|
15.7.2017 |
CS |
Úřední věstník Evropské unie |
L 184/5 |
PROVÁDĚCÍ NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) 2017/1272
ze dne 14. července 2017,
kterým se pro rok 2017 stanoví rozpočtové stropy platné pro některé režimy přímých podpor stanovené nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 1307/2013
EVROPSKÁ KOMISE,
s ohledem na Smlouvu o fungování Evropské unie,
s ohledem na nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 1307/2013 ze dne 17. prosince 2013, kterým se stanoví pravidla pro přímé platby zemědělcům v režimech podpory v rámci společné zemědělské politiky a kterým se zrušují nařízení Rady (ES) č. 637/2008 a nařízení Rady (ES) č. 73/2009 (1), a zejména na čl. 22 odst. 1, čl. 36 odst. 4, čl. 42 odst. 2, čl. 47 odst. 3, čl. 49 odst. 2, čl. 51 odst. 4 a čl. 53 odst. 7 uvedeného nařízení,
vzhledem k těmto důvodům:
|
(1) |
Pro každý členský stát uplatňující režim základní platby stanovený v hlavě III kapitole 1 nařízení (EU) č. 1307/2013 stanoví Komise roční vnitrostátní strop podle čl. 22 odst. 1 uvedeného nařízení pro rok 2017 tak, že od ročního vnitrostátního stropu stanoveného v příloze II uvedeného nařízení odečte stropy stanovené v souladu s články 42, 47, 49, 51 a 53 uvedeného nařízení. V souladu s čl. 22 odst. 2 nařízení (EU) č. 1307/2013 se zohlední jakákoli zvýšení provedená členským státem v souladu s uvedeným ustanovením. |
|
(2) |
Pro každý členský stát uplatňující režim jednotné platby na plochu stanovený v hlavě III kapitole 1 nařízení (EU) č. 1307/2013 stanoví Komise roční vnitrostátní strop podle čl. 36 odst. 4 uvedeného nařízení pro rok 2017 tak, že od ročního vnitrostátního stropu stanoveného v příloze II uvedeného nařízení odečte stropy stanovené v souladu s články 42, 47, 49, 51 a 53 uvedeného nařízení. |
|
(3) |
Pro každý členský stát, který poskytuje redistributivní platbu stanovenou v hlavě III kapitole 2 nařízení (EU) č. 1307/2013, stanoví Komise roční vnitrostátní strop podle čl. 42 odst. 2 uvedeného nařízení pro rok 2017 na základě procentního podílu oznámeného těmito členskými státy v souladu s čl. 42 odst. 1 uvedeného nařízení. |
|
(4) |
V souvislosti s platbou na zemědělské postupy příznivé pro klima a životní prostředí stanovenou v hlavě III kapitole 3 nařízení (EU) č. 1307/2013 v roce 2017 se roční vnitrostátní stropy podle čl. 47 odst. 3 uvedeného nařízení pro rok 2017 vypočítají v souladu s čl. 47 odst. 1 uvedeného nařízení a činí 30 % vnitrostátního stropu příslušného členského státu, jak je stanoveno v příloze II uvedeného nařízení. |
|
(5) |
Pro členské státy, které poskytují platbu na oblasti s přírodními omezeními stanovenou v hlavě III kapitole 4 nařízení (EU) č. 1307/2013, stanoví Komise roční vnitrostátní stropy podle čl. 49 odst. 2 uvedeného nařízení pro rok 2017 na základě procentního podílu oznámeného Komisi příslušnými členskými státy v souladu s čl. 49 odst. 1 uvedeného nařízení. |
|
(6) |
V souvislosti s platbou pro mladé zemědělce stanovenou v hlavě III kapitole 5 nařízení (EU) č. 1307/2013 stanoví Komise roční vnitrostátní stropy podle čl. 51 odst. 4 uvedeného nařízení pro rok 2017 na základě procentního podílu oznámeného Komisi členskými státy v souladu s čl. 51 odst. 1 uvedeného nařízení a tyto stropy nesmí být vyšší než 2 % ročního stropu stanoveného v příloze II. |
|
(7) |
Pokud celková částka platby pro mladé zemědělce, o niž je v roce 2017 v členském státě žádáno, překročí pro tento členský stát strop stanovený podle čl. 51 odst. 4 nařízení (EU) č. 1307/2013, rozdíl musí být uhrazen tímto členským státem v souladu s čl. 51 odst. 2 uvedeného nařízení, přičemž se zohlední limit maximální částky stanovené v čl. 51 odst. 1 uvedeného nařízení. V zájmu jasnosti je vhodné stanovit tuto maximální částku pro každý členský stát. |
|
(8) |
Pro každý členský stát, který v roce 2017 poskytuje dobrovolnou podporu vázanou na produkci stanovenou v hlavě IV kapitole 1 nařízení (EU) č. 1307/2013, stanoví Komise pro rok 2017 roční vnitrostátní stropy podle čl. 53 odst. 7 uvedeného nařízení na základě procentního podílu oznámeného příslušným členským státem v souladu s čl. 54 odst. 1 uvedeného nařízení. |
|
(9) |
Pokud jde o rok 2017, provádění režimů přímých podpor stanovených nařízením (EU) č. 1307/2013 začalo dne 1. ledna 2017. V zájmu jednotnosti mezi použitelností uvedeného nařízení v roce podání žádosti 2017 a použitelností odpovídajících rozpočtových stropů by toto nařízení mělo být použitelné od stejného data. |
|
(10) |
Opatření stanovená tímto nařízením jsou v souladu se stanoviskem Výboru pro přímé platby, |
PŘIJALA TOTO NAŘÍZENÍ:
Článek 1
1. Roční vnitrostátní stropy pro rok 2017 pro režim základní platby podle čl. 22 odst. 1 nařízení (EU) č. 1307/2013 jsou stanoveny v bodě I přílohy tohoto nařízení.
2. Roční vnitrostátní stropy pro rok 2017 pro režim jednotné platby na plochu podle čl. 36 odst. 4 nařízení (EU) č. 1307/2013 jsou stanoveny v bodě II přílohy tohoto nařízení.
3. Roční vnitrostátní stropy pro rok 2017 pro redistributivní platbu podle čl. 42 odst. 2 nařízení (EU) č. 1307/2013 jsou stanoveny v bodě III přílohy tohoto nařízení.
4. Roční vnitrostátní stropy pro rok 2017 pro platbu na zemědělské postupy příznivé pro klima a životní prostředí podle čl. 47 odst. 3 nařízení (EU) č. 1307/2013 jsou stanoveny v bodě IV přílohy tohoto nařízení.
5. Roční vnitrostátní stropy pro rok 2017 pro platbu na oblasti s přírodními omezeními podle čl. 49 odst. 2 nařízení (EU) č. 1307/2013 jsou stanoveny v bodě V přílohy tohoto nařízení.
6. Roční vnitrostátní stropy pro rok 2017 pro platbu pro mladé zemědělce podle čl. 51 odst. 4 nařízení (EU) č. 1307/2013 jsou stanoveny v bodě VI přílohy tohoto nařízení.
7. Maximální částky pro rok 2017 pro platbu pro mladé zemědělce podle čl. 51 odst. 1 nařízení (EU) č. 1307/2013 jsou stanoveny v bodě VII přílohy tohoto nařízení.
8. Roční vnitrostátní stropy pro rok 2017 pro dobrovolnou podporu vázanou na produkci podle čl. 53 odst. 7 nařízení (EU) č. 1307/2013 jsou stanoveny v bodě VIII přílohy tohoto nařízení.
Článek 2
Toto nařízení vstupuje v platnost sedmým dnem po vyhlášení v Úředním věstníku Evropské unie.
Použije se ode dne 1. ledna 2017.
Toto nařízení je závazné v celém rozsahu a přímo použitelné ve všech členských státech.
V Bruselu dne 14. července 2017.
Za Komisi
předseda
Jean-Claude JUNCKER
PŘÍLOHA
I. Roční vnitrostátní stropy pro režim základní platby podle čl. 22 odst. 1 nařízení (EU) č. 1307/2013
|
(v tisících EUR) |
|
|
Kalendářní rok |
2017 |
|
Belgie |
222 198 |
|
Dánsko |
553 021 |
|
Německo |
3 022 776 |
|
Irsko |
826 181 |
|
Řecko |
1 129 245 |
|
Španělsko |
2 826 613 |
|
Francie |
3 185 167 |
|
Chorvatsko |
108 746 |
|
Itálie |
2 245 528 |
|
Lucembursko |
22 779 |
|
Malta |
648 |
|
Nizozemsko |
504 278 |
|
Rakousko |
470 393 |
|
Portugalsko |
274 189 |
|
Slovinsko |
73 619 |
|
Finsko |
262 269 |
|
Švédsko |
401 863 |
|
Spojené království |
2 112 701 |
II. Roční vnitrostátní stropy pro režim jednotné platby na plochu podle čl. 36 odst. 4 nařízení (EU) č. 1307/2013
|
(v tisících EUR) |
|
|
Kalendářní rok |
2017 |
|
Bulharsko |
379 042 |
|
Česká republika |
462 074 |
|
Estonsko |
80 043 |
|
Kypr |
30 396 |
|
Lotyšsko |
123 537 |
|
Litva |
180 990 |
|
Maďarsko |
733 351 |
|
Polsko |
1 559 217 |
|
Rumunsko |
919 141 |
|
Slovensko |
252 841 |
III. Roční vnitrostátní stropy pro redistributivní platbu podle čl. 42 odst. 2 nařízení (EU) č. 1307/2013
|
(v tisících EUR) |
|
|
Kalendářní rok |
2017 |
|
Belgie |
47 460 |
|
Bulharsko |
55 922 |
|
Německo |
339 366 |
|
Francie |
723 902 |
|
Chorvatsko |
24 113 |
|
Litva |
70 061 |
|
Polsko |
289 802 |
|
Portugalsko |
16 298 |
|
Rumunsko |
97 072 |
|
Spojené království |
48 599 |
IV. Roční vnitrostátní stropy pro platbu na zemědělské postupy příznivé pro klima a životní prostředí podle čl. 47 odst. 3 nařízení (EU) č. 1307/2013
|
(v tisících EUR) |
|
|
Kalendářní rok |
2017 |
|
Belgie |
150 629 |
|
Bulharsko |
237 968 |
|
Česká republika |
252 960 |
|
Dánsko |
250 437 |
|
Německo |
1 454 424 |
|
Estonsko |
37 111 |
|
Irsko |
363 570 |
|
Řecko |
562 899 |
|
Španělsko |
1 460 000 |
|
Francie |
2 171 705 |
|
Chorvatsko |
72 338 |
|
Itálie |
1 139 862 |
|
Kypr |
14 900 |
|
Lotyšsko |
69 129 |
|
Litva |
140 121 |
|
Lucembursko |
10 046 |
|
Maďarsko |
402 940 |
|
Malta |
1 573 |
|
Nizozemsko |
217 309 |
|
Rakousko |
207 526 |
|
Polsko |
1 023 556 |
|
Portugalsko |
174 617 |
|
Rumunsko |
540 401 |
|
Slovinsko |
40 801 |
|
Slovensko |
133 391 |
|
Finsko |
157 048 |
|
Švédsko |
209 303 |
|
Spojené království |
955 896 |
V. Roční vnitrostátní stropy pro platbu na oblasti s přírodními omezeními podle čl. 49 odst. 2 nařízení (EU) č. 1307/2013
|
(v tisících EUR) |
|
|
Kalendářní rok |
2017 |
|
Dánsko |
2 857 |
|
Slovinsko |
2 149 |
VI. Roční vnitrostátní stropy pro platbu pro mladé zemědělce podle čl. 51 odst. 4 nařízení (EU) č. 1307/2013
|
(v tisících EUR) |
|
|
Kalendářní rok |
2017 |
|
Belgie |
8 367 |
|
Bulharsko |
1 310 |
|
Česká republika |
1 686 |
|
Dánsko |
4 341 |
|
Německo |
48 481 |
|
Estonsko |
408 |
|
Irsko |
24 238 |
|
Řecko |
37 527 |
|
Španělsko |
97 333 |
|
Francie |
72 390 |
|
Chorvatsko |
4 823 |
|
Itálie |
37 995 |
|
Kypr |
397 |
|
Lotyšsko |
3 200 |
|
Litva |
5 838 |
|
Lucembursko |
502 |
|
Maďarsko |
5 373 |
|
Malta |
21 |
|
Nizozemsko |
14 487 |
|
Rakousko |
13 835 |
|
Polsko |
34 119 |
|
Portugalsko |
11 641 |
|
Rumunsko |
18 013 |
|
Slovinsko |
2 040 |
|
Slovensko |
604 |
|
Finsko |
5 235 |
|
Švédsko |
10 465 |
|
Spojené království |
16 308 |
VII. Maximální výše plateb pro mladé zemědělce podle čl. 51 odst. 1 nařízení (EU) č. 1307/2013
|
(v tisících EUR) |
|
|
Kalendářní rok |
2017 |
|
Belgie |
10 042 |
|
Bulharsko |
15 865 |
|
Česká republika |
16 864 |
|
Dánsko |
16 696 |
|
Německo |
96 962 |
|
Estonsko |
2 474 |
|
Irsko |
24 238 |
|
Řecko |
37 527 |
|
Španělsko |
97 333 |
|
Francie |
144 780 |
|
Chorvatsko |
4 823 |
|
Itálie |
75 991 |
|
Kypr |
993 |
|
Lotyšsko |
4 609 |
|
Litva |
9 341 |
|
Lucembursko |
670 |
|
Maďarsko |
26 863 |
|
Malta |
105 |
|
Nizozemsko |
14 487 |
|
Rakousko |
13 835 |
|
Polsko |
68 237 |
|
Portugalsko |
11 641 |
|
Rumunsko |
36 027 |
|
Slovinsko |
2 720 |
|
Slovensko |
8 893 |
|
Finsko |
10 470 |
|
Švédsko |
13 954 |
|
Spojené království |
63 726 |
VIII. Roční vnitrostátní stropy pro dobrovolnou podporu vázanou na produkci podle čl. 53 odst. 7 nařízení (EU) č. 1307/2013
|
(v tisících EUR) |
|
|
Kalendářní rok |
2017 |
|
Belgie |
83 985 |
|
Bulharsko |
118 984 |
|
Česká republika |
126 480 |
|
Dánsko |
24 135 |
|
Estonsko |
6 142 |
|
Irsko |
3 000 |
|
Řecko |
186 061 |
|
Španělsko |
584 919 |
|
Francie |
1 085 853 |
|
Chorvatsko |
36 169 |
|
Itálie |
455 945 |
|
Kypr |
3 973 |
|
Lotyšsko |
34 565 |
|
Litva |
70 060 |
|
Lucembursko |
160 |
|
Maďarsko |
201 470 |
|
Malta |
3 000 |
|
Nizozemsko |
3 500 |
|
Rakousko |
14 527 |
|
Polsko |
505 160 |
|
Portugalsko |
117 535 |
|
Rumunsko |
226 708 |
|
Slovinsko |
17 680 |
|
Slovensko |
57 800 |
|
Finsko |
102 605 |
|
Švédsko |
90 698 |
|
Spojené království |
52 815 |