|
Oficiālais Vēstnesis |
LV L sērija |
|
2024/865 |
20.3.2024 |
KOMISIJAS ĪSTENOŠANAS LĒMUMS (ES) 2024/865
(2024. gada 18. marts),
ar ko precizē vērtības attiecībā uz jaunu vieglo pasažieru automobiļu un jaunu vieglo komerciālo transportlīdzekļu ražotāju vai ražotāju grupu darbības rezultātiem 2022. kalendārajam gadam atbilstīgi Eiropas Parlamenta un Padomes Regulai (ES) 2019/631
(izziņots ar dokumenta numuru C(2024) 1653)
(Autentisks ir tikai teksts angļu, dāņu, franču, horvātu, igauņu, itāļu, nīderlandiešu, poļu, rumāņu, spāņu, ungāru, vācu un zviedru valodā)
(Dokuments attiecas uz EEZ)
EIROPAS KOMISIJA,
ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību,
ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2019/631 (2019. gada 17. aprīlis) par CO2 emisiju standartu noteikšanu jauniem vieglajiem pasažieru automobiļiem un jauniem vieglajiem komerciālajiem transportlīdzekļiem un ar kuru atceļ Regulu (EK) Nr. 443/2009 un Regulu (ES) Nr. 510/2011 (1), un jo īpaši tās 7. panta 5. punkta otro daļu un 9. panta 1. punktu,
tā kā:
|
(1) |
Saskaņā ar Regulu (ES) 2019/631 Komisijai katru gadu jānosaka vidējās īpatnējās CO2 emisijas un īpatnējo emisiju mērķrādītājs katram ražotājam vai ražotāju grupai, kas atbildīgi par jauniem vieglajiem pasažieru automobiļiem un jauniem vieglajiem komerciālajiem transportlīdzekļiem, kas reģistrēti Savienībā. |
|
(2) |
Aprēķinot vidējās īpatnējās CO2 emisijas un īpatnējo emisiju mērķrādītāju 2022. kalendārajam gadam, jābalstās uz detalizētiem ziņojošo iestāžu iesniegtajiem datiem par minētajā kalendārajā gadā reģistrētiem jauniem vieglajiem pasažieru automobiļiem un jauniem vieglajiem komerciālajiem transportlīdzekļiem. |
|
(3) |
Visas ziņojošās iestādes nosūtīja Komisijai datus par 2022. kalendāro gadu. Tomēr dažos gadījumos tās to veica ar zināmu aizkavēšanos attiecībā pret ziņošanas termiņu, kas bija 2023. gada 28. februāris. Ja Komisijas veiktajā datu verifikācijā atklājās, ka kādu datu trūkst vai ka tie ir acīmredzami nepareizi, Komisija sazinājās ar attiecīgajām ziņojošajām iestādēm un ar to piekrišanu attiecīgi koriģēja vai papildināja datus. Ja neizdevās vienoties ar ziņojošo iestādi, attiecīgās valsts iesniegtie provizoriskie dati netika koriģēti. |
|
(4) |
Komisija provizoriskos datus publicēja 2023. gada 20. jūnijā. Komisija 2023. gada 27. jūnijā 92 vieglo pasažieru automobiļu ražotājiem un 71 vieglo komerciālo transportlīdzekļu ražotājam, kā arī attiecīgajām grupām paziņoja to vidējo īpatnējo CO2 emisiju un īpatnējo emisiju mērķrādītāju provizoriskos aprēķinus par 2022. kalendāro gadu. |
|
(5) |
Pēc tam saskaņā ar Regulas (ES) 2019/631 7. panta 5. punkta pirmo daļu par kļūdām datos Komisijai paziņoja 55 vieglo pasažieru automobiļu ražotāji un 37 vieglo komerciālo transportlīdzekļu ražotāji. Komisija verificēja ražotāju paziņotās kļūdas un to labošanas iemeslus. |
|
(6) |
Trīs vieglo komerciālo transportlīdzekļu ražotāju gadījumā visi provizoriskajā datu kopā paziņotie transportlīdzekļi atradās ārpus Regulas (ES) 2019/631 darbības jomas, un tāpēc tie nav iekļauti šajā lēmumā. Viena vieglo pasažieru automobiļu ražotāja un viena vieglo komerciālo transportlīdzekļu ražotāja gadījumā ne par vienu provizoriskās datu kopas transportlīdzekli nebija paziņota vispārēji harmonizēto vieglo transportlīdzekļu testa procedūras (WLTP) īpatnējo CO2 emisiju vērtība. Četri vieglo komerciālo transportlīdzekļu ražotāji nepaziņoja masu nokomplektētā stāvoklī nevienam provizoriskās datu kopas transportlīdzeklim. Minētie seši ražotāji nav iekļauti šajā lēmumā, jo abas minētās vērtības ir vajadzīgas ražotāja darbības rezultātu aprēķināšanai par 2022. kalendāro gadu. |
|
(7) |
Komisijas veiktās kļūdu verifikācijas rezultātā ir nepieciešams apstiprināt vai grozīt provizoriskos aprēķinus attiecībā uz 91 vieglo pasažieru automobiļu ražotāju un 63 vieglo komerciālo transportlīdzekļu ražotājiem. |
|
(8) |
Saskaņā ar Regulas (ES) 2019/631 2. panta 4. punktu ražotāji, kas kopā ar visiem to saistītajiem uzņēmumiem ir atbildīgi par mazāk nekā 1 000 jauniem vieglajiem pasažieru automobiļiem vai mazāk nekā 1 000 jauniem vieglajiem komerciālajiem transportlīdzekļiem, kuri reģistrēti Savienībā iepriekšējā kalendārajā gadā, ir atbrīvoti no īpatnējo emisiju mērķrādītāja izpildes. Tomēr ir lietderīgi aprēķināt un paziņot to vidējās īpatnējās CO2 emisijas, kā arī reģistrēto jauno vieglo pasažieru automobiļu un vieglo komerciālo transportlīdzekļu skaitu. |
|
(9) |
Īpatnējo emisiju mērķrādītāju un vidējo īpatnējo CO2 emisiju aprēķinā būtu jāiekļauj arī ieraksti ar pilnīgiem datiem par masu nokomplektētā stāvoklī un CO2 emisijām, bet ar iztrūkstošiem vai nepareiziem transportlīdzekļa identifikācijas numuriem, kas tādēļ marķēti ar kļūdas kodu B. Tomēr, nosakot konkrētam ražotājam attālumu līdz mērķrādītājam, ir lietderīgi piemērot kļūdas robežu, jo ražotāji nevar verificēt vai labot šos ierakstus. Kļūdas robežu aprēķina kā starpību starp attālumiem starp vidējām īpatnējām CO2 emisijām un īpatnējo emisiju mērķrādītāju, ņemot vērā visas transportlīdzekļu reģistrācijas, kuras ražotāji nevar verificēt. Neatkarīgi no tā, vai minētā starpība ir pozitīva vai negatīva, piemērotā kļūdas robeža vienmēr uzlabo ražotāja situāciju attiecībā uz tā īpatnējo emisiju mērķrādītāju. |
|
(10) |
Ja, ņemot vērā kļūdas robežu, ražotāja vai ražotāju grupas attālums līdz mērķrādītājam ir lielāks par nulli, saskaņā ar Regulas (ES) 2019/631 8. pantu ir jānosaka maksa par pārsniegtajām emisijām. Tā tas ir viena vieglo pasažieru automobiļu ražotāja gadījumā. |
|
(11) |
Vērtības, kas attiecas uz ražotāja darbības rezultātiem un apstiprinātas vai grozītas ar šo lēmumu, varētu pārskatīt, ja attiecīgās nacionālās iestādes apstiprina pārkāpumu esību saistībā ar CO2 emisijas vai masas vērtībām, kas iesniegtas, lai noteiktu, vai ražotājs ir izpildījis īpatnējo emisiju mērķrādītāju, |
IR PIEŅĒMUSI ŠO LĒMUMU.
1. pants
1. Vērtības attiecībā uz jaunu vieglo pasažieru automobiļu ražotāju vai ražotāju grupu darbības rezultātiem, kā minēts Regulas (ES) 2019/631 9. panta 1. un 2. punktā, 2022. kalendārajam gadam ir norādītas šī lēmuma I pielikumā.
2. Vērtības attiecībā uz jaunu komerciālo transportlīdzekļu ražotāju vai ražotāju grupu darbības rezultātiem, kā minēts Regulas (ES) 2019/631 9. panta 1. un 2. punktā, 2022. kalendārajam gadam ir norādītas šī lēmuma II pielikumā.
2. pants
Šis lēmums ir adresēts šādiem atsevišķiem ražotājiem un ražotāju grupām, kas izveidotas saskaņā ar Regulas (ES) 2019/631 6. pantu:
|
1) |
|
|
2) |
|
|
3) |
|
|
4) |
|
|
5) |
|
|
6) |
|
|
7) |
|
|
8) |
|
|
9) |
|
|
10) |
|
|
11) |
|
|
12) |
|
|
13) |
|
|
14) |
|
|
15) |
|
|
16) |
|
|
17) |
|
|
18) |
|
|
19) |
|
|
20) |
|
|
21) |
|
|
22) |
|
|
23) |
|
|
24) |
|
|
25) |
|
|
26) |
|
|
27) |
|
|
28) |
|
|
29) |
|
|
30) |
|
|
31) |
|
|
32) |
|
|
33) |
|
|
34) |
|
|
35) |
|
|
36) |
|
|
37) |
|
|
38) |
|
|
39) |
|
|
40) |
|
|
41) |
|
|
42) |
|
|
43) |
|
|
44) |
|
|
45) |
|
|
46) |
|
|
47) |
|
|
48) |
|
|
49) |
|
|
50) |
|
|
51) |
|
|
52) |
|
|
53) |
|
|
54) |
|
|
55) |
|
|
56) |
|
|
57) |
|
|
58) |
|
|
59) |
|
|
60) |
|
|
61) |
|
|
62) |
|
|
63) |
|
|
64) |
|
|
65) |
|
|
66) |
|
|
67) |
|
|
68) |
|
|
69) |
|
|
70) |
|
|
71) |
|
|
72) |
|
|
73) |
|
|
74) |
|
|
75) |
|
|
76) |
|
|
77) |
|
|
78) |
|
|
79) |
|
|
80) |
|
|
81) |
|
|
82) |
|
|
83) |
|
|
84) |
|
|
85) |
|
|
86) |
|
|
87) |
|
|
88) |
|
|
89) |
|
|
90) |
|
|
91) |
|
|
92) |
|
|
93) |
|
|
94) |
|
|
95) |
|
|
96) |
|
|
97) |
|
|
98) |
|
|
99) |
|
|
100) |
|
|
101) |
|
|
102) |
|
|
103) |
|
|
104) |
|
|
105) |
|
|
106) |
|
|
107) |
|
|
108) |
|
|
109) |
|
|
110) |
|
|
111) |
|
|
112) |
|
|
113) |
|
|
114) |
|
|
115) |
|
|
116) |
|
|
117) |
|
|
118) |
|
|
119) |
|
|
120) |
|
|
121) |
|
|
122) |
|
|
123) |
|
|
124) |
|
|
125) |
|
|
126) |
|
|
127) |
|
|
128) |
|
|
129) |
|
Briselē, 2024. gada 18. martā
Komisijas vārdā –
Komisijas loceklis
Wopke HOEKSTRA
(1) OV L 111, 25.4.2019., 13. lpp., ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2019/631/oj.
I PIELIKUMS
JAUNU VIEGLO PASAŽIERU AUTOMOBIĻU RAŽOTĀJU DARBĪBAS REZULTĀTI
1. tabula
Vērtības attiecībā uz jaunu vieglo pasažieru automobiļu atsevišķu ražotāju darbības rezultātiem 2022. kalendārajā gadā saskaņā ar Regulas (ES) 2019/631 9. pantu
|
A |
B |
C |
D |
E |
F |
G |
H |
I |
J |
K |
|
Ražotāja nosaukums |
Grupas Atkāpes Atbrīvojumi |
Kopējais reģistrāciju skaits |
Vidējā masa nokomplektētā stāvoklī |
Vidējās īpatnējās CO2 emisijas |
Īpatnējo emisiju mērķrādītājs |
Attālums līdz mērķrādītājam |
Superkredīti |
Superkredītu robeža 2022. gadam |
Ar ekoinovācijām iegūtie CO2 aiztaupījumi |
Kļūdas robeža |
|
ALFA ROMEO SPA |
P8 |
29 798 |
1 703,85 |
154,359 |
122,176 |
32,177 |
0 |
0 |
2,060 |
0,006 |
|
ALPINA BURKARD BOVENSIEPEN GMBH E CO KG |
DMD |
694 |
2 112,23 |
240,213 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
ANHUI JIANGHUAI AUTOMOBILE GROUP CORP LTD |
DMD |
82 |
1 602,32 |
0 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
ASTON MARTIN LAGONDA LIMITED |
DMD |
859 |
2 019,93 |
296,87 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
AUDI AG |
P10 |
464 198 |
1 756,35 |
115,832 |
129,983 |
–14,151 |
0 |
0 |
1,311 |
0 |
|
AUDI HUNGARIA ZRT |
P10 |
2 510 |
1 432,72 |
167,301 |
108,36 |
58,941 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
AUDI SPORT GMBH |
P10 |
15 481 |
1 868,46 |
241,251 |
121,711 |
119,540 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
AUTOMOBILE DACIA SA |
P7 |
308 127 |
1 179,73 |
99,874 |
103,374 |
–3,502 |
0 |
0 |
2,511 |
0,002 |
|
AUTOMOBILES CITROEN |
P8 |
224 244 |
1 174,72 |
122,223 |
114,536 |
7,687 |
0 |
0 |
3,058 |
0 |
|
AUTOMOBILES PEUGEOT |
P8 |
148 141 |
1 582,11 |
118,624 |
131,132 |
–12,508 |
0 |
0 |
2,186 |
0 |
|
AUTOMOBILI LAMBORGHINI SPA |
P10 |
836 |
1 985,44 |
339,048 |
123,283 |
215,765 |
0 |
7,5 |
0,558 |
0 |
|
BAYERISCHE MOTOREN WERKE AG |
P1 |
625 223 |
1 775,05 |
102,601 |
127,901 |
–25,300 |
0 |
0 |
1,958 |
0 |
|
BENTLEY MOTORS LTD |
P10 |
1 869 |
2 457,13 |
259,682 |
143,256 |
116,426 |
0 |
0 |
1,494 |
0 |
|
BMW M GMBH |
P1 |
10 043 |
1 980,66 |
242,27 |
119,564 |
122,706 |
0 |
0 |
2,492 |
0 |
|
BRILLIANCE SHINERAY CHONGQING AUTOMOBILE CO LTD |
DMD |
60 |
1 649,00 |
188,533 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
BUGATTI AUTOMOBILES SAS |
|
8 |
2 070,00 |
561,375 |
112,629 |
448,746 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
BUGATTI RIMAC DOO |
|
3 |
2 375,00 |
0 |
148,13 |
– 148,130 |
0 |
7,5 |
0 |
0 |
|
BYD AUTO INDUSTRY COMPANY LIMITED |
|
5 777 |
2 078,45 |
0 |
138,255 |
– 138,255 |
0 |
7,5 |
0 |
0 |
|
CATERHAM CARS LIMITED |
DMD |
138 |
673,04 |
151,036 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
CHINA FAW GROUP CO LTD |
DMD |
2 102 |
2 708,29 |
0 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
DFSK MOTOR CO LTD |
DMD |
2 233 |
1 833,01 |
61,798 |
|
|
0 |
0 |
0 |
|
|
DONKERVOORT AUTOMOBIELEN BV |
DMD |
12 |
865,00 |
191 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
DR AUTOMOBILES SRL |
ND |
22 635 |
1 392,35 |
152,302 |
162,613 |
–10,311 |
0,191 |
7,487 |
0 |
0 |
|
DR ING HCF PORSCHE AG |
P10 |
63 171 |
2 038,38 |
164,055 |
135,627 |
28,426 |
0 |
0 |
1,108 |
0,002 |
|
EURASIA MOTOR COMPANY SRL |
DMD |
107 |
1 417,84 |
149,131 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
FABBRICA DALLARA SRL |
DMD |
31 |
1 010,00 |
221,871 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
FCA US LLC |
P8 |
53 804 |
1 662,49 |
109,902 |
124,426 |
–14,575 |
0 |
0 |
0,723 |
0,051 |
|
FERRARI SPA |
D |
3 356 |
1 736,17 |
261,033 |
295 |
–33,967 |
0 |
7,5 |
0 |
0 |
|
FORD MOTOR COMPANY |
P2 |
3 075 |
1 848,3 |
265,608 |
112,146 |
153,460 |
0 |
0 |
1,511 |
0,002 |
|
FORD MOTOR COMPANY OF AUSTRALIA PTY LIMITED |
P2 |
1 |
2 379,00 |
255 |
147,189 |
107,811 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
FORD-WERKE GMBH |
P2 |
402 917 |
1 557,24 |
112,088 |
123,436 |
–11,348 |
0 |
0 |
2,637 |
0 |
|
GENERAL MOTORS HOLDINGS LLC |
D |
1 096 |
1 794,02 |
242,09 |
255 |
–12,910 |
0 |
7,5 |
0 |
0 |
|
GREAT WALL MOTOR COMPANY LIMITED |
DMD |
267 |
1 638,16 |
18,604 |
|
|
5,081 |
7,5 |
0 |
|
|
HAIMA CAR CO LTD |
DMD |
286 |
1 712,00 |
0 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
HENAN SUDA ELECTRIC VEHICLE TECHNOLOGY CO LTD |
DMD |
62 |
1 459,35 |
1,912 |
|
|
0,62 |
7,5 |
0 |
|
|
HONDA MOTOR CO LTD |
P9 |
40 168 |
1 482,07 |
120,145 |
118,998 |
1,147 |
0 |
0 |
1,243 |
0 |
|
HYUNDAI ASSAN OTOMOTIV SANAYI VE TICARET AS |
P3 |
122 436 |
1 091,48 |
118,677 |
96,204 |
22,473 |
0 |
0 |
1,822 |
0 |
|
HYUNDAI MOTOR COMPANY |
P3 |
101 190 |
1 672,38 |
79,896 |
122,655 |
–42,764 |
0 |
0 |
0,916 |
0,005 |
|
HYUNDAI MOTOR MANUFACTURING CZECH SRO |
P3 |
209 218 |
1 579,30 |
101,642 |
117,45 |
–15,814 |
0 |
0 |
1,61 |
0,006 |
|
IVECO SPA |
DMD |
1 |
2 205,00 |
243 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
JAGUAR LAND ROVER LIMITED |
P9 |
53 065 |
2 204,71 |
156,855 |
146,319 |
10,533 |
0 |
0 |
1,545 |
0,003 |
|
JIANGLING MOTOR HOLDING CO LTD |
|
1 299 |
1 843,98 |
0 |
109,834 |
– 109,834 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
JIANGXI JIANGLING GROUP ELECTRIC VEHICLE CO LTD |
DMD |
75 |
1 675,00 |
0 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
KG MOBILITY CORPORATION |
D |
14 235 |
1 546,84 |
173,771 |
174,397 |
–0,626 |
1,027 |
7,279 |
0 |
0 |
|
KIA CORPORATION |
P4 |
213 231 |
1 399,99 |
83,703 |
110,301 |
–26,598 |
0 |
0 |
1,148 |
0 |
|
KIA SLOVAKIA SRO |
P4 |
221 023 |
1 534,69 |
115,425 |
114,512 |
0,907 |
0 |
0 |
1,431 |
0,006 |
|
LANZHOU ZHIDOU ELECTRIC VEHICLE CO LTD |
DMD |
238 |
866,89 |
0 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
LEAPMOTOR AUTOMOBILE CO LTD |
DMD |
2 |
1 278,00 |
0 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
LEEH GROUP KFT |
DMD |
1 |
975,00 |
0 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
LONDON EV COMPANY LIMITED |
DMD |
1 |
2 233,00 |
19 |
|
|
0 |
0 |
0 |
|
|
LOTUS CARS LIMITED |
DMD |
233 |
1 211,14 |
215,858 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
LUCID USA INC |
DMD |
9 |
2 435,00 |
0 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
MAGYAR SUZUKI CORPORATION LTD |
P5 |
66 025 |
1 317,81 |
122,983 |
113,214 |
9,765 |
0 |
4,956 |
3,177 |
0,004 |
|
MAHINDRA & MAHINDRA LTD |
D |
770 |
1 191,01 |
156,623 |
164 |
–7,377 |
0 |
7,5 |
0 |
0 |
|
MANUFACTURE ALPINE DIEPPE JEAN REDELE |
P7 |
2 874 |
1 181,76 |
153,124 |
96,887 |
56,237 |
0 |
0 |
1,409 |
0 |
|
MASERATI SPA |
D |
5 253 |
2 027,45 |
223,464 |
262 |
–38,536 |
0 |
7,5 |
2,511 |
0 |
|
MAZDA MOTOR CORPORATION |
P5 |
98 579 |
1 513,88 |
114,084 |
117,73 |
–3,646 |
4,956 |
4,956 |
0,908 |
0 |
|
MAZDA MOTOR LOGISTIC EUROPE N.V. |
P5 |
12 702 |
1 429,55 |
128,61 |
115,967 |
12,643 |
0 |
4,956 |
1,144 |
0 |
|
MCLAREN AUTOMOTIVE LIMITED |
DMD |
206 |
1 496,54 |
262,544 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
MERCEDES-AMG GMBH |
P6 |
713 |
1 643,04 |
291,067 |
111,555 |
179,512 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
MERCEDES-BENZ AG |
P6 |
553 175 |
1 873,88 |
111,697 |
126,687 |
–14,996 |
0 |
0 |
0,797 |
0,006 |
|
MITSUBISHI MOTORS CORPORATION |
P7 |
27 632 |
1 974,91 |
46,011 |
126,811 |
–80,815 |
0 |
0 |
0 |
0,015 |
|
MITSUBISHI MOTORS THAILAND CO LTD |
P7 |
27 205 |
953,84 |
114,892 |
91,588 |
23,304 |
0 |
0 |
1,362 |
0 |
|
MORGAN TECHNOLOGIES LTD |
DMD |
171 |
1 136,00 |
167,275 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
NANJING GOLDEN DRAGON BUS CO LTD |
DMD |
130 |
1 955,00 |
0 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
NEXT E.GO MOBILE SE |
DMD |
345 |
1 255,69 |
0 |
|
|
0 |
0 |
0 |
|
|
NIO CO LTD |
DMD |
1 689 |
2 473,51 |
0 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
NISSAN AUTOMOTIVE EUROPE SAS |
P7 |
161 320 |
1 414,77 |
116,625 |
118,553 |
–1,931 |
0 |
0 |
2,259 |
0,003 |
|
OPEL AUTOMOBILE GMBH |
P8 |
116 685 |
1 407,46 |
123,526 |
120,49 |
3,036 |
0 |
0 |
2,825 |
0 |
|
PAGANI AUTOMOBILI SPA |
DMD |
3 |
1 453,00 |
359 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
POLESTAR PERFORMANCE AB |
|
21 423 |
2 106,62 |
0 |
139,193 |
– 139,193 |
0 |
7,5 |
0 |
0 |
|
RENAULT SAS |
P7 |
702 652 |
1 391,91 |
105,865 |
110,94 |
–5,081 |
0 |
0 |
2,312 |
0,006 |
|
RENAULT TRUCKS |
DMD |
58 |
2 259,12 |
240,686 |
|
|
0 |
7,5 |
1,073 |
|
|
ROLLS-ROYCE MOTOR CARS LTD |
P1 |
320 |
2 704,33 |
366,741 |
145,028 |
221,713 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
SAIC MAXUS AUTOMOTIVE CO LTD |
|
1 565 |
1 947,35 |
0 |
120,787 |
– 120,787 |
0 |
7,5 |
0 |
0 |
|
SAIC MOTOR CORPORATION LTD |
|
65 151 |
1 670,72 |
45,386 |
114,687 |
–69,301 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
SEAT SA |
P10 |
298 588 |
1 469,25 |
115,920 |
116,440 |
–0,520 |
0 |
0 |
1,556 |
0 |
|
SECMA SAS |
DMD |
79 |
686,35 |
139,342 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
SKODA AUTO AS |
P10 |
470 727 |
1 490,19 |
116,460 |
118,692 |
–2,233 |
0 |
0 |
1,899 |
0,001 |
|
SMART AUTOMOBILE CO LTD |
DMD |
249 |
1 919,27 |
0 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
STELLANTIS AUTO SAS |
P8 |
837 222 |
1 358,72 |
94,251 |
120,986 |
–26,735 |
0 |
0 |
2,246 |
0 |
|
STELLANTIS EUROPE SPA |
P8 |
428 996 |
1 232,48 |
95,348 |
109,504 |
–14,156 |
0 |
0 |
1,448 |
0 |
|
SUBARU CORPORATION |
P5 |
11 187 |
1 695,57 |
166,67 |
123,521 |
43,145 |
4,077 |
4,956 |
0,85 |
0,004 |
|
SUZUKI MOTOR CORPORATION |
P5 |
45 609 |
1 039,95 |
105,348 |
100,915 |
4,433 |
1,460 |
4,956 |
2,941 |
0 |
|
TESLA INC |
P9 |
170 218 |
1 985,74 |
0 |
114,555 |
– 114,555 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
TOYOTA MOTOR CORPORATION |
|
198 181 |
1 263,89 |
103,737 |
111,13 |
–7,393 |
1,294 |
5,755 |
0,802 |
0 |
|
TOYOTA MOTOR EUROPE NV SA |
P5 |
487 789 |
1 451,33 |
112,412 |
121,673 |
–9,264 |
1,188 |
4,956 |
1,008 |
0,003 |
|
VOLKSWAGEN AG |
P10 |
1 024 464 |
1 522,43 |
116,184 |
119,907 |
–3,727 |
0 |
0 |
1,593 |
0,004 |
|
VOLVO CAR CORPORATION |
|
203 526 |
1 972,99 |
79,703 |
133,278 |
–53,575 |
0 |
0 |
0,547 |
0 |
|
ZHAOQING XIAOPENG INVESTMENT OF NEW ENERGY CO LTD |
DMD |
356 |
2 110,19 |
0 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
ZHEJIANG GEELY AUTOMOBILE CO LTD |
|
26 356 |
1 951,74 |
28,051 |
134,035 |
– 105,984 |
0 |
0 |
0 |
0 |
2. tabula
Vērtības attiecībā uz jaunu vieglo pasažieru automobiļu ražotāju grupu darbības rezultātiem 2022. kalendārajā gadā saskaņā ar Regulas (ES) 2019/631 9. pantu
|
A |
B |
C |
D |
E |
F |
G |
H |
I |
J |
K |
L |
|
Grupas nosaukums |
Grupas |
Kopējais reģistrāciju skaits |
Vidējā masa nokomplektētā stāvoklī |
Vidējās īpatnējās CO2 emisijas |
Īpatnējo emisiju mērķrādītājs |
Attālums līdz mērķrādītājam |
Superkredīti |
Superkredītu robeža 2022. gadam |
Ar ekoinovācijām iegūtie CO2 aiztaupījumi |
Kļūdas robeža |
WLTP īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītājs |
|
BMW |
P1 |
635 586 |
1 778,76 |
104,942 |
127,461 |
–22,519 |
0 |
0 |
1,965 |
0 |
|
|
FORD |
P2 |
405 993 |
1 559,44 |
113,252 |
122,866 |
–9,616 |
0 |
0 |
2,628 |
0,002 |
|
|
HYUNDAI MOTOR EUROPE |
P3 |
432 844 |
1 463,07 |
101,377 |
112,585 |
–11,211 |
0 |
0 |
1,508 |
0,003 |
|
|
KIA |
P4 |
434 254 |
1 468,54 |
99,848 |
112,449 |
–12,604 |
0 |
0 |
1,292 |
0,003 |
|
|
MAZDA-SUBARU-SUZUKI-TOYOTA |
P5 |
721 891 |
1 425,07 |
114,248 |
118,620 |
–4,378 |
1,677 |
4,956 |
1,311 |
0,006 |
|
|
MERCEDES-BENZ |
P6 |
553 888 |
1 873,59 |
111,928 |
126,607 |
–14,686 |
0 |
0 |
0,796 |
0,007 |
|
|
RENAULT-NISSAN-MITSUBISHI |
P7 |
1 229 810 |
1 344,67 |
104,741 |
110,277 |
–5,539 |
0 |
0 |
2,280 |
0,003 |
|
|
STELLANTIS |
P8 |
1 838 890 |
1 342,40 |
103,170 |
118,285 |
–15,116 |
0 |
0 |
2,144 |
0,001 |
|
|
TESLA-HONDA-JLR |
P9 |
263 451 |
1 953,05 |
49,913 |
136,938 |
–87,026 |
0 |
0 |
0,500 |
0,001 |
|
|
VOLKSWAGEN |
P10 |
2 341 844 |
1 572,56 |
118,502 |
121,575 |
–3,075 |
0 |
0 |
1,569 |
0,002 |
119,440 |
Paskaidrojumi par 1. un 2. tabulu
Visas šajās tabulās uzskaitītās vērtības ir aprēķinātas, ņemot vērā tikai tos transportlīdzekļus, par kuriem ir paziņotas gan īpatnējās CO2 emisijas, gan masa nokomplektētā stāvoklī.
Atsevišķam ražotājam, kas ir ražotāju grupas dalībnieks 2022. kalendārajā gadā, 1. tabulā uzskaitītās vērtības ir tās, kuras būtu piemērotas, ja ražotājs nebūtu grupas dalībnieks.
A sleja
1. tabula. “Ražotāja nosaukums” ir tas ražotāja nosaukums, ko attiecīgais ražotājs ir paziņojis Komisijai, vai, ja šāda paziņošana nav veikta, nosaukums, kuru paziņojusi ziņojošā iestāde.
2. tabula. “Grupas nosaukums” ir grupas nosaukums, ko deklarējis grupas vadītājs.
B sleja
“D” nozīmē, ka saskaņā ar Regulas (ES) 2019/631 10. panta 3. punktu attiecībā uz 2022. kalendāro gadu ir piešķirta atkāpe (maza apjoma ražotājam).
“ND” nozīmē, ka saskaņā ar Regulas (ES) 2019/631 10. panta 4. punktu attiecībā uz 2022. kalendāro gadu ir piemērota atkāpe (specifisko modeļu ražotājam).
“DMD” nozīmē, ka saskaņā ar Regulas (ES) 2019/631 2. panta 4. punktu piemēro “ de-minimis ” atbrīvojumu, un ražotājam 2022. kalendārajā gadā īpatnējo emisiju mērķrādītājs nav jāievēro.
“P” nozīmē, ka ražotājs ir dalībnieks ražotāju grupā, kas izveidota saskaņā ar Regulas (ES) 2019/631 6. pantu un kurai vienošanās par apvienošanos grupā ir spēkā attiecībā uz 2022. kalendāro gadu.
C sleja
“Kopējais reģistrāciju skaits” ir to jauno vieglo pasažieru automobiļu kopskaits, kas 2022. kalendārajā gadā reģistrēti Eiropas Savienībā, Islandē un Norvēģijā, par kuriem ir atbildīgs ražotājs (1. tabula) vai grupas dalībnieki (2. tabula).
D sleja
“Vidējā masa nokomplektētā stāvoklī” (kg) ir to jauno vieglo pasažieru automobiļu vidējā masa nokomplektētā stāvoklī, kas 2022. kalendārajā gadā reģistrēti Savienībā, Islandē un Norvēģijā, par kuriem ir atbildīgs ražotājs (1. tabula) vai grupas dalībnieki (2. tabula).
E sleja
“Vidējās īpatnējās CO2 emisijas” (g CO2/km) ir vidējās īpatnējās CO2 emisijas, kas saskaņā ar Komisijas Regulu (ES) 2017/1151 (1) ir noteiktas tiem jaunajiem vieglajiem pasažieru automobiļiem, kas 2022. gadā reģistrēti Savienībā, Islandē un Norvēģijā, par kuriem ir atbildīgs ražotājs (1. tabula) vai grupas dalībnieki (2. tabula).
Aprēķinot vidējās īpatnējās CO2 emisijas, Komisija attiecīgā gadījumā ir ņēmusi vērā:
|
— |
superkredītu izmantošanu (H sleja); |
|
— |
ar ekoinovācijām iegūtos CO2 emisiju aiztaupījumus (J sleja). |
F sleja
“Īpatnējo emisiju mērķrādītājs” (g CO2/km) ir ražotāja (1. tabula) vai ražotāju grupas (2. tabula) īpatnējo emisiju mērķrādītājs, kas aprēķināts saskaņā ar Regulas (ES) 2019/631 I pielikuma A daļas 4. punktu, vai attiecīgā gadījumā (“D” vai “ND” 1. tabulas B slejā) atkāpes mērķrādītājs, kas piešķirts atbilstīgi Regulas (ES) 2019/631 10. pantam.
Īpatnējo emisiju mērķrādītāja aprēķinā izmantotais vispārēji harmonizēto vieglo transportlīdzekļu testa procedūras (“ WLTP ”) īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītājs ir tas, kurš noteikts Komisijas īstenošanas lēmuma (ES) 2022/2087 (2) II pielikuma A daļā vai Īstenošanas lēmuma (ES) 2023/1623 (3) I pielikuma A daļā. Ražotāju grupām, kas uzskaitītas 2. tabulā un kuru sastāvā notikušas izmaiņas 2022. kalendārajā gadā, WLTP īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītājs ir dots 2. tabulas L slejā.
Ja ražotājam piemēro atbrīvojumu atbilstīgi Regulas (ES) 2019/631 2. panta 4. punktam (“DMD” 1. tabulas B slejā), īpatnējo emisiju mērķrādītāju nepiemēro, un tādēļ arī netiek norādīts “attālums līdz mērķrādītājam” (G sleja) vai “kļūdas robeža” (K sleja).
G sleja
“Attālums līdz mērķrādītājam” (g CO2/km) ir starpība starp vidējām īpatnējām CO2 emisijām (E sleja) un īpatnējo emisiju mērķrādītāju (F sleja), no kuras atņemta kļūdas robeža (K sleja).
Ja attālums līdz mērķrādītājam ir lielāks par nulli, tas nozīmē, ka īpatnējo emisiju mērķrādītājs ir pārsniegts.
Ražotājam, kas ir ražotāju grupas dalībnieks (“P” 1. tabulas B slejā), atbilstību īpatnējo emisiju mērķrādītājam novērtē tikai grupas līmenī.
H sleja
“Superkredīti” (g CO2/km) ir Regulas (ES) 2019/631 5. pantā minētie emisiju kredīti, kuri noteikti saskaņā ar Komisijas paziņojuma 2017/C 218/01 (4) 4.1. punkta g) apakšpunktu un kuri jāņem vērā vidējo īpatnējo CO2 emisiju aprēķinā (E sleja). Lai noteiktu ražotājam vai ražotāju grupai piemērojamo superkredītu daudzumu, katrs tā/tās 2022. gadā Savienībā, Islandē un Norvēģijā reģistrētais jaunais vieglais pasažieru automobilis, kura īpatnējās CO2 emisijas ir mazākas nekā 50 g CO2/km (NEDC), tiek skaitīts kā 1,33 vieglie pasažieru automobiļi.
I sleja
“Superkredītu robeža 2022. gadam” (g CO2/km) ir superkredītu maksimālais daudzums, ko drīkst izmantot 2022. kalendārajā gadā, aprēķināts saskaņā ar Komisijas Īstenošanas regulas (ES) 2017/1153 (5) 5. pantu un Komisijas paziņojuma 2017/C 218/01 6.3. punktu. Ja aprēķinātais superkredītu daudzums 2022. kalendārajā gadā ir lielāks nekā “superkredītu robeža 2022. gadam”, vērtība, kas ņemta vērā aprēķinā (H sleja), ir ierobežota līdz šai robežai.
Ražotāju grupām, kas uzskaitītas 2. tabulā un kuru sastāvs izmainījās salīdzinājumā ar 2021. kalendāro gadu, “superkredītu robežu 2022. gadam” aprēķina kā vidējo no “superkredītu robežu 2022. gadam” vērtībām, kas katram grupas dalībniekam norādītas 1. tabulas I slejā, svērtu pēc to grupas dalībnieku 2022. kalendārajā gadā reģistrēto vieglo pasažieru automobiļu kopskaita, kuru NEDC īpatnējās emisijas nav lielākas kā 50 g CO2/km.
J sleja
“Ar ekoinovācijām iegūtie CO2 aiztaupījumi” (g CO2/km) ir tie emisiju aiztaupījumi, kas ņemti vērā to vidējo īpatnējo CO2 emisiju (F sleja) aprēķināšanai, kuri panākti, izmantojot inovatīvas tehnoloģijas, kuru ieguldījums CO2 samazināšanā ir verificēts un kuras Komisija ir apstiprinājusi saskaņā ar Regulas (ES) 2019/631 11. pantu. Vērā ņemtas tikai attiecībā uz WLTP emisiju testa procedūru apstiprinātās ekoinovācijas. Ar ekoinovācijām iegūtie CO2 aiztaupījumi ir aprēķināti saskaņā ar Īstenošanas regulas (ES) 2017/1153 6. pantu un Komisijas paziņojuma 2017/C 218/01 4.1. punkta f) apakšpunktu.
K sleja
“Kļūdas robeža” (g CO2/km) ir vērtība, par kādu, aprēķinot attālumu līdz mērķrādītājam (G sleja), ir koriģēta starpība starp vidējām īpatnējām CO2 emisijām (E sleja) un īpatnējo emisiju mērķrādītāju (F sleja), lai ņemtu vērā ierakstus ar kļūdas kodu B, kurus Komisijai paziņojis ražotājs (1. tabula) vai ražotāju grupa (2. tabula), kā noteikts Komisijas Īstenošanas regulas (ES) 2021/392 (6) 6. pantā.
Šo kļūdas robežu aprēķina pēc šādas formulas:
|
kļūdas robeža |
= |
[(AC1 – TG1) – (AC2 – TG2)] absolūtā vērtība, kur |
|
AC1 |
= |
vidējās īpatnējās CO2 emisijas, ietverot ierakstus ar kļūdas kodu B (kā norādīts E slejā); |
|
TG1 |
= |
īpatnējo emisiju mērķrādītājs, ietverot ierakstus ar kļūdas kodu B (kā norādīts F slejā); |
|
AC2 |
= |
vidējās īpatnējās CO2 emisijas, kas aprēķinātas, neietverot ierakstus ar kļūdas kodu B; |
|
TG2 |
= |
īpatnējo emisiju mērķrādītājs, kas aprēķināts, neietverot ierakstus ar kļūdas kodu B. |
L sleja (2. tabula)
“ WLTP īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītājs” ir WLTP īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītājs, noteikts saskaņā ar Regulas (ES) 2019/631 I pielikuma A daļas 3. punktu. Vērtība ir norādīta tikai jaunām grupām un ražotāju grupām, kuru sastāvs 2022. kalendārajā gadā ir mainījies. WLTP īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītājs citām ražotāju grupām ir noteikts Īstenošanas lēmuma (ES) 2022/2087 II pielikuma A daļā vai Īstenošanas lēmuma (ES) 2023/1623 I pielikuma A daļā.
(1) Komisijas Regula (ES) 2017/1151 (2017. gada 1. jūnijs), ar ko papildina Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (EK) Nr. 715/2007 par tipa apstiprinājumu mehāniskiem transportlīdzekļiem attiecībā uz emisijām no vieglajiem pasažieru un komerciālajiem transportlīdzekļiem (“Euro 5” un “Euro 6”) un par piekļuvi transportlīdzekļa remonta un tehniskās apkopes informācijai, groza Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu 2007/46/EK, Komisijas Regulu (EK) Nr. 692/2008 un Komisijas Regulu (ES) Nr. 1230/2012 un atceļ Komisijas Regulu (EK) Nr. 692/2008 (OV L 175, 7.7.2017., 1. lpp.). http://data.europa.eu/eli/reg/2017/1151/oj).
(2) Komisijas Īstenošanas lēmums (ES) 2022/2087 (2022. gada 26. septembris), ar ko atbilstīgi Eiropas Parlamenta un Padomes Regulai (ES) 2019/631 apstiprina vai groza vidējo īpatnējo CO2 emisiju un īpatnējo emisiju mērķrādītāju provizoriskos aprēķinus vieglo pasažieru automobiļu un vieglo komerciālo transportlīdzekļu ražotājiem 2020. kalendārajam gadam un informē ražotājus par īpatnējo emisiju mērķrādītāju aprēķināšanā izmantojamajām vērtībām un atkāpes mērķrādītājiem 2021.–2024. kalendārajam gadam (OV L 280, 28.10.2022., 49. lpp., ELI: http://data.europa.eu/eli/dec_impl/2022/2087/oj).
(3) Komisijas Īstenošanas lēmums (ES) 2023/1623 (2023. gada 3. augusts), ar ko precizē vērtības attiecībā uz jaunu vieglo pasažieru automobiļu un jaunu vieglo komerciālo transportlīdzekļu ražotāju vai ražotāju grupu darbības rezultātiem 2021. kalendārajam gadam un vērtības, kuras jāizmanto īpatnējo emisiju mērķrādītāju aprēķināšanai, sākot ar 2025. gadu, atbilstīgi Eiropas Parlamenta un Padomes Regulai (ES) 2019/631 un labo Īstenošanas lēmumu (ES) 2022/2087 (OV L 200, 10.8.2023., 5. lpp., ELI: http://data.europa.eu/eli/dec_impl/2023/1623/oj).
(4) Komisijas paziņojums 2017/C 218/01 “Norādījumi par jaunu mazas noslodzes transportlīdzekļu reģistrācijas datu monitoringu un ziņošanu” (OV C 218, 7.7.2017., 1. lpp.).
(5) Komisijas Īstenošanas regula (ES) 2017/1153 (2017. gada 2. jūnijs), ar ko nosaka metodoloģiju to korelācijas parametru noteikšanai, kas vajadzīgi, lai atspoguļotu izmaiņas reglamentētajā testa procedūrā, un groza Regulu (ES) Nr. 1014/2010 (OV L 175, 7.7.2017., 679. lpp., ELI: http://data.europa.eu/eli/reg_impl/2017/1153/oj).
(6) Komisijas Īstenošanas regula (ES) 2021/392 (2021. gada 4. marts) par vieglo pasažieru automobiļu un vieglo komerciālo transportlīdzekļu CO2 emisiju datu monitoringu un ziņošanu saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2019/631 un ar ko atceļ Komisijas Īstenošanas regulu (ES) Nr. 1014/2010, (ES) Nr. 293/2012, (ES) 2017/1152 un (ES) 2017/1153 (OV L 77, 5.3.2021., 8. lpp., ELI: http://data.europa.eu/eli/reg_impl/2021/392/oj).
II PIELIKUMS
VIEGLO KOMERCIĀLO TRANSPORTLĪDZEKĻU RAŽOTĀJU DARBĪBAS REZULTĀTI
1. tabula
Vērtības saistībā ar jaunu vieglo komerciālo transportlīdzekļu atsevišķu ražotāju darbības rezultātiem 2022. kalendārajā gadā saskaņā ar Regulas (ES) 2019/631 9. pantu
|
A |
B |
C |
D |
E |
F |
G |
H |
I |
|
Ražotāja nosaukums |
Grupas Atkāpes Atbrīvojumi |
Kopējais reģistrāciju skaits |
Vidējā masa nokomplektētā stāvoklī |
Vidējās īpatnējās CO2 emisijas |
Īpatnējo emisiju mērķrādītājs |
Attālums līdz mērķrādītājam |
Ar ekoinovācijām iegūtie CO2 aiztaupījumi |
Kļūdas robeža |
|
ADDAX MOTOR NV |
DMD |
85 |
1 163,34 |
0 |
|
|
0 |
|
|
ALFA ROMEO SPA |
P6 |
446 |
1 755,00 |
146,012 |
162,000 |
–15,988 |
1,241 |
0 |
|
ALKE SRL |
DMD |
147 |
1 147,34 |
0 |
|
|
0 |
|
|
AUDI AG |
P7 |
54 |
1 833,30 |
158,750 |
184,858 |
–26,108 |
2,769 |
0 |
|
AUTOMOBILE DACIA SA |
P5 |
751 |
1 251,01 |
121,432 |
111,915 |
9,517 |
2,135 |
0 |
|
AUTOMOBILES CITROEN |
P6 |
48 601 |
1 851,17 |
185,838 |
218,192 |
–32,355 |
0,583 |
0,001 |
|
AUTOMOBILES PEUGEOT |
P6 |
110 954 |
1 892,23 |
184,649 |
217,999 |
–33,350 |
0,607 |
0 |
|
BATTSWAP INC |
DMD |
16 |
1 320,00 |
0 |
|
|
0 |
|
|
BAYERISCHE MOTOREN WERKE AG |
P1/DMD |
46 |
1 797,50 |
141,180 |
|
|
2,972 |
|
|
B-ON GMBH |
DMD |
2 511 |
1 847,11 |
0 |
|
|
0 |
|
|
BYD AUTO INDUSTRY COMPANY LIMITED |
DMD |
377 |
1 772,93 |
0 |
|
|
0 |
|
|
CENNTRO AUTOMOTIVE CORPORATION |
DMD |
136 |
1 435,55 |
0 |
|
|
0 |
|
|
DFSK MOTOR CO LTD |
DMD |
1 280 |
1 186,82 |
136,859 |
|
|
0 |
|
|
DR AUTOMOBILES SRL |
DMD |
476 |
2 040,00 |
288,000 |
|
|
0 |
|
|
DR ING HCF PORSCHE AG |
P7 |
3 |
2 285,00 |
219,193 |
230,218 |
–11,025 |
1,474 |
0 |
|
ESAGONO ENERGIA SRL |
DMD |
22 |
1 236,82 |
0 |
|
|
0 |
|
|
ETESIA SAS |
DMD |
5 |
1 171,00 |
0 |
|
|
0 |
|
|
EVUM MOTORS GMBH |
DMD |
155 |
1 601,38 |
0 |
|
|
0 |
|
|
FCA US LLC |
P6 |
2 357 |
2 072,38 |
204,939 |
198,593 |
6,346 |
0,388 |
0 |
|
FORD MOTOR COMPANY OF AUSTRALIA PTY LIMITED |
P2 |
29 795 |
2 337,67 |
250,468 |
233,677 |
16,791 |
0 |
0 |
|
FORD-WERKE GMBH |
P2 |
122 289 |
1 982,81 |
187,308 |
200,635 |
–13,328 |
0,060 |
0,001 |
|
GARIA AS |
DMD |
6 |
942,33 |
0 |
|
|
0 |
|
|
GOUPIL INDUSTRIE SAS |
|
654 |
1 265,29 |
0 |
93,245 |
–93,245 |
0 |
0 |
|
GREAT WALL MOTOR COMPANY LIMITED |
DMD |
558 |
1 857,07 |
224,000 |
|
|
0 |
|
|
HYUNDAI ASSAN OTOMOTIV SANAYI VE TICARET AS |
P3/DMD |
35 |
1 116,97 |
119,929 |
|
|
2,128 |
|
|
HYUNDAI MOTOR COMPANY |
P3/DMD |
198 |
2 026,43 |
200,660 |
|
|
0,148 |
|
|
HYUNDAI MOTOR MANUFACTURING CZECH SRO |
P3/DMD |
36 |
1 525,50 |
104,233 |
|
|
1,656 |
|
|
ISUZU MOTORS LIMITED |
D |
8 613 |
2 157,26 |
240,324 |
249 |
–8,676 |
0 |
0 |
|
IVECO SPA |
|
11 458 |
2 401,72 |
274,612 |
292,670 |
–18,080 |
0 |
0,022 |
|
JAGUAR LAND ROVER LIMITED |
|
3 526 |
2 164,50 |
196,256 |
222,285 |
–26,029 |
2,530 |
0 |
|
KG MOBILITY CORPORATION |
DMD |
637 |
2 193,18 |
235,063 |
|
|
0 |
|
|
KIA CORPORATION |
P4/DMD |
302 |
1 169,19 |
111,691 |
|
|
1,557 |
|
|
KIA SLOVAKIA SRO |
P4/DMD |
196 |
1 588,82 |
133,508 |
|
|
1,625 |
|
|
LIGIER GROUP |
DMD |
133 |
712,71 |
0 |
|
|
0 |
|
|
LLC AUTOMOBILE PLANT GAZ |
DMD |
76 |
2 506,08 |
344,868 |
|
|
0 |
|
|
LONDON EV COMPANY LIMITED |
DMD |
59 |
2 278,53 |
20,610 |
|
|
0 |
|
|
MAGYAR SUZUKI CORPORATION LTD |
|
8 |
1 357,38 |
128,377 |
148,449 |
–20,072 |
3,623 |
0 |
|
MAN TRUCK & BUS SE |
P7 |
10 112 |
2 228,95 |
242,563 |
240,813 |
1,750 |
1,297 |
0 |
|
MAZDA MOTOR CORPORATION |
DMD |
6 |
1 694,33 |
147,000 |
|
|
0 |
|
|
MELEX SP ZOO |
DMD |
2 |
1 230,00 |
0 |
|
|
0 |
|
|
MERCEDES-BENZ AG |
|
111 283 |
2 191,48 |
204,725 |
225,594 |
–20,872 |
0,808 |
0,003 |
|
MITSUBISHI MOTORS CORPORATION |
P5 |
9 |
1 975,00 |
46,000 |
158,619 |
– 112,619 |
0 |
0 |
|
MITSUBISHI MOTORS THAILAND CO LTD |
P5 |
6 231 |
2 076,22 |
236,963 |
205,339 |
31,624 |
1,285 |
0 |
|
NEXTEM E-MOBILITY LIMITED |
DMD |
40 |
1 320,00 |
0 |
|
|
0 |
|
|
NISSAN AUTOMOTIVE EUROPE SAS |
P5 |
16 013 |
1 848,27 |
179,315 |
180,4 |
–1,093 |
1,649 |
0,008 |
|
OPEL AUTOMOBILE GMBH |
P6 |
20 445 |
1 564,91 |
141,763 |
170,86 |
–29,097 |
0,223 |
0 |
|
OZ TRUCK SRL |
DMD |
1 |
1 600,00 |
0 |
|
|
0 |
|
|
PIAGGIO & C SPA |
D |
4 339 |
1 387,39 |
189,461 |
194 |
–4,583 |
0 |
0,044 |
|
POLARIS SALES EUROPE SARL |
DMD |
520 |
963,40 |
0 |
|
|
0 |
|
|
RENAULT SAS |
P5 |
163 568 |
1 790,55 |
181,783 |
196,187 |
–14,409 |
1,654 |
0,005 |
|
RENAULT TRUCKS |
|
8 339 |
2 220,93 |
270,658 |
277,862 |
–7,217 |
1,020 |
0,013 |
|
ROMANITAL SRL |
DMD |
47 |
1 625,74 |
246,021 |
|
|
0 |
|
|
SAIC MAXUS AUTOMOTIVE CO LTD |
D |
3 841 |
2 027,65 |
56,509 |
174 |
– 117,491 |
0 |
0 |
|
SAIC MOTOR CORPORATION LTD |
|
2 |
1 753,50 |
21,500 |
140,114 |
– 118,614 |
0 |
0 |
|
SEAT SA |
P7 |
79 |
1 423,95 |
129,004 |
132,666 |
–3,662 |
0,085 |
0 |
|
SKODA AUTO AS |
P7 |
111 |
1 565,50 |
132,764 |
147,777 |
–15,013 |
1,975 |
0 |
|
STELLANTIS AUTO SAS |
P6 |
80 558 |
1 490,15 |
131,592 |
154,580 |
–22,991 |
0,134 |
0,003 |
|
STELLANTIS EUROPE SPA |
P6 |
73 342 |
1 618,64 |
160,964 |
175,359 |
–14,396 |
1,513 |
0,001 |
|
STREETSCOOTER GMBH |
|
499 |
1 785,75 |
0 |
143,209 |
– 143,209 |
0 |
0 |
|
SUZUKI MOTOR CORPORATION |
D |
9 469 |
1 164,93 |
172,976 |
174 |
–1,024 |
0,002 |
0 |
|
TOYOTA MOTOR EUROPE NV SA |
|
57 217 |
1 872,01 |
179,669 |
204,655 |
–24,989 |
0,510 |
0,003 |
|
VOLKSWAGEN AG |
P7 |
102 843 |
1 926,45 |
184,203 |
192,942 |
–8,739 |
1,408 |
0 |
|
VOLVO CAR CORPORATION |
DMD |
1 465 |
1 851,29 |
136,642 |
|
|
1,168 |
|
2. tabula
Vērtības saistībā ar jaunu vieglo komerciālo transportlīdzekļu ražotāju grupu darbības rezultātiem 2022. kalendārajā gadā saskaņā ar Regulas (ES) 2019/631 9. pantu
|
A |
B |
C |
D |
E |
F |
G |
H |
I |
J |
|
Grupas nosaukums |
Grupas Atbrīvojumi |
Kopējais reģistrāciju skaits |
Vidējā masa nokomplektētā stāvoklī |
Vidējās īpatnējās CO2 emisijas |
Īpatnējo emisiju mērķrādītājs |
Attālums līdz mērķrādītājam |
Ar ekoinovācijām iegūtie CO2 aiztaupījumi |
Kļūdas robeža |
WLTP īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītājs |
|
BMW |
P1/DMD |
46 |
1 797,50 |
141,180 |
|
|
2,972 |
|
184,352 |
|
FORD |
P2 |
152 084 |
2 052,33 |
199,682 |
207,047 |
–7,365 |
0,048 |
0 |
210,991 |
|
HYUNDAI MOTOR EUROPE |
P3/DMD |
269 |
1 841,06 |
177,252 |
|
|
0,607 |
|
|
|
KIA |
P4/DMD |
498 |
1 334,34 |
120,278 |
|
|
1,583 |
|
|
|
RENAULT-NISSAN-MITSUBISHI |
P5 |
186 572 |
1 802,88 |
183,164 |
191,362 |
–8,203 |
1,644 |
0,005 |
|
|
STELLANTIS |
P6 |
336 703 |
1 711,71 |
164,453 |
188,903 |
–24,451 |
0,665 |
0,001 |
|
|
VOLKSWAGEN |
P7 |
113 202 |
1 952,73 |
189,317 |
196,705 |
–7,388 |
1,397 |
0 |
204,217 |
Paskaidrojumi par 1. un 2. tabulu
Visas šajās tabulās uzskaitītās vērtības ir aprēķinātas, ņemot vērā tikai tos transportlīdzekļus, par kuriem ir paziņotas gan īpatnējās CO2 emisijas, gan masa nokomplektētā stāvoklī.
Atsevišķam ražotājam, kas ir ražotāju grupas dalībnieks 2022. kalendārajā gadā, 1. tabulā uzskaitītās vērtības ir tās, kuras būtu piemērotas, ja ražotājs nebūtu grupas dalībnieks.
A sleja
1. tabula. “Ražotāja nosaukums” ir tas ražotāja nosaukums, ko attiecīgais ražotājs ir paziņojis Komisijai, vai, ja šāda paziņošana nav veikta, nosaukums, kuru paziņojusi ziņojošā iestāde.
2. tabula. “Grupas nosaukums” ir grupas nosaukums, ko deklarējis grupas vadītājs.
B sleja
“D” nozīmē, ka saskaņā ar Regulas (ES) 2019/631 10. panta 3. punktu attiecībā uz 2022. kalendāro gadu ir piešķirta atkāpe (maza apjoma ražotājam).
“DMD” nozīmē, ka saskaņā ar Regulas (ES) 2019/631 2. panta 4. punktu piemēro “ de-minimis ” atbrīvojumu, un ražotājam 2022. kalendārajā gadā īpatnējo emisiju mērķrādītājs nav jāievēro.
“P” nozīmē, ka ražotājs ir dalībnieks ražotāju grupā, kas izveidota saskaņā ar Regulas (ES) 2019/631 6. pantu un kurai vienošanās par apvienošanos grupā ir spēkā attiecībā uz 2022. kalendāro gadu.
C sleja
“Kopējais reģistrāciju skaits” ir to jauno vieglo komerciālo transportlīdzekļu kopskaits, kas 2022. kalendārajā gadā reģistrēti Eiropas Savienībā, Islandē un Norvēģijā, par kuriem ir atbildīgs ražotājs (1. tabula) vai grupas dalībnieki (2. tabula).
D sleja
“Vidējā masa nokomplektētā stāvoklī” (kg) ir to jauno vieglo komerciālo transportlīdzekļu vidējā masa nokomplektētā stāvoklī, kas 2022. kalendārajā gadā reģistrēti Savienībā, Islandē un Norvēģijā, par kuriem ir atbildīgs ražotājs (1. tabula) vai grupas dalībnieki (2. tabula).
E sleja
“Vidējās īpatnējās CO2 emisijas” (g CO2/km) ir vidējās īpatnējās CO2 emisijas, kas saskaņā ar Regulu (ES) 2017/1151 ir noteiktas visiem jaunajiem vieglajiem komerciālajiem transportlīdzekļiem, kas 2022. gadā reģistrēti Savienībā, Islandē un Norvēģijā, par kuriem ir atbildīgs ražotājs (1. tabula) vai grupas dalībnieki (2. tabula).
Aprēķinot vidējās īpatnējās CO2 emisijas, Komisija attiecīgā gadījumā ņēmusi vērā ar ekoinovācijām iegūtos CO2 emisiju aiztaupījumus (H sleja).
F sleja
“Īpatnējo emisiju mērķrādītājs” (g CO2/km) ir ražotāja (1. tabula) vai ražotāju grupas (2. tabula) īpatnējo emisiju mērķrādītājs, kas aprēķināts saskaņā ar Regulas (ES) 2019/631 I pielikuma B daļas 4. punktu, vai attiecīgā gadījumā (“D” vai “ND” 1. tabulas B slejā) atkāpes mērķrādītājs, kas piešķirts atbilstīgi Regulas (ES) 2019/631 10. pantam.
Īpatnējo emisiju mērķrādītāja aprēķinā izmantotais WLTP īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītājs ir tas, kurš noteikts Komisijas īstenošanas lēmuma (ES) 2022/2087 II pielikuma B daļā vai Īstenošanas lēmuma (ES) 2023/1623 I pielikuma B daļā. Ražotāju grupām, kas uzskaitītas 2. tabulā un kuru sastāvā notikušas izmaiņas 2022. kalendārajā gadā, WLTP īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītājs ir dots 2. tabulas J slejā.
Ja ražotājam piemēro atbrīvojumu saskaņā ar Regulas (ES) 2019/631 2. panta 4. punktu (“DMD” 1. tabulas B slejā), īpatnējo emisiju mērķrādītāju nepiemēro, un tādēļ arī netiek norādīts “attālums līdz mērķrādītājam” (G sleja) vai “kļūdas robeža” (I sleja).
G sleja
“Attālums līdz mērķrādītājam” (g CO2/km) ir starpība starp vidējām īpatnējām CO2 emisijām (E sleja) un īpatnējo emisiju mērķrādītāju (F sleja), no kuras atņemta kļūdas robeža (I sleja).
Ja attālums līdz mērķrādītājam ir lielāks par nulli, tas nozīmē, ka īpatnējo emisiju mērķrādītājs ir pārsniegts.
Ražotājam, kas ir ražotāju grupas dalībnieks (“P” 1. tabulas B slejā), atbilstību īpatnējo emisiju mērķrādītājam novērtē tikai grupas līmenī.
H sleja
“Ar ekoinovācijām iegūtie CO2 aiztaupījumi” (g CO2/km) ir tie emisiju aiztaupījumi, kas ņemti vērā to vidējo īpatnējo CO2 emisiju (E sleja) aprēķināšanai, kuri panākti, izmantojot inovatīvas tehnoloģijas, kuru ieguldījums CO2 samazināšanā ir verificēts un kuras Komisija ir apstiprinājusi saskaņā ar Regulas (ES) 2019/631 11. pantu. Vērā ņemtas tikai attiecībā uz WLTP emisiju testa procedūru apstiprinātās ekoinovācijas. Ar ekoinovācijām iegūtie CO2 aiztaupījumi ir aprēķināti saskaņā ar Īstenošanas regulas (ES) 2017/1152 5. pantu un Komisijas paziņojuma 2017/C 218/01 4.1. punkta f) apakšpunktu.
I sleja
“Kļūdas robeža” (g CO2/km) ir vērtība, par kādu, aprēķinot attālumu līdz mērķrādītājam (G sleja), ir koriģēta starpība starp vidējām īpatnējām CO2 emisijām (E sleja) un īpatnējo emisiju mērķrādītāju (F sleja), lai ņemtu vērā ierakstus ar kļūdas kodu B, kurus Komisijai paziņojis ražotājs (1. tabula) vai ražotāju grupa (2. tabula), kā noteikts Īstenošanas regulas (ES) 2021/392 6. pantā.
Šo kļūdas robežu aprēķina pēc šādas formulas:
|
kļūdas robeža |
= |
[(AC1 – TG1) – (AC2 – TG2)] absolūtā vērtība, kur |
|
AC1 |
= |
vidējās īpatnējās CO2 emisijas, ietverot ierakstus ar kļūdas kodu B (kā norādīts E slejā); |
|
TG1 |
= |
īpatnējo emisiju mērķrādītājs, ietverot ierakstus ar kļūdas kodu B (kā norādīts F slejā); |
|
AC2 |
= |
vidējās īpatnējās CO2 emisijas, kas aprēķinātas, neietverot ierakstus ar kļūdas kodu B; |
|
TG2 |
= |
īpatnējo emisiju mērķrādītājs, kas aprēķināts, neietverot ierakstus ar kļūdas kodu B. |
J sleja (2. tabula)
“ WLTP īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītājs” ir WLTP īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītājs, noteikts saskaņā ar Regulas (ES) 2019/631 I pielikuma B daļas 3. punktu. Vērtība ir norādīta tikai jaunām grupām un ražotāju grupām, kuru sastāvs 2022. kalendārajā gadā ir mainījies. WLTP īpatnējo emisiju atsauces mērķrādītāji citām ražotāju grupām ir uzskaitīti Īstenošanas lēmuma (ES) 2022/2087 II pielikuma B daļā vai Īstenošanas lēmuma (ES) 2023/1623 I pielikuma B daļā.
ELI: http://data.europa.eu/eli/dec_impl/2024/865/oj
ISSN 1977-0715 (electronic edition)