer de waarde van de derivaten voor de rapportagevaluta. |
|
C0040/R0140 |
Waarde van resterende overige valuta's — Derivaten |
Rapporteer de totale waarde van de derivaten voor de resterende valuta's die niet worden gerapporteerd per valuta. Dat betekent dat deze cel noch het in de rapportagevaluta gerapporteerde bedrag (C0030/R0140), noch het bedrag van de in de per valuta gerapporteerde valuta's (C0050/R0140) bevat. |
|
C0050/R0140 |
Waarde van belangrijke valuta's — Derivaten |
Rapporteer de waarde van de derivaten voor elk van de valuta's die afzonderlijk moeten worden gerapporteerd. |
|
C0020/R0150 |
Totale waarde van alle valuta's — Financiële verplichtingen |
Rapporteer de totale waarde van de financiële verplichtingen voor alle valuta's. |
|
C0030/R0150 |
Waarde van de rapportagevaluta — Financiële verplichtingen |
Rapporteer de waarde van de financiële verplichtingen voor de rapportagevaluta. |
|
C0040/R0150 |
Waarde van resterende overige valuta's — Financiële verplichtingen |
Rapporteer de totale waarde van de financiële verplichtingen voor de resterende valuta's die niet worden gerapporteerd per valuta. Dat betekent dat deze cel noch het in de rapportagevaluta gerapporteerde bedrag (C0030/R0150), noch het bedrag van de in de per valuta gerapporteerde valuta's (C0050/R0150) bevat. |
|
C0050/R0150 |
Waarde van belangrijke valuta's — Financiële verplichtingen |
Rapporteer de waarde van de financiële verplichtingen voor elk van de valuta's die afzonderlijk moeten worden gerapporteerd. |
|
C0020/R0160 |
Totale waarde van alle valuta's — Voorwaardelijke verplichtingen |
Rapporteer de totale waarde van de voorwaardelijke verplichtingen voor alle valuta's. |
|
C0030/R0160 |
Waarde van de rapportagevaluta — Voorwaardelijke verplichtingen |
Rapporteer de waarde van de voorwaardelijke verplichtingen voor de rapportagevaluta. |
|
C0040/R0160 |
Waarde van resterende overige valuta's — Voorwaardelijke verplichtingen |
Rapporteer de totale waarde van de voorwaardelijke verplichtingen voor de resterende valuta's die niet worden gerapporteerd per valuta. Dat betekent dat deze cel noch het in de rapportagevaluta gerapporteerde bedrag (C0030/R0160), noch het bedrag van de in de per valuta gerapporteerde valuta's (C0050/R0160) bevat. |
|
C0050/R0160 |
Waarde van belangrijke valuta's — Voorwaardelijke verplichtingen |
Rapporteer de waarde van de voorwaardelijke verplichtingen voor elk van de valuta's die afzonderlijk moeten worden gerapporteerd. |
|
C0020/R0170 |
Totale waarde van alle valuta's — Overige verplichtingen |
Rapporteer de totale waarde van eventuele overige verplichtingen voor alle valuta's. |
|
C0030/R0170 |
Waarde van de rapportagevaluta — Overige verplichtingen |
Rapporteer de waarde van eventuele overige verplichtingen voor de rapportagevaluta. |
|
C0040/R0170 |
Waarde van resterende overige valuta's — Overige verplichtingen |
Vermeld de totale waarde van eventuele overige verplichtingen voor resterende valuta's die niet worden gerapporteerd per valuta. Dat betekent dat deze cel noch het in de rapportagevaluta gerapporteerde bedrag (C0030/R0170), noch het bedrag van de in de per valuta gerapporteerde valuta's (C0050/R0170) bevat. |
|
C0050/R0170 |
Waarde van belangrijke valuta's — Overige verplichtingen |
Rapporteer de waarde van eventuele overige verplichtingen voor elk van de valuta's die afzonderlijk moeten worden gerapporteerd. |
|
C0020/R0200 |
Totale waarde van alle valuta's — Totale verplichtingen |
Rapporteer de totale waarde van de totale verplichtingen, voor alle valuta's. |
|
C0030/R0200 |
Waarde van de rapportagevaluta — Totale verplichtingen |
Rapporteer de waarde van de totale verplichtingen voor de rapportagevaluta. |
|
C0040/R0200 |
Waarde van resterende overige valuta's — Totale verplichtingen |
Rapporteer de totale waarde van de totale verplichtingen voor de resterende valuta's die niet worden gerapporteerd per valuta. Dat betekent dat deze cel noch het in de rapportagevaluta gerapporteerde bedrag (C0030/R0200), noch het bedrag van de in de per valuta gerapporteerde valuta's (C0050/R0200) bevat. |
|
C0050/R0200 |
Waarde van belangrijke valuta's — Totale verplichtingen |
Rapporteer de waarde van de totale verplichtingen voor elk van de valuta's die afzonderlijk moeten worden gerapporteerd. |
S.03.01 — Posten buiten de balanstelling — Algemeen
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten.
Deze afdeling bevat de informatie die betrekking heeft op posten buiten de balanstelling en tevens de maximum- en de Solvabiliteit II-waarde van uit de Solvabiliteit II-balans blijkende voorwaardelijke verplichtingen.
Wat de Solvabiliteit II-waarde betreft, worden de posten in de instructies benaderd vanuit een opnameperspectief. De waarderingsgrondslagen zijn vastgelegd in Richtlijn 2009/138/EG, in Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 en in de technische normen en richtsnoeren betreffende Solvabiliteit II.
Op grond van garanties is de emittent verplicht bepaalde betalingen te verrichten om de houder te compenseren voor een door hem geleden verlies indien een bepaalde debiteur zijn betalingsverplichting uit hoofde van de oorspronkelijke of herziene voorwaarden van een schuldbewijs niet nakomt. Die garanties kunnen diverse wettelijke vormen aannemen, zoals financiële garanties, kredietbrieven of kredietverzuimovereenkomsten. Deze items bevatten geen garanties uit hoofde van verzekeringsovereenkomsten; die worden opgenomen onder technische voorzieningen.
Een voorwaardelijke verplichting is gedefinieerd als:
|
a. |
een mogelijke verplichting die voortvloeit uit gebeurtenissen in het verleden en waarvan het bestaan alleen wordt bevestigd door het al dan niet plaatsvinden van een of meer onzekere toekomstige gebeurtenissen waarover de entiteit niet de volledige controle heeft; of |
|
b) |
een bestaande verplichting die voortvloeit uit gebeurtenissen in het verleden zelfs als:
|
Zekerheid is een activum met een monetaire waarde of een verplichting waarmee de kredietverstrekker wordt beschermd tegen verzuim van de kredietnemer.
De in deze template genoemde garanties worden niet gerapporteerd in S.03.02 en S.03.03. Dat betekent dat alleen beperkte garanties worden gerapporteerd in deze template.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
|
C0010/R0010 |
Maximumwaarde — Door de onderneming verstrekte garanties, met inbegrip van kredietbrieven |
De som van alle mogelijke uitgaande kasstromen in verband met garanties als alle gebeurtenissen die aanleiding geven tot een beroep op garanties zich zouden voordoen, in verband met garanties die de onderneming heeft verstrekt aan een andere partij. Kasstromen in verband met kredietbrieven zijn hierin inbegrepen. Indien een garantie ook onder R0310 als voorwaardelijke verplichting is gerapporteerd, wordt in deze rij ook het maximumbedrag opgenomen. |
|
C0010/R0020 |
Maximumwaarde — Door de onderneming verstrekte garanties, met inbegrip van kredietbrieven, waarvan garanties, met inbegrip van kredietbrieven, verstrekt aan andere ondernemingen van dezelfde groep |
Deel van C0010/R0010 dat betrekking heeft op garanties, met inbegrip van kredietbrieven, die aan andere ondernemingen van dezelfde groep zijn verstrekt. |
|
C0020/R0010 |
Waarde van garantie / zekerheden / voorwaardelijke verplichtingen — Door de onderneming verstrekte garanties, met inbegrip van kredietbrieven |
Solvabiliteit II-waarde van de door de onderneming verstrekte garanties, met inbegrip van kredietbrieven. |
|
C0020/R0020 |
Waarde van garantie / zekerheden / voorwaardelijke verplichtingen — Door de onderneming verstrekte garanties, met inbegrip van kredietbrieven, waarvan garanties, met inbegrip van kredietbrieven, verstrekt aan andere ondernemingen van dezelfde groep |
Deel van C0020/R0010 dat betrekking heeft op garanties, met inbegrip van kredietbrieven, die aan andere ondernemingen van dezelfde groep zijn verstrekt. |
|
C0010/R0030 |
Maximumwaarde — Door de onderneming ontvangen garanties, met inbegrip van kredietbrieven |
De som van alle mogelijke inkomende kasstromen in verband met garanties als alle gebeurtenissen die aanleiding geven tot een beroep op garanties zich zouden voordoen, in verband met garanties die de onderneming heeft ontvangen van een andere partij om betaling van de verplichtingen van de groep te garanderen (met inbegrip van kredietbrieven, onbenutte gecommitteerde kredietfaciliteiten). |
|
C0010/R0040 |
Maximumwaarde — Door de onderneming ontvangen garanties, met inbegrip van kredietbrieven, waarvan garanties, met inbegrip van kredietbrieven, ontvangen van andere ondernemingen van dezelfde groep |
Deel van C0010/R0030 dat betrekking heeft op garanties, met inbegrip van kredietbrieven, die van andere ondernemingen van dezelfde groep zijn ontvangen. |
|
C0020/R0030 |
Waarde van garantie / zekerheden / voorwaardelijke verplichtingen — Door de onderneming ontvangen garanties, met inbegrip van kredietbrieven |
Solvabiliteit II-waarde van de door de onderneming ontvangen garanties, met inbegrip van kredietbrieven. |
|
C0020/R0040 |
Waarde van garantie / zekerheden / voorwaardelijke verplichtingen — Door de onderneming ontvangen garanties, met inbegrip van kredietbrieven, waarvan garanties, met inbegrip van kredietbrieven, ontvangen van andere ondernemingen van dezelfde groep |
Deel van C0020/R0030 dat betrekking heeft op garanties, met inbegrip van kredietbrieven, die van andere ondernemingen van dezelfde groep zijn ontvangen. |
|
C0020/R0100 |
Waarde van garanties / zekerheden / voorwaardelijke verplichtingen — Aangehouden zekerheden in verband met aangegane leningen of gekochte obligaties |
Solvabiliteit II-waarde van de aangehouden zekerheden in verband met aangegane leningen of gekochte obligaties. |
|
C0020/R0110 |
Waarde van garanties / zekerheden / voorwaardelijke verplichtingen — Aangehouden zekerheden voor derivaten |
Solvabiliteit II-waarde van de aangehouden zekerheden voor derivaten. |
|
C0020/R0120 |
Waarde van garanties / zekerheden / voorwaardelijke verplichtingen — Door herverzekeraars verpande activa voor gecedeerde technische voorzieningen |
Solvabiliteit II-waarde van de door herverzekeraars verpande activa voor gecedeerde technische voorzieningen. |
|
C0020/R0130 |
Waarde van garanties / zekerheden / voorwaardelijke verplichtingen — Overige aangehouden zekerheden |
Solvabiliteit II-waarde van overige aangehouden zekerheden. |
|
C0020/R0200 |
Waarde van garanties / zekerheden / voorwaardelijke verplichtingen — Totale aangehouden zekerheden |
Totale Solvabiliteit II-waarde van de aangehouden zekerheden. |
|
C0030/R0100 |
Waarde van activa waarvoor zekerheden worden aangehouden — Aangehouden zekerheden in verband met aangegane leningen of gekochte obligaties |
Solvabiliteit II-waarde van de activa waarvoor de zekerheden in verband met aangegane leningen of gekochte obligaties worden aangehouden. |
|
C0030/R0110 |
Waarde van activa waarvoor zekerheden worden aangehouden — Aangehouden zekerheden voor derivaten |
Solvabiliteit II-waarde van de activa waarvoor de zekerheden voor derivaten worden aangehouden. |
|
C0030/R0120 |
Waarde van activa waarvoor zekerheden worden aangehouden — Door herverzekeraars verpande activa voor gecedeerde technische voorzieningen |
Solvabiliteit II-waarde van de door herverzekeraars verpande activa voor gecedeerde technische voorzieningen waarvoor de zekerheden worden aangehouden. |
|
C0030/R0130 |
Waarde van activa waarvoor zekerheden worden aangehouden — Overige aangehouden zekerheden |
Solvabiliteit II-waarde van de activa waarvoor de overige zekerheden worden aangehouden. |
|
C0030/R0200 |
Waarde van activa waarvoor zekerheden worden aangehouden — Totale aangehouden zekerheden |
Totale Solvabiliteit II-waarde van de activa waarvoor de totale zekerheden worden aangehouden. |
|
C0020/R0210 |
Waarde van garanties / zekerheden / voorwaardelijke verplichtingen — Gestelde zekerheden voor ontvangen leningen of uitgegeven obligaties |
Solvabiliteit II-waarde van de gestelde zekerheden voor ontvangen leningen of uitgegeven obligaties. |
|
C0020/R0220 |
Waarde van garanties / zekerheden / voorwaardelijke verplichtingen — Gestelde zekerheden voor derivaten |
Solvabiliteit II-waarde van de gestelde zekerheden voor derivaten. |
|
C0020/R0230 |
Waarde van garanties / zekerheden / voorwaardelijke verplichtingen — Aan cedenten verpande activa voor technische voorzieningen (geaccepteerde herverzekering) |
Solvabiliteit II-waarde van de aan cedenten verpande activa voor technische voorzieningen (geaccepteerde herverzekering). |
|
C0020/R0240 |
Waarde van garanties / zekerheden / voorwaardelijke verplichtingen — Overige gestelde zekerheden |
Solvabiliteit II-waarde van de overige gestelde zekerheden. |
|
C0020/R0300 |
Waarde van garanties / zekerheden / voorwaardelijke verplichtingen — Totale gestelde zekerheden |
Totale Solvabiliteit II-waarde van de gestelde zekerheden. |
|
C0040/R0210 |
Waarde van verplichtingen waarvoor zekerheden zijn gesteld — Gestelde zekerheden voor ontvangen leningen of uitgegeven obligaties |
Solvabiliteit II-waarde van de verplichtingen waarvoor de zekerheden voor aangegane leningen of gekochte obligaties worden gesteld. |
|
C0040/R0220 |
Waarde van verplichtingen waarvoor zekerheden zijn gesteld — Gestelde zekerheden voor derivaten |
Solvabiliteit II-waarde van de verplichtingen waarvoor de zekerheden voor derivaten zijn gesteld. |
|
C0040/R0230 |
Waarde van verplichtingen waarvoor zekerheden zijn gesteld — Aan cedenten verpande activa voor technische voorzieningen (geaccepteerde herverzekering) |
Solvabiliteit II-waarde van de verplichtingen waarvoor de activa worden verpand aan cedenten voor technische voorzieningen (geaccepteerde herverzekering). |
|
C0040/R0240 |
Waarde van verplichtingen waarvoor zekerheden zijn gesteld — Overige gestelde zekerheden |
Solvabiliteit II-waarde van de verplichtingen waarvoor overige zekerheden zijn gesteld. |
|
C0040/R0300 |
Waarde van verplichtingen waarvoor zekerheden zijn gesteld — Totaal gestelde zekerheden |
Totale Solvabiliteit II-waarde van de verplichtingen waarvoor zekerheden zijn gesteld. |
|
C0010/R0310 |
Maximumwaarde — Niet uit de Solvabiliteit II-balans blijkende voorwaardelijke verplichtingen |
Hoogst mogelijke waarde van voorwaardelijke verplichtingen die niet zijn opgenomen onder die welke zijn gewaardeerd op de Solvabiliteit II-balans (item C0010/R0740 van S.02.01), ongeacht de kans op dergelijke verplichtingen (d.w.z. toekomstige uitgaande kasstromen die nodig zijn om de voorwaardelijke verplichting af te wikkelen over de looptijd ervan, gedisconteerd volgens de relevante risicovrije rentetermijnstructuur) Dit heeft betrekking op voorwaardelijke verplichtingen die niet van materieel belang zijn. Dit bedrag omvat in R0010 gerapporteerde garanties indien die als voorwaardelijke verplichtingen worden gezien. |
|
C0010/R0320 |
Maximumwaarde — Niet uit de Solvabiliteit II-balans blijkende voorwaardelijke verplichtingen, waarvan voorwaardelijke verplichtingen aan andere entiteiten van dezelfde groep |
Deel van C0010/R0310 dat betrekking heeft op voorwaardelijke verplichtingen aan entiteiten van dezelfde groep. |
|
C0010/R0330 |
Maximumwaarde — Uit de Solvabiliteit II-balans blijkende voorwaardelijke verplichtingen |
Hoogst mogelijke waarde van voorwaardelijke verplichtingen die worden gewaardeerd op de Solvabiliteit II-balans, zoals gedefinieerd in artikel 11 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, ongeacht de kans op dergelijke verplichtingen (d.w.z. toekomstige uitgaande kasstromen die nodig zijn om de voorwaardelijke verplichting af te wikkelen over de looptijd ervan, gedisconteerd volgens de relevante risicovrije rentetermijnstructuur). |
|
C0010/R0400 |
Maximumwaarde — Totale voorwaardelijke verplichtingen |
Totale hoogst mogelijke waarde van voorwaardelijke verplichtingen, ongeacht de kans op dergelijke verplichtingen (d.w.z. toekomstige kasstromen die nodig zijn om de voorwaardelijke verplichting af te wikkelen over de looptijd ervan, gedisconteerd volgens de relevante risicovrije rentetermijnstructuur). |
|
C0020/R0310 |
Waarde van garanties / zekerheden / voorwaardelijke verplichtingen — Niet uit de Solvabiliteit II-balans blijkende voorwaardelijke verplichtingen |
Solvabiliteit II-waarde van de niet uit de Solvabiliteit II-balans blijkende voorwaardelijke verplichtingen. |
|
C0020/R0330 |
Waarde van garanties / zekerheden / voorwaardelijke verplichtingen — Uit de Solvabiliteit II-balans blijkende voorwaardelijke verplichtingen |
Solvabiliteit II-waarde van de uit de Solvabiliteit II-balans blijkende voorwaardelijke verplichtingen. Deze waarde wordt alleen gerapporteerd met betrekking tot voorwaardelijke verplichtingen waarvoor een waarde is gerapporteerd in item C0010/R0330 in S.03.01. Als deze waarde lager is dan C0010/R0740 in S.02.01, wordt in de beschrijvende rapportage een toelichting opgenomen. |
S.03.02 — Posten buiten de balanstelling — Lijst van door de onderneming ontvangen onbeperkte garanties
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten.
Wat de Solvabiliteit II-waarde betreft, worden de posten in de instructies benaderd vanuit een opnameperspectief. De waarderingsgrondslagen zijn vastgelegd in Richtlijn 2009/138/EG, in Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 en in de technische normen en richtsnoeren betreffende Solvabiliteit II.
Onbeperkte garanties zijn garanties met een onbeperkt bedrag, ongeacht of de datum wel of niet beperkt is.
De in deze template genoemde garanties worden niet gerapporteerd in S.03.01.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||||||||||||
|
C0010 |
Garantiecode |
Code van de ontvangen garantie. Dit nummer wordt toegekend door de onderneming, moet uniek zijn en consistent zijn in de tijd. Het mag niet opnieuw worden gebruikt voor andere garanties. |
||||||||||||||||||||||
|
C0020 |
Naam van garantieverlener |
Vermeld de naam van de garantieverlener. |
||||||||||||||||||||||
|
C0030 |
Code van garantieverlener |
Identificatiecode van de garantieverlener met gebruikmaking, indien beschikbaar, van de Legal Entity Identifier (LEI). Is er geen Legal Entity Identifier beschikbaar, dan wordt dit item niet gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||||
|
C0040 |
Type code van garantieverlener |
Identificatie van de code gebruikt voor het item „Code van garantieontvanger”. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||
|
C0050 |
Tot dezelfde groep behorende garantieverlener |
Vermeld of de garantieverlener tot dezelfde groep behoort als de onderneming. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||
|
C0060 |
Triggergebeurtenis(sen) voor de garantie |
Vermeld de gebeurtenis die aanleiding geeft tot een beroep op de garantie. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||
|
C0070 |
Specifieke triggergebeurtenis(sen) voor de garantie |
Beschrijving van de gebeurtenis die aanleiding geeft tot een beroep op de garantie indien bij item C0060 „Triggergebeurtenis(sen) voor de garantie” de optie „0 — Overige” is gekozen. |
||||||||||||||||||||||
|
C0080 |
Ingangsdatum van de garantie |
Vermeld de ISO 8601-code (jjjj-mm-dd) van de datum waarop de dekking van het contract ingaat. |
||||||||||||||||||||||
|
C0090 |
Aanvullend vermogen |
Geef aan of de garantie is ingedeeld als aanvullend vermogen en wordt gepresenteerd in de volgende items van S.23.01:
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
S.03.03 — Posten buiten de balanstelling — Lijst van door de onderneming verstrekte onbeperkte garanties
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten.
Wat de Solvabiliteit II-waarde betreft, worden de posten in de instructies benaderd vanuit een opnameperspectief. De waarderingsgrondslagen zijn vastgelegd in Richtlijn 2009/138/EG, in Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 en in de technische normen en richtsnoeren betreffende Solvabiliteit II.
Onbeperkte garanties zijn garanties met een onbeperkt bedrag, ongeacht of de datum wel of niet beperkt is.
De in deze template genoemde garanties worden niet gerapporteerd in S.03.01.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||||||||||||
|
C0010 |
Garantiecode |
Code van de verstrekte garantie. Dit nummer wordt toegekend door de onderneming, moet uniek zijn en consistent zijn in de tijd. Het mag niet opnieuw worden gebruikt voor andere garanties. |
||||||||||||||||||||||
|
C0020 |
Naam van garantieontvanger |
Vermeld de naam van de ontvanger van de garantie. |
||||||||||||||||||||||
|
C0030 |
Code van garantieontvanger |
Identificatiecode van de ontvanger van de garantie met gebruikmaking, indien beschikbaar, van de Legal Entity Identifier (LEI). Indien niet beschikbaar wordt dit item niet gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||||
|
C0040 |
Type code van garantieontvanger |
Identificatie van de code gebruikt voor het item „Code van garantieontvanger”. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||
|
C0050 |
Tot dezelfde groep behorende garantieontvanger |
Vermeld of de garantieontvanger tot dezelfde groep behoort als de onderneming. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||
|
C0060 |
Triggergebeurtenis(sen) voor de garantie |
Lijst van gebeurtenissen die aanleiding geven tot een beroep op de garantie. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||
|
C0070 |
Schatting van de maximumwaarde van de garantie |
De som van alle mogelijke kasstromen als alle gebeurtenissen die aanleiding geven tot een beroep op garanties zich zouden voordoen, in verband met garanties die de onderneming aan een andere partij heeft verstrekt. |
||||||||||||||||||||||
|
C0080 |
Specifieke triggergebeurtenis(sen) voor de garantie |
Beschrijving van de gebeurtenis die aanleiding geeft tot een beroep op de garantie indien bij item C0060 „Triggergebeurtenis(sen) voor de garantie” de optie „0 — Overige” is gekozen. |
||||||||||||||||||||||
|
C0090 |
Ingangsdatum van de garantie |
Vermeld de ISO 8601-code (jjjj-mm-dd) van de datum waarop de garantie ingaat. |
S.04.01 — Activiteit per land
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten.
Deze template wordt gerapporteerd vanuit een boekhoudkundig perspectief, te weten: plaatselijke GAAP, of IFRS indien als plaatselijke GAAP geaccepteerd. Het wordt evenwel ingevuld met gebruikmaking van de branches, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. Ondernemingen moeten bij het invullen uitgaan van de beginselen voor opname en waardering die zij ook hanteren voor hun gepubliceerde jaarrekening; geen nieuwe opname of herwaardering is vereist.
Verricht de verzekerings- en herverzekeringsonderneming ook activiteiten buiten het land van herkomst, dan moet zij in haar rapportage onderscheid maken tussen informatie betreffende het land van herkomst, elk afzonderlijk land van de Europese Economische Ruimte en belangrijke niet-EER-landen.
|
a) |
De informatie met betrekking tot EER-landen omvat:
|
|
b) |
belangrijke niet-EER-landen worden gerapporteerd wanneer ten minste 90 % van de bruto geboekte premie-inkomsten gerapporteerd moeten worden of indien de bruto geboekte premie-inkomsten in een niet-EER-land meer bedragen dan 5 % van de totale bruto premie-inkomsten; |
|
c) |
de niet per niet-EER-land gerapporteerde informatie wordt als som weergegeven. Overeenkomsten worden toegeschreven aan het land waar zij zijn gesloten. Dit betekent dat overeenkomsten die door een bijkantoor in het kader van het vrij verrichten van diensten worden uitgevoerd, worden gerapporteerd in het land van dat bijkantoor. |
De informatie omvat het directe verzekeringsbedrijf en geaccepteerde herverzekeringen en wordt bruto weergegeven, zonder aftrek van gecedeerde herverzekeringen.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Z0010 |
Verzekeringsbranche |
Identificatie van de gerapporteerde branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0010 |
Onderneming — In het land van herkomst door de onderneming gesloten overeenkomsten |
Omvang van de in het land van herkomst door de onderneming gesloten overeenkomsten. Dit is exclusief de via bijkantoren gesloten overeenkomsten en exclusief de overeenkomsten die in het kader van het vrij verrichten van diensten door de onderneming in EER-landen niet zijnde het land van herkomst zijn gesloten. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0020 |
Onderneming — In het kader van het vrij verrichten van diensten door de onderneming in EER-landen niet zijnde het land van herkomst gesloten overeenkomsten |
In het kader van het vrij verrichten van diensten door de onderneming in EER-landen niet zijnde het land van herkomst gesloten overeenkomsten. Dit is exclusief de door bijkantoren gesloten overeenkomsten. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0030 |
Onderneming — In het kader van het vrij verrichten van diensten in het land van herkomst door een EER-bijkantoor gesloten overeenkomsten |
In het kader van het vrij verrichten van diensten in het land van herkomst door een EER-bijkantoor gesloten overeenkomsten |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0040 |
Alle EER-landen — Totaal van door alle EER-bijkantoren gesloten overeenkomsten in het land waar zij zijn gevestigd |
Totaal van alle door EER-bijkantoren gesloten overeenkomsten in het land waar zij zijn gevestigd. Dit is de som van C0080 voor alle bijkantoren. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0050 |
Alle EER-landen — Totaal van door alle EER-bijkantoren in het kader van het vrij verrichten van diensten gesloten overeenkomsten |
Totaal van door alle EER-bijkantoren in het kader van het vrij verrichten van diensten gesloten overeenkomsten in EER-landen waar zij niet zijn gevestigd. Dit is de som van C0090 voor alle bijkantoren. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0060 |
Alle EER-landen — Totaal van door de onderneming en alle EER-bijkantoren in het kader van het vrij verrichten van diensten gesloten overeenkomsten |
Totaal van door de onderneming en alle EER-bijkantoren in het kader van het vrij verrichten van diensten gesloten overeenkomsten in EER-landen waar zij niet zijn gevestigd. Dit is de som van C0100 voor alle bijkantoren. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0070 |
Totaal van door alle niet-EER-bijkantoren gesloten overeenkomsten |
Bedrag van alle door niet-EER-bijkantoren gesloten overeenkomsten. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0080 |
Per EER-land — In het in aanmerking genomen land door het in dat land gevestigde EER-bijkantoor gesloten overeenkomsten |
Bedrag van de in het aanmerking genomen land door het in dat land gevestigde EER-bijkantoor gesloten overeenkomsten. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0090 |
Per EER-land — In het in aanmerking genomen land door het in dat land gevestigde EER-bijkantoor in het kader van het vrij verrichten van diensten gesloten overeenkomsten |
Bedrag van de door het EER-bijkantoor in het kader van het vrij verrichten van diensten gesloten overeenkomsten in EER-landen waar het niet is gevestigd. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0100 |
Per EER-land — In het in aanmerking genomen land door de onderneming of een EER-bijkantoor in het kader van het vrij verrichten van diensten gesloten overeenkomsten |
Bedrag van de in het in aanmerking genomen land door de onderneming of een EER-bijkantoor in het kader van het vrij verrichten van diensten gesloten overeenkomsten. Deze kolom wordt gerapporteerd voor alle EER-landen waar de onderneming of een bijkantoor van de onderneming zaken doet in het kader van het vrij verrichten van diensten, behalve het land van herkomst. In dat laatste geval wordt het desbetreffende bedrag onder C0030 gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0110 |
Per belangrijk niet-EER-land — Door bijkantoren in belangrijke niet-EER-landen gesloten overeenkomsten |
Bedrag van door bijkantoren in belangrijke niet-EER-landen gesloten overeenkomsten in het land waar zij zijn gevestigd. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
R0010/C0080 |
Land |
ISO 3166-1 alfa 2-code van het EER-land van vestiging van het bijkantoor. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
R0010/C0090 |
Per EER-land — Land |
ISO 3166-1 alfa 2-code van het EER-land van vestiging van het bijkantoor. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
R0010/C0100 |
Per EER-land — Land |
ISO 3166-1 alfa 2-code van het EER-land waar activiteiten plaatsvinden in het kader van de vrije dienstverrichting. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
R0010/C0110 |
Per belangrijk niet-EER-land — Land |
ISO 3166-1 alfa 2-code van het niet-EER-land van vestiging van het bijkantoor. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
R0020 |
Geboekte premie-inkomsten |
In voorkomend geval, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van geboekte premie-inkomsten: geboekte brutopremies omvatten alle gedurende het boekjaar voor verzekeringsovereenkomsten vervallen bedragen, ongeacht of deze geheel of gedeeltelijk op een volgend boekjaar betrekking hebben. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
R0030 |
Schaden |
In voorkomend geval, schaden gedurende de rapportageperiode zoals gedefinieerd in Richtlijn 91/674/EEG: met schaden wordt bedoeld de som van de betaalde schaden en de wijziging in de voorziening voor te betalen schaden tijdens het boekjaar in verband met verzekeringsovereenkomsten. Dit is exclusief schadebeheerskosten. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
R0040 |
Provisies |
Gemaakte verwervingskosten, met inbegrip van verlengingskosten, die kunnen worden vastgesteld op het niveau van afzonderlijke verzekeringsovereenkomsten en zijn gemaakt als gevolg van het feit dat de onderneming de desbetreffende overeenkomst heeft uitgegeven. Dit betreft provisiekosten, de kosten van het verkopen, afsluiten en initiëren van een uitgegeven verzekeringsovereenkomst. Dit omvat ontwikkelingen in overlopende verwervingskosten. Voor herverzekeringsondernemingen wordt een overeenkomstige definitie gehanteerd. |
S.04.02 — Informatie over branche 10 in deel A van bijlage I bij de Solvabiliteit II-richtlijn, met uitzondering van de aansprakelijkheid van de vervoerder
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten.
Deze template moet worden gerapporteerd in overeenstemming met artikel 159 van Richtlijn 2009/138/EG en is uitsluitend gericht op het directe verzekeringsbedrijf.
De informatie moet worden gerapporteerd in het kader van het vrij verrichten van diensten door de onderneming en per EER-land, waarbij onderscheid wordt gemaakt tussen de activiteiten per bijkantoor en in het kader van het vrij verrichten van diensten.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
|
C0010/R0010 … |
Land |
ISO 3166-1 alfa 2-code van het EER-land van vestiging van het bijkantoor. |
|
C0010/R0020 |
Onderneming — Vrij verrichten van diensten — Frequentie van schadeclaims uit hoofde van aansprakelijkheidsverzekeringen voor motorvoertuigen (met uitzondering van aansprakelijkheid van de vervoerder) |
Aantal schaden in verband met de door de onderneming in het kader van het vrij verrichten van diensten uitgevoerde activiteiten ten aanzien van branche 10 in deel A van bijlage I bij de Solvabiliteit II-richtlijn (met uitzondering van aansprakelijkheid van de vervoerder), over het gemiddeld aantal verzekerde voertuigen in de rapportageperiode. Het gemiddeld aantal verzekerde voertuigen komt overeen met het gemiddelde van het aantal verzekerde voertuigen aan het eind van het rapportagejaar en het aantal verzekerde voertuigen aan het eind van het jaar voorafgaand aan het rapportagejaar. Schaden waarmee geen geldbedrag is gemoeid, worden buiten beschouwing gelaten. |
|
C0010/R0030 |
Onderneming — Vrij verrichten van diensten — Gemiddelde kosten van schadeclaims uit hoofde van aansprakelijkheidsverzekeringen voor motorvoertuigen (met uitzondering van aansprakelijkheid van de vervoerder) |
Gemiddelde schaden in verband met de door de onderneming in het kader van het vrij verrichten van diensten uitgevoerde activiteiten ten aanzien van branche 10 in deel A van bijlage I bij de Solvabiliteit II-richtlijn (met uitzondering van aansprakelijkheid van de vervoerder), gemeten als het bedrag van de schaden gedeeld door het aantal schaden. Schaden waarmee geen geldbedrag is gemoeid, worden buiten beschouwing gelaten. |
|
C0020/R0020 … |
Bijkantoor — Frequentie van schadeclaims uit hoofde van aansprakelijkheidsverzekeringen voor motorvoertuigen (met uitzondering van aansprakelijkheid van de vervoerder) |
Aantal schaden voor elk bijkantoor in verband met de in het land van vestiging van het bijkantoor uitgevoerde activiteiten ten aanzien van branche 10 in deel A van bijlage I bij de Solvabiliteit II-richtlijn (met uitzondering van aansprakelijkheid van de vervoerder), over het gemiddeld aantal verzekerde voertuigen in de rapportageperiode. Het gemiddeld aantal verzekerde voertuigen komt overeen met het gemiddelde van het aantal verzekerde voertuigen aan het eind van het rapportagejaar en het aantal verzekerde voertuigen aan het eind van het jaar voorafgaand aan het rapportagejaar. Schaden waarmee geen geldbedrag is gemoeid, worden buiten beschouwing gelaten. |
|
C0030/R0020 … |
Vrij verrichten van diensten — Frequentie van schadeclaims uit hoofde van aansprakelijkheidsverzekeringen voor motorvoertuigen (met uitzondering van aansprakelijkheid van de vervoerder) |
Aantal schaden voor elk bijkantoor in verband met de in het kader van het vrij verrichten van diensten uitgevoerde activiteiten ten aanzien van branche 10 in deel A van bijlage I bij de Solvabiliteit II-richtlijn (met uitzondering van aansprakelijkheid van de vervoerder), over het gemiddeld aantal verzekerde voertuigen in de rapportageperiode. Het gemiddeld aantal verzekerde voertuigen komt overeen met het gemiddelde van het aantal verzekerde voertuigen aan het eind van het rapportagejaar en het aantal verzekerde voertuigen aan het eind van het jaar voorafgaand aan het rapportagejaar. Schaden waarmee geen geldbedrag is gemoeid, worden buiten beschouwing gelaten. |
|
C0020/R0030 … |
Bijkantoor — Gemiddelde kosten van schadeclaims uit hoofde van aansprakelijkheidsverzekeringen voor motorvoertuigen (met uitzondering van aansprakelijkheid van de vervoerder) |
Gemiddelde schaden voor elk bijkantoor in verband met de in het land van vestiging van het bijkantoor uitgevoerde activiteiten ten aanzien van branche 10 in deel A van bijlage I bij de Solvabiliteit II-richtlijn (met uitzondering van aansprakelijkheid van de vervoerder), gemeten als het bedrag van de schaden gedeeld door het aantal schaden. Schaden waarmee geen geldbedrag is gemoeid, worden buiten beschouwing gelaten. |
|
C0030/R0030 … |
Vrij verrichten van diensten — Gemiddelde kosten van schadeclaims uit hoofde van aansprakelijkheidsverzekeringen voor motorvoertuigen (met uitzondering van aansprakelijkheid van de vervoerder) |
Gemiddelde schaden voor elk bijkantoor in verband met de in het kader van het vrij verrichten van diensten uitgevoerde activiteiten ten aanzien van branche 10 in deel A van bijlage I bij de Solvabiliteit II-richtlijn (met uitzondering van aansprakelijkheid van de vervoerder), gemeten als het bedrag van de schaden gedeeld door het aantal schaden. Schaden waarmee geen geldbedrag is gemoeid, worden buiten beschouwing gelaten. |
S.05.01 — Premies, schaden en kosten, per branche
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de driemaandelijkse en jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten.
Deze template wordt gerapporteerd vanuit een boekhoudkundig perspectief, te weten: de plaatselijke GAAP of, indien geaccepteerd als plaatselijke GAAP, de IFRS, maar met gebruikmaking van Solvabiliteit II-branches, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. Ondernemingen moeten bij het invullen uitgaan van de beginselen voor opname en waardering die zij ook hanteren voor hun gepubliceerde jaarrekening; geen nieuwe opname of herwaardering is vereist. De template wordt ingevuld op een year-to-date-basis.
Bij de driemaandelijkse rapportage worden de administratieve lasten, de kosten van vermogensbeheer, de verwervingskosten en de algemene kosten op geaggregeerde basis gepresenteerd.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
|
Schadeverzekerings- en -herverzekeringsverplichtingen |
||
|
C0010 tot en met C0120/R0110 |
Geboekte premie-inkomsten — Bruto — Directe verzekering |
In voorkomend geval, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van geboekte premie-inkomsten: de geboekte brutopremies omvatten alle gedurende het boekjaar voor verzekeringsovereenkomsten vervallen bedragen voortkomend uit directe overeenkomsten, ongeacht of deze geheel of gedeeltelijk op een volgend boekjaar betrekking hebben. |
|
C0010 tot en met C0120/R0120 |
Geboekte premie-inkomsten — Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekering |
In voorkomend geval, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van geboekte premie-inkomsten: de geboekte brutopremies omvatten alle gedurende het boekjaar voor verzekeringsovereenkomsten vervallen bedragen voortkomend uit geaccepteerde proportionele herverzekeringen, ongeacht of deze geheel of gedeeltelijk op een volgend boekjaar betrekking hebben. |
|
C0130 tot en met C0160/R0130 |
Geboekte premie-inkomsten — Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
In voorkomend geval, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van geboekte premie-inkomsten: de geboekte brutopremies omvatten alle gedurende het boekjaar voor verzekeringsovereenkomsten vervallen bedragen voortkomend uit geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen, ongeacht of deze geheel of gedeeltelijk op een volgend boekjaar betrekking hebben. |
|
C0010 tot en met C0160/R0140 |
Geboekte premie-inkomsten — Aandeel van herverzekeraars |
In voorkomend geval, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van geboekte premie-inkomsten: de geboekte brutopremies omvatten alle gedurende het boekjaar voor verzekeringsovereenkomsten aan herverzekeraars gecedeerde bedragen, ongeacht of deze geheel of gedeeltelijk op een volgend boekjaar betrekking hebben. |
|
C0010 tot en met C0160/R0200 |
Geboekte premie-inkomsten — Netto |
In voorkomend geval, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van geboekte premie-inkomsten: de netto geboekte premie-inkomsten vertegenwoordigen de som van de directe verzekeringen en de geaccepteerde herverzekeringen verminderd met het aan herverzekeraars gecedeerde bedrag. |
|
C0010 tot en met C0120/R0210 |
Verdiende premies — Bruto — Directe verzekering |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van verdiende premies: de som van geboekte brutopremie-inkomsten verminderd met de wijziging in de brutovoorziening voor niet-verdiende premie-inkomsten in verband met directe verzekeringen. |
|
C0010 tot en met C0120/R0220 |
Verdiende premies — Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekering |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van verdiende premies: de som van geboekte brutopremie-inkomsten verminderd met de wijziging in de brutovoorziening voor niet-verdiende premie-inkomsten in verband met geaccepteerde proportionele herverzekeringen. |
|
C0130 tot en met C0160/R0230 |
Verdiende premies — Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van verdiende premies: de som van geboekte brutopremie-inkomsten verminderd met de wijziging in de brutovoorziening voor niet-verdiende premie-inkomsten in verband met geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen. |
|
C0010 tot en met C0160/R0240 |
Verdiende premies — Aandeel van herverzekeraars |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van verdiende premies: de som van het aandeel van herverzekeraars in de geboekte brutopremie-inkomsten verminderd met de wijziging in het aandeel van herverzekeraars in de voorziening voor niet-verdiende premie-inkomsten. |
|
C0010 tot en met C0160/R0300 |
Verdiende premies — Netto |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van verdiende premies: de som van geboekte bruto premie-inkomsten verminderd met de wijziging in de brutovoorziening voor niet-verdiende premie-inkomsten in verband met de som van de directe verzekeringen en de geaccepteerde herverzekeringen, verminderd met het aan herverzekeraars gecedeerde bedrag. |
|
C0010 tot en met C0120/R0310 |
Schaden — Bruto — Directe verzekering |
In voorkomend geval, schaden gedurende de rapportageperiode zoals gedefinieerd in Richtlijn 91/674/EEG: met schaden wordt bedoeld de som van de betaalde schaden en de wijziging in de voorziening voor te betalen schaden tijdens het boekjaar in verband met verzekeringsovereenkomsten die voortkomen uit directe verzekeringen. Dit is exclusief kosten van schadebeheer en de mutatie in voorzieningen voor kosten van schadebeheer. |
|
C0010 tot en met C0120/R0320 |
Schaden — Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekering |
In voorkomend geval, schaden gedurende de rapportageperiode zoals gedefinieerd in Richtlijn 91/674/EEG: met schaden wordt bedoeld de som van de betaalde schaden en de wijziging in de voorziening voor te betalen schaden tijdens het boekjaar in verband met verzekeringsovereenkomsten die voortkomen uit de bruto geaccepteerde proportionele herverzekering. Dit is exclusief kosten van schadebeheer en de mutatie in voorzieningen voor kosten van schadebeheer. |
|
C0130 tot en met C0160/R0330 |
Schaden– Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
In voorkomend geval, schaden gedurende de rapportageperiode zoals gedefinieerd in Richtlijn 91/674/EEG: met schaden wordt bedoeld de som van de betaalde schaden en de wijziging in de voorziening voor te betalen schaden tijdens het boekjaar in verband met verzekeringsovereenkomsten die voortkomen uit de bruto geaccepteerde niet-proportionele herverzekering. Dit is exclusief kosten van schadebeheer en de mutatie in voorzieningen voor kosten van schadebeheer. |
|
C0010 tot en met C0160/R0340 |
Schaden — Aandeel van herverzekeraars |
In voorkomend geval, schaden gedurende de rapportageperiode zoals gedefinieerd in Richtlijn 91/674/EEG: met schaden wordt bedoeld het aandeel van de herverzekeraar in de som van de betaalde schaden en de wijziging in de voorziening voor te betalen schaden tijdens het boekjaar. Dit is exclusief kosten van schadebeheer en de mutatie in voorzieningen voor kosten van schadebeheer. |
|
C0010 tot en met C0160/R0400 |
Schaden — Netto |
In voorkomend geval, schaden gedurende de rapportageperiode zoals gedefinieerd in Richtlijn 91/674/EEG: met schaden wordt bedoeld de som van de betaalde schaden en de wijziging in de voorziening voor te betalen schaden tijdens het boekjaar verband houdend met de som van de directe verzekeringen en de geaccepteerde herverzekeringen, verminderd met het aan herverzekeraars gecedeerde bedrag. Dit is exclusief kosten van schadebeheer en de mutatie in voorzieningen voor kosten van schadebeheer. |
|
C0010 tot en met C0120/R0410 |
Wijzigingen in overige technische voorzieningen — Bruto — Directe verzekering |
Voor zover van toepassing, wijzigingen in de overige technische voorzieningen zoals gedefinieerd in Richtlijn 91/674/EEG: dit zijn de wijzigingen in de overige technische voorzieningen voor de bruto directe verzekeringen. |
|
C0010 tot en met C0120/R0420 |
Wijzigingen in overige technische voorzieningen — Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekering |
Voor zover van toepassing, wijzigingen in de overige technische voorzieningen zoals gedefinieerd in Richtlijn 91/674/EEG: dit zijn de wijzigingen in de overige technische voorzieningen voor de bruto geaccepteerde proportionele herverzekeringen. |
|
C0130 tot en met C0160/R0430 |
Wijzigingen in overige technische voorzieningen — Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
Voor zover van toepassing, wijzigingen in de overige technische voorzieningen zoals gedefinieerd in Richtlijn 91/674/EEG: dit zijn de wijzigingen in de overige technische voorzieningen voor de bruto geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen. |
|
C0010 tot en met C0160/R0440 |
Wijzigingen in overige technische voorzieningen — Aandeel van herverzekeraars |
Voor zover van toepassing, wijzigingen in de overige technische voorzieningen zoals gedefinieerd in Richtlijn 91/674/EEG: dit zijn de wijzigingen in de overige technische voorzieningen in verband met de aan herverzekeraars gecedeerde bedragen. |
|
C0010 tot en met C0160/R0500 |
Wijzigingen in overige technische voorzieningen — Netto |
Voor zover van toepassing, wijzigingen in de overige technische voorzieningen zoals gedefinieerd in Richtlijn 91/674/EEG: het nettobedrag aan wijzigingen in de overige technische voorzieningen vertegenwoordigen de som van de directe verzekeringen en de geaccepteerde herverzekeringen, verminderd met het aan herverzekeraars gecedeerde bedrag. |
|
C0010 tot en met C0160/R0550 |
Kosten |
Alle technische kosten die de onderneming heeft gemaakt in de rapportageperiode, op transactiebasis. |
|
C0010 tot en met C0120/R0610 |
Administratieve lasten — Bruto — Directe verzekering |
Administratieve lasten van de onderneming tijdens het boekjaar, op transactiebasis, zijn kosten die verband houden met polisbeheer, met inbegrip van kosten in het kader van herverzekeringsovereenkomsten en SPV's. Sommige administratieve lasten houden rechtstreeks verband met activiteiten in het kader van een specifieke verzekeringsovereenkomst (bv. onderhoudskosten), zoals die welke worden gemaakt voor premiefacturering, verzending van periodieke informatie aan verzekeringnemers en verwerking van poliswijzigingen (bv. omzettingen en wedersamenstellingen). Andere administratieve lasten vloeien rechtstreeks voort uit verzekeringsactiviteiten die betrekking hebben op meer dan één polis, zoals salarissen van medewerkers belast met het polisbeheer. Het bedrag betreft het bruto directe verzekeringsbedrijf. |
|
C0010 tot en met C0120/R0620 |
Administratieve lasten — Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekering |
Administratieve lasten van de onderneming tijdens de rapportageperiode, op transactiebasis, zijn kosten die verband houden met polisbeheer met inbegrip van kosten in het kader van herverzekeringsovereenkomsten en SPV's. Sommige administratieve lasten houden rechtstreeks verband met activiteiten in het kader van een specifieke verzekeringsovereenkomst (bv. onderhoudskosten), zoals die welke worden gemaakt voor premiefacturering, verzending van periodieke informatie aan verzekeringnemers en verwerking van poliswijzigingen (bv. omzettingen en wedersamenstellingen). Andere administratieve lasten vloeien rechtstreeks voort uit verzekeringsactiviteiten die betrekking hebben op meer dan één polis, zoals salarissen van medewerkers belast met het polisbeheer. Het bedrag heeft betrekking op de bruto geaccepteerde proportionele herverzekeringen. |
|
C0130 tot en met C0160/R0630 |
Administratieve lasten — Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
Administratieve lasten van de onderneming tijdens de rapportageperiode, op transactiebasis, zijn kosten die verband houden met polisbeheer met inbegrip van kosten in het kader van herverzekeringsovereenkomsten en SPV's. Sommige administratieve lasten houden rechtstreeks verband met activiteiten in het kader van een specifieke verzekeringsovereenkomst (bv. onderhoudskosten), zoals die welke worden gemaakt voor premiefacturering, verzending van periodieke informatie aan verzekeringnemers en verwerking van poliswijzigingen (bv. omzettingen en wedersamenstellingen). Andere administratieve lasten vloeien rechtstreeks voort uit verzekeringsactiviteiten die betrekking hebben op meer dan één polis, zoals salarissen van medewerkers belast met het polisbeheer. Het bedrag heeft betrekking op de bruto geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen. |
|
C0010 tot en met C0160/R0640 |
Administratieve lasten — Aandeel van herverzekeraars |
Administratieve lasten van de onderneming tijdens de rapportageperiode, op transactiebasis, zijn kosten die verband houden met polisbeheer met inbegrip van kosten in het kader van herverzekeringsovereenkomsten en SPV's. Sommige administratieve lasten houden rechtstreeks verband met activiteiten in het kader van een specifieke verzekeringsovereenkomst (bv. onderhoudskosten), zoals die welke worden gemaakt voor premiefacturering, verzending van periodieke informatie aan verzekeringnemers en verwerking van poliswijzigingen (bv. omzettingen en wedersamenstellingen). Andere administratieve lasten vloeien rechtstreeks voort uit verzekeringsactiviteiten die betrekking hebben op meer dan één polis, zoals salarissen van medewerkers belast met het polisbeheer. Het bedrag heeft betrekking op het aandeel van de herverzekeraars. Het aandeel van de herverzekeraars wordt standaard toegerekend naar soort kosten; indien dat niet mogelijk is, wordt het als verwervingskosten gerapporteerd. |
|
C0010 tot en met C0160/R0700 |
Administratieve lasten — Netto |
Administratieve lasten van de onderneming tijdens de rapportageperiode, op transactiebasis, zijn kosten die verband houden met polisbeheer met inbegrip van kosten in het kader van herverzekeringsovereenkomsten en SPV's. Sommige administratieve lasten houden rechtstreeks verband met activiteiten in het kader van een specifieke verzekeringsovereenkomst (bv. onderhoudskosten), zoals die welke worden gemaakt voor premiefacturering, verzending van periodieke informatie aan verzekeringnemers en verwerking van poliswijzigingen (bv. omzettingen en wedersamenstellingen). Andere administratieve lasten vloeien rechtstreeks voort uit verzekeringsactiviteiten die betrekking hebben op meer dan één polis, zoals salarissen van medewerkers belast met het polisbeheer. De netto administratieve lasten vertegenwoordigen de som van de directe verzekeringen en de geaccepteerde herverzekeringen, verminderd met het aan herverzekeraars gecedeerde bedrag. |
|
C0010 tot en met C0120/R0710 |
Kosten van vermogensbeheer — Bruto — Directe verzekering |
Kosten van vermogensbeheer worden gewoonlijk niet toegerekend per polis maar op het niveau van een portefeuille verzekeringsovereenkomsten. Voorbeelden van kosten van vermogensbeheer zijn kosten van registratie van de beleggingsportefeuille, salarissen van medewerkers belast met beleggingen, beloning van externe adviseurs, kosten in verband met handelsactiviteiten (d.w.z. kopen en verkopen van de effecten in portefeuille) en in sommige gevallen ook de beloning voor bewaringsdiensten. Het bedrag betreft het bruto directe verzekeringsbedrijf. |
|
C0010 tot en met C0120/R0720 |
Kosten van vermogensbeheer — Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekering |
Kosten van vermogensbeheer worden gewoonlijk niet toegerekend per polis maar op het niveau van een portefeuille verzekeringsovereenkomsten. Voorbeelden van kosten van vermogensbeheer zijn kosten van registratie van de beleggingsportefeuille, salarissen van medewerkers belast met beleggingen, beloning van externe adviseurs, kosten in verband met handelsactiviteiten (d.w.z. kopen en verkopen van effecten in portefeuille) en in sommige gevallen ook de beloning voor bewaringsdiensten. Het bedrag heeft betrekking op de bruto geaccepteerde proportionele herverzekeringen. |
|
C0130 tot en met C0160/R0730 |
Kosten van vermogensbeheer — Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
Kosten van vermogensbeheer worden gewoonlijk niet toegerekend per polis maar op het niveau van een portefeuille verzekeringsovereenkomsten. Voorbeelden van kosten van vermogensbeheer zijn kosten van registratie van de beleggingsportefeuille, salarissen van medewerkers belast met beleggingen, beloning van externe adviseurs, kosten in verband met handelsactiviteiten (d.w.z. kopen en verkopen van effecten in portefeuille) en in sommige gevallen ook de beloning voor bewaringsdiensten. Het bedrag heeft betrekking op de bruto geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen. |
|
C0010 tot en met C0160/R0740 |
Kosten van vermogensbeheer — Aandeel van herverzekeraars |
Kosten van vermogensbeheer worden gewoonlijk niet toegerekend per polis maar op het niveau van een portefeuille verzekeringsovereenkomsten. Voorbeelden van kosten van vermogensbeheer zijn kosten van registratie van de beleggingsportefeuille, salarissen van medewerkers belast met beleggingen, beloning van externe adviseurs, kosten in verband met handelsactiviteiten (d.w.z. kopen en verkopen van effecten in portefeuille) en in sommige gevallen ook de beloning voor bewaringsdiensten. Het bedrag heeft betrekking op het aandeel van de herverzekeraars. Het aandeel van de herverzekeraars wordt standaard toegerekend naar soort kosten; indien dat niet mogelijk is, wordt het als verwervingskosten gerapporteerd. |
|
C0010 tot en met C0160/R0800 |
Kosten van vermogensbeheer — Netto |
Kosten van vermogensbeheer worden gewoonlijk niet toegerekend per polis maar op het niveau van een portefeuille verzekeringsovereenkomsten. Voorbeelden van kosten van vermogensbeheer zijn kosten van registratie van de beleggingsportefeuille, salarissen van medewerkers belast met beleggingen, beloning van externe adviseurs, kosten in verband met handelsactiviteiten (d.w.z. kopen en verkopen van effecten in portefeuille) en in sommige gevallen ook de beloning voor bewaringsdiensten. Het bedrag heeft betrekking op de nettokosten van vermogensbeheer. De nettokosten van vermogensbeheer vertegenwoordigen de som van de directe verzekeringen en de geaccepteerde herverzekeringen, verminderd met het aan herverzekeraars gecedeerde bedrag. |
|
C0010 tot en met C0120/R0810 |
Kosten van schadebeheer– Bruto — Directe verzekering |
Kosten van schadebeheer zijn kosten die worden gemaakt bij het verwerken en oplossen van schaden, met inbegrip van juridische kosten en kosten van schade-experts, en de interne kosten van het verwerken van de schade-uitkeringen. Sommige van deze kosten kunnen worden toegerekend aan het individuele schadegeval (bv. juridische kosten en kosten van schade-experts), terwijl andere kosten het gevolg zijn van activiteiten die betrekking hebben op meer dan een schadegeval (bv. salarissen van medewerkers van de afdeling schadebehandeling). Het bedrag betreft het bruto directe verzekeringsbedrijf. Dit is inclusief de mutatie in voorzieningen voor kosten van schadebeheer. |
|
C0010 tot en met C0120/R0820 |
Kosten van schadebeheer — Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekering |
Kosten van schadebeheer zijn kosten die worden gemaakt bij het verwerken en oplossen van schaden, met inbegrip van juridische kosten en kosten van schade-experts, en de interne kosten van het verwerken van de schade-uitkeringen. Sommige van deze kosten kunnen worden toegerekend aan het individuele schadegeval (bv. juridische kosten en kosten van schade-experts), terwijl andere kosten het gevolg zijn van activiteiten die betrekking hebben op meer dan een schadegeval (bv. salarissen van medewerkers van de afdeling schadebehandeling). Het bedrag heeft betrekking op de bruto geaccepteerde proportionele herverzekeringen. Dit is inclusief de mutatie in voorzieningen voor kosten van schadebeheer. |
|
C0130 tot en met C0160/R0830 |
Kosten van schadebeheer — Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
Kosten van schadebeheer zijn kosten die worden gemaakt bij het verwerken en oplossen van schaden, met inbegrip van juridische kosten en kosten van schade-experts, en de interne kosten van het verwerken van de schade-uitkeringen. Sommige van deze kosten kunnen worden toegerekend aan het individuele schadegeval (bv. juridische kosten en kosten van schade-experts), terwijl andere kosten het gevolg zijn van activiteiten die betrekking hebben op meer dan een schadegeval (bv. salarissen van medewerkers van de afdeling schadebehandeling). Het bedrag heeft betrekking op de bruto geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen. Dit is inclusief de mutatie in voorzieningen voor kosten van schadebeheer. |
|
C0010 tot en met C0160/R0840 |
Kosten van schadebeheer — Aandeel van herverzekeraars |
Kosten van schadebeheer zijn kosten die worden gemaakt bij het verwerken en oplossen van schaden, met inbegrip van juridische kosten en kosten van schade-experts, en de interne kosten van het verwerken van de schade-uitkeringen. Sommige van deze kosten kunnen worden toegerekend aan het individuele schadegeval (bv. juridische kosten en kosten van schade-experts), terwijl andere kosten het gevolg zijn van activiteiten die betrekking hebben op meer dan een schadegeval (bv. salarissen van medewerkers van de afdeling schadebehandeling). Het bedrag heeft betrekking op het aandeel van de herverzekeraars. Dit is inclusief de mutatie in voorzieningen voor kosten van schadebeheer. Het aandeel van de herverzekeraars wordt standaard toegerekend naar soort kosten; indien dat niet mogelijk is, wordt het als verwervingskosten gerapporteerd. |
|
C0010 tot en met C0160/R0900 |
Kosten van schadebeheer — Netto |
Kosten van schadebeheer zijn kosten die worden gemaakt bij het verwerken en oplossen van schaden, met inbegrip van juridische kosten en kosten van schade-experts, en de interne kosten van het verwerken van de schade-uitkeringen. Sommige van deze kosten kunnen worden toegerekend aan het individuele schadegeval (bv. juridische kosten en kosten van schade-experts), terwijl andere kosten het gevolg zijn van activiteiten die betrekking hebben op meer dan een schadegeval (bv. salarissen van medewerkers van de afdeling schadebehandeling). De nettokosten van schadebeheer vertegenwoordigen de som van de directe verzekeringen en de geaccepteerde herverzekeringen, verminderd met het aan herverzekeraars gecedeerde bedrag. Dit is inclusief de mutatie in voorzieningen voor kosten van schadebeheer. |
|
C0010 tot en met C0120/R0910 |
Verwervingskosten — Bruto — Directe verzekering |
Verwervingskosten zijn kosten, met inbegrip van verlengingskosten, die kunnen worden vastgesteld op het niveau van afzonderlijke verzekeringsovereenkomsten en zijn gemaakt als gevolg van het feit dat de onderneming de desbetreffende overeenkomst heeft uitgegeven. Dit betreft provisiekosten, de kosten van het verkopen, afsluiten en initiëren van een uitgegeven verzekeringsovereenkomst. Dit omvat ontwikkelingen in overlopende verwervingskosten. Voor herverzekeringsondernemingen wordt mutatis mutandis dezelfde definitie gehanteerd. Het bedrag betreft het bruto directe verzekeringsbedrijf. |
|
C0010 tot en met C0120/R0920 |
Verwervingskosten — Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekering |
Verwervingskosten zijn kosten, met inbegrip van verlengingskosten, die kunnen worden vastgesteld op het niveau van afzonderlijke verzekeringsovereenkomsten en zijn gemaakt als gevolg van het feit dat de onderneming de desbetreffende overeenkomst heeft uitgegeven. Dit betreft provisiekosten, de kosten van het verkopen, afsluiten en initiëren van een uitgegeven verzekeringsovereenkomst. Dit omvat ontwikkelingen in overlopende verwervingskosten. Voor herverzekeringsondernemingen wordt mutatis mutandis dezelfde definitie gehanteerd. Het bedrag heeft betrekking op de bruto geaccepteerde proportionele herverzekeringen. |
|
C0130 tot en met C0160/R0930 |
Verwervingskosten — Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
Verwervingskosten zijn kosten, met inbegrip van verlengingskosten, die kunnen worden vastgesteld op het niveau van afzonderlijke verzekeringsovereenkomsten en zijn gemaakt als gevolg van het feit dat de onderneming de desbetreffende overeenkomst heeft uitgegeven. Dit betreft provisiekosten, de kosten van het verkopen, afsluiten en initiëren van een uitgegeven verzekeringsovereenkomst. Dit omvat ontwikkelingen in overlopende verwervingskosten. Voor herverzekeringsondernemingen wordt mutatis mutandis dezelfde definitie gehanteerd. Het bedrag heeft betrekking op geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen. |
|
C0010 tot en met C0160/R0940 |
Verwervingskosten — Aandeel van herverzekeraars |
Verwervingskosten zijn kosten, met inbegrip van verlengingskosten, die kunnen worden vastgesteld op het niveau van afzonderlijke verzekeringsovereenkomsten en zijn gemaakt als gevolg van het feit dat de onderneming de desbetreffende overeenkomst heeft uitgegeven. Dit betreft provisiekosten, de kosten van het verkopen, afsluiten en initiëren van een uitgegeven verzekeringsovereenkomst. Dit omvat ontwikkelingen in overlopende verwervingskosten. Voor herverzekeringsondernemingen wordt mutatis mutandis dezelfde definitie gehanteerd. Het bedrag heeft betrekking op het aandeel van de herverzekeraars. Het aandeel van de herverzekeraars wordt standaard toegerekend naar soort kosten; indien dat niet mogelijk is, wordt het als verwervingskosten gerapporteerd. |
|
C0010 tot en met C0160/R1000 |
Verwervingskosten — Netto |
Verwervingskosten zijn kosten, met inbegrip van verlengingskosten, die kunnen worden vastgesteld op het niveau van afzonderlijke verzekeringsovereenkomsten en zijn gemaakt als gevolg van het feit dat de onderneming de desbetreffende overeenkomst heeft uitgegeven. Dit betreft provisiekosten, de kosten van het verkopen, afsluiten en initiëren van een uitgegeven verzekeringsovereenkomst. Dit omvat ontwikkelingen in overlopende verwervingskosten. Voor herverzekeringsondernemingen wordt mutatis mutandis dezelfde definitie gehanteerd. De nettokosten van schadebeheer vertegenwoordigen de som van de directe verzekeringen en de geaccepteerde herverzekeringen, verminderd met het aan herverzekeraars gecedeerde bedrag. |
|
C0010 tot en met C0120/R1010 |
Algemene kosten — Bruto — Directe verzekering |
Algemene kosten zijn onder meer de kosten van managersalarissen en accountantscontroles, en lopende kosten, zoals energierekeningen, huur voor huisvesting en IT-kosten. Verder vallen onder dit item de kosten in verband met de ontwikkeling van nieuwe (her)verzekeringsovereenkomsten, reclame voor verzekeringsproducten, verbetering van de interne processen zoals investeringen in systemen die nodig zijn ter ondersteuning van het (her)verzekeringsbedrijf (bv. de aanschaf van nieuwe IT-systemen en de ontwikkeling van nieuwe software). Het bedrag betreft het bruto directe verzekeringsbedrijf. |
|
C0010 tot en met C0120/R1020 |
Algemene kosten — Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekering |
Algemene kosten zijn onder meer de kosten van managersalarissen en accountantscontroles, en lopende kosten, zoals energierekeningen, huur voor huisvesting en IT-kosten. Verder vallen onder dit item de kosten in verband met de ontwikkeling van nieuwe (her)verzekeringsovereenkomsten, reclame voor verzekeringsproducten, verbetering van de interne processen zoals investeringen in systemen die nodig zijn ter ondersteuning van het (her)verzekeringsbedrijf (bv. de aanschaf van nieuwe IT-systemen en de ontwikkeling van nieuwe software). Het bedrag heeft betrekking op de bruto geaccepteerde proportionele herverzekeringen. |
|
C0130 tot en met C0160/R1030 |
Algemene kosten — Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
Algemene kosten zijn onder meer de kosten van managersalarissen en accountantscontroles, en lopende kosten, zoals energierekeningen, huur voor huisvesting en IT-kosten. Verder vallen onder dit item de kosten in verband met de ontwikkeling van nieuwe (her)verzekeringsovereenkomsten, reclame voor verzekeringsproducten, verbetering van de interne processen zoals investeringen in systemen die nodig zijn ter ondersteuning van het (her)verzekeringsbedrijf (bv. de aanschaf van nieuwe IT-systemen en de ontwikkeling van nieuwe software). Het bedrag heeft betrekking op de bruto geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen. |
|
C0010 tot en met C0160/R1040 |
Algemene kosten — Aandeel van herverzekeraars |
Algemene kosten zijn onder meer de kosten van managersalarissen en accountantscontroles, en lopende kosten, zoals energierekeningen, huur voor huisvesting en IT-kosten. Verder vallen onder dit item de kosten in verband met de ontwikkeling van nieuwe (her)verzekeringsovereenkomsten, reclame voor verzekeringsproducten, verbetering van de interne processen zoals investeringen in systemen die nodig zijn ter ondersteuning van het (her)verzekeringsbedrijf (bv. de aanschaf van nieuwe IT-systemen en de ontwikkeling van nieuwe software). Het bedrag heeft betrekking op het aandeel van de herverzekeraars. Het aandeel van de herverzekeraars wordt standaard toegerekend naar soort kosten; indien dat niet mogelijk is, wordt het als verwervingskosten gerapporteerd. |
|
C0010 tot en met C0160/R1100 |
Algemene kosten — Netto |
Algemene kosten zijn onder meer de kosten van managersalarissen en accountantscontroles, en lopende kosten, zoals energierekeningen, huur voor huisvesting en IT-kosten. Verder vallen onder dit item de kosten in verband met de ontwikkeling van nieuwe (her)verzekeringsovereenkomsten, reclame voor verzekeringsproducten, verbetering van de interne processen zoals investeringen in systemen die nodig zijn ter ondersteuning van het (her)verzekeringsbedrijf (bv. de aanschaf van nieuwe IT-systemen en de ontwikkeling van nieuwe software). De netto algemene kosten vertegenwoordigen de som van de directe verzekeringen en de geaccepteerde herverzekeringen, verminderd met het aan herverzekeraars gecedeerde bedrag. |
|
C0200/R0110 tot en met R1100 |
Totaal |
Totaal van diverse items voor alle branches. |
|
C0200/R1200 |
Overige kosten |
Dit zijn de overige technische kosten die niet vallen onder bovenstaande kosten en niet zijn uitgesplitst naar branche. Niet-technische kosten zoals belasting, rentekosten, verlies bij vervreemding enz. zijn niet inbegrepen. |
|
C0200/R1300 |
Totaal uitgaven |
Bedrag van alle technische kosten. |
|
Levensverzekerings- en -herverzekeringsverplichtingen |
||
|
C0210 tot en met C0280/R1410 |
Geboekte premie-inkomsten — Bruto |
In voorkomend geval, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van geboekte premie-inkomsten: de geboekte brutopremies omvatten alle gedurende het boekjaar voor verzekeringsovereenkomsten vervallen bedragen voortkomend uit het bruto verzekeringsbedrijf, ongeacht of deze geheel of gedeeltelijk op een volgend boekjaar betrekking hebben. Hieronder valt zowel het directe verzekeringsbedrijf als het herverzekeringsbedrijf. |
|
C0210 tot en met C0280/R1420 |
Geboekte premie-inkomsten — Aandeel van herverzekeraars |
In voorkomend geval, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van geboekte premie-inkomsten: de geboekte brutopremies omvatten alle gedurende het boekjaar voor verzekeringsovereenkomsten aan herverzekeraars gecedeerde bedragen, ongeacht of deze geheel of gedeeltelijk op een volgend boekjaar betrekking hebben. |
|
C0210 tot en met C0280/R1500 |
Geboekte premie-inkomsten — Netto |
In voorkomend geval, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van geboekte premie-inkomsten: de netto geboekte premie-inkomsten vertegenwoordigen de som van de directe verzekeringen en de geaccepteerde herverzekeringen verminderd met het aan herverzekeraars gecedeerde bedrag. |
|
C0210 tot en met C0280/R1510 |
Verdiende premies — Bruto |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van verdiende premies: de som van geboekte brutopremie-inkomsten verminderd met de wijziging in de brutovoorziening voor niet-verdiende premie-inkomsten in verband met directe verzekeringen en geaccepteerde herverzekeringen. |
|
C0210 tot en met C0280/R1520 |
Verdiende premies — Aandeel van herverzekeraars |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van verdiende premies: het aandeel van herverzekeraars in de geboekte brutopremie-inkomsten verminderd met de wijziging in het aandeel van herverzekeraars in de voorziening voor niet-verdiende premie-inkomsten. |
|
C0210 tot en met C0280/R1600 |
Verdiende premies — Netto |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van verdiende premies: de som van geboekte bruto premie-inkomsten verminderd met de wijziging in de brutovoorziening voor niet-verdiende premie-inkomsten in verband met de som van de directe verzekeringen en de geaccepteerde herverzekeringen, verminderd met het aan herverzekeraars gecedeerde bedrag. |
|
C0210 tot en met C0280/R1610 |
Schaden — Bruto |
Schaden gedurende de rapportageperiode zoals gedefinieerd in Richtlijn 91/674/EEG: met schaden wordt bedoeld de som van de betaalde schaden en de wijziging in de voorziening voor te betalen schaden tijdens het boekjaar in verband met verzekeringsovereenkomsten die voortkomen uit het directe verzekeringsbedrijf en het herverzekeringsbedrijf. Dit is exclusief kosten van schadebeheer en de mutatie in voorzieningen voor kosten van schadebeheer. |
|
C0210 tot en met C0280/R1620 |
Schaden — Aandeel van herverzekeraars |
Schaden gedurende de rapportageperiode zoals gedefinieerd in Richtlijn 91/674/EEG: met schaden wordt bedoeld het aandeel van de herverzekeraar in de som van de betaalde schaden en de wijziging in de voorziening voor te betalen schaden tijdens het boekjaar. Dit is exclusief kosten van schadebeheer en de mutatie in voorzieningen voor kosten van schadebeheer. |
|
C0210 tot en met C0280/R1700 |
Schaden — Netto |
Schaden gedurende de rapportageperiode zoals gedefinieerd in Richtlijn 91/674/EEG: met schaden wordt bedoeld de som van de betaalde schaden en de wijziging in de voorziening voor te betalen schaden tijdens het boekjaar verband houdend met de som van de directe verzekeringen en de geaccepteerde herverzekeringen, verminderd met het aan herverzekeraars gecedeerde bedrag. Dit is exclusief kosten van schadebeheer en de mutatie in voorzieningen voor kosten van schadebeheer. |
|
C0210 tot en met C0280/R1710 |
Wijzigingen in overige technische voorzieningen — Bruto |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van wijzigingen in overige technische voorzieningen: de wijzigingen in de overige technische voorzieningen in verband met verzekeringsovereenkomsten die het resultaat zijn van het bruto directe verzekeringsbedrijf en herverzekeringsbedrijf. |
|
C0210 tot en met C0280/R1720 |
Wijziging in overige technische voorzieningen — Aandeel van herverzekeraars |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van wijzigingen in overige technische voorzieningen: het aandeel van herverzekeraars in de wijzigingen in de overige technische voorzieningen. |
|
C0210 tot en met C0280/R1800 |
Wijziging in overige technische voorzieningen — Netto |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van wijzigingen in overige technische voorzieningen: de nettowijzigingen in de overige technische voorzieningen die verband houden met de som van de directe verzekeringen en de geaccepteerde herverzekeringen, verminderd met het aan herverzekeraars gecedeerde bedrag. |
|
C0210 tot en met C0280/R1900 |
Kosten |
Alle technische kosten die de onderneming heeft gemaakt in de rapportageperiode, op transactiebasis. |
|
C0210 tot en met C0280/R1910 |
Administratieve lasten — Bruto |
Administratieve lasten van de onderneming tijdens het boekjaar, op transactiebasis, zijn kosten die verband houden met polisbeheer, met inbegrip van kosten in het kader van herverzekeringsovereenkomsten en SPV's. Sommige administratieve lasten houden rechtstreeks verband met activiteiten in het kader van een specifieke verzekeringsovereenkomst (bv. onderhoudskosten), zoals die welke worden gemaakt voor premiefacturering, verzending van periodieke informatie aan verzekeringnemers en verwerking van poliswijzigingen (bv. omzettingen en wedersamenstellingen). Andere administratieve lasten vloeien rechtstreeks voort uit verzekeringsactiviteiten die betrekking hebben op meer dan één polis, zoals salarissen van medewerkers belast met het polisbeheer. Het bedrag betreft het bruto directe en herverzekeringsbedrijf. |
|
C0210 tot en met C0280/R1920 |
Administratieve lasten — Aandeel van herverzekeraars |
Administratieve lasten van de onderneming tijdens de rapportageperiode, op transactiebasis, zijn kosten die verband houden met polisbeheer met inbegrip van kosten in het kader van herverzekeringsovereenkomsten en SPV's. Sommige administratieve lasten houden rechtstreeks verband met activiteiten in het kader van een specifieke verzekeringsovereenkomst (bv. onderhoudskosten), zoals die welke worden gemaakt voor premiefacturering, verzending van periodieke informatie aan verzekeringnemers en verwerking van poliswijzigingen (bv. omzettingen en wedersamenstellingen). Andere administratieve lasten vloeien rechtstreeks voort uit verzekeringsactiviteiten die betrekking hebben op meer dan één polis, zoals salarissen van medewerkers belast met het polisbeheer. Het bedrag heeft betrekking op het aandeel van de herverzekeraars. Het aandeel van de herverzekeraars wordt standaard toegerekend naar soort kosten; indien dat niet mogelijk is, wordt het als verwervingskosten gerapporteerd. |
|
C0210 tot en met C0280/R2000 |
Administratieve lasten — Netto |
Administratieve lasten van de onderneming tijdens de rapportageperiode, op transactiebasis, zijn kosten die verband houden met polisbeheer met inbegrip van kosten in het kader van herverzekeringsovereenkomsten en SPV's. Sommige administratieve lasten houden rechtstreeks verband met activiteiten in het kader van een specifieke verzekeringsovereenkomst (bv. onderhoudskosten), zoals die welke worden gemaakt voor premiefacturering, verzending van periodieke informatie aan verzekeringnemers en verwerking van poliswijzigingen (bv. omzettingen en wedersamenstellingen). Andere administratieve lasten vloeien rechtstreeks voort uit verzekeringsactiviteiten die betrekking hebben op meer dan één polis, zoals salarissen van medewerkers belast met het polisbeheer. Het bedrag heeft betrekking op de netto administratieve lasten. De netto administratieve lasten vertegenwoordigen de som van de directe verzekeringen en de geaccepteerde herverzekeringen, verminderd met het aan herverzekeraars gecedeerde bedrag. |
|
C0210 tot en met C0280/R2010 |
Kosten van vermogensbeheer — Bruto |
Kosten van vermogensbeheer worden gewoonlijk niet toegerekend per polis maar op het niveau van een portefeuille verzekeringsovereenkomsten. Voorbeelden van kosten van vermogensbeheer zijn kosten van registratie van de beleggingsportefeuille, salarissen van medewerkers belast met beleggingen, beloning van externe adviseurs, kosten in verband met handelsactiviteiten (d.w.z. kopen en verkopen van effecten in portefeuille) en in sommige gevallen ook de beloning voor bewaringsdiensten. Het bedrag betreft het bruto directe en herverzekeringsbedrijf. |
|
C0210 tot en met C0280/R2020 |
Kosten van vermogensbeheer — Aandeel van herverzekeraars |
Kosten van vermogensbeheer worden gewoonlijk niet toegerekend per polis maar op het niveau van een portefeuille verzekeringsovereenkomsten. Voorbeelden van kosten van vermogensbeheer zijn kosten van registratie van de beleggingsportefeuille, salarissen van medewerkers belast met beleggingen, beloning van externe adviseurs, kosten in verband met handelsactiviteiten (d.w.z. kopen en verkopen van effecten in portefeuille) en in sommige gevallen ook de beloning voor bewaringsdiensten. Het bedrag heeft betrekking op het aandeel van de herverzekeraars. Het aandeel van de herverzekeraars wordt standaard toegerekend naar soort kosten; indien dat niet mogelijk is, wordt het als verwervingskosten gerapporteerd. |
|
C0210 tot en met C0280/R2100 |
Kosten van vermogensbeheer — Netto |
Kosten van vermogensbeheer worden gewoonlijk niet toegerekend per polis maar op het niveau van een portefeuille verzekeringsovereenkomsten. Voorbeelden van kosten van vermogensbeheer zijn kosten van registratie van de beleggingsportefeuille, salarissen van medewerkers belast met beleggingen, beloning van externe adviseurs, kosten in verband met handelsactiviteiten (d.w.z. kopen en verkopen van effecten in portefeuille) en in sommige gevallen ook de beloning voor bewaringsdiensten. Het bedrag heeft betrekking op de nettokosten van vermogensbeheer. De nettokosten van vermogensbeheer vertegenwoordigen de som van de directe verzekeringen en de geaccepteerde herverzekeringen, verminderd met het aan herverzekeraars gecedeerde bedrag. |
|
C0210 tot en met C0280/R2110 |
Kosten van schadebeheer — Bruto |
Kosten van schadebeheer zijn kosten die worden gemaakt bij het verwerken en oplossen van schaden, met inbegrip van juridische kosten en kosten van schade-experts, en de interne kosten van het verwerken van de schade-uitkeringen. Sommige van deze kosten kunnen worden toegerekend aan het individuele schadegeval (bv. juridische kosten en kosten van schade-experts), terwijl andere kosten het gevolg zijn van activiteiten die betrekking hebben op meer dan een schadegeval (bv. salarissen van medewerkers van de afdeling schadebehandeling). Het bedrag betreft het bruto directe en herverzekeringsbedrijf. Dit is inclusief de mutatie in voorzieningen voor kosten van schadebeheer. |
|
C0210 tot en met C0280/R2120 |
Kosten van schadebeheer — Aandeel van herverzekeraars |
Kosten van schadebeheer zijn kosten die worden gemaakt bij het verwerken en oplossen van schaden, met inbegrip van juridische kosten en kosten van schade-experts, en de interne kosten van het verwerken van de schade-uitkeringen. Sommige van deze kosten kunnen worden toegerekend aan het individuele schadegeval (bv. juridische kosten en kosten van schade-experts), terwijl andere kosten het gevolg zijn van activiteiten die betrekking hebben op meer dan een schadegeval (bv. salarissen van medewerkers van de afdeling schadebehandeling). Het bedrag heeft betrekking op het aandeel van de herverzekeraars. Dit is inclusief de mutatie in voorzieningen voor kosten van schadebeheer. Het aandeel van de herverzekeraars wordt standaard toegerekend naar soort kosten; indien dat niet mogelijk is, wordt het als verwervingskosten gerapporteerd. |
|
C0210 tot en met C0280/R2200 |
Kosten van schadebeheer — Netto |
Kosten van schadebeheer zijn kosten die worden gemaakt bij het verwerken en oplossen van schaden, met inbegrip van juridische kosten en kosten van schade-experts, en de interne kosten van het verwerken van de schade-uitkeringen. Sommige van deze kosten kunnen worden toegerekend aan het individuele schadegeval (bv. juridische kosten en kosten van schade-experts), terwijl andere kosten het gevolg zijn van activiteiten die betrekking hebben op meer dan een schadegeval (bv. salarissen van medewerkers van de afdeling schadebehandeling). De nettokosten van schadebeheer vertegenwoordigen de som van de directe verzekeringen en de geaccepteerde herverzekeringen, verminderd met het aan herverzekeraars gecedeerde bedrag. Dit is inclusief de mutatie in voorzieningen voor kosten van schadebeheer. |
|
C0210 tot en met C0280/R2210 |
Verwervingskosten — Bruto |
Verwervingskosten zijn kosten die kunnen worden vastgesteld op het niveau van afzonderlijke verzekeringsovereenkomsten en zijn gemaakt als gevolg van het feit dat de onderneming de desbetreffende overeenkomst heeft uitgegeven. Dit betreft provisiekosten, de kosten van het verkopen, afsluiten en initiëren van een uitgegeven verzekeringsovereenkomst. Dit omvat ontwikkelingen in overlopende verwervingskosten. Voor herverzekeringsondernemingen wordt mutatis mutandis dezelfde definitie gehanteerd. Het bedrag betreft het bruto directe en herverzekeringsbedrijf. |
|
C0210 tot en met C0280/R2220 |
Verwervingskosten — Aandeel van herverzekeraars |
Verwervingskosten zijn kosten die kunnen worden vastgesteld op het niveau van afzonderlijke verzekeringsovereenkomsten en zijn gemaakt als gevolg van het feit dat de onderneming de desbetreffende overeenkomst heeft uitgegeven. Dit betreft provisiekosten, de kosten van het verkopen, afsluiten en initiëren van een uitgegeven verzekeringsovereenkomst. Dit omvat ontwikkelingen in overlopende verwervingskosten. Voor herverzekeringsondernemingen wordt mutatis mutandis dezelfde definitie gehanteerd. Het bedrag heeft betrekking op het aandeel van de herverzekeraars. Het aandeel van de herverzekeraars wordt standaard toegerekend naar soort kosten; indien dat niet mogelijk is, wordt het als verwervingskosten gerapporteerd. |
|
C0210 tot en met C0280/R2300 |
Verwervingskosten — Netto |
Verwervingskosten zijn kosten die kunnen worden vastgesteld op het niveau van afzonderlijke verzekeringsovereenkomsten en zijn gemaakt als gevolg van het feit dat de onderneming de desbetreffende overeenkomst heeft uitgegeven. Dit betreft provisiekosten, de kosten van het verkopen, afsluiten en initiëren van een uitgegeven verzekeringsovereenkomst. Dit omvat ontwikkelingen in overlopende verwervingskosten. Voor herverzekeringsondernemingen wordt mutatis mutandis dezelfde definitie gehanteerd. De nettoverwervingskosten vertegenwoordigen de som van de directe verzekeringen en de geaccepteerde herverzekeringen verminderd met het aan herverzekeraars gecedeerde bedrag. |
|
C0210 tot en met C0280/R2310 |
Algemene kosten — Bruto |
Algemene kosten zijn onder meer de kosten van managersalarissen en accountantscontroles, en lopende kosten, zoals energierekeningen, huur voor huisvesting en IT-kosten. Verder vallen onder dit item de kosten in verband met de ontwikkeling van nieuwe (her)verzekeringsovereenkomsten, reclame voor verzekeringsproducten, verbetering van de interne processen zoals investeringen in systemen die nodig zijn ter ondersteuning van het (her)verzekeringsbedrijf (bv. de aanschaf van nieuwe IT-systemen en de ontwikkeling van nieuwe software). Het bedrag betreft het bruto directe en herverzekeringsbedrijf. |
|
C0210 tot en met C0280/R2320 |
Algemene kosten — Aandeel van herverzekeraars |
Algemene kosten zijn onder meer de kosten van managersalarissen en accountantscontroles, en lopende kosten, zoals energierekeningen, huur voor huisvesting en IT-kosten. Verder vallen onder dit item de kosten in verband met de ontwikkeling van nieuwe (her)verzekeringsovereenkomsten, reclame voor verzekeringsproducten, verbetering van de interne processen zoals investeringen in systemen die nodig zijn ter ondersteuning van het (her)verzekeringsbedrijf (bv. de aanschaf van nieuwe IT-systemen en de ontwikkeling van nieuwe software). Het bedrag heeft betrekking op het aandeel van de herverzekeraars. Het aandeel van de herverzekeraars wordt standaard toegerekend naar soort kosten; indien dat niet mogelijk is, wordt het als verwervingskosten gerapporteerd. |
|
C0210 tot en met C0280/R2400 |
Algemene kosten — Netto |
Algemene kosten zijn onder meer de kosten van managersalarissen en accountantscontroles, en lopende kosten, zoals energierekeningen, huur voor huisvesting en IT-kosten. Verder vallen onder dit item de kosten in verband met de ontwikkeling van nieuwe (her)verzekeringsovereenkomsten, reclame voor verzekeringsproducten, verbetering van de interne processen zoals investeringen in systemen die nodig zijn ter ondersteuning van het (her)verzekeringsbedrijf (bv. de aanschaf van nieuwe IT-systemen en de ontwikkeling van nieuwe software). De netto algemene kosten vertegenwoordigen de som van de directe verzekeringen en de geaccepteerde herverzekeringen, verminderd met het aan herverzekeraars gecedeerde bedrag. |
|
C0300/R1410 tot en met R2400 |
Totaal |
Totaal van diverse items voor alle levensverzekeringsbranches, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
|
C0300/R2500 |
Overige kosten |
Dit zijn de overige technische kosten die niet vallen onder bovenstaande kosten en niet zijn uitgesplitst naar branche. Niet-technische kosten zoals belasting, rentekosten, verlies bij vervreemding enz. zijn niet inbegrepen. |
|
C0300/R2600 |
Totaal uitgaven |
Bedrag van alle technische kosten. |
|
C0210 tot en met C0280/R2700 |
Totaalbedrag afkoopclausules |
Dit bedrag vertegenwoordigt het totale bedrag aan afkoopclausules waarvan in het jaar sprake is geweest. Dit bedrag wordt ook gerapporteerd onder schaden (item R1610). |
S.05.02 — Premies, schaden en kosten, per land
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten.
Deze template wordt gerapporteerd vanuit een boekhoudkundig perspectief, te weten: de plaatselijke GAAP of, indien geaccepteerd als plaatselijke GAAP, de IFRS. De template wordt ingevuld op een year-to-date-basis. Ondernemingen moeten bij het invullen uitgaan van de beginselen voor opname en waardering die zij ook hanteren voor hun gepubliceerde jaarrekening; geen nieuwe opname of herwaardering is vereist.
Voor de indeling naar land worden de volgende criteria gebruikt:
|
— |
de informatie wordt per land verstrekt voor de vijf landen met het grootste bedrag aan bruto geboekte premie-inkomsten naast het land van herkomst, of tot 90 % van het totale brutobedrag aan geboekte premie-inkomsten is bereikt; |
|
— |
wat het directe verzekeringsbedrijf voor de in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 gedefinieerde branches „Ziektekostenverzekeringen”, „Inkomensbeschermingsverzekeringen”, „Verzekeringen tegen arbeidsongevallen”, „Verzekeringen tegen brand en ander schade aan goederen” en „Krediet- en borgtochtverzekeringen” betreft, wordt de informatie gerapporteerd per land van het risico zoals gedefinieerd in artikel 13, punt 13, van Richtlijn 2009/138/EG; |
|
— |
wat het directe verzekeringsbedrijf betreft, wordt voor alle overige branches, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, de informatie geapporteerd per land waar de overeenkomst is gesloten; |
|
— |
voor proportionele en niet-proportionele herverzekeringen wordt de informatie gerapporteerd naar land van vestiging van de overdragende onderneming. |
Voor de toepassing van deze template wordt onder „land waar de overeenkomst is gesloten” het volgende verstaan:
|
a. |
het land waar de verzekeringsonderneming is gevestigd (land van herkomst) wanneer de overeenkomst niet via een bijkantoor of in het kader van het vrij verrichten van diensten is verkocht; |
|
b. |
het land waar het bijkantoor is gevestigd (land van ontvangst) wanneer de overeenkomst via een bijkantoor is verkocht; |
|
c. |
het land waar het vrij verrichten van diensten is medegedeeld (land van ontvangst) wanneer de overeenkomst via het vrij verrichten van diensten is verkocht; |
|
d. |
wanneer een tussenpersoon wordt ingeschakeld of in enige andere situatie geldt punt a), b) of c), afhankelijk van de partij die de overeenkomst heeft verkocht. |
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
|
Schadeverzekerings- en -herverzekeringsverplichtingen |
||
|
C0020 tot en met C0060/R0010 |
Top 5 van alle landen (volgens bedrag aan geboekte bruto premie-inkomsten) — schadeverzekeringsverplichtingen |
Vermeld de ISO 3166-1 alfa-2 code van de gerapporteerde landen voor de schadeverzekeringsverplichtingen. |
|
C0080 tot en met C0140/R0110 |
Geboekte premie-inkomsten — Bruto — Directe verzekering |
In voorkomend geval, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van geboekte premie-inkomsten: de geboekte brutopremies omvatten alle gedurende het boekjaar voor verzekeringsovereenkomsten vervallen bedragen voortkomend uit directe overeenkomsten, ongeacht of deze geheel of gedeeltelijk op een volgend boekjaar betrekking hebben. |
|
C0080 tot en met C0140/R0120 |
Geboekte premie-inkomsten — Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekering |
In voorkomend geval, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van geboekte premie-inkomsten: de geboekte brutopremies omvatten alle gedurende het boekjaar voor verzekeringsovereenkomsten vervallen bedragen voortkomend uit geaccepteerde proportionele herverzekeringen, ongeacht of deze geheel of gedeeltelijk op een volgend boekjaar betrekking hebben. |
|
C0080 tot en met C0140/R0130 |
Geboekte premie-inkomsten — Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
In voorkomend geval, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van geboekte premie-inkomsten: de geboekte brutopremies omvatten alle gedurende het boekjaar voor verzekeringsovereenkomsten vervallen bedragen voortkomend uit geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen, ongeacht of deze geheel of gedeeltelijk op een volgend boekjaar betrekking hebben. |
|
C0080 tot en met C0140/R0140 |
Geboekte premie-inkomsten — Aandeel van herverzekeraars |
In voorkomend geval, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van geboekte premie-inkomsten: de geboekte brutopremies omvatten alle gedurende het boekjaar voor verzekeringsovereenkomsten aan herverzekeraars gecedeerde bedragen, ongeacht of deze geheel of gedeeltelijk op een volgend boekjaar betrekking hebben. |
|
C0080 tot en met C0140/R0200 |
Geboekte premie-inkomsten — Netto |
In voorkomend geval, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van geboekte premie-inkomsten: de netto geboekte premie-inkomsten vertegenwoordigen de som van de directe verzekeringen en de geaccepteerde herverzekeringen verminderd met het aan herverzekeraars gecedeerde bedrag. |
|
C0080 tot en met C0140/R0210 |
Verdiende premies — Bruto — Directe verzekering |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van verdiende premies: de som van geboekte brutopremie-inkomsten verminderd met de wijziging in de brutovoorziening voor niet-verdiende premie-inkomsten in verband met directe verzekeringen. |
|
C0080 tot en met C0140/R0220 |
Verdiende premies — Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekering |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van verdiende premies: de som van geboekte brutopremie-inkomsten verminderd met de wijziging in de brutovoorziening voor niet-verdiende premie-inkomsten in verband met geaccepteerde proportionele herverzekeringen. |
|
C0080 tot en met C0140/R0230 |
Verdiende premies — Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van verdiende premies: de som van geboekte brutopremie-inkomsten verminderd met de wijziging in de brutovoorziening voor niet-verdiende premie-inkomsten in verband met geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen. |
|
C0080 tot en met C0140/R0240 |
Verdiende premies — Aandeel van herverzekeraars |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van verdiende premies: de som van het aandeel van herverzekeraars in de geboekte brutopremie-inkomsten verminderd met de wijziging in het aandeel van herverzekeraars in de voorziening voor niet-verdiende premie-inkomsten. |
|
C0080 tot en met C0140/R0300 |
Verdiende premies — Netto |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van verdiende premies: de som van geboekte bruto premie-inkomsten verminderd met de wijziging in de brutovoorziening voor niet-verdiende premie-inkomsten in verband met de som van de directe verzekeringen en de geaccepteerde herverzekeringen, verminderd met het aan herverzekeraars gecedeerde bedrag. |
|
C0080 tot en met C0140/R0310 |
Schaden — Bruto — Directe verzekering |
In voorkomend geval, schaden gedurende de rapportageperiode zoals gedefinieerd in Richtlijn 91/674/EEG: met schaden wordt bedoeld de som van de betaalde schaden en de wijziging in de voorziening voor te betalen schaden tijdens het boekjaar in verband met verzekeringsovereenkomsten die voortkomen uit directe verzekeringen. Dit is exclusief kosten van schadebeheer en de mutatie in voorzieningen voor kosten van schadebeheer. |
|
C0080 tot en met C0140/R0320 |
Schaden — Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekering |
In voorkomend geval, schaden gedurende de rapportageperiode zoals gedefinieerd in Richtlijn 91/674/EEG: met schaden wordt bedoeld de som van de betaalde schaden en de wijziging in de voorziening voor te betalen schaden tijdens het boekjaar in verband met verzekeringsovereenkomsten die voortkomen uit de geaccepteerde proportionele herverzekering. Dit is exclusief kosten van schadebeheer en de mutatie in voorzieningen voor kosten van schadebeheer. |
|
C0080 tot en met C0140/R0330 |
Schaden– Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
In voorkomend geval, schaden gedurende de rapportageperiode zoals gedefinieerd in Richtlijn 91/674/EEG: met schaden wordt bedoeld de som van de betaalde schaden en de wijziging in de voorziening voor te betalen schaden tijdens het boekjaar in verband met verzekeringsovereenkomsten die voortkomen uit de geaccepteerde niet-proportionele herverzekering. Dit is exclusief kosten van schadebeheer en de mutatie in voorzieningen voor kosten van schadebeheer. |
|
C0080 tot en met C0140/R0340 |
Schaden — Aandeel van herverzekeraars |
In voorkomend geval, schaden gedurende de rapportageperiode zoals gedefinieerd in Richtlijn 91/674/EEG: met schaden wordt bedoeld het aandeel van de herverzekeraar in de som van de betaalde schaden en de wijziging in de voorziening voor te betalen schaden tijdens het boekjaar. Dit is exclusief kosten van schadebeheer en de mutatie in voorzieningen voor kosten van schadebeheer. |
|
C0080 tot en met C0140/R0400 |
Schaden — Netto |
In voorkomend geval, schaden gedurende de rapportageperiode zoals gedefinieerd in Richtlijn 91/674/EEG: met schaden wordt bedoeld de som van de betaalde schaden en de wijziging in de voorziening voor te betalen schaden tijdens het boekjaar verband houdend met de som van de directe verzekeringen en de geaccepteerde herverzekeringen, verminderd met het aan herverzekeraars gecedeerde bedrag. Dit is exclusief kosten van schadebeheer en de mutatie in voorzieningen voor kosten van schadebeheer. |
|
C0080 tot en met C0140/R0410 |
Wijzigingen in overige technische voorzieningen — Bruto — Directe verzekering |
Voor zover van toepassing, wijzigingen in de overige technische voorzieningen zoals gedefinieerd in Richtlijn 91/674/EEG: dit zijn de wijzigingen in de overige technische voorzieningen voor de bruto directe verzekeringen. |
|
C0080 tot en met C0140/R0420 |
Wijzigingen in overige technische voorzieningen — Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekering |
Voor zover van toepassing, wijzigingen in de overige technische voorzieningen zoals gedefinieerd in Richtlijn 91/674/EEG: dit zijn de wijzigingen in de overige technische voorzieningen voor de bruto geaccepteerde proportionele herverzekeringen. |
|
C0080 tot en met C0140/R0430 |
Wijzigingen in overige technische voorzieningen — Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
Voor zover van toepassing, wijzigingen in de overige technische voorzieningen zoals gedefinieerd in Richtlijn 91/674/EEG: dit zijn de wijzigingen in de overige technische voorzieningen voor de bruto geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen. |
|
C0080 tot en met C0140/R0440 |
Wijzigingen in overige technische voorzieningen — Aandeel van herverzekeraars |
Voor zover van toepassing, wijzigingen in de overige technische voorzieningen zoals gedefinieerd in Richtlijn 91/674/EEG: dit zijn de wijzigingen in de overige technische voorzieningen in verband met de aan herverzekeraars gecedeerde bedragen. |
|
C0080 tot en met C0140/R0500 |
Wijzigingen in overige technische voorzieningen — Netto |
Voor zover van toepassing, wijzigingen in de overige technische voorzieningen zoals gedefinieerd in Richtlijn 91/674/EEG: het nettobedrag aan wijzigingen in de overige technische voorzieningen vertegenwoordigen de som van de directe verzekeringen en de geaccepteerde herverzekeringen, verminderd met het aan herverzekeraars gecedeerde bedrag. |
|
C0080 tot en met C0140/R0550 |
Kosten |
Alle technische kosten die de onderneming heeft gemaakt in de rapportageperiode, op transactiebasis. |
|
C0140/R1200 |
Overige kosten |
Dit zijn de overige technische kosten die niet vallen onder bovenstaande kosten en niet zijn uitgesplitst naar branche. Niet-technische kosten zoals belasting, rentekosten, verlies bij vervreemding enz. zijn niet inbegrepen. |
|
C0140/R1300 |
Totaal uitgaven |
Bedrag van alle technische kosten van landen die onder deze template vallen. |
|
Levensverzekerings- en -herverzekeringsverplichtingen |
||
|
C0160 tot en met C0200/R1400 |
Top 5 van alle landen (volgens het bedrag aan geboekte bruto premie-inkomsten) — levensverzekeringsverplichtingen |
Vermeld de ISO 3166-1 alfa-2 code van de gerapporteerde landen voor de levensverzekeringsverplichtingen. |
|
C0220 tot en met C0280/R1410 |
Geboekte premie-inkomsten — Bruto |
In voorkomend geval, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van geboekte premie-inkomsten: de geboekte brutopremies omvatten alle gedurende het boekjaar voor verzekeringsovereenkomsten vervallen bedragen voortkomend uit het bruto verzekeringsbedrijf, ongeacht of deze geheel of gedeeltelijk op een volgend boekjaar betrekking hebben. |
|
C0220 tot en met C0280/R1420 |
Geboekte premie-inkomsten — Aandeel van herverzekeraars |
In voorkomend geval, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van geboekte premie-inkomsten: de geboekte brutopremies omvatten alle gedurende het boekjaar voor verzekeringsovereenkomsten aan herverzekeraars gecedeerde bedragen, ongeacht of deze geheel of gedeeltelijk op een volgend boekjaar betrekking hebben. |
|
C0220 tot en met C0280/R1500 |
Geboekte premie-inkomsten — Netto |
In voorkomend geval, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van geboekte premie-inkomsten: de netto geboekte premie-inkomsten vertegenwoordigen de som van de directe verzekeringen en de geaccepteerde herverzekeringen verminderd met het aan herverzekeraars gecedeerde bedrag. |
|
C0220 tot en met C0280/R1510 |
Verdiende premies — Bruto |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van verdiende premies: de som van geboekte brutopremie-inkomsten verminderd met de wijziging in de brutovoorziening voor niet-verdiende premie-inkomsten in verband met het bruto directe en herverzekeringsbedrijf. |
|
C0220 tot en met C0280/R1520 |
Verdiende premies — Aandeel van herverzekeraars |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van verdiende premies: het aandeel van herverzekeraars in de geboekte brutopremie-inkomsten verminderd met de wijziging in het aandeel van herverzekeraars in de voorziening voor niet-verdiende premie-inkomsten. |
|
C0220 tot en met C0280/R1600 |
Verdiende premies — Netto |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van verdiende premies: de som van geboekte bruto premie-inkomsten verminderd met de wijziging in de brutovoorziening voor niet-verdiende premie-inkomsten in verband met de som van de directe verzekeringen en de geaccepteerde herverzekeringen, verminderd met het aan herverzekeraars gecedeerde bedrag. |
|
C0220 tot en met C0280/R1610 |
Schaden — Bruto |
In voorkomend geval, schaden gedurende de rapportageperiode zoals gedefinieerd in Richtlijn 91/674/EEG: met schaden wordt bedoeld de som van de betaalde schaden en de wijziging in de voorziening voor te betalen schaden tijdens het boekjaar in verband met verzekeringsovereenkomsten die voortkomen uit het bruto directe verzekeringsbedrijf en herverzekeringsbedrijf. Dit is exclusief kosten van schadebeheer en de mutatie in voorzieningen voor kosten van schadebeheer. |
|
C0220 tot en met C0280/R1620 |
Schaden — Aandeel van herverzekeraars |
In voorkomend geval, schaden gedurende de rapportageperiode zoals gedefinieerd in Richtlijn 91/674/EEG: met schaden wordt bedoeld het aandeel van de herverzekeraars in de som van de betaalde schaden en de wijziging in de voorziening voor te betalen schaden tijdens het boekjaar. Dit is exclusief kosten van schadebeheer en de mutatie in voorzieningen voor kosten van schadebeheer. |
|
C0220 tot en met C0280/R1700 |
Schaden — Netto |
In voorkomend geval, schaden gedurende de rapportageperiode zoals gedefinieerd in Richtlijn 91/674/EEG: met schaden wordt bedoeld de som van de betaalde schaden en de wijziging in de voorziening voor te betalen schaden tijdens het boekjaar verband houdend met de som van de directe verzekeringen en de geaccepteerde herverzekeringen, verminderd met het aan herverzekeraars gecedeerde bedrag. Dit is exclusief kosten van schadebeheer en de mutatie in voorzieningen voor kosten van schadebeheer. |
|
C0220 tot en met C0280/R1710 |
Wijzigingen in overige technische voorzieningen — Bruto |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van wijzigingen in overige technische voorzieningen: de wijzigingen in de overige technische voorzieningen in verband met verzekeringsovereenkomsten die het resultaat zijn van het bruto directe verzekeringsbedrijf en herverzekeringsbedrijf. |
|
C0220 tot en met C0280/R1720 |
Wijziging in overige technische voorzieningen — Aandeel van herverzekeraars |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van wijzigingen in overige technische voorzieningen: het aandeel van herverzekeraars in de wijzigingen in de overige technische voorzieningen. |
|
C0220 tot en met C0280/R1800 |
Wijziging in overige technische voorzieningen — Netto |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van wijzigingen in overige technische voorzieningen: de wijzigingen in de overige technische voorzieningen die verband houden met de som van de directe verzekeringen en de geaccepteerde herverzekeringen, verminderd met het aan herverzekeraars gecedeerde bedrag. |
|
C0220 tot en met C0280/R1900 |
Kosten |
Alle technische kosten die de onderneming heeft gemaakt in de rapportageperiode, op transactiebasis. |
|
C0280/R2500 |
Overige kosten |
Dit zijn de overige technische kosten die niet vallen onder bovenstaande kosten en niet zijn uitgesplitst naar branche. Niet-technische kosten zoals belasting, rentekosten, verlies bij vervreemding enz. zijn niet inbegrepen. |
|
C0280/R2600 |
Totaal uitgaven |
Bedrag van alle technische kosten van landen die onder deze template vallen. |
S.06.01 — Overzicht van activa
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten. Deze template is alleen relevant voor de verzekerings- en herverzekeringsondernemingen die overeenkomstig artikel 35, lid 7, van Richtlijn 2009/138/EG van de jaarlijkse indiening van de informatie in de templates S.06.02 of S.08.01 zijn vrijgesteld.
De in deze template genoemde activacategorieën zijn die welke zijn gedefinieerd in bijlage IV, Activacategorieën, bij deze verordening.
Deze template bevat een overzicht van de informatie over activa en derivaten met betrekking tot de onderneming als geheel, met inbegrip van activa en derivaten in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten.
De items worden gerapporteerd met positieve waarden tenzij de Solvabiliteit II-waarde ervan negatief is (bv. bij derivaten die een verplichtingen van de onderneming zijn).
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
|
C0010 tot en met C0060/R0010 |
Beursgenoteerde activa |
Waarde van beursgenoteerde activa per portefeuille Voor het invullen van deze template worden activa als beursgenoteerde activa beschouwd als zij worden verhandeld op een gereglementeerde markt of via een multilaterale handelsfaciliteit, zoals gedefinieerd in Richtlijn 2004/39/EG. Portefeuilles worden onderscheiden naar levensverzekering, schadeverzekering, afgezonderde fondsen, overige interne fondsen, aandelenkapitaal en algemeen (geen uitsplitsing). De uitsplitsing naar portefeuille is niet verplicht, behalve voor de rapportage van afgezonderde fondsen, maar moet worden gevolgd indien de onderneming er intern gebruik van maakt. Als een onderneming niet uitsplitst naar portefeuille, wordt „Algemeen” gebruikt. |
|
C0010 tot en met C0060/R0020 |
Niet-beursgenoteerde activa |
Waarde van niet aan een effectenbeurs genoteerde activa, per portefeuille. Voor het invullen van deze template worden activa als niet-beursgenoteerde activa beschouwd als zij niet worden verhandeld op een gereglementeerde markt of via een multilaterale handelsfaciliteit, zoals gedefinieerd in Richtlijn 2004/39/EG. Portefeuilles worden onderscheiden naar levensverzekering, schadeverzekering, afgezonderde fondsen, overige interne fondsen, aandelenkapitaal en algemeen (geen uitsplitsing). De uitsplitsing naar portefeuille is niet verplicht, behalve voor de rapportage van afgezonderde fondsen, maar moet worden gevolgd indien de onderneming er intern gebruik van maakt. Als een onderneming niet uitsplitst naar portefeuille, wordt „Algemeen” gebruikt. |
|
C0010 tot en met C0060/R0030 |
Niet op een beurs verhandelbare activa |
Waarde van activa die niet op een beurs verhandelbaar zijn, per portefeuille. Voor het invullen van deze template worden activa als niet op een beurs verhandelbare activa beschouwd als zij vanwege hun aard niet in aanmerking komen voor verhandeling op een gereglementeerde markt of via een multilaterale handelsfaciliteit, zoals gedefinieerd in Richtlijn 2004/39/EG. Portefeuilles worden onderscheiden naar levensverzekering, schadeverzekering, afgezonderde fondsen, overige interne fondsen, aandelenkapitaal en algemeen (geen uitsplitsing). De uitsplitsing naar portefeuille is niet verplicht, behalve voor de rapportage van afgezonderde fondsen, maar moet worden gevolgd indien de onderneming er intern gebruik van maakt. Als een onderneming niet uitsplitst naar portefeuille, wordt „Algemeen” gebruikt. |
|
C0010 tot en met C0060/R0040 |
Overheidsobligaties |
Waarde van de activa die worden ingedeeld in categorie 1 van bijlage IV, Activacategorieën, per portefeuille. Portefeuilles worden onderscheiden naar levensverzekering, schadeverzekering, afgezonderde fondsen, overige interne fondsen, aandelenkapitaal en algemeen (geen uitsplitsing). De uitsplitsing naar portefeuille is niet verplicht, behalve voor de rapportage van afgezonderde fondsen, maar moet worden gevolgd indien de onderneming er intern gebruik van maakt. Als een onderneming niet uitsplitst naar portefeuille, wordt „Algemeen” gebruikt. |
|
C0010 tot en met C0060/R0050 |
Bedrijfsobligaties |
Waarde van de activa die worden ingedeeld in categorie 2 van bijlage IV, Activacategorieën, per portefeuille. Portefeuilles worden onderscheiden naar levensverzekering, schadeverzekering, afgezonderde fondsen, overige interne fondsen, aandelenkapitaal en algemeen (geen uitsplitsing). De uitsplitsing naar portefeuille is niet verplicht, behalve voor de rapportage van afgezonderde fondsen, maar moet worden gevolgd indien de onderneming er intern gebruik van maakt. Als een onderneming niet uitsplitst naar portefeuille, wordt „Algemeen” gebruikt. |
|
C0010 tot en met C0060/R0060 |
Aandelen |
Waarde van de activa die worden ingedeeld in categorie 3 van bijlage IV, Activacategorieën, per portefeuille. Portefeuilles worden onderscheiden naar levensverzekering, schadeverzekering, afgezonderde fondsen, overige interne fondsen, aandelenkapitaal en algemeen (geen uitsplitsing). De uitsplitsing naar portefeuille is niet verplicht, behalve voor de rapportage van afgezonderde fondsen, maar moet worden gevolgd indien de onderneming er intern gebruik van maakt. Als een onderneming niet uitsplitst naar portefeuille, wordt „Algemeen” gebruikt. |
|
C0010 tot en met C0060/R0070 |
Instellingen voor collectieve belegging |
Waarde van de activa die worden ingedeeld in categorie 4 van bijlage IV, Activacategorieën, per portefeuille. Portefeuilles worden onderscheiden naar levensverzekering, schadeverzekering, afgezonderde fondsen, overige interne fondsen, aandelenkapitaal en algemeen (geen uitsplitsing). De uitsplitsing naar portefeuille is niet verplicht, behalve voor de rapportage van afgezonderde fondsen, maar moet worden gevolgd indien de onderneming er intern gebruik van maakt. Als een onderneming niet uitsplitst naar portefeuille, wordt „Algemeen” gebruikt. |
|
C0010 tot en met C0060/R0080 |
Structured notes |
Waarde van de activa die worden ingedeeld in categorie 5 van bijlage IV, Activacategorieën, per portefeuille. Portefeuilles worden onderscheiden naar levensverzekering, schadeverzekering, afgezonderde fondsen, overige interne fondsen, aandelenkapitaal en algemeen (geen uitsplitsing). De uitsplitsing naar portefeuille is niet verplicht, behalve voor de rapportage van afgezonderde fondsen, maar moet worden gevolgd indien de onderneming er intern gebruik van maakt. Als een onderneming niet uitsplitst naar portefeuille, wordt „Algemeen” gebruikt. |
|
C0010 tot en met C0060/R0090 |
Door zekerheden gedekte effecten |
Waarde van de activa die worden ingedeeld in categorie 6 van bijlage IV, Activacategorieën, per portefeuille. Portefeuilles worden onderscheiden naar levensverzekering, schadeverzekering, afgezonderde fondsen, overige interne fondsen, aandelenkapitaal en algemeen (geen uitsplitsing). De uitsplitsing naar portefeuille is niet verplicht, behalve voor de rapportage van afgezonderde fondsen, maar moet worden gevolgd indien de onderneming er intern gebruik van maakt. Als een onderneming niet uitsplitst naar portefeuille, wordt „Algemeen” gebruikt. |
|
C0010 tot en met C0060/R0100 |
Kasmiddelen en deposito's |
Waarde van de activa die worden ingedeeld in categorie 7 van bijlage IV, Activacategorieën, per portefeuille. Portefeuilles worden onderscheiden naar levensverzekering, schadeverzekering, afgezonderde fondsen, overige interne fondsen, aandelenkapitaal en algemeen (geen uitsplitsing). De uitsplitsing naar portefeuille is niet verplicht, behalve voor de rapportage van afgezonderde fondsen, maar moet worden gevolgd indien de onderneming er intern gebruik van maakt. Als een onderneming niet uitsplitst naar portefeuille, wordt „Algemeen” gebruikt. |
|
C0010 tot en met C0060/R0110 |
Hypotheken en leningen |
Waarde van de activa die worden ingedeeld in categorie 8 van bijlage IV, Activacategorieën, per portefeuille. Portefeuilles worden onderscheiden naar levensverzekering, schadeverzekering, afgezonderde fondsen, overige interne fondsen, aandelenkapitaal en algemeen (geen uitsplitsing). De uitsplitsing naar portefeuille is niet verplicht, behalve voor de rapportage van afgezonderde fondsen, maar moet worden gevolgd indien de onderneming er intern gebruik van maakt. Als een onderneming niet uitsplitst naar portefeuille, wordt „Algemeen” gebruikt. |
|
C0010 tot en met C0060/R0120 |
Vastgoed |
Waarde van de activa die worden ingedeeld in categorie 9 van bijlage IV, Activacategorieën, per portefeuille. Portefeuilles worden onderscheiden naar levensverzekering, schadeverzekering, afgezonderde fondsen, overige interne fondsen, aandelenkapitaal en algemeen (geen uitsplitsing). De uitsplitsing naar portefeuille is niet verplicht, behalve voor de rapportage van afgezonderde fondsen, maar moet worden gevolgd indien de onderneming er intern gebruik van maakt. Als een onderneming niet uitsplitst naar portefeuille, wordt „Algemeen” gebruikt. |
|
C0010 tot en met C0060/R0130 |
Overige beleggingen |
Waarde van de activa die worden ingedeeld in categorie 0 van bijlage IV, Activacategorieën, per portefeuille. Portefeuilles worden onderscheiden naar levensverzekering, schadeverzekering, afgezonderde fondsen, overige interne fondsen, aandelenkapitaal en algemeen (geen uitsplitsing). De uitsplitsing naar portefeuille is niet verplicht, behalve voor de rapportage van afgezonderde fondsen, maar moet worden gevolgd indien de onderneming er intern gebruik van maakt. Als een onderneming niet uitsplitst naar portefeuille, wordt „Algemeen” gebruikt. |
|
C0010 tot en met C0060/R0140 |
Futures |
Waarde van activa die worden ingedeeld in categorie A van bijlage IV, Activacategorieën, per portefeuille. Portefeuilles worden onderscheiden naar levensverzekering, schadeverzekering, afgezonderde fondsen, overige interne fondsen, aandelenkapitaal en algemeen (geen uitsplitsing). De uitsplitsing naar portefeuille is niet verplicht, behalve voor de rapportage van afgezonderde fondsen, maar moet worden gevolgd indien de onderneming er intern gebruik van maakt. Als een onderneming niet uitsplitst naar portefeuille, wordt „Algemeen” gebruikt. |
|
C0010 tot en met C0060/R0150 |
Callopties |
Waarde van activa die worden ingedeeld in categorie B van bijlage IV, Activacategorieën, per portefeuille. Portefeuilles worden onderscheiden naar levensverzekering, schadeverzekering, afgezonderde fondsen, overige interne fondsen, aandelenkapitaal en algemeen (geen uitsplitsing). De uitsplitsing naar portefeuille is niet verplicht, behalve voor de rapportage van afgezonderde fondsen, maar moet worden gevolgd indien de onderneming er intern gebruik van maakt. Als een onderneming niet uitsplitst naar portefeuille, wordt „Algemeen” gebruikt. |
|
C0010 tot en met C0060/R0160 |
Putopties |
Waarde van activa die worden ingedeeld in categorie C van bijlage IV, Activacategorieën, per portefeuille. Portefeuilles worden onderscheiden naar levensverzekering, schadeverzekering, afgezonderde fondsen, overige interne fondsen, aandelenkapitaal en algemeen (geen uitsplitsing). De uitsplitsing naar portefeuille is niet verplicht, behalve voor de rapportage van afgezonderde fondsen, maar moet worden gevolgd indien de onderneming er intern gebruik van maakt. Als een onderneming niet uitsplitst naar portefeuille, wordt „Algemeen” gebruikt. |
|
C0010 tot en met C0060/R0170 |
Swaps |
Waarde van activa die worden ingedeeld in categorie D van bijlage IV, Activacategorieën, per portefeuille. Portefeuilles worden onderscheiden naar levensverzekering, schadeverzekering, afgezonderde fondsen, overige interne fondsen, aandelenkapitaal en algemeen (geen uitsplitsing). De uitsplitsing naar portefeuille is niet verplicht, behalve voor de rapportage van afgezonderde fondsen, maar moet worden gevolgd indien de onderneming er intern gebruik van maakt. Als een onderneming niet uitsplitst naar portefeuille, wordt „Algemeen” gebruikt. |
|
C0010 tot en met C0060/R0180 |
Termijncontracten |
Waarde van activa die worden ingedeeld in categorie E van bijlage IV, Activacategorieën, per portefeuille. Portefeuilles worden onderscheiden naar levensverzekering, schadeverzekering, afgezonderde fondsen, overige interne fondsen, aandelenkapitaal en algemeen (geen uitsplitsing). De uitsplitsing naar portefeuille is niet verplicht, behalve voor de rapportage van afgezonderde fondsen, maar moet worden gevolgd indien de onderneming er intern gebruik van maakt. Als een onderneming niet uitsplitst naar portefeuille, wordt „Algemeen” gebruikt. |
|
C0010 tot en met C0060/R0190 |
Kredietderivaten |
Waarde van activa die worden ingedeeld in categorie F van bijlage IV, Activacategorieën, per portefeuille. Portefeuilles worden onderscheiden naar levensverzekering, schadeverzekering, afgezonderde fondsen, overige interne fondsen, aandelenkapitaal en algemeen (geen uitsplitsing). De uitsplitsing naar portefeuille is niet verplicht, behalve voor de rapportage van afgezonderde fondsen, maar moet worden gevolgd indien de onderneming er intern gebruik van maakt. Als een onderneming niet uitsplitst naar portefeuille, wordt „Algemeen” gebruikt. |
S.06.02 — Lijst van activa
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de driemaandelijkse en jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten.
De in deze template genoemde activacategorieën komen overeen met die in bijlage IV, Activacategorieën, bij deze verordening, en de Complementaire identificatiecodes (CIC) verwijzen naar bijlage VI, CIC-tabel, bij deze verordening.
Deze template bevat de lijst van alle in de balans opgenomen activa die in te delen zijn in de categorieën 0 tot en met 9 van bijlage IV, Activacategorieën, bij deze verordening. Met name moeten voor effectenlenings- en retrocessieovereenkomsten de onderliggende effecten die op de balans staan, in deze template worden gerapporteerd.
Deze template bevat per item een lijst van activa die rechtstreeks worden gehouden door de onderneming (d.w.z. niet op doorkijkbasis) en die worden ingedeeld in de categorieën 0 tot en met 9 (in het geval van aan indexen of beleggingen gekoppelde producten die worden beheerd door de (her)verzekeringsonderneming, zijn de te rapporteren activa tevens alleen die welke vallen in de categorieën 0 tot en met 9, bv. verhaalbare bedragen en verplichtingen in verband met deze producten worden niet gerapporteerd), met de volgende uitzonderingen:
|
a) |
Geldmiddelen worden gerapporteerd in één rij per valuta, voor elke combinatie van de items C0060, C0070, C0080 en C0090; |
|
b) |
Girale deposito's (kasequivalenten) en andere deposito's met een looptijd van minder dan een jaar worden in één rij gerapporteerd per combinatie van bank en valuta, voor elke combinatie van de items C0060, C0070, C0080, C0090 en C0290; |
|
c) |
Aan particulieren verstrekte leningen en hypotheken, met inbegrip van voorschotten op verzekeringsovereenkomsten, worden in twee rijen gerapporteerd: de ene rij voor leningen aan het bestuurlijk, beleidsbepalend of toezichthoudend orgaan, voor elke combinatie van de items C0060, C0070, C0080, C0090 en C0290; en de andere rij voor leningen aan andere natuurlijke personen, voor elke combinatie van de items C0060, C0070, C0080, C0090 and C0290; |
|
d) |
Deposito's aan cedenten worden gerapporteerd op één regel voor elke combinatie van de items C0060, C0070, C0080 en C0090; |
|
e) |
Materiële vaste activa voor eigen gebruik van de onderneming worden gerapporteerd op één regel voor elke combinatie van de items C0060, C0070, C0080 en C0090. |
Deze template bevat twee tabellen: Informatie over ingenomen posities en Informatie over activa.
In de tabel Informatie over ingenomen posities moet elk activum afzonderlijk worden gerapporteerd in zoveel rijen als nodig zijn om alle in die tabel gevraagde variabelen in te vullen. Als er voor hetzelfde activum twee waarden kunnen worden toegekend aan één variabele, moet dat activum worden gerapporteerd op meer dan één regel.
In de tabel Informatie over activa moet elk activum afzonderlijk worden gerapporteerd in één rij, waarbij alle in die tabel gevraagde variabelen moeten worden ingevuld.
In de volgende situaties kan de informatie over de externe rating (C0320) en aangewezen EKBI (C0330) beperkt (niet gerapporteerd) zijn:
|
a) |
bij besluit van de nationale toezichthouder zoals bedoeld in artikel 35, leden 6 en 7, van Richtlijn 2009/138/EG; of |
|
b) |
bij besluit van de nationale toezichthouder indien de (her)verzekeringsondernemingen uitbestedingsovereenkomsten op het gebied van beleggingen zijn aangegaan die tot gevolg hebben dat deze specifieke informatie de onderneming niet rechtstreeks ter beschikking staat. |
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||||||||||
|
Informatie over aangehouden posities |
||||||||||||||||||||||
|
C0040 |
Identificatiecode van de activa |
Activa-ID-code in de volgorde van prioriteit zoals hieronder aangegeven:
Wanneer dezelfde activa-ID-code moet worden gerapporteerd voor een activum dat in twee of meer verschillende valuta's wordt uitgegeven, moeten van elke valuta de activa-ID-code en de alfabetische ISO 4217-code worden vermeld, zoals in het volgende voorbeeld: „code+EUR” |
||||||||||||||||||||
|
C0050 |
Soort activa-ID-code |
Soort identificatiecode die voor „activa-ID-code” wordt gebruikt. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
Wanneer dezelfde activa-ID-code moet worden gerapporteerd voor een activum dat in twee of meer valuta's wordt uitgegeven en de code in C0040 wordt bepaald door een activa-ID-code en de alfabetische ISO 4217-code van de valuta, moet de activa-ID-code verwijzen naar optie 9 en de optie van de oorspronkelijke activa-ID-code, zoals in het volgende voorbeeld met als gerapporteerde code de ISIN-code+valuta: „9/1”. |
||||||||||||||||||||
|
C0060 |
Portefeuille |
Onderscheid tussen levensverzekering, schadeverzekering, kapitaal van aandeelhouders, andere interne fondsen, algemeen (geen uitsplitsing) en afgezonderde fondsen. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
De uitsplitsing is niet verplicht, behalve voor de rapportage van afgezonderde fondsen, maar moet worden gevolgd indien de onderneming er intern gebruik van maakt. Als een onderneming niet uitsplitst, moet „algemeen” worden gebruikt. |
||||||||||||||||||||
|
C0070 |
Fondsnummer |
Van toepassing op activa die worden gehouden in afgezonderde fondsen of andere interne fondsen (gedefinieerd overeenkomstig de nationale markten). Het door de onderneming toegekende nummer, dat correspondeert met het unieke nummer dat is toegewezen aan elk fonds. Dit nummer blijf hetzelfde in de tijd en wordt gebruikt om in andere templates te verwijzen naar de fondsen. Het mag niet opnieuw worden gebruikt voor een ander fonds. |
||||||||||||||||||||
|
C0080 |
Nummer matchingportefeuille |
Nummer dat is toegekend door de onderneming en dat overeenkomt met het unieke nummer dat is toegekend aan elke matchingopslagportefeuille overeenkomstig artikel 77, ter, lid 1, onder a), van Richtlijn 2009/138/EG. Dit nummer blijf hetzelfde in de tijd en wordt gebruikt om in andere templates te verwijzen naar de matchingopslagportefeuille. Het mag niet opnieuw worden gebruikt voor een andere matchingopslagportefeuille. |
||||||||||||||||||||
|
C0090 |
Activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten |
Vermeld de activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0100 |
Als zekerheid verstrekte activa |
Vermeld activa op de balans van de onderneming die als zekerheid zijn verstrekt. Voor gedeeltelijk als zekerheid verstrekte activa worden twee rijen per activum gerapporteerd: de ene rij voor het in zekerheid gegeven bedrag en de andere rij voor het resterende deel. Gebruik voor het in zekerheid gegeven deel van het activum een van de opties in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0110 |
Land van bewaarneming |
ISO 3166-1 alfa-2 code van het land waar de activa van de onderneming in bewaring zijn genomen. In de rapportage van internationale bewaarnemers, zoals Euroclear, geldt als land van bewaarneming het land dat overeenkomt met de wettelijke plaats van vestiging waar de bewaarnemingsdienst contractueel is vastgelegd. Indien eenzelfde activum in bewaring is genomen in meer dan één land, moet elk activum afzonderlijk worden gerapporteerd in zoveel rijen als nodig zijn om alle landen van bewaarneming correct te vermelden. Dit item is niet van toepassing op CIC-categorie 8 — Hypotheken en leningen (voor aan particulieren verstrekte leningen en hypotheken, omdat geen individuele rapportage wordt verlangd voor die activa), CIC 71, CIC 75 en CIC 95 — Materiële vaste activa (voor eigen gebruik), om dezelfde reden. Wat CIC-categorie 9 betreft, met uitzondering van CIC 95 — Materiële vaste activa (voor eigen gebruik), wordt het land van de emittent bepaald aan de hand van het adres van de onroerende zaak. |
||||||||||||||||||||
|
C0120 |
Bewaarnemer |
Naam van de financiële instelling die de bewaarnemer is. Indien eenzelfde activum in bewaring is genomen door meer dan één bewaarnemer, moet elk activum afzonderlijk worden gerapporteerd in zoveel rijen als nodig zijn om alle bewaarnemers correct te vermelden. Dit item komt overeen met de naam van de entiteit in de LEI-databank, indien van toepassing. In andere gevallen komt dit item overeen met de wettelijke benaming. Dit item is niet van toepassing op CIC-categorie 8 — Hypotheken en leningen (voor aan particulieren verstrekte leningen en hypotheken, omdat geen individuele rapportage wordt verlangd voor die activa), CIC 71, CIC 75 en CIC-categorie 9 — Onroerende zaken. |
||||||||||||||||||||
|
C0130 |
Hoeveelheid |
Aantal activa, voor desbetreffende activa. Dit item wordt niet gerapporteerd indien het item Nominaal bedrag (C0140) wordt gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||
|
C0140 |
Nominaal bedrag |
Uitstaand bedrag gewaardeerd tegen de nominale waarde, voor alle activa waarvoor dit item relevant is, en voor CIC = 72, 73, 74, 75 en 79, indien van toepassing. Dit item wordt niet gerapporteerd indien het item Hoeveelheid (C0130) wordt gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||
|
C0150 |
Waarderingsmethode |
Vermeld de waarderingsmethode die is gehanteerd bij de waardering van activa. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0160 |
Aankoopwaarde |
Totale verwervingswaarde voor gehouden activa, zonder opgelopen rente. Niet van toepassing op de CIC-categorieën 7 en 8. |
||||||||||||||||||||
|
C0170 |
Totaalbedrag onder Solvabiliteit II |
Waarde berekend zoals is bepaald in artikel 75 van Richtlijn 2009/138/EG. Er moet rekening worden gehouden met het volgende:
|
||||||||||||||||||||
|
C0180 |
Opgebouwde rente |
Kwantificeer het bedrag aan opgelopen rente na de laatste coupondatum voor rentedragende effecten. Opgemerkt zij dat deze waarde ook deel uit maakt van het bedrag van het item Totaalbedrag Solvabiliteit II. |
||||||||||||||||||||
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||||||||||
|
Informatie over activa |
||||||||||||||||||||||
|
C0040 |
Identificatiecode van de activa |
Activa-ID-code in de volgorde van prioriteit zoals hieronder aangegeven:
Wanneer dezelfde activa-ID-code moet worden gerapporteerd voor een activum dat in twee of meer verschillende valuta's wordt uitgegeven, moeten van elke valuta de activa-ID-code en de alfabetische ISO 4217-code worden vermeld, zoals in het volgende voorbeeld: „code+EUR” |
||||||||||||||||||||
|
C0050 |
Soort activa-ID-code |
Soort identificatiecode die voor „activa-ID-code” wordt gebruikt. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
Wanneer dezelfde activa-ID-code moet worden gerapporteerd voor een activum dat in twee of meer valuta's wordt uitgegeven en de code in C0040 wordt bepaald door een activa-ID-code en de alfabetische ISO 4217-code van de valuta, moet de activa-ID-code verwijzen naar optie 9 en de optie van de oorspronkelijke activa-ID-code, zoals in het volgende voorbeeld met als gerapporteerde code de ISIN-code+valuta: „9/1”. |
||||||||||||||||||||
|
C0190 |
Titel post |
Vermeld het gerapporteerde item door de naam van het activum (of het adres in het geval van een onroerende zaak) in te vullen, met de door de onderneming bepaalde detaillering. Er moet rekening worden gehouden met het volgende:
|
||||||||||||||||||||
|
C0200 |
Naam van emittent |
Naam van de emittent, gedefinieerd als de entiteit die activa uitgeeft aan beleggers. Dit item komt overeen met de naam van de entiteit in de LEI-databank, indien van toepassing. In andere gevallen komt dit item overeen met de wettelijke benaming. Er moet rekening worden gehouden met het volgende:
|
||||||||||||||||||||
|
C0210 |
Code van emittent |
Identificatie van de emittentcode met gebruikmaking, indien van toepassing, van de Legal Entity Identifier (LEI). Indien niet beschikbaar wordt dit item niet gerapporteerd. Er moet rekening worden gehouden met het volgende:
|
||||||||||||||||||||
|
C0220 |
Soort code van emittent |
Identificatie van de soort code gebruikt voor item „Code emittent” Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
Dit item is niet van toepassing op CIC-categorie 8 — Hypotheken en leningen, wanneer het betrekking heeft op aan natuurlijke personen verstrekte leningen en hypotheken. Dit item is niet van toepassing op CIC 71, CIC 75 en CIC-categorie 9 — Onroerende zaken. |
||||||||||||||||||||
|
C0230 |
Emittentensector |
Vermeld de economische sector van de emittent volgens de laatste NACE-code (Nomenclature statistique des Activités économiques dans la Communauté Européenne = statistische classificatie van economische activiteiten in de Europese Unie) (zoals gepubliceerd in een EG-verordening). Sectoren moeten minimaal worden aangeduid met de letter van de NACE-code die staat voor de afdeling („A” of „A0111” is bijvoorbeeld aanvaardbaar), behalve voor de NACE-codes voor financiële activiteiten en verzekeringen, in welk geval de letter van de afdeling gevolgd door de viercijferige code van de klasse moet worden gebruikt (bv. „K6411”). Er moet rekening worden gehouden met het volgende:
|
||||||||||||||||||||
|
C0240 |
Emittentengroep |
Naam van de uiteindelijke moederonderneming van de emittent. Voor instellingen voor collectieve belegging heeft de groepsrelatie betrekking op de fondsbeheerder. Dit item komt overeen met de naam van de entiteit in de LEI-databank, indien van toepassing. In andere gevallen komt dit item overeen met de wettelijke benaming. Er moet rekening worden gehouden met het volgende:
|
||||||||||||||||||||
|
C0250 |
Emittentengroepcode |
Identificatie van de groep van de emittent met gebruikmaking, indien van toepassing, van de Legal Entity Identifier (LEI). Is er geen emittentengroepcode beschikbaar, dan wordt dit item niet gerapporteerd. Er moet rekening worden gehouden met het volgende:
|
||||||||||||||||||||
|
C0260 |
Soort emittentengroepcode |
Identificatie van de code gebruikt voor het item „Emittentengroepcode” Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
Dit item is niet van toepassing op CIC-categorie 8 — Hypotheken en leningen, wanneer het betrekking heeft op aan natuurlijke personen verstrekte leningen en hypotheken. Dit item is niet van toepassing op CIC 71, CIC 75 en CIC-categorie 9 — Onroerende zaken. |
||||||||||||||||||||
|
C0270 |
Land van emittent |
ISO 3166-1 alfa-2 code van het land van vestiging van de emittent. De plaats van vestiging van de emittent wordt bepaald aan de hand van het adres van de entiteit die het activum uitgeeft. Er moet rekening worden gehouden met het volgende:
Een van de volgende keuzemogelijkheden wordt hiervoor gebruikt:
|
||||||||||||||||||||
|
C0280 |
Valuta |
Vermeld de alfabetische ISO 4217-code van de valuta van de uitgifte. Er moet rekening worden gehouden met het volgende:
|
||||||||||||||||||||
|
C0290 |
CIC |
Complementaire identificatiecode waarmee activa worden ingedeeld, zoals beschreven in bijlage VI, CIC-tabel, bij deze verordening. Bij indeling van een activum volgens de CIC-tabel dienen ondernemingen rekening te houden met het meest representatieve risico waaraan dat activum is blootgesteld. |
||||||||||||||||||||
|
C0300 |
Infrastructuurinvesteringen |
Vermeld of het activum een infrastructuurinvestering is. Infrastructuurinvesteringen zijn investeringen in, of leningen aan nutsvoorzieningen zoals tolwegen, bruggen, tunnels, havens en luchthavens, olie- en gasdistributie en elektriciteitsdistributie en sociale infrastructuur zoals voorzieningen voor de gezondheidszorg en het onderwijs. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0310 |
Deelnemingen in verbonden ondernemingen, met inbegrip van participaties |
Alleen van toepassing op de activacategorieën 3 en 4. Vermeld of een activum een deelneming betreft. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0320 |
Externe rating |
Alleen van toepassing op de CIC-categorieën 1, 2, 5 en 6. De door de aangewezen externe kredietbeoordelingsinstelling (EKBI) toegekende rating op de rapportagereferentiedatum. Dit item is niet van toepassing op activa waarvoor ondernemingen die een intern model gebruiken een interne rating gebruiken. Ondernemingen die gebruikmaken van een intern model maar geen interne rating hanteren, moeten dit item wel rapporteren. |
||||||||||||||||||||
|
C0330 |
Aangewezen EKBI |
Alleen van toepassing op de CIC-categorieën 1, 2, 5 en 6. Vermeld de kredietbeoordelingsinstelling (EKBI) die de externe rating verstrekt. Gebruik hiervoor de naam van de EKBI zoals die op de ESMA-website is gepubliceerd. Dit item wordt gerapporteerd indien item Externe rating (C0320) wordt gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||
|
C0340 |
Kredietkwaliteitscategorie |
Alleen van toepassing op de CIC-categorieën 1, 2, 5 en 6. Vermeld de kredietkwaliteitscategorie die is toegekend aan het activum, zoals bepaald in artikel 109 bis, lid 1, van Richtlijn 2009/138/EG. De kredietkwaliteitscategorie weerspiegelt met name eventuele interne correcties op de kredietkwaliteit door ondernemingen die gebruikmaken van de standaardformule. Dit item is niet van toepassing op activa waarvoor ondernemingen die een intern model gebruiken een interne rating gebruiken. Ondernemingen die gebruikmaken van een intern model maar geen interne rating hanteren, moeten dit item wel rapporteren. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0350 |
Interne rating |
Alleen van toepassing op de CIC-categorieën 1, 2, 5 en 6. Interne rating van activa voor ondernemingen die een intern model hanteren, voor zover zij bij hun interne modellering gebruikmaken van een interne rating. Als een onderneming die een intern model hanteert uitsluitend gebruikmaakt van externe ratings, wordt dit item niet ingevuld. |
||||||||||||||||||||
|
C0360 |
Duur |
Is alleen van toepassing op de CIC-categorieën 1, 2, 4 (indien van toepassing, bv. voor instelling voor collectieve belegging die overwegend in obligaties belegt), 5 en 6. Looptijd van het activum, gedefinieerd als de „resterende gewijzigde looptijd” (gewijzigde looptijd berekend op basis van de resterende tijd tot de vervaldatum van het effect, geteld vanaf de rapportagereferentiedatum). Voor activa zonder vaste looptijd wordt de eerst mogelijke terugbetalingsdatum gebruikt. De looptijd wordt berekend op basis van de economische waarde. |
||||||||||||||||||||
|
C0370 |
Eenheidsprijs onder Solvabiliteit II |
Bedrag in rapportagevaluta voor het activum, indien van toepassing. Dit item wordt gerapporteerd indien er een „hoeveelheid” (C0130) is verstrekt in het eerste deel van de template („Informatie over ingenomen posities”). Dit item wordt niet gerapporteerd indien het item Eenheidspercentage van nominaal bedrag Solvabiliteit II-prijs (C0380) wordt gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||
|
C0380 |
Eenheidspercentage van nominaal bedrag Solvabiliteit II-prijs |
Bedrag als percentage van nominale waarde, prijs zonder opgelopen rente („clean price”), van het activum, indien van toepassing. Dit item wordt gerapporteerd indien er informatie over „nominaal bedrag” (C0140) is verstrekt in het eerste deel van de template („Informatie over ingenomen posities”). Dit item wordt niet gerapporteerd indien het item Eenheidsprijs Solvabiliteit II (C0370) wordt gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||
|
C0390 |
Vervaldatum |
Alleen van toepassing op de CIC-categorieën 1, 2, 5, 6 en 8, CIC 74 en CIC 79. Bepaal de ISO 8601-code van de vervaldatum (jjjj-mm-dd). De code komt altijd overeen met de vervaldatum, ook voor opvraagbare effecten. Er moet rekening worden gehouden met het volgende:
|
||||||||||||||||||||
S.06.03 — Instellingen voor collectieve belegging — Doorkijkbenadering
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de driemaandelijkse en jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten.
Deze template bevat informatie over de doorkijkbenadering van instellingen voor collectieve belegging, of als fondsen verpakte beleggingen, ook als zij deelnemingen zijn op grond van een onderliggende activacategorie, land van uitgifte en valuta. De doorkijkbenadering moet worden gevolgd tot de activacategorieën, landen en valuta's zijn vastgesteld. In het geval van fondsen van fondsen moet dezelfde doorkijkbenadering worden gevolgd.
In het geval van landen wordt de doorkijkbenadering gevolgd om alle landen te identificeren die meer dan 5 % vertegenwoordigen van het fonds waarvoor de doorkijkbenadering wordt gevolgd, tot 90 % van de waarde van het fonds per land is bepaald.
Driemaandelijkse informatie wordt alleen gerapporteerd als de verhouding tussen de door de onderneming gehouden instellingen voor collectieve belegging en de totale beleggingen, gemeten als de verhouding tussen item C0010/R0180 van template S.02.01 plus instellingen voor collectieve belegging opgenomen in item C0010/R0220 van template S.02.01 plus instellingen voor collectieve belegging opgenomen in item C0010/R0090 en de som van item C0010/R0070 en item C0010/RC0220 van template S.02.01, groter is dan 30 %.
De items moeten worden gerapporteerd met een positieve waarde, tenzij anders is bepaald in de desbetreffende instructies.
De in deze template genoemde activacategorieën komen overeen met die in bijlage IV, Activacategorieën, bij deze verordening, en de CIC-codes verwijzen naar bijlage VI, CIC-tabel, bij deze verordening.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0010 |
Identificatiecode van instelling voor collectieve belegging |
Activa-ID-code in de volgorde van prioriteit zoals hieronder aangegeven:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0020 |
Soort identificatiecode van instelling voor collectieve belegging |
Soort identificatiecode die voor „activa-ID-code” wordt gebruikt. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0030 |
Categorie onderliggende activa |
Vermeld de categorieën van activa, vorderingen en derivaten binnen de instelling voor collectieve belegging. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
Wanneer de doorkijkbenadering betrekking heeft op een fonds van fondsen, moet categorie „4 — Bewijzen van deelneming van collectieve belegging” alleen worden gebruikt voor niet-materiële restwaarden. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0040 |
Land van uitgifte |
Specificatie van elke activacategorie die in C0030 is vermeld per land van uitgifte. Vermeld het land van vestiging van de emittent. De plaats van vestiging van de emittent wordt bepaald aan de hand van het adres van de entiteit die het activum uitgeeft. Een van de volgende keuzemogelijkheden wordt hiervoor gebruikt:
Dit item is niet van toepassing op de categorieën 8 en 9 zoals gerapporteerd in C0030. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0050 |
Valuta |
Vermeld of de valuta van de activacategorie de rapportagevaluta of een buitenlandse valuta is. Alle andere valuta's dan de rapportagevaluta worden aangemerkt als buitenlandse valuta's. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0060 |
Totaalbedrag |
Totale bedrag per activacategorie, land en valuta dat is belegd via instellingen voor collectieve belegging. Voor verplichtingen wordt een positief bedrag gerapporteerd. Voor derivaten kan het totaalbedrag positief (indien een activum) of negatief (indien een verplichting) zijn. |
S.07.01 — Gestructureerde producten
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten.
De in deze template genoemde activacategorieën komen overeen met die in bijlage IV, Activacategorieën, bij deze verordening, en de CIC-codes verwijzen naar bijlage VI, CIC-tabel, bij deze verordening.
Deze template bevat per item een lijst van gestructureerde producten die rechtstreeks in portefeuille worden gehouden door de onderneming (d.w.z. niet op doorkijkbasis). Gestructureerde producten zijn gedefinieerd als activa die vallen in categorie 5 (Structured notes) en categorie 6 (Door zekerheden gedekte effecten).
Deze template wordt alleen gerapporteerd als het bedrag aan gestructureerde producten, gemeten als de verhouding tussen activa ingedeeld in categorie 5 (Structured notes) en categorie 6 (Door zekerheden gedekte effecten), zoals bepaald in bijlage IV, Activacategorieën, bij deze verordening, en de som van item C0010/R0070 en item C0010/R0220 van template S.02.01, groter is dan 5 %.
In sommige gevallen blijkt uit de soorten gestructureerde producten (C0070) het daarin opgenomen derivaat. In dat geval wordt deze indeling gebruikt wanneer het desbetreffende derivaat is opgenomen in het gestructureerde product.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0040 |
Identificatiecode van de activa |
De identificatiecode van het gestructureerde product, zoals gerapporteerd in S.06.02, met inachtneming van de volgende prioritering:
Wanneer dezelfde activa-ID-code moet worden gerapporteerd voor een activum dat in twee of meer verschillende valuta's wordt uitgegeven, moeten van elke valuta de activa-ID-code en de alfabetische ISO 4217-code worden vermeld, zoals in het volgende voorbeeld: „code+EUR” |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0050 |
Soort identificatiecode van de activa |
Soort identificatiecode die voor „activa-ID-code” wordt gebruikt. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
Wanneer dezelfde activa-ID-code moet worden gerapporteerd voor een activum dat in twee of meer valuta's wordt uitgegeven en de code in C0040 wordt bepaald door een activa-ID-code en de alfabetische ISO 4217-code van de valuta, moet de activa-ID-code verwijzen naar optie 9 en de optie van de oorspronkelijke activa-ID-code, zoals in het volgende voorbeeld met als gerapporteerde code de ISIN-code+valuta: „9/1”. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0060 |
Soort zekerheid |
Vermeld de soort zekerheid aan de hand van de activacategorieën in bijlage IV, Activacategorieën. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
Indien er meer dan één categorie van zekerheden is voor een gestructureerd product, dient de meest representatieve categorie te worden gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0070 |
Soort gestructureerd product |
Vermeld de soort structuur van het product. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0080 |
Kapitaalbescherming |
Vermeld of het product kapitaalbescherming geniet. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0090 |
Onderliggende waarde / index / portefeuille |
Beschrijf het soort onderliggend effect: Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0100 |
Met calloptie of putoptie |
Vermeld of het product call- en/of putkenmerken heeft, indien van toepassing. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0110 |
Synthetisch gestructureerd product |
Vermeld of het product een gestructureerd product zonder overdracht van activa betreft (bv. producten die geen aanleiding geven tot levering van activa, behalve kasmiddelen, indien zich een gunstige/ongunstige gebeurtenis voordoet). Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0120 |
Vervroegde aflossing gestructureerd product |
Vermeld of het product een gestructureerd product is met de mogelijkheid van vervroegde aflossing, begrepen als een eerder dan geplande terugbetaling van de hoofdsom. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0130 |
Waarde van de zekerheid |
Totaalbedrag aan zekerheden verbonden aan het gestructureerde product, ondanks de aard van de zekerheden. Indien zekerheden worden verstrekt op portefeuillebasis, moet alleen de waarde in verband met de afzonderlijke overeenkomst worden gerapporteerd, niet het totaal. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0140 |
Zekerhedenportefeuille |
Dit item laat zien of de zekerheden voor het gestructureerd product dekking bieden voor één gestructureerd product of meer dan één gestructureerd product dat wordt gehouden door de onderneming. Gettoposities verwijzen naar de op gestructureerde producten ingenomen posities. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0150 |
Vast jaarlijks rendement |
Vermeld de coupon (gerapporteerd als decimaal getal), indien van toepassing, voor de CIC-categorieën 5 (Structured notes) en 6 (Door zekerheden gedekte effecten). |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0160 |
Variabel jaarlijks rendement |
Vermeld het variabele rendement, indien van toepassing, voor de CIC-categorieën 5 (Structured notes) en 6 (Door zekerheden gedekte effecten). In de meeste gevallen wordt dit rendement weergegeven als benchmarkpercentage plus een spread, of als afhankelijk van de prestatie van een portefeuille of index (afhankelijk van onderliggend instrument) of complexere rendementen bepaald door onder meer de prijsontwikkeling van het onderliggende activum (afhankelijk van ontwikkeling). |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0170 |
Verlies bij wanbetaling |
Het percentage (gerapporteerd als decimaal getal, bv. 5 % wordt gerapporteerd als 0,05) van het belegde bedrag dat niet zal worden teruggevorderd na verzuim, indien van toepassing, voor de CIC-categorieën 5 (Structured notes) en 6 (Door zekerheden gedekte effecten). Indien hierover geen informatie is opgenomen in de overeenkomst, wordt dit item niet gerapporteerd. Dit item is niet van toepassing op niet aan krediet gerelateerde gestructureerde producten. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0180 |
„Attachment point” |
Het bij overeenkomst bepaalde verliespercentage (gerapporteerd als decimaal getal) waarboven de verliezen van invloed zijn op het gestructureerde product, indien van toepassing, voor de CIC-categorieën 5 (Structured notes) en 6 (Door zekerheden gedekte effecten). Dit item is niet van toepassing op niet aan krediet gerelateerde gestructureerde producten. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0190 |
„Detachment point” |
Het bij overeenkomst bepaalde verliespercentage (gerapporteerd als decimaal getal) waarboven de verliezen niet meer van invloed zijn op het gestructureerde product, indien van toepassing, voor de CIC-categorieën 5 (Structured notes) en 6 (Door zekerheden gedekte effecten). Dit item is niet van toepassing op niet aan krediet gerelateerde gestructureerde producten. |
S.08.01 — Open derivaten
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de driemaandelijkse en jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten.
De in deze template genoemde categorieën van derivaten komen overeen met die in bijlage IV, Activacategorieën, bij deze verordening, en de CIC-codes verwijzen naar bijlage VI, CIC-tabel, bij deze verordening. Deze template bevat per item een lijst van derivaten die rechtstreeks worden gehouden door de onderneming (d.w.z. niet op doorkijkbasis) en die worden ingedeeld in de activacategorieën A tot en met F.
Derivaten worden aangemerkt als activa als de Solvabiliteit II-waarde ervan ten minste nul is. Zij worden aangemerkt als verplichtingen als de Solvabiliteit II-waarde ervan negatief is of als zij worden uitgegeven door de onderneming. Zowel de als activa aangemerkte derivaten als de als verplichtingen aangemerkte derivaten moeten worden opgenomen.
De informatie moet betrekking hebben op alle derivatenovereenkomsten die tijdens de rapportageperiode hebben bestaan en niet zijn afgesloten voorafgaand aan de rapportagereferentiedatum.
Bij veelvuldige handel in hetzelfde derivaat, met meerdere open posities als gevolg, kan het derivaat worden gerapporteerd op geaggregeerde of nettobasis, mits alle desbetreffende kenmerken met elkaar overeenkomen en mits wordt voldaan aan de specifieke instructie voor elk desbetreffend item.
De items moeten worden gerapporteerd met een positieve waarde, tenzij anders is bepaald in de desbetreffende instructies.
Een derivaat is een financieel instrument of andere overeenkomst met elk van de drie volgende kenmerken:
|
a) |
de waarde ervan verandert als gevolg van veranderingen in een bepaalde rente, prijs van een financieel instrument, commodityprijs, wisselkoers, index van prijzen of rentevoeten, creditrating of kredietwaardigheidsindex, of andere variabele, mits, in geval van een niet-financiële variabele, de variabele niet specifiek voor een contractpartij is (soms „de onderliggende waarde” genoemd); |
|
b) |
er is geen nettoaanvangsinvestering benodigd of een geringe nettoaanvangsinvestering in verhouding tot andere soorten contracten die naar verwachting op vergelijkbare wijze op veranderingen in marktfactoren reageren; |
|
c) |
het wordt op een tijdstip in de toekomst afgewikkeld. |
Deze template bevat twee tabellen: Informatie over ingenomen posities en Informatie over derivaten.
In de tabel Informatie over ingenomen posities moet elk derivaat afzonderlijk worden gerapporteerd in zoveel rijen als nodig zijn om alle in die tabel gevraagde items in te vullen. Als er voor hetzelfde derivaat twee waarden kunnen worden toegekend aan één variabele, moet dat derivaat worden gerapporteerd op meer dan één regel.
Met name moeten derivaten met meer dan twee valuta's worden opgesplitst in de componenten ervan en worden gerapporteerd in verschillende rijen.
In de tabel Informatie over derivaat moet elk derivaat afzonderlijk worden gerapporteerd, in één rij per derivaat, waarbij alle in die tabel gevraagde variabelen moeten worden ingevuld.
In de volgende situaties kan de informatie over de externe rating (C0290) en aangewezen EKBI (C0300) beperkt (niet gerapporteerd) zijn:
|
c) |
bij besluit van de nationale toezichthouder zoals bedoeld in artikel 35, leden 6 en 7, van Richtlijn 2009/138/EG; of |
|
d) |
bij besluit van de nationale toezichthouder indien de (her)verzekeringsondernemingen uitbestedingsovereenkomsten op het gebied van beleggingen zijn aangegaan die tot gevolg hebben dat deze specifieke informatie de onderneming niet rechtstreeks ter beschikking staat. |
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||||||||||
|
Informatie over aangehouden posities |
||||||||||||||||||||||
|
C0040 |
Identificatiecode van de derivaten |
Derivaten-ID-code in de volgorde van prioriteit zoals hieronder aangegeven:
|
||||||||||||||||||||
|
C0050 |
Soort identificatiecode van de derivaten |
Soort identificatiecode die voor het item „derivaten-ID-code” wordt gebruikt. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0060 |
Portefeuille |
Onderscheid tussen levensverzekering, schadeverzekering, kapitaal van aandeelhouders, algemeen (geen uitsplitsing) en afgezonderde fondsen. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
De uitsplitsing is niet verplicht, behalve voor de rapportage van afgezonderde fondsen, maar moet worden gevolgd indien de onderneming er intern gebruik van maakt. Als een onderneming niet uitsplitst, moet „algemeen” worden gebruikt. |
||||||||||||||||||||
|
C0070 |
Fondsnummer |
Van toepassing op derivaten die worden gehouden in afgezonderde fondsen of andere interne fondsen (gedefinieerd overeenkomstig de nationale markten). Het door de onderneming toegekende nummer, dat correspondeert met het unieke nummer dat is toegewezen aan elk fonds. Dit nummer blijf hetzelfde in de tijd en wordt gebruikt om in andere templates te verwijzen naar de fondsen. Het mag niet opnieuw worden gebruikt voor een ander fonds. |
||||||||||||||||||||
|
C0080 |
Derivaten in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten |
Vermeld de derivaten in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0090 |
Onderliggend instrument van het derivaat |
ID-code van het onderliggende instrument (activum of verplichting) van het derivatencontract. Dit item wordt alleen gerapporteerd voor derivaten met een of meer onderliggende instrumenten in de portefeuille van de onderneming. Een index wordt aangemerkt als één instrument en moet worden gerapporteerd. Identificatiecode van het onderliggende instrument van het derivaat, in de volgende orde van prioriteit:
Als het onderliggende instrument een index is, moet de code van die index worden vermeld. |
||||||||||||||||||||
|
C0100 |
Soort code van onderliggend actief of onderliggende verplichting van het derivaat |
Soort ID-code die voor het item „Onderliggend instrument van het derivaat” wordt gebruikt. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
Dit item wordt niet gerapporteerd voor derivaten met meer dan één activum of verplichting als onderliggend instrument. |
||||||||||||||||||||
|
C0110 |
Gebruik van derivaat |
Beschrijf het gebruik van het derivaat (micro- / macrohedge, doelmatig portefeuillebeheer). Microhedge heeft betrekking op derivaten die één financieel instrument (activum of verplichting), verwachte transactie of andere verplichting dekken. Macrohedge heeft betrekking op derivaten die meerdere financiële instrumenten (activa of verplichtingen), verwachte transacties of andere verplichtingen dekken. Doelmatig portefeuillebeheer heeft gewoonlijk betrekking op beheeractiviteiten met als doel de inkomsten van een portefeuille te verbeteren door een (lager) kasstroompatroon te vervangen door een patroon met een hogere waarde met behulp van een of meer derivaten, zonder de samenstelling van de portefeuille van activa te wijzigen, waarbij belegd bedrag en transactiekosten lager zijn. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0120 |
Delta |
Alleen van toepassing op de CIC-categorieën B en C (call- en putopties), onder verwijzing naar de rapportagedatum. Meet de waardeverandering van een optie ten opzichte van prijsveranderingen van het onderliggende activum. Dit moet als decimaal getal worden gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||
|
C0130 |
Theoretische waarde van het derivaat |
Het afgedekte of blootgestelde bedrag van het derivaat. Voor futures en opties komt dit overeen met de omvang van de overeenkomst vermenigvuldigd met de triggerwaarde en met het aantal op die regel gerapporteerde overeenkomsten. Voor swaps en termijncontracten komt dit overeen met het bedrag van de op die regel gerapporteerde overeenkomsten. Wanneer de triggerwaarde betrekking heeft op een bereik, moet de gemiddelde waarde van dat bereik worden gebruikt. Het theoretische bedrag betreft het bedrag dat wordt afgedekt / belegd (wanneer er geen risico's worden afgedekt). In het geval van meerdere transacties is dit het nettobedrag op de rapportagedatum. |
||||||||||||||||||||
|
C0140 |
Koper/Verkoper |
Alleen voor futures en opties, swaps en kredietderivaten (valuta-, krediet- en effectenswaps). Vermeld of het derivatencontract is gekocht of verkocht. De positie van koper en verkoper voor swaps wordt bepaald ten opzichte van het effect of theoretisch bedrag en de swapstromen. Een verkoper van een swap bezit het effect of theoretisch bedrag bij aanvang van het contract en stemt ermee in dat effect of theoretisch bedrag te leveren tijdens de duur van het contract, met inbegrip van andere uitgaande stromen in verband met het contract, indien van toepassing. Een koper van een swap bezit het effect of theoretisch bedrag bij afloop van het derivatencontract en ontvangt dat effect of theoretisch bedrag tijdens de duur van het contract, met inbegrip van andere inkomende stromen in verband met het contract, indien van toepassing. Een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst wordt daarvoor gebruikt, met uitzondering van de renteswaps:
Voor renteswaps wordt een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst gebruikt:
|
||||||||||||||||||||
|
C0150 |
Tot op heden betaalde premie |
De verrichte betaling (koper) voor opties en tevens de vooruitbetaalde en periodieke premiebedragen voor swaps, sinds aanvang. |
||||||||||||||||||||
|
C0160 |
Tot op heden ontvangen premie |
De ontvangen betaling (verkoper) voor opties en tevens de vooruitontvangen en periodieke premiebedragen voor swaps, sinds aanvang. |
||||||||||||||||||||
|
C0170 |
Aantal overeenkomsten |
Aantal soortgelijke op die regel gerapporteerde derivatencontracten. Dit is het aantal gesloten contracten. Voor otc-derivaten wordt bv. „1” gerapporteerd voor één swapcontract en „10” voor tien swaps met dezelfde kenmerken. Het aantal contracten is het aantal uitstaande contracten op de rapportagedatum. |
||||||||||||||||||||
|
C0180 |
Omvang overeenkomst |
Aantal onderliggende activa van het contract (voor bv. aandelenfutures is dat het aantal aandelen dat per derivatencontract moet worden geleverd op de vervaldatum, en voor obligatiefutures is dat het onderliggende referentiebedrag van elk contract). De wijze waarop de omvang van het contract wordt bepaald, hangt af van het soort instrument. Voor futures op aandelen wordt de omvang veelal bepaald aan de hand van het aantal onderliggende aandelen van het contract. Voor futures op obligaties is dat het nominale bedrag van de onderliggende obligaties van het contract. Alleen van toepassing op futures en opties. |
||||||||||||||||||||
|
C0190 |
Maximaal verlies bij liquidatiegebeurtenis |
Maximaal verlies indien zich een liquidatiegebeurtenis voordoet. Van toepassing op CIC-categorie F. Als een kredietderivaat volledig is gedekt door zekerheden, is het maximale verlies bij een liquidatiegebeurtenis nihil. |
||||||||||||||||||||
|
C0200 |
Uitstroombedrag swaps |
Geleverde bedrag in het kader van het swapcontract (anders dan premies), tijdens de rapportageperiode. Komt overeen met rente betaald voor renteswap en bedragen geleverd voor valuta-, krediet-, totaleopbrengsten- en andere swaps. Bij afwikkeling op nettobasis wordt slechts één van de items C0200 en C0210 gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||
|
C0210 |
Instroombedrag swaps |
Ontvangen bedrag in het kader van het swapcontract (anders dan premies), tijdens de rapportageperiode. Komt overeen met rente ontvangen voor renteswap en bedragen ontvangen voor valuta-, krediet-, totaleopbrengsten- en andere swaps. Bij afwikkeling op nettobasis wordt slechts één van de items C0200 en C0210 gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||
|
C0220 |
Begindatum |
Bepaal de ISO 8601-code (jjjj-mm-dd) voor de datum waarop de verplichtingen uit hoofde van het contract van kracht worden. Indien er meerdere handelsdata voor hetzelfde derivaat zijn, wordt alleen de eerste handelsdatum van het derivaat gerapporteerd en wordt in niet meer dan één rij per derivaat (niet een aparte rij voor elke handel) het totale in dat derivaat belegde bedrag vermeld, rekening houdend met de verschillende handelsdata. In geval van schuldvernieuwing is voor dat derivaat de datum van schuldvernieuwing de handelsdatum. |
||||||||||||||||||||
|
C0230 |
Duur |
Looptijd van het derivaat, gedefinieerd als de resterende gewijzigde looptijd, voor derivaten waarop een looptijdmaatstaf van toepassing is. Berekend als de nettolooptijd tussen inkomende en uitgaande stromen van het derivaat, indien van toepassing. |
||||||||||||||||||||
|
C0240 |
Waarde onder Solvabiliteit II |
Waarde van het derivaat op de rapportagedatum berekend zoals is bepaald in artikel 75 van Richtlijn 2009/138/EG. De waarde kan positief, negatief en nul zijn. |
||||||||||||||||||||
|
C0250 |
Waarderingsmethode |
Vermeld de waarderingsmethode die is gehanteerd bij de waardering van derivaten. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||||||||||
|
Informatie over derivaten |
||||||||||||||||||||||
|
C0040 |
Identificatiecode van de derivaten |
Derivaten-ID-code in de volgorde van prioriteit zoals hieronder aangegeven:
|
||||||||||||||||||||
|
C0050 |
Soort identificatiecode van de derivaten |
Soort identificatiecode die voor het item „derivaten-ID-code” wordt gebruikt. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0260 |
Naam van tegenpartij |
Naam van de tegenpartij van het derivaat. Dit item komt overeen met de naam van de entiteit in de LEI-databank, indien van toepassing. In andere gevallen komt dit item overeen met de wettelijke benaming. Er moet rekening worden gehouden met het volgende:
|
||||||||||||||||||||
|
C0270 |
Code van tegenpartij |
Alleen van toepassing op otc-derivaten, voor andere contractuele tegenpartijen dan een beurs en centrale tegenpartij. Identificatiecode van de tegenpartij met gebruikmaking, indien van toepassing, van de Legal Entity Identifier (LEI). Is er geen LEI beschikbaar, dan wordt dit item niet gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||
|
C0280 |
Soort code van tegenpartij |
Alleen van toepassing op otc-derivaten. Identificatie van de code gebruikt voor item „Code van tegenpartij”. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0290 |
Externe rating |
Alleen van toepassing op otc-derivaten. De door de aangewezen externe kredietbeoordelingsinstelling (EKBI) toegekende rating van de tegenpartij van het derivaat op de rapportagereferentiedatum. Dit item is niet van toepassing op derivaten waarvoor ondernemingen die een intern model gebruiken een interne rating hanteren. Ondernemingen die gebruikmaken van een intern model maar geen interne rating hanteren, moeten dit item wel rapporteren. |
||||||||||||||||||||
|
C0300 |
Aangewezen EKBI |
Vermeld de kredietbeoordelingsinstelling (EKBI) die de externe rating verstrekt. Gebruik hiervoor de naam van de EKBI zoals die op de ESMA-website is gepubliceerd. Dit item wordt gerapporteerd indien het item Externe rating (C0290) wordt gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||
|
C0310 |
Kredietkwaliteitscategorie |
Vermeld de kredietkwaliteitscategorie die is toegekend aan de tegenpartij van het derivaat, zoals bepaald in artikel 109 bis, lid 1, van Richtlijn 2009/138/EG. De kredietkwaliteitscategorie weerspiegelt eventuele interne correcties op de kredietkwaliteit door ondernemingen die gebruikmaken van de standaardformule. Dit item is niet van toepassing op derivaten waarvoor ondernemingen die een intern model gebruiken een interne rating hanteren. Ondernemingen die gebruikmaken van een intern model maar geen interne rating hanteren, moeten dit item wel rapporteren. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0320 |
Interne rating |
Interne rating van activa voor ondernemingen die een intern model hanteren, voor zover zij bij hun interne modellering gebruikmaken van een interne rating. Als een onderneming die een intern model hanteert uitsluitend gebruikmaakt van externe ratings, wordt dit item niet ingevuld. |
||||||||||||||||||||
|
C0330 |
Groep van tegenpartij |
Alleen van toepassing op otc-derivaten, voor andere contractuele tegenpartijen dan een beurs en centrale tegenpartij. Naam van de uiteindelijke moederonderneming van de tegenpartij. Dit item komt overeen met de naam van de entiteit in de LEI-databank, indien van toepassing. In andere gevallen komt dit item overeen met de wettelijke benaming. |
||||||||||||||||||||
|
C0340 |
Code van groep van tegenpartij |
Alleen van toepassing op otc-derivaten, voor andere contractuele tegenpartijen dan een beurs en centrale tegenpartij. Identificatiecode met gebruikmaking, indien van toepassing, van de Legal Entity Identifier (LEI). Indien niet beschikbaar wordt dit item niet gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||
|
C0350 |
Soort code van groep van tegenpartij |
Identificatie van de code gebruikt voor het item „Groepcode van tegenpartij”. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0360 |
Naam overeenkomst |
Naam van het derivatencontract. |
||||||||||||||||||||
|
C0370 |
Valuta |
Vermeld de alfabetische ISO 4217-code van de valuta van het derivaat, d.w.z. de valuta van het theoretische bedrag van het derivaat (bv. een optie met een onderliggend bedrag in USD, een valuta waarvoor het theoretisch bedrag contractueel wordt uitgedrukt voor valutaswap enz.). |
||||||||||||||||||||
|
C0380 |
CIC |
Complementaire identificatiecodes waarmee activa worden ingedeeld, zoals beschreven in bijlage VI, CIC-tabel, bij deze verordening. Bij indeling van een derivaat volgens de CIC-tabel dienen ondernemingen rekening te houden met het meest representatieve risico waaraan dat derivaat is blootgesteld. |
||||||||||||||||||||
|
C0390 |
Triggerwaarde |
Referentieprijs voor futures, uitoefenprijs voor opties (voor obligaties is de prijs een percentage van het nominale bedrag), wisselkoers of rentevoet voor termijncontracten, enz. Niet van toepassing op CIC D3 — Rente- en valutaswaps. Wordt niet ingevuld voor CIC F1 — Kredietverzuimswaps, indien niet mogelijk. Indien er meerdere triggers zijn in de tijd, dient de eerstvolgende te worden gerapporteerd. Indien een derivaat een reeks triggerwaarden heeft, worden deze gescheiden door een komma gerapporteerd als de reeks niet doorlopend is, en gescheiden door een liggend streepje als de reeks wel doorlopend is. |
||||||||||||||||||||
|
C0400 |
Liquidatietrigger overeenkomst |
Vermeld de gebeurtenis die aanleiding geeft tot liquidatie buiten de reguliere expiratie of voorwaarden. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0410 |
Swap geleverde valuta |
Vermeld de alfabetische ISO 4217-code van de valuta van de swapprijs (alleen voor valutaswaps en valuta- en renteswaps). |
||||||||||||||||||||
|
C0420 |
Swap ontvangen valuta |
Vermeld de alfabetische ISO 4217-code van de valuta van het theoretische bedrag van de swap (alleen voor valutaswaps en valuta- en renteswaps). |
||||||||||||||||||||
|
C0430 |
Vervaldatum |
Bepaal de contractueel vastgelegde ISO 8601-code (jjjj-mm-dd) van de einddatum van het derivatencontract: vervaldatum, expiratiedatum voor opties (Europese en Amerikaanse) enz. |
||||||||||||||||||||
S.08.02 — Derivatentransacties
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de driemaandelijkse en jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten.
De in deze template genoemde categorieën van derivaten komen overeen met die in bijlage IV, Activacategorieën, bij deze verordening, en de CIC-codes verwijzen naar bijlage V, CIC-tabel, bij deze verordening.
Deze template bevat per item een lijst van afgesloten derivaten die rechtstreeks worden gehouden door de onderneming (d.w.z. niet op doorkijkbasis) en die worden ingedeeld in de activacategorieën A tot en met F. Van een contract dat nog open is maar in omvang is beperkt, wordt het afgesloten deel gerapporteerd.
Derivaten worden aangemerkt als activa als de Solvabiliteit II-waarde ervan ten minste nul is. Zij worden aangemerkt als verplichtingen als de Solvabiliteit II-waarde ervan negatief is of als zij worden uitgegeven door de onderneming. Zowel de als activa aangemerkte derivaten als de als verplichtingen aangemerkte derivaten moeten worden opgenomen.
Afgesloten derivaten zijn derivaten die op enig moment tijdens de referentieperiode (d.w.z. laatste kwartaal bij driemaandelijks indiening of vorig jaar bij jaarlijkse indiening van de template) open waren maar voor het einde van de rapportageperiode zijn afgesloten.
Bij veelvuldige handel in hetzelfde derivaat kan het worden gerapporteerd op geaggregeerde of nettobasis (onder vermelding van alleen de eerste en de laatste handelsdatum), mits alle desbetreffende kenmerken met elkaar overeenkomen en mits wordt voldaan aan de specifieke instructie voor elk desbetreffend item.
De items moeten worden gerapporteerd met een positieve waarde, tenzij anders is bepaald in de desbetreffende instructies.
Een derivaat is een financieel instrument of andere overeenkomst met elk van de drie volgende kenmerken:
|
d) |
de waarde ervan verandert als gevolg van veranderingen in een bepaalde rente, prijs van een financieel instrument, commodityprijs, wisselkoers, index van prijzen of rentevoeten, creditrating of kredietwaardigheidsindex, of andere variabele, mits, in geval van een niet-financiële variabele, de variabele niet specifiek voor een contractpartij is (soms „de onderliggende waarde” genoemd); |
|
e) |
er is geen nettoaanvangsinvestering benodigd of een geringe nettoaanvangsinvestering in verhouding tot andere soorten contracten die naar verwachting op vergelijkbare wijze op veranderingen in marktfactoren reageren; |
|
f) |
het wordt op een tijdstip in de toekomst afgewikkeld. |
Deze template bevat twee tabellen: Informatie over ingenomen posities en Informatie over derivaten.
In de tabel Informatie over ingenomen posities moet elk derivaat afzonderlijk worden gerapporteerd in zoveel rijen als nodig zijn om alle in die tabel gevraagde items in te vullen. Als er voor hetzelfde derivaat twee waarden kunnen worden toegekend aan één variabele, moet dat derivaat worden gerapporteerd op meer dan één regel.
Met name moeten derivaten met meer dan twee valuta's worden opgesplitst in de componenten ervan en worden gerapporteerd in verschillende rijen.
In de tabel Informatie over derivaat moet elk derivaat afzonderlijk worden gerapporteerd, in één rij per derivaat, waarbij alle in die tabel gevraagde variabelen moeten worden ingevuld.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||||||||||
|
Informatie over aangehouden posities |
||||||||||||||||||||||
|
C0040 |
Identificatiecode van de derivaten |
Derivaten-ID-code in de volgorde van prioriteit zoals hieronder aangegeven:
|
||||||||||||||||||||
|
C0050 |
Soort identificatiecode van de derivaten |
Soort identificatiecode die voor het item „derivaten-ID-code” wordt gebruikt. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0060 |
Portefeuille |
Onderscheid tussen levensverzekering, schadeverzekering, kapitaal van aandeelhouders, algemeen (geen uitsplitsing) en afgezonderde fondsen. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
De uitsplitsing is niet verplicht, behalve voor de rapportage van afgezonderde fondsen, maar moet worden gevolgd indien de onderneming er intern gebruik van maakt. Als een onderneming niet uitsplitst, moet „algemeen” worden gebruikt. |
||||||||||||||||||||
|
C0070 |
Fondsnummer |
Van toepassing op derivaten die worden gehouden in afgezonderde fondsen of andere interne fondsen (gedefinieerd overeenkomstig de nationale markten). Het door de onderneming toegekende nummer, dat correspondeert met het unieke nummer dat is toegewezen aan elk fonds. Dit nummer blijf hetzelfde in de tijd en wordt gebruikt om in andere templates te verwijzen naar de fondsen. Het mag niet opnieuw worden gebruikt voor een ander fonds. |
||||||||||||||||||||
|
C0080 |
Derivaten in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten |
Vermeld de derivaten in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0090 |
Onderliggend instrument van het derivaat |
ID-code van het onderliggende instrument (activum of verplichting) van het derivatencontract. Dit item wordt alleen gerapporteerd voor derivaten met een of meer onderliggende instrumenten in de portefeuille van de onderneming. Een index wordt aangemerkt als één instrument en moet worden gerapporteerd. Identificatiecode van het onderliggende instrument van het derivaat, in de volgende orde van prioriteit:
Als het onderliggende instrument een index is, moet de code van die index worden vermeld. |
||||||||||||||||||||
|
C0100 |
Soort code van onderliggend actief of onderliggende verplichting van het derivaat |
Soort ID-code die voor het item „Onderliggend instrument van het derivaat” wordt gebruikt. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
Dit item wordt niet gerapporteerd voor derivaten met meer dan één activum of verplichting als onderliggend instrument. |
||||||||||||||||||||
|
C0110 |
Gebruik van derivaat |
Beschrijf het gebruik van het derivaat (micro- / macrohedge, doelmatig portefeuillebeheer). Microhedge heeft betrekking op derivaten die één financieel instrument (activum of verplichting), verwachte transactie of andere verplichting dekken. Macrohedge heeft betrekking op derivaten die meerdere financiële instrumenten (activa of verplichtingen), verwachte transacties of andere verplichtingen dekken. Doelmatig portefeuillebeheer heeft gewoonlijk betrekking op beheeractiviteiten met als doel de inkomsten van een portefeuille te verbeteren door een (lager) kasstroompatroon te vervangen door een patroon met een hogere waarde met behulp van een of meer derivaten, zonder de samenstelling van de portefeuille van activa te wijzigen, waarbij belegd bedrag en transactiekosten lager zijn. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0120 |
Theoretische waarde van het derivaat |
Het afgedekte of blootgestelde bedrag van het derivaat. Voor futures en opties komt dit overeen met de omvang van de overeenkomst vermenigvuldigd met de triggerwaarde en met het aantal op die regel gerapporteerde overeenkomsten. Voor swaps en termijncontracten komt dit overeen met het bedrag van de op die regel gerapporteerde overeenkomsten. Het theoretische bedrag betreft het bedrag dat wordt afgedekt / belegd (wanneer er geen risico's worden afgedekt). In het geval van meerdere transacties is dit het nettobedrag op de rapportagedatum. |
||||||||||||||||||||
|
C0130 |
Koper/Verkoper |
Alleen voor futures en opties, swaps en kredietderivaten (valuta-, krediet- en effectenswaps). Vermeld of het derivatencontract is gekocht of verkocht. De positie van koper en verkoper voor swaps wordt bepaald ten opzichte van het effect of theoretisch bedrag en de swapstromen. Een verkoper van een swap bezit het effect of theoretisch bedrag bij aanvang van het contract en stemt ermee in dat effect of theoretisch bedrag te leveren tijdens de duur van het contract, met inbegrip van andere uitgaande stromen in verband met het contract, indien van toepassing. Een koper van een swap bezit het effect of theoretisch bedrag bij afloop van het derivatencontract en ontvangt dat effect of theoretisch bedrag tijdens de duur van het contract, met inbegrip van andere inkomende stromen in verband met het contract, indien van toepassing. Een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst wordt daarvoor gebruikt, met uitzondering van de renteswaps:
Voor renteswaps wordt een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst gebruikt:
|
||||||||||||||||||||
|
C0140 |
Tot op heden betaalde premie |
De verrichte betaling (koper) voor opties en tevens de vooruitbetaalde en periodieke premiebedragen voor swaps, sinds aanvang. |
||||||||||||||||||||
|
C0150 |
Tot op heden ontvangen premie |
De ontvangen betaling (verkoper) voor opties en tevens de vooruitontvangen en periodieke premiebedragen voor swaps, sinds aanvang. |
||||||||||||||||||||
|
C0160 |
Winsten en verliezen tot op heden |
Bedrag aan winsten of verliezen uit het derivaat sinds aanvang, gerealiseerd op de afsluit-/vervaldatum. Komt overeen met het verschil tussen de waarde (prijs) op de verkoopdatum en de waarde (prijs) op de aankoopdatum. Dit bedrag kan positief (winsten) of negatief (verliezen) zijn. |
||||||||||||||||||||
|
C0170 |
Aantal overeenkomsten |
Aantal soortgelijke op die regel gerapporteerde derivatencontracten. Voor otc-derivaten wordt bv. „1” gerapporteerd voor één swapcontract en „10” voor tien swaps met dezelfde kenmerken. Het aantal contracten is het aantal aangegane contracten dat voor het einde van de rapportagedatum is afgesloten. |
||||||||||||||||||||
|
C0180 |
Omvang overeenkomst |
Aantal onderliggende activa van het contract (voor bv. aandelenfutures is dat het aantal aandelen dat per derivatencontract moet worden geleverd op de vervaldatum, en voor obligatiefutures is dat het onderliggende referentiebedrag van elk contract). De wijze waarop de omvang van het contract wordt bepaald, hangt af van het soort instrument. Voor futures op aandelen wordt de omvang veelal bepaald aan de hand van het aantal onderliggende aandelen van het contract. Voor futures op obligaties is dat het nominale bedrag van de onderliggende obligaties van het contract. Alleen van toepassing op futures en opties. |
||||||||||||||||||||
|
C0190 |
Maximaal verlies bij liquidatiegebeurtenis |
Maximaal verlies indien zich een liquidatiegebeurtenis voordoet. Van toepassing op CIC-categorie F. |
||||||||||||||||||||
|
C0200 |
Uitstroombedrag swaps |
Geleverde bedrag in het kader van het swapcontract (anders dan premies), tijdens de rapportageperiode. Komt overeen met rente betaald voor renteswap en bedragen geleverd voor valuta-, krediet-, totaleopbrengsten- en andere swaps. Bij afwikkeling op nettobasis wordt slechts één van de items C0200 en C0210 gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||
|
C0210 |
Instroombedrag swaps |
Ontvangen bedrag in het kader van het swapcontract (anders dan premies), tijdens de rapportageperiode. Komt overeen met rente ontvangen voor renteswap en bedragen ontvangen voor valuta-, krediet-, totaleopbrengsten- en andere swaps. Bij afwikkeling op nettobasis wordt slechts één van de items C0200 en C0210 gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||
|
C0220 |
Begindatum |
Bepaal de ISO 8601-code (jjjj-mm-dd) voor de datum waarop de verplichtingen uit hoofde van het contract van kracht worden. Indien er meerdere handelsdata voor hetzelfde derivaat zijn, wordt alleen de eerste handelsdatum van het derivaat gerapporteerd en wordt in niet meer dan één rij per derivaat (niet een aparte rij voor elke handel) het totale in dat derivaat belegde bedrag vermeld, rekening houdend met de verschillende handelsdata. In geval van schuldvernieuwing is voor dat derivaat de datum van schuldvernieuwing de handelsdatum. |
||||||||||||||||||||
|
C0230 |
Waarde onder Solvabiliteit II |
Waarde van het derivaat berekend overeenkomstig artikel 75 van Richtlijn 2009/138/EG per de handelsdatum (afsluit- of verkoopdatum) of vervaldatum. De waarde kan positief, negatief en nul zijn. |
||||||||||||||||||||
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||||||||||
|
Informatie over derivaten |
||||||||||||||||||||||
|
C0040 |
Identificatiecode van de derivaten |
Derivaten-ID-code in de volgorde van prioriteit zoals hieronder aangegeven:
|
||||||||||||||||||||
|
C0050 |
Soort identificatiecode van de derivaten |
Soort identificatiecode die voor het item „derivaten-ID-code” wordt gebruikt. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0240 |
Naam van tegenpartij |
Naam van de tegenpartij van het derivaat. Dit item komt overeen met de naam van de entiteit in de LEI-databank, indien van toepassing. In andere gevallen komt dit item overeen met de wettelijke benaming. Er moet rekening worden gehouden met het volgende:
|
||||||||||||||||||||
|
C0250 |
Code van tegenpartij |
Alleen van toepassing op otc-derivaten, voor andere contractuele tegenpartijen dan een beurs en centrale tegenpartij. Identificatiecode met gebruikmaking, indien van toepassing, van de Legal Entity Identifier (LEI). Indien niet beschikbaar wordt dit item niet gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||
|
C0260 |
Soort code van tegenpartij |
Alleen van toepassing op otc-derivaten. Identificatie van de code gebruikt voor item „Code van tegenpartij”. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0270 |
Groep van tegenpartij |
Alleen van toepassing op otc-derivaten, voor andere contractuele tegenpartijen dan een beurs en centrale tegenpartij. Naam van de uiteindelijke moederonderneming van de tegenpartij. Dit item komt overeen met de naam van de entiteit in de LEI-databank, indien van toepassing. In andere gevallen komt dit item overeen met de wettelijke benaming. |
||||||||||||||||||||
|
C0280 |
Code van groep van tegenpartij |
Alleen van toepassing op otc-derivaten, voor andere contractuele tegenpartijen dan een beurs en centrale tegenpartij. Identificatiecode met gebruikmaking, indien van toepassing, van de Legal Entity Identifier (LEI). Indien niet beschikbaar wordt dit item niet gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||
|
C0290 |
Soort code van groep van tegenpartij |
Identificatie van de code gebruikt voor het item „Groepcode van tegenpartij”. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0300 |
Naam overeenkomst |
Naam van het derivatencontract. |
||||||||||||||||||||
|
C0310 |
Valuta |
Vermeld de alfabetische ISO 4217-code van de valuta van het derivaat, d.w.z. de valuta van het theoretische bedrag van het derivaat (bv. een optie met een onderliggend bedrag in USD, een valuta waarvoor het theoretisch bedrag contractueel wordt uitgedrukt voor valutaswap enz.). |
||||||||||||||||||||
|
C0320 |
CIC |
Complementaire identificatiecodes waarmee activa worden ingedeeld, zoals beschreven in bijlage VI, CIC-tabel, bij deze verordening. Bij indeling van een derivaat volgens de CIC-tabel dienen ondernemingen rekening te houden met het meest representatieve risico waaraan dat derivaat is blootgesteld. |
||||||||||||||||||||
|
C0330 |
Triggerwaarde |
Referentieprijs voor futures, uitoefenprijs voor opties (voor obligaties is de prijs een percentage van het nominale bedrag), wisselkoers of rentevoet voor termijncontracten, enz. Niet van toepassing op CIC D3 — Rente- en valutaswaps. Wordt niet ingevuld voor CIC F1 — Kredietverzuimswaps, indien niet mogelijk. Indien er meerdere triggers zijn in de tijd, dient de eerstvolgende te worden gerapporteerd. Indien een derivaat een reeks triggerwaarden heeft, worden deze gescheiden door een komma gerapporteerd als de reeks niet doorlopend is, en gescheiden door een liggend streepje als de reeks wel doorlopend is. |
||||||||||||||||||||
|
C0340 |
Liquidatietrigger overeenkomst |
Vermeld de gebeurtenis die aanleiding geeft tot liquidatie buiten de reguliere expiratie of voorwaarden. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0350 |
Swap geleverde valuta |
Vermeld de alfabetische ISO 4217-code van de valuta van de swapprijs (alleen voor valutaswaps en valuta- en renteswaps). |
||||||||||||||||||||
|
C0360 |
Swap ontvangen valuta |
Vermeld de alfabetische ISO 4217-code van de valuta van het theoretische bedrag van de swap (alleen voor valutaswaps en valuta- en renteswaps). |
||||||||||||||||||||
|
C0370 |
Vervaldatum |
Bepaal de contractueel vastgelegde ISO 8601-code (jjjj-mm-dd) van de einddatum van het derivatencontract: vervaldatum, expiratiedatum voor opties (Europese en Amerikaanse) enz. |
||||||||||||||||||||
S.09.01 — Informatie over inkomsten / winsten en verliezen gedurende de periode
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten.
Deze template bevat informatie over inkomsten / winsten en verliezen per activacategorie (met inbegrip van derivaten), d.w.z. er wordt geen rapportage per item verlangd. De in deze template genoemde activacategorieën zijn die welke zijn gedefinieerd in bijlage IV, Activacategorieën, bij deze verordening.
De items moeten worden gerapporteerd met een positieve waarde, tenzij anders is bepaald in de desbetreffende instructies.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||
|
C0040 |
Activacategorie |
Vermeld de in de portefeuille aanwezige activacategorieën. Gebruik de categorieën die zijn gedefinieerd in bijlage IV, Activacategorieën. |
||||||||||||
|
C0050 |
Portefeuille |
Onderscheid tussen levensverzekering, schadeverzekering, kapitaal van aandeelhouders, andere interne fondsen, algemeen (geen uitsplitsing) en afgezonderde fondsen. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
De uitsplitsing is niet verplicht, behalve voor de rapportage van afgezonderde fondsen, maar moet worden gevolgd indien de onderneming er intern gebruik van maakt. Als een onderneming niet uitsplitst, moet „algemeen” worden gebruikt. |
||||||||||||
|
C0060 |
Activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten |
Vermeld de activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0070 |
Dividenden |
Bedrag van de in de rapportageperiode verdiende dividenden, d.w.z. ontvangen dividenden minus het recht op ontvangst van een dividend dat al bij aanvang van de rapportageperiode is opgenomen, plus het recht op ontvangst van een dividend dat aan het eind van de rapportageperiode is opgenomen. Van toepassing op activa waarop dividend wordt uitgekeerd, zoals gewone aandelen, preferente aandelen en instellingen voor collectieve belegging. Omvat ook dividenden ontvangen op activa die zijn verkocht of vervallen. |
||||||||||||
|
C0080 |
Rente |
Bedrag aan rentebaten, d.w.z. ontvangen rente minus opgelopen rente bij aanvang van de periode plus opgelopen rente aan het einde van de rapportageperiode. Omvat ontvangen rente bij verkoop/verval van het activum of bij ontvangst van de coupon. Is van toepassing op activa waarop coupon- en rentebetalingen plaatsvinden, zoals obligaties, leningen en deposito's. |
||||||||||||
|
C0090 |
Huurbedragen |
Bedrag aan huurinkomsten, d.w.z. ontvangen huur minus opgelopen huur bij aanvang van de periode plus opgelopen huur aan het einde van de rapportageperiode. Omvat ontvangen huur bij verkoop of verval van het activum. Alleen van toepassing op onroerende zaken, ongeacht de functie. |
||||||||||||
|
C0100 |
Netto winsten en verliezen |
Nettowinsten en -verliezen over tijdens de rapportageperiode verkochte of vervallen activa. De winsten en verliezen worden berekend als het verschil tussen de verkoop- of vervalwaarde en de waarde overeenkomstig artikel 75 van Richtlijn 2009/138/EG aan het einde van het voorgaande rapportagejaar (of, in het geval van tijdens de rapportageperiode verworven activa, de aankoopwaarde). De nettowaarde kan positief, negatief of nul zijn. |
||||||||||||
|
C0110 |
Niet-gerealiseerde winsten en verliezen |
Niet-gerealiseerde winsten en verliezen uit activa die zijn verkocht noch vervallen tijdens de rapportageperiode. De niet-gerealiseerde winsten en verliezen worden berekend als het verschil tussen de waarde overeenkomstig artikel 75 van Richtlijn 2009/138/EG aan het eind van het rapportagejaar en de waarde overeenkomstig artikel 75 van Richtlijn 2009/138/EG aan het einde van het voorafgaande rapportagejaar (of, in het geval van tijdens de rapportageperiode verworven activa, de aankoopwaarde). De nettowaarde kan positief, negatief of nul zijn. |
S.10.01 — Uitlenen van effecten en repo's
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten.
Deze template bevat per item een lijst van effectenleningstransacties en retrocessieovereenkomsten (koper en verkoper) die rechtstreeks worden gehouden door de onderneming (d.w.z. niet op doorkijkbasis), waaronder tevens de liquiditeitsswaps bedoeld in artikel 309, lid 2, onder f), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 vallen.
Rapportage wordt alleen verlangd als de waarde van de onderliggende effecten binnen en buiten de balanstelling waarop de lenings- of retrocessieovereenkomsten betrekking hebben, met een vervaldatum na de rapportagereferentiedatum, groter is dan 5 % van de totale beleggingen gerapporteerd in C0010/R0070 en C0010/R0220 van template S.02.01.
Alle overeenkomsten binnen of buiten de balanstelling moeten worden gerapporteerd. De informatie dient alle overeenkomsten in de rapportageperiode te bestrijken, ongeacht de vraag of zij op de rapportagedatum open of afgesloten waren. Voor overeenkomsten die deel uitmaken van een doorrolstrategie, in welk geval zij in wezen dezelfde transactie zijn, worden alleen open posities gerapporteerd.
Een retrocessieovereenkomst (repo) is gedefinieerd als de verkoop van effecten samen met een overeenkomst dat de verkoper de effecten op een latere datum terugkoopt. Effectenlening is gedefinieerd als een transactie waarbij de ene partij effecten leent aan de andere partij onder verstrekking van onderpand door de ontvangende partij.
De items moeten worden gerapporteerd met een positieve waarde, tenzij anders is bepaald in de desbetreffende instructies.
De in deze template genoemde activacategorieën komen overeen met die in bijlage IV, Activacategorieën, bij deze verordening, en de CIC-codes verwijzen naar bijlage VI, CIC-tabel, bij deze verordening.
Elke retrocessieovereenkomst en elke effectenleningsovereenkomst moeten worden gerapporteerd in zoveel rijen als nodig zijn om de gevraagde informatie te verstrekken. Indien voor een item een keuzemogelijkheid passend is voor een deel van te rapporteren instrument en een andere keuzemogelijkheid passend is voor het andere deel, dient de overeenkomst te worden opgesplitst tenzij de instructies anders bepalen.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||
|
C0040 |
Portefeuille |
Onderscheid tussen levensverzekering, schadeverzekering, kapitaal van aandeelhouders, algemeen (geen uitsplitsing) en afgezonderde fondsen. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
De uitsplitsing is niet verplicht, behalve voor de rapportage van afgezonderde fondsen, maar moet worden gevolgd indien de onderneming er intern gebruik van maakt. Als een onderneming niet uitsplitst, moet „algemeen” worden gebruikt. Voor activa buiten de balanstelling wordt dit item niet gerapporteerd. |
||||||||||||
|
C0050 |
Fondsnummer |
Van toepassing op activa die worden gehouden in afgezonderde fondsen of andere interne fondsen (gedefinieerd overeenkomstig de nationale markten). Het door de onderneming toegekende nummer, dat correspondeert met het unieke nummer dat is toegewezen aan elk fonds. Dit nummer blijf hetzelfde in de tijd en wordt gebruikt om in andere templates te verwijzen naar de fondsen. Het mag niet opnieuw worden gebruikt voor een ander fonds. |
||||||||||||
|
C0060 |
Activacategorie |
Vermeld de activacategorie van het onderliggende activum dat is uitgeleend of verstrekt in het kader van een effectenleningstransactie of retrocessieovereenkomst. Gebruik de categorieën die zijn gedefinieerd in bijlage IV, Activacategorieën, bij deze verordening. |
||||||||||||
|
C0070 |
Naam van tegenpartij |
Naam van de tegenpartij van de overeenkomst. Dit item komt overeen met de naam van de entiteit in de LEI-databank, indien van toepassing. In andere gevallen komt dit item overeen met de wettelijke benaming. |
||||||||||||
|
C0080 |
Code van tegenpartij |
Identificatiecode van de tegenpartij met gebruikmaking, indien van toepassing, van de Legal Entity Identifier (LEI). Is er geen emittentengroepcode beschikbaar, dan wordt dit item niet gerapporteerd. |
||||||||||||
|
C0090 |
Soort code van tegenpartij |
Identificatie van de code gebruikt voor item „Code van tegenpartij”. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0100 |
Activacategorie tegenpartij |
Vermeld de belangrijkste categorieën van het onderliggende activum dat is uitgeleend of verstrekt in het kader van een effectenleningstransactie of retrocessieovereenkomst. Gebruik de activacategorieën die zijn gedefinieerd in bijlage IV, Activacategorieën, bij deze verordening. |
||||||||||||
|
C0110 |
Activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten |
Vermeld of het in C0060 gerapporteerde onderliggende activum verband houdt met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0120 |
Positie in de overeenkomst |
Vermeld of de onderneming koper of verkoper bij de retrocessietransactie of uitlener of ontvanger is bij de effectenlening. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0130 |
Bedrag „near leg” |
Staat voor het volgende bedrag:
|
||||||||||||
|
C0140 |
Bedrag „far leg” |
Dit item is alleen van toepassing op retrocessieovereenkomsten en staat voor de volgende bedragen:
|
||||||||||||
|
C0150 |
Begindatum |
Bepaal de ISO 8601-code van de begindatum van de overeenkomst (jjjj-mm-dd). De begindatum van de overeenkomst is de datum waarop de verplichtingen uit hoofde van de overeenkomst van kracht worden. |
||||||||||||
|
C0160 |
Vervaldatum |
Bepaal de ISO 8601-code van de vervaldatum van de overeenkomst (jjjj-mm-dd). Ook bij overeenkomsten op basis van een open call is er gewoonlijk een datum waarop de overeenkomst vervalt. In die gevallen moet de datum worden gerapporteerd indien er voordien geen call is. Een overeenkomst wordt als afgesloten beschouwd wanneer zij is vervallen, er een call is of als de overeenkomst wordt geannuleerd. Voor overeenkomsten waarin geen vervaldatum is bepaald, moet „9999-12-31” worden gerapporteerd. |
||||||||||||
|
C0170 |
Waarde onder Solvabiliteit II |
Dit item is alleen van toepassing op overeenkomsten die op de rapportagedatum nog open zijn. Waarde van de retrocessieovereenkomst of effectenleningsovereenkomst zoals is bepaald in artikel 75 van Richtlijn 2009/138/EG. Deze waarde kan positief, negatief en nul zijn. |
S.11.01 — Als zekerheid aangehouden activa
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten.
Deze template bevat per item een lijst van activa buiten de balanstelling die als zekerheden worden gehouden ter dekking van activa op de balans en die rechtstreeks door de onderneming worden gehouden (d.w.z. niet op doorkijkbasis).
Hij bevat uitgebreide informatie vanuit het perspectief van de activa die als zekerheden worden gehouden, en niet vanuit het perspectief van de zekerheidsovereenkomst.
In het geval van een pool van zekerheden of een zekerheidsovereenkomst bestaande uit meerdere activa, dienen voor de rapportage evenveel rijen te worden gebruikt als de activa in de pool of zekerheidsovereenkomst.
Deze template bevat twee tabellen: Informatie over ingenomen posities en Informatie over activa.
In de tabel Informatie over ingenomen posities moet elk als zekerheid gehouden activum afzonderlijk worden gerapporteerd in zoveel rijen als nodig zijn om alle in die tabel gevraagde variabelen in te vullen. Als er voor hetzelfde activum twee waarden kunnen worden toegekend aan één variabele, moet dat activum worden gerapporteerd op meer dan één regel.
In de tabel Informatie over activa moet elk als zekerheid gehouden activum afzonderlijk worden gerapporteerd in één rij, waarbij alle in die tabel gevraagde variabelen moeten worden ingevuld.
Alle items behalve „Soort activum waarvoor de zekerheid wordt aangehouden” (C0140), „Naam van de tegenpartij die de zekerheid verstrekt” (C0060) en „Naam van de groep van de tegenpartij die de zekerheid verstrekt” (C0070) betreffen informatie over de als zekerheden gehouden activa. Item C0140 betreft het activum op de balans waarvoor de zekerheid wordt gehouden, en de items C0060 en C0070 hebben betrekking op de tegenpartij die de zekerheid verstrekt.
De in deze template genoemde activacategorieën komen overeen met die in bijlage IV, Activacategorieën, bij deze verordening, en de CIC-codes verwijzen naar bijlage VI, CIC-tabel, bij deze verordening.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||||||||||||
|
Informatie over aangehouden posities |
||||||||||||||||||||||||
|
C0040 |
Identificatiecode van de activa |
Activa-ID-code in de volgorde van prioriteit zoals hieronder aangegeven:
Wanneer dezelfde activa-ID-code moet worden gerapporteerd voor een activum dat in twee of meer verschillende valuta's wordt uitgegeven, moeten van elke valuta de activa-ID-code en de alfabetische ISO 4217-code worden vermeld, zoals in het volgende voorbeeld: „code+EUR” |
||||||||||||||||||||||
|
C0050 |
Soort activa-ID-code |
Soort identificatiecode die voor „activa-ID-code” wordt gebruikt. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
Wanneer dezelfde activa-ID-code moet worden gerapporteerd voor een activum dat in twee of meer valuta's wordt uitgegeven en de code in C0040 wordt bepaald door een activa-ID-code en de alfabetische ISO 4217-code van de valuta, moet de activa-ID-code verwijzen naar optie 9 en de optie van de oorspronkelijke activa-ID-code, zoals in het volgende voorbeeld met als gerapporteerde code de ISIN-code+valuta: „9/1”. |
||||||||||||||||||||||
|
C0060 |
Naam van de tegenpartij die de zekerheid verstrekt |
De naam van de tegenpartij die de zekerheid verstrekt. Dit item komt overeen met de naam van de entiteit in de LEI-databank, indien van toepassing. In andere gevallen komt dit item overeen met de wettelijke benaming. Als de activa op de balans waarvoor de zekerheden worden aangehouden, voorschotten op verzekeringsovereenkomsten zijn, dient „Verzekeringnemer” te worden gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||||
|
C0070 |
Naam van de groep van de tegenpartij die de zekerheden verstrekt |
Vermeld de economische groep van de tegenpartij die de zekerheid verstrekt. Dit item komt overeen met de naam van de entiteit in de LEI-databank, indien van toepassing. In andere gevallen komt dit item overeen met de wettelijke benaming. Dit item is niet van toepassing als de activa op de balans waarvoor de zekerheden worden gehouden, voorschotten op verzekeringsovereenkomsten zijn. |
||||||||||||||||||||||
|
C0080 |
Land van bewaarneming |
ISO 3166-1 alfa-2 code van het land waar de activa van de onderneming in bewaring zijn genomen. In de rapportage van internationale bewaarnemers, zoals Euroclear, geldt als land van bewaarneming het land dat overeenkomt met de wettelijke plaats van vestiging waar de bewaarnemingsdienst contractueel is vastgelegd. Indien eenzelfde activum in bewaring is genomen in meer dan één land, moet elk activum afzonderlijk worden gerapporteerd in zoveel rijen als nodig zijn om alle landen van bewaarneming correct te vermelden. Dit item is niet van toepassing op CIC-categorie 8 — Hypotheken en leningen (voor aan particulieren verstrekte leningen en hypotheken, omdat geen individuele rapportage wordt verlangd voor die activa), CIC 71, CIC 75 en CIC 95 — Materiële vaste activa (voor eigen gebruik), om dezelfde reden. Wat CIC-categorie 9 betreft, met uitzondering van CIC 95 — Materiële vaste activa (voor eigen gebruik), wordt het land van de emittent bepaald aan de hand van het adres van de onroerende zaak. |
||||||||||||||||||||||
|
C0090 |
Hoeveelheid |
Aantal activa, voor alle activa, indien van toepassing. Dit item wordt niet gerapporteerd indien het item Nominaal bedrag (C0140) wordt gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||||
|
C0100 |
Nominaal bedrag |
Uitstaand bedrag gewaardeerd tegen de nominale waarde, voor alle activa waarvoor dit item relevant is, en voor CIC = 72, 73, 74, 75 en 79, indien van toepassing. Dit item wordt niet gerapporteerd indien het item Hoeveelheid (C0130) wordt gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||||
|
C0110 |
Waarderingsmethode |
Vermeld de waarderingsmethode die is gehanteerd bij de waardering van activa. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||
|
C0120 |
Totaalbedrag |
Waarde berekend zoals is bepaald in artikel 75 van Richtlijn 2009/138/EG. Er moet rekening worden gehouden met het volgende:
|
||||||||||||||||||||||
|
C0130 |
Opgebouwde rente |
Kwantificeer het bedrag aan opgelopen rente na de laatste coupondatum voor rentedragende effecten. Opgemerkt zij dat deze waarde ook deel uitmaakt van het bedrag van het item Totaalbedrag. |
||||||||||||||||||||||
|
C0140 |
Soort actief waarvoor zekerheden worden aangehouden |
Vermeld het soort activum waarvoor de zekerheid wordt gehouden. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||||||||||
|
Informatie over activa |
||||||||||||||||||||||
|
C0040 |
Identificatiecode van de activa |
Activa-ID-code in de volgorde van prioriteit zoals hieronder aangegeven:
Wanneer dezelfde activa-ID-code moet worden gerapporteerd voor een activum dat in twee of meer verschillende valuta's wordt uitgegeven, moeten van elke valuta de activa-ID-code en de alfabetische ISO 4217-code worden vermeld, zoals in het volgende voorbeeld: „code+EUR” |
||||||||||||||||||||
|
C0050 |
Soort activa-ID-code |
Soort identificatiecode die voor „activa-ID-code” wordt gebruikt. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
Wanneer dezelfde activa-ID-code moet worden gerapporteerd voor een activum dat in twee of meer valuta's wordt uitgegeven en de code in C0040 wordt bepaald door een activa-ID-code en de alfabetische ISO 4217-code van de valuta, moet de activa-ID-code verwijzen naar optie 9 en de optie van de oorspronkelijke activa-ID-code, zoals in het volgende voorbeeld met als gerapporteerde code de ISIN-code+valuta: „9/1”. |
||||||||||||||||||||
|
C0150 |
Titel post |
Vermeld het gerapporteerde item door de naam van het activum (of het adres in het geval van een onroerende zaak) in te vullen, met de door de onderneming bepaalde detaillering. Er moet rekening worden gehouden met het volgende:
|
||||||||||||||||||||
|
C0160 |
Naam van emittent |
Naam van de emittent, gedefinieerd als de entiteit die activa uitgeeft aan beleggers, welke activa een deel van haar kapitaal en een deel van haar schulden, derivaten enz. vertegenwoordigen. Dit item komt overeen met de naam van de entiteit in de LEI-databank, indien van toepassing. In andere gevallen komt dit item overeen met de wettelijke benaming. Er moet rekening worden gehouden met het volgende:
Dit item is niet van toepassing op CIC 71, CIC 75 en CIC-categorie 9 — Onroerende zaken. |
||||||||||||||||||||
|
C0170 |
Code van emittent |
Identificatiecode van de emittent met gebruikmaking, indien van toepassing, van de Legal Entity Identifier (LEI). Er moet rekening worden gehouden met het volgende:
Dit item is niet van toepassing op CIC-categorie 8 — Hypotheken en leningen, wanneer het betrekking heeft op aan natuurlijke personen verstrekte leningen en hypotheken. |
||||||||||||||||||||
|
C0180 |
Soort code van emittent |
Identificatie van de code gebruikt voor het item „Code emittent” Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
Dit item is niet van toepassing op CIC-categorie 8 — Hypotheken en leningen, wanneer het betrekking heeft op aan natuurlijke personen verstrekte leningen en hypotheken. Dit item is niet van toepassing op CIC 71, CIC 75 en CIC-categorie 9 — Onroerende zaken. |
||||||||||||||||||||
|
C0190 |
Emittentensector |
Vermeld de economische sector van de emittent volgens de laatste NACE-code (zoals gepubliceerd in een EG-verordening). Sectoren moeten minimaal worden aangeduid met de letter van de NACE-code die staat voor de afdeling („A” of „A111” is bijvoorbeeld aanvaardbaar), behalve voor de NACE-codes voor financiële activiteiten en verzekeringen, in welk geval de letter van de afdeling gevolgd door de viercijferige code van de klasse moet worden gebruikt (bv. „K6411”). Er moet rekening worden gehouden met het volgende:
|
||||||||||||||||||||
|
C0200 |
Emittentengroepcode |
Naam van de uiteindelijke moederonderneming van de emittent. Dit item komt overeen met de naam van de entiteit in de LEI-databank, indien van toepassing. In andere gevallen komt dit item overeen met de wettelijke benaming. Er moet rekening worden gehouden met het volgende:
|
||||||||||||||||||||
|
C0210 |
Emittentengroepcode |
Identificatiecode van de groep van de emittent met gebruikmaking, indien van toepassing, van de Legal Entity Identifier (LEI). Indien niet beschikbaar wordt dit item niet gerapporteerd. Er moet rekening worden gehouden met het volgende:
Dit item is niet van toepassing op CIC 71, CIC 75 en CIC-categorie 9 — Onroerende zaken. |
||||||||||||||||||||
|
C0220 |
Soort emittentengroepcode |
Identificatie van de code gebruikt voor het item „Emittentengroepcode” Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
Dit item is niet van toepassing op CIC-categorie 8 — Hypotheken en leningen, wanneer het betrekking heeft op aan natuurlijke personen verstrekte leningen en hypotheken. Dit item is niet van toepassing op CIC 71, CIC 75 en CIC-categorie 9 — Onroerende zaken. |
||||||||||||||||||||
|
C0230 |
Land van emittent |
ISO 3166-1 alfa-2 code van het land van vestiging van de emittent. De plaats van vestiging van de emittent wordt bepaald aan de hand van het adres van de entiteit die het activum uitgeeft. Er moet rekening worden gehouden met het volgende:
Dit item is niet van toepassing op CIC-categorie 8 — Hypotheken en leningen, wanneer het betrekking heeft op aan natuurlijke personen verstrekte leningen en hypotheken. Een van de volgende keuzemogelijkheden wordt hiervoor gebruikt:
|
||||||||||||||||||||
|
C0240 |
Valuta |
Vermeld de alfabetische ISO 4217-code van de valuta van de uitgifte. Er moet rekening worden gehouden met het volgende:
|
||||||||||||||||||||
|
C0250 |
CIC |
Complementaire identificatiecodes waarmee activa worden ingedeeld, zoals beschreven in bijlage VI, CIC-tabel, bij deze verordening. Bij indeling van een activum volgens de CIC-tabel dienen ondernemingen rekening te houden met het meest representatieve risico waaraan dat activum is blootgesteld. |
||||||||||||||||||||
|
C0260 |
Prijs per eenheid |
Eenheidsprijs van het activum, indien van toepassing. Dit item wordt niet gerapporteerd indien het item Eenheidspercentage van nominaal bedrag Solvabiliteit II-prijs (C0270) wordt gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||
|
C0270 |
Eenheidspercentage van nominaal bedrag Solvabiliteit II-prijs |
Bedrag als percentage van nominale waarde, prijs zonder opgelopen rente („clean price”), van het activum, indien van toepassing. Dit item wordt niet gerapporteerd indien het item Eenheidsprijs (C0260) wordt gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||
|
C0280 |
Vervaldatum |
Alleen van toepassing op de CIC-categorieën 1, 2, 5, 6 en 8, en CIC 74 en CIC 79. Bepaal de ISO 8601-code van de vervaldatum (jjjj-mm-dd). De code komt altijd overeen met de vervaldatum, ook voor opvraagbare effecten. Er moet rekening worden gehouden met het volgende:
|
||||||||||||||||||||
S.12.01 — Technische voorzieningen voor levens- en SLT-ziekteverzekering
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de driemaandelijkse en jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten, afgezonderde fondsen, matchingopslagportefeuilles en het resterende deel.
Ondernemingen mogen gebruikmaken van passende benaderingen voor de berekening van de technische voorzieningen, zoals bedoeld in artikel 21 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. Daarnaast mag artikel 59 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 worden toegepast bij het berekenen van de risicomarge gedurende het boekjaar.
Verzekeringsbranche voor levensverzekeringsverplichtingen: De in artikel 80 van Richtlijn 2009/138/EG bedoelde branches, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. De segmentatie moet de aard van de aan de overeenkomst ten grondslag liggende risico's weerspiegelen (economische realiteit) en niet de juridische vorm van de overeenkomst (vorm). Wanneer een verzekerings- of herverzekeringsovereenkomst risico's van verschillende branches dekt, worden de verplichtingen zoveel mogelijk standaard door de onderneming opgesplitst en bij de desbetreffende branches ondergebracht (artikel 55 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35).
De branches „Aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen”, „Overige levensverzekeringen” en „Ziekteverzekering” worden opgesplitst tussen „Overeenkomsten zonder opties en garanties” en „Overeenkomsten met opties en garanties”. Ten behoeve van deze opsplitsing wordt met de volgende overwegingen rekening gehouden:
|
— |
in „Overeenkomsten zonder opties en garanties” worden de bedragen opgenomen die verband houden met overeenkomsten zonder financiële garanties of contractuele opties, hetgeen betekent dat er in de berekening van de technische voorzieningen geen bedragen voor financiële garanties of contractuele opties tot uiting komen. Overeenkomsten met niet-materiële contractuele opties of financiële garanties die niet in de berekening van de technische voorzieningen tot uiting komen, worden eveneens in deze kolom vermeld; |
|
— |
in „Overeenkomsten met opties en garanties” worden de overeenkomsten opgenomen die hetzij financiële garanties, hetzij contractuele opties bevatten, of beide, voor zover het bestaan van die financiële garanties of contractuele opties in de berekening van de technische voorzieningen tot uiting komt. |
De gerapporteerde informatie is inclusief herverzekeringen, aangezien de informatie over bedragen die op herverzekeringen/SPV's en finite herverzekeringen kunnen worden verhaald, in aparte rijen wordt opgevraagd.
De tussen R0010 en R0100 te rapporteren informatie betreft de situatie na de volatiliteitsaanpassing, de matchingopslag en de overgangsmaatregel voor de relevante risicovrije rentetermijnstructuur, indien van toepassing, maar zonder inachtneming van de overgangsaftrek voor technische voorzieningen. Het bedrag van de overgangsaftrek voor technische voorzieningen wordt afzonderlijk opgevraagd in de rijen tussen R0110 en R0130.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||
|
Z0020 |
Afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille of resterend deel |
Geeft aan of de gerapporteerde cijfers betrekking hebben op een afgezonderd fonds, een matchingopslagportefeuille of het resterende deel. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||
|
Z0030 |
Fonds-/portefeuillenummer |
Identificatienummer voor een afgezonderd fonds of matchingopslagportefeuille. Dit nummer wordt door de onderneming toegewezen en moet consistent zijn in de tijd en aansluiten bij het fonds-/portefeuillenummer dat in andere templates wordt gerapporteerd. Dit item alleen invullen wanneer item Z0020 = 1. |
||||||||||
|
Technische voorzieningen als geheel berekend |
||||||||||||
|
C0020, C0030, C0060, C0090, C0100, C0160, C0190, C0200/R0010 |
Technische voorzieningen als geheel berekend |
Het bedrag van de technische voorzieningen als geheel berekend per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||||||||
|
C0150/R0010 |
Technische voorzieningen als geheel berekend — Totaal (levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
Totaalbedrag van technische voorzieningen als geheel berekend voor levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde verzekeringen. |
||||||||||
|
C0210/R0010 |
Technische voorzieningen als geheel berekend — Totaal (ziekteverzekering analoog aan levensverzekering) |
Totaalbedrag van technische voorzieningen als geheel berekend voor ziekteverzekering analoog aan levensverzekering. |
||||||||||
|
C0020, C0030, C0060, C0090, C0100 tot en met C0140, C0160, C0190, C0200/R0020 |
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling in verband met de technische voorzieningen als geheel berekend |
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV's en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling in verband met de technische voorzieningen als geheel berekend, per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||||||||
|
C0150/R0020 |
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV's en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling in verband met de technische voorzieningen als geheel berekend — Totaal (levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde verzekeringen) |
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV's en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling in verband met de technische voorzieningen als geheel berekend voor levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde verzekeringen. |
||||||||||
|
C0210/R0020 |
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV's en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling in verband met de technische voorzieningen als geheel berekend — Totaal (ziekteverzekering analoog aan levensverzekering) |
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV's en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling in verband met de technische voorzieningen als geheel berekend, voor ziekteverzekering analoog aan levensverzekering. |
||||||||||
|
Technische voorzieningen berekend als som van beste schatting en risicomarge |
||||||||||||
|
C0020, C0040, C0050, C0070, C0080, C0090, C0100 tot en met C0140, C0170, C0180, C0190, C0200/R0030 |
Technische voorzieningen berekend als som van beste schatting en risicomarge, bruto beste schatting |
Bedrag van de bruto beste schatting (zonder aftrek van herverzekering, SPV's en finite herverzekering overeenkomstig artikel 77, lid 2, van Richtlijn 2009/138/EG), per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||||||||
|
C0150/R0030 |
Technische voorzieningen berekend als som van beste schatting en risicomarge, bruto beste schatting — Totaal (levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
Totaalbedrag van de bruto beste schatting (zonder aftrek van herverzekering, SPV's en finite herverzekering overeenkomstig artikel 77, lid 2, van Richtlijn 2009/138/EG) voor levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde verzekeringen. |
||||||||||
|
C0210/R0030 |
Technische voorzieningen berekend als som van beste schatting en risicomarge, bruto beste schatting — Totaal (ziekteverzekering analoog aan levensverzekering) |
Totaalbedrag van de bruto beste schatting (zonder aftrek van herverzekering, SPV's en finite herverzekering overeenkomstig artikel 77, lid 2, van Richtlijn 2009/138/EG) voor ziekteverzekering analoog aan levensverzekering. |
||||||||||
|
C0020, C0040, C0050, C0070, C0080, C0090, C0100, C0170, C0180, C0190, C0200/R0040 |
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling |
Bedrag van verhaalbare bedragen vóór correctie voor verwachte verliezen als gevolg van de kans op wanbetaling door de herverzekeraar, zoals gedefinieerd in artikel 81 van Richtlijn 2009/138/EG, met inbegrip van overgedragen herverzekeringen binnen de groep, per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||||||||
|
C0150/R0040 |
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling — Totaal (levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
Totaal van de verhaalbare bedragen vóór correctie voor verwachte verliezen als gevolg van de kans op wanbetaling door de herverzekeraar, zoals gedefinieerd in artikel 81 van Richtlijn 2009/138/EG, met inbegrip van overgedragen herverzekeringen binnen de groep, voor levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde verzekeringen. |
||||||||||
|
C0210/R0040 |
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling — Totaal (ziekteverzekering analoog aan levensverzekering) |
Totaal van de bedragen die op herverzekering en SPV's kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling, voor ziekteverzekering analoog aan levensverzekering. |
||||||||||
|
C0020, C0040, C0050, C0070, C0080, C0090, C0100, C0170, C0180, C0190, C0200/R0050 |
Bedragen die op herverzekering (behalve SPV en finite herverzekering) kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen |
De bedragen (vóór correctie voor verwachte verliezen) die op „traditionele” herverzekeringen, te weten zonder SPV's en finite herverzekering, kunnen worden verhaald en zijn berekend op een wijze die consistent is met de contractgrenzen van de overeenkomsten waarmee die bedragen samenhangen, met inbegrip van overgedragen herverzekeringen binnen de groep, per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||||||||
|
C0150/R0050 |
Totaal van de bedragen die op herverzekering (met uitzondering van SPV's en finite herverzekering) kunnen worden verhaald, vóór correctie voor verwachte verliezen — Totaal (levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
Totaal van de bedragen (vóór correctie voor verwachte verliezen) die op „traditionele” herverzekeringen, te weten zonder SPV's en finite herverzekering, kunnen worden verhaald en zijn berekend op een wijze die consistent is met de contractgrenzen van de overeenkomsten waarmee die bedragen samenhangen, met inbegrip van overgedragen herverzekeringen binnen de groep, voor levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten. |
||||||||||
|
C0210/R0050 |
Totaal van de bedragen die op herverzekering (met uitzondering van SPV's en finite herverzekering) kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen — Totaal (ziekteverzekering analoog aan levensverzekering) |
Totaal van de bedragen die op herverzekering (met uitzondering van SPV's en finite herverzekering) kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen, en die zijn berekend op een wijze die consistent is met de contractgrenzen van de overeenkomsten waarmee die bedragen samenhangen, voor ziekteverzekering analoog aan levensverzekering. |
||||||||||
|
C0020, C0040, C0050, C0070, C0080, C0090, C0100, C0170, C0180, C0190, C0200/R0060 |
Bedragen die op SPV kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen |
De bedragen die op SPV's kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen en die zijn berekend op een wijze die consistent is met de contractgrenzen van de overeenkomsten waarmee die bedragen samenhangen, per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, met inbegrip van overgedragen herverzekeringen binnen de groep, per branche. |
||||||||||
|
C0150/R0060 |
Totaal van de bedragen die op SPV's kunnen worden verhaald, vóór correctie voor verwachte verliezen — Totaal (levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
Totaal van de bedragen die op SPV's kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen en die zijn berekend op een wijze die consistent is met de contractgrenzen van de overeenkomsten waarmee die bedragen samenhangen, voor levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten. |
||||||||||
|
C0210/R0060 |
Totaal van de bedragen die op SPV's kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen — Totaal (ziekteverzekering analoog aan levensverzekering) |
Totaal van de bedragen die op SPV's kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen, voor ziekteverzekering analoog aan levensverzekering. |
||||||||||
|
C0020, C0040, C0050, C0070, C0080, C0090, C0100, C0170, C0180, C0190, C0200/R0070 |
Bedragen die op finite herverzekering kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen |
De bedragen die op finite herverzekering kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen en die zijn berekend op een wijze die consistent is met de contractgrenzen van de overeenkomsten waarmee die bedragen samenhangen, met inbegrip van overgedragen herverzekeringen binnen de groep, per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||||||||
|
C0150/R0070 |
Totaal van de bedragen die op finite herverzekering kunnen worden verhaald, vóór correctie voor verwachte verliezen — Totaal (levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
Totaal van de bedragen die op finite herverzekeringen kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen en die zijn berekend op een wijze die consistent is met de contractgrenzen van de overeenkomsten waarmee die bedragen samenhangen, inclusief overgedragen herverzekeringen binnen de groep, voor levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten. |
||||||||||
|
C0210/R0070 |
Totaal van de bedragen die op finite herverzekeringen kunnen worden verhaald, vóór correctie voor verwachte verliezen — Totaal (ziekteverzekering analoog aan levensverzekering) |
Totaal van de bedragen die op finite herverzekeringen kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen, voor levensverzekering analoog aan ziekteverzekering. |
||||||||||
|
C0020, C0040, C0050, C0070, C0080, C0090, C0100 tot en met C0140, C0170, C0180, C0190, C0200/R0080 |
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling |
Bedrag van verhaalbare bedragen na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van de kans op wanbetaling door de herverzekeraar, zoals gedefinieerd in artikel 81 van Richtlijn 2009/138/EG, met inbegrip van overgedragen herverzekeringen binnen de groep, per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||||||||
|
C0150/R0080 |
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling — Totaal (levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
Totaal van de verhaalbare bedragen na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van de kans op wanbetaling door de herverzekeraar, zoals gedefinieerd in artikel 81 van Richtlijn 2009/138/EG, met inbegrip van overgedragen herverzekeringen binnen de groep, voor levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde verzekeringen. |
||||||||||
|
C0210/R0080 |
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling — Totaal (ziekteverzekering analoog aan levensverzekering) |
Totaal van de verhaalbare bedragen na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van de kans op wanbetaling door de herverzekeraar, zoals gedefinieerd in artikel 81 van Richtlijn 2009/138/EG, met inbegrip van overgedragen herverzekeringen binnen de groep, voor ziekteverzekering analoog aan levensverzekering. |
||||||||||
|
C0020, C0040, C0050, C0070, C0080, C0090, C0100, C0170, C0180, C0190, C0200/R0090 |
Beste schatting minus bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald |
Bedrag van de beste schatting minus bedragen die op herverzekeringen/SPV's en finite herverzekeringen kunnen worden verhaald, na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van de kans op wanbetaling door de herverzekeraar, zoals gedefinieerd in artikel 81 van Richtlijn 2009/138/EG, per branche. |
||||||||||
|
C0150/R0090 |
Beste schatting minus bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald — Totaal (levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
Totaalbedrag van de beste schatting minus bedragen die op herverzekeringen/SPV's en finite herverzekeringen kunnen worden verhaald, na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van de kans op wanbetaling door de herverzekeraar, zoals gedefinieerd in artikel 81 van Richtlijn 2009/138/EG, voor levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten. |
||||||||||
|
C0210/R0090 |
Beste schatting minus bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald — Totaal (ziekteverzekering analoog aan levensverzekering) |
Totaalbedrag van de beste schatting minus bedragen die op herverzekeringen/SPV's en finite herverzekeringen kunnen worden verhaald, na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van de kans op wanbetaling door de herverzekeraar, zoals gedefinieerd in artikel 81 van Richtlijn 2009/138/EG, voor ziekteverzekering analoog aan levensverzekering. |
||||||||||
|
C0020, C0030, C0060, C0090, C0100 tot en met C0140, C0160, C0190, C0200/R0100 |
Risicomarge |
Bedrag van de risicomarge, zoals gedefinieerd in artikel 77, lid 3, van Richtlijn 2009/138/EG), per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||||||||
|
C0150/R0100 |
Risicomarge — Totaal (levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
Totaalbedrag van de risicomarge voor levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten. |
||||||||||
|
C0210/R0100 |
Risicomarge — Totaal (ziekteverzekering analoog aan levensverzekering) |
Totaalbedrag van de risicomarge voor ziekteverzekering analoog aan levensverzekering. |
||||||||||
|
Bedrag van de overgangsmaatregel voor technische voorzieningen |
||||||||||||
|
C0020, C0030, C0060, C0090, C0100, C0160, C0190, C0200/R0110 |
Technische voorzieningen als geheel berekend |
Bedrag van de overgangsaftrek voor technische voorzieningen toegerekend aan technische voorzieningen als geheel berekend, per branche. Deze waarde wordt als negatieve waarde gerapporteerd. |
||||||||||
|
C0150/R0110 |
Technische voorzieningen als geheel berekend — Totaal (levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
Bedrag van de overgangsaftrek voor technische voorzieningen toegerekend aan de technische voorzieningen als geheel berekend, voor levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten. Deze waarde wordt als negatieve waarde gerapporteerd. |
||||||||||
|
C0210/R0110 |
Technische voorzieningen als geheel berekend — Totaal (ziekteverzekering analoog aan levensverzekering) |
Bedrag van de overgangsaftrek voor technische voorzieningen toegerekend aan de technische voorzieningen als geheel berekend, voor ziekteverzekering analoog aan levensverzekering. Deze waarde wordt als negatieve waarde gerapporteerd. |
||||||||||
|
C0020, C0040, C0050, C0070, C0080, C0090, C0100, C0170, C0180, C0190, C0200/R0120 |
Beste schatting |
Bedrag van de overgangsaftrek voor technische voorzieningen toegerekend aan de beste schatting, per branche. Deze waarde wordt als negatieve waarde gerapporteerd. |
||||||||||
|
C0150/R0120 |
Beste schatting — Totaal (levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
Totaalbedrag van de overgangsaftrek voor technische voorzieningen toegerekend aan de beste schatting, voor levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten. Deze waarde wordt als negatieve waarde gerapporteerd. |
||||||||||
|
C0210/R0120 |
Beste schatting — Totaal (ziekteverzekering analoog aan levensverzekering) |
Totaalbedrag van de overgangsaftrek voor technische voorzieningen toegerekend aan de beste schatting, voor ziekteverzekering analoog aan levensverzekering. Deze waarde wordt als negatieve waarde gerapporteerd. |
||||||||||
|
C0020, C0030, C0060, C0090, C0100, C0160, C0190, C0200/R0130 |
Risicomarge |
Bedrag van de overgangsaftrek voor technische voorzieningen toegerekend aan de risicomarge, per branche. Deze waarde wordt als negatieve waarde gerapporteerd. |
||||||||||
|
C0150/R0130 |
Risicomarge — Totaal (levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
Totaalbedrag van de overgangsaftrek voor technische voorzieningen toegerekend aan de risicomarge, voor levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten. Deze waarde wordt als negatieve waarde gerapporteerd. |
||||||||||
|
C0210/R0130 |
Risicomarge — Totaal (ziekteverzekering analoog aan levensverzekering) |
Totaalbedrag van de overgangsaftrek voor technische voorzieningen toegerekend aan de risicomarge, voor ziekteverzekering analoog aan levensverzekering. Deze waarde wordt als negatieve waarde gerapporteerd. |
||||||||||
|
Technische voorzieningen — Totaal |
||||||||||||
|
C0020, C0030, C0060, C0090, C0100, C0160, C0190, C0200/R0200 |
Technische voorzieningen — Totaal |
Totaalbedrag van de technische voorzieningen per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, met inbegrip van technische voorzieningen als geheel berekend en na de overgangsaftrek voor technische voorzieningen. |
||||||||||
|
C0150/R0200 |
Technische voorzieningen — Totaal — Totaal (levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
Totaalbedrag van de technische voorzieningen voor levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten, inclusief technische voorzieningen als geheel berekend en na de overgangsaftrek voor technische voorzieningen. |
||||||||||
|
C0210/R0200 |
Technische voorzieningen — Totaal — Totaal (ziekteverzekering analoog aan levensverzekering) |
Totaalbedrag van de technische voorzieningen voor ziekteverzekering analoog aan levensverzekering, met inbegrip van technische voorzieningen als geheel berekend en na de overgangsaftrek voor technische voorzieningen. |
||||||||||
|
C0020, C0030, C0060, C0090, C0100, C0110, C0120, C0130, C0140, C0160, C0190, C0200/R0210 |
Technische voorzieningen min bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald — Totaal |
Totaalbedrag van de technische voorzieningen min bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald, per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, met inbegrip van technische voorzieningen als geheel berekend en na de overgangsaftrek voor technische voorzieningen. |
||||||||||
|
C0150/R0210 |
Technische voorzieningen min bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald — Totaal — Totaal (levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
Totaalbedrag van de technische voorzieningen minus bedragen die op herverzekeringen/SPV's en finite herverzekeringen kunnen worden verhaald, voor levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten, met inbegrip van technische voorzieningen als geheel berekend en na de overgangsaftrek voor technische voorzieningen. |
||||||||||
|
C0210/R0210 |
Technische voorzieningen min bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekeringen kunnen worden verhaald — Totaal — Totaal (ziekteverzekering analoog aan levensverzekering) |
Totaalbedrag van de technische voorzieningen minus bedragen die op herverzekeringen/SPV's en finite herverzekeringen kunnen worden verhaald, voor levensverzekering analoog aan ziekteverzekering, met inbegrip van technische voorzieningen als geheel berekend en na de overgangsaftrek voor technische voorzieningen. |
||||||||||
|
Beste schatting van producten met een afkoopoptie |
||||||||||||
|
C0020, C0030, C0060, C0090, C0160, C0190, /R0220 |
Beste schatting van producten met een afkoopoptie |
Bedrag van de bruto beste schatting van producten met een afkoopoptie per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, met uitzondering van geaccepteerde herverzekering. Dit bedrag wordt ook opgenomen in R0030 tot en met R0090. |
||||||||||
|
C0150/R0220 |
Beste schatting van producten met een afkoopoptie — Totaal (levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
Totaalbedrag van de bruto beste schatting van producten met een afkoopoptie, voor levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten. Dit bedrag wordt ook opgenomen in R0030 tot en met R0090. |
||||||||||
|
C0210/R0220 |
Beste schatting van producten met een afkoopoptie — Totaal (ziekteverzekering analoog aan levensverzekering) |
Totaalbedrag van de bruto beste schatting van producten met een afkoopoptie, voor ziekteverzekering analoog aan levensverzekering. Dit bedrag wordt ook opgenomen in R0030 tot en met R0090. |
||||||||||
|
Bruto beste schatting voor kasstroom |
||||||||||||
|
C0030, C0060, C0090, C0160, C0190, C0200/R0230 |
Bruto beste schatting voor kasstroom, uitgaande kasstromen, toekomstige gegarandeerde en discretionaire uitkeringen |
Bedrag van gedisconteerde uitgaande kasstromen (betalingen aan verzekeringnemers en begunstigden) voor toekomstige gegarandeerde uitkeringen en voor toekomstige discretionaire uitkeringen, per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. Toekomstige discretionaire uitkeringen zijn andere toekomstige uitkeringen dan aan indexen of beleggingen gekoppelde uitkeringen uit hoofde van verzekerings- of herverzekeringsovereenkomsten met een van de volgende kenmerken:
|
||||||||||
|
C0020, C0100/R0240 |
Bruto beste schatting voor kasstroom, uitgaande kasstromen, toekomstige gegarandeerde uitkeringen — Verzekeringen met winstdeling |
Bedrag van gedisconteerde uitgaande kasstromen (betalingen aan verzekeringnemers en begunstigden) voor toekomstige gegarandeerde uitkeringen met betrekking tot de branche „Verzekeringen met winstdeling”, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||||||||
|
C0020, C0100/R0250 |
Bruto beste schatting voor kasstroom, uitgaande kasstromen, toekomstige discretionaire uitkeringen — Verzekeringen met winstdeling |
Bedrag van gedisconteerde uitgaande kasstromen (betalingen aan verzekeringnemers en begunstigden) voor toekomstige discretionaire uitkeringen met betrekking tot de branche „Verzekeringen met winstdeling”, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. Toekomstige discretionaire uitkeringen zijn andere toekomstige uitkeringen dan aan indexen of beleggingen gekoppelde uitkeringen uit hoofde van verzekerings- of herverzekeringsovereenkomsten met een van de volgende kenmerken:
|
||||||||||
|
C0020, C0030, C0060, C0090, C0100, C0160, C0190, C0200/R0260 |
Bruto beste schatting voor kasstroom, uitgaande kasstromen, toekomstige kosten en andere uitgaande kasstromen |
Bedrag van gedisconteerde uitgaande kasstromen voor toekomstige kosten en andere uitgaande kasstromen, per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. Omvat de kosten die worden gemaakt bij het nakomen van verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen, en andere kasstroombestanddelen zoals fiscale betalingen die ten laste komen of naar verwachting ten laste zullen komen van verzekeringnemers, of die vereist zijn om de verzekerings- of herverzekeringsverplichtingen af te wikkelen. |
||||||||||
|
C0150 /R0260 |
Bruto beste schatting voor kasstroom, uitgaande kasstromen, toekomstige kosten en andere uitgaande kasstromen — Totaal (levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
Totaalbedrag aan gedisconteerde uitgaande kasstromen voor toekomstige kosten en andere uitgaande kasstromen, voor levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten Omvat de kosten die worden gemaakt bij het nakomen van verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen, en andere kasstroombestanddelen zoals fiscale betalingen die ten laste komen of naar verwachting ten laste zullen komen van verzekeringnemers, of die vereist zijn om de verzekerings- of herverzekeringsverplichtingen af te wikkelen. |
||||||||||
|
C0210/R0260 |
Bruto beste schatting voor kasstroom, uitgaande kasstromen, toekomstige kosten en andere uitgaande kasstromen — Totaal (ziekteverzekering analoog aan levensverzekering) |
Totaalbedrag aan gedisconteerde uitgaande kasstromen voor toekomstige kosten en andere uitgaande kasstromen, voor ziekteverzekering analoog aan levensverzekering. Omvat de kosten die worden gemaakt bij het nakomen van verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen, en andere kasstroombestanddelen zoals fiscale betalingen die ten laste komen of naar verwachting ten laste zullen komen van verzekeringnemers, of die vereist zijn om de verzekerings- of herverzekeringsverplichtingen af te wikkelen. |
||||||||||
|
C0020, C0030, C0060, C0090, C0100, C0160, C0190, C0200/R0270 |
Bruto beste schatting voor kasstroom, inkomende kasstromen, toekomstige premies |
Bedrag van gedisconteerde inkomende kasstromen uit toekomstige premies en eventuele aanvullende kasstromen voortvloeiende uit die premies, met inbegrip van geaccepteerde herverzekeringspremies, per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||||||||
|
C0150/R0270 |
Bruto beste schatting voor kasstroom, inkomende kasstromen, toekomstige premies — Totaal (levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
Bedrag van gedisconteerde inkomende kasstromen uit toekomstige premies en eventuele aanvullende kasstromen voortvloeiende uit die premies, met inbegrip van geaccepteerde herverzekeringspremies, voor levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten. |
||||||||||
|
C0210/R0270 |
Bruto beste schatting voor kasstroom, inkomende kasstromen, toekomstige premies — Totaal (ziekteverzekering analoog aan levensverzekering) |
Bedrag van gedisconteerde inkomende kasstromen uit toekomstige premies en eventuele aanvullende kasstromen voortvloeiende uit die premies, met inbegrip van geaccepteerde herverzekeringspremies, voor ziekteverzekering analoog aan levensverzekering. |
||||||||||
|
C0020, C0030, C0060, C0090, C0100, C0160, C0190, C0200/R0280 |
Bruto beste schatting voor kasstroom, inkomende kasstromen, overige inkomende kasstromen |
Bedrag van eventuele andere gedisconteerde inkomende kasstromen die niet bij toekomstige premies zijn meegeteld, met uitzondering van beleggingsrendementen, per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||||||||
|
C0150 /R0280 |
Bruto beste schatting voor kasstroom, inkomende kasstromen, overige inkomende kasstromen — Totaal (levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
Bedrag van eventuele andere gedisconteerde inkomende kasstromen die niet bij toekomstige premies zijn meegeteld, met uitzondering van beleggingsrendementen, voor levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten. |
||||||||||
|
C0210/R0280 |
Bruto beste schatting voor kasstroom, inkomende kasstromen, overige inkomende kasstromen — Totaal (ziekteverzekering analoog aan levensverzekering) |
Bedrag van eventuele andere gedisconteerde inkomende kasstromen die niet bij toekomstige premies zijn meegeteld, met uitzondering van beleggingsrendementen, voor ziekteverzekering analoog aan levensverzekering. |
||||||||||
|
C0020, C0030, C0060, C0090, C0100, C0160, C0190, C0200/R0290 |
Percentage van bruto beste schatting berekend op basis van benaderingen |
Vermeld het percentage van de bruto beste schatting opgenomen bij bruto beste schatting (R0030) dat is berekend op basis van benaderingen, overeenkomstig artikel 21 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, per branche. |
||||||||||
|
C0020, C0030, C0060, C0090, C0100, C0160, C0190, C0200/R0300 |
Afkoopwaarde |
Vermeld het bedrag van de afkoopwaarde per in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 gedefinieerde branche, zoals bedoeld in artikel 185, lid 3, onder f), van Richtlijn 2009/138/EC, onder aftrek van belastingen. Omvat het contractueel gedefinieerde door de verzekeringnemer te betalen bedrag bij vroegtijdige beëindiging van de overeenkomst (dat wil zeggen, voordat het bedrag verschuldigd wordt doordat de looptijd is verstreken of de verzekerde gebeurtenis, zoals overlijden, zich heeft voorgedaan), onder aftrek van kosten en voorschotten op verzekeringsovereenkomsten. Dit bedrag omvat gegarandeerde en niet-gegarandeerde afkoopwaarden. |
||||||||||
|
C0150/R0300 |
Afkoopwaarde — Totaal (levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
Totale afkoopwaarde voor levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten. |
||||||||||
|
C0210/R0300 |
Afkoopwaarde — Totaal (ziekteverzekering analoog aan levensverzekering) |
Totale afkoopwaarde voor ziekteverzekering analoog aan levensverzekering. |
||||||||||
|
C0020, C0030, C0060, C0090, C0100, C0160, C0190, C0200/R0310 |
Beste schatting met inachtneming van overgangsmaatregel voor de rentevoet |
Vermeld het bedrag van de bruto beste schatting (R0030) met inachtneming van de overgangsmaatregel voor de relevante risicovrije rentetermijnstructuur, per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||||||||
|
C0150/R0310 |
Beste schatting met inachtneming van de overgangsmaatregel voor de rentevoet — Totaal (levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
Totaalbedrag van de bruto beste schatting (R0030) met inachtneming van de overgangsmaatregel voor de relevante risicovrije rentetermijnstructuur, voor levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde verzekeringen. |
||||||||||
|
C0210/R0310 |
Beste schatting met inachtneming van de overgangsmaatregel voor de rentevoet — Totaal (ziekteverzekering analoog aan levensverzekering) |
Totaalbedrag van de bruto beste schatting (R0030) met inachtneming van de overgangsmaatregel voor de relevante risicovrije rentetermijnstructuur, voor ziekteverzekering analoog aan levensverzekering. |
||||||||||
|
C0020, C0030, C0060, C0090, C0100, C0160, C0190, C0200/R0320 |
Technische voorzieningen zonder overgangsmaatregel voor de rentevoet |
Bedrag van de technische voorzieningen waarbij de overgangsmaatregel voor de relevante risicovrije rentetermijnstructuur is toegepast, berekend zonder de overgangsmaatregel voor de relevante risicovrije rentetermijnstructuur, per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. In gevallen waarbij dezelfde beste schattingen ook onderworpen waren aan de volatiliteitsaanpassing, geeft het voor dit item gerapporteerde bedrag de waarde weer zonder de overgangsmaatregel voor de relevante risicovrije rentetermijnstructuur maar inclusief de volatiliteitsaanpassing. |
||||||||||
|
C0150/R0320 |
Technische voorzieningen zonder overgangsmaatregel voor de rentevoet |
Totaalbedrag van de technische voorzieningen waarbij de overgangsmaatregel voor de relevante risicovrije rentetermijnstructuur is toegepast, berekend zonder de overgangsmaatregel voor de relevante risicovrije rentetermijnstructuur, voor levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten. In gevallen waarbij dezelfde beste schattingen ook onderworpen waren aan de volatiliteitsaanpassing, geeft het voor dit item gerapporteerde bedrag de waarde weer zonder de overgangsmaatregel voor de relevante risicovrije rentetermijnstructuur maar inclusief de volatiliteitsaanpassing. |
||||||||||
|
C0210/R0320 |
Technische voorzieningen zonder overgangsmaatregel voor de rentevoet |
Totaalbedrag van de technische voorzieningen waarbij de overgangsmaatregel voor de relevante risicovrije rentetermijnstructuur is toegepast, berekend zonder de overgangsmaatregel voor de relevante risicovrije rentetermijnstructuur, voor ziekteverzekering analoog aan levensverzekering. In gevallen waarbij dezelfde beste schattingen ook onderworpen waren aan de volatiliteitsaanpassing, geeft het voor dit item gerapporteerde bedrag de waarde weer zonder de overgangsmaatregel voor de relevante risicovrije rentetermijnstructuur maar inclusief de volatiliteitsaanpassing. |
||||||||||
|
C0020, C0030, C0060, C0090, C0100, C0160, C0190, C0200/R0330 |
Beste schatting met inachtneming van volatiliteitsaanpassing |
Vermeld het bedrag van de bruto beste schatting (R0030) met inachtneming van de volatiliteitsaanpassing, per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||||||||
|
C0150/R0330 |
Beste schatting met inachtneming van de volatiliteitsaanpassing — Totaal (levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
Totaalbedrag van de bruto beste schatting (R0030) met inachtneming van de volatiliteitsaanpassing, voor levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten. |
||||||||||
|
C0210/R0330 |
Beste schatting met inachtneming van de volatiliteitsaanpassing — Totaal (ziekteverzekering analoog aan levensverzekering) |
Totaalbedrag van de bruto beste schatting (R0030) met inachtneming van de volatiliteitsaanpassing, voor ziekteverzekering analoog aan levensverzekering. |
||||||||||
|
C0020, C0020, C0060, C0090, C0100, C0160, C0190, C0200/R0340 |
Technische voorzieningen zonder volatiliteitsaanpassing en zonder andere overgangsmaatregelen |
Bedrag van de technische voorzieningen waarop de volatiliteitsaanpassing is toegepast, berekend zonder volatiliteitsaanpassing, per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. In de gevallen waarin dezelfde technische voorzieningen ook zijn berekend met inachtneming van de overgangsaftrek voor technische voorzieningen/overgangsmaatregel voor de relevante risicovrije rentetermijnstructuur, weerspiegelt het in dit item te rapporteren bedrag de waarde zonder de volatiliteitsaanpassing en zonder de overgangsaftrek voor technische voorzieningen/overgangsmaatregel voor de relevante risicovrije rentetermijnstructuur. |
||||||||||
|
C0150/R0340 |
Technische voorzieningen zonder volatiliteitsaanpassing en zonder andere overgangsmaatregelen — Totaal (levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
Totaalbedrag van de technische voorzieningen waarbij de volatiliteitsaanpassing is toegepast, berekend zonder de volatiliteitsaanpassing, voor levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten. In de gevallen waarin dezelfde technische voorzieningen ook zijn berekend met inachtneming van de overgangsaftrek voor technische voorzieningen/overgangsmaatregel voor de relevante risicovrije rentetermijnstructuur, weerspiegelt het in dit item te rapporteren bedrag de waarde zonder de volatiliteitsaanpassing en zonder de overgangsaftrek voor technische voorzieningen/overgangsmaatregel voor de relevante risicovrije rentetermijnstructuur. |
||||||||||
|
C0210/R0340 |
Technische voorzieningen zonder volatiliteitsaanpassing en zonder andere overgangsmaatregelen — Totaal (ziekteverzekering analoog aan levensverzekering) |
Totaalbedrag van de technische voorzieningen waarbij de volatiliteitsaanpassing is toegepast, berekend zonder de volatiliteitsaanpassing, voor ziekteverzekering analoog aan levensverzekering. In de gevallen waarin dezelfde technische voorzieningen ook zijn berekend met inachtneming van de overgangsaftrek voor technische voorzieningen/overgangsmaatregel voor de relevante risicovrije rentetermijnstructuur, weerspiegelt het in dit item te rapporteren bedrag de waarde zonder de volatiliteitsaanpassing en zonder de overgangsaftrek voor technische voorzieningen/overgangsmaatregel voor de relevante risicovrije rentetermijnstructuur. |
||||||||||
|
C0020, C0030, C0060, C0090, C0100, C0160, C0190, C0200/R0350 |
Beste schatting onder voorbehoud van matchingopslag |
Vermeld het bedrag van de bruto beste schatting (R0030) met inachtneming van de matchingopslag, per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||||||||
|
C0150/R0350 |
Beste schatting met inachtneming van de matchingopslag — Totaal (levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
Totaalbedrag van de bruto beste schatting (R0030) met inachtneming van de matchingopslag, voor levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten. |
||||||||||
|
C0210/R0350 |
Beste schatting met inachtneming van de matchingopslag — Totaal (ziekteverzekering analoog aan levensverzekering) |
Totaalbedrag van bruto beste schatting (R0030) met inachtneming van de matchingopslag, voor ziekteverzekering analoog aan levensverzekering. |
||||||||||
|
C0020, C0030, C0060, C0090, C0100, C0160, C0190, C0200/R0360 |
Technische voorzieningen zonder matchingopslag en zonder alle overige maatregelen |
Bedrag van de technische voorzieningen waarop de matchingopslag is toegepast, berekend zonder matchingopslag, per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. In de gevallen waarin dezelfde technische voorzieningen ook zijn berekend met inachtneming van de overgangsaftrek voor technische voorzieningen, weerspiegelt het in dit item te rapporteren bedrag de waarde zonder de matchingopslag en zonder de overgangsaftrek voor technische voorzieningen. |
||||||||||
|
C0150/R0360 |
Technische voorzieningen zonder matchingopslag en zonder alle overige maatregelen — Totaal (levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
Totaalbedrag van de technische voorzieningen waarbij de matchingopslag is toegepast, berekend zonder de matchingopslag, voor levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten. In de gevallen waarin dezelfde technische voorzieningen ook zijn berekend met inachtneming van de overgangsaftrek voor technische voorzieningen, weerspiegelt het in dit item te rapporteren bedrag de waarde zonder de matchingopslag en zonder de overgangsaftrek voor technische voorzieningen. |
||||||||||
|
C0210/R0360 |
Technische voorzieningen zonder matchingopslag en zonder alle overige maatregelen — Totaal (ziekteverzekering analoog aan levensverzekering) |
Totaalbedrag van de technische voorzieningen waarbij de matchingopslag is toegepast, berekend zonder de matchingopslag, voor ziekteverzekering analoog aan levensverzekering. In de gevallen waarin dezelfde technische voorzieningen ook zijn berekend met inachtneming van de overgangsaftrek voor technische voorzieningen, weerspiegelt het in dit item te rapporteren bedrag de waarde zonder de matchingopslag en zonder de overgangsaftrek voor technische voorzieningen. |
||||||||||
S.12.02 — Technische voorzieningen voor levens- en SLT-ziekteverzekering — Per land
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten.
Ondernemingen worden geacht rekening te houden met alle verplichtingen in de verschillende valuta's en deze om te rekenen in de rapportagevaluta.
De informatie per land wordt gerapporteerd met inachtneming van de volgende specificaties:
|
e. |
informatie over het land van herkomst wordt altijd gerapporteerd, ongeacht het bedrag van de technische voorzieningen als geheel berekend en de bruto beste schatting; |
|
f. |
de per land gerapporteerde informatie vertegenwoordigt ten minste 90 % van de som van de technische voorzieningen als geheel berekend en de bruto beste schatting van elke branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35; |
|
g. |
indien voor een bepaalde branche een specifiek land moet worden gerapporteerd om aan punt b) te voldoen, wordt dat land voor alle branches gerapporteerd; |
|
h. |
de andere landen worden gerapporteerd op geaggregeerde basis in „overige EER” of „overige niet-EER”; |
|
i. |
voor directe verzekeringen wordt de informatie gerapporteerd naar land waar de overeenkomst is gesloten; |
|
j. |
voor proportionele en niet-proportionele herverzekeringen wordt de informatie gerapporteerd naar land van vestiging van de overdragende onderneming. |
Voor de toepassing van deze template wordt onder „land waar de overeenkomst is gesloten” het volgende verstaan:
|
k. |
het land waar de verzekeringsonderneming is gevestigd (land van herkomst) wanneer de overeenkomst niet via een bijkantoor of in het kader van het vrij verrichten van diensten is verkocht; |
|
l. |
het land waar het bijkantoor is gevestigd (land van ontvangst) wanneer de overeenkomst via een bijkantoor is verkocht; |
|
m. |
het land waar het vrij verrichten van diensten is medegedeeld (land van ontvangst) wanneer de overeenkomst via het vrij verrichten van diensten is verkocht; |
|
n. |
wanneer een tussenpersoon wordt ingeschakeld of in enige andere situatie geldt punt a), b) of c), afhankelijk van de partij die de overeenkomst heeft verkocht. |
De te rapporteren informatie omvat de volatiliteitsaanpassing, de matchingopslag, de overgangsmaatregel voor de relevante risicovrije rentetermijnstructuur en de overgangsmaatregel voor technische voorzieningen.
Bruto technische voorzieningen als geheel berekend en bruto beste schatting voor verschillende landen
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
|
C0010/R0040, ... |
Geografische zone / Land |
Vermeld de ISO 3166-1 alfa 2-code van het land voor identificatie van de landen binnen de materialiteitsdrempel. |
|
C0020, C0030, C0060, C0090, C0100, C0150, C0160, C0190, C0200, C0210/R0010 |
Bruto technische voorzieningen als geheel berekend en bruto beste schatting voor verschillende landen — Land van herkomst |
Bedrag van de bruto technische voorzieningen als geheel berekend en bruto beste schatting per land waar de overeenkomst is gesloten of land waar de overdragende onderneming is gevestigd, als het land het land van herkomst is, per branche en totalen voor levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten, en ziekteverzekering analoog aan levensverzekering. |
|
C0020, C0030, C0060, C0090, C0100, C0150, C0160, C0190, C0200, C0210/R0020 |
Bruto technische voorzieningen als geheel berekend en bruto beste schatting voor verschillende landen — EER-landen buiten de materialiteitsdrempel — niet gerapporteerd per land |
Bedrag van de bruto technische voorzieningen als geheel berekend en bruto beste schatting, voor EER-landen buiten de materialiteitsdrempel (m.a.w. die welke niet afzonderlijk gerapporteerd worden per land), met uitzondering van het land van herkomst, per branche en totalen voor levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten, en ziekteverzekering analoog aan levensverzekering. |
|
C0020, C0030, C0060, C0090, C0100, C0150, C0160, C0190, C0200, C0210/R0030 |
Bruto technische voorzieningen als geheel berekend en bruto beste schatting voor verschillende landen — niet-EER-landen buiten de materialiteitsdrempel — niet gerapporteerd per land |
Bedrag van de bruto technische voorzieningen als geheel berekend en bruto beste schatting, voor niet-EER-landen buiten de materialiteitsdrempel (m.a.w. die welke niet afzonderlijk gerapporteerd worden per land), met uitzondering van het land van herkomst, per branche en totalen voor levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten, en ziekteverzekering analoog aan levensverzekering. |
|
C0020, C0030, C0060, C0090, C0100, C0150, C0160, C0190, C0200, C0210/R0040, … |
Bruto technische voorzieningen als geheel berekend en bruto beste schatting voor verschillende landen — Land 1 [één rij per land boven de materialiteitsdrempel] |
Bedrag van de bruto technische voorzieningen als geheel berekend en bruto beste schatting per land waar de overeenkomst is gesloten of land waar de overdragende onderneming is gevestigd, voor elk land boven de materialiteitsdrempel met uitzondering van het land van herkomst, per branche en totalen voor levensverzekering behalve ziekteverzekering, met inbegrip van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten, en ziekteverzekering analoog aan levensverzekering. |
S.13.01 — Prognose van toekomstige bruto kasstromen (Beste schatting — levensverzekeringen)
Algemene opmerkingen:
Dit deel van bijlage II houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten.
Deze template bevat uitsluitend informatie met betrekking tot de beste schattingen. De te rapporteren kasstromen zijn inclusief herverzekering en niet gedisconteerd.
Kasstroomprognoses zoals centrale scenario's kunnen worden gebruikt wanneer geen perfecte reconciliatie met de berekening van de beste schatting is vereist. Indien bepaalde toekomstige kasstromen moeilijk te prognosticeren zijn, zoals collectieve toekomstige discretionaire uitkeringen, rapporteert de onderneming de kasstroom die zij feitelijk hanteert bij het berekenen van de beste schatting.
Alle in andere valuta's luidende kasstromen worden in aanmerking genomen en omgerekend in de rapportagevaluta op basis van de wisselkoers die geldt op de rapportagedatum.
Wanneer de onderneming gebruikmaakt van vereenvoudigingen bij de berekening van technische voorzieningen waarbij geen schatting wordt berekend van de verwachte toekomstige kasstromen uit de overeenkomsten, wordt de informatie uitsluitend gerapporteerd in die gevallen waarin meer dan 10 % van de totale technische voorzieningen een afwikkelingsperiode kent van meer dan 24 maanden.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
|
C0010/R0010 — R0330 |
Toekomstige kasstromen die voor de beste schatting worden gebruikt, verzekeringen met winstdeling (bruto), uitgaande kasstromen — Toekomstige uitkeringen |
Bedrag van de verwachte niet-gedisconteerde kasstromen per jaar, vanaf jaar 1 tot en met jaar 30, geaggregeerd voor de periode tussen jaar 31 en jaar 40, tussen jaar 41 en jaar 50 en voor alle jaren na jaar 50. De kasstromen zijn die welke voortvloeien uit toekomstige uitkeringen met betrekking tot de branche „Verzekeringen met winstdeling”, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
|
C0020/R0010 — R0330 |
Toekomstige kasstromen die voor de beste schatting worden gebruikt, verzekeringen met winstdeling (bruto), uitgaande kasstromen — Toekomstige kosten en andere uitgaande kasstromen |
Bedrag van de verwachte niet-gedisconteerde kasstromen per jaar, vanaf jaar 1 tot en met jaar 30, geaggregeerd voor de periode tussen jaar 31 en jaar 40, tussen jaar 41 en jaar 50 en voor alle jaren na jaar 50. De kasstromen zijn die welke verband houden met de kosten die worden gemaakt bij het nakomen van verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen, en andere kasstroombestanddelen zoals fiscale betalingen die ten laste komen of naar verwachting ten laste zullen komen van verzekeringnemers, of die vereist zijn om de verzekeringsverplichtingen af te wikkelen, voor de branche „Verzekeringen met winstdeling”, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. Uitgaande kasstromen van schadeverzekeringsovereenkomsten die in lijfrenteverzekeringen zullen veranderen maar nog niet formeel als lijfrenteverzekeringen worden afgewikkeld, en die binnen dezelfde maatschappij worden verwerkt, worden ook opgenomen. |
|
C0030/R0010 — R0330 |
Toekomstige kasstromen die voor de beste schatting worden gebruikt, verzekeringen met winstdeling (bruto), inkomende kasstromen — Toekomstige premies |
Bedrag van de verwachte niet-gedisconteerde kasstromen per jaar, vanaf jaar 1 tot en met jaar 30, geaggregeerd voor de periode tussen jaar 31 en jaar 40, tussen jaar 41 en jaar 50 en voor alle jaren na jaar 50. De kasstromen zijn die welke voortvloeien uit toekomstige premies en eventuele uit die premies resulterende aanvullende kasstromen, voor de branche „Verzekeringen met winstdeling”, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
|
C0040/R0010 — R0330 |
Toekomstige kasstromen die voor de beste schatting worden gebruikt, verzekeringen met winstdeling (bruto), inkomende kasstromen — Overige inkomende kasstromen |
Bedrag van de verwachte niet-gedisconteerde kasstromen per jaar, vanaf jaar 1 tot en met jaar 30, geaggregeerd voor de periode tussen jaar 31 en jaar 40, tussen jaar 41 en jaar 50 en voor alle jaren na jaar 50. De kasstromen zijn die welke niet zijn meegeteld bij de toekomstige premies en exclusief beleggingsrendementen, voor de branche „Verzekeringen met winstdeling”, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
|
C0050/R0010 — R0330 |
Toekomstige kasstromen die voor de beste schatting worden gebruikt, aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen (bruto), uitgaande kasstromen — Toekomstige uitkeringen |
Bedrag van de verwachte niet-gedisconteerde kasstromen per jaar, vanaf jaar 1 tot en met jaar 30, geaggregeerd voor de periode tussen jaar 31 en jaar 40, tussen jaar 41 en jaar 50 en voor alle jaren na jaar 50. De kasstromen zijn die welke voortvloeien uit toekomstige uitkeringen met betrekking tot de branche „Aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen”, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
|
C0060/R0010 — R0330 |
Toekomstige kasstromen die voor de beste schatting worden gebruikt, aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen (bruto), uitgaande kasstromen — Toekomstige kosten en andere uitgaande kasstromen |
Bedrag van de verwachte niet-gedisconteerde kasstromen per jaar, vanaf jaar 1 tot en met jaar 30, geaggregeerd voor de periode tussen jaar 31 en jaar 40, tussen jaar 41 en jaar 50 en voor alle jaren na jaar 50. De kasstromen zijn die welke verband houden met de kosten die worden gemaakt bij het nakomen van verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen, en andere kasstroombestanddelen zoals fiscale betalingen die ten laste komen of naar verwachting ten laste zullen komen van verzekeringnemers, of die vereist zijn om de verzekeringsverplichtingen af te wikkelen, voor de branche „Aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen”, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. Uitgaande kasstromen van schadeverzekeringsovereenkomsten die in lijfrenteverzekeringen zullen veranderen maar nog niet formeel als lijfrenteverzekeringen worden afgewikkeld, en die binnen dezelfde maatschappij worden verwerkt, worden ook opgenomen. |
|
C0070/R0010 — R0330 |
Toekomstige kasstromen die voor de beste schatting worden gebruikt, aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen (bruto), inkomende kasstromen — Toekomstige premies |
Bedrag van de verwachte niet-gedisconteerde kasstromen per jaar, vanaf jaar 1 tot en met jaar 30, geaggregeerd voor de periode tussen jaar 31 en jaar 40, tussen jaar 41 en jaar 50 en voor alle jaren na jaar 50. De kasstromen zijn die welke voortvloeien uit toekomstige premies en eventuele uit die premies resulterende aanvullende kasstromen, voor de branche „Aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen”, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
|
C0080/R0010 — R0330 |
Toekomstige kasstromen die voor de beste schatting worden gebruikt, aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen (bruto), inkomende kasstromen — Overige inkomende kasstromen |
Bedrag van de verwachte niet-gedisconteerde kasstromen per jaar, vanaf jaar 1 tot en met jaar 30, geaggregeerd voor de periode tussen jaar 31 en jaar 40, tussen jaar 41 en jaar 50 en voor alle jaren na jaar 50. De kasstromen zijn die welke niet zijn meegeteld bij de toekomstige premies en exclusief beleggingsrendementen, voor de branche „Aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen”, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
|
C0090/R0010 — R0330 |
Toekomstige kasstromen die voor de beste schatting worden gebruikt, overige levensverzekeringen (bruto), uitgaande kasstromen — Toekomstige uitkeringen |
Bedrag van de verwachte niet-gedisconteerde kasstromen per jaar, vanaf jaar 1 tot en met jaar 30, geaggregeerd voor de periode tussen jaar 31 en jaar 40, tussen jaar 41 en jaar 50 en voor alle jaren na jaar 50. De kasstromen zijn die welke voortvloeien uit toekomstige uitkeringen met betrekking tot de branche „Andere levensverzekeringen”, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
|
C0100/R0010 — R0330 |
Toekomstige kasstromen die voor de beste schatting worden gebruikt, overige levensverzekeringen (bruto), uitgaande kasstromen — Toekomstige kosten en andere uitgaande kasstromen |
Bedrag van de verwachte niet-gedisconteerde kasstromen per jaar, vanaf jaar 1 tot en met jaar 30, geaggregeerd voor de periode tussen jaar 31 en jaar 40, tussen jaar 41 en jaar 50 en voor alle jaren na jaar 50. De kasstromen zijn die welke verband houden met de kosten die worden gemaakt bij het nakomen van verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen, en andere kasstroombestanddelen zoals fiscale betalingen die ten laste komen of naar verwachting ten laste zullen komen van verzekeringnemers, of die vereist zijn om de verzekeringsverplichtingen af te wikkelen, voor de branche „Andere levensverzekeringen”, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. Uitgaande kasstromen van schadeverzekeringsovereenkomsten die in lijfrenteverzekeringen zullen veranderen maar nog niet formeel als lijfrenteverzekeringen worden afgewikkeld, en die binnen dezelfde maatschappij worden verwerkt, worden ook opgenomen. |
|
C0110/R0010 — R0330 |
Toekomstige kasstromen die voor de beste schatting worden gebruikt, overige levensverzekeringen (bruto), inkomende kasstromen — Toekomstige premies |
Bedrag van de verwachte niet-gedisconteerde kasstromen per jaar, vanaf jaar 1 tot en met jaar 30, geaggregeerd voor de periode tussen jaar 31 en jaar 40, tussen jaar 41 en jaar 50 en voor alle jaren na jaar 50. De kasstromen zijn die welke voortvloeien uit toekomstige premies en eventuele uit die premies resulterende aanvullende kasstromen, voor de branche „Andere levensverzekeringen”, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
|
C0120/R0010 — R0330 |
Toekomstige kasstromen die voor de beste schatting worden gebruikt, overige levensverzekeringen (bruto), inkomende kasstromen — Overige inkomende kasstromen |
Bedrag van de verwachte niet-gedisconteerde kasstromen per jaar, vanaf jaar 1 tot en met jaar 30, geaggregeerd voor de periode tussen jaar 31 en jaar 40, tussen jaar 41 en jaar 50 en voor alle jaren na jaar 50. De kasstromen zijn die welke niet zijn meegeteld bij de toekomstige premies en exclusief beleggingsrendementen, voor de branche „Andere levensverzekeringen”, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
|
C0130/R0010 — R0330 |
Toekomstige kasstromen die voor de beste schatting worden gebruikt, lijfrentes van schadeverzekeringsovereenkomsten (bruto), uitgaande kasstromen — Toekomstige uitkeringen |
Bedrag van de verwachte niet-gedisconteerde kasstromen per jaar, vanaf jaar 1 tot en met jaar 30, geaggregeerd voor de periode tussen jaar 31 en jaar 40, tussen jaar 41 en jaar 50 en voor alle jaren na jaar 50. De kasstromen zijn die welke voortvloeien uit toekomstige uitkeringen met betrekking tot de branche „Lijfrentes van schadeverzekeringscontracten en met betrekking tot verzekeringsverplichtingen”, met inbegrip van ziekteverzekeringsverplichtingen, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. Uitgaande kasstromen van schadeverzekeringsovereenkomsten die in lijfrenteverzekeringen zullen veranderen maar nog niet formeel als lijfrenteverzekeringen worden afgewikkeld, worden niet opgenomen. |
|
C0140/R0010 — R0330 |
Toekomstige kasstromen die voor de beste schatting worden gebruikt, lijfrentes van schadeverzekeringsovereenkomsten (bruto), uitgaande kasstromen — Toekomstige kosten en overige uitgaande kasstromen |
Bedrag van de verwachte niet-gedisconteerde kasstromen per jaar, vanaf jaar 1 tot en met jaar 30, geaggregeerd voor de periode tussen jaar 31 en jaar 40, tussen jaar 41 en jaar 50 en voor alle jaren na jaar 50. De kasstromen zijn die welke verband houden met de kosten die worden gemaakt bij het nakomen van verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen, en andere kasstroombestanddelen zoals fiscale betalingen die ten laste komen of naar verwachting ten laste zullen komen van verzekeringnemers, of die vereist zijn om de verzekeringsverplichtingen af te wikkelen, voor de branche „Lijfrentes van schadeverzekeringscontracten en met betrekking tot verzekeringsverplichtingen”, met inbegrip van ziekteverzekeringsverplichtingen, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. Uitgaande kasstromen van schadeverzekeringsovereenkomsten die nog niet als lijfrenteverzekeringen worden afgewikkeld en die in lijfrenteverzekeringen zullen veranderen en binnen dezelfde vennootschap worden verwerkt, worden niet opgenomen. |
|
C0150/R0010 — R0330 |
Toekomstige kasstromen die voor de beste schatting worden gebruikt, lijfrentes van schadeverzekeringsovereenkomsten (bruto), inkomende kasstromen — Toekomstige premies |
Bedrag van de verwachte niet-gedisconteerde kasstromen per jaar, vanaf jaar 1 tot en met jaar 30, geaggregeerd voor de periode tussen jaar 31 en jaar 40, tussen jaar 41 en jaar 50 en voor alle jaren na jaar 50. De kasstromen zijn die welke voortvloeien uit toekomstige premies en eventuele uit die premies resulterende aanvullende kasstromen, voor de branche „Lijfrentes van schadeverzekeringscontracten en met betrekking tot verzekeringsverplichtingen”, met inbegrip van ziekteverzekeringsverplichtingen, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. Uitgaande kasstromen van schadeverzekeringsovereenkomsten die nog niet als lijfrenteverzekeringen worden afgewikkeld en die in lijfrenteverzekeringen zullen veranderen, worden niet opgenomen. |
|
C0160/R0010 — R0330 |
Toekomstige kasstromen die voor de beste schatting worden gebruikt, lijfrentes van schadeverzekeringsovereenkomsten (bruto), inkomende kasstromen — Overige inkomende kasstromen |
Bedrag van de verwachte niet-gedisconteerde kasstromen per jaar, vanaf jaar 1 tot en met jaar 30, geaggregeerd voor de periode tussen jaar 31 en jaar 40, tussen jaar 41 en jaar 50 en voor alle jaren na jaar 50. De kasstromen zijn die welke niet zijn meegeteld bij de toekomstige premies en exclusief beleggingsrendementen, voor de branche „Lijfrentes van schadeverzekeringscontracten en met betrekking tot verzekeringsverplichtingen”, met inbegrip van ziekteverzekeringsverplichtingen, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. Uitgaande kasstromen van schadeverzekeringsovereenkomsten die nog niet als lijfrenteverzekeringen worden afgewikkeld en die in lijfrenteverzekeringen zullen veranderen, worden niet opgenomen. |
|
C0170/R0010 — R0330 |
Toekomstige kasstromen die voor de beste schatting worden gebruikt, geaccepteerde herverzekering (bruto), uitgaande kasstromen — Toekomstige uitkeringen |
Bedrag van de verwachte niet-gedisconteerde kasstromen per jaar, vanaf jaar 1 tot en met jaar 30, geaggregeerd voor de periode tussen jaar 31 en jaar 40, tussen jaar 41 en jaar 50 en voor alle jaren na jaar 50. De kasstromen zijn die welke voortvloeien uit toekomstige uitkeringen met betrekking tot de branche „Herverzekering in het levensverzekeringsbedrijf”, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
|
C0180/R0010 — R0330 |
Toekomstige kasstromen die voor de beste schatting worden gebruikt, geaccepteerde herverzekering (bruto), uitgaande kasstromen — Toekomstige kosten en andere uitgaande kasstromen |
Bedrag van de verwachte niet-gedisconteerde kasstromen per jaar, vanaf jaar 1 tot en met jaar 30, geaggregeerd voor de periode tussen jaar 31 en jaar 40, tussen jaar 41 en jaar 50 en voor alle jaren na jaar 50. De kasstromen zijn die welke verband houden met de kosten die worden gemaakt bij het nakomen van verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen, en andere kasstroombestanddelen zoals fiscale betalingen die ten laste komen of naar verwachting ten laste zullen komen van verzekeringnemers, of die vereist zijn om de verzekeringsverplichtingen af te wikkelen, voor de branche „Herverzekering in het levensverzekeringsbedrijf”, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. Uitgaande kasstromen van schadeverzekeringsovereenkomsten die in lijfrenteverzekeringen zullen veranderen maar nog niet formeel als lijfrenteverzekeringen worden afgewikkeld, en die binnen dezelfde maatschappij worden verwerkt, worden ook opgenomen. |
|
C0190/R0010 — R0330 |
Toekomstige kasstromen die voor de beste schatting worden gebruikt, geaccepteerde herverzekering (bruto), inkomende kasstromen — Toekomstige premies |
Bedrag van de verwachte niet-gedisconteerde kasstromen per jaar, vanaf jaar 1 tot en met jaar 30, geaggregeerd voor de periode tussen jaar 31 en jaar 40, tussen jaar 41 en jaar 50 en voor alle jaren na jaar 50. De kasstromen zijn die welke voortvloeien uit toekomstige premies en eventuele uit die premies resulterende aanvullende kasstromen, voor de branche „Herverzekering in het levensverzekeringsbedrijf”, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
|
C0200/R0010 — R0330 |
Toekomstige kasstromen die voor de beste schatting worden gebruikt, geaccepteerde herverzekering (bruto), inkomende kasstromen — Overige inkomende kasstromen |
Bedrag van de verwachte niet-gedisconteerde kasstromen per jaar, vanaf jaar 1 tot en met jaar 30, geaggregeerd voor de periode tussen jaar 31 en jaar 40, tussen jaar 41 en jaar 50 en voor alle jaren na jaar 50. De kasstromen zijn die welke niet zijn meegeteld bij de toekomstige premies en exclusief beleggingsrendementen, voor de branche „Herverzekering in het levensverzekeringsbedrijf”, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
|
C0210/R0010 — R0330 |
Toekomstige kasstromen die voor de beste schatting worden gebruikt, ziekteverzekeringen (bruto), uitgaande kasstromen — Toekomstige uitkeringen |
Bedrag van de verwachte niet-gedisconteerde kasstromen per jaar, vanaf jaar 1 tot en met jaar 30, geaggregeerd voor de periode tussen jaar 31 en jaar 40, tussen jaar 41 en jaar 50 en voor alle jaren na jaar 50. De kasstromen zijn die welke voortvloeien uit toekomstige uitkeringen met betrekking tot de branche „Ziekteverzekeringen”, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
|
C0220/R0010 — R0330 |
Toekomstige kasstromen die voor de beste schatting worden gebruikt, ziekteverzekeringen (bruto), uitgaande kasstromen — Toekomstige kosten en andere uitgaande kasstromen |
Bedrag van de verwachte niet-gedisconteerde kasstromen per jaar, vanaf jaar 1 tot en met jaar 30, geaggregeerd voor de periode tussen jaar 31 en jaar 40, tussen jaar 41 en jaar 50 en voor alle jaren na jaar 50. De kasstromen zijn die welke verband houden met de kosten die worden gemaakt bij het nakomen van verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen, en andere kasstroombestanddelen zoals fiscale betalingen die ten laste komen of naar verwachting ten laste zullen komen van verzekeringnemers, of die vereist zijn om de verzekeringsverplichtingen af te wikkelen, voor de branche „Ziekteverzekeringen”, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
|
C0230/R0010 — R0330 |
Toekomstige kasstromen die voor de beste schatting worden gebruikt, ziekteverzekeringen (bruto), inkomende kasstromen — Toekomstige premies |
Bedrag van de verwachte niet-gedisconteerde kasstromen per jaar, vanaf jaar 1 tot en met jaar 30, geaggregeerd voor de periode tussen jaar 31 en jaar 40, tussen jaar 41 en jaar 50 en voor alle jaren na jaar 50. De kasstromen zijn die welke voortvloeien uit toekomstige premies en eventuele uit die premies resulterende aanvullende kasstromen, voor de branche „Ziekteverzekeringen”, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
|
C0240/R0010 — R0330 |
Toekomstige kasstromen die voor de beste schatting worden gebruikt, ziekteverzekeringen (bruto), inkomende kasstromen — Overige inkomende kasstromen |
Bedrag van de verwachte niet-gedisconteerde kasstromen per jaar, vanaf jaar 1 tot en met jaar 30, geaggregeerd voor de periode tussen jaar 31 en jaar 40, tussen jaar 41 en jaar 50 en voor alle jaren na jaar 50. De kasstromen zijn die welke niet zijn meegeteld bij de toekomstige premies en exclusief beleggingsrendementen, voor de branche „Ziekteverzekeringen”, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
|
C0250/R0010 — R0330 |
Toekomstige kasstromen die voor de beste schatting worden gebruikt, herverzekering in het ziekteverzekeringsbedrijf (bruto), uitgaande kasstromen — Toekomstige uitkeringen |
Bedrag van de verwachte niet-gedisconteerde kasstromen per jaar, vanaf jaar 1 tot en met jaar 30, geaggregeerd voor de periode tussen jaar 31 en jaar 40, tussen jaar 41 en jaar 50 en voor alle jaren na jaar 50. De kasstromen zijn die welke voortvloeien uit toekomstige uitkeringen met betrekking tot de branche „Herverzekering in het ziekteverzekeringsbedrijf”, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
|
C0260/R0010 — R0330 |
Toekomstige kasstromen die voor de beste schatting worden gebruikt, herverzekering in het ziekteverzekeringsbedrijf (bruto), uitgaande kasstromen — Toekomstige kosten en andere uitgaande kasstromen |
Bedrag van de verwachte niet-gedisconteerde kasstromen per jaar, vanaf jaar 1 tot en met jaar 30, geaggregeerd voor de periode tussen jaar 31 en jaar 40, tussen jaar 41 en jaar 50 en voor alle jaren na jaar 50. De kasstromen zijn die welke verband houden met de kosten die worden gemaakt bij het nakomen van verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen, en andere kasstroombestanddelen zoals fiscale betalingen die ten laste komen of naar verwachting ten laste zullen komen van verzekeringnemers, of die vereist zijn om de verzekeringsverplichtingen af te wikkelen, voor de branche „Herverzekering in het ziekteverzekeringsbedrijf”, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. Uitgaande kasstromen van schadeverzekeringsovereenkomsten die in lijfrenteverzekeringen zullen veranderen maar nog niet formeel als lijfrenteverzekeringen worden afgewikkeld, en die binnen dezelfde maatschappij worden verwerkt, worden ook opgenomen. |
|
C0270/R0010 — R0330 |
Toekomstige kasstromen die voor de beste schatting worden gebruikt, herverzekering in het ziekteverzekeringsbedrijf (bruto), inkomende kasstromen — Toekomstige premies |
Bedrag van de verwachte niet-gedisconteerde kasstromen per jaar, vanaf jaar 1 tot en met jaar 30, geaggregeerd voor de periode tussen jaar 31 en jaar 40, tussen jaar 41 en jaar 50 en voor alle jaren na jaar 50. De kasstromen zijn die welke voortvloeien uit toekomstige premies en eventuele uit die premies resulterende aanvullende kasstromen, voor de branche „Herverzekering in het ziekteverzekeringsbedrijf”, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
|
C0280/R0010 — R0330 |
Toekomstige kasstromen die voor de beste schatting worden gebruikt, herverzekering in het ziekteverzekeringsbedrijf (bruto), inkomende kasstromen — Overige inkomende kasstromen |
Bedrag van de verwachte niet-gedisconteerde kasstromen per jaar, vanaf jaar 1 tot en met jaar 30, geaggregeerd voor de periode tussen jaar 31 en jaar 40, tussen jaar 41 en jaar 50 en voor alle jaren na jaar 50. De kasstromen zijn die welke niet zijn meegeteld bij de toekomstige premies en exclusief beleggingsrendementen, voor de branche „Herverzekering in het ziekteverzekeringsbedrijf”, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
|
C0290/R0010 — R0330 |
Toekomstige kasstromen die voor de beste schatting worden gebruikt, totaalbedrag dat op herverzekeringen kan worden verhaald (na de correctie) |
Bedrag van de verwachte niet-gedisconteerde kasstromen per jaar, vanaf jaar 1 tot en met jaar 30, geaggregeerd voor de periode tussen jaar 31 en jaar 40, tussen jaar 41 en jaar 50 en voor alle jaren na jaar 50. De toekomstige niet-gedisconteerde kasstromen uit bedragen die op herverzekeringen en SPV's/finite herverzekeringen kunnen worden verhaald, met inbegrip van overgedragen herverzekeringen binnen de groep, inclusief toekomstige herverzekeringspremies. Het bedrag wordt gerapporteerd na de correctie voor het tegenpartijkredietrisico. |
S.14.01 — Analyse van levensverzekeringsverplichtingen
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten.
Deze template bevat informatie over levensverzekeringsovereenkomsten (directe verzekeringen en geaccepteerde herverzekeringen) en over lijfrentes van schadeverzekeringsovereenkomsten (die ook in S.16.01 worden geanalyseerd). Alle verzekeringsovereenkomsten moeten worden vermeld, ook die welke boekhoudkundig zijn aangemerkt als beleggingsovereenkomsten. Wanneer een product is opgesplitst, worden de verschillende delen van dat product gerapporteerd in verschillende rijen en met gebruikmaking van verschillende identificatiecodes.
De kolommen C0010 tot en met C0080 worden per product gerapporteerd.
De kolommen C0090 tot en met C0160 karakteriseren het product.
De kolommen C0170 tot en met C0210 worden per homogene risicogroep gerapporteerd.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||||||
|
Portefeuille |
||||||||||||||||||
|
C0010 |
Identificatiecode product |
De interne productidentificatiecode die de onderneming voor het product gebruikt. Indien een code reeds in gebruik is of door de bevoegde autoriteit voor toezichtdoeleinden wordt toegewezen, wordt die code gebruikt. Verschillende producten worden gekarakteriseerd overeenkomstig de cellen C0090 tot en met C0160. De identificatiecode blijft dezelfde in de tijd. |
||||||||||||||||
|
C0020 |
Fondsnummer |
Van toepassing op producten die deel uitmaken van afgezonderde fondsen of andere interne fondsen (gedefinieerd overeenkomstig de nationale markten). Dit nummer wordt door de onderneming toegewezen en moet consistent zijn in de tijd en mag niet voor andere fondsen worden hergebruikt. Het nummer wordt consistent in alle van toepassing zijnde templates gebruikt ter aanduiding van het fonds. |
||||||||||||||||
|
C0030 |
Verzekeringsbranche |
Verzekeringsbranche zoals gedefinieerd in bijlage 1 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||
|
C0040 |
Aantal overeenkomsten aan het einde van het jaar |
Aantal aan ieder gerapporteerd product gekoppelde verzekeringen. Een overeenkomst met meer dan één verzekeringnemer geldt als één overeenkomst. In geval van een niet-actieve verzekeringnemer (premie niet betaald) wordt de overeenkomst toch gerapporteerd, tenzij de overeenkomst is beëindigd. Gebruik voor lijfrentes van schadeverzekeringsovereenkomsten het aantal lijfrenteverplichtingen. |
||||||||||||||||
|
C0050 |
Aantal nieuwe overeenkomsten gedurende het jaar |
Aantal nieuwe overeenkomsten gedurende het rapportagejaar (omvat alle nieuwe overeenkomsten). Volg voor het overige de instructies die zijn gegeven voor cel C0040. Gebruik voor lijfrentes van schadeverzekeringsovereenkomsten het aantal lijfrenteverplichtingen. |
||||||||||||||||
|
C0060 |
Totaalbedrag geboekte premie-inkomsten |
Totaalbedrag van bruto geboekte premie-inkomsten zoals gedefinieerd in artikel 1, punt 11, onder b), iii), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 Deze cel is niet van toepassing op lijfrentes van schadeverzekeringsovereenkomsten. |
||||||||||||||||
|
C0070 |
Totaalbedrag van gedurende het jaar uitgekeerde schaden |
Totaalbedrag van gedurende het jaar betaalde bruto schaden, met inbegrip van de schadebeheerskosten. |
||||||||||||||||
|
C0080 |
Land |
ISO 3166-1 alfa 2-code van het land of lijst van codes overeenkomstig de volgende instructies:
Gelieve in geval van een lijst de codes van elkaar te scheiden door middel van een komma. |
||||||||||||||||
|
Productkenmerken |
||||||||||||||||||
|
C0090 |
Identificatiecode product |
Dezelfde code als in C0010. De interne productidentificatiecode die de onderneming voor het product gebruikt. Indien een code reeds in gebruik is of door de bevoegde autoriteit voor toezichtdoeleinden wordt toegewezen, wordt die code gebruikt. De identificatiecode blijft dezelfde in de tijd. |
||||||||||||||||
|
C0100 |
Indeling in klassen van producten |
Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
Indien meerdere kenmerken van toepassing zijn, gebruik dan „5 — overige”. Gebruik voor lijfrentes van schadeverzekeringsovereenkomsten „5 — overige”. |
||||||||||||||||
|
C0110 |
Soort product |
Algemene kwalitatieve beschrijving van het soort product. Indien de bevoegde autoriteit voor toezichtdoeleinden een productcode toewijst, wordt de beschrijving van het soort product voor die code gebruikt. |
||||||||||||||||
|
C0120 |
Productbenaming |
Handelsbenaming van het product (ondernemingsspecifiek). |
||||||||||||||||
|
C0130 |
Product nog op de markt? |
Geef aan of het product nog te koop is of slechts uitloop betreft. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||
|
C0140 |
Soort premie |
Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
Gebruik voor lijfrentes van schadeverzekeringsovereenkomsten „4 — overige”. |
||||||||||||||||
|
C0150 |
Gebruik van financieel instrument voor replicatie? |
Geef aan of het product wordt geacht repliceerbaar te zijn met een financieel instrument (m.a.w. afdekbaar, met technische voorzieningen als geheel berekend). Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||
|
C0160 |
Aantal homogene risicogroepen in producten |
Indien het product homogene risicogroepen gemeen heeft met andere producten, geef dan het aantal homogene risicogroepen aan dat het product gemeen heeft met andere producten. |
||||||||||||||||
|
Informatie over homogene risicogroepen |
||||||||||||||||||
|
C0170 |
Code van de homogene risicogroep |
De interne identificatiecode die de onderneming gebruikt voor elke in artikel 80 van Richtlijn 2009/138/EG bedoelde homogene risicogroep. De identificatiecode blijft dezelfde in de tijd. |
||||||||||||||||
|
C0180 |
Beste schatting |
Bruto beste schatting berekend naar homogene risicogroep. |
||||||||||||||||
|
C0190 |
Risicobedrag |
Het risicobedrag zoals gedefinieerd in Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. Voor lijfrentes van schadeverzekeringsovereenkomsten wordt in deze cel „0” ingevuld, tenzij de lijfrentes een positief risico kennen. |
||||||||||||||||
|
C0200 |
Afkoopwaarde |
De afkoopwaarde (indien beschikbaar) zoals bedoeld in artikel 185, lid 3, onder f), van Richtlijn 2009/138/EC, na aftrek van belastingen: het door de verzekeringnemer te betalen bedrag bij vroegtijdige beëindiging van de overeenkomst (dat wil zeggen, voordat het bedrag verschuldigd wordt doordat de looptijd is verstreken of de verzekerde gebeurtenis, zoals overlijden, zich heeft voorgedaan), onder aftrek van kosten en voorschotten op verzekeringsovereenkomsten; heeft geen betrekking op overeenkomsten zonder opties, aangezien de afkoopwaarde een optie is. |
||||||||||||||||
|
C0210 |
Gegarandeerd percentage op jaarbasis (gedurende de gemiddelde looptijd van de garantie) |
Gegarandeerd gemiddeld percentage voor de verzekeringnemer gedurende de resterende looptijd van de overeenkomst. Uitsluitend van toepassing wanneer de overeenkomst voorziet in een gegarandeerd percentage. Niet van toepassing op aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten. |
||||||||||||||||
|
Informatie over producten en homogene risicogroepen |
||||||||||||||||||
|
C0220 |
Identificatiecode product |
Dezelfde code als in C0010. De interne productidentificatiecode die de onderneming voor het product gebruikt. Indien een code reeds in gebruik is of door de bevoegde autoriteit voor toezichtdoeleinden wordt toegewezen, wordt die code gebruikt. De identificatiecode blijft dezelfde in de tijd. Indien een product met meerdere homogene risicogroepen overeenstemt, geef dan per rij aan welke, en herhaal daarbij de productidentifiecatiecode. Indien verschillende producten met een enkele homogene risicogroep overeenstemmen, rapporteer dan elk product eenmaal met vermelding van de identificatiecode van de homogene risicogroep. |
||||||||||||||||
|
C0230 |
Code van de homogene risicogroep |
Dezelfde code als in C0170. De interne identificatiecode die de onderneming gebruikt voor elke in artikel 80 van Richtlijn 2009/138/EG bedoelde homogene risicogroep. De identificatiecode blijft dezelfde in de tijd. Vermeld de homogene risicogroep voor elk product dat voor de berekening van de technische voorzieningen in aanmerking wordt genomen. |
||||||||||||||||
S.15.01 — Beschrijving van garanties van variabele lijfrenteverzekeringen
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten.
Deze template wordt alleen gerapporteerd in verband met de directe verzekeringsactiviteiten door verzekeringsondernemingen die portefeuilles met variabele lijfrenteverzekeringen hebben.
Variabele lijfrenteverzekeringen zijn aan beleggingen gekoppelde levensverzekeringsovereenkomsten met beleggingsgaranties waarmee de verzekeringnemer tegen betaling van een eenmalige premie of regelmatige premies kan profiteren van waardetoename van de belegging maar geheel of gedeeltelijk beschermd is bij waardedaling.
Als variabele lijfrenteverzekeringen zijn opgesplitst tussen twee verzekeringsondernemingen, bijvoorbeeld een levensverzekeraar en een schadeverzekeraar voor de garantie op een variabele lijfrenteverzekering, dient de onderneming die de garantie verstrekt, deze template te rapporteren. Er dient slechts één rij per product te worden gerapporteerd.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||
|
C0040 |
Identificatiecode product |
De interne productidentificatiecode die de onderneming voor het product gebruikt. Indien een code reeds in gebruik is of door de bevoegde autoriteit voor toezichtdoeleinden wordt toegewezen, wordt die code gebruikt. |
||||||||||
|
C0050 |
Productbenaming |
Handelsbenaming van het product (ondernemingsspecifiek). |
||||||||||
|
C0060 |
Beschrijving van het product |
Algemene kwalitatieve beschrijving van het product. Indien de bevoegde autoriteit voor toezichtdoeleinden een productcode toewijst, wordt de beschrijving van het soort product voor die code gebruikt. |
||||||||||
|
C0070 |
Ingangsdatum van de garantie |
De ISO 8601-code (jjjj-mm-dd) voor de ingangsdatum van de specifieke dekking. |
||||||||||
|
C0080 |
Einddatum van de garantie |
De ISO 8601-code (jjjj-mm-dd) voor de einddatum van de specifieke dekking. |
||||||||||
|
C0090 |
Soort garantie |
Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||
|
C0100 |
Gegarandeerd niveau |
Vermeld hoe hoog de gegarandeerde uitkering is als percentage (als decimaal getal). |
||||||||||
|
C0110 |
Beschrijving van de garantie |
Algemene beschrijving van de garanties. In de beschrijving wordt minstens ingegaan op de mechanismen van vermogensopbouw — bv. vast percentage (roll-up), percentage afhankelijk van marktontwikkeling (ratchet), tussentijdse verhoging (step-up) en hernieuwde vaststelling (reset) — de frequentie (korter dan een jaar, één jaar, x jaar), de grondslag voor berekening van gegarandeerde niveaus (bv. betaalde premie, betaalde premie exclusief kosten en/of onttrekkingen en/of bijstortingen), premie vermeerderd met het mechanisme voor vermogensopbouw), de gegarandeerde omrekeningsfactor, naast overige algemene informatie over hoe de garantie werkt. |
S.15.02 — Afdekking van garanties van variabele lijfrenteverzekeringen
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten.
Deze template wordt alleen gerapporteerd in verband met de directe verzekeringsactiviteiten door verzekeringsondernemingen die portefeuilles met variabele lijfrenteverzekeringen hebben.
Variabele lijfrenteverzekeringen zijn aan beleggingen gekoppelde levensverzekeringsovereenkomsten met beleggingsgaranties waarmee de verzekeringnemer tegen betaling van een eenmalige premie of regelmatige premies kan profiteren van waardetoename van de belegging maar geheel of gedeeltelijk beschermd is bij waardedaling.
Als variabele lijfrenteverzekeringen zijn opgesplitst tussen twee verzekeringsondernemingen, bijvoorbeeld een levensverzekeraar en een schadeverzekeraar voor de garantie op een variabele lijfrenteverzekering, dient de onderneming die de garantie verstrekt, deze template te rapporteren. Er dient slechts één rij per product te worden gerapporteerd.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||
|
C0040 |
Identificatiecode product |
De interne productidentificatiecode die de onderneming voor het product gebruikt. Indien een code reeds in gebruik is of door de bevoegde autoriteit voor toezichtdoeleinden wordt toegewezen, wordt die code gebruikt. De identificatiecode is consistent in de tijd en stemt voor de individuele rapportage overeen met de identificatiecode die in S.14.01 (C0010) en S.15.01 (C0020) is gerapporteerd. |
||||||||
|
C0050 |
Productbenaming |
Handelsbenaming van het product (ondernemingsspecifiek). |
||||||||
|
C0060 |
Soort afdekking |
Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
Dynamische afdekking wordt gekenmerkt door veelvuldige rebalancing; statische afdekking wordt bereikt met „standaard”-derivaten, zonder veelvuldige rebalancing; ad-hocafdekking betreft financiële producten die specifiek zijn gestructureerd om de desbetreffende verplichtingen af te dekken. |
||||||||
|
C0070 |
Afgedekte Delta |
Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
„Gedeeltelijk” houdt in dat de strategie niet beoogt het gehele risico af te dekken. „Niet gevoelig” moet worden gekozen als de verkochte garantie wordt geacht onafhankelijk van de risicofactor te zijn. |
||||||||
|
C0080 |
Afgedekte Rho |
Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
„Gedeeltelijk” houdt in dat de strategie niet beoogt het gehele risico af te dekken. „Niet gevoelig” moet worden gekozen als de verkochte garantie wordt geacht onafhankelijk van de risicofactor te zijn. |
||||||||
|
C0090 |
Afgedekte Gamma |
Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
„Gedeeltelijk” houdt in dat de strategie niet beoogt het gehele risico af te dekken. „Niet gevoelig” moet worden gekozen als de verkochte garantie wordt geacht onafhankelijk van de risicofactor te zijn. |
||||||||
|
C0100 |
Afgedekte Vega |
Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
„Gedeeltelijk” houdt in dat de strategie niet beoogt het gehele risico af te dekken. „Niet gevoelig” moet worden gekozen als de verkochte garantie wordt geacht onafhankelijk van de risicofactor te zijn. |
||||||||
|
C0110 |
Afgedekte buitenlandse valuta |
Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
„Gedeeltelijk” houdt in dat de strategie niet beoogt het gehele risico af te dekken. „Niet gevoelig” moet worden gekozen als de verkochte garantie wordt geacht onafhankelijk van de risicofactor te zijn. |
||||||||
|
C0120 |
Overige afgedekte risico's |
Indien er andere risico's worden afgedekt, dienen de namen ervan te worden vermeld. |
||||||||
|
C0130 |
Economisch resultaat zonder afdekking |
Het „economisch resultaat” is het resultaat dat tijdens het rapportagejaar is bereikt met de verzekeringsovereenkomst als er geen afdekkingsstrategie is of, als die er wel is, dat zou zijn bereikt zonder die afdekkingsstrategie. Het is gelijk aan: geboekte premie-inkomsten/provisies voor de garantie, minus kosten uit hoofde van de garantie, minus aanspraken in verband met de garantie, minus technische voorzieningen voor veranderingen in de garantie. |
||||||||
|
C0140 |
Economisch resultaat met afdekking |
Het „economisch resultaat” is het resultaat dat tijdens het rapportagejaar is bereikt met de verzekeringsovereenkomst met inachtneming van de afdekkingsstrategie. Als de afdekking bedoeld is voor een portefeuille producten, bijvoorbeeld in gevallen waarin afdekkingsinstrumenten niet kunnen worden toegewezen aan bepaalde producten, dient de onderneming het afdekkingseffect toe te kennen aan de verschillende producten op basis van het gewicht van elk product in item „Economisch resultaat zonder afdekking” (C0110). |
S.16.01. — Informatie over uit schadeverzekeringsverplichtingen voortvloeiende lijfrentes
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor individuele ondernemingen.
Deze template wordt uitsluitend ingevuld voor formeel afgewikkelde lijfrentes van schadeverzekeringsovereenkomsten en met betrekking tot ziekte- en andere verzekeringsverplichtingen.
Ondernemingen zijn verplicht gegevens te rapporteren per ongevalsjaar of verzekeringsjaar, in overeenstemming met eventuele vereisten van de nationale toezichthouder. Indien de nationale toezichthouder niet heeft aangegeven welke van de twee methodes moet worden gebruikt, dan kan de onderneming kiezen voor hetzij het ongevalsjaar, hetzij het verzekeringsjaar, al naargelang de wijze waarop zij elke in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 gedefinieerde branche beheert, mits zij jaar op jaar consequent dezelfde optie kiest.
Deze template wordt gerapporteerd per in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 gedefinieerde branche in het schadeverzekeringsbedrijf waar de lijfrente haar oorsprong vindt, en per valuta, met inachtneming van de volgende specificaties:
|
i. |
Indien de beste schatting van gedisconteerde voorzieningen voor te betalen schaden uit hoofde van lijfrentes van een bepaalde branche in het schadeverzekeringsbedrijf meer dan 3 % vertegenwoordigt van de totale beste schatting voor alle voorzieningen voor te betalen schaden uit hoofde van lijfrentes, dan wordt de te rapporteren informatie, naast de rapportage van het totaal voor die branche, als volgt uitgesplitst per valuta:
|
|
ii. |
Indien de beste schatting van gedisconteerde voorzieningen voor te betalen schaden uit hoofde van lijfrentes van een bepaalde schadeverzekeringsbranche minder dan 3 % vertegenwoordigt van de totale beste schatting voor alle voorzieningen voor te betalen schaden uit hoofde van lijfrentes, dan kan een uitsplitsing per valuta achterwege blijven en wordt voor die branche uitsluitend het totaal gerapporteerd. |
|
iii. |
de informatie wordt gerapporteerd in de oorspronkelijke valuta van de overeenkomsten, tenzij anders aangegeven. |
Deze template is gekoppeld aan schadeverzekeringstemplate S.19.01. De som van de technische voorzieningen in de templates S.16.01 en S.19.01 voor een schadeverzekeringsbranche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, vertegenwoordigt de totale beste schatting voor schaden uit die branche (zie ook log bij template S.19.01). Een verplichting wordt geheel of gedeeltelijk overgeheveld van S.19.01 naar S.16.01 wanneer aan de beide onderstaande voorwaarden wordt voldaan:
|
i. |
de verplichting is geheel of gedeeltelijk formeel afgewikkeld als lijfrente; en |
|
ii. |
van een formeel als lijfrente afgewikkelde verplichting kan met gebruikmaking van levensverzekeringstechnieken een beste schatting worden gemaakt. |
Formeel als lijfrente afgewikkeld betekent doorgaans dat in een juridische procedure is komen vast te staan dat de begunstigde betalingen bij wijze van lijfrente dient te ontvangen.
Ingeval een deel van een verplichting, nadat die verplichting formeel als lijfrente is afgewikkeld, vervolgens wordt afgewikkeld via een afkoopsom die geen deel uitmaakte van de oorspronkelijke lijfrentebetalingsopdracht, wordt die afkoopsom vermeld als betaling in template S.16.01, m.a.w. er worden geen schadegegevens uit template S.16.01 overgebracht naar S.19.01.
De bedragen worden gerapporteerd per jaar waarin zich het ongeval dat aan de schade uit hoofde van lijfrente ten grondslag ligt, heeft voorgedaan.
Jaar N is het rapportagejaar.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||||||||||||||
|
Z0010 |
De gerelateerde schadeverzekeringsbranche |
Naam van de branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. De oorsprong van de verplichting (ziektekosten, inkomensbescherming, arbeidsongevallen, wettelijke aansprakelijkheid voor motorrijtuigen enz.). Alle cijfers in de template komen voort uit de desbetreffende branche. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||
|
Z0020 |
Ongevalsjaar / Verzekeringsjaar |
Vermeld de maatstaf die de ondernemingen hanteren voor de rapportage van de schadeontwikkeling. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||
|
Z0030 |
Valuta |
Vermeld de alfabetische ISO 4217-code van de valuta waarin de verplichting is afgewikkeld. Alle bedragen worden gerapporteerd in de rapportagevaluta van de onderneming. Voor dit item wordt „Totaal” ingevuld bij de rapportage van het totaal voor de branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||||||||||||||||||||||
|
Z0040 |
Valutaomrekening |
Geef aan of de per valuta gerapporteerde informatie wordt gerapporteerd in de oorspronkelijke valuta (standaard), dan wel in de rapportagevaluta (anders aangegeven). Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
Alleen van toepassing wanneer per valuta wordt gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||||||
|
Informatie over jaar N: |
||||||||||||||||||||||||||
|
C0010/R0010 |
De gemiddelde rentevoet |
De gehanteerde gemiddelde rentevoet als percentage (decimaal getal) aan het eind van jaar N. |
||||||||||||||||||||||||
|
C0010/R0020 |
De gemiddelde looptijd van de verplichtingen |
De gemiddelde looptijd in jaren op basis van het totaal van de verplichtingen aan het eind van jaar N. |
||||||||||||||||||||||||
|
C0010/R0030 |
De gewogen gemiddelde leeftijd van de begunstigden |
Vermeld hier de beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden uit hoofde van lijfrentes aan het eind van jaar N. De leeftijd van de begunstigden wordt berekend op basis van een gewogen gemiddelde voor de totale verplichtingen. De begunstigde is de persoon aan wie de betalingen worden gedaan nadat zich een schadegeval heeft voorgedaan (waar de verzekerde bij betrokken is) waaruit dit type betaling voortvloeit. |
||||||||||||||||||||||||
|
Informatie over lijfrentes: |
||||||||||||||||||||||||||
|
C0020/R0040 — R0190 |
Niet-gedisconteerde voorzieningen voor te betalen schaden uit hoofde van lijfrentes aan het begin van jaar N |
Beste schatting van het bedrag van te betalen schaden uit hoofde van uit schadeverzekeringsverplichtingen voortvloeiende lijfrentes aan het begin van jaar N. Dit is onderdeel van de technische voorzieningen die gedurende jaar N zijn gecreëerd (saldo van bewegingen tussen nieuwe reserves tijdens jaar N/vrijval van reserves tijdens jaar N). |
||||||||||||||||||||||||
|
C0030/R0040 — R0190 |
Gedurende jaar N gecreëerde niet-gedisconteerde voorzieningen voor te betalen schaden uit hoofde van lijfrentes |
Totaalbedrag van gedurende het jaar N gecreëerde voorzieningen voor te betalen schaden uit hoofde van uit levensverzekeringsverplichtingen voortvloeiende lijfrentes, vanaf het moment waarop zij werden gecreëerd (m.a.w. wanneer de gebruikte aannames voor het eerst zijn gebaseerd op levensverzekeringstechnieken). |
||||||||||||||||||||||||
|
C0040/R0040 — R0190 |
Gedurende jaar N betaalde lijfrente-uitkeringen |
Totaalbedrag van lijfrentebetalingen voortvloeiende uit schadeverzekeringsverplichtingen welke gedurende kalenderjaar N zijn gedaan. |
||||||||||||||||||||||||
|
C0050/R0040 — R0190 |
Niet-gedisconteerde voorzieningen voor te betalen schaden uit hoofde van lijfrentes aan het eind van jaar N |
Totaalbedrag van voorzieningen voor te betalen schaden uit hoofde van uit schadeverzekeringsverplichtingen voortvloeiende lijfrentes aan het eind van jaar N. |
||||||||||||||||||||||||
|
C0060/R0040 — R0190 |
Aantal lijfrenteverplichtingen aan het eind van jaar N |
Aantal lijfrenteverplichtingen van schadeverzekeringsovereenkomsten. |
||||||||||||||||||||||||
|
C0070/R0040 — R0190 |
Beste schatting voor voorzieningen voor te betalen schaden uit hoofde van lijfrentes aan het eind van jaar N (gedisconteerd) |
Beste schatting van uit schadeverzekeringsverplichtingen voortvloeiende lijfrentes aan het eind van kalenderjaar N. |
||||||||||||||||||||||||
|
C0080/R0040 — R0190 |
Niet-gedisconteerd ontwikkelingsresultaat |
Niet-gedisconteerd ontwikkelingsresultaat berekend als de niet-gedisconteerde voorzieningen voor te betalen schaden uit hoofde van lijfrentes aan het begin van jaar N, plus de in de loop van jaar N gecreëerde niet-gedisconteerde voorzieningen voor te betalen schaden uit hoofde van lijfrente, minus lijfrentebetalingen gedurende jaar N en minus niet-gedisconteerde voorzieningen voor te betalen schaden uit hoofde van lijfrentes aan het eind van jaar N. |
||||||||||||||||||||||||
|
C0020 — C0080/R0200 |
Totaal |
Totaalbedrag van het niet-gedisconteerde ontwikkelingsresultaat voor alle ongevals-/verzekeringsjaren. |
||||||||||||||||||||||||
S.17.01 — Technische voorzieningen schadeverzekeringsbedrijf
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de driemaandelijkse en jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten, afgezonderde fondsen, matchingopslagportefeuilles en het resterende deel.
Ondernemingen mogen gebruikmaken van passende benaderingen voor de berekening van de technische voorzieningen, zoals bedoeld in artikel 21 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. Daarnaast mag artikel 59 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 worden toegepast bij het berekenen van de risicomarge gedurende het boekjaar.
Verzekeringsbranche voor schadeverzekeringsverplichtingen: De in artikel 80 van Richtlijn 2009/138/EG bedoelde branches, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 met betrekking tot directe verzekeringen/geaccepteerde proportionele herverzekeringen en geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen. De segmentatie moet de aard van de aan de overeenkomst ten grondslag liggende risico's weerspiegelen (economische realiteit) en niet de juridische vorm van de overeenkomst (vorm).
Niet analoog aan levensverzekeringen gesloten directe verzekeringen in het ziekteverzekeringsbedrijf worden gesegmenteerd in schadeverzekeringsbranches 1 tot en met 3.
Geaccepteerde proportionele herverzekeringen worden tezamen met de directe verzekeringen in aanmerking genomen in C0020 tot en met C0130.
De tussen R0010 en R0280 te rapporteren informatie betreft de situatie na de volatiliteitsaanpassing, de matchingopslag en de overgangsmaatregel voor de relevante risicovrije rentetermijnstructuur, indien van toepassing, maar zonder inachtneming van de overgangsaftrek voor technische voorzieningen. Het bedrag van de overgangsaftrek voor technische voorzieningen wordt afzonderlijk opgevraagd in de rijen tussen R0290 en R0310.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||
|
Z0020 |
Afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille of resterend deel |
Geeft aan of de gerapporteerde cijfers betrekking hebben op een afgezonderd fonds, een matchingopslagportefeuille of het resterende deel. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||
|
Z0030 |
Fonds-/portefeuillenummer |
Identificatienummer voor een afgezonderd fonds of matchingopslagportefeuille. Dit nummer wordt door de onderneming toegewezen en moet consistent zijn in de tijd en aansluiten bij het fonds-/portefeuillenummer dat in andere templates wordt gerapporteerd. Dit item alleen invullen wanneer item Z0020 = 1. |
||||
|
Technische voorzieningen als geheel berekend |
||||||
|
C0020 tot en met C0170/R0010 |
Technische voorzieningen als geheel berekend |
Het bedrag van de technische voorzieningen als geheel berekend per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, met betrekking tot het directe verzekeringsbedrijf en geaccepteerde verzekeringsovereenkomsten. Dit bedrag is inclusief eventuele bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten/SPV's en finite herverzekeringen in deze branche kunnen worden verhaald. |
||||
|
C0180/R0010 |
Technische voorzieningen als geheel berekend — Totaal schadeverzekeringsverplichtingen |
Totaalbedrag van technische voorzieningen als geheel berekend met betrekking tot het directe verzekeringsbedrijf en geaccepteerde verzekeringsovereenkomsten. Dit bedrag is inclusief eventuele bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten/SPV's en finite herverzekeringen in deze branche kunnen worden verhaald. |
||||
|
C0020 tot en met C0130/R0020 |
Technische voorzieningen als geheel berekend — Directe verzekering |
Het bedrag van de technische voorzieningen als geheel berekend per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, voor het directe verzekeringsbedrijf. Dit bedrag is inclusief eventuele bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten/SPV's en finite herverzekeringen in deze branche kunnen worden verhaald. |
||||
|
C0180/R0020 |
Totaal schadeverzekeringsverplichtingen, technische voorzieningen als geheel berekend, totaal directe verzekering |
Het totaalbedrag van de technische voorzieningen als geheel berekend, met betrekking tot het directe verzekeringsbedrijf. Dit bedrag is inclusief eventuele bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten/SPV's en finite herverzekeringen in deze branche kunnen worden verhaald. |
||||
|
C0020 tot en met C0130/R0030 |
Technische voorzieningen als geheel berekend — Geaccepteerde proportionele herverzekeringen |
Het bedrag van de technische voorzieningen als geheel berekend per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, voor geaccepteerde proportionele herverzekeringen. Dit bedrag is inclusief eventuele bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten/SPV's en finite herverzekeringen in deze branche kunnen worden verhaald. |
||||
|
C0180/R0030 |
Totaal schadeverzekeringsverplichtingen, technische voorzieningen als geheel berekend, totale geaccepteerde proportionele herverzekeringen |
Het totaalbedrag van de technische voorzieningen als geheel berekend, met betrekking tot geaccepteerde proportionele herverzekeringsovereenkomsten. Dit bedrag is inclusief eventuele bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten/SPV's en finite herverzekeringen in deze branche kunnen worden verhaald. |
||||
|
C0140 tot en met C0170/R0040 |
Technische voorzieningen als geheel berekend — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen |
Het bedrag van de technische voorzieningen als geheel berekend per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, voor geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen. Dit bedrag is inclusief eventuele bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten/SPV's en finite herverzekeringen in deze branche kunnen worden verhaald. |
||||
|
C0180/R0040 |
Totaal schadeverzekeringsverplichtingen, technische voorzieningen als geheel berekend, totale geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen |
Het totaalbedrag van de technische voorzieningen als geheel berekend, met betrekking tot geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringsovereenkomsten. Dit bedrag is inclusief eventuele bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten/SPV's en finite herverzekeringen in deze branche kunnen worden verhaald. |
||||
|
C0020 tot en met C0170/R0050 |
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling in verband met de technische voorzieningen als geheel berekend |
Het bedrag dat op herverzekering/SPV's en finite herverzekering kan worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling in verband met de technische voorzieningen als geheel berekend, per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||
|
C0180/R0050 |
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling in verband met de technische voorzieningen als geheel berekend |
Het totaal van de bedragen, voor alle in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 gedefinieerde branches, die op herverzekering/SPV's en finite herverzekeringen kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling in verband met de technische voorzieningen als geheel berekend, per branche. |
||||
|
Technische voorzieningen berekend als som van beste schatting en risicomarge — Beste schatting |
||||||
|
C0020 tot en met C0170/R0060 |
Beste schatting van premievoorzieningen, bruto, totaal |
Bedrag van de beste schatting van premievoorzieningen, inclusief de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten, special purpose vehicles en finite herverzekeringen kunnen worden verhaald, per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, met betrekking tot het directe verzekeringsbedrijf en geaccepteerde verzekeringsovereenkomsten. |
||||
|
C0180/R0060 |
Totaal schadeverzekeringsverplichtingen, beste schatting van premievoorzieningen, bruto, totaal |
Totaalbedrag van de beste schatting van premievoorzieningen, inclusief de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten, special purpose vehicles en finite herverzekeringen kunnen worden verhaald met betrekking tot het directe verzekeringsbedrijf en geaccepteerde verzekeringsovereenkomsten. |
||||
|
C0020 tot en met C0130/R0070 |
Beste schatting van premievoorzieningen, bruto — Directe verzekering |
Bedrag van de beste schatting van premievoorzieningen voor het directe verzekeringsbedrijf, inclusief de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten, special purpose vehicles en finite herverzekeringen kunnen worden verhaald, per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||
|
C0180/R0070 |
Totaal schadeverzekeringsverplichtingen, beste schatting van premievoorzieningen, bruto, totaal directe verzekering |
Bedrag van de beste schatting van premievoorzieningen voor het directe verzekeringsbedrijf, inclusief de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten, special purpose vehicles en finite herverzekeringen kunnen worden verhaald. |
||||
|
C0020 tot en met C0130/R0080 |
Beste schatting van premievoorzieningen, bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekeringen |
Bedrag van de beste schatting van premievoorzieningen voor geaccepteerde proportionele herverzekeringen, inclusief de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten, special purpose vehicles en finite herverzekeringen kunnen worden verhaald, per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||
|
C0180/R0080 |
Totaal schadeverzekeringsverplichtingen, beste schatting van premievoorzieningen, bruto, totaal geaccepteerde proportionele herverzekeringen |
Totaalbedrag van de beste schatting van premievoorzieningen voor geaccepteerde proportionele herverzekeringsovereenkomsten, inclusief de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten, special purpose vehicles en finite herverzekeringen kunnen worden verhaald. |
||||
|
C0140 tot en met C0170/R0090 |
Beste schatting van premievoorzieningen, bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen |
Bedrag van de beste schatting van premievoorzieningen voor geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen, inclusief de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten, special purpose vehicles en finite herverzekeringen kunnen worden verhaald, per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||
|
C0180/R0090 |
Totaal schadeverzekeringsverplichtingen, beste schatting van premievoorzieningen, bruto, totaal geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen |
Totaalbedrag van de beste schatting van premievoorzieningen voor geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringsovereenkomsten, inclusief de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten, special purpose vehicles en finite herverzekeringen kunnen worden verhaald. |
||||
|
C0020 tot en met C0170/R0100 |
Beste schatting van premievoorzieningen, totaal van bedragen die op herverzekering/SPV's en finite herverzekering kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling — Directe verzekering en geaccepteerde herverzekeringen |
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV's en finite herverzekeringen kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling, met betrekking tot de beste schatting van premievoorzieningen per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||
|
C0180/R0100 |
Totaal schadeverzekeringsverplichtingen, beste schatting van premievoorzieningen, totaal van bedragen die op herverzekering/SPV's en finite herverzekeringen kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling |
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV's en finite herverzekeringen kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling, met betrekking tot de beste schatting van premievoorzieningen. |
||||
|
C0020 tot en met C0170/R0110 |
Beste schatting van premievoorzieningen, bedragen die op herverzekering (behalve SPV en finite herverzekering) kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen — Directe verzekering en geaccepteerde herverzekeringen |
Totaal van de bedragen die op herverzekering (met uitzondering van SPV's en finite herverzekeringen) kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling, met betrekking tot de beste schatting van premievoorzieningen per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, ten aanzien van directe verzekeringen en geaccepteerde herverzekeringsovereenkomsten. |
||||
|
C0180/R0110 |
Totaal schadeverzekeringsverplichtingen, beste schatting van premievoorzieningen, bedragen die op herverzekering (behalve SPV en finite herverzekering) kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen |
Totaal van de bedragen die op herverzekering (met uitzondering van SPV's en finite herverzekeringen) kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling, met betrekking tot de beste schatting van premievoorzieningen. |
||||
|
C0020 tot en met C0170/R0120 |
Beste schatting van premievoorzieningen, bedragen die op SPV kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen — Directe verzekering en geaccepteerde herverzekeringen |
Totaal van de bedragen die op SPV's kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling, met betrekking tot de beste schatting van premievoorzieningen per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, ten aanzien van directe verzekeringen en geaccepteerde herverzekeringsovereenkomsten. |
||||
|
C0180/R0120 |
Totaal schadeverzekeringsverplichtingen, beste schatting van premievoorzieningen, bedragen die op SPV kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen |
Totaal van de bedragen die op SPV's kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen, met betrekking tot de beste schatting van premievoorzieningen. |
||||
|
C0020 tot en met C0170/R0130 |
Beste schatting van premievoorzieningen, bedragen die op finite herverzekering kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen — Directe verzekering en geaccepteerde herverzekeringen |
Totaal van de bedragen die op finite herverzekering kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling, met betrekking tot de beste schatting van premievoorzieningen per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, ten aanzien van directe verzekeringen en geaccepteerde herverzekeringsovereenkomsten. |
||||
|
C0180/R0130 |
Totaal schadeverzekeringsverplichtingen, beste schatting van premievoorzieningen, bedragen die op finite herverzekering kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen |
Totaal van de bedragen die op finite herverzekeringen kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen, met betrekking tot de beste schatting van premievoorzieningen. |
||||
|
C0020 tot en met C0170/R0140 |
Beste schatting van premievoorzieningen, totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling — Directe verzekering en geaccepteerde herverzekeringen |
Bedrag dat op herverzekeringsovereenkomsten/SPV's en finite herverzekeringen kan worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling, per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, met betrekking tot directe verzekeringen en geaccepteerde herverzekeringsovereenkomsten |
||||
|
C0180/R0140 |
Totaal schadeverzekeringsverplichtingen, beste schatting van premievoorzieningen, bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling |
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV's en finite herverzekeringen kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling, met betrekking tot de beste schatting van premievoorzieningen. |
||||
|
C0020 tot en met C0170/R0150 |
Netto beste schatting van premievoorzieningen — Directe verzekering en geaccepteerde herverzekeringen |
Het bedrag van de netto beste schatting van premievoorzieningen, per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||
|
C0180/R0150 |
Totaal schadeverzekeringsverplichtingen, netto beste schatting van premievoorzieningen |
Totaalbedrag van de netto beste schatting van premievoorzieningen. |
||||
|
C0020 tot en met C0170/R0160 |
Beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden, bruto, totaal |
Bedrag van de beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden, inclusief de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten, special purpose vehicles en finite herverzekeringen kunnen worden verhaald, per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, met betrekking tot het directe verzekeringsbedrijf en geaccepteerde verzekeringsovereenkomsten. |
||||
|
C0180/R0160 |
Totaal schadeverzekeringsverplichtingen, beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden, bruto, totaal |
Totaalbedrag van de beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden, inclusief de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten, special purpose vehicles en finite herverzekeringen kunnen worden verhaald. |
||||
|
C0020 tot en met C0130/R0170 |
Beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden, bruto — Directe verzekering |
Bedrag van de beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden, inclusief de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten, special purpose vehicles en finite herverzekeringen kunnen worden verhaald, per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, met betrekking tot het directe verzekeringsbedrijf. |
||||
|
C0180/R0170 |
Totaal schadeverzekeringsverplichtingen, beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden, bruto, totaal directe verzekering |
Totaalbedrag van de beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden, directe verzekeringen, inclusief de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten, special purpose vehicles en finite herverzekeringen kunnen worden verhaald. |
||||
|
C0020 tot en met C0130/R0180 |
Beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden, bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekeringen |
Bedrag van de beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden, inclusief de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten, special purpose vehicles en finite herverzekeringen kunnen worden verhaald, per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, met betrekking tot geaccepteerde proportionele herverzekeringen. |
||||
|
C0180/R0180 |
Totaal schadeverzekeringsverplichtingen, beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden, bruto, totaal geaccepteerde proportionele herverzekeringen |
Totaalbedrag van de beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden, geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringsovereenkomsten, inclusief de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten, special purpose vehicles en finite herverzekeringen kunnen worden verhaald. |
||||
|
C0140 tot en met C0170/R0190 |
Beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden, bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen |
Bedrag van de beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden, inclusief de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten, special purpose vehicles en finite herverzekeringen kunnen worden verhaald, per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, met betrekking tot geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen. |
||||
|
C0180/R0190 |
Totaal schadeverzekeringsverplichtingen, beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden, bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen |
Totaalbedrag van de beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden, inclusief de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten, special purpose vehicles en finite herverzekeringen kunnen worden verhaald. |
||||
|
C0020 tot en met C0170/R0200 |
Beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden, totaal van bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling |
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV's en finite herverzekeringen kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling, met betrekking tot de beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, met betrekking tot directe verzekeringen en geaccepteerde herverzekeringsovereenkomsten. |
||||
|
C0180/R0200 |
Totaal schadeverzekeringsverplichtingen, beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden, totaal van bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling |
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV's en finite herverzekeringen kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling, met betrekking tot de beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden. |
||||
|
C0020 tot en met C0170/R0210 |
Beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden, bedragen die op herverzekering (behalve SPV en finite herverzekering) kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen — Directe verzekering en geaccepteerde herverzekeringen |
Totaal van de bedragen die op herverzekering (met uitzondering van SPV's en finite herverzekeringen) kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling, met betrekking tot de beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, ten aanzien van directe verzekeringen en geaccepteerde herverzekeringsovereenkomsten. |
||||
|
C0180/R0210 |
Totaal schadeverzekeringsverplichtingen, beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden, totaal van de bedragen die op herverzekering (met uitzondering van SPV en finite herverzekering) kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen — Directe verzekering en geaccepteerde herverzekeringen |
Totaal van de bedragen die op herverzekering (met uitzondering van SPV's en finite herverzekeringen) kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen, met betrekking tot de beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden. |
||||
|
C0020 tot en met C0170/R0220 |
Beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden, bedragen die op SPV kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen — Directe verzekering en geaccepteerde herverzekeringen |
Totaal van de bedragen die op SPV's kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling, met betrekking tot de beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, ten aanzien van directe verzekeringen en geaccepteerde herverzekeringsovereenkomsten. |
||||
|
C0180/R0220 |
Totaal schadeverzekeringsverplichtingen, beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden, bedragen die op SPV kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen |
Totaal van de bedragen die op SPV's kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen, met betrekking tot de beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden. |
||||
|
C0020 tot en met C0170/R0230 |
Beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden, bedragen die op finite herverzekering kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen — Directe verzekering en geaccepteerde herverzekeringen |
Totaal van de bedragen die op finite herverzekering kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling, met betrekking tot de beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, ten aanzien van directe verzekeringen en geaccepteerde herverzekeringsovereenkomsten. |
||||
|
C0180/R0230 |
Totaal schadeverzekeringsverplichtingen, beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden, bedragen die op finite herverzekering kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen |
Totaal van de bedragen die op finite herverzekeringen kunnen worden verhaald vóór correctie voor verwachte verliezen, met betrekking tot de beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden. |
||||
|
C0020 tot en met C0170/R0240 |
Beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden, totaal van bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling — Directe verzekering en geaccepteerde herverzekeringen |
Bedrag dat op herverzekeringsovereenkomsten/SPV's en finite herverzekeringen kan worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling, per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, met betrekking tot directe verzekeringen en geaccepteerde herverzekeringsovereenkomsten. |
||||
|
C0180/R0240 |
Totaal schadeverzekeringsverplichtingen, beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden, bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling |
Totaal van de bedragen die op herverzekering/SPV's en finite herverzekeringen kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling, met betrekking tot de beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden. |
||||
|
C0020 tot en met C0170/R0250 |
Netto beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden — Directe verzekering en geaccepteerde herverzekeringen |
Het bedrag van de netto beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden, per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, met betrekking tot directe verzekeringen en geaccepteerde herverzekeringsovereenkomsten. |
||||
|
C0180/R0250 |
Totaal schadeverzekeringsverplichtingen, netto beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden |
Totaalbedrag van de netto beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden. |
||||
|
C0020 tot en met C0170/R0260 |
Totaal beste schatting, bruto — Directe verzekering en geaccepteerde herverzekeringen |
Het bedrag van de totale bruto beste schatting voor elke branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, met betrekking tot directe verzekeringen en geaccepteerde herverzekeringsovereenkomsten. |
||||
|
C0180/R0260 |
Totaal schadeverzekeringsverplichtingen, totale beste schatting, bruto |
Totaalbedrag van de bruto beste schatting (som van de premievoorzieningen en de voorzieningen voor te betalen schaden). |
||||
|
C0020 tot en met C0170/R0270 |
Totaal beste schatting, netto — Directe verzekering en geaccepteerde herverzekeringen |
Het bedrag van de totale netto beste schatting voor elke branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, met betrekking tot directe verzekeringen en geaccepteerde herverzekeringsovereenkomsten. |
||||
|
C0180/R0270 |
Totaal schadeverzekeringsverplichtingen, totaal beste schatting, netto |
Totaalbedrag van de netto beste schatting (som van de premievoorzieningen en de voorzieningen voor te betalen schaden). |
||||
|
C0020 tot en met C0170/R0280 |
Technische voorzieningen berekend als som van beste schatting en risicomarge — Risicomarge |
Bedrag van de risicomarge, zoals vereist bij Richtlijn 2009/138/EG (artikel 77, lid 3). De risicomarge wordt berekend over de gehele portefeuille van verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen en vervolgens toegerekend aan elke afzonderlijke branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, met betrekking tot directe verzekeringen en geaccepteerde herverzekeringsovereenkomsten. |
||||
|
C0180/R0280 |
Totaal schadeverzekeringsverplichtingen, totale risicomarge |
Totaalbedrag van de risicomarge, zoals vereist bij Richtlijn 2009/138/EG (artikel 77, lid 3). |
||||
|
Bedrag van de overgangsmaatregel voor technische voorzieningen |
||||||
|
C0020 tot en met C0170/R0290 |
Bedrag van de overgangsmaatregel voor technische voorzieningen — Technische voorzieningen als geheel berekend |
Het bedrag van de overgangsaftrek voor technische voorzieningen toegerekend aan de technische voorzieningen als geheel berekend per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. Deze waarde wordt als negatieve waarde gerapporteerd. |
||||
|
C0180/R0290 |
Bedrag van de overgangsmaatregel voor technische voorzieningen — Technische voorzieningen als geheel berekend |
Totaalbedrag per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, van de overgangsaftrek voor technische voorzieningen toegerekend aan de technische voorzieningen als geheel berekend. Deze waarde wordt als negatieve waarde gerapporteerd. |
||||
|
C0020 tot en met C0170/R0300 |
Bedrag van de overgangsmaatregel voor technische voorzieningen — Beste schatting |
Het bedrag van de overgangsaftrek voor technische voorzieningen toegerekend aan de beste schatting, per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. Deze waarde wordt als negatieve waarde gerapporteerd. |
||||
|
C0180/R0300 |
Bedrag van de overgangsmaatregel voor technische voorzieningen — Beste schatting |
Totaalbedrag per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, van de overgangsaftrek voor technische voorzieningen toegerekend aan de beste schatting. Deze waarde wordt als negatieve waarde gerapporteerd. |
||||
|
C0020 tot en met C0170/R0310 |
Bedrag van de overgangsmaatregel voor technische voorzieningen — Risicomarge |
Het bedrag van de overgangsaftrek voor technische voorzieningen toegerekend aan de risicomarge, per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. Deze waarde wordt als negatieve waarde gerapporteerd. |
||||
|
C0180/R0310 |
Bedrag van de overgangsmaatregel voor technische voorzieningen —Risicomarge |
Totaalbedrag per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, van de overgangsaftrek voor technische voorzieningen toegerekend aan de risicomarge. Deze waarde wordt als negatieve waarde gerapporteerd. |
||||
|
Technische voorzieningen — Totaal |
||||||
|
C0020 tot en met C0170/R0320 |
Technische voorzieningen, totaal — Directe verzekering en geaccepteerde herverzekeringen |
Totaalbedrag van de bruto technische voorzieningen per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, met betrekking tot directe verzekeringen en geaccepteerde herverzekeringsovereenkomsten, met inbegrip van technische voorzieningen als geheel berekend en na de overgangsaftrek voor technische voorzieningen. |
||||
|
C0180/R0320 |
Totaal schadeverzekeringsverplichtingen, technische voorzieningen — Totaal |
Totaalbedrag van de bruto technische voorzieningen met betrekking tot directe verzekeringen en geaccepteerde herverzekeringsovereenkomsten, met inbegrip van technische voorzieningen als geheel berekend en na de overgangsaftrek voor technische voorzieningen. |
||||
|
C0020 tot en met C0170/R0330 |
Technische voorzieningen, totaal — Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling — Directe verzekering en geaccepteerde herverzekeringen |
Totaalbedrag dat op herverzekeringsovereenkomsten/SPV's en finite herverzekeringen kan worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling, per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, met betrekking tot directe verzekeringen en geaccepteerde herverzekeringsovereenkomsten |
||||
|
C0180/R0330 |
Totaal schadeverzekeringsverplichtingen, bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling — Directe verzekering en geaccepteerde herverzekeringen |
Totaalbedrag dat op herverzekeringsovereenkomsten/SPV's en finite herverzekeringen kan worden verhaald na correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling met betrekking tot directe verzekeringen en geaccepteerde herverzekeringsovereenkomsten. |
||||
|
C0020 tot en met C0170/R0340 |
Technische voorzieningen, totaal — Technische voorzieningen minus bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald — Directe verzekering en geaccepteerde herverzekeringen |
Totaalbedrag van de netto technische voorzieningen per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, met betrekking tot directe verzekeringen en geaccepteerde herverzekeringsovereenkomsten, met inbegrip van technische voorzieningen als geheel berekend en na de overgangsaftrek voor technische voorzieningen. |
||||
|
C0180/R0340 |
Totaal schadeverzekeringsovereenkomsten, technische voorzieningen minus bedragen die op herverzekering/SPV en finite herverzekering kunnen worden verhaald — Directe verzekering en geaccepteerde herverzekeringen |
Totaalbedrag van de netto technische voorzieningen met betrekking tot directe verzekeringen en geaccepteerde herverzekeringsovereenkomsten, met inbegrip van technische voorzieningen als geheel berekend en na de overgangsaftrek voor technische voorzieningen. |
||||
|
Verzekeringsbranche: verdere segmentatie (homogene risicogroepen) |
||||||
|
C0020 tot en met C0170/R0350 |
Verzekeringsbranche, verdere segmentatie (homogene risicogroepen) — Premievoorzieningen — Totaal aantal homogene risicogroepen |
Informatie over het aantal homogene risicogroepen in de segmentatie, indien de verzekerings- of herverzekeringsonderneming de branches, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, verder heeft gesegmenteerd in homogene risicogroepen volgens de aard van de onderliggende risico's van de overeenkomst, voor elke branche waarvoor die segmentatie is uitgevoerd, met betrekking tot directe verzekeringen, geaccepteerde proportionele herverzekeringen en geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen, ten aanzien van premievoorzieningen. |
||||
|
C0020 tot en met C0170/R0360 |
Verzekeringsbranche, verdere segmentatie (homogene risicogroepen) — Voorzieningen voor te betalen schaden — Totaal aantal homogene risicogroepen |
Informatie over het aantal homogene risicogroepen in de segmentatie, indien de verzekerings- of herverzekeringsonderneming de branches, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, verder heeft gesegmenteerd in homogene risicogroepen volgens de aard van de onderliggende risico's van de overeenkomst, voor elke branche waarvoor die segmentatie is uitgevoerd, met betrekking tot directe verzekeringen, geaccepteerde proportionele herverzekeringen en geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen, ten aanzien van voorzieningen voor te betalen schaden. |
||||
|
C0020 tot en met C0170/R0370 |
Beste schatting van premievoorzieningen, uitgaande kasstromen, toekomstige uitkeringen en schaden |
Voor elke branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, met betrekking tot directe verzekeringen, geaccepteerde proportionele herverzekeringen en geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen, het bedrag van de uitgesplitste kasstromen voor toekomstige uitkeringen en schaden dat wordt gebruikt voor het vaststellen van de bruto beste schatting van premievoorzieningen, m.a.w. het kansgewogen gemiddelde van toekomstige uitgaande kasstromen, gedisconteerd met het oog op de tijdswaarde van geld (verwachte contante waarde van toekomstige kasstromen). Bij gebruik van een stochastische methodologie voor de kasstroomprognose moet het gemiddelde scenario worden gerapporteerd. |
||||
|
C0180/R0370 |
Beste schatting van premievoorzieningen, uitgaande kasstromen, toekomstige uitkeringen en schaden — Totaal |
Totaalbedrag van kasstromen voor toekomstige uitkeringen en schaden dat wordt gebruikt voor het vaststellen van de bruto beste schatting van de premievoorzieningen. |
||||
|
C0020 tot en met C0170/R0380 |
Beste schatting van premievoorzieningen, uitgaande kasstromen, toekomstige kosten en andere uitgaande kasstromen |
Voor elke branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, met betrekking tot directe verzekeringen, geaccepteerde proportionele herverzekeringen en geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen, het bedrag van de uitgesplitste kasstromen voor toekomstige kosten en andere uitgaande kasstromen dat wordt gebruikt voor het vaststellen van de bruto beste schatting van premievoorzieningen, m.a.w. het kansgewogen gemiddelde van toekomstige uitgaande kasstromen, gedisconteerd met het oog op de tijdswaarde van geld (verwachte contante waarde van toekomstige kasstromen). Bij gebruik van een stochastische methodologie voor de kasstroomprognose moet het gemiddelde scenario worden gerapporteerd. |
||||
|
0180/R0380 |
Beste schatting van premievoorzieningen, uitgaande kasstromen, toekomstige kosten en andere uitgaande kasstromen — Totaal |
Totaalbedrag van toekomstige kosten en andere uitgaande kasstromen dat wordt gebruikt voor het vaststellen van de bruto beste schatting van de premievoorzieningen. |
||||
|
C0020 tot en met C0170/R0390 |
Beste schatting van premievoorzieningen, inkomende kasstromen, toekomstige premies |
Voor elke branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, met betrekking tot directe verzekeringen, geaccepteerde proportionele herverzekeringen en geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen, het bedrag van de uitgesplitste kasstromen voor toekomstige premies dat wordt gebruikt voor het vaststellen van de bruto beste schatting van premievoorzieningen, m.a.w. het kansgewogen gemiddelde van toekomstige inkomende kasstromen, gedisconteerd met het oog op de tijdswaarde van geld (verwachte contante waarde van toekomstige kasstromen). Bij gebruik van een stochastische methodologie voor de kasstroomprognose moet het gemiddelde scenario worden gerapporteerd. |
||||
|
C0180/R0390 |
Beste schatting van premievoorzieningen, inkomende kasstromen, toekomstige premies — Totaal |
Totaalbedrag van toekomstige premies dat wordt gebruikt voor het vaststellen van de bruto beste schatting van de premievoorzieningen. |
||||
|
C0020 tot en met C0170/R0400 |
Beste schatting van premievoorzieningen, inkomende kasstromen, overige inkomende kasstromen (met inbegrip van betalingen uit hoofde van verhaal of subrogatie) |
Voor elke branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, met betrekking tot directe verzekeringen, geaccepteerde proportionele herverzekeringen en geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen, het bedrag van de uitgesplitste kasstromen voor overige inkomende kasstromen, met inbegrip van betalingen uit hoofde van verhaal of subrogatie, dat wordt gebruikt voor het vaststellen van de bruto beste schatting van premievoorzieningen, m.a.w. het kansgewogen gemiddelde van toekomstige inkomende kasstromen, gedisconteerd met het oog op de tijdswaarde van geld (verwachte contante waarde van toekomstige kasstromen). Bij gebruik van een stochastische methodologie voor de kasstroomprognose moet het gemiddelde scenario worden gerapporteerd. |
||||
|
C0180/R0400 |
Beste schatting van premievoorzieningen, inkomende kasstromen, overige inkomende kasstromen (met inbegrip van betalingen uit hoofde van verhaal of subrogatie) — Totaal |
Totaalbedrag van de overige inkomende kasstromen (met inbegrip van betalingen uit hoofde van verhaal of subrogatie) dat wordt gebruikt voor het vaststellen van de bruto beste schatting van de premievoorzieningen. |
||||
|
C0020 tot en met C0170/R0410 |
Beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden, uitgaande kasstromen, toekomstige uitkeringen en schaden |
Voor elke branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, met betrekking tot directe verzekeringen, geaccepteerde proportionele herverzekeringen en geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen, het bedrag van de uitgesplitste kasstromen voor toekomstige uitkeringen en schaden dat wordt gebruikt voor het vaststellen van de bruto beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden, m.a.w. het kansgewogen gemiddelde van toekomstige uitgaande kasstromen, gedisconteerd met het oog op de tijdswaarde van geld (verwachte contante waarde van toekomstige kasstromen). Bij gebruik van een stochastische methodologie voor de kasstroomprognose moet het gemiddelde scenario worden gerapporteerd. |
||||
|
C0180/R0410 |
Beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden, uitgaande kasstromen, toekomstige uitkeringen en schaden — Totaal |
Totaalbedrag van voorzieningen voor te betalen schaden, uitgaande kasstromen, toekomstige uitkeringen en schaden dat wordt gebruikt voor het vaststellen van de bruto beste schatting van de voorzieningen voor te betalen schaden. |
||||
|
C0020 tot en met C0170/R0420 |
Beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden, uitgaande kasstromen, toekomstige kosten en andere uitgaande kasstromen |
Voor elke branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, met betrekking tot directe verzekeringen, geaccepteerde proportionele herverzekeringen en geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen, het bedrag van de uitgesplitste kasstromen voor toekomstige kosten en andere uitgaande kasstromen dat wordt gebruikt voor het vaststellen van de bruto beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden, m.a.w. het kansgewogen gemiddelde van toekomstige uitgaande kasstromen, gedisconteerd met het oog op de tijdswaarde van geld (verwachte contante waarde van toekomstige kasstromen). Bij gebruik van een stochastische methodologie voor de kasstroomprognose moet het gemiddelde scenario worden gerapporteerd. |
||||
|
C0180/R0420 |
Beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden, uitgaande kasstromen, toekomstige kosten en andere uitgaande kasstromen — Totaal |
Totaalbedrag van voorzieningen voor te betalen schaden, uitgaande kasstromen, toekomstige uitkeringen en andere uitgaande kasstromen dat wordt gebruikt voor het vaststellen van de bruto beste schatting van de voorzieningen voor te betalen schaden. |
||||
|
C0020 tot en met C0170/R0430 |
Beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden, inkomende kasstromen, toekomstige premies |
Voor elke branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, met betrekking tot directe verzekeringen, geaccepteerde proportionele herverzekeringen en geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen, het bedrag van de uitgesplitste kasstromen voor toekomstige premies dat wordt gebruikt voor het vaststellen van de bruto beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden, m.a.w. het kansgewogen gemiddelde van toekomstige inkomende kasstromen, gedisconteerd met het oog op de tijdswaarde van geld (verwachte contante waarde van toekomstige kasstromen). Bij gebruik van een stochastische methodologie voor de kasstroomprognose moet het gemiddelde scenario worden gerapporteerd. |
||||
|
C0180/R0430 |
Beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden, inkomende kasstromen, toekomstige premies — Totaal |
Totaalbedrag van voorzieningen voor te betalen schaden, inkomende kasstromen en toekomstige premies dat wordt gebruikt voor het vaststellen van de bruto beste schatting van de voorzieningen voor te betalen schaden. |
||||
|
C0020 tot en met C0170/R0440 |
Beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden, inkomende kasstromen, overige inkomende kasstromen (met inbegrip van betalingen uit hoofde van verhaal of subrogatie) |
Voor elke branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, met betrekking tot directe verzekeringen, geaccepteerde proportionele herverzekeringen en geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen, het bedrag van de uitgesplitste overige inkomende kasstromen (met inbegrip van betalingen uit hoofde van verhaal of subrogatie), dat wordt gebruikt voor het vaststellen van de bruto beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden, m.a.w. het kansgewogen gemiddelde van toekomstige inkomende kasstromen, gedisconteerd met het oog op de tijdswaarde van geld (verwachte contante waarde van toekomstige kasstromen). Bij gebruik van een stochastische methodologie voor de kasstroomprognose moet het gemiddelde scenario worden gerapporteerd. |
||||
|
C0180/R0440 |
Beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden, inkomende kasstromen, overige inkomende kasstromen (met inbegrip van betalingen uit hoofde van verhaal of subrogatie) — Totaal |
Totaalbedrag van voorzieningen voor te betalen schaden, inkomende kasstromen en overige inkomende kasstromen (met inbegrip van betalingen uit hoofde van verhaal of subrogatie) dat wordt gebruikt voor het vaststellen van de bruto beste schatting van de voorzieningen voor te betalen schaden. |
||||
|
C0020 tot en met C0170/R0450 |
Gebruik van vereenvoudigde methoden en technieken voor het berekenen van technische voorzieningen — Percentage van bruto beste schatting berekend op basis van benaderingen |
Vermeld het percentage van de bruto beste schatting opgenomen in „Totaal beste schatting — bruto” (R0260) dat is berekend op basis van benaderingen, overeenkomstig artikel 21 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, per branche. |
||||
|
C0180/R0450 |
Gebruik van vereenvoudigde methoden en technieken voor het berekenen van technische voorzieningen — Percentage van bruto beste schatting berekend op basis van benaderingen — Totaal |
Vermeld het percentage van de totale bruto beste schatting opgenomen in „Totaal beste schatting — bruto” (R0260) dat is berekend op basis van benaderingen, overeenkomstig artikel 21 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, per branche met betrekking tot directe verzekering, geaccepteerde proportionele herverzekering en geaccepteerde niet-proportionele herverzekering. |
||||
|
C0020 tot en met C0170/R0460 |
Beste schatting met inachtneming van overgangsmaatregel voor de rentevoet |
Vermeld het bedrag van de beste schatting dat in R0260 is gerapporteerd met inachtneming van de overgangsmaatregel voor de relevante risicovrije rentetermijnstructuur, per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||
|
C0180/R0460 |
Beste schatting met inachtneming van overgangsmaatregel voor de rentevoet — Totaal schadeverzekeringsverplichtingen |
Vermeld het totaalbedrag, voor alle branches, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, van de beste schatting dat in R0260 is gerapporteerd met inachtneming van de overgangsmaatregel voor de relevante risicovrije rentetermijnstructuur. |
||||
|
C0020 tot en met C0170/R0470 |
Technische voorzieningen zonder overgangsmaatregel voor de rentevoet |
Vermeld het bedrag van de technische voorzieningen waarbij de overgangsmaatregel voor de relevante risicovrije rentetermijnstructuur is toegepast, berekend zonder de overgangsmaatregel voor de relevante risicovrije rentetermijnstructuur, per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. In gevallen waarbij dezelfde beste schattingen ook onderworpen waren aan de volatiliteitsaanpassing, geeft het voor dit item gerapporteerde bedrag de waarde weer zonder de overgangsmaatregel voor de relevante risicovrije rentetermijnstructuur maar inclusief de volatiliteitsaanpassing. |
||||
|
C0180/R0470 |
Technische voorzieningen zonder overgangsmaatregel voor de rentevoet — Totaal schadeverzekeringsverplichtingen |
Vermeld het totaalbedrag, voor alle branches, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, van de technische voorzieningen waarbij de overgangsmaatregel voor de relevante risicovrije rentetermijnstructuur is toegepast, berekend zonder de overgangsmaatregel voor de relevante risicovrije rentetermijnstructuur. In gevallen waarbij dezelfde beste schattingen ook onderworpen waren aan de volatiliteitsaanpassing, geeft het voor dit item gerapporteerde bedrag de waarde weer zonder de overgangsmaatregel voor de relevante risicovrije rentetermijnstructuur maar inclusief de volatiliteitsaanpassing. |
||||
|
C0020 tot en met C0170/R0480 |
Beste schatting met inachtneming van volatiliteitsaanpassing |
Vermeld het bedrag van de beste schatting dat in R0260 is gerapporteerd met inachtneming van de volatiliteitsaanpassing, per branche. |
||||
|
C0180/R0480 |
Beste schatting met inachtneming van volatiliteitsaanpassing — Totaal schadeverzekeringsverplichtingen |
Vermeld het totaalbedrag, voor alle branches, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, van de beste schatting dat in R0260 is gerapporteerd met inachtneming van de volatiliteitsaanpassing. |
||||
|
C0020 tot en met C0170/R0490 |
Technische voorzieningen zonder volatiliteitsaanpassing en zonder andere overgangsmaatregelen |
Vermeld het bedrag van de technische voorzieningen zonder volatiliteitsaanpassing, per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. In de gevallen waarin de beste schattingen ook zijn berekend met inachtneming van de overgangsaftrek voor technische voorzieningen/overgangsmaatregel voor de relevante risicovrije rentetermijnstructuur, weerspiegelt het in dit item te rapporteren bedrag de waarde zonder de overgangsmaatregel voor de relevante risicovrije rentetermijnstructuur en zonder de volatiliteitsaanpassing. |
||||
|
C0180/R0490 |
Technische voorzieningen zonder volatiliteitsaanpassing en zonder andere overgangsmaatregelen — Totaal schadeverzekeringsverplichtingen |
Vermeld het totaalbedrag, voor alle branches, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, van de technische voorzieningen zonder volatiliteitsaanpassing. In de gevallen waarin de beste schattingen ook zijn berekend met inachtneming van de overgangsaftrek voor technische voorzieningen/overgangsmaatregel voor de relevante risicovrije rentetermijnstructuur, weerspiegelt het in dit item te rapporteren bedrag de waarde zonder de overgangsmaatregel voor de relevante risicovrije rentetermijnstructuur en zonder de volatiliteitsaanpassing. |
||||
S.17.02 — Technische voorzieningen schadeverzekeringsbedrijf — Per land
Algemene opmerkingen:
Verzekeringsbranche voor schadeverzekeringsverplichtingen: de in artikel 80 van Richtlijn 2009/138/EG bedoelde branches, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, met betrekking tot directe verzekeringen.
Niet analoog aan levensverzekeringen gesloten directe verzekeringen in het ziekteverzekeringsbedrijf worden gesegmenteerd in schadeverzekeringsbranches 1 tot en met 3.
Ondernemingen worden geacht rekening te houden met alle verplichtingen in de verschillende valuta's en deze om te rekenen in de rapportagevaluta.
De informatie per land wordt gerapporteerd met inachtneming van de volgende instructies:
|
a) |
informatie over het land van herkomst wordt altijd gerapporteerd, ongeacht het bedrag van de technische voorzieningen als geheel berekend en de bruto beste schatting (met betrekking tot directe verzekeringen); |
|
b) |
de per land gerapporteerde informatie vertegenwoordigt ten minste 90 % van de totale technische voorzieningen als geheel berekend en de bruto beste schatting (met betrekking tot directe verzekeringen) voor elke branche; |
|
c) |
indien voor een bepaalde branche een specifiek land moet worden gerapporteerd om aan punt b) te voldoen, wordt dat land voor alle branches gerapporteerd; |
|
d) |
de andere landen worden gerapporteerd op geaggregeerde basis in „overige EER” of „overige niet-EER”; |
|
e) |
wat het directe verzekeringsbedrijf voor de branches „Ziektekostenverzekeringen”, „Inkomensbeschermingsverzekeringen”, „Verzekeringen tegen arbeidsongevallen”, „Verzekeringen tegen brand en ander schade aan goederen” en „Krediet- en borgtochtverzekeringen” betreft, wordt de informatie gerapporteerd per land van het risico zoals gedefinieerd in artikel 13, punt 13, van Richtlijn 2009/138/EG; |
|
f) |
wat het directe verzekeringsbedrijf betreft, wordt voor alle overige, niet onder e) gespecificeerde branches de informatie geapporteerd per land waar de overeenkomst is gesloten. |
Voor de toepassing van deze template wordt onder „land waar de overeenkomst is gesloten” het volgende verstaan:
|
o. |
het land waar de verzekeringsonderneming is gevestigd (land van herkomst) wanneer de overeenkomst niet via een bijkantoor of in het kader van het vrij verrichten van diensten is verkocht; |
|
p. |
het land waar het bijkantoor is gevestigd (land van ontvangst) wanneer de overeenkomst via een bijkantoor is verkocht; |
|
q. |
het land waar het vrij verrichten van diensten is medegedeeld (land van ontvangst) wanneer de overeenkomst via het vrij verrichten van diensten is verkocht; |
|
r. |
wanneer een tussenpersoon wordt ingeschakeld of in enige andere situatie geldt punt a), b) of c), afhankelijk van de partij die de overeenkomst heeft verkocht. |
De te rapporteren informatie omvat de volatiliteitsaanpassing, de matchingopslag, de overgangsmaatregel voor de relevante risicovrije rentetermijnstructuur en de overgangsmaatregel voor technische voorzieningen.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
|
C0010/R0040 |
Land 1 … |
Vermeld de ISO 3166-1 alfa 2-code voor elk vereist land, rij per rij. |
|
C0020 tot en met C0130/R0010 |
Bruto technische voorzieningen als geheel berekend en bruto beste schatting voor verschillende landen — Land van herkomst |
Bedrag van de bruto technische voorzieningen als geheel berekend en de bruto beste schatting, per land van het risico of, wanneer het land het land van herkomst is, het land waar de overeenkomst is gesloten, per branche, uitsluitend ten aanzien van directe verzekering (met uitzondering van geaccepteerde herverzekeringen). In sommige gevallen zal de onderneming op basis van eigen inzicht of benaderingen tot de juiste gegevens moeten komen, die aansluiten bij de aannames die bij de berekening van de technische voorzieningen zijn gehanteerd. |
|
C0020 tot en met C0130/R0020 |
Bruto technische voorzieningen als geheel berekend en bruto beste schatting voor verschillende landen — EER-landen buiten de materialiteitsdrempel — niet gerapporteerd per land |
Bedrag van de bruto technische voorzieningen als geheel berekend en de bruto beste schatting, voor EER-landen buiten de materialiteitsdrempel (m.a.w. landen die niet afzonderlijk worden gerapporteerd), met uitzondering van het land van herkomst, per branche, uitsluitend ten aanzien van directe verzekering (met uitzondering van geaccepteerde herverzekeringen). In sommige gevallen zal de onderneming op basis van eigen inzicht of benaderingen tot de juiste gegevens moeten komen, die aansluiten bij de aannames die bij de berekening van de technische voorzieningen zijn gehanteerd. |
|
C0020 tot en met C0130/R0030 |
Bruto technische voorzieningen als geheel berekend en bruto beste schatting voor verschillende landen — niet-EER-landen buiten de materialiteitsdrempel — niet gerapporteerd per land |
Bedrag van de bruto technische voorzieningen als geheel berekend en de bruto beste schatting, voor niet-EER-landen buiten de materialiteitsdrempel (m.a.w. landen die niet afzonderlijk worden gerapporteerd), per branche, uitsluitend ten aanzien van directe verzekeringen (met uitzondering van geaccepteerde herverzekeringen). In sommige gevallen zal de onderneming op basis van eigen inzicht of benaderingen tot de juiste gegevens moeten komen, die aansluiten bij de aannames die bij de berekening van de technische voorzieningen zijn gehanteerd. |
|
C0020 tot en met C0130/R0040 |
Bruto technische voorzieningen als geheel berekend en bruto beste schatting voor verschillende landen — Land 1 [één rij per land boven de materialiteitsdrempel] |
Bedrag van de bruto technische voorzieningen als geheel berekend en de bruto beste schatting, per land van het risico of land waar de overeenkomst is gesloten, per branche, uitsluitend ten aanzien van directe verzekering (met uitzondering van geaccepteerde herverzekeringen). In sommige gevallen zal de onderneming op basis van eigen inzicht of benaderingen tot de juiste gegevens moeten komen, die aansluiten bij de aannames die bij de berekening van de technische voorzieningen zijn gehanteerd. |
S.18.01 — Prognose van toekomstige kasstromen (beste schatting — schadeverzekering)
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor individuele ondernemingen.
Deze template is uitsluitend van toepassing op de beste schatting en moet worden gebruikt met inachtneming van het volgende:
|
— |
alle in andere valuta's luidende kasstromen worden in aanmerking genomen en omgerekend in de rapportagevaluta op basis van de wisselkoers die geldt op de rapportagedatum; |
|
— |
de kasstromen worden gerapporteerd inclusief herverzekeringen en zijn niet gedisconteerd; |
|
— |
Wanneer de onderneming gebruikmaakt van vereenvoudigingen bij de berekening van technische voorzieningen waarbij geen schatting wordt berekend van de verwachte toekomstige kasstromen uit de overeenkomsten, wordt de informatie uitsluitend gerapporteerd in die gevallen waarin meer dan 10 % van de technische voorzieningen een afwikkelingsperiode kent van meer dan 24 maanden. |
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
|
C0010/R0010 tot en met R0310 |
Beste schatting van premievoorzieningen (bruto) — Uitgaande kasstromen — Toekomstige uitkeringen |
Bedragen van alle verwachte betalingen aan verzekeringnemers en begunstigden zoals bedoeld in artikel 78, lid 3, van Richtlijn 2009/138/EG, met betrekking tot de gehele portefeuille van schadeverzekeringsverplichtingen binnen de contractgrens, gebruikt voor de berekening van premievoorzieningen, van jaar 1 tot en met jaar 30 en vanaf jaar 31. |
|
C0020/R0010 tot en met R0310 |
Beste schatting van premievoorzieningen (bruto) — Uitgaande kasstromen — Toekomstige kosten en andere uitgaande kasstromen |
Bedrag van de kosten die gemaakt zullen worden bij het nakomen van verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen zoals bedoeld in artikel 78, lid 1, van Richtlijn 2009/138/EG en in artikel 31 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, en andere uitgaande kasstroombestanddelen, zoals fiscale betalingen die ten laste komen van verzekeringnemers, gebruikt bij de berekening van premievoorzieningen, met betrekking tot de gehele portefeuille van schadeverzekeringsverplichtingen van jaar 1 tot en met jaar 30 en vanaf jaar 31. |
|
C0030/R0010 tot en met R0310 |
Beste schatting van premievoorzieningen (bruto) — Inkomende kasstromen — Toekomstige premies |
Bedragen van alle toekomstige premies voortvloeiende uit bestaande overeenkomsten, met uitzondering van vervallen premies, met betrekking tot de gehele portefeuille van schadeverzekeringsverplichtingen, gebruikt voor de berekening van premievoorzieningen, van jaar 1 tot en met jaar 30 en vanaf jaar 31. |
|
C0040/R0010 tot en met R0310 |
Beste schatting van premievoorzieningen (bruto) — Inkomende kasstromen — Overige inkomende kasstromen |
Bedrag van betalingen uit hoofde van verhaal of subrogatie en andere inkomende kasstromen (exclusief beleggingsrendementen), gebruikt bij de berekening van premievoorzieningen, met betrekking tot de gehele portefeuille van schadeverzekeringsverplichtingen van jaar 1 tot en met jaar 30 en vanaf jaar 31. |
|
C0050/R0010 tot en met R0310 |
Beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden (bruto) — Uitgaande kasstromen — Toekomstige uitkeringen |
Bedragen van alle verwachte betalingen aan verzekeringnemers en begunstigden zoals bedoeld in artikel 78, lid 3, van Richtlijn 2009/138/EG, met betrekking tot de gehele portefeuille van schadeverzekeringsverplichtingen en gerelateerde bestaande overeenkomsten, gebruikt bij de berekening van voorzieningen voor te betalen schaden, van jaar 1 tot en met jaar 30 en vanaf jaar 31. |
|
C0060/R0010 tot en met R0310 |
Beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden (bruto) — Uitgaande kasstromen — Toekomstige kosten en andere uitgaande kasstromen |
Bedrag van de kosten die gemaakt zullen worden bij het nakomen van verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen zoals bedoeld in artikel 78, lid 1, van Richtlijn 2009/138/EG en andere uitgaande kasstroombestanddelen, zoals fiscale betalingen die ten laste komen van verzekeringnemers, gebruikt bij de berekening van voorzieningen voor te betalen schaden, met betrekking tot de gehele portefeuille van schadeverzekeringsverplichtingen van jaar 1 tot en met jaar 30 en vanaf jaar 31. |
|
C0070/R0010 tot en met R0310 |
Beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden (bruto) — Inkomende kasstromen — Toekomstige premies |
Bedragen van alle toekomstige premies voortvloeiende uit bestaande overeenkomsten, met uitzondering van vervallen premies, met betrekking tot de gehele portefeuille van schadeverzekeringsverplichtingen, gebruikt voor de berekening van voorzieningen voor te betalen schaden, van jaar 1 tot en met jaar 30 en vanaf jaar 31. |
|
C0080/R0010 tot en met R0310 |
Beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden (bruto) — Inkomende kasstromen — Overige inkomende kasstromen |
Bedrag van betalingen uit hoofde van verhaal of subrogatie en ander inkomende kasstromen (exclusief beleggingsrendementen), gebruikt bij de berekening van voorzieningen voor te betalen schaden, met betrekking tot de gehele portefeuille van schadeverzekeringsverplichtingen en gerelateerde bestaande overeenkomsten, van jaar 1 tot en met jaar 30 en vanaf jaar 31. |
|
C0090/R0010 tot en met R0310 |
Totaal van de bedragen die op herverzekering kunnen worden verhaald (na correctie) |
Bedrag van verwachte niet-gedisconteerde kasstromen per jaar, van jaar 1 tot en met jaar 30 en vanaf jaar 31. De toekomstige niet-gedisconteerde kasstromen uit bedragen die op herverzekeringen en SPV's/finite herverzekeringen kunnen worden verhaald, met inbegrip van overgedragen herverzekeringen binnen de groep, inclusief toekomstige herverzekeringspremies. Het bedrag wordt gerapporteerd na de correctie voor het tegenpartijkredietrisico. |
S.19.01 — Schaden uit hoofde van schadeverzekering
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten.
De schadeontwikkelingsdriehoek toont de schatting, door de verzekeraar, van de kosten van schadeclaims (uitgekeerde schaden en voorzieningen voor te betalen schaden op basis van de waarderingsgrondslag van Solvabiliteit II) en hoe die schatting verandert in de tijd.
Er zijn drie sets van driehoeken vereist met betrekking tot uitgekeerde schaden, beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden en RBNS-schaden.
Deze template wordt gerapporteerd voor elke branche die in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 is gedefinieerd en die van materieel belang is, met inachtneming van de volgende specificaties:
|
i. |
rapportage per branche: er moet worden gerapporteerd voor de verzekeringsbranches 1-12 (zoals gerapporteerd in S.17.01) met betrekking tot zowel directe verzekeringen als geaccepteerde proportionele herverzekeringen (gezamenlijk te rapporteren) en voor de verzekeringsbranches 25-28 met betrekking tot geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen; |
|
ii. |
indien de totale bruto beste schatting van een bepaalde branche in het schadeverzekeringsbedrijf meer dan 3 % vertegenwoordigt van de totale bruto beste schatting van alle voorzieningen voor te betalen schaden, dan wordt de te rapporteren informatie, naast de rapportage van het totaal voor die branche, als volgt uitgesplitst per valuta:
|
|
iii. |
indien de totale bruto beste schatting van een bepaalde branche in het schadeverzekeringsbedrijf minder dan 3 % vertegenwoordigt van de totale bruto beste schatting van de voorzieningen voor te betalen schaden, dan kan een uitsplitsing per valuta achterwege blijven en wordt voor die branche uitsluitend het totaal gerapporteerd; |
|
iv. |
de informatie per valuta wordt gerapporteerd in de oorspronkelijke valuta van de overeenkomsten, tenzij anders aangegeven. |
Ondernemingen zijn verplicht gegevens te rapporteren per ongevalsjaar of verzekeringsjaar, in overeenstemming met eventuele vereisten van de nationale toezichthouder. Indien de nationale toezichthouder niet heeft aangegeven welke van de twee methodes moet worden gebruikt, dan kan de onderneming kiezen voor hetzij het ongevalsjaar, hetzij het verzekeringsjaar, al naargelang de wijze waarop zij elke branche beheert, mits zij jaar op jaar consequent dezelfde optie kiest.
De standaardduur van de uitloopdriehoek is 15+1 jaar voor alle branches, maar het rapportagevereiste is gebaseerd op de ontwikkeling van schaden bij de onderneming zelf (duurt de schadeafwikkelingscyclus minder dan 15 jaar, dan moet de onderneming in de rapportage uitgaan van de kortere interne ontwikkeltijd).
Historische gegevens vanaf de eerste toepassing van Solvabiliteit II zijn vereist voor uitgekeerde schaden en RBNS-schaden, maar niet voor de beste schatting van de voorziening voor te betalen schaden. Voor de samenstelling van de historische gegevens voor uitgekeerde schaden en RBNS-schaden wordt wat betreft de duur van de driehoek dezelfde benadering gevolgd als voor de lopende rapportage (m.a.w. 15+1 jaar of, indien korter, de schadeafwikkelingscyclus van de onderneming).
Een verplichting wordt geheel of gedeeltelijk overgeheveld van S.19.01 naar S.16.01 wanneer aan de beide onderstaande voorwaarden wordt voldaan:
|
iii. |
de verplichting is geheel of gedeeltelijk formeel afgewikkeld als lijfrente; en |
|
iv. |
van een formeel als lijfrente afgewikkelde verplichting kan met gebruikmaking van levensverzekeringstechnieken een beste schatting worden gemaakt. |
Formeel als lijfrente afgewikkeld betekent doorgaans dat in een juridische procedure is komen vast te staan dat de begunstigde betalingen bij wijze van lijfrente dient te ontvangen.
De som van de voorzieningen in de templates S.16.01 en S.19.01 voor een schadeverzekeringsbranche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, vertegenwoordigt de totale schadereserves uit die branche.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Z0010 |
Verzekeringsbranche |
Identificatie van de gerapporteerde branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Z0020 |
Ongevalsjaar / verzekeringsjaar |
Vermeld de maatstaf die de ondernemingen hanteren voor de rapportage van de schadeontwikkeling. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Z0030 |
Valuta |
Vermeld de alfabetische ISO 4217-code van de valuta waarin de verplichting luidt. Voor dit item wordt „Totaal” ingevuld bij de rapportage van het totaal voor de branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Z0040 |
Valutaomrekening |
Geef aan of de per valuta gerapporteerde informatie wordt gerapporteerd in de oorspronkelijke valuta (standaard), dan wel in de rapportagevaluta (anders aangegeven). Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
Alleen van toepassing wanneer per valuta wordt gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0010 tot en met C0160/ R0100 tot en met R0250 |
Bruto uitgekeerde schaden (niet-cumulatief) — Driehoek |
De bruto uitgekeerde schaden, exclusief betalingen uit hoofde van verhaal of subrogatie, exclusief kosten, in een driehoek die de ontwikkeling weergeeft van de bruto reeds uitgekeerde schaden: vermeld voor elk ongeval- of verzekeringsjaar vanaf N-14 (en voorgaande jaren) en alle voorgaande rapportageperioden tot en met N (laatste rapportagejaar) de reeds uitgekeerde betalingen per ontwikkelingsjaar (zijnde de periode tussen het moment van het ongeval/verzekering en het moment van uitkering). De cijfers zijn absolute, niet-cumulatieve en niet-gedisconteerde bedragen. Het bedrag omvat alle elementen waaruit de schade zelf bestaat, maar is exclusief eventuele kosten. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0170/ R0100 tot en met R0260 |
Bruto uitgekeerde schaden (niet-cumulatief) — In lopend jaar |
Het totaal van „In lopend jaar” weerspiegelt de laatste diagonaal (alle gegevens met betrekking tot het laatste rapportagejaar) van R0110 tot en met R0250. R0260 is het totaal van R0110 tot en met R0250. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0180/ R0100 tot en met R0260 |
Bruto uitgekeerde schaden — Som van de jaren (cumulatief) |
Het totaal van „Som van de jaren” bevat de som van alle gegevens in de rijen (de som van alle betalingen met betrekking tot het ongevals-/verzekeringsjaar), inclusief het totaal. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0200 tot en met C0350/ R0100 tot en met R0250 |
Bruto niet-gedisconteerde beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden — Driehoek |
Driehoeken van de niet-gedisconteerde beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden, inclusief herverzekering voor elk ongevals-/verzekeringsjaar vanaf N-14 (en voorgaande jaren) en alle voorgaande rapportageperioden tot en met N (laatste rapportagejaar). De beste schatting van de voorziening voor te betalen schaden heeft betrekking op schadegebeurtenissen die voor of op de waarderingsdatum hebben plaatsgevonden, ongeacht of de uit deze gebeurtenissen voortvloeiende schaden al dan niet reeds zijn gerapporteerd. De cijfers zijn absolute, niet-cumulatieve en niet-gedisconteerde bedragen. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0360/ R0100 tot en met R0260 |
Bruto beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden — Einde jaar (gedisconteerde data) |
Het totaal van „Einde jaar” weerspiegelt de laatste diagonaal, maar op gedisconteerde basis (alle gegevens met betrekking tot het laatste rapportagejaar) van R0110 tot en met R0250. R0260 is het totaal van R0110 tot en met R0250. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0400 tot en met C0550/ R0100 tot en met R0250 |
Bruto aangemelde maar niet-afgewikkelde schaden (RBNS) — Driehoek |
Driehoeken voor elk ongevals/verzekeringsjaar vanaf N-14 (en voorgaande jaren) en alle voorgaande rapportageperioden tot en met N (laatste rapportagejaar) van voorzieningen voor schadegebeurtenissen die hebben plaatsgevonden en aan de verzekeraar zijn gemeld, maar die nog niet zijn afgewikkeld, met uitzondering van reeds voorgevallen maar nog niet gemelde schaden (IBNR). Dit kunnen van geval tot geval door schadebehandelaars geschatte reserves zijn en hoeven geen bedragen te zijn die op basis van beste schattingen onder Solvabiliteit II zijn vastgesteld. De aangemelde maar niet-afgewikkelde schaden (RBNS) worden bepaald op basis van reserves die in de tijd op peil blijven. De cijfers zijn absolute, niet-cumulatieve en niet-gedisconteerde bedragen. Het bedrag omvat alle elementen waaruit de schade zelf bestaat, maar is exclusief eventuele kosten. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0560/ R0100 tot en met R0260 |
Bruto aangemelde maar niet-afgewikkelde schaden (RBNS) — Einde jaar (gedisconteerde gegevens) |
Het totaal van „Einde jaar” weerspiegelt de laatste diagonaal (alle gegevens met betrekking tot het laatste rapportagejaar) van R0110 tot en met R0250. R0260 is het totaal van R0110 tot en met R0250. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0600 tot en met C0750/ R0300 tot en met R0450 |
Ontvangen op herverzekering verhaalbare bedragen (niet-cumulatief) — Driehoek |
Driehoeken voor elk ongevals-/verzekeringsjaar vanaf N-14 (en voorgaande jaren) en alle voorgaande rapportageperioden tot en met N (laatste rapportagejaar) van betalingen, gerapporteerd onder „Bruto uitgekeerde schaden (niet-cumulatief)”, die door een herverzekeringsovereenkomst worden gedekt. Het gaat om de bedragen na correctie voor het tegenpartijkredietrisico. Het bedrag omvat alle elementen waaruit de schade zelf bestaat, maar is exclusief eventuele kosten. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0760/ R0300 tot en met R0460 |
Ontvangen op herverzekering verhaalbare bedragen (niet-cumulatief) — In lopend jaar |
Het totaal van „In lopend jaar” weerspiegelt de laatste diagonaal (alle gegevens met betrekking tot het laatste rapportagejaar) van R0310 tot en met R0450. R0460 is het totaal van R0310 tot en met R0450. Het bedrag omvat alle elementen waaruit de schade zelf bestaat, maar is exclusief eventuele kosten. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0770/ R0300 tot en met R0450 |
Ontvangen op herverzekering verhaalbare bedragen — Som van de jaren (cumulatief) |
Het totaal van „Som van de jaren” bevat de som van alle gegevens in de rijen (de som van alle betalingen met betrekking tot het ongevals-/verzekeringsjaar), inclusief het totaal. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0800 tot en met C0950/ R0300 tot en met R0450 |
Niet-gedisconteerde beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden — Op herverzekering verhaalbaar — Driehoek |
Voorzieningen met betrekking tot de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en special purpose vehicles kunnen worden verhaald. De gegevens worden op niet-gedisconteerde basis opgenomen in de driehoek, maar op gedisconteerde basis in de kolom „Einde jaar”. Het gaat om de bedragen na correctie voor het tegenpartijkredietrisico. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0960/ R0300 tot en met R0460 |
Beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden — Op herverzekering verhaalbaar — Einde jaar (gedisconteerde data) |
Het totaal van „Einde jaar” weerspiegelt de laatste diagonaal, maar op gedisconteerde basis (alle gegevens met betrekking tot het laatste rapportagejaar) van R0310 tot en met R0450. R0460 is het totaal van R0310 tot en met R0450. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C1000 tot en met C1150/ R0300 tot en met R0450 |
Herverzekering RBNS-schaden — Driehoek |
Driehoeken voor elk ongevals-/verzekeringsjaar vanaf N-14 (en voorgaande jaren) en alle voorgaande rapportageperioden tot en met N (laatste rapportagejaar) van het herverzekeringsaandeel van voorzieningen, gerapporteerd onder „Bruto aangemelde maar niet-afgewikkelde schaden (RBNS)”, die door een herverzekeringsovereenkomst worden gedekt. Het bedrag omvat alle elementen waaruit de schade zelf bestaat, maar is exclusief eventuele kosten. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C1160/ R0300 tot en met R0460 |
Herverzekering RBNS-schaden — Einde jaar |
Het totaal van „Einde jaar” weerspiegelt de laatste diagonaal (alle gegevens met betrekking tot het laatste rapportagejaar) van R0310 tot en met R0450. R0460 is het totaal van R0310 tot en met R0450. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C1200 tot en met C1350/ R0500 tot en met R0650 |
Netto uitgekeerde schaden (niet-cumulatief) — Driehoek |
Driehoeken voor elk ongevals-/verzekeringsjaar vanaf N-14 (en voorgaande jaren) en alle voorgaande rapportageperioden tot en met N (laatste rapportagejaar) van uitgekeerde schaden exclusief betalingen uit hoofde van verhaal of subrogatie en herverzekeringen. Het bedrag omvat alle elementen waaruit de schade zelf bestaat, maar is exclusief eventuele kosten. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C1360/ R0500 tot en met R0660 |
Netto uitgekeerde schaden (niet-cumulatief) — In lopend jaar |
Het totaal van „In lopend jaar” weerspiegelt de laatste diagonaal (alle gegevens met betrekking tot het laatste rapportagejaar) van R0510 tot en met R0650. R0660 is het totaal van R0510 tot en met R0650. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C1370/ R0500 tot en met R0660 |
Netto uitgekeerde schaden — Som van de jaren (cumulatief) |
Het totaal van „Som van de jaren” bevat de som van alle gegevens in de rijen (de som van alle betalingen met betrekking tot het ongevals-/verzekeringsjaar), inclusief het totaal. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C1400 tot en met C1550/ R0500 tot en met R0650 |
Netto niet-gedisconteerde beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden — Driehoek |
Driehoeken voor elk ongevals-/verzekeringsjaar vanaf N-14 (en voorgaande jaren) en alle voorgaande rapportageperioden tot en met N (laatste rapportagejaar) van de beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden, onder aftrek van herverzekeringen. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C1560/ R0500 tot en met R0660 |
Netto niet-gedisconteerde beste schatting van voorzieningen voor te betalen schaden — Einde jaar (gedisconteerde data) |
Het totaal van „Einde jaar” weerspiegelt de laatste diagonaal, maar op gedisconteerde basis (alle gegevens met betrekking tot het laatste rapportagejaar) van R0510 tot en met R0650. R0660 is het totaal van R0510 tot en met R0650. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C1600 tot en met C1750/ R0500 tot en met R0650 |
Netto RBNS-schaden — Driehoek |
Driehoeken voor elk ongevals-/verzekeringsjaar vanaf N-14 (en voorgaande jaren) en alle voorgaande rapportageperioden tot en met N (laatste rapportagejaar) van te betalen schaden, exclusief betalingen uit hoofde van verhaal of subrogatie en herverzekeringen. Het bedrag omvat alle elementen waaruit de schade zelf bestaat, maar is exclusief eventuele kosten. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C1760/ R0500 tot en met R0660 |
Netto RBNS-schaden — Einde jaar |
Het totaal van „Einde jaar” weerspiegelt de laatste diagonaal (alle gegevens met betrekking tot het laatste rapportagejaar) van R0510 tot en met R0650. R0660 is het totaal van R0510 tot en met R0650. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Inflatiepercentages (uitsluitend bij gebruik van methoden waarbij gegevens worden gecorrigeerd voor inflatie) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C1800 tot en met C1940/ R0700 |
Historisch inflatiepercentage — totaal |
Wanneer wordt gebruikgemaakt van uitlooptechnieken waarbij expliciet rekening wordt gehouden met de inflatie voor de correctie van de per jaar gerapporteerde gegevens, voor elk van de 15 jaren, worden historische inflatiepercentages gebruikt voor de correctie van de driehoeken voor historische verliezen. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C1800 tot en met C1940/ R0710 |
Historisch inflatiepercentage — externe inflatie |
Wanneer wordt gebruikgemaakt van uitlooptechnieken waarbij expliciet rekening wordt gehouden met de inflatie voor correctie van de per jaar gerapporteerde gegevens, voor elk van de 15 jaren, wordt de historische externe inflatie gebruikt. Dit is de „economische” of „algemene” inflatie: m.a.w. de stijging van de prijzen van goederen en diensten in een specifieke economie (bv. het indexcijfer van de consumentenprijzen, het indexcijfer van de producentenprijzen enz.). |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C1800 tot en met C1940/ R0720 |
Historisch inflatiepercentage — endogene inflatie |
Wanneer wordt gebruikgemaakt van uitlooptechnieken waarbij expliciet rekening wordt gehouden met de inflatie voor de correctie van de per jaar gerapporteerde gegevens, voor elk van de 15 jaren, wordt de historische endogene inflatie gebruikt. Dit betreft de stijging van kosten van schadeclaims die specifiek is voor de desbetreffende branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C2000 tot en met C2140/ R0730 |
Verwacht inflatiepercentage — totaal |
Wanneer wordt gebruikgemaakt van uitlooptechnieken waarbij expliciet rekening wordt gehouden met de inflatie voor de correctie van de per jaar gerapporteerde gegevens, voor elk van de 15 jaren, wordt de verwachte inflatie gebruikt voor de correctie van de driehoeken voor historische verliezen. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C2000 tot en met C2140/ R0740 |
Verwacht inflatiepercentage — externe inflatie |
Wanneer wordt gebruikgemaakt van uitlooptechnieken waarbij expliciet rekening wordt gehouden met de inflatie voor de correctie van de per jaar gerapporteerde gegevens, voor elk van de 15 jaren, wordt de verwachte externe inflatie gebruikt. Dit is de „economische” of „algemene” inflatie: m.a.w. de stijging van de prijzen van goederen en diensten in een specifieke economie (bv. het indexcijfer van de consumentenprijzen, het indexcijfer van de producentenprijzen enz.). |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C2000 tot en met C2140/ R0750 |
Verwacht inflatiepercentage — endogene inflatie |
Wanneer wordt gebruikgemaakt van uitlooptechnieken waarbij expliciet rekening wordt gehouden met de inflatie voor de correctie van de per jaar gerapporteerde gegevens, voor elk van de 15 jaren, wordt de verwachte endogene inflatie gebruikt. Dit betreft de stijging van kosten van schadeclaims die specifiek is voor de desbetreffende branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C2200/ R0760 |
Beschrijving van gehanteerd inflatiepercentage |
Wanneer wordt gebruikgemaakt van uitlooptechnieken waarbij expliciet rekening wordt gehouden met de inflatie voor correctie van de gerapporteerde gegevens, wordt beschrijvende informatie over de inflatie gebruikt. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
S.20.01 — Ontwikkeling van de verdeling van ontstane schaden
Algemene opmerkingen:
In deze afdeling wordt een overzicht gegeven van de uitloop/beweging van schadeportefeuilles in het schadeverzekeringsbedrijf, met informatie over zowel uitgekeerde schaden (uitgesplitst naar soort schade) als RBNS-schaden (zoals gedefinieerd in S.19.01).
Deze template moet voor elke branche (in totaal twaalf branches, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35) worden ingevuld met betrekking tot bruto directe verzekeringen (m.a.w. ondernemingen hoeven de geaccepteerde — proportionele en niet-proportionele — overeenkomsten niet te vermelden); in het geval dat RBNS in verschillende valuta's luiden, hoeft alleen het totaal in de rapportagevaluta gerapporteerd te worden.
Wat het aantal te rapporteren schaden betreft, hanteren ondernemingen hun eigen definitie of, indien beschikbaar, de nationale definitie (zoals vereisten die door de nationale toezichthouder zijn vastgesteld). Elke schade moet echter eenmaal gerapporteerd worden. Schaden die worden gesloten en in hetzelfde jaar weer worden geopend, worden niet in de kolom „Heropende schaden gedurende het jaar” gerapporteerd, maar in de desbetreffende kolom met betrekking tot „Te betalen schaden aan het begin van het jaar” of „Gedurende het jaar aangemelde schaden”.
Ondernemingen zijn verplicht gegevens te rapporteren per ongevalsjaar of verzekeringsjaar, in overeenstemming met eventuele vereisten van de nationale toezichthouder. Indien de nationale toezichthouder niet heeft aangegeven welke van de twee methodes moet worden gebruikt, dan kan de onderneming kiezen voor hetzij het ongevalsjaar, hetzij het verzekeringsjaar, al naargelang de wijze waarop zij elke in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 gedefinieerde branche beheert, mits zij jaar op jaar consequent dezelfde optie kiest.
Wat het aantal te rapporteren jaren betreft, geldt het rapportagevereiste dat ook in S.19.01 wordt genoemd.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||||||||||||||
|
Z0010 |
Verzekeringsbranche |
Identificatie van de gerapporteerde branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||
|
Z0020 |
Ongevalsjaar / Verzekeringsjaar |
Vermeld de maatstaf die de ondernemingen hanteren voor de rapportage van de schadeontwikkeling. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||
|
C0020/ R0010 tot en met R0160 |
RBNS-schaden. Te betalen schaden aan het begin van het jaar, te betalen schaden aan het eind van het jaar — Aantal schaden |
Het aantal te betalen schaden aan het begin van het jaar en nog te betalen schaden aan het eind van het rapportagejaar, per ongevals-/verzekeringsjaar vanaf jaar N-1 (het jaar voor het rapportagejaar) tot en met N-14, het bedrag van alle aan N-14 voorafgaande rapportageperioden en het totaal van alle jaren vanaf N-1 tot de periode voorafgaand aan jaar N-14. |
||||||||||||||||||||||||
|
C0030/ R0010 tot en met R0160 |
RBNS-schaden. Te betalen schaden aan het begin van het jaar, te betalen schaden aan het eind van het jaar — Bruto RBNS aan het begin van het jaar |
Het bedrag van te betalen bruto RBNS-schaden, exclusief betalingen uit hoofde van verhaal of subrogatie, aan het begin van het jaar en nog te betalen aan het eind van het rapportagejaar, per ongevals-/verzekeringsjaar vanaf jaar N-1 (het jaar voor het rapportagejaar) tot en met N-14, het bedrag van alle aan N-14 voorafgaande rapportageperioden en het totaal van alle jaren vanaf N-1 tot de periode voorafgaand aan jaar N-14. Het bedrag omvat alle elementen waaruit de schade zelf bestaat, maar is exclusief eventuele kosten behalve kosten die aan specifieke schaden kunnen worden toegewezen. |
||||||||||||||||||||||||
|
C0040/ R0010 tot en met R0160 |
RBNS-schaden. Te betalen schaden aan het begin van het jaar, te betalen schaden aan het eind van het jaar — Bruto betalingen gedurende het lopende jaar |
Het bedrag van de bruto betalingen, exclusief betalingen uit hoofde van verhaal of subrogatie, die gedurende het jaar zijn gedaan ten aanzien van nog te betalen schaden aan het eind van het rapportagejaar, per ongevals-/verzekeringsjaar vanaf jaar N-1 (het jaar voor het rapportagejaar) tot en met N-14, het bedrag van alle aan N-14 voorafgaande rapportageperioden en het totaal van alle jaren vanaf N-1 tot de periode voorafgaand aan jaar N-14. Het bedrag omvat alle elementen waaruit de schade zelf bestaat, maar is exclusief eventuele kosten behalve kosten die aan specifieke schaden kunnen worden toegewezen. |
||||||||||||||||||||||||
|
C0050/ R0010 tot en met R0160 |
RBNS-schaden. Te betalen schaden aan het begin van het jaar, te betalen schaden aan het eind van het jaar — Bruto RBNS aan het eind van de periode |
Het bedrag van de bruto RBNS-schaden, exclusief betalingen uit hoofde van verhaal of subrogatie, aan het eind van de periode ten aanzien van nog te betalen schaden aan het eind van het rapportagejaar, per ongevals-/verzekeringsjaar vanaf jaar N-1 (het jaar voor het rapportagejaar) tot en met N-14, het bedrag van alle aan N-14 voorafgaande rapportageperioden en het totaal van alle jaren vanaf N-1 tot de periode voorafgaand aan jaar N-14. Het bedrag omvat alle elementen waaruit de schade zelf bestaat, maar is exclusief eventuele kosten behalve kosten die aan specifieke schaden kunnen worden toegewezen. |
||||||||||||||||||||||||
|
C0060/ R0010 tot en met R0160 |
RBNS-schaden. Te betalen schaden aan het begin van het jaar, afgesloten schaden aan het eind van het jaar, afgewikkeld met betaling — Aantal schaden die met betaling zijn afgesloten |
Het aantal te betalen schaden aan het begin van het jaar en afgesloten aan het eind van het jaar dat met betaling is afgewikkeld, per ongevals-/verzekeringsjaar vanaf jaar N-1 (het jaar voor het rapportagejaar) tot en met N-14, het bedrag van alle aan N-14 voorafgaande rapportageperioden en het totaal van alle jaren vanaf N-1 tot de periode voorafgaand aan jaar N-14. |
||||||||||||||||||||||||
|
C0070/ R0010 tot en met R0160 |
RBNS-schaden. Te betalen schaden aan het begin van het jaar, afgesloten schaden aan het eind van het jaar, afgewikkeld met betaling — Bruto RBNS aan het begin van het jaar |
Het bedrag van te betalen bruto RBNS-schaden, exclusief betalingen uit hoofde van verhaal of subrogatie, aan het begin van het jaar en afgesloten aan het eind van het jaar dat met betaling is afgewikkeld, per ongevals-/verzekeringsjaar vanaf jaar N-1 (het jaar voor het rapportagejaar) tot en met N-14, het bedrag van alle aan N-14 voorafgaande rapportageperioden en het totaal van alle jaren vanaf N-1 tot de periode voorafgaand aan jaar N-14. Het bedrag omvat alle elementen waaruit de schade zelf bestaat, maar is exclusief eventuele kosten behalve kosten die aan specifieke schaden kunnen worden toegewezen. |
||||||||||||||||||||||||
|
C0080/ R0010 tot en met R0160 |
RBNS-schaden. Te betalen schaden aan het begin van het jaar, afgesloten schaden aan het eind van het jaar die met betaling zijn afgewikkeld — Bruto betalingen gedurende het lopende jaar |
Het bedrag van de bruto betalingen, exclusief betalingen uit hoofde van verhaal of subrogatie, die gedurende het lopende jaar zijn gedaan ten aanzien van afgesloten schaden aan het eind van het rapportagejaar die met betaling zijn afgewikkeld, per ongevals-/verzekeringsjaar vanaf jaar N-1 (het jaar voor het rapportagejaar) tot en met N-14, het bedrag van alle aan N-14 voorafgaande rapportageperioden en het totaal van alle jaren vanaf N-1 tot de periode voorafgaand aan jaar N-14. Het bedrag omvat alle elementen waaruit de schade zelf bestaat, maar is exclusief eventuele kosten behalve kosten die aan specifieke schaden kunnen worden toegewezen. |
||||||||||||||||||||||||
|
C0090/ R0010 tot en met R0160 |
RBNS-schaden. Te betalen schaden aan het begin van het jaar, afgesloten schaden aan het eind van het jaar, afgewikkeld zonder betaling — Aantal schaden die zonder enige betaling zijn afgesloten |
Het aantal te betalen schaden aan het begin van het jaar en afgesloten aan het eind van het jaar dat zonder betaling is afgewikkeld, per ongevals-/verzekeringsjaar vanaf jaar N-1 (het jaar voor het rapportagejaar) tot en met N-14, het bedrag van alle aan N-14 voorafgaande rapportageperioden en het totaal van alle jaren vanaf N-1 tot de periode voorafgaand aan jaar N-14. |
||||||||||||||||||||||||
|
C0100/ R0010 tot en met R0160 |
RBNS-schaden. Te betalen schaden aan het begin van het jaar, afgesloten schaden aan het eind van het jaar, afgewikkeld zonder betaling — Bruto RBNS aan het begin van het jaar met betrekking tot schaden die zonder betaling zijn afgewikkeld |
Het bedrag van te betalen bruto RBNS-schaden, exclusief betalingen uit hoofde van verhaal of subrogatie, aan het begin van het jaar en afgesloten aan het eind van het jaar dat zonder betaling is afgewikkeld, per ongevals-/verzekeringsjaar vanaf jaar N-1 (het jaar voor het rapportagejaar) tot en met N-14, het bedrag van alle aan N-14 voorafgaande rapportageperioden en het totaal van alle jaren vanaf N-1 tot de periode voorafgaand aan jaar N-14. Het bedrag omvat alle elementen waaruit de schade zelf bestaat, maar is exclusief eventuele kosten behalve kosten die aan specifieke schaden kunnen worden toegewezen. |
||||||||||||||||||||||||
|
C0110/ R0010 tot en met R0160 |
Gedurende het jaar aangemelde schaden, te betalen schaden aan het einde van het jaar — Aantal schaden |
Het aantal gedurende het jaar aangemelde en aan het eind van het jaar nog te betalen schaden, per ongevals-/verzekeringsjaar vanaf jaar N-1 (het jaar voor het rapportagejaar) tot en met N-14, het bedrag van alle aan N-14 voorafgaande rapportageperioden en het totaal van alle jaren vanaf N-1 tot de periode voorafgaand aan jaar N-14. |
||||||||||||||||||||||||
|
C0120/ R0010 tot en met R0160 |
Gedurende het jaar aangemelde schaden, te betalen schaden aan het einde van het jaar — Bruto betalingen gedurende het lopende jaar |
Het bedrag van de bruto betalingen, exclusief betalingen uit hoofde van verhaal of subrogatie, die tijdens het lopende jaar zijn gedaan ten aanzien van gedurende het jaar aangemelde en aan het eind van het rapportagejaar nog te betalen schaden, per ongevals-/verzekeringsjaar vanaf jaar N-1 (het jaar voor het rapportagejaar) tot en met N-14, het bedrag van alle aan N-14 voorafgaande rapportageperioden en het totaal van alle jaren vanaf N-1 tot de periode voorafgaand aan jaar N-14. Het bedrag omvat alle elementen waaruit de schade zelf bestaat, maar is exclusief eventuele kosten behalve kosten die aan specifieke schaden kunnen worden toegewezen. |
||||||||||||||||||||||||
|
C0130/ R0010 tot en met R0160 |
Gedurende het jaar aangemelde schaden, te betalen schaden aan het einde van het jaar — Bruto RBNS aan het eind van de periode |
Het aantal te betalen bruto RBNS-schaden, exclusief betalingen uit hoofde van verhaal of subrogatie, aan het eind van de periode ten aanzien van gedurende het jaar aangemelde en aan het eind van het rapportagejaar nog te betalen schaden, per ongevals-/verzekeringsjaar vanaf jaar N-1 (het jaar voor het rapportagejaar) tot en met N-14, het bedrag van alle aan N-14 voorafgaande rapportageperioden en het totaal van alle jaren vanaf N-1 tot de periode voorafgaand aan jaar N-14. Het bedrag omvat alle elementen waaruit de schade zelf bestaat, maar is exclusief eventuele kosten behalve kosten die aan specifieke schaden kunnen worden toegewezen. |
||||||||||||||||||||||||
|
C0140/ R0010 tot en met R0160 |
Gedurende het jaar aangemelde schaden, afgesloten schaden aan het einde van het jaar, afgewikkeld met betaling — Aantal schaden die met betaling zijn afgesloten |
Het aantal gedurende het jaar aangemelde en aan het eind van het jaar afgesloten schaden dat met betaling is afgewikkeld, per ongevals-/verzekeringsjaar vanaf jaar N-1 (het jaar voor het rapportagejaar) tot en met N-14, het bedrag van alle aan N-14 voorafgaande rapportageperioden en het totaal van alle jaren vanaf N-1 tot de periode voorafgaand aan jaar N-14. |
||||||||||||||||||||||||
|
C0150/ R0010 tot en met R0160 |
Gedurende het jaar aangemelde schaden, afgesloten schaden aan het einde van het jaar, afgewikkeld met betaling — Bruto betalingen gedurende het lopende jaar |
Het bedrag van de bruto betalingen, exclusief betalingen uit hoofde van verhaal of subrogatie, die tijdens het lopende jaar zijn gedaan ten aanzien van gedurende het jaar aangemelde en aan het eind van het jaar afgesloten schaden die met betaling zijn afgewikkeld, per ongevals-/verzekeringsjaar vanaf jaar N-1 (het jaar voor het rapportagejaar) tot en met N-14, het bedrag van alle aan N-14 voorafgaande rapportageperioden en het totaal van alle jaren vanaf N-1 tot de periode voorafgaand aan jaar N-14. Het bedrag omvat alle elementen waaruit de schade zelf bestaat, maar is exclusief eventuele kosten behalve kosten die aan specifieke schaden kunnen worden toegewezen. |
||||||||||||||||||||||||
|
C0160/ R0010 tot en met R0160 |
Gedurende het jaar aangemelde schaden, afgesloten schaden aan het einde van het jaar, afgewikkeld zonder betaling — Aantal schaden die zonder enige betaling zijn afgesloten |
Het aantal gedurende het jaar aangemelde en aan het eind van het jaar afgesloten schaden dat zonder betaling is afgewikkeld, per ongevals-/verzekeringsjaar vanaf jaar N-1 (het jaar voor het rapportagejaar) tot en met N-14, het bedrag van alle aan N-14 voorafgaande rapportageperioden en het totaal van alle jaren vanaf N-1 tot de periode voorafgaand aan jaar N-14. |
||||||||||||||||||||||||
|
C0170/ R0010 tot en met R0160 |
Heropende schaden gedurende het jaar, te betalen schaden aan het einde van het jaar — Aantal schaden |
Het aantal gedurende het jaar heropende en aan het eind van het jaar nog te betalen schaden, per ongevals-/verzekeringsjaar vanaf jaar N-1 (het jaar voor het rapportagejaar) tot en met N-14, het bedrag van alle aan N-14 voorafgaande rapportageperioden en het totaal van alle jaren vanaf N-1 tot de periode voorafgaand aan jaar N-14. |
||||||||||||||||||||||||
|
C0180/ R0010 tot en met R0160 |
Heropende schaden gedurende het jaar, te betalen schaden aan het einde van het jaar — Bruto betalingen gedurende het lopende jaar |
Het bedrag van de bruto betalingen, exclusief betalingen uit hoofde van verhaal of subrogatie, die tijdens het lopende jaar zijn gedaan ten aanzien van gedurende het jaar heropende en aan het eind van het jaar nog te betalen schaden, per ongevals-/verzekeringsjaar vanaf jaar N-1 (het jaar voor het rapportagejaar) tot en met N-14, het bedrag van alle aan N-14 voorafgaande rapportageperioden en het totaal van alle jaren vanaf N-1 tot de periode voorafgaand aan jaar N-14. Het bedrag omvat alle elementen waaruit de schade zelf bestaat, maar is exclusief eventuele kosten behalve kosten die aan specifieke schaden kunnen worden toegewezen. |
||||||||||||||||||||||||
|
C0190/ R0010 tot en met R0160 |
Heropende schaden gedurende het jaar, te betalen schaden aan het einde van het jaar — Bruto RBNS aan het eind van de periode |
Het aantal te betalen bruto RBNS-schaden, exclusief betalingen uit hoofde van verhaal of subrogatie, aan het eind van de periode ten aanzien van gedurende het jaar heropende en aan het eind van het jaar nog te betalen schaden, per ongevals-/verzekeringsjaar vanaf jaar N-1 (het jaar voor het rapportagejaar) tot en met N-14, het bedrag van alle aan N-14 voorafgaande rapportageperioden en het totaal van alle jaren vanaf N-1 tot de periode voorafgaand aan jaar N-14. Het bedrag omvat alle elementen waaruit de schade zelf bestaat, maar is exclusief eventuele kosten behalve kosten die aan specifieke schaden kunnen worden toegewezen. |
||||||||||||||||||||||||
|
C0200/ R0010 tot en met R0160 |
Heropende schaden gedurende het jaar, afgesloten schaden aan het einde van de periode — Aantal schaden die met betaling zijn afgewikkeld |
Het aantal gedurende het jaar heropende en aan het eind van het jaar afgesloten schaden dat met betaling is afgewikkeld, per ongevals-/verzekeringsjaar vanaf jaar N-1 (het jaar voor het rapportagejaar) tot en met N-14, het bedrag van alle aan N-14 voorafgaande rapportageperioden en het totaal van alle jaren vanaf N-1 tot de periode voorafgaand aan jaar N-14. |
||||||||||||||||||||||||
|
C0210/ R0010 tot en met R0160 |
Heropende schaden gedurende het jaar, afgesloten schaden aan het eind van de periode — Bruto betalingen gedurende het lopende jaar |
Het bedrag van de bruto betalingen, exclusief betalingen uit hoofde van verhaal of subrogatie, die tijdens het lopende jaar zijn gedaan ten aanzien van gedurende het jaar heropende en aan het eind van het jaar afgesloten schaden die met betaling zijn afgewikkeld, per ongevals-/verzekeringsjaar vanaf jaar N-1 (het jaar voor het rapportagejaar) tot en met N-14, het bedrag van alle aan N-14 voorafgaande rapportageperioden en het totaal van alle jaren vanaf N-1 tot de periode voorafgaand aan jaar N-14. Het bedrag omvat alle elementen waaruit de schade zelf bestaat, maar is exclusief eventuele kosten behalve kosten die aan specifieke schaden kunnen worden toegewezen. |
||||||||||||||||||||||||
|
C0110/ R0170 |
Gedurende het jaar aangemelde schaden, te betalen schaden aan het einde van het jaar — Aantal schaden |
Het aantal gedurende het jaar aangemelde en aan het eind van het jaar nog te betalen schaden, voor het ongevals-/verzekeringsjaar, met betrekking tot rapportagejaar N. |
||||||||||||||||||||||||
|
C0120/ R0170 |
Gedurende het jaar aangemelde schaden, te betalen schaden aan het einde van het jaar — Bruto betalingen gedurende het lopende jaar |
Het bedrag van de bruto betalingen, exclusief betalingen uit hoofde van verhaal of subrogatie, die tijdens het lopende jaar zijn gedaan ten aanzien van gedurende het jaar aangemelde en aan het eind van het rapportagejaar nog te betalen schaden, voor het ongevals-/verzekeringsjaar, met betrekking tot rapportagejaar N. Het bedrag omvat alle elementen waaruit de schade zelf bestaat, maar is exclusief eventuele kosten behalve kosten die aan specifieke schaden kunnen worden toegewezen. |
||||||||||||||||||||||||
|
C0130/ R0170 |
Gedurende het jaar aangemelde schaden, te betalen schaden aan het einde van het jaar — Bruto RBNS aan het eind van de periode |
Het bedrag van de bruto RBNS-schaden, exclusief betalingen uit hoofde van verhaal of subrogatie, aan het eind van de periode ten aanzien van gedurende het jaar aangemelde en aan het eind van het rapportagejaar nog te betalen schaden, voor het ongevals-/verzekeringsjaar, met betrekking tot rapportagejaar N. Het bedrag omvat alle elementen waaruit de schade zelf bestaat, maar is exclusief eventuele kosten behalve kosten die aan specifieke schaden kunnen worden toegewezen. |
||||||||||||||||||||||||
|
C0140/ R0170 |
Gedurende het jaar aangemelde schaden, afgesloten schaden aan het einde van het jaar, afgewikkeld met betaling — Aantal schaden die met betaling zijn afgesloten |
Het aantal gedurende het jaar aangemelde en aan het eind van het jaar nog te betalen schaden dat met betaling is afgewikkeld, voor het ongevals-/verzekeringsjaar, met betrekking tot rapportagejaar N. |
||||||||||||||||||||||||
|
C0150/ R0170 |
Gedurende het jaar aangemelde schaden, afgesloten schaden aan het einde van het jaar, afgewikkeld met betaling — Bruto betalingen gedurende het lopende jaar |
Het bedrag van de bruto betalingen, exclusief betalingen uit hoofde van verhaal of subrogatie, die tijdens het lopende jaar zijn gedaan ten aanzien van gedurende het jaar aangemelde en aan het eind van het jaar afgesloten schaden dat met betaling is afgewikkeld, voor het ongevals-/verzekeringsjaar, met betrekking tot rapportagejaar N. Het bedrag omvat alle elementen waaruit de schade zelf bestaat, maar is exclusief eventuele kosten behalve kosten die aan specifieke schaden kunnen worden toegewezen. |
||||||||||||||||||||||||
|
C0160/ R0170 |
Gedurende het jaar aangemelde schaden, afgesloten schaden aan het einde van het jaar, afgewikkeld zonder betaling — Aantal schaden die zonder enige betaling zijn afgesloten |
Het aantal gedurende het jaar aangemelde en aan het eind van het jaar afgesloten schaden dat zonder betaling is afgewikkeld, voor het ongevals-/verzekeringsjaar, met betrekking tot rapportagejaar N. |
||||||||||||||||||||||||
|
C0110/ R0180 |
Totaal gedurende het jaar aangemelde schaden, te betalen schaden aan het einde van het jaar — Aantal schaden |
Totaal aantal gedurende het jaar aangemelde en aan het eind van het jaar nog te betalen schaden. |
||||||||||||||||||||||||
|
C0120/ R0180 |
Totaal gedurende het jaar aangemelde schaden, te betalen schaden aan het einde van het jaar — Bruto betalingen gedurende het lopende jaar |
Het totaal van de bruto betalingen, exclusief betalingen uit hoofde van verhaal of subrogatie, die tijdens het lopende jaar zijn gedaan in verhouding tot het totaal aantal gedurende het jaar aangemelde en aan het eind van het jaar nog te betalen schaden. Het bedrag omvat alle elementen waaruit de schade zelf bestaat, maar is exclusief eventuele kosten behalve kosten die aan specifieke schaden kunnen worden toegewezen. |
||||||||||||||||||||||||
|
C0130/ R0180 |
Totaal gedurende het jaar aangemelde schaden, te betalen schaden aan het einde van het jaar — Bruto RBNS aan het eind van de periode |
Totaal bruto RBNS, exclusief betalingen uit hoofde van verhaal of subrogatie, aan het eind van de periode in verhouding tot het totaal aantal gedurende het jaar aangemelde en aan het eind van het jaar nog te betalen schaden. Het bedrag omvat alle elementen waaruit de schade zelf bestaat, maar is exclusief eventuele kosten behalve kosten die aan specifieke schaden kunnen worden toegewezen. |
||||||||||||||||||||||||
|
C0140/ R0180 |
Totaal gedurende het jaar aangemelde schaden, afgesloten schaden aan het einde van het jaar, afgewikkeld met betaling — Aantal schaden die met betaling zijn afgesloten |
Totaal aantal gedurende het jaar aangemelde en met betaling afgewikkelde schaden. |
||||||||||||||||||||||||
|
C0150/ R0180 |
Totaal gedurende het jaar aangemelde schaden, afgesloten schaden aan het einde van het jaar, afgewikkeld met betaling — Bruto betalingen gedurende het lopende jaar |
Bruto betalingen, exclusief betalingen uit hoofde van verhaal of subrogatie, die tijdens het lopende jaar zijn gedaan ten aanzien van gedurende het jaar aangemelde en met betaling afgewikkelde schaden. Het bedrag omvat alle elementen waaruit de schade zelf bestaat, maar is exclusief eventuele kosten behalve kosten die aan specifieke schaden kunnen worden toegewezen. |
||||||||||||||||||||||||
|
C0160/ R0180 |
Totaal gedurende het jaar aangemelde schaden, afgesloten schaden aan het einde van het jaar, afgewikkeld zonder betaling — Aantal schaden die zonder enige betaling zijn afgesloten |
Totaal aantal gedurende het jaar aangemelde en zonder betaling afgewikkelde schaden. |
S.21.01 — Risicoprofiel verdeling van verliezen
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor individuele ondernemingen.
De informatie wordt ingevuld met betrekking tot schadeverzekeringsovereenkomsten (inclusief ziekteverzekeringsactiviteiten die niet op eenzelfde basis als die van het levensverzekeringsbedrijf worden uitgeoefend (hierna „niet-SLT-ziekteverzekering” genoemd), uitsluitend in het directe verzekeringsbedrijf. Er wordt een afzonderlijke template ingevuld voor elke branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35.
Het verliesverdelingsprofiel voor het schadeverzekeringsbedrijf toont de verdeling, in (vooraf vastgestelde) segmenten, van de gedurende het rapportagejaar ontstane schaden.
Ontstane schaden staat voor de som van bruto uitgekeerde schaden en bruto aangemelde maar niet-afgewikkelde (RBNS) schaden, per geval, voor elke afzonderlijke nog te betalen of afgesloten schade, met betrekking tot een specifiek ongevalsjaar (OJ)/verzekeringsjaar (VJ) (OJ/VJ). De bedragen voor de ontstane schaden omvatten alle elementen waaruit de schade zelf bestaat, maar zijn exclusief eventuele kosten behalve kosten die aan specifieke schaden kunnen worden toegewezen. De schadegegevens worden exclusief betalingen uit hoofde van verhaal of subrogatie gerapporteerd.
Ondernemingen zijn verplicht gegevens te rapporteren per ongevalsjaar of verzekeringsjaar, in overeenstemming met eventuele vereisten van de nationale toezichthouder. Indien de nationale toezichthouder niet heeft aangegeven welke van de twee methodes moet worden gebruikt, dan kan de onderneming kiezen voor hetzij het ongevalsjaar, hetzij het verzekeringsjaar, al naargelang de wijze waarop zij elke in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 gedefinieerde branche beheert, mits zij jaar op jaar consequent dezelfde optie kiest.
De te gebruiken standaardsegmenten worden in EUR ingevuld. Wanneer andere rapportagevaluta's worden gebruikt, worden de in de twintig segmenten te gebruiken equivalente opties door de bevoegde toezichthouder vastgesteld.
Ondernemingen mogen ondernemingsspecifieke segmenten gebruiken, met name wanneer het bedrag van hun ontstane schaden kleiner is dan 100 000 EUR. De gekozen segmenten dienen gedurende de rapportageperiode consistent te worden toegepast, tenzij de verdeling van de schaden significant verandert. In dat geval stelt de onderneming de toezichthouder daarvan vooraf in kennis, tenzij de toezichthouder dit reeds heeft aangegeven.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||||||||||||||
|
Z0010 |
Verzekeringsbranche |
Identificatie van de gerapporteerde branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||
|
Z0020 |
Ongevalsjaar/verzekeringsjaar |
Vermeld de maatstaf die de ondernemingen hanteren voor rapportage van template S.19.01. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||
|
C0030/R0010 tot en met R0210 |
Startschaden |
Startbedrag voor het interval van het desbetreffende segment. Wanneer de rapportagevaluta de euro is, kan een van de volgende vijf basisopties op basis van de normale verliesverdeling worden gebruikt:
De onderneming moet evenwel ondernemingsspecifieke segmenten gebruiken, met name wanneer het bedrag van de geleden verliezen kleiner is dan 100 000 , teneinde te waarborgen dat de informatie gedetailleerd genoeg is om voldoende inzicht te kunnen bieden in de verdeling van ontstane schaden, tenzij dit reeds door de toezichthouder is aangegeven. De gekozen optie moet gedurende de rapportageperiode consistent worden toegepast, tenzij de verdeling van de schaden significant verandert. Wanneer andere rapportagevaluta's worden gebruikt, worden de in de twintig segmenten te gebruiken equivalente opties door de bevoegde nationale toezichthouder vastgesteld. |
||||||||||||||||||||||||
|
C0040/R0010 tot en met R0200 |
Eindschaden |
Eindbedrag voor het interval van het desbetreffende segment. |
||||||||||||||||||||||||
|
C0050, C0070, C0090, C0110, C0130, C0150, C0170, C0190, C0210, C0230, C0250, C0270, C0290, C0310, C0330 /R0010 tot en met R0210 |
Aantal schaden OJ/VJ jaar N:N-14 |
Het aantal schaden dat aan elk van de ongevals-/verzekeringsjaren N tot en met N-14 kan worden toegeschreven, waarbij de gedurende het rapportagejaar ontstane schaden tussen het beginbedrag en het eindbedrag van het desbetreffende segment liggen. Het aantal schaden is de som van het geaccumuleerde aantal nog te betalen schaden aan het eind van de periode plus het geaccumuleerde aantal afgesloten schaden dat met betaling is afgewikkeld. |
||||||||||||||||||||||||
|
C0060, C0080, C0100, C0120, C0140, C0160, C0180, C0200, C0220, C0240, C0260, C0280, C0300, C0320, C0340 /R0010 tot en met R0210 |
Totaal schaden OJ/VJ jaar N:N-14 |
Het geaccumuleerde en geaggregeerde bedrag van ontstane schaden voor alle afzonderlijke schaden dat aan elk van de ongevals-/verzekeringsjaren N tot en met N-14 kan worden toegeschreven, waarbij de gedurende het rapportagejaar ontstane schade tussen het beginbedrag en het eindbedrag van het desbetreffende segment liggen. Voor kleinere schaden mogen schattingen (bv. een standaardbedrag) worden gebruikt, zolang een en ander aansluit bij de bedragen die in aanmerking zijn genomen bij de uitloopdriehoeken voor schaden in het schadeverzekeringsbedrijf (template S.19.01). Ontstane schaden staat voor de som van bruto uitgekeerde schaden en bruto aangemelde maar niet-afgewikkelde (RBNS) schaden, per geval, voor elke afzonderlijke nog te betalen of afgesloten schade, met betrekking tot een specifiek ongevals-/verzekeringsjaar (OJ/VJ). |
||||||||||||||||||||||||
|
C0050, C0070, C0090, C0110, C0130, C0150, C0170, C0190, C0210, C0230, C0250, C0270, C0290, C0310, C0330/ R0300 |
Aantal schaden OJ/VJ jaar N:N-14 — Totaal |
Totaal aantal geaccumuleerde en geaggregeerde schaden voor alle segmenten voor elk van de jaren N tot en met N-14. |
||||||||||||||||||||||||
|
C0060, C0080, C0100, C0120, C0140, C0160, C0180, C0200, C0220, C0240, C0260, C0280, C0300, C0320, C0340 /R0300 |
Totaal schaden OJ/VJ jaar N:N-14 — Totaal |
Totaal van de geaccumuleerde en geaggregeerde schaden voor alle segmenten voor elk van de jaren N tot en met N-14. |
S.21.02 — Schadeverzekeringstechnische risico's
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor individuele ondernemingen.
De template wordt ingevuld met betrekking tot schadeverzekeringsovereenkomsten (inclusief niet-SLT-ziekteverzekering), uitsluitend in het directe verzekeringsbedrijf.
In deze template worden de twintig grootste afzonderlijke verzekeringstechnische risico's gerapporteerd, op basis van netto eigen behoud, voor alle branches, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. Worden via de bovenvermelde methodologie de twee grootste afzonderlijke verzekeringstechnische risico's voor enigerlei branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, niet gedekt, dan worden zij aanvullend gerapporteerd. Indien een afzonderlijk verzekeringstechnisch risico van een specifieke branche deel uitmaakt van de top 20, dan wordt datzelfde risico van de desbetreffende branche slechts eenmaal ingevuld.
Met netto eigen behoud van het afzonderlijke verzekeringstechnische risico wordt bedoeld de maximale potentiële aansprakelijkheid van de onderneming na aftrek van de bedragen die op herverzekeraars (met inbegrip van SPV's en finite herverzekeringen) kunnen worden verhaald en het oorspronkelijke eigen risico van de verzekeringnemer. In geval van een gelijk netto eigen behoud voor een te groot aantal risico's wordt de overeenkomst met het hoogste verzekerde bedrag als tweede criterium gebruikt. Ingeval ook de verzekerde bedragen gelijk zijn, wordt het meest passende risico gezien het risicoprofiel van de onderneming gebruikt als laatste criterium.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||||||||||||||
|
C0010 |
Risico-identificatiecode |
Dit is een uniek, door de onderneming toegekend identificatienummer waarmee het risico wordt aangeduid en dat in navolgende rapportageperioden ongewijzigd moet blijven. |
||||||||||||||||||||||||
|
C0020 |
Identificatiecode van de onderneming waarop / persoon op wie het risico betrekking heeft |
Heeft het risico betrekking op een vennootschap, vermeld dan de naam van die vennootschap. Heeft het risico betrekking op een natuurlijk persoon, gebruik dan een pseudoniem voor het oorspronkelijke polisnummer en vermeld de geanonimiseerde informatie. Geanonimiseerde gegevens zijn gegevens die niet aan een specifiek persoon toegeschreven kunnen worden zonder behulp van aanvullende informatie, zolang die aanvullende informatie gescheiden wordt gehouden. Een consequent gebruik van de code in de tijd moet worden gewaarborgd. Dat betekent dat voor een afzonderlijk verzekeringstechnisch risico dat van het ene jaar op het andere terugkeert, hetzelfde geanonimiseerde format moet worden gebruikt. |
||||||||||||||||||||||||
|
C0030 |
Beschrijving van risico |
De beschrijving van het risico. Afhankelijk van het soort branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, wordt hier het soort vennootschap, gebouw of beroep voor het desbetreffende verzekerde risico vermeld. |
||||||||||||||||||||||||
|
C0040 |
Verzekeringsbranche |
Identificatie van de branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||
|
C0050 |
Beschrijving van gedekte risicocategorie |
De beschrijving van de gedekte risicocategorie is specifiek voor de betreffende entiteit en niet verplicht. De term „risicocategorie” is bovendien niet gebaseerd op niveau 1- en niveau 2-terminologie, maar kan worden gezien als een extra optie die aanvullende informatie verschaft over verzekeringstechnisch risico. |
||||||||||||||||||||||||
|
C0060 |
Geldigheidstermijn (begindatum) |
Vermeld de ISO 8601-code (jjjj-mm-dd) voor de begindatum van de specifieke dekking, ofwel de datum waarop de dekking van kracht werd. |
||||||||||||||||||||||||
|
C0070 |
Geldigheidstermijn (einddatum) |
Vermeld de ISO 8601-code (jjjj-mm-dd) voor de vervaldatum van de specifieke dekking. |
||||||||||||||||||||||||
|
C0080 |
Valuta |
Vermeld de alfabetische ISO 4217-code van de rapportagevaluta. |
||||||||||||||||||||||||
|
C0090 |
Verzekerd bedrag |
De hoogste uitkering waartoe de verzekeraar onder de overeenkomst kan worden verplicht. Het verzekerde bedrag houdt verband met het verzekeringstechnisch risico. Als de overeenkomst meerdere blootstellingen/risico's in het hele land dekt, wordt het afzonderlijke verzekeringstechnische risico met het hoogste netto eigen behoud gespecificeerd. Indien het risico op co-assurantiebasis is geaccepteerd, geeft het verzekerde bedrag de maximale aansprakelijkheid van de rapporterende schadeverzekeraar weer. In geval van gezamenlijke en hoofdelijke aansprakelijkheid moet ook het deel van de in gebreke blijvende co-assuradeur worden opgenomen. |
||||||||||||||||||||||||
|
C0100 |
Oorspronkelijk eigen risico verzekeringnemer |
Deel van het verzekerde bedrag waarvan het risico bij de verzekeringnemer blijft. |
||||||||||||||||||||||||
|
C0110 |
Soort model voor het aangaan van verzekeringstechnische verplichtingen |
Soort model voor het aangaan van verzekeringstechnische verplichtingen dat wordt gebruikt voor het schatten van de blootstelling die het verzekeringstechnisch risico met zich meebrengt en de behoefte aan herverzekeringsbescherming. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
Hoewel bovengenoemde definities worden gebruikt voor de branche „Verzekeringen tegen brand en andere schade aan goederen”, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Verordening (EU) 2015/35, kunnen soortgelijke definities ook voor andere branches worden gehanteerd. |
||||||||||||||||||||||||
|
C0120 |
Bedrag model voor het aangaan van verzekeringstechnische verplichtingen |
Maximaal verliesbedrag van het afzonderlijke verzekeringstechnische risico als gevolg van het toegepaste model voor het aangaan van verzekeringstechnische risico's. In geval er geen specifiek model voor het aangaan van verzekeringstechnische risico's wordt gebruikt, moet het bedrag gelijk zijn aan het in C0090 gerapporteerde verzekerde bedrag minus het in C0100 gerapporteerde oorspronkelijke eigen risico. |
||||||||||||||||||||||||
|
C0130 |
Op facultatieve basis met alle herverzekeraars herverzekerd bedrag |
Deel van het verzekerde bedrag dat de verzekeraar op facultatieve basis (onder een contract en/of individuele dekking) bij de herverzekeraars heeft herverzekerd. Wanneer de facultatieve dekking niet voor 100 % maar voor slechts 80 % wordt geplaatst, wordt de niet-geplaatste 20 % als eigen behoud beschouwd. |
||||||||||||||||||||||||
|
C0140 |
Anders dan op facultatieve basis met alle herverzekeraars herverzekerd bedrag |
Deel van het verzekerde bedrag dat de verzekeraar heeft herverzekerd via conventionele herverzekeringscontracten of op een andere basis (met inbegrip van SPV's en finite herverzekeringen) anders dan facultatieve herverzekering. |
||||||||||||||||||||||||
|
C0150 |
Netto resterend risico van de verzekeraar |
Het nettobedrag waarvoor de verzekeraar optreedt als risicodrager, ofwel het deel van het verzekerd bedrag dat het oorspronkelijk eigen risico van de verzekeringnemer overschrijdt en niet herverzekerd is. |
S.21.03 — Verdeling van schadeverzekeringstechnische risico's — per verzekerd bedrag
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor individuele ondernemingen.
De template is retrospectief van aard en wordt ingevuld met betrekking tot schadeverzekeringsovereenkomsten (met inbegrip van niet-SLT ziekteverzekeringen), uitsluitend voor het directe verzekeringsbedrijf en uitsluitend voor de schadeverzekeringsbranches (branches zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35).
De schadeverzekeringstechnische risicoportefeuille is de verdeling, in (vooraf vastgestelde) segmenten, van het verzekerde bedrag van elk afzonderlijk verzekeringstechnisch risico dat door de onderneming is geaccepteerd. De schadeverzekeringstechnische risicoportefeuille wordt per branche weergegeven. Voor sommige branches is rapportage in alle lidstaten verplicht; individuele lidstaten kunnen echter ook voor andere branches rapportage verplicht stellen wanneer zij die branches relevant achten. Voor bepaalde branches is de template niet van toepassing. (Zie ook het item Verzekeringsbranche.)
De te gebruiken standaardsegmenten worden in EUR ingevuld. Wanneer andere rapportagevaluta's worden gebruikt, worden de in de twintig segmenten te gebruiken equivalente opties door de bevoegde toezichthouder vastgesteld.
Ondernemingen mogen ondernemingsspecifieke segmenten gebruiken, met name wanneer het verzekerde bedrag kleiner is dan 100 000 EUR. De gekozen segmenten dienen gedurende de rapportageperiode consistent te worden toegepast, tenzij de verdeling van de schaden significant verandert. In dat geval stelt de onderneming de toezichthouder daarvan vooraf in kennis, tenzij de toezichthouder dit reeds heeft aangegeven.
De referentiedatum is standaard het einde van het rapportagejaar. Het is de onderneming evenwel toegestaan, indien grondig onderbouwd, als referentiedatum te kiezen voor de datum waarop de informatie van het polisbeheer is verzameld. Dit betekent dat voor de verzekeringstechnische risicoportefeuille bijvoorbeeld dezelfde referentiedatum gebruikt kan worden als die welke wordt gebruikt voor het verzamelen van soortgelijke informatie voor de verlenging van herverzekeringscontracten en facultatieve dekking.
Het verzekerde bedrag heeft betrekking op elk afzonderlijk verzekeringstechnisch risico, voor uitsluitend de hoofddekking van de overeenkomst per branche, en vertegenwoordigt de hoogst mogelijke uitkering waartoe de verzekeraar kan worden verplicht. Concreet houdt dit het volgende in:
|
— |
Indien het verzekerde bedrag van de aanvullende dekking voor „Diefstal” lager is dan het verzekerd bedrag voor de hoofddekking voor „Brand en andere schade” (die beide tot dezelfde branche behoren), wordt het hoogste verzekerde bedrag gehanteerd. |
|
— |
Een polis die meerdere gebouwen in het land, een wagenpark enz. dekt, moet worden uitgesplitst. |
|
— |
Indien het risico op co-assurantiebasis is geaccepteerd, geeft het verzekerde bedrag de maximale aansprakelijkheid van de rapporterende schadeverzekeraar weer. |
|
— |
In geval van gezamenlijke en hoofdelijke aansprakelijkheid via co-assurantie moet ook het deel van de in gebreke blijvende co-assuradeur in het bedrag worden opgenomen. |
|
|
ITEMS |
INSTRUCTIES |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Z0010 |
Verzekeringsbranche |
Identificatie van de gerapporteerde branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. Eerste categorie: Branches die in alle lidstaten verplicht zijn:
Tweede categorie: Branches die individuele nationale toezichthouders naar eigen inzicht verplicht kunnen stellen:
Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0020/R0010 — R0210 |
Verzekerd startbedrag |
Startbedrag van het interval waarin het verzekerde bedrag van het individuele verzekeringstechnische risico valt en geaggregeerd moet worden. Wanneer de rapportagevaluta de euro is, kan een van de volgende vijf basisopties voor verdeling van de verzekeringstechnische risico's worden gebruikt:
De onderneming moet evenwel ondernemingsspecifieke segmenten gebruiken, met name wanneer het verzekerd bedrag kleiner is dan 100 000 , teneinde te waarborgen dat de informatie gedetailleerd genoeg is om voldoende inzicht te kunnen bieden in de verdeling van ontstane schaden, tenzij dit reeds door de toezichthouder is aangegeven. Voor overeenkomsten waarin geen verzekerd bedrag is gespecificeerd, gaat de onderneming uit van haar eigen schattingen of standaardwaarden. De gekozen optie moet gedurende de rapportageperiode consistent worden toegepast, tenzij de verdeling van de schaden significant verandert. Wanneer andere rapportagevaluta's worden gebruikt, worden de in de twintig segmenten te gebruiken equivalente opties door de bevoegde nationale toezichthouder vastgesteld. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0030/R0010 — R0200 |
Verzekerd eindbedrag |
Eindbedrag van het interval waarin het verzekerde bedrag van het individuele verzekeringstechnische risico valt en geaggregeerd moet worden. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0020/R0010 — R0210 |
Aantal verzekeringstechnische risico's |
Het aantal verzekeringstechnische risico's waarvan het verzekerde bedrag tussen het startbedrag en het eindbedrag van het desbetreffende segment ligt. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0040/R0220 |
Aantal verzekeringstechnische risico's — Totaal |
Totaal aantal gerapporteerde verzekeringstechnische risico's in alle branches samen. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0050/R0010 — R0210 |
Totaal verzekerd bedrag |
Het geaggregeerde bedrag van de verzekerde bedragen, op brutobasis en met gebruikmaking van de rapportagevaluta, van alle afzonderlijke verzekeringstechnische risico's waarvan het bedrag tussen het startbedrag en het eindbedrag van het desbetreffende segment ligt. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0050/R0220 |
Totaal verzekerd bedrag — Totaal |
Het totaal van de geaggregeerde bedragen van de verzekerde bedragen, op brutobasis en met gebruikmaking van de rapportagevaluta, van alle gerapporteerde verzekeringstechnische risico's in alle segmenten samen. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0060/R0010 — R0210 |
Totaal jaarlijkse geboekte premie-inkomsten |
Het geaggregeerde bedrag van de geboekte premie-inkomsten, zoals gedefinieerd in artikel 1, punt 11, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, van de onderliggende verzekeringstechnische risico's. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0060/R0220 |
Totale jaarlijkse geboekte premie-inkomsten — Totaal |
Totaal van de geaggregeerde bedragen van de jaarlijkse geboekte premie-inkomsten in alle segmenten samen. |
S.22.01 — Effect van langetermijngarantiemaatregelen en overgangsmaatregelen
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten.
Deze template is van toepassing als ten minste één langetermijngarantiemaatregel of overgangsmaatregel door de onderneming wordt gebruikt.
Deze template dient het effect op de financiële posities te laten zien wanneer er geen overgangsmaatregel wordt gebruikt en elke langetermijngarantiemaatregel op nul is gesteld. Daartoe dient een stapsgewijze benadering te worden gevolgd waarbij alle overgangs- en langetermijngarantiemaatregelen één voor één worden gerapporteerd, zonder na elke stap het effect van de resterende maatregelen opnieuw te berekenen.
De effecten moeten als positief worden gerapporteerd als het bedrag van het gerapporteerde item er hoger door wordt, en negatief als het bedrag van het item er lager door wordt (rapporteer bv. positieve waarden als het bedrag van het kapitaalvereiste toeneemt of als het bedrag van het eigen vermogen toeneemt).
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
|
C0010/R0010 |
Bedrag met langetermijngarantiemaatregelen en overgangsmaatregelen — Technische voorzieningen |
Totaalbedrag van de technische voorzieningen, met inbegrip van langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0020/R0010 |
Zonder overgangsmaatregel voor technische voorzieningen — Technische voorzieningen |
Totaalbedrag van de technische voorzieningen, zonder de correctie in verband met de overgangsaftrek voor technische voorzieningen maar met behoud van de correcties in verband met de volatiliteitsaanpassing en de matchingopslag. |
|
C0030/R0010 |
Effect van overgangsmaatregel voor technische voorzieningen — Technische voorzieningen |
Bedrag van de correctie van de technische voorzieningen als gevolg van de toepassing van de overgangsaftrek voor technische voorzieningen. Dit is het verschil tussen de technische voorzieningen, zonder overgangsaftrek voor technische voorzieningen en de technische voorzieningen met langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0040/R0010 |
Zonder overgangsmaatregel voor de rentevoet — Technische voorzieningen |
Totaalbedrag van de technische voorzieningen, zonder de correctie in verband met de overgangsmaatregel voor de relevante risicovrije rentetermijnstructuur, maar met behoud van de correcties in verband met de volatiliteitsaanpassing en de matchingopslag. |
|
C0050/R0010 |
Effect van overgangsmaatregel voor de rentevoet — Technische voorzieningen |
Bedrag van de correctie van de technische voorzieningen als gevolg van de toepassing van de overgangsmaatregel voor de relevante risicovrije rentetermijnstructuur. Dit is het verschil tussen de technische voorzieningen, zonder overgangsmaatregel voor de relevante risicovrije rentetermijnstructuur en de technische voorzieningen met langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0060/R0010 |
Zonder volatiliteitsaanpassing en zonder andere overgangsmaatregelen — Technische voorzieningen |
Totaalbedrag van de technische voorzieningen, zonder de correcties in verband met de overgangsaftrek voor technische voorzieningen, de overgangsmaatregel voor de relevante risicovrije rentetermijnstructuur en de volatiliteitsaanpassing, maar met inachtneming van eventuele correcties in verband met de matchingopslag. |
|
C0070/R0010 |
Effect van een volatiliteitsaanpassing gelijk aan nul — Technische voorzieningen |
Bedrag van de correctie van de technische voorzieningen als gevolg van de toepassing van de volatiliteitsaanpassing. Weerspiegelt het effect wanneer de volatiliteitsaanpassing op nul wordt gesteld. Dit is het verschil tussen de technische voorzieningen zonder volatiliteitsaanpassing en zonder andere overgangsmaatregelen en het maximum van de in C0010, C0020 en C0040 gerapporteerde technische voorzieningen. |
|
C0080/R0010 |
Zonder matchingopslag en zonder alle overige maatregelen — Technische voorzieningen |
Totaalbedrag van de technische voorzieningen, zonder langetermijngarantiemaatregelen. |
|
C0090/R0010 |
Effect van een matchingopslag gelijk aan nul — Technische voorzieningen |
Bedrag van de correctie van de technische voorzieningen als gevolg van de toepassing van de matchingopslag. Weerspiegelt het effect wanneer de volatiliteitsaanpassing en matchingopslag op nul worden gesteld. Dit is het verschil tussen de technische voorzieningen zonder matchingopslag en zonder alle andere overgangsmaatregelen en het maximum van de in C0010, C0020, C0040 en C0060 gerapporteerde technische voorzieningen. |
|
C0100/R0010 |
Effect van alle langetermijngarantiemaatregelen en overgangsmaatregelen — Technische voorzieningen |
Bedrag van de correctie van de technische voorzieningen als gevolg van de toepassing van de langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0010/R0020 |
Bedrag met langetermijngarantiemaatregelen en overgangsmaatregelen — Kernvermogen |
Totaalbedrag van het kernvermogen berekend met inachtneming van de technische voorzieningen, met inbegrip van de correcties als gevolg van de langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0020/R0020 |
Zonder overgangsmaatregel voor technische voorzieningen — Kernvermogen |
Totaalbedrag van het kernvermogen met inachtneming van de technische voorzieningen, zonder de correctie in verband met de overgangsaftrek voor technische voorzieningen maar met behoud van de correcties in verband met de volatiliteitsaanpassing en de matchingopslag. |
|
C0030/R0020 |
Effect van overgangsmaatregel voor technische voorzieningen — Kernvermogen |
Bedrag van de correctie van het kernvermogen als gevolg van de toepassing van de overgangsaftrek voor technische voorzieningen. Dit is het verschil tussen het kernvermogen berekend met inachtneming van de technische voorzieningen, zonder overgangsaftrek voor technische voorzieningen en met inachtneming van de technische voorzieningen met langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0040/R0020 |
Zonder overgangsmaatregel voor de rentevoet — Kernvermogen |
Totaalbedrag van het kernvermogen berekend met inachtneming van de technische voorzieningen, zonder de correctie in verband met de overgangsmaatregel voor de relevante risicovrije rentetermijnstructuur, maar met behoud van de correcties in verband met de volatiliteitsaanpassing en de matchingopslag. |
|
C0050/R0020 |
Effect van overgangsmaatregel voor de rentevoet — Kernvermogen |
Bedrag van de correctie van het kernvermogen als gevolg van de toepassing van de overgangsmaatregel voor de relevante risicovrije rentetermijnstructuur. Dit is het verschil tussen het kernvermogen berekend met inachtneming van de technische voorzieningen, zonder overgangsmaatregel voor de relevante risicovrije rentetermijnstructuur en met inachtneming van de technische voorzieningen met langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0060/R0020 |
Zonder volatiliteitsaanpassing en zonder andere overgangsmaatregelen — Kernvermogen |
Totaalbedrag van het kernvermogen berekend met inachtneming van de technische voorzieningen, zonder de correcties in verband met de overgangsaftrek voor technische voorzieningen, de overgangsmaatregel voor de relevante risicovrije rentetermijnstructuur en de volatiliteitsaanpassing, maar met inachtneming van eventuele correcties in verband met de matchingopslag. |
|
C0070/R0020 |
Effect van een volatiliteitsaanpassing gelijk aan nul — Kernvermogen |
Bedrag van de correctie van het kernvermogen als gevolg van de toepassing van de volatiliteitsaanpassing. Weerspiegelt het effect wanneer de volatiliteitsaanpassing op nul wordt gesteld. Dit is het verschil tussen het kernvermogen met inachtneming van de technische voorzieningen zonder volatiliteitsaanpassing en zonder andere overgangsmaatregelen en het maximum van het kernvermogen met inachtneming van de in C0010, C0020 en C0040 gerapporteerde technische voorzieningen. |
|
C0080/R0020 |
Zonder matchingopslag en zonder alle overige maatregelen — Kernvermogen |
Totaalbedrag van het kernvermogen berekend met inachtneming van de technische voorzieningen, zonder langetermijngarantiemaatregelen. |
|
C0090/R0020 |
Effect van een matchingopslag gelijk aan nul — Kernvermogen |
Bedrag van de correctie van het kernvermogen als gevolg van de toepassing van de matchingopslag. Weerspiegelt het effect wanneer de volatiliteitsaanpassing en matchingopslag op nul worden gesteld. Dit is het verschil tussen het kernvermogen met inachtneming van de technische voorzieningen zonder matchingopslag en zonder alle andere overgangsmaatregelen en het maximum van het kernvermogen met inachtneming van de in C0010, C0020, C0040 en C0060 gerapporteerde technische voorzieningen. |
|
C0100/R0020 |
Effect van alle langetermijngarantiemaatregelen en overgangsmaatregelen — Kernvermogen |
Bedrag van de correctie van het kernvermogen als gevolg van de toepassing van de langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0010/R0030 |
Bedrag met langetermijngarantiemaatregelen en overgangsmaatregelen — Kernvermogen — Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen |
Totaalbedrag van het overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen berekend met inachtneming van de technische voorzieningen, met inbegrip van de correcties als gevolg van de langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0020/R0030 |
Zonder overgangsmaatregel voor technische voorzieningen — Kernvermogen — Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen |
Totaalbedrag van het overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen met inachtneming van de technische voorzieningen, zonder de correctie in verband met de overgangsaftrek voor technische voorzieningen maar met behoud van de correcties in verband met de volatiliteitsaanpassing en de matchingopslag. |
|
C0030/R0030 |
Effect van overgangsmaatregel voor technische voorzieningen — Kernvermogen — Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen |
Bedrag van de correctie van het overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen als gevolg van de toepassing van de overgangsaftrek voor technische voorzieningen. Dit is het verschil tussen het overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen berekend met inachtneming van de technische voorzieningen, zonder overgangsaftrek voor technische voorzieningen en met inachtneming van de technische voorzieningen met langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0040/R0030 |
Zonder overgangsmaatregel voor de rentevoet — Kernvermogen — Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen |
Totaalbedrag van het overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen berekend met inachtneming van de technische voorzieningen, zonder de correctie in verband met de overgangsmaatregel voor de relevante risicovrije rentetermijnstructuur, maar met behoud van de correcties in verband met de volatiliteitsaanpassing en de matchingopslag. |
|
C0050/R0030 |
Effect van overgangsmaatregel voor de rentevoet — Kernvermogen — Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen |
Bedrag van de correctie van het overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen als gevolg van de toepassing van de overgangsmaatregel voor de relevante risicovrije rentetermijnstructuur. Dit is het verschil tussen het overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen berekend met inachtneming van de technische voorzieningen, zonder overgangsmaatregel voor de relevante risicovrije rentetermijnstructuur en met inachtneming van de technische voorzieningen met langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0060/R0030 |
Zonder volatiliteitsaanpassing en zonder andere overgangsmaatregelen — Kernvermogen — Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen |
Totaalbedrag van het overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen berekend met inachtneming van de technische voorzieningen, zonder de correcties in verband met de overgangsaftrek voor technische voorzieningen, de overgangsmaatregel voor de relevante risicovrije rentetermijnstructuur en de volatiliteitsaanpassing, maar met behoud van eventuele correcties in verband met de matchingopslag. |
|
C0070/R0030 |
Effect van een volatiliteitsaanpassing gelijk aan nul — Kernvermogen — Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen |
Bedrag van de correctie van het overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen als gevolg van de toepassing van de volatiliteitsaanpassing. Weerspiegelt het effect wanneer de volatiliteitsaanpassing op nul wordt gesteld. Dit is het verschil tussen het overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen met inachtneming van de technische voorzieningen zonder volatiliteitsaanpassing en zonder andere overgangsmaatregelen en het maximum van het overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen met inachtneming van de in C0010, C0020 en C0040 gerapporteerde technische voorzieningen. |
|
C0080/R0030 |
Zonder matchingopslag en zonder alle overige maatregelen — Kernvermogen — Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen |
Totaalbedrag van het overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen, berekend met inachtneming van de technische voorzieningen, zonder langetermijngarantiemaatregelen. |
|
C0090/R0030 |
Effect van een matchingopslag gelijk aan nul — Kernvermogen — Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen |
Bedrag van de correctie van het overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen als gevolg van de toepassing van de matchingopslag. Weerspiegelt het effect wanneer de volatiliteitsaanpassing en matchingopslag op nul worden gesteld. Dit is het verschil tussen het overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen met inachtneming van de technische voorzieningen zonder matchingopslag en zonder alle overige overgangsmaatregelen en het maximum van het overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen met inachtneming van de in C0010, C0020, C0040 en C0060 gerapporteerde technische voorzieningen. |
|
C0100/R0030 |
Effect van alle langetermijngarantiemaatregelen en overgangsmaatregelen — Kernvermogen — Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen |
Bedrag van de correctie van het overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen als gevolg van de toepassing van de langetermijngarantiemaatregelen en overgangsmaatregelen. |
|
C0010/R0040 |
Bedrag met langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen — Kernvermogensbestanddelen — Beperkt eigen vermogen als gevolg van afgezonderde fondsen en matchingportefeuille |
Totaalbedrag van beperkt eigen vermogen als gevolg van afgezonderde fondsen berekend met inachtneming van de technische voorzieningen, met inbegrip van de correcties als gevolg van de langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0020/R0040 |
Zonder overgangsmaatregel voor technische voorzieningen — Kernvermogensbestanddelen — Beperkt eigen vermogen als gevolg van afgezonderde fondsen en matchingportefeuille |
Totaalbedrag van beperkt eigen vermogen als gevolg van afgezonderde fondsen berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder de correctie in verband met de toepassing van de overgangsaftrek op technische voorzieningen maar met behoud van de correcties in verband met de volatiliteitsaanpassing en de matchingopslag. |
|
C0030/R0040 |
Effect van overgangsmaatregel op technische voorzieningen — Kernvermogensbestanddelen — Beperkt eigen vermogen als gevolg van afgezonderde fondsen en matchingportefeuille |
Bedrag van de correctie van het beperkt eigen vermogen als gevolg van afgezonderde fondsen in verband met de toepassing van de overgangsaftrek op technische voorzieningen. Dit is het verschil tussen het beperkt eigen vermogen als gevolg van afgezonderde fondsen berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder toepassing van de overgangsaftrek op technische voorzieningen en met inachtneming van de technische voorzieningen met langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0040/R0040 |
Zonder overgangsmaatregel voor rentevoet — Kernvermogensbestanddelen — Beperkt eigen vermogen als gevolg van afgezonderde fondsen en matchingportefeuille |
Totaalbedrag van het beperkt eigen vermogen als gevolg van afgezonderde fondsen berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder de correctie in verband met de overgangscorrectie van de relevante risicovrije rentetermijnstructuur maar met inachtneming van de correcties in verband met de volatiliteitsaanpassing en de matchingopslag. |
|
C0050/R0040 |
Effect van overgangsmaatregel op rentevoet — Kernvermogensbestanddelen — Beperkt eigen vermogen als gevolg van afgezonderde fondsen en matchingportefeuille |
Bedrag van de correctie van het beperkt eigen vermogen als gevolg van afgezonderde fondsen in verband met de toepassing van de overgangscorrectie van de relevante risicovrije rentetermijnstructuur. Dit is het verschil tussen het beperkt eigen vermogen als gevolg van afgezonderde fondsen berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder overgangscorrectie voor de relevante risicovrije rentetermijnstructuur en met inachtneming van de technische voorzieningen met langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0060/R0040 |
Zonder volatiliteitsaanpassing en zonder andere overgangsmaatregelen — Kernvermogensbestanddelen — Beperkt eigen vermogen als gevolg van afgezonderde fondsen en matchingportefeuille |
Totaalbedrag van het beperkt eigen vermogen als gevolg van afgezonderde fondsen berekend met inachtneming van technische voorzieningen zonder de correcties in verband met de toepassing van de overgangsaftrek voor technische voorzieningen, de overgangscorrectie van de relevante risicovrije rentetermijnstructuur en de volatiliteitsaanpassing, maar met inachtneming van de correcties in verband met de matchingopslag. |
|
C0070/R0040 |
Effect wanneer volatiliteitsaanpassing op nul wordt gesteld — Kernvermogensbestanddelen — Beperkt eigen vermogen als gevolg van afgezonderde fondsen en matchingportefeuille |
Bedrag van de correctie van het beperkt eigen vermogen als gevolg van afgezonderde fondsen in verband met de toepassing van de volatiliteitsaanpassing. Weerspiegelt het effect wanneer de volatiliteitsaanpassing op nul wordt gesteld. Dit is het verschil tussen het beperkt eigen vermogen als gevolg van afgezonderde fondsen met inachtneming van de technische voorzieningen zonder volatiliteitsaanpassing en zonder andere overgangsmaatregelen en het maximum van het beperkt eigen vermogen als gevolg van afgezonderde fondsen met inachtneming van de in C0010, C0020 en C0040 gerapporteerde technische voorzieningen. |
|
C0080/R0040 |
Zonder matchingopslag en zonder alle andere overgangsmaatregelen — Kernvermogensbestanddelen — Beperkt eigen vermogen als gevolg van afgezonderde fondsen en matchingportefeuille |
Totaalbedrag van het beperkt eigen vermogen als gevolg van afgezonderde fondsen berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder langetermijngarantiemaatregelen. |
|
C0090/R0040 |
Effect wanneer matchingopslag op nul wordt gesteld — Kernvermogensbestanddelen — Beperkt eigen vermogen als gevolg van afgezonderde fondsen en matchingportefeuille |
Bedrag van de correctie van het beperkt eigen vermogen als gevolg van afgezonderde fondsen in verband met de toepassing van de matchingopslag. Weerspiegelt het effect wanneer de volatiliteitsaanpassing en matchingopslag op nul worden gesteld. Dit is het verschil tussen het beperkt eigen vermogen als gevolg van afgezonderde fondsen met inachtneming van de technische voorzieningen zonder matchingopslag en zonder alle andere overgangsmaatregelen en het maximum van het beperkt eigen vermogen als gevolg van afgezonderde fondsen met inachtneming van de in C0010, C0020, C0040 en C0060 gerapporteerde technische voorzieningen. |
|
C0100/R0040 |
Effect van alle langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen — Kernvermogensbestanddelen — Beperkt eigen vermogen als gevolg van afgezonderde fondsen en matchingportefeuille |
Bedrag van de correctie van het beperkt eigen vermogen als gevolg van afgezonderde fondsen in verband met de toepassing van de langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0010/R0050 |
Bedrag met langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste |
Totaalbedrag van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste berekend met inachtneming van de technische voorzieningen, met inbegrip van de correcties als gevolg van de langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0020/R0050 |
Zonder overgangsmaatregel voor technische voorzieningen — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste |
Totaalbedrag van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder de correctie in verband met de toepassing van de overgangsaftrek op technische voorzieningen maar met inachtneming van de correcties in verband met de volatiliteitsaanpassing en de matchingopslag. |
|
C0030/R0050 |
Effect van overgangsmaatregel op technische voorzieningen — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste |
Bedrag van de correctie van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste als gevolg van de toepassing van de overgangsaftrek op technische voorzieningen. Dit is het verschil tussen het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder de overgangsaftrek voor technische voorzieningen, en met inachtneming van de technische voorzieningen met langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0040/R0050 |
Zonder overgangsmaatregel voor de rentevoet — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste |
Totaalbedrag van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder de correctie in verband met de overgangscorrectie van de relevante risicovrije rentetermijnstructuur maar met inachtneming van de correcties in verband met de volatiliteitsaanpassing en de matchingopslag. |
|
C0050/R0050 |
Effect van overgangsmaatregel op de rentevoet — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste |
Bedrag van de correctie van het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste als gevolg van de toepassing van de overgangscorrectie van de relevante risicovrije rentetermijnstructuur. Dit is het verschil tussen het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder overgangscorrectie van de relevante risicovrije rentetermijnstructuur en met inachtneming van de technische voorzieningen met langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0060/R0050 |
Zonder volatiliteitsaanpassing en zonder andere overgangsmaatregelen — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste |
Totaalbedrag van het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste berekend met inachtneming van technische voorzieningen zonder de correcties in verband met de toepassing van de overgangsaftrek op technische voorzieningen, de overgangscorrectie van de relevante risicovrije rentetermijnstructuur en de volatiliteitsaanpassing, maar met inachtneming van de correcties in verband met de matchingopslag. |
|
C0070/R0050 |
Effect wanneer volatiliteitsaanpassing op nul wordt gesteld — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste |
Bedrag van de correctie van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste als gevolg van de toepassing van de volatiliteitsaanpassing. Weerspiegelt het effect wanneer de volatiliteitsaanpassing op nul wordt gesteld. Dit is het verschil tussen het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste met inachtneming van de technische voorzieningen zonder volatiliteitsaanpassing en zonder andere overgangsmaatregelen en het maximum van het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste met inachtneming van de in C0010, C0020 en C0040 gerapporteerde technische voorzieningen. |
|
C0080/R0050 |
Zonder matchingopslag en zonder alle andere overgangsmaatregelen — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste |
Totaalbedrag van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder langetermijngarantiemaatregelen. |
|
C0090/R0050 |
Effect wanneer matchingopslag op nul wordt gesteld — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste |
Bedrag van de correctie van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste als gevolg van de toepassing van de matchingopslag. Weerspiegelt het effect wanneer de volatiliteitsaanpassing en matchingopslag op nul worden gesteld. Dit is het verschil tussen het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder matchingopslag en zonder andere overgangsmaatregelen en het maximum van het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste met inachtneming van de in C0010, C0020, C0040 en C0060 gerapporteerde technische voorzieningen. |
|
C0100/R0050 |
Effect van alle langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste |
Bedrag van de correctie van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste als gevolg van de toepassing van de langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0010/R0060 |
Bedrag met langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 1 |
Totaalbedrag van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 1 berekend met inachtneming van de technische voorzieningen, met inbegrip van de correcties als gevolg van de langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0020/R0060 |
Zonder overgangsmaatregel voor technische voorzieningen — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 1 |
Totaalbedrag van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 1 berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder de correctie in verband met de overgangsmaatregel voor technische voorzieningen maar met inachtneming van de correcties in verband met de volatiliteitsaanpassing en de matchingopslag. |
|
C0030/R0060 |
Effect van overgangsmaatregel op technische voorzieningen — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 1 |
Bedrag van de correctie van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 1 als gevolg van de toepassing van de overgangsmaatregelen voor technische voorzieningen. Dit is het verschil tussen het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 1 berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder toepassing van de overgangsaftrek voor technische voorzieningen, en met inachtneming van de technische voorzieningen met langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0040/R0060 |
Zonder overgangsmaatregel voor de rentevoet — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 1 |
Totaalbedrag van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 1 berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder de correctie in verband met de overgangscorrectie van de relevante risicovrije rentetermijnstructuur maar met inachtneming van de correcties in verband met de volatiliteitsaanpassing en de matchingopslag. |
|
C0050/R0060 |
Effect van overgangsmaatregel op de rentevoet — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 1 |
Bedrag van de correctie van het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 1 als gevolg van de toepassing van de overgangscorrectie van de relevante risicovrije rentetermijnstructuur. Dit is het verschil tussen het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 1 berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder overgangscorrectie van de rentevoet en met inachtneming van de technische voorzieningen met langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0060/R0060 |
Zonder volatiliteitsaanpassing en zonder andere overgangsmaatregelen — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 1 |
Totaalbedrag van het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 1 berekend met inachtneming van technische voorzieningen zonder de correcties in verband met de toepassing van de overgangsaftrek op technische voorzieningen, de overgangscorrectie van de relevante risicovrije rentetermijnstructuur en de volatiliteitsaanpassing, maar met inachtneming van de correcties in verband met de matchingopslag. |
|
C0070/R0060 |
Effect wanneer volatiliteitsaanpassing op nul wordt gesteld — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 1 |
Bedrag van de correctie van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 1 als gevolg van de toepassing van de volatiliteitsaanpassing. Weerspiegelt het effect wanneer de volatiliteitsaanpassing op nul wordt gesteld. Dit is het verschil tussen het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 1 met inachtneming van de technische voorzieningen zonder volatiliteitsaanpassing en zonder andere overgangsmaatregelen en het maximum van het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 1 met inachtneming van de in C0010, C0020 en C0040 gerapporteerde technische voorzieningen. |
|
C0080/R0060 |
Zonder matchingopslag en zonder alle andere overgangsmaatregelen — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 1 |
Totaalbedrag van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 1 berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder langetermijngarantiemaatregelen. |
|
C0090/R0060 |
Effect wanneer matchingopslag op nul wordt gesteld — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 1 |
Bedrag van de correctie van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 1 als gevolg van de toepassing van de matchingopslag. Weerspiegelt het effect wanneer de volatiliteitsaanpassing en matchingopslag op nul worden gesteld. Dit is het verschil tussen het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 1 berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder matchingopslag en zonder andere overgangsmaatregelen en het maximum van het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 1 met inachtneming van de in C0010, C0020, C0040 en C0060 gerapporteerde technische voorzieningen. |
|
C0100/R0060 |
Effect van alle langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 1 |
Bedrag van de correctie van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 1 als gevolg van de toepassing van de langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0010/R0070 |
Bedrag met langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 2 |
Totaalbedrag van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 2 berekend met inachtneming van de technische voorzieningen, met inbegrip van de correcties als gevolg van de langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0020/R0070 |
Zonder overgangsmaatregel voor technische voorzieningen — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 2 |
Totaalbedrag van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 2 berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder de correctie in verband met de overgangsmaatregel voor technische voorzieningen maar met inachtneming van de correcties in verband met de volatiliteitsaanpassing en de matchingopslag. |
|
C0030/R0070 |
Effect van overgangsmaatregel op technische voorzieningen — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 2 |
Bedrag van de correctie van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 2 als gevolg van de toepassing van de overgangsmaatregelen voor technische voorzieningen. Dit is het verschil tussen het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 2 berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder toepassing van de overgangsaftrek voor technische voorzieningen, en met inachtneming van de technische voorzieningen met langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0040/R0070 |
Zonder overgangsmaatregel voor de rentevoet — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 2 |
Totaalbedrag van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 2 berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder de correctie in verband met de overgangscorrectie van de relevante risicovrije rentetermijnstructuur maar met inachtneming van de correcties in verband met de volatiliteitsaanpassing en de matchingopslag. |
|
C0050/R0070 |
Effect van overgangsmaatregel op de rentevoet — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 2 |
Bedrag van de correctie van het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 2 als gevolg van de toepassing van de overgangscorrectie van de relevante risicovrije rentetermijnstructuur. Dit is het verschil tussen het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 2 berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder overgangscorrectie van de rentevoet en met inachtneming van de technische voorzieningen met langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0060/R0070 |
Zonder volatiliteitsaanpassing en zonder andere overgangsmaatregelen — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 2 |
Totaalbedrag van het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 2 berekend met inachtneming van technische voorzieningen zonder de correcties in verband met de toepassing van de overgangsaftrek op technische voorzieningen, de overgangscorrectie van de relevante risicovrije rentetermijnstructuur en de volatiliteitsaanpassing, maar met inachtneming van de correcties in verband met de matchingopslag. |
|
C0070/R0070 |
Effect wanneer volatiliteitsaanpassing op nul wordt gesteld — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 2 |
Bedrag van de correctie van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 2 als gevolg van de toepassing van de volatiliteitsaanpassing. Weerspiegelt het effect wanneer de volatiliteitsaanpassing op nul wordt gesteld. Dit is het verschil tussen het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 2 met inachtneming van de technische voorzieningen zonder volatiliteitsaanpassing en zonder andere overgangsmaatregelen en het maximum van het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 2 met inachtneming van de in C0010, C0020 en C0040 gerapporteerde technische voorzieningen. |
|
C0080/R0070 |
Zonder matchingopslag en zonder alle andere overgangsmaatregelen — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 2 |
Totaalbedrag van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 2 berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder langetermijngarantiemaatregelen. |
|
C0090/R0070 |
Effect wanneer matchingopslag op nul wordt gesteld — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 2 |
Bedrag van de correctie van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 2 als gevolg van de toepassing van de matchingopslag. Weerspiegelt het effect wanneer de volatiliteitsaanpassing en matchingopslag op nul worden gesteld. Dit is het verschil tussen het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 2 berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder matchingopslag en zonder andere overgangsmaatregelen en het maximum van het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 2 met inachtneming van de in C0010, C0020, C0040 en C0060 gerapporteerde technische voorzieningen. |
|
C0100/R0070 |
Effect van alle langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 2 |
Bedrag van de correctie van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 2 als gevolg van de toepassing van de langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0010/R0080 |
Bedrag met langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 3 |
Totaalbedrag van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 3 berekend met inachtneming van de technische voorzieningen, met inbegrip van de correcties als gevolg van de langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0020/R0080 |
Zonder overgangsmaatregel voor technische voorzieningen — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 3 |
Totaalbedrag van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 3 berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder de correctie in verband met de overgangsmaatregel voor technische voorzieningen maar met inachtneming van de correcties in verband met de volatiliteitsaanpassing en de matchingopslag. |
|
C0030/R0080 |
Effect van overgangsmaatregel op technische voorzieningen — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 3 |
Bedrag van de correctie van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 3 als gevolg van de toepassing van de overgangsmaatregelen voor technische voorzieningen. Dit is het verschil tussen het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 3 berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder toepassing van de overgangsaftrek voor technische voorzieningen, en met inachtneming van de technische voorzieningen met langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0040/R0080 |
Zonder overgangsmaatregel voor de rentevoet — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 3 |
Totaalbedrag van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 3 berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder de correctie in verband met de overgangscorrectie van de relevante risicovrije rentetermijnstructuur maar met inachtneming van de correcties in verband met de volatiliteitsaanpassing en de matchingopslag. |
|
C0050/R0080 |
Effect van overgangsmaatregel op de rentevoet — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 3 |
Bedrag van de correctie van het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 3 als gevolg van de toepassing van de overgangscorrectie van de relevante risicovrije rentetermijnstructuur. Dit is het verschil tussen het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 3 berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder overgangscorrectie van de rentevoet en met inachtneming van de technische voorzieningen met langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0060/R0080 |
Zonder volatiliteitsaanpassing en zonder andere overgangsmaatregelen — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 3 |
Totaalbedrag van het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 3 berekend met inachtneming van technische voorzieningen zonder de correcties in verband met de toepassing van de overgangsaftrek op technische voorzieningen, de overgangscorrectie van de relevante risicovrije rentetermijnstructuur en de volatiliteitsaanpassing, maar met inachtneming van de correcties in verband met de matchingopslag. |
|
C0070/R0080 |
Effect wanneer volatiliteitsaanpassing op nul wordt gesteld — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 3 |
Bedrag van de correctie van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 3 als gevolg van de toepassing van de volatiliteitsaanpassing. Weerspiegelt het effect wanneer de volatiliteitsaanpassing op nul wordt gesteld. Dit is het verschil tussen het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 3 met inachtneming van de technische voorzieningen zonder volatiliteitsaanpassing en zonder andere overgangsmaatregelen en het maximum van het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 3 met inachtneming van de in C0010, C0020 en C0040 gerapporteerde technische voorzieningen. |
|
C0080/R0080 |
Zonder matchingopslag en zonder alle andere overgangsmaatregelen — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 3 |
Totaalbedrag van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 3 berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder langetermijngarantiemaatregelen. |
|
C0090/R0080 |
Effect wanneer matchingopslag op nul wordt gesteld — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 3 |
Bedrag van de correctie van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 3 als gevolg van de toepassing van de matchingopslag. Weerspiegelt het effect wanneer de volatiliteitsaanpassing en matchingopslag op nul worden gesteld. Dit is het verschil tussen het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 3 berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder matchingopslag en zonder andere overgangsmaatregelen en het maximum van het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 3 met inachtneming van de in C0010, C0020, C0040 en C0060 gerapporteerde technische voorzieningen. |
|
C0100/R0080 |
Effect van alle langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 3 |
Bedrag van de correctie van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 3 als gevolg van de toepassing van de langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0010/R0090 |
Bedrag met langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen — Solvabiliteitskapitaalvereiste |
Totaalbedrag van het solvabiliteitskapitaalvereiste berekend met inachtneming van de technische voorzieningen, met inbegrip van de correcties als gevolg van de langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0020/R0090 |
Zonder overgangsmaatregel ten aanzien van technische voorzieningen — Solvabiliteitskapitaalvereiste |
Totaalbedrag van het solvabiliteitskapitaalvereiste met inachtneming van de technische voorzieningen zonder de correctie in verband met de overgangsaftrek voor technische voorzieningen maar met behoud van de correcties in verband met de volatiliteitsaanpassing en de matchingopslag. |
|
C0030/R0090 |
Effect van overgangsmaatregel op technische voorzieningen — Solvabiliteitskapitaalvereiste |
Bedrag van de correctie van het solvabiliteitskapitaalvereiste als gevolg van de toepassing van de overgangsaftrek op technische voorzieningen. Dit is het verschil tussen het solvabiliteitskapitaalvereiste berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder de overgangsaftrek voor technische voorzieningen en met inachtneming van de technische voorzieningen met langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0040/R0090 |
Zonder overgangsmaatregel voor de rentevoet — Solvabiliteitskapitaalvereiste |
Totaalbedrag van het solvabiliteitskapitaalvereiste berekend met inachtneming van technische voorzieningen zonder de correctie in verband met de overgangscorrectie van de relevante risicovrije rentetermijnstructuur, maar met behoud van de correcties in verband met de volatiliteitsaanpassing en de matchingopslag. |
|
C0050/R0090 |
Effect van overgangsmaatregel op de rentevoet — Solvabiliteitskapitaalvereiste |
Bedrag van de correctie van het solvabiliteitskapitaalvereiste in verband met de toepassing van de overgangscorrectie van de relevante risicovrije rentetermijnstructuur. Dit is het verschil tussen het solvabiliteitskapitaalvereiste berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder overgangscorrectie van de relevante risicovrije rentetermijnstructuur en met inachtneming van de technische voorzieningen met langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0060/R0090 |
Zonder volatiliteitsaanpassing en zonder overige overgangsmaatregelen — Solvabiliteitskapitaalvereiste |
Totaalbedrag van het solvabiliteitskapitaalvereiste berekend met inachtneming van technische voorzieningen zonder de correcties in verband met de toepassing van de overgangsaftrek voor technische voorzieningen, de overgangscorrectie van de relevante risicovrije rentetermijnstructuur en de volatiliteitsaanpassing, maar met inachtneming van de correcties in verband met de matchingopslag. |
|
C0070/R0090 |
Effect wanneer volatiliteitsaanpassing op nul wordt gesteld — Solvabiliteitskapitaalvereiste |
Bedrag van de correctie van het solvabiliteitskapitaalvereiste als gevolg van de toepassing van de volatiliteitsaanpassing. Weerspiegelt het effect wanneer de volatiliteitsaanpassing op nul wordt gesteld. Dit is het verschil tussen het solvabiliteitskapitaalvereiste met inachtneming van de technische voorzieningen zonder volatiliteitsaanpassing en zonder andere overgangsmaatregelen en het maximum van het solvabiliteitskapitaalvereiste met inachtneming van de in C0010, C0020 en C0040 gerapporteerde technische voorzieningen. |
|
C0080/R0090 |
Zonder matchingopslag en zonder alle overige maatregelen — Solvabiliteitskapitaalvereiste |
Totaalbedrag van het solvabiliteitskapitaalvereiste berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder langetermijngarantiemaatregelen. |
|
C0090/R0090 |
Effect wanneer matchingopslag op nul wordt gesteld — Solvabiliteitskapitaalvereiste |
Bedrag van de correctie van het solvabiliteitskapitaalvereiste als gevolg van de toepassing van de matchingopslag. Weerspiegelt het effect wanneer de volatiliteitsaanpassing en matchingopslag op nul worden gesteld. Dit is het verschil tussen het solvabiliteitskapitaalvereiste met inachtneming van de technische voorzieningen zonder matchingopslag en zonder alle andere overgangsmaatregelen en het maximum van het solvabiliteitskapitaalvereiste met inachtneming van de in C0010, C0020, C0040 en C0060 gerapporteerde technische voorzieningen. |
|
C0100/R0090 |
Effect van alle langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen — Solvabiliteitskapitaalvereiste |
Bedrag van de correctie van het solvabiliteitskapitaalvereiste als gevolg van de toepassing van de langetermijngarantie– en overgangsmaatregelen. |
|
C0010/R0100 |
Bedrag met langetermijngarantiemaatregelen en overgangsmaatregelen — In aanmerking komend eigen vermogen voor het minimumkapitaalvereiste |
Totaalbedrag van het in aanmerking komend eigen vermogen voor het minimumkapitaalvereiste berekend met inachtneming van de technische voorzieningen, met inbegrip van de correcties als gevolg van de langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0020/R0100 |
Zonder overgangsmaatregel voor technische voorzieningen — In aanmerking komend eigen vermogen voor het minimumkapitaalvereiste |
Totaalbedrag van in aanmerking komend eigen vermogen voor het minimumkapitaalvereiste berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder de correctie in verband met de toepassing van de overgangsaftrek op technische voorzieningen maar met inachtneming van de correcties in verband met de volatiliteitsaanpassing en de matchingopslag. |
|
C0030/R0100 |
Effect van overgangsmaatregel voor technische voorzieningen — In aanmerking komend eigen vermogen voor het minimumkapitaalvereiste |
Bedrag van de correctie van in aanmerking komend eigen vermogen voor het minimumkapitaalvereiste als gevolg van de toepassing van de overgangsaftrek op technische voorzieningen. Dit is het verschil tussen het in aanmerking komend eigen vermogen voor het minimumkapitaalvereiste berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder de overgangsaftrek voor technische voorzieningen, en met inachtneming van de technische voorzieningen met langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0040/R0100 |
Zonder overgangsmaatregel voor de rentevoet — In aanmerking komend eigen vermogen voor het minimumkapitaalvereiste |
Totaalbedrag van in aanmerking komend eigen vermogen voor het minimumkapitaalvereiste berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder de correctie in verband met de overgangscorrectie van de relevante risicovrije rentetermijnstructuur maar met inachtneming van de correcties in verband met de volatiliteitsaanpassing en de matchingopslag. |
|
C0050/R0100 |
Effect van overgangsmaatregel voor de rentevoet — In aanmerking komend eigen vermogen voor het minimumkapitaalvereiste |
Bedrag van de correctie van het in aanmerking komend eigen vermogen voor het minimumkapitaalvereiste als gevolg van de toepassing van de overgangscorrectie van de relevante risicovrije rentetermijnstructuur. Dit is het verschil tussen het in aanmerking komend eigen vermogen voor het minimumkapitaalvereiste berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder overgangscorrectie van de relevante risicovrije rentetermijnstructuur en met inachtneming van de technische voorzieningen met langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0060/R0100 |
Zonder volatiliteitsaanpassing en zonder andere overgangsmaatregelen — In aanmerking komend eigen vermogen voor het minimumkapitaalvereiste |
Totaalbedrag van het in aanmerking komend eigen vermogen voor het minimumkapitaalvereiste berekend met inachtneming van technische voorzieningen zonder de correcties in verband met de toepassing van de overgangsaftrek op technische voorzieningen, de overgangscorrectie van de relevante risicovrije rentetermijnstructuur en de volatiliteitsaanpassing, maar met inachtneming van de correcties in verband met de matchingopslag. |
|
C0070/R0100 |
Effect van een volatiliteitsaanpassing gelijk aan nul — In aanmerking komend eigen vermogen voor het minimumkapitaalvereiste |
Bedrag van de correctie van het in aanmerking komend eigen vermogen voor het minimumkapitaalvereiste als gevolg van de toepassing van de volatiliteitsaanpassing. Weerspiegelt het effect wanneer de volatiliteitsaanpassing op nul wordt gesteld. Dit is het verschil tussen het in aanmerking komend eigen vermogen voor het minimumkapitaalvereiste met inachtneming van de technische voorzieningen, zonder volatiliteitsaanpassing en zonder andere overgangsmaatregelen, en het maximum van het in aanmerking komend eigen vermogen voor het minimumkapitaalvereiste met inachtneming van de in C0010, C0020 en C0040 gerapporteerde technische voorzieningen. |
|
C0080/R0100 |
Zonder matchingopslag en zonder alle overige maatregelen — In aanmerking komend eigen vermogen voor het minimumkapitaalvereiste |
Totaalbedrag van het in aanmerking komend eigen vermogen voor het minimumkapitaalvereiste berekend met inachtneming van de technische voorzieningen, zonder langetermijngarantiemaatregelen. |
|
C0090/R0100 |
Effect van een matchingopslag gelijk aan nul — In aanmerking komend eigen vermogen voor het minimumkapitaalvereiste |
Bedrag van de correctie van het in aanmerking komend eigen vermogen voor het minimumkapitaalvereiste als gevolg van de toepassing van de matchingopslag. Weerspiegelt het effect wanneer de volatiliteitsaanpassing en matchingopslag op nul worden gesteld. Dit is het verschil tussen het in aanmerking komend eigen vermogen voor het minimumkapitaalvereiste berekend met inachtneming van de technische voorzieningen, zonder matchingopslag en zonder alle andere overgangsmaatregelen, en het maximum van het in aanmerking komend eigen vermogen voor het minimumkapitaalvereiste met inachtneming van de in C0010, C0020, C0040 en C0060 gerapporteerde technische voorzieningen. |
|
C0100/R0100 |
Effect van alle langetermijngarantiemaatregelen en overgangsmaatregelen — In aanmerking komend eigen vermogen voor het minimumkapitaalvereiste |
Bedrag van de correctie van het in aanmerking komend eigen vermogen voor het minimumkapitaalvereiste als gevolg van de toepassing van de langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0010/R0110 |
Bedrag met langetermijngarantiemaatregelen en overgangsmaatregelen — Minimumkapitaalvereiste |
Totaalbedrag van het minimumkapitaalvereiste berekend met inachtneming van de technische voorzieningen, met inbegrip van de correcties als gevolg van de langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0020/R0110 |
Zonder overgangsmaatregel voor technische voorzieningen — Minimumkapitaalvereiste |
Totaalbedrag van het minimumkapitaalvereiste met inachtneming van de technische voorzieningen zonder de correctie in verband met de overgangsaftrek voor technische voorzieningen maar met behoud van de correcties in verband met de volatiliteitsaanpassing en de matchingopslag. |
|
C0030/R0110 |
Effect van overgangsmaatregel voor technische voorzieningen — Minimumkapitaalvereiste |
Bedrag van de correctie van het minimumkapitaalvereiste als gevolg van de toepassing van de overgangsaftrek op technische voorzieningen. Dit is het verschil tussen het minimumkapitaalvereiste berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder de overgangsaftrek voor technische voorzieningen en met inachtneming van de technische voorzieningen met langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0040/R0110 |
Zonder overgangsmaatregel voor de rentevoet — Minimumkapitaalvereiste |
Totaalbedrag van het minimumkapitaalvereiste berekend met inachtneming van technische voorzieningen zonder de correctie in verband met de overgangscorrectie van de relevante risicovrije rentetermijnstructuur, maar met behoud van de correcties in verband met de volatiliteitsaanpassing en de matchingopslag. |
|
C0050/R0110 |
Effect van de overgangsmaatregel voor de rentevoet — Minimumkapitaalvereiste |
Bedrag van de correctie van het minimumkapitaalvereiste in verband met de toepassing van de overgangscorrectie van de relevante risicovrije rentetermijnstructuur. Dit is het verschil tussen het minimumkapitaalvereiste berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder overgangscorrectie van de relevante risicovrije rentetermijnstructuur en met inachtneming van de technische voorzieningen met langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0060/R0110 |
Zonder volatiliteitsaanpassing en zonder andere overgangsmaatregelen — Minimumkapitaalvereiste |
Totaalbedrag van het minimumkapitaalvereiste berekend met inachtneming van technische voorzieningen zonder de correcties in verband met de toepassing van de overgangsaftrek voor technische voorzieningen, de overgangscorrectie van de relevante risicovrije rentetermijnstructuur en de volatiliteitsaanpassing, maar met inachtneming van de correcties in verband met de matchingopslag. |
|
C0070/R0110 |
Effect van een volatiliteitsaanpassing gelijk aan nul — Minimumkapitaalvereiste |
Bedrag van de correctie van het minimumkapitaalvereiste als gevolg van de toepassing van de volatiliteitsaanpassing. Weerspiegelt het effect wanneer de volatiliteitsaanpassing op nul wordt gesteld. Dit is het verschil tussen het minimumkapitaalvereiste met inachtneming van de technische voorzieningen zonder volatiliteitsaanpassing en zonder andere overgangsmaatregelen en het maximum van het minimumkapitaalvereiste met inachtneming van de in C0010, C0020 en C0040 gerapporteerde technische voorzieningen. |
|
C0080/R0110 |
Zonder matchingopslag en zonder alle overige maatregelen — Minimumkapitaalvereiste |
Totaalbedrag van het minimumkapitaalvereiste berekend met inachtneming van de technische voorzieningen, zonder langetermijngarantiemaatregelen. |
|
C0090/R0110 |
Effect van een matchingopslag gelijk aan nul — Minimumkapitaalvereiste |
Bedrag van de correctie van het minimumkapitaalvereiste als gevolg van de toepassing van de matchingopslag. Weerspiegelt het effect wanneer de volatiliteitsaanpassing en matchingopslag op nul worden gesteld. Dit is het verschil tussen het minimumkapitaalvereiste met inachtneming van de technische voorzieningen zonder matchingopslag en zonder alle andere overgangsmaatregelen en het maximum van het minimumkapitaalvereiste met inachtneming van de in C0010, C0020, C0040 en C0060 gerapporteerde technische voorzieningen. |
|
C0100/R0110 |
Effect van alle langetermijngarantiemaatregelen en overgangsmaatregelen — Minimumkapitaalvereiste |
Bedrag van de correctie van het minimumkapitaalvereiste als gevolg van de toepassing van de langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
S.22.02 — Prognose van toekomstige kasstromen (beste schatting — matchingportefeuilles)
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten.
Deze template wordt gerapporteerd per matchingportefeuille die door de toezichthouder is goedgekeurd.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
|
Z0010 |
Matchingportefeuille |
Vermeld het door de onderneming toegekende nummer, dat correspondeert met het unieke nummer van de afzonderlijke matchingportefeuilles. Dit nummer blijf hetzelfde in de tijd en wordt gebruikt om in andere templates te verwijzen naar het nummer van de matchingportefeuille. |
|
C0020/R0010 tot en met R0450 |
Prognose van toekomstige kasstromen aan einde rapportageperiode — Uitgaande kasstromen in verband met langleven-, kortleven- en herzieningsverplichtingen |
Toekomstige uitgaande kasstromen in verband met de langleven-, kortleven- en herzieningsuitkeringen uit hoofde van verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen voor elke matchingportefeuille en uitgesplitst per jaar van uitkering van de kasstroom, te rekenen in perioden van twaalf maanden vanaf de referentiedatum van de rapportage. |
|
C0030/ R0010 tot en met R0450 |
Prognose van toekomstige kasstromen aan einde rapportageperiode — Uitgaande kasstromen in verband met kosten |
Toekomstige uitgaande kasstromen in verband met de kosten van verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen voor elke matchingportefeuille en uitgesplitst per jaar van uitkering van de kasstroom, te rekenen in perioden van twaalf maanden vanaf de referentiedatum van de rapportage. |
|
C0040/ R0010 tot en met R0450 |
Prognose van toekomstige kasstromen aan einde rapportageperiode — Kasstromen uit activa waarvan de risico's zijn afgebouwd |
Kasstromen (inkomende en uitgaande) van activa gekoppeld aan elke matchingportefeuille en uitgesplitst naar jaar van uitkering dan wel ontvangst van de kasstroom. Deze stromen worden overeenkomstig artikel 53 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 op passende wijze gecorrigeerd voor de kans op wanbetaling of het deel van het langetermijngemiddelde van de spread ten opzichte van de risicovrije rente. |
|
C0050/ R0010 tot en met R0450 |
Mismatch tijdens de rapportageperiode — Positieve niet-gedisconteerde mismatch (instroom > uitstroom) |
Bij een lagere frequentie dan jaarlijks, rapporteer dan voor iedere rij het bedrag van de positieve niet-gedisconteerde mismatches (instroom > uitstroom) gedurende het jaar. Positieve mismatches voor bepaalde perioden worden niet verrekend met negatieve mismatches. |
|
C0060/ R0010 tot en met R0450 |
Mismatch tijdens de rapportageperiode — Negatieve niet-gedisconteerde mismatch (instroom < uitstroom) |
Bij een lagere frequentie dan jaarlijks, rapporteer dan voor iedere rij het bedrag van de negatieve niet-gedisconteerde mismatches (instroom < uitstroom) gedurende het jaar. Negatieve mismatches voor bepaalde perioden worden niet verrekend met positieve mismatches. |
S.22.03 — Informatie over de berekening van de matchingopslag
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten.
Deze template wordt gerapporteerd per matchingportefeuille die door de toezichthouder is goedgekeurd.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
|
Z0010 |
Matchingportefeuille |
Vermeld het door de onderneming toegekende nummer, dat correspondeert met het unieke nummer van de afzonderlijke matchingportefeuilles. Dit nummer blijf hetzelfde in de tijd en wordt gebruikt om in andere templates te verwijzen naar het nummer van de matchingportefeuille. |
|
Algehele berekening van de matchingopslag |
||
|
C0010/R0010 |
Effectief percentage op jaarbasis voor de CF van de verplichtingen |
De jaarlijkse effectieve rente, berekend als de unieke disconteringsvoet die — wanneer hij wordt toegepast op de kasstromen uit de portefeuille van verzekerings- of herverzekeringsverplichtingen — resulteert in een waarde die gelijk is aan de waarde van de toegewezen activaportefeuille als bedoeld in artikel 75 van Richtlijn 2009/138/EG. |
|
C0010/R0020 |
Effectief percentage op jaarbasis voor de beste schatting |
De jaarlijkse effectieve rente, berekend als de unieke disconteringsvoet die — wanneer hij wordt toegepast op de kasstromen uit de portefeuille van verzekerings- of herverzekeringsverplichtingen — resulteert in een waarde die gelijk is aan de beste schatting van de portefeuille verzekerings- of herverzekeringsverplichtingen, met inachtneming van de tijdswaarde van geld en met gebruikmaking van de risicovrije basisrentetermijnstructuur. |
|
C0010/R0030 |
Kans op wanbetaling gebruikt voor afbouw van risico's in verband met kasstromen uit activa |
De kans op wanbetaling hangt samen met het bedrag, uitgedrukt als een financieel percentage (hetzelfde format als voor de rijen R0010 en R0020), dat wordt gebruikt voor correctie van de kasstromen uit de activa van de toegewezen activaportefeuille als bedoeld in artikel 53 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. „Kasstromen van activa waarvan de risico's zijn afgebouwd” zijn „verwachte kasstromen van activa” zoals bedoeld in artikel 53 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. In dit bedrag is de in rij R0050 gerapporteerde toename niet begrepen. |
|
C0010/R0040 |
Deel van de fundamentele spread dat niet is weerspiegeld bij het afbouwen van risico in verband met de kasstromen van activa |
Deel van de fundamentele spread dat niet wordt weerspiegeld in de correctie van de kasstromen van de toegewezen activaportefeuilles zoals bedoeld in artikel 53 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. Dit bedrag wordt uitgedrukt als een financieel percentage (hetzelfde format als de rijen R0010 en R0020). In dit bedrag is de in rij R0050 gerapporteerde toename niet begrepen. |
|
C0010/R0050 |
Verhoging van de fundamentele spread voor activa onder beleggingskwaliteit |
Toename van de fundamentele spread voor activa onder beleggingskwaliteit, uitgedrukt als een financieel percentage (hetzelfde format als de rijen R0010, R0020 en R0120). Bij het afbouwen van de kasstroomrisico's wordt rekening gehouden met de toename van de kans op wanbetaling voor activa onder beleggingskwaliteit. |
|
C0010/R0060 |
Matchingopslag voor de risicovrije rentevoet |
Matchingopslag voor de risicovrije rente voor de gerapporteerde portefeuille, weergegeven als decimaal getal. |
|
Kwalificatiecriteria met gebruikmaking van mortaliteitsrisicostress voor het solvabiliteitskapitaalvereiste |
||
|
C0010/R0070 |
Mortaliteitsrisicostress ten behoeve van de matchingopslag |
Toename van de bruto beste schatting berekend aan de hand van de risicovrije basisrente na een mortaliteitsrisicostress vergeleken met de bruto beste schatting berekend aan de hand van de basisrente, zoals bedoeld in artikel 77 ter, lid 1, onder f), van Richtlijn 2009/138/EG en artikel 52 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
|
Portefeuille |
||
|
C0010/R0080 |
Marktwaarde van de activa van de portefeuille |
Waarde onder Solvabiliteit II van de activa van de portefeuille. |
|
C0010/R0090 |
Marktwaarde van activa gekoppeld aan inflatie |
Waarde onder Solvabiliteit II van de activa waarvan het rendement is gekoppeld aan de inflatie (artikel 77 ter, lid 1, van Richtlijn 2009/138/EG). |
|
C0010/R0100 |
Beste schatting gekoppeld aan inflatie |
Bedrag van de beste schatting van de inflatiegebonden kasstromen van de verzekerings- of herverzekeringsverplichtingen. |
|
C0010/R0110 |
Marktwaarde van activa waarbij een derde de kasstromen kan veranderen |
Waarde van de activa waarbij een derde de kasstromen kan veranderen (artikel 77 ter, lid 1, van Richtlijn 2009/138/EG). |
|
C0010/R0120 |
Rendement op activa — activa in de portefeuille |
Vermeld de interne rentevoet (IRR), na afbouw van de risico's, van de aan een matchingopslagportefeuille gekoppelde activa gemeten als de disconteringsvoet waarbij de contante waarde van de uitgaande kasstromen van een activum gelijk is aan de contante waarde van de inkomende kasstromen van dat activum waarvan de risico's zijn afgebouwd. |
|
C0010/R0130 |
Marktwaarde van afgekochte overeenkomsten |
Beste schatting van de verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen die voortvloeien uit de aan iedere matchingopslagportefeuille ten grondslag liggende overeenkomsten die tijdens de rapportageperiode zijn afgekocht. |
|
C0010/R0140 |
Aantal uitgeoefende afkoopopties |
Aantal tijdens de rapportageperiode uitgeoefende afkoopopties die verband houden met de verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen van elke matchingportefeuille. |
|
C0010/R0150 |
Marktwaarde van de activa ter dekking van afgekochte overeenkomsten |
Waarde van de activa, gewaardeerd in overeenstemming met artikel 75 van Richtlijn 2009/138/EG, ter dekking van de verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen die zijn afgekocht op het moment waarop de afkoopopties werden uitgeoefend. |
|
C0010/R0160 |
Aan verzekeringnemers betaald bedrag |
Het bedrag dat is betaald aan verzekeringnemers overeenkomstig hun afkooprechten. Dit bedrag wijkt af van de rijen R0130 en R0150 waar de afkoopclausule van de overeenkomst de verzekeringnemer niet het recht geeft op het volledige in die rijen vermelde bedrag. |
|
Verplichtingen |
||
|
C0010/R0170 |
Duur |
Maatstaf, equivalent aan de Macaulay-duration, voor verplichtingen met inachtneming van alle kasstromen van verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen die voortvloeien uit portefeuilles waarvoor de matchingopslag is gebruikt. |
S.22.04 — Informatie over de overgangsmaatregel voor de berekening van het rentepercentage
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten.
Deze template wordt gerapporteerd per valuta waarvoor de overgangsmaatregel voor de relevante risicovrije rentetermijnstructuur is toegepast. Bij het invullen van C0020 wordt uitsluitend de beste schatting in aanmerking genomen van verplichtingen voortvloeiende uit producten die voorzien in een gegarandeerd percentage. De toekomstige discretionaire uitkeringen worden niet in aanmerking genomen.
De beoordeling voor het onderscheid tussen rente-intervallen onder Solvabiliteit I kan geschieden per homogene risicogroep.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
|
Algehele berekening van de overgangscorrectie |
||
|
Z0010 |
Valuta |
Vermeld de alfabetische ISO 4217-code van elk van de valuta's waarvoor de overgangsmaatregel voor de relevante risicovrije rentetermijnstructuur is toegepast. |
|
C0010/R0010 |
Rentepercentage onder Solvabiliteit I |
De rentevoet (als decimaal getal), zoals bepaald door de verzekerings- of herverzekeringsonderneming overeenkomstig de krachtens artikel 20 van Richtlijn 2002/83/EG vastgestelde wettelijke en bestuursrechtelijke bepalingen op de laatste datum van toepassing van die richtlijn. |
|
C0010/R0020 |
Effectief jaarlijks percentage |
De jaarlijkse effectieve rente, berekend als de unieke disconteringsvoet die — wanneer hij wordt toegepast op de kasstromen uit de portefeuille van toelaatbare verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen — resulteert in een waarde die gelijk is aan de beste schatting van de portefeuille van toelaatbare verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen, met inachtneming van de tijdswaarde van geld en met gebruikmaking van de relevante risicovrije rentetermijnstructuur als bedoeld in artikel 77, lid 2, van Richtlijn 2009/138/EG. |
|
C0010/R0030 |
Deel van het verschil toegepast op de rapportagedatum |
Percentage (als decimaal getal) van het verschil tussen de rentevoet onder Solvabiliteit I (R0010) en de jaarlijkse effectieve rente (R0020) (bv. 1,00 aan het begin van de overgangsperiode en 0,00 aan het eind). |
|
C0010/R0040 |
Correctie voor risicovrije rentevoet |
Overgangscorrectie van de risicovrije rente uitgedrukt als percentage (decimaal getal). |
|
Rentepercentage onder Solvabiliteit I |
||
|
C0020/R0100 |
Beste schatting — Tot 0,5 procent |
Beste schatting van de verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen waarvoor de rentevoet, zoals bepaald door de verzekerings- of herverzekeringsonderneming overeenkomstig de krachtens artikel 20 van Richtlijn 2002/83/EG vastgestelde wettelijke en bestuursrechtelijke bepalingen op de laatste datum van toepassing van die richtlijn, maximaal 0,5 % bedroeg (inclusief). Uitsluitend de gegarandeerde beste schatting van verplichtingen voortvloeiende uit producten die voorzien in een gegarandeerd percentage wordt in aanmerking genomen. De toekomstige discretionaire uitkeringen worden niet in aanmerking genomen. |
|
C0020/R0110 tot en met R0200 |
Beste schatting — Beste schatting |
Beste schatting van de verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen waarvoor de rentevoet, zoals bepaald door de verzekerings- of herverzekeringsonderneming overeenkomstig de krachtens artikel 20 van Richtlijn 2002/83/EG vastgestelde wettelijke en bestuursrechtelijke bepalingen op de laatste datum van toepassing van die richtlijn, zich binnen de desbetreffende bandbreedte bevond. Het lage referentiepercentage is exclusief en het hoge inclusief. Uitsluitend de gegarandeerde beste schatting van verplichtingen voortvloeiende uit producten die voorzien in een gegarandeerd percentage wordt in aanmerking genomen. De toekomstige discretionaire uitkeringen worden niet in aanmerking genomen. |
|
C0020/R0210 |
Beste schatting — Boven 8,0 % |
Beste schatting van de verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen waarvoor de rentevoet, zoals bepaald door de verzekerings- of herverzekeringsonderneming overeenkomstig de krachtens artikel 20 van Richtlijn 2002/83/EG vastgestelde wettelijke en bestuursrechtelijke bepalingen op de laatste datum van toepassing van die richtlijn, hoger was dan 8,0 % (exclusief). Uitsluitend de gegarandeerde beste schatting van verplichtingen voortvloeiende uit producten die voorzien in een gegarandeerd percentage wordt in aanmerking genomen. De toekomstige discretionaire uitkeringen worden niet in aanmerking genomen. |
|
C0030/R0100 |
Gemiddelde looptijd van verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen — Tot 0,5 procent |
Resterende Macaulay-duration van de verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen waarvoor de rentevoet, zoals bepaald door de verzekerings- of herverzekeringsonderneming overeenkomstig de krachtens artikel 20 van Richtlijn 2002/83/EG vastgestelde wettelijke en bestuursrechtelijke bepalingen op de laatste datum van toepassing van die richtlijn, maximaal 0,5 % bedroeg (inclusief). |
|
C0030/R0110 tot en met R0200 |
Gemiddelde looptijd van verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen — Gemiddelde looptijd van verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen |
Resterende Macaulay-duration van de verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen waarvoor de rentevoet zoals bepaald door de verzekerings- of herverzekeringsonderneming overeenkomstig de krachtens artikel 20 van Richtlijn 2002/83/EG vastgestelde wettelijke en bestuursrechtelijke bepalingen op de laatste datum van toepassing van die richtlijn, zich binnen de desbetreffende bandbreedte bevond. Het lage referentiepercentage is exclusief en het hoge inclusief. |
|
C0030/R0210 |
Gemiddelde looptijd van verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen — Boven 8,0 % |
Resterende Macaulay-duration van de verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen waarvoor de rentevoet zoals bepaald door de verzekerings- of herverzekeringsonderneming overeenkomstig de krachtens artikel 20 van Richtlijn 2002/83/EG vastgestelde wettelijke en bestuursrechtelijke bepalingen op de laatste datum van toepassing van die richtlijn, hoger was dan 8,0 % (exclusief). |
S.22.05 — Algehele berekening van de overgangsmaatregel ten aanzien van technische voorzieningen
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
|
C0010/R0010 |
Dag 1 Technische voorzieningen onder Solvabiliteit II |
Bedrag van de technische voorzieningen, met inachtneming van overgangsaftrek voor technische voorzieningen, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en special purpose vehicles kunnen worden verhaald, berekend overeenkomstig artikel 76 op de eerste datum van toepassing van Richtlijn 2009/138/EG. Voor deze berekening worden alle verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen in aanmerking genomen die bestonden op de eerste datum van toepassing van Richtlijn 2009/138/EG. Als is verzocht om een herberekening zoals bedoeld in artikel 308 quinquies, lid 3, van Richtlijn 2009/138/EG worden voor die berekening uitsluitend verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen in aanmerking genomen die zijn onderworpen aan de overgangsmaatregel en op de rapportagedatum nog bestaan, volgens hun waarde op de rapportagedatum (waarde onder Solvabiliteit II minus de niet meer bestaande overeenkomsten). |
|
C0010/R0020 |
Technische voorzieningen met inachtneming van de overgangsmaatregel voor technische voorzieningen — Technische voorzieningen als geheel berekend |
Bedrag van de technische voorzieningen als geheel berekend, met inachtneming van de overgangsaftrek voor technische voorzieningen, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en special purpose vehicles kunnen worden verhaald, berekend overeenkomstig artikel 76 van Richtlijn 2009/138/EG op de rapportagedatum, voorafgaand aan toepassing van de overgangsmaatregel. Als is verzocht om een herberekening zoals bedoeld in artikel 308 quinquies, lid 3, van Richtlijn 2009/138/EG worden voor die berekening uitsluitend verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen in aanmerking genomen die zijn onderworpen aan de overgangsmaatregel en op de rapportagedatum nog bestaan, volgens hun waarde op de rapportagedatum (waarde onder Solvabiliteit II minus de niet meer bestaande overeenkomsten). |
|
C0010/R0030 |
Technische voorzieningen met inachtneming van de overgangsmaatregel voor technische voorzieningen — Beste schatting |
Bedrag van de beste schatting, met inachtneming van de overgangsaftrek voor technische voorzieningen, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en special purpose vehicles kunnen worden verhaald, berekend overeenkomstig artikel 76 van Richtlijn 2009/138/EG op de rapportagedatum, voorafgaand aan toepassing van de overgangsmaatregel. Als is verzocht om een herberekening zoals bedoeld in artikel 308 quinquies, lid 3, van Richtlijn 2009/138/EG worden voor die berekening uitsluitend verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen in aanmerking genomen die zijn onderworpen aan de overgangsmaatregel en op de rapportagedatum nog bestaan, volgens hun waarde op de rapportagedatum (waarde onder Solvabiliteit II minus de niet meer bestaande overeenkomsten). |
|
C0010/R0040 |
Technische voorzieningen met inachtneming van de overgangsmaatregel voor technische voorzieningen — Risicomarge |
Bedrag van de risicomarge, met inachtneming van de overgangsaftrek voor technische voorzieningen, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en special purpose vehicles kunnen worden verhaald, berekend overeenkomstig artikel 76 van Richtlijn 2009/138/EG op de rapportagedatum, voorafgaand aan toepassing van de overgangsmaatregel. Als is verzocht om een herberekening zoals bedoeld in artikel 308 quinquies, lid 3, van Richtlijn 2009/138/EG worden voor die berekening uitsluitend verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen in aanmerking genomen die zijn onderworpen aan de overgangsmaatregel en op de rapportagedatum nog bestaan, volgens hun waarde op de rapportagedatum (waarde onder Solvabiliteit II minus de niet meer bestaande overeenkomsten). |
|
C0010/R0050 |
Technische voorzieningen onder Solvabiliteit I |
Bedrag van de technische voorzieningen op de rapportagedatum, met inachtneming van de overgangsaftrek voor technische voorzieningen, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten kunnen worden verhaald, berekend overeenkomstig de wettelijke en bestuursrechtelijke bepalingen die krachtens artikel 15 van Richtlijn 73/239/EEG, artikel 20 van Richtlijn 2002/83/EG en artikel 32 van Richtlijn 2005/68/EG zijn vastgesteld op de dag voor die waarop die richtlijnen krachtens artikel 310 van Richtlijn 2009/138/EG worden ingetrokken. Als is verzocht om een herberekening zoals bedoeld in artikel 308 quinquies, lid 3, van Richtlijn 2009/138/EG worden voor die berekening uitsluitend verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen in aanmerking genomen die op de rapportagedatum bestaan, volgens hun waarde op de rapportagedatum. |
|
C0010/R0060 |
Gecorrigeerd deel van het verschil |
Percentage (in decimalen) van het gecorrigeerde deel van het verschil. Het maximale aftrekbare deel neemt aan het eind van elk jaar lineair af, van 1 in het jaar dat begint op 1 januari 2016 tot 0 op 1 januari 2032. |
|
C0010/R0070 |
Beperking toegepast overeenkomstig artikel 308 quinquies, lid 4 |
Bedrag van de beperking toegepast overeenkomstig artikel 308 quinquies, lid 4, van Richtlijn 2009/138/EG, indien van toepassing. Indien niet van toepassing wordt voor dit bedrag „0” ingevuld. |
|
C0010/R0080 |
Technische voorziening na overgangsmaatregel voor technische voorzieningen |
Bedrag van de technische voorzieningen, met inachtneming van de overgangsaftrek voor technische voorzieningen, na toepassing van de overgangsaftrek voor technische voorzieningen. |
S.22.06 — Beste schatting met inachtneming van volatiliteitsaanpassing, per land en valuta
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten.
Deze template wordt uitsluitend ingevuld door verzekerings- en herverzekeringsondernemingen die de volatiliteitsaanpassing toepassen zoals bedoeld in artikel 77 quinquies van Richtlijn 2009/138/EG.
Deze template weerspiegelt de bruto beste schatting van verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen in het levensverzekeringsbedrijf met inachtneming van de volatiliteitsaanpassing, uitgesplitst naar valuta van de verplichtingen en land waarin de overeenkomst is gesloten. De beste schatting wordt gerapporteerd met inachtneming van de volatiliteitsaanpassing. De beste schatting met inachtneming van een matchingopslag wordt niet in deze template gerapporteerd.
Informatie moet worden gerapporteerd met betrekking tot materiële verplichtingen in landen en valuta's waarvoor een valutavolatiliteitsaanpassing en, indien van toepassing, een landspecifieke verhoging is toegepast, tot 90 % van de totale beste schatting met inachtneming van de volatiliteitsaanpassing.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||
|
Z0010 |
Verzekeringsbranche |
Vermeld of de informatie wordt gerapporteerd met betrekking tot levens- of schadeverzekeringsactiviteiten. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
|
||||
|
C0010/R0010 |
Per valuta |
Vermeld de alfabetische ISO 4217-code van elke rapportagevaluta. |
||||
|
Beste schatting met inachtneming van land en valutavolatiliteitsaanpassing — Totaal en land van herkomst, per valuta |
||||||
|
C0030/R0020 |
Totaal beste schatting met inachtneming van volatiliteitsaanpassing (voor alle valuta's) / Totale waarde voor alle landen |
Totaal van de beste schatting, voor alle valuta's en alle landen, van de verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen met inachtneming van de volatiliteitsaanpassing. |
||||
|
C0040/R0020 |
Deel van beste schatting met inachtneming van volatiliteitsaanpassing geboekt in rapportagevaluta / Totale waarde voor alle landen |
Totaal van de beste schatting, voor alle landen, van de verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen met inachtneming van de volatiliteitsaanpassing voor de rapportagevaluta. |
||||
|
C0050/R0020 |
Deel van beste schatting met inachtneming van volatiliteitsaanpassing geboekt in valuta's / Totale waarde voor alle landen |
Totaal van de beste schatting, voor alle landen, van de verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen met inachtneming van de volatiliteitsaanpassing, uitgesplitst naar valuta. |
||||
|
C0030/R0030 |
Totaal van beste schatting met inachtneming van volatiliteitsaanpassing (voor alle valuta's) / Land van herkomst |
Totaal van de beste schatting, voor alle valuta's en het land van herkomst, van de verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen met inachtneming van de volatiliteitsaanpassing. |
||||
|
C0040/R0030 |
Deel van beste schatting met inachtneming van volatiliteitsaanpassing geboekt in de rapportagevaluta / Land van herkomst |
Totaal van de beste schatting, voor het land van herkomst, van de verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen met inachtneming van de volatiliteitsaanpassing voor de rapportagevaluta. |
||||
|
C0050/R0030 |
Deel van beste schatting met inachtneming van volatiliteitsaanpassing geboekt in valuta's / Land van herkomst |
Bedrag van de beste schatting van de verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen met inachtneming van de volatiliteitsaanpassing, uitgesplitst naar valuta voor het land van herkomst. |
||||
|
Beste schatting met inachtneming van land en valutavolatiliteitsaanpassing — Per land en valuta |
||||||
|
C0020/R0040 |
Landen |
Vermeld de ISO 3166-1 alfa 2-code van elk gerapporteerd land. |
||||
|
C0030/R0040 |
Totaal van beste schatting met inachtneming van volatiliteitsaanpassing (voor alle valuta's) — Per land |
Totaal van de beste schatting, voor alle valuta's per land, van de verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen met inachtneming van de volatiliteitsaanpassing. |
||||
|
C0040/R0040 |
Deel van beste schatting met inachtneming van volatiliteitsaanpassing geboekt in de rapportagevaluta — Per land |
Bedrag van de beste schatting van de verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen met inachtneming van de volatiliteitsaanpassing voor de rapportagevaluta, uitgesplitst naar land. |
||||
|
C0050/R0040 |
Deel van beste schatting met inachtneming van volatiliteitsaanpassing geboekt in valuta's — Per land |
Bedrag van de beste schatting van de verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen met inachtneming van de volatiliteitsaanpassing, uitgesplitst naar valuta en land. |
||||
S.23.01 — Eigen vermogen
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de eerste, driemaandelijkse en jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||
|
Kernvermogen vóór aftrek voor deelnemingen in andere financiële sectoren, zoals voorzien in artikel 68 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 |
||||||
|
R0010/C0010 |
Gewoon aandelenkapitaal (inclusief eigen aandelen) — Totaal |
Dit is het totale gewone aandelenkapitaal, zowel rechtstreeks als middellijk gehouden (vóór aftrek van eigen aandelen). Dit is het totale gewone aandelenkapitaal van de onderneming dat volledig voldoet aan de criteria voor Tier 1- of Tier 2-bestanddelen. Gewoon aandelenkapitaal dat niet volledig voldoet aan de criteria, dient te worden behandeld als preferent aandelenkapitaal en dienovereenkomstig te worden ingedeeld, niettegenstaande de beschrijving of benaming ervan. |
||||
|
R0010/C0020 |
Gewoon aandelenkapitaal (inclusief eigen aandelen) — Tier 1 onbeperkt |
Dit is het bedrag van gestort gewoon aandelenkapitaal dat voldoet aan de criteria voor Tier 1 onbeperkt. |
||||
|
R0010/C0040 |
Gewoon aandelenkapitaal (inclusief eigen aandelen) — Tier 2 |
Dit is het bedrag van opgevraagd gewoon aandelenkapitaal dat voldoet aan de criteria voor Tier 2. |
||||
|
R0030/C0010 |
Agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal — Totaal |
Het totale agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal van de onderneming dat volledig voldoet aan de criteria voor Tier 1- of Tier 2-bestanddelen. |
||||
|
R0030/C0020 |
Agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal — Tier 1 onbeperkt |
Dit is het bedrag van het agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal dat voldoet aan de criteria voor Tier 1 onbeperkt omdat het verbonden is aan gewoon aandelenkapitaal dat wordt behandeld als Tier 1 onbeperkt. |
||||
|
R0030/C0040 |
Agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal — Tier 2 |
Dit is het bedrag van het agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal dat voldoet aan de criteria voor Tier 2 omdat het verbonden is aan gewoon aandelenkapitaal dat wordt behandeld als Tier 2. |
||||
|
R0040/C0010 |
Beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen — Totaal |
Beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen die volledig voldoen aan de criteria voor Tier 1- or Tier 2-bestanddelen. |
||||
|
R0040/C0020 |
Beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen — Tier 1 onbeperkt |
Dit is het bedrag aan beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 1 onbeperkt. |
||||
|
R0040/C0040 |
Beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen — Tier 2 |
Dit is het bedrag aan beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 2. |
||||
|
R0050/C0010 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Totaal |
Dit is het totaalbedrag aan achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die volledig voldoen aan de criteria voor Tier 1 beperkt, Tier 2 of Tier 3. |
||||
|
R0050/C0030 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Tier 1 beperkt |
Dit is het bedrag aan achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 1 beperkt. |
||||
|
R0050/C0040 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Tier 2 |
Dit is het bedrag aan achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 2. |
||||
|
R0050/C0050 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Tier 3 |
Dit is het bedrag aan achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 3. |
||||
|
R0070/C0010 |
Surplusfondsen — Totaal |
Dit is het totale bedrag van surplusfondsen die vallen onder artikel 91, lid 2, van Richtlijn 2009/138/EG. |
||||
|
R0070/C0020 |
Surplusfondsen — Tier 1 onbeperkt |
Dit zijn de surplusfondsen die vallen onder artikel 91, lid 2, van Richtlijn 2009/138/EG en die voldoen aan de criteria voor bestanddelen van Tier 1 onbeperkt. |
||||
|
R0090/C0010 |
Preferente aandelen — Totaal |
Dit is het totaalbedrag aan door de onderneming uitgegeven preferente aandelen die volledig voldoen aan de criteria voor bestanddelen van Tier 1 beperkt, Tier 2 of Tier 3. |
||||
|
R0090/C0030 |
Preferente aandelen — Tier 1 beperkt |
Dit is het bedrag aan door de onderneming uitgegeven preferente aandelen die voldoen aan de criteria voor Tier 1 beperkt. |
||||
|
R0090/C0040 |
Preferente aandelen — Tier 2 |
Dit is het bedrag aan door de onderneming uitgegeven preferente aandelen die voldoen aan de criteria voor Tier 2. |
||||
|
R0090/C0050 |
Preferente aandelen — Tier 3 |
Dit is het bedrag aan door de onderneming uitgegeven preferente aandelen die voldoen aan de criteria voor Tier 3. |
||||
|
R0110/C0010 |
Agio verbonden aan preferente aandelen — Totaal |
Het totale agio verbonden aan preferent aandelenkapitaal van de onderneming dat volledig voldoet aan de criteria voor bestanddelen van Tier 1 beperkt, Tier 2 of Tier 3. |
||||
|
R0110/C0030 |
Agio verbonden aan preferente aandelen — Tier 1 beperkt |
Dit is het bedrag van het agio verbonden aan preferente aandelen dat voldoet aan de criteria voor bestanddelen van Tier 1 beperkt omdat het verbonden is aan als bestanddelen van Tier 1 beperkt behandelde preferente aandelen. |
||||
|
R0110/C0040 |
Agio verbonden aan preferente aandelen — Tier 2 |
Dit is het bedrag van het agio verbonden aan preferente aandelen dat voldoet aan de criteria voor Tier 2 omdat het verbonden is aan als Tier 2 behandelde preferente aandelen. |
||||
|
R0110/C0050 |
Agio verbonden aan preferente aandelen — Tier 3 |
Dit is het bedrag van het agio verbonden aan preferente aandelen dat voldoet aan de criteria voor Tier 3 omdat het verbonden is aan als Tier 3 behandelde preferente aandelen. |
||||
|
R0130/C0010 |
Reconciliatiereserve — Totaal |
De totale reconciliatiereserve vertegenwoordigt reserves (bv. ingehouden winsten), na correcties (bv. afgezonderde fondsen). De reconciliatiereserve is grotendeels het resultaat van verschillen tussen boekhoudkundige waardering en waardering overeenkomstig artikel 75 van Richtlijn 2009/138/EG. |
||||
|
R0130/C0020 |
Reconciliatiereserve — Tier 1 onbeperkt |
De reconciliatiereserve vertegenwoordigt reserves (bv. ingehouden winsten), na correcties (bv. afgezonderde fondsen). De reconciliatiereserve is grotendeels het resultaat van verschillen tussen boekhoudkundige waardering en waardering overeenkomstig Richtlijn 2009/138/EG. |
||||
|
R0140/C0010 |
Achtergestelde verplichtingen — Totaal |
Dit is het totaalbedrag aan achtergestelde verplichtingen die worden uitgegeven door de onderneming. |
||||
|
R0140/C0030 |
Achtergestelde verplichtingen — Tier 1 beperkt |
Dit is het bedrag aan door de onderneming uitgegeven achtergestelde verplichtingen die voldoen aan de criteria voor bestanddelen van Tier 1 beperkt. |
||||
|
R0140/C0040 |
Achtergestelde verplichtingen — Tier 2 |
Dit is het bedrag aan door de onderneming uitgegeven achtergestelde verplichtingen die voldoen aan de criteria voor bestanddelen van Tier 2 beperkt. |
||||
|
R0140/C0050 |
Achtergestelde verplichtingen — Tier 3 |
Dit is het bedrag aan door de onderneming uitgegeven achtergestelde verplichtingen die voldoen aan de criteria voor bestanddelen van Tier 3 beperkt. |
||||
|
R0160/C0010 |
Een bedrag gelijk aan de waarde van netto uitgestelde belastingvorderingen — Totaal |
Dit is het totale bedrag aan netto uitgestelde belastingvorderingen van de onderneming. |
||||
|
R0160/C0050 |
Een bedrag gelijk aan de waarde van netto uitgestelde belastingvorderingen — Tier 3 |
Dit is het totale bedrag aan netto uitgestelde belastingvorderingen van de onderneming die voldoen aan de criteria voor indeling in Tier 3. |
||||
|
R0180/C0010 |
Overige door de toezichthoudende autoriteit als kernvermogen goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen die hierboven niet worden vermeld |
Dit is het totaal van de hierboven niet genoemde kernvermogensbestanddelen die door de toezichthoudende autoriteit zijn goedgekeurd. |
||||
|
R0180/C0020 |
Overige door de toezichthouder als kernvermogen goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Tier 1 onbeperkt |
Dit is het bedrag van de hierboven niet genoemde kernvermogensbestanddelen die voldoen aan de criteria voor Tier 1 onbeperkt en door de toezichthoudende autoriteit zijn goedgekeurd. |
||||
|
R0180/C0030 |
Overige door de toezichthouder als kernvermogen goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Tier 1 beperkt |
Dit is het bedrag van de hierboven niet genoemde kernvermogensbestanddelen die voldoen aan de criteria voor de bestanddelen van Tier 1 beperkt en door de toezichthoudende autoriteit zijn goedgekeurd. |
||||
|
R0180/C0040 |
Overige door de toezichthouder als kernvermogen goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen die hierboven niet zijn vermeld — Tier 2 |
Dit is het bedrag van de hierboven niet genoemde kernvermogensbestanddelen die voldoen aan de criteria voor Tier 2 en door de toezichthoudende autoriteit zijn goedgekeurd. |
||||
|
R0180/C0050 |
Overige door de toezichthouder als kernvermogen goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen die hierboven niet zijn vermeld — Tier 3 |
Dit is het bedrag van de hierboven niet genoemde kernvermogensbestanddelen die voldoen aan de criteria voor Tier 3 en door de toezichthoudende autoriteit zijn goedgekeurd. |
||||
|
Eigen vermogen in de jaarrekening dat niet in de reconciliatiereserve mag worden opgenomen en niet voldoet aan de criteria voor indeling als eigen vermogen onder Solvabiliteit II |
||||||
|
R0220/C0010 |
Eigen vermogen in de jaarrekening dat niet in de reconciliatiereserve mag worden opgenomen en niet voldoet aan de criteria voor indeling als eigen vermogen onder Solvabiliteit II — Totaal |
Dit is het totaalbedrag van de eigenvermogensbestanddelen in de jaarrekening die niet zijn opgenomen in de reconciliatiereserve en niet voldoen aan de criteria voor indeling als eigen vermogen onder Solvabiliteit II. Deze eigenvermogensbestanddelen zijn:
Achtergestelde verplichtingen die niet als kernvermogen meetellen, worden niet hier gerapporteerd, maar op de balans (template S.02.01) als achtergestelde verplichtingen die niet als kernvermogen meetellen. |
||||
|
Aftrekkingen |
||||||
|
R0230/C0010 |
Aftrekkingen voor deelnemingen in financiële en kredietinstellingen — Totaal |
Dit is de totale aftrek voor deelnemingen in financiële en kredietinstellingen, berekend overeenkomstig artikel 68 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||
|
R0230/C0020 |
Aftrekkingen voor deelnemingen in financiële en kredietinstellingen — Tier 1 onbeperkt |
Dit is het bedrag van de aftrekkingen voor deelnemingen in financiële en kredietinstellingen die overeenkomstig artikel 68 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 van het Tier 1 onbeperkt worden afgetrokken. |
||||
|
R0230/C0030 |
Aftrekkingen voor deelnemingen in financiële en kredietinstellingen — Tier 1 beperkt |
Dit is het bedrag van de aftrekkingen voor deelnemingen in financiële en kredietinstellingen die overeenkomstig artikel 68 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 van het Tier 1 beperkt worden afgetrokken. |
||||
|
R0230/C0040 |
Aftrekkingen voor deelnemingen in financiële en kredietinstellingen — Tier 2 |
Dit is het bedrag van de aftrekkingen voor deelnemingen in financiële en kredietinstellingen die overeenkomstig artikel 68 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 van het Tier 2 worden afgetrokken. |
||||
|
Totaal kernvermogen na aftrekkingen |
||||||
|
R0290/C0010 |
Totaal kernvermogen na aftrekkingen |
Dit is het totaalbedrag van kernvermogensbestanddelen na aftrekkingen. |
||||
|
R0290/C0020 |
Totaal kernvermogen na aftrekkingen — Tier 1 onbeperkt |
Dit is het bedrag van de kernvermogensbestanddelen na aftrekkingen die voldoen aan de criteria voor bestanddelen van Tier 1 onbeperkt. |
||||
|
R0290/C0030 |
Totaal kernvermogen na aftrekkingen — Tier 1 beperkt |
Dit is het bedrag van de kernvermogensbestanddelen na correcties die voldoen aan de criteria voor bestanddelen van Tier 1 beperkt. |
||||
|
R0290/C0040 |
Totaal kernvermogen na aftrekkingen — Tier 2 |
Dit is het bedrag van de kernvermogensbestanddelen na correcties die voldoen aan de criteria voor Tier 2. |
||||
|
R0290/C0050 |
Totaal kernvermogen na aftrekkingen — Tier 3 |
Dit is het bedrag van de kernvermogensbestanddelen na correcties die voldoen aan de criteria voor Tier 3. |
||||
|
Aanvullend vermogen |
||||||
|
R0300/C0010 |
Niet-gestort en niet-opgevraagd gewoon aandelenkapitaal, op verzoek opvraagbaar — Totaal |
Dit is het totaalbedrag van uitgegeven gewoon aandelenkapitaal dat niet is opgevraagd of gestort maar dat op verzoek opvraagbaar is. |
||||
|
R0300/C0040 |
Niet-gestort en niet-opgevraagd gewoon aandelenkapitaal, op verzoek opvraagbaar — Tier 2 |
Dit is het bedrag van uitgegeven gewoon aandelenkapitaal dat niet is opgevraagd of gestort maar dat op verzoek opvraagbaar is en voldoet aan de criteria voor Tier 2. |
||||
|
R0310/C0010 |
Niet-gestort en niet-opgevraagd beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen, op verzoek opvraagbaar — Totaal |
Dit is het totaalbedrag van beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen dat niet is opgevraagd of gestort maar dat op verzoek opvraagbaar is. |
||||
|
R0310/C0040 |
Niet-gestort en niet-opgevraagd beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen, op verzoek opvraagbaar — Tier 2 |
Dit is het bedrag van beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen dat niet is opgevraagd of gestort maar dat op verzoek opvraagbaar is en voldoet aan de criteria voor Tier 2. |
||||
|
R0320/C0010 |
Niet-gestorte en niet-opgevraagde preferente aandelen, op verzoek opvraagbaar — Totaal |
Dit is het totaalbedrag van preferente aandelen die niet zijn opgevraagd of gestort maar die op verzoek opvraagbaar zijn. |
||||
|
R0320/C0040 |
Niet-gestorte en niet-opgevraagde preferente aandelen, op verzoek opvraagbaar — Tier 2 |
Dit is het bedrag van preferente aandelen die niet zijn opgevraagd of gestort maar die op verzoek opvraagbaar zijn en voldoen aan de criteria voor Tier 2. |
||||
|
R0320/C0050 |
Niet-gestorte en niet-opgevraagde preferente aandelen, op verzoek opvraagbaar — Tier 3 |
Dit is het bedrag van preferente aandelen die niet zijn opgevraagd of gestort maar die op verzoek opvraagbaar zijn en voldoen aan de criteria voor Tier 3. |
||||
|
R0330/C0010 |
Een juridisch bindende verplichting om op verzoek in te schrijven op en te betalen voor achtergestelde verplichtingen — Totaal |
Dit is het totale bedrag van juridisch bindende verplichtingen om op verzoek in te schrijven op en te betalen voor achtergestelde verplichtingen. |
||||
|
R0330/C0040 |
Een juridisch bindende verplichting om op verzoek in te schrijven op en te betalen voor achtergestelde verplichtingen — Tier 2 |
Dit is het bedrag aan juridisch bindende verplichtingen om op verzoek in te schrijven op en te betalen voor achtergestelde verplichtingen die aan de criteria voor Tier 2 voldoen. |
||||
|
R0330/C0050 |
Een juridisch bindende verplichting om op verzoek in te schrijven op en te betalen voor achtergestelde verplichtingen — Tier 3 |
Dit is het bedrag aan juridisch bindende verplichtingen om op verzoek in te schrijven op en te betalen voor achtergestelde verplichtingen die aan de criteria voor Tier 3 voldoen. |
||||
|
R0340/C0010 |
Kredietbrieven en garanties zoals bedoeld in artikel 96, lid 2, van Richtlijn 2009/138/EG — Totaal |
Dit is het totaalbedrag van kredietbrieven en garanties die door een onafhankelijke trustee ten behoeve van schuldeisers uit hoofde van verzekering in trust worden gehouden en afgegeven zijn door kredietinstellingen waaraan overeenkomstig Richtlijn 2006/48/EU vergunning is verleend. |
||||
|
R0340/C0040 |
Kredietbrieven en garanties zoals bedoeld in artikel 96, lid 2, van Richtlijn 2009/138/EG — Tier 2 |
Dit is het bedrag van kredietbrieven en garanties die door een onafhankelijke trustee ten behoeve van schuldeisers uit hoofde van verzekering in trust worden gehouden en afgegeven zijn door kredietinstellingen waaraan overeenkomstig Richtlijn 2006/48/EU vergunning is verleend, en die voldoen aan de criteria voor Tier 2. |
||||
|
R0350/C0010 |
Kredietbrieven en garanties anders dan zoals bedoeld in artikel 96, lid 2, van Richtlijn 2009/138/EG — Totaal |
Dit is het totaalbedrag van kredietbrieven en garanties die aan de criteria voor Tier 2 of Tier 3 voldoen, anders dan die welke door een onafhankelijke trustee ten behoeve van schuldeisers uit hoofde van verzekering in trust worden gehouden en afgegeven zijn door kredietinstellingen waaraan overeenkomstig Richtlijn 2006/48/EU vergunning is verleend. |
||||
|
R0350/C0040 |
Kredietbrieven en garanties anders dan zoals bedoeld in artikel 96, lid 2, van Richtlijn 2009/138/EG — Tier 2 |
Dit is het bedrag van kredietbrieven en garanties die aan de criteria voor Tier 2 voldoen, anders dan die welke door een onafhankelijke trustee ten behoeve van schuldeisers uit hoofde van verzekering in trust worden gehouden en afgegeven zijn door kredietinstellingen waaraan overeenkomstig Richtlijn 2006/48/EU vergunning is verleend. |
||||
|
R0350/C0050 |
Kredietbrieven en garanties anders dan zoals bedoeld in artikel 96, lid 2, van Richtlijn 2009/138/EG — Tier 3 |
Dit is het bedrag van kredietbrieven en garanties die aan de criteria voor Tier 3 voldoen, anders dan die welke door een onafhankelijke trustee ten behoeve van schuldeisers uit hoofde van verzekering in trust worden gehouden en afgegeven zijn door kredietinstellingen waaraan overeenkomstig Richtlijn 2006/48/EU vergunning is verleend. |
||||
|
R0360/C0010 |
Suppletiebijdragen van de leden zoals bedoeld in artikel 96, lid 3, eerste alinea, van Richtlijn 2009/138/EG — Totaal |
Dit is het totaalbedrag van suppletiebijdragen die onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen van reders met variabele premies die uitsluitend de in branches 6, 12 en 17 van deel A van bijlage I genoemde risico's verzekeren, van hun leden kunnen eisen binnen de volgende twaalf maanden. |
||||
|
R0360/C0040 |
Suppletiebijdragen van de leden zoals bedoeld in artikel 96, lid 3, eerste alinea, van Richtlijn 2009/138/EG — Tier 2 |
Dit is het bedrag van suppletiebijdragen die onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen van reders met variabele premies die uitsluitend de in branches 6, 12 en 17 van deel A van bijlage I genoemde risico's verzekeren, van hun leden kunnen eisen binnen de volgende twaalf maanden. |
||||
|
R0370/C0010 |
Suppletiebijdragen van de leden anders dan zoals bedoeld in artikel 96, lid 3, eerste alinea, van Richtlijn 2009/138/EG |
Dit is het totaalbedrag van suppletiebijdragen die onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen met variabele premies van hun leden kunnen eisen binnen de volgende twaalf maanden, anders dan die beschreven in artikel 96, lid 3, eerste alinea, van Richtlijn 2009/138/EG. |
||||
|
R0370/C0040 |
Suppletiebijdragen van de leden anders dan zoals bedoeld in artikel 96, lid 3, eerste alinea, van Richtlijn 2009/138/EG — Tier 2 |
Dit is het bedrag van suppletiebijdragen die onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen met variabele premies van hun leden kunnen eisen binnen de volgende twaalf maanden, anders dan die beschreven in artikel 96, lid 3, eerste alinea, van Richtlijn 2009/138/EG, en die voldoen aan de criteria voor Tier 2. |
||||
|
R0370/C0050 |
Suppletiebijdragen van de leden anders dan zoals bedoeld in artikel 96, lid 3, eerste alinea, van Richtlijn 2009/138/EG — Tier 3 |
Dit is het bedrag van suppletiebijdragen die onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen met variabele premies van hun leden kunnen eisen binnen de volgende twaalf maanden, anders dan die beschreven in artikel 96, lid 3, eerste alinea, van Richtlijn 2009/138/EG, en die voldoen aan de criteria voor Tier 3. |
||||
|
R0390/C0010 |
Overig aanvullend vermogen — Totaal |
Dit is het totaalbedrag aan aanvullend vermogen. |
||||
|
R0390/C0040 |
Overig aanvullend vermogen — Tier 2 |
Dit is het bedrag aan aanvullend vermogen dat voldoet aan de criteria voor Tier 2. |
||||
|
R0390/C0050 |
Overig aanvullend vermogen — Tier 3 |
Dit is het bedrag aan aanvullend vermogen dat voldoet aan de criteria voor Tier 3. |
||||
|
R0400/C0010 |
Totaal aanvullend vermogen |
Dit is het totaalbedrag aan aanvullendvermogensbestanddelen. |
||||
|
R0400/C0040 |
Totaal aanvullend vermogen — Tier 2 |
Dit is het bedrag van aanvullendvermogensbestanddelen die voldoen aan de criteria voor Tier 2. |
||||
|
R0400/C0050 |
Totaal aanvullend vermogen — Tier 3 |
Dit is het bedrag van aanvullendvermogensbestanddelen die voldoen aan de criteria voor Tier 3. |
||||
|
Beschikbaar en in aanmerking komend eigen vermogen |
||||||
|
R0500/C0010 |
Totaal beschikbaar eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste |
Dit is de som van alle kernvermogensbestanddelen en aanvullendvermogensbestanddelen die aan de criteria voor Tier 1, Tier 2 en Tier 3 voldoen en daarom beschikbaar zijn voor het solvabiliteitskapitaalvereiste. |
||||
|
R0500/C0020 |
Totaal beschikbaar eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 1 onbeperkt |
Dit is de som van alle kernvermogensbestanddelen die voldoen aan de criteria voor bestanddelen van Tier 1 onbeperkt en daarom beschikbaar zijn voor het solvabiliteitskapitaalvereiste. |
||||
|
R0500/C0030 |
Totaal beschikbaar eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 1 beperkt |
Dit is de som van alle kernvermogensbestanddelen die voldoen aan de criteria voor bestanddelen van Tier 1 beperkt en daarom beschikbaar zijn voor het solvabiliteitskapitaalvereiste. |
||||
|
R0500/C0040 |
Totaal beschikbaar eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 2 |
Dit is de som van alle kernvermogensbestanddelen, na aanpassingen, en aanvullendvermogensbestanddelen die aan de criteria voor Tier 2 voldoen en daarom beschikbaar zijn voor het solvabiliteitskapitaalvereiste. |
||||
|
R0500/C0050 |
Totaal beschikbaar eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 3 |
Dit is de som van alle kernvermogensbestanddelen, na aanpassingen, en aanvullendvermogensbestanddelen die aan de criteria voor Tier 3 voldoen en daarom beschikbaar zijn voor het solvabiliteitskapitaalvereiste. |
||||
|
R0510/C0010 |
Totaal beschikbaar eigen vermogen voor het minimumkapitaalvereiste |
Dit is de som van alle kernvermogensbestanddelen, na aanpassingen, die aan de criteria voor Tier 1 en Tier 2 voldoen en daarom beschikbaar zijn voor het minimumkapitaalvereiste. |
||||
|
R0510/C0020 |
Totaal beschikbaar eigen vermogen voor het minimumkapitaalvereiste — Tier 1 onbeperkt |
Dit is de som van alle kernvermogensbestanddelen, na aanpassingen, die voldoen aan de criteria voor bestanddelen van Tier 1 onbeperkt en daarom beschikbaar zijn voor het minimumkapitaalvereiste. |
||||
|
R0510/C0030 |
Totaal beschikbaar eigen vermogen voor het minimumkapitaalvereiste — Tier 1 beperkt |
Dit is de som van alle kernvermogensbestanddelen, na aanpassingen, die voldoen aan de criteria voor bestanddelen van Tier 1 beperkt en daarom beschikbaar zijn voor het minimumkapitaalvereiste. |
||||
|
R0510/C0040 |
Totaal beschikbaar eigen vermogen voor het minimumkapitaalvereiste — Tier 2 |
Dit is de som van alle kernvermogensbestanddelen, na aanpassingen, die voldoen aan de criteria voor bestanddelen van Tier 2 en daarom beschikbaar zijn voor het minimumkapitaalvereiste. |
||||
|
R0540/C0010 |
Totaal in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste |
Dit is het totaalbedrag aan beschikbaar eigen vermogen dat in aanmerking komt voor de dekking van het solvabiliteitskapitaalvereiste. |
||||
|
R0540/C0020 |
Totaal in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 1 onbeperkt |
Dit is het bedrag aan eigenvermogensbestanddelen van Tier 1 onbeperkt dat in aanmerking komt voor het solvabiliteitskapitaalvereiste. |
||||
|
R0540/C0030 |
Totaal in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 1 beperkt |
Dit is het bedrag aan eigenvermogensbestanddelen van Tier 1 beperkt dat in aanmerking komt voor het solvabiliteitskapitaalvereiste. |
||||
|
R0540/C0040 |
Totaal in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 2 |
Dit is het bedrag aan eigenvermogensbestanddelen van Tier 2 dat in aanmerking komt voor het solvabiliteitskapitaalvereiste. |
||||
|
R0540/C0050 |
Totaal in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 3 |
Dit is het bedrag aan eigenvermogensbestanddelen van Tier 3 dat in aanmerking komt voor het solvabiliteitskapitaalvereiste. |
||||
|
R0550/C0010 |
Totaal in aanmerking komend eigen vermogen voor het minimumkapitaalvereiste |
Dit is het totaalbedrag aan eigenvermogensbestanddelen dat in aanmerking komt voor het minimumkapitaalvereiste. |
||||
|
R0550/C0020 |
Totaal in aanmerking komend eigen vermogen voor het minimumkapitaalvereiste — Tier 1 onbeperkt |
Dit is het bedrag aan eigenvermogensbestanddelen van Tier 1 onbeperkt dat in aanmerking komt voor het minimumkapitaalvereiste. |
||||
|
R0550/C0030 |
Totaal in aanmerking komend eigen vermogen voor het minimumkapitaalvereiste — Tier 1 beperkt |
Dit is het bedrag aan eigenvermogensbestanddelen van Tier 1 beperkt dat in aanmerking komt voor het minimumkapitaalvereiste. |
||||
|
R0550/C0040 |
Totaal in aanmerking komend eigen vermogen voor het minimumkapitaalvereiste — Tier 2 |
Dit is het bedrag aan kernvermogensbestanddelen van Tier 2 dat in aanmerking komt voor het minimumkapitaalvereiste. |
||||
|
R0580/C0010 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste |
Dit is het totale solvabiliteitskapitaalvereiste van de onderneming als geheel en het moet overeenstemmen met het solvabiliteitskapitaalvereiste dat in de desbetreffende template met betrekking tot het solvabiliteitskapitaalvereiste is gerapporteerd. Voor driemaandelijkse rapportage is dit het recentste solvabiliteitskapitaalvereiste dat overeenkomstig de artikelen 103 tot en met 127 van Richtlijn 2009/138/EG moet worden berekend en gerapporteerd, hetzij het jaarlijkse vereiste hetzij een recentere vereiste ingeval het solvabiliteitskapitaalvereiste opnieuw is berekend (bv. vanwege een verandering in het risicoprofiel), met inbegrip van de kapitaalopslagfactor. |
||||
|
R0600/C0010 |
Minimumkapitaalvereiste |
Dit is het minimumkapitaalvereiste van de onderneming en het moet overeenstemmen met het totale minimumkapitaalvereiste dat in de desbetreffende template met betrekking tot het minimumkapitaalvereiste is gerapporteerd. |
||||
|
R0620/C0010 |
Verhouding tussen in aanmerking komend eigen vermogen en het solvabiliteitskapitaalvereiste |
Dit is de solvabiliteitsratio die is berekend als het totale voor het solvabiliteitskapitaalvereiste in aanmerking komend eigen vermogen, gedeeld door het bedrag van het solvabiliteitskapitaalvereiste. |
||||
|
R0640/C0010 |
Verhouding tussen in aanmerking komend eigen vermogen en het minimumkapitaalvereiste |
Dit is de ratio die is berekend als het totale voor het minimumkapitaalvereiste in aanmerking komend eigen vermogen, gedeeld door het bedrag van het minimumkapitaalvereiste. |
||||
|
Reconciliatiereserve |
||||||
|
R0700/C0060 |
Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen |
Dit is het overschot van de activa ten opzichte van de verplichtingen zoals gerapporteerd op de Solvabiliteit II-balans. |
||||
|
R0710/C0060 |
Eigen aandelen (rechtstreeks of middellijk gehouden) |
Dit is het bedrag aan eigen aandelen die zowel direct als indirect door de onderneming worden gehouden. |
||||
|
R0720/C0060 |
Te verwachten dividenden, uitkeringen en kosten |
De door de onderneming te verwachten dividenden, uitkeringen en kosten. |
||||
|
R0730/C0060 |
Overige kernvermogensbestanddelen |
Dit zijn de kernvermogensbestanddelen opgenomen in artikel 69, onder a), punten i) tot en met v), artikel 72, onder a), en artikel 76, onder a), alsook de kernvermogensbestanddelen die overeenkomstig artikel 79 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 door de toezichthouder zijn goedgekeurd. |
||||
|
R0740/C0060 |
Correctie voor beperkte eigenvermogensbestanddelen ten aanzien van matchingopslagportefeuilles en afgezonderde fondsen |
Dit is het totaalbedrag van de correctie van de reconciliatiereserve in verband met het bestaan van beperkte eigenvermogensbestanddelen met betrekking tot afgezonderde fondsen en matchingportefeuilles. |
||||
|
R0760/C0060 |
Reconciliatiereserve — Totaal |
Dit is de reconciliatiereserve van de onderneming, vóór aftrek voor deelnemingen in andere financiële sectoren, zoals voorzien in artikel 68 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 |
||||
|
R0770/C0060 |
De in toekomstige premies vervatte verwachte winst (EPIFP) — Levensverzekeringsbedrijf |
De reconciliatiereserve omvat een bedrag van het overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen dat overeenstemt met de in toekomstige premies vervatte verwachte winst (expected profits included in future premiums, EPIFP). Deze cel bevat het bedrag voor het levensverzekeringsbedrijf van de onderneming. |
||||
|
R0780/C0060 |
De in toekomstige premies vervatte verwachte winst (EPIFP) — Schadeverzekeringsbedrijf |
De reconciliatiereserve omvat een bedrag van het overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen dat overeenstemt met de in toekomstige premies vervatte verwachte winst (expected profits included in future premiums, EPIFP). Deze cel bevat het bedrag voor het schadeverzekeringsbedrijf van de onderneming. |
||||
|
R0790/C0060 |
Totaal in toekomstige premies vervatte verwachte winst (EPIFP) |
Dit is het totaalbedrag berekend als in toekomstige premies vervatte verwachte winst. |
||||
S.23.02 — Gedetailleerde informatie over eigen vermogen, per tier
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
|
R0010/C0010 |
Gewoon aandelenkapitaal — Gestort — Totaal |
Dit is het totaal van het gestorte gewone aandelenkapitaal, met inbegrip van eigen aandelen. |
|
R0010/C0020 |
Gewoon aandelenkapitaal — Gestort — Tier 1 |
Dit is het totaal van het gestorte gewone aandelenkapitaal dat voldoet aan de criteria voor Tier 1, met inbegrip van eigen aandelen. |
|
R0020/C0010 |
Gewoon aandelenkapitaal — Opgevraagd maar nog niet gestort — Totaal |
Dit is het totaalbedrag van opgevraagde maar nog niet gestorte gewone aandelen, met inbegrip van eigen aandelen. |
|
R0020/C0040 |
Gewoon aandelenkapitaal — Opgevraagd maar nog niet gestort — Tier 2 |
Dit is het bedrag van opgevraagde maar nog niet gestorte gewone aandelen die voldoen aan de criteria voor Tier 2, met inbegrip van eigen aandelen. |
|
R0030/C0010 |
Gehouden eigen aandelen — Totaal |
Dit is het totaalbedrag van eigen aandelen die worden gehouden door de onderneming. |
|
R0030/C0020 |
Gehouden eigen aandelen — Tier 1 |
Dit is het totaalbedrag van door de onderneming gehouden eigen aandelen die voldoen aan de criteria voor Tier 1. |
|
R0100/C0010 |
Totaal gewoon aandelenkapitaal |
Dit is het totaal van het gewoon aandelenkapitaal. Opgemerkt zij dat gehouden eigen aandelen worden opgenomen als hetzij gestort hetzij opgevraagd maar nog niet gestort. |
|
R0100/C0020 |
Totaal gewoon aandelenkapitaal — Tier 1 |
Dit is het totaal van gewoon aandelenkapitaal dat voldoet aan de criteria voor Tier 1. Opgemerkt zij dat gehouden eigen aandelen worden opgenomen als hetzij gestort hetzij opgevraagd maar nog niet gestort. |
|
R0100/C0040 |
Totaal gewoon aandelenkapitaal — Tier 2 |
Dit is het totaal van gewoon aandelenkapitaal dat voldoet aan de criteria voor Tier 2. |
|
R0110/C0010 |
Beginkapitaal, bijdragen van leden of de daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddelen voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen — Gestort — Totaal |
Dit is het totaal van gestort beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen. |
|
R0110/C0020 |
Beginkapitaal, bijdragen van leden of de daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddelen voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen — Gestort — Tier 1 |
Dit is het totaal van beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 1. |
|
R0120/C0010 |
Beginkapitaal, bijdragen van leden of de daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddelen voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen — Opgevraagd maar nog niet gestort — Totaal |
Dit is het totaal van opgevraagd maar nog niet gestort beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen. |
|
R0120/C0040 |
Beginkapitaal, bijdragen van leden of de daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddelen voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen — Opgevraagd maar nog niet gestort — Tier 2 |
Dit is het totaal van beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 2. |
|
R0200/C0010 |
Totaal beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen |
Dit is het totaal van beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen. |
|
R0200/C0020 |
Totaal beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen — Tier 1 |
Dit is het totaal van beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 1. |
|
R0200/C0040 |
Totaal beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen — Tier 2 |
Dit is het totaal van beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 2. |
|
R0210/C0010 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Gedateerd achtergesteld — Totaal |
Dit is het totaalbedrag van gedateerde achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen. |
|
R0210/C0020 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Gedateerd achtergesteld — Tier 1 |
Dit is het totaalbedrag van gedateerde achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 1. |
|
R0210/C0030 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Gedateerd achtergesteld — Tier 1 waarvan tot overgangsmaatregelen gerekend |
Dit is het totaalbedrag van gedateerde achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 1 die tot overgangsmaatregelen worden gerekend. |
|
R0210/C0040 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Gedateerd achtergesteld — Tier 2 |
Dit is het totaalbedrag van gedateerde achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 2. |
|
R0210/C0050 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Gedateerd achtergesteld — Tier 2 waarvan tot overgangsmaatregelen gerekend |
Dit is het totaalbedrag van gedateerde achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 2 die tot overgangsmaatregelen worden gerekend. |
|
R0210/C0060 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Gedateerd achtergesteld — Tier 3 |
Dit is het totaalbedrag van gedateerde achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 3. |
|
R0220/C0010 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Niet-gedateerd achtergesteld met een calloptie — Totaal |
Dit is het totaal van niet-gedateerde achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen met een calloptie. |
|
R0220/C0020 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Niet-gedateerd achtergesteld met een calloptie — Tier 1 |
Dit is het totaal van niet-gedateerde achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen met een calloptie die voldoen aan de criteria voor Tier 1. |
|
R0220/C0030 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Niet-gedateerd achtergesteld met een calloptie — Tier 1 waarvan tot overgangsmaatregelen gerekend |
Dit is het totaal van niet-gedateerde achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen met een calloptie die voldoen aan de criteria voor Tier 1 die tot overgangsmaatregelen worden gerekend. |
|
R0220/C0040 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Niet-gedateerd achtergesteld met een calloptie — Tier 2 |
Dit is het totaal van niet-gedateerde achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen met een calloptie die voldoen aan de criteria voor Tier 2. |
|
R0220/C0050 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Niet-gedateerd achtergesteld met een calloptie — Tier 2 waarvan tot overgangsmaatregelen gerekend |
Dit is het totaal van niet-gedateerde achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen met een calloptie die voldoen aan de criteria voor Tier 2 die tot overgangsmaatregelen worden gerekend. |
|
R0220/C0060 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Niet-gedateerd achtergesteld met een calloptie — Tier 3 |
Dit is het totaal van niet-gedateerde achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen met een calloptie die voldoen aan de criteria voor Tier 3. |
|
R0230/C0010 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Niet-gedateerd achtergesteld zonder contractuele gelegenheid tot aflossing — Totaal |
Dit is het totaal van niet-gedateerde achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing. |
|
R0230/C0020 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Niet-gedateerd achtergesteld zonder contractuele gelegenheid tot aflossing — Tier 1 |
Dit is het totaal van niet-gedateerde achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing die voldoen aan de criteria voor Tier 1. |
|
R0230/C0030 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Niet-gedateerd achtergesteld zonder contractuele gelegenheid tot aflossing — Tier 1 waarvan tot overgangsmaatregelen gerekend |
Dit is het totaal van niet-gedateerde achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing die voldoen aan de criteria voor Tier 1 die tot overgangsmaatregelen worden gerekend. |
|
R0230/C0040 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Niet-gedateerd achtergesteld zonder contractuele gelegenheid tot aflossing — Tier 2 |
Dit is het totaal van niet-gedateerde achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing die voldoen aan de criteria voor Tier 2. |
|
R0230/C0050 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Niet-gedateerd achtergesteld zonder contractuele gelegenheid tot aflossing — Tier 2 waarvan tot overgangsmaatregelen gerekend |
Dit is het totaal van niet-gedateerde achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing die voldoen aan de criteria voor Tier 2 die tot overgangsmaatregelen worden gerekend. |
|
R0230/C0060 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Niet-gedateerd achtergesteld zonder contractuele gelegenheid tot aflossing — Tier 3 |
Dit is het totaal van niet-gedateerde achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing die voldoen aan de criteria voor Tier 3. |
|
R0300/C0010 |
Totaal achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen |
Dit is het totaal van de achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen. |
|
R0300/C0020 |
Totaal achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Tier 1 |
Dit is het totaal van de achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 1. |
|
R0300/C0030 |
Totaal achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Tier 1 waarvan tot overgangsmaatregelen gerekend |
Dit is het totaal van de achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 1 die tot overgangsmaatregelen worden gerekend. |
|
R0300/C0040 |
Totaal achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Tier 2 |
Dit is het totaal van de achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 2. |
|
R0300/C0050 |
Totaal achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Tier 2 waarvan tot overgangsmaatregelen gerekend |
Dit is het totaal van de achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 2 die tot overgangsmaatregelen worden gerekend. |
|
R0300/C0060 |
Totaal achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Tier 3 |
Dit is het totaal van de achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 3. |
|
R0310/C0010 |
Gedateerde preferente aandelen — Totaal |
Dit is het totaal van gedateerde preferente aandelen. |
|
R0310/C0020 |
Gedateerde preferente aandelen — Tier 1 |
Dit is het totaal van gedateerde preferente aandelen die voldoen aan de criteria voor Tier 1. |
|
R0310/C0030 |
Gedateerde preferente aandelen — Tier 1 waarvan tot overgangsmaatregelen gerekend |
Dit is het totaal van gedateerde preferente aandelen die voldoen aan de criteria voor Tier 1 die tot overgangsmaatregelen worden gerekend. |
|
R0310/C0040 |
Gedateerde preferente aandelen — Tier 2 |
Dit is het totaal van gedateerde preferente aandelen die voldoen aan de criteria voor Tier 2. |
|
R0310/C0050 |
Gedateerde preferente aandelen — Tier 2 waarvan tot overgangsmaatregelen gerekend |
Dit is het totaal van gedateerde preferente aandelen die voldoen aan de criteria voor Tier 2 die tot overgangsmaatregelen worden gerekend. |
|
R0310/C0060 |
Gedateerde preferente aandelen — Tier 3 |
Dit is het totaal van gedateerde preferente aandelen die voldoen aan de criteria voor Tier 3. |
|
R0320/C0010 |
Niet-gedateerde preferente aandelen met een calloptie — Totaal |
Dit is het totaal van niet-gedateerde preferente aandelen met een calloptie. |
|
R0320/C0020 |
Niet-gedateerde preferente aandelen met een calloptie — Tier 1 |
Dit is het totaal van niet-gedateerde preferente aandelen met een calloptie die voldoen aan de criteria voor Tier 1. |
|
R0320/C0030 |
Niet-gedateerde preferente aandelen met een calloptie — Tier 1 waarvan tot overgangsmaatregelen gerekend |
Dit is het totaal van niet-gedateerde preferente aandelen met een calloptie die voldoen aan de criteria voor Tier 1 die tot overgangsmaatregelen worden gerekend. |
|
R0320/C0040 |
Niet-gedateerde preferente aandelen met een calloptie — Tier 2 |
Dit is het totaal van niet-gedateerde preferente aandelen met een calloptie die voldoen aan de criteria voor Tier 2. |
|
R0320/C0050 |
Niet-gedateerde preferente aandelen met een calloptie — Tier 2 waarvan tot overgangsmaatregelen gerekend |
Dit is het totaal van niet-gedateerde preferente aandelen met een calloptie die voldoen aan de criteria voor Tier 2 die tot overgangsmaatregelen worden gerekend. |
|
R0320/C0060 |
Niet-gedateerde preferente aandelen met een calloptie — Tier 3 |
Dit is het totaal van niet-gedateerde preferente aandelen met een calloptie die voldoen aan de criteria voor Tier 3. |
|
R0330/C0010 |
Niet-gedateerde preferente aandelen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing — Totaal |
Dit is het totaal van niet-gedateerde preferente aandelen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing. |
|
R0330/C0020 |
Niet-gedateerde preferente aandelen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing — Tier 1 |
Dit is het totaal van niet-gedateerde preferente aandelen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing die voldoen aan de criteria voor Tier 1. |
|
R0330/C0030 |
Niet-gedateerde preferente aandelen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing — Tier 1 waarvan tot overgangsmaatregelen gerekend |
Dit is het totaal van niet-gedateerde preferente aandelen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing die voldoen aan de criteria voor Tier 1 die tot overgangsmaatregelen worden gerekend. |
|
R0330/C0040 |
Niet-gedateerde preferente aandelen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing — Tier 2 |
Dit is het totaal van niet-gedateerde preferente aandelen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing die voldoen aan de criteria voor Tier 2. |
|
R0330/C0050 |
Niet-gedateerde preferente aandelen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing — Tier 2 waarvan tot overgangsmaatregelen gerekend |
Dit is het totaal van niet-gedateerde preferente aandelen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing die voldoen aan de criteria voor Tier 2 die tot overgangsmaatregelen worden gerekend. |
|
R0330/C0060 |
Niet-gedateerde preferente aandelen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing — Tier 3 |
Dit is het totaal van niet-gedateerde preferente aandelen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing die voldoen aan de criteria voor Tier 3. |
|
R0400/C0010 |
Totaal preferente aandelen |
Dit is het totaal van preferente aandelen. |
|
R0400/C0020 |
Totaal preferente aandelen — Tier 1 |
Dit is het totaal van preferente aandelen die voldoen aan de criteria voor Tier 1. |
|
R0400/C0030 |
Totaal preferente aandelen — Tier 1 waarvan tot overgangsmaatregelen gerekend |
Dit is het totaal van preferente aandelen die voldoen aan de criteria voor Tier 1 die tot overgangsmaatregelen worden gerekend. |
|
R0400/C0040 |
Totaal preferente aandelen — Tier 2 |
Dit is het totaal van preferente aandelen die voldoen aan de criteria voor Tier 2. |
|
R0400/C0050 |
Totaal preferente aandelen — Tier 2 waarvan tot overgangsmaatregelen gerekend |
Dit is het totaal van preferente aandelen die voldoen aan de criteria voor Tier 2 die tot overgangsmaatregelen worden gerekend. |
|
R0400/C0060 |
Totaal preferente aandelen — Tier 3 |
Dit is het totaal van preferente aandelen die voldoen aan de criteria voor Tier 3. |
|
R0410/C0010 |
Gedateerde achtergestelde verplichtingen — Totaal |
Dit is het totaal van gedateerde achtergestelde verplichtingen. |
|
R0410/C0020 |
Gedateerde achtergestelde verplichtingen — Tier 1 |
Dit is het bedrag van gedateerde achtergestelde verplichtingen die voldoen aan de criteria voor Tier 1. |
|
R0410/C0030 |
Gedateerde achtergestelde verplichtingen — Tier 1 waarvan tot overgangsmaatregelen gerekend |
Dit is het bedrag van gedateerde achtergestelde verplichtingen die voldoen aan de criteria voor Tier 1 die tot overgangsmaatregelen worden gerekend. |
|
R0410/C0040 |
Gedateerde achtergestelde verplichtingen — Tier 2 |
Dit is het bedrag van gedateerde achtergestelde verplichtingen die voldoen aan de criteria voor Tier 2. |
|
R0410/C0050 |
Gedateerde achtergestelde verplichtingen — Tier 2 waarvan tot overgangsmaatregelen gerekend |
Dit is het bedrag van gedateerde achtergestelde verplichtingen die voldoen aan de criteria voor Tier 2 die tot overgangsmaatregelen worden gerekend. |
|
R0410/C0060 |
Gedateerde achtergestelde verplichtingen — Tier 3 |
Dit is het bedrag van gedateerde achtergestelde verplichtingen die voldoen aan de criteria voor Tier 3. |
|
R0420/C0010 |
Niet-gedateerde achtergestelde verplichtingen met contractuele gelegenheid tot aflossing — Totaal |
Dit is het totaal van niet-gedateerde achtergestelde verplichtingen met contractuele gelegenheid tot aflossing. |
|
R0420/C0020 |
Niet-gedateerde achtergestelde verplichtingen met contractuele gelegenheid tot aflossing — Tier 1 |
Dit is het bedrag van niet-gedateerde achtergestelde verplichtingen met contractuele gelegenheid tot aflossing die voldoen aan de criteria voor Tier 1. |
|
R0420/C0030 |
Niet-gedateerde achtergestelde verplichtingen met contractuele gelegenheid tot aflossing — Tier 1 waarvan tot overgangsmaatregelen gerekend |
Dit is het bedrag van niet-gedateerde achtergestelde verplichtingen met contractuele gelegenheid tot aflossing die voldoen aan de criteria voor Tier 1 die tot overgangsmaatregelen worden gerekend. |
|
R0420/C0040 |
Niet-gedateerde achtergestelde verplichtingen met contractuele gelegenheid tot aflossing — Tier 2 |
Dit is het bedrag van niet-gedateerde achtergestelde verplichtingen met contractuele gelegenheid tot aflossing die voldoen aan de criteria voor Tier 2. |
|
R0420/C0050 |
Niet-gedateerde achtergestelde verplichtingen met contractuele gelegenheid tot aflossing — Tier 2 waarvan tot overgangsmaatregelen gerekend |
Dit is het bedrag van niet-gedateerde achtergestelde verplichtingen met contractuele gelegenheid tot aflossing die voldoen aan de criteria voor Tier 2 die tot overgangsmaatregelen worden gerekend. |
|
R0420/C0060 |
Niet-gedateerde achtergestelde verplichtingen met contractuele gelegenheid tot aflossing — Tier 3 |
Dit is het bedrag van niet-gedateerde achtergestelde verplichtingen met contractuele gelegenheid tot aflossing die voldoen aan de criteria voor Tier 3. |
|
R0430/C0010 |
Niet-gedateerde achtergestelde verplichtingen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing — Totaal |
Dit is het totaal van niet-gedateerde achtergestelde verplichtingen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing. |
|
R0430/C0020 |
Niet-gedateerde achtergestelde verplichtingen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing — Tier 1 |
Dit is het bedrag van niet-gedateerde achtergestelde verplichtingen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing die voldoen aan de criteria voor Tier 1. |
|
R0430/C0030 |
Niet-gedateerde achtergestelde verplichtingen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing — Tier 1 waarvan tot overgangsmaatregelen gerekend |
Dit is het bedrag van niet-gedateerde achtergestelde verplichtingen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing die voldoen aan de criteria voor Tier 1 die tot overgangsmaatregelen worden gerekend. |
|
R0430/C0040 |
Niet-gedateerde achtergestelde verplichtingen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing — Tier 2 |
Dit is het bedrag van niet-gedateerde achtergestelde verplichtingen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing die voldoen aan de criteria voor Tier 2. |
|
R0430/C0050 |
Niet-gedateerde achtergestelde verplichtingen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing — Tier 2 waarvan tot overgangsmaatregelen gerekend |
Dit is het bedrag van niet-gedateerde achtergestelde verplichtingen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing die voldoen aan de criteria voor Tier 2 die tot overgangsmaatregelen worden gerekend. |
|
R0430/C0060 |
Niet-gedateerde achtergestelde verplichtingen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing — Tier 3 |
Dit is het bedrag van niet-gedateerde achtergestelde verplichtingen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing die voldoen aan de criteria voor Tier 3. |
|
R0500/C0010 |
Totaal achtergestelde verplichtingen — Totaal |
Dit is het totaal van achtergestelde verplichtingen. |
|
R0500/C0020 |
Totaal achtergestelde verplichtingen — Tier 1 |
Dit is het totaal van achtergestelde verplichtingen die voldoen aan de criteria voor Tier 1. |
|
R0500/C0030 |
Totaal achtergestelde verplichtingen — Tier 1 waarvan tot overgangsmaatregelen gerekend |
Dit is het totaal van achtergestelde verplichtingen die voldoen aan de criteria voor Tier 1 die tot overgangsmaatregelen worden gerekend. |
|
R0500/C0040 |
Totaal achtergestelde verplichtingen — Tier 2 |
Dit is het bedrag aan achtergestelde verplichtingen die voldoen aan de criteria voor Tier 2. |
|
R0500/C0050 |
Totaal achtergestelde verplichtingen — Tier 2 waarvan tot overgangsmaatregelen gerekend |
Dit is het bedrag van achtergestelde verplichtingen die voldoen aan de criteria voor Tier 2 die tot overgangsmaatregelen worden gerekend. |
|
R0500/C0060 |
Totaal achtergestelde verplichtingen — Tier 3 |
Dit is het bedrag aan achtergestelde verplichtingen die voldoen aan de criteria voor Tier 3. |
|
R0510/C0070 |
Aanvullendvermogensbestanddelen waarvoor een bedrag is goedgekeurd — Goedgekeurde initiële bedragen van Tier 2 |
Dit is het initiële bedrag dat is goedgekeurd voor aanvullend vermogen waarvoor een bedrag is goedgekeurd volgens Tier 2. |
|
R0510/C0080 |
Aanvullendvermogensbestanddelen waarvoor een bedrag is goedgekeurd — Huidige bedragen van Tier 2 |
Dit is het huidige bedrag voor aanvullend vermogen waarvoor een bedrag is goedgekeurd volgens Tier 2. |
|
R0510/C0090 |
Aanvullendvermogensbestanddelen waarvoor een bedrag is goedgekeurd — Goedgekeurde initiële bedragen van Tier 3 |
Dit is het initiële bedrag dat is goedgekeurd voor aanvullend vermogen waarvoor een bedrag is goedgekeurd volgens Tier 3. |
|
R0510/C0100 |
Aanvullendvermogensbestanddelen waarvoor een bedrag is goedgekeurd — Huidige bedragen van Tier 3 |
Dit is het huidige bedrag voor aanvullend vermogen waarvoor een bedrag is goedgekeurd volgens Tier 3. |
|
R0520/C0080 |
Aanvullendvermogensbestanddelen waarvoor een methode is goedgekeurd — Huidige bedragen van Tier 2 |
Dit is het huidige bedrag voor aanvullend vermogen waarvoor een methode is goedgekeurd volgens Tier 2. |
|
R0520/C0100 |
Aanvullendvermogensbestanddelen waarvoor een methode is goedgekeurd — Huidige bedragen van Tier 3 |
Dit is het huidige bedrag voor aanvullend vermogen waarvoor een methode is goedgekeurd volgens Tier 3. |
|
R0600/C0110 |
Overschot van de activa ten opzichte van de verplichtingen — Toeschrijving van waarderingsverschillen — Verschil in de waardering van activa |
Dit is het verschil in de waardering van activa. |
|
R0610/C0110 |
Overschot van de activa ten opzichte van de verplichtingen — Toeschrijving van waarderingsverschillen — Verschil in de waardering van technische voorzieningen |
Dit is het verschil in de waardering van technische voorzieningen. |
|
R0620/C0110 |
Overschot van de activa ten opzichte van de verplichtingen — Toeschrijving van waarderingsverschillen — Verschil in de waardering van overige verplichtingen |
Dit is het verschil in de waardering van overige verplichtingen. |
|
R0630/C0110 |
Totaal reserves en ingehouden winsten uit jaarrekening |
Dit is het totaal van de reserves en ingehouden winsten uit de jaarrekening. |
|
R0640/C0110 |
Overige, s.v.p. toelichten waarom u deze regel moet gebruiken. |
Dit is het bedrag van alle eventuele overige bestanddelen die nog niet zijn gerapporteerd. Bij rapportage van een waarde in R0640/C0110 dient voor die bestanddelen in R0640/C0120 een toelichting en beschrijving te worden opgenomen. |
|
R0640/C0120 |
Overige, verklaar waarom u deze rij moet gebruiken. |
Dit is de toelichting op de in R0640/C0110 gerapporteerde bestanddelen. |
|
R0650/C0110 |
Reserves uit jaarrekening gecorrigeerd voor waarderingsverschillen onder Solvabiliteit II |
Dit is het totaal van reserves uit de jaarrekening na correctie voor waarderingsverschillen. Vermeld hier waarden uit de jaarrekening, zoals ingehouden winsten, reserves, nettowinst, winst van voorgaande boekjaren, herwaarderingskapitaal (vermogen), overige reserves. |
|
R0660/C0110 |
Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen toe te schrijven aan kernvermogensbestanddelen (met uitzondering van de reconciliatiereserve) |
Dit is het overschot van de activa ten opzichte van de verplichtingen dat is toe te schrijven aan kernvermogen, met uitzondering van de reconciliatiereserve. |
|
R0700/C0110 |
Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen |
Dit is het bedrag van het overschot van de activa ten opzichte van de verplichtingen. |
S.23.03 — Jaarlijkse ontwikkelingen in het eigen vermogen
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
|
Gewoon aandelenkapitaal — Ontwikkelingen gedurende de rapportageperiode |
||
|
R0010/C0010 |
Gewoon aandelenkapitaal — Gestort — Overgedragen saldo |
Dit is het saldo van gestort gewoon aandelenkapitaal overgedragen van de vorige rapportageperiode. |
|
R0010/C0020 |
Gewoon aandelenkapitaal — Gestort — Toename |
Dit is de toename van gestort gewoon aandelenkapitaal gedurende de rapportageperiode. |
|
R0010/C0030 |
Gewoon aandelenkapitaal — Gestort — Afname |
Dit is de afname van gestort gewoon aandelenkapitaal gedurende de rapportageperiode. |
|
R0010/C0060 |
Gewoon aandelenkapitaal — Gestort — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo van gestort aandelenkapitaal over te dragen naar de volgende rapportageperiode. |
|
R0020/C0010 |
Gewoon aandelenkapitaal — Opgevraagd maar nog niet gestort — Overgedragen saldo |
Dit is het saldo van opgevraagd maar nog niet gestort gewoon aandelenkapitaal overgedragen van de vorige rapportageperiode. |
|
R0020/C0020 |
Gewoon aandelenkapitaal — Opgevraagd maar nog niet gestort — Toename |
Dit is de toename van opgevraagd maar nog niet gestort gewoon aandelenkapitaal gedurende de rapportageperiode. |
|
R0020/C0030 |
Gewoon aandelenkapitaal — Opgevraagd maar nog niet gestort — Afname |
Dit is de afname van opgevraagd maar nog niet gestort gewoon aandelenkapitaal gedurende de rapportageperiode. |
|
R0020/C0060 |
Gewoon aandelenkapitaal — Opgevraagd maar nog niet gestort — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo van opgevraagd maar nog niet gestort gewoon aandelenkapitaal over te dragen naar de volgende rapportageperiode. |
|
R0030/C0010 |
Gehouden eigen aandelen — Overgedragen saldo |
Dit is het saldo van gehouden eigen aandelen overgedragen van de vorige rapportageperiode. |
|
R0030/C0020 |
Gehouden eigen aandelen — Toename |
Dit is de toename van gehouden eigen aandelen, overgedragen gedurende de rapportageperiode. |
|
R0030/C0030 |
Gehouden eigen aandelen — Afname |
Dit is de afname van gehouden eigen aandelen, overgedragen gedurende de rapportageperiode. |
|
R0030/C0060 |
Gehouden eigen aandelen — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo van gehouden eigen aandelen over te dragen naar de volgende rapportageperiode. |
|
R0100/C0010 |
Totaal gewoon aandelenkapitaal — Overgedragen saldo |
Dit is het saldo van totaal gewoon aandelenkapitaal overgedragen van de vorige rapportageperiode. R0100/C0010 bevat gehouden eigen aandelen. |
|
R0100/C0020 |
Totaal gewoon aandelenkapitaal — Toename |
Dit is de toename van totaal gewoon aandelenkapitaal gedurende de rapportageperiode. |
|
R0100/C0030 |
Totaal gewoon aandelenkapitaal — Afname |
Dit is de afname van totaal gewoon aandelenkapitaal gedurende de rapportageperiode. |
|
R0100/C0060 |
Totaal gewoon aandelenkapitaal — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo van totaal gewoon aandelenkapitaal over te dragen naar de volgende rapportageperiode. |
|
Agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal — Ontwikkelingen gedurende de rapportageperiode |
||
|
R0110/C0010 |
Agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal — Tier 1 — Overgedragen saldo |
Dit is het saldo van agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal dat voldoet aan de criteria van Tier 1 en wordt overgedragen van de vorige rapportageperiode. |
|
R0110/C0020 |
Agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal — Tier 1 — Toename |
Dit is de toename van het agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal dat voldoet aan de criteria van Tier 1 gedurende de rapportageperiode. |
|
R0110/C0030 |
Agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal — Tier 1 — Afname |
Dit is de afname van het agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal dat voldoet aan de criteria van Tier 1 gedurende de rapportageperiode. |
|
R0110/C0060 |
Agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal — Tier 1 — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo van agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal dat voldoet aan de criteria van Tier 1 en wordt overgedragen naar de volgende rapportageperiode. |
|
R0120/C0010 |
Agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal — Tier 2 — Overgedragen saldo |
Dit is het saldo van agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal dat voldoet aan de criteria van Tier 2 en wordt overgedragen van de vorige rapportageperiode. |
|
R0120/C0020 |
Agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal — Tier 2 — Toename |
Dit is de toename van het agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal dat voldoet aan de criteria van Tier 2 gedurende de rapportageperiode. |
|
R0120/C0030 |
Agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal — Tier 2 — Afname |
Dit is de afname van het agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal dat voldoet aan de criteria van Tier 2 gedurende de rapportageperiode. |
|
R0120/C0060 |
Agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal — Tier 2 — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo van agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal dat voldoet aan de criteria van Tier 2 en wordt overgedragen naar de volgende rapportageperiode. |
|
R0200/C0010 |
Agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal — Totaal — Overgedragen saldo |
Dit is het totale saldo van agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal dat wordt overgedragen van de vorige rapportageperiode. |
|
R0200/C0020 |
Agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal — Totaal — Toename |
Dit is de toename van het totale agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal gedurende de rapportageperiode. |
|
R0200/C0030 |
Agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal — Totaal — Afname |
Dit is de afname van het totale agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal gedurende de rapportageperiode. |
|
R0200/C0060 |
Agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal — Totaal — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo van agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal dat wordt overgedragen naar de volgende rapportageperiode. |
|
Beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen — Ontwikkelingen gedurende de rapportageperiode |
||
|
R0210/C0010 |
Beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen — Gestort — Overgedragen saldo |
Dit is het saldo van het gestorte beginkapitaal, de bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen dat wordt overgedragen van de vorige rapportageperiode. |
|
R0210/C0020 |
Beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen — Gestort — Toename |
Dit is de toename van het gestorte beginkapitaal, de bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen gedurende de rapportageperiode. |
|
R0210/C0030 |
Beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen — Gestort — Afname |
Dit is de afname van het gestorte beginkapitaal, de bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen gedurende de rapportageperiode. |
|
R0210/C0060 |
Beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen — Gestort — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo van het gestorte beginkapitaal, de bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen dat wordt overgedragen naar de volgende rapportageperiode. |
|
R0220/C0010 |
Beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen — Opgevraagd maar nog niet gestort — Overgedragen saldo |
Dit is het saldo van het opgevraagde maar nog niet gestorte beginkapitaal, de bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen dat wordt overgedragen van de vorige rapportageperiode. |
|
R0220/C0020 |
Beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen — Opgevraagd maar nog niet gestort — Toename |
Dit is de toename van het opgevraagde maar nog niet gestorte beginkapitaal, de bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen gedurende de rapportageperiode. |
|
R0220/C0030 |
Beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen — Opgevraagd maar nog niet gestort — Afname |
Dit is de afname van het opgevraagde maar nog niet gestorte beginkapitaal, de bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen gedurende de rapportageperiode. |
|
R0220/C0060 |
Beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen — Opgevraagd maar nog niet gestort — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo van het opgevraagde maar nog niet gestorte beginkapitaal, de bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen dat wordt overgedragen naar de rapportageperiode. |
|
R0300/C0010 |
Totaal beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen — Overgedragen saldo |
Dit is het saldo van het totale beginkapitaal, de bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen dat wordt overgedragen van de vorige rapportageperiode. |
|
R0300/C0020 |
Totaal beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen — Toename |
Dit is de toename van het totale beginkapitaal, de bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen gedurende de rapportageperiode. |
|
R0300/C0030 |
Totaal beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen — Afname |
Dit is de afname van het totale beginkapitaal, de bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen gedurende de rapportageperiode. |
|
R0300/C0060 |
Totaal beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo van het totale beginkapitaal, de bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen dat wordt overgedragen naar de volgende rapportageperiode. |
|
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Ontwikkelingen gedurende de rapportageperiode |
||
|
R0310/C0010 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Tier 1 — Overgedragen saldo |
Dit is het saldo van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen van Tier 1, dat wordt overgedragen van de vorige rapportageperiode. |
|
R0310/C0070 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Tier 1 — Uitgegeven |
Dit is het bedrag van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 1 en die zijn uitgegeven in de rapportageperiode. |
|
R0310/C0080 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Tier 1 — Afgelost |
Dit is het bedrag van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 1 en die zijn afgelost in de rapportageperiode. |
|
R0310/C0090 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Tier 1 — Ontwikkelingen in waardering |
Dit is het bedrag dat staat voor de ontwikkelingen in de waardering van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 1 in de rapportageperiode. |
|
R0310/C0100 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Tier 1 — Regelgevende actie |
Dit is het bedrag dat staat voor een toename/afname van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen van Tier 1 in verband met regelgevende actie in de rapportageperiode. |
|
R0310/C0060 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Tier 1 — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 1 dat wordt overgedragen naar de volgende rapportageperiode. |
|
R0320/C0010 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Tier 2 — Overgedragen saldo |
Dit is het saldo van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen van Tier 2, dat wordt overgedragen van de vorige rapportageperiode. |
|
R0320/C0070 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Tier 2 — Uitgegeven |
Dit is het bedrag van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 2 en die zijn uitgegeven in de rapportageperiode. |
|
R0320/C0080 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Tier 2 — Afgelost |
Dit is het bedrag van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 2 en die zijn afgelost in de rapportageperiode. |
|
R0320/C0090 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Tier 2 — Ontwikkelingen in waardering |
Dit is het bedrag dat staat voor de ontwikkelingen in de waardering van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 2 in de rapportageperiode. |
|
R0320/C0100 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Tier 2 — Regelgevende actie |
Dit is het bedrag dat staat voor een toename/afname van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen van Tier 2 in verband met regelgevende actie in de rapportageperiode. |
|
R0320/C0060 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Tier 2 — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 2 dat wordt overgedragen naar de volgende rapportageperiode. |
|
R0330/C0010 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Tier 3 — Overgedragen saldo |
Dit is het saldo van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen van Tier 3, dat wordt overgedragen van de vorige rapportageperiode. |
|
R0330/C0070 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Tier 3 — Uitgegeven |
Dit is het bedrag van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 3 en die zijn uitgegeven in de rapportageperiode. |
|
R0330/C0080 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Tier 3 — Afgelost |
Dit is het bedrag van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 3 en die zijn afgelost in de rapportageperiode. |
|
R0330/C0090 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Tier 3 — Ontwikkelingen in waardering |
Dit is het bedrag dat staat voor de ontwikkelingen in de waardering van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 3 in de rapportageperiode. |
|
R0330/C0100 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Tier 3 — Regelgevende actie |
Dit is het bedrag dat staat voor een toename/afname van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen van Tier 3 in verband met regelgevende actie in de rapportageperiode. |
|
R0330/C0060 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Tier 3 — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 3 dat wordt overgedragen naar de volgende rapportageperiode. |
|
R0400/C0010 |
Totaal achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Overgedragen saldo |
Dit is het totale saldo van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen dat wordt overgedragen van de vorige rapportageperiode. |
|
R0400/C0070 |
Totaal achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — uitgegeven |
Dit is het totale bedrag van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die zijn uitgegeven in de rapportageperiode. |
|
R0400/C0080 |
Totaal achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — afgelost |
Dit is het totale bedrag van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die zijn afgelost in de rapportageperiode. |
|
R0400/C0090 |
Totaal achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Ontwikkelingen in waardering |
Dit is het bedrag dat staat voor de totale ontwikkeling in de waardering van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen in de rapportageperiode. |
|
R0400/C0100 |
Totaal achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Regelgevende actie |
Dit is het bedrag dat staat voor de totale toename/afname van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen in verband met regelgevende actie in de rapportageperiode. |
|
R0400/C0060 |
Totaal achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Over te dragen saldo |
Dit is het totale saldo van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen dat wordt overgedragen naar de volgende rapportageperiode. |
|
Surplusfondsen |
||
|
R0500/C0010 |
Surplusfondsen — Overgedragen saldo |
Dit is het saldo van surplusfondsen overgedragen van de vorige rapportageperiode. |
|
R0500/C0060 |
Surplusfondsen — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo van surplusfondsen over te dragen naar de volgende rapportageperiode. |
|
Preferente aandelen — Ontwikkelingen gedurende de rapportageperiode |
||
|
R0510/C0010 |
Preferente aandelen — Tier 1 — Overgedragen saldo |
Dit is het saldo van preferente aandelen van Tier 1 dat wordt overgedragen van de vorige rapportageperiode. |
|
R0510/C0020 |
Preferente aandelen — Tier 1 — Toename |
Dit is de toename van preferente aandelen van Tier 1 gedurende de rapportageperiode. |
|
R0510/C0030 |
Preferente aandelen — Tier 1 — Afname |
Dit is de afname van preferente aandelen van Tier 1 gedurende de rapportageperiode. |
|
R0510/C0060 |
Preferente aandelen — Tier 1 — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo van preferente aandelen van Tier 1 dat wordt overgedragen naar de volgende rapportageperiode. |
|
R0520/C0010 |
Preferente aandelen — Tier 2 — Overgedragen saldo |
Dit is het saldo van preferente aandelen van Tier 2 dat wordt overgedragen van de vorige rapportageperiode. |
|
R0520/C0020 |
Preferente aandelen — Tier 2 — Toename |
Dit is de toename van preferente aandelen van Tier 2 gedurende de rapportageperiode. |
|
R0520/C0030 |
Preferente aandelen — Tier 2 — Afname |
Dit is de afname van preferente aandelen van Tier 2 gedurende de rapportageperiode. |
|
R0520/C0060 |
Preferente aandelen — Tier 2 — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo van preferente aandelen van Tier 2 dat wordt overgedragen naar de volgende rapportageperiode. |
|
R0530/C0010 |
Preferente aandelen — Tier 3 — Overgedragen saldo |
Dit is het saldo van preferente aandelen van Tier 3 dat wordt overgedragen van de vorige rapportageperiode. |
|
R0530/C0020 |
Preferente aandelen — Tier 3 — Toename |
Dit is de toename van preferente aandelen van Tier 3 gedurende de rapportageperiode. |
|
R0530/C0030 |
Preferente aandelen — Tier 3 — Afname |
Dit is de afname van preferente aandelen van Tier 3 gedurende de rapportageperiode. |
|
R0530/C0060 |
Preferente aandelen — Tier 3 — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo van preferente aandelen van Tier 3 dat wordt overgedragen naar de volgende rapportageperiode. |
|
R0600/C0010 |
Totaal preferente aandelen — Overgedragen saldo |
Dit is het van de vorige rapportageperiode overgedragen saldo van het totaal van preferente aandelen. |
|
R0600/C0020 |
Totaal preferente aandelen — Toename |
Dit is de toename van het totaal van preferente aandelen gedurende de rapportageperiode. |
|
R0600/C0030 |
Totaal preferente aandelen — Afname |
Dit is de afname van het totaal van preferente aandelen gedurende de rapportageperiode. |
|
R0600/C0060 |
Totaal preferente aandelen — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo van het totaal van preferente aandelen dat wordt overgedragen naar de volgende rapportageperiode. |
|
Agio verbonden aan preferente aandelen |
||
|
R0610/C0010 |
Agio verbonden aan preferente aandelen — Tier 1 — Overgedragen saldo |
Dit is het van de vorige rapportageperiode overgedragen saldo van agio verbonden aan preferente aandelen van Tier 1. |
|
R0610/C0020 |
Agio verbonden aan preferente aandelen — Tier 1 — Toename |
Dit is de toename van het agio verbonden aan preferente aandelen van Tier 1 gedurende de rapportageperiode. |
|
R0610/C0030 |
Agio verbonden aan preferente aandelen — Tier 1 — Afname |
Dit is de afname van het agio verbonden aan preferente aandelen van Tier 1 gedurende de rapportageperiode. |
|
R0610/C0060 |
Agio verbonden aan preferente aandelen — Tier 1 — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo van agio verbonden aan preferente aandelen van Tier 1 dat wordt overgedragen naar de volgende rapportageperiode. |
|
R0620/C0010 |
Agio verbonden aan preferente aandelen — Tier 2 — Overgedragen saldo |
Dit is het van de vorige rapportageperiode overgedragen saldo van agio verbonden aan preferente aandelen van Tier 2. |
|
R0620/C0020 |
Agio verbonden aan preferente aandelen — Tier 2 — Toename |
Dit is de toename van het agio verbonden aan preferente aandelen van Tier 2 gedurende de rapportageperiode. |
|
R0620/C0030 |
Agio verbonden aan preferente aandelen — Tier 2 — Afname |
Dit is de afname van het agio verbonden aan preferente aandelen van Tier 2 gedurende de rapportageperiode. |
|
R0620/C0060 |
Agio verbonden aan preferente aandelen — Tier 2 — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo van agio verbonden aan preferente aandelen van Tier 2 dat wordt overgedragen naar de volgende rapportageperiode. |
|
R0630/C0010 |
Agio verbonden aan preferente aandelen — Tier 3 — Overgedragen saldo |
Dit is het van de vorige rapportageperiode overgedragen saldo van agio verbonden aan preferente aandelen van Tier 3. |
|
R0630/C0020 |
Agio verbonden aan preferente aandelen — Tier 3 — Toename |
Dit is de toename van het agio verbonden aan preferente aandelen van Tier 3 gedurende de rapportageperiode. |
|
R0630/C0030 |
Agio verbonden aan preferente aandelen — Tier 3 — Afname |
Dit is de afname van het agio verbonden aan preferente aandelen van Tier 3 gedurende de rapportageperiode. |
|
R0630/C0060 |
Agio verbonden aan preferente aandelen — Tier 3 — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo van agio verbonden aan preferente aandelen van Tier 3 dat wordt overgedragen naar de volgende rapportageperiode. |
|
R0700/C0010 |
Agio verbonden aan preferente aandelen — Totaal — Overgedragen saldo |
Dit is het van de vorige rapportageperiode overgedragen saldo van het totale agio verbonden aan preferente aandelen. |
|
R0700/C0020 |
Agio verbonden aan preferente aandelen — Totaal — Toename |
Dit is de toename van het totale agio verbonden aan preferente aandelen gedurende de rapportageperiode. |
|
R0700/C0030 |
Agio verbonden aan preferente aandelen — Totaal — Afname |
Dit is de afname van het totale agio verbonden aan preferente aandelen gedurende de rapportageperiode. |
|
R0700/C0060 |
Agio verbonden aan preferente aandelen — Totaal — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo van het totale agio verbonden aan preferente aandelen dat wordt overgedragen naar de volgende rapportageperiode. |
|
Achtergestelde verplichtingen — Ontwikkelingen gedurende de rapportageperiode |
||
|
R0710/C0010 |
Achtergestelde verplichtingen — Tier 1 — Overgedragen saldo |
Dit is het saldo van achtergestelde verplichtingen van Tier 1 dat wordt overgedragen van de vorige rapportageperiode. |
|
R0710/C0070 |
Achtergestelde verplichtingen — Tier 1 — Uitgegeven |
Dit is het bedrag van achtergestelde verplichtingen van Tier 1 die zijn uitgegeven in de rapportageperiode. |
|
R0710/C0080 |
Achtergestelde verplichtingen — Tier 1 — Afgelost |
Dit is het bedrag van achtergestelde verplichtingen van Tier 1 die zijn afgelost in de rapportageperiode. |
|
R0710/C0090 |
Achtergestelde verplichtingen — Tier 1 — Ontwikkelingen in waardering |
Dit is een bedrag dat staat voor de ontwikkelingen in waardering van achtergestelde verplichtingen van Tier 1 in de rapportageperiode. |
|
R0710/C0100 |
Achtergestelde verplichtingen — Tier 1 — Regelgevende actie |
Dit is een bedrag dat staat voor verandering in achtergestelde verplichtingen van Tier 1 in verband met regelgevende actie. |
|
R0710/C0060 |
Achtergestelde verplichtingen — Tier 1 — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo van achtergestelde verplichtingen van Tier 1 dat wordt overgedragen naar de volgende rapportageperiode. |
|
R0720/C0010 |
Achtergestelde verplichtingen — Tier 2 — Overgedragen saldo |
Dit is het saldo van achtergestelde verplichtingen van Tier 2 dat wordt overgedragen van de vorige rapportageperiode. |
|
R0720/C0070 |
Achtergestelde verplichtingen — Tier 2 — Uitgegeven |
Dit is het bedrag van achtergestelde verplichtingen van Tier 2 die zijn uitgegeven in de rapportageperiode. |
|
R0720/C0080 |
Achtergestelde verplichtingen — Tier 2 — Afgelost |
Dit is het bedrag van achtergestelde verplichtingen van Tier 2 die zijn afgelost in de rapportageperiode. |
|
R0720/C0090 |
Achtergestelde verplichtingen — Tier 2 — Ontwikkelingen in waardering |
Dit is een bedrag dat staat voor de ontwikkelingen in waardering van achtergestelde verplichtingen van Tier 2 in de rapportageperiode. |
|
R0720/C0100 |
Achtergestelde verplichtingen — Tier 2 — Regelgevende actie |
Dit is een bedrag dat staat voor verandering in achtergestelde verplichtingen van Tier 2 in verband met regelgevende actie. |
|
R0720/C0060 |
Achtergestelde verplichtingen — Tier 2 — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo van achtergestelde verplichtingen van Tier 2 dat wordt overgedragen naar de volgende rapportageperiode. |
|
R0730/C0010 |
Achtergestelde verplichtingen — Tier 3 — Overgedragen saldo |
Dit is het saldo van achtergestelde verplichtingen van Tier 3 dat wordt overgedragen van de vorige rapportageperiode. |
|
R0730/C0070 |
Achtergestelde verplichtingen — Tier 3 — Uitgegeven |
Dit is het bedrag van achtergestelde verplichtingen van Tier 3 die zijn uitgegeven in de rapportageperiode. |
|
R0730/C0080 |
Achtergestelde verplichtingen — Tier 3 — Afgelost |
Dit is het bedrag van achtergestelde verplichtingen van Tier 3 die zijn afgelost in de rapportageperiode. |
|
R0730/C0090 |
Achtergestelde verplichtingen — Tier 3 — Ontwikkelingen in waardering |
Dit is een bedrag dat staat voor de ontwikkelingen in waardering van achtergestelde verplichtingen van Tier 3 in de rapportageperiode. |
|
R0730/C0100 |
Achtergestelde verplichtingen — Tier 3 — Regelgevende actie |
Dit is een bedrag dat staat voor verandering in achtergestelde verplichtingen van Tier 3 in verband met regelgevende actie. |
|
R0730/C0060 |
Achtergestelde verplichtingen — Tier 3 — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo van achtergestelde verplichtingen van Tier 3 dat wordt overgedragen naar de volgende rapportageperiode. |
|
R0800/C0010 |
Totaal achtergestelde verplichtingen — Overgedragen saldo |
Dit is het saldo van totale achtergestelde verplichtingen dat wordt overgedragen van de vorige rapportageperiode. |
|
R0800/C0070 |
Totaal achtergestelde verplichtingen — Uitgegeven |
Dit is het bedrag van totale achtergestelde verplichtingen die zijn uitgegeven in de rapportageperiode. |
|
R0800/C0080 |
Totaal achtergestelde verplichtingen — Afgelost |
Dit is het bedrag van totale achtergestelde verplichtingen die zijn afgelost in de rapportageperiode. |
|
R0800/C0090 |
Totaal achtergestelde verplichtingen — Ontwikkelingen in waardering |
Dit is een bedrag dat staat voor de ontwikkelingen in waardering van de totale achtergestelde verplichtingen in de rapportageperiode. |
|
R0800/C0100 |
Totaal achtergestelde verplichtingen — Regelgevende actie |
Dit is een bedrag dat staat voor verandering in de totale achtergestelde verplichtingen in verband met regelgevende actie. |
|
R0800/C0060 |
Totaal achtergestelde verplichtingen — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo van de totale achtergestelde verplichtingen dat wordt overgedragen naar de volgende rapportageperiode. |
|
Een bedrag gelijk aan de waarde van uitgestelde belastingvorderingen |
||
|
R0900/C0010 |
Een bedrag gelijk aan de waarde van netto uitgestelde belastingvorderingen — Overgedragen saldo |
Dit is het saldo van een bedrag gelijk aan de waarde van uitgestelde belastingvorderingen dat wordt overgedragen van de vorige rapportageperiode. |
|
R0900/C0060 |
Een bedrag gelijk aan de waarde van netto uitgestelde belastingvorderingen — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo van een bedrag gelijk aan de waarde van uitgestelde belastingvorderingen dat wordt overgedragen naar de volgende rapportageperiode. |
|
Overige door de toezichthouder als kernvermogen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Ontwikkelingen gedurende de rapportageperiode |
||
|
R1000/C0010 |
Overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Bestanddelen van Tier 1 onbeperkt — Overgedragen saldo |
Dit is het van de vorige periode overgedragen saldo van overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld en die moeten worden behandeld als Tier 1 onbeperkt. |
|
R1000/C0070 |
Overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Tier 1 te behandelen als onbeperkte bestanddelen — Uitgegeven |
Dit is het bedrag van in de rapportageperiode uitgegeven overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld en moeten worden behandeld als Tier 1 onbeperkt. |
|
R1000/C0080 |
Overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Tier 1 te behandelen als onbeperkte bestanddelen — Afgelost |
Dit is het bedrag van in de rapportageperiode afgeloste overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld en moeten worden behandeld als Tier 1 onbeperkt. |
|
R1000/C0090 |
Overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Tier 1 te behandelen als onbeperkte bestanddelen — Ontwikkelingen in waardering |
Dit is een bedrag dat staat voor ontwikkelingen in waardering van overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld en moeten worden behandeld als Tier 1 onbeperkt. |
|
R1000/C0060 |
Overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Tier 1 te behandelen als onbeperkte bestanddelen — Over te dragen saldo |
Dit is het naar de volgende periode over te dragen saldo van overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld en die moeten worden behandeld als Tier 1 onbeperkt. |
|
R1010/C0010 |
Overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Tier 1 te behandelen als beperkte bestanddelen — Overgedragen saldo |
Dit is het van de vorige periode overgedragen saldo van overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld en die moeten worden behandeld als Tier 1 beperkt. |
|
R1010/C0070 |
Overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Tier 1 te behandelen als beperkte bestanddelen — Uitgegeven |
Dit is het bedrag van in de rapportageperiode uitgegeven overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld en moeten worden behandeld als Tier 1 beperkt. |
|
R1010/C0080 |
Overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Tier 1 te behandelen als beperkte bestanddelen — Afgelost |
Dit is het bedrag van in de rapportageperiode afgeloste overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld en moeten worden behandeld als Tier 1 beperkt. |
|
R1010/C0090 |
Overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Tier 1 te behandelen als beperkte bestanddelen — Ontwikkelingen in waardering |
Dit is een bedrag dat staat voor ontwikkelingen in waardering van overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld en moeten worden behandeld als Tier 1 beperkt. |
|
R1010/C0060 |
Overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Tier 1 te behandelen als beperkte bestanddelen — Over te dragen saldo |
Dit is het naar de volgende periode over te dragen saldo van overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld en die moeten worden behandeld als Tier 1 beperkt. |
|
R1020/C0010 |
Overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Tier 2 — Overgedragen saldo |
Dit is het van de vorige periode overgedragen saldo van overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld en die worden aangemerkt als Tier 2. |
|
R1020/C0070 |
Overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Tier 2 — Uitgegeven |
Dit is het bedrag van in de rapportageperiode uitgegeven overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld en die worden aangemerkt als Tier 2. |
|
R1020/C0080 |
Overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Tier 2 — Afgelost |
Dit is het bedrag van in de rapportageperiode afgeloste overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld en die worden aangemerkt als Tier 2. |
|
R1020/C0090 |
Overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Tier 2 — Ontwikkelingen in waardering |
Dit is een bedrag dat staat voor ontwikkelingen in waardering van overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld en die worden aangemerkt als Tier 2. |
|
R1020/C0060 |
Overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Tier 2 — Over te dragen saldo |
Dit is het naar de volgende periode over te dragen saldo van overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld en die worden aangemerkt als Tier 2. |
|
R1030/C0010 |
Overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Tier 3 — Overgedragen saldo |
Dit is het van de vorige periode overgedragen saldo van overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld en die worden aangemerkt als Tier 3. |
|
R1030/C0070 |
Overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Tier 3 — Uitgegeven |
Dit is het bedrag van in de rapportageperiode uitgegeven overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld en die worden aangemerkt als Tier 3. |
|
R1030/C0080 |
Overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Tier 3 — Afgelost |
Dit is het bedrag van in de rapportageperiode afgeloste overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld en die worden aangemerkt als Tier 3. |
|
R1030/C0090 |
Overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Tier 3 — Ontwikkelingen in waardering |
Dit is een bedrag dat staat voor ontwikkelingen in waardering van overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld en die worden aangemerkt als Tier 3. |
|
R1030/C0060 |
Overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Tier 3 — Over te dragen saldo |
Dit is het naar de volgende periode over te dragen saldo van overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld en die worden aangemerkt als Tier 3. |
|
R1100/C0010 |
Totaal overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Overgedragen saldo |
Dit is het van de vorige periode overgedragen saldo van het totaal van overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld. |
|
R1100/C0070 |
Totaal overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Uitgegeven |
Dit is het in de rapportageperiode uitgegeven bedrag van het totaal van overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld. |
|
R1100/C0080 |
Totaal overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Afgelost |
Dit is het bedrag van het totaal van in de rapportageperiode afgeloste overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld. |
|
R1100/C0090 |
Totaal overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Ontwikkelingen in waardering |
Dit is een bedrag dat staat voor ontwikkelingen in waardering van het totaal van overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld. |
|
R1100/C0060 |
Totaal overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Over te dragen saldo |
Dit is het naar de volgende periode over te dragen saldo van het totaal van overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld. |
|
Aanvullend vermogen — Ontwikkelingen gedurende de rapportageperiode |
||
|
R1110/C0010 |
Aanvullend vermogen — Tier 2 — Overgedragen saldo |
Dit is het saldo van aanvullend vermogen van Tier 2 dat wordt overgedragen van de vorige rapportageperiode. |
|
R1110/C0110 |
Aanvullend vermogen — Tier 2 — Nieuw beschikbaar gesteld bedrag |
Dit is het nieuwe bedrag van aanvullend vermogen van Tier 2 dat beschikbaar wordt gesteld in de rapportageperiode. |
|
R1110/C0120 |
Aanvullend vermogen — Tier 2 — Vermindering van beschikbaar bedrag |
Dit is de vermindering van het beschikbare bedrag van aanvullend vermogen van Tier 2 in de rapportageperiode. |
|
R1110/C0130 |
Aanvullend vermogen — Tier 2 — Opgevraagd voor kernvermogensbestanddelen |
Dit is het bedrag van het aanvullend vermogen van Tier 2 dat wordt opgevraagd voor een kernvermogensbestanddeel in de rapportageperiode. |
|
R1110/C0060 |
Aanvullend vermogen — Tier 2 — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo aanvullend vermogen van Tier 2 dat naar de volgende rapportageperiode wordt overgedragen. |
|
R1120/C0010 |
Aanvullend vermogen — Tier 3 — Overgedragen saldo |
Dit is het saldo van aanvullend vermogen van Tier 3 dat wordt overgedragen van de vorige rapportageperiode. |
|
R1120/C0110 |
Aanvullend vermogen — Tier 3 — Nieuw beschikbaar gesteld bedrag |
Dit is het nieuwe bedrag van aanvullend vermogen van Tier 3 dat beschikbaar wordt gesteld in de rapportageperiode. |
|
R1120/C0120 |
Aanvullend vermogen — Tier 3 — Vermindering van beschikbaar bedrag |
Dit is de vermindering van het beschikbare bedrag van aanvullend vermogen van Tier 3 in de rapportageperiode. |
|
R1120/C0130 |
Aanvullend vermogen — Tier 3 — Opgevraagd voor kernvermogensbestanddelen |
Dit is het bedrag van het aanvullend vermogen van Tier 3 dat wordt opgevraagd voor een kernvermogensbestanddeel in de rapportageperiode. |
|
R1120/C0060 |
Aanvullend vermogen — Tier 3 — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo aanvullend vermogen van Tier 3 dat naar de volgende rapportageperiode wordt overgedragen. |
|
R1200/C0010 |
Totaal aanvullend vermogen — Overgedragen saldo |
Dit is het saldo van het totaal van het aanvullend vermogen dat wordt overgedragen van de vorige rapportageperiode. |
|
R1200/C0110 |
Totaal aanvullend vermogen — Nieuw beschikbaar gesteld bedrag |
Dit is het nieuwe bedrag van aanvullend vermogen van Tier 2 dat beschikbaar wordt gesteld in de rapportageperiode. |
|
R1200/C0120 |
Totaal aanvullend vermogen — Vermindering van beschikbaar bedrag |
Dit is de vermindering van het beschikbare bedrag van het totaal van aanvullend vermogen in de rapportageperiode. |
|
R1200/C0130 |
Totaal aanvullend vermogen — Tier 2 — Opgevraagd voor kernvermogensbestanddelen |
Dit is het bedrag aan totaal aanvullend vermogen dat wordt opgevraagd voor een kernvermogensbestanddeel in de rapportageperiode. |
|
R1200/C0060 |
Totaal aanvullend vermogen — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo van het totaal van aanvullend vermogen dat naar de volgende rapportageperiode wordt overgedragen. |
S.23.04 — Lijst van eigenvermogensbestanddelen
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||
|
C0010 |
Beschrijving van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen |
Hier worden achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen voor een individuele onderneming vermeld. |
||||||||||
|
C0020 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Bedrag (in de rapportagevaluta) |
Dit is het bedrag van afzonderlijke achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen. |
||||||||||
|
C0030 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Tier |
Hier wordt de tier aangegeven van de achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||
|
C0040 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Valutacode |
Vermeld de alfabetische ISO 4217-code van de valuta. Dit is de oorspronkelijke valuta. |
||||||||||
|
C0070 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Meegerekend onder overgangsmaatregelen? |
Geef hier aan of de achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen onder de overgangsmaatregelen worden meegerekend. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||
|
C0080 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Tegenpartij (indien specifiek) |
Vermeld hier de tegenpartij van de achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen. |
||||||||||
|
C0090 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Uitgiftedatum |
Dit is de uitgiftedatum van de achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen. Gebruik hiervoor de ISO 8601-notatie (jjjj-mm-dd). |
||||||||||
|
C0100 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Vervaldatum |
Dit is de vervaldatum van de achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen. Gebruik hiervoor de ISO 8601-notatie (jjjj-mm-dd). |
||||||||||
|
C0110 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Eerst mogelijke terugbetalingsdatum |
Dit is de eerst mogelijke terugbetalingsdatum van de achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen. Gebruik hiervoor de ISO 8601-notatie (jjjj-mm-dd). |
||||||||||
|
C0120 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Details navolgende terugbetalingsdata |
Dit zijn de navolgende terugbetalingsdata van de achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen. |
||||||||||
|
C0130 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Details aflossingsprikkels |
Dit zijn de aflossingsprikkels voor de achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen. |
||||||||||
|
C0140 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Opzegtermijn |
Dit is de opzegtermijn van de achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen. Voer de datum hier in en gebruik daarbij de ISO 8601-notatie (jjjj-mm-dd). |
||||||||||
|
C0160 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Terugkoop gedurende het jaar |
Toelichting indien het item gedurende het jaar is teruggekocht. |
||||||||||
|
C0190 |
Beschrijving van preferente aandelen |
Vermeld hier de afzonderlijke preferente aandelen |
||||||||||
|
C0200 |
Preferente aandelen — Bedrag |
Dit is het bedrag van de preferente aandelen. |
||||||||||
|
C0210 |
Preferente aandelen — Meegerekend onder overgangsmaatregelen? |
Geef hier aan of de preferente aandelen onder de overgangsmaatregelen worden meegerekend. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||
|
C0220 |
Preferente aandelen — Tegenpartij (indien specifiek) |
Vermeld hier de houder van de preferente aandelen indien dit slechts één partij betreft. Indien de aandelen zijn uitgegeven aan meerdere partijen hoeft hier niets te worden ingevoerd. |
||||||||||
|
C0230 |
Preferente aandelen — Uitgiftedatum |
Dit is de uitgiftedatum van het preferente aandeel. Gebruik hiervoor de ISO 8601-notatie (jjjj-mm-dd). |
||||||||||
|
C0240 |
Preferente aandelen — Eerst mogelijke terugbetalingsdatum |
Dit is de eerst mogelijke terugbetalingsdatum van het preferente aandeel. Gebruik hiervoor de ISO 8601-notatie (jjjj-mm-dd). |
||||||||||
|
C0250 |
Preferente aandelen — Details navolgende terugbetalingsdata |
Dit zijn de navolgende terugbetalingsdata van de preferente aandelen. |
||||||||||
|
C0260 |
Preferente aandelen — Details aflossingsprikkels |
Dit zijn de aflossingsprikkels voor het preferente aandeel. |
||||||||||
|
C0270 |
Beschrijving van achtergestelde verplichtingen |
Vermeld hier de afzonderlijke achtergestelde verplichtingen van een individuele onderneming. |
||||||||||
|
C0280 |
Achtergestelde verplichtingen — Bedrag |
Dit is het bedrag van de afzonderlijke achtergestelde verplichtingen. |
||||||||||
|
C0290 |
Achtergestelde verplichtingen — Tier |
Vermeld hier de tier van de achtergestelde verplichtingen. |
||||||||||
|
C0300 |
Achtergestelde verplichtingen — Valutacode |
Vermeld de alfabetische ISO 4217-code van de valuta. |
||||||||||
|
C0320 |
Achtergestelde verplichtingen — Kredietverstrekker (indien specifiek) |
Vermeld hier de kredietverstrekker van de achtergestelde verplichtingen, indien specifiek. Indien niet specifiek, dan wordt dit item niet gerapporteerd. |
||||||||||
|
C0330 |
Achtergestelde verplichtingen — Meegerekend onder overgangsmaatregelen? |
Geef hier aan of de achtergestelde verplichting onder de overgangsmaatregelen wordt meegerekend. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||
|
C0350 |
Achtergestelde verplichtingen — Uitgiftedatum |
Dit is de uitgiftedatum van de achtergestelde verplichtingen. Gebruik hiervoor de ISO 8601-notatie (jjjj-mm-dd). |
||||||||||
|
C0360 |
Achtergestelde verplichtingen — Vervaldatum |
Dit is de vervaldatum van de achtergestelde verplichtingen. Gebruik hiervoor de ISO 8601-notatie (jjjj-mm-dd). |
||||||||||
|
C0370 |
Achtergestelde verplichtingen — Eerst mogelijke terugbetalingsdatum |
Dit is de eerst mogelijke terugbetalingsdatum van de achtergestelde verplichtingen. Gebruik hiervoor de ISO 8601-notatie (jjjj-mm-dd). |
||||||||||
|
C0380 |
Achtergestelde verplichtingen — Navolgende terugbetalingsdata |
Dit zijn de navolgende terugbetalingsdata van de achtergestelde verplichtingen. |
||||||||||
|
C0390 |
Achtergestelde verplichtingen — Details aflossingsprikkels |
Dit zijn de details van de aflossingsprikkels voor de achtergestelde verplichtingen. |
||||||||||
|
C0400 |
Achtergestelde verplichtingen — Opzegtermijn |
Dit is de opzegtermijn van de achtergestelde verplichtingen. Voer de datum hier in en gebruik daarbij de ISO 8601-notatie (jjjj-mm-dd). |
||||||||||
|
C0450 |
Overige door de toezichthoudende autoriteit als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen die hierboven niet worden vermeld |
Vermeld hier de overige afzonderlijke, door de toezichthoudende autoriteit goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen voor individuele ondernemingen. |
||||||||||
|
C0460 |
Overige door de toezichthoudende autoriteit als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Bedrag |
Dit is het bedrag van de overige, afzonderlijke, door de toezichthoudende autoriteit goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen. |
||||||||||
|
C0470 |
Overige door de toezichthoudende autoriteit als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Valutacode |
Vermeld de alfabetische ISO 4217-code van de valuta. |
||||||||||
|
C0480 |
Overige door de toezichthoudende autoriteit als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Tier 1 |
Dit is het bedrag van de overige, afzonderlijke, door de toezichthoudende autoriteit goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen die voldoen aan de criteria voor Tier 1. |
||||||||||
|
C0490 |
Overige door de toezichthoudende autoriteit als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Tier 2 |
Dit is het bedrag van de overige, afzonderlijke, door de toezichthoudende autoriteit goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen die voldoen aan de criteria voor Tier 2. |
||||||||||
|
C0500 |
Overige door de toezichthoudende autoriteit als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Tier 3 |
Dit is het bedrag van de overige, afzonderlijke, door de toezichthoudende autoriteit goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen die voldoen aan de criteria voor Tier 3. |
||||||||||
|
C0510 |
Overige door de toezichthoudende autoriteit als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Datum van de toestemming |
Dit is de datum waarop toestemming is verleend voor de overige, afzonderlijke door de toezichthoudende autoriteit goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen. Gebruik hiervoor de ISO 8601-notatie (jjjj-mm-dd). |
||||||||||
|
C0570 |
Eigen vermogen in de jaarrekening dat niet in de reconciliatiereserve mag worden opgenomen en niet voldoet aan de criteria voor indeling als eigen vermogen onder Solvabiliteit II — Beschrijving van het bestanddeel |
Geef in deze cel een beschrijving van de eigenvermogensbestanddelen in de jaarrekening die niet zijn weergegeven in de reconciliatiereserve en niet voldoen aan de criteria voor indeling als eigen vermogen onder Solvabiliteit II. |
||||||||||
|
C0580 |
Eigen vermogen in de jaarrekening dat niet in de reconciliatiereserve mag worden opgenomen en niet voldoet aan de criteria voor indeling als eigen vermogen onder Solvabiliteit II — Totaal |
Dit is het totaalbedrag van de eigenvermogensbestanddelen in de jaarrekening die niet zijn weergegeven in de reconciliatiereserve en niet voldoen aan de criteria voor indeling als eigen vermogen onder Solvabiliteit II. |
||||||||||
|
C0590 |
Aanvullend vermogen — Beschrijving |
Dit zijn de gegevens over elk aanvullend vermogensbestanddeel van een individuele onderneming. |
||||||||||
|
C0600 |
Aanvullend vermogen — Bedrag |
Dit is het bedrag van elk aanvullend vermogensbestanddeel. |
||||||||||
|
C0610 |
Aanvullend vermogen — Tegenpartij |
Dit is de tegenpartij van elk aanvullend vermogensbestanddeel. |
||||||||||
|
C0620 |
Aanvullend vermogen — Uitgiftedatum |
Dit is de uitgiftedatum van elk aanvullend vermogensbestanddeel. Gebruik hiervoor de ISO 8601-notatie (jjjj-mm-dd). |
||||||||||
|
C0630 |
Aanvullend vermogen — Datum van de toestemming |
Dit is de datum van de toestemming voor elk aanvullend vermogensbestanddeel. Gebruik hiervoor de ISO 8601-notatie (jjjj-mm-dd). |
||||||||||
|
Aanpassing voor afgezonderde fondsen en matchingopslagportefeuilles |
||||||||||||
|
C0660/R0020 |
Afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille — Nummer |
Identificatienummer voor een afgezonderd fonds of matchingopslagportefeuille. Dit nummer wordt door de onderneming toegewezen en moet consistent zijn in de tijd en aansluiten bij het fonds-/portefeuillenummer dat in andere templates wordt gerapporteerd. |
||||||||||
|
C0670/R0020 |
Afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille — Theoretisch solvabiliteitskapitaalvereiste |
Dit is het theoretisch solvabiliteitskapitaalvereiste van elk afgezonderd fonds/elke matchingopslagportefeuille. |
||||||||||
|
C0680/R0020 |
Afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille — Theoretisch solvabiliteitskapitaalvereiste (negatieve resultaten op nul) |
Dit is het theoretisch solvabiliteitskapitaalvereiste. Wanneer de waarde negatief is, wordt als waarde nul gerapporteerd. |
||||||||||
|
C0690/R0020 |
Afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille — Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen |
Dit is het bedrag van het overschot van de activa ten opzichte van de verplichtingen van elk afgezonderd fonds/elke matchingopslagportefeuille. Deze waarde omvat de eventuele aftrek van toekomstige overdrachten die aan aandeelhouders kunnen worden toegeschreven. |
||||||||||
|
C0700/R0020 |
Afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille — Toekomstige overdrachten die aan aandeelhouders kunnen worden toegeschreven |
Waarde van toekomstige overdrachten die aan aandeelhouders kunnen worden toegeschreven van elk afgezonderd fonds/elke matchingopslagportefeuille, overeenkomstig artikel 80, lid 2, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||||||||
|
C0710/R0010 |
Afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille — Correctie voor beperkte eigenvermogensbestanddelen ten aanzien van matchingopslagportefeuilles en afgezonderde fondsen |
Dit is de totale aftrek voor afgezonderde fondsen en matchingopslagportefeuilles. |
||||||||||
|
C0710/R0020 |
Afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille — Correctie voor beperkte eigenvermogensbestanddelen ten aanzien van matchingopslagportefeuilles en afgezonderde fondsen |
Dit is de aftrek voor elk afgezonderd fonds/elke matchingopslagportefeuille. |
||||||||||
S.24.01 — Aangehouden deelnemingen
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||||||||||
|
Tabel 1 — Deelnemingen in verbonden ondernemingen zijnde financiële en kredietinstellingen die afzonderlijk meer dan 10 % uitmaken van de in artikel 69, onder a), i), ii), iv) en vi), genoemde bestanddelen, met uitzondering van geconsolideerde deelnemingen van strategische aard ten behoeve van aftrekkingen conform artikel 68, lid 1, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 |
||||||||||||||||||||||
|
C0010 |
Naam van de verbonden onderneming |
Dit is de naam van de verbonden onderneming waarin de deelneming wordt gehouden. Het betreft deelnemingen in financiële instellingen en kredietinstellingen die afzonderlijk meer dan 10 % uitmaken van de in artikel 69, onder a), i), ii), iv) en vi), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 genoemde bestanddelen. Geconsolideerde deelnemingen van strategische aard worden buiten beschouwing gelaten. |
||||||||||||||||||||
|
C0020 |
Identificatiecode van de activa |
Activa-ID-code in de volgorde van prioriteit zoals hieronder aangegeven:
Wanneer dezelfde activa-ID-code moet worden gerapporteerd voor een activum dat in twee of meer verschillende valuta's wordt uitgegeven, moeten van elke valuta de activa-ID-code en de alfabetische ISO 4217-code worden vermeld, zoals in het volgende voorbeeld: „code+EUR” |
||||||||||||||||||||
|
C0030 |
Soort identificatiecode van de activa |
Soort identificatiecode die voor „activa-ID-code” wordt gebruikt. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
Wanneer dezelfde activa-ID-code moet worden gerapporteerd voor een activum dat in twee of meer verschillende valuta's wordt uitgegeven en de code in C0020 wordt bepaald door een activa-ID-code en de alfabetische ISO 4217-code van de valuta, moet de activa-ID-code verwijzen naar optie 9 en de optie van de oorspronkelijke activa-ID-code, zoals in het volgende voorbeeld met als gerapporteerde code de ISIN-code+valuta: „9/1”. |
||||||||||||||||||||
|
C0040 |
Totaal |
Dit betreft de volledige totale waarde voor alle tiers in iedere deelneming in financiële instellingen en kredietinstellingen die afzonderlijk meer dan 10 % uitmaakt van de in artikel 69, onder a), (i), (ii), (iv) en (vi), genoemde bestanddelen. Geconsolideerde deelnemingen van strategische aard worden buiten beschouwing gelaten. |
||||||||||||||||||||
|
C0050 |
Tier 1-kernkapitaal |
Dit betreft de volledige waarde van het Tier 1-kernkapitaal in iedere deelneming in financiële instellingen en kredietinstellingen die afzonderlijk meer dan 10 % uitmaakt van de in artikel 69, onder a), (i), (ii), (iv) en (vi), genoemde bestanddelen. Geconsolideerde deelnemingen van strategische aard worden buiten beschouwing gelaten. Wat onder Tier 1-kernkapitaal moet worden verstaan, wordt gedefinieerd in de voorschriften van de desbetreffende sector. |
||||||||||||||||||||
|
C0060 |
Aanvullend-tier 1-kapitaal |
Dit betreft de volledige waarde van het Aanvullend-tier 1-kapitaal in iedere deelneming in financiële instellingen en kredietinstellingen die afzonderlijk meer dan 10 % uitmaakt van de in artikel 69, onder a), i), ii), iv) en vi), genoemde bestanddelen. Geconsolideerde deelnemingen van strategische aard worden buiten beschouwing gelaten. Wat onder Aanvullend-tier 1-kernkapitaal moet worden verstaan, wordt gedefinieerd in de voorschriften van de desbetreffende sector. |
||||||||||||||||||||
|
C0070 |
Tier 2 |
Dit betreft de volledige waarde van het Tier 2-kapitaal in iedere deelneming in financiële instellingen en kredietinstellingen die afzonderlijk meer dan 10 % uitmaakt van de in artikel 69, onder a), (i), (ii), (iv) en (vi), genoemde bestanddelen. Geconsolideerde deelnemingen van strategische aard worden buiten beschouwing gelaten. Wat onder Tier 2-kapitaal moet worden verstaan, wordt gedefinieerd in de voorschriften van de desbetreffende sector. |
||||||||||||||||||||
|
Tabel 2 — Deelnemingen in verbonden ondernemingen zijnde financiële en kredietinstellingen die tezamen meer dan 10 % uitmaken van de in artikel 69, onder a), (i), (ii), (iv) en (vi), genoemde bestanddelen, met uitzondering van geconsolideerde deelnemingen van strategische aard ten behoeve van aftrekkingen conform artikel 68, lid 2, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 |
||||||||||||||||||||||
|
C0080 |
Naam van de verbonden onderneming |
Dit is de naam van de verbonden onderneming waarin de deelneming wordt gehouden. Dit betreft deelnemingen in financiële instellingen en kredietinstellingen die tezamen meer dan 10 % uitmaken van de in artikel 69, onder a), (i), (ii), (iv) en (vi), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 genoemde bestanddelen, met uitzondering van geconsolideerde deelnemingen van strategische aard. |
||||||||||||||||||||
|
C0090 |
Identificatiecode van de activa |
Activa-ID-code in de volgorde van prioriteit zoals hieronder aangegeven:
Wanneer dezelfde activa-ID-code moet worden gerapporteerd voor een activum dat in twee of meer verschillende valuta's wordt uitgegeven, moeten van elke valuta de activa-ID-code en de alfabetische ISO 4217-code worden vermeld, zoals in het volgende voorbeeld: „code+EUR” |
||||||||||||||||||||
|
C0100 |
Soort identificatiecode van de activa |
Soort identificatiecode die voor „activa-ID-code” wordt gebruikt. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
Wanneer dezelfde activa-ID-code moet worden gerapporteerd voor een activum dat in twee of meer verschillende valuta's wordt uitgegeven en de code in C0090 wordt bepaald door een activa-ID-code en de alfabetische ISO 4217-code van de valuta, moet de activa-ID-code verwijzen naar optie 9 en de optie van de oorspronkelijke activa-ID-code, zoals in het volgende voorbeeld met als gerapporteerde code de ISIN-code+valuta: „9/1”. |
||||||||||||||||||||
|
C0110 |
Totaal |
Dit is de totale in de deelneming gehouden waarde (nog niet het bedrag van de aftrekking). Dit betreft deelnemingen in financiële instellingen en kredietinstellingen die tezamen meer dan 10 % uitmaken van in artikel 69, onder a), (i), (ii), (iv) en (vi), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 genoemde bestanddelen. |
||||||||||||||||||||
|
C0120 |
Tier 1-kernkapitaal |
Dit is de waarde van het in de deelneming gehouden Tier 1-kernkapitaal (niet slechts het bedrag van de aftrekking). Wat onder Tier 1-kernkapitaal moet worden verstaan, wordt gedefinieerd in de voorschriften van de desbetreffende sector. Dit betreft deelnemingen in financiële instellingen en kredietinstellingen die tezamen meer dan 10 % uitmaken van de in artikel 69, onder a), (i), (ii), (iv) en (vi), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 genoemde bestanddelen, met uitzondering van geconsolideerde deelnemingen van strategische aard. |
||||||||||||||||||||
|
C0130 |
Aanvullend-tier 1-kapitaal |
Dit is de waarde van het in de deelneming gehouden Aanvullend-tier 1-kapitaal (niet slechts het bedrag van de aftrekking). Wat onder Aanvullend-tier 1-kernkapitaal moet worden verstaan, wordt gedefinieerd in de voorschriften van de desbetreffende sector. Dit betreft deelnemingen in financiële instellingen en kredietinstellingen die tezamen meer dan 10 % uitmaken van de in artikel 69, onder a), (i), (ii), (iv) en (vi), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 genoemde bestanddelen, met uitzondering van geconsolideerde deelnemingen van strategische aard. |
||||||||||||||||||||
|
C0140 |
Tier 2 |
Dit is de waarde van het in de deelneming gehouden Tier 2-kapitaal. Wat onder Tier 2-kapitaal moet worden verstaan, wordt gedefinieerd in de voorschriften van de desbetreffende sector (niet slechts het bedrag van de aftrekking). Het betreft deelnemingen in financiële instellingen en kredietinstellingen die tezamen meer dan 10 % uitmaken van in artikel 69, onder a), (i), (ii), (iv) en (vi), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 genoemde bestanddelen. |
||||||||||||||||||||
|
Totaal deelnemingen in verbonden ondernemingen zijnde financiële en kredietinstellingen (waarvan de waarde op het eigen vermogen in mindering gebracht kan worden) |
||||||||||||||||||||||
|
C0150 |
Totaal deelnemingen in financiële en kredietinstellingen — Totaal |
Dit is de totale waarde van deelnemingen in financiële en kredietinstellingen (waarvan de waarde op het eigen vermogen in mindering gebracht kan worden). |
||||||||||||||||||||
|
C0160 |
Totaal deelnemingen in financiële en kredietinstellingen — Tier 1-kernkapitaal |
Dit is de totale waarde van in financiële en kredietinstellingen gehouden Tier 1-kernkapitaal (waarvan de waarde op het eigen vermogen in mindering gebracht kan worden). |
||||||||||||||||||||
|
C0170 |
Totaal deelnemingen in financiële en kredietinstellingen — Aanvullend-tier 1-kapitaal |
Dit is de totale waarde van in financiële en kredietinstellingen gehouden Aanvullend-tier 1-kapitaal (waarvan de waarde op het eigen vermogen in mindering gebracht kan worden). |
||||||||||||||||||||
|
C0180 |
Totaal deelnemingen in financiële en kredietinstellingen — Tier 2-kapitaal |
Dit is de totale waarde van in financiële en kredietinstellingen gehouden Tier 2-kapitaal (waarvan de waarde op het eigen vermogen in mindering gebracht kan worden). |
||||||||||||||||||||
|
Aftrekkingen van eigen vermogen |
||||||||||||||||||||||
|
R0010/C0190 |
Aftrekking onder artikel 68, lid 1 — Totaal |
Dit is de totale waarde van de aftrekking onder artikel 68, lid 1, zoals gespecificeerd in Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||||||||||||||||||
|
R0010/C0200 |
Aftrekking onder Artikel 68, lid 1 — Tier 1 onbeperkt |
Dit is de waarde van de aftrekking onder artikel 68, lid 1, die wordt afgetrokken van bestanddelen van Tier 1 onbeperkt zoals bedoeld in artikel 68, lid 5, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||||||||||||||||||
|
R0010/C0210 |
Aftrekking onder Artikel 68, lid 1 — Tier 1 beperkt |
Dit is de waarde van de aftrekking onder artikel 68, lid 1, die wordt toegepast op bestanddelen van Tier 1 beperkt zoals bedoeld in artikel 68, lid 5, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||||||||||||||||||
|
R0010/C0220 |
Aftrekking onder Artikel 68, lid 1 — Tier 2 |
Dit is de waarde van de aftrekking onder artikel 68, lid 1, die wordt toegepast op Tier 2-bestanddelen zoals bedoeld in artikel 68, lid 5, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||||||||||||||||||
|
R0020/C0190 |
Aftrekking onder artikel 68, lid 2 — Totaal |
Dit is de totale waarde van de aftrekking onder artikel 68, lid 2, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||||||||||||||||||
|
R0020/C0200 |
Aftrekking onder Artikel 68, lid 2 — Tier 1 onbeperkt |
Dit is de waarde van de aftrekking onder artikel 68, lid 2, die wordt toegepast op bestanddelen van Tier 1 onbeperkt zoals bedoeld in artikel 68, lid 5, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||||||||||||||||||
|
R0020/C0210 |
Aftrekking onder Artikel 68, lid 2 — Tier 1 beperkt |
Dit is de waarde van de aftrekking onder artikel 68, lid 2, die wordt toegepast op bestanddelen van Tier 1 beperkt zoals bedoeld in artikel 68, lid 5, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||||||||||||||||||
|
R0020/C0220 |
Aftrekking onder Artikel 68, lid 2 — Tier 2 |
Dit is de waarde van de aftrekking onder artikel 68, lid 2, die wordt toegepast op Tier 2-bestanddelen zoals bedoeld in artikel 68, lid 5, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||||||||||||||||||
|
R0030/C0190 |
Totale aftrekkingen |
Het algehele totaal van alle aftrekkingen voor deelnemingen onder artikel 68, leden 1 en 2, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||||||||||||||||||
|
R0030/C0200 |
Totaal aftrekkingen — Tier 1 onbeperkt |
Het algehele totaal van alle aftrekkingen voor Tier 1 onbeperkt onder artikel 68, leden 1 en 2, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||||||||||||||||||
|
R0030/C0210 |
Totaal aftrekkingen — Tier 1 beperkt |
Het algehele totaal van alle aftrekkingen voor Tier 1 beperkt onder artikel 68, leden 1 en 2, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||||||||||||||||||
|
R0030/C0220 |
Totaal aftrekkingen — Tier 2 |
Het algehele totaal van alle aftrekkingen voor Tier 2 onder artikel 68, leden 1 en 2, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||||||||||||||||||
|
Tabel 3 — Deelnemingen in verbonden ondernemingen zijnde financiële en kredietinstellingen die als strategisch worden beschouwd zoals gedefinieerd in artikel 171 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 en bij de berekening van de solvabiliteit van de groep worden meegeteld op basis van methode 1 (geen aftrek van het eigen vermogen overeenkomstig artikel 68, lid 3). |
||||||||||||||||||||||
|
C0230 |
Naam van de verbonden onderneming |
Dit is de naam van de verbonden onderneming waarin de deelneming wordt gehouden. Dit zijn deelnemingen in financiële en kredietinstellingen die als strategisch worden beschouwd zoals gedefinieerd in artikel 171 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 en bij de berekening van de solvabiliteit van de groep worden meegeteld op basis van methode 1. |
||||||||||||||||||||
|
C0240 |
Identificatiecode van de activa |
Activa-ID-code in de volgorde van prioriteit zoals hieronder aangegeven:
Wanneer dezelfde activa-ID-code moet worden gerapporteerd voor een activum dat in twee of meer verschillende valuta's wordt uitgegeven, moeten van elke valuta de activa-ID-code en de alfabetische ISO 4217-code worden vermeld, zoals in het volgende voorbeeld: „code+EUR” |
||||||||||||||||||||
|
C0250 |
Soort identificatiecode van de activa |
Soort identificatiecode die voor „activa-ID-code” wordt gebruikt. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
Wanneer dezelfde activa-ID-code moet worden gerapporteerd voor een activum dat in twee of meer verschillende valuta's wordt uitgegeven en de code in C0240 wordt bepaald door een activa-ID-code en de alfabetische ISO 4217-code van de valuta, moet de activa-ID-code verwijzen naar optie 9 en de optie van de oorspronkelijke activa-ID-code, zoals in het volgende voorbeeld met als gerapporteerde code de ISIN-code+valuta: „9/1”. |
||||||||||||||||||||
|
C0260 |
Totaal |
Dit is de totale waarde voor alle tiers in elke deelneming in financiële en kredietinstellingen die als strategisch wordt beschouwd zoals gedefinieerd in artikel 171 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 en bij de berekening van de solvabiliteit van de groep wordt meegeteld op basis van methode 1. |
||||||||||||||||||||
|
C0270 |
Aandelen van type 1 |
Dit is de waarde van aandelen van type 1 gehouden in elke deelneming in financiële en kredietinstellingen die als strategisch wordt beschouwd zoals gedefinieerd in artikel 171 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 en bij de berekening van de solvabiliteit van de groep wordt meegeteld op basis van methode 1. Aandelen van type 1 worden gedefinieerd overeenkomstig artikel 168, lid 2, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35). |
||||||||||||||||||||
|
C0280 |
Aandelen van type 2 |
Dit is de waarde van aandelen van type 2 gehouden in elke deelneming in financiële en kredietinstellingen die als strategisch wordt beschouwd zoals gedefinieerd in artikel 171 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 en bij de berekening van de solvabiliteit van de groep wordt meegeteld op basis van methode 1. Aandelen van type 2 worden gedefinieerd overeenkomstig artikel 168, lid 3, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35). |
||||||||||||||||||||
|
C0290 |
Achtergestelde verplichtingen |
Dit is de waarde van achtergestelde verplichtingen gehouden in elke deelneming in financiële en kredietinstellingen die als strategisch wordt beschouwd zoals gedefinieerd in artikel 171 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 en bij de berekening van de solvabiliteit van de groep wordt meegeteld op basis van methode 1. |
||||||||||||||||||||
|
Tabel 4 — Deelnemingen van strategische aard (zoals gedefinieerd in artikel 171 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35) in verbonden ondernemingen zijnde financiële en kredietinstellingen die bij de berekening van de solvabiliteit van de groep niet worden meegeteld op basis van methode 1 en die niet worden afgetrokken overeenkomstig artikel 68, leden 1 en 2 (dient het resterende deel te omvatten (het gedeelte van de deelneming dat niet is afgetrokken) na de gedeeltelijke aftrek overeenkomstig artikel 68, lid 2, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35) |
||||||||||||||||||||||
|
C0300 |
Naam van de verbonden onderneming |
Dit is de naam van de verbonden onderneming zijnde een financiële of kredietinstelling waarin wordt deelgenomen. De deelnemingen in deze verbonden ondernemingen zijn van strategische aard (zoals gedefinieerd in artikel 171 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35)), worden bij de berekening van de solvabiliteit van de groep op basis van methode 1 niet meegeteld en worden niet afgetrokken overeenkomstig artikel 68, leden 1 en 2. |
||||||||||||||||||||
|
C0310 |
Identificatiecode van de activa |
Activa-ID-code in de volgorde van prioriteit zoals hieronder aangegeven:
Wanneer dezelfde activa-ID-code moet worden gerapporteerd voor een activum dat in twee of meer verschillende valuta's wordt uitgegeven, moeten van elke valuta de activa-ID-code en de alfabetische ISO 4217-code worden vermeld, zoals in het volgende voorbeeld: „code+EUR” |
||||||||||||||||||||
|
C0320 |
Soort identificatiecode van de activa |
Soort identificatiecode die voor „activa-ID-code” wordt gebruikt. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
Wanneer dezelfde activa-ID-code moet worden gerapporteerd voor een activum dat in twee of meer verschillende valuta's wordt uitgegeven en de code in C0310 wordt bepaald door een activa-ID-code en de alfabetische ISO 4217-code van de valuta, moet de activa-ID-code verwijzen naar optie 9 en de optie van de oorspronkelijke activa-ID-code, zoals in het volgende voorbeeld met als gerapporteerde code de ISIN-code+valuta: „9/1”. |
||||||||||||||||||||
|
C0330 |
Totaal |
Dit is de totale waarde voor alle tiers in elke deelneming van strategische aard in verbonden financiële en kredietinstellingen die bij de berekening van de solvabiliteit van de groep niet wordt meegeteld op basis van methode 1 en die niet wordt afgetrokken zoals bedoeld in artikel 68, leden 1 en 2, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, ofwel de som van:
|
||||||||||||||||||||
|
C0340 |
Aandelen van type 1 |
Dit is de waarde van elke deelneming van strategische aard in verbonden ondernemingen zijnde financiële en kredietinstellingen die bij de berekening van de solvabiliteit van de groep niet wordt meegeteld op basis van methode 1, waarvan de waarde niet wordt afgetrokken zoals bedoeld in artikel 68, leden 1 en 2, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 en die wordt gehouden in aandelen van type 1, ofwel de som van:
Aandelen van type 1 worden gedefinieerd overeenkomstig artikel 168, lid 2, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35). |
||||||||||||||||||||
|
C0350 |
Aandelen van type 2 |
Dit is de waarde van elke deelneming van strategische aard in verbonden ondernemingen zijnde financiële en kredietinstellingen die bij de berekening van de solvabiliteit van de groep niet wordt meegeteld op basis van methode 1, waarvan de waarde niet wordt afgetrokken zoals bedoeld in artikel 68, leden 1 en 2, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 en die wordt gehouden in aandelen van type 2, ofwel de som van:
Aandelen van type 2 worden gedefinieerd overeenkomstig artikel 168, lid 3, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35). |
||||||||||||||||||||
|
C0360 |
Achtergestelde verplichtingen |
Dit is de waarde van elke deelneming van strategische aard in verbonden ondernemingen zijnde financiële en kredietinstellingen die bij de berekening van de solvabiliteit van de groep niet wordt meegeteld op basis van methode 1, waarvan de waarde niet wordt afgetrokken zoals bedoeld in artikel 68, leden 1 en 2, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 en die wordt gehouden in achtergestelde verplichtingen, ofwel de som van:
|
||||||||||||||||||||
|
Tabel 5 — Deelnemingen in verbonden ondernemingen zijnde financiële en kredietinstellingen die niet van strategische aard zijn en waarvan de waarde niet wordt afgetrokken overeenkomstig artikel 68, leden 1 en 2, van Gedelegeerde Verordening 2015/35 (omvat het resterende deel na de gedeeltelijke aftrek overeenkomstig artikel 68, lid 2, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35) |
||||||||||||||||||||||
|
C0370 |
Naam van de verbonden onderneming |
Dit is de naam van de verbonden onderneming zijnde een financiële of kredietinstelling waarin wordt deelgenomen. Dit zijn deelnemingen in verbonden ondernemingen die niet van strategische aard zijn en waarvan de waarde niet wordt afgetrokken overeenkomstig artikel 68, leden 1 en 2, van Gedelegeerde Verordening 2015/35. |
||||||||||||||||||||
|
C0380 |
Identificatiecode van de activa |
Activa-ID-code in de volgorde van prioriteit zoals hieronder aangegeven:
Wanneer dezelfde activa-ID-code moet worden gerapporteerd voor een activum dat in twee of meer verschillende valuta's wordt uitgegeven, moeten van elke valuta de activa-ID-code en de alfabetische ISO 4217-code worden vermeld, zoals in het volgende voorbeeld: „code+EUR” |
||||||||||||||||||||
|
C0390 |
Soort identificatiecode van de activa |
Soort identificatiecode die voor „activa-ID-code” wordt gebruikt. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
Wanneer dezelfde activa-ID-code moet worden gerapporteerd voor een activum dat in twee of meer verschillende valuta's wordt uitgegeven en de code in C0380 wordt bepaald door een activa-ID-code en de alfabetische ISO 4217-code van de valuta, moet de activa-ID-code verwijzen naar optie 9 en de optie van de oorspronkelijke activa-ID-code, zoals in het volgende voorbeeld met als gerapporteerde code de ISIN-code+valuta: „9/1”. |
||||||||||||||||||||
|
C0400 |
Totaal |
Dit is de totale waarde voor alle tiers in elke deelneming in verbonden ondernemingen zijnde financiële en kredietinstellingen die niet als strategisch wordt beschouwd en die niet wordt afgetrokken zoals bedoeld in artikel 68, leden 1 en 2, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, ofwel de som van:
|
||||||||||||||||||||
|
C0410 |
Aandelen van type 1 |
Dit is de waarde van elke deelneming van niet-strategische aard in verbonden ondernemingen zijnde financiële en kredietinstellingen die niet wordt afgetrokken zoals bedoeld in artikel 68, leden 1 en 2, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 en die wordt gehouden in aandelen van type 1, ofwel de som van:
Aandelen van type 1 worden gedefinieerd overeenkomstig artikel 168, lid 2, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35). |
||||||||||||||||||||
|
C0420 |
Aandelen van type 2 |
Dit is de waarde van elke deelneming van niet-strategische aard in verbonden ondernemingen zijnde financiële en kredietinstellingen die niet wordt afgetrokken zoals bedoeld in artikel 68, leden 1 en 2, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 en die wordt gehouden in aandelen van type 2, ofwel de som van:
Aandelen van type 2 worden gedefinieerd overeenkomstig artikel 168, lid 3, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35). |
||||||||||||||||||||
|
C0430 |
Achtergestelde verplichtingen |
Dit is de waarde van elke deelneming van niet-strategische aard in verbonden ondernemingen zijnde financiële en kredietinstellingen die niet wordt afgetrokken zoals bedoeld in artikel 68, leden 1 en 2, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 en die wordt gehouden in achtergestelde verplichtingen, ofwel de som van:
|
||||||||||||||||||||
|
Tabel 6 — Overige deelnemingen van strategische aard anders dan in financiële en kredietinstellingen |
||||||||||||||||||||||
|
C0440 |
Naam van de verbonden onderneming |
Dit is de naam van de verbonden onderneming waarin de deelneming wordt gehouden. Het betreft deelnemingen van strategische aard anders dan in financiële of kredietinstellingen. |
||||||||||||||||||||
|
C0450 |
Identificatiecode van de activa |
Activa-ID-code in de volgorde van prioriteit zoals hieronder aangegeven:
Wanneer dezelfde activa-ID-code moet worden gerapporteerd voor een activum dat in twee of meer verschillende valuta's wordt uitgegeven, moeten van elke valuta de activa-ID-code en de alfabetische ISO 4217-code worden vermeld, zoals in het volgende voorbeeld: „code+EUR” |
||||||||||||||||||||
|
C0460 |
Soort identificatiecode van de activa |
Soort identificatiecode die voor „activa-ID-code” wordt gebruikt. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
Wanneer dezelfde activa-ID-code moet worden gerapporteerd voor een activum dat in twee of meer verschillende valuta's wordt uitgegeven en de code in C0450 wordt bepaald door een activa-ID-code en de alfabetische ISO 4217-code van de valuta, moet de activa-ID-code verwijzen naar optie 9 en de optie van de oorspronkelijke activa-ID-code, zoals in het volgende voorbeeld met als gerapporteerde code de ISIN-code+valuta: „9/1”. |
||||||||||||||||||||
|
C0470 |
Totaal |
Dit is de totale waarde voor alle tiers in elke deelneming anders dan in financiële of kredietinstellingen die als strategisch wordt beschouwd. |
||||||||||||||||||||
|
C0480 |
Aandelen van type 1 |
Dit is de waarde van aandelen van type 1 in elke deelneming anders dan in financiële of kredietinstellingen die als strategisch wordt beschouwd. Aandelen van type 1 worden gedefinieerd overeenkomstig artikel 168, lid 2, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35). |
||||||||||||||||||||
|
C0490 |
Aandelen van type 2 |
Dit is de waarde van aandelen van type 2 in elke deelneming anders dan in financiële of kredietinstellingen die als strategisch wordt beschouwd. Aandelen van type 2 worden gedefinieerd overeenkomstig artikel 168, lid 3, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||||||||||||||||||
|
C0500 |
Achtergestelde verplichtingen |
Dit is de waarde van achtergestelde verplichtingen in elke deelneming anders dan in financiële of kredietinstellingen die als strategisch wordt beschouwd. |
||||||||||||||||||||
|
Tabel 7 — Overige deelnemingen van niet-strategische aard anders dan in financiële en kredietinstellingen |
||||||||||||||||||||||
|
C0510 |
Naam van de verbonden onderneming |
Dit is de naam van de verbonden onderneming waarin de deelneming wordt gehouden. Het betreft deelnemingen van niet-strategische aard anders dan in financiële of kredietinstellingen. |
||||||||||||||||||||
|
C0520 |
Identificatiecode van de activa |
Activa-ID-code in de volgorde van prioriteit zoals hieronder aangegeven:
Wanneer dezelfde activa-ID-code moet worden gerapporteerd voor een activum dat in twee of meer verschillende valuta's wordt uitgegeven, moeten van elke valuta de activa-ID-code en de alfabetische ISO 4217-code worden vermeld, zoals in het volgende voorbeeld: „code+EUR” |
||||||||||||||||||||
|
C0530 |
Soort identificatiecode van de activa |
Soort identificatiecode die voor „activa-ID-code” wordt gebruikt. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
Wanneer dezelfde activa-ID-code moet worden gerapporteerd voor een activum dat in twee of meer valuta's wordt uitgegeven en de code in C0520 wordt bepaald door een activa-ID-code en de alfabetische ISO 4217-code van de valuta, moet de activa-ID-code verwijzen naar optie 9 en de optie van de oorspronkelijke activa-ID-code, zoals in het volgende voorbeeld met als gerapporteerde code de ISIN-code+valuta: „9/1”. |
||||||||||||||||||||
|
C0540 |
Totaal |
Dit is de totale waarde voor alle tiers in elke deelneming anders dan in financiële of kredietinstellingen die niet als strategisch wordt beschouwd. |
||||||||||||||||||||
|
C0550 |
Aandelen van type 1 |
Dit is de waarde van aandelen van type 1 in elke deelneming anders dan in financiële of kredietinstellingen die niet als strategisch wordt beschouwd. Aandelen van type 1 worden gedefinieerd overeenkomstig artikel 168, lid 2, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35). |
||||||||||||||||||||
|
C0560 |
Aandelen van type 2 |
Dit is de waarde van aandelen van type 2 in elke deelneming anders dan in financiële of kredietinstellingen die niet als strategisch wordt beschouwd. Aandelen van type 2 worden gedefinieerd overeenkomstig artikel 168, lid 3, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||||||||||||||||||
|
C0570 |
Achtergestelde verplichtingen |
Dit is de waarde van achtergestelde verplichtingen in elke deelneming anders dan in financiële of kredietinstellingen die niet als strategisch wordt beschouwd. |
||||||||||||||||||||
|
Totaal voor berekening van solvabiliteitskapitaalvereiste |
||||||||||||||||||||||
|
R0040/C0580 |
Totaal deelnemingen in verbonden ondernemingen die financiële of kredietinstellingen zijn — Totaal |
Dit is de totale waarde van deelnemingen in ondernemingen die financiële of kredietinstellingen zijn. |
||||||||||||||||||||
|
R0040/C0590 |
Totaal deelnemingen in verbonden ondernemingen die financiële of kredietinstellingen zijn — Aandelen van type 1 |
Dit is de totale waarde van aandelen van type 1 van deelnemingen in ondernemingen die financiële of kredietinstellingen zijn. Aandelen van type 1 worden gedefinieerd overeenkomstig artikel 168, lid 2, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35). |
||||||||||||||||||||
|
R0040/C0600 |
Totaal deelnemingen in verbonden ondernemingen die financiële of kredietinstellingen zijn — Aandelen van type 2 |
Dit is de totale waarde van aandelen van type 2 van deelnemingen in ondernemingen die financiële of kredietinstellingen zijn. Aandelen van type 2 worden gedefinieerd overeenkomstig artikel 168, lid 3, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||||||||||||||||||
|
R0040/C0610 |
Totaal deelnemingen in verbonden ondernemingen die financiële of kredietinstellingen zijn — Achtergestelde verplichtingen |
Dit is de totale waarde van achtergestelde verplichtingen van deelnemingen in ondernemingen die financiële of kredietinstellingen zijn. |
||||||||||||||||||||
|
R0050/C0580 |
Totaal deelnemingen in verbonden ondernemingen die financiële of kredietinstellingen zijn, waarvan van strategische aard (methode 1 of minder dan 10 % niet methode 1 — Totaal |
Dit is de totale waarde van deelnemingen van strategische aard in ondernemingen (methode 1 of minder dan 10 % niet methode 1) die financiële of kredietinstellingen zijn. |
||||||||||||||||||||
|
R0050/C0590 |
Totaal deelnemingen in verbonden ondernemingen die financiële of kredietinstellingen zijn, waarvan van strategische aard (methode 1 of minder dan 10 % niet methode 1) — Aandelen van type 1 |
Dit is de totale waarde van aandelen van type 1 van deelnemingen van strategische aard in ondernemingen (methode 1 of minder dan 10 % niet methode 1) die financiële of kredietinstellingen zijn. Aandelen van type 1 worden gedefinieerd overeenkomstig artikel 168, lid 2, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35). |
||||||||||||||||||||
|
R0050/C0600 |
Totaal deelnemingen in verbonden ondernemingen die financiële of kredietinstellingen zijn, waarvan van strategische aard (methode 1 of minder dan 10 % niet methode 1) — Aandelen van type 2 |
Dit is de totale waarde van aandelen van type 2 van deelnemingen van strategische aard in ondernemingen (methode 1 of minder dan 10 % niet methode 1) die financiële of kredietinstellingen zijn. Aandelen van type 2 worden gedefinieerd overeenkomstig artikel 168, lid 3, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||||||||||||||||||
|
R0050/C0610 |
Totaal deelnemingen in verbonden ondernemingen die financiële of kredietinstellingen zijn, waarvan van strategische aard (methode 1 of minder dan 10 % niet methode 1) — Achtergestelde verplichtingen |
Dit is de totale waarde van achtergestelde verplichtingen van deelnemingen van strategische aard in ondernemingen (methode 1 of minder dan 10 % niet methode 1) die financiële of kredietinstellingen zijn. |
||||||||||||||||||||
|
R0060/C0580 |
Totaal deelnemingen in verbonden ondernemingen die financiële of kredietinstellingen zijn, waarvan niet van strategische aard (minder dan 10 %) — Totaal |
Dit is de totale waarde van deelnemingen van niet-strategische aard in ondernemingen (minder dan 10 %) die financiële of kredietinstellingen zijn. |
||||||||||||||||||||
|
R0060/C0590 |
Totaal deelnemingen in verbonden ondernemingen die financiële of kredietinstellingen zijn, waarvan niet van strategische aard (minder dan 10 %) — Aandelen van type 1 |
Dit is de totale waarde van aandelen van type 1 van deelnemingen van niet-strategische aard in ondernemingen (minder dan 10 % — C0500) die financiële of kredietinstellingen zijn. Aandelen van type 1 worden gedefinieerd overeenkomstig artikel 168, lid 2, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35). |
||||||||||||||||||||
|
R0060/C0600 |
Totaal deelnemingen in verbonden ondernemingen die financiële of kredietinstellingen zijn, waarvan niet van strategische aard (minder dan 10 %) — Aandelen van type 2 |
Dit is de totale waarde van aandelen van type 2 van deelnemingen van niet-strategische aard in ondernemingen (minder dan 10 %) die financiële of kredietinstellingen zijn. Aandelen van type 2 worden gedefinieerd overeenkomstig artikel 168, lid 3, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||||||||||||||||||
|
R0060/C0610 |
Totaal deelnemingen in verbonden ondernemingen die financiële of kredietinstellingen zijn, waarvan niet van strategische aard (minder dan 10 %) — Achtergestelde verplichtingen |
Dit is de totale waarde van achtergestelde verplichtingen van deelnemingen van niet-strategische aard in ondernemingen (minder dan 10 %) die financiële of kredietinstellingen zijn. |
||||||||||||||||||||
|
R0070/C0580 |
Totaal deelnemingen in verbonden ondernemingen niet zijnde financiële en kredietinstellingen –Totaal |
Dit is de totale waarde van deelnemingen in ondernemingen die geen financiële of kredietinstellingen zijn. Dit is de som van C0470 en C0540. |
||||||||||||||||||||
|
R0070/C0590 |
Totaal deelnemingen in verbonden ondernemingen niet zijnde financiële of kredietinstellingen — Aandelen van type 1 |
Dit is de totale waarde van aandelen van type 1 van deelnemingen in ondernemingen die geen financiële of kredietinstellingen zijn. Aandelen van type 1 worden gedefinieerd overeenkomstig artikel 168, lid 2, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. Dit is de som van C0480 en C550. |
||||||||||||||||||||
|
R0070/C0600 |
Totaal deelnemingen in verbonden ondernemingen niet zijnde financiële of kredietinstellingen — Aandelen van type 2 |
Dit is de totale waarde van aandelen van type 2 van deelnemingen in ondernemingen die geen financiële of kredietinstellingen zijn. Aandelen van type 2 worden gedefinieerd overeenkomstig artikel 168, lid 3, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. Dit is de som van C0490 en C0560. |
||||||||||||||||||||
|
R0070/C0610 |
Totaal deelnemingen in verbonden ondernemingen niet zijnde financiële of kredietinstellingen — Achtergestelde verplichtingen |
Dit is de totale waarde van achtergestelde verplichtingen van deelnemingen in ondernemingen die geen financiële of kredietinstellingen zijn. Dit is de som van C0500 en C0570. |
||||||||||||||||||||
|
R0080/C0580 |
Totaal deelnemingen in verbonden ondernemingen niet zijnde financiële of kredietinstellingen — Totaal — waarvan van strategische aard |
Dit is de totale waarde van deelnemingen van strategische aard in ondernemingen die geen financiële of kredietinstellingen zijn. Dit is de som van C0470. |
||||||||||||||||||||
|
R0080/C0590 |
Totaal deelnemingen in verbonden ondernemingen niet zijnde financiële of kredietinstellingen — Aandelen van type 1 — waarvan van strategische aard |
Dit is de totale waarde van aandelen van type 1 van deelnemingen van strategische aard in ondernemingen die geen financiële of kredietinstellingen zijn. Aandelen van type 1 worden gedefinieerd overeenkomstig artikel 168, lid 2, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. Dit is de som van C0480. |
||||||||||||||||||||
|
R0080/C0600 |
Totaal deelnemingen in verbonden ondernemingen niet zijnde financiële of kredietinstellingen — Aandelen van type 2 — waarvan van strategische aard |
Dit is de totale waarde van aandelen van type 2 van deelnemingen van strategische aard in ondernemingen die geen financiële of kredietinstellingen zijn. Dit is de som van C0490. |
||||||||||||||||||||
|
R0080/C0610 |
Totaal deelnemingen in verbonden ondernemingen niet zijnde financiële of kredietinstellingen — Achtergestelde verplichtingen — waarvan van strategische aard |
Dit is de totale waarde van achtergestelde verplichtingen van deelnemingen van strategische aard in ondernemingen die geen financiële of kredietinstellingen zijn. Dit is de som van C0500. |
||||||||||||||||||||
|
R0090/C0580 |
Totaal deelnemingen in verbonden ondernemingen niet zijnde financiële of kredietinstellingen — Totaal — waarvan van niet-strategische aard |
Dit is de totale waarde van deelnemingen van niet-strategische aard in ondernemingen die geen financiële of kredietinstellingen zijn. Dit is de som van C0540. |
||||||||||||||||||||
|
R0090/C0590 |
Totaal deelnemingen in verbonden ondernemingen niet zijnde financiële of kredietinstellingen — Aandelen van type 1 — waarvan van niet-strategische aard |
Dit is de totale waarde van aandelen van type 1 van deelnemingen van niet-strategische aard in ondernemingen die geen financiële of kredietinstellingen zijn. Aandelen van type 1 worden gedefinieerd overeenkomstig artikel 168, lid 2, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. Dit is de som van C0550. |
||||||||||||||||||||
|
R0090/C0600 |
Totaal deelnemingen in verbonden ondernemingen niet zijnde financiële of kredietinstellingen — Aandelen van type 2 — waarvan van niet-strategische aard |
Dit is de totale waarde van aandelen van type 2 van deelnemingen van niet-strategische aard in ondernemingen die geen financiële of kredietinstellingen zijn. Dit is de som van C0560. |
||||||||||||||||||||
|
R0090/C0610 |
Totaal deelnemingen in verbonden ondernemingen niet zijnde financiële of kredietinstellingen — Achtergestelde verplichtingen — waarvan van niet-strategische aard |
Dit is de totale waarde van achtergestelde verplichtingen van deelnemingen van niet-strategische aard in ondernemingen die geen financiële of kredietinstellingen zijn. Dit is de som van C0570. |
||||||||||||||||||||
|
Totaal |
||||||||||||||||||||||
|
C0620 |
Totaal van alle deelnemingen |
Dit is de totaalwaarde van alle deelnemingen. |
||||||||||||||||||||
S.25.01 — Standaardformule voor het solvabiliteitskapitaalvereiste voor ondernemingen
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de eerste en jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten, afgezonderde fondsen, matchingopslagportefeuilles en het resterende deel.
Template SR.25.01 moet worden ingevuld voor elk afgezonderd fonds, voor elke matchingopslagportefeuille en voor het resterende deel. Wanneer echter in een afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille een matchingopslagportefeuille/afgezonderd fonds is opgenomen, worden zij als verschillende fondsen behandeld. Deze template wordt ingevuld voor alle subfondsen van materiële afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles zoals aangegeven in de tweede tabel van template S.01.03.
Wanneer de entiteit afgezonderde fondsen of matchingopslagportefeuilles heeft (behalve die welke onder de werkingssfeer van artikel 304 van Richtlijn 2009/138/EG vallen) worden bij de rapportage op het niveau van de hele onderneming het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste op het niveau van de risicomodule en het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen en uitgestelde belastingen als volgt berekend:
|
— |
ingeval de onderneming de volledige correctie toepast vanwege de aggregatie van het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste van de afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles op het niveau van de entiteit, wordt het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste berekend alsof er geen sprake is van diversificatieverlies, en wordt het verliescompensatievermogen berekend als de som van het verliescompensatievermogen van alle afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles en het resterende deel; |
|
— |
ingeval de onderneming de vereenvoudiging op het niveau van de ondermodule risico toepast voor de aggregatie van het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste van de afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles op het niveau van de entiteit, wordt het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste berekend aan de hand van rechtstreekse optelling op ondermoduleniveau, en wordt het verliescompensatievermogen berekend als de som van het verliescompensatievermogen van alle afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles en het resterende deel; |
|
— |
ingeval de onderneming de vereenvoudiging op het niveau van de risicomodule toepast voor de aggregatie van het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste van de afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles op het niveau van de entiteit, wordt het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste berekend aan de hand van rechtstreekse optelling op moduleniveau, en wordt het verliescompensatievermogen berekend als de som van het verliescompensatievermogen van alle afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles en het resterende deel; |
De correctie voor de aggregatie van het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste van de afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles op het niveau van de entiteit (C0050) wordt toegewezen aan de desbetreffende risicomodules (d.w.z. marktrisico, tegenpartijkredietrisico, levensverzekeringstechnisch risico, ziekteverzekeringstechnisch risico en schadeverzekeringstechnisch risico). Het aan elk van de desbetreffende risicomodules toe te rekenen bedrag wordt als volgt berekend:
|
— |
— adjustment = correctie berekend aan de hand van een van de drie bovengenoemde methoden — BSCR′ = kernsolvabiliteitskapitaalvereiste berekend aan de hand van de in deze template gerapporteerde informatie (C0030/R0100) — nSCRint = theoretisch solvabiliteitskapitaalvereiste voor het risico van immateriële activa volgens de in deze template (C0030/R0070) gerapporteerde informatie (C0030/R0070) |
|
— |
vermenigvuldiging van deze „factor q” met het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste van elke desbetreffende risicomodule (d.w.z. marktrisico, tegenpartijkredietrisico, levensverzekeringstechnisch risico, ziekteverzekeringstechnisch risico en schadeverzekeringstechnisch risico). |
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||
|
Z0010 |
Artikel 112 |
Geeft aan of de gerapporteerde cijfers zijn opgevraagd op grond van artikel 112, lid 7, van Richtlijn 2009/138/EG ten behoeve van een schatting van het solvabiliteitskapitaalvereiste op basis van de standaardformule. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||
|
Z0020 |
Afgezonderd fonds, matchingopslagportefeuille of resterend deel |
Geeft aan of de gerapporteerde cijfers betrekking hebben op een afgezonderd fonds, een matchingopslagportefeuille of het resterende deel. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||
|
Z0030 |
Fonds-/portefeuillenummer |
Wanneer item Z0020 = 1, identificatienummer voor een afgezonderd fonds of matchingopslagportefeuille. Dit nummer wordt door de onderneming toegewezen en moet consistent zijn in de tijd en aansluiten bij het fonds-/portefeuillenummer dat in andere templates wordt gerapporteerd. Wanneer item Z0020 = 2, vermeld dan „0”. |
||||||||
|
R0010–R0050/C0030 |
Netto solvabiliteitskapitaalvereiste |
Bedrag van het netto kapitaalvereiste voor elke risicomodule, zoals berekend aan de hand van de standaardformule. Het verschil tussen het netto en bruto solvabiliteitskapitaalvereiste wordt bepaald door het meewegen van de toekomstige discretionaire uitkeringen conform artikel 205 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. In dit bedrag wordt, waar van toepassing, volledig rekening gehouden met diversificatie-effecten overeenkomstig artikel 304 van Richtlijn 2009/138/EG. De toerekening van de correctie als gevolg van de aggregatie van het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste van de afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles op het niveau van de entiteit wordt niet in deze cellen opgenomen. Deze cijfers geven het solvabiliteitskapitaalvereiste weer alsof er geen sprake is van diversificatieverlies. |
||||||||
|
R0010–R0050/C0040 |
Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste |
Bedrag van het bruto kapitaalvereiste voor elke risicomodule, zoals berekend aan de hand van de standaardformule. Het verschil tussen het netto en bruto solvabiliteitskapitaalvereiste wordt bepaald door het meewegen van de toekomstige discretionaire uitkeringen conform artikel 205 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. In dit bedrag wordt, waar van toepassing, volledig rekening gehouden met diversificatie-effecten overeenkomstig artikel 304 van Richtlijn 2009/138/EG. De toerekening van de correctie als gevolg van de aggregatie van het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste van de afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles op het niveau van de entiteit wordt niet in deze cellen opgenomen. Deze cijfers geven het solvabiliteitskapitaalvereiste weer alsof er geen sprake is van diversificatieverlies. |
||||||||
|
R0010–R0050/C0050 |
Toerekening van correcties uit hoofde van afgezonderde fondsen en matchingopslagportefeuilles |
Deel van de correctie dat aan elke risicomodule wordt toegerekend in overeenstemming met de in de algemene opmerkingen beschreven procedure. Dit bedrag is positief. |
||||||||
|
R0060/C0030 |
Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Diversificatie |
Bedrag van de diversificatie-effecten tussen kernsolvabiliteitskapitaalvereisten van netto risicomodules als gevolg van de toepassing van de in bijlage IV bij Richtlijn 2009/138/EG vastgestelde correlatiematrix. Dit bedrag wordt als negatieve waarde gerapporteerd. |
||||||||
|
R0060/C0040 |
Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Diversificatie |
Bedrag van de diversificatie-effecten tussen kernsolvabiliteitskapitaalvereisten van bruto risicomodules als gevolg van de toepassing van de in bijlage IV bij Richtlijn 2009/138/EG vastgestelde correlatiematrix. Dit bedrag wordt als negatieve waarde gerapporteerd. |
||||||||
|
R0070/C0030 |
Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Risico immateriële activa |
Bedrag van het kapitaalvereiste, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen, voor het risico van immateriële activa, zoals berekend aan de hand van de standaardformule. |
||||||||
|
R0070/C0040 |
Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Risico immateriële activa |
De waarde van de toekomstige discretionaire uitkeringen volgens artikel 205 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 voor het risico van immateriële activa is nul volgens de standaardformule; daarom is R0070/C0040 gelijk aan R0070/C0030. |
||||||||
|
R0100/C0030 |
Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Kernsolvabiliteitskapitaalvereiste |
Bedrag van het kernkapitaalvereiste, na meeweging van toekomstige discretionaire uitkeringen volgens artikel 205 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, zoals berekend aan de hand van de standaardformule. In dit bedrag wordt, waar van toepassing, volledig rekening gehouden met diversificatie-effecten overeenkomstig artikel 304 van Richtlijn 2009/138/EG. De toerekening van de correctie als gevolg van de aggregatie van het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste van de afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles op het niveau van de entiteit wordt niet in deze cel opgenomen. Deze cijfers geven het solvabiliteitskapitaalvereiste weer alsof er geen sprake is van diversificatieverlies. Dit bedrag wordt berekend als de som van het netto kapitaalvereiste voor elke risicomodule binnen de standaardformule, met inbegrip van correcties voor diversificatie-effecten binnen de standaardformule. |
||||||||
|
R0100/C0040 |
Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Kernsolvabiliteitskapitaalvereiste |
Bedrag van het kernsolvabiliteitsvereiste, vóór meeweging van toekomstige discretionaire uitkeringen volgens artikel 205 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, zoals berekend aan de hand van de standaardformule. In dit bedrag wordt, waar van toepassing, volledig rekening gehouden met diversificatie-effecten overeenkomstig artikel 304 van Richtlijn 2009/138/EG. De toerekening van de correctie als gevolg van de aggregatie van het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste van de afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles op het niveau van de entiteit wordt niet in deze cel opgenomen. Deze cijfers geven het solvabiliteitskapitaalvereiste weer alsof er geen sprake is van diversificatieverlies. Dit bedrag wordt berekend als de som van het bruto kapitaalvereiste voor elke risicomodule binnen de standaardformule, met inbegrip van correcties voor diversificatie-effecten binnen de standaardformule. |
||||||||
|
Berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste |
||||||||||
|
R0120/C0100 |
Correctie voor RFF/MAP nSCR-aggregatie |
Aanpassing ter correctie van de vertekening in de berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste als gevolg van aggregatie van theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten van afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles op het niveau van de risicomodule. Dit bedrag is positief. |
||||||||
|
R0130/C0100 |
Operationeel risico |
Bedrag van het kapitaalvereiste voor de module operationeel risico, zoals berekend aan de hand van de standaardformule. |
||||||||
|
R0140/C0100 |
Verliescompensatievermogen van technische voorzieningen |
Bedrag van het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen, zoals berekend aan de hand van de standaardformule. Dit bedrag wordt als negatieve waarde gerapporteerd. Op het niveau van afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles en op het niveau van de entiteit wanneer er noch afgezonderde fondsen (anders dan die welke onder artikel 304 van Richtlijn 2009/138/EG vallen), noch matchingopslagportefeuilles zijn, is dit het maximum tussen nul en het bedrag dat overeenkomt met het minimum tussen het bedrag van de technische voorzieningen zonder risicomarge met betrekking tot toekomstige discretionaire uitkeringen exclusief herverzekering en het verschil tussen bruto en netto kernsolvabiliteitskapitaalvereiste. Wanneer er afgezonderde fondsen (anders dan die welke onder artikel 304 van Richtlijn 2009/138/EG vallen) of matchingopslagportefeuilles zijn, wordt dit bedrag berekend als de som van het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen van elk afgezonderd fonds/elke matchingopslagportefeuille en het resterende deel, waarbij de netto toekomstige discretionaire uitkeringen als bovengrens worden aangehouden. |
||||||||
|
R0150/C0100 |
Verliescompensatievermogen van uitgestelde belastingen |
Bedrag van de correctie voor het verliescompensatievermogen van uitgestelde belastingen, zoals berekend aan de hand van de standaardformule. Dit bedrag is negatief. |
||||||||
|
R0160/C0100 |
Kapitaalvereiste voor ondernemingen met werkzaamheden in overeenstemming met artikel 4 van Richtlijn 2003/41/EG |
Bedrag van het kapitaalvereiste, zoals berekend volgens de regels in artikel 17 van Richtlijn 2003/41/EG, voor afgezonderde fondsen die verband houden met pensioenactiviteiten, verricht in overeenstemming met artikel 4 van Richtlijn 2003/41/EG, waarop overgangsmaatregelen worden toegepast. Dit item wordt alleen gedurende de overgangsperiode gerapporteerd. |
||||||||
|
R0200/C0100 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste exclusief kapitaalopslagfactor |
Bedrag van het totale gediversifieerde solvabiliteitskapitaalvereiste vóór de toepassing van enigerlei kapitaalopslagfactor. |
||||||||
|
R0210/C0100 |
Reeds vastgestelde kapitaalopslagfactoren |
Bedrag van kapitaalopslagfactoren die op de rapportagereferentiedatum reeds zijn vastgesteld. Kapitaalopslagfactoren die zijn vastgesteld tussen deze datum en de indiening van de gegevens bij de toezichthoudende autoriteit en kapitaalopslagfactoren die zijn vastgesteld na indiening van de gegevens, worden in dit bedrag niet meegerekend. |
||||||||
|
R0220/C0100 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste |
Bedrag van het solvabiliteitskapitaalvereiste |
||||||||
|
Overige informatie over solvabiliteitskapitaalvereiste |
||||||||||
|
R0400/C0100 |
Kapitaalvereiste voor ondermodule aandelenrisico op basis van looptijd |
Bedrag van het kapitaalvereiste voor de ondermodule aandelenrisico op basis van looptijd. |
||||||||
|
R0410/C0100 |
Totaalbedrag van theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten voor resterend deel |
Bedrag van het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste van het resterende deel indien de onderneming afgezonderde fondsen bezit. |
||||||||
|
R0420/C0100 |
Totaalbedrag van theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten voor afgezonderde fondsen |
Bedrag van de som van de theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten van alle afgezonderde fondsen indien de onderneming afgezonderde fondsen bezit (anders dan die in verband met activiteiten die worden verricht in overeenstemming met artikel 4 van Richtlijn 2003/41/EG (overgangsmaatregel)). |
||||||||
|
R0430/C0100 |
Totaalbedrag van theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten voor matchingopslagportefeuilles |
Bedrag van de som van de theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten voor alle matchingopslagportefeuilles. |
||||||||
|
R0440/C0100 |
Diversificatie-effecten als gevolg van RFF nSCR-aggregatie ten behoeve van artikel 304 |
Bedrag van de correctie voor een diversificatie-effect tussen afgezonderde fondsen in het kader van artikel 304 van Richtlijn 2009/138/EG en het resterende deel, waar van toepassing. |
||||||||
|
R0450/C0100 |
Methode gebruikt voor berekening van de correctie voor RFF/MAP nSCR-aggregatie |
Methode gebruikt voor de berekening van de correctie voor de aggregatie van theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten voor afgezonderde fondsen Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
Wanneer de onderneming geen afgezonderde fondsen heeft (of alleen afgezonderde fondsen die onder artikel 304 van Richtlijn 2009/138/EG vallen), kies dan optie 4. |
||||||||
|
R0460/C0100 |
Netto toekomstige discretionaire uitkeringen |
Bedrag van technische voorzieningen zonder risicomarge met betrekking tot toekomstige discretionaire uitkeringen exclusief herverzekering. |
||||||||
S.25.02 — Solvabiliteitskapitaalvereiste — voor ondernemingen die gebruikmaken van de standaardformule en van het gedeeltelijk intern model
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de eerste en jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten, afgezonderde fondsen, matchingopslagportefeuilles en het resterende deel.
De nationale toezichthoudende autoriteiten en verzekerings- en herverzekeringsondernemingen stellen in onderling overleg vast welke bestanddelen moeten worden gerapporteerd.
Template SR.25.02 wordt gerapporteerd per afgezonderd fonds, matchingopslagportefeuille en resterend deel voor elke onderneming met een gedeeltelijk intern model. Het betreft ook ondernemingen waarin een gedeeltelijk intern model wordt toegepast op een volledig afgezonderd fonds en/of matchingopslagportefeuille, terwijl voor de overige afgezonderde fondsen en/of matchingopslagportefeuilles de standaardformule wordt gehanteerd. Deze template wordt gerapporteerd voor alle subfondsen van materiële afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles zoals aangegeven in de tweede tabel van template S.01.03.
Voor de ondernemingen die onder een gedeeltelijk intern model vallen waarop de correctie voor de aggregatie van het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste van de afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles van toepassing is, geldt dat, ingeval de entiteit afgezonderde fondsen of matchingopslagportefeuilles heeft (behalve die welke onder de werkingssfeer van artikel 304 van Richtlijn 2009/138/EG vallen), bij de rapportage op het niveau van de hele onderneming het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste op het niveau van de risicomodule en het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen en uitgestelde belastingen als volgt worden berekend:
|
— |
ingeval de onderneming de volledige correctie toepast vanwege de aggregatie van het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste van de afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles op het niveau van de entiteit, wordt het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste berekend alsof er geen afgezonderd fonds is, en wordt het verliescompensatievermogen berekend als de som van het verliescompensatievermogen van alle afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles en het resterende deel; |
|
— |
ingeval de onderneming de vereenvoudiging op het niveau van de ondermodule risico toepast voor de aggregatie van het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste van de afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles op het niveau van de entiteit, worden het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste en het verliescompensatievermogen berekend aan de hand van rechtstreekse optelling op ondermoduleniveau; |
|
— |
ingeval de onderneming de vereenvoudiging op het niveau van de risicomodule toepast voor de aggregatie van het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste van de afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles op het niveau van de entiteit, worden het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste en het verliescompensatievermogen berekend aan de hand van rechtstreekse optelling op moduleniveau. |
De correctie voor de aggregatie van het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste van de afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles op het niveau van de entiteit wordt, wanneer zij volgens de standaardformule wordt berekend, toegerekend (C0060) aan de desbetreffende risicomodules (d.w.z. marktrisico, tegenpartijkredietrisico, levensverzekeringstechnisch risico, ziekteverzekeringstechnisch risico en schadeverzekeringstechnisch risico). Het aan elk van de desbetreffende risicomodules toe te rekenen bedrag wordt als volgt berekend:
|
— |
— adjustment = correctie berekend aan de hand van een van de drie bovengenoemde methoden — BSCR′ = kernsolvabiliteitskapitaalvereiste berekend aan de hand van de in deze template gerapporteerde informatie — nSCRint = theoretisch solvabiliteitskapitaalvereiste voor het risico van immateriële activa volgens de in deze template gerapporteerde informatie |
|
— |
vermenigvuldiging van deze „factor q” met het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste van elke desbetreffende risicomodule (d.w.z. marktrisico, tegenpartijkredietrisico, levensverzekeringstechnisch risico, ziekteverzekeringstechnisch risico en schadeverzekeringstechnisch risico). |
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||||||||
|
Z0020 |
Afgezonderd fonds, matchingopslagportefeuille of resterend deel |
Geeft aan of de gerapporteerde cijfers betrekking hebben op een afgezonderd fonds, een matchingopslagportefeuille of het resterende deel. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||
|
Z0030 |
Fonds-/portefeuillenummer |
Wanneer item Z0020 = 1, identificatienummer voor een afgezonderd fonds of matchingopslagportefeuille. Dit nummer wordt door de onderneming toegewezen en moet consistent zijn in de tijd en aansluiten bij het fonds-/portefeuillenummer dat in andere templates wordt gerapporteerd. Wanneer item Z0020 = 2, vermeld dan „0”. |
||||||||||||||||||
|
C0010 |
Uniek nummer van bestanddeel |
Uniek nummer van elk bestanddeel dat is overeengekomen met de nationale toezichthoudende autoriteit om bestanddelen van het model op unieke wijze te identificeren. Dit nummer wordt altijd gebruikt bij de beschrijving van het toepasselijke bestanddeel dat in elk item wordt gerapporteerd. Ingeval in het gedeeltelijk interne model dezelfde onderverdeling per risicomodule mogelijk is als in de standaardformule, worden de volgende bestanddeelnummers gebruikt:
Wanneer geen risicomodules zoals in de standaardformule kunnen worden ingevuld, kennen ondernemingen elk bestanddeel een ander nummer dan 1 tot en met 7 toe. Dit nummer wordt altijd gebruikt bij de beschrijving van het toepasselijke bestanddeel dat in elk item C0030 wordt gerapporteerd. De nummers van de bestanddelen blijven ongewijzigd in de tijd. |
||||||||||||||||||
|
C0020 |
Beschrijving van de bestanddelen |
Beschrijving, met behulp van vrije tekst, van elk van de bestanddelen die door de onderneming kunnen worden benoemd. Deze bestanddelen worden op één lijn gebracht met risicomodules in de standaardformule, als dit volgens het gedeeltelijk interne model mogelijk is. Elk bestanddeel wordt afzonderlijk aangeduid. Ondernemingen zorgen ervoor dat de aanduiding van en rapportage over bestanddelen in verschillende rapportageperioden consistent is, tenzij er een wijziging in het interne model is doorgevoerd die van invloed is op de categorieën. Het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen en/of uitgestelde belastingen dat niet in bestanddelen is opgenomen, wordt gerapporteerd als afzonderlijk bestanddeel. |
||||||||||||||||||
|
C0030 |
Berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste |
Bedrag van het kapitaalvereiste voor elk bestanddeel, ongeacht de berekeningsmethode (standaardformule dan wel gedeeltelijk intern model), na de correcties voor verliescompensatievermogen van technische voorzieningen en/of uitgestelde belastingen wanneer zij in de berekening van het bestanddeel zijn opgenomen. Wanneer het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen en/of uitgestelde belastingen als een afzonderlijk bestanddeel wordt gerapporteerd, is dit het bedrag van het verliescompensatievermogen (deze bedragen worden als negatieve waarden gerapporteerd). Voor bestanddelen die volgens de standaardformule zijn berekend, geeft deze cel het bruto theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste weer. Voor bestanddelen die zijn berekend volgens het gedeeltelijk interne model is dit de waarde waarin rekening is gehouden met de toekomstige beheeractiviteiten die in de berekening zijn opgenomen, maar niet met die welke als afzonderlijk bestanddeel zijn gemodelleerd. In dit bedrag wordt, waar van toepassing, volledig rekening gehouden met diversificatie-effecten overeenkomstig artikel 304 van Richtlijn 2009/138/EG. Indien van toepassing: de toerekening van de correctie als gevolg van de aggregatie van het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste van de afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles op het niveau van de entiteit wordt niet in deze cel opgenomen. |
||||||||||||||||||
|
C0050 |
Toerekening uit hoofde van correcties voor afgezonderde fondsen en matchingopslagportefeuilles |
Indien van toepassing: deel van de correctie dat aan elke risicomodule wordt toegerekend in overeenstemming met de onder de algemene opmerkingen beschreven procedure. Dit bedrag is positief. |
||||||||||||||||||
|
C0060 |
Inachtneming van toekomstige beheeractiviteiten ten aanzien van technische voorzieningen en/of uitgestelde belastingen |
Om vast te stellen of toekomstige beheeractiviteiten in verband met het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen en/of uitgestelde belastingen in de berekening zijn opgenomen, wordt de volgende gesloten lijst van keuzemogelijkheden gebruikt:
|
||||||||||||||||||
|
C0070 |
Bedrag volgens model |
Deze cel geeft voor elk bestanddeel het bedrag weer dat is berekend volgens het gedeeltelijk interne model. |
||||||||||||||||||
|
R0110/C0100 |
Totaal niet-gediversifieerde bestanddelen |
Som van alle bestanddelen. |
||||||||||||||||||
|
R0060/C0100 |
Diversificatie |
Het totaalbedrag van de diversificatie tussen bestanddelen die zijn gerapporteerd in C0030. Dit bedrag omvat geen diversificatie-effecten binnen elk bestanddeel. Deze worden opgenomen in de waarden die in C0030 worden gerapporteerd. Dit bedrag wordt als negatieve waarde gerapporteerd. |
||||||||||||||||||
|
R0120/C0100 |
Correctie voor RFF/MAP nSCR-aggregatie |
Indien van toepassing: aanpassing ter correctie van de vertekening in de berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste als gevolg van de aggregatie van theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten van afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles op het niveau van de risicomodule. |
||||||||||||||||||
|
R0160/C0100 |
Kapitaalvereiste voor ondernemingen met werkzaamheden in overeenstemming met artikel 4 van Richtlijn 2003/41/EG |
Bedrag van het kapitaalvereiste, zoals berekend volgens de regels in artikel 17 van Richtlijn 2003/41/EG, voor afgezonderde fondsen die verband houden met pensioenactiviteiten, verricht in overeenstemming met artikel 4 van Richtlijn 2003/41/EG, waarop overgangsmaatregelen worden toegepast. Dit item wordt alleen gedurende de overgangsperiode gerapporteerd. |
||||||||||||||||||
|
R0200/C0100 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste exclusief kapitaalopslagfactoren |
Bedrag van het totale gediversifieerde solvabiliteitskapitaalvereiste vóór de toepassing van enigerlei kapitaalopslagfactor. |
||||||||||||||||||
|
R0210/C0100 |
Reeds vastgestelde kapitaalopslagfactoren |
Bedrag van kapitaalopslagfactoren die op de rapportagereferentiedatum zijn vastgesteld. Kapitaalopslagfactoren die zijn vastgesteld tussen deze datum en de indiening van de gegevens bij de toezichthoudende autoriteit en kapitaalopslagfactoren die zijn vastgesteld na indiening van de gegevens, worden in dit bedrag niet meegerekend. |
||||||||||||||||||
|
R0220/C0100 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste |
Algeheel kapitaalvereiste inclusief kapitaalopslagfactoren |
||||||||||||||||||
|
Overige informatie over solvabiliteitskapitaalvereiste |
||||||||||||||||||||
|
R0300/C0100 |
Bedrag/schatting van algehele verliescompensatievermogen van technische voorzieningen |
Bedrag/schatting van de algehele correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen, inclusief het deel dat is opgenomen in de bestanddelen en het deel dat als afzonderlijk bestanddeel is gerapporteerd. Dit bedrag wordt als negatieve waarde gerapporteerd. |
||||||||||||||||||
|
R0310/C0100 |
Bedrag/schatting van algehele verliescompensatievermogen van uitgestelde belastingen |
Bedrag/schatting van de algehele correctie voor het verliescompensatievermogen van uitgestelde belastingen, inclusief het deel dat is opgenomen in de bestanddelen en het deel dat als afzonderlijk bestanddeel is gerapporteerd. Dit bedrag wordt als negatieve waarde gerapporteerd. |
||||||||||||||||||
|
R0400/C0100 |
Kapitaalvereiste voor ondermodule aandelenrisico op basis van looptijd |
Bedrag van het kapitaalvereiste voor de ondermodule aandelenrisico op basis van looptijd. |
||||||||||||||||||
|
R0410/C0100 |
Totaalbedrag van theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten voor resterend deel |
Bedrag van het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste van het resterende deel indien de onderneming afgezonderde fondsen bezit. |
||||||||||||||||||
|
R0420/C0100 |
Totaalbedrag van theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten voor afgezonderde fondsen |
Bedrag van de som van de theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten van alle afgezonderde fondsen indien de onderneming afgezonderde fondsen bezit (anders dan die in verband met activiteiten die worden verricht in overeenstemming met artikel 4 van Richtlijn 2003/41/EG (overgangsmaatregel)). |
||||||||||||||||||
|
R0430/C0100 |
Totaalbedrag van theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten voor matchingopslagportefeuilles |
Bedrag van de som van de theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten voor alle matchingopslagportefeuilles. Dit item hoeft niet te worden ingevuld bij de rapportage van de berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste op het niveau van afgezonderde fondsen of matchingopslagportefeuilles. |
||||||||||||||||||
|
R0440/C0100 |
Diversificatie-effecten als gevolg van RFF nSCR-aggregatie ten behoeve van artikel 304 |
Bedrag van de correctie voor een diversificatie-effect tussen afgezonderde fondsen in het kader van artikel 304 van Richtlijn 2009/138/EG en het resterende deel, waar van toepassing. Dit bedrag is gelijk aan het verschil tussen de som van de theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten van alle individuele afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles/resterend deel en het solvabiliteitsvereiste dat is gerapporteerd in R0200/C0100. |
||||||||||||||||||
|
R0450/C0100 |
Methode gebruikt voor berekening van de correctie voor RFF nSCR-aggregatie |
Methode gebruikt voor de berekening van de correctie voor de aggregatie van theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten voor afgezonderde fondsen Een van de volgende keuzemogelijkheden wordt hiervoor gebruikt:
Wanneer de onderneming geen afgezonderde fondsen heeft (of alleen afgezonderde fondsen die onder artikel 304 van Richtlijn 2009/138/EG vallen), kies dan optie 4. |
||||||||||||||||||
|
R0460/C0100 |
Netto toekomstige discretionaire uitkeringen |
Bedrag van technische voorzieningen zonder risicomarge met betrekking tot toekomstige discretionaire uitkeringen exclusief herverzekering. |
||||||||||||||||||
S.25.03 — Solvabiliteitskapitaalvereiste voor ondernemingen met geheel interne modellen
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de eerste en jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten, afgezonderde fondsen, matchingopslagportefeuilles en het resterende deel.
De nationale toezichthoudende autoriteiten en verzekerings- en herverzekeringsondernemingen stellen in onderling overleg vast welke bestanddelen moeten worden gerapporteerd.
Template SR.25.03 moet worden ingevuld voor elk afgezonderd fonds, voor elke matchingopslagportefeuille en voor het resterende deel voor elke onderneming die onder een geheel intern model valt. Wanneer echter in een afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille een matchingopslagportefeuille/afgezonderd fonds is opgenomen, worden zij als verschillende fondsen behandeld. Deze template wordt gerapporteerd voor alle subfondsen van materiële afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles zoals aangegeven in de tweede tabel van template S.01.03.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||
|
Z0020 |
Afgezonderd fonds, matchingopslagportefeuille of resterend deel |
Geeft aan of de gerapporteerde cijfers betrekking hebben op een afgezonderd fonds, een matchingopslagportefeuille of het resterende deel. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||
|
Z0030 |
Fonds-/portefeuillenummer |
Wanneer item Z0020 = 1, identificatienummer voor een afgezonderd fonds of matchingopslagportefeuille. Dit nummer wordt door de onderneming toegewezen en moet consistent zijn in de tijd en aansluiten bij het fonds-/portefeuillenummer dat in andere templates wordt gerapporteerd. Wanneer item Z0020 = 2, vermeld dan „0”. |
||||||||
|
C0010 |
Uniek nummer van bestanddeel |
Uniek nummer van elk bestanddeel van het geheel interne model, dat is overeengekomen met de nationale toezichthoudende autoriteit om bestanddelen van het model van de groep op unieke wijze te identificeren. Dit nummer wordt altijd gebruikt bij de beschrijving van het toepasselijke bestanddeel dat in elk item C0020 wordt gerapporteerd. De nummers van de bestanddelen blijven ongewijzigd in de tijd. |
||||||||
|
C0020 |
Beschrijving van de bestanddelen |
Beschrijving, met behulp van vrije tekst, van elk van de bestanddelen die door de onderneming kunnen worden benoemd binnen het geheel interne model. Deze bestanddelen kunnen niet precies overeenstemmen met de risico's die voor de standaardformule zijn vastgesteld. Elk bestanddeel wordt afzonderlijk aangeduid. Ondernemingen zorgen ervoor dat de aanduiding van en rapportage over bestanddelen in verschillende rapportageperioden consistent is, tenzij er een wijziging in het interne model is doorgevoerd die van invloed is op de categorieën. Verliescompensatievermogen van technische voorzieningen en/of uitgestelde belastingen dat is gemodelleerd maar niet in bestanddelen is opgenomen, wordt gerapporteerd als afzonderlijk bestanddeel. |
||||||||
|
C0030 |
Berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste |
Bedrag van het netto kapitaalvereiste voor elk bestanddeel, na correctie voor toekomstige beheeractiviteiten in verband met technische voorzieningen en/of uitgestelde belastingen, waar van toepassing, zoals berekend aan de hand van het geheel interne model op niet-gediversifieerde basis, voor zover deze correcties zijn gemodelleerd binnen bestanddelen. Verliescompensatievermogen van technische voorzieningen en/of uitgestelde belastingen dat is gemodelleerd maar niet in bestanddelen is opgenomen, wordt gerapporteerd als negatieve waarde. |
||||||||
|
C0060 |
Inachtneming van toekomstige beheeractiviteiten ten aanzien van technische voorzieningen en/of uitgestelde belastingen |
Om vast te stellen of toekomstige beheeractiviteiten in verband met het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen en/of uitgestelde belastingen in de berekening zijn opgenomen, wordt de volgende gesloten lijst van keuzemogelijkheden gebruikt:
|
||||||||
|
R0110/C0100 |
Totaal niet-gediversifieerde bestanddelen |
Som van alle bestanddelen. |
||||||||
|
R0060/C0100 |
Diversificatie |
Het volledige bedrag van de diversificatie tussen bestanddelen zoals gerapporteerd in C0030, dat is berekend volgens het geheel interne model. Dit bedrag omvat geen diversificatie-effecten binnen elk bestanddeel. Deze worden opgenomen in de waarden die in C0030 worden gerapporteerd. Dit bedrag is negatief. |
||||||||
|
R0160/C0100 |
Kapitaalvereiste voor ondernemingen met werkzaamheden in overeenstemming met artikel 4 van Richtlijn 2003/41/EG |
Bedrag van het kapitaalvereiste, zoals berekend volgens de regels in artikel 17 van Richtlijn 2003/41/EG, voor afgezonderde fondsen die verband houden met pensioenactiviteiten, verricht in overeenstemming met artikel 4 van Richtlijn 2003/41/EG, waarop overgangsmaatregelen worden toegepast. Dit item wordt alleen gedurende de overgangsperiode gerapporteerd. |
||||||||
|
R0200/C0100 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste exclusief kapitaalopslagfactor |
Bedrag van het totale gediversifieerde solvabiliteitskapitaalvereiste vóór de toepassing van enigerlei kapitaalopslagfactor. |
||||||||
|
R0210/C0100 |
Reeds vastgestelde kapitaalopslagfactoren |
Bedrag van kapitaalopslagfactoren die op de rapportagereferentiedatum reeds zijn vastgesteld. Kapitaalopslagfactoren die zijn vastgesteld tussen deze datum en de indiening van de gegevens bij de toezichthoudende autoriteit en kapitaalopslagfactoren die zijn vastgesteld na indiening van de gegevens, worden in dit bedrag niet meegerekend. |
||||||||
|
R0220/C0100 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste |
Bedrag van het totale solvabiliteitskapitaalvereiste zoals berekend volgens het geheel interne model. |
||||||||
|
Overige informatie over solvabiliteitskapitaalvereiste |
||||||||||
|
R0300/C0100 |
Bedrag/schatting van algehele verliescompensatievermogen van technische voorzieningen |
Bedrag/schatting van de algehele correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen, inclusief het deel dat is opgenomen in elk bestanddeel en het deel dat als afzonderlijk bestanddeel is gerapporteerd. |
||||||||
|
R0310/C0100 |
Bedrag/schatting van algehele verliescompensatievermogen van uitgestelde belastingen |
Bedrag/schatting van de algehele correctie voor het verliescompensatievermogen van uitgestelde belastingen, inclusief het deel dat is opgenomen in elk bestanddeel en het deel dat als afzonderlijk bestanddeel is gerapporteerd. |
||||||||
|
R0410/C0100 |
Totaalbedrag van theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten voor resterend deel |
Bedrag van het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste van het resterende deel indien de onderneming afgezonderde fondsen bezit. |
||||||||
|
R0420/C0100 |
Totaalbedrag van theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten voor afgezonderde fondsen |
Bedrag van de som van de theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten van alle afgezonderde fondsen indien de onderneming afgezonderde fondsen bezit (anders dan die in verband met activiteiten die worden verricht in overeenstemming met artikel 4 van Richtlijn 2003/41/EG (overgangsmaatregel)). |
||||||||
|
R0430/C0100 |
Totaalbedrag van theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten voor matchingopslagportefeuilles |
Bedrag van de som van de theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten voor alle matchingopslagportefeuilles. |
||||||||
|
R0440/C0100 |
Diversificatie-effecten als gevolg van RFF nSCR-aggregatie ten behoeve van artikel 304 |
Bedrag van de correctie voor een diversificatie-effect tussen afgezonderde fondsen in het kader van artikel 304 van Richtlijn 2009/138/EG en het resterende deel, waar van toepassing. |
||||||||
|
R0460/C0100 |
Netto toekomstige discretionaire uitkeringen |
Bedrag van technische voorzieningen zonder risicomarge met betrekking tot toekomstige discretionaire uitkeringen exclusief herverzekering. |
||||||||
S.26.01 — Solvabiliteitskapitaalvereiste — Marktrisico
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten, afgezonderde fondsen, matchingopslagportefeuilles en het resterende deel.
De template SR.26.01.01 moet worden ingevuld voor elk afgezonderd fonds, voor elke matchingopslagportefeuille en voor het resterende deel. Wanneer echter in een afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille een matchingopslagportefeuille/afgezonderd fonds is opgenomen, worden zij als verschillende fondsen behandeld. Deze template wordt gerapporteerd voor alle subfondsen van materiële afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles zoals aangegeven in de tweede tabel van template S.01.03.
Bij de bedragen voor en na de schok worden de bedragen ingevuld van de activa en verplichtingen die gevoelig zijn voor die schok. Voor de verplichtingen wordt de beoordeling uitgevoerd op een zo gedetailleerd mogelijk niveau van overeenkomst en homogene risicogroep. Dit betekent dat als een overeenkomst/homogene risicogroep gevoelig is voor een schok, het bedrag van de verplichtingen in verband met deze overeenkomst/homogene risicogroep wordt gerapporteerd als het voor die schok gevoelige bedrag.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||
|
Z0010 |
Artikel 112 |
Geeft aan of de gerapporteerde cijfers zijn opgevraagd onder artikel 112, lid 7, ten behoeve van een schatting van het solvabiliteitskapitaalvereiste op basis van de standaardformule. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||
|
Z0020 |
Afgezonderd fonds, matchingopslagportefeuille of resterend deel |
Geeft aan of de gerapporteerde cijfers betrekking hebben op een afgezonderd fonds, een matchingopslagportefeuille of het resterende deel. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||
|
Z0030 |
Fonds-/portefeuillenummer |
Wanneer item Z0020 = 1, identificatienummer voor een afgezonderd fonds of matchingopslagportefeuille. Dit nummer wordt door de onderneming toegewezen en moet consistent zijn in de tijd en aansluiten bij het fonds-/portefeuillenummer dat in andere templates wordt gerapporteerd. Wanneer item Z0020 = 2, vermeld dan „0”. |
||||
|
R0010/C0010 |
Vereenvoudigingen spreadrisico — Obligaties en leningen |
Vermeld of een onderneming gebruik heeft gemaakt van vereenvoudigingen bij het berekenen van het spreadrisico met betrekking tot obligaties en leningen. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
Indien R0010/C0010 = 1 worden voor R0410 uitsluitend C0060 en C0080 ingevuld. |
||||
|
R0020/C0010 |
Vereenvoudigingen voor captive ondernemingen — Renterisico |
Vermeld of een captive onderneming gebruik heeft gemaakt van vereenvoudigingen bij het berekenen van het renterisico. Gebruik hiervoor de volgende codes:
Indien R0020/C0010 = 1 worden voor R0100-R0120 uitsluitend C0060 en C0080 ingevuld. |
||||
|
R0030/C0010 |
Vereenvoudigingen voor captive ondernemingen — Spreadrisico op obligaties en leningen |
Vermeld of een captive onderneming gebruik heeft gemaakt van vereenvoudigingen bij het berekenen van het spreadrisico met betrekking tot obligaties en leningen. Gebruik hiervoor de volgende codes:
|
||||
|
R0040/C0010 |
Vereenvoudigingen voor captive ondernemingen — Marktrisicoconcentratie |
Vermeld of een captive onderneming gebruik heeft gemaakt van vereenvoudigingen bij het berekenen van de marktrisicoconcentratie. Gebruik hiervoor de volgende codes:
|
||||
|
Renterisico |
||||||
|
R0100/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Renterisico |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het renterisico, d.w.z. na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Indien R0020/C0010 = 1, geeft dit item het netto kapitaalvereiste voor het renterisico weer zoals berekend met behulp van de vereenvoudigde berekening voor captive ondernemingen. |
||||
|
R0100/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Renterisico |
Dit is het bruto kapitaalvereiste voor het renterisico, d.w.z. vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Indien R0020/C0010 = 1, geeft dit item het bruto kapitaalvereiste voor het renterisico weer zoals berekend met behulp van de vereenvoudigde berekening voor captive ondernemingen. |
||||
|
R0110–R0120/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Renterisico — neerwaartse/opwaartse schok rentepercentage |
Dit is de totale waarde van de activa die gevoelig zijn voor een neerwaartse/opwaartse schok van het rentepercentage, vóór de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0110–R0120/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Renterisico — neerwaartse/opwaartse schok rentepercentage |
Dit is de totale waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor een neerwaartse/opwaartse schok van het rentepercentage, vóór de schok. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0110–R0120/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Renterisico — neerwaartse/opwaartse schok rentepercentage |
Dit is de absolute waarde van activa die gevoelig zijn voor een neerwaartse/opwaartse schok van het rentepercentage, na de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0110–R0120/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Renterisico — neerwaartse/opwaartse schok rentepercentage |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor een neerwaartse/opwaartse schok van het rentepercentage, na de schok. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0110–R0120/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Renterisico — neerwaartse/opwaartse schok rentepercentage |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het risico van een neerwaartse/opwaartse schok van het rentepercentage, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Indien R0020/C0010 = 1, geeft dit item het netto kapitaalvereiste voor het risico van een neerwaartse/opwaartse schok van het rentepercentage weer, zoals berekend met behulp van vereenvoudigingen. |
||||
|
R0110–R0120/C0070 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Renterisico — neerwaartse/opwaartse schok rentepercentage |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het risico van een neerwaartse/opwaartse schok van het rentepercentage, na de schok. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0110–R0120/C0080 |
Absolute waarden na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaal — Renterisico — neerwaartse/opwaartse schok rentepercentage |
Dit is het bruto kapitaalvereiste voor het risico van een neerwaartse/opwaartse schok van het rentepercentage, d.w.z. vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Indien R0020/C0010 = 1, geeft dit item het bruto kapitaalvereiste voor het risico van een neerwaartse/opwaartse schok van het rentepercentage weer, zoals berekend met behulp van vereenvoudigingen. |
||||
|
Aandelenrisico |
||||||
|
R0200/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Aandelenrisico |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het aandelenrisico, d.w.z. na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R0200/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Aandelenrisico |
Dit is het bruto kapitaalvereiste voor het aandelenrisico, d.w.z. vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R0210/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Aandelenrisico — aandelen van type 1 |
Dit is de initiële absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het aandelenrisico in verband met aandelen van type 1. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0210/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Aandelenrisico — aandelen van type 1 |
Dit is de initiële absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het aandelenrisico in verband met aandelen van type 1. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0210/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Aandelenrisico — aandelen van type 1 |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het aandelenrisico met betrekking tot aandelen van type 1, na de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0210/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Aandelenrisico — aandelen van type 1 |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het aandelenrisico met betrekking tot aandelen van type 1, na de schok en na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0210/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Aandelenrisico — aandelen van type 1 |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het aandelenrisico (voor aandelen van type 1), na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R0210/C0070 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Aandelenrisico — aandelen van type 1 |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het aandelenrisico met betrekking tot aandelen van type 1, na de schok maar vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0210/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Aandelenrisico — aandelen van type 1 |
Dit is het bruto kapitaalvereiste voor het aandelenrisico voor aandelen van type 1, d.w.z. vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R0220–R0240/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Aandelenrisico — aandelen van type 1 |
Dit is de initiële absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het aandelenrisico (voor elk soort aandeel van type 1). Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0220–R0240/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Aandelenrisico — aandelen van type 1 |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het aandelenrisico (voor elk soort aandeel van type 1), na de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0250/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Aandelenrisico — aandelen van type 2 |
Dit is de initiële absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het aandelenrisico voor aandelen van type 2. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0250/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Aandelenrisico — aandelen van type 2 |
Dit is de initiële absolute waarde van verplichtingen die gevoelig zijn voor het aandelenrisico voor aandelen van type 2. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0250/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Aandelenrisico — aandelen van type 2 |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het aandelenrisico voor aandelen van type 2, na de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0250/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Aandelenrisico — aandelen van type 2 |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het aandelenrisico voor aandelen van type 2, na de schok en na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0250/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Aandelenrisico — aandelen van type 2 |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het aandelenrisico (voor aandelen van type 2), na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R0250/C0070 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Aandelenrisico — aandelen van type 2 |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het aandelenrisico (voor aandelen van type 2), na de schok maar vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0250/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Aandelenrisico — aandelen van type 2 |
Dit is het bruto kapitaalvereiste voor het aandelenrisico voor aandelen van type 2, d.w.z. vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R0260–R0280/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Aandelenrisico — aandelen van type 2 |
Dit is de waarde van de activa die gevoelig zijn voor het aandelenrisico (voor elk soort aandeel van type 2). Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0260–R0280/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Aandelenrisico — aandelen van type 2 |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het aandelenrisico (voor elk soort aandeel van type 2), na de aandelenschok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
Vastgoedrisico |
||||||
|
R0300/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Vastgoedrisico |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het vastgoedrisico. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0300/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Vastgoedrisico |
Dit is de waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het vastgoedrisico. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0300/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Vastgoedrisico |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het vastgoedrisico, na de vastgoedschok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0300/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Vastgoedrisico |
Dit is de absolute waarde van de onderliggende verplichtingen van het kapitaalvereiste voor het vastgoedrisico, na de vastgoedschok en na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0300/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Vastgoedrisico |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het vastgoedrisico, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R0300/C0070 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Vastgoedrisico |
Dit is de absolute waarde van de onderliggende verplichtingen van het kapitaalvereiste voor het vastgoedrisico, na de vastgoedschok maar vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0300/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Vastgoedrisico |
Dit is het bruto kapitaalvereiste voor het vastgoedrisico, d.w.z. vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
Spreadrisico |
||||||
|
R0400/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Spreadrisico |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het spreadrisico, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R0400/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Spreadrisico |
Dit is het bruto kapitaalvereiste voor het spreadrisico, vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R0410/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Spreadrisico — obligaties en leningen |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het spreadrisico met betrekking tot obligaties en leningen. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0410/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Spreadrisico — obligaties en leningen |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het spreadrisico met betrekking tot obligaties en leningen. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0410/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Spreadrisico — obligaties en leningen |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het spreadrisico met betrekking tot obligaties en leningen, na de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0410/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Spreadrisico — obligaties en leningen |
Dit is de absolute waarde van de onderliggende verplichtingen van het kapitaalvereiste voor het spreadrisico met betrekking tot obligaties en leningen, na de schok en na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0410/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Spreadrisico — obligaties en leningen |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het spreadrisico met betrekking tot obligaties en leningen, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Indien R0010/C0010 = 1, geeft dit item het netto solvabiliteitskapitaalvereiste voor het spreadrisico met betrekking tot obligaties en leningen weer, zoals berekend met behulp van vereenvoudigingen. |
||||
|
R0410/C0070 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Spreadrisico — obligaties en leningen |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het spreadrisico met betrekking tot obligaties en leningen, na de schok maar vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0410/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Spreadrisico — obligaties en leningen |
Dit is het bruto kapitaalvereiste voor het spreadrisico met betrekking tot obligaties en leningen, d.w.z. vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Indien R0010/C0010 = 1, geeft dit item het bruto solvabiliteitskapitaalvereiste voor het spreadrisico met betrekking tot obligaties en leningen weer, zoals berekend met behulp van vereenvoudigingen. |
||||
|
R0420/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Spreadrisico — kredietderivaten |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het spreadrisico met betrekking tot kredietderivaten, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R0420/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Spreadrisico — kredietderivaten |
Dit is het bruto kapitaalvereiste voor het spreadrisico met betrekking tot kredietderivaten, d.w.z. vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. . |
||||
|
R0430–R0440/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Spreadrisico — kredietderivaten — neerwaartse/opwaartse schok kredietderivaten |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor neerwaartse/opwaartse schokken met betrekking tot kredietderivaten. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0430–R0440/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Spreadrisico — kredietderivaten — neerwaartse/opwaartse schok kredietderivaten |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor neerwaartse/opwaartse schokken met betrekking tot kredietderivaten. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0430–R0440/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Spreadrisico — kredietderivaten — neerwaartse/opwaartse schok kredietderivaten |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor neerwaartse/opwaartse schokken voor spreadrisico met betrekking tot kredietderivaten, na de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0430–R0440/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Spreadrisico — kredietderivaten — neerwaartse/opwaartse schok kredietderivaten |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor neerwaartse/opwaartse schokken voor het spreadrisico met betrekking tot kredietderivaten, na de schok en na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0430–R0440/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Spreadrisico — kredietderivaten — neerwaartse/opwaartse schok kredietderivaten |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor neerwaartse/opwaartse schokken voor spreadrisico met betrekking tot kredietderivaten, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R0430–R0440/C0070 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Spreadrisico — kredietderivaten — neerwaartse/opwaartse schok kredietderivaten |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor neerwaartse/opwaartse schokken voor het spreadrisico met betrekking tot kredietderivaten, na de schok maar vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0430–R0440/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Spreadrisico — kredietderivaten — neerwaartse/opwaartse schok kredietderivaten |
Dit is het bruto kapitaalvereiste voor neerwaartse/opwaartse schokken voor het spreadrisico met betrekking tot kredietderivaten, d.w.z. vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R0450/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Spreadrisico — Securitisatieposities |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het spreadrisico met betrekking tot securitisatieposities. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0450/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Spreadrisico — Securitisatieposities |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het spreadrisico met betrekking tot securitisatieposities. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0450/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Spreadrisico — Securitisatieposities |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het spreadrisico met betrekking tot securitisatieposities, na de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0450/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Spreadrisico — Securitisatieposities |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het spreadrisico met betrekking tot securitisatieposities, na de schok en na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0450/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Spreadrisico — Securitisatieposities |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het spreadrisico met betrekking tot securitisatieposities, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R0450/C0070 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Spreadrisico — Securitisatieposities |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het spreadrisico met betrekking tot securitisatieposities, na de schok maar vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0450/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Spreadrisico — Securitisatieposities |
Dit is het bruto kapitaalvereiste voor het spreadrisico met betrekking tot securitisatieposities, d.w.z. vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R0460/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Spreadrisico — Securitisatieposities — type 1 |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het spreadrisico met betrekking tot securitisatieposities van type 1. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0460/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Spreadrisico — Securitisatieposities — type 1 |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het spreadrisico met betrekking tot securitisatieposities van type 1. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0460/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Spreadrisico — Securitisatieposities — type 1 |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het spreadrisico met betrekking tot securitisatieposities van type 1, na de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0460/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Spreadrisico — Securitisatieposities — type 1 |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het spreadrisico met betrekking tot securitisatieposities van type 1, na de schok en na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0460/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Spreadrisico — Securitisatieposities — type 1 |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het spreadrisico met betrekking tot securitisatieposities van type 1, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R0460/C0070 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Spreadrisico — Securitisatieposities — type 1 |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het spreadrisico met betrekking tot securitisatieposities van type 1, na de schok maar vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0460/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Spreadrisico — Securitisatieposities — type 1 |
Dit is het bruto kapitaalvereisten voor het spreadrisico met betrekking tot securitisatieposities van type 1, d.w.z. vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R0470/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Spreadrisico — Securitisatieposities — type 2 |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het spreadrisico met betrekking tot securitisatieposities van type 2. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0470/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Spreadrisico — Securitisatieposities — type 2 |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het spreadrisico met betrekking tot securitisatieposities van type 2. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0470/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Spreadrisico — Securitisatieposities — type 2 |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het spreadrisico met betrekking tot securitisatieposities van type 2, na de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0470/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Spreadrisico — Securitisatieposities — type 2 |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het spreadrisico met betrekking tot securitisatieposities van type 2, na de schok en na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0470/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Spreadrisico — Securitisatieposities — type 2 |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het spreadrisico met betrekking tot securitisatieposities van type 2, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R0470/C0070 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Spreadrisico — Securitisatieposities — type 2 |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het spreadrisico met betrekking tot securitisatieposities van type 2, na de schok maar vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0470/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Spreadrisico — Securitisatieposities — type 2 |
Dit is het bruto kapitaalvereisten voor het spreadrisico met betrekking tot securitisatieposities van type 2, d.w.z. vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R0480/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Spreadrisico — Securitisatieposities — hersecuritisaties |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het spreadrisico met betrekking tot hersecuritisatieposities. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0480/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Spreadrisico — Securitisatieposities — hersecuritisaties |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het spreadrisico met betrekking tot hersecuritisatieposities. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0480/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Spreadrisico — Securitisatieposities — hersecuritisaties |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het spreadrisico met betrekking tot hersecuritisatieposities, na de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0480/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Spreadrisico — Securitisatieposities — hersecuritisaties |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het spreadrisico met betrekking tot hersecuritisatieposities, na de schok en na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0480/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Spreadrisico — Securitisatieposities — hersecuritisaties |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het spreadrisico met betrekking tot hersecuritisatieposities, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R0480/C0070 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Spreadrisico — Securitisatieposities — hersecuritisaties |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het spreadrisico met betrekking tot hersecuritisatieposities, na de schok maar vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0480/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Spreadrisico — Securitisatieposities — hersecuritisaties |
Dit is het bruto kapitaalvereiste voor het spreadrisico met betrekking tot hersecuritisatieposities, d.w.z. vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
Concentratierisico |
||||||
|
R0500/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Marktrisicoconcentraties |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor marktrisicoconcentraties. Voor captive ondernemingen geldt dat, als R0040/C0010 = 1, dit item de absolute waarde weergeeft van de activa die gevoelig zijn voor marktrisicoconcentratie, na meeweging van vereenvoudigingen voor captive ondernemingen. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0500/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Marktrisicoconcentraties |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor marktrisicoconcentraties, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen, geaggregeerd voor elke singlenameblootstelling. Voor captive ondernemingen geldt dat, als cel R0040/C0010 = 1, dit item het netto kapitaalvereiste voor marktrisicoconcentraties weergeeft, zoals berekend met behulp van de vereenvoudigde berekening. |
||||
|
R0500/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Marktrisicoconcentraties |
Dit is het bruto kapitaalvereiste voor marktrisicoconcentraties, geaggregeerd voor elke singlenameblootstelling, d.w.z. vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
Valutarisico |
||||||
|
R0600/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Valutarisico |
Dit is voor de verschillende valuta de som van:
|
||||
|
R0600/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Valutarisico |
Dit is voor de verschillende valuta de som van:
|
||||
|
R0610–R0620/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Valutarisico — stijging/daling in de waarde van de buitenlandse valuta |
Dit is de totale waarde van de activa die gevoelig zijn voor het risico van een waardedaling/-stijging van de valuta, vóór de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0610–R0620/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen– Valutarisico — stijging/daling in de waarde van de buitenlandse valuta |
Dit is de totale waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het risico van een waardedaling/-stijging van de valuta, vóór de schok. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0610–R0620/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Valutarisico — stijging/daling in de waarde van de buitenlandse valuta |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het risico van een waardedaling/-stijging van de valuta na de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0610–R0620/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Valutarisico — stijging/daling in de waarde van de buitenlandse valuta |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het risico van een waardedaling/-stijging van de valuta na de schok. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0610–R0620/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Valutarisico — stijging/daling in de waarde van de buitenlandse valuta |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het risico van een waardedaling/-stijging van de valuta, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. In R0610 worden uitsluitend de valuta gerapporteerd waarvoor de schok bij een waardestijging het grootst is en in R0620 worden uitsluitend de valuta gerapporteerd waarvoor de schok bij een waardedaling het grootst is. |
||||
|
R0610–R0620/C0070 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Valutarisico — stijging/daling in de waarde van de buitenlandse valuta |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het risico van een waardedaling/-stijging van de valuta na de schok. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0610–R0620/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste (vóór correctie van het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Valutarisico — stijging/daling in de waarde van de buitenlandse valuta |
Dit is het bruto kapitaalvereiste voor het risico van een waardedaling/-stijging van de valuta, d.w.z. vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. In R0610 worden uitsluitend de valuta gerapporteerd waarvoor de schok bij een waardestijging het grootst is en in R0620 worden uitsluitend de valuta gerapporteerd waarvoor de schok bij een waardedaling het grootst is. |
||||
|
Diversificatie binnen module marktrisico |
||||||
|
R0700/C0060 |
Diversificatie binnen module marktrisico — Netto |
Dit is het diversificatie-effect binnen de module marktrisico als gevolg van de aggregatie van het netto kapitaalvereisten (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) van de ondermodules voor afzonderlijke risico's. Diversificatie wordt als negatieve waarde gerapporteerd wanneer zij leidt tot een lager kapitaalvereiste. |
||||
|
R0700/C0080 |
Diversificatie binnen module marktrisico — Bruto |
Dit is het diversificatie-effect binnen de module marktrisico als gevolg van de aggregatie van het bruto kapitaalvereisten (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) van de ondermodules voor afzonderlijke risico's. Diversificatie wordt als negatieve waarde gerapporteerd wanneer zij leidt tot een lager kapitaalvereiste. |
||||
|
Totaal solvabiliteitskapitaalvereiste voor het marktrisico |
||||||
|
R0800/C0060 |
Totaal marktrisico — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste |
Dit is het totale netto kapitaalvereiste voor alle marktrisico's, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen, zoals berekend aan de hand van de standaardformule. |
||||
|
R0800/C0080 |
Totaal marktrisico — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste |
Dit is het totale bruto kapitaalvereiste voor alle marktrisico's, vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen, zoals berekend aan de hand van de standaardformule. |
||||
S.26.02 — Solvabiliteitskapitaalvereiste — Tegenpartijkredietrisico
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten, afgezonderde fondsen, matchingopslagportefeuilles en het resterende deel.
Template SR.26.02.01 moet worden ingevuld voor elk afgezonderd fonds, voor elke matchingopslagportefeuille en voor het resterende deel. Wanneer echter in een afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille een matchingopslagportefeuille/afgezonderd fonds is opgenomen, worden zij als verschillende fondsen behandeld. Deze template wordt gerapporteerd voor alle subfondsen van materiële afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles zoals aangegeven in de tweede tabel van template S.01.03.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||
|
Z0010 |
Artikel 112 |
Geeft aan of de gerapporteerde cijfers zijn opgevraagd onder artikel 112, lid 7, ten behoeve van een schatting van het solvabiliteitskapitaalvereiste op basis van de standaardformule. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||
|
Z0020 |
Afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille/resterend deel |
Geeft aan of de gerapporteerde cijfers betrekking hebben op een afgezonderd fonds, een matchingopslagportefeuille of het resterende deel. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||
|
Z0030 |
Fonds-/portefeuillenummer |
Wanneer item Z0020 = 1, identificatienummer voor een afgezonderd fonds of matchingopslagportefeuille. Dit nummer wordt door de onderneming toegewezen en moet consistent zijn in de tijd en aansluiten bij het fonds-/portefeuillenummer dat in andere templates wordt gerapporteerd. Wanneer item Z0020 = 2, vermeld dan „0”. |
||||
|
R0010/C0010 |
Vereenvoudigingen |
Vermeld of een onderneming gebruik heeft gemaakt van vereenvoudigingen bij het berekenen van het tegenpartijkredietrisico. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||
|
R0100/C0080 |
Blootstellingen van type 1 — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste |
Dit is het bruto kapitaalvereiste (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) voor tegenpartijkredietrisico voortvloeiende uit alle blootstellingen van type 1 zoals vastgesteld met het oog op Solvabiliteit II. |
||||
|
R0110–R0200/C0020 |
Naam van singlenameblootstelling |
Vermeld de naam van de tien grootste singlenameblootstellingen. |
||||
|
R0110–R0200/C0030 |
Code van singlenameblootstelling |
Identificatiecode met gebruikmaking, indien van toepassing, van de Legal Entity Identifier (LEI). Is er geen Legal Entity Identifier beschikbaar, dan wordt dit item niet gerapporteerd. |
||||
|
R0110–R0200/C0040 |
Soort code van singlenameblootstelling |
Identificatie van de code die is gebruikt in het item „Code van singlenameblootstelling”. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||
|
R0110–R0200/C0050 |
Blootstellingen van type 1 — Singlenameblootstelling X — Verlies bij wanbetaling |
De waarde van het verlies bij wanbetaling voor elk van de tien grootste singlenameblootstellingen. |
||||
|
R0110–R0200/C0060 |
Blootstellingen van type 1 — Singlenameblootstelling X — Kans op wanbetaling |
De kans op wanbetaling voor elk van de tien grootste singlenameblootstellingen. |
||||
|
R0300/C0080 |
Blootstellingen van type 2 — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste |
Dit is het bruto kapitaalvereiste (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) voor het tegenpartijkredietrisico voortvloeiende uit alle blootstellingen van type 2 zoals vastgesteld met het oog op Solvabiliteit II. |
||||
|
R0310/C0050 |
Blootstellingen van type 2 — Vorderingen op intermediairs die al meer dan drie maanden verschuldigd zijn — Verlies bij wanbetaling |
Dit is de waarde van het verlies bij wanbetaling voor het tegenpartijkredietrisico voortvloeiende uit blootstellingen van type 2 betreffende vorderingen op intermediairs die al meer dan drie maanden verschuldigd zijn. |
||||
|
R0320/C0050 |
Blootstellingen van type 2 — Alle blootstellingen van type 2, behalve vorderingen op intermediairs die al meer dan drie maanden verschuldigd zijn — Verlies bij wanbetaling |
Dit is de waarde van het verlies bij wanbetaling voor het tegenpartijkredietrisico voortvloeiende uit alle blootstellingen van type 2, behalve vorderingen op intermediairs die al meer dan drie maanden verschuldigd zijn. |
||||
|
R0330/C0080 |
Diversificatie binnen module tegenpartijkredietrisico — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste |
Dit is het bedrag van de bruto diversificatie-effecten die zijn toegestaan in de aggregatie van de kapitaalvereisten voor het tegenpartijkredietrisico voor blootstellingen van type 1 en type 2. |
||||
|
R0400/C0070 |
Totaal netto solvabiliteitskapitaalvereiste voor het tegenpartijkredietrisico |
Dit is het totale bedrag van het netto kapitaalvereiste (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) voor het tegenpartijkredietrisico. |
||||
|
R0400/C0080 |
Totaal bruto solvabiliteitskapitaalvereiste voor het tegenpartijkredietrisico |
Dit is het totale bedrag van het bruto kapitaalvereiste (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) voor het tegenpartijkredietrisico. |
||||
|
Nadere gegevens over hypotheken |
||||||
|
R0500/C0090 |
Verliezen voortvloeiende uit hypotheekleningen van type 2 |
Bedrag van de totale verliezen voortvloeiende uit hypotheekleningen die zijn ingedeeld als blootstellingen van type 2 overeenkomstig artikel 191, lid 13, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||
|
R0510/C0090 |
Algehele verliezen voortvloeiende uit hypotheekleningen |
Bedrag van de totale verliezen voortvloeiende uit hypotheekleningen overeenkomstig artikel 191, lid 13, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||
S.26.03 — Solvabiliteitskapitaalvereisten — Levensverzekeringstechnisch risico
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten, afgezonderde fondsen, matchingopslagportefeuilles en het resterende deel.
Template SR.26.03.01 moet worden ingevuld voor elk afgezonderd fonds, voor elke matchingopslagportefeuille en voor het resterende deel. Wanneer echter in een afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille een matchingopslagportefeuille/afgezonderd fonds is opgenomen, worden zij als verschillende fondsen behandeld. Deze template wordt gerapporteerd voor alle subfondsen van materiële afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles zoals aangegeven in de tweede tabel van template S.01.03.
Alle waarden worden gerapporteerd exclusief herverzekering en andere risicolimiteringstechnieken.
Bij de bedragen voor en na de schok worden de bedragen ingevuld van de activa en verplichtingen die gevoelig zijn voor die schok. Voor de verplichtingen wordt de beoordeling uitgevoerd op een zo gedetailleerd mogelijk niveau van overeenkomst en homogene risicogroep. Dit betekent dat als een overeenkomst/homogene risicogroep gevoelig is voor een schok, het bedrag van de verplichtingen in verband met deze overeenkomst/homogene risicogroep wordt gerapporteerd als het voor die schok gevoelige bedrag.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||
|
Z0010 |
Artikel 112 |
Geeft aan of de gerapporteerde cijfers zijn opgevraagd onder artikel 112, lid 7, ten behoeve van een schatting van het solvabiliteitskapitaalvereiste op basis van de standaardformule. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||
|
Z0020 |
Afgezonderd fonds, matchingopslagportefeuille of resterend deel |
Geeft aan of de gerapporteerde cijfers betrekking hebben op een afgezonderd fonds, een matchingopslagportefeuille of het resterende deel. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||
|
Z0030 |
Fonds-/portefeuillenummer |
Wanneer item Z0020 = 1, identificatienummer voor een afgezonderd fonds of matchingopslagportefeuille. Dit nummer wordt door de onderneming toegewezen en moet consistent zijn in de tijd en aansluiten bij het fonds-/portefeuillenummer dat in andere templates wordt gerapporteerd. Wanneer item Z0020 = 2, vermeld dan „0”. |
||||
|
R0010/C0010 |
Gebruik van vereenvoudigingen: kortlevenrisico |
Vermeld of een onderneming gebruik heeft gemaakt van vereenvoudigingen bij het berekenen van het kortlevenrisico. Gebruik hiervoor de volgende codes:
Indien R0010/C0010 = 1 moeten voor R0100 uitsluitend C0060 en C0080 worden ingevuld. |
||||
|
R0020/C0010 |
Gebruikte vereenvoudigingen — langlevenrisico |
Vermeld of een onderneming gebruik heeft gemaakt van vereenvoudigingen bij het berekenen van het langlevenrisico. Gebruik hiervoor de volgende codes:
Indien R0020/C0010 = 1 moeten voor R0200 uitsluitend C0060 en C0080 worden ingevuld. |
||||
|
R0030/C0010 |
Gebruik van vereenvoudigingen: invaliditeits- en morbiditeitsrisico |
Vermeld of een onderneming gebruik heeft gemaakt van vereenvoudigingen bij het berekenen van het invaliditeits- en morbiditeitsrisico. Gebruik hiervoor de volgende codes:
Indien R0030/C0010 = 1 moeten voor R0300 uitsluitend C0060 en C0080 worden ingevuld. |
||||
|
R0040/C0010 |
Gebruik van vereenvoudigingen: vervalrisico |
Vermeld of een onderneming gebruik heeft gemaakt van vereenvoudigingen bij het berekenen van het vervalrisico. Gebruik hiervoor de volgende codes:
Indien R0040/C0010 = 1 moeten voor R0400 tot en met R0420 uitsluitend C0060 en C0080 worden ingevuld. R0430 moet sowieso geheel worden ingevuld. |
||||
|
R0050/C0010 |
Gebruik van vereenvoudigingen: kostenrisico in het levensverzekeringsbedrijf |
Vermeld of een onderneming gebruik heeft gemaakt van vereenvoudigingen bij het berekenen van het kostenrisico in het levensverzekeringsbedrijf. Gebruik hiervoor de volgende codes:
Indien R0050/C0010 = 1 moeten voor R0500 uitsluitend C0060 en C0080 worden ingevuld. |
||||
|
R0060/C0010 |
Gebruik van vereenvoudigingen: rampenrisico in het levensverzekeringsbedrijf |
Vermeld of een onderneming gebruik heeft gemaakt van vereenvoudigingen bij het berekenen van het rampenrisico in het levensverzekeringsbedrijf. Gebruik hiervoor de volgende codes:
Indien R0060/C0010 = 1 moeten voor R0700 uitsluitend C0060 en C0080 worden ingevuld. |
||||
|
Levensverzekeringstechnisch risico |
||||||
|
R0100/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Kortlevenrisico |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het kortlevenrisico, vóór de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0100/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Kortlevenrisico |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het kortlevenrisico, vóór de schok. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0100/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Kortlevenrisico |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het kortlevenrisico na de schok (d.w.z. permanente stijging van de sterftecijfers). Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0100/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Kortlevenrisico |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het kortlevenrisico, na de schok (d.w.z. permanente stijging van de sterftecijfers). Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0100/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Kortlevenrisico |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het kortlevenrisico na de schok (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen). Indien R0010/C0010 = 1 geeft dit item het netto kapitaalvereiste voor het kortlevenrisico weer, zoals berekend met behulp van vereenvoudigingen. |
||||
|
R0100/C0070 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Kortlevenrisico |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het kortlevenrisico, na de schok (permanente stijging van de sterftecijfers). Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0100/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Kortlevenrisico |
Dit is het bruto kapitaalvereiste voor het kortlevenrisico (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen). Indien R0010/C0010 = 1 geeft dit item het bruto kapitaalvereiste voor het kortlevenrisico weer, zoals berekend met behulp van vereenvoudigingen. |
||||
|
R0200/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Langlevenrisico |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het langlevenrisico, vóór de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0200/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Langlevenrisico |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het langlevenrisico, vóór de schok. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0200/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Langlevenrisico |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het langlevenrisico na de schok (d.w.z. permanente daling van de sterftecijfers). Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0200/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Langlevenrisico |
Dit is de absolute waarde van verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het langlevenrisico, na de schok (d.w.z. permanente daling van de sterftecijfers). Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0200/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Langlevenrisico |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het langlevenrisico na de schok (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen). Indien R0020/C0010 = 1 geeft dit item het netto kapitaalvereiste voor het langlevenrisico weer, zoals berekend met behulp van vereenvoudigingen. |
||||
|
R0200/C0070 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Langlevenrisico |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het langlevenrisico, na de schok (permanente daling van de sterftecijfers). Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0200/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Langlevenrisico |
Dit is het bruto kapitaalvereiste voor het langlevenrisico (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen). Indien R0020/C0010 = 1 geeft dit item het bruto kapitaalvereiste voor het langlevenrisico weer, zoals berekend met behulp van vereenvoudigingen. |
||||
|
R0300/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico, vóór de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0300/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico, vóór de schok. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0300/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico, na de schok (d.w.z. zoals voorgeschreven door de standaardformule: een stijging van de invaliditeits- en morbiditeitscijfers die worden gebruikt voor de berekening van de technische voorzieningen om het invaliditeits- en morbiditeitsverloop in de volgende twaalf maanden en voor alle maanden daarna weer te geven, en een daling van de invaliditeits- en morbiditeitscijfers die worden gebruikt voor de berekening van de technische voorzieningen met betrekking tot de volgende twaalf maanden en voor het gehele jaar daarna). Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0300/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico, na de schok (d.w.z. zoals voorgeschreven door de standaardformule, zie gegeven definitie bij cel R0300/C0040). Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0300/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Indien R0030/C0010 = 1, geeft dit item het netto kapitaalvereiste voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico weer, zoals berekend met behulp van vereenvoudigingen. |
||||
|
R0300/C0070 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico, na de schok (d.w.z. zoals voorgeschreven door de standaardformule, zie gegeven definitie bij cel R0300/C0040). Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0300/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico |
Dit is het bruto kapitaalvereiste voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen). Indien R0030/C0010 = 1, geeft dit item het bruto kapitaalvereiste voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico weer, zoals berekend met behulp van vereenvoudigingen. |
||||
|
R0400/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Vervalrisico |
Dit is het totale netto kapitaalvereiste voor het vervalrisico, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Indien R0040/C0010 = 1, geeft dit item het netto kapitaalvereiste voor het vervalrisico weer, zoals berekend met behulp van vereenvoudigingen. |
||||
|
R0400/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Vervalrisico |
Dit is het totale bedrag van het bruto kapitaalvereiste (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) voor het vervalrisico. Indien R0040/C0010 = 1, geeft dit item het bruto kapitaalvereiste voor het vervalrisico weer, zoals berekend met behulp van vereenvoudigingen. |
||||
|
R0410/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Vervalrisico — risico van een stijging van de vervalpercentages |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het risico van een stijging van de vervalpercentages, vóór de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0410/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Vervalrisico — risico van een stijging van de vervalpercentages |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het risico van een stijging van de vervalpercentages, vóór de schok. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0410/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Vervalrisico — risico van een stijging van de vervalpercentages |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het risico van een stijging van de vervalpercentages, na de schok (d.w.z. permanente stijging van de vervalpercentages). Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0410/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Vervalrisico — risico van een stijging van de vervalpercentages |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het risico van een stijging van de vervalpercentages, na de schok (d.w.z. permanente stijging van de vervalpercentages). Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0410/C0060 |
Absolute waarden na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Vervalrisico — risico van een stijging van de vervalpercentages |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het risico van een stijging van de vervalpercentages, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Indien R0040/C0010 = 1, geeft dit item het netto kapitaalvereiste voor een permanente stijging van de vervalpercentages weer, zoals berekend met behulp van de vereenvoudigde berekening van het kapitaalvereiste voor het vervalrisico. |
||||
|
R0410/C0070 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Vervalrisico — risico van een stijging van de vervalpercentages |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het risico van een permanente stijging van de vervalpercentages, na de schok (permanente stijging van de vervalpercentages). Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0410/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Vervalrisico — risico van een stijging van de vervalpercentages |
Dit is het bruto kapitaalvereiste (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) voor het risico van een permanente stijging van de vervalpercentages. Indien R0040/C0010 = 1, geeft dit item het bruto kapitaalvereiste voor een permanente stijging van de vervalpercentages weer, zoals berekend met behulp van de vereenvoudigde berekening van het kapitaalvereiste voor het vervalrisico. |
||||
|
R0420/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Vervalrisico — risico van een daling van de vervalpercentages |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het risico van een permanente daling van de vervalpercentages, vóór de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0420/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Vervalrisico — risico van een daling van de vervalpercentages |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het risico van een permanente daling van de vervalpercentages, vóór de schok. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0420/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Vervalrisico — risico van een daling van de vervalpercentages |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het risico van een permanente daling van de vervalpercentages, na de schok (d.w.z. permanente daling van de vervalpercentages). Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0420/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Vervalrisico — risico van een daling van de vervalpercentages |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het risico van een permanente daling van de vervalpercentages, na de schok (d.w.z. permanente daling van de vervalpercentages). Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0420/C0060 |
Absolute waarden na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Vervalrisico — risico van een daling van de vervalpercentages |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het risico van een daling van de vervalpercentages, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Indien R0040/C0010 = 1, geeft dit item het netto kapitaalvereiste voor een permanente daling van de vervalpercentages weer, zoals berekend met behulp van de vereenvoudigde berekening van het kapitaalvereiste voor het vervalrisico. |
||||
|
R0420/C0070 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Vervalrisico — risico van een daling van de vervalpercentages |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het risico van een permanente daling van de vervalpercentages, na de schok (permanente daling van de vervalpercentages). Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0420/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Vervalrisico — risico van een daling van de vervalpercentages |
Dit is het bruto kapitaalvereiste voor het risico van een daling van de vervalpercentages, zoals gebruikt voor de berekening van het risico (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen). Indien R0040/C0010 = 1, geeft dit item het bruto kapitaalvereiste voor een permanente daling van de vervalpercentages weer, zoals berekend met behulp van de vereenvoudigde berekening van het kapitaalvereiste voor het vervalrisico. |
||||
|
R0430/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Vervalrisico — risico van massaal verval |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het risico van massaal verval, vóór de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0430/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Vervalrisico — risico van massaal verval |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het risico van massaal verval, vóór de schok. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0430/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Vervalrisico — risico van massaal verval |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het risico van massaal verval, na de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0430/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Vervalrisico — risico van massaal verval |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het risico van massaal verval, na de schok. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0430/C0060 |
Absolute waarden na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Vervalrisico — Risico van massaal verval |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het risico van massaal verval, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R0430/C0070 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Vervalrisico — risico van massaal verval |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het risico van massaal verval, na de schok (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen). Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0430/C0080 |
Absolute waarden na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Vervalrisico — risico van massaal verval |
Dit is het bruto kapitaalvereiste voor het risico van massaal verval, na de schok (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen). |
||||
|
R0500/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Levensverzekeringsbedrijf — Kostenrisico |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het kostenrisico in het levensverzekeringsbedrijf, vóór de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0500/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Levensverzekeringsbedrijf — Kostenrisico |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het kostenrisico in het levensverzekeringsbedrijf, vóór de schok. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0500/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Levensverzekeringsbedrijf — Kostenrisico |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het kostenrisico in het levensverzekeringsbedrijf, na de schok (d.w.z. zoals voorgeschreven door de standaardformule: een stijging met 10 % van het bedrag van de kosten waarmee rekening wordt gehouden bij de berekening van de technische voorzieningen en een stijging met 1 procentpunt van het kosteninflatiepercentage dat gebruikt wordt voor de berekening van de technische voorzieningen). Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0500/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Levensverzekeringsbedrijf — Kostenrisico |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het kostenrisico, na de schok (d.w.z. zoals voorgeschreven door de standaardformule, zie gegeven definitie bij cel R0500/C0040). Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0500/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Levensverzekeringsbedrijf — Kostenrisico |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het kostenrisico, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Als R0050 = 1, geeft deze cel het netto kapitaalvereiste voor het kostenrisico in het levensverzekeringsbedrijf weer, zoals berekend met behulp van de vereenvoudigde berekening. |
||||
|
R0500/C0070 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Levensverzekeringsbedrijf — Kostenrisico |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het kostenrisico, na de schok (d.w.z. zoals voorgeschreven door de standaardformule, zie gegeven definitie bij cel R0500/C0040). Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0500/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Levensverzekeringsbedrijf — Kostenrisico |
Dit is het bruto kapitaalvereiste voor het kostenrisico (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen). Indien R0050/C0010 = 1, geeft deze cel het bruto kapitaalvereiste voor het kostenrisico in het levensverzekeringsbedrijf weer, zoals berekend met behulp van vereenvoudigde berekeningen. |
||||
|
R0600/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Herzieningsrisico |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het herzieningsrisico, vóór de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0600/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Herzieningsrisico |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het herzieningsrisico, vóór de schok. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0600/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Herzieningsrisico |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het herzieningsrisico, na de schok (d.w.z. zoals voorgeschreven door de standaardformule: een stijging met % van het bedrag van lijfrente-uitkeringen waarmee rekening wordt gehouden bij de berekening van de technische voorzieningen. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0600/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Herzieningsrisico |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het herzieningsrisico, na de schok (d.w.z. zoals voorgeschreven door de standaardformule, zie gegeven definitie bij cel R0600/C0040). Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0600/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Herzieningsrisico |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het herzieningsrisico, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R0600/C0070 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Herzieningsrisico |
Dit is de absolute waarde van de onderliggende verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) van het vereiste voor het herzieningsrisico, na de schok (d.w.z. de schok volgens de standaardformule, zie gegeven definitie bij cel R0600/C0040), zoals gebruikt voor de berekening van het risico. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0600/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Herzieningsrisico |
Dit is het bruto kapitaalvereiste (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) voor het herzieningsrisico. |
||||
|
R0700/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Rampenrisico in het levensverzekeringsbedrijf |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het rampenrisico in het levensverzekeringsbedrijf, voor de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0700/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Rampenrisico in het levensverzekeringsbedrijf |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het rampenrisico in het levensverzekeringsbedrijf, vóór de schok. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0700/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Rampenrisico in het levensverzekeringsbedrijf |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het rampenrisico in het levensverzekeringsbedrijf, na de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0700/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Rampenrisico in het levensverzekeringsbedrijf |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het rampenrisico in het levensverzekeringsbedrijf, na de schok. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0700/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Rampenrisico in het levensverzekeringsbedrijf |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het rampenrisico in het levensverzekeringsbedrijf, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Indien R0060/C0010 = 1, geeft dit item het netto kapitaalvereiste voor het rampenrisico in het levensverzekeringsbedrijf weer, zoals berekend met behulp van vereenvoudigde berekeningen. |
||||
|
R0700/C0070 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Rampenrisico in het levensverzekeringsbedrijf |
Dit is de absolute waarde van verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor rampenrisico in het levensverzekeringsbedrijf, na de schok. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0700/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Rampenrisico in het levensverzekeringsbedrijf |
Dit is het bruto kapitaalvereiste voor het rampenrisico in het levensverzekeringsbedrijf (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen). Indien R0060/C0010 = 1, geeft dit item het bruto kapitaalvereiste voor het rampenrisico in het levensverzekeringsbedrijf weer, zoals berekend met behulp van vereenvoudigde berekeningen. |
||||
|
R0800/C0060 |
Diversificatie binnen de module levensverzekeringstechnisch risico — Netto |
Dit is het diversificatie-effect binnen de module levensverzekeringstechnisch risico als gevolg van de aggregatie van het netto kapitaalvereisten (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) van de ondermodules voor afzonderlijke risico's. Diversificatie wordt als negatieve waarde gerapporteerd wanneer zij leidt tot een lager kapitaalvereiste. |
||||
|
R0800/C0080 |
Diversificatie binnen de module levensverzekeringstechnisch risico — Bruto |
Dit is het diversificatie-effect binnen de module levensverzekeringstechnisch risico als gevolg van de aggregatie van het bruto kapitaalvereisten (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) van de ondermodules voor afzonderlijke risico's. Diversificatie wordt als negatieve waarde gerapporteerd wanneer zij leidt tot een lager kapitaalvereiste. |
||||
|
R0900/C0060 |
Totaal netto solvabiliteitskapitaalvereiste voor het levensverzekeringstechnisch risico |
Dit is het totale netto kapitaalvereiste voor het levensverzekeringstechnisch risico, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R0900/C0080 |
Totaal bruto solvabiliteitskapitaalvereiste voor het levensverzekeringstechnisch risico |
Dit is het totale bruto kapitaalvereiste voor het levensverzekeringstechnisch risico, vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
Nadere gegevens inzake het herzieningsrisico |
||||||
|
R1000/C0090 |
Ondernemingsspecifieke parameters — Factor die is toegepast voor de herzieningsschok |
Herzieningsschok — ondernemingsspecifieke parameter zoals berekend door de onderneming en goedgekeurd door de toezichthoudende autoriteit. Dit item wordt niet gerapporteerd wanneer geen ondernemingsspecifieke parameter wordt gebruikt. |
||||
S.26.04 — Solvabiliteitskapitaalvereiste — Ziekteverzekeringstechnisch risico
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten, afgezonderde fondsen, matchingopslagportefeuilles en het resterende deel.
Template SR.26.04.01 moet worden ingevuld voor elk afgezonderd fonds, voor elke matchingopslagportefeuille en voor het resterende deel. Wanneer echter in een afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille een matchingopslagportefeuille/afgezonderd fonds is opgenomen, worden zij als verschillende fondsen behandeld. Deze template wordt gerapporteerd voor alle subfondsen van materiële afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles zoals aangegeven in de tweede tabel van template S.01.03.
Alle waarden worden gerapporteerd exclusief herverzekering en andere risicolimiteringstechnieken.
Bij de bedragen voor en na de schok worden de bedragen ingevuld van de activa en verplichtingen die gevoelig zijn voor die schok. Voor de verplichtingen wordt de beoordeling uitgevoerd op een zo gedetailleerd mogelijk niveau van overeenkomst en homogene risicogroep. Dit betekent dat als een overeenkomst/homogene risicogroep gevoelig is voor een schok, het bedrag van de verplichtingen in verband met deze overeenkomst/homogene risicogroep wordt gerapporteerd als het voor die schok gevoelige bedrag.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||
|
Z0010 |
Artikel 112 |
Geeft aan of de gerapporteerde cijfers zijn opgevraagd onder artikel 112, lid 7, ten behoeve van een schatting van het solvabiliteitskapitaalvereiste op basis van de standaardformule. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||
|
Z0020 |
Afgezonderd fonds, matchingopslagportefeuille of resterend deel |
Geeft aan of de gerapporteerde cijfers betrekking hebben op een afgezonderd fonds, een matchingopslagportefeuille of het resterende deel. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||
|
Z0030 |
Fonds-/portefeuillenummer |
Wanneer item Z0020 = 1, identificatienummer voor een afgezonderd fonds of matchingopslagportefeuille. Dit nummer wordt door de onderneming toegewezen en moet consistent zijn in de tijd en aansluiten bij het fonds-/portefeuillenummer dat in andere templates wordt gerapporteerd. Wanneer item Z0020 = 2, vermeld dan „0”. |
||||
|
R0010/C0010 |
Vereenvoudigingen — kortlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Vermeld of een onderneming gebruik heeft gemaakt van vereenvoudigingen bij het berekenen van het kortlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf. Gebruik hiervoor de volgende codes:
Indien R0010/C0010 = 1 moeten voor R0100 uitsluitend C0060 en C0080 worden ingevuld. |
||||
|
R0020/C0010 |
Vereenvoudigingen — langlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Vermeld of een onderneming gebruik heeft gemaakt van vereenvoudigingen bij het berekenen van het langlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf. Gebruik hiervoor de volgende codes:
Indien R0020/C0010 = 1 moeten voor R0200 uitsluitend C0060 en C0080 worden ingevuld. |
||||
|
R0030/C0010 |
Gebruik van vereenvoudigingen: invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — ziektekosten |
Vermeld of een onderneming gebruik heeft gemaakt van vereenvoudigingen bij het berekenen van het invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — ziektekosten. Gebruik hiervoor de volgende codes:
Indien R0030/C0010 = 1, worden uitsluitend C0060/R0310 en C0080/R0310 ingevuld. R0320 en R0330 worden niet ingevuld. |
||||
|
R0040/C0010 |
Gebruik van vereenvoudigingen: Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Inkomensbescherming |
Vermeld of een onderneming gebruik heeft gemaakt van vereenvoudigingen bij het berekenen van het invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Inkomensbescherming. Gebruik hiervoor de volgende codes:
Indien R0040/C0010 = 1 worden voor R0340 uitsluitend C0060 en C0080 ingevuld. |
||||
|
R0050/C0010 |
Gebruik van vereenvoudigingen: SLT-vervalrisico |
Vermeld of een onderneming gebruik heeft gemaakt van vereenvoudigingen bij het berekenen van het SLT-vervalrisico, als bedoeld in titel I, hoofdstuk V, afdeling 4, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. Gebruik hiervoor de volgende codes:
Indien R0050/C0010 = 1 moeten voor R0400 tot en met R0420 uitsluitend C0060 en C0080 worden ingevuld. R0430 wordt sowieso geheel ingevuld. |
||||
|
R0060/C0010 |
Gebruik van vereenvoudigingen: kostenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Vermeld of een onderneming gebruik heeft gemaakt van vereenvoudigingen bij het berekenen van het kostenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf. Gebruik hiervoor de volgende codes:
Indien R0060/C0010 = 1 moeten voor R0500 uitsluitend C0060 en C0080 worden ingevuld. |
||||
|
SLT-ziekteverzekeringstechnisch risico |
||||||
|
R0100/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Kortlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het kortlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf, vóór de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0100/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Kortlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het kortlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf, vóór de schok. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0100/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Kortlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het kortlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf, na de schok (d.w.z. permanente stijging van de sterftecijfers). Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0100/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Kortlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het kortlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf, na de schok (d.w.z. permanente stijging van de sterftecijfers). Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0100/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Kortlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het kortlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Indien R0010/C0010 = 1 geeft dit item het netto kapitaalvereiste voor het kortlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf weer, zoals berekend met behulp van vereenvoudigingen. |
||||
|
R0100/C0070 |
Absolute waarde na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Kortlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het kortlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf, na de schok (permanente stijging van de sterftecijfers). Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0100/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Kortlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is het bruto kapitaalvereiste (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) voor kortlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf. Indien R0010/C0010 = 1 geeft dit item het bruto kapitaalvereiste voor het kortlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf weer, zoals berekend met behulp van vereenvoudigingen. |
||||
|
R0200/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Langlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het langlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf, vóór de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0200/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Langlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het langlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf, vóór de schok. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0200/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Langlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het langlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf na de schok (d.w.z. permanente daling van de sterftecijfers). Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0200/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Langlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is de absolute waarde van verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het langlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf, na de schok (d.w.z. permanente daling van de sterftecijfers). Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0200/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Langlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het langlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Indien R0020/C0010 = 1 geeft dit item het netto kapitaalvereiste voor het langlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf weer, zoals berekend met behulp van vereenvoudigingen. |
||||
|
R0200/C0070 |
Absolute waarde na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Langlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het langlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf, na de schok (permanente daling van de sterftecijfers). Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0200/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Langlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is het bruto kapitaalvereiste (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) voor het langlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf. Indien R0020/C0010 = 1 geeft dit item het bruto kapitaalvereiste voor het langlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf weer, zoals berekend met behulp van vereenvoudigingen. |
||||
|
R0300/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R0300/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is het bruto kapitaalvereiste (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) voor invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf. |
||||
|
R0310/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Indien R0030/C0010 = 1 geeft dit item het netto kapitaalvereiste voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten weer, zoals berekend met behulp van vereenvoudigingen. |
||||
|
R0310/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten |
Dit is het bruto kapitaalvereiste (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) voor invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten. Indien R0030/C0010 = 1 geeft dit item het bruto kapitaalvereiste voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten weer, zoals berekend met behulp van vereenvoudigingen. |
||||
|
R0320/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten — Stijging van medische betalingen |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten wegens een stijging van medische betalingen, vóór de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. Indien R0030/C0010 = 1 wordt deze rij niet ingevuld. |
||||
|
R0320/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten — Stijging van medische betalingen |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten wegens een stijging van medische betalingen, vóór de schok. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. Indien R0030/C0010 = 1 wordt deze rij niet ingevuld. |
||||
|
R0320/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten — Stijging van medische betalingen |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten wegens een stijging van medische betalingen, na de schok (d.w.z. zoals voorgeschreven door de standaardformule). Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. Indien R0030/C0010 = 1 wordt deze rij niet ingevuld. |
||||
|
R0320/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten — Stijging van medische betalingen |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten wegens een stijging van medische betalingen, na de schok (d.w.z. zoals voorgeschreven door de standaardformule). Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. Indien R0030/C0010 = 1 wordt deze rij niet ingevuld. |
||||
|
R0320/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten — Stijging van medische betalingen |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten — Stijging van medische betalingen, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Indien R0030/C0010 = 1 wordt deze rij niet ingevuld. |
||||
|
R0320/C0070 |
Absolute waarde na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten — Stijging van medische betalingen |
Dit is de absolute waarde van de onderliggende verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) van invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten — Stijging van medische betalingen, na de schok (d.w.z. zoals voorgeschreven door de standaardformule), zoals gebruikt voor de berekening van het risico. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. Indien R0030/C0010 = 1 wordt deze rij niet ingevuld. |
||||
|
R0320/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten — Stijging van medische betalingen |
Dit is het bruto kapitaalvereiste (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) voor invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten — Stijging van medische betalingen. Indien R0030/C0010 = 1 wordt deze rij niet ingevuld. |
||||
|
R0330/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten — Daling van medische betalingen |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten wegens een daling van medische betalingen, vóór de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. Indien R0030/C0010 = 1 wordt deze rij niet ingevuld. |
||||
|
R0330/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten — Daling van medische betalingen |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten wegens een daling van medische betalingen, vóór de schok. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. Indien R0030/C0010 = 1 wordt deze rij niet ingevuld. |
||||
|
R0330/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten — Daling van medische betalingen |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten wegens een daling van medische betalingen, na de schok (d.w.z. zoals voorgeschreven door de standaardformule). Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. Indien R0030/C0010 = 1 wordt deze rij niet ingevuld. |
||||
|
R0330/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten — Daling van medische betalingen |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten wegens een daling van medische betalingen, na de schok (d.w.z. zoals voorgeschreven door de standaardformule). Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. Indien R0030/C0010 = 1 wordt deze rij niet ingevuld. |
||||
|
R0330/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten — Daling van medische betalingen |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten — Daling van medische betalingen, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Indien R0030/C0010 = 1 wordt deze rij niet ingevuld. |
||||
|
R0330/C0070 |
Absolute waarde na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten — Daling van medische betalingen |
Dit is de absolute waarde van de onderliggende verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) van Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten — Daling van medische betalingen, na de schok (d.w.z. zoals voorgeschreven door de standaardformule), zoals gebruikt voor de berekening van het risico. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. Indien R0030/C0010 = 1 wordt deze rij niet ingevuld. |
||||
|
R0330/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten — Stijging van medische betalingen |
Dit is het bruto kapitaalvereiste (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten — Daling van medische betalingen. Indien R0030/C0010 = 1 wordt deze rij niet ingevuld. |
||||
|
R0340/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Inkomensbescherming |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Inkomensbescherming, vóór de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0340/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Inkomensbescherming |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Inkomensbescherming, vóór de schok. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0340/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Inkomensbescherming |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Inkomensbescherming, na de schok (d.w.z. zoals voorgeschreven door de standaardformule). Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0340/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Inkomensbescherming |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Inkomensbescherming, na de schok (d.w.z. zoals voorgeschreven door de standaardformule). Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0340/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Inkomensbescherming |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Inkomensbescherming, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Indien R0040/C0010 = 1 geeft dit item het netto kapitaalvereiste voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Inkomensbescherming weer, zoals berekend met behulp van vereenvoudigingen. |
||||
|
R0340/C0070 |
Absolute waarde na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Inkomensbescherming |
Dit is de absolute waarde van de onderliggende verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) van het invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Inkomensbescherming, na de schok (d.w.z. zoals voorgeschreven door de standaardformule), zoals gebruikt voor de berekening van het risico. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0340/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Inkomensbescherming |
Dit is het bruto kapitaalvereiste (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) voor invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Inkomensbescherming. Indien R0040/C0010 = 1 geeft dit item het bruto kapitaalvereiste voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Inkomensbescherming weer, zoals berekend met behulp van vereenvoudigingen. |
||||
|
R0400/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is het totale netto kapitaalvereiste voor het vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf als bedoeld in titel I, hoofdstuk V, afdeling 4, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R0400/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is het totale bruto kapitaalvereiste (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) voor vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf als bedoeld in titel I, hoofdstuk V, afdeling 4, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||
|
R0410/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf — Risico van een stijging van de vervalpercentages |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het risico van een stijging van de vervalpercentages, vóór de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0410/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf — Risico van een stijging van de vervalpercentages |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het risico van een stijging van de vervalpercentages, vóór de schok. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0410/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf — Risico van een stijging van de vervalpercentages |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het risico van een stijging van de vervalpercentages na de schok (d.w.z. permanente stijging van de vervalpercentages). Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0410/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf — Risico van een stijging van de vervalpercentages |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het risico van een stijging van de vervalpercentages, na de schok (d.w.z. permanente stijging van de vervalpercentages). Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0410/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf — Risico van een stijging van de vervalpercentages |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het risico van een stijging van de vervalpercentages, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Indien R0050/C0010 = 1 geeft dit item het netto kapitaalvereiste voor een permanente stijging van de vervalpercentages in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf weer als bedoeld in titel I, hoofdstuk V, afdeling 4, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, berekend met behulp van de vereenvoudigde berekening van het kapitaalvereiste voor het vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf. |
||||
|
R0410/C0070 |
Absolute waarde na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf — Risico van een stijging van de vervalpercentages |
Dit is de absolute waarde van de onderliggende verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) van het risico van een permanente stijging van de vervalpercentages, na de schok (permanente stijging van de vervalpercentages), zoals gebruikt voor de berekening van het risico. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0410/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf — Risico van een stijging van de vervalpercentages |
Dit is het bruto kapitaalvereiste (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) voor het risico van een permanente stijging van de vervalpercentages. Indien R0050/C0010 = 1 geeft dit item het bruto kapitaalvereiste voor een permanente stijging van de vervalpercentages weer, berekend met behulp van de vereenvoudigde berekening van het kapitaalvereiste voor het vervalrisico in verband met het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf, als bedoeld in titel I, hoofdstuk V, afdeling 4, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||
|
R0420/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf — Risico van een daling van de vervalpercentages |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het risico van een permanente daling van de vervalpercentages, vóór de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0420/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf — Risico van een daling van de vervalpercentages |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het risico van een permanente daling van de vervalpercentages, vóór de schok. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0420/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf — Risico van een daling van de vervalpercentages |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het risico van een permanente daling van de vervalpercentages, na de schok (d.w.z. permanente daling van de vervalpercentages). Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0420/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf — Risico van een daling van de vervalpercentages |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het risico van een permanente daling van de vervalpercentages, na de schok (d.w.z. permanente daling van de vervalpercentages). Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0420/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf — Risico van een daling van de vervalpercentages |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het risico van een daling van de vervalpercentages, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Indien R0050/C0010 = 1 geeft dit item het netto kapitaalvereiste voor een permanente daling van de vervalpercentages in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf weer als bedoeld in titel I, hoofdstuk V, afdeling 4, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, berekend met behulp van de vereenvoudigde berekening van het kapitaalvereiste voor het vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf. |
||||
|
R0420/C0070 |
Absolute waarde na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf — Risico van een daling van de vervalpercentages |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het risico van een permanente daling van de vervalpercentages, na de schok (permanente daling van de vervalpercentages). Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0420/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf — Risico van een daling van de vervalpercentages |
Dit is het bruto kapitaalvereiste (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) voor het risico van een permanente daling van de vervalpercentages. Indien R0050/C0010 = 1 geeft dit item het bruto kapitaalvereiste voor een permanente daling van de vervalpercentages in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf weer als bedoeld in titel I, hoofdstuk V, afdeling 4, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, berekend met behulp van de vereenvoudigde berekening van het kapitaalvereiste voor het vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf. |
||||
|
R0430/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf — Risico van massaal verval |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het risico van massaal verval, vóór de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0430/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf — Risico van massaal verval |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het risico van massaal verval, vóór de schok. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0430/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf — Risico van massaal verval |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het risico van massaal verval, na de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0430/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf — Risico van massaal verval |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het risico van massaal verval, na de schok. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0430/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf — Risico van massaal verval |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R0430/C0070 |
Absolute waarde na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Vervalrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Risico van massaal verval |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het risico van massaal verval, na de schok. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0430/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf — Risico van massaal verval |
Dit is het bruto kapitaalvereiste (exclusief correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) voor vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf — risico van massaal verval als bedoeld in titel I, hoofdstuk V, afdeling 4, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||
|
R0500/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Kostenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het kostenrisico, vóór de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0500/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Kostenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het kostenrisico, vóór de schok. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0500/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Kostenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het kostenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf, na de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0500/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Kostenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is de absolute waarde van verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor kostenrisico, na de schok. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0500/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Kostenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het kostenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Indien R0060/C0010 = 1 geeft dit item het netto kapitaalvereiste voor het kostenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf weer, zoals berekend met behulp van vereenvoudigde berekeningen. |
||||
|
R0500/C0070 |
Absolute waarde na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Kostenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor kostenrisico, na de schok. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0500/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Kostenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is het bruto kapitaalvereiste (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) voor kostenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf. Indien R0060/C0010 = 1 geeft dit item het bruto kapitaalvereiste voor het kostenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf weer, zoals berekend met behulp van vereenvoudigde berekeningen. |
||||
|
R0600/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Herzieningsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het herzieningsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf, vóór de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0600/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Herzieningsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het herzieningsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf, vóór de schok. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0600/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Herzieningsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het herzieningsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf, na de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0600/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Herzieningsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het herzieningsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf, na de schok. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0600/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Herzieningsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het herzieningsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R0600/C0070 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Herzieningsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het herzieningsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf, na de schok (d.w.z. zoals voorgeschreven door de standaardformule, een stijging met % van het jaarlijks te betalen bedrag voor lijfrentes die zijn blootgesteld aan het herzieningsrisico). Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0600/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Herzieningsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is het bruto kapitaalvereiste (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) voor herzieningsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf. |
||||
|
R0700/C0060 |
Diversificatie binnen de module SLT-ziekteverzekeringstechnisch risico — Netto |
Dit is het diversificatie-effect binnen de module SLT-ziekteverzekeringstechnisch risico bedoeld in titel I, hoofdstuk V, afdeling 4, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 als gevolg van de aggregatie van het netto kapitaalvereisten (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) van de ondermodules voor afzonderlijke risico's. Diversificatie wordt als negatieve waarde gerapporteerd wanneer zij leidt tot een lager kapitaalvereiste. |
||||
|
R0700/C0080 |
Diversificatie binnen de module SLT-ziekteverzekeringstechnisch risico — Bruto |
Dit is het diversificatie-effect binnen de module SLT-ziekteverzekeringstechnisch risico bedoeld in titel I, hoofdstuk V, afdeling 4, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 als gevolg van de aggregatie van het bruto kapitaalvereisten (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) van de ondermodules voor afzonderlijke risico's. Diversificatie wordt als negatieve waarde gerapporteerd wanneer zij leidt tot een lager kapitaalvereiste. |
||||
|
R0800/C0060 |
Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — SLT-ziekteverzekeringstechnisch risico |
Dit is het totale netto kapitaalvereiste voor het vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringstechnisch risico als bedoeld in titel I, hoofdstuk V, afdeling 4, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R0800/C0080 |
Bruto solvabiliteitskapitaal — SLT-ziekteverzekeringstechnisch risico |
Dit is het totale bruto kapitaalvereiste voor het vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringstechnisch risico als bedoeld in titel I, hoofdstuk V, afdeling 4, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
Nadere gegevens inzake het herzieningsrisico |
||||||
|
R0900/C0090 |
Herzieningsschok ondernemingsspecifieke parameter |
Herzieningsschok — ondernemingsspecifieke parameter zoals berekend door de onderneming en goedgekeurd door de toezichthoudende autoriteit. Dit item wordt niet gerapporteerd wanneer geen ondernemingsspecifieke parameter wordt gebruikt. |
||||
|
Premie- en reserverisico in het NSLT-ziekteverzekeringsbedrijf |
||||||
|
R1000–R1030/C0100 |
Standaardafwijking voor premierisico — Ondernemingsspecifieke parameter |
Dit is de ondernemingsspecifieke standaardafwijking voor het premierisico voor elke branche, als omschreven in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, en de bijbehorende proportionele herverzekeringen zoals berekend door de onderneming en goedgekeurd of voorgeschreven door de toezichthoudende autoriteit. Dit item wordt niet gerapporteerd wanneer geen ondernemingsspecifieke parameter wordt gebruikt. |
||||
|
R1000–R1030/C0110 |
Standaardafwijking voor ondernemingsspecifieke parameter bruto/netto |
Vermeld of de standaardafwijking voor de ondernemingsspecifieke parameter bruto of netto is toegepast. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||
|
R1000–R1030/C0120 |
Standaardafwijking voor premierisico — Ondernemingsspecifieke parameter — Correctiefactor voor niet-proportionele herverzekering |
Dit is de ondernemingsspecifieke correctiefactor voor niet-proportionele herverzekering van elke branche, als omschreven in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, die ondernemingen in staat stelt rekening te houden met het risicolimiteringseffect van specifieke schade-excedentherverzekeringen per risico — zoals berekend door de onderneming groep en goedgekeurd of voorgeschreven door de toezichthoudende autoriteit. Wanneer geen ondernemingsspecifieke parameter wordt gebruikt, wordt deze cel niet ingevuld. |
||||
|
R1000–R1030/C0130 |
Standaardafwijking voor reserverisico — Ondernemingsspecifieke standaardafwijking |
Dit is de ondernemingsspecifieke standaardafwijking voor het reserverisico voor elke branche, als omschreven in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, en de bijbehorende proportionele herverzekeringen zoals berekend door de onderneming en goedgekeurd of voorgeschreven door de toezichthoudende autoriteit. Dit item wordt niet gerapporteerd wanneer geen ondernemingsspecifieke parameter wordt gebruikt. |
||||
|
R1000–R1030/C0140 |
Volumemaatstaf voor premie- en reserverisico — Volumemaatstaf voor premierisico: Vprem |
De volumemaatstaf voor premierisico per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, en de bijbehorende proportionele herverzekeringen. |
||||
|
R1000–R1030/C0150 |
Volumemaatstaf voor premie- en reserverisico — Volumemaatstaf voor reserverisico: Vres |
De volumemaatstaf voor reserverisico per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, en de bijbehorende proportionele herverzekeringen. |
||||
|
R1000–R1030/C0160 |
Volumemaatstaf voor premie- en reserverisico — Geografische diversificatie |
Dit is de geografische diversificatie die moet worden gebruikt voor de volumemaatstaf voor premie- en reserverisico voor elke branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, en de bijbehorende proportionele herverzekering. Indien de factor voor geografische diversificatie niet wordt berekend, wordt dit item de standaardwaarde 1 toegekend. |
||||
|
R1000–R1030/C0170 |
Volumemaatstaf voor premie- en reserverisico — V |
De volumemaatstaf voor premie- en reserverisico in het NSLT-ziekteverzekeringsbedrijf als bedoeld in titel I, hoofdstuk V, afdelingen 4 en 12, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 voor elke branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, en de bijbehorende proportionele herverzekeringen. |
||||
|
R1040/C0170 |
Totale volumemaatstaf voor premie- en reserverisico |
De totale volumemaatstaf voor premie- en reserverisico, gelijk aan de som van de volumemaatstaven voor premie- en reserverisico van alle branches, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||
|
R1050/C0100 |
Gecombineerde standaardafwijking |
Dit is de gecombineerde standaardafwijking voor het premie- en reserverisico voor alle segmenten. |
||||
|
R1100/C0180 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Premie- en reserverisico in het NSLT-ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is de totale kapitaalvereiste voor de ondermodule premie- en reserverisico in het NSLT-ziekteverzekeringsbedrijf als bedoeld in titel I, hoofdstuk V, afdelingen 4 en 12, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||
|
R1200/C0190 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Vervalrisico |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het vervalrisico in het NSLT-ziekteverzekeringsbedrijf bedoeld in titel I, hoofdstuk V, afdeling 4, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, vóór de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R1200/C0200 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Vervalrisico |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het vervalrisico in het NSLT-ziekteverzekeringsbedrijf bedoeld in titel I, hoofdstuk V, afdeling 4, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, vóór de schok. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R1200/C0210 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Vervalrisico |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het vervalrisico in het NSLT-ziekteverzekeringsbedrijf bedoeld in titel I, hoofdstuk V, afdeling 4, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, na de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R1200/C0220 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen — Vervalrisico |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het vervalrisico, na de schok. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R1200/C0230 |
Absolute waarde na de schok — Solvabiliteitskapitaalvereiste — Vervalrisico |
Dit is het kapitaalvereiste voor het vervalrisico in het NSLT-ziekteverzekeringsbedrijf bedoeld in titel I, hoofdstuk V, afdeling 4, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||
|
R1300/C0240 |
Diversificatie in NSLT-ziekteverzekeringstechnisch risico — bruto |
Dit is het diversificatie-effect binnen de ondermodule NSLT-ziekteverzekeringstechnisch risico bedoeld in titel I, hoofdstuk V, afdeling 4, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 als gevolg van de aggregatie van de kapitaalvereisten voor premie- en reserverisico in het NSLT-ziekteverzekeringsbedrijf en het vervalrisico in het NSLT-ziekteverzekeringsbedrijf; Diversificatie wordt als negatieve waarde gerapporteerd wanneer zij leidt tot een lager kapitaalvereiste. |
||||
|
R1400/C0240 |
Totaal solvabiliteitskapitaalvereiste voor NSLT-ziekteverzekering |
Dit is de totale kapitaalvereiste voor de ondermodule NSLT-ziekteverzekeringstechnisch risico als bedoeld in titel I, hoofdstuk V, afdeling 4, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
||||||
|
R1500/C0250 |
Netto solvabiliteitskapitaalvereiste voor rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ondermodule risico van massaal ongeval |
Het netto solvabiliteitskapitaalvereiste voor de ondermodule risico van massaal ongeval, berekend na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R1500/C0260 |
Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste voor rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ondermodule risico van massaal ongeval |
Het bruto solvabiliteitskapitaalvereiste voor de ondermodule risico van massaal ongeval, berekend vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R1510/C0250 |
Netto solvabiliteitskapitaalvereiste voor rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ongevallenconcentratierisico |
Het netto solvabiliteitskapitaalvereiste voor de ondermodule risico van ongevalconcentratie, berekend na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R1510/C0260 |
Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste voor rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ongevallenconcentratierisico |
Het bruto solvabiliteitskapitaalvereiste voor de ondermodule risico van ongevalconcentratie, berekend vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R1520/C0250 |
Netto solvabiliteitskapitaalvereiste voor rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Risico van pandemie |
Het netto solvabiliteitskapitaalvereiste voor de ondermodule risico van pandemie, berekend na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R1520/C0260 |
Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste voor rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Risico van pandemie |
Het bruto solvabiliteitskapitaalvereiste voor de ondermodule risico van pandemie wordt berekend vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R1530/C0250 |
Diversificatie in rampenrisico binnen het ziekteverzekeringsbedrijf — Netto |
Dit is het diversificatie-effect binnen de ondermodule rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf als gevolg van de aggregatie van de kapitaalvereisten voor de risico's van massaal ongeval, ongevalconcentratie en pandemie, berekend na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R1530/C0260 |
Diversificatie in rampenrisico binnen het ziekteverzekeringsbedrijf — Bruto |
Dit is het diversificatie-effect binnen de ondermodule rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf als gevolg van de aggregatie van de kapitaalvereisten voor de risico's van massaal ongeval, ongevalconcentratie en pandemie, berekend vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R1540/C0250 |
Totaal netto solvabiliteitskapitaalvereiste voor het rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is het totale netto kapitaalvereiste (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) voor de ondermodule rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf. |
||||
|
R1540/C0260 |
Totaal bruto solvabiliteitskapitaalvereiste voor het rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is het totale bruto kapitaalvereiste voor de ondermodule rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen). |
||||
|
Totaal ziekteverzekeringstechnisch risico |
||||||
|
R1600/C0270 |
Diversificatie binnen de module ziekteverzekeringstechnisch risico — Netto |
Dit is het diversificatie-effect binnen de ondermodule ziekteverzekeringstechnisch risico als gevolg van de aggregatie van de kapitaalvereisten voor de ondermodule SLT-ziekteverzekeringstechnisch risico, ondermodule NSLT-ziekteverzekeringstechnisch risico en ondermodule rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf, bedoeld in titel I, hoofdstuk V, afdeling 4, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, berekend na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R1600/C0280 |
Diversificatie binnen de module ziekteverzekeringstechnisch risico — Bruto |
Dit is het diversificatie-effect binnen de ondermodule ziekteverzekeringstechnisch risico als gevolg van de aggregatie van de kapitaalvereisten voor de ondermodule SLT-ziekteverzekeringstechnisch risico, ondermodule NSLT-ziekteverzekeringstechnisch risico en ondermodule rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf, bedoeld in titel I, hoofdstuk V, afdeling 4, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, berekend vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R1700/C0270 |
Totaal netto solvabiliteitskapitaalvereiste voor het ziekteverzekeringstechnisch risico |
Dit is het totale netto solvabiliteitskapitaalvereiste voor de module ziekteverzekeringstechnisch risico. |
||||
|
R1700/C0280 |
Totaal bruto solvabiliteitskapitaalvereiste voor het ziekteverzekeringstechnisch risico |
Dit is het totale bruto solvabiliteitskapitaalvereiste voor de module ziekteverzekeringstechnisch risico. |
||||
S.26.05 — Solvabiliteitskapitaalvereiste — Schadeverzekeringstechnisch risico
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten, afgezonderde fondsen, matchingopslagportefeuilles en het resterende deel.
Template SR.26.05.01 moet worden ingevuld voor elk afgezonderd fonds, voor elke matchingopslagportefeuille en voor het resterende deel. Wanneer echter in een afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille een matchingopslagportefeuille/afgezonderd fonds is opgenomen, worden zij als verschillende fondsen behandeld. Deze template wordt gerapporteerd voor alle subfondsen van materiële afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles zoals aangegeven in de tweede tabel van template S.01.03.
Alle waarden worden gerapporteerd exclusief herverzekering en andere risicolimiteringstechnieken.
Bij de bedragen voor en na de schok worden de bedragen ingevuld van de activa en verplichtingen die gevoelig zijn voor die schok. Voor de verplichtingen wordt de beoordeling uitgevoerd op een zo gedetailleerd mogelijk niveau van overeenkomst en homogene risicogroep. Dit betekent dat als een overeenkomst/homogene risicogroep gevoelig is voor een schok, het bedrag van de verplichtingen in verband met deze overeenkomst/homogene risicogroep wordt gerapporteerd als het voor die schok gevoelige bedrag.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||
|
Z0010 |
Artikel 112 |
Geeft aan of de gerapporteerde cijfers zijn opgevraagd onder artikel 112, lid 7, ten behoeve van een schatting van het solvabiliteitskapitaalvereiste op basis van de standaardformule. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||
|
Z0020 |
Afgezonderd fonds, matchingopslagportefeuille of resterend deel |
Geeft aan of de gerapporteerde cijfers betrekking hebben op een afgezonderd fonds, een matchingopslagportefeuille of het resterende deel. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||
|
Z0030 |
Fonds-/portefeuillenummer |
Wanneer item Z0020 = 1, identificatienummer voor een afgezonderd fonds of matchingopslagportefeuille. Dit nummer wordt door de onderneming toegewezen en moet consistent zijn in de tijd en aansluiten bij het fonds-/portefeuillenummer dat in andere templates wordt gerapporteerd. Wanneer item Z0020 = 2, vermeld dan „0”. |
||||
|
R0010/C0010 |
Vereenvoudigingen voor captive ondernemingen — Premie- en reserverisico in het schadeverzekeringsbedrijf |
Vermeld of een captive onderneming gebruik heeft gemaakt van vereenvoudigingen bij het berekenen van het premie- en reserverisico in het schadeverzekeringsbedrijf. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
Indien R0010/C0010 = 1 worden voor R0100-R0230 uitsluitend C0060, C0070 en C0090 ingevuld. |
||||
|
Premie- en reserverisico in het schadeverzekeringsbedrijf |
||||||
|
R0100–R0210/C0020 |
Standaardafwijking voor premierisico — Standaardafwijking ondernemingsspecifieke parameter |
Dit is de ondernemingsspecifieke standaardafwijking voor het premierisico voor elk segment, zoals berekend door de onderneming en goedgekeurd of voorgeschreven door de toezichthoudende autoriteit. Dit item wordt niet gerapporteerd wanneer geen ondernemingsspecifieke parameter wordt gebruikt. |
||||
|
R0100–R0210/C0030 |
Standaardafwijking voor ondernemingsspecifieke parameter bruto/netto |
Vermeld of de standaardafwijking voor de ondernemingsspecifieke parameter bruto of netto is toegepast. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||
|
R0100–R0210/C0040 |
Standaardafwijking voor premierisico — Ondernemingsspecifieke parameter — Correctiefactor voor niet-proportionele herverzekering |
Dit is de ondernemingsspecifieke correctiefactor voor niet-proportionele herverzekering van elk segment die ondernemingen in staat stelt rekening te houden met het risicolimiteringseffect van specifieke schade-excedentherverzekeringen per risico — zoals berekend door de onderneming en goedgekeurd of voorgeschreven door de toezichthoudende autoriteit. Dit item wordt niet gerapporteerd wanneer geen ondernemingsspecifieke parameter wordt gebruikt. |
||||
|
R0100–R0210/C0050 |
Standaardafwijking voor reserverisico — Ondernemingsspecifieke standaardafwijking |
Dit is de ondernemingsspecifieke standaardafwijking voor het reserverisico voor elk segment, zoals berekend door de onderneming en goedgekeurd of voorgeschreven door de toezichthoudende autoriteit. Dit item wordt niet gerapporteerd wanneer geen ondernemingsspecifieke parameter wordt gebruikt. |
||||
|
R0100–R0210/C0060 |
Volumemaatstaf voor premie- en reserverisico — Volumemaatstaf voor premierisico: Vprem |
De volumemaatstaf voor premierisico per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||
|
R0100–R0210/C0070 |
Volumemaatstaf voor premie- en reserverisico — Volumemaatstaf voor reserverisico: Vres |
De volumemaatstaf voor reserverisico van elk segment, gelijk aan de beste schatting van de voorzieningen voor te betalen schaden voor het segment, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0100–R0210/C0080 |
Volumemaatstaf voor premie- en reserverisico — Geografische diversificatie |
Geografische diversificatie ten behoeve van de volumemaatstaf voor elk segment Indien de factor voor geografische diversificatie niet wordt berekend, wordt dit item de standaardwaarde 1 toegekend. |
||||
|
R0100–R0210/C0090 |
Volumemaatstaf voor premie- en reserverisico — V |
De volumemaatstaf voor premie- en reserverisico in het schadeverzekeringsbedrijf voor elk segment Indien R0010/C0010=1 geeft dit item het kapitaalvereiste weer voor het premie- en reserverisico van specifieke segmenten in het schadeverzekeringsbedrijf, zoals berekend met behulp van vereenvoudigingen. |
||||
|
R0220/C0090 |
Totale volumemaatstaf voor premie- en reserverisico |
De totale volumemaatstaf voor premie- en reserverisico, gelijk aan de som van de volumemaatstaven voor premie- en reserverisico van alle segmenten. |
||||
|
R0230/C0020 |
Gecombineerde standaardafwijking |
Dit is de gecombineerde standaardafwijking voor het premie- en reserverisico voor alle segmenten. Indien R0010/C0010 = 1 geeft dit item de totale kapitaalvereiste weer voor de ondermodule premie- en reserverisico in het schadeverzekeringsbedrijf, zoals berekend met behulp van de vereenvoudigde berekening. |
||||
|
R0300/C0100 |
Totaal kapitaalvereiste voor premie- en reserverisico in het schadeverzekeringsbedrijf |
Dit is de totale kapitaalvereiste voor de ondermodule premie- en reserverisico in het schadeverzekeringsbedrijf. |
||||
|
Vervalrisico in het schadeverzekeringsbedrijf |
||||||
|
R0400/C0110 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Schadeverzekeringstechnisch risico — Vervalrisico |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het vervalrisico in het schadeverzekeringsbedrijf, vóór de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0400/C0120 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Schadeverzekeringstechnisch risico — Vervalrisico |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het vervalrisico in het schadeverzekeringsbedrijf, vóór de schok. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0400/C0130 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Schadeverzekeringstechnisch risico — Vervalrisico |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het vervalrisico in het schadeverzekeringsbedrijf, na de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0400/C0140 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen — Schadeverzekeringstechnisch risico — Vervalrisico |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het vervalrisico in het schadeverzekeringsbedrijf, na de schok. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0400/C0150 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Schadeverzekeringstechnisch risico — Vervalrisico |
Dit is het kapitaalvereiste voor het vervalrisico in het schadeverzekeringsbedrijf. |
||||
|
Rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf |
||||||
|
R0500/C0160 |
Kapitaalvereiste voor rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf |
Dit is het totale kapitaalvereiste voor het rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf. |
||||
|
Totaal schadeverzekeringstechnisch risico |
||||||
|
R0600/C0160 |
Diversificatie binnen de module schadeverzekeringstechnisch risico |
Dit is het diversificatie-effect binnen de ondermodule schadeverzekeringstechnisch risico als gevolg van de aggregatie van de kapitaalvereisten voor premie- en reserverisico, rampenrisico en vervalrisico. Diversificatie wordt als negatieve waarde gerapporteerd wanneer zij leidt tot een lager kapitaalvereiste. |
||||
|
R0700/C0160 |
Totaal kapitaalvereiste voor schadeverzekeringstechnisch risico |
Dit is het solvabiliteitskapitaalvereiste voor de ondermodule schadeverzekeringstechnisch risico. |
||||
S.26.06 — Solvabiliteitskapitaalvereisten — Operationeel risico
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten, afgezonderde fondsen, matchingopslagportefeuilles en het resterende deel.
Template SR.26.06.01 moet worden ingevuld voor elk afgezonderd fonds, voor elke matchingopslagportefeuille en voor het resterende deel. Wanneer echter in een afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille een matchingopslagportefeuille/afgezonderd fonds is opgenomen, worden zij als verschillende fondsen behandeld. Deze template wordt gerapporteerd voor alle subfondsen van materiële afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles zoals aangegeven in de tweede tabel van template S.01.03.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||
|
Z0010 |
Artikel 112 |
Geeft aan of de gerapporteerde cijfers zijn opgevraagd onder artikel 112, lid 7, ten behoeve van een schatting van het solvabiliteitskapitaalvereiste op basis van de standaardformule. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||
|
Z0020 |
Afgezonderd fonds, matchingopslagportefeuille of resterend deel |
Geeft aan of de gerapporteerde cijfers betrekking hebben op een afgezonderd fonds, een matchingopslagportefeuille of het resterende deel. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||
|
Z0030 |
Fonds-/portefeuillenummer |
Wanneer item Z0020 = 1, identificatienummer voor een afgezonderd fonds of matchingopslagportefeuille. Dit nummer wordt door de onderneming toegewezen en moet consistent zijn in de tijd en aansluiten bij het fonds-/portefeuillenummer dat in andere templates wordt gerapporteerd. Wanneer item Z0020 = 2, vermeld dan „0”. |
||||
|
R0100/C0020 |
Bruto technische voorzieningen in het levensverzekeringsbedrijf (exclusief risicomarge) |
Dit zijn technische voorzieningen voor levensverzekeringsverplichtingen. In deze context omvatten de technische voorzieningen geen risicomarge en worden zij berekend zonder aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0110/C0020 |
Bruto technische voorzieningen voor aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten in het levensverzekeringsbedrijf (exclusief risicomarge) |
Dit zijn technische voorzieningen voor levensverzekeringsverplichtingen waarbij het beleggingsrisico door de verzekeringnemers wordt gedragen. In deze context omvatten de technische voorzieningen geen risicomarge en worden zij berekend zonder aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0120/C0020 |
Bruto technische voorzieningen in het schadeverzekeringsbedrijf (exclusief risicomarge) |
Dit zijn technische voorzieningen voor schadeverzekeringsverplichtingen. In deze context omvatten de technische voorzieningen geen risicomarge en worden zij berekend zonder aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0130/C0020 |
Kapitaalvereiste voor operationeel risico op basis van technische voorzieningen |
Dit is het kapitaalvereiste voor het operationeel risico op basis van technische voorzieningen. |
||||
|
R0200/C0020 |
Verdiende brutopremies in het levensverzekeringsbedrijf (voorgaande twaalf maanden) |
Gedurende de voorgaande twaalf maanden verdiende premies voor levensverzekeringsverplichtingen, zonder aftrek van aan herverzekeraars gecedeerde premies. |
||||
|
R0210/C0020 |
Verdiende brutopremies voor aan beleggingen gekoppelde verzekeringen in het levensverzekeringsbedrijf (voorgaande twaalf maanden) |
Gedurende de voorgaande twaalf maanden verdiende premies voor levensverzekeringsverplichtingen waarbij het beleggingsrisico door de verzekeringnemers wordt gedragen, zonder aftrek van aan herverzekeraars gecedeerde premies. |
||||
|
R0220/C0020 |
Verdiende brutopremies in het schadeverzekeringsbedrijf (voorgaande twaalf maanden) |
Gedurende de voorgaande twaalf maanden verdiende premies voor schadeverzekeringsverplichtingen, zonder aftrek van aan herverzekeraars gecedeerde premies. |
||||
|
R0230/C0020 |
Verdiende brutopremies in het levensverzekeringsbedrijf (twaalf maanden voorafgaande aan de vorige twaalf maanden) |
Gedurende de twaalf maanden voorafgaande aan de vorige twaalf maanden verdiende premies voor levensverzekeringsverplichtingen, zonder aftrek van aan herverzekeraars gecedeerde premies. |
||||
|
R0240/C0020 |
Verdiende brutopremies voor aan beleggingen gekoppelde verzekeringen in het levensverzekeringsbedrijf (twaalf maanden voorafgaande aan de vorige twaalf maanden) |
Gedurende de twaalf maanden voorafgaande aan de vorige twaalf maanden verdiende premies voor levensverzekeringsverplichtingen waarbij het beleggingsrisico door de verzekeringnemers wordt gedragen, zonder aftrek van aan herverzekeraars gecedeerde premies. |
||||
|
R0250/C0020 |
Verdiende brutopremies in het schadeverzekeringsbedrijf (twaalf maanden voorafgaande aan de vorige twaalf maanden) |
Gedurende de twaalf maanden voorafgaande aan de vorige twaalf maanden verdiende premies voor schadeverzekeringsverplichtingen, zonder aftrek van aan herverzekeraars gecedeerde premies. |
||||
|
R0260/C0020 |
Kapitaalvereiste voor operationeel risico op basis van verdiende premies |
Dit is het kapitaalvereiste voor het operationele risico's op basis van verdiende premies. |
||||
|
R0300/C0020 |
Kapitaalvereiste voor het operationeel risico voorafgaande aan bepaling van het maximum |
Dit is het kapitaalvereiste voor het operationeel risico vóór correctie in verband met de bepaling van het maximum. |
||||
|
R0310/C0020 |
Bovengrens op basis van het kernsolvabiliteitskapitaalvereiste |
Dit is het resultaat van het op het kernsolvabiliteitskapitaalvereiste toegepaste maximumpercentage. |
||||
|
R0320/C0020 |
Kapitaalvereiste voor het operationeel risico na bepaling van het maximum |
Dit is het kapitaalvereiste voor het operationeel risico na correctie in verband met de bepaling van het maximum. |
||||
|
R0330/C0020 |
Kosten gemaakt ten aanzien van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten (voorgaande twaalf maanden) |
Dit is het bedrag van de kosten die de voorgaande twaalf maanden zijn gemaakt met betrekking tot levensverzekeringsovereenkomsten waarbij het beleggingsrisico door de verzekeringnemers wordt gedragen. |
||||
|
R0340/C0020 |
Totaal kapitaalvereiste voor het operationele risico |
Dit is het kapitaalvereiste voor het operationele risico. |
S.26.07 — Solvabiliteitskapitaalvereiste — Vereenvoudigingen
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten, afgezonderde fondsen, matchingopslagportefeuilles en het resterende deel.
Template SR.26.07.01 moet worden ingevuld voor elk afgezonderd fonds, voor elke matchingopslagportefeuille en voor het resterende deel. Wanneer echter in een afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille een matchingopslagportefeuille/afgezonderd fonds is opgenomen, worden zij als verschillende fondsen behandeld. Deze template wordt gerapporteerd voor alle subfondsen van materiële afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles zoals aangegeven in de tweede tabel van template S.01.03.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||
|
Z0010 |
Artikel 112 |
Geeft aan of de gerapporteerde cijfers zijn opgevraagd onder artikel 112, lid 7, ten behoeve van een schatting van het solvabiliteitskapitaalvereiste op basis van de standaardformule. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||
|
Z0020 |
Afgezonderd fonds, matchingopslagportefeuille of resterend deel |
Geeft aan of de gerapporteerde cijfers betrekking hebben op een afgezonderd fonds, een matchingopslagportefeuille of het resterende deel. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||
|
Z0030 |
Fonds-/portefeuillenummer |
Wanneer item Z0020 = 1, identificatienummer voor een afgezonderd fonds of matchingopslagportefeuille. Dit nummer wordt door de onderneming toegewezen en moet consistent zijn in de tijd en aansluiten bij het fonds-/portefeuillenummer dat in andere templates wordt gerapporteerd. Wanneer item Z0020 = 2, vermeld dan „0”. |
||||
|
Z0040 |
Valuta voor renterisico (captives) |
Vermeld de alfabetische ISO 4217-code van de valuta waarin de verplichting is gesteld. Gebruik voor elke valuta een afzonderlijke regel. |
||||
|
Marktrisico (inclusief captive ondernemingen) |
||||||
|
R0010/C0010 — C0070 |
Spreadrisico (obligaties en leningen) — Marktwaarde — Per kredietkwaliteitscategorie |
Marktwaarde van de activa die onderworpen zijn aan een kapitaalvereiste voor het spreadrisico van obligaties en leningen voor elke kredietkwaliteitscategorie, wanneer een kredietbeoordeling door een aangewezen EKBI beschikbaar is. |
||||
|
R0010/C0080 |
Spreadrisico (obligaties en leningen) — Marktwaarde — Geen rating beschikbaar |
Marktwaarde van de activa die onderworpen zijn aan een kapitaalvereiste voor het spreadrisico van obligaties en leningen, wanneer geen kredietbeoordeling door een aangewezen EKBI beschikbaar is. |
||||
|
R0020/C0010 — C0070 |
Spreadrisico (obligaties en leningen) — Gewijzigde looptijd — Per kredietkwaliteitscategorie |
Gewijzigde looptijd in jaren van de activa die onderworpen zijn aan een kapitaalvereiste voor het spreadrisico van obligaties en leningen voor elke kredietkwaliteitscategorie, wanneer een kredietbeoordeling door een aangewezen EKBI beschikbaar is. |
||||
|
R0020/C0080 |
Spreadrisico (obligaties en leningen) — Gewijzigde looptijd — Geen rating beschikbaar |
Gewijzigde looptijd in jaren van de activa die onderworpen zijn aan een kapitaalvereiste voor het spreadrisico van obligaties en leningen, wanneer geen kredietbeoordeling door een aangewezen EKBI voor die activa beschikbaar is. |
||||
|
R0030/C0090 |
Spreadrisico (obligaties en leningen) — Toename van aan indexen of beleggingen gekoppelde technische voorzieningen |
Toename van de technische voorzieningen minus risicomarge voor polissen waarbij de polishouders het beleggingsrisico, met ingebouwde opties en garanties, dragen dat zou ontstaan bij een onmiddellijke waardevermindering van de activa die onderworpen zijn aan het kapitaalvereiste voor het spreadrisico van obligaties en leningen volgens de vereenvoudigde berekening. |
||||
|
Renterisico (captives) |
||||||
|
R0040/C0100 |
Renterisico (captive ondernemingen) — Kapitaalvereiste — Stijgende rente — Per valuta |
Kapitaalvereiste voor het risico van een stijging van de rentetermijnstructuur volgens de vereenvoudigde berekening voor captive ondernemingen, voor elke gerapporteerde valuta. |
||||
|
R0040/C0110 |
Renterisico (captive ondernemingen) — Kapitaalvereiste — Dalende rente — Per valuta |
Kapitaalvereiste voor het risico van een daling van de rentetermijnstructuur volgens de vereenvoudigde berekening voor captive ondernemingen, voor elke gerapporteerde valuta. |
||||
|
Levensverzekeringstechnisch risico |
||||||
|
R0100/C0120 |
Kortlevenrisico — Risicobedrag |
Som van de positieve risicobedragen zoals gedefinieerd in artikel 91 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 voor alle verplichtingen die blootstaan aan kortlevenrisico. |
||||
|
R0100/C0160 |
Kortlevenrisico — Gemiddeld percentage t+1 |
Gemiddeld sterftecijfer in de loop van de eerstvolgende twaalf maanden (t+1), gewogen naar de verzekerde som voor polissen met een positief risicobedrag. |
||||
|
R0100/C0180 |
Kortlevenrisico — Gewijzigde looptijd |
Gewijzigde looptijd in jaren van alle bij overlijden verschuldigde betalingen als opgenomen in de beste schatting voor polissen met een positief risicobedrag. |
||||
|
R0110/C0150 |
Langlevenrisico — Beste schatting |
Beste schatting van de verplichtingen die blootstaan aan langlevenrisico. |
||||
|
R0110/C0160 |
Langlevenrisico — Gemiddeld percentage t+1 |
Gemiddeld sterftecijfer in de loop van de eerstvolgende twaalf maanden (t+1), gewogen naar de verzekerde som voor polissen waarvoor een daling van het sterftecijfer leidt tot een stijging van de technische voorzieningen. |
||||
|
R0110/C0180 |
Langlevenrisico — Gewijzigde looptijd |
Gewijzigde looptijd in jaren van de betalingen aan begunstigden als opgenomen in de beste schatting voor polissen waarvoor een daling van het sterftecijfer leidt tot een stijging van de technische voorzieningen. |
||||
|
R0120/C0120 |
Invaliditeits- en morbiditeitsrisico — Risicobedrag |
Som van de positieve risicobedragen zoals gedefinieerd in artikel 93 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 voor alle verplichtingen die blootstaan aan invaliditeits- en morbiditeitsrisico. |
||||
|
R0120/C0130 |
Invaliditeits- en morbiditeitsrisico — Risicobedrag t+1 |
Risicobedrag zoals gedefinieerd in R0120/C0120 na twaalf maanden (t+1). |
||||
|
R0120/C0150 |
Invaliditeits- en morbiditeitsrisico — Beste schatting |
Beste schatting van de verplichtingen die blootstaan aan invaliditeits- en morbiditeitsrisico. |
||||
|
R0120/C0160 |
Invaliditeits- en morbiditeitsrisico — Gemiddeld percentage (t+1) |
Gemiddeld invaliditeits- en morbiditeitscijfer in de loop van de eerstvolgende twaalf maanden (t+1), gewogen naar de verzekerde som voor polissen met een positief risicobedrag. |
||||
|
R0120/C0170 |
Invaliditeits- en morbiditeitsrisico — Gemiddeld percentage (t+2) |
Gemiddeld invaliditeits- en morbiditeitscijfer in de loop van de twaalf maanden volgend op de eerstvolgende twaalf (t+2) maanden, gewogen naar de verzekerde som voor polissen met een positief risicobedrag. |
||||
|
R0120/C0180 |
Invaliditeits- en morbiditeitsrisico — Gewijzigde looptijd |
Gewijzigde looptijd in jaren van alle bij invaliditeit-morbiditeit verschuldigde betalingen als opgenomen in de beste schatting voor polissen met een positief risicobedrag. |
||||
|
R0120/C0200 |
Invaliditeits- en morbiditeitsrisico — Beëindigingscijfers |
Verwachte beëindigingscijfers in de eerstvolgende twaalf maanden voor polissen met een positief risicobedrag. |
||||
|
R0130/C0140 |
Vervalrisico (stijgend) — „Surrender strain” |
Som van alle positieve „surrender strains”, zoals gedefinieerd in artikel 95 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||
|
R0130/C0160 |
Vervalrisico (stijgend) — Gemiddeld percentage (t+1) |
Gemiddeld vervalrisico voor polissen met positieve „surrender strains”. |
||||
|
R0130/C0190 |
Vervalrisico (stijgend) — Gemiddelde uitloopperiode |
Gemiddelde periode in jaren waarin de polissen met een positieve „surrender strain” aflopen. |
||||
|
R0140/C0140 |
Vervalrisico (dalend) — „Surrender strain” |
Som van alle negatieve „surrender strains”, zoals gedefinieerd in artikel 95 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||
|
R0140/C0160 |
Vervalrisico (dalend) — Gemiddeld percentage (t+1) |
Gemiddeld vervalrisico voor polissen met negatieve „surrender strains”. |
||||
|
R0140/C0190 |
Vervalrisico (dalend) — Gemiddelde uitloopperiode |
Gemiddelde periode in jaren waarin de polissen met een negatieve „surrender strain” aflopen. |
||||
|
R0150/C0180 |
Kostenrisico in het levensverzekeringsbedrijf — Gewijzigde looptijd |
Gewijzigde looptijd in jaren van de kasstroom als opgenomen in de beste schatting van levensverzekerings- en herverzekeringsverplichtingen. |
||||
|
R0150/C0210 |
Kostenrisico in het levensverzekeringsbedrijf — Betalingen |
Betaalde kosten in verband met levensverzekeringen en herverzekeringen gedurende de laatste twaalf maanden. |
||||
|
R0150/C0220 |
Kostenrisico in het levensverzekeringsbedrijf — Gemiddeld inflatiepercentage |
Gewogen gemiddelde inflatiepercentage als opgenomen in de berekening van de beste schatting van die verplichtingen, indien de gewichten gebaseerd zijn op de contante waarde van de kosten die in de berekening van de beste schatting zijn opgenomen voor het nakomen van de bestaande verplichtingen in het levensverzekeringsbedrijf. |
||||
|
R0160/C0120 |
Rampenrisico in het levensverzekeringsbedrijf — Risicobedrag |
Som van de positieve risicobedragen zoals gedefinieerd in artikel 96 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||
|
Ziekteverzekeringstechnisch risico |
||||||
|
R0200/C0120 |
Kortlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Risicobedrag |
Som van de positieve risicobedragen zoals gedefinieerd in artikel 97 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 voor alle verplichtingen die blootstaan aan kortlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf. |
||||
|
R0200/C0160 |
Kortlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Gemiddeld percentage t+1 |
Gemiddeld sterftecijfer in de loop van de eerstvolgende twaalf maanden (t+1), gewogen naar de verzekerde som voor polissen met een positief risicobedrag. |
||||
|
R0200/C0180 |
Kortlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Gewijzigde looptijd |
Gewijzigde looptijd in jaren van alle bij overlijden verschuldigde betalingen als opgenomen in de beste schatting voor polissen met een positief risicobedrag. |
||||
|
R0210/C0150 |
Langlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Beste schatting |
Beste schatting van de verplichtingen die blootstaan aan langlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf. |
||||
|
R0210/C0160 |
Langlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Gemiddeld percentage t+1 |
Gemiddeld sterftecijfer in de loop van de eerstvolgende twaalf maanden (t+1), gewogen naar de verzekerde som voor polissen waarvoor een daling van het sterftecijfer leidt tot een stijging van de technische voorzieningen. |
||||
|
R0210/C0180 |
Langlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Gewijzigde looptijd |
Gewijzigde looptijd in jaren van de betalingen aan begunstigden als opgenomen in de beste schatting voor polissen waarvoor een daling van het sterftecijfer leidt tot een stijging van de technische voorzieningen. |
||||
|
R0220/C0180 |
Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf (ziektekosten) — Gewijzigde looptijd |
Gewijzigde looptijd in jaren van de kasstroom als opgenomen in de beste schatting van ziektekostenverzekerings- en -herverzekeringsverplichtingen. |
||||
|
R0220/C0210 |
Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf (ziektekosten) — Betalingen |
Betaalde kosten in verband met ziektekostenverzekerings- en -herverzekeringsverplichtingen gedurende de laatste twaalf maanden. |
||||
|
R0220/C0220 |
Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf (ziektekosten) — Gemiddeld inflatiepercentage |
Gewogen gemiddelde inflatiepercentage voor medische betalingen als opgenomen in de beste schatting van die verplichtingen, gewogen naar de contante waarde van de medische betalingen als opgenomen in de berekening van de beste schatting van die verplichtingen. |
||||
|
R0230/C0120 |
Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf (inkomensbescherming) — Risicobedrag |
Som van de positieve risicobedragen zoals gedefinieerd in artikel 100 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 voor alle verplichtingen die blootstaan aan invaliditeits- en morbiditeitsrisico (inkomensbescherming). |
||||
|
R0230/C0130 |
Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf (inkomensbescherming) — Risicobedrag (t+1) |
Risicobedrag zoals gedefinieerd in R0230/C0120 na twaalf maanden. |
||||
|
R0230/C0150 |
Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf (inkomensbescherming) — Beste schatting |
Beste schatting van de verplichtingen die blootstaan aan invaliditeits- en morbiditeitsrisico. |
||||
|
R0230/C0160 |
Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf (inkomensbescherming) — Gemiddeld percentage (t+1) |
Gemiddeld invaliditeits- en morbiditeitscijfer in de loop van de eerstvolgende twaalf maanden (t+1), gewogen naar de verzekerde som voor polissen met een positief risicobedrag. |
||||
|
R0230/C0170 |
Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf (inkomensbescherming) — Gemiddeld percentage (t+2) |
Gemiddeld invaliditeits- en morbiditeitscijfer in de loop van de twaalf maanden volgend op de eerstvolgende twaalf (t+2) maanden, gewogen naar de verzekerde som voor polissen met een positief risicobedrag. |
||||
|
R0230/C0180 |
Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf (inkomensbescherming) — Gewijzigde looptijd |
Gewijzigde looptijd in jaren van alle bij invaliditeit-morbiditeit verschuldigde betalingen als opgenomen in de beste schatting voor polissen met een positief risicobedrag. |
||||
|
R0230/C0200 |
Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf (inkomensbescherming) — Beëindigingscijfers |
Verwachte beëindigingscijfers in de eerstvolgende twaalf maanden voor polissen met een positief risicobedrag. |
||||
|
R0240/C0140 |
Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf (stijgend) — „Surrender strain” |
Som van alle positieve „surrender strains”, zoals gedefinieerd in artikel 102 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||
|
R0240/C0160 |
Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf (stijgend) — Gemiddeld percentage t+1 |
Gemiddeld vervalrisico voor polissen met positieve „surrender strains”. |
||||
|
R0240/C0190 |
Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf (stijgend) — Gemiddelde uitloopperiode |
Gemiddelde periode in jaren waarin de polissen met een positieve „surrender strain” aflopen. |
||||
|
R0250/C0140 |
Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf (stijgend) — „Surrender strain” |
Som van alle negatieve „surrender strains”, zoals gedefinieerd in artikel 102 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||
|
R0250/C0160 |
Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf (dalend) — Gemiddeld percentage t+1 |
Gemiddeld vervalrisico voor polissen met negatieve „surrender strains”. |
||||
|
R0250/C0190 |
Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf (dalend) — Gemiddelde uitloopperiode |
Gemiddelde periode in jaren waarin de polissen met een negatieve „surrender strain” aflopen. |
||||
|
R0260/C0180 |
Kostenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Gewijzigde looptijd |
Gewijzigde looptijd in jaren van de kasstroom als opgenomen in de beste schatting van ziekteverzekerings- en herverzekeringsverplichtingen. |
||||
|
R0260/C0210 |
Kostenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Betalingen |
Betaalde kosten in verband met ziekteverzekeringen en herverzekeringen gedurende de laatste twaalf maanden. |
||||
|
R0260/C0220 |
Kostenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Gemiddeld inflatiepercentage |
Gewogen gemiddelde inflatiepercentage als opgenomen in de berekening van de beste schatting van die verplichtingen, gewogen naar de contante waarde van de kosten als opgenomen in de berekening van de beste schatting voor het nakomen van de bestaande verplichtingen in het ziekteverzekeringsbedrijf. |
||||
S.27.01 — Solvabiliteitskapitaalvereiste — Rampenrisico in het schade- en ziekteverzekeringsbedrijf
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten, afgezonderde fondsen, matchingopslagportefeuilles en het resterende deel.
Template SR.27.01 moet worden ingevuld voor elk afgezonderd fonds, voor elke matchingopslagportefeuille en voor het resterende deel. Wanneer echter in een afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille een matchingopslagportefeuille/afgezonderd fonds is opgenomen, worden zij als verschillende fondsen behandeld. Deze template wordt gerapporteerd voor alle subfondsen van materiële afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles zoals aangegeven in de tweede tabel van template S.01.03.
Deze template is bedoeld om inzicht te verschaffen in de wijze waarop de module rampenrisico van het solvabiliteitskapitaalvereiste is berekend en in de belangrijkste factoren.
Voor elk type rampenrisico moet het risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming worden vastgesteld. Deze berekening is prospectief en moet gebaseerd zijn op het herverzekeringsprogramma van het volgende rapportagejaar zoals beschreven in de herverzekeringstemplates Facultatieve dekking (S.30.01 en S.30.02) en Programma voor uitgaande herverzekering in volgend rapportagejaar (S.30.03 en S.30.04).
Ondernemingen moeten hun aan de hand van risicolimiteringstechnieken verhaalbare bedragen schatten in overeenstemming met Richtlijn 2009/138/EG, Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 en alle relevante technische normen. Ondernemingen vullen de rapportagetemplate voor rampenrisico slechts in met de mate van detail die nodig is om deze berekening uit te voeren.
In de modules schadeverzekeringstechnisch risico en ziekteverzekeringstechnisch risico wordt rampenrisico gedefinieerd als het risico op verliezen of op een ongunstige verandering in de waarde van verzekeringsverplichtingen door duidelijke onzekerheid over de prijsstelling en de aannames voor de voorzieningen in verband met extreme of uitzonderlijke gebeurtenissen, zoals vermeld in artikel 105, lid 2, onder b), en lid 4, onder c), van Richtlijn 2009/138/EG.
De gerapporteerde kapitaalvereisten geven de kapitaalvereisten voor en na risicolimitering weer, d.w.z. het risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming. Het gerapporteerde kapitaalvereiste is het kapitaalvereiste na risicolimitering en vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. De standaardwaarde van de risicolimitering wordt gerapporteerd als positieve waarde, die moet worden afgetrokken.
Ingeval het diversificatie-effect leidt tot een lager kapitaalvereiste, wordt de standaardwaarde van de diversificatie gerapporteerd als een negatieve waarde.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||||||
|
Z0010 |
Artikel 112 |
Geeft aan of de gerapporteerde cijfers zijn opgevraagd onder artikel 112, lid 7, ten behoeve van een schatting van het solvabiliteitskapitaalvereiste op basis van de standaardformule. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||
|
Z0020 |
Afgezonderd fonds, matchingopslagportefeuille of resterend deel |
Geeft aan of de gerapporteerde cijfers betrekking hebben op een afgezonderd fonds, een matchingopslagportefeuille of het resterende deel. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||
|
Z0030 |
Fonds-/portefeuillenummer |
Wanneer item Z0020 = 1, identificatienummer voor een afgezonderd fonds of matchingopslagportefeuille. Dit nummer wordt door de onderneming toegewezen en moet consistent zijn in de tijd en aansluiten bij het fonds-/portefeuillenummer dat in andere templates wordt gerapporteerd. Wanneer item Z0020 = 2, vermeld dan „0”. |
||||||||||||||||
|
Rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf — Samenvatting |
||||||||||||||||||
|
C0010/R0010 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste vóór risicolimitering — Natuurrampenrisico |
Dit is het totale rampenrisico vóór risicolimitering voortvloeiend uit alle natuurrampengevaren en rekening houdend met het in C0010/R0070 opgegeven diversificatie-effect tussen de gevaren. |
||||||||||||||||
|
C0010/R0020–R0060 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste vóór risicolimitering — Gevaren met betrekking tot het natuurrampenrisico |
Dit is het totale kapitaalvereiste vóór risicolimitering per gevaar, rekening houdend met het diversificatie-effect tussen zones en regio's. Per natuurgevaar is dit bedrag gelijk aan het rampenrisicovereiste vóór risicolimitering. |
||||||||||||||||
|
C0010/R0070 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste vóór risicolimitering — Diversificatie tussen gevaren |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de totale kapitaalvereisten vóór risicolimitering met betrekking tot verschillende natuurrampengevaren. |
||||||||||||||||
|
C0020/R0010 |
Totale risicolimitering — Natuurrampenrisico |
Dit is het totale risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming, voortvloeiend uit alle natuurrampengevaren en rekening houdend met het in C0020/R0070 opgegeven diversificatie-effect tussen de gevaren. |
||||||||||||||||
|
C0020/R0020–R0060 |
Totale risicolimitering — Gevaren met betrekking tot het natuurrampenrisico |
Dit is het totale risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming per natuurrampgevaar. |
||||||||||||||||
|
C0020/R0070 |
Totale risicolimitering — Diversificatie tussen gevaren |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de risicolimiteringseffecten van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en special purpose vehicles van de onderneming met betrekking tot verschillende natuurrampgevaren. |
||||||||||||||||
|
C0030/R0010 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste na risicolimitering — Natuurrampenrisico |
Dit is het totale rampenrisico na risicolimitering voortvloeiend uit alle natuurrampengevaren en rekening houdend met het in C0030/R0070 opgegeven diversificatie-effect tussen de gevaren. |
||||||||||||||||
|
C0030/R0020–R0060 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste na risicolimitering — Gevaren met betrekking tot het natuurrampenrisico |
Dit is het totale kapitaalvereiste na risicolimitering per gevaar, rekening houdend met het diversificatie-effect tussen zones en regio's. Per natuurgevaar is dit bedrag gelijk aan het vereiste voor het rampenrisico na risicolimitering. |
||||||||||||||||
|
C0030/R0070 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste na risicolimitering — Diversificatie tussen gevaren |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de totale kapitaalvereisten na risicolimitering met betrekking tot verschillende natuurrampengevaren. |
||||||||||||||||
|
C0010/R0080 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste vóór risicolimitering — Rampenrisico niet-proportionele zaakherverzekering |
Dit is het totale rampenrisico vóór risicolimitering voortvloeiend uit niet-proportionele zaakherverzekering. |
||||||||||||||||
|
C0020/R0080 |
Totale risicolimitering — Rampenrisico niet-proportionele zaakherverzekering |
Dit is het totale risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming voor niet-proportionele zaakherverzekering. |
||||||||||||||||
|
C0030/R0080 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste na risicolimitering — Rampenrisico niet-proportionele zaakherverzekering |
Dit is het totale rampenrisico na risicolimitering voortvloeiend uit niet-proportionele zaakherverzekering. |
||||||||||||||||
|
C0010/R0090 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste vóór risicolimitering — Risico van antropogene rampen |
Dit is het totale rampenrisico vóór risicolimitering voortvloeiend uit alle antropogene gevaren en rekening houdend met het in C0010/R0160 opgegeven diversificatie-effect tussen de gevaren. |
||||||||||||||||
|
C0010/R0100–R0150 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste vóór risicolimitering — Gevaren met betrekking tot het risico van antropogene rampen |
Dit is het totale kapitaalvereiste vóór risicolimitering per antropogeen gevaar, rekening houdend met het diversificatie-effect tussen bijkomende gevaren. Per antropogeen gevaar is dit bedrag gelijk aan het vereiste voor het rampenrisico vóór risicolimitering. |
||||||||||||||||
|
C0010/R0160 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste vóór risicolimitering — Diversificatie tussen gevaren |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de totale kapitaalvereisten vóór risicolimitering met betrekking tot verschillende antropogene gevaren. |
||||||||||||||||
|
C0020/R0090 |
Totale risicolimitering — Risico van antropogene rampen |
Dit is het totale risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming, voortvloeiend uit alle antropogene gevaren en rekening houdend met het in C0020/R0160 opgegeven diversificatie-effect tussen de gevaren. |
||||||||||||||||
|
C0020/R0100–R0150 |
Totale risicolimitering — Gevaren met betrekking tot het risico van antropogene rampen |
Dit is het totale risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming per antropogeen rampgevaar. |
||||||||||||||||
|
C0020/R0160 |
Totale risicolimitering — Diversificatie tussen gevaren |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de risicolimiteringseffecten van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming met betrekking tot verschillende antropogene gevaren. |
||||||||||||||||
|
C0030/R0090 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste na risicolimitering — Risico van antropogene rampen |
Dit is het totale rampenrisico na risicolimitering voortvloeiend uit alle antropogene rampengevaren en rekening houdend met het in C0030/R0160 opgegeven diversificatie-effect tussen de gevaren. |
||||||||||||||||
|
C0030/R0100–R0150 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste na risicolimitering — Gevaren met betrekking tot het risico van antropogene rampen |
Dit is het totale kapitaalvereiste na risicolimitering per antropogeen rampengevaar, rekening houdend met het diversificatie-effect tussen bijkomende gevaren. Per antropogeen gevaar is dit bedrag gelijk aan het vereiste voor het rampenrisico na risicolimitering. |
||||||||||||||||
|
C0030/R0160 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste na risicolimitering — Diversificatie tussen gevaren |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de totale kapitaalvereisten na risicolimitering met betrekking tot verschillende antropogene rampengevaren. |
||||||||||||||||
|
C0010/R0170 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste vóór risicolimitering — Overig rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf |
Dit is het totale rampenrisico vóór risicolimitering voortvloeiend uit alle „overige gevaren in het schadeverzekeringsbedrijf” en rekening houdend met het in C0010/R0180 opgegeven diversificatie-effect tussen de gevaren. |
||||||||||||||||
|
C0010/R0180 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste vóór risicolimitering — Diversificatie tussen gevaren |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de totale kapitaalvereisten vóór risicolimitering met betrekking tot verschillende „overige gevaren in het schadeverzekeringsbedrijf”. |
||||||||||||||||
|
C0020/R0170 |
Totale risicolimitering — Overig rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf |
Dit is het totale risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming, voortvloeiend uit alle „overige gevaren in het schadeverzekeringsbedrijf” en rekening houdend met het in C0020/R0180 opgegeven diversificatie-effect tussen de gevaren. |
||||||||||||||||
|
C0020/R0180 |
Totale risicolimitering — Diversificatie tussen gevaren |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de risicolimiteringseffecten van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming met betrekking tot verschillende „overige gevaren in het schadeverzekeringsbedrijf”. |
||||||||||||||||
|
C0030/R0170 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste na risicolimitering — Overig rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf |
Dit is het totale rampenrisico na risicolimitering voortvloeiend uit alle „overige gevaren in het schadeverzekeringsbedrijf” en rekening houdend met het in C0030/R0180 opgegeven diversificatie-effect tussen de gevaren. |
||||||||||||||||
|
C0030/R0180 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste na risicolimitering — Diversificatie tussen gevaren |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de totale kapitaalvereisten na risicolimitering met betrekking tot verschillende „overige rampengevaren in het schadeverzekeringsbedrijf”. |
||||||||||||||||
|
C0010/R0190 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste vóór risicolimitering — Totaal rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf vóór diversificatie |
Dit is het totale rampenrisico vóór risicolimitering voortvloeiend uit alle ondermodules (natuurramprisico, rampenrisico van niet-proportionele zaakherverzekering, risico van antropogene rampen en overige rampenrisico's in het schadeverzekeringsbedrijf) vóór diversificatie-effect tussen de ondermodules. |
||||||||||||||||
|
C0010/R0200 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste vóór risicolimitering — Diversificatie tussen ondermodules |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de totale kapitaalvereisten vóór risicolimitering in verband met verschillende ondermodules (natuurramprisico, rampenrisico van niet-proportionele zaakherverzekering, risico van antropogene rampen en overige rampenrisico's in het schadeverzekeringsbedrijf). |
||||||||||||||||
|
C0010/R0210 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste vóór risicolimitering — Totaal rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf na diversificatie |
Dit is het totale rampenrisico vóór risicolimitering voortvloeiend uit alle ondermodules (natuurramprisico, rampenrisico van niet-proportionele zaakherverzekering, risico van antropogene rampen en overige rampenrisico's in het schadeverzekeringsbedrijf), rekening houdend met het diversificatie-effect tussen de ondermodules in C0010/R0200. |
||||||||||||||||
|
C0020/R0190 |
Totale risicolimitering — Totaal rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf vóór diversificatie |
Dit is het totale risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming voortvloeiend uit alle ondermodules (natuurramprisico, rampenrisico van niet-proportionele zaakherverzekering, risico van antropogene rampen en overige rampenrisico's in het schadeverzekeringsbedrijf) vóór het diversificatie-effect tussen de ondermodules. |
||||||||||||||||
|
C0020/R0200 |
Totale risicolimitering — Diversificatie tussen ondermodules |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de risicolimiteringseffecten van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming met betrekking tot verschillende ondermodules (natuurramprisico, rampenrisico van niet-proportionele zaakherverzekering, risico van antropogene rampen en overige rampenrisico's in het schadeverzekeringsbedrijf). |
||||||||||||||||
|
C0020/R0210 |
Totale risicolimitering — Totaal rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf na diversificatie |
Dit is het totale risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming voortvloeiend uit alle ondermodules (natuurramprisico, rampenrisico van niet-proportionele zaakherverzekering, risico van antropogene rampen en overige rampenrisico's in het schadeverzekeringsbedrijf), rekening houdend met het diversificatie-effect tussen de ondermodules in C0020/R0200. |
||||||||||||||||
|
C0030/R0190 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste na risicolimitering — Totaal rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf vóór diversificatie |
Dit is het totale rampenrisico na risicolimitering voortvloeiend uit alle ondermodules (natuurramprisico, rampenrisico van niet-proportionele zaakherverzekering, risico van antropogene rampen en overige rampenrisico's in het schadeverzekeringsbedrijf), vóór het diversificatie-effect tussen de ondermodules. |
||||||||||||||||
|
C0030/R0200 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste na risicolimitering — Diversificatie tussen ondermodules |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de totale kapitaalvereisten na risicolimitering in verband met verschillende ondermodules (natuurramprisico, rampenrisico van niet-proportionele zaakherverzekering, risico van antropogene rampen en overige rampenrisico's in het schadeverzekeringsbedrijf). |
||||||||||||||||
|
C0030/R0210 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste na risicolimitering — Totaal rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf na diversificatie |
Dit is het totale rampenrisico na risicolimitering voortvloeiend uit alle ondermodules (natuurramprisico, rampenrisico van niet-proportionele zaakherverzekering, risico van antropogene rampen en overige rampenrisico's in het schadeverzekeringsbedrijf), rekening houdend met het in item C0030/R0200 opgegeven diversificatie-effect tussen de ondermodules. |
||||||||||||||||
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Samenvatting |
||||||||||||||||||
|
C0010/R0300 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste vóór risicolimitering — Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is het totale rampenrisico vóór risicolimitering voortvloeiend uit alle ondermodules rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf en rekening houdend met het in C0010/R0340 opgegeven diversificatie-effect tussen de ondermodules. |
||||||||||||||||
|
C0010/R0310–R0330 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste vóór risicolimitering — Ondermodules rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is het totale kapitaalvereiste vóór risicolimitering per ondermodule rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf, rekening houdend met het diversificatie-effect tussen de landen. Per ondermodule rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf is dit bedrag gelijk aan het vereiste voor het rampenrisico vóór risicolimitering. |
||||||||||||||||
|
C0010/R0340 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste vóór risicolimitering — Diversificatie tussen ondermodules |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de totale kapitaalvereisten vóór risicolimitering met betrekking tot verschillende ondermodules rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf. |
||||||||||||||||
|
C0020/R0300 |
Totale risicolimitering — Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is het totale risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming, voortvloeiend uit alle ondermodules rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf en rekening houdend met het in C0020/R0340 opgegeven diversificatie-effect tussen de ondermodules. |
||||||||||||||||
|
C0020/R0310–R0330 |
Totale risicolimitering — Ondermodules rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is het totale risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming per ondermodule rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf. |
||||||||||||||||
|
C0020/R0340 |
Totale risicolimitering — Diversificatie tussen ondermodules |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de risicolimiteringseffecten van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming met betrekking tot verschillende ondermodules rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf. |
||||||||||||||||
|
C0030/R0300 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste na risicolimitering — Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is het totale rampenrisico na risicolimitering voortvloeiend uit alle ondermodules rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf en rekening houdend met het in C0030/R0340 opgegeven diversificatie-effect tussen de ondermodules. |
||||||||||||||||
|
C0030/R0310–R0330 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste na risicolimitering — Ondermodules rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is het totale kapitaalvereiste na risicolimitering per ondermodule rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf, rekening houdend met het diversificatie-effect tussen landen. Per ondermodule rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf is dit bedrag gelijk aan het vereiste voor het rampenrisico na risicolimitering. |
||||||||||||||||
|
C0030/R0340 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste na risicolimitering — Diversificatie tussen ondermodules |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de totale kapitaalvereisten na risicolimitering met betrekking tot verschillende ondermodules rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf. |
||||||||||||||||
|
Rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf |
||||||||||||||||||
|
Natuurrampenrisico — Stormrisico |
||||||||||||||||||
|
C0040/R0610–R0780 |
Schatting van de te verdienen brutopremie — Overige regio's |
Een schatting van de door de verzekerings- of herverzekeringsonderneming gedurende het volgende jaar te verdienen premies met betrekking tot de 14 niet-EER-regio's (vermeld de regio's die in bijlage III worden genoemd, behalve die welke worden genoemd in bijlage V of in bijlage XIII bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35), voor de overeenkomst aangaande de verplichtingen van de in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 gedefinieerde branches Verzekeringen tegen brand en andere schade die stormschade dekken, inclusief de proportionele herverzekeringsverplichtingen, en Verzekeringen voor schepen, luchtvaartuigen en andere transportmiddelen die stormschade aan op het vasteland gelegen goederen dekken, inclusief de proportionele herverzekeringsverplichtingen. Premies zijn bruto premies, zonder aftrek van premies voor herverzekeringsovereenkomsten. |
||||||||||||||||
|
C0040/R0790 |
Schatting van de te verdienen brutopremie — Totaal stormrisico — Overige regio's vóór diversificatie |
Totaal van de schatting van de door de verzekerings- of herverzekeringsonderneming gedurende het volgende jaar te verdienen premies met betrekking tot de 14 niet-EER-regio's, vóór diversificatie. |
||||||||||||||||
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
C0050/R0400–R0590 |
Blootstelling — EER-regio |
De som van het totaal aan verzekeringen voor elk van de 20 EER-regio's voor de volgende, in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 gedefinieerde branches:
|
||||||||||||||||
|
C0050/R0600 |
Blootstelling — Totaal stormrisico — EER-regio's vóór diversificatie |
Totaal van de blootstelling vóór diversificatie voor de 20 EER-regio's. |
||||||||||||||||
|
C0060/R0400–R0590 |
Gespecificeerd brutoverlies — EER-regio |
Gespecificeerd brutoverlies door storm voor elk van de 20 EER-regio's, rekening houdend met het diversificatie-effect tussen zones. |
||||||||||||||||
|
C0060/R0600 |
Gespecificeerd brutoverlies — Totaal stormrisico — EER-regio's vóór diversificatie |
Totaal van het gespecificeerd brutoverlies vóór diversificatie voor de 20 EER-regio's. |
||||||||||||||||
|
C0070/R0400–R0590 |
Factor voor rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — EER-regio |
De factor voor het vereiste voor het stormrisico voor elk van de 20 EER-regio's, rekening houdend met het diversificatie-effect tussen zones. |
||||||||||||||||
|
C0070/R0600 |
Factor voor rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Totaal stormrisico — EER-regio's vóór diversificatie |
Verhouding tussen totaal gespecificeerd brutoverlies en totale blootstelling. |
||||||||||||||||
|
C0080/R0400–R0590 |
Scenario A of B — EER-regio |
Het kapitaalvereiste voor het stormrisico voor elk van de 20 EER-regio's volgens scenario A of scenario B, al naar gelang welk bedrag het hoogst is. Bij het vaststellen van wat het hoogste bedrag is van scenario A en B, dient rekening te worden gehouden met het risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming met betrekking tot dit gevaar. |
||||||||||||||||
|
C0090/R0400–R0590 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — EER-regio |
Kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor stormrisico voor elk van de 20 EER-regio's, overeenkomend met scenario A of B, al naar gelang welk bedrag het hoogst is. |
||||||||||||||||
|
C0090/R0600 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Totaal stormrisico — EER-regio's vóór diversificatie |
Totaal van het kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor stormrisico voor de 20 EER-regio's. |
||||||||||||||||
|
C0090/R0790 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Totaal stormrisico — Overige regio's vóór diversificatie |
Het kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor stormrisico in niet-EER-regio's. Dit is het bedrag van het onmiddellijke verlies, zonder aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||||||||||||||
|
C0090/R0800 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Totaal stormrisico — Alle regio's vóór diversificatie |
Totaal van het kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor stormrisico voor alle regio's. |
||||||||||||||||
|
C0090/R0810 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Diversificatie-effect tussen regio's |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de stormrisico's in verband met de verschillende regio's (zowel EER-regio's als overige regio's). |
||||||||||||||||
|
C0090/R0820 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Totaal stormrisico na diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor stormrisico, rekening houdend met het in item C0090/R0810 gerapporteerde diversificatie-effect. |
||||||||||||||||
|
C0100/R0400–R0590 |
Geschatte risicolimitering — EER-regio |
Het geschatte risicolimiteringseffect volgens het gekozen scenario, voor elk van de 20 EER-regio's, van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming met betrekking tot dit gevaar, exclusief de geschatte wedersamenstellingspremies. |
||||||||||||||||
|
C0100/R0600 |
Geschatte risicolimitering — Totaal stormrisico — EER-regio's vóór diversificatie |
Totaal van geschatte risicolimitering voortvloeiend uit de ondermodule stormrisico voor de 20 EER-regio's. |
||||||||||||||||
|
C0100/R0790 |
Geschatte risicolimitering — Totaal stormrisico — Overige regio's vóór diversificatie |
Het geschatte risicolimiteringseffect, voor alle niet-EER-regio's, van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming met betrekking tot dit gevaar, exclusief de geschatte wedersamenstellingspremies. |
||||||||||||||||
|
C0100/R0800 |
Geschatte risicolimitering — Totaal stormrisico — Alle regio's vóór diversificatie |
Totaal van geschatte risicolimitering voortvloeiend uit de ondermodule stormrisico voor alle EER-regio's. |
||||||||||||||||
|
C0110/R0400–R0590 |
Geschatte wedersamenstellingspremies — EER-regio |
De geschatte wedersamenstellingspremies volgens het gekozen scenario, voor elk van de 20 EER-regio's, als gevolg van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming met betrekking tot dit gevaar. |
||||||||||||||||
|
C0110/R0600 |
Geschatte wedersamenstellingspremies — Totaal stormrisico — EER-regio's vóór diversificatie |
Totaal van de geschatte wedersamenstellingspremies voor de 20 EER-regio's. |
||||||||||||||||
|
C0110/R0790 |
Geschatte wedersamenstellingspremies — Totaal stormrisico — Overige regio's vóór diversificatie |
De geschatte wedersamenstellingspremies, voor alle niet-EER-regio's, als gevolg van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming met betrekking tot dit gevaar. |
||||||||||||||||
|
C0110/R0800 |
Geschatte wedersamenstellingspremies — Totaal stormrisico — Alle regio's vóór diversificatie |
Totaal van de geschatte wedersamenstellingspremies voor alle regio's. |
||||||||||||||||
|
C0120/R0400–R0590 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — EER-regio |
Kapitaalvereiste, na aftrek van het risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming met betrekking tot dit gevaar, voortvloeiend uit de ondermodule stormrisico in elk van de EER-regio's, overeenkomstig het gekozen scenario. |
||||||||||||||||
|
C0120/R0600 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Totaal stormrisico — EER-regio's vóór diversificatie |
Totaal van het kapitaalvereiste, na aftrek van het risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming voor de 20 EER-regio's. |
||||||||||||||||
|
C0120/R0790 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Totaal stormrisico — Overige regio's vóór diversificatie |
Het kapitaalvereiste na risicolimitering voor stormrisico in niet-EER-regio's. Dit is het bedrag van het onmiddellijke verlies, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||||||||||||||
|
C0120/R0800 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Totaal stormrisico — Alle regio's vóór diversificatie |
Totaal van het kapitaalvereiste, na aftrek van het risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming voor alle regio's. |
||||||||||||||||
|
C0120/R0810 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Diversificatie-effect tussen regio's |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de kapitaalvereisten na risicolimitering voor stormrisico's in verband met de verschillende regio's (zowel EER-regio's als overige regio's). |
||||||||||||||||
|
C0120/R0820 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Totaal stormrisico — Na diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste na risicolimitering voor stormrisico, rekening houdend met het in C0120/R0810 opgegeven diversificatie-effect. |
||||||||||||||||
|
Natuurrampenrisico — Aardbevingsrisico |
||||||||||||||||||
|
C0130/R1040–R1210 |
Schatting van de te verdienen brutopremie — Overige regio's |
Een schatting van de door de verzekerings- of herverzekeringsonderneming gedurende het volgende jaar te verdienen premies met betrekking tot elk van de 14 niet-EER-regio's (vermeld de regio's die in bijlage III worden genoemd, behalve die welke worden genoemd in bijlage V of in bijlage XIII bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35), voor de overeenkomst aangaande de verplichtingen van de volgende, in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 gedefinieerde branches:
Premies zijn bruto premies, zonder aftrek van premies voor herverzekeringsovereenkomsten. |
||||||||||||||||
|
C0130/R1220 |
Schatting van de te verdienen brutopremie — Totaal aardbevingsrisico — Overige regio's vóór diversificatie |
Totaal van de schatting van de door de verzekerings- of herverzekeringsonderneming gedurende het volgende jaar te verdienen premies met betrekking tot de overige regio's. |
||||||||||||||||
|
C0140/R0830–R1020 |
Blootstelling — EER-regio |
De som van het totaal aan verzekeringen voor elk van de 20 EER-regio's voor de volgende, in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 gedefinieerde branches:
|
||||||||||||||||
|
C0140/R1030 |
Blootstelling — Totaal aardbevingsrisico — EER-regio's vóór diversificatie |
Totaal van de blootstelling voor de 20 EER-regio's. |
||||||||||||||||
|
C0150/R0830–R1020 |
Gespecificeerd brutoverlies — EER-regio |
Gespecificeerd brutoverlies door aardbeving voor elk van de 20 EER-regio's, rekening houdend met het diversificatie-effect tussen zones. |
||||||||||||||||
|
C0150/R1030 |
Gespecificeerd brutoverlies — Totaal aardbevingsrisico — EER-regio's vóór diversificatie |
Totaal van het gespecificeerd brutoverlies door aardbeving voor de 20 EER-regio's. |
||||||||||||||||
|
C0160/R0830–R1020 |
Factor voor rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — EER-regio |
De factor voor het vereiste voor het aardbevingsrisico volgens de standaardformule voor elk van de 20 EER-regio's, rekening houdend met het diversificatie-effect tussen zones. |
||||||||||||||||
|
C0160/R1030 |
Factor voor rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Totaal aardbevingsrisico — EER-regio's vóór diversificatie |
Verhouding tussen totaal gespecificeerd brutoverlies en totale blootstelling. |
||||||||||||||||
|
C0170/R0830–R1020 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — EER-regio |
Kapitaalvereiste vóór risicolimitering voortvloeiend uit de ondermodule aardbevingsrisico in elk van de 20 EER-regio's. |
||||||||||||||||
|
C0170/R1030 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Totaal aardbevingsrisico — EER-regio's vóór diversificatie |
Totaal van het kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor aardbevingsrisico voor de 20 EER-regio's. |
||||||||||||||||
|
C0170/R1220 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Totaal aardbevingsrisico — Overige regio's vóór diversificatie |
Het kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor aardbevingsrisico in niet-EER-regio's. Dit is het bedrag van het onmiddellijke verlies, zonder aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||||||||||||||
|
C0170/R1230 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Totaal aardbevingsrisico — Alle regio's vóór diversificatie |
Totaal van het kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor aardbevingsrisico voor alle regio's. |
||||||||||||||||
|
C0170/R1240 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Diversificatie-effect tussen regio's |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de aardbevingsrisico's in verband met de verschillende regio's (zowel EER-regio's als overige regio's). |
||||||||||||||||
|
C0170/R1250 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Totaal aardbevingsrisico — Na diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor aardbevingsrisico, rekening houdend met het in C0170/R1240 opgegeven diversificatie-effect. |
||||||||||||||||
|
C0180/R0830–R1020 |
Geschatte risicolimitering — EER-regio |
Het geschatte risicolimiteringseffect, voor elk van de 20 EER-regio's, van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming met betrekking tot dit gevaar, exclusief de geschatte wedersamenstellingspremies. |
||||||||||||||||
|
C0180/R1030 |
Geschatte risicolimitering — Totaal aardbevingsrisico — EER-regio's vóór diversificatie |
Totaal van de geschatte risicolimitering voor de 20 EER-regio's. |
||||||||||||||||
|
C0180/R1220 |
Geschatte risicolimitering — Totaal aardbevingsrisico — Overige regio's vóór diversificatie |
Het geschatte risicolimiteringseffect, voor alle niet-EER-regio's, van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming met betrekking tot dit gevaar, exclusief de geschatte wedersamenstellingspremies. |
||||||||||||||||
|
C0180/R1230 |
Geschatte risicolimitering — Totaal aardbevingsrisico — Alle regio's vóór diversificatie |
Totaal van de geschatte risicolimitering voor alle regio's. |
||||||||||||||||
|
C0190/R0830–R1020 |
Geschatte wedersamenstellingspremies — EER-regio |
De geschatte wedersamenstellingspremies, voor elk van de 20 EER-regio's, als gevolg van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming met betrekking tot dit gevaar. |
||||||||||||||||
|
C0190/R1030 |
Geschatte wedersamenstellingspremies — Totaal aardbevingsrisico — EER-regio's vóór diversificatie |
Totaal van de geschatte wedersamenstellingspremies voor de 20 EER-regio's. |
||||||||||||||||
|
C0190/R1220 |
Geschatte wedersamenstellingspremies — Totaal aardbevingsrisico — Overige regio's vóór diversificatie |
De geschatte wedersamenstellingspremies, voor alle niet-EER-regio's, als gevolg van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming met betrekking tot dit gevaar. |
||||||||||||||||
|
C0190/R1230 |
Geschatte wedersamenstellingspremies — Totaal aardbevingsrisico — Alle regio's vóór diversificatie |
Totaal van de geschatte wedersamenstellingspremies voor alle regio's. |
||||||||||||||||
|
C0200/R0830–R1020 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — EER-regio |
Kapitaalvereiste, na aftrek van het risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming met betrekking tot dit gevaar, voortvloeiend uit de ondermodule aardbevingsrisico in elk van de 20 EER-regio's. |
||||||||||||||||
|
C0200/R1030 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Totaal aardbevingsrisico — EER-regio's vóór diversificatie |
Totaal kapitaalvereiste, na aftrek van het risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming met betrekking tot dit gevaar, voortvloeiend uit de ondermodule aardbevingsrisico voor de 20 EER-regio's. |
||||||||||||||||
|
C0200/R1220 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Totaal aardbevingsrisico — Overige regio's vóór diversificatie |
Het kapitaalvereiste na risicolimitering voor aardbevingsrisico in niet-EER-regio's. Dit is het bedrag van het onmiddellijke verlies, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||||||||||||||
|
C0200/R1230 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Totaal aardbevingsrisico — Alle regio's vóór diversificatie |
Totaal kapitaalvereiste, na aftrek van het risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming met betrekking tot dit gevaar, voortvloeiend uit de ondermodule aardbevingsrisico voor alle regio's. |
||||||||||||||||
|
C0200/R1240 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Diversificatie-effect tussen regio's |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de kapitaalvereisten na risicolimitering voor aardbevingsrisico's in verband met de verschillende regio's (zowel EER-regio's als overige regio's). |
||||||||||||||||
|
C0200/R1250 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Totaal aardbevingsrisico — Na diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste na risicolimitering voor aardbevingsrisico, rekening houdend met het in C0200/R1240 opgegeven diversificatie-effect. |
||||||||||||||||
|
Natuurrampenrisico — Overstromingsrisico |
||||||||||||||||||
|
C0210/R1410–R1580 |
Schatting van de te verdienen brutopremie — Overige regio's |
Een schatting van de door de verzekerings- of herverzekeringsonderneming gedurende het volgende jaar te verdienen premies met betrekking tot elk van de 14 niet-EER-regio's (vermeld de regio's die in bijlage III worden genoemd, behalve die welke worden genoemd in bijlage V of in bijlage XIII bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35), voor de overeenkomst aangaande de verplichtingen van de volgende, in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 gedefinieerde branches:
Premies zijn bruto premies, zonder aftrek van premies voor herverzekeringsovereenkomsten. |
||||||||||||||||
|
C0210/R1590 |
Schatting van de te verdienen brutopremie — Totaal overstromingsrisico — Overige regio's vóór diversificatie |
Totaal van de schatting van de door de verzekerings- of herverzekeringsonderneming gedurende het volgende jaar te verdienen premies met betrekking tot de overige regio's. |
||||||||||||||||
|
C0220/R1260–R1390 |
Blootstelling — EER-regio |
De som van het totaal aan verzekeringen voor elk van de 14 EER-regio's voor de volgende, in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 gedefinieerde branches:
|
||||||||||||||||
|
C0220/R1400 |
Blootstelling — Totaal overstromingsrisico — EER-regio's vóór diversificatie |
Totaal van de blootstelling voor de 14 EER-regio's. |
||||||||||||||||
|
C0230/R1260–R1390 |
Gespecificeerd brutoverlies — EER-regio |
Gespecificeerd brutoverlies door overstroming voor elk van de 14 EER-regio's, rekening houdend met het diversificatie-effect tussen zones. |
||||||||||||||||
|
C0230/R1400 |
Gespecificeerd brutoverlies — Totaal overstromingsrisico — EER-regio's vóór diversificatie |
Totaal van het gespecificeerd brutoverlies door overstroming voor de 14 EER-regio's. |
||||||||||||||||
|
C0240/R1260–R1390 |
Factor voor rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — EER-regio |
De factor voor het vereiste voor het overstromingsrisico volgens de standaardformule voor elk van de 14 EER-regio's, rekening houdend met het diversificatie-effect tussen zones. |
||||||||||||||||
|
C0240/R1400 |
Factor voor rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Totaal overstromingsrisico — EER-regio's vóór diversificatie |
Verhouding tussen totaal gespecificeerd brutoverlies en totale blootstelling. |
||||||||||||||||
|
C0250/R1260–R1390 |
Scenario A of B — EER-regio |
Het kapitaalvereiste voor het overstromingsrisico voor elk van de 14 EER-regio's volgens scenario A of scenario B, al naar gelang welk bedrag het hoogst is. Bij het vaststellen van wat het hoogste bedrag is van scenario A en B, wordt rekening gehouden met het risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming met betrekking tot dit gevaar. |
||||||||||||||||
|
C0260/R1260–R1390 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — EER-regio |
Kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor overstromingsrisico voor elk van de 14 EER-regio's, overeenkomend met scenario A of B, al naar gelang welk bedrag het hoogst is. |
||||||||||||||||
|
C0260/R1400 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Totaal overstromingsrisico — EER-regio's vóór diversificatie |
Totaal van het kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor overstromingsrisico voor de 14 EER-regio's. |
||||||||||||||||
|
C0260/R1590 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Totaal overstromingsrisico — Overige regio's vóór diversificatie |
Het kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor overstromingsrisico in niet-EER-regio's. Dit is het bedrag van het onmiddellijke verlies, zonder aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||||||||||||||
|
C0260/R1600 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Totaal overstromingsrisico — Alle regio's vóór diversificatie |
Totaal van het kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor overstromingsrisico voor alle regio's. |
||||||||||||||||
|
C0260/R1610 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Diversificatie-effect tussen regio's |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de overstromingsrisico's in verband met de verschillende regio's (zowel EER-regio's als overige regio's). |
||||||||||||||||
|
C0260/R1620 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Totaal overstromingsrisico na diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor overstromingsrisico, rekening houdend met het in C0260/R1610 opgegeven diversificatie-effect. |
||||||||||||||||
|
C0270/R1260–R1390 |
Geschatte risicolimitering — EER-regio |
Het geschatte risicolimiteringseffect volgens het gekozen scenario, voor elk van de 14 EER-regio's, van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming met betrekking tot dit gevaar, exclusief de geschatte wedersamenstellingspremies. |
||||||||||||||||
|
C0270/R1400 |
Geschatte risicolimitering — Totaal overstromingsrisico — EER-regio's vóór diversificatie |
Totaal van de geschatte risicolimitering voor de 14 EER-regio's. |
||||||||||||||||
|
C0270/R1590 |
Geschatte risicolimitering — Totaal overstromingsrisico — Overige regio's vóór diversificatie |
Het geschatte risicolimiteringseffect, voor alle niet-EER-regio's, van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming met betrekking tot dit gevaar, exclusief de geschatte wedersamenstellingspremies. |
||||||||||||||||
|
C0270/R1600 |
Geschatte risicolimitering — Totaal overstromingsrisico — Alle regio's vóór diversificatie |
Totaal van de geschatte risicolimitering voor alle regio's. |
||||||||||||||||
|
C0280/R1260–R1390 |
Geschatte wedersamenstellingspremies — EER-regio |
De geschatte wedersamenstellingspremies volgens het gekozen scenario, voor elk van de 14 EER-regio's, als gevolg van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming met betrekking tot dit gevaar. |
||||||||||||||||
|
C0280/R1400 |
Geschatte wedersamenstellingspremies — Totaal overstromingsrisico — Alle regio's vóór diversificatie |
Totaal van de geschatte wedersamenstellingspremies voor de 14 EER-regio's. |
||||||||||||||||
|
C0280/R1590 |
Geschatte wedersamenstellingspremies — Totaal overstromingsrisico — Overige regio's vóór diversificatie |
De geschatte wedersamenstellingspremies, voor alle niet-EER-regio's, als gevolg van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming met betrekking tot dit gevaar. |
||||||||||||||||
|
C0280/R1600 |
Geschatte wedersamenstellingspremies — Totaal overstromingsrisico — Alle regio's vóór diversificatie |
Totaal van de geschatte wedersamenstellingspremies voor alle regio's. |
||||||||||||||||
|
C0290/R1260–R1390 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — EER-regio |
Kapitaalvereiste, na aftrek van het risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming met betrekking tot dit gevaar, voortvloeiend uit de ondermodule overstromingsrisico in elk van de 14 EER-regio's, overeenkomstig het gekozen scenario. |
||||||||||||||||
|
C0290/R1400 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Totaal overstromingsrisico — EER-regio's vóór diversificatie |
Totaal van het kapitaalvereiste, na aftrek van het risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming voor de 14 EER-regio's. |
||||||||||||||||
|
C0290/R1590 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Totaal overstromingsrisico — Overige regio's vóór diversificatie |
Het kapitaalvereiste na risicolimitering voor overstromingsrisico in niet-EER-regio's. Dit is het bedrag van het onmiddellijke verlies, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||||||||||||||
|
C0290/R1600 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Totaal overstromingsrisico — Alle regio's vóór diversificatie |
Totaal van het kapitaalvereiste, na aftrek van het risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming voor alle regio's. |
||||||||||||||||
|
C0290/R1610 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Diversificatie-effect tussen regio's |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de kapitaalvereisten na risicolimitering voor overstromingsrisico's in verband met de verschillende regio's (zowel EER-regio's als overige regio's). |
||||||||||||||||
|
C0290/R1620 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Totaal overstromingsrisico na diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste na risicolimitering voor overstromingsrisico, rekening houdend met het in C0290/R1610 opgegeven diversificatie-effect. |
||||||||||||||||
|
Natuurrampenrisico — Hagelrisico |
||||||||||||||||||
|
C0300/R1730–R1900 |
Schatting van de te verdienen brutopremie — Overige regio's |
Een schatting van de door de verzekerings- of herverzekeringsonderneming gedurende het volgende jaar te verdienen premies met betrekking tot elk van de 9 niet-EER-regio's (vermeld de regio's die in bijlage III worden genoemd, behalve die welke worden genoemd in bijlage V of in bijlage XIII bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35), voor de overeenkomst aangaande de verplichtingen van de volgende, in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 gedefinieerde branches:
Premies zijn bruto premies, zonder aftrek van premies voor herverzekeringsovereenkomsten. |
||||||||||||||||
|
C0300/R1910 |
Schatting van de te verdienen brutopremie — Totaal hagelrisico — Overige regio's vóór diversificatie |
Totaal van de schatting van de door de verzekerings- of herverzekeringsonderneming gedurende het volgende jaar te verdienen premies met betrekking tot de overige regio's. |
||||||||||||||||
|
C0310/R1630–R1710 |
Blootstelling — EER-regio |
De som van het totaal aan verzekeringen voor elk van de 9 EER-regio's voor de volgende, in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 gedefinieerde branches:
|
||||||||||||||||
|
C0310/R1720 |
Blootstelling — Totaal hagelrisico — EER-regio's vóór diversificatie |
Totaal van de blootstelling voor de 9 EER-regio's. |
||||||||||||||||
|
C0320/R1630–R1710 |
Gespecificeerd brutoverlies — EER-regio |
Gespecificeerd brutoverlies door hagel voor elk van de negen EER-regio's, rekening houdend met het diversificatie-effect tussen zones. |
||||||||||||||||
|
C0320/R1720 |
Gespecificeerd brutoverlies — Totaal hagelrisico — EER-regio's vóór diversificatie |
Totaal van het gespecificeerd brutoverlies door hagel voor de negen EER-regio's. |
||||||||||||||||
|
C0330/R1630–R1710 |
Factor voor rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — EER-regio |
De factor voor het vereiste voor het hagelrisico volgens de standaardformule voor elk van de negen EER-regio's, rekening houdend met het diversificatie-effect tussen zones. |
||||||||||||||||
|
C0330/R1720 |
Factor voor rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Totaal hagelrisico — EER-regio's vóór diversificatie |
Verhouding tussen totaal gespecificeerd brutoverlies en totale blootstelling. |
||||||||||||||||
|
C0340/R1630–R1710 |
Scenario A of B — EER-regio |
Het kapitaalvereiste voor het hagelrisico voor elk van de negen EER-regio's volgens scenario A of scenario B, al naar gelang welk bedrag het hoogst is. Bij het vaststellen van wat het hoogste bedrag is van scenario A en B, wordt rekening gehouden met het risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming met betrekking tot dit gevaar. |
||||||||||||||||
|
C0350/R1630–R1710 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — EER-regio |
Kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor hagelrisico voor elk van de negen EER-regio's, overeenkomend met scenario A of B, al naar gelang welk bedrag het hoogst is. |
||||||||||||||||
|
C0350/R1720 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Totaal hagelrisico — EER-regio's vóór diversificatie |
Totaal van het kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor hagelrisico voor de negen EER-regio's. |
||||||||||||||||
|
C0350/R1910 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Totaal hagelrisico — Overige regio's vóór diversificatie |
Het kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor hagelrisico in niet-EER-regio's. Dit is het bedrag van het onmiddellijke verlies, zonder aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||||||||||||||
|
C0350/R1920 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Totaal hagelrisico — Alle regio's vóór diversificatie |
Totaal van het kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor hagelrisico voor alle regio's. |
||||||||||||||||
|
C0350/R1930 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Diversificatie-effect tussen regio's |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de hagelrisico's in verband met de verschillende regio's (zowel EER-regio's als overige regio's). |
||||||||||||||||
|
C0350/R1940 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Totaal hagelrisico na diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor hagelrisico, rekening houdend met het in C0350/R1930 opgegeven diversificatie-effect. |
||||||||||||||||
|
C0360/R1630–R1710 |
Geschatte risicolimitering — EER-regio |
Het geschatte risicolimiteringseffect volgens het gekozen scenario, voor elk van de 9 EER-regio's, van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming met betrekking tot dit gevaar, exclusief de geschatte wedersamenstellingspremies. |
||||||||||||||||
|
C0360/R1720 |
Geschatte risicolimitering — Totaal hagelrisico — EER-regio's vóór diversificatie |
Totaal van de geschatte risicolimitering voor de negen EER-regio's. |
||||||||||||||||
|
C0360/R1910 |
Geschatte risicolimitering — Totaal hagelrisico — Overige regio's vóór diversificatie |
Het geschatte risicolimiteringseffect, voor alle niet-EER-regio's, van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming met betrekking tot dit gevaar, exclusief de geschatte wedersamenstellingspremies. |
||||||||||||||||
|
C0360/R1920 |
Geschatte risicolimitering — Totaal hagelrisico — Alle regio's vóór diversificatie |
Totaal van de geschatte risicolimitering voor alle regio's. |
||||||||||||||||
|
C0370/R1630–R1710 |
Geschatte wedersamenstellingspremies — EER-regio |
De geschatte wedersamenstellingspremies volgens het gekozen scenario, voor elk van de 9 EER-regio's, als gevolg van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming met betrekking tot dit gevaar. |
||||||||||||||||
|
C0370/R1720 |
Geschatte wedersamenstellingspremies — Totaal hagelrisico — EER-regio's vóór diversificatie |
Totaal van de geschatte wedersamenstellingspremies voor de 9 EER-regio's. |
||||||||||||||||
|
C0370/R1910 |
Geschatte wedersamenstellingspremies — Totaal hagelrisico — Overige regio's vóór diversificatie |
De geschatte wedersamenstellingspremies, voor alle niet-EER-regio's, als gevolg van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming met betrekking tot dit gevaar. |
||||||||||||||||
|
C0370/R1920 |
Geschatte wedersamenstellingspremies — Totaal hagelrisico — Alle regio's vóór diversificatie |
Totaal van de geschatte wedersamenstellingspremies voor alle regio's. |
||||||||||||||||
|
C0380/R1630–R1710 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — EER-regio |
Kapitaalvereiste, na aftrek van het risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming met betrekking tot dit gevaar, voortvloeiend uit de ondermodule hagelrisico in elk van de 9 EER-regio's, overeenkomstig het gekozen scenario. |
||||||||||||||||
|
C0380/R1720 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Totaal hagelrisico — EER-regio's vóór diversificatie |
Totaal van het kapitaalvereiste, na aftrek van het risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming voor de 9 EER-regio's. |
||||||||||||||||
|
C0380/R1910 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Totaal hagelrisico — Overige regio's vóór diversificatie |
Het kapitaalvereiste na risicolimitering voor hagelrisico in niet-EER-regio's. Dit is het bedrag van het onmiddellijke verlies, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||||||||||||||
|
C0380/R1920 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Totaal hagelrisico — Alle regio's vóór diversificatie |
Totaal van het kapitaalvereiste, na aftrek van het risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming voor alle regio's. |
||||||||||||||||
|
C0380/R1930 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Diversificatie-effect tussen regio's |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de kapitaalvereisten na risicolimitering voor hagelrisico's in verband met de verschillende regio's (zowel EER-regio's als overige regio's). |
||||||||||||||||
|
C0380/R1940 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Totaal hagelrisico na diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste na risicolimitering voor hagelrisico, rekening houdend met het in C0380/R1930 opgegeven diversificatie-effect. |
||||||||||||||||
|
Natuurrampenrisico — Aardverzakkingsrisico |
||||||||||||||||||
|
C0390/R1950 |
Schatting van de te verdienen brutopremie — Totaal aardverzakkingsrisico vóór diversificatie |
Een schatting van de door de verzekerings- of herverzekeringsonderneming gedurende het volgende jaar te verdienen premies voor de overeenkomst aangaande de verplichtingen van de branche Verzekering voor brand en andere schade, inclusief de proportionele herverzekeringsverplichtingen. Premies zijn bruto premies, zonder aftrek van premies voor herverzekeringsovereenkomsten, en betrekking hebbend op het grondgebied van Frankrijk. |
||||||||||||||||
|
C0400/R1950 |
Blootstelling — Totaal aardverzakkingsrisico vóór diversificatie |
De som van het totaal aan verzekeringen, opgebouwd uit de geografische indelingen van het grondgebied van Frankrijk voor brand en andere schade, inclusief de proportionele herverzekeringsverplichtingen, die voldoende homogeen zijn wat het aardverzakkingsrisico betreft waaraan verzekerings- en herverzekeringsondernemingen zijn blootgesteld met betrekking tot het grondgebied. Tezamen vormen de zones het volledige grondgebied. |
||||||||||||||||
|
C0410/R1950 |
Gespecificeerd brutoverlies — Totaal aardverzakkingsrisico vóór diversificatie |
Gespecificeerd brutoverlies door aardverzakking, rekening houdend met het diversificatie-effect tussen zones. |
||||||||||||||||
|
C0420/R1950 |
Factor voor rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Totaal aardverzakkingsrisico vóór diversificatie |
De factor voor het vereiste voor het aardverzakkingsrisico voor het grondgebied van Frankrijk, rekening houdend met het diversificatie-effect tussen zones. |
||||||||||||||||
|
C0430/R1950 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Totaal aardverzakkingsrisico vóór diversificatie |
Totaal van het kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor aardverzakkingsrisico op het grondgebied van Frankrijk. Dit is het bedrag van het onmiddellijke verlies, zonder aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, hetgeen voor aardverzakkingsrisico gelijk is aan het gespecificeerde brutoverlies (item C0410/R1950). |
||||||||||||||||
|
C0430/R1960 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Diversificatie-effect tussen zones |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de aardverzakkingsrisico's in verband met de verschillende zones van het grondgebied van Frankrijk. |
||||||||||||||||
|
C0430/R1970 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Totaal aardverzakkingsrisico na diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor aardverzakkingsrisico, rekening houdend met het in item C0430/R1960 opgegeven diversificatie-effect. |
||||||||||||||||
|
C0440/R1950 |
Geschatte risicolimitering — Totaal aardverzakkingsrisico vóór diversificatie |
Het geschatte risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming met betrekking tot dit gevaar, exclusief de geschatte wedersamenstellingspremies. |
||||||||||||||||
|
C0450/R1950 |
Geschatte wedersamenstellingspremies — Totaal aardverzakkingsrisico vóór diversificatie |
De geschatte wedersamenstellingspremies als gevolg van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming met betrekking tot dit gevaar. |
||||||||||||||||
|
C0460/R1950 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Totaal aardverzakkingsrisico vóór diversificatie |
Kapitaalvereiste, na aftrek van het risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming met betrekking tot dit gevaar, voortvloeiend uit de ondermodule aardverzakkingsrisico. |
||||||||||||||||
|
C0460/R1960 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Diversificatie-effect tussen zones |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de kapitaalvereisten na risicolimitering voor aardverzakkingsrisico's in verband met de verschillende zones van het grondgebied van Frankrijk. |
||||||||||||||||
|
C0460/R1970 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Totaal aardverzakkingsrisico na diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste na risicolimitering voor aardverzakkingsrisico, rekening houdend met het in item C0460/R1960 opgegeven diversificatie-effect. |
||||||||||||||||
|
Natuurrampenrisico — Niet-proportionele zaakherverzekering |
||||||||||||||||||
|
C0470/R2000 |
Schatting van de te verdienen brutopremies |
Een schatting van de door de verzekerings- of herverzekeringsonderneming gedurende het volgende jaar te verdienen premies voor de overeenkomst aangaande de verplichtingen van de in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 gedefinieerde branche Niet-proportionele zaakherverzekering, niet zijnde niet-proportionele herverzekeringsverplichtingen met betrekking tot verzekeringsverplichtingen in de branches 9 en 21. Premies zijn bruto premies, zonder aftrek van premies voor herverzekeringsovereenkomsten. |
||||||||||||||||
|
C0480/R2000 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Het kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor niet-proportionele zaakherverzekering. Dit is het bedrag van het onmiddellijke verlies, zonder aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||||||||||||||
|
C0490/R2000 |
Geschatte risicolimitering |
Het geschatte risicolimiteringseffect van de specifieke retrocessieovereenkomsten en SPV's van de onderneming in verband met risico's die voortvloeien uit geaccepteerde niet-proportionele zaakherverzekering, exclusief de geschatte wedersamenstellingspremies. |
||||||||||||||||
|
C0500/R2000 |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
De geschatte wedersamenstellingspremies als gevolg van de specifieke retrocessieovereenkomsten en SPV's van de onderneming in verband met risico's die voortvloeien uit geaccepteerde niet-proportionele zaakherverzekering. |
||||||||||||||||
|
C0510/R2000 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering |
Kapitaalvereiste, na aftrek van het risicolimiteringseffect van de specifieke retrocessieovereenkomsten en SPV's van de onderneming in verband met risico's die voortvloeien uit geaccepteerde niet-proportionele zaakherverzekering. |
||||||||||||||||
|
Risico van antropogene rampen — Risico van wettelijke aansprakelijkheid voor motorvoertuigen |
||||||||||||||||||
|
C0520/R2100 |
Aantal voertuigen verzekerd met een verzekeringsovereenkomstlimiet van meer dan 24 miljoen euro |
Aantal voertuigen dat is verzekerd door de verzekerings- of herverzekeringsonderneming in de in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 gedefinieerde branche Aansprakelijkheidsverzekeringen voor motorrijtuigen, inclusief proportionele herverzekeringsverplichtingen, met een aangenomen verzekeringsovereenkomstlimiet boven 24 miljoen euro. |
||||||||||||||||
|
C0530/R2100 |
Aantal voertuigen verzekerd met een verzekeringsovereenkomstlimiet van 24 miljoen euro of minder |
Aantal voertuigen dat is verzekerd door de verzekerings- of herverzekeringsonderneming in de in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 gedefinieerde branche Aansprakelijkheidsverzekeringen voor motorrijtuigen, inclusief proportionele herverzekeringsverplichtingen, met een aangenomen verzekeringsovereenkomstlimiet onder of gelijk aan 24 miljoen euro. |
||||||||||||||||
|
C0540/R2100 |
Rampenrisicovereiste aansprakelijkheid motorrijtuigen vóór risicolimitering |
Dit is het totale kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor het risico van wettelijke aansprakelijkheid voor motorvoertuigen. |
||||||||||||||||
|
C0550/R2100 |
Geschatte risicolimitering |
Het geschatte risicolimiteringseffect van de specifieke retrocessieovereenkomsten en SPV's van de onderneming in verband met risico's die voortvloeien uit wettelijke aansprakelijkheid voor motorvoertuigen, exclusief de geschatte wedersamenstellingspremies. |
||||||||||||||||
|
C0560/R2100 |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
De geschatte wedersamenstellingspremies als gevolg van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming in verband met risico's die voortvloeien uit wettelijke aansprakelijkheid voor motorvoertuigen. |
||||||||||||||||
|
C0570/R2100 |
Rampenrisicovereiste aansprakelijkheid motorrijtuigen na risicolimitering |
Kapitaalvereiste, na aftrek van het risicolimiteringseffect van de specifieke retrocessieovereenkomsten en SPV's van de onderneming, in verband met risico's die voortvloeien uit wettelijke aansprakelijkheid voor motorvoertuigen. |
||||||||||||||||
|
Risico van antropogene rampen — Zeerisico — Tankeraanvaring |
||||||||||||||||||
|
C0580/R2200 |
Soort dekking aandeel rampenrisicovereiste zeecasco met betrekking tot tanker t vóór risicolimitering |
Dit is het kapitaalvereiste vóór risicolimitering, voor elke zeecascodekking, voor het risico zoals bedoeld in ondermodule zeerisico — tankeraanvaring. Het maximum heeft betrekking op alle olie- en gastankers die door de verzekerings- of herverzekeringsonderneming met betrekking tot tankeraanvaring zijn verzekerd in de in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 gedefinieerde branches:
Het bedrag van deze dekking is gelijk aan de verzekerde som die is geaccepteerd door de verzekerings- of herverzekeringsonderneming voor scheepvaartverzekering en -herverzekering met betrekking tot elke tanker. |
||||||||||||||||
|
C0590/R2200 |
Aandeel rampenrisicovereiste aansprakelijkheidsverzekering zeeschepen met betrekking tot tanker t vóór risicolimitering |
Dit is het kapitaalvereiste vóór risicolimitering, voor elke aansprakelijkheidsdekking voor zeeschepen, voor het risico zoals bedoeld in ondermodule zeerisico — tankeraanvaring. Het maximum heeft betrekking op alle olie- en gastankers die door de verzekerings- of herverzekeringsonderneming met betrekking tot tankeraanvaring zijn verzekerd in de in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 gedefinieerde branches:
Het bedrag van deze dekking is gelijk aan de verzekerde som die is geaccepteerd door de verzekerings- of herverzekeringsonderneming voor scheepvaartverzekering en -herverzekering met betrekking tot elke tanker. |
||||||||||||||||
|
C0600/R2200 |
Aandeel rampenrisicovereiste aansprakelijkheidsverzekering olievervuiling zeeschepen met betrekking tot tanker t vóór risicolimitering |
Dit is het kapitaalvereiste vóór risicolimitering, voor elke aansprakelijkheidsdekking voor olieverontreiniging op zee, voor het risico zoals bedoeld in ondermodule zeerisico — tankeraanvaring. Het maximum heeft betrekking op alle olie- en gastankers die door de verzekerings- of herverzekeringsonderneming met betrekking tot tankeraanvaring zijn verzekerd in de in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 gedefinieerde branches:
Het bedrag van deze dekking is gelijk aan de verzekerde som die is geaccepteerd door de verzekerings- of herverzekeringsonderneming voor scheepvaartverzekering en -herverzekering met betrekking tot elke tanker. |
||||||||||||||||
|
C0610/R2200 |
Rampenrisicovereiste scheepvaartverzekering tankeraanvaring vóór risicolimitering |
Dit is het totale kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor het risico zoals bedoeld in ondermodule zeerisico — tankeraanvaring. |
||||||||||||||||
|
C0620/R2200 |
Geschatte risicolimitering |
Het geschatte risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming in verband met het risico zoals bedoeld in ondermodule zeerisico — tankeraanvaring, exclusief de geschatte wedersamenstellingspremies. |
||||||||||||||||
|
C0630/R2200 |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
De geschatte wedersamenstellingspremies als gevolg van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming in verband met het risico zoals bedoeld in ondermodule zeerisico — tankeraanvaring. |
||||||||||||||||
|
C0640/R2200 |
Aandeel rampenrisicovereiste scheepvaartverzekering tankeraanvaring na risicolimitering |
Het totale kapitaalvereiste na risicolimitering, na aftrek van het risicolimiteringseffect van de specifieke retrocessieovereenkomsten en SPV's van de onderneming, in verband met het risico zoals bedoeld in ondermodule zeerisico — tankeraanvaring. |
||||||||||||||||
|
C0650/R2200 |
Naam van het schip |
Naam van het betreffende schip. |
||||||||||||||||
|
Risico van antropogene rampen — Zeerisico — Explosie van een boorplatform |
||||||||||||||||||
|
C0660–C0700/R2300 |
Rampenrisicovereiste zeerisico — Explosie van een boorplatform — Soort dekking — vóór risicolimitering |
Dit is het kapitaalvereiste vóór risicolimitering, per soort dekking (schade aan goederen, verwijderen van wrakstukken, verlies aan productie-inkomsten, afdichten van de bron of beveiligen van de bron, aansprakelijkheidsverzekerings- en -herverzekeringsverplichtingen), voor het risico zoals bedoeld in ondermodule zeerisico — explosie van een boorplatform. Het maximum heeft betrekking op alle offshore olie- en gasplatforms die door de verzekerings- of herverzekeringsonderneming met betrekking tot explosie van een boorplatform zijn verzekerd in de volgende, in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 gedefinieerde branches:
Het bedrag per soort dekking is gelijk aan het verzekerde bedrag voor het specifieke soort dekking dat is geaccepteerd door de verzekerings- of herverzekeringsonderneming met betrekking tot het gekozen platform. |
||||||||||||||||
|
C0710/R2300 |
Rampenrisicovereiste scheepvaartverzekering explosie van een boorplatform vóór risicolimitering |
Dit is het totale kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor het risico zoals bedoeld in ondermodule zeerisico — explosie van een boorplatform. |
||||||||||||||||
|
C0720/R2300 |
Geschatte risicolimitering |
Het geschatte risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming in verband met het risico zoals bedoeld in de ondermodule zeerisico — explosie van een boorplatform, exclusief de geschatte wedersamenstellingspremies. |
||||||||||||||||
|
C0730/R2300 |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
De geschatte wedersamenstellingspremies als gevolg van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming in verband met het risico zoals bedoeld in ondermodule zeerisico — explosie van een boorplatform. |
||||||||||||||||
|
C0740/R2300 |
Rampenrisicovereiste scheepvaartverzekering explosie van een boorplatform na risicolimitering |
Kapitaalvereiste, na aftrek van het risicolimiteringseffect van de specifieke retrocessieovereenkomsten en SPV's van de onderneming, in verband met het risico zoals bedoeld in ondermodule zeerisico — explosie van een boorplatform. |
||||||||||||||||
|
C0750/R2300 |
Naam van het boorplatform |
Naam van het betreffende boorplatform. |
||||||||||||||||
|
Risico van antropogene rampen — Zeerisico |
||||||||||||||||||
|
C0760/R2400 |
Rampenrisicovereiste zeerisico vóór risicolimitering — Totaal vóór diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste vóór risicolimitering, vóór diversificatie tussen soorten gebeurtenissen, voor zeerisico's. |
||||||||||||||||
|
C0760/R2410 |
Rampenrisicovereiste zeerisico vóór risicolimitering — Diversificatie tussen soorten gebeurtenissen |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de totale kapitaalvereisten vóór risicolimitering met betrekking tot verschillende soorten gebeurtenissen voor zeerisico's. |
||||||||||||||||
|
C0760/R2420 |
Rampenrisicovereiste zeerisico vóór risicolimitering — Totaal na diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste vóór risicolimitering, na diversificatie tussen soorten gebeurtenissen, voor zeerisico's. |
||||||||||||||||
|
C0770/R2400 |
Geschatte totale risicolimitering — Totaal vóór diversificatie |
Dit is het totale risicolimiteringseffect, vóór diversificatie tussen soorten gebeurtenissen, van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming voortvloeiend uit de zeerisico's. |
||||||||||||||||
|
C0780/R2400 |
Rampenrisicovereiste zeerisico na risicolimitering — Totaal vóór diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste na risicolimitering, vóór diversificatie tussen soorten gebeurtenissen, voor zeerisico's. |
||||||||||||||||
|
C0780/R2410 |
Rampenrisicovereiste zeerisico na risicolimitering — Diversificatie tussen soorten gebeurtenissen |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de totale kapitaalvereisten na risicolimitering met betrekking tot verschillende soorten gebeurtenissen voor zeerisico's. |
||||||||||||||||
|
C0780/R2420 |
Rampenrisicovereiste zeerisico na risicolimitering — Totaal na diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste na risicolimitering, na diversificatie tussen soorten gebeurtenissen, voor zeerisico's. |
||||||||||||||||
|
Risico van antropogene rampen — Luchtvaartrisico |
||||||||||||||||||
|
C0790–C0800/R2500 |
Rampenrisicovereiste luchtvaartrisico vóór risicolimitering — Soort dekking |
Dit is het kapitaalvereiste vóór risicolimitering, per soort dekking (luchtvaartcasco en luchtvaartaansprakelijkheid), voor het risico zoals bedoeld in de ondermodule luchtvaartrisico. Het maximum heeft betrekking op alle vliegtuigen die door de verzekerings- of herverzekeringsonderneming zijn verzekerd in de volgende, in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 gedefinieerde branches:
Het bedrag per soort dekking is gelijk aan het verzekerde bedrag voor het specifieke soort dekking dat is geaccepteerd door de verzekerings- of herverzekeringsonderneming voor luchtvaartverzekering en -herverzekering met betrekking tot het gekozen vliegtuig. |
||||||||||||||||
|
C0810/R2500 |
Vereiste voor rampenrisico luchtvaart vóór risicolimitering |
Dit is het totale kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor het risico zoals bedoeld in de ondermodule luchtvaartrisico. |
||||||||||||||||
|
C0820/R2500 |
Geschatte risicolimitering |
Het geschatte risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming in verband met het risico zoals bedoeld in de ondermodule luchtvaartrisico, exclusief de geschatte wedersamenstellingspremies. |
||||||||||||||||
|
C0830/R2500 |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
De geschatte wedersamenstellingspremies als gevolg van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming in verband met het risico zoals bedoeld in de ondermodule luchtvaartrisico. |
||||||||||||||||
|
C0840/R2500 |
Rampenrisicovereiste luchtvaart na risicolimitering — Totaal (rij) |
Het totale kapitaalvereiste na risicolimitering, na aftrek van het risicolimiteringseffect van de specifieke retrocessieovereenkomsten en SPV's van de onderneming, in verband met het risico zoals bedoeld in de ondermodule luchtvaartrisico. |
||||||||||||||||
|
Risico van antropogene rampen — Brandrisico |
||||||||||||||||||
|
C0850/R2600 |
Vereiste voor rampenrisico brand vóór risicolimitering |
Dit is het totale kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor brandrisico's. Dit bedrag is gelijk aan de grootste brandrisicoconcentratie van een verzekerings- of herverzekeringsonderneming, ofwel de reeks van gebouwen met het grootste verzekerde bedrag die aan de volgende voorwaarden voldoet:
|
||||||||||||||||
|
C0860/R2600 |
Geschatte risicolimitering |
Het geschatte risicolimiteringseffect van de specifieke retrocessieovereenkomsten en SPV's van de onderneming in verband met het risico zoals bedoeld in de ondermodule brandrisico, exclusief de geschatte wedersamenstellingspremies. |
||||||||||||||||
|
C0870/R2600 |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
De geschatte wedersamenstellingspremies als gevolg van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming in verband met het risico zoals bedoeld in de ondermodule brandrisico. |
||||||||||||||||
|
C0880/R2600 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Brandrisico |
Het totale kapitaalvereiste na risicolimitering, na aftrek van het risicolimiteringseffect van de specifieke retrocessieovereenkomsten en SPV's van de onderneming, in verband met het risico zoals bedoeld in de ondermodule brandrisico. |
||||||||||||||||
|
Risico van antropogene rampen — Aansprakelijkheidsrisico |
||||||||||||||||||
|
C0890/R2700–R2740 |
Verdiende premie volgende twaalf maanden — Soort dekking |
Door de verzekerings- of herverzekeringsonderneming gedurende de volgende twaalf maanden verdiende premies, per soort dekking, met betrekking tot verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen in verband met aansprakelijkheidsrisico's, voor de volgende soorten dekking:
Hierbij gaat het om bruto premies, zonder aftrek van premies voor herverzekeringsovereenkomsten. |
||||||||||||||||
|
C0890/R2750 |
Verdiende premie volgende twaalf maanden — Totaal |
Totaal, voor alle soorten dekking, van door de verzekerings- of herverzekeringsonderneming gedurende de volgende twaalf maanden verdiende premies. |
||||||||||||||||
|
C0900/R2700–R2740 |
Grootste verstrekte aansprakelijkheidslimiet — Soort dekking |
De grootste aansprakelijkheidslimiet, per soort dekking, die door de verzekerings- of herverzekeringsonderneming in verband met aansprakelijkheidsrisico's wordt verstrekt. |
||||||||||||||||
|
C0910/R2700–R2740 |
Aantal schaden — Soort dekking |
Het aantal schaden, per soort dekking, dat gelijk is aan het laagste geheel getal dat het bedrag volgens de gegeven formule overschrijdt. |
||||||||||||||||
|
C0920/R2700–R2740 |
Rampenrisicovereiste aansprakelijkheidsrisico vóór risicolimitering — Soort dekking |
Dit is het kapitaalvereiste vóór risicolimitering, per soort dekking, voor aansprakelijkheidsrisico. |
||||||||||||||||
|
C0920/R2750 |
Rampenrisicovereiste aansprakelijkheidsrisico vóór risicolimitering — Totaal |
Totaal, voor alle soorten dekking, van het kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor aansprakelijkheidsrisico's. |
||||||||||||||||
|
C0930/R2700–R2740 |
Geschatte risicolimitering — Soort dekking |
Het geschatte risicolimiteringseffect, per soort dekking, van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming in verband met het risico zoals bedoeld in de ondermodule aansprakelijkheidsrisico, exclusief de geschatte wedersamenstellingspremies. |
||||||||||||||||
|
C0930/R2750 |
Geschatte risicolimitering — Totaal |
Totaal voor alle soorten dekking van de geschatte risicolimitering. |
||||||||||||||||
|
C0940/R2700–R2740 |
Geschatte wedersamenstellingspremies — Soort dekking |
De geschatte wedersamenstellingspremies, per soort dekking, als gevolg van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming in verband met het risico zoals bedoeld in de ondermodule aansprakelijkheidsrisico. |
||||||||||||||||
|
C0940/R2750 |
Geschatte wedersamenstellingspremies — Totaal |
Totaal voor alle soorten dekking van de geschatte wedersamenstellingspremies. |
||||||||||||||||
|
C0950/R2700–R2740 |
Rampenrisicovereiste aansprakelijkheidsrisico na risicolimitering — Soort dekking |
Kapitaalvereiste, per soort dekking, na aftrek van het risicolimiteringseffect van de specifieke retrocessieovereenkomsten en SPV's van de onderneming, in verband met het risico zoals bedoeld in de ondermodule aansprakelijkheidsrisico. |
||||||||||||||||
|
C0950/R2750 |
Rampenrisicovereiste aansprakelijkheidsrisico na risicolimitering — Totaal |
Totaal voor alle soorten dekking van het kapitaalvereiste, per soort dekking, na aftrek van het risicolimiteringseffect van de specifieke retrocessieovereenkomsten en SPV's van de onderneming, in verband met het risico zoals bedoeld in de ondermodule aansprakelijkheidsrisico. |
||||||||||||||||
|
C0960/R2800 |
Rampenrisicovereiste aansprakelijkheidsrisico vóór risicolimitering — Totaal vóór diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste vóór risicolimitering, vóór diversificatie tussen soorten dekking, voor aansprakelijkheidsrisico's. |
||||||||||||||||
|
C0960/R2810 |
Rampenrisicovereiste aansprakelijkheidsrisico vóór risicolimitering — Diversificatie-effect tussen soorten dekking |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de totale kapitaalvereisten vóór risicolimitering met betrekking tot verschillende soorten dekking voor aansprakelijkheidsrisico's. |
||||||||||||||||
|
C0960/R2820 |
Rampenrisicovereiste aansprakelijkheidsrisico vóór risicolimitering — Totaal na diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste vóór risicolimitering, na diversificatie tussen soorten dekking, voor aansprakelijkheidsrisico's. |
||||||||||||||||
|
C0970/R2800 |
Geschatte totale risicolimitering — Totaal vóór diversificatie |
Dit is het geschatte totale risicolimitering, vóór diversificatie tussen soorten dekking, voor aansprakelijkheidsrisico's. |
||||||||||||||||
|
C0980/R2800 |
Rampenrisicovereiste aansprakelijkheidsrisico na risicolimitering — Totaal vóór diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste na risicolimitering, vóór diversificatie tussen soorten dekking, voor aansprakelijkheidsrisico's. |
||||||||||||||||
|
C0980/R2810 |
Rampenrisicovereiste aansprakelijkheidsrisico na risicolimitering — Diversificatie-effect tussen soorten dekking |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de totale kapitaalvereisten na risicolimitering met betrekking tot verschillende soorten dekking voor aansprakelijkheidsrisico's. |
||||||||||||||||
|
C0980/R2820 |
Rampenrisicovereiste aansprakelijkheidsrisico na risicolimitering — Totaal na diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste na risicolimitering, na diversificatie tussen soorten dekking, voor aansprakelijkheidsrisico's. |
||||||||||||||||
|
Risico van antropogene rampen — Krediet- en borgtochtrisico |
||||||||||||||||||
|
C0990/R2900–R2910 |
Blootstelling (individueel of groepsgewijs) — Grootste blootstelling |
De twee grootste bruto kredietverzekeringsblootstellingen van de verzekerings- en herverzekeringsonderneming op basis van een vergelijking van het netto verlies bij wanbetaling van de kredietverzekeringsblootstellingen, zijnde het verlies bij wanbetaling na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||||||||||||||
|
C0990/R2920 |
Blootstelling (individueel of groepsgewijs) — Totaal |
Totaal van de twee grootste bruto kredietverzekeringsblootstellingen van de verzekerings- en herverzekeringsonderneming op basis van een vergelijking van het netto verlies bij wanbetaling van de kredietverzekeringsblootstellingen, zijnde het verlies bij wanbetaling na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||||||||||||||
|
C1000/R2900–R2910 |
Aandeel van de schade die door het scenario is veroorzaakt — Grootste blootstelling |
Percentage dat het verlies bij wanbetaling van de bruto kredietblootstelling, zonder aftrek van bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, weergeeft voor elk van de twee grootste bruto kredietverzekeringsblootstellingen van de verzekerings- en herverzekeringsonderneming. |
||||||||||||||||
|
C1000/R2920 |
Aandeel van de schade die door het scenario is veroorzaakt — Totaal |
Gemiddeld verlies bij wanbetaling van de twee grootste bruto kredietblootstellingen zonder aftrek van bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||||||||||||||
|
C1010/R2900–R2910 |
Rampenrisicovereiste krediet- en borgtochtrisico vóór risicolimitering — Groot kredietverzuim — Grootste blootstelling |
Dit is het kapitaalvereiste vóór risicolimitering, per grootste blootstelling, voortvloeiend uit het scenario voor groot kredietverzuim van de ondermodule krediet- en borgtochtrisico. |
||||||||||||||||
|
C1010/R2920 |
Rampenrisicovereiste krediet- en borgtochtrisico vóór risicolimitering — Groot kredietverzuim — Totaal |
Dit is het totale kapitaalvereiste vóór risicolimitering voortvloeiend uit het scenario voor groot kredietverzuim van de ondermodule krediet- en borgtochtrisico. |
||||||||||||||||
|
C1020/R2900–R2910 |
Geschatte risicolimitering — Grootste blootstelling |
Het geschatte risicolimiteringseffect, per grootste blootstelling, van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming in verband met risico's die voortvloeien uit het scenario voor groot kredietverzuim van de ondermodule krediet- en borgtochtrisico, exclusief de geschatte wedersamenstellingspremies. |
||||||||||||||||
|
C1020/R2920 |
Geschatte risicolimitering — Totaal |
Het geschatte risicolimiteringseffect, voor de twee grootste blootstellingen, van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming in verband met risico's die voortvloeien uit het scenario voor groot kredietverzuim van de ondermodule krediet- en borgtochtrisico, exclusief de geschatte wedersamenstellingspremies. |
||||||||||||||||
|
C1030/R2900–R2910 |
Geschatte wedersamenstellingspremies — Grootste blootstelling |
De geschatte wedersamenstellingspremies, per grootste blootstelling, als gevolg van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming in verband met risico's die voortvloeien uit het scenario voor groot kredietverzuim van de ondermodule krediet- en borgtochtrisico. |
||||||||||||||||
|
C1030/R2920 |
Geschatte wedersamenstellingspremies — Totaal |
De geschatte wedersamenstellingspremies, voor de twee grootste blootstellingen, als gevolg van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming in verband met risico's die voortvloeien uit het scenario voor groot kredietverzuim van de ondermodule krediet- en borgtochtrisico. |
||||||||||||||||
|
C1040/R2900–R2910 |
Rampenrisicovereiste krediet- en borgtochtrisico na risicolimitering — Groot kredietverzuim — Grootste blootstelling |
Netto kapitaalvereiste, per grootste blootstelling, na aftrek van het risicolimiteringseffect van de specifieke retrocessieovereenkomsten en SPV's van de onderneming, in verband met risico's die voortvloeien uit het scenario voor groot kredietverzuim van de ondermodule krediet- en borgtochtrisico. |
||||||||||||||||
|
C1040/R2920 |
Rampenrisicovereiste krediet- en borgtochtrisico na risicolimitering — Groot kredietverzuim — Totaal |
Het totale kapitaalvereiste na risicolimitering, na aftrek van het risicolimiteringseffect van de specifieke retrocessieovereenkomsten en SPV's van de onderneming, in verband met risico's die voortvloeien uit het scenario voor groot kredietverzuim van de ondermodule krediet- en borgtochtrisico. |
||||||||||||||||
|
C1050/R3000 |
Verdiende premie volgende twaalf maanden |
Door de verzekerings- of herverzekeringsonderneming gedurende de volgende twaalf maanden verdiende bruto premies in de in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 gedefinieerde branche krediet- en borgtochtverzekeringen, inclusief proportionele herverzekeringsverplichtingen. |
||||||||||||||||
|
C1060/R3000 |
Rampenrisicovereiste krediet- en borgtochtrisico vóór risicolimitering — Recessierisico |
Dit is het totale kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor het recessiescenario van de ondermodule krediet- en borgtochtrisico. |
||||||||||||||||
|
C1070/R3000 |
Geschatte risicolimitering |
Het geschatte risicolimiteringseffect van de specifieke retrocessieovereenkomsten en SPV's van de onderneming in verband met risico's die voortvloeien uit het recessiescenario van de ondermodule krediet- en borgtochtrisico, exclusief de geschatte wedersamenstellingspremies. |
||||||||||||||||
|
C1080/R3000 |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
De geschatte wedersamenstellingspremies als gevolg van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming in verband met risico's die voortvloeien uit het recessiescenario van de ondermodule krediet- en borgtochtrisico. |
||||||||||||||||
|
C1090/R3000 |
Rampenrisicovereiste krediet- en borgtochtrisico na risicolimitering — Recessierisico |
Het totale kapitaalvereiste na risicolimitering, na aftrek van het risicolimiteringseffect van de specifieke retrocessieovereenkomsten en SPV's van de onderneming, in verband met risico's die voortvloeien uit het recessiescenario van de ondermodule krediet- en borgtochtrisico. |
||||||||||||||||
|
C1100/R3100 |
Rampenrisicovereiste krediet- en borgtochtrisico vóór risicolimitering — Totaal vóór diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste vóór risicolimitering, vóór diversificatie tussen soorten gebeurtenissen, voor krediet- en borgtochtrisico's. |
||||||||||||||||
|
C1100/R3110 |
Rampenrisicovereiste krediet- en borgtochtrisico vóór risicolimitering — Diversificatie-effect tussen soorten gebeurtenissen |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de totale kapitaalvereisten vóór risicolimitering met betrekking tot verschillende soorten gebeurtenissen voor krediet- en borgtochtrisico's. |
||||||||||||||||
|
C1100/R3120 |
Rampenrisicovereiste krediet- en borgtochtrisico vóór risicolimitering — Totaal na diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste vóór risicolimitering, na diversificatie tussen soorten gebeurtenissen, voor krediet- en borgtochtrisico's. |
||||||||||||||||
|
C1110/R3100 |
Geschatte totale risicolimitering — Totaal vóór diversificatie |
Dit is het totale risicolimiteringseffect, vóór diversificatie tussen soorten gebeurtenissen, van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming voortvloeiend uit de krediet- en borgtochtrisico's. |
||||||||||||||||
|
C1120/R3100 |
Rampenrisicovereiste krediet- en borgtochtrisico na risicolimitering — Totaal vóór diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste na risicolimitering, vóór diversificatie tussen soorten gebeurtenissen, voor krediet- en borgtochtrisico's. |
||||||||||||||||
|
C1120/R3110 |
Rampenrisicovereiste krediet- en borgtochtrisico na risicolimitering — Diversificatie-effect tussen soorten gebeurtenissen |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de totale kapitaalvereisten na risicolimitering met betrekking tot verschillende gebeurtenissen voor krediet- en borgtochtrisico's. |
||||||||||||||||
|
C1120/R3120 |
Rampenrisicovereiste krediet- en borgtochtrisico na risicolimitering — Totaal na diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste na risicolimitering, na diversificatie tussen soorten gebeurtenissen, voor krediet- en borgtochtrisico's. |
||||||||||||||||
|
Risico van antropogene rampen — Overig rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf |
||||||||||||||||||
|
C1130/R3200–R3240 |
Schatting van de te verdienen brutopremie — Groep verplichtingen |
Een schatting van de door de verzekerings- of herverzekeringsonderneming gedurende het volgende jaar te verdienen premies voor de overeenkomsten aangaande de volgende groep verplichtingen:
Premies zijn bruto premies, zonder aftrek van premies voor herverzekeringsovereenkomsten. |
||||||||||||||||
|
C1140/R3200–R3240 |
Rampenrisicovereiste overig rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf vóór risicolimitering — Groep verplichtingen |
Dit is het kapitaalvereiste vóór risicolimitering, per groep verplichtingen, voor overige rampenrisico's in het schadeverzekeringsbedrijf. |
||||||||||||||||
|
C1140/R3250 |
Rampenrisicovereiste overig rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf vóór risicolimitering — Totaal vóór diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste vóór risicolimitering, vóór diversificatie tussen groepen verplichtingen, voor overige rampenrisico's in het schadeverzekeringsbedrijf. |
||||||||||||||||
|
C1140/R3260 |
Rampenrisicovereiste overig rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf vóór risicolimitering — Diversificatie tussen groepen verplichtingen |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de totale kapitaalvereisten vóór risicolimitering met betrekking tot verschillende groepen verplichtingen voor overige rampenrisico's in het schadeverzekeringsbedrijf. |
||||||||||||||||
|
C1140/R3270 |
Rampenrisicovereiste overig rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf vóór risicolimitering — Totaal na diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste vóór risicolimitering, na diversificatie tussen groepen verplichtingen, voor overige rampenrisico's in het schadeverzekeringsbedrijf. |
||||||||||||||||
|
C1150/R3250 |
Geschatte totale risicolimitering — Totaal vóór diversificatie |
Dit is de geschatte totale risicolimitering, vóór diversificatie tussen groepen verplichtingen, voor overige rampenrisico's in het schadeverzekeringsbedrijf. |
||||||||||||||||
|
C1160/R3250 |
Rampenrisicovereiste overig rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf na risicolimitering — Totaal vóór diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste na risicolimitering, vóór diversificatie tussen groepen verplichtingen, voor overige rampenrisico's in het schadeverzekeringsbedrijf. |
||||||||||||||||
|
C1160/R3260 |
Rampenrisicovereiste overig rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf na risicolimitering — Diversificatie tussen groepen verplichtingen |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de totale kapitaalvereisten na risicolimitering met betrekking tot verschillende groepen verplichtingen voor overige rampenrisico's in het schadeverzekeringsbedrijf. |
||||||||||||||||
|
C1160/R3270 |
Rampenrisicovereiste overig rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf na risicolimitering — Totaal na diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste na risicolimitering, na diversificatie tussen groepen verplichtingen, voor overige rampenrisico's in het schadeverzekeringsbedrijf. |
||||||||||||||||
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
||||||||||||||||||
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Risico van massaal ongeval |
||||||||||||||||||
|
C1170/R3300–R3600, C1190/R3300–R3600, C1210/R3300–R3600, C1230/R3300–R3600, C1250/R3300–R3600 |
Verzekeringnemers — per soort gebeurtenis |
Alle verzekerden van de verzekerings- of herverzekeringsonderneming die inwoners zijn van ongeacht welk van de landen en verzekerd zijn tegen de volgende soorten gebeurtenissen:
|
||||||||||||||||
|
C1180/R3300– /R3600, C1200/R3300–R3600, C1220/R3300–R3600, C1240/R3300–R3600, C1260/R3300–R3600 |
Waarde van te betalen uitkeringen — per soort gebeurtenis |
De waarde van de uitkeringen is het verzekerd bedrag of, indien de verzekeringsovereenkomst in terugkerende uitkeringsbetalingen voorziet, de beste schatting van de uitkeringsbetalingen, met gebruikmaking van de kasstroomprognose, per type van gebeurtenis. Indien de uitkeringen van een verzekeringsovereenkomst van de aard of de omvang van enig letsel als gevolg van types van gebeurtenissen afhangen, is de berekening van de waarde van de uitkeringen gebaseerd op de krachtens de overeenkomst verkrijgbare maximumuitkeringen die overeenstemmen met de gebeurtenis. Voor ziektekostenverzekerings- en -herverzekeringsverplichtingen is de waarde van de uitkeringen gebaseerd op een schatting van de gemiddelde bedragen die worden betaald bij types van gebeurtenissen, rekening houdend met de specifieke garanties die de verplichtingen omvatten. |
||||||||||||||||
|
C1270/R3300–R3600 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Kapitaalvereiste vóór risicolimitering, voor elk van de landen, voortvloeiend uit de ondermodule risico van massaal ongeval in verband met ziektekostenverzekerings- en -herverzekeringsverplichtingen. |
||||||||||||||||
|
C1270/R3610 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Totaal massaal ongeval alle landen vóór diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste vóór risicolimitering, vóór diversificatie tussen landen, voor de ondermodule risico van massaal ongeval in verband met ziektekostenverzekerings- en -herverzekeringsverplichtingen. |
||||||||||||||||
|
C1270/R3620 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Diversificatie-effect tussen landen |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van ziektekostenverzekerings- en -herverzekeringsverplichtingen binnen de ondermodule risico van massaal ongeval met betrekking tot de verschillende landen. |
||||||||||||||||
|
C1270/R3630 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Totaal massaal ongeval alle landen na diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste vóór risicolimitering, na diversificatie tussen landen, voor de ondermodule risico van massaal ongeval in verband met ziektekostenverzekerings- en -herverzekeringsverplichtingen. |
||||||||||||||||
|
C1280/R3300–R3600 |
Geschatte risicolimitering |
Het geschatte risicolimiteringseffect, voor elk land, van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming met betrekking tot dit gevaar, exclusief de geschatte wedersamenstellingspremies. |
||||||||||||||||
|
C1280/R3610 |
Geschatte risicolimitering — Totaal massaal ongeval alle landen vóór diversificatie |
Het totale bedrag van het geschatte risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming voor alle landen. |
||||||||||||||||
|
C1290/R3300–R3600 |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
De geschatte wedersamenstellingspremies, voor alle landen, als gevolg van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en special purpose vehicles van de onderneming met betrekking tot dit gevaar. |
||||||||||||||||
|
C1290/R3610 |
Geschatte wedersamenstellingspremies — Totaal massaal ongeval alle landen vóór diversificatie |
Het totale bedrag van de geschatte wedersamenstellingspremies als gevolg van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming voor alle landen. |
||||||||||||||||
|
C1300/R3300–R3600 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering |
Kapitaalvereiste, na aftrek van het risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming met betrekking tot dit gevaar, voortvloeiend uit de ondermodule risico van massaal ongeval in verband met ziektekostenverzekerings- en -herverzekeringsverplichtingen, voor elk land. |
||||||||||||||||
|
C1300/R3610 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Totaal massaal ongeval alle landen vóór diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste na risicolimitering, vóór diversificatie tussen landen, voor de ondermodule risico van massaal ongeval in verband met ziektekostenverzekerings- en -herverzekeringsverplichtingen. |
||||||||||||||||
|
C1300/R3620 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Diversificatie-effect tussen landen |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de kapitaalvereisten na risicolimitering voor de ondermodule risico van massaal ongeval in verband met ziektekostenverzekerings- en -herverzekeringsverplichtingen met betrekking tot de verschillende landen. |
||||||||||||||||
|
C1300/R3630 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Totaal massaal ongeval alle landen na diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste na risicolimitering voor de ondermodule massaal ongeval in verband met ziektekostenverzekerings- en -herverzekeringsverplichtingen, rekening houdend met het in C1300/R3620 opgegeven diversificatie-effect. |
||||||||||||||||
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Risico van ongevalconcentratie |
||||||||||||||||||
|
C1310/R3700–R4010 |
Grootste bekende concentratie van ongevalrisico — Landen |
De grootste concentratie van ongevalrisico van een verzekerings- of herverzekeringsonderneming, voor elk land, is gelijk aan het grootste aantal personen voor wie aan alle volgende voorwaarden is voldaan:
Deze personen zijn verzekerd tegen de volgende soorten gebeurtenissen:
|
||||||||||||||||
|
C1320/R3700–R4010, C1330/R3700–R4010, C1340/R3700–R4010, C1350/R3700–R4010, C1360/R3700–R4010 |
Gemiddelde verzekerde bedrag per soort gebeurtenis |
De waarde van de uitkeringen is het verzekerd bedrag of, indien de verzekeringsovereenkomst in terugkerende uitkeringsbetalingen voorziet, de beste schatting van de uitkeringsbetalingen bij types van gebeurtenissen. Indien de uitkeringen van een verzekeringsovereenkomst van de aard of de omvang van enig letsel als gevolg van types van gebeurtenissen afhangen, is de berekening van de waarde van de uitkeringen gebaseerd op de krachtens de overeenkomst verkrijgbare maximumuitkeringen die overeenstemmen met de gebeurtenis. Voor ziektekostenverzekerings- en -herverzekeringsverplichtingen is de waarde van de uitkeringen gebaseerd op een schatting van de gemiddelde bedragen die worden betaald bij types van gebeurtenissen, rekening houdend met de specifieke garanties die de verplichtingen omvatten. |
||||||||||||||||
|
C1370/R3700–R4010 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Kapitaalvereiste vóór risicolimitering, voor elk land, voortvloeiend uit de ondermodule risico van ongevalconcentratie in het ziekteverzekeringsbedrijf. |
||||||||||||||||
|
C1410 |
Overige voor de ongevalrisicoconcentratie in aanmerking te nemen landen |
Vermeld de ISO-code van overige voor het risico van ongevalconcentratie in aanmerking te nemen landen. |
||||||||||||||||
|
C1370/R4020 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Totaal ongevalconcentratie alle landen vóór diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste vóór risicolimitering, vóór diversificatie tussen landen, voor de ondermodule risico van ongevalconcentratie in het ziekteverzekeringsbedrijf. |
||||||||||||||||
|
C1370/R4030 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Diversificatie-effect tussen landen |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de ondermodule risico van ongevalconcentratie in het ziekteverzekeringsbedrijf met betrekking tot de verschillende landen. |
||||||||||||||||
|
C1370/R4040 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Totaal ongevalconcentratie alle landen na diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste vóór risicolimitering, na diversificatie tussen landen, voor de ondermodule risico van ongevalconcentratie in het ziekteverzekeringsbedrijf. |
||||||||||||||||
|
C1380/R3700–R4010 |
Geschatte risicolimitering — Landen |
Het geschatte risicolimiteringseffect, voor elk van de vermelde landen, van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming met betrekking tot dit gevaar, exclusief de geschatte wedersamenstellingspremies. |
||||||||||||||||
|
C1380/R4020 |
Geschatte risicolimitering — Totaal ongevalconcentratie alle landen vóór diversificatie |
Het totale geschatte risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming voor alle landen. |
||||||||||||||||
|
C1390/R3700–R4010 |
Geschatte wedersamenstellingspremies — Landen |
De geschatte wedersamenstellingspremies, voor elk van de vermelde landen, als gevolg van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming met betrekking tot dit gevaar. |
||||||||||||||||
|
C1390/R4020 |
Geschatte wedersamenstellingspremies — Totaal ongevalconcentratie alle landen vóór diversificatie |
Het totaal van de geschatte wedersamenstellingspremies als gevolg van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming voor alle landen. |
||||||||||||||||
|
C1400/R3700–R4010 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Landen |
Kapitaalvereiste, na aftrek van het risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming met betrekking tot dit gevaar, voortvloeiend uit de ondermodule risico van ongevalconcentratie in het ziekteverzekeringsbedrijf voor elk van de vermelde landen. |
||||||||||||||||
|
C1400/R4020 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Totaal ongevalconcentratie alle landen vóór diversificatie |
Het totale kapitaalvereiste na risicolimitering, vóór diversificatie tussen landen, voor de ondermodule risico van ongevalconcentratie in het ziekteverzekeringsbedrijf. |
||||||||||||||||
|
C1400/R4030 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Diversificatie-effect tussen landen |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de kapitaalvereisten na risicolimitering voor de ondermodule risico van ongevalconcentratie in het ziekteverzekeringsbedrijf met betrekking tot de verschillende landen. |
||||||||||||||||
|
C1400/R4040 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Totaal ongevalconcentratie alle landen na diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste na risicolimitering voor de ondermodule risico van ongevalconcentratie in het ziekteverzekeringsbedrijf, rekening houdend met het in C1400/R4020 opgegeven diversificatie-effect. |
||||||||||||||||
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Risico van pandemie |
||||||||||||||||||
|
C1440/R4100–R4410 |
Ziektekosten — Aantal verzekerde personen — Landen |
Het aantal verzekerde personen van verzekerings- en herverzekeringsondernemingen, voor elk van de vermelde landen, die voldoen aan de volgende voorwaarden:
Deze verzekerde personen kunnen uitkeringen vorderen voor het volgende zorggebruik:
|
||||||||||||||||
|
C1450/R4100–R4410, C1470/R4100–R4410, C1490/R4100–R4410 |
Ziektekosten — Eenheidskosten per type gezondheidszorg — Landen |
Beste schatting, met gebruikmaking van de kasstroomprognose, van de bedragen die bij een pandemie door verzekerings- en herverzekeringsgondernemingen voor een verzekerde met betrekking tot ziektekostenverzekerings- of -herverzekeringsverplichtingen, behalve arbeidsongevallenverzekerings- of -herverzekeringsverplichtingen, per soort zorggebruik moeten worden betaald, voor elk van de vermelde landen. |
||||||||||||||||
|
C1460/R4100–R4410, C1480/R4100–R4410, C1500/R4100–R4410 |
Ziektekosten — Ratio van verzekerde personen per soort gezondheidszorg — Landen |
De ratio van verzekerde personen met klinische symptomen die zorg gebruiken, voor elk van de vermelde landen. |
||||||||||||||||
|
C1510/R4100–R4410 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Landen |
Kapitaalvereiste vóór risicolimitering, voor elk van de vermelde landen, voortvloeiend uit de ondermodule risico van pandemie in het ziekteverzekeringsbedrijf. |
||||||||||||||||
|
C1550 |
Overige voor het risico van pandemie in aanmerking te nemen landen |
Vermeld de ISO-code van overige voor het risico van ongevalconcentratie in aanmerking te nemen landen. |
||||||||||||||||
|
C1420/R4420 |
Inkomensbescherming — Aantal verzekerde personen — Totaal pandemie alle landen |
Totaal aantal verzekerden voor alle vermelde landen die gedekt worden door de inkomensbeschermingverzekerings- of -herverzekeringsverplichtingen behalve arbeidsongevallenverzekerings- of -herverzekeringsverplichtingen. |
||||||||||||||||
|
C1430/R4420 |
Inkomensbescherming — Totale blootstelling bij pandemie — Totaal pandemie alle landen |
Het totaal van alle blootstellingen aan inkomensbescherming bij pandemie voor alle vermelde landen van verzekerings- en herverzekeringsondernemingen. De waarde van de aan de verzekerde te betalen uitkeringen is het verzekerd bedrag of, indien de verzekeringsovereenkomst in terugkerende uitkeringsbetalingen voorziet, de beste schatting van de uitkeringsbetalingen ervan uitgaande dat de verzekerde permanent invalide is en niet zal herstellen. |
||||||||||||||||
|
C1510/R4420 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Totaal pandemie alle landen |
Dit is het totale kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor de ondermodule risico van pandemie in het ziekteverzekeringsbedrijf voor alle vermelde landen. |
||||||||||||||||
|
C1520/R4420 |
Geschatte risicolimitering — Totaal pandemie alle landen |
Het totale geschatte risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming met betrekking tot dit gevaar, exclusief de geschatte wedersamenstellingspremies voor alle vermelde landen. |
||||||||||||||||
|
C1530/R4420 |
Geschatte wedersamenstellingspremies — Totaal pandemie alle landen |
Het totaal van de geschatte wedersamenstellingspremies als gevolg van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming met betrekking tot dit gevaar voor alle vermelde landen. |
||||||||||||||||
|
C1540/R4420 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Totaal pandemie alle landen |
Het totale kapitaalvereiste na risicolimitering voor de ondermodule risico van pandemie in het ziekteverzekeringsbedrijf voor alle vermelde landen. |
||||||||||||||||
S.28.01 — Minimumkapitaalvereiste — Uitsluitend levens- of uitsluitend schadeverzekerings- of -herverzekeringsactiviteiten
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de eerste, driemaandelijkse en jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten.
S.28.01 moet met name worden ingediend door verzekerings- en herverzekeringsondernemingen niet zijnde verzekeringsondernemingen die zowel levens- als schadeverzekeringsactiviteiten verrichten. Deze laatste ondernemingen dienen in plaats daarvan S.28.02 in.
Deze template wordt ingevuld op basis van de waardering onder Solvabiliteit II, m.a.w. geboekte premie-inkomsten zijn gedefinieerd als de door de onderneming te ontvangen premies gedurende de periode (zoals gedefinieerd in artikel 1, lid 11, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35).
Alle verwijzingen naar technische voorzieningen hebben betrekking op technische voorzieningen na toepassing van langetermijngarantiemaatregelen en overgangsmaatregelen.
Voor de berekening van het minimumkapitaalvereiste wordt een lineaire formule gecombineerd met een ondergrens van 25 % en een bovengrens van 45 % van het solvabiliteitskapitaalvereiste. Het minimumkapitaalvereiste is onderworpen aan een absolute ondergrens, naargelang van de aard van de onderneming (zoals bedoeld in artikel 129, lid 1, onder d), van Richtlijn 2009/138/EG).
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
|
C0010/R0010 |
Lineaire-formulecomponent voor schadeverzekerings- en -herverzekeringsverplichtingen — MCRNL resultaat |
Dit is de lineaire-formulecomponent voor schadeverzekerings- en herverzekeringsverplichtingen, berekend overeenkomstig artikel 250 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
|
C0020/R0020 |
Ziektekostenverzekering en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering / SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend |
Dit betreft de technische voorzieningen voor ziektekostenverzekeringen en proportionele herverzekeringen, zonder risicomarge, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul. |
|
C0030/R0020 |
Ziektekostenverzekeringen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering) geboekte premie-inkomsten over de laatste twaalf maanden |
Dit betreft de geboekte premie-inkomsten voor ziektekostenverzekeringen en proportionele herverzekeringen gedurende de laatste (ononderbroken) periode van twaalf maanden, na aftrek van de premies voor herverzekeringsovereenkomsten, met een ondergrens gelijk aan nul. |
|
C0020/R0030 |
Inkomensbeschermingverzekeringen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend |
Dit betreft de technische voorzieningen voor inkomensbeschermingverzekeringen en proportionele herverzekeringen, zonder risicomarge, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul. |
|
C0030/R0030 |
Inkomensbeschermingverzekeringen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering) geboekte premie-inkomsten over de laatste twaalf maanden |
Dit betreft de geboekte premie-inkomsten voor inkomensbeschermingverzekeringen en proportionele herverzekeringen gedurende de laatste (ononderbroken) periode van twaalf maanden, na aftrek van de premies voor herverzekeringsovereenkomsten, met een ondergrens gelijk aan nul. |
|
C0020/R0040 |
Verzekeringen tegen arbeidsongevallen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend |
Dit betreft de technische voorzieningen voor verzekeringen tegen arbeidsongevallen en proportionele herverzekeringen, zonder risicomarge, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul. |
|
C0030/R0040 |
Verzekeringen tegen arbeidsongevallen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering) geboekte premie-inkomsten over de laatste twaalf maanden |
Dit betreft de geboekte premie-inkomsten voor verzekeringen tegen arbeidsongevallen en proportionele herverzekeringen gedurende de laatste (ononderbroken) periode van twaalf maanden, na aftrek van de premies voor herverzekeringsovereenkomsten, met een ondergrens gelijk aan nul. |
|
C0020/R0050 |
Aansprakelijkheidsverzekeringen motorrijtuigen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend |
Dit betreft de technische voorzieningen voor aansprakelijkheidsverzekeringen motorrijtuigen en proportionele herverzekeringen, zonder risicomarge, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul. |
|
C0030/R0050 |
Aansprakelijkheidsverzekering motorrijtuigen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering) geboekte premie-inkomsten over de laatste twaalf maanden |
Dit betreft de geboekte premie-inkomsten voor aansprakelijkheidsverzekeringen motorrijtuigen en proportionele herverzekeringen gedurende de laatste (ononderbroken) periode van twaalf maanden, na aftrek van de premies voor herverzekeringsovereenkomsten, met een ondergrens gelijk aan nul. |
|
C0020/R0060 |
Overige motorrijtuigenverzekeringen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend |
Dit betreft de technische voorzieningen voor overige motorrijtuigenverzekeringen en proportionele herverzekeringen, zonder risicomarge, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul. |
|
C0030/R0060 |
Overige motorrijtuigenverzekeringen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering) geboekte premie-inkomsten over de laatste twaalf maanden |
Dit betreft de geboekte premie-inkomsten voor overige motorrijtuigenverzekeringen en proportionele herverzekeringen gedurende de laatste (ononderbroken) periode van twaalf maanden, na aftrek van de premies voor herverzekeringsovereenkomsten, met een ondergrens gelijk aan nul. |
|
C0020/R0070 |
Scheepvaart-, luchtvaart- en transportverzekeringen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend |
Dit betreft de technische voorzieningen voor scheepvaart-, luchtvaart- en transportverzekeringen en proportionele herverzekeringen, zonder risicomarge, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul. |
|
C0030/R0070 |
Scheepvaart-, luchtvaart- en transportverzekeringen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering) geboekte premie-inkomsten over de laatste twaalf maanden |
Dit betreft de geboekte premie-inkomsten voor scheepvaart-, luchtvaart- en transportverzekeringen en proportionele herverzekeringen gedurende de laatste (ononderbroken) periode van twaalf maanden, na aftrek van de premies voor herverzekeringsovereenkomsten, met een ondergrens gelijk aan nul. |
|
C0020/R0080 |
Verzekeringen tegen brand en andere schade aan goederen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend |
Dit betreft de technische voorzieningen voor verzekeringen tegen brand en andere schade aan goederen en proportionele herverzekeringen, zonder risicomarge, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul. |
|
C0030/R0080 |
Verzekeringen tegen brand en andere schade aan goederen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering) geboekte premie-inkomsten over de laatste twaalf maanden |
Dit betreft de geboekte premie-inkomsten voor verzekeringen tegen brand en andere schade aan goederen en proportionele herverzekeringen gedurende de laatste (ononderbroken) periode van twaalf maanden, na aftrek van de premies voor herverzekeringsovereenkomsten, met een ondergrens gelijk aan nul. |
|
C0020/R0090 |
Algemene aansprakelijkheidsverzekeringen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend |
Dit betreft de technische voorzieningen voor algemene aansprakelijkheidsverzekeringen en proportionele herverzekeringen, zonder risicomarge, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul. |
|
C0030/R0090 |
Algemene aansprakelijkheidsverzekeringen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering) geboekte premie-inkomsten over de laatste twaalf maanden |
Dit betreft de geboekte premie-inkomsten voor algemene aansprakelijkheidsverzekeringen en proportionele herverzekeringen gedurende de laatste (ononderbroken) periode van twaalf maanden, na aftrek van de premies voor herverzekeringsovereenkomsten, met een ondergrens gelijk aan nul. |
|
C0020/R0100 |
Krediet- en borgtochtverzekeringen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend |
Dit betreft de technische voorzieningen voor krediet- en borgtochtverzekeringen en proportionele herverzekeringen, zonder risicomarge, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul. |
|
C0030/R0100 |
Krediet- en borgtochtverzekeringen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering) geboekte premie-inkomsten over de laatste twaalf maanden |
Dit betreft de geboekte premie-inkomsten voor krediet- en borgtochtverzekeringen en proportionele herverzekeringen gedurende de laatste (ononderbroken) periode van twaalf maanden, na aftrek van de premies voor herverzekeringsovereenkomsten, met een ondergrens gelijk aan nul. |
|
C0020/R0110 |
Rechtsbijstandverzekeringen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering / SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend |
Dit betreft de technische voorzieningen voor rechtsbijstandverzekeringen en proportionele herverzekeringen, zonder risicomarge, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul. |
|
C0030/R0110 |
Rechtsbijstandverzekeringen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering) geboekte premie-inkomsten over de laatste twaalf maanden |
Dit betreft de geboekte premie-inkomsten voor rechtsbijstandverzekeringen en proportionele herverzekeringen gedurende de laatste (ononderbroken) periode van twaalf maanden, na aftrek van de premies voor herverzekeringsovereenkomsten, met een ondergrens gelijk aan nul. |
|
C0020/R0120 |
Hulpverleningsverzekeringen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering / SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend |
Dit betreft de technische voorzieningen voor hulpverleningsverzekeringen en proportionele herverzekeringen, zonder risicomarge, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul. |
|
C0030/R0120 |
Hulpverleningsverzekeringen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering) geboekte premie-inkomsten over de laatste twaalf maanden |
Dit betreft de geboekte premie-inkomsten voor hulpverleningsverzekeringen en proportionele herverzekeringen gedurende de laatste (ononderbroken) periode van twaalf maanden, na aftrek van de premies voor herverzekeringsovereenkomsten, met een ondergrens gelijk aan nul. |
|
C0020/R0130 |
Verzekeringen tegen diverse geldelijke verliezen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend |
Dit betreft de technische voorzieningen voor verzekeringen tegen diverse geldelijke verliezen en proportionele herverzekeringen, zonder risicomarge, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul. |
|
C0030/R0130 |
Verzekeringen tegen diverse geldelijke verliezen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering) geboekte premie-inkomsten over de laatste twaalf maanden |
Dit betreft de geboekte premie-inkomsten voor verzekeringen tegen diverse geldelijke verliezen en proportionele herverzekeringen gedurende de laatste (ononderbroken) periode van twaalf maanden, na aftrek van de premies voor herverzekeringsovereenkomsten, met een ondergrens gelijk aan nul. |
|
C0020/R0140 |
Niet-proportionele ziekteherverzekering — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) en beste schatting van technische voorzieningen als geheel berekend |
Dit betreft de technische voorzieningen voor niet-proportionele herverzekering in het ziekteverzekeringsbedrijf, zonder risicomarge, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul. |
|
C0030/R0140 |
Niet-proportionele ziekteherverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering) geboekte premie-inkomsten over de laatste twaalf maanden |
Dit betreft de geboekte premie-inkomsten voor niet-proportionele ziekteherverzekeringen gedurende de laatste (ononderbroken) periode van twaalf maanden, na aftrek van de premies voor herverzekeringsovereenkomsten, met een ondergrens gelijk aan nul. |
|
C0020/R0150 |
Niet-proportionele ongevallenherverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend |
Dit betreft de technische voorzieningen voor niet-proportionele ongevallenherverzekeringen, zonder risicomarge, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul. |
|
C0030/R0150 |
Niet-proportionele ongevallenherverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering) geboekte premie-inkomsten over de laatste twaalf maanden |
Dit betreft de geboekte premie-inkomsten voor niet-proportionele ongevallenherverzekeringen gedurende de laatste (ononderbroken) periode van twaalf maanden, na aftrek van de premies voor herverzekeringsovereenkomsten, met een ondergrens gelijk aan nul. |
|
C0020/R0160 |
Niet-proportionele scheepvaart-, luchtvaart- en transportherverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend |
Dit betreft de technische voorzieningen voor niet-proportionele scheepvaart-, luchtvaart- en transportherverzekeringen, zonder risicomarge, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul. |
|
C0030/R0160 |
Niet-proportionele scheepvaart-, luchtvaart- en transportherverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering) geboekte premie-inkomsten over de laatste twaalf maanden |
Dit betreft de geboekte premie-inkomsten voor niet-proportionele scheepvaart-, luchtvaart- en transportherverzekeringen gedurende de laatste (ononderbroken) periode van twaalf maanden, na aftrek van de premies voor herverzekeringsovereenkomsten, met een ondergrens gelijk aan nul. |
|
C0020/R0170 |
Niet-proportionele zaakherverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend |
Dit betreft de technische voorzieningen voor niet-proportionele zaakherverzekeringen, zonder risicomarge, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul. |
|
C0030/R0170 |
Niet-proportionele zaakherverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering) geboekte premie-inkomsten over de laatste twaalf maanden |
Dit betreft de geboekte premie-inkomsten voor niet-proportionele zaakherverzekeringen gedurende de laatste (ononderbroken) periode van twaalf maanden, na aftrek van de premies voor herverzekeringsovereenkomsten, met een ondergrens gelijk aan nul. |
|
C0040/R0200 |
Lineaire-formulecomponent voor levensverzekerings- en -herverzekeringsverplichtingen — MCRNL resultaat |
Dit is het resultaat van de lineaire-formulecomponent voor levensverzekerings- en herverzekeringsverplichtingen, berekend overeenkomstig artikel 251 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
|
C0050/R0210 |
Verplichtingen met winstdeling — Gegarandeerde uitkeringen — Netto (exclusief herverzekering/SPV'S) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend |
Dit betreft de technische voorzieningen zonder risicomarge met betrekking tot gegarandeerde uitkeringen voor levensverzekeringsverplichtingen met winstdeling, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul, en technische voorzieningen zonder risicomarge voor herverzekeringsverplichtingen waarbij de onderliggende levensverzekeringsverplichtingen winstdeling omvatten, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul; |
|
C0050/R0220 |
Verplichtingen met winstdeling — Toekomstige discretionaire uitkeringen — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend |
Dit betreft de technische voorzieningen zonder risicomarge met betrekking tot toekomstige discretionaire uitkeringen voor levensverzekeringsverplichtingen met winstdeling, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul. |
|
C0050/R0230 |
Aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringsverplichtingen — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend |
Dit betreft de technische voorzieningen zonder risicomarge voor aan indexen en beleggingen gekoppelde levensverzekeringsverplichtingen en daarmee verband houdende herverzekeringsverplichtingen, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul. |
|
C0050/R0240 |
Overige verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen in het levens- en ziekteverzekeringsbedrijf — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend |
Dit betreft de technische voorzieningen zonder risicomarge voor alle overige levensverzekeringsverplichtingen en daarmee verband houdende herverzekeringsverplichtingen, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul. Aan schadeverzekeringsovereenkomsten gekoppelde lijfrenteverzekeringen worden hier gerapporteerd. |
|
C0060/R0250 |
Totaal risicobedrag voor alle levensverzekerings- en herverzekeringsverplichtingen — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) totaal risicobedrag |
Dit betreft het totale risicobedrag, zijnde de som, voor elke overeenkomst die aanleiding geeft tot levensverzekerings- of herverzekeringsverplichtingen, van het risicobedrag van de overeenkomsten. |
|
C0070/R0300 |
Algehele berekening van het minimumkapitaalvereiste — Lineair minimumkapitaalvereiste |
Het lineaire minimumkapitaalvereiste is gelijk aan de som van de MCR-lineaire-formulecomponent voor schadeverzekerings- en herverzekeringsverplichtingen en de MCR-lineaire-formulecomponent voor levensverzekerings- en herverzekeringsverplichtingen berekend overeenkomstig artikel 249 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
|
C0070/R0310 |
Algehele berekening van het minimumkapitaalvereiste — Solvabiliteitskapitaalvereiste |
Dit is het meest recentelijk in overeenstemming met de artikelen 103 tot en met 127 van Richtlijn 2009/138/EG berekende en gerapporteerde solvabiliteitskapitaalvereiste, hetzij het jaarlijkse vereiste of een meer recent vereiste in het geval het solvabiliteitskapitaalvereiste opnieuw is berekend (bv. vanwege een verandering in het risicoprofiel), met inbegrip van de kapitaalopslagfactor. Ondernemingen die voor de berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste gebruikmaken van een (gedeeltelijk) intern model nemen een verwijzing op naar het desbetreffende solvabiliteitskapitaalvereiste, behalve wanneer de nationale toezichthouder krachtens artikel 129, lid 3, van Richtlijn 2009/138/EG verlangt dat zij de standaardformule hanteren. |
|
C0070/R0320 |
Algehele berekening van het minimumkapitaalvereiste — Bovengrens minimumkapitaalvereiste |
Dit is gelijk aan 45 % van het solvabiliteitskapitaalvereiste, met inbegrip van een eventuele kapitaalopslagfactor zoals bedoeld in artikel 129, lid 3, van Richtlijn 2009/138/EG. |
|
C0070/R0330 |
Algehele berekening van het minimumkapitaalvereiste — Ondergrens minimumkapitaalvereiste |
Dit is gelijk aan 25 % van het solvabiliteitskapitaalvereiste, met inbegrip van een eventuele kapitaalopslagfactor zoals bedoeld in artikel 129, lid 3, van Richtlijn 2009/138/EG. |
|
C0070/R0340 |
Algehele berekening van het minimumkapitaalvereiste — Gecombineerd minimumkapitaalvereiste |
Dit is het resultaat van de formulecomponent zoals berekend overeenkomstig artikel 248, lid 2, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
|
C0070/R0350 |
Algehele berekening van het minimumkapitaalvereiste — Absolute ondergrens van het minimumkapitaalvereiste |
Dit wordt berekend zoals aangegeven in artikel 129, lid 1, onder d), van Richtlijn 2009/138/EG. |
|
C0070/R0400 |
Minimumkapitaalvereiste |
Dit is het resultaat van de formulecomponent zoals berekend overeenkomstig artikel 248, lid 1, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
S.28.02 — Minimumkapitaalvereiste — Zowel levens- als schadeverzekeringsactiviteiten
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de eerste, driemaandelijkse en jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten.
S.28.02 moet met name worden ingediend door verzekeringsondernemingen die zowel levens- als schadeverzekeringsactiviteiten verrichten. Verzekerings- en herverzekeringsondernemingen anders dan verzekeringsondernemingen die zowel levens- als schadeverzekeringsactiviteiten verrichten, dienen in plaats daarvan S.28.01 in.
Deze template wordt ingevuld op basis van de waardering onder Solvabiliteit II, m.a.w. geboekte premie-inkomsten zijn gedefinieerd als de door de onderneming te ontvangen premies gedurende de periode (zoals gedefinieerd in artikel 1, lid 11, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35).
Alle verwijzingen naar technische voorzieningen hebben betrekking op technische voorzieningen na toepassing van langetermijngarantiemaatregelen en overgangsmaatregelen.
Voor de berekening van het minimumkapitaalvereiste wordt een lineaire formule gecombineerd met een ondergrens van 25 % en een bovengrens van 45 % van het solvabiliteitskapitaalvereiste. Het minimumkapitaalvereiste is onderworpen aan een absolute ondergrens, naargelang van de aard van de onderneming (zoals bedoeld in artikel 129, lid 1, onder d), van Richtlijn 2009/138/EG).
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
|
C0010/R0010 |
Lineaire-formulecomponent voor schadeverzekerings- en -herverzekeringsverplichtingen — MCR(NL,NL) resultaat — Schadeverzekeringsactiviteiten |
Dit is de lineaire-formulecomponent voor schadeverzekerings- en herverzekeringsverplichtingen in verband met schadeverzekeringsactiviteiten, berekend overeenkomstig artikel 252, leden 4 en 5, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
|
C0020/R0010 |
Lineaire-formulecomponent voor schadeverzekerings- en -herverzekeringsverplichtingen — MCR(NL,L) resultaat |
Dit is de lineaire-formulecomponent voor schadeverzekerings- en herverzekeringsverplichtingen in verband met levensverzekeringsactiviteiten, berekend overeenkomstig artikel 252, leden 9 en 10, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
|
C0030/R0020 |
Ziektekostenverzekeringen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend — Schadeverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de technische voorzieningen voor ziektekostenverzekeringen en proportionele herverzekeringen, zonder risicomarge, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot schadeverzekeringsactiviteiten. |
|
C0040/R0020 |
Ziektekostenverzekeringen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering) geboekte premie-inkomsten over de laatste twaalf maanden — Schadeverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de geboekte premie-inkomsten voor ziektekostenverzekeringen en proportionele herverzekeringen gedurende de laatste (ononderbroken) periode van twaalf maanden, na aftrek van de premies voor herverzekeringsovereenkomsten, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot schadeverzekeringsactiviteiten. |
|
C0050/R0020 |
Ziektekostenverzekeringen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend — Levensverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de technische voorzieningen voor ziektekostenverzekeringen en proportionele herverzekeringen, zonder risicomarge, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot levensverzekeringsactiviteiten. |
|
C0060/R0020 |
Ziektekostenverzekeringen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering) geboekte premie-inkomsten over de laatste twaalf maanden — Levensverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de geboekte premie-inkomsten voor ziektekostenverzekeringen en proportionele herverzekeringen gedurende de laatste (ononderbroken) periode van twaalf maanden, na aftrek van de premies voor herverzekeringsovereenkomsten, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot levensverzekeringsactiviteiten. |
|
C0030/R0030 |
Inkomensbeschermingverzekeringen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend — Schadeverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de technische voorzieningen voor inkomensbeschermingverzekeringen en proportionele herverzekeringen, zonder risicomarge, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot schadeverzekeringsactiviteiten. |
|
C0040/R0030 |
Inkomensbeschermingverzekeringen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering) geboekte premie-inkomsten over de laatste twaalf maanden — Schadeverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de geboekte premie-inkomsten voor inkomensbeschermingverzekeringen en proportionele herverzekeringen gedurende de laatste (ononderbroken) periode van twaalf maanden, na aftrek van de premies voor herverzekeringsovereenkomsten, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot schadeverzekeringsactiviteiten. |
|
C0050/R0030 |
Inkomensbeschermingverzekeringen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend — Levensverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de technische voorzieningen voor inkomensbeschermingverzekeringen en proportionele herverzekeringen, zonder risicomarge, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot levensverzekeringsactiviteiten. |
|
C0060/R0030 |
Inkomensbeschermingverzekeringen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering) geboekte premie-inkomsten over de laatste twaalf maanden — Levensverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de geboekte premie-inkomsten voor inkomensbeschermingverzekeringen en proportionele herverzekeringen gedurende de laatste (ononderbroken) periode van twaalf maanden, na aftrek van de premies voor herverzekeringsovereenkomsten, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot levensverzekeringsactiviteiten. |
|
C0030/R0040 |
Verzekeringen tegen arbeidsongevallen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend — Schadeverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de technische voorzieningen voor verzekeringen tegen arbeidsongevallen en proportionele herverzekeringen, zonder risicomarge, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot schadeverzekeringsactiviteiten. |
|
C0040/R0040 |
Verzekeringen tegen arbeidsongevallen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering) geboekte premie-inkomsten over de laatste twaalf maanden — Schadeverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de geboekte premie-inkomsten voor verzekeringen tegen arbeidsongevallen en proportionele herverzekeringen gedurende de laatste (ononderbroken) periode van twaalf maanden, na aftrek van de premies voor herverzekeringsovereenkomsten, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot schadeverzekeringsactiviteiten. |
|
C0050/R0040 |
Verzekeringen tegen arbeidsongevallen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend — Levensverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de technische voorzieningen voor verzekeringen tegen arbeidsongevallen en proportionele herverzekeringen, zonder risicomarge, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot levensverzekeringsactiviteiten. |
|
C0060/R0040 |
Verzekeringen tegen arbeidsongevallen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering) geboekte premie-inkomsten over de laatste twaalf maanden — Levensverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de geboekte premie-inkomsten voor verzekeringen tegen arbeidsongevallen en proportionele herverzekeringen gedurende de laatste (ononderbroken) periode van twaalf maanden, na aftrek van de premies voor herverzekeringsovereenkomsten, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot levensverzekeringsactiviteiten. |
|
C0030/R0050 |
Aansprakelijkheidsverzekeringen motorrijtuigen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend — Schadeverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de technische voorzieningen voor aansprakelijkheidsverzekeringen motorrijtuigen en proportionele herverzekeringen, zonder risicomarge, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot schadeverzekeringsactiviteiten. |
|
C0040/R0050 |
Aansprakelijkheidsverzekering motorrijtuigen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering) geboekte premie-inkomsten over de laatste twaalf maanden — Schadeverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de geboekte premie-inkomsten voor aansprakelijkheidsverzekeringen motorrijtuigen en proportionele herverzekeringen gedurende de laatste (ononderbroken) periode van twaalf maanden, na aftrek van de premies voor herverzekeringsovereenkomsten, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot schadeverzekeringsactiviteiten. |
|
C0050/R0050 |
Aansprakelijkheidsverzekeringen motorrijtuigen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend — Levensverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de technische voorzieningen voor aansprakelijkheidsverzekeringen motorrijtuigen en proportionele herverzekeringen, zonder risicomarge, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot levensverzekeringsactiviteiten. |
|
C0060/R0050 |
Aansprakelijkheidsverzekering motorrijtuigen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering) geboekte premie-inkomsten over de laatste twaalf maanden — Levensverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de geboekte premie-inkomsten voor aansprakelijkheidsverzekeringen motorrijtuigen en proportionele herverzekeringen gedurende de laatste (ononderbroken) periode van twaalf maanden, na aftrek van de premies voor herverzekeringsovereenkomsten, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot levensverzekeringsactiviteiten. |
|
C0030/R0060 |
Overige motorrijtuigenverzekeringen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend — Schadeverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de technische voorzieningen voor andere motorrijtuigenverzekeringen en proportionele herverzekeringen, zonder risicomarge, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot schadeverzekeringsactiviteiten. |
|
C0040/R0060 |
Overige motorrijtuigenverzekeringen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering) geboekte premie-inkomsten over de laatste twaalf maanden — Schadeverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de geboekte premie-inkomsten voor overige motorrijtuigenverzekeringen en proportionele herverzekeringen gedurende de laatste (ononderbroken) periode van twaalf maanden, na aftrek van de premies voor herverzekeringsovereenkomsten, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot schadeverzekeringsactiviteiten. |
|
C0050/R0060 |
Overige motorrijtuigenverzekeringen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend — Levensverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de technische voorzieningen voor andere motorrijtuigenverzekeringen en proportionele herverzekeringen, zonder risicomarge, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot levensverzekeringsactiviteiten. |
|
C0060/R0060 |
Overige motorrijtuigenverzekeringen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering) geboekte premie-inkomsten over de laatste twaalf maanden — Levensverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de geboekte premie-inkomsten voor overige motorrijtuigenverzekeringen en proportionele herverzekeringen gedurende de laatste (ononderbroken) periode van twaalf maanden, na aftrek van de premies voor herverzekeringsovereenkomsten, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot levensverzekeringsactiviteiten. |
|
C0030/R0070 |
Scheepvaart-, luchtvaart- en transportverzekeringen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend — Schadeverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de technische voorzieningen voor scheepvaart-, luchtvaart- en transportverzekeringen en proportionele herverzekeringen, zonder risicomarge, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot schadeverzekeringsactiviteiten. |
|
C0040/R0070 |
Scheepvaart-, luchtvaart- en transportverzekeringen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering) geboekte premie-inkomsten over de laatste twaalf maanden — Schadeverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de geboekte premie-inkomsten voor scheepvaart-, luchtvaart- en transportverzekeringen en proportionele herverzekeringen gedurende de laatste (ononderbroken) periode van twaalf maanden, na aftrek van de premies voor herverzekeringsovereenkomsten, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot schadeverzekeringsactiviteiten. |
|
C0050/R0070 |
Scheepvaart-, luchtvaart- en transportverzekeringen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend — Levensverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de technische voorzieningen voor scheepvaart-, luchtvaart- en transportverzekeringen en proportionele herverzekeringen, zonder risicomarge, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot levensverzekeringsactiviteiten. |
|
C0060/R0070 |
Scheepvaart-, luchtvaart- en transportverzekeringen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering) geboekte premie-inkomsten over de laatste twaalf maanden — Levensverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de geboekte premie-inkomsten voor scheepvaart-, luchtvaart- en transportverzekeringen en proportionele herverzekeringen gedurende de laatste (ononderbroken) periode van twaalf maanden, na aftrek van de premies voor herverzekeringsovereenkomsten, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot levensverzekeringsactiviteiten. |
|
C0030/R0080 |
Verzekeringen tegen brand en andere schade aan goederen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend — Schadeverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de technische voorzieningen voor verzekeringen tegen brand en andere schade aan goederen en proportionele herverzekeringen, zonder risicomarge, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot schadeverzekeringsactiviteiten. |
|
C0040/R0080 |
Verzekeringen tegen brand en andere schade aan goederen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering) geboekte premie-inkomsten over de laatste twaalf maanden — Schadeverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de geboekte premie-inkomsten voor verzekeringen tegen brand en andere schade aan goederen en proportionele herverzekeringen gedurende de laatste (ononderbroken) periode van twaalf maanden, na aftrek van de premies voor herverzekeringsovereenkomsten, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot schadeverzekeringsactiviteiten. |
|
C0050/R0080 |
Verzekeringen tegen brand en andere schade aan goederen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend — Levensverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de technische voorzieningen voor verzekeringen tegen brand en andere schade aan goederen en proportionele herverzekeringen, zonder risicomarge, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot levensverzekeringsactiviteiten. |
|
C0060/R0080 |
Verzekeringen tegen brand en andere schade aan goederen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering) geboekte premie-inkomsten over de laatste twaalf maanden — Levensverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de geboekte premie-inkomsten voor verzekeringen tegen brand en andere schade aan goederen en proportionele herverzekeringen gedurende de laatste (ononderbroken) periode van twaalf maanden, na aftrek van de premies voor herverzekeringsovereenkomsten, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot levensverzekeringsactiviteiten. |
|
C0030/R0090 |
Algemene aansprakelijkheidsverzekeringen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend — Schadeverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de technische voorzieningen voor algemene aansprakelijkheidsverzekeringen en proportionele herverzekeringen, zonder risicomarge, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot schadeverzekeringsactiviteiten. |
|
C0040/R0090 |
Algemene aansprakelijkheidsverzekeringen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering) geboekte premie-inkomsten over de laatste twaalf maanden — Schadeverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de geboekte premie-inkomsten voor algemene aansprakelijkheidsverzekeringen en proportionele herverzekeringen gedurende de laatste (ononderbroken) periode van twaalf maanden, na aftrek van de premies voor herverzekeringsovereenkomsten, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot schadeverzekeringsactiviteiten. |
|
C0050/R0090 |
Algemene aansprakelijkheidsverzekeringen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend — Levensverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de technische voorzieningen voor algemene aansprakelijkheidsverzekeringen en proportionele herverzekeringen, zonder risicomarge, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot levensverzekeringsactiviteiten. |
|
C0060/R0090 |
Algemene aansprakelijkheidsverzekeringen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering) geboekte premie-inkomsten over de laatste twaalf maanden — Levensverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de geboekte premie-inkomsten voor algemene aansprakelijkheidsverzekeringen en proportionele herverzekeringen gedurende de laatste (ononderbroken) periode van twaalf maanden, na aftrek van de premies voor herverzekeringsovereenkomsten, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot levensverzekeringsactiviteiten. |
|
C0030/R0100 |
Krediet- en borgtochtverzekeringen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend — Schadeverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de technische voorzieningen voor krediet- en borgtochtverzekeringen en proportionele herverzekeringen, zonder risicomarge, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot schadeverzekeringsactiviteiten. |
|
C0040/R0100 |
Krediet- en borgtochtverzekeringen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering) geboekte premie-inkomsten over de laatste twaalf maanden — Schadeverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de geboekte premie-inkomsten voor krediet- en borgtochtverzekeringen en proportionele herverzekeringen gedurende de laatste (ononderbroken) periode van twaalf maanden, na aftrek van de premies voor herverzekeringsovereenkomsten, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot schadeverzekeringsactiviteiten. |
|
C0050/R0100 |
Krediet- en borgtochtverzekeringen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend — Levensverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de technische voorzieningen voor krediet- en borgtochtverzekeringen en proportionele herverzekeringen, zonder risicomarge, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot levensverzekeringsactiviteiten. |
|
C0060/R0100 |
Krediet- en borgtochtverzekeringen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering) geboekte premie-inkomsten over de laatste twaalf maanden — Levensverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de geboekte premie-inkomsten voor krediet- en borgtochtverzekeringen en proportionele herverzekeringen gedurende de laatste (ononderbroken) periode van twaalf maanden, na aftrek van de premies voor herverzekeringsovereenkomsten, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot levensverzekeringsactiviteiten. |
|
C0030/R0110 |
Rechtsbijstandverzekeringen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend — Schadeverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de technische voorzieningen voor rechtsbijstandverzekeringen en proportionele herverzekeringen, zonder risicomarge, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot schadeverzekeringsactiviteiten. |
|
C0040/R0110 |
Rechtsbijstandverzekeringen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering) geboekte premie-inkomsten over de laatste twaalf maanden — Schadeverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de geboekte premie-inkomsten voor rechtsbijstandverzekeringen en proportionele herverzekeringen gedurende de laatste (ononderbroken) periode van twaalf maanden, na aftrek van de premies voor herverzekeringsovereenkomsten, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot schadeverzekeringsactiviteiten. |
|
C0050/R0110 |
Rechtsbijstandverzekeringen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend — Levensverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de technische voorzieningen voor rechtsbijstandverzekeringen en proportionele herverzekeringen, zonder risicomarge, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot levensverzekeringsactiviteiten. |
|
C0060/R0110 |
Rechtsbijstandverzekeringen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering) geboekte premie-inkomsten over de laatste twaalf maanden — Levensverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de geboekte premie-inkomsten voor rechtsbijstandverzekeringen en proportionele herverzekeringen gedurende de laatste (ononderbroken) periode van twaalf maanden, na aftrek van de premies voor herverzekeringsovereenkomsten, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot levensverzekeringsactiviteiten. |
|
C0030/R0120 |
Hulpverleningsverzekeringen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend — Schadeverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de technische voorzieningen voor hulpverleningsverzekeringen en bijbehorende proportionele herverzekeringen, zonder risicomarge, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot schadeverzekeringsactiviteiten. |
|
C0040/R0120 |
Hulpverleningsverzekeringen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering) geboekte premie-inkomsten over de laatste twaalf maanden — Schadeverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de geboekte premie-inkomsten voor hulpverleningsverzekeringen en bijbehorende proportionele herverzekeringen gedurende de laatste (ononderbroken) periode van twaalf maanden, na aftrek van de premies voor herverzekeringsovereenkomsten, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot schadeverzekeringsactiviteiten. |
|
C0050/R0120 |
Hulpverleningsverzekeringen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend — Levensverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de technische voorzieningen voor hulpverleningsverzekeringen en bijbehorende proportionele herverzekeringen, zonder risicomarge, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot levensverzekeringsactiviteiten. |
|
C0060/R0120 |
Hulpverleningsverzekeringen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering) geboekte premie-inkomsten over de laatste twaalf maanden — Levensverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de geboekte premie-inkomsten voor hulpverleningsverzekeringen en bijbehorende proportionele herverzekeringen gedurende de laatste (ononderbroken) periode van twaalf maanden, na aftrek van de premies voor herverzekeringsovereenkomsten, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot levensverzekeringsactiviteiten. |
|
C0030/R0130 |
Verzekeringen tegen diverse geldelijke verliezen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend — Schadeverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de technische voorzieningen voor verzekeringen tegen diverse geldelijke verliezen en proportionele herverzekeringen, zonder risicomarge, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot schadeverzekeringsactiviteiten. |
|
C0040/R0130 |
Verzekeringen tegen diverse geldelijke verliezen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering) geboekte premie-inkomsten over de laatste twaalf maanden — Schadeverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de geboekte premie-inkomsten voor verzekeringen tegen diverse geldelijke verliezen en proportionele herverzekeringen gedurende de laatste (ononderbroken) periode van twaalf maanden, na aftrek van de premies voor herverzekeringsovereenkomsten, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot schadeverzekeringsactiviteiten. |
|
C0050/R0130 |
Verzekeringen tegen diverse geldelijke verliezen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend — Levensverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de technische voorzieningen voor verzekeringen tegen diverse geldelijke verliezen en proportionele herverzekeringen, zonder risicomarge, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot levensverzekeringsactiviteiten. |
|
C0060/R0130 |
Verzekeringen tegen diverse geldelijke verliezen en proportionele herverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering) geboekte premie-inkomsten over de laatste twaalf maanden — Levensverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de geboekte premie-inkomsten voor verzekeringen tegen diverse geldelijke verliezen en proportionele herverzekeringen gedurende de laatste (ononderbroken) periode van twaalf maanden, na aftrek van de premies voor herverzekeringsovereenkomsten, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot levensverzekeringsactiviteiten. |
|
C0030/R0140 |
Niet-proportionele ziekteherverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend — Schadeverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de technische voorzieningen voor niet-proportionele ziekteherverzekeringen, zonder risicomarge na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot schadeverzekeringsactiviteiten. |
|
C0040/R0140 |
Niet-proportionele ziekteherverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering) geboekte premie-inkomsten over de laatste twaalf maanden — Schadeverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de geboekte premie-inkomsten voor niet-proportionele ziekteherverzekeringen gedurende de laatste (ononderbroken) periode van twaalf maanden, na aftrek van de premies voor herverzekeringsovereenkomsten, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot schadeverzekeringsactiviteiten. |
|
C0050/R0140 |
Niet-proportionele ziekteherverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend — Levensverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de technische voorzieningen voor niet-proportionele ziekteherverzekeringen, zonder risicomarge, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot levensverzekeringsactiviteiten. |
|
C0060/R0140 |
Niet-proportionele ziekteherverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering) geboekte premie-inkomsten over de laatste twaalf maanden — Levensverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de geboekte premie-inkomsten voor niet-proportionele ziekteherverzekeringen gedurende de laatste (ononderbroken) periode van twaalf maanden, na aftrek van de premies voor herverzekeringsovereenkomsten, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot levensverzekeringsactiviteiten. |
|
C0030/R0150 |
Niet-proportionele ongevallenherverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend — Schadeverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de technische voorzieningen voor niet-proportionele ongevallenherverzekeringen, zonder risicomarge, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot schadeverzekeringsactiviteiten. |
|
C0040/R0150 |
Niet-proportionele ongevallenherverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering) geboekte premie-inkomsten over de laatste twaalf maanden — Schadeverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de geboekte premie-inkomsten voor niet-proportionele ongevallenherverzekeringen gedurende de laatste (ononderbroken) periode van twaalf maanden, na aftrek van de premies voor herverzekeringsovereenkomsten, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot schadeverzekeringsactiviteiten. |
|
C0050/R0150 |
Niet-proportionele ongevallenherverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend — Levensverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de technische voorzieningen voor niet-proportionele ongevallenherverzekeringen, zonder risicomarge na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot levensverzekeringsactiviteiten. |
|
C0060/R0150 |
Niet-proportionele ongevallenherverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering) geboekte premie-inkomsten over de laatste twaalf maanden — Levensverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de geboekte premie-inkomsten voor niet-proportionele ongevallenherverzekeringen gedurende de laatste (ononderbroken) periode van twaalf maanden, na aftrek van de premies voor herverzekeringsovereenkomsten, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot levensverzekeringsactiviteiten. |
|
C0030/R0160 |
Niet-proportionele scheepvaart-, luchtvaart- en transportherverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend — Schadeverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de technische voorzieningen voor niet-proportionele scheepvaart-, luchtvaart- en transportherverzekeringen, zonder risicomarge, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot schadeverzekeringsactiviteiten. |
|
C0040/R0160 |
Niet-proportionele scheepvaart-, luchtvaart- en transportherverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering) geboekte premie-inkomsten over de laatste twaalf maanden — Schadeverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de geboekte premie-inkomsten voor niet-proportionele scheepvaart-, luchtvaart- en transportherverzekeringen gedurende de laatste (ononderbroken) periode van twaalf maanden, na aftrek van de premies voor herverzekeringsovereenkomsten, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot schadeverzekeringsactiviteiten. |
|
C0050/R0160 |
Niet-proportionele scheepvaart-, luchtvaart- en transportherverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend — Levensverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de technische voorzieningen voor niet-proportionele scheepvaart-, luchtvaart- en transportherverzekeringen, zonder risicomarge, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot levensverzekeringsactiviteiten. |
|
C0060/R0160 |
Niet-proportionele scheepvaart-, luchtvaart- en transportherverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering) geboekte premie-inkomsten over de laatste twaalf maanden — Levensverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de geboekte premie-inkomsten voor niet-proportionele scheepvaart-, luchtvaart- en transportherverzekeringen gedurende de laatste (ononderbroken) periode van twaalf maanden, na aftrek van de premies voor herverzekeringsovereenkomsten, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot levensverzekeringsactiviteiten. |
|
C0030/R0170 |
Niet-proportionele zaakherverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend — Schadeverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de technische voorzieningen voor niet-proportionele zaakherverzekeringen, zonder risicomarge, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot schadeverzekeringsactiviteiten. |
|
C0040/R0170 |
Niet-proportionele zaakherverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering) geboekte premie-inkomsten over de laatste twaalf maanden — Schadeverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de geboekte premie-inkomsten voor niet-proportionele zaakherverzekeringen gedurende de laatste (ononderbroken) periode van twaalf maanden, na aftrek van de premies voor herverzekeringsovereenkomsten, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot schadeverzekeringsactiviteiten. |
|
C0050/R0170 |
Niet-proportionele zaakherverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend — Levensverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de technische voorzieningen voor niet-proportionele zaakherverzekeringen, zonder risicomarge, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot levensverzekeringsactiviteiten. |
|
C0060/R0170 |
Niet-proportionele zaakherverzekeringen — Netto (exclusief herverzekering) geboekte premie-inkomsten over de laatste twaalf maanden — Levensverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de geboekte premie-inkomsten voor niet-proportionele zaakherverzekeringen gedurende de laatste (ononderbroken) periode van twaalf maanden, na aftrek van de premies voor herverzekeringsovereenkomsten, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot levensverzekeringsactiviteiten. |
|
C0070/R0200 |
Lineaire-formulecomponent voor levensverzekerings- en -herverzekeringsverplichtingen MCR(L,NL) resultaat |
Dit is de lineaire-formulecomponent voor levensverzekerings- en herverzekeringsverplichtingen in verband met schadeverzekeringsactiviteiten, berekend overeenkomstig artikel 252, leden 4 en 5, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
|
C0080/R0200 |
Lineaire-formulecomponent voor levensverzekerings- en -herverzekeringsverplichtingen MCR(L,L,) resultaat |
Dit is de lineaire-formulecomponent voor levensverzekerings- en herverzekeringsverplichtingen in verband met levensverzekeringsactiviteiten, berekend overeenkomstig artikel 252, leden 9 en 10, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
|
C0090/R0210 |
Verplichtingen met winstdeling — Gegarandeerde uitkeringen — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend — Schadeverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de technische voorzieningen zonder risicomarge voor gegarandeerde uitkeringen met betrekking tot levensverzekeringsverplichtingen met winstdeling, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul, betreffende schadeverzekeringsactiviteiten en technische voorzieningen zonder risicomarge voor herverzekeringsverplichtingen waarbij de onderliggende verzekeringsverplichtingen winstdeling omvatten, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot schadeverzekeringsactiviteiten. |
|
C0110/R0210 |
Verplichtingen met winstdeling — Gegarandeerde uitkeringen — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend — Levensverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de technische voorzieningen zonder risicomarge voor gegarandeerde uitkeringen met betrekking tot levensverzekeringsverplichtingen met winstdeling, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul, betreffende levensverzekeringsactiviteiten en technische voorzieningen zonder risicomarge voor herverzekeringsverplichtingen waarbij de onderliggende verzekeringsverplichtingen winstdeling omvatten, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot levensverzekeringsactiviteiten. |
|
C0090/R0220 |
Verplichtingen met winstdeling — Toekomstige discretionaire uitkeringen — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend — Schadeverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de technische voorzieningen zonder risicomarge voor toekomstige discretionaire uitkeringen met betrekking tot levensverzekeringsverplichtingen met winstdeling, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot schadeverzekeringsactiviteiten. |
|
C0110/R0220 |
Verplichtingen met winstdeling — Toekomstige discretionaire uitkeringen — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend — Levensverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de technische voorzieningen zonder risicomarge voor toekomstige discretionaire uitkeringen met betrekking tot levensverzekeringsverplichtingen met winstdeling, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot levensverzekeringsactiviteiten. |
|
C0090/R0230 |
Aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringsverplichtingen — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend — Schadeverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de technische voorzieningen zonder risicomarge voor aan indexen of beleggingen gekoppelde levensverzekeringsverplichtingen en daarmee verband houdende herverzekeringsverplichtingen, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot schadeverzekeringsactiviteiten. |
|
C0110/R0230 |
Aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringsverplichtingen — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend — Levensverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de technische voorzieningen zonder risicomarge voor aan indexen of beleggingen gekoppelde levensverzekeringsverplichtingen en daarmee verband houdende herverzekeringsverplichtingen, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot levensverzekeringsactiviteiten. |
|
C0090/R0240 |
Overige verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen in het levens- en ziekteverzekeringsbedrijf — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend — Schadeverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de technische voorzieningen zonder risicomarge voor andere levensverzekeringsverplichtingen en daarmee verband houdende herverzekeringsverplichtingen, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot schadeverzekeringsactiviteiten. |
|
C0110/R0240 |
Overige verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen in het levens- en ziekteverzekeringsbedrijf — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) beste schatting en technische voorzieningen als geheel berekend — Levensverzekeringsactiviteiten |
Dit betreft de technische voorzieningen zonder risicomarge voor andere levensverzekeringsverplichtingen en daarmee verband houdende herverzekeringsverplichtingen, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot levensverzekeringsactiviteiten. |
|
C0100/R0250 |
Totaal risicobedrag voor alle levensverzekerings- en herverzekeringsverplichtingen — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) totaal risicobedrag — Schadeverzekeringsactiviteiten |
Dit is het totale risicobedrag, zijnde de som, voor alle overeenkomsten die aanleiding geven tot levensverzekerings- of herverzekeringsverplichtingen, van de hoogste bedragen die de verzekeringsonderneming zou betalen in geval van het overlijden of invalide worden van de in het kader van de overeenkomst verzekerde personen, na aftrek van de bedragen die in een dergelijk geval op herverzekeringsovereenkomsten en special purpose vehicles kunnen worden verhaald, en de verwachte contante waarde van de bij overlijden of invaliditeit te betalen lijfrenten minus de netto beste schatting, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot schadeverzekeringsactiviteiten. |
|
C0120/R0250 |
Totaal risicobedrag voor alle levensverzekerings- en herverzekeringsverplichtingen — Netto (exclusief herverzekering/SPV's) totaal risicobedrag — Levensverzekeringsactiviteiten |
Dit is het totale risicobedrag, zijnde de som, voor alle overeenkomsten die aanleiding geven tot levensverzekerings- of herverzekeringsverplichtingen, van de hoogste bedragen die de verzekeringsonderneming zou betalen in geval van het overlijden of invalide worden van de in het kader van de overeenkomst verzekerde personen, na aftrek van de bedragen die in een dergelijk geval op herverzekeringsovereenkomsten en special purpose vehicles kunnen worden verhaald, en de verwachte contante waarde van de bij overlijden of invaliditeit te betalen lijfrenten minus de netto beste schatting, met een ondergrens gelijk aan nul, met betrekking tot levensverzekeringsactiviteiten. |
|
C0130/R0300 |
Algehele berekening van het minimumkapitaalvereiste — Lineair minimumkapitaalvereiste |
Het lineaire minimumkapitaalvereiste is gelijk aan de som van de MCR-lineaire-formulecomponent voor schadeverzekerings- en herverzekeringsverplichtingen en de MCR-lineaire-formulecomponent voor levensverzekerings- en herverzekeringsverplichtingen berekend overeenkomstig artikel 249 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
|
C0130/R0310 |
Algehele berekening van het minimumkapitaalvereiste — Solvabiliteitskapitaalvereiste |
Dit is het meest recentelijk in overeenstemming met de artikelen 103 tot en met 127 van Richtlijn 2009/138/EG berekende en gerapporteerde solvabiliteitskapitaalvereiste, hetzij het jaarlijkse vereiste of een meer recent vereiste in het geval het solvabiliteitskapitaalvereiste opnieuw is berekend (bv. vanwege een verandering in het risicoprofiel), met inbegrip van de kapitaalopslagfactor. Ondernemingen die voor de berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste gebruikmaken van een (gedeeltelijk) intern model nemen een verwijzing op naar het desbetreffende solvabiliteitskapitaalvereiste, behalve wanneer de nationale toezichthouder krachtens artikel 129, lid 3, van Richtlijn 2009/138/EG verlangt dat zij de standaardformule hanteren. |
|
C0130/R0320 |
Algehele berekening van het minimumkapitaalvereiste — Bovengrens minimumkapitaalvereiste |
Dit is gelijk aan 45 % van het solvabiliteitskapitaalvereiste, met inbegrip van een eventuele kapitaalopslagfactor zoals bedoeld in artikel 129, lid 3, van Richtlijn 2009/138/EG. |
|
C0130/R0330 |
Algehele berekening van het minimumkapitaalvereiste — Ondergrens minimumkapitaalvereiste |
Dit is gelijk aan 25 % van het solvabiliteitskapitaalvereiste, met inbegrip van een eventuele kapitaalopslagfactor zoals bedoeld in artikel 129, lid 3, van Richtlijn 2009/138/EG. |
|
C0130/R0340 |
Algehele berekening van het minimumkapitaalvereiste — Gecombineerd minimumkapitaalvereiste |
Dit is het resultaat van de formulecomponent zoals berekend overeenkomstig artikel 248, lid 2, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
|
C0130/R0350 |
Algehele berekening van het minimumkapitaalvereiste — Absolute ondergrens van het minimumkapitaalvereiste |
Dit wordt berekend zoals aangegeven in artikel 129, lid 1, onder d), van Richtlijn 2009/138/EG. |
|
C0130/R0400 |
Minimumkapitaalvereiste |
Dit is het resultaat van de formulecomponent zoals berekend overeenkomstig artikel 248, lid 1, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
|
C0140/R0500 |
Berekening van het theoretische minimumkapitaalvereiste met betrekking tot het schadeverzekeringsbedrijf en het levensverzekeringsbedrijf — Theoretisch lineair minimumkapitaalvereiste — Schadeverzekeringsactiviteiten |
Dit wordt berekend overeenkomstig artikel 252, lid 3, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
|
C0150/R0500 |
Berekening van het theoretische minimumkapitaalvereiste met betrekking tot het schadeverzekeringsbedrijf en het levensverzekeringsbedrijf — Theoretisch lineair minimumkapitaalvereiste — Levensverzekeringsactiviteiten |
Dit wordt berekend overeenkomstig artikel 252, lid 9, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
|
C0140/R0510 |
Berekening van het theoretische minimumkapitaalvereiste met betrekking tot het schadeverzekeringsbedrijf en het levensverzekeringsbedrijf — Theoretisch solvabiliteitskapitaalvereiste exclusief opslagfactor (jaarlijkse of meest recente berekening) — Schadeverzekeringsactiviteiten |
Dit is het meest recentelijk in overeenstemming met de artikelen 103 tot en met 127 van Richtlijn 2009/138/EG berekende en gerapporteerde theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste, hetzij het jaarlijkse vereiste of een meer recent vereiste in het geval het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste opnieuw is berekend (bv. vanwege een verandering in het risicoprofiel), exclusief de kapitaalopslagfactor. Ondernemingen die voor de berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste gebruikmaken van een (gedeeltelijk) intern model nemen een verwijzing op naar het desbetreffende solvabiliteitskapitaalvereiste, behalve wanneer de nationale toezichthouder krachtens artikel 129, lid 3, van Richtlijn 2009/138/EG verlangt dat zij de standaardformule hanteren. |
|
C0150/R0510 |
Berekening van het theoretische minimumkapitaalvereiste met betrekking tot het schadeverzekeringsbedrijf en het levensverzekeringsbedrijf — Theoretisch solvabiliteitskapitaalvereiste exclusief opslagfactor (jaarlijkse of meest recente berekening) — Levensverzekeringsactiviteiten |
Dit is het meest recentelijk in overeenstemming met de artikelen 103 tot en met 127 van Richtlijn 2009/138/EG berekende en gerapporteerde theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste, hetzij het jaarlijkse vereiste of een meer recent vereiste in het geval het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste opnieuw is berekend (bv. vanwege een verandering in het risicoprofiel), exclusief de kapitaalopslagfactor. Ondernemingen die voor de berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste gebruikmaken van een (gedeeltelijk) intern model nemen een verwijzing op naar het desbetreffende solvabiliteitskapitaalvereiste, behalve wanneer de nationale toezichthouder krachtens artikel 129, lid 3, van Richtlijn 2009/138/EG verlangt dat zij de standaardformule hanteren. |
|
C0140/R0520 |
Berekening van het theoretische minimumkapitaalvereiste met betrekking tot het schadeverzekeringsbedrijf en het levensverzekeringsbedrijf — Bovengrens van het theoretische minimumkapitaalvereiste — Schadeverzekeringsactiviteiten |
Dit is gelijk aan 45 % van het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste met betrekking tot het schadeverzekeringsbedrijf, met inbegrip van de kapitaalopslagfactor voor het schadeverzekeringsbedrijf zoals bedoeld in artikel 129, lid 3, van Richtlijn 2009/138/EG. |
|
C0150/R0520 |
Berekening van het theoretische minimumkapitaalvereiste met betrekking tot het schadeverzekeringsbedrijf en het levensverzekeringsbedrijf — Bovengrens van het theoretische minimumkapitaalvereiste — Levensverzekeringsactiviteiten |
Dit is gelijk aan 45 % van het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste met betrekking tot het levensverzekeringsbedrijf, met inbegrip van de kapitaalopslagfactor voor het levensverzekeringsbedrijf zoals bedoeld in artikel 129, lid 3, van Richtlijn 2009/138/EG. |
|
C0140/R0530 |
Berekening van het theoretische minimumkapitaalvereiste met betrekking tot het schadeverzekeringsbedrijf en het levensverzekeringsbedrijf — Ondergrens van het theoretische minimumkapitaalvereiste — Schadeverzekeringsactiviteiten |
Dit is gelijk aan 25 % van het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste met betrekking tot het schadeverzekeringsbedrijf, met inbegrip van de kapitaalopslagfactor voor het schadeverzekeringsbedrijf zoals bedoeld in artikel 129, lid 3, van Richtlijn 2009/138/EG. |
|
C0150/R0530 |
Berekening van het theoretische minimumkapitaalvereiste met betrekking tot het schadeverzekeringsbedrijf en het levensverzekeringsbedrijf — Ondergrens van het theoretische minimumkapitaalvereiste — Levensverzekeringsactiviteiten |
Dit is gelijk aan 25 % van het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste met betrekking tot het levensverzekeringsbedrijf, met inbegrip van de kapitaalopslagfactor voor het levensverzekeringsbedrijf zoals bedoeld in artikel 129, lid 3, van Richtlijn 2009/138/EG. |
|
C0140/R0540 |
Berekening van het theoretische minimumkapitaalvereiste met betrekking tot het schadeverzekeringsbedrijf en het levensverzekeringsbedrijf — Theoretisch gecombineerd minimumkapitaalvereiste — Schadeverzekeringsactiviteiten |
Dit wordt berekend overeenkomstig artikel 252, lid 3, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
|
C0150/R0540 |
Berekening van het theoretische minimumkapitaalvereiste met betrekking tot het schadeverzekeringsbedrijf en het levensverzekeringsbedrijf — Theoretisch gecombineerd minimumkapitaalvereiste — Levensverzekeringsactiviteiten |
Dit wordt berekend overeenkomstig artikel 252, lid 8, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
|
C0140/R0550 |
Berekening van het theoretische minimumkapitaalvereiste met betrekking tot het schadeverzekeringsbedrijf en het levensverzekeringsbedrijf — Absolute ondergrens van het theoretische minimumkapitaalvereiste — Schadeverzekeringsactiviteiten |
Dit is het bedrag dat in artikel 129, lid 1, onder d), i), van Richtlijn 2009/138/EG is gedefinieerd. |
|
C0150/R0550 |
Berekening van het theoretische minimumkapitaalvereiste met betrekking tot het schadeverzekeringsbedrijf en het levensverzekeringsbedrijf — Absolute ondergrens van het theoretische minimumkapitaalvereiste — Levensverzekeringsactiviteiten |
Dit is het bedrag dat in artikel 129, lid 1, onder d), ii), van Richtlijn 2009/138/EG is gedefinieerd. |
|
C0140/R0560 |
Berekening van het theoretische minimumkapitaalvereiste met betrekking tot het schadeverzekeringsbedrijf en het levensverzekeringsbedrijf — Theoretisch minimumkapitaalvereiste — Schadeverzekeringsactiviteiten |
Dit is het theoretische minimumkapitaalvereiste met betrekking tot het schadeverzekeringsbedrijf zoals berekend overeenkomstig artikel 252, lid 2, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
|
C0150/R0560 |
Berekening van het theoretische minimumkapitaalvereiste met betrekking tot het schadeverzekeringsbedrijf en het levensverzekeringsbedrijf — Theoretisch minimumkapitaalvereiste — Levensverzekeringsactiviteiten |
Dit is het theoretische minimumkapitaalvereiste met betrekking tot het levensverzekeringsbedrijf zoals berekend overeenkomstig artikel 252, lid 7, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
S.29.01 — Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten.
Deze template verklaart samen met S.29.02 tot en met S.29.04 de variatie in het overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen, door reconciliatie van de verschillende bronnen van veranderingen (zie de vijf belangrijkste bronnen in b) hieronder). In deze templates moet gecreëerde waarde worden gerapporteerd (zoals inkomen uit beleggingen).
De inhoud van deze template dekt het volgende:
|
a) |
Een presentatie van alle variaties van kernvermogensbestanddelen gedurende de rapportageperiode. De variatie in het overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen wordt zo afzonderlijk van deze algehele variatie gepresenteerd. Deze eerste analyse wordt geheel verricht op basis van informatie die ook in template S.23.01 is gerapporteerd (jaar N en N-1). |
|
b) |
Een overzicht van de vijf belangrijkste bronnen die van invloed zijn op de variatie in het overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen tussen de voorgaande en de meest recente rapportageperiode (de cellen C0030/R0190 tot en met C0030/R0250):
|
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||
|
C0010/R0010–R0120 |
Kernvermogensbestanddelen — Jaar N |
Deze items dekken niet alle kernvermogensbestanddelen, maar uitsluitend die vóór correcties/aftrekkingen in verband met:
|
||||
|
C0020/R0010 — R0120 |
Kernvermogensbestanddelen — Jaar N– 1 |
Deze items dekken niet alle kernvermogensbestanddelen, maar uitsluitend die vóór correcties/aftrekkingen in verband met:
|
||||
|
C0030/R0010–R0120 |
Kernvermogensbestanddelen — Variatie |
Variatie van kernvermogensbestanddelen tussen de rapportageperioden N en N-1. |
||||
|
C0030/R0130 |
Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen (variaties in kernvermogen verklaard in de templates voor variatieanalyse) |
Variatie in het overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen. Dit item wordt nader beoordeeld in de rijen R0190 tot en met R0250 en vervolgens in de templates S.29.02 tot en met S.29.04. Het overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen wordt in aanmerking genomen vóór aftrekkingen in verband met deelnemingen in financiële en kredietinstellingen. |
||||
|
C0030/R0140 |
Eigen aandelen |
Variatie in eigen aandelen die als activa op de balans zijn opgenomen. |
||||
|
C0030/R0150 |
Te verwachten dividenden, uitkeringen en kosten |
Variatie in te verwachten dividenden, uitkeringen en kosten. |
||||
|
C0030/R0160 |
Overige kernvermogensbestanddelen |
Variatie in overige kernvermogensbestanddelen. |
||||
|
C0030/R0170 |
Beperkte eigenvermogensbestanddelen als gevolg van afgezonderde fondsen en matching |
Variatie in beperkte eigenvermogensbestanddelen als gevolg van afzondering van fondsen en matching. |
||||
|
C0030/R0180 |
Totaal variatie van de reconciliatiereserve |
Totaal variatie van de reconciliatiereserve. |
||||
|
C0030/R0190 |
Variaties als gevolg van beleggingen en financiële verplichtingen |
Variaties in het overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen verklaard uit variaties in beleggingen en financiële verplichtingen (bijvoorbeeld variaties in de waarde gedurende de periode, financiële opbrengsten etc.). |
||||
|
C0030/R0200 |
Variaties als gevolg van technische voorzieningen |
Variaties in het overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen verklaard uit variaties in technische voorzieningen (bijvoorbeeld vrijgevallen voorzieningen of nieuwe verdiende premies, enz.). |
||||
|
C0030/R0210 |
Variaties in kernvermogensbestanddelen en andere goedgekeurde bestanddelen |
Dit bedrag verklaart het deel van de variatie in het overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen dat het gevolg is van bewegingen in „zuivere” vermogensbestanddelen, zoals gewoon aandelenkapitaal (inclusief eigen aandelen), preferente aandelen, surplusfondsen. |
||||
|
C0030/R0220 |
Variaties in positie met betrekking tot uitgestelde belastingvorderingen |
Variaties in het overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen die worden verklaard door de variatie in uitgestelde belastingvorderingen en uitgestelde belastingverplichtingen. |
||||
|
C0030/R0230 |
Inkomstenbelasting voor de rapportageperiode |
Het bedrag aan vennootschapsbelasting voor de rapportageperiode, zoals vermeld in de desbetreffende jaarrekening. |
||||
|
C0030/R0240 |
Dividenduitkering |
Het bedrag aan uitgekeerde dividenden gedurende de rapportageperiode, zoals vermeld in de desbetreffende jaarrekening. |
||||
|
C0030/R0250 |
Overige variatie van overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen |
De overige variaties in het overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen. |
S.29.02 — Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen — naar beleggingen en financiële verplichtingen
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten.
Deze template is gericht op veranderingen in het overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen als gevolg van beleggingen en financiële verplichtingen.
Deze template:
|
i. |
omvat de verplichtingen van derivaten (als beleggingen); |
|
ii. |
omvat eigen aandelen; |
|
iii. |
omvat financiële verplichtingen (met inbegrip van achtergestelde verplichtingen); |
|
iv. |
omvat geen activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde fondsen; |
|
v. |
omvat geen goederen voor eigen gebruik. |
De template dekt voor al deze items de beleggingen die werden aangehouden op de datum van afsluiting van de voorgaande rapportageperiode (N-1) en de gedurende de rapportageperiode (N) verworven of uitgegeven beleggingen.
Wat betreft activa die worden aangehouden voor aan indexen of beleggingen gekoppelde fondsen wordt de correctie inzake het kernvermogen met betrekking tot waardering in aanmerking genomen in template S.29.03.
Het verschil tussen template S.29.02 (laatste tabel) en de informatie in template S.09.01 is de opname van de opbrengsten uit eigen aandelen en uitsluiting van aan beleggingen gekoppelde fondsen. Het doel van de template is gedetailleerd inzicht te bieden in de veranderingen in het overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen in verband met beleggingen, met inachtneming van:
|
i. |
Veranderingen in de waardering met gevolgen voor het overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen (bv. gerealiseerde winsten en verliezen uit verkoop, maar ook waarderingsverschillen); |
|
ii. |
Uit beleggingen voortvloeiende inkomsten; |
|
iii. |
Aan beleggingen gerelateerde lasten (met inbegrip van rentekosten in verband met financiële verplichtingen). |
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||
|
C0010/R0010 |
Ontwikkelingen in de waardering van beleggingen |
Ontwikkelingen in de waardering van beleggingen, waaronder:
Dit omvat bedragen met betrekking tot derivaten, ongeacht of die derivaten activa of verplichtingen zijn. Dit omvat geen bedragen die worden gerapporteerd in „Beleggingsinkomsten — R0040” en „Beleggingskosten inclusief rentekosten met betrekking tot achtergestelde en financiële verplichtingen — R0050”. |
||||||
|
C0010/R0020 |
Ontwikkelingen in de waardering van eigen aandelen |
Hetzelfde als bij cel C0010/R0010, maar voor eigen aandelen. |
||||||
|
C0010/R0030 |
Ontwikkelingen in de waardering van financiële verplichtingen en achtergestelde verplichtingen |
Ontwikkelingen in de waardering van financiële verplichtingen en achtergestelde verplichtingen, met inbegrip van:
|
||||||
|
C0010/R0040 |
Beleggingsinkomsten |
Dit omvat dividenden, rente, huur en andere inkomsten, voortvloeiende uit beleggingen binnen het kader van deze template. |
||||||
|
C0010/R0050 |
Beleggingskosten met inbegrip van rentekosten op achtergestelde en financiële verplichtingen |
Beleggingskosten met inbegrip van rentekosten op achtergestelde en financiële verplichtingen, waaronder:
Genoemde kosten corresponderen met de kosten die aan het eind van de periode op basis van periodetoerekening zijn vastgelegd en opgenomen. |
||||||
|
C0010/R0060 |
Variatie in overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen verklaard door beleggingen en het beheer van financiële verplichtingen |
Totale variatie in het overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen verklaard door beleggingen en het beheer van financiële verplichtingen. |
||||||
|
C0010/R0070 |
Dividenden |
Het bedrag van gedurende de rapportageperiode verdiende dividenden, met uitzondering van dividenden uit activa voor aan indexen of beleggingen gekoppelde fondsen, of goederen voor eigen gebruik. Hiervoor geldt dezelfde definitie als in S.09.01 (behalve het bereik van de in aanmerking te nemen beleggingen). |
||||||
|
C0010/R0080 |
Interesten |
Het bedrag van de rentebaten gedurende de rapportageperiode, met uitzondering van rente uit activa die worden aangehouden voor aan indexen of beleggingen gekoppelde fondsen, of goederen voor eigen gebruik. Hiervoor geldt dezelfde definitie als in S.09.01 (behalve het bereik van de in aanmerking te nemen beleggingen). |
||||||
|
C0010/R0090 |
Huurinkomsten |
Het bedrag van de huurinkomsten gedurende de rapportageperiode, met uitzondering van huurinkomsten uit activa die worden aangehouden voor aan indexen of beleggingen gekoppelde fondsen, of goederen voor eigen gebruik. Hiervoor geldt dezelfde definitie als in S.09.01 (behalve het bereik van de in aanmerking te nemen beleggingen). |
||||||
|
C0010/R0100 |
Overige |
Bedrag van andere aan het eind van het rapportagejaar ontvangen en gecumuleerde inkomsten uit beleggingen. Van toepassing op andere inkomsten uit beleggingen die niet in aanmerking worden genomen in de cellen C0010/R0070, C0010/R0080 en C0010/R0090, zoals de kosten van effectenleningen, bereidstellingsprovisies enz., met uitzondering van inkomsten die verband houden met activa voor aan indexen of beleggingen gekoppelde fondsen, of goederen voor eigen gebruik. |
S.29.03 — Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen — naar technische voorzieningen
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten.
Deze template is gericht op veranderingen in het overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen als gevolg van technische voorzieningen. De technische voorzieningen omvatten risico's die via de beste schatting en risicomarge worden ondervangen, en risico's die via de als geheel berekende technische voorzieningen worden ondervangen.
Wat betreft de volgorde van de berekeningen in de tabel „Specificatie van de variatie in beste schatting” is de aangegeven volgorde niet verplicht, zolang de inhoud van de verschillende cellen het doel en de definitie van deze cellen weergeeft.
Ondernemingen zijn verplicht gegevens te rapporteren per ongevalsjaar of verzekeringsjaar, in overeenstemming met eventuele vereisten van de nationale toezichthouder. Indien de nationale toezichthouder niet heeft aangegeven welke van de twee methodes moet worden gebruikt, dan kan de onderneming kiezen voor hetzij het ongevalsjaar, hetzij het verzekeringsjaar, al naargelang de wijze waarop zij elke in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 gedefinieerde branche beheert, mits zij jaar op jaar consequent dezelfde optie kiest.
Het doel van de template is gedetailleerd inzicht te bieden in de veranderingen in het overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen in verband met technische voorzieningen, met inachtneming van:
|
— |
Veranderingen in de rubrieken van de technische voorzieningen; |
|
— |
Veranderingen in de technische stromen in de periode; |
|
— |
Een gedetailleerde specificatie van de variatie in de beste schatting — inclusief herverzekering per bron van veranderingen (zoals nieuwe zaken, wijzigingen in aannames, ervaring etc.). |
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||
|
Waarvan de volgende specificatie van variatie in beste schatting — Analyse per verzekeringsjaar indien van toepassing — Inclusief herverzekering |
||||||||||||
|
C0010–C0020/R0010 |
Beste schatting beginwaardering |
Bedrag van de beste schatting — inclusief herverzekering — zoals vermeld in de balans per einde jaar N-1, met betrekking tot de branches, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, waarvoor de beste schatting wordt berekend op basis van het verzekeringsjaar. |
||||||||||
|
C0010–C0020/R0020 |
Uitzonderlijke elementen die aanleiding geven tot herziening van de beste schatting beginwaardering |
Bedrag van de correctie van de beste schatting beginwaardering als gevolg van elementen anders dan omvangswijzigingen die tot herziening van de beste schatting beginwaardering hebben geleid. Dit betreft in hoofdzaak wijzigingen in modellen (wanneer modellen worden gebruikt) voor correctie van het model en andere aanpassingen. Het gaat niet om wijzigingen in aannames. Deze cellen zullen naar verwachting vooral van toepassing zijn op levensverzekeringsactiviteiten. |
||||||||||
|
C0010–C0020/R0030 |
Veranderingen in perimeter |
Bedrag van de correctie voor beste schatting beginwaardering in verband met veranderingen in de omvang van de portefeuille, zoals (gedeeltelijke) verkoop van de portefeuille of aankopen. Betreft mogelijk ook veranderingen in de omvang als gevolg van verplichtingen die overgaan in lijfrenten van schadeverzekeringsovereenkomsten (resulterend in een aantal wijzigingen van schade naar leven). |
||||||||||
|
C0010–C0020/R0040 |
Variatie in valuta |
Bedrag van de correctie van de beste schatting beginwaardering met betrekking tot de variatie in wisselkoers gedurende de periode. In dit geval is het feitelijk de bedoeling dat de variatie in de wisselkoers wordt toegepast op overeenkomsten die zijn aangegaan in een valuta anders dan de balansvaluta. Ten behoeve van de berekening worden de in de beste schatting beginwaardering vervatte kasstromen van deze overeenkomsten eenvoudigweg omgerekend op basis van de variatie in de wisselkoers. Dit item betreft niet het effect op de kasstromen van de verzekeringsportefeuille dat voorkomt uit herwaardering van de activa van jaar N-1 als gevolg van de variatie in de wisselkoers gedurende jaar N. |
||||||||||
|
C0010–C0020/R0050 |
Beste schatting van het tijdens de periode geaccepteerde risico |
Vertegenwoordigt de contante waarde van toekomstige kasstromen (inclusief herverzekeringen) opgenomen in de beste schatting en verband houdend met gedurende de periode geaccepteerde risico's. Het betreft de waarde op de afsluitdatum (en niet de waarde op de datum waarop het risico feitelijk intreedt), m.a.w. dit bedrag maakt deel uit van de beste schatting op de afsluitdatum. Zie voor de reikwijdte van de kasstromen artikel 77 van Richtlijn 2009/138/EG. |
||||||||||
|
C0010–C0020/R0060 |
Variatie van de beste schatting als gevolg van afwikkeling op basis van de disconteringsvoet — Voorafgaand aan de periode geaccepteerde risico's |
De hier te vermelden variatie in de beste schatting houdt uitsluitend verband met de afwikkeling op basis van de disconteringsvoet en heeft geen betrekking op andere parameters, zoals wijzigingen in aannames of de disconteringsvoet, correcties voor ervaring etc. Het concept „afwikkeling” kan als volgt worden toegelicht: Bereken de beste schatting voor jaar N-1 opnieuw, maar maak daarvoor gebruik van de verschoven rentetermijnstructuur. Ter isolatie van deze strikte reikwijdte van de variatie kan de volgende berekening worden toegepast:
|
||||||||||
|
C0010–C0020/R0070 |
Variatie in de beste schatting als gevolg van geprognosticeerde instroom en uitstroom in jaar N — Voorafgaand aan de periode geaccepteerde risico's |
Premies, schaden en afkoopsommen waarvan bij de beste schatting beginwaardering werd voorspeld dat ze gedurende het jaar betaald zouden worden, worden niet meer meegenomen bij de beste schatting eindwaardering aangezien ze tijdens het jaar zijn betaald/ontvangen. Er wordt een neutraliserende correctie toegepast. Ter isolatie van deze correctie kan de volgende berekening worden toegepast:
|
||||||||||
|
C0010–C0020/R0080 |
Variatie in de beste schatting als gevolg van praktijkervaring — Voorafgaand aan de periode geaccepteerde risico's |
De hier te vermelden variatie in de beste schatting houdt uitsluitend verband met de feitelijk gerealiseerde kasstromen vergeleken met de geprognosticeerde kasstromen. Ten behoeve van de berekening en in het geval er geen informatie over gerealiseerde kasstromen beschikbaar is, kan de variatie als gevolg van praktijkervaring worden berekend als het verschil tussen de gerealiseerde technische stromen en de geprognosticeerde kasstroom. Gerealiseerde technische stromen zijn die welke met inachtneming van de beginselen van Solvabiliteit II worden gerapporteerd, te weten feitelijk geboekte premie-inkomsten, feitelijk uitgekeerde schaden en feitelijk geregistreerde kosten. |
||||||||||
|
C0010–C0020/R0090 |
Variatie in de beste schatting als gevolg van veranderingen in niet-economische aannames — Voorafgaand aan de periode geaccepteerde risico's |
Betreft hoofdzakelijk wijzigingen in RBNS die niet voortvloeien uit gerealiseerde technische stromen (bv. herziening per geval van het bedrag van de aangemelde maar niet-afgewikkelde schaden) en rechtstreeks met verzekeringsrisico's verband houdende wijzigingen in aannames (ofwel vervalrisico's) die als niet-economische aannames kunnen worden beschouwd. Ter isolatie van de feitelijke reikwijdte van de variatie als gevolg van wijzigingen in de aannames kan de volgende berekening worden toegepast:
Dit leidt tot de variatie in de beste schatting die feitelijk is gerelateerd aan veranderingen in deze aannames. De variatie als gevolg van gevalsgewijze herziening van RBNS is in dit bedrag mogelijk niet vervat en zal dus moeten worden toegevoegd. In de context van schadeverzekeringen moet rekening worden gehouden met gevallen waarin deze veranderingen niet kunnen worden onderscheiden van veranderingen als gevolg van ervaring (C0020 / R0080). Rapporteer in dergelijke gevallen het totaalbedrag onder C0020 / R0080. |
||||||||||
|
C0010–C0020/R0100 |
Variatie in de beste schatting als gevolg van veranderingen in de economische omgeving — Voorafgaand aan de periode geaccepteerde risico's |
Dit betreft hoofdzakelijk aannames zonder rechtstreeks verband met verzekeringsrisico's, en gaat dus vooral over het effect van de veranderingen in de economische omgeving op de kasstromen (rekening houdend met beheeractiviteiten, zoals vermindering van de toekomstige discretionaire uitkeringen (FDB)) en veranderingen in de disconteringsvoeten. In het geval dat voor schadeverzekeringen (C0020/R0100) de variatie als gevolg van inflatie niet kan worden onderscheiden van veranderingen als gevolg van ervaring wordt het gehele bedrag onder C0020/R0080 gerapporteerd. Ter isolatie van deze strikte reikwijdte van de variatie kan de volgende berekening worden toegepast:
Dit leidt tot de variatie in de beste schatting die feitelijk is gerelateerd aan wijzigingen in de disconteringsvoeten en daaraan gerelateerde financiële aannames. |
||||||||||
|
C0010–C0020/R0110 |
Overige veranderingen die niet elders worden toegelicht |
Betreft overige variaties in de beste schatting die niet in de cellen C0010/R0010 tot en met R0100 (voor levensverzekeringen) of C0020/R0010 tot en met R0100 (schadeverzekeringen) tot uiting komen. |
||||||||||
|
C0010–C0020/R0120 |
Beste schatting eindwaardering — Inclusief herverzekeringen |
Bedrag van de beste schatting zoals vermeld in de balans per einde jaar N met betrekking tot de branches, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, waarvoor de beste schatting wordt berekend op basis van het verzekeringsjaar. Het bedrag in deze cellen kan nul zijn (als niet de benadering op basis van verzekeringsjaar wordt toegepast) of gelijk aan het totaal van de beste schatting eindwaardering in de balans (als niet de benadering op basis van ongevalsjaar wordt toegepast). |
||||||||||
|
Waarvan de volgende specificatie van variatie in beste schatting — Analyse per verzekeringsjaar indien van toepassing — Op herverzekering verhaalbare bedragen |
||||||||||||
|
C0030–C0040/R0130 |
Beste schatting beginwaardering |
Bedrag van de beste schatting van op herverzekering verhaalbare bedragen volgens de balans per einde jaar N-1, met betrekking tot de branches, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, waarvoor de beste schatting wordt berekend op basis van het verzekeringsjaar. |
||||||||||
|
C0030–C0040/R0140 |
Beste schatting eindwaardering |
Bedrag van de beste schatting van op herverzekering verhaalbare bedragen volgens de balans per einde jaar N, met betrekking tot de branches, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, waarvoor de beste schatting wordt berekend op basis van het verzekeringsjaar. |
||||||||||
|
Waarvan de volgende specificatie van variatie in beste schatting — Analyse per ongevalsjaar indien van toepassing — Inclusief herverzekering |
||||||||||||
|
C0050–C0060/R0150 |
Beste schatting beginwaardering |
Bedrag van de beste schatting — inclusief herverzekering — zoals vermeld in de balans per einde jaar N-1, met betrekking tot de branches, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, waarvoor de beste schatting wordt berekend op basis van het ongevalsjaar. |
||||||||||
|
C0050–C0060/R0160 |
Uitzonderlijke elementen die aanleiding geven tot herziening van de beste schatting beginwaardering |
Hetzelfde als bij C0010 en C0020/R0020. |
||||||||||
|
C0050–C0060/R0170 |
Veranderingen in perimeter |
Hetzelfde als bij C0010 en C0020/R0030. |
||||||||||
|
C0050–C0060/R0180 |
Variatie in valuta |
Hetzelfde als bij C0010 en C0020/R0040. |
||||||||||
|
C0050–C0060/R0190 |
Variatie van beste schatting van het na de periode gedekte risico |
Deze cellen bevatten naar verwachting hoofdzakelijk bedragen met betrekking tot het schadeverzekeringsbedrijf en verwijzen naar veranderingen in (een deel van) de premievoorzieningen (in verband met alle opgenomen verplichtingen binnen de contractgrens op de waarderingsdatum waarop het schadegeval zich nog niet heeft voorgedaan) als volgt:
|
||||||||||
|
C0050–C0060/R0200 |
Variatie in de beste schatting van de tijdens de periode gedekte risico's |
Deze cellen bevatten naar verwachting hoofdzakelijk bedragen met betrekking tot het schadeverzekeringsbedrijf en hebben betrekking op de volgende gevallen:
De mogelijke berekening verloopt als volgt:
|
||||||||||
|
C0050–C0060/R0210 |
Variatie van de beste schatting als gevolg van afwikkeling op basis van de disconteringsvoet — voorafgaand aan de periode gedekte risico's |
Het concept „afwikkeling” kan als volgt worden toegelicht: Bereken de beste schatting voor jaar N-1 opnieuw, maar maak daarvoor gebruik van de verschoven rentetermijnstructuur. Ter isolatie van deze strikte reikwijdte van de variatie kan de volgende berekening worden toegepast:
|
||||||||||
|
C0050–C0060/R0220 |
Variatie van de beste schatting als gevolg van geprognosticeerde instroom en uitstroom in jaar N — voorafgaand aan de periode gedekte risico's |
Premies, schaden en afkoopsommen (in verband met voorafgaand aan de periode gedekte risico's) waarvan bij de beste schatting beginwaardering werd voorspeld dat ze gedurende het jaar betaald zouden worden, worden niet meer meegenomen bij de beste schatting eindwaardering aangezien ze gedurende het jaar zijn betaald/ontvangen. Dit betekent dat een neutraliseringscorrectie moet plaatsvinden. Ter isolatie van deze correctie kan de volgende berekening worden toegepast:
|
||||||||||
|
C0050–C0060/R0230 |
Variatie in de beste schatting als gevolg van praktijkervaring — Voorafgaand aan de periode geaccepteerde risico's |
De hier te vermelden variatie in de beste schatting houdt uitsluitend verband met de feitelijk gerealiseerde kasstromen vergeleken met de geprognosticeerde kasstromen. Ten behoeve van de berekening en in het geval er geen informatie over gerealiseerde kasstromen beschikbaar is, kan de variatie als gevolg van praktijkervaring worden berekend als het verschil tussen de gerealiseerde technische stromen en de geprognosticeerde kasstroom. |
||||||||||
|
C0050–C0060/R0240 |
Variatie in de beste schatting als gevolg van veranderingen in niet-economische aannames — Voorafgaand aan de periode gedekte risico's |
Betreft hoofdzakelijk wijzigingen in RBNS die niet voortvloeien uit gerealiseerde technische stromen (bv. herziening per geval van het bedrag van de aangemelde maar niet-afgewikkelde schaden) en rechtstreeks met verzekeringsrisico's verband houdende wijzigingen in aannames (ofwel vervalrisico's) die als niet-economische aannames kunnen worden beschouwd. Ter isolatie van de feitelijke reikwijdte van de variatie als gevolg van wijzigingen in de aannames kan de volgende berekening worden toegepast:
Dit leidt tot de variatie in de beste schatting die feitelijk is gerelateerd aan veranderingen in deze aannames. De variatie als gevolg van gevalsgewijze herziening van RBNS is in dit bedrag mogelijk niet vervat en zal dus moeten worden toegevoegd. Wanneer, bij schadeverzekeringen, deze veranderingen niet kunnen worden onderscheiden van veranderingen als gevolg van ervaring moet het totaalbedrag onder C0060/R0230 worden gerapporteerd. |
||||||||||
|
C0050–C0060/R0250 |
Variatie in de beste schatting als gevolg van veranderingen in de economische omgeving — Voorafgaand aan de periode gedekte risico's |
Dit betreft hoofdzakelijk aannames zonder rechtstreeks verband met verzekeringsrisico's, en gaat dus vooral over het effect van de veranderingen in de economische omgeving op de kasstromen (rekening houdend met beheeractiviteiten, zoals vermindering van de FDB) en veranderingen in de disconteringsvoet. In het geval dat voor schadeverzekeringen (C0060/R0250) de variatie als gevolg van inflatie niet kan worden onderscheiden van veranderingen als gevolg van ervaring wordt het gehele bedrag onder C0060/R0230 gerapporteerd. Ter isolatie van deze strikte reikwijdte van de variatie kan de volgende berekening worden toegepast:
Dit leidt tot de variatie in de beste schatting die feitelijk is gerelateerd aan wijzigingen in de disconteringsvoeten en daaraan gerelateerde financiële aannames. |
||||||||||
|
C0050–C0060/R0260 |
Overige veranderingen die niet elders worden toegelicht |
Betreft overige variaties in de beste schatting die niet in de cellen C0010/R0010 tot en met R0100 (voor levensverzekeringen) of C0020/R0010 tot en met R0100 (schadeverzekeringen) tot uiting komen. |
||||||||||
|
C0050–C0060/R0270 |
Beste schatting eindwaardering |
Bedrag van de beste schatting zoals vermeld in de balans per einde jaar N met betrekking tot de branches, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, waarvoor de beste schatting wordt berekend op basis van het ongevalsjaar. |
||||||||||
|
Waarvan de volgende specificatie van variatie in beste schatting — Analyse per ongevalsjaar indien van toepassing — Op herverzekering verhaalbare bedragen |
||||||||||||
|
C0070–C0080/R0280 |
Beste schatting beginwaardering |
Bedrag van de beste schatting van op herverzekering verhaalbare bedragen volgens de balans per einde jaar N-1, met betrekking tot de branches, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, waarvoor de beste schatting wordt berekend op basis van het ongevalsjaar. |
||||||||||
|
C0070–C0080/R0290 |
Beste schatting eindwaardering |
Bedrag van de beste schatting van op herverzekering verhaalbare bedragen volgens de balans per einde jaar N, met betrekking tot de branches, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, waarvoor de beste schatting wordt berekend op basis van het ongevalsjaar. |
||||||||||
|
Waarvan correcties van technische voorzieningen met betrekking tot de waardering van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten, met een in theorie neutraliserend effect op het overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen |
||||||||||||
|
C0090/R0300 |
Variatie in beleggingen in aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten |
Het bedrag vertegenwoordigt de variatie, in de balans, van activa die worden aangehouden voor aan indexen of beleggingen gekoppelde fondsen. Het geeft de neutralisering weer van de ontwikkeling in activa en verplichtingen als gevolg van aan beleggingen gekoppelde producten. |
||||||||||
|
Technische stromen met gevolgen voor de technische voorzieningen |
||||||||||||
|
C0100–C0110/R0310 |
Tijdens de periode geboekte premies |
Bedrag van de onder de beginselen van Solvabiliteit II geboekte en niet in de beste schatting vervatte premie-inkomsten, voor respectievelijk het levensverzekerings- en schadeverzekeringsbedrijf. |
||||||||||
|
C0100–C0110/R0320 |
Schaden en uitkeringen tijdens de periode, exclusief betalingen uit hoofde van verhaal of subrogatie |
Bedrag van schaden en uitkeringen tijdens de periode, exclusief betalingen uit hoofde van verhaal of subrogatie, voor respectievelijk het levensverzekerings- en schadeverzekeringsbedrijf. Bedragen die reeds in de beste schatting zijn verwerkt, worden in dit item niet meegenomen. |
||||||||||
|
C0100–C0110/R0330 |
Kosten (exclusief beleggingskosten) |
Bedrag van de kosten (exclusief beleggingskosten, die onder S.29.02 worden gerapporteerd) voor respectievelijk het levensverzekerings- en schadeverzekeringsbedrijf. Bedragen die reeds in de beste schatting zijn verwerkt, worden in dit item niet meegenomen. |
||||||||||
|
C0100–C0110/R0340 |
Totaal technische stromen met betrekking tot bruto technische voorzieningen |
Totaalbedrag van de technische stromen die van invloed zijn op de bruto technische voorzieningen. |
||||||||||
|
C0100–C0110/R0350 |
Technische stromen in verband met herverzekeringen tijdens de periode (ontvangen verhaalbare bedragen exclusief betaalde premies) |
Totaalbedrag van de technische stromen in verband met op herverzekering verhaalbare bedragen tijdens de periode, ofwel ontvangen verhaalbare bedragen onder aftrek van premies, voor respectievelijk het levensverzekerings- en schadeverzekeringsbedrijf. |
||||||||||
|
Variatie in overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen volgens technische voorzieningen |
||||||||||||
|
C0120–C0130/R0360 |
Variatie in overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen verklaard door het beheer van de technische voorzieningen — Bruto technische voorzieningen |
Deze berekening berust op het volgende beginsel:
Als het bedrag het overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen vermindert, is het een negatief bedrag. |
||||||||||
|
C0120–C0130/R0370 |
Variatie in overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen verklaard door het beheer van de technische voorzieningen — Op herverzekering verhaalbare bedragen |
Deze berekening berust op het volgende beginsel:
Als het bedrag het overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen vergroot, is het een positief bedrag. |
||||||||||
S.29.04 — Gedetailleerde analyse per periode — Technische stromen en technische voorzieningen
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten.
Deze template wordt ingevuld op basis van de waardering onder Solvabiliteit II, m.a.w. geboekte premie-inkomsten gedefinieerd als de door de onderneming te ontvangen premies gedurende de periode. Toepassing van deze definitie betekent dat de geboekte premie-inkomsten voor het desbetreffende jaar de premie-inkomsten zijn die in dat jaar ook daadwerkelijk worden ontvangen, ongeacht de dekkingsperiode. De definitie van geboekte premie-inkomsten sluit aan bij die van „te ontvangen premies”.
Wat betreft de uitsplitsing per branche voor de analyse per periode verwijst „branche”, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, naar zowel directe verzekeringen als naar geaccepteerde proportionele herverzekeringen.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Z0010 |
Verzekeringsbranches |
Verzekeringsbranches waarvoor een uitsplitsing van de analyse per periode noodzakelijk is. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Gedetailleerde analyse per periode — Technische stromen en technische voorzieningen — Verzekeringsjaar |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Tijdens de periode geaccepteerde risico's |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0010/R0010 |
Geboekte premies op tijdens de periode gesloten overeenkomsten |
Deel van de geboekte premie-inkomsten tijdens de periode dat verband houdt met de gedurende het jaar gesloten overeenkomsten. Voor het vaststellen van dit deel van de totale geboekte premie-inkomsten onder Solvabiliteit II kan gebruik worden gemaakt van verdeelsleutels. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0010/R0020 |
Schaden en uitkeringen — exclusief betalingen uit hoofde van verhaal of subrogatie |
Deel van de schaden en uitkeringen tijdens de periode, exclusief betalingen uit hoofde van verhaal of subrogatie, dat verband houdt met de tijdens de periode geaccepteerde risico's. Voor het vaststellen van dit deel van de totale schaden kan gebruik worden gemaakt van verdeelsleutels, mits daarmee aan het eind aansluiting is gewaarborgd met het totaalbedrag van de schaden en uitkeringen exclusief betalingen uit hoofde van verhaal of subrogatie, zoals gerapporteerd in C0100/R0320 van S.29.03 en C0110/R0320 van S.29.03. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0010/R0030 |
Kosten (in verband met verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen) |
Deel van de kosten tijdens de periode dat verband houdt met de gedurende die periode geaccepteerde risico's. Voor het vaststellen van dit deel van de totale kosten kan gebruik worden gemaakt van verdeelsleutels, mits daarmee aan het eind aansluiting is gewaarborgd met het totaalbedrag van de kosten zoals gerapporteerd in C0100/R0330 in template S.29.03 en C0110/R0330 in template S.29.03. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0010/R0040 |
Variatie van beste schatting |
Betreft de variatie in de beste schatting van de tijdens de periode gedekte risico's |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0010/R0050 |
Variatie in de technische voorzieningen als geheel berekend. |
Het deel van de technische voorzieningen als geheel berekend dat verband houdt met de gedurende de periode geaccepteerde risico's. Voor het vaststellen van dit deel van de totale variatie in de technische voorzieningen als geheel berekend kan gebruik worden gemaakt van verdeelsleutels, mits daarmee aan het eind aansluiting is gewaarborgd met het totaal. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0010/R0060 |
Correctie van waardering van activa in verband met aan beleggingen gekoppelde fondsen |
Deze correctie betreft activa die worden aangehouden voor aan beleggingen gekoppelde fondsen, hetzij via de beste schatting hetzij via de technische voorzieningen als geheel berekend. Het uitsplitsen van deze activa tussen activa met betrekking tot tijdens/voorafgaand aan de periode geaccepteerde risico's is naar verwachting buitengewoon complex. Voor het vaststellen van dit deel van de totale correctie voor aan beleggingen gekoppelde fondsen kan gebruik worden gemaakt van verdeelsleutels, mits daarmee aan het eind aansluiting is gewaarborgd. Dit item wordt opgeteld bij de premies en is bedoeld om het effect van de aan beleggingen gekoppelde fondsen te elimineren. Het wordt als een positieve waarde gerapporteerd als het een positief verschil weergeeft tussen jaar N en jaar N-1. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0010/R0070 |
Totaal |
Totaaleffect van tijdens de periode geaccepteerde risico's — inclusief herverzekeringen. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Voorafgaand aan de periode geaccepteerde risico's |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0020/R0010 |
Geboekte premies op tijdens de periode gesloten overeenkomsten |
Deel van de geboekte premie-inkomsten tijdens de periode dat verband houdt met voorafgaand aan de periode gesloten overeenkomsten. Zie de instructies voor C0010/R0010. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0020/R0020 |
Schaden en uitkeringen — exclusief betalingen uit hoofde van verhaal of subrogatie |
Deel van de schaden en uitkeringen tijdens de periode, exclusief betalingen uit hoofde van verhaal of subrogatie, dat verband houdt met voorafgaand aan de periode geaccepteerde risico's. Zie de instructies voor C0010/R0020. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0020/R0030 |
Kosten (in verband met verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen) |
Deel van de kosten tijdens de periode dat verband houdt met voorafgaand aan die periode geaccepteerde risico's. Zie de instructies voor C0010/R0030. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0020/R0040 |
Variatie in beste schatting als gevolg van geprognosticeerde instroom en uitstroom in jaar N |
Variatie in de beste schatting als gevolg van geprognosticeerde instroom en uitstroom in jaar N — Voorafgaand aan de periode geaccepteerde risico's (inclusief herverzekeringen). Het totaal voor alle gerapporteerde branches, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 komt overeen met de som van de cellen C0010/R0070 in S.29.03 en C0020/R0070 in template S.29.03. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0020/R0050 |
Variatie in de technische voorzieningen als geheel berekend. |
Het deel van de technische voorzieningen als geheel berekend dat verband houdt met voorafgaand aan de periode geaccepteerde risico's. Zie de instructies voor C0010/R0050. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0020/R0060 |
Correctie van waardering van activa in verband met aan beleggingen gekoppelde fondsen |
Zie de instructies voor C0010/R0060. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0020/R0070 |
Totaal |
Totaal van de veranderingen in verband met voorafgaand aan de periode geaccepteerde risico's, inclusief herverzekeringen. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Gedetailleerde analyse per periode — Technische stromen en technische voorzieningen — Ongevalsjaar |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Na de periode gedekte risico's |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0030/R0080 |
Verdiende/Te verdienen premies |
Komt overeen met het deel van de premies dat verband houdt met risico's die na de periode zijn gedekt, m.a.w. na de periode te verdienen premies. Voor het vaststellen van dit deel van de premies mag bovendien gebruik worden gemaakt van verdeelsleutels. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0030/R0090 |
Schaden en uitkeringen — exclusief betalingen uit hoofde van verhaal of subrogatie |
Komt overeen met het deel van de schaden en uitkeringen, exclusief betalingen uit hoofde van verhaal of subrogatie, dat verband houdt met na de periode gedekte risico's (en waarvan de waarde theoretisch nul is). Zie de instructies voor C0010/R0020. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0030/R0100 |
Kosten (in verband met verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen) |
Deel van de kosten tijdens de periode dat verband houdt met na de periode gedekte risico's. Zie de instructies voor C0010/R0030. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0030/R0110 |
Variatie van beste schatting |
Deze variatie in de beste schatting dient overeen te komen met de som van de cellen C0050/R0190 in S.29.03 en C0060/R0190 in template S.29.03. Het bedrag verwijst naar veranderingen in (een deel van) de premievoorzieningen (te weten in verband met alle opgenomen verplichtingen binnen de contractgrens op de waarderingsdatum waarop het schadegeval zich nog niet heeft voorgedaan) als volgt:
In het geval dat in de premievoorzieningen per einde jaar (N-1) een bedrag is begrepen ten aanzien waarvan zich gedurende jaar N schadegevallen hebben voorgedaan, wordt dat bedrag niet in aanmerking genomen voor de variatie in de beste schatting met betrekking tot de na de periode gedekte risico's maar, in plaats daarvan, voor de variatie in de beste schatting met betrekking tot tijdens de periode gedekte risico's, aangezien deze voorziening immers is veranderd in een voorziening voor te betalen schaden. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0030/R0120 |
Variatie in de technische voorzieningen als geheel berekend. |
Het deel van de technische voorzieningen als geheel berekend dat verband houdt met na de periode gedekte risico's. Zie de instructies voor C0010/R0050. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0030/R0130 |
Correctie van waardering van activa in verband met aan beleggingen gekoppelde fondsen |
Deze cel word niet van toepassing geacht op het schadeverzekeringsbedrijf. Zie de instructies voor C0010/R0060. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0030/R0140 |
Totaal |
Totaal van de veranderingen in verband met na de periode gedekte risico's, inclusief herverzekeringen. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Tijdens de periode gedekte risico's |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0040/R0080 |
Verdiende/Te verdienen premies |
Komt overeen met het deel van de premies dat verband houdt met risico's die tijdens de periode zijn gedekt, m.a.w. verdiende premies onder de beginselen van Solvabiliteit II. Voor het vaststellen van dit deel van de premies mag bovendien gebruik worden gemaakt van verdeelsleutels. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0040/R0090 |
Schaden en uitkeringen — exclusief betalingen uit hoofde van verhaal of subrogatie |
Komt overeen met het deel van de schaden en uitkeringen, exclusief betalingen uit hoofde van verhaal of subrogatie, dat verband houdt met tijdens de periode gedekte risico's. Zie de instructies voor C0010/R0020. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0040/R0100 |
Kosten (in verband met verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen) |
Deel van de kosten tijdens de periode dat verband houdt met de gedurende die periode gedekte risico's. Zie de instructies voor C0010/R0030. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0040/R0110 |
Variatie van beste schatting |
Bedrag van de variatie in de beste schatting van de tijdens de periode gedekte risico's. Wat betreft de tijdens de periode gedekte risico's dient deze variatie in de beste schatting overeen te komen met de som van de cellen C0050/R0200 in template S.29.03 en C0060/R0200 in template S.29.03. Het bedrag heeft betrekking op de volgende gevallen:
De mogelijke berekening verloopt als volgt:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0040/R0120 |
Variatie in de technische voorzieningen als geheel berekend. |
Het deel van de technische voorzieningen als geheel berekend dat verband houdt met de gedurende de periode gedekte risico's. Zie de instructies voor C0010/R0050. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0040/R0130 |
Correctie van waardering van activa in verband met aan beleggingen gekoppelde fondsen |
Deze cel word niet van toepassing geacht op het schadeverzekeringsbedrijf. Zie de instructies voor C0010/R0060. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0040/R0140 |
Totaal |
Totaal van de veranderingen in verband met tijdens de periode gedekte risico's, inclusief herverzekeringen. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Voorafgaand aan de periode gedekte risico's |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0050/R0090 |
Schaden en uitkeringen — exclusief betalingen uit hoofde van verhaal of subrogatie |
Komt overeen met het deel van de schaden en uitkeringen, exclusief betalingen uit hoofde van verhaal of subrogatie, dat verband houdt met voorafgaand aan de periode gedekte risico's. Zie de instructies voor C0010/R0020. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0050/R0100 |
Kosten (in verband met verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen) |
Deel van de kosten tijdens de periode dat verband houdt met voorafgaand aan die periode gedekte risico's. Zie de instructies voor C0010/R0030. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0050/R0110 |
Variatie in beste schatting als gevolg van geprognosticeerde instroom en uitstroom in jaar N |
Betreft geprognosticeerde inkomende en uitgaande technische stromen in jaar N voor voorafgaand aan de periode geaccepteerde risico's. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0050/R0120 |
Variatie in de technische voorzieningen als geheel berekend. |
Het deel van de als geheel berekende technische voorzieningen dat verband houdt met voorafgaand aan de periode gedekte risico's. Zie opmerking betreffende C0010 / R0050. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0050/R0130 |
Correctie van waardering van activa in verband met aan beleggingen gekoppelde fondsen |
Deze cel word niet van toepassing geacht op het schadeverzekeringsbedrijf. Zie de instructies voor C0010/R0060. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0050/R0140 |
Totaal |
Totaal van de veranderingen in verband met voorafgaand aan de periode gedekte risico's, inclusief herverzekeringen. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
S.30.01 — Facultatieve dekking voor basisgegevens schade- en levensverzekeringsbedrijf
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten.
Deze template is relevant voor verzekerings- en herverzekeringsondernemingen die activiteiten herverzekeren en/of retrocederen op facultatieve basis.
De levensverzekerings- en herverzekeringsondernemingen verstrekken in deze template informatie over facultatieve dekking gedurende het volgende rapportagejaar. Dit omvat informatie over de tien belangrijkste risico's met betrekking tot herverzekerde blootstellingen per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 (bv. in gevallen waarin de geaccepteerde risico's niet aansluiten bij het reguliere acceptatiebeleid en alleen geaccepteerd kunnen worden als een deel van het risico op facultatieve basis wordt herverzekerd). Elk facultatief risico wordt bij de herverzekeraar ingediend en over de voorwaarden van de facultatieve herverzekering wordt voor elke overeenkomst afzonderlijk onderhandeld. Contracten die voorzien in automatische dekking van risico's vallen buiten het kader van deze template en moeten in S.30.03 worden gerapporteerd.
Voor elke branche wordt een afzonderlijke template ingevuld en worden de tien belangrijkste risico's met betrekking tot op facultatieve basis herverzekerde blootstellingen geselecteerd (deel van bedrag overgedragen aan alle herverzekeraars). Voorts kent elk verzekeringstechnisch risico een unieke code, de „risico-identificatiecode”.
Deze template is prospectief (om aan te sluiten bij S.30.03) met betrekking tot de geselecteerde tien grootste facultatieve dekkingen waarvan de looptijd bij aanvang van het volgende rapportagejaar nog niet is verstreken en geheel of gedeeltelijk samenvalt met het volgende rapportagejaar, en die ten tijde van het invullen van de template bekend zijn. Bij een wezenlijke wijziging van de herverzekeringsstrategie na die datum, of indien de vernieuwing van de herverzekeringsovereenkomsten plaatsvindt na de rapportagedatum en vóór de daaropvolgende 1 januari, wordt de informatie in deze template zo nodig opnieuw ingediend.
Facultatieve plaatsingen voor verschillende verzekeringsbranches komen ook terug in de desbetreffende branche indien ze tot de tien grootste risico's voor die branche behoren.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Facultatieve dekking schadeverzekeringen |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Z0010 |
Verzekeringsbranche |
Identificatie van de gerapporteerde branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0020 |
Herverzekeringsprogrammacode |
Ondernemingsspecifieke herverzekeringscode gekoppeld aan het belangrijkste contract of herverzekeringsprogramma dat ook het risico omvat dat door de facultatieve herverzekering wordt gedekt. De herverzekeringsprogrammacode sluit aan bij de herverzekeringsprogrammacode van S.30.03 — Programma voor uitgaande herverzekering in volgend rapportagejaar. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0030 |
Risico-identificatiecode |
Voor elke in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 gedefinieerde branche in het schadeverzekeringsbedrijf worden de tien belangrijkste blootstellingsrisico's geselecteerd die zijn onderworpen aan facultatieve herverzekering in de volgende rapportageperiode (ook als die risico's in voorgaande jaren zijn ontstaan). De code is een uniek, door de onderneming toegekend identificatienummer waarmee het risico wordt aangeduid, en moet in navolgende rapportageperioden ongewijzigd blijven. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0040 |
Identificatiecode plaatsing facultatieve herverzekering |
Elke plaatsing van een facultatieve verzekering krijgt een serienummer dat uniek is voor het desbetreffende risico. De identificatiecode voor de geplaatste facultatieve herverzekering is entiteit-specifiek. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0050 |
Finite herverzekering of soortgelijke regelingen |
Identificatie van de herverzekeringsovereenkomst. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
In het geval van finite herverzekeringen of een soortgelijke regeling moeten uitsluitend de items worden ingevuld die daarvoor in aanmerking komen. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0060 |
Proportioneel |
Geef aan of het bij het herverzekeringsprogramma gaat om proportionele herverzekering, m.a.w. of er sprake is van een herverzekeraar die volgens een vastgesteld percentage deelneemt aan iedere overeenkomst die door een verzekeraar wordt gesloten. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0070 |
Identificatie van de vennootschap waarop / persoon op wie het risico betrekking heeft |
Heeft het risico betrekking op een vennootschap, vermeld dan de naam van die vennootschap. Heeft het risico betrekking op een natuurlijk persoon, gebruik dan een pseudoniem voor het oorspronkelijke polisnummer en vermeld de geanonimiseerde informatie. Geanonimiseerde gegevens zijn gegevens die niet aan een specifiek persoon toegeschreven kunnen worden zonder behulp van aanvullende informatie, zolang die aanvullende informatie gescheiden wordt gehouden. Een consequent gebruik van de code in de tijd moet worden gewaarborgd. Dat betekent dat voor een afzonderlijk verzekeringstechnisch risico dat van het ene jaar op het andere terugkeert, hetzelfde geanonimiseerde format moet worden gebruikt. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0080 |
Beschrijving van risico |
De beschrijving van het risico. Afhankelijk van het soort branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, wordt hier het soort vennootschap, gebouw of beroep voor het desbetreffende verzekerde risico vermeld. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0090 |
Beschrijving van gedekte risicocategorie |
Beschrijving van de hoofddekking van het facultatieve risico. Maakt normaliter deel uit van de beschrijving waarmee de plaatsing wordt aangeduid. De beschrijving van de gedekte risicocategorie is specifiek voor de betreffende entiteit en niet verplicht. De term „risicocategorie” is bovendien niet gebaseerd op de terminologie van Richtlijn 2009/138/EG of Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, maar kan worden gezien als een extra optie die aanvullende informatie verschaft over het verzekeringstechnisch risico. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0100 |
Geldigheidstermijn (begindatum) |
Vermeld de ISO 8601-code (jjjj-mm-dd) voor de begindatum van de specifieke dekking, ofwel de datum waarop de dekking van kracht werd. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0110 |
Geldigheidstermijn (einddatum) |
Vermeld de ISO 8601-code (jjjj-mm-dd) voor de vervaldatum van de specifieke dekking. Indien de dekkingsvoorwaarden bij het invullen van de template ongewijzigd blijven en de onderneming niet gebruikmaakt van de beëindigingclausule geldt als vervaldatum de eerstvolgende mogelijke vervaldatum. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0120 |
Valuta |
Vermeld de alfabetische ISO 4217-code van de valuta die is gebruikt bij plaatsing van de facultatieve dekking. Alle bedragen voor die specifieke facultatieve dekking moeten in deze valuta worden weergegeven, tenzij de nationale toezichthouder anderszins voorschrijft. In het geval dat de facultatieve dekking in twee verschillende valuta's is geplaatst, moet de hoofdvaluta worden ingevuld. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0130 |
Verzekerd bedrag |
De hoogste uitkering waartoe de verzekeraar onder de overeenkomst kan worden verplicht. Het verzekerde bedrag houdt verband met het verzekeringstechnisch risico. Omvat de facultatieve dekking meerdere blootstellingen/risico's in het hele land, dan moeten de geaggregeerde verzekeringsovereenkomstlimieten worden opgegeven. Indien het risico op co-assurantiebasis is geaccepteerd, geeft het verzekerde bedrag de maximale aansprakelijkheid van de rapporterende schadeverzekeraar weer. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0140 |
Soort model voor het aangaan van verzekeringstechnische verplichtingen |
Soort model voor het aangaan van verzekeringstechnische verplichtingen dat wordt gebruikt voor het schatten van de blootstelling die het verzekeringstechnisch risico met zich meebrengt en de behoefte aan herverzekeringsbescherming. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
Hoewel bovengenoemde definities worden gebruikt voor de branche „Verzekeringen tegen brand en andere schade aan goederen”, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Verordening (EU) 2015/35, kunnen soortgelijke definities ook voor andere branches worden gehanteerd. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0150 |
Bedrag model voor het aangaan van verzekeringstechnische verplichtingen |
Maximaal verlies voor het verzekeringstechnische risico dat voortvloeit uit het toegepaste model. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0160 |
Op facultatieve basis met alle herverzekeraars herverzekerd bedrag |
Het op facultatieve basis herverzekerde bedrag is dat deel van het verzekerde bedrag dat op facultatieve basis is herverzekerd. Het bedrag sluit aan bij het verzekerde bedrag zoals opgegeven in C0130 en weerspiegelt de maximale aansprakelijkheid (100 %) voor de facultatieve herverzekeraars. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0170 |
Facultatieve herverzekeringspremie gecedeerd aan alle herverzekeraars voor 100 % van de herverzekeringsplaatsing |
Verwachte bruto jaarlijkse of geboekte herverzekeringspremie, inclusief cessieprovisies, die aan herverzekeraars wordt gecedeerd voor hun aandeel. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0180 |
Facultatieve herverzekeringsprovisie |
Verwachte provisie met de bruto jaarlijkse of geboekte herverzekeringspremie. Dit omvat alle cessie-, overriding- en winstprovisies met betrekking tot kasstromen van de herverzekeraar naar de rapporterende verzekeraar. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Facultatieve dekking — Levensverzekeringen |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Z0010 |
Verzekeringsbranche |
Identificatie van de gerapporteerde branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0190 |
Herverzekeringsprogrammacode |
Ondernemingsspecifieke herverzekeringscode gekoppeld aan het belangrijkste contract of herverzekeringsprogramma dat ook het risico omvat dat door de facultatieve herverzekering wordt gedekt. De herverzekeringsprogrammacode sluit aan bij de herverzekeringsprogrammacode van S.30.03 — Programma voor uitgaande herverzekering in volgend rapportagejaar. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0200 |
Risico-identificatiecode |
Voor elke in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 gedefinieerde branche in het levensverzekeringsbedrijf worden de tien belangrijkste blootstellingsrisico's geselecteerd die zijn onderworpen aan facultatieve herverzekering in de rapportageperiode (ook als die risico's in voorgaande jaren zijn ontstaan). De code is een uniek, door de verzekeraar toegekend identificatienummer voor het risico binnen de branche. Deze code kan niet worden hergebruikt voor andere risico's binnen diezelfde branche en blijft in navolgende jaarverslagen ongewijzigd. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0210 |
Identificatiecode plaatsing facultatieve herverzekering |
Elke plaatsing van een facultatieve verzekering krijgt een serienummer dat uniek is voor het desbetreffende risico. De identificatiecode voor de geplaatste facultatieve herverzekering is entiteit-specifiek. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0220 |
Finite herverzekering of soortgelijke regelingen |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0230 |
Proportioneel |
Geef aan of het bij het herverzekeringsprogramma gaat om proportionele herverzekering, m.a.w. of er sprake is van een herverzekeraar die volgens een vastgesteld percentage deelneemt aan iedere overeenkomst die door een verzekeraar wordt gesloten. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0240 |
Identificatie van de vennootschap waarop / persoon op wie het risico betrekking heeft |
Heeft het risico betrekking op een vennootschap, vermeld dan de naam van die vennootschap. Heeft het risico betrekking op een natuurlijk persoon, gebruik dan een pseudoniem voor het oorspronkelijke polisnummer en vermeld de geanonimiseerde informatie. Geanonimiseerde gegevens zijn gegevens die niet aan een specifiek persoon toegeschreven kunnen worden zonder behulp van aanvullende informatie, zolang die aanvullende informatie gescheiden wordt gehouden. Een consequent gebruik van de code in de tijd moet worden gewaarborgd. Dat betekent dat voor een afzonderlijk verzekeringstechnisch risico dat van het ene jaar op het andere terugkeert, hetzelfde geanonimiseerde format moet worden gebruikt. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0250 |
Beschrijving van gedekte risicocategorie |
Beschrijving van de hoofddekking van het facultatieve risico. Maakt normaliter deel uit van de beschrijving waarmee de plaatsing wordt aangeduid. De beschrijving van de gedekte risicocategorie is specifiek voor de betreffende entiteit en niet verplicht. De term „risicocategorie” is bovendien niet gebaseerd op terminologie uit de Solvabiliteit II-richtlijn, maar kan worden gezien als een extra optie die aanvullende informatie verschaft over het verzekeringstechnisch risico. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0260 |
Geldigheidstermijn (begindatum) |
Vermeld de ISO 8601-code (jjjj-mm-dd) voor de begindatum van de specifieke dekking, ofwel de datum waarop de dekking van kracht werd. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0270 |
Geldigheidstermijn (einddatum) |
Vermeld de ISO 8601-code (jjjj-mm-dd) voor de vervaldatum van de specifieke dekking. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0280 |
Valuta |
Vermeld de alfabetische ISO 4217-code van de valuta die is gebruikt bij plaatsing van de facultatieve dekking. Alle bedragen voor dit item moeten in deze valuta worden weergegeven. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0290 |
Verzekerd bedrag |
Het bedrag dat door de levensverzekeraar aan de begunstigde wordt uitgekeerd. Indien het risico op basis van co-assurantie bij andere levensverzekeraars is ondergebracht, wordt hier het verzekerde bedrag vermeld dat door de rapporterende levensverzekeraar moet worden uitgekeerd. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0300 |
Risicobedrag |
Het risicobedrag zoals gedefinieerd in Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. Indien het risico op basis van co-assurantie bij andere levensverzekeraars is ondergebracht, wordt hier het risicobedrag vermeld dat verband houdt met het aandeel van de levensverzekeraar in het verzekerde bedrag. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0310 |
Op facultatieve basis met alle herverzekeraars herverzekerd bedrag |
Het op facultatieve basis herverzekerde bedrag is dat deel van het verzekerde bedrag dat op facultatieve basis is herverzekerd. Het bedrag sluit aan bij het verzekerde bedrag zoals opgegeven in C0310 en weerspiegelt de maximale aansprakelijkheid (100 %) voor de facultatieve herverzekeraars. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0320 |
Facultatieve herverzekeringspremie gecedeerd aan alle herverzekeraars voor 100 % van de herverzekeringsplaatsing |
Verwachte bruto jaarlijkse of geboekte herverzekeringspremie, inclusief cessieprovisies, die aan de herverzekeraars wordt gecedeerd voor hun aandeel. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0330 |
Facultatieve herverzekeringsprovisie |
Verwachte provisie met de bruto jaarlijkse of geboekte herverzekeringspremie. Dit omvat alle cessie-, overriding- en winstprovisies met betrekking tot kasstromen van de herverzekeraar naar de rapporterende verzekeraar. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
S.30.02 — Facultatieve dekking voor aandelengegevens schade- en levensverzekeringsbedrijf
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten.
Deze template is relevant voor verzekerings- en herverzekeringsondernemingen die activiteiten herverzekeren en/of retrocederen op facultatieve basis.
De levensverzekerings- en herverzekeringsondernemingen verstrekken in deze template informatie over het aandeel van herverzekeraars van facultatieve dekking gedurende het volgende rapportagejaar. Dit omvat informatie over de tien belangrijkste risico's met betrekking tot herverzekerde blootstellingen per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 (bv. in gevallen waarin de geaccepteerde risico's niet aansluiten bij het reguliere acceptatiebeleid en alleen geaccepteerd kunnen worden als een deel van het risico op facultatieve basis wordt herverzekerd). Elk facultatief risico wordt bij de herverzekeraar ingediend en over de voorwaarden van de facultatieve herverzekering wordt voor elke overeenkomst afzonderlijk onderhandeld. Contracten die voorzien in automatische dekking van risico's vallen buiten het kader van deze template en moeten in S.30.03 worden gerapporteerd.
Voor elke branche wordt een afzonderlijke template ingevuld en worden de tien belangrijkste risico's met betrekking tot op facultatieve basis herverzekerde blootstellingen geselecteerd (deel van bedrag overgedragen aan alle herverzekeraars). Voorts kent elk verzekeringstechnisch risico een unieke code, de „risico-identificatiecode”. Elk geselecteerd risico wordt afzonderlijk behandeld, zodat voor iedere regel in de overeenkomst unieke voorwaarden kunnen worden opgesteld.
Deze template is prospectief (om aan te sluiten bij S.30.03) met betrekking tot de geselecteerde tien grootste facultatieve dekkingen waarvan de looptijd geheel of gedeeltelijk samenvalt met het volgende rapportagejaar, en die ten tijde van het invullen van de template bekend zijn. Bij een wezenlijke wijziging van de herverzekeringsstrategie na die datum, of indien de vernieuwing van de herverzekeringsovereenkomsten plaatsvindt na de rapportagedatum en vóór de daaropvolgende 1 januari, wordt de informatie in deze template zo nodig opnieuw ingediend.
Facultatieve plaatsingen voor verschillende verzekeringsbranches komen ook terug in de desbetreffende branches indien ze tot de tien grootste risico's voor de betrokken branche behoren.
Deze template wordt ingevuld voor elke herverzekeraar die de facultatieve dekking heeft geaccepteerd.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Facultatieve dekking schadeverzekeringen |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Z0010 |
Verzekeringsbranche |
Identificatie van de gerapporteerde branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0020 |
Herverzekerings programmacode |
Ondernemingsspecifieke herverzekeringscode gekoppeld aan het belangrijkste contract of herverzekeringsprogramma dat ook het risico omvat dat door de facultatieve herverzekering wordt gedekt. De herverzekeringsprogrammacode sluit aan bij de herverzekeringsprogrammacode van S.30.03 — Programma voor uitgaande herverzekering in volgend rapportagejaar. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0030 |
Risico-identificatie code |
Voor elke in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 gedefinieerde branche in het schadeverzekeringsbedrijf worden de tien belangrijkste blootstellingsrisico's geselecteerd die zijn onderworpen aan facultatieve herverzekering in de rapportageperiode (ook als die risico's in voorgaande jaren zijn ontstaan). De code is een uniek, door de onderneming toegekend identificatienummer waarmee het risico wordt aangeduid, en moet in navolgende rapportageperioden ongewijzigd blijven. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0040 |
Facultatieve herverzekering Identificatiecode van de plaatsing |
Elke plaatsing van een facultatieve verzekering krijgt een serienummer dat uniek is voor het desbetreffende risico. De identificatiecode voor de geplaatste facultatieve herverzekering is entiteit-specifiek. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0050 |
Code van herverzekeraar |
Identificatiecode van de herverzekeraar, in de onderstaande volgorde van prioriteit:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0060 |
Soort code van herverzekeraar |
Identificatie van de code die wordt gebruikt bij het item „Code van herverzekeraar”. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0070 |
Code van tussenpersoon |
Identificatiecode van de tussenpersoon, in de onderstaande volgorde van prioriteit:
Als er bij de plaatsing van de herverzekering meerdere tussenpersonen waren betrokken, hoeft alleen de code van de belangrijkste tussenpersoon te worden vermeld. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0080 |
Soort code van tussenpersoon |
Identificatie van de code gebruikt in het item „Code van tussenpersoon”:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0090 |
Activiteitencode van tussenpersoon |
Deze code staat voor de activiteiten van de desbetreffende tussenpersoon die door de onderneming in aanmerking worden genomen. In het geval van gecombineerde activiteiten moeten die activiteiten van elkaar worden gescheiden met een komma:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0100 |
Aandeel van herverzekeraar (in %) |
Percentage van de door de herverzekeraar geaccepteerde facultatieve plaatsing, uitgedrukt als absoluut percentage van het op facultatieve basis herverzekerde bedrag, bij alle herverzekeraars, zoals vermeld in kolom C0160 van S.30.01 — Facultatieve dekkingen (wat betreft herverzekerde blootstelling) — Basisgegevens. Het percentage wordt als decimaal getal gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0110 |
Valuta |
Vermeld de alfabetische ISO 4217-code van de valuta die is gebruikt bij plaatsing van de facultatieve dekking. Alle bedragen voor die specifieke facultatieve dekking moeten in deze valuta worden weergegeven, tenzij de nationale toezichthouder anderszins voorschrijft. In het geval dat de facultatieve dekking in twee verschillende valuta's is geplaatst, moet de hoofdvaluta worden ingevuld. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0120 |
Herverzekerd bedrag bij van herverzekeraar |
Op facultatieve basis bij de herverzekeraar herverzekerd bedrag. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0130 |
Facultatieve gecedeerde herverzekerings premie |
Verwachte bruto jaarlijkse of geboekte herverzekeringspremie, aan herverzekeraar gecedeerd naargelang van zijn aandeel. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0140 |
Aantekeningen |
Beschrijving van gevallen waarin voor de deelname van de herverzekeraar andere voorwaarden gelden dan die van de standaard facultatieve of contractuele plaatsing, of ter verstrekking van overige informatie die de onderneming onder de aandacht van de toezichthouder moet brengen. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Facultatieve dekking — Levensverzekeringen |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Z0010 |
Verzekeringsbranche |
Identificatie van de gerapporteerde branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0150 |
Herverzekerings programmacode |
Ondernemingsspecifieke herverzekeringscode gekoppeld aan het belangrijkste contract of herverzekeringsprogramma dat ook het risico omvat dat door de facultatieve herverzekering wordt gedekt. De herverzekeringsprogrammacode sluit aan bij de herverzekeringsprogrammacode van S.30.03 — Programma voor uitgaande herverzekering in volgend rapportagejaar. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0160 |
Risico-identificatie code |
Voor elke in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 gedefinieerde branche in het levensverzekeringsbedrijf worden de tien belangrijkste blootstellingsrisico's geselecteerd die zijn onderworpen aan facultatieve herverzekering in de rapportageperiode (ook als die risico's in voorgaande jaren zijn ontstaan). De code is een uniek, door de verzekeraar toegekend identificatienummer voor het risico binnen de branche. Deze code kan niet worden hergebruikt voor andere risico's binnen diezelfde branche en blijft in navolgende jaarverslagen ongewijzigd. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0170 |
Identificatiecode herverzekerings facultatieve herverzekering |
Een uniek serienummer voor het desbetreffende risico dat door de onderneming wordt toegekend aan elke facultatieve herverzekeringsplaatsing. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0180 |
Code van herverzekeraar |
Identificatiecode van de herverzekeraar, in de onderstaande volgorde van prioriteit:
Ingeval door de onderneming een specifieke code wordt toegekend, is die code uniek voor de desbetreffende herverzekeraar en overlapt deze niet met enige andere door de onderneming toegekende code of LEI-code. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0190 |
Soort code van herverzekeraar |
Identificatie van de code die wordt gebruikt bij het item „Code van herverzekeraar”. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0200 |
Code van tussenpersoon |
Identificatiecode van de tussenpersoon, in de onderstaande volgorde van prioriteit:
Ingeval door de onderneming een specifieke code wordt toegekend, is die code uniek voor de desbetreffende tussenpersoon en overlapt deze niet met enige andere door de onderneming toegekende code of LEI-code. Als er bij de plaatsing van de herverzekering meerdere tussenpersonen waren betrokken, hoeft alleen de code van de belangrijkste tussenpersoon te worden vermeld. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0210 |
Soort code van tussenpersoon |
Identificatie van de code gebruikt in het item „Code van tussenpersoon”:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0220 |
Activiteitencode van tussenpersoon |
Deze code staat voor de activiteiten van de desbetreffende tussenpersoon die door de onderneming in aanmerking worden genomen. In het geval van gecombineerde activiteiten moeten die activiteiten van elkaar worden gescheiden met een komma:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0230 |
Aandeel van herverzekeraar (in %) |
Percentage van de door de herverzekeraar geaccepteerde facultatieve plaatsing, uitgedrukt als absoluut percentage van het op facultatieve basis herverzekerde bedrag, bij alle herverzekeraars, zoals vermeld in kolom C0310 van S.30.01 — Facultatieve dekkingen (wat betreft herverzekerde blootstelling) — Basisgegevens. Het percentage wordt als decimaal getal gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0240 |
Valuta |
Bepaal de alfabetische ISO 4217-code van de valuta die is gebruikt bij plaatsing van de facultatieve dekking. Alle bedragen voor die specifieke facultatieve dekking moeten in deze valuta worden weergegeven, tenzij de nationale toezichthouder anderszins voorschrijft. In het geval dat de facultatieve dekking in twee verschillende valuta's is geplaatst, moet de hoofdvaluta worden ingevuld. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0250 |
Herverzekerd bedrag bij van herverzekeraar |
Op facultatieve basis bij de herverzekeraar herverzekerd bedrag. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0260 |
Facultatieve gecedeerde herverzekerings premie |
Verwachte bruto jaarlijkse of geboekte herverzekeringspremie, aan herverzekeraar gecedeerd naargelang van zijn aandeel. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0270 |
Aantekeningen |
Beschrijving van gevallen waarin voor de deelname van de herverzekeraar andere voorwaarden gelden dan die van de standaard facultatieve of contractuele plaatsing, of ter verstrekking van overige informatie die de onderneming onder de aandacht van de toezichthouder moet brengen. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Informatie over herverzekeraars en tussenpersonen |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0280 |
Code van herverzekeraar |
Identificatiecode van de herverzekeraar, in de onderstaande volgorde van prioriteit:
Ingeval door de onderneming een specifieke code wordt toegekend, is die code uniek voor de desbetreffende herverzekeraar en overlapt deze niet met enige andere door de onderneming toegekende code of LEI-code. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0290 |
Soort code van herverzekeraar |
Identificatie van de code die wordt gebruikt bij het item „Code van herverzekeraar”. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0300 |
Wettelijke benaming van herverzekeraar |
Wettelijke benaming van de herverzekeraar waaraan het verzekeringstechnisch risico is overgedragen. De officiële naam van de risicodragende herverzekeraar staat vermeld in de herverzekeringsovereenkomst. Het is niet toegestaan de naam van een herverzekeringsmakelaar in te vullen. Het is evenmin toegestaan een algemene of onvolledige naam in te vullen, aangezien internationale herverzekeraars meerdere werkmaatschappijen hebben die in verschillende landen actief zijn. In het geval van een poolingregeling mag de naam van de pool (of poolbeheerder) uitsluitend worden ingevuld indien de pool zelf een rechtspersoon is. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0310 |
Soort herverzekeraar |
Soort herverzekeraar waaraan het verzekeringstechnisch risico is overgedragen. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0320 |
Land van vestiging |
Vermeld de ISO 3166-1 alfa-2 code voor het land waar de herverzekeraar zijn wettelijke zetel of vergunning heeft. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0330 |
Externe rating door aangewezen EKBI |
De door de aangewezen externe kredietbeoordelingsinstelling (EKBI) toegekende rating op de rapportagereferentiedatum. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0340 |
Aangewezen EKBI |
Vermeld de externe kredietbeoordelingsinstelling (EKBI) die de externe rating toekent. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0350 |
Kredietkwaliteitscategorie |
Vermeld de aan de herverzekeraar toegekende kredietkwaliteitscategorie. De kredietkwaliteitscategorie weerspiegelt eventuele interne correcties op de kredietkwaliteit door ondernemingen die gebruikmaken van de standaardformule. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0360 |
Interne rating |
Interne rating van de herverzekeraar voor ondernemingen die een intern model hanteren, voor zover zij bij hun interne modellering gebruikmaken van een interne rating. Als een onderneming die een intern model hanteert uitsluitend gebruikmaakt van externe ratings, wordt dit item niet ingevuld. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0370 |
Code van tussenpersoon |
Identificatiecode van de tussenpersoon, in de onderstaande volgorde van prioriteit:
Ingeval door de onderneming een specifieke code wordt toegekend, is die code uniek voor de desbetreffende tussenpersoon en overlapt deze niet met enige andere door de onderneming toegekende code of LEI-code. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0380 |
Soort code van tussenpersoon |
Identificatie van de code gebruikt in het item „Code van tussenpersoon”:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0390 |
Juridische benaming van tussenpersoon |
Wettelijke benaming van de tussenpersoon. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
S.30.03 — Basisgegevens programma uitgaande herverzekering
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten.
Deze template is relevant voor verzekerings- en herverzekeringsondernemingen met een uitgaand herverzekerings- en/of retrocessieprogramma, met inbegrip van eventuele dekking via poolingregelingen van de overheid, maar met uitsluiting van facultatieve dekking.
Deze template wordt ingevuld door verzekerings- en herverzekeringsondernemingen die verzekeringstechnisch risico overdragen aan herverzekeraars via een herverzekeringscontract waarvan de looptijd geheel of gedeeltelijk samenvalt met het volgende rapportagejaar en dat ten tijde van het invullen van de template bekend is. Bij een wezenlijke wijziging van de herverzekeringsstrategie na die datum, of indien de vernieuwing van de herverzekeringsovereenkomsten plaatsvindt na de rapportagedatum en vóór de daaropvolgende 1 januari, wordt de informatie in deze template zo nodig opnieuw ingediend.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0010 |
Herverzekeringsprogrammacode |
Unieke (ondernemingsspecifieke) code voor alle individuele herverzekeringsplaatsingen en/of -contracten die tot hetzelfde herverzekeringsprogramma behoren. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0020 |
Identificatiecode contract |
Exclusieve identificatiecode voor het contract die in navolgende rapportages consistent moet worden gebruikt. Veelal is dit het oorspronkelijke contractnummer zoals dat in de administratie van de onderneming is vastgelegd. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0030 |
Opvolgend paragraafnummer in contract |
Het opvolgend paragraafnummer dat door de onderneming aan de verschillende paragrafen van het contract wordt toegewezen, in die gevallen waarin het contract bijvoorbeeld meerdere branches, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, dekt, of verschillende activiteitencategorieën met verschillende limieten. Contracten met verschillende voorwaarden worden voor het indienen van informatie als verschillende contracten beschouwd; de informatie wordt in verschillende afdelingen gerapporteerd. Waar meerdere branches onder hetzelfde contract vallen, worden de voorwaarden per branche afzonderlijk gerapporteerd per paragraafnummer. Wanneer een contract meerdere soorten herverzekering dekt (bv. een paragraaf over herverzekering op quotebasis en een andere op schade-excedentherverzekeringsbasis) wordt de informatie in verschillende afdelingen gerapporteerd. Bij contracten die verschillende layers van hetzelfde programma dekken, wordt de informatie in verschillende afdelingen gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0040 |
Opvolgend nummer overschot/layer in programma |
Het opvolgende nummer van het overschot / de layer, wanneer het contract deel uitmaakt van een breder programma. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0050 |
Kwantiteit overschot / layers in programma |
Het totaal aantal overschotten of layers binnen het programma waar het gerapporteerde contract deel van uitmaakt. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0060 |
Finite herverzekering of soortgelijke regelingen |
Identificatie van de herverzekeringsovereenkomst. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
In het geval van finite herverzekeringen of een soortgelijke regeling moeten uitsluitend de items worden ingevuld die daarvoor in aanmerking komen. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0070 |
Verzekeringsbranche |
Identificatie van de gerapporteerde branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
Aanvullende opmerkingen:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0080 |
Beschrijving van gedekte risicocategorie |
Beschrijving van de hoofddekking van het contract. Dit verwijst naar de hoofdportefeuille die de reikwijdte van het contract aangeeft en maakt normaliter deel uit van de contractbeschrijving (bv. „Vastgoed” of „Bestuurdersaansprakelijkheid”. Ondernemingen kunnen ook een beschrijving opnemen waaruit blijkt door welk bedrijfsonderdeel het risico is geaccepteerd in het geval dit tot verschillende contractvoorwaarden heeft geleid (bv. „Distributie label A”). De beschrijving van de gedekte risicocategorie is specifiek voor de betreffende entiteit en niet verplicht. De term „risicocategorie” is bovendien niet gebaseerd op niveau 1- en niveau 2-terminologie, maar kan worden gezien als een extra optie die aanvullende informatie verschaft over verzekeringstechnisch risico. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0090 |
Soort herverzekeringscontract |
Code van het soort herverzekeringscontract. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
Overige proportionele contracten (code 13) en overige niet-proportionele contracten (code 14) kunnen worden gebruikt voor hybride soorten herverzekeringscontracten. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0100 |
Opname van herverzekeringsdekking rampenrisico |
Identificatie van de opname van rampenrisicogaranties. Afhankelijk van de vraag of de rampenrisico's in de lijst herverzekeringsdekking genieten, worden een of meerdere van de volgende codes gebruikt (van elkaar gescheiden met een komma):
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0110 |
Geldigheidstermijn (begindatum) |
Vermeld de ISO 8601-code (jjjj-mm-dd) voor de aanvangsdatum van de specifieke herverzekeringsdekking. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0120 |
Geldigheidstermijn (einddatum) |
Vermeld de ISO 8601-code (jjjj-mm-dd) voor de laatste vervaldatum van de specifieke herverzekeringsdekking. Indien de contractvoorwaarden bij het invullen van de template ongewijzigd blijven en de onderneming niet gebruikmaakt van de beëindigingclausule geldt als vervaldatum de eerstvolgende mogelijke vervaldatum. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0130 |
Valuta |
Vermeld de alfabetische ISO 4217-code van de valuta die is gebruikt bij plaatsing van het herverzekeringscontract. Alle bedragen voor die specifieke facultatieve dekking moeten in die valuta worden weergegeven, tenzij de nationale toezichthouder anderszins voorschrijft. In het geval dat het contract in twee verschillende valuta's is geplaatst, moet de hoofdvaluta worden ingevuld. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0140 |
Soort model voor het aangaan van verzekeringstechnische verplichtingen |
Soort model voor het aangaan van verzekeringstechnische verplichtingen dat wordt gebruikt voor het schatten van de blootstelling die het verzekeringstechnisch risico met zich meebrengt en de behoefte aan herverzekeringsbescherming. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
Hoewel bovengenoemde definities worden gebruikt voor de branche „Verzekeringen en herverzekeringen tegen brand en andere schade aan goederen”, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Verordening (EU) 2015/35, kunnen soortgelijke definities ook voor andere branches worden gehanteerd. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0150 |
Estimated Subject Premium Income (XL — ESPI) |
Het bedrag van de geschatte basispremie-inkomsten (ESPI) voor de contractperiode. Dit is normaliter het bedrag van de premie met betrekking tot de onder schade-excedentherverzekeringscontracten beschermde portefeuilles; het betreft in ieder geval het bedrag waarover de herverzekeringspremie wordt berekend onder toepassing van het percentage. Dit item wordt uitsluitend gerapporteerd voor schade-excedentherverzekeringscontracten. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0160 |
Bruto geschatte premie-inkomsten onder het contract (proportioneel en niet-proportioneel) |
Het bedrag van de premie voor 100 % van het contract met betrekking tot de contractperiode. Dit bedrag komt overeen met de 100 % herverzekeringspremie die aan alle herverzekeraars moet worden betaald met betrekking tot de contractperiode, met inbegrip van de premie in verband met niet-geplaatste aandelen. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0170 |
Geaggregeerde als aftrekposten aan te merken bedragen |
Het bedrag van de franchise, ofwel een aanvullend eigen behoud wanneer verliezen uitsluitend door de herverzekeraar worden gedekt indien zij een bepaald cumulatief bedrag overschrijden. Dit item wordt alleen ingevuld indien item C0180 niet wordt ingevuld. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0180 |
Geaggregeerde als aftrekposten aan te merken bedragen (percentage) |
Het bedrag van de franchise, ofwel een aanvullend eigen behoud-percentage wanneer verliezen uitsluitend door de herverzekeraar worden gedekt indien zij een bepaald cumulatief bedrag overschrijden. Dit item wordt alleen ingevuld indien item C0170 niet wordt ingevuld. Het percentage wordt als decimaal getal gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0190 |
Eigen behoud of prioriteit |
Het bedrag voor Surplus, Working XL en Catastrophe XL-contracten vermeld in het herverzekeringscontract als eigen behoud of prioriteit. Het wordt evenwel ingevuld met gebruikmaking van de branches, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0200 |
Behoud of prioriteit (percentage) |
Het percentage voor quote- en stop loss-contracten vermeld in het herverzekeringscontract als eigen behoud of prioriteit. Het wordt evenwel ingevuld met gebruikmaking van de branches, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. Het percentage wordt als decimaal getal gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0210 |
Limiet |
Het in het herverzekeringscontract als limiet vermelde bedrag. Het wordt evenwel ingevuld met gebruikmaking van de branches, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. In het geval van onbeperkte dekking wordt „-1” gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0220 |
Limiet (percentage) |
Het percentage voor stop loss-contracten vermeld in het herverzekeringscontract als limiet. Het wordt evenwel ingevuld met gebruikmaking van de branches, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. In het geval van onbeperkte dekking wordt „-1” gerapporteerd. Het percentage wordt als decimaal getal gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0230 |
Maximale dekking per risico of gebeurtenis |
Het bedrag van de maximale dekking per risico of gebeurtenis. Indien voor een quote of surplus ten aanzien van een gebeurtenis (bijvoorbeeld storm) een maximumbedrag is overeengekomen, wordt 100 % van het bedrag gerapporteerd. In alle andere gevallen is het te rapporteren bedrag gelijk aan de limiet minus prioriteit. In het geval van onbeperkte dekking wordt „-1” gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0240 |
Maximale dekking per contract |
Het bedrag van de maximale dekking per contract. Indien voor een quote of surplus ten aanzien van het gehele contract een maximumbedrag is vastgesteld, wordt 100 % van het bedrag gerapporteerd. In het geval van onbeperkte dekking wordt „-1” gerapporteerd. Voor schade-excedentherverzekerings- of stop loss-contracten moet de initiële capaciteit worden vermeld (bv. jaarlijkse geaggregeerde limieten); de totale dekking kan ook voortvloeien uit de informatie die bij C0250 is opgegeven. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0250 |
Aantal wedersamenstellingen |
Aantal opties om de herverzekeringsdekking te verhalen. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0260 |
Beschrijving van wedersamenstellingen |
Beschrijving van de wedersamenstellingen om de herverzekeringsdekking te verhalen. Hier kan bijvoorbeeld „2 bij 100 % plus 1 bij 150 %” of „alle vrij” worden ingevuld. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0270 |
Maximale herverzekeringsprovisie |
Vermeld het maximale provisiepercentage. Indien dit vastligt, zijn C0270, C0280 en C0290 gelijk. Het percentage wordt als decimaal getal gerapporteerd. Dit item is uitsluitend van toepassing op proportionele contracten. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0280 |
Minimale herverzekeringsprovisie |
Vermeld het minimale provisiepercentage. Indien dit vastligt, zijn C0270, C0280 en C0290 gelijk. Het percentage wordt als decimaal getal gerapporteerd. Dit item is uitsluitend van toepassing op proportionele contracten. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0290 |
Verwachte herverzekeringsprovisie |
Vermeld het verwachte provisiepercentage. Indien dit vastligt, zijn C0270, C0280 en C0290 gelijk. Het percentage wordt als decimaal getal gerapporteerd. Dit item is uitsluitend van toepassing op proportionele contracten. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0300 |
Maximale „overriding commission” |
Vermeld het maximale percentage van de „overriding commission”. Indien dit vastligt, zijn C0300, C0310 en C0320 gelijk. Het percentage wordt als decimaal getal gerapporteerd. Dit item is uitsluitend van toepassing op proportionele contracten. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0310 |
Minimale „overriding commission” |
Vermeld het minimale percentage van de „overriding commission”. Indien dit vastligt, zijn C0300, C0310 en C0320 gelijk. Het percentage wordt als decimaal getal gerapporteerd. Dit item is uitsluitend van toepassing op proportionele contracten. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0320 |
Verwachte „overriding commission” |
Vermeld het verwachte percentage van de „overriding commission”. Indien dit vastligt, zijn C0300, C0310 en C0320 gelijk. Het percentage wordt als decimaal getal gerapporteerd. Dit item is uitsluitend van toepassing op proportionele contracten. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0330 |
Maximale winstprovisie |
Vermeld het maximale percentage van de winstprovisie. Indien dit vastligt, zijn C0330, C0340 en C0350 gelijk. Het percentage wordt als decimaal getal gerapporteerd. Dit item is uitsluitend van toepassing op proportionele contracten. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0340 |
Minimale winstprovisie |
Vermeld het minimale percentage van de winstprovisie. Indien dit vastligt, zijn C0330, C0340 en C0350 gelijk. Het percentage wordt als decimaal getal gerapporteerd. Dit item is uitsluitend van toepassing op proportionele contracten. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0350 |
Verwachte winstprovisie |
Vermeld het verwachte percentage van de winstprovisie. Indien dit vastligt, zijn C0330, C0340 en C0350 gelijk. Het percentage wordt als decimaal getal gerapporteerd. Dit item is uitsluitend van toepassing op proportionele contracten. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0360 |
XL percentage 1 |
Vermeld het vaste percentage of het eerste percentage van de staffel wanneer een staffelsysteem wordt gebruikt. Het percentage wordt als decimaal getal gerapporteerd. Dit item wordt uitsluitend gerapporteerd voor schade-excedentherverzekeringscontracten. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0370 |
XL percentage 2 |
Vermeld het hoogste percentage van de staffel of „n.v.t.”. Het percentage wordt als decimaal getal gerapporteerd. Dit item wordt uitsluitend gerapporteerd voor schade-excedentherverzekeringscontracten. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0380 |
XL premie forfaitair |
Geeft aan of de schade-excedentherverzekeringspremie gebaseerd is op een forfaitair bedrag. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
Dit item wordt uitsluitend gerapporteerd voor schade-excedentherverzekeringscontracten. |
S.30.04 — Aandelengegevens programma uitgaande herverzekering
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten.
Deze template is relevant voor verzekerings- en herverzekeringsondernemingen met een uitgaand herverzekerings- en/of retrocessieprogramma, met inbegrip van eventuele dekking via poolingregelingen van de overheid, maar met uitsluiting van facultatieve dekking.
Deze template wordt ingevuld door verzekerings- en herverzekeringsondernemingen die verzekeringstechnisch risico overdragen aan herverzekeraars via een herverzekeringscontract waarvan de looptijd geheel of gedeeltelijk samenvalt met het volgende rapportagejaar en dat ten tijde van het invullen van de template bekend is. Bij een wezenlijke wijziging van de herverzekeringsstrategie na die datum, of indien de vernieuwing van de herverzekeringsovereenkomsten plaatsvindt na de rapportagedatum en vóór de daaropvolgende 1 januari, wordt de informatie in deze template zo nodig opnieuw ingediend.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||||||||||
|
C0010 |
Herverzekeringsprogrammacode |
Unieke (ondernemingsspecifieke) code voor alle individuele herverzekeringsplaatsingen en/of -contracten die tot hetzelfde herverzekeringsprogramma behoren. |
||||||||||||||||||||
|
C0020 |
Identificatiecode contract |
Exclusieve identificatiecode voor het contract die in opeenvolgende rapportages consistent moet worden gebruikt. Veelal is dit het oorspronkelijke contractnummer zoals dat in de administratie van de onderneming is vastgelegd. |
||||||||||||||||||||
|
C0030 |
Opvolgend paragraafnummer in contract |
Het opvolgend paragraafnummer dat door de onderneming aan de verschillende paragrafen van het contract wordt toegewezen, in die gevallen waarin het contract bijvoorbeeld meerdere branches, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, dekt, of verschillende activiteitencategorieën met verschillende limieten. Contracten met verschillende voorwaarden worden voor het indienen van informatie als verschillende contracten beschouwd; de informatie wordt in verschillende afdelingen gerapporteerd. Waar meerdere branches onder hetzelfde contract vallen, worden de voorwaarden per branche afzonderlijk gerapporteerd per paragraafnummer. Wanneer een contract meerdere soorten herverzekering dekt (bv. een paragraaf over herverzekering op quotebasis en een andere op schade-excedentherverzekeringsbasis) wordt de informatie in verschillende afdelingen gerapporteerd. Bij contracten die verschillende layers van hetzelfde programma dekken, wordt de informatie in verschillende afdelingen gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||
|
C0040 |
Opvolgend nummer overschot/layer in programma |
Het opvolgende nummer van het overschot / de layer, wanneer het contract deel uitmaakt van een breder programma. |
||||||||||||||||||||
|
C0050 |
Code van herverzekeraar |
Identificatiecode van de herverzekeraar, in de onderstaande volgorde van prioriteit:
Ingeval door de onderneming een specifieke code wordt toegekend, is die code uniek voor de desbetreffende herverzekeraar en overlapt deze niet met enige andere door de onderneming toegekende code of LEI-code. |
||||||||||||||||||||
|
C0060 |
Soort code van herverzekeraar |
Identificatie van de code gebruikt in het item „Code van herverzekeraar”: Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0070 |
Code van tussenpersoon |
Identificatiecode van de tussenpersoon, in de onderstaande volgorde van prioriteit:
Ingeval door de onderneming een specifieke code wordt toegekend, is die code uniek voor de desbetreffende tussenpersoon en overlapt deze niet met enige andere door de onderneming toegekende code of LEI-code. Als er bij de plaatsing van de herverzekering meerdere tussenpersonen waren betrokken, hoeft alleen de code van de belangrijkste tussenpersoon te worden vermeld. |
||||||||||||||||||||
|
C0080 |
Soort code van tussenpersoon |
Identificatie van de code gebruikt in het item „Code van tussenpersoon”:
|
||||||||||||||||||||
|
C0090 |
Activiteitencode van tussenpersoon |
Deze code staat voor de activiteiten van de desbetreffende tussenpersoon die door de onderneming in aanmerking worden genomen. In het geval van gecombineerde activiteiten moeten die activiteiten afzonderlijk worden vermeld, gescheiden door een komma:
|
||||||||||||||||||||
|
C0100 |
Aandeel van herverzekeraar (in %) |
Percentage van het herverzekeringscontract dat is geaccepteerd door de in item C0050 opgegeven herverzekeraar, uitgedrukt als absoluut percentage van de contractplaatsing. Percentages worden als decimaal getal gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||
|
C0110 |
Gecedeerde blootstelling voor aandeel herverzekeraar |
Bedrag van de bij deze herverzekeraar herverzekerde blootstelling. Dit bedrag is gebaseerd op de maximale dekking per risico/gebeurtenis en wordt berekend aan de hand van de volgende formule: Item Maximale dekking per risico of gebeurtenis (gerapporteerd in item C0230 van S.30.03) x item Aandeel herverzekeraar (%) (gerapporteerd in item C0100 van S.30.04). Indien C0230 van S.30.03 onbeperkt is, vul dan in deze cel „-1” in. |
||||||||||||||||||||
|
C0120 |
Soort zekerheid (indien van toepassing) |
Soort aangehouden zekerheid. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0130 |
Beschrijving van de door zekerheden gedekte herverzekeraarslimiet |
Beschrijving van de door zekerheden gedekte herverzekeraarslimiet, met verwijzing naar het in het contract genoemde specifieke bestanddeel (bv. 90 % van de technische voorzieningen of 90 % van de premies), indien van toepassing. |
||||||||||||||||||||
|
C0140 |
Code van zekerheidverschaffer (indien van toepassing) |
Identificatiecode met gebruikmaking, indien van toepassing, van de Legal Entity Identifier (LEI). Indien niet beschikbaar wordt dit item niet gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||
|
C0150 |
Soort code van zekerheidverschaffer |
Identificatie van de code die is gebruikt in het item „Code van zekerheidverschaffer (indien van toepassing)”:
|
||||||||||||||||||||
|
C0160 |
Geschatte uitgaande herverzekeringspremie voor aandeel herverzekeraar |
De geschatte door de onderneming te betalen bruto herverzekeringspremie van het contract, volgens het volgende rapportagejaar (N+1) voor het aandeel van elke herverzekeraar. Dit bedrag wordt berekend op basis van de volgende voorbeelden:
|
||||||||||||||||||||
|
C0170 |
Aantekeningen |
Beschrijving van gevallen waarin voor de deelname van de herverzekeraar andere voorwaarden gelden dan die van de standaard facultatieve of contractuele plaatsing, of ter verstrekking van overige informatie die de onderneming onder de aandacht van de toezichthouder moet brengen. |
||||||||||||||||||||
|
Informatie over herverzekeraars en tussenpersonen |
||||||||||||||||||||||
|
C0180 |
Code van herverzekeraar |
Identificatiecode van de herverzekeraar, in de onderstaande volgorde van prioriteit:
Ingeval door de onderneming een specifieke code wordt toegekend, is die code uniek voor de desbetreffende herverzekeraar en overlapt deze niet met enige andere door de onderneming toegekende code of LEI-code. |
||||||||||||||||||||
|
C0190 |
Soort code van herverzekeraar |
Identificatie van de code gebruikt in het item „Code van herverzekeraar”: Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0200 |
Juridische benaming van herverzekeraar |
Wettelijke benaming van de herverzekeraar waaraan het verzekeringstechnisch risico is overgedragen. De officiële naam van de risicodragende herverzekeraar staat vermeld in de herverzekeringsovereenkomst. Het is niet toegestaan de naam van een herverzekeringsmakelaar in te vullen. Het is evenmin toegestaan een algemene of onvolledige naam in te vullen, aangezien internationale herverzekeraars meerdere werkmaatschappijen hebben die in verschillende landen actief zijn. In het geval van een poolingregeling mag de naam van de pool (of poolbeheerder) uitsluitend worden ingevuld indien de pool zelf een rechtspersoon is. |
||||||||||||||||||||
|
C0210 |
Soort herverzekeraar |
Soort herverzekeraar waaraan het verzekeringstechnisch risico is overgedragen. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0220 |
Land van ingezetenschap |
Vermeld de ISO 3166-1 alfa-2 code voor het land waar de herverzekeraar zijn wettelijke zetel of vergunning heeft. |
||||||||||||||||||||
|
C0230 |
Externe kredietbeoordeling door een aangewezen EKBI |
De door de aangewezen externe kredietbeoordelingsinstelling (EKBI) toegekende rating op de rapportagereferentiedatum. Dit item is niet van toepassing op herverzekeraars waarvoor ondernemingen die interne modellen gebruiken een interne rating gebruiken. Ondernemingen die gebruikmaken van een intern model maar geen interne rating hanteren, moeten dit item wel rapporteren. |
||||||||||||||||||||
|
C0240 |
Aangewezen EKBI |
Vermeld de kredietbeoordelingsinstelling (EKBI) die de externe rating verstrekt. Gebruik hiervoor de naam van de EKBI zoals die op de ESMA-website is gepubliceerd. |
||||||||||||||||||||
|
C0250 |
Kredietkwaliteitscategorie |
Vermeld de aan de herverzekeraar toegekende kredietkwaliteitscategorie. De kredietkwaliteitscategorie weerspiegelt eventuele interne correcties op de kredietkwaliteit bij ondernemingen die gebruikmaken van de standaardformule. Dit item is niet van toepassing op herverzekeraars waarvoor ondernemingen die interne modellen gebruiken een interne rating gebruiken. Ondernemingen die gebruikmaken van een intern model maar geen interne rating hanteren, moeten dit item wel rapporteren. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0260 |
Interne rating |
Interne rating van herverzekeraars voor ondernemingen die een intern model hanteren, voor zover zij bij hun interne modellering gebruikmaken van een interne rating. Als een onderneming die een intern model hanteert uitsluitend gebruikmaakt van externe ratings, wordt dit item niet ingevuld. |
||||||||||||||||||||
|
C0270 |
Code van tussenpersoon |
Identificatiecode van de tussenpersoon, in de onderstaande volgorde van prioriteit:
Ingeval door de onderneming een specifieke code wordt toegekend, is die code uniek voor de desbetreffende tussenpersoon en overlapt deze niet met enige andere door de onderneming toegekende code of LEI-code. Wordt een herverzekeringscontract gedekt door meerdere tussenpersonen, dan wordt uitsluitend de belangrijkste tussenpersoon opgegeven. |
||||||||||||||||||||
|
C0280 |
Soort code van tussenpersoon |
Identificatie van de code gebruikt in het item „Code van tussenpersoon”:
|
||||||||||||||||||||
|
C0290 |
Juridische benaming van tussenpersoon |
Wettelijke benaming van de tussenpersoon. |
||||||||||||||||||||
|
C0300 |
Code van zekerheidverschaffer (indien van toepassing) |
Identificatiecode met gebruikmaking, indien van toepassing, van de Legal Entity Identifier (LEI). Indien niet beschikbaar wordt dit item niet gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||
|
C0310 |
Soort code van zekerheidverschaffer (indien van toepassing) |
Identificatie van de code gebruikt voor het item „Code emittent” Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0320 |
Naam zekerheidverschaffer |
De naam van de zekerheidverschaffer hangt af van het soort zekerheid dat in C0120 is vermeld.
|
||||||||||||||||||||
S.31.01 — Aandeel van herverzekeraars (met inbegrip van finite herverzekering en SPV's)
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten.
Deze template wordt ingevuld door verzekerings- en -herverzekeringsondernemingen wanneer een verhaalbaar bedrag wordt opgenomen met betrekking tot de herverzekeraar (zelfs als alle overeenkomsten met die herverzekeraar zijn beëindigd) en waarvan de herverzekeraar de bruto technische voorzieningen aan het einde van het rapportagejaar vermindert.
In de template wordt informatie verzameld over herverzekeraars en niet over afzonderlijke contracten. Alle gecedeerde technische voorzieningen, inclusief die welke zijn gecedeerd in het kader van finite herverzekeringen (zoals vastgesteld in S.30.03, kolom C0060), worden ingevuld. Dit betekent ook dat als een SPV of een consortium van Lloyd's als herverzekeraar optreedt, het SPV of het consortium moet worden vermeld.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||||||||||
|
C0040 |
Code van herverzekeraar |
Identificatiecode van de herverzekeraar, in de onderstaande volgorde van prioriteit:
|
||||||||||||||||||||
|
C0050 |
Soort code Herverzekeraar |
Identificatie van de code gebruikt in het item „Code van herverzekeraar”: Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0060 |
Bedragen die uit hoofde van herverzekering kunnen worden verhaald — Premievoorzieningen in het schadeverzekeringsbedrijf, met inbegrip van NSLT-ziekteverzekeringen |
Het bedrag van het aandeel van de herverzekeraar in de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten (inclusief finite herverzekeringen en SPV's) kunnen worden verhaald, vóór correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling, in de beste schatting van de premievoorzieningen, berekend als de verwachte contante waarde van toekomstige inkomende/uitgaande kasstromen. |
||||||||||||||||||||
|
C0070 |
Bedragen die uit hoofde van herverzekering kunnen worden verhaald — Voorzieningen voor te betalen schaden in het schadeverzekeringsbedrijf, met inbegrip van NSLT-ziekteverzekeringen |
Het bedrag van het aandeel van de herverzekeraar in de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten (inclusief finite herverzekeringen en SPV's) kunnen worden verhaald, vóór correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling, in de beste schatting van de voorzieningen voor te betalen schaden. |
||||||||||||||||||||
|
C0080 |
Bedragen die uit hoofde van herverzekering kunnen worden verhaald — Technische voorzieningen in het levensverzekeringsbedrijf, met inbegrip van SLT-ziekteverzekeringen |
Het bedrag van het aandeel van de herverzekeraar in de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten (inclusief finite herverzekeringen en SPV's) kunnen worden verhaald, vóór correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling, in de beste schatting van de technische voorzieningen. |
||||||||||||||||||||
|
C0090 |
Correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling |
Per herverzekeraar, de correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling. De correctie wordt afzonderlijk berekend en moet in overeenstemming zijn met Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. Deze waarde wordt als negatieve waarde gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||
|
C0100 |
Uit hoofde van herverzekering verhaalbare bedragen: Totaal uit hoofde van herverzekering verhaalbare bedragen |
Het resultaat van gecedeerde technische voorzieningen (d.w.z. voorziening voor te betalen schaden + premievoorzieningen + technische voorzieningen als geheel berekend in het schadeverzekeringsbedrijf en in het levensverzekeringsbedrijf, met inbegrip van SLT-ziekteverzekeringen), inclusief de correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling. |
||||||||||||||||||||
|
C0110 |
Netto vorderingen |
De achterstallige bedragen voortvloeiend uit: vorderingen die zijn betaald door de verzekeraar maar nog niet zijn vergoed door de herverzekeraar plus door de herverzekeraar te betalen provisies en andere vorderingen minus schulden aan de herverzekeraar. Kasdeposito's vallen hier niet onder; deze moeten worden beschouwd als ontvangen garanties. |
||||||||||||||||||||
|
C0120 |
Door herverzekeraar als zekerheid verstrekte activa |
Bedrag van de door de herverzekeraar verpande activa ter limitering van het tegenpartijkredietrisico van de herverzekeraar. |
||||||||||||||||||||
|
C0130 |
Financiële garanties |
Bedrag van de garanties die de onderneming van de herverzekeraar heeft ontvangen om betaling van de verplichtingen van de onderneming te garanderen (met inbegrip van kredietbrieven en onbenutte gecommitteerde kredietfaciliteiten). |
||||||||||||||||||||
|
C0140 |
Kasdeposito's |
Bedrag van de door de herverzekeraar ontvangen kasdeposito's. |
||||||||||||||||||||
|
C0150 |
Totaal ontvangen garanties |
Totaalbedrag van soorten garanties. |
||||||||||||||||||||
|
Informatie over herverzekeraars |
||||||||||||||||||||||
|
C0160 |
Code van herverzekeraar |
Identificatiecode van de herverzekeraar, in de onderstaande volgorde van prioriteit:
|
||||||||||||||||||||
|
C0170 |
Soort code Herverzekeraar |
Identificatie van de code gebruikt in het item „Code van herverzekeraar”: Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0180 |
Juridische benaming van herverzekeraar |
Wettelijke benaming van de herverzekeraar waaraan het verzekeringstechnisch risico is overgedragen. De officiële naam van de risicodragende herverzekeraar staat vermeld in de herverzekeringsovereenkomst. Het is niet toegestaan de naam van een herverzekeringsmakelaar in te vullen. Het is evenmin toegestaan een algemene of onvolledige naam in te vullen, aangezien internationale herverzekeraars meerdere werkmaatschappijen hebben die in verschillende landen actief zijn. In het geval van een poolingregeling mag de naam van de pool (of poolbeheerder) uitsluitend worden ingevuld indien de pool zelf een rechtspersoon is. |
||||||||||||||||||||
|
C0190 |
Soort herverzekeraar |
Soort herverzekeraar waaraan het verzekeringstechnisch risico is overgedragen. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0200 |
Land van ingezetenschap |
Vermeld de ISO 3166-1 alfa-2 code voor het land waar de herverzekeraar zijn wettelijke zetel of vergunning heeft. |
||||||||||||||||||||
|
C0210 |
Externe kredietbeoordeling door een aangewezen EKBI |
De actuele/huidige beoordeling die door de onderneming in aanmerking wordt genomen. |
||||||||||||||||||||
|
C0220 |
Aangewezen EKBI |
Het door de onderneming in aanmerking genomen bureau dat de herverzekeraar beoordeelt. |
||||||||||||||||||||
|
C0230 |
Kredietkwaliteitscategorie |
Vermeld de aan de herverzekeraar toegekende kredietkwaliteitscategorie. De kredietkwaliteitscategorie weerspiegelt eventuele interne correcties op de kredietkwaliteit door ondernemingen die gebruikmaken van de standaardformule. |
||||||||||||||||||||
|
C0240 |
Interne rating |
Interne rating van de herverzekeraar voor ondernemingen die een intern model hanteren, voor zover zij bij hun interne modellering gebruikmaken van een interne rating. Als een onderneming die een intern model hanteert uitsluitend gebruikmaakt van externe ratings, wordt dit item niet ingevuld. |
||||||||||||||||||||
S.31.02 — Special Purpose Vehicles
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten.
Deze template is van toepassing voor elke verzekerings- of herverzekeringsonderneming die een of meer risico's overdraagt aan een SPV en heeft tot doel te waarborgen dat voldoende gegevens worden openbaargemaakt wanneer SPV's als alternatieve risico-overdrachtmethode worden gebruikt in plaats van conventionele herverzekeringscontracten.
De template is van toepassing op het gebruik van:
|
a) |
SPV's zoals gedefinieerd in artikel 13, punt 26, en toegestaan volgens artikel 211, lid 1, van Richtlijn 2009/138/EG; |
|
b) |
SPV's die voldoen aan de voorwaarden van artikel 211, lid 3, van Richtlijn 2009/138/EG; |
|
c) |
SPV's die worden gereguleerd door toezichthoudende autoriteiten van derde landen wanneer zij voldoen aan de in artikel 211, lid 2, van Richtlijn 2009/138/EG gestelde voorwaarden; |
|
d) |
overige SPV's die niet aan de bovenstaande definities voldoen, waarbij risico's worden overgedragen in het kader van regelingen met de economische kenmerken van een herverzekeringsovereenkomst. |
De template betreft risicolimiteringstechnieken (al dan niet opgenomen) die worden gehanteerd door de (her)verzekeringsonderneming waarbij een SPV risico's van de rapporterende onderneming overneemt via een herverzekeringsovereenkomst, of verzekeringsrisico's van de rapporterende onderneming overneemt die via een vergelijkbare, „herverzekeringsachtige” regeling worden overgedragen.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0030 |
Interne code van SPV |
Interne code, door de onderneming aan het SPV toegekend in de onderstaande volgorde van prioriteit:
specifieke code:
Deze code moet uniek zijn voor elk SPV en in opeenvolgende rapportages consistent worden gebruikt. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0040 |
Identificatiecode van SPV-notes of ander verstrekt financieringsmechanisme |
Vermeld voor de notes of andere financieringsmechanismen die door het SPV worden verstrekt en door de verzekerings- en herverzekeringsonderneming worden aangehouden, de identificatiecode (indien van toepassing), in de onderstaande volgorde van prioriteit:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0050 |
Soort identificatiecode van SPV-notes of ander verstrekt financieringsmechanisme |
Soort identificatiecode die voor „activa-ID-code” wordt gebruikt. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0060 |
Verzekeringsbranches SPV-securitisaties |
Identificatie van de gerapporteerde branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
Wanneer het herverzekeringscontract of een soortgelijke regeling meerdere branches dekt tegen verschillende voorwaarden, dan moet de contractinformatie voor meerdere rijen worden gespecificeerd. De eerste rij wordt gebruikt voor informatie omtrent „Meerdere branches”, met gegevens over de algemene contractvoorwaarden en in de rijen daaronder gegevens over de afzonderlijke voorwaarden van het herverzekeringscontract per branche. Wanneer de contractvoorwaarden niet per branche verschillen hoeven alleen gegevens over de belangrijkste Solvabiliteit II-branche te worden ingevuld. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0070 |
Soort trigger(s) in het SPV |
Vermeld welke mechanismen het SPV gebruikt als trigger op grond waarvan het betalingen moet verrichten aan de cederende (her)verzekeringsonderneming. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0080 |
Contractuele triggergebeurtenis |
Beschrijving van de specifieke trigger op grond waarvan het SPV betalingen moet verrichten aan de cederende (her)verzekeringsonderneming. Deze informatie dient een aanvulling te zijn op de informatie inzake „Soort trigger(s) in het SPV” en moet voldoende beschrijvend zijn om toezichthouders in staat te stellen de concrete trigger te identificeren, bv. specifieke weer-/stormindexen voor rampenrisico's of algemene sterftetafels voor langlevenrisico's. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0090 |
Dezelfde triggergebeurtenis als in de onderliggende portefeuille van de cedent |
Geef aan of de trigger die is vastgesteld in de onderliggende (her)verzekeringsovereenkomst, met de uitbetalingstrigger die is vastgesteld in het contract, dezelfde is als die welke is vastgesteld in het SPV. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0100 |
Basisrisico voortvloeiende uit de risico-overdrachtstructuur |
Vermeld de oorzaken van basisrisico (d.w.z. dat de blootstelling die door de risicolimiteringstechniek wordt gedekt niet overeenstemt met de risicoblootstelling van de verzekerings- of herverzekeringsonderneming). Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0110 |
Basisrisico voortvloeiende uit contractuele voorwaarden |
Vermeld het basisrisico voortvloeiende uit contractuele voorwaarden.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0120 |
Afgezonderde SPV-activa voor afwikkeling van cedentspecifieke verplichtingen |
Het bedrag van afgezonderde SPV-activa voor de rapporterende cedent die beschikbaar zijn voor de afwikkeling van de uitsluitend voor deze specifieke cedent door het SPV herverzekerde contractuele verplichtingen (tot zekerheid strekkende activa die expliciet worden vermeld op de balans van het SPV met betrekking tot de aangegane verplichting). |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0130 |
Overige niet-cedentspecifieke SPV-activa ten aanzien waarvan mogelijk verhaal kan worden gezocht |
Het bedrag van SPV-activa (op de balans van het SPV) die niet rechtstreeks verband houden met de rapporterende cedent maar ten aanzien waarvan verhaal kan worden gezocht. Hieronder begrepen wordt eventueel „vrij vermogen” van het SPV dat beschikbaar is voor de afwikkeling van verplichtingen van de rapporterende cedent. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0140 |
Overig uit securitisatie voortvloeiend verhaalsrecht |
Het bedrag van voorwaardelijke activa (buiten de balanstelling) van het SPV dat niet rechtstreeks verband houden met de rapporterende cedent maar ten aanzien waarvan verhaal kan worden gezocht. Dit omvat eveneens verhaalsrecht ten aanzien van andere tegenpartijen van het SPV, met inbegrip van garanties, herverzekeringsovereenkomsten en derivatenverplichtingen tegenover het SPV die zijn aangegaan door de sponsor van het SPV, effecthouders of andere derden. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0150 |
Totaal van de maximale mogelijke verplichtingen van SPV uit hoofde van herverzekeringsovereenkomsten |
Bedrag van het totaal van de maximale mogelijke verplichtingen uit hoofde van herverzekeringsovereenkomsten (cedentspecifiek). |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0160 |
SPV geheel gefinancierd ten aanzien van verplichtingen van cedent gedurende de rapportageperiode |
Geef aan of de door de risicolimiteringstechniek geboden protectie mogelijk slechts gedeeltelijk wordt opgenomen wanneer een tegenpartij van een herverzekeringsovereenkomst niet langer in staat is effectieve en doorlopende cessie van risico te bieden. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0170 |
Actuele bedragen die kunnen worden verhaald op SPV |
Het op SPV's verhaalbare bedrag dat is opgenomen in de Solvabiliteit II-balans van de rapporterende onderneming (vóór correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling). Dit wordt berekend overeenkomstig artikel 41 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0180 |
Identificatie van materiële beleggingen van cedent in SPV |
Geef aan of de cedent materiële beleggingen aanhoudt in het SPV, overeenkomstig artikel 210 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35.
Indien dit wordt gerapporteerd, moet in de cellen C0030 en C0040 het instrument worden vermeld. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0190 |
Cedentgerelateerde securitisatieactiva die bij een andere derde dan de cedent/sponsor in trust worden gehouden? |
Geef aan of er sprake is van cedentgerelateerde securitisatie-activa die bij een andere derde dan de cedent/sponsor in trust worden gehouden, met inachtneming van het bepaalde in artikel 214, lid 2, en artikel 326 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Informatie over SPV |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0200 |
Interne code van SPV |
Interne code, door de onderneming aan het SPV toegekend in de onderstaande volgorde van prioriteit:
specifieke code:
Deze code moet uniek zijn voor elk SPV en in opeenvolgende rapportages consistent worden gebruikt. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0210 |
Soort code van SPV |
Identificatie van de code gebruikt in item „Interne code van SPV”. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0220 |
Rechtsvorm van SPV |
Vermeld de rechtsvorm van het SPV, overeenkomstig artikel 13, punt 26, van Richtlijn 2009/138/EG. Gesloten lijst
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0230 |
Naam van SPV |
Vermeld de naam van het special purpose vehicle |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0240 |
Oprichtingsnummer van SPV |
Het bij de oprichting van het SPV ontvangen registratienummer. Voor SPV's zonder eigen rechtspersoonlijkheid rapporteert de onderneming het wettelijk verplichte nummer of het daaraan gelijkwaardige nummer dat de toezichthoudende autoriteit ten tijde van de toestemming heeft verstrekt. Indien het SPV geen eigen rechtspersoonlijkheid heeft, is deze cel niet van toepassing. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0250 |
Land waar aan SPV vergunning is verleend |
Vermeld de ISO 3166-1 alfa-2 code voor het land waar het SPV is gevestigd en toestemming heeft gekregen, indien van toepassing. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0260 |
Vergunningsvoorwaarden SPV |
Vermeld de vergunningsvoorwaarden van het SPV overeenkomstig artikel 211 van Richtlijn 2009/138/EG of een gelijkwaardig rechtsinstrument. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0270 |
Externe kredietbeoordeling door een aangewezen EKBI |
Beoordeling van het SPV (indien van toepassing) die in aanmerking wordt genomen door de onderneming en wordt afgegeven door een externe kredietbeoordelingsinstelling. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0280 |
Aangewezen EKBI |
Kredietbeoordelingsinstelling die de externe beoordeling van het SPV afgeeft, zoals gerapporteerd in item C0260. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0290 |
Kredietkwaliteitscategorie |
Vermeld de aan het SPV toegekende kredietkwaliteitscategorie. De kredietkwaliteitscategorie weerspiegelt eventuele interne correcties op de kredietkwaliteit door de onderneming. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0300 |
Interne rating |
Interne rating van de SPV voor ondernemingen die een intern model hanteren, voor zover zij bij hun interne modellering gebruikmaken van een interne rating. Als een onderneming die een intern model hanteert uitsluitend gebruikmaakt van externe ratings, wordt dit item niet ingevuld. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
S.36.01 — Intragroeptransacties — Vermogensgerelateerde transacties, overdracht van schulden en activa
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten.
Deze template heeft tot doel overeenkomstig artikel 265 van Richtlijn 2009/138/EG informatie te verzamelen over alle intragroeptransacties (significante en zeer significante transacties en transacties die in elk geval moeten worden gerapporteerd) met betrekking tot vermogen, schulden, wederzijdse financiering en overdracht van activa samenhangend met transacties binnen een groep, overeenkomstig artikel 213, lid 2, onder d), van Richtlijn 2009/138/EG. Hieronder vallen onder andere maar niet uitsluitend:
|
— |
aandelen en andere vermogensbestanddelen, met inbegrip van deelnemingen in verbonden entiteiten en overdraagbare aandelen van verbonden entiteiten van de groep; |
|
— |
schulden, met inbegrip van obligaties, leningen, door zekerheden gedekte schuldverplichtingen en andere, gelijkaardige transacties, bijv. transacties met periodieke, vooraf vastgestelde rente of coupon- of premiebetalingen gedurende een vooraf vastgestelde periode. |
|
— |
overige vormen van activaoverdracht zoals de overdracht van onroerend goed en de overdracht van aandelen van andere, niet-verbonden (d.w.z. niet tot de groep behorende) bedrijven. |
De verzekeringsonderneming wordt geacht deze template in te vullen voor alle significante, zeer significante en in elk geval te rapporteren intragroeptransacties tussen de afzonderlijke onderneming en de gemengde verzekeringsholding en haar verbonden ondernemingen.
In deze template moeten intragroeptransacties worden opgenomen die:
|
— |
openstonden aan het begin van de rapportageperiode; |
|
— |
aanvingen tijdens de rapportageperiode en nog niet waren voltooid op de rapportagedatum; |
|
— |
aanvingen en verliepen/vervielen tijdens de rapportageperiode. |
Dergelijke transacties met een verbonden entiteit mogen worden uitgesloten van de rapportage inzake intragroeptransacties wanneer ze afzonderlijk onder de drempelwaarden voor significant en zeer significant blijven. Zij moeten echter toch afzonderlijk worden gerapporteerd wanneer ze gezamenlijk uitkomen op of boven de drempelwaarden voor significante of zeer significante intragroeptransacties.
Elke transactie wordt afzonderlijk gerapporteerd.
Eventuele toevoegingen aan/aanvullingen op significante intragroeptransacties worden gerapporteerd als een afzonderlijke intragroeptransactie, zelfs als de aanvulling op zich onder de drempelwaarde voor significante transacties blijft. Als een onderneming bijvoorbeeld het aanvankelijke bedrag van een lening aan een andere, verbonden onderneming verhoogt, wordt de toevoeging aan de lening geregistreerd als een afzonderlijk item, waarbij de datum van de aanvulling geldt als uitgiftedatum.
Wanneer de transactiewaarde voor twee betrokken partijen verschilt (bijv. bij een transactie ter waarde van 10 miljoen EUR tussen A en B, waarbij A 10 miljoen EUR registreert maar B slechts 9,5 miljoen EUR ontvangt als gevolg van 0,5 miljoen EUR aan transactiekosten) wordt in de template het hoogste bedrag als het transactiebedrag ingevuld, in dit geval 10 miljoen EUR.
Wanneer sprake is van een keten van gerelateerde intragroeptransacties (bijv. A belegt in B en B belegt in C), moet elke schakel van de keten als een afzonderlijke intragroeptransactie worden gerapporteerd.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||||||||||
|
C0010 |
Identificatiecode van intragroeptransactie |
Unieke interne identificatiecode voor elke intragroeptransactie. Dient ongewijzigd te blijven in de loop van de tijd. |
||||||||||||||||||||
|
C0020 |
Naam belegger/kredietverstrekker |
Naam van de entiteit die de aandelen koopt of die leent aan een verbonden onderneming binnen de groep. Dat wil zeggen, de entiteit die de transactie als een actief op haar balans opneemt (debet — balans). |
||||||||||||||||||||
|
C0030 |
Identificatiecode belegger/kredietverstrekker |
De unieke identificatiecode die aan de belegger/kredietverstrekker/overnemer wordt gekoppeld, in onderstaande volgorde van prioriteit:
specifieke code:
|
||||||||||||||||||||
|
C0040 |
Soort identificatiecode van belegger/kredietverstrekker |
Identificatie van de code gebruikt in item „Identificatiecode belegger/kredietverstrekker”
|
||||||||||||||||||||
|
C0050 |
Naam emittent/kredietnemer |
Naam van de entiteit die de aandelen/vermogensbestanddelen uitgeeft of die geld leent (schuldpapier uitgeeft). Dat wil zeggen, de entiteit die de transactie als een verplichting of kapitaal op haar balans opneemt (credit — balans). |
||||||||||||||||||||
|
C0060 |
Identificatiecode emittent/kredietnemer |
De unieke identificatiecode die aan de belegger/kredietverstrekker/overnemer wordt gekoppeld, in onderstaande volgorde van prioriteit:
specifieke code:
|
||||||||||||||||||||
|
C0070 |
Soort identificatiecode van de emittent/kredietnemer |
Identificatie van de code gebruikt in item „Identificatiecode emittent/kredietnemer”
|
||||||||||||||||||||
|
C0080 |
Identificatiecode van het instrument |
Dit is de identificatiecode van het instrument (kapitaal, schuld, enz.) tussen de twee tegenpartijen, in onderstaande volgorde van prioriteit:
De code kan verschillen van de in cel C0010 opgegeven intragroeptransactiecode |
||||||||||||||||||||
|
C0090 |
Soort identificatiecode van het instrument |
Soort identificatiecode die voor de „Identificatiecode van het instrument” wordt gebruikt. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0100 |
Soort transactie |
Vermeld welk soort transactie het betreft. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0110 |
Uitgiftedatum transactie |
Dit is de uitgiftedatum van de transactie/schuld of de datum waarop de intragroeptransactie in werking treedt, indien afwijkend van de uitgiftedatum, al naar gelang welke datum eerder is. Gebruik hiervoor de ISO 8601-notatie (jjjj-mm-dd). |
||||||||||||||||||||
|
C0120 |
Vervaldatum transactie |
Vermeld de ISO 8601-code (jjjj-mm-dd) van de datum waarop de transactie verloopt/vervalt, indien van toepassing.
|
||||||||||||||||||||
|
C0130 |
Transactievaluta |
Vermeld de alfabetische ISO 4217-code van de valuta waarin de transactie heeft plaatsgevonden. |
||||||||||||||||||||
|
C0140 |
Transactiebedrag/transactieprijs volgens overeenkomst |
Bedrag van de transactie of prijs volgens overeenkomst/contract. |
||||||||||||||||||||
|
C0150 |
Waarde van zekerheid/activum |
De waarde van zekerheid voor door zekerheden gedekte schuld of de activawaarde voor intragroeptransacties waarbij sprake is van overdracht van activa. |
||||||||||||||||||||
|
C0160 |
Bedrag aflossingen/terugbetalingen gedurende de rapportageperiode |
Bedrag van de totale aflossingen/terugbetalingen gedurende de rapportageperiode, indien van toepassing. |
||||||||||||||||||||
|
C0170 |
Bedrag dividenden/rente/couponbetalingen en overige gedurende de rapportageperiode verrichte betalingen |
Vul in deze cel eventuele betalingen in die zijn verricht in verband met de intragroeptransacties die in deze template zijn vermeld voor de rapportageperiode (twaalf maanden voorafgaand aan de rapportagedatum). Hieronder vallen onder andere maar niet uitsluitend:
Bedrag van de totale aanvullingen, indien van toepassing, d.w.z. het totaal van extra geldbedragen die tijdens de rapportageperiode zijn geïnvesteerd, zoals aanvullende betalingen in het geval van niet-volgestorte aandelen of verhogingen van kredietbedragen gedurende de periode. |
||||||||||||||||||||
|
C0180 |
Saldo contractueel transactiebedrag op rapportagedatum |
Uitstaand bedrag van de transactie op de rapportagedatum, indien van toepassing, bv. voor de uitgifte van schuldpapieren. Bij een volledige vroege afwikkeling/aflossing is het saldo van het contractueel transactiebedrag nul. |
||||||||||||||||||||
|
C0190 |
Coupon / rentepercentage |
De rente of coupon als percentage, indien van toepassing. Bij variabele rente omvat dit de referentierente en het rentepercentage daarboven. |
S.36.02 — Intragroeptransacties — Derivaten
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten.
In deze template worden alle intragroeptransacties gerapporteerd tussen entiteiten die onder het groepstoezicht overeenkomstig artikel 213, lid 2, onder d), van Richtlijn 2009/138/EG vallen.
De verzekeringsonderneming wordt geacht deze template in te vullen voor alle significante, zeer significante en in elk geval te rapporteren intragroeptransacties tussen de afzonderlijke onderneming en de gemengde verzekeringsholding en haar verbonden ondernemingen.
In deze template moeten intragroeptransacties worden opgenomen die:
|
— |
openstonden aan het begin van de rapportageperiode; |
|
— |
aanvingen tijdens de rapportageperiode en nog niet waren voltooid op de rapportagedatum; |
|
— |
aanvingen en verliepen/vervielen tijdens de rapportageperiode. |
Dergelijke transacties met een verbonden entiteit mogen worden uitgesloten van de rapportage inzake intragroeptransacties wanneer ze afzonderlijk onder de drempelwaarden voor significant en zeer significant blijven. Zij moeten echter toch afzonderlijk worden gerapporteerd wanneer ze gezamenlijk uitkomen op of boven de drempelwaarden voor significante of zeer significante intragroeptransacties.
Elke transactie wordt afzonderlijk gerapporteerd.
Eventuele toevoegingen aan/aanvullingen op significante intragroeptransacties worden gerapporteerd als een afzonderlijke intragroeptransactie, zelfs als de aanvulling op zich onder de drempelwaarde voor significante transacties blijft. Als een onderneming bijvoorbeeld het aanvankelijke bedrag van een lening aan een andere, verbonden onderneming verhoogt, wordt de toevoeging aan de lening geregistreerd als een afzonderlijk item, waarbij de datum van de aanvulling geldt als uitgiftedatum.
Wanneer de transactiewaarde voor twee betrokken partijen verschilt (bijv. bij een transactie ter waarde van 10 miljoen EUR tussen A en B, waarbij A 10 miljoen EUR registreert maar B slechts 9,5 miljoen EUR ontvangt als gevolg van 0,5 miljoen EUR aan transactiekosten) wordt in de template het hoogste bedrag als het transactiebedrag ingevuld, in dit geval 10 miljoen EUR.
Wanneer sprake is van een keten van gerelateerde intragroeptransacties (bijv. A belegt in B en B belegt in C), moet elke schakel van de keten als een afzonderlijke intragroeptransactie worden gerapporteerd.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||||||||||
|
C0010 |
Identificatiecode van intragroeptransactie |
Unieke interne identificatiecode voor elke intragroeptransactie. Dient ongewijzigd te blijven in de loop van de tijd. |
||||||||||||||||||||
|
C0020 |
Naam van belegger/koper |
Naam van de entiteit die belegt in het derivaat of het derivaat koopt, of de tegenpartij met de lange positie. In het geval van swaps geldt de betaler van de vaste rente die de variabele rente ontvangt als de betaler. |
||||||||||||||||||||
|
C0030 |
Identificatiecode van de belegger/koper |
De unieke identificatiecode die aan de belegger/kredietverstrekker/overnemer wordt gekoppeld, in onderstaande volgorde van prioriteit:
specifieke code:
|
||||||||||||||||||||
|
C0040 |
Soort identificatiecode van de belegger/koper |
Identificatie van de code gebruikt in item „Identificatiecode belegger/koper”
|
||||||||||||||||||||
|
C0050 |
Naam emittent/verkoper |
Naam van de entiteit die het derivaat uitgeeft/verkoop, of de tegenpartij met de korte positie. In het geval van swaps geldt de ontvanger van de vaste rente die de variabele rente betaalt als de ontvanger. |
||||||||||||||||||||
|
C0060 |
Identificatiecode emittent/verkoper |
De unieke identificatiecode die aan de belegger/kredietverstrekker/overnemer wordt gekoppeld, in onderstaande volgorde van prioriteit:
specifieke code:
|
||||||||||||||||||||
|
C0070 |
Soort identificatiecode van emittent/verkoper |
Identificatie van de code gebruikt in item „Identificatiecode emittent/verkoper”:
|
||||||||||||||||||||
|
C0080 |
Identificatiecode van het instrument |
Dit is de identificatiecode van het instrument (derivaat) tussen de twee tegenpartijen, in onderstaande volgorde van prioriteit:
De code kan verschillen van de in cel C0010 opgegeven intragroeptransactiecode |
||||||||||||||||||||
|
C0090 |
Soort identificatiecode van het instrument |
Soort identificatiecode die voor de „Identificatiecode van het instrument” wordt gebruikt. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0100 |
Soort transactie |
Vermeld welk soort transactie het betreft. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
Een retrocessieovereenkomst wordt beschouwd als kastransactie plus termijncontract. |
||||||||||||||||||||
|
C0110 |
Transactiedatum |
Vermeld de ISO 8601-code (jjjj-mm-dd) van de transactie-/handelsdatum van het derivatencontract. Gebruik voor doorlopende contracten de initiële handelsdatum. |
||||||||||||||||||||
|
C0120 |
Vervaldatum |
Vermeld de ISO 8601-code (jjjj-mm-dd) van de contractueel vastgelegde einddatum van het derivatencontract: vervaldatum, expiratiedatum voor opties (Europese en Amerikaanse) enz. |
||||||||||||||||||||
|
C0130 |
Valuta |
Indien van toepassing, vermeld de alfabetische ISO 4217-code van de valuta van het derivaat, d.w.z. de valuta van het theoretische bedrag van het derivaat (bv.: een optie met een onderliggend bedrag in USD). Dit item is niet van toepassing op valutaswaps. |
||||||||||||||||||||
|
C0140 |
Theoretisch bedrag op de transactiedatum |
Het afgedekte of blootgestelde bedrag van het derivaat op de transactiedatum. Voor futures en opties komt dit overeen met de omvang van het contract vermenigvuldigd met het aantal contracten. Voor swaps en termijncontracten komt dit overeen met het bedrag van het contract. |
||||||||||||||||||||
|
C0150 |
Theoretisch bedrag op de rapportagedatum |
Het afgedekte of blootgestelde bedrag van het derivaat op de rapportagedatum, d.w.z. het eindsaldo. Voor futures en opties komt dit overeen met de omvang van het contract vermenigvuldigd met het aantal contracten. Voor swaps en termijncontracten komt dit overeen met het bedrag van het contract. Wanneer een transactie tijdens de rapportageperiode is vervallen/verlopen vóór de rapportagedatum, is het theoretisch bedrag op de rapportagedatum nul. |
||||||||||||||||||||
|
C0160 |
Waarde van de zekerheid |
Waarde van de verstrekte zekerheid op de rapportagedatum (nul indien derivaat is afgesloten), indien van toepassing. |
||||||||||||||||||||
|
C0170 |
Opties, futures, termijncontracten en overige derivaten — Gebruik van derivaten (door koper) |
Beschrijf het gebruik van het derivaat (micro-/macrohedge, doelmatig portefeuillebeheer). Microhedge heeft betrekking op derivaten die één financieel instrument, verwachte transactie of verplichting dekken. Macrohedge heeft betrekking op derivaten die meerdere financiële instrumenten, verwachte transacties of verplichtingen dekken. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0180 |
Opties, futures, termijncontracten en overige derivaten — Onderliggend actief/onderliggende verplichting van het derivaat |
Identificatiecode van het onderliggende actief of de onderliggende verplichting van het derivatencontract. Dit item wordt gerapporteerd voor derivaten met één onderliggend instrument of één enkele index in de portefeuille van de onderneming. Een index wordt aangemerkt als één instrument en moet worden gerapporteerd. Identificatiecode van het onderliggende instrument van het derivaat, in de volgende orde van prioriteit:
Als het onderliggende instrument een index is, moet de code van die index worden vermeld. |
||||||||||||||||||||
|
C0190 |
Soort identificatiecode van onderliggend actief/onderliggende verplichting van het derivaat |
Soort identificatiecode die voor de „Identificatiecode van het instrument” wordt gebruikt. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0200 |
Kredietprotectie — Kredietverzuimswaps en garanties — Naam van de tegenpartij waarvoor kredietprotectie wordt gekocht |
Naam van de tegenpartij waarvoor kredietprotectie is gekocht met het oog op wanbetaling door de tegenpartij |
||||||||||||||||||||
|
C0210 |
Swaps — Betaalde swaprente (voor koper) |
Betaalde rente uit hoofde van het swapcontract (alleen voor renteswaps). |
||||||||||||||||||||
|
C0220 |
Swaps — Ontvangen swaprente (voor koper) |
Ontvangen rente uit hoofde van het swapcontract (alleen voor renteswaps). |
||||||||||||||||||||
|
C0230 |
Swaps — Valuta (voor koper) van geleverde swap |
Vermeld de alfabetische ISO 4217-code van de valuta van de swapprijs (alleen voor valutaswaps). |
||||||||||||||||||||
|
C0240 |
Swaps — Valuta (voor koper) van ontvangen swap |
Vermeld de alfabetische ISO 4217-code van de valuta van het theoretische bedrag van de swap (alleen voor valutaswaps). |
S.36.03 — Intragroeptransacties — Interne herverzekering
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten.
Deze template heeft tot doel informatie te verzamelen over alle intragroeptransacties (significante en zeer significante transacties en transacties die in elk geval moeten worden gerapporteerd) met betrekking tot vermogen, schulden, wederzijdse financiering en overdracht van activa samenhangend met transacties binnen een groep, overeenkomstig artikel 213, lid 2, onder d), van Richtlijn 2009/138/EG. Hieronder vallen onder andere maar niet uitsluitend:
|
— |
herverzekeringscontracten tussen verbonden ondernemingen; |
|
— |
facultatieve herverzekering tussen verbonden ondernemingen; en |
|
— |
alle andere transacties die leiden tot de overdracht van verzekeringstechnisch risico (verzekeringsrisico) tussen verbonden ondernemingen. |
De verzekeringsonderneming wordt geacht deze template in te vullen voor alle significante, zeer significante en in elk geval te rapporteren intragroeptransacties tussen de afzonderlijke onderneming en de gemengde verzekeringsholding en haar verbonden ondernemingen.
In deze template moeten intragroeptransacties worden opgenomen die:
|
— |
openstonden aan het begin van de rapportageperiode; |
|
— |
aanvingen tijdens de rapportageperiode en nog niet waren voltooid op de rapportagedatum; |
|
— |
aanvingen en verliepen/vervielen tijdens de rapportageperiode. |
Dergelijke transacties met een verbonden entiteit mogen worden uitgesloten van de rapportage inzake intragroeptransacties wanneer ze afzonderlijk onder de drempelwaarden voor significant en zeer significant blijven. Zij moeten echter toch afzonderlijk worden gerapporteerd wanneer ze gezamenlijk uitkomen op of boven de drempelwaarden voor significante of zeer significante intragroeptransacties.
Elke transactie wordt afzonderlijk gerapporteerd. Ondernemingen vullen zo veel rijen in als nodig om de transactie naar behoren te beschrijven, en vermelden daarbij eveneens of er verschillende soorten herverzekeringsovereenkomsten worden gebruikt.
Eventuele toevoegingen aan/aanvullingen op significante intragroeptransacties worden gerapporteerd als een afzonderlijke intragroeptransactie, zelfs als de aanvulling op zich onder de drempelwaarde voor significante transacties blijft. Als een onderneming bijvoorbeeld het aanvankelijke bedrag van een lening aan een andere, verbonden onderneming verhoogt, wordt de toevoeging aan de lening geregistreerd als een afzonderlijk item, waarbij de datum van de aanvulling geldt als uitgiftedatum.
Wanneer de transactiewaarde voor twee betrokken partijen verschilt (bijv. bij een transactie ter waarde van 10 miljoen EUR tussen A en B, waarbij A 10 miljoen EUR registreert maar B slechts 9,5 miljoen EUR ontvangt als gevolg van 0,5 miljoen EUR aan transactiekosten) wordt in de template het hoogste bedrag als het transactiebedrag ingevuld, in dit geval 10 miljoen EUR.
Wanneer sprake is van een keten van gerelateerde intragroeptransacties (bijv. A belegt in B en B belegt in C), moet elke schakel van de keten als een afzonderlijke intragroeptransactie worden gerapporteerd.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0010 |
Identificatiecode van intragroeptransactie |
Unieke interne identificatiecode voor elke intragroeptransactie. Dient ongewijzigd te blijven in de loop van de tijd. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0020 |
Naam van cedent |
Wettelijke benaming van de entiteit die het verzekeringstechnisch risico heeft overgedragen aan een andere verzekeraar of herverzekeraar binnen de groep. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0030 |
Identificatiecode van cedent |
De unieke identificatiecode die aan de belegger/kredietverstrekker/overnemer wordt gekoppeld, in onderstaande volgorde van prioriteit:
specifieke code:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0040 |
Soort identificatiecode van cedent |
Identificatie van de code gebruikt in item „Identificatiecode van cedent”:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0050 |
Naam van herverzekeraar |
Wettelijke benaming van de herverzekeraar waaraan het verzekeringstechnisch risico is overgedragen. Dit is dezelfde naam als die welke is gerapporteerd in S.30.02. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0060 |
Identificatiecode van herverzekeraar |
De unieke identificatiecode die aan de belegger/kredietverstrekker/overnemer wordt gekoppeld, in onderstaande volgorde van prioriteit:
specifieke code:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0070 |
Soort identificatiecode van herverzekeraar |
Identificatie van de code gebruikt in item „Identificatiecode van herverzekeraar”:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0080 |
Geldigheidstermijn (begindatum) |
Vermeld de ISO 8601-code (jjjj-mm-dd) voor de aanvangsdatum van de specifieke herverzekeringsovereenkomst. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0090 |
Geldigheidstermijn (einddatum) |
Vermeld de ISO 8601-code (jjjj-mm-dd) van de vervaldatum van de specifieke herverzekeringsovereenkomst (d.w.z. de laatste datum waarop de specifieke herverzekeringsovereenkomst van kracht is). Dit item wordt niet gerapporteerd als er geen vervaldatum is (bijvoorbeeld als het een doorlopende overeenkomst betreft die wordt beëindigd na opzegging door een van de partijen). |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0100 |
Valuta van overeenkomst/contract |
Vermeld de alfabetische ISO 4217-code van de valuta die wordt gebruikt voor betalingen uit hoofde van de specifieke herverzekeringsovereenkomst. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0110 |
Soort herverzekeringsovereenkomst/-contract |
Vermeld het soort herverzekeringsovereenkomst/-contract. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
Overige proportionele contracten (code 13) en overige niet-proportionele contracten (code 14) kunnen worden gebruikt voor hybride soorten herverzekeringscontracten. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0120 |
Maximale dekking door herverzekeraar onder overeenkomst/contract |
Voor quotes of een surpluscontract wordt hier 100 % ingevuld van het maximumbedrag dat is vastgesteld voor de gehele overeenkomst/het gehele contract (bijv. 10 miljoen GBP). In het geval van onbeperkte dekking wordt hier „-1” ingevuld. Voor schade-excedentherverzekerings- of stop loss-contracten wordt de initiële capaciteit vermeld. Dit item moet worden gerapporteerd in de valuta van de transactie. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0130 |
Netto vorderingen |
Het bedrag voortvloeiend uit: vorderingen die zijn betaald door de verzekeraar maar nog niet zijn vergoed door de herverzekeraar plus door de herverzekeraar te betalen provisies en andere vorderingen minus schulden aan de herverzekeraar. Kasdeposito's vallen hier niet onder; deze moeten worden beschouwd als ontvangen garanties. Het totaalbedrag moet gelijk zijn aan de som van de balansposten: Vorderingen uit hoofde van herverzekering en schulden uit hoofde van herverzekering |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0140 |
Totaal uit hoofde van herverzekering verhaalbare bedragen |
Het totale bedrag verschuldigd door de herverzekeraar op de rapportagedatum, met inbegrip van:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0150 |
Herverzekeringsresultaat (voor de herverzekerde entiteit) |
Het herverzekeringsresultaat voor de herverzekeraar wordt als volgt berekend:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0160 |
Verzekeringsbranche |
Identificatie van de branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, die wordt herverzekerd. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
Indien een herverzekeringsregeling meer dan één verzekeringsbranche bestrijkt, kies dan uit de bovenstaande lijst de branche die het belangrijkst is. |
S.36.04 — Intragroeptransacties — Kostendeling, voorwaardelijke verplichtingen, posten buiten de balanstelling en andere posten
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten.
Deze template heeft tot doel informatie te verzamelen over alle overige intragroeptransacties (significante en zeer significante transacties en transacties die in elk geval moeten worden gerapporteerd) die niet aan de orde zijn gekomen in de templates 36.01 tot en met 36.03, overeenkomstig artikel 213, lid 2, onder d), van Richtlijn 2009/138/EG. Hieronder vallen onder andere maar niet uitsluitend:
|
— |
Interne kostendeling; |
|
— |
Voorwaardelijke verplichtingen (anders dan derivaten); |
|
— |
Garanties buiten de balanstelling; |
|
— |
Overige transacties tussen verbonden ondernemingen of natuurlijke personen die binnen de reikwijdte van het groepstoezicht vallen. |
De verzekeringsonderneming wordt geacht deze template in te vullen voor alle significante, zeer significante en in elk geval te rapporteren intragroeptransacties tussen de afzonderlijke onderneming en de gemengde verzekeringsholding en haar verbonden ondernemingen.
In deze template moeten intragroeptransacties worden opgenomen die:
|
— |
openstonden aan het begin van de rapportageperiode; |
|
— |
aanvingen tijdens de rapportageperiode en nog niet waren voltooid op de rapportagedatum; |
|
— |
aanvingen en verliepen/vervielen tijdens de rapportageperiode. |
Dergelijke transacties met een verbonden entiteit mogen worden uitgesloten van de rapportage inzake intragroeptransacties wanneer ze afzonderlijk onder de drempelwaarden voor significant en zeer significant blijven. Zij moeten echter toch afzonderlijk worden gerapporteerd wanneer ze gezamenlijk uitkomen op of boven de drempelwaarden voor significante of zeer significante intragroeptransacties.
Elke transactie wordt afzonderlijk gerapporteerd.
Eventuele toevoegingen aan/aanvullingen op significante intragroeptransacties worden gerapporteerd als een afzonderlijke intragroeptransactie, zelfs als de aanvulling op zich onder de drempelwaarde voor significante transacties blijft. Als een onderneming bijvoorbeeld het aanvankelijke bedrag van een lening aan een andere, verbonden onderneming verhoogt, wordt de toevoeging aan de lening geregistreerd als een afzonderlijk item, waarbij de datum van de aanvulling geldt als uitgiftedatum.
Wanneer de transactiewaarde voor twee betrokken partijen verschilt (bijv. bij een transactie ter waarde van 10 miljoen EUR tussen A en B, waarbij A 10 miljoen EUR registreert maar B slechts 9,5 miljoen EUR ontvangt als gevolg van 0,5 miljoen EUR aan transactiekosten) wordt in de template het hoogste bedrag als het transactiebedrag ingevuld, in dit geval 10 miljoen EUR.
Wanneer sprake is van een keten van gerelateerde intragroeptransacties (bijv. A belegt in B en B belegt in C), moet elke schakel van de keten als een afzonderlijke intragroeptransactie worden gerapporteerd.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||
|
C0010 |
Identificatiecode van intragroeptransactie |
Unieke interne identificatiecode voor elke intragroeptransactie. Dient ongewijzigd te blijven in de loop van de tijd. |
||||||||
|
C0020 |
Naam van belegger/koper/begunstigde |
Wettelijke benaming van de entiteit die het actief/de belegging koopt dan wel erin belegt of de dienst/garantie ontvangt. |
||||||||
|
C0030 |
Identificatiecode van belegger/koper/begunstigde |
De unieke identificatiecode die aan de belegger/kredietverstrekker/overnemer wordt gekoppeld, in onderstaande volgorde van prioriteit:
specifieke code:
|
||||||||
|
C0040 |
Soort identificatiecode van belegger/koper/begunstigde |
Identificatie van de code gebruikt in item „Identificatiecode van belegger/koper/begunstigde”:
|
||||||||
|
C0050 |
Naam van emittent/verkoper/aanbieder |
Wettelijke benaming van de entiteit die het actief/de belegging verkoopt dan wel overdraagt of de dienst/garantie verleent. |
||||||||
|
C0060 |
Identificatiecode van emittent/verkoper/aanbieder |
De unieke identificatiecode die aan de belegger/kredietverstrekker/overnemer wordt gekoppeld, in onderstaande volgorde van prioriteit:
specifieke code:
|
||||||||
|
C0070 |
Soort identificatiecode van emittent/verkoper/aanbieder |
Identificatie van de code gebruikt in item „Identificatiecode van emittent/verkoper/aanbieder”:
|
||||||||
|
C0080 |
Soort transactie |
Vermeld het soort transactie. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
|
||||||||
|
C0090 |
Uitgiftedatum transactie |
Vermeld de ISO 8601-code (jjjj-mm-dd) voor de datum waarop de transactie/uitgifte in werking treedt. |
||||||||
|
C0100 |
Datum inwerkingtreding van overeenkomst die/contract dat aan de transactie ten grondslag ligt |
Vermeld, waar van toepassing, de ISO 8601-code (jjjj-mm-dd) van de datum waarop de transactie of de overeenkomst die aan de transactie ten grondslag ligt, in werking treedt, indien deze datum afwijkt van de transactiedatum. Indien de datum gelijk is aan de transactiedatum, moet de transactiedatum worden gerapporteerd. |
||||||||
|
C0110 |
Einddatum van overeenkomst die/contract dat aan de transactie ten grondslag ligt |
Vermeld, waar van toepassing, de ISO 8601-code (jjjj-mm-dd) van de datum waarop de overeenkomst/het contract afloopt. Indien de overeenkomst/het contract doorlopend is, wordt „9999-12-31” ingevuld. |
||||||||
|
C0120 |
Transactievaluta |
Vermeld de alfabetische ISO 4217-code van de valuta waarin de transactie heeft plaatsgevonden. |
||||||||
|
C0130 |
Triggergebeurtenis |
Korte beschrijving, waar van toepassing, van de gebeurtenis die aanleiding zou zijn voor de transactie/betaling/aansprakelijkheid, bijv. een gebeurtenis die een voorwaardelijke verplichting tot gevolg zou hebben. |
||||||||
|
C0140 |
Waarde van transactie/zekerheid/garantie |
Waarde van de op de Solvabiliteit II-balans opgenomen transactie, verstrekte zekerheid of voorwaardelijke verplichting. Alle items moeten worden gerapporteerd op basis van de Solvabiliteit II-waarde. Indien geen Solvabiliteit II-waarde beschikbaar is (bijv. niet-EER-activiteiten volgens methode 2 in het kader van gelijkwaardige solvabiliteitsregelingen of banken en kredietinstellingen) moeten echter de plaatselijke of sectorale waarderingsvoorschriften worden gevolgd. |
||||||||
|
C0150 |
Hoogste mogelijke waarde van voorwaardelijke verplichtingen |
Hoogste mogelijke waarde van voorwaardelijke verplichtingen op de Solvabiliteit II-balans, ongeacht de kans erop (d.w.z. toekomstige kasstromen die nodig zijn om de voorwaardelijke verplichting af te wikkelen over de looptijd ervan, gedisconteerd volgens de desbetreffende risicovrije rentetermijnstructuur). |
||||||||
|
C0160 |
Hoogste mogelijke waarde van niet uit de Solvabiliteit II-balans blijkende voorwaardelijke verplichtingen |
Vul voor de niet uit de Solvabiliteit II-balans blijkende voorwaardelijke verplichtingen het maximale bedrag van de voorwaardelijke verplichting in dat de aanbieder verschuldigd zou kunnen zijn. |
||||||||
|
C0170 |
Hoogste mogelijke waarde van kredietbrieven/garanties |
De som van alle mogelijke kasstromen als alle gebeurtenissen die aanleiding geven tot garanties zich zouden voordoen in verband met garanties die de „aanbieder” (cel C0050) aan de „begunstigde” (cel C0020) heeft verstrekt om betaling van de verplichtingen van de onderneming te garanderen (met inbegrip van kredietbrieven, onbenutte gecommitteerde kredietfaciliteiten). In dit item worden geen bedragen opgenomen die reeds zijn gerapporteerd in C0150 en C0160. |
||||||||
|
C0180 |
Waarde van gegarandeerde activa |
Waar de van het gegarandeerde actief waarvoor de garanties worden ontvangen. In dit geval zijn mogelijk andere plaatselijke/sectorale waarderingsgrondslagen dan die van Solvabiliteit II relevant. |
BIJLAGE III
Instructies in verband met de rapportagetemplates voor groepen
Deze bijlage bevat aanvullende instructies met betrekking tot de templates van bijlage I bij deze verordening. De eerste kolom van de tabellen toont de te rapporteren items, met vermelding van de kolommen en rijen zoals aangegeven in de template van bijlage I.
De templates worden ingevuld overeenkomstig de instructies van de verschillende afdelingen van deze bijlage, en naar elke template wordt in deze bijlage steeds verwezen als „deze template”.
S.01.01 — Overzicht van ingediende informatie
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de eerste, de driemaandelijkse en de jaarlijkse indiening van informatie voor groepen, afgezonderde fondsen, matchingportefeuilles en het resterende deel op groepsniveau.
Wanneer een speciale rechtvaardiging noodzakelijk is, wordt de toelichting niet in de rapportagetemplate verstrekt, maar maakt deze deel uit van de dialoog met de nationale bevoegde autoriteiten.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||||
|
Z0010 |
Afgezonderd fonds/matchingportefeuille/resterend deel |
Geeft aan of de gerapporteerde cijfers betrekking hebben op een afgezonderd fonds, een matchingopslagportefeuille of het resterende deel. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
Z0020 |
Fonds-/portefeuillenummer |
Wanneer item Z0010 = 1, identificatienummer voor een afgezonderd fonds of matchingportefeuille. Dit nummer wordt door de onderneming toegewezen en moet consistent zijn in de tijd en aansluiten bij het fonds-/portefeuillenummer dat in andere templates wordt gerapporteerd. Wanneer item Z0020 = 2, vermeld dan „0”. |
||||||||||||||
|
C0010/R0010 |
S.01.02 — Basisinformatie — Algemeen |
Deze template wordt altijd gerapporteerd. De enige mogelijke optie is: 1 — Gerapporteerd |
||||||||||||||
|
C0010/R0020 |
S.01.03 — Basisinformatie — Afgezonderde fondsen en matchingopslagportefeuilles |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0030 |
S.02.01 — Balans |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0040 |
S.02.02 — Activa en verplichtingen, per valuta |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0060 |
S.03.01. — Posten buiten de balanstelling — algemeen |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0070 |
S.03.02 — Posten buiten de balanstelling — Lijst van door de groep ontvangen onbeperkte garanties |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0080 |
S.03.03 — Posten buiten de balanstelling — Lijst van door de onderneming verstrekte onbeperkte garanties |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0110 |
S.05.01 — Premies, schaden en kosten, per branche |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0120 |
S.05.02 — Premies, schaden en kosten, per land |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0130 |
S.06.01 — Overzicht van activa |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0140 |
S.06.02 — Lijst van activa |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0150 |
S.06.03 — Instellingen voor collectieve belegging — Doorkijkbenadering |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0160 |
S.07.01 — Gestructureerde producten |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0170 |
S.08.01 — Open derivaten |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0180 |
S.08.02 — Derivatentransacties |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0190 |
S.09.01 — Inkomsten/winsten en verliezen gedurende de periode |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0200 |
S.10.01 — Uitlenen van effecten en repo's |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0210 |
S.11.01 — Als zekerheid aangehouden activa |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0260 |
S.15.01 — Beschrijving van garanties van variabele lijfrenteverzekeringen |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0270 |
S.15.02 — Afdekking van garanties van variabele lijfrenteverzekeringen |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0370 |
S.22.01 — Effect van langetermijngarantiemaatregelen en overgangsmaatregelen |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0410 |
S.23.01 — Eigen vermogen |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0420 |
S.23.02 — Gedetailleerde informatie over eigen vermogen, per tier |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0430 |
S.23.03 — Jaarlijkse ontwikkelingen in het eigen vermogen |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0440 |
S.23.04 — Lijst van eigenvermogensbestanddelen |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0460 |
S.25.01 — Standaardformule voor het solvabiliteitskapitaalvereiste voor groepen |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0470 |
S.25.02 — Solvabiliteitskapitaalvereiste — voor groepen die gebruikmaken van de standaardformule en van het gedeeltelijk intern model |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0480 |
S.25.03 — Solvabiliteitskapitaalvereiste — voor groepen met geheel interne modellen |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0500 |
S.26.01 — Solvabiliteitskapitaalvereiste — Marktrisico |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0510 |
S.26.02 — Solvabiliteitskapitaalvereiste — Tegenpartijkredietrisico |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0520 |
S.26.03 — Solvabiliteitskapitaalvereiste — Levensverzekeringstechnisch risico |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0530 |
S.26.04 — Solvabiliteitskapitaalvereiste — Ziekteverzekeringstechnisch risico |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0540 |
S.26.05 — Solvabiliteitskapitaalvereiste — Schadeverzekeringstechnisch risico |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0550 |
S.26.06 — Solvabiliteitskapitaalvereiste — Operationeel risico |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0560 |
S.26.07 — Solvabiliteitskapitaalvereiste — Vereenvoudigingen |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0570 |
S.27.01 — Solvabiliteitskapitaalvereiste — Rampenrisico in het schade- en ziekteverzekeringsbedrijf |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0680 |
S.31.01 — Aandeel van herverzekeraars (met inbegrip van finite herverzekering en SPV's) |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0690 |
S.31.02 — Special Purpose Vehicles |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0700 |
S.32.01 — Ondernemingen binnen de groep |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0710 |
S.33.01 — Verzekering en herverzekering afzonderlijke vereisten |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0720 |
S.34.01 — Overige gereglementeerde en niet-gereglementeerde financiële ondernemingen, met inbegrip van verzekeringsholdings en gemengde financiële holdings — individuele vereisten |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0730 |
S.35.01 — Bijdrage aan technische voorzieningen van de groep |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0740 |
S.36.01 — Intragroeptransacties — Vermogensgerelateerde transacties, overdracht van schulden en activa |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0750 |
S.36.02 — Intragroeptransacties — Derivaten |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0760 |
S.36.03 — Intragroeptransacties — Interne herverzekering |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0770 |
S.36.04 — Intragroeptransacties — Kostendeling, voorwaardelijke verplichtingen, posten buiten de balanstelling en andere posten |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0780 |
S.37.01 — Risicoconcentratie |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0790 |
SR.02.01 — Balans |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0840 |
SR.25.01 — Solvabiliteitskapitaalvereiste — Alleen standaardformule |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0850 |
SR.25.02 — Solvabiliteitskapitaalvereiste — Standaardformule en gedeeltelijk intern model |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0860 |
SR.25.03 — Solvabiliteitskapitaalvereiste — Intern model |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0870 |
SR.26.01 — Solvabiliteitskapitaalvereiste — Marktrisico |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0880 |
SR.26.02 — Solvabiliteitskapitaalvereiste — Tegenpartijkredietrisico |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0890 |
SR.26.03 — Solvabiliteitskapitaalvereiste — Levensverzekeringstechnisch risico |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0900 |
SR.26.04 — Solvabiliteitskapitaalvereiste — Ziekteverzekeringstechnisch risico |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0910 |
SR.26.05 — Solvabiliteitskapitaalvereiste — Schadeverzekeringstechnisch risico |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0920 |
SR.26.06 — Solvabiliteitskapitaalvereiste — Operationeel risico |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0930 |
SR.26.07 — Solvabiliteitskapitaalvereiste — Vereenvoudigingen |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||
|
C0010/R0940 |
SR.27.01 — Solvabiliteitskapitaalvereiste — Schadeverzekeringstechnisch risico |
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
S.01.02 — Basisinformatie
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de eerste, driemaandelijkse en jaarlijkse indiening van informatie voor groepen.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||
|
C0010/R0010 |
Naam deelnemende onderneming |
Wettelijke benaming van de deelnemende (her)verzekeringsonderneming of verzekeringsholding of gemengde financiële holding die aan het hoofd van de (her)verzekeringsgroep staat. Dient in de diverse rapportages consistent te zijn. |
||||||
|
C0010/R0020 |
Identificatiecode groep |
Identificatiecode van de deelnemende onderneming, in de volgende orde van prioriteit:
|
||||||
|
C0010/R0030 |
Soort groepscode |
Soort ID-code die voor „Groepsidentificatiecode” wordt gebruikt. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||
|
C0010/R0050 |
Land van de groepstoezichthouder |
Vermeld de ISO 3166-1 alfa-2-code voor het land van de groepstoezichthouder |
||||||
|
C0010/R0060 |
Subgroepinformatie |
Vermeld of de informatie betrekking heeft op een subgroep in overeenstemming met artikel 216 van Richtlijn 2009/138/EG. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||
|
C0010/R0070 |
Rapportagetaal |
Vermeld de 2-letterige code van de ISO 639-1-code van de taal waarin de informatie wordt ingediend. |
||||||
|
C0010/R0080 |
Datum indiening rapportage |
Vermeld de ISO 8601-code (jjjj-mm-dd) van de datum waarop de rapportage bij de toezichthouder wordt ingediend. |
||||||
|
C0010/R0090 |
Rapportagereferentiedatum |
Vermeld de ISO 8601-code (jjjj-mm-dd) van de datum die de laatste dag van de rapportageperiode weergeeft. |
||||||
|
C0010/R0100 |
Reguliere/ad-hocindiening |
Vermeld of de indiening van informatie een reguliere of een ad-hocindiening van informatie betreft. De volgende gesloten lijst van keuzemogelijkheden wordt gebruikt:
|
||||||
|
C0010/R0110 |
Rapportagevaluta |
Vermeld de ISO 4217-lettercode van de valuta van de geldbedragen die in elke rapportage worden gebruikt. |
||||||
|
C0010/R0120 |
Standaarden voor jaarrekeningen |
Vermelding van de standaarden voor jaarrekeningen die worden gehanteerd voor de rapportage van items in S.02.01, waardering van de jaarrekening. De volgende gesloten lijst van keuzemogelijkheden wordt gebruikt:
|
||||||
|
C0010/R0130 |
Berekeningsmethode van het solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep |
Vermeld de gehanteerde methode voor de berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste voor de groep. De volgende gesloten lijst van keuzemogelijkheden wordt gebruikt:
|
||||||
|
C0010/R0140 |
Gebruik van groepsspecifieke parameters |
Vermeld of de groep cijfers rapporteert waarbij van groepspecifieke parameters is gebruikgemaakt. De volgende gesloten lijst van keuzemogelijkheden wordt gebruikt:
|
||||||
|
C0010/R0150 |
Afgezonderde fondsen |
Vermeld of de groep activiteiten rapporteert per afgezonderd fonds. De volgende gesloten lijst van keuzemogelijkheden wordt gebruikt:
|
||||||
|
C0010/R0160 |
Gehanteerde methode voor berekening groepssolvabiliteit |
Vermeld de methode voor de berekening van de groepssolvabiliteit De volgende gesloten lijst van keuzemogelijkheden wordt gebruikt:
|
||||||
|
C0010/R0170 |
Matchingopslag |
Vermeld of de groep cijfers rapporteert waarbij van de matchingopslag wordt gebruikgemaakt. De volgende gesloten lijst van keuzemogelijkheden wordt gebruikt:
|
||||||
|
C0010/R0180 |
Volatiliteitsaanpassing |
Vermeld of de groep cijfers rapporteert waarbij van de volatiliteitsaanpassing wordt gebruikgemaakt. De volgende gesloten lijst van keuzemogelijkheden wordt gebruikt:
|
||||||
|
C0010/R0190 |
Overgangsmaatregel voor de risicovrije rentevoet |
Vermeld of de groep cijfers rapporteert waarbij van de overgangsmaatregel voor de relevante risicovrije rentetermijnstructuur wordt gebruikgemaakt. De volgende gesloten lijst van keuzemogelijkheden wordt gebruikt:
|
||||||
|
C0010/R0200 |
Overgangsmaatregel voor technische voorzieningen |
Vermeld of de groep cijfers rapporteert waarbij van de overgangsaftrek voor technische voorzieningen wordt gebruikgemaakt. De volgende gesloten lijst van keuzemogelijkheden wordt gebruikt:
|
||||||
|
C0010/R0210 |
Eerste indiening of herindiening |
Vermeld of de indiening een eerste indiening van informatie of een herindiening van informatie met betrekking tot een reeds gerapporteerde rapportagereferentiedatum betreft. De volgende gesloten lijst van keuzemogelijkheden wordt gebruikt:
|
S.01.03 — Basisinformatie — Afgezonderde fondsen en matchingopslagportefeuilles
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de eerste en jaarlijkse indiening van informatie voor groepen.
Alle afgezonderde fondsen en matchingportefeuilles worden vermeld, ongeacht of zij van materieel belang zijn voor de indiening van informatie.
In de eerste tabel worden alle afgezonderde fondsen en matchingopslagportefeuilles gerapporteerd. Indien een afgezonderd fonds een matchingportefeuille heeft die dat fonds niet volledig dekt, moeten drie fondsen worden vermeld, namelijk een voor het afgezonderde fonds, een voor de matchingopslagportefeuille binnen het afgezonderde fonds en een voor het resterende fondsdeel (mutatis mutandis indien een matchingopslagportefeuille een afgezonderd fonds bevat).
In de tweede tabel wordt een toelichting gegeven op de verhoudingen tussen de fondsen zoals hiervoor is beschreven. Alleen fondsen met dergelijke verhoudingen worden in de tweede tabel gerapporteerd.
Wat de groepsrapportage betreft, wordt aan de volgende specifieke vereisten voldaan:
|
a) |
deze informatie is van toepassing als methode 1 zoals gedefinieerd in artikel 230 van de Solvabiliteit II-richtlijn wordt gehanteerd, alleen of in combinatie met methode 2 zoals gedefinieerd in artikel 233 van de Solvabiliteit II-richtlijn; |
|
b) |
bij gebruik van een combinatie van methode 1 en methode 2 wordt deze informatie alleen ingediend voor dat deel van de groep waarvoor berekeningsmethode 1 zoals gedefinieerd in artikel 230 van de Solvabiliteit II-richtlijn wordt gehanteerd, en; |
|
c) |
deze informatie is niet van toepassing op groepen wanneer alleen methode 2 zoals gedefinieerd in artikel 233 van de Solvabiliteit II-richtlijn wordt gehanteerd. |
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||
|
Lijst van alle afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles (overlap toegestaan) |
||||||||||
|
C0010 |
Juridische benaming van de onderneming |
Wettelijke benaming van de onderneming binnen de reikwijdte van het groepstoezicht die houdster is van het afgezonderd fonds/de matchingopslagportefeuille |
||||||||
|
C0020 |
Identificatiecode van de onderneming |
Identificatiecode van de onderneming, in de volgende orde van prioriteit:
Als de onderneming gebruikmaakt van de keuzemogelijkheid „Specifieke code”, wordt rekening gehouden met het volgende:
|
||||||||
|
C0030 |
Soort identificatiecode van de onderneming |
Soort ID-code die voor de „Identificatiecode van de onderneming” wordt gebruikt. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||
|
C0040 |
Fonds-/portefeuillenummer |
Het door de onderneming toegekende nummer, dat overeenkomt met het unieke nummer van elk afgezonderd fonds en elke matchingportefeuille. Dit nummer is consistent in de tijd en wordt gebruikt om in andere templates de afgezonderde fondsen en matchingportefeuilles te identificeren. |
||||||||
|
C0050 |
Naam afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille |
Vermeld de naam van het afgezonderd fonds en de matchingopslagportefeuille. Gebruik zo mogelijk de handelsbenaming (bij koppeling aan een handelsproduct). Indien dat niet mogelijk is, bijvoorbeeld als het fonds is gekoppeld aan meerdere handelsproducten, wordt een andere benaming gebruikt. De naam moet uniek zijn en ongewijzigd blijven in de tijd. |
||||||||
|
C0060 |
Afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille/resterend deel van een fonds |
Vermeld of het een afgezonderd fonds of een matchingportefeuille betreft. In de gevallen waarin andere fondsen zijn opgenomen binnen één fonds, wordt in deze cel per fonds of subfonds vermeld om welke soort het gaat. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||
|
C0070 |
Afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille met sub-afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille |
Vermeld of er andere fondsen zijn opgenomen in het betrokken fonds. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
Bij keuzemogelijkheid 1 wordt alleen het „moederfonds” vermeld. |
||||||||
|
C0080 |
Materieel |
Vermeld of het afgezonderd fonds of een matchingportefeuille van materieel belang is voor een gedetailleerde indiening van informatie. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
Bij een fonds waarin andere fondsen zijn opgenomen, moet dit item alleen voor het „moederfonds” worden gerapporteerd. |
||||||||
|
C0090 |
Artikel 304 |
Vermeld of het afgezonderd fonds onder artikel 304 van de Solvabiliteit II-richtlijn valt. Een van de volgende keuzemogelijkheden wordt hiervoor gebruikt:
|
||||||||
|
Lijst van afgezonderde fondsen / matchingopslagportefeuilles met sub-afgezonderde fondsen / matchingopslagportefeuilles |
||||||||||
|
C0100 |
Lijst van afgezonderde fondsen / matchingopslagportefeuilles met sub-afgezonderde fondsen / matchingopslagportefeuilles |
Vermeld voor fondsen met andere daarin opgenomen fondsen (keuzemogelijkheid 1 gerapporteerd in item C0070) het aantal zoals is bepaald voor item C0040. Het fonds wordt herhaald in zoveel rijen als nodig zijn voor rapportage van de subfondsen. |
||||||||
|
C0110 |
Nummer sub-afgezonderd fonds / matchingopslagportefeuille |
Vermeld het aantal fondsen opgenomen in andere fondsen zoals is bepaald voor item C0040. |
||||||||
|
C0120 |
Sub-afgezonderd fonds / matchingopslagportefeuille |
Vermeld de aard van het in andere fondsen opgenomen fonds. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||
S.02.01 — Balans
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de eerste, de driemaandelijkse en de jaarlijkse indiening van informatie voor groepen, afgezonderde fondsen en het resterende deel.
Deze template is relevant bij gebruik van methode 1 (op basis van consolidatie van jaarrekeningen), alleen of in combinatie met methode 2 (aftrek en aggregatie). Deelnemingen in verbonden ondernemingen die niet per rij worden geconsolideerd overeenkomstig artikel 335, lid 1, onder a), b) of c), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, met in begrip van de deelnemingen in verbonden ondernemingen die met behulp van methode 2 worden opgenomen wanneer een combinatie van methoden wordt gebruikt, worden opgenomen in het item „Deelnemingen in verbonden ondernemingen, met inbegrip van participaties”.
Template SR.02.01 is alleen van toepassing op afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles van ondernemingen die worden geconsolideerd overeenkomstig artikel 335, lid 1, onder a), b) en c), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, wanneer methode 1 (op basis van consolidatie van jaarrekeningen) wordt gebruikt, alleen of in combinatie met methode 2 (aftrek en aggregatie).
Bij invulling van de kolom „Waarde onder Solvabiliteit II” (C0010) wordt gebruikgemaakt van de waarderingsgrondslagen die zijn beschreven in Richtlijn 2009/138/EG, in Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 en in de technische normen en richtsnoeren betreffende Solvabiliteit II.
Wat de kolom „Waarde wettelijke jaarrekening” (C0020) betreft, zijn de methoden voor opname en waardering die welke groepen hanteren in hun wettelijke jaarrekening overeenkomstig plaatselijke GAAP, dan wel de IFRS indien deze als plaatselijke GAAP zijn geaccepteerd. Deze kolom is standaard verplicht. In de specifieke gevallen waarin de groep geen officiële jaarrekening overeenkomstig de plaatselijke GAAP of de IFRS opstelt, wordt de specifieke situatie besproken met de groepstoezichthouder. In template SR.02.01 is deze kolom alleen van toepassing als afgezonderde fondsen krachtens nationale wetgeving verplicht zijn tot het opstellen van een jaarrekening.
Als standaardinstructie geldt, dat elk item apart moet worden gerapporteerd in de kolom „Waarde wettelijke jaarrekening”.
De kolom „Waarde wettelijke jaarrekening” bevat echter rijen met stippellijntjes om rapportage van geaggregeerde cijfers mogelijk te maken als er geen uitgesplitste cijfers beschikbaar zijn.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||
|
ACTIVA |
||||||||||
|
Z0020 |
Afgezonderd fonds of resterend deel |
Geeft aan of de gerapporteerde cijfers betrekking hebben op een afgezonderd fonds of het resterende deel. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||
|
Z0030 |
Fondsnummer |
Wanneer item Z0020 = 1, identificatienummer voor een afgezonderd fonds of matchingopslagportefeuille. Dit nummer wordt door de groep toegewezen en moet consistent zijn in de tijd en overeenstemmen met het fonds-/portefeuillenummer dat in andere templates wordt gerapporteerd. Wanneer item Z0020 = 2, vermeld dan „0”. |
||||||||
|
C0020/R0010 |
Goodwill |
Immateriële actiefpost die ontstaat als gevolg van een bedrijfscombinatie en die de economische waarde vertegenwoordigt van activa die niet afzonderlijk kunnen worden vermeld of opgenomen in een bedrijfscombinatie. |
||||||||
|
C0020/R0020 |
Overlopende acquisitiekosten |
Acquisitiekosten in verband met overeenkomsten die van kracht zijn op de balansdatum en die worden overgedragen naar volgende rapportageperioden; deze kosten houden verband met de resterende risicoperioden. Met betrekking tot het levensverzekeringsbedrijf worden acquisitiekosten geactiveerd wanneer het waarschijnlijk is dat zij zullen worden gerealiseerd. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0030 |
Immateriële activa |
Immateriële activa anders dan goodwill. Een vaststelbare, niet-monetaire actiefpost zonder fysieke vorm. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0040 |
Uitgestelde belastingvorderingen |
Uitgestelde belastingvorderingen zijn de bedragen van in toekomstige perioden terug te vorderen winstbelastingen met betrekking tot:
|
||||||||
|
C0010 — C0020/R0050 |
Surplus pensioenuitkeringen |
Dit is het totale netto surplus in verband met de pensioenregeling voor werknemers. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0060 |
Materiële vaste activa voor eigen gebruik |
Materiële activa die zijn bedoeld voor permanent gebruik en onroerende zaken die de groep heeft voor eigen gebruik. Daaronder vallen ook onroerende zaken voor eigen gebruik die in aanbouw zijn. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0070 |
Beleggingen (niet zijnde activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
Dit is het totale bedrag aan beleggingen, behalve activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0080 |
Materiële vaste activa (anders dan voor eigen gebruik) |
Bedrag van de onroerende zaken, anders dan voor eigen gebruik. Daaronder vallen ook onroerende zaken in aanbouw die niet voor eigen gebruik zijn. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0090 |
Deelnemingen in verbonden ondernemingen, met inbegrip van participaties |
Deelnemingen zoals gedefinieerd in artikel 13, lid 20, en deelnemingen in verbonden ondernemingen zoals gedefinieerd in artikel 212, lid 1, onder b), van Richtlijn 2009/138/EG. Als delen van de activa in verband met deelnemingen en verbonden ondernemingen betrekking hebben op aan beleggingen of indexen gekoppelde overeenkomsten, worden die delen gerapporteerd in „Activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten” in C0010–C0020/R0220. Deelnemingen in verbonden ondernemingen, waaronder participaties op groepsniveau, zijn:
|
||||||||
|
C0010 — C0020/R0100 |
Aandelen |
Dit is het totale bedrag aan aandelen, beursgenoteerd en niet-beursgenoteerd. Wat de kolom „Waarde wettelijke jaarrekening” (C0020) betreft, geeft dit item de som weer ingeval de opsplitsing tussen beursgenoteerd en niet-beursgenoteerd niet beschikbaar is. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0110 |
Aandelen — beursgenoteerd |
Aandelen die het bedrijfskapitaal vertegenwoordigen, bv. die eigendom in een onderneming vertegenwoordigen, en die worden verhandeld op een gereglementeerde markt of via een multilaterale handelsfaciliteit, zoals gedefinieerd in Richtlijn 2004/39/EG. Daarbij zijn alle vormen van deelneming in verbonden ondernemingen uitgesloten. Wat de kolom „Waarde wettelijke jaarrekening” (C0020) betreft, wordt dit item niet gerapporteerd ingeval de opsplitsing tussen beursgenoteerd en niet-beursgenoteerd niet beschikbaar is. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0120 |
Aandelen — niet-beursgenoteerd |
Aandelen die het bedrijfskapitaal vertegenwoordigen, bv. die eigendom in een onderneming vertegenwoordigen, en die niet worden verhandeld op een gereglementeerde markt of via een multilaterale handelsfaciliteit, zoals gedefinieerd in Richtlijn 2004/39/EG. Daarbij zijn alle vormen van deelneming in verbonden ondernemingen uitgesloten. Wat de kolom „Waarde wettelijke jaarrekening” (C0020) betreft, wordt dit item niet gerapporteerd ingeval de opsplitsing tussen beursgenoteerd en niet-beursgenoteerd niet beschikbaar is. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0130 |
Obligaties |
Dit is het totale bedrag van overheidsobligaties, bedrijfsobligaties, structured notes en door zekerheden gedekte effecten. Wat de kolom „Waarde wettelijke jaarrekening” (C0020) betreft, geeft dit item de som weer ingeval de opsplitsing van obligaties niet beschikbaar is |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0140 |
Overheidsobligaties |
Obligaties die worden uitgegeven door overheidsinstanties, ongeacht of het gaat om centrale overheden, supranationale overheidsinstellingen, regionale overheden of lokale autoriteiten, en obligaties die volledig, onvoorwaardelijk en onherroepelijk worden gegarandeerd door de Europese Centrale Bank, door de centrale overheid en centrale banken van lidstaten en die in de binnenlandse valuta van die centrale overheid en centrale bank luiden en worden gefinancierd, door multilaterale ontwikkelingsbanken als bedoeld in artikel 117, lid 2, van Verordening (EU) nr. 575/2013 of door internationale organisaties als bedoeld in artikel 118 van Verordening (EU) nr. 575/2013 en waarvan de garantie voldoet aan de vereisten van artikel 215 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. Wat de kolom „Waarde wettelijke jaarrekening” (C0020) betreft, wordt dit item niet gerapporteerd ingeval de opsplitsing tussen obligaties, gestructureerde producten en door zekerheden gedekte effecten niet beschikbaar is. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0150 |
Bedrijfsobligaties |
Obligaties die door bedrijven worden uitgegeven. Wat de kolom „Waarde wettelijke jaarrekening” (C0020) betreft, wordt dit item niet gerapporteerd ingeval de opsplitsing tussen obligaties, gestructureerde producten en door zekerheden gedekte effecten niet beschikbaar is. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0160 |
Structured notes |
Hybride effecten die een combinatie van een vastrentend instrument (in de vorm van vaste betalingen) en een reeks derivatencomponenten vormen. Vastrentende effecten die door soevereine overheden worden uitgegeven, zijn uitgesloten van deze categorie. Het betreft effecten waarin categorieën van derivaten zijn besloten, zoals onder meer kredietverzuimswaps (Credit Default Swaps, CDS), vastelooptijdswaps (Constant Maturity Swaps, CMS) en kredietverzuimopties (Credit Default Options, CDOp). Activa uit deze categorie kunnen niet worden gesplitst. Wat de kolom „Waarde wettelijke jaarrekening” (C0020) betreft, wordt dit item niet gerapporteerd ingeval de opsplitsing tussen obligaties, gestructureerde producten en door zekerheden gedekte effecten niet beschikbaar is. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0170 |
Door zekerheden gedekte effecten |
Effecten waarvan de waarde en betalingen worden bepaald aan de hand van een portefeuille van onderliggende waarden. Deze omvatten door activa gedekte effecten (ABS), door hypotheken gedekte effecten (MBS), door bedrijfshypotheken gedekte effecten (CMBS), door zekerheden gedekte schuldverplichtingen (CDO), door zekerheden gedekte leningsverplichtingen (CLO) en door zekerheden gedekte hypotheekobligaties (CMO). Wat de kolom „Waarde wettelijke jaarrekening” (C0020) betreft, wordt dit item niet gerapporteerd ingeval de opsplitsing tussen obligaties, gestructureerde producten en door zekerheden gedekte effecten niet beschikbaar is. |
||||||||
|
C0010– C0020/R0180 |
Instellingen voor collectieve belegging |
Een instelling voor collectieve belegging is een instelling voor collectieve belegging in effecten (icbe) in de zin van artikel 1, lid 2, van Richtlijn 2009/65/EG van het Europees Parlement en de Raad of een alternatieve beleggingsinstelling (abi) in de zin van artikel 4, lid 1, onder a), van Richtlijn 2011/61/EU van het Europees Parlement en de Raad. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0190 |
Derivaten |
Een financieel instrument of andere overeenkomst met elk van de drie volgende kenmerken:
Hier wordt de waarde onder Solvabiliteit II gerapporteerd van het derivaat op de rapportagedatum, maar alleen indien die waarde positief is (zie R0790 indien de waarde negatief is). |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0200 |
Deposito's behalve kasequivalenten |
Deposito's behalve kasequivalenten waarmee pas na een bepaalde vervaldatum betalingen kunnen worden verricht en die niet in chartaal geld of girale deposito's kunnen worden omgezet zonder aanmerkelijke beperking of boete. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0210 |
Overige beleggingen |
Overige beleggingen die niet vallen onder de hiervoor reeds gerapporteerde beleggingen. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0220 |
Activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten |
Activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten (ingedeeld in branche 31 zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35). |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0230 |
Leningen en hypotheken |
Dit betreft het totale bedrag aan leningen en hypotheken, d.w.z. financiële activa die ontstaan wanneer een groep leningen verstrekt, al dan niet met zekerheidstelling, waaronder cashpools. Wat de kolom „Waarde wettelijke jaarrekening” (C0020) betreft, geeft dit item de som weer ingeval de opsplitsing van leningen en hypotheken niet beschikbaar is. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0240 |
Voorschotten op verzekeringsovereenkomsten |
Leningen aan verzekeringnemers, gedekt door zekerheden in de vorm van verzekeringsovereenkomsten (onderliggende technische voorzieningen). Wat de kolom „Waarde wettelijke jaarrekening” (C0020) betreft, wordt dit item niet gerapporteerd ingeval de opsplitsing tussen voorschotten op verzekeringsovereenkomsten, aan particulieren verstrekte leningen en hypotheken en overige leningen en hypotheken niet beschikbaar is. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0250 |
Aan particulieren verstrekte leningen en hypotheken |
Financiële activa die ontstaan wanneer crediteuren leningen aan debiteuren (particulieren) verstrekken, al dan niet met zekerheidstelling, waaronder cashpools. Wat de kolom „Waarde wettelijke jaarrekening” (C0020) betreft, wordt dit item niet gerapporteerd ingeval de opsplitsing tussen voorschotten op verzekeringsovereenkomsten, aan particulieren verstrekte leningen en hypotheken en overige leningen en hypotheken niet beschikbaar is. |
||||||||
|
C0010– C0020/R0260 |
Overige leningen en hypotheken |
Financiële activa die ontstaan wanneer crediteuren leningen aan debiteuren (andere, die niet in item R0240 of R0250 kunnen worden ondergebracht) verstrekken, al dan niet met zekerheidstelling, waaronder cashpools. Wat de kolom „Waarde wettelijke jaarrekening” (C0020) betreft, wordt dit item niet gerapporteerd ingeval de opsplitsing tussen voorschotten op verzekeringsovereenkomsten, aan particulieren verstrekte leningen en hypotheken en overige leningen en hypotheken niet beschikbaar is. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0270 |
Uit hoofde van herverzekering verhaalbare bedragen uit: |
Dit is het totaal van de bedragen die uit hoofde van herverzekering kunnen worden verhaald. Het komt overeen met het bedrag van het herverzekeringsaandeel in de technische voorzieningen, met inbegrip van finite herverzekeringen („Finite Re”) en SPV's. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0280 |
Schade- en ziekteverzekering analoog aan schadeverzekering |
Op herverzekering verhaalbare bedragen met betrekking tot technische voorzieningen voor schadeverzekering en ziekteverzekering analoog aan ziekteverzekering. Wat de kolom „Waarde wettelijke jaarrekening” (C0020) betreft, geeft dit item de som weer ingeval de opsplitsing tussen schadeverzekering met uitzondering van ziekteverzekering en ziekteverzekering analoog aan schadeverzekering niet beschikbaar is. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0290 |
Schadeverzekering met uitzondering van ziekteverzekering |
Op herverzekering verhaalbare bedragen met betrekking tot technische voorzieningen voor het schadeverzekeringsbedrijf, met uitzondering van technische voorzieningen voor ziekteverzekering analoog aan schadeverzekering. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0300 |
Ziekteverzekering analoog aan schadeverzekering |
Op herverzekering verhaalbare bedragen met betrekking tot technische voorzieningen voor ziekteverzekering analoog aan schadeverzekering. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0310 |
Levens- en ziekteverzekering analoog aan levensverzekering, met uitzondering van ziekteverzekering en aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen |
Op herverzekering verhaalbare bedragen met betrekking tot technische voorzieningen voor levensverzekering en ziekteverzekering analoog aan levensverzekering, met uitzondering van ziekteverzekering en aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen. Wat de kolom „Waarde wettelijke jaarrekening” (C0020) betreft, geeft dit item de som weer ingeval de opsplitsing tussen levensverzekering met uitzondering van ziekteverzekering en aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen en ziekteverzekering analoog aan levensverzekering niet beschikbaar is. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0320 |
Ziekteverzekering analoog aan levensverzekering |
Bedragen die uit hoofde van herverzekering kunnen worden verhaald met betrekking tot technische voorzieningen voor ziekteverzekering analoog aan levensverzekering. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0330 |
Levensverzekering, met uitzondering van ziekteverzekering en aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen |
Bedragen die uit hoofde van herverzekering kunnen worden verhaald met betrekking tot technische voorzieningen voor het levensverzekeringsbedrijf, met uitzondering van technische voorzieningen voor ziekteverzekering analoog aan levensverzekeringstechnieken en technische voorzieningen voor aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0340 |
Aan indexen of beleggingen gekoppelde levensverzekeringen |
Bedragen die uit hoofde van herverzekering kunnen worden verhaald met betrekking tot technische voorzieningen voor aan indexen of beleggingen gekoppelde levensverzekeringen. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0350 |
Deposito's ten gunste van cedenten |
Deposito's in verband met geaccepteerde herverzekering. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0360 |
Vorderingen uit hoofde van verzekering en op intermediairs |
Vervallen bedragen die verschuldigd zijn door verzekeringnemers, verzekeraars en andere aan het verzekeringsbedrijf gelieerde partijen, en die niet in inkomende kasstromen van technische voorzieningen zijn opgenomen. Hieronder worden vorderingen uit hoofde van geaccepteerde herverzekeringen opgenomen. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0370 |
Vorderingen uit hoofde van herverzekering |
Vervallen bedragen die verschuldigd zijn door herverzekeraars en die met het herverzekeringsbedrijf verband houden, en die niet zijn opgenomen in bedragen die uit hoofde van herverzekering kunnen worden verhaald. Hieronder kunnen vallen: de bedragen die verschuldigd zijn uit hoofde van vorderingen op herverzekeraars in verband met afgewikkelde schaden van verzekeringnemers of begunstigden; vorderingen op herverzekeraars in verband met andere dan verzekeringsgebeurtenissen of afgewikkelde schaden, bijvoorbeeld provisies. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0380 |
Vorderingen (handelsvorderingen, geen vorderingen uit hoofde van verzekering) |
Betreft bedragen die verschuldigd zijn door medewerkers of diverse zakelijke partners (niet uit hoofde van verzekering), met inbegrip van overheidsinstanties. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0390 |
Eigen aandelen (rechtstreeks gehouden) |
Dit is het totale bedrag aan eigen aandelen die rechtstreeks worden gehouden door de groep. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0400 |
Verschuldigde bedragen uit hoofde van eigenvermogensbestanddelen of opgevraagd maar niet-gestort beginkapitaal |
Waarde van de verschuldigde bedragen uit hoofde van eigenvermogensbestanddelen of opgevraagd maar niet-gestort beginkapitaal |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0410 |
Geldmiddelen en kasequivalenten |
Bankbiljetten en munten in omloop die algemeen worden gebruikt voor het verrichten van betalingen, en deposito's die op verzoek a pari in chartaal geld kunnen worden omgezet en die onmiddellijk zonder enige beperking of boete kunnen worden gebruikt voor het verrichten van betalingen met een cheque, bank- of giro-opdracht, automatische incasso/creditering of andere vorm van directe betaling. Bankrekeningen mogen niet worden verrekend, waardoor hier alleen positieve banksaldi mogen worden vermeld en bankvoorschotten onder verplichtingen moeten worden opgenomen, tenzij er sprake is van zowel een wettelijk recht op verrekening als een aantoonbaar voornemen van netto afwikkeling. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0420 |
Overige, niet elders opgenomen activa |
Dit is het bedrag aan overige activa die nog niet elders zijn opgenomen als posten binnen de balanstelling. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0500 |
Totaal activa |
Dit is het algehele totale bedrag van alle activa. |
||||||||
|
VERPLICHTINGEN |
||||||||||
|
C0010 — C0020/R0510 |
Technische voorzieningen — schadeverzekering |
Som van de technische voorzieningen voor schadeverzekeringen. Dit bedrag omvat het volgens de verdeelsleutel toegewezen gedeelte van de overgangsaftrek op de technische voorzieningen conform de op premies berustende methode die voor de berekening van het minimumkapitaalvereiste wordt gehanteerd. Wat de kolom „Waarde wettelijke jaarrekening” (C0020) betreft, geeft dit item de som weer ingeval de opsplitsing van technische voorzieningen voor schadeverzekeringen tussen schadeverzekering (behalve ziekteverzekering) en ziekteverzekering (analoog aan schadeverzekering) niet mogelijk is. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0520 |
Technische voorzieningen — schadeverzekering (behalve ziekteverzekering) |
Dit is het totale bedrag aan technische voorzieningen voor het schadeverzekeringsbedrijf (behalve ziekteverzekering). Dit bedrag omvat het volgens de verdeelsleutel toegewezen gedeelte van de overgangsaftrek op de technische voorzieningen conform de op premies berustende methode die voor de berekening van het minimumkapitaalvereiste wordt gehanteerd. |
||||||||
|
C0010/R0530 |
Technische voorzieningen — Schadeverzekering (behalve ziekteverzekering) — Technische voorzieningen als geheel berekend |
Dit is het totale bedrag aan technische voorzieningen berekend als geheel (repliceerbare/afdekbare portefeuille) voor het schadeverzekeringsbedrijf (behalve ziekteverzekering). Dit bedrag omvat het volgens de verdeelsleutel toegewezen gedeelte van de overgangsaftrek op de technische voorzieningen conform de op premies berustende methode die voor de berekening van het minimumkapitaalvereiste wordt gehanteerd. |
||||||||
|
C0010/R0540 |
Technische voorzieningen — schadeverzekering (behalve ziekteverzekering) — Beste schatting |
Dit is het totale bedrag van de beste schatting van technische voorzieningen voor schadeverzekeringsbedrijf (behalve ziekteverzekering). De beste schatting wordt inclusief herverzekeringen gerapporteerd. Dit bedrag omvat het volgens de verdeelsleutel toegewezen gedeelte van de overgangsaftrek op de technische voorzieningen conform de op premies berustende methode die voor de berekening van het minimumkapitaalvereiste wordt gehanteerd. |
||||||||
|
C0010/R0550 |
Technische voorzieningen — schadeverzekering (behalve ziekteverzekering) — Risicomarge |
Dit is het totale bedrag aan risicomarge van technische voorzieningen voor het schadeverzekeringsbedrijf (behalve ziekteverzekering). Dit bedrag omvat het volgens de verdeelsleutel toegewezen gedeelte van de overgangsaftrek op de technische voorzieningen conform de op premies berustende methode die voor de berekening van het minimumkapitaalvereiste wordt gehanteerd. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0560 |
Technische voorzieningen — ziekteverzekering (analoog aan schadeverzekering) |
Dit is het totale bedrag aan technische voorzieningen voor ziekteverzekering (analoog aan schadeverzekering). Dit bedrag omvat het volgens de verdeelsleutel toegewezen gedeelte van de overgangsaftrek op de technische voorzieningen conform de op premies berustende methode die voor de berekening van het minimumkapitaalvereiste wordt gehanteerd. |
||||||||
|
C0010/R0570 |
Technische voorzieningen — Ziekteverzekering (analoog aan schadeverzekering) — Technische voorzieningen als geheel berekend |
Dit is het totale bedrag aan technische voorzieningen als geheel berekend (repliceerbare/afdekbare portefeuille) voor de ziekteverzekering (analoog aan schadeverzekering). Dit bedrag omvat het volgens de verdeelsleutel toegewezen gedeelte van de overgangsaftrek op de technische voorzieningen conform de op premies berustende methode die voor de berekening van het minimumkapitaalvereiste wordt gehanteerd. |
||||||||
|
C0010/R0580 |
Technische voorzieningen — Ziekteverzekering (analoog aan schadeverzekering) — Beste schatting |
Dit is het totale bedrag van de beste schatting van de technische voorzieningen voor het ziekteverzekeringsbedrijf (analoog aan schadeverzekering). De beste schatting wordt inclusief herverzekeringen gerapporteerd. Dit bedrag omvat het volgens de verdeelsleutel toegewezen gedeelte van de overgangsaftrek op de technische voorzieningen conform de op premies berustende methode die voor de berekening van het minimumkapitaalvereiste wordt gehanteerd. |
||||||||
|
C0010/R0590 |
Technische voorzieningen — Ziekteverzekering (analoog aan schadeverzekering) — Risicomarge |
Dit is het totale bedrag van de risicomarge van de technische voorzieningen voor het ziekteverzekeringsbedrijf (analoog aan schadeverzekering). Dit bedrag omvat het volgens de verdeelsleutel toegewezen gedeelte van de overgangsaftrek op de technische voorzieningen conform de op premies berustende methode die voor de berekening van het minimumkapitaalvereiste wordt gehanteerd. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0600 |
Technische voorzieningen — levensverzekering (behalve aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen) |
Som van de technische voorzieningen voor levensverzekering (behalve aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen). Dit bedrag omvat het volgens de verdeelsleutel toegewezen gedeelte van de overgangsaftrek op de technische voorzieningen conform de op premies berustende methode die voor de berekening van het minimumkapitaalvereiste wordt gehanteerd. Wat de kolom „Waarde wettelijke jaarrekening” (C0020) betreft, geeft dit item de som weer ingeval de opsplitsing van technische voorzieningen voor levensverzekering (behalve aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen) tussen ziekteverzekering (analoog aan levensverzekering) en levensverzekering (behalve ziekte- en aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen) niet mogelijk is. |
||||||||
|
C0010– C0020/R0610 |
Technische voorzieningen — ziekteverzekering (analoog aan levensverzekering) |
Dit is het totale bedrag aan technische voorzieningen voor het ziekteverzekeringsbedrijf (analoog aan het levensverzekeringsbedrijf). Dit bedrag omvat het volgens de verdeelsleutel toegewezen gedeelte van de overgangsaftrek op de technische voorzieningen conform de op premies berustende methode die voor de berekening van het minimumkapitaalvereiste wordt gehanteerd. |
||||||||
|
C0010/R0620 |
Technische voorzieningen — Ziekteverzekering (analoog aan levensverzekering) — Technische voorzieningen als geheel berekend |
Dit is het totale bedrag aan technische voorzieningen als geheel berekend (repliceerbare/afdekbare portefeuille) voor het ziekteverzekeringsbedrijf (analoog aan het levensverzekeringsbedrijf). Dit bedrag omvat het volgens de verdeelsleutel toegewezen gedeelte van de overgangsaftrek op de technische voorzieningen conform de op premies berustende methode die voor de berekening van het minimumkapitaalvereiste wordt gehanteerd. |
||||||||
|
C0010/R0630 |
Technische voorzieningen — ziekteverzekering (analoog aan levensverzekering) — Beste schatting |
Dit is het totale bedrag van de beste schatting van de technische voorzieningen voor het ziekteverzekeringsbedrijf (analoog aan het levensverzekeringsbedrijf)). De beste schatting wordt inclusief herverzekeringen gerapporteerd. Dit bedrag omvat het volgens de verdeelsleutel toegewezen gedeelte van de overgangsaftrek op de technische voorzieningen conform de op premies berustende methode die voor de berekening van het minimumkapitaalvereiste wordt gehanteerd. |
||||||||
|
C0010/R0640 |
Technische voorzieningen — ziekteverzekering (analoog aan levensverzekering) — Risicomarge |
Dit is het totale bedrag aan risicomarge van technische voorzieningen voor het ziekteverzekeringsbedrijf (analoog aan het levensverzekeringsbedrijf)). Dit bedrag omvat het volgens de verdeelsleutel toegewezen gedeelte van de overgangsaftrek op de technische voorzieningen conform de op premies berustende methode die voor de berekening van het minimumkapitaalvereiste wordt gehanteerd. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0650 |
Technische voorzieningen — Levensverzekering (behalve ziekte- en aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen) |
Dit is het totale bedrag aan technische voorzieningen voor het levensverzekeringsbedrijf (behalve ziekte- en aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen). Dit bedrag omvat het volgens de verdeelsleutel toegewezen gedeelte van de overgangsaftrek op de technische voorzieningen conform de op premies berustende methode die voor de berekening van het minimumkapitaalvereiste wordt gehanteerd. |
||||||||
|
C0010/R0660 |
Technische voorzieningen — Levensverzekering (behalve ziekte- en aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen) — Technische voorzieningen als geheel berekend |
Dit is het totale bedrag aan technische voorzieningen als geheel berekend (repliceerbare/afdekbare portefeuille) voor levensverzekeringsbedrijf (behalve ziekte- en aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen). Dit bedrag omvat het volgens de verdeelsleutel toegewezen gedeelte van de overgangsaftrek op de technische voorzieningen conform de op premies berustende methode die voor de berekening van het minimumkapitaalvereiste wordt gehanteerd. |
||||||||
|
C0010/R0670 |
Technische voorzieningen — Levensverzekering (behalve ziekte- en aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen) — Beste schatting |
Dit is het totale bedrag aan beste schatting van technische voorzieningen voor het levensverzekeringsbedrijf (behalve ziekte- en aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen). De beste schatting wordt inclusief herverzekeringen gerapporteerd. Dit bedrag omvat het volgens de verdeelsleutel toegewezen gedeelte van de overgangsaftrek op de technische voorzieningen conform de op premies berustende methode die voor de berekening van het minimumkapitaalvereiste wordt gehanteerd. |
||||||||
|
C0010/R0680 |
Technische voorzieningen — Levensverzekering (behalve ziekte- en aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen) — Risicomarge |
Dit is het totale bedrag van de risicomarge van de technische voorzieningen voor het levensverzekeringsbedrijf (behalve ziekte- en aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen). Dit bedrag omvat het volgens de verdeelsleutel toegewezen gedeelte van de overgangsaftrek op de technische voorzieningen conform de op premies berustende methode die voor de berekening van het minimumkapitaalvereiste wordt gehanteerd. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0690 |
Technische voorzieningen — aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen |
Dit is het totale bedrag aan technische voorzieningen voor aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen. Dit bedrag omvat het volgens de verdeelsleutel toegewezen gedeelte van de overgangsaftrek op de technische voorzieningen conform de op premies berustende methode die voor de berekening van het minimumkapitaalvereiste wordt gehanteerd. |
||||||||
|
C0010/R0700 |
Technische voorzieningen — Aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen — Technische voorzieningen als geheel berekend |
Dit is het totale bedrag aan technische voorzieningen als geheel berekend (repliceerbare/afdekbare portefeuille) voor aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen. Dit bedrag omvat het volgens de verdeelsleutel toegewezen gedeelte van de overgangsaftrek op de technische voorzieningen conform de op premies berustende methode die voor de berekening van het minimumkapitaalvereiste wordt gehanteerd. |
||||||||
|
C0010/R0710 |
Technische voorzieningen — Aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen — Beste schatting |
Dit is het totale bedrag van de beste schatting van de technische voorzieningen voor aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen. De beste schatting wordt inclusief herverzekeringen gerapporteerd. Dit bedrag omvat het volgens de verdeelsleutel toegewezen gedeelte van de overgangsaftrek op de technische voorzieningen conform de op premies berustende methode die voor de berekening van het minimumkapitaalvereiste wordt gehanteerd. |
||||||||
|
C0010/R0720 |
Technische voorzieningen — Aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen — Risicomarge |
Dit is het totale bedrag van de risicomarge van de technische voorzieningen voor aan indexen of beleggingen gekoppelde verzekeringen. Dit bedrag omvat het volgens de verdeelsleutel toegewezen gedeelte van de overgangsaftrek op de technische voorzieningen conform de op premies berustende methode die voor de berekening van het minimumkapitaalvereiste wordt gehanteerd. |
||||||||
|
C0020/R0730 |
Overige technische voorzieningen |
Overige technische voorzieningen, zoals in de wettelijke jaarrekening opgenomen door de groep, overeenkomstig de plaatselijke GAAP of de IFRS. |
||||||||
|
C0010 /R0740 |
Voorwaardelijke verplichtingen |
Een voorwaardelijke verplichting is gedefinieerd als:
Het op de balans opgenomen bedrag aan voorwaardelijke verplichtingen voldoet aan de criteria van artikel 11 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0750 |
Voorzieningen niet zijnde technische voorzieningen |
Verplichtingen van een onzekere omvang en met een onzeker tijdstip, met uitzondering van die gerapporteerd onder „Pensioenuitkeringsverplichtingen”. De voorzieningen worden als verplichtingen opgenomen (in de veronderstelling dat een betrouwbare schatting kan worden gemaakt) wanneer ze verplichtingen vertegenwoordigen en het waarschijnlijk is dat een uitgaande stroom van middelen die economische voordelen in zich bergen, vereist zal zijn om de verplichtingen af te wikkelen. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0760 |
Pensioenuitkeringsverplichtingen |
Dit zijn de totale netto verplichtingen in verband met de pensioenregeling voor werknemers. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0770 |
Deposito's van herverzekeraars |
Bedragen (bv. geldmiddelen) die van de herverzekeraar zijn ontvangen of door de herverzekeraar in mindering zijn gebracht ingevolge de herverzekeringsovereenkomst. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0780 |
Uitgestelde belastingverplichtingen |
Uitgestelde belastingverplichtingen zijn de bedragen van in toekomstige perioden te betalen winstbelastingen met betrekking tot belastbare tijdelijke verschillen. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0790 |
Derivaten |
Een financieel instrument of andere overeenkomst met elk van de drie volgende kenmerken:
In deze rij worden alleen verplichtingen uit hoofde van derivaten gerapporteerd (d.w.z. derivaten die op de rapportagedatum een negatieve waarde hebben). Activa uit hoofde van derivaten worden gerapporteerd onder C0010–C0020/R0190. Groepen die derivaten niet waarderen overeenkomstig hun plaatselijke GAAP, zijn niet verplicht een waarde conform de wettelijke jaarrekening op te nemen. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0800 |
Schulden aan kredietinstellingen |
Schulden, zoals hypotheken en leningen, die uitstaan bij kredietinstellingen, behalve obligaties die door kredietinstellingen worden gehouden (het is voor de groep niet mogelijk alle houders van de door de groep uitgegeven obligaties vast te stellen) en achtergestelde verplichtingen. Hieronder vallen ook bankvoorschotten. |
||||||||
|
C0010– C0020/R0810 |
Financiële verplichtingen anders dan schulden aan kredietinstellingen |
Financiële verplichtingen met inbegrip van door de groep uitgegeven obligaties (al dan niet gehouden door kredietinstellingen), door de groep zelf uitgegeven structured notes en hypotheken en leningen bij andere entiteiten dan kredietinstellingen. Achtergestelde verplichtingen worden hier niet opgenomen. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0820 |
Schulden uit hoofde van verzekeringen en aan intermediairs |
Vervallen bedragen die verschuldigd zijn aan verzekeringnemers, verzekeraars en andere aan het verzekeringsbedrijf gelieerde partijen, maar die geen technische voorzieningen zijn. Omvat vervallen bedragen verschuldigd aan intermediairs voor (her)verzekering (bv. provisies die de groep nog niet heeft betaald aan intermediairs). Omvat geen leningen en hypotheken bij andere verzekeringsmaatschappijen indien die alleen betrekking hebben op financiering en niet gelieerd zijn aan het verzekeringsbedrijf (dergelijke leningen en hypotheken worden gerapporteerd als financiële verplichtingen). Hieronder worden schulden uit hoofde van geaccepteerde herverzekeringen opgenomen. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0830 |
Schulden uit hoofde van herverzekering |
Vervallen schulden aan herverzekeraars (met name rekeningen-courant), anders dan aan het herverzekeringsbedrijf gelieerde deposito's, die niet zijn opgenomen onder bedragen die uit hoofde van herverzekering kunnen worden verhaald. Omvat schulden aan herverzekeraars in verband met gecedeerde premies. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0840 |
Schulden (handelsschulden, geen schulden uit hoofde van verzekeringen) |
Dit is het totale bedrag aan handelsschulden, met inbegrip van bedragen verschuldigd aan werknemers, leveranciers enz., en niet aan het verzekeringsbedrijf gelieerde schulden, parallel aan vorderingen (handelsschulden, geen schulden uit hoofde van verzekeringen) aan de activazijde; omvat overheidsinstanties. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0850 |
Achtergestelde verplichtingen |
Achtergestelde verplichtingen zijn schulden van een lagere rang dan andere gespecificeerde schulden bij liquidatie van de onderneming. Dit is het totaal van de achtergestelde verplichtingen ingedeeld als kernvermogensbestanddelen en die niet zijn opgenomen in de kernvermogensbestanddelen. Wat de kolom „Waarde wettelijke jaarrekening” (C0020) betreft, geeft dit item de som weer ingeval de opsplitsing tussen achtergestelde verplichtingen die wel respectievelijk niet in de kernvermogensbestanddelen zijn opgenomen niet beschikbaar is. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0860 |
Achtergestelde verplichtingen anders dan in het kernvermogen |
Achtergestelde verplichtingen zijn schulden van een lagere rang dan andere gespecificeerde schulden bij liquidatie van de onderneming. Andere schulden kunnen nog verder zijn achtergesteld. Alleen achtergestelde verplichtingen die niet zijn ingedeeld als kernvermogensbestanddelen worden hier vermeld. Wat de kolom „Waarde wettelijke jaarrekening” (C0020) betreft, wordt dit item niet gerapporteerd ingeval de opsplitsing tussen achtergestelde verplichtingen die wel respectievelijk niet in de kernvermogensbestanddelen zijn opgenomen, niet beschikbaar is. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0870 |
Achtergestelde verplichtingen in het kernvermogen |
Achtergestelde verplichtingen ingedeeld als kernvermogensbestanddelen. Wat de kolom „Waarde wettelijke jaarrekening” (C0020) betreft, wordt dit item niet gerapporteerd ingeval de opsplitsing tussen achtergestelde verplichtingen die wel respectievelijk niet in de kernvermogensbestanddelen zijn opgenomen, niet beschikbaar is. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0880 |
Overige, niet elders opgenomen verplichtingen |
Dit is het totaal van de overige verplichtingen die nog niet elders zijn opgenomen als posten binnen de balanstelling. |
||||||||
|
C0010 — C0020/R0900 |
Totaal verplichtingen |
Dit is het algehele totale bedrag van alle verplichtingen. |
||||||||
|
C0010/R1000 |
Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen |
Dit is het totaal van het overschot van de activa ten opzichte van de verplichtingen van de groep, gewaardeerd overeenkomstig Solvabiliteit II. Waarde van activa minus verplichtingen. |
||||||||
|
C0020/R1000 |
Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen (waarde wettelijke jaarrekening) |
Dit is het totale bedrag van het overschot van de activa ten opzichte van de verplichtingen van de kolom „Waarde wettelijke jaarrekening”. |
||||||||
S.02.02 — Activa en verplichtingen, per valuta
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling betreft de jaarlijkse indiening van informatie voor groepen.
Deze template moet worden ingevuld in overeenstemming met de balans (S.02.01). De waarderingsgrondslagen zijn vastgelegd in Richtlijn 2009/138/EG, in Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 en in de technische normen en richtsnoeren betreffende Solvabiliteit II.
Indiening van deze template is niet nodig als één valuta meer dan 90 % van de activa en ook van de verplichtingen vertegenwoordigt.
Bij indiening wordt de informatie over de rapportagevaluta altijd verstrekt, ongeacht het bedrag van activa en verplichtingen. De per valuta gerapporteerde informatie vertegenwoordigt ten minste 90 % van de totale activa en de totale verplichtingen. De resterende 10 % wordt geaggregeerd. Als een bepaalde valuta moet worden gerapporteerd om ervoor te zorgen dat activa of verplichtingen voldoen aan de 90 %-regel, wordt die valuta voor zowel activa als verplichtingen gerapporteerd.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
|
C0010/R0010 |
Valuta's |
Vermeld de alfabetische ISO 4217-code van elke te rapporteren valuta. |
|
C0020/R0020 |
Totale waarde van alle valuta's — Beleggingen (niet zijnde activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
Rapporteer de totale waarde van de beleggingen (niet zijnde activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten) voor alle valuta's. Beleggingen in deelnemingen waarover geen zeggenschap wordt uitgeoefend (NCP's) op groepsniveau, worden opgenomen in de rij „Beleggingen” in deze template (R0020). De intrinsieke waarde van deelnemingen waarover geen zeggenschap wordt uitgeoefend, wordt in de desbetreffende valutakolom worden opgenomen overeenkomstig de plaatselijke valuta van de betrokken deelneming. |
|
C0030/R0020 |
Waarde van de rapportagevaluta — Beleggingen (niet zijnde activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
Rapporteer de waarde van de beleggingen (niet zijnde activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten) voor de rapportagevaluta. |
|
C0040/R0020 |
Waarde van resterende overige valuta's — Beleggingen (niet zijnde activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
Rapporteer de totale waarde van de beleggingen (niet zijnde activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten) voor de overige valuta's die niet per valuta worden gerapporteerd. Dat betekent dat deze cel noch het in de rapportagevaluta gerapporteerde bedrag (C0030/R0020), noch het bedrag van de in de per valuta gerapporteerde valuta's (C0050/R0020) bevat. |
|
C0050/R0020 |
Waarde van belangrijke valuta's — Beleggingen (niet zijnde activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
Rapporteer de waarde van de beleggingen (niet zijnde activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten) voor elk van de valuta's die afzonderlijk moeten worden gerapporteerd. |
|
C0020/R0030 |
Totale waarde van alle valuta's — Overige activa: materiële vaste activa voor eigen gebruik, geldmiddelen en kasequivalenten, voorschotten op verzekeringsovereenkomsten, aan particulieren verstrekte leningen en hypotheken en overige leningen en hypotheken (niet zijnde aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
Rapporteer de totale waarde van overige activa: materiële vaste activa voor eigen gebruik, geldmiddelen en kasequivalenten, voorschotten op verzekeringsovereenkomsten, aan particulieren verstrekte leningen en hypotheken en overige leningen en hypotheken (niet zijnde aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten) voor alle valuta's. |
|
C0030/R0030 |
Waarde van de rapportagevaluta — Overige activa: materiële vaste activa voor eigen gebruik, geldmiddelen en kasequivalenten, voorschotten op verzekeringsovereenkomsten, aan particulieren verstrekte leningen en hypotheken en overige leningen en hypotheken (niet zijnde aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
Rapporteer de waarde van de overige activa: materiële vaste activa voor eigen gebruik, geldmiddelen en kasequivalenten, voorschotten op verzekeringsovereenkomsten, aan particulieren verstrekte leningen en hypotheken en overige leningen en hypotheken (niet zijnde aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten) voor de rapportagevaluta. |
|
C0040/R0030 |
Waarde van resterende overige valuta's — Overige activa: materiële vaste activa voor eigen gebruik, geldmiddelen en kasequivalenten, voorschotten op verzekeringsovereenkomsten, aan particulieren verstrekte leningen en hypotheken en overige leningen en hypotheken (niet zijnde aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
Rapporteer de totale waarde van de overige activa: materiële vaste activa voor eigen gebruik, geldmiddelen en kasequivalenten, voorschotten op verzekeringsovereenkomsten, aan particulieren verstrekte leningen en hypotheken en overige leningen en hypotheken (niet zijnde aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten) voor de resterende valuta's die niet per valuta worden gerapporteerd. Dat betekent dat deze cel noch het in de rapportagevaluta gerapporteerde bedrag (C0030/R0030), noch het bedrag van de in de per valuta gerapporteerde valuta's (C0050/R0030) bevat. |
|
C0050/R0030 |
Waarde van belangrijke valuta's — Overige activa: materiële vaste activa voor eigen gebruik, geldmiddelen en kasequivalenten, voorschotten op verzekeringsovereenkomsten, aan particulieren verstrekte leningen en hypotheken en overige leningen en hypotheken (niet zijnde aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
Rapporteer de waarde van de overige activa: materiële vaste activa voor eigen gebruik, geldmiddelen en kasequivalenten, voorschotten op verzekeringsovereenkomsten, aan particulieren verstrekte leningen en hypotheken en overige leningen en hypotheken (niet zijnde aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten) voor elk van de valuta's die afzonderlijk moeten worden gerapporteerd. |
|
C0020/R0040 |
Totale waarde van alle valuta's — Activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten |
Rapporteer de totale waarde van de activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten voor alle valuta's. |
|
C0030/R0040 |
Waarde van de rapportagevaluta — Activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten |
Rapporteer de waarde van de activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten voor de rapportagevaluta. |
|
C0040/R0040 |
Waarde van de resterende overige valuta's — Activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten |
Rapporteer de totale waarde van de activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten voor de overige valuta's die niet per valuta worden gerapporteerd. Dat betekent dat deze cel noch het in de rapportagevaluta gerapporteerde bedrag (C0030/R0040), noch het bedrag van de in de per valuta gerapporteerde valuta's (C0050/R0040) bevat. |
|
C0050/R0040 |
Waarde van belangrijke valuta's — Activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten |
Rapporteer de waarde van de activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten voor alle valuta's die afzonderlijk moeten worden gerapporteerd. |
|
C0020/R0050 |
Totale waarde van alle valuta's — Bedragen die uit hoofde van herverzekering kunnen worden verhaald |
Rapporteer de totale waarde van de bedragen die uit hoofde van herverzekering kunnen worden verhaald, voor alle valuta's. |
|
C0030/R0050 |
Waarde van de rapportagevaluta — Bedragen die uit hoofde van herverzekering kunnen worden verhaald |
Rapporteer de waarde van de bedragen die uit hoofde van herverzekering kunnen worden verhaald, voor de rapportagevaluta. |
|
C0040/R0050 |
Waarde van resterende overige valuta's — Bedragen die uit hoofde van herverzekering kunnen worden verhaald |
Vermeld de totale waarde van de bedragen die uit hoofde van herverzekering kunnen worden verhaald, voor de resterende valuta's die niet worden gerapporteerd per valuta. Dat betekent dat deze cel noch het in de rapportagevaluta gerapporteerde bedrag (C0030/R0050), noch het bedrag van de in de per valuta gerapporteerde valuta's (C0050/R0050) bevat. |
|
C0050/R0050 |
Waarde van belangrijke valuta's — Bedragen die uit hoofde van herverzekering kunnen worden verhaald |
Rapporteer de waarde van de bedragen die uit hoofde van herverzekering kunnen worden verhaald, voor elk van de valuta's die afzonderlijk moeten worden gerapporteerd. |
|
C0020/R0060 |
Totale waarde van alle valuta's — Deposito's aan cedenten, schulden uit hoofde van verzekeringen en aan intermediairs en vorderingen uit hoofde van herverzekering |
Rapporteer de totale waarde van de deposito's aan cedenten, schulden uit hoofde van verzekeringen en aan intermediairs en vorderingen uit hoofde van herverzekering, voor alle valuta's. |
|
C0030/R0060 |
Waarde van de rapportagevaluta — Deposito's aan cedenten, schulden uit hoofde van verzekeringen en aan intermediairs en vorderingen uit hoofde van herverzekering |
Rapporteer de waarde van de deposito's aan cedenten, schulden uit hoofde van verzekeringen en aan intermediairs en vorderingen uit hoofde van herverzekering, voor de rapportagevaluta. |
|
C0040/R0060 |
Waarde van resterende overige valuta's — Deposito's aan cedenten, schulden uit hoofde van verzekeringen en aan intermediairs en vorderingen uit hoofde van herverzekering |
Rapporteer de waarde van de deposito's aan cedenten, schulden uit hoofde van verzekeringen en aan intermediairs en vorderingen uit hoofde van herverzekering, voor de resterende valuta's die niet per valuta worden gerapporteerd. Dat betekent dat deze cel noch het in de rapportagevaluta gerapporteerde bedrag (C0030/R0060), noch het bedrag van de in de per valuta gerapporteerde valuta's (C0050/R0060) bevat. |
|
C0050/R0060 |
Waarde van belangrijke valuta's — Deposito's aan cedenten, schulden uit hoofde van verzekeringen en aan intermediairs en vorderingen uit hoofde van herverzekering |
Rapporteer de waarde van de deposito's aan cedenten, schulden uit hoofde van verzekeringen en aan intermediairs en vorderingen uit hoofde van herverzekering, voor elk van de valuta's die afzonderlijk moeten worden gerapporteerd. |
|
C0020/R0070 |
Totale waarde van alle valuta's — Overige activa |
Rapporteer de totale waarde van eventuele overige activa voor alle valuta's. |
|
C0030/R0070 |
Waarde van de rapportagevaluta onder Solvabiliteit II — Overige activa |
Rapporteer de waarde van eventuele overige activa voor de rapportagevaluta. |
|
C0040/R0070 |
Waarde van resterende overige valuta's — Overige activa |
Rapporteer de totale waarde van eventuele overige activa voor de resterende valuta's die niet worden gerapporteerd per valuta. Dat betekent dat deze cel noch het in de rapportagevaluta gerapporteerde bedrag (C0030/R0070), noch het bedrag van de in de per valuta gerapporteerde valuta's (C0050/R0070) bevat. |
|
C0050/R0070 |
Waarde van belangrijke valuta's — Eventuele overige activa |
Rapporteer de waarde van eventuele overige activa voor elk van de valuta's die afzonderlijk moeten worden gerapporteerd. |
|
C0020/R0100 |
Totale waarde van alle valuta's — Totaal activa |
Rapporteer de totale waarde van de totale activa, voor alle valuta's. |
|
C0030/R0100 |
Waarde van de rapportagevaluta — Totale activa |
Rapporteer de waarde van de totale activa voor de rapportagevaluta. |
|
C0040/R0100 |
Waarde van resterende overige valuta's — Totale activa |
Rapporteer de waarde van de totale activa voor de resterende valuta's die niet worden gerapporteerd per valuta. Dat betekent dat deze cel noch het in de rapportagevaluta gerapporteerde bedrag (C0030/R0100), noch het bedrag van de in de per valuta gerapporteerde valuta's (C0050/R0100) bevat. |
|
C0050/R0100 |
Waarde van belangrijke valuta's — Totale activa |
Rapporteer de waarde van de totale activa voor elk van de valuta's die afzonderlijk moeten worden gerapporteerd. |
|
C0020/R0110 |
Totale waarde van alle valuta's — Technische voorzieningen (behalve aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
Rapporteer de totale waarde van de technische voorzieningen (behalve aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten) voor alle valuta's. |
|
C0030/R0110 |
Waarde van de rapportagevaluta — Technische voorzieningen (behalve aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
Rapporteer de waarde van de technische voorzieningen (behalve aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten) voor de rapportagevaluta |
|
C0040/R0110 |
Waarde van de resterende overige valuta's — Technische voorzieningen (behalve aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
Rapporteer de totale waarde van de technische voorzieningen (behalve aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten) voor de overige valuta's die niet per valuta worden gerapporteerd. Dat betekent dat deze cel noch het in de rapportagevaluta gerapporteerde bedrag (C0030/R0110), noch het bedrag van de in de per valuta gerapporteerde valuta's (C0050/R0110) bevat. |
|
C0050/R0110 |
Waarde van belangrijke valuta's — Technische voorzieningen (behalve aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten) |
Rapporteer de waarde van de technische voorzieningen (behalve aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten) voor elk van de valuta's die afzonderlijk moeten worden gerapporteerd. |
|
C0020/R0120 |
Totale waarde van alle valuta's — Technische voorzieningen — aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten |
Rapporteer de totale waarde van de technische voorzieningen — aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten voor alle valuta's. |
|
C0030/R0120 |
Waarde van de rapportagevaluta — Technische voorzieningen — aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten |
Rapporteer de waarde van de technische voorzieningen — aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten, voor de rapportagevaluta. |
|
C0040/R0120 |
Waarde van de resterende overige valuta's — Technische voorzieningen — aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten |
Rapporteer de waarde van de technische voorzieningen — aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten voor de resterende valuta's die niet per valuta worden gerapporteerd. Dat betekent dat deze cel noch het in de rapportagevaluta gerapporteerde bedrag (C0030/R0120), noch het bedrag van de in de per valuta gerapporteerde valuta's (C0050/R0120) bevat. |
|
C0050/R0120 |
Waarde van belangrijke valuta's — Technische voorzieningen — aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten |
Rapporteer de waarde van de technische voorzieningen — aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten voor elk van de valuta's die afzonderlijk moeten worden gerapporteerd. |
|
C0020/R0130 |
Totale waarde van alle valuta's — Deposito's van herverzekeraars en schulden uit hoofde van verzekering, herverzekering en aan intermediairs |
Rapporteer de totale waarde van de deposito's van herverzekeraars en schulden uit hoofde van verzekering, herverzekering en aan intermediairs voor alle valuta's. |
|
C0030/R0130 |
Waarde van de rapportagevaluta — Deposito's van herverzekeraars en schulden uit hoofde van verzekering, herverzekering en aan intermediairs |
Rapporteer de waarde van de deposito's van herverzekeraars en schulden uit hoofde van verzekering, herverzekering en aan intermediairs voor de rapportagevaluta. |
|
C0040/R0130 |
Waarde van resterende overige valuta's — Deposito's van herverzekeraars en schulden uit hoofde van verzekering, herverzekering en aan intermediairs |
Rapporteer de waarde van de deposito's van herverzekeraars en schulden uit hoofde van verzekering, herverzekering en aan intermediairs voor de resterende valuta's die niet per valuta worden gerapporteerd. Dat betekent dat deze cel noch het in de rapportagevaluta gerapporteerde bedrag (C0030/R0130), noch het bedrag van de in de per valuta gerapporteerde valuta's (C0050/R0130) bevat. |
|
C0050/R0130 |
Waarde van belangrijke valuta's — Deposito's van herverzekeraars en schulden uit hoofde van verzekering, herverzekering en aan intermediairs |
Rapporteer de waarde van de deposito's van herverzekeraars en schulden uit hoofde van verzekering, herverzekering en aan intermediairs voor elk van de valuta's die afzonderlijk moeten worden gerapporteerd. |
|
C0020/R0140 |
Totale waarde van alle valuta's — Derivaten |
Rapporteer de totale waarde van de derivaten voor alle valuta's. |
|
C0030/R0140 |
Waarde van de rapportagevaluta — Derivaten |
Rapporteer de waarde van de derivaten voor de rapportagevaluta. |
|
C0040/R0140 |
Waarde van resterende overige valuta's — Derivaten |
Rapporteer de totale waarde van de derivaten voor de resterende valuta's die niet worden gerapporteerd per valuta. Dat betekent dat deze cel noch het in de rapportagevaluta gerapporteerde bedrag (C0030/R0140), noch het bedrag van de in de per valuta gerapporteerde valuta's (C0050/R0140) bevat. |
|
C0050/R0140 |
Waarde van belangrijke valuta's — Derivaten |
Rapporteer de waarde van de derivaten voor elk van de valuta's die afzonderlijk moeten worden gerapporteerd. |
|
C0020/R0150 |
Totale waarde van alle valuta's — Financiële verplichtingen |
Rapporteer de totale waarde van de financiële verplichtingen voor alle valuta's. |
|
C0030/R0150 |
Waarde van de rapportagevaluta — Financiële verplichtingen |
Rapporteer de waarde van de financiële verplichtingen voor de rapportagevaluta. |
|
C0040/R0150 |
Waarde van resterende overige valuta's — Financiële verplichtingen |
Rapporteer de totale waarde van de financiële verplichtingen voor de resterende valuta's die niet worden gerapporteerd per valuta. Dat betekent dat deze cel noch het in de rapportagevaluta gerapporteerde bedrag (C0030/R0150), noch het bedrag van de in de per valuta gerapporteerde valuta's (C0050/R0150) bevat. |
|
C0050/R0150 |
Waarde van belangrijke valuta's — Financiële verplichtingen |
Rapporteer de waarde van de financiële verplichtingen voor elk van de valuta's die afzonderlijk moeten worden gerapporteerd. |
|
C0020/R0160 |
Totale waarde van alle valuta's — Voorwaardelijke verplichtingen |
Rapporteer de totale waarde van de voorwaardelijke verplichtingen voor alle valuta's. |
|
C0030/R0160 |
Waarde van de rapportagevaluta — Voorwaardelijke verplichtingen |
Rapporteer de waarde van de voorwaardelijke verplichtingen voor de rapportagevaluta. |
|
C0040/R0160 |
Waarde van resterende overige valuta's — Voorwaardelijke verplichtingen |
Rapporteer de totale waarde van de voorwaardelijke verplichtingen voor de resterende valuta's die niet worden gerapporteerd per valuta. Dat betekent dat deze cel noch het in de rapportagevaluta gerapporteerde bedrag (C0030/R0160), noch het bedrag van de in de per valuta gerapporteerde valuta's (C0050/R0160) bevat. |
|
C0050/R0160 |
Waarde van belangrijke valuta's — Voorwaardelijke verplichtingen |
Rapporteer de waarde van de voorwaardelijke verplichtingen voor elk van de valuta's die afzonderlijk moeten worden gerapporteerd. |
|
C0020/R0170 |
Totale waarde van alle valuta's — Overige verplichtingen |
Rapporteer de totale waarde van eventuele overige verplichtingen voor alle valuta's. |
|
C0030/R0170 |
Waarde van de rapportagevaluta — Overige verplichtingen |
Rapporteer de waarde van eventuele overige verplichtingen voor de rapportagevaluta. |
|
C0040/R0170 |
Waarde van resterende overige valuta's — Overige verplichtingen |
Vermeld de totale waarde van eventuele overige verplichtingen voor resterende valuta's die niet worden gerapporteerd per valuta. Dat betekent dat deze cel noch het in de rapportagevaluta gerapporteerde bedrag (C0030/R0170), noch het bedrag van de in de per valuta gerapporteerde valuta's (C0050/R0170) bevat. |
|
C0050/R0170 |
Waarde van belangrijke valuta's — Overige verplichtingen |
Rapporteer de waarde van eventuele overige verplichtingen voor elk van de valuta's die afzonderlijk moeten worden gerapporteerd. |
|
C0020/R0200 |
Totale waarde van alle valuta's — Totale verplichtingen |
Rapporteer de totale waarde van de totale verplichtingen, voor alle valuta's. |
|
C0030/R0200 |
Waarde van de rapportagevaluta — Totale verplichtingen |
Rapporteer de waarde van de totale verplichtingen voor de rapportagevaluta. |
|
C0040/R0200 |
Waarde van resterende overige valuta's — Totale verplichtingen |
Rapporteer de totale waarde van de totale verplichtingen voor de resterende valuta's die niet worden gerapporteerd per valuta. Dat betekent dat deze cel noch het in de rapportagevaluta gerapporteerde bedrag (C0030/R0200), noch het bedrag van de in de per valuta gerapporteerde valuta's (C0050/R0200) bevat. |
|
C0050/R0200 |
Waarde van belangrijke valuta's — Totale verplichtingen |
Rapporteer de waarde van de totale verplichtingen voor elk van de valuta's die afzonderlijk moeten worden gerapporteerd. |
S.03.01 — Posten buiten de balanstelling — Algemeen
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling betreft de jaarlijkse indiening van informatie voor groepen.
Deze template bevat de informatie die betrekking heeft op posten buiten de balanstelling en tevens de maximum- en de Solvabiliteit II-waarde van uit de Solvabiliteit II-balans blijkende voorwaardelijke verplichtingen. Wat de Solvabiliteit II-waarde betreft, worden de posten in de instructies benaderd vanuit een opnameperspectief. De waarderingsgrondslagen zijn vastgelegd in Richtlijn 2009/138/EG, in Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 en in de technische normen en richtsnoeren betreffende Solvabiliteit II.
Op grond van garanties is de emittent verplicht bepaalde betalingen te verrichten om de houder te compenseren voor een door hem geleden verlies indien een bepaalde debiteur zijn betalingsverplichting uit hoofde van de oorspronkelijke of herziene voorwaarden van een schuldbewijs niet nakomt. Die garanties kunnen diverse wettelijke vormen aannemen, zoals financiële garanties, kredietbrieven of kredietverzuimovereenkomsten. Deze items bevatten geen garanties uit hoofde van verzekeringsovereenkomsten; die worden opgenomen onder technische voorzieningen.
Een voorwaardelijke verplichting is gedefinieerd als:
|
a. |
een mogelijke verplichting die voortvloeit uit gebeurtenissen in het verleden en waarvan het bestaan alleen wordt bevestigd door het al dan niet plaatsvinden van een of meer onzekere toekomstige gebeurtenissen waarover de entiteit niet de volledige controle heeft; of |
|
c) |
een bestaande verplichting die voortvloeit uit gebeurtenissen in het verleden zelfs als:
|
Zekerheid is een activum met een monetaire waarde of een verplichting waarmee de kredietverstrekker wordt beschermd tegen verzuim van de kredietnemer.
De in deze template genoemde garanties worden niet gerapporteerd in S.03.02 en S.03.03. Dat betekent dat alleen beperkte garanties worden gerapporteerd in deze template.
Op groepsniveau is de template van toepassing op alle entiteiten binnen de reikwijdte van het groepstoezicht — met inbegrip van andere financiële sectoren en deelnemingen waarover geen zeggenschap wordt uitgeoefend — voor methode 1 (op basis van consolidatie van jaarrekeningen), methode 2 (aftrek en aggregatie) en een combinatie van methoden 1 en 2.
Bij toepassing van methode 1 worden verstrekte garanties en ontvangen garanties voor deelnemingen waarover geen zeggenschap wordt uitgeoefend, opgenomen op proportionele basis. Bij toepassing van methode 2 worden deze garanties gerapporteerd met het totale bedrag.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
|
C0010/R0010 |
Maximumwaarde — Door de groep verstrekte garanties, met inbegrip van kredietbrieven |
De som van alle mogelijke uitgaande kasstromen in verband met garanties als alle gebeurtenissen die aanleiding geven tot een beroep op garanties zich zouden voordoen, in verband met garanties die de groep heeft verstrekt aan een andere partij. Kasstromen in verband met kredietbrieven zijn hierin inbegrepen. Indien een garantie ook onder R0310 als voorwaardelijke verplichting is gerapporteerd, wordt in deze rij ook het maximumbedrag opgenomen. Interne garanties binnen de reikwijdte van het groepstoezicht worden niet gerapporteerd in deze template. |
|
C0010/R0030 |
Maximumwaarde — Door de groep ontvangen garanties, met inbegrip van kredietbrieven |
De som van alle mogelijke inkomende kasstromen in verband met garanties als alle gebeurtenissen die aanleiding geven tot een beroep op garanties zich zouden voordoen, in verband met garanties die de groep heeft ontvangen van een andere partij om betaling van de verplichtingen van de groep te garanderen (met inbegrip van kredietbrieven, onbenutte gecommitteerde kredietfaciliteiten). Interne garanties binnen de reikwijdte van het groepstoezicht worden niet gerapporteerd in deze template. |
|
C0020/R0100 |
Waarde van garanties / zekerheden / voorwaardelijke verplichtingen — Aangehouden zekerheden in verband met aangegane leningen of gekochte obligaties |
Solvabiliteit II-waarde van de aangehouden zekerheden in verband met aangegane leningen of gekochte obligaties. In dit geval zijn mogelijk andere plaatselijke/sectorale waarderingsgrondslagen dan die van Solvabiliteit II relevant. |
|
C0020/R0110 |
Waarde van garanties / zekerheden / voorwaardelijke verplichtingen — Aangehouden zekerheden voor derivaten |
Solvabiliteit II-waarde van de aangehouden zekerheden voor derivaten. In dit geval zijn mogelijk andere plaatselijke/sectorale waarderingsgrondslagen dan die van Solvabiliteit II relevant. |
|
C0020/R0120 |
Waarde van garanties / zekerheden / voorwaardelijke verplichtingen — Door herverzekeraars verpande activa voor gecedeerde technische voorzieningen |
Solvabiliteit II-waarde van de door herverzekeraars verpande activa voor gecedeerde technische voorzieningen. In dit geval zijn mogelijk andere plaatselijke/sectorale waarderingsgrondslagen dan die van Solvabiliteit II relevant. |
|
C0020/R0130 |
Waarde van garanties / zekerheden / voorwaardelijke verplichtingen — Overige aangehouden zekerheden |
Solvabiliteit II-waarde van overige aangehouden zekerheden. In dit geval zijn mogelijk andere plaatselijke/sectorale waarderingsgrondslagen dan die van Solvabiliteit II relevant. |
|
C0020/R0200 |
Waarde van garanties / zekerheden / voorwaardelijke verplichtingen — Totale aangehouden zekerheden |
Totale Solvabiliteit II-waarde van de aangehouden zekerheden. In dit geval zijn mogelijk andere plaatselijke/sectorale waarderingsgrondslagen dan die van Solvabiliteit II relevant. |
|
C0030/R0100 |
Waarde van activa waarvoor zekerheden worden aangehouden — Aangehouden zekerheden in verband met aangegane leningen of gekochte obligaties |
Solvabiliteit II-waarde van de activa waarvoor de zekerheden in verband met aangegane leningen of gekochte obligaties worden aangehouden. In dit geval zijn mogelijk andere plaatselijke/sectorale waarderingsgrondslagen dan die van Solvabiliteit II relevant. |
|
C0030/R0110 |
Waarde van activa waarvoor zekerheden worden aangehouden — Aangehouden zekerheden voor derivaten |
Solvabiliteit II-waarde van de activa waarvoor de zekerheden voor derivaten worden aangehouden. In dit geval zijn mogelijk andere plaatselijke/sectorale waarderingsgrondslagen dan die van Solvabiliteit II relevant. |
|
C0030/R0120 |
Waarde van activa waarvoor zekerheden worden aangehouden — Door herverzekeraars verpande activa voor gecedeerde technische voorzieningen |
Solvabiliteit II-waarde van de door herverzekeraars verpande activa voor gecedeerde technische voorzieningen waarvoor de zekerheden worden aangehouden. In dit geval zijn mogelijk andere plaatselijke/sectorale waarderingsgrondslagen dan die van Solvabiliteit II relevant. |
|
C0030/R0130 |
Waarde van activa waarvoor zekerheden worden aangehouden — Overige aangehouden zekerheden |
Solvabiliteit II-waarde van de activa waarvoor de overige zekerheden worden aangehouden. In dit geval zijn mogelijk andere plaatselijke/sectorale waarderingsgrondslagen dan die van Solvabiliteit II relevant. |
|
C0030/R0200 |
Waarde van activa waarvoor zekerheden worden aangehouden — Totale aangehouden zekerheden |
Totale Solvabiliteit II-waarde van de activa waarvoor de totale zekerheden worden aangehouden. In dit geval zijn mogelijk andere plaatselijke/sectorale waarderingsgrondslagen dan die van Solvabiliteit II relevant. |
|
C0020/R0210 |
Waarde van garanties / zekerheden / voorwaardelijke verplichtingen — Gestelde zekerheden voor ontvangen leningen of uitgegeven obligaties |
Solvabiliteit II-waarde van de gestelde zekerheden voor ontvangen leningen of uitgegeven obligaties. In dit geval zijn mogelijk andere plaatselijke/sectorale waarderingsgrondslagen dan die van Solvabiliteit II relevant. |
|
C0020/R0220 |
Waarde van garanties / zekerheden / voorwaardelijke verplichtingen — Gestelde zekerheden voor derivaten |
Solvabiliteit II-waarde van de gestelde zekerheden voor derivaten. In dit geval zijn mogelijk andere plaatselijke/sectorale waarderingsgrondslagen dan die van Solvabiliteit II relevant. |
|
C0020/R0230 |
Waarde van garanties / zekerheden / voorwaardelijke verplichtingen — Aan cedenten verpande activa voor technische voorzieningen (geaccepteerde herverzekering) |
Solvabiliteit II-waarde van de aan cedenten verpande activa voor technische voorzieningen (geaccepteerde herverzekering). In dit geval zijn mogelijk andere plaatselijke/sectorale waarderingsgrondslagen dan die van Solvabiliteit II relevant. |
|
C0020/R0240 |
Waarde van garanties / zekerheden / voorwaardelijke verplichtingen — Overige gestelde zekerheden |
Solvabiliteit II-waarde van de overige gestelde zekerheden. In dit geval zijn mogelijk andere plaatselijke/sectorale waarderingsgrondslagen dan die van Solvabiliteit II relevant. |
|
C0020/R0300 |
Waarde van garanties / zekerheden / voorwaardelijke verplichtingen — Totale gestelde zekerheden |
Totale Solvabiliteit II-waarde van de gestelde zekerheden. In dit geval zijn mogelijk andere plaatselijke/sectorale waarderingsgrondslagen dan die van Solvabiliteit II relevant. |
|
C0040/R0210 |
Waarde van verplichtingen waarvoor zekerheden zijn gesteld — Gestelde zekerheden voor ontvangen leningen of uitgegeven obligaties |
Solvabiliteit II-waarde van de verplichtingen waarvoor de zekerheden voor aangegane leningen of gekochte obligaties worden gesteld. In dit geval zijn mogelijk andere plaatselijke/sectorale waarderingsgrondslagen dan die van Solvabiliteit II relevant. |
|
C0040/R0220 |
Waarde van verplichtingen waarvoor zekerheden zijn gesteld — Gestelde zekerheden voor derivaten |
Solvabiliteit II-waarde van de verplichtingen waarvoor de zekerheden voor derivaten zijn gesteld. In dit geval zijn mogelijk andere plaatselijke/sectorale waarderingsgrondslagen dan die van Solvabiliteit II relevant. |
|
C0040/R0230 |
Waarde van verplichtingen waarvoor zekerheden zijn gesteld — Aan cedenten verpande activa voor technische voorzieningen (geaccepteerde herverzekering) |
Solvabiliteit II-waarde van de verplichtingen waarvoor de activa worden verpand aan cedenten voor technische voorzieningen (geaccepteerde herverzekering). In dit geval zijn mogelijk andere plaatselijke/sectorale waarderingsgrondslagen dan die van Solvabiliteit II relevant. |
|
C0040/R0240 |
Waarde van verplichtingen waarvoor zekerheden zijn gesteld — Overige gestelde zekerheden |
Solvabiliteit II-waarde van de verplichtingen waarvoor overige zekerheden zijn gesteld. In dit geval zijn mogelijk andere plaatselijke/sectorale waarderingsgrondslagen dan die van Solvabiliteit II relevant. |
|
C0040/R0300 |
Waarde van verplichtingen waarvoor zekerheden zijn gesteld — Totaal gestelde zekerheden |
Totale Solvabiliteit II-waarde van de verplichtingen waarvoor zekerheden zijn gesteld. In dit geval zijn mogelijk andere plaatselijke/sectorale waarderingsgrondslagen dan die van Solvabiliteit II relevant. |
|
C0010/R0310 |
Maximumwaarde — Niet uit de Solvabiliteit II-balans blijkende voorwaardelijke verplichtingen |
Hoogst mogelijke waarde van voorwaardelijke verplichtingen die niet zijn opgenomen onder die welke zijn gewaardeerd op de Solvabiliteit II-balans (item C0010/R0740 van S.02.01), ongeacht de kans op dergelijke verplichtingen (d.w.z. toekomstige uitgaande kasstromen die nodig zijn om de voorwaardelijke verplichting af te wikkelen over de looptijd ervan, gedisconteerd volgens de relevante risicovrije rentetermijnstructuur) Interne voorwaardelijke verplichtingen binnen de reikwijdte van het groepstoezicht worden niet gerapporteerd in deze template. Dit heeft betrekking op voorwaardelijke verplichtingen die niet van materieel belang zijn. Dit bedrag omvat in R0010 gerapporteerde garanties indien die als voorwaardelijke verplichtingen worden gezien. |
|
C0010/R0330 |
Maximumwaarde — Uit de Solvabiliteit II-balans blijkende voorwaardelijke verplichtingen |
Hoogst mogelijke waarde van voorwaardelijke verplichtingen die worden gewaardeerd op de Solvabiliteit II-balans, zoals gedefinieerd in artikel 11 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, ongeacht de kans op dergelijke verplichtingen (d.w.z. toekomstige uitgaande kasstromen die nodig zijn om de voorwaardelijke verplichting af te wikkelen over de looptijd ervan, gedisconteerd volgens de relevante risicovrije rentetermijnstructuur). |
|
C0010/R0400 |
Maximumwaarde — Totale voorwaardelijke verplichtingen |
Totale hoogst mogelijke waarde van voorwaardelijke verplichtingen, ongeacht de kans op dergelijke verplichtingen (d.w.z. toekomstige kasstromen die nodig zijn om de voorwaardelijke verplichting af te wikkelen over de looptijd ervan, gedisconteerd volgens de relevante risicovrije rentetermijnstructuur). |
|
C0020/R0310 |
Waarde van garanties / zekerheden / voorwaardelijke verplichtingen — Niet uit de Solvabiliteit II-balans blijkende voorwaardelijke verplichtingen |
Solvabiliteit II-waarde van de niet uit de Solvabiliteit II-balans blijkende voorwaardelijke verplichtingen. |
|
C0020/R0330 |
Waarde van garanties / zekerheden / voorwaardelijke verplichtingen — Uit de Solvabiliteit II-balans blijkende voorwaardelijke verplichtingen |
Solvabiliteit II-waarde van de uit de Solvabiliteit II-balans blijkende voorwaardelijke verplichtingen. Deze waarde wordt alleen gerapporteerd met betrekking tot voorwaardelijke verplichtingen waarvoor een waarde is gerapporteerd in item C0010/R0330 in S.03.01. Als deze waarde lager is dan C0010/R0740 in S.02.01, wordt in de beschrijvende rapportage een toelichting opgenomen. |
S.03.02 — Posten buiten de balanstelling — Lijst van door de groep ontvangen onbeperkte garanties
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling betreft de jaarlijkse indiening van informatie voor groepen.
Wat de Solvabiliteit II-waarde betreft, worden de posten in de instructies benaderd vanuit een opnameperspectief. De waarderingsgrondslagen zijn vastgelegd in Richtlijn 2009/138/EG, in Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 en in de technische normen en richtsnoeren betreffende Solvabiliteit II.
Onbeperkte garanties zijn garanties met een onbeperkt bedrag, ongeacht of de datum wel of niet beperkt is.
De in deze template genoemde garanties worden niet gerapporteerd in S.03.01.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||||||||||||
|
C0010 |
Garantiecode |
Code van de ontvangen garantie. Dit nummer wordt toegekend door de groep, moet uniek zijn en consistent zijn in de tijd. Het mag niet opnieuw worden gebruikt voor andere garanties. |
||||||||||||||||||||||
|
C0020 |
Naam van garantieverlener |
Vermeld de naam van de garantieverlener. |
||||||||||||||||||||||
|
C0030 |
Code van garantieverlener |
Identificatiecode van de garantieverlener met gebruikmaking, indien beschikbaar, van de Legal Entity Identifier (LEI). Is er geen Legal Entity Identifier beschikbaar, dan wordt dit item niet gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||||
|
C0040 |
Type code van garantieverlener |
Identificatie van de code gebruikt voor het item „Code van garantieverlener”. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||
|
C0060 |
Triggergebeurtenis(sen) voor de garantie |
Vermeld de gebeurtenis die aanleiding geeft tot een beroep op de garantie. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||
|
C0070 |
Specifieke triggergebeurtenis(sen) voor de garantie |
Beschrijving van de gebeurtenis die aanleiding geeft tot een beroep op de garantie indien bij item C0060 „Triggergebeurtenis(sen) voor de garantie” de optie „0 — Overige” is gekozen. |
||||||||||||||||||||||
|
C0080 |
Ingangsdatum van de garantie |
Vermeld de ISO 8601-code (jjjj-mm-dd) van de datum waarop de dekking van het contract ingaat. |
||||||||||||||||||||||
|
C0090 |
Aanvullend vermogen |
Geef aan of de garantie is ingedeeld als aanvullend vermogen en wordt gepresenteerd in de volgende items van S.23.01:
Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
S.03.03 — Posten buiten de balanstelling — Lijst van door de groep verstrekte onbeperkte garanties
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling betreft de jaarlijkse indiening van informatie voor groepen.
Wat de Solvabiliteit II-waarde betreft, worden de posten in de instructies benaderd vanuit een opnameperspectief. De waarderingsgrondslagen zijn vastgelegd in Richtlijn 2009/138/EG, in Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 en in de technische normen en richtsnoeren betreffende Solvabiliteit II.
Onbeperkte garanties zijn garanties met een onbeperkt bedrag, ongeacht of de datum wel of niet beperkt is.
De in deze template genoemde garanties worden niet gerapporteerd in S.03.01. Op groepsniveau is de template van toepassing op alle entiteiten binnen de reikwijdte van het groepstoezicht — met inbegrip van andere financiële sectoren en deelnemingen waarover geen zeggenschap wordt uitgeoefend — voor methode 1 (op basis van consolidatie van jaarrekeningen), methode 2 (aftrek en aggregatie) en een combinatie van methoden 1 en 2.
Interne garanties binnen de reikwijdte van het groepstoezicht worden niet in deze template gerapporteerd maar in de desbetreffende template voor de intragroeptransacties (S.36).
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||||||||||||
|
C0010 |
Garantiecode |
Code van de verstrekte garantie. Dit nummer wordt toegekend door de groep, moet uniek zijn en consistent zijn in de tijd. Het mag niet opnieuw worden gebruikt voor andere garanties. |
||||||||||||||||||||||
|
C0020 |
Naam van garantieontvanger |
Vermeld de naam van de ontvanger van de garantie. |
||||||||||||||||||||||
|
C0030 |
Code van garantieontvanger |
Identificatiecode van de ontvanger van de garantie met gebruikmaking, indien beschikbaar, van de Legal Entity Identifier (LEI). Is er geen Legal Entity Identifier beschikbaar, dan wordt dit item niet gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||||
|
C0040 |
Type code van garantieontvanger |
Identificatie van de code gebruikt voor het item „Code van garantieontvanger”. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||
|
C0060 |
Triggergebeurtenis(sen) voor de garantie |
Lijst van gebeurtenissen die aanleiding geven tot een beroep op de garantie. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||
|
C0070 |
Schatting van de maximumwaarde van de garantie |
De som van alle mogelijke kasstromen als alle gebeurtenissen die aanleiding geven tot een beroep op garanties zich zouden voordoen, in verband met garanties die de groep aan een andere partij heeft verstrekt. |
||||||||||||||||||||||
|
C0080 |
Specifieke triggergebeurtenis(sen) voor de garantie |
Beschrijving van de gebeurtenis die aanleiding geeft tot een beroep op de garantie indien bij item C0060 „Triggergebeurtenis(sen) voor de garantie” de optie „0 — Overige” is gekozen. |
||||||||||||||||||||||
|
C0090 |
Ingangsdatum van de garantie |
Vermeld de ISO 8601-code (jjjj-mm-dd) van de datum waarop de garantie ingaat. |
S.05.01 — Premies, schaden en kosten, per branche
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de driemaandelijkse en jaarlijkse indiening van informatie voor groepen.
Deze template wordt gerapporteerd vanuit het perspectief van de geconsolideerde boekhouding, d.w.z.: de plaatselijke GAAP of, indien geaccepteerd als plaatselijke GAAP, de IFRS, maar met gebruikmaking van Solvabiliteit II-branches. Groepen gaan bij het invullen uit van de beginselen voor opname en waardering die zij ook hanteren voor hun gepubliceerde jaarrekening; geen nieuwe opname of herwaardering is vereist.
De template wordt ingevuld op een year-to-date-basis.
Deze template betreft alleen het (her)verzekeringsbedrijf dat binnen de reikwijdte van de geconsolideerde jaarrekening valt.
Bij de driemaandelijkse rapportage worden de administratieve lasten, de kosten van vermogensbeheer, de verwervingskosten en de algemene kosten op geaggregeerde basis gepresenteerd.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
|
Schadeverzekerings- en -herverzekeringsverplichtingen |
||
|
C0010 tot en met C0120/R0110 |
Geboekte premie-inkomsten — Bruto — Directe verzekering |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van geboekte premie-inkomsten: de geboekte brutopremies omvatten alle gedurende het boekjaar voor verzekeringsovereenkomsten vervallen bedragen voortkomend uit directe overeenkomsten, ongeacht of deze geheel of gedeeltelijk op een volgend boekjaar betrekking hebben. |
|
C0010 tot en met C0120/R0120 |
Geboekte premie-inkomsten — Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekering |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van geboekte premie-inkomsten: de geboekte brutopremies omvatten alle gedurende het boekjaar voor verzekeringsovereenkomsten vervallen bedragen voortkomend uit geaccepteerde proportionele herverzekeringen, ongeacht of deze geheel of gedeeltelijk op een volgend boekjaar betrekking hebben. |
|
C0130 tot en met C0160/R0130 |
Geboekte premie-inkomsten — Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van geboekte premie-inkomsten: de geboekte brutopremies omvatten alle gedurende het boekjaar voor verzekeringsovereenkomsten vervallen bedragen voortkomend uit geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen, ongeacht of deze geheel of gedeeltelijk op een volgend boekjaar betrekking hebben. |
|
C0010 tot en met C0160/R0140 |
Geboekte premie-inkomsten — Aandeel van herverzekeraars |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van geboekte premie-inkomsten: de geboekte brutopremies omvatten alle gedurende het boekjaar voor verzekeringsovereenkomsten aan herverzekeraars gecedeerde bedragen, ongeacht of deze geheel of gedeeltelijk op een volgend boekjaar betrekking hebben. |
|
C0010 tot en met C0160/R0200 |
Geboekte premie-inkomsten — Netto |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van geboekte premie-inkomsten: de netto geboekte premie-inkomsten vertegenwoordigen de som van de directe verzekeringen en de geaccepteerde herverzekeringen verminderd met het aan herverzekeraars gecedeerde bedrag. |
|
C0010 tot en met C0120/R0210 |
Verdiende premies — Bruto — Directe verzekering |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van verdiende premies: de som van geboekte brutopremie-inkomsten verminderd met de wijziging in de brutovoorziening voor niet-verdiende premie-inkomsten in verband met directe verzekeringen. |
|
C0010 tot en met C0120/R0220 |
Verdiende premies — Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekering |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van verdiende premies: de som van geboekte brutopremie-inkomsten verminderd met de wijziging in de brutovoorziening voor niet-verdiende premie-inkomsten in verband met geaccepteerde proportionele herverzekeringen. |
|
C0130 tot en met C0160/R0230 |
Verdiende premies — Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van verdiende premies: de som van geboekte brutopremie-inkomsten verminderd met de wijziging in de brutovoorziening voor niet-verdiende premie-inkomsten in verband met geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen. |
|
C0010 tot en met C0160/R0240 |
Verdiende premies — Aandeel van herverzekeraars |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van verdiende premies: de som van het aandeel van herverzekeraars in de geboekte brutopremie-inkomsten verminderd met de wijziging in het aandeel van herverzekeraars in de voorziening voor niet-verdiende premie-inkomsten. |
|
C0010 tot en met C0160/R0300 |
Verdiende premies — Netto |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van verdiende premies: de som van geboekte bruto premie-inkomsten verminderd met de wijziging in de brutovoorziening voor niet-verdiende premie-inkomsten in verband met de som van de directe verzekeringen en de geaccepteerde herverzekeringen, verminderd met het aan herverzekeraars gecedeerde bedrag. |
|
C0010 tot en met C0120/R0310 |
Schaden — Bruto — Directe verzekering |
Voor zover van toepassing, schaden gedurende de rapportageperiode zoals gedefinieerd in Richtlijn 91/674/EEG: met schaden wordt bedoeld de som van de betaalde schaden en de wijziging in de voorziening voor te betalen schaden tijdens het boekjaar in verband met verzekeringsovereenkomsten die voortkomen uit directe verzekeringen. Dit is exclusief kosten van schadebeheer en de mutatie in voorzieningen voor kosten van schadebeheer. |
|
C0010 tot en met C0120/R0320 |
Schaden — Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekering |
Voor zover van toepassing, schaden gedurende de rapportageperiode zoals gedefinieerd in Richtlijn 91/674/EEG: met schaden wordt bedoeld de som van de betaalde schaden en de wijziging in de voorziening voor te betalen schaden tijdens het boekjaar in verband met verzekeringsovereenkomsten die voortkomen uit de bruto geaccepteerde proportionele herverzekering. Dit is exclusief kosten van schadebeheer en de mutatie in voorzieningen voor kosten van schadebeheer. |
|
C0130 tot en met C0160/R0330 |
Schaden– Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
Voor zover van toepassing, schaden gedurende de rapportageperiode zoals gedefinieerd in Richtlijn 91/674/EEG: met schaden wordt bedoeld de som van de betaalde schaden en de wijziging in de voorziening voor te betalen schaden tijdens het boekjaar in verband met verzekeringsovereenkomsten die voortkomen uit de bruto geaccepteerde niet-proportionele herverzekering. Dit is exclusief kosten van schadebeheer en de mutatie in voorzieningen voor kosten van schadebeheer. |
|
C0010 tot en met C0160/R0340 |
Schaden — Aandeel van herverzekeraars |
Voor zover van toepassing, schaden gedurende de rapportageperiode zoals gedefinieerd in Richtlijn 91/674/EEG: met schaden wordt bedoeld het aandeel van de herverzekeraar in de som van de betaalde schaden en de wijziging in de voorziening voor te betalen schaden tijdens het boekjaar. Dit is exclusief kosten van schadebeheer en de mutatie in voorzieningen voor kosten van schadebeheer. |
|
C0010 tot en met C0160/R0400 |
Schaden — Netto |
Voor zover van toepassing, schaden gedurende de rapportageperiode zoals gedefinieerd in Richtlijn 91/674/EEG: met schaden wordt bedoeld de som van de betaalde schaden en de wijziging in de voorziening voor te betalen schaden tijdens het boekjaar verband houdend met de som van de directe verzekeringen en de geaccepteerde herverzekeringen, verminderd met het aan herverzekeraars gecedeerde bedrag. Dit is exclusief kosten van schadebeheer en de mutatie in voorzieningen voor kosten van schadebeheer. |
|
C0010 tot en met C0120/R0410 |
Wijzigingen in overige technische voorzieningen — Bruto — Directe verzekering |
Voor zover van toepassing, wijzigingen in de overige technische voorzieningen zoals gedefinieerd in Richtlijn 91/674/EEG: dit zijn de wijzigingen in de overige technische voorzieningen voor de bruto directe verzekeringen. |
|
C0010 tot en met C0120/R0420 |
Wijzigingen in overige technische voorzieningen — Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekering |
Voor zover van toepassing, wijzigingen in de overige technische voorzieningen zoals gedefinieerd in Richtlijn 91/674/EEG: dit zijn de wijzigingen in de overige technische voorzieningen voor de bruto geaccepteerde proportionele herverzekeringen. |
|
C0130 tot en met C0160/R0430 |
Wijzigingen in overige technische voorzieningen — Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
Voor zover van toepassing, wijzigingen in de overige technische voorzieningen zoals gedefinieerd in Richtlijn 91/674/EEG: dit zijn de wijzigingen in de overige technische voorzieningen voor de bruto geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen. |
|
C0010 tot en met C0160/R0440 |
Wijzigingen in overige technische voorzieningen — Aandeel van herverzekeraars |
Voor zover van toepassing, wijzigingen in de overige technische voorzieningen zoals gedefinieerd in Richtlijn 91/674/EEG: dit zijn de wijzigingen in de overige technische voorzieningen in verband met de aan herverzekeraars gecedeerde bedragen. |
|
C0010 tot en met C0160/R0500 |
Wijzigingen in overige technische voorzieningen — Netto |
Voor zover van toepassing, wijzigingen in de overige technische voorzieningen zoals gedefinieerd in Richtlijn 91/674/EEG: het nettobedrag aan wijzigingen in de overige technische voorzieningen vertegenwoordigen de som van de directe verzekeringen en de geaccepteerde herverzekeringen, verminderd met het aan herverzekeraars gecedeerde bedrag. |
|
C0010 tot en met C0160/R0550 |
Kosten |
Alle technische kosten die de groep heeft gemaakt in de rapportageperiode, op transactiebasis. |
|
C0010 tot en met C0120/R0610 |
Administratieve lasten — Bruto — Directe verzekering |
Administratieve lasten van de groep tijdens het boekjaar, op transactiebasis, zijn kosten die verband houden met polisbeheer, met inbegrip van kosten in het kader van herverzekeringsovereenkomsten en SPV's. Sommige administratieve lasten houden rechtstreeks verband met activiteiten in het kader van een specifieke verzekeringsovereenkomst (bv. onderhoudskosten), zoals die welke worden gemaakt voor premiefacturering, verzending van periodieke informatie aan verzekeringnemers en verwerking van poliswijzigingen (bv. omzettingen en wedersamenstellingen). Andere administratieve lasten vloeien rechtstreeks voort uit verzekeringsactiviteiten die betrekking hebben op meer dan één polis, zoals salarissen van medewerkers belast met het polisbeheer. Het bedrag betreft het bruto directe verzekeringsbedrijf. |
|
C0010 tot en met C0120/R0620 |
Administratieve lasten — Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekering |
Administratieve lasten van de groep tijdens de rapportageperiode, op transactiebasis, zijn kosten die verband houden met polisbeheer met inbegrip van kosten in het kader van herverzekeringsovereenkomsten en SPV's. Sommige administratieve lasten houden rechtstreeks verband met activiteiten in het kader van een specifieke verzekeringsovereenkomst (bv. onderhoudskosten), zoals die welke worden gemaakt voor premiefacturering, verzending van periodieke informatie aan verzekeringnemers en verwerking van poliswijzigingen (bv. omzettingen en wedersamenstellingen). Andere administratieve lasten vloeien rechtstreeks voort uit verzekeringsactiviteiten die betrekking hebben op meer dan één polis, zoals salarissen van medewerkers belast met het polisbeheer. Het bedrag heeft betrekking op de bruto geaccepteerde proportionele herverzekeringen. |
|
C0130 tot en met C0160/R0630 |
Administratieve lasten — Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
Administratieve lasten van de groep tijdens de rapportageperiode, op transactiebasis, zijn kosten die verband houden met polisbeheer met inbegrip van kosten in het kader van herverzekeringsovereenkomsten en SPV's. Sommige administratieve lasten houden rechtstreeks verband met activiteiten in het kader van een specifieke verzekeringsovereenkomst (bv. onderhoudskosten), zoals die welke worden gemaakt voor premiefacturering, verzending van periodieke informatie aan verzekeringnemers en verwerking van poliswijzigingen (bv. omzettingen en wedersamenstellingen). Andere administratieve lasten vloeien rechtstreeks voort uit verzekeringsactiviteiten die betrekking hebben op meer dan één polis, zoals salarissen van medewerkers belast met het polisbeheer. Het bedrag heeft betrekking op de bruto geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen. |
|
C0010 tot en met C0160/R0640 |
Administratieve lasten — Aandeel van herverzekeraars |
Administratieve lasten van de groep tijdens de rapportageperiode, op transactiebasis, zijn kosten die verband houden met polisbeheer met inbegrip van kosten in het kader van herverzekeringsovereenkomsten en SPV's. Sommige administratieve lasten houden rechtstreeks verband met activiteiten in het kader van een specifieke verzekeringsovereenkomst (bv. onderhoudskosten), zoals die welke worden gemaakt voor premiefacturering, verzending van periodieke informatie aan verzekeringnemers en verwerking van poliswijzigingen (bv. omzettingen en wedersamenstellingen). Andere administratieve lasten vloeien rechtstreeks voort uit verzekeringsactiviteiten die betrekking hebben op meer dan één polis, zoals salarissen van medewerkers belast met het polisbeheer. Het bedrag heeft betrekking op het aandeel van de herverzekeraars. Het aandeel van de herverzekeraars wordt standaard toegerekend naar soort kosten; indien dat niet mogelijk is, wordt het als verwervingskosten gerapporteerd. |
|
C0010 tot en met C0160/R0700 |
Administratieve lasten — Netto |
Administratieve lasten van de groep tijdens de rapportageperiode, op transactiebasis, zijn kosten die verband houden met polisbeheer met inbegrip van kosten in het kader van herverzekeringsovereenkomsten en SPV's. Sommige administratieve lasten houden rechtstreeks verband met activiteiten in het kader van een specifieke verzekeringsovereenkomst (bv. onderhoudskosten), zoals die welke worden gemaakt voor premiefacturering, verzending van periodieke informatie aan verzekeringnemers en verwerking van poliswijzigingen (bv. omzettingen en wedersamenstellingen). Andere administratieve lasten vloeien rechtstreeks voort uit verzekeringsactiviteiten die betrekking hebben op meer dan één polis, zoals salarissen van medewerkers belast met het polisbeheer. De netto administratieve lasten vertegenwoordigen de som van de directe verzekeringen en de geaccepteerde herverzekeringen, verminderd met het aan herverzekeraars gecedeerde bedrag. |
|
C0010 tot en met C0160/R0710 |
Kosten van vermogensbeheer — Bruto — Directe verzekering |
Kosten van vermogensbeheer worden gewoonlijk niet toegerekend per polis maar op het niveau van een portefeuille verzekeringsovereenkomsten. Voorbeelden van kosten van vermogensbeheer zijn kosten van registratie van de beleggingsportefeuille, salarissen van medewerkers belast met beleggingen, beloning van externe adviseurs, kosten in verband met handelsactiviteiten (d.w.z. kopen en verkopen van de effecten in portefeuille) en in sommige gevallen ook de beloning voor bewaringsdiensten. Het bedrag betreft het bruto directe verzekeringsbedrijf. |
|
C0010 tot en met C0120/R0720 |
Kosten van vermogensbeheer — Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekering |
Kosten van vermogensbeheer worden gewoonlijk niet toegerekend per polis maar op het niveau van een portefeuille verzekeringsovereenkomsten. Voorbeelden van kosten van vermogensbeheer zijn kosten van registratie van de beleggingsportefeuille, salarissen van medewerkers belast met beleggingen, beloning van externe adviseurs, kosten in verband met handelsactiviteiten (d.w.z. kopen en verkopen van effecten in portefeuille) en in sommige gevallen ook de beloning voor bewaringsdiensten. Het bedrag heeft betrekking op de bruto geaccepteerde proportionele herverzekeringen. |
|
C0130 tot en met C0160/R0730 |
Kosten van vermogensbeheer — Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
Kosten van vermogensbeheer worden gewoonlijk niet toegerekend per polis maar op het niveau van een portefeuille verzekeringsovereenkomsten. Voorbeelden van kosten van vermogensbeheer zijn kosten van registratie van de beleggingsportefeuille, salarissen van medewerkers belast met beleggingen, beloning van externe adviseurs, kosten in verband met handelsactiviteiten (d.w.z. kopen en verkopen van effecten in portefeuille) en in sommige gevallen ook de beloning voor bewaringsdiensten. Het bedrag heeft betrekking op de bruto geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen. |
|
C0010 tot en met C0160/R0740 |
Kosten van vermogensbeheer — Aandeel van herverzekeraars |
Kosten van vermogensbeheer worden gewoonlijk niet toegerekend per polis maar op het niveau van een portefeuille verzekeringsovereenkomsten. Voorbeelden van kosten van vermogensbeheer zijn kosten van registratie van de beleggingsportefeuille, salarissen van medewerkers belast met beleggingen, beloning van externe adviseurs, kosten in verband met handelsactiviteiten (d.w.z. kopen en verkopen van effecten in portefeuille) en in sommige gevallen ook de beloning voor bewaringsdiensten. Het bedrag heeft betrekking op het aandeel van de herverzekeraars. Het aandeel van de herverzekeraars wordt standaard toegerekend naar soort kosten; indien dat niet mogelijk is, wordt het als verwervingskosten gerapporteerd. |
|
C0010 tot en met C0160/R0800 |
Kosten van vermogensbeheer — Netto |
Kosten van vermogensbeheer worden gewoonlijk niet toegerekend per polis maar op het niveau van een portefeuille verzekeringsovereenkomsten. Voorbeelden van kosten van vermogensbeheer zijn kosten van registratie van de beleggingsportefeuille, salarissen van medewerkers belast met beleggingen, beloning van externe adviseurs, kosten in verband met handelsactiviteiten (d.w.z. kopen en verkopen van effecten in portefeuille) en in sommige gevallen ook de beloning voor bewaringsdiensten. Het bedrag heeft betrekking op de nettokosten van vermogensbeheer. De nettokosten van vermogensbeheer vertegenwoordigen de som van de directe verzekeringen en de geaccepteerde herverzekeringen, verminderd met het aan herverzekeraars gecedeerde bedrag. |
|
C0010 tot en met C0120/R0810 |
Kosten van schadebeheer– Bruto — Directe verzekering |
Kosten van schadebeheer zijn kosten die worden gemaakt bij het verwerken en oplossen van schaden, met inbegrip van juridische kosten en kosten van schade-experts, en de interne kosten van het verwerken van de schade-uitkeringen. Sommige van deze kosten kunnen worden toegerekend aan het individuele schadegeval (bv. juridische kosten en kosten van schade-experts), terwijl andere kosten het gevolg zijn van activiteiten die betrekking hebben op meer dan een schadegeval (bv. salarissen van medewerkers van de afdeling schadebehandeling). Het bedrag betreft het bruto directe verzekeringsbedrijf. Dit is inclusief de mutatie in voorzieningen voor kosten van schadebeheer. |
|
C0010 tot en met C0120/R0820 |
Kosten van schadebeheer — Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekering |
Kosten van schadebeheer zijn kosten die worden gemaakt bij het verwerken en oplossen van schaden, met inbegrip van juridische kosten en kosten van schade-experts, en de interne kosten van het verwerken van de schade-uitkeringen. Sommige van deze kosten kunnen worden toegerekend aan het individuele schadegeval (bv. juridische kosten en kosten van schade-experts), terwijl andere kosten het gevolg zijn van activiteiten die betrekking hebben op meer dan een schadegeval (bv. salarissen van medewerkers van de afdeling schadebehandeling). Het bedrag heeft betrekking op de bruto geaccepteerde proportionele herverzekeringen. Dit is inclusief de mutatie in voorzieningen voor kosten van schadebeheer. |
|
C0130 tot en met C0160/R0830 |
Kosten van schadebeheer — Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
Kosten van schadebeheer zijn kosten die worden gemaakt bij het verwerken en oplossen van schaden, met inbegrip van juridische kosten en kosten van schade-experts, en de interne kosten van het verwerken van de schade-uitkeringen. Sommige van deze kosten kunnen worden toegerekend aan het individuele schadegeval (bv. juridische kosten en kosten van schade-experts), terwijl andere kosten het gevolg zijn van activiteiten die betrekking hebben op meer dan een schadegeval (bv. salarissen van medewerkers van de afdeling schadebehandeling). Het bedrag heeft betrekking op de bruto geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen. Dit is inclusief de mutatie in voorzieningen voor kosten van schadebeheer. |
|
C0010 tot en met C0160/R0840 |
Kosten van schadebeheer — Aandeel van herverzekeraars |
Kosten van schadebeheer zijn kosten die worden gemaakt bij het verwerken en oplossen van schaden, met inbegrip van juridische kosten en kosten van schade-experts, en de interne kosten van het verwerken van de schade-uitkeringen. Sommige van deze kosten kunnen worden toegerekend aan het individuele schadegeval (bv. juridische kosten en kosten van schade-experts), terwijl andere kosten het gevolg zijn van activiteiten die betrekking hebben op meer dan een schadegeval (bv. salarissen van medewerkers van de afdeling schadebehandeling). Het bedrag heeft betrekking op het aandeel van de herverzekeraars. Dit is inclusief de mutatie in voorzieningen voor kosten van schadebeheer. Het aandeel van de herverzekeraars wordt standaard toegerekend naar soort kosten; indien dat niet mogelijk is, wordt het als verwervingskosten gerapporteerd. |
|
C0010 tot en met C0160/R0900 |
Kosten van schadebeheer — Netto |
Kosten van schadebeheer zijn kosten die worden gemaakt bij het verwerken en oplossen van schaden, met inbegrip van juridische kosten en kosten van schade-experts, en de interne kosten van het verwerken van de schade-uitkeringen. Sommige van deze kosten kunnen worden toegerekend aan het individuele schadegeval (bv. juridische kosten en kosten van schade-experts), terwijl andere kosten het gevolg zijn van activiteiten die betrekking hebben op meer dan een schadegeval (bv. salarissen van medewerkers van de afdeling schadebehandeling). De nettokosten van schadebeheer vertegenwoordigen de som van de directe verzekeringen en de geaccepteerde herverzekeringen, verminderd met het aan herverzekeraars gecedeerde bedrag. Dit is inclusief de mutatie in voorzieningen voor kosten van schadebeheer. |
|
C0010 tot en met C0120/R0910 |
Verwervingskosten — Bruto — Directe verzekering |
Verwervingskosten zijn kosten, met inbegrip van verlengingskosten, die kunnen worden vastgesteld op het niveau van afzonderlijke verzekeringsovereenkomsten en zijn gemaakt als gevolg van het feit dat de groep de desbetreffende overeenkomst heeft uitgegeven. Dit betreft provisiekosten, alsook de kosten van het verkopen, afsluiten en initiëren van een uitgegeven verzekeringsovereenkomst. Dit is inclusief mutaties in overlopende verwervingskosten. Voor herverzekeringsondernemingen wordt mutatis mutandis dezelfde definitie gehanteerd. Het bedrag betreft het bruto directe verzekeringsbedrijf. |
|
C0010 tot en met C0120/R0920 |
Verwervingskosten — Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekering |
Verwervingskosten zijn kosten, met inbegrip van verlengingskosten, die kunnen worden vastgesteld op het niveau van afzonderlijke verzekeringsovereenkomsten en zijn gemaakt als gevolg van het feit dat de groep de desbetreffende overeenkomst heeft uitgegeven. Dit betreft provisiekosten, alsook de kosten van het verkopen, afsluiten en initiëren van een uitgegeven verzekeringsovereenkomst. Dit is inclusief mutaties in overlopende verwervingskosten. Voor herverzekeringsondernemingen wordt mutatis mutandis dezelfde definitie gehanteerd. Het bedrag heeft betrekking op de bruto geaccepteerde proportionele herverzekeringen. |
|
C0130 tot en met C0160/R0930 |
Verwervingskosten — Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
Verwervingskosten zijn kosten, met inbegrip van verlengingskosten, die kunnen worden vastgesteld op het niveau van afzonderlijke verzekeringsovereenkomsten en zijn gemaakt als gevolg van het feit dat de groep de desbetreffende overeenkomst heeft uitgegeven. Dit betreft provisiekosten, alsook de kosten van het verkopen, afsluiten en initiëren van een uitgegeven verzekeringsovereenkomst. Dit is inclusief mutaties in overlopende verwervingskosten. Voor herverzekeringsondernemingen wordt mutatis mutandis dezelfde definitie gehanteerd. Het bedrag heeft betrekking op geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen. |
|
C0010 tot en met C0160/R0940 |
Verwervingskosten — Aandeel van herverzekeraars |
Verwervingskosten zijn kosten, met inbegrip van verlengingskosten, die kunnen worden vastgesteld op het niveau van afzonderlijke verzekeringsovereenkomsten en zijn gemaakt als gevolg van het feit dat de groep de desbetreffende overeenkomst heeft uitgegeven. Dit betreft provisiekosten, alsook de kosten van het verkopen, afsluiten en initiëren van een uitgegeven verzekeringsovereenkomst. Dit is inclusief mutaties in overlopende verwervingskosten. Voor herverzekeringsondernemingen wordt mutatis mutandis dezelfde definitie gehanteerd. Het bedrag heeft betrekking op het aandeel van de herverzekeraars. Het aandeel van de herverzekeraars wordt standaard toegerekend naar soort kosten; indien dat niet mogelijk is, wordt het als verwervingskosten gerapporteerd. |
|
C0010 tot en met C0160/R1000 |
Verwervingskosten — Netto |
Verwervingskosten zijn kosten, met inbegrip van verlengingskosten, die kunnen worden vastgesteld op het niveau van afzonderlijke verzekeringsovereenkomsten en zijn gemaakt als gevolg van het feit dat de groep de desbetreffende overeenkomst heeft uitgegeven. Dit betreft provisiekosten, alsook de kosten van het verkopen, afsluiten en initiëren van een uitgegeven verzekeringsovereenkomst. Dit is inclusief mutaties in overlopende verwervingskosten. Voor herverzekeringsondernemingen wordt mutatis mutandis dezelfde definitie gehanteerd. De nettokosten van schadebeheer vertegenwoordigen de som van de directe verzekeringen en de geaccepteerde herverzekeringen, verminderd met het aan herverzekeraars gecedeerde bedrag. |
|
C0010 tot en met C0120/R1010 |
Algemene kosten — Bruto — Directe verzekering |
Algemene kosten zijn onder meer de kosten van managersalarissen en accountantscontroles, en lopende kosten, zoals energierekeningen, huur voor huisvesting en IT-kosten. Verder vallen onder dit item de kosten in verband met de ontwikkeling van nieuwe (her)verzekeringsovereenkomsten, reclame voor verzekeringsproducten, verbetering van de interne processen zoals investeringen in systemen die nodig zijn ter ondersteuning van het (her)verzekeringsbedrijf (bv. de aanschaf van nieuwe IT-systemen en de ontwikkeling van nieuwe software). Het bedrag betreft het bruto directe verzekeringsbedrijf. |
|
C0010 tot en met C0120/R1020 |
Algemene kosten — Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekering |
Algemene kosten zijn onder meer de kosten van managersalarissen en accountantscontroles, en lopende kosten, zoals energierekeningen, huur voor huisvesting en IT-kosten. Verder vallen onder dit item de kosten in verband met de ontwikkeling van nieuwe (her)verzekeringsovereenkomsten, reclame voor verzekeringsproducten, verbetering van de interne processen zoals investeringen in systemen die nodig zijn ter ondersteuning van het (her)verzekeringsbedrijf (bv. de aanschaf van nieuwe IT-systemen en de ontwikkeling van nieuwe software). Het bedrag heeft betrekking op de bruto geaccepteerde proportionele herverzekeringen. |
|
C0130 tot en met C0160/R1030 |
Algemene kosten — Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
Algemene kosten zijn onder meer de kosten van managersalarissen en accountantscontroles, en lopende kosten, zoals energierekeningen, huur voor huisvesting en IT-kosten. Verder vallen onder dit item de kosten in verband met de ontwikkeling van nieuwe (her)verzekeringsovereenkomsten, reclame voor verzekeringsproducten, verbetering van de interne processen zoals investeringen in systemen die nodig zijn ter ondersteuning van het (her)verzekeringsbedrijf (bv. de aanschaf van nieuwe IT-systemen en de ontwikkeling van nieuwe software). Het bedrag heeft betrekking op de bruto geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen. |
|
C0010 tot en met C0160/R1040 |
Algemene kosten — Aandeel van herverzekeraars |
Algemene kosten zijn onder meer de kosten van managersalarissen en accountantscontroles, en lopende kosten, zoals energierekeningen, huur voor huisvesting en IT-kosten. Verder vallen onder dit item de kosten in verband met de ontwikkeling van nieuwe (her)verzekeringsovereenkomsten, reclame voor verzekeringsproducten, verbetering van de interne processen zoals investeringen in systemen die nodig zijn ter ondersteuning van het (her)verzekeringsbedrijf (bv. de aanschaf van nieuwe IT-systemen en de ontwikkeling van nieuwe software). Het bedrag heeft betrekking op het aandeel van de herverzekeraars. Het aandeel van de herverzekeraars wordt standaard toegerekend naar soort kosten; indien dat niet mogelijk is, wordt het als verwervingskosten gerapporteerd. |
|
C0010 tot en met C0160/R1100 |
Algemene kosten — Netto |
Algemene kosten zijn onder meer de kosten van managersalarissen en accountantscontroles, en lopende kosten, zoals energierekeningen, huur voor huisvesting en IT-kosten. Verder vallen onder dit item de kosten in verband met de ontwikkeling van nieuwe (her)verzekeringsovereenkomsten, reclame voor verzekeringsproducten, verbetering van de interne processen zoals investeringen in systemen die nodig zijn ter ondersteuning van het (her)verzekeringsbedrijf (bv. de aanschaf van nieuwe IT-systemen en de ontwikkeling van nieuwe software). De netto algemene kosten vertegenwoordigen de som van de directe verzekeringen en de geaccepteerde herverzekeringen, verminderd met het aan herverzekeraars gecedeerde bedrag. |
|
C0200/R0110 tot en met R1100 |
Totaal |
Totaal van diverse items voor alle branches. |
|
C0200/R1200 |
Overige kosten |
Dit zijn de overige technische kosten die niet vallen onder bovenstaande kosten en niet zijn uitgesplitst naar branche. Niet-technische kosten zoals belasting, rentekosten, verlies bij vervreemding enz. zijn niet inbegrepen. |
|
C0200/R1300 |
Totaal uitgaven |
Bedrag van alle technische kosten. |
|
Levensverzekerings- en -herverzekeringsverplichtingen |
||
|
C0210 tot en met C0280/R1410 |
Geboekte premie-inkomsten — Bruto |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van geboekte premie-inkomsten: de geboekte brutopremies omvatten alle gedurende het boekjaar voor verzekeringsovereenkomsten vervallen bedragen voortkomend uit het bruto verzekeringsbedrijf, ongeacht of deze geheel of gedeeltelijk op een volgend boekjaar betrekking hebben. Hieronder valt zowel het directe verzekeringsbedrijf als het herverzekeringsbedrijf. |
|
C0210 tot en met C0280/R1420 |
Geboekte premie-inkomsten — Aandeel van herverzekeraars |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van geboekte premie-inkomsten: de geboekte brutopremies omvatten alle gedurende het boekjaar voor verzekeringsovereenkomsten aan herverzekeraars gecedeerde bedragen, ongeacht of deze geheel of gedeeltelijk op een volgend boekjaar betrekking hebben. |
|
C0210 tot en met C0280/R1500 |
Geboekte premie-inkomsten — Netto |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van geboekte premie-inkomsten: de netto geboekte premie-inkomsten vertegenwoordigen de som van de directe verzekeringen en de geaccepteerde herverzekeringen verminderd met het aan herverzekeraars gecedeerde bedrag. |
|
C0210 tot en met C0280/R1510 |
Verdiende premies — Bruto |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van verdiende premies: de som van geboekte brutopremie-inkomsten verminderd met de wijziging in de brutovoorziening voor niet-verdiende premie-inkomsten in verband met directe verzekeringen en geaccepteerde herverzekeringen. |
|
C0210 tot en met C0280/R1520 |
Verdiende premies — Aandeel van herverzekeraars |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van verdiende premies: het aandeel van herverzekeraars in de geboekte brutopremie-inkomsten verminderd met de wijziging in het aandeel van herverzekeraars in de voorziening voor niet-verdiende premie-inkomsten. |
|
C0210 tot en met C0280/R1600 |
Verdiende premies — Netto |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van verdiende premies: de som van geboekte bruto premie-inkomsten verminderd met de wijziging in de brutovoorziening voor niet-verdiende premie-inkomsten in verband met de som van de directe verzekeringen en de geaccepteerde herverzekeringen, verminderd met het aan herverzekeraars gecedeerde bedrag. |
|
C0210 tot en met C0280/R1610 |
Schaden — Bruto |
Schaden gedurende de rapportageperiode zoals gedefinieerd in Richtlijn 91/674/EEG: met schaden wordt bedoeld de som van de betaalde schaden en de wijziging in de voorziening voor te betalen schaden tijdens het boekjaar in verband met verzekeringsovereenkomsten die voortkomen uit het directe verzekeringsbedrijf en het herverzekeringsbedrijf. Dit is exclusief kosten van schadebeheer en de mutatie in voorzieningen voor kosten van schadebeheer. |
|
C0210 tot en met C0280/R1620 |
Schaden — Aandeel van herverzekeraars |
Schaden gedurende de rapportageperiode zoals gedefinieerd in Richtlijn 91/674/EEG: met schaden wordt bedoeld het aandeel van de herverzekeraar in de som van de betaalde schaden en de wijziging in de voorziening voor te betalen schaden tijdens het boekjaar. Dit is exclusief kosten van schadebeheer en de mutatie in voorzieningen voor kosten van schadebeheer. |
|
C0210 tot en met C0280/R1700 |
Schaden — Netto |
Schaden gedurende de rapportageperiode zoals gedefinieerd in Richtlijn 91/674/EEG: met schaden wordt bedoeld de som van de betaalde schaden en de wijziging in de voorziening voor te betalen schaden tijdens het boekjaar verband houdend met de som van de directe verzekeringen en de geaccepteerde herverzekeringen, verminderd met het aan herverzekeraars gecedeerde bedrag. Dit is exclusief kosten van schadebeheer en de mutatie in voorzieningen voor kosten van schadebeheer. |
|
C0210 tot en met C0280/R1710 |
Wijzigingen in overige technische voorzieningen — Bruto |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van wijzigingen in overige technische voorzieningen: de wijzigingen in de overige technische voorzieningen in verband met verzekeringsovereenkomsten die het resultaat zijn van het bruto directe verzekeringsbedrijf en herverzekeringsbedrijf. |
|
C0210 tot en met C0280/R1720 |
Wijziging in overige technische voorzieningen — Aandeel van herverzekeraars |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van wijzigingen in overige technische voorzieningen: het aandeel van herverzekeraars in de wijzigingen in de overige technische voorzieningen. |
|
C0210 tot en met C0280/R1800 |
Wijziging in overige technische voorzieningen — Netto |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van wijzigingen in overige technische voorzieningen: de nettowijzigingen in de overige technische voorzieningen die verband houden met de som van de directe verzekeringen en de geaccepteerde herverzekeringen, verminderd met het aan herverzekeraars gecedeerde bedrag. |
|
C0210 tot en met C0280/R1900 |
Kosten |
Alle technische kosten die de groep heeft gemaakt in de rapportageperiode, op transactiebasis. |
|
C0210 tot en met C0280/R1910 |
Administratieve lasten — Bruto |
Administratieve lasten van de groep tijdens het boekjaar, op transactiebasis, zijn kosten die verband houden met polisbeheer, met inbegrip van kosten in het kader van herverzekeringsovereenkomsten en SPV's. Sommige administratieve lasten houden rechtstreeks verband met activiteiten in het kader van een specifieke verzekeringsovereenkomst (bv. onderhoudskosten), zoals die welke worden gemaakt voor premiefacturering, verzending van periodieke informatie aan verzekeringnemers en verwerking van poliswijzigingen (bv. omzettingen en wedersamenstellingen). Andere administratieve lasten vloeien rechtstreeks voort uit verzekeringsactiviteiten die betrekking hebben op meer dan één polis, zoals salarissen van medewerkers belast met het polisbeheer. Het bedrag betreft het bruto directe en herverzekeringsbedrijf. |
|
C0210 tot en met C0280/R1920 |
Administratieve lasten — Aandeel van herverzekeraars |
Administratieve lasten van de groep tijdens de rapportageperiode, op transactiebasis, zijn kosten die verband houden met polisbeheer met inbegrip van kosten in het kader van herverzekeringsovereenkomsten en SPV's. Sommige administratieve lasten houden rechtstreeks verband met activiteiten in het kader van een specifieke verzekeringsovereenkomst (bv. onderhoudskosten), zoals die welke worden gemaakt voor premiefacturering, verzending van periodieke informatie aan verzekeringnemers en verwerking van poliswijzigingen (bv. omzettingen en wedersamenstellingen). Andere administratieve lasten vloeien rechtstreeks voort uit verzekeringsactiviteiten die betrekking hebben op meer dan één polis, zoals salarissen van medewerkers belast met het polisbeheer. Het bedrag heeft betrekking op het aandeel van de herverzekeraars. Het aandeel van de herverzekeraars wordt standaard toegerekend naar soort kosten; indien dat niet mogelijk is, wordt het als verwervingskosten gerapporteerd. |
|
C0210 tot en met C0280/R2000 |
Administratieve lasten — Netto |
Administratieve lasten van de groep tijdens de rapportageperiode, op transactiebasis, zijn kosten die verband houden met polisbeheer met inbegrip van kosten in het kader van herverzekeringsovereenkomsten en SPV's. Sommige administratieve lasten houden rechtstreeks verband met activiteiten in het kader van een specifieke verzekeringsovereenkomst (bv. onderhoudskosten), zoals die welke worden gemaakt voor premiefacturering, verzending van periodieke informatie aan verzekeringnemers en verwerking van poliswijzigingen (bv. omzettingen en wedersamenstellingen). Andere administratieve lasten vloeien rechtstreeks voort uit verzekeringsactiviteiten die betrekking hebben op meer dan één polis, zoals salarissen van medewerkers belast met het polisbeheer. Het bedrag heeft betrekking op de netto administratieve lasten. De netto administratieve lasten vertegenwoordigen de som van de directe verzekeringen en de geaccepteerde herverzekeringen, verminderd met het aan herverzekeraars gecedeerde bedrag. |
|
C0210 tot en met C0280/R2010 |
Kosten van vermogensbeheer — Bruto |
Kosten van vermogensbeheer worden gewoonlijk niet toegerekend per polis maar op het niveau van een portefeuille verzekeringsovereenkomsten. Voorbeelden van kosten van vermogensbeheer zijn kosten van registratie van de beleggingsportefeuille, salarissen van medewerkers belast met beleggingen, beloning van externe adviseurs, kosten in verband met handelsactiviteiten (d.w.z. kopen en verkopen van effecten in portefeuille) en in sommige gevallen ook de beloning voor bewaringsdiensten. Het bedrag betreft het bruto directe en herverzekeringsbedrijf. |
|
C0210 tot en met C0280/R2020 |
Kosten van vermogensbeheer — Aandeel van herverzekeraars |
Kosten van vermogensbeheer worden gewoonlijk niet toegerekend per polis maar op het niveau van een portefeuille verzekeringsovereenkomsten. Voorbeelden van kosten van vermogensbeheer zijn kosten van registratie van de beleggingsportefeuille, salarissen van medewerkers belast met beleggingen, beloning van externe adviseurs, kosten in verband met handelsactiviteiten (d.w.z. kopen en verkopen van effecten in portefeuille) en in sommige gevallen ook de beloning voor bewaringsdiensten. Het bedrag heeft betrekking op het aandeel van de herverzekeraars. Het aandeel van de herverzekeraars wordt standaard toegerekend naar soort kosten; indien dat niet mogelijk is, wordt het als verwervingskosten gerapporteerd. |
|
C0210 tot en met C0280/R2100 |
Kosten van vermogensbeheer — Netto |
Kosten van vermogensbeheer worden gewoonlijk niet toegerekend per polis maar op het niveau van een portefeuille verzekeringsovereenkomsten. Voorbeelden van kosten van vermogensbeheer zijn kosten van registratie van de beleggingsportefeuille, salarissen van medewerkers belast met beleggingen, beloning van externe adviseurs, kosten in verband met handelsactiviteiten (d.w.z. kopen en verkopen van effecten in portefeuille) en in sommige gevallen ook de beloning voor bewaringsdiensten. Het bedrag heeft betrekking op de nettokosten van vermogensbeheer. De nettokosten van vermogensbeheer vertegenwoordigen de som van de directe verzekeringen en de geaccepteerde herverzekeringen, verminderd met het aan herverzekeraars gecedeerde bedrag. |
|
C0210 tot en met C0280/R2110 |
Kosten van schadebeheer — Bruto |
Kosten van schadebeheer zijn kosten die worden gemaakt bij het verwerken en oplossen van schaden, met inbegrip van juridische kosten en kosten van schade-experts, en de interne kosten van het verwerken van de schade-uitkeringen. Sommige van deze kosten kunnen worden toegerekend aan het individuele schadegeval (bv. juridische kosten en kosten van schade-experts), terwijl andere kosten het gevolg zijn van activiteiten die betrekking hebben op meer dan een schadegeval (bv. salarissen van medewerkers van de afdeling schadebehandeling). Het bedrag betreft het bruto directe en herverzekeringsbedrijf. Dit is inclusief de mutatie in voorzieningen voor kosten van schadebeheer. |
|
C0210 tot en met C0280/R2120 |
Kosten van schadebeheer — Aandeel van herverzekeraars |
Kosten van schadebeheer zijn kosten die worden gemaakt bij het verwerken en oplossen van schaden, met inbegrip van juridische kosten en kosten van schade-experts, en de interne kosten van het verwerken van de schade-uitkeringen. Sommige van deze kosten kunnen worden toegerekend aan het individuele schadegeval (bv. juridische kosten en kosten van schade-experts), terwijl andere kosten het gevolg zijn van activiteiten die betrekking hebben op meer dan een schadegeval (bv. salarissen van medewerkers van de afdeling schadebehandeling). Het bedrag heeft betrekking op het aandeel van de herverzekeraars. Dit is inclusief de mutatie in voorzieningen voor kosten van schadebeheer. Het aandeel van de herverzekeraars wordt standaard toegerekend naar soort kosten; indien dat niet mogelijk is, wordt het als verwervingskosten gerapporteerd. |
|
C0210 tot en met C0280/R2200 |
Kosten van schadebeheer — Netto |
Kosten van schadebeheer zijn kosten die worden gemaakt bij het verwerken en oplossen van schaden, met inbegrip van juridische kosten en kosten van schade-experts, en de interne kosten van het verwerken van de schade-uitkeringen. Sommige van deze kosten kunnen worden toegerekend aan het individuele schadegeval (bv. juridische kosten en kosten van schade-experts), terwijl andere kosten het gevolg zijn van activiteiten die betrekking hebben op meer dan een schadegeval (bv. salarissen van medewerkers van de afdeling schadebehandeling). De nettokosten van schadebeheer vertegenwoordigen de som van de directe verzekeringen en de geaccepteerde herverzekeringen, verminderd met het aan herverzekeraars gecedeerde bedrag. Dit is inclusief de mutatie in voorzieningen voor kosten van schadebeheer. |
|
C0210 tot en met C0280/R2210 |
Verwervingskosten — Bruto |
Verwervingskosten zijn kosten die kunnen worden vastgesteld op het niveau van afzonderlijke verzekeringsovereenkomsten en zijn gemaakt als gevolg van het feit dat de groep de desbetreffende overeenkomst heeft uitgegeven. Dit betreft provisiekosten, alsook de kosten van het verkopen, afsluiten en initiëren van een uitgegeven verzekeringsovereenkomst. Dit is inclusief mutaties in overlopende verwervingskosten. Voor herverzekeringsondernemingen wordt mutatis mutandis dezelfde definitie gehanteerd. Het bedrag betreft het bruto directe en herverzekeringsbedrijf. |
|
C0210 tot en met C0280/R2220 |
Verwervingskosten — Aandeel van herverzekeraars |
Verwervingskosten zijn kosten die kunnen worden vastgesteld op het niveau van afzonderlijke verzekeringsovereenkomsten en zijn gemaakt als gevolg van het feit dat de groep de desbetreffende overeenkomst heeft uitgegeven. Dit betreft provisiekosten, alsook de kosten van het verkopen, afsluiten en initiëren van een uitgegeven verzekeringsovereenkomst. Dit is inclusief mutaties in overlopende verwervingskosten. Voor herverzekeringsondernemingen wordt mutatis mutandis dezelfde definitie gehanteerd. Het bedrag heeft betrekking op het aandeel van de herverzekeraars. Het aandeel van de herverzekeraars wordt standaard toegerekend naar soort kosten; indien dat niet mogelijk is, wordt het als verwervingskosten gerapporteerd. |
|
C0210 tot en met C0280/R2300 |
Verwervingskosten — Netto |
Verwervingskosten zijn kosten die kunnen worden vastgesteld op het niveau van afzonderlijke verzekeringsovereenkomsten en zijn gemaakt als gevolg van het feit dat de groep de desbetreffende overeenkomst heeft uitgegeven. Dit betreft provisiekosten, alsook de kosten van het verkopen, afsluiten en initiëren van een uitgegeven verzekeringsovereenkomst. Hieronder vallen mutaties in uitgestelde verwervingskosten. Voor herverzekeringsondernemingen wordt mutatis mutandis dezelfde definitie gehanteerd. De nettoverwervingskosten vertegenwoordigen de som van de directe verzekeringen en de geaccepteerde herverzekeringen verminderd met het aan herverzekeraars gecedeerde bedrag. |
|
C0210 tot en met C0280/R2310 |
Algemene kosten — Bruto |
Algemene kosten zijn onder meer de kosten van managersalarissen en accountantscontroles, en lopende kosten, zoals energierekeningen, huur voor huisvesting en IT-kosten. Verder vallen onder dit item de kosten in verband met de ontwikkeling van nieuwe (her)verzekeringsovereenkomsten, reclame voor verzekeringsproducten, verbetering van de interne processen zoals investeringen in systemen die nodig zijn ter ondersteuning van het (her)verzekeringsbedrijf (bv. de aanschaf van nieuwe IT-systemen en de ontwikkeling van nieuwe software). Het bedrag betreft het bruto directe en herverzekeringsbedrijf. |
|
C0210 tot en met C0280/R2320 |
Algemene kosten — Aandeel van herverzekeraars |
Algemene kosten zijn onder meer de kosten van managersalarissen en accountantscontroles, en lopende kosten, zoals energierekeningen, huur voor huisvesting en IT-kosten. Verder vallen onder dit item de kosten in verband met de ontwikkeling van nieuwe (her)verzekeringsovereenkomsten, reclame voor verzekeringsproducten, verbetering van de interne processen zoals investeringen in systemen die nodig zijn ter ondersteuning van het (her)verzekeringsbedrijf (bv. de aanschaf van nieuwe IT-systemen en de ontwikkeling van nieuwe software). Het bedrag heeft betrekking op het aandeel van de herverzekeraars. Het aandeel van de herverzekeraars wordt standaard toegerekend naar soort kosten; indien dat niet mogelijk is, wordt het als verwervingskosten gerapporteerd. |
|
C0210 tot en met C0280/R2400 |
Algemene kosten — Netto |
Algemene kosten zijn onder meer de kosten van managersalarissen en accountantscontroles, en lopende kosten, zoals energierekeningen, huur voor huisvesting en IT-kosten. Verder vallen onder dit item de kosten in verband met de ontwikkeling van nieuwe (her)verzekeringsovereenkomsten, reclame voor verzekeringsproducten, verbetering van de interne processen zoals investeringen in systemen die nodig zijn ter ondersteuning van het (her)verzekeringsbedrijf (bv. de aanschaf van nieuwe IT-systemen en de ontwikkeling van nieuwe software). De netto algemene kosten vertegenwoordigen de som van de directe verzekeringen en de geaccepteerde herverzekeringen, verminderd met het aan herverzekeraars gecedeerde bedrag. |
|
C0300/R1410 tot en met R2400 |
Totaal |
Totaal van diverse items voor alle levensverzekeringsbranches. |
|
C0300/R2500 |
Overige kosten |
Dit zijn de overige technische kosten die niet vallen onder bovenstaande kosten en niet zijn uitgesplitst naar branche. Niet-technische kosten zoals belasting, rentekosten, verlies bij vervreemding enz. zijn niet inbegrepen. |
|
C0300/R2600 |
Totaal uitgaven |
Bedrag van alle technische kosten. |
|
C0210 tot en met C0280/R2700 |
Totaalbedrag afkoopclausules |
Dit bedrag vertegenwoordigt het totale bedrag aan afkoopclausules waarvan in het jaar sprake is geweest. Dit bedrag wordt ook gerapporteerd onder schaden (item R1610). |
S.05.02 — Premies, schaden en kosten, per land
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling betreft de jaarlijkse indiening van informatie voor groepen.
Deze template wordt gerapporteerd vanuit een boekhoudkundig perspectief, te weten: de plaatselijke GAAP of, indien als plaatselijke GAAP geaccepteerd, de IFRS. Groepen gaan bij het invullen uit van de beginselen voor opname en waardering die zij ook hanteren voor hun gepubliceerde jaarrekening; geen nieuwe opname of herwaardering is vereist.
De template wordt ingevuld op een year-to-date-basis.
Deze template betreft alleen het (her)verzekeringsbedrijf binnen de reikwijdte van het perspectief van de geconsolideerde boekhouding.
Voor de indeling naar land worden de volgende criteria gebruikt:
|
— |
de informatie wordt per land verstrekt voor de vijf landen met het grootste bedrag aan bruto geboekte premie-inkomsten naast het land van herkomst, of tot 90 % van het totale brutobedrag aan geboekte premie-inkomsten is bereikt; |
|
— |
wat het directe verzekeringsbedrijf voor de branches „Ziektekostenverzekeringen”, „Inkomensbeschermingsverzekeringen”, „Verzekeringen tegen arbeidsongevallen”, „Verzekeringen tegen brand en ander schade aan goederen” en „Krediet- en borgtochtverzekeringen” betreft, wordt de informatie gerapporteerd per land van het risico zoals gedefinieerd in artikel 13, punt 13, van Richtlijn 2009/138/EG; |
|
— |
wat het directe verzekeringsbedrijf betreft, wordt voor alle overige branches de informatie geapporteerd per land waar de overeenkomst is gesloten; |
|
— |
voor proportionele en niet-proportionele herverzekeringen wordt de informatie gerapporteerd naar land van vestiging van de overdragende onderneming. |
Voor de toepassing van deze template wordt onder „land waar de overeenkomst is gesloten” het volgende verstaan:
|
s. |
het land waar de verzekeringsonderneming is gevestigd (land van herkomst) wanneer de overeenkomst niet via een bijkantoor of in het kader van het vrij verrichten van diensten is verkocht; |
|
t. |
het land waar het bijkantoor is gevestigd (land van ontvangst) wanneer de overeenkomst via een bijkantoor is verkocht; |
|
u. |
het land waar het vrij verrichten van diensten is medegedeeld (land van ontvangst) wanneer de overeenkomst via het vrij verrichten van diensten is verkocht; |
|
v. |
wanneer een tussenpersoon wordt ingeschakeld of in enige andere situatie geldt punt a), b) of c), afhankelijk van de partij die de overeenkomst heeft verkocht. |
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
|
Schadeverzekerings- en -herverzekeringsverplichtingen |
||
|
C0020 tot en met C0060/R0010 |
Top 5 van alle landen (volgens bedrag aan geboekte bruto premie-inkomsten) — schadeverzekeringsverplichtingen |
Vermeld de ISO 3166-1 alfa-2 code van de gerapporteerde landen voor de schadeverzekeringsverplichtingen. |
|
C0080 tot en met C0140/R0110 |
Geboekte premie-inkomsten — Bruto — Directe verzekering |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van geboekte premie-inkomsten: de geboekte brutopremies omvatten alle gedurende het boekjaar voor verzekeringsovereenkomsten vervallen bedragen voortkomend uit directe overeenkomsten, ongeacht of deze geheel of gedeeltelijk op een volgend boekjaar betrekking hebben. |
|
C0080 tot en met C0140/R0120 |
Geboekte premie-inkomsten — Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekering |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van geboekte premie-inkomsten: de geboekte brutopremies omvatten alle gedurende het boekjaar voor verzekeringsovereenkomsten vervallen bedragen voortkomend uit geaccepteerde proportionele herverzekeringen, ongeacht of deze geheel of gedeeltelijk op een volgend boekjaar betrekking hebben. |
|
C0080 tot en met C0140/R0130 |
Geboekte premie-inkomsten — Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van geboekte premie-inkomsten: de geboekte brutopremies omvatten alle gedurende het boekjaar voor verzekeringsovereenkomsten vervallen bedragen voortkomend uit geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen, ongeacht of deze geheel of gedeeltelijk op een volgend boekjaar betrekking hebben. |
|
C0080 tot en met C0140/R0140 |
Geboekte premie-inkomsten — Aandeel van herverzekeraars |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van geboekte premie-inkomsten: de geboekte brutopremies omvatten alle gedurende het boekjaar voor verzekeringsovereenkomsten aan herverzekeraars gecedeerde bedragen, ongeacht of deze geheel of gedeeltelijk op een volgend boekjaar betrekking hebben. |
|
C0080 tot en met C0140/R0200 |
Geboekte premie-inkomsten — Netto |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van geboekte premie-inkomsten: de netto geboekte premie-inkomsten vertegenwoordigen de som van de directe verzekeringen en de geaccepteerde herverzekeringen verminderd met het aan herverzekeraars gecedeerde bedrag. |
|
C0080 tot en met C0140/R0210 |
Verdiende premies — Bruto — Directe verzekering |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van verdiende premies: de som van geboekte brutopremie-inkomsten verminderd met de wijziging in de brutovoorziening voor niet-verdiende premie-inkomsten in verband met directe verzekeringen. |
|
C0080 tot en met C0140/R0220 |
Verdiende premies — Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekering |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van verdiende premies: de som van geboekte brutopremie-inkomsten verminderd met de wijziging in de brutovoorziening voor niet-verdiende premie-inkomsten in verband met geaccepteerde proportionele herverzekeringen. |
|
C0080 tot en met C0140/R0230 |
Verdiende premies — Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van verdiende premies: de som van geboekte brutopremie-inkomsten verminderd met de wijziging in de brutovoorziening voor niet-verdiende premie-inkomsten in verband met geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen. |
|
C0080 tot en met C0140/R0240 |
Verdiende premies — Aandeel van herverzekeraars |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van verdiende premies: de som van het aandeel van herverzekeraars in de geboekte brutopremie-inkomsten verminderd met de wijziging in het aandeel van herverzekeraars in de voorziening voor niet-verdiende premie-inkomsten. |
|
C0080 tot en met C0140/R0300 |
Verdiende premies — Netto |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van verdiende premies: de som van geboekte bruto premie-inkomsten verminderd met de wijziging in de brutovoorziening voor niet-verdiende premie-inkomsten in verband met de som van de directe verzekeringen en de geaccepteerde herverzekeringen, verminderd met het aan herverzekeraars gecedeerde bedrag. |
|
C0080 tot en met C0140/R0310 |
Schaden — Bruto — Directe verzekering |
Voor zover van toepassing, schaden gedurende de rapportageperiode zoals gedefinieerd in Richtlijn 91/674/EEG: met schaden wordt bedoeld de som van de betaalde schaden en de wijziging in de voorziening voor te betalen schaden tijdens het boekjaar in verband met verzekeringsovereenkomsten die voortkomen uit directe verzekeringen. Dit is exclusief kosten van schadebeheer en de mutatie in voorzieningen voor kosten van schadebeheer. |
|
C0080 tot en met C0140/R0320 |
Schaden — Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekering |
Voor zover van toepassing, schaden gedurende de rapportageperiode zoals gedefinieerd in Richtlijn 91/674/EEG: met schaden wordt bedoeld de som van de betaalde schaden en de wijziging in de voorziening voor te betalen schaden tijdens het boekjaar in verband met verzekeringsovereenkomsten die voortkomen uit de geaccepteerde proportionele herverzekering. Dit is exclusief kosten van schadebeheer en de mutatie in voorzieningen voor kosten van schadebeheer. |
|
C0080 tot en met C0140/R0330 |
Schaden– Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
Voor zover van toepassing, schaden gedurende de rapportageperiode zoals gedefinieerd in Richtlijn 91/674/EEG: met schaden wordt bedoeld de som van de betaalde schaden en de wijziging in de voorziening voor te betalen schaden tijdens het boekjaar in verband met verzekeringsovereenkomsten die voortkomen uit de geaccepteerde niet-proportionele herverzekering. Dit is exclusief kosten van schadebeheer en de mutatie in voorzieningen voor kosten van schadebeheer. |
|
C0080 tot en met C0140/R0340 |
Schaden — Aandeel van herverzekeraars |
Voor zover van toepassing, schaden gedurende de rapportageperiode zoals gedefinieerd in Richtlijn 91/674/EEG: met schaden wordt bedoeld het aandeel van de herverzekeraar in de som van de betaalde schaden en de wijziging in de voorziening voor te betalen schaden tijdens het boekjaar. Dit is exclusief kosten van schadebeheer en de mutatie in voorzieningen voor kosten van schadebeheer. |
|
C0080 tot en met C0140/R0400 |
Schaden — Netto |
Voor zover van toepassing, schaden gedurende de rapportageperiode zoals gedefinieerd in Richtlijn 91/674/EEG: met schaden wordt bedoeld de som van de betaalde schaden en de wijziging in de voorziening voor te betalen schaden tijdens het boekjaar verband houdend met de som van de directe verzekeringen en de geaccepteerde herverzekeringen, verminderd met het aan herverzekeraars gecedeerde bedrag. Dit is exclusief kosten van schadebeheer en de mutatie in voorzieningen voor kosten van schadebeheer. |
|
C0080 tot en met C0140/R0410 |
Wijzigingen in overige technische voorzieningen — Bruto — Directe verzekering |
Voor zover van toepassing, wijzigingen in de overige technische voorzieningen zoals gedefinieerd in Richtlijn 91/674/EEG: dit zijn de wijzigingen in de overige technische voorzieningen voor de bruto directe verzekeringen. |
|
C0080 tot en met C0140/R0420 |
Wijzigingen in overige technische voorzieningen — Bruto — Geaccepteerde proportionele herverzekering |
Voor zover van toepassing, wijzigingen in de overige technische voorzieningen zoals gedefinieerd in Richtlijn 91/674/EEG: dit zijn de wijzigingen in de overige technische voorzieningen voor de bruto geaccepteerde proportionele herverzekeringen. |
|
C0080 tot en met C0140/R0430 |
Wijzigingen in overige technische voorzieningen — Bruto — Geaccepteerde niet-proportionele herverzekering |
Voor zover van toepassing, wijzigingen in de overige technische voorzieningen zoals gedefinieerd in Richtlijn 91/674/EEG: dit zijn de wijzigingen in de overige technische voorzieningen voor de bruto geaccepteerde niet-proportionele herverzekeringen. |
|
C0080 tot en met C0140/R0440 |
Wijzigingen in overige technische voorzieningen — Aandeel van herverzekeraars |
Voor zover van toepassing, wijzigingen in de overige technische voorzieningen zoals gedefinieerd in Richtlijn 91/674/EEG: dit zijn de wijzigingen in de overige technische voorzieningen in verband met de aan herverzekeraars gecedeerde bedragen. |
|
C0080 tot en met C0140/R0500 |
Wijzigingen in overige technische voorzieningen — Netto |
Voor zover van toepassing, wijzigingen in de overige technische voorzieningen zoals gedefinieerd in Richtlijn 91/674/EEG: het nettobedrag aan wijzigingen in de overige technische voorzieningen vertegenwoordigen de som van de directe verzekeringen en de geaccepteerde herverzekeringen, verminderd met het aan herverzekeraars gecedeerde bedrag. |
|
C0080 tot en met C0140/R0550 |
Kosten |
Alle technische kosten die de groep heeft gemaakt in de rapportageperiode, op transactiebasis. |
|
C0140/R1200 |
Overige kosten |
Dit zijn de overige technische kosten die niet vallen onder bovenstaande kosten en niet zijn uitgesplitst naar branche. Niet-technische kosten zoals belasting, rentekosten, verlies bij vervreemding enz. zijn niet inbegrepen. |
|
C0140/R1300 |
Totaal uitgaven |
Bedrag van alle technische kosten van landen die onder deze template vallen. |
|
Levensverzekeringsverplichtingen |
||
|
C0160 tot en met C0200/R1400 |
Top 5 van alle landen (volgens het bedrag aan geboekte bruto premie-inkomsten) — levensverzekeringsverplichtingen |
Vermeld de ISO 3166-1 alfa-2 code van de gerapporteerde landen voor de levensverzekeringsverplichtingen. |
|
C0220 tot en met C0280/R1410 |
Geboekte premie-inkomsten — Bruto |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van geboekte premie-inkomsten: de geboekte brutopremies omvatten alle gedurende het boekjaar voor verzekeringsovereenkomsten vervallen bedragen voortkomend uit het bruto verzekeringsbedrijf, ongeacht of deze geheel of gedeeltelijk op een volgend boekjaar betrekking hebben. |
|
C0220 tot en met C0280/R1420 |
Geboekte premie-inkomsten — Aandeel van herverzekeraars |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van geboekte premie-inkomsten: de geboekte brutopremies omvatten alle gedurende het boekjaar voor verzekeringsovereenkomsten aan herverzekeraars gecedeerde bedragen, ongeacht of deze geheel of gedeeltelijk op een volgend boekjaar betrekking hebben. |
|
C0220 tot en met C0280/R1500 |
Geboekte premie-inkomsten — Netto |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van geboekte premie-inkomsten: de netto geboekte premie-inkomsten vertegenwoordigen de som van de directe verzekeringen en de geaccepteerde herverzekeringen verminderd met het aan herverzekeraars gecedeerde bedrag. |
|
C0220 tot en met C0280/R1510 |
Verdiende premies — Bruto |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van verdiende premies: de som van geboekte brutopremie-inkomsten verminderd met de wijziging in de brutovoorziening voor niet-verdiende premie-inkomsten in verband met het bruto directe en herverzekeringsbedrijf. |
|
C0220 tot en met C0280/R1520 |
Verdiende premies — Aandeel van herverzekeraars |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van verdiende premies: het aandeel van herverzekeraars in de geboekte brutopremie-inkomsten verminderd met de wijziging in het aandeel van herverzekeraars in de voorziening voor niet-verdiende premie-inkomsten. |
|
C0220 tot en met C0280/R1600 |
Verdiende premies — Netto |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van verdiende premies: de som van geboekte bruto premie-inkomsten verminderd met de wijziging in de brutovoorziening voor niet-verdiende premie-inkomsten in verband met de som van de directe verzekeringen en de geaccepteerde herverzekeringen, verminderd met het aan herverzekeraars gecedeerde bedrag. |
|
C0220 tot en met C0280/R1610 |
Schaden — Bruto |
Voor zover van toepassing, schaden gedurende de rapportageperiode zoals gedefinieerd in Richtlijn 91/674/EEG: met schaden wordt bedoeld de som van de betaalde schaden en de wijziging in de voorziening voor te betalen schaden tijdens het boekjaar in verband met verzekeringsovereenkomsten die voortkomen uit het bruto directe verzekeringsbedrijf en herverzekeringsbedrijf. Dit is exclusief kosten van schadebeheer en de mutatie in voorzieningen voor kosten van schadebeheer. |
|
C0220 tot en met C0280/R1620 |
Schaden — Aandeel van herverzekeraars |
Voor zover van toepassing, schaden gedurende de rapportageperiode zoals gedefinieerd in Richtlijn 91/674/EEG: met schaden wordt bedoeld het aandeel van de herverzekeraars in de som van de betaalde schaden en de wijziging in de voorziening voor te betalen schaden tijdens het boekjaar. Dit is exclusief kosten van schadebeheer en de mutatie in voorzieningen voor kosten van schadebeheer. |
|
C0220 tot en met C0280/R1700 |
Schaden — Netto |
Voor zover van toepassing, schaden gedurende de rapportageperiode zoals gedefinieerd in Richtlijn 91/674/EEG: met schaden wordt bedoeld de som van de betaalde schaden en de wijziging in de voorziening voor te betalen schaden tijdens het boekjaar verband houdend met de som van de directe verzekeringen en de geaccepteerde herverzekeringen, verminderd met het aan herverzekeraars gecedeerde bedrag. Dit is exclusief kosten van schadebeheer en de mutatie in voorzieningen voor kosten van schadebeheer. |
|
C0220 tot en met C0280/R1710 |
Wijzigingen in overige technische voorzieningen — Bruto |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van wijzigingen in overige technische voorzieningen: de wijzigingen in de overige technische voorzieningen in verband met verzekeringsovereenkomsten die het resultaat zijn van het bruto directe verzekeringsbedrijf en herverzekeringsbedrijf. |
|
C0220 tot en met C0280/R1720 |
Wijziging in overige technische voorzieningen — Aandeel van herverzekeraars |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van wijzigingen in overige technische voorzieningen: het aandeel van herverzekeraars in de wijzigingen in de overige technische voorzieningen. |
|
C0220 tot en met C0280/R1800 |
Wijziging in overige technische voorzieningen — Netto |
Voor zover van toepassing, de uit hoofde van Richtlijn 91/674/EEG verschafte definitie van wijzigingen in overige technische voorzieningen: de wijzigingen in de overige technische voorzieningen die verband houden met de som van de directe verzekeringen en de geaccepteerde herverzekeringen, verminderd met het aan herverzekeraars gecedeerde bedrag. |
|
C0220 tot en met C0280/R1900 |
Kosten |
Alle technische kosten die de groep heeft gemaakt in de rapportageperiode, op transactiebasis. |
|
C0280/R2500 |
Overige kosten |
Dit zijn de overige technische kosten die niet vallen onder bovenstaande kosten en niet zijn uitgesplitst naar branche. Niet-technische kosten zoals belasting, rentekosten, verlies bij vervreemding enz. zijn niet inbegrepen. |
|
C0280/R2600 |
Totaal uitgaven |
Bedrag van alle technische kosten van landen die onder deze template vallen. |
S.06.01 — Overzicht van activa
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling betreft de jaarlijkse indiening van informatie voor groepen. Deze template is relevant op groepsniveau wanneer alle (her)verzekeringsondernemingen binnen de reikwijdte van het groepstoezicht profiteren van de vrijstelling overeenkomstig artikel 35, lid 7, van Richtlijn 2009/138/EG.
De in deze template genoemde activacategorieën zijn die welke zijn gedefinieerd in bijlage IV, Activacategorieën, bij deze verordening.
Deze template bevat een overzicht van de informatie over activa en derivaten met betrekking tot de deelnemende (her)verzekeringsonderneming, de verzekeringsholding of de gemengde financiële holding (op groepsniveau), met inbegrip van activa en derivaten in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten.
De items worden gerapporteerd met positieve waarden tenzij de Solvabiliteit II-waarde ervan negatief is (bv. bij derivaten die verplichtingen van de onderneming zijn).
De template is van toepassing op methode 1 (op basis van de consolidatie van jaarrekeningen), methode 2 (aftrek en aggregatie) en een combinatie van de methoden 1 en 2.
Ingeval alleen methode 1 wordt gebruikt, geeft de rapportage de geconsolideerde positie van de activa en derivaten binnen de reikwijdte van het groepstoezicht weer, exclusief intragroeptransacties.
Ingeval alleen methode 2 wordt gebruikt, omvat de rapportage de activa en derivaten die worden gehouden door de deelnemende (her)verzekeringsondernemingen, de verzekeringsholdings, de gemengde financiële holdings, dochterondernemingen en deelnemingen waarover geen zeggenschap wordt uitgeoefend, ongeacht het gebruikte proportionele aandeel. De rapportage bevat geen activa van ondernemingen uit de andere financiële sectoren.
Bij gebruik van een combinatie van methode 1 en methode 2 geeft de rapportage het volgende weer: de geconsolideerde positie van de activa en derivaten binnen de reikwijdte van het groepstoezicht, exclusief intragroeptransacties, alsook de activa en derivaten van de deelnemende (her)verzekeringsondernemingen, de verzekeringsholdings, de gemengde financiële holdings, dochterondernemingen en deelnemingen waarover geen zeggenschap wordt uitgeoefend, ongeacht het gebruikte proportionele aandeel.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
|
C0010 tot en met C0060/R0010 |
Beursgenoteerde activa |
Waarde van beursgenoteerde activa per portefeuille Voor het invullen van deze template worden activa als beursgenoteerde activa beschouwd als zij worden verhandeld op een gereglementeerde markt of via een multilaterale handelsfaciliteit, zoals gedefinieerd in Richtlijn 2004/39/EG. Portefeuilles worden onderscheiden naar levensverzekering, schadeverzekering, afgezonderde fondsen, overige interne fondsen, aandelenkapitaal en algemeen (geen uitsplitsing). De uitsplitsing naar portefeuille is niet verplicht, behalve voor de rapportage van afgezonderde fondsen, maar moet worden gevolgd indien de onderneming er intern gebruik van maakt. Als een onderneming niet uitsplitst naar portefeuille, wordt „Algemeen” gebruikt. |
|
C0010 tot en met C0060/R0020 |
Niet-beursgenoteerde activa |
Waarde van niet aan een effectenbeurs genoteerde activa, per portefeuille. Voor het invullen van deze template worden activa als niet-beursgenoteerde activa beschouwd als zij niet worden verhandeld op een gereglementeerde markt of via een multilaterale handelsfaciliteit, zoals gedefinieerd in Richtlijn 2004/39/EG. Portefeuilles worden onderscheiden naar levensverzekering, schadeverzekering, afgezonderde fondsen, overige interne fondsen, aandelenkapitaal en algemeen (geen uitsplitsing). De uitsplitsing naar portefeuille is niet verplicht, behalve voor de rapportage van afgezonderde fondsen, maar moet worden gevolgd indien de onderneming er intern gebruik van maakt. Als een onderneming niet uitsplitst naar portefeuille, wordt „Algemeen” gebruikt. |
|
C0010 tot en met C0060/R0030 |
Niet op een beurs verhandelbare activa |
Waarde van activa die niet op een beurs verhandelbaar zijn, per portefeuille. Voor het invullen van deze template worden activa als niet op een beurs verhandelbare activa beschouwd als zij vanwege hun aard niet in aanmerking komen voor verhandeling op een gereglementeerde markt of via een multilaterale handelsfaciliteit, zoals gedefinieerd in Richtlijn 2004/39/EG. Portefeuilles worden onderscheiden naar levensverzekering, schadeverzekering, afgezonderde fondsen, overige interne fondsen, aandelenkapitaal en algemeen (geen uitsplitsing). De uitsplitsing naar portefeuille is niet verplicht, behalve voor de rapportage van afgezonderde fondsen, maar moet worden gevolgd indien de onderneming er intern gebruik van maakt. Als een onderneming niet uitsplitst naar portefeuille, wordt „Algemeen” gebruikt. |
|
C0010 tot en met C0060/R0040 |
Overheidsobligaties |
Waarde van de activa die worden ingedeeld in categorie 1 van bijlage IV, Activacategorieën, per portefeuille. Portefeuilles worden onderscheiden naar levensverzekering, schadeverzekering, afgezonderde fondsen, overige interne fondsen, aandelenkapitaal en algemeen (geen uitsplitsing). De uitsplitsing naar portefeuille is niet verplicht, behalve voor de rapportage van afgezonderde fondsen, maar moet worden gevolgd indien de onderneming er intern gebruik van maakt. Als een onderneming niet uitsplitst naar portefeuille, wordt „Algemeen” gebruikt. |
|
C0010 tot en met C0060/R0050 |
Bedrijfsobligaties |
Waarde van de activa die worden ingedeeld in categorie 2 van bijlage IV, Activacategorieën, per portefeuille. Portefeuilles worden onderscheiden naar levensverzekering, schadeverzekering, afgezonderde fondsen, overige interne fondsen, aandelenkapitaal en algemeen (geen uitsplitsing). De uitsplitsing naar portefeuille is niet verplicht, behalve voor de rapportage van afgezonderde fondsen, maar moet worden gevolgd indien de onderneming er intern gebruik van maakt. Als een onderneming niet uitsplitst naar portefeuille, wordt „Algemeen” gebruikt. |
|
C0010 tot en met C0060/R0060 |
Aandelen |
Waarde van de activa die worden ingedeeld in categorie 3 van bijlage IV, Activacategorieën, per portefeuille. Portefeuilles worden onderscheiden naar levensverzekering, schadeverzekering, afgezonderde fondsen, overige interne fondsen, aandelenkapitaal en algemeen (geen uitsplitsing). De uitsplitsing naar portefeuille is niet verplicht, behalve voor de rapportage van afgezonderde fondsen, maar moet worden gevolgd indien de onderneming er intern gebruik van maakt. Als een onderneming niet uitsplitst naar portefeuille, wordt „Algemeen” gebruikt. |
|
C0010 tot en met C0060/R0070 |
Instellingen voor collectieve belegging |
Waarde van de activa die worden ingedeeld in categorie 4 van bijlage IV, Activacategorieën, per portefeuille. Portefeuilles worden onderscheiden naar levensverzekering, schadeverzekering, afgezonderde fondsen, overige interne fondsen, aandelenkapitaal en algemeen (geen uitsplitsing). De uitsplitsing naar portefeuille is niet verplicht, behalve voor de rapportage van afgezonderde fondsen, maar moet worden gevolgd indien de onderneming er intern gebruik van maakt. Als een onderneming niet uitsplitst naar portefeuille, wordt „Algemeen” gebruikt. |
|
C0010 tot en met C0060/R0080 |
Structured notes |
Waarde van de activa die worden ingedeeld in categorie 5 van bijlage IV, Activacategorieën, per portefeuille. Portefeuilles worden onderscheiden naar levensverzekering, schadeverzekering, afgezonderde fondsen, overige interne fondsen, aandelenkapitaal en algemeen (geen uitsplitsing). De uitsplitsing naar portefeuille is niet verplicht, behalve voor de rapportage van afgezonderde fondsen, maar moet worden gevolgd indien de onderneming er intern gebruik van maakt. Als een onderneming niet uitsplitst naar portefeuille, wordt „Algemeen” gebruikt. |
|
C0010 tot en met C0060/R0090 |
Door zekerheden gedekte effecten |
Waarde van de activa die worden ingedeeld in categorie 6 van bijlage IV, Activacategorieën, per portefeuille. Portefeuilles worden onderscheiden naar levensverzekering, schadeverzekering, afgezonderde fondsen, overige interne fondsen, aandelenkapitaal en algemeen (geen uitsplitsing). De uitsplitsing naar portefeuille is niet verplicht, behalve voor de rapportage van afgezonderde fondsen, maar moet worden gevolgd indien de onderneming er intern gebruik van maakt. Als een onderneming niet uitsplitst naar portefeuille, wordt „Algemeen” gebruikt. |
|
C0010 tot en met C0060/R0100 |
Kasmiddelen en deposito's |
Waarde van de activa die worden ingedeeld in categorie 7 van bijlage IV, Activacategorieën, per portefeuille. Portefeuilles worden onderscheiden naar levensverzekering, schadeverzekering, afgezonderde fondsen, overige interne fondsen, aandelenkapitaal en algemeen (geen uitsplitsing). De uitsplitsing naar portefeuille is niet verplicht, behalve voor de rapportage van afgezonderde fondsen, maar moet worden gevolgd indien de onderneming er intern gebruik van maakt. Als een onderneming niet uitsplitst naar portefeuille, wordt „Algemeen” gebruikt. |
|
C0010 tot en met C0060/R0110 |
Hypotheken en leningen |
Waarde van de activa die worden ingedeeld in categorie 8 van bijlage IV, Activacategorieën, per portefeuille. Portefeuilles worden onderscheiden naar levensverzekering, schadeverzekering, afgezonderde fondsen, overige interne fondsen, aandelenkapitaal en algemeen (geen uitsplitsing). De uitsplitsing naar portefeuille is niet verplicht, behalve voor de rapportage van afgezonderde fondsen, maar moet worden gevolgd indien de onderneming er intern gebruik van maakt. Als een onderneming niet uitsplitst naar portefeuille, wordt „Algemeen” gebruikt. |
|
C0010 tot en met C0060/R0120 |
Vastgoed |
Waarde van de activa die worden ingedeeld in categorie 9 van bijlage IV, Activacategorieën, per portefeuille. Portefeuilles worden onderscheiden naar levensverzekering, schadeverzekering, afgezonderde fondsen, overige interne fondsen, aandelenkapitaal en algemeen (geen uitsplitsing). De uitsplitsing naar portefeuille is niet verplicht, behalve voor de rapportage van afgezonderde fondsen, maar moet worden gevolgd indien de onderneming er intern gebruik van maakt. Als een onderneming niet uitsplitst naar portefeuille, wordt „Algemeen” gebruikt. |
|
C0010 tot en met C0060/R0130 |
Overige beleggingen |
Waarde van de activa die worden ingedeeld in categorie 0 van bijlage IV, Activacategorieën, per portefeuille. Portefeuilles worden onderscheiden naar levensverzekering, schadeverzekering, afgezonderde fondsen, overige interne fondsen, aandelenkapitaal en algemeen (geen uitsplitsing). De uitsplitsing naar portefeuille is niet verplicht, behalve voor de rapportage van afgezonderde fondsen, maar moet worden gevolgd indien de onderneming er intern gebruik van maakt. Als een onderneming niet uitsplitst naar portefeuille, wordt „Algemeen” gebruikt. |
|
C0010 tot en met C0060/R0140 |
Futures |
Waarde van activa die worden ingedeeld in categorie A van bijlage IV, Categorieën van activa, per portefeuille. Portefeuilles worden onderscheiden naar levensverzekering, schadeverzekering, afgezonderde fondsen, overige interne fondsen, aandelenkapitaal en algemeen (geen uitsplitsing). De uitsplitsing naar portefeuille is niet verplicht, behalve voor de rapportage van afgezonderde fondsen, maar moet worden gevolgd indien de onderneming er intern gebruik van maakt. Als een onderneming niet uitsplitst naar portefeuille, wordt „Algemeen” gebruikt. |
|
C0010 tot en met C0060/R0150 |
Callopties |
Waarde van activa die worden ingedeeld in categorie B van bijlage IV, Categorieën van activa, per portefeuille. Portefeuilles worden onderscheiden naar levensverzekering, schadeverzekering, afgezonderde fondsen, overige interne fondsen, aandelenkapitaal en algemeen (geen uitsplitsing). De uitsplitsing naar portefeuille is niet verplicht, behalve voor de rapportage van afgezonderde fondsen, maar moet worden gevolgd indien de onderneming er intern gebruik van maakt. Als een onderneming niet uitsplitst naar portefeuille, wordt „Algemeen” gebruikt. |
|
C0010 tot en met C0060/R0160 |
Putopties |
Waarde van activa die worden ingedeeld in categorie C van bijlage IV, Categorieën van activa, per portefeuille. Portefeuilles worden onderscheiden naar levensverzekering, schadeverzekering, afgezonderde fondsen, overige interne fondsen, aandelenkapitaal en algemeen (geen uitsplitsing). De uitsplitsing naar portefeuille is niet verplicht, behalve voor de rapportage van afgezonderde fondsen, maar moet worden gevolgd indien de onderneming er intern gebruik van maakt. Als een onderneming niet uitsplitst naar portefeuille, wordt „Algemeen” gebruikt. |
|
C0010 tot en met C0060/R0170 |
Swaps |
Waarde van activa die worden ingedeeld in categorie D van bijlage IV, Categorieën van activa, per portefeuille. Portefeuilles worden onderscheiden naar levensverzekering, schadeverzekering, afgezonderde fondsen, overige interne fondsen, aandelenkapitaal en algemeen (geen uitsplitsing). De uitsplitsing naar portefeuille is niet verplicht, behalve voor de rapportage van afgezonderde fondsen, maar moet worden gevolgd indien de onderneming er intern gebruik van maakt. Als een onderneming niet uitsplitst naar portefeuille, wordt „Algemeen” gebruikt. |
|
C0010 tot en met C0060/R0180 |
Termijncontracten |
Waarde van activa die worden ingedeeld in categorie E van bijlage IV, Categorieën van activa, per portefeuille. Portefeuilles worden onderscheiden naar levensverzekering, schadeverzekering, afgezonderde fondsen, overige interne fondsen, aandelenkapitaal en algemeen (geen uitsplitsing). De uitsplitsing naar portefeuille is niet verplicht, behalve voor de rapportage van afgezonderde fondsen, maar moet worden gevolgd indien de onderneming er intern gebruik van maakt. Als een onderneming niet uitsplitst naar portefeuille, wordt „Algemeen” gebruikt. |
|
C0010 tot en met C0060/R0190 |
Kredietderivaten |
Waarde van activa die worden ingedeeld in categorie F van bijlage IV, Categorieën van activa, per portefeuille. Portefeuilles worden onderscheiden naar levensverzekering, schadeverzekering, afgezonderde fondsen, overige interne fondsen, aandelenkapitaal en algemeen (geen uitsplitsing). De uitsplitsing naar portefeuille is niet verplicht, behalve voor de rapportage van afgezonderde fondsen, maar moet worden gevolgd indien de onderneming er intern gebruik van maakt. Als een onderneming niet uitsplitst naar portefeuille, wordt „Algemeen” gebruikt. |
S.06.02 — Lijst van activa
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de driemaandelijkse en jaarlijkse indiening van informatie voor groepen.
De in deze template genoemde categorieën van activa komen overeen met die in bijlage IV, Categorieën van activa, bij deze verordening, en de Complementaire identificatiecodes (CIC) verwijzen naar bijlage VI, CIC-tabel, bij deze verordening.
Deze template bevat de lijst van alle in de balans opgenomen activa die in te delen zijn in de categorieën 0 tot en met 9 van bijlage IV, Categorieën van activa, bij deze verordening. Met name moeten voor effectenlenings- en retrocessieovereenkomsten de onderliggende effecten die op de balans staan, in deze template worden gerapporteerd.
Deze template bevat per item een lijst van activa die rechtstreeks worden gehouden door de groep (d.w.z. niet op doorkijkbasis) en die worden ingedeeld in de categorieën 0 tot en met 9 (in het geval van aan indexen of beleggingen gekoppelde producten die worden beheerd door de (her)verzekeringsonderneming, zijn de te rapporteren activa tevens alleen die welke vallen in de categorieën 0 tot en met 9, bv. verhaalbare bedragen en verplichtingen in verband met deze producten worden niet gerapporteerd), met de volgende uitzonderingen:
|
f) |
Geldmiddelen worden gerapporteerd in één rij per valuta, voor elke combinatie van de items C0060, C0070, C0080 en C0090; |
|
g) |
Girale deposito's (kasequivalenten) en andere deposito's met een looptijd van minder dan een jaar worden in één rij gerapporteerd per combinatie van bank en valuta, voor elke combinatie van de items C0060, C0070, C0080, C0090 en C0290; |
|
h) |
Aan particulieren verstrekte leningen en hypotheken, met inbegrip van voorschotten op verzekeringsovereenkomsten, worden in twee rijen gerapporteerd: de ene rij voor leningen aan het bestuurlijk, beleidsbepalend of toezichthoudend orgaan, voor elke combinatie van de items C0060, C0070, C0080, C0090 en C0290; en de andere rij voor leningen aan andere natuurlijke personen, voor elke combinatie van de items C0060, C0070, C0080, C0090 en C0290; |
|
i) |
Deposito's aan cedenten worden gerapporteerd op één regel voor elke combinatie van de items C0060, C0070, C0080 en C0090; |
|
j) |
Materiële vaste activa voor eigen gebruik van de onderneming worden gerapporteerd op één regel voor elke combinatie van de items C0060, C0070, C0080 en C0090. |
Deze template bevat twee tabellen: Informatie over ingenomen posities en Informatie over activa.
In de tabel Informatie over ingenomen posities moet elk activum afzonderlijk worden gerapporteerd in zoveel rijen als nodig zijn om alle in die tabel gevraagde variabelen in te vullen. Als er voor hetzelfde activum twee waarden kunnen worden toegekend aan één variabele, moet dat activum worden gerapporteerd op meer dan één regel.
In de tabel Informatie over activa moet elk activum afzonderlijk worden gerapporteerd in één rij, waarbij alle in die tabel gevraagde variabelen moeten worden ingevuld.
De template is van toepassing op methode 1 (op basis van consolidatie van jaarrekeningen), methode 2 (aftrek en aggregatie) en een combinatie van methoden 1 en 2.
Wanneer alleen methode 1 wordt gebruikt, moet de rapportage de geconsolideerde positie van de activa van de groep weergeven exclusief intragroeptransacties. De rapportage wordt op de volgende wijze opgesteld:
|
— |
De items „Wettelijke benaming van de onderneming — C0010” en „Identificatiecode van de onderneming — C0020” worden niet gerapporteerd; |
|
— |
De activa van de deelnemende (her)verzekeringsondernemingen, verzekeringsholdings of gemengde financiële holdings moeten per item worden gerapporteerd; |
|
— |
De activa van ondernemingen die worden geconsolideerd overeenkomstig artikel 335, lid 1, onder a), b) en c), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, moeten per item worden gerapporteerd; |
|
— |
Deelnemingen in ondernemingen die worden geconsolideerd overeenkomstig artikel 335, lid 1, onder d), e) en f), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, moeten in één rij worden gerapporteerd en voor de rapportage gebruikmaken van de beschikbare opties in cel C0310. |
Wanneer alleen methode 2 wordt gebruikt, moet de rapportage de uitgewerkte lijst van activa bevatten die worden gehouden door de deelnemende ondernemingen, verzekeringsholdings en dochterondernemingen, en één rij voor elke deelneming waarover geen zeggenschap wordt uitgeoefend. In de rapportage van de activa wordt geen rekening gehouden met het proportionele aandeel dat wordt gebruikt voor berekening van de groepssolvabiliteit. De rapportage wordt op de volgende wijze opgesteld:
|
— |
De items „Wettelijke benaming van de onderneming — C0010” en „Identificatiecode van de onderneming — C0020” moeten worden gerapporteerd; |
|
— |
De activa van de deelnemende (her)verzekeringsondernemingen, verzekeringsholdings of gemengde financiële holdings moeten per item worden gerapporteerd; |
|
— |
De activa van (her)verzekeringsondernemingen, verzekeringsholdings, ondernemingen die nevendiensten verrichten en SPV's die dochterondernemingen zijn (Europese Economische Ruimte, gelijkwaardige niet-Europese Economische Ruimte en niet-gelijkwaardige niet-Europese Economische Ruimte) moeten per item worden gerapporteerd door de onderneming; |
|
— |
Deelnemingen in (her)verzekeringsondernemingen, verzekeringsholdings, ondernemingen die nevendiensten verrichten en SPV's die dochterondernemingen zijn (Europese Economische Ruimte, gelijkwaardige niet-Europese Economische Ruimte en niet-gelijkwaardige niet-Europese Economische Ruimte) moeten in één rij per deelneming worden gerapporteerd; |
|
— |
De rapportage bevat geen activa van ondernemingen uit de andere financiële sectoren. |
Bij gebruik van een combinatie van methode 1 en methode 2 geeft het ene deel van de rapportage de geconsolideerde positie weer van de groepsactiva, exclusief intragroeptransacties, die moeten worden gerapporteerd, en bevat het andere deel van de rapportage de uitgewerkte lijst van de activa die worden gehouden door de deelnemende ondernemingen, verzekeringsholdings of gemengde financiële holdings en dochterondernemingen en één rij voor elke deelneming waarover geen zeggenschap wordt uitgeoefend, exclusief intragroeptransacties en ongeacht het gebruikte proportionele aandeel.
Het eerste deel van de rapportage wordt op de volgende wijze opgesteld:
|
— |
De items „Wettelijke benaming van de onderneming — C0010” en „Identificatiecode van de onderneming — C0020” worden niet gerapporteerd; |
|
— |
De activa van deelnemende (her)verzekeringsondernemingen, verzekeringsholdings of gemengde financiële holdings moeten per item worden gerapporteerd; |
|
— |
De activa van ondernemingen die worden geconsolideerd overeenkomstig artikel 335, lid 1, onder a), b) en c), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, moeten per item worden gerapporteerd; |
|
— |
Deelnemingen in ondernemingen die worden geconsolideerd overeenkomstig artikel 335, lid 1, onder d), e) en f), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, moeten in één rij worden gerapporteerd en voor de rapportage gebruikmaken van de beschikbare opties in cel C0310; |
|
— |
Deelnemingen in ondernemingen volgens methode 2 moeten per dochteronderneming en deelneming waarover geen zeggenschap wordt uitgeoefend, in één rij worden gerapporteerd en voor de rapportage gebruikmaken van de beschikbare opties in cel C0310. |
Het tweede deel van de rapportage moet de uitgewerkte lijst van activa bevatten die worden gehouden door de deelnemende ondernemingen, verzekeringsholdings en dochterondernemingen, en één rij voor elke deelneming waarover geen zeggenschap wordt uitgeoefend, ongeacht het gebruikte proportionele aandeel. De rapportage wordt op de volgende wijze opgesteld:
|
— |
De items „Wettelijke benaming van de onderneming — C0010” en „Identificatiecode van de onderneming — C0020” moeten worden gerapporteerd; |
|
— |
De activa van deelnemende (her)verzekeringsondernemingen, verzekeringsholdings of gemengde financiële holdings volgens methode 2 moeten per item worden gerapporteerd; |
|
— |
De activa van (her)verzekeringsondernemingen, verzekeringsholdings, ondernemingen die nevendiensten verrichten en SPV's die dochterondernemingen zijn volgens methode 2 (Europese Economische Ruimte, gelijkwaardige niet-Europese Economische Ruimte en niet-gelijkwaardige niet-Europese Economische Ruimte) moeten per item worden gerapporteerd door de onderneming; |
|
— |
Deelnemingen in (her)verzekeringsondernemingen, verzekeringsholdings, ondernemingen die nevendiensten verrichten en SPV's die dochterondernemingen zijn (Europese Economische Ruimte, gelijkwaardige niet-Europese Economische Ruimte en niet-gelijkwaardige niet-Europese Economische Ruimte) moeten in één rij per deelneming worden gerapporteerd; |
|
— |
De rapportage bevat geen activa van ondernemingen uit de andere financiële sectoren. |
In de volgende situaties kan de informatie over de externe rating (C0320) en aangewezen EKBI (C0330) beperkt (niet gerapporteerd) zijn:
|
e) |
bij besluit van de nationale toezichthouder zoals bedoeld in artikel 254, lid 2, van Richtlijn 2009/138/EG; of |
|
f) |
bij besluit van de nationale toezichthouder indien de (her)verzekeringsondernemingen uitbestedingsovereenkomsten op het gebied van beleggingen zijn aangegaan die tot gevolg hebben dat deze specifieke informatie de onderneming niet rechtstreeks ter beschikking staat. |
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||||||||||
|
Informatie over aangehouden posities |
||||||||||||||||||||||
|
C0010 |
Wettelijke benaming van de onderneming |
Vermeld de wettelijke benaming van de onderneming binnen de reikwijdte van het groepstoezicht die houdster is van het activum. Dit item wordt alleen ingevuld als het betrekking heeft op activa van deelnemende ondernemingen, verzekeringsholdings, gemengde financiële holdings en dochterondernemingen volgens de methode van aftrek en aggregatie. |
||||||||||||||||||||
|
C0020 |
Identificatiecode van de onderneming |
Identificatiecode (indien van toepassing), in de onderstaande volgorde van prioriteit:
Specifieke code:
|
||||||||||||||||||||
|
C0030 |
Soort identificatiecode van de onderneming |
Soort ID-code die voor de „Identificatiecode van de onderneming” wordt gebruikt. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0040 |
Identificatiecode van de activa |
Activa-ID-code in de volgorde van prioriteit zoals hieronder aangegeven:
Wanneer dezelfde activa-ID-code moet worden gerapporteerd voor een activum dat in twee of meer verschillende valuta's wordt uitgegeven, moeten van elke valuta de activa-ID-code en de alfabetische ISO 4217-code worden vermeld, zoals in het volgende voorbeeld: „code+EUR” |
||||||||||||||||||||
|
C0050 |
Soort activa-ID-code |
Soort identificatiecode die voor „activa-ID-code” wordt gebruikt. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
Wanneer dezelfde activa-ID-code moet worden gerapporteerd voor een activum dat in twee of meer valuta's wordt uitgegeven en de code in C0040 wordt bepaald door een activa-ID-code en de alfabetische ISO 4217-code van de valuta, moet de activa-ID-code verwijzen naar optie 9 en de optie van de oorspronkelijke activa-ID-code, zoals in het volgende voorbeeld met als gerapporteerde code de ISIN-code+valuta: „9/1”. |
||||||||||||||||||||
|
C0060 |
Portefeuille |
Onderscheid tussen levensverzekering, schadeverzekering, kapitaal van aandeelhouders, andere interne fondsen, algemeen (geen uitsplitsing) en afgezonderde fondsen. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
De uitsplitsing is niet verplicht, behalve voor de rapportage van afgezonderde fondsen, maar moet worden gevolgd indien de onderneming er intern gebruik van maakt. Als een onderneming niet uitsplitst, moet „algemeen” worden gebruikt. |
||||||||||||||||||||
|
C0070 |
Fondsnummer |
Van toepassing op activa die worden gehouden in afgezonderde fondsen of andere interne fondsen (gedefinieerd overeenkomstig de nationale markten). Het door de onderneming toegekende nummer, dat correspondeert met het unieke nummer dat is toegewezen aan elk fonds. Dit nummer blijf hetzelfde in de tijd en wordt gebruikt om in andere templates te verwijzen naar de fondsen. Het mag niet opnieuw worden gebruikt voor een ander fonds. |
||||||||||||||||||||
|
C0080 |
Nummer matchingportefeuille |
Nummer dat is toegekend door de onderneming en dat overeenkomt met het unieke nummer dat is toegekend aan elke matchingopslagportefeuille overeenkomstig artikel 77, ter, lid 1, onder a), van Richtlijn 2009/138/EG. Dit nummer blijf hetzelfde in de tijd en wordt gebruikt om in andere templates te verwijzen naar de matchingopslagportefeuille. Het mag niet opnieuw worden gebruikt voor een andere matchingopslagportefeuille. |
||||||||||||||||||||
|
C0090 |
Activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten |
Vermeld de activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0100 |
Als zekerheid verstrekte activa |
Vermeld activa op de balans van de onderneming die als zekerheid zijn verstrekt. Voor gedeeltelijk als zekerheid verstrekte activa worden twee rijen per activum gerapporteerd: de ene rij voor het in zekerheid gegeven bedrag en de andere rij voor het resterende deel. Gebruik voor het in zekerheid gegeven deel van het activum een van de opties in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0110 |
Land van bewaarneming |
ISO 3166-1 alfa-2 code van het land waar de activa van de onderneming in bewaring zijn genomen. In de rapportage van internationale bewaarnemers, zoals Euroclear, geldt als land van bewaarneming het land dat overeenkomt met de wettelijke plaats van vestiging waar de bewaarnemingsdienst contractueel is vastgelegd. Indien eenzelfde activum in bewaring is genomen in meer dan één land, moet elk activum afzonderlijk worden gerapporteerd in zoveel rijen als nodig zijn om alle landen van bewaarneming correct te vermelden. Dit item is niet van toepassing op CIC-categorie 8 — Hypotheken en leningen (voor aan particulieren verstrekte leningen en hypotheken, omdat geen individuele rapportage wordt verlangd voor die activa), CIC 71, CIC 75 en CIC 95 — Materiële vaste activa (voor eigen gebruik), om dezelfde reden. Wat CIC-categorie 9 betreft, met uitzondering van CIC 95 — Materiële vaste activa (voor eigen gebruik), wordt het land van de emittent bepaald aan de hand van het adres van de onroerende zaak. |
||||||||||||||||||||
|
C0120 |
Bewaarnemer |
Naam van de financiële instelling die de bewaarnemer is. Indien eenzelfde activum in bewaring is genomen door meer dan één bewaarnemer, moet elk activum afzonderlijk worden gerapporteerd in zoveel rijen als nodig zijn om alle bewaarnemers correct te vermelden. Dit item komt overeen met de naam van de entiteit in de LEI-databank, indien van toepassing. In andere gevallen komt dit item overeen met de wettelijke benaming. Dit item is niet van toepassing op CIC-categorie 8 — Hypotheken en leningen (voor aan particulieren verstrekte leningen en hypotheken, omdat geen individuele rapportage wordt verlangd voor die activa), CIC 71, CIC 75 en CIC 9 — Onroerende zaken. |
||||||||||||||||||||
|
C0130 |
Hoeveelheid |
Aantal activa, voor desbetreffende activa. Dit item wordt niet gerapporteerd indien het item Nominaal bedrag (C0140) wordt gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||
|
C0140 |
Nominaal bedrag |
Uitstaand bedrag gewaardeerd tegen de nominale waarde, voor alle activa waarvoor dit item relevant is, en voor CIC = 72, 73, 74, 75 en 79, indien van toepassing. Dit item wordt niet gerapporteerd indien het item Hoeveelheid (C0130) wordt gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||
|
C0150 |
Waarderingsmethode |
Vermeld de waarderingsmethode die is gehanteerd bij de waardering van activa. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0160 |
Aankoopwaarde |
Totale verwervingswaarde voor gehouden activa, zonder opgelopen rente. Niet van toepassing op de CIC-categorieën 7 en 8. |
||||||||||||||||||||
|
C0170 |
Totaalbedrag onder Solvabiliteit II |
Waarde berekend zoals is bepaald in artikel 75 van Richtlijn 2009/138/EG. Er moet rekening worden gehouden met het volgende:
|
||||||||||||||||||||
|
C0180 |
Opgebouwde rente |
Kwantificeer het bedrag aan opgelopen rente na de laatste coupondatum voor rentedragende effecten. Opgemerkt zij dat deze waarde ook deel uit maakt van het bedrag van het item Totaalbedrag Solvabiliteit II. |
||||||||||||||||||||
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||||||||||
|
Informatie over activa |
||||||||||||||||||||||
|
C0040 |
Identificatiecode van de activa |
Activa-ID-code in de volgorde van prioriteit zoals hieronder aangegeven:
Wanneer dezelfde activa-ID-code moet worden gerapporteerd voor een activum dat in twee of meer verschillende valuta's wordt uitgegeven, moeten van elke valuta de activa-ID-code en de alfabetische ISO 4217-code worden vermeld, zoals in het volgende voorbeeld: „code+EUR” |
||||||||||||||||||||
|
C0050 |
Soort activa-ID-code |
Soort identificatiecode die voor „activa-ID-code” wordt gebruikt. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
Wanneer dezelfde activa-ID-code moet worden gerapporteerd voor een activum dat in twee of meer valuta's wordt uitgegeven en de code in C0040 wordt bepaald door een activa-ID-code en de alfabetische ISO 4217-code van de valuta, moet de activa-ID-code verwijzen naar optie 9 en de optie van de oorspronkelijke activa-ID-code, zoals in het volgende voorbeeld met als gerapporteerde code de ISIN-code+valuta: „9/1”. |
||||||||||||||||||||
|
C0190 |
Titel post |
Vermeld het gerapporteerde item door de naam van het activum (of het adres in het geval van een onroerende zaak) in te vullen, met de door de onderneming bepaalde detaillering. Er moet rekening worden gehouden met het volgende:
|
||||||||||||||||||||
|
C0200 |
Naam van emittent |
Naam van de emittent, gedefinieerd als de entiteit die activa uitgeeft aan beleggers. Dit item komt overeen met de naam van de entiteit in de LEI-databank, indien van toepassing. In andere gevallen komt dit item overeen met de wettelijke benaming. Er moet rekening worden gehouden met het volgende:
|
||||||||||||||||||||
|
C0210 |
Code van emittent |
Identificatie van de emittent met gebruikmaking, indien van toepassing, van de Legal Entity Identifier (LEI). Indien niet beschikbaar wordt dit item niet gerapporteerd. Er moet rekening worden gehouden met het volgende:
|
||||||||||||||||||||
|
C0220 |
Soort code van emittent |
Identificatie van de soort code gebruikt voor item „Code emittent” Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
Dit item is niet van toepassing op CIC-categorie 8 — Hypotheken en leningen, wanneer het betrekking heeft op aan natuurlijke personen verstrekte leningen en hypotheken. Dit item is niet van toepassing op CIC 71, CIC 75 en CIC-categorie 9 — Onroerende zaken. |
||||||||||||||||||||
|
C0230 |
Emittentensector |
Vermeld de economische sector van de emittent volgens de laatste NACE-code (Nomenclature statistique des Activités économiques dans la Communauté Européenne = statistische classificatie van economische activiteiten in de Europese Unie) (zoals gepubliceerd in een EG-verordening). Sectoren moeten minimaal worden aangeduid met de letter van de NACE-code die staat voor de afdeling („A” of „A0111” is bijvoorbeeld aanvaardbaar), behalve voor de NACE-codes voor financiële activiteiten en verzekeringen, in welk geval de letter van de afdeling gevolgd door de viercijferige code van de klasse moet worden gebruikt (bv. „K6411”). Er moet rekening worden gehouden met het volgende:
|
||||||||||||||||||||
|
C0240 |
Emittentengroep |
Naam van de uiteindelijke moederonderneming van de emittent. Voor instellingen voor collectieve belegging heeft de groepsrelatie betrekking op de fondsbeheerder. Dit item komt overeen met de naam van de entiteit in de LEI-databank, indien van toepassing. In andere gevallen komt dit item overeen met de wettelijke benaming. Er moet rekening worden gehouden met het volgende:
|
||||||||||||||||||||
|
C0250 |
Emittentengroepcode |
Identificatie van de groep van de emittent met gebruikmaking, indien van toepassing, van de Legal Entity Identifier (LEI). Is er geen emittentengroepcode beschikbaar, dan wordt dit item niet gerapporteerd. Er moet rekening worden gehouden met het volgende:
|
||||||||||||||||||||
|
C0260 |
Soort emittentengroepcode |
Identificatie van de code gebruikt voor het item „Emittentengroepcode”. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
Dit item is niet van toepassing op CIC-categorie 8 — Hypotheken en leningen, wanneer het betrekking heeft op aan natuurlijke personen verstrekte leningen en hypotheken. Dit item is niet van toepassing op CIC 71, CIC 75 en CIC-categorie 9 — Onroerende zaken. |
||||||||||||||||||||
|
C0270 |
Land van emittent |
ISO 3166-1 alfa-2 code van het land van vestiging van de emittent. De plaats van vestiging van de emittent wordt bepaald aan de hand van het adres van de entiteit die het activum uitgeeft. Er moet rekening worden gehouden met het volgende:
Een van de volgende keuzemogelijkheden wordt hiervoor gebruikt:
|
||||||||||||||||||||
|
C0280 |
Valuta |
Vermeld de alfabetische ISO 4217-code van de valuta van de uitgifte. Er moet rekening worden gehouden met het volgende:
|
||||||||||||||||||||
|
C0290 |
CIC |
Complementaire identificatiecode waarmee activa worden ingedeeld, zoals beschreven in bijlage VI, CIC-tabel, bij deze verordening. Bij indeling van een activum volgens de CIC-tabel dienen ondernemingen rekening te houden met het meest representatieve risico waaraan dat activum is blootgesteld. De moederonderneming dient erop toe te zien dat de CIC-code die wordt gebruikt voor hetzelfde activum van verschillende ondernemingen, in de groepsrapportage steeds dezelfde is. |
||||||||||||||||||||
|
C0300 |
Infrastructuurinvesteringen |
Vermeld of het activum een infrastructuurinvestering is. Infrastructuurinvesteringen zijn investeringen in, of leningen aan nutsvoorzieningen zoals tolwegen, bruggen, tunnels, havens en luchthavens, olie- en gasdistributie en elektriciteitsdistributie en sociale infrastructuur zoals voorzieningen voor de gezondheidszorg en het onderwijs. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0310 |
Deelnemingen in verbonden ondernemingen, met inbegrip van participaties |
Alleen van toepassing op de activacategorieën 3 en 4. Vermeld of een activum een deelneming betreft. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0320 |
Externe rating |
Alleen van toepassing op de CIC-categorieën 1, 2, 5 en 6. De door de aangewezen externe kredietbeoordelingsinstelling (EKBI) toegekende rating op de rapportagereferentiedatum. Dit item is niet van toepassing op activa waarvoor ondernemingen die een intern model gebruiken een interne rating gebruiken. Ondernemingen die gebruikmaken van een intern model maar geen interne rating hanteren, moeten dit item wel rapporteren. |
||||||||||||||||||||
|
C0330 |
Aangewezen EKBI |
Alleen van toepassing op de CIC-categorieën 1, 2, 5 en 6. Vermeld de kredietbeoordelingsinstelling (EKBI) die de externe rating verstrekt. Gebruik hiervoor de naam van de EKBI zoals die op de ESMA-website is gepubliceerd. Dit item wordt gerapporteerd indien item Externe rating (C0320) wordt gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||
|
C0340 |
Kredietkwaliteitscategorie |
Alleen van toepassing op de CIC-categorieën 1, 2, 5 en 6. Vermeld de kredietkwaliteitscategorie die is toegekend aan het activum, zoals bepaald in artikel 109 bis, lid 1, van Richtlijn 2009/138/EG. De kredietkwaliteitscategorie weerspiegelt met name eventuele interne correcties op de kredietkwaliteit door ondernemingen die gebruikmaken van de standaardformule. Dit item is niet van toepassing op activa waarvoor ondernemingen die een intern model gebruiken een interne rating gebruiken. Ondernemingen die gebruikmaken van een intern model maar geen interne rating hanteren, moeten dit item wel rapporteren. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0350 |
Interne rating |
Alleen van toepassing op de CIC-categorieën 1, 2, 5 en 6. Interne rating van activa voor ondernemingen die een intern model hanteren, voor zover zij bij hun interne modellering gebruikmaken van een interne rating. Als een onderneming die een intern model hanteert uitsluitend gebruikmaakt van externe ratings, wordt dit item niet ingevuld. |
||||||||||||||||||||
|
C0360 |
Duur |
Is alleen van toepassing op de CIC-categorieën 1, 2, 4 (indien van toepassing, bv. voor instelling voor collectieve belegging die overwegend in obligaties belegt), 5 en 6. Looptijd van het activum, gedefinieerd als de „resterende gewijzigde looptijd” (gewijzigde looptijd berekend op basis van de resterende tijd tot de vervaldatum van het effect, geteld vanaf de rapportagereferentiedatum). Voor activa zonder vaste looptijd wordt de eerst mogelijke terugbetalingsdatum gebruikt. De looptijd wordt berekend op basis van de economische waarde. |
||||||||||||||||||||
|
C0370 |
Eenheidsprijs onder Solvabiliteit II |
Bedrag in rapportagevaluta voor het activum, indien van toepassing. Dit item wordt gerapporteerd indien er een „hoeveelheid” (C0130) is verstrekt in het eerste deel van de template („Informatie over ingenomen posities”). Dit item wordt niet gerapporteerd indien het item Eenheidspercentage van nominaal bedrag Solvabiliteit II-prijs (C0380) wordt gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||
|
C0380 |
Eenheidspercentage van nominaal bedrag Solvabiliteit II-prijs |
Bedrag als percentage van nominale waarde, prijs zonder opgelopen rente („clean price”), van het activum, indien van toepassing. Dit item wordt gerapporteerd indien er informatie over „nominaal bedrag” (C0140) is verstrekt in het eerste deel van de template („Informatie over ingenomen posities”). Dit item wordt niet gerapporteerd indien het item Eenheidsprijs Solvabiliteit II (C0370) wordt gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||
|
C0390 |
Vervaldatum |
Alleen van toepassing op de CIC-categorieën 1, 2, 5, 6 en 8, CIC 74 en CIC 79. Bepaal de ISO 8601-code van de vervaldatum (jjjj-mm-dd). De code komt altijd overeen met de vervaldatum, ook voor opvraagbare effecten. Er moet rekening worden gehouden met het volgende:
|
||||||||||||||||||||
S.06.03 — Instellingen voor collectieve belegging — Doorkijkbenadering
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de driemaandelijkse en jaarlijkse indiening van informatie voor groepen.
Deze template bevat informatie over de doorkijkbenadering van instellingen voor collectieve belegging, of als fondsen verpakte beleggingen en soortgelijke ondernemingen, ook als zij deelnemingen zijn op grond van een onderliggende categorie van activa, land van uitgifte en valuta. De doorkijkbenadering moet worden gevolgd tot de categorieën van activa, landen en valuta's zijn vastgesteld. In het geval van fondsen van fondsen moet dezelfde doorkijkbenadering worden gevolgd.
In het geval van landen moet de doorkijkbenadering worden gevolgd om alle landen te identificeren die meer dan 5 % van het fonds vertegenwoordigen, tot de landen die overeenkomen met 90 % van het fonds zijn vastgesteld, d.w.z. ongeacht de 90 %-regel dat alle landen die meer dan 5 % van het fonds vertegenwoordigen, moeten worden gerapporteerd.
Driemaandelijkse informatie wordt alleen gerapporteerd als de verhouding tussen de door de groep gehouden instellingen voor collectieve belegging en de totale beleggingen, gemeten als de verhouding tussen item C0010/R0180 van template S.02.01 plus instellingen voor collectieve belegging opgenomen in item C0010/R0220 van template S.02.01 plus instellingen voor collectieve belegging opgenomen in item C0010/R0090 en de som van item C0010/R0070 en item C0010/RC0220 van template S.02.01, groter is dan 30 % wanneer alleen methode 1 als bepaald in artikel 230 van Richtlijn 2009/138/EG wordt gebruikt. Bij gebruik van een combinatie van methode 1 en methode 2 als bepaald in artikel 233 van Richtlijn 2009/138/EG of als alleen methode 2 wordt gebruikt, moet de verhouding worden gecorrigeerd om rekening te houden met de items van alle entiteiten die vallen binnen de reikwijdte van template S.06.02.
De items moeten worden gerapporteerd met een positieve waarde, tenzij anders is bepaald in de desbetreffende instructies.
De in deze template genoemde categorieën van activa komen overeen met die in bijlage IV, Categorieën van activa, bij deze verordening, en de CIC-codes verwijzen naar bijlage VI, CIC-tabel, bij deze verordening.
Deze template moet de doorkijkinformatie van alle instellingen voor collectieve belegging, of als fondsen verpakte beleggingen en soortgelijke ondernemingen bevatten, ook als zij deelnemingen zijn op grond van een onderliggende categorie van activa, zoals per item gerapporteerd in S.06.02. Als een instelling voor collectieve belegging of als fonds verpakte belegging en soortgelijke onderneming wordt gehouden door meerdere ondernemingen, wordt deze slechts één keer gerapporteerd in deze template.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0010 |
Identificatiecode van instelling voor collectieve belegging |
Activa-ID-code in de volgorde van prioriteit zoals hieronder aangegeven:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0020 |
Soort identificatiecode van instelling voor collectieve belegging |
Soort identificatiecode die voor „activa-ID-code” wordt gebruikt. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0030 |
Categorie onderliggende activa |
Vermeld de categorieën van activa, vorderingen en derivaten binnen de instelling voor collectieve belegging. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
Wanneer de doorkijkbenadering betrekking heeft op een fonds van fondsen, moet categorie „4 — Bewijzen van deelneming van collectieve belegging” alleen worden gebruikt voor niet-materiële restwaarden. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0040 |
Land van uitgifte |
Specificatie van elke categorie van activa die in C0030 is vermeld per land van uitgifte. Vermeld het land van vestiging van de emittent. De plaats van vestiging van de emittent wordt bepaald aan de hand van het adres van de entiteit die het activum uitgeeft. Een van de volgende keuzemogelijkheden wordt hiervoor gebruikt:
Dit item is niet van toepassing op de categorieën 8 en 9 zoals gerapporteerd in C0030. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0050 |
Valuta |
Vermeld of de valuta van de activacategorie de rapportagevaluta of een buitenlandse valuta is. Alle andere valuta's dan de rapportagevaluta worden aangemerkt als buitenlandse valuta's. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0060 |
Totaalbedrag |
Totale bedrag per categorie van activa, land en valuta dat is belegd via instellingen voor collectieve belegging. Voor verplichtingen wordt een positief bedrag gerapporteerd. Voor derivaten kan het totaalbedrag positief (indien een activum) of negatief (indien een verplichting) zijn. |
S.07.01 — Gestructureerde producten
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor groepen.
De in deze template genoemde categorieën van activa komen overeen met die in bijlage IV, Categorieën van activa, bij deze verordening, en de CIC-codes verwijzen naar bijlage VI, CIC-tabel, bij deze verordening.
Gestructureerde producten zijn gedefinieerd als activa die vallen in categorie 5 (Structured notes) en categorie 6 (Door zekerheden gedekte effecten).
Deze template wordt alleen gerapporteerd als het bedrag aan gestructureerde producten, gemeten als de verhouding tussen activa ingedeeld in categorie 5 (Structured notes) en categorie 6 (Door zekerheden gedekte effecten), zoals bepaald in bijlage IV, Categorieën van activa, bij deze verordening, en de som van item C0010/R0070 en item C0010/R0220 van template S.02.01, groter is dan 5 % wanneer alleen gebruik wordt gemaakt van methode 1 zoals bepaald in artikel 230 van Richtlijn 2009/138/EG. Bij gebruik van een combinatie van methode 1 en methode 2 als bepaald in artikel 233 van Richtlijn 2009/138/EG of als alleen methode 2 wordt gebruikt, moet de verhouding worden gecorrigeerd om rekening te houden met de items van alle entiteiten die vallen binnen de reikwijdte van template S.06.02.
In sommige gevallen blijkt uit de soorten gestructureerde producten (C0070) het daarin opgenomen derivaat. In dat geval wordt deze indeling gebruikt wanneer het desbetreffende derivaat is opgenomen in het gestructureerde product.
De template is van toepassing op methode 1 (op basis van consolidatie van jaarrekeningen), methode 2 (aftrek en aggregatie) en een combinatie van methoden 1 en 2.
Bij gebruik van alleen methode 1 moet de rapportage de geconsolideerde positie van de structured notes en door zekerheden gedekte effecten, exclusief intragroeptransacties, binnen de reikwijdte van het groepstoezicht weergeven. De rapportage wordt op de volgende wijze opgesteld:
|
— |
De items „Wettelijke benaming van de onderneming — C0010” en „Identificatiecode van de onderneming — C0020” worden niet gerapporteerd; |
|
— |
De gestructureerde producten die rechtstreeks worden gehouden door deelnemende (her)verzekeringsondernemingen, verzekeringsholdings of gemengde financiële holdings moeten per item worden gerapporteerd; |
|
— |
De gestructureerde producten van ondernemingen die worden geconsolideerd overeenkomstig artikel 335, lid 1, onder a), b) en c), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, moeten per item worden gerapporteerd; |
|
— |
De gestructureerde producten van overige verbonden ondernemingen worden niet opgenomen. |
Bij gebruik van alleen methode 2 moet de rapportage de uitgewerkte lijst van de structured notes en door zekerheden gedekte effecten bevatten die worden gehouden door de deelnemende ondernemingen, verzekeringsholdings of gemengde financiële holdings en dochterondernemingen, ongeacht het gebruikte proportionele aandeel. De rapportage wordt op de volgende wijze opgesteld:
|
— |
De items „Wettelijke benaming van de onderneming — C0010” en „Identificatiecode van de onderneming — C0020” moeten worden gerapporteerd; |
|
— |
De gestructureerde producten die rechtstreeks worden gehouden door deelnemende (her)verzekeringsondernemingen, verzekeringsholdings of gemengde financiële holdings moeten per item worden gerapporteerd; |
|
— |
De gestructureerde producten van (her)verzekeringsondernemingen, verzekeringsholdings, ondernemingen die nevendiensten verrichten en SPV's die dochterondernemingen zijn (Europese Economische Ruimte, gelijkwaardige niet-Europese Economische Ruimte en niet-gelijkwaardige niet-Europese Economische Ruimte) moeten per item worden gerapporteerd door de onderneming; |
|
— |
De gestructureerde producten van overige verbonden ondernemingen worden niet opgenomen. |
Bij gebruik van een combinatie van methode 1 en methode 2 geeft het ene deel van de rapportage de geconsolideerde positie weer van de structured notes en door zekerheden gedekte effecten, exclusief intragroeptransacties, die binnen de reikwijdte van het groepstoezicht worden gehouden en die moeten worden gerapporteerd, en bevat het andere deel van de rapportage de uitgewerkte lijst van de structured notes en door zekerheden gedekte effecten die worden gehouden door de deelnemende ondernemingen, verzekeringsholdings of gemengde financiële holdings en dochterondernemingen, ongeacht het gebruikte proportionele aandeel.
Het eerste deel van de rapportage wordt op de volgende wijze opgesteld:
|
— |
De items „Wettelijke benaming van de onderneming — C0010” en „Identificatiecode van de onderneming — C0020” worden niet gerapporteerd; |
|
— |
De gestructureerde producten die rechtstreeks worden gehouden door deelnemende (her)verzekeringsondernemingen, verzekeringsholdings of gemengde financiële holdings moeten per item worden gerapporteerd; |
|
— |
De gestructureerde producten van ondernemingen die worden geconsolideerd overeenkomstig artikel 335, lid 1, onder a), b) en c), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, moeten per item worden gerapporteerd; |
|
— |
De gestructureerde producten van overige verbonden ondernemingen worden niet opgenomen. |
Het tweede deel van the rapportage wordt op de volgende wijze opgesteld:
|
— |
De items „Wettelijke benaming van de onderneming — C0010” en „Identificatiecode van de onderneming — C0020” moeten worden gerapporteerd; |
|
— |
De gestructureerde producten die rechtstreeks worden gehouden door deelnemende (her)verzekeringsondernemingen, verzekeringsholdings of gemengde financiële holdings volgens methode 2 moeten per item worden gerapporteerd; |
|
— |
De gestructureerde producten van (her)verzekeringsondernemingen, verzekeringsholdings, ondernemingen die nevendiensten verrichten en SPV's die dochterondernemingen zijn volgens methode 2 (Europese Economische Ruimte, gelijkwaardige niet-Europese Economische Ruimte en niet-gelijkwaardige niet-Europese Economische Ruimte) moeten per item worden gerapporteerd door de onderneming; |
|
— |
De gestructureerde producten van overige verbonden ondernemingen volgens methode 2 worden niet opgenomen. |
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0010 |
Wettelijke benaming van de onderneming |
Vermeld de wettelijke benaming van de onderneming binnen de reikwijdte van het groepstoezicht die houdster is van het gestructureerd product. Dit item wordt alleen ingevuld als het betrekking heeft op gestructureerde producten van deelnemende ondernemingen, verzekeringsholdings of gemengde financiële holdings en dochterondernemingen volgens de methode van aftrek en aggregatie. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0020 |
Identificatiecode van de onderneming |
Identificatiecode (indien van toepassing), in de onderstaande volgorde van prioriteit:
Specifieke code:
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0030 |
Soort identificatiecode van de onderneming |
Soort ID-code die voor de „Identificatiecode van de onderneming” wordt gebruikt. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0040 |
Identificatiecode van de activa |
De identificatiecode van het gestructureerde product, zoals gerapporteerd in S.06.02, met inachtneming van de volgende prioritering:
Wanneer dezelfde activa-ID-code moet worden gerapporteerd voor een activum dat in twee of meer verschillende valuta's wordt uitgegeven, moeten van elke valuta de activa-ID-code en de alfabetische ISO 4217-code worden vermeld, zoals in het volgende voorbeeld: „code+EUR” |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0050 |
Soort identificatiecode van de activa |
Soort identificatiecode die voor „activa-ID-code” wordt gebruikt. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
Wanneer dezelfde activa-ID-code moet worden gerapporteerd voor een activum dat in twee of meer valuta's wordt uitgegeven en de code in C0040 wordt bepaald door een activa-ID-code en de alfabetische ISO 4217-code van de valuta, moet de activa-ID-code verwijzen naar optie 9 en de optie van de oorspronkelijke activa-ID-code, zoals in het volgende voorbeeld met als gerapporteerde code de ISIN-code+valuta: „9/1”. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0060 |
Soort zekerheid |
Vermeld de soort zekerheid aan de hand van de categorieën van activa in bijlage IV, Categorieën van activa. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
Indien er meer dan één categorie van zekerheden is voor een gestructureerd product, dient de meest representatieve categorie te worden gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0070 |
Soort gestructureerd product |
Vermeld de soort structuur van het product. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0080 |
Kapitaalbescherming |
Vermeld of het product kapitaalbescherming geniet. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0090 |
Onderliggende waarde / index / portefeuille |
Beschrijf het soort onderliggend effect: Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0100 |
Met calloptie of putoptie |
Vermeld of het product call- en/of putkenmerken heeft, indien van toepassing. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0110 (A15) |
Synthetisch gestructureerd product |
Vermeld of het product een gestructureerd product zonder overdracht van activa betreft (bv. producten die geen aanleiding geven tot levering van activa, behalve kasmiddelen, indien zich een gunstige/ongunstige gebeurtenis voordoet). Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0120 |
Vervroegde aflossing gestructureerd product |
Vermeld of het product een gestructureerd product is met de mogelijkheid van vervroegde aflossing, begrepen als een eerder dan geplande terugbetaling van de hoofdsom. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0130 |
Waarde van de zekerheid |
Totaalbedrag aan zekerheden verbonden aan het gestructureerde product, ondanks de aard van de zekerheden. Indien zekerheden worden verstrekt op portefeuillebasis, moet alleen de waarde in verband met de afzonderlijke overeenkomst worden gerapporteerd, niet het totaal. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0140 |
Zekerhedenportefeuille |
Dit item laat zien of de zekerheden voor het gestructureerd product dekking bieden voor één gestructureerd product of meer dan één gestructureerd product dat wordt gehouden door de onderneming. Nettoposities verwijzen naar de op gestructureerde producten ingenomen posities. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0150 |
Vast jaarlijks rendement |
Vermeld de coupon (gerapporteerd als decimaal getal), indien van toepassing, voor de CIC-categorieën 5 (Structured notes) en 6 (Door zekerheden gedekte effecten). |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0160 |
Variabel jaarlijks rendement |
Vermeld het variabele rendement, indien van toepassing, voor de CIC-categorieën 5 (Structured notes) en 6 (Door zekerheden gedekte effecten). In de meeste gevallen wordt dit rendement weergegeven als benchmarkpercentage plus een spread, of als afhankelijk van de prestatie van een portefeuille of index (afhankelijk van onderliggend instrument) of complexere rendementen bepaald door onder meer de prijsontwikkeling van het onderliggende activum (afhankelijk van ontwikkeling). |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0170 |
Verlies bij wanbetaling |
Het percentage (gerapporteerd als decimaal getal, bv. 5 % wordt gerapporteerd als 0,05) van het belegde bedrag dat niet zal worden teruggevorderd na verzuim, indien van toepassing, voor de CIC-categorieën 5 (Structured notes) en 6 (Door zekerheden gedekte effecten). Indien hierover geen informatie is opgenomen in de overeenkomst, wordt dit item niet gerapporteerd. Dit item is niet van toepassing op niet aan krediet gerelateerde gestructureerde producten. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0180 |
„Attachment point” |
Het bij overeenkomst bepaalde verliespercentage (gerapporteerd als decimaal getal) waarboven de verliezen van invloed zijn op het gestructureerde product, indien van toepassing, voor de CIC-categorieën 5 (Structured notes) en 6 (Door zekerheden gedekte effecten). Dit item is niet van toepassing op niet aan krediet gerelateerde gestructureerde producten. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0190 |
„Detachment point” |
Het bij overeenkomst bepaalde verliespercentage (gerapporteerd als decimaal getal) waarboven de verliezen niet meer van invloed zijn op het gestructureerde product, indien van toepassing, voor de CIC-categorieën 5 (Structured notes) en 6 (Door zekerheden gedekte effecten). Dit item is niet van toepassing op niet aan krediet gerelateerde gestructureerde producten. |
S.08.01 — Open derivaten
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de driemaandelijkse en jaarlijkse indiening van informatie voor groepen.
De in deze template genoemde categorieën van derivaten komen overeen met die in bijlage IV, Categorieën van activa, bij deze verordening, en de CIC-codes verwijzen naar bijlage VI, CIC-tabel, bij deze verordening. Deze template bevat per item een lijst van derivaten die rechtstreeks worden gehouden door de groep (d.w.z. niet op doorkijkbasis) en die worden ingedeeld in de activacategorieën A tot en met F.
Derivaten worden aangemerkt als activa als de Solvabiliteit II-waarde ervan ten minste nul is. Zij worden aangemerkt als verplichtingen als de Solvabiliteit II-waarde ervan negatief is of als zij worden uitgegeven door de onderneming. Zowel de als activa aangemerkte derivaten als de als verplichtingen aangemerkte derivaten moeten worden opgenomen.
De informatie moet betrekking hebben op alle derivatenovereenkomsten die tijdens de rapportageperiode hebben bestaan en niet zijn afgesloten voorafgaand aan de rapportagereferentiedatum.
Bij veelvuldige handel in hetzelfde derivaat, met meerdere open posities als gevolg, kan het derivaat worden gerapporteerd op samengevoegde of nettobasis, mits alle desbetreffende kenmerken met elkaar overeenkomen en mits wordt voldaan aan de specifieke instructie voor elk desbetreffend item.
De items moeten worden gerapporteerd met een positieve waarde, tenzij anders is bepaald in de desbetreffende instructies.
Een derivaat is een financieel instrument of andere overeenkomst met elk van de drie volgende kenmerken:
|
g) |
de waarde ervan verandert als gevolg van veranderingen in een bepaalde rente, prijs van een financieel instrument, commodityprijs, wisselkoers, index van prijzen of rentevoeten, creditrating of kredietwaardigheidsindex, of andere variabele, mits, in geval van een niet-financiële variabele, de variabele niet specifiek voor een contractpartij is (soms „de onderliggende waarde” genoemd); |
|
h) |
er is geen nettoaanvangsinvestering benodigd of een geringe nettoaanvangsinvestering in verhouding tot andere soorten contracten die naar verwachting op vergelijkbare wijze op veranderingen in marktfactoren reageren; |
|
i) |
het wordt op een tijdstip in de toekomst afgewikkeld. |
Deze template bevat twee tabellen: Informatie over ingenomen posities en Informatie over derivaten.
In de tabel Informatie over ingenomen posities moet elk derivaat afzonderlijk worden gerapporteerd in zoveel rijen als nodig zijn om alle in die tabel gevraagde items in te vullen. Als er voor hetzelfde derivaat twee waarden kunnen worden toegekend aan één variabele, moet dat derivaat worden gerapporteerd op meer dan één regel.
Met name moeten derivaten met meer dan twee valuta's worden opgesplitst in de componenten ervan en worden gerapporteerd in verschillende rijen.
In de tabel Informatie over derivaat moet elk derivaat afzonderlijk worden gerapporteerd, in één rij per derivaat, waarbij alle in die tabel gevraagde variabelen moeten worden ingevuld.
Wanneer alleen methode 1 wordt gebruikt, moet de rapportage de geconsolideerde positie van de derivaten, exclusief intragroeptransacties, die binnen de reikwijdte van het groepstoezicht worden gehouden. De rapportage wordt op de volgende wijze opgesteld:
|
— |
De items „Wettelijke benaming van de onderneming — C0010” en „Identificatiecode van de onderneming — C0020” worden niet gerapporteerd; |
|
— |
De derivaten van deelnemende (her)verzekeringsondernemingen, verzekeringsholdings of gemengde financiële holdings moeten per item worden gerapporteerd; |
|
— |
De derivaten van ondernemingen die worden geconsolideerd overeenkomstig artikel 335, lid 1, onder a), b) en c), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, moeten per item worden gerapporteerd; |
|
— |
De derivaten van overige verbonden ondernemingen worden niet opgenomen. |
Bij gebruik van alleen methode 2 moet de rapportage de uitgewerkte lijst van de derivaten bevatten die worden gehouden door de deelnemende ondernemingen, verzekeringsholdings of gemengde financiële holdings en dochterondernemingen, ongeacht het gebruikte proportionele aandeel. De rapportage wordt op de volgende wijze opgesteld:
|
— |
De items „Wettelijke benaming van de onderneming — C0010” en „Identificatiecode van de onderneming — C0020” moeten worden gerapporteerd; |
|
— |
De derivaten van deelnemende (her)verzekeringsondernemingen, verzekeringsholdings of gemengde financiële holdings moeten per item worden gerapporteerd; |
|
— |
De derivaten van (her)verzekeringsondernemingen, verzekeringsholdings, ondernemingen die nevendiensten verrichten en SPV's die dochterondernemingen zijn (Europese Economische Ruimte, gelijkwaardige niet-Europese Economische Ruimte en niet-gelijkwaardige niet-Europese Economische Ruimte) moeten per item worden gerapporteerd door de onderneming; |
|
— |
De derivaten van overige verbonden ondernemingen worden niet opgenomen. |
Bij gebruik van een combinatie van methode 1 en methode 2 dient het ene deel van de rapportage de geconsolideerde positie van de derivaten weer te geven, exclusief intragroeptransacties, die binnen de reikwijdte van het groepstoezicht worden gehouden en die moeten worden gerapporteerd, en het andere deel van de rapportage de uitgewerkte lijst van de derivaten die worden gehouden door de deelnemende ondernemingen, verzekeringsholdings of gemengde financiële holdings en dochterondernemingen, ongeacht het gebruikte proportionele aandeel.
Het eerste deel van de rapportage wordt op de volgende wijze opgesteld:
|
— |
De items „Wettelijke benaming van de onderneming — C0010” en „Identificatiecode van de onderneming — C0020” worden niet gerapporteerd; |
|
— |
De derivaten van deelnemende (her)verzekeringsondernemingen, verzekeringsholdings of gemengde financiële holdings moeten per item worden gerapporteerd; |
|
— |
De derivaten van ondernemingen die worden geconsolideerd overeenkomstig artikel 335, lid 1, onder a), b) en c), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, moeten per item worden gerapporteerd; |
|
— |
De derivaten van overige verbonden ondernemingen worden niet opgenomen. |
Het tweede deel van the rapportage wordt op de volgende wijze opgesteld:
|
— |
De items „Wettelijke benaming van de onderneming — C0010” en „Identificatiecode van de onderneming — C0020” moeten worden gerapporteerd; |
|
— |
De derivaten van deelnemende (her)verzekeringsondernemingen, verzekeringsholdings of gemengde financiële holdings volgens methode 2 moeten per item worden gerapporteerd; |
|
— |
De derivaten van (her)verzekeringsondernemingen, verzekeringsholdings, ondernemingen die nevendiensten verrichten en SPV's die dochterondernemingen zijn volgens methode 2 (Europese Economische Ruimte, gelijkwaardige niet-Europese Economische Ruimte en niet-gelijkwaardige niet-Europese Economische Ruimte) moeten per item worden gerapporteerd door de onderneming; |
|
— |
De derivaten van overige verbonden ondernemingen volgens methode 2 worden niet opgenomen. |
In de volgende situaties kan de informatie over de externe rating (C0290) en aangewezen EKBI (C0300) beperkt (niet gerapporteerd) zijn:
|
g) |
bij besluit van de nationale toezichthouder zoals bedoeld in artikel 254, lid 2, van Richtlijn 2009/138/EG; of |
|
h) |
bij besluit van de nationale toezichthouder indien de (her)verzekeringsondernemingen uitbestedingsovereenkomsten op het gebied van beleggingen zijn aangegaan die tot gevolg hebben dat deze specifieke informatie de onderneming niet rechtstreeks ter beschikking staat. |
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||||||||||
|
Informatie over aangehouden posities |
||||||||||||||||||||||
|
C0010 |
Wettelijke benaming van de onderneming |
Vermeld de wettelijke benaming van de onderneming binnen de reikwijdte van het groepstoezicht die houdster is van het derivaat. Dit item wordt alleen ingevuld als het betrekking heeft op derivaten van deelnemende ondernemingen, verzekeringsholdings, gemengde financiële holdings en dochterondernemingen volgens de methode van aftrek en aggregatie. |
||||||||||||||||||||
|
C0020 |
Identificatiecode van de onderneming |
Identificatiecode (indien van toepassing), in de onderstaande volgorde van prioriteit:
Specifieke code:
|
||||||||||||||||||||
|
C0030 |
Soort identificatiecode van de onderneming |
Soort ID-code die voor de „Identificatiecode van de onderneming” wordt gebruikt. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0040 |
Identificatiecode van de derivaten |
Derivaten-ID-code in de volgorde van prioriteit zoals hieronder aangegeven:
|
||||||||||||||||||||
|
C0050 |
Soort identificatiecode van de derivaten |
Soort identificatiecode die voor het item „derivaten-ID-code” wordt gebruikt. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0060 |
Portefeuille |
Onderscheid tussen levensverzekering, schadeverzekering, kapitaal van aandeelhouders, algemeen (geen uitsplitsing) en afgezonderde fondsen. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
De uitsplitsing is niet verplicht, behalve voor de rapportage van afgezonderde fondsen, maar moet worden gevolgd indien de onderneming er intern gebruik van maakt. Als een onderneming niet uitsplitst, moet „algemeen” worden gebruikt. |
||||||||||||||||||||
|
C0070 |
Fondsnummer |
Van toepassing op derivaten die worden gehouden in afgezonderde fondsen of andere interne fondsen (gedefinieerd overeenkomstig de nationale markten). Het door de onderneming toegekende nummer, dat correspondeert met het unieke nummer dat is toegewezen aan elk fonds. Dit nummer blijf hetzelfde in de tijd en wordt gebruikt om in andere templates te verwijzen naar de fondsen. Het mag niet opnieuw worden gebruikt voor een ander fonds. |
||||||||||||||||||||
|
C0080 |
Derivaten in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten |
Vermeld de derivaten in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0090 |
Onderliggend instrument van het derivaat |
ID-code van het onderliggende instrument (activum of verplichting) van het derivatencontract. Dit item wordt alleen gerapporteerd voor derivaten met een of meer onderliggende instrumenten in de portefeuille van de onderneming. Een index wordt aangemerkt als één instrument en moet worden gerapporteerd. Identificatiecode van het onderliggende instrument van het derivaat, in de volgende orde van prioriteit:
Als het onderliggende instrument een index is, moet de code van die index worden vermeld. |
||||||||||||||||||||
|
C0100 |
Soort code van onderliggend actief of passief van het derivaat |
Soort ID-code die voor het item „Onderliggend instrument van het derivaat” wordt gebruikt. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
Dit item wordt niet gerapporteerd voor derivaten met meer dan één activum of verplichting als onderliggend instrument. |
||||||||||||||||||||
|
C0110 |
Gebruik van derivaat |
Beschrijf het gebruik van het derivaat (micro- / macrohedge, doelmatig portefeuillebeheer). Microhedge heeft betrekking op derivaten die één financieel instrument (activum of verplichting), verwachte transactie of andere verplichting dekken. Macrohedge heeft betrekking op derivaten die meerdere financiële instrumenten (activa of verplichtingen), verwachte transacties of andere verplichtingen dekken. Doelmatig portefeuillebeheer heeft gewoonlijk betrekking op beheeractiviteiten met als doel de inkomsten van een portefeuille te verbeteren door een (lager) kasstroompatroon te vervangen door een patroon met een hogere waarde met behulp van een of meer derivaten, zonder de samenstelling van de portefeuille van activa te wijzigen, waarbij belegd bedrag en transactiekosten lager zijn. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0120 |
Delta |
Alleen van toepassing op de CIC-categorieën B en C (call- en putopties), onder verwijzing naar de rapportagedatum. Meet de waardeverandering van een optie ten opzichte van prijsveranderingen van het onderliggende activum. Dit moet als decimaal getal worden gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||
|
C0130 |
Theoretische waarde van het derivaat |
Het afgedekte of blootgestelde bedrag van het derivaat. Voor futures en opties komt dit overeen met de omvang van de overeenkomst vermenigvuldigd met de triggerwaarde en met het aantal op die regel gerapporteerde overeenkomsten. Voor swaps en termijncontracten komt dit overeen met het bedrag van de op die regel gerapporteerde overeenkomsten. Wanneer de triggerwaarde betrekking heeft op een bereik, moet de gemiddelde waarde van dat bereik worden gebruikt. Het theoretische bedrag betreft het bedrag dat wordt afgedekt / belegd (wanneer er geen risico's worden afgedekt). In het geval van meerdere transacties is dit het nettobedrag op de rapportagedatum. |
||||||||||||||||||||
|
C0140 |
Koper/Verkoper |
Alleen voor futures en opties, swaps en kredietderivaten (valuta-, krediet- en effectenswaps). Vermeld of het derivatencontract is gekocht of verkocht. De positie van koper en verkoper voor swaps wordt bepaald ten opzichte van het effect of theoretisch bedrag en de swapstromen. Een verkoper van een swap bezit het effect of theoretisch bedrag bij aanvang van het contract en stemt ermee in dat effect of theoretisch bedrag te leveren tijdens de duur van het contract, met inbegrip van andere uitgaande stromen in verband met het contract, indien van toepassing. Een koper van een swap bezit het effect of theoretisch bedrag bij afloop van het derivatencontract en ontvangt dat effect of theoretisch bedrag tijdens de duur van het contract, met inbegrip van andere inkomende stromen in verband met het contract, indien van toepassing. Een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst wordt daarvoor gebruikt, met uitzondering van de renteswaps:
Voor renteswaps wordt een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst gebruikt:
|
||||||||||||||||||||
|
C0150 |
Tot op heden betaalde premie |
De verrichte betaling (koper) voor opties en tevens de vooruitbetaalde en periodieke premiebedragen voor swaps, sinds aanvang. |
||||||||||||||||||||
|
C0160 |
Tot op heden ontvangen premie |
De ontvangen betaling (verkoper) voor opties en tevens de vooruitontvangen en periodieke premiebedragen voor swaps, sinds aanvang. |
||||||||||||||||||||
|
C0170 |
Aantal overeenkomsten |
Aantal soortgelijke op die regel gerapporteerde derivatencontracten. Dit is het aantal gesloten contracten. Voor otc-derivaten wordt bv. „1” gerapporteerd voor één swapcontract en „10” voor tien swaps met dezelfde kenmerken. Het aantal contracten is het aantal uitstaande contracten op de rapportagedatum. |
||||||||||||||||||||
|
C0180 |
Omvang overeenkomst |
Aantal onderliggende activa van het contract (voor bv. aandelenfutures is dat het aantal aandelen dat per derivatencontract moet worden geleverd op de vervaldatum, en voor obligatiefutures is dat het onderliggende referentiebedrag van elk contract). De wijze waarop de omvang van het contract wordt bepaald, hangt af van het soort instrument. Voor futures op aandelen wordt de omvang veelal bepaald aan de hand van het aantal onderliggende aandelen van het contract. Voor futures op obligaties is dat het nominale bedrag van de onderliggende obligaties van het contract. Alleen van toepassing op futures en opties. |
||||||||||||||||||||
|
C0190 |
Maximaal verlies bij liquidatiegebeurtenis |
Maximaal verlies indien zich een liquidatiegebeurtenis voordoet. Van toepassing op CIC-categorie F. Als een kredietderivaat volledig is gedekt door zekerheden, is het maximale verlies bij een liquidatiegebeurtenis nihil. |
||||||||||||||||||||
|
C0200 |
Uitstroombedrag swaps |
Geleverde bedrag in het kader van het swapcontract (anders dan premies), tijdens de rapportageperiode. Komt overeen met rente betaald voor renteswap en bedragen geleverd voor valuta-, krediet-, totaleopbrengsten- en andere swaps. Bij afwikkeling op nettobasis wordt slechts één van de items C0200 en C0210 gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||
|
C0210 |
Instroombedrag swaps |
Ontvangen bedrag in het kader van het swapcontract (anders dan premies), tijdens de rapportageperiode. Komt overeen met rente ontvangen voor renteswap en bedragen ontvangen voor valuta-, krediet-, totaleopbrengsten- en andere swaps. Bij afwikkeling op nettobasis wordt slechts één van de items C0200 en C0210 gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||
|
C0220 |
Begindatum |
Bepaal de ISO 8601-code (jjjj-mm-dd) voor de datum waarop de verplichtingen uit hoofde van het contract van kracht worden. Indien er meerdere handelsdata voor hetzelfde derivaat zijn, wordt alleen de eerste handelsdatum van het derivaat gerapporteerd en wordt in niet meer dan één rij per derivaat (niet een aparte rij voor elke handel) het totale in dat derivaat belegde bedrag vermeld, rekening houdend met de verschillende handelsdata. In geval van schuldvernieuwing is voor dat derivaat de datum van schuldvernieuwing de handelsdatum. |
||||||||||||||||||||
|
C0230 |
Duur |
Looptijd van het derivaat, gedefinieerd als de resterende gewijzigde looptijd, voor derivaten waarop een looptijdmaatstaf van toepassing is. Berekend als de nettolooptijd tussen inkomende en uitgaande stromen van het derivaat, indien van toepassing. |
||||||||||||||||||||
|
C0240 |
Waarde onder Solvabiliteit II |
Waarde van het derivaat op de rapportagedatum berekend zoals is bepaald in artikel 75 van Richtlijn 2009/138/EG. De waarde kan positief, negatief en nul zijn. |
||||||||||||||||||||
|
C0250 |
Waarderingsmethode |
Vermeld de waarderingsmethode die is gehanteerd bij de waardering van derivaten. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
Informatie over derivaten
|
C0040 |
Identificatiecode van de derivaten |
Derivaten-ID-code in de volgorde van prioriteit zoals hieronder aangegeven:
|
||||||||||||||||||||
|
C0050 |
Soort identificatiecode van de derivaten |
Soort identificatiecode die voor het item „derivaten-ID-code” wordt gebruikt. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0260 |
Naam van tegenpartij |
Naam van de tegenpartij van het derivaat. Dit item komt overeen met de naam van de entiteit in de LEI-databank, indien van toepassing. In andere gevallen komt dit item overeen met de wettelijke benaming. Er moet rekening worden gehouden met het volgende:
|
||||||||||||||||||||
|
C0270 |
Code van tegenpartij |
Alleen van toepassing op otc-derivaten, voor andere contractuele tegenpartijen dan een beurs en centrale tegenpartij. Identificatiecode van de tegenpartij met gebruikmaking, indien van toepassing, van de Legal Entity Identifier (LEI). Is er geen LEI beschikbaar, dan wordt dit item niet gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||
|
C0280 |
Soort code van tegenpartij |
Alleen van toepassing op otc-derivaten, voor andere contractuele tegenpartijen dan een beurs en centrale tegenpartij. Identificatie van de code gebruikt voor item „Code van tegenpartij”. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0290 |
Externe rating |
Alleen van toepassing op otc-derivaten. De door de aangewezen externe kredietbeoordelingsinstelling (EKBI) toegekende rating van de tegenpartij van het derivaat op de rapportagereferentiedatum. Dit item is niet van toepassing op derivaten waarvoor ondernemingen die een intern model gebruiken een interne rating hanteren. Ondernemingen die gebruikmaken van een intern model maar geen interne rating hanteren, moeten dit item wel rapporteren. |
||||||||||||||||||||
|
C0300 |
Aangewezen EKBI |
Vermeld de kredietbeoordelingsinstelling (EKBI) die de externe rating verstrekt. Gebruik hiervoor de naam van de EKBI zoals die op de ESMA-website is gepubliceerd. Dit item wordt gerapporteerd indien het item Externe rating (C0290) wordt gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||
|
C0310 |
Kredietkwaliteitscategorie |
Vermeld de kredietkwaliteitscategorie die is toegekend aan de tegenpartij van het derivaat, zoals bepaald in artikel 109 bis, lid 1, van Richtlijn 2009/138/EG. De kredietkwaliteitscategorie weerspiegelt eventuele interne correcties op de kredietkwaliteit door ondernemingen die gebruikmaken van de standaardformule. Dit item is niet van toepassing op derivaten waarvoor ondernemingen die een intern model gebruiken een interne rating hanteren. Ondernemingen die gebruikmaken van een intern model maar geen interne rating hanteren, moeten dit item wel rapporteren. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0320 |
Interne rating |
Interne rating van activa voor ondernemingen die een intern model hanteren, voor zover zij bij hun interne modellering gebruikmaken van een interne rating. Als een onderneming die een intern model hanteert uitsluitend gebruikmaakt van externe ratings, wordt dit item niet ingevuld. |
||||||||||||||||||||
|
C0330 |
Groep van tegenpartij |
Alleen van toepassing op otc-derivaten, voor andere contractuele tegenpartijen dan een beurs en centrale tegenpartij. Naam van de uiteindelijke moederonderneming van de tegenpartij. Dit item komt overeen met de naam van de entiteit in de LEI-databank, indien van toepassing. In andere gevallen komt dit item overeen met de wettelijke benaming. |
||||||||||||||||||||
|
C0340 |
Code van groep van tegenpartij |
Alleen van toepassing op otc-derivaten, voor andere contractuele tegenpartijen dan een beurs en centrale tegenpartij. Identificatiecode met gebruikmaking, indien van toepassing, van de Legal Entity Identifier (LEI). Indien niet beschikbaar wordt dit item niet gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||
|
C0350 |
Soort code van groep van tegenpartij |
Identificatie van de code gebruikt voor het item „Groepcode van tegenpartij”. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0360 |
Naam overeenkomst |
Naam van het derivatencontract. |
||||||||||||||||||||
|
C0370 |
Valuta |
Vermeld de alfabetische ISO 4217-code van de valuta van het derivaat, d.w.z. de valuta van het theoretische bedrag van het derivaat (bv. een optie met een onderliggend bedrag in USD, een valuta waarvoor het theoretisch bedrag contractueel wordt uitgedrukt voor valutaswap enz.). |
||||||||||||||||||||
|
C0380 |
CIC |
Complementaire identificatiecodes waarmee activa worden ingedeeld, zoals beschreven in bijlage VI, CIC-tabel, bij deze verordening. Bij indeling van een derivaat volgens de CIC-tabel dienen ondernemingen rekening te houden met het meest representatieve risico waaraan dat derivaat is blootgesteld. |
||||||||||||||||||||
|
C0390 |
Triggerwaarde |
Referentieprijs voor futures, uitoefenprijs voor opties (voor obligaties is de prijs een percentage van het nominale bedrag), wisselkoers of rentevoet voor termijncontracten, enz. Niet van toepassing op CIC D3 — Rente- en valutaswaps. Wordt niet ingevuld voor CIC F1 — Kredietverzuimswaps, indien niet mogelijk. Indien er meerdere triggers zijn in de tijd, dient de eerstvolgende te worden gerapporteerd. Indien een derivaat een reeks triggerwaarden heeft, worden deze gescheiden door een komma gerapporteerd als de reeks niet doorlopend is, en gescheiden door een liggend streepje als de reeks wel doorlopend is. |
||||||||||||||||||||
|
C0400 |
Liquidatietrigger overeenkomst |
Vermeld de gebeurtenis die aanleiding geeft tot liquidatie buiten de reguliere expiratie of voorwaarden. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0410 |
Swap geleverde valuta |
Vermeld de alfabetische ISO 4217-code van de valuta van de swapprijs (alleen voor valutaswaps en valuta- en renteswaps). |
||||||||||||||||||||
|
C0420 |
Swap ontvangen valuta |
Vermeld de alfabetische ISO 4217-code van de valuta van het theoretische bedrag van de swap (alleen voor valutaswaps en valuta- en renteswaps). |
||||||||||||||||||||
|
C0430 |
Vervaldatum |
Bepaal de contractueel vastgelegde ISO 8601-code (jjjj-mm-dd) van de einddatum van het derivatencontract: vervaldatum, expiratiedatum voor opties (Europese en Amerikaanse) enz. |
S.08.02 — Derivatentransacties
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de driemaandelijkse en jaarlijkse indiening van informatie voor groepen.
De in deze template genoemde categorieën van derivaten komen overeen met die in bijlage IV, Categorieën van activa, bij deze verordening, en de CIC-codes verwijzen naar bijlage VI, CIC-tabel, bij deze verordening.
Deze template bevat per item een lijst van afgesloten derivaten die rechtstreeks worden gehouden door de groep (d.w.z. niet op doorkijkbasis) en die worden ingedeeld in de activacategorieën A tot en met F. Van een contract dat nog open is maar in omvang is beperkt, wordt het afgesloten deel gerapporteerd.
Derivaten worden aangemerkt als activa als de Solvabiliteit II-waarde ervan ten minste nul is. Zij worden aangemerkt als verplichtingen als de Solvabiliteit II-waarde ervan negatief is of als zij worden uitgegeven door de groep. Zowel de als activa aangemerkte derivaten als de als verplichtingen aangemerkte derivaten moeten worden opgenomen.
Afgesloten derivaten zijn derivaten die op enig moment tijdens de referentieperiode (d.w.z. laatste kwartaal bij driemaandelijks indiening of vorig jaar bij jaarlijkse indiening van de template) open waren maar voor het einde van de rapportageperiode zijn afgesloten.
Bij veelvuldige handel in hetzelfde derivaat kan het worden gerapporteerd op samengevoegde of nettobasis (onder vermelding van alleen de eerste en de laatste handelsdatum), mits alle desbetreffende kenmerken met elkaar overeenkomen en mits wordt voldaan aan de specifieke instructie voor elk desbetreffend item.
De items moeten worden gerapporteerd met een positieve waarde, tenzij anders is bepaald in de desbetreffende instructies.
Een derivaat is een financieel instrument of andere overeenkomst met elk van de drie volgende kenmerken:
|
j) |
de waarde ervan verandert als gevolg van veranderingen in een bepaalde rente, prijs van een financieel instrument, commodityprijs, wisselkoers, index van prijzen of rentevoeten, creditrating of kredietwaardigheidsindex, of andere variabele, mits, in geval van een niet-financiële variabele, de variabele niet specifiek voor een contractpartij is (soms „de onderliggende waarde” genoemd); |
|
k) |
er is geen nettoaanvangsinvestering benodigd of een geringe nettoaanvangsinvestering in verhouding tot andere soorten contracten die naar verwachting op vergelijkbare wijze op veranderingen in marktfactoren reageren; |
|
l) |
het wordt op een tijdstip in de toekomst afgewikkeld. |
Deze template bevat twee tabellen: Informatie over ingenomen posities en Informatie over derivaten.
In de tabel Informatie over ingenomen posities moet elk derivaat afzonderlijk worden gerapporteerd in zoveel rijen als nodig zijn om alle in die tabel gevraagde items in te vullen. Als er voor hetzelfde derivaat twee waarden kunnen worden toegekend aan één variabele, moet dat derivaat worden gerapporteerd op meer dan één regel.
Met name moeten derivaten met meer dan twee valuta's worden opgesplitst in de componenten ervan en worden gerapporteerd in verschillende rijen.
In de tabel Informatie over derivaat moet elk derivaat afzonderlijk worden gerapporteerd, in één rij per derivaat, waarbij alle in die tabel gevraagde variabelen moeten worden ingevuld.
De template is van toepassing op methode 1 (op basis van consolidatie van jaarrekeningen), methode 2 (aftrek en aggregatie) en een combinatie van methoden 1 en 2.
Wanneer alleen methode 1 wordt gebruikt, moet de rapportage de geconsolideerde positie van de afgesloten derivaten, exclusief intragroeptransacties, die binnen de reikwijdte van het groepstoezicht worden gehouden. De rapportage wordt op de volgende wijze opgesteld:
|
— |
De items „Wettelijke benaming van de onderneming — C0010” en „Identificatiecode van de onderneming — C0020” worden niet gerapporteerd; |
|
— |
De afgesloten derivaten van deelnemende (her)verzekeringsondernemingen, verzekeringsholdings of gemengde financiële holdings moeten per item worden gerapporteerd; |
|
— |
De afgesloten derivaten van ondernemingen die worden geconsolideerd overeenkomstig artikel 335, lid 1, onder a), b) en c), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, moeten per item worden gerapporteerd; |
|
— |
De afgesloten derivaten van overige verbonden ondernemingen worden niet opgenomen. |
Bij gebruik van alleen methode 2 moet de rapportage de uitgewerkte lijst van de afgesloten derivaten bevatten die worden gehouden door de deelnemende ondernemingen, verzekeringsholdings of gemengde financiële holdings en dochterondernemingen, ongeacht het gebruikte proportionele aandeel. De rapportage wordt op de volgende wijze opgesteld:
|
— |
De items „Wettelijke benaming van de onderneming — C0010” en „Identificatiecode van de onderneming — C0020” moeten worden gerapporteerd; |
|
— |
De afgesloten derivaten van deelnemende (her)verzekeringsondernemingen, verzekeringsholdings of gemengde financiële holdings moeten per item worden gerapporteerd; |
|
— |
De afgesloten derivaten van (her)verzekeringsondernemingen, verzekeringsholdings, ondernemingen die nevendiensten verrichten en SPV's die dochterondernemingen zijn (Europese Economische Ruimte, gelijkwaardige niet-Europese Economische Ruimte en niet-gelijkwaardige niet-Europese Economische Ruimte) moeten per item worden gerapporteerd door de onderneming; |
|
— |
De afgesloten derivaten van overige verbonden ondernemingen worden niet opgenomen. |
Bij gebruik van een combinatie van methode 1 en methode 2 dient het ene deel van de rapportage de geconsolideerde positie van de afgesloten derivaten weer te geven, exclusief intragroeptransacties, die binnen de reikwijdte van het groepstoezicht worden gehouden en die moeten worden gerapporteerd, en het andere deel van de rapportage de afgesloten uitgewerkte lijst van de derivaten die worden gehouden door de deelnemende ondernemingen, verzekeringsholdings of gemengde financiële holdings en dochterondernemingen, ongeacht het gebruikte proportionele aandeel.
Het eerste deel van de rapportage wordt op de volgende wijze opgesteld:
|
— |
De items „Wettelijke benaming van de onderneming — C0010” en „Identificatiecode van de onderneming — C0020” worden niet gerapporteerd; |
|
— |
De afgesloten derivaten van deelnemende (her)verzekeringsondernemingen, verzekeringsholdings of gemengde financiële holdings moeten per item worden gerapporteerd; |
|
— |
De afgesloten derivaten van ondernemingen die worden geconsolideerd overeenkomstig artikel 335, lid 1, onder a), b) en c), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, moeten per item worden gerapporteerd; |
|
— |
De afgesloten derivaten van overige verbonden ondernemingen worden niet opgenomen. |
Het tweede deel van the rapportage wordt op de volgende wijze opgesteld:
|
— |
De items „Wettelijke benaming van de onderneming — C0010” en „Identificatiecode van de onderneming — C0020” moeten worden gerapporteerd; |
|
— |
De afgesloten derivaten van deelnemende (her)verzekeringsondernemingen, verzekeringsholdings of gemengde financiële holdings volgens methode 2 moeten per item van de afgesloten derivaten worden gerapporteerd; |
|
— |
De afgesloten derivaten van (her)verzekeringsondernemingen, verzekeringsholdings, ondernemingen die nevendiensten verrichten en SPV's die dochterondernemingen zijn volgens methode 2 (Europese Economische Ruimte, gelijkwaardige niet-Europese Economische Ruimte en niet-gelijkwaardige niet-Europese Economische Ruimte) moeten per item van de afgesloten derivaten worden gerapporteerd door de onderneming; |
|
— |
De afgesloten derivaten van overige verbonden ondernemingen volgens methode 2 worden niet opgenomen. |
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||||||||||
|
Informatie over aangehouden posities |
||||||||||||||||||||||
|
C0010 |
Wettelijke benaming van de onderneming |
Vermeld de wettelijke benaming van de onderneming binnen de reikwijdte van het groepstoezicht die houdster is van het derivaat. Dit item wordt alleen ingevuld als het betrekking heeft op derivaten van deelnemende ondernemingen, verzekeringsholdings, gemengde financiële holdings en dochterondernemingen volgens de methode van aftrek en aggregatie. |
||||||||||||||||||||
|
C0020 |
Identificatiecode van de onderneming |
Identificatiecode (indien van toepassing), in de onderstaande volgorde van prioriteit:
Specifieke code:
|
||||||||||||||||||||
|
C0030 |
Soort identificatiecode van de onderneming |
Soort ID-code die voor de „Identificatiecode van de onderneming” wordt gebruikt. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0040 |
Identificatiecode van de derivaten |
Derivaten-ID-code in de volgorde van prioriteit zoals hieronder aangegeven:
|
||||||||||||||||||||
|
C0050 |
Soort identificatiecode van de derivaten |
Soort identificatiecode die voor het item „derivaten-ID-code” wordt gebruikt. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0060 |
Portefeuille |
Onderscheid tussen levensverzekering, schadeverzekering, kapitaal van aandeelhouders, algemeen (geen uitsplitsing) en afgezonderde fondsen. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
De uitsplitsing is niet verplicht, behalve voor de rapportage van afgezonderde fondsen, maar moet worden gevolgd indien de onderneming er intern gebruik van maakt. Als een onderneming niet uitsplitst, moet „algemeen” worden gebruikt. |
||||||||||||||||||||
|
C0070 |
Fondsnummer |
Van toepassing op derivaten die worden gehouden in afgezonderde fondsen of andere interne fondsen (gedefinieerd overeenkomstig de nationale markten). Het door de onderneming toegekende nummer, dat correspondeert met het unieke nummer dat is toegewezen aan elk fonds. Dit nummer blijf hetzelfde in de tijd en wordt gebruikt om in andere templates te verwijzen naar de fondsen. Het mag niet opnieuw worden gebruikt voor een ander fonds. |
||||||||||||||||||||
|
C0080 |
Derivaten in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten |
Vermeld de derivaten in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0090 |
Onderliggend instrument van het derivaat |
ID-code van het onderliggende instrument (activum of verplichting) van het derivatencontract. Dit item wordt alleen gerapporteerd voor derivaten met een of meer onderliggende instrumenten in de portefeuille van de onderneming. Een index wordt aangemerkt als één instrument en moet worden gerapporteerd. Identificatiecode van het onderliggende instrument van het derivaat, in de volgende orde van prioriteit:
Als het onderliggende instrument een index is, moet de code van die index worden vermeld. |
||||||||||||||||||||
|
C0100 |
Soort code van onderliggend actief of passief van het derivaat |
Soort ID-code die voor het item „Onderliggend instrument van het derivaat” wordt gebruikt. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
Dit item wordt niet gerapporteerd voor derivaten met meer dan één activum of verplichting als onderliggend instrument. |
||||||||||||||||||||
|
C0110 |
Gebruik van derivaat |
Beschrijf het gebruik van het derivaat (micro- / macrohedge, doelmatig portefeuillebeheer). Microhedge heeft betrekking op derivaten die één financieel instrument (activum of verplichting), verwachte transactie of andere verplichting dekken. Macrohedge heeft betrekking op derivaten die meerdere financiële instrumenten (activa of verplichtingen), verwachte transacties of andere verplichtingen dekken. Doelmatig portefeuillebeheer heeft gewoonlijk betrekking op beheeractiviteiten met als doel de inkomsten van een portefeuille te verbeteren door een (lager) kasstroompatroon te vervangen door een patroon met een hogere waarde met behulp van een of meer derivaten, zonder de samenstelling van de portefeuille van activa te wijzigen, waarbij belegd bedrag en transactiekosten lager zijn. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0120 |
Theoretische waarde van het derivaat |
Het afgedekte of blootgestelde bedrag van het derivaat. Voor futures en opties komt dit overeen met de omvang van de overeenkomst vermenigvuldigd met de triggerwaarde en met het aantal op die regel gerapporteerde overeenkomsten. Voor swaps en termijncontracten komt dit overeen met het bedrag van de op die regel gerapporteerde overeenkomsten. Het theoretische bedrag betreft het bedrag dat wordt afgedekt / belegd (wanneer er geen risico's worden afgedekt). In het geval van meerdere transacties is dit het nettobedrag op de rapportagedatum. |
||||||||||||||||||||
|
C0130 |
Koper/Verkoper |
Alleen voor futures en opties, swaps en kredietderivaten (valuta-, krediet- en effectenswaps). Vermeld of het derivatencontract is gekocht of verkocht. De positie van koper en verkoper voor swaps wordt bepaald ten opzichte van het effect of theoretisch bedrag en de swapstromen. Een verkoper van een swap bezit het effect of theoretisch bedrag bij aanvang van het contract en stemt ermee in dat effect of theoretisch bedrag te leveren tijdens de duur van het contract, met inbegrip van andere uitgaande stromen in verband met het contract, indien van toepassing. Een koper van een swap bezit het effect of theoretisch bedrag bij afloop van het derivatencontract en ontvangt dat effect of theoretisch bedrag tijdens de duur van het contract, met inbegrip van andere inkomende stromen in verband met het contract, indien van toepassing. Een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst wordt daarvoor gebruikt, met uitzondering van de renteswaps:
Voor renteswaps wordt een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst gebruikt:
|
||||||||||||||||||||
|
C0140 |
Tot op heden betaalde premie |
De verrichte betaling (koper) voor opties en tevens de vooruitbetaalde en periodieke premiebedragen voor swaps, sinds aanvang. |
||||||||||||||||||||
|
C0150 |
Tot op heden ontvangen premie |
De ontvangen betaling (verkoper) voor opties en tevens de vooruitontvangen en periodieke premiebedragen voor swaps, sinds aanvang. |
||||||||||||||||||||
|
C0160 |
Winsten en verliezen tot op heden |
Bedrag aan winsten of verliezen uit het derivaat sinds aanvang, gerealiseerd op de afsluit-/vervaldatum. Komt overeen met het verschil tussen de waarde (prijs) op de verkoopdatum en de waarde (prijs) op de aankoopdatum. Dit bedrag kan positief (winsten) of negatief (verliezen) zijn. |
||||||||||||||||||||
|
C0170 |
Aantal overeenkomsten |
Aantal soortgelijke op die regel gerapporteerde derivatencontracten. Voor otc-derivaten wordt bv. „1” gerapporteerd voor één swapcontract en „10” voor tien swaps met dezelfde kenmerken. Het aantal contracten is het aantal aangegane contracten dat voor het einde van de rapportagedatum is afgesloten. |
||||||||||||||||||||
|
C0180 |
Omvang overeenkomst |
Aantal onderliggende activa van het contract (voor bv. aandelenfutures is dat het aantal aandelen dat per derivatencontract moet worden geleverd op de vervaldatum, en voor obligatiefutures is dat het onderliggende referentiebedrag van elk contract). De wijze waarop de omvang van het contract wordt bepaald, hangt af van het soort instrument. Voor futures op aandelen wordt de omvang veelal bepaald aan de hand van het aantal onderliggende aandelen van het contract. Voor futures op obligaties is dat het nominale bedrag van de onderliggende obligaties van het contract. Alleen van toepassing op futures en opties. |
||||||||||||||||||||
|
C0190 |
Maximaal verlies bij liquidatiegebeurtenis |
Maximaal verlies indien zich een liquidatiegebeurtenis voordoet. Van toepassing op CIC-categorie F. |
||||||||||||||||||||
|
C0200 |
Uitstroombedrag swaps |
Geleverde bedrag in het kader van het swapcontract (anders dan premies), tijdens de rapportageperiode. Komt overeen met rente betaald voor renteswap en bedragen geleverd voor valuta-, krediet-, totaleopbrengsten- en andere swaps. Bij afwikkeling op nettobasis wordt slechts één van de items C0200 en C0210 gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||
|
C0210 |
Instroombedrag swaps |
Ontvangen bedrag in het kader van het swapcontract (anders dan premies), tijdens de rapportageperiode. Komt overeen met rente ontvangen voor renteswap en bedragen ontvangen voor valuta-, krediet-, totaleopbrengsten- en andere swaps. Bij afwikkeling op nettobasis wordt slechts één van de items C0200 en C0210 gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||
|
C0220 |
Begindatum |
Bepaal de ISO 8601-code (jjjj-mm-dd) voor de datum waarop de verplichtingen uit hoofde van het contract van kracht worden. Indien er meerdere handelsdata voor hetzelfde derivaat zijn, wordt alleen de eerste handelsdatum van het derivaat gerapporteerd en wordt in niet meer dan één rij per derivaat (niet een aparte rij voor elke handel) het totale in dat derivaat belegde bedrag vermeld, rekening houdend met de verschillende handelsdata. In geval van schuldvernieuwing is voor dat derivaat de datum van schuldvernieuwing de handelsdatum. |
||||||||||||||||||||
|
C0230 |
Waarde onder Solvabiliteit II |
Waarde van het derivaat berekend overeenkomstig artikel 75 van Richtlijn 2009/138/EG per de handelsdatum (afsluit- of verkoopdatum) of vervaldatum. De waarde kan positief, negatief en nul zijn. |
||||||||||||||||||||
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||||||||||
|
Informatie over derivaten |
||||||||||||||||||||||
|
C0040 |
Identificatiecode van de derivaten |
Derivaten-ID-code in de volgorde van prioriteit zoals hieronder aangegeven:
|
||||||||||||||||||||
|
C0050 |
Soort identificatiecode van de derivaten |
Soort identificatiecode die voor het item „derivaten-ID-code” wordt gebruikt. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0240 |
Naam van tegenpartij |
Naam van de tegenpartij van het derivaat. Dit item komt overeen met de naam van de entiteit in de LEI-databank, indien van toepassing. In andere gevallen komt dit item overeen met de wettelijke benaming. Er moet rekening worden gehouden met het volgende:
|
||||||||||||||||||||
|
C0250 |
Code van tegenpartij |
Alleen van toepassing op otc-derivaten, voor andere contractuele tegenpartijen dan een beurs en centrale tegenpartij. Identificatiecode met gebruikmaking, indien van toepassing, van de Legal Entity Identifier (LEI). Indien niet beschikbaar wordt dit item niet gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||
|
C0260 |
Soort code van tegenpartij |
Alleen van toepassing op otc-derivaten. Identificatie van de code gebruikt voor item „Code van tegenpartij”. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0270 |
Groep van tegenpartij |
Alleen van toepassing op otc-derivaten, voor andere contractuele tegenpartijen dan een beurs en centrale tegenpartij. Naam van de uiteindelijke moederonderneming van de tegenpartij. Dit item komt overeen met de naam van de entiteit in de LEI-databank, indien van toepassing. In andere gevallen komt dit item overeen met de wettelijke benaming. |
||||||||||||||||||||
|
C0280 |
Code van groep van tegenpartij |
Alleen van toepassing op otc-derivaten, voor andere contractuele tegenpartijen dan een beurs en centrale tegenpartij. Identificatiecode met gebruikmaking, indien van toepassing, van de Legal Entity Identifier (LEI). Indien niet beschikbaar wordt dit item niet gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||
|
C0290 |
Soort code van groep van tegenpartij |
Identificatie van de code gebruikt voor het item „Groepcode van tegenpartij”. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0300 |
Naam overeenkomst |
Naam van het derivatencontract. |
||||||||||||||||||||
|
C0310 |
Valuta |
Vermeld de alfabetische ISO 4217-code van de valuta van het derivaat, d.w.z. de valuta van het theoretische bedrag van het derivaat (bv. een optie met een onderliggend bedrag in USD, een valuta waarvoor het theoretisch bedrag contractueel wordt uitgedrukt voor valutaswap enz.). |
||||||||||||||||||||
|
C0320 |
CIC |
Complementaire identificatiecodes waarmee activa worden ingedeeld, zoals beschreven in bijlage VI, CIC-tabel, bij deze verordening. Bij indeling van een derivaat volgens de CIC-tabel dienen ondernemingen rekening te houden met het meest representatieve risico waaraan dat derivaat is blootgesteld. |
||||||||||||||||||||
|
C0330 |
Triggerwaarde |
Referentieprijs voor futures, uitoefenprijs voor opties (voor obligaties is de prijs een percentage van het nominale bedrag), wisselkoers of rentevoet voor termijncontracten, enz. Niet van toepassing op CIC D3 — Rente- en valutaswaps. Wordt niet ingevuld voor CIC F1 — Kredietverzuimswaps, indien niet mogelijk. Indien er meerdere triggers zijn in de tijd, dient de eerstvolgende te worden gerapporteerd. Indien een derivaat een reeks triggerwaarden heeft, worden deze gescheiden door een komma gerapporteerd als de reeks niet doorlopend is, en gescheiden door een liggend streepje als de reeks wel doorlopend is. |
||||||||||||||||||||
|
C0340 |
Liquidatietrigger overeenkomst |
Vermeld de gebeurtenis die aanleiding geeft tot liquidatie buiten de reguliere expiratie of voorwaarden. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0350 |
Swap geleverde valuta |
Vermeld de alfabetische ISO 4217-code van de valuta van de swapprijs (alleen voor valutaswaps en valuta- en renteswaps). |
||||||||||||||||||||
|
C0360 |
Swap ontvangen valuta |
Vermeld de alfabetische ISO 4217-code van de valuta van het theoretische bedrag van de swap (alleen voor valutaswaps en valuta- en renteswaps). |
||||||||||||||||||||
|
C0370 |
Vervaldatum |
Bepaal de contractueel vastgelegde ISO 8601-code (jjjj-mm-dd) van de einddatum van het derivatencontract: vervaldatum, expiratiedatum voor opties (Europese en Amerikaanse) enz. |
||||||||||||||||||||
S.09.01 — Informatie over inkomsten / winsten en verliezen gedurende de periode
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor groepen.
Deze template bevat informatie over inkomsten / winsten en verliezen per categorie van activa (met inbegrip van derivaten), d.w.z. er wordt geen rapportage per item verlangd. De in deze template genoemde activacategorieën zijn die welke zijn gedefinieerd in bijlage IV, Categorieën van activa, bij deze verordening.
Op groepsniveau is de template van toepassing op methode 1 (op basis van consolidatie van jaarrekeningen), methode 2 (aftrek en aggregatie) en een combinatie van methoden 1 en 2.
Wanneer alleen methode 1 wordt gebruikt, moet de rapportage de geconsolideerde positie van de portefeuilles (d.w.z. exclusief intragroeptransacties) binnen de reikwijdte van het groepstoezicht weergeven. De rapportage wordt op de volgende wijze opgesteld:
|
— |
De items „Wettelijke benaming van de onderneming — C0010” en „Identificatiecode van de onderneming — C0020” worden niet gerapporteerd; |
|
— |
Inkomsten / winsten en verliezen van portefeuilles gehouden door deelnemende (her)verzekeringsondernemingen of verzekeringsholdings of gemengde financiële holdings worden per portefeuille gerapporteerd, elk op categorie van activa; |
|
— |
Inkomsten / winsten en verliezen van portefeuilles gehouden door ondernemingen die zijn geconsolideerd overeenkomstig artikel 335, lid 1, onder a), b) en c), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, worden per portefeuille gerapporteerd, elk op categorie van activa; |
|
— |
Inkomsten / winsten en verliezen van portefeuilles gehouden door andere verbonden ondernemingen worden niet opgenomen. |
Bij gebruik van alleen methode 2 moet de rapportage de uitgewerkte lijst van de portefeuilles bevatten die worden gehouden door deelnemende (her)verzekeringsondernemingen of verzekeringsholdings of gemengde financiële holdings en dochterondernemingen, evenals hun winstgevendheid per categorie van activa. De rapportage wordt op de volgende wijze opgesteld:
|
— |
De items „Wettelijke benaming van de onderneming — C0010” en „Identificatiecode van de onderneming — C0020” moeten worden gerapporteerd; |
|
— |
Inkomsten / winsten en verliezen van portefeuilles gehouden door deelnemende (her)verzekeringsondernemingen of verzekeringsholdings of gemengde financiële holdings worden per portefeuille gerapporteerd, elk op categorie van activa; |
|
— |
Inkomsten / winsten en verliezen van portefeuilles gehouden door dochterondernemingen (Europese Economische Ruimte, gelijkwaardige niet-Europese Economische Ruimte en niet-gelijkwaardige niet-Europese Economische Ruimte) moeten per portefeuille worden gerapporteerd, elk op categorie van activa; |
|
— |
Inkomsten / winsten en verliezen van portefeuilles gehouden door andere verbonden ondernemingen worden niet opgenomen. |
Bij gebruik van een combinatie van methode 1 en methode 2 geeft het ene deel van de rapportage de te rapporteren geconsolideerde positie van de portefeuilles (d.w.z. exclusief intragroeptransacties) binnen de reikwijdte van het groepstoezicht weer, en bevat het andere deel van de rapportage de uitgewerkte lijst van de portefeuilles gehouden door dochterondernemingen en hun winstgevendheid per categorie van activa.
Het eerste deel van de rapportage wordt op de volgende wijze opgesteld:
|
— |
De items „Wettelijke benaming van de onderneming — C0010” en „Identificatiecode van de onderneming — C0020” worden niet gerapporteerd; |
|
— |
Inkomsten / winsten en verliezen van portefeuilles gehouden door deelnemende (her)verzekeringsondernemingen of verzekeringsholdings of gemengde financiële holdings worden per portefeuille gerapporteerd, elk op categorie van activa; |
|
— |
Inkomsten / winsten en verliezen van portefeuilles gehouden door ondernemingen die zijn geconsolideerd overeenkomstig artikel 335, lid 1, onder a), b) en c), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, worden per portefeuille gerapporteerd, elk op categorie van activa; |
|
— |
Inkomsten / winsten en verliezen van portefeuilles gehouden door andere verbonden ondernemingen worden niet opgenomen. |
Het tweede deel van the rapportage wordt op de volgende wijze opgesteld:
|
— |
De items „Wettelijke benaming van de onderneming — C0010” en „Identificatiecode van de onderneming — C0020” moeten worden gerapporteerd; |
|
— |
Inkomsten / winsten en verliezen van portefeuilles gehouden door deelnemende (her)verzekeringsondernemingen of verzekeringsholdings of gemengde financiële holdings worden per portefeuille gerapporteerd, elk op categorie van activa; |
|
— |
Inkomsten / winsten en verliezen van portefeuilles gehouden door dochterondernemingen (Europese Economische Ruimte, gelijkwaardige niet-Europese Economische Ruimte en niet-gelijkwaardige niet-Europese Economische Ruimte) moeten per portefeuille worden gerapporteerd, elk op categorie van activa; |
|
— |
Inkomsten / winsten en verliezen van portefeuilles gehouden door andere verbonden ondernemingen worden niet opgenomen. |
De items moeten worden gerapporteerd met een positieve waarde, tenzij anders is bepaald in de desbetreffende instructies.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||
|
C0010 |
Wettelijke benaming van de onderneming |
Vermeld de wettelijke benaming van de onderneming binnen de reikwijdte van het groepstoezicht waarop het rendement op investering betrekking heeft. Dit item wordt alleen ingevuld als het betrekking heeft op het rendement op investering per activacategorie voor activa die worden gehouden door dochterondernemingen die worden geconsolideerd volgens de methode van aftrek en aggregatie. De cel wordt alleen ingevuld wanneer hij betrekking heeft op de lijst van portefeuilles per portefeuille van activa, elk gerapporteerd per categorie van activa, die worden gehouden door dochterondernemingen volgens methode 2. Als de cel is ingevuld, kunnen de portefeuilles aangehouden door dochterondernemingen volgens methode 2 niet worden afgestemd op template S.06.02. Als de cel niet is ingevuld, kunnen de portefeuilles aangehouden door de groep worden afgestemd op template S.06.02. |
||||||||||||
|
C0020 |
Identificatiecode van de onderneming |
Identificatiecode (indien van toepassing), in de onderstaande volgorde van prioriteit:
Specifieke code:
|
||||||||||||
|
C0030 |
Soort identificatiecode van de onderneming |
Soort ID-code die voor de „Identificatiecode van de onderneming” wordt gebruikt. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0040 |
Activacategorie |
Vermeld de in de portefeuille aanwezige activacategorieën. Gebruik de categorieën die zijn gedefinieerd in bijlage IV, Categorieën van activa. |
||||||||||||
|
C0050 |
Portefeuille |
Onderscheid tussen levensverzekering, schadeverzekering, kapitaal van aandeelhouders, algemeen (geen uitsplitsing) en afgezonderde fondsen. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
De uitsplitsing is niet verplicht, behalve voor de rapportage van afgezonderde fondsen, maar moet worden gevolgd indien de onderneming er intern gebruik van maakt. Als een onderneming niet uitsplitst, moet „algemeen” worden gebruikt. |
||||||||||||
|
C0060 |
Activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten |
Vermeld de activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0070 |
Dividenden |
Bedrag van de in de rapportageperiode verdiende dividenden, d.w.z. ontvangen dividenden minus het recht op ontvangst van een dividend dat al bij aanvang van de rapportageperiode is opgenomen, plus het recht op ontvangst van een dividend dat aan het eind van de rapportageperiode is opgenomen. Van toepassing op activa waarop dividend wordt uitgekeerd, zoals gewone aandelen, preferente aandelen en instellingen voor collectieve belegging. Omvat ook dividenden ontvangen op activa die zijn verkocht of vervallen. |
||||||||||||
|
C0080 |
Rente |
Bedrag aan rentebaten, d.w.z. ontvangen rente minus opgelopen rente bij aanvang van de periode plus opgelopen rente aan het einde van de rapportageperiode. Omvat ontvangen rente bij verkoop/verval van het activum of bij ontvangst van de coupon. Is van toepassing op activa waarop coupon- en rentebetalingen plaatsvinden, zoals obligaties, leningen en deposito's. |
||||||||||||
|
C0090 |
Huurbedragen |
Bedrag aan huurinkomsten, d.w.z. ontvangen huur minus opgelopen huur bij aanvang van de periode plus opgelopen huur aan het einde van de rapportageperiode. Omvat ontvangen huur bij verkoop of verval van het activum. Alleen van toepassing op onroerende zaken, ongeacht de functie. |
||||||||||||
|
C0100 |
Netto winsten en verliezen |
Nettowinsten en -verliezen over tijdens de rapportageperiode verkochte of vervallen activa. De winsten en verliezen worden berekend als het verschil tussen de verkoop- of vervalwaarde en de waarde overeenkomstig artikel 75 van Richtlijn 2009/138/EG aan het einde van het voorgaande rapportagejaar (of, in het geval van tijdens de rapportageperiode verworven activa, de aankoopwaarde). De nettowaarde kan positief, negatief of nul zijn. |
||||||||||||
|
C0110 |
Niet-gerealiseerde winsten en verliezen |
Niet-gerealiseerde winsten en verliezen uit activa die zijn verkocht noch vervallen tijdens de rapportageperiode. De niet-gerealiseerde winsten en verliezen worden berekend als het verschil tussen de waarde overeenkomstig artikel 75 van Richtlijn 2009/138/EG aan het eind van het rapportagejaar en de waarde overeenkomstig artikel 75 van Richtlijn 2009/138/EG aan het einde van het voorafgaande rapportagejaar (of, in het geval van tijdens de rapportageperiode verworven activa, de aankoopwaarde). De nettowaarde kan positief, negatief of nul zijn. |
S.10.01 — Uitlenen van effecten en repo's
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor groepen.
Deze template bevat per item een lijst van effectenleningstransacties en retrocessieovereenkomsten (koper en verkoper), waaronder tevens de liquiditeitsswaps bedoeld in artikel 309, lid 2, onder f), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 vallen.
Rapportage wordt alleen verlangd als de waarde van de onderliggende effecten binnen en buiten de balanstelling waarop de lenings- of retrocessieovereenkomsten betrekking hebben, met een vervaldatum na de rapportagereferentiedatum, groter is dan 5 % van de totale beleggingen gerapporteerd in C0010/R0070 en C0010/R0220 van template S.02.01. Indien alleen methode 1 als bepaald in artikel 230 van Richtlijn 2009/138/EG wordt gebruikt. Bij gebruik van een combinatie van methode 1 en methode 2 als bepaald in artikel 233 van Richtlijn 2009/138/EG of als alleen methode 2 wordt gebruikt, moet de verhouding worden gecorrigeerd om rekening te houden met de items van alle entiteiten die vallen binnen de reikwijdte van template S.06.02.
Alle overeenkomsten binnen of buiten de balanstelling moeten worden gerapporteerd. De informatie dient alle overeenkomsten in de rapportageperiode te bestrijken, ongeacht de vraag of zij op de rapportagedatum open of afgesloten waren. Voor overeenkomsten die deel uitmaken van een doorrolstrategie, in welk geval zij in wezen dezelfde transactie zijn, worden alleen open posities gerapporteerd.
Een retrocessieovereenkomst (repo) is gedefinieerd als de verkoop van effecten samen met een overeenkomst dat de verkoper de effecten op een latere datum terugkoopt. Effectenlening is gedefinieerd als een transactie waarbij de ene partij effecten leent aan de andere partij onder verstrekking van onderpand door de ontvangende partij.
De items moeten worden gerapporteerd met een positieve waarde, tenzij anders is bepaald in de desbetreffende instructies.
De in deze template genoemde categorieën van activa komen overeen met die in bijlage IV, Categorieën van activa, bij deze verordening, en de CIC-codes verwijzen naar bijlage VI, CIC-tabel, bij deze verordening.
Elke retrocessieovereenkomst en elke effectenleningsovereenkomst moeten worden gerapporteerd in zoveel rijen als nodig zijn om de gevraagde informatie te verstrekken. Indien voor een item een keuzemogelijkheid passend is voor een deel van te rapporteren instrument en een andere keuzemogelijkheid passend is voor het andere deel, dient de overeenkomst te worden opgesplitst tenzij de instructies anders bepalen.
De template is van toepassing op methode 1 (op basis van consolidatie van jaarrekeningen), methode 2 (aftrek en aggregatie) en een combinatie van methoden 1 en 2.
Wanneer alleen methode 1 wordt gebruikt, moet de rapportage de geconsolideerde positie van de retrocessie- en effectenleningsovereenkomsten binnen de reikwijdte van het groepstoezicht weergeven exclusief intragroeptransacties. De rapportage wordt op de volgende wijze opgesteld:
|
— |
De items „Wettelijke benaming van de onderneming — C0010” en „Identificatiecode van de onderneming — C0020” worden niet gerapporteerd; |
|
— |
De retrocessieovereenkomsten en effectenleningsovereenkomsten die rechtstreeks (d.w.z. niet op doorkijkbasis) worden gehouden door de deelnemende (her)verzekeringsondernemingen of verzekeringsholdings of gemengde financiële holdings worden per item gerapporteerd; |
|
— |
De retrocessieovereenkomsten en effectenleningsovereenkomsten die rechtstreeks (d.w.z. niet op doorkijkbasis) worden gehouden door ondernemingen die worden geconsolideerd overeenkomstig artikel 335, lid 1, onder a), b) en c), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, worden per item gerapporteerd; |
|
— |
De retrocessieovereenkomsten en effectenleningsovereenkomsten die worden gehouden door andere verbonden ondernemingen worden niet opgenomen. |
Bij gebruik van alleen methode 2 moet de rapportage de uitgewerkte lijst van de retrocessieovereenkomsten en effectenleningsovereenkomsten bevatten die worden gehouden door de deelnemende ondernemingen, verzekeringsholdings of gemengde financiële holdings en dochterondernemingen, ongeacht het gebruikte proportionele aandeel. De rapportage wordt op de volgende wijze opgesteld:
|
— |
De items „Wettelijke benaming van de onderneming — C0010” en „Identificatiecode van de onderneming — C0020” moeten worden gerapporteerd; |
|
— |
De retrocessieovereenkomsten en effectenleningsovereenkomsten die rechtstreeks (d.w.z. niet op doorkijkbasis) worden gehouden door de deelnemende (her)verzekeringsondernemingen of verzekeringsholdings of gemengde financiële holdings worden per item gerapporteerd; |
|
— |
De retrocessieovereenkomsten en effectenleningsovereenkomsten die rechtstreeks (d.w.z. niet op doorkijkbasis) worden gehouden door (her)verzekeringsondernemingen, verzekeringsholdings, ondernemingen die nevendiensten verrichten en SPV's die dochterondernemingen zijn (Europese Economische Ruimte, gelijkwaardige niet-Europese Economische Ruimte en niet-gelijkwaardige niet-Europese Economische Ruimte) worden per item gerapporteerd; |
|
— |
De retrocessieovereenkomsten en effectenleningsovereenkomsten die worden gehouden door andere verbonden ondernemingen worden niet opgenomen. |
Bij gebruik van een combinatie van methode 1 en methode 2 geeft het ene deel van de rapportage de geconsolideerde positie weer van de retrocessieovereenkomsten en effectenleningsovereenkomsten, exclusief intragroeptransacties, die binnen de reikwijdte van het groepstoezicht worden gehouden en die moeten worden gerapporteerd, en bevat het andere deel van de rapportage de uitgewerkte lijst van de retrocessieovereenkomsten en effectenleningsovereenkomsten die worden gehouden door de deelnemende ondernemingen, verzekeringsholdings of gemengde financiële holdings en dochterondernemingen, ongeacht het gebruikte proportionele aandeel.
Het eerste deel van de rapportage wordt op de volgende wijze opgesteld:
|
— |
De items „Wettelijke benaming van de onderneming — C0010” en „Identificatiecode van de onderneming — C0020” worden niet gerapporteerd; |
|
— |
De retrocessieovereenkomsten en effectenleningsovereenkomsten die rechtstreeks (d.w.z. niet op doorkijkbasis) worden gehouden door de deelnemende (her)verzekeringsondernemingen of verzekeringsholdings of gemengde financiële holdings worden per item gerapporteerd; |
|
— |
De retrocessieovereenkomsten en effectenleningsovereenkomsten die rechtstreeks (d.w.z. niet op doorkijkbasis) worden gehouden door ondernemingen die worden geconsolideerd overeenkomstig artikel 335, lid 1, onder a), b) en c), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, worden per item gerapporteerd; |
|
— |
De retrocessieovereenkomsten en effectenleningsovereenkomsten die worden gehouden door andere verbonden ondernemingen worden niet opgenomen. |
Het tweede deel van the rapportage wordt op de volgende wijze opgesteld:
|
— |
De items „Wettelijke benaming van de onderneming — C0010” en „Identificatiecode van de onderneming — C0020” moeten worden gerapporteerd; |
|
— |
De retrocessieovereenkomsten en effectenleningsovereenkomsten die rechtstreeks (d.w.z. niet op doorkijkbasis) worden gehouden door de deelnemende (her)verzekeringsondernemingen of verzekeringsholdings of gemengde financiële holdings volgens methode 2 worden per item gerapporteerd; |
|
— |
De retrocessieovereenkomsten en effectenleningsovereenkomsten die rechtstreeks (d.w.z. niet op doorkijkbasis) worden gehouden door (her)verzekeringsondernemingen, verzekeringsholdings, ondernemingen die nevendiensten verrichten en SPV's die dochterondernemingen volgens methode 2 zijn (Europese Economische Ruimte, gelijkwaardige niet-Europese Economische Ruimte en niet-gelijkwaardige niet-Europese Economische Ruimte) worden per item gerapporteerd; |
|
— |
De retrocessieovereenkomsten en effectenleningsovereenkomsten die worden gehouden door andere verbonden ondernemingen volgens methode 2 worden niet opgenomen. |
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||
|
C0010 |
Wettelijke benaming van de onderneming |
Vermeld de wettelijke benaming van de onderneming binnen de reikwijdte van het groepstoezicht die houdster is van de retrocessieovereenkomsten en effectenleningsovereenkomsten. Dit item wordt alleen ingevuld als het betrekking heeft op de retrocessieovereenkomsten en effectenleningsovereenkomsten van deelnemende ondernemingen, verzekeringsholdings of gemengde financiële holdings en dochterondernemingen volgens de methode van aftrek en aggregatie. |
||||||||||||
|
C0020 |
Identificatiecode van de onderneming |
Identificatiecode (indien van toepassing), in de onderstaande volgorde van prioriteit:
Specifieke code:
|
||||||||||||
|
C0030 |
Soort identificatiecode van de onderneming |
Soort ID-code die voor de „Identificatiecode van de onderneming” wordt gebruikt. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0040 |
Portefeuille |
Onderscheid tussen levensverzekering, schadeverzekering, kapitaal van aandeelhouders, algemeen (geen uitsplitsing) en afgezonderde fondsen. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
De uitsplitsing is niet verplicht, behalve voor de rapportage van afgezonderde fondsen, maar moet worden gevolgd indien de onderneming er intern gebruik van maakt. Als een onderneming niet uitsplitst, moet „algemeen” worden gebruikt. Voor activa buiten de balanstelling wordt dit item niet gerapporteerd. |
||||||||||||
|
C0050 |
Fondsnummer |
Van toepassing op activa die worden gehouden in afgezonderde fondsen of andere interne fondsen (gedefinieerd overeenkomstig de nationale markten). Het door de onderneming toegekende nummer, dat correspondeert met het unieke nummer dat is toegewezen aan elk fonds. Dit nummer blijf hetzelfde in de tijd en wordt gebruikt om in andere templates te verwijzen naar de fondsen. Het mag niet opnieuw worden gebruikt voor een ander fonds. |
||||||||||||
|
C0060 |
Activacategorie |
Vermeld de categorieën van het onderliggende activum dat is uitgeleend of verstrekt in het kader van een effectenleningstransactie of retrocessieovereenkomst. Gebruik de categorieën die zijn gedefinieerd in bijlage IV, Categorieën van activa, bij deze verordening. |
||||||||||||
|
C0070 |
Naam van tegenpartij |
Naam van de tegenpartij van de overeenkomst. Dit item komt overeen met de naam van de entiteit in de LEI-databank, indien van toepassing. In andere gevallen komt dit item overeen met de wettelijke benaming. |
||||||||||||
|
C0080 |
Code van tegenpartij |
Identificatiecode van de tegenpartij met gebruikmaking, indien van toepassing, van de Legal Entity Identifier (LEI). Is er geen emittentengroepcode beschikbaar, dan wordt dit item niet gerapporteerd. |
||||||||||||
|
C0090 |
Soort code van tegenpartij |
Identificatie van de code gebruikt voor item „Code van tegenpartij”. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0100 |
Activacategorie tegenpartij |
Vermeld de belangrijkste categorieën van het onderliggende activum dat is uitgeleend of verstrekt in het kader van een effectenleningstransactie of retrocessieovereenkomst. Gebruik de activacategorieën die zijn gedefinieerd in bijlage IV, Categorieën van activa, bij deze verordening. |
||||||||||||
|
C0110 |
Activa in verband met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten |
Vermeld of het in C0060 gerapporteerde onderliggende activum verband houdt met aan indexen of beleggingen gekoppelde overeenkomsten. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0120 |
Positie in de overeenkomst |
Vermeld of de onderneming koper of verkoper bij de retrocessietransactie of uitlener of ontvanger is bij de effectenlening. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||
|
C0130 |
Bedrag „near leg” |
Staat voor het volgende bedrag:
|
||||||||||||
|
C0140 |
Bedrag „far leg” |
Dit item is alleen van toepassing op retrocessieovereenkomsten en staat voor de volgende bedragen:
|
||||||||||||
|
C0150 |
Begindatum |
Bepaal de ISO 8601-code van de begindatum van de overeenkomst (jjjj-mm-dd). De begindatum van de overeenkomst is de datum waarop de verplichtingen uit hoofde van de overeenkomst van kracht worden. |
||||||||||||
|
C0160 |
Vervaldatum |
Bepaal de ISO 8601-code van de vervaldatum van de overeenkomst (jjjj-mm-dd). Ook bij overeenkomsten op basis van een open call is er gewoonlijk een datum waarop de overeenkomst vervalt. In die gevallen moet de datum worden gerapporteerd indien er voordien geen call is. Een overeenkomst wordt als afgesloten beschouwd wanneer zij is vervallen, er een call is of als de overeenkomst wordt geannuleerd. Voor overeenkomsten waarin geen vervaldatum is bepaald, moet „9999-12-31” worden gerapporteerd. |
||||||||||||
|
C0170 |
Waarde onder Solvabiliteit II |
Dit item is alleen van toepassing op overeenkomsten die op de rapportagedatum nog open zijn. Waarde van de retrocessieovereenkomst of effectenleningsovereenkomst zoals is bepaald in artikel 75 van Richtlijn 2009/138/EG. Deze waarde kan positief, negatief en nul zijn. |
S.11.01 — Als zekerheid aangehouden activa
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor groepen.
Deze template bevat per item een lijst van activa buiten de balanstelling die als zekerheden worden gehouden om de balans te dekken.
Hij bevat uitgebreide informatie vanuit het perspectief van de activa die als zekerheden worden gehouden, en niet vanuit het perspectief van de zekerheidsovereenkomst.
In het geval van een pool van zekerheden of een zekerheidsovereenkomst bestaande uit meerdere activa, dienen voor de rapportage evenveel rijen te worden gebruikt als de activa in de pool of zekerheidsovereenkomst.
Deze template bevat twee tabellen: Informatie over ingenomen posities en Informatie over activa.
In de tabel Informatie over ingenomen posities moet elk als zekerheid gehouden activum afzonderlijk worden gerapporteerd in zoveel rijen als nodig zijn om alle in die tabel gevraagde variabelen in te vullen. Als er voor hetzelfde activum twee waarden kunnen worden toegekend aan één variabele, moet dat activum worden gerapporteerd op meer dan één regel.
In de tabel Informatie over activa moet elk als zekerheid gehouden activum afzonderlijk worden gerapporteerd in één rij, waarbij alle in die tabel gevraagde variabelen moeten worden ingevuld.
Alle items behalve „Soort activum waarvoor de zekerheid wordt aangehouden” (C0140), „Naam van de tegenpartij die de zekerheid verstrekt” (C0060) en „Naam van de groep van de tegenpartij die de zekerheid verstrekt” (C0070) betreffen informatie over de als zekerheden gehouden activa. Item C0140 betreft het activum op de balans waarvoor de zekerheid wordt gehouden, en de items C0060 en C0070 hebben betrekking op de tegenpartij die de zekerheid verstrekt.
De in deze template genoemde categorieën van activa komen overeen met die in bijlage IV, Categorieën van activa, bij deze verordening, en de CIC-codes verwijzen naar bijlage VI, CIC-tabel, bij deze verordening.
De template is van toepassing op methode 1 (op basis van consolidatie van jaarrekeningen), methode 2 (aftrek en aggregatie) en een combinatie van methoden 1 en 2.
Wanneer alleen methode 1 wordt gebruikt, moet de rapportage de geconsolideerde positie van de als zekerheden gehouden activa binnen de reikwijdte van het groepstoezicht weergeven exclusief intragroeptransacties. De rapportage wordt op de volgende wijze opgesteld:
|
— |
De items „Wettelijke benaming van de onderneming — C0010” en „Identificatiecode van de onderneming — C0020” worden niet gerapporteerd; |
|
— |
De activa die rechtstreeks (d.w.z. niet op doorkijkbasis) als zekerheden worden gehouden door de deelnemende (her)verzekeringsondernemingen of verzekeringsholdings of gemengde financiële holdings worden per item gerapporteerd; |
|
— |
De activa die rechtstreeks (d.w.z. niet op doorkijkbasis) als zekerheid worden gehouden door ondernemingen die worden geconsolideerd overeenkomstig artikel 335, lid 1, onder a), b) en c), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, worden per item gerapporteerd; |
|
— |
De activa die als zekerheden worden gehouden door overige verbonden ondernemingen worden niet opgenomen. |
Bij gebruik van alleen methode 2 moet de rapportage de uitgewerkte lijst van de activa bevatten die als zekerheden worden gehouden door de deelnemende ondernemingen, verzekeringsholdings en dochterondernemingen, ongeacht het gebruikte proportionele aandeel. De rapportage wordt op de volgende wijze opgesteld:
|
— |
De items „Wettelijke benaming van de onderneming — C0010” en „Identificatiecode van de onderneming — C0020” moeten worden gerapporteerd; |
|
— |
De activa die rechtstreeks (d.w.z. niet op doorkijkbasis) als zekerheden worden gehouden door de deelnemende (her)verzekeringsondernemingen of verzekeringsholdings of gemengde financiële holdings worden per item gerapporteerd; |
|
— |
De activa die rechtstreeks (d.w.z. niet op doorkijkbasis) als zekerheden worden gehouden door (her)verzekeringsondernemingen, verzekeringsholdings, ondernemingen die nevendiensten verrichten en SPV's die dochterondernemingen zijn (Europese Economische Ruimte, gelijkwaardige niet-Europese Economische Ruimte en niet-gelijkwaardige niet-Europese Economische Ruimte) worden per item gerapporteerd; |
|
— |
De activa die als zekerheden worden gehouden door overige verbonden ondernemingen worden niet opgenomen. |
Bij gebruik van een combinatie van methode 1 en methode 2 geeft het ene deel van de rapportage de geconsolideerde positie weer van de activa, exclusief intragroeptransacties, die binnen de reikwijdte van het groepstoezicht als zekerheden worden gehouden en die moeten worden gerapporteerd, en bevat het andere deel van de rapportage de uitgewerkte lijst van de activa die als zekerheden worden gehouden door de deelnemende ondernemingen, verzekeringsholdings of gemengde financiële holdings en dochterondernemingen, ongeacht het gebruikte proportionele aandeel.
Het eerste deel van de rapportage wordt op de volgende wijze opgesteld:
|
— |
De items „Wettelijke benaming van de onderneming — C0010” en „Identificatiecode van de onderneming — C0020” worden niet gerapporteerd; |
|
— |
De activa die rechtstreeks (d.w.z. niet op doorkijkbasis) als zekerheden worden gehouden door de deelnemende (her)verzekeringsondernemingen of verzekeringsholdings of gemengde financiële holdings worden per item gerapporteerd; |
|
— |
De activa die rechtstreeks (d.w.z. niet op doorkijkbasis) als zekerheid worden gehouden door ondernemingen die worden geconsolideerd overeenkomstig artikel 335, lid 1, onder a), b) en c), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, worden per item gerapporteerd door de onderneming; |
|
— |
De activa die als zekerheden worden gehouden door overige verbonden ondernemingen worden niet opgenomen. |
Het tweede deel van the rapportage wordt op de volgende wijze opgesteld:
|
— |
De items „Wettelijke benaming van de onderneming — C0010” en „Identificatiecode van de onderneming — C0020” moeten worden gerapporteerd; |
|
— |
De activa die rechtstreeks (d.w.z. niet op doorkijkbasis) als zekerheden worden gehouden door de deelnemende (her)verzekeringsondernemingen of verzekeringsholdings of gemengde financiële holdings volgens methode 2 worden per item gerapporteerd; |
|
— |
De activa die rechtstreeks (d.w.z. niet op doorkijkbasis) als zekerheden worden gehouden door (her)verzekeringsondernemingen, verzekeringsholdings, ondernemingen die nevendiensten verrichten en SPV's die dochterondernemingen volgens methode 2 zijn (Europese Economische Ruimte, gelijkwaardige niet-Europese Economische Ruimte en niet-gelijkwaardige niet-Europese Economische Ruimte) worden per item gerapporteerd; |
|
— |
De activa die als zekerheden worden gehouden door overige verbonden ondernemingen volgens methode 2 worden niet opgenomen. |
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||||||||||||
|
Informatie over aangehouden posities |
||||||||||||||||||||||||
|
C0010 |
Wettelijke benaming van de onderneming |
Vermeld de wettelijke benaming van de onderneming binnen de reikwijdte van het groepstoezicht die houdster is van het activum als zekerheid. Dit item wordt alleen ingevuld als het betrekking heeft op activa die als zekerheden worden gehouden door de deelnemende ondernemingen, verzekeringsholdings, gemengde financiële holdings en dochterondernemingen volgens de methode van aftrek en aggregatie. |
||||||||||||||||||||||
|
C0020 |
Identificatiecode van de onderneming |
Identificatiecode (indien van toepassing), in de onderstaande volgorde van prioriteit:
Specifieke code:
|
||||||||||||||||||||||
|
C0030 |
Soort identificatiecode van de onderneming |
Soort ID-code die voor de „Identificatiecode van de onderneming” wordt gebruikt. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||
|
C0040 |
Identificatiecode van de activa |
Activa-ID-code in de volgorde van prioriteit zoals hieronder aangegeven:
Wanneer dezelfde activa-ID-code moet worden gerapporteerd voor een activum dat in twee of meer verschillende valuta's wordt uitgegeven, moeten van elke valuta de activa-ID-code en de alfabetische ISO 4217-code worden vermeld, zoals in het volgende voorbeeld: „code+EUR” |
||||||||||||||||||||||
|
C0050 |
Soort activa-ID-code |
Soort identificatiecode die voor „activa-ID-code” wordt gebruikt. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
Wanneer dezelfde activa-ID-code moet worden gerapporteerd voor een activum dat in twee of meer valuta's wordt uitgegeven en de code in C0040 wordt bepaald door een activa-ID-code en de alfabetische ISO 4217-code van de valuta, moet de activa-ID-code verwijzen naar optie 9 en de optie van de oorspronkelijke activa-ID-code, zoals in het volgende voorbeeld met als gerapporteerde code de ISIN-code+valuta: „9/1”. |
||||||||||||||||||||||
|
C0060 |
Naam van de tegenpartij die de zekerheid verstrekt |
De naam van de tegenpartij die de zekerheid verstrekt. Dit item komt overeen met de naam van de entiteit in de LEI-databank, indien van toepassing. In andere gevallen komt dit item overeen met de wettelijke benaming. Als de activa op de balans waarvoor de zekerheden worden aangehouden, voorschotten op verzekeringsovereenkomsten zijn, dient „Verzekeringnemer” te worden gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||||
|
C0070 |
Naam van de groep van de tegenpartij die de zekerheden verstrekt |
Vermeld de economische groep van de tegenpartij die de zekerheid verstrekt. Dit item komt overeen met de naam van de entiteit in de LEI-databank, indien van toepassing. In andere gevallen komt dit item overeen met de wettelijke benaming. Dit item is niet van toepassing als de activa op de balans waarvoor de zekerheden worden gehouden, voorschotten op verzekeringsovereenkomsten zijn. |
||||||||||||||||||||||
|
C0080 |
Land van bewaarneming |
ISO 3166-1 alfa-2 code van het land waar de activa van de onderneming in bewaring zijn genomen. In de rapportage van internationale bewaarnemers, zoals Euroclear, geldt als land van bewaarneming het land dat overeenkomt met de wettelijke plaats van vestiging waar de bewaarnemingsdienst contractueel is vastgelegd. Indien eenzelfde activum in bewaring is genomen in meer dan één land, moet elk activum afzonderlijk worden gerapporteerd in zoveel rijen als nodig zijn om alle landen van bewaarneming correct te vermelden. Dit item is niet van toepassing op CIC-categorie 8 — Hypotheken en leningen (voor aan particulieren verstrekte leningen en hypotheken, omdat geen individuele rapportage wordt verlangd voor die activa), CIC 71, CIC 75 en CIC 95 — Materiële vaste activa (voor eigen gebruik), om dezelfde reden. Wat CIC-categorie 9 betreft, met uitzondering van CIC 95 — Materiële vaste activa (voor eigen gebruik), wordt het land van de emittent bepaald aan de hand van het adres van de onroerende zaak. |
||||||||||||||||||||||
|
C0090 |
Hoeveelheid |
Aantal activa, voor alle activa, indien van toepassing. Dit item wordt niet gerapporteerd indien het item Nominaal bedrag (C0100) wordt gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||||
|
C0100 |
Nominaal bedrag |
Uitstaand bedrag gewaardeerd tegen de nominale waarde, voor alle activa waarvoor dit item relevant is, en voor CIC = 72, 73, 74, 75 en 79, indien van toepassing. Dit item wordt niet gerapporteerd indien het item Hoeveelheid (C0090) wordt gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||||
|
C0110 |
Waarderingsmethode |
Vermeld de waarderingsmethode die is gehanteerd bij de waardering van activa. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||
|
C0120 |
Totaalbedrag |
Waarde berekend zoals is bepaald in artikel 75 van Richtlijn 2009/138/EG. Er moet rekening worden gehouden met het volgende:
|
||||||||||||||||||||||
|
C0130 |
Opgebouwde rente |
Kwantificeer het bedrag aan opgelopen rente na de laatste coupondatum voor rentedragende effecten. Opgemerkt zij dat deze waarde ook deel uitmaakt van het bedrag van het item Totaalbedrag. |
||||||||||||||||||||||
|
C0140 |
Soort actief waarvoor zekerheden worden aangehouden |
Vermeld het soort activum waarvoor de zekerheid wordt gehouden. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||||||||||
|
Informatie over activa |
||||||||||||||||||||||
|
C0040 |
Identificatiecode van de activa |
Activa-ID-code in de volgorde van prioriteit zoals hieronder aangegeven:
Wanneer dezelfde activa-ID-code moet worden gerapporteerd voor een activum dat in twee of meer verschillende valuta's wordt uitgegeven, moeten van elke valuta de activa-ID-code en de alfabetische ISO 4217-code worden vermeld, zoals in het volgende voorbeeld: „code+EUR” |
||||||||||||||||||||
|
C0050 |
Soort activa-ID-code |
Soort identificatiecode die voor „activa-ID-code” wordt gebruikt. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
Wanneer dezelfde activa-ID-code moet worden gerapporteerd voor een activum dat in twee of meer valuta's wordt uitgegeven en de code in C0040 wordt bepaald door een activa-ID-code en de alfabetische ISO 4217-code van de valuta, moet de activa-ID-code verwijzen naar optie 9 en de optie van de oorspronkelijke activa-ID-code, zoals in het volgende voorbeeld met als gerapporteerde code de ISIN-code+valuta: „9/1”. |
||||||||||||||||||||
|
C0150 |
Titel post |
Vermeld het gerapporteerde item door de naam van het activum (of het adres in het geval van een onroerende zaak) in te vullen, met de door de onderneming bepaalde detaillering. Er moet rekening worden gehouden met het volgende:
|
||||||||||||||||||||
|
C0160 |
Naam van emittent |
Naam van de emittent, gedefinieerd als de entiteit die activa uitgeeft aan beleggers, welke activa een deel van haar kapitaal en een deel van haar schulden, derivaten enz. vertegenwoordigen. Dit item komt overeen met de naam van de entiteit in de LEI-databank, indien van toepassing. In andere gevallen komt dit item overeen met de wettelijke benaming. Er moet rekening worden gehouden met het volgende:
Dit item is niet van toepassing op CIC 71, CIC 75 en CIC-categorie 9 — Onroerende zaken. |
||||||||||||||||||||
|
C0170 |
Code van emittent |
Identificatiecode van de emittent met gebruikmaking, indien van toepassing, van de Legal Entity Identifier (LEI). Er moet rekening worden gehouden met het volgende:
Dit item is niet van toepassing op CIC-categorie 8 — Hypotheken en leningen, wanneer het betrekking heeft op aan natuurlijke personen verstrekte leningen en hypotheken. |
||||||||||||||||||||
|
C0180 |
Soort code van emittent |
Identificatie van de code gebruikt voor het item „Code emittent” Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
Dit item is niet van toepassing op CIC-categorie 8 — Hypotheken en leningen, wanneer het betrekking heeft op aan natuurlijke personen verstrekte leningen en hypotheken. Dit item is niet van toepassing op CIC 71, CIC 75 en CIC-categorie 9 — Onroerende zaken. |
||||||||||||||||||||
|
C0190 |
Emittentensector |
Vermeld de economische sector van de emittent volgens de laatste NACE-code (zoals gepubliceerd in een EG-verordening). Sectoren moeten minimaal worden aangeduid met de letter van de NACE-code die staat voor de afdeling („A” of „A111” is bijvoorbeeld aanvaardbaar), behalve voor de NACE-codes voor financiële activiteiten en verzekeringen, in welk geval de letter van de afdeling gevolgd door de viercijferige code van de klasse moet worden gebruikt (bv. „K6411”). Er moet rekening worden gehouden met het volgende:
|
||||||||||||||||||||
|
C0200 |
Emittentengroepcode |
Naam van de uiteindelijke moederonderneming van de emittent. Dit item komt overeen met de naam van de entiteit in de LEI-databank, indien van toepassing. In andere gevallen komt dit item overeen met de wettelijke benaming. Er moet rekening worden gehouden met het volgende:
Dit item is niet van toepassing op CIC 71, CIC 75 en CIC-categorie 9 — Onroerende zaken. |
||||||||||||||||||||
|
C0210 |
Emittentengroepcode |
Identificatiecode van de groep van de emittent met gebruikmaking, indien van toepassing, van de Legal Entity Identifier (LEI). Indien niet beschikbaar wordt dit item niet gerapporteerd. Er moet rekening worden gehouden met het volgende:
Dit item is niet van toepassing op CIC 71, CIC 75 en CIC-categorie 9 — Onroerende zaken. |
||||||||||||||||||||
|
C0220 |
Soort emittentengroepcode |
Identificatie van de code gebruikt voor het item „Emittentengroepcode” Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
Dit item is niet van toepassing op CIC-categorie 8 — Hypotheken en leningen, wanneer het betrekking heeft op aan natuurlijke personen verstrekte leningen en hypotheken. Dit item is niet van toepassing op CIC 71, CIC 75 en CIC-categorie 9 — Onroerende zaken. |
||||||||||||||||||||
|
C0230 |
Land van emittent |
ISO 3166-1 alfa-2 code van het land van vestiging van de emittent. De plaats van vestiging van de emittent wordt bepaald aan de hand van het adres van de entiteit die het activum uitgeeft. Er moet rekening worden gehouden met het volgende:
Dit item is niet van toepassing op CIC-categorie 8 — Hypotheken en leningen, wanneer het betrekking heeft op aan natuurlijke personen verstrekte leningen en hypotheken. Een van de volgende keuzemogelijkheden wordt hiervoor gebruikt:
|
||||||||||||||||||||
|
C0240 |
Valuta |
Vermeld de alfabetische ISO 4217-code van de valuta van de uitgifte. Er moet rekening worden gehouden met het volgende:
|
||||||||||||||||||||
|
C0250 |
CIC |
Complementaire identificatiecodes waarmee activa worden ingedeeld, zoals beschreven in bijlage VI, CIC-tabel, bij deze verordening. Bij indeling van een activum volgens de CIC-tabel dienen ondernemingen rekening te houden met het meest representatieve risico waaraan dat activum is blootgesteld. |
||||||||||||||||||||
|
C0260 |
Prijs per eenheid |
Eenheidsprijs van het activum, indien van toepassing. Dit item wordt niet gerapporteerd indien het item Eenheidspercentage van nominaal bedrag Solvabiliteit II-prijs (C0270) wordt gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||
|
C0270 |
Eenheidspercentage van nominaal bedrag Solvabiliteit II-prijs |
Bedrag als percentage van nominale waarde, prijs zonder opgelopen rente („clean price”), van het activum, indien van toepassing. Dit item wordt niet gerapporteerd indien het item Eenheidsprijs (C0260) wordt gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||
|
C0280 |
Vervaldatum |
Alleen van toepassing op de CIC-categorieën 1, 2, 5, 6 en 8, en CIC 74 en CIC 79. Bepaal de ISO 8601-code van de vervaldatum (jjjj-mm-dd). De code komt altijd overeen met de vervaldatum, ook voor opvraagbare effecten. Er moet rekening worden gehouden met het volgende:
|
||||||||||||||||||||
S.15.01 — Beschrijving van de garanties op variabele lijfrenteverzekeringen
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling betreft de jaarlijkse indiening van informatie voor groepen.
Deze template wordt alleen gerapporteerd door groepen in verband met de directe verzekeringen en alleen voor de niet-EER-entiteiten die portefeuilles met variabele lijfrenteverzekeringen hebben.
Variabele lijfrenteverzekeringen zijn aan beleggingen gekoppelde levensverzekeringsovereenkomsten met beleggingsgaranties waarmee de verzekeringnemer tegen betaling van een eenmalige premie of regelmatige premies kan profiteren van waardetoename van de belegging maar geheel of gedeeltelijk beschermd is bij waardedaling.
Als variabele lijfrenteverzekeringen zijn opgesplitst tussen twee verzekeringsondernemingen, bijvoorbeeld een levensverzekeraar en een schadeverzekeraar voor de garantie op een variabele lijfrenteverzekering, dient de onderneming die de garantie verstrekt, deze template te rapporteren. Er dient slechts één rij per product te worden gerapporteerd.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||
|
C0010 |
Juridische benaming van de onderneming |
Vermeld de wettelijke benaming van de niet-EER-onderneming die het product verkoopt. |
||||||||||
|
C0020 |
Identificatiecode van de onderneming |
Identificatiecode, in de onderstaande volgorde van prioriteit:
Specifieke code De identificatiecode wordt verstrekt door de groep. Wanneer aan elke niet-EER- of niet gereglementeerde onderneming een identificatiecode wordt verstrekt, volgt de groep op consistente wijze het volgende format: identificatiecode van de moederonderneming + ISO 3166-1 alfa 2-code van het land van de onderneming + 5 cijfers. |
||||||||||
|
C0030 |
Soort identificatiecode van de onderneming |
Soort ID-code die voor de „Identificatiecode van de onderneming” wordt gebruikt. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||
|
C0040 |
Identificatiecode product |
De interne productidentificatiecode die de onderneming voor het product gebruikt. Indien een code reeds in gebruik is of door de bevoegde autoriteit voor toezichtdoeleinden wordt toegewezen, wordt die code gebruikt. De identificatiecode blijft dezelfde in de tijd. |
||||||||||
|
C0050 |
Productbenaming |
Handelsbenaming van het product (ondernemingsspecifiek). |
||||||||||
|
C0060 |
Beschrijving van het product |
Algemene kwalitatieve beschrijving van het product. Indien de bevoegde autoriteit voor toezichtdoeleinden een productcode toewijst, wordt de beschrijving van het soort product voor die code gebruikt. |
||||||||||
|
C0070 |
Begindatum van de garantie |
De ISO 8601-code (jjjj-mm-dd) voor de begindatum van de specifieke dekking. |
||||||||||
|
C0080 |
Einddatum van de garantie |
De ISO 8601-code (jjjj-mm-dd) voor de einddatum van de specifieke dekking. |
||||||||||
|
C0090 |
Soort garantie |
Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||
|
C0100 |
Gegarandeerd niveau |
Vermeld hoe hoog de gegarandeerde uitkering is als percentage (als decimaal getal). |
||||||||||
|
C0110 |
Beschrijving van de garantie |
Algemene beschrijving van de garanties. In de beschrijving wordt minstens ingegaan op de mechanismen van vermogensopbouw — bv. vast percentage (roll-up), percentage afhankelijk van marktontwikkeling (ratchet), tussentijdse verhoging (step-up) en hernieuwde vaststelling (reset) — de frequentie (korter dan een jaar, één jaar, x jaar), de grondslag voor berekening van gegarandeerde niveaus (bv. betaalde premie, betaalde premie exclusief kosten en/of onttrekkingen en/of bijstortingen), premie vermeerderd met het mechanisme voor vermogensopbouw), de gegarandeerde omrekeningsfactor, naast overige algemene informatie over hoe de garantie werkt. |
S.15.02 — Afdekking van garanties op variabele lijfrenteverzekeringen
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling betreft de jaarlijkse indiening van informatie voor groepen.
Deze template wordt alleen gerapporteerd door groepen in verband met de directe verzekeringen en alleen voor de niet-EER-entiteiten die portefeuilles met variabele lijfrenteverzekeringen hebben.
Variabele lijfrenteverzekeringen zijn aan beleggingen gekoppelde levensverzekeringsovereenkomsten met beleggingsgaranties waarmee de verzekeringnemer tegen betaling van een eenmalige premie of regelmatige premies kan profiteren van waardetoename van de belegging maar geheel of gedeeltelijk beschermd is bij waardedaling.
Als variabele lijfrenteverzekeringen zijn opgesplitst tussen twee verzekeringsondernemingen, bijvoorbeeld een levensverzekeraar en een schadeverzekeraar voor de garantie op een variabele lijfrenteverzekering, dient de onderneming die de garantie verstrekt, deze template te rapporteren. Er dient slechts één rij per product te worden gerapporteerd.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||
|
C0010 |
Juridische benaming van de onderneming |
Vermeld de wettelijke benaming van de niet-EER-onderneming die het product verkoopt. |
||||||||
|
C0020 |
Identificatiecode van de onderneming |
Identificatiecode, in de onderstaande volgorde van prioriteit:
Specifieke code De identificatiecode wordt verstrekt door de groep. Wanneer aan elke niet-EER- of niet gereglementeerde onderneming een identificatiecode wordt verstrekt, volgt de groep op consistente wijze het volgende format: identificatiecode van de moederonderneming + ISO 3166-1 alfa 2-code van het land van de onderneming + 5 cijfers. |
||||||||
|
C0030 |
Soort identificatiecode van de onderneming |
Soort ID-code die voor de „Identificatiecode van de onderneming” wordt gebruikt. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||
|
C0040 |
Identificatiecode product |
De interne productidentificatiecode die de onderneming voor het product gebruikt. Indien een code reeds in gebruik is of door de bevoegde autoriteit voor toezichtdoeleinden wordt toegewezen, wordt die code gebruikt. De identificatiecode blijft dezelfde in de tijd. |
||||||||
|
C0050 |
Productbenaming |
Handelsbenaming van het product (ondernemingsspecifiek). |
||||||||
|
C0060 |
Soort afdekking |
Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
Dynamische afdekking wordt gekenmerkt door veelvuldige rebalancing; statische afdekking wordt bereikt met „standaard”-derivaten, zonder veelvuldige rebalancing; ad-hocafdekking betreft financiële producten die specifiek zijn gestructureerd om de desbetreffende verplichtingen af te dekken. |
||||||||
|
C0070 |
Afgedekte Delta |
Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
„Gedeeltelijk” houdt in dat de strategie niet beoogt het gehele risico af te dekken. „Niet gevoelig” moet worden gekozen als de verkochte garantie wordt geacht onafhankelijk van de risicofactor te zijn. |
||||||||
|
C0080 |
Afgedekte Rho |
Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
„Gedeeltelijk” houdt in dat de strategie niet beoogt het gehele risico af te dekken. „Niet gevoelig” moet worden gekozen als de verkochte garantie wordt geacht onafhankelijk van de risicofactor te zijn. |
||||||||
|
C0090 |
Afgedekte Gamma |
Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
„Gedeeltelijk” houdt in dat de strategie niet beoogt het gehele risico af te dekken. „Niet gevoelig” moet worden gekozen als de verkochte garantie wordt geacht onafhankelijk van de risicofactor te zijn. |
||||||||
|
C0100 |
Afgedekte Vega |
Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
„Gedeeltelijk” houdt in dat de strategie niet beoogt het gehele risico af te dekken. „Niet gevoelig” moet worden gekozen als de verkochte garantie wordt geacht onafhankelijk van de risicofactor te zijn. |
||||||||
|
C0110 |
Afgedekte buitenlandse valuta |
Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
„Gedeeltelijk” houdt in dat de strategie niet beoogt het gehele risico af te dekken. „Niet gevoelig” moet worden gekozen als de verkochte garantie wordt geacht onafhankelijk van de risicofactor te zijn. |
||||||||
|
C0120 |
Overige afgedekte risico's |
Indien er andere risico's worden afgedekt, dienen de namen ervan te worden vermeld. |
||||||||
|
C0130 |
Economisch resultaat zonder afdekking |
Het „economisch resultaat” is het resultaat dat tijdens het rapportagejaar is bereikt met de verzekeringsovereenkomst als er geen afdekkingsstrategie is of, als die er wel is, dat zou zijn bereikt zonder die afdekkingsstrategie. Het is gelijk aan:
|
||||||||
|
C0140 |
Economisch resultaat met afdekking |
Het „economisch resultaat” is het resultaat dat tijdens het rapportagejaar is bereikt met de verzekeringsovereenkomst met inachtneming van de afdekkingsstrategie. Als de afdekking bedoeld is voor een portefeuille producten, bijvoorbeeld in gevallen waarin afdekkingsinstrumenten niet kunnen worden toegewezen aan bepaalde producten, dient de onderneming het afdekkingseffect toe te kennen aan de verschillende producten op basis van het gewicht van elk product in item „Economisch resultaat zonder afdekking” (C0110). |
S.22.01 — Effect van langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling betreft de jaarlijkse indiening van informatie voor groepen.
Deze template is van toepassing als ten minste één langetermijngarantiemaatregel of overgangsmaatregel door een onderneming wordt gebruikt binnen het bereik van het toezicht op de groep.
Deze template dient het effect op de financiële posities te laten zien wanneer er geen overgangsmaatregel wordt gebruikt en elke langetermijngarantiemaatregel op nul is gesteld. Daartoe dient een stapsgewijze benadering te worden gevolgd waarbij alle overgangs- en langetermijngarantiemaatregelen één voor één worden gerapporteerd, zonder na elke stap het effect van de resterende maatregelen opnieuw te berekenen.
De effecten moeten als positief worden gerapporteerd als het bedrag van het gerapporteerde item er hoger door wordt, en negatief als het bedrag van het item er lager door wordt (rapporteer bv. positieve waarden als het bedrag van het kapitaalvereiste toeneemt of als het bedrag van het eigen vermogen toeneemt).
De in deze template gerapporteerde waarden moeten exclusief intragroeptransacties zijn.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
|
C0010/R0010 |
Bedrag met langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen — Technische voorzieningen |
Totaalbedrag van de technische voorzieningen, met inbegrip van langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0020/R0010 |
Zonder overgangsmaatregel voor technische voorzieningen — Technische voorzieningen |
Totaalbedrag van de technische voorzieningen, zonder de correctie in verband met de overgangsaftrek voor technische voorzieningen maar met behoud van de correcties in verband met de volatiliteitsaanpassing en de matchingopslag. |
|
C0030/R0010 |
Effect van overgangsmaatregel voor technische voorzieningen — Technische voorzieningen |
Bedrag van de correctie van de technische voorzieningen als gevolg van de toepassing van de overgangsaftrek voor technische voorzieningen. Dit is het verschil tussen de technische voorzieningen zonder overgangsaftrek voor technische voorzieningen en de technische voorzieningen met langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0040/R0010 |
Zonder overgangsmaatregel voor de rentevoet — Technische voorzieningen |
Totaalbedrag van de technische voorzieningen zonder de correctie in verband met de overgangscorrectie van de relevante risicovrije rentetermijnstructuur, maar met behoud van de correcties in verband met de volatiliteitsaanpassing en de matchingopslag. |
|
C0050/R0010 |
Effect van overgangsmaatregel voor de rentevoet — Technische voorzieningen |
Bedrag van de correctie van de technische voorzieningen in verband met de toepassing van de overgangscorrectie op de relevante risicovrije rentetermijnstructuur. Dit is het verschil tussen de technische voorzieningen zonder overgangscorrectie van de relevante risicovrije rentetermijnstructuur en de technische voorzieningen met langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0060/R0010 |
Zonder volatiliteitsaanpassing en zonder andere overgangsmaatregelen — Technische voorzieningen |
Totaalbedrag van technische voorzieningen zonder de correcties in verband met de toepassing van de overgangsaftrek op technische voorzieningen, de overgangscorrectie van de relevante risicovrije rentetermijnstructuur en de volatiliteitsaanpassing, maar met inachtneming van de correcties in verband met de matchingopslag, indien van toepassing. |
|
C0070/R0010 |
Effect van een volatiliteitsaanpassing gelijk aan nul — Technische voorzieningen |
Bedrag van de correctie van de technische voorzieningen als gevolg van de toepassing van de volatiliteitsaanpassing. Geeft het effect weer wanneer de volatiliteitsaanpassing op nul wordt gesteld. Dit is het verschil tussen de technische voorzieningen zonder volatiliteitsaanpassing en zonder andere overgangsmaatregelen en het maximum van de in C0010, C0020 en C0040 gerapporteerde technische voorzieningen. |
|
C0080/R0010 |
Zonder matchingopslag en zonder alle overige maatregelen — Technische voorzieningen |
Totaalbedrag van de technische voorzieningen, zonder langetermijngarantie. |
|
C0090/R0010 |
Effect van een matchingopslag gelijk aan nul — Technische voorzieningen |
Bedrag van de correctie van de technische voorzieningen als gevolg van de toepassing van de matchingopslag. Geeft het effect weer wanneer de volatiliteitsaanpassing en matchingopslag op nul worden gesteld. Dit is het verschil tussen de technische voorzieningen zonder matchingopslag en zonder alle andere overgangsmaatregelen en het maximum van de in C0010, C0020, C0040 en C0060 gerapporteerde technische voorzieningen. |
|
C0100/R0010 |
Effect van alle langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen — Technische voorzieningen |
Bedrag van de correctie van de technische voorzieningen als gevolg van de toepassing van de langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0010/R0020 |
Bedrag met langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen — Kernvermogen |
Totaalbedrag van het kernvermogen berekend met inachtneming van de technische voorzieningen, met inbegrip van de correcties als gevolg van de langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0020/R0020 |
Zonder overgangsmaatregel voor technische voorzieningen — Kernvermogen |
Totaalbedrag van het kernvermogen met inachtneming van de technische voorzieningen, zonder de correctie in verband met de overgangsaftrek voor technische voorzieningen maar met behoud van de correcties in verband met de volatiliteitsaanpassing en de matchingopslag. |
|
C0030/R0020 |
Effect van overgangsmaatregel voor technische voorzieningen — Kernvermogen |
Bedrag van de correctie van het kernvermogen als gevolg van de toepassing van de overgangsaftrek voor technische voorzieningen. Dit is het verschil tussen het kernvermogen berekend met inachtneming van de technische voorzieningen, zonder overgangsaftrek voor technische voorzieningen en met inachtneming van de technische voorzieningen met langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0040/R0020 |
Zonder overgangsmaatregel voor de rentevoet — Kernvermogen |
Totaalbedrag van kernvermogensbestanddelen berekend met inachtneming van technische voorzieningen zonder de correctie in verband met de overgangscorrectie van de relevante risicovrije rentetermijnstructuur, maar met behoud van de correcties in verband met de volatiliteitsaanpassing en de matchingopslag. |
|
C0050/R0020 |
Effect van overgangsmaatregel voor de rentevoet — Kernvermogen |
Bedrag van de correctie van de kernvermogensbestanddelen in verband met de toepassing van de overgangscorrectie op de relevante risicovrije rentetermijnstructuur. Dit is het verschil tussen de kernvermogensbestanddelen berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder overgangscorrectie van de relevante risicovrije rentetermijnstructuur en met inachtneming van de technische voorzieningen met langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0060/R0020 |
Zonder volatiliteitsaanpassing en zonder andere overgangsmaatregelen — Kernvermogen |
Totaalbedrag van kernvermogensbestanddelen berekend met inachtneming van technische voorzieningen zonder de correcties in verband met de toepassing van de overgangsaftrek op technische voorzieningen, de overgangscorrectie van de relevante risicovrije rentetermijnstructuur en de volatiliteitsaanpassing, maar met inachtneming van de correcties in verband met de matchingopslag. |
|
C0070/R0020 |
Effect van een volatiliteitsaanpassing gelijk aan nul — Kernvermogen |
Bedrag van de correctie van het kernvermogen als gevolg van de toepassing van de volatiliteitsaanpassing. Geeft het effect weer wanneer de volatiliteitsaanpassing op nul wordt gesteld. Dit is het verschil tussen het kernvermogen met inachtneming van de technische voorzieningen zonder volatiliteitsaanpassing en zonder andere overgangsmaatregelen en het maximum van het kernvermogen met inachtneming van de in C0010, C0020 en C0040 gerapporteerde technische voorzieningen. |
|
C0080/R0020 |
Zonder matchingopslag en zonder alle overige maatregelen — Kernvermogen |
Totaalbedrag van het kernvermogen berekend met inachtneming van de technische voorzieningen, zonder langetermijngarantiemaatregelen. |
|
C0090/R0020 |
Effect van een matchingopslag gelijk aan nul — Kernvermogen |
Bedrag van de correctie van het kernvermogen als gevolg van de toepassing van de matchingopslag. Geeft het effect weer wanneer de volatiliteitsaanpassing en matchingopslag op nul worden gesteld. Dit is het verschil tussen het kernvermogen met inachtneming van de technische voorzieningen zonder matchingopslag en zonder alle andere overgangsmaatregelen en het maximum van het kernvermogen met inachtneming van de in C0010, C0020, C0040 en C0060 gerapporteerde technische voorzieningen. |
|
C0100/R0020 |
Effect van alle langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen — Kernvermogen |
Bedrag van de correctie van het kernvermogen als gevolg van de toepassing van de langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0010/R0030 |
Bedrag met langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen — Kernvermogen — Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen |
Totaalbedrag van het overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen berekend met inachtneming van de technische voorzieningen, met inbegrip van de correcties als gevolg van de langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0020/R0030 |
Zonder overgangsmaatregel voor technische voorzieningen — Kernvermogen — Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen |
Totaalbedrag van het overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen met inachtneming van de technische voorzieningen, zonder de correctie in verband met de overgangsaftrek voor technische voorzieningen maar met behoud van de correcties in verband met de volatiliteitsaanpassing en de matchingopslag. |
|
C0030/R0030 |
Effect van overgangsmaatregel voor technische voorzieningen — Kernvermogen — Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen |
Bedrag van de correctie van het overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen als gevolg van de toepassing van de overgangsaftrek voor technische voorzieningen. Dit is het verschil tussen het overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen berekend met inachtneming van de technische voorzieningen, zonder overgangsaftrek voor technische voorzieningen en met inachtneming van de technische voorzieningen met langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0040/R0030 |
Zonder overgangsmaatregel voor de rentevoet — Kernvermogen — Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen |
Totaalbedrag van overschot van de activa ten opzichte van de verplichtingen berekend met inachtneming van technische voorzieningen zonder de correctie in verband met de overgangscorrectie van de relevante risicovrije rentetermijnstructuur, maar met behoud van de correcties in verband met de volatiliteitsaanpassing en de matchingopslag. |
|
C0050/R0030 |
Effect van overgangsmaatregel voor de rentevoet — Kernvermogen — Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen |
Bedrag van de correctie van het overschot van de activa ten opzichte van de verplichtingen in verband met de toepassing van de overgangscorrectie op de relevante risicovrije rentetermijnstructuur. Dit is het verschil tussen het overschot van de activa ten opzichte van de verplichtingen berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder overgangscorrectie van de rentevoet en met inachtneming van de technische voorzieningen met langetermijngarantie– en overgangsmaatregelen. |
|
C0060/R0030 |
Zonder volatiliteitsaanpassing en zonder andere overgangsmaatregelen — Kernvermogen — Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen |
Totaalbedrag van het overschot van de activa ten opzichte van de verplichtingen berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder de correcties in verband met de overgangsmaatregelen voor technische voorzieningen, de overgangscorrectie van de rentevoet en de volatiliteitsaanpassing, maar met inachtneming van de correcties in verband met de matchingopslag. |
|
C0070/R0030 |
Effect van een volatiliteitsaanpassing gelijk aan nul — Kernvermogen — Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen |
Bedrag van de correctie van het overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen als gevolg van de toepassing van de volatiliteitsaanpassing. Geeft het effect weer wanneer de volatiliteitsaanpassing op nul wordt gesteld. Dit is het verschil tussen het overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen met inachtneming van de technische voorzieningen zonder volatiliteitsaanpassing en zonder andere overgangsmaatregelen en het maximum van het overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen met inachtneming van de in C0010, C0020 en C0040 gerapporteerde technische voorzieningen. |
|
C0080/R0030 |
Zonder matchingopslag en zonder alle overige maatregelen — Kernvermogen — Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen |
Totaalbedrag van het overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen, berekend met inachtneming van de technische voorzieningen, zonder langetermijngarantiemaatregelen. |
|
C0090/R0030 |
Effect van een matchingopslag gelijk aan nul — Kernvermogen — Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen |
Bedrag van de correctie van het overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen als gevolg van de toepassing van de matchingopslag. Geeft het effect weer wanneer de volatiliteitsaanpassing en matchingopslag op nul worden gesteld. Dit is het verschil tussen het overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen met inachtneming van de technische voorzieningen zonder matchingopslag en zonder alle overige overgangsmaatregelen en het maximum van het overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen met inachtneming van de in C0010, C0020, C0040 en C0060 gerapporteerde technische voorzieningen. |
|
C0100/R0030 |
Effect van alle langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen — Kernvermogen — Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen |
Bedrag van de correctie van het overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen als gevolg van de toepassing van de langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0010/R0040 |
Bedrag met langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen — Kernvermogensbestanddelen — Beperkt eigen vermogen als gevolg van afgezonderde fondsen en matchingportefeuille |
Totaalbedrag van beperkt eigen vermogen als gevolg van afgezonderde fondsen berekend met inachtneming van de technische voorzieningen, met inbegrip van de correcties als gevolg van de langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0020/R0040 |
Zonder overgangsmaatregel voor technische voorzieningen — Kernvermogensbestanddelen — Beperkt eigen vermogen als gevolg van afgezonderde fondsen en matchingportefeuille |
Totaalbedrag van beperkt eigen vermogen als gevolg van afgezonderde fondsen berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder de correctie in verband met de toepassing van de overgangsaftrek op technische voorzieningen maar met behoud van de correcties in verband met de volatiliteitsaanpassing en de matchingopslag. |
|
C0030/R0040 |
Effect van overgangsmaatregel op technische voorzieningen — Kernvermogensbestanddelen — Beperkt eigen vermogen als gevolg van afgezonderde fondsen en matchingportefeuille |
Bedrag van de correctie van het beperkt eigen vermogen als gevolg van afgezonderde fondsen in verband met de toepassing van de overgangsaftrek op technische voorzieningen. Dit is het verschil tussen het beperkt eigen vermogen als gevolg van afgezonderde fondsen berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder toepassing van de overgangsaftrek op technische voorzieningen en met inachtneming van de technische voorzieningen met langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0040/R0040 |
Zonder overgangsmaatregel voor rentevoet — Kernvermogensbestanddelen — Beperkt eigen vermogen als gevolg van afgezonderde fondsen en matchingportefeuille |
Totaalbedrag van het beperkt eigen vermogen als gevolg van afgezonderde fondsen berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder de correctie in verband met de overgangscorrectie van de relevante risicovrije rentetermijnstructuur maar met inachtneming van de correcties in verband met de volatiliteitsaanpassing en de matchingopslag. |
|
C0050/R0040 |
Effect van overgangsmaatregel op rentevoet — Kernvermogensbestanddelen — Beperkt eigen vermogen als gevolg van afgezonderde fondsen en matchingportefeuille |
Bedrag van de correctie van het beperkt eigen vermogen als gevolg van afgezonderde fondsen in verband met de toepassing van de overgangscorrectie van de relevante risicovrije rentetermijnstructuur. Dit is het verschil tussen het beperkt eigen vermogen als gevolg van afgezonderde fondsen berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder overgangscorrectie voor de relevante risicovrije rentetermijnstructuur en met inachtneming van de technische voorzieningen met langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0060/R0040 |
Zonder volatiliteitsaanpassing en zonder andere overgangsmaatregelen — Kernvermogensbestanddelen — Beperkt eigen vermogen als gevolg van afgezonderde fondsen en matchingportefeuille |
Totaalbedrag van het beperkt eigen vermogen als gevolg van afgezonderde fondsen berekend met inachtneming van technische voorzieningen zonder de correcties in verband met de toepassing van de overgangsaftrek voor technische voorzieningen, de overgangscorrectie van de relevante risicovrije rentetermijnstructuur en de volatiliteitsaanpassing, maar met inachtneming van de correcties in verband met de matchingopslag. |
|
C0070/R0040 |
Effect wanneer volatiliteitsaanpassing op nul wordt gesteld — Kernvermogensbestanddelen — Beperkt eigen vermogen als gevolg van afgezonderde fondsen en matchingportefeuille |
Bedrag van de correctie van het beperkt eigen vermogen als gevolg van afgezonderde fondsen in verband met de toepassing van de volatiliteitsaanpassing. Geeft het effect weer wanneer de volatiliteitsaanpassing op nul wordt gesteld. Dit is het verschil tussen het beperkt eigen vermogen als gevolg van afgezonderde fondsen met inachtneming van de technische voorzieningen zonder volatiliteitsaanpassing en zonder andere overgangsmaatregelen en het maximum van het beperkt eigen vermogen als gevolg van afgezonderde fondsen met inachtneming van de in C0010, C0020 en C0040 gerapporteerde technische voorzieningen. |
|
C0080/R0040 |
Zonder matchingopslag en zonder alle andere overgangsmaatregelen — Kernvermogensbestanddelen — Beperkt eigen vermogen als gevolg van afgezonderde fondsen en matchingportefeuille |
Totaalbedrag van het beperkt eigen vermogen als gevolg van afgezonderde fondsen berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder langetermijngarantiemaatregelen. |
|
C0090/R0040 |
Effect wanneer matchingopslag op nul wordt gesteld — Kernvermogensbestanddelen — Beperkt eigen vermogen als gevolg van afgezonderde fondsen en matchingportefeuille |
Bedrag van de correctie van het beperkt eigen vermogen als gevolg van afgezonderde fondsen in verband met de toepassing van de matchingopslag. Geeft het effect weer wanneer de volatiliteitsaanpassing en matchingopslag op nul worden gesteld. Dit is het verschil tussen het beperkt eigen vermogen als gevolg van afgezonderde fondsen met inachtneming van de technische voorzieningen zonder matchingopslag en zonder alle andere overgangsmaatregelen en het maximum van het beperkt eigen vermogen als gevolg van afgezonderde fondsen met inachtneming van de in C0010, C0020, C0040 en C0060 gerapporteerde technische voorzieningen. |
|
C0100/R0040 |
Effect van alle langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen — Kernvermogensbestanddelen — Beperkt eigen vermogen als gevolg van afgezonderde fondsen en matchingportefeuille |
Bedrag van de correctie van het beperkt eigen vermogen als gevolg van afgezonderde fondsen in verband met de toepassing van de langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0010/R0050 |
Bedrag met langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste |
Totaalbedrag van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste berekend met inachtneming van de technische voorzieningen, met inbegrip van de correcties als gevolg van de langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0020/R0050 |
Zonder overgangsmaatregel voor technische voorzieningen — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste |
Totaalbedrag van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder de correctie in verband met de toepassing van de overgangsaftrek op technische voorzieningen maar met inachtneming van de correcties in verband met de volatiliteitsaanpassing en de matchingopslag. |
|
C0030/R0050 |
Effect van overgangsmaatregel op technische voorzieningen — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste |
Bedrag van de correctie van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste als gevolg van de toepassing van de overgangsaftrek op technische voorzieningen. Dit is het verschil tussen het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder de overgangsaftrek voor technische voorzieningen, en met inachtneming van de technische voorzieningen met langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0040/R0050 |
Zonder overgangsmaatregel voor de rentevoet — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste |
Totaalbedrag van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder de correctie in verband met de overgangscorrectie van de relevante risicovrije rentetermijnstructuur maar met inachtneming van de correcties in verband met de volatiliteitsaanpassing en de matchingopslag. |
|
C0050/R0050 |
Effect van overgangsmaatregel op de rentevoet — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste |
Bedrag van de correctie van het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste als gevolg van de toepassing van de overgangscorrectie van de relevante risicovrije rentetermijnstructuur. Dit is het verschil tussen het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder overgangscorrectie van de relevante risicovrije rentetermijnstructuur en met inachtneming van de technische voorzieningen met langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0060/R0050 |
Zonder volatiliteitsaanpassing en zonder andere overgangsmaatregelen — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste |
Totaalbedrag van het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste berekend met inachtneming van technische voorzieningen zonder de correcties in verband met de toepassing van de overgangsaftrek op technische voorzieningen, de overgangscorrectie van de relevante risicovrije rentetermijnstructuur en de volatiliteitsaanpassing, maar met inachtneming van de correcties in verband met de matchingopslag. |
|
C0070/R0050 |
Effect wanneer volatiliteitsaanpassing op nul wordt gesteld — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste |
Bedrag van de correctie van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste als gevolg van de toepassing van de volatiliteitsaanpassing. Geeft het effect weer wanneer de volatiliteitsaanpassing op nul wordt gesteld. Dit is het verschil tussen het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste met inachtneming van de technische voorzieningen zonder volatiliteitsaanpassing en zonder andere overgangsmaatregelen en het maximum van het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste met inachtneming van de in C0010, C0020 en C0040 gerapporteerde technische voorzieningen. |
|
C0080/R0050 |
Zonder matchingopslag en zonder alle andere overgangsmaatregelen — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste |
Totaalbedrag van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder langetermijngarantiemaatregelen. |
|
C0090/R0050 |
Effect wanneer matchingopslag op nul wordt gesteld — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste |
Bedrag van de correctie van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste als gevolg van de toepassing van de matchingopslag. Geeft het effect weer wanneer de volatiliteitsaanpassing en matchingopslag op nul worden gesteld. Dit is het verschil tussen het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder matchingopslag en zonder andere overgangsmaatregelen en het maximum van het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste met inachtneming van de in C0010, C0020, C0040 en C0060 gerapporteerde technische voorzieningen. |
|
C0100/R0050 |
Effect van alle langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste |
Bedrag van de correctie van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste als gevolg van de toepassing van de langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0010/R0060 |
Bedrag met langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 1 |
Totaalbedrag van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 1 berekend met inachtneming van de technische voorzieningen, met inbegrip van de correcties als gevolg van de langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0020/R0060 |
Zonder overgangsmaatregel voor technische voorzieningen — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 1 |
Totaalbedrag van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 1 berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder de correctie in verband met de overgangsmaatregel voor technische voorzieningen maar met inachtneming van de correcties in verband met de volatiliteitsaanpassing en de matchingopslag. |
|
C0030/R0060 |
Effect van overgangsmaatregel op technische voorzieningen — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 1 |
Bedrag van de correctie van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 1 als gevolg van de toepassing van de overgangsmaatregelen voor technische voorzieningen. Dit is het verschil tussen het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 1 berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder toepassing van de overgangsaftrek voor technische voorzieningen, en met inachtneming van de technische voorzieningen met langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0040/R0060 |
Zonder overgangsmaatregel voor de rentevoet — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 1 |
Totaalbedrag van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 1 berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder de correctie in verband met de overgangscorrectie van de relevante risicovrije rentetermijnstructuur maar met inachtneming van de correcties in verband met de volatiliteitsaanpassing en de matchingopslag. |
|
C0050/R0060 |
Effect van overgangsmaatregel op de rentevoet — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 1 |
Bedrag van de correctie van het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 1 als gevolg van de toepassing van de overgangscorrectie van de relevante risicovrije rentetermijnstructuur. Dit is het verschil tussen het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 1 berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder overgangscorrectie van de rentevoet en met inachtneming van de technische voorzieningen met langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0060/R0060 |
Zonder volatiliteitsaanpassing en zonder andere overgangsmaatregelen — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 1 |
Totaalbedrag van het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 1 berekend met inachtneming van technische voorzieningen zonder de correcties in verband met de toepassing van de overgangsaftrek op technische voorzieningen, de overgangscorrectie van de relevante risicovrije rentetermijnstructuur en de volatiliteitsaanpassing, maar met inachtneming van de correcties in verband met de matchingopslag. |
|
C0070/R0060 |
Effect wanneer volatiliteitsaanpassing op nul wordt gesteld — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 1 |
Bedrag van de correctie van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 1 als gevolg van de toepassing van de volatiliteitsaanpassing. Geeft het effect weer wanneer de volatiliteitsaanpassing op nul wordt gesteld. Dit is het verschil tussen het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 1 met inachtneming van de technische voorzieningen zonder volatiliteitsaanpassing en zonder andere overgangsmaatregelen en het maximum van het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 1 met inachtneming van de in C0010, C0020 en C0040 gerapporteerde technische voorzieningen. |
|
C0080/R0060 |
Zonder matchingopslag en zonder alle andere overgangsmaatregelen — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 1 |
Totaalbedrag van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 1 berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder langetermijngarantiemaatregelen. |
|
C0090/R0060 |
Effect wanneer matchingopslag op nul wordt gesteld — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 1 |
Bedrag van de correctie van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 1 als gevolg van de toepassing van de matchingopslag. Geeft het effect weer wanneer de volatiliteitsaanpassing en matchingopslag op nul worden gesteld. Dit is het verschil tussen het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 1 berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder matchingopslag en zonder andere overgangsmaatregelen en het maximum van het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 1 met inachtneming van de in C0010, C0020, C0040 en C0060 gerapporteerde technische voorzieningen. |
|
C0100/R0060 |
Effect van alle langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 1 |
Bedrag van de correctie van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 1 als gevolg van de toepassing van de langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0010/R0070 |
Bedrag met langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 2 |
Totaalbedrag van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 2 berekend met inachtneming van de technische voorzieningen, met inbegrip van de correcties als gevolg van de langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0020/R0070 |
Zonder overgangsmaatregel voor technische voorzieningen — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 2 |
Totaalbedrag van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 2 berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder de correctie in verband met de overgangsmaatregel voor technische voorzieningen maar met inachtneming van de correcties in verband met de volatiliteitsaanpassing en de matchingopslag. |
|
C0030/R0070 |
Effect van overgangsmaatregel op technische voorzieningen — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 2 |
Bedrag van de correctie van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 2 als gevolg van de toepassing van de overgangsmaatregelen voor technische voorzieningen. Dit is het verschil tussen het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 2 berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder toepassing van de overgangsaftrek voor technische voorzieningen, en met inachtneming van de technische voorzieningen met langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0040/R0070 |
Zonder overgangsmaatregel voor de rentevoet — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 2 |
Totaalbedrag van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 2 berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder de correctie in verband met de overgangscorrectie van de relevante risicovrije rentetermijnstructuur maar met inachtneming van de correcties in verband met de volatiliteitsaanpassing en de matchingopslag. |
|
C0050/R0070 |
Effect van overgangsmaatregel op de rentevoet — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 2 |
Bedrag van de correctie van het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 2 als gevolg van de toepassing van de overgangscorrectie van de relevante risicovrije rentetermijnstructuur. Dit is het verschil tussen het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 2 berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder overgangscorrectie van de rentevoet en met inachtneming van de technische voorzieningen met langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0060/R0070 |
Zonder volatiliteitsaanpassing en zonder andere overgangsmaatregelen — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 2 |
Totaalbedrag van het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 2 berekend met inachtneming van technische voorzieningen zonder de correcties in verband met de toepassing van de overgangsaftrek op technische voorzieningen, de overgangscorrectie van de relevante risicovrije rentetermijnstructuur en de volatiliteitsaanpassing, maar met inachtneming van de correcties in verband met de matchingopslag. |
|
C0070/R0070 |
Effect wanneer volatiliteitsaanpassing op nul wordt gesteld — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 2 |
Bedrag van de correctie van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 2 als gevolg van de toepassing van de volatiliteitsaanpassing. Geeft het effect weer wanneer de volatiliteitsaanpassing op nul wordt gesteld. Dit is het verschil tussen het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 2 met inachtneming van de technische voorzieningen zonder volatiliteitsaanpassing en zonder andere overgangsmaatregelen en het maximum van het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 2 met inachtneming van de in C0010, C0020 en C0040 gerapporteerde technische voorzieningen. |
|
C0080/R0070 |
Zonder matchingopslag en zonder alle andere overgangsmaatregelen — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 2 |
Totaalbedrag van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 2 berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder langetermijngarantiemaatregelen. |
|
C0090/R0070 |
Effect wanneer matchingopslag op nul wordt gesteld — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 2 |
Bedrag van de correctie van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 2 als gevolg van de toepassing van de matchingopslag. Geeft het effect weer wanneer de volatiliteitsaanpassing en matchingopslag op nul worden gesteld. Dit is het verschil tussen het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 2 berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder matchingopslag en zonder andere overgangsmaatregelen en het maximum van het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 2 met inachtneming van de in C0010, C0020, C0040 en C0060 gerapporteerde technische voorzieningen. |
|
C0100/R0070 |
Effect van alle langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 2 |
Bedrag van de correctie van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 2 als gevolg van de toepassing van de langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0010/R0080 |
Bedrag met langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 3 |
Totaalbedrag van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 3 berekend met inachtneming van de technische voorzieningen, met inbegrip van de correcties als gevolg van de langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0020/R0080 |
Zonder overgangsmaatregel voor technische voorzieningen — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 3 |
Totaalbedrag van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 3 berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder de correctie in verband met de overgangsmaatregel voor technische voorzieningen maar met inachtneming van de correcties in verband met de volatiliteitsaanpassing en de matchingopslag. |
|
C0030/R0080 |
Effect van overgangsmaatregel op technische voorzieningen — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 3 |
Bedrag van de correctie van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 3 als gevolg van de toepassing van de overgangsmaatregelen voor technische voorzieningen. Dit is het verschil tussen het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 3 berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder toepassing van de overgangsaftrek voor technische voorzieningen, en met inachtneming van de technische voorzieningen met langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0040/R0080 |
Zonder overgangsmaatregel voor de rentevoet — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 3 |
Totaalbedrag van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 3 berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder de correctie in verband met de overgangscorrectie van de relevante risicovrije rentetermijnstructuur maar met inachtneming van de correcties in verband met de volatiliteitsaanpassing en de matchingopslag. |
|
C0050/R0080 |
Effect van overgangsmaatregel op de rentevoet — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 3 |
Bedrag van de correctie van het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 3 als gevolg van de toepassing van de overgangscorrectie van de relevante risicovrije rentetermijnstructuur. Dit is het verschil tussen het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 3 berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder overgangscorrectie van de rentevoet en met inachtneming van de technische voorzieningen met langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0060/R0080 |
Zonder volatiliteitsaanpassing en zonder andere overgangsmaatregelen — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 3 |
Totaalbedrag van het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 3 berekend met inachtneming van technische voorzieningen zonder de correcties in verband met de toepassing van de overgangsaftrek op technische voorzieningen, de overgangscorrectie van de relevante risicovrije rentetermijnstructuur en de volatiliteitsaanpassing, maar met inachtneming van de correcties in verband met de matchingopslag. |
|
C0070/R0080 |
Effect wanneer volatiliteitsaanpassing op nul wordt gesteld — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 3 |
Bedrag van de correctie van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 3 als gevolg van de toepassing van de volatiliteitsaanpassing. Geeft het effect weer wanneer de volatiliteitsaanpassing op nul wordt gesteld. Dit is het verschil tussen het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 3 met inachtneming van de technische voorzieningen zonder volatiliteitsaanpassing en zonder andere overgangsmaatregelen en het maximum van het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 3 met inachtneming van de in C0010, C0020 en C0040 gerapporteerde technische voorzieningen. |
|
C0080/R0080 |
Zonder matchingopslag en zonder alle andere overgangsmaatregelen — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 3 |
Totaalbedrag van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 3 berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder langetermijngarantiemaatregelen. |
|
C0090/R0080 |
Effect wanneer matchingopslag op nul wordt gesteld — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 3 |
Bedrag van de correctie van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 3 als gevolg van de toepassing van de matchingopslag. Geeft het effect weer wanneer de volatiliteitsaanpassing en matchingopslag op nul worden gesteld. Dit is het verschil tussen het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 3 berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder matchingopslag en zonder andere overgangsmaatregelen en het maximum van het in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 3 met inachtneming van de in C0010, C0020, C0040 en C0060 gerapporteerde technische voorzieningen. |
|
C0100/R0080 |
Effect van alle langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen — In aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 3 |
Bedrag van de correctie van in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste — Tier 3 als gevolg van de toepassing van de langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0010/R0090 |
Bedrag met langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen — Solvabiliteitskapitaalvereiste |
Totaalbedrag van het solvabiliteitskapitaalvereiste berekend met inachtneming van de technische voorzieningen, met inbegrip van de correcties als gevolg van de langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0020/R0090 |
Zonder overgangsmaatregel ten aanzien van technische voorzieningen — Solvabiliteitskapitaalvereiste |
Totaalbedrag van het solvabiliteitskapitaalvereiste met inachtneming van de technische voorzieningen zonder de correctie in verband met de overgangsaftrek voor technische voorzieningen maar met behoud van de correcties in verband met de volatiliteitsaanpassing en de matchingopslag. |
|
C0030/R0090 |
Effect van overgangsmaatregel op technische voorzieningen — Solvabiliteitskapitaalvereiste |
Bedrag van de correctie van het solvabiliteitskapitaalvereiste als gevolg van de toepassing van de overgangsaftrek op technische voorzieningen. Dit is het verschil tussen het solvabiliteitskapitaalvereiste berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder de overgangsaftrek voor technische voorzieningen en met inachtneming van de technische voorzieningen met langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0040/R0090 |
Zonder overgangsmaatregel voor de rentevoet — Solvabiliteitskapitaalvereiste |
Totaalbedrag van het solvabiliteitskapitaalvereiste berekend met inachtneming van technische voorzieningen zonder de correctie in verband met de overgangscorrectie van de relevante risicovrije rentetermijnstructuur, maar met behoud van de correcties in verband met de volatiliteitsaanpassing en de matchingopslag. |
|
C0050/R0090 |
Effect van overgangsmaatregel op de rentevoet — Solvabiliteitskapitaalvereiste |
Bedrag van de correctie van het solvabiliteitskapitaalvereiste in verband met de toepassing van de overgangscorrectie van de relevante risicovrije rentetermijnstructuur. Dit is het verschil tussen het solvabiliteitskapitaalvereiste berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder overgangscorrectie van de relevante risicovrije rentetermijnstructuur en met inachtneming van de technische voorzieningen met langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen. |
|
C0060/R0090 |
Zonder volatiliteitsaanpassing en zonder overige overgangsmaatregelen — Solvabiliteitskapitaalvereiste |
Totaalbedrag van het solvabiliteitskapitaalvereiste berekend met inachtneming van technische voorzieningen zonder de correcties in verband met de toepassing van de overgangsaftrek voor technische voorzieningen, de overgangscorrectie van de relevante risicovrije rentetermijnstructuur en de volatiliteitsaanpassing, maar met inachtneming van de correcties in verband met de matchingopslag. |
|
C0070/R0090 |
Effect wanneer volatiliteitsaanpassing op nul wordt gesteld — Solvabiliteitskapitaalvereiste |
Bedrag van de correctie van het solvabiliteitskapitaalvereiste als gevolg van de toepassing van de volatiliteitsaanpassing. Geeft het effect weer wanneer de volatiliteitsaanpassing op nul wordt gesteld. Dit is het verschil tussen het solvabiliteitskapitaalvereiste met inachtneming van de technische voorzieningen zonder volatiliteitsaanpassing en zonder andere overgangsmaatregelen en het maximum van het solvabiliteitskapitaalvereiste met inachtneming van de in C0010, C0020 en C0040 gerapporteerde technische voorzieningen. |
|
C0080/R0090 |
Zonder matchingopslag en zonder alle overige maatregelen — Solvabiliteitskapitaalvereiste |
Totaalbedrag van het solvabiliteitskapitaalvereiste berekend met inachtneming van de technische voorzieningen zonder langetermijngarantiemaatregelen. |
|
C0090/R0090 |
Effect wanneer matchingopslag op nul wordt gesteld — Solvabiliteitskapitaalvereiste |
Bedrag van de correctie van het solvabiliteitskapitaalvereiste als gevolg van de toepassing van de matchingopslag. Geeft het effect weer wanneer de volatiliteitsaanpassing en matchingopslag op nul worden gesteld. Dit is het verschil tussen het solvabiliteitskapitaalvereiste met inachtneming van de technische voorzieningen zonder matchingopslag en zonder alle andere overgangsmaatregelen en het maximum van het solvabiliteitskapitaalvereiste met inachtneming van de in C0010, C0020, C0040 en C0060 gerapporteerde technische voorzieningen. |
|
C0100/R0090 |
Effect van alle langetermijngarantie- en overgangsmaatregelen — Solvabiliteitskapitaalvereiste |
Bedrag van de correctie van het solvabiliteitskapitaalvereiste als gevolg van de toepassing van de langetermijngarantie– en overgangsmaatregelen. |
S.23.01 — Eigen vermogen
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling betreft de eerste, driemaandelijkse en jaarlijkse indiening voor groepen.
De template is van toepassing bij elk van de drie methoden van berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep. Aangezien de meeste items van toepassing zijn op het deel van de groep dat onder methode 1 valt, worden de items die van toepassing zijn bij gebruik van de methode van aftrek en aggregatie (exclusief, of in combinatie met methode 1) duidelijk vermeld in de instructies.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||
|
Kernvermogen vóór aftrek voor deelnemingen in andere financiële sectoren |
||||||
|
R0010/C0010 |
Gewoon aandelenkapitaal (inclusief eigen aandelen) — Totaal |
Dit is het totale gewone aandelenkapitaal, zowel rechtstreeks als middellijk gehouden (vóór aftrek van eigen aandelen). Dit is het totale gewone aandelenkapitaal van de groep dat volledig voldoet aan de criteria voor Tier 1- of Tier 2-bestanddelen. Gewoon aandelenkapitaal dat niet volledig voldoet aan de criteria, dient te worden behandeld als preferent aandelenkapitaal en dienovereenkomstig te worden ingedeeld, niettegenstaande de beschrijving of benaming ervan. |
||||
|
R0010/C0020 |
Gewoon aandelenkapitaal (inclusief eigen aandelen) — Tier 1 onbeperkt |
Dit is het bedrag van gestort gewoon aandelenkapitaal dat voldoet aan de criteria voor Tier 1 onbeperkt. |
||||
|
R0010/C0040 |
Gewoon aandelenkapitaal (inclusief eigen aandelen) — Tier 2 |
Dit is het bedrag van opgevraagd gewoon aandelenkapitaal dat voldoet aan de criteria voor Tier 2. |
||||
|
R0020/C0010 |
Niet-beschikbaar opgevraagd maar niet-gestort gewoon aandelenkapitaal op groepsniveau — Totaal |
Dit is het totale bedrag van opgevraagd maar niet-gestort gewoon aandelenkapitaal dat als niet-beschikbaar wordt beschouwd overeenkomstig artikel 222, leden 2 tot en met 5, van Richtlijn 2009/138/EG. |
||||
|
R0020/C0020 |
Niet-beschikbaar opgevraagd maar niet-gestort gewoon aandelenkapitaal op groepsniveau — Tier 1 onbeperkt |
Dit is het totale bedrag van opgevraagd maar niet-gestort gewoon aandelenkapitaal dat als niet-beschikbaar wordt beschouwd overeenkomstig artikel 222, leden 2 tot en met 5, van Richtlijn 2009/138/EG en dat voldoet aan de criteria voor Tier 1 onbeperkt. |
||||
|
R0020/C0040 |
Niet-beschikbaar opgevraagd maar niet-gestort gewoon aandelenkapitaal op groepsniveau — Tier 2 |
Dit is het bedrag van opgevraagd maar niet-gestort gewoon aandelenkapitaal dat als niet-beschikbaar wordt beschouwd overeenkomstig artikel 222, leden 2 tot en met 5, van Richtlijn 2009/138/EG en dat voldoet aan de criteria voor Tier 2. |
||||
|
R0030/C0010 |
Agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal — Totaal |
Het totale agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal dat volledig voldoet aan de criteria voor Tier 1- of Tier 2-bestanddelen. |
||||
|
R0030/C0020 |
Agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal — Tier 1 onbeperkt |
Dit is het bedrag van het agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal dat voldoet aan de criteria voor Tier 1 onbeperkt omdat het verbonden is aan gewoon aandelenkapitaal dat wordt behandeld als Tier 1 onbeperkt. |
||||
|
R0030/C0040 |
Agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal — Tier 2 |
Dit is het bedrag van het agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal dat voldoet aan de criteria voor Tier 2 omdat het verbonden is aan gewoon aandelenkapitaal dat wordt behandeld als Tier 2. |
||||
|
R0040/C0010 |
Beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen — Totaal |
Beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen die volledig voldoen aan de criteria voor Tier 1- or Tier 2-bestanddelen. |
||||
|
R0040/C0020 |
Beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen — Tier 1 onbeperkt |
Dit is het bedrag aan beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 1 onbeperkt. |
||||
|
R0040/C0040 |
Beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen — Tier 2 |
Dit is het bedrag aan beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 2. |
||||
|
R0050/C0010 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Totaal |
Dit is het totaalbedrag aan achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die volledig voldoen aan de criteria voor Tier 1 beperkt, Tier 2 of Tier 3. |
||||
|
R0050/C0030 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Tier 1 beperkt |
Dit is het bedrag aan achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 1 beperkt. |
||||
|
R0050/C0040 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Tier 2 |
Dit is het bedrag aan achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 2. |
||||
|
R0050/C0050 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Tier 3 |
Dit is het bedrag aan achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 3. |
||||
|
R0060/C0010 |
Niet-beschikbare achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen op groepsniveau — Totaal |
Dit is het totale bedrag van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die als niet-beschikbaar worden beschouwd overeenkomstig artikel 222, leden 2 tot en met 5, van Richtlijn 2009/138/EG. |
||||
|
R0060/C0030 |
Niet-beschikbare achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen op groepsniveau — Tier 1 beperkt |
Dit is het bedrag van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die als niet-beschikbaar worden beschouwd overeenkomstig artikel 222, leden 2 tot en met 5, van Richtlijn 2009/138/EG en die voldoen aan de criteria voor Tier 1 beperkt. |
||||
|
R0060/C0040 |
Niet-beschikbare achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen op groepsniveau — Tier 2 |
Dit is het bedrag van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die als niet-beschikbaar worden beschouwd overeenkomstig artikel 222, leden 2 tot en met 5, van Richtlijn 2009/138/EG en die voldoen aan de criteria voor Tier 2. |
||||
|
R0060/C0050 |
Niet-beschikbare achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen op groepsniveau — Tier 3 |
Dit is het bedrag van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die als niet-beschikbaar worden beschouwd overeenkomstig artikel 222, leden 2 tot en met 5, van Richtlijn 2009/138/EG en die voldoen aan de criteria voor Tier 3. |
||||
|
R0070/C0010 |
Surplusfondsen — Totaal |
Dit is het totale bedrag van surplusfondsen die vallen onder artikel 91, lid 2, van Richtlijn 2009/138/EG. |
||||
|
R0070/C0020 |
Surplusfondsen — Tier 1 onbeperkt |
Dit zijn de surplusfondsen die vallen onder artikel 91, lid 2, van Richtlijn 2009/138/EG en die voldoen aan de criteria voor bestanddelen van Tier 1 onbeperkt. |
||||
|
R0080/C0010 |
Niet-beschikbare surplusfondsen op groepsniveau — Totaal |
Dit is het totale bedrag van surplusfondsen die als niet-beschikbaar worden beschouwd overeenkomstig artikel 222, leden 2 tot en met 5, van Richtlijn 2009/138/EG. |
||||
|
R0080/C0020 |
Niet-beschikbare surplusfondsen op groepsniveau — Tier 1 onbeperkt |
Dit is het bedrag van surplusfondsen die als niet-beschikbaar worden beschouwd overeenkomstig artikel 222, leden 2 tot en met 5, van Richtlijn 2009/138/EG en die voldoen aan de criteria voor bestanddelen van Tier 1 onbeperkt. |
||||
|
R0090/C0010 |
Preferente aandelen — Totaal |
Dit is het totaalbedrag aan uitgegeven preferente aandelen die volledig voldoen aan de criteria voor bestanddelen van Tier 1 beperkt, Tier 2 of Tier 3. |
||||
|
R0090/C0030 |
Preferente aandelen — Tier 1 beperkt |
Dit is het bedrag aan uitgegeven preferente aandelen die voldoen aan de criteria voor Tier 1 beperkt. |
||||
|
R0090/C0040 |
Preferente aandelen — Tier 2 |
Dit is het bedrag aan uitgegeven preferente aandelen die voldoen aan de criteria voor Tier 2. |
||||
|
R0090/C0050 |
Preferente aandelen — Tier 3 |
Dit is het bedrag aan uitgegeven preferente aandelen die voldoen aan de criteria voor Tier 3. |
||||
|
R0100/C0010 |
Niet-beschikbare preferente aandelen op groepsniveau — Totaal |
Dit is het totale bedrag aan preferente aandelen die als niet-beschikbaar worden beschouwd overeenkomstig artikel 222, leden 2 tot en met 5, van Richtlijn 2009/138/EG. |
||||
|
R0100/C0030 |
Niet-beschikbare preferente aandelen op groepsniveau — Tier 1 beperkt |
Dit is het bedrag aan preferente aandelen die als niet-beschikbaar worden beschouwd overeenkomstig artikel 222, leden 2 tot en met 5, van Richtlijn 2009/138/EG en die voldoen aan de criteria voor bestanddelen van Tier 1 beperkt. |
||||
|
R0100/C0040 |
Niet-beschikbare preferente aandelen op groepsniveau — Tier 2 |
Dit is het bedrag aan preferente aandelen die als niet-beschikbaar worden beschouwd overeenkomstig artikel 222, leden 2 tot en met 5, van Richtlijn 2009/138/EG en die voldoen aan de criteria voor Tier 2. |
||||
|
R0100/C0050 |
Niet-beschikbare preferente aandelen op groepsniveau — Tier 3 |
Dit is het bedrag aan preferente aandelen die als niet-beschikbaar worden beschouwd overeenkomstig artikel 222, leden 2 tot en met 5, van Richtlijn 2009/138/EG en die voldoen aan de criteria voor Tier 3. |
||||
|
R0110/C0010 |
Agio verbonden aan preferente aandelen — Totaal |
Het totale agio verbonden aan preferent aandelenkapitaal dat volledig voldoet aan de criteria voor bestanddelen van Tier 1 beperkt, Tier 2 of Tier 3. |
||||
|
R0110/C0030 |
Agio verbonden aan preferente aandelen — Tier 1 beperkt |
Dit is het bedrag van het agio verbonden aan preferente aandelen dat voldoet aan de criteria voor bestanddelen van Tier 1 beperkt omdat het verbonden is aan als bestanddelen van Tier 1 beperkt behandelde preferente aandelen. |
||||
|
R0110/C0040 |
Agio verbonden aan preferente aandelen — Tier 2 |
Dit is het bedrag van het agio verbonden aan preferente aandelen dat voldoet aan de criteria voor Tier 2 omdat het verbonden is aan als Tier 2 behandelde preferente aandelen. |
||||
|
R0110/C0050 |
Agio verbonden aan preferente aandelen — Tier 3 |
Dit is het bedrag van het agio verbonden aan preferente aandelen dat voldoet aan de criteria voor Tier 3 omdat het verbonden is aan als Tier 3 behandelde preferente aandelen. |
||||
|
R0120/C0010 |
Niet-beschikbaar agio verbonden aan preferente aandelen op groepsniveau — Totaal |
Dit is het totale bedrag van het agio verbonden aan preferente aandelen dat als niet-beschikbaar wordt beschouwd overeenkomstig artikel 222, leden 2 tot en met 5, van Richtlijn 2009/138/EG. |
||||
|
R0120/C0030 |
Niet-beschikbaar agio verbonden aan preferente aandelen op groepsniveau — Tier 1 beperkt |
Dit is het bedrag van het agio verbonden aan preferente aandelen dat als niet-beschikbaar wordt beschouwd overeenkomstig artikel 222, leden 2 tot en met 5, van Richtlijn 2009/138/EG en dat voldoet aan de criteria voor bestanddelen van Tier 1 beperkt. |
||||
|
R0120/C0040 |
Niet-beschikbaar agio verbonden aan preferente aandelen op groepsniveau — Tier 2 |
Dit is het bedrag van het agio verbonden aan preferente aandelen dat als niet-beschikbaar wordt beschouwd overeenkomstig artikel 222, leden 2 tot en met 5, van Richtlijn 2009/138/EG en dat voldoet aan de criteria voor bestanddelen van Tier 2. |
||||
|
R0120/C0050 |
Niet-beschikbaar agio verbonden aan preferente aandelen op groepsniveau — Tier 3 |
Dit is het bedrag van het agio verbonden aan preferente aandelen dat als niet-beschikbaar wordt beschouwd overeenkomstig artikel 222, leden 2 tot en met 5, van Richtlijn 2009/138/EG en dat voldoet aan de criteria voor bestanddelen van Tier 3. |
||||
|
R0130/C0010 |
Reconciliatiereserve — Totaal |
De totale reconciliatiereserve vertegenwoordigt reserves (bv. ingehouden winsten), na correcties (bv. afgezonderde fondsen). De reconciliatiereserve is grotendeels het resultaat van verschillen tussen boekhoudkundige waardering en waardering overeenkomstig artikel 75 van Richtlijn 2009/138/EG. |
||||
|
R0130/C0020 |
Reconciliatie — Tier 1 onbeperkt |
De reconciliatiereserve vertegenwoordigt reserves (bv. ingehouden winsten), na correcties (bv. afgezonderde fondsen). De reconciliatiereserve is grotendeels het resultaat van verschillen tussen boekhoudkundige waardering en waardering overeenkomstig Richtlijn 2009/138/EG. |
||||
|
R0140/C0010 |
Achtergestelde verplichtingen — Totaal |
Dit is het totale bedrag aan achtergestelde verplichtingen. |
||||
|
R0140/C0030 |
Achtergestelde verplichtingen — Tier 1 beperkt |
Dit is het bedrag aan achtergestelde verplichtingen die voldoen aan de criteria voor bestanddelen van Tier 1 beperkt. |
||||
|
R0140/C0040 |
Achtergestelde verplichtingen — Tier 2 |
Dit is het bedrag aan achtergestelde verplichtingen die voldoen aan de criteria voor Tier 2. |
||||
|
R0140/C0050 |
Achtergestelde verplichtingen — Tier 3 |
Dit is het bedrag aan achtergestelde verplichtingen die voldoen aan de criteria voor Tier 3. |
||||
|
R0150/C0010 |
Niet-beschikbare achtergestelde verplichtingen op groepsniveau — Totaal |
Dit is het totale bedrag aan achtergestelde verplichtingen die als niet-beschikbaar worden beschouwd overeenkomstig artikel 222, leden 2 tot en met 5, van Richtlijn 2009/138/EG. |
||||
|
R0150/C0030 |
Niet-beschikbare achtergestelde verplichtingen op groepsniveau — Tier 1 beperkt |
Dit is het bedrag aan achtergestelde verplichtingen die als niet-beschikbaar worden beschouwd overeenkomstig artikel 222, leden 2 tot en met 5, van Richtlijn 2009/138/EG en die voldoen aan de criteria voor bestanddelen van Tier 1 beperkt. |
||||
|
R0150/C0040 |
Niet-beschikbare achtergestelde verplichtingen op groepsniveau — Tier 2 |
Dit is het bedrag aan achtergestelde verplichtingen die als niet-beschikbaar worden beschouwd overeenkomstig artikel 222, leden 2 tot en met 5, van Richtlijn 2009/138/EG en die voldoen aan de criteria voor Tier 2. |
||||
|
R0150/C0050 |
Niet-beschikbare achtergestelde verplichtingen op groepsniveau — Tier 3 |
Dit is het bedrag aan achtergestelde verplichtingen die als niet-beschikbaar worden beschouwd overeenkomstig artikel 222, leden 2 tot en met 5, van Richtlijn 2009/138/EG en die voldoen aan de criteria voor Tier 3. |
||||
|
R0160/C0010 |
Een bedrag gelijk aan de waarde van netto uitgestelde belastingvorderingen — Totaal |
Dit is het totale bedrag aan netto uitgestelde belastingvorderingen. |
||||
|
R0160/C0050 |
Een bedrag gelijk aan de waarde van netto uitgestelde belastingvorderingen — Tier 3 |
Dit is het totale bedrag aan netto uitgestelde belastingvorderingen die voldoen aan de criteria voor indeling in Tier 3. |
||||
|
R0170/C0010 |
Een bedrag gelijk aan de waarde van netto uitgestelde belastingvorderingen die niet beschikbaar zijn op groepsniveau — Totaal |
Dit is het totale bedrag van netto uitgestelde belastingvorderingen die als niet-beschikbaar worden beschouwd overeenkomstig artikel 222, leden 2 tot en met 5, van Richtlijn 2009/138/EG. |
||||
|
R0170/C0050 |
Een bedrag gelijk aan de waarde van netto uitgestelde belastingvorderingen die niet beschikbaar zijn op groepsniveau — Tier 3 |
Dit is het bedrag van netto uitgestelde belastingvorderingen die als niet-beschikbaar worden beschouwd overeenkomstig artikel 222, leden 2 tot en met 5, van Richtlijn 2009/138/EG en die voldoen aan de criteria voor Tier 3. |
||||
|
R0180/C0010 |
Overige door de toezichthoudende autoriteit als kernvermogen goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen die hierboven niet worden vermeld |
Dit is het totaal van de hierboven niet genoemde kernvermogensbestanddelen die door de toezichthoudende autoriteit zijn goedgekeurd. |
||||
|
R0180/C0020 |
Overige door de toezichthouder als kernvermogen goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Tier 1 onbeperkt |
Dit is het bedrag van de hierboven niet genoemde kernvermogensbestanddelen die voldoen aan de criteria voor Tier 1 onbeperkt en door de toezichthoudende autoriteit zijn goedgekeurd. |
||||
|
R0180/C0030 |
Overige door de toezichthouder als kernvermogen goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Tier 1 beperkt |
Dit is het bedrag van de hierboven niet genoemde kernvermogensbestanddelen die voldoen aan de criteria voor de bestanddelen van Tier 1 beperkt en door de toezichthoudende autoriteit zijn goedgekeurd. |
||||
|
R0180/C0040 |
Overige door de toezichthouder als kernvermogen goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Tier 2 |
Dit is het bedrag van de hierboven niet genoemde kernvermogensbestanddelen die voldoen aan de criteria voor Tier 2 en door de toezichthoudende autoriteit zijn goedgekeurd. |
||||
|
R0180/C0050 |
Overige door de toezichthouder als kernvermogen goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen die hierboven niet zijn vermeld — Tier 3 |
Dit is het bedrag van de hierboven niet genoemde kernvermogensbestanddelen die voldoen aan de criteria voor Tier 3 en door de toezichthoudende autoriteit zijn goedgekeurd. |
||||
|
R0190/C0010 |
Niet-beschikbaar eigen vermogen verbonden aan andere door de toezichthouder goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen — Totaal |
Dit is het totaalbedrag van eigenvermogensbestanddelen verbonden aan andere door de toezichthouder als kernvermogen goedgekeurde bestanddelen die als niet beschikbaar worden beschouwd overeenkomstig artikel 222, leden 2 tot en met 5, van Richtlijn 2009/138/EG. |
||||
|
R0190/C0020 |
Niet-beschikbaar eigen vermogen verbonden aan andere door de toezichthouder goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen — Bestanddelen van Tier 1 onbeperkt |
Dit is het bedrag van eigenvermogensbestanddelen verbonden aan andere door de toezichthouder als kernvermogen goedgekeurde bestanddelen die worden beschouwd als niet beschikbaar overeenkomstig artikel 222, leden 2 tot en met 5, van Richtlijn 2009/138/EG en die voldoen aan de criteria voor bestanddelen van Tier 1 onbeperkt. |
||||
|
R0190/C0030 |
Niet-beschikbaar eigen vermogen verbonden aan andere door de toezichthouder goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen — Bestanddelen van Tier 1 beperkt |
Dit is het bedrag van eigenvermogensbestanddelen verbonden aan andere door de toezichthouder als kernvermogen goedgekeurde bestanddelen die worden beschouwd als niet beschikbaar overeenkomstig artikel 222, leden 2 tot en met 5, van Richtlijn 2009/138/EG en die voldoen aan de criteria voor bestanddelen van Tier 1 beperkt. |
||||
|
R0190/C0040 |
Niet-beschikbaar eigen vermogen verbonden aan andere door de toezichthouder goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen — Tier 2 |
Dit is het bedrag van eigenvermogensbestanddelen verbonden aan andere door de toezichthouder als kernvermogen goedgekeurde bestanddelen die worden beschouwd als niet beschikbaar overeenkomstig artikel 222, leden 2 tot en met 5, van Richtlijn 2009/138/EG en die voldoen aan de criteria voor Tier 2. |
||||
|
R0190/C0050 |
Niet-beschikbaar eigen vermogen verbonden aan andere door de toezichthouder goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen — Tier 3 |
Dit is het bedrag van eigenvermogensbestanddelen verbonden aan andere door de toezichthouder als kernvermogen goedgekeurde bestanddelen die worden beschouwd als niet beschikbaar overeenkomstig artikel 222, leden 2 tot en met 5, van Richtlijn 2009/138/EG en die voldoen aan de criteria voor Tier 3. |
||||
|
R0200/C0010 |
Minderheidsbelangen op groepsniveau (indien niet gerapporteerd in het kader van een ander eigenvermogensbestanddeel) — Totaal |
Dit is het totaal van minderheidsbelangen in de groep waarover wordt gerapporteerd. Deze rij dient alleen te worden gerapporteerd indien de minderheidsbelangen niet al zijn opgenomen in andere kernvermogensbestanddelen (d.w.z. minderheidsbelangen moeten niet twee keer worden geteld). |
||||
|
R0200/C0020 |
Minderheidsbelangen op groepsniveau (indien niet gerapporteerd in het kader van een ander eigenvermogensbestanddeel) — Tier 1 onbeperkt |
Het bedrag van de minderheidsbelangen in de groep waarover wordt gerapporteerd en die voldoen aan de criteria voor bestanddelen van Tier 1 onbeperkt. |
||||
|
R0200/C0030 |
Minderheidsbelangen op groepsniveau (indien niet gerapporteerd in het kader van een ander eigenvermogensbestanddeel) — Tier 1 beperkt |
Het bedrag van de minderheidsbelangen in de groep waarover wordt gerapporteerd en die voldoen aan de criteria voor bestanddelen van Tier 1 beperkt. |
||||
|
R0200/C0040 |
Minderheidsbelangen op groepsniveau (indien niet gerapporteerd in het kader van een ander eigenvermogensbestanddeel) — Tier 2 |
Het bedrag van de minderheidsbelangen in de groep waarover wordt gerapporteerd en die voldoen aan de criteria voor Tier 2. |
||||
|
R0200/C0050 |
Minderheidsbelangen op groepsniveau (indien niet gerapporteerd in het kader van een ander eigenvermogensbestanddeel) — Tier 3 |
Het bedrag van de minderheidsbelangen in de groep waarover wordt gerapporteerd en die voldoen aan de criteria voor Tier 3. |
||||
|
R0210/C0010 |
Niet-beschikbare minderheidsbelangen op groepsniveau — Totaal |
Dit is het totale bedrag van minderheidsbelangen die als niet-beschikbaar worden beschouwd overeenkomstig artikel 222, leden 2 tot en met 5, van Richtlijn 2009/138/EG. |
||||
|
R0210/C0020 |
Niet-beschikbare minderheidsbelangen op groepsniveau — Tier 1 onbeperkt |
Dit is het bedrag van minderheidsbelangen die als niet-beschikbaar worden beschouwd overeenkomstig artikel 222, leden 2 tot en met 5, van Richtlijn 2009/138/EG en die voldoen aan de criteria voor Tier 1 onbeperkt. |
||||
|
R0210/C0030 |
Niet-beschikbare minderheidsbelangen op groepsniveau — Tier 1 beperkt |
Dit is het bedrag van minderheidsbelangen die als niet-beschikbaar worden beschouwd overeenkomstig artikel 222, leden 2 tot en met 5, van Richtlijn 2009/138/EG en die voldoen aan de criteria voor Tier 1 beperkt. |
||||
|
R0210/C0040 |
Niet-beschikbare minderheidsbelangen op groepsniveau — Tier 2 |
Dit is het bedrag van minderheidsbelangen die als niet-beschikbaar worden beschouwd overeenkomstig artikel 222, leden 2 tot en met 5, van Richtlijn 2009/138/EG en die voldoen aan de criteria voor Tier 2. |
||||
|
R0210/C0050 |
Niet-beschikbare minderheidsbelangen op groepsniveau — Tier 3 |
Dit is het bedrag van minderheidsbelangen die als niet-beschikbaar worden beschouwd overeenkomstig artikel 222, leden 2 tot en met 5, van Richtlijn 2009/138/EG en die voldoen aan de criteria voor Tier 3. |
||||
|
Eigen vermogen in de jaarrekening dat niet in de reconciliatiereserve mag worden opgenomen en niet voldoet aan de criteria voor indeling als eigen vermogen onder Solvabiliteit II |
||||||
|
R0220/C0010 |
Eigen vermogen in de jaarrekening dat niet in de reconciliatiereserve mag worden opgenomen en niet voldoet aan de criteria voor indeling als eigen vermogen onder Solvabiliteit II — Totaal |
Dit is het totaalbedrag van de eigenvermogensbestanddelen in de jaarrekening die niet zijn opgenomen in de reconciliatiereserve en niet voldoen aan de criteria voor indeling als eigen vermogen onder Solvabiliteit II. Deze eigenvermogensbestanddelen zijn ofwel:
Achtergestelde verplichtingen die niet in aanmerking komen als kernvermogen, moeten niet hier maar op de balans (template S.02.01) worden gerapporteerd als achtergestelde verplichtingen die niet in aanmerking komen als kernvermogen. |
||||
|
Aftrekkingen |
||||||
|
R0230/C0010 |
Aftrekkingen voor deelnemingen in andere financiële ondernemingen, met inbegrip van niet-gereglementeerde ondernemingen die financiële activiteiten uitoefenen — Totaal |
Dit is de totale aftrek voor deelnemingen in kredietinstellingen, beleggingsondernemingen, financiële instellingen, beheerders van alternatieve beleggingsinstellingen, icbe-beheermaatschappijen, instellingen voor bedrijfspensioenvoorziening, niet-gereglementeerde ondernemingen die financiële activiteiten uitoefenen, met inbegrip van de deelnemingen die in mindering worden gebracht overeenkomstig artikel 228, lid 2, van Richtlijn 2009/138/EG. Die deelnemingen worden in mindering gebracht op het kernvermogen en weer bijgeteld als eigen vermogen overeenkomstig de desbetreffende sectorale voorschriften in de rijen R0410 tot en met R0440, zodat het mogelijk wordt de ratio's voor het solvabiliteitskapitaalvereiste te berekenen zowel met als zonder overige entiteiten uit de financiële sector. |
||||
|
R0230/C0020 |
Aftrekkingen voor deelnemingen in andere financiële ondernemingen, met inbegrip van niet-gereglementeerde ondernemingen die financiële activiteiten uitoefenen — Tier 1 onbeperkt |
Dit is de aftrek van de deelnemingen in kredietinstellingen, beleggingsondernemingen, financiële instellingen, beheerders van alternatieve beleggingsinstellingen, icbe-beheermaatschappijen, instellingen voor bedrijfspensioenvoorziening, niet-gereglementeerde ondernemingen die financiële activiteiten uitoefenen, met inbegrip van de deelnemingen die in mindering worden gebracht overeenkomstig artikel 228, lid 2, van Richtlijn 2009/138/EG (afzonderlijk te rapporteren in rij R0240). Die deelnemingen worden in mindering gebracht op het kernvermogen en weer bijgeteld als eigen vermogen overeenkomstig de desbetreffende sectorale voorschriften in de rijen R0410 tot en met R0440, zodat het mogelijk wordt de ratio's voor het solvabiliteitskapitaalvereiste te berekenen zowel met als zonder andere entiteiten uit de financiële sector — bestanddelen van Tier 1 onbeperkt. |
||||
|
R0230/C0030 |
Aftrekkingen voor deelnemingen in overige financiële ondernemingen, met inbegrip van niet-gereglementeerde ondernemingen die financiële activiteiten uitoefenen — Tier 1 beperkt |
Dit is de aftrek van de deelnemingen in kredietinstellingen, beleggingsondernemingen, financiële instellingen, beheerders van alternatieve beleggingsinstellingen, icbe-beheermaatschappijen, instellingen voor bedrijfspensioenvoorziening, niet-gereglementeerde ondernemingen die financiële activiteiten uitoefenen, met inbegrip van de deelnemingen die in mindering worden gebracht overeenkomstig artikel 228, lid 2, van Richtlijn 2009/138/EG. Die deelnemingen worden in mindering gebracht op het kernvermogen en weer bijgeteld als eigen vermogen overeenkomstig de desbetreffende sectorale voorschriften in de rijen R0410 tot en met R0440, zodat het mogelijk wordt de ratio's voor het solvabiliteitskapitaalvereiste te berekenen zowel met als zonder andere entiteiten uit de financiële sector — bestanddelen van Tier 1 beperkt. |
||||
|
R0230/C0040 |
Aftrekkingen voor deelnemingen in overige financiële ondernemingen, met inbegrip van niet-gereglementeerde ondernemingen die financiële activiteiten uitoefenen — Tier 2 |
Dit is de aftrek van de deelnemingen in kredietinstellingen, beleggingsondernemingen, financiële instellingen, beheerders van alternatieve beleggingsinstellingen, icbe-beheermaatschappijen, instellingen voor bedrijfspensioenvoorziening, niet-gereglementeerde ondernemingen die financiële activiteiten uitoefenen, met inbegrip van de deelnemingen die in mindering worden gebracht overeenkomstig artikel 228, lid 2, van Richtlijn 2009/138/EG. Die deelnemingen worden in mindering gebracht op het kernvermogen en weer bijgeteld als eigen vermogen overeenkomstig de desbetreffende sectorale voorschriften in de rijen R0410 tot en met R0440, zodat het mogelijk wordt de ratio's voor het solvabiliteitskapitaalvereiste te berekenen zowel met als zonder andere entiteiten uit de financiële sector — Tier 2. |
||||
|
R0240/C0010 |
waarvan in mindering gebracht overeenkomstig artikel 228 van Richtlijn 2009/138/EG — Totaal |
Dit is de totale waarde van de deelnemingen die in mindering zijn gebracht overeenkomstig artikel 228, lid 2, van Richtlijn 2009/138/EG, in het kader van de waarde gerapporteerd in rij R0230 — Totaal |
||||
|
R0240/C0020 |
waarvan in mindering gebracht overeenkomstig artikel 228 van Richtlijn 2009/138/EG — Tier 1 onbeperkt |
Dit is de waarde van de deelnemingen die in mindering zijn gebracht overeenkomstig artikel 228, lid 2, van Richtlijn 2009/138/EG, in het kader van de waarde gerapporteerd in rij R0230 — Tier 1 onbeperkt |
||||
|
R0240/C0030 |
waarvan in mindering gebracht overeenkomstig artikel 228 van Richtlijn 2009/138/EG — Tier 1 beperkt |
Dit is de waarde van de deelnemingen die in mindering zijn gebracht overeenkomstig artikel 228, lid 2, van Richtlijn 2009/138/EG, in het kader van de waarde gerapporteerd in rij R0230 — Tier 1 beperkt |
||||
|
R0240/C0040 |
waarvan in mindering gebracht overeenkomstig artikel 228 van Richtlijn 2009/138/EG — Tier 2 |
Dit is de waarde van de deelnemingen die in mindering zijn gebracht overeenkomstig artikel 228, lid 2, van Richtlijn 2009/138/EG, in het kader van de waarde gerapporteerd in rij R0230 — Tier 2 |
||||
|
R0250/C0010 |
Aftrekkingen voor deelnemingen waarbij informatie niet beschikbaar is (artikel 229) — Totaal |
Dit is het totale bedrag dat in mindering is gebracht voor de deelnemingen in verbonden ondernemingen wanneer de informatie die nodig is voor berekening van de groepssolvabiliteit niet beschikbaar is, zoals bepaald in artikel 229 van Richtlijn 2009/138/EG. |
||||
|
R0250/C0020 |
Aftrekkingen voor deelnemingen waarbij informatie niet beschikbaar is (artikel 229) — Tier 1 onbeperkt |
Dit is het bedrag dat in mindering is gebracht voor de deelnemingen in verbonden ondernemingen wanneer de informatie die nodig is voor berekening van de groepssolvabiliteit niet beschikbaar is, zoals bepaald in artikel 229 van Richtlijn 2009/138/EG — Tier 1 onbeperkt. |
||||
|
R0250/C0030 |
Aftrekkingen voor deelnemingen waarbij informatie niet beschikbaar is (artikel 229) — Tier 1 beperkt |
Dit is het bedrag dat in mindering is gebracht voor de deelnemingen in verbonden ondernemingen wanneer de informatie die nodig is voor berekening van de groepssolvabiliteit niet beschikbaar is, zoals bepaald in artikel 229 van Richtlijn 2009/138/EG — Tier 1 beperkt. |
||||
|
R0250/C0040 |
Aftrekkingen voor deelnemingen waarbij informatie niet beschikbaar is (artikel 229) — Tier 2 |
Dit is het bedrag dat in mindering is gebracht voor de deelnemingen in verbonden ondernemingen wanneer de informatie die nodig is voor berekening van de groepssolvabiliteit niet beschikbaar is, zoals bepaald in artikel 229 van Richtlijn 2009/138/EG — Tier 2. |
||||
|
R0250/C0050 |
Aftrekkingen voor deelnemingen waarbij informatie niet beschikbaar is (artikel 229) — Tier 3 |
Dit is het bedrag dat in mindering is gebracht voor de deelnemingen in verbonden ondernemingen wanneer de informatie die nodig is voor berekening van de groepssolvabiliteit niet beschikbaar is, zoals bepaald in artikel 229 van Richtlijn 2009/138/EG — Tier 3. |
||||
|
R0260/C0010 |
Aftrekkingen voor deelnemingen die zijn opgenomen volgens de methode van aftrek en aggregatie bij gebruik van een combinatie van methoden — Totaal |
Dit is het totaalbedrag dat in mindering is gebracht voor deelnemingen in verbonden ondernemingen die zijn opgenomen volgens de methode van aftrek en aggregatie bij gebruik van een combinatie van methoden. |
||||
|
R0260/C0020 |
Aftrek voor deelnemingen die zijn opgenomen volgens de methode van aftrek en aggregatie bij gebruik van een combinatie van methoden — Tier 1 onbeperkt |
Dit is het bedrag dat in mindering is gebracht voor deelnemingen in verbonden ondernemingen die zijn opgenomen volgens de methode van aftrek en aggregatie bij gebruik van een combinatie van methoden — Tier 1 onbeperkt. |
||||
|
R0260/C0030 |
Aftrek voor deelnemingen die zijn opgenomen volgens de methode van aftrek en aggregatie bij gebruik van een combinatie van methoden — Tier 1 beperkt |
Dit is het bedrag dat in mindering is gebracht voor deelnemingen in verbonden ondernemingen die zijn opgenomen volgens de methode van aftrek en aggregatie bij gebruik van een combinatie van methoden — Tier 1 beperkt. |
||||
|
R0260/C0040 |
Aftrek voor deelnemingen die zijn opgenomen volgens de methode van aftrek en aggregatie bij gebruik van een combinatie van methoden — Tier 2 |
Dit is het bedrag dat in mindering is gebracht voor deelnemingen in verbonden ondernemingen die zijn opgenomen volgens de methode van aftrek en aggregatie bij gebruik van een combinatie van methoden — Tier 2. |
||||
|
R0260/C0050 |
Aftrek voor deelnemingen die zijn opgenomen volgens de methode van aftrek en aggregatie bij gebruik van een combinatie van methoden — Tier 3 |
Dit is het bedrag dat in mindering is gebracht voor deelnemingen in verbonden ondernemingen die zijn opgenomen volgens de methode van aftrek en aggregatie bij gebruik van een combinatie van methoden — Tier 3. |
||||
|
R0270/C0010 |
Totaal niet-beschikbare eigenvermogensbestanddelen — Totaal |
Dit is het totaal van de niet-beschikbare eigenvermogensbestanddelen. |
||||
|
R0270/C0020 |
Totaal niet-beschikbare eigenvermogensbestanddelen — Tier 1 onbeperkt |
Dit is het totaal van de niet-beschikbare eigenvermogensbestanddelen — Tier 1 onbeperkt. |
||||
|
R0270/C0030 |
Totaal niet-beschikbare eigenvermogensbestanddelen — Tier 1 beperkt |
Dit is het totaal van de niet-beschikbare eigenvermogensbestanddelen — Tier 1 beperkt. |
||||
|
R0270/C0040 |
Totaal niet-beschikbare eigenvermogensbestanddelen — Tier 2 |
Dit is het totaal van de niet-beschikbare eigenvermogensbestanddelen — Tier 2. |
||||
|
R0270/C0050 |
Totaal niet-beschikbare eigenvermogensbestanddelen — Tier 3 |
Dit is het totaal van de niet-beschikbare eigenvermogensbestanddelen — Tier 3. |
||||
|
R0280/C0010 |
Totaal aftrekkingen — Totaal |
Dit is het totaalbedrag van niet in de reconciliatiereserves opgenomen aftrekkingen. |
||||
|
R0280/C0020 |
Totaal aftrekkingen — Tier 1 onbeperkt |
Dit is het bedrag van niet in de reconciliatiereserves opgenomen aftrekkingen van Tier 1 onbeperkt. |
||||
|
R0280/C0030 |
Totaal aftrekkingen — Tier 1 beperkt |
Dit is het bedrag van niet in de reconciliatiereserves opgenomen aftrekkingen van Tier 1 beperkt. |
||||
|
R0280/C0040 |
Totaal aftrekkingen — Tier 2 |
Dit is het bedrag van niet in de reconciliatiereserves opgenomen aftrekkingen van Tier 2. |
||||
|
R0280/C0050 |
Totaal aftrekkingen — Tier 3 |
Dit is het bedrag van niet in de reconciliatiereserves opgenomen aftrekkingen van Tier 3. |
||||
|
Totaal kernvermogen na aftrekkingen |
||||||
|
R0290/C0010 |
Totaal kernvermogen na aftrekkingen |
Dit is het totaalbedrag van kernvermogensbestanddelen na aftrekkingen. |
||||
|
R0290/C0020 |
Totaal kernvermogen na aftrekkingen — Tier 1 onbeperkt |
Dit is het bedrag van de kernvermogensbestanddelen na aftrekkingen die voldoen aan de criteria voor bestanddelen van Tier 1 onbeperkt. |
||||
|
R0290/C0030 |
Totaal kernvermogen na aftrekkingen — Tier 1 beperkt |
Dit is het bedrag van de kernvermogensbestanddelen na correcties die voldoen aan de criteria voor bestanddelen van Tier 1 beperkt. |
||||
|
R0290/C0040 |
Totaal kernvermogen na aftrekkingen — Tier 2 |
Dit is het bedrag van de kernvermogensbestanddelen na correcties die voldoen aan de criteria voor Tier 2. |
||||
|
R0290/C0050 |
Totaal kernvermogen na aftrekkingen — Tier 3 |
Dit is het bedrag van de kernvermogensbestanddelen na correcties die voldoen aan de criteria voor Tier 3. |
||||
|
Aanvullend vermogen |
||||||
|
R0300/C0010 |
Niet-gestort en niet-opgevraagd gewoon aandelenkapitaal, op verzoek opvraagbaar — Totaal |
Dit is het totaalbedrag van uitgegeven gewoon aandelenkapitaal dat niet is opgevraagd of gestort maar dat op verzoek opvraagbaar is. |
||||
|
R0300/C0040 |
Niet-gestort en niet-opgevraagd gewoon aandelenkapitaal, op verzoek opvraagbaar — Tier 2 |
Dit is het bedrag van uitgegeven gewoon aandelenkapitaal dat niet is opgevraagd of gestort maar dat op verzoek opvraagbaar is en voldoet aan de criteria voor Tier 2. |
||||
|
R0310/C0010 |
Niet-gestort en niet-opgevraagd beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen, op verzoek opvraagbaar — Totaal |
Dit is het totaalbedrag van beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen dat niet is opgevraagd of gestort maar dat op verzoek opvraagbaar is. |
||||
|
R0310/C0040 |
Niet-gestort en niet-opgevraagd beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen, op verzoek opvraagbaar — Tier 2 |
Dit is het bedrag van beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen dat niet is opgevraagd of gestort maar dat op verzoek opvraagbaar is en voldoet aan de criteria voor Tier 2. |
||||
|
R0320/C0010 |
Niet-gestorte en niet-opgevraagde preferente aandelen, op verzoek opvraagbaar — Totaal |
Dit is het totaalbedrag van preferente aandelen die niet zijn opgevraagd of gestort maar die op verzoek opvraagbaar zijn. |
||||
|
R0320/C0040 |
Niet-gestorte en niet-opgevraagde preferente aandelen, op verzoek opvraagbaar — Tier 2 |
Dit is het bedrag van preferente aandelen die niet zijn opgevraagd of gestort maar die op verzoek opvraagbaar zijn en voldoen aan de criteria voor Tier 2. |
||||
|
R0320/C0050 |
Niet-gestorte en niet-opgevraagde preferente aandelen, op verzoek opvraagbaar — Tier 3 |
Dit is het bedrag van preferente aandelen die niet zijn opgevraagd of gestort maar die op verzoek opvraagbaar zijn en voldoen aan de criteria voor Tier 3. |
||||
|
R0330/C0010 |
Een juridisch bindende verplichting om op verzoek in te schrijven op en te betalen voor achtergestelde verplichtingen — Totaal |
Dit is het totaalbedrag van juridisch bindende verplichtingen om op verzoek in te schrijven op en te betalen voor achtergestelde verplichtingen; |
||||
|
R0330/C0040 |
Een juridisch bindende verplichting om op verzoek in te schrijven op en te betalen voor achtergestelde verplichtingen — Tier 2 |
Dit is het bedrag van juridisch bindende verplichtingen om op verzoek in te schrijven op en te betalen voor achtergestelde verplichtingen die voldoen aan de criteria voor Tier 2. |
||||
|
R0330/C0050 |
Een juridisch bindende verplichting om op verzoek in te schrijven op en te betalen voor achtergestelde verplichtingen — Tier 3 |
Dit is het bedrag van juridisch bindende verplichtingen om op verzoek in te schrijven op en te betalen voor achtergestelde verplichtingen die voldoen aan de criteria voor Tier 3. |
||||
|
R0340/C0010 |
Kredietbrieven en garanties als bedoeld in artikel 96, lid 2, van Richtlijn 2009/138/EG — Totaal |
Dit is het totaalbedrag van kredietbrieven en garanties die door een onafhankelijke trustee ten behoeve van schuldeisers uit hoofde van verzekering in trust worden gehouden en afgegeven zijn door kredietinstellingen waaraan overeenkomstig Richtlijn 2006/48/EU vergunning is verleend. |
||||
|
R0340/C0040 |
Kredietbrieven en garanties zoals bedoeld in artikel 96, lid 2, van Richtlijn 2009/138/EG — Tier 2 |
Dit is het bedrag van kredietbrieven en garanties die door een onafhankelijke trustee ten behoeve van schuldeisers uit hoofde van verzekering in trust worden gehouden en afgegeven zijn door kredietinstellingen waaraan overeenkomstig Richtlijn 2006/48/EU vergunning is verleend, en die voldoen aan de criteria voor Tier 2. |
||||
|
R0350/C0010 |
Andere kredietbrieven en garanties dan bedoeld in artikel 96, lid 2, van Richtlijn 2009/138/EG — Totaal |
Dit is het totaalbedrag van kredietbrieven en garanties die voldoen aan de criteria voor Tier 2 of Tier 3, andere dan die welke door een onafhankelijke trustee ten behoeve van schuldeisers uit hoofde van verzekering in trust worden gehouden en afgegeven zijn door kredietinstellingen waaraan overeenkomstig Richtlijn 2006/48/EU vergunning is verleend. |
||||
|
R0350/C0040 |
Andere kredietbrieven en garanties dan bedoeld in artikel 96, lid 2, van Richtlijn 2009/138/EG — Tier 2 |
Dit is het bedrag van kredietbrieven en garanties die voldoen aan de criteria voor Tier 2, andere dan die welke door een onafhankelijke trustee ten behoeve van schuldeisers uit hoofde van verzekering in trust worden gehouden en afgegeven zijn door kredietinstellingen waaraan overeenkomstig Richtlijn 2006/48/EU vergunning is verleend. |
||||
|
R0350/C0050 |
Andere kredietbrieven en garanties dan bedoeld in artikel 96, lid 2, van Richtlijn 2009/138/EG — Tier 3 |
Dit is het bedrag van kredietbrieven en garanties die voldoen aan de criteria voor Tier 3, andere dan die welke door een onafhankelijke trustee ten behoeve van schuldeisers uit hoofde van verzekering in trust worden gehouden en afgegeven zijn door kredietinstellingen waaraan overeenkomstig Richtlijn 2006/48/EU vergunning is verleend. |
||||
|
R0360/C0010 |
Suppletiebijdragen van de leden als bedoeld in artikel 96, lid 3, eerste alinea, van Richtlijn 2009/138/EG — Totaal |
Dit is het totaalbedrag van suppletiebijdragen die onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen van reders met variabele premies die uitsluitend de in branches 6, 12 en 17 van deel A van bijlage I genoemde risico's verzekeren, van hun leden kunnen eisen binnen de volgende twaalf maanden. |
||||
|
R0360/C0040 |
Suppletiebijdragen van de leden als bedoeld in artikel 96, lid 3, eerste alinea, van Richtlijn 2009/138/EG — Tier 2 |
Dit is het bedrag van suppletiebijdragen die onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen van reders met variabele premies die uitsluitend de in branches 6, 12 en 17 van deel A van bijlage I genoemde risico's verzekeren, van hun leden kunnen eisen binnen de volgende twaalf maanden. |
||||
|
R0370/C0010 |
Andere suppletiebijdragen van de leden dan bedoeld in artikel 96, lid 3, eerste alinea, van Richtlijn 2009/138/EG |
Dit is het totaalbedrag van suppletiebijdragen die onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen met variabele premies van hun leden kunnen eisen binnen de volgende twaalf maanden, anders dan die beschreven in artikel 96, lid 3, eerste alinea, van Richtlijn 2009/138/EG. |
||||
|
R0370/C0040 |
Andere suppletiebijdragen van de leden dan bedoeld in artikel 96, lid 3, eerste alinea, van Richtlijn 2009/138/EG — Tier 2 |
Dit is het bedrag van suppletiebijdragen die onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen met variabele premies van hun leden kunnen eisen binnen de volgende twaalf maanden, anders dan die beschreven in artikel 96, lid 3, eerste alinea, van Richtlijn 2009/138/EG, en die voldoen aan de criteria voor Tier 2. |
||||
|
R0370/C0050 |
Andere suppletiebijdragen van de leden dan bedoeld in artikel 96, lid 3, eerste alinea, van Richtlijn 2009/138/EG — Tier 3 |
Dit is het bedrag van suppletiebijdragen die onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen met variabele premies van hun leden kunnen eisen binnen de volgende twaalf maanden, anders dan die beschreven in artikel 96, lid 3, eerste alinea, van Richtlijn 2009/138/EG, en die voldoen aan de criteria voor Tier 3. |
||||
|
R0380/C0010 |
Niet-beschikbaar aanvullend vermogen op groepsniveau — Totaal |
Dit is het totale bedrag van aanvullend vermogen dat als niet-beschikbaar wordt beschouwd overeenkomstig artikel 222, leden 2 tot en met 5, van Richtlijn 2009/138/EG. |
||||
|
R0380/C0040 |
Niet-beschikbaar aanvullend vermogen — Tier 2 |
Dit is het bedrag van aanvullend vermogen dat als niet-beschikbaar wordt beschouwd overeenkomstig artikel 222, leden 2 tot en met 5, van Richtlijn 2009/138/EG en dat voldoet aan de criteria voor Tier 2. |
||||
|
R0380/C0050 |
Niet-beschikbaar aanvullend vermogen — Tier 3 |
Dit is het bedrag van aanvullend vermogen dat als niet-beschikbaar wordt beschouwd overeenkomstig artikel 222, leden 2 tot en met 5, van Richtlijn 2009/138/EG en dat voldoet aan de criteria voor Tier 3. |
||||
|
R0390/C0010 |
Overig aanvullend vermogen — Totaal |
Dit is het totaalbedrag aan ander aanvullend vermogen. |
||||
|
R0390/C0040 |
Overig aanvullend vermogen — Tier 2 |
Dit is het bedrag van ander aanvullend vermogen dat voldoet aan de criteria voor Tier 2. |
||||
|
R0390/C0050 |
Overig aanvullend vermogen — Tier 3 |
Dit is het bedrag van ander aanvullend vermogen dat voldoet aan de criteria voor Tier 3. |
||||
|
R0400/C0010 |
Totaal aanvullend vermogen |
Dit is het totaalbedrag aan aanvullendvermogensbestanddelen. |
||||
|
R0400/C0040 |
Totaal aanvullend vermogen — Tier 2 |
Dit is het bedrag van aanvullendvermogensbestanddelen die voldoen aan de criteria voor Tier 2. |
||||
|
R0400/C0050 |
Totaal aanvullend vermogen — Tier 3 |
Dit is het bedrag van aanvullendvermogensbestanddelen die voldoen aan de criteria voor Tier 3. |
||||
|
Eigen vermogen van andere financiële sectoren |
||||||
|
De volgende items zijn ook van toepassing in het geval van aftrek en aggregatie en een combinatie van methoden |
||||||
|
R0410/C0010 |
Kredietinstellingen, beleggingsondernemingen, financiële instellingen, beheerders van alternatieve beleggingsinstellingen, icbe-beheermaatschappijen — Totaal |
Totaal eigen vermogen in kredietinstellingen, beleggingsondernemingen en financiële instellingen, beheerders van alternatieve beleggingsinstellingen, icbe-beheermaatschappijen waarop alle eventuele relevante intragroeptransacties reeds in mindering zijn gebracht. Die bestanddelen moeten eveneens in mindering worden gebracht op niet-beschikbaar eigen vermogen overeenkomstig de desbetreffende sectorale voorschriften en op eigen vermogen overeenkomstig artikel 228, tweede alinea, van Richtlijn 2009/138/EG. |
||||
|
R0410/C0020 |
Kredietinstellingen, beleggingsondernemingen, financiële instellingen, beheerders van alternatieve beleggingsinstellingen, icbe-beheermaatschappijen — Tier 1 onbeperkt |
Eigen vermogen in kredietinstellingen, beleggingsondernemingen en financiële instellingen, beheerders van alternatieve beleggingsinstellingen, icbe-beheermaatschappijen waarop alle eventuele relevante intragroeptransacties reeds in mindering zijn gebracht — Tier 1 onbeperkt. Die bestanddelen moeten eveneens in mindering worden gebracht op niet-beschikbaar eigen vermogen overeenkomstig de desbetreffende sectorale voorschriften en op eigen vermogen overeenkomstig artikel 228, tweede alinea, van Richtlijn 2009/138/EG. |
||||
|
R0410/C0030 |
Kredietinstellingen, beleggingsondernemingen, financiële instellingen, beheerders van alternatieve beleggingsinstellingen, icbe-beheermaatschappijen — Tier 1 beperkt |
Eigen vermogen in kredietinstellingen, beleggingsondernemingen en financiële instellingen, beheerders van alternatieve beleggingsinstellingen, icbe-beheermaatschappijen waarop alle eventuele relevante intragroeptransacties reeds in mindering zijn gebracht — Tier 1 beperkt. Die bestanddelen moeten eveneens in mindering worden gebracht op niet-beschikbaar eigen vermogen overeenkomstig de desbetreffende sectorale voorschriften en op eigen vermogen overeenkomstig artikel 228, tweede alinea, van Richtlijn 2009/138/EG. |
||||
|
R0410/C0040 |
Kredietinstellingen, beleggingsondernemingen, financiële instellingen, beheerders van alternatieve beleggingsinstellingen, icbe-beheermaatschappijen — Tier 2 |
Eigen vermogen in kredietinstellingen, beleggingsondernemingen en financiële instellingen, beheerders van alternatieve beleggingsinstellingen, icbe-beheermaatschappijen waarop alle eventuele relevante intragroeptransacties reeds in mindering zijn gebracht — Tier 2. Die bestanddelen moeten eveneens in mindering worden gebracht op niet-beschikbaar eigen vermogen overeenkomstig de desbetreffende sectorale voorschriften en op eigen vermogen overeenkomstig artikel 228, tweede alinea, van Richtlijn 2009/138/EG. |
||||
|
R0420/C0010 |
Instellingen voor bedrijfspensioenvoorzieningen — Totaal |
Totaal eigen vermogen in instellingen voor bedrijfspensioenvoorzieningen waarop alle eventuele relevante intragroeptransacties reeds in mindering zijn gebracht. Die bestanddelen moeten eveneens in mindering worden gebracht op niet-beschikbaar eigen vermogen overeenkomstig de desbetreffende sectorale voorschriften en op eigen vermogen overeenkomstig artikel 228, tweede alinea, van Richtlijn 2009/138/EG. |
||||
|
R0420/C0020 |
Instellingen voor bedrijfspensioenvoorzieningen — Tier 1 onbeperkt |
Eigen vermogen in instellingen voor bedrijfspensioenvoorzieningen waarop alle eventuele relevante intragroeptransacties reeds in mindering zijn gebracht — Tier 1 onbeperkt. Die bestanddelen moeten eveneens in mindering worden gebracht op niet-beschikbaar eigen vermogen overeenkomstig de desbetreffende sectorale voorschriften en op eigen vermogen overeenkomstig artikel 228, tweede alinea, van Richtlijn 2009/138/EG. |
||||
|
R0420/C0030 |
Instellingen voor bedrijfspensioenvoorzieningen — Tier 1 beperkt |
Eigen vermogen in instellingen voor bedrijfspensioenvoorzieningen waarop alle eventuele relevante intragroeptransacties reeds in mindering zijn gebracht — Tier 1 beperkt. Die bestanddelen moeten eveneens in mindering worden gebracht op niet-beschikbaar eigen vermogen overeenkomstig de desbetreffende sectorale voorschriften en op eigen vermogen overeenkomstig artikel 228, tweede alinea, van Richtlijn 2009/138/EG. |
||||
|
R0420/C0040 |
Instellingen voor bedrijfspensioenvoorzieningen — Tier 2 |
Eigen vermogen in instellingen voor bedrijfspensioenvoorzieningen waarop alle eventuele relevante intragroeptransacties reeds in mindering zijn gebracht — Tier 2. Die bestanddelen moeten eveneens in mindering worden gebracht op niet-beschikbaar eigen vermogen overeenkomstig de desbetreffende sectorale voorschriften en op eigen vermogen overeenkomstig artikel 228, tweede alinea, van Richtlijn 2009/138/EG. |
||||
|
R0420/C0050 |
Instellingen voor bedrijfspensioenvoorzieningen — Tier 3 |
Eigen vermogen in instellingen voor bedrijfspensioenvoorzieningen waarop alle eventuele relevante intragroeptransacties reeds in mindering zijn gebracht — Tier 3. Die bestanddelen moeten eveneens in mindering worden gebracht op niet-beschikbaar eigen vermogen overeenkomstig de desbetreffende sectorale voorschriften en op eigen vermogen overeenkomstig artikel 228, tweede alinea, van Richtlijn 2009/138/EG. |
||||
|
R0430/C0010 |
Niet-gereglementeerde ondernemingen die financiële activiteiten uitoefenen — Totaal |
Totaal eigen vermogen in niet-gereglementeerde ondernemingen die financiële activiteiten uitoefenen waarop alle eventuele relevante intragroeptransacties reeds in mindering zijn gebracht. Die bestanddelen moeten eveneens in mindering worden gebracht op niet-beschikbaar eigen vermogen overeenkomstig de desbetreffende sectorale voorschriften en op eigen vermogen overeenkomstig artikel 228, tweede alinea, van Richtlijn 2009/138/EG. |
||||
|
R0430/C0020 |
Niet-gereglementeerde ondernemingen die financiële activiteiten uitoefenen — Tier 1 onbeperkt |
Eigen vermogen in niet-gereglementeerde ondernemingen die financiële activiteiten uitoefenen waarop alle eventuele relevante intragroeptransacties reeds in mindering zijn gebracht — Tier 1 onbeperkt. Die bestanddelen moeten eveneens in mindering worden gebracht op niet-beschikbaar eigen vermogen overeenkomstig de desbetreffende sectorale voorschriften en op eigen vermogen overeenkomstig artikel 228, tweede alinea, van Richtlijn 2009/138/EG. |
||||
|
R0430/C0030 |
Niet-gereglementeerde ondernemingen die financiële activiteiten uitoefenen — Tier 1 beperkt |
Eigen vermogen in niet-gereglementeerde ondernemingen die financiële activiteiten uitoefenen waarop alle eventuele relevante intragroeptransacties reeds in mindering zijn gebracht — Tier 1 beperkt. Die bestanddelen moeten eveneens in mindering worden gebracht op niet-beschikbaar eigen vermogen overeenkomstig de desbetreffende sectorale voorschriften en op eigen vermogen overeenkomstig artikel 228, tweede alinea, van Richtlijn 2009/138/EG. |
||||
|
R0430/C0040 |
Niet-gereglementeerde ondernemingen die financiële activiteiten uitoefenen — Tier 2 |
Eigen vermogen in niet-gereglementeerde ondernemingen die financiële activiteiten uitoefenen waarop alle eventuele relevante intragroeptransacties reeds in mindering zijn gebracht — Tier 2. Die bestanddelen moeten eveneens in mindering worden gebracht op niet-beschikbaar eigen vermogen overeenkomstig de desbetreffende sectorale voorschriften en op eigen vermogen overeenkomstig artikel 228, tweede alinea, van Richtlijn 2009/138/EG. |
||||
|
R0440/C0010 |
Totaal eigen vermogen in overige entiteiten uit de financiële sector — Totaal |
Totaal eigen vermogen in overige entiteiten uit de financiële sector. Het totale eigen vermogen dat in mindering is gebracht in cel R0230/C0010, wordt hier opnieuw opgevoerd, na correctie voor niet-beschikbaar eigen vermogen overeenkomstig de desbetreffende sectorale voorschriften en na aftrekking overeenkomstig artikel 228, tweede alinea, van Richtlijn 2009/138/EG. |
||||
|
R0440/C0020 |
Totaal eigen vermogen in overige entiteiten uit de financiële sector — Tier 1 onbeperkt |
Totaal van het eigen vermogen in overige entiteiten uit de financiële sector — Tier 1 onbeperkt. Het totale eigen vermogen dat in mindering is gebracht in cel R0230/C0010, wordt hier opnieuw opgevoerd, na correctie voor niet-beschikbaar eigen vermogen overeenkomstig de desbetreffende sectorale voorschriften en na aftrekking overeenkomstig artikel 228, tweede alinea, van Richtlijn 2009/138/EG. |
||||
|
R0440/C0030 |
Totaal eigen vermogen in overige entiteiten uit de financiële sector — Tier 1 beperkt |
Totaal van het eigen vermogen in overige entiteiten uit de financiële sector — Tier 1 beperkt. Het totale eigen vermogen dat in mindering is gebracht in cel R0230/C0010, wordt hier opnieuw opgevoerd, na correctie voor niet-beschikbaar eigen vermogen overeenkomstig de desbetreffende sectorale voorschriften en na aftrekking overeenkomstig artikel 228, tweede alinea, van Richtlijn 2009/138/EG. |
||||
|
R0440/C0040 |
Totaal eigen vermogen in overige entiteiten uit de financiële sector — Tier 2 |
Totaal van het eigen vermogen in overige entiteiten uit de financiële sector — Tier 2. Het totale eigen vermogen dat in mindering is gebracht in cel R0230/C0010, wordt hier opnieuw opgevoerd, na correctie voor niet-beschikbaar eigen vermogen overeenkomstig de desbetreffende sectorale voorschriften en na aftrekking overeenkomstig artikel 228, tweede alinea, van Richtlijn 2009/138/EG. |
||||
|
Eigen vermogen met gebruik van aftrek en aggregatie, uitsluitend of in combinatie met methode 1 |
||||||
|
R0450/C0010 |
Geaggregeerd eigen vermogen bij gebruik van de methode van aftrek en aggregatie en bij gebruik van een combinatie van methoden — Totaal |
Dit is het totaal van het in aanmerking komend eigen vermogen van de verbonden ondernemingen dat moet worden opgeteld voor berekening van het geaggregeerde eigen vermogen bij gebruik van de methode van aftrek en aggregatie of een combinatie van methoden; na aftrek van het niet-beschikbare eigen vermogen op groepsniveau. |
||||
|
R0450/C0020 |
Geaggregeerd eigen vermogen bij gebruik van de methode van aftrek en aggregatie en bij gebruik van een combinatie van methoden — Tier 1 onbeperkt |
Dit is het in aanmerking komend eigen vermogen van de verbonden ondernemingen dat moet worden opgeteld voor berekening van het geaggregeerde eigen vermogen bij gebruik van de methode van aftrek en aggregatie of een combinatie van methoden, ingedeeld als Tier 1 onbeperkt na aftrek van het niet-beschikbare eigen vermogen op groepsniveau. |
||||
|
R0450/C0030 |
Geaggregeerd eigen vermogen bij gebruik van de methode van aftrek en aggregatie en bij gebruik van een combinatie van methoden — Tier 1 beperkt |
Dit is het in aanmerking komend eigen vermogen van de verbonden ondernemingen dat moet worden opgeteld voor berekening van het geaggregeerde eigen vermogen bij gebruik van de methode van aftrek en aggregatie of een combinatie van methoden, ingedeeld als Tier 1 beperkt na aftrek van het niet-beschikbare eigen vermogen op groepsniveau. |
||||
|
R0450/C0040 |
Geaggregeerd eigen vermogen bij gebruik van de methode van aftrek en aggregatie en bij gebruik van een combinatie van methoden — Tier 2 |
Dit is het in aanmerking komend eigen vermogen van de verbonden ondernemingen dat moet worden opgeteld voor berekening van het geaggregeerde eigen vermogen bij gebruik van de methode van aftrek en aggregatie of een combinatie van methoden, ingedeeld als Tier 2 na aftrek van het niet-beschikbare eigen vermogen op groepsniveau. |
||||
|
R0450/C0050 |
Geaggregeerd eigen vermogen bij gebruik van de methode van aftrek en aggregatie en bij gebruik van een combinatie van methoden — Tier 3 |
Dit is het in aanmerking komend eigen vermogen van de verbonden ondernemingen dat moet worden opgeteld voor berekening van het geaggregeerde eigen vermogen bij gebruik van de methode van aftrek en aggregatie of een combinatie van methoden, ingedeeld als Tier 3 na aftrek van het niet-beschikbare eigen vermogen op groepsniveau. |
||||
|
R0460/C0010 |
Geaggregeerd eigen vermogen bij gebruik van de methode van aftrek en aggregatie en bij gebruik van een combinatie van methoden exclusief intragroeptransacties — Totaal |
Dit is het totale in aanmerking komende eigen vermogen na aftrek van de intragroeptransacties voor berekening van het geaggregeerde in aanmerking komende eigen vermogen van de groep. De hier gerapporteerde waarde van het eigen vermogen is exclusief niet-beschikbaar eigen vermogen en exclusief intragroeptransacties. |
||||
|
R0460/C0020 |
Geaggregeerd eigen vermogen bij gebruik van de methode van aftrek en aggregatie en bij gebruik van een combinatie van methoden exclusief intragroeptransacties — Tier 1 onbeperkt |
Dit is het in aanmerking komende eigen vermogen na aftrek van de intragroeptransacties voor berekening van het geaggregeerde in aanmerking komende eigen vermogen van de groep, ingedeeld als bestanddelen van Tier 1 onbeperkt. De hier gerapporteerde waarde van het eigen vermogen is exclusief niet-beschikbaar eigen vermogen en exclusief intragroeptransacties. |
||||
|
R0460/C0030 |
Geaggregeerd eigen vermogen bij gebruik van de methode van aftrek en aggregatie en bij gebruik van een combinatie van methoden exclusief intragroeptransacties — Tier 1 beperkt |
Dit is het in aanmerking komende eigen vermogen na aftrek van de intragroeptransacties voor berekening van het geaggregeerde in aanmerking komende eigen vermogen van de groep, ingedeeld als Tier 1 beperkt. De hier gerapporteerde waarde van het eigen vermogen is exclusief niet-beschikbaar eigen vermogen en exclusief intragroeptransacties. |
||||
|
R0460/C0040 |
Geaggregeerd eigen vermogen bij gebruik van de methode van aftrek en aggregatie en bij gebruik van een combinatie van methoden exclusief intragroeptransacties — Tier 2 |
Dit is het in aanmerking komende eigen vermogen na aftrek van de intragroeptransacties voor berekening van het geaggregeerde in aanmerking komende eigen vermogen van de groep, ingedeeld als Tier 2. De hier gerapporteerde waarde van het eigen vermogen is exclusief niet-beschikbaar eigen vermogen en exclusief intragroeptransacties. |
||||
|
R0460/C0050 |
Geaggregeerd eigen vermogen bij gebruik van de methode van aftrek en aggregatie en bij gebruik van een combinatie van methoden exclusief intragroeptransacties — Tier 3 |
Dit is het in aanmerking komende eigen vermogen na aftrek van de intragroeptransacties voor berekening van het geaggregeerde in aanmerking komende eigen vermogen van de groep, ingedeeld als Tier 3. De hier gerapporteerde waarde van het eigen vermogen is exclusief niet-beschikbaar eigen vermogen en exclusief intragroeptransacties. |
||||
|
R0520/C0010 |
Totaal beschikbaar eigen vermogen voor het geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep (exclusief ondernemingen uit andere financiële sectoren en ondernemingen opgenomen via aftrek en aggregatie) — Totaal |
Dit is het totale eigen vermogen van de onderneming, bestaande uit kernvermogen na correcties plus aanvullend vermogen, dat beschikbaar is voor het geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep maar exclusief het eigen vermogen van ondernemingen uit andere financiële sectoren en ondernemingen die zijn opgenomen met de methode van aftrek en aggregatie. |
||||
|
R0520/C0020 |
Totaal beschikbaar eigen vermogen voor het geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep (exclusief ondernemingen uit andere financiële sectoren en ondernemingen opgenomen via aftrek en aggregatie) — Tier 1 onbeperkt |
Dit is het eigen vermogen van de onderneming, bestaande uit kernvermogen na correcties, dat beschikbaar is voor het geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep maar exclusief het eigen vermogen van ondernemingen uit andere financiële sectoren en ondernemingen die zijn opgenomen met de methode van aftrek en aggregatie, en dat voldoet aan de criteria voor bestanddelen van Tier 1 onbeperkt. |
||||
|
R0520/C0030 |
Totaal beschikbaar eigen vermogen voor het geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep (exclusief ondernemingen uit andere financiële sectoren en ondernemingen opgenomen via aftrek en aggregatie) — Tier 1 beperkt |
Dit is het eigen vermogen van de onderneming, bestaande uit kernvermogen na correcties, dat beschikbaar is voor het geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep maar exclusief het eigen vermogen van ondernemingen uit andere financiële sectoren en ondernemingen die zijn opgenomen met de methode van aftrek en aggregatie, en dat voldoet aan de criteria voor bestanddelen van Tier 1 beperkt. |
||||
|
R0520/C0040 |
Totaal beschikbaar eigen vermogen voor het geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep (exclusief ondernemingen uit andere financiële sectoren en ondernemingen opgenomen via aftrek en aggregatie) — Tier 2 |
Dit is het eigen vermogen van de onderneming, bestaande uit kernvermogen na correcties plus aanvullend vermogen, dat beschikbaar is voor het geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep maar exclusief het eigen vermogen van ondernemingen uit andere financiële sectoren en ondernemingen die zijn opgenomen met de methode van aftrek en aggregatie, en dat voldoet aan de criteria voor Tier 2. |
||||
|
R0520/C0050 |
Totaal beschikbaar eigen vermogen voor het geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep (exclusief ondernemingen uit andere financiële sectoren en ondernemingen opgenomen via aftrek en aggregatie) — Tier 3 |
Dit is het eigen vermogen van de onderneming, bestaande uit kernvermogen na correcties plus aanvullend vermogen, dat beschikbaar is voor het geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep maar exclusief het eigen vermogen van ondernemingen uit andere financiële sectoren en ondernemingen die zijn opgenomen met de methode van aftrek en aggregatie, en dat voldoet aan de criteria voor Tier 3. |
||||
|
R0530/C0010 |
Totaal beschikbaar eigen vermogen voor het minimale geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep — Totaal |
Dit is het totale eigen vermogen van de onderneming, bestaande uit kernvermogen na correcties, dat beschikbaar is voor het minimale geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep maar exclusief het eigen vermogen van ondernemingen uit andere financiële sectoren en ondernemingen die zijn opgenomen met de methode van aftrek en aggregatie. |
||||
|
R0530/C0020 |
Totaal beschikbaar eigen vermogen voor het minimale geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep — Tier 1 onbeperkt |
Dit is het eigen vermogen van de onderneming, bestaande uit kernvermogen na correcties, dat beschikbaar is voor het minimale geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep en dat voldoet aan de criteria voor Tier 1 onbeperkt. |
||||
|
R0530/C0030 |
Totaal beschikbaar eigen vermogen voor het minimale geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep — Tier 1 beperkt |
Dit is het eigen vermogen van de groep, bestaande uit kernvermogen na correcties, dat beschikbaar is voor het minimale geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep en dat voldoet aan de criteria voor bestanddelen van Tier 1 beperkt. |
||||
|
R0530/C0040 |
Totaal beschikbaar eigen vermogen voor het minimale geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep — Tier 2 |
Dit is het eigen vermogen van de onderneming, bestaande uit kernvermogen na correcties, dat beschikbaar is voor het minimale geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep en dat voldoet aan de criteria voor Tier 2. |
||||
|
R0560/C0010 |
Totaal in aanmerking komend eigen vermogen voor het geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep (exclusief eigen vermogen uit andere financiële sectoren en uit ondernemingen opgenomen via aftrek en aggregatie) — Totaal |
Dit is het totale eigen vermogen van de groep dat in aanmerking komt voor het geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep (exclusief eigen vermogen uit andere financiële sectoren en uit ondernemingen opgenomen via aftrek en aggregatie) overeenkomstig de limieten. Die eigenvermogensbestanddelen kunnen alleen in aanmerking komen als de kapitaalvereisten van andere financiële sectoren (artikel 336, onder c), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35) consequent buiten het geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep worden gehouden. |
||||
|
R0560/C0020 |
Totaal in aanmerking komend eigen vermogen voor het geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep (exclusief eigen vermogen uit andere financiële sectoren en uit ondernemingen opgenomen via aftrek en aggregatie) — Tier 1 onbeperkt |
Dit is het eigen vermogen van de groep dat op grond van de beschreven limieten in aanmerking komt voor het geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep (exclusief eigen vermogen uit andere financiële sectoren en uit ondernemingen opgenomen via aftrek en aggregatie) en dat voldoet aan de criteria voor bestanddelen van Tier 1 onbeperkt. |
||||
|
R0560/C0030 |
Totaal in aanmerking komend eigen vermogen voor het geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep (exclusief eigen vermogen uit andere financiële sectoren en uit ondernemingen opgenomen via aftrek en aggregatie) — Tier 1 beperkt |
Dit is het eigen vermogen dat op grond van de beschreven limieten in aanmerking komt voor het geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep (exclusief eigen vermogen uit andere financiële sectoren en uit ondernemingen opgenomen via aftrek en aggregatie) en dat voldoet aan de criteria voor bestanddelen van Tier 1 beperkt. |
||||
|
R0560/C0040 |
Totaal in aanmerking komend eigen vermogen voor het geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep (exclusief eigen vermogen uit andere financiële sectoren en uit ondernemingen opgenomen via aftrek en aggregatie) — Tier 2 |
Dit is het eigen vermogen dat op grond van de beschreven limieten in aanmerking komt voor het geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep (exclusief eigen vermogen uit andere financiële sectoren en uit ondernemingen opgenomen via aftrek en aggregatie) en dat voldoet aan de criteria voor Tier 2. |
||||
|
R0560/C0050 |
Totaal in aanmerking komend eigen vermogen voor het geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep (exclusief eigen vermogen uit andere financiële sectoren en uit ondernemingen opgenomen via aftrek en aggregatie) — Tier 3 |
Dit is het eigen vermogen dat op grond van de beschreven limieten in aanmerking komt voor het geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep (exclusief eigen vermogen uit andere financiële sectoren en uit ondernemingen opgenomen via aftrek en aggregatie) en dat voldoet aan de criteria voor Tier 3. |
||||
|
R0570/C0010 |
Totaal in aanmerking komend eigen vermogen voor het minimale geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep — Totaal |
Dit is het totale in aanmerking komende eigen vermogen voor het minimale geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep. |
||||
|
R0570/C0020 |
Totaal in aanmerking komend eigen vermogen voor het minimale geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep — Tier 1 onbeperkt |
Dit is het in aanmerking komend eigen vermogen van de groep dat beschikbaar is voor het minimale geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep en dat voldoet aan de criteria voor bestanddelen van Tier 1 onbeperkt. |
||||
|
R0570/C0030 |
Totaal in aanmerking komend eigen vermogen voor het minimale geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep — Tier 1 beperkt |
Dit is het in aanmerking komend eigen vermogen van de groep dat beschikbaar is voor het minimale geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep en dat voldoet aan de criteria voor bestanddelen van Tier 1 beperkt. |
||||
|
R0570/C0040 |
Totaal in aanmerking komend eigen vermogen voor het minimale geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep — Tier 2 |
Dit is het in aanmerking komend eigen vermogen van de groep dat beschikbaar is voor het minimale geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep en dat voldoet aan de criteria voor Tier 2. |
||||
|
R0590/C0010 |
Geconsolideerd solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep |
Het geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep berekend voor de geconsolideerde gegevens overeenkomstig 336, onder a) tot en met d), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. Voor driemaandelijkse rapportage is dit het recentste solvabiliteitskapitaalvereiste dat moet worden berekend en gerapporteerd, hetzij het jaarlijkse vereiste hetzij een recentere vereiste in het geval het solvabiliteitskapitaalvereiste opnieuw is berekend (bv. vanwege een verandering in het risicoprofiel), met inbegrip van de kapitaalopslagfactor. |
||||
|
R0610/C0010 |
Minimaal geconsolideerd solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep |
Minimale geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep berekend voor de geconsolideerde gegevens (methode 1) overeenkomstig artikel 230 of 231 van Richtlijn 2009/138/EG. |
||||
|
R0630/C0010 |
Verhouding tussen in aanmerking komend eigen vermogen en geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep (exclusief andere financiële sectoren en ondernemingen opgenomen via aftrek en aggregatie) |
Dit is de solvabiliteitsratio berekend als het totaal van het in aanmerking komende eigen vermogen voor het geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep gedeeld door het geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep, exclusief kapitaalvereisten en eigen vermogen uit andere financiële sectoren en ondernemingen opgenomen via aftrek en aggregatie. Voor de berekening van deze verhouding moeten de kapitaalvereisten van andere financiële sectoren (artikel 336, onder c), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35) buiten het geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep worden gehouden. |
||||
|
R0650/C0010 |
Verhouding tussen in aanmerking komend eigen vermogen en het minimale geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep |
Dit is de minimale solvabiliteitsratio berekend als het totaal van het in aanmerking komende eigen vermogen voor het minimale geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep gedeeld door het minimale geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep (exclusief andere financiële sectoren en ondernemingen opgenomen via aftrek en aggregatie). |
||||
|
R0660/C0010 |
Totaal in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep (inclusief eigen vermogen uit andere financiële sectoren en uit ondernemingen opgenomen via aftrek en aggregatie) |
Dit is het totale in aanmerking komende eigen vermogen, met inbegrip van het eigen vermogen uit andere financiële sectoren en uit ondernemingen opgenomen via aftrek en aggregatie, voor het totale solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep. |
||||
|
R0660/C0020 |
Totaal in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep (inclusief eigen vermogen uit andere financiële sectoren en uit ondernemingen opgenomen via aftrek en aggregatie) — Tier 1 onbeperkt |
Dit is het in aanmerking komende eigen vermogen, met inbegrip van het eigen vermogen uit andere financiële sectoren en uit ondernemingen opgenomen via aftrek en aggregatie, voor het totale solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep dat voldoet aan de criteria voor Tier 1 onbeperkt. |
||||
|
R0660/C0030 |
Totaal in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep (inclusief eigen vermogen uit andere financiële sectoren en uit ondernemingen opgenomen via aftrek en aggregatie) — Tier 1 beperkt |
Dit is het in aanmerking komende eigen vermogen, met inbegrip van het eigen vermogen uit andere financiële sectoren en uit ondernemingen opgenomen via aftrek en aggregatie, voor het totale solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep dat voldoet aan de criteria voor Tier 1 beperkt. |
||||
|
R0660/C0040 |
Totaal in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep (inclusief eigen vermogen uit andere financiële sectoren en uit ondernemingen opgenomen via aftrek en aggregatie) — Tier 2 |
Dit is het in aanmerking komende eigen vermogen, met inbegrip van het eigen vermogen uit andere financiële sectoren en uit ondernemingen opgenomen via aftrek en aggregatie, voor het totale solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep dat voldoet aan de criteria voor Tier 2. |
||||
|
R0660/C0050 |
Totaal in aanmerking komend eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep (inclusief eigen vermogen uit andere financiële sectoren en uit ondernemingen opgenomen via aftrek en aggregatie) — Tier 3 |
Dit is het in aanmerking komende beschikbare eigen vermogen, met inbegrip van het eigen vermogen uit andere financiële sectoren en uit ondernemingen opgenomen via aftrek en aggregatie, voor het totale solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep dat voldoet aan de criteria voor Tier 3. |
||||
|
R0670/C0010 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste voor via aftrek en aggregatie opgenomen entiteiten |
Dit is het totale solvabiliteitskapitaalvereiste voor ondernemingen die zijn opgenomen volgens de methode van aftrek en aggregatie. Deze cel bevat de som van het proportionele deel van het solvabiliteitskapitaalvereiste voor ondernemingen die in de berekening van de groepssolvabiliteit zijn opgenomen volgens de methode van aftrek en aggregatie. Hiervan is alleen sprake bij gebruik van de methode van aftrek en aggregatie of van een combinatie van methoden. |
||||
|
R0680/C0010 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep |
Het solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep is de som van het geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep berekend overeenkomstig artikel 336, onder a) tot en met d), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35(R0590/C0010) en het solvabiliteitskapitaalvereiste voor ondernemingen die zijn opgenomen volgens de methode van aftrek en aggregatie (R0660/C0010). |
||||
|
R0690/C0010 |
Verhouding tussen in aanmerking komend eigen vermogen en solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep inclusief andere financiële sectoren en ondernemingen opgenomen via aftrek en aggregatie |
Dit is de solvabiliteitsratio berekend als het totaal van het in aanmerking komende eigen vermogen voor het solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep gedeeld door het solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep, inclusief andere financiële sectoren en ondernemingen die zijn opgenomen volgens de methode van aftrek en aggregatie. |
||||
|
Reconciliatiereserve |
||||||
|
R0700/C0060 |
Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen |
Dit is het overschot van de activa ten opzichte van de verplichtingen zoals gerapporteerd op de Solvabiliteit II-balans. |
||||
|
R0710/C0060 |
Eigen aandelen (rechtstreeks of middellijk gehouden) |
Dit is het bedrag aan eigen aandelen gehouden door de deelnemende (her)verzekeringsonderneming, de verzekeringsholding of de gemengde financiële holding en de verbonden ondernemingen, zowel rechtstreeks als middellijk. |
||||
|
R0720/C0060 |
Te verwachten dividenden, uitkeringen en kosten |
Dit zijn de door de onderneming verwachte dividenden, uitkeringen en kosten. |
||||
|
R0730/C0060 |
Overige kernvermogensbestanddelen |
Dit zijn de kernvermogensbestanddelen bedoeld in artikel 69, onder a), (i) tot en met (v), artikel 72, onder a), en artikel 76, onder a), evenals de kernvermogensbestanddelen die door de toezichthoudende instantie zijn goedgekeurd overeenkomstig artikel 79 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||
|
R0740/C0060 |
Correctie voor beperkte eigenvermogensbestanddelen ten aanzien van matchingopslagportefeuilles en afgezonderde fondsen |
Dit is het totaalbedrag van de correctie van de reconciliatiereserve in verband met het bestaan van beperkte eigenvermogensbestanddelen met betrekking tot afgezonderde fondsen en matchingportefeuilles op groepsniveau. |
||||
|
R0750/C0060 |
Overig niet-beschikbaar eigen vermogen |
Dit betreft overig niet-beschikbaar eigen vermogen van verbonden ondernemingen overeenkomstig artikel 335, lid 1, onder d) en f), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||
|
R0760/C0060 |
Reconciliatiereserve — Totaal |
Dit is de reconciliatiereserve van de onderneming, vóór aftrekkingen en deelnemingen. |
||||
|
R0770/C0060 |
De in toekomstige premies vervatte verwachte winst (EPIFP) — Levensverzekeringsbedrijf |
De reconciliatiereserve omvat een bedrag van het overschot van de activa ten opzichte van de verplichtingen dat overeenstemt met de verwachte winst in toekomstige premies (EPIFP). Deze cel bevat het bedrag voor het levensverzekeringsbedrijf van de onderneming. |
||||
|
R0780/C0060 |
De in toekomstige premies vervatte verwachte winst (EPIFP) — Schadeverzekeringsbedrijf |
De reconciliatiereserve omvat een bedrag van het overschot van de activa ten opzichte van de verplichtingen dat overeenstemt met de verwachte winst in toekomstige premies (EPIFP). Deze cel bevat het bedrag voor het schadeverzekeringsbedrijf van de onderneming. |
||||
|
R0790/C0060 |
Totaal in toekomstige premies vervatte verwachte winst (EPIFP) |
Dit is het totaalbedrag berekend als in toekomstige premies vervatte verwachte winst. |
||||
S.23.02 — Gedetailleerde informatie over eigen vermogen, per tier
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling betreft de jaarlijkse rapportage voor groepen bij gebruik van methode 1, alleen of in combinatie met methode 2.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
|
R0010/C0010 |
Gewoon aandelenkapitaal — Gestort — Totaal |
Dit is het totaal van het gestorte gewone aandelenkapitaal, met inbegrip van eigen aandelen. |
|
R0010/C0020 |
Gewoon aandelenkapitaal — Gestort — Tier 1 |
Dit is het totaal van het gestorte gewone aandelenkapitaal dat voldoet aan de criteria voor Tier 1, met inbegrip van eigen aandelen. |
|
R0020/C0010 |
Gewoon aandelenkapitaal — Opgevraagd maar nog niet gestort — Totaal |
Dit is het totaalbedrag van opgevraagde maar nog niet gestorte gewone aandelen, met inbegrip van eigen aandelen. |
|
R0020/C0040 |
Gewoon aandelenkapitaal — Opgevraagd maar nog niet gestort — Tier 2 |
Dit is het bedrag van opgevraagde maar nog niet gestorte gewone aandelen die voldoen aan de criteria voor Tier 2, met inbegrip van eigen aandelen. |
|
R0030/C0010 |
Gehouden eigen aandelen — Totaal |
Dit is het totaalbedrag van eigen aandelen die worden gehouden door de onderneming. |
|
R0030/C0020 |
Gehouden eigen aandelen — Tier 1 |
Dit is het totaalbedrag van door de onderneming gehouden eigen aandelen die voldoen aan de criteria voor Tier 1. |
|
R0100/C0010 |
Totaal gewoon aandelenkapitaal |
Dit is het totaal van het gewoon aandelenkapitaal. Opgemerkt zij dat gehouden eigen aandelen worden opgenomen als hetzij gestort hetzij opgevraagd maar nog niet gestort. |
|
R0100/C0020 |
Totaal gewoon aandelenkapitaal — Tier 1 |
Dit is het totaal van gewoon aandelenkapitaal dat voldoet aan de criteria voor Tier 1. Opgemerkt zij dat gehouden eigen aandelen worden opgenomen als hetzij gestort hetzij opgevraagd maar nog niet gestort. |
|
R0100/C0040 |
Totaal gewoon aandelenkapitaal — Tier 2 |
Dit is het totaal van gewoon aandelenkapitaal dat voldoet aan de criteria voor Tier 2. |
|
R0110/C0010 |
Beginkapitaal, bijdragen van leden of de daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddelen voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen — Gestort — Totaal |
Dit is het totaal van gestort beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen. |
|
R0110/C0020 |
Beginkapitaal, bijdragen van leden of de daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddelen voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen — Gestort — Tier 1 |
Dit is het totaal van beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 1. |
|
R0120/C0010 |
Beginkapitaal, bijdragen van leden of de daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddelen voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen — Opgevraagd maar nog niet gestort — Totaal |
Dit is het totaal van opgevraagd maar nog niet gestort beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen. |
|
R0120/C0040 |
Beginkapitaal, bijdragen van leden of de daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddelen voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen — Opgevraagd maar nog niet gestort — Tier 2 |
Dit is het totaal van beginkapitaal, bijdragen van leden of daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 2. |
|
R0200/C0010 |
Totaal beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen |
Dit is het totaal van beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen. |
|
R0200/C0020 |
Totaal beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen — Tier 1 |
Dit is het totaal van beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 1. |
|
R0200/C0040 |
Totaal beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen — Tier 2 |
Dit is het totaal van beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 2. |
|
R0210/C0010 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Gedateerd achtergesteld — Totaal |
Dit is het totaalbedrag van gedateerde achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen. |
|
R0210/C0020 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Gedateerd achtergesteld — Tier 1 |
Dit is het totaalbedrag van gedateerde achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 1. |
|
R0210/C0030 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Gedateerd achtergesteld — Tier 1 waarvan tot overgangsmaatregelen gerekend |
Dit is het totaalbedrag van gedateerde achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 1 welke tot overgangsmaatregelen worden gerekend. |
|
R0210/C0040 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Gedateerd achtergesteld — Tier 2 |
Dit is het totaalbedrag van gedateerde achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 2. |
|
R0210/C0050 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Gedateerd achtergesteld — Tier 2 waarvan tot overgangsmaatregelen gerekend |
Dit is het totaalbedrag van gedateerde achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 2 welke tot overgangsmaatregelen worden gerekend. |
|
R0210/C0060 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Gedateerd achtergesteld — Tier 3 |
Dit is het totaalbedrag van gedateerde achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 3. |
|
R0220/C0010 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Niet-gedateerd achtergesteld met een calloptie — Totaal |
Dit is het totaal van niet-gedateerde achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen met een calloptie. |
|
R0220/C0020 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Niet-gedateerd achtergesteld met een calloptie — Tier 1 |
Dit is het totaal van niet-gedateerde achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen met een calloptie die voldoen aan de criteria voor Tier 1. |
|
R0220/C0030 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Niet-gedateerd achtergesteld met een calloptie — Tier 1 waarvan tot overgangsmaatregelen gerekend |
Dit is het totaal van niet-gedateerde achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen met een calloptie die voldoen aan de criteria voor Tier 1 welke tot overgangsmaatregelen worden gerekend. |
|
R0220/C0040 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Niet-gedateerd achtergesteld met een calloptie — Tier 2 |
Dit is het totaal van niet-gedateerde achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen met een calloptie die voldoen aan de criteria voor Tier 2. |
|
R0220/C0050 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Niet-gedateerd achtergesteld met een calloptie — Tier 2 waarvan tot overgangsmaatregelen gerekend |
Dit is het totaal van niet-gedateerde achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen met een calloptie die voldoen aan de criteria voor Tier 2 welke tot overgangsmaatregelen worden gerekend. |
|
R0220/C0060 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Niet-gedateerd achtergesteld met een calloptie — Tier 3 |
Dit is het totaal van niet-gedateerde achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen met een calloptie die voldoen aan de criteria voor Tier 3. |
|
R0230/C0010 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Niet-gedateerd achtergesteld zonder contractuele gelegenheid tot aflossing — Totaal |
Dit is het totaal van niet-gedateerde achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing. |
|
R0230/C0020 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Niet-gedateerd achtergesteld zonder contractuele gelegenheid tot aflossing — Tier 1 |
Dit is het totaal van niet-gedateerde achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing die voldoen aan de criteria voor Tier 1. |
|
R0230/C0030 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Niet-gedateerd achtergesteld zonder contractuele gelegenheid tot aflossing — Tier 1 waarvan tot overgangsmaatregelen gerekend |
Dit is het totaal van niet-gedateerde achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing die voldoen aan de criteria voor Tier 1 die tot overgangsmaatregelen worden gerekend. |
|
R0230/C0040 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Niet-gedateerd achtergesteld zonder contractuele gelegenheid tot aflossing — Tier 2 |
Dit is het totaal van niet-gedateerde achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing die voldoen aan de criteria voor Tier 2. |
|
R0230/C0050 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Niet-gedateerd achtergesteld zonder contractuele gelegenheid tot aflossing — Tier 2 waarvan tot overgangsmaatregelen gerekend |
Dit is het totaal van niet-gedateerde achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing die voldoen aan de criteria voor Tier 2 die tot overgangsmaatregelen worden gerekend. |
|
R0230/C0060 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Niet-gedateerd achtergesteld zonder contractuele gelegenheid tot aflossing — Tier 3 |
Dit is het totaal van niet-gedateerde achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing die voldoen aan de criteria voor Tier 3. |
|
R0300/C0010 |
Totaal achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen |
Dit is het totaal van de achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen. |
|
R0300/C0020 |
Totaal achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Tier 1 |
Dit is het totaal van de achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 1. |
|
R0300/C0030 |
Totaal achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Tier 1 waarvan tot overgangsmaatregelen gerekend |
Dit is het totaal van de achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 1 die tot overgangsmaatregelen worden gerekend. |
|
R0300/C0040 |
Totaal achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Tier 2 |
Dit is het totaal van de achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 2. |
|
R0300/C0050 |
Totaal achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Tier 2 waarvan tot overgangsmaatregelen gerekend |
Dit is het totaal van de achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 2 die tot overgangsmaatregelen worden gerekend. |
|
R0300/C0060 |
Totaal achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Tier 3 |
Dit is het totaal van de achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 3. |
|
R0310/C0010 |
Gedateerde preferente aandelen — Totaal |
Dit is het totaal van gedateerde preferente aandelen. |
|
R0310/C0020 |
Gedateerde preferente aandelen — Tier 1 |
Dit is het totaal van gedateerde preferente aandelen die voldoen aan de criteria voor Tier 1. |
|
R0310/C0030 |
Gedateerde preferente aandelen — Tier 1 waarvan tot overgangsmaatregelen gerekend |
Dit is het totaal van gedateerde preferente aandelen die voldoen aan de criteria voor Tier 1 die tot overgangsmaatregelen worden gerekend. |
|
R0310/C0040 |
Gedateerde preferente aandelen — Tier 2 |
Dit is het totaal van gedateerde preferente aandelen die voldoen aan de criteria voor Tier 2. |
|
R0310/C0050 |
Gedateerde preferente aandelen — Tier 2 waarvan tot overgangsmaatregelen gerekend |
Dit is het totaal van gedateerde preferente aandelen die voldoen aan de criteria voor Tier 2 die tot overgangsmaatregelen worden gerekend. |
|
R0310/C0060 |
Gedateerde preferente aandelen — Tier 3 |
Dit is het totaal van gedateerde preferente aandelen die voldoen aan de criteria voor Tier 3. |
|
R0320/C0010 |
Niet-gedateerde preferente aandelen met een calloptie — Totaal |
Dit is het totaal van niet-gedateerde preferente aandelen met een calloptie. |
|
R0320/C0020 |
Niet-gedateerde preferente aandelen met een calloptie — Tier 1 |
Dit is het totaal van niet-gedateerde preferente aandelen met een calloptie die voldoen aan de criteria voor Tier 1. |
|
R0320/C0030 |
Niet-gedateerde preferente aandelen met een calloptie — Tier 1 waarvan tot overgangsmaatregelen gerekend |
Dit is het totaal van niet-gedateerde preferente aandelen met een calloptie die voldoen aan de criteria voor Tier 1 die tot overgangsmaatregelen worden gerekend. |
|
R0320/C0040 |
Niet-gedateerde preferente aandelen met een calloptie — Tier 2 |
Dit is het totaal van niet-gedateerde preferente aandelen met een calloptie die voldoen aan de criteria voor Tier 2. |
|
R0320/C0050 |
Niet-gedateerde preferente aandelen met een calloptie — Tier 2 waarvan tot overgangsmaatregelen gerekend |
Dit is het totaal van niet-gedateerde preferente aandelen met een calloptie die voldoen aan de criteria voor Tier 2 die tot overgangsmaatregelen worden gerekend. |
|
R0320/C0060 |
Niet-gedateerde preferente aandelen met een calloptie — Tier 3 |
Dit is het totaal van niet-gedateerde preferente aandelen met een calloptie die voldoen aan de criteria voor Tier 3. |
|
R0330/C0010 |
Niet-gedateerde preferente aandelen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing — Totaal |
Dit is het totaal van niet-gedateerde preferente aandelen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing. |
|
R0330/C0020 |
Niet-gedateerde preferente aandelen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing — Tier 1 |
Dit is het totaal van niet-gedateerde preferente aandelen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing die voldoen aan de criteria voor Tier 1. |
|
R0330/C0030 |
Niet-gedateerde preferente aandelen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing — Tier 1 waarvan tot overgangsmaatregelen gerekend |
Dit is het totaal van niet-gedateerde preferente aandelen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing die voldoen aan de criteria voor Tier 1 die tot overgangsmaatregelen worden gerekend. |
|
R0330/C0040 |
Niet-gedateerde preferente aandelen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing — Tier 2 |
Dit is het totaal van niet-gedateerde preferente aandelen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing die voldoen aan de criteria voor Tier 2. |
|
R0330/C0050 |
Niet-gedateerde preferente aandelen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing — Tier 2 waarvan tot overgangsmaatregelen gerekend |
Dit is het totaal van niet-gedateerde preferente aandelen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing die voldoen aan de criteria voor Tier 2 die tot overgangsmaatregelen worden gerekend. |
|
R0330/C0060 |
Niet-gedateerde preferente aandelen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing — Tier 3 |
Dit is het totaal van niet-gedateerde preferente aandelen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing die voldoen aan de criteria voor Tier 3. |
|
R0400/C0010 |
Totaal preferente aandelen |
Dit is het totaal van preferente aandelen. |
|
R0400/C0020 |
Totaal preferente aandelen — Tier 1 |
Dit is het totaal van preferente aandelen die voldoen aan de criteria voor Tier 1. |
|
R0400/C0030 |
Totaal preferente aandelen — Tier 1 waarvan tot overgangsmaatregelen gerekend |
Dit is het totaal van preferente aandelen die voldoen aan de criteria voor Tier 1 die tot overgangsmaatregelen worden gerekend. |
|
R0400/C0040 |
Totaal preferente aandelen — Tier 2 |
Dit is het totaal van preferente aandelen die voldoen aan de criteria voor Tier 2. |
|
R0400/C0050 |
Totaal preferente aandelen — Tier 2 waarvan tot overgangsmaatregelen gerekend |
Dit is het totaal van preferente aandelen die voldoen aan de criteria voor Tier 2 die tot overgangsmaatregelen worden gerekend. |
|
R0400/C0060 |
Totaal preferente aandelen — Tier 3 |
Dit is het totaal van preferente aandelen die voldoen aan de criteria voor Tier 3. |
|
R0410/C0010 |
Gedateerde achtergestelde verplichtingen — Totaal |
Dit is het totaal van gedateerde achtergestelde verplichtingen. |
|
R0410/C0020 |
Gedateerde achtergestelde verplichtingen — Tier 1 |
Dit is het bedrag van gedateerde achtergestelde verplichtingen die voldoen aan de criteria voor Tier 1. |
|
R0410/C0030 |
Gedateerde achtergestelde verplichtingen — Tier 1 waarvan tot overgangsmaatregelen gerekend |
Dit is het bedrag van gedateerde achtergestelde verplichtingen die voldoen aan de criteria voor Tier 1 die tot overgangsmaatregelen worden gerekend. |
|
R0410/C0040 |
Gedateerde achtergestelde verplichtingen — Tier 2 |
Dit is het bedrag van gedateerde achtergestelde verplichtingen die voldoen aan de criteria voor Tier 2. |
|
R0410/C0050 |
Gedateerde achtergestelde verplichtingen — Tier 2 waarvan tot overgangsmaatregelen gerekend |
Dit is het bedrag van gedateerde achtergestelde verplichtingen die voldoen aan de criteria voor Tier 2 die tot overgangsmaatregelen worden gerekend. |
|
R0410/C0060 |
Gedateerde achtergestelde verplichtingen — Tier 3 |
Dit is het bedrag van gedateerde achtergestelde verplichtingen die voldoen aan de criteria voor Tier 3. |
|
R0420/C0010 |
Niet-gedateerde achtergestelde verplichtingen met contractuele gelegenheid tot aflossing — Totaal |
Dit is het totaal van niet-gedateerde achtergestelde verplichtingen met contractuele gelegenheid tot aflossing. |
|
R0420/C0020 |
Niet-gedateerde achtergestelde verplichtingen met contractuele gelegenheid tot aflossing — Tier 1 |
Dit is het bedrag van niet-gedateerde achtergestelde verplichtingen met contractuele gelegenheid tot aflossing die voldoen aan de criteria voor Tier 1. |
|
R0420/C0030 |
Niet-gedateerde achtergestelde verplichtingen met contractuele gelegenheid tot aflossing — Tier 1 waarvan tot overgangsmaatregelen gerekend |
Dit is het bedrag van niet-gedateerde achtergestelde verplichtingen met contractuele gelegenheid tot aflossing die voldoen aan de criteria voor Tier 1 die tot overgangsmaatregelen worden gerekend. |
|
R0420/C0040 |
Niet-gedateerde achtergestelde verplichtingen met contractuele gelegenheid tot aflossing — Tier 2 |
Dit is het bedrag van niet-gedateerde achtergestelde verplichtingen met contractuele gelegenheid tot aflossing die voldoen aan de criteria voor Tier 2. |
|
R0420/C0050 |
Niet-gedateerde achtergestelde verplichtingen met contractuele gelegenheid tot aflossing — Tier 2 waarvan tot overgangsmaatregelen gerekend |
Dit is het bedrag van niet-gedateerde achtergestelde verplichtingen met contractuele gelegenheid tot aflossing die voldoen aan de criteria voor Tier 2 die tot overgangsmaatregelen worden gerekend. |
|
R0420/C0060 |
Niet-gedateerde achtergestelde verplichtingen met contractuele gelegenheid tot aflossing — Tier 3 |
Dit is het bedrag van niet-gedateerde achtergestelde verplichtingen met contractuele gelegenheid tot aflossing die voldoen aan de criteria voor Tier 3. |
|
R0430/C0010 |
Niet-gedateerde achtergestelde verplichtingen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing — Totaal |
Dit is het totaal van niet-gedateerde achtergestelde verplichtingen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing. |
|
R0430/C0020 |
Niet-gedateerde achtergestelde verplichtingen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing — Tier 1 |
Dit is het bedrag van niet-gedateerde achtergestelde verplichtingen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing die voldoen aan de criteria voor Tier 1. |
|
R0430/C0030 |
Niet-gedateerde achtergestelde verplichtingen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing — Tier 1 waarvan tot overgangsmaatregelen gerekend |
Dit is het bedrag van niet-gedateerde achtergestelde verplichtingen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing die voldoen aan de criteria voor Tier 1 die tot overgangsmaatregelen worden gerekend. |
|
R0430/C0040 |
Niet-gedateerde achtergestelde verplichtingen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing — Tier 2 |
Dit is het bedrag van niet-gedateerde achtergestelde verplichtingen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing die voldoen aan de criteria voor Tier 2. |
|
R0430/C0050 |
Niet-gedateerde achtergestelde verplichtingen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing — Tier 2 waarvan tot overgangsmaatregelen gerekend |
Dit is het bedrag van niet-gedateerde achtergestelde verplichtingen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing die voldoen aan de criteria voor Tier 2 die tot overgangsmaatregelen worden gerekend. |
|
R0430/C0060 |
Niet-gedateerde achtergestelde verplichtingen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing — Tier 3 |
Dit is het bedrag van niet-gedateerde achtergestelde verplichtingen zonder contractuele gelegenheid tot aflossing die voldoen aan de criteria voor Tier 3. |
|
R0500/C0010 |
Totaal achtergestelde verplichtingen — Totaal |
Dit is het totaal van achtergestelde verplichtingen. |
|
R0500/C0020 |
Totaal achtergestelde verplichtingen — Tier 1 |
Dit is het totaal van achtergestelde verplichtingen die voldoen aan de criteria voor Tier 1. |
|
R0500/C0030 |
Totaal achtergestelde verplichtingen — Tier 1 waarvan tot overgangsmaatregelen gerekend |
Dit is het totaal van achtergestelde verplichtingen die voldoen aan de criteria voor Tier 1 die tot overgangsmaatregelen worden gerekend. |
|
R0500/C0040 |
Totaal achtergestelde verplichtingen — Tier 2 |
Dit is het bedrag aan achtergestelde verplichtingen die voldoen aan de criteria voor Tier 2. |
|
R0500/C0050 |
Totaal achtergestelde verplichtingen — Tier 2 waarvan tot overgangsmaatregelen gerekend |
Dit is het bedrag van achtergestelde verplichtingen die voldoen aan de criteria voor Tier 2 die tot overgangsmaatregelen worden gerekend. |
|
R0500/C0060 |
Totaal achtergestelde verplichtingen — Tier 3 |
Dit is het bedrag aan achtergestelde verplichtingen die voldoen aan de criteria voor Tier 3. |
|
R0510/C0070 |
Aanvullendvermogensbestanddelen waarvoor een bedrag is goedgekeurd — Goedgekeurde initiële bedragen van Tier 2 |
Dit is het initiële bedrag dat is goedgekeurd voor aanvullend vermogen waarvoor een bedrag is goedgekeurd volgens Tier 2. |
|
R0510/C0080 |
Aanvullendvermogensbestanddelen waarvoor een bedrag is goedgekeurd — Huidige bedragen van Tier 2 |
Dit is het huidige bedrag voor aanvullend vermogen waarvoor een bedrag is goedgekeurd volgens Tier 2. |
|
R0510/C0090 |
Aanvullendvermogensbestanddelen waarvoor een bedrag is goedgekeurd — Goedgekeurde initiële bedragen van Tier 3 |
Dit is het initiële bedrag dat is goedgekeurd voor aanvullend vermogen waarvoor een bedrag is goedgekeurd volgens Tier 3. |
|
R0510/C0100 |
Aanvullendvermogensbestanddelen waarvoor een bedrag is goedgekeurd — Huidige bedragen van Tier 3 |
Dit is het huidige bedrag voor aanvullend vermogen waarvoor een bedrag is goedgekeurd volgens Tier 3. |
|
R0520/C0080 |
Aanvullendvermogensbestanddelen waarvoor een methode is goedgekeurd — Huidige bedragen van Tier 2 |
Dit is het huidige bedrag voor aanvullend vermogen waarvoor een methode is goedgekeurd volgens Tier 2. |
|
R0520/C0100 |
Aanvullendvermogensbestanddelen waarvoor een methode is goedgekeurd — Huidige bedragen van Tier 3 |
Dit is het huidige bedrag voor aanvullend vermogen waarvoor een methode is goedgekeurd volgens Tier 3. |
|
R0600/C0110 |
Overschot van de activa ten opzichte van de verplichtingen — Toeschrijving van waarderingsverschillen — Verschil in de waardering van activa |
Dit is het verschil in de waardering van activa. |
|
R0610/C0110 |
Overschot van de activa ten opzichte van de verplichtingen — Toeschrijving van waarderingsverschillen — Verschil in de waardering van technische voorzieningen |
Dit is het verschil in de waardering van technische voorzieningen. |
|
R0620/C0110 |
Overschot van de activa ten opzichte van de verplichtingen — Toeschrijving van waarderingsverschillen — Verschil in de waardering van overige verplichtingen |
Dit is het verschil in de waardering van overige verplichtingen. |
|
R0630/C0110 |
Totaal reserves en ingehouden winsten uit jaarrekening |
Dit is het totaal van de reserves en ingehouden winsten uit de jaarrekening. |
|
R0640/C0110 |
Overige, verklaar waarom u deze regel moet gebruiken. |
Dit is het bedrag van alle eventuele overige bestanddelen die nog niet zijn gerapporteerd. Bij rapportage van een waarde in R0640/C0110 dient voor die bestanddelen in R0640/C0120 een toelichting en beschrijving te worden opgenomen. |
|
R0640/C0120 |
Overige, verklaar waarom u deze rij moet gebruiken. |
Dit is de toelichting op de in R0640/C0110 gerapporteerde bestanddelen. |
|
R0650/C0110 |
Reserves uit jaarrekening gecorrigeerd voor waarderingsverschillen onder Solvabiliteit II |
Dit is het totaal van reserves uit de jaarrekening na correctie voor waarderingsverschillen. Vermeld hier waarden uit de jaarrekening, zoals ingehouden winsten, reserves, nettowinst, winst van voorgaande boekjaren, herwaarderingskapitaal (vermogen), overige reserves. |
|
R0660/C0110 |
Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen toe te schrijven aan kernvermogensbestanddelen (met uitzondering van de reconciliatiereserve) |
Dit is het overschot van de activa ten opzichte van de verplichtingen dat is toe te schrijven aan kernvermogen, met uitzondering van de reconciliatiereserve. |
|
R0700/C0110 |
Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen |
Dit is het bedrag van het overschot van de activa ten opzichte van de verplichtingen. |
S.23.03 — Jaarlijkse ontwikkelingen in het eigen vermogen
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling betreft de jaarlijkse rapportage voor groepen bij gebruik van methode 1, alleen of in combinatie met methode 2.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
|
Gewoon aandelenkapitaal — Ontwikkelingen gedurende de rapportageperiode |
||
|
R0010/C0010 |
Gewoon aandelenkapitaal — Gestort — Overgedragen saldo |
Dit is het saldo van gestort gewoon aandelenkapitaal overgedragen van de vorige rapportageperiode. |
|
R0010/C0020 |
Gewoon aandelenkapitaal — Gestort — Toename |
Dit is de toename van gestort gewoon aandelenkapitaal gedurende de rapportageperiode. |
|
R0010/C0030 |
Gewoon aandelenkapitaal — Gestort — Afname |
Dit is de afname van gestort gewoon aandelenkapitaal gedurende de rapportageperiode. |
|
R0010/C0060 |
Gewoon aandelenkapitaal — Gestort — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo van gestort aandelenkapitaal over te dragen naar de volgende rapportageperiode. |
|
R0020/C0010 |
Gewoon aandelenkapitaal — Opgevraagd maar nog niet gestort — Overgedragen saldo |
Dit is het saldo van opgevraagd maar nog niet gestort gewoon aandelenkapitaal overgedragen van de vorige rapportageperiode. |
|
R0020/C0020 |
Gewoon aandelenkapitaal — Opgevraagd maar nog niet gestort — Toename |
Dit is de toename van opgevraagd maar nog niet gestort gewoon aandelenkapitaal gedurende de rapportageperiode. |
|
R0020/C0030 |
Gewoon aandelenkapitaal — Opgevraagd maar nog niet gestort — Afname |
Dit is de afname van opgevraagd maar nog niet gestort gewoon aandelenkapitaal gedurende de rapportageperiode. |
|
R0020/C0060 |
Gewoon aandelenkapitaal — Opgevraagd maar nog niet gestort — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo van opgevraagd maar nog niet gestort gewoon aandelenkapitaal over te dragen naar de volgende rapportageperiode. |
|
R0030/C0010 |
Gehouden eigen aandelen — Overgedragen saldo |
Dit is het saldo van gehouden eigen aandelen overgedragen van de vorige rapportageperiode. |
|
R0030/C0020 |
Gehouden eigen aandelen — Toename |
Dit is de toename van gehouden eigen aandelen, overgedragen gedurende de rapportageperiode. |
|
R0030/C0030 |
Gehouden eigen aandelen — Afname |
Dit is de afname van gehouden eigen aandelen, overgedragen gedurende de rapportageperiode. |
|
R0030/C0060 |
Gehouden eigen aandelen — Overgedragen saldo |
Dit is het saldo van gehouden eigen aandelen over te dragen naar de volgende rapportageperiode. |
|
R0100/C0010 |
Totaal gewoon aandelenkapitaal — Overgedragen saldo |
Dit is het saldo van totaal gewoon aandelenkapitaal overgedragen van de vorige rapportageperiode. R0100/C0010 bevat gehouden eigen aandelen. |
|
R0100/C0020 |
Totaal gewoon aandelenkapitaal — Toename |
Dit is de toename van totaal gewoon aandelenkapitaal gedurende de rapportageperiode. |
|
R0100/C0030 |
Totaal gewoon aandelenkapitaal — Afname |
Dit is de afname van totaal gewoon aandelenkapitaal gedurende de rapportageperiode. |
|
R0100/C0060 |
Totaal gewoon aandelenkapitaal — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo van totaal gewoon aandelenkapitaal over te dragen naar de volgende rapportageperiode. |
|
Agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal — Ontwikkelingen gedurende de rapportageperiode |
||
|
R0110/C0010 |
Agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal — Tier 1 — Overgedragen saldo |
Dit is het saldo van agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal dat voldoet aan de criteria van Tier 1 en wordt overgedragen van de vorige rapportageperiode. |
|
R0110/C0020 |
Agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal — Tier 1 — Toename |
Dit is de toename van het agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal dat voldoet aan de criteria van Tier 1 gedurende de rapportageperiode. |
|
R0110/C0030 |
Agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal — Tier 1 — Afname |
Dit is de afname van het agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal dat voldoet aan de criteria van Tier 1 gedurende de rapportageperiode. |
|
R0110/C0060 |
Agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal — Tier 1 — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo van agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal dat voldoet aan de criteria van Tier 1 en wordt overgedragen naar de volgende rapportageperiode. |
|
R0120/C0010 |
Agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal — Tier 2 — Overgedragen saldo |
Dit is het saldo van agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal dat voldoet aan de criteria van Tier 2 en wordt overgedragen van de vorige rapportageperiode. |
|
R0120/C0020 |
Agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal — Tier 2 — Toename |
Dit is de toename van het agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal dat voldoet aan de criteria van Tier 2 gedurende de rapportageperiode. |
|
R0120/C0030 |
Agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal — Tier 2 — Afname |
Dit is de afname van het agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal dat voldoet aan de criteria van Tier 2 gedurende de rapportageperiode. |
|
R0120/C0060 |
Agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal — Tier 2 — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo van agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal dat voldoet aan de criteria van Tier 2 en wordt overgedragen naar de volgende rapportageperiode. |
|
R0200/C0010 |
Agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal — Totaal — Overgedragen saldo |
Dit is het totale saldo van agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal dat wordt overgedragen van de vorige rapportageperiode. |
|
R0200/C0020 |
Agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal — Totaal — Toename |
Dit is de toename van het totale agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal gedurende de rapportageperiode. |
|
R0200/C0030 |
Agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal — Totaal — Afname |
Dit is de afname van het totale agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal gedurende de rapportageperiode. |
|
R0200/C0060 |
Agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal — Totaal — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo van agio verbonden aan gewoon aandelenkapitaal dat wordt overgedragen naar de volgende rapportageperiode. |
|
Beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen — Ontwikkelingen gedurende de rapportageperiode |
||
|
R0210/C0010 |
Beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen — Gestort — Overgedragen saldo |
Dit is het saldo van het gestorte beginkapitaal, de bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen dat wordt overgedragen van de vorige rapportageperiode. |
|
R0210/C0020 |
Beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen — Gestort — Toename |
Dit is de toename van het gestorte beginkapitaal, de bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen gedurende de rapportageperiode. |
|
R0210/C0030 |
Beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen — Gestort — Afname |
Dit is de afname van het gestorte beginkapitaal, de bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen gedurende de rapportageperiode. |
|
R0210/C0060 |
Beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen — Gestort — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo van het gestorte beginkapitaal, de bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen dat wordt overgedragen naar de volgende rapportageperiode. |
|
R0220/C0010 |
Beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen — Opgevraagd maar nog niet gestort — Overgedragen saldo |
Dit is het saldo van het opgevraagde maar nog niet gestorte beginkapitaal, de bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen dat wordt overgedragen van de vorige rapportageperiode. |
|
R0220/C0020 |
Beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen — Opgevraagd maar nog niet gestort — Toename |
Dit is de toename van het opgevraagde maar nog niet gestorte beginkapitaal, de bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen gedurende de rapportageperiode. |
|
R0220/C0030 |
Beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen — Opgevraagd maar nog niet gestort — Afname |
Dit is de afname van het opgevraagde maar nog niet gestorte beginkapitaal, de bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen gedurende de rapportageperiode. |
|
R0220/C0060 |
Beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen — Opgevraagd maar nog niet gestort — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo van het opgevraagde maar nog niet gestorte beginkapitaal, de bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen dat wordt overgedragen naar de rapportageperiode. |
|
R0300/C0010 |
Totaal beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen — Overgedragen saldo |
Dit is het saldo van het totale beginkapitaal, de bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen dat wordt overgedragen van de vorige rapportageperiode. |
|
R0300/C0020 |
Totaal beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen — Toename |
Dit is de toename van het totale beginkapitaal, de bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen gedurende de rapportageperiode. |
|
R0300/C0030 |
Totaal beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen — Afname |
Dit is de afname van het totale beginkapitaal, de bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen gedurende de rapportageperiode. |
|
R0300/C0060 |
Totaal beginkapitaal, bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo van het totale beginkapitaal, de bijdragen van leden of het daaraan gelijk te stellen kernvermogensbestanddeel voor onderlinge waarborgmaatschappijen of onderlinge verzekeringsmaatschappijen dat wordt overgedragen naar de volgende rapportageperiode. |
|
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Ontwikkelingen gedurende de rapportageperiode |
||
|
R0310/C0010 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Tier 1 — Overgedragen saldo |
Dit is het saldo van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen van Tier 1, dat wordt overgedragen van de vorige rapportageperiode. |
|
R0310/C0070 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Tier 1 — Uitgegeven |
Dit is het bedrag van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 1 en die zijn uitgegeven in de rapportageperiode. |
|
R0310/C0080 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Tier 1 — Afgelost |
Dit is het bedrag van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 1 en die zijn afgelost in de rapportageperiode. |
|
R0310/C0090 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Tier 1 — Ontwikkelingen in waardering |
Dit is het bedrag dat staat voor de ontwikkelingen in de waardering van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 1 in de rapportageperiode. |
|
R0310/C0100 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Tier 1 — Regelgevende actie |
Dit is het bedrag dat staat voor een toename/afname van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen van Tier 1 in verband met regelgevende actie in de rapportageperiode. |
|
R0310/C0060 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Tier 1 — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 1 dat wordt overgedragen naar de volgende rapportageperiode. |
|
R0320/C0010 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Tier 2 — Overgedragen saldo |
Dit is het saldo van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen van Tier 2, dat wordt overgedragen van de vorige rapportageperiode. |
|
R0320/C0070 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Tier 2 — Uitgegeven |
Dit is het bedrag van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 2 en die zijn uitgegeven in de rapportageperiode. |
|
R0320/C0080 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Tier 2 — Afgelost |
Dit is het bedrag van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 2 en die zijn afgelost in de rapportageperiode. |
|
R0320/C0090 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Tier 2 — Ontwikkelingen in waardering |
Dit is het bedrag dat staat voor de ontwikkelingen in de waardering van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 2 in de rapportageperiode. |
|
R0320/C0100 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Tier 2 — Regelgevende actie |
Dit is het bedrag dat staat voor een toename/afname van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen van Tier 2 in verband met regelgevende actie in de rapportageperiode. |
|
R0320/C0060 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Tier 2 — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 2 dat wordt overgedragen naar de volgende rapportageperiode. |
|
R0330/C0010 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Tier 3 — Overgedragen saldo |
Dit is het saldo van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen van Tier 3, dat wordt overgedragen van de vorige rapportageperiode. |
|
R0330/C0070 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Tier 3 — Uitgegeven |
Dit is het bedrag van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 3 en die zijn uitgegeven in de rapportageperiode. |
|
R0330/C0080 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Tier 3 — Afgelost |
Dit is het bedrag van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 3 en die zijn afgelost in de rapportageperiode. |
|
R0330/C0090 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Tier 3 — Ontwikkelingen in waardering |
Dit is het bedrag dat staat voor de ontwikkelingen in de waardering van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 3 in de rapportageperiode. |
|
R0330/C0100 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Tier 3 — Regelgevende actie |
Dit is het bedrag dat staat voor een toename/afname van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen van Tier 3 in verband met regelgevende actie in de rapportageperiode. |
|
R0330/C0060 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Tier 3 — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die voldoen aan de criteria voor Tier 3 dat wordt overgedragen naar de volgende rapportageperiode. |
|
R0400/C0010 |
Totaal achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Overgedragen saldo |
Dit is het totale saldo van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen dat wordt overgedragen van de vorige rapportageperiode. |
|
R0400/C0070 |
Totaal achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — uitgegeven |
Dit is het totale bedrag van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die zijn uitgegeven in de rapportageperiode. |
|
R0400/C0080 |
Totaal achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — afgelost |
Dit is het totale bedrag van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen die zijn afgelost in de rapportageperiode. |
|
R0400/C0090 |
Totaal achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Ontwikkelingen in waardering |
Dit is het bedrag dat staat voor de totale ontwikkeling in de waardering van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen in de rapportageperiode. |
|
R0400/C0100 |
Totaal achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Regelgevende actie |
Dit is het bedrag dat staat voor de totale toename/afname van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen in verband met regelgevende actie in de rapportageperiode. |
|
R0400/C0060 |
Totaal achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Over te dragen saldo |
Dit is het totale saldo van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen dat wordt overgedragen naar de volgende rapportageperiode. |
|
Surplusfondsen |
||
|
R0500/C0010 |
Surplusfondsen — Overgedragen saldo |
Dit is het saldo van surplusfondsen overgedragen van de vorige rapportageperiode. |
|
R0500/C0060 |
Surplusfondsen — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo van surplusfondsen over te dragen naar de volgende rapportageperiode. |
|
Preferente aandelen — Ontwikkelingen gedurende de rapportageperiode |
||
|
R0510/C0010 |
Preferente aandelen — Tier 1 — Overgedragen saldo |
Dit is het saldo van preferente aandelen van Tier 1 dat wordt overgedragen van de vorige rapportageperiode. |
|
R0510/C0020 |
Preferente aandelen — Tier 1 — Toename |
Dit is de toename van preferente aandelen van Tier 1 gedurende de rapportageperiode. |
|
R0510/C0030 |
Preferente aandelen — Tier 1 — Afname |
Dit is de afname van preferente aandelen van Tier 1 gedurende de rapportageperiode. |
|
R0510/C0060 |
Preferente aandelen — Tier 1 — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo van preferente aandelen van Tier 1 dat wordt overgedragen naar de volgende rapportageperiode. |
|
R0520/C0010 |
Preferente aandelen — Tier 2 — Overgedragen saldo |
Dit is het saldo van preferente aandelen van Tier 2 dat wordt overgedragen van de vorige rapportageperiode. |
|
R0520/C0020 |
Preferente aandelen — Tier 2 — Toename |
Dit is de toename van preferente aandelen van Tier 2 gedurende de rapportageperiode. |
|
R0520/C0030 |
Preferente aandelen — Tier 2 — Afname |
Dit is de afname van preferente aandelen van Tier 2 gedurende de rapportageperiode. |
|
R0520/C0060 |
Preferente aandelen — Tier 2 — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo van preferente aandelen van Tier 2 dat wordt overgedragen naar de volgende rapportageperiode. |
|
R0530/C0010 |
Preferente aandelen — Tier 3 — Overgedragen saldo |
Dit is het saldo van preferente aandelen van Tier 3 dat wordt overgedragen van de vorige rapportageperiode. |
|
R0530/C0020 |
Preferente aandelen — Tier 3 — Toename |
Dit is de toename van preferente aandelen van Tier 3 gedurende de rapportageperiode. |
|
R0530/C0030 |
Preferente aandelen — Tier 3 — Afname |
Dit is de afname van preferente aandelen van Tier 3 gedurende de rapportageperiode. |
|
R0530/C0060 |
Preferente aandelen — Tier 3 — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo van preferente aandelen van Tier 3 dat wordt overgedragen naar de volgende rapportageperiode. |
|
R0600/C0010 |
Totaal preferente aandelen — Overgedragen saldo |
Dit is het van de vorige rapportageperiode overgedragen saldo van het totaal van preferente aandelen. |
|
R0600/C0020 |
Totaal preferente aandelen — Toename |
Dit is de toename van het totaal van preferente aandelen gedurende de rapportageperiode. |
|
R0600/C0030 |
Totaal preferente aandelen — Afname |
Dit is de afname van het totaal van preferente aandelen gedurende de rapportageperiode. |
|
R0600/C0060 |
Totaal preferente aandelen — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo van het totaal van preferente aandelen dat wordt overgedragen naar de volgende rapportageperiode. |
|
Agio verbonden aan preferente aandelen |
||
|
R0610/C0010 |
Agio verbonden aan preferente aandelen — Tier 1 — Overgedragen saldo |
Dit is het van de vorige rapportageperiode overgedragen saldo van agio verbonden aan preferente aandelen van Tier 1. |
|
R0610/C0020 |
Agio verbonden aan preferente aandelen — Tier 1 — Toename |
Dit is de toename van het agio verbonden aan preferente aandelen van Tier 1 gedurende de rapportageperiode. |
|
R0610/C0030 |
Agio verbonden aan preferente aandelen — Tier 1 — Afname |
Dit is de afname van het agio verbonden aan preferente aandelen van Tier 1 gedurende de rapportageperiode. |
|
R0610/C0060 |
Agio verbonden aan preferente aandelen — Tier 1 — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo van agio verbonden aan preferente aandelen van Tier 1 dat wordt overgedragen naar de volgende rapportageperiode. |
|
R0620/C0010 |
Agio verbonden aan preferente aandelen — Tier 2 — Overgedragen saldo |
Dit is het van de vorige rapportageperiode overgedragen saldo van agio verbonden aan preferente aandelen van Tier 2. |
|
R0620/C0020 |
Agio verbonden aan preferente aandelen — Tier 2 — Toename |
Dit is de toename van het agio verbonden aan preferente aandelen van Tier 2 gedurende de rapportageperiode. |
|
R0620/C0030 |
Agio verbonden aan preferente aandelen — Tier 2 — Afname |
Dit is de afname van het agio verbonden aan preferente aandelen van Tier 2 gedurende de rapportageperiode. |
|
R0620/C0060 |
Agio verbonden aan preferente aandelen — Tier 2 — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo van agio verbonden aan preferente aandelen van Tier 2 dat wordt overgedragen naar de volgende rapportageperiode. |
|
R0630/C0010 |
Agio verbonden aan preferente aandelen — Tier 3 — Overgedragen saldo |
Dit is het van de vorige rapportageperiode overgedragen saldo van agio verbonden aan preferente aandelen van Tier 3. |
|
R0630/C0020 |
Agio verbonden aan preferente aandelen — Tier 3 — Toename |
Dit is de toename van het agio verbonden aan preferente aandelen van Tier 3 gedurende de rapportageperiode. |
|
R0630/C0030 |
Agio verbonden aan preferente aandelen — Tier 3 — Afname |
Dit is de afname van het agio verbonden aan preferente aandelen van Tier 3 gedurende de rapportageperiode. |
|
R0630/C0060 |
Agio verbonden aan preferente aandelen — Tier 3 — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo van agio verbonden aan preferente aandelen van Tier 3 dat wordt overgedragen naar de volgende rapportageperiode. |
|
R0700/C0010 |
Agio verbonden aan preferente aandelen — Totaal — Overgedragen saldo |
Dit is het van de vorige rapportageperiode overgedragen saldo van het totale agio verbonden aan preferente aandelen. |
|
R0700/C0020 |
Agio verbonden aan preferente aandelen — Totaal — Toename |
Dit is de toename van het totale agio verbonden aan preferente aandelen gedurende de rapportageperiode. |
|
R0700/C0030 |
Agio verbonden aan preferente aandelen — Totaal — Afname |
Dit is de afname van het totale agio verbonden aan preferente aandelen gedurende de rapportageperiode. |
|
R0700/C0060 |
Agio verbonden aan preferente aandelen — Totaal — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo van het totale agio verbonden aan preferente aandelen dat wordt overgedragen naar de volgende rapportageperiode. |
|
Achtergestelde verplichtingen — Ontwikkelingen gedurende de rapportageperiode |
||
|
R0710/C0010 |
Achtergestelde verplichtingen — Tier 1 — Overgedragen saldo |
Dit is het saldo van achtergestelde verplichtingen van Tier 1 dat wordt overgedragen van de vorige rapportageperiode. |
|
R0710/C0070 |
Achtergestelde verplichtingen — Tier 1 — Uitgegeven |
Dit is het bedrag van achtergestelde verplichtingen van Tier 1 die zijn uitgegeven in de rapportageperiode. |
|
R0710/C0080 |
Achtergestelde verplichtingen — Tier 1 — Afgelost |
Dit is het bedrag van achtergestelde verplichtingen van Tier 1 die zijn afgelost in de rapportageperiode. |
|
R0710/C0090 |
Achtergestelde verplichtingen — Tier 1 — Ontwikkelingen in waardering |
Dit is een bedrag dat staat voor de ontwikkelingen in waardering van achtergestelde verplichtingen van Tier 1 in de rapportageperiode. |
|
R0710/C0100 |
Achtergestelde verplichtingen — Tier 1 — Regelgevende actie |
Dit is een bedrag dat staat voor verandering in achtergestelde verplichtingen van Tier 1 in verband met regelgevende actie. |
|
R0710/C0060 |
Achtergestelde verplichtingen — Tier 1 — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo van achtergestelde verplichtingen van Tier 1 dat wordt overgedragen naar de volgende rapportageperiode. |
|
R0720/C0010 |
Achtergestelde verplichtingen — Tier 2 — Overgedragen saldo |
Dit is het saldo van achtergestelde verplichtingen van Tier 2 dat wordt overgedragen van de vorige rapportageperiode. |
|
R0720/C0070 |
Achtergestelde verplichtingen — Tier 2 — Uitgegeven |
Dit is het bedrag van achtergestelde verplichtingen van Tier 2 die zijn uitgegeven in de rapportageperiode. |
|
R0720/C0080 |
Achtergestelde verplichtingen — Tier 2 — Afgelost |
Dit is het bedrag van achtergestelde verplichtingen van Tier 2 die zijn afgelost in de rapportageperiode. |
|
R0720/C0090 |
Achtergestelde verplichtingen — Tier 2 — Ontwikkelingen in waardering |
Dit is een bedrag dat staat voor de ontwikkelingen in waardering van achtergestelde verplichtingen van Tier 2 in de rapportageperiode. |
|
R0720/C0100 |
Achtergestelde verplichtingen — Tier 2 — Regelgevende actie |
Dit is een bedrag dat staat voor verandering in achtergestelde verplichtingen van Tier 2 in verband met regelgevende actie. |
|
R0720/C0060 |
Achtergestelde verplichtingen — Tier 2 — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo van achtergestelde verplichtingen van Tier 2 dat wordt overgedragen naar de volgende rapportageperiode. |
|
R0730/C0010 |
Achtergestelde verplichtingen — Tier 3 — Overgedragen saldo |
Dit is het saldo van achtergestelde verplichtingen van Tier 3 dat wordt overgedragen van de vorige rapportageperiode. |
|
R0730/C0070 |
Achtergestelde verplichtingen — Tier 3 — Uitgegeven |
Dit is het bedrag van achtergestelde verplichtingen van Tier 3 die zijn uitgegeven in de rapportageperiode. |
|
R0730/C0080 |
Achtergestelde verplichtingen — Tier 3 — Afgelost |
Dit is het bedrag van achtergestelde verplichtingen van Tier 3 die zijn afgelost in de rapportageperiode. |
|
R0730/C0090 |
Achtergestelde verplichtingen — Tier 3 — Ontwikkelingen in waardering |
Dit is een bedrag dat staat voor de ontwikkelingen in waardering van achtergestelde verplichtingen van Tier 3 in de rapportageperiode. |
|
R0730/C0100 |
Achtergestelde verplichtingen — Tier 3 — Regelgevende actie |
Dit is een bedrag dat staat voor verandering in achtergestelde verplichtingen van Tier 3 in verband met regelgevende actie. |
|
R0730/C0060 |
Achtergestelde verplichtingen — Tier 3 — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo van achtergestelde verplichtingen van Tier 3 dat wordt overgedragen naar de volgende rapportageperiode. |
|
R0800/C0010 |
Totaal achtergestelde verplichtingen — Overgedragen saldo |
Dit is het saldo van totale achtergestelde verplichtingen dat wordt overgedragen van de vorige rapportageperiode. |
|
R0800/C0070 |
Totaal achtergestelde verplichtingen — Uitgegeven |
Dit is het bedrag van totale achtergestelde verplichtingen die zijn uitgegeven in de rapportageperiode. |
|
R0800/C0080 |
Totaal achtergestelde verplichtingen — Afgelost |
Dit is het bedrag van totale achtergestelde verplichtingen die zijn afgelost in de rapportageperiode. |
|
R0800/C0090 |
Totaal achtergestelde verplichtingen — Ontwikkelingen in waardering |
Dit is een bedrag dat staat voor de ontwikkelingen in waardering van de totale achtergestelde verplichtingen in de rapportageperiode. |
|
R0800/C0100 |
Totaal achtergestelde verplichtingen — Regelgevende actie |
Dit is een bedrag dat staat voor verandering in de totale achtergestelde verplichtingen in verband met regelgevende actie. |
|
R0800/C0060 |
Totaal achtergestelde verplichtingen — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo van de totale achtergestelde verplichtingen dat wordt overgedragen naar de volgende rapportageperiode. |
|
Een bedrag gelijk aan de waarde van uitgestelde belastingvorderingen |
||
|
R0900/C0010 |
Een bedrag gelijk aan de waarde van netto uitgestelde belastingvorderingen — Overgedragen saldo |
Dit is het saldo van een bedrag gelijk aan de waarde van uitgestelde belastingvorderingen dat wordt overgedragen van de vorige rapportageperiode. |
|
R0900/C0060 |
Een bedrag gelijk aan de waarde van netto uitgestelde belastingvorderingen — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo van een bedrag gelijk aan de waarde van uitgestelde belastingvorderingen dat wordt overgedragen naar de volgende rapportageperiode. |
|
Overige door de toezichthouder als kernvermogen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Ontwikkelingen gedurende de rapportageperiode |
||
|
R1000/C0010 |
Overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Bestanddelen van Tier 1 onbeperkt — Overgedragen saldo |
Dit is het van de vorige periode overgedragen saldo van overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld en die moeten worden behandeld als Tier 1 onbeperkt. |
|
R1000/C0070 |
Overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Tier 1 te behandelen als onbeperkte bestanddelen — Uitgegeven |
Dit is het bedrag van in de rapportageperiode uitgegeven overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld en moeten worden behandeld als Tier 1 onbeperkt. |
|
R1000/C0080 |
Overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Tier 1 te behandelen als onbeperkte bestanddelen — Afgelost |
Dit is het bedrag van in de rapportageperiode afgeloste overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld en moeten worden behandeld als Tier 1 onbeperkt. |
|
R1000/C0090 |
Overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Tier 1 te behandelen als onbeperkte bestanddelen — Ontwikkelingen in waardering |
Dit is een bedrag dat staat voor ontwikkelingen in waardering van overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld en moeten worden behandeld als Tier 1 onbeperkt. |
|
R1000/C0060 |
Overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Tier 1 te behandelen als onbeperkte bestanddelen — Over te dragen saldo |
Dit is het naar de volgende periode over te dragen saldo van overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld en die moeten worden behandeld als Tier 1 onbeperkt. |
|
R1010/C0010 |
Overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Tier 1 te behandelen als beperkte bestanddelen — Overgedragen saldo |
Dit is het van de vorige periode overgedragen saldo van overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld en die moeten worden behandeld als Tier 1 beperkt. |
|
R1010/C0070 |
Overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Tier 1 te behandelen als beperkte bestanddelen — Uitgegeven |
Dit is het bedrag van in de rapportageperiode uitgegeven overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld en moeten worden behandeld als Tier 1 beperkt. |
|
R1010/C0080 |
Overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Tier 1 te behandelen als beperkte bestanddelen — Afgelost |
Dit is het bedrag van in de rapportageperiode afgeloste overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld en moeten worden behandeld als Tier 1 beperkt. |
|
R1010/C0090 |
Overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Tier 1 te behandelen als beperkte bestanddelen — Ontwikkelingen in waardering |
Dit is een bedrag dat staat voor ontwikkelingen in waardering van overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld en moeten worden behandeld als Tier 1 beperkt. |
|
R1010/C0060 |
Overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Tier 1 te behandelen als beperkte bestanddelen — Over te dragen saldo |
Dit is het naar de volgende periode over te dragen saldo van overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld en die moeten worden behandeld als Tier 1 beperkt. |
|
R1020/C0010 |
Overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Tier 2 — Overgedragen saldo |
Dit is het van de vorige periode overgedragen saldo van overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld en die worden aangemerkt als Tier 2. |
|
R1020/C0070 |
Overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Tier 2 — Uitgegeven |
Dit is het bedrag van in de rapportageperiode uitgegeven overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld en die worden aangemerkt als Tier 2. |
|
R1020/C0080 |
Overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Tier 2 — Afgelost |
Dit is het bedrag van in de rapportageperiode afgeloste overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld en die worden aangemerkt als Tier 2. |
|
R1020/C0090 |
Overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Tier 2 — Ontwikkelingen in waardering |
Dit is een bedrag dat staat voor ontwikkelingen in waardering van overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld en die worden aangemerkt als Tier 2. |
|
R1020/C0060 |
Overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Tier 2 — Over te dragen saldo |
Dit is het naar de volgende periode over te dragen saldo van overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld en die worden aangemerkt als Tier 2. |
|
R1030/C0010 |
Overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Tier 3 — Overgedragen saldo |
Dit is het van de vorige periode overgedragen saldo van overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld en die worden aangemerkt als Tier 3. |
|
R1030/C0070 |
Overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Tier 3 — Uitgegeven |
Dit is het bedrag van in de rapportageperiode uitgegeven overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld en die worden aangemerkt als Tier 3. |
|
R1030/C0080 |
Overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Tier 3 — Afgelost |
Dit is het bedrag van in de rapportageperiode afgeloste overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld en die worden aangemerkt als Tier 3. |
|
R1030/C0090 |
Overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Tier 3 — Ontwikkelingen in waardering |
Dit is een bedrag dat staat voor ontwikkelingen in waardering van overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld en die worden aangemerkt als Tier 3. |
|
R1030/C0060 |
Overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Tier 3 — Over te dragen saldo |
Dit is het naar de volgende periode over te dragen saldo van overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld en die worden aangemerkt als Tier 3. |
|
R1100/C0010 |
Totaal overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Overgedragen saldo |
Dit is het van de vorige periode overgedragen saldo van het totaal van overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld. |
|
R1100/C0070 |
Totaal overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Uitgegeven |
Dit is het in de rapportageperiode uitgegeven bedrag van het totaal van overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld. |
|
R1100/C0080 |
Totaal overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Afgelost |
Dit is het bedrag van het totaal van in de rapportageperiode afgeloste overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld. |
|
R1100/C0090 |
Totaal overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Ontwikkelingen in waardering |
Dit is een bedrag dat staat voor ontwikkelingen in waardering van het totaal van overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld. |
|
R1100/C0060 |
Totaal overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Over te dragen saldo |
Dit is het naar de volgende periode over te dragen saldo van het totaal van overige door de toezichthouder als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde bestanddelen die hierboven niet worden vermeld. |
|
Aanvullend vermogen — Ontwikkelingen gedurende de rapportageperiode |
||
|
R1110/C0010 |
Aanvullend vermogen — Tier 2 — Overgedragen saldo |
Dit is het saldo van aanvullend vermogen van Tier 2 dat wordt overgedragen van de vorige rapportageperiode. |
|
R1110/C0110 |
Aanvullend vermogen — Tier 2 — Nieuw beschikbaar gesteld bedrag |
Dit is het nieuwe bedrag van aanvullend vermogen van Tier 2 dat beschikbaar wordt gesteld in de rapportageperiode. |
|
R1110/C0120 |
Aanvullend vermogen — Tier 2 — Vermindering van beschikbaar bedrag |
Dit is de vermindering van het beschikbare bedrag van aanvullend vermogen van Tier 2 in de rapportageperiode. |
|
R1110/C0130 |
Aanvullend vermogen — Tier 2 — Opgevraagd voor kernvermogensbestanddelen |
Dit is het bedrag van het aanvullend vermogen van Tier 2 dat wordt opgevraagd voor een kernvermogensbestanddeel in de rapportageperiode. |
|
R1110/C0060 |
Aanvullend vermogen — Tier 2 — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo aanvullend vermogen van Tier 2 dat naar de volgende rapportageperiode wordt overgedragen. |
|
R1120/C0010 |
Aanvullend vermogen — Tier 3 — Overgedragen saldo |
Dit is het saldo van aanvullend vermogen van Tier 3 dat wordt overgedragen van de vorige rapportageperiode. |
|
R1120/C0110 |
Aanvullend vermogen — Tier 3 — Nieuw beschikbaar gesteld bedrag |
Dit is het nieuwe bedrag van aanvullend vermogen van Tier 3 dat beschikbaar wordt gesteld in de rapportageperiode. |
|
R1120/C0120 |
Aanvullend vermogen — Tier 3 — Vermindering van beschikbaar bedrag |
Dit is de vermindering van het beschikbare bedrag van aanvullend vermogen van Tier 3 in de rapportageperiode. |
|
R1120/C0130 |
Aanvullend vermogen — Tier 3 — Opgevraagd voor kernvermogensbestanddelen |
Dit is het bedrag van het aanvullend vermogen van Tier 3 dat wordt opgevraagd voor een kernvermogensbestanddeel in de rapportageperiode. |
|
R1120/C0060 |
Aanvullend vermogen — Tier 3 — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo aanvullend vermogen van Tier 3 dat naar de volgende rapportageperiode wordt overgedragen. |
|
R1200/C0010 |
Totaal aanvullend vermogen — Overgedragen saldo |
Dit is het saldo van het totaal van het aanvullend vermogen dat wordt overgedragen van de vorige rapportageperiode. |
|
R1200/C0110 |
Totaal aanvullend vermogen — Nieuw beschikbaar gesteld bedrag |
Dit is het nieuwe bedrag van aanvullend vermogen van Tier 2 dat beschikbaar wordt gesteld in de rapportageperiode. |
|
R1200/C0120 |
Totaal aanvullend vermogen — Vermindering van beschikbaar bedrag |
Dit is de vermindering van het beschikbare bedrag van het totaal van aanvullend vermogen in de rapportageperiode. |
|
R1200/C0130 |
Totaal aanvullend vermogen — Tier 2 — Opgevraagd voor kernvermogensbestanddelen |
Dit is het bedrag aan totaal aanvullend vermogen dat wordt opgevraagd voor een kernvermogensbestanddeel in de rapportageperiode. |
|
R1200/C0060 |
Totaal aanvullend vermogen — Over te dragen saldo |
Dit is het saldo van het totaal van aanvullend vermogen dat naar de volgende rapportageperiode wordt overgedragen. |
S.23.04 — Lijst van eigenvermogensbestanddelen
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling heeft betrekking op de jaarlijkse indiening van informatie voor groepen, ongeacht de methode die wordt gebruikt voor het berekenen van de solvabiliteit van de groep.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||
|
C0010 |
Beschrijving van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen |
Hier worden achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen voor een groep vermeld. |
||||||||||
|
C0020 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Bedrag (in de rapportagevaluta) |
Dit is het bedrag van afzonderlijke achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen. |
||||||||||
|
C0030 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Tier |
Hier wordt de tier aangegeven van de achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||
|
C0040 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Valutacode |
Vermeld de alfabetische ISO 4217-code van de valuta. Dit is de oorspronkelijke valuta. |
||||||||||
|
C0050 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Uitgevende entiteit |
Geef hier aan of de uitgevende entiteit van de achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen behoort tot de groep in de zin van artikel 212, lid 1, onder c), van Richtlijn 2009/138/EG. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||
|
C0060 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Kredietverstrekker (indien specifiek) |
Vermeld hier de kredietverstrekker van de achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen. |
||||||||||
|
C0070 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Meegerekend onder overgangsmaatregelen? |
Geef hier aan of de achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen onder de overgangsmaatregelen worden meegerekend. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||
|
C0080 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Tegenpartij (indien specifiek) |
Vermeld hier de tegenpartij van de achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen. |
||||||||||
|
C0090 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Uitgiftedatum |
Dit is de uitgiftedatum van de achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen. Gebruik hiervoor de ISO 8601-notatie (jjjj-mm-dd). |
||||||||||
|
C0100 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Vervaldatum |
Dit is de vervaldatum van de achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen. Gebruik hiervoor de ISO 8601-notatie (jjjj-mm-dd). |
||||||||||
|
C0110 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Eerst mogelijke terugbetalingsdatum |
Dit is de eerst mogelijke terugbetalingsdatum van de achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen. Gebruik hiervoor de ISO 8601-notatie (jjjj-mm-dd). |
||||||||||
|
C0120 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Details navolgende terugbetalingsdata |
Dit zijn de navolgende terugbetalingsdata van de achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen. |
||||||||||
|
C0130 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Details aflossingsprikkels |
Dit zijn de aflossingsprikkels voor de achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen. |
||||||||||
|
C0140 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Opzegtermijn |
Dit is de opzegtermijn van de achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen. Voer de datum hier in en gebruik daarbij de ISO 8601-notatie (jjjj-mm-dd). |
||||||||||
|
C0150 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Naam van de toezichthoudende autoriteit die toestemming heeft verleend |
Dit is de naam van de toezichthoudende autoriteit die toestemming heeft verleend, met daarbij tussen haakjes het land vermeld. |
||||||||||
|
C0160 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Terugkoop gedurende het jaar |
Toelichting indien het item gedurende het jaar is teruggekocht. |
||||||||||
|
C0170 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — % van de uitgifte in handen van groepsentiteiten |
Dit is het percentage van de uitgifte van achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen in het bezit van entiteiten die behoren tot de groep in de zin van artikel 212, lid 1, onder c), van Richtlijn 2009/138/EG. |
||||||||||
|
C0180 |
Achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen — Bijdrage aan achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen van de groep |
Dit is de bijdrage van de rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen aan de totale achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen van de groep. |
||||||||||
|
C0190 |
Beschrijving van preferente aandelen |
Vermeld hier de afzonderlijke preferente aandelen |
||||||||||
|
C0200 |
Preferente aandelen — Bedrag |
Dit is het bedrag van de preferente aandelen. |
||||||||||
|
C0210 |
Preferente aandelen — Meegerekend onder overgangsmaatregelen? |
Geef hier aan of de preferente aandelen onder de overgangsmaatregelen worden meegerekend. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||
|
C0220 |
Preferente aandelen — Tegenpartij (indien specifiek) |
Vermeld hier de houder van de preferente aandelen indien dit slechts één partij betreft. Indien de aandelen zijn uitgegeven aan meerdere partijen hoeft hier niets te worden ingevoerd. |
||||||||||
|
C0230 |
Preferente aandelen — Uitgiftedatum |
Dit is de uitgiftedatum van het preferente aandeel. Gebruik hiervoor de ISO 8601-notatie (jjjj-mm-dd). |
||||||||||
|
C0240 |
Preferente aandelen — Eerst mogelijke terugbetalingsdatum |
Dit is de eerst mogelijke terugbetalingsdatum van het preferente aandeel. Gebruik hiervoor de ISO 8601-notatie (jjjj-mm-dd). |
||||||||||
|
C0250 |
Preferente aandelen — Details navolgende terugbetalingsdata |
Dit zijn de navolgende terugbetalingsdata van de preferente aandelen. |
||||||||||
|
C0260 |
Preferente aandelen — Details aflossingsprikkels |
Dit zijn de aflossingsprikkels voor het preferente aandeel. |
||||||||||
|
C0270 |
Beschrijving van achtergestelde verplichtingen |
Vermeld hier de afzonderlijke achtergestelde verplichtingen van een individuele onderneming. |
||||||||||
|
C0280 |
Achtergestelde verplichtingen — Bedrag |
Dit is het bedrag van de afzonderlijke achtergestelde verplichtingen. |
||||||||||
|
C0290 |
Achtergestelde verplichtingen — Tier |
Vermeld hier de tier van de achtergestelde verplichtingen. |
||||||||||
|
C0300 |
Achtergestelde verplichtingen — Valutacode |
Vermeld de alfabetische ISO 4217-code van de valuta. |
||||||||||
|
C0310 |
Achtergestelde verplichtingen — Uitgevende entiteit |
Geef hier aan of de uitgevende entiteit van de achtergestelde verplichtingen behoort tot de groep in de zin van artikel 212, lid 1, onder c), van Richtlijn 2009/138/EG. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||
|
C0320 |
Achtergestelde verplichtingen — Kredietverstrekker (indien specifiek) |
Vermeld hier de kredietverstrekker van de achtergestelde verplichtingen, indien specifiek. Indien niet specifiek, dan wordt dit item niet gerapporteerd. |
||||||||||
|
C0330 |
Achtergestelde verplichtingen — Meegerekend onder overgangsmaatregelen? |
Geef hier aan of de achtergestelde verplichting onder de overgangsmaatregelen wordt meegerekend. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||
|
C0340 |
Achtergestelde verplichtingen — Tegenpartij van achtergestelde verplichtingen (indien specifiek) |
Vermeld hier de tegenpartij van de achtergestelde verplichtingen. |
||||||||||
|
C0350 |
Achtergestelde verplichtingen — Uitgiftedatum |
Dit is de uitgiftedatum van de achtergestelde verplichtingen. Gebruik hiervoor de ISO 8601-notatie (jjjj-mm-dd). |
||||||||||
|
C0360 |
Achtergestelde verplichtingen — Vervaldatum |
Dit is de vervaldatum van de achtergestelde verplichtingen. Gebruik hiervoor de ISO 8601-notatie (jjjj-mm-dd). |
||||||||||
|
C0370 |
Achtergestelde verplichtingen — Eerst mogelijke terugbetalingsdatum |
Dit is de eerst mogelijke terugbetalingsdatum van de achtergestelde verplichtingen. Gebruik hiervoor de ISO 8601-notatie (jjjj-mm-dd). |
||||||||||
|
C0380 |
Achtergestelde verplichtingen — Navolgende terugbetalingsdata |
Dit zijn de navolgende terugbetalingsdata van de achtergestelde verplichtingen. |
||||||||||
|
C0390 |
Achtergestelde verplichtingen — Details aflossingsprikkels |
Dit zijn de details van de aflossingsprikkels voor de achtergestelde verplichtingen. |
||||||||||
|
C0400 |
Achtergestelde verplichtingen — Opzegtermijn |
Dit is de opzegtermijn van de achtergestelde verplichtingen. Voer de datum hier in en gebruik daarbij de ISO 8601-notatie (jjjj-mm-dd). |
||||||||||
|
C0410 |
Achtergestelde verplichtingen — Naam van de toezichthoudende autoriteit die toestemming heeft verleend |
Dit is de naam van de toezichthoudende autoriteit die toestemming heeft verleend, met daarbij tussen haakjes het land vermeld. |
||||||||||
|
C0420 |
Achtergestelde verplichtingen — Terugkoop gedurende het jaar |
Toelichting indien het item is teruggekocht. |
||||||||||
|
C0430 |
Achtergestelde verplichtingen — % van de uitgifte in handen van groepsentiteiten |
Dit is het percentage van de uitgifte in het bezit van entiteiten die behoren tot de groep in de zin van artikel 212, lid 1, onder c), van Richtlijn 2009/138/EG. |
||||||||||
|
C0440 |
Achtergestelde verplichtingen — Bijdrage aan achtergestelde verplichtingen van de groep |
Dit is de bijdrage van de achtergestelde verplichtingen aan de totale achtergestelde verplichtingen van de groep. |
||||||||||
|
C0450 |
Overige door de toezichthoudende autoriteit als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen die hierboven niet worden vermeld |
Vermeld hier de overige afzonderlijke, door de toezichthoudende autoriteit goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen voor individuele ondernemingen. |
||||||||||
|
C0460 |
Overige door de toezichthoudende autoriteit als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Bedrag |
Dit is het bedrag van de overige, afzonderlijke, door de toezichthoudende autoriteit goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen. |
||||||||||
|
C0470 |
Overige door de toezichthoudende autoriteit als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Valutacode |
Vermeld de alfabetische ISO 4217-code van de valuta. |
||||||||||
|
C0480 |
Overige door de toezichthoudende autoriteit als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Tier 1 |
Dit is het bedrag van de overige, afzonderlijke, door de toezichthoudende autoriteit goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen die voldoen aan de criteria voor Tier 1. |
||||||||||
|
C0490 |
Overige door de toezichthoudende autoriteit als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Tier 2 |
Dit is het bedrag van de overige, afzonderlijke, door de toezichthoudende autoriteit goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen die voldoen aan de criteria voor Tier 2. |
||||||||||
|
C0500 |
Overige door de toezichthoudende autoriteit als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Tier 3 |
Dit is het bedrag van de overige, afzonderlijke, door de toezichthoudende autoriteit goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen die voldoen aan de criteria voor Tier 3. |
||||||||||
|
C0510 |
Overige door de toezichthoudende autoriteit als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Datum van de toestemming |
Dit is de datum waarop toestemming is verleend voor de overige, afzonderlijke door de toezichthoudende autoriteit goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen. Gebruik hiervoor de ISO 8601-notatie (jjjj-mm-dd). |
||||||||||
|
C0520 |
Overige door de toezichthoudende autoriteit als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Naam van de toezichthoudende autoriteit die toestemming heeft verleend voor de overige kernvermogensbestanddelen die hierboven niet worden vermeld |
Dit is de naam van de toezichthoudende autoriteit die toestemming heeft verleend, met daarbij tussen haakjes het land vermeld. |
||||||||||
|
C0530 |
Overige door de toezichthoudende autoriteit als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Naam van de betrokken entiteit |
Dit is de naam van de betrokken entiteit. |
||||||||||
|
C0540 |
Overige door de toezichthoudende autoriteit als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Terugkoop gedurende het jaar |
Toelichting indien het item is teruggekocht. |
||||||||||
|
C0550 |
Overige door de toezichthoudende autoriteit als kernvermogensbestanddelen goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen die hierboven niet worden vermeld — % van de uitgifte in handen van groepsentiteiten |
Dit is het percentage van de uitgifte in het bezit van entiteiten die behoren tot de groep in de zin van artikel 212, lid 1, onder c), van Richtlijn 2009/138/EG. |
||||||||||
|
C0560 |
Overige door de toezichthoudende autoriteit als kernvermogen goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen die hierboven niet worden vermeld — Bijdrage aan overige kernvermogensbestanddelen van de groep |
Dit is de bijdrage van de overige, afzonderlijke, door de toezichthoudende autoriteit goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen aan de overige kernvermogensbestanddelen van de groep. |
||||||||||
|
C0570 |
Eigen vermogen in de jaarrekening dat niet in de reconciliatiereserve mag worden opgenomen en niet voldoet aan de criteria voor indeling als eigen vermogen onder Solvabiliteit II — Beschrijving van het bestanddeel |
Geef in deze cel een beschrijving van de eigenvermogensbestanddelen in de jaarrekening die niet zijn weergegeven in de reconciliatiereserve en niet voldoen aan de criteria voor indeling als eigen vermogen onder Solvabiliteit II. |
||||||||||
|
C0580 |
Eigen vermogen in de jaarrekening dat niet in de reconciliatiereserve mag worden opgenomen en niet voldoet aan de criteria voor indeling als eigen vermogen onder Solvabiliteit II — Totaal |
Dit is het totaalbedrag van de eigenvermogensbestanddelen in de jaarrekening die niet zijn weergegeven in de reconciliatiereserve en niet voldoen aan de criteria voor indeling als eigen vermogen onder Solvabiliteit II. |
||||||||||
|
C0590 |
Aanvullend vermogen — Beschrijving |
Dit zijn de gegevens over elk aanvullend vermogensbestanddeel van een individuele onderneming. |
||||||||||
|
C0600 |
Aanvullend vermogen — Bedrag |
Dit is het bedrag van elk aanvullend vermogensbestanddeel. |
||||||||||
|
C0610 |
Aanvullend vermogen — Tegenpartij |
Dit is de tegenpartij van elk aanvullend vermogensbestanddeel. |
||||||||||
|
C0620 |
Aanvullend vermogen — Uitgiftedatum |
Dit is de uitgiftedatum van elk aanvullend vermogensbestanddeel. Gebruik hiervoor de ISO 8601-notatie (jjjj-mm-dd). |
||||||||||
|
C0630 |
Aanvullend vermogen — Datum van de toestemming |
Dit is de datum van de toestemming voor elk aanvullend vermogensbestanddeel. Gebruik hiervoor de ISO 8601-notatie (jjjj-mm-dd). |
||||||||||
|
C0640 |
Aanvullend vermogen — Naam van de toezichthoudende autoriteit die toestemming heeft verleend |
Dit is de naam van de toezichthoudende autoriteit die toestemming heeft verleend, met daarbij tussen haakjes het land vermeld. |
||||||||||
|
C0650 |
Aanvullend vermogen — Naam van de betrokken entiteit |
Dit is de naam van de entiteit waarop het aanvullend vermogen betrekking heeft. |
||||||||||
|
Aanpassing voor afgezonderde fondsen en matchingopslagportefeuilles |
||||||||||||
|
C0660/R0020 |
Afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille — Nummer |
Identificatienummer voor een afgezonderd fonds of matchingopslagportefeuille. Dit nummer wordt door de onderneming toegewezen en moet consistent zijn in de tijd en aansluiten bij het fonds-/portefeuillenummer dat in andere templates wordt gerapporteerd. |
||||||||||
|
C0670/R0020 |
Afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille — Theoretisch solvabiliteitskapitaalvereiste |
Dit is het theoretisch solvabiliteitskapitaalvereiste van elk afgezonderd fonds/elke matchingopslagportefeuille. |
||||||||||
|
C0680/R0020 |
Afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille — Theoretisch solvabiliteitskapitaalvereiste (negatieve resultaten op nul) |
Dit is het theoretisch solvabiliteitskapitaalvereiste. Wanneer de waarde negatief is, wordt als waarde nul gerapporteerd. |
||||||||||
|
C0690/R0020 |
Afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille — Overschot van de activa t.o.v. de verplichtingen |
Dit is het bedrag van het overschot van de activa ten opzichte van de verplichtingen van elk afgezonderd fonds/elke matchingopslagportefeuille. Deze waarde omvat de eventuele aftrek van toekomstige overdrachten die aan aandeelhouders kunnen worden toegeschreven. |
||||||||||
|
C0700/R0020 |
Afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille — Toekomstige overdrachten die aan aandeelhouders kunnen worden toegeschreven |
Waarde van toekomstige overdrachten die aan aandeelhouders kunnen worden toegeschreven overeenkomstig artikel 80, lid 2, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||||||||
|
C0710/R0010 |
Afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille — Correctie voor beperkte eigenvermogensbestanddelen ten aanzien van matchingopslagportefeuilles en afgezonderde fondsen |
Dit is de totale aftrek voor afgezonderde fondsen en matchingopslagportefeuilles. |
||||||||||
|
C0710/R0020 |
Afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille — Correctie voor beperkte eigenvermogensbestanddelen ten aanzien van matchingopslagportefeuilles en afgezonderde fondsen |
Dit is de aftrek voor elk afgezonderd fonds/elke matchingopslagportefeuille. |
||||||||||
|
Berekening van niet-beschikbaar eigen vermogen op groepsniveau (een dergelijke berekening dient per entiteit plaats te vinden) |
||||||||||||
|
Niet op groepsniveau beschikbaar eigen vermogen — groter dan de bijdrage van het individuele solvabiliteitskapitaalvereiste aan het solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep |
||||||||||||
|
C0720 |
In de berekening voor de groep opgenomen verbonden (her)verzekeringsondernemingen, verzekeringsholding, gemengde financiële holding, verwante entiteiten en SPV's |
Naam van de onderneming |
||||||||||
|
C0730 |
Land |
ISO 3166-1 alfa-2 code van het land waarin de entiteit haar hoofdkantoor heeft. |
||||||||||
|
C0740 |
Bijdrage van het individuele solvabiliteitskapitaalvereiste aan het solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep |
De bijdrage van het individuele solvabiliteitskapitaalvereiste aan het solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep. Als methode 1 wordt toegepast, wordt de bijdrage van een dochteronderneming aan de groep berekend volgens de volgende formule:
Waarbij:
De beoordeling van niet-beschikbaar eigen vermogen wordt ook uitgevoerd voor eigen vermogen in ondernemingen waarover geen zeggenschap wordt uitgeoefend, met inachtneming van het evenredigheidsbeginsel. Bij methode 2 is de bijdrage van de verbonden onderneming aan het solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep het evenredige deel van het individuele solvabiliteitskapitaalvereiste. |
||||||||||
|
C0750 |
Niet-beschikbare minderheidsbelangen |
Niet-beschikbare minderheidsbelangen, wanneer methode 1 wordt toegepast, dit zijn alle minderheidsbelangen in het in aanmerking komend eigen vermogen (na aftrek van andere niet-beschikbare eigenvermogensbestanddelen) van (her)verzekeringsdochterondernemingen groter dan de bijdrage van het individuele solvabiliteitskapitaalvereiste aan het solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep. |
||||||||||
|
C0760 |
Niet-beschikbaar eigen vermogen dat verband houdt met andere door de toezichthoudende autoriteit goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen |
Totaalbedrag van het niet-beschikbare eigen vermogen dat verband houdt met andere door de toezichthoudende autoriteit goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen. |
||||||||||
|
C0770 |
Niet-beschikbare surplusfondsen |
Niet-beschikbare surplusfondsen op groepsniveau in zowel EER- als niet-EER-entiteiten (artikel 222, leden 2 tot en met 5, van Richtlijn 2009/138/EG en artikel 330, lid 4, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35). |
||||||||||
|
C0780 |
Niet-beschikbaar opgevraagd maar niet gestort kapitaal |
Niet-beschikbaar opgevraagd maar nog niet gestort kapitaal op groepsniveau in zowel EER- als niet-EER-entiteiten (artikel 222, leden 2 tot en met 5, van Richtlijn 2009/138/EG en artikel 330, lid 4, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35). |
||||||||||
|
C0790 |
Niet-beschikbaar aanvullend vermogen |
Niet-beschikbaar aanvullend vermogen op groepsniveau in zowel EER- als niet-EER-entiteiten (artikel 222, leden 2 tot en met 5, van Richtlijn 2009/138/EG en artikel 330, lid 4, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35). |
||||||||||
|
C0800 |
Niet-beschikbare achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen |
Niet-beschikbare achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen op groepsniveau in zowel EER- als niet-EER-entiteiten (artikel 222, leden 2 tot en met 5, van Richtlijn 2009/138/EG en artikel 330, lid 4, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35). |
||||||||||
|
C0810 |
Niet-beschikbare preferente aandelen |
Niet-beschikbare preferente aandelen op groepsniveau in zowel EER- als niet-EER-entiteiten (artikel 222, leden 2 tot en met 5, van Richtlijn 2009/138/EG en artikel 330, lid 4, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35). |
||||||||||
|
C0820 |
Niet-beschikbare achtergestelde verplichtingen |
Niet-beschikbare achtergestelde verplichtingen op groepsniveau in zowel EER- als niet-EER-entiteiten (artikel 222, leden 2 tot en met 5, van Richtlijn 2009/138/EG en artikel 330, lid 4, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35). |
||||||||||
|
C0830 |
Het niet op groepsniveau beschikbare bedrag gelijk aan de waarde van netto uitgestelde belastingvorderingen. |
Een bedrag gelijk aan de waarde van niet op groepsniveau beschikbare netto uitgestelde belastingvorderingen in zowel EER- als niet-EER-entiteiten (artikel 222, leden 2 tot en met 5, van Richtlijn 2009/138/EG en artikel 330, lid 4, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35). |
||||||||||
|
C0840 |
Niet op groepsniveau beschikbaar agio verbonden aan preferente aandelen |
Niet-beschikbaar agio in verband met preferente aandelen op groepsniveau. |
||||||||||
|
C0850 |
Totaal niet-beschikbaar eigen vermogen op overschot |
Niet op groepsniveau beschikbaar eigen vermogen op overschot. |
||||||||||
|
C0860 |
Niet-beschikbare minderheidsbelangen |
Dit is het algehele totaalbedrag aan niet-beschikbare minderheidsbelangen op groepsniveau. |
||||||||||
|
C0870 |
Niet-beschikbaar eigen vermogen dat verband houdt met andere door de toezichthoudende autoriteit goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen |
Totaalbedrag van het niet-beschikbare eigen vermogen dat verband houdt met andere door de toezichthoudende autoriteit goedgekeurde eigenvermogensbestanddelen. |
||||||||||
|
C0880 |
Niet-beschikbare surplusfondsen |
Dit is het algehele totaalbedrag van niet-beschikbare surplusfondsen op groepsniveau. |
||||||||||
|
C0890 |
Niet-beschikbaar opgevraagd maar niet-gestort kapitaal |
Dit is het algehele totaalbedrag aan niet-beschikbaar opgevraagd maar niet gestort kapitaal op groepsniveau. |
||||||||||
|
C0900 |
Niet-beschikbaar aanvullend vermogen |
Dit is het algehele totaalbedrag aan niet-beschikbaar aanvullend vermogen op groepsniveau. |
||||||||||
|
C0910 |
Niet-beschikbare achtergestelde rekeningen van leden van onderlinge waarborgmaatschappijen |
Dit is het algehele totaalbedrag aan niet-beschikbare achtergestelde ledenrekeningen. |
||||||||||
|
C0920 |
Niet-beschikbare preferente aandelen |
Dit is het algehele totaalbedrag aan niet-beschikbare preferente aandelen op groepsniveau. |
||||||||||
|
C0930 |
Niet-beschikbare achtergestelde verplichtingen |
Dit is het algehele totaalbedrag aan niet-beschikbare achtergestelde verplichtingen op groepsniveau. |
||||||||||
|
C0940 |
Het niet op groepsniveau beschikbare bedrag gelijk aan de waarde van netto uitgestelde belastingvorderingen. |
Dit is het algehele totaalbedrag gelijk aan de waarde van niet-beschikbare netto uitgestelde belastingvorderingen op groepsniveau. |
||||||||||
|
C0950 |
Niet op groepsniveau beschikbaar agio verbonden aan preferente aandelen |
Dit is het algehele totaalbedrag aan niet-beschikbaar agio in verband met preferente aandelen op groepsniveau. |
||||||||||
|
C0960 |
Totaal niet-beschikbaar eigen vermogen op overschot |
Dit is het algehele totaalbedrag van het niet-beschikbaar eigen vermogen op overschot. Overeenkomstig artikel 222, lid 4, van Richtlijn 2009/138/EG wordt het totale niet-beschikbare eigen vermogen berekend, per onderneming, door de eigenvermogensbestanddelen genoemd in artikel 222, lid 2, van de richtlijn (d.w.z. surplusfondsen en het geplaatste maar niet-gestorte aandelenkapitaal) en in artikel 330 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 (d.w.z. aanvullend vermogen, preferente aandelen, achtergestelde ledenrekeningen en achtergestelde verplichtingen en de waarde van netto uitgestelde belastingvorderingen) bij elkaar op te tellen. Het deel van dat eigen vermogen dat de bijdrage van de desbetreffende onderneming aan het solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep overschrijdt, kan niet worden geacht beschikbaar te zijn ter dekking van het solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep. Als het totaalbedrag aan dergelijk eigen vermogen niet groter is dan de bijdrage van de verbonden onderneming aan het solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep, dan geldt deze beperking niet. |
||||||||||
S.25.01 — Standaardformule voor het solvabiliteitskapitaalvereiste voor groepen
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de eerste en jaarlijkse indiening van informatie voor individuele entiteiten, afgezonderde fondsen, matchingopslagportefeuilles en het resterende deel.
Template SR.25.01 moet worden ingevuld voor elk afgezonderd fonds, voor elke matchingopslagportefeuille en voor het resterende deel. Wanneer echter in een afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille een matchingopslagportefeuille/afgezonderd fonds is opgenomen, worden zij als verschillende fondsen behandeld. Deze template wordt ingevuld voor alle subfondsen van materiële afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles zoals aangegeven in de tweede tabel van template S.01.03.
Template SR.25.01 is uitsluitend van toepassing op afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles van ondernemingen die worden geconsolideerd overeenkomstig artikel 335, lid 1, onder a) en c), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 wanneer methode 1 (op basis van de consolidatie van jaarrekeningen) wordt gebruikt, hetzij alleen, hetzij in combinatie met methode 2 (aftrek en aggregatie).
Wanneer de entiteit afgezonderde fondsen of matchingopslagportefeuilles heeft (behalve die welke onder de werkingssfeer van artikel 304 van Richtlijn 2009/138/EG vallen) worden bij de rapportage op het niveau van de hele onderneming het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste op het niveau van de risicomodule en het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen en uitgestelde belastingen als volgt berekend:
|
— |
ingeval de onderneming de volledige correctie toepast vanwege de aggregatie van het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste van de afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles op het niveau van de entiteit, wordt het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste berekend alsof er geen sprake is van diversificatieverlies, en wordt het verliescompensatievermogen berekend als de som van het verliescompensatievermogen van alle afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles en het resterende deel; |
|
— |
ingeval de onderneming de vereenvoudiging op het niveau van de ondermodule risico toepast voor de aggregatie van het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste van de afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles op het niveau van de entiteit, wordt het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste berekend aan de hand van rechtstreekse optelling op ondermoduleniveau, en wordt het verliescompensatievermogen berekend als de som van het verliescompensatievermogen van alle afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles en het resterende deel; |
|
— |
ingeval de onderneming de vereenvoudiging op het niveau van de risicomodule toepast voor de aggregatie van het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste van de afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles op het niveau van de entiteit, wordt het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste berekend aan de hand van rechtstreekse optelling op moduleniveau, en wordt het verliescompensatievermogen berekend als de som van het verliescompensatievermogen van alle afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles en het resterende deel; |
De correctie voor de aggregatie van het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste van de afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles op het niveau van de entiteit (C0050) wordt toegewezen aan de desbetreffende risicomodules (d.w.z. marktrisico, tegenpartijkredietrisico, levensverzekeringstechnisch risico, ziekteverzekeringstechnisch risico en schadeverzekeringstechnisch risico). Het aan elk van de desbetreffende risicomodules toe te rekenen bedrag wordt als volgt berekend:
|
— |
— adjustment = correctie berekend aan de hand van een van de drie bovengenoemde methoden — BSCR′ = kernsolvabiliteitskapitaalvereiste berekend aan de hand van de in deze template gerapporteerde informatie (C0030/R0100) — nSCRint = theoretisch solvabiliteitskapitaalvereiste voor het risico van immateriële activa volgens de in deze template gerapporteerde informatie (C0030/R0070) |
|
— |
vermenigvuldiging van deze „factor q” met het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste van elke desbetreffende risicomodule (d.w.z. marktrisico, tegenpartijkredietrisico, levensverzekeringstechnisch risico, ziekteverzekeringstechnisch risico en schadeverzekeringstechnisch risico). |
Wat de groepsrapportage betreft, wordt aan de volgende specifieke vereisten voldaan:
|
a) |
de informatie tot en met R0460 is van toepassing als methode 1 zoals gedefinieerd in artikel 230 van Richtlijn 2009/138/EG wordt gehanteerd, alleen of in combinatie met methode 2 zoals gedefinieerd in artikel 233 van Richtlijn 2009/138/EG; |
|
b) |
bij gebruik van zowel methode 1 als methode 2 wordt de informatie tot en met R0460 uitsluitend ingediend voor het deel van de groep waarvoor berekeningsmethode 1 zoals gedefinieerd in artikel 230 van Richtlijn 2009/138/EG wordt gehanteerd. |
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||
|
Z0010 |
Artikel 112 |
Geeft aan of de gerapporteerde cijfers zijn opgevraagd op grond van artikel 112, lid 7, van Solvabiliteit II ten behoeve van een schatting van het solvabiliteitskapitaalvereiste op basis van de standaardformule. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||
|
Z0020 |
Afgezonderd fonds, matchingopslagportefeuille of resterend deel |
Geeft aan of de gerapporteerde cijfers betrekking hebben op een afgezonderd fonds, een matchingopslagportefeuille of het resterende deel. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||
|
Z0030 |
Fonds-/portefeuillenummer |
Wanneer item Z0020 = 1, identificatienummer voor een afgezonderd fonds of matchingopslagportefeuille. Dit nummer wordt door de onderneming binnen de reikwijdte van het groepstoezicht toegewezen en moet consistent zijn in de tijd en aansluiten bij het fonds-/portefeuillenummer dat in andere templates wordt gerapporteerd. Wanneer item Z0020 = 2, vermeld dan „0”. |
||||||||
|
R0010–R0050/C0030 |
Netto solvabiliteitskapitaalvereiste |
Bedrag van het netto kapitaalvereiste voor elke risicomodule, zoals berekend aan de hand van de standaardformule. Het verschil tussen het netto en bruto solvabiliteitskapitaalvereiste wordt bepaald door het meewegen van de toekomstige discretionaire uitkeringen conform artikel 205 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. In dit bedrag wordt, waar van toepassing, volledig rekening gehouden met diversificatie-effecten overeenkomstig artikel 304 van Richtlijn 2009/138/EG. De toerekening van de correctie als gevolg van de aggregatie van het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste van de afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles op het niveau van de entiteit wordt niet in deze cellen opgenomen. Deze cijfers geven het solvabiliteitskapitaalvereiste weer alsof er geen sprake is van diversificatieverlies. |
||||||||
|
R0010–R0050/C0040 |
Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste |
Bedrag van het bruto kapitaalvereiste voor elke risicomodule, zoals berekend aan de hand van de standaardformule. Het verschil tussen het netto en bruto solvabiliteitskapitaalvereiste wordt bepaald door het meewegen van de toekomstige discretionaire uitkeringen conform artikel 205 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. In dit bedrag wordt, waar van toepassing, volledig rekening gehouden met diversificatie-effecten overeenkomstig artikel 304 van Richtlijn 2009/138/EG. De toerekening van de correctie als gevolg van de aggregatie van het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste van de afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles op het niveau van de entiteit wordt niet in deze cellen opgenomen. Deze cijfers geven het solvabiliteitskapitaalvereiste weer alsof er geen sprake is van diversificatieverlies. |
||||||||
|
R0010–R0050/C0050 |
Toerekening van correcties uit hoofde van afgezonderde fondsen en matchingopslagportefeuilles |
Deel van de correctie dat aan elke risicomodule wordt toegerekend in overeenstemming met de in de algemene opmerkingen beschreven procedure. Dit bedrag is positief. |
||||||||
|
R0060/C0030 |
Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Diversificatie |
Bedrag van de diversificatie-effecten tussen kernsolvabiliteitskapitaalvereisten van netto risicomodules als gevolg van de toepassing van de in bijlage IV bij Richtlijn 2009/138/EG vastgestelde correlatiematrix. Dit bedrag wordt als negatieve waarde gerapporteerd. |
||||||||
|
R0060/C0040 |
Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Diversificatie |
Bedrag van de diversificatie-effecten tussen kernsolvabiliteitskapitaalvereisten van bruto risicomodules als gevolg van de toepassing van de in bijlage IV bij Richtlijn 2009/138/EG vastgestelde correlatiematrix. Dit bedrag wordt als negatieve waarde gerapporteerd. |
||||||||
|
R0070/C0030 |
Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Risico immateriële activa |
Bedrag van het kapitaalvereiste, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen, voor het risico van immateriële activa, zoals berekend aan de hand van de standaardformule. |
||||||||
|
R0070/C0040 |
Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Risico immateriële activa |
De waarde van de toekomstige discretionaire uitkeringen volgens artikel 205 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 voor het risico van immateriële activa is nul volgens de standaardformule; daarom is R0070/C0040 gelijk aan R0070/C0030. |
||||||||
|
R0100/C0030 |
Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Kernsolvabiliteitskapitaalvereiste |
Bedrag van het kernkapitaalvereiste, na meeweging van toekomstige discretionaire uitkeringen volgens artikel 205 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, zoals berekend aan de hand van de standaardformule. In dit bedrag wordt, waar van toepassing, volledig rekening gehouden met diversificatie-effecten overeenkomstig artikel 304 van Richtlijn 2009/138/EG. De toerekening van de correctie als gevolg van de aggregatie van het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste van de afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles op het niveau van de entiteit wordt niet in deze cel opgenomen. Deze cijfers geven het solvabiliteitskapitaalvereiste weer alsof er geen sprake is van diversificatieverlies. Dit bedrag wordt berekend als de som van het netto kapitaalvereiste voor elke risicomodule binnen de standaardformule, met inbegrip van correcties voor diversificatie-effecten binnen de standaardformule. |
||||||||
|
R0100/C0040 |
Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Kernsolvabiliteitskapitaalvereiste |
Bedrag van het kernsolvabiliteitsvereiste, vóór meeweging van toekomstige discretionaire uitkeringen volgens artikel 205 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, zoals berekend aan de hand van de standaardformule. In dit bedrag wordt, waar van toepassing, volledig rekening gehouden met diversificatie-effecten overeenkomstig artikel 304 van Richtlijn 2009/138/EG. De toerekening van de correctie als gevolg van de aggregatie van het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste van de afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles op het niveau van de entiteit wordt niet in deze cel opgenomen. Deze cijfers geven het solvabiliteitskapitaalvereiste weer alsof er geen sprake is van diversificatieverlies. Dit bedrag wordt berekend als de som van het bruto kapitaalvereiste voor elke risicomodule binnen de standaardformule, met inbegrip van correcties voor diversificatie-effecten binnen de standaardformule. |
||||||||
|
Berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste |
||||||||||
|
R0120/C0100 |
Correctie voor RFF/MAP nSCR-aggregatie |
Aanpassing ter correctie van de vertekening in de berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste als gevolg van aggregatie van theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten van afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles op het niveau van de risicomodule. Dit bedrag is positief. |
||||||||
|
R0130/C0100 |
Operationeel risico |
Bedrag van het kapitaalvereiste voor de module operationeel risico, zoals berekend aan de hand van de standaardformule. |
||||||||
|
R0140/C0100 |
Verliescompensatievermogen van technische voorzieningen |
Bedrag van het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen, zoals berekend aan de hand van de standaardformule. Dit bedrag wordt als negatieve waarde gerapporteerd. Op het niveau van afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles en op het niveau van de entiteit wanneer er noch afgezonderde fondsen (anders dan die welke onder artikel 304 van Richtlijn 2009/138/EG vallen), noch matchingopslagportefeuilles zijn, is dit het maximum tussen nul en het bedrag dat overeenkomt met het minimum tussen het bedrag van de technische voorzieningen zonder risicomarge met betrekking tot toekomstige discretionaire uitkeringen exclusief herverzekering en het verschil tussen bruto en netto kernsolvabiliteitskapitaalvereiste. Wanneer er afgezonderde fondsen (anders dan die welke onder artikel 304 van Richtlijn 2009/138/EG vallen) of matchingopslagportefeuilles zijn, wordt dit bedrag berekend als de som van het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen van elk afgezonderd fonds/elke matchingopslagportefeuille en het resterende deel, waarbij de netto toekomstige discretionaire uitkeringen als bovengrens worden aangehouden. |
||||||||
|
R0150/C0100 |
Verliescompensatievermogen van uitgestelde belastingen |
Bedrag van de correctie voor het verliescompensatievermogen van uitgestelde belastingen, zoals berekend aan de hand van de standaardformule. Dit bedrag is negatief. |
||||||||
|
R0160/C0100 |
Kapitaalvereiste voor werkzaamheden verricht in overeenstemming met artikel 4 van Richtlijn 2003/41/EG |
Bedrag van het kapitaalvereiste, zoals berekend volgens de regels in artikel 17 van Richtlijn 2003/41/EG, voor afgezonderde fondsen die verband houden met pensioenactiviteiten, verricht in overeenstemming met artikel 4 van Richtlijn 2003/41/EG, waarop overgangsmaatregelen worden toegepast. Dit item wordt alleen gedurende de overgangsperiode gerapporteerd. |
||||||||
|
R0200/C0100 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste exclusief kapitaalopslagfactor |
Bedrag van het totale gediversifieerde solvabiliteitskapitaalvereiste vóór de toepassing van enigerlei kapitaalopslagfactor. |
||||||||
|
R0210/C0100 |
Reeds vastgestelde kapitaalopslagfactoren |
Bedrag van kapitaalopslagfactoren die op de rapportagereferentiedatum reeds zijn vastgesteld. Kapitaalopslagfactoren die zijn vastgesteld tussen deze datum en de indiening van de gegevens bij de toezichthoudende autoriteit en kapitaalopslagfactoren die zijn vastgesteld na indiening van de gegevens, worden in dit bedrag niet meegerekend. |
||||||||
|
R0220/C0100 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste voor ondernemingen volgens de geconsolideerde methode |
Bedrag van het solvabiliteitskapitaalvereiste voor ondernemingen volgens methode 1 zoals gedefinieerd in artikel 230 van Richtlijn 2009/138/EG. |
||||||||
|
Overige informatie over solvabiliteitskapitaalvereiste |
||||||||||
|
R0400/C0100 |
Kapitaalvereiste voor ondermodule aandelenrisico op basis van looptijd |
Bedrag van het kapitaalvereiste voor de ondermodule aandelenrisico op basis van looptijd. |
||||||||
|
R0410/C0100 |
Totaalbedrag van theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten voor resterend deel |
Bedrag van het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste van het resterende deel indien de groep afgezonderde fondsen bezit. |
||||||||
|
R0420/C0100 |
Totaalbedrag van theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten voor afgezonderde fondsen |
Bedrag van de som van de theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten van alle afgezonderde fondsen indien de groep afgezonderde fondsen bezit (anders dan die in verband met activiteiten die worden verricht in overeenstemming met artikel 4 van Richtlijn 2003/41/EG (overgangsmaatregel)). |
||||||||
|
R0430/C0100 |
Totaalbedrag van theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten voor matchingopslagportefeuilles |
Bedrag van de som van de theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten voor alle matchingopslagportefeuilles. |
||||||||
|
R0440/C0100 |
Diversificatie-effecten als gevolg van RFF nSCR-aggregatie ten behoeve van artikel 304 |
Bedrag van de correctie voor een diversificatie-effect tussen afgezonderde fondsen in het kader van artikel 304 van Richtlijn 2009/138/EG en het resterende deel, waar van toepassing. |
||||||||
|
R0450/C0100 |
Methode gebruikt voor berekening van de correctie voor RFF/MAP nSCR-aggregatie |
Methode gebruikt voor de berekening van de correctie voor de aggregatie van theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten voor afgezonderde fondsen Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
Wanneer de groep geen afgezonderde fondsen heeft (of alleen afgezonderde fondsen die onder artikel 304 van Richtlijn 2009/138/EG vallen), wordt optie 4 gekozen. |
||||||||
|
R0460/C0100 |
Netto toekomstige discretionaire uitkeringen |
Bedrag van technische voorzieningen zonder risicomarge met betrekking tot toekomstige discretionaire uitkeringen exclusief herverzekering. |
||||||||
|
R0470/C0100 |
Minimaal geconsolideerd solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep |
Bedrag van het minimale geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep zoals gedefinieerd in artikel 230 van Richtlijn 2009/138/EG. Dit item is uitsluitend van toepassing op groepsrapportage. |
||||||||
|
R0500/C0100 |
Kapitaalvereiste voor andere financiële sectoren (kapitaalvereisten voor niet-verzekeringsondernemingen) |
Bedrag van het kapitaalvereiste voor andere financiële sectoren. Dit item is uitsluitend van toepassing op de groepsrapportage ingeval de groep een onderneming omvat waarvoor kapitaalvereisten voor niet-verzekeringsondernemingen gelden, bijvoorbeeld een bank, en betreft het kapitaalvereiste zoals berekend in overeenstemming met de desbetreffende voorschriften. |
||||||||
|
R0510/C0100 |
Kapitaalvereiste voor andere financiële sectoren (kapitaalvereisten voor niet-verzekeringsondernemingen) — Kredietinstellingen, beleggingsondernemingen en financiële instellingen, beheerders van alternatieve beleggingsinstellingen, icbe-beheermaatschappijen |
Bedrag van het kapitaalvereiste voor kredietinstellingen, beleggingsondernemingen en financiële instellingen. Dit item is uitsluitend van toepassing op de groepsrapportage ingeval de groep kredietinstellingen, beleggingsondernemingen, financiële instellingen, beheerders van alternatieve beleggingsinstellingen of icbe-beheermaatschappijen omvat waarvoor kapitaalvereisten gelden die zijn berekend volgens de desbetreffende sectorale voorschriften. |
||||||||
|
R0520/C0100 |
Kapitaalvereiste voor andere financiële sectoren (kapitaalvereisten voor niet-verzekeringsondernemingen) — Instellingen voor bedrijfspensioenvoorziening |
Bedrag van het kapitaalvereiste voor instellingen voor bedrijfspensioenvoorziening. Dit item is uitsluitend van toepassing op groepsrapportage ingeval de groep instellingen voor bedrijfspensioenvoorziening omvat waarvoor kapitaalvereisten voor niet-verzekeringsondernemingen gelden die zijn berekend volgens de desbetreffende sectorale voorschriften. |
||||||||
|
R0530/C0100 |
Kapitaalvereiste voor andere financiële sectoren (kapitaalvereisten voor niet-verzekeringsondernemingen) — Kapitaalvereiste voor niet-gereglementeerde ondernemingen die financiële activiteiten uitoefenen |
Bedrag van het kapitaalvereiste voor niet-gereglementeerde ondernemingen die financiële activiteiten uitoefenen. Dit bedrag geeft een theoretisch solvabiliteitsvereiste weer dat wordt berekend alsof de desbetreffende sectorale voorschriften worden toegepast. Dit item is uitsluitend van toepassing op groepsrapportage ingeval de groep niet-gereglementeerde ondernemingen die financiële activiteiten uitoefenen, omvat. |
||||||||
|
R0540/C0100 |
Kapitaalvereiste voor deelnemingen waarover geen zeggenschap wordt uitgeoefend |
Bedrag van het proportionele deel van het solvabiliteitskapitaalvereiste van de verbonden verzekerings- of herverzekeringsondernemingen en verzekeringsholdings die geen dochterondernemingen zijn. Dit item is uitsluitend van toepassing op groepsrapportage en komt, voor de entiteiten die geen dochteronderneming zijn, overeen met het kapitaalvereiste dat is berekend conform Solvabiliteit II. |
||||||||
|
R0550/C0100 |
Kapitaalvereiste voor resterende ondernemingen |
Bedrag dat is vastgesteld overeenkomstig artikel 336, lid 1, onder d), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||||||
|
R0560/C0100 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste voor via aftrek en aggregatie opgenomen ondernemingen |
Bedrag van het solvabiliteitskapitaalvereiste voor ondernemingen volgens methode 2 zoals gedefinieerd in artikel 233 van Richtlijn 2009/138/EG wanneer de combinatie van methoden wordt gehanteerd. |
||||||||
|
R0570/C0100 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste |
Algeheel solvabiliteitskapitaalvereiste voor alle ondernemingen, ongeacht de gehanteerde methode. |
||||||||
S.25.02 — Solvabiliteitskapitaalvereiste — voor groepen die gebruikmaken van de standaardformule en van het gedeeltelijk intern model
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de eerste en jaarlijkse indiening van informatie voor groepen, afgezonderde fondsen, matchingopslagportefeuilles en het resterende deel.
De nationale toezichthoudende autoriteiten en groepen stellen in onderling overleg vast welke bestanddelen moeten worden gerapporteerd.
Template SR.25.02 wordt gerapporteerd per afgezonderd fonds, matchingopslagportefeuille en resterend deel voor elke groep met een gedeeltelijk intern model. Het betreft ook ondernemingen waarin een gedeeltelijk intern model wordt toegepast op een volledig afgezonderd fonds en/of matchingopslagportefeuille, terwijl voor de overige afgezonderde fondsen en/of matchingopslagportefeuilles de standaardformule wordt gehanteerd. Deze template wordt ingevuld voor alle subfondsen van materiële afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles zoals aangegeven in de tweede tabel van S.01.03.
Template SR.25.02 is alleen van toepassing op afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles van ondernemingen die worden geconsolideerd overeenkomstig artikel 335, lid 1, onder a) en c), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 wanneer methode 1 (op basis van de consolidatie van jaarrekeningen) wordt gebruikt, hetzij alleen, hetzij in combinatie met methode 2 (aftrek en aggregatie).
Voor de ondernemingen die onder een gedeeltelijk intern model vallen waarop de correctie voor de aggregatie van het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste van de afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles van toepassing is, geldt dat, ingeval de entiteit afgezonderde fondsen of matchingopslagportefeuilles heeft (behalve die welke onder de werkingssfeer van artikel 304 van Richtlijn 2009/138/EG vallen), bij de rapportage op het niveau van de hele onderneming het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste op het niveau van de risicomodule en het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen en uitgestelde belastingen als volgt worden berekend:
|
— |
ingeval de onderneming de volledige correctie toepast vanwege de aggregatie van het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste van de afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles op het niveau van de entiteit, wordt het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste berekend alsof er geen afgezonderd fonds is, en wordt het verliescompensatievermogen berekend als de som van het verliescompensatievermogen van alle afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles en het resterende deel; |
|
— |
ingeval de onderneming de vereenvoudiging op het niveau van de ondermodule risico toepast voor de aggregatie van het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste van de afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles op het niveau van de entiteit, worden het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste en het verliescompensatievermogen berekend aan de hand van rechtstreekse optelling op ondermoduleniveau; |
|
— |
ingeval de onderneming de vereenvoudiging op het niveau van de risicomodule toepast voor de aggregatie van het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste van de afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles op het niveau van de entiteit, worden het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste en het verliescompensatievermogen berekend aan de hand van rechtstreekse optelling op moduleniveau. |
De correctie voor de aggregatie van het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste van de afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles op het niveau van de entiteit wordt, wanneer zij volgens de standaardformule wordt berekend, toegerekend (C0060) aan de desbetreffende risicomodules (d.w.z. marktrisico, tegenpartijkredietrisico, levensverzekeringstechnisch risico, ziekteverzekeringstechnisch risico en schadeverzekeringstechnisch risico). Het aan elk van de desbetreffende risicomodules toe te rekenen bedrag wordt als volgt berekend:
|
— |
— adjustment = correctie berekend aan de hand van een van de drie bovengenoemde methoden — BSCR′ = kernsolvabiliteitskapitaalvereiste berekend aan de hand van de in deze template gerapporteerde informatie — nSCRint = theoretisch solvabiliteitskapitaalvereiste voor het risico van immateriële activa volgens de in deze template gerapporteerde informatie |
|
— |
vermenigvuldiging van deze „factor q” met het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste van elke desbetreffende risicomodule (d.w.z. marktrisico, tegenpartijkredietrisico, levensverzekeringstechnisch risico, ziekteverzekeringstechnisch risico en schadeverzekeringstechnisch risico). |
Wat de groepsrapportage betreft, wordt aan de volgende specifieke vereisten voldaan:
|
c) |
de informatie tot en met R0470 is van toepassing als methode 1 zoals gedefinieerd in artikel 230 van Richtlijn 2009/138/EG wordt gehanteerd, hetzij alleen, hetzij in combinatie met methode 2 zoals gedefinieerd in artikel 233 van Richtlijn 2009/138/EG; |
|
d) |
bij gebruik van zowel methode 1 als methode 2 wordt de informatie tot en met R0470 uitsluitend ingediend voor het deel van de groep waarvoor berekeningsmethode 1 zoals gedefinieerd in artikel 230 van Richtlijn 2009/138/EG wordt gehanteerd. |
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||||||||
|
Z0020 |
Afgezonderd fonds, matchingopslagportefeuille of resterend deel |
Geeft aan of de gerapporteerde cijfers betrekking hebben op een afgezonderd fonds, een matchingopslagportefeuille of het resterende deel. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||
|
Z0030 |
Fonds-/portefeuillenummer |
Wanneer item Z0020 = 1, identificatienummer voor een afgezonderd fonds of matchingopslagportefeuille. Dit nummer wordt door de onderneming binnen de reikwijdte van het groepstoezicht toegewezen en moet consistent zijn in de tijd en aansluiten bij het fonds-/portefeuillenummer dat in andere templates wordt gerapporteerd. Wanneer item Z0020 = 2, vermeld dan „0”. |
||||||||||||||||||
|
C0010 |
Uniek nummer van bestanddeel |
Uniek nummer van elk bestanddeel dat is overeengekomen met de nationale toezichthoudende autoriteit om bestanddelen van het model op unieke wijze te identificeren. Dit nummer wordt altijd gebruikt bij de beschrijving van het toepasselijke bestanddeel dat in elk item wordt gerapporteerd. Ingeval in het gedeeltelijk interne model dezelfde onderverdeling per risicomodule mogelijk is als in de standaardformule, worden de volgende bestanddeelnummers gebruikt:
Wanneer geen risicomodules zoals in de standaardformule kunnen worden ingevuld, kennen groepen elk bestanddeel een ander nummer dan 1 tot en met 7 toe. Dit nummer wordt altijd gebruikt bij de beschrijving van het toepasselijke bestanddeel dat in elk item C0020 wordt gerapporteerd. De nummers van de bestanddelen blijven ongewijzigd in de tijd. |
||||||||||||||||||
|
C0020 |
Beschrijving van de bestanddelen |
Beschrijving, met behulp van vrije tekst, van elk van de bestanddelen die door de groep kunnen worden benoemd. Deze bestanddelen worden op één lijn gebracht met risicomodules in de standaardformule, als dit volgens het gedeeltelijk interne model mogelijk is. Elk bestanddeel wordt afzonderlijk aangeduid. Groepen zorgen ervoor dat de aanduiding van en rapportage over bestanddelen in verschillende rapportageperioden consistent is, tenzij er een wijziging in het interne model is doorgevoerd die van invloed is op de categorieën. Het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen en/of uitgestelde belastingen dat niet in bestanddelen is opgenomen, wordt gerapporteerd als afzonderlijk bestanddeel. |
||||||||||||||||||
|
C0030 |
Berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste |
Bedrag van het kapitaalvereiste voor elk bestanddeel, ongeacht de berekeningsmethode (standaardformule dan wel gedeeltelijk intern model), na de correcties voor verliescompensatievermogen van technische voorzieningen en/of uitgestelde belastingen wanneer zij in de berekening van het bestanddeel zijn opgenomen. Wanneer het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen en/of uitgestelde belastingen als een afzonderlijk bestanddeel wordt gerapporteerd, is dit het bedrag van het verliescompensatievermogen (deze bedragen worden als negatieve waarden gerapporteerd). Voor bestanddelen die volgens de standaardformule zijn berekend, geeft deze cel het bruto theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste weer. Voor bestanddelen die zijn berekend volgens het gedeeltelijk interne model is dit de waarde waarin rekening is gehouden met de toekomstige beheeractiviteiten die in de berekening zijn opgenomen, maar niet met die welke als afzonderlijk bestanddeel zijn gemodelleerd. In dit bedrag wordt, waar van toepassing, volledig rekening gehouden met diversificatie-effecten overeenkomstig artikel 304 van Richtlijn 2009/138/EG. Indien van toepassing: de toerekening van de correctie als gevolg van de aggregatie van het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste van de afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles op het niveau van de entiteit wordt niet in deze cel opgenomen. |
||||||||||||||||||
|
C0050 |
Toerekening uit hoofde van correcties voor afgezonderde fondsen en matchingopslagportefeuilles |
Indien van toepassing: deel van de correctie dat aan elke risicomodule wordt toegerekend in overeenstemming met de onder de algemene opmerkingen beschreven procedure. Dit bedrag is positief. |
||||||||||||||||||
|
C0060 |
Inachtneming van toekomstige beheeractiviteiten ten aanzien van technische voorzieningen en/of uitgestelde belastingen |
Om vast te stellen of toekomstige beheeractiviteiten in verband met het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen en/of uitgestelde belastingen in de berekening zijn opgenomen, wordt de volgende gesloten lijst van keuzemogelijkheden gebruikt:
|
||||||||||||||||||
|
C0070 |
Bedrag volgens model |
Deze cel geeft voor elk bestanddeel het bedrag weer dat is berekend volgens het gedeeltelijk interne model. Het bedrag dat aan de hand van de standaardformule is berekend, is bijgevolg het verschil tussen de bedragen die zijn gerapporteerd in C0040 en C0060. |
||||||||||||||||||
|
R0110/C0100 |
Totaal niet-gediversifieerde bestanddelen |
Som van alle bestanddelen. |
||||||||||||||||||
|
R0060/C0100 |
Diversificatie |
Het totaalbedrag van de diversificatie tussen bestanddelen die zijn gerapporteerd in C0030. Dit bedrag omvat geen diversificatie-effecten binnen elk bestanddeel. Deze worden opgenomen in de waarden die in C0030 worden gerapporteerd. Dit bedrag wordt als negatieve waarde gerapporteerd. |
||||||||||||||||||
|
R0120/C0100 |
Correctie voor RFF/MAP nSCR-aggregatie |
Indien van toepassing: aanpassing ter correctie van de vertekening in de berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste als gevolg van de aggregatie van theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten van afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles op het niveau van de risicomodule. |
||||||||||||||||||
|
R0160/C0100 |
Kapitaalvereiste voor werkzaamheden verricht in overeenstemming met artikel 4 van Richtlijn 2003/41/EG |
Bedrag van het kapitaalvereiste, zoals berekend volgens de regels in artikel 17 van Richtlijn 2003/41/EG, voor afgezonderde fondsen die verband houden met pensioenactiviteiten, verricht in overeenstemming met artikel 4 van Richtlijn 2003/41/EG, waarop overgangsmaatregelen worden toegepast. Dit item wordt alleen gedurende de overgangsperiode gerapporteerd. |
||||||||||||||||||
|
R0200/C00100 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste exclusief kapitaalopslagfactoren |
Bedrag van het totale gediversifieerde solvabiliteitskapitaalvereiste vóór de toepassing van enigerlei kapitaalopslagfactor. |
||||||||||||||||||
|
R0210/C0100 |
Reeds vastgestelde kapitaalopslagfactoren |
Bedrag van kapitaalopslagfactoren die op de rapportagereferentiedatum zijn vastgesteld. Kapitaalopslagfactoren die zijn vastgesteld tussen deze datum en de indiening van de gegevens bij de toezichthoudende autoriteit en kapitaalopslagfactoren die zijn vastgesteld na indiening van de gegevens, worden in dit bedrag niet meegerekend. |
||||||||||||||||||
|
R0220/C0100 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste voor ondernemingen volgens de geconsolideerde methode |
Bedrag van het solvabiliteitskapitaalvereiste voor ondernemingen volgens methode 1 zoals gedefinieerd in artikel 230 van Richtlijn 2009/138/EG. |
||||||||||||||||||
|
R0220/C0100 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste |
Algeheel kapitaalvereiste inclusief kapitaalopslagfactoren |
||||||||||||||||||
|
Overige informatie over solvabiliteitskapitaalvereiste |
||||||||||||||||||||
|
R0300/C0100 |
Bedrag/schatting van algehele verliescompensatievermogen van technische voorzieningen |
Bedrag/schatting van de algehele correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen, inclusief het deel dat is opgenomen in de bestanddelen en het deel dat als afzonderlijk bestanddeel is gerapporteerd. Dit bedrag is positief. |
||||||||||||||||||
|
R0310/C0100 |
Bedrag/schatting van algehele verliescompensatievermogen van uitgestelde belastingen |
Bedrag/schatting van de algehele correctie voor het verliescompensatievermogen van uitgestelde belastingen, inclusief het deel dat is opgenomen in de bestanddelen en het deel dat als afzonderlijk bestanddeel is gerapporteerd. |
||||||||||||||||||
|
R0400/C0100 |
Kapitaalvereiste voor ondermodule aandelenrisico op basis van looptijd |
Bedrag van het kapitaalvereiste voor de ondermodule aandelenrisico op basis van looptijd. |
||||||||||||||||||
|
R0410/C0100 |
Totaalbedrag van theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten voor resterend deel |
Bedrag van het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste van het resterende deel indien de groep afgezonderde fondsen bezit. |
||||||||||||||||||
|
R0420/C0100 |
Totaalbedrag van theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten voor afgezonderde fondsen |
Bedrag van de som van de theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten voor alle afgezonderde fondsen van de groep (anders dan die in verband met activiteiten die worden verricht in overeenstemming met artikel 4 van Richtlijn 2003/41/EG (overgangsmaatregel)). |
||||||||||||||||||
|
R0430/C0100 |
Totaalbedrag van theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten voor matchingopslagportefeuilles |
Bedrag van de som van de theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten voor alle matchingopslagportefeuilles. Dit item hoeft niet te worden ingevuld bij de rapportage van de berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste op het niveau van afgezonderde fondsen of matchingopslagportefeuilles. |
||||||||||||||||||
|
R0440/C0100 |
Diversificatie-effecten als gevolg van RFF nSCR-aggregatie ten behoeve van artikel 304 |
Bedrag van de correctie voor een diversificatie-effect tussen afgezonderde fondsen in het kader van artikel 304 van Richtlijn 2009/138/EG en het resterende deel, waar van toepassing. Dit bedrag is gelijk aan het verschil tussen de som van de theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten van alle individuele afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles/resterend deel en het solvabiliteitsvereiste dat is gerapporteerd in R0200/C0100. |
||||||||||||||||||
|
R0450/C0100 |
Methode gebruikt voor berekening van de correctie voor RFF nSCR-aggregatie |
Methode gebruikt voor de berekening van de correctie voor de aggregatie van theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten voor afgezonderde fondsen Een van de volgende keuzemogelijkheden wordt hiervoor gebruikt:
Wanneer de groep geen afgezonderde fondsen heeft (of alleen afgezonderde fondsen die onder artikel 304 van Richtlijn 2009/138/EG vallen), kies dan optie 4. |
||||||||||||||||||
|
R0460/C0100 |
Netto toekomstige discretionaire uitkeringen |
Bedrag van technische voorzieningen zonder risicomarge met betrekking tot toekomstige discretionaire uitkeringen exclusief herverzekering. |
||||||||||||||||||
|
R0470/C0100 |
Minimaal geconsolideerd solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep |
Bedrag van het minimale geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep zoals gedefinieerd in artikel 230 van Richtlijn 2009/138/EG. Dit item is uitsluitend van toepassing op groepsrapportage. |
||||||||||||||||||
|
R0500/C0100 |
Kapitaalvereiste voor andere financiële sectoren (kapitaalvereisten voor niet-verzekeringsondernemingen) |
Bedrag van het kapitaalvereiste voor andere financiële sectoren. Dit item is uitsluitend van toepassing op de groepsrapportage ingeval de groep een onderneming omvat waarvoor kapitaalvereisten voor niet-verzekeringsondernemingen gelden, bijvoorbeeld een bank, en betreft het kapitaalvereiste zoals berekend in overeenstemming met de desbetreffende voorschriften. |
||||||||||||||||||
|
R0510/C0100 |
Kapitaalvereiste voor andere financiële sectoren (kapitaalvereisten voor niet-verzekeringsondernemingen) — Kredietinstellingen, beleggingsondernemingen en financiële instellingen, beheerders van alternatieve beleggingsinstellingen, icbe-beheermaatschappijen |
Bedrag van het kapitaalvereiste voor kredietinstellingen, beleggingsondernemingen en financiële instellingen. Dit item is uitsluitend van toepassing op de groepsrapportage ingeval de groep kredietinstellingen, beleggingsondernemingen, financiële instellingen, beheerders van alternatieve beleggingsinstellingen of icbe-beheermaatschappijen omvat waarvoor kapitaalvereisten gelden die zijn berekend volgens de desbetreffende sectorale voorschriften. |
||||||||||||||||||
|
R0520/C0100 |
Kapitaalvereiste voor andere financiële sectoren (kapitaalvereisten voor niet-verzekeringsondernemingen) — Instellingen voor bedrijfspensioenvoorziening |
Bedrag van het kapitaalvereiste voor instellingen voor bedrijfspensioenvoorziening. Dit item is uitsluitend van toepassing op groepsrapportage ingeval de groep instellingen voor bedrijfspensioenvoorziening omvat waarvoor kapitaalvereisten voor niet-verzekeringsondernemingen gelden die zijn berekend volgens de desbetreffende sectorale voorschriften. |
||||||||||||||||||
|
R0530/C0100 |
Kapitaalvereiste voor andere financiële sectoren (kapitaalvereisten voor niet-verzekeringsondernemingen) — Kapitaalvereiste voor niet-gereglementeerde ondernemingen die financiële activiteiten uitoefenen |
Bedrag van het kapitaalvereiste voor niet-gereglementeerde ondernemingen die financiële activiteiten uitoefenen. Dit bedrag geeft een theoretisch solvabiliteitsvereiste weer dat wordt berekend alsof de desbetreffende sectorale voorschriften worden toegepast. Dit item is uitsluitend van toepassing op groepsrapportage waarbij de groep niet-gereglementeerde ondernemingen die financiële activiteiten uitoefenen, omvat. |
||||||||||||||||||
|
R0540/C0100 |
Kapitaalvereiste voor deelnemingen waarover geen zeggenschap wordt uitgeoefend |
Bedrag van het proportionele deel van het solvabiliteitskapitaalvereiste van de verbonden verzekerings- of herverzekeringsondernemingen en verzekeringsholdings die geen dochterondernemingen zijn. Dit item is uitsluitend van toepassing op groepsrapportage en komt, voor de entiteiten die geen dochteronderneming zijn, overeen met het kapitaalvereiste dat is berekend conform Solvabiliteit II. |
||||||||||||||||||
|
R0550/C0100 |
Kapitaalvereiste voor resterende ondernemingen |
Bedrag dat is vastgesteld overeenkomstig artikel 336, lid 1, onder d), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||||||||||||||||
|
R0560/C0100 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste voor via aftrek en aggregatie opgenomen ondernemingen |
Bedrag van het solvabiliteitskapitaalvereiste voor ondernemingen volgens methode 2 zoals gedefinieerd in artikel 233 van Richtlijn 2009/138/EG wanneer de combinatie van methoden wordt gehanteerd. |
||||||||||||||||||
|
R0570/C0100 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste |
Algeheel solvabiliteitskapitaalvereiste voor alle ondernemingen, ongeacht de gehanteerde methode. |
||||||||||||||||||
S.25.03 — Solvabiliteitskapitaalvereiste voor groepen met geheel interne modellen
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de eerste en jaarlijkse indiening van informatie voor groepen, afgezonderde fondsen, matchingopslagportefeuilles en het resterende deel.
De nationale toezichthoudende autoriteiten en groepen stellen in onderling overleg vast welke bestanddelen moeten worden gerapporteerd.
Template SR.25.03 moet worden ingevuld voor elk afgezonderd fonds, voor elke matchingopslagportefeuille en voor het resterende deel voor elke groep die onder een geheel intern model valt. Wanneer echter in een afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille een matchingopslagportefeuille/afgezonderd fonds is opgenomen, worden zij als verschillende fondsen behandeld. Deze template wordt gerapporteerd voor alle subfondsen van materiële afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles zoals aangegeven in de tweede tabel van template S.01.03.
Template SR.25.03 is alleen van toepassing op afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles van ondernemingen die worden geconsolideerd overeenkomstig artikel 335, lid 1, onder a) en c), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, wanneer methode 1 (op basis van de consolidatie van jaarrekeningen) wordt gebruikt, alleen of in combinatie met methode 2 (aftrek en aggregatie).
Wat de groepsrapportage betreft, wordt aan de volgende specifieke vereisten voldaan:
|
e) |
de informatie tot en met R0470 is van toepassing als methode 1 zoals gedefinieerd in artikel 230 van Richtlijn 2009/138/EG wordt gehanteerd, hetzij alleen, hetzij in combinatie met methode 2 zoals gedefinieerd in artikel 233 van Richtlijn 2009/138/EG; |
|
f) |
bij gebruik van zowel methode 1 als methode 2 wordt de informatie tot en met R0470 uitsluitend ingediend voor het deel van de groep waarvoor berekeningsmethode 1 zoals gedefinieerd in artikel 230 van Richtlijn 2009/138/EG wordt gehanteerd. |
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||
|
Z0020 |
Afgezonderd fonds, matchingopslagportefeuille of resterend deel |
Geeft aan of de gerapporteerde cijfers betrekking hebben op een afgezonderd fonds, een matchingopslagportefeuille of het resterende deel. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||
|
Z0030 |
Fonds-/portefeuillenummer |
Wanneer item Z0020 = 1, identificatienummer voor een afgezonderd fonds of matchingopslagportefeuille. Dit nummer wordt door de groep toegewezen en moet consistent zijn in de tijd en aansluiten bij het fonds-/portefeuillenummer dat in andere templates wordt gerapporteerd. Wanneer item Z0020 = 2, vermeld dan „0”. |
||||||||
|
C0010 |
Uniek nummer van bestanddeel |
Uniek nummer van elk bestanddeel van het geheel interne model, dat is overeengekomen met de nationale toezichthoudende autoriteit om bestanddelen van het model van de groep op unieke wijze te identificeren. Dit nummer wordt altijd gebruikt bij de beschrijving van het toepasselijke bestanddeel dat in elk item C0020 wordt gerapporteerd. De nummers van de bestanddelen blijven ongewijzigd in de tijd. |
||||||||
|
C0020 |
Beschrijving van de bestanddelen |
Beschrijving, met behulp van vrije tekst, van elk van de bestanddelen die door de onderneming kunnen worden benoemd binnen het geheel interne model. Deze bestanddelen kunnen niet precies overeenstemmen met de risico's die voor de standaardformule zijn vastgesteld. Elk bestanddeel wordt afzonderlijk aangeduid. Groepen zorgen ervoor dat de aanduiding van en rapportage over bestanddelen in verschillende rapportageperioden consistent is, tenzij er een wijziging in het interne model is doorgevoerd die van invloed is op de categorieën. Verliescompensatievermogen van technische voorzieningen en/of uitgestelde belastingen dat is gemodelleerd maar niet in bestanddelen is opgenomen, wordt gerapporteerd als afzonderlijk bestanddeel. |
||||||||
|
C0030 |
Berekening van het solvabiliteitskapitaalvereiste |
Bedrag van het netto kapitaalvereiste voor elk bestanddeel, na correctie voor toekomstige beheeractiviteiten in verband met technische voorzieningen en/of uitgestelde belastingen, waar van toepassing, zoals berekend aan de hand van het geheel interne model op niet-gediversifieerde basis, voor zover deze correcties zijn gemodelleerd binnen bestanddelen. Verliescompensatievermogen van technische voorzieningen en/of uitgestelde belastingen dat is gemodelleerd maar niet in bestanddelen is opgenomen, wordt gerapporteerd als negatieve waarde. |
||||||||
|
C0060 |
Inachtneming van toekomstige beheeractiviteiten ten aanzien van technische voorzieningen en/of uitgestelde belastingen |
Om vast te stellen of toekomstige beheeractiviteiten in verband met het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen en/of uitgestelde belastingen in de berekening zijn opgenomen, wordt de volgende gesloten lijst van keuzemogelijkheden gebruikt:
|
||||||||
|
R0110/C0100 |
Totaal niet-gediversifieerde bestanddelen |
Som van alle bestanddelen. |
||||||||
|
R0060/C0100 |
Diversificatie |
Het volledige bedrag van de diversificatie tussen bestanddelen zoals gerapporteerd in C0030, dat is berekend volgens het geheel interne model. Dit bedrag omvat geen diversificatie-effecten binnen elk bestanddeel. Deze worden opgenomen in de waarden die in C0030 worden gerapporteerd. Dit bedrag is negatief. |
||||||||
|
R0160/C0100 |
Kapitaalvereiste voor werkzaamheden verricht in overeenstemming met artikel 4 van Richtlijn 2003/41/EG |
Bedrag van het kapitaalvereiste, zoals berekend volgens de regels in artikel 17 van Richtlijn 2003/41/EG, voor afgezonderde fondsen die verband houden met pensioenactiviteiten, verricht in overeenstemming met artikel 4 van Richtlijn 2003/41/EG, waarop overgangsmaatregelen worden toegepast. Dit item wordt alleen gedurende de overgangsperiode gerapporteerd. |
||||||||
|
R0200/C0100 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste exclusief kapitaalopslagfactor |
Bedrag van het totale gediversifieerde solvabiliteitskapitaalvereiste vóór de toepassing van enigerlei kapitaalopslagfactor. |
||||||||
|
R0210/C0100 |
Reeds vastgestelde kapitaalopslagfactoren |
Bedrag van kapitaalopslagfactoren die op de rapportagereferentiedatum reeds zijn vastgesteld. Kapitaalopslagfactoren die zijn vastgesteld tussen deze datum en de indiening van de gegevens bij de toezichthoudende autoriteit en kapitaalopslagfactoren die zijn vastgesteld na indiening van de gegevens, worden in dit bedrag niet meegerekend. |
||||||||
|
R0220/C0100 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste |
Bedrag van het totale solvabiliteitskapitaalvereiste zoals berekend volgens het geheel interne model. |
||||||||
|
Overige informatie over solvabiliteitskapitaalvereiste |
||||||||||
|
R0300/C0100 |
Bedrag/schatting van algehele verliescompensatievermogen van technische voorzieningen |
Bedrag/schatting van de algehele correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen, inclusief het deel dat is opgenomen in elk bestanddeel en het deel dat als afzonderlijk bestanddeel is gerapporteerd. |
||||||||
|
R0310/C0100 |
Bedrag/schatting van algehele verliescompensatievermogen van uitgestelde belastingen |
Bedrag/schatting van de algehele correctie voor het verliescompensatievermogen van uitgestelde belastingen, inclusief het deel dat is opgenomen in elk bestanddeel en het deel dat als afzonderlijk bestanddeel is gerapporteerd. |
||||||||
|
R0410/C0100 |
Totaalbedrag van theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten voor resterend deel |
Bedrag van het theoretische solvabiliteitskapitaalvereiste van het resterende deel indien de groep afgezonderde fondsen bezit. |
||||||||
|
R0420/C0100 |
Totaalbedrag van theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten voor afgezonderde fondsen |
Bedrag van de som van de theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten van alle afgezonderde fondsen indien de groep afgezonderde fondsen bezit (anders dan die in verband met activiteiten die worden verricht in overeenstemming met artikel 4 van Richtlijn 2003/41/EG (overgangsmaatregel)). |
||||||||
|
R0430/C0100 |
Totaalbedrag van theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten voor matchingopslagportefeuilles |
Bedrag van de som van de theoretische solvabiliteitskapitaalvereisten voor alle matchingopslagportefeuilles. |
||||||||
|
R0440/C0100 |
Diversificatie-effecten als gevolg van RFF nSCR-aggregatie ten behoeve van artikel 304 |
Bedrag van de correctie voor een diversificatie-effect tussen afgezonderde fondsen in het kader van artikel 304 van Richtlijn 2009/138/EG en het resterende deel, waar van toepassing. |
||||||||
|
R0460/C0100 |
Netto toekomstige discretionaire uitkeringen |
Bedrag van technische voorzieningen zonder risicomarge met betrekking tot toekomstige discretionaire uitkeringen exclusief herverzekering. |
||||||||
|
R0470/C0100 |
Minimaal geconsolideerd solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep |
Bedrag van het minimale geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep zoals gedefinieerd in artikel 230 van Richtlijn 2009/138/EG. Dit item is uitsluitend van toepassing op groepsrapportage. |
||||||||
|
R0500/C0100 |
Kapitaalvereiste voor andere financiële sectoren (kapitaalvereisten voor niet-verzekeringsondernemingen) |
Bedrag van het kapitaalvereiste voor andere financiële sectoren. Dit item is uitsluitend van toepassing op de groepsrapportage ingeval de groep een onderneming omvat waarvoor kapitaalvereisten voor niet-verzekeringsondernemingen gelden, bijvoorbeeld een bank, en betreft het kapitaalvereiste zoals berekend in overeenstemming met de desbetreffende voorschriften. |
||||||||
|
R0510/C0100 |
Kapitaalvereiste voor andere financiële sectoren (kapitaalvereisten voor niet-verzekeringsondernemingen) — Kredietinstellingen, beleggingsondernemingen en financiële instellingen, beheerders van alternatieve beleggingsinstellingen, icbe-beheermaatschappijen |
Bedrag van het kapitaalvereiste voor kredietinstellingen, beleggingsondernemingen en financiële instellingen. Dit item is uitsluitend van toepassing op de groepsrapportage ingeval de groep kredietinstellingen, beleggingsondernemingen, financiële instellingen, beheerders van alternatieve beleggingsinstellingen of icbe-beheermaatschappijen omvat waarvoor kapitaalvereisten gelden die zijn berekend volgens de desbetreffende sectorale voorschriften. |
||||||||
|
R0520/C0100 |
Kapitaalvereiste voor andere financiële sectoren (kapitaalvereisten voor niet-verzekeringsondernemingen) — Instellingen voor bedrijfspensioenvoorziening |
Bedrag van het kapitaalvereiste voor instellingen voor bedrijfspensioenvoorziening. Dit item is uitsluitend van toepassing op groepsrapportage ingeval de groep instellingen voor bedrijfspensioenvoorziening omvat waarvoor kapitaalvereisten voor niet-verzekeringsondernemingen gelden die zijn berekend volgens de desbetreffende sectorale voorschriften. |
||||||||
|
R0530/C0100 |
Kapitaalvereiste voor andere financiële sectoren (kapitaalvereisten voor niet-verzekeringsondernemingen) — Kapitaalvereiste voor niet-gereglementeerde ondernemingen die financiële activiteiten uitoefenen |
Bedrag van het kapitaalvereiste voor niet-gereglementeerde ondernemingen die financiële activiteiten uitoefenen. Dit bedrag geeft een theoretisch solvabiliteitsvereiste weer dat wordt berekend alsof de desbetreffende sectorale voorschriften worden toegepast. Dit item is uitsluitend van toepassing op groepsrapportage ingeval de groep niet-gereglementeerde ondernemingen die financiële activiteiten uitoefenen, omvat. |
||||||||
|
R0540/C0100 |
Kapitaalvereiste voor deelnemingen waarover geen zeggenschap wordt uitgeoefend |
Bedrag van het proportionele deel van het solvabiliteitskapitaalvereiste van de verbonden verzekerings- of herverzekeringsondernemingen en verzekeringsholdings die geen dochterondernemingen zijn. Dit item is uitsluitend van toepassing op groepsrapportage en komt, voor de entiteiten die geen dochteronderneming zijn, overeen met het kapitaalvereiste dat is berekend conform Solvabiliteit II. |
||||||||
|
R0550/C0100 |
Kapitaalvereiste voor resterende ondernemingen |
Bedrag dat is vastgesteld overeenkomstig artikel 336, lid 1, onder d), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||||||
S.26.01 — Solvabiliteitskapitaalvereiste — Marktrisico
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor groepen, afgezonderde fondsen, matchingopslagportefeuilles en het resterende deel.
De template SR.26.01 moet worden ingevuld voor elk afgezonderd fonds, voor elke matchingopslagportefeuille en voor het resterende deel. Wanneer echter in een afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille een matchingopslagportefeuille/afgezonderd fonds is opgenomen, worden zij als verschillende fondsen behandeld. Deze template wordt gerapporteerd voor alle subfondsen van materiële afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles zoals aangegeven in de tweede tabel van template S.01.03.
Template SR.26.01 is uitsluitend van toepassing op afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles van ondernemingen die worden geconsolideerd overeenkomstig artikel 335, lid 1, onder a), b) en c), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 wanneer methode 1 (op basis van de consolidatie van jaarrekeningen) wordt gebruikt, alleen of in combinatie met methode 2 (aftrek en aggregatie).
Bij de bedragen voor en na de schok worden de bedragen ingevuld van de activa en verplichtingen die gevoelig zijn voor die schok. Voor de verplichtingen wordt de beoordeling uitgevoerd op een zo gedetailleerd mogelijk niveau van overeenkomst en homogene risicogroep. Dit betekent dat als een overeenkomst/homogene risicogroep gevoelig is voor een schok, het bedrag van de verplichtingen in verband met deze overeenkomst/homogene risicogroep wordt gerapporteerd als het voor die schok gevoelige bedrag.
Wat de groepsrapportage betreft, wordt aan de volgende specifieke vereisten voldaan:
|
a) |
deze informatie is van toepassing als methode 1 zoals gedefinieerd in artikel 230 van Richtlijn 2009/138/EG wordt gehanteerd, alleen of in combinatie met methode 2 zoals gedefinieerd in artikel 233 van Richtlijn 2009/138/EG; |
|
b) |
bij gebruik van zowel methode 1 als methode 2 wordt deze informatie uitsluitend ingediend voor dat deel van de groep waarvoor berekeningsmethode 1 overeenkomstig artikel 230 van de Richtlijn 2009/138/EG wordt gehanteerd; en |
|
c) |
deze informatie is niet van toepassing op groepen wanneer alleen methode 2 zoals gedefinieerd in artikel 233 van Richtlijn 2009/138/EG wordt gehanteerd. |
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||
|
Z0010 |
Artikel 112 |
Geeft aan of de gerapporteerde cijfers zijn opgevraagd op grond van artikel 112, lid 7, ten behoeve van een schatting van het solvabiliteitskapitaalvereiste op basis van de standaardformule. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||
|
Z0020 |
Afgezonderd fonds, matchingopslagportefeuille of resterend deel |
Geeft aan of de gerapporteerde cijfers betrekking hebben op een afgezonderd fonds, een matchingopslagportefeuille of het resterende deel. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||
|
Z0030 |
Fonds-/portefeuillenummer |
Wanneer item Z0020 = 1, identificatienummer voor een afgezonderd fonds of matchingopslagportefeuille. Dit nummer wordt door de onderneming binnen de reikwijdte van het groepstoezicht toegewezen en moet consistent zijn in de tijd en aansluiten bij het fonds-/portefeuillenummer dat in andere templates wordt gerapporteerd. Wanneer item Z0020 = 2, vermeld dan „0”. |
||||
|
R0010/C0010 |
Vereenvoudigingen spreadrisico — Obligaties en leningen |
Vermeld of een onderneming binnen de reikwijdte van het groepstoezicht gebruik heeft gemaakt van vereenvoudigingen bij het berekenen van het spreadrisico met betrekking tot obligaties en leningen. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
Indien R0010/C0010 = 1 worden voor R0410 uitsluitend C0060 en C0080 ingevuld. |
||||
|
R0020/C0010 |
Vereenvoudigingen voor captive ondernemingen — renterisico |
Vermeld of een captive onderneming binnen de reikwijdte van het groepstoezicht gebruik heeft gemaakt van vereenvoudigingen bij het berekenen van het renterisico. Gebruik hiervoor de volgende codes:
Indien R0020/C0010 = 1 worden voor R0100-R0120 uitsluitend C0060 en C0080 ingevuld. |
||||
|
R0030/C0010 |
Vereenvoudigingen voor captive ondernemingen — spreadrisico op obligaties en leningen |
Vermeld of een captive onderneming binnen de reikwijdte van het groepstoezicht gebruik heeft gemaakt van vereenvoudigingen bij het berekenen van het spreadrisico met betrekking tot obligaties en leningen. Gebruik hiervoor de volgende codes:
|
||||
|
R0040/C0010 |
Vereenvoudigingen voor captive ondernemingen — marktrisicoconcentratie |
Vermeld of een captive onderneming binnen de reikwijdte van het groepstoezicht gebruik heeft gemaakt van vereenvoudigingen bij het berekenen van de marktrisicoconcentratie. Gebruik hiervoor de volgende codes:
|
||||
|
Renterisico |
||||||
|
R0100/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Renterisico |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het renterisico, d.w.z. na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Indien R0020/C0010 = 1, geeft dit item het netto kapitaalvereiste voor het renterisico weer zoals berekend met behulp van de vereenvoudigde berekening voor captive ondernemingen binnen de reikwijdte van het groepstoezicht. |
||||
|
R0100/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Renterisico |
Dit is het bruto kapitaalvereiste voor het renterisico, d.w.z. vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Indien R0020/C0010 = 1, geeft dit item het bruto kapitaalvereiste voor het renterisico weer zoals berekend met behulp van de vereenvoudigde berekening voor captive ondernemingen binnen de reikwijdte van het groepstoezicht. |
||||
|
R0110–R0120/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Renterisico — neerwaartse/opwaartse schok rentepercentage |
Dit is de totale waarde van de activa die gevoelig zijn voor een neerwaartse/opwaartse schok van het rentepercentage, vóór de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0110–R0120/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Renterisico — neerwaartse/opwaartse schok rentepercentage |
Dit is de totale waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor een neerwaartse/opwaartse schok van het rentepercentage, vóór de schok. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0110–R0120/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Renterisico — neerwaartse/opwaartse schok rentepercentage |
Dit is de absolute waarde van activa die gevoelig zijn voor een neerwaartse/opwaartse schok van het rentepercentage, na de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0110–R0120/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Renterisico — neerwaartse/opwaartse schok rentepercentage |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor een neerwaartse/opwaartse schok van het rentepercentage, na de schok. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0110–R0120/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Renterisico — neerwaartse/opwaartse schok rentepercentage |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het risico van een neerwaartse/opwaartse schok van het rentepercentage, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Indien R0020/C0010 = 1, geeft dit item het netto kapitaalvereiste voor het risico van een neerwaartse/opwaartse schok van het rentepercentage weer, zoals berekend met behulp van vereenvoudigingen. |
||||
|
R0110–R0120/C0070 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Renterisico — neerwaartse/opwaartse schok rentepercentage |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het risico van een neerwaartse/opwaartse schok van het rentepercentage, na de schok. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0110–R0120/C0080 |
Absolute waarden na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaal — Renterisico — neerwaartse/opwaartse schok rentepercentage |
Dit is het bruto kapitaalvereiste voor het risico van een neerwaartse/opwaartse schok van het rentepercentage, d.w.z. vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Indien R0020/C0010 = 1, geeft dit item het bruto kapitaalvereiste voor het risico van een neerwaartse/opwaartse schok van het rentepercentage weer, zoals berekend met behulp van vereenvoudigingen. |
||||
|
Aandelenrisico |
||||||
|
R0200/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Aandelenrisico |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het aandelenrisico, d.w.z. na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R0200/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Aandelenrisico |
Dit is het bruto kapitaalvereiste voor het aandelenrisico, d.w.z. vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R0210/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Aandelenrisico — aandelen van type 1 |
Dit is de initiële absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het aandelenrisico in verband met aandelen van type 1. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0210/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Aandelenrisico — aandelen van type 1 |
Dit is de initiële absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het aandelenrisico in verband met aandelen van type 1. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0210/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Aandelenrisico — aandelen van type 1 |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het aandelenrisico met betrekking tot aandelen van type 1, na de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0210/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Aandelenrisico — aandelen van type 1 |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het aandelenrisico met betrekking tot aandelen van type 1, na de schok en na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0210/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Aandelenrisico — aandelen van type 1 |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het aandelenrisico (voor aandelen van type 1), na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R0210/C0070 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Aandelenrisico — aandelen van type 1 |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het aandelenrisico met betrekking tot aandelen van type 1, na de schok maar vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0210/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Aandelenrisico — aandelen van type 1 |
Dit is het bruto kapitaalvereiste voor het aandelenrisico voor aandelen van type 1, d.w.z. vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R0220–R0240/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Aandelenrisico — aandelen van type 1 |
Dit is de initiële absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het aandelenrisico (voor elk soort aandeel van type 1). Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0220–R0240/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Aandelenrisico — aandelen van type 1 |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het aandelenrisico (voor elk soort aandeel van type 1), na de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0250/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Aandelenrisico — aandelen van type 2 |
Dit is de initiële absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het aandelenrisico voor aandelen van type 2. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0250/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Aandelenrisico — aandelen van type 2 |
Dit is de initiële absolute waarde van verplichtingen die gevoelig zijn voor het aandelenrisico voor aandelen van type 2. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0250/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Aandelenrisico — aandelen van type 2 |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het aandelenrisico voor aandelen van type 2, na de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0250/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Aandelenrisico — aandelen van type 2 |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het aandelenrisico voor aandelen van type 2, na de schok en na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0250/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Aandelenrisico — aandelen van type 2 |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het aandelenrisico (voor aandelen van type 2), na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R0250/C0070 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Aandelenrisico — aandelen van type 2 |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het aandelenrisico (voor aandelen van type 2), na de schok maar vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0250/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Aandelenrisico — aandelen van type 2 |
Dit is het bruto kapitaalvereiste voor het aandelenrisico voor aandelen van type 2, d.w.z. vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R0260–R0280/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Aandelenrisico — aandelen van type 2 |
Dit is de waarde van de activa die gevoelig zijn voor het aandelenrisico (voor elk soort aandeel van type 2). Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0260–R0280/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Aandelenrisico — aandelen van type 2 |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het aandelenrisico (voor elk soort aandeel van type 2), na de aandelenschok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
Vastgoedrisico |
||||||
|
R0300/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Vastgoedrisico |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het vastgoedrisico. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0300/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Vastgoedrisico |
Dit is de waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het vastgoedrisico. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0300/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Vastgoedrisico |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het vastgoedrisico, na de vastgoedschok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0300/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Vastgoedrisico |
Dit is de absolute waarde van de onderliggende verplichtingen van het kapitaalvereiste voor het vastgoedrisico, na de vastgoedschok en na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0300/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Vastgoedrisico |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het vastgoedrisico, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R0300/C0070 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Vastgoedrisico |
Dit is de absolute waarde van de onderliggende verplichtingen van het kapitaalvereiste voor het vastgoedrisico, na de vastgoedschok maar vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0300/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Vastgoedrisico |
Dit is het bruto kapitaalvereiste voor het vastgoedrisico, d.w.z. vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
Spreadrisico |
||||||
|
R0400/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Spreadrisico |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het spreadrisico, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R0400/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Spreadrisico |
Dit is het bruto kapitaalvereiste voor het spreadrisico, vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R0410/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Spreadrisico — obligaties en leningen |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het spreadrisico met betrekking tot obligaties en leningen. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0410/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Spreadrisico — obligaties en leningen |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het spreadrisico met betrekking tot obligaties en leningen. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0410/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Spreadrisico — obligaties en leningen |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het spreadrisico met betrekking tot obligaties en leningen, na de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0410/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Spreadrisico — obligaties en leningen |
Dit is de absolute waarde van de onderliggende verplichtingen van het kapitaalvereiste voor het spreadrisico met betrekking tot obligaties en leningen, na de schok en na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0410/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Spreadrisico — obligaties en leningen |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het spreadrisico met betrekking tot obligaties en leningen, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Indien R0010/C0010 = 1, geeft dit item het netto solvabiliteitskapitaalvereiste voor het spreadrisico met betrekking tot obligaties en leningen weer, zoals berekend met behulp van vereenvoudigingen. |
||||
|
R0410/C0070 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Spreadrisico — obligaties en leningen |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het spreadrisico met betrekking tot obligaties en leningen, na de schok maar vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0410/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Spreadrisico — obligaties en leningen |
Dit is het bruto kapitaalvereiste voor het spreadrisico met betrekking tot obligaties en leningen, d.w.z. vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Indien R0010/C0010 = 1, geeft dit item het bruto solvabiliteitskapitaalvereiste voor het spreadrisico met betrekking tot obligaties en leningen weer, zoals berekend met behulp van vereenvoudigingen. |
||||
|
R0420/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Spreadrisico — kredietderivaten |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het spreadrisico met betrekking tot kredietderivaten, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R0420/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Spreadrisico — kredietderivaten |
Dit is het bruto kapitaalvereiste voor het spreadrisico met betrekking tot kredietderivaten, d.w.z. vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R0430–R0440/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Spreadrisico — kredietderivaten — neerwaartse/opwaartse schok kredietderivaten |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor neerwaartse/opwaartse schokken met betrekking tot kredietderivaten. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0430–R0440/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Spreadrisico — kredietderivaten — neerwaartse/opwaartse schok kredietderivaten |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor neerwaartse/opwaartse schokken met betrekking tot kredietderivaten. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0430–R0440/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Spreadrisico — kredietderivaten — neerwaartse/opwaartse schok kredietderivaten |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor neerwaartse/opwaartse schokken voor spreadrisico met betrekking tot kredietderivaten, na de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0430–R0440/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Spreadrisico — kredietderivaten — neerwaartse/opwaartse schok kredietderivaten |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor neerwaartse/opwaartse schokken voor het spreadrisico met betrekking tot kredietderivaten, na de schok en na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0430–R0440/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Spreadrisico — kredietderivaten — neerwaartse/opwaartse schok kredietderivaten |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor neerwaartse/opwaartse schokken voor spreadrisico met betrekking tot kredietderivaten, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R0430–R0440/C0070 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Spreadrisico — kredietderivaten — neerwaartse/opwaartse schok kredietderivaten |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor neerwaartse/opwaartse schokken voor het spreadrisico met betrekking tot kredietderivaten, na de schok maar vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0430–R0440/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Spreadrisico — kredietderivaten — neerwaartse/opwaartse schok kredietderivaten |
Dit is het bruto kapitaalvereiste voor neerwaartse/opwaartse schokken voor het spreadrisico met betrekking tot kredietderivaten, d.w.z. vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R0450/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Spreadrisico — Securitisatieposities |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het spreadrisico met betrekking tot securitisatieposities. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0450/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Spreadrisico — Securitisatieposities |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het spreadrisico met betrekking tot securitisatieposities. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0450/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Spreadrisico — Securitisatieposities |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het spreadrisico met betrekking tot securitisatieposities, na de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0450/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Spreadrisico — Securitisatieposities |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het spreadrisico met betrekking tot securitisatieposities, na de schok en na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0450/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Spreadrisico — Securitisatieposities |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het spreadrisico met betrekking tot securitisatieposities, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R0450/C0070 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Spreadrisico — Securitisatieposities |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het spreadrisico met betrekking tot securitisatieposities, na de schok maar vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0450/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Spreadrisico — Securitisatieposities |
Dit is het bruto kapitaalvereiste voor het spreadrisico met betrekking tot securitisatieposities, d.w.z. vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R0460/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Spreadrisico — Securitisatieposities — type 1 |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het spreadrisico met betrekking tot securitisatieposities van type 1. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0460/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Spreadrisico — Securitisatieposities — type 1 |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het spreadrisico met betrekking tot securitisatieposities van type 1. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0460/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Spreadrisico — Securitisatieposities — type 1 |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het spreadrisico met betrekking tot securitisatieposities van type 1, na de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0460/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Spreadrisico — Securitisatieposities — type 1 |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het spreadrisico met betrekking tot securitisatieposities van type 1, na de schok en na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0460/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Spreadrisico — Securitisatieposities — type 1 |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het spreadrisico met betrekking tot securitisatieposities van type 1, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R0460/C0070 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Spreadrisico — Securitisatieposities — type 1 |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het spreadrisico met betrekking tot securitisatieposities van type 1, na de schok maar vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0460/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Spreadrisico — Securitisatieposities — type 1 |
Dit is het bruto kapitaalvereisten voor het spreadrisico met betrekking tot securitisatieposities van type 1, d.w.z. vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R0470/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Spreadrisico — Securitisatieposities — type 2 |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het spreadrisico met betrekking tot securitisatieposities van type 2. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0470/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Spreadrisico — Securitisatieposities — type 2 |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het spreadrisico met betrekking tot securitisatieposities van type 2. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0470/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Spreadrisico — Securitisatieposities — type 2 |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het spreadrisico met betrekking tot securitisatieposities van type 2, na de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0470/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Spreadrisico — Securitisatieposities — type 2 |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het spreadrisico met betrekking tot securitisatieposities van type 2, na de schok en na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0470/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Spreadrisico — Securitisatieposities — type 2 |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het spreadrisico met betrekking tot securitisatieposities van type 2, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R0470/C0070 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Spreadrisico — Securitisatieposities — type 2 |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het spreadrisico met betrekking tot securitisatieposities van type 2, na de schok maar vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0470/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Spreadrisico — Securitisatieposities — type 2 |
Dit is het bruto kapitaalvereisten voor het spreadrisico met betrekking tot securitisatieposities van type 2, d.w.z. vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R0480/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Spreadrisico — Securitisatieposities — hersecuritisaties |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het spreadrisico met betrekking tot hersecuritisatieposities. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0480/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Spreadrisico — Securitisatieposities — hersecuritisaties |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het spreadrisico met betrekking tot hersecuritisatieposities. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0480/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Spreadrisico — Securitisatieposities — hersecuritisaties |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het spreadrisico met betrekking tot hersecuritisatieposities, na de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0480/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Spreadrisico — Securitisatieposities — hersecuritisaties |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het spreadrisico met betrekking tot hersecuritisatieposities, na de schok en na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0480/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Spreadrisico — Securitisatieposities — hersecuritisaties |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het spreadrisico met betrekking tot hersecuritisatieposities, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R0480/C0070 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Spreadrisico — Securitisatieposities — hersecuritisaties |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het spreadrisico met betrekking tot hersecuritisatieposities, na de schok maar vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0480/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Spreadrisico — Securitisatieposities — hersecuritisaties |
Dit is het bruto kapitaalvereiste voor het spreadrisico met betrekking tot hersecuritisatieposities, d.w.z. vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
Concentratierisico |
||||||
|
R0500/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Marktrisicoconcentraties |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor marktrisicoconcentraties. Voor captive ondernemingen binnen de reikwijdte van het groepstoezicht geldt dat, als R0040/C0010 = 1, dit item de absolute waarde weergeeft van de activa die gevoelig zijn voor marktrisicoconcentratie, na meeweging van vereenvoudigingen voor captive ondernemingen. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0500/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Marktrisicoconcentraties |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor marktrisicoconcentraties, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen, geaggregeerd voor elke singlenameblootstelling. Voor captive ondernemingen binnen de reikwijdte van het groepstoezicht geldt dat, als cel R0040/C0010 = 1, dit item het netto kapitaalvereiste voor marktrisicoconcentraties weergeeft, zoals berekend met behulp van de vereenvoudigde berekening. |
||||
|
R0500/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Marktrisicoconcentraties |
Dit is het bruto kapitaalvereiste voor marktrisicoconcentraties, geaggregeerd voor elke singlenameblootstelling, d.w.z. vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
Valutarisico |
||||||
|
R0600/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Valutarisico |
Dit is voor de verschillende valuta de som van:
|
||||
|
R0600/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Valutarisico |
Dit is voor de verschillende valuta de som van:
|
||||
|
R0610–R0620/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Valutarisico — stijging/daling in de waarde van de buitenlandse valuta |
Dit is de totale waarde van de activa die gevoelig zijn voor het risico van een waardedaling/-stijging van de valuta, vóór de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0610–R0620/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen– Valutarisico — stijging/daling in de waarde van de buitenlandse valuta |
Dit is de totale waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het risico van een waardedaling/-stijging van de valuta, vóór de schok. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0610–R0620/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Valutarisico — stijging/daling in de waarde van de buitenlandse valuta |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het risico van een waardedaling/-stijging van de valuta na de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0610–R0620/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Valutarisico — stijging/daling in de waarde van de buitenlandse valuta |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het risico van een waardedaling/-stijging van de valuta na de schok. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0610–R0620/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Valutarisico — stijging/daling in de waarde van de buitenlandse valuta |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het risico van een waardedaling/-stijging van de valuta, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. In R0610 worden uitsluitend de valuta gerapporteerd waarvoor de schok bij een waardestijging het grootst is en in R0620 worden uitsluitend de valuta gerapporteerd waarvoor de schok bij een waardedaling het grootst is. |
||||
|
R0610–R0620/C0070 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Valutarisico — stijging/daling in de waarde van de buitenlandse valuta |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het risico van een waardedaling/-stijging van de valuta na de schok. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0610–R0620/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste (vóór correctie van het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Valutarisico — stijging/daling in de waarde van de buitenlandse valuta |
Dit is het bruto kapitaalvereiste voor het risico van een waardedaling/-stijging van de valuta, d.w.z. vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. In R0610 worden uitsluitend de valuta gerapporteerd waarvoor de schok bij een waardestijging het grootst is en in R0620 worden uitsluitend de valuta gerapporteerd waarvoor de schok bij een waardedaling het grootst is. |
||||
|
Diversificatie binnen module marktrisico |
||||||
|
R0700/C0060 |
Diversificatie binnen module marktrisico — Netto |
Dit is het diversificatie-effect binnen de module marktrisico als gevolg van de aggregatie van de netto kapitaalvereisten (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) van de ondermodules voor afzonderlijke risico's. Diversificatie wordt als negatieve waarde gerapporteerd wanneer zij leidt tot een lager kapitaalvereiste. |
||||
|
R0700/C0080 |
Diversificatie binnen module marktrisico — Bruto |
Dit is het diversificatie-effect binnen de module marktrisico als gevolg van de aggregatie van de bruto kapitaalvereisten (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) van de ondermodules voor afzonderlijke risico's. Diversificatie wordt als negatieve waarde gerapporteerd wanneer zij leidt tot een lager kapitaalvereiste. |
||||
|
Totaal solvabiliteitskapitaalvereiste voor het marktrisico |
||||||
|
R0800/C0060 |
Totaal netto solvabiliteitskapitaalvereisten voor het marktrisico |
Dit is het totale netto kapitaalvereiste voor alle marktrisico's, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen, zoals berekend aan de hand van de standaardformule. |
||||
|
R0800/C0080 |
Bruto solvabiliteitskapitaal voor het marktrisico |
Dit is het totale bruto kapitaalvereiste voor alle marktrisico's, vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen, zoals berekend aan de hand van de standaardformule. |
||||
S.26.02 — Solvabiliteitskapitaalvereiste — Tegenpartijkredietrisico
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor groepen, afgezonderde fondsen, matchingopslagportefeuilles en het resterende deel.
Template SR.26.02 moet worden ingevuld voor elk afgezonderd fonds, voor elke matchingopslagportefeuille en voor het resterende deel. Wanneer echter in een afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille een matchingopslagportefeuille/afgezonderd fonds is opgenomen, worden zij als verschillende fondsen behandeld. Deze template wordt gerapporteerd voor alle subfondsen van materiële afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles zoals aangegeven in de tweede tabel van template S.01.03.
Template SR.26.02 is alleen van toepassing op afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles van ondernemingen die worden geconsolideerd overeenkomstig artikel 335, lid 1, onder a), b) en c), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 wanneer methode 1 (op basis van de consolidatie van jaarrekeningen) wordt gebruikt, hetzij alleen, hetzij in combinatie met methode 2 (aftrek en aggregatie).
Wat de groepsrapportage betreft, wordt aan de volgende specifieke vereisten voldaan:
|
a) |
deze informatie is van toepassing als methode 1 zoals gedefinieerd in artikel 230 van de Richtlijn Solvabiliteit II wordt gehanteerd, hetzij alleen, hetzij in combinatie met methode 2 zoals gedefinieerd in artikel 233 van Richtlijn 2009/138/EG; |
|
b) |
bij gebruik van zowel methode 1 als methode 2 wordt deze informatie uitsluitend ingediend voor dat deel van de groep waarvoor berekeningsmethode 1 overeenkomstig artikel 230 van Richtlijn 2009/138/EG wordt gehanteerd; en |
|
c) |
deze informatie is niet van toepassing op groepen wanneer alleen methode 2 zoals gedefinieerd in artikel 233 van Richtlijn 2009/138/EG wordt gehanteerd. |
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||
|
Z0010 |
Artikel 112 |
Geeft aan of de gerapporteerde cijfers zijn opgevraagd op grond van artikel 112, lid 7, ten behoeve van een schatting van het solvabiliteitskapitaalvereiste op basis van de standaardformule. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||
|
Z0020 |
Afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille/resterend deel |
Geeft aan of de gerapporteerde cijfers betrekking hebben op een afgezonderd fonds, een matchingopslagportefeuille of het resterende deel. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||
|
Z0030 |
Fonds-/portefeuillenummer |
Wanneer item Z0020 = 1, identificatienummer voor een afgezonderd fonds of matchingopslagportefeuille. Dit nummer wordt door de onderneming binnen de reikwijdte van het groepstoezicht toegewezen en moet consistent zijn in de tijd en aansluiten bij het fonds-/portefeuillenummer dat in andere templates wordt gerapporteerd. Wanneer item Z0020 = 2, vermeld dan „0”. |
||||
|
R0010/C0010 |
Vereenvoudigingen |
Vermeld of een onderneming binnen de reikwijdte van het groepstoezicht gebruik heeft gemaakt van vereenvoudigingen bij het berekenen van het tegenpartijkredietrisico. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||
|
R0100/C0080 |
Blootstellingen van type 1 — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste |
Dit is het bruto kapitaalvereiste (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) voor tegenpartijkredietrisico voortvloeiende uit alle blootstellingen van type 1 zoals vastgesteld met het oog op Solvabiliteit II. |
||||
|
R0110–R0200/C0020 |
Naam van singlenameblootstelling |
Vermeld de naam van de tien grootste singlenameblootstellingen. |
||||
|
R0110–R0200/C0030 |
Code van singlenameblootstelling |
Identificatiecode met gebruikmaking, indien van toepassing, van de Legal Entity Identifier (LEI). Is er geen Legal Entity Identifier beschikbaar, dan wordt dit item niet gerapporteerd. |
||||
|
R0110–R0200/C0040 |
Soort code van singlenameblootstelling |
Identificatie van de code die is gebruikt in het item „Code van singlenameblootstelling”. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||
|
R0110–R0200/C0050 |
Blootstellingen van type 1 — Singlenameblootstelling X — Verlies bij wanbetaling |
De waarde van het verlies bij wanbetaling voor elk van de tien grootste singlenameblootstellingen. |
||||
|
R0110–R0200/C0060 |
Blootstellingen van type 1 — Singlenameblootstelling X — Kans op wanbetaling |
De kans op wanbetaling voor elk van de tien grootste singlenameblootstellingen. |
||||
|
R0300/C0080 |
Blootstellingen van type 2 — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste |
Dit is het bruto kapitaalvereiste (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) voor het tegenpartijkredietrisico voortvloeiende uit alle blootstellingen van type 2 zoals vastgesteld met het oog op Solvabiliteit II. |
||||
|
R0310/C0050 |
Blootstellingen van type 2 — Vorderingen op intermediairs die al meer dan drie maanden verschuldigd zijn — Verlies bij wanbetaling |
Dit is de waarde van het verlies bij wanbetaling voor het tegenpartijkredietrisico voortvloeiende uit blootstellingen van type 2 betreffende vorderingen op intermediairs die al meer dan drie maanden verschuldigd zijn. |
||||
|
R0320/C0050 |
Blootstellingen van type 2 — Alle blootstellingen van type 2, behalve vorderingen op intermediairs die al meer dan drie maanden verschuldigd zijn — Verlies bij wanbetaling |
Dit is de waarde van het verlies bij wanbetaling voor het tegenpartijkredietrisico voortvloeiende uit alle blootstellingen van type 2, behalve vorderingen op intermediairs die al meer dan drie maanden verschuldigd zijn. |
||||
|
R0330/C0080 |
Diversificatie binnen module tegenpartijkredietrisico — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste |
Dit is het bedrag van de bruto diversificatie-effecten die zijn toegestaan in de aggregatie van de kapitaalvereisten voor het tegenpartijkredietrisico voor blootstellingen van type 1 en type 2. |
||||
|
R0400/C0070 |
Totaal netto solvabiliteitskapitaalvereiste voor het tegenpartijkredietrisico |
Dit is het totale bedrag van het netto kapitaalvereiste (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) voor het tegenpartijkredietrisico. |
||||
|
R0400/C0080 |
Totaal bruto solvabiliteitskapitaalvereiste voor het tegenpartijkredietrisico |
Dit is het totale bedrag van het bruto kapitaalvereiste (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) voor het tegenpartijkredietrisico. |
||||
|
Nadere gegevens over hypotheken |
||||||
|
R0500/C0090 |
Verliezen voortvloeiende uit hypotheekleningen van type 2 |
Bedrag van de totale verliezen voortvloeiende uit hypotheekleningen die zijn ingedeeld als blootstellingen van type 2 overeenkomstig artikel 191, lid 13, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||
|
R0510/C0090 |
Algehele verliezen voortvloeiende uit hypotheekleningen |
Bedrag van de totale verliezen voortvloeiende uit hypotheekleningen overeenkomstig artikel 191, lid 13, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||
S.26.03 — Solvabiliteitskapitaalvereisten — Levensverzekeringstechnisch risico
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor groepen, afgezonderde fondsen, matchingopslagportefeuilles en het resterende deel.
Template SR.26.03 moet worden ingevuld voor elk afgezonderd fonds, voor elke matchingopslagportefeuille en voor het resterende deel. Wanneer echter in een afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille een matchingopslagportefeuille/afgezonderd fonds is opgenomen, worden zij als verschillende fondsen behandeld. Deze template wordt gerapporteerd voor alle subfondsen van materiële afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles zoals aangegeven in de tweede tabel van template S.01.03.
Template SR.26.03 is alleen van toepassing op afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles van ondernemingen die worden geconsolideerd overeenkomstig artikel 335, lid 1, onder a), b) en c), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 wanneer methode 1 (op basis van de consolidatie van jaarrekeningen) wordt gebruikt, hetzij alleen, hetzij in combinatie met methode 2 (aftrek en aggregatie).
Alle waarden worden gerapporteerd exclusief herverzekering en andere risicolimiteringstechnieken.
Bij de bedragen voor en na de schok worden de bedragen ingevuld van de activa en verplichtingen die gevoelig zijn voor die schok. Voor de verplichtingen wordt de beoordeling uitgevoerd op een zo gedetailleerd mogelijk niveau van overeenkomst en homogene risicogroep. Dit betekent dat als een overeenkomst/homogene risicogroep gevoelig is voor een schok, het bedrag van de verplichtingen in verband met deze overeenkomst/homogene risicogroep wordt gerapporteerd als het voor die schok gevoelige bedrag.
Wat de groepsrapportage betreft, wordt aan de volgende specifieke vereisten voldaan:
|
a) |
deze informatie is van toepassing als methode 1 zoals gedefinieerd in artikel 230 van Richtlijn 2009/138/EG wordt gehanteerd, hetzij alleen, hetzij in combinatie met methode 2 zoals gedefinieerd in artikel 233 van Richtlijn 2009/138/EG; |
|
b) |
bij gebruik van zowel methode 1 als methode 2 wordt deze informatie uitsluitend ingediend voor dat deel van de groep waarvoor berekeningsmethode 1 overeenkomstig artikel 230 van Richtlijn 2009/138/EG wordt gehanteerd; en |
|
c) |
deze informatie is niet van toepassing op groepen wanneer alleen methode 2 zoals gedefinieerd in artikel 233 van Richtlijn 2009/138/EG wordt gehanteerd. |
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||
|
Z0010 |
Artikel 112 |
Geeft aan of de gerapporteerde cijfers zijn opgevraagd onder artikel 112, lid 7, ten behoeve van een schatting van het solvabiliteitskapitaalvereiste op basis van de standaardformule. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||
|
Z0020 |
Afgezonderd fonds, matchingopslagportefeuille of resterend deel |
Geeft aan of de gerapporteerde cijfers betrekking hebben op een afgezonderd fonds, een matchingopslagportefeuille of het resterende deel. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||
|
Z0030 |
Fonds-/portefeuillenummer |
Wanneer item Z0020 = 1, identificatienummer voor een afgezonderd fonds of matchingopslagportefeuille. Dit nummer wordt door de onderneming binnen de reikwijdte van het groepstoezicht toegewezen en moet consistent zijn in de tijd en aansluiten bij het fonds-/portefeuillenummer dat in andere templates wordt gerapporteerd. Wanneer item Z0020 = 2, vermeld dan „0”. |
||||
|
R0010/C0010 |
Gebruikte vereenvoudigingen: kortlevenrisico |
Vermeld of een onderneming binnen de reikwijdte van het groepstoezicht gebruik heeft gemaakt van vereenvoudigingen bij het berekenen van het kortlevenrisico. Gebruik hiervoor de volgende codes:
Indien R0010/C0010 = 1 moeten voor R0100 uitsluitend C0060 en C0080 worden ingevuld. |
||||
|
R0020/C0010 |
Gebruikte vereenvoudigingen — langlevenrisico |
Vermeld of een onderneming binnen de reikwijdte van het groepstoezicht gebruik heeft gemaakt van vereenvoudigingen bij het berekenen van het langlevenrisico. Gebruik hiervoor de volgende codes:
Indien R0020/C0010 = 1 moeten voor R0200 uitsluitend C0060 en C0080 worden ingevuld. |
||||
|
R0030/C0010 |
Gebruikte vereenvoudigingen: invaliditeits- en morbiditeitsrisico |
Vermeld of een onderneming binnen de reikwijdte van het groepstoezicht gebruik heeft gemaakt van vereenvoudigingen bij het berekenen van het invaliditeits- en morbiditeitsrisico. Gebruik hiervoor de volgende codes:
Indien R0030/C0010 = 1 moeten voor R0300 uitsluitend C0060 en C0080 worden ingevuld. |
||||
|
R0040/C0010 |
Gebruikte vereenvoudigingen: vervalrisico |
Vermeld of een onderneming binnen de reikwijdte van het groepstoezicht gebruik heeft gemaakt van vereenvoudigingen bij het berekenen van het vervalrisico. Gebruik hiervoor de volgende codes:
Indien R0040/C0010 = 1 moeten voor R0400 tot en met R0420 uitsluitend C0060 en C0080 worden ingevuld. R0430 moet in elk geval geheel worden ingevuld. |
||||
|
R0050/C0010 |
Gebruikte vereenvoudigingen: kostenrisco in het levensverzekeringsbedrijf |
Vermeld of een onderneming binnen de reikwijdte van het groepstoezicht gebruik heeft gemaakt van vereenvoudigingen bij het berekenen van kostenrisico in het levensverzekeringsbedrijf. Gebruik hiervoor de volgende codes:
Indien R0050/C0010 = 1 moeten voor R0500 uitsluitend C0060 en C0080 worden ingevuld. |
||||
|
R0060/C0010 |
Gebruikte vereenvoudigingen: rampenrisico in het levensverzekeringsbedrijf |
Vermeld of een onderneming binnen de reikwijdte van het groepstoezicht gebruik heeft gemaakt van vereenvoudigingen bij het berekenen van rampenrisico in het levensverzekeringsbedrijf. Gebruik hiervoor de volgende codes:
Indien R0060/C0010 = 1 moeten voor R0700 uitsluitend C0060 en C0080 worden ingevuld. |
||||
|
Levensverzekeringstechnisch risico |
||||||
|
R0100/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Kortlevenrisico |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het kortlevenrisico, vóór de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0100/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Kortlevenrisico |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het kortlevenrisico, vóór de schok. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0100/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Kortlevenrisico |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het kortlevenrisico na de schok (d.w.z. permanente stijging van de sterftecijfers). Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0100/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Kortlevenrisico |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het kortlevenrisico, na de schok (d.w.z. permanente stijging van de sterftecijfers). Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0100/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Kortlevenrisico |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het kortlevenrisico na de schok (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen). Indien R0010/C0010 = 1 geeft dit item het netto kapitaalvereiste voor het kortlevenrisico weer, zoals berekend met behulp van vereenvoudigingen. |
||||
|
R0100/C0070 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Kortlevenrisico |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het kortlevenrisico, na de schok (permanente stijging van de sterftecijfers). Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0100/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Kortlevenrisico |
Dit is het bruto kapitaalvereiste voor het kortlevenrisico (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen). Indien R0010/C0010 = 1 geeft dit item het bruto kapitaalvereiste voor het kortlevenrisico weer, zoals berekend met behulp van vereenvoudigingen. |
||||
|
R0200/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Langlevenrisico |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het langlevenrisico, vóór de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0200/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Langlevenrisico |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het langlevenrisico, vóór de schok. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0200/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Langlevenrisico |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het langlevenrisico na de schok (d.w.z. permanente daling van de sterftecijfers). Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0200/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Langlevenrisico |
Dit is de absolute waarde van verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het langlevenrisico, na de schok (d.w.z. permanente daling van de sterftecijfers). Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0200/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Langlevenrisico |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het langlevenrisico na de schok (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen). Indien R0020/C0010 = 1 geeft dit item het netto kapitaalvereiste voor het langlevenrisico weer, zoals berekend met behulp van vereenvoudigingen. |
||||
|
R0200/C0070 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Langlevenrisico |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het langlevenrisico, na de schok (permanente daling van de sterftecijfers). Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0200/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Langlevenrisico |
Dit is het bruto kapitaalvereiste voor het langlevenrisico (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen). Indien R0020/C0010 = 1 geeft dit item het bruto kapitaalvereiste voor het langlevenrisico weer, zoals berekend met behulp van vereenvoudigingen. |
||||
|
R0300/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico, vóór de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0300/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico, vóór de schok. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0300/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico, na de schok (d.w.z. zoals voorgeschreven door de standaardformule: een stijging van de invaliditeits- en morbiditeitscijfers die worden gebruikt voor de berekening van de technische voorzieningen om het invaliditeits- en morbiditeitsverloop in de volgende twaalf maanden en voor alle maanden daarna weer te geven, en een daling van de invaliditeits- en morbiditeitscijfers die worden gebruikt voor de berekening van de technische voorzieningen met betrekking tot de volgende twaalf maanden en voor het gehele jaar daarna). Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0300/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico, na de schok (d.w.z. zoals voorgeschreven door de standaardformule, zie gegeven definitie bij cel R0300/C0040). Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0300/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Indien R0030/C0010 = 1, geeft dit item het netto kapitaalvereiste voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico weer, zoals berekend met behulp van vereenvoudigingen. |
||||
|
R0300/C0070 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico, na de schok (d.w.z. zoals voorgeschreven door de standaardformule, zie gegeven definitie bij cel R0300/C0040). Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0300/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico |
Dit is het bruto kapitaalvereiste voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen). Indien R0030/C0010 = 1, geeft dit item het bruto kapitaalvereiste voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico weer, zoals berekend met behulp van vereenvoudigingen. |
||||
|
R0400/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Vervalrisico |
Dit is het totale netto kapitaalvereiste voor het vervalrisico, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Indien R0040/C0010 = 1, geeft dit item het netto kapitaalvereiste voor het vervalrisico weer, zoals berekend met behulp van vereenvoudigingen. |
||||
|
R0400/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Vervalrisico |
Dit is het totale bedrag van het bruto kapitaalvereiste (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) voor het vervalrisico. Indien R0040/C0010 = 1, geeft dit item het bruto kapitaalvereiste voor het vervalrisico weer, zoals berekend met behulp van vereenvoudigingen. |
||||
|
R0410/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Vervalrisico — risico van een stijging van de vervalpercentages |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het risico van een stijging van de vervalpercentages, vóór de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0410/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Vervalrisico — risico van een stijging van de vervalpercentages |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het risico van een stijging van de vervalpercentages, vóór de schok. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0410/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Vervalrisico — risico van een stijging van de vervalpercentages |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het risico van een stijging van de vervalpercentages, na de schok (d.w.z. permanente stijging van de vervalpercentages). Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0410/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Vervalrisico — risico van een stijging van de vervalpercentages |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het risico van een stijging van de vervalpercentages, na de schok (d.w.z. permanente stijging van de vervalpercentages). Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0410/C0060 |
Absolute waarden na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Vervalrisico — risico van een stijging van de vervalpercentages |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het risico van een stijging van de vervalpercentages, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Indien R0040/C0010 = 1, geeft dit item het netto kapitaalvereiste voor een permanente stijging van de vervalpercentages weer, zoals berekend met behulp van de vereenvoudigde berekening van het kapitaalvereiste voor het vervalrisico. |
||||
|
R0410/C0070 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Vervalrisico — risico van een stijging van de vervalpercentages |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het risico van een permanente stijging van de vervalpercentages, na de schok (permanente stijging van de vervalpercentages). Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0410/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Vervalrisico — risico van een stijging van de vervalpercentages |
Dit is het bruto kapitaalvereiste (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) voor het risico van een permanente stijging van de vervalpercentages. Indien R0040/C0010 = 1, geeft dit item het bruto kapitaalvereiste voor een permanente stijging van de vervalpercentages weer, zoals berekend met behulp van de vereenvoudigde berekening van het kapitaalvereiste voor het vervalrisico. |
||||
|
R0420/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Vervalrisico — risico van een daling van de vervalpercentages |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het risico van een permanente daling van de vervalpercentages, vóór de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0420/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Vervalrisico — risico van een daling van de vervalpercentages |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het risico van een permanente daling van de vervalpercentages, vóór de schok. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0420/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Vervalrisico — risico van een daling van de vervalpercentages |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het risico van een permanente daling van de vervalpercentages, na de schok (d.w.z. permanente daling van de vervalpercentages). Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0420/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Vervalrisico — risico van een daling van de vervalpercentages |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het risico van een permanente daling van de vervalpercentages, na de schok (d.w.z. permanente daling van de vervalpercentages). Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0420/C0060 |
Absolute waarden na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Vervalrisico — risico van een daling van de vervalpercentages |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het risico van een permanente daling van de vervalpercentages, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Indien R0040/C0010 = 1, geeft dit item het netto kapitaalvereiste voor een permanente daling van de vervalpercentages weer, zoals berekend met behulp van de vereenvoudigde berekening van het kapitaalvereiste voor het vervalrisico. |
||||
|
R0420/C0070 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Vervalrisico — risico van een daling van de vervalpercentages |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het risico van een permanente daling van de vervalpercentages, na de schok (permanente daling van de vervalpercentages). Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0420/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Vervalrisico — risico van een daling van de vervalpercentages |
Dit is het bruto kapitaalvereiste voor het risico van een daling van de vervalpercentages, zoals gebruikt voor de berekening van het risico (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen). Indien R0040/C0010 = 1, geeft dit item het bruto kapitaalvereiste voor een permanente daling van de vervalpercentages weer, zoals berekend met behulp van de vereenvoudigde berekening van het kapitaalvereiste voor het vervalrisico. |
||||
|
R0430/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Vervalrisico — risico van massaal verval |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het risico van massaal verval, vóór de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0430/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Vervalrisico — risico van massaal verval |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het risico van massaal verval, vóór de schok. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0430/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Vervalrisico — risico van massaal verval |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het risico van massaal verval, na de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0430/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Vervalrisico — risico van massaal verval |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het risico van massaal verval, na de schok. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0430/C0060 |
Absolute waarden na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Vervalrisico — Risico van massaal verval |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het risico van massaal verval, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R0430/C0070 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Vervalrisico — risico van massaal verval |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het risico van massaal verval, na de schok (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen). Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0430/C0080 |
Absolute waarden na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Vervalrisico — risico van massaal verval |
Dit is het bruto kapitaalvereiste voor het risico van massaal verval, na de schok (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen). |
||||
|
R0500/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Levensverzekeringsbedrijf — Kostenrisico |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het kostenrisico in het levensverzekeringsbedrijf, vóór de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0500/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Levensverzekeringsbedrijf — Kostenrisico |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het kostenrisico in het levensverzekeringsbedrijf, vóór de schok. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0500/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Levensverzekeringsbedrijf — Kostenrisico |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het kostenrisico in het levensverzekeringsbedrijf, na de schok (d.w.z. zoals voorgeschreven door de standaardformule: een stijging met 10 % van het bedrag van de kosten waarmee rekening wordt gehouden bij de berekening van de technische voorzieningen en een stijging met 1 procentpunt van het kosteninflatiepercentage dat gebruikt wordt voor de berekening van de technische voorzieningen). Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0500/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Levensverzekeringsbedrijf — Kostenrisico |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het kostenrisico, na de schok (d.w.z. zoals voorgeschreven door de standaardformule, zie gegeven definitie bij cel R0500/C0040). Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0500/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Levensverzekeringsbedrijf — Kostenrisico |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het kostenrisico, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Als R0050 = 1, geeft deze cel het netto kapitaalvereiste voor het kostenrisico in het levensverzekeringsbedrijf weer, zoals berekend met behulp van de vereenvoudigde berekening. |
||||
|
R0500/C0070 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Levensverzekeringsbedrijf — Kostenrisico |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het kostenrisico, na de schok (d.w.z. zoals voorgeschreven door de standaardformule, zie gegeven definitie bij cel R0500/C0040). Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0500/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Levensverzekeringsbedrijf — Kostenrisico |
Dit is het bruto kapitaalvereiste voor het kostenrisico (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen). Indien R0050/C0010 = 1, geeft deze cel het bruto kapitaalvereiste voor het kostenrisico in het levensverzekeringsbedrijf weer, zoals berekend met behulp van vereenvoudigde berekeningen. |
||||
|
R0600/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Herzieningsrisico |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het herzieningsrisico, vóór de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0600/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Herzieningsrisico |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het herzieningsrisico, vóór de schok. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0600/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Herzieningsrisico |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het herzieningsrisico, na de schok (d.w.z. zoals voorgeschreven door de standaardformule: een stijging met % van het bedrag van lijfrente-uitkeringen waarmee rekening wordt gehouden bij de berekening van de technische voorzieningen. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0600/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Herzieningsrisico |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het herzieningsrisico, na de schok (d.w.z. zoals voorgeschreven door de standaardformule, zie gegeven definitie bij cel R0600/C0040). Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0600/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Herzieningsrisico |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het herzieningsrisico, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R0600/C0070 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Herzieningsrisico |
Dit is de absolute waarde van de onderliggende verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) van het vereiste voor het herzieningsrisico, na de schok (d.w.z. de schok volgens de standaardformule, zie gegeven definitie bij cel R0600/C0040), zoals gebruikt voor de berekening van het risico. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0600/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Herzieningsrisico |
Dit is het bruto kapitaalvereiste (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) voor het herzieningsrisico. |
||||
|
R0700/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Rampenrisico in het levensverzekeringsbedrijf |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het rampenrisico in het levensverzekeringsbedrijf, voor de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0700/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Rampenrisico in het levensverzekeringsbedrijf |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het rampenrisico in het levensverzekeringsbedrijf, vóór de schok. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0700/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Rampenrisico in het levensverzekeringsbedrijf |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het rampenrisico in het levensverzekeringsbedrijf, na de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0700/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Rampenrisico in het levensverzekeringsbedrijf |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het rampenrisico in het levensverzekeringsbedrijf, na de schok. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0700/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Rampenrisico in het levensverzekeringsbedrijf |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het rampenrisico in het levensverzekeringsbedrijf, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Indien R0060/C0010 = 1, geeft dit item het netto kapitaalvereiste voor het rampenrisico in het levensverzekeringsbedrijf weer, zoals berekend met behulp van vereenvoudigde berekeningen. |
||||
|
R0700/C0070 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Rampenrisico in het levensverzekeringsbedrijf |
Dit is de absolute waarde van verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor rampenrisico in het levensverzekeringsbedrijf, na de schok. Het bedrag van de technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0700/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Rampenrisico in het levensverzekeringsbedrijf |
Dit is het bruto kapitaalvereiste voor het rampenrisico in het levensverzekeringsbedrijf (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen). Indien R0060/C0010 = 1, geeft dit item het bruto kapitaalvereiste voor het rampenrisico in het levensverzekeringsbedrijf weer, zoals berekend met behulp van vereenvoudigde berekeningen. |
||||
|
R0800/C0060 |
Diversificatie binnen de module levensverzekeringstechnisch risico — Netto |
Dit is het diversificatie-effect binnen de module levensverzekeringstechnisch risico als gevolg van de aggregatie van de netto kapitaalvereisten (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) van de ondermodules voor afzonderlijke risico's. Diversificatie wordt als negatieve waarde gerapporteerd wanneer zij leidt tot een lager kapitaalvereiste. |
||||
|
R0800/C0080 |
Diversificatie binnen de module levensverzekeringstechnisch risico — Bruto |
Dit is het diversificatie-effect binnen de module levensverzekeringstechnisch risico als gevolg van de aggregatie van de bruto kapitaalvereisten (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) van de ondermodules voor afzonderlijke risico's. Diversificatie wordt als negatieve waarde gerapporteerd wanneer zij leidt tot een lager kapitaalvereiste. |
||||
|
R0900/C0060 |
Totaal netto solvabiliteitskapitaalvereiste voor het levensverzekeringstechnisch risico |
Dit is het totale netto kapitaalvereiste voor het levensverzekeringstechnisch risico, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R0900/C0080 |
Totaal bruto solvabiliteitskapitaalvereiste voor het levensverzekeringstechnisch risico |
Dit is het totale bruto kapitaalvereiste voor het levensverzekeringstechnisch risico, vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
Nadere gegevens inzake het herzieningsrisico |
||||||
|
R1000/C0090 |
Ondernemingsspecifieke parameters — Factor die is toegepast voor de herzieningsschok |
Herzieningsschok — groepsspecifieke parameter zoals berekend door de groep en goedgekeurd door de toezichthoudende autoriteit. Dit item wordt niet gerapporteerd wanneer geen groepsspecifieke parameter wordt gebruikt. |
||||
S.26.04 — Solvabiliteitskapitaalvereiste — Ziekteverzekeringstechnisch risico
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor groepen, afgezonderde fondsen, matchingopslagportefeuilles en het resterende deel.
Template SR.26.04 moet worden ingevuld voor elk afgezonderd fonds, voor elke matchingopslagportefeuille en voor het resterende deel. Wanneer echter in een afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille een matchingopslagportefeuille/afgezonderd fonds is opgenomen, moeten zij als verschillende fondsen worden behandeld. Deze template wordt ingevuld voor alle subfondsen van materiële afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles zoals aangegeven in de tweede tabel van S.01.03.
Template SR.26.04 is alleen van toepassing op afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles van ondernemingen die worden geconsolideerd overeenkomstig artikel 335, lid 1, onder a), b) en c), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 wanneer methode 1 (op basis van consolidatie van jaarrekeningen) wordt gebruikt, alleen of in combinatie met methode 2 (aftrek en aggregatie).
Alle waarden worden gerapporteerd exclusief herverzekering en andere risicolimiteringstechnieken.
Bij de bedragen voor en na de schok worden de bedragen ingevuld van activa en verplichtingen die gevoelig zijn voor die schok. Voor de verplichtingen wordt de beoordeling uitgevoerd op een zo gedetailleerd mogelijk niveau van overeenkomst en homogene risicogroep. Dit betekent dat als een overeenkomst/homogene risicogroep gevoelig is voor een schok, het bedrag van de verplichtingen in verband met deze overeenkomst/homogene risicogroep wordt gerapporteerd als het voor die schok gevoelige bedrag.
Voor groepsrapportage moet worden voldaan aan de volgende specifieke vereisten:
|
a) |
Deze informatie is van toepassing als methode 1 zoals gedefinieerd in artikel 230 van Richtlijn 2009/138/EG wordt gehanteerd, alleen of in combinatie met methode 2 zoals gedefinieerd in artikel 233 van Richtlijn 2009/138/EG; |
|
b) |
Bij gebruik van zowel methode 1 als methode 2 wordt deze informatie uitsluitend ingediend voor dat deel van de groep waarvoor berekeningsmethode 1 overeenkomstig artikel 230 van Richtlijn 2009/138/EG wordt gehanteerd; en |
|
c) |
Deze informatie is niet van toepassing op groepen wanneer alleen methode 2 zoals gedefinieerd in artikel 233 van Richtlijn 2009/138/EG wordt gehanteerd. |
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||
|
Z0010 |
Artikel 112 |
Geeft aan of de gerapporteerde cijfers zijn opgevraagd op grond van artikel 112, lid 7, ten behoeve van een schatting van het solvabiliteitskapitaalvereiste op basis van de standaardformule. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||
|
Z0020 |
Afgezonderd fonds, matchingopslagportefeuille of resterend deel |
Geeft aan of de gerapporteerde cijfers betrekking hebben op een afgezonderd fonds, een matchingopslagportefeuille of het resterende deel. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||
|
Z0030 |
Fonds-/portefeuillenummer |
Wanneer item Z0020 = 1, identificatienummer voor een afgezonderd fonds of matchingopslagportefeuille. Dit nummer wordt door de onderneming binnen de reikwijdte van het groepstoezicht toegewezen en moet consistent zijn in de tijd en aansluiten bij het fonds-/portefeuillenummer dat in andere templates wordt gerapporteerd. Wanneer item Z0020 = 2, vermeld dan „0”. |
||||
|
R0010/C0010 |
Vereenvoudigingen — kortlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Vermeld of een onderneming binnen de reikwijdte van het groepstoezicht gebruik heeft gemaakt van vereenvoudigingen bij het berekenen van het kortlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf. Gebruik hiervoor de volgende codes:
Indien R0010/C0010 = 1 moeten voor R0100 uitsluitend C0060 en C0080 worden ingevuld. |
||||
|
R0020/C0010 |
Vereenvoudigingen — langlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Vermeld of een onderneming binnen de reikwijdte van het groepstoezicht gebruik heeft gemaakt van vereenvoudigingen bij het berekenen van het langlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf. Gebruik hiervoor de volgende codes:
Indien R0020/C0010 = 1 moeten voor R0200 uitsluitend C0060 en C0080 worden ingevuld. |
||||
|
R0030/C0010 |
Gebruik van vereenvoudigingen: invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — ziektekosten |
Vermeld of een onderneming binnen de reikwijdte van het groepstoezicht gebruik heeft gemaakt van vereenvoudigingen bij het berekenen van invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten Gebruik hiervoor de volgende codes:
Indien R0030/C0010 = 1 worden uitsluitend C0060/R0310 en C0080/R0310 niet ingevuld. |
||||
|
R0040/C0010 |
Gebruik van vereenvoudigingen: Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Inkomensbescherming |
Vermeld of een onderneming binnen de reikwijdte van het groepstoezicht gebruik heeft gemaakt van vereenvoudigingen bij het berekenen van invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Inkomensbescherming Gebruik hiervoor de volgende codes:
Indien R0040/C0010 = 1 worden voor R0340 uitsluitend C0060 en C0080 ingevuld. |
||||
|
R0050/C0010 |
Gebruik van vereenvoudigingen: SLT-vervalrisico |
Vermeld of een onderneming binnen de reikwijdte van het groepstoezicht gebruik heeft gemaakt van vereenvoudigingen bij het berekenen van het NSLT-vervalrisico, als bedoeld in titel I, hoofdstuk V, afdeling 4, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. Gebruik hiervoor de volgende codes:
Indien R0050/C0010 = 1 moeten voor R0400 tot en met R0420 uitsluitend C0060 en C0080 worden ingevuld. R0430 wordt sowieso geheel ingevuld. |
||||
|
R0060/C0010 |
Gebruik van vereenvoudigingen: kostenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Vermeld of een onderneming binnen de reikwijdte van het groepstoezicht gebruik heeft gemaakt van vereenvoudigingen bij het berekenen van kostenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf. Gebruik hiervoor de volgende codes:
Indien R0060/C0010 = 1 moeten voor R0500 uitsluitend C0060 en C0080 worden ingevuld. |
||||
|
SLT-ziekteverzekeringstechnisch risico |
||||||
|
R0100/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Kortlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het kortlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf, vóór de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0100/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Kortlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het kortlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf, vóór de schok. Het bedrag van technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0100/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Kortlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het kortlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf, na de schok (d.w.z. permanente stijging van de sterftecijfers). Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0100/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Kortlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het kortlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf, na de schok (d.w.z. permanente stijging van de sterftecijfers). Het bedrag van technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0100/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Kortlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het kortlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Indien R0010/C0010 = 1, geeft dit item het netto kapitaalvereiste voor het kortlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf weer, zoals berekend met behulp van vereenvoudigingen. |
||||
|
R0100/C0070 |
Absolute waarde na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Kortlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het kortlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf, na de schok (permanente stijging van de sterftecijfers). Het bedrag van technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0100/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Kortlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is het bruto kapitaalvereiste (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) voor kortlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf. Indien R0010/C0010 = 1, geeft dit item het bruto kapitaalvereiste voor het kortlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf weer, zoals berekend met behulp van vereenvoudigingen. |
||||
|
R0200/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Langlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het langlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf, vóór de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0200/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Langlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het langlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf, vóór de schok. Het bedrag van technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0200/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Langlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het langlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf na de schok (d.w.z. permanente daling van de sterftecijfers). Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0200/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Langlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is de absolute waarde van verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het langlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf, na de schok (d.w.z. permanente daling van de sterftecijfers). Het bedrag van technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0200/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Langlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het langlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Indien R0020/C0010 = 1 geeft dit item het netto kapitaalvereiste voor het langlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf weer, zoals berekend met behulp van vereenvoudigingen. |
||||
|
R0200/C0070 |
Absolute waarde na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Langlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het langlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf, na de schok (permanente daling van de sterftecijfers). Het bedrag van technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0200/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Langlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is het bruto kapitaalvereiste (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) voor langlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf. Indien R0020/C0010 = 1 geeft dit item het bruto kapitaalvereiste voor het langlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf weer, zoals berekend met behulp van vereenvoudigingen. |
||||
|
R0300/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R0300/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is het bruto kapitaalvereiste (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) voor invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf. |
||||
|
R0310/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Indien R0030/C0010 = 1 geeft dit item het netto kapitaalvereiste voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten weer, zoals berekend met behulp van vereenvoudigingen. |
||||
|
R0310/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten |
Dit is het bruto kapitaalvereiste (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) voor invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten. Indien R0030/C0010 = 1 geeft dit item het bruto kapitaalvereiste voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten weer, zoals berekend met behulp van vereenvoudigingen. |
||||
|
R0320/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten — Stijging van medische betalingen |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten wegens een stijging van medische betalingen, vóór de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. Indien R0030/C0010 = 1 wordt deze rij niet ingevuld. |
||||
|
R0320/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten — Stijging van medische betalingen |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten wegens een stijging van medische betalingen, vóór de schok. Het bedrag van technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. Indien R0030/C0010 = 1 wordt deze rij niet ingevuld. |
||||
|
R0320/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten — Stijging van medische betalingen |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten wegens een stijging van medische betalingen, na de schok (d.w.z. zoals voorgeschreven door de standaardformule). Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. Indien R0030/C0010 = 1 wordt deze rij niet ingevuld. |
||||
|
R0320/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten — Stijging van medische betalingen |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten wegens een stijging van medische betalingen, na de schok (d.w.z. zoals voorgeschreven door de standaardformule). Het bedrag van technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. Indien R0030/C0010 = 1 wordt deze rij niet ingevuld. |
||||
|
R0320/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten — Stijging van medische betalingen |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten — Stijging van medische betalingen, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Indien R0030/C0010 = 1 wordt deze rij niet ingevuld. |
||||
|
R0320/C0070 |
Absolute waarde na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten — Stijging van medische betalingen |
Dit is de absolute waarde van de onderliggende verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) van invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten — Stijging van medische betalingen, na de schok (d.w.z. zoals voorgeschreven door de standaardformule), zoals gebruikt voor de berekening van het risico. Het bedrag van technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. Indien R0030/C0010 = 1 wordt deze rij niet ingevuld. |
||||
|
R0320/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten — Stijging van medische betalingen |
Dit is het bruto kapitaalvereiste (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) voor invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten — Stijging van medische betalingen. Indien R0030/C0010 = 1 wordt deze rij niet ingevuld. |
||||
|
R0330/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten — Daling van medische betalingen |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten wegens een daling van medische betalingen, vóór de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. Indien R0030/C0010 = 1 wordt deze rij niet ingevuld. |
||||
|
R0330/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten — Daling van medische betalingen |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten wegens een daling van medische betalingen, vóór de schok. Het bedrag van technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. Indien R0030/C0010 = 1 wordt deze rij niet ingevuld. |
||||
|
R0330/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten — Daling van medische betalingen |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten wegens een daling van medische betalingen, na de schok (d.w.z. zoals voorgeschreven door de standaardformule). Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. Indien R0030/C0010 = 1 wordt deze rij niet ingevuld. |
||||
|
R0330/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten — Daling van medische betalingen |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten wegens een daling van medische betalingen, na de schok (d.w.z. zoals voorgeschreven door de standaardformule). Het bedrag van technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. Indien R0030/C0010 = 1 wordt deze rij niet ingevuld. |
||||
|
R0330/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten — Daling van medische betalingen |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten — Daling van medische betalingen, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Indien R0030/C0010 = 1 wordt deze rij niet ingevuld. |
||||
|
R0330/C0070 |
Absolute waarde na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten — Daling van medische betalingen |
Dit is de absolute waarde van de onderliggende verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) van Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten — Daling van medische betalingen, na de schok (d.w.z. zoals voorgeschreven door de standaardformule), zoals gebruikt voor de berekening van het risico. Het bedrag van technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. Indien R0030/C0010 = 1 wordt deze rij niet ingevuld. |
||||
|
R0330/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten — Stijging van medische betalingen |
Dit is het bruto kapitaalvereiste (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) voor Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ziektekosten — Daling van medische betalingen. Indien R0030/C0010 = 1 wordt deze rij niet ingevuld. |
||||
|
R0340/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Inkomensbescherming |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Inkomensbescherming, vóór de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0340/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Inkomensbescherming |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Inkomensbescherming, vóór de schok. Het bedrag van technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0340/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Inkomensbescherming |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Inkomensbescherming, na de schok (d.w.z. zoals voorgeschreven door de standaardformule). Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0340/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Inkomensbescherming |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Inkomensbescherming, na de schok (d.w.z. zoals voorgeschreven door de standaardformule). Het bedrag van technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0340/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Inkomensbescherming |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Inkomensbescherming, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Indien R0040/C0010 = 1 geeft dit item het netto kapitaalvereiste voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Inkomensbescherming weer, zoals berekend met behulp van vereenvoudigingen. |
||||
|
R0340/C0070 |
Absolute waarde na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Inkomensbescherming |
Dit is de absolute waarde van de onderliggende verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) van het invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Inkomensbescherming, na de schok (d.w.z. zoals voorgeschreven door de standaardformule), zoals gebruikt voor de berekening van het risico. Het bedrag van technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0340/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Inkomensbescherming |
Dit is het bruto kapitaalvereiste (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) voor invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Inkomensbescherming. Indien R0040/C0010 = 1 geeft dit item het bruto kapitaalvereiste voor het invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Inkomensbescherming weer, zoals berekend met behulp van vereenvoudigingen. |
||||
|
R0400/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is het totale netto kapitaalvereiste voor het vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf als bedoeld in titel I, hoofdstuk V, afdeling 4, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R0400/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is het totale bruto kapitaalvereiste (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) voor vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf als bedoeld in titel I, hoofdstuk V, afdeling 4, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||
|
R0410/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf — Risico van een stijging van de vervalpercentages |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het risico van een stijging van de vervalpercentages, vóór de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0410/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf — Risico van een stijging van de vervalpercentages |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het risico van een stijging van de vervalpercentages, vóór de schok. Het bedrag van technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0410/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf — Risico van een stijging van de vervalpercentages |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het risico van een stijging van de vervalpercentages na de schok (d.w.z. permanente stijging van de vervalpercentages). Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0410/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf — Risico van een stijging van de vervalpercentages |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het risico van een stijging van de vervalpercentages, na de schok (d.w.z. permanente stijging van de vervalpercentages). Het bedrag van technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0410/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf — Risico van een stijging van de vervalpercentages |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het risico van een permanente stijging van de vervalpercentages, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Indien R0050/C0010 = 1 geeft dit item het netto kapitaalvereiste voor een permanente stijging van de vervalpercentages in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf weer als bedoeld in titel I, hoofdstuk V, afdeling 4, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, berekend met behulp van de vereenvoudigde berekening van het kapitaalvereiste voor het vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf. |
||||
|
R0410/C0070 |
Absolute waarde na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf — Risico van een stijging van de vervalpercentages |
Dit is de absolute waarde van de onderliggende verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) van het risico van een permanente stijging van de vervalpercentages, na de schok (permanente stijging van de vervalpercentages), zoals gebruikt voor de berekening van het risico. Het bedrag van technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0410/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf — Risico van een stijging van de vervalpercentages |
Dit is het bruto kapitaalvereiste (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) voor het risico van een permanente stijging van de vervalpercentages. Indien R0050/C0010 = 1 geeft dit item het bruto kapitaalvereiste voor een permanente stijging van de vervalpercentages weer, berekend met behulp van de vereenvoudigde berekening van het kapitaalvereiste voor het vervalrisico in verband met het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf, als bedoeld in titel I, hoofdstuk V, afdeling 4, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||
|
R0420/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf — Risico van een daling van de vervalpercentages |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het risico van een permanente daling van de vervalpercentages, vóór de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0420/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf — Risico van een daling van de vervalpercentages |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het risico van een permanente daling van de vervalpercentages, vóór de schok. Het bedrag van technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0420/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf — Risico van een daling van de vervalpercentages |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het risico van een permanente daling van de vervalpercentages, na de schok (d.w.z. permanente daling van de vervalpercentages). Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0420/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf — Risico van een daling van de vervalpercentages |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het risico van een permanente daling van de vervalpercentages, na de schok (d.w.z. permanente daling van de vervalpercentages). Het bedrag van technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0420/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf — Risico van een daling van de vervalpercentages |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het risico van een permanente daling van de vervalpercentages, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Indien R0050/C0010 = 1 geeft dit item het netto kapitaalvereiste voor een permanente daling van de vervalpercentages in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf weer als bedoeld in titel I, hoofdstuk V, afdeling 4, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, berekend met behulp van de vereenvoudigde berekening van het kapitaalvereiste voor het vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf. |
||||
|
R0420/C0070 |
Absolute waarde na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf — Risico van een daling van de vervalpercentages |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het risico van een permanente daling van de vervalpercentages, na de schok (permanente daling van de vervalpercentages). Het bedrag van technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0420/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf — Risico van een daling van de vervalpercentages |
Dit is het bruto kapitaalvereiste (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) voor het risico van een permanente daling van de vervalpercentages. Indien R0050/C0010 = 1 geeft dit item het bruto kapitaalvereiste voor een permanente daling van de vervalpercentages in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf weer als bedoeld in titel I, hoofdstuk V, afdeling 4, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, berekend met behulp van de vereenvoudigde berekening van het kapitaalvereiste voor het vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf. |
||||
|
R0430/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf — Risico van massaal verval |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het risico van massaal verval, vóór de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0430/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf — Risico van massaal verval |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het risico van massaal verval, vóór de schok. Het bedrag van technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0430/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf — Risico van massaal verval |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het risico van massaal verval, na de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0430/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf — Risico van massaal verval |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het risico van massaal verval, na de schok. Het bedrag van technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0430/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf — Risico van massaal verval |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf — risico van massaal verval als bedoeld in titel I, hoofdstuk V, afdeling 4, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R0430/C0070 |
Absolute waarde na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Vervalrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Risico van massaal verval |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het risico van massaal verval, na de schok. Het bedrag van technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0430/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf — Risico van massaal verval |
Dit is het bruto kapitaalvereiste (exclusief correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) voor vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf — risico van massaal verval als bedoeld in titel I, hoofdstuk V, afdeling 4, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||
|
R0500/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Kostenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het kostenrisico, vóór de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0500/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Kostenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het kostenrisico, vóór de schok. Het bedrag van technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0500/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Kostenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het kostenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf, na de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0500/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Kostenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is de absolute waarde van verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor kostenrisico, na de schok. Het bedrag van technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0500/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Kostenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het kostenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. Indien R0060/C0010 = 1 geeft dit item het netto kapitaalvereiste voor het kostenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf weer, zoals berekend met behulp van vereenvoudigde berekeningen. |
||||
|
R0500/C0070 |
Absolute waarde na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Kostenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor kostenrisico, na de schok. Het bedrag van technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0500/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Kostenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is het bruto kapitaalvereiste (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) voor kostenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf. Indien R0060/C0010 = 1 geeft dit item het bruto kapitaalvereiste voor het kostenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf weer, zoals berekend met behulp van vereenvoudigde berekeningen. |
||||
|
R0600/C0020 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Herzieningsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het herzieningsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf, vóór de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0600/C0030 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Herzieningsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het herzieningsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf, vóór de schok. Het bedrag van technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0600/C0040 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Herzieningsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het herzieningsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf, na de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0600/C0050 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Herzieningsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het herzieningsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf, na de schok. Het bedrag van technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0600/C0060 |
Absolute waarde na de schok — Netto solvabiliteitskapitaalvereiste — Herzieningsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is het netto kapitaalvereiste voor het herzieningsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R0600/C0070 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) — Herzieningsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) die gevoelig zijn voor het herzieningsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf, na de schok (d.w.z. zoals voorgeschreven door de standaardformule, een stijging met % van het jaarlijks te betalen bedrag voor lijfrentes die zijn blootgesteld aan het herzieningsrisico). Het bedrag van technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0600/C0080 |
Absolute waarde na de schok — Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste — Herzieningsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is het bruto kapitaalvereiste (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) voor herzieningsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf. |
||||
|
R0700/C0060 |
Diversificatie binnen de module SLT-ziekteverzekeringstechnisch risico — Netto |
Dit is het diversificatie-effect binnen de module SLT-ziekteverzekeringstechnisch risico bedoeld in titel I, hoofdstuk V, afdeling 4, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 als gevolg van de aggregatie van het netto kapitaalvereisten (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) van de ondermodules voor afzonderlijke risico's. Diversificatie wordt als negatieve waarde gerapporteerd wanneer zij leidt tot een lager kapitaalvereiste. |
||||
|
R0700/C0080 |
Diversificatie binnen de module SLT-ziekteverzekeringstechnisch risico — Bruto |
Dit is het diversificatie-effect binnen de module SLT-ziekteverzekeringstechnisch risico bedoeld in titel I, hoofdstuk V, afdeling 4, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 als gevolg van de aggregatie van het bruto kapitaalvereisten (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) van de ondermodules voor afzonderlijke risico's. Diversificatie wordt als negatieve waarde gerapporteerd wanneer zij leidt tot een lager kapitaalvereiste. |
||||
|
R0800/C0060 |
Netto solvabiliteitskapitaalvereisten — SLT-ziekteverzekeringstechnisch risico |
Dit is het totale netto kapitaalvereiste voor het vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringstechnisch risico als bedoeld in titel I, hoofdstuk V, afdeling 4, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R0800/C0080 |
Bruto solvabiliteitskapitaal — SLT-ziekteverzekeringstechnisch risico |
Dit is het totale bruto kapitaalvereiste voor het SLT-ziekteverzekeringstechnisch risico, vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
Nadere gegevens inzake het herzieningsrisico |
||||||
|
R0900/C0090 |
Herzieningsschok ondernemingsspecifieke parameter |
Herzieningsschok — groepsspecifieke parameter zoals berekend door de groep en goedgekeurd door de toezichthoudende autoriteit. Dit item wordt niet gerapporteerd wanneer geen groepsspecifieke parameter wordt gebruikt. |
||||
|
Premie- en reserverisico in het NSLT-ziekteverzekeringsbedrijf |
||||||
|
R1000–R1030/C0100 |
Standaardafwijking voor premierisico — Ondernemingsspecifieke parameter |
Dit is de groepsspecifieke standaardafwijking voor het premierisico voor elke branche en de proportionele herverzekeringen ervan zoals berekend door de groep en goedgekeurd of voorgeschreven door de toezichthoudende autoriteit. Dit item wordt niet gerapporteerd wanneer geen groepsspecifieke parameter wordt gebruikt. |
||||
|
R1000–R1030/C0110 |
Standaardafwijking voor ondernemingsspecifieke parameter bruto/netto |
Vermeld of de standaardafwijking voor de ondernemingsspecifieke parameter bruto of netto is toegepast. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||
|
R1000–R1030/C0120 |
Standaardafwijking voor premierisico — Ondernemingsspecifieke parameter — Correctiefactor voor niet-proportionele herverzekering |
Dit is de groepsspecifieke correctiefactor voor niet-proportionele herverzekering van elke branche, als omschreven in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, die groepen in staat stelt rekening te houden met het risicolimiteringseffect van specifieke schade-excedentherverzekeringen per risico — zoals berekend door de groep en goedgekeurd of voorgeschreven door de toezichthoudende autoriteit. Wanneer geen groepsspecifieke parameter wordt gebruikt, wordt deze cel niet ingevuld. |
||||
|
R1000–R1030/C0130 |
Standaardafwijking voor reserverisico — Ondernemingsspecifieke standaardafwijking |
Dit is de groepsspecifieke standaardafwijking voor het reserverisico voor elke branche, als omschreven in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, en de bijbehorende proportionele herverzekeringen zoals berekend door de groep en goedgekeurd of voorgeschreven door de toezichthoudende autoriteit. Dit item wordt niet gerapporteerd wanneer geen groepsspecifieke parameter wordt gebruikt. |
||||
|
R1000–R1030/C0140 |
Volumemaatstaf voor premie- en reserverisico — Volumemaatstaf voor premierisico: Vprem |
De volumemaatstaf voor premierisico per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, en de bijbehorende proportionele herverzekeringen. |
||||
|
R1000–R1030/C0150 |
Volumemaatstaf voor premie- en reserverisico — Volumemaatstaf voor reserverisico: Vres |
De volumemaatstaf voor reserverisico per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, en de bijbehorende proportionele herverzekeringen. |
||||
|
R1000–R1030/C0160 |
Volumemaatstaf voor premie- en reserverisico — Geografische diversificatie |
Dit is de geografische diversificatie die moet worden gebruikt voor de volumemaatstaf voor premie- en reserverisico voor elke branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, en de bijbehorende proportionele herverzekering. Indien de factor voor geografische diversificatie niet wordt berekend, wordt dit item de standaardwaarde 1 toegekend. |
||||
|
R1000–R1030/C0170 |
Volumemaatstaf voor premie- en reserverisico — V |
De volumemaatstaf voor premie- en reserverisico in het NSLT-ziekteverzekeringsbedrijf als bedoeld in titel I, hoofdstuk V, afdelingen 4 en 12, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 voor elke branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, en de bijbehorende proportionele herverzekeringen. |
||||
|
R1040/C0170 |
Totale volumemaatstaf voor premie- en reserverisico |
De totale volumemaatstaf voor premie- en reserverisico, gelijk aan de som van de volumemaatstaven voor premie- en reserverisico van alle branches. |
||||
|
R1050/C0100 |
Gecombineerde standaardafwijking |
Dit is de gecombineerde standaardafwijking voor het premie- en reserverisico voor alle segmenten. |
||||
|
R1100/C0180 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Premie- en reserverisico in het NSLT-ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is de totale kapitaalvereiste voor de ondermodule premie- en reserverisico in het NSLT-ziekteverzekeringsbedrijf als bedoeld in titel I, hoofdstuk V, afdelingen 4 en 12, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||
|
R1200/C0190 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Vervalrisico |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het vervalrisico in het NSLT-ziekteverzekeringsbedrijf bedoeld in titel I, hoofdstuk V, afdeling 4, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, vóór de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R1200/C0200 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Vervalrisico |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het vervalrisico in het NSLT-ziekteverzekeringsbedrijf bedoeld in titel I, hoofdstuk V, afdeling 4, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, vóór de schok. Het bedrag van technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R1200/C0210 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Vervalrisico |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het vervalrisico in het NSLT-ziekteverzekeringsbedrijf bedoeld in titel I, hoofdstuk V, afdeling 4, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, na de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R1200/C0220 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen — Vervalrisico |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het vervalrisico, na de schok. Het bedrag van technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R1200/C0230 |
Absolute waarde na de schok — Solvabiliteitskapitaalvereiste — Vervalrisico |
Dit is het kapitaalvereiste voor het vervalrisico in het NSLT-ziekteverzekeringsbedrijf bedoeld in titel I, hoofdstuk V, afdeling 4, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||
|
R1300/C0240 |
Diversificatie in NSLT-ziekteverzekeringstechnisch risico — bruto |
Dit is het diversificatie-effect binnen de ondermodule NSLT-ziekteverzekeringstechnisch risico bedoeld in titel I, hoofdstuk V, afdeling 4, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, als gevolg van de aggregatie van de kapitaalvereisten voor premie- en reserverisico in het NSLT-ziekteverzekeringsbedrijf en het vervalrisico in het NSLT-ziekteverzekeringsbedrijf; Diversificatie wordt als negatieve waarde gerapporteerd wanneer zij leidt tot een lager kapitaalvereiste. |
||||
|
R1400/C0240 |
Totaal solvabiliteitskapitaalvereiste voor NSLT-ziekteverzekering |
Dit is de totale kapitaalvereiste voor de ondermodule NSLT-ziekteverzekeringstechnisch risico als bedoeld in titel I, hoofdstuk V, afdeling 4, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
||||||
|
R1500/C0250 |
Netto solvabiliteitskapitaalvereiste voor rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ondermodule risico van massaal ongeval |
Het netto solvabiliteitskapitaalvereiste voor de ondermodule risico van massaal ongeval, berekend na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R1500/C0260 |
Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste voor rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ondermodule risico van massaal ongeval |
Het bruto solvabiliteitskapitaalvereiste voor de ondermodule risico van massaal ongeval, berekend vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R1510/C0250 |
Netto solvabiliteitskapitaalvereiste voor rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ongevallenconcentratierisico |
Het netto solvabiliteitskapitaalvereiste voor de ondermodule risico van ongevalconcentratie, berekend na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R1510/C0260 |
Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste voor rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Ongevallenconcentratierisico |
Het bruto solvabiliteitskapitaalvereiste voor de ondermodule risico van ongevalconcentratie, berekend vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R1520/C0250 |
Netto solvabiliteitskapitaalvereiste voor rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Risico van pandemie |
Het netto solvabiliteitskapitaalvereiste voor de ondermodule risico van pandemie, berekend na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R1520/C0260 |
Bruto solvabiliteitskapitaalvereiste voor rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Risico van pandemie |
Het bruto solvabiliteitskapitaalvereiste voor de ondermodule risico van pandemie wordt berekend vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R1530/C0250 |
Diversificatie in rampenrisico binnen het ziekteverzekeringsbedrijf — Netto |
Dit is het diversificatie-effect binnen de ondermodule rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf als gevolg van de aggregatie van de kapitaalvereisten voor de risico's van massaal ongeval, ongevalconcentratie en pandemie, berekend na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R1530/C0260 |
Diversificatie in rampenrisico binnen het ziekteverzekeringsbedrijf — Bruto |
Dit is het diversificatie-effect binnen de ondermodule rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf als gevolg van de aggregatie van de kapitaalvereisten voor de risico's van massaal ongeval, ongevalconcentratie en pandemie, berekend vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R1540/C0250 |
Totaal netto solvabiliteitskapitaalvereiste voor het rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is het totale netto kapitaalvereiste (na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen) voor de ondermodule rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf. |
||||
|
R1540/C0260 |
Totaal bruto solvabiliteitskapitaalvereiste voor het rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is het totale bruto kapitaalvereiste voor de ondermodule rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf (vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen). |
||||
|
Totaal ziekteverzekeringstechnisch risico |
||||||
|
R1600/C0270 |
Diversificatie binnen de module ziekteverzekeringstechnisch risico — Netto |
Dit is het diversificatie-effect binnen de ondermodule ziekteverzekeringstechnisch risico als gevolg van de aggregatie van de kapitaalvereisten voor de ondermodule SLT-ziekteverzekeringstechnisch risico, ondermodule NSLT-ziekteverzekeringstechnisch risico en ondermodule rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf, bedoeld in titel I, hoofdstuk V, afdeling 4, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, berekend na correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R1600/C0280 |
Diversificatie binnen de module ziekteverzekeringstechnisch risico — Bruto |
Dit is het diversificatie-effect binnen de ondermodule ziekteverzekeringstechnisch risico als gevolg van de aggregatie van de kapitaalvereisten voor de ondermodule SLT-ziekteverzekeringstechnisch risico, ondermodule NSLT-ziekteverzekeringstechnisch risico en ondermodule rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf, bedoeld in titel I, hoofdstuk V, afdeling 4, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, berekend vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. |
||||
|
R1700/C0270 |
Totaal netto solvabiliteitskapitaalvereiste voor het ziekteverzekeringstechnisch risico |
Dit is het totale netto solvabiliteitskapitaalvereiste voor de module ziekteverzekeringstechnisch risico. |
||||
|
R1700/C0280 |
Totaal bruto solvabiliteitskapitaalvereiste voor het ziekteverzekeringstechnisch risico |
Dit is het totale bruto solvabiliteitskapitaalvereiste voor de module ziekteverzekeringstechnisch risico. |
||||
S.26.05 — Solvabiliteitskapitaalvereiste — Schadeverzekeringstechnisch risico
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor groepen, afgezonderde fondsen, matchingopslagportefeuilles en het resterende deel.
Template SR.26.05 moet worden ingevuld voor elk afgezonderd fonds, voor elke matchingopslagportefeuille en voor het resterende deel. Wanneer echter in een afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille een matchingopslagportefeuille/afgezonderd fonds is opgenomen, moeten zij als verschillende fondsen worden behandeld. Deze template wordt ingevuld voor alle subfondsen van materiële afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles zoals aangegeven in de tweede tabel van S.01.03.
Template SR.26.05 is alleen van toepassing op afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles van ondernemingen die worden geconsolideerd overeenkomstig artikel 335, lid 1, onder a), b) en c), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, wanneer methode 1 (op basis van consolidatie van jaarrekeningen) wordt gebruikt, alleen of in combinatie met methode 2 (aftrek en aggregatie).
Alle waarden worden gerapporteerd exclusief herverzekering en andere risicolimiteringstechnieken.
Bij de bedragen voor en na de schok worden de bedragen ingevuld van activa en verplichtingen die gevoelig zijn voor die schok. Voor de verplichtingen wordt de beoordeling uitgevoerd op een zo gedetailleerd mogelijk niveau van overeenkomst en homogene risicogroep. Dit betekent dat als een overeenkomst/homogene risicogroep gevoelig is voor een schok, het bedrag van de verplichtingen in verband met deze overeenkomst/homogene risicogroep wordt gerapporteerd als het voor die schok gevoelige bedrag.
Voor groepsrapportage moet worden voldaan aan de volgende specifieke vereisten:
|
a) |
Deze informatie is van toepassing als methode 1 zoals gedefinieerd in artikel 230 van Richtlijn 2009/138/EG wordt gehanteerd, alleen of in combinatie met methode 2 zoals gedefinieerd in artikel 233 van Richtlijn 2009/138/EG; |
|
b) |
Bij gebruik van zowel methode 1 als methode 2 wordt deze informatie uitsluitend ingediend voor dat deel van de groep waarvoor berekeningsmethode 1 overeenkomstig artikel 230 van Richtlijn 2009/138/EG wordt gehanteerd; en |
|
c) |
Deze informatie is niet van toepassing op groepen wanneer alleen methode 2 zoals gedefinieerd in artikel 233 van Richtlijn 2009/138/EG wordt gehanteerd. |
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||
|
Z0010 |
Artikel 112 |
Geeft aan of de gerapporteerde cijfers zijn opgevraagd op grond van artikel 112, lid 7, ten behoeve van een schatting van het solvabiliteitskapitaalvereiste op basis van de standaardformule. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||
|
Z0020 |
Afgezonderd fonds, matchingopslagportefeuille of resterend deel |
Geeft aan of de gerapporteerde cijfers betrekking hebben op een afgezonderd fonds, een matchingopslagportefeuille of het resterende deel. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||
|
Z0030 |
Fonds-/portefeuillenummer |
Wanneer item Z0020 = 1, identificatienummer voor een afgezonderd fonds of matchingopslagportefeuille. Dit nummer wordt door de onderneming binnen de reikwijdte van het groepstoezicht toegewezen en moet consistent zijn in de tijd en aansluiten bij het fonds-/portefeuillenummer dat in andere templates wordt gerapporteerd. Wanneer item Z0020 = 2, vermeld dan „0”. |
||||
|
R0010/C0010 |
Vereenvoudigingen voor captive ondernemingen — Premie- en reserverisico in het schadeverzekeringsbedrijf |
Vermeld of een captive onderneming binnen de reikwijdte van het groepstoezicht gebruik heeft gemaakt van vereenvoudigingen bij het berekenen van het premie- en reserverisico in het schadeverzekeringsbedrijf. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
Indien R0010/C0010 = 1 worden voor R0100-R0230 uitsluitend C0060, C0070 en C0090 ingevuld. |
||||
|
Premie- en reserverisico in het schadeverzekeringsbedrijf |
||||||
|
R0100–R0210/ C0020 |
Standaardafwijking voor premierisico — Standaardafwijking ondernemingsspecifieke parameter |
Dit is de groepsspecifieke standaardafwijking voor het premierisico voor elk segment, zoals berekend door de groep en goedgekeurd of voorgeschreven door de toezichthoudende autoriteit. Dit item wordt niet gerapporteerd wanneer geen groepsspecifieke parameter wordt gebruikt. |
||||
|
R0100–R0210/C0030 |
Standaardafwijking voor ondernemingsspecifieke parameter bruto/netto |
Vermeld of de standaardafwijking voor de ondernemingsspecifieke parameter bruto of netto is toegepast. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||
|
R0100–R0210/C0040 |
Standaardafwijking voor premierisico — Ondernemingsspecifieke parameter — Correctiefactor voor niet-proportionele herverzekering |
Dit is de groepsspecifieke correctiefactor voor niet-proportionele herverzekering van elk segment die groepen in staat stelt rekening te houden met het risicolimiteringseffect van specifieke schade-excedentherverzekeringen per risico — zoals berekend door de groep en goedgekeurd of voorgeschreven door de toezichthoudende autoriteit. Dit item wordt niet gerapporteerd wanneer geen groepsspecifieke parameter wordt gebruikt. |
||||
|
R0100–R0210/ C0050 |
Standaardafwijking voor reserverisico — Ondernemingsspecifieke standaardafwijking |
Dit is de groepsspecifieke standaardafwijking voor het reserverisico voor elk segment, zoals berekend door de groep en goedgekeurd of voorgeschreven door de toezichthoudende autoriteit. Dit item wordt niet gerapporteerd wanneer geen groepsspecifieke parameter wordt gebruikt. |
||||
|
R0100–R0210/ C0060 |
Volumemaatstaf voor premie- en reserverisico — Volumemaatstaf voor premierisico: Vprem |
De volumemaatstaf voor premierisico per branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||
|
R0100–R0210/ C0070 |
Volumemaatstaf voor premie- en reserverisico — Volumemaatstaf voor reserverisico: Vres |
De volumemaatstaf voor reserverisico van elk segment, gelijk aan de beste schatting van de voorzieningen voor te betalen schaden voor het segment, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0100–R0210/ C0080 |
Volumemaatstaf voor premie- en reserverisico — Geografische diversificatie |
Geografische diversificatie ten behoeve van de volumemaatstaf voor elk segment Indien de factor voor geografische diversificatie niet wordt berekend, wordt dit item de standaardwaarde 1 toegekend. |
||||
|
R0100–R0210/ C0090 |
Volumemaatstaf voor premie- en reserverisico — V |
De volumemaatstaf voor premie- en reserverisico in het schadeverzekeringsbedrijf voor elk segment Indien R0010/C0010=1 geeft dit item het kapitaalvereiste weer voor het premie- en reserverisico van specifieke segmenten in het schadeverzekeringsbedrijf, zoals berekend met behulp van vereenvoudigingen. |
||||
|
R0220/C0090 |
Totale volumemaatstaf voor premie- en reserverisico |
De totale volumemaatstaf voor premie- en reserverisico, gelijk aan de som van de volumemaatstaven voor premie- en reserverisico van alle segmenten. |
||||
|
R0230/C0020 |
Gecombineerde standaardafwijking |
Dit is de gecombineerde standaardafwijking voor het premie- en reserverisico voor alle segmenten. Indien R0010/C0010 = 1 geeft dit item de totale kapitaalvereiste weer voor de ondermodule premie- en reserverisico in het schadeverzekeringsbedrijf, zoals berekend met behulp van de vereenvoudigde berekening. |
||||
|
R0300/C0100 |
Totaal kapitaalvereiste voor premie- en reserverisico in het schadeverzekeringsbedrijf |
Dit is de totale kapitaalvereiste voor de ondermodule premie- en reserverisico in het schadeverzekeringsbedrijf. |
||||
|
Vervalrisico in het schadeverzekeringsbedrijf |
||||||
|
R0400/C0110 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Activa — Schadeverzekeringstechnisch risico — Vervalrisico |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het vervalrisico in het schadeverzekeringsbedrijf, vóór de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0400/C0120 |
Initiële absolute waarden vóór de schok — Verplichtingen — Schadeverzekeringstechnisch risico — Vervalrisico |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het vervalrisico in het schadeverzekeringsbedrijf, vóór de schok. Het bedrag van technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0400/C0130 |
Absolute waarden na de schok — Activa — Schadeverzekeringstechnisch risico — Vervalrisico |
Dit is de absolute waarde van de activa die gevoelig zijn voor het vervalrisico in het schadeverzekeringsbedrijf, na de schok. Bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, worden niet in deze cel opgenomen. |
||||
|
R0400/C0140 |
Absolute waarden na de schok — Verplichtingen — Schadeverzekeringstechnisch risico — Vervalrisico |
Dit is de absolute waarde van de verplichtingen die gevoelig zijn voor het vervalrisico in het schadeverzekeringsbedrijf, na de schok. Het bedrag van technische voorzieningen is exclusief bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0400/C0150 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste — Schadeverzekeringstechnisch risico — Vervalrisico |
Dit is het kapitaalvereiste voor het vervalrisico in het schadeverzekeringsbedrijf. |
||||
|
Rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf |
||||||
|
R0500/C0160 |
Kapitaalvereiste voor rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf |
Dit is het totale kapitaalvereiste voor het rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf. |
||||
|
Totaal schadeverzekeringstechnisch risico |
||||||
|
R0600/C0160 |
Diversificatie binnen de module schadeverzekeringstechnisch risico |
Dit is het diversificatie-effect binnen de ondermodule schadeverzekeringstechnisch risico als gevolg van de aggregatie van de kapitaalvereisten voor premie- en reserverisico, rampenrisico en vervalrisico. Diversificatie wordt als negatieve waarde gerapporteerd wanneer zij leidt tot een lager kapitaalvereiste. |
||||
|
R0700/C0160 |
Totaal kapitaalvereiste voor schadeverzekeringstechnisch risico |
Dit is het solvabiliteitskapitaalvereiste voor de ondermodule schadeverzekeringstechnisch risico. |
||||
S.26.06 — Solvabiliteitskapitaalvereisten — Operationeel risico
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor groepen, afgezonderde fondsen, matchingopslagportefeuilles en het resterende deel.
Template SR.26.06 moet worden ingevuld voor elk afgezonderd fonds, voor elke matchingopslagportefeuille en voor het resterende deel. Wanneer echter in een afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille een matchingopslagportefeuille/afgezonderd fonds is opgenomen, moeten zij als verschillende fondsen worden behandeld. Deze template wordt ingevuld voor alle subfondsen van materiële afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles zoals aangegeven in de tweede tabel van S.01.03.
Template SR.26.06 is alleen van toepassing op afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles van ondernemingen die worden geconsolideerd overeenkomstig artikel 335, lid 1, onder a), b) en c), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, wanneer methode 1 (op basis van consolidatie van jaarrekeningen) wordt gebruikt, alleen of in combinatie met methode 2 (aftrek en aggregatie).
Voor groepsrapportage moet worden voldaan aan de volgende specifieke vereisten:
|
a) |
Deze informatie is van toepassing als methode 1 zoals gedefinieerd in artikel 230 van Richtlijn 2009/138/EG wordt gehanteerd, alleen of in combinatie met methode 2 zoals gedefinieerd in artikel 233 van Richtlijn 2009/138/EG; |
|
b) |
Bij gebruik van zowel methode 1 als methode 2 wordt deze informatie uitsluitend ingediend voor dat deel van de groep waarvoor berekeningsmethode 1 overeenkomstig artikel 230 van Richtlijn 2009/138/EG wordt gehanteerd; en |
|
c) |
Deze informatie is niet van toepassing op groepen wanneer alleen methode 2 zoals gedefinieerd in artikel 233 van Richtlijn 2009/138/EG wordt gehanteerd. |
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||
|
Z0010 |
Artikel 112 |
Geeft aan of de gerapporteerde cijfers zijn opgevraagd op grond van artikel 112, lid 7, ten behoeve van een schatting van het solvabiliteitskapitaalvereiste op basis van de standaardformule. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||
|
Z0020 |
Afgezonderd fonds, matchingopslagportefeuille of resterend deel |
Geeft aan of de gerapporteerde cijfers betrekking hebben op een afgezonderd fonds, een matchingopslagportefeuille of het resterende deel. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||
|
Z0030 |
Fonds-/portefeuillenummer |
Wanneer item Z0020 = 1, identificatienummer voor een afgezonderd fonds of matchingopslagportefeuille. Dit nummer wordt door de onderneming binnen de reikwijdte van het groepstoezicht toegewezen en moet consistent zijn in de tijd en aansluiten bij het fonds-/portefeuillenummer dat in andere templates wordt gerapporteerd. Wanneer item Z0020 = 2, vermeld dan „0”. |
||||
|
R0100/C0020 |
Bruto technische voorzieningen in het levensverzekeringsbedrijf (exclusief risicomarge) |
Dit zijn technische voorzieningen voor levensverzekeringsverplichtingen. In deze context omvatten de technische voorzieningen geen risicomarge en worden zij berekend zonder aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0110/C0020 |
Bruto technische voorzieningen voor aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten in het levensverzekeringsbedrijf (exclusief risicomarge) |
Dit zijn technische voorzieningen voor levensverzekeringsverplichtingen waarbij het beleggingsrisico door de verzekeringnemers wordt gedragen. In deze context omvatten de technische voorzieningen geen risicomarge en worden zij berekend zonder aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0120/C0020 |
Bruto technische voorzieningen in het schadeverzekeringsbedrijf (exclusief risicomarge) |
Dit zijn technische voorzieningen voor schadeverzekeringsverplichtingen. In deze context omvatten de technische voorzieningen geen risicomarge en worden zij berekend zonder aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
R0130/C0020 |
Kapitaalvereiste voor operationeel risico op basis van technische voorzieningen |
Dit is het kapitaalvereiste voor het operationeel risico op basis van technische voorzieningen. |
||||
|
R0200/C0020 |
Verdiende brutopremies in het levensverzekeringsbedrijf (voorgaande twaalf maanden) |
Gedurende de voorgaande twaalf maanden verdiende premies voor levensverzekeringsverplichtingen, zonder aftrek van aan herverzekeraars gecedeerde premies. |
||||
|
R0210/C0020 |
Verdiende brutopremies voor aan beleggingen gekoppelde verzekeringen in het levensverzekeringsbedrijf (voorgaande twaalf maanden) |
Gedurende de voorgaande twaalf maanden verdiende premies voor levensverzekeringsverplichtingen waarbij het beleggingsrisico door de verzekeringnemers wordt gedragen, zonder aftrek van aan herverzekeraars gecedeerde premies. |
||||
|
R0220/C0020 |
Verdiende brutopremies in het schadeverzekeringsbedrijf (voorgaande twaalf maanden) |
Gedurende de voorgaande twaalf maanden verdiende premies voor schadeverzekeringsverplichtingen, zonder aftrek van aan herverzekeraars gecedeerde premies. |
||||
|
R0230/C0020 |
Verdiende brutopremies in het levensverzekeringsbedrijf (twaalf maanden voorafgaande aan de vorige twaalf maanden) |
Gedurende de twaalf maanden voorafgaande aan de vorige twaalf maanden verdiende premies voor levensverzekeringsverplichtingen, zonder aftrek van aan herverzekeraars gecedeerde premies. |
||||
|
R0240/C0020 |
Verdiende brutopremies voor aan beleggingen gekoppelde verzekeringen in het levensverzekeringsbedrijf (twaalf maanden voorafgaande aan de vorige twaalf maanden) |
Gedurende de twaalf maanden voorafgaande aan de vorige twaalf maanden verdiende premies voor levensverzekeringsverplichtingen waarbij het beleggingsrisico door de verzekeringnemers wordt gedragen, zonder aftrek van aan herverzekeraars gecedeerde premies. |
||||
|
R0250/C0020 |
Verdiende brutopremies in het schadeverzekeringsbedrijf (twaalf maanden voorafgaande aan de vorige twaalf maanden) |
Gedurende de twaalf maanden voorafgaande aan de vorige twaalf maanden verdiende premies voor schadeverzekeringsverplichtingen, zonder aftrek van aan herverzekeraars gecedeerde premies. |
||||
|
R0260/C0020 |
Kapitaalvereiste voor operationeel risico op basis van verdiende premies |
Dit is het kapitaalvereiste voor het operationele risico's op basis van verdiende premies. |
||||
|
R0300/C0020 |
Kapitaalvereiste voor het operationeel risico voorafgaande aan bepaling van het maximum |
Dit is het kapitaalvereiste voor het operationeel risico vóór correctie in verband met de bepaling van het maximum. |
||||
|
R0310/C0020 |
Bovengrens op basis van het kernsolvabiliteitskapitaalvereiste |
Dit is het resultaat van het op het kernsolvabiliteitskapitaalvereiste toegepaste maximumpercentage. |
||||
|
R0320/C0020 |
Kapitaalvereiste voor het operationeel risico na bepaling van het maximum |
Dit is het kapitaalvereiste voor het operationeel risico na correctie in verband met de bepaling van het maximum. |
||||
|
R0330/C0020 |
Kosten gemaakt ten aanzien van aan beleggingen gekoppelde overeenkomsten (voorgaande twaalf maanden) |
Dit is het bedrag van de kosten die de voorgaande twaalf maanden zijn gemaakt met betrekking tot levensverzekeringsovereenkomsten waarbij het beleggingsrisico door de verzekeringnemers wordt gedragen. |
||||
|
R0340/C0020 |
Totaal kapitaalvereiste voor het operationele risico |
Dit is het kapitaalvereiste voor het operationele risico. |
S.26.07 — Solvabiliteitskapitaalvereiste — Vereenvoudigingen
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor groepen, afgezonderde fondsen, matchingopslagportefeuilles en het resterende deel.
Template SR.26.07 moet worden ingevuld voor elk afgezonderd fonds, voor elke matchingopslagportefeuille en voor het resterende deel. Wanneer echter in een afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille een matchingopslagportefeuille/afgezonderd fonds is opgenomen, moeten zij als verschillende fondsen worden behandeld. Deze template wordt ingevuld voor alle subfondsen van materiële afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles zoals aangegeven in de tweede tabel van S.01.03.
Template SR.26.07 is alleen van toepassing op afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles van ondernemingen die worden geconsolideerd overeenkomstig artikel 335, lid 1, onder a), b) en c), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, wanneer methode 1 (op basis van consolidatie van jaarrekeningen) wordt gebruikt, alleen of in combinatie met methode 2 (aftrek en aggregatie).
Voor groepsrapportage moet worden voldaan aan de volgende specifieke vereisten:
|
a) |
Deze informatie is van toepassing als methode 1 zoals gedefinieerd in artikel 230 van Richtlijn 2009/138/EG wordt gehanteerd, alleen of in combinatie met methode 2 zoals gedefinieerd in artikel 233 van Richtlijn 2009/138/EG; |
|
b) |
Bij gebruik van zowel methode 1 als methode 2 wordt deze informatie uitsluitend ingediend voor dat deel van de groep waarvoor berekeningsmethode 1 overeenkomstig artikel 230 van Richtlijn 2009/138/EG wordt gehanteerd; en |
|
c) |
Deze informatie is niet van toepassing op groepen wanneer alleen methode 2 zoals gedefinieerd in artikel 233 van Richtlijn 2009/138/EG wordt gehanteerd. |
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||
|
Z0010 |
Artikel 112 |
Geeft aan of de gerapporteerde cijfers zijn opgevraagd onder artikel 112, lid 7, ten behoeve van een schatting van het solvabiliteitskapitaalvereiste op basis van de standaardformule. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||
|
Z0020 |
Afgezonderd fonds, matchingopslagportefeuille of resterend deel |
Geeft aan of de gerapporteerde cijfers betrekking hebben op een afgezonderd fonds, een matchingopslagportefeuille of het resterende deel. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||
|
Z0030 |
Fonds-/portefeuillenummer |
Wanneer item Z0020 = 1, identificatienummer voor een afgezonderd fonds of matchingopslagportefeuille. Dit nummer wordt door de onderneming binnen de reikwijdte van het groepstoezicht toegewezen en moet consistent zijn in de tijd en aansluiten bij het fonds-/portefeuillenummer dat in andere templates wordt gerapporteerd. Wanneer item Z0020 = 2, vermeld dan „0”. |
||||
|
Z0040 |
Valuta voor renterisico (captives) |
Vermeld de alfabetische ISO 4217-code van de valuta waarin de verplichting is gesteld. Gebruik voor elke valuta een afzonderlijke regel. |
||||
|
Marktrisico (inclusief captive ondernemingen) |
||||||
|
R0010/C0010–C0070 |
Spreadrisico (obligaties en leningen) — Marktwaarde — Per kredietkwaliteitscategorie |
Marktwaarde van de activa die onderworpen zijn aan een kapitaalvereiste voor het spreadrisico van obligaties en leningen voor elke kredietkwaliteitscategorie, wanneer een kredietbeoordeling door een aangewezen EKBI beschikbaar is. |
||||
|
R0010/C0080 |
Spreadrisico (obligaties en leningen) — Marktwaarde — Geen rating beschikbaar |
Marktwaarde van de activa die onderworpen zijn aan een kapitaalvereiste voor het spreadrisico van obligaties en leningen, wanneer geen kredietbeoordeling door een aangewezen EKBI beschikbaar is. |
||||
|
R0020/C0010–C0070 |
Spreadrisico (obligaties en leningen) — Gewijzigde looptijd — Per kredietkwaliteitscategorie |
Gewijzigde looptijd in jaren van de activa die onderworpen zijn aan een kapitaalvereiste voor het spreadrisico van obligaties en leningen voor elke kredietkwaliteitscategorie, wanneer een kredietbeoordeling door een aangewezen EKBI beschikbaar is. |
||||
|
R0020/C0080 |
Spreadrisico (obligaties en leningen) — Gewijzigde looptijd — Geen rating beschikbaar |
Gewijzigde looptijd in jaren van de activa die onderworpen zijn aan een kapitaalvereiste voor het spreadrisico van obligaties en leningen, wanneer geen kredietbeoordeling door een aangewezen EKBI voor die activa beschikbaar is. |
||||
|
R0030/C0090 |
Spreadrisico (obligaties en leningen) — Toename van aan indexen of beleggingen gekoppelde technische voorzieningen |
Toename van de technische voorzieningen minus risicomarge voor polissen waarbij de polishouders het beleggingsrisico, met ingebouwde opties en garanties, dragen dat zou ontstaan bij een onmiddellijke waardevermindering van de activa die onderworpen zijn aan het kapitaalvereiste voor het spreadrisico van obligaties en leningen volgens de vereenvoudigde berekening. |
||||
|
Renterisico (captives) |
||||||
|
R0040/C0100 |
Renterisico (captive ondernemingen) — Kapitaalvereiste — Stijgende rente — Per valuta |
Kapitaalvereiste voor het risico van een stijging van de rentetermijnstructuur volgens de vereenvoudigde berekening voor captive ondernemingen, voor elke gerapporteerde valuta. |
||||
|
R0040/C0110 |
Renterisico (captive ondernemingen) — Kapitaalvereiste — Dalende rente — Per valuta |
Kapitaalvereiste voor het risico van een daling van de rentetermijnstructuur volgens de vereenvoudigde berekening voor captive ondernemingen, voor elke gerapporteerde valuta. |
||||
|
Levensverzekeringstechnisch risico |
||||||
|
R0100/C0120 |
Kortlevenrisico — Risicobedrag |
Som van de positieve risicobedragen zoals gedefinieerd in artikel 91 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 voor alle verplichtingen die blootstaan aan kortlevenrisico. |
||||
|
R0100/C0160 |
Kortlevenrisico — Gemiddeld percentage (t+1) |
Gemiddeld sterftecijfer in de loop van de eerstvolgende twaalf maanden (t+1), gewogen naar de verzekerde som voor polissen met een positief risicobedrag. |
||||
|
R0100/C0180 |
Kortlevenrisico — Gewijzigde looptijd |
Gewijzigde looptijd in jaren van alle bij overlijden verschuldigde betalingen als opgenomen in de beste schatting voor polissen met een positief risicobedrag. |
||||
|
R0110/C0150 |
Langlevenrisico — Beste schatting |
Beste schatting van de verplichtingen die blootstaan aan langlevenrisico. |
||||
|
R0110/C0160 |
Langlevenrisico — Gemiddeld percentage (t+1) |
Gemiddeld sterftecijfer in de loop van de eerstvolgende twaalf maanden (t+1), gewogen naar de verzekerde som voor polissen waarvoor een daling van het sterftecijfer leidt tot een stijging van de technische voorzieningen. |
||||
|
R0110/C0190 |
Langlevenrisico — Gewijzigde looptijd |
Gewijzigde looptijd in jaren van de betalingen aan begunstigden als opgenomen in de beste schatting voor polissen waarvoor een daling van het sterftecijfer leidt tot een stijging van de technische voorzieningen. |
||||
|
R0120/C0120 |
Invaliditeits- en morbiditeitsrisico — Risicobedrag |
Som van de positieve risicobedragen zoals gedefinieerd in artikel 93 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 voor alle verplichtingen die blootstaan aan invaliditeits- en morbiditeitsrisico. |
||||
|
R0120/C0130 |
Invaliditeits- en morbiditeitsrisico — Risicobedrag (t+1) |
Risicobedrag zoals gedefinieerd in R0120/C0120 na twaalf maanden. |
||||
|
R0120/C0150 |
Invaliditeits- en morbiditeitsrisico — Beste schatting |
Beste schatting van de verplichtingen die blootstaan aan invaliditeits- en morbiditeitsrisico. |
||||
|
R0120/C0160 |
Invaliditeits- en morbiditeitsrisico — Gemiddeld percentage (t+1) |
Gemiddeld invaliditeits- en morbiditeitscijfer in de loop van de eerstvolgende twaalf maanden (t+1), gewogen naar de verzekerde som voor polissen met een positief risicobedrag. |
||||
|
R0120/C0170 |
Invaliditeits- en morbiditeitsrisico — Gemiddeld percentage (t+2) |
Gemiddeld invaliditeits- en morbiditeitscijfer in de loop van de twaalf maanden volgend op de eerstvolgende twaalf (t+2) maanden, gewogen naar de verzekerde som voor polissen met een positief risicobedrag. |
||||
|
R0120/C0180 |
Invaliditeits- en morbiditeitsrisico — Gewijzigde looptijd |
Gewijzigde looptijd in jaren van alle bij invaliditeit-morbiditeit verschuldigde betalingen als opgenomen in de beste schatting voor polissen met een positief risicobedrag. |
||||
|
R0120/C0200 |
Invaliditeits- en morbiditeitsrisico — Beëindigingscijfers |
Verwachte beëindigingscijfers in de eerstvolgende twaalf maanden (t+1) voor polissen met een positief risicobedrag. |
||||
|
R0130/C0140 |
Vervalrisico (stijgend) — „Surrender strain” |
Som van alle positieve „surrender strains”, zoals gedefinieerd in artikel 95 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||
|
R0130/C0160 |
Vervalrisico (stijgend) — Gemiddeld percentage (t+1) |
Gemiddeld vervalrisico voor polissen met positieve „surrender strains”. |
||||
|
R0130/C0190 |
Vervalrisico (stijgend) — Gemiddelde uitloopperiode |
Gemiddelde periode in jaren waarin de polissen met een positieve „surrender strain” aflopen. |
||||
|
R0140/C0140 |
Vervalrisico (dalend) — „Surrender strain” |
Som van alle negatieve „surrender strains”, zoals gedefinieerd in artikel 95 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||
|
R0140/C0160 |
Vervalrisico (dalend) — Gemiddeld percentage (t+1) |
Gemiddeld vervalrisico voor polissen met negatieve „surrender strains”. |
||||
|
R0140/C0190 |
Vervalrisico (dalend) — Gemiddelde uitloopperiode |
Gemiddelde periode in jaren waarin de polissen met een negatieve „surrender strain” aflopen. |
||||
|
R0150/C0180 |
Kostenrisico in het levensverzekeringsbedrijf — Gewijzigde looptijd |
Gewijzigde looptijd in jaren van de kasstroom als opgenomen in de beste schatting van levensverzekerings- en herverzekeringsverplichtingen. |
||||
|
R0150/C0210 |
Kostenrisico in het levensverzekeringsbedrijf — Betalingen |
Betaalde kosten in verband met levensverzekeringen en herverzekeringen gedurende de laatste twaalf maanden. |
||||
|
R0150/C0220 |
Kostenrisico in het levensverzekeringsbedrijf — Gemiddeld inflatiepercentage |
Gewogen gemiddelde inflatiepercentage als opgenomen in de berekening van de beste schatting van die verplichtingen, indien de gewichten gebaseerd zijn op de contante waarde van de kosten die in de berekening van de beste schatting zijn opgenomen voor het nakomen van de bestaande verplichtingen in het levensverzekeringsbedrijf. |
||||
|
R0160/C0230 |
Rampenrisico in het levensverzekeringsbedrijf — Risicobedrag |
Som van de positieve risicobedragen zoals gedefinieerd in artikel 96 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||
|
Ziekteverzekeringstechnisch risico |
||||||
|
R0200/C0120 |
Kortlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Risicobedrag |
Som van de positieve risicobedragen zoals gedefinieerd in artikel 97 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 voor alle verplichtingen die blootstaan aan kortlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf. |
||||
|
R0200/C0160 |
Kortlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Gemiddeld percentage (t+1) |
Gemiddeld sterftecijfer in de loop van de eerstvolgende twaalf maanden (t+1), gewogen naar de verzekerde som voor polissen met een positief risicobedrag. |
||||
|
R0200/C0180 |
Kortlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Gewijzigde looptijd |
Gewijzigde looptijd in jaren van alle bij overlijden verschuldigde betalingen als opgenomen in de beste schatting voor polissen met een positief risicobedrag. |
||||
|
R0210/C0150 |
Langlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Beste schatting |
Beste schatting van de verplichtingen die blootstaan aan langlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf. |
||||
|
R0210/C0160 |
Langlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Gemiddeld percentage (t+1) |
Gemiddeld sterftecijfer in de loop van de eerstvolgende twaalf maanden (t+1), gewogen naar de verzekerde som voor polissen waarvoor een daling van het sterftecijfer leidt tot een stijging van de technische voorzieningen. |
||||
|
R0210/C0180 |
Langlevenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Gewijzigde looptijd |
Gewijzigde looptijd in jaren van de betalingen aan begunstigden als opgenomen in de beste schatting voor polissen waarvoor een daling van het sterftecijfer leidt tot een stijging van de technische voorzieningen. |
||||
|
R0220/C0180 |
Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf (ziektekosten) — Gewijzigde looptijd |
Gewijzigde looptijd in jaren van de kasstroom als opgenomen in de beste schatting van ziektekostenverzekerings- en -herverzekeringsverplichtingen. |
||||
|
R0220/C0210 |
Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf (ziektekosten) — Betalingen |
Betaalde kosten in verband met ziektekostenverzekerings- en -herverzekeringsverplichtingen gedurende de laatste twaalf maanden. |
||||
|
R0220/C0220 |
Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf (ziektekosten) — Gemiddeld inflatiepercentage |
Gewogen gemiddelde inflatiepercentage voor medische betalingen als opgenomen in de beste schatting van die verplichtingen, gewogen naar de contante waarde van de medische betalingen als opgenomen in de berekening van de beste schatting van die verplichtingen. |
||||
|
R0230/C0120 |
Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf (inkomensbescherming) — Risicobedrag |
Som van de positieve risicobedragen zoals gedefinieerd in artikel 100 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 voor alle verplichtingen die blootstaan aan invaliditeits- en morbiditeitsrisico (inkomensbescherming). |
||||
|
R0230/C0130 |
Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf (inkomensbescherming) — Risicobedrag (t+1) |
Risicobedrag zoals gedefinieerd in R0230/C0120 na twaalf maanden. |
||||
|
R0230/C0150 |
Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf (inkomensbescherming) — Beste schatting |
Beste schatting van de verplichtingen die blootstaan aan invaliditeits- en morbiditeitsrisico. |
||||
|
R0230/C0160 |
Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf (inkomensbescherming) — Gemiddeld percentage (t+1) |
Gemiddeld invaliditeits- en morbiditeitscijfer in de loop van de eerstvolgende twaalf maanden (t+1), gewogen naar de verzekerde som voor polissen met een positief risicobedrag. |
||||
|
R0230/C0170 |
Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf (inkomensbescherming) — Gemiddeld percentage (t+2) |
Gemiddeld invaliditeits- en morbiditeitscijfer in de loop van de twaalf maanden volgend op de eerstvolgende twaalf (t+2) maanden, gewogen naar de verzekerde som voor polissen met een positief risicobedrag. |
||||
|
R0230/C0180 |
Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf (inkomensbescherming) — Gewijzigde looptijd |
Gewijzigde looptijd in jaren van alle bij invaliditeit-morbiditeit verschuldigde betalingen als opgenomen in de beste schatting voor polissen met een positief risicobedrag. |
||||
|
R0230/C0200 |
Invaliditeits- en morbiditeitsrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf (inkomensbescherming) — Beëindigingscijfers |
Verwachte beëindigingscijfers in de eerstvolgende twaalf maanden voor polissen met een positief risicobedrag. |
||||
|
R0240/C0140 |
Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf (stijgend) — „Surrender strain” |
Som van alle positieve „surrender strains”, zoals gedefinieerd in artikel 102 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||
|
R0240/C0160 |
Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf (stijgend) — Gemiddeld percentage (t+1) |
Gemiddeld vervalrisico voor polissen met positieve „surrender strains”. |
||||
|
R0240/C0190 |
Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf (stijgend) — Gemiddelde uitloopperiode |
Gemiddelde periode in jaren waarin de polissen met een positieve „surrender strain” aflopen. |
||||
|
R0250/C0140 |
Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf (stijgend) — „Surrender strain” |
Som van alle negatieve „surrender strains”, zoals gedefinieerd in artikel 102 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||
|
R0250/C0160 |
Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf (dalend) — Gemiddeld percentage (t+1) |
Gemiddeld vervalrisico voor polissen met negatieve „surrender strains”. |
||||
|
R0250/C0190 |
Vervalrisico in het SLT-ziekteverzekeringsbedrijf (dalend) — Gemiddelde uitloopperiode |
Gemiddelde periode in jaren waarin de polissen met een negatieve „surrender strain” aflopen. |
||||
|
R0260/C0180 |
Kostenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Gewijzigde looptijd |
Gewijzigde looptijd in jaren van de kasstroom als opgenomen in de beste schatting van ziekteverzekerings- en herverzekeringsverplichtingen. |
||||
|
R0260/C0210 |
Kostenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Betalingen |
Betaalde kosten in verband met ziekteverzekeringen en herverzekeringen gedurende de laatste twaalf maanden. |
||||
|
R0260/C0220 |
Kostenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Gemiddeld inflatiepercentage |
Gewogen gemiddelde inflatiepercentage als opgenomen in de berekening van de beste schatting van die verplichtingen, gewogen naar de contante waarde van de kosten als opgenomen in de berekening van de beste schatting voor het nakomen van de bestaande verplichtingen in het ziekteverzekeringsbedrijf. |
||||
S.27.01 — Solvabiliteitskapitaalvereiste — Rampenrisico in het schade- en ziekteverzekeringsbedrijf
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de jaarlijkse indiening van informatie voor groepen, afgezonderde fondsen, matchingopslagportefeuilles en het resterende deel.
Template S.27.01 moet worden ingevuld voor elk afgezonderd fonds, voor elke matchingopslagportefeuille en voor het resterende deel. Wanneer echter in een afgezonderd fonds/matchingopslagportefeuille een matchingopslagportefeuille/afgezonderd fonds is opgenomen, moeten zij als verschillende fondsen worden behandeld. Deze template wordt ingevuld voor alle subfondsen van materiële afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles zoals aangegeven in de tweede tabel van S.01.03.
Template SR.27.01 is alleen van toepassing op afgezonderde fondsen/matchingopslagportefeuilles van ondernemingen die worden geconsolideerd overeenkomstig artikel 335, lid 1, onder a), b) en c), van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, wanneer methode 1 (op basis van consolidatie van jaarrekeningen) wordt gebruikt, alleen of in combinatie met methode 2 (aftrek en aggregatie).
Deze template is bedoeld om inzicht te verschaffen in de wijze waarop de module rampenrisico van het solvabiliteitskapitaalvereiste is berekend en in de belangrijkste factoren.
Voor elk type rampenrisico moet het risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming worden vastgesteld. Deze berekening is prospectief en moet gebaseerd zijn op het herverzekeringsprogramma van het volgende rapportagejaar zoals beschreven in de herverzekeringstemplates Facultatieve dekking (S.30.01 en S.30.02 van bijlage II) en Programma voor uitgaande herverzekering in volgend rapportagejaar (S.30.03 en S.30.04 van bijlage II).
Ondernemingen moeten hun aan de hand van risicolimiteringstechnieken verhaalbare bedragen schatten in overeenstemming met Richtlijn 2009/138/EG, Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35 en alle relevante technische normen. Ondernemingen vullen de rapportagetemplate voor rampenrisico slechts in met de mate van detail die nodig is om deze berekening uit te voeren.
In de modules schadeverzekeringstechnisch risico en ziekteverzekeringstechnisch risico wordt rampenrisico gedefinieerd als het risico op verliezen of op een ongunstige verandering in de waarde van verzekeringsverplichtingen door duidelijke onzekerheid over de prijsstelling en de aannames voor de voorzieningen in verband met extreme of uitzonderlijke gebeurtenissen, zoals vermeld in artikel 105, lid 2, onder b), en lid 4, onder c), van Richtlijn 2009/138/EG.
De gerapporteerde kapitaalvereisten geven de kapitaalvereisten voor en na risicolimitering weer, d.w.z. het risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de onderneming. Het gerapporteerde kapitaalvereiste is het kapitaalvereiste na risicolimitering en vóór correctie voor het verliescompensatievermogen van technische voorzieningen. De standaardwaarde van de risicolimitering wordt gerapporteerd als positieve waarde, die moet worden afgetrokken.
Ingeval het diversificatie-effect leidt tot een lager kapitaalvereiste, wordt de standaardwaarde van de diversificatie gerapporteerd als een negatieve waarde.
Voor groepsrapportage moet worden voldaan aan de volgende specifieke vereisten:
|
d) |
Deze informatie is van toepassing als methode 1 zoals gedefinieerd in artikel 230 van Richtlijn 2009/138/EG wordt gehanteerd, alleen of in combinatie met methode 2 zoals gedefinieerd in artikel 233 van Richtlijn 2009/138/EG; |
|
e) |
Bij gebruik van zowel methode 1 als methode 2 wordt deze informatie uitsluitend ingediend voor dat deel van de groep waarvoor berekeningsmethode 1 overeenkomstig artikel 230 van Richtlijn 2009/138/EG wordt gehanteerd; en |
|
f) |
Deze informatie is niet van toepassing op groepen wanneer alleen methode 2 zoals gedefinieerd in artikel 233 van Richtlijn 2009/138/EG wordt gehanteerd. |
|
Z0010 |
Artikel 112 |
Geeft aan of de gerapporteerde cijfers zijn opgevraagd onder artikel 112, lid 7, ten behoeve van een schatting van het solvabiliteitskapitaalvereiste op basis van de standaardformule. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||
|
Z0020 |
Afgezonderd fonds, matchingopslagportefeuille of resterend deel |
Geeft aan of de gerapporteerde cijfers betrekking hebben op een afgezonderd fonds, een matchingopslagportefeuille of het resterende deel. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||
|
Z0030 |
Fonds-/portefeuillenummer |
Wanneer item Z0020 = 1, identificatienummer voor een afgezonderd fonds of matchingopslagportefeuille. Dit nummer wordt door de onderneming binnen de reikwijdte van het groepstoezicht toegewezen en moet consistent zijn in de tijd en aansluiten bij het fonds-/portefeuillenummer dat in andere templates wordt gerapporteerd. Wanneer item Z0020 = 2, vermeld dan „0”. |
||||
|
Rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf — Samenvatting |
||||||
|
C0010/R0010 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste vóór risicolimitering — Natuurrampenrisico |
Dit is het totale rampenrisico vóór risicolimitering voortvloeiend uit alle natuurrampengevaren en rekening houdend met het in C0010/R0070 opgegeven diversificatie-effect tussen de gevaren. |
||||
|
C0010/R0020–R0060 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste vóór risicolimitering — Gevaren met betrekking tot het natuurrampenrisico |
Dit is het totale kapitaalvereiste vóór risicolimitering per gevaar, rekening houdend met het diversificatie-effect tussen zones en regio's. Per natuurgevaar is dit bedrag gelijk aan het rampenrisicovereiste vóór risicolimitering. |
||||
|
C0010/R0070 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste vóór risicolimitering — Diversificatie tussen gevaren |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de totale kapitaalvereisten vóór risicolimitering met betrekking tot verschillende natuurrampengevaren. |
||||
|
C0020/R0010 |
Totale risicolimitering — Natuurrampenrisico |
Dit is het totale risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep, voortvloeiend uit alle natuurrampengevaren en rekening houdend met het in C0020/R0070 opgegeven diversificatie-effect tussen de gevaren. |
||||
|
C0020/R0020–R0060 |
Totale risicolimitering — Gevaren met betrekking tot het natuurrampenrisico |
Dit is het totale risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep per natuurrampgevaar. |
||||
|
C0020/R0070 |
Totale risicolimitering — Diversificatie tussen gevaren |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de risicolimiteringseffecten van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en special purpose vehicles van de groep met betrekking tot verschillende natuurrampgevaren. |
||||
|
C0030/R0010 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste na risicolimitering — Natuurrampenrisico |
Dit is het totale rampenrisico na risicolimitering voortvloeiend uit alle natuurrampengevaren en rekening houdend met het in C0030/R0070 opgegeven diversificatie-effect tussen de gevaren. |
||||
|
C0030/R0020–R0060 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste na risicolimitering — Gevaren met betrekking tot het natuurrampenrisico |
Dit is het totale kapitaalvereiste na risicolimitering per gevaar, rekening houdend met het diversificatie-effect tussen zones en regio's. Per natuurgevaar is dit bedrag gelijk aan het vereiste voor het rampenrisico na risicolimitering. |
||||
|
C0030/R0070 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste na risicolimitering — Diversificatie tussen gevaren |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de totale kapitaalvereisten na risicolimitering met betrekking tot verschillende natuurrampengevaren. |
||||
|
C0010/R0080 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste vóór risicolimitering — Rampenrisico niet-proportionele zaakherverzekering |
Dit is het totale rampenrisico vóór risicolimitering voortvloeiend uit niet-proportionele zaakherverzekering. |
||||
|
C0020/R0080 |
Totale risicolimitering — Rampenrisico niet-proportionele zaakherverzekering |
Dit is het totale risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep voor niet-proportionele zaakherverzekering. |
||||
|
C0030/R0080 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste na risicolimitering — Rampenrisico niet-proportionele zaakherverzekering |
Dit is het totale rampenrisico na risicolimitering voortvloeiend uit niet-proportionele zaakherverzekering. |
||||
|
C0010/R0090 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste vóór risicolimitering — Risico van antropogene rampen |
Dit is het totale rampenrisico vóór risicolimitering voortvloeiend uit alle antropogene gevaren en rekening houdend met het in C0010/R0160 opgegeven diversificatie-effect tussen de gevaren. |
||||
|
C0010/R0100–R0150 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste vóór risicolimitering — Gevaren met betrekking tot het risico van antropogene rampen |
Dit is het totale kapitaalvereiste vóór risicolimitering per antropogeen gevaar, rekening houdend met het diversificatie-effect tussen bijkomende gevaren. Per antropogeen gevaar is dit bedrag gelijk aan het vereiste voor het rampenrisico vóór risicolimitering. |
||||
|
C0010/R0160 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste vóór risicolimitering — Diversificatie tussen gevaren |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de totale kapitaalvereisten vóór risicolimitering met betrekking tot verschillende antropogene gevaren. |
||||
|
C0020/R0090 |
Totale risicolimitering — Risico van antropogene rampen |
Dit is het totale risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep, voortvloeiend uit alle antropogene gevaren en rekening houdend met het in C0020/R0160 opgegeven diversificatie-effect tussen de gevaren. |
||||
|
C0020/R0100–R0150 |
Totale risicolimitering — Gevaren met betrekking tot het risico van antropogene rampen |
Dit is het totale risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep per antropogeen rampengevaar. |
||||
|
C0020/R0160 |
Totale risicolimitering — Diversificatie tussen gevaren |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de risicolimiteringseffecten van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep met betrekking tot verschillende antropogene gevaren. |
||||
|
C0030/R0090 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste na risicolimitering — Risico van antropogene rampen |
Dit is het totale rampenrisico na risicolimitering voortvloeiend uit alle antropogene rampengevaren en rekening houdend met het in C0030/R0160 opgegeven diversificatie-effect tussen de gevaren. |
||||
|
C0030/R0100–R0150 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste na risicolimitering — Gevaren met betrekking tot het risico van antropogene rampen |
Dit is het totale kapitaalvereiste na risicolimitering per antropogeen rampengevaar, rekening houdend met het diversificatie-effect tussen bijkomende gevaren. Per antropogeen gevaar is dit bedrag gelijk aan het vereiste voor het rampenrisico na risicolimitering. |
||||
|
C0030/R0160 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste na risicolimitering — Diversificatie tussen gevaren |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de totale kapitaalvereisten na risicolimitering met betrekking tot verschillende antropogene rampengevaren. |
||||
|
C0010/R0170 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste vóór risicolimitering — Overig rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf |
Dit is het totale rampenrisico vóór risicolimitering voortvloeiend uit alle „overige gevaren in het schadeverzekeringsbedrijf” en rekening houdend met het in C0010/R0180 opgegeven diversificatie-effect tussen de gevaren. |
||||
|
C0010/R0180 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste vóór risicolimitering — Diversificatie tussen gevaren |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de totale kapitaalvereisten vóór risicolimitering met betrekking tot verschillende „overige gevaren in het schadeverzekeringsbedrijf”. |
||||
|
C0020/R0170 |
Totale risicolimitering — Overig rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf |
Dit is het totale risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep, voortvloeiend uit alle „overige gevaren in het schadeverzekeringsbedrijf” en rekening houdend met het in C0020/R0180 opgegeven diversificatie-effect tussen de gevaren. |
||||
|
C0020/R0180 |
Totale risicolimitering — Diversificatie tussen gevaren |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de risicolimiteringseffecten van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep met betrekking tot verschillende „overige gevaren in het schadeverzekeringsbedrijf”. |
||||
|
C0030/R0170 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste na risicolimitering — Overig rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf |
Dit is het totale rampenrisico na risicolimitering voortvloeiend uit alle „overige gevaren in het schadeverzekeringsbedrijf” en rekening houdend met het in C0030/R0180 opgegeven diversificatie-effect tussen de gevaren. |
||||
|
C0030/R0180 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste na risicolimitering — Diversificatie tussen gevaren |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de totale kapitaalvereisten na risicolimitering met betrekking tot verschillende „overige rampengevaren in het schadeverzekeringsbedrijf”. |
||||
|
C0010/R0190 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste vóór risicolimitering — Totaal rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf vóór diversificatie |
Dit is het totale rampenrisico vóór risicolimitering voortvloeiend uit alle ondermodules (natuurramprisico, rampenrisico van niet-proportionele zaakherverzekering, risico van antropogene rampen en overige rampenrisico's in het schadeverzekeringsbedrijf) vóór diversificatie-effect tussen de ondermodules. |
||||
|
C0010/R0200 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste vóór risicolimitering — Diversificatie tussen ondermodules |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de totale kapitaalvereisten vóór risicolimitering in verband met verschillende ondermodules (natuurramprisico, rampenrisico van niet-proportionele zaakherverzekering, risico van antropogene rampen en overige rampenrisico's in het schadeverzekeringsbedrijf). |
||||
|
C0010/R0210 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste vóór risicolimitering — Totaal rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf na diversificatie |
Dit is het totale rampenrisico vóór risicolimitering voortvloeiend uit alle ondermodules (natuurramprisico, rampenrisico van niet-proportionele zaakherverzekering, risico van antropogene rampen en overige rampenrisico's in het schadeverzekeringsbedrijf), rekening houdend met het diversificatie-effect tussen de ondermodules in C0010/R0200. |
||||
|
C0020/R0190 |
Totale risicolimitering — Totaal rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf vóór diversificatie |
Dit is het totale risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep voortvloeiend uit alle ondermodules (natuurramprisico, rampenrisico van niet-proportionele zaakherverzekering, risico van antropogene rampen en overige rampenrisico's in het schadeverzekeringsbedrijf) vóór het diversificatie-effect tussen de ondermodules. |
||||
|
C0020/R0200 |
Totale risicolimitering — Diversificatie tussen ondermodules |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de risicolimiteringseffecten van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep met betrekking tot verschillende ondermodules (natuurramprisico, rampenrisico van niet-proportionele zaakherverzekering, risico van antropogene rampen en overige rampenrisico's in het schadeverzekeringsbedrijf). |
||||
|
C0020/R0210 |
Totale risicolimitering — Totaal rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf na diversificatie |
Dit is het totale risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep voortvloeiend uit alle ondermodules (natuurramprisico, rampenrisico van niet-proportionele zaakherverzekering, risico van antropogene rampen en overige rampenrisico's in het schadeverzekeringsbedrijf), rekening houdend met het diversificatie-effect tussen de ondermodules in C0020/R0200. |
||||
|
C0030/R0190 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste na risicolimitering — Totaal rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf vóór diversificatie |
Dit is het totale rampenrisico na risicolimitering voortvloeiend uit alle ondermodules (natuurramprisico, rampenrisico van niet-proportionele zaakherverzekering, risico van antropogene rampen en overige rampenrisico's in het schadeverzekeringsbedrijf), vóór het diversificatie-effect tussen de ondermodules. |
||||
|
C0030/R0200 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste na risicolimitering — Diversificatie tussen ondermodules |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de totale kapitaalvereisten na risicolimitering in verband met verschillende ondermodules (natuurramprisico, rampenrisico van niet-proportionele zaakherverzekering, risico van antropogene rampen en overige rampenrisico's in het schadeverzekeringsbedrijf). |
||||
|
C0030/R0210 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste na risicolimitering — Totaal rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf na diversificatie |
Dit is het totale rampenrisico na risicolimitering voortvloeiend uit alle ondermodules (natuurramprisico, rampenrisico van niet-proportionele zaakherverzekering, risico van antropogene rampen en overige rampenrisico's in het schadeverzekeringsbedrijf), rekening houdend met het in item C0030/R0200 opgegeven diversificatie-effect tussen de ondermodules. |
||||
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Samenvatting |
||||||
|
C0010/R0300 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste vóór risicolimitering — Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is het totale rampenrisico vóór risicolimitering voortvloeiend uit alle ondermodules rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf en rekening houdend met het in C0010/R0340 opgegeven diversificatie-effect tussen de ondermodules. |
||||
|
C0010/R0310–R0330 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste vóór risicolimitering — Ondermodules rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is het totale kapitaalvereiste vóór risicolimitering per ondermodule rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf, rekening houdend met het diversificatie-effect tussen de landen. Per ondermodule rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf is dit bedrag gelijk aan het vereiste voor het rampenrisico vóór risicolimitering. |
||||
|
C0010/R0340 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste vóór risicolimitering — Diversificatie tussen ondermodules |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de totale kapitaalvereisten vóór risicolimitering met betrekking tot verschillende ondermodules rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf. |
||||
|
C0020/R0300 |
Totale risicolimitering — Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is het totale risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep, voortvloeiend uit alle ondermodules rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf en rekening houdend met het in C0020/R0340 opgegeven diversificatie-effect tussen de ondermodules. |
||||
|
C0020/R0310–R0330 |
Totale risicolimitering — Ondermodules rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is het totale risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep per ondermodule rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf. |
||||
|
C0020/R0340 |
Totale risicolimitering — Diversificatie tussen ondermodules |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de risicolimiteringseffecten van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep met betrekking tot verschillende ondermodules rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf. |
||||
|
C0030/R0300 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste na risicolimitering — Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is het totale rampenrisico na risicolimitering voortvloeiend uit alle ondermodules rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf en rekening houdend met het in C0030/R0340 opgegeven diversificatie-effect tussen de ondermodules. |
||||
|
C0030/R0310–R0330 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste na risicolimitering — Ondermodules rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
Dit is het totale kapitaalvereiste na risicolimitering per ondermodule rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf, rekening houdend met het diversificatie-effect tussen landen. Per ondermodule rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf is dit bedrag gelijk aan het vereiste voor het rampenrisico na risicolimitering. |
||||
|
C0030/R0340 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste na risicolimitering — Diversificatie tussen ondermodules |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de totale kapitaalvereisten na risicolimitering met betrekking tot verschillende ondermodules rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf. |
||||
|
Rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf |
||||||
|
Natuurrampenrisico — Stormrisico |
||||||
|
C0040/R0610–R0780 |
Schatting van de te verdienen brutopremie — Overige regio's |
Een schatting van de door de verzekerings- of herverzekeringsgroep gedurende het volgende jaar te verdienen premies met betrekking tot de 14 niet-EER-regio's (vermeld de regio's die in bijlage III worden genoemd, behalve die welke worden genoemd in bijlage V of in bijlage XIII van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35), voor de overeenkomst aangaande de verplichtingen van de branches Verzekeringen tegen brand en andere schade die stormschade dekken, inclusief de proportionele herverzekeringsverplichtingen, en Verzekeringen voor schepen, luchtvaartuigen en andere transportmiddelen die stormschade aan op het vasteland gelegen goederen dekken, inclusief de proportionele herverzekeringsverplichtingen. Premies zijn bruto premies, zonder aftrek van premies voor herverzekeringsovereenkomsten. |
||||
|
C0040/R0790 |
Schatting van de te verdienen brutopremie — Totaal stormrisico — Overige regio's vóór diversificatie |
Totaal van de schatting van de door de verzekerings- of herverzekeringsgroep gedurende het volgende jaar te verdienen premies met betrekking tot de 14 niet-EER-regio's, vóór diversificatie. |
||||
|
C0050/R0400–R0590 |
Blootstelling — EER-regio |
De som van het totaal aan verzekeringen voor elk van de 20 EER-regio's voor de volgende branches: Verzekering voor brand en andere schade, inclusief de proportionele herverzekeringsverplichtingen, met betrekking tot overeenkomsten die stormrisico dekken en waarbij het risico in deze specifieke EER-regio gelegen is; en Verzekering voor schepen, luchtvaartuigen en andere transportmiddelen, inclusief de proportionele herverzekeringsverplichtingen, met betrekking tot overeenkomsten die stormschade aan op het vasteland gelegen goederen dekken en waarbij het risico in deze specifieke EER-regio gelegen is. |
||||
|
C0050/R0600 |
Blootstelling — Totaal stormrisico — EER-regio's vóór diversificatie |
Totaal van de blootstelling vóór diversificatie voor de 20 EER-regio's. |
||||
|
C0060/R0400–R0590 |
Gespecificeerd brutoverlies — EER-regio |
Gespecificeerd brutoverlies door storm voor elk van de 20 EER-regio's, rekening houdend met het diversificatie-effect tussen zones. |
||||
|
C0060/R0600 |
Gespecificeerd brutoverlies — Totaal stormrisico — EER-regio's vóór diversificatie |
Totaal van het gespecificeerd brutoverlies vóór diversificatie voor de 20 EER-regio's. |
||||
|
C0070/R0400–R0590 |
Factor voor rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — EER-regio |
De factor voor het vereiste voor het stormrisico voor elk van de 20 EER-regio's, rekening houdend met het diversificatie-effect tussen zones. |
||||
|
C0070/R0600 |
Factor voor rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Totaal stormrisico — EER-regio's vóór diversificatie |
Verhouding tussen totaal gespecificeerd brutoverlies en totale blootstelling. |
||||
|
C0080/R0400–R0590 |
Scenario A of B — EER-regio |
Het kapitaalvereiste voor het stormrisico voor elk van de 20 EER-regio's volgens scenario A of scenario B, al naar gelang welk bedrag het hoogst is. Bij het vaststellen van wat het hoogste bedrag is van scenario A en B, dient rekening te worden gehouden met het risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep met betrekking tot dit gevaar. |
||||
|
C0090/R0400–R0590 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — EER-regio |
Kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor stormrisico voor elk van de 20 EER-regio's, overeenkomend met scenario A of B, al naar gelang welk bedrag het hoogst is. |
||||
|
C0090/R0600 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Totaal stormrisico — EER-regio's vóór diversificatie |
Totaal van het kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor stormrisico voor de 20 EER-regio's. |
||||
|
C0090/R0790 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Totaal stormrisico — Overige regio's vóór diversificatie |
Het kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor stormrisico in niet-EER-regio's. Dit is het bedrag van het onmiddellijke verlies, zonder aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
C0090/R0800 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Totaal stormrisico — Alle regio's vóór diversificatie |
Totaal van het kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor stormrisico voor alle regio's. |
||||
|
C0090/R0810 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Diversificatie-effect tussen regio's |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de stormrisico's in verband met de verschillende regio's (zowel EER-regio's als overige regio's). |
||||
|
C0090/R0820 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Totaal stormrisico na diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor stormrisico, rekening houdend met het in item C0090/R0810 gerapporteerde diversificatie-effect. |
||||
|
C0100/R0400–R0590 |
Geschatte risicolimitering — EER-regio |
Het geschatte risicolimiteringseffect volgens het gekozen scenario, voor elk van de 20 EER-regio's, van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep met betrekking tot dit gevaar, exclusief de geschatte wedersamenstellingspremies. |
||||
|
C0100/R0600 |
Geschatte risicolimitering — Totaal stormrisico — EER-regio's vóór diversificatie |
Totaal van geschatte risicolimitering voortvloeiend uit de ondermodule stormrisico voor de 20 EER-regio's. |
||||
|
C0100/R0790 |
Geschatte risicolimitering — Totaal stormrisico — Overige regio's vóór diversificatie |
Het geschatte risicolimiteringseffect, voor alle niet-EER-regio's, van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep met betrekking tot dit gevaar, exclusief de geschatte wedersamenstellingspremies. |
||||
|
C0100/R0800 |
Geschatte risicolimitering — Totaal stormrisico — Alle regio's vóór diversificatie |
Totaal van geschatte risicolimitering voortvloeiend uit de ondermodule stormrisico voor alle EER-regio's. |
||||
|
C0110/R0400–R0590 |
Geschatte wedersamenstellingspremies — EER-regio |
De geschatte wedersamenstellingspremies volgens het gekozen scenario, voor elk van de 20 EER-regio's, als gevolg van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep met betrekking tot dit gevaar. |
||||
|
C0110/R0600 |
Geschatte wedersamenstellingspremies — Totaal stormrisico — EER-regio's vóór diversificatie |
Totaal van de geschatte wedersamenstellingspremies voor de 20 EER-regio's. |
||||
|
C0110/R0790 |
Geschatte wedersamenstellingspremies — Totaal stormrisico — Overige regio's vóór diversificatie |
De geschatte wedersamenstellingspremies, voor alle niet-EER-regio's, als gevolg van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep met betrekking tot dit gevaar. |
||||
|
C0110/R0800 |
Geschatte wedersamenstellingspremies — Totaal stormrisico — Alle regio's vóór diversificatie |
Totaal van de geschatte wedersamenstellingspremies voor alle regio's. |
||||
|
C0120/R0400–R0590 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — EER-regio |
Kapitaalvereiste, na aftrek van het risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep met betrekking tot dit gevaar, voortvloeiend uit de ondermodule stormrisico in elk van de EER-regio's, overeenkomstig het gekozen scenario. |
||||
|
C0120/R0600 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Totaal stormrisico — EER-regio's vóór diversificatie |
Totaal van het kapitaalvereiste, na aftrek van het risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep voor de 20 EER-regio's. |
||||
|
C0120/R0790 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Totaal stormrisico — Overige regio's vóór diversificatie |
Het kapitaalvereiste na risicolimitering voor stormrisico in niet-EER-regio's. Dit is het bedrag van het onmiddellijke verlies, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
C0120/R0800 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Totaal stormrisico — Alle regio's vóór diversificatie |
Totaal van het kapitaalvereiste, na aftrek van het risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep voor alle regio's. |
||||
|
C0120/R0810 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Diversificatie-effect tussen regio's |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de kapitaalvereisten na risicolimitering voor stormrisico's in verband met de verschillende regio's (zowel EER-regio's als overige regio's). |
||||
|
C0120/R0820 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Totaal stormrisico — Na diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste na risicolimitering voor stormrisico, rekening houdend met het in C0120/R0810 opgegeven diversificatie-effect. |
||||
|
Natuurrampenrisico — Aardbevingsrisico |
||||||
|
C0130/R1040–R1210 |
Schatting van de te verdienen brutopremie — Overige regio's |
Een schatting van de door de verzekerings- of herverzekeringsgroep gedurende het volgende jaar te verdienen premies met betrekking tot elk van de 14 niet-EER-regio's (vermeld de regio's die in bijlage III worden genoemd, behalve die welke worden genoemd in bijlage V of in bijlage XIII van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35), voor de overeenkomst aangaande de verplichtingen van de branches: Verzekeringen tegen brand en andere schade die aardbevingsrisico dekken, inclusief de proportionele herverzekeringsverplichtingen; en Verzekeringen voor schepen, luchtvaartuigen en andere transportmiddelen die aardbevingsschade aan op het vasteland gelegen goederen dekken, inclusief de proportionele herverzekeringsverplichtingen. Premies zijn bruto premies, zonder aftrek van premies voor herverzekeringsovereenkomsten. |
||||
|
C0130/R1220 |
Schatting van de te verdienen brutopremie — Totaal aardbevingsrisico — Overige regio's vóór diversificatie |
Totaal van de schatting van de door de verzekerings- of herverzekeringsgroep gedurende het volgende jaar te verdienen premies met betrekking tot de overige regio's. |
||||
|
C0140/R0830–R1020 |
Blootstelling — EER-regio |
De som van het totaal aan verzekeringen voor elk van de 20 EER-regio's voor de volgende branches: Verzekering voor brand en andere schade, inclusief de proportionele herverzekeringsverplichtingen, met betrekking tot overeenkomsten die aardbevingsrisico dekken en waarbij het risico in deze specifieke EER-regio gelegen is; en Verzekering voor schepen, luchtvaartuigen en andere transportmiddelen, inclusief de proportionele herverzekeringsverplichtingen, met betrekking tot overeenkomsten die aardbevingsschade aan op het vasteland gelegen goederen dekken en waarbij het risico in deze specifieke EER-regio gelegen is. |
||||
|
C0140/R1030 |
Blootstelling — Totaal aardbevingsrisico — EER-regio's vóór diversificatie |
Totaal van de blootstelling voor de 20 EER-regio's. |
||||
|
C0150/R0830–R1020 |
Gespecificeerd brutoverlies — EER-regio |
Gespecificeerd brutoverlies door aardbeving voor elk van de 20 EER-regio's, rekening houdend met het diversificatie-effect tussen zones. |
||||
|
C0150/R1030 |
Gespecificeerd brutoverlies — Totaal aardbevingsrisico — EER-regio's vóór diversificatie |
Totaal van het gespecificeerd brutoverlies door aardbeving voor de 20 EER-regio's. |
||||
|
C0160/R0830–R1020 |
Factor voor rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — EER-regio |
De factor voor het vereiste voor het aardbevingsrisico volgens de standaardformule voor elk van de 20 EER-regio's, rekening houdend met het diversificatie-effect tussen zones. |
||||
|
C0160/R1030 |
Factor voor rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Totaal aardbevingsrisico — EER-regio's vóór diversificatie |
Verhouding tussen totaal gespecificeerd brutoverlies en totale blootstelling. |
||||
|
C0170/R0830–R1020 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — EER-regio |
Kapitaalvereiste vóór risicolimitering voortvloeiend uit de ondermodule aardbevingsrisico in elk van de 20 EER-regio's. |
||||
|
C0170/R1030 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Totaal aardbevingsrisico — EER-regio's vóór diversificatie |
Totaal van het kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor aardbevingsrisico voor de 20 EER-regio's. |
||||
|
C0170/R1220 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Totaal aardbevingsrisico — Overige regio's vóór diversificatie |
Het kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor aardbevingsrisico in niet-EER-regio's. Dit is het bedrag van het onmiddellijke verlies, zonder aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
C0170/R1230 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Totaal aardbevingsrisico — Alle regio's vóór diversificatie |
Totaal van het kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor aardbevingsrisico voor alle regio's. |
||||
|
C0170/R1240 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Diversificatie-effect tussen regio's |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de aardbevingsrisico's in verband met de verschillende regio's (zowel EER-regio's als overige regio's). |
||||
|
C0170/R1250 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Totaal aardbevingsrisico — Na diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor aardbevingsrisico, rekening houdend met het in C0170/R1240 opgegeven diversificatie-effect. |
||||
|
C0180/R0830–R1020 |
Geschatte risicolimitering — EER-regio |
Het geschatte risicolimiteringseffect, voor elk van de 20 EER-regio's, van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep met betrekking tot dit gevaar, exclusief de geschatte wedersamenstellingspremies. |
||||
|
C0180/R1030 |
Geschatte risicolimitering — Totaal aardbevingsrisico — EER-regio's vóór diversificatie |
Totaal van de geschatte risicolimitering voor de 20 EER-regio's. |
||||
|
C0180/R1220 |
Geschatte risicolimitering — Totaal aardbevingsrisico — Overige regio's vóór diversificatie |
Het geschatte risicolimiteringseffect, voor alle niet-EER-regio's, van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep met betrekking tot dit gevaar, exclusief de geschatte wedersamenstellingspremies. |
||||
|
C0180/R1230 |
Geschatte risicolimitering — Totaal aardbevingsrisico — Alle regio's vóór diversificatie |
Totaal van de geschatte risicolimitering voor alle regio's. |
||||
|
C0190/R0830–R1020 |
Geschatte wedersamenstellingspremies — EER-regio |
De geschatte wedersamenstellingspremies, voor elk van de 20 EER-regio's, als gevolg van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep met betrekking tot dit gevaar. |
||||
|
C0190/R1030 |
Geschatte wedersamenstellingspremies — Totaal aardbevingsrisico — EER-regio's vóór diversificatie |
Totaal van de geschatte wedersamenstellingspremies voor de 20 EER-regio's. |
||||
|
C0190/R1220 |
Geschatte wedersamenstellingspremies — Totaal aardbevingsrisico — Overige regio's vóór diversificatie |
De geschatte wedersamenstellingspremies, voor alle niet-EER-regio's, als gevolg van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep met betrekking tot dit gevaar. |
||||
|
C0190/R1230 |
Geschatte wedersamenstellingspremies — Totaal aardbevingsrisico — Alle regio's vóór diversificatie |
Totaal van de geschatte wedersamenstellingspremies voor alle regio's. |
||||
|
C0200/R0830–R1020 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — EER-regio |
Kapitaalvereiste, na aftrek van het risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep met betrekking tot dit gevaar, voortvloeiend uit de ondermodule aardbevingsrisico in elk van de 20 EER-regio's. |
||||
|
C0200/R1030 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Totaal aardbevingsrisico — EER-regio's vóór diversificatie |
Totaal kapitaalvereiste, na aftrek van het risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep met betrekking tot dit gevaar, voortvloeiend uit de ondermodule aardbevingsrisico voor de 20 EER-regio's. |
||||
|
C0200/R1220 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Totaal aardbevingsrisico — Overige regio's vóór diversificatie |
Het kapitaalvereiste na risicolimitering voor aardbevingsrisico in niet-EER-regio's. Dit is het bedrag van het onmiddellijke verlies, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
C0200/R1230 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Totaal aardbevingsrisico — Alle regio's vóór diversificatie |
Totaal kapitaalvereiste, na aftrek van het risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep met betrekking tot dit gevaar, voortvloeiend uit de ondermodule aardbevingsrisico voor alle regio's. |
||||
|
C0200/R1240 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Diversificatie-effect tussen regio's |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de kapitaalvereisten na risicolimitering voor aardbevingsrisico's in verband met de verschillende regio's (zowel EER-regio's als overige regio's). |
||||
|
C0200/R1250 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Totaal aardbevingsrisico — Na diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste na risicolimitering voor aardbevingsrisico, rekening houdend met het in C0200/R1240 opgegeven diversificatie-effect. |
||||
|
Natuurrampenrisico — Overstromingsrisico |
||||||
|
C0210/R1410–R1580 |
Schatting van de te verdienen brutopremie — Overige regio's |
Een schatting van de door de verzekerings- of herverzekeringsgroep gedurende het volgende jaar te verdienen premies met betrekking tot elk van de 14 niet-EER-regio's (vermeld de regio's die in bijlage III worden genoemd, behalve die welke worden genoemd in bijlage V of in bijlage XIII van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35), voor de overeenkomst aangaande de verplichtingen van de branches: Verzekeringen tegen brand en andere schade die overstromingsrisico dekken, inclusief de proportionele herverzekeringsverplichtingen; Verzekeringen voor schepen, luchtvaartuigen en andere transportmiddelen die schade aan op het vasteland gelegen goederen door overstroming dekken, inclusief de proportionele herverzekeringsverplichtingen; Overige motorrijtuigenverzekeringen met inbegrip van de proportionele herverzekeringsverplichtingen. Premies zijn bruto premies, zonder aftrek van premies voor herverzekeringsovereenkomsten. |
||||
|
C0210/R1590 |
Schatting van de te verdienen brutopremie — Totaal overstromingsrisico — Overige regio's vóór diversificatie |
Totaal van de schatting van de door de verzekerings- of herverzekeringsgroep gedurende het volgende jaar te verdienen premies met betrekking tot de overige regio's. |
||||
|
C0220/R1260–R1390 |
Blootstelling — EER-regio |
De som van het totaal aan verzekeringen voor elk van de 14 EER-regio's voor de volgende branches: Verzekering voor brand en andere schade, inclusief de proportionele herverzekeringsverplichtingen, met betrekking tot overeenkomsten die overstromingsrisico dekken en waarbij het risico in deze specifieke EER-regio gelegen is; Verzekering voor schepen, luchtvaartuigen en andere transportmiddelen, inclusief de proportionele herverzekeringsverplichtingen, met betrekking tot overeenkomsten die schade aan op het vasteland gelegen goederen door overstroming dekken en waarbij het risico in deze specifieke EER-regio gelegen is. en Overige motorrijtuigenverzekeringen, inclusief de proportionele herverzekeringsverplichtingen, vermenigvuldigd met 1,5, met betrekking tot overeenkomsten die schade aan op het vasteland gelegen goederen door overstroming dekken en waarbij het risico in deze specifieke EER-regio gelegen is. |
||||
|
C0220/R1400 |
Blootstelling — Totaal overstromingsrisico — EER-regio's vóór diversificatie |
Totaal van de blootstelling voor de 14 EER-regio's. |
||||
|
C0230/R1260–R1390 |
Gespecificeerd brutoverlies — EER-regio |
Gespecificeerd brutoverlies door overstroming voor elk van de 14 EER-regio's, rekening houdend met het diversificatie-effect tussen zones. |
||||
|
C0230/R1400 |
Gespecificeerd brutoverlies — Totaal overstromingsrisico — EER-regio's vóór diversificatie |
Totaal van het gespecificeerd brutoverlies door overstroming voor de 14 EER-regio's. |
||||
|
C0240/R1260–R1390 |
Factor voor rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — EER-regio |
De factor voor het vereiste voor het overstromingsrisico volgens de standaardformule voor elk van de 14 EER-regio's, rekening houdend met het diversificatie-effect tussen zones. |
||||
|
C0240/R1400 |
Factor voor rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Totaal overstromingsrisico — EER-regio's vóór diversificatie |
Verhouding tussen totaal gespecificeerd brutoverlies en totale blootstelling. |
||||
|
C0250/R1260–R1390 |
Scenario A of B — EER-regio |
Het kapitaalvereiste voor het overstromingsrisico voor elk van de 14 EER-regio's volgens scenario A of scenario B, al naar gelang welk bedrag het hoogst is. Bij het vaststellen van wat het hoogste bedrag is van scenario A en B moet rekening worden gehouden met het risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep met betrekking tot dit gevaar. |
||||
|
C0260/R1260–R1390 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — EER-regio |
Kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor overstromingsrisico voor elk van de 14 EER-regio's, overeenkomend met scenario A of B, al naar gelang welk bedrag het hoogst is. |
||||
|
C0260/1400 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Totaal overstromingsrisico — EER-regio's vóór diversificatie |
Totaal van het kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor overstromingsrisico voor de 14 EER-regio's. |
||||
|
C0260/R1590 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Totaal overstromingsrisico — Overige regio's vóór diversificatie |
Het kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor overstromingsrisico in niet-EER-regio's. Dit is het bedrag van het onmiddellijke verlies, zonder aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
C0260/R1600 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Totaal overstromingsrisico — Alle regio's vóór diversificatie |
Totaal van het kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor overstromingsrisico voor alle regio's. |
||||
|
C0260/R1610 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Diversificatie-effect tussen regio's |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de overstromingsrisico's in verband met de verschillende regio's (zowel EER-regio's als overige regio's). |
||||
|
C0260/R1620 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Totaal overstromingsrisico na diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor overstromingsrisico, rekening houdend met het in C0260/R1610 opgegeven diversificatie-effect. |
||||
|
C0270/R1260–R1390 |
Geschatte risicolimitering — EER-regio |
Het geschatte risicolimiteringseffect volgens het gekozen scenario, voor elk van de 14 EER-regio's, van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep met betrekking tot dit gevaar, exclusief de geschatte wedersamenstellingspremies. |
||||
|
C0270/R1400 |
Geschatte risicolimitering — Totaal overstromingsrisico — EER-regio's vóór diversificatie |
Totaal van de geschatte risicolimitering voor de 14 EER-regio's. |
||||
|
C0270/R1590 |
Geschatte risicolimitering — Totaal overstromingsrisico — Overige regio's vóór diversificatie |
Het geschatte risicolimiteringseffect, voor alle niet-EER-regio's, van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep met betrekking tot dit gevaar, exclusief de geschatte wedersamenstellingspremies. |
||||
|
C0270/R1600 |
Geschatte risicolimitering — Totaal overstromingsrisico — Alle regio's vóór diversificatie |
Totaal van de geschatte risicolimitering voor alle regio's. |
||||
|
C0280/R1260–R1390 |
Geschatte wedersamenstellingspremies — EER-regio |
De geschatte wedersamenstellingspremies volgens het gekozen scenario, voor elk van de 14 EER-regio's, als gevolg van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep met betrekking tot dit gevaar. |
||||
|
C0280/R1400 |
Geschatte wedersamenstellingspremies — Totaal overstromingsrisico — EER-regio's vóór diversificatie |
Totaal van de geschatte wedersamenstellingspremies voor de 14 EER-regio's. |
||||
|
C0280/R1590 |
Geschatte wedersamenstellingspremies — Totaal overstromingsrisico — Overige regio's vóór diversificatie |
De geschatte wedersamenstellingspremies, voor alle niet-EER-regio's, als gevolg van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep met betrekking tot dit gevaar. |
||||
|
C0280/R1600 |
Geschatte wedersamenstellingspremies — Totaal overstromingsrisico — Alle regio's vóór diversificatie |
Totaal van de geschatte wedersamenstellingspremies voor alle regio's. |
||||
|
C0290/R1260–R1390 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — EER-regio |
Kapitaalvereiste, na aftrek van het risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep met betrekking tot dit gevaar, voortvloeiend uit de ondermodule overstromingsrisico in elk van de 14 EER-regio's, overeenkomstig het gekozen scenario. |
||||
|
C0290/R1400 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Totaal overstromingsrisico — EER-regio's vóór diversificatie |
Totaal van het kapitaalvereiste, na aftrek van het risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep voor de 14 EER-regio's. |
||||
|
C0290/R1590 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Totaal overstromingsrisico — Overige regio's vóór diversificatie |
Het kapitaalvereiste na risicolimitering voor overstromingsrisico in niet-EER-regio's. Dit is het bedrag van het onmiddellijke verlies, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
C0290/R1600 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Totaal overstromingsrisico — Alle regio's vóór diversificatie |
Totaal van het kapitaalvereiste, na aftrek van het risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep voor alle regio's. |
||||
|
C0290/R1610 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Diversificatie-effect tussen regio's |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de kapitaalvereisten na risicolimitering voor overstromingsrisico's in verband met de verschillende regio's (zowel EER-regio's als overige regio's). |
||||
|
C0290/R1620 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Totaal overstromingsrisico na diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste na risicolimitering voor overstromingsrisico, rekening houdend met het in C0290/R1610 opgegeven diversificatie-effect. |
||||
|
Natuurrampenrisico — Hagelrisico |
||||||
|
C0300/R1730–R1900 |
Schatting van de te verdienen brutopremie — Overige regio's |
Een schatting van de door de verzekerings- of herverzekeringsgroep gedurende het volgende jaar te verdienen premies met betrekking tot elk van de negen niet-EER-regio's (vermeld de regio's die in bijlage III worden genoemd, behalve die welke worden genoemd in bijlage V of in bijlage XIII van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35), voor de overeenkomst aangaande de verplichtingen van de branches: Verzekeringen tegen brand en andere schade die hagelrisico dekken, inclusief de proportionele herverzekeringsverplichtingen; Verzekeringen voor schepen, luchtvaartuigen en andere transportmiddelen die schade aan op het vasteland gelegen goederen door hagel dekken, inclusief de proportionele herverzekeringsverplichtingen; en Overige motorrijtuigenverzekeringen met inbegrip van de proportionele herverzekeringsverplichtingen. Premies zijn bruto premies, zonder aftrek van premies voor herverzekeringsovereenkomsten. |
||||
|
C0300/R1910 |
Schatting van de te verdienen brutopremie — Totaal hagelrisico — Overige regio's vóór diversificatie |
Totaal van de schatting van de door de verzekerings- of herverzekeringsgroep gedurende het volgende jaar te verdienen premies met betrekking tot de overige regio's. |
||||
|
C0310/R1630–R1710 |
Blootstelling — EER-regio |
De som van het totaal aan verzekeringen voor elk van de 9 EER-regio's voor de volgende branches: Verzekering voor brand en andere schade, inclusief de proportionele herverzekeringsverplichtingen, met betrekking tot overeenkomsten die hagelrisico dekken en waarbij het risico in deze specifieke EER-regio gelegen is; Verzekering voor schepen, luchtvaartuigen en andere transportmiddelen, inclusief de proportionele herverzekeringsverplichtingen, met betrekking tot overeenkomsten die hagelschade aan op het vasteland gelegen goederen dekken en waarbij het risico in deze specifieke EER-regio gelegen is. en Overige motorrijtuigenverzekeringen, inclusief de proportionele herverzekeringsverplichtingen, vermenigvuldigd met 5, met betrekking tot overeenkomsten die schade aan op het vasteland gelegen goederen door hagel dekken en waarbij het risico in deze specifieke EER-regio gelegen is. |
||||
|
C0310/R1720 |
Blootstelling — Totaal hagelrisico — EER-regio's vóór diversificatie |
Totaal van de blootstelling voor de 9 EER-regio's. |
||||
|
C0320/R1630–R1710 |
Gespecificeerd brutoverlies — EER-regio |
Gespecificeerd brutoverlies door hagel voor elk van de negen EER-regio's, rekening houdend met het diversificatie-effect tussen zones. |
||||
|
C0320/R1720 |
Gespecificeerd brutoverlies — Totaal hagelrisico — EER-regio's vóór diversificatie |
Totaal van het gespecificeerd brutoverlies door hagel voor de negen EER-regio's. |
||||
|
C0330/R1630–R1710 |
Factor voor rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — EER-regio |
De factor voor het vereiste voor het hagelrisico volgens de standaardformule voor elk van de negen EER-regio's, rekening houdend met het diversificatie-effect tussen zones. |
||||
|
C0330/R1720 |
Factor voor rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Totaal hagelrisico — EER-regio's vóór diversificatie |
Verhouding tussen totaal gespecificeerd brutoverlies en totale blootstelling. |
||||
|
C0340/R1630–R1710 |
Scenario A of B — EER-regio |
Het kapitaalvereiste voor het hagelrisico voor elk van de negen EER-regio's volgens scenario A of scenario B, al naar gelang welk bedrag het hoogst is. Bij het vaststellen van wat het hoogste bedrag is van scenario A en B moet rekening worden gehouden met het risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep met betrekking tot dit gevaar. |
||||
|
C0350/R1630–R1710 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — EER-regio |
Kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor hagelrisico voor elk van de negen EER-regio's, overeenkomend met scenario A of B, al naar gelang welk bedrag het hoogst is. |
||||
|
C0350/R1720 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Totaal hagelrisico — EER-regio's vóór diversificatie |
Totaal van het kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor hagelrisico voor de negen EER-regio's. |
||||
|
C0350/R1910 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Totaal hagelrisico — Overige regio's vóór diversificatie |
Het kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor hagelrisico in niet-EER-regio's. Dit is het bedrag van het onmiddellijke verlies, zonder aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
C0350/R1920 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Totaal hagelrisico — Alle regio's vóór diversificatie |
Totaal van het kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor hagelrisico voor alle regio's. |
||||
|
C0350/R1930 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Diversificatie-effect tussen regio's |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de hagelrisico's in verband met de verschillende regio's (zowel EER-regio's als overige regio's). |
||||
|
C0350/R1940 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Totaal hagelrisico na diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor hagelrisico, rekening houdend met het in C0350/R1930 opgegeven diversificatie-effect. |
||||
|
C0360/R1630–R1710 |
Geschatte risicolimitering — EER-regio |
Het geschatte risicolimiteringseffect volgens het gekozen scenario, voor elk van de 9 EER-regio's, van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep met betrekking tot dit gevaar, exclusief de geschatte wedersamenstellingspremies. |
||||
|
C0360/R1720 |
Geschatte risicolimitering — Totaal hagelrisico — EER-regio's vóór diversificatie |
Totaal van de geschatte risicolimitering voor de negen EER-regio's. |
||||
|
C0360/R1910 |
Geschatte risicolimitering — Totaal hagelrisico — Overige regio's vóór diversificatie |
Het geschatte risicolimiteringseffect, voor alle niet-EER-regio's, van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep met betrekking tot dit gevaar, exclusief de geschatte wedersamenstellingspremies. |
||||
|
C0360/R1820 |
Geschatte risicolimitering — Totaal hagelrisico — Alle regio's vóór diversificatie |
Totaal van de geschatte risicolimitering voor alle regio's. |
||||
|
C0370/R1630–R1710 |
Geschatte wedersamenstellingspremies — EER-regio |
De geschatte wedersamenstellingspremies volgens het gekozen scenario, voor elk van de 9 EER-regio's, als gevolg van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep met betrekking tot dit gevaar. |
||||
|
C0370/R1720 |
Geschatte wedersamenstellingspremies — Totaal hagelrisico — EER-regio's vóór diversificatie |
Totaal van de geschatte wedersamenstellingspremies voor de 9 EER-regio's. |
||||
|
C0370/R1910 |
Geschatte wedersamenstellingspremies — Totaal hagelrisico — Overige regio's vóór diversificatie |
De geschatte wedersamenstellingspremies, voor alle niet-EER-regio's, als gevolg van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep met betrekking tot dit gevaar. |
||||
|
C0370/R1920 |
Geschatte wedersamenstellingspremies — Totaal hagelrisico — Alle regio's vóór diversificatie |
Totaal van de geschatte wedersamenstellingspremies voor alle regio's. |
||||
|
C0380/R1630–R1710 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — EER-regio |
Kapitaalvereiste, na aftrek van het risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep met betrekking tot dit gevaar, voortvloeiend uit de ondermodule hagelrisico in elk van de negen EER-regio's, overeenkomstig het gekozen scenario. |
||||
|
C0380/R1720 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Totaal hagelrisico — EER-regio's vóór diversificatie |
Totaal van het kapitaalvereiste, na aftrek van het risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep voor de 9 EER-regio's. |
||||
|
C0380/R1910 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Totaal hagelrisico — Overige regio's vóór diversificatie |
Het kapitaalvereiste na risicolimitering voor hagelrisico in niet-EER-regio's. Dit is het bedrag van het onmiddellijke verlies, na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
C0380/R1920 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Totaal hagelrisico — Alle regio's vóór diversificatie |
Totaal van het kapitaalvereiste, na aftrek van het risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep voor alle regio's. |
||||
|
C0380/R1930 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Diversificatie-effect tussen regio's |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de kapitaalvereisten na risicolimitering voor hagelrisico's in verband met de verschillende regio's (zowel EER-regio's als overige regio's). |
||||
|
C0380/R1940 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Totaal hagelrisico na diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste na risicolimitering voor hagelrisico, rekening houdend met het in C0380/R1930 opgegeven diversificatie-effect. |
||||
|
Natuurrampenrisico — Aardverzakkingsrisico |
||||||
|
C0390/R1950 |
Schatting van de te verdienen brutopremie — Totaal aardverzakkingsrisico vóór diversificatie |
Een schatting van de door de verzekerings- of herverzekeringsgroep gedurende het volgende jaar te verdienen premies voor de overeenkomst aangaande de verplichtingen van de branche Verzekering voor brand en andere schade, inclusief de proportionele herverzekeringsverplichtingen. Premies zijn bruto premies, zonder aftrek van premies voor herverzekeringsovereenkomsten, en betrekking hebbend op het grondgebied van Frankrijk. |
||||
|
C0400/R1950 |
Blootstelling — Totaal aardverzakkingsrisico vóór diversificatie |
De som van het totaal aan verzekeringen, opgebouwd uit de geografische indelingen van het grondgebied van Frankrijk voor brand en andere schade, inclusief de proportionele herverzekeringsverplichtingen, die voldoende homogeen zijn wat het aardverzakkingsrisico betreft waaraan verzekerings- en herverzekeringsgroepen zijn blootgesteld met betrekking tot het grondgebied. Tezamen vormen de zones het volledige grondgebied. |
||||
|
C0410/R1950 |
Gespecificeerd brutoverlies — Totaal aardverzakkingsrisico vóór diversificatie |
Gespecificeerd brutoverlies door aardverzakking, rekening houdend met het diversificatie-effect tussen zones. |
||||
|
C0420/R1950 |
Factor voor rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Totaal aardverzakkingsrisico vóór diversificatie |
De factor voor het vereiste voor het aardverzakkingsrisico voor het grondgebied van Frankrijk, rekening houdend met het diversificatie-effect tussen zones. |
||||
|
C0430/R1950 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Totaal aardverzakkingsrisico vóór diversificatie |
Totaal van het kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor aardverzakkingsrisico op het grondgebied van Frankrijk. Dit is het bedrag van het onmiddellijke verlies, zonder aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, hetgeen voor aardverzakkingsrisico gelijk is aan het gespecificeerde brutoverlies (item C0410/R1950). |
||||
|
C0430/R1960 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Diversificatie-effect tussen zones — Totaal aardverzakkingsrisico vóór diversificatie |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de aardverzakkingsrisico's in verband met de verschillende zones van het grondgebied van Frankrijk. |
||||
|
C0430/R1970 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Totaal aardverzakkingsrisico — Totaal aardverzakkingsrisico vóór diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor aardverzakkingsrisico, rekening houdend met het in item C0430/R1960 opgegeven diversificatie-effect. |
||||
|
C0440/R1950 |
Geschatte risicolimitering — Totaal aardverzakkingsrisico vóór diversificatie |
Het geschatte risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep met betrekking tot dit gevaar, exclusief de geschatte wedersamenstellingspremies. |
||||
|
C0450/R1950 |
Geschatte wedersamenstellingspremies — Totaal aardverzakkingsrisico vóór diversificatie |
De geschatte wedersamenstellingspremies als gevolg van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep met betrekking tot dit gevaar. |
||||
|
C0460/R1950 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Totaal aardverzakkingsrisico vóór diversificatie |
Kapitaalvereiste, na aftrek van het risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep met betrekking tot dit gevaar, voortvloeiend uit de ondermodule aardverzakkingsrisico. |
||||
|
C0460/R1960 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Diversificatie-effect tussen zones |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de kapitaalvereisten na risicolimitering voor aardverzakkingsrisico's in verband met de verschillende zones van het grondgebied van Frankrijk. |
||||
|
C0460/R1970 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Totaal aardverzakkingsrisico na diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste na risicolimitering voor aardverzakkingsrisico, rekening houdend met het in item C0460/R1960 opgegeven diversificatie-effect. |
||||
|
Natuurrampenrisico — Niet-proportionele zaakherverzekering |
||||||
|
C0470/R2000 |
Schatting van de te verdienen brutopremies |
Een schatting van de door de verzekerings- of herverzekeringsgroep gedurende het volgende jaar te verdienen premies voor de overeenkomst aangaande de verplichtingen van de branche Niet-proportionele zaakherverzekering, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. Premies zijn bruto premies, zonder aftrek van premies voor herverzekeringsovereenkomsten. |
||||
|
C0480/R2000 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Het kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor niet-proportionele zaakherverzekering. Dit is het bedrag van het onmiddellijke verlies, zonder aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
C0490/R2000 |
Geschatte risicolimitering |
Het geschatte risicolimiteringseffect van de specifieke retrocessieovereenkomsten en SPV's van de groep in verband met risico's die voortvloeien uit geaccepteerde niet-proportionele zaakherverzekering, exclusief de geschatte wedersamenstellingspremies. |
||||
|
C0500/R2000 |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
De geschatte wedersamenstellingspremies als gevolg van de specifieke retrocessieovereenkomsten en SPV's van de groep in verband met risico's die voortvloeien uit geaccepteerde niet-proportionele zaakherverzekering. |
||||
|
C0510/R2000 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering |
Kapitaalvereiste, na aftrek van het risicolimiteringseffect van de specifieke retrocessieovereenkomsten en SPV's van de groep in verband met risico's die voortvloeien uit geaccepteerde niet-proportionele zaakherverzekering. |
||||
|
Risico van antropogene rampen — Risico van wettelijke aansprakelijkheid voor motorvoertuigen |
||||||
|
C0520/R2100 |
Aantal voertuigen verzekerd met een verzekeringsovereenkomstlimiet van meer dan 24 miljoen euro |
Aantal voertuigen dat is verzekerd door de verzekerings- of herverzekeringsgroep in de branche Aansprakelijkheidsverzekeringen voor motorrijtuigen, inclusief proportionele herverzekeringsverplichtingen, met een aangenomen verzekeringsovereenkomstlimiet boven 24 miljoen euro. |
||||
|
C0530/R2100 |
Aantal voertuigen verzekerd met een verzekeringsovereenkomstlimiet van 24 miljoen euro of minder |
Aantal voertuigen dat is verzekerd door de verzekerings- of herverzekeringsgroep in de branche Aansprakelijkheidsverzekeringen voor motorrijtuigen, inclusief proportionele herverzekeringsverplichtingen, met een aangenomen verzekeringsovereenkomstlimiet onder of gelijk aan 24 miljoen euro. |
||||
|
C0540/R2100 |
Rampenrisicovereiste aansprakelijkheid motorrijtuigen vóór risicolimitering |
Dit is het totale kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor het risico van wettelijke aansprakelijkheid voor motorvoertuigen. |
||||
|
C0550/R2100 |
Geschatte risicolimitering |
Het geschatte risicolimiteringseffect van de specifieke retrocessieovereenkomsten en SPV's van de groep in verband met risico's die voortvloeien uit wettelijke aansprakelijkheid voor motorvoertuigen, exclusief de geschatte wedersamenstellingspremies. |
||||
|
C0560/R2100 |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
De geschatte wedersamenstellingspremies als gevolg van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep in verband met risico's die voortvloeien uit wettelijke aansprakelijkheid voor motorvoertuigen. |
||||
|
C0570/R2100 |
Rampenrisicovereiste aansprakelijkheid motorrijtuigen na risicolimitering |
Kapitaalvereiste, na aftrek van het risicolimiteringseffect van de specifieke retrocessieovereenkomsten en SPV's van de groep, in verband met risico's die voortvloeien uit wettelijke aansprakelijkheid voor motorvoertuigen. |
||||
|
Risico van antropogene rampen — Zeerisico — Tankeraanvaring |
||||||
|
C0580/R2200 |
Soort dekking aandeel rampenrisicovereiste zeecasco met betrekking tot tanker t vóór risicolimitering |
Dit is het kapitaalvereiste vóór risicolimitering, voor elke zeecascodekking, voor het risico zoals bedoeld in ondermodule zeerisico — tankeraanvaring. Het maximum heeft betrekking op alle olie- en gastankers die door de verzekerings- of herverzekeringsgroep met betrekking tot tankeraanvaring zijn verzekerd in de branches: Verzekering voor schepen, luchtvaartuigen en andere transportmiddelen, inclusief de proportionele herverzekeringsverplichtingen; en Niet-proportionele herverzekeringen voor schepen, luchtvaartuigen en andere transportmiddelen. Het bedrag van deze dekking is gelijk aan de verzekerde som die is geaccepteerd door de verzekerings- of herverzekeringsgroep voor scheepvaartverzekering en -herverzekering met betrekking tot elke tanker. |
||||
|
C0590/R2200 |
Aandeel rampenrisicovereiste aansprakelijkheidsverzekering zeeschepen met betrekking tot tanker t vóór risicolimitering |
Dit is het kapitaalvereiste vóór risicolimitering, voor elke aansprakelijkheidsdekking voor zeeschepen, voor het risico zoals bedoeld in ondermodule zeerisico — tankeraanvaring. Het maximum heeft betrekking op alle olie- en gastankers die door de verzekerings- of herverzekeringsgroep met betrekking tot tankeraanvaring zijn verzekerd in de branches: Verzekering voor schepen, luchtvaartuigen en andere transportmiddelen, inclusief de proportionele herverzekeringsverplichtingen; en Niet-proportionele herverzekeringen voor schepen, luchtvaartuigen en andere transportmiddelen. Het bedrag van deze dekking is gelijk aan de verzekerde som die is geaccepteerd door de verzekerings- of herverzekeringsgroep voor scheepvaartverzekering en -herverzekering met betrekking tot elke tanker. |
||||
|
C0600/R2200 |
Aandeel rampenrisicovereiste aansprakelijkheidsverzekering olievervuiling zeeschepen met betrekking tot tanker t vóór risicolimitering |
Dit is het kapitaalvereiste vóór risicolimitering, voor elke aansprakelijkheidsdekking voor olieverontreiniging op zee, voor het risico zoals bedoeld in ondermodule zeerisico — tankeraanvaring. Het maximum heeft betrekking op alle olie- en gastankers die door de verzekerings- of herverzekeringsgroep met betrekking tot tankeraanvaring zijn verzekerd in de branches: Verzekering voor schepen, luchtvaartuigen en andere transportmiddelen, inclusief de proportionele herverzekeringsverplichtingen; en Niet-proportionele herverzekeringen voor schepen, luchtvaartuigen en andere transportmiddelen. Het bedrag van deze dekking is gelijk aan de verzekerde som die is geaccepteerd door de verzekerings- of herverzekeringsgroep voor scheepvaartverzekering en -herverzekering met betrekking tot elke tanker. |
||||
|
C0610/R2200 |
Rampenrisicovereiste scheepvaartverzekering tankeraanvaring vóór risicolimitering |
Dit is het totale kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor het risico zoals bedoeld in ondermodule zeerisico — tankeraanvaring. |
||||
|
C0620/R2200 |
Geschatte risicolimitering |
Het geschatte risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep in verband met het risico zoals bedoeld in ondermodule zeerisico — tankeraanvaring, exclusief de geschatte wedersamenstellingspremies. |
||||
|
C0630/R2200 |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
De geschatte wedersamenstellingspremies als gevolg van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep in verband met het risico zoals bedoeld in ondermodule zeerisico — tankeraanvaring. |
||||
|
C0640/R2200 |
Aandeel rampenrisicovereiste scheepvaartverzekering tankeraanvaring na risicolimitering |
Het totale kapitaalvereiste na risicolimitering, na aftrek van het risicolimiteringseffect van de specifieke retrocessieovereenkomsten en SPV's van de groep, in verband met het risico zoals bedoeld in ondermodule zeerisico — tankeraanvaring. |
||||
|
C0650/R2200 |
Naam van het schip |
Naam van het betreffende schip. |
||||
|
Risico van antropogene rampen — Zeerisico — Explosie van een boorplatform |
||||||
|
C0660–C0700/R2300 |
Rampenrisicovereiste zeerisico — Explosie van een boorplatform — Soort dekking — vóór risicolimitering |
Dit is het kapitaalvereiste vóór risicolimitering, per soort dekking (schade aan goederen, verwijderen van wrakstukken, verlies aan productie-inkomsten, afdichten van de bron of beveiligen van de bron, aansprakelijkheidsverzekerings- en -herverzekeringsverplichtingen), voor het risico zoals bedoeld in ondermodule zeerisico — explosie van een boorplatform. Het maximum heeft betrekking op alle offshore olie- en gasplatforms die door de verzekerings- of herverzekeringsgroep met betrekking tot explosie van een boorplatform zijn verzekerd in de branches: Verzekering voor schepen, luchtvaartuigen en andere transportmiddelen, inclusief de proportionele herverzekeringsverplichtingen; en Niet-proportionele herverzekeringen voor schepen, luchtvaartuigen en andere transportmiddelen. Het bedrag per soort dekking is gelijk aan het verzekerde bedrag voor het specifieke soort dekking dat is geaccepteerd door de verzekerings- of herverzekeringsgroep met betrekking tot het gekozen platform. |
||||
|
C0710/R2300 |
Rampenrisicovereiste scheepvaartverzekering explosie van een boorplatform vóór risicolimitering |
Dit is het totale kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor het risico zoals bedoeld in ondermodule zeerisico — explosie van een boorplatform. |
||||
|
C0720/R2300 |
Geschatte risicolimitering |
Het geschatte risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep in verband met het risico zoals bedoeld in de ondermodule zeerisico — explosie van een boorplatform, exclusief de geschatte wedersamenstellingspremies. |
||||
|
C0730/R2300 |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
De geschatte wedersamenstellingspremies als gevolg van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep in verband met het risico zoals bedoeld in ondermodule zeerisico — explosie van een boorplatform. |
||||
|
C0740/R2300 |
Rampenrisicovereiste scheepvaartverzekering explosie van een boorplatform na risicolimitering |
Kapitaalvereiste, na aftrek van het risicolimiteringseffect van de specifieke retrocessieovereenkomsten en SPV's van de groep, in verband met het risico zoals bedoeld in ondermodule zeerisico — explosie van een boorplatform. |
||||
|
C0750/R2300 |
Naam van het boorplatform |
Naam van het betreffende boorplatform. |
||||
|
Risico van antropogene rampen — Zeerisico |
||||||
|
C0760/R2400 |
Rampenrisicovereiste zeerisico vóór risicolimitering — Totaal vóór diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste vóór risicolimitering, vóór diversificatie tussen soorten gebeurtenissen, voor zeerisico's. |
||||
|
C0760/R2410 |
Rampenrisicovereiste zeerisico vóór risicolimitering — Diversificatie tussen soorten gebeurtenissen |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de totale kapitaalvereisten vóór risicolimitering met betrekking tot verschillende soorten gebeurtenissen voor zeerisico's. |
||||
|
C0760/R2420 |
Rampenrisicovereiste zeerisico vóór risicolimitering — Totaal na diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste vóór risicolimitering, na diversificatie tussen soorten gebeurtenissen, voor zeerisico's. |
||||
|
C0770/R2400 |
Geschatte totale risicolimitering — Totaal vóór diversificatie |
Dit is het totale risicolimiteringseffect, vóór diversificatie tussen soorten gebeurtenissen, van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep voortvloeiend uit de zeerisico's. |
||||
|
C0780/R2400 |
Rampenrisicovereiste zeerisico na risicolimitering — Totaal vóór diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste na risicolimitering, vóór diversificatie tussen soorten gebeurtenissen, voor zeerisico's. |
||||
|
C0780/R2410 |
Rampenrisicovereiste zeerisico na risicolimitering — Diversificatie tussen soorten gebeurtenissen |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de totale kapitaalvereisten na risicolimitering met betrekking tot verschillende soorten gebeurtenissen voor zeerisico's. |
||||
|
C0780/R2420 |
Rampenrisicovereiste zeerisico na risicolimitering — Totaal na diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste na risicolimitering, na diversificatie tussen soorten gebeurtenissen, voor zeerisico's. |
||||
|
Risico van antropogene rampen — Luchtvaartrisico |
||||||
|
C0790–C0800/R2500 |
Rampenrisicovereiste luchtvaartrisico vóór risicolimitering — Soort dekking |
Dit is het kapitaalvereiste vóór risicolimitering, per soort dekking (luchtvaartcasco en luchtvaartaansprakelijkheid), voor het risico zoals bedoeld in de ondermodule luchtvaartrisico. Het maximum heeft betrekking op alle vliegtuigen die door de verzekerings- of herverzekeringsgroep zijn verzekerd in de branches: Verzekering voor schepen, luchtvaartuigen en andere transportmiddelen, inclusief de proportionele herverzekeringsverplichtingen; en Niet-proportionele herverzekeringen voor schepen, luchtvaartuigen en andere transportmiddelen. Het bedrag per soort dekking is gelijk aan het verzekerde bedrag voor het specifieke soort dekking dat is geaccepteerd door de verzekerings- of herverzekeringsgroep voor luchtvaartverzekering en -herverzekering met betrekking tot het gekozen vliegtuig. |
||||
|
C0810/R2500 |
Vereiste voor rampenrisico luchtvaart vóór risicolimitering |
Dit is het totale kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor het risico zoals bedoeld in de ondermodule luchtvaartrisico. |
||||
|
C0820/R2500 |
Geschatte risicolimitering |
Het geschatte risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep in verband met het risico zoals bedoeld in de ondermodule luchtvaartrisico, exclusief de geschatte wedersamenstellingspremies. |
||||
|
C0830/R2500 |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
De geschatte wedersamenstellingspremies als gevolg van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep in verband met het risico zoals bedoeld in de ondermodule luchtvaartrisico. |
||||
|
C0840/R2500 |
Rampenrisicovereiste luchtvaart na risicolimitering — Totaal (rij) |
Het totale kapitaalvereiste na risicolimitering, na aftrek van het risicolimiteringseffect van de specifieke retrocessieovereenkomsten en SPV's van de groep, in verband met het risico zoals bedoeld in de ondermodule luchtvaartrisico. |
||||
|
Risico van antropogene rampen — Brandrisico |
||||||
|
C0850/R2600 |
Vereiste voor rampenrisico brand vóór risicolimitering |
Dit is het totale kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor brandrisico's. Bedrag is gelijk aan de grootste brandrisicoconcentratie van een verzekerings- of herverzekeringsgroep, ofwel de reeks van gebouwen met het grootste verzekerde bedrag die aan de volgende voorwaarden voldoet: De verzekerings- of herverzekeringsgroep heeft met betrekking tot elk gebouw verzekerings- of herverzekeringsverplichtingen in de branches Verzekeringen tegen brand en andere schade aan goederen, inclusief proportionele herverzekeringsverplichtingen, ter dekking van schade door brand of ontploffing, inclusief als gevolg van terreuraanslagen. Alle gebouwen zijn geheel of gedeeltelijk binnen een straal van 200 meter gelegen. |
||||
|
C0860/R2600 |
Geschatte risicolimitering |
Het geschatte risicolimiteringseffect van de specifieke retrocessieovereenkomsten en SPV's van de groep in verband met het risico zoals bedoeld in de ondermodule brandrisico, exclusief de geschatte wedersamenstellingspremies. |
||||
|
C0870/R2600 |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
De geschatte wedersamenstellingspremies als gevolg van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep in verband met het risico zoals bedoeld in de ondermodule brandrisico. |
||||
|
C0880/R2600 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Brandrisico |
Het totale kapitaalvereiste na risicolimitering, na aftrek van het risicolimiteringseffect van de specifieke retrocessieovereenkomsten en SPV's van de groep, in verband met het risico zoals bedoeld in de ondermodule brandrisico. |
||||
|
Risico van antropogene rampen — Aansprakelijkheidsrisico |
||||||
|
C0890/R2700–R2740 |
Verdiende premie volgende twaalf maanden — Soort dekking |
Door de verzekerings- of herverzekeringsgroep gedurende de volgende twaalf maanden verdiende premies, per soort dekking, met betrekking tot verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen in verband met aansprakelijkheidsrisico's, voor de volgende soorten dekking: Verzekeringen tegen aansprakelijkheid voor wanprestatie en proportionele herverzekeringsverplichtingen met uitzondering van aansprakelijkheidsverzekeringen en -herverzekeringen tegen wanprestatie voor zelfstandige vakbeoefenaren; Werkgeversaansprakelijkheidsverzekeringen en proportionele herverzekeringsverplichtingen; Bestuurdersaansprakelijkheidsverzekeringen en proportionele herverzekeringsverplichtingen; Aansprakelijkheidsverzekerings- en herverzekeringsverplichtingen in de branches Algemene aansprakelijkheidsverzekeringen, inclusief proportionele herverzekeringsverplichtingen, met uitzondering van de verplichtingen in de aansprakelijkheidsrisicogroepen 1 tot en met 3, van persoonlijke aansprakelijkheidsverzekeringen en proportionele herverzekeringen en van aansprakelijkheidsverzekeringen en -herverzekeringen tegen wanprestatie voor zelfstandige vakbeoefenaren; Niet-proportionele herverzekering. Hierbij gaat het om bruto premies, zonder aftrek van premies voor herverzekeringsovereenkomsten. |
||||
|
C0890/R2750 |
Verdiende premie volgende twaalf maanden — Totaal |
Totaal, voor alle soorten dekking, van door de verzekerings- of herverzekeringsgroep gedurende de volgende twaalf maanden verdiende premies. |
||||
|
C0900/R2700–R2740 |
Grootste verstrekte aansprakelijkheidslimiet — Soort dekking |
De grootste aansprakelijkheidslimiet, per soort dekking, die door de verzekerings- of herverzekeringsgroep in verband met aansprakelijkheidsrisico's wordt verstrekt. |
||||
|
C0910/R2700–R2740 |
Aantal schaden — Soort dekking |
Het aantal schaden, per soort dekking, dat gelijk is aan het laagste geheel getal dat het bedrag volgens de gegeven formule overschrijdt. |
||||
|
C0920/R2700–R2740 |
Rampenrisicovereiste aansprakelijkheidsrisico vóór risicolimitering — Soort dekking |
Dit is het kapitaalvereiste vóór risicolimitering, per soort dekking, voor aansprakelijkheidsrisico. |
||||
|
C0920/R2750 |
Rampenrisicovereiste aansprakelijkheidsrisico vóór risicolimitering — Totaal |
Totaal, voor alle soorten dekking, van het kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor aansprakelijkheidsrisico's. |
||||
|
C0930/R2700–R2740 |
Geschatte risicolimitering — Soort dekking |
Het geschatte risicolimiteringseffect, per soort dekking, van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep in verband met het risico zoals bedoeld in de ondermodule aansprakelijkheidsrisico, exclusief de geschatte wedersamenstellingspremies. |
||||
|
C0930/R2750 |
Geschatte risicolimitering — Totaal |
Totaal voor alle soorten dekking van de geschatte risicolimitering. |
||||
|
C0940/R2700–R2740 |
Geschatte wedersamenstellingspremies — Soort dekking |
De geschatte wedersamenstellingspremies, per soort dekking, als gevolg van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep in verband met het risico zoals bedoeld in de ondermodule aansprakelijkheidsrisico. |
||||
|
C0940/R2750 |
Geschatte wedersamenstellingspremies — Totaal |
Totaal voor alle soorten dekking van de geschatte wedersamenstellingspremies. |
||||
|
C0950/R2700–R2740 |
Rampenrisicovereiste aansprakelijkheidsrisico na risicolimitering — Soort dekking |
Kapitaalvereiste, per soort dekking, na aftrek van het risicolimiteringseffect van de specifieke retrocessieovereenkomsten en SPV's van de groep, in verband met het risico zoals bedoeld in de ondermodule aansprakelijkheidsrisico. |
||||
|
C0950/R2750 |
Rampenrisicovereiste aansprakelijkheidsrisico na risicolimitering — Totaal |
Totaal voor alle soorten dekking van het kapitaalvereiste, per soort dekking, na aftrek van het risicolimiteringseffect van de specifieke retrocessieovereenkomsten en SPV's van de groep, in verband met het risico zoals bedoeld in de ondermodule aansprakelijkheidsrisico. |
||||
|
C0960/R2800 |
Rampenrisicovereiste aansprakelijkheidsrisico vóór risicolimitering — Totaal vóór diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste vóór risicolimitering, vóór diversificatie tussen soorten dekking, voor aansprakelijkheidsrisico's. |
||||
|
C0960/R2810 |
Rampenrisicovereiste aansprakelijkheidsrisico vóór risicolimitering — Diversificatie-effect tussen soorten dekking |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de totale kapitaalvereisten vóór risicolimitering met betrekking tot verschillende soorten dekking voor aansprakelijkheidsrisico's. |
||||
|
C0960/R2820 |
Rampenrisicovereiste aansprakelijkheidsrisico vóór risicolimitering — Totaal na diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste vóór risicolimitering, na diversificatie tussen soorten dekking, voor aansprakelijkheidsrisico's. |
||||
|
C0970/R2800 |
Geschatte totale risicolimitering — Totaal vóór diversificatie |
Dit is het geschatte totale risicolimitering, vóór diversificatie tussen soorten dekking, voor aansprakelijkheidsrisico's. |
||||
|
C0980/R2800 |
Rampenrisicovereiste aansprakelijkheidsrisico na risicolimitering — Totaal vóór diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste na risicolimitering, vóór diversificatie tussen soorten dekking, voor aansprakelijkheidsrisico's. |
||||
|
C0980/R2810 |
Rampenrisicovereiste aansprakelijkheidsrisico na risicolimitering — Diversificatie-effect tussen soorten dekking |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de totale kapitaalvereisten na risicolimitering met betrekking tot verschillende soorten dekking voor aansprakelijkheidsrisico's. |
||||
|
C0980/R2820 |
Rampenrisicovereiste aansprakelijkheidsrisico na risicolimitering — Totaal na diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste na risicolimitering, na diversificatie tussen soorten dekking, voor aansprakelijkheidsrisico's. |
||||
|
Risico van antropogene rampen — Krediet- en borgtochtrisico |
||||||
|
C0990/R2900–R2910 |
Blootstelling (individueel of groepsgewijs) — Grootste blootstelling |
De twee grootste bruto kredietverzekeringsblootstellingen van de verzekerings- en herverzekeringsgroep op basis van een vergelijking van het netto verlies bij wanbetaling van de kredietverzekeringsblootstellingen, zijnde het verlies bij wanbetaling na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
C0990/R2920 |
Blootstelling (individueel of groepsgewijs) — Totaal |
Totaal van de twee grootste bruto kredietverzekeringsblootstellingen van de verzekerings- en herverzekeringsgroep op basis van een vergelijking van het netto verlies bij wanbetaling van de kredietverzekeringsblootstellingen, zijnde het verlies bij wanbetaling na aftrek van de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
C1000/R2900–R2910 |
Aandeel van de schade die door het scenario is veroorzaakt — Grootste blootstelling |
Percentage dat het verlies bij wanbetaling van de bruto kredietblootstelling, zonder aftrek van bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald, weergeeft voor elk van de twee grootste bruto kredietverzekeringsblootstellingen van de verzekerings- en herverzekeringsgroep. |
||||
|
C1000/R2920 |
Aandeel van de schade die door het scenario is veroorzaakt — Totaal |
Gemiddeld verlies bij wanbetaling van de twee grootste bruto kredietblootstellingen zonder aftrek van bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten en SPV's kunnen worden verhaald. |
||||
|
C1010/R2900–R2910 |
Rampenrisicovereiste krediet- en borgtochtrisico vóór risicolimitering — Groot kredietverzuim — Grootste blootstelling |
Dit is het kapitaalvereiste vóór risicolimitering, per grootste blootstelling, voortvloeiend uit het scenario voor groot kredietverzuim van de ondermodule krediet- en borgtochtrisico. |
||||
|
C1010/R2920 |
Rampenrisicovereiste krediet- en borgtochtrisico vóór risicolimitering — Groot kredietverzuim — Totaal |
Dit is het totale kapitaalvereiste vóór risicolimitering voortvloeiend uit het scenario voor groot kredietverzuim van de ondermodule krediet- en borgtochtrisico. |
||||
|
C1020/R2900–R2910 |
Geschatte risicolimitering — Grootste blootstelling |
Het geschatte risicolimiteringseffect, per grootste blootstelling, van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep in verband met risico's die voortvloeien uit het scenario voor groot kredietverzuim van de ondermodule krediet- en borgtochtrisico, exclusief de geschatte wedersamenstellingspremies. |
||||
|
C1020/R2920 |
Geschatte risicolimitering — Totaal |
Het geschatte risicolimiteringseffect, voor de twee grootste blootstellingen, van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep in verband met risico's die voortvloeien uit het scenario voor groot kredietverzuim van de ondermodule krediet- en borgtochtrisico, exclusief de geschatte wedersamenstellingspremies. |
||||
|
C1030/R2900–R2910 |
Geschatte wedersamenstellingspremies — Grootste blootstelling |
De geschatte wedersamenstellingspremies, per grootste blootstelling, als gevolg van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep in verband met risico's die voortvloeien uit het scenario voor groot kredietverzuim van de ondermodule krediet- en borgtochtrisico. |
||||
|
C1030/R2920 |
Geschatte wedersamenstellingspremies — Totaal |
De geschatte wedersamenstellingspremies, voor de twee grootste blootstellingen, als gevolg van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep in verband met risico's die voortvloeien uit het scenario voor groot kredietverzuim van de ondermodule krediet- en borgtochtrisico. |
||||
|
C1040/R2900–R2910 |
Rampenrisicovereiste krediet- en borgtochtrisico na risicolimitering — Groot kredietverzuim — Grootste blootstelling |
Netto kapitaalvereiste, per grootste blootstelling, na aftrek van het risicolimiteringseffect van de specifieke retrocessieovereenkomsten en SPV's van de groep, in verband met risico's die voortvloeien uit het scenario voor groot kredietverzuim van de ondermodule krediet- en borgtochtrisico. |
||||
|
C1040/R2920 |
Rampenrisicovereiste krediet- en borgtochtrisico na risicolimitering — Groot kredietverzuim — Totaal |
Het totale kapitaalvereiste na risicolimitering, na aftrek van het risicolimiteringseffect van de specifieke retrocessieovereenkomsten en SPV's van de groep, in verband met risico's die voortvloeien uit het scenario voor groot kredietverzuim van de ondermodule krediet- en borgtochtrisico. |
||||
|
C1050/R3000 |
Verdiende premie volgende twaalf maanden |
Door de verzekerings- of herverzekeringsgroep gedurende de volgende twaalf maanden verdiende bruto premies in de branche krediet- en borgtochtverzekeringen, inclusief proportionele herverzekeringsverplichtingen. |
||||
|
C1060/R3000 |
Rampenrisicovereiste krediet- en borgtochtrisico vóór risicolimitering — Recessierisico |
Dit is het totale kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor het recessiescenario van de ondermodule krediet- en borgtochtrisico. |
||||
|
C1070/R3000 |
Geschatte risicolimitering |
Het geschatte risicolimiteringseffect van de specifieke retrocessieovereenkomsten en SPV's van de groep in verband met risico's die voortvloeien uit het recessiescenario van de ondermodule krediet- en borgtochtrisico, exclusief de geschatte wedersamenstellingspremies. |
||||
|
C1080/R3000 |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
De geschatte wedersamenstellingspremies als gevolg van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep in verband met risico's die voortvloeien uit het recessiescenario van de ondermodule krediet- en borgtochtrisico. |
||||
|
C1090/R3000 |
Rampenrisicovereiste krediet- en borgtochtrisico na risicolimitering — Recessierisico |
Het totale kapitaalvereiste na risicolimitering, na aftrek van het risicolimiteringseffect van de specifieke retrocessieovereenkomsten en SPV's van de groep, in verband met risico's die voortvloeien uit het recessiescenario van de ondermodule krediet- en borgtochtrisico. |
||||
|
C1100/R3100 |
Rampenrisicovereiste krediet- en borgtochtrisico vóór risicolimitering — Totaal vóór diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste vóór risicolimitering, vóór diversificatie tussen soorten gebeurtenissen, voor krediet- en borgtochtrisico's. |
||||
|
C1100/R3110 |
Rampenrisicovereiste krediet- en borgtochtrisico vóór risicolimitering — Diversificatie-effect tussen soorten gebeurtenissen |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de totale kapitaalvereisten vóór risicolimitering met betrekking tot verschillende soorten gebeurtenissen voor krediet- en borgtochtrisico's. |
||||
|
C1100/R3120 |
Rampenrisicovereiste krediet- en borgtochtrisico vóór risicolimitering — Totaal na diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste vóór risicolimitering, na diversificatie tussen soorten gebeurtenissen, voor krediet- en borgtochtrisico's. |
||||
|
C1110/R3100 |
Geschatte totale risicolimitering — Totaal vóór diversificatie |
Dit is het totale risicolimiteringseffect, vóór diversificatie tussen soorten gebeurtenissen, van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep voortvloeiend uit de krediet- en borgtochtrisico's. |
||||
|
C1120/R3100 |
Rampenrisicovereiste krediet- en borgtochtrisico na risicolimitering — Totaal vóór diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste na risicolimitering, vóór diversificatie tussen soorten gebeurtenissen, voor krediet- en borgtochtrisico's. |
||||
|
C1120/R3110 |
Rampenrisicovereiste krediet- en borgtochtrisico na risicolimitering — Diversificatie-effect tussen soorten gebeurtenissen |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de totale kapitaalvereisten na risicolimitering met betrekking tot verschillende gebeurtenissen voor krediet- en borgtochtrisico's. |
||||
|
C1120/R3120 |
Rampenrisicovereiste krediet- en borgtochtrisico na risicolimitering — Totaal na diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste na risicolimitering, na diversificatie tussen soorten gebeurtenissen, voor krediet- en borgtochtrisico's. |
||||
|
Risico van antropogene rampen — Overig rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf |
||||||
|
C1130/R3200–R3240 |
Schatting van de te verdienen brutopremie — Groep verplichtingen |
Een schatting van de door de verzekerings- of herverzekeringsgroep gedurende het volgende jaar te verdienen premies voor de overeenkomsten aangaande de volgende groep verplichtingen: Verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen in de branche Verzekeringen voor schepen, luchtvaartuigen en andere transportmiddelen, inclusief proportionele herverzekeringsverplichtingen, met uitzondering van scheepvaartverzekering en -herverzekering en luchtvaartverzekering en -herverzekering; Herverzekeringsverplichtingen in de branche Niet-proportionele herverzekeringen voor schepen, luchtvaartuigen en andere transportmiddelen, met uitzondering van scheepvaartherverzekering en luchtvaartherverzekering, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35; Verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen in de branche Verzekeringen tegen diverse geldelijke verliezen, inclusief proportionele herverzekeringsverplichtingen, met uitzondering van verzekerings- en herverzekeringsverplichtingen die betrekking hebben op verlengde garantie, mits de portefeuille van deze verplichtingen zeer gediversifieerd is en deze verplichtingen niet de kosten van productrecalls omvatten; Herverzekeringsverplichtingen in de branche Niet-proportionele ongevallenherverzekeringen, met uitzondering van algemene aansprakelijkheidsverzekeringen, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/3; Niet-proportionele herverzekeringsverplichtingen met betrekking tot verzekeringsverplichtingen in de branche Krediet- en borgtochtverzekeringen, inclusief proportionele herverzekeringsverplichtingen. Premies zijn bruto premies, zonder aftrek van premies voor herverzekeringsovereenkomsten. |
||||
|
C1140/R3200–R3240 |
Rampenrisicovereiste overig rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf vóór risicolimitering — Groep verplichtingen |
Dit is het kapitaalvereiste vóór risicolimitering, per groep verplichtingen, voor overige rampenrisico's in het schadeverzekeringsbedrijf. |
||||
|
C1140/R3250 |
Rampenrisicovereiste overig rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf vóór risicolimitering — Totaal vóór diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste vóór risicolimitering, vóór diversificatie tussen groepen verplichtingen, voor overige rampenrisico's in het schadeverzekeringsbedrijf. |
||||
|
C1140/R3260 |
Rampenrisicovereiste overig rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf vóór risicolimitering — Diversificatie tussen groepen verplichtingen |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de totale kapitaalvereisten vóór risicolimitering met betrekking tot verschillende groepen verplichtingen voor overige rampenrisico's in het schadeverzekeringsbedrijf. |
||||
|
C1140/R3270 |
Rampenrisicovereiste overig rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf vóór risicolimitering — Totaal na diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste vóór risicolimitering, na diversificatie tussen groepen verplichtingen, voor overige rampenrisico's in het schadeverzekeringsbedrijf. |
||||
|
C1150/R3250 |
Geschatte totale risicolimitering — Totaal vóór diversificatie |
Dit is de geschatte totale risicolimitering, vóór diversificatie tussen groepen verplichtingen, voor overige rampenrisico's in het schadeverzekeringsbedrijf. |
||||
|
C1160/R3250 |
Rampenrisicovereiste overig rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf na risicolimitering — Totaal vóór diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste na risicolimitering, vóór diversificatie tussen groepen verplichtingen, voor overige rampenrisico's in het schadeverzekeringsbedrijf. |
||||
|
C1160/R3260 |
Rampenrisicovereiste overig rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf na risicolimitering — Diversificatie tussen groepen verplichtingen |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de totale kapitaalvereisten na risicolimitering met betrekking tot verschillende groepen verplichtingen voor overige rampenrisico's in het schadeverzekeringsbedrijf. |
||||
|
C1160/R3270 |
Rampenrisicovereiste overig rampenrisico in het schadeverzekeringsbedrijf na risicolimitering — Totaal na diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste na risicolimitering, na diversificatie tussen groepen verplichtingen, voor overige rampenrisico's in het schadeverzekeringsbedrijf. |
||||
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf |
||||||
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Risico van massaal ongeval |
||||||
|
C1170/R3300–R3600, C1190/R3300–R3600, C1210/R3300–R3600, C1230/R3300–R3600, C1250/R3300–R3600 |
Verzekeringnemers — per soort gebeurtenis |
Alle verzekerden van de verzekerings- of herverzekeringsgroep die inwoners zijn van ongeacht welk van de landen en verzekerd zijn tegen de volgende soorten gebeurtenissen: overlijden als gevolg van een ongeval; permanente invaliditeit veroorzaakt door een ongeval; tien jaar durende invaliditeit als gevolg van een ongeval; twaalf maanden durende invaliditeit als gevolg van een ongeval; medische behandeling als gevolg van een ongeval. |
||||
|
C1180/R3300– /R3600, C1200/R3300–R3600, C1220/R3300–R3600, C1240/R3300–R3600, C1260/R3300–R3600 |
Waarde van te betalen uitkeringen — per soort gebeurtenis |
De waarde van de uitkeringen is het verzekerd bedrag of, indien de verzekeringsovereenkomst in terugkerende uitkeringsbetalingen voorziet, de beste schatting van de uitkeringsbetalingen, met gebruikmaking van de kasstroomprognose, per type van gebeurtenis. Indien de uitkeringen van een verzekeringsovereenkomst van de aard of de omvang van enig letsel als gevolg van types van gebeurtenissen afhangen, is de berekening van de waarde van de uitkeringen gebaseerd op de krachtens de overeenkomst verkrijgbare maximumuitkeringen die overeenstemmen met de gebeurtenis. Voor ziektekostenverzekerings- en -herverzekeringsverplichtingen is de waarde van de uitkeringen gebaseerd op een schatting van de gemiddelde bedragen die worden betaald bij types van gebeurtenissen, rekening houdend met de specifieke garanties die de verplichtingen omvatten. |
||||
|
C1270/R3300–R3600 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Kapitaalvereiste vóór risicolimitering, voor elk van de landen, voortvloeiend uit de ondermodule risico van massaal ongeval in verband met ziektekostenverzekerings- en -herverzekeringsverplichtingen. |
||||
|
C1270/R3610 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Totaal massaal ongeval alle landen vóór diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste vóór risicolimitering, vóór diversificatie tussen landen, voor de ondermodule risico van massaal ongeval in verband met ziektekostenverzekerings- en -herverzekeringsverplichtingen. |
||||
|
C1270/R3620 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Diversificatie-effect tussen landen |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van ziektekostenverzekerings- en -herverzekeringsverplichtingen binnen de ondermodule risico van massaal ongeval met betrekking tot de verschillende landen. |
||||
|
C1270/R3630 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Totaal massaal ongeval alle landen na diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste vóór risicolimitering, na diversificatie tussen landen, voor de ondermodule risico van massaal ongeval in verband met ziektekostenverzekerings- en -herverzekeringsverplichtingen. |
||||
|
C1280/R3300–R3600 |
Geschatte risicolimitering |
Het geschatte risicolimiteringseffect, voor elk land, van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep met betrekking tot dit gevaar, exclusief de geschatte wedersamenstellingspremies. |
||||
|
C1280/R3610 |
Geschatte risicolimitering — Totaal massaal ongeval alle landen vóór diversificatie |
Het totale bedrag van het geschatte risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep voor alle landen. |
||||
|
C1290/R3300–R3600 |
Geschatte wedersamenstellingspremies |
De geschatte wedersamenstellingspremies, voor alle landen, als gevolg van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en special purpose vehicles van de groep met betrekking tot dit gevaar. |
||||
|
C1290/R3610 |
Geschatte wedersamenstellingspremies — Totaal |
Het totale bedrag van de geschatte wedersamenstellingspremies als gevolg van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep voor alle landen. |
||||
|
C1300/R3300–R3600 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering |
Kapitaalvereiste, na aftrek van het risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep met betrekking tot dit gevaar, voortvloeiend uit de ondermodule risico van massaal ongeval in verband met ziektekostenverzekerings- en -herverzekeringsverplichtingen, voor elk land. |
||||
|
C1300/R3610 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Totaal massaal ongeval alle landen vóór diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste na risicolimitering, vóór diversificatie tussen landen, voor de ondermodule risico van massaal ongeval in verband met ziektekostenverzekerings- en -herverzekeringsverplichtingen. |
||||
|
C1300/R3620 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Diversificatie-effect tussen landen |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de kapitaalvereisten na risicolimitering voor de ondermodule risico van massaal ongeval in verband met ziektekostenverzekerings- en -herverzekeringsverplichtingen met betrekking tot de verschillende landen. |
||||
|
C1300/R3630 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Totaal massaal ongeval alle landen na diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste na risicolimitering voor de ondermodule massaal ongeval in verband met ziektekostenverzekerings- en -herverzekeringsverplichtingen, rekening houdend met het in C1300/R3620 opgegeven diversificatie-effect. |
||||
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Risico van ongevalconcentratie |
||||||
|
C1310/R3700–R4010 |
Grootste bekende concentratie van ongevalrisico — Landen |
De grootste concentratie van ongevalrisico van een verzekerings- of herverzekeringsgroep, voor elk land, is gelijk aan het grootste aantal personen voor wie aan alle volgende voorwaarden is voldaan: De verzekerings- of herverzekeringsgroep heeft een arbeidsongevallenverzekerings- of -herverzekeringsverplichting of een groepsinkomensbeschermingverzekerings- of -herverzekeringsverplichting met betrekking tot elk van de personen; De verplichtingen in verband met elk van de personen gelden ten minste voor een van de gebeurtenissen als vastgesteld in het volgende item; De personen zijn in hetzelfde gebouw werkzaam dat in dit specifieke land gelegen is. Deze personen zijn verzekerd tegen de volgende soorten gebeurtenissen: overlijden als gevolg van een ongeval; permanente invaliditeit veroorzaakt door een ongeval; tien jaar durende invaliditeit als gevolg van een ongeval; twaalf maanden durende invaliditeit als gevolg van een ongeval; medische behandeling als gevolg van een ongeval. |
||||
|
C1320/R3700–R4010, C1330/R3700–R4010, C1340/R3700–R4010, C1350/R3700–R4010, C1360/R3700–R4010 |
Gemiddelde verzekerde bedrag per soort gebeurtenis |
De waarde van de uitkeringen is het verzekerd bedrag of, indien de verzekeringsovereenkomst in terugkerende uitkeringsbetalingen voorziet, de beste schatting van de uitkeringsbetalingen bij types van gebeurtenissen. Indien de uitkeringen van een verzekeringsovereenkomst van de aard of de omvang van enig letsel als gevolg van types van gebeurtenissen afhangen, is de berekening van de waarde van de uitkeringen gebaseerd op de krachtens de overeenkomst verkrijgbare maximumuitkeringen die overeenstemmen met de gebeurtenis. Voor ziektekostenverzekerings- en -herverzekeringsverplichtingen is de waarde van de uitkeringen gebaseerd op een schatting van de gemiddelde bedragen die worden betaald bij types van gebeurtenissen, rekening houdend met de specifieke garanties die de verplichtingen omvatten. |
||||
|
C1370/R3700–R4010 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering |
Kapitaalvereiste vóór risicolimitering, voor elk land, voortvloeiend uit de ondermodule risico van ongevalconcentratie in het ziekteverzekeringsbedrijf. |
||||
|
C1410 |
Overige voor de ongevalrisicoconcentratie in aanmerking te nemen landen |
Vermeld de ISO-code van overige voor het risico van ongevalconcentratie in aanmerking te nemen landen. |
||||
|
C1370/R4020 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Totaal ongevalconcentratie alle landen vóór diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste vóór risicolimitering, vóór diversificatie tussen landen, voor de ondermodule risico van ongevalconcentratie in het ziekteverzekeringsbedrijf. |
||||
|
C1370/R4030 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Diversificatie-effect tussen landen |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de ondermodule risico van ongevalconcentratie in het ziekteverzekeringsbedrijf met betrekking tot de verschillende landen. |
||||
|
C1370/R4040 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Totaal ongevalconcentratie alle landen na diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste vóór risicolimitering, na diversificatie tussen landen, voor de ondermodule risico van ongevalconcentratie in het ziekteverzekeringsbedrijf. |
||||
|
C1380/R3700–R4010 |
Geschatte risicolimitering — Landen |
Het geschatte risicolimiteringseffect, voor elk van de vermelde landen, van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep met betrekking tot dit gevaar, exclusief de geschatte wedersamenstellingspremies. |
||||
|
C1380/R4020 |
Geschatte risicolimitering — Totaal ongevalconcentratie alle landen vóór diversificatie |
Het totale risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep voor alle landen. |
||||
|
C1390/R3700–R4010 |
Geschatte wedersamenstellingspremies — Landen |
De geschatte wedersamenstellingspremies, voor elk van de vermelde landen, als gevolg van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep met betrekking tot dit gevaar. |
||||
|
C1390/R4020 |
Geschatte wedersamenstellingspremies — Totaal ongevalconcentratie alle landen vóór diversificatie |
Het totaal van de geschatte wedersamenstellingspremies als gevolg van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep voor alle landen. |
||||
|
C1400/R3700–R4010 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Landen |
Kapitaalvereiste, na aftrek van het risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep met betrekking tot dit gevaar, voortvloeiend uit de ondermodule risico van ongevalconcentratie in het ziekteverzekeringsbedrijf voor elk van de vermelde landen. |
||||
|
C1400/R4020 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Totaal ongevalconcentratie alle landen vóór diversificatie |
Het totale kapitaalvereiste na risicolimitering, vóór diversificatie tussen landen, voor de ondermodule risico van ongevalconcentratie in het ziekteverzekeringsbedrijf. |
||||
|
C1400/R4030 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Diversificatie-effect tussen landen |
Diversificatie-effect voortvloeiend uit de aggregatie van de kapitaalvereisten na risicolimitering voor de ondermodule risico van ongevalconcentratie in het ziekteverzekeringsbedrijf met betrekking tot de verschillende landen. |
||||
|
C1400/R4040 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Totaal ongevalconcentratie alle landen na diversificatie |
Dit is het totale kapitaalvereiste na risicolimitering voor de ondermodule risico van ongevalconcentratie in het ziekteverzekeringsbedrijf, rekening houdend met het in C1400/R4020 opgegeven diversificatie-effect. |
||||
|
Rampenrisico in het ziekteverzekeringsbedrijf — Risico van pandemie |
||||||
|
C1440/R4100–R4410 |
Ziektekosten — Aantal verzekerde personen — Landen |
Het aantal verzekerde personen van verzekerings- en herverzekeringsgroepen, voor elk van de vermelde landen, die voldoen aan de volgende voorwaarden: De verzekerden zijn inwoners van dit specifieke land; De verzekerden zijn gedekt door ziektekostenverzekerings- of -herverzekeringsverplichtingen, behalve arbeidsongevallenverzekerings- of -herverzekeringsverplichtingen, die ziektekosten als gevolg van een infectieziekte dekken. Deze verzekerde personen kunnen uitkeringen vorderen voor het volgende zorggebruik: ziekenhuisverpleging; raadpleging van een arts; geen formele medische zorg. |
||||
|
C1450/R4100–R4410, C1470/R4100–R4410, C1490/R4100–R4410 |
Ziektekosten — Eenheidskosten per type gezondheidszorg — Landen |
Beste schatting, met gebruikmaking van de kasstroomprognose, van de bedragen die bij een pandemie door verzekerings- en herverzekeringsgroepen voor een verzekerde met betrekking tot ziektekostenverzekerings- of -herverzekeringsverplichtingen, behalve arbeidsongevallenverzekerings- of -herverzekeringsverplichtingen, per soort zorggebruik moeten worden betaald, voor elk van de vermelde landen. |
||||
|
C1460/R4100–R4410, C1480/R4100–R4410, C1500/R4100–R4410 |
Ziektekosten — Ratio van verzekerde personen per soort gezondheidszorg — Landen |
De ratio van verzekerde personen met klinische symptomen die zorg gebruiken, voor elk van de vermelde landen. |
||||
|
C1510/R4100–R4410 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Landen |
Kapitaalvereiste vóór risicolimitering, voor elk van de vermelde landen, voortvloeiend uit de ondermodule risico van pandemie in het ziekteverzekeringsbedrijf. |
||||
|
C1550 |
Overige voor het risico van pandemie in aanmerking te nemen landen |
Vermeld de ISO-code van overige voor het risico van ongevalconcentratie in aanmerking te nemen landen. |
||||
|
C1420/R4420 |
Inkomensbescherming — Aantal verzekerde personen — Totaal pandemie alle landen |
Totaal aantal verzekerden voor alle vermelde landen die gedekt worden door de inkomensbeschermingverzekerings- of -herverzekeringsverplichtingen behalve arbeidsongevallenverzekerings- of -herverzekeringsverplichtingen. |
||||
|
C1430/R4420 |
Inkomensbescherming — Totale blootstelling bij pandemie — Totaal pandemie alle landen |
Het totaal van alle blootstellingen aan inkomensbescherming bij pandemie voor alle vermelde landen van verzekerings- en herverzekeringsgroepen. De waarde van de aan de verzekerde te betalen uitkeringen is het verzekerd bedrag of, indien de verzekeringsovereenkomst in terugkerende uitkeringsbetalingen voorziet, de beste schatting van de uitkeringsbetalingen ervan uitgaande dat de verzekerde permanent invalide is en niet zal herstellen. |
||||
|
C1510/R4420 |
Rampenrisicovereiste vóór risicolimitering — Totaal pandemie alle landen |
Dit is het totale kapitaalvereiste vóór risicolimitering voor de ondermodule risico van pandemie in het ziekteverzekeringsbedrijf voor alle vermelde landen. |
||||
|
C1520/R4420 |
Geschatte risicolimitering — Totaal pandemie alle landen |
Het totale geschatte risicolimiteringseffect van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep met betrekking tot dit gevaar, exclusief de geschatte wedersamenstellingspremies voor alle vermelde landen. |
||||
|
C1530/R4420 |
Geschatte wedersamenstellingspremies — Totaal pandemie alle landen |
Het totaal van de geschatte wedersamenstellingspremies als gevolg van de specifieke herverzekeringsovereenkomsten en SPV's van de groep met betrekking tot dit gevaar voor alle vermelde landen. |
||||
|
C1540/R4420 |
Rampenrisicovereiste na risicolimitering — Totaal pandemie alle landen |
Het totale kapitaalvereiste na risicolimitering voor de ondermodule risico van pandemie in het ziekteverzekeringsbedrijf voor alle vermelde landen. |
||||
S.31.01 — Aandeel van herverzekeraars (met inbegrip van finite herverzekering en SPV's)
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling betreft de jaarlijkse indiening van informatie voor groepen.
Deze template wordt ingevuld door verzekerings- en -herverzekeringsgroepen wanneer een verhaalbaar bedrag wordt opgenomen door verbonden ondernemingen met betrekking tot de binnen of buiten de EER gevestigde herverzekeraar die niet onder de reikwijdte van de groep valt (zelfs als alle overeenkomsten met die herverzekeraar zijn beëindigd) en waarvan de herverzekeraar de bruto technische voorzieningen aan het einde van het rapportagejaar vermindert.
In de template wordt informatie verzameld over herverzekeraars en niet over afzonderlijke contracten. Alle gecedeerde technische voorzieningen, inclusief die welke zijn gecedeerd in het kader van finite herverzekeringen (zoals vastgesteld in S.30.03, kolom C0060, van bijlage II), worden ingevuld. Dit betekent ook dat als een SPV of een consortium van Lloyd's als herverzekeraar optreedt, het SPV of het consortium moet worden vermeld.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||||||||||
|
C0010 |
Juridische benaming van herverzekerde onderneming |
Naam van de herverzekerde entiteit, met vermelding van de overdragende (her)verzekeraar. Dit item is uitsluitend van toepassing op groepen. |
||||||||||||||||||||
|
C0020 |
Identificatiecode van de onderneming |
Identificatiecode van de onderneming, in de onderstaande volgorde van prioriteit:
Als de onderneming gebruikmaakt van de keuzemogelijkheid „Specifieke code”, wordt rekening gehouden met het volgende:
|
||||||||||||||||||||
|
C0030 |
Soort identificatiecode van de onderneming |
Soort ID-code die voor de „Identificatiecode van de onderneming” wordt gebruikt. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0040 |
Code van herverzekeraar |
Identificatiecode van de herverzekeraar, in de onderstaande volgorde van prioriteit:
|
||||||||||||||||||||
|
C0050 |
Soort code Herverzekeraar |
Identificatie van de code gebruikt in het item „Code van herverzekeraar”: Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0060 |
Bedragen die uit hoofde van herverzekering kunnen worden verhaald — Premievoorzieningen in het schadeverzekeringsbedrijf, met inbegrip van NSLT-ziekteverzekeringen |
Het bedrag van het aandeel van de herverzekeraar in de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten (inclusief finite herverzekeringen en SPV's) kunnen worden verhaald, vóór correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling, in de beste schatting van de premievoorzieningen, berekend als de verwachte contante waarde van toekomstige inkomende/uitgaande kasstromen. |
||||||||||||||||||||
|
C0070 |
Bedragen die uit hoofde van herverzekering kunnen worden verhaald — Voorzieningen voor te betalen schaden in het schadeverzekeringsbedrijf, met inbegrip van NSLT-ziekteverzekeringen |
Het bedrag van het aandeel van de herverzekeraar in de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten (inclusief finite herverzekeringen en SPV's) kunnen worden verhaald, vóór correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling, in de beste schatting van de voorzieningen voor te betalen schaden. |
||||||||||||||||||||
|
C0080 |
Bedragen die uit hoofde van herverzekering kunnen worden verhaald — Technische voorzieningen in het levensverzekeringsbedrijf, met inbegrip van SLT-ziekteverzekeringen |
Het bedrag van het aandeel van de herverzekeraar in de bedragen die op herverzekeringsovereenkomsten (inclusief finite herverzekeringen en SPV's) kunnen worden verhaald, vóór correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling, in de beste schatting van de technische voorzieningen. |
||||||||||||||||||||
|
C0090 |
Correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling |
Per herverzekeraar, de correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling. De correctie wordt afzonderlijk berekend en moet in overeenstemming zijn met Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. Deze waarde wordt als negatieve waarde gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||
|
C0100 |
Uit hoofde van herverzekering verhaalbare bedragen: Totaal uit hoofde van herverzekering verhaalbare bedragen |
Het resultaat van gecedeerde technische voorzieningen (d.w.z. voorzieningen voor te betalen schaden en premievoorzieningen), inclusief de correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling. |
||||||||||||||||||||
|
C0110 |
Netto vorderingen |
De achterstallige bedragen voortvloeiend uit: vorderingen die zijn betaald door de verzekeraar maar nog niet zijn vergoed door de herverzekeraar plus door de herverzekeraar te betalen provisies en andere vorderingen minus schulden aan de herverzekeraar. Kasdeposito's vallen hier niet onder; deze moeten worden beschouwd als ontvangen garanties. |
||||||||||||||||||||
|
C0120 |
Door herverzekeraar als zekerheid verstrekte activa |
Bedrag van de door de herverzekeraar verpande activa ter limitering van het tegenpartijkredietrisico van de herverzekeraar. |
||||||||||||||||||||
|
C0130 |
Financiële garanties |
Bedrag van de garanties die de onderneming van de herverzekeraar heeft ontvangen om betaling van de verplichtingen van de onderneming te garanderen (met inbegrip van kredietbrieven en onbenutte gecommitteerde kredietfaciliteiten). |
||||||||||||||||||||
|
C0140 |
Kasdeposito's |
Bedrag van de door de herverzekeraar ontvangen kasdeposito's. |
||||||||||||||||||||
|
C0150 |
Totaal ontvangen garanties |
Totaalbedrag van soorten garanties. |
||||||||||||||||||||
|
Informatie over herverzekeraars |
||||||||||||||||||||||
|
C0160 |
Code van herverzekeraar |
Identificatiecode van de herverzekeraar, in de onderstaande volgorde van prioriteit:
|
||||||||||||||||||||
|
C0170 |
Soort code Herverzekeraar |
Identificatie van de code gebruikt in het item „Code van herverzekeraar”: Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0180 |
Juridische benaming van herverzekeraar |
Wettelijke benaming van de herverzekeraar waaraan het verzekeringstechnisch risico is overgedragen. De officiële naam van de risicodragende herverzekeraar staat vermeld in de herverzekeringsovereenkomst. Het is niet toegestaan de naam van een herverzekeringsmakelaar in te vullen. Het is evenmin toegestaan een algemene of onvolledige naam in te vullen, aangezien internationale herverzekeraars meerdere werkmaatschappijen hebben die in verschillende landen actief zijn. In het geval van een poolingregeling mag de naam van de pool (of poolbeheerder) uitsluitend worden ingevuld indien de pool zelf een rechtspersoon is. |
||||||||||||||||||||
|
C0190 |
Soort herverzekeraar |
Soort herverzekeraar waaraan het verzekeringstechnisch risico is overgedragen. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0200 |
Land van ingezetenschap |
Vermeld de ISO 3166-1 alfa-2 code voor het land waar de herverzekeraar zijn wettelijke zetel of vergunning heeft. |
||||||||||||||||||||
|
C0210 |
Externe kredietbeoordeling door een aangewezen EKBI |
De actuele/huidige beoordeling die door de groep in aanmerking wordt genomen. |
||||||||||||||||||||
|
C0220 |
Aangewezen EKBI |
Het door de onderneming in aanmerking genomen bureau dat de herverzekeraar beoordeelt. |
||||||||||||||||||||
|
C0230 |
Kredietkwaliteitscategorie |
Vermeld de aan de herverzekeraar toegekende kredietkwaliteitscategorie. De kredietkwaliteitscategorie weerspiegelt eventuele interne correcties op de kredietkwaliteit door de groep die gebruikmaken van de standaardformule. |
||||||||||||||||||||
|
C0240 |
Interne rating |
Interne rating van de herverzekeraar voor groepen die een intern model hanteren, voor zover zij bij hun interne modellering gebruikmaken van een interne rating. Als een onderneming die een intern model hanteert uitsluitend gebruikmaakt van externe ratings, wordt dit item niet ingevuld. |
||||||||||||||||||||
S.31.02 — Special Purpose Vehicles
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling betreft de jaarlijkse indiening van informatie voor groepen.
Deze template is van toepassing bij elke groep die een of meer risico's overdraagt aan een SPV en heeft tot doel te waarborgen dat voldoende gegevens worden openbaargemaakt wanneer SPV's als alternatieve risico-overdrachtmethode worden gebruikt in plaats van conventionele herverzekeringscontracten.
De template is van toepassing op het gebruik van:
|
e) |
SPV's zoals gedefinieerd in artikel 13, punt 26, en toegestaan volgens artikel 211, lid 1, van Richtlijn 2009/138/EG; |
|
f) |
SPV's die voldoen aan de voorwaarden van artikel 211, lid 3, van Richtlijn 2009/138/EG; |
|
g) |
SPV's die worden gereguleerd door toezichthoudende autoriteiten van derde landen wanneer zij voldoen aan de in artikel 211, lid 2, van Richtlijn 2009/138/EG gestelde voorwaarden; |
|
h) |
overige SPV's die niet aan de bovenstaande definities voldoen, waarbij risico's worden overgedragen in het kader van regelingen met de economische kenmerken van een herverzekeringsovereenkomst. |
De template betreft risicolimiteringstechnieken (al dan niet opgenomen) die worden gehanteerd door de (her)verzekeringsonderneming binnen de reikwijdte van het groepstoezicht waarbij een SPV risico's van de onderneming binnen de reikwijdte van het groepstoezicht overneemt via een herverzekeringsovereenkomst, of verzekeringsrisico's van de onderneming binnen de reikwijdte van het groepstoezicht overneemt die via een vergelijkbare, „herverzekeringsachtige” regeling worden overgedragen.
In deze template moeten gegevens worden opgenomen van SPV's waaraan de deelnemende verzekerings- of herverzekeringsonderneming of een van haar verzekerings- of herverzekeringsdochterondernemingen risico heeft overgedragen.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0010 |
Naam van de herverzekerde onderneming |
Vermeld de wettelijke benaming van de herverzekerde onderneming, met vermelding van de overdragende (her)verzekeraar binnen de reikwijdte van het groepstoezicht. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0020 |
Identificatiecode van de onderneming |
Identificatiecode, in de onderstaande volgorde van prioriteit:
Specifieke code:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0030 |
Interne code van SPV |
Interne code, door de onderneming aan het SPV toegekend in de onderstaande volgorde van prioriteit:
Specifieke code:
Deze code moet uniek zijn voor elk SPV en in opeenvolgende rapportages consistent worden gebruikt. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0040 |
Identificatiecode van SPV-notes of ander verstrekt financieringsmechanisme |
Vermeld voor de notes of andere financieringsmechanismen die door het SPV worden verstrekt en door de verzekerings- en herverzekeringsonderneming binnen de reikwijdte van het groepstoezicht worden aangehouden, de identificatiecode (indien van toepassing), in de onderstaande volgorde van prioriteit:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0050 |
Soort identificatiecode van SPV-notes of ander verstrekt financieringsmechanisme |
Soort identificatiecode die voor „activa-ID-code” wordt gebruikt. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0060 |
Verzekeringsbranches SPV-securitisaties |
Identificatie van de gerapporteerde branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
Wanneer het herverzekeringscontract of een soortgelijke overeenkomst dekking verstrekt voor meerdere branches, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, en de dekkingsvoorwaarden verschillen tussen de branches, dan moet de contractinformatie voor meerdere rijen worden gespecificeerd. De eerste rij wordt gebruikt voor informatie omtrent „Meerdere branches”, met gegevens over de algemene contractvoorwaarden en in de rijen daaronder gegevens over de afzonderlijke voorwaarden van het herverzekeringscontract per branche. Wanneer de contractvoorwaarden niet per branche verschillen hoeven alleen gegevens over de belangrijkste branche te worden ingevuld. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0070 |
Soort trigger(s) in het SPV |
Vermeld welke mechanismen het SPV gebruikt als trigger op grond waarvan het betalingen moet verrichten aan de cederende (her)verzekeringsonderneming binnen de reikwijdte van het groepstoezicht. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0080 |
Contractuele triggergebeurtenis |
Beschrijving van de specifieke trigger op grond waarvan het SPV betalingen moet verrichten aan de cederende (her)verzekeringsonderneming binnen de reikwijdte van het groepstoezicht. Deze informatie dient een aanvulling te zijn op de informatie inzake „Soort trigger(s) in het SPV” en moet voldoende beschrijvend zijn om toezichthouders in staat te stellen de concrete trigger te identificeren, bv. specifieke weer-/stormindexen voor rampenrisico's of algemene sterftetafels voor langlevenrisico's. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0090 |
Dezelfde triggergebeurtenis als in de onderliggende portefeuille van de cedent |
Geef aan of de trigger die is vastgesteld in de onderliggende (her)verzekeringsovereenkomst, met de uitbetalingstrigger die is vastgesteld in het contract, dezelfde is als die welke is vastgesteld in het SPV. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0100 |
Basisrisico voortvloeiende uit de risico-overdrachtstructuur |
Vermeld de oorzaken van basisrisico (d.w.z. dat de blootstelling die door de risicolimiteringstechniek wordt gedekt niet overeenstemt met de risicoblootstelling van de verzekerings- of herverzekeringsonderneming binnen de reikwijdte van het groepstoezicht). Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0110 |
Basisrisico voortvloeiende uit contractuele voorwaarden |
Vermeld het basisrisico voortvloeiende uit contractuele voorwaarden.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0120 |
Afgezonderde SPV-activa voor afwikkeling van cedentspecifieke verplichtingen |
Het bedrag van afgezonderde SPV-activa voor de rapporterende cedent die beschikbaar zijn voor de afwikkeling van de uitsluitend voor deze specifieke cedent door het SPV herverzekerde contractuele verplichtingen (tot zekerheid strekkende activa die expliciet worden vermeld op de balans van het SPV met betrekking tot de aangegane verplichting). |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0130 |
Overige niet-cedentspecifieke SPV-activa ten aanzien waarvan mogelijk verhaal kan worden gezocht |
Het bedrag van SPV-activa (op de balans van het SPV) die niet rechtstreeks verband houden met de rapporterende cedent maar ten aanzien waarvan verhaal kan worden gezocht. Hieronder begrepen wordt eventueel „vrij vermogen” van het SPV dat beschikbaar is voor de afwikkeling van verplichtingen van de rapporterende cedent. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0140 |
Overig uit securitisatie voortvloeiend verhaalsrecht |
Het bedrag van voorwaardelijke activa (buiten de balanstelling) van het SPV dat niet rechtstreeks verband houden met de rapporterende cedent maar ten aanzien waarvan verhaal kan worden gezocht. Dit omvat eveneens verhaalsrecht ten aanzien van andere tegenpartijen van het SPV, met inbegrip van garanties, herverzekeringsovereenkomsten en derivatenverplichtingen tegenover het SPV die zijn aangegaan door de sponsor van het SPV, effecthouders of andere derden. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0150 |
Totaal van de maximale mogelijke verplichtingen van SPV uit hoofde van herverzekeringsovereenkomsten |
Bedrag van het totaal van de maximale mogelijke verplichtingen uit hoofde van herverzekeringsovereenkomsten (cedentspecifiek). |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0160 |
SPV geheel gefinancierd ten aanzien van verplichtingen van cedent gedurende de rapportageperiode |
Geef aan of de door de risicolimiteringstechniek geboden protectie mogelijk slechts gedeeltelijk wordt opgenomen wanneer een tegenpartij van een herverzekeringsovereenkomst niet langer in staat is effectieve en doorlopende cessie van risico te bieden. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0170 |
Actuele bedragen die kunnen worden verhaald op SPV |
Het op SPV's verhaalbare bedrag dat is opgenomen in de Solvabiliteit II-balans van de onderneming binnen de reikwijdte van het groepstoezicht (vóór correctie voor verwachte verliezen als gevolg van wanbetaling). Dit wordt berekend overeenkomstig artikel 41 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0180 |
Identificatie van materiële beleggingen van cedent in SPV |
Geef aan of de cedent materiële beleggingen aanhoudt in het SPV, overeenkomstig artikel 210 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35.
Indien dit wordt gerapporteerd, moet in de cellen C0030 en C0040 het instrument worden vermeld. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0190 |
Cedentgerelateerde securitisatie-activa die bij een andere derde dan de cedent/sponsor in trust worden gehouden |
Geef aan of er sprake is van cedentgerelateerde securitisatie-activa die bij een andere derde dan de cedent/sponsor in trust worden gehouden, met inachtneming van het bepaalde in artikel 214, lid 2, en artikel 326 van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Informatie over SPV |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0200 |
Interne code van SPV |
Interne code, door de onderneming binnen de reikwijdte van het groepstoezicht aan het SPV toegekend in de onderstaande volgorde van prioriteit:
Specifieke code:
Deze code moet uniek zijn voor elk SPV en in opeenvolgende rapportages consistent worden gebruikt. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0210 |
Soort code van SPV |
Identificatie van de code gebruikt in item „Interne code van SPV”. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0220 |
Rechtsvorm van SPV |
Vermeld de rechtsvorm van het SPV, overeenkomstig artikel 13, punt 26, van Richtlijn 2009/138/EG. Gesloten lijst
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0230 |
Naam van SPV |
Vermeld de naam van het special purpose vehicle |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0240 |
Oprichtingsnummer van SPV |
Het bij de oprichting van het SPV ontvangen registratienummer. Voor SPV's zonder eigen rechtspersoonlijkheid rapporteert de groep het wettelijk verplichte nummer of het daaraan gelijkwaardige nummer dat de toezichthoudende autoriteit ten tijde van de toestemming heeft verstrekt. Indien het SPV geen eigen rechtspersoonlijkheid heeft, is deze cel niet van toepassing. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0250 |
Land waar aan SPV vergunning is verleend |
Vermeld de ISO 3166-1 alfa-2 code voor het land waar het SPV is gevestigd en toestemming heeft gekregen, indien van toepassing. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0260 |
Vergunningsvoorwaarden SPV |
Vermeld de vergunningsvoorwaarden van het SPV overeenkomstig artikel 211 van Richtlijn 2009/138/EG of een gelijkwaardig rechtsinstrument. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0270 |
Externe kredietbeoordeling door een aangewezen EKBI |
Beoordeling van het SPV (indien van toepassing) die in aanmerking wordt genomen door de groep en wordt afgegeven door een externe kredietbeoordelingsinstelling. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0280 |
Aangewezen EKBI |
Kredietbeoordelingsinstelling die de externe beoordeling van het SPV afgeeft, zoals gerapporteerd in item C0260. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0290 |
Kredietkwaliteitscategorie |
Vermeld de aan het SPV toegekende kredietkwaliteitscategorie. De kredietkwaliteitscategorie weerspiegelt eventuele interne correcties op de kredietkwaliteit door de groep. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0300 |
Interne rating |
Interne rating van het SPV voor groepen die een intern model hanteren, voor zover zij bij hun interne modellering gebruikmaken van een interne rating. Als een groep die een intern model hanteert uitsluitend gebruikmaakt van externe ratings, wordt dit item niet ingevuld. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
S.32.01 — Ondernemingen binnen de groep
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de eerste en jaarlijkse indiening van informatie voor groepen.
Deze template is van toepassing bij gebruik van methode 1 zoals gedefinieerd in artikel 230 van Richtlijn 2009/138/EG, methode 2 zoals gedefinieerd in artikel 233 van Richtlijn 2009/138/EG en een combinatie van methoden. De template is een lijst van alle ondernemingen in de groep in de zin van artikel 212, lid 1, onder c), van Richtlijn 2009/138/EG, met inbegrip van de deelnemende verzekerings- en herverzekeringsondernemingen, verzekeringsholdings, gemengde financiële holdings of gemengde verzekeringsholdings.
|
— |
De cellen C0010 tot en met C0080 houden verband met de identificatie van de onderneming; |
|
— |
De cellen C0090 tot en met C0170 houden verband met classificatiecriteria (in de rapportagevaluta van de groep); |
|
— |
De cellen C0180 tot en met C0230 houden verband met criteria voor invloed; |
|
— |
De cellen C0240 en C0250 houden verband met de opname in het toezichtskader van de groep; |
|
— |
Cel C0260 houdt verband met de berekening van de solvabiliteit van de groep. |
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0010 |
Land |
Vermeld de ISO 3166-1 alfa-2 code van het land waar de statutaire hoofdzetel gevestigd is van elke onderneming binnen de groep in de zin van artikel 212, lid 1, onder c), van Richtlijn 2009/138/EG. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0020 |
Identificatiecode van de onderneming |
Identificatiecode, in de onderstaande volgorde van prioriteit:
Specifieke code:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0030 |
Soort identificatiecode van de onderneming |
Identificatie van de code gebruikt in het item „Identificatiecode van de onderneming”
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0040 |
Juridische benaming van de onderneming |
Juridische benaming van de onderneming |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0050 |
Soort onderneming |
Geef aan om welk soort onderneming het gaat, onder vermelding van informatie over het soort activiteit van de onderneming. Dit is van toepassing op zowel ondernemingen uit de EER als op ondernemingen uit derde landen. De volgende gesloten lijst van keuzemogelijkheden wordt gebruikt:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0060 |
Rechtsvorm |
Vermeld de rechtsvorm van de onderneming. De rechtsvorm voor de categorieën 1 tot en met 4 in cel „Soort onderneming” dient in overeenstemming te zijn met bijlage III bij Richtlijn 2009/138/EG. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0070 |
Categorie (onderlinge waarborgmaatschappij / niet-onderlinge waarborgmaatschappij) |
Geef algemene informatie over de rechtsvorm, d.w.z. of de onderneming een onderlinge waarborgmaatschappij is of niet. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0080 |
Toezichthoudende autoriteit |
Naam van de toezichthoudende autoriteit die verantwoordelijk is voor het toezicht op de afzonderlijke onderneming die valt onder de categorieën 1 tot en met 4, 8, 9 en 12 in de cel „Soort onderneming”, waar van toepassing. Vermeld de volledige naam van de autoriteit. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Classificatiecriteria (in de rapportagevaluta van de groep) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0090 |
Balanstotaal (voor (her)verzekeringsondernemingen) |
Voor EER-(her)verzekeringsondernemingen: het totale bedrag van de Solvabiliteit II-balans zoals gerapporteerd in item C0010/R0500 in S.02.01. Voor niet-EER-(her)verzekeringsondernemingen: het totale bedrag van de balans overeenkomstig de desbetreffende sectorale voorschriften. De gebruikte valuta is de rapportagevaluta van de groep. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0100 |
Balanstotaal (voor overige gereglementeerde ondernemingen) |
Voor overige gereglementeerde ondernemingen: het totale bedrag van de balans overeenkomstig de desbetreffende sectorale voorschriften. De gebruikte valuta is de rapportagevaluta van de groep. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0110 |
Balanstotaal (niet-gereglementeerde ondernemingen) |
Voor niet-gereglementeerde ondernemingen: het totale bedrag van de balans die wordt gebruikt voor IFRS of plaatselijke GAAP. De gebruikte valuta is de rapportagevaluta van de groep. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0120 |
Geboekte premies exclusief onder IFRS of plaatselijke GAAP gecedeerde herverzekering, voor (her)verzekeringsondernemingen |
Voor verzekerings- en herverzekeringsondernemingen: geboekte premies exclusief onder IFRS of plaatselijke GAAP gecedeerde herverzekering. De gebruikte valuta is de valuta van de groep. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0130 |
Omzet gedefinieerd als bruto inkomsten onder IFRS of plaatselijke GAAP voor andere soorten ondernemingen of voor verzekeringsholdings |
Voor andere soorten ondernemingen: omzet gedefinieerd als bruto inkomsten onder IFRS of plaatselijke GAAP. Voor verzekeringsholdings of gemengde financiële holdings: waar van toepassing wordt omzet, gedefinieerd als bruto inkomsten onder IFRS of plaatselijke GAAP, gebruikt als classificatiecriterium. De gebruikte valuta is de rapportagevaluta van de groep. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0140 |
Prestaties op het gebied van verzekering |
(Her)verzekeringsondernemingen rapporteren hun prestaties op het gebied van verzekering in overeenstemming met hun jaarrekening. Er dient een absoluut bedrag te worden gerapporteerd. De gebruikte valuta is de rapportagevaluta van de groep. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0150 |
Prestaties op het gebied van belegging |
(Her)verzekeringsondernemingen rapporteren hun prestaties op het gebied van belegging in overeenstemming met hun jaarrekening. Er dient een absoluut bedrag te worden gerapporteerd. De gebruikte valuta is de rapportagevaluta van de groep. Deze waarde is exclusief waarden die al in C0140 zijn gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0160 |
Totaal prestaties |
Alle verbonden ondernemingen binnen de groep in de zin van artikel 212, lid 1, onder c), van Richtlijn 2009/138/EG, rapporteren hun totale prestaties in overeenstemming met hun jaarrekening. Er dient een absoluut bedrag te worden gerapporteerd. De gebruikte valuta is de rapportagevaluta van de groep. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0170 |
Standaarden voor jaarrekeningen |
Vermelding van de standaard voor jaarrekeningen die wordt gehanteerd voor de rapportage van items in de cellen C0100 tot en met C0160. Alle items worden consequent gerapporteerd aan de hand van dezelfde standaard voor jaarrekeningen. De volgende gesloten lijst van keuzemogelijkheden wordt gebruikt:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Criteria voor invloed |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0180 |
Aandeel in vermogen (in %) |
Het gedeelte van het geplaatste kapitaal dat rechtstreeks of middellijk het eigendom is van de deelnemende onderneming in de onderneming (zoals bedoeld in artikel 221 van Richtlijn 2009/138/EG). Deze cel is niet van toepassing op de uiteindelijke moederonderneming. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0190 |
Percentage dat wordt gebruikt voor de geconsolideerde jaarrekening |
Percentage zoals vastgesteld door IFRS of plaatselijke GAAP voor de integratie van geconsolideerde ondernemingen in de consolidatie. Dit kan afwijken van item C0180. Voor volledige integratie worden ook minderheidsbelangen in dit item gerapporteerd. Deze cel is niet van toepassing op de uiteindelijke moederonderneming. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0200 |
Stemrecht (in %) |
Aandeel van het rechtstreeks of middellijk bezit van stemrechten door de deelnemende onderneming in de onderneming Deze cel is niet van toepassing op de uiteindelijke moederonderneming. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0210 |
Overige criteria |
Overige criteria die nuttig zijn bij de beoordeling van de mate van invloed die door de deelnemende onderneming wordt uitgeoefend, bijv. gecentraliseerd risicobeheer. Deze cel is niet van toepassing op de uiteindelijke moederonderneming. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0220 |
Mate van invloed |
Invloed kan ofwel overheersend ofwel aanzienlijk zijn, afhankelijk van eerder vermelde criteria: de groep is verantwoordelijk voor het beoordelen van de mate van invloed die door de deelnemende onderneming wordt uitgeoefend over een onderneming, maar zoals bepaald in artikel 212, lid 2, van Richtlijn 2009/138/EG kan de groepstoezichthouder tot een ander oordeel komen dan de groep. In dat geval houdt de groep rekening met het besluit van de groepstoezichthouder. Deze cel is niet van toepassing op de uiteindelijke moederonderneming. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0230 |
Proportioneel aandeel dat wordt gebruikt voor de berekening van de solvabiliteit van de groep |
Het proportioneel aandeel is het aandeel dat wordt gebruikt om de solvabiliteit van de groep te berekenen. Deze cel is niet van toepassing op de uiteindelijke moederonderneming. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Opname in de reikwijdte van het groepstoezicht |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0240 |
Opname in het toezichtskader van de groep — Ja/Nee |
Geef aan of de onderneming al dan niet is opgenomen in het toezichtskader van de groep zoals bedoeld in artikel 214 van Richtlijn 2009/138/EG; als een onderneming niet binnen de reikwijdte van het groepstoezicht zoals bedoeld in artikel 214 valt, moet aan de hand van artikel 214, lid 2, onder a), b) en c), worden aangegeven wat daarvoor de reden is. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0250 |
Opname in het toezichtskader van de groep — Datum besluit indien artikel 214 wordt toegepast |
Vermeld de ISO 8601-code (jjjj-mm-dd) van de datum waarop het besluit een onderneming niet op te nemen, is genomen. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Berekening groepssolvabiliteit |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0260 |
Gehanteerde methode en, bij methode 1, behandeling van de onderneming |
Het item is bedoeld voor het verzamelen van informatie over de methode die wordt gehanteerd voor de berekening van de groepssolvabiliteit en de behandeling van elke onderneming. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
S.33.01 — Verzekering en herverzekering: afzonderlijke vereisten
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de eerste en jaarlijkse indiening van informatie voor groepen.
Deze template is van toepassing bij gebruik van methode 1 zoals gedefinieerd in artikel 230 van Richtlijn 2009/138/EG, methode 2 zoals gedefinieerd in artikel 233 van Richtlijn 2009/138/EG en een combinatie van methoden, en wel op de volgende wijze:
|
— |
In het eerste deel (cellen C0060 tot en met C0230) wordt informatie verzameld over alle verzekerings- en herverzekeringsondernemingen van de groep in EER- en niet-EER-landen waarop Richtlijn 2009/138/EG van toepassing is; de informatie wordt gerapporteerd in overeenstemming met de voorschriften in Richtlijn 2009/138/EG wanneer methode 2 zoals gedefinieerd in artikel 233 van de richtlijn en een combinatie van methoden wordt gebruikt; |
|
— |
In het tweede deel (cellen C0240 tot en met C0260) wordt informatie verzameld over plaatselijke kapitaalvereisten en plaatselijke minimumkapitaalvereisten, en in aanmerking komend eigen vermogen van alle niet-EER-verzekerings- en herverzekeringsondernemingen van de groep: deze wordt gerapporteerd volgens plaatselijke voorschriften, ongeacht de methode die is gehanteerd voor de berekening van de groepssolvabiliteit. |
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0010 |
Juridische benaming van de onderneming |
Juridische benaming van elke onderneming |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0020 |
Identificatiecode van de onderneming |
Identificatiecode, in de onderstaande volgorde van prioriteit:
Specifieke code:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0030 |
Soort identificatiecode van de onderneming |
Identificatie van de code gebruikt in het item „Identificatiecode van de onderneming”
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0040 |
Niveau entiteit/afgezonderd fonds of matchingopslagportefeuille/resterend deel |
Vermeld waarop de informatie betrekking heeft. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0050 |
Fondsnummer |
Wanneer C0040 = 2, dan is dit het unieke nummer van elk afgezonderd fonds of elke matchingopslagportefeuille van materieel belang zoals dat is toegekend door de groep. Het blijft onveranderlijk in de tijd. Het mag niet opnieuw worden gebruikt voor andere fondsen of portefeuilles. Het nummer moet in alle van toepassing zijnde templates consistent worden gebruikt ter aanduiding van het fonds/de portefeuille. Wanneer C0040 = 1 of 3, wordt het gerapporteerd als „0”. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
EER-en niet-EER-verzekerings- en -herverzekeringsondernemingen (onder Solvabiliteit II-regels) die uitsluitend via de standaardmethode en de alternatieve methode zijn opgenomen |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0060 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste marktrisico |
Individueel (bruto) solvabiliteitskapitaalvereiste marktrisico voor elke onderneming. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0070 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste tegenpartijkredietrisico |
Individueel (bruto) solvabiliteitskapitaalvereiste tegenpartijrisico voor elke onderneming. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0080 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste levensverzekeringstechnisch risico |
Individueel (bruto) solvabiliteitskapitaalvereiste levensverzekeringstechnisch risico voor elke onderneming. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0090 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste ziekteverzekeringstechnisch risico |
Individueel (bruto) solvabiliteitskapitaalvereiste ziekteverzekeringstechnisch risico voor elke onderneming. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0100 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste schadeverzekeringstechnisch risico |
Individueel (bruto) solvabiliteitskapitaalvereiste schadeverzekeringstechnisch risico voor elke onderneming. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0110 |
Solvabiliteitskapitaalvereiste operationeel risico |
Individueel solvabiliteitskapitaalvereiste marktrisico voor elke onderneming. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0120 |
Individueel solvabiliteitskapitaalvereiste |
Individueel solvabiliteitskapitaalvereiste voor elke onderneming (met inbegrip van eventuele kapitaalopslagfactor) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0130 |
Individueel minimumkapitaalvereiste |
Individueel minimumkapitaalvereiste voor elke onderneming. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0140 |
In aanmerking komend individueel eigen vermogen ter dekking van het solvabiliteitskapitaalvereiste |
In aanmerking komend individueel eigen vermogen ter dekking van het solvabiliteitskapitaalvereiste. In dit item moet het totaal eigen vermogen worden gerapporteerd. Er gelden geen beperkingen voor de beschikbaarheid voor de groep. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0150 |
Gebruik van ondernemingsspecifieke parameters (OSP) |
Wanneer een onderneming ondernemingsspecifieke parameters gebruikt voor de berekening van het individuele solvabiliteitskapitaalvereiste, moet worden gerapporteerd voor welk(e) gebied(en) deze parameters worden gebruikt. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst: 1 — Levensverzekeringstechnisch risico/herzieningsrisico
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0160 |
Gebruik van vereenvoudigingen |
Wanneer een onderneming vereenvoudigingen gebruikt voor de berekening van het individuele solvabiliteitskapitaalvereiste, moet worden gerapporteerd voor welk(e) gebied(en) deze vereenvoudigingen worden gebruikt. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
Vermeld zo veel opties als nodig, gescheiden door een „,”. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0170 |
Gebruik van gedeeltelijk intern model |
Wanneer een onderneming een of meer gedeeltelijk interne modellen gebruikt voor de berekening van het individuele solvabiliteitskapitaalvereiste, moet worden gerapporteerd voor welk(e) gebied(en) deze worden gebruikt. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0180 |
Intern model voor groep of individuele onderneming |
Wanneer een onderneming een volledig intern model gebruikt voor de berekening van het individuele solvabiliteitskapitaalvereiste, moet worden vermeld of dit een individueel intern model dan wel een groepsintern model betreft. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0190 |
Datum eerste goedkeuring van intern model |
Ingeval een groepsintern model of individueel intern model is goedgekeurd door een afzonderlijke toezichthouder, moet de ISO 8601-code (jjjj–mm–dd) van de datum van deze goedkeuring worden vermeld. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0200 |
Datum goedkeuring meest recente ingrijpende wijziging in intern model |
Ingeval een ingrijpende wijziging in het groepsintern model of individueel intern model is goedgekeurd door een afzonderlijke toezichthouder (artikel 115 van Richtlijn 2009/138/EG), moet de ISO 8601-code (jjjj–mm–dd) van de datum van deze goedkeuring worden vermeld. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0210 |
Datum besluit inzake kapitaalopslagfactor |
Ingeval een kapitaalopslagfactor van toepassing is op een van de hier genoemde ondernemingen (artikel 37 van Richtlijn 2009/138/EG), moet de ISO 8601-code (jjjj–mm–dd) van de datum van het betreffende besluit worden vermeld. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0220 |
Bedrag van kapitaalopslagfactor |
Ingeval een kapitaalopslagfactor van toepassing is op een van de hier genoemde entiteiten (artikel 37 van Richtlijn 2009/138/EG), moet het exacte bedrag worden vermeld. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0230 |
Reden voor kapitaalopslagfactor |
Ingeval een kapitaalopslagfactor van toepassing is op een van de hier genoemde ondernemingen (artikel 37 van Richtlijn 2009/138/EG), moet(en) de reden(en) worden vermeld die de toezichthouder daarvoor geeft in zijn besluit. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Niet-EER-verzekerings- en herverzekeringsondernemingen (met en zonder gebruikmaking van Solvabiliteit II-regels), ongeacht de gebruikte methode |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0240 |
Plaatselijk kapitaalvereiste |
Plaatselijk individueel kapitaalvereiste dat aanleiding geeft tot het eerste optreden van de plaatselijk toezichthoudende autoriteit. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0250 |
Plaatselijk minimumkapitaalvereiste |
Plaatselijk minimumkapitaalvereiste dat aanleiding geeft tot het laatste optreden — intrekking van de vergunning — door de plaatselijke toezichthoudende autoriteit. Dit cijfer is nodig voor de berekening van het minimale geconsolideerde solvabiliteitskapitaalvereiste van de groep. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0260 |
In aanmerking komend eigen vermogen conform plaatselijke regels |
Individueel eigen vermogen dat in aanmerking komt voor dekking van het plaatselijke kapitaalvereiste, zoals berekend conform plaatselijke regels, zonder beperkingen op te leggen aan de beschikbaarheid voor de groep. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
S.34.01 — Overige gereglementeerde en niet-gereglementeerde financiële ondernemingen, met inbegrip van verzekeringsholdings en gemengde financiële holdings — individuele vereisten
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling houdt verband met de eerste en jaarlijkse indiening van informatie voor groepen.
Deze template is van toepassing bij gebruik van methode 1 zoals gedefinieerd in artikel 230 van Richtlijn 2009/138/EG, methode 2 zoals gedefinieerd in artikel 233 van Richtlijn 2009/138/EG en een combinatie van methoden, en betreft de individuele vereisten voor financiële ondernemingen die geen verzekerings- of herverzekeringsondernemingen zijn, en voor niet-gereglementeerde ondernemingen die financiële activiteiten uitoefenen, zoals gedefinieerd in artikel 1, punt 52, van Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, zoals kredietinstellingen, beleggingsondernemingen, financiële instellingen, beheerders van alternatieve beleggingsinstellingen, icbe-beheermaatschappijen, instellingen voor bedrijfspensioenvoorziening, niet-gereglementeerde ondernemingen die financiële activiteiten uitoefenen, verzekeringsholdings en gemengde financiële holdings.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||
|
C0010 |
Juridische benaming van de onderneming |
Wettelijke benaming van elke onderneming |
||||||||
|
C0020 |
Identificatiecode van de onderneming |
Identificatiecode, in de onderstaande volgorde van prioriteit:
Specifieke code:
|
||||||||
|
C0030 |
Soort identificatiecode van de onderneming |
Identificatie van de code gebruikt in het item „Identificatiecode van de onderneming”
|
||||||||
|
C0040 |
Geaggregeerd of niet |
Wanneer de entiteiten van andere financiële sectoren een groep vormen met een specifiek kapitaalvereiste, kan dit geconsolideerde kapitaalvereiste worden aanvaard in plaats van de lijst van afzonderlijke vereisten. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
|
||||||||
|
C0050 |
Soort kapitaalvereiste |
Vermeld het soort kapitaalvereiste. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
|
||||||||
|
C0060 |
Theoretisch solvabiliteitskapitaalvereiste of sectoraal kapitaalvereiste |
Het kapitaalvereiste, sectoraal dan wel theoretisch, dat aanleiding geeft tot het eerste optreden van de individuele toezichthoudende autoriteit, uitgaande van een zogenoemde interventieladder. |
||||||||
|
C0070 |
Theoretisch minimumkapitaalvereiste of sectoraal minimumkapitaalvereiste |
Minimumkapitaalvereiste, sectoraal dan wel theoretisch, dat aanleiding geeft tot het laatste optreden, uitgaande van een zogenoemde interventieladder, indien aanwezig. Dit item hoeft niet te worden ingevuld met betrekking tot entiteiten waarvoor geen niveau voor het laatste optreden is vastgesteld. |
||||||||
|
C0080 |
Theoretisch of sectoraal in aanmerking komend eigen vermogen |
Totaal eigen vermogen ter dekking van het (theoretisch of sectoraal) kapitaalvereiste. Er gelden geen beperkingen voor de beschikbaarheid voor de groep. |
S.35.01 — Bijdrage aan technische voorzieningen van de groep
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling betreft de jaarlijkse indiening van informatie voor groepen.
De van C0050 tot en met C0210 te rapporteren informatie betreft de situatie na toepassing van de volatiliteitsaanpassing, de matchingopslag en de overgangsmaatregel voor de rentevoet. De overgangsaftrek op technische voorzieningen wordt afzonderlijk gerapporteerd in C0220 en C0230.
Deze template is van toepassing bij gebruik van methode 1 zoals gedefinieerd in artikel 230 van Richtlijn 2009/138/EG, methode 2 zoals gedefinieerd in artikel 233 van Richtlijn 2009/138/EG en een combinatie van methoden.
Verbonden verzekerings- of herverzekeringsondernemingen die geen dochterondernemingen zijn, vallen niet onder het toepassingsgebied van deze template, aangezien zij worden beoordeeld via de aangepaste vermogensmutatiemethode.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||
|
C0010 |
Juridische benaming van de onderneming |
Juridische benaming van elke onderneming |
||||||||
|
C0020 |
Identificatiecode van de onderneming |
Identificatiecode, in de onderstaande volgorde van prioriteit:
Specifieke code:
|
||||||||
|
C0030 |
Soort identificatiecode van de onderneming |
Identificatie van de code gebruikt in het item „Identificatiecode van de onderneming”
|
||||||||
|
C0040 |
Gehanteerde methode voor berekening groepssolvabiliteit |
Vermeld de gehanteerde methode voor berekening van de groepssolvabiliteit. De volgende gesloten lijst van keuzemogelijkheden wordt gebruikt:
|
||||||||
|
C0050 |
Totaalbedrag technische voorzieningen — Bedrag technische voorzieningen inclusief intragroeptransacties |
Totaalbedrag van de technische voorzieningen inclusief intragroeptransacties. Dit item is gelijk aan de som van de items C0070, C0100, C0130, C0160, C0190 en C0220, behalve voor (her)verzekeringsondernemingen in gelijkwaardige niet-EER-landen volgens methode 2. Voor (her)verzekeringsondernemingen in gelijkwaardige niet-EER-landen volgens methode 2 is alleen C0050 verplicht. In deze cel worden bedragen inclusief herverzekering en inclusief intragroeptransacties ingevuld. Wanneer methode 1, zoals gedefinieerd in artikel 230 van Richtlijn 2009/138/EG wordt gehanteerd voor de (her)verzekeringsonderneming, vertegenwoordigt het totaalbedrag van de technische voorzieningen in cel C0050 haar bijdrage inclusief binnen de reikwijdte van het groepstoezicht aan technische voorzieningen van de groep gecedeerde herverzekering. Wanneer methode 2 wordt gehanteerd voor de (her)verzekeringsonderneming, kan het totaalbedrag van de technische voorzieningen in cel C0050 niet worden aangesloten op het bedrag van de technische voorzieningen van de groep op de groepsbalans. |
||||||||
|
C0060 |
Totaalbedrag van technische voorzieningen — Bedrag technische voorzieningen exclusief intragroeptransacties |
Totaalbedrag van de technische voorzieningen exclusief intragroeptransacties. Dit item is gelijk aan de som van de items C0080, C0110, C0140, C0170, C0200 en C0230, behalve voor (her)verzekeringsondernemingen in gelijkwaardige niet-EER-landen volgens methode 2. Voor (her)verzekeringsondernemingen in gelijkwaardige niet-EER-landen die de plaatselijke voorschriften mogen toepassen volgens methode 2 is alleen item C0060 verplicht en dit moet worden ingevuld aan de hand van de plaatselijke solvabiliteitsregeling. In deze cel worden bedragen inclusief herverzekering maar exclusief intragroeptransacties ingevuld, met inbegrip van intragroepherverzekering (de risicomarge mag niet exclusief intragroeptransacties zijn). Wanneer methode 1, zoals gedefinieerd in artikel 230 van Richtlijn 2009/138/EG wordt gehanteerd voor de (her)verzekeringsonderneming, vertegenwoordigt het totaalbedrag van de technische voorzieningen in cel C0060 haar bijdrage inclusief binnen de reikwijdte van het groepstoezicht aan technische voorzieningen van de groep gecedeerde herverzekering. Het totaalbedrag van de technische voorzieningen in cel C0060 voor alle (her)verzekeringsondernemingen volgens methode 1 kan worden aangesloten op het bedrag van de technische voorzieningen van de groep op de groepsbalans. Wanneer methode 2 wordt gehanteerd voor de (her)verzekeringsonderneming, kan het totaalbedrag van de technische voorzieningen in cel C0060 niet worden aangesloten op het bedrag van de technische voorzieningen van de groep op de groepsbalans. |
||||||||
|
C0070, C0100, C0130, C0160, C0190 |
Bedrag technische voorzieningen inclusief intragroeptransacties |
Bedrag van de technische voorzieningen (technische voorzieningen berekend als geheel of als de som van de beste schatting en de risicomarge), uitgesplitst naar de respectievelijke hoofdcategorieën (levensverzekering behalve ziekteverzekering en aan beleggingen of indexen gekoppelde activiteiten; aan beleggingen en indexen gekoppelde activiteiten; SLT- en NSLT-ziekteverzekering; schadeverzekering behalve ziekteverzekering) van de EER- of niet-EER-onderneming, berekend in overeenstemming met Solvabiliteit II-regels. In deze cel worden bedragen inclusief herverzekering en inclusief intragroeptransacties ingevuld. De gebruikte valuta is de valuta van de groep. Dit item wordt gerapporteerd voor de (her)verzekeringsondernemingen volgens methode 1 en methode 2, behalve voor de (her)verzekeringsondernemingen volgens methode 2 die gevestigd zijn in gelijkwaardige niet-EER-landen. |
||||||||
|
C0080, C0110, C0140, C0170, C0200 |
Bedrag technische voorzieningen exclusief intragroeptransacties |
Bedrag van de technische voorzieningen (technische voorzieningen berekend als geheel of als de som van de beste schatting en de risicomarge), uitgesplitst naar de respectievelijke hoofdcategorieën (levensverzekering behalve ziekteverzekering en aan beleggingen of indexen gekoppelde activiteiten; aan beleggingen en indexen gekoppelde activiteiten; SLT- en NSLT-ziekteverzekering; schadeverzekering behalve ziekteverzekering) van de EER- of niet-EER-onderneming, berekend in overeenstemming met Solvabiliteit II-regels. In deze cel worden bedragen inclusief herverzekering maar exclusief intragroeptransacties ingevuld, met inbegrip van intragroepherverzekering. De gebruikte valuta is de valuta van de groep. Dit item wordt gerapporteerd voor de (her)verzekeringsondernemingen volgens methode 1 en methode 2, behalve voor de (her)verzekeringsondernemingen volgens methode 2 die gevestigd zijn in gelijkwaardige niet-EER-landen. |
||||||||
|
C0090, C0120, C0150, C0180, C0210 |
Nettobijdrage aan technische voorzieningen van de groep (in %) |
De procentuele bijdrage van de technische voorzieningen (technische voorzieningen berekend als geheel of als de som van de beste schatting en de risicomarge) van de (her)verzekeringsonderneming aan de technische voorzieningen van de groep volgens methode 1, exclusief intragroeptransacties maar inclusief buiten de groep gecedeerde herverzekering, uitgesplitst naar de respectievelijke hoofdcategorieën (levensverzekering behalve ziekteverzekering en aan beleggingen of indexen gekoppelde activiteiten; aan beleggingen en indexen gekoppelde activiteiten; SLT- en NSLT-ziekteverzekering; schadeverzekering behalve ziekteverzekering). Dit item wordt niet gerapporteerd voor ondernemingen volgens methode 2. |
||||||||
|
C0220 |
Overgangsaftrek op technische voorzieningen — Bedrag technische voorzieningen inclusief intragroeptransacties |
Bedrag van de overgangsaftrek op technische voorzieningen. Deze waarde is niet inbegrepen in de voorgaande items. In deze cel worden bedragen inclusief herverzekering en intragroeptransacties ingevuld. Deze waarde wordt als negatieve waarde gerapporteerd. |
||||||||
|
C0230 |
Overgangsaftrek op technische voorzieningen — Bedrag technische voorzieningen exclusief intragroeptransacties |
Bedrag van de overgangsaftrek op technische voorzieningen. Deze waarde is niet inbegrepen in de voorgaande items. In deze cel worden bedragen inclusief herverzekering maar exclusief intragroeptransacties ingevuld, met inbegrip van intragroepherverzekering. Deze waarde wordt als negatieve waarde gerapporteerd. |
||||||||
|
C0240 |
Langetermijngarantiemaatregelen — Technische voorzieningen met inachtneming van de overgangsmaatregel voor risicovrije rente — Bedrag technische voorzieningen inclusief intragroeptransacties |
Vermeld het totaalbedrag van de technische voorzieningen inclusief intragroeptransacties (C0050) met inachtneming van de overgangsmaatregel voor de desbetreffende risicovrije rentetermijnstructuur. In deze cel worden bedragen inclusief herverzekering en intragroeptransacties ingevuld. |
||||||||
|
C0250 |
Langetermijngarantiemaatregelen — Technische voorzieningen met inachtneming van de volatiliteitsaanpassing — Bedrag technische voorzieningen inclusief intragroeptransacties |
Vermeld het totaalbedrag van de technische voorzieningen inclusief intragroeptransacties (C0050) met inachtneming van de volatiliteitsaanpassing. In deze cel worden bedragen inclusief herverzekering en intragroeptransacties ingevuld, met inbegrip van intragroepherverzekering. |
||||||||
|
C0260 |
Langetermijngarantiemaatregelen — Technische voorzieningen met inachtneming van de matchingopslag — Bedrag technische voorzieningen inclusief intragroeptransacties |
Vermeld het totaalbedrag van de technische voorzieningen inclusief intragroeptransacties (C0050) met inachtneming van de matchingopslag. In deze cel worden bedragen inclusief herverzekering en intragroeptransacties ingevuld, met inbegrip van intragroepherverzekering. |
S.36.01 — Intragroeptransacties — Vermogensgerelateerde transacties, overdracht van schulden en activa
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling betreft de jaarlijkse indiening van informatie voor groepen.
Deze template heeft tot doel informatie te verzamelen over alle intragroeptransacties (significante en zeer significante transacties en transacties die in elk geval moeten worden gerapporteerd) met betrekking tot vermogen, schulden, wederzijdse financiering en overdracht van activa samenhangend met transacties binnen een groep, zoals gedefinieerd overeenkomstig artikel 213, lid 2, onder a), b) en c), van Richtlijn 2009/138/EG. Hieronder vallen onder andere maar niet uitsluitend:
|
— |
aandelen en andere vermogensbestanddelen, met inbegrip van deelnemingen in verbonden entiteiten en overdraagbare aandelen van verbonden entiteiten van de groep; |
|
— |
schulden, met inbegrip van obligaties, leningen, door zekerheden gedekte schuldverplichtingen en andere, gelijkaardige transacties, bijv. transacties met periodieke, vooraf vastgestelde rente of coupon- of premiebetalingen gedurende een vooraf vastgestelde periode. |
|
— |
overige vormen van activaoverdracht zoals de overdracht van onroerend goed en de overdracht van aandelen van andere, niet-verbonden (d.w.z. niet tot de groep behorende) bedrijven. |
Groepen dienen deze template in te vullen voor alle significante, zeer significante en in elk geval te rapporteren intragroeptransacties tussen de afzonderlijke onderneming en de gemengde verzekeringsholding en haar verbonden ondernemingen.
In deze template moeten intragroeptransacties worden opgenomen die:
|
— |
openstonden aan het begin van de rapportageperiode; |
|
— |
aanvingen tijdens de rapportageperiode en nog niet waren voltooid op de rapportagedatum; |
|
— |
aanvingen en verliepen/vervielen tijdens de rapportageperiode. |
Dergelijke transacties met een verbonden entiteit mogen worden uitgesloten van de rapportage inzake intragroeptransacties wanneer ze afzonderlijk onder de drempelwaarden voor significant en zeer significant blijven. Zij moeten echter toch afzonderlijk worden gerapporteerd wanneer ze gezamenlijk uitkomen op of boven de drempelwaarden voor significante of zeer significante intragroeptransacties.
Elke transactie wordt afzonderlijk gerapporteerd.
Eventuele toevoegingen aan/aanvullingen op significante intragroeptransacties worden gerapporteerd als een afzonderlijke intragroeptransactie, zelfs als de aanvulling op zich onder de drempelwaarde voor significante transacties blijft. Als een onderneming bijvoorbeeld het aanvankelijke bedrag van een lening aan een andere, verbonden onderneming verhoogt, wordt de toevoeging aan de lening geregistreerd als een afzonderlijk item, waarbij de datum van de aanvulling geldt als uitgiftedatum.
Wanneer de transactiewaarde voor twee betrokken partijen verschilt (bijv. bij een transactie ter waarde van 10 miljoen EUR tussen A en B, waarbij A 10 miljoen EUR registreert maar B slechts 9,5 miljoen EUR ontvangt als gevolg van 0,5 miljoen EUR aan transactiekosten) wordt in de template het hoogste bedrag als het transactiebedrag ingevuld, in dit geval 10 miljoen EUR.
Wanneer sprake is van een keten van gerelateerde intragroeptransacties (bijv. A belegt in B en B belegt in C), moet elke schakel van de keten als een afzonderlijke intragroeptransactie worden gerapporteerd.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||||||||||
|
C0010 |
Identificatiecode van intragroeptransactie |
Unieke interne identificatiecode voor elke intragroeptransactie. Blijft ongewijzigd in de loop van de tijd. |
||||||||||||||||||||
|
C0020 |
Naam belegger/kredietverstrekker |
Naam van de entiteit die de aandelen koopt of die leent aan een verbonden onderneming binnen de groep in de zin van artikel 212, lid 1, onder c), van Richtlijn 2009/138/EG, d.w.z. de entiteit die de transactie als een actief op haar balans opneemt (debet — balans). |
||||||||||||||||||||
|
C0030 |
Identificatiecode belegger/kredietverstrekker |
De unieke identificatiecode die aan de belegger/kredietverstrekker/overnemer wordt gekoppeld, in onderstaande volgorde van prioriteit:
Specifieke code:
|
||||||||||||||||||||
|
C0040 |
Soort identificatiecode van belegger/kredietverstrekker |
Identificatie van de code gebruikt in item „Identificatiecode belegger/kredietverstrekker”
|
||||||||||||||||||||
|
C0050 |
Naam emittent/kredietnemer |
Naam van de entiteit die de aandelen/vermogensbestanddelen uitgeeft of die geld leent (schuldpapier uitgeeft). Dat wil zeggen, de entiteit die de transactie als een verplichting of kapitaal op haar balans opneemt (credit — balans). |
||||||||||||||||||||
|
C0060 |
Identificatiecode emittent/kredietnemer |
De unieke identificatiecode die aan de belegger/kredietverstrekker/overnemer wordt gekoppeld, in onderstaande volgorde van prioriteit:
Specifieke code:
|
||||||||||||||||||||
|
C0070 |
Soort identificatiecode van de emittent/kredietnemer |
Identificatie van de code gebruikt in item „Identificatiecode emittent/kredietnemer”
|
||||||||||||||||||||
|
C0080 |
Identificatiecode van het instrument |
Dit is de identificatiecode van het instrument (kapitaal, schuld, enz.) tussen de twee tegenpartijen, in onderstaande volgorde van prioriteit:
De code kan verschillen van de in cel C0010 opgegeven intragroeptransactiecode |
||||||||||||||||||||
|
C0090 |
Soort identificatiecode van het instrument |
Soort identificatiecode die voor de „Identificatiecode van het instrument” wordt gebruikt. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0100 |
Soort transactie |
Vermeld welk soort transactie het betreft. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0110 |
Uitgiftedatum transactie |
Dit is de uitgiftedatum van de transactie/schuld of de datum waarop de intragroeptransactie in werking treedt, indien afwijkend van de uitgiftedatum, al naar gelang welke datum eerder is. Gebruik hiervoor de ISO 8601-notatie (jjjj-mm-dd). |
||||||||||||||||||||
|
C0120 |
Vervaldatum transactie |
Vermeld de ISO 8601-code (jjjj-mm-dd) van de datum waarop de transactie verloopt/vervalt, indien van toepassing.
|
||||||||||||||||||||
|
C0130 |
Transactievaluta |
Vermeld de alfabetische ISO 4217-code van de valuta waarin de transactie heeft plaatsgevonden. |
||||||||||||||||||||
|
C0140 |
Transactiebedrag/transactieprijs volgens overeenkomst |
Bedrag van de transactie of prijs volgens overeenkomst/contract, gerapporteerd in de rapportagevaluta van de groep. |
||||||||||||||||||||
|
C0150 |
Waarde van zekerheid/activum |
De waarde van zekerheid voor door zekerheden gedekte schuld of de activawaarde voor intragroeptransacties waarbij sprake is van overdracht van activa, gerapporteerd in de rapportagevaluta van de groep. Indien een van beide bij de intragroeptransacties betrokken tegenpartijen overeenkomstig de Solvabiliteit II-waarderingsregels gewaardeerd wordt in het kader van de berekening van de groepssolvabiliteit, moet de Solvabiliteit II-waarde worden gebruikt om de zekerheid te waarderen. Ten minste de zekerheid tussen de volgende entiteiten (dit is geen uitputtende lijst) moet worden gewaardeerd in overeenstemming met de waarderingsbeginselen van Solvabiliteit II:
Zekerheidsovereenkomsten tussen andere soorten ondernemingen, bijv. intragroeptransacties, kunnen worden gewaardeerd conform de sectorale voorschriften. |
||||||||||||||||||||
|
C0160 |
Bedrag aflossingen/terugbetalingen gedurende de rapportageperiode |
Bedrag van de totale aflossingen/terugbetalingen gedurende de rapportageperiode, indien van toepassing, gerapporteerd in de rapportagevaluta van de groep. |
||||||||||||||||||||
|
C0170 |
Bedrag dividenden/rente/couponbetalingen en overige gedurende de rapportageperiode verrichte betalingen |
Vul in deze cel eventuele betalingen in die zijn verricht in verband met de intragroeptransacties die in deze template zijn vermeld voor de rapportageperiode (twaalf maanden voorafgaand aan de rapportagedatum). Hieronder vallen onder andere maar niet uitsluitend:
Dit bedrag wordt gerapporteerd in de rapportagevaluta van de groep. |
||||||||||||||||||||
|
C0180 |
Saldo contractueel transactiebedrag op rapportagedatum |
Uitstaand bedrag van de transactie op de rapportagedatum, indien van toepassing, bijv. voor de uitgifte van schuldpapieren, gerapporteerd in de rapportagevaluta van de groep. Bij een volledige vroege afwikkeling/aflossing is het saldo van het contractueel transactiebedrag nul. |
||||||||||||||||||||
|
C0190 |
Coupon / rentepercentage |
De rente of coupon als percentage, indien van toepassing. Bij variabele rente omvat dit de referentierente en het rentepercentage daarboven. |
S.36.02 — Intragroeptransacties — Derivaten
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling betreft de jaarlijkse indiening van informatie voor groepen.
In deze template worden alle intragroeptransacties gerapporteerd tussen entiteiten die onder het groepstoezicht overeenkomstig artikel 213, lid 2, onder a) tot en met c), van Richtlijn 2009/138/EG vallen, ongeacht de gekozen berekeningsmethode en ongeacht of er sectorale voorschriften zijn gebruikt om de groepssolvabiliteit te berekenen.
Groepen dienen deze template in te vullen voor alle significante, zeer significante en in elk geval te rapporteren intragroeptransacties tussen de afzonderlijke onderneming en de gemengde verzekeringsholding en haar verbonden ondernemingen.
In deze template moeten intragroeptransacties worden opgenomen die:
|
— |
openstonden aan het begin van de rapportageperiode; |
|
— |
aanvingen tijdens de rapportageperiode en nog niet waren voltooid op de rapportagedatum; |
|
— |
aanvingen en verliepen/vervielen tijdens de rapportageperiode. |
Dergelijke transacties met een verbonden entiteit mogen worden uitgesloten van de rapportage inzake intragroeptransacties wanneer ze afzonderlijk onder de drempelwaarden voor significant en zeer significant blijven. Zij moeten echter toch afzonderlijk worden gerapporteerd wanneer ze gezamenlijk uitkomen op of boven de drempelwaarden voor significante of zeer significante intragroeptransacties.
Elke transactie wordt afzonderlijk gerapporteerd.
Eventuele toevoegingen aan/aanvullingen op significante intragroeptransacties worden gerapporteerd als een afzonderlijke intragroeptransactie, zelfs als de aanvulling op zich onder de drempelwaarde voor significante transacties blijft. Als een onderneming bijvoorbeeld het aanvankelijke bedrag van een lening aan een andere, verbonden onderneming verhoogt, wordt de toevoeging aan de lening geregistreerd als een afzonderlijk item, waarbij de datum van de aanvulling geldt als uitgiftedatum.
Wanneer de transactiewaarde voor twee betrokken partijen verschilt (bijv. bij een transactie ter waarde van 10 miljoen EUR tussen A en B, waarbij A 10 miljoen EUR registreert maar B slechts 9,5 miljoen EUR ontvangt als gevolg van 0,5 miljoen EUR aan transactiekosten) wordt in de template het hoogste bedrag als het transactiebedrag ingevuld, in dit geval 10 miljoen EUR.
Wanneer sprake is van een keten van gerelateerde intragroeptransacties (bijv. A belegt in B en B belegt in C), moet elke schakel van de keten als een afzonderlijke intragroeptransactie worden gerapporteerd.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||||||||||
|
C0010 |
Identificatiecode van intragroeptransactie |
Unieke interne identificatiecode voor elke intragroeptransactie. Dient ongewijzigd te blijven in de loop van de tijd. |
||||||||||||||||||||
|
C0020 |
Naam van belegger/koper |
Naam van de entiteit die belegt in het derivaat of het derivaat koopt, of de tegenpartij met de lange positie. In het geval van swaps geldt de betaler van de vaste rente die de variabele rente ontvangt als de betaler. |
||||||||||||||||||||
|
C0030 |
Identificatiecode van de belegger/koper |
De unieke identificatiecode die aan de belegger/kredietverstrekker/overnemer wordt gekoppeld, in onderstaande volgorde van prioriteit:
Specifieke code:
|
||||||||||||||||||||
|
C0040 |
Soort identificatiecode van de belegger/koper |
Identificatie van de code gebruikt in item „Identificatiecode belegger/koper”
|
||||||||||||||||||||
|
C0050 |
Naam emittent/verkoper |
Naam van de entiteit die het derivaat uitgeeft/verkoop, of de tegenpartij met de korte positie. In het geval van swaps geldt de ontvanger van de vaste rente die de variabele rente betaalt als de ontvanger. |
||||||||||||||||||||
|
C0060 |
Identificatiecode emittent/verkoper |
De unieke identificatiecode die aan de belegger/kredietverstrekker/overnemer wordt gekoppeld, in onderstaande volgorde van prioriteit:
Specifieke code:
|
||||||||||||||||||||
|
C0070 |
Soort identificatiecode van emittent/verkoper |
Identificatie van de code gebruikt in item „Identificatiecode emittent/verkoper”:
|
||||||||||||||||||||
|
C0080 |
Identificatiecode van het instrument |
Dit is de identificatiecode van het instrument (derivaat) tussen de twee tegenpartijen, in onderstaande volgorde van prioriteit:
De code kan verschillen van de in cel C0010 opgegeven intragroeptransactiecode |
||||||||||||||||||||
|
C0090 |
Soort identificatiecode van het instrument |
Soort identificatiecode die voor de „Identificatiecode van het instrument” wordt gebruikt. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0100 |
Soort transactie |
Vermeld welk soort transactie het betreft. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
Een retrocessieovereenkomst wordt beschouwd als kastransactie plus termijncontract. |
||||||||||||||||||||
|
C0110 |
Transactiedatum |
Vermeld de ISO 8601-code (jjjj-mm-dd) van de transactie-/handelsdatum van het derivatencontract. Gebruik voor doorlopende contracten de initiële handelsdatum. |
||||||||||||||||||||
|
C0120 |
Vervaldatum |
Vermeld de ISO 8601-code (jjjj-mm-dd) van de contractueel vastgelegde einddatum van het derivatencontract: vervaldatum, expiratiedatum voor opties (Europese en Amerikaanse) enz. |
||||||||||||||||||||
|
C0130 |
Valuta |
Vermeld de alfabetische ISO 4217-code van de valuta van het derivaat, d.w.z. de valuta van het theoretische bedrag van het derivaat (bv. een optie met een onderliggend bedrag in USD. Dit item is niet van toepassing op valutaswaps. |
||||||||||||||||||||
|
C0140 |
Theoretisch bedrag op de transactiedatum |
Het gedekte of blootgestelde bedrag van het derivaat op de transactiedatum, gerapporteerd in de rapportagevaluta van de groep. Voor futures en opties komt dit overeen met de omvang van het contract vermenigvuldigd met het aantal contracten. Voor swaps en termijncontracten komt dit overeen met het bedrag van het contract. |
||||||||||||||||||||
|
C0150 |
Theoretisch bedrag op de rapportagedatum |
Het gedekte of blootgestelde bedrag van het derivaat op de rapportagedatum, d.w.z. het eindsaldo, gerapporteerd in de rapportagevaluta van de groep. Voor futures en opties komt dit overeen met de omvang van het contract vermenigvuldigd met het aantal contracten. Voor swaps en termijncontracten komt dit overeen met het bedrag van het contract. Wanneer een transactie tijdens de rapportageperiode is vervallen/verlopen vóór de rapportagedatum, is het theoretisch bedrag op de rapportagedatum nul. |
||||||||||||||||||||
|
C0160 |
Waarde van de zekerheid |
Waarde van de verstrekte zekerheid op de rapportagedatum (nul indien derivaat is afgesloten), indien van toepassing, gerapporteerd in de rapportagevaluta van de groep Indien een van beide bij de intragroeptransacties betrokken tegenpartijen overeenkomstig de Solvabiliteit II-waarderingsregels gewaardeerd wordt in het kader van de berekening van de groepssolvabiliteit, moet de Solvabiliteit II-waarde worden gebruikt om de zekerheid te waarderen. Ten minste de zekerheid tussen de volgende entiteiten (dit is geen uitputtende lijst) moet worden gewaardeerd in overeenstemming met de waarderingsbeginselen van Solvabiliteit II:
Zekerheidsovereenkomsten tussen andere soorten ondernemingen, bijv. intragroeptransacties, kunnen worden gewaardeerd conform de sectorale voorschriften. |
||||||||||||||||||||
|
C0170 |
Opties, futures, termijncontracten en overige derivaten — Gebruik van derivaten (door koper) |
Beschrijf het gebruik van het derivaat (micro-/macrohedge, doelmatig portefeuillebeheer). Microhedge heeft betrekking op derivaten die één financieel instrument, verwachte transactie of verplichting dekken. Macrohedge heeft betrekking op derivaten die meerdere financiële instrumenten, verwachte transacties of verplichtingen dekken. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0180 |
Opties, futures, termijncontracten en overige derivaten — Identificatiecode van onderliggend actief/passief van het derivaat |
Identificatiecode van het onderliggende actief of passief van het derivatencontract. Dit item wordt gerapporteerd voor derivaten met één onderliggend instrument of één enkele index in de portefeuille van de onderneming. Een index wordt aangemerkt als één instrument en moet worden gerapporteerd. Identificatiecode van het onderliggende instrument van het derivaat, in de volgende orde van prioriteit:
Als het onderliggende instrument een index is, moet de code van die index worden vermeld. |
||||||||||||||||||||
|
C0190 |
Soort identificatiecode van onderliggend actief/passief van het derivaat |
Soort identificatiecode die voor de „Identificatiecode van het instrument” wordt gebruikt. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
|
||||||||||||||||||||
|
C0200 |
Kredietprotectie — Kredietverzuimswaps en garanties — Naam van de tegenpartij waarvoor kredietprotectie wordt gekocht |
Naam van de tegenpartij waarvoor kredietprotectie is gekocht met het oog op wanbetaling door de tegenpartij |
||||||||||||||||||||
|
C0210 |
Swaps — Betaalde swaprente (voor koper) |
Betaalde rente uit hoofde van het swapcontract (alleen voor renteswaps). |
||||||||||||||||||||
|
C0220 |
Swaps — Ontvangen swaprente (voor koper) |
Ontvangen rente uit hoofde van het swapcontract (alleen voor renteswaps). |
||||||||||||||||||||
|
C0230 |
Swaps — Valuta (voor koper) van geleverde swap |
Vermeld de alfabetische ISO 4217-code van de valuta van de swapprijs (alleen voor valutaswaps). |
||||||||||||||||||||
|
C0240 |
Swaps — Valuta (voor koper) van ontvangen swap |
Vermeld de alfabetische ISO 4217-code van de valuta van het theoretische bedrag van de swap (alleen voor valutaswaps). |
S.36.03 — Intragroeptransacties — Interne herverzekering
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling betreft de jaarlijkse indiening van informatie voor groepen.
Deze template heeft tot doel informatie te verzamelen over alle intragroeptransacties (significante en zeer significante transacties en transacties die in elk geval moeten worden gerapporteerd) met betrekking tot interne herverzekering binnen de groep, zoals gedefinieerd overeenkomstig artikel 213, lid 2, onder a), b) en c), van Richtlijn 2009/138/EG. Hieronder vallen onder andere maar niet uitsluitend:
|
— |
herverzekeringscontracten tussen verbonden ondernemingen van een groep; |
|
— |
facultatieve herverzekering tussen verbonden ondernemingen van een groep; en |
|
— |
alle andere transacties die leiden tot de overdracht van verzekeringstechnisch risico (verzekeringsrisico) tussen verbonden ondernemingen van een groep. |
Groepen dienen deze template in te vullen voor alle significante, zeer significante en in elk geval te rapporteren intragroeptransacties tussen de afzonderlijke onderneming en de gemengde verzekeringsholding en haar verbonden ondernemingen.
In deze template moeten intragroeptransacties worden opgenomen die:
|
— |
openstonden aan het begin van de rapportageperiode; |
|
— |
aanvingen tijdens de rapportageperiode en nog niet waren voltooid op de rapportagedatum; |
|
— |
aanvingen en verliepen/vervielen tijdens de rapportageperiode. |
Dergelijke transacties met een verbonden entiteit mogen worden uitgesloten van de rapportage inzake intragroeptransacties wanneer ze afzonderlijk onder de drempelwaarden voor significant en zeer significant blijven. Zij moeten echter toch afzonderlijk worden gerapporteerd wanneer ze gezamenlijk uitkomen op of boven de drempelwaarden voor significante of zeer significante intragroeptransacties.
Elke transactie wordt afzonderlijk gerapporteerd. Ondernemingen vullen zo veel rijen in als nodig om de transactie naar behoren te beschrijven, en vermelden daarbij eveneens of er verschillende soorten herverzekeringsovereenkomsten worden gebruikt.
Eventuele toevoegingen aan/aanvullingen op significante intragroeptransacties worden gerapporteerd als een afzonderlijke intragroeptransactie, zelfs als de aanvulling op zich onder de drempelwaarde voor significante transacties blijft. Als een onderneming bijvoorbeeld het aanvankelijke bedrag van een lening aan een andere, verbonden onderneming verhoogt, wordt de toevoeging aan de lening geregistreerd als een afzonderlijk item, waarbij de datum van de aanvulling geldt als uitgiftedatum.
Wanneer de transactiewaarde voor twee betrokken partijen verschilt (bijv. bij een transactie ter waarde van 10 miljoen EUR tussen A en B, waarbij A 10 miljoen EUR registreert maar B slechts 9,5 miljoen EUR ontvangt als gevolg van 0,5 miljoen EUR aan transactiekosten) wordt in de template het hoogste bedrag als het transactiebedrag ingevuld, in dit geval 10 miljoen EUR.
Wanneer sprake is van een keten van gerelateerde intragroeptransacties (bijv. A belegt in B en B belegt in C), moet elke schakel van de keten als een afzonderlijke intragroeptransactie worden gerapporteerd.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0010 |
Identificatiecode van intragroeptransactie |
Unieke interne identificatiecode voor elke intragroeptransactie. Dient ongewijzigd te blijven in de loop van de tijd. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0020 |
Naam van cedent |
Wettelijke benaming van de entiteit die het verzekeringstechnisch risico heeft overgedragen aan een andere verzekeraar of herverzekeraar binnen de groep in de zin van artikel 212, lid 1, onder c), van Richtlijn 2009/138/EG. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0030 |
Identificatiecode van cedent |
De unieke identificatiecode die aan de belegger/kredietverstrekker/overnemer wordt gekoppeld, in onderstaande volgorde van prioriteit:
Specifieke code:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0040 |
Soort identificatiecode van cedent |
Identificatie van de code gebruikt in item „Identificatiecode van cedent”:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0050 |
Naam van herverzekeraar |
Wettelijke benaming van de herverzekeraar waaraan het verzekeringstechnisch risico is overgedragen. Dit is dezelfde naam als die welke is gerapporteerd in S.30.02. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0060 |
Identificatiecode van herverzekeraar |
De unieke identificatiecode die aan de belegger/kredietverstrekker/overnemer wordt gekoppeld, in onderstaande volgorde van prioriteit:
Specifieke code:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0070 |
Soort identificatiecode van herverzekeraar |
Identificatie van de code gebruikt in item „Identificatiecode van herverzekeraar”:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0080 |
Geldigheidstermijn (begindatum) |
Vermeld de ISO 8601-code (jjjj-mm-dd) voor de aanvangsdatum van de specifieke herverzekeringsovereenkomst. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0090 |
Geldigheidstermijn (einddatum) |
Vermeld de ISO 8601-code (jjjj-mm-dd) van de vervaldatum van de specifieke herverzekeringsovereenkomst (d.w.z. de laatste datum waarop de specifieke herverzekeringsovereenkomst van kracht is). Dit item wordt niet gerapporteerd als er geen vervaldatum is (bijvoorbeeld als het een doorlopende overeenkomst betreft die wordt beëindigd na opzegging door een van de partijen). |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0100 |
Valuta van overeenkomst/contract |
Vermeld de alfabetische ISO 4217-code van de valuta die wordt gebruikt voor betalingen uit hoofde van de specifieke herverzekeringsovereenkomst. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0110 |
Soort herverzekeringsovereenkomst/-contract |
Vermeld het soort herverzekeringsovereenkomst/-contract. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
Overige proportionele contracten (code 13) en overige niet-proportionele contracten (code 14) kunnen worden gebruikt voor hybride soorten herverzekeringscontracten. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0120 |
Maximale dekking door herverzekeraar onder overeenkomst/contract |
Voor quotes of een surpluscontract wordt hier 100 % ingevuld van het maximumbedrag dat is vastgesteld voor de gehele overeenkomst/het gehele contract (bijv. 10 miljoen GBP). In het geval van onbeperkte dekking wordt hier „-1” ingevuld. Voor schade-excedentherverzekerings- of stop loss-contracten moet de initiële capaciteit worden ingevuld. Dit item moet worden gerapporteerd in de valuta van de transactie. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0130 |
Netto vorderingen |
Het bedrag voortvloeiend uit: vorderingen die zijn betaald door de verzekeraar maar nog niet zijn vergoed door de herverzekeraar plus door de herverzekeraar te betalen provisies en andere vorderingen minus schulden aan de herverzekeraar. Kasdeposito's vallen hier niet onder; deze moeten worden beschouwd als ontvangen garanties. Het totaalbedrag moet gelijk zijn aan de som van de balansposten: Vorderingen uit hoofde van herverzekering en schulden uit hoofde van herverzekering Dit item moet worden gerapporteerd in de valuta van de groep. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0140 |
Totaal uit hoofde van herverzekering verhaalbare bedragen |
Het totale bedrag verschuldigd door de herverzekeraar op de rapportagedatum, met inbegrip van:
Dit item moet worden gerapporteerd in de rapportagevaluta van de groep. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0150 |
Herverzekeringsresultaat (voor de herverzekerde entiteit) |
Het herverzekeringsresultaat voor de herverzekeraar wordt als volgt berekend:
Dit item moet worden gerapporteerd in de rapportagevaluta van de groep. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
C0160 |
Verzekeringsbranche |
Identificatie van de branche, zoals gedefinieerd in bijlage I bij Gedelegeerde Verordening (EU) 2015/35, die wordt herverzekerd. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
Indien een herverzekeringsregeling meer dan één verzekeringsbranche bestrijkt, kies dan uit de bovenstaande lijst de branche die het belangrijkst is. |
S.36.04 — Intragroeptransacties — Kostendeling, voorwaardelijke verplichtingen, posten buiten de balanstelling en andere posten
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling betreft de jaarlijkse indiening van informatie voor groepen.
Deze template heeft tot doel informatie te verzamelen over alle overige intragroeptransacties (significante en zeer significante transacties en transacties die in elk geval moeten worden gerapporteerd) die niet aan de orde zijn gekomen in de templates 36.01 tot en met 36.03, overeenkomstig artikel 213, lid 2, onder a), b) en c), van Richtlijn 2009/138/EG. Hieronder vallen onder andere maar niet uitsluitend:
|
— |
Interne kostendeling; |
|
— |
Voorwaardelijke verplichtingen (anders dan derivaten); |
|
— |
Garanties buiten de balanstelling; |
|
— |
Overige transacties tussen verbonden ondernemingen of natuurlijke personen die binnen de reikwijdte van het groepstoezicht vallen. |
Groepen dienen deze template in te vullen voor alle significante, zeer significante en in elk geval te rapporteren intragroeptransacties tussen de afzonderlijke onderneming en de gemengde verzekeringsholding en haar verbonden ondernemingen.
In deze template moeten intragroeptransacties worden opgenomen die:
|
— |
openstonden aan het begin van de rapportageperiode; |
|
— |
aanvingen tijdens de rapportageperiode en nog niet waren voltooid op de rapportagedatum; |
|
— |
aanvingen en verliepen/vervielen tijdens de rapportageperiode. |
Dergelijke transacties met een verbonden entiteit mogen worden uitgesloten van de rapportage inzake intragroeptransacties wanneer ze afzonderlijk onder de drempelwaarden voor significant en zeer significant blijven. Zij moeten echter toch afzonderlijk worden gerapporteerd wanneer ze gezamenlijk uitkomen op of boven de drempelwaarden voor significante of zeer significante intragroeptransacties.
Elke transactie wordt afzonderlijk gerapporteerd.
Eventuele toevoegingen aan/aanvullingen op significante intragroeptransacties worden gerapporteerd als een afzonderlijke intragroeptransactie, zelfs als de aanvulling op zich onder de drempelwaarde voor significante transacties blijft. Als een onderneming bijvoorbeeld het aanvankelijke bedrag van een lening aan een andere, verbonden onderneming verhoogt, wordt de toevoeging aan de lening geregistreerd als een afzonderlijk item, waarbij de datum van de aanvulling geldt als uitgiftedatum.
Wanneer de transactiewaarde voor twee betrokken partijen verschilt (bijv. bij een transactie ter waarde van 10 miljoen EUR tussen A en B, waarbij A 10 miljoen EUR registreert maar B slechts 9,5 miljoen EUR ontvangt als gevolg van 0,5 miljoen EUR aan transactiekosten) wordt in de template het hoogste bedrag als het transactiebedrag ingevuld, in dit geval 10 miljoen EUR.
Wanneer sprake is van een keten van gerelateerde intragroeptransacties (bijv. A belegt in B en B belegt in C), moet elke schakel van de keten als een afzonderlijke intragroeptransactie worden gerapporteerd.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||
|
C0010 |
Identificatiecode van intragroeptransactie |
Unieke interne identificatiecode voor elke intragroeptransactie. Dient ongewijzigd te blijven in de loop van de tijd. |
||||||||
|
C0020 |
Naam van belegger/koper/begunstigde |
Wettelijke benaming van de entiteit die het actief/de belegging koopt dan wel erin belegt of de dienst/garantie ontvangt. |
||||||||
|
C0030 |
Identificatiecode van belegger/koper/begunstigde |
De unieke identificatiecode die aan de belegger/kredietverstrekker/overnemer wordt gekoppeld, in onderstaande volgorde van prioriteit:
Specifieke code:
|
||||||||
|
C0040 |
Soort identificatiecode van belegger/koper/begunstigde |
Identificatie van de code gebruikt in item „Identificatiecode van belegger/koper/begunstigde”:
|
||||||||
|
C0050 |
Naam van emittent/verkoper/aanbieder |
Wettelijke benaming van de entiteit die het actief/de belegging verkoopt dan wel overdraagt of de dienst/garantie verleent. |
||||||||
|
C0060 |
Identificatiecode van emittent/verkoper/aanbieder |
De unieke identificatiecode die aan de belegger/kredietverstrekker/overnemer wordt gekoppeld, in onderstaande volgorde van prioriteit:
Specifieke code:
|
||||||||
|
C0070 |
Soort identificatiecode van emittent/verkoper/aanbieder |
Identificatie van de code gebruikt in item „Identificatiecode van emittent/verkoper/aanbieder”:
|
||||||||
|
C0080 |
Soort transactie |
Vermeld het soort transactie. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
|
||||||||
|
C0090 |
Uitgiftedatum transactie |
Vermeld de ISO 8601-code (jjjj-mm-dd) voor de datum waarop de transactie/uitgifte in werking treedt. |
||||||||
|
C0100 |
Datum inwerkingtreding van overeenkomst die/contract dat aan de transactie ten grondslag ligt |
Vermeld, waar van toepassing, de ISO 8601-code (jjjj-mm-dd) van de datum waarop de transactie of de overeenkomst die aan de transactie ten grondslag ligt, in werking treedt, indien deze datum afwijkt van de transactiedatum. Indien de datum gelijk is aan de transactiedatum, moet de transactiedatum worden gerapporteerd. |
||||||||
|
C0110 |
Einddatum van overeenkomst die/contract dat aan de transactie ten grondslag ligt |
Vermeld, waar van toepassing, de ISO 8601-code (jjjj-mm-dd) van de datum waarop de overeenkomst/het contract afloopt. Indien de overeenkomst/het contract doorlopend is, wordt „9999-12-31” ingevuld. |
||||||||
|
C0120 |
Transactievaluta |
Vermeld de alfabetische ISO 4217-code van de valuta waarin de transactie heeft plaatsgevonden. |
||||||||
|
C0130 |
Triggergebeurtenis |
Korte beschrijving, waar van toepassing, van de gebeurtenis die aanleiding zou zijn voor de transactie/betaling/aansprakelijkheid, bijv. een gebeurtenis die een voorwaardelijke verplichting tot gevolg zou hebben. |
||||||||
|
C0140 |
Waarde van transactie/zekerheid/garantie |
Waarde van de op de Solvabiliteit II-balans opgenomen transactie, verstrekte zekerheid of voorwaardelijke verplichting. Dit item moet worden gerapporteerd in de rapportagevaluta van de groep. Alle items moeten worden gerapporteerd op basis van de Solvabiliteit II-waarde. Indien geen Solvabiliteit II-waarde beschikbaar is (bijv. niet-EER-activiteiten volgens methode 2 in het kader van gelijkwaardige solvabiliteitsregelingen of banken en kredietinstellingen) moeten echter de plaatselijke of sectorale waarderingsvoorschriften worden gevolgd. |
||||||||
|
C0150 |
Hoogste mogelijke waarde van voorwaardelijke verplichtingen |
Hoogste mogelijke waarde van voorwaardelijke verplichtingen op de Solvabiliteit II-balans, ongeacht de kans erop (d.w.z. toekomstige kasstromen die nodig zijn om de voorwaardelijke verplichting af te wikkelen over de looptijd ervan, gedisconteerd volgens de desbetreffende risicovrije rentetermijnstructuur). |
||||||||
|
C0160 |
Hoogste mogelijke waarde van niet uit de Solvabiliteit II-balans blijkende voorwaardelijke verplichtingen |
Vul voor de niet uit de Solvabiliteit II-balans blijkende voorwaardelijke verplichtingen het maximale bedrag van de voorwaardelijke verplichting in dat de aanbieder verschuldigd zou kunnen zijn. Dit item moet worden gerapporteerd in de rapportagevaluta van de groep. |
||||||||
|
C0170 |
Hoogste mogelijke waarde van kredietbrieven/garanties |
De som van alle mogelijke kasstromen als alle gebeurtenissen die aanleiding geven tot garanties zich zouden voordoen in verband met garanties die de „aanbieder” (cel C0050) aan de „begunstigde” (cel C0020) heeft verstrekt om betaling van de verplichtingen van de onderneming te garanderen (met inbegrip van kredietbrieven, onbenutte gecommitteerde kredietfaciliteiten). In dit item worden geen bedragen opgenomen die reeds zijn gerapporteerd in C0150 en C0160. |
||||||||
|
C0180 |
Waarde van gegarandeerde activa |
Waar de van het gegarandeerde actief waarvoor de garanties worden ontvangen. In dit geval zijn mogelijk andere plaatselijke/sectorale waarderingsgrondslagen dan die van Solvabiliteit II relevant. |
S.37.01 — Risicoconcentratie
Algemene opmerkingen:
Deze afdeling betreft de jaarlijkse indiening van informatie voor groepen.
In deze template worden alle significante risicoconcentraties tussen entiteiten die onder het groepstoezicht vallen en derden gerapporteerd, ongeacht de gekozen berekeningsmethode en ongeacht of er sectorale voorschriften zijn gebruikt om de groepssolvabiliteit te berekenen.
Het doel is de belangrijkste blootstelling (waarde van de blootstelling) te registreren per tegenpartij en per soort blootstelling (groep en/of entiteit) buiten de (her)verzekeringsgroep (maximale blootstelling per contract en ingeval een herverzekeraar failliet gaat; risicoconcentratie buiten de balanstelling). Dit kan worden gezien als de maximaal mogelijke blootstelling die voortvloeit uit een overeenkomst en blijkt niet noodzakelijkerwijs uit de balans, maar risicolimiteringsinstrumenten of -technieken worden hierbij niet meegerekend. De groepstoezichthouder kan na overleg met de groep zelf en met de directie drempelwaarden vaststellen.
|
|
ITEM |
INSTRUCTIES |
||||||||||||||||||||
|
C0010 |
Naam van externe tegenpartij |
Dit is de naam van de externe tegenpartij van de groep. |
||||||||||||||||||||
|
C0020 |
Identificatiecode van tegenpartij van de groep |
De Legal Entity Identifier (LEI) die aan de belegger/koper/overnemer wordt gekoppeld, indien van toepassing. Indien niet beschikbaar wordt dit item niet gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||
|
C0030 |
Soort identificatiecode van tegenpartij van de groep |
Identificatie van de code gebruikt in item „Identificatiecode van tegenpartij van de groep”:
|
||||||||||||||||||||
|
C0040 |
Land van blootstelling |
Vermeld de ISO 3166-1 alfa-2 code van het land waaruit de blootstelling afkomstig is. Indien er bijvoorbeeld sprake is van een emittent van een obligatie, is dit het land waar de hoofdzetel van de emittent is gevestigd. |
||||||||||||||||||||
|
C0050 |
Aard van de blootstelling |
Beschrijving van het type blootstelling. Derivaten en zekerheden moeten eveneens worden vermeld, evenals blootstellingen aan overheden D. Als er per tegenpartij sprake is van meer dan één soort blootstelling, moeten deze afzonderlijk worden ingevuld in afzonderlijke rijen. Gebruik hiervoor de volgende gesloten lijst:
Derivaten worden exclusief zekerheden gerapporteerd. |
||||||||||||||||||||
|
C0060 |
Identificatiecode van de blootstelling |
Identificatiecode blootstelling in de volgorde van prioriteit zoals hieronder aangegeven:
Blootstellingen van type 3 en type 5 van C0050 moeten door de tegenpartij worden gerapporteerd en moeten niet in deze cel worden vermeld. |
||||||||||||||||||||
|
C0070 |
Soort identificatiecode van de blootstelling |
Soort identificatiecode die voor „activa-ID-code” wordt gebruikt. Gebruik hiervoor een van de keuzemogelijkheden in de volgende gesloten lijst:
Blootstellingen van type 3 en type 5 van C0050 moeten door de tegenpartij worden gerapporteerd en moeten niet in deze cel worden vermeld. Als op een bepaalde blootstelling meerdere codes van toepassing zijn, moet elke code in een afzonderlijke regel worden aangegeven. |
||||||||||||||||||||
|
C0080 |
Externe rating |
De door de aangewezen externe kredietbeoordelingsinstelling (EKBI) toegekende rating van de blootstelling op de rapportagereferentiedatum. |
||||||||||||||||||||
|
C0090 |
Aangewezen EKBI |
Vermeld de externe kredietbeoordelingsinstelling (EKBI) die de externe rating toekent. |
||||||||||||||||||||
|
C0100 |
Sector |
Vermeld de economische sector van de emittent volgens de laatste NACE-code. Sectoren moeten minimaal worden aangeduid met de letter van de NACE-code die staat voor de sectie („A” of „A0111” is bijvoorbeeld aanvaardbaar), behalve voor de NACE-codes voor financiële activiteiten en verzekeringen, in welk geval de letter van de sectie gevolgd door de viercijferige code van de klasse moet worden gebruikt (bv. „K6411”). |
||||||||||||||||||||
|
C0110 |
Blootgestelde groepsentiteit |
Lijst van alle entiteiten van de groep die bij de blootstelling betrokken zijn. Dit betreft alle entiteiten en voor elke entiteit moet een afzonderlijke ingang worden gebruikt. Indien meer dan één entiteit betrokken is, moet voor elke entiteit een afzonderlijke rij worden ingevuld. |
||||||||||||||||||||
|
C0120 |
Identificatiecode van groepsentiteit |
De unieke identificatiecode zoals gerapporteerd in S.32.01. Identificatiecode, in de onderstaande volgorde van prioriteit:
Specifieke code:
|
||||||||||||||||||||
|
C0130 |
Soort identificatiecode van groepsentiteit |
Identificatie van de code gebruikt in item „Identificatiecode van groepsentiteit”:
|
||||||||||||||||||||
|
C0140 |
Looptijd (actiefzijde) / Geldigheid (passiefzijde) |
Vermeld de ISO 8601-code (jjjj-mm-dd) van de vervaldatum van activa en de geldigheidsdatum van passiva. Voor de vervaldatum van activa en voor de geldigheidsdatum van passiva wordt een vaste datum aangegeven, die wordt beschouwd als datum van beëindiging van de overeenkomst of de laatste kasstroomprognose, al naar gelang welke datum het eerst is. Als er sprake is van meer dan één vervaldatum, moet elke vervaldatum in een afzonderlijke regel worden opgegeven. |
||||||||||||||||||||
|
C0150 |
Waarde van de blootstelling |
Solvabiliteit II-waarde van de blootstelling op de rapportagedatum voor de soorten blootstellingen die op de balans zijn opgenomen (code 1 tot en met 8 van C0050), en maximaal mogelijke waarde, indien mogelijk, voor buitenbalansposten (code 9 tot en met 10 van C0050), ongeacht de kans erop. Dit is ook van toepassing op herverzekeringsovereenkomsten:
|
||||||||||||||||||||
|
C0160 |
Valuta |
Vermeld de alfabetische ISO 4217-code van de oorspronkelijke valuta van de blootstelling. |
||||||||||||||||||||
|
C0170 |
Hoogste door de herverzekeraar te betalen bedrag |
Alleen van toepassing als de blootstelling „Activa — Herverzekering” is. Ingeval de herverzekeraar moet betalen uit hoofde van een herverzekeringsovereenkomst, is dit het maximaal door de herverzekeraar aan de contractpartij te betalen bedrag, rekening houdend met de specifieke details van de herverzekeringsovereenkomst. |
BIJLAGE IV
Activacategorieën
|
Categorie |
Definitie |
|
|
1 |
Overheidsobligaties |
Obligaties die worden uitgegeven door overheidsinstanties, ongeacht of het gaat om centrale overheden, supranationale overheidsinstellingen, regionale overheden of lokale autoriteiten, en obligaties die volledig, onvoorwaardelijk en onherroepelijk worden gegarandeerd door de Europese Centrale Bank, door de centrale overheid en centrale banken van lidstaten en die in de binnenlandse valuta van die centrale overheid en centrale bank luiden en worden gefinancierd, door multilaterale ontwikkelingsbanken als bedoeld in artikel 117, lid 2, van Verordening (EU) nr. 575/2013 of door internationale organisaties als bedoeld in artikel 118 van Verordening (EU) nr. 575/2013 en waarvan de garantie voldoet aan de vereisten van artikel 215 van Gedelegeerde Verordening 2015/35. |
|
2 |
Bedrijfsobligaties |
Obligaties die door bedrijven worden uitgegeven. |
|
3 |
Aandelen |
Aandelen en andere met aandelen vergelijkbare effecten die het bedrijfskapitaal vormen, d.w.z. die eigendom in een onderneming vertegenwoordigen. |
|
4 |
Instellingen voor collectieve belegging |
Een instelling voor collectieve belegging is een instelling voor collectieve belegging in effecten (icbe) in de zin van artikel 1, lid 2, van Richtlijn 2009/65/EG van het Europees Parlement en de Raad of een alternatieve beleggingsinstelling (abi) in de zin van artikel 4, lid 1, onder a), van Richtlijn 2011/61/EU van het Europees Parlement en de Raad. |
|
5 |
Structured notes |
Hybride effecten die een combinatie van een vastrentend instrument (in de vorm van vaste betalingen) en een reeks derivatencomponenten vormen. Vastrentende effecten die door soevereine overheden worden uitgegeven, zijn uitgesloten van deze categorie. Het betreft effecten waarin één categorie of een combinatie van categorieën derivaten zijn besloten, zoals onder meer kredietverzuimswaps (Credit Default Swaps, CDS), vastelooptijdswaps (Constant Maturity Swaps, CMS) en kredietverzuimopties (Credit Default Options, CDOp). Activa uit deze categorie kunnen niet worden gesplitst. |
|
6 |
Door zekerheden gedekte effecten |
Effecten waarvan de waarde en betalingen worden bepaald aan de hand van een portefeuille van onderliggende waarden. Deze omvatten door activa gedekte effecten (Asset Backed Securities, ABS), door hypotheken gedekte effecten (Mortgage Backed securities, MBS), door bedrijfshypotheken gedekte effecten (Commercial Mortgage Backed securities, CMBS), door zekerheden gedekte schuldobligaties (Collateralised Debt Obligations, CDO), door zekerheden gedekte leningsverplichtingen (Collateralised Loan Obligations, CLO) en door zekerheden gedekte hypotheekobligaties (Collateralised Mortgage Obligations, CMO). Activa uit deze categorie kunnen niet worden gesplitst. |
|
7 |
Kasmiddelen en deposito's |
Chartaal geld, bankdeposito's en andere gelddeposito's. |
|
8 |
Hypotheken en leningen |
Financiële activa die ontstaan wanneer crediteuren leningen aan debiteuren verstrekken, al dan niet met zekerheidstelling, waaronder cashpools. |
|
9 |
Vastgoed |
Gebouwen, gronden, opstallen en bedrijfsmiddelen. |
|
0 |
Overige beleggingen |
Overige activa gerapporteerd in „Overige, niet elders opgenomen activa”. |
|
A |
Futures |
Standaardovereenkomst tussen twee partijen om op een vooraf bepaalde datum in de toekomst een standaardhoeveelheid en -kwaliteit van een bepaald actief tegen een vandaag overeengekomen prijs te kopen of te verkopen. |
|
B |
Callopties |
Overeenkomst tussen twee partijen voor het kopen van een actief tegen een referentieprijs tijdens een vooraf bepaalde periode, waarbij de koper van de calloptie het recht verwerft om de onderliggende waarde te kopen, maar daartoe niet verplicht is. |
|
C |
Putopties |
Overeenkomst tussen twee partijen voor het verkopen van een actief tegen een referentieprijs tijdens een vooraf bepaalde periode, waarbij de koper van de putoptie het recht verwerft om de onderliggende waarde te verkopen, maar daartoe niet verplicht is. |
|
D |
Swaps |
Overeenkomst waarbij tegenpartijen bepaalde voordelen van het financiële instrument van de ene partij ruilen tegen die van het financiële instrument van de andere partij, en waarbij de voordelen in kwestie afhankelijk zijn van het type financiële instrumenten waar het om gaat. |
|
E |
Termijncontracten |
Niet-standaardovereenkomst tussen twee partijen om op een vooraf bepaalde datum in de toekomst een bepaald actief tegen een vandaag overeengekomen prijs te kopen of te verkopen. |
|
F |
Kredietderivaten |
Derivaat waarvan de waarde wordt afgeleid van het kredietrisico dat aan een onderliggende obligatie, lening of enig ander financieel actief verbonden is. |
BIJLAGE V
Tabel met complementaire identificatiecodes (CIC-tabel)
|
Eerste 2 posities |
Actief genoteerd in |
ISO 3166-1-alpha-2-landcode, XV, XL of XT |
|||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Derde positie |
Categorie |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
0 |
|
Overheids-obligaties |
Bedrijfs-obligaties |
Aandelen |
Beleggingsfondsen / Instellingen voor collectieve belegging |
Structured notes |
Door zekerheden gedekte effecten |
Kasmiddelen en deposito's |
Hypotheken en leningen |
Vastgoed |
Overige beleggingen |
||
|
Vierde positie |
Subcategorie of voornaamste risico |
1 |
1 |
1 |
1 |
1 |
1 |
1 |
1 |
1 |
|
|
Obligaties van centrale overheden |
Bedrijfs-obligaties |
Gewone aandelen |
Aandelen-fondsen |
Aandelenrisico |
Aandelenrisico |
contanten |
Niet door zekerheden gedekte leningen |
Vastgoed (kantoren en winkels) |
|
||
|
2 |
2 |
2 |
2 |
2 |
2 |
2 |
2 |
2 |
|
||
|
Supranationale obligaties |
Converteerbare obligaties |
Aandelen van onroerendezaakmaatschappijen |
Obligatie-fondsen |
Renterisico |
Renterisico |
Girale deposito's (kas-equivalenten) |
Door effecten gedekte leningen |
Vastgoed (woningen) |
|
||
|
3 |
3 |
3 |
3 |
3 |
3 |
3 |
|
3 |
|
||
|
Obligaties van regionale overheden |
Handelspapier |
Claimrechten |
Geldmarkt-fondsen |
Valutarisico |
Valutarisico |
Overige kortetermijn-deposito's (looptijd van ten hoogste 1 jaar) |
|
Vastgoed (voor eigen gebruik) |
|
||
|
4 |
4 |
4 |
4 |
4 |
4 |
4 |
4 |
4 |
|
||
|
Obligaties van lokale autoriteiten |
Geldmarkt-instrumenten |
Preferente aandelen |
Mengfondsen |
Kredietrisico |
Kredietrisico |
Overige deposito's met een looptijd van meer dan 1 jaar |
Hypotheken |
Vastgoed (in aanbouw voor beleggings-doeleinden) |
|
||
|
5 |
5 |
|
5 |
5 |
5 |
5 |
5 |
5 |
|
||
|
Schatkistpapier |
Hybride obligaties |
|
Vastgoed-fondsen |
Vastgoedrisico |
Vastgoedrisico |
Deposito's ten gunste van cedenten |
Overige door zekerheden gedekte leningen |
Bedrijfs-middelen (voor eigen gebruik) |
|
||
|
6 |
6 |
|
6 |
6 |
6 |
|
6 |
6 |
|
||
|
Gedekte obligaties |
Gewone gedekte obligaties |
|
Alternatieve fondsen |
Grondstoffen-risico |
Grondstoffen-risico |
|
Door verzekerings-overeenkom-sten gedekte leningen |
Vastgoed (in aanbouw voor eigen gebruik) |
|
||
|
7 |
7 |
|
7 |
7 |
7 |
|
|
|
|
||
|
Nationale centrale banken |
Aan specifieke wetgeving onderworpen gedekte obligaties |
|
Private-equityfondsen |
Rampen- en weerrisico |
Rampen- en weerrisico |
|
|
|
|
||
|
|
8 |
|
8 |
8 |
8 |
|
|
|
|
||
|
|
Achtergestelde obligaties |
|
Infrastructuur-fondsen |
Kortlevenrisico |
Kortlevenrisico |
|
|
|
|
||
|
9 |
9 |
9 |
9 |
9 |
9 |
9 |
9 |
9 |
9 |
||
|
Overige |
Overige |
Overige |
Overige |
Overige |
Overige |
Overige |
Overige |
Overige |
Overige |
||
|
Derde positie |
Categorie |
A |
B |
C |
D |
E |
F |
|
Futures |
Callopties |
Putopties |
Swaps |
Termijn-contracten |
Krediet-derivaten |
||
|
Vierde positie |
Subcategorie of voornaamste risico |
1 |
1 |
1 |
1 |
1 |
1 |
|
Aandelen- en indexfutures |
Aandelen- en indexopties |
Aandelen- en indexopties |
Renteswaps |
Rentetermijn-contract |
Kredietverzuimswap |
||
|
2 |
2 |
2 |
2 |
2 |
2 |
||
|
Rentefutures |
Obligatieopties |
Obligatieopties |
Valutaswaps |
Valutatermijn-contract |
Kredietspread-optie |
||
|
3 |
3 |
3 |
3 |
|
3 |
||
|
Valutafutures |
Valutaopties |
Valutaopties |
Rente- en valutaswaps |
|
Kredietspreadswap |
||
|
|
4 |
4 |
4 |
|
4 |
||
|
|
Warrants |
Warrants |
Totaleopbreng-stenswap |
|
Totaleopbreng-stenswap |
||
|
5 |
5 |
5 |
5 |
|
|
||
|
Grondstoffen-futures |
Grondstoffen-opties |
Grondstoffen-opties |
Effectenswaps |
|
|
||
|
|
6 |
6 |
|
|
|
||
|
|
Swaptions |
Swaptions |
|
|
|
||
|
7 |
7 |
7 |
7 |
7 |
|
||
|
Rampen- en weerrisico |
Rampen- en weerrisico |
Rampen- en weerrisico |
Rampen- en weerrisico |
Rampen- en weerrisico |
|
||
|
8 |
8 |
8 |
8 |
8 |
|
||
|
Kortlevenrisico |
Kortlevenrisico |
Kortlevenrisico |
Kortlevenrisico |
Kortlevenrisico |
|
||
|
9 |
9 |
9 |
9 |
9 |
9 |
||
|
Overige |
Overige |
Overige |
Overige |
Overige |
Overige |
BIJLAGE VI
Definities van de CIC-tabel
|
Eerste 2 posities — Activa genoteerd in |
Definitie |
|
|
Land |
ISO 3166-1-alpha-2-landcode |
Identificeer de ISO 3166-1-alpha-2-landcode van het land waar het actief genoteerd is. Een actief wordt als genoteerd beschouwd indien het wordt verhandeld op een gereglementeerde markt of via een multilaterale handelsfaciliteit als omschreven in Richtlijn 2004/39/EG. Indien het actief in meer dan één land genoteerd is of indien de onderneming voor waarderingsdoeleinden gebruik maakt van een prijsverschaffer die één van de gereglementeerde markten of multilaterale handelsfaciliteiten is waarop het actief genoteerd is, is het betrokken land het land van de gereglementeerde markt of de multilaterale handelsfaciliteit dat voor waarderingsdoeleinden als uitgangspunt wordt gebruikt. |
|
XV |
Activa die in meer dan één land genoteerd zijn |
Identificeer activa die in één of meer landen genoteerd zijn, maar waarvoor de onderneming voor waarderingsdoeleinden gebruik maakt van een prijsverschaffer die geen van de gereglementeerde markten of multilaterale handelsfaciliteiten is waarop het actief genoteerd is. |
|
XL |
Niet-beursgenoteerde activa |
Identificeer activa die niet worden verhandeld op een gereglementeerde markt of via een multilaterale handelsfaciliteit als omschreven in Richtlijn 2004/39/EG. |
|
XT |
Niet op een beurs verhandelbare activa |
Identificeer activa die naar hun aard niet geschikt zijn om te worden verhandeld op een gereglementeerde markt of via een multilaterale handelsfaciliteit als omschreven in Richtlijn 2004/39/EG. |
|
Derde en vierde positie — Categorie |
Definitie |
|
|
1 |
Overheidsobligaties |
Obligaties die worden uitgegeven door overheidsinstanties, ongeacht of het gaat om centrale overheden, supranationale overheidsinstellingen, regionale overheden of lokale autoriteiten, en obligaties die volledig, onvoorwaardelijk en onherroepelijk worden gegarandeerd door de Europese Centrale Bank, door de centrale overheid en centrale banken van lidstaten en die in de binnenlandse valuta van die centrale overheid en centrale bank luiden en worden gefinancierd, door multilaterale ontwikkelingsbanken als bedoeld in artikel 117, lid 2, van Verordening (EU) nr. 575/2013 of door internationale organisaties als bedoeld in artikel 118 van Verordening (EU) nr. 575/2013 en waarvan de garantie voldoet aan de vereisten van artikel 215 van Gedelegeerde Verordening 2015/35. Wat obligaties met een qualifying guarantee betreft, worden de derde en vierde positie toegewezen onder verwijzing naar de entiteit die de garantie verstrekt. |
|
11 |
Obligaties van centrale overheden |
Obligaties die door centrale overheden worden uitgegeven. |
|
12 |
Supranationale obligaties |
Obligaties die worden uitgegeven door overheidsinstellingen die zijn opgericht op basis van een afspraak tussen nationale staten, zoals obligaties die worden uitgegeven door een in bijlage VI, deel 1, nummer 4, van de richtlijn kapitaalvereisten (Richtlijn 2013/36/EU) genoemde multilaterale ontwikkelingsbank of door een in bijlage VI, deel 1, nummer 5, van de richtlijn kapitaalvereisten (Richtlijn 2013/36/EU) genoemde internationale organisatie. |
|
13 |
Obligaties van regionale overheden |
Schuldbewijzen van regionale overheden of autonome gemeenschappen welke via een openbare aanbieding op de kapitaalmarkt aan het publiek worden aangeboden. |
|
14 |
Obligaties van lokale autoriteiten |
Obligaties die worden uitgegeven door lokale autoriteiten, zoals onder meer steden, provincies, districten en andere gemeentelijke overheden. |
|
15 |
Schatkistpapier |
Kortlopende overheidsobligaties die door centrale overheden worden uitgegeven (met een looptijd van ten hoogste 1 jaar). |
|
16 |
Gedekte obligaties |
Overheidsobligaties die door een pool van activa worden gegarandeerd of „gedekt”. Deze activa blijven op de balans van de emittent staan. |
|
17 |
Nationale centrale banken |
Obligaties die door nationale centrale banken worden uitgegeven. |
|
19 |
Overige |
Overige overheidsobligaties die niet tot de bovenstaande categorieën behoren. |
|
2 |
Bedrijfsobligaties |
Obligaties die door bedrijven worden uitgegeven. |
|
21 |
Bedrijfsobligaties |
Door bedrijven uitgegeven obligaties met eenvoudige kenmerken; het betreft doorgaans obligaties die worden aangeduid als „plain vanilla” en die geen enkel speciaal kenmerk bezitten dat in de categorieën 22 tot en met 28 wordt beschreven. |
|
22 |
Converteerbare obligaties |
Bedrijfsobligaties die de houder in gewone aandelen in de uitgevende onderneming of in een gelijkwaardig geldbedrag kan omzetten, en die kenmerken van zowel schulden als aandelen vertonen. |
|
23 |
Handelspapier |
Ongedekte, kortlopende schuldbewijzen die door een onderneming worden uitgegeven, met name voor het financieren van debiteuren en voorraden en voor het voldoen aan kortlopende verplichtingen, en die gewoonlijk een oorspronkelijke looptijd korter dan 270 dagen hebben. |
|
24 |
Geldmarktinstrumenten |
Zeer kortlopende schuldbewijzen (gewoonlijk met een oorspronkelijke looptijd variërend van 1 dag tot ten hoogste 1 jaar), voornamelijk bestaande uit verhandelbare depositocertificaten (CD's), bankaccepten, retrocessieovereenkomsten (repo's) en andere zeer liquide instrumenten. Handelspapier is uitgesloten van deze categorie. |
|
25 |
Hybride obligaties |
Bedrijfsobligaties die kenmerken van zowel schulden als aandelen vertonen, maar niet converteerbaar zijn. |
|
26 |
Gewone gedekte obligaties |
Bedrijfsobligaties die door een pool van activa worden gegarandeerd of „gedekt”. Deze activa blijven op de balans van de emittent staan. Aan specifieke wetgeving onderworpen gedekte obligaties zijn uitgesloten van deze categorie. |
|
27 |
Aan specifieke wetgeving onderworpen gedekte obligaties |
Bedrijfsobligaties die door een pool van activa worden gegarandeerd of „gedekt” mocht de initiator insolvent worden, en die wettelijk aan speciaal overheidstoezicht ter bescherming van obligatiehouders zijn onderworpen, zoals bedoeld in artikel 22, lid 4, van Richtlijn 2009/65/EG. Een voorbeeld van een tot deze categorie behorende obligatie is de Duitse pandbrief: „Gedekte obligaties die zijn uitgegeven op grond van de Duitse wet inzake pandbrieven. Pandbrieven worden gebruikt voor de herfinanciering van leningen waarvoor zekerheden zijn verschaft in de vorm van leningen die worden gegarandeerd door pandrechten op onroerende goederen (hypotheekpandbrieven), leningen in de overheidssector (openbare pandbrieven), scheepshypotheken (scheepspandbrieven) of vliegtuighypotheken (vliegtuigpandbrieven). Het onderscheid tussen deze soorten pandbrieven refereert dus aan de dekkingspool die voor elke soort pandbrief wordt samengesteld.” |
|
28 |
Achtergestelde obligaties |
Bedrijfsobligaties die bij liquidatie achtergesteld zijn ten opzichte van andere obligaties van de emittent. |
|
29 |
Overige |
Overige bedrijfsobligaties die andere kenmerken vertonen dan die welke in de bovenstaande categorieën worden beschreven. |
|
3 |
Aandelen |
Aandelen en andere met aandelen vergelijkbare effecten die het bedrijfskapitaal vormen, d.w.z. die eigendom in een onderneming vertegenwoordigen. |
|
31 |
Gewone aandelen |
Aandelen die de fundamentele eigendomsrechten van een onderneming vertegenwoordigen. |
|
32 |
Aandelen van onroerendezaakmaatschappijen |
Aandelen die het kapitaal van onroerendezaakmaatschappijen vormen. |
|
33 |
Claimrechten |
Rechten om tegen een vastgestelde prijs op extra aandelen in te tekenen. |
|
34 |
Preferente aandelen |
Aandeel dat voorrang heeft op een gewoon aandeel en recht geeft op een groter aandeel in de activa en inkomsten dan een gewoon aandeel, maar dat achtergesteld is bij obligaties. |
|
39 |
Overige |
Overige aandelen die niet tot de bovenstaande categorieën behoren. |
|
4 |
Instellingen voor collectieve belegging |
Een instelling voor collectieve belegging is een instelling voor collectieve belegging in effecten (icbe) in de zin van artikel 1, lid 2, van Richtlijn 2009/65/EG van het Europees Parlement en de Raad of een alternatieve beleggingsinstelling (abi) in de zin van artikel 4, lid 1, onder a), van Richtlijn 2011/61/EU van het Europees Parlement en de Raad. |
|
41 |
Aandelenfondsen |
Instellingen voor collectieve belegging die hoofdzakelijk in aandelen beleggen. |
|
42 |
Obligatiefondsen |
Instellingen voor collectieve belegging die hoofdzakelijk in obligaties beleggen. |
|
43 |
Geldmarktfondsen |
Instellingen voor collectieve belegging die onder de door ESMA vastgestelde definitie vallen (CESR/10-049). |
|
44 |
Mengfondsen |
Instellingen voor collectieve belegging die bij de belegging van hun activa een specifieke portefeuilleverdeling nastreven, bv. voornamelijk beleggen in de effecten van bedrijven in landen met opkomende aandelenmarkten of kleine economieën, specifieke bedrijfstakken of groepen bedrijfstakken, dan wel specifieke landen, of die andere specifieke beleggingsdoelen hebben. |
|
45 |
Vastgoedfondsen |
Instellingen voor collectieve belegging die hoofdzakelijk in onroerende goederen beleggen. |
|
46 |
Alternatieve fondsen |
Instellingen voor collectieve belegging met beleggingsstrategieën zoals hedging, „event-driven”, vastrentende directionele en relatieve waarde, managed futures, grondstoffen enz. |
|
47 |
Private-equityfondsen |
Instellingen voor collectieve belegging die worden gebruikt om in aandeelbewijzen te beleggen volgens strategieën voor private equity. |
|
48 |
Infrastructuurfondsen |
Instellingen voor collectieve belegging die beleggen in openbare voorzieningen, zoals tolwegen, bruggen, tunnels, havens en luchthavens, distributie van olie, gas en elektriciteit, en in sociale infrastructuur, zoals ziekenhuizen en scholen. |
|
49 |
Overige |
Overige instellingen voor collectieve belegging die niet tot de bovenstaande categorieën behoren. |
|
5 |
Structured notes |
Hybride effecten die een combinatie van een vastrentend instrument (in de vorm van vaste betalingen) en een reeks derivatencomponenten vormen. Vastrentende effecten die door soevereine overheden worden uitgegeven, zijn uitgesloten van deze categorie. Het betreft effecten waarin één categorie of een combinatie van categorieën van derivaten zijn besloten, zoals onder meer kredietverzuimswaps (Credit Default Swaps, CDS), vastelooptijdswaps (Constant Maturity Swaps, CMS) en kredietverzuimopties (Credit Default Options, CDOp). Activa uit deze categorie kunnen niet worden gesplitst. |
|
51 |
Aandelenrisico |
Structured notes die hoofdzakelijk aan aandelenrisico blootstaan. |
|
52 |
Renterisico |
Structured notes die hoofdzakelijk aan renterisico blootstaan. |
|
53 |
Valutarisico |
Structured notes die hoofdzakelijk aan valutarisico blootstaan. |
|
54 |
Kredietrisico |
Structured notes die hoofdzakelijk aan kredietrisico blootstaan. |
|
55 |
Vastgoedrisico |
Structured notes die hoofdzakelijk aan vastgoedrisico blootstaan. |
|
56 |
Grondstoffenrisico |
Structured notes die hoofdzakelijk aan grondstoffenrisico blootstaan. |
|
57 |
Rampen- en weerrisico |
Structured notes die hoofdzakelijk aan rampen- of weerrisico blootstaan. |
|
58 |
Kortlevenrisico |
Structured notes die hoofdzakelijk aan kortlevenrisico blootstaan. |
|
59 |
Overige |
Overige structured notes die niet tot de bovenstaande categorieën behoren. |
|
6 |
Door zekerheden gedekte effecten |
Effecten waarvan de waarde en betalingen worden bepaald aan de hand van een portefeuille van onderliggende waarden. Deze omvatten door activa gedekte effecten (Asset Backed Securities, ABS), door hypotheken gedekte effecten (Mortgage Backed securities, MBS), door bedrijfshypotheken gedekte effecten (Commercial Mortgage Backed securities, CMBS), door zekerheden gedekte schuldobligaties (Collateralised Debt Obligations, CDO), door zekerheden gedekte leningsverplichtingen (Collateralised Loan Obligations, CLO) en door zekerheden gedekte hypotheekobligaties (Collateralised Mortgage Obligations, CMO). Activa uit deze categorie kunnen niet worden gesplitst. |
|
61 |
Aandelenrisico |
Door zekerheden gedekte effecten die hoofdzakelijk aan aandelenrisico blootstaan. |
|
62 |
Renterisico |
Door zekerheden gedekte effecten die hoofdzakelijk aan renterisico blootstaan. |
|
63 |
Valutarisico |
Door zekerheden gedekte effecten die hoofdzakelijk aan valutarisico blootstaan. |
|
64 |
Kredietrisico |
Door zekerheden gedekte effecten die hoofdzakelijk aan kredietrisico blootstaan. |
|
65 |
Vastgoedrisico |
Door zekerheden gedekte effecten die hoofdzakelijk aan vastgoedrisico blootstaan. |
|
66 |
Grondstoffenrisico |
Door zekerheden gedekte effecten die hoofdzakelijk aan grondstoffenrisico blootstaan. |
|
67 |
Rampen- en weerrisico |
Door zekerheden gedekte effecten die hoofdzakelijk aan rampen- of weerrisico blootstaan. |
|
68 |
Kortlevenrisico |
Door zekerheden gedekte effecten die hoofdzakelijk aan kortlevenrisico blootstaan. |
|
69 |
Overige |
Overige door zekerheden gedekte effecten die niet tot de bovenstaande categorieën behoren. |
|
7 |
Kasmiddelen en deposito's |
Chartaal geld, kasequivalenten, bankdeposito's en andere gelddeposito's. |
|
71 |
Kasmiddelen |
Bankbiljetten en munten in omloop die gewoonlijk voor het verrichten van betalingen worden gebruikt. |
|
72 |
Girale deposito's (kasequivalenten) |
Deposito's die op aanvraag a pari in chartaal geld kunnen worden omgezet en die zonder enige beperking of boete onmiddellijk kunnen worden gebruikt voor het verrichten van betalingen met een cheque, bank- of giro-opdracht, automatische incasso/creditering of andere vorm van directe betaling. |
|
73 |
Overige kortetermijndeposito's (met een looptijd van ten hoogste 1 jaar) |
Andere deposito's dan girale deposito's die een resterende looptijd van ten hoogste 1 jaar hebben, die niet op gelijk welk moment voor het verrichten van betalingen kunnen worden gebruikt, en die niet zonder enige significante beperking of boete in chartaal geld of girale deposito's kunnen worden omgezet. |
|
74 |
Overige deposito's met een looptijd van meer dan 1 jaar |
Andere deposito's dan girale deposito's die een resterende looptijd van meer dan 1 jaar hebben, die niet op gelijk welk moment voor het verrichten van betalingen kunnen worden gebruikt, en die niet zonder enige significante beperking of boete in chartaal geld of girale deposito's kunnen worden omgezet. |
|
75 |
Deposito's ten gunste van cedenten |
Deposito's die met in herverzekering ontvangen verzekeringen samenhangen. |
|
79 |
Overige |
Overige kasmiddelen en deposito's die niet tot de bovenstaande categorieën behoren. |
|
8 |
Hypotheken en leningen |
Financiële activa die ontstaan wanneer crediteuren leningen aan debiteuren verstrekken, al dan niet met zekerheidstelling, waaronder cashpools. |
|
81 |
Niet door zekerheden gedekte leningen |
Leningen zonder zekerheidstelling. |
|
82 |
Door effecten gedekte leningen |
Leningen met zekerheden in de vorm van effecten. |
|
84 |
Hypotheken |
Leningen met zekerheden in de vorm van onroerende goederen. |
|
85 |
Overige door zekerheden gedekte leningen |
Leningen met zekerheden in enigerlei andere vorm. |
|
86 |
Door verzekeringsovereenkomsten gedekte leningen |
Leningen met zekerheden in de vorm van verzekeringsovereenkomsten. |
|
89 |
Overige |
Overige hypotheken en leningen die niet tot de bovenstaande categorieën behoren. |
|
9 |
Vastgoed |
Gebouwen, gronden, opstallen en bedrijfsmiddelen. |
|
91 |
Vastgoed (kantoren en winkels) |
Kantoren en winkels voor beleggingsdoeleinden. |
|
92 |
Vastgoed (woningen) |
Woongebouwen voor beleggingsdoeleinden. |
|
93 |
Vastgoed (voor eigen gebruik) |
Vastgoed voor eigen gebruik door de onderneming. |
|
94 |
Vastgoed (in aanbouw voor beleggingsdoeleinden) |
Vastgoed dat in aanbouw is voor toekomstig gebruik als belegging. |
|
95 |
Bedrijfsmiddelen (voor eigen gebruik) |
Bedrijfsmiddelen voor eigen gebruik door de onderneming. |
|
96 |
Vastgoed (in aanbouw voor eigen gebruik) |
Vastgoed dat in aanbouw is voor toekomstig eigen gebruik. |
|
99 |
Overige |
Overige onroerende goederen die niet tot de bovenstaande categorieën behoren. |
|
0 |
Overige beleggingen |
Overige activa die in „Overige beleggingen” worden gerapporteerd. |
|
A |
Futures |
Standaardovereenkomst tussen twee partijen om op een vooraf bepaalde datum in de toekomst een standaardhoeveelheid en -kwaliteit van een bepaald actief tegen een vandaag overeengekomen prijs te kopen of te verkopen. |
|
A1 |
Aandelen- en indexfutures |
Futures met aandelen- of beursindexen als onderliggende waarde. |
|
A2 |
Rentefutures |
Futures met obligaties of andere rentevoetafhankelijke effecten als onderliggende waarde. |
|
A3 |
Valutafutures |
Futures met valuta's of andere valuta-afhankelijke effecten als onderliggende waarde. |
|
A5 |
Grondstoffenfutures |
Futures met grondstoffen of andere van grondstoffen afhankelijke effecten als onderliggende waarde. |
|
A7 |
Rampen- en weerrisico |
Futures die hoofdzakelijk aan rampen- of weerrisico blootstaan. |
|
A8 |
Kortlevenrisico |
Futures die hoofdzakelijk aan kortlevenrisico blootstaan. |
|
A9 |
Overige |
Overige futures die niet tot de bovenstaande categorieën behoren. |
|
B |
Callopties |
Overeenkomst tussen twee partijen voor het kopen van een actief tegen een referentieprijs tijdens een vooraf bepaalde periode, waarbij de koper van de calloptie het recht verwerft om de onderliggende waarde te kopen, maar daartoe niet verplicht is. |
|
B1 |
Aandelen- en indexopties |
Callopties met aandelen- of beursindexen als onderliggende waarde. |
|
B2 |
Obligatieopties |
Callopties met obligaties of andere rentevoetafhankelijke effecten als onderliggende waarde. |
|
B3 |
Valutaopties |
Callopties met valuta's of andere valuta-afhankelijke effecten als onderliggende waarde. |
|
B4 |
Warrants |
Callopties die de houder het recht geven om effecten van de uitgevende onderneming tegen een vooraf afgesproken prijs te kopen. |
|
B5 |
Grondstoffenopties |
Callopties met grondstoffen of andere van grondstoffen afhankelijke effecten als onderliggende waarde. |
|
B6 |
Swaptions |
Callopties die de houder ervan het recht geven maar niet verplichten om een longpositie in een onderliggende swap in te nemen, d.w.z. een swap af te sluiten waarbij de houder het vastrentende deel betaalt en het variabelrentende deel ontvangt. |
|
B7 |
Rampen- en weerrisico |
Callopties die hoofdzakelijk aan rampen- of weerrisico blootstaan. |
|
B8 |
Kortlevenrisico |
Callopties die hoofdzakelijk aan kortlevenrisico blootstaan. |
|
B9 |
Overige |
Overige callopties die niet tot de bovenstaande categorieën behoren. |
|
C |
Putopties |
Overeenkomst tussen twee partijen voor het verkopen van een actief tegen een referentieprijs tijdens een vooraf bepaalde periode, waarbij de koper van de putoptie het recht verwerft om de onderliggende waarde te verkopen, maar daartoe niet verplicht is. |
|
C1 |
Aandelen- en indexopties |
Putopties met aandelen- of beursindexen als onderliggende waarde. |
|
C2 |
Obligatieopties |
Putopties met obligaties of andere rentevoetafhankelijke effecten als onderliggende waarde. |
|
C3 |
Valutaopties |
Putopties met valuta's of andere valuta-afhankelijke effecten als onderliggende waarde. |
|
C4 |
Warrants |
Putopties die de houder het recht geven om effecten van de uitgevende onderneming tegen een vooraf afgesproken prijs te verkopen. |
|
C5 |
Grondstoffenopties |
Putopties met grondstoffen of andere van grondstoffen afhankelijke effecten als onderliggende waarde. |
|
C6 |
Swaptions |
Putopties die de houder ervan het recht geven maar niet verplichten om een shortpositie in een onderliggende swap in te nemen, d.w.z. een swap af te sluiten waarbij de houder het vastrentende deel ontvangt en het variabelrentende deel betaalt. |
|
C7 |
Rampen- en weerrisico |
Putopties die hoofdzakelijk aan rampen- of weerrisico blootstaan. |
|
C8 |
Kortlevenrisico |
Putopties die hoofdzakelijk aan kortlevenrisico blootstaan. |
|
C9 |
Overige |
Overige putopties die niet tot de bovenstaande categorieën behoren. |
|
D |
Swaps |
Overeenkomst waarbij tegenpartijen bepaalde voordelen van het financiële instrument van de ene partij ruilen tegen die van het financiële instrument van de andere partij, en waarbij de voordelen in kwestie afhankelijk zijn van het type financiële instrumenten waar het om gaat. |
|
D1 |
Renteswaps |
Swaps waarbij rentestromen worden geruild. |
|
D2 |
Valutaswaps |
Swaps waarbij valuta's worden geruild. |
|
D3 |
Rente- en valutaswaps |
Swaps waarbij rente- en valutastromen worden geruild. |
|
D4 |
Totaleopbrengstenswap |
Een swap waarvan het niet-variabele rentedeel is gebaseerd op de totale opbrengsten van een aandeel of vastrentend instrument met een langere looptijd dan die van de swap. |
|
D5 |
Effectenswaps |
Swaps waarbij effecten worden geruild. |
|
D7 |
Rampen- en weerrisico |
Swaps die hoofdzakelijk aan rampen- of weerrisico blootstaan. |
|
D8 |
Kortlevenrisico |
Swaps die hoofdzakelijk aan kortlevenrisico blootstaan. |
|
D9 |
Overige |
Overige swaps die niet tot de bovenstaande categorieën behoren. |
|
E |
Termijncontracten |
Niet-standaardovereenkomst tussen twee partijen om op een vooraf bepaalde datum in de toekomst een bepaald actief tegen een vandaag overeengekomen prijs te kopen of te verkopen. |
|
E1 |
Rentetermijncontract |
Termijncontract dat zich daardoor kenmerkt dat één partij een vast rentepercentage betaalt en op de vooraf overeengekomen einddatum een variabel rentepercentage ontvangt, dat gewoonlijk op een onderliggende index is gebaseerd. |
|
E2 |
Valutatermijncontract |
Termijncontract waarbij één partij een geldbedrag in de ene valuta betaalt en op de vooraf overeengekomen einddatum een gelijkwaardig geldbedrag in een andere valuta ontvangt dat het resultaat is van de omrekening op basis van de contractueel overeengekomen wisselkoers. |
|
E7 |
Rampen- en weerrisico |
Termijncontracten die hoofdzakelijk aan rampen- of weerrisico blootstaan. |
|
E8 |
Kortlevenrisico |
Termijncontracten die hoofdzakelijk aan kortlevenrisico blootstaan. |
|
E9 |
Overige |
Overige termijncontracten die niet tot de bovenstaande categorieën behoren. |
|
F |
Kredietderivaten |
Derivaat waarvan de waarde wordt afgeleid van het kredietrisico dat aan een onderliggende obligatie, lening of enig ander financieel actief verbonden is. |
|
F1 |
Kredietverzuimswap |
Kredietderivaattransactie waarbij twee partijen contractueel overeenkomen dat de ene partij de wederpartij een vaste periodieke coupon betaalt voor de in de overeenkomst vastgelegde looptijd en dat de wederpartij geen betalingen verricht, tenzij er met betrekking tot een vooraf bepaald referentieactief een kredietgebeurtenis plaatsvindt. |
|
F2 |
Kredietspreadoptie |
Kredietderivaat dat kasstromen genereert indien een bepaalde kredietspread tussen twee specifieke activa of benchmarks verandert ten opzichte van het huidige niveau. |
|
F3 |
Kredietspreadswap |
Een swap waarbij de ene partij de wederpartij op de afwikkelingsdatum van de swap een vast bedrag betaalt en de wederpartij aan eerstgenoemde partij een bedrag betaalt op basis van de werkelijke kredietspread. |
|
F4 |
Totaleopbrengstenswap |
Een swap waarvan het niet-variabele rentedeel is gebaseerd op de totale opbrengsten van een aandeel of vastrentend instrument met een langere looptijd dan die van de swap. |
|
F9 |
Overige |
Overige kredietderivaten die niet tot de bovenstaande categorieën behoren. |