|
Publicatieblad |
NL L-serie |
|
2024/865 |
20.3.2024 |
UITVOERINGSBESLUIT (EU) 2024/865 VAN DE COMMISSIE
van 18 maart 2024
tot vaststelling van de waarden voor de prestaties van fabrikanten en groepen fabrikanten van nieuwe personenauto’s en nieuwe lichte bedrijfsvoertuigen voor het kalenderjaar 2022 overeenkomstig Verordening (EU) 2019/631 van het Europees Parlement en de Raad
(Kennisgeving geschied onder nummer C(2024) 1653)
(Slechts de teksten in de Deense, de Duitse, de Engelse, de Estse, de Franse, de Hongaarse, de Italiaanse, de Kroatische, de Nederlandse, de Poolse, de Roemeense, de Spaanse en de Zweedse taal zijn authentiek)
(Voor de EER relevante tekst)
DE EUROPESE COMMISSIE,
Gezien het Verdrag betreffende de werking van de Europese Unie,
Gezien Verordening (EU) 2019/631 van het Europees Parlement en de Raad van 17 april 2019 tot vaststelling van CO2-emissienormen voor nieuwe personenauto’s en nieuwe lichte bedrijfsvoertuigen, en tot intrekking van Verordeningen (EG) nr. 443/2009 en (EU) nr. 510/2011 (1), en met name artikel 7, lid 5, tweede alinea, en artikel 9, lid 1,
Overwegende hetgeen volgt:
|
(1) |
Overeenkomstig Verordening (EU) 2019/631 moet de Commissie elk jaar de gemiddelde specifieke CO2-emissies en de specifieke emissiestreefcijfers vaststellen voor elke fabrikant of groep van fabrikanten die verantwoordelijk is voor nieuwe personenauto’s en nieuwe lichte bedrijfsvoertuigen die in de Unie worden geregistreerd. |
|
(2) |
De berekening van de gemiddelde specifieke CO2-emissies en de specifieke emissiestreefcijfers voor het kalenderjaar 2022 wordt gebaseerd op de gedetailleerde gegevens van de rapporterende autoriteiten betreffende de registraties van nieuwe personenauto’s en nieuwe lichte bedrijfsvoertuigen in de lidstaten in dat kalenderjaar. |
|
(3) |
Alle rapporterende autoriteiten hebben hun gegevens voor het kalenderjaar 2022 bij de Commissie ingediend. In sommige gevallen deden zij dit echter met een zekere vertraging ten opzichte van de uiterste indieningsdatum van 28 februari 2023. Indien uit de controle van de gegevens door de Commissie bleek dat bepaalde gegevens ontbraken of kennelijk onjuist waren, heeft de Commissie contact opgenomen met de betrokken rapporterende autoriteiten en heeft zij, met hun toestemming, de gegevens dienovereenkomstig aangepast of aangevuld. Indien met een rapporterende autoriteit geen overeenstemming kon worden bereikt, werden de door die rapporterende autoriteit doorgegeven voorlopige gegevens niet aangepast. |
|
(4) |
Op 20 juni 2023 heeft de Commissie de voorlopige gegevens gepubliceerd. Op 27 juni 2023 heeft de Commissie 92 fabrikanten van personenauto’s en 71 fabrikanten van lichte bedrijfsvoertuigen, alsmede de respectieve groepen, in kennis gesteld van de voorlopige berekeningen van hun gemiddelde specifieke CO2-emissies en hun specifieke emissiestreefcijfers voor het kalenderjaar 2022. |
|
(5) |
Vervolgens hebben 55 fabrikanten van personenauto’s en 37 fabrikanten van lichte bedrijfsvoertuigen fouten in hun gegevens meegedeeld aan de Commissie overeenkomstig artikel 7, lid 5, eerste alinea, van Verordening (EU) 2019/631. De Commissie heeft de door de fabrikanten meegedeelde fouten en de redenen voor de correctie ervan gecontroleerd. |
|
(6) |
Voor drie fabrikanten van lichte bedrijfsvoertuigen vielen alle in het voorlopige gegevensbestand gerapporteerde voertuigen buiten het toepassingsgebied van Verordening (EU) 2019/631 en zij zijn derhalve niet in dit besluit opgenomen. Voor één fabrikant van personenauto’s en één fabrikant van lichte bedrijfsvoertuigen was voor geen van de voertuigen in het voorlopige gegevensbestand een waarde gerapporteerd voor de WLTP-specifieke CO2-emissies (de waarde voor de wereldwijde testprocedure voor lichte voertuigen). Voor vier fabrikanten van lichte bedrijfsvoertuigen was voor geen van de voertuigen in het voorlopige gegevensbestand een waarde voor de massa in rijklare toestand opgegeven. Aangezien beide waarden vereist zijn voor de berekening van de prestaties van een fabrikant in het kalenderjaar 2022, worden die zes fabrikanten niet meegenomen in dit besluit. |
|
(7) |
Als gevolg van de door de Commissie geverifieerde fouten moeten de voorlopige berekeningen voor in totaal 91 fabrikanten van personenauto’s en 63 fabrikanten van lichte bedrijfsvoertuigen worden bevestigd of gewijzigd. |
|
(8) |
Overeenkomstig artikel 2, lid 4, van Verordening (EU) 2019/631 zijn fabrikanten die, samen met alle met hen verbonden ondernemingen, in het voorgaande kalenderjaar verantwoordelijk waren voor minder dan 1 000 nieuwe registraties van personenauto’s in de Unie of minder dan 1 000 nieuwe registraties van lichte bedrijfsvoertuigen in de Unie vrijgesteld van een specifiek emissiestreefcijfer. Het is echter passend hun gemiddelde specifieke CO2-emissies en het aantal geregistreerde nieuwe personenauto’s en nieuwe lichte bedrijfsvoertuigen te berekenen en te rapporteren. |
|
(9) |
Gegevens met volledige informatie over de massa in rijklare toestand en de CO2-emissies, maar met ontbrekende of onjuiste voertuigidentificatienummers, en die daarom foutcode B hebben gekregen, moeten ook worden meegenomen in de berekening van de specifieke emissiestreefcijfers en de gemiddelde specifieke CO2-emissies. Gezien het feit dat fabrikanten deze gegevens niet kunnen verifiëren of corrigeren moet een foutmarge worden toegepast om de afstand tot het streefcijfer van de desbetreffende fabrikant te bepalen. De foutmarge wordt berekend als het verschil tussen de afstanden tussen de gemiddelde specifieke CO2-emissies en de specifieke emissiestreefcijfers, waarbij rekening wordt gehouden met alle voertuigregistraties die niet door de fabrikant kunnen worden geverifieerd. De foutmarge moet de afstand tot het specifieke emissiestreefcijfer van de fabrikant altijd verkleinen, ongeacht of dit verschil positief of negatief is. |
|
(10) |
Indien, nadat de foutmarge in aanmerking is genomen, de afstand tot het streefcijfer van een fabrikant of een groep van fabrikanten groter is dan nul, wordt een bijdrage voor overtollige emissies opgelegd overeenkomstig artikel 8 van Verordening (EU) 2019/631. Dit is het geval voor één fabrikant van personenauto’s. |
|
(11) |
De bij dit besluit bevestigde of gewijzigde waarden van de prestaties van een fabrikant kunnen herzien worden, mochten de betrokken nationale instanties bevestigen dat er onregelmatigheden zijn in de CO2-emissiewaarden of massawaarden die zijn verstrekt om te bepalen of de fabrikant zijn specifieke emissiestreefcijfer haalt, |
HEEFT HET VOLGENDE BESLUIT VASTGESTELD:
Artikel 1
1. De waarden voor de prestaties van fabrikanten en groepen van fabrikanten van nieuwe personenauto’s, zoals bedoeld in artikel 9, leden 1 en 2, van Verordening (EU) 2019/631, met betrekking tot het kalenderjaar 2022, zijn gespecificeerd in bijlage I bij dit besluit.
2. De waarden voor de prestaties van fabrikanten en groepen van fabrikanten van nieuwe lichte bedrijfsvoertuigen, zoals bedoeld in artikel 9, leden 1 en 2, van Verordening (EU) 2019/631, met betrekking tot het kalenderjaar 2022, zijn gespecificeerd in bijlage II bij dit besluit.
Artikel 2
Dit besluit is gericht tot de volgende individuele fabrikanten en overeenkomstig artikel 6 van Verordening (EU) 2019/631 gevormde groepen van fabrikanten:
|
1) |
|
|
2) |
|
|
3) |
|
|
4) |
|
|
5) |
|
|
6) |
|
|
7) |
|
|
8) |
|
|
9) |
|
|
10) |
|
|
11) |
|
|
12) |
|
|
13) |
|
|
14) |
|
|
15) |
|
|
16) |
|
|
17) |
|
|
18) |
|
|
19) |
|
|
20) |
|
|
21) |
|
|
22) |
|
|
23) |
|
|
24) |
|
|
25) |
|
|
26) |
|
|
27) |
|
|
28) |
|
|
29) |
|
|
30) |
|
|
31) |
|
|
32) |
|
|
33) |
|
|
34) |
|
|
35) |
|
|
36) |
|
|
37) |
|
|
38) |
|
|
39) |
|
|
40) |
|
|
41) |
|
|
42) |
|
|
43) |
|
|
44) |
|
|
45) |
|
|
46) |
|
|
47) |
|
|
48) |
|
|
49) |
|
|
50) |
|
|
51) |
|
|
52) |
|
|
53) |
|
|
54) |
|
|
55) |
|
|
56) |
|
|
57) |
|
|
58) |
|
|
59) |
|
|
60) |
|
|
61) |
|
|
62) |
|
|
63) |
|
|
64) |
|
|
65) |
|
|
66) |
|
|
67) |
|
|
68) |
|
|
69) |
|
|
70) |
|
|
71) |
|
|
72) |
|
|
73) |
|
|
74) |
|
|
75) |
|
|
76) |
|
|
77) |
|
|
78) |
|
|
79) |
|
|
80) |
|
|
81) |
|
|
82) |
|
|
83) |
|
|
84) |
|
|
85) |
|
|
86) |
|
|
87) |
|
|
88) |
|
|
89) |
|
|
90) |
|
|
91) |
|
|
92) |
|
|
93) |
|
|
94) |
|
|
95) |
|
|
96) |
|
|
97) |
|
|
98) |
|
|
99) |
|
|
100) |
|
|
101) |
|
|
102) |
|
|
103) |
|
|
104) |
|
|
105) |
|
|
106) |
|
|
107) |
|
|
108) |
|
|
109) |
|
|
110) |
|
|
111) |
|
|
112) |
|
|
113) |
|
|
114) |
|
|
115) |
|
|
116) |
|
|
117) |
|
|
118) |
|
|
119) |
|
|
120) |
|
|
121) |
|
|
122) |
|
|
123) |
|
|
124) |
|
|
125) |
|
|
126) |
|
|
127) |
|
|
128) |
|
|
129) |
|
Gedaan te Brussel, 18 maart 2024.
Voor de Commissie
Wopke HOEKSTRA
Lid van de Commissie
(1) PB L 111 van 25.4.2019, blz. 13, ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2019/631/oj.
BIJLAGE I
PRESTATIES VAN FABRIKANTEN VAN NIEUWE PERSONENAUTO’S
Tabel 1
Waarden voor de prestaties van individuele fabrikanten van nieuwe personenauto’s in het kalenderjaar 2022 overeenkomstig artikel 9 van Verordening (EU) 2019/631
|
A |
B |
C |
D |
E |
F |
G |
H |
I |
J |
K |
|
Naam fabrikant |
Groepen Afwijkingen Vrijstellingen |
Totaal aantal nieuwe registraties |
Gemiddelde massa in rijklare toestand |
Gemiddelde specifieke CO2-emissies |
Specifiek emissiestreefcijfer |
Afstand tot het streefcijfer |
Superkredieten |
Maximum superkredieten 2022 |
CO2-besparingen die het gevolg zijn van eco-innovaties |
Foutmarge |
|
ALFA ROMEO SPA |
P8 |
29 798 |
1 703,85 |
154,359 |
122,176 |
32,177 |
0 |
0 |
2,060 |
0,006 |
|
ALPINA BURKARD BOVENSIEPEN GMBH E CO KG |
DMD |
694 |
2 112,23 |
240,213 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
ANHUI JIANGHUAI AUTOMOBILE GROUP CORP LTD |
DMD |
82 |
1 602,32 |
0 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
ASTON MARTIN LAGONDA LIMITED |
DMD |
859 |
2 019,93 |
296,87 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
AUDI AG |
P10 |
464 198 |
1 756,35 |
115,832 |
129,983 |
–14,151 |
0 |
0 |
1,311 |
0 |
|
AUDI HUNGARIA ZRT |
P10 |
2 510 |
1 432,72 |
167,301 |
108,36 |
58,941 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
AUDI SPORT GMBH |
P10 |
15 481 |
1 868,46 |
241,251 |
121,711 |
119,540 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
AUTOMOBILE DACIA SA. |
P7 |
308 127 |
1 179,73 |
99,874 |
103,374 |
–3,502 |
0 |
0 |
2,511 |
0,002 |
|
AUTOMOBILES CITROEN |
P8 |
224 244 |
1 174,72 |
122,223 |
114,536 |
7,687 |
0 |
0 |
3,058 |
0 |
|
AUTOMOBILES PEUGEOT |
P8 |
148 141 |
1 582,11 |
118,624 |
131,132 |
–12,508 |
0 |
0 |
2,186 |
0 |
|
AUTOMOBILI LAMBORGHINI SPA |
P10 |
836 |
1 985,44 |
339,048 |
123,283 |
215,765 |
0 |
7,5 |
0,558 |
0 |
|
BAYERISCHE MOTOREN WERKE AG |
P1 |
625 223 |
1 775,05 |
102,601 |
127,901 |
–25,300 |
0 |
0 |
1,958 |
0 |
|
BENTLEY MOTORS LTD |
P10 |
1 869 |
2 457,13 |
259,682 |
143,256 |
116,426 |
0 |
0 |
1,494 |
0 |
|
BMW M GMBH |
P1 |
10 043 |
1 980,66 |
242,27 |
119,564 |
122,706 |
0 |
0 |
2,492 |
0 |
|
BRILLIANCE SHINERAY CHONGQING AUTOMOBILE CO LTD |
DMD |
60 |
1 649,00 |
188,533 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
BUGATTI AUTOMOBILES SAS |
|
8 |
2 070,00 |
561,375 |
112,629 |
448,746 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
BUGATTI RIMAC DOO |
|
3 |
2 375,00 |
0 |
148,13 |
– 148,130 |
0 |
7,5 |
0 |
0 |
|
BYD AUTO INDUSTRY COMPANY LIMITED |
|
5 777 |
2 078,45 |
0 |
138,255 |
– 138,255 |
0 |
7,5 |
0 |
0 |
|
CATERHAM CARS LIMITED |
DMD |
138 |
673,04 |
151,036 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
CHINA FAW GROUP CO LTD |
DMD |
2 102 |
2 708,29 |
0 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
DFSK MOTOR CO LTD |
DMD |
2 233 |
1 833,01 |
61,798 |
|
|
0 |
0 |
0 |
|
|
DONKERVOORT AUTOMOBIELEN BV |
DMD |
12 |
865,00 |
191 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
DR AUTOMOBILES SRL |
ND |
22 635 |
1 392,35 |
152,302 |
162,613 |
–10,311 |
0,191 |
7,487 |
0 |
0 |
|
DR ING HCF PORSCHE AG |
P10 |
63 171 |
2 038,38 |
164,055 |
135,627 |
28,426 |
0 |
0 |
1,108 |
0,002 |
|
EURASIA DR MOTOR COMPANY SRL |
DMD |
107 |
1 417,84 |
149,131 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
FABBRICA DALLARA SRL |
DMD |
31 |
1 010,00 |
221,871 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
FCA US LLC |
P8 |
53 804 |
1 662,49 |
109,902 |
124,426 |
–14,575 |
0 |
0 |
0,723 |
0,051 |
|
FERRARI SPA |
D |
3 356 |
1 736,17 |
261,033 |
295 |
–33,967 |
0 |
7,5 |
0 |
0 |
|
FORD MOTOR COMPANY |
P2 |
3 075 |
1 848,3 |
265,608 |
112,146 |
153,460 |
0 |
0 |
1,511 |
0,002 |
|
FORD MOTOR COMPANY OF AUSTRALIA PTY LIMITED |
P2 |
1 |
2 379,00 |
255 |
147,189 |
107,811 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
FORD-WERKE GMBH |
P2 |
402 917 |
1 557,24 |
112,088 |
123,436 |
–11,348 |
0 |
0 |
2,637 |
0 |
|
GENERAL MOTORS HOLDINGS LLC |
D |
1 096 |
1 794,02 |
242,09 |
255 |
–12,910 |
0 |
7,5 |
0 |
0 |
|
GREAT WALL MOTOR COMPANY LIMITED |
DMD |
267 |
1 638,16 |
18,604 |
|
|
5,081 |
7,5 |
0 |
|
|
HAIMA CAR CO LTD |
DMD |
286 |
1 712,00 |
0 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
HENAN SUDA ELECTRIC VEHICLE TECHNOLOGY CO LTD |
DMD |
62 |
1 459,35 |
1,912 |
|
|
0,62 |
7,5 |
0 |
|
|
HONDA MOTOR CO LTD |
P9 |
40 168 |
1 482,07 |
120,145 |
118,998 |
1,147 |
0 |
0 |
1,243 |
0 |
|
HYUNDAI ASSAN OTOMOTIV SANAYI VE TICARET AS |
P3 |
122 436 |
1 091,48 |
118,677 |
96,204 |
22,473 |
0 |
0 |
1,822 |
0 |
|
HYUNDAI MOTOR COMPANY |
P3 |
101 190 |
1 672,38 |
79,896 |
122,655 |
–42,764 |
0 |
0 |
0,916 |
0,005 |
|
HYUNDAI MOTOR MANUFACTURING CZECH SRO |
P3 |
209 218 |
1 579,30 |
101,642 |
117,45 |
–15,814 |
0 |
0 |
1,61 |
0,006 |
|
IVECO SPA |
DMD |
1 |
2 205,00 |
243 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
JAGUAR LAND ROVER LIMITED |
P9 |
53 065 |
2 204,71 |
156,855 |
146,319 |
10,533 |
0 |
0 |
1,545 |
0,003 |
|
JIANGLING MOTOR HOLDING CO LTD |
|
1 299 |
1 843,98 |
0 |
109,834 |
– 109,834 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
JIANGXI JIANGLING GROUP ELECTRIC VEHICLE CO LTD |
DMD |
75 |
1 675,00 |
0 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
KG MOBILITY CORPORATION |
D |
14 235 |
1 546,84 |
173,771 |
174,397 |
–0,626 |
1,027 |
7,279 |
0 |
0 |
|
KIA CORPORATION |
P4 |
213 231 |
1 399,99 |
83,703 |
110,301 |
–26,598 |
0 |
0 |
1,148 |
0 |
|
KIA SLOVAKIA SRO |
P4 |
221 023 |
1 534,69 |
115,425 |
114,512 |
0,907 |
0 |
0 |
1,431 |
0,006 |
|
LANZHOU ZHIDOU ELECTRIC VEHICLE CO LTD |
DMD |
238 |
866,89 |
0 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
LEAPMOTOR AUTOMOBILE CO LTD |
DMD |
2 |
1 278,00 |
0 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
LEEH GROUP KFT |
DMD |
1 |
975,00 |
0 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
LONDON EV COMPANY LIMITED |
DMD |
1 |
2 233,00 |
19 |
|
|
0 |
0 |
0 |
|
|
LOTUS CARS LIMITED |
DMD |
233 |
1 211,14 |
215,858 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
LUCID USA INC |
DMD |
9 |
2 435,00 |
0 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
MAGYAR SUZUKI CORPORATION LTD |
P5 |
66 025 |
1 317,81 |
122,983 |
113,214 |
9,765 |
0 |
4,956 |
3,177 |
0,004 |
|
MAHINDRA & MAHINDRA LTD |
D |
770 |
1 191,01 |
156,623 |
164 |
–7,377 |
0 |
7,5 |
0 |
0 |
|
MANUFACTURE ALPINE DIEPPE JEAN REDELE |
P7 |
2 874 |
1 181,76 |
153,124 |
96,887 |
56,237 |
0 |
0 |
1,409 |
0 |
|
MASERATI SPA |
D |
5 253 |
2 027,45 |
223,464 |
262 |
–38,536 |
0 |
7,5 |
2,511 |
0 |
|
MAZDA MOTOR CORPORATION |
P5 |
98 579 |
1 513,88 |
114,084 |
117,73 |
–3,646 |
4,956 |
4,956 |
0,908 |
0 |
|
MAZDA MOTOR LOGISTICS EUROPE NV |
P5 |
12 702 |
1 429,55 |
128,61 |
115,967 |
12,643 |
0 |
4,956 |
1,144 |
0 |
|
MCLAREN AUTOMOTIVE LIMITED |
DMD |
206 |
1 496,54 |
262,544 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
MERCEDES-AMG GMBH |
P6 |
713 |
1 643,04 |
291,067 |
111,555 |
179,512 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
MERCEDES-BENZ AG |
P6 |
553 175 |
1 873,88 |
111,697 |
126,687 |
–14,996 |
0 |
0 |
0,797 |
0,006 |
|
MITSUBISHI MOTORS CORPORATION |
P7 |
27 632 |
1 974,91 |
46,011 |
126,811 |
–80,815 |
0 |
0 |
0 |
0,015 |
|
MITSUBISHI MOTORS THAILAND CO LTD |
P7 |
27 205 |
953,84 |
114,892 |
91,588 |
23,304 |
0 |
0 |
1,362 |
0 |
|
MORGAN TECHNOLOGIES LTD |
DMD |
171 |
1 136,00 |
167,275 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
NANJING GOLDEN DRAGON BUS CO LTD |
DMD |
130 |
1 955,00 |
0 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
NEXT E.GO MOBILE SE |
DMD |
345 |
1 255,69 |
0 |
|
|
0 |
0 |
0 |
|
|
NIO CO LTD |
DMD |
1 689 |
2 473,51 |
0 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
NISSAN AUTOMOTIVE EUROPE SAS |
P7 |
161 320 |
1 414,77 |
116,625 |
118,553 |
–1,931 |
0 |
0 |
2,259 |
0,003 |
|
OPEL AUTOMOBILE GMBH |
P8 |
116 685 |
1 407,46 |
123,526 |
120,49 |
3,036 |
0 |
0 |
2,825 |
0 |
|
PAGANI AUTOMOBILI SPA |
DMD |
3 |
1 453,00 |
359 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
POLESTAR PERFORMANCE AB |
|
21 423 |
2 106,62 |
0 |
139,193 |
– 139,193 |
0 |
7,5 |
0 |
0 |
|
RENAULT SAS |
P7 |
702 652 |
1 391,91 |
105,865 |
110,94 |
–5,081 |
0 |
0 |
2,312 |
0,006 |
|
RENAULT TRUCKS |
DMD |
58 |
2 259,12 |
240,686 |
|
|
0 |
7,5 |
1,073 |
|
|
ROLLS-ROYCE MOTOR CARS LTD |
P1 |
320 |
2 704,33 |
366,741 |
145,028 |
221,713 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
SAIC MAXUS AUTOMOTIVE CO LTD |
|
1 565 |
1 947,35 |
0 |
120,787 |
– 120,787 |
0 |
7,5 |
0 |
0 |
|
SAIC MOTOR CORPORATION LTD |
|
65 151 |
1 670,72 |
45,386 |
114,687 |
–69,301 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
SEAT SA. |
P10 |
298 588 |
1 469,25 |
115,920 |
116,440 |
–0,520 |
0 |
0 |
1,556 |
0 |
|
SECMA SAS |
DMD |
79 |
686,35 |
139,342 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
SKODA AUTO AS |
P10 |
470 727 |
1 490,19 |
116,460 |
118,692 |
–2,233 |
0 |
0 |
1,899 |
0,001 |
|
SMART AUTOMOBILE CO LTD |
DMD |
249 |
1 919,27 |
0 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
STELLANTIS AUTO SAS |
P8 |
837 222 |
1 358,72 |
94,251 |
120,986 |
–26,735 |
0 |
0 |
2,246 |
0 |
|
STELLANTIS EUROPE SPA |
P8 |
428 996 |
1 232,48 |
95,348 |
109,504 |
–14,156 |
0 |
0 |
1,448 |
0 |
|
SUBARU CORPORATION |
P5 |
11 187 |
1 695,57 |
166,67 |
123,521 |
43,145 |
4,077 |
4,956 |
0,85 |
0,004 |
|
SUZUKI MOTOR CORPORATION |
P5 |
45 609 |
1 039,95 |
105,348 |
100,915 |
4,433 |
1,460 |
4,956 |
2,941 |
0 |
|
TESLA INC |
P9 |
170 218 |
1 985,74 |
0 |
114,555 |
– 114,555 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
TOYOTA MOTOR CORPORATION |
|
198 181 |
1 263,89 |
103,737 |
111,13 |
–7,393 |
1,294 |
5,755 |
0,802 |
0 |
|
TOYOTA MOTOR EUROPE NV SA. |
P5 |
487 789 |
1 451,33 |
112,412 |
121,673 |
–9,264 |
1,188 |
4,956 |
1,008 |
0,003 |
|
VOLKSWAGEN AG |
P10 |
1 024 464 |
1 522,43 |
116,184 |
119,907 |
–3,727 |
0 |
0 |
1,593 |
0,004 |
|
VOLVO CAR CORPORATION |
|
203 526 |
1 972,99 |
79,703 |
133,278 |
–53,575 |
0 |
0 |
0,547 |
0 |
|
ZHAOQING XIAOPENG INVESTMENT OF NEW ENERGY CO LTD |
DMD |
356 |
2 110,19 |
0 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
ZHEJIANG GEELY AUTOMOBILE CO LTD |
|
26 356 |
1 951,74 |
28,051 |
134,035 |
– 105,984 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Tabel 2
Waarden voor de prestaties van groepen van fabrikanten van nieuwe personenauto’s in het kalenderjaar 2022 overeenkomstig artikel 9 van Verordening (EU) 2019/631
|
A |
B |
C |
D |
E |
F |
G |
H |
I |
J |
K |
L |
|
Naam van de groep |
Groepen |
Totaal aantal nieuwe registraties |
Gemiddelde massa in rijklare toestand |
Gemiddelde specifieke CO2-emissies |
Specifiek emissiestreefcijfer |
Afstand tot het streefcijfer |
Superkredieten |
Maximum superkredieten 2022 |
CO2-besparingen die het gevolg zijn van eco-innovaties |
Foutmarge |
WLTP-specifiek emissiereferentiestreefcijfer |
|
BMW |
P1 |
635 586 |
1 778,76 |
104,942 |
127,461 |
–22,519 |
0 |
0 |
1,965 |
0 |
|
|
FORD |
P2 |
405 993 |
1 559,44 |
113,252 |
122,866 |
–9,616 |
0 |
0 |
2,628 |
0,002 |
|
|
HYUNDAI MOTOR EUROPE |
P3 |
432 844 |
1 463,07 |
101,377 |
112,585 |
–11,211 |
0 |
0 |
1,508 |
0,003 |
|
|
KIA |
P4 |
434 254 |
1 468,54 |
99,848 |
112,449 |
–12,604 |
0 |
0 |
1,292 |
0,003 |
|
|
MAZDA-SUBARU-SUZUKI-TOYOTA |
P5 |
721 891 |
1 425,07 |
114,248 |
118,620 |
–4,378 |
1,677 |
4,956 |
1,311 |
0,006 |
|
|
MERCEDES-BENZ |
P6 |
553 888 |
1 873,59 |
111,928 |
126,607 |
–14,686 |
0 |
0 |
0,796 |
0,007 |
|
|
RENAULT-NISSAN-MITSUBISHI |
P7 |
1 229 810 |
1 344,67 |
104,741 |
110,277 |
–5,539 |
0 |
0 |
2,280 |
0,003 |
|
|
STELLANTIS |
P8 |
1 838 890 |
1 342,40 |
103,170 |
118,285 |
–15,116 |
0 |
0 |
2,144 |
0,001 |
|
|
TESLA-HONDA-JLR |
P9 |
263 451 |
1 953,05 |
49,913 |
136,938 |
–87,026 |
0 |
0 |
0,500 |
0,001 |
|
|
VOLKSWAGEN |
P10 |
2 341 844 |
1 572,56 |
118,502 |
121,575 |
–3,075 |
0 |
0 |
1,569 |
0,002 |
119,440 |
Toelichting bij de tabellen 1 en 2:
Voor alle berekeningen die aan de in deze tabellen vermelde waarden ten grondslag liggen, zijn alleen die voertuigen in aanmerking genomen waarvoor zowel de waarden voor de specifieke CO2-emissies als de massa in rijklare toestand zijn gerapporteerd.
Voor een individuele fabrikant die in het kalenderjaar 2022 lid is van een groep van fabrikanten, zijn de in tabel 1 vermelde waarden die welke zouden zijn toegepast indien de fabrikant geen lid van een groep was geweest.
Kolom A:
Tabel 1: “Naam fabrikant”: de naam van de fabrikant zoals door de betrokken fabrikant aan de Commissie meegedeeld of, wanneer een dergelijke mededeling niet heeft plaatsgevonden, de door de rapporterende autoriteit meegedeelde naam.
Tabel 2: “Naam van de groep”: de door de beheerder van de groep meegedeelde naam van de groep.
Kolom B:
“D”: voor het kalenderjaar 2022 is overeenkomstig artikel 10, lid 3, van Verordening (EU) 2019/631 een afwijking toegekend (fabrikant van kleine aantallen).
“ND”: voor het kalenderjaar 2022 is overeenkomstig artikel 10, lid 4, van Verordening (EU) 2019/631 een afwijking toegekend (nichefabrikant).
“DMD”: overeenkomstig artikel 2, lid 4, van Verordening (EU) 2019/631 is een vrijstelling op basis van minimumaantallen van toepassing, waardoor de fabrikant in het kalenderjaar 2022 niet hoeft te voldoen aan een specifieke emissiedoelstelling.
“P”: de fabrikant is lid van een overeenkomstig artikel 6 van Verordening (EU) 2019/631 gevormde groep van fabrikanten waarvan de groepsovereenkomst geldig is voor het kalenderjaar 2022.
Kolom C:
“Totaal aantal registraties”: het totale aantal nieuwe personenauto’s dat in de Unie, IJsland en Noorwegen in het kalenderjaar 2022 is geregistreerd waarvoor de fabrikant (tabel 1) of de leden van de groep van fabrikanten (tabel 2) verantwoordelijk zijn.
Kolom D:
“Gemiddelde massa in rijklare toestand” (kg): de gemiddelde massa in rijklare toestand van alle in het kalenderjaar 2022 in de Unie, IJsland en Noorwegen geregistreerde nieuwe personenauto’s waarvoor de fabrikant (tabel 1) of de leden van de groep van fabrikanten (tabel 2) verantwoordelijk zijn.
Kolom E:
“Gemiddelde specifieke CO2-emissies” (g CO2/km): de overeenkomstig Verordening (EU) 2017/1151 van de Commissie (1) bepaalde gemiddelde specifieke CO2-emissies voor in 2022 in de Unie, IJsland en Noorwegen geregistreerde nieuwe passagiersvoertuigen waarvoor de fabrikant (tabel 1) of de leden van de groep van fabrikanten (tabel 2) verantwoordelijk zijn.
Bij de berekening van de gemiddelde specifieke CO2-emissies heeft de Commissie, indien van toepassing, rekening gehouden met:
|
— |
het gebruik van superkredieten (kolom H); |
|
— |
CO2-emissiebesparingen die het gevolg zijn van het gebruik van eco-innovaties (kolom J). |
Kolom F:
“Specifiek emissiestreefcijfer” (g CO2/km): het specifieke emissiestreefcijfer van de fabrikant (tabel 1) of van de groep van fabrikanten (tabel 2), berekend overeenkomstig deel A, punt 4, van bijlage I bij Verordening (EU) 2019/631, of, in voorkomend geval (D of ND in kolom B van tabel 1), de overeenkomstig artikel 10 van Verordening (EU) 2019/631 toegekende afwijking.
Het WLTP-specifieke emissiereferentiestreefcijfer dat wordt gebruikt voor de berekening van het specifieke emissiestreefcijfer is het cijfer dat is vastgesteld in deel A van bijlage II bij Uitvoeringsbesluit (EU) 2022/2087 van de Commissie (2) of deel A van bijlage I bij Uitvoeringsbesluit (EU) 2023/1623 van de Commissie (3). Voor groepen van fabrikanten die zijn opgenomen in tabel 2 waarvan de samenstelling in het kalenderjaar 2022 is gewijzigd, is het WLTP-specifieke emissiereferentiestreefcijfer opgenomen in kolom L in tabel 2.
Als aan een fabrikant overeenkomstig artikel 2, lid 4, van Verordening (EU) 2019/631 een vrijstelling is toegekend (“DMD” in kolom B van tabel 1), is geen specifiek emissiestreefcijfer van toepassing en wordt daarom ook geen “afstand tot het streefcijfer” (kolom G) of “foutmarge” (kolom K) vermeld.
Kolom G:
“Afstand tot het streefcijfer” (g CO2/km): het verschil tussen de gemiddelde specifieke CO2-emissies (kolom E) en het specifieke emissiestreefcijfer (kolom F), waarvan de foutmarge (kolom K) wordt afgetrokken.
Wanneer de afstand tot het streefcijfer groter dan nul is, wil dat zeggen dat het specifieke emissiestreefcijfer is overschreden.
Voor een fabrikant die lid is van een groep van fabrikanten (G in kolom B van tabel 1), wordt de naleving van de specifieke emissiedoelstelling alleen op het niveau van de groep beoordeeld.
Kolom H:
“Superkredieten” (g CO2/km): emissiekredieten zoals bedoeld in artikel 5 van Verordening (EU) 2019/631 die worden bepaald overeenkomstig punt 4.1, g), van Mededeling 2017/C 218/01 van de Commissie (4), en die in aanmerking worden genomen voor de berekening van de gemiddelde specifieke CO2-emissies (kolom E). Om de hoeveelheid aan een fabrikant of groep van fabrikanten toegewezen superkredieten te bepalen, telt elke door de fabrikant of groep van fabrikanten in 2022 in de Unie, IJsland en Noorwegen geregistreerde nieuwe personenauto met specifieke CO2-emissies van minder dan 50 g CO2/km (NEDC), als 1,33 personenauto’s.
Kolom I:
“Maximum superkredieten 2022” (g CO2/km): het maximumaantal superkredieten dat in het kalenderjaar 2022 mag worden gebruikt, zoals berekend overeenkomstig artikel 5 van Uitvoeringsverordening (EU) 2017/1153 van de Commissie (5) en punt 6.3 van Mededeling 2017/C 218/01 van de Commissie. Indien het berekende aantal superkredieten in kalenderjaar 2022 hoger was dan het “maximum superkredieten 2022”, is de voor de berekening in aanmerking genomen waarde (kolom H) tot dit plafond beperkt.
Voor de in tabel 2 vermelde groepen van fabrikanten waarvan de samenstelling is gewijzigd ten opzichte van het kalenderjaar 2021, wordt het “maximum superkredieten 2022” berekend als het gemiddelde van de waarden voor “maximum superkredieten 2022” die voor elk lid van de groep zijn vermeld in kolom I van tabel 1, gewogen naar het totale aantal personenauto’s met NEDC-specifieke emissies van niet meer dan 50 g CO2/km die in het kalenderjaar 2022 door de leden van de groep zijn geregistreerd.
Kolom J:
“CO2-besparingen als gevolg van eco-innovaties” (g CO2/km): de emissiebesparingen die in aanmerking worden genomen voor de berekening van de gemiddelde specifieke CO2-emissies (kolom F) die het gevolg zijn van het gebruik van innovatieve technologieën die een geverifieerde bijdrage tot CO2-emissiereducties leveren en die door de Commissie zijn goedgekeurd overeenkomstig artikel 11 van Verordening (EU) 2019/631. Alleen eco-innovaties die in verband met de WLTP-emissietestprocedure zijn goedgekeurd, zijn in aanmerking genomen. De CO2-besparingen als gevolg van eco-innovaties worden berekend overeenkomstig artikel 6 van Uitvoeringsverordening (EU) 2017/1153 en punt 4.1, f), van Mededeling 2017/C 218/01.
Kolom K:
“Foutmarge” (g CO2/km): de waarde waarmee het verschil tussen de gemiddelde specifieke CO2-emissies (kolom E) en het specifieke emissiestreefcijfer (kolom F) is gecorrigeerd bij de berekening van de afstand tot het streefcijfer (kolom G), teneinde rekening te houden met de door de fabrikant (tabel 1) of de groep van fabrikanten (tabel 2) bij de Commissie aangemelde gegevens met foutcode B overeenkomstig artikel 6 van Uitvoeringsverordening (EU) 2021/392 van de Commissie (6).
De foutmarge wordt berekend met de volgende formule:
|
Foutmarge |
= |
absolute waarde van [(AC1 – TG1) – (AC2 – TG2)] |
|
AC1 |
= |
gemiddelde specifieke CO2-emissies inclusief de gegevens met foutcode B (zoals gespecificeerd in kolom E); |
|
TG1 |
= |
specifiek emissiestreefcijfer inclusief de gegevens met foutcode B (zoals gespecificeerd in kolom F); |
|
AC2 |
= |
gemiddelde specifieke CO2-emissies, berekend zonder de gegevens met foutcode B; |
|
TG2 |
= |
specifiek emissiestreefcijfer, berekend zonder de gegevens met foutcode B. |
Kolom L (tabel 2):
“WLTP-specifiek emissiereferentiestreefcijfer”: het WLTP-specifieke emissiereferentiestreefcijfer dat is vastgesteld overeenkomstig deel A, punt 3, van bijlage I bij Verordening (EU) 2019/631. Er wordt alleen een waarde vermeld voor nieuwe groepen en voor de groepen van fabrikanten waarvan in het kalenderjaar 2022 de samenstelling is gewijzigd. Voor de andere groepen van fabrikanten is het WLTP-specifieke emissiereferentiestreefcijfer opgenomen in deel A van bijlage II bij Uitvoeringsbesluit (EU) 2022/2087 of deel A van bijlage I bij Uitvoeringsbesluit (EU) 2023/1623.
(1) Verordening (EU) 2017/1151 van de Commissie van 1 juni 2017 tot aanvulling van Verordening (EG) nr. 715/2007 van het Europees Parlement en de Raad betreffende de typegoedkeuring van motorvoertuigen met betrekking tot emissies van lichte personen- en bedrijfsvoertuigen (Euro 5 en Euro 6) en de toegang tot reparatie- en onderhoudsinformatie, tot wijziging van Richtlijn 2007/46/EG van het Europees Parlement en de Raad, Verordening (EG) nr. 692/2008 van de Commissie, en van Verordening (EU) nr. 1230/2012 van de Commissie, en tot intrekking van Verordening (EG) nr. 692/2008 van de Commissie (PB L 175 van 7.7.2017, blz. 1, ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2017/1151/oj).
(2) Uitvoeringsbesluit (EU) 2022/2087 van de Commissie van 26 september 2022 tot bevestiging of wijziging van de voorlopige berekening van de gemiddelde specifieke CO2-emissies en de specifieke emissiestreefcijfers voor fabrikanten van personenauto’s en lichte bedrijfsvoertuigen voor het kalenderjaar 2020 en tot kennisgeving aan de fabrikanten van de voor de berekening van de specifieke emissiestreefcijfers en afwijkingen te gebruiken waarden voor de kalenderjaren 2021 tot en met 2024 uit hoofde van Verordening (EU) 2019/631 van het Europees Parlement en de Raad (PB L 280 van 28.10.2022, blz. 49, ELI: http://data.europa.eu/eli/dec_impl/2022/2087/oj).
(3) Uitvoeringsbesluit (EU) 2023/1623 van de Commissie van 3 augustus 2023 tot vaststelling van de waarden voor de prestaties van fabrikanten en groepen van fabrikanten van nieuwe personenauto’s en nieuwe lichte bedrijfsvoertuigen voor het kalenderjaar 2021 en de waarden die moeten worden gebruikt voor de berekening van de specifieke emissiestreefcijfers vanaf 2025, overeenkomstig Verordening (EU) 2019/631 van het Europees Parlement en de Raad, en tot rectificatie van Uitvoeringsbesluit (EU) 2022/2087 (PB L 200 van 10.8.2023, blz. 5, ELI: http://data.europa.eu/eli/dec_impl/2023/1623/oj).
(4) Mededeling 2017/C 218/01 van de Commissie houdende richtsnoeren voor de monitoring en rapportering van gegevens over de registratie van nieuwe lichte voertuigen (PB C 218 van 7.7.2017, blz. 1).
(5) Uitvoeringsverordening (EU) 2017/1153 van de Commissie van 2 juni 2017 tot vaststelling van een methode voor het bepalen van de correlatieparameters die nodig zijn om veranderingen in de regelgevende testprocedure weer te geven, en tot wijziging van Verordening (EU) nr. 1014/2010 (PB L 175 van 7.7.2017, blz. 679, ELI: http://data.europa.eu/eli/reg_impl/2017/1153/oj).
(6) Uitvoeringsverordening (EU) 2021/392 van de Commissie van 4 maart 2021 betreffende de monitoring en rapportering van gegevens met betrekking tot de CO2-emissies van personenauto’s en lichte bedrijfsvoertuigen overeenkomstig Verordening (EU) 2019/631 van het Europees Parlement en de Raad en tot intrekking van de Uitvoeringsverordeningen (EU) nr. 1014/2010, (EU) nr. 293/2012, (EU) 2017/1152 en (EU) 2017/1153 van de Commissie (PB L 77 van 5.3.2021, blz. 8, ELI: http://data.europa.eu/eli/reg_impl/2021/392/oj).
BIJLAGE II
PRESTATIES VAN FABRIKANTEN VAN NIEUWE LICHTE BEDRIJFSVOERTUIGEN
Tabel 1
Waarden voor de prestaties van individuele fabrikanten van nieuwe lichte bedrijfsvoertuigen in het kalenderjaar 2022 overeenkomstig artikel 9 van Verordening (EU) 2019/631
|
A |
B |
C |
D |
E |
F |
G |
H |
I |
|
Naam fabrikant |
Groepen Afwijkingen Vrijstellingen |
Totaal aantal nieuwe registraties |
Gemiddelde massa in rijklare toestand |
Gemiddelde specifieke CO2-emissies |
Specifiek emissiestreefcijfer |
Afstand tot het streefcijfer |
CO2-besparingen die het gevolg zijn van eco-innovaties |
Foutmarge |
|
ADDAX MOTOR NV |
DMD |
85 |
1 163,34 |
0 |
|
|
0 |
|
|
ALFA ROMEO SPA |
P6 |
446 |
1 755,00 |
146,012 |
162,000 |
–15,988 |
1,241 |
0 |
|
ALKE SRL |
DMD |
147 |
1 147,34 |
0 |
|
|
0 |
|
|
AUDI AG |
P7 |
54 |
1 833,30 |
158,750 |
184,858 |
–26,108 |
2,769 |
0 |
|
AUTOMOBILE DACIA SA. |
P5 |
751 |
1 251,01 |
121,432 |
111,915 |
9,517 |
2,135 |
0 |
|
AUTOMOBILES CITROEN |
P6 |
48 601 |
1 851,17 |
185,838 |
218,192 |
–32,355 |
0,583 |
0,001 |
|
AUTOMOBILES PEUGEOT |
P6 |
110 954 |
1 892,23 |
184,649 |
217,999 |
–33,350 |
0,607 |
0 |
|
BATTSWAP INC |
DMD |
16 |
1 320,00 |
0 |
|
|
0 |
|
|
BAYERISCHE MOTOREN WERKE AG |
P1/DMD |
46 |
1 797,50 |
141,180 |
|
|
2,972 |
|
|
B-ON GMBH |
DMD |
2 511 |
1 847,11 |
0 |
|
|
0 |
|
|
BYD AUTO INDUSTRY COMPANY LIMITED |
DMD |
377 |
1 772,93 |
0 |
|
|
0 |
|
|
CENNTRO AUTOMOTIVE CORPORATION |
DMD |
136 |
1 435,55 |
0 |
|
|
0 |
|
|
DFSK MOTOR CO LTD |
DMD |
1 280 |
1 186,82 |
136,859 |
|
|
0 |
|
|
DR AUTOMOBILES SRL |
DMD |
476 |
2 040,00 |
288,000 |
|
|
0 |
|
|
DR ING HCF PORSCHE AG |
P7 |
3 |
2 285,00 |
219,193 |
230,218 |
–11,025 |
1,474 |
0 |
|
ESAGONO ENERGIA SRL |
DMD |
22 |
1 236,82 |
0 |
|
|
0 |
|
|
ETESIA SAS |
DMD |
5 |
1 171,00 |
0 |
|
|
0 |
|
|
EVUM MOTORS GMBH |
DMD |
155 |
1 601,38 |
0 |
|
|
0 |
|
|
FCA US LLC |
P6 |
2 357 |
2 072,38 |
204,939 |
198,593 |
6,346 |
0,388 |
0 |
|
FORD MOTOR COMPANY OF AUSTRALIA PTY LIMITED |
P2 |
29 795 |
2 337,67 |
250,468 |
233,677 |
16,791 |
0 |
0 |
|
FORD-WERKE GMBH |
P2 |
122 289 |
1 982,81 |
187,308 |
200,635 |
–13,328 |
0,060 |
0,001 |
|
GARIA AS |
DMD |
6 |
942,33 |
0 |
|
|
0 |
|
|
GOUPIL INDUSTRIE SAS |
|
654 |
1 265,29 |
0 |
93,245 |
–93,245 |
0 |
0 |
|
GREAT WALL MOTOR COMPANY LIMITED |
DMD |
558 |
1 857,07 |
224,000 |
|
|
0 |
|
|
HYUNDAI ASSAN OTOMOTIV SANAYI VE TICARET AS |
P3/DMD |
35 |
1 116,97 |
119,929 |
|
|
2,128 |
|
|
HYUNDAI MOTOR COMPANY |
P3/DMD |
198 |
2 026,43 |
200,660 |
|
|
0,148 |
|
|
HYUNDAI MOTOR MANUFACTURING CZECH SRO |
P3/DMD |
36 |
1 525,50 |
104,233 |
|
|
1,656 |
|
|
ISUZU MOTORS LIMITED |
D |
8 613 |
2 157,26 |
240,324 |
249 |
–8,676 |
0 |
0 |
|
IVECO SPA |
|
11 458 |
2 401,72 |
274,612 |
292,670 |
–18,080 |
0 |
0,022 |
|
JAGUAR LAND ROVER LIMITED |
|
3 526 |
2 164,50 |
196,256 |
222,285 |
–26,029 |
2,530 |
0 |
|
KG MOBILITY CORPORATION |
DMD |
637 |
2 193,18 |
235,063 |
|
|
0 |
|
|
KIA CORPORATION |
P4/DMD |
302 |
1 169,19 |
111,691 |
|
|
1,557 |
|
|
KIA SLOVAKIA SRO |
P4/DMD |
196 |
1 588,82 |
133,508 |
|
|
1,625 |
|
|
LIGIER GROUP |
DMD |
133 |
712,71 |
0 |
|
|
0 |
|
|
LLC AUTOMOBILE PLANT GAZ |
DMD |
76 |
2 506,08 |
344,868 |
|
|
0 |
|
|
LONDON EV COMPANY LIMITED |
DMD |
59 |
2 278,53 |
20,610 |
|
|
0 |
|
|
MAGYAR SUZUKI CORPORATION LTD |
|
8 |
1 357,38 |
128,377 |
148,449 |
–20,072 |
3,623 |
0 |
|
MAN TRUCK & BUS SE |
P7 |
10 112 |
2 228,95 |
242,563 |
240,813 |
1,750 |
1,297 |
0 |
|
MAZDA MOTOR CORPORATION |
DMD |
6 |
1 694,33 |
147,000 |
|
|
0 |
|
|
MELEX SP ZOO |
DMD |
2 |
1 230,00 |
0 |
|
|
0 |
|
|
MERCEDES-BENZ AG |
|
111 283 |
2 191,48 |
204,725 |
225,594 |
–20,872 |
0,808 |
0,003 |
|
MITSUBISHI MOTORS CORPORATION |
P5 |
9 |
1 975,00 |
46,000 |
158,619 |
– 112,619 |
0 |
0 |
|
MITSUBISHI MOTORS THAILAND CO LTD |
P5 |
6 231 |
2 076,22 |
236,963 |
205,339 |
31,624 |
1,285 |
0 |
|
NEXTEM E-MOBILITY LIMITED |
DMD |
40 |
1 320,00 |
0 |
|
|
0 |
|
|
NISSAN AUTOMOTIVE EUROPE SAS |
P5 |
16 013 |
1 848,27 |
179,315 |
180,4 |
–1,093 |
1,649 |
0,008 |
|
OPEL AUTOMOBILE GMBH |
P6 |
20 445 |
1 564,91 |
141,763 |
170,86 |
–29,097 |
0,223 |
0 |
|
OZ TRUCK SRL |
DMD |
1 |
1 600,00 |
0 |
|
|
0 |
|
|
PIAGGIO & C SPA |
D |
4 339 |
1 387,39 |
189,461 |
194 |
–4,583 |
0 |
0,044 |
|
POLARIS SALES EUROPE SARL |
DMD |
520 |
963,40 |
0 |
|
|
0 |
|
|
RENAULT SAS |
P5 |
163 568 |
1 790,55 |
181,783 |
196,187 |
–14,409 |
1,654 |
0,005 |
|
RENAULT TRUCKS |
|
8 339 |
2 220,93 |
270,658 |
277,862 |
–7,217 |
1,020 |
0,013 |
|
ROMANITAL SRL |
DMD |
47 |
1 625,74 |
246,021 |
|
|
0 |
|
|
SAIC MAXUS AUTOMOTIVE CO LTD |
D |
3 841 |
2 027,65 |
56,509 |
174 |
– 117,491 |
0 |
0 |
|
SAIC MOTOR CORPORATION LTD |
|
2 |
1 753,50 |
21,500 |
140,114 |
– 118,614 |
0 |
0 |
|
SEAT SA. |
P7 |
79 |
1 423,95 |
129,004 |
132,666 |
–3,662 |
0,085 |
0 |
|
SKODA AUTO AS |
P7 |
111 |
1 565,50 |
132,764 |
147,777 |
–15,013 |
1,975 |
0 |
|
STELLANTIS AUTO SAS |
P6 |
80 558 |
1 490,15 |
131,592 |
154,580 |
–22,991 |
0,134 |
0,003 |
|
STELLANTIS EUROPE SPA |
P6 |
73 342 |
1 618,64 |
160,964 |
175,359 |
–14,396 |
1,513 |
0,001 |
|
STREETSCOOTER GMBH |
|
499 |
1 785,75 |
0 |
143,209 |
– 143,209 |
0 |
0 |
|
SUZUKI MOTOR CORPORATION |
D |
9 469 |
1 164,93 |
172,976 |
174 |
–1,024 |
0,002 |
0 |
|
TOYOTA MOTOR EUROPE NV SA. |
|
57 217 |
1 872,01 |
179,669 |
204,655 |
–24,989 |
0,510 |
0,003 |
|
VOLKSWAGEN AG |
P7 |
102 843 |
1 926,45 |
184,203 |
192,942 |
–8,739 |
1,408 |
0 |
|
VOLVO CAR CORPORATION |
DMD |
1 465 |
1 851,29 |
136,642 |
|
|
1,168 |
|
Tabel 2
Waarden voor de prestaties van groepen van fabrikanten van nieuwe lichte bedrijfsvoertuigen in het kalenderjaar 2022 overeenkomstig artikel 9 van Verordening (EU) 2019/631
|
A |
B |
C |
D |
E |
F |
G |
H |
I |
J |
|
Naam van de groep |
Groepen Vrijstellingen |
Totaal aantal nieuwe registraties |
Gemiddelde massa in rijklare toestand |
Gemiddelde specifieke CO2-emissies |
Specifiek emissiestreefcijfer |
Afstand tot het streefcijfer |
CO2-besparingen die het gevolg zijn van eco-innovaties |
Foutmarge |
WLTP-specifiek emissiereferentiestreefcijfer |
|
BMW |
P1/DMD |
46 |
1 797,50 |
141,180 |
|
|
2,972 |
|
184,352 |
|
FORD |
P2 |
152 084 |
2 052,33 |
199,682 |
207,047 |
–7,365 |
0,048 |
0 |
210,991 |
|
HYUNDAI MOTOR EUROPE |
P3/DMD |
269 |
1 841,06 |
177,252 |
|
|
0,607 |
|
|
|
KIA |
P4/DMD |
498 |
1 334,34 |
120,278 |
|
|
1,583 |
|
|
|
RENAULT-NISSAN-MITSUBISHI |
P5 |
186 572 |
1 802,88 |
183,164 |
191,362 |
–8,203 |
1,644 |
0,005 |
|
|
STELLANTIS |
P6 |
336 703 |
1 711,71 |
164,453 |
188,903 |
–24,451 |
0,665 |
0,001 |
|
|
VOLKSWAGEN |
P7 |
113 202 |
1 952,73 |
189,317 |
196,705 |
–7,388 |
1,397 |
0 |
204,217 |
Toelichting bij de tabellen 1 en 2:
Voor alle berekeningen die aan de in deze tabellen vermelde waarden ten grondslag liggen, zijn alleen die voertuigen in aanmerking genomen waarvoor zowel de waarden voor de specifieke CO2-emissies als de massa in rijklare toestand zijn gerapporteerd.
Voor een individuele fabrikant die in het kalenderjaar 2022 lid is van een groep van fabrikanten, zijn de in tabel 1 vermelde waarden die welke zouden zijn toegepast indien de fabrikant geen lid van een groep was geweest.
Kolom A:
Tabel 1: “Naam fabrikant”: de naam van de fabrikant zoals door de betrokken fabrikant aan de Commissie meegedeeld of, wanneer een dergelijke mededeling niet heeft plaatsgevonden, de door de rapporterende autoriteit meegedeelde naam.
Tabel 2: “Naam van de groep”: de door de beheerder van de groep meegedeelde naam van de groep.
Kolom B:
“D”: voor het kalenderjaar 2022 is overeenkomstig artikel 10, lid 3, van Verordening (EU) 2019/631 een afwijking toegekend (fabrikant van kleine aantallen).
“DMD”: overeenkomstig artikel 2, lid 4, van Verordening (EU) 2019/631 is een vrijstelling op basis van minimumaantallen van toepassing, waardoor de fabrikant in het kalenderjaar 2022 niet hoeft te voldoen aan een specifieke emissiedoelstelling.
“P”: de fabrikant is lid van een overeenkomstig artikel 6 van Verordening (EU) 2019/631 gevormde groep van fabrikanten waarvan de groepsovereenkomst geldig is voor het kalenderjaar 2022.
Kolom C:
“Totaal aantal registraties”: het totale aantal nieuwe lichte bedrijfsvoertuigen dat in de Unie, IJsland en Noorwegen in het kalenderjaar 2022 is geregistreerd waarvoor de fabrikant (tabel 1) of de leden van de groep van fabrikanten (tabel 2) verantwoordelijk zijn.
Kolom D:
“Gemiddelde massa in rijklare toestand” (kg): de gemiddelde massa in rijklare toestand van alle in het kalenderjaar 2022 in de Unie, IJsland en Noorwegen geregistreerde nieuwe lichte bedrijfsvoertuigen waarvoor de fabrikant (tabel 1) of de leden van de groep van fabrikanten (tabel 2) verantwoordelijk zijn.
Kolom E:
“Gemiddelde specifieke CO2-emissies” (g CO2/km): de overeenkomstig Verordening (EU) 2017/1151 bepaalde gemiddelde specifieke CO2-emissies voor alle in het kalenderjaar 2022 in de Unie, IJsland en Noorwegen geregistreerde nieuwe lichte bedrijfsvoertuigen waarvoor de fabrikant (tabel 1) of de leden van de groep van fabrikanten (tabel 2) verantwoordelijk zijn.
Bij de berekening van de gemiddelde specifieke CO2-emissies heeft de Commissie rekening gehouden met de CO2-emissiebesparingen als gevolg van het gebruik van eco-innovaties (kolom H).
Kolom F:
“Specifiek emissiestreefcijfer” (g CO2/km): het specifieke emissiestreefcijfer van de fabrikant (tabel 1) of van de groep van fabrikanten (tabel 2), berekend overeenkomstig deel B, punt 4, van bijlage I bij Verordening (EU) 2019/631, of, in voorkomend geval (D in kolom B van tabel 1), de overeenkomstig artikel 10 van Verordening (EU) 2019/631 toegekende afwijking.
Het WLTP-specifieke emissiereferentiestreefcijfer dat wordt gebruikt voor de berekening van het specifieke emissiestreefcijfer is het cijfer dat is vastgesteld in deel B van bijlage II bij Uitvoeringsbesluit (EU) 2022/2087 of deel B van bijlage I bij Uitvoeringsbesluit (EU) 2023/1623. Voor groepen van fabrikanten die zijn opgenomen in tabel 2 waarvan de samenstelling in het kalenderjaar 2022 is gewijzigd, is het WLTP-specifieke emissiereferentiestreefcijfer opgenomen in kolom J in tabel 2.
Als aan de fabrikant overeenkomstig artikel 2, lid 4, van Verordening (EU) 2019/631 een vrijstelling is toegekend (“DMD” in kolom B van tabel 1), is geen specifiek emissiestreefcijfer van toepassing en wordt daarom ook geen “afstand tot het streefcijfer” (kolom G) of “foutmarge” (kolom I) vermeld.
Kolom G:
“Afstand tot het streefcijfer” (g CO2/km): het verschil tussen de gemiddelde specifieke CO2-emissies (kolom E) en het specifieke emissiestreefcijfer (kolom F), waarvan de foutmarge (kolom I) wordt afgetrokken.
Wanneer de afstand tot het streefcijfer groter dan nul is, wil dat zeggen dat het specifieke emissiestreefcijfer is overschreden.
Voor een fabrikant die lid is van een groep van fabrikanten (G in kolom B van tabel 1) wordt de naleving van de specifieke emissiedoelstelling alleen op het niveau van de groep beoordeeld.
Kolom H:
“CO2-besparingen als gevolg van eco-innovaties” (g CO2/km): de emissiebesparingen die in aanmerking worden genomen voor de berekening van de gemiddelde specifieke CO2-emissies (kolom E) die het gevolg zijn van het gebruik van innovatieve technologieën die een geverifieerde bijdrage tot CO2-emissiereducties leveren en die door de Commissie zijn goedgekeurd overeenkomstig artikel 11 van Verordening (EU) 2019/631. Alleen eco-innovaties die in verband met de WLTP-emissietestprocedure zijn goedgekeurd, zijn in aanmerking genomen. De CO2-besparingen als gevolg van eco-innovaties worden berekend overeenkomstig artikel 5 van Uitvoeringsverordening (EU) 2017/1152 en punt 4.1, f), van Mededeling 2017/C 218/01.
Kolom I:
“Foutmarge” (g CO2/km): de waarde waarmee het verschil tussen de gemiddelde specifieke CO2-emissies (kolom E) en het specifieke emissiestreefcijfer (kolom F) is gecorrigeerd bij de berekening van de afstand tot het streefcijfer (kolom G), teneinde rekening te houden met de door de fabrikant (tabel 1) of de groep van fabrikanten (tabel 2) bij de Commissie aangemelde gegevens met foutcode B overeenkomstig artikel 6 van Uitvoeringsverordening (EU) 2021/392.
De foutmarge wordt berekend met de volgende formule:
|
Foutmarge |
= |
absolute waarde van [(AC1 – TG1) – (AC2 – TG2)] |
|
AC1 |
= |
gemiddelde specifieke CO2-emissies inclusief de gegevens met foutcode B (zoals gespecificeerd in kolom E); |
|
TG1 |
= |
specifiek emissiestreefcijfer inclusief de gegevens met foutcode B (zoals gespecificeerd in kolom F); |
|
AC2 |
= |
gemiddelde specifieke CO2-emissies, berekend zonder de gegevens met foutcode B; |
|
TG2 |
= |
specifiek emissiestreefcijfer, berekend zonder de gegevens met foutcode B. |
Kolom J (tabel 2):
“WLTP-specifiek emissiereferentiestreefcijfer”: het WLTP-specifieke emissiereferentiestreefcijfer dat is vastgesteld overeenkomstig deel B, punt 3, van bijlage I bij Verordening (EU) 2019/631. Er wordt alleen een waarde vermeld voor nieuwe groepen en voor de groepen van fabrikanten waarvan in het kalenderjaar 2022 de samenstelling is gewijzigd. Voor de andere groepen van fabrikanten zijn de WLTP-specifieke emissiereferentiestreefcijfers opgenomen in deel B van bijlage II bij Uitvoeringsbesluit (EU) 2022/2087 of deel B van bijlage I bij Uitvoeringsbesluit (EU) 2023/1623.
ELI: http://data.europa.eu/eli/dec_impl/2024/865/oj
ISSN 1977-0758 (electronic edition)