|
oficialusis leidinys |
LT L serija |
|
2024/865 |
2024 3 20 |
KOMISIJOS ĮGYVENDINIMO SPRENDIMAS (ES) 2024/865
2024 m. kovo 18 d.
kuriuo pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (ES) 2019/631 nustatomos naujų lengvųjų automobilių ir naujų lengvųjų komercinių transporto priemonių gamintojų ir jų fondų 2022 kalendorinių metų rezultatų vertės
(pranešta dokumentu Nr. C(2024) 1653)
(Tekstas autentiškas tik anglų, danų, estų, ispanų, italų, kroatų, lenkų, nyderlandų, prancūzų, rumunų, švedų, vengrų ir vokiečių kalbomis)
(Tekstas svarbus EEE)
EUROPOS KOMISIJA,
atsižvelgdama į Sutartį dėl Europos Sąjungos veikimo,
atsižvelgdama į 2019 m. balandžio 17 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (ES) 2019/631, kuriuo nustatomos naujų lengvųjų automobilių ir naujų lengvųjų komercinių transporto priemonių išmetamo CO2 normos ir kuriuo panaikinami reglamentai (EB) Nr. 443/2009 ir (ES) Nr. 510/2011 (1), ypač į jo 7 straipsnio 5 dalies antrą pastraipą ir 9 straipsnio 1 dalį,
kadangi:
|
(1) |
pagal Reglamentą (ES) 2019/631 Komisija kiekvienais metais turi nustatyti kiekvieno gamintojo, atsakingo už Sąjungoje užregistruotus naujus lengvuosius automobilius ir lengvąsias komercines transporto priemones, taip pat kiekvieno gamintojų fondo vidutinį savitąjį išmetamo CO2 kiekį ir savitąją teršalų išmetimo normą; |
|
(2) |
2022 kalendorinių metų vidutinis savitasis išmetamo CO2 kiekis ir savitoji teršalų išmetimo norma turi būti apskaičiuojami remiantis duomenis teikiančių institucijų išsamiais duomenimis apie naujų lengvųjų automobilių ir naujų lengvųjų komercinių transporto priemonių registraciją tais kalendoriniais metais; |
|
(3) |
visos duomenis teikiančios institucijos savo 2022 kalendorinių metų duomenis pateikė Komisijai. Tačiau kai kuriais atvejais pateikti duomenis iki nustatyto termino, 2023 m. vasario 28 d., jos vėlavo. Jei Komisijai tikrinant duomenis buvo akivaizdu, kad tam tikrų duomenų trūksta arba jie yra aiškiai neteisingi, ji susisiekė su atitinkamomis duomenis teikiančiomis institucijomis ir, jei jos sutiko, atitinkamai patikslino arba papildė duomenis. Jei susitarimo su duomenis teikiančia institucija pasiekti nepavyko, tos duomenis teikiančios institucijos perduoti preliminarūs duomenys nebuvo tikslinami; |
|
(4) |
Komisija preliminarius duomenis paskelbė 2023 m. birželio 20 d.2023 m. birželio 27 d. Komisija 92 lengvųjų automobilių gamintojams bei 71 lengvųjų komercinių transporto priemonių gamintojui, taip pat atitinkamiems fondams pranešė preliminarius jų 2022 kalendorinių metų vidutinio savitojo išmetamo CO2 kiekio ir savitosios teršalų išmetimo normos skaičiavimo rezultatus; |
|
(5) |
remdamiesi jais, 55 lengvųjų automobilių gamintojai ir 37 lengvųjų komercinių transporto priemonių gamintojai pagal Reglamento (ES) 2019/631 7 straipsnio 5 dalies pirmą pastraipą Komisijai pranešė apie klaidas jų duomenyse. Komisija patikrino klaidas, apie kurias pranešė gamintojai, ir apsvarstė jų taisymo priežastis; |
|
(6) |
trijų lengvųjų komercinių transporto priemonių gamintojų visoms transporto priemonėms, įrašytoms į preliminarų duomenų rinkinį Reglamentas (ES) 2019/631 netaikomas, todėl į šį sprendimą jos neįtrauktos. Vienas lengvųjų automobilių gamintojas ir vienas lengvųjų komercinių transporto priemonių gamintojas nenurodė preliminariame duomenų rinkinyje nė vienos transporto priemonės pasaulinės suderintos lengvųjų transporto priemonių bandymo procedūros (WLTP) savitojo išmetamo CO2 kiekio vertės. Keturi lengvųjų komercinių transporto priemonių gamintojai nenurodė preliminariame duomenų rinkinyje nė vienos transporto priemonės duomenų apie parengtos naudoti transporto priemonės masę. Šių dviejų verčių reikia norint apskaičiuoti gamintojų rezultatus 2022 kalendoriniais metais, todėl tie šeši gamintojai į šį sprendimą neįtraukti; |
|
(7) |
atsižvelgiant į Komisijos rastas klaidas, reikia patvirtinti arba patikslinti 91 lengvųjų automobilių gamintojo ir 63 lengvųjų komercinių transporto priemonių gamintojų preliminariai apskaičiuotus rezultatus; |
|
(8) |
gamintojų, kurie kartu su visomis su jais susijusiomis įmonėmis atsakingi už mažiau nei 1 000 naujų lengvųjų automobilių arba už mažiau nei 1 000 naujų lengvųjų komercinių transporto priemonių, Sąjungoje užregistruotų praėjusiais kalendoriniais metais, pagal Reglamento (ES) 2019/631 2 straipsnio 4 dalį nereikalaujama laikytis savitosios teršalų išmetimo normos. Tačiau jie turėtų apskaičiuoti ir pranešti savo vidutinį savitąjį išmetamo CO2 kiekį ir užregistruotų naujų lengvųjų automobilių ir naujų lengvųjų komercinių transporto priemonių skaičių; |
|
(9) |
įrašai, kuriuose nurodyti išsamūs duomenys apie parengtos naudoti transporto priemonės masę ir išmetamo CO2 kiekį, tačiau nenurodytas transporto priemonės identifikavimo numeris arba jis neteisingas ir kurie dėl šios priežasties yra pažymėti klaidos kodu B, turėtų būti įtraukti į savitosios teršalų išmetimo normos ir vidutinio savitojo išmetamo CO2 kiekio skaičiavimą. Tačiau gamintojai tų įrašų negali patikrinti arba ištaisyti, todėl nustatant atotrūkį nuo atitinkamo gamintojo normos tikslinga taikyti paklaidos atsargą. Paklaidos atsarga apskaičiuojama kaip vidutinio savitojo išmetamo CO2 kiekio atotrūkių nuo savitosios teršalų išmetimo normos, apskaičiuotos įtraukiant visas užregistruotas transporto priemones, kurių gamintojas negali patikrinti, ir jų neįtraukiant, skirtumas. Neatsižvelgiant į tai, ar šis skirtumas yra teigiamas, ar neigiamas, paklaidos atsarga taikoma taip, kad visada pagerintų gamintojo padėtį savitosios teršalų išmetimo normos laikymosi atžvilgiu; |
|
(10) |
kai, atsižvelgus į paklaidos atsargą, atotrūkis nuo gamintojo arba nuo gamintojų fondo normos yra didesnis už nulį, pagal Reglamento (ES) 2019/631 8 straipsnį nustatomas mokestis už viršytas taršos normas. Taip yra vieno lengvųjų automobilių gamintojo atveju; |
|
(11) |
šiuo sprendimu patvirtintos arba patikslintos gamintojo rezultatų vertės galėtų būti peržiūrėtos, jei atitinkamos nacionalinės institucijos patvirtintų, kad išmetamo CO2 kiekio vertės arba transporto priemonės masės vertės, iš kurių sprendžiama, ar gamintojas laikosi savitosios teršalų išmetimo normos, yra netikslios, |
PRIĖMĖ ŠĮ SPRENDIMĄ:
1 straipsnis
1. Reglamento (ES) 2019/631 9 straipsnio 1 ir 2 dalyse nurodytos lengvųjų automobilių gamintojų ir jų fondų 2022 kalendorinių metų rezultatų vertės nustatytos šio sprendimo I priede.
2. Reglamento (ES) 2019/631 9 straipsnio 1 ir 2 dalyse nurodytos lengvųjų komercinių transporto priemonių gamintojų ir jų fondų 2022 kalendorinių metų rezultatų vertės nustatytos šio sprendimo II priede.
2 straipsnis
Šis sprendimas skirtas toliau išvardytiems atskiriems gamintojams ir pagal Reglamento (ES) 2019/631 6 straipsnį sudarytiems gamintojų fondams:
|
1) |
|
|
2) |
|
|
3) |
|
|
4) |
|
|
5) |
|
|
6) |
|
|
7) |
|
|
8) |
|
|
9) |
|
|
10) |
|
|
11) |
|
|
12) |
|
|
13) |
|
|
14) |
|
|
15) |
|
|
16) |
|
|
17) |
|
|
18) |
|
|
19) |
|
|
20) |
|
|
21) |
|
|
22) |
|
|
23) |
|
|
24) |
|
|
25) |
|
|
26) |
|
|
27) |
|
|
28) |
|
|
29) |
|
|
30) |
|
|
31) |
|
|
32) |
|
|
33) |
|
|
34) |
|
|
35) |
|
|
36) |
|
|
37) |
|
|
38) |
|
|
39) |
|
|
40) |
|
|
41) |
|
|
42) |
|
|
43) |
|
|
44) |
|
|
45) |
|
|
46) |
|
|
47) |
|
|
48) |
|
|
49) |
|
|
50) |
|
|
51) |
|
|
52) |
|
|
53) |
|
|
54) |
|
|
55) |
|
|
56) |
|
|
57) |
|
|
58) |
|
|
59) |
|
|
60) |
|
|
61) |
|
|
62) |
|
|
63) |
|
|
64) |
|
|
65) |
|
|
66) |
|
|
67) |
|
|
68) |
|
|
69) |
|
|
70) |
|
|
71) |
|
|
72) |
|
|
73) |
|
|
(74) |
|
|
75) |
|
|
76) |
|
|
77) |
|
|
78) |
|
|
79) |
|
|
80) |
|
|
81) |
|
|
82) |
|
|
83) |
|
|
84) |
|
|
85) |
|
|
86) |
|
|
87) |
|
|
88) |
|
|
89) |
|
|
90) |
|
|
91) |
|
|
92) |
|
|
93) |
|
|
94) |
|
|
95) |
|
|
96) |
|
|
97) |
|
|
98) |
|
|
99) |
|
|
100) |
|
|
101) |
|
|
102) |
|
|
103) |
|
|
104) |
|
|
(105) |
|
|
106) |
|
|
107) |
|
|
108) |
|
|
109) |
|
|
110) |
|
|
111) |
|
|
112) |
|
|
113) |
|
|
114) |
|
|
115) |
|
|
116) |
|
|
117) |
|
|
118) |
|
|
119) |
|
|
120) |
|
|
121) |
|
|
122) |
|
|
123) |
|
|
124) |
|
|
125) |
|
|
126) |
|
|
127) |
|
|
128) |
|
|
129) |
|
Priimta Briuselyje 2024 m. kovo 18 d.
Komisijos vardu
Wopke HOEKSTRA
Komisijos narys
(1) OL L 111, 2019 4 25, p. 13, ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2019/631/oj.
I PRIEDAS
NAUJŲ LENGVŲJŲ AUTOMOBILIŲ GAMINTOJŲ REZULTATAI
1 lentelė
Atskirų naujų lengvųjų automobilių gamintojų 2022 kalendorinių metų rezultatai pagal Reglamento (ES) 2019/631 9 straipsnį
|
A |
B |
C |
D |
E |
F |
G |
H |
I |
J |
K |
|
Gamintojo pavadinimas |
Bendri fondai Nukrypti leidžiančios nuostatos Išimtys |
Bendras užregistruotų transporto priemonių skaičius |
Vidutinė parengtos naudoti transporto priemonės masė |
Vidutinis savitasis išmetamo CO2 kiekis |
Savitoji teršalų išmetimo norma |
Atotrūkis nuo normos |
Ypatingieji kreditai |
2022 m. ypatingojo kredito riba |
Išmetamo CO2 kiekio sumažėjimas dėl ekologinių naujovių |
Paklaidos atsarga |
|
ALFA ROMEO SPA |
P8 |
29 798 |
1 703,85 |
154,359 |
122,176 |
32,177 |
0 |
0 |
2,060 |
0,006 |
|
ALPINA BURKARD BOVENSIEPEN GMBH E CO KG |
DMD |
694 |
2 112,23 |
240,213 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
ANHUI JIANGHUAI AUTOMOBILE GROUP CORP LTD |
DMD |
82 |
1 602,32 |
0 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
ASTON MARTIN LAGONDA LIMITED |
DMD |
859 |
2 019,93 |
296,87 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
AUDI AG |
P10 |
464 198 |
1 756,35 |
115,832 |
129,983 |
–14,151 |
0 |
0 |
1,311 |
0 |
|
AUDI HUNGARIA ZRT |
P10 |
2 510 |
1 432,72 |
167,301 |
108,36 |
58,941 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
AUDI SPORT GMBH |
P10 |
15 481 |
1 868,46 |
241,251 |
121,711 |
119,540 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
AUTOMOBILE DACIA SA |
P7 |
308 127 |
1 179,73 |
99,874 |
103,374 |
–3,502 |
0 |
0 |
2,511 |
0,002 |
|
AUTOMOBILES CITROEN |
P8 |
224 244 |
1 174,72 |
122,223 |
114,536 |
7,687 |
0 |
0 |
3,058 |
0 |
|
AUTOMOBILES PEUGEOT |
P8 |
148 141 |
1 582,11 |
118,624 |
131,132 |
–12,508 |
0 |
0 |
2,186 |
0 |
|
AUTOMOBILI LAMBORGHINI SPA |
P10 |
836 |
1 985,44 |
339,048 |
123,283 |
215,765 |
0 |
7,5 |
0,558 |
0 |
|
BAYERISCHE MOTOREN WERKE AG |
P1 |
625 223 |
1 775,05 |
102,601 |
127,901 |
–25,300 |
0 |
0 |
1,958 |
0 |
|
BENTLEY MOTORS LTD |
P10 |
1 869 |
2 457,13 |
259,682 |
143,256 |
116,426 |
0 |
0 |
1,494 |
0 |
|
BMW M GMBH |
P1 |
10 043 |
1 980,66 |
242,27 |
119,564 |
122,706 |
0 |
0 |
2,492 |
0 |
|
BRILLIANCE SHINERAY CHONGQING AUTOMOBILE CO LTD |
DMD |
60 |
1 649,00 |
188,533 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
BUGATTI AUTOMOBILES SAS |
|
8 |
2 070,00 |
561,375 |
112,629 |
448,746 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
BUGATTI RIMAC DOO |
|
3 |
2 375,00 |
0 |
148,13 |
– 148,130 |
0 |
7,5 |
0 |
0 |
|
BYD AUTO INDUSTRY COMPANY LIMITED |
|
5 777 |
2 078,45 |
0 |
138,255 |
– 138,255 |
0 |
7,5 |
0 |
0 |
|
CATERHAM CARS LIMITED |
DMD |
138 |
673,04 |
151,036 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
CHINA FAW GROUP CO LTD |
DMD |
2 102 |
2 708,29 |
0 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
DFSK MOTOR CO LTD |
DMD |
2 233 |
1 833,01 |
61,798 |
|
|
0 |
0 |
0 |
|
|
DONKERVOORT AUTOMOBIELEN BV |
DMD |
12 |
865,00 |
191 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
DR AUTOMOBILES SRL |
ND |
22 635 |
1 392,35 |
152,302 |
162,613 |
–10,311 |
0,191 |
7,487 |
0 |
0 |
|
DR ING HCF PORSCHE AG |
P10 |
63 171 |
2 038,38 |
164,055 |
135,627 |
28,426 |
0 |
0 |
1,108 |
0,002 |
|
EURASIA MOTOR COMPANY SRL |
DMD |
107 |
1 417,84 |
149,131 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
FABBRICA DALLARA SRL |
DMD |
31 |
1 010,00 |
221,871 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
FCA US LLC |
P8 |
53 804 |
1 662,49 |
109,902 |
124,426 |
–14,575 |
0 |
0 |
0,723 |
0,051 |
|
FERRARI SPA |
D |
3 356 |
1 736,17 |
261,033 |
295 |
–33,967 |
0 |
7,5 |
0 |
0 |
|
FORD MOTOR COMPANY |
P2 |
3 075 |
1 848,3 |
265,608 |
112,146 |
153,460 |
0 |
0 |
1,511 |
0,002 |
|
FORD MOTOR COMPANY OF AUSTRALIA PTY LIMITED |
P2 |
1 |
2 379,00 |
255 |
147,189 |
107,811 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
FORD-WERKE GMBH |
P2 |
402 917 |
1 557,24 |
112,088 |
123,436 |
–11,348 |
0 |
0 |
2,637 |
0 |
|
GENERAL MOTORS HOLDINGS LLC |
D |
1 096 |
1 794,02 |
242,09 |
255 |
–12,910 |
0 |
7,5 |
0 |
0 |
|
GREAT WALL MOTOR COMPANY LIMITED |
DMD |
267 |
1 638,16 |
18,604 |
|
|
5,081 |
7,5 |
0 |
|
|
HAIMA CAR CO LTD |
DMD |
286 |
1 712,00 |
0 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
HENAN SUDA ELECTRIC VEHICLE TECHNOLOGY CO LTD |
DMD |
62 |
1 459,35 |
1,912 |
|
|
0,62 |
7,5 |
0 |
|
|
HONDA MOTOR CO LTD |
P9 |
40 168 |
1 482,07 |
120,145 |
118,998 |
1,147 |
0 |
0 |
1,243 |
0 |
|
HYUNDAI ASSAN OTOMOTIV SANAYI VE TICARET AS |
P3 |
122 436 |
1 091,48 |
118,677 |
96,204 |
22,473 |
0 |
0 |
1,822 |
0 |
|
HYUNDAI MOTOR COMPANY |
P3 |
101 190 |
1 672,38 |
79,896 |
122,655 |
–42,764 |
0 |
0 |
0,916 |
0,005 |
|
HYUNDAI MOTOR MANUFACTURING CZECH SRO |
P3 |
209 218 |
1 579,30 |
101,642 |
117,45 |
–15,814 |
0 |
0 |
1,61 |
0,006 |
|
IVECO SPA |
DMD |
1 |
2 205,00 |
243 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
JAGUAR LAND ROVER LIMITED |
P9 |
53 065 |
2 204,71 |
156,855 |
146,319 |
10,533 |
0 |
0 |
1,545 |
0,003 |
|
JIANGLING MOTOR HOLDING CO LTD |
|
1 299 |
1 843,98 |
0 |
109,834 |
– 109,834 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
JIANGXI JIANGLING GROUP ELECTRIC VEHICLE CO LTD |
DMD |
75 |
1 675,00 |
0 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
KG MOBILITY CORPORATION |
D |
14 235 |
1 546,84 |
173,771 |
174,397 |
–0,626 |
1,027 |
7,279 |
0 |
0 |
|
KIA CORPORATION |
P4 |
213 231 |
1 399,99 |
83,703 |
110,301 |
–26,598 |
0 |
0 |
1,148 |
0 |
|
KIA SLOVAKIA SRO |
P4 |
221 023 |
1 534,69 |
115,425 |
114,512 |
0,907 |
0 |
0 |
1,431 |
0,006 |
|
LANZHOU ZHIDOU ELECTRIC VEHICLE CO LTD |
DMD |
238 |
866,89 |
0 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
LEAPMOTOR AUTOMOBILE CO LTD |
DMD |
2 |
1 278,00 |
0 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
LEEH GROUP KFT |
DMD |
1 |
975,00 |
0 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
LONDON EV COMPANY LIMITED |
DMD |
1 |
2 233,00 |
19 |
|
|
0 |
0 |
0 |
|
|
LOTUS CARS LIMITED |
DMD |
233 |
1 211,14 |
215,858 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
LUCID USA INC |
DMD |
9 |
2 435,00 |
0 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
MAGYAR SUZUKI CORPORATION LTD |
P5 |
66 025 |
1 317,81 |
122,983 |
113,214 |
9,765 |
0 |
4,956 |
3,177 |
0,004 |
|
MAHINDRA & MAHINDRA LTD |
D |
770 |
1 191,01 |
156,623 |
164 |
–7,377 |
0 |
7,5 |
0 |
0 |
|
MANUFACTURE ALPINE DIEPPE JEAN REDELE |
P7 |
2 874 |
1 181,76 |
153,124 |
96,887 |
56,237 |
0 |
0 |
1,409 |
0 |
|
MASERATI SPA |
D |
5 253 |
2 027,45 |
223,464 |
262 |
–38,536 |
0 |
7,5 |
2,511 |
0 |
|
MAZDA MOTOR CORPORATION |
P5 |
98 579 |
1 513,88 |
114,084 |
117,73 |
–3,646 |
4,956 |
4,956 |
0,908 |
0 |
|
MAZDA MOTOR LOGISTICS EUROPE NV |
P5 |
12 702 |
1 429,55 |
128,61 |
115,967 |
12,643 |
0 |
4,956 |
1,144 |
0 |
|
MCLAREN AUTOMOTIVE LIMITED |
DMD |
206 |
1 496,54 |
262,544 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
MERCEDES-AMG GMBH |
P6 |
713 |
1 643,04 |
291,067 |
111,555 |
179,512 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
MERCEDES-BENZ AG |
P6 |
553 175 |
1 873,88 |
111,697 |
126,687 |
–14,996 |
0 |
0 |
0,797 |
0,006 |
|
MITSUBISHI MOTORS CORPORATION |
P7 |
27 632 |
1 974,91 |
46,011 |
126,811 |
–80,815 |
0 |
0 |
0 |
0,015 |
|
MITSUBISHI MOTORS THAILAND CO LTD |
P7 |
27 205 |
953,84 |
114,892 |
91,588 |
23,304 |
0 |
0 |
1,362 |
0 |
|
MORGAN TECHNOLOGIES LTD |
DMD |
171 |
1 136,00 |
167,275 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
NANJING GOLDEN DRAGON BUS CO LTD |
DMD |
130 |
1 955,00 |
0 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
NEXT E.GO MOBILE SE |
DMD |
345 |
1 255,69 |
0 |
|
|
0 |
0 |
0 |
|
|
NIO CO LTD |
DMD |
1 689 |
2 473,51 |
0 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
NISSAN AUTOMOTIVE EUROPE SAS |
P7 |
161 320 |
1 414,77 |
116,625 |
118,553 |
–1,931 |
0 |
0 |
2,259 |
0,003 |
|
OPEL AUTOMOBILE GMBH |
P8 |
116 685 |
1 407,46 |
123,526 |
120,49 |
3,036 |
0 |
0 |
2,825 |
0 |
|
PAGANI AUTOMOBILI SPA |
DMD |
3 |
1 453,00 |
359 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
POLESTAR PERFORMANCE AB |
|
21 423 |
2 106,62 |
0 |
139,193 |
– 139,193 |
0 |
7,5 |
0 |
0 |
|
RENAULT SAS |
P7 |
702 652 |
1 391,91 |
105,865 |
110,94 |
–5,081 |
0 |
0 |
2,312 |
0,006 |
|
RENAULT TRUCKS |
DMD |
58 |
2 259,12 |
240,686 |
|
|
0 |
7,5 |
1,073 |
|
|
ROLLS-ROYCE MOTOR CARS LTD |
P1 |
320 |
2 704,33 |
366,741 |
145,028 |
221,713 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
SAIC MAXUS AUTOMOTIVE CO LTD |
|
1 565 |
1 947,35 |
0 |
120,787 |
– 120,787 |
0 |
7,5 |
0 |
0 |
|
SAIC MOTOR CORPORATION LTD |
|
65 151 |
1 670,72 |
45,386 |
114,687 |
–69,301 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
SEAT SA |
P10 |
298 588 |
1 469,25 |
115,920 |
116,440 |
–0,520 |
0 |
0 |
1,556 |
0 |
|
SECMA SAS |
DMD |
79 |
686,35 |
139,342 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
SKODA AUTO AS |
P10 |
470 727 |
1 490,19 |
116,460 |
118,692 |
–2,233 |
0 |
0 |
1,899 |
0,001 |
|
SMART AUTOMOBILE CO LTD |
DMD |
249 |
1 919,27 |
0 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
STELLANTIS AUTO SAS |
P8 |
837 222 |
1 358,72 |
94,251 |
120,986 |
–26,735 |
0 |
0 |
2,246 |
0 |
|
STELLANTIS EUROPE SPA |
P8 |
428 996 |
1 232,48 |
95,348 |
109,504 |
–14,156 |
0 |
0 |
1,448 |
0 |
|
SUBARU CORPORATION |
P5 |
11 187 |
1 695,57 |
166,67 |
123,521 |
43,145 |
4,077 |
4,956 |
0,85 |
0,004 |
|
SUZUKI MOTOR CORPORATION |
P5 |
45 609 |
1 039,95 |
105,348 |
100,915 |
4,433 |
1,460 |
4,956 |
2,941 |
0 |
|
TESLA INC |
P9 |
170 218 |
1 985,74 |
0 |
114,555 |
– 114,555 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
TOYOTA MOTOR CORPORATION |
|
198 181 |
1 263,89 |
103,737 |
111,13 |
–7,393 |
1,294 |
5,755 |
0,802 |
0 |
|
TOYOTA MOTOR EUROPE NV SA |
P5 |
487 789 |
1 451,33 |
112,412 |
121,673 |
–9,264 |
1,188 |
4,956 |
1,008 |
0,003 |
|
VOLKSWAGEN AG |
P10 |
1 024 464 |
1 522,43 |
116,184 |
119,907 |
–3,727 |
0 |
0 |
1,593 |
0,004 |
|
VOLVO CAR CORPORATION |
|
203 526 |
1 972,99 |
79,703 |
133,278 |
–53,575 |
0 |
0 |
0,547 |
0 |
|
ZHAOQING XIAOPENG INVESTMENT OF NEW ENERGY CO LTD |
DMD |
356 |
2 110,19 |
0 |
|
|
0 |
7,5 |
0 |
|
|
ZHEJIANG GEELY AUTOMOBILE CO LTD |
|
26 356 |
1 951,74 |
28,051 |
134,035 |
– 105,984 |
0 |
0 |
0 |
0 |
2 lentelė
Naujų lengvųjų automobilių gamintojų bendrų fondų 2022 kalendorinių metų rezultatai pagal Reglamento (ES) 2019/631 9 straipsnį
|
A |
B |
C |
D |
E |
F |
G |
H |
I |
J |
K |
L |
|
Bendro fondo pavadinimas |
Bendri fondai |
Bendras užregistruotų transporto priemonių skaičius |
Vidutinė parengtos naudoti transporto priemonės masė |
Vidutinis savitasis išmetamo CO2 kiekis |
Savitoji teršalų išmetimo norma |
Atotrūkis nuo normos |
Ypatingieji kreditai |
2022 m. ypatingojo kredito riba |
Išmetamo CO2 kiekio sumažėjimas dėl ekologinių naujovių |
Paklaidos atsarga |
WLTP atskaitos savitoji teršalų išmetimo norma |
|
BMW |
P1 |
635 586 |
1 778,76 |
104,942 |
127,461 |
–22,519 |
0 |
0 |
1,965 |
0 |
|
|
FORD |
P2 |
405 993 |
1 559,44 |
113,252 |
122,866 |
–9,616 |
0 |
0 |
2,628 |
0,002 |
|
|
HYUNDAI MOTOR EUROPE |
P3 |
432 844 |
1 463,07 |
101,377 |
112,585 |
–11,211 |
0 |
0 |
1,508 |
0,003 |
|
|
KIA |
P4 |
434 254 |
1 468,54 |
99,848 |
112,449 |
–12,604 |
0 |
0 |
1,292 |
0,003 |
|
|
MAZDA-SUBARU-SUZUKI-TOYOTA |
P5 |
721 891 |
1 425,07 |
114,248 |
118,620 |
–4,378 |
1,677 |
4,956 |
1,311 |
0,006 |
|
|
MERCEDES-BENZ |
P6 |
553 888 |
1 873,59 |
111,928 |
126,607 |
–14,686 |
0 |
0 |
0,796 |
0,007 |
|
|
RENAULT-NISSAN-MITSUBISHI |
P7 |
1 229 810 |
1 344,67 |
104,741 |
110,277 |
–5,539 |
0 |
0 |
2,280 |
0,003 |
|
|
STELLANTIS |
P8 |
1 838 890 |
1 342,40 |
103,170 |
118,285 |
–15,116 |
0 |
0 |
2,144 |
0,001 |
|
|
TESLA-HONDA-JLR |
P9 |
263 451 |
1 953,05 |
49,913 |
136,938 |
–87,026 |
0 |
0 |
0,500 |
0,001 |
|
|
VOLKSWAGEN |
P10 |
2 341 844 |
1 572,56 |
118,502 |
121,575 |
–3,075 |
0 |
0 |
1,569 |
0,002 |
119,440 |
1 ir 2 lentelių paaiškinimai
Atliekant visus skaičiavimus šiose lentelėse nurodytoms vertėms pagrįsti, atsižvelgta tik į tas transporto priemones, kurių savitojo išmetamo CO2 kiekio ir parengtos naudoti transporto priemonės masės vertės buvo nurodytos teikiant duomenis.
Jei atskiras gamintojas buvo gamintojų bendro fondo narys 2022 kalendoriniais metais, 1 lentelėje pateiktos jo vertės yra tokios, kokios būtų taikytos, jei jis nebūtų buvęs gamintojų bendro fondo nariu.
A skiltis
1 lentelė. Gamintojo pavadinimas – gamintojo pavadinimas, kurį jis nurodė Komisijai, arba, jei gamintojas savo pavadinimo Komisijai nenurodė, pavadinimas, kurį nurodė duomenis teikianti institucija.
2 lentelė. Bendro fondo pavadinimas – bendro fondo valdytojo nurodytas bendro fondo pavadinimas.
B skiltis
D – pagal Reglamento (ES) 2019/631 10 straipsnio 3 dalį 2022 kalendoriniais metais taikoma nukrypti leidžianti nuostata (smulkiajam gamintojui).
ND – pagal Reglamento (ES) 2019/631 10 straipsnio 4 dalį 2022 kalendoriniais metais taikoma speciali nukrypti leidžianti nuostata (siauros specializacijos gamintojui).
DMD – pagal Reglamento (ES) 2019/631 2 straipsnio 4 dalį taikoma de minimis išimtis, pagal kurią gamintojas neprivalo 2022 kalendoriniais metais laikytis savitosios teršalų išmetimo normos.
P – gamintojas yra pagal Reglamento (ES) 2019/631 6 straipsnį sudaryto gamintojų bendro fondo narys ir fondo susitarimas galiojo 2022 kalendoriniais metais.
C skiltis
Bendras užregistruotų transporto priemonių skaičius – bendras Sąjungoje, Islandijoje ir Norvegijoje 2022 kalendoriniais metais užregistruotų naujų lengvųjų automobilių, už kuriuos yra atsakingas gamintojas (1 lentelė) arba gamintojų bendro fondo nariai (2 lentelė), skaičius.
D skiltis
Vidutinė parengtos naudoti transporto priemonės masė (kg) – Sąjungoje, Islandijoje ir Norvegijoje 2022 kalendoriniais metais užregistruotų parengtų naudoti lengvųjų automobilių, už kuriuos yra atsakingas gamintojas (1 lentelė) arba gamintojų bendro fondo nariai (2 lentelė), vidutinė masė.
E skiltis
Vidutinis savitasis išmetamo CO2 kiekis (g CO2/km) – Sąjungoje, Islandijoje ir Norvegijoje 2022 kalendoriniais metais užregistruotų naujų lengvųjų automobilių, už kuriuos atsakingas gamintojas (1 lentelė) arba gamintojų bendro fondo nariai (2 lentelė), vidutinis savitasis išmetamo CO2 kiekis, nustatytas pagal Komisijos reglamentą (ES) 2017/1151 (1).
Apskaičiuodama vidutinį savitąjį išmetamo CO2 kiekį, Komisija atsižvelgė, jei taikoma, į:
|
— |
ypatingųjų kreditų naudojimą (H skiltis); |
|
— |
išmetamo CO2 kiekio sumažėjimą dėl ekologinių naujovių (J skiltis). |
F skiltis
Savitoji teršalų išmetimo norma (g CO2/km) – gamintojo (1 lentelė) arba gamintojų fondo (2 lentelė) savitoji teršalų išmetimo norma, apskaičiuota pagal Reglamento (ES) 2019/631 I priedo A dalies 4 punktą, arba, jei taikoma, su nukrypti leidžiančia nuostata, taikoma pagal Reglamento (ES) 2019/631 10 straipsnį, siejama norma (1 lentelės B skiltyje nurodyta D arba ND).
Pasaulinės suderintos lengvųjų transporto priemonių bandymo procedūros (WLTP) atskaitos savitoji teršalų išmetimo norma, naudojama savitajai teršalų išmetimo normai apskaičiuoti, yra tokia, kokia nustatyta Komisijos įgyvendinimo sprendimo (ES) 2022/2087 (2) II priedo A dalyje arba Komisijos įgyvendinimo sprendimo (ES) 2023/1623 (3) I priedo A dalyje. 2 lentelėje išvardytiems gamintojų bendriems fondams, kurių nariai 2022 kalendoriniais metais keitėsi, taikoma WLTP atskaitos savitoji teršalų išmetimo norma nurodyta 2 lentelės L skiltyje.
Jei gamintojui taikoma išimtis pagal Reglamento (ES) 2019/631 2 straipsnio 4 dalį (1 lentelės B skiltyje – DMD), savitoji teršalų išmetimo norma netaikoma, todėl taip pat nenurodomas atotrūkis nuo normos (G skiltis) arba paklaidos atsarga (K skiltis).
G skiltis
Atotrūkis nuo normos (g CO2/km) – vidutinio savitojo išmetamo CO2 kiekio (E skiltis) ir savitosios teršalų išmetimo normos (F skiltis) skirtumas, iš kurio atimta paklaidos atsarga (K skiltis).
Jei atotrūkis nuo normos yra didesnis už nulį, savitoji teršalų išmetimo norma viršyta.
Ar gamintojas, kuris yra gamintojų bendro fondo narys (1 lentelės B skiltyje nurodyta P), laikosi savitosios teršalų išmetimo normos, vertinama tik bendro fondo lygmeniu.
H skiltis
Ypatingieji kreditai (g CO2/km) – Reglamento (ES) 2019/631 5 straipsnyje nurodyti išmetamųjų teršalų kreditai, kurie nustatyti pagal Komisijos pranešimo 2017/C 218/01 (4) 4.1 punkto g papunktį ir į kuriuos atsižvelgiama apskaičiuojant vidutinį savitąjį išmetamo CO2 kiekį (E skiltis). Nustatant gamintojui arba gamintojų bendram fondui suteiktų ypatingųjų kreditų dydį, kiekvienas jo 2022 m. Sąjungoje, Islandijoje ir Norvegijoje užregistruotas naujas lengvasis automobilis, kurio savitasis išmetamo CO2 kiekis yra mažesnis kaip 50 g CO2/km (NEDC), laikomas 1,33 lengvojo automobilio.
I skiltis
2022 m. ypatingojo kredito riba (g CO2/km) – didžiausias ypatingųjų kreditų, kuriuos galima naudoti 2022 kalendoriniais metais, skaičius, apskaičiuotas pagal Komisijos įgyvendinimo reglamento (ES) 2017/1153 (5) 5 straipsnį ir Komisijos pranešimo 2017/C 218/01 6.3 punktą. Jei apskaičiuotas ypatingųjų kreditų skaičius 2022 kalendoriniais metais didesnis už 2022 m. ypatingojo kredito ribą, vertė, į kurią atsižvelgiama skaičiuojant (H skiltis), turi neviršyti šios ribos.
Jei 2 lentelėje išvardytų gamintojų bendrų fondų nariai pasikeitę, palyginti su 2021 kalendoriniais metais, 2022 m. ypatingojo kredito riba turi būti apskaičiuojama kaip 2022 m. ypatingojo kredito ribos verčių, nurodytų kiekvienam fondo nariui 1 lentelės I skiltyje, svertinis vidurkis atsižvelgiant į visus gamintojų fondo narių 2022 kalendoriniais metais užregistruotus lengvuosius automobilius, kurių NEDC savitasis išmetamo CO2 kiekis yra ne didesnis kaip 50 g CO2/km.
J skiltis
Išmetamo CO2 kiekio sumažėjimas dėl ekologinių naujovių (g CO2/km) – išmetamo CO2 kiekio sumažėjimas, į kurį atsižvelgiama skaičiuojant vidutinį savitąjį išmetamo CO2 kiekį (E skiltis) ir kuris pasiekiamas naudojant naujoviškas technologijas, kurių poveikis mažinti išmetamo CO2 kiekį yra įrodytas ir kurias Komisija patvirtino pagal Reglamento (ES) 2019/631 11 straipsnį. Atsižvelgta tik į ekologines naujoves, patvirtintas pagal WLTP išmetamųjų teršalų kiekio bandymo procedūrą. Išmetamo CO2 kiekio sumažėjimas dėl ekologinių naujovių apskaičiuojamas pagal Įgyvendinimo reglamento (ES) 2017/1153 6 straipsnį ir Komisijos pranešimo 2017/C 218/01 4.1 punkto f papunktį.
K skiltis
Paklaidos atsarga (g CO2/km) – vertė, kuria vidutinio savitojo išmetamo CO2 kiekio (E skiltis) ir savitosios teršalų išmetimo normos (F skiltis) skirtumas buvo pakoreguotas apskaičiuojant atotrūkį nuo normos (G skiltis), kad būtų galima atsižvelgti į įrašus, kuriuos Komisijai pateikė gamintojas (1 lentelė) arba gamintojų bendras fondas (2 lentelė) ir kurių klaidos kodas yra B, kaip nustatyta Komisijos įgyvendinimo reglamento (ES) 2021/392 (6) 6 straipsnyje.
Paklaidos atsarga apskaičiuojama pagal šią formulę:
|
Paklaidos atsarga |
= |
absoliuti [(AC1 – TG1) – (AC2 – TG2)] vertė. |
|
AC1 |
= |
vidutinis savitasis išmetamo CO2 kiekis, įskaitant įrašus su klaidos kodu B (nurodyta E skiltyje); |
|
TG1 |
= |
savitoji teršalų išmetimo norma, įskaitant įrašus su klaidos kodu B (nurodyta F skiltyje); |
|
AC2 |
= |
vidutinis savitasis išmetamo CO2 kiekis, apskaičiuotas atmetus įrašus, kurių klaidos kodas B; |
|
TG2 |
= |
savitoji teršalų išmetimo norma, apskaičiuota atmetus įrašus, kurių klaidos kodas B. |
L skiltis (2 lentelė)
WLTP atskaitos savitoji teršalų išmetimo norma – WLTP atskaitos savitoji teršalų išmetimo norma, apskaičiuota pagal Reglamento (ES) 2019/631 I priedo A dalies 3 punktą. Nurodoma tik gamintojų naujų bendrų fondų ir tokių bendrų fondų, kurių nariai 2022 kalendoriniais metais keitėsi, vertė. Kitų gamintojų bendrų fondų WLTP atskaitos savitoji teršalų išmetimo norma yra nurodyta Įgyvendinimo sprendimo (ES) 2022/2087 II priedo A dalyje arba Įgyvendinimo sprendimo (ES) 2023/1623 I priedo A dalyje.
(1) 2017 m. birželio 1 d. Komisijos reglamentas (ES) 2017/1151, kuriuo papildomas Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 715/2007 dėl variklinių transporto priemonių tipo patvirtinimo atsižvelgiant į išmetamųjų teršalų kiekį iš lengvųjų keleivinių ir komercinių transporto priemonių (euro 5 ir euro 6) ir dėl transporto priemonių remonto ir priežiūros informacijos prieigos, iš dalies keičiama Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2007/46/EB, Komisijos reglamentas (EB) Nr. 692/2008 bei Komisijos reglamentas (ES) Nr. 1230/2012 ir kuriuo panaikinamas Komisijos reglamentas (EB) Nr. 692/2008 (OL L 175, 2017 7 7, p. 1, ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2017/1151/oj).
(2) 2022 m. rugsėjo 26 d. Komisijos įgyvendinimo sprendimas (ES) 2022/2087, kuriuo pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (ES) 2019/631 patvirtinamas arba patikslinamas lengvųjų automobilių ir lengvųjų komercinių transporto priemonių gamintojams preliminariai apskaičiuotas 2020 kalendorinių metų vidutinis savitasis išmetamo CO2 kiekis ir savitosios teršalų išmetimo normos ir gamintojams pranešamos vertės, naudotinos 2021–2024 kalendorinių metų savitosioms teršalų išmetimo normoms ir su nukrypti leidžiančia nuostata siejamoms normoms apskaičiuoti (OL L 280, 2022 10 28, p. 49, ELI: http://data.europa.eu/eli/dec_impl/2022/2087/oj).
(3) 2023 m. rugpjūčio 3 d. Komisijos įgyvendinimo sprendimas (ES) 2023/1623, kuriuo pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (ES) 2019/631 nustatomos lengvųjų automobilių ir lengvųjų komercinių transporto priemonių gamintojų ir jų fondų 2021 kalendorinių metų rezultatų vertės bei nuo 2025 kalendorinių metų savitosioms teršalų išmetimo normoms apskaičiuoti naudotinos vertės ir ištaisomas Įgyvendinimo sprendimas (ES) 2022/2087 (OL L 200, 2023 8 10, p. 5, ELI: http://data.europa.eu/eli/dec_impl/2023/1623/oj).
(4) Komisijos pranešimas 2017/C 218/01 „Rekomendacijos dėl naujų lengvųjų transporto priemonių registracijos stebėsenos ir registracijos duomenų teikimo“ (OL C 218, 2017 7 7, p. 1).
(5) 2017 m. birželio 2 d. Komisijos įgyvendinimo reglamentas (ES) 2017/1153, kuriuo nustatoma dėl reglamentuojamos bandymo procedūros pakeitimo reikalingų koreliacijos parametrų nustatymo metodika ir iš dalies keičiamas Reglamentas (ES) Nr. 1014/2010 (OL L 175, 2017 7 7, p. 679, ELI: http://data.europa.eu/eli/reg_impl/2017/1153/oj).
(6) 2021 m. kovo 4 d. Komisijos įgyvendinimo reglamentas (ES) 2021/392 dėl lengvųjų automobilių ir lengvųjų komercinių transporto priemonių išmetamo CO2 kiekio stebėsenos ir duomenų apie jį teikimo pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (ES) 2019/631, kuriuo panaikinami Komisijos įgyvendinimo reglamentai (ES) Nr. 1014/2010, (ES) Nr. 293/2012, (ES) 2017/1152 ir (ES) 2017/1153 (OL L 77, 2021 3 5, p. 8, ELI: http://data.europa.eu/eli/reg_impl/2021/392/oj).
II PRIEDAS
NAUJŲ LENGVŲJŲ KOMERCINIŲ TRANSPORTO PRIEMONIŲ GAMINTOJŲ REZULTATAI
1 lentelė
Atskirų lengvųjų komercinių transporto priemonių gamintojų 2022 kalendorinių metų rezultatai pagal Reglamento (ES) 2019/631 9 straipsnį
|
A |
B |
C |
D |
E |
F |
G |
H |
I |
|
Gamintojo pavadinimas |
Bendri fondai Nukrypti leidžiančios nuostatos Išimtys |
Bendras užregistruotų transporto priemonių skaičius |
Vidutinė parengtos naudoti transporto priemonės masė |
Vidutinis savitasis išmetamo CO2 kiekis |
Savitoji teršalų išmetimo norma |
Atotrūkis nuo normos |
Išmetamo CO2 kiekio sumažėjimas dėl ekologinių naujovių |
Paklaidos atsarga |
|
ADDAX MOTOR NV |
DMD |
85 |
1 163,34 |
0 |
|
|
0 |
|
|
ALFA ROMEO SPA |
P6 |
446 |
1 755,00 |
146,012 |
162,000 |
–15,988 |
1,241 |
0 |
|
ALKE SRL |
DMD |
147 |
1 147,34 |
0 |
|
|
0 |
|
|
AUDI AG |
P7 |
54 |
1 833,30 |
158,750 |
184,858 |
–26,108 |
2,769 |
0 |
|
AUTOMOBILE DACIA SA |
P5 |
751 |
1 251,01 |
121,432 |
111,915 |
9,517 |
2,135 |
0 |
|
AUTOMOBILES CITROEN |
P6 |
48 601 |
1 851,17 |
185,838 |
218,192 |
–32,355 |
0,583 |
0,001 |
|
AUTOMOBILES PEUGEOT |
P6 |
110 954 |
1 892,23 |
184,649 |
217,999 |
–33,350 |
0,607 |
0 |
|
BATTSWAP INC |
DMD |
16 |
1 320,00 |
0 |
|
|
0 |
|
|
BAYERISCHE MOTOREN WERKE AG |
P1/DMD |
46 |
1 797,50 |
141,180 |
|
|
2,972 |
|
|
B-ON GMBH |
DMD |
2 511 |
1 847,11 |
0 |
|
|
0 |
|
|
BYD AUTO INDUSTRY COMPANY LIMITED |
DMD |
377 |
1 772,93 |
0 |
|
|
0 |
|
|
CENNTRO AUTOMOTIVE CORPORATION |
DMD |
136 |
1 435,55 |
0 |
|
|
0 |
|
|
DFSK MOTOR CO LTD |
DMD |
1 280 |
1 186,82 |
136,859 |
|
|
0 |
|
|
DR AUTOMOBILES SRL |
DMD |
476 |
2 040,00 |
288,000 |
|
|
0 |
|
|
DR ING HCF PORSCHE AG |
P7 |
3 |
2 285,00 |
219,193 |
230,218 |
–11,025 |
1,474 |
0 |
|
ESAGONO ENERGIA SRL |
DMD |
22 |
1 236,82 |
0 |
|
|
0 |
|
|
ETESIA SAS |
DMD |
5 |
1 171,00 |
0 |
|
|
0 |
|
|
EVUM MOTORS GMBH |
DMD |
155 |
1 601,38 |
0 |
|
|
0 |
|
|
FCA US LLC |
P6 |
2 357 |
2 072,38 |
204,939 |
198,593 |
6,346 |
0,388 |
0 |
|
FORD MOTOR COMPANY OF AUSTRALIA PTY LIMITED |
P2 |
29 795 |
2 337,67 |
250,468 |
233,677 |
16,791 |
0 |
0 |
|
FORD-WERKE GMBH |
P2 |
122 289 |
1 982,81 |
187,308 |
200,635 |
–13,328 |
0,060 |
0,001 |
|
GARIA AS |
DMD |
6 |
942,33 |
0 |
|
|
0 |
|
|
GOUPIL INDUSTRIE SAS |
|
654 |
1 265,29 |
0 |
93,245 |
–93,245 |
0 |
0 |
|
GREAT WALL MOTOR COMPANY LIMITED |
DMD |
558 |
1 857,07 |
224,000 |
|
|
0 |
|
|
HYUNDAI ASSAN OTOMOTIV SANAYI VE TICARET AS |
P3/DMD |
35 |
1 116,97 |
119,929 |
|
|
2,128 |
|
|
HYUNDAI MOTOR COMPANY |
P3/DMD |
198 |
2 026,43 |
200,660 |
|
|
0,148 |
|
|
HYUNDAI MOTOR MANUFACTURING CZECH SRO |
P3/DMD |
36 |
1 525,50 |
104,233 |
|
|
1,656 |
|
|
ISUZU MOTORS LIMITED |
D |
8 613 |
2 157,26 |
240,324 |
249 |
–8,676 |
0 |
0 |
|
IVECO SPA |
|
11 458 |
2 401,72 |
274,612 |
292,670 |
–18,080 |
0 |
0,022 |
|
JAGUAR LAND ROVER LIMITED |
|
3 526 |
2 164,50 |
196,256 |
222,285 |
–26,029 |
2,530 |
0 |
|
KG MOBILITY CORPORATION |
DMD |
637 |
2 193,18 |
235,063 |
|
|
0 |
|
|
KIA CORPORATION |
P4/DMD |
302 |
1 169,19 |
111,691 |
|
|
1,557 |
|
|
KIA SLOVAKIA SRO |
P4/DMD |
196 |
1 588,82 |
133,508 |
|
|
1,625 |
|
|
LIGIER GROUP |
DMD |
133 |
712,71 |
0 |
|
|
0 |
|
|
LLC AUTOMOBILE PLANT GAZ |
DMD |
76 |
2 506,08 |
344,868 |
|
|
0 |
|
|
LONDON EV COMPANY LIMITED |
DMD |
59 |
2 278,53 |
20,610 |
|
|
0 |
|
|
MAGYAR SUZUKI CORPORATION LTD |
|
8 |
1 357,38 |
128,377 |
148,449 |
–20,072 |
3,623 |
0 |
|
MAN TRUCK & BUS SE |
P7 |
10 112 |
2 228,95 |
242,563 |
240,813 |
1,750 |
1,297 |
0 |
|
MAZDA MOTOR CORPORATION |
DMD |
6 |
1 694,33 |
147,000 |
|
|
0 |
|
|
MELEX SP ZOO |
DMD |
2 |
1 230,00 |
0 |
|
|
0 |
|
|
MERCEDES-BENZ AG |
|
111 283 |
2 191,48 |
204,725 |
225,594 |
–20,872 |
0,808 |
0,003 |
|
MITSUBISHI MOTORS CORPORATION |
P5 |
9 |
1 975,00 |
46,000 |
158,619 |
– 112,619 |
0 |
0 |
|
MITSUBISHI MOTORS THAILAND CO LTD |
P5 |
6 231 |
2 076,22 |
236,963 |
205,339 |
31,624 |
1,285 |
0 |
|
NEXTEM E-MOBILITY LIMITED |
DMD |
40 |
1 320,00 |
0 |
|
|
0 |
|
|
NISSAN AUTOMOTIVE EUROPE SAS |
P5 |
16 013 |
1 848,27 |
179,315 |
180,4 |
–1,093 |
1,649 |
0,008 |
|
OPEL AUTOMOBILE GMBH |
P6 |
20 445 |
1 564,91 |
141,763 |
170,86 |
–29,097 |
0,223 |
0 |
|
OZ TRUCK SRL |
DMD |
1 |
1 600,00 |
0 |
|
|
0 |
|
|
PIAGGIO & C SPA |
D |
4 339 |
1 387,39 |
189,461 |
194 |
–4,583 |
0 |
0,044 |
|
POLARIS SALES EUROPE SARL |
DMD |
520 |
963,40 |
0 |
|
|
0 |
|
|
RENAULT SAS |
P5 |
163 568 |
1 790,55 |
181,783 |
196,187 |
–14,409 |
1,654 |
0,005 |
|
RENAULT TRUCKS |
|
8 339 |
2 220,93 |
270,658 |
277,862 |
–7,217 |
1,020 |
0,013 |
|
ROMANITAL SRL |
DMD |
47 |
1 625,74 |
246,021 |
|
|
0 |
|
|
SAIC MAXUS AUTOMOTIVE CO LTD |
D |
3 841 |
2 027,65 |
56,509 |
174 |
– 117,491 |
0 |
0 |
|
SAIC MOTOR CORPORATION LTD |
|
2 |
1 753,50 |
21,500 |
140,114 |
– 118,614 |
0 |
0 |
|
SEAT SA |
P7 |
79 |
1 423,95 |
129,004 |
132,666 |
–3,662 |
0,085 |
0 |
|
SKODA AUTO AS |
P7 |
111 |
1 565,50 |
132,764 |
147,777 |
–15,013 |
1,975 |
0 |
|
STELLANTIS AUTO SAS |
P6 |
80 558 |
1 490,15 |
131,592 |
154,580 |
–22,991 |
0,134 |
0,003 |
|
STELLANTIS EUROPE SPA |
P6 |
73 342 |
1 618,64 |
160,964 |
175,359 |
–14,396 |
1,513 |
0,001 |
|
STREETSCOOTER GMBH |
|
499 |
1 785,75 |
0 |
143,209 |
– 143,209 |
0 |
0 |
|
SUZUKI MOTOR CORPORATION |
D |
9 469 |
1 164,93 |
172,976 |
174 |
–1,024 |
0,002 |
0 |
|
TOYOTA MOTOR EUROPE NV SA |
|
57 217 |
1 872,01 |
179,669 |
204,655 |
–24,989 |
0,510 |
0,003 |
|
VOLKSWAGEN AG |
P7 |
102 843 |
1 926,45 |
184,203 |
192,942 |
–8,739 |
1,408 |
0 |
|
VOLVO CAR CORPORATION |
DMD |
1 465 |
1 851,29 |
136,642 |
|
|
1,168 |
|
2 lentelė
Naujų lengvųjų komercinių transporto priemonių gamintojų bendrų fondų 2022 kalendorinių metų rezultatai pagal Reglamento (ES) 2019/631 9 straipsnį
|
A |
B |
C |
D |
E |
F |
G |
H |
I |
J |
|
Bendro fondo pavadinimas |
Bendri fondai Išimtys |
Bendras užregistruotų transporto priemonių skaičius |
Vidutinė parengtos naudoti transporto priemonės masė |
Vidutinis savitasis išmetamo CO2 kiekis |
Savitoji teršalų išmetimo norma |
Atotrūkis nuo normos |
Išmetamo CO2 kiekio sumažėjimas dėl ekologinių naujovių |
Paklaidos atsarga |
WLTP atskaitos savitoji teršalų išmetimo norma |
|
BMW |
P1/DMD |
46 |
1 797,50 |
141,180 |
|
|
2,972 |
|
184,352 |
|
FORD |
P2 |
152 084 |
2 052,33 |
199,682 |
207,047 |
–7,365 |
0,048 |
0 |
210,991 |
|
HYUNDAI MOTOR EUROPE |
P3/DMD |
269 |
1 841,06 |
177,252 |
|
|
0,607 |
|
|
|
KIA |
P4/DMD |
498 |
1 334,34 |
120,278 |
|
|
1,583 |
|
|
|
RENAULT-NISSAN-MITSUBISHI |
P5 |
186 572 |
1 802,88 |
183,164 |
191,362 |
–8,203 |
1,644 |
0,005 |
|
|
STELLANTIS |
P6 |
336 703 |
1 711,71 |
164,453 |
188,903 |
–24,451 |
0,665 |
0,001 |
|
|
VOLKSWAGEN |
P7 |
113 202 |
1 952,73 |
189,317 |
196,705 |
–7,388 |
1,397 |
0 |
204,217 |
1 ir 2 lentelių paaiškinimai
Atliekant visus skaičiavimus šiose lentelėse nurodytoms vertėms pagrįsti, atsižvelgta tik į tas transporto priemones, kurių savitojo išmetamo CO2 kiekio ir parengtos naudoti transporto priemonės masės vertės buvo nurodytos teikiant duomenis.
Jei atskiras gamintojas buvo gamintojų bendro fondo narys 2022 kalendoriniais metais, 1 lentelėje pateiktos jo vertės yra tokios, kokios būtų taikytos, jei jis nebūtų buvęs gamintojų bendro fondo nariu.
A skiltis
1 lentelė. Gamintojo pavadinimas – gamintojo pavadinimas, kurį jis nurodė Komisijai, arba, jei gamintojas savo pavadinimo Komisijai nenurodė, pavadinimas, kurį nurodė duomenis teikianti institucija.
2 lentelė. Bendro fondo pavadinimas – bendro fondo valdytojo nurodytas bendro fondo pavadinimas.
B skiltis
D – pagal Reglamento (ES) 2019/631 10 straipsnio 3 dalį 2022 kalendoriniais metais taikoma nukrypti leidžianti nuostata (smulkiajam gamintojui).
DMD – pagal Reglamento (ES) 2019/631 2 straipsnio 4 dalį taikoma de minimis išimtis, pagal kurią gamintojas neprivalo 2022 kalendoriniais metais laikytis savitosios teršalų išmetimo normos.
P – gamintojas yra pagal Reglamento (ES) 2019/631 6 straipsnį sudaryto gamintojų bendro fondo narys ir fondo susitarimas galiojo 2022 kalendoriniais metais.
C skiltis
Bendras užregistruotų transporto priemonių skaičius – bendras Sąjungoje, Islandijoje ir Norvegijoje 2022 kalendoriniais metais užregistruotų naujų lengvųjų komercinių transporto priemonių, už kurias yra atsakingas gamintojas (1 lentelė) arba gamintojų bendro fondo nariai (2 lentelė), skaičius.
D skiltis
Vidutinė parengtos naudoti transporto priemonės masė (kg) – Sąjungoje, Islandijoje ir Norvegijoje 2022 kalendoriniais metais užregistruotų parengtų naudoti lengvųjų komercinių transporto priemonių, už kurias yra atsakingas gamintojas (1 lentelė) arba gamintojų bendro fondo nariai (2 lentelė), vidutinė masė.
E skiltis
Vidutinis savitasis išmetamo CO2 kiekis (g CO2/km) – Sąjungoje, Islandijoje ir Norvegijoje 2022 kalendoriniais metais užregistruotų visų naujų lengvųjų komercinių transporto priemonių, už kurias atsakingas gamintojas (1 lentelė) arba gamintojų bendro fondo nariai (2 lentelė), vidutinis savitasis išmetamo CO2 kiekis, nustatytas pagal Reglamentą (ES) 2017/1151.
Apskaičiuodama vidutinį savitąjį išmetamo CO2 kiekį, Komisija atsižvelgė, jei taikoma, į išmetamo CO2 kiekio sumažėjimą dėl ekologinių naujovių (H skiltis).
F skiltis
Savitoji teršalų išmetimo norma (g CO2/km) – gamintojo (1 lentelė) arba gamintojų fondo (2 lentelė) savitoji teršalų išmetimo norma, apskaičiuota pagal Reglamento (ES) 2019/631 I priedo B dalies 4 punktą, arba, jei taikoma, su nukrypti leidžiančia nuostata, taikoma pagal Reglamento (ES) 2019/631 10 straipsnį, siejama norma (1 lentelės B skiltyje nurodyta D).
WLTP atskaitos savitoji teršalų išmetimo norma, naudojama savitajai teršalų išmetimo normai apskaičiuoti, yra tokia, kokia nustatyta Įgyvendinimo sprendimo (ES) 2022/2087 II priedo B dalyje arba Įgyvendinimo sprendimo (ES) 2023/1623 I priedo B dalyje. 2 lentelėje išvardytiems gamintojų bendriems fondams, kurių nariai 2022 kalendoriniais metais keitėsi, taikoma WLTP atskaitos savitoji teršalų išmetimo norma nurodyta 2 lentelės J skiltyje.
Jei gamintojui taikoma išimtis pagal Reglamento (ES) 2019/631 2 straipsnio 4 dalį (1 lentelės B skiltyje – DMD), savitoji teršalų išmetimo norma netaikoma, todėl taip pat nenurodomas atotrūkis nuo normos (G skiltis) arba paklaidos atsarga (I skiltis).
G skiltis
Atotrūkis nuo normos (g CO2/km) – WLTP vidutinio savitojo išmetamo CO2 kiekio (E skiltis) ir savitosios teršalų išmetimo normos (F skiltis) skirtumas, iš kurio atimta paklaidos atsarga (I skiltis).
Jei atotrūkis nuo normos yra didesnis už nulį, savitoji teršalų išmetimo norma viršyta.
Ar gamintojas, kuris yra gamintojų bendro fondo narys (1 lentelės B skiltyje nurodyta P), laikosi savitosios teršalų išmetimo normos, vertinama tik bendro fondo lygmeniu.
H skiltis
Išmetamo CO2 kiekio sumažėjimas dėl ekologinių naujovių (g CO2/km) – išmetamo CO2 kiekio sumažėjimas, į kurį atsižvelgiama skaičiuojant WLTP vidutinį savitąjį išmetamo CO2 kiekį (E skiltis) ir kuris pasiekiamas naudojant naujoviškas technologijas, kurių poveikis mažinti išmetamo CO2 kiekį yra įrodytas ir kurias Komisija patvirtino pagal Reglamento (ES) 2019/631 11 straipsnį. Atsižvelgta tik į ekologines naujoves, patvirtintas pagal WLTP išmetamųjų teršalų kiekio bandymo procedūrą. Išmetamo CO2 kiekio sumažėjimas dėl ekologinių naujovių apskaičiuojamas pagal Įgyvendinimo reglamento (ES) 2017/1152 5 straipsnį ir Komisijos pranešimo 2017/C 218/01 4.1 punkto f papunktį.
I skiltis
Paklaidos atsarga (g CO2/km) – vertė, kuria vidutinio savitojo išmetamo CO2 kiekio (E skiltis) ir savitosios teršalų išmetimo normos (F skiltis) skirtumas buvo pakoreguotas apskaičiuojant atotrūkį nuo normos (G skiltis), kad būtų galima atsižvelgti į įrašus, kuriuos Komisijai pateikė gamintojas (1 lentelė) arba gamintojų bendras fondas (2 lentelė) ir kurių klaidos kodas yra B, kaip nustatyta Įgyvendinimo reglamento (ES) 2021/392 6 straipsnyje.
Paklaidos atsarga apskaičiuojama pagal šią formulę:
|
Paklaidos atsarga |
= |
absoliuti [(AC1 – TG1) – (AC2 – TG2)] vertė. |
|
AC1 |
= |
vidutinis savitasis išmetamo CO2 kiekis, įskaitant įrašus su klaidos kodu B (nurodyta E skiltyje); |
|
TG1 |
= |
savitoji teršalų išmetimo norma, įskaitant įrašus su klaidos kodu B (nurodyta F skiltyje); |
|
AC2 |
= |
vidutinis savitasis išmetamo CO2 kiekis, apskaičiuotas atmetus įrašus, kurių klaidos kodas B; |
|
TG2 |
= |
savitoji teršalų išmetimo norma, apskaičiuota atmetus įrašus, kurių klaidos kodas B. |
J skiltis (2 lentelė)
WLTP atskaitos savitoji teršalų išmetimo norma – WLTP atskaitos savitoji teršalų išmetimo norma, apskaičiuota pagal Reglamento (ES) 2019/631 I priedo B dalies 3 punktą. Nurodoma tik gamintojų naujų bendrų fondų ir tokių bendrų fondų, kurių nariai 2022 kalendoriniais metais keitėsi, vertė. Kitų gamintojų bendrų fondų WLTP atskaitos savitosios teršalų išmetimo normos yra nurodytos Įgyvendinimo sprendimo (ES) 2022/2087 II priedo B dalyje arba Įgyvendinimo sprendimo (ES) 2023/1623 I priedo B dalyje.
ELI: http://data.europa.eu/eli/dec_impl/2024/865/oj
ISSN 1977-0723 (electronic edition)