|
30.1.2018 |
NL |
Publicatieblad van de Europese Unie |
L 25/64 |
UITVOERINGSBESLUIT (EU) 2018/144 VAN DE COMMISSIE
van 19 januari 2018
ter bevestiging of wijziging van de voorlopige berekening van de gemiddelde specifieke CO2-emissies en de specifieke emissiedoelstellingen voor fabrikanten van personenauto's voor het kalenderjaar 2016 overeenkomstig Verordening (EG) nr. 443/2009 van het Europees Parlement en de Raad
(Kennisgeving geschied onder nummer C(2018) 186)
(Alleen de teksten in de Bulgaarse, de Duitse, de Engelse, de Franse, de Italiaanse, de Nederlandse en de Zweedse taal zijn authentiek)
DE EUROPESE COMMISSIE,
Gezien het Verdrag betreffende de werking van de Europese Unie,
Gezien Verordening (EG) nr. 443/2009 van het Europees Parlement en de Raad van 23 april 2009 tot vaststelling van emissienormen voor nieuwe personenauto's, in het kader van de communautaire geïntegreerde benadering om de CO2-emissies van lichte voertuigen te beperken (1), en met name artikel 8, lid 5, tweede alinea,
Overwegende hetgeen volgt:
|
(1) |
Overeenkomstig Verordening (EG) nr. 443/2009 moet de Commissie voor alle fabrikanten van personenauto's in de Unie en voor alle groepen fabrikanten elk jaar de gemiddelde specifieke CO2-emissies en de specifieke emissiedoelstellingen berekenen. Op basis van die berekening moet de Commissie vaststellen of de fabrikanten en de groepen hun specifieke emissiedoelstellingen hebben gehaald. |
|
(2) |
De gedetailleerde gegevens die voor de berekening van de gemiddelde specifieke CO2-emissies en de specifieke emissiedoelstellingen moeten worden gebruikt, zijn gebaseerd op de registraties van nieuwe personenauto's in de lidstaten in het vorige kalenderjaar. |
|
(3) |
Alle lidstaten hebben de gegevens voor 2016 bij de Commissie ingediend. Indien uit de controle van de gegevens door de Commissie bleek dat bepaalde gegevens ontbraken of kennelijk onjuist waren, heeft de Commissie contact opgenomen met de betrokken lidstaten en heeft zij, met de toestemming van die lidstaten, de gegevens dienovereenkomstig aangepast of aangevuld. Indien met een lidstaat geen overeenstemming kon worden bereikt, werden de voorlopige gegevens van die lidstaat niet aangepast. |
|
(4) |
Op 20 april 2017 heeft de Commissie de voorlopige gegevens gepubliceerd en heeft zij 95 fabrikanten van de voorlopige berekeningen van hun gemiddelde specifieke CO2-emissies en hun specifieke emissiedoelstellingen in 2016 in kennis gesteld. De fabrikanten is gevraagd de gegevens te controleren en de Commissie binnen drie maanden na ontvangst van de kennisgeving eventuele fouten mee te delen. 40 fabrikanten hebben fouten gemeld binnen de voorgeschreven termijn. |
|
(5) |
Voor de overige 55 fabrikanten, die geen fouten in de gegevensbestanden hebben gemeld of die niet gereageerd hebben, moeten de voorlopige gegevens en de voorlopige berekeningen van de gemiddelde specifieke emissies en de specifieke emissiedoelstellingen worden bevestigd. Voor drie fabrikanten vielen alle in het voorlopige gegevensbestand vermelde voertuigen buiten de werkingssfeer van Verordening (EG) nr. 443/2009. |
|
(6) |
De Commissie heeft de door de fabrikanten meegedeelde fouten en de respectieve redenen voor de correctie ervan gecontroleerd, en de gegevensbestanden zijn waar nodig bevestigd of gewijzigd. |
|
(7) |
Indien er in de gegevensbestanden identificatieparameters ontbreken of fout zijn, zoals type, variant, uitvoeringscode of typegoedkeuringsnummer, moet rekening worden gehouden met het feit dat de fabrikanten die gegevensbestanden niet kunnen controleren of corrigeren. Daarom moet op de CO2-emissies en de massawaarden van die gegevensbestanden een foutmarge worden toegepast. |
|
(8) |
De foutmarge moet worden berekend als het verschil tussen de afstanden tot de specifieke emissiedoelstelling, die worden uitgedrukt als de gemiddelde specifieke emissies min de specifieke emissiedoelstelling, berekend inclusief en exclusief de registraties die door de fabrikant niet kunnen worden gecontroleerd. De foutmarge moet de afstand tot de emissiedoelstelling van de fabrikant altijd verkleinen, ongeacht of dat verschil positief of negatief is. |
|
(9) |
Overeenkomstig artikel 10, lid 2, van Verordening (EG) nr. 443/2009 moet een fabrikant worden geacht te voldoen aan zijn specifieke emissiedoelstelling zoals bedoeld in artikel 4 van die verordening, wanneer de in dit besluit aangegeven gemiddelde emissies lager zijn dan de specifieke emissiedoelstelling, uitgedrukt als een negatieve afstand tot het doel. Wanneer de gemiddelde emissies hoger zijn dan de specifieke emissiedoelstelling, moet een bijdrage voor overtollige emissies worden opgelegd, tenzij aan de betrokken fabrikant een afwijking van dat doel is toegestaan of de fabrikant lid is van een groep en die groep haar specifieke emissiedoelstelling haalt. |
|
(10) |
Op 3 november 2015 heeft de Volkswagengroep verklaard dat er bij het vaststellen van de CO2-niveaus van sommige van haar voertuigen in het kader van de typegoedkeuring onregelmatigheden waren geconstateerd. Ook al is die kwestie grondig onderzocht, toch vindt de Commissie dat de Volkswagengroep in haar geheel meer duidelijkheid moet scheppen en dat de betrokken nationale typegoedkeuringsinstanties moeten bevestigen dat er geen dergelijke onregelmatigheden meer zijn. Bijgevolg kunnen de waarden voor de Volkswagengroep en de leden ervan (Audi AG, Audi Hungaria Motor Kft., Bugatti Automobiles S.A.S., Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG, Quattro GmbH, Seat SA, Skoda Auto A.S. en Volkswagen AG) niet worden bevestigd of gewijzigd. |
|
(11) |
De Commissie behoudt zich het recht voor de bij dit besluit bevestigde of gewijzigde prestaties van een fabrikant te herzien mochten de betrokken nationale instanties bevestigen dat er onregelmatigheden zijn in de CO2-emissiewaarden die worden gebruikt om na te gaan of de fabrikant zijn specifieke emissiedoelstelling haalt. |
|
(12) |
De voorlopige berekening van de gemiddelde specifieke CO2-emissies van in 2016 geregistreerde nieuwe personenauto's, de specifieke emissiedoelstellingen en het verschil tussen die twee waarden moeten dienovereenkomstig worden bevestigd of gewijzigd, |
HEEFT HET VOLGENDE BESLUIT VASTGESTELD:
Artikel 1
De waarden van de prestaties van fabrikanten, zoals overeenkomstig artikel 8, lid 5, van Verordening (EG) nr. 443/2009 bevestigd of gewijzigd voor elke fabrikant van personenauto's en voor elke groep fabrikanten van personenauto's met betrekking tot het kalenderjaar 2016, zijn gespecificeerd in de bijlage bij dit besluit.
Artikel 2
Dit besluit is gericht tot de volgende individuele fabrikanten en overeenkomstig artikel 7 van Verordening (EG) nr. 443/2009 gevormde groepen:
|
(1) |
|
|
(2) |
|
|
(3) |
|
|
(4) |
|
|
(5) |
|
|
(6) |
|
|
(7) |
|
|
(8) |
AVTOVAZ JSC In de Unie vertegenwoordigd door:
|
|
(9) |
|
|
(10) |
|
|
(11) |
|
|
(12) |
|
|
(13) |
|
|
(14) |
BYD AUTO INDUSTRY COMPANY LIMITED In de Unie vertegenwoordigd door:
|
|
(15) |
|
|
(16) |
|
|
(17) |
FCA US LLC In de Unie vertegenwoordigd door:
|
|
(18) |
|
|
(19) |
|
|
(20) |
|
|
(21) |
|
|
(22) |
|
|
(23) |
|
|
(24) |
|
|
(25) |
Ford India Private Ltd. In de Unie vertegenwoordigd door:
|
|
(26) |
Ford Motor Company of Australia Ltd. In de Unie vertegenwoordigd door:
|
|
(27) |
Ford Motor Company of Brazil Ltda. In de Unie vertegenwoordigd door:
|
|
(28) |
|
|
(29) |
|
|
(30) |
Fuji Heavy Industries Ltd. In de Unie vertegenwoordigd door:
|
|
(31) |
General Motors Company In de Unie vertegenwoordigd door:
|
|
(32) |
General Motors Holdings LLC In de Unie vertegenwoordigd door:
|
|
(33) |
GM Korea Company In de Unie vertegenwoordigd door:
|
|
(34) |
Great Wall Motor Company Ltd. In de Unie vertegenwoordigd door:
|
|
(35) |
Honda Automobile (China) Co., Ltd. In de Unie vertegenwoordigd door:
|
|
(36) |
Honda Motor Co., Ltd. In de Unie vertegenwoordigd door:
|
|
(37) |
Honda Turkiye A.S. In de Unie vertegenwoordigd door:
|
|
(38) |
|
|
(39) |
Hyundai Motor Company In de Unie vertegenwoordigd door:
|
|
(40) |
|
|
(41) |
|
|
(42) |
Hyundai Motor India Ltd. In de Unie vertegenwoordigd door:
|
|
(43) |
Hyundai Assan Otomotiv Sanayi Ve Ticaret A.S. In de Unie vertegenwoordigd door:
|
|
(44) |
Isuzu Motors Limited In de Unie vertegenwoordigd door:
|
|
(45) |
|
|
(46) |
|
|
(47) |
KIA Motors Corporation In de Unie vertegenwoordigd door:
|
|
(48) |
|
|
(49) |
|
|
(50) |
|
|
(51) |
|
|
(52) |
LADA France S.A.S. 13 Route Nationale 10 78310 Coignieres FRANKRIJK |
|
(53) |
|
|
(54) |
|
|
(55) |
|
|
(56) |
|
|
(57) |
Mahindra & Mahindra Ltd. In de Unie vertegenwoordigd door:
|
|
(58) |
Maruti Suzuki India Ltd. In de Unie vertegenwoordigd door:
|
|
(59) |
|
|
(60) |
Mazda Motor Corporation In de Unie vertegenwoordigd door:
|
|
(61) |
|
|
(62) |
|
|
(63) |
|
|
(64) |
Mitsubishi Motors Corporation MMC In de Unie vertegenwoordigd door:
|
|
(65) |
Mitsubishi Motors Thailand Co., Ltd MMTh In de Unie vertegenwoordigd door:
|
|
(66) |
|
|
(67) |
|
|
(68) |
Nissan International SA. In de Unie vertegenwoordigd door:
|
|
(69) |
|
|
(70) |
|
|
(71) |
|
|
(72) |
|
|
(73) |
|
|
(74) |
|
|
(75) |
|
|
(76) |
|
|
(77) |
|
|
(78) |
Shanghai Maple Automobile Co Ltd. In de Unie vertegenwoordigd door:
|
|
(79) |
SsangYong Motor Company In de Unie vertegenwoordigd door:
|
|
(80) |
Suzuki Motor Corporation In de Unie vertegenwoordigd door:
|
|
(81) |
Suzuki Motor Thailand Co. Ltd. In de Unie vertegenwoordigd door:
|
|
(82) |
Taiqi Electric Vehicle Co Limited In de Unie vertegenwoordigd door:
|
|
(83) |
Tata Motors Ltd. In de Unie vertegenwoordigd door:
|
|
(84) |
|
|
(85) |
Tesla Motors Ltd. In de Unie vertegenwoordigd door:
|
|
(86) |
|
|
(87) |
|
|
(88) |
|
|
(89) |
|
|
(90) |
|
|
(91) |
|
|
(92) |
|
|
(93) |
|
|
(94) |
|
|
(95) |
|
|
(96) |
|
|
(97) |
|
|
(98) |
|
|
(99) |
|
Gedaan te Brussel, 19 januari 2018.
Voor de Commissie
Miguel ARIAS CAÑETE
Lid van de Commissie
BIJLAGE
Tabel 1
Overeenkomstig artikel 8, lid 5, tweede alinea, van Verordening (EG) nr. 443/2009 bevestigde of gewijzigde waarden van de prestaties van fabrikanten
|
A |
B |
C |
D |
E |
F |
G |
H |
I |
|
Naam fabrikant |
Groepen fabrikanten en afwijkingen |
Aantal registraties |
Gemiddelde specifieke CO2-emissies (100 %) |
Specifieke emissiedoelstelling |
Afstand tot de doelstelling |
Aangepaste afstand tot de doelstelling |
Gemiddelde massa |
Gemiddelde CO2-emissies (100 %) |
|
ADIDOR VOITURES SAS |
DMD |
16 |
179,000 |
|
|
|
1 300,00 |
179,000 |
|
ALFA ROMEO SPA |
P3 |
63 120 |
115,042 |
128,478 |
– 13,436 |
– 13,436 |
1 359,09 |
115,042 |
|
ALPINA BURKARD BOVENSIEPEN GMBH E CO KG |
DMD |
773 |
172,604 |
|
|
|
1 873,15 |
172,604 |
|
ANHUI JIANGHUAI AUTOMOBILE |
DMD |
52 |
232,692 |
|
|
|
1 586,92 |
232,692 |
|
ASTON MARTIN LAGONDA LTD |
D |
1 367 |
308,661 |
309,000 |
– 0,339 |
– 0,339 |
1 830,98 |
308,661 |
|
AUTOMOBILES CITROEN |
|
614 686 |
103,312 |
122,810 |
– 19,498 |
– 19,498 |
1 235,06 |
103,312 |
|
AUTOMOBILES PEUGEOT |
|
889 051 |
101,748 |
123,348 |
– 21,600 |
– 21,600 |
1 246,84 |
101,748 |
|
AVTOVAZ JSC |
P10 |
2 676 |
180,060 |
120,367 |
59,693 |
59,693 |
1 181,62 |
180,060 |
|
BENTLEY MOTORS LTD |
D |
3 260 |
285,502 |
294,000 |
– 8,498 |
– 8,682 |
2 499,31 |
285,502 |
|
BLUECAR SAS |
|
1 466 |
0,000 |
128,873 |
– 128,873 |
– 128,873 |
1 367,74 |
0,000 |
|
BLUECAR ITALY SRL |
|
8 |
0,000 |
133,089 |
– 133,089 |
– 133,089 |
1 460,00 |
0,000 |
|
BAYERISCHE MOTOREN WERKE AG |
P1 |
973 555 |
121,947 |
138,104 |
– 16,157 |
– 16,218 |
1 569,72 |
121,983 |
|
BMW M GMBH |
P1 |
15 780 |
175,968 |
144,250 |
31,718 |
30,524 |
1 704,21 |
175,976 |
|
BYD AUTO INDUSTRY COMPANY LIMITED |
DMD |
32 |
0,000 |
|
|
|
2 455,00 |
0,000 |
|
CATERHAM CARS LIMITED |
DMD |
130 |
150,438 |
|
|
|
644,54 |
150,438 |
|
CHEVROLET ITALIA SPA |
P5 |
1 |
116,000 |
120,293 |
– 4,293 |
– 4,293 |
1 180,00 |
116,000 |
|
FCA US LLC |
P3 |
104 390 |
146,673 |
142,421 |
4,252 |
4,199 |
1 664,19 |
146,673 |
|
CNG-TECHNIK GMBH |
P4 |
567 |
162,695 |
137,799 |
24,896 |
24,896 |
1 563,05 |
162,695 |
|
AUTOMOBILE DACIA SA. |
P10 |
414 892 |
117,432 |
121,203 |
– 3,771 |
– 3,771 |
1 199,90 |
117,432 |
|
DAIMLER AG |
P2 |
910 189 |
124,543 |
138,640 |
– 14,097 |
– 14,236 |
1 581,46 |
125,012 |
|
DONKERVOORT AUTOMOBIELEN BV |
DMD |
5 |
178,000 |
|
|
|
865,00 |
178,000 |
|
DR MOTOR COMPANY SRL |
DMD |
490 |
147,808 |
|
|
|
1 183,29 |
147,808 |
|
FERRARI SPA |
D |
2 482 |
281,007 |
290,000 |
– 8,993 |
– 8,993 |
1 710,05 |
281,007 |
|
FCA ITALY SPA |
P3 |
768 863 |
115,961 |
119,443 |
– 3,482 |
– 3,484 |
1 161,40 |
115,961 |
|
FORD INDIA PRIVATE LIMITED |
P4 |
7 363 |
113,646 |
114,583 |
– 0,937 |
– 0,955 |
1 055,05 |
113,646 |
|
FORD MOTOR COMPANY OF AUSTRALIA LIMITED |
P4 |
1 |
206,000 |
173,762 |
32,238 |
32,238 |
2 350,00 |
206,000 |
|
FORD MOTOR COMPANY |
P4 |
16 184 |
216,871 |
149,108 |
67,763 |
67,547 |
1 810,52 |
216,871 |
|
FORD WERKE GMBH |
P4 |
1 010 774 |
118,435 |
128,663 |
– 10,228 |
– 10,241 |
1 363,15 |
118,435 |
|
FUJI HEAVY INDUSTRIES LTD |
ND |
30 249 |
158,756 |
164,616 |
– 5,860 |
– 5,930 |
1 606,29 |
158,756 |
|
GENERAL MOTORS COMPANY |
P5 |
1 138 |
265,656 |
151,235 |
114,421 |
114,421 |
1 857,07 |
265,656 |
|
GENERAL MOTORS HOLDINGS LLC |
P5 |
642 |
267,399 |
152,108 |
115,291 |
115,291 |
1 876,16 |
267,399 |
|
GM KOREA COMPANY |
P5 |
378 |
121,569 |
124,182 |
– 2,613 |
– 2,613 |
1 265,09 |
121,577 |
|
GREAT WALL MOTOR COMPANY LIMITED |
DMD |
167 |
184,964 |
|
|
|
1 751,60 |
184,964 |
|
HONDA AUTOMOBILE CHINA CO LTD |
P6 |
5 |
128,800 |
118,657 |
10,143 |
10,143 |
1 144,20 |
128,800 |
|
HONDA MOTOR CO LTD |
P6 |
66 732 |
116,989 |
123,400 |
– 6,411 |
– 6,411 |
1 247,98 |
116,989 |
|
HONDA TURKIYE AS |
P6 |
1 081 |
154,871 |
125,445 |
29,426 |
29,426 |
1 292,73 |
154,871 |
|
HONDA OF THE UK MANUFACTURING LTD |
P6 |
83 283 |
134,565 |
135,144 |
– 0,579 |
– 0,579 |
1 504,95 |
134,565 |
|
HYUNDAI MOTOR COMPANY |
P7 |
78 881 |
131,212 |
135,580 |
– 4,368 |
– 4,368 |
1 514,51 |
131,212 |
|
HYUNDAI ASSAN OTOMOTIV SANAYI VE TICARET AS |
P7 |
164 974 |
112,035 |
115,761 |
– 3,726 |
– 3,726 |
1 080,83 |
112,035 |
|
HYUNDAI MOTOR MANUFACTURING CZECH SRO |
P7 |
245 611 |
130,815 |
133,970 |
– 3,155 |
– 3,155 |
1 479,27 |
130,815 |
|
HYUNDAI MOTOR EUROPE GMBH |
P7 |
840 |
109,012 |
116,796 |
– 7,784 |
– 7,784 |
1 103,47 |
109,012 |
|
HYUNDAI MOTOR INDIA LTD |
P7 |
15 |
114,533 |
118,194 |
– 3,661 |
– 3,661 |
1 134,07 |
114,533 |
|
ISUZU MOTORS LTD |
DMD |
9 |
198,556 |
|
|
|
2 015,00 |
198,556 |
|
JAGUAR LAND ROVER LIMITED |
P12/ND |
225 192 |
149,841 |
178,025 |
– 28,184 |
– 28,184 |
1 953,39 |
149,841 |
|
KIA MOTORS CORPORATION |
P8 |
250 700 |
119,687 |
127,681 |
– 7,994 |
– 7,994 |
1 341,65 |
119,687 |
|
KIA MOTORS SLOVAKIA SRO |
P8 |
171 005 |
132,348 |
132,789 |
– 0,441 |
– 0,441 |
1 453,42 |
132,348 |
|
KOENIGSEGG AUTOMOTIVE AB |
DMD |
4 |
377,750 |
|
|
|
1 432,75 |
377,750 |
|
KTM-SPORTMOTORCYCLE AG |
DMD |
30 |
189,967 |
|
|
|
895,00 |
189,967 |
|
LADA AUTOMOBILE GMBH |
DMD |
889 |
215,847 |
|
|
|
1 284,97 |
215,847 |
|
AUTOMOBILI LAMBORGHINI SPA |
D |
856 |
315,729 |
318,000 |
– 2,271 |
– 2,271 |
1 693,16 |
315,729 |
|
LITEX MOTORS AD |
DMD |
51 |
181,902 |
|
|
|
1 720,78 |
181,902 |
|
LOTUS CARS LIMITED |
DMD |
784 |
207,352 |
|
|
|
1 199,71 |
207,352 |
|
MAGYAR SUZUKI CORPORATION LTD |
P11/ND |
137 789 |
120,610 |
123,114 |
– 2,504 |
– 2,504 |
1 186,03 |
120,610 |
|
MAHINDRA & MAHINDRA LTD |
DMD |
396 |
172,326 |
|
|
|
1 825,89 |
172,326 |
|
MARUTI SUZUKI INDIA LTD |
P11/ND |
14 234 |
100,181 |
123,114 |
– 22,933 |
– 22,934 |
960,77 |
100,181 |
|
MASERATI SPA |
D |
7 111 |
197,005 |
245,000 |
– 47,995 |
– 48,023 |
2 072,67 |
197,005 |
|
MAZDA MOTOR CORPORATION |
ND |
219 859 |
126,740 |
129,426 |
– 2,686 |
– 2,687 |
1 323,59 |
126,740 |
|
MCLAREN AUTOMOTIVE LIMITED |
D |
739 |
262,188 |
275,000 |
– 12,812 |
– 12,812 |
1 493,83 |
262,188 |
|
MERCEDES-AMG GMBH |
P2 |
2 194 |
220,390 |
141,170 |
79,220 |
77,774 |
1 636,83 |
220,390 |
|
MG MOTOR UK LIMITED |
D |
4 159 |
126,445 |
146,000 |
– 19,555 |
– 19,555 |
1 305,57 |
126,445 |
|
MITSUBISHI MOTORS CORPORATION MMC |
P9 |
78 199 |
125,408 |
140,027 |
– 14,619 |
– 14,619 |
1 611,81 |
125,408 |
|
MITSUBISHI MOTORS THAILAND CO LTD MMTH |
P9 |
26 176 |
96,226 |
108,560 |
– 12,334 |
– 12,334 |
923,26 |
96,226 |
|
MORGAN TECHNOLOGIES LTD |
DMD |
473 |
187,977 |
|
|
|
1 080,64 |
187,977 |
|
NATIONAL ELECTRIC VEHICLE SWEDEN |
DMD |
1 |
161,000 |
|
|
|
1 910,00 |
161,000 |
|
NISSAN INTERNATIONAL SA. |
|
550 090 |
116,666 |
129,402 |
– 12,736 |
– 12,736 |
1 379,31 |
116,666 |
|
NOBLE AUTOMOTIVE LTD |
DMD |
2 |
333,000 |
|
|
|
1 416,00 |
333,000 |
|
ADAM OPEL AG |
P5 |
968 401 |
122,854 |
127,667 |
– 4,813 |
– 4,813 |
1 341,36 |
122,854 |
|
PAGANI AUTOMOBILI SPA |
DMD |
1 |
343,000 |
|
|
|
1 487,00 |
343,000 |
|
PGO AUTOMOBILES |
DMD |
26 |
172,423 |
|
|
|
1 065,54 |
172,423 |
|
RADICAL MOTORSPORT LTD |
DMD |
5 |
319,800 |
|
|
|
1 088,40 |
319,800 |
|
RENAULT SAS |
P10 |
1 128 508 |
105,185 |
125,246 |
– 20,061 |
– 20,063 |
1 288,38 |
105,185 |
|
RENAULT TRUCKS |
DMD |
49 |
172,184 |
|
|
|
2 172,04 |
172,184 |
|
ROLLS-ROYCE MOTOR CARS LTD |
P1 |
756 |
334,075 |
183,226 |
150,849 |
148,449 |
2 557,09 |
334,075 |
|
SECMA SAS |
DMD |
39 |
132,846 |
|
|
|
678,79 |
132,846 |
|
SHANGHAI MAPLE AUTOMOBILE CO LTD |
DMD |
1 |
256,000 |
|
|
|
1 455,00 |
256,000 |
|
SSANGYONG MOTOR COMPANY |
ND |
18 228 |
153,254 |
167,573 |
– 14,319 |
– 14,319 |
1 633,60 |
153,254 |
|
SUZUKI MOTOR CORPORATION |
P11/ND |
14 893 |
156,047 |
123,114 |
32,933 |
32,806 |
1 111,88 |
156,047 |
|
SUZUKI MOTOR THAILAND CO LTD |
P11/ND |
26 427 |
96,760 |
123,114 |
– 26,354 |
– 26,354 |
882,11 |
96,760 |
|
TAIQI ELECTRIC VEHICLE CO. LIMITED |
DMD |
1 |
0,000 |
|
|
|
1 313,00 |
0,000 |
|
TATA MOTORS LIMITED |
P12/ND |
5 |
149,800 |
178,025 |
– 28,225 |
– 28,225 |
1 485,00 |
149,800 |
|
TAZZARI GL SPA |
DMD |
2 |
0,000 |
|
|
|
712,00 |
0,000 |
|
TESLA MOTORS LTD |
|
10 829 |
0,000 |
169,018 |
– 169,018 |
– 169,018 |
2 246,18 |
0,000 |
|
TOYOTA MOTOR EUROPE NV SA. |
|
616 164 |
105,447 |
126,835 |
– 21,388 |
– 21,834 |
1 323,15 |
105,447 |
|
VOLVO CAR CORPORATION |
|
270 854 |
121,166 |
145,620 |
– 24,454 |
– 24,454 |
1 734,20 |
121,166 |
Tabel 2
Overeenkomstig artikel 8, lid 5, tweede alinea, van Verordening (EG) nr. 443/2009 bevestigde of gewijzigde waarden van de prestaties van groepen
|
A |
B |
C |
D |
E |
F |
G |
H |
I |
|
Naam van de groep |
Groep |
Aantal registraties |
Gemiddelde specifieke CO2-emissies (100 %) |
Specifieke emissiedoelstelling |
Afstand tot de doelstelling |
Aangepaste afstand tot de doelstelling |
Gemiddelde massa |
Gemiddelde CO2-emissies (100 %) |
|
BMW GROUP |
P1 |
990 091 |
122,970 |
138,236 |
– 15,266 |
– 15,389 |
1 572,62 |
123,006 |
|
DAIMLER AG |
P2 |
912 383 |
124,774 |
138,646 |
– 13,872 |
– 14,020 |
1 581,59 |
125,241 |
|
FCA ITALY SPA |
P3 |
936 373 |
119,323 |
122,614 |
– 3,291 |
– 3,299 |
1 230,78 |
119,323 |
|
FORD WERKE GMBH |
P4 |
1 034 889 |
119,964 |
128,888 |
– 8,924 |
– 8,938 |
1 368,07 |
119,964 |
|
GENERAL MOTORS |
P5 |
970 560 |
123,117 |
127,710 |
– 4,593 |
– 4,593 |
1 342,29 |
123,117 |
|
HONDA MOTOR EUROPE LTD |
P6 |
151 101 |
126,948 |
129,887 |
– 2,939 |
– 2,939 |
1 389,93 |
126,948 |
|
HYUNDAI |
P7 |
490 321 |
124,522 |
128,073 |
– 3,551 |
– 3,551 |
1 350,23 |
124,522 |
|
KIA |
P8 |
421 705 |
124,821 |
129,752 |
– 4,931 |
– 4,931 |
1 386,97 |
124,821 |
|
MITSUBISHI MOTORS |
P9 |
104 375 |
118,090 |
132,136 |
– 14,046 |
– 14,046 |
1 439,13 |
118,090 |
|
RENAULT |
P10 |
1 546 076 |
108,601 |
124,153 |
– 15,552 |
– 15,553 |
1 264,45 |
108,601 |
|
SUZUKI POOL |
P11/ND |
193 343 |
118,576 |
123,114 |
– 4,538 |
– 4,542 |
1 122,19 |
118,576 |
|
TATA MOTORS LTD, JAGUAR CARS LTD, LAND ROVER |
P12/ND |
225 197 |
149,841 |
178,025 |
– 28,184 |
– 28,184 |
1 953,38 |
149,841 |
Toelichting bij de tabellen 1 en 2:
Kolom A:
Tabel 1: „Naam fabrikant”: de naam van de fabrikant zoals door de betrokken fabrikant aan de Commissie meegedeeld of, wanneer een dergelijke mededeling niet heeft plaatsgevonden, de door de registratieautoriteit van de lidstaat geregistreerde naam.
Tabel 2: „Naam van de groep”: de door de beheerder van de groep meegedeelde naam van de groep.
Kolom B:
„D”: overeenkomstig artikel 11, lid 3, van Verordening (EG) nr. 443/2009 is voor het kalenderjaar 2016 een afwijking toegestaan voor een fabrikant van kleine aantallen.
„ND”: overeenkomstig artikel 11, lid 4, van Verordening (EG) nr. 443/2009 is voor het kalenderjaar 2016 een afwijking toegestaan voor een nichefabrikant.
„DMD”: overeenkomstig artikel 2, lid 4, van Verordening (EG) nr. 443/2009 is een de-minimisvrijstelling van toepassing, d.w.z. dat een fabrikant die met alle verbonden ondernemingen in 2016 voor minder dan 1 000 nieuwe geregistreerde voertuigen verantwoordelijk was, geen specifieke emissiedoelstelling hoeft te halen.
„P”: de fabrikant is lid van een overeenkomstig artikel 7 van Verordening (EG) nr. 443/2009 gevormde (in tabel 2 vermelde) groep fabrikanten en de groepsovereenkomst is geldig voor het kalenderjaar 2016.
Kolom C:
„Aantal registraties”: het totale aantal nieuwe auto's dat door de lidstaten in een kalenderjaar is geregistreerd, zonder de registraties mee te tellen die betrekking hebben op gegevensbestanden waarin de waarden voor massa en/of CO2-emissies ontbreken, en gegevensbestanden die de fabrikant niet kan identificeren. Voorts mag het door de lidstaten gemelde aantal registraties niet worden gewijzigd.
Kolom D:
„Gemiddelde specifieke CO2-emissies (100 %)”: de gemiddelde specifieke CO2-emissies die zijn berekend op basis van 100 % van de aan een fabrikant toegeschreven voertuigen. In voorkomend geval wordt bij de gemiddelde specifieke CO2-emissies rekening gehouden met de door de betrokken fabrikant aan de Commissie gemelde fouten. De voor de berekening gebruikte gegevensbestanden omvatten de gegevensbestanden die een geldige waarde voor massa en CO2-emissies bevatten. De gemiddelde specifieke CO2-emissies omvatten emissiereducties die het gevolg zijn van eco-innovaties zoals bedoeld in artikel 12 van Verordening (EG) nr. 443/2009.
Kolom E:
„Specifieke emissiedoelstelling”: de emissiedoelstelling die op basis van de gemiddelde massa van alle aan een fabrikant toegeschreven voertuigen is berekend door de in bijlage I bij Verordening (EG) nr. 443/2009 vastgestelde formule toe te passen.
Kolom F:
„Afstand tot de doelstelling”: het verschil tussen de in kolom D gespecificeerde gemiddelde specifieke CO2-emissies en de specifieke emissiedoelstelling in kolom E. Wanneer de waarde in kolom F positief is, zijn de gemiddelde specifieke CO2-emissies hoger dan de specifieke emissiedoelstelling.
Kolom G:
„Aangepaste afstand tot de doelstelling”: wanneer de waarden in deze kolom verschillen van die in kolom F, zijn de waarden in die kolom aangepast om rekening te houden met een foutmarge. De foutmarge geldt alleen als de fabrikant de Commissie in kennis heeft gesteld van gegevensbestanden met foutcode B, zoals vastgesteld in artikel 9, lid 3, van Verordening (EU) nr. 1014/2010 van de Commissie (1). De foutmarge wordt berekend met de volgende formule:
Fout = absolute waarde van [(AC1 – TG1) – (AC2 – TG2)]
|
AC1 |
= |
de gemiddelde specifieke CO2-emissies, inclusief de niet-identificeerbare voertuigen (zie kolom D); |
|
TG1 |
= |
de specifieke emissiedoelstelling, inclusief de niet-identificeerbare voertuigen (zie kolom E); |
|
AC2 |
= |
de gemiddelde specifieke CO2-emissies, exclusief de niet-identificeerbare voertuigen; |
|
TG2 |
= |
de specifieke emissiedoelstelling, exclusief de niet-identificeerbare voertuigen. |
Kolom I:
„Gemiddelde CO2-emissies (100 %)”: de gemiddelde specifieke CO2-emissies die zijn berekend op basis van 100 % van de aan een fabrikant toegeschreven voertuigen. In voorkomend geval wordt bij de gemiddelde specifieke CO2-emissies rekening gehouden met de door de betrokken fabrikant aan de Commissie gemelde fouten. De voor de berekening gebruikte gegevensbestanden omvatten de gegevensbestanden die een geldige waarde voor massa en CO2-emissies bevatten, maar sluiten emissiereducties uit die het gevolg zijn van eco-innovaties zoals bedoeld in artikel 12 van Verordening (EG) nr. 443/2009.
(1) Verordening (EU) nr. 1014/2010 van de Commissie van 10 november 2010 inzake de monitoring en rapportering van registratiegegevens van nieuwe personenauto's overeenkomstig Verordening (EG) nr. 443/2009 van het Europees Parlement en de Raad (PB L 293 van 11.11.2010, blz. 15).