|
23.11.2018 |
CS |
Úřední věstník Evropské unie |
L 298/34 |
PROVÁDĚCÍ ROZHODNUTÍ KOMISE (EU) 2018/1841
ze dne 16. listopadu 2018,
kterým se z financování Evropskou unií vylučují některé výdaje vynaložené členskými státy v rámci Evropského zemědělského záručního fondu (EZZF) a v rámci Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova (EZFRV)
(oznámeno pod číslem C(2018) 7424)
(Pouze anglické, české, francouzské, chorvatské, italské, maďarské, německé, nizozemské, polské, portugalské, rumunské, řecké, slovenské, španělské a švédské znění je závazné)
EVROPSKÁ KOMISE,
s ohledem na Smlouvu o fungování Evropské unie,
s ohledem na nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 1306/2013 ze dne 17. prosince 2013 o financování, řízení a sledování společné zemědělské politiky a o zrušení nařízení Rady (EHS) č. 352/78, (ES) č. 165/94, (ES) č. 2799/98, (ES) č. 814/2000, (ES) č. 1290/2005 a (ES) č. 485/2008 (1), a zejména na článek 52 uvedeného nařízení,
po konzultaci s Výborem zemědělských fondů,
vzhledem k těmto důvodům:
|
(1) |
Podle ustanovení článku 31 nařízení Rady (ES) č. 1290/2005 (2) a od 1. ledna 2015 podle ustanovení článku 52 nařízení (EU) č. 1306/2013 má Komise provést nezbytná ověřování, sdělit členským státům výsledky těchto ověřování, seznámit se s připomínkami členských států, svolat dvoustranná jednání s cílem dosáhnout dohody s dotyčnými členskými státy a formálně jim sdělit své závěry. |
|
(2) |
Členské státy měly možnost požádat o zahájení dohodovacího postupu. Tato možnost byla v některých případech využita a zprávy o výsledcích dohodovacího postupu Komise posoudila. |
|
(3) |
Podle nařízení (EU) č. 1306/2013 lze financovat pouze zemědělské výdaje vynaložené způsobem, který neporušuje právo Unie. |
|
(4) |
Na základě provedených ověřování, výsledků dvoustranných jednání a dohodovacích postupů bylo zjištěno, že část výdajů vykázaných členskými státy tento požadavek nesplňuje, a nelze ji tudíž financovat v rámci EZZF a EZFRV. |
|
(5) |
Je třeba uvést částky, které nebyly k financování v rámci EZZF a EZFRV uznány. Tyto částky se nevztahují na výdaje vynaložené více než 24 měsíců před písemným sdělením, ve kterém Komise oznámila členským státům výsledky ověřování. |
|
(6) |
Částky, které jsou tímto rozhodnutím vyloučeny z financování Unií, by měly zohledňovat rovněž snížení nebo pozastavení plateb uplatněná v souladu s článkem 41 nařízení (EU) č. 1306/2013, neboť tato snížení nebo pozastavení jsou dočasná a nejsou jimi dotčena rozhodnutí přijatá na základě článku 51 nebo 52 uvedeného nařízení. |
|
(7) |
U případů, na které se vztahuje toto rozhodnutí, sdělila Komise členským státům v souhrnné zprávě vyhodnocení částek, jež je třeba vyloučit, neboť nejsou v souladu s právem Unie (3). |
|
(8) |
Tímto rozhodnutím nejsou dotčeny finanční dopady, které by mohla Komise vyvodit z rozsudků Soudního dvora Evropské unie ve věcech projednávaných ke dni 21. září 2018, |
PŘIJALA TOTO ROZHODNUTÍ:
Článek 1
Částky uvedené v příloze vztahující se na výdaje vynaložené akreditovanými platebními agenturami členských států, které byly vykázány v rámci EZZF nebo EZFRV, jsou vyloučeny z financování Unií.
Článek 2
Toto rozhodnutí je určeno Belgickému království, České republice, Spolkové republice Německo, Irsku, Řecké republice, Španělskému království, Francouzské republice, Chorvatské republice, Italské republice, Maďarsku, Rakouské republice, Polské republice, Portugalské republice, Rumunsku, Slovenské republice, Švédskému království a Spojenému království Velké Británie a Severního Irska.
V Bruselu dne 16. listopadu 2018.
Za Komisi
Phil HOGAN
člen Komise
(1) Úř. věst. L 347, 20.12.2013, s. 549.
(2) Nařízení Rady (ES) č. 1290/2005 ze dne 21. června 2005 o financování společné zemědělské politiky (Úř. věst. L 209, 11.8.2005, s. 1).
(3) Ares(2018)5554158.
PŘÍLOHA
Rozhodnutí: 58
Rozpočtový bod:
|
Členský stát |
Opatření |
RR |
Důvod |
Druh platby |
Oprava (%) |
Měna |
Částka |
Odpočty |
Finanční dopad |
|
HU |
Podmíněnost |
2010 |
Náhrada na základě rozsudku ve věci T-505/15 |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
2,00 % |
EUR |
12 689,17 |
0,00 |
12 689,17 |
|
|
Podmíněnost |
2011 |
Náhrada na základě rozsudku ve věci T-505/15 |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
2,00 % |
EUR |
40 798,58 |
0,00 |
40 798,58 |
|
|
|
|
|
|
Celkem HU: |
EUR |
53 487,75 |
0,00 |
53 487,75 |
|
Měna |
Částka |
Odpočty |
Finanční dopad |
|
EUR |
53 487,75 |
0,00 |
53 487,75 |
Rozpočtový bod:
|
Členský stát |
Opatření |
RR |
Důvod |
Druh platby |
Oprava (%) |
Měna |
Částka |
Odpočty |
Finanční dopad |
|
CZ |
Víno – restrukturalizace |
2010 |
Náhrada na základě rozsudku ve věci C-4/17P |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
690 350,42 |
0,00 |
690 350,42 |
|
|
Víno – restrukturalizace |
2011 |
Náhrada na základě rozsudku ve věci C-4/17P |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
865 307,63 |
0,00 |
865 307,63 |
|
|
Víno – restrukturalizace |
2012 |
Náhrada na základě rozsudku ve věci C-4/17P |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
567 540,99 |
0,00 |
567 540,99 |
|
|
|
|
|
|
Celkem CZ: |
EUR |
2 123 199,04 |
0,00 |
2 123 199,04 |
|
Členský stát |
Opatření |
RR |
Důvod |
Druh platby |
Oprava (%) |
Měna |
Částka |
Odpočty |
Finanční dopad |
|
HU |
Podmíněnost |
2010 |
Náhrada na základě rozsudku ve věci T-505/15 |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
2,00 % |
EUR |
331 308,92 |
0,00 |
331 308,92 |
|
|
Podmíněnost |
2011 |
Náhrada na základě rozsudku ve věci T-505/15 |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
2,00 % |
EUR |
169 536,16 |
0,00 |
169 536,16 |
|
|
|
|
|
|
Celkem HU: |
EUR |
500 845,08 |
0,00 |
500 845,08 |
|
Měna |
Částka |
Odpočty |
Finanční dopad |
|
EUR |
2 624 044,12 |
0,00 |
2 624 044,12 |
Rozpočtový bod:
|
Členský stát |
Opatření |
RR |
Důvod |
Druh platby |
Oprava (%) |
Měna |
Částka |
Odpočty |
Finanční dopad |
|
AT |
Certifikace |
2016 |
CEB/2017/002/AT řízení dluhu u vývozních náhrad |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 560 013,80 |
0,00 |
– 560 013,80 |
|
|
Platební nároky |
2016 |
Nedostatek ohledně statusu aktivního zemědělce podle čl. 9 odst. 2 nařízení 1307/2013 – režim základní platby (RZP) |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 11 131,04 |
0,00 |
– 11 131,04 |
|
|
Platební nároky |
2017 |
Nedostatek ohledně statusu aktivního zemědělce podle čl. 9 odst. 2 nařízení 1307/2013 – RZP |
ODHADOVANÉ PROCENTO |
0,47 % |
EUR |
– 342 311,27 |
0,00 |
– 342 311,27 |
|
|
Přímé podpory oddělené od produkce |
2016 |
Nedostatek ohledně statusu aktivního zemědělce podle čl. 9 odst. 2 nařízení 1307/2013 – ozelenění |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 9 144,07 |
0,00 |
– 9 144,07 |
|
|
Přímé podpory oddělené od produkce |
2017 |
Nedostatek ohledně statusu aktivního zemědělce podle čl. 9 odst. 2 nařízení 1307/2013 – ozelenění a mladí zemědělci |
ODHADOVANÉ PROCENTO |
0,47 % |
EUR |
– 161 606,01 |
0,00 |
– 161 606,01 |
|
|
Dobrovolná podpora vázaná na produkci |
2017 |
Nedostatek ohledně statusu aktivního zemědělce podle čl. 9 odst. 2 nařízení 1307/2013 – dobrovolná podpora vázaná na produkci |
ODHADOVANÉ PROCENTO |
0,47 % |
EUR |
– 6 670,62 |
0,00 |
– 6 670,62 |
|
|
Platební nároky |
2016 |
Příliš vysoká hodnota platebních nároků přiznaných v roce 2015 – článek 26 nařízení 1307/2013 – dopad na RZP |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 153 513,73 |
0,00 |
– 153 513,73 |
|
|
Platební nároky |
2017 |
Příliš vysoká hodnota platebních nároků přiznaných v roce 2015 – článek 26 nařízení 1307/2013 – dopad na RZP |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 108 909,33 |
0,00 |
– 108 909,33 |
|
|
Přímé podpory oddělené od produkce |
2016 |
Příliš vysoká hodnota platebních nároků přiznaných v roce 2015 – článek 26 nařízení 1307/2013 – dopad na ozelenění |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 69 228,19 |
0,00 |
– 69 228,19 |
|
|
Přímé podpory oddělené od produkce |
2017 |
Příliš vysoká hodnota platebních nároků přiznaných v roce 2015 – článek 26 nařízení 1307/2013 – dopad na ozelenění |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 49 113,49 |
0,00 |
– 49 113,49 |
|
|
|
|
|
|
Celkem AT: |
EUR |
– 1 471 641,55 |
0,00 |
– 1 471 641,55 |
|
Členský stát |
Opatření |
RR |
Důvod |
Druh platby |
Oprava (%) |
Měna |
Částka |
Odpočty |
Finanční dopad |
|
BE |
Certifikace |
2016 |
Známá chyba |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 1 146 110,05 |
0,00 |
– 1 146 110,05 |
|
|
Certifikace |
2016 |
Nejpravděpodobnější chyba v souboru EZZF v IACS za RR 2016 |
ODHADOVANÁ ČÁSTKA |
|
EUR |
– 503 815,42 |
0,00 |
– 503 815,42 |
|
|
Certifikace |
2016 |
Nejpravděpodobnější chyba v souboru EZZF mimo IACS za RR 2016 |
ODHADOVANÁ ČÁSTKA |
|
EUR |
– 24 246,22 |
0,00 |
– 24 246,22 |
|
|
|
|
|
|
Celkem BE: |
EUR |
– 1 674 171,69 |
0,00 |
– 1 674 171,69 |
|
Členský stát |
Opatření |
RR |
Důvod |
Druh platby |
Oprava (%) |
Měna |
Částka |
Odpočty |
Finanční dopad |
|
DE |
Certifikace |
2016 |
EZZF – auditní případ č. 24 |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 130,09 |
0,00 |
– 130,09 |
|
|
Certifikace |
2016 |
EZZF – auditní případ č. 31 |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 169,23 |
0,00 |
– 169,23 |
|
|
Certifikace |
2016 |
EZZF – auditní případ č. 4 |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 413,58 |
0,00 |
– 413,58 |
|
|
|
|
|
|
Celkem DE: |
EUR |
– 712,90 |
0,00 |
– 712,90 |
|
Členský stát |
Opatření |
RR |
Důvod |
Druh platby |
Oprava (%) |
Měna |
Částka |
Odpočty |
Finanční dopad |
|
ES |
Certifikace |
2016 |
Náhodná chyba v EZZF |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 15 926,15 |
0,00 |
– 15 926,15 |
|
|
Certifikace |
2016 |
Známá chyba v EZZF |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 51,52 |
0,00 |
– 51,52 |
|
|
Přímé podpory oddělené od produkce |
2016 |
Opožděné klasické kontroly – rok podání žádosti 2015 |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 28 661,51 |
0,00 |
– 28 661,51 |
|
|
Certifikace |
2016 |
Náhodné chyby v EZZF |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 155 560,07 |
0,00 |
– 155 560,07 |
|
|
Přímé podpory oddělené od produkce |
2016 |
Vzorek vycházející z analýzy rizik – kontroly pomocí dálkového průzkumu (CwRS), rok podání žádosti (RŽ) 2015 |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
5,00 % |
EUR |
– 194 370,47 |
0,00 |
– 194 370,47 |
|
|
Přímé podpory oddělené od produkce |
2017 |
Vzorek vycházející z analýzy rizik – kontroly pomocí dálkového průzkumu (CwRS), RŽ 2016 |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
5,00 % |
EUR |
– 131 651,65 |
0,00 |
– 131 651,65 |
|
|
|
|
|
|
Celkem ES: |
EUR |
– 526 221,37 |
0,00 |
– 526 221,37 |
|
Členský stát |
Opatření |
RR |
Důvod |
Druh platby |
Oprava (%) |
Měna |
Částka |
Odpočty |
Finanční dopad |
|
FR |
Dobrovolná podpora vázaná na produkci |
2016 |
RPŽ 2015 – opatření 7, 30 a 24 |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 6 287 259,89 |
0,00 |
– 6 287 259,89 |
|
|
Dobrovolná podpora vázaná na produkci |
2017 |
RPŽ 2016 – dobrovolná podpora vázaná na produkci M30 |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 31 114,24 |
0,00 |
– 31 114,24 |
|
|
Dobrovolná podpora vázaná na produkci |
2017 |
RPŽ 2016 – dobrovolná podpora vázaná na produkci M7 |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 28 400 982,41 |
0,00 |
– 28 400 982,41 |
|
|
Podmíněnost |
2014 |
Přímé platby (povinné požadavky na hospodaření (SMR) 1, 2, 5 – absence kontrol |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
2,00 % |
EUR |
– 15 559 062,85 |
– 403 995,73 |
– 15 155 067,12 |
|
|
Podmíněnost |
2013 |
Víno (SMR 1, 2, 5 – absence kontrol) |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
2,00 % |
EUR |
– 146 334,72 |
0,00 |
– 146 334,72 |
|
|
|
|
|
|
Celkem FR: |
EUR |
– 50 424 754,11 |
– 403 995,73 |
– 50 020 758,38 |
|
Členský stát |
Opatření |
RR |
Důvod |
Druh platby |
Oprava (%) |
Měna |
Částka |
Odpočty |
Finanční dopad |
|
GB |
Podmíněnost |
2015 |
Přímé platby – RŽ 2014 – nedostatečné kontroly na místě |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
2,00 % |
EUR |
– 3 864 246,24 |
– 77 151,09 |
– 3 787 095,15 |
|
|
Podmíněnost |
2016 |
Přímé platby – RŽ 2015 – nedostatečné kontroly na místě |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
2,00 % |
EUR |
– 3 820 007,23 |
– 1 269 622,79 |
– 2 550 384,44 |
|
|
Podmíněnost |
2017 |
Přímé platby – RŽ 2016 |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
2,00 % |
EUR |
– 3 881 716,38 |
– 1 261 994,04 |
– 2 619 722,34 |
|
|
|
|
|
|
Celkem GB: |
EUR |
– 11 565 969,85 |
– 2 608 767,92 |
– 8 957 201,93 |
|
Členský stát |
Opatření |
RR |
Důvod |
Druh platby |
Oprava (%) |
Měna |
Částka |
Odpočty |
Finanční dopad |
|
GR |
Platební nároky |
2017 |
Požadavek na aktivního zemědělce – propojené společnosti –RŽ 2016 |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 19 734,00 |
0,00 |
– 19 734,00 |
|
|
Platební nároky |
2016 |
RŽ 2015 – zemědělci, kteří na základě plochy pronajaté v roce 2010 dostávají platební nároky (PN) z vnitrostátní rezervy (VR) – RZP |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
10,00 % |
EUR |
– 45 625,62 |
0,00 |
– 45 625,62 |
|
|
Přímé podpory oddělené od produkce |
2016 |
RŽ 2015 – zemědělci, kteří na základě plochy pronajaté v roce 2010 dostávají PN z VR – ozelenění |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
10,00 % |
EUR |
– 21 809,05 |
0,00 |
– 21 809,05 |
|
|
Přímé podpory oddělené od produkce |
2016 |
RŽ 2015 – zemědělci, kteří na základě plochy pronajaté v roce 2010 dostávají PN z VR – mladí zemědělci |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
10,00 % |
EUR |
– 1 147,73 |
0,00 |
– 1 147,73 |
|
|
Platební nároky |
2016 |
RŽ 2015 – zemědělci, kteří nedeklarovali dostatečnou způsobilou plochu pro přechod na normální platební nárok– RZP |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 23 681,89 |
0,00 |
– 23 681,89 |
|
|
Přímé podpory oddělené od produkce |
2016 |
RŽ 2015 – zemědělci, kteří nedeklarovali dostatečnou způsobilou plochu pro přechod na normální platební nárok– OZELENĚNÍ |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 11 319,95 |
0,00 |
– 11 319,95 |
|
|
Platební nároky |
2017 |
RŽ 2016 – zemědělci, kteří na základě plochy pronajaté v roce 2010 dostávají PN z VR – RZP |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
10,00 % |
EUR |
– 47 341,78 |
0,00 |
– 47 341,78 |
|
|
Přímé podpory oddělené od produkce |
2017 |
RŽ 2016 – zemědělci, kteří na základě plochy pronajaté v roce 2010 dostávají PN z VR – ozelenění |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
10,00 % |
EUR |
– 23 339,50 |
0,00 |
– 23 339,50 |
|
|
Platební nároky |
2017 |
RŽ 2016 – zemědělci, kteří nedeklarovali dostatečnou způsobilou plochu pro přechod na normální platební nárok – RZP |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 19 336,09 |
0,00 |
– 19 336,09 |
|
|
Přímé podpory oddělené od produkce |
2017 |
RŽ 2016 – zemědělci, kteří nedeklarovali dostatečnou způsobilou plochu pro přechod na normální platební nárok– OZELENĚNÍ |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 9 532,69 |
0,00 |
– 9 532,69 |
|
|
Přímé podpory oddělené od produkce |
2016 |
Nedostatky v aktualizaci systému evidence půdy (LPIS) |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
2,00 % |
EUR |
– 12 342 563,07 |
0,00 |
– 12 342 563,07 |
|
|
Přímé podpory oddělené od produkce |
2017 |
Nedostatky v aktualizaci LPIS |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
2,00 % |
EUR |
– 12 060 282,13 |
0,00 |
– 12 060 282,13 |
|
|
Přímé podpory oddělené od produkce |
2017 |
Nedostatek v kontrolách ozelenění |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 385,10 |
– 134,79 |
– 250,31 |
|
|
Přímé podpory oddělené od produkce |
2016 |
Nedostatek v kontrolách parcel na místě – RZP |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 541 695,17 |
– 189 593,31 |
– 352 101,86 |
|
|
Přímé podpory oddělené od produkce |
2017 |
Nedostatek v kontrolách parcel na místě – RZP |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 148 063,37 |
– 51 822,18 |
– 96 241,19 |
|
|
|
|
|
|
Celkem GR: |
EUR |
– 25 315 857,14 |
– 241 550,28 |
– 25 074 306,86 |
|
Členský stát |
Opatření |
RR |
Důvod |
Druh platby |
Oprava (%) |
Měna |
Částka |
Odpočty |
Finanční dopad |
|
HR |
Účetní závěrka – finanční schválení |
2016 |
Chyby zjištěné certifikačním subjektem v rámci finančního schvalování (EZZF) |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 106,70 |
0,00 |
– 106,70 |
|
|
|
|
|
|
Celkem HR: |
EUR |
– 106,70 |
0,00 |
– 106,70 |
|
Členský stát |
Opatření |
RR |
Důvod |
Druh platby |
Oprava (%) |
Měna |
Částka |
Odpočty |
Finanční dopad |
|
HU |
Certifikace |
2016 |
Finanční chyba v EZZF |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 354 521,31 |
0,00 |
– 354 521,31 |
|
|
Certifikace |
2014 |
EZZF – známá chyba (RR 2014) |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 411 055,08 |
0,00 |
– 411 055,08 |
|
|
Certifikace |
2015 |
EZZF – známá chyba (RR 2015) |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 229 160,00 |
0,00 |
– 229 160,00 |
|
|
|
|
|
|
Celkem HU: |
EUR |
– 994 736,39 |
0,00 |
– 994 736,39 |
|
Členský stát |
Opatření |
RR |
Důvod |
Druh platby |
Oprava (%) |
Měna |
Částka |
Odpočty |
Finanční dopad |
|
IT |
Certifikace |
2016 |
Známé chyby v EZZF zjištěné certifikačním subjektem |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 58 736,48 |
0,00 |
– 58 736,48 |
|
|
|
|
|
|
Celkem IT: |
EUR |
– 58 736,48 |
0,00 |
– 58 736,48 |
|
Členský stát |
Opatření |
RR |
Důvod |
Druh platby |
Oprava (%) |
Měna |
Částka |
Odpočty |
Finanční dopad |
|
PL |
Ovoce a zelenina – mimořádná podpůrná opatření |
2015 |
Nedostatek 1 v kontrolách ke zjištění způsobilosti podpory (klíčová kontrola): podpora vyplacená přímo členům organizace producentů (OP) |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 862 313,80 |
0,00 |
– 862 313,80 |
|
|
Ovoce a zelenina – mimořádná podpůrná opatření |
2016 |
Nedostatek 1 v kontrolách ke zjištění způsobilosti podpory (klíčová kontrola): podpora vyplacená přímo členům OP |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 626 391,41 |
0,00 |
– 626 391,41 |
|
|
Ovoce a zelenina – mimořádná podpůrná opatření |
2015 |
Nedostatek 2 v kontrolách ke zjištění způsobilosti podpory (klíčová kontrola): změna činnosti po oznámení; pouze nařízení č. 932/2014. |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 1 225 249,40 |
0,00 |
– 1 225 249,40 |
|
|
Ovoce a zelenina – předběžně uznaná seskupení producentů |
2015 |
Známá chyba v souboru EZZF mimo IACS |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 20 800 842,75 |
– 20 800 842,75 |
0,00 |
|
|
|
|
|
|
Celkem PL: |
EUR |
– 23 514 797,36 |
– 20 800 842,75 |
– 2 713 954,61 |
|
Členský stát |
Opatření |
RR |
Důvod |
Druh platby |
Oprava (%) |
Měna |
Částka |
Odpočty |
Finanční dopad |
|
PT |
Podmíněnost |
2014 |
Přímé platby – RŽ 2013 – nedostatky v kontrolách SMR 2, 7, 8, 9, 11, 12, 16–18 – chybí dobrý zemědělský a environmentální stav (DZES) „střídání plodin“ – tolerance a shovívavost systému sankcí |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
5,00 % |
EUR |
– 378 534,63 |
– 1 984,14 |
– 376 550,49 |
|
|
Podmíněnost |
2015 |
Přímé platby – RŽ 2014 – nedostatky v kontrolách SMR 2, 9, 11, 12, 16–18 – chybí DZES „střídání plodin“ – tolerance a shovívavost systému sankcí |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
5,00 % |
EUR |
– 3 117 345,35 |
– 103 874,64 |
– 3 013 470,71 |
|
|
Podmíněnost |
2016 |
Přímé platby – RŽ 2015 – nedostatky v kontrolách SMR 2, 9, 11, 12, 16–18 – tolerance a shovívavost systému sankcí |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
5,00 % |
EUR |
– 3 042 569,54 |
– 78 338,31 |
– 2 964 231,23 |
|
|
Podmíněnost |
2017 |
Přímé platby – RŽ 2016 – tolerance a shovívavost systému sankcí |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 152 766,08 |
0,00 |
– 152 766,08 |
|
|
Podmíněnost |
2014 |
Víno – RŽ 2015 – nedostatky v kontrolách SMR 2, 9, 11, 12, 16–18 – tolerance a shovívavost systému sankcí |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
5,00 % |
EUR |
– 215 486,92 |
– 4 309,74 |
– 211 177,18 |
|
|
Podmíněnost |
2015 |
Víno – RŽ 2015 – nedostatky v kontrolách SMR 2, 9, 11, 12, 16–18 – tolerance a shovívavost systému sankcí |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
5,00 % |
EUR |
– 35 761,53 |
– 715,23 |
– 35 046,30 |
|
|
|
|
|
|
Celkem PT: |
EUR |
– 6 942 464,05 |
– 189 222,06 |
– 6 753 241,99 |
|
Členský stát |
Opatření |
RR |
Důvod |
Druh platby |
Oprava (%) |
Měna |
Částka |
Odpočty |
Finanční dopad |
|
SE |
Ovoce a zelenina – operační programy včetně stažení z trhu |
2015 |
Absence klíčové kontroly a nezpůsobilé výdaje |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
5,00 % |
EUR |
– 219 136,75 |
– 36 866,25 |
– 182 270,50 |
|
|
Ovoce a zelenina – operační programy včetně stažení z trhu |
2015 |
Absence klíčové kontroly a nezpůsobilé výdaje |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 737 325,02 |
0,00 |
– 737 325,02 |
|
|
Ovoce a zelenina – operační programy včetně stažení z trhu |
2016 |
Absence klíčové kontroly a nezpůsobilé výdaje |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
5,00 % |
EUR |
– 235 899,86 |
– 36 510,52 |
– 199 389,34 |
|
|
Ovoce a zelenina – operační programy včetně stažení z trhu |
2016 |
Absence klíčové kontroly a nezpůsobilé výdaje |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 730 210,41 |
0,00 |
– 730 210,41 |
|
|
Ovoce a zelenina – operační programy včetně stažení z trhu |
2017 |
Absence klíčové kontroly a nezpůsobilé výdaje |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
5,00 % |
EUR |
– 138 560,74 |
– 4 203,58 |
– 134 357,16 |
|
|
Ovoce a zelenina – operační programy včetně stažení z trhu |
2017 |
Absence klíčové kontroly a nezpůsobilé výdaje |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 84 071,64 |
0,00 |
– 84 071,64 |
|
|
|
|
|
|
Celkem SE: |
EUR |
– 2 145 204,42 |
– 77 580,35 |
– 2 067 624,07 |
|
Členský stát |
Opatření |
RR |
Důvod |
Druh platby |
Oprava (%) |
Měna |
Částka |
Odpočty |
Finanční dopad |
|
SK |
Podmíněnost |
2015 |
Přímé platby – RŽ 2014 – nedostatečný rozsah kontrol DZES 5 |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
5,00 % |
EUR |
– 14 259,15 |
– 42,85 |
– 14 216,30 |
|
|
Podmíněnost |
2015 |
Přímé platby – RŽ 2014 – shovívavost systému sankcí |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 1 063 858,34 |
0,00 |
– 1 063 858,34 |
|
|
Podmíněnost |
2016 |
Přímé platby – RŽ 2015 – nedostatečný rozsah kontrol DZES 5 |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
5,00 % |
EUR |
– 5 536,83 |
– 38,61 |
– 5 498,22 |
|
|
Podmíněnost |
2016 |
Přímé platby – RŽ 2015 – shovívavost systému sankcí |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 1 176 670,25 |
0,00 |
– 1 176 670,25 |
|
|
Podmíněnost |
2017 |
Přímé platby – RŽ 2016 – nedostatečný rozsah kontrol DZES 5 |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
5,00 % |
EUR |
– 9 990,33 |
– 87,11 |
– 9 903,22 |
|
|
Podmíněnost |
2017 |
Přímé platby – RŽ 2016 – shovívavost systému sankcí |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 1 407 765,37 |
0,00 |
– 1 407 765,37 |
|
|
|
|
|
|
Celkem SK: |
EUR |
– 3 678 080,27 |
– 168,57 |
– 3 677 911,70 |
|
Měna |
Částka |
Odpočty |
Finanční dopad |
|
EUR |
– 128 313 454,28 |
– 24 322 127,66 |
– 103 991 326,62 |
Rozpočtový bod:
|
Členský stát |
Opatření |
RR |
Důvod |
Druh platby |
Oprava (%) |
Měna |
Částka |
Odpočty |
Finanční dopad |
|
AT |
Rozvoj venkova, EZFRV – opatření, na něž se vztahuje IACS |
2016 |
Nedostatek ohledně statusu aktivního zemědělce podle čl. 9 odst. 2 nařízení 1307/2013 – EZFRV |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 7 474,30 |
0,00 |
– 7 474,30 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV – opatření, na něž se vztahuje IACS |
2017 |
Nedostatek ohledně statusu aktivního zemědělce podle čl. 9 odst. 2 nařízení 1307/2013 – EZFRV |
ODHADOVANÉ PROCENTO |
0,47 % |
EUR |
– 201 955,26 |
0,00 |
– 201 955,26 |
|
|
|
|
|
|
Celkem AT: |
EUR |
– 209 429,56 |
0,00 |
– 209 429,56 |
|
Členský stát |
Opatření |
RR |
Důvod |
Druh platby |
Oprava (%) |
Měna |
Částka |
Odpočty |
Finanční dopad |
|
BE |
Certifikace |
2016 |
Známá chyba EZFRV za RR 2016 |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 630 956,00 |
0,00 |
– 630 956,00 |
|
|
Certifikace |
2016 |
Nejpravděpodobnější chyba v souboru EZFRV v IACS za RR 2016 |
ODHADOVANÁ ČÁSTKA |
|
EUR |
– 24 973,87 |
0,00 |
– 24 973,87 |
|
|
Certifikace |
2016 |
Nejpravděpodobnější chyba v souboru EZFRV mimo IACS za RR 2016 |
ODHADOVANÁ ČÁSTKA |
|
EUR |
– 430,80 |
0,00 |
– 430,80 |
|
|
|
|
|
|
Celkem BE: |
EUR |
– 656 360,67 |
0,00 |
– 656 360,67 |
|
Členský stát |
Opatření |
RR |
Důvod |
Druh platby |
Oprava (%) |
Měna |
Částka |
Odpočty |
Finanční dopad |
|
DE |
Rozvoj venkova, EZFRV, osa 4 – iniciativa LEADER (2007–2013) |
2013 |
1a – jednotlivá chyba v zadávání veřejných zakázek (spis 2) – vypočtená oprava (10 %) |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 981,31 |
0,00 |
– 981,31 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV, osa 4 – LEADER (2007–2013) |
2014 |
1a – jednotlivá chyba v zadávání veřejných zakázek (spis 2) – vypočtená oprava (10 %) |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 1 552,36 |
0,00 |
– 1 552,36 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV – LEADER |
2015 |
1b – jednotlivá chyba v zadávání veřejných zakázek (spis 2) – vypočtená oprava (10 %) |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 1 672,70 |
0,00 |
– 1 672,70 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV, osa 4 – LEADER (2007–2013) |
2010 |
2a – jednotlivá chyba v zadávání veřejných zakázek (spis 7) – vypočtená oprava (10 %) |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 2 568,80 |
0,00 |
– 2 568,80 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV, osa 4 – LEADER (2007–2013) |
2011 |
2a – jednotlivá chyba v zadávání veřejných zakázek (spis 7) – vypočtená oprava (10 %) |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 2 115,88 |
0,00 |
– 2 115,88 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV, osa 4 – LEADER (2007–2013) |
2012 |
2a – jednotlivá chyba v zadávání veřejných zakázek (spis 7) – vypočtená oprava (10 %) |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 902,46 |
0,00 |
– 902,46 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV, osa 4 – LEADER (2007–2013) |
2013 |
2a – jednotlivá chyba v zadávání veřejných zakázek (spis 7) – vypočtená oprava (10 %) |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 902,46 |
0,00 |
– 902,46 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV, osa 4 – LEADER (2007–2013) |
2014 |
2a – jednotlivá chyba v zadávání veřejných zakázek (spis 7) – vypočtená oprava (10 %) |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 1 216,80 |
0,00 |
– 1 216,80 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV – LEADER |
2015 |
2a – jednotlivá chyba v zadávání veřejných zakázek (spis 7) – vypočtená oprava (10 %) |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 1 401,01 |
0,00 |
– 1 401,01 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV, osa 4 – LEADER (2007–2013) |
2014 |
3a – Nedostatky ve správních kontrolách postupů pro zadávání veřejných zakázek |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
3,00 % |
EUR |
– 69 095,14 |
0,00 |
– 69 095,14 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV – LEADER |
2015 |
3b – Nedostatky ve správních kontrolách postupů pro zadávání veřejných zakázek |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
3,00 % |
EUR |
– 559 669,26 |
– 1 557,83 |
– 558 111,43 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV – LEADER |
2016 |
3b – Nedostatky ve správních kontrolách postupů pro zadávání veřejných zakázek |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
3,00 % |
EUR |
– 365 056,56 |
– 6 266,59 |
– 358 789,97 |
|
|
Certifikace |
2016 |
EZFRV IACS – auditní případ č. 11 |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 607,28 |
0,00 |
– 607,28 |
|
|
Certifikace |
2016 |
EZFRV IACS – auditní případ č. 129 |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 16 831,09 |
0,00 |
– 16 831,09 |
|
|
Certifikace |
2016 |
EZFRV IACS – auditní případ č. 6 |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 477,71 |
0,00 |
– 477,71 |
|
|
Certifikace |
2016 |
EZFRV IACS – auditní případ č. 71 |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 119,73 |
0,00 |
– 119,73 |
|
|
Certifikace |
2016 |
EZFRV mimo IACS – auditní případ č. 2 |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 35 831,00 |
0,00 |
– 35 831,00 |
|
|
Certifikace |
2016 |
EZFRV mimo IACS – auditní případ č. 27 |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 4 396,50 |
0,00 |
– 4 396,50 |
|
|
Certifikace |
2016 |
EZFRV mimo IACS – auditní případ č. 34 |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 1 432,51 |
0,00 |
– 1 432,51 |
|
|
Certifikace |
2016 |
EZFRV mimo IACS – auditní případ č. 43 |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 23 887,00 |
0,00 |
– 23 887,00 |
|
|
Certifikace |
2016 |
EZFRV mimo IACS – auditní případ č. 51 |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 848,29 |
0,00 |
– 848,29 |
|
|
|
|
|
|
Celkem DE: |
EUR |
– 1 091 565,85 |
– 7 824,42 |
– 1 083 741,43 |
|
Členský stát |
Opatření |
RR |
Důvod |
Druh platby |
Oprava (%) |
Měna |
Částka |
Odpočty |
Finanční dopad |
|
ES |
Rozvoj venkova, EZFRV, investice – soukromí příjemci |
2016 |
Nedostatky v kontrolách přiměřenosti nákladů na M123 (RR 2016 – přechodně) |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
5,00 % |
EUR |
– 2 229,43 |
0,00 |
– 2 229,43 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV, investice – soukromí příjemci |
2015 |
Nedostatky v hodnocení přiměřenosti nákladů na M123 (RR 2015) |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
5,00 % |
EUR |
– 126 999,41 |
0,00 |
– 126 999,41 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV, investice – soukromí příjemci |
2015 |
Nedostatky v hodnocení přiměřenosti nákladů na M123 (RR 2016) |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
5,00 % |
EUR |
– 17 905,78 |
0,00 |
– 17 905,78 |
|
|
Certifikace |
2016 |
Známé chyby v EZFRV |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 46 723,27 |
0,00 |
– 46 723,27 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV, investice – soukromí příjemci |
2016 |
Nedostatečná kvalita následných kontrol (M121) |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 33 740,92 |
0,00 |
– 33 740,92 |
|
|
Certifikace |
2016 |
Známé chyby v EZFRV – 56 200,38 EUR |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 56 200,38 |
0,00 |
– 56 200,38 |
|
|
Certifikace |
2016 |
Nejpravděpodobnější chyba v souboru EZFRV – 17 124,08 EUR |
ODHADOVANÁ ČÁSTKA |
|
EUR |
– 17 124,08 |
0,00 |
– 17 124,08 |
|
|
Certifikace |
2016 |
Náhodné chyby v EZFRV |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 2 390,50 |
0,00 |
– 2 390,50 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV, investice – soukromí příjemci |
2015 |
Ověření žádosti o platbu |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 91 814,57 |
0,00 |
– 91 814,57 |
|
|
|
|
|
|
Celkem ES: |
EUR |
– 395 128,34 |
0,00 |
– 395 128,34 |
|
Členský stát |
Opatření |
RR |
Důvod |
Druh platby |
Oprava (%) |
Měna |
Částka |
Odpočty |
Finanční dopad |
|
FR |
Certifikace |
2016 |
CEB/2017/046/FR – extrapolovaná chyba v EZFRV |
ODHADOVANÁ ČÁSTKA |
|
EUR |
– 1 768,57 |
0,00 |
– 1 768,57 |
|
|
Certifikace |
2016 |
CEB/2017/046/FR – známé chyby v EZFRV |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 27 977,00 |
0,00 |
– 27 977,00 |
|
|
Podmíněnost |
2013 |
Rozvoj venkova (SMR 1, 2, 5 – absence kontrol) |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
2,00 % |
EUR |
– 532 897,40 |
– 489 608,41 |
– 43 288,99 |
|
|
Podmíněnost |
2014 |
Rozvoj venkova (SMR 1, 2, 5 – absence kontrol) |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
2,00 % |
EUR |
– 668 690,92 |
0,00 |
– 668 690,92 |
|
|
|
|
|
|
Celkem FR: |
EUR |
– 1 231 333,89 |
– 489 608,41 |
– 741 725,48 |
|
Členský stát |
Opatření |
RR |
Důvod |
Druh platby |
Oprava (%) |
Měna |
Částka |
Odpočty |
Finanční dopad |
|
GB |
Rozvoj venkova, EZFRV, investice – soukromí příjemci |
2015 |
Chybějící auditní stopa týkající se návštěv na místě – RR 2015 – opatření 216 |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
3,00 % |
EUR |
– 10 380,46 |
0,00 |
– 10 380,46 |
|
|
Rozvoj venkova – EZFRV – lesnická opatření |
2015 |
Chybějící auditní stopa týkající se návštěv na místě – RR 2015 – opatření 221 |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
10,00 % |
EUR |
– 13 254,64 |
0,00 |
– 13 254,64 |
|
|
Rozvoj venkova – EZFRV – lesnická opatření |
2015 |
Chybějící auditní stopa týkající se návštěv na místě – RR 2015 – opatření 227 |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
10,00 % |
EUR |
– 148 643,71 |
0,00 |
– 148 643,71 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV, investice – soukromí příjemci |
2016 |
Chybějící auditní stopa týkající se návštěv na místě – RR 2016 – opatření 216 vyplacené v rámci M04 nového programového období |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
3,00 % |
EUR |
– 7 565,26 |
0,00 |
– 7 565,26 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV, investice – soukromí příjemci |
2017 |
Chybějící auditní stopa týkající se návštěv na místě – RR 2017 – opatření 216 vyplacené v rámci M04 nového programového období |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
3,00 % |
EUR |
– 726,75 |
0,00 |
– 726,75 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV – opatření, na něž se vztahuje IACS |
2016 |
M10: Chybějící systematické křížové kontroly databází zvířat s cílem posoudit požadavek na intenzitu chovu a chybějící posouzení hospodářských zvířat na místě – RŽ 2015 |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
10,00 % |
EUR |
– 476 492,21 |
0,00 |
– 476 492,21 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV – opatření, na něž se vztahuje IACS |
2016 |
M14: Chybějící systematické křížové kontroly databází zvířat s cílem posoudit požadavek na intenzitu chovu, chybějící posouzení hospodářských zvířat na místě a systém sankcí není v souladu s předpisy – RŽ 2015 |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
10,00 % |
EUR |
– 20 700,00 |
0,00 |
– 20 700,00 |
|
|
Rozvoj venkova – EZFRV – lesnická opatření |
2016 |
M221/M08: Chybějící správní kontrola plateb za ušlé příjmy – RŽ 2015 |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
10,00 % |
EUR |
– 23 435,00 |
0,00 |
– 23 435,00 |
|
|
Rozvoj venkova – EZFRV – lesnická opatření |
2017 |
M221/M08: Chybějící správní kontrola plateb za ušlé příjmy – RŽ 2016 |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
10,00 % |
EUR |
– 23 435,00 |
0,00 |
– 23 435,00 |
|
|
Podmíněnost |
2014 |
Rozvoj venkova – RŽ 2014 – nedostatečné kontroly na místě |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
2,00 % |
EUR |
– 501 789,15 |
0,00 |
– 501 789,15 |
|
|
Podmíněnost |
2015 |
Rozvoj venkova – RŽ 2014 – nedostatečné kontroly na místě |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
2,00 % |
EUR |
– 397 720,77 |
0,00 |
– 397 720,77 |
|
|
Podmíněnost |
2015 |
Rozvoj venkova – RŽ 2015 – nedostatečné kontroly na místě |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
2,00 % |
EUR |
– 253 812,96 |
– 257,81 |
– 253 555,15 |
|
|
Podmíněnost |
2016 |
Rozvoj venkova – RŽ 2015 – nedostatečné kontroly na místě |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
2,00 % |
EUR |
– 410 094,33 |
0,00 |
– 410 094,33 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV, investice – soukromí příjemci |
2015 |
Vlastní prohlášení týkající se plateb včetně DPH – RR 2015 – opatření 216 |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 88 233,89 |
0,00 |
– 88 233,89 |
|
|
|
|
|
|
Celkem GB: |
EUR |
– 2 376 284,13 |
– 257,81 |
– 2 376 026,32 |
|
Členský stát |
Opatření |
RR |
Důvod |
Druh platby |
Oprava (%) |
Měna |
Částka |
Odpočty |
Finanční dopad |
|
GR |
Rozvoj venkova, EZFRV, osa 2 (2007–2013, opatření vztahující se na plochu) |
2009 |
Nedostatky v systému LPIS |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 2 397 552,06 |
0,00 |
– 2 397 552,06 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV, osa 2 (2007–2013, opatření vztahující se na plochu) |
2010 |
Nedostatky v systému LPIS |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 805 546,96 |
0,00 |
– 805 546,96 |
|
|
|
|
|
|
Celkem GR: |
EUR |
– 3 203 099,02 |
0,00 |
– 3 203 099,02 |
|
Členský stát |
Opatření |
RR |
Důvod |
Druh platby |
Oprava (%) |
Měna |
Částka |
Odpočty |
Finanční dopad |
|
HR |
Rozvoj venkova, EZFRV – opatření, na něž se vztahuje IACS |
2016 |
Náležité kontroly k zajištění toho, aby žádost splňovala všechna kritéria způsobilosti stanovená v právních předpisech EU a v programu rozvoje venkova členského státu nebo regionu (M10 – M11 – RŽ 2015 a 2016 – RR 2016) |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 101 099,73 |
– 45 886,85 |
– 55 212,88 |
|
|
Účetní závěrka – finanční schválení |
2016 |
Známá chyba zjištěná certifikačním subjektem v rámci finančního schvalování (EZFRV IACS) |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 53 125,78 |
0,00 |
– 53 125,78 |
|
|
|
|
|
|
Celkem HR: |
EUR |
– 154 225,51 |
– 45 886,85 |
– 108 338,66 |
|
Členský stát |
Opatření |
RR |
Důvod |
Druh platby |
Oprava (%) |
Měna |
Částka |
Odpočty |
Finanční dopad |
|
HU |
Certifikace |
2016 |
Finanční chyba v EZFRV |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 50,02 |
0,00 |
– 50,02 |
|
|
Certifikace |
2016 |
Známá chyba v EZFRV |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 419 402,55 |
0,00 |
– 419 402,55 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV, investice – soukromí příjemci |
2015 |
Nedodržení pravidel pro zadávání veřejných zakázek |
ODHADOVANÉ PROCENTO |
0,10 % |
EUR |
– 2 117,92 |
– 2 117,92 |
0,00 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV, investice – veřejní příjemci |
2015 |
Nedodržení pravidel pro zadávání veřejných zakázek |
ODHADOVANÉ PROCENTO |
0,10 % |
EUR |
– 15 280,22 |
– 15 280,22 |
0,00 |
|
|
EZFRV, rozvoj venkova, opatření paušální podpory |
2015 |
Nedodržení pravidel pro zadávání veřejných zakázek |
ODHADOVANÉ PROCENTO |
0,10 % |
EUR |
– 12 762,94 |
– 12 762,94 |
0,00 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV, investice – soukromí příjemci |
2016 |
Nedodržení pravidel pro zadávání veřejných zakázek |
ODHADOVANÉ PROCENTO |
0,10 % |
EUR |
– 846,96 |
– 838,29 |
– 8,67 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV, investice – veřejní příjemci |
2016 |
Nedodržení pravidel pro zadávání veřejných zakázek |
ODHADOVANÉ PROCENTO |
0,10 % |
EUR |
– 68 740,57 |
– 11 603,59 |
– 57 136,98 |
|
|
EZFRV, rozvoj venkova, opatření paušální podpory |
2016 |
Nedodržení pravidel pro zadávání veřejných zakázek |
ODHADOVANÉ PROCENTO |
0,10 % |
EUR |
– 15 242,66 |
– 3 610,66 |
– 11 632,00 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV, investice – soukromí příjemci |
2017 |
Nedodržení pravidel pro zadávání veřejných zakázek |
ODHADOVANÉ PROCENTO |
0,10 % |
EUR |
– 179,34 |
0,00 |
– 179,34 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV, investice – veřejní příjemci |
2017 |
Nedodržení pravidel pro zadávání veřejných zakázek |
ODHADOVANÉ PROCENTO |
0,10 % |
EUR |
– 249,97 |
0,00 |
– 249,97 |
|
|
EZFRV, rozvoj venkova, opatření paušální podpory |
2017 |
Nedodržení pravidel pro zadávání veřejných zakázek |
ODHADOVANÉ PROCENTO |
0,10 % |
EUR |
– 22,75 |
0,00 |
– 22,75 |
|
|
|
|
|
|
Celkem HU: |
EUR |
– 534 895,90 |
– 46 213,62 |
– 488 682,28 |
|
Členský stát |
Opatření |
RR |
Důvod |
Druh platby |
Oprava (%) |
Měna |
Částka |
Odpočty |
Finanční dopad |
|
IE |
Certifikace |
2016 |
FINANČNÍ CHYBY ZJIŠTĚNÉ CERTIFIKAČNÍM SUBJEKTEM |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 289 762,08 |
0,00 |
– 289 762,08 |
|
|
|
|
|
|
Celkem IE: |
EUR |
– 289 762,08 |
0,00 |
– 289 762,08 |
|
Členský stát |
Opatření |
RR |
Důvod |
Druh platby |
Oprava (%) |
Měna |
Částka |
Odpočty |
Finanční dopad |
|
IT |
Rozvoj venkova, EZFRV – opatření, na něž se vztahuje IACS |
2016 |
Chybějící doklady o výpočtu intenzity chovu při kontrolách na místě – RR 2016 – opatření 10 – operace 10.1.1 |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
2,00 % |
EUR |
– 16 181,19 |
0,00 |
– 16 181,19 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV – opatření, na něž se vztahuje IACS |
2017 |
Chybějící doklady o výpočtu intenzity chovu při kontrolách na místě – RR 2016 – opatření 10 – operace 10.1.1 |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
2,00 % |
EUR |
– 15 722,34 |
0,00 |
– 15 722,34 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV – opatření, na něž se vztahuje IACS |
2016 |
Chybějící doklady o výpočtu intenzity chovu při kontrolách na místě – RR 2016 – opatření 10 – operace 10.1.2 |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
2,00 % |
EUR |
– 11 965,46 |
0,00 |
– 11 965,46 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV – opatření, na něž se vztahuje IACS |
2017 |
Chybějící doklady o výpočtu intenzity chovu při kontrolách na místě – RR 2016 – opatření 10 – operace 10.1.2 |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
2,00 % |
EUR |
– 11 626,16 |
0,00 |
– 11 626,16 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV – opatření, na něž se vztahuje IACS |
2016 |
Chybějící doklady o výpočtu intenzity chovu při kontrolách na místě – RR 2016 – opatření 10 – operace 10.1.3 |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
2,00 % |
EUR |
– 2 414,45 |
0,00 |
– 2 414,45 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV – opatření, na něž se vztahuje IACS |
2017 |
Chybějící doklady o výpočtu intenzity chovu při kontrolách na místě – RR 2016 – opatření 10 – operace 10.1.3 |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
2,00 % |
EUR |
– 2 345,98 |
0,00 |
– 2 345,98 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV – opatření, na něž se vztahuje IACS |
2016 |
Chybějící doklady o výpočtu intenzity chovu při kontrolách na místě – RR 2016 – opatření 11 – operace 11.1.1 |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
2,00 % |
EUR |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV – opatření, na něž se vztahuje IACS |
2017 |
Chybějící doklady o výpočtu intenzity chovu při kontrolách na místě – RR 2016 – opatření 11 – operace 11.1.1 |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
2,00 % |
EUR |
– 806,75 |
0,00 |
– 806,75 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV – opatření, na něž se vztahuje IACS |
2016 |
Chybějící doklady o výpočtu intenzity chovu při kontrolách na místě – RR 2016 – opatření 11 – operace 11.2.1 |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
2,00 % |
EUR |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV – opatření, na něž se vztahuje IACS |
2017 |
Chybějící doklady o výpočtu intenzity chovu při kontrolách na místě – RR 2016 – opatření 11 – operace 11.2.1 |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
2,00 % |
EUR |
– 1 666,15 |
0,00 |
– 1 666,15 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV – opatření, na něž se vztahuje IACS |
2016 |
Chybějící doklady o výpočtu intenzity chovu při kontrolách na místě – RR 2016 – opatření 13 – operace 13.1.1 |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
2,00 % |
EUR |
– 56 267,29 |
0,00 |
– 56 267,29 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV – opatření, na něž se vztahuje IACS |
2017 |
Chybějící doklady o výpočtu intenzity chovu při kontrolách na místě – RR 2016 – opatření 13 – operace 13.1.1 |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
2,00 % |
EUR |
– 26 678,19 |
0,00 |
– 26 678,19 |
|
|
|
|
|
|
Celkem IT: |
EUR |
– 145 673,96 |
0,00 |
– 145 673,96 |
|
Členský stát |
Opatření |
RR |
Důvod |
Druh platby |
Oprava (%) |
Měna |
Částka |
Odpočty |
Finanční dopad |
|
PL |
Certifikace |
2015 |
Finanční chyby v souboru EZFRV mimo IACS |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 10 244,55 |
0,00 |
– 10 244,55 |
|
|
|
|
|
|
Celkem PL: |
EUR |
– 10 244,55 |
0,00 |
– 10 244,55 |
|
Členský stát |
Opatření |
RR |
Důvod |
Druh platby |
Oprava (%) |
Měna |
Částka |
Odpočty |
Finanční dopad |
|
PT |
Rozvoj venkova, EZFRV, osa 4 – LEADER (2007–2013) |
2014 |
1 – opatření 413 (dílčí opatření 311, 312, 313): nezpůsobilé náklady na vytvoření/udržení pracovních míst |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 467 842,77 |
0,00 |
– 467 842,77 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV – LEADER |
2015 |
1 – opatření 413 (dílčí opatření 311, 312, 313): nezpůsobilé náklady na vytvoření/udržení pracovních míst |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 1 212 190,33 |
0,00 |
– 1 212 190,33 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV – LEADER |
2016 |
1 – opatření 413 (dílčí opatření 311, 312, 313): nezpůsobilé náklady na vytvoření/udržení pracovních míst |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 94 360,25 |
0,00 |
– 94 360,25 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV, osa 4 – LEADER (2007–2013) |
2014 |
2 – opatření 413 (dílčí opatření 311, 312, 313, 323): nedostatky v kontrolách přiměřenosti nákladů |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
100,00 % |
EUR |
– 301 512,95 |
0,00 |
– 301 512,95 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV – LEADER |
2015 |
2 – opatření 413 (dílčí opatření 311, 312, 313, 323): nedostatky v kontrolách přiměřenosti nákladů |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
100,00 % |
EUR |
– 248 459,07 |
0,00 |
– 248 459,07 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV – LEADER |
2016 |
2 – opatření 413 (dílčí opatření 311, 312, 313, 323): nedostatky v kontrolách přiměřenosti nákladů |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
100,00 % |
EUR |
– 57 404,70 |
0,00 |
– 57 404,70 |
|
|
Certifikace |
2015 |
Rozhodnutí o schválení účetní závěrky za RR 2015 a rozhodnutí o schválení účetní závěrky EZFRV za poslední rok provádění (16.10.2014 – 31.12.2015) v souvislosti s programovým obdobím 2007–2013 |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 15 000,61 |
0,00 |
– 15 000,61 |
|
|
Podmíněnost |
2014 |
oprava – rozvoj venkova – RŽ 2013 |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
5,00 % |
EUR |
10 380,28 |
0,00 |
10 380,28 |
|
|
Podmíněnost |
2014 |
oprava – rozvoj venkova – RŽ 2014 |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
5,00 % |
EUR |
22 589,96 |
0,00 |
22 589,96 |
|
|
Podmíněnost |
2015 |
oprava – rozvoj venkova – RŽ 2014 |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
5,00 % |
EUR |
98 204,04 |
0,00 |
98 204,04 |
|
|
Podmíněnost |
2015 |
oprava – rozvoj venkova – RŽ 2015 |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
5,00 % |
EUR |
33 486,89 |
0,00 |
33 486,89 |
|
|
Podmíněnost |
2016 |
oprava – rozvoj venkova – RŽ 2015 |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
5,00 % |
EUR |
90 178,07 |
0,00 |
90 178,07 |
|
|
Certifikace |
2016 |
Rozhodnutí o schválení účetní závěrky EZFRV za poslední rok provádění (5. čtvrtletí – 16.10.2014 – 31.12.2015) v souvislosti s programovým obdobím 2007–2013 |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 3 041 420,01 |
– 9 024,71 |
– 3 032 395,30 |
|
|
Certifikace |
2015 |
Výdaje vykázané v posledním roce provádění na opatření 511 pro rozvoj venkova, které nebyly vykázány v rozpočtovém roce, v němž došlo ke skutečnému zaplacení |
ODHADOVANÁ ČÁSTKA |
|
EUR |
– 939 516,00 |
0,00 |
– 939 516,00 |
|
|
Certifikace |
2016 |
Extrapolovaná chyba v 5. čtvrtletí (5. čtvrtletí – 16.10.2015 – 31.12.2015) za poslední rok provádění v souboru EZFRV mimo IACS (63 248,59 EUR) |
ODHADOVANÁ ČÁSTKA |
|
EUR |
– 63 248,59 |
– 21 747,68 |
– 41 500,91 |
|
|
Podmíněnost |
2014 |
Rozvoj venkova – RŽ 2013 – nedostatky v kontrolách SMR 2, 7, 8, 9, 11, 12, 16–18 – chybí DZES „střídání plodin“ – tolerance a shovívavost systému sankcí |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
5,00 % |
EUR |
– 129 966,15 |
0,00 |
– 129 966,15 |
|
|
Podmíněnost |
2014 |
Rozvoj venkova – RŽ 2014 – nedostatky v kontrolách SMR 2, 9, 11, 12, 16–18 – chybí DZES „střídání plodin“ – tolerance a shovívavost systému sankcí |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
5,00 % |
EUR |
– 204 951,05 |
0,00 |
– 204 951,05 |
|
|
Podmíněnost |
2015 |
Rozvoj venkova – RŽ 2014 – nedostatky v kontrolách SMR 2, 9, 11, 12, 16–18 – chybí DZES „střídání plodin“ – tolerance a shovívavost systému sankcí |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
5,00 % |
EUR |
– 220 275,94 |
– 881,07 |
– 219 394,87 |
|
|
Podmíněnost |
2015 |
Rozvoj venkova – RŽ 2015 – nedostatky v kontrolách SMR 2, 9, 11, 12, 16–18 – tolerance a shovívavost systému sankcí |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
5,00 % |
EUR |
– 24 809,88 |
– 164,16 |
– 24 645,72 |
|
|
Podmíněnost |
2016 |
Rozvoj venkova – RŽ 2015 – nedostatky v kontrolách SMR 2, 9, 11, 12, 16–18 – tolerance a shovívavost systému sankcí |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
5,00 % |
EUR |
– 1 626 056,75 |
0,00 |
– 1 626 056,75 |
|
|
Certifikace |
2015 |
Nejpravděpodobnější chyba v souboru EZFRV za 1. až 4. čtvrtletí |
ODHADOVANÁ ČÁSTKA |
|
EUR |
– 2 849 591,00 |
– 257 376,75 |
– 2 592 214,25 |
|
|
|
|
|
|
Celkem PT: |
EUR |
– 11 241 766,81 |
– 289 194,37 |
– 10 952 572,44 |
|
Členský stát |
Opatření |
RR |
Důvod |
Druh platby |
Oprava (%) |
Měna |
Částka |
Odpočty |
Finanční dopad |
|
RO |
Rozvoj venkova, EZFRV, investice – veřejní příjemci |
2014 |
Několik případů nesouladu s právním rámcem v oblasti zadávání veřejných zakázek |
ODHADOVANÉ PROCENTO |
2,44 % |
EUR |
– 3 923 959,54 |
0,00 |
– 3 923 959,54 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV, investice – soukromí příjemci |
2015 |
Několik případů nesouladu s právním rámcem v oblasti zadávání veřejných zakázek |
ODHADOVANÉ PROCENTO |
2,44 % |
EUR |
– 3 280 175,58 |
0,00 |
– 3 280 175,58 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV, investice – veřejní příjemci |
2015 |
Několik případů nesouladu s právním rámcem v oblasti zadávání veřejných zakázek |
ODHADOVANÉ PROCENTO |
2,44 % |
EUR |
– 2 755 091,05 |
0,00 |
– 2 755 091,05 |
|
|
EZFRV, rozvoj venkova, opatření paušální podpory |
2015 |
Několik případů nesouladu s právním rámcem v oblasti zadávání veřejných zakázek |
ODHADOVANÉ PROCENTO |
2,44 % |
EUR |
– 260 292,18 |
0,00 |
– 260 292,18 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV, investice – soukromí příjemci |
2016 |
Několik případů nesouladu s právním rámcem v oblasti zadávání veřejných zakázek |
ODHADOVANÉ PROCENTO |
2,44 % |
EUR |
– 683 995,90 |
0,00 |
– 683 995,90 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV, investice – veřejní příjemci |
2016 |
Několik případů nesouladu s právním rámcem v oblasti zadávání veřejných zakázek |
ODHADOVANÉ PROCENTO |
2,44 % |
EUR |
– 452 827,98 |
0,00 |
– 452 827,98 |
|
|
EZFRV, rozvoj venkova, opatření paušální podpory |
2016 |
Několik případů nesouladu s právním rámcem v oblasti zadávání veřejných zakázek |
ODHADOVANÉ PROCENTO |
2,44 % |
EUR |
– 115 226,97 |
0,00 |
– 115 226,97 |
|
|
|
|
|
|
Celkem RO: |
EUR |
– 11 471 569,20 |
0,00 |
– 11 471 569,20 |
|
Členský stát |
Opatření |
RR |
Důvod |
Druh platby |
Oprava (%) |
Měna |
Částka |
Odpočty |
Finanční dopad |
|
SE |
Rozvoj venkova, EZFRV, osy 1+3 – opatření zaměřená na investice (2007–2013) |
2012 |
chybějící ověření k vyloučení dvojího financování |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
10,00 % |
EUR |
– 65 461,21 |
– 21 733,12 |
– 43 728,09 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV, osy 1+3 – opatření zaměřená na investice (2007–2013) |
2013 |
chybějící ověření k vyloučení dvojího financování |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
10,00 % |
EUR |
– 620 898,88 |
– 15 648,02 |
– 605 250,86 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV, investice – veřejní příjemci |
2014 |
chybějící ověření k vyloučení dvojího financování |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
10,00 % |
EUR |
– 291 505,90 |
– 86 612,45 |
– 204 893,45 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV, osy 1+3 – opatření zaměřená na investice (2007–2013) |
2013 |
chybějící ověření žádostí o proplacení nákladů |
JEDNORÁZOVÁ |
|
EUR |
– 6 970,99 |
0,00 |
– 6 970,99 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV, osy 1+3 – opatření zaměřená na investice (2007–2013) |
2012 |
chybějící ověření kritérií pro malé a střední podniky a nedostatky při uplatňování kritérií výběru a při posuzování přiměřenosti nákladů |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
10,00 % |
EUR |
– 55 086,77 |
– 18 288,81 |
– 36 797,96 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV, osy 1+3 – opatření zaměřená na investice (2007–2013) |
2013 |
chybějící ověření kritérií pro malé a střední podniky a nedostatky při uplatňování kritérií výběru a při posuzování přiměřenosti nákladů |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
10,00 % |
EUR |
– 363 222,29 |
0,00 |
– 363 222,29 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV, investice – soukromí příjemci |
2014 |
chybějící ověření kritérií pro malé a střední podniky a nedostatky při uplatňování kritérií výběru a při posuzování přiměřenosti nákladů |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
10,00 % |
EUR |
– 245 246,39 |
– 72 867,78 |
– 172 378,61 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV, investice – soukromí příjemci |
2015 |
chybějící ověření kritérií pro malé a střední podniky a nedostatky při uplatňování kritérií výběru a při posuzování přiměřenosti nákladů |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
10,00 % |
EUR |
– 64 295,86 |
0,00 |
– 64 295,86 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV, osy 1+3 – opatření zaměřená na investice (2007–2013) |
2008 |
chybějící ověření kritérií pro malé a střední podniky, riziko dvojího financování a nedostatky při uplatňování kritérií výběru a při posuzování přiměřenosti nákladů |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
10,00 % |
EUR |
– 751,03 |
0,00 |
– 751,03 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV, osy 1+3 – opatření zaměřená na investice (2007–2013) |
2009 |
chybějící ověření kritérií pro malé a střední podniky, riziko dvojího financování a nedostatky při uplatňování kritérií výběru a při posuzování přiměřenosti nákladů |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
10,00 % |
EUR |
– 320,70 |
0,00 |
– 320,70 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV, osy 1+3 – opatření zaměřená na investice (2007–2013) |
2011 |
chybějící ověření kritérií pro malé a střední podniky, riziko dvojího financování a nedostatky při uplatňování kritérií výběru a při posuzování přiměřenosti nákladů |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
10,00 % |
EUR |
– 2 236,29 |
– 67,59 |
– 2 168,70 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV, osy 1+3 – opatření zaměřená na investice (2007–2013) |
2012 |
chybějící ověření kritérií pro malé a střední podniky, riziko dvojího financování a nedostatky při uplatňování kritérií výběru a při posuzování přiměřenosti nákladů |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
10,00 % |
EUR |
– 113 768,81 |
– 37 771,25 |
– 75 997,56 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV, osy 1+3 – opatření zaměřená na investice (2007–2013) |
2013 |
chybějící ověření kritérií pro malé a střední podniky, riziko dvojího financování a nedostatky při uplatňování kritérií výběru a při posuzování přiměřenosti nákladů |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
10,00 % |
EUR |
– 472 874,38 |
0,00 |
– 472 874,38 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV, investice – soukromí příjemci |
2014 |
chybějící ověření kritérií pro malé a střední podniky, riziko dvojího financování a nedostatky při uplatňování kritérií výběru a při posuzování přiměřenosti nákladů |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
10,00 % |
EUR |
– 347 992,77 |
– 103 395,86 |
– 244 596,91 |
|
|
EZFRV, rozvoj venkova, opatření paušální podpory |
2015 |
chybějící ověření kritérií pro malé a střední podniky, riziko dvojího financování a nedostatky při uplatňování kritérií výběru a při posuzování přiměřenosti nákladů |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
10,00 % |
EUR |
– 283 956,93 |
0,00 |
– 283 956,93 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV, osa 1 (2007–2013) |
2007 |
nedostatky při uplatňování kritérií výběru a při posuzování přiměřenosti nákladů |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
5,00 % |
EUR |
– 2 143,59 |
0,00 |
– 2 143,59 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV, osy 1+3 – opatření zaměřená na investice (2007–2013) |
2012 |
nedostatky při uplatňování kritérií výběru a při posuzování přiměřenosti nákladů |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
5,00 % |
EUR |
– 131 152,67 |
– 87 085,37 |
– 44 067,30 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV, osy 1+3 – opatření zaměřená na investice (2007–2013) |
2013 |
nedostatky při uplatňování kritérií výběru a při posuzování přiměřenosti nákladů |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
5,00 % |
EUR |
– 1 241 577,53 |
– 2 978,52 |
– 1 238 599,01 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV, investice – soukromí příjemci |
2014 |
nedostatky při uplatňování kritérií výběru a při posuzování přiměřenosti nákladů |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
5,00 % |
EUR |
– 750 589,53 |
– 442 938,45 |
– 307 651,08 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV, investice – veřejní příjemci |
2014 |
nedostatky při uplatňování kritérií výběru a při posuzování přiměřenosti nákladů |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
5,00 % |
EUR |
– 845 717,03 |
– 499 075,16 |
– 346 641,87 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV, investice – soukromí příjemci |
2015 |
nedostatky při uplatňování kritérií výběru a při posuzování přiměřenosti nákladů |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
5,00 % |
EUR |
– 264 235,27 |
0,00 |
– 264 235,27 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV, investice – veřejní příjemci |
2015 |
nedostatky při uplatňování kritérií výběru a při posuzování přiměřenosti nákladů |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
5,00 % |
EUR |
– 1 632 649,18 |
28 498,30 |
– 1 661 147,48 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV, osy 1+3 – opatření zaměřená na investice (2007–2013) |
2008 |
nedostatky při uplatňování kritérií výběru a při posuzování přiměřenosti nákladů |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
5,00 % |
EUR |
– 681,88 |
0,00 |
– 681,88 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV, osy 1+3 – opatření zaměřená na investice (2007–2013) |
2010 |
nedostatky při uplatňování kritérií výběru a při posuzování přiměřenosti nákladů |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
5,00 % |
EUR |
– 490,86 |
0,00 |
– 490,86 |
|
|
|
|
|
|
Celkem SE: |
EUR |
– 7 803 826,74 |
– 1 359 964,08 |
– 6 443 862,66 |
|
Měna |
Částka |
Odpočty |
Finanční dopad |
|
EUR |
– 40 815 166,21 |
– 2 238 949,56 |
– 38 576 216,65 |