|
14.8.2018 |
RO |
Jurnalul Oficial al Uniunii Europene |
L 206/1 |
REGULAMENTUL DELEGAT (UE) 2018/1127 AL COMISIEI
din 28 mai 2018
de modificare a Regulamentului delegat (UE) 2015/2195 de completare a Regulamentului (UE) nr. 1304/2013 al Parlamentului European și al Consiliului privind Fondul social european, în ceea ce privește definirea baremelor standard pentru costuri unitare și a sumelor forfetare pentru rambursarea cheltuielilor statelor membre de către Comisie
COMISIA EUROPEANĂ,
având în vedere Tratatul privind funcționarea Uniunii Europene,
având în vedere Regulamentul (UE) nr. 1304/2013 al Parlamentului European și al Consiliului privind Fondul social european și de abrogare a Regulamentului (CE) nr. 1081/2006 al Consiliului (1), în special articolul 14 alineatul (1),
întrucât:
|
(1) |
În vederea simplificării utilizării Fondului social european (denumit în continuare „FSE”) și a reducerii sarcinii administrative a beneficiarilor, este oportun să se extindă domeniul de aplicare al baremelor standard pentru costurile unitare și al sumelor forfetare disponibile pentru rambursarea cheltuielilor statelor membre. Baremele standard pentru costurile unitare și sumele forfetare pentru rambursarea statelor membre ar trebui să fie stabilite pe baza datelor prezentate de statele membre sau publicate de Eurostat și pe baza metodelor convenite de comun acord, inclusiv a metodelor prevăzute la articolul 67 alineatul (5) din Regulamentul (UE) nr. 1303/2013 al Parlamentului European și al Consiliului (2) și la articolul 14 alineatele (2) și (3) din Regulamentul (UE) nr. 1304/2013. |
|
(2) |
Ținând cont de disparitățile semnificative existente între statele membre în ceea ce privește nivelul costurilor pentru un anumit tip de operațiune, definiția și sumele baremelor standard pentru costurile unitare și ale sumelor forfetare pot să difere în funcție de tipul de operațiune și de statul membru în cauză, pentru a reflecta caracteristicile specifice ale acestora. |
|
(3) |
Croația, Irlanda, Spania și Regatul Unit au prezentat metode pentru definirea baremelor standard pentru costurile unitare în vederea rambursării cheltuielilor de către Comisie. |
|
(4) |
Franța, Republica Cehă, Malta, Slovacia și Cipru au prezentat metode fie pentru modificarea unor bareme standard de costuri unitare sau suplimentare, fie pentru definirea baremelor standard pentru costurile unitare în vederea rambursării cheltuielilor de către Comisie referitoare la tipurile de operațiuni care nu sunt încă reglementate de Regulamentul delegat (UE) 2015/2195 al Comisiei (3). |
|
(5) |
Pentru BSCU referitoare la operațiunile de sprijinire a educației și aplicabile de către toate statele membre, cu excepția Greciei și a Danemarcei, categoriile de costuri acoperite de BSCU și sumele care urmează să fie plătite în cazul în care cursul nu durează un an universitar complet sau în cazul unei participări cu fracțiune de normă ar trebui să fie clarificate. |
|
(6) |
Prin urmare, Regulamentul delegat (UE) 2015/2195 ar trebui modificat în consecință, |
ADOPTĂ PREZENTUL REGULAMENT:
Articolul 1
Regulamentul delegat (UE) 2015/2195 se modifică după cum urmează:
|
1. |
Anexa II la Regulamentul delegat (UE) 2015/2195 se înlocuiește cu textul din anexa I la prezentul regulament. |
|
2. |
Anexa III la Regulamentul delegat (UE) 2015/2195 se înlocuiește cu textul din anexa II la prezentul regulament. |
|
3. |
Anexa V la Regulamentul delegat (UE) 2015/2195 se înlocuiește cu textul din anexa III la prezentul regulament. |
|
4. |
Anexa VII la Regulamentul delegat (UE) 2015/2195 se înlocuiește cu textul din anexa IV la prezentul regulament. |
|
5. |
Anexa XIV la Regulamentul delegat (UE) 2015/2195 se înlocuiește cu textul din anexa V la prezentul regulament. |
|
6. |
Anexa XV la Regulamentul delegat (UE) 2015/2195 se înlocuiește cu textul din anexa VI la prezentul regulament. |
|
7. |
Textul din anexa VII la prezentul regulament se adaugă la Regulamentul delegat (UE) 2015/2195 sub forma anexei XVI. |
|
8. |
Textul din anexa VIII la prezentul regulament se adaugă la Regulamentul delegat (UE) 2015/2195 sub forma anexei XVII. |
|
9. |
Textul din anexa IX la prezentul regulament se adaugă la Regulamentul delegat (UE) 2015/2195 sub forma anexei XVIII. |
|
10. |
Textul din anexa X la prezentul regulament se adaugă la Regulamentul delegat (UE) 2015/2195 sub forma anexei XIX. |
Articolul 2
Prezentul regulament intră în vigoare în a douăzecea zi de la data publicării în Jurnalul Oficial al Uniunii Europene.
Prezentul regulament este obligatoriu în toate elementele sale și se aplică direct în toate statele membre.
Adoptat la Bruxelles, 28 mai 2018.
Pentru Comisie
Președintele
Jean-Claude JUNCKER
(1) JO L 347, 20.12.2013, p. 470.
(2) Regulamentul (UE) nr. 1303/2013 al Parlamentului European și al Consiliului din 17 decembrie 2013 de stabilire a unor dispoziții comune privind Fondul european de dezvoltare regională, Fondul social european, Fondul de coeziune, Fondul european agricol pentru dezvoltare rurală și Fondul european pentru pescuit și afaceri maritime, care fac obiectul cadrului strategic comun, precum și de stabilire a unor dispoziții generale privind Fondul european de dezvoltare regională, Fondul social european și Fondul de coeziune și de abrogare a Regulamentului (CE) nr. 1083/2006 (JO L 347, 20.12.2013, p. 320).
(3) Regulamentul delegat (UE) 2015/2195 al Comisiei din 9 iulie 2015 de completare a Regulamentului (UE) nr. 1304/2013 al Parlamentului European și al Consiliului privind Fondul social european, în ceea ce privește definirea baremelor standard pentru costuri unitare și a sumelor forfetare pentru rambursarea cheltuielilor statelor membre de către Comisie (JO L 313, 28.11.2015, p. 22).
ANEXA I
„ANEXA II
Condiții de rambursare a cheltuielilor Franței pe baza baremelor standard pentru costuri unitare
1. Definirea baremelor standard pentru costuri unitare
|
Tipul operațiunilor |
Denumirea indicatorului |
Categoria costurilor |
Unitatea de măsură a indicatorului |
Cuantumuri (în EUR) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Tinerii NEET (1) care au obținut rezultate pozitive în cadrul operațiunii «Garantie Jeunes» cel târziu la 12 luni de la începerea perioadei de instruire |
|
Numărul de tineri NEET care au atins unul dintre următoarele rezultate cel târziu la 12 luni de la începerea perioadei de instruire:
|
6 400 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Participanți cu un rezultat pozitiv la un curs de formare. |
Toate costurile eligibile ale operațiunii. |
Numărul de participanți cu unul din următoarele rezultate în urma unui curs de formare:
În cazul în care un participant obține mai mult de un rezultat pozitiv în urma cursului de formare, aceasta duce la rambursarea doar a unuia dintre cuantumurile pentru această formare. |
Categorie Sectorul de activitate Cuantum 1 Asistență medicală 3 931 Siguranța bunurilor și a persoanelor 2 Activități recreative, culturale și sportive 4 556 Servicii pentru persoane Manipularea materialelor moi Sectorul agroalimentar, practica în domeniul bucătăriei Comerț și vânzări Găzduirea, industria hotelieră, activități de catering Sănătatea și siguranța la locul de muncă 3 Formare în activități de secretariat și tehnologia informatică de birou 5 695 Asistența socială Produse electronice Servicii de coafură, tratamente de înfrumusețare și îngrijire Întreținerea vehiculului și a echipamentelor Transportul, manipularea, depozitarea 4 Agricultură 7 054 Mediu Construcții și lucrări publice Tehnici de tipărire și editare |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Participanți cu un rezultat pozitiv la un curs de formare. |
Toate costurile eligibile ale operațiunii. |
Numărul de participanți cu unul din următoarele rezultate în urma unui curs de formare:
În plus, pentru categoria 5, numărul de participanți cu un rezultat pozitiv conform celor de mai sus care au dreptul să primească o indemnizație din partea regiunii Auvergne-Rhône-Alpes (2). În cazul în care un participant obține mai mult de un rezultat pozitiv în urma cursului de formare, aceasta duce la rambursarea doar a unuia dintre cuantumurile pentru această formare. |
Categorie Sectorul de activitate Cuantum 1 Transporturi, logistică și turism 4 403 Servicii bancare, asigurări Conducerea și administrarea afacerilor, crearea de întreprinderi Sectorul serviciilor pentru persoane și comunități 2 Sănătate și asistență socială, activități recreative, culturale și sportive 5 214 Restaurante, industria hotelieră și alimentară Comerț Manipularea materialelor moi și a lemnului; industrii grafice 3 Construcții și lucrări publice 7 853 Industriile de prelucrare Mecanică, prelucrarea metalelor Agricultură, pescuit Comunicare, informare, artă și divertisment 4 Întreținere 9 605 Energie electrică, electronică IT și telecomunicații 5 Indemnizații 1 901 |
2. Ajustarea cuantumurilor
Valoarea costului unitar 1 se bazează parțial pe un barem standard pentru costuri unitare finanțate în întregime de Franța. Din suma de 6 400 EUR, 1 600 EUR corespund baremului standard pentru costuri unitare stabilit de «instruction ministérielle du 11 octobre 2013 relative à l’expérimentation Garantie Jeunes prise pour l’application du décret 2013-80 du 1er octobre 2013 ainsi que par l’instruction ministérielle du 20 mars 2014 », pentru a acoperi costurile suportate de serviciile publice de ocupare a forței de muncă în rândul tinerilor («Missions locales») în vederea formării fiecărui tânăr NEET care participă la operațiunea «Garantie Jeunes».
Costul unitar 1 este actualizat de statul membru în conformitate cu ajustările prevăzute de normele naționale aduse baremului standard pentru costuri unitare de 1 600 EUR menționat la punctul 1 de mai sus, care acoperă costurile suportate de serviciile publice de ocupare a forței de muncă pentru tineret.
Suma costurilor unitare 2 și 3 se bazează pe prețurile contractate prin achiziție publică pentru orele de formare în domeniile și zonele geografice respective. Aceste sume se ajustează atunci când procesul de achiziții publice pentru cursuri de formare de bază este repetat în conformitate cu următoarea formulă:
Noul preț (fără TVA) = prețul vechi (fără TVA) × (0,5 + 05 × Sr/So)
Sr este indicele de lucrător salariat INSEE (cod de identificare 1 567 446) în ultima declarație lunară la data publicării ajustării;
So este indicele de lucrător salariat INSEE (cod de identificare 1 567 446) în declarația lunară la data depunerii ofertei pentru prima ajustare, apoi, pentru ajustările următoare, în declarația lunară a datei aniversare a depunerii ofertei.”
(1) Tinerii care nu sunt încadrați profesional, nu urmează niciun program educațional sau de formare și care participă la o operațiune sprijinită prin «PROGRAMME OPÉRATIONNEL NATIONAL POUR LA MISE EN ŒUVRE DE L’INITIATIVE POUR L’EMPLOI DES JEUNES EN METROPOLE ET OUTRE-MER».
(2) Dreptul de a primi o indemnizație este reglementat de Decretul nr. 88-368 din 15 aprilie 1988, modificat prin Decretul nr. 2002-1551 din 23 decembrie 2002.
ANEXA II
„ANEXA III
Condiții de rambursare a cheltuielilor Republicii Cehe pe baza baremelor standard pentru costurile unitare
1. Definirea baremelor standard pentru costuri unitare
|
Tipul operațiunilor |
Denumirea indicatorului |
Categoria costurilor (1) |
Unitatea de măsură a indicatorului |
Cuantumuri (în moneda națională CZK, cu excepția cazului în care se prevede altfel) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Loc nou creat într-un nou centru de îngrijire a copiilor. |
|
Număr de locuri nou create într-un nou centru de îngrijire a copiilor (2) |
20 053 inclusiv TVA sau 16 992 fără TVA |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Loc transformat într-un «grup de copii» (3). |
|
Număr de locuri transformate într-un «grup de copii» (4) |
9 518 inclusiv TVA sau 8 279 fără TVA |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Gradul de ocupare pe loc într-un centru de îngrijire a copiilor. |
|
Gradul de ocupare (5) |
628 (6) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Obținerea unei calificări în calitate de îngrijitor într-un centru de îngrijire a copiilor. |
|
Numărul de persoane care obțin un certificat de calificare profesională în calitate de îngrijitor într-un centru de îngrijire a copiilor |
14 178 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Gradul de ocupare pe loc într-un centru de îngrijire a copiilor. |
|
Gradul de ocupare (7). |
56 (8) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
O oră (60 de minute) de participare a unui angajat la un curs de formare extern privind tehnologiile generale ale informației (IT). |
Toate costurile eligibile, inclusiv:
|
Numărul de ore efectuate per angajat. |
324 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
O oră (60 de minute) de participare a unui angajat la un curs de formare extern privind competențe nontehnice și manageriale. |
Toate costurile eligibile, inclusiv:
|
Numărul de ore efectuate per angajat. |
593 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
O perioadă (45 de minute) de participare a unui angajat la cursuri externe de limbi străine. |
Toate costurile eligibile, inclusiv:
|
Numărul de perioade efectuate per angajat. |
173 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
O oră (60 de minute) de participare a unui angajat la un curs de formare privind instrumente informatice specializate. |
Toate costurile eligibile, inclusiv:
|
Numărul de ore efectuate per angajat. |
609 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
O oră (60 de minute) de participare a unui angajat la un curs de formare extern în domeniul contabilității, economiei și dreptului. |
Toate costurile eligibile, inclusiv:
|
Numărul de ore efectuate per angajat. |
436 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
O oră (60 de minute) de participare a unui angajat la un curs extern de formare tehnică și altă formare profesională. |
Toate costurile eligibile, inclusiv:
|
Numărul de ore efectuate per angajat. |
252 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
O oră (60 de minute) de participare a unui angajat la un curs de formare oferit de un formator intern în oricare dintre următoarele domenii:
|
Toate costurile eligibile, inclusiv:
|
Numărul de ore efectuate per angajat. |
144 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
0,1 echivalent normă întreagă (ENI) pentru un psiholog școlar și/sau pedagog specializat pe lună. |
Toate costurile eligibile, inclusiv costurile directe cu personalul. |
Număr de 0,1 ENI lucrate pe lună. |
5 607 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
0,1 ENI pentru un asistent școlar și/sau un pedagog social pe lună. |
Toate costurile eligibile, inclusiv costurile directe cu personalul. |
Număr de 0,1 ENI lucrate pe lună. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
0,1 ENI pentru o dădacă pe lună. |
Toate costurile eligibile, inclusiv costurile directe cu personalul. |
Număr de 0,1 ENI lucrate pe lună. |
3 227 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Furnizarea unui modul format din 16 lecții de activități extrașcolare, cu o durată de 90 de minute per lecție, acordate unui grup alcătuit din cel puțin șase copii/elevi, dintre care doi sunt expuși riscului de eșec școlar. |
Toate costurile eligibile, inclusiv costurile directe cu personalul. |
Numărul de module formate din 16 lecții cu o durată de 90 de minute per lecție, acordate unui grup alcătuit din cel puțin șase copii/elevi, dintre care doi sunt expuși riscului de eșec școlar, care au fost absolvite. |
17 277 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Furnizarea unui modul format din 16 ore de instruire unui grup alcătuit din cel puțin trei elevi înregistrați expuși riscului de eșec școlar. |
Toate costurile eligibile, inclusiv costurile directe cu personalul. |
Numărul de module formate din 16 ore de instruire furnizate unui grup alcătuit din cel puțin trei elevi înregistrați expuși riscului de eșec școlar, care au fost absolvite. |
8 523 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ore de formare profesională oferite pedagogilor. |
Toate costurile eligibile, inclusiv costurile directe ale furnizării de formare. |
Numărul de ore de formare absolvite per pedagog. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Reuniune tematică cu minimum opt părinți, cu o durată minimă de două ore (120 de minute). |
Toate costurile eligibile, inclusiv costurile directe cu personalul. |
Număr de reuniuni tematice cu minimum opt părinți, cu o durată minimă de două ore (120 de minute). |
3 676 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Modul format din 30 de ore de tutorat/îndrumare extern(ă) pentru un grup format din trei până la opt pedagogi. |
Toate costurile eligibile, inclusiv costurile directe cu personalul. |
Numărul de module absolvite formate din 30 de ore de tutorat/îndrumare acordate unui grup format din între trei și opt pedagogi. |
29 698 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ciclu de formare de 15 ore de observare structurată la locul de muncă de către un pedagog. |
Toate costurile eligibile, inclusiv costurile directe cu personalul. |
Numărul de cicluri de formare absolvite de 15 ore per pedagog în cadrul unei vizite structurate a unui alt pedagog într-o altă școală. |
4 246 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ciclu de 10 ore de formare prin intermediul cooperării reciproce, implicând un grup format din cel puțin trei pedagogi. |
Toate costurile eligibile, inclusiv costurile directe cu personalul. |
Numărul de cicluri de formare absolvite de 10 ore, care implică un grup format din cel puțin trei pedagogi. |
8 068 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Lecție în comun (10) de 2,75 ore. |
Toate costurile eligibile, inclusiv costurile directe cu personalul. |
Numărul de lecții în comun efectuate. |
778 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ciclu de 19 ore de cooperare și învățare reciprocă, care implică un expert și doi pedagogi. |
Toate costurile eligibile, inclusiv costurile directe cu personalul. |
Numărul de cicluri absolvite de 19 ore, care implică un expert și doi pedagogi. |
5 377 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
0,1 ENI lucrate pe lună de către un consilier pe probleme de carieră și/sau un coordonator de cooperare între școli și angajatori. |
Toate costurile eligibile, inclusiv costurile directe cu personalul |
Număr de 0,1 ENI lucrate pe lună. |
4 942 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ciclu de formare de 8,5 ore implicând observarea structurată la locul de muncă de către un pedagog și un mentor. |
Toate costurile eligibile, inclusiv costurile directe cu personalul. |
Număr de cicluri de formare absolvite de 8,5 ore per pedagog per vizită structurată într-o instituție/companie/structură. |
2 395 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ciclu de 3,75 ore sau patru cicluri de 3,75 ore de formare care implică un pedagog și un expert/tehnician TIC. |
Toate costurile eligibile, inclusiv costurile directe cu personalul. |
Număr de cicluri de formare de 3,75 ore absolvite care implică un pedagog și un expert/tehnician TIC. |
Un ciclu – 1 050 Patru cicluri – 4 200 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Luni per cercetător în materie de mobilitate. |
Toate costurile eligibile ale operațiunii. |
Număr de luni per cercetător în materie de mobilitate. |
Componente Suma (11) (EUR)
Alocația pentru costul vieții (mobilitatea spre interior în CZ)
Junior
2 674
Senior
3 990 Cuantumurile alocației pentru costul vieții pentru mobilitatea înspre exterior din CZ se calculează prin înmulțirea sumelor pentru mobilitatea spre interior cu coeficientul de corecție relevant de la punctul 3 de mai jos, în funcție de țara de destinație.
Alocația pentru mobilitate
600
Alocația pentru familie
500
Costuri cu cercetarea, formarea și crearea de rețele
800
Costuri de gestionare și costuri indirecte
650 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Toate costurile eligibile ale operațiunii. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Un stagiu de patru zile pentru personalul didactic din școală în alt stat european, care cuprinde cel puțin 24 de ore de activități educaționale. |
Toate costurile eligibile ale operațiunii, adică:
|
Numărul de stagii cu durata de patru zile la care participă membri ai personalului educațional dintr-o școală în alt stat european. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2. Ajustarea sumelor
Rata pentru costurile unitare 6-11 poate fi ajustată prin înlocuirea ratei salariului minim inițial în metoda de calcul care constă din salariul minim, costul pentru furnizarea de cursuri de formare și costurile indirecte.
Rata pentru costul unitar 12 poate fi ajustată prin înlocuirea costurilor directe cu personalul inițiale, inclusiv contribuțiile de asigurări sociale și de sănătate și/sau salariile participanților, inclusiv contribuțiile de asigurări sociale și de sănătate în metoda de calcul care constă din costurile directe cu personalul, inclusiv contribuțiile de asigurări sociale și de sănătate și/sau salariile participanților, inclusiv contribuțiile de asigurări sociale și de sănătate.
Rata pentru costurile unitare 13-17, 19-27 și 29 poate fi ajustată prin înlocuirea costurilor directe cu personalul inițiale, inclusiv contribuțiile de asigurări sociale și de sănătate, în metoda de calcul care constă din costurile directe cu personalul, inclusiv contribuțiile de asigurări sociale și de sănătate, la care se adaugă costurile indirecte.
Rata pentru costul unitar 18 poate fi ajustată prin înlocuirea salariilor participanților, inclusiv contribuțiile la asigurări sociale și de sănătate în metoda de calcul care constă din costurile pentru furnizarea de formare plus salariile participanților, inclusiv contribuțiile de asigurări sociale și de sănătate, la care se adaugă costurile indirecte.
Ratele pentru costul unitar 28 pot fi ajustate prin înlocuirea sumelor pentru alocația pentru costul vieții, alocația de mobilitate, alocația familială, costurile de cercetare, formare și interrelaționare și costurile de gestionare și indirecte.
Rata pentru costul unitar 30 poate fi ajustată prin înlocuirea costurilor directe cu personalul inițiale, inclusiv contribuțiile de asigurări sociale și de sănătate, costurile asociate organizării de stagii în gazdă și școala de origine, și cheltuielile de deplasare și de ședere în metoda de calcul care constă din costurile directe cu personalul, inclusiv contribuțiile de asigurări sociale și de sănătate, costurile asociate organizării de stagii în gazdă și școala de origine, și cheltuielile de deplasare și de ședere.
Ajustările se vor baza pe date actualizate după cum urmează:
|
— |
pentru salariul minim, modificările aduse salariului minim, astfel cum au fost stabilite prin Decretul guvernului nr. 567/2006 Coll; |
|
— |
pentru contribuțiile de asigurări sociale, modificările aduse contribuțiilor angajatorilor la asigurări sociale, definite în Legea nr. 589/1992 Coll., privind asigurările sociale; și |
|
— |
pentru contribuțiile de sănătate, modificările aduse contribuțiilor angajatorilor la asigurări sociale, definite în Legea nr. 592/1992 Coll., privind primele de asigurări sociale. |
|
— |
Pentru salariile medii în vederea stabilirii salariilor/costurilor cu personalul, modificările aduse celor mai recente date publicate anual pentru categoriile relevante ale sistemului de informare privind veniturile medii (www.ISPV.cz). |
|
— |
Pentru alocația pentru costul vieții, alocația de mobilitate, alocația familială, costurile legate de cercetare, formare și interrelaționare, costurile de gestionare și costurile indirecte, ajustările ratelor pentru acțiunile Marie Skłodowska-Curie din cadrul Orizont 2020 după cum au fost publicate la https://ec.europa.eu/research/mariecurieactions/ |
|
— |
Pentru cheltuielile de deplasare, de ședere și costurile de organizare de la costul unitar 30, ajustările la cuantumurile pentru deplasare și costurile de organizare, precum și sprijinul individual stabilit de Comisia Europeană pentru acțiunea-cheie 1 (proiecte de mobilitate) în cadrul programului Erasmus + (http://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/). |
3. Tabelul coeficienților privind mobilitatea externă a cercetătorilor
|
Țară |
Coeficient de corecție |
|
Albania |
0,908 |
|
Argentina |
0,698 |
|
Australia |
1,253 |
|
Belgia |
1,193 |
|
Bosnia și Herțegovina |
0,878 |
|
Brazilia |
1,098 |
|
Bulgaria |
0,853 |
|
Muntenegru |
0,798 |
|
Republica Cehă |
1,000 |
|
China |
1,014 |
|
Danemarca |
1,615 |
|
Estonia |
0,934 |
|
Insulele Feroe |
1,600 |
|
Finlanda |
1,391 |
|
Franța |
1,325 |
|
Croația |
1,163 |
|
India |
0,630 |
|
Indonezia |
0,899 |
|
Irlanda |
1,354 |
|
Italia |
1,273 |
|
Israel |
1,297 |
|
Suedia |
1,333 |
|
Japonia |
1,383 |
|
Republica Africa de Sud |
0,666 |
|
Coreea de Sud |
1,255 |
|
Ucraina |
1,101 |
|
Canada |
1,031 |
|
Statele Unite ale Americii |
1,186 |
|
Cipru |
1,095 |
|
Regatul Unit |
1,436 |
|
Lituania |
0,872 |
|
Letonia |
0,906 |
|
Luxemburg |
1,193 |
|
Ungaria |
0,909 |
|
fosta Republică iugoslavă a Macedoniei |
0,816 |
|
Malta |
1,069 |
|
Mexic |
0,840 |
|
Republica Moldova |
0,729 |
|
Germania |
1,179 |
|
Țările de Jos |
1,245 |
|
Norvegia |
1,574 |
|
Polonia |
0,912 |
|
Portugalia |
1,063 |
|
Austria |
1,251 |
|
Serbia |
0,801 |
|
România |
0,815 |
|
Rusia |
1,378 |
|
Grecia |
1,106 |
|
Slovacia |
0,986 |
|
Slovenia |
1,027 |
|
Spania |
1,165 |
|
Suedia |
1,333 |
|
Elveția |
1,350 |
|
Turcia |
1,033 |
|
Ucraina |
1,101 |
|
Statele Unite ale Americii |
1,186 |
|
Regatul Unit |
1,436 |
|
Vietnam |
0,610 ” |
(1) Pentru costurile unitare 1-5, categoriile de costuri menționate includ toate costurile asociate operațiunii respective, cu excepția tipurilor de operațiuni 1 și 2, care pot include și alte categorii de costuri.
(2) Și anume, un nou loc inclus în capacitatea noului centru de îngrijire a copiilor, astfel cum a fost înregistrat prin reglementările naționale, și pentru care este disponibilă o dovadă referitoare la echipamente în cazul fiecărui nou loc prevăzut.
(3) Un «grup de copii» trebuie să fi fost înregistrat ca atare în temeiul legislației naționale referitoare la prestarea de servicii de îngrijire a copiilor în cadrul unui grup de copii.
(4) Și anume, locurile dintr-un centru existent, nou înregistrat ca «grup de copii» în conformitate cu legislația națională, care sunt incluse în capacitatea oficială a grupului respectiv și pentru care este disponibilă o dovadă referitoare la echipamente în cazul fiecărui loc.
(5) Gradul de ocupare este definit ca numărul de copii care frecventează centrul de îngrijire a copiilor pe jumătate de zi timp de șase luni, împărțit la capacitatea maximă a centrului pe jumătate de zi timp de șase luni, înmulțit cu 100.
(6) Această sumă va fi plătită pentru fiecare punct procentual de ocupare pe loc, până la un nivel maxim de 75 % pe o perioadă de șase luni. Dacă gradul de ocupare este mai mic de 20 %, nu se va efectua nicio rambursare.
(7) Gradul de ocupare este definit ca numărul de copii care frecventează centrul de îngrijire a copiilor pe jumătate de zi timp de șase luni, împărțit la capacitatea maximă a centrului pe jumătate de zi timp de șase luni, înmulțit cu 100.
(8) Această sumă va fi plătită pentru fiecare punct procentual de ocupare pe loc, până la un nivel maxim de 75 % pe o perioadă de șase luni. Dacă gradul de ocupare este mai mic de 20 %, nu se va efectua nicio rambursare.
(9) Formarea internă este o formare oferită de un formator intern.
(10) Lecția în comun trebuie înțeleasă ca o cooperare între doi pedagogi în vederea consolidării reciproce a dezvoltării profesionale prin planificarea, punerea în aplicare și analizarea metodelor de predare în comun într-o clasă.
(11) Suma totală per participant va depinde de caracteristicile fiecărui caz de mobilitate și de aplicabilitatea fiecăreia dintre componentele stabilite.
(12) Acest indicator va fi utilizat pentru lucrătorii interculturali sau asistenții bilingvi angajați direct de către școală, cu contract cu normă întreagă sau cu fracțiune de normă.
(13) Acest indicator va fi folosit pentru lucrătorii interculturali externi angajați de școală pentru a presta servicii cu ora.
(14) Pe baza distanței de călătorie parcurse de fiecare participant. Distanțele de călătorie trebuie să fie calculate folosind calculatorul de distanțe agreat de Comisia Europeană (http://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/tools/distance_en.htm).
ANEXA III
„ANEXA V
Condiții de rambursare a cheltuielilor Maltei pe baza baremelor standard pentru costuri unitare
1. Definirea baremelor standard pentru costuri unitare
|
Tipul operațiunilor |
Denumirea indicatorului |
Categoria costurilor |
Unitatea de măsură a indicatorilor |
Cuantumuri (în EUR) |
||||||||||||||||||||
|
Ajutor pentru ocuparea forței de muncă plătit pe săptămână lucrătorilor care sunt defavorizați, extrem de defavorizați sau cu handicap (1). |
Toate costurile cu privire la subvențiile pentru angajare. |
Numărul de săptămâni în situație de angajare per angajat. |
|
||||||||||||||||||||
|
Participarea la o oră de formare externă acreditată sau neacreditată. |
Costuri directe aferente furnizării de formare externă. |
Număr de ore efectuate per participant. |
25 |
||||||||||||||||||||
|
Furnizarea unei formări interne acreditate sau neacreditate cu durata de o oră. |
Costuri salariale pentru formatorul intern. |
Număr de ore de formare efectuate per formator |
4,90 |
||||||||||||||||||||
|
Participarea la o oră de formare internă sau externă acreditată sau neacreditată. |
Costuri salariale pentru participant. |
Număr de ore efectuate per participant. |
4,90 |
||||||||||||||||||||
|
|
Toate costurile eligibile ale operațiunii. |
|
|
||||||||||||||||||||
|
|
Toate costurile eligibile ale operațiunii. |
|
|
||||||||||||||||||||
|
|
Toate costurile eligibile ale operațiunii. |
|
|
||||||||||||||||||||
|
|
Toate costurile eligibile ale operațiunii. |
|
|
||||||||||||||||||||
|
|
Toate costurile eligibile ale operațiunii. |
|
|
2. Ajustarea cuantumurilor
Costul unitar 1 poate fi ajustat prin înlocuirea salariului minim inițial și/sau a primelor legale și/sau a indemnizațiilor săptămânale și/sau a contribuțiilor de asigurări sociale în metoda de calcul care constă din cea mai scăzută rată săptămânală a salariului minim la nivel național într-un anumit an, prima legală, indemnizațiile săptămânale și contribuțiile de asigurări sociale și împărțirea acestui rezultat la 2.
Costul unitar 2 poate fi ajustat prin aplicarea ratei anuale a inflației la ratele respective. Începând din 2017, pentru un an N dat, acest lucru poate fi făcut prin aplicarea ratei inflației pentru anul N-1, publicată de Oficiul Național de Statistică din Malta la adresa: https://nso.gov.mt/en/nso/Selected_Indicators/Retail_Price_Index/Pages/Index-of-Inflation.aspx
Costurile unitare 3-4 pot fi ajustate prin înlocuirea salariul minim inițial la nivel național pentru persoanele în vârstă de minimum 18 ani și/sau a primelor legale și/sau a indemnizațiilor săptămânale și/sau a contribuțiilor de asigurări sociale în metoda de calcul care constă din tariful orar corespunzător salariului minim la nivel național pentru persoanele în vârstă de minimum 18 ani pentru un anumit an, primele legale, indemnizațiile săptămânale și contribuțiile de asigurări sociale.
Ajustările se vor baza pe date actualizate după cum urmează:
|
— |
Salariul minim la nivel național este specificat în legislația subsidiară națională 452.71 (National Minimum Wage Standing Order, Ordonanță privind salariul minim la nivel național) |
|
— |
Primele legale, indemnizațiile săptămânale și contribuțiile de asigurări sociale prevăzute în capitolul 452 din legislația malteză referitoare la ocuparea forței de muncă și la relațiile industriale. |
Costurile unitare 5-9 pot să fie ajustate în conformitate cu costul inflației la nivel național pentru anul relevant în care are loc respectiva intervenție. Ratele anuale ale inflației sunt publicate de Oficiul Național de Statistică și pot fi găsite la adresa: https://nso.gov.mt/en/nso/Selected_Indicators/Retail_Price_Index/Pages/Index-of-Inflation.aspx”
(1) Conform definițiilor din Regulamentul (UE) nr. 651/2014.
(2) https://ncfhe.gov.mt/en/Pages/MQF.aspx
(3) http://ecdl.org
ANEXA IV
„ANEXA VII
Condiții de rambursare a cheltuielilor Slovaciei pe baza baremelor standard pentru costurile unitare
1. Definirea baremelor standard pentru costuri unitare
|
Tipul operațiunilor |
Denumirea indicatorului |
Categoria costurilor |
Unitatea de măsură a indicatorilor |
Cuantumuri (în EUR) |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Un curs de limbi străine cu durata de 45 de minute per angajat. |
Toate costurile eligibile ale operațiunii, inclusiv costurile directe ale furnizării de formare. |
Numărul de cursuri de limbi străine cu durata de 45 de minute efectuate per angajat. |
8,53 |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Certificarea ECDL. |
Toate costurile eligibile ale operațiunii, inclusiv costurile directe ale examenului și eliberării certificatului. |
Numărul de certificate ECDL acordate, defalcate în funcție de profil și modul (1). |
Denumirea certificatului Preț Profil ECDL – 1 examen de bază/standard 31,50 Profil ECDL – 2 examene de bază/standard 59,00 Profil ECDL – 3 examene de bază/standard 76,50 Profil ECDL – 4 examene de bază/standard 92,00 Profil ECDL – 5 examene de bază/standard 111,50 Profil ECDL – 6 examene de bază/standard 127,00 Profil ECDL – 7 examene de bază/standard 142,50 Profil ECDL – 8 examene de bază/standard 163,00 Profil ECDL – 1 examen avansat 39,10 Profil ECDL – 2 examene avansat 74,30 Profil ECDL – 3 examene avansat 99,40 Profil ECDL – 4 examene avansat 122,50 |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Ocuparea de locuri de muncă nou-create în echipe incluzive. |
Costuri salariale directe. Costuri indirecte. |
Numărul de luni în cursul cărora este ocupat un post nou-creat într-o echipă incluzivă. |
Psiholog școlar – 1 235 pe lună Pedagog special/pedagog social – 1 440 pe lună |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Ocuparea de locuri de muncă nou-create pentru asistenți pedagogici. |
Costuri salariale directe. Costuri indirecte. |
Numărul de luni în cursul cărora este ocupat un post nou-creat pentru un asistent pedagogic. |
1 005 pe lună |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Ocuparea unui post nou-creat de profesor asistent. |
Costuri salariale directe. Costuri indirecte. |
Numărul de luni în cursul cărora este ocupat un post nou-creat de profesor asistent |
966 pe lună |
||||||||||||||||||||||||||||
|
O oră de participare la formare pentru personalul didactic și personalul specializat. |
Costurile salariale directe ale formatorilor și salariul participantului. |
Numărul de ore efectuate per participant la formare pentru personalul didactic și personalul specializat. |
Grupă de 20 de participanți: 10,10 per oră efectuată per participant Grupă de 12 participanți: 10,65 per oră efectuată per participant |
2. Ajustarea cuantumurilor
Nu se aplică”
(1) Există două module posibile: 1. De bază/standard; și 2. Avansat.
ANEXA V
„ANEXA XIV
Condiții de rambursare a cheltuielilor tuturor statelor membre specificate, pe baza baremelor standard pentru costuri unitare
1. Definirea baremelor standard pentru costuri unitare
|
Tipul operațiunilor (1) |
Denumirea indicatorului |
Categoria costurilor |
Unitatea de măsură a indicatorilor |
Cuantumuri (în EUR) |
|
Educația formală (de la educația preșcolară la nivel terțiar, inclusiv învățământul profesional) în toate programele operaționale ale FSE. |
Participanții la un an de învățământ universitar formal |
Toate costurile eligibile legate în mod direct de furnizarea de bunuri și servicii de bază în materie de educație (2). |
Numărul de participanți cu o prezență verificată (3) într-un an de învățământ universitar formal, defalcat în funcție de clasificarea ISCED (4). |
A se vedea punctul 3 (5) Sumele sunt pentru participarea cu normă întreagă într-un an universitar. În cazul participării cu fracțiune de normă, cuantumul este stabilit pe baza unei rate proporționale care reflectă participarea studenților. În cazul unui curs care durează mai puțin de un an universitar, cuantumul este stabilit pe baza unei rate proporționale care reflectă durata cursului. În cazul în care doar o parte a cursului se desfășoară la un institut de educație formală, cuantumul este stabilit pe baza unei rate proporționale care reflectă timpul petrecut în cadrul respectivei instituții de învățământ. |
2. Ajustarea sumelor.
N/A
3. Sume per participare în educația formală (în EUR) (6)
|
Nivel de studii |
AT |
BE |
BG |
CY |
CZ |
DE |
EE |
FI |
HU |
IE |
IT |
ES |
HR |
|
Educația copiilor preșcolari ED0 |
6 252 |
n/a |
1 415 |
2 700 |
2 040 |
6 662 |
2 941 |
9 897 |
2 439 |
n/a |
3 676 |
3 261 |
2 198 |
|
Dezvoltarea educației copiilor preșcolari ED01 |
6 937 |
n/a |
n/a |
n/a |
n/a |
9 214 |
n/a |
15 714 |
n/a |
n/a |
n/a |
3 039 |
n/a |
|
Învățământ preșcolar ED02 |
6 127 |
5 893 |
1 415 |
2 700 |
2 040 |
5 793 |
n/a |
8 493 |
n/a |
4 986 |
3 676 |
3 330 |
2 716 |
|
Învățământ primar ED1 |
8 113 |
7 744 |
898 |
6 594 |
2 079 |
6 201 |
3 426 |
7 952 |
1 287 |
6 471 |
5 176 |
3 816 |
4 592 |
|
Învățământ primar și învățământ secundar inferior (nivelurile 1 și 2) ED1_2 |
9 669 |
8 327 |
986 |
6 990 |
2 650 |
7 060 |
3 517 |
9 485 |
1 318 |
6 925 |
5 396 |
4 181 |
2 181 |
|
Învățământ secundar inferior ED2 |
11 233 |
9 563 |
1 089 |
7 756 |
3 456 |
7 607 |
3 711 |
12 511 |
1 351 |
8 200 |
5 747 |
4 881 |
n/a |
|
Învățământ secundar inferior – general ED24 |
11 233 |
n/a |
1 130 |
7 756 |
3 463 |
7 607 |
3 691 |
12 511 |
1 329 |
8 200 |
5 748 |
4 881 |
n/a |
|
Învățământ secundar inferior – profesional ED25 |
n/a |
n/a |
n/a |
n/a |
2 089 |
n/a |
5 930 |
n/a |
4 421 |
n/a |
5 566 |
n/a |
n/a |
|
Învățământ secundar superior ED3 |
10 785 |
n/a |
1 036 |
7 980 |
3 134 |
7 708 |
3 488 |
7 838 |
3 172 |
8 496 |
5 650 |
5 071 |
1 995 |
|
Învățământ secundar superior și învățământ postsecundar neterțiar (nivelurile 3 și 4) ED3_4 |
10 127 |
10 109 |
1 039 |
7 886 |
3 061 |
6 846 |
3 603 |
7 838 |
3 271 |
9 252 |
5 995 |
5 071 |
1 995 |
|
Învățământ secundar superior – general ED34 |
9 395 |
n/a |
921 |
7 281 |
2 629 |
8 045 |
3 194 |
7 199 |
3 288 |
n/a |
n/a |
4 495 |
n/a |
|
Învățământ secundar superior și învățământ postsecundar neterțiar – general (nivelurile 34 și 44) |
9 395 |
10 271 |
921 |
7 281 |
2 450 |
7 988 |
3 194 |
7 199 |
3 288 |
n/a |
n/a |
4 495 |
n/a |
|
Învățământ secundar superior – profesional ED35 |
11 690 |
n/a |
1 145 |
11 881 |
3 311 |
7 368 |
4 017 |
8 081 |
2 820 |
n/a |
n/a |
6 188 |
2 826 |
|
Învățământ secundar superior și învățământ postsecundar neterțiar – profesional (nivelurile 35 și 45) |
10 552 |
10 000 |
1 151 |
11 020 |
3 296 |
6 051 |
4 023 |
8 081 |
3 237 |
n/a |
n/a |
6 188 |
2 826 |
|
Învățământ postsecundar neterțiar ED4 |
1 341 |
n/a |
2 135 |
n/a |
710 |
3 854 |
4 022 |
n/a |
3 952 |
10 628 |
n/a |
n/a |
n/a |
|
Învățământ postsecundar neterțiar - ED44 |
n/a |
n/a |
n/a |
n/a |
660 |
6 918 |
n/a |
n/a |
n/a |
n/a |
n/a |
n/a |
n/a |
|
Învățământ postsecundar neterțiar – profesional ED45 |
1 341 |
n/a |
2 135 |
n/a |
931 |
3 539 |
4 022 |
n/a |
3 952 |
10 628 |
n/a |
n/a |
n/a |
|
Învățământ terțiar cu ciclu scurt ED5 |
12 098 |
9 089 |
n/a |
1 241 |
6 928 |
5 963 |
n/a |
n/a |
1 994 |
n/a |
4 000 |
4 883 |
n/a |
|
Învățământ terțiar (nivelurile 5-8) ED5-8 |
9 105 |
7 592 |
885 |
3 637 |
1 849 |
6 450 |
2 712 |
10 199 |
1 837 |
6 562 |
2 197 |
3 637 |
3 258 |
|
Învățământ terțiar cu excepția învățământului terțiar cu ciclu scurt (nivelurile 6-8) ED6-8 |
8 525 |
7 534 |
885 |
3 884 |
1 836 |
6 450 |
2 712 |
10 199 |
1 829 |
6 562 |
2 191 |
3 309 |
n/a |
|
Nivel de studii |
FR |
LT |
LU |
LV |
MT |
NL |
PL |
PT |
RO |
SE |
SI |
SK |
UK |
|
Educația copiilor preșcolari ED0 |
5 259 |
1 853 |
15 898 |
2 534 |
4 731 |
6 065 |
1 759 |
2 367 |
916 |
13 267 |
4 433 |
2 037 |
3 978 |
|
Dezvoltarea educației copiilor preșcolari ED01 |
n/a |
2 178 |
n/a |
n/a |
n/a |
n/a |
n/a |
n/a |
1 606 |
14 879 |
5 344 |
n/a |
4 008 |
|
Învățământ preșcolar ED02 |
5 259 |
1 789 |
15 898 |
2 534 |
4 731 |
6 065 |
1 759 |
2 367 |
893 |
12 692 |
4 067 |
2 037 |
3 973 |
|
Învățământ primar ED1 |
4 950 |
2 197 |
16 253 |
3 147 |
5 173 |
6 681 |
2 627 |
3 718 |
674 |
10 390 |
4 985 |
2 348 |
8 777 |
|
Învățământ primar și învățământ secundar inferior (nivelurile 1 și 2) ED1_2 |
5 828 |
2 141 |
16 575 |
3 143 |
6 048 |
7 757 |
2 638 |
4 227 |
919 |
10 568 |
4 794 |
2 410 |
8 898 |
|
Învățământ secundar inferior ED2 |
6 931 |
2 108 |
17 103 |
3 136 |
7 720 |
9 352 |
2 663 |
5 116 |
1 217 |
10 974 |
4 393 |
2 467 |
9 142 |
|
Învățământ secundar inferior – general ED24 |
6 931 |
2 083 |
17 103 |
3 138 |
7 738 |
8 228 |
2 663 |
n/a |
1 217 |
n/a |
4 393 |
2 449 |
9 464 |
|
Învățământ secundar inferior – profesional ED25 |
n/a |
3 332 |
n/a |
2 944 |
5 821 |
12 367 |
n/a |
n/a |
n/a |
n/a |
n/a |
3 150 |
6 370 |
|
Învățământ secundar superior ED3 |
9 225 |
2 362 |
16 722 |
3 087 |
5 162 |
6 995 |
2 336 |
4 411 |
1 236 |
10 858 |
3 482 |
2 607 |
8 701 |
|
Învățământ secundar superior și învățământ postsecundar neterțiar (nivelurile 3 și 4) ED3_4 |
9 145 |
2 485 |
16 199 |
3 121 |
5 065 |
6 995 |
2 230 |
4 411 |
1 137 |
10 535 |
3 482 |
2 629 |
8 701 |
|
Învățământ secundar superior – general ED34 |
9 106 |
2 043 |
14 368 |
3 152 |
5 230 |
7 589 |
2 101 |
n/a |
2 820 |
7 908 |
4 241 |
1 932 |
8 895 |
|
Învățământ secundar superior și învățământ postsecundar neterțiar – general (nivelurile 34 și 44) |
9 087 |
2 043 |
14 368 |
3 152 |
5 238 |
7 589 |
2 101 |
n/a |
2 820 |
7 856 |
4 241 |
1 932 |
8 895 |
|
Învățământ secundar superior – profesional ED35 |
9 425 |
3 224 |
18 265 |
2 995 |
4 670 |
6 710 |
2 520 |
n/a |
47 |
14 773 |
3 717 |
2 978 |
8 295 |
|
Învățământ secundar superior și învățământ postsecundar neterțiar – profesional (nivelurile 35 și 45) |
9 238 |
3 136 |
17 333 |
3 082 |
4 518 |
6 709 |
2 317 |
n/a |
120 |
13 882 |
3 717 |
2 984 |
8 295 |
|
Învățământ postsecundar neterțiar – ED4 |
6 088 |
3 030 |
1 189 |
3 667 |
4 463 |
5 056 |
1 057 |
n/a |
423 |
4 146 |
n/a |
3 052 |
n/a |
|
Învățământ postsecundar neterțiar – ED44 |
6 808 |
n/a |
n/a |
n/a |
6 598 |
n/a |
n/a |
n/a |
n/a |
5 639 |
n/a |
n/a |
n/a |
|
Învățământ postsecundar neterțiar – profesional ED45 |
5 908 |
3 030 |
1 189 |
3 667 |
4 391 |
5 056 |
1 057 |
n/a |
423 |
3 613 |
n/a |
3 052 |
n/a |
|
Învățământ terțiar cu ciclu scurt – ED5 |
8 752 |
n/a |
22 145 |
3 050 |
6 322 |
6 205 |
7 791 |
n/a |
n/a |
6 339 |
1 725 |
3 352 |
1 731 |
|
Învățământ terțiar (nivelurile 5-8) – ED5-8 |
6 289 |
2 736 |
33 659 |
2 449 |
8 819 |
6 081 |
2 384 |
1 293 |
1 772 |
10 477 |
3 869 |
1 937 |
2 257 ” |
(1) Aceste costuri unitare nu pot fi utilizate pentru tipurile de operațiuni pentru care există alte opțiuni simplificate în materie de costuri în alte anexe la prezentul regulament delegat.
(2) Alte costuri eligibile potențiale ale acestui tip de exploatare, cum ar fi alocațiile, transportul, cazarea sau alt tip de sprijin oferit studenților care participă la aceste tipuri de operațiuni nu sunt acoperite de costul unitar.
(3) Prezență verificată înseamnă că dovada participării studentului la cursuri formale sau la cursurile de formare trebuie să fie verificată de autoritățile naționale de două sau trei ori per an universitar, în conformitate cu practicile normale ale fiecărui stat membru și cu procedurile de verificare a prezenței în cadrul educației formale sau al formării.
(4) Clasificarea Internațională Standard a Educației: http://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php/International_Standard_Classification_of_Education_(ISCED)
(5) Tabelul de la punctul 3 stabilește ratele pentru toate statele membre cu excepția Greciei și a Danemarcei, pentru care în prezent nu există date disponibile. Pentru cursuri cu o durată de cel puțin un an universitar complet, aceste sume pot fi rambursate statului membru pe baza următoarelor considerente: 50 % pentru prima dovadă de participare din cursul anului universitar (în mod normal la începutul anului universitar, în conformitate cu normele și practicile naționale), 30 % pentru cea de a doua dovadă de participare și 20 % pentru cea de a treia și ultima dovadă de participare. Pentru statele membre ale căror sisteme naționale prevăd colectarea acestor informații doar de două ori pe an, sau pentru cursurile care durează mai puțin de un an universitar, baza de rambursare va fi de 50 % pentru prima dovadă de participare și 50 % pentru cea de a doua și ultima dovadă de participare.
(6) N/A indică faptul că nu există date disponibile pentru statul membru respectiv și nivelul de educație menționat.
ANEXA VI
„ANEXA XV
Condiții de rambursare a cheltuielilor Ciprului pe baza baremelor standard pentru costuri unitare
1. Definirea baremelor standard pentru costuri unitare
|
Tipul operațiunilor |
Denumirea indicatorului |
Categoria costurilor |
Unitatea de măsură a indicatorilor |
Cuantumuri (în EUR) |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Toate costurile, inclusiv costurile directe cu personalul. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Rata lunară pentru salariații permanenți și temporari ai administrației publice. |
Toate costurile, inclusiv costurile directe cu personalul. |
Numărul de luni lucrate, diferențiat în funcție de grila salarială. |
Grila salarială Α1 1 794 A2 1 857 A3 2 007 A4 2 154 A5 2 606 A6 3 037 A7 3 404 A8 3 733 A9 4 365 A10 4 912 A11 5 823 A12 6 475 A13 7 120 |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Toate categoriile de costuri. |
Numărul de evaluări efectuate. |
|
2. Ajustarea cuantumurilor
Nu se aplică.”
ANEXA VII
„ANEXA XVI
Condiții de rambursare a cheltuielilor Ciprului pe baza baremelor standard pentru costuri unitare
1. Definirea baremelor standard pentru costuri unitare
|
Tipul operațiunilor |
Denumirea indicatorului |
Categoria costurilor |
Unitatea de măsură a indicatorilor |
Cuantumuri (în HRK) |
||
|
Luni lucrate de un asistent universitar |
Toate costurile eligibile ale operațiunii |
Numărul de luni lucrate |
4 530,18 |
2. Ajustarea cuantumurilor
Nu se aplică.”
ANEXA VIII
„ANEXA XVII
Condiții de rambursare a cheltuielilor Irlandei pe baza baremelor standard pentru costuri unitare
1. Definirea baremelor standard pentru costuri unitare
|
Tipul operațiunilor |
Denumirea indicatorului (1) |
Categoria costurilor |
Unitatea de măsură a indicatorilor |
Cuantumuri (în EUR) |
||
|
Rezultat pozitiv înregistrat pentru un participant la programul «Bridging». |
Toate costurile eligibile ale operațiunii. |
Număr de rezultate pozitive per participant. |
1 316 |
||
|
Rezultat încununat de succes înregistrat pentru un participant la programul «Specific Skills Training». |
Toate costurile eligibile ale operațiunii. |
Numărul de rezultate pozitive. |
1 631 |
||
|
Rezultat pozitiv înregistrat pentru un participant la programul «Traineeship». |
Toate costurile eligibile ale operațiunii. |
Numărul de rezultate pozitive. |
1 513 |
||
|
Rezultat încununat de succes înregistrat pentru un participant la programul «Community Training Centre». |
Toate costurile eligibile ale operațiunii. |
Numărul de rezultate pozitive. |
4 718 |
||
|
Rezultat pozitiv înregistrat pentru un participant la programul «Local Training Initiatives». |
Toate costurile eligibile ale operațiunii. |
Numărul de rezultate pozitive. |
1 658 |
2. Ajustarea cuantumurilor
Nu se aplică.”
(1) Pentru fiecare denumire de indicator de mai jos, un rezultat pozitiv se referă la obținerea de către un participant a criteriilor de evaluare necesare stabilite de către comitetele pentru educație și formare (Education and Training Boards), rezultatul fiind aprobat de comisia de aprobare a rezultatelor (Results Approval Panel) și înregistrat în F12-Course-Summary-Assessment-Sheet-and-Results-Approval-Form și, de asemenea, înregistrat pe suport electronic în Results Capture and Certification Request System (RCCRS).
ANEXA IX
„ANEXA XVIII
Condiții de rambursare a cheltuielilor Spaniei pe baza baremelor standard pentru costuri unitare
1. Definirea baremelor standard pentru costuri unitare
|
Tipul operațiunilor |
Denumirea indicatorului |
Categoria costurilor |
Unitatea de măsură a indicatorilor |
Cuantumuri (în EUR) |
||||||
|
Ore de participare la un curs de formare. |
Toate costurile eligibile ale operațiunii. |
Numărul de ore per participant, cu condiția ca participantul:
Pentru 1, numărul de ore de participare de către un participant corespunde numărului total de ore de curs (definite în Training Specialities Catalogue) Pentru 2, numai numărul de ore de participare efectivă poate fi luat în considerare. Atât pentru cursurile de formare cu instructor, cât și pentru cele desfășurate online, rambursarea va fi pentru maximum 20 de participanți la fiecare grup. |
8,58 per oră de formare cu instructor (2) 4,5 per oră de formare online |
2. Ajustarea cuantumurilor
Nu se aplică.”
(1) Disponibil la adresa: https://www.sepe.es/contenidos/personas/formacion/especialidades_formativas/buscador_especialidades_formativas.html
(2) Un curs de formare cu instructor este definit ca un curs de formare în cazul în care participanții și instructorul sunt fizic prezenți în același loc; în Spania este definit ca «formación presencial».
ANEXA X
„ANEXA XIX
Condiții de rambursare a cheltuielilor Regatului Unit pe baza baremelor standard pentru costurile unitare.
1. Definirea baremelor standard pentru costuri unitare
|
Tipul operațiunilor |
Denumirea indicatorului |
Categoria costurilor |
Unitatea de măsură a indicatorilor |
Cuantumuri |
||||||||
|
Programele de ucenicie în cadrul axei prioritare 3 a programului operațional FSE din Irlanda de Nord (2014UK05SFOP004) |
Participanții angajați în vârstă de 16 ani și mai mult care doresc să obțină o calificare formală integrală de ucenicie. |
Toate costurile eligibile ale operațiunii. |
Numărul de participanți care doresc să obțină o calificare formală integrală de ucenicie. |
Cuantumurile vor fi calculate în funcție de:
|
2. Ajustarea cuantumurilor
Nu se aplică.
3. Cuantumuri (în GBP)
|
|
UCENICIE NIVELUL 2 – Tineri |
|||||||
|
|
Punctul de declanșare |
Categoriile de finanțare (Nota 1) |
Suplimentul pentru persoanele cu handicap |
|||||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
|||
|
1 |
Aprobarea planului personal de formare |
330 |
330 |
330 |
330 |
330 |
330 |
610 |
|
2 |
Obiective intermediare (Nota 2) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Realizarea obiectivului de 20 %-25 % al unităților cadrului de ucenicie (2). |
380 |
440 |
490 |
710 |
770 |
820 |
220 |
|
|
Realizarea obiectivului de 40 %-45 % al unităților cadrului de ucenicie. |
380 |
440 |
490 |
710 |
770 |
820 |
220 |
|
|
Realizarea obiectivului de 60 %-65 % al unităților cadrului de ucenicie. |
380 |
440 |
490 |
710 |
770 |
820 |
220 |
|
|
Realizarea obiectivului de 80 %-85 % al unităților cadrului de ucenicie. |
380 |
440 |
490 |
710 |
770 |
820 |
220 |
|
3 |
Dobândirea unor competențe esențiale (Nota 3) |
330 |
330 |
330 |
330 |
330 |
330 |
0 |
|
4 |
Realizarea nivelului 2 al calificării profesionale naționale |
330 |
380 |
440 |
550 |
600 |
660 |
220 |
|
5 |
Realizarea nivelului 2 integral al cadrului de ucenicie |
330 |
380 |
440 |
820 |
880 |
930 |
0 |
|
6 |
Stimulente pentru angajator |
500 |
500 |
500 |
750 |
750 |
750 |
0 |
|
|
NIVELUL 2 DE UCENICIE – Adult |
|||||||
|
|
Punctul de declanșare |
Categoriile de finanțare (Nota 1) |
Suplimentul pentru persoanele cu handicap |
|||||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
|||
|
1 |
Aprobarea planului personal de formare |
165 |
165 |
165 |
165 |
165 |
165 |
305 |
|
2 |
Plăți pentru realizarea obiectivelor intermediare (Nota 2) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Realizarea obiectivului de 20 %-25 % al unităților cadrului de ucenicie. |
190 |
220 |
245 |
355 |
385 |
410 |
110 |
|
|
Realizarea obiectivului de 40 %-45 % al unităților cadrului de ucenicie. |
190 |
220 |
245 |
355 |
385 |
410 |
110 |
|
|
Realizarea obiectivului de 60 %-65 % al unităților cadrului de ucenicie. |
190 |
220 |
245 |
355 |
385 |
410 |
110 |
|
|
Realizarea obiectivului de 80 %-85 % al unităților cadrului de ucenicie. |
190 |
220 |
245 |
355 |
385 |
410 |
110 |
|
3 |
Dobândirea unor competențe esențiale (Nota 3) |
165 |
165 |
165 |
165 |
165 |
165 |
0 |
|
4 |
Realizarea nivelului 2 al calificării profesionale naționale |
165 |
190 |
220 |
275 |
300 |
330 |
110 |
|
5 |
Realizarea nivelului 2 integral al cadrului de ucenicie |
165 |
190 |
220 |
410 |
440 |
465 |
0 |
|
6 |
Stimulente pentru angajator |
250 |
250 |
250 |
375 |
375 |
375 |
0 |
|
|
NIVELUL 3 DE UCENICIE (PROGRES FORMATIV) – Tineri |
|||||||
|
|
Punctul de declanșare |
Categoriile de finanțare (Nota 1) |
Suplimentul pentru persoanele cu handicap |
|||||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
|||
|
1 |
Aprobarea planului personal de formare |
220 |
220 |
220 |
220 |
220 |
220 |
610 |
|
2 |
Plăți pentru realizarea obiectivelor intermediare (Nota 2) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Realizarea obiectivului de 20 %-25 % al unităților cadrului de ucenicie. |
380 |
440 |
490 |
710 |
770 |
820 |
220 |
|
|
Realizarea obiectivului de 40 %-45 % al unităților cadrului de ucenicie. |
380 |
440 |
490 |
710 |
770 |
820 |
220 |
|
|
Realizarea obiectivului de 60 %-65 % al unităților cadrului de ucenicie. |
380 |
440 |
490 |
710 |
770 |
820 |
220 |
|
|
Realizarea obiectivului de 80 %-85 % al unităților cadrului de ucenicie. |
380 |
440 |
490 |
710 |
770 |
820 |
220 |
|
3 |
Dobândirea unor competențe esențiale (Nota 3) |
330 |
330 |
330 |
330 |
330 |
330 |
0 |
|
4 |
Realizarea nivelului 3 al calificării profesionale naționale |
770 |
820 |
880 |
990 |
1 040 |
1 100 |
220 |
|
5 |
Realizarea nivelului 3 integral al cadrului de ucenicie |
990 |
1 150 |
1 320 |
1 870 |
2 030 |
2 200 |
0 |
|
6 |
Stimulente pentru angajator |
500 |
500 |
500 |
750 |
750 |
750 |
0 |
|
|
NIVELUL 3 DE UCENICIE (PROGRES FORMATIV) – Ucenici adulți (ADULT) |
|||||||
|
|
Punctul de declanșare |
Categoriile de finanțare (Nota 1) |
Suplimentul pentru persoanele cu handicap |
|||||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
|||
|
1 |
Aprobarea planului personal de formare |
110 |
110 |
110 |
110 |
110 |
110 |
305 |
|
2 |
Plăți pentru realizarea obiectivelor intermediare (Nota 2) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Realizarea obiectivului de 20 %-25 % al unităților cadrului de ucenicie. |
190 |
220 |
245 |
355 |
385 |
410 |
110 |
|
|
Realizarea obiectivului de 40 %-45 % al unităților cadrului de ucenicie. |
190 |
220 |
245 |
355 |
385 |
410 |
110 |
|
|
Realizarea obiectivului de 60 %-65 % al unităților cadrului de ucenicie. |
190 |
220 |
245 |
355 |
385 |
410 |
110 |
|
|
Realizarea obiectivului de 80 %-85 % al unităților cadrului de ucenicie. |
190 |
220 |
245 |
355 |
385 |
410 |
110 |
|
3 |
Dobândirea unor competențe esențiale (Nota 3) |
165 |
165 |
165 |
165 |
165 |
165 |
0 |
|
4 |
Realizarea nivelului 3 al calificării profesionale naționale |
385 |
410 |
440 |
495 |
520 |
550 |
110 |
|
5 |
Realizarea nivelului 3 integral al cadrului de ucenicie |
495 |
575 |
660 |
935 |
1 015 |
1 100 |
0 |
|
6 |
Stimulente pentru angajator |
250 |
250 |
250 |
375 |
375 |
375 |
0 |
|
|
NIVELUL 3 (NIVELUL 2 ÎN DESFĂȘURARE) DE UCENICIE (Nota 4) – Tineri |
|||||||
|
|
Punctul de declanșare |
Categoriile de finanțare (Nota 1) |
Supliment pentru persoanele cu handicap |
|||||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
|||
|
1 |
Aprobarea planului personal de formare |
330 |
330 |
330 |
330 |
330 |
330 |
610 |
|
2 |
Plăți pentru realizarea obiectivelor intermediare (Nota 2) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Realizarea obiectivului de 20 %-25 % al unităților cadrului de ucenicie. |
380 |
440 |
490 |
710 |
770 |
820 |
220 |
|
|
Realizarea obiectivului de 40 %-45 % al unităților cadrului de ucenicie. |
380 |
440 |
490 |
710 |
770 |
820 |
220 |
|
|
Realizarea obiectivului de 60 %-65 % al unităților cadrului de ucenicie. |
380 |
440 |
490 |
710 |
770 |
820 |
220 |
|
|
Realizarea obiectivului de 80 %-85 % al unităților cadrului de ucenicie. |
380 |
440 |
490 |
710 |
770 |
820 |
220 |
|
4 |
Realizarea nivelului 2 al calificării profesionale naționale |
660 |
710 |
770 |
990 |
1 040 |
1 100 |
220 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Reținere/debutul plății (Nota 5) |
220 |
220 |
220 |
220 |
220 |
220 |
610 |
|
2 |
Plăți pentru realizarea obiectivelor intermediare (Nota 2) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Realizarea obiectivului de 20 %-25 % al unităților cadrului de ucenicie. |
380 |
440 |
490 |
710 |
770 |
820 |
220 |
|
|
Realizarea obiectivului de 40 %-45 % al unităților cadrului de ucenicie. |
380 |
440 |
490 |
710 |
770 |
820 |
220 |
|
|
Realizarea obiectivului de 60 %-65 % al unităților cadrului de ucenicie. |
380 |
440 |
490 |
710 |
770 |
820 |
220 |
|
|
Realizarea obiectivului de 80 %-85 % al unităților cadrului de ucenicie |
380 |
440 |
490 |
710 |
770 |
820 |
220 |
|
3 |
Dobândirea unor competențe esențiale (Nota 2) |
330 |
330 |
330 |
330 |
330 |
330 |
0 |
|
4 |
Realizarea nivelului 3 al calificării profesionale naționale |
770 |
820 |
880 |
990 |
1 040 |
1 100 |
220 |
|
5 |
Realizarea nivelului 3 integral al cadrului de ucenicie |
990 |
1 150 |
1 320 |
1 870 |
2 030 |
2 200 |
0 |
|
6 |
Stimulente pentru angajator |
1 000 |
1 000 |
1 000 |
1 500 |
1 500 |
1 500 |
0 |
|
|
NIVELUL 3 (NIVELUL 2 ÎN DESFĂȘURARE) DE UCENICIE (Nota 4) – Ucenici adulți (ADULT) |
|||||||
|
|
Punctul de declanșare |
Categoriile de finanțare (Nota 1) |
Supliment pentru persoanele cu handicap |
|||||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
|||
|
1 |
Aprobarea planului personal de formare |
165 |
165 |
165 |
165 |
165 |
165 |
305 |
|
2 |
Plăți pentru realizarea obiectivelor intermediare (Nota 2) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Realizarea obiectivului de 20 %-25 % al unităților cadrului de ucenicie. |
190 |
220 |
245 |
355 |
385 |
410 |
110 |
|
|
Realizarea obiectivului de 40 %-45 % al unităților cadrului de ucenicie. |
190 |
220 |
245 |
355 |
385 |
410 |
110 |
|
|
Realizarea obiectivului de 60 %-65 % al unităților cadrului de ucenicie. |
190 |
220 |
245 |
355 |
385 |
410 |
110 |
|
|
Realizarea obiectivului de 80 %-85 % al unităților cadrului de ucenicie. |
190 |
220 |
245 |
355 |
385 |
410 |
110 |
|
4 |
Realizarea nivelului 2 al calificării profesionale naționale |
330 |
355 |
385 |
495 |
520 |
550 |
110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Reținere/debutul plății (Nota 5) |
110 |
110 |
110 |
110 |
110 |
110 |
305 |
|
2 |
Plăți pentru realizarea obiectivelor intermediare (Nota 2) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Realizarea obiectivului de 20 %-25 % al unităților cadrului de ucenicie. |
190 |
220 |
245 |
355 |
385 |
410 |
110 |
|
|
Realizarea obiectivului de 40 %-45 % al unităților cadrului de ucenicie. |
190 |
220 |
245 |
355 |
385 |
410 |
110 |
|
|
Realizarea obiectivului de 60 %-65 % al unităților cadrului de ucenicie. |
190 |
220 |
245 |
355 |
385 |
410 |
110 |
|
|
Realizarea obiectivului de 80 %-85 % al unităților cadrului de ucenicie |
190 |
220 |
245 |
355 |
385 |
410 |
110 |
|
3 |
Dobândirea unor competențe esențiale (Nota 3) |
165 |
165 |
165 |
165 |
165 |
165 |
0 |
|
4 |
Realizarea nivelului 3 al calificării profesionale naționale |
385 |
410 |
440 |
495 |
520 |
550 |
110 |
|
5 |
Realizarea nivelului 3 integral al cadrului de ucenicie |
495 |
575 |
660 |
935 |
1 015 |
1 100 |
0 |
|
6 |
Stimulente pentru angajator |
500 |
500 |
500 |
750 |
750 |
750 |
0 |
Observații:
|
1. |
Lista completă a cadrelor de ucenicie și a categoriilor de finanțare de care aparțin sunt stabilite în anexele 1 și 2 din documentul ApprenticeshipsNI 2017 Operational Requirements, disponibil la adresa https://www.economy-ni.gov.uk/publications/apprenticeship-guidelines |
|
2. |
Plățile eșalonate vor fi efectuate la finalizarea etapelor/unităților din cadrul general convenit. Pentru a calcula procentul de realizare, finalizarea unor unități întregi sau a unor părți de unități ale cadrului se consideră a fi în conformitate cu documentul ApprenticeshipsNI 2017 Operational Requirements, disponibil la adresa https://www.economy-ni.gov.uk/publications/apprenticeship-guidelines |
|
3. |
Competențele esențiale constau în comunicare, capacitatea de calcul și TIC. Cuantumul pentru competențele esențiale se limitează la o singură plată de 55 GBP per participant pentru un adult și 110 GBP pentru un tânăr în ceea ce privește fiecare dintre competențele esențiale de comunicare, calcul și TIC. |
|
4. |
La nivelul 3 (nivelul 2 în desfășurare) de ucenicie, un ucenic cu experiență anterioară în materie de studiu la nivelul 2 poate trece la un cadru de nivelul 3, luând în considerare educația și realizările anterioare. Acest lucru ar face posibil ca ucenicul să progreseze la nivelul 3 fără a parcurge întregul cadru de nivel 2. |
|
5. |
Se aplică în cazul în care un participant a completat și a obținut toate componentele sistemului de calificare de nivel 2 spre nivelul 3 de ucenicie.” |
(1) Un tânăr este definit ca o persoană cu vârsta cuprinsă între 16 și 24 de ani, în timp ce un adult este definit ca o persoană cu vârsta de 25 de ani și mai mult.
(2) Unitățile cadrului de ucenicie sunt elementele formării specificate/necesare (și anume modulele) care alcătuiesc calificările. Calificările pentru ucenicii de nivelul 2 pot fi consultate la adresa https://www.nidirect.gov.uk/articles/level-2-frameworks-apprenticeships, iar pentru nivelul 3 de ucenicii la adresa https://www.nidirect.gov.uk/articles/level-3-frameworks-apprenticeships