|
11.5.2007 |
CS |
Úřední věstník Evropské unie |
L 122/41 |
ROZHODNUTÍ KOMISE
ze dne 27. dubna 2007
o schválení účetních závěrek platebních agentur České republiky, Estonska, Kypru, Lotyšska, Litvy, Maďarska, Malty, Polska, Slovinska a Slovenska, týkajících se výdajů v oblasti opatření pro rozvoj venkova financovaných záruční sekcí Evropského zemědělského orientačního a záručního fondu (EZOZF), za rozpočtový rok 2006
(oznámeno pod číslem K(2007) 1893)
(Pouze anglické, české, estonské, litevské, lotyšské, maďarské, polské, řecké, slovenské a slovinské znění je závazné)
(2007/325/ES)
KOMISE EVROPSKÝCH SPOLEČENSTVÍ,
s ohledem na Smlouvu o založení Evropského společenství,
s ohledem na nařízení Rady (ES) č. 1258/1999 ze dne 17. května 1999 o financování společné zemědělské politiky (1), a zejména na čl. 7 odst. 3 uvedeného nařízení,
po konzultaci s výborem fondu,
vzhledem k těmto důvodům:
|
(1) |
Na základě ročních účetních závěrek, které Česká republika, Estonsko, Kypr, Lotyšsko, Litva, Maďarsko, Malta, Polsko, Slovinsko a Slovensko předložily v souvislosti s výdaji v oblasti opatření pro rozvoj venkova a ke kterým jsou přiloženy požadované informace, je třeba schválit účetní závěrky platebních agentur uvedených v čl. 4 odst. 1 nařízení (ES) č. 1258/1999. Schválení se provádí z hlediska úplnosti, přesnosti a věcné správnosti předaných účetních podkladů v souvislosti se zprávami vyhotovenými osvědčovateli. |
|
(2) |
Lhůty poskytnuté České republice, Estonsku, Kypru, Lotyšsku, Litvě, Maďarsku, Maltě, Polsku, Slovinsku a Slovensku, v nichž mají předložit Komisi doklady uvedené v čl. 6 odst. 1 písm. b) nařízení (ES) č. 1258/1999 a v čl. 4 odst. 1 nařízení Komise (ES) č. 1663/95 ze dne 7. července 1995, kterým se stanoví prováděcí pravidla k nařízení Rady (EHS) č. 729/70 týkající se postupu schválení účetní závěrky záruční sekce EZOZF (2), uplynuly. |
|
(3) |
Komise předložené informace prověřila a výsledky svých ověření České republice, Estonsku, Kypru, Lotyšsku, Litvě, Maďarsku, Maltě, Polsku, Slovinsku a Slovensku sdělila spolu s nezbytnými změnami do 31. března 2007. |
|
(4) |
U výdajů na rozvoj venkova, na něž se vztahuje čl. 7 odst. 2 nařízení Komise (ES) č. 27/2004 ze dne 5. ledna 2004, kterým se stanoví přechodná prováděcí pravidla k nařízení Rady (ES) č. 1257/1999, pokud jde o financování opatření pro rozvoj venkova v České republice, Estonsku, na Kypru, v Lotyšsku, Litvě, Maďarsku, na Maltě, v Polsku, ve Slovinsku a na Slovensku záruční sekcí EZOZF (3), se výsledek rozhodnutí o schválení účetní závěrky od pozdějších plateb Komise odečte nebo se k nim přičte. |
|
(5) |
Na základě provedených ověření může Komise s ohledem na roční účetní závěrky a doklady k nim přiložené u některých platebních agentur rozhodnout o úplnosti, přesnosti a věcné správnosti předložených účetních podkladů. Tyto částky jsou podrobně popsány v souhrnné zprávě, která byla předložena výboru fondu současně s tímto rozhodnutím. |
|
(6) |
Na základě provedených ověření vyžadují informace předložené některými platebními agenturami doplňující šetření, a proto jejich účetní závěrky nemohou být v tomto rozhodnutí schváleny. |
|
(7) |
U výdajů na rozvoj venkova, na něž se vztahuje nařízení (ES) č. 27/2004, se částky, které mají být podle rozhodnutí o schválení účetních závěrek vráceny nebo vyplaceny, odečtou od pozdějších plateb Komise nebo se k nim přičtou. |
|
(8) |
V souladu s čl. 7 odst. 3 druhým pododstavcem nařízení (ES) č. 1258/1999 a čl. 7 odst. 1 nařízení (ES) č. 1663/95 není tímto rozhodnutím dotčeno přijetí dalších rozhodnutí Komise, jimiž jsou z financování z prostředků Společenství vyloučeny výdaje, které nebyly uskutečněny v souladu s předpisy Společenství, |
PŘIJALA TOTO ROZHODNUTÍ:
Článek 1
Aniž je dotčen článek 2, částky, které mají být podle tohoto rozhodnutí v oblasti opatření pro rozvoj venkova v České republice, Estonsku, na Kypru, v Lotyšsku, Litvě, Maďarsku, na Maltě, v Polsku, ve Slovinsku a na Slovensku jednotlivými členskými státy vráceny nebo jim vyplaceny, jsou stanoveny v příloze I a příloze II.
Článek 2
Účetní závěrky platebních agentur členských států v oblasti opatření pro rozvoj venkova v České republice, Estonsku, na Kypru, v Lotyšsku, Litvě, Maďarsku, na Maltě, v Polsku, ve Slovinsku a na Slovensku za rozpočtový rok 2006, uvedené v příloze III, jsou od tohoto rozhodnutí odděleny a budou předmětem pozdějšího rozhodnutí o schválení účetních závěrek.
Článek 3
Toto rozhodnutí je určeno České republice, Estonské republice, Kyperské republice, Lotyšské republice, Litevské republice, Maďarské republice, Republice Malta, Polské republice, Republice Slovinsko a Slovenské republice.
V Bruselu dne 27. dubna 2007.
Za Komisi
Mariann FISCHER BOEL
členka Komise
(1) Úř. věst. L 160, 26.6.1999, s. 103.
(2) Úř. věst. L 158, 8.7.1995, s. 6. Nařízení naposledy pozměněné nařízením (ES) č. 465/2005 (Úř. věst. L 77, 23.3.2005, s. 6).
PŘÍLOHA I
SCHVÁLENÍ ÚČETNÍCH ZÁVĚREK PLATEBNÍCH AGENTUR
Rozpočtový rok 2006 – Výdaje na rozvoj venkova v nových členských státech
Částka, kterou má členský stát vrátit, nebo která mu má být vyplacena
|
Členské státy |
|
Výdaje platebních agentur, jejichž účetní závěrka je |
Celkem a + b |
Snížení |
Celkem |
Průběžné platby uhrazené členskému státu za rozpočtový rok |
Částka, kterou má členský stát vrátit (–), nebo která mu má být vyplacena (+) |
|
|
schválena |
oddělena |
|||||||
|
= výdaje uvedené ve výročním prohlášení |
= celková výše průběžných plateb uhrazených členskému státu za rozpočtový rok |
|||||||
|
|
|
a |
b |
c = a + b |
d |
e = c + d |
f |
g = e – f |
|
CY |
EUR |
24 796 690,13 |
0,00 |
24 796 690,13 |
0,00 |
24 796 690,13 |
24 797 284,89 |
– 594,76 |
|
CZ |
EUR |
176 491 761,34 |
0,00 |
176 491 761,34 |
–10 444,11 |
176 481 317,23 |
176 353 014,70 |
128 302,53 |
|
EE |
EUR |
42 423 603,39 |
0,00 |
42 423 603,39 |
–15 231,72 |
42 408 371,67 |
42 408 371,67 |
0,00 |
|
HU |
EUR |
296 033 597,90 |
0,00 |
296 033 597,90 |
–9 339,13 |
296 024 258,77 |
296 024 258,77 |
0,00 |
|
LT |
EUR |
0,00 |
140 016 475,42 |
140 016 475,42 |
0,00 |
140 016 475,42 |
140 016 475,42 |
0,00 |
|
LV |
EUR |
95 213 650,83 |
0,00 |
95 213 650,83 |
0,00 |
95 213 650,83 |
95 213 651,75 |
–0,92 |
|
MT |
EUR |
7 944 230,12 |
0,00 |
7 944 230,12 |
–4 618,97 |
7 939 611,15 |
7 939 611,15 |
0,00 |
|
PL |
EUR |
1 149 569 960,50 |
0,00 |
1 149 569 960,50 |
–13 069,51 |
1 149 556 890,99 |
1 149 556 398,09 |
492,90 |
|
SI |
EUR |
118 941 385,27 |
0,00 |
118 941 385,27 |
0,00 |
118 941 385,27 |
118 942 873,75 |
–1 488,48 |
|
SK |
EUR |
0,00 |
117 783 440,91 |
117 783 440,91 |
0,00 |
117 783 440,91 |
117 783 440,91 |
0,00 |
|
ČS |
|
Vyplacené zálohy, které je za účelem provedení programu stále nutno zúčtovat (článek 32 nařízení Rady (ES) č. 1260/1999) |
|
CZ |
EUR |
86 848 000,00 |
|
CY |
EUR |
11 968 000,00 |
|
EE |
EUR |
24 080 000,00 |
|
HU |
EUR |
96 368 000,00 |
|
LT |
EUR |
78 320 000,00 |
|
LV |
EUR |
52 496 000,00 |
|
MT |
EUR |
4 304 000,00 |
|
PL |
EUR |
458 624 000,00 |
|
SI |
EUR |
45 056 000,00 |
|
SK |
EUR |
63 536 000,00 |
PŘÍLOHA II
ZÚČTOVANÉ VÝDAJE PODLE OPATŘENÍ PRO ROZVOJ VENKOVA, KTERÁ SE MAJÍ PROVÉST V ROCE 2006
Rozdíly mezi účetními závěrkami a prohlášeními o výdajích
Kypr
|
č. |
Opatření |
Výdaje za rok 2006, příloha I sloupec a |
Snížení, příloha I sloupec d |
Zúčtovaná částka za rok 2006, příloha I sloupec e |
|
1 |
Podpora investic do zpracování živočišného odpadu |
9 443 852,29 |
0,00 |
9 443 852,29 |
|
2 |
Podpora zlepšování a rozvoje |
1 239 312,75 |
0,00 |
1 239 312,75 |
|
3 |
Podpora vytváření seskupení producentů |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
|
4 |
Prosazování odborného vzdělávání zemědělců |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
|
5 |
Technické a poradenské služby zemědělcům |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
|
6 |
Předčasný odchod do důchodu |
486 308,23 |
0,00 |
486 308,23 |
|
7 |
Podpora zahájení činnosti mladých zemědělců |
1 275 250,49 |
0,00 |
1 275 250,49 |
|
8 |
Plnění norem EU |
1 360 168,93 |
0,00 |
1 360 168,93 |
|
9 |
Přijímání agroenvironmentálních opatření |
4 130 349,24 |
0,00 |
4 130 349,24 |
|
10 |
Agroenvironmentální opatření na ochranu přírodní hodnoty |
556 903,68 |
0,00 |
556 903,68 |
|
11 |
Zalesňování |
13 952,08 |
0,00 |
13 952,08 |
|
12 |
Zlepšování infrastruktury pro rozvoj chovu zvířat |
192 901,09 |
0,00 |
192 901,09 |
|
13 |
Znevýhodněné oblasti |
4 881 517,45 |
0,00 |
4 881 517,45 |
|
14 |
Podpora programů jakosti |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
|
15 |
Podpora malého, tradičního zpracování |
209 556,17 |
0,00 |
209 556,17 |
|
16 |
Ochrana zemědělské a tradiční krajiny |
696 713,67 |
0,00 |
696 713,67 |
|
17 |
Ochrana proti lesním požárům a jiným živelním prohromám |
200 764,44 |
0,00 |
200 764,44 |
|
18 |
Zalesňování nezemědělské půdy |
55 636,33 |
0,00 |
55 636,33 |
|
19 |
Zlepšování procesu sklizně |
53 503,29 |
0,00 |
53 503,29 |
|
20 |
Technická podpora realizace, sledování |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
|
21 |
Technická podpora sdružených iniciativ na místní úrovni |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
|
|
Celkem |
24 796 690,13 |
0,00 |
24 796 690,13 |
Česká republika
|
č. |
Opatření |
Výdaje za rok 2006, příloha I sloupec a |
Snížení, příloha I sloupec d |
Zúčtovaná částka za rok 2006, příloha I sloupec e |
|
1 |
Předčasný odchod do důchodu |
545 103,99 |
0,00 |
545 103,99 |
|
2 |
Znevýhodněné oblasti |
76 534 949,79 |
–10 115,18 |
76 524 834,61 |
|
3 |
Agroenvironmentální opatření |
88 959 922,46 |
– 178,10 |
88 959 744,36 |
|
4 |
Lesnictví |
2 707 601,06 |
– 150,83 |
2 707 450,23 |
|
5 |
Seskupení producentů |
1 687 004,62 |
0,00 |
1 687 004,62 |
|
6 |
Technická pomoc |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
|
7 |
SAPARD |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
|
700 |
Investice do zemědělských hospodářství, nařízení (ES) č. 1268/1999 |
351 123,76 |
0,00 |
351 123,76 |
|
701 |
Zpracování a uvádění na trh, nařízení (ES) č. 1268/1999 |
1 641 034,72 |
0,00 |
1 641 034,72 |
|
702 |
Povodňové škody 1 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
|
703 |
Zlepšování struktur kontroly kvality |
847 428,46 |
0,00 |
847 428,46 |
|
704 |
Meliorace a pozemkové úpravy |
683 889,73 |
0,00 |
683 889,73 |
|
705 |
Obnova a rozvoj vesnic |
634 488,40 |
0,00 |
634 488,40 |
|
706 |
Povodňové škody 2 |
110 168,00 |
0,00 |
110 168,00 |
|
707 |
Rozvoj infrastruktury na venkově |
464 428,01 |
0,00 |
464 428,01 |
|
708 |
Rozvoj a diverzifikace činností |
1 024 762,25 |
0,00 |
1 024 762,25 |
|
709 |
Způsoby zemědělské produkce, které je třeba chránit |
241 255,09 |
0,00 |
241 255,09 |
|
710 |
Zlepšování odborného vzdělávání |
47 031,42 |
0,00 |
47 031,42 |
|
711 |
Technická pomoc s programem SAPARD |
11 569,58 |
0,00 |
11 569,58 |
|
|
Celkem |
176 491 761,34 |
–10 444,11 |
176 481 317,23 |
Estonsko
|
č. |
Opatření |
Výdaje za rok 2006, příloha I sloupec a |
Snížení, příloha I sloupec d |
Zúčtovaná částka za rok 2006, příloha I sloupec e |
|
1 |
Znevýhodněné oblasti |
6 350 920,66 |
–1 226,94 |
6 349 693,72 |
|
2 |
Agroenvironmentální opatření |
18 368 083,98 |
–9 000,91 |
18 359 083,07 |
|
3 |
Zalesňování zemědělské půdy |
1 102 043,43 |
–51,36 |
1 101 992,07 |
|
4 |
Částečně soběstačná hospodářství procházející restrukturalizací |
2 273 812,97 |
– 612,11 |
2 273 200,86 |
|
5 |
Plnění norem |
5 826 010,68 |
–2 488,11 |
5 823 522,57 |
|
6 |
Příplatky k přímým platbám |
7 422 630,38 |
0,00 |
7 422 630,38 |
|
7 |
Technická pomoc |
1 080 101,29 |
–1 852,29 |
1 078 249,00 |
|
8 |
SAPARD |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
|
9 |
Podpora oblastem s environmentálními omezeními |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
|
|
Celkem |
42 423 603,39 |
–15 231,72 |
42 408 371,67 |
Maďarsko
|
č. |
Opatření |
Výdaje za rok 2006, příloha I sloupec a |
Snížení, příloha I sloupec d |
Zúčtovaná částka za rok 2006, příloha I sloupec e |
|
1 |
Agroenvironmentální opatření |
227 833 992,16 |
0,00 |
227 833 992,16 |
|
2 |
Plnění norem |
1 595 755,18 |
–0,03 |
1 595 755,15 |
|
3 |
Zalesňování |
22 153 089,37 |
0,00 |
22 153 089,37 |
|
4 |
Podpora pro částečně soběstačná hospodářství |
502 022,58 |
– 135,83 |
501 886,75 |
|
5 |
Seskupení producentů |
7 202 971,57 |
0,01 |
7 202 971,58 |
|
6 |
Předčasný odchod do důchodu |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
|
7 |
Znevýhodněné oblasti |
6 402 140,63 |
– 799,99 |
6 401 340,64 |
|
8 |
Technická pomoc |
15 153 476,83 |
0,00 |
15 153 476,83 |
|
9 |
Projekty schválené podle nařízení (ES) č. 1268/1999 |
14 999 999,74 |
–8 403,29 |
14 991 596,45 |
|
10 |
Doplňkové vnitrostátní přímé platby |
190 149,84 |
0,00 |
190 149,84 |
|
|
Celkem |
296 033 597,90 |
–9 339,13 |
296 024 258,77 |
Lotyšsko
|
č. |
Opatření |
Výdaje za rok 2006, příloha I sloupec a |
Snížení, příloha I sloupec d |
Zúčtovaná částka za rok 2006, příloha I sloupec e |
|
1 |
Předčasný odchod do důchodu |
114 610,00 |
0,00 |
114 610,00 |
|
2 |
Seskupení producentů |
778 930,76 |
0,00 |
778 930,76 |
|
3 |
Podpora pro částečně soběstačná hospodářství |
13 140 756,56 |
0,00 |
13 140 756,56 |
|
4 |
Plnění norem |
16 269 647,82 |
0,00 |
16 269 647,82 |
|
5 |
Agroenvironmentální opatření |
11 920 958,74 |
0,00 |
11 920 958,74 |
|
6 |
Znevýhodněné oblasti |
41 850 749,84 |
0,00 |
41 850 749,84 |
|
7 |
Technická pomoc |
991 731,69 |
0,00 |
991 731,69 |
|
8 |
Povinnosti přenesené z předchozího programového období |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
|
9 |
Přidělování prostředků pro jednotné platby na plochu |
10 146 265,42 |
0,00 |
10 146 265,42 |
|
|
Celkem |
95 213 650,83 |
0,00 |
95 213 650,83 |
Malta
|
č. |
Opatření |
Výdaje za rok 2006, příloha I sloupec a |
Snížení, příloha I sloupec d |
Zúčtovaná částka za rok 2006, příloha I sloupec e |
|
1 |
Znevýhodněné oblasti |
1 593 569,29 |
681,16 |
1 594 250,45 |
|
2 |
Agroenvironmentální opatření |
385 505,60 |
–4 335,34 |
381 170,26 |
|
3 |
Plnění norem |
307 772,98 |
0,00 |
307 772,98 |
|
4 |
Seskupení producentů |
0,00 |
|
0,00 |
|
5 |
Technická pomoc |
0,00 |
|
0,00 |
|
6 |
Příplatek ke státní podpoře |
3 760 000,00 |
0,00 |
3 760 000,00 |
|
7 |
Opatření ad hoc |
1 897 382,26 |
– 964,80 |
1 896 417,46 |
|
|
Celkem |
7 944 230,12 |
–4 618,97 |
7 939 611,15 |
Polsko
|
č. |
Opatření |
Výdaje za rok 2006, příloha I sloupec a |
Snížení, příloha I sloupec d |
Zúčtovaná částka za rok 2006, příloha I sloupec e |
|
1 |
Předčasný odchod do důchodu |
140 747 510,60 |
0,00 |
140 747 510,60 |
|
2 |
Podpora pro částečně soběstačná hospodářství |
105 651 252,73 |
–9 615,14 |
105 641 637,59 |
|
3 |
Seskupení producentů |
1 039 815,80 |
0,00 |
1 039 815,80 |
|
4 |
Znevýhodněné oblasti |
261 975 568,73 |
– 238,56 |
261 975 330,17 |
|
5 |
Agroenvironmentální opatření a dobré životní podmínky zvířat |
54 365 171,48 |
– 421,86 |
54 364 749,62 |
|
6 |
Zalesňování |
27 182 933,10 |
– 457,96 |
27 182 475,14 |
|
7 |
Plnění norem EU |
279 345 058,83 |
– 188,51 |
279 344 870,32 |
|
8 |
Technická pomoc |
474 369,94 |
– 954,75 |
473 415,19 |
|
9 |
Příplatky k přímým platbám |
189 369 013,75 |
–1 191,12 |
189 367 822,63 |
|
10 |
Projekty schválené podle nařízení (ES) č. 1268/1999 |
89 419 265,54 |
–1,61 |
89 419 263,93 |
|
|
Celkem |
1 149 569 960,50 |
–13 069,51 |
1 149 556 890,99 |
Slovinsko
|
č. |
Opatření |
Výdaje za rok 2006, příloha I sloupec a |
Snížení, příloha I sloupec d |
Zúčtovaná částka za rok 2006, příloha I sloupec e |
|
1 |
Znevýhodněné oblasti |
32 537 794,40 |
0,00 |
32 537 794,40 |
|
2 |
Agroenvironmentální opatření |
36 334 012,75 |
0,00 |
36 334 012,75 |
|
3 |
Předčasný odchod do důchodu |
1 695 055,58 |
0,00 |
1 695 055,58 |
|
4 |
Plnění norem |
36 789 386,23 |
0,00 |
36 789 386,23 |
|
5 |
Technická pomoc |
257 731,75 |
0,00 |
257 731,75 |
|
6 |
Program SAPARD |
1 235 224,98 |
0,00 |
1 235 224,98 |
|
7 |
Příplatky k přímým platbám |
10 092 179,58 |
0,00 |
10 092 179,58 |
|
|
Celkem |
118 941 385,27 |
0,00 |
118 941 385,27 |
PŘÍLOHA III
SCHVÁLENÍ ÚČETNÍCH ZÁVĚREK PLATEBNÍCH AGENTUR
Rozpočtový rok 2006 – Výdaje na rozvoj venkova
Seznam platebních agentur, jejichž účetní závěrky jsou odděleny a podléhají pozdějšímu rozhodnutí o schválení
|
Členský stát |
Platební agentura |
|
Litva |
NMA |
|
Slovensko |
APA |