|
2018.11.23. |
HU |
Az Európai Unió Hivatalos Lapja |
L 298/34 |
A BIZOTTSÁG (EU) 2018/1841 VÉGREHAJTÁSI HATÁROZATA
(2018. november 16.)
az Európai Mezőgazdasági Garanciaalap (EMGA) és az Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alap (EMVA) terhére a tagállamok által kifizetett egyes kiadásoknak az európai uniós finanszírozásból való kizárásáról
(az értesítés a C(2018) 7424. számú dokumentummal történt)
(Csak az angol, a cseh, a francia, a görög, a holland, a horvát, a lengyel, a magyar, a német, az olasz, a portugál, a román, a spanyol, a svéd és a szlovák nyelvű szöveg hiteles)
AZ EURÓPAI BIZOTTSÁG,
tekintettel az Európai Unió működéséről szóló szerződésre,
tekintettel a közös agrárpolitika finanszírozásáról, irányításáról és monitoringjáról és a 352/78/EGK, a 165/94/EK, a 2799/98/EK, a 814/2000/EK, az 1290/2005/EK és a 485/2008/EK tanácsi rendelet hatályon kívül helyezéséről szóló, 2013. december 17-i 1306/2013/EU európai parlamenti és tanácsi rendeletre (1) és különösen annak 52. cikkére,
a Mezőgazdasági Alapok Bizottságával folytatott konzultációt követően,
mivel:
|
(1) |
Az 1290/2005/EK tanácsi rendelet (2) 31. cikkével, valamint – 2015. január 1-jétől – az 1306/2013/EU rendelet 52. cikkével összhangban a Bizottság elvégzi a szükséges ellenőrzéseket, az ellenőrzések eredményeit közli a tagállamokkal, a tagállamok észrevételeit tudomásul veszi, az érintett tagállamokkal való megállapodás céljából kétoldalú megbeszélést kezdeményez, valamint következtetéseit hivatalosan eljuttatja a tagállamokhoz. |
|
(2) |
A tagállamoknak lehetőségük volt arra, hogy egyeztetési eljárás indítását kérjék. Néhány esetben éltek ezzel a lehetőséggel, és a Bizottság megvizsgálta az ezen eljárások eredményeiről szóló jelentéseket. |
|
(3) |
Az 1306/2013/EU rendelet értelmében csak azok a mezőgazdasági kiadások finanszírozhatók, amelyek teljesítésére az uniós jognak megfelelően került sor. |
|
(4) |
Az elvégzett ellenőrzések, a kétoldalú megbeszélések eredményei és az egyeztetési eljárások alapján a tagállamok által bejelentett kiadások egy része nem felel meg ennek a feltételnek, ezért nem finanszírozható az EMGA-ból, illetve az EMVA-ból. |
|
(5) |
Meg kell jelölni azokat az összegeket, amelyek nem ismerhetők el az EMGA-ból, illetve az EMVA-ból fedezhető kiadásként. Ezek az összegek nem vonatkoznak azokra a kiadásokra, amelyek több mint 24 hónappal azt megelőzően merültek fel, hogy a Bizottság írásban értesítette a tagállamokat az ellenőrzések eredményeiről. |
|
(6) |
Az uniós finanszírozásból e határozat által kizárt összegek meghatározásakor az 1306/2013/EU rendelet 41. cikke szerinti csökkentéseket és felfüggesztéseket is indokolt figyelembe venni, tekintettel arra, hogy ezek a csökkentések és felfüggesztések ideiglenes jellegűek, és nem érintik az említett rendelet 51. és 52. cikke alapján hozott határozatokat. |
|
(7) |
Az e határozat által érintett esetekben az uniós jognak való megfelelés hiánya miatt kizárandó összegekről szóló értékelést a Bizottság egy összefoglaló jelentés (3) keretében közölte a tagállamokkal. |
|
(8) |
Ez a határozat nem sérti azokat a pénzügyi következtetéseket, amelyeket a Bizottság az Európai Unió Bírósága által a 2018. szeptember 21-én még folyamatban lévő ügyekben hozott ítéletek nyomán adott esetben levon, |
ELFOGADTA EZT A HATÁROZATOT:
1. cikk
A tagállamok akkreditált kifizető ügynökségeinek az EMGA vagy az EMVA terhére bejelentett kiadásaival összefüggő, a mellékletben szereplő összegeket ki kell zárni az európai uniós finanszírozásból.
2. cikk
Ennek a határozatnak a Belga Királyság, a Cseh Köztársaság, a Német Szövetségi Köztársaság, Írország, a Görög Köztársaság, a Spanyol Királyság, a Francia Köztársaság, a Horvát Köztársaság, az Olasz Köztársaság, Magyarország, az Osztrák Köztársaság, a Lengyel Köztársaság, a Portugál Köztársaság, Románia, a Szlovák Köztársaság, a Svéd Királyság, valamint Nagy-Britannia és Észak-Írország Egyesült Királysága a címzettje.
Kelt Brüsszelben, 2018. november 16-án.
a Bizottság részéről
Phil HOGAN
a Bizottság tagja
(1) HL L 347., 2013.12.20., 549. o.
(2) A Tanács 1290/2005/EK rendelete (2005. június 21.) a közös agrárpolitika finanszírozásáról (HL L 209., 2005.8.11., 1. o.).
(3) Ares(2018)5554158.
MELLÉKLET
Határozat: 58
Költségvetési jogcím:
|
Tagállam |
Intézkedés |
Pénzügyi év |
Indok |
Típus |
Korrekció (%) |
Pénznem |
Összeg |
Levonások |
Pénzügyi hatás |
|
HU |
Kölcsönös megfeleltetés |
2010 |
Visszatérítés a T-505/15. sz. ügyben hozott ítélet alapján |
ÁTALÁNY |
2,00 % |
EUR |
12 689,17 |
0,00 |
12 689,17 |
|
|
Kölcsönös megfeleltetés |
2011 |
Visszatérítés a T-505/15. sz. ügyben hozott ítélet alapján |
ÁTALÁNY |
2,00 % |
EUR |
40 798,58 |
0,00 |
40 798,58 |
|
|
|
|
|
|
HU összesen: |
EUR |
53 487,75 |
0,00 |
53 487,75 |
|
Pénznem |
Összeg |
Levonások |
Pénzügyi hatás |
|
EUR |
53 487,75 |
0,00 |
53 487,75 |
Költségvetési jogcím:
|
Tagállam |
Intézkedés |
Pénzügyi év |
Indok |
Típus |
Korrekció (%) |
Pénznem |
Összeg |
Levonások |
Pénzügyi hatás |
|
CZ |
Borászati ágazat – szerkezetátalakítás |
2010 |
Visszatérítés a C-4/17. P. sz. ügyben hozott ítélet alapján |
EGYSZERI |
|
EUR |
690 350,42 |
0,00 |
690 350,42 |
|
|
Borászati ágazat – szerkezetátalakítás |
2011 |
Visszatérítés a C-4/17. P. sz. ügyben hozott ítélet alapján |
EGYSZERI |
|
EUR |
865 307,63 |
0,00 |
865 307,63 |
|
|
Borászati ágazat – szerkezetátalakítás |
2012 |
Visszatérítés a C-4/17. P. sz. ügyben hozott ítélet alapján |
EGYSZERI |
|
EUR |
567 540,99 |
0,00 |
567 540,99 |
|
|
|
|
|
|
CZ összesen: |
EUR |
2 123 199,04 |
0,00 |
2 123 199,04 |
|
Tagállam |
Intézkedés |
Pénzügyi év |
Indok |
Típus |
Korrekció (%) |
Pénznem |
Összeg |
Levonások |
Pénzügyi hatás |
|
HU |
Kölcsönös megfeleltetés |
2010 |
Visszatérítés a T-505/15. sz. ügyben hozott ítélet alapján |
ÁTALÁNY |
2,00 % |
EUR |
331 308,92 |
0,00 |
331 308,92 |
|
|
Kölcsönös megfeleltetés |
2011 |
Visszatérítés a T-505/15. sz. ügyben hozott ítélet alapján |
ÁTALÁNY |
2,00 % |
EUR |
169 536,16 |
0,00 |
169 536,16 |
|
|
|
|
|
|
HU összesen: |
EUR |
500 845,08 |
0,00 |
500 845,08 |
|
Pénznem |
Összeg |
Levonások |
Pénzügyi hatás |
|
EUR |
2 624 044,12 |
0,00 |
2 624 044,12 |
Költségvetési jogcím:
|
Tagállam |
Intézkedés |
Pénzügyi év |
Indok |
Típus |
Korrekció (%) |
Pénznem |
Összeg |
Levonások |
Pénzügyi hatás |
|
AT |
Tanúsítás |
2016 |
CEB/2017/002/AT – export-visszatérítésekkel kapcsolatos adósságkezelés |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 560 013,80 |
0,00 |
– 560 013,80 |
|
|
Jogosultságok |
2016 |
Az 1307/2013/EU rendelet 9. cikkének (2) bekezdése szerinti, aktív mezőgazdasági termelői jogállással kapcsolatos hiányosság – alaptámogatási rendszer |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 11 131,04 |
0,00 |
– 11 131,04 |
|
|
Jogosultságok |
2017 |
Az 1307/2013/EU rendelet 9. cikkének (2) bekezdése szerinti, aktív mezőgazdasági termelői jogállással kapcsolatos hiányosság – alaptámogatási rendszer |
BECSÜLT SZÁZALÉK |
0,47 % |
EUR |
– 342 311,27 |
0,00 |
– 342 311,27 |
|
|
Termeléstől független közvetlen támogatások |
2016 |
Az 1307/2013/EU rendelet 9. cikkének (2) bekezdése szerinti, aktív mezőgazdasági termelői jogállással kapcsolatos hiányosság – ökologizálás |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 9 144,07 |
0,00 |
– 9 144,07 |
|
|
Termeléstől független közvetlen támogatások |
2017 |
Az 1307/2013/EU rendelet 9. cikkének (2) bekezdése szerinti, aktív mezőgazdasági termelői jogállással kapcsolatos hiányosság – ökologizálás és fiatal mezőgazdasági termelők |
BECSÜLT SZÁZALÉK |
0,47 % |
EUR |
– 161 606,01 |
0,00 |
– 161 606,01 |
|
|
Termeléstől függő önkéntes támogatás |
2017 |
Az 1307/2013/EU rendelet 9. cikkének (2) bekezdése szerinti, aktív mezőgazdasági termelői jogállással kapcsolatos hiányosság – termeléstől függő önkéntes támogatás |
BECSÜLT SZÁZALÉK |
0,47 % |
EUR |
– 6 670,62 |
0,00 |
– 6 670,62 |
|
|
Jogosultságok |
2016 |
A 2015-ben kiosztott támogatási jogosultság értéke túl nagy – az 1307/2013/EU rendelet 26. cikke – az alaptámogatási rendszerre gyakorolt hatás |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 153 513,73 |
0,00 |
– 153 513,73 |
|
|
Jogosultságok |
2017 |
A 2015-ben kiosztott támogatási jogosultság értéke túl nagy – az 1307/2013/EU rendelet 26. cikke – az alaptámogatási rendszerre gyakorolt hatás |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 108 909,33 |
0,00 |
– 108 909,33 |
|
|
Termeléstől független közvetlen támogatások |
2016 |
A 2015-ben kiosztott támogatási jogosultság értéke túl nagy – az 1307/2013/EU rendelet 26. cikke – az ökologizálásra gyakorolt hatás |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 69 228,19 |
0,00 |
– 69 228,19 |
|
|
Termeléstől független közvetlen támogatások |
2017 |
A 2015-ben kiosztott támogatási jogosultság értéke túl nagy – az 1307/2013/EU rendelet 26. cikke – az ökologizálásra gyakorolt hatás |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 49 113,49 |
0,00 |
– 49 113,49 |
|
|
|
|
|
|
AT összesen: |
EUR |
– 1 471 641,55 |
0,00 |
– 1 471 641,55 |
|
Tagállam |
Intézkedés |
Pénzügyi év |
Indok |
Típus |
Korrekció (%) |
Pénznem |
Összeg |
Levonások |
Pénzügyi hatás |
|
BE |
Tanúsítás |
2016 |
Ismert hiba |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 1 146 110,05 |
0,00 |
– 1 146 110,05 |
|
|
Tanúsítás |
2016 |
A legvalószínűbb hiba – EMGA, IIER, 2016-os pénzügyi év |
BECSÜLT ÖSSZEG |
|
EUR |
– 503 815,42 |
0,00 |
– 503 815,42 |
|
|
Tanúsítás |
2016 |
A legvalószínűbb hiba – EMGA, nem IIER, 2016-os pénzügyi év |
BECSÜLT ÖSSZEG |
|
EUR |
– 24 246,22 |
0,00 |
– 24 246,22 |
|
|
|
|
|
|
BE összesen: |
EUR |
– 1 674 171,69 |
0,00 |
– 1 674 171,69 |
|
Tagállam |
Intézkedés |
Pénzügyi év |
Indok |
Típus |
Korrekció (%) |
Pénznem |
Összeg |
Levonások |
Pénzügyi hatás |
|
DE |
Tanúsítás |
2016 |
EMGA – 24. sz. ellenőrzési eset |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 130,09 |
0,00 |
– 130,09 |
|
|
Tanúsítás |
2016 |
EMGA – 31. sz. ellenőrzési eset |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 169,23 |
0,00 |
– 169,23 |
|
|
Tanúsítás |
2016 |
EMGA – 4. sz. ellenőrzési eset |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 413,58 |
0,00 |
– 413,58 |
|
|
|
|
|
|
DE összesen: |
EUR |
– 712,90 |
0,00 |
– 712,90 |
|
Tagállam |
Intézkedés |
Pénzügyi év |
Indok |
Típus |
Korrekció (%) |
Pénznem |
Összeg |
Levonások |
Pénzügyi hatás |
|
ES |
Tanúsítás |
2016 |
EMGA – véletlenszerű hibák |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 15 926,15 |
0,00 |
– 15 926,15 |
|
|
Tanúsítás |
2016 |
EMGA – ismert hiba |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 51,52 |
0,00 |
– 51,52 |
|
|
Termeléstől független közvetlen támogatások |
2016 |
Késedelmes klasszikus ellenőrzések – 2015-ös igénylési év |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 28 661,51 |
0,00 |
– 28 661,51 |
|
|
Tanúsítás |
2016 |
Véletlenszerű hibák – EMGA |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 155 560,07 |
0,00 |
– 155 560,07 |
|
|
Termeléstől független közvetlen támogatások |
2016 |
Kockázatalapú minta – távérzékeléses ellenőrzés, 2015-ös igénylési év |
ÁTALÁNY |
5,00 % |
EUR |
– 194 370,47 |
0,00 |
– 194 370,47 |
|
|
Termeléstől független közvetlen támogatások |
2017 |
Kockázatalapú minta – távérzékeléses ellenőrzés, 2016-os igénylési év |
ÁTALÁNY |
5,00 % |
EUR |
– 131 651,65 |
0,00 |
– 131 651,65 |
|
|
|
|
|
|
ES összesen: |
EUR |
– 526 221,37 |
0,00 |
– 526 221,37 |
|
Tagállam |
Intézkedés |
Pénzügyi év |
Indok |
Típus |
Korrekció (%) |
Pénznem |
Összeg |
Levonások |
Pénzügyi hatás |
|
FR |
Termeléstől függő önkéntes támogatás |
2016 |
2015-ös igénylési év – 7., 30. és 24. sz. intézkedés |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 6 287 259,89 |
0,00 |
– 6 287 259,89 |
|
|
Termeléstől függő önkéntes támogatás |
2017 |
2016-os igénylési év – termeléstől függő önkéntes támogatás, 30. sz. intézkedés |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 31 114,24 |
0,00 |
– 31 114,24 |
|
|
Termeléstől függő önkéntes támogatás |
2017 |
2016-os igénylési év – termeléstől függő önkéntes támogatás, 7. sz. intézkedés |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 28 400 982,41 |
0,00 |
– 28 400 982,41 |
|
|
Kölcsönös megfeleltetés |
2014 |
Közvetlen kifizetések (az 1., 2. és 5. JFGK-t nem ellenőrizték) |
ÁTALÁNY |
2,00 % |
EUR |
– 15 559 062,85 |
– 403 995,73 |
– 15 155 067,12 |
|
|
Kölcsönös megfeleltetés |
2013 |
Borászati ágazat (az 1., 2. és 5. JFGK-t nem ellenőrizték) |
ÁTALÁNY |
2,00 % |
EUR |
– 146 334,72 |
0,00 |
– 146 334,72 |
|
|
|
|
|
|
FR összesen: |
EUR |
– 50 424 754,11 |
– 403 995,73 |
– 50 020 758,38 |
|
Tagállam |
Intézkedés |
Pénzügyi év |
Indok |
Típus |
Korrekció (%) |
Pénznem |
Összeg |
Levonások |
Pénzügyi hatás |
|
GB |
Kölcsönös megfeleltetés |
2015 |
Közvetlen kifizetések – 2014-es igénylési év – a helyszíni ellenőrzés hiányosságai |
ÁTALÁNY |
2,00 % |
EUR |
– 3 864 246,24 |
– 77 151,09 |
– 3 787 095,15 |
|
|
Kölcsönös megfeleltetés |
2016 |
Közvetlen kifizetések – 2015-ös igénylési év – a helyszíni ellenőrzés hiányosságai |
ÁTALÁNY |
2,00 % |
EUR |
– 3 820 007,23 |
– 1 269 622,79 |
– 2 550 384,44 |
|
|
Kölcsönös megfeleltetés |
2017 |
Közvetlen kifizetések – 2016-os igénylési év |
ÁTALÁNY |
2,00 % |
EUR |
– 3 881 716,38 |
– 1 261 994,04 |
– 2 619 722,34 |
|
|
|
|
|
|
GB összesen: |
EUR |
– 11 565 969,85 |
– 2 608 767,92 |
– 8 957 201,93 |
|
Tagállam |
Intézkedés |
Pénzügyi év |
Indok |
Típus |
Korrekció (%) |
Pénznem |
Összeg |
Levonások |
Pénzügyi hatás |
|
GR |
Jogosultságok |
2017 |
Aktív mezőgazdasági termelőkre vonatkozó követelmény – kapcsolt vállalkozások – 2016-os igénylési év |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 19 734,00 |
0,00 |
– 19 734,00 |
|
|
Jogosultságok |
2016 |
2015-ös igénylési év – a 2010-ben bérelt terület alapján a nemzeti tartalékból támogatási jogosultságot szerzett mezőgazdasági termelők – alaptámogatási rendszer |
ÁTALÁNY |
10,00 % |
EUR |
– 45 625,62 |
0,00 |
– 45 625,62 |
|
|
Termeléstől független közvetlen támogatások |
2016 |
2015-ös igénylési év – a 2010-ben bérelt terület alapján a nemzeti tartalékból támogatási jogosultságot szerzett mezőgazdasági termelők – ökologizálás |
ÁTALÁNY |
10,00 % |
EUR |
– 21 809,05 |
0,00 |
– 21 809,05 |
|
|
Termeléstől független közvetlen támogatások |
2016 |
2015-ös igénylési év – a 2010-ben bérelt terület alapján a nemzeti tartalékból támogatási jogosultságot szerzett mezőgazdasági termelők – fiatal mezőgazdasági termelők |
ÁTALÁNY |
10,00 % |
EUR |
– 1 147,73 |
0,00 |
– 1 147,73 |
|
|
Jogosultságok |
2016 |
2015-ös igénylési év – olyan mezőgazdasági termelők, akik nem jelentettek be elegendő támogatható területet az átváltáshoz – alaptámogatási rendszer |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 23 681,89 |
0,00 |
– 23 681,89 |
|
|
Termeléstől független közvetlen támogatások |
2016 |
2015-ös igénylési év – olyan mezőgazdasági termelők, akik nem jelentettek be elegendő támogatható területet az átváltáshoz – ökologizálás |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 11 319,95 |
0,00 |
– 11 319,95 |
|
|
Jogosultságok |
2017 |
2016-os igénylési év – a 2010-ben bérelt terület alapján a nemzeti tartalékból támogatási jogosultságot szerzett mezőgazdasági termelők – alaptámogatási rendszer |
ÁTALÁNY |
10,00 % |
EUR |
– 47 341,78 |
0,00 |
– 47 341,78 |
|
|
Termeléstől független közvetlen támogatások |
2017 |
2016-os igénylési év – a 2010-ben bérelt terület alapján a nemzeti tartalékból támogatási jogosultságot szerzett mezőgazdasági termelők – ökologizálás |
ÁTALÁNY |
10,00 % |
EUR |
– 23 339,50 |
0,00 |
– 23 339,50 |
|
|
Jogosultságok |
2017 |
2016-os igénylési év – olyan mezőgazdasági termelők, akik nem jelentettek be elegendő támogatható területet az átváltáshoz – alaptámogatási rendszer |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 19 336,09 |
0,00 |
– 19 336,09 |
|
|
Termeléstől független közvetlen támogatások |
2017 |
2016-os igénylési év – olyan mezőgazdasági termelők, akik nem jelentettek be elegendő támogatható területet az átváltáshoz – ökologizálás |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 9 532,69 |
0,00 |
– 9 532,69 |
|
|
Termeléstől független közvetlen támogatások |
2016 |
A MePaR aktualizálásának hiányosságai |
ÁTALÁNY |
2,00 % |
EUR |
– 12 342 563,07 |
0,00 |
– 12 342 563,07 |
|
|
Termeléstől független közvetlen támogatások |
2017 |
A MePaR aktualizálásának hiányosságai |
ÁTALÁNY |
2,00 % |
EUR |
– 12 060 282,13 |
0,00 |
– 12 060 282,13 |
|
|
Termeléstől független közvetlen támogatások |
2017 |
Az ökologizálással kapcsolatos ellenőrzések terén feltárt hiányosság |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 385,10 |
– 134,79 |
– 250,31 |
|
|
Termeléstől független közvetlen támogatások |
2016 |
A parcellák helyszíni ellenőrzésével kapcsolatos hiányosság – alaptámogatási rendszer |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 541 695,17 |
– 189 593,31 |
– 352 101,86 |
|
|
Termeléstől független közvetlen támogatások |
2017 |
A parcellák helyszíni ellenőrzésével kapcsolatos hiányosság – alaptámogatási rendszer |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 148 063,37 |
– 51 822,18 |
– 96 241,19 |
|
|
|
|
|
|
GR összesen: |
EUR |
– 25 315 857,14 |
– 241 550,28 |
– 25 074 306,86 |
|
Tagállam |
Intézkedés |
Pénzügyi év |
Indok |
Típus |
Korrekció (%) |
Pénznem |
Összeg |
Levonások |
Pénzügyi hatás |
|
HR |
Záróelszámolás – pénzügyi záróelszámolás |
2016 |
A tanúsító szerv által a pénzügyi záróelszámolás kapcsán feltárt hibák (EMGA) |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 106,70 |
0,00 |
– 106,70 |
|
|
|
|
|
|
HR összesen: |
EUR |
– 106,70 |
0,00 |
– 106,70 |
|
Tagállam |
Intézkedés |
Pénzügyi év |
Indok |
Típus |
Korrekció (%) |
Pénznem |
Összeg |
Levonások |
Pénzügyi hatás |
|
HU |
Tanúsítás |
2016 |
EMGA – pénzügyi hiba |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 354 521,31 |
0,00 |
– 354 521,31 |
|
|
Tanúsítás |
2014 |
EMGA – ismert hiba (2014-es pénzügyi év) |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 411 055,08 |
0,00 |
– 411 055,08 |
|
|
Tanúsítás |
2015 |
EMGA – ismert hiba (2015-ös pénzügyi év) |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 229 160,00 |
0,00 |
– 229 160,00 |
|
|
|
|
|
|
HU összesen: |
EUR |
– 994 736,39 |
0,00 |
– 994 736,39 |
|
Tagállam |
Intézkedés |
Pénzügyi év |
Indok |
Típus |
Korrekció (%) |
Pénznem |
Összeg |
Levonások |
Pénzügyi hatás |
|
IT |
Tanúsítás |
2016 |
A tanúsító szerv által az EMGA tekintetében azonosított ismert hibák |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 58 736,48 |
0,00 |
– 58 736,48 |
|
|
|
|
|
|
IT összesen: |
EUR |
– 58 736,48 |
0,00 |
– 58 736,48 |
|
Tagállam |
Intézkedés |
Pénzügyi év |
Indok |
Típus |
Korrekció (%) |
Pénznem |
Összeg |
Levonások |
Pénzügyi hatás |
|
PL |
Gyümölcs- és zöldségágazat – rendkívüli támogatási intézkedések |
2015 |
1. sz. hiányosság a támogatási jogosultság megállapítására irányuló ellenőrzések kapcsán (kulcsfontosságú ellenőrzés): közvetlenül a termelői szervezeti tagok részére kifizetett támogatás |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 862 313,80 |
0,00 |
– 862 313,80 |
|
|
Gyümölcs- és zöldségágazat – rendkívüli támogatási intézkedések |
2016 |
1. sz. hiányosság a támogatási jogosultság megállapítására irányuló ellenőrzések kapcsán (kulcsfontosságú ellenőrzés): közvetlenül a termelői szervezeti tagok részére kifizetett támogatás |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 626 391,41 |
0,00 |
– 626 391,41 |
|
|
Gyümölcs- és zöldségágazat – rendkívüli támogatási intézkedések |
2015 |
2. sz. hiányosság a támogatási jogosultság megállapítására irányuló ellenőrzések kapcsán (kulcsfontosságú ellenőrzés): a tevékenység megváltozása a bejelentést követően. Csak a 932/2014/EU rendeletet érinti. |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 1 225 249,40 |
0,00 |
– 1 225 249,40 |
|
|
Gyümölcs- és zöldségágazat – előzetesen elismert termelői csoportok |
2015 |
Az EMGA, nem IIER sokaságot érintő ismert hiba |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 20 800 842,75 |
– 20 800 842,75 |
0,00 |
|
|
|
|
|
|
PL összesen: |
EUR |
– 23 514 797,36 |
– 20 800 842,75 |
– 2 713 954,61 |
|
Tagállam |
Intézkedés |
Pénzügyi év |
Indok |
Típus |
Korrekció (%) |
Pénznem |
Összeg |
Levonások |
Pénzügyi hatás |
|
PT |
Kölcsönös megfeleltetés |
2014 |
Közvetlen kifizetések – 2013-as igénylési év – a 2., 7., 8., 9., 11., 12. és 16–18. JFGK ellenőrzésének hiányosságai – a vetésforgónak mint a jó mezőgazdasági és környezeti állapotra vonatkozó feltételnek a hiánya – tűréshatárok alkalmazása és nem eléggé szigorú szankciórendszer |
ÁTALÁNY |
5,00 % |
EUR |
– 378 534,63 |
– 1 984,14 |
– 376 550,49 |
|
|
Kölcsönös megfeleltetés |
2015 |
Közvetlen kifizetések – 2014-es igénylési év – a 2., 9., 11., 12. és 16–18. JFGK ellenőrzésének hiányosságai – a vetésforgónak mint a jó mezőgazdasági és környezeti állapotra vonatkozó feltételnek a hiánya – tűréshatárok alkalmazása és nem eléggé szigorú szankciórendszer |
ÁTALÁNY |
5,00 % |
EUR |
– 3 117 345,35 |
– 103 874,64 |
– 3 013 470,71 |
|
|
Kölcsönös megfeleltetés |
2016 |
Közvetlen kifizetések – 2015-ös igénylési év – a 2., 9., 11., 12. és 16–18. JFGK ellenőrzésének hiányosságai – tűréshatárok alkalmazása és nem eléggé szigorú szankciórendszer |
ÁTALÁNY |
5,00 % |
EUR |
– 3 042 569,54 |
– 78 338,31 |
– 2 964 231,23 |
|
|
Kölcsönös megfeleltetés |
2017 |
Közvetlen kifizetések – 2016-os igénylési év – tűréshatárok alkalmazása és nem eléggé szigorú szankciórendszer |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 152 766,08 |
0,00 |
– 152 766,08 |
|
|
Kölcsönös megfeleltetés |
2014 |
Borászati ágazat – 2015-ös igénylési év – a 2., 9., 11., 12. és 16–18. JFGK ellenőrzésének hiányosságai – tűréshatárok alkalmazása és nem eléggé szigorú szankciórendszer |
ÁTALÁNY |
5,00 % |
EUR |
– 215 486,92 |
– 4 309,74 |
– 211 177,18 |
|
|
Kölcsönös megfeleltetés |
2015 |
Borászati ágazat – 2015-ös igénylési év – a 2., 9., 11., 12. és 16–18. JFGK ellenőrzésének hiányosságai – tűréshatárok alkalmazása és nem eléggé szigorú szankciórendszer |
ÁTALÁNY |
5,00 % |
EUR |
– 35 761,53 |
– 715,23 |
– 35 046,30 |
|
|
|
|
|
|
PT összesen: |
EUR |
– 6 942 464,05 |
– 189 222,06 |
– 6 753 241,99 |
|
Tagállam |
Intézkedés |
Pénzügyi év |
Indok |
Típus |
Korrekció (%) |
Pénznem |
Összeg |
Levonások |
Pénzügyi hatás |
|
SE |
Gyümölcs- és zöldségágazat – operatív programok, a forgalomból történő kivonást is beleértve |
2015 |
Hiányzó ellenőrzés, egyszeri korrekció |
ÁTALÁNY |
5,00 % |
EUR |
– 219 136,75 |
– 36 866,25 |
– 182 270,50 |
|
|
Gyümölcs- és zöldségágazat – operatív programok, a forgalomból történő kivonást is beleértve |
2015 |
Hiányzó ellenőrzés, egyszeri korrekció |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 737 325,02 |
0,00 |
– 737 325,02 |
|
|
Gyümölcs- és zöldségágazat – operatív programok, a forgalomból történő kivonást is beleértve |
2016 |
Hiányzó ellenőrzés, egyszeri korrekció |
ÁTALÁNY |
5,00 % |
EUR |
– 235 899,86 |
– 36 510,52 |
– 199 389,34 |
|
|
Gyümölcs- és zöldségágazat – operatív programok, a forgalomból történő kivonást is beleértve |
2016 |
Hiányzó ellenőrzés, egyszeri korrekció |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 730 210,41 |
0,00 |
– 730 210,41 |
|
|
Gyümölcs- és zöldségágazat – operatív programok, a forgalomból történő kivonást is beleértve |
2017 |
Hiányzó ellenőrzés, egyszeri korrekció |
ÁTALÁNY |
5,00 % |
EUR |
– 138 560,74 |
– 4 203,58 |
– 134 357,16 |
|
|
Gyümölcs- és zöldségágazat – operatív programok, a forgalomból történő kivonást is beleértve |
2017 |
Hiányzó ellenőrzés, egyszeri korrekció |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 84 071,64 |
0,00 |
– 84 071,64 |
|
|
|
|
|
|
SE összesen: |
EUR |
– 2 145 204,42 |
– 77 580,35 |
– 2 067 624,07 |
|
Tagállam |
Intézkedés |
Pénzügyi év |
Indok |
Típus |
Korrekció (%) |
Pénznem |
Összeg |
Levonások |
Pénzügyi hatás |
|
SK |
Kölcsönös megfeleltetés |
2015 |
Közvetlen kifizetések – 2014-es igénylési év – a jó mezőgazdasági és környezeti állapotra vonatkozó 5. követelménnyel kapcsolatos ellenőrzések hatókörének hiányosságai |
ÁTALÁNY |
5,00 % |
EUR |
– 14 259,15 |
– 42,85 |
– 14 216,30 |
|
|
Kölcsönös megfeleltetés |
2015 |
Közvetlen kifizetések – 2014-es igénylési év – nem eléggé szigorú szankciórendszer |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 1 063 858,34 |
0,00 |
– 1 063 858,34 |
|
|
Kölcsönös megfeleltetés |
2016 |
Közvetlen kifizetések – 2015-ös igénylési év – a jó mezőgazdasági és környezeti állapotra vonatkozó 5. követelménnyel kapcsolatos ellenőrzések hatókörének hiányosságai |
ÁTALÁNY |
5,00 % |
EUR |
– 5 536,83 |
– 38,61 |
– 5 498,22 |
|
|
Kölcsönös megfeleltetés |
2016 |
Közvetlen kifizetések – 2015-ös igénylési év – nem eléggé szigorú szankciórendszer |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 1 176 670,25 |
0,00 |
– 1 176 670,25 |
|
|
Kölcsönös megfeleltetés |
2017 |
Közvetlen kifizetések – 2016-os igénylési év – a jó mezőgazdasági és környezeti állapotra vonatkozó 5. követelménnyel kapcsolatos ellenőrzések hatókörének hiányosságai |
ÁTALÁNY |
5,00 % |
EUR |
– 9 990,33 |
– 87,11 |
– 9 903,22 |
|
|
Kölcsönös megfeleltetés |
2017 |
Közvetlen kifizetések – 2016-os igénylési év – nem eléggé szigorú szankciórendszer |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 1 407 765,37 |
0,00 |
– 1 407 765,37 |
|
|
|
|
|
|
SK összesen: |
EUR |
– 3 678 080,27 |
– 168,57 |
– 3 677 911,70 |
|
Pénznem |
Összeg |
Levonások |
Pénzügyi hatás |
|
EUR |
– 128 313 454,28 |
– 24 322 127,66 |
– 103 991 326,62 |
Költségvetési jogcím:
|
Tagállam |
Intézkedés |
Pénzügyi év |
Indok |
Típus |
Korrekció (%) |
Pénznem |
Összeg |
Levonások |
Pénzügyi hatás |
|
AT |
Vidékfejlesztés – az IIER hatálya alá tartozó EMVA-intézkedések |
2016 |
Az 1307/2013/EU rendelet 9. cikkének (2) bekezdése szerinti, aktív mezőgazdasági termelői jogállással kapcsolatos hiányosság – EMVA |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 7 474,30 |
0,00 |
– 7 474,30 |
|
|
Vidékfejlesztés – az IIER hatálya alá tartozó EMVA-intézkedések |
2017 |
Az 1307/2013/EU rendelet 9. cikkének (2) bekezdése szerinti, aktív mezőgazdasági termelői jogállással kapcsolatos hiányosság – EMVA |
BECSÜLT SZÁZALÉK |
0,47 % |
EUR |
– 201 955,26 |
0,00 |
– 201 955,26 |
|
|
|
|
|
|
AT összesen: |
EUR |
– 209 429,56 |
0,00 |
– 209 429,56 |
|
Tagállam |
Intézkedés |
Pénzügyi év |
Indok |
Típus |
Korrekció (%) |
Pénznem |
Összeg |
Levonások |
Pénzügyi hatás |
|
BE |
Tanúsítás |
2016 |
Ismert hiba – EMVA, 2016-os pénzügyi év |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 630 956,00 |
0,00 |
– 630 956,00 |
|
|
Tanúsítás |
2016 |
A legvalószínűbb hiba – EMVA, IIER, 2016-os pénzügyi év |
BECSÜLT ÖSSZEG |
|
EUR |
– 24 973,87 |
0,00 |
– 24 973,87 |
|
|
Tanúsítás |
2016 |
A legvalószínűbb hiba – EMVA, nem IIER, 2016-os pénzügyi év |
BECSÜLT ÖSSZEG |
|
EUR |
– 430,80 |
0,00 |
– 430,80 |
|
|
|
|
|
|
BE összesen: |
EUR |
– 656 360,67 |
0,00 |
– 656 360,67 |
|
Tagállam |
Intézkedés |
Pénzügyi év |
Indok |
Típus |
Korrekció (%) |
Pénznem |
Összeg |
Levonások |
Pénzügyi hatás |
|
DE |
Vidékfejlesztés – EMVA, 4. tengely, LEADER (2007–2013) |
2013 |
1a. – Egyedi hiba a közbeszerzésben (2. dosszié) – kiszámított korrekció (10 %) |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 981,31 |
0,00 |
– 981,31 |
|
|
Vidékfejlesztés – EMVA, 4. tengely, LEADER (2007–2013) |
2014 |
1a. – Egyedi hiba a közbeszerzésben (2. dosszié) – kiszámított korrekció (10 %) |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 1 552,36 |
0,00 |
– 1 552,36 |
|
|
Vidékfejlesztés – EMVA, LEADER |
2015 |
1b. – Egyedi hiba a közbeszerzésben (2. dosszié) – kiszámított korrekció (10 %) |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 1 672,70 |
0,00 |
– 1 672,70 |
|
|
Vidékfejlesztés – EMVA, 4. tengely, LEADER (2007–2013) |
2010 |
2a. – Egyedi hiba a közbeszerzésben (7. dosszié) – kiszámított korrekció (10 %) |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 2 568,80 |
0,00 |
– 2 568,80 |
|
|
Vidékfejlesztés – EMVA, 4. tengely, LEADER (2007–2013) |
2011 |
2a. – Egyedi hiba a közbeszerzésben (7. dosszié) – kiszámított korrekció (10 %) |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 2 115,88 |
0,00 |
– 2 115,88 |
|
|
Vidékfejlesztés – EMVA, 4. tengely, LEADER (2007–2013) |
2012 |
2a. – Egyedi hiba a közbeszerzésben (7. dosszié) – kiszámított korrekció (10 %) |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 902,46 |
0,00 |
– 902,46 |
|
|
Vidékfejlesztés – EMVA, 4. tengely, LEADER (2007–2013) |
2013 |
2a. – Egyedi hiba a közbeszerzésben (7. dosszié) – kiszámított korrekció (10 %) |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 902,46 |
0,00 |
– 902,46 |
|
|
Vidékfejlesztés – EMVA, 4. tengely, LEADER (2007–2013) |
2014 |
2a. – Egyedi hiba a közbeszerzésben (7. dosszié) – kiszámított korrekció (10 %) |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 1 216,80 |
0,00 |
– 1 216,80 |
|
|
Vidékfejlesztés – EMVA, LEADER |
2015 |
2a. – Egyedi hiba a közbeszerzésben (7. dosszié) – kiszámított korrekció (10 %) |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 1 401,01 |
0,00 |
– 1 401,01 |
|
|
Vidékfejlesztés – EMVA, 4. tengely, LEADER (2007–2013) |
2014 |
3a. – A közbeszerzés adminisztratív ellenőrzéseinek hiányosságai |
ÁTALÁNY |
3,00 % |
EUR |
– 69 095,14 |
0,00 |
– 69 095,14 |
|
|
Vidékfejlesztés – EMVA, LEADER |
2015 |
3b. – A közbeszerzés adminisztratív ellenőrzéseinek hiányosságai |
ÁTALÁNY |
3,00 % |
EUR |
– 559 669,26 |
– 1 557,83 |
– 558 111,43 |
|
|
Vidékfejlesztés – EMVA, LEADER |
2016 |
3b. – A közbeszerzés adminisztratív ellenőrzéseinek hiányosságai |
ÁTALÁNY |
3,00 % |
EUR |
– 365 056,56 |
– 6 266,59 |
– 358 789,97 |
|
|
Tanúsítás |
2016 |
EMVA, IIER – 11. sz. ellenőrzési eset |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 607,28 |
0,00 |
– 607,28 |
|
|
Tanúsítás |
2016 |
EMVA, IIER – 129. sz. ellenőrzési eset |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 16 831,09 |
0,00 |
– 16 831,09 |
|
|
Tanúsítás |
2016 |
EMVA, IIER – 6. sz. ellenőrzési eset |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 477,71 |
0,00 |
– 477,71 |
|
|
Tanúsítás |
2016 |
EMVA, IIER – 71. sz. ellenőrzési eset |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 119,73 |
0,00 |
– 119,73 |
|
|
Tanúsítás |
2016 |
EMVA, nem IIER – 2. sz. ellenőrzési eset |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 35 831,00 |
0,00 |
– 35 831,00 |
|
|
Tanúsítás |
2016 |
EMVA, nem IIER – 27. sz. ellenőrzési eset |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 4 396,50 |
0,00 |
– 4 396,50 |
|
|
Tanúsítás |
2016 |
EMVA, nem IIER – 34. sz. ellenőrzési eset |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 1 432,51 |
0,00 |
– 1 432,51 |
|
|
Tanúsítás |
2016 |
EMVA, nem IIER – 43. sz. ellenőrzési eset |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 23 887,00 |
0,00 |
– 23 887,00 |
|
|
Tanúsítás |
2016 |
EMVA, nem IIER – 51. sz. ellenőrzési eset |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 848,29 |
0,00 |
– 848,29 |
|
|
|
|
|
|
DE összesen: |
EUR |
– 1 091 565,85 |
– 7 824,42 |
– 1 083 741,43 |
|
Tagállam |
Intézkedés |
Pénzügyi év |
Indok |
Típus |
Korrekció (%) |
Pénznem |
Összeg |
Levonások |
Pénzügyi hatás |
|
ES |
Vidékfejlesztés, EMVA-beruházások – magánkedvezményezettek |
2016 |
A 123. sz. intézkedés (2016-os pénzügyi év, átmeneti) költségeinek észszerűségére vonatkozó ellenőrzések hiányosságai |
ÁTALÁNY |
5,00 % |
EUR |
– 2 229,43 |
0,00 |
– 2 229,43 |
|
|
Vidékfejlesztés, EMVA-beruházások – magánkedvezményezettek |
2015 |
A 123. sz. intézkedés (2015-ös pénzügyi év) költségeinek észszerűségére vonatkozó értékelés hiányosságai |
ÁTALÁNY |
5,00 % |
EUR |
– 126 999,41 |
0,00 |
– 126 999,41 |
|
|
Vidékfejlesztés, EMVA-beruházások – magánkedvezményezettek |
2015 |
A 123. sz. intézkedés (2016-os pénzügyi év) költségeinek észszerűségére vonatkozó értékelés hiányosságai |
ÁTALÁNY |
5,00 % |
EUR |
– 17 905,78 |
0,00 |
– 17 905,78 |
|
|
Tanúsítás |
2016 |
EMVA – ismert hibák |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 46 723,27 |
0,00 |
– 46 723,27 |
|
|
Vidékfejlesztés, EMVA-beruházások – magánkedvezményezettek |
2016 |
Az utólagos ellenőrzések nem megfelelő minősége (121. sz. intézkedés) |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 33 740,92 |
0,00 |
– 33 740,92 |
|
|
Tanúsítás |
2016 |
Ismert hibák az EMVA esetében – 56 200,38 EUR |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 56 200,38 |
0,00 |
– 56 200,38 |
|
|
Tanúsítás |
2016 |
Legvalószínűbb hiba az EMVA esetében – 17 124,08 EUR |
BECSÜLT ÖSSZEG |
|
EUR |
– 17 124,08 |
0,00 |
– 17 124,08 |
|
|
Tanúsítás |
2016 |
Véletlenszerű hibák – EMVA |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 2 390,50 |
0,00 |
– 2 390,50 |
|
|
Vidékfejlesztés, EMVA-beruházások – magánkedvezményezettek |
2015 |
A kifizetési kérelem ellenőrzése |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 91 814,57 |
0,00 |
– 91 814,57 |
|
|
|
|
|
|
ES összesen: |
EUR |
– 395 128,34 |
0,00 |
– 395 128,34 |
|
Tagállam |
Intézkedés |
Pénzügyi év |
Indok |
Típus |
Korrekció (%) |
Pénznem |
Összeg |
Levonások |
Pénzügyi hatás |
|
FR |
Tanúsítás |
2016 |
CEB/2017/046/FR – extrapolált hiba az EMVA esetében |
BECSÜLT ÖSSZEG |
|
EUR |
– 1 768,57 |
0,00 |
– 1 768,57 |
|
|
Tanúsítás |
2016 |
CEB/2017/046/FR – ismert hibák az EMVA esetében |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 27 977,00 |
0,00 |
– 27 977,00 |
|
|
Kölcsönös megfeleltetés |
2013 |
Vidékfejlesztés (az 1., 2. és 5. JFGK-t nem ellenőrizték) |
ÁTALÁNY |
2,00 % |
EUR |
– 532 897,40 |
– 489 608,41 |
– 43 288,99 |
|
|
Kölcsönös megfeleltetés |
2014 |
Vidékfejlesztés (az 1., 2. és 5. JFGK-t nem ellenőrizték) |
ÁTALÁNY |
2,00 % |
EUR |
– 668 690,92 |
0,00 |
– 668 690,92 |
|
|
|
|
|
|
FR összesen: |
EUR |
– 1 231 333,89 |
– 489 608,41 |
– 741 725,48 |
|
Tagállam |
Intézkedés |
Pénzügyi év |
Indok |
Típus |
Korrekció (%) |
Pénznem |
Összeg |
Levonások |
Pénzügyi hatás |
|
GB |
Vidékfejlesztés, EMVA-beruházások – magánkedvezményezettek |
2015 |
A helyszíni szemlékkel kapcsolatos ellenőrzési nyomvonal hiánya – 2015-ös pénzügyi év – 216. sz. intézkedés |
ÁTALÁNY |
3,00 % |
EUR |
– 10 380,46 |
0,00 |
– 10 380,46 |
|
|
Vidékfejlesztés – erdészeti EMVA-intézkedések |
2015 |
A helyszíni szemlékkel kapcsolatos ellenőrzési nyomvonal hiánya – 2015-ös pénzügyi év – 221. sz. intézkedés |
ÁTALÁNY |
10,00 % |
EUR |
– 13 254,64 |
0,00 |
– 13 254,64 |
|
|
Vidékfejlesztés – erdészeti EMVA-intézkedések |
2015 |
A helyszíni szemlékkel kapcsolatos ellenőrzési nyomvonal hiánya – 2015-ös pénzügyi év – 227. sz. intézkedés |
ÁTALÁNY |
10,00 % |
EUR |
– 148 643,71 |
0,00 |
– 148 643,71 |
|
|
Vidékfejlesztés, EMVA-beruházások – magánkedvezményezettek |
2016 |
A helyszíni szemlékkel kapcsolatos ellenőrzési nyomvonal hiánya – 2016-os pénzügyi év – a 216. sz. intézkedést az új programozási időszak szerinti 04. sz. intézkedés keretében fizették ki |
ÁTALÁNY |
3,00 % |
EUR |
– 7 565,26 |
0,00 |
– 7 565,26 |
|
|
Vidékfejlesztés, EMVA-beruházások – magánkedvezményezettek |
2017 |
A helyszíni szemlékkel kapcsolatos ellenőrzési nyomvonal hiánya – 2017-es pénzügyi év – a 216. sz. intézkedést az új programozási időszak szerinti 04. sz. intézkedés keretében fizették ki |
ÁTALÁNY |
3,00 % |
EUR |
– 726,75 |
0,00 |
– 726,75 |
|
|
Vidékfejlesztés – az IIER hatálya alá tartozó EMVA-intézkedések |
2016 |
10. sz. intézkedés: Nem történtek az állatállomány-adatbázisok lekérdezésével végzett szisztematikus keresztellenőrzések az állatállomány-sűrűséggel kapcsolatos követelmény értékelése érdekében, és nem történt helyszíni állatállomány-értékelés – 2015-ös igénylési év |
ÁTALÁNY |
10,00 % |
EUR |
– 476 492,21 |
0,00 |
– 476 492,21 |
|
|
Vidékfejlesztés – az IIER hatálya alá tartozó EMVA-intézkedések |
2016 |
14. sz. intézkedés: Nem történtek az állatállomány-adatbázisok lekérdezésével végzett szisztematikus keresztellenőrzések az állatállomány-sűrűséggel kapcsolatos követelmény értékelése érdekében, nem történt helyszíni állatállomány-értékelés, továbbá a szankcionálási rendszer nem felelt meg az előírásoknak – 2015-ös igénylési év |
ÁTALÁNY |
10,00 % |
EUR |
– 20 700,00 |
0,00 |
– 20 700,00 |
|
|
Vidékfejlesztés – erdészeti EMVA-intézkedések |
2016 |
221. sz. intézkedés/08. sz. intézkedés: Az elmaradt bevételek kifizetésével kapcsolatos adminisztratív ellenőrzés hiánya – 2015-ös igénylési év |
ÁTALÁNY |
10,00 % |
EUR |
– 23 435,00 |
0,00 |
– 23 435,00 |
|
|
Vidékfejlesztés – erdészeti EMVA-intézkedések |
2017 |
221. sz. intézkedés/08. sz. intézkedés: Az elmaradt bevételek kifizetésével kapcsolatos adminisztratív ellenőrzés hiánya – 2016-os igénylési év |
ÁTALÁNY |
10,00 % |
EUR |
– 23 435,00 |
0,00 |
– 23 435,00 |
|
|
Kölcsönös megfeleltetés |
2014 |
Vidékfejlesztés – 2014-es igénylési év – a helyszíni ellenőrzés hiányosságai |
ÁTALÁNY |
2,00 % |
EUR |
– 501 789,15 |
0,00 |
– 501 789,15 |
|
|
Kölcsönös megfeleltetés |
2015 |
Vidékfejlesztés – 2014-es igénylési év – a helyszíni ellenőrzés hiányosságai |
ÁTALÁNY |
2,00 % |
EUR |
– 397 720,77 |
0,00 |
– 397 720,77 |
|
|
Kölcsönös megfeleltetés |
2015 |
Vidékfejlesztés – 2015-ös igénylési év – a helyszíni ellenőrzés hiányosságai |
ÁTALÁNY |
2,00 % |
EUR |
– 253 812,96 |
– 257,81 |
– 253 555,15 |
|
|
Kölcsönös megfeleltetés |
2016 |
Vidékfejlesztés – 2015-ös igénylési év – a helyszíni ellenőrzés hiányosságai |
ÁTALÁNY |
2,00 % |
EUR |
– 410 094,33 |
0,00 |
– 410 094,33 |
|
|
Vidékfejlesztés, EMVA-beruházások – magánkedvezményezettek |
2015 |
Önbevallás a héát is tartalmazó kifizetésekről – 2015-ös pénzügyi év – 216. sz. intézkedés |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 88 233,89 |
0,00 |
– 88 233,89 |
|
|
|
|
|
|
GB összesen: |
EUR |
– 2 376 284,13 |
– 257,81 |
– 2 376 026,32 |
|
Tagállam |
Intézkedés |
Pénzügyi év |
Indok |
Típus |
Korrekció (%) |
Pénznem |
Összeg |
Levonások |
Pénzügyi hatás |
|
GR |
Vidékfejlesztés – EMVA, 2. tengely (2007–2013, területalapú intézkedések) |
2009 |
A MePaR elégtelensége |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 2 397 552,06 |
0,00 |
– 2 397 552,06 |
|
|
Vidékfejlesztés – EMVA, 2. tengely (2007–2013, területalapú intézkedések) |
2010 |
A MePaR elégtelensége |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 805 546,96 |
0,00 |
– 805 546,96 |
|
|
|
|
|
|
GR összesen: |
EUR |
– 3 203 099,02 |
0,00 |
– 3 203 099,02 |
|
Tagállam |
Intézkedés |
Pénzügyi év |
Indok |
Típus |
Korrekció (%) |
Pénznem |
Összeg |
Levonások |
Pénzügyi hatás |
|
HR |
Vidékfejlesztés – az IIER hatálya alá tartozó EMVA-intézkedések |
2016 |
Megfelelő ellenőrzések annak biztosítására, hogy a kérelem megfeleljen az uniós jogszabályokban és a tagállam vagy régió vidékfejlesztési programjában meghatározott valamennyi támogathatósági kritériumnak (10. sz. intézkedés – 11. sz. intézkedés – 2015-ös és 2016-os igénylési év – 2016-os pénzügyi év) |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 101 099,73 |
– 45 886,85 |
– 55 212,88 |
|
|
Záróelszámolás – pénzügyi záróelszámolás |
2016 |
A tanúsító szerv által a pénzügyi záróelszámolás kapcsán feltárt ismert hiba (EMVA IIER) |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 53 125,78 |
0,00 |
– 53 125,78 |
|
|
|
|
|
|
HR összesen: |
EUR |
– 154 225,51 |
– 45 886,85 |
– 108 338,66 |
|
Tagállam |
Intézkedés |
Pénzügyi év |
Indok |
Típus |
Korrekció (%) |
Pénznem |
Összeg |
Levonások |
Pénzügyi hatás |
|
HU |
Tanúsítás |
2016 |
EMVA – pénzügyi hiba |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 50,02 |
0,00 |
– 50,02 |
|
|
Tanúsítás |
2016 |
EMVA – ismert hiba |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 419 402,55 |
0,00 |
– 419 402,55 |
|
|
Vidékfejlesztés, EMVA-beruházások – magánkedvezményezettek |
2015 |
A közbeszerzési szabályoknak való megfelelés hiánya |
BECSÜLT SZÁZALÉK |
0,10 % |
EUR |
– 2 117,92 |
– 2 117,92 |
0,00 |
|
|
Vidékfejlesztés, EMVA-beruházások – közszférabeli kedvezményezettek |
2015 |
A közbeszerzési szabályoknak való megfelelés hiánya |
BECSÜLT SZÁZALÉK |
0,10 % |
EUR |
– 15 280,22 |
– 15 280,22 |
0,00 |
|
|
Vidékfejlesztés – átalányalapú támogatással együtt járó EMVA-intézkedések |
2015 |
A közbeszerzési szabályoknak való megfelelés hiánya |
BECSÜLT SZÁZALÉK |
0,10 % |
EUR |
– 12 762,94 |
– 12 762,94 |
0,00 |
|
|
Vidékfejlesztés, EMVA-beruházások – magánkedvezményezettek |
2016 |
A közbeszerzési szabályoknak való megfelelés hiánya |
BECSÜLT SZÁZALÉK |
0,10 % |
EUR |
– 846,96 |
– 838,29 |
– 8,67 |
|
|
Vidékfejlesztés, EMVA-beruházások – közszférabeli kedvezményezettek |
2016 |
A közbeszerzési szabályoknak való megfelelés hiánya |
BECSÜLT SZÁZALÉK |
0,10 % |
EUR |
– 68 740,57 |
– 11 603,59 |
– 57 136,98 |
|
|
Vidékfejlesztés – átalányalapú támogatással együtt járó EMVA-intézkedések |
2016 |
A közbeszerzési szabályoknak való megfelelés hiánya |
BECSÜLT SZÁZALÉK |
0,10 % |
EUR |
– 15 242,66 |
– 3 610,66 |
– 11 632,00 |
|
|
Vidékfejlesztés, EMVA-beruházások – magánkedvezményezettek |
2017 |
A közbeszerzési szabályoknak való megfelelés hiánya |
BECSÜLT SZÁZALÉK |
0,10 % |
EUR |
– 179,34 |
0,00 |
– 179,34 |
|
|
Vidékfejlesztés, EMVA-beruházások – közszférabeli kedvezményezettek |
2017 |
A közbeszerzési szabályoknak való megfelelés hiánya |
BECSÜLT SZÁZALÉK |
0,10 % |
EUR |
– 249,97 |
0,00 |
– 249,97 |
|
|
Vidékfejlesztés – átalányalapú támogatással együtt járó EMVA-intézkedések |
2017 |
A közbeszerzési szabályoknak való megfelelés hiánya |
BECSÜLT SZÁZALÉK |
0,10 % |
EUR |
– 22,75 |
0,00 |
– 22,75 |
|
|
|
|
|
|
HU összesen: |
EUR |
– 534 895,90 |
– 46 213,62 |
– 488 682,28 |
|
Tagállam |
Intézkedés |
Pénzügyi év |
Indok |
Típus |
Korrekció (%) |
Pénznem |
Összeg |
Levonások |
Pénzügyi hatás |
|
IE |
Tanúsítás |
2016 |
A tanúsító szerv által feltárt pénzügyi hibák |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 289 762,08 |
0,00 |
– 289 762,08 |
|
|
|
|
|
|
IE összesen: |
EUR |
– 289 762,08 |
0,00 |
– 289 762,08 |
|
Tagállam |
Intézkedés |
Pénzügyi év |
Indok |
Típus |
Korrekció (%) |
Pénznem |
Összeg |
Levonások |
Pénzügyi hatás |
|
IT |
Vidékfejlesztés – az IIER hatálya alá tartozó EMVA-intézkedések |
2016 |
Az állatállomány-sűrűség helyszíni ellenőrzések során történő kiszámítására vonatkozó bizonyítékok hiánya – 2016-os pénzügyi év – 10. sz. intézkedés – 10.1.1. sz. művelet |
ÁTALÁNY |
2,00 % |
EUR |
– 16 181,19 |
0,00 |
– 16 181,19 |
|
|
Vidékfejlesztés – az IIER hatálya alá tartozó EMVA-intézkedések |
2017 |
Az állatállomány-sűrűség helyszíni ellenőrzések során történő kiszámítására vonatkozó bizonyítékok hiánya – 2016-os pénzügyi év – 10. sz. intézkedés – 10.1.1. sz. művelet |
ÁTALÁNY |
2,00 % |
EUR |
– 15 722,34 |
0,00 |
– 15 722,34 |
|
|
Vidékfejlesztés – az IIER hatálya alá tartozó EMVA-intézkedések |
2016 |
Az állatállomány-sűrűség helyszíni ellenőrzések során történő kiszámítására vonatkozó bizonyítékok hiánya – 2016-os pénzügyi év – 10. sz. intézkedés – 10.1.2. sz. művelet |
ÁTALÁNY |
2,00 % |
EUR |
– 11 965,46 |
0,00 |
– 11 965,46 |
|
|
Vidékfejlesztés – az IIER hatálya alá tartozó EMVA-intézkedések |
2017 |
Az állatállomány-sűrűség helyszíni ellenőrzések során történő kiszámítására vonatkozó bizonyítékok hiánya – 2016-os pénzügyi év – 10. sz. intézkedés – 10.1.2. sz. művelet |
ÁTALÁNY |
2,00 % |
EUR |
– 11 626,16 |
0,00 |
– 11 626,16 |
|
|
Vidékfejlesztés – az IIER hatálya alá tartozó EMVA-intézkedések |
2016 |
Az állatállomány-sűrűség helyszíni ellenőrzések során történő kiszámítására vonatkozó bizonyítékok hiánya – 2016-os pénzügyi év – 10. sz. intézkedés – 10.1.3. sz. művelet |
ÁTALÁNY |
2,00 % |
EUR |
– 2 414,45 |
0,00 |
– 2 414,45 |
|
|
Vidékfejlesztés – az IIER hatálya alá tartozó EMVA-intézkedések |
2017 |
Az állatállomány-sűrűség helyszíni ellenőrzések során történő kiszámítására vonatkozó bizonyítékok hiánya – 2016-os pénzügyi év – 10. sz. intézkedés – 10.1.3. sz. művelet |
ÁTALÁNY |
2,00 % |
EUR |
– 2 345,98 |
0,00 |
– 2 345,98 |
|
|
Vidékfejlesztés – az IIER hatálya alá tartozó EMVA-intézkedések |
2016 |
Az állatállomány-sűrűség helyszíni ellenőrzések során történő kiszámítására vonatkozó bizonyítékok hiánya – 2016-os pénzügyi év – 11. sz. intézkedés – 11.1.1. sz. művelet |
ÁTALÁNY |
2,00 % |
EUR |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
|
|
Vidékfejlesztés – az IIER hatálya alá tartozó EMVA-intézkedések |
2017 |
Az állatállomány-sűrűség helyszíni ellenőrzések során történő kiszámítására vonatkozó bizonyítékok hiánya – 2016-os pénzügyi év – 11. sz. intézkedés – 11.1.1. sz. művelet |
ÁTALÁNY |
2,00 % |
EUR |
– 806,75 |
0,00 |
– 806,75 |
|
|
Vidékfejlesztés – az IIER hatálya alá tartozó EMVA-intézkedések |
2016 |
Az állatállomány-sűrűség helyszíni ellenőrzések során történő kiszámítására vonatkozó bizonyítékok hiánya – 2016-os pénzügyi év – 11. sz. intézkedés – 11.2.1. sz. művelet |
ÁTALÁNY |
2,00 % |
EUR |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
|
|
Vidékfejlesztés – az IIER hatálya alá tartozó EMVA-intézkedések |
2017 |
Az állatállomány-sűrűség helyszíni ellenőrzések során történő kiszámítására vonatkozó bizonyítékok hiánya – 2016-os pénzügyi év – 11. sz. intézkedés – 11.2.1. sz. művelet |
ÁTALÁNY |
2,00 % |
EUR |
– 1 666,15 |
0,00 |
– 1 666,15 |
|
|
Vidékfejlesztés – az IIER hatálya alá tartozó EMVA-intézkedések |
2016 |
Az állatállomány-sűrűség helyszíni ellenőrzések során történő kiszámítására vonatkozó bizonyítékok hiánya – 2016-os pénzügyi év – 13. sz. intézkedés – 13.1.1. sz. művelet |
ÁTALÁNY |
2,00 % |
EUR |
– 56 267,29 |
0,00 |
– 56 267,29 |
|
|
Vidékfejlesztés – az IIER hatálya alá tartozó EMVA-intézkedések |
2017 |
Az állatállomány-sűrűség helyszíni ellenőrzések során történő kiszámítására vonatkozó bizonyítékok hiánya – 2016-os pénzügyi év – 13. sz. intézkedés – 13.1.1. sz. művelet |
ÁTALÁNY |
2,00 % |
EUR |
– 26 678,19 |
0,00 |
– 26 678,19 |
|
|
|
|
|
|
IT összesen: |
EUR |
– 145 673,96 |
0,00 |
– 145 673,96 |
|
Tagállam |
Intézkedés |
Pénzügyi év |
Indok |
Típus |
Korrekció (%) |
Pénznem |
Összeg |
Levonások |
Pénzügyi hatás |
|
PL |
Tanúsítás |
2015 |
Az EMVA nem IIER sokasághoz kapcsolódó pénzügyi hibák |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 10 244,55 |
0,00 |
– 10 244,55 |
|
|
|
|
|
|
PL összesen: |
EUR |
– 10 244,55 |
0,00 |
– 10 244,55 |
|
Tagállam |
Intézkedés |
Pénzügyi év |
Indok |
Típus |
Korrekció (%) |
Pénznem |
Összeg |
Levonások |
Pénzügyi hatás |
|
PT |
Vidékfejlesztés – EMVA, 4. tengely, LEADER (2007–2013) |
2014 |
1. – 413. sz. intézkedés (311., 312., 313. sz. alintézkedés): létrehozandó/fenntartandó munkahelyek el nem számolható költségei |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 467 842,77 |
0,00 |
– 467 842,77 |
|
|
Vidékfejlesztés – EMVA, LEADER |
2015 |
1. – 413. sz. intézkedés (311., 312., 313. sz. alintézkedés): létrehozandó/fenntartandó munkahelyek el nem számolható költségei |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 1 212 190,33 |
0,00 |
– 1 212 190,33 |
|
|
Vidékfejlesztés – EMVA, LEADER |
2016 |
1. – 413. sz. intézkedés (311., 312., 313. sz. alintézkedés): létrehozandó/fenntartandó munkahelyek el nem számolható költségei |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 94 360,25 |
0,00 |
– 94 360,25 |
|
|
Vidékfejlesztés – EMVA, 4. tengely, LEADER (2007–2013) |
2014 |
2. – 413. sz. intézkedés (311., 312., 313., 323. sz. alintézkedés): a költségek észszerűségére vonatkozó ellenőrzések hiányosságai |
ÁTALÁNY |
100,00 % |
EUR |
– 301 512,95 |
0,00 |
– 301 512,95 |
|
|
Vidékfejlesztés – EMVA, LEADER |
2015 |
2. – 413. sz. intézkedés (311., 312., 313., 323. sz. alintézkedés): a költségek észszerűségére vonatkozó ellenőrzések hiányosságai |
ÁTALÁNY |
100,00 % |
EUR |
– 248 459,07 |
0,00 |
– 248 459,07 |
|
|
Vidékfejlesztés – EMVA, LEADER |
2016 |
2. – 413. sz. intézkedés (311., 312., 313., 323. sz. alintézkedés): a költségek észszerűségére vonatkozó ellenőrzések hiányosságai |
ÁTALÁNY |
100,00 % |
EUR |
– 57 404,70 |
0,00 |
– 57 404,70 |
|
|
Tanúsítás |
2015 |
A 2015-ös pénzügyi évre vonatkozó záróelszámolási határozat, valamint a végrehajtás utolsó évéhez (2014.10.16. – 2015.12.31.) kapcsolódó EMVA-számlákra vonatkozó záróelszámolási határozat a 2007–2013-as programozási időszak tekintetében |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 15 000,61 |
0,00 |
– 15 000,61 |
|
|
Kölcsönös megfeleltetés |
2014 |
Korrekció, vidékfejlesztés, 2013-as igénylési év |
ÁTALÁNY |
5,00 % |
EUR |
10 380,28 |
0,00 |
10 380,28 |
|
|
Kölcsönös megfeleltetés |
2014 |
Korrekció, vidékfejlesztés, 2014-es igénylési év |
ÁTALÁNY |
5,00 % |
EUR |
22 589,96 |
0,00 |
22 589,96 |
|
|
Kölcsönös megfeleltetés |
2015 |
Korrekció, vidékfejlesztés, 2014-es igénylési év |
ÁTALÁNY |
5,00 % |
EUR |
98 204,04 |
0,00 |
98 204,04 |
|
|
Kölcsönös megfeleltetés |
2015 |
Korrekció, vidékfejlesztés, 2015-ös igénylési év |
ÁTALÁNY |
5,00 % |
EUR |
33 486,89 |
0,00 |
33 486,89 |
|
|
Kölcsönös megfeleltetés |
2016 |
Korrekció, vidékfejlesztés, 2015-ös igénylési év |
ÁTALÁNY |
5,00 % |
EUR |
90 178,07 |
0,00 |
90 178,07 |
|
|
Tanúsítás |
2016 |
EMVA – a végrehajtás utolsó évére (5. né. – 2014.10.16. – 2015.12.31.) vonatkozó záróelszámolási határozat a 2007–2013-as programozási időszak tekintetében |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 3 041 420,01 |
– 9 024,71 |
– 3 032 395,30 |
|
|
Tanúsítás |
2015 |
A végrehajtás utolsó évében az 511. sz. vidékfejlesztési intézkedés kapcsán bejelentett kiadások, amelyeket a tényleges kifizetésétől eltérő pénzügyi évben jelentettek be |
BECSÜLT ÖSSZEG |
|
EUR |
– 939 516,00 |
0,00 |
– 939 516,00 |
|
|
Tanúsítás |
2016 |
Az EMVA nem IIER sokaságot érintő, az utolsó végrehajtási év 5. negyedévére (5. né. – 2015.10.16. – 2015.12.31.) vonatkozó extrapolált hiba (63 248,59 EUR) |
BECSÜLT ÖSSZEG |
|
EUR |
– 63 248,59 |
– 21 747,68 |
– 41 500,91 |
|
|
Kölcsönös megfeleltetés |
2014 |
Vidékfejlesztés – 2013-as igénylési év – a 2., 7., 8., 9., 11., 12. és 16–18. JFGK ellenőrzésének hiányosságai – a vetésforgónak mint a jó mezőgazdasági és környezeti állapotra vonatkozó feltételnek a hiánya – tűréshatárok alkalmazása és nem eléggé szigorú szankciórendszer |
ÁTALÁNY |
5,00 % |
EUR |
– 129 966,15 |
0,00 |
– 129 966,15 |
|
|
Kölcsönös megfeleltetés |
2014 |
Vidékfejlesztés – 2014-es igénylési év – a 2., 9., 11., 12. és 16–18. JFGK ellenőrzésének hiányosságai – a vetésforgónak mint a jó mezőgazdasági és környezeti állapotra vonatkozó feltételnek a hiánya – tűréshatárok alkalmazása és nem eléggé szigorú szankciórendszer |
ÁTALÁNY |
5,00 % |
EUR |
– 204 951,05 |
0,00 |
– 204 951,05 |
|
|
Kölcsönös megfeleltetés |
2015 |
Vidékfejlesztés – 2014-es igénylési év – a 2., 9., 11., 12. és 16–18. JFGK ellenőrzésének hiányosságai – a vetésforgónak mint a jó mezőgazdasági és környezeti állapotra vonatkozó feltételnek a hiánya – tűréshatárok alkalmazása és nem eléggé szigorú szankciórendszer |
ÁTALÁNY |
5,00 % |
EUR |
– 220 275,94 |
– 881,07 |
– 219 394,87 |
|
|
Kölcsönös megfeleltetés |
2015 |
Vidékfejlesztés – 2015-ös igénylési év – a 2., 9., 11., 12. és 16–18. JFGK ellenőrzésének hiányosságai – tűréshatárok alkalmazása és nem eléggé szigorú szankciórendszer |
ÁTALÁNY |
5,00 % |
EUR |
– 24 809,88 |
– 164,16 |
– 24 645,72 |
|
|
Kölcsönös megfeleltetés |
2016 |
Vidékfejlesztés – 2015-ös igénylési év – a 2., 9., 11., 12. és 16–18. JFGK ellenőrzésének hiányosságai – tűréshatárok alkalmazása és nem eléggé szigorú szankciórendszer |
ÁTALÁNY |
5,00 % |
EUR |
– 1 626 056,75 |
0,00 |
– 1 626 056,75 |
|
|
Tanúsítás |
2015 |
A legvalószínűbb hiba az 1–4. negyedévi EMVA sokaságban |
BECSÜLT ÖSSZEG |
|
EUR |
– 2 849 591,00 |
– 257 376,75 |
– 2 592 214,25 |
|
|
|
|
|
|
PT összesen: |
EUR |
– 11 241 766,81 |
– 289 194,37 |
– 10 952 572,44 |
|
Tagállam |
Intézkedés |
Pénzügyi év |
Indok |
Típus |
Korrekció (%) |
Pénznem |
Összeg |
Levonások |
Pénzügyi hatás |
|
RO |
Vidékfejlesztés, EMVA-beruházások – közszférabeli kedvezményezettek |
2014 |
A közbeszerzések jogi keretének való megfelelés hiányának számos esete |
BECSÜLT SZÁZALÉK |
2,44 % |
EUR |
– 3 923 959,54 |
0,00 |
– 3 923 959,54 |
|
|
Vidékfejlesztés, EMVA-beruházások – magánkedvezményezettek |
2015 |
A közbeszerzések jogi keretének való megfelelés hiányának számos esete |
BECSÜLT SZÁZALÉK |
2,44 % |
EUR |
– 3 280 175,58 |
0,00 |
– 3 280 175,58 |
|
|
Vidékfejlesztés, EMVA-beruházások – közszférabeli kedvezményezettek |
2015 |
A közbeszerzések jogi keretének való megfelelés hiányának számos esete |
BECSÜLT SZÁZALÉK |
2,44 % |
EUR |
– 2 755 091,05 |
0,00 |
– 2 755 091,05 |
|
|
Vidékfejlesztés – átalányalapú támogatással együtt járó EMVA-intézkedések |
2015 |
A közbeszerzések jogi keretének való megfelelés hiányának számos esete |
BECSÜLT SZÁZALÉK |
2,44 % |
EUR |
– 260 292,18 |
0,00 |
– 260 292,18 |
|
|
Vidékfejlesztés, EMVA-beruházások – magánkedvezményezettek |
2016 |
A közbeszerzések jogi keretének való megfelelés hiányának számos esete |
BECSÜLT SZÁZALÉK |
2,44 % |
EUR |
– 683 995,90 |
0,00 |
– 683 995,90 |
|
|
Vidékfejlesztés, EMVA-beruházások – közszférabeli kedvezményezettek |
2016 |
A közbeszerzések jogi keretének való megfelelés hiányának számos esete |
BECSÜLT SZÁZALÉK |
2,44 % |
EUR |
– 452 827,98 |
0,00 |
– 452 827,98 |
|
|
Vidékfejlesztés – átalányalapú támogatással együtt járó EMVA-intézkedések |
2016 |
A közbeszerzések jogi keretének való megfelelés hiányának számos esete |
BECSÜLT SZÁZALÉK |
2,44 % |
EUR |
– 115 226,97 |
0,00 |
– 115 226,97 |
|
|
|
|
|
|
RO összesen: |
EUR |
– 11 471 569,20 |
0,00 |
– 11 471 569,20 |
|
Tagállam |
Intézkedés |
Pénzügyi év |
Indok |
Típus |
Korrekció (%) |
Pénznem |
Összeg |
Levonások |
Pénzügyi hatás |
|
SE |
Vidékfejlesztés – EMVA, 1. és 3. tengely – beruházásra irányuló intézkedések (2007–2013) |
2012 |
A kettős finanszírozásra vonatkozó ellenőrzések hiánya |
ÁTALÁNY |
10,00 % |
EUR |
– 65 461,21 |
– 21 733,12 |
– 43 728,09 |
|
|
Vidékfejlesztés – EMVA, 1. és 3. tengely – beruházásra irányuló intézkedések (2007–2013) |
2013 |
A kettős finanszírozásra vonatkozó ellenőrzések hiánya |
ÁTALÁNY |
10,00 % |
EUR |
– 620 898,88 |
– 15 648,02 |
– 605 250,86 |
|
|
Vidékfejlesztés, EMVA-beruházások – közszférabeli kedvezményezettek |
2014 |
A kettős finanszírozásra vonatkozó ellenőrzések hiánya |
ÁTALÁNY |
10,00 % |
EUR |
– 291 505,90 |
– 86 612,45 |
– 204 893,45 |
|
|
Vidékfejlesztés – EMVA, 1. és 3. tengely – beruházásra irányuló intézkedések (2007–2013) |
2013 |
A költségtérítési igények ellenőrzésének hiánya |
EGYSZERI |
|
EUR |
– 6 970,99 |
0,00 |
– 6 970,99 |
|
|
Vidékfejlesztés – EMVA, 1. és 3. tengely – beruházásra irányuló intézkedések (2007–2013) |
2012 |
A kkv-kritériumok ellenőrzésének hiánya, valamint a kiválasztási kritériumok alkalmazásával és a költségek észszerűségének értékelésével kapcsolatos hiányosságok |
ÁTALÁNY |
10,00 % |
EUR |
– 55 086,77 |
– 18 288,81 |
– 36 797,96 |
|
|
Vidékfejlesztés – EMVA, 1. és 3. tengely – beruházásra irányuló intézkedések (2007–2013) |
2013 |
A kkv-kritériumok ellenőrzésének hiánya, valamint a kiválasztási kritériumok alkalmazásával és a költségek észszerűségének értékelésével kapcsolatos hiányosságok |
ÁTALÁNY |
10,00 % |
EUR |
– 363 222,29 |
0,00 |
– 363 222,29 |
|
|
Vidékfejlesztés, EMVA-beruházások – magánkedvezményezettek |
2014 |
A kkv-kritériumok ellenőrzésének hiánya, valamint a kiválasztási kritériumok alkalmazásával és a költségek észszerűségének értékelésével kapcsolatos hiányosságok |
ÁTALÁNY |
10,00 % |
EUR |
– 245 246,39 |
– 72 867,78 |
– 172 378,61 |
|
|
Vidékfejlesztés, EMVA-beruházások – magánkedvezményezettek |
2015 |
A kkv-kritériumok ellenőrzésének hiánya, valamint a kiválasztási kritériumok alkalmazásával és a költségek észszerűségének értékelésével kapcsolatos hiányosságok |
ÁTALÁNY |
10,00 % |
EUR |
– 64 295,86 |
0,00 |
– 64 295,86 |
|
|
Vidékfejlesztés – EMVA, 1. és 3. tengely – beruházásra irányuló intézkedések (2007–2013) |
2008 |
A kkv-kritériumok és a kettős finanszírozás kockázata ellenőrzésének hiánya, valamint a kiválasztási kritériumok alkalmazásával és a költségek észszerűségének értékelésével kapcsolatos hiányosságok |
ÁTALÁNY |
10,00 % |
EUR |
– 751,03 |
0,00 |
– 751,03 |
|
|
Vidékfejlesztés – EMVA, 1. és 3. tengely – beruházásra irányuló intézkedések (2007–2013) |
2009 |
A kkv-kritériumok és a kettős finanszírozás kockázata ellenőrzésének hiánya, valamint a kiválasztási kritériumok alkalmazásával és a költségek észszerűségének értékelésével kapcsolatos hiányosságok |
ÁTALÁNY |
10,00 % |
EUR |
– 320,70 |
0,00 |
– 320,70 |
|
|
Vidékfejlesztés – EMVA, 1. és 3. tengely – beruházásra irányuló intézkedések (2007–2013) |
2011 |
A kkv-kritériumok és a kettős finanszírozás kockázata ellenőrzésének hiánya, valamint a kiválasztási kritériumok alkalmazásával és a költségek észszerűségének értékelésével kapcsolatos hiányosságok |
ÁTALÁNY |
10,00 % |
EUR |
– 2 236,29 |
– 67,59 |
– 2 168,70 |
|
|
Vidékfejlesztés – EMVA, 1. és 3. tengely – beruházásra irányuló intézkedések (2007–2013) |
2012 |
A kkv-kritériumok és a kettős finanszírozás kockázata ellenőrzésének hiánya, valamint a kiválasztási kritériumok alkalmazásával és a költségek észszerűségének értékelésével kapcsolatos hiányosságok |
ÁTALÁNY |
10,00 % |
EUR |
– 113 768,81 |
– 37 771,25 |
– 75 997,56 |
|
|
Vidékfejlesztés – EMVA, 1. és 3. tengely – beruházásra irányuló intézkedések (2007–2013) |
2013 |
A kkv-kritériumok és a kettős finanszírozás kockázata ellenőrzésének hiánya, valamint a kiválasztási kritériumok alkalmazásával és a költségek észszerűségének értékelésével kapcsolatos hiányosságok |
ÁTALÁNY |
10,00 % |
EUR |
– 472 874,38 |
0,00 |
– 472 874,38 |
|
|
Vidékfejlesztés, EMVA-beruházások – magánkedvezményezettek |
2014 |
A kkv-kritériumok és a kettős finanszírozás kockázata ellenőrzésének hiánya, valamint a kiválasztási kritériumok alkalmazásával és a költségek észszerűségének értékelésével kapcsolatos hiányosságok |
ÁTALÁNY |
10,00 % |
EUR |
– 347 992,77 |
– 103 395,86 |
– 244 596,91 |
|
|
Vidékfejlesztés – átalányalapú támogatással együtt járó EMVA-intézkedések |
2015 |
A kkv-kritériumok és a kettős finanszírozás kockázata ellenőrzésének hiánya, valamint a kiválasztási kritériumok alkalmazásával és a költségek észszerűségének értékelésével kapcsolatos hiányosságok |
ÁTALÁNY |
10,00 % |
EUR |
– 283 956,93 |
0,00 |
– 283 956,93 |
|
|
Vidékfejlesztés – EMVA, 1. tengely (2007–2013) |
2007 |
A kiválasztási kritériumok alkalmazásával és a költségek észszerűségének értékelésével kapcsolatos hiányosságok |
ÁTALÁNY |
5,00 % |
EUR |
– 2 143,59 |
0,00 |
– 2 143,59 |
|
|
Vidékfejlesztés – EMVA, 1. és 3. tengely – beruházásra irányuló intézkedések (2007–2013) |
2012 |
A kiválasztási kritériumok alkalmazásával és a költségek észszerűségének értékelésével kapcsolatos hiányosságok |
ÁTALÁNY |
5,00 % |
EUR |
– 131 152,67 |
– 87 085,37 |
– 44 067,30 |
|
|
Vidékfejlesztés – EMVA, 1. és 3. tengely – beruházásra irányuló intézkedések (2007–2013) |
2013 |
A kiválasztási kritériumok alkalmazásával és a költségek észszerűségének értékelésével kapcsolatos hiányosságok |
ÁTALÁNY |
5,00 % |
EUR |
– 1 241 577,53 |
– 2 978,52 |
– 1 238 599,01 |
|
|
Vidékfejlesztés, EMVA-beruházások – magánkedvezményezettek |
2014 |
A kiválasztási kritériumok alkalmazásával és a költségek észszerűségének értékelésével kapcsolatos hiányosságok |
ÁTALÁNY |
5,00 % |
EUR |
– 750 589,53 |
– 442 938,45 |
– 307 651,08 |
|
|
Vidékfejlesztés, EMVA-beruházások – közszférabeli kedvezményezettek |
2014 |
A kiválasztási kritériumok alkalmazásával és a költségek észszerűségének értékelésével kapcsolatos hiányosságok |
ÁTALÁNY |
5,00 % |
EUR |
– 845 717,03 |
– 499 075,16 |
– 346 641,87 |
|
|
Vidékfejlesztés, EMVA-beruházások – magánkedvezményezettek |
2015 |
A kiválasztási kritériumok alkalmazásával és a költségek észszerűségének értékelésével kapcsolatos hiányosságok |
ÁTALÁNY |
5,00 % |
EUR |
– 264 235,27 |
0,00 |
– 264 235,27 |
|
|
Vidékfejlesztés, EMVA-beruházások – közszférabeli kedvezményezettek |
2015 |
A kiválasztási kritériumok alkalmazásával és a költségek észszerűségének értékelésével kapcsolatos hiányosságok |
ÁTALÁNY |
5,00 % |
EUR |
– 1 632 649,18 |
28 498,30 |
– 1 661 147,48 |
|
|
Vidékfejlesztés – EMVA, 1. és 3. tengely – beruházásra irányuló intézkedések (2007–2013) |
2008 |
A kiválasztási kritériumok alkalmazásával és a költségek észszerűségének értékelésével kapcsolatos hiányosságok |
ÁTALÁNY |
5,00 % |
EUR |
– 681,88 |
0,00 |
– 681,88 |
|
|
Vidékfejlesztés – EMVA, 1. és 3. tengely – beruházásra irányuló intézkedések (2007–2013) |
2010 |
A kiválasztási kritériumok alkalmazásával és a költségek észszerűségének értékelésével kapcsolatos hiányosságok |
ÁTALÁNY |
5,00 % |
EUR |
– 490,86 |
0,00 |
– 490,86 |
|
|
|
|
|
|
SE összesen: |
EUR |
– 7 803 826,74 |
– 1 359 964,08 |
– 6 443 862,66 |
|
Pénznem |
Összeg |
Levonások |
Pénzügyi hatás |
|
EUR |
– 40 815 166,21 |
– 2 238 949,56 |
– 38 576 216,65 |