European flag

Publicatieblad
van de Europese Unie

NL

C-serie


C/2025/4378

9.9.2025

P10_TA(2025)0047

Hertoewijzing van wetenschappelijke en technische taken en verbetering van de samenwerking tussen de EU-agentschappen op het gebied van chemische stoffen

Amendementen van het Europees Parlement aangenomen op 1 april 2025 op het voorstel voor een verordening van het Europees Parlement en de Raad tot wijziging van Verordeningen (EG) nr. 178/2002, (EG) nr. 401/2009, (EU) 2017/745 en (EU) 2019/1021 van het Europees Parlement en de Raad wat betreft de hertoewijzing van wetenschappelijke en technische taken en de verbetering van de samenwerking tussen de agentschappen van de Unie op het gebied van chemische stoffen (COM(2023)0783 – C9-0447/2023 – 2023/0455(COD))  (1)

(Gewone wetgevingsprocedure: eerste lezing)

(C/2025/4378)

Amendement 1

Voorstel voor een verordening

Overweging 8

Door de Commissie voorgestelde tekst

Amendement

(8)

Bijgevolg heeft deze verordening tot doel de eventuele verschillen tussen de wetenschappelijke adviezen van de Europese Autoriteit voor voedselveiligheid en die van andere agentschappen van de Unie aan te pakken. Verordening (EG) nr. 178/2002 van het Europees Parlement en de Raad bevat reeds bepalingen tot vaststelling van een procedure voor het oplossen van uiteenlopende wetenschappelijke adviezen. Deze afwikkelingsprocedures moeten worden versterkt, aangezien de Europese Autoriteit voor voedselveiligheid en het andere agentschap, dat een afwijkend advies verstrekt, verplicht moeten worden hun uiterste best te doen om de verdeeldheid in algemene wetenschappelijke kwesties op te lossen , en alleen wanneer zij deze verschillen niet kunnen oplossen naar risicomanagers moeten verwijzen.

(8)

Bijgevolg heeft deze verordening tot doel de eventuele verschillen tussen de wetenschappelijke adviezen van de Europese Autoriteit voor voedselveiligheid en die van andere agentschappen van de Unie aan te pakken. Verordening (EG) nr. 178/2002 van het Europees Parlement en de Raad bevat reeds bepalingen tot vaststelling van een procedure voor het oplossen van uiteenlopende wetenschappelijke adviezen. Deze afwikkelingsprocedures moeten worden versterkt, aangezien de Europese Autoriteit voor voedselveiligheid en het andere agentschap, dat een afwijkend advies verstrekt, verplicht moeten worden hun uiterste best te doen om de verdeeldheid in algemene wetenschappelijke kwesties op te lossen. Verschillen in de beoordelingsmethoden die tot uiteenlopende adviezen leiden, met name wat de bescherming van kwetsbare groepen betreft, moeten naar behoren worden toegelicht. In die gevallen moet voorrang worden gegeven aan het advies dat het meeste bescherming biedt om kwetsbare groepen te beschermen. Alleen wanneer zij deze verschillen niet kunnen oplossen , moeten zij naar risicomanagers verwijzen.

Amendement 2

Voorstel voor een verordening

Overweging 9

Door de Commissie voorgestelde tekst

Amendement

(9)

In het meer specifieke geval van wetenschappelijke geschilpunten met betrekking tot de gevarenidentificatie van chemische stoffen, zou een nieuwe procedure moeten worden ingevoerd die het mogelijk maakt de meningsverschillen op te lossen. Deze procedure moet de Commissie in staat stellen om het Europees Agentschap voor chemische stoffen, als het agentschap van de Unie dat over de meeste expertise en capaciteit beschikt op het gebied van gevarenbeoordeling, en over langdurige ervaring met het geharmoniseerde indelings- en etiketteringsproces, te verzoeken een voorstel te ontwikkelen voor een geharmoniseerde indeling en etikettering, in overeenstemming met Verordening (EG) nr. 1272/2008 van het Europees Parlement en de Raad, wat de uniformiteit van de gevarenbeoordelingen van chemische stoffen in de hele Unie dichter bij de visie van “één stof, één beoordeling” brengt. Deze mogelijkheid moet worden weerspiegeld in de relevante bepaling van Verordening (EG) nr. 178/2002 waarin wordt voorzien in de oplossing van uiteenlopende wetenschappelijke adviezen.

(9)

In het meer specifieke geval van wetenschappelijke geschilpunten met betrekking tot de gevarenidentificatie van chemische stoffen, zou een nieuwe procedure moeten worden ingevoerd die het mogelijk maakt de meningsverschillen op te lossen. Deze procedure moet de Commissie in staat stellen om het Europees Agentschap voor chemische stoffen, als het agentschap van de Unie dat over de meeste expertise en capaciteit beschikt op het gebied van gevarenbeoordeling, en over langdurige ervaring met het geharmoniseerde indelings- en etiketteringsproces, te verzoeken een voorstel te ontwikkelen voor een geharmoniseerde indeling en etikettering, in overeenstemming met Verordening (EG) nr. 1272/2008 van het Europees Parlement en de Raad, wat de uniformiteit van de gevarenbeoordelingen van chemische stoffen in de hele Unie dichter bij de visie van “één stof, één beoordeling” brengt , en de bescherming van de gezondheid en het milieu vergroot . Deze mogelijkheid moet worden weerspiegeld in de relevante bepaling van Verordening (EG) nr. 178/2002 waarin wordt voorzien in de oplossing van uiteenlopende wetenschappelijke adviezen.

Amendement 3

Voorstel voor een verordening

Overweging 14 bis (nieuw)

Door de Commissie voorgestelde tekst

Amendement

 

(14 bis)

Met deze verordening worden de taken, de werkdruk en de bevoegdheden van de wetenschappelijke comités van het Europees Agentschap voor chemische stoffen uitgebreid. Om passende deskundigheid, ondersteuning en gedegen wetenschappelijke evaluaties te bieden, moeten toereikende en stabiele middelen, capaciteiten en governance van de wetenschappelijke comités gewaarborgd zijn. In dit verband moet de Europese Commissie regelmatig de behoeften van het Europees Agentschap voor chemische stoffen die uit deze verordening voortvloeien monitoren, en toereikende en stabiele middelen ter beschikking stellen van het agentschap.

Amendement 4

Voorstel voor een verordening

Artikel 1 – alinea 1 – punt 2

Verordening (EG) nr. 178/2002

Artikel 30 – lid 2 – alinea 1

Door de Commissie voorgestelde tekst

Amendement

Indien de Autoriteit een mogelijke bron van verschillen constateert, neemt zij contact op met de betrokken instantie teneinde ervoor te zorgen dat alle relevante wetenschappelijke of technische informatie onderling wordt uitgewisseld en teneinde mogelijke geschilpunten op wetenschappelijk of technisch gebied te onderkennen.

Indien de Autoriteit een mogelijke bron van verschillen constateert, neemt zij contact op met de betrokken instantie teneinde ervoor te zorgen dat alle relevante wetenschappelijke of technische informatie onderling wordt uitgewisseld en teneinde mogelijke geschilpunten op wetenschappelijk of technisch gebied te onderkennen. Verschillen in de beoordelingsmethoden die tot uiteenlopende adviezen leiden, worden naar behoren gemotiveerd, met name wat de bescherming van kwetsbare groepen betreft.

Amendement 5

Voorstel voor een verordening

Artikel 1 – alinea 1 – punt 2

Verordening (EG) nr. 178/2002

Artikel 30 – lid 2 – alinea 2

Door de Commissie voorgestelde tekst

Amendement

De Autoriteit en de betrokken instantie werken samen om de meningsverschillen op te lossen. Indien de Autoriteit en de betrokken instantie het verschillen niet kunnen oplossen, stellen zij een gezamenlijk verslag op. In het verslag worden de wetenschappelijke geschilpunten duidelijk toegelicht en worden de onzekerheden daaromtrent in de gegevens aangegeven; dat verslag wordt openbaar gemaakt.

De Autoriteit en de betrokken instantie werken samen om de meningsverschillen op te lossen , teneinde het hoogste niveau van bescherming van de gezondheid en het milieu te garanderen . Er wordt voorrang gegeven aan het advies dat het hoogste niveau van bescherming biedt teneinde de meest kwetsbare groepen te beschermen. Indien de Autoriteit en de betrokken instantie het verschillen niet kunnen oplossen, stellen zij een gezamenlijk verslag op. In het verslag worden de wetenschappelijke geschilpunten duidelijk toegelicht , worden de onzekerheden daaromtrent in de gegevens aangegeven , evenals de mogelijke oorzaken van die uiteenlopende adviezen, waaronder methodologische verschillen ; dat verslag wordt openbaar gemaakt.

Amendement 6

Voorstel voor een verordening

Artikel 1 – alinea 1 – punt 2

Verordening (EG) nr. 178/2002

Artikel 30 – lid 3 bis (nieuw)

Door de Commissie voorgestelde tekst

Amendement

 

3 bis.

Wanneer substantiële verschillen op wetenschappelijk vlak zijn geconstateerd en de betrokken instantie een instantie van de lidstaat is, zijn de Autoriteit en de nationale instantie verplicht om samen te werken teneinde de verschillen weg te nemen of een gezamenlijk document op te stellen waarin de wetenschappelijke geschilpunten worden toegelicht en de onzekerheden daaromtrent in de gegevens worden aangegeven. Dat document wordt openbaar gemaakt.

Amendement 7

Voorstel voor een verordening

Artikel 1 – alinea 1 – punt 2

Verordening (EG) nr. 178/2002

Artikel 3 – lid 3 ter (nieuw)

Door de Commissie voorgestelde tekst

Amendement

 

3 ter.

In gevallen waarin een verschil wordt geconstateerd en de Autoriteit de andere autoriteiten van de Unie of de lidstaten om aanvullende informatie verzoekt, kan de termijn waarbinnen de betrokken autoriteiten hun respectieve output of het in lid 2 van dit artikel bedoelde gezamenlijke output moeten goedkeuren, worden verlengd. De Autoriteit stelt in overleg met de betrokken instantie een termijn vast waarbinnen deze informatie moet worden verstrekt en stelt de Commissie in kennis van de nodige extra termijn. De Commissie stelt de betrokken bedrijfsexploitant(en) en lidstaten in kennis van de verlenging.

Amendement 8

Voorstel voor een verordening

Artikel 3 – alinea 1 – punt 1

Verordening (EU) 2017/745

Bijlage I – punt 10.4.1 – punt b

Door de Commissie voorgestelde tekst

Amendement

b)

stoffen die overeenkomstig deel 3 van bijlage VI bij Verordening (EG) nr. 1272/2008 van het Europees Parlement en de Raad (12) zijn geïdentificeerd als hormoonontregelaars met gevolgen voor de menselijk gezondheid van categorie 1 en stoffen die hormoonontregelende eigenschappen hebben ten aanzien waarvan wetenschappelijke aanwijzingen worden gevonden van waarschijnlijke ernstige gevolgen voor de gezondheid van de mens en die worden vastgesteld overeenkomstig de procedure van artikel 59 van Verordening (EG) nr. 1907/2006 van het Europees Parlement en de Raad, of stoffen met hormoonontregelende eigenschappen die relevant zijn voor de menselijke gezondheid en die zijn geïdentificeerd overeenkomstig Verordening (EU) nr. 528/2012.

b)

stoffen die overeenkomstig deel 3 van bijlage VI bij Verordening (EG) nr. 1272/2008 van het Europees Parlement en de Raad (12) zijn ingedeeld als hormoonontregelaars met gevolgen voor de menselijk gezondheid van categorie 1 en stoffen die hormoonontregelende eigenschappen hebben ten aanzien waarvan wetenschappelijke aanwijzingen worden gevonden van waarschijnlijke ernstige gevolgen voor de gezondheid van de mens en die worden vastgesteld overeenkomstig de procedure van artikel 59 van Verordening (EG) nr. 1907/2006 van het Europees Parlement en de Raad, of stoffen met hormoonontregelende eigenschappen die relevant zijn voor de menselijke gezondheid en die zijn geïdentificeerd overeenkomstig Verordening (EU) nr. 528/2012.

Amendement 9

Voorstel voor een verordening

Artikel 4 – alinea 1 – punt 2

Verordening (EU) 2019/1021

Artikel 8 – lid 1 bis – alinea 1 – punt a

Door de Commissie voorgestelde tekst

Amendement

a)

in voorkomend geval, informatie over de gevolgen voor de menselijke gezondheid en het milieu van afval dat geheel of gedeeltelijk uit POP’s bestaat of daarmee verontreinigd is, met inbegrip van de gevolgen voor het afvalbeheer;

a)

informatie over de gevolgen voor de menselijke gezondheid en het milieu van afval dat geheel of gedeeltelijk uit POP’s bestaat of daarmee verontreinigd is, met inbegrip van de gevolgen voor het afvalbeheer;

Amendement 10

Voorstel voor een verordening

Artikel 4 – alinea 1 – punt 2

Verordening (EU) 2019/1021

Artikel 8 – lid 1 bis – alinea 2

Door de Commissie voorgestelde tekst

Amendement

Zodra het Agentschap het in de eerste alinea , punt i), bedoelde verzoek ontvangt, publiceert het op zijn website een bericht dat er een verslag over een mogelijke wijziging van bijlage IV of bijlage V zal worden opgesteld, waarbij alle belanghebbende partijen, waaronder afvalverwerkers en gebruikers van gerecyclede materialen, worden uitgenodigd om binnen acht weken opmerkingen te maken. Het Agentschap publiceert deze opmerkingen op zijn website.

Zodra het Agentschap het in artikel 8, lid 1 , punt i), bedoelde verzoek ontvangt, publiceert het op zijn website een bericht dat er een verslag over een mogelijke wijziging van bijlage IV of bijlage V zal worden opgesteld, waarbij alle belanghebbende partijen, waaronder afvalverwerkers en gebruikers van gerecyclede materialen, worden uitgenodigd om binnen acht weken opmerkingen te maken. Het Agentschap publiceert deze opmerkingen op zijn website.

Amendement 11

Voorstel voor een verordening

Artikel 4 – alinea 1 – punt 2

Verordening (EU) 2019/1021

Artikel 8 – lid 1 bis – alinea 3

Door de Commissie voorgestelde tekst

Amendement

Uiterlijk negen maanden na de indiening van dat verslag brengt het op grond van artikel 76, lid 1, punt d), van Verordening (EG) nr. 1907/2006 opgerichte Comité sociaaleconomische analyse van het Agentschap een advies uit over het verslag en de daarin voorgestelde concentratiegrenswaarden. Voor het goedkeuren van een advies over het verslag is artikel 87 van Verordening (EG) nr. 1907/2006 van overeenkomstige toepassing.

Uiterlijk negen maanden na de indiening van het in artikel 8, lid 1, punt i) bedoelde verslag brengt het op grond van artikel 76, lid 1, punt d), van Verordening (EG) nr. 1907/2006 opgerichte Comité sociaaleconomische analyse van het Agentschap een advies uit over het verslag en de daarin voorgestelde concentratiegrenswaarden. Voor het goedkeuren van een advies over het verslag is artikel 87 van Verordening (EG) nr. 1907/2006 van overeenkomstige toepassing.

Amendement 12

Voorstel voor een verordening

Artikel 4 – alinea 1 – punt 4

Verordening (EU) 2019/1021

Artikel 15 – lid 2

Door de Commissie voorgestelde tekst

Amendement

2.

De Commissie is bevoegd overeenkomstig artikel 18 gedelegeerde handelingen vast te stellen om de bijlagen IV en V te wijzigen teneinde ze aan te passen aan veranderingen van de in de bijlagen bij het verdrag of het protocol opgenomen lijst met stoffen of aan de wetenschappelijke en technische vooruitgang.

2.

De Commissie is bevoegd overeenkomstig artikel 18 gedelegeerde handelingen vast te stellen om de bijlagen IV en V te wijzigen teneinde ze aan te passen aan veranderingen van de in de bijlagen  I, II of III bij Verordening (EU) 2019/1021 of de bijlagen bij het verdrag of het protocol opgenomen lijst met stoffen of aan de wetenschappelijke en technische vooruitgang.

Amendement 13

Voorstel voor een verordening

Artikel 4 – alinea 1 – punt 4 bis (nieuw)

Verordening (EU) 2019/1021

Artikel 16 – lid 2 bis (nieuw)

Door de Commissie voorgestelde tekst

Amendement

 

4 bis)

aan artikel 16 wordt het volgende lid toegevoegd:

 

“ 2 bis.

De Commissie monitort de situatie met betrekking tot de middelen van het Europees Agentschap voor chemische stoffen, en de taken, de werkdruk en de bevoegdheden van de wetenschappelijke comités van het Europees Agentschap voor chemische stoffen, en dient waar nodig een wetgevingsvoorstel in om de behoeften van het Europees Agentschap voor chemische stoffen in aanmerking te nemen die voortvloeien uit de bij deze verordening ingevoerde taken en om de governance van zijn wetenschappelijke comités te verbeteren. ”

Amendement 14

Voorstel voor een verordening

Artikel 4 – alinea 1 – punt 5 – punt c

Verordening (EU) 2019/1021

Artikel 18 – lid 6

Door de Commissie voorgestelde tekst

Amendement

6.

Een overeenkomstig artikel 4, lid 3, artikel 10, lid 2, en artikel 15 vastgestelde gedelegeerde handeling treedt alleen in werking indien het Europees Parlement noch de Raad daartegen binnen een termijn van twee maanden na de kennisgeving van de handeling aan het Europees Parlement en de Raad bezwaar heeft gemaakt, of indien zowel het Europees Parlement als de Raad vóór het verstrijken van die termijn de Commissie hebben medegedeeld dat zij daartegen geen bezwaar zullen maken.

6.

Een overeenkomstig artikel 4, lid 3, artikel 10, lid 2, en artikel 15 vastgestelde gedelegeerde handeling treedt alleen in werking indien het Europees Parlement noch de Raad daartegen binnen een termijn van twee maanden na de kennisgeving van de handeling aan het Europees Parlement en de Raad bezwaar heeft gemaakt, of indien zowel het Europees Parlement als de Raad vóór het verstrijken van die termijn de Commissie hebben medegedeeld dat zij daartegen geen bezwaar zullen maken. Die termijn kan op initiatief van het Europees Parlement of de Raad met twee maanden worden verlengd.

Amendement 15

Voorstel voor een verordening

Artikel 4 – alinea 1 – punt 5 – punt c bis (nieuw)

Verordening (EU) 2019/1021

Bijlage IV – tabel 1 – regel 5

Bestaande tekst

Alkanen, C10-C13, chloor (gechloreerde paraffinen met een korte keten) (SCCP’s)

85535-84-8

287-476-5

1 500  mg/kg

De Commissie evalueert die concentratiegrenswaarde en keurt indien passend uiterlijk 30 december 2027 een wetgevingsvoorstel goed ter verlaging van die grenswaarde.


Amendement

c bis)

In bijlage IV wordt tabel 1, regel 5, vervangen door:

Alkanen, C10-C13, chloor (gechloreerde paraffinen met een korte keten) (SCCP’s)

85535-84-8

287-476-5

1 500  mg/kg

Uiterlijk 30 december 2027 evalueert de Commissie die concentratiegrenswaarde en keurt indien passend een gedelegeerde handeling overeenkomstig artikel 15, lid 2, goed ter verlaging van die grenswaarde.

Amendement 16

Voorstel voor een verordening

Artikel 4 – alinea 1 – punt 5 – punt c ter (nieuw)

Verordening (EU) 2019/1021

Bijlage IV – tabel 1 – regel 12

Bestaande tekst

Polychloordibenzo-p-dioxinen en polychloordibenzofuranen (PCDD’s/PCDF’s) en dioxineachtige polychloorbifenylen (dl-pcb’s)

 

 

5 μg/kg

De Commissie evalueert die concentratiegrenswaarde en keurt indien passend uiterlijk 30 december 2027 een wetgevingsvoorstel goed ter verlaging van die grenswaarde wanneer een dergelijke verlaging haalbaar is in het licht van de wetenschappelijke en technische vooruitgang .


Amendement

c ter)

In bijlage IV wordt tabel 1, regel 12, vervangen door:

Polychloordibenzo-p-dioxinen en polychloordibenzofuranen (PCDD’s/PCDF’s) en dioxineachtige polychloorbifenylen (dl-pcb’s)

 

 

5 μg/kg

Uiterlijk 30 december 2027 evalueert de Commissie die concentratiegrenswaarde en keurt indien passend een gedelegeerde handeling overeenkomstig artikel 15, lid 2 , goed ter verlaging van die grenswaarde.

Amendement 17

Voorstel voor een verordening

Artikel 4 – alinea 1 – punt 5 – punt c quater (nieuw)

Verordening (EU) 2019/1021

Bijlage IV – tabel 1 – regel 27

Bestaande tekst

Hexabroomcyclododecaan (2)

25637-99-4, 3194-55-6, 134237-50-6, 134237-51-7, 134237-52-8

247-148-4 221-695-9

500 mg/kg

De Commissie evalueert die concentratiegrenswaarde en keurt indien passend uiterlijk op 30 december 2027 een wetgevingsvoorstel goed ter verlaging van die grenswaarde tot ten hoogste 200 mg/kg.

 

 

 

 


Amendement

c quater)

In bijlage IV wordt tabel 1, regel 27, vervangen door:

Hexabroomcyclododecaan (3)

25637-99-4, 3194-55-6, 134237-50-6, 134237-51-7, 134237-52-8

247-148-4 221-695-9

500 mg/kg

Uiterlijk 30 december 2027 evalueert de Commissie die concentratiegrenswaarde en keurt indien passend een gedelegeerde handeling overeenkomstig artikel 15, lid 2 , goed ter verlaging van die grenswaarde tot ten hoogste 200 mg/kg.

 

 

 

 

Amendement 18

Voorstel voor een verordening

Artikel 4 – alinea 1 – punt 5 – punt c quinquies (nieuw)

Verordening (EU) 2019/1021

Bijlage IV – tabel 1 – regel 30

Bestaande tekst

Perfluoroctaanzuur (PFOA), zouten daarvan en aanverwante verbindingen, als bedoeld in bijlage I

335-67-1 en andere

206-397-9 en andere

1 mg/kg

(PFOA en zouten daarvan)

40 mg/kg

(som van de aan PFOA verwante verbindingen)

De Commissie evalueert die concentratiegrenswaarde en keurt indien passend uiterlijk 30 december 2027 een wetgevingsvoorstel goed ter verlaging van die grenswaarde wanneer een dergelijke verlaging haalbaar is in het licht van de wetenschappelijke en technische vooruitgang .


Amendement

c quinquies)

In bijlage IV wordt tabel 1, regel 30, vervangen door:

Perfluoroctaanzuur (PFOA), zouten daarvan en aanverwante verbindingen, als bedoeld in bijlage I

335-67-1 en andere

206-397-9 en andere

1 mg/kg

(PFOA en zouten daarvan)

40 mg/kg

(som van de aan PFOA verwante verbindingen)

Uiterlijk 30 december 2027 evalueert de Commissie die concentratiegrenswaarde en keurt indien passend een gedelegeerde handeling overeenkomstig artikel 15, lid 2 , goed ter verlaging van die grenswaarde.

Amendement 19

Voorstel voor een verordening

Artikel 4 – alinea 1 – punt 5 – punt c sexies (nieuw)

Verordening (EU) 2019/1021

Bijlage IV – tabel 1 – regel 31

Bestaande tekst

Perfluorhexaansulfonzuur (PFHxS), zouten daarvan en aanverwante verbindingen

355-46-4 en andere

206-587-1 en andere

1 mg/kg

(PFHxS en zouten daarvan) 40 mg/kg

(som van de aan PFHxS verwante verbindingen)

De Commissie evalueert die concentratiegrenswaarde en keurt indien passend uiterlijk 30 december 2027 een wetgevingsvoorstel goed ter verlaging van die grenswaarde wanneer een dergelijke verlaging haalbaar is in het licht van de wetenschappelijke en technische vooruitgang .


Amendement

c sexies)

In bijlage IV wordt tabel 1, regel 31, vervangen door:

Perfluorhexaansulfonzuur (PFHxS), zouten daarvan en aanverwante verbindingen

355-46-4 en andere

206-587-1 en andere

1 mg/kg

(PFHxS en zouten daarvan) 40 mg/kg

(som van de aan PFHxS verwante verbindingen)

Uiterlijk 30 december 2027 evalueert de Commissie die concentratiegrenswaarde en keurt indien passend een gedelegeerde handeling overeenkomstig artikel 15, lid 2 , goed ter verlaging van die grenswaarde.


(1)  De zaak werd voor interinstitutionele onderhandelingen terugverwezen naar de bevoegde commissie op grond van artikel 60, lid 4, vierde alinea, van het Reglement (A10-0020/2025).

(12)  Verordening (EG) nr. 1272/2008 van het Europees Parlement en de Raad van 16 december 2008 betreffende de indeling, etikettering en verpakking van stoffen en mengsels, tot wijziging en intrekking van de Richtlijnen 67/548/EEG en 1999/45/EG en tot wijziging van Verordening (EG) nr. 1907/2006 (PB L 353 van 31.12.2008, blz. 1).

(12)  Verordening (EG) nr. 1272/2008 van het Europees Parlement en de Raad van 16 december 2008 betreffende de indeling, etikettering en verpakking van stoffen en mengsels, tot wijziging en intrekking van de Richtlijnen 67/548/EEG en 1999/45/EG en tot wijziging van Verordening (EG) nr. 1907/2006 (PB L 353 van 31.12.2008, blz. 1).

(2)  ‘Hexabroomcyclododecaan' omvat hexabroomcyclododecaan, 1,2,5,6,9,10-hexabroomcyclododecaan en zijn voornaamste diastereo-isomeren: α-hexabroomcyclododecaan, β-hexabroomcyclododecaan en γ-hexabroomcyclododecaan.

(3)  ‘Hexabroomcyclododecaan' omvat hexabroomcyclododecaan, 1,2,5,6,9,10-hexabroomcyclododecaan en zijn voornaamste diastereo-isomeren: α-hexabroomcyclododecaan, β-hexabroomcyclododecaan en γ-hexabroomcyclododecaan.


ELI: http://data.europa.eu/eli/C/2025/4378/oj

ISSN 1977-0995 (electronic edition)