|
18.6.2021 |
CS |
Úřední věstník Evropské unie |
L 218/3 |
PROVÁDĚCÍ ROZHODNUTÍ KOMISE (EU) 2021/987
ze dne 16. června 2021,
kterým se z financování Evropskou unií vylučují některé výdaje vynaložené Spojeným královstvím v rámci Evropského zemědělského záručního fondu (EZZF) a v rámci Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova (EZFRV)
(oznámeno pod číslem C(2021) 4114)
(Pouze anglické znění je závazné)
EVROPSKÁ KOMISE,
s ohledem na Smlouvu o fungování Evropské unie,
s ohledem na nařízení (EU) č. 1306/2013 ze dne 17. prosince 2013 o financování, řízení a sledování společné zemědělské politiky a o zrušení nařízení Rady (EHS) č. 352/78, (ES) č. 165/94, (ES) č. 2799/98, (ES) č. 814/2000, (ES) č. 1290/2005 a (ES) č. 485/2008 (1), a zejména na článek 52 uvedeného nařízení ve spojení s články 131 a 138 Dohody o vystoupení Spojeného království Velké Británie a Severního Irska z Evropské unie a Evropského společenství pro atomovou energii,
po konzultaci s Výborem zemědělských fondů,
vzhledem k těmto důvodům:
|
(1) |
V souladu s článkem 52 nařízení (EU) č. 1306/2013 má Komise provést nezbytná ověřování, sdělit Spojenému království výsledky těchto ověřování, seznámit se s připomínkami Spojeného království, svolat dvoustranné jednání s cílem dosáhnout dohody se Spojeným královstvím a formálně mu sdělit své závěry. |
|
(2) |
Spojené království mělo možnost požádat o zahájení dohodovacího postupu, avšak neučinilo tak. |
|
(3) |
Podle nařízení (EU) č. 1306/2013 lze financovat pouze zemědělské výdaje vynaložené způsobem, který neporušuje právo Unie. |
|
(4) |
Na základě provedených ověřování a výsledků dvoustranného jednání bylo zjištěno, že část výdajů vykázaných Spojeným královstvím tento požadavek nesplňuje, a nelze ji tudíž financovat v rámci EZZF ani EZFRV. |
|
(5) |
Je třeba uvést částky, které nebyly k financování v rámci EZZF a EZFRV uznány. Tyto částky se nevztahují na výdaje vynaložené více než dvacet čtyři měsíců před písemným sdělením, ve kterém Komise oznámila Spojenému království výsledky ověřování. |
|
(6) |
Částky, které jsou tímto rozhodnutím vyloučeny z financování Unií, by měly zohledňovat rovněž snížení nebo pozastavení plateb uplatněná v souladu s článkem 41 nařízení (EU) č. 1306/2013, neboť tato snížení nebo pozastavení jsou dočasná a nejsou jimi dotčena rozhodnutí přijatá na základě článku 51 nebo 52 uvedeného nařízení. |
|
(7) |
U případů, na které se vztahuje toto rozhodnutí, sdělila Komise Spojenému království v souhrnné zprávě vyhodnocení částek, jež je třeba vyloučit, neboť nejsou v souladu s právem Unie (2). |
|
(8) |
Tímto rozhodnutím nejsou dotčeny finanční dopady, které by mohla Komise vyvodit z rozsudků Soudního dvora Evropské unie ve věcech projednávaných ke dni 31. března 2021, |
PŘIJALA TOTO ROZHODNUTÍ:
Článek 1
Částky uvedené v příloze vztahující se na výdaje, které vynaložily schválené platební agentury Spojeného království a které byly vykázány v rámci EZZF a EZFRV, jsou vyloučeny z financování Unií.
Článek 2
Toto rozhodnutí je určeno Spojenému království Velké Británie a Severního Irska.
V Bruselu dne 16. června 2021.
Za Komisi
Janusz WOJCIECHOWSKI
člen Komise
(1) Úř. věst. L 347, 20.12.2013, s. 549.
(2) Ares(2021) 3293159.
PŘÍLOHA
Rozhodnutí: Pouze 66-UK
Rozpočtová položka: 6200
|
Členský stát |
Opatření |
RR |
Odůvodnění |
Druh |
Oprava (%) |
Měna |
Částka |
Srážky |
Finanční dopad |
|
GB |
Certifikace |
2016 |
Finanční chyby zjištěné certifikačním subjektem |
JEDNORÁZOVÁ ČÁSTKA |
|
EUR |
-859,46 |
0,00 |
-859,46 |
|
|
Účetní závěrka – finanční schválení |
2019 |
Nesprávný výpočet platby – AO1 |
JEDNORÁZOVÁ ČÁSTKA |
|
EUR |
-103 237,16 |
0,00 |
-103 237,16 |
|
|
Účetní závěrka – finanční schválení |
2019 |
Jednotlivé chyby v EZZF IACS |
JEDNORÁZOVÁ ČÁSTKA |
|
EUR |
-3 112,08 |
0,00 |
-3 112,08 |
|
|
Účetní závěrka – finanční schválení |
2019 |
Známá chyba v EZZF IACS |
JEDNORÁZOVÁ ČÁSTKA |
|
EUR |
-1 551,20 |
0,00 |
-1 551,20 |
|
|
|
|
|
|
GB celkem: |
EUR |
-108 759,90 |
0,00 |
-108 759,90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Měna |
Částka |
Srážky |
Finanční dopad |
|
EUR |
-108 759,90 |
0,00 |
-108 759,90 |
Rozpočtová položka: 6201
|
Členský stát |
Opatření |
RR |
Odůvodnění |
Druh |
Oprava (%) |
Měna |
Částka |
Srážky |
Finanční dopad |
|
GB |
Rozvoj venkova, investice, EZFRV – veřejní příjemci |
2016 |
1.2. Klíčová kontrola „Ověření, že postupy zadávání veřejných zakázek jsou v souladu s vnitrostátními právními předpisy a předpisy Unie“ |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
23,44 % |
EUR |
-14 804,48 |
0,00 |
-14 804,48 |
|
|
Rozvoj venkova, investice, EZFRV – veřejní příjemci |
2017 |
1.2. Klíčová kontrola „Ověření, že postupy zadávání veřejných zakázek jsou v souladu s vnitrostátními právními předpisy a předpisy Unie“ |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
23,44 % |
EUR |
-265 380,06 |
0,00 |
-265 380,06 |
|
|
Rozvoj venkova, investice, EZFRV – veřejní příjemci |
2018 |
1.2. Klíčová kontrola „Ověření, že postupy zadávání veřejných zakázek jsou v souladu s vnitrostátními právními předpisy a předpisy Unie“ |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
23,44 % |
EUR |
-558 453,80 |
0,00 |
-558 453,80 |
|
|
Rozvoj venkova, investice, EZFRV – veřejní příjemci |
2019 |
1.2. Klíčová kontrola „Ověření, že postupy zadávání veřejných zakázek jsou v souladu s vnitrostátními právními předpisy a předpisy Unie“ |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
23,44 % |
EUR |
-566 790,77 |
0,00 |
-566 790,77 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV – Leader |
2017 |
Nedostatky zjištěné ve fungování klíčových kontrol „Náležité kontroly způsobilosti nákladů operace“ a „Náležité postupy pro výběr a hodnocení projektů nebo žádostí“ RR 2017 |
JEDNORÁZOVÁ ČÁSTKA |
|
EUR |
-47 531,38 |
0,00 |
-47 531,38 |
|
|
Rozvoj venkova, opatření NIACS |
2018 |
Nedostatky zjištěné ve fungování klíčových kontrol „Náležité kontroly způsobilosti nákladů operace“ a „Náležité postupy pro výběr a hodnocení projektů nebo žádostí“ RR 2018 |
JEDNORÁZOVÁ ČÁSTKA |
|
EUR |
-336 852,17 |
0,00 |
-336 852,17 |
|
|
Rozvoj venkova, opatření NIACS |
2019 |
Nedostatky zjištěné ve fungování klíčových kontrol „Náležité kontroly způsobilosti nákladů operace“ a „Náležité postupy pro výběr a hodnocení projektů nebo žádostí“ RR 2019 |
JEDNORÁZOVÁ ČÁSTKA |
|
EUR |
-247 748,43 |
0,00 |
-247 748,43 |
|
|
Certifikace |
2016 |
Finanční chyby zjištěné certifikačním subjektem |
JEDNORÁZOVÁ ČÁSTKA |
|
EUR |
-78 032,29 |
0,00 |
-78 032,29 |
|
|
Účetní závěrka – finanční schválení |
2019 |
Jednotlivé chyby v EZFRV IACS |
JEDNORÁZOVÁ ČÁSTKA |
|
EUR |
-11 648,58 |
0,00 |
-11 648,58 |
|
|
Rozvoj venkova, opatření NIACS |
2018 |
Klíčová kontrola „Náležité postupy pro výběr a hodnocení projektů nebo žádostí“ RR 2018–2019 |
JEDNORÁZOVÁ ČÁSTKA |
|
EUR |
-1 933 280,58 |
0,00 |
-1 933 280,58 |
|
|
Rozvoj venkova, opatření NIACS |
2019 |
Klíčová kontrola „Náležité postupy pro výběr a hodnocení projektů nebo žádostí“ RR 2018–2019 |
JEDNORÁZOVÁ ČÁSTKA |
|
EUR |
-1 426 714,65 |
0,00 |
-1 426 714,65 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV, znalosti a inovace |
2016 |
Klíčová kontrola „Ověření, že postupy zadávání veřejných zakázek jsou v souladu s vnitrostátními právními předpisy a předpisy Unie“ |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
23,44 % |
EUR |
-898,00 |
0,00 |
-898,00 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV, znalosti a inovace |
2017 |
Klíčová kontrola „Ověření, že postupy zadávání veřejných zakázek jsou v souladu s vnitrostátními právními předpisy a předpisy Unie“ |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
23,44 % |
EUR |
-110 558,25 |
0,00 |
-110 558,25 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV, znalosti a inovace |
2018 |
Klíčová kontrola „Ověření, že postupy zadávání veřejných zakázek jsou v souladu s vnitrostátními právními předpisy a předpisy Unie“ |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
23,44 % |
EUR |
-475 154,01 |
0,00 |
-475 154,01 |
|
|
Rozvoj venkova, EZFRV, znalosti a inovace |
2019 |
Klíčová kontrola „Ověření, že postupy zadávání veřejných zakázek jsou v souladu s vnitrostátními právními předpisy a předpisy Unie“ |
PAUŠÁLNÍ ČÁSTKA |
23,44 % |
EUR |
-109 153,46 |
0,00 |
-109 153,46 |
|
|
|
|
|
|
GB celkem: |
EUR |
-6 183 000,91 |
0,00 |
-6 183 000,91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Měna |
Částka |
Srážky |
Finanční dopad |
|
EUR |
-6 183 000,91 |
0,00 |
-6 183 000,91 |