|
30.11.2020 |
CS |
Úřední věstník Evropské unie |
L 401/1 |
KONEČNÉ PŘIJETÍ
(EU, Euratom) 2020/1776
opravného rozpočtu Evropské unie č. 7 na rozpočtový rok 2020
PŘEDSEDA EVROPSKÉHO PARLAMENTU
s ohledem na Smlouvu o fungování Evropské unie a zejména na čl. 314 odst. 4 písm. a) a odst. 9 této smlouvy,
s ohledem na Smlouvu o založení Evropského společenství pro atomovou energii, a zejména na článek 106a této smlouvy,
s ohledem na rozhodnutí Rady 2014/335/EU, Euratom ze dne 26. května 2014 o systému vlastních zdrojů Evropské unie (1),
s ohledem na nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU, Euratom) 2018/1046 ze dne 18. července 2018, kterým se stanoví finanční pravidla pro souhrnný rozpočet Unie, mění nařízení (EU) č. 1296/2013, (EU) č. 1301/2013, (EU) č. 1303/2013, (EU) č. 1304/2013, (EU) č. 1309/2013, (EU) č. 1316/2013, (EU) č. 223/2014, (EU) č. 283/2014 a rozhodnutí č. 541/2014/ EU a zrušuje nařízení (EU, Euratom) č. 966/2012 (2),
s ohledem na nařízení Rady (EU, Euratom) č. 1311/2013 ze dne 2. prosince 2013, kterým se stanoví víceletý finanční rámec na období 2014–2020 (3),
s ohledem na interinstitucionální dohodu ze dne 2. prosince 2013 mezi Evropským parlamentem, Radou a Komisí o rozpočtové kázni, spolupráci v rozpočtových záležitostech a řádném finančním řízení (4),
s ohledem na souhrnný rozpočet Evropské unie na rozpočtový rok 2020 přijatý s konečnou platností dne 27. listopadu 2019 (5),
s ohledem na návrh opravného rozpočtu Evropské unie č. 7 na rozpočtový rok 2020, který Komise přijala dne 6. července 2020,
s ohledem na postoj k návrhu opravného rozpočtu č. 7/2020, který Rada přijala dne 4. září 2020 a postoupila Evropskému parlamentu dne 7. září 2020,
s ohledem na schválení postoje Rady Parlamentem dne 6. října 2020,
s ohledem na články 94 a 96 jednacího řádu Evropského parlamentu,
PROHLAŠUJE:
Jediný článek
Postup podle článku 314 Smlouvy o fungování Evropské unie byl dokončen a opravný rozpočet Evropské unie č. 7 na rozpočtový rok 2020 byl přijat s konečnou platností.
V Bruselu dne 6. října 2020
předseda
D. M. SASSOLI
(1) Úř. věst. L 168, 7.6.2014, s. 105.
(2) Úř. věst. L 193, 30.7.2018, s. 1.
(3) Úř. věst. L 347, 20.12.2013, s. 884.
A. ÚVOD A FINANCOVÁNÍ SOUHRNNÉHO ROZPOČTU
FINANCOVÁNÍ SOUHRNNÉHO ROZPOČTU
Prostředky, jež mají být pokryty v rozpočtovém roce 2020 v souladu s článkem 1 rozhodnutí Rady 2014/335/EU, Euratom ze dne 26. května 2014 o systému vlastních zdrojů Evropské unie
VÝDAJE
|
Popis |
Rozpočet 2020 (1) |
Rozpočet 2019 (2) |
Změna (v %) |
|
|
|
|
|
|
1. Inteligentní růst podporující začlenění |
77 453 828 442 |
67 556 947 173 |
+ 14,65% |
|
2. Udržitelný růst: přírodní zdroje |
57 904 492 439 |
57 399 857 331 |
+0,88 |
|
3. Bezpečnost a občanství |
6 368 527 141 |
3 527 434 894 |
+ 80,54 |
|
4. Globální Evropa |
9 112 061 191 |
9 358 295 603 |
-2,63 |
|
5. Správa |
10 274 196 704 |
9 944 904 743 |
+3,31 |
|
6. Vyrovnávací platby |
p.m. |
p.m. |
— |
|
Zvláštní nástroje |
690 998 208 |
705 051 794 |
– 1,99 |
|
Výdaje celkem (3) |
161 804 104 125 |
148 492 491 538 |
+ 8,96 |
PŘÍJMY
|
Popis |
Rozpočet 2020 (4) |
Rozpočet 2019 (5) |
Změna (v %) |
|
Různé příjmy (hlavy 4 až 9) |
2 046 450 061 |
1 894 392 136 |
+8,03 |
|
Přebytek z předchozího rozpočtového roku (kapitola 3 0, článek 3 0 0) |
3 218 373 955 |
1 802 988 329 |
+78,50 |
|
Salda a úpravy (kapitoly 3 1, 3 2, 3 3 a 39) |
- 400 600 000 |
p.m. |
— |
|
Příjmy za hlavy 3 až 9 celkem |
4 864 224 016 |
3 697 380 465 |
+31,56 |
|
Čisté částky cel a dávek z cukru (kapitoly 1 1 a 1 2) |
18 507 300 000 |
21 471 164 786 |
– 13,80 |
|
Vlastní zdroje z DPH při jednotné sazbě (tabulky 1 a 2, kapitola 1 3) |
17 344 303 050 |
17 738 667 150 |
– 2,22 |
|
Zbývající část, která má být financována z dodatečného zdroje (vlastní zdroj z HND, tabulka 3, kapitola 1 4) |
121 088 277 059 |
105 585 279 137 |
+ 14,68 |
|
Prostředky, jež mají být pokryty z vlastních zdrojů uvedených v článku 2 rozhodnutí 2014/335/EU, Euratom (6) |
156 939 880 109 |
144 795 111 073 |
+ 8,39 |
|
Příjmy celkem (7) |
161 804 104 125 |
148 492 491 538 |
+ 8,96 |
TABULKA 1
Výpočet omezení harmonizovaných základů daně z přidané hodnoty (DPH) podle čl. 2 odst. 1 písm. b) rozhodnutí 2014/335/EU, Euratom
|
Členský stát |
1 % z nelimitovaného základu pro DPH |
1 % z hrubého národního důchodu |
Sazba omezení (v %) |
1 % z hrubého národního důchodu násobeno sazbou omezení |
1 % z limitovaného základu pro DPH (8) |
Členské státy, jejichž základ pro DPH je limitován |
|
|
(1) |
(2) |
(3) |
(4) |
(5) |
(6) |
|
Belgie |
1 897 777 000 |
4 492 260 000 |
50 |
2 246 130 000 |
1 897 777 000 |
|
|
Bulharsko |
271 658 000 |
568 744 000 |
50 |
284 372 000 |
271 658 000 |
|
|
Česko |
923 454 000 |
2 016 108 000 |
50 |
1 008 054 000 |
923 454 000 |
|
|
Dánsko |
1 134 034 000 |
2 997 687 000 |
50 |
1 498 843 500 |
1 134 034 000 |
|
|
Německo |
13 791 909 000 |
33 548 996 000 |
50 |
16 774 498 000 |
13 791 909 000 |
|
|
Estonsko |
127 111 000 |
260 049 000 |
50 |
130 024 500 |
127 111 000 |
|
|
Irsko |
916 120 000 |
2 445 027 000 |
50 |
1 222 513 500 |
916 120 000 |
|
|
Řecko |
689 744 000 |
1 703 172 000 |
50 |
851 586 000 |
689 744 000 |
|
|
Španělsko |
5 257 014 000 |
11 394 533 000 |
50 |
5 697 266 500 |
5 257 014 000 |
|
|
Francie |
10 437 975 000 |
23 109 504 000 |
50 |
11 554 752 000 |
10 437 975 000 |
|
|
Chorvatsko |
332 122 000 |
490 350 000 |
50 |
245 175 000 |
245 175 000 |
Chorvatsko |
|
Itálie |
6 554 877 000 |
16 408 969 000 |
50 |
8 204 484 500 |
6 554 877 000 |
|
|
Kypr |
153 600 000 |
196 679 000 |
50 |
98 339 500 |
98 339 500 |
Kypr |
|
Lotyšsko |
120 755 000 |
285 827 000 |
50 |
142 913 500 |
120 755 000 |
|
|
Litva |
182 105 000 |
436 918 000 |
50 |
218 459 000 |
182 105 000 |
|
|
Lucembursko |
304 016 000 |
427 140 000 |
50 |
213 570 000 |
213 570 000 |
Lucembursko |
|
Maďarsko |
570 270 000 |
1 335 303 000 |
50 |
667 651 500 |
570 270 000 |
|
|
Malta |
91 828 000 |
115 687 000 |
50 |
57 843 500 |
57 843 500 |
Malta |
|
Nizozemsko |
3 090 100 000 |
7 525 158 000 |
50 |
3 762 579 000 |
3 090 100 000 |
|
|
Rakousko |
1 737 376 000 |
3 796 555 000 |
50 |
1 898 277 500 |
1 737 376 000 |
|
|
Polsko |
2 541 144 000 |
4 975 888 000 |
50 |
2 487 944 000 |
2 487 944 000 |
Polsko |
|
Portugalsko |
1 022 557 000 |
1 955 868 000 |
50 |
977 934 000 |
977 934 000 |
Portugalsko |
|
Rumunsko |
814 450 000 |
2 104 070 000 |
50 |
1 052 035 000 |
814 450 000 |
|
|
Slovinsko |
218 848 000 |
450 588 000 |
50 |
225 294 000 |
218 848 000 |
|
|
Slovensko |
341 044 000 |
879 905 000 |
50 |
439 952 500 |
341 044 000 |
|
|
Finsko |
1 018 425 000 |
2 282 237 000 |
50 |
1 141 118 500 |
1 018 425 000 |
|
|
Švédsko |
2 044 088 000 |
4 664 862 000 |
50 |
2 332 431 000 |
2 044 088 000 |
|
|
Spojené království |
11 057 452 000 |
23 933 385 000 |
50 |
11 966 692 500 |
11 057 452 000 |
|
|
Celkem |
67 641 853 000 |
154 801 469 000 |
|
77 400 734 500 |
67 277 392 000 |
|
TABULKA 2
Rozdělení vlastních zdrojů pocházejících z DPH podle čl. 2 odst. 1 písm. b) rozhodnutí 2014/335/EU, Euratom (Kapitola 1 3)
|
Členský stát |
1 % z limitovaného základu pro DPH |
Jednotná sazba pro vlastní zdroj z DPH (v %) |
Vlastní zdroj z DPH při jednotné sazbě |
|
|
(1) |
(2) |
(3) = (1) × (2) |
|
Belgie |
1 897 777 000 |
0,30 |
569 333 100 |
|
Bulharsko |
271 658 000 |
0,30 |
81 497 400 |
|
Česko |
923 454 000 |
0,30 |
277 036 200 |
|
Dánsko |
1 134 034 000 |
0,30 |
340 210 200 |
|
Německo |
13 791 909 000 |
0,15 |
2 068 786 350 |
|
Estonsko |
127 111 000 |
0,30 |
38 133 300 |
|
Irsko |
916 120 000 |
0,30 |
274 836 000 |
|
Řecko |
689 744 000 |
0,30 |
206 923 200 |
|
Španělsko |
5 257 014 000 |
0,30 |
1 577 104 200 |
|
Francie |
10 437 975 000 |
0,30 |
3 131 392 500 |
|
Chorvatsko |
245 175 000 |
0,30 |
73 552 500 |
|
Itálie |
6 554 877 000 |
0,30 |
1 966 463 100 |
|
Kypr |
98 339 500 |
0,30 |
29 501 850 |
|
Lotyšsko |
120 755 000 |
0,30 |
36 226 500 |
|
Litva |
182 105 000 |
0,30 |
54 631 500 |
|
Lucembursko |
213 570 000 |
0,30 |
64 071 000 |
|
Maďarsko |
570 270 000 |
0,30 |
171 081 000 |
|
Malta |
57 843 500 |
0,30 |
17 353 050 |
|
Nizozemsko |
3 090 100 000 |
0,15 |
463 515 000 |
|
Rakousko |
1 737 376 000 |
0,30 |
521 212 800 |
|
Polsko |
2 487 944 000 |
0,30 |
746 383 200 |
|
Portugalsko |
977 934 000 |
0,30 |
293 380 200 |
|
Rumunsko |
814 450 000 |
0,30 |
244 335 000 |
|
Slovinsko |
218 848 000 |
0,30 |
65 654 400 |
|
Slovensko |
341 044 000 |
0,30 |
102 313 200 |
|
Finsko |
1 018 425 000 |
0,30 |
305 527 500 |
|
Švédsko |
2 044 088 000 |
0,15 |
306 613 200 |
|
Spojené království |
11 057 452 000 |
0,30 |
3 317 235 600 |
|
Celkem |
67 277 392 000 |
|
17 344 303 050 |
TABULKA 3
Určení jednotné sazby a rozdělení zdrojů na základě hrubého národního důchodu podle čl. 2 odst. 1 písm. c) rozhodnutí 2014/335/EU, Euratom (Kapitola 1 4)
|
Členský stát |
1 % z hrubého národního důchodu |
Jednotná sazba vlastního zdroje z „dodatečného základu“ (9) |
Vlastní zdroj z „dodatečného základu“ při jednotné sazbě |
|
|
(1) |
(2) |
(3) = (1) × (2) |
|
Belgie |
4 492 260 000 |
0,7822166 |
3 513 920 294 |
|
Bulharsko |
568 744 000 |
0,7822166 |
444 880 992 |
|
Česko |
2 016 108 000 |
0,7822166 |
1 577 033 123 |
|
Dánsko |
2 997 687 000 |
0,7822166 |
2 344 840 500 |
|
Německo |
33 548 996 000 |
0,7822166 |
26 242 581 215 |
|
Estonsko |
260 049 000 |
0,7822166 |
203 414 642 |
|
Irsko |
2 445 027 000 |
0,7822166 |
1 912 540 680 |
|
Řecko |
1 703 172 000 |
0,7822166 |
1 332 249 392 |
|
Španělsko |
11 394 533 000 |
0,7822166 |
8 912 992 737 |
|
Francie |
23 109 504 000 |
0,7822166 |
18 076 637 393 |
|
Chorvatsko |
490 350 000 |
0,7822166 |
383 559 904 |
|
Itálie |
16 408 969 000 |
0,7822166 |
12 835 367 761 |
|
Kypr |
196 679 000 |
0,7822166 |
153 845 577 |
|
Lotyšsko |
285 827 000 |
0,7822166 |
223 578 621 |
|
Litva |
436 918 000 |
0,7822166 |
341 764 508 |
|
Lucembursko |
427 140 000 |
0,7822166 |
334 115 994 |
|
Maďarsko |
1 335 303 000 |
0,7822166 |
1 044 496 158 |
|
Malta |
115 687 000 |
0,7822166 |
90 492 291 |
|
Nizozemsko |
7 525 158 000 |
0,7822166 |
5 886 303 423 |
|
Rakousko |
3 796 555 000 |
0,7822166 |
2 969 728 302 |
|
Polsko |
4 975 888 000 |
0,7822166 |
3 892 222 139 |
|
Portugalsko |
1 955 868 000 |
0,7822166 |
1 529 912 396 |
|
Rumunsko |
2 104 070 000 |
0,7822166 |
1 645 838 458 |
|
Slovinsko |
450 588 000 |
0,7822166 |
352 457 408 |
|
Slovensko |
879 905 000 |
0,7822166 |
688 276 288 |
|
Finsko |
2 282 237 000 |
0,7822166 |
1 785 203 642 |
|
Švédsko |
4 664 862 000 |
0,7822166 |
3 648 932 442 |
|
Spojené království |
23 933 385 000 |
0,7822166 |
18 721 090 779 |
|
Celkem |
154 801 469 000 |
|
121 088 277 059 |
TABULKA 4
Výpočet hrubého snížení příspěvků z HND pro Dánsko, Nizozemsko a Švédsko a jeho financování podle čl. 2 odst. 5 rozhodnutí 2014/335/EU, Euratom (Kapitola 1 6)
|
Členský stát |
Hrubé snížení |
Procentní podíl na HND |
Klíč HND aplikovaný na hrubé snížení |
Financování snížení |
|
|
(1) |
(2) |
(3) |
(4) = (1) +(3) |
|
Belgie |
|
2,90 |
32 992 238 |
32 992 238 |
|
Bulharsko |
|
0,37 |
4 176 993 |
4 176 993 |
|
Česko |
|
1,30 |
14 806 782 |
14 806 782 |
|
Dánsko |
– 146 333 564 |
1,94 |
22 015 735 |
– 124 317 829 |
|
Německo |
|
21,67 |
246 391 898 |
246 391 898 |
|
Estonsko |
|
0,17 |
1 909 862 |
1 909 862 |
|
Irsko |
|
1,58 |
17 956 867 |
17 956 867 |
|
Řecko |
|
1,10 |
12 508 505 |
12 508 505 |
|
Španělsko |
|
7,36 |
83 684 192 |
83 684 192 |
|
Francie |
|
14,93 |
169 721 757 |
169 721 757 |
|
Chorvatsko |
|
0,32 |
3 601 248 |
3 601 248 |
|
Itálie |
|
10,60 |
120 511 416 |
120 511 416 |
|
Kypr |
|
0,13 |
1 444 458 |
1 444 458 |
|
Lotyšsko |
|
0,18 |
2 099 182 |
2 099 182 |
|
Litva |
|
0,28 |
3 208 831 |
3 208 831 |
|
Lucembursko |
|
0,28 |
3 137 019 |
3 137 019 |
|
Maďarsko |
|
0,86 |
9 806 786 |
9 806 786 |
|
Malta |
|
0,07 |
849 633 |
849 633 |
|
Nizozemsko |
– 782 321 749 |
4,86 |
55 266 571 |
– 727 055 178 |
|
Rakousko |
|
2,45 |
27 882 813 |
27 882 813 |
|
Polsko |
|
3,21 |
36 544 119 |
36 544 119 |
|
Portugalsko |
|
1,26 |
14 364 365 |
14 364 365 |
|
Rumunsko |
|
1,36 |
15 452 796 |
15 452 796 |
|
Slovinsko |
|
0,29 |
3 309 227 |
3 309 227 |
|
Slovensko |
|
0,57 |
6 462 234 |
6 462 234 |
|
Finsko |
|
1,47 |
16 761 298 |
16 761 298 |
|
Švédsko |
– 208 243 919 |
3,01 |
34 259 869 |
– 173 984 050 |
|
Spojené království |
|
15,46 |
175 772 538 |
175 772 538 |
|
Celkem |
-1 136 899 232 |
100,00 |
1 136 899 232 |
0 |
|
EU HDP cenový deflátor, v EUR, (hospodářská prognóza z jara 2019): a) 2011 EU-27 = 100,0000 / b) 2013 EU-27 = 102,9958 c) 2013 EU-28 = 102,9874 / d) 2020 EU-28 = 112,5551 |
||||
|
Paušální částka pro Nizozemsko: v cenách roku 2020: 695 000 000 EUR × [ (b/a) × (d/c) ] = 782 321 749 EUR |
||||
|
Paušální částka pro Švédsko: v cenách roku 2020: 185 000 000 EUR × [ (b/a) × (d/c) ] = 208 243 919 EUR |
||||
|
Paušální částka pro Dánsko: v cenách roku 2020: 130 000 000 EUR × [ (b/a) × (d/c) ] = 146 333 564 EUR |
TABULKA 5.1
Oprava rozpočtových nevyvážeností ve prospěch Spojeného království za rok 2019 podle článku 4 rozhodnutí 2014/335/EU, Euratom (kapitola 1 5)
|
Popis |
Koeficient (10) (%) |
Částka |
|
1. Podíl Spojeného království (v %) na předpokládaném nelimitovaném základu DPH |
16,0617 |
|
|
2. Podíl Spojeného království (v %) na celkových přidělených výdajích upravených v návaznosti na rozšíření |
7,6186 |
|
|
3. (1) – (2) |
8,4431 |
|
|
4. Celkové přidělené výdaje |
|
133 761 974 693 |
|
5 Výdaje související s rozšířením (11) |
|
33 495 190 550 |
|
6. Celkové přidělené výdaje upravené v návaznosti na rozšíření = (4) – (5) |
|
100 266 784 143 |
|
7. Původní částka opravy pro Spojené království = (3) × (6) × 0,66 |
|
5 587 332 443 |
|
8. Výhoda pro Spojené království (12) |
|
459 372 003 |
|
9. Vlastní částka opravy pro Spojené království = (7) – (8) |
|
5 127 960 440 |
|
10. Neočekávané zisky plynoucí z tradičních vlastních zdrojů (13) |
|
–42 372 235 |
|
11. Základní vyrovnávací platba pro Spojené království = (9) – (10) |
|
5 170 332 675 |
TABULKA 5.2
Oprava rozpočtových nevyvážeností ve prospěch Spojeného království za rok 2015 podle článku 4 rozhodnutí 2014/335/EU, Euratom (kapitola 3 5)
|
Popis |
Koeficient (14) (%) |
Částka |
|
1. Podíl Spojeného království (v %) na předpokládaném nelimitovaném základu DPH |
19,1419 |
|
|
2. Podíl Spojeného království (v %) na celkových přidělených výdajích upravených v návaznosti na rozšíření |
7,5894 |
|
|
3. (1) – (2) |
11,5525 |
|
|
4. Celkové přidělené výdaje |
|
129 135 893 336 |
|
5 Výdaje související s rozšířením (15) |
|
31 639 878 296 |
|
6. Celkové přidělené výdaje upravené v návaznosti na rozšíření = (4) – (5) |
|
97 496 015 040 |
|
7. Původní částka opravy pro Spojené království = (3) × (6) × 0,66 |
|
7 433 724 758 |
|
8. Výhoda pro Spojené království (16) |
|
1 381 345 015 |
|
9. Vlastní částka opravy pro Spojené království = (7) – (8) |
|
6 052 379 743 |
|
10. Neočekávané zisky plynoucí z tradičních vlastních zdrojů (17) |
|
-74 320 246 |
|
11. Oprava pro Spojené království = (9) – (10) (18) |
|
6 126 699 989 |
TABULKA 5.3
Oprava rozpočtových nevyvážeností ve prospěch Spojeného království za rok 2016 podle článku 4 rozhodnutí 2014/335/EU, Euratom (kapitola 3 5)
|
Popis |
Koeficient (19) (%) |
Částka |
|
1. Podíl Spojeného království (v %) na předpokládaném nelimitovaném základu DPH |
17,3576 |
|
|
2. Podíl Spojeného království (v %) na celkových přidělených výdajích upravených v návaznosti na rozšíření |
7,6922 |
|
|
3. (1) – (2) |
9,6654 |
|
|
4. Celkové přidělené výdaje |
|
117 460 512 555 |
|
5 Výdaje související s rozšířením (20) |
|
25 403 051 464 |
|
6. Celkové přidělené výdaje upravené v návaznosti na rozšíření = (4) – (5) |
|
92 057 461 091 |
|
7. Původní částka opravy pro Spojené království = (3) × (6) × 0,66 |
|
5 872 505 812 |
|
8. Výhoda pro Spojené království (21) |
|
851 694 541 |
|
9. Vlastní částka opravy pro Spojené království = (7) – (8) |
|
5 020 811 271 |
|
10. Neočekávané zisky plynoucí z tradičních vlastních zdrojů (22) |
|
–40 846 944 |
|
11. Oprava pro Spojené království = (9) – (10) (23) |
|
5 061 658 216 |
TABULKA 5.4
Oprava rozpočtových nevyvážeností ve prospěch Spojeného království za rok 2017 podle článku 4 rozhodnutí 2014/335/EU, Euratom (kapitola 3 6)
|
Popis |
Koeficient (24) (%) |
Částka |
|
1. Podíl Spojeného království (v %) na předpokládaném nelimitovaném základu DPH |
15,9063 |
|
|
2. Podíl Spojeného království (v %) na celkových přidělených výdajích upravených v návaznosti na rozšíření |
6,9862 |
|
|
3. (1) – (2) |
8,9201 |
|
|
4. Celkové přidělené výdaje |
|
110 891 011 881 |
|
5 Výdaje související s rozšířením (25) |
|
20 917 337 083 |
|
6. Celkové přidělené výdaje upravené v návaznosti na rozšíření = (4) – (5) |
|
89 973 674 798 |
|
7. Původní částka opravy pro Spojené království = (3) × (6) × 0,66 |
|
5 297 002 140 |
|
8. Výhoda pro Spojené království (26) |
|
147 663 777 |
|
9. Vlastní částka opravy pro Spojené království = (7) – (8) |
|
5 149 338 362 |
|
10. Neočekávané zisky plynoucí z tradičních vlastních zdrojů (27) |
|
–9 019 736 |
|
11. Oprava pro Spojené království = (9) – (10) (28) |
|
5 158 358 098 |
TABULKA 5.5
Oprava rozpočtových nevyvážeností ve prospěch Spojeného království za rok 2018 podle článku 4 rozhodnutí 2014/335/EU, Euratom (kapitola 3 6)
|
Popis |
Koeficient (29) (%) |
Částka |
|
1. Podíl Spojeného království (v %) na předpokládaném nelimitovaném základu DPH |
16,0805 |
|
|
2. Podíl Spojeného království (v %) na celkových přidělených výdajích upravených v návaznosti na rozšíření |
6,7158 |
|
|
3. (1) – (2) |
9,3646 |
|
|
4. Celkové přidělené výdaje |
|
129 720 353 887 |
|
5 Výdaje související s rozšířením (30) |
|
31 051 543 542 |
|
6. Celkové přidělené výdaje upravené v návaznosti na rozšíření = (4) – (5) |
|
98 668 810 345 |
|
7. Původní částka opravy pro Spojené království = (3) × (6) × 0,66 |
|
6 098 379 860 |
|
8. Výhoda pro Spojené království (31) |
|
620 706 683 |
|
9. Vlastní částka opravy pro Spojené království = (7) – (8) |
|
5 477 673 177 |
|
10. Neočekávané zisky plynoucí z tradičních vlastních zdrojů (32) |
|
–38 961 662 |
|
11. Oprava pro Spojené království = (9) – (10) (33) |
|
5 516 634 839 |
TABULKA 6.1
Výpočet financování opravy pro Spojené království stanovené na –5 170 332 675 EUR (kapitola 1 5)
|
Členský stát |
Procentní podíl základu pro HND |
Podíly bez Spojeného království |
Podíly bez Německa, Nizozemska, Rakouska, Švédska a Spojeného království |
Tři čtvrtiny podílu Německa, Nizozemska, Rakouska a Švédska ve sloupci 2 |
Sloupec 4 rozdělený v souladu se sloupcem 3 |
Rozsah financování |
Rozsah financování použitý na opravy |
|
|
(1) |
(2) |
(3) |
(4) |
(5) |
(6) = (2) +(4) +(5) |
(7) |
|
Belgie |
2,90 |
3,43 |
5,52 |
|
1,57 |
5,00 |
258 550 776 |
|
Bulharsko |
0,37 |
0,43 |
0,70 |
|
0,20 |
0,63 |
32 733 903 |
|
Česko |
1,30 |
1,54 |
2,48 |
|
0,70 |
2,24 |
116 036 536 |
|
Dánsko |
1,94 |
2,29 |
3,69 |
|
1,05 |
3,34 |
172 531 042 |
|
Německo |
21,67 |
25,64 |
0,00 |
-19,23 |
0,00 |
6,41 |
331 363 203 |
|
Estonsko |
0,17 |
0,20 |
0,32 |
|
0,09 |
0,29 |
14 967 048 |
|
Irsko |
1,58 |
1,87 |
3,01 |
|
0,85 |
2,72 |
140 722 849 |
|
Řecko |
1,10 |
1,30 |
2,09 |
|
0,59 |
1,90 |
98 025 591 |
|
Španělsko |
7,36 |
8,71 |
14,01 |
|
3,98 |
12,68 |
655 809 180 |
|
Francie |
14,93 |
17,66 |
28,41 |
|
8,07 |
25,72 |
1 330 061 079 |
|
Chorvatsko |
0,32 |
0,37 |
0,60 |
|
0,17 |
0,55 |
28 221 958 |
|
Itálie |
10,60 |
12,54 |
20,18 |
|
5,73 |
18,27 |
944 413 650 |
|
Kypr |
0,13 |
0,15 |
0,24 |
|
0,07 |
0,22 |
11 319 805 |
|
Lotyšsko |
0,18 |
0,22 |
0,35 |
|
0,10 |
0,32 |
16 450 694 |
|
Litva |
0,28 |
0,33 |
0,54 |
|
0,15 |
0,49 |
25 146 694 |
|
Lucembursko |
0,28 |
0,33 |
0,53 |
|
0,15 |
0,48 |
24 583 924 |
|
Maďarsko |
0,86 |
1,02 |
1,64 |
|
0,47 |
1,49 |
76 852 993 |
|
Malta |
0,07 |
0,09 |
0,14 |
|
0,04 |
0,13 |
6 658 333 |
|
Nizozemsko |
4,86 |
5,75 |
0,00 |
-4,31 |
0,00 |
1,44 |
74 325 934 |
|
Rakousko |
2,45 |
2,90 |
0,00 |
-2,18 |
0,00 |
0,73 |
37 498 548 |
|
Polsko |
3,21 |
3,80 |
6,12 |
|
1,74 |
5,54 |
286 385 851 |
|
Portugalsko |
1,26 |
1,49 |
2,40 |
|
0,68 |
2,18 |
112 569 439 |
|
Rumunsko |
1,36 |
1,61 |
2,59 |
|
0,73 |
2,34 |
121 099 164 |
|
Slovinsko |
0,29 |
0,34 |
0,55 |
|
0,16 |
0,50 |
25 933 467 |
|
Slovensko |
0,57 |
0,67 |
1,08 |
|
0,31 |
0,98 |
50 642 688 |
|
Finsko |
1,47 |
1,74 |
2,81 |
|
0,80 |
2,54 |
131 353 516 |
|
Švédsko |
3,01 |
3,56 |
0,00 |
-2,67 |
0,00 |
0,89 |
46 074 810 |
|
Spojené království |
15,46 |
0,00 |
0,00 |
|
0,00 |
0,00 |
0 |
|
Celkem |
100,00 |
100,00 |
100,00 |
-28,39 |
28,39 |
100,00 |
5 170 332 675 |
Výpočty na 15 desetinných míst.
TABULKA 6.2
Financování konečné opravy pro Spojené království za rok 2015 (kapitola 35)
|
Členský stát |
Částka |
|
|
(1) |
|
Belgie |
1 267 154 |
|
Bulharsko |
3 148 896 |
|
Česká republika |
4 903 895 |
|
Dánsko |
6 556 672 |
|
Německo |
4 385 985 |
|
Estonsko |
303 635 |
|
Irsko |
20 284 145 |
|
Řecko |
504 408 |
|
Španělsko |
1 272 857 |
|
Francie |
5 838 257 |
|
Chorvatsko |
1 207 446 |
|
Itálie |
19 287 491 |
|
Kypr |
627 536 |
|
Lotyšsko |
– 619 579 |
|
Litva |
– 208 473 |
|
Lucembursko |
866 089 |
|
Maďarsko |
2 764 651 |
|
Malta |
310 080 |
|
Nizozemsko |
– 260 138 |
|
Rakousko |
1 362 429 |
|
Polsko |
–9 542 201 |
|
Portugalsko |
476 355 |
|
Rumunsko |
1 609 226 |
|
Slovinsko |
123 083 |
|
Slovensko |
1 555 233 |
|
Finsko |
4 733 265 |
|
Švédsko |
–2 400 255 |
|
Spojené království |
–70 358 142 |
|
Celkem |
0 |
TABULKA 6.3
Financování konečné opravy pro Spojené království za rok 2016 (kapitola 35)
|
Členský stát |
Částka |
|
|
(1) |
|
Belgie |
12 381 389 |
|
Bulharsko |
1 683 717 |
|
Česká republika |
6 602 363 |
|
Dánsko |
3 769 035 |
|
Německo |
5 007 497 |
|
Estonsko |
892 527 |
|
Irsko |
3 060 816 |
|
Řecko |
– 239 791 |
|
Španělsko |
4 704 411 |
|
Francie |
26 115 146 |
|
Chorvatsko |
1 550 836 |
|
Itálie |
26 775 334 |
|
Kypr |
893 340 |
|
Lotyšsko |
185 011 |
|
Litva |
904 487 |
|
Lucembursko |
– 272 563 |
|
Maďarsko |
2 362 157 |
|
Malta |
310 901 |
|
Nizozemsko |
3 455 636 |
|
Rakousko |
855 227 |
|
Polsko |
15 053 623 |
|
Portugalsko |
2 825 093 |
|
Rumunsko |
5 438 400 |
|
Slovinsko |
821 604 |
|
Slovensko |
454 399 |
|
Finsko |
3 348 353 |
|
Švédsko |
128 390 |
|
Spojené království |
– 129 067 338 |
|
Celkem |
0 |
TABULKA 6.4
Průběžná aktualizace financování opravy pro Spojené království za rok 2017 (kapitola 36)
|
Členský stát |
Částka |
|
|
(1) |
|
Belgie |
15 856 715 |
|
Bulharsko |
3 231 445 |
|
Česká republika |
3 814 138 |
|
Dánsko |
10 232 027 |
|
Německo |
12 286 393 |
|
Estonsko |
1 271 298 |
|
Irsko |
5 263 528 |
|
Řecko |
4 209 140 |
|
Španělsko |
23 937 729 |
|
Francie |
58 977 709 |
|
Chorvatsko |
1 777 843 |
|
Itálie |
45 010 069 |
|
Kypr |
752 318 |
|
Lotyšsko |
741 095 |
|
Litva |
1 627 128 |
|
Lucembursko |
374 066 |
|
Maďarsko |
3 692 230 |
|
Malta |
265 690 |
|
Nizozemsko |
4 759 697 |
|
Rakousko |
1 361 203 |
|
Polsko |
5 297 081 |
|
Portugalsko |
6 203 836 |
|
Rumunsko |
5 382 461 |
|
Slovinsko |
765 633 |
|
Slovensko |
1 500 046 |
|
Finsko |
5 572 775 |
|
Švédsko |
257 162 |
|
Spojené království |
– 224 420 455 |
|
Celkem |
0 |
TABULKA 6.5
Průběžná aktualizace financování opravy pro Spojené království za rok 2018 (kapitola 36)
|
Členský stát |
Částka |
|
|
(1) |
|
Belgie |
27 909 738 |
|
Bulharsko |
5 747 148 |
|
Česká republika |
12 780 811 |
|
Dánsko |
17 414 841 |
|
Německo |
26 899 549 |
|
Estonsko |
2 324 061 |
|
Irsko |
13 878 796 |
|
Řecko |
7 355 826 |
|
Španělsko |
58 628 464 |
|
Francie |
132 102 159 |
|
Chorvatsko |
3 326 099 |
|
Itálie |
80 506 049 |
|
Kypr |
1 290 517 |
|
Lotyšsko |
1 428 955 |
|
Litva |
3 518 387 |
|
Lucembursko |
3 459 527 |
|
Maďarsko |
9 060 360 |
|
Malta |
599 078 |
|
Nizozemsko |
7 666 480 |
|
Rakousko |
3 225 174 |
|
Polsko |
25 585 020 |
|
Portugalsko |
12 696 708 |
|
Rumunsko |
15 373 126 |
|
Slovinsko |
1 888 602 |
|
Slovensko |
3 559 433 |
|
Finsko |
9 899 420 |
|
Švédsko |
4 981 835 |
|
Spojené království |
– 493 106 163 |
|
Celkem |
0 |
TABULKA 7
Přehled financování (34)souhrnného rozpočtu podle typu vlastního zdroje a podle členského státu
|
Členský stát |
Tradiční vlastní zdroje (TVZ) |
|
Vlastní zdroje z DPH a HND, včetně úprav |
Vlastní zdroje celkem (35) |
|||||||
|
Čisté poplatky z cukru (80%) |
Čistá cla (80 %) |
Celkové čisté tradiční vlastní zdroje (80 %) |
Náklady na výběr (20 % z hrubých TZV) (p.m.) |
Vlastní zdroj z DPH |
Vlastní zdroj z HND |
Snížení pro Dánsko, Nizozemsko a Švédsko |
Oprava pro Spojené království |
Příspěvky členských států celkem |
Podíl na celkových příspěvcích členských států (%) |
||
|
|
(1) |
(2) |
(3) = (1) +(2) |
(4) |
(5) |
(6) |
(7) |
(8) |
(9) = (5) +(6) +(7) +(8) |
(10) |
(11) = (3) +(9) |
|
Belgie |
0 |
1 855 200 000 |
1 855 200 000 |
463 800 000 |
569 333 100 |
3 513 920 294 |
32 992 238 |
315 965 772 |
4 432 211 404 |
3,20 |
6 287 411 404 |
|
Bulharsko |
0 |
77 000 000 |
77 000 000 |
19 250 000 |
81 497 400 |
444 880 992 |
4 176 993 |
46 545 109 |
577 100 494 |
0,42 |
654 100 494 |
|
Česko |
0 |
257 600 000 |
257 600 000 |
64 400 000 |
277 036 200 |
1 577 033 123 |
14 806 782 |
144 137 743 |
2 013 013 848 |
1,45 |
2 270 613 848 |
|
Dánsko |
0 |
316 900 000 |
316 900 000 |
79 225 000 |
340 210 200 |
2 344 840 500 |
– 124 317 829 |
210 503 617 |
2 771 236 488 |
2,00 |
3 088 136 488 |
|
Německo |
0 |
3 682 900 000 |
3 682 900 000 |
920 725 000 |
2 068 786 350 |
26 242 581 215 |
246 391 898 |
379 942 627 |
28 937 702 090 |
20,90 |
32 620 602 090 |
|
Estonsko |
0 |
36 400 000 |
36 400 000 |
9 100 000 |
38 133 300 |
203 414 642 |
1 909 862 |
19 758 569 |
263 216 373 |
0,19 |
299 616 373 |
|
Irsko |
0 |
239 800 000 |
239 800 000 |
59 950 000 |
274 836 000 |
1 912 540 680 |
17 956 867 |
183 210 134 |
2 388 543 681 |
1,73 |
2 628 343 681 |
|
Řecko |
0 |
227 100 000 |
227 100 000 |
56 775 000 |
206 923 200 |
1 332 249 392 |
12 508 505 |
109 855 174 |
1 661 536 271 |
1,20 |
1 888 636 271 |
|
Španělsko |
0 |
1 145 600 000 |
1 145 600 000 |
286 400 000 |
1 577 104 200 |
8 912 992 737 |
83 684 192 |
744 352 641 |
11 318 133 770 |
8,18 |
12 463 733 770 |
|
Francie |
0 |
1 492 900 000 |
1 492 900 000 |
373 225 000 |
3 131 392 500 |
18 076 637 393 |
169 721 757 |
1 553 094 350 |
22 930 846 000 |
16,56 |
24 423 746 000 |
|
Chorvatsko |
0 |
29 500 000 |
29 500 000 |
7 375 000 |
73 552 500 |
383 559 904 |
3 601 248 |
36 084 182 |
496 797 834 |
0,36 |
526 297 834 |
|
Itálie |
0 |
1 548 800 000 |
1 548 800 000 |
387 200 000 |
1 966 463 100 |
12 835 367 761 |
120 511 416 |
1 115 992 593 |
16 038 334 870 |
11,59 |
17 587 134 870 |
|
Kypr |
0 |
25 000 000 |
25 000 000 |
6 250 000 |
29 501 850 |
153 845 577 |
1 444 458 |
14 883 516 |
199 675 401 |
0,14 |
224 675 401 |
|
Lotyšsko |
0 |
36 400 000 |
36 400 000 |
9 100 000 |
36 226 500 |
223 578 621 |
2 099 182 |
18 186 176 |
280 090 479 |
0,20 |
316 490 479 |
|
Litva |
0 |
90 500 000 |
90 500 000 |
22 625 000 |
54 631 500 |
341 764 508 |
3 208 831 |
30 988 223 |
430 593 062 |
0,31 |
521 093 062 |
|
Lucembursko |
0 |
17 700 000 |
17 700 000 |
4 425 000 |
64 071 000 |
334 115 994 |
3 137 019 |
29 011 043 |
430 335 056 |
0,31 |
448 035 056 |
|
Maďarsko |
0 |
164 900 000 |
164 900 000 |
41 225 000 |
171 081 000 |
1 044 496 158 |
9 806 786 |
94 732 391 |
1 320 116 335 |
0,95 |
1 485 016 335 |
|
Malta |
0 |
13 400 000 |
13 400 000 |
3 350 000 |
17 353 050 |
90 492 291 |
849 633 |
8 144 082 |
116 839 056 |
0,08 |
130 239 056 |
|
Nizozemsko |
0 |
2 461 700 000 |
2 461 700 000 |
615 425 000 |
463 515 000 |
5 886 303 423 |
– 727 055 178 |
89 947 609 |
5 712 710 854 |
4,13 |
8 174 410 854 |
|
Rakousko |
0 |
188 000 000 |
188 000 000 |
47 000 000 |
521 212 800 |
2 969 728 302 |
27 882 813 |
44 302 581 |
3 563 126 496 |
2,57 |
3 751 126 496 |
|
Polsko |
0 |
734 900 000 |
734 900 000 |
183 725 000 |
746 383 200 |
3 892 222 139 |
36 544 119 |
322 779 374 |
4 997 928 832 |
3,61 |
5 732 828 832 |
|
Portugalsko |
0 |
179 800 000 |
179 800 000 |
44 950 000 |
293 380 200 |
1 529 912 396 |
14 364 365 |
134 771 431 |
1 972 428 392 |
1,42 |
2 152 228 392 |
|
Rumunsko |
0 |
164 900 000 |
164 900 000 |
41 225 000 |
244 335 000 |
1 645 838 458 |
15 452 796 |
148 902 377 |
2 054 528 631 |
1,48 |
2 219 428 631 |
|
Slovinsko |
0 |
71 000 000 |
71 000 000 |
17 750 000 |
65 654 400 |
352 457 408 |
3 309 227 |
29 532 389 |
450 953 424 |
0,33 |
521 953 424 |
|
Slovensko |
0 |
74 100 000 |
74 100 000 |
18 525 000 |
102 313 200 |
688 276 288 |
6 462 234 |
57 711 799 |
854 763 521 |
0,62 |
928 863 521 |
|
Finsko |
0 |
136 700 000 |
136 700 000 |
34 175 000 |
305 527 500 |
1 785 203 642 |
16 761 298 |
154 907 329 |
2 262 399 769 |
1,63 |
2 399 099 769 |
|
Švédsko |
0 |
436 100 000 |
436 100 000 |
109 025 000 |
306 613 200 |
3 648 932 442 |
– 173 984 050 |
49 041 942 |
3 830 603 534 |
2,77 |
4 266 703 534 |
|
Spojené království |
0 |
2 802 500 000 |
2 802 500 000 |
700 625 000 |
3 317 235 600 |
18 721 090 779 |
175 772 538 |
-6 087 284 773 |
16 126 814 144 |
11,65 |
18 929 314 144 |
|
Celkem |
0 |
18 507 300 000 |
18 507 300 000 |
4 626 825 000 |
17 344 303 050 |
121 088 277 059 |
0 |
0 |
138 432 580 109 |
100,00 |
156 939 880 109 |
B. CELKOVÝ VÝKAZ PŘÍJMŮ PODLE ROZPOČTOVÝCH ODDÍLŮ
|
Hlava |
Okruh |
Rozpočet 2020 |
Opravný rozpočet č. 7/2020 |
Nová částka |
|
1 |
VLASTNÍ ZDROJE |
156 657 280 109 |
282 600 000 |
156 939 880 109 |
|
3 |
PŘEBYTKY, SALDA A OPRAVY |
3 218 373 955 |
– 400 600 000 |
2 817 773 955 |
|
4 |
PŘÍJMY OD OSOB PRACUJÍCÍCH V ORGÁNECH A JINÝCH INSTITUCÍCH UNIE |
1 651 322 700 |
|
1 651 322 700 |
|
5 |
PŘÍJMY ZE SPRÁVNÍ ČINNOSTI ORGÁNŮ |
15 050 000 |
|
15 050 000 |
|
6 |
PŘÍSPĚVKY A NÁHRADY V SOUVISLOSTI S DOHODAMI A PROGRAMY UNIE |
130 000 000 |
|
130 000 000 |
|
7 |
ÚROKY Z PRODLENÍ A POKUTY |
115 000 000 |
118 000 000 |
233 000 000 |
|
8 |
VÝPŮJČNÍ A ÚVĚROVÉ OPERACE |
2 076 361 |
|
2 076 361 |
|
9 |
RŮZNÉ PŘÍJMY |
15 001 000 |
|
15 001 000 |
|
|
CELKOVÝ SOUČET |
161 804 104 125 |
0 |
161 804 104 125 |
HLAVA 1
VLASTNÍ ZDROJE
|
Hlava Kapitola |
Název |
Rozpočet 2020 |
Opravný rozpočet č. 7/2020 |
Nová částka |
|
1 1 |
DÁVKY A OSTATNÍ POPLATKY STANOVENÉ V RÁMCI SPOLEČNÉ ORGANIZACE TRHU S CUKREM (ČL. 2 ODST. 1 PÍSM. A) ROZHODNUTÍ 2014/335/EU, EURATOM) |
p.m. |
p.m. |
p.m. |
|
1 2 |
CLA A OSTATNÍ POPLATKY UVEDENÉ V ČL. 2 ODST. 1 PÍSM. A) ROZHODNUTÍ 2014/335/EU, EURATOM |
22 156 900 000 |
-3 649 600 000 |
18 507 300 000 |
|
1 3 |
VLASTNÍ ZDROJE POCHÁZEJÍCÍ Z DANĚ Z PŘIDANÉ HODNOTY PODLE ČL. 2 ODST. 1 PÍSM. B) ROZHODNUTÍ 2014/335/EU, EURATOM |
18 945 245 250 |
-1 600 942 200 |
17 344 303 050 |
|
1 4 |
VLASTNÍ ZDROJE VYCHÁZEJÍCÍ Z HRUBÉHO NÁRODNÍHO DŮCHODU PODLE ČL. 2 ODST. 1 PÍSM. C) ROZHODNUTÍ 2014/335/EU, EURATOM |
115 905 134 859 |
5 533 142 200 |
121 438 277 059 |
|
1 5 |
OPRAVA ROZPOČTOVÉ NEVYVÁŽENOSTI |
0 |
p.m. |
0 |
|
1 6 |
HRUBÉ SNÍŽENÍ ROČNÍCH PŘÍSPĚVKŮ VYCHÁZEJÍCÍCH Z HND POSKYTNUTÉ VE PROSPĚCH NĚKTERÝCH ČLENSKÝCH STÁTŮ |
0 |
p.m. |
0 |
|
|
Hlava 1 —Celkem |
157 007 280 109 |
282 600 000 |
157 289 880 109 |
|
Článek Bod |
Okruh |
Rozpočet 2020 |
Opravný rozpočet č. 7/2020 |
Nová částka |
||||||||||||
|
KAPITOLA 1 1 |
||||||||||||||||
|
1 1 0 |
Dávky z výroby související s hospodářským rokem 2005/2006 a předchozími roky |
p.m. |
|
p.m. |
||||||||||||
|
1 1 1 |
Dávky ze skladování cukru |
p.m. |
|
p.m. |
||||||||||||
|
1 1 3 |
Dávky uvalené na nevyvezenou produkci cukru, isoglukosy a inulinového sirupu v kvótě C a na substituovaný cukr a isoglukosu v kvótě C |
p.m. |
|
p.m. |
||||||||||||
|
1 1 7 |
Výrobní dávka |
p.m. |
|
p.m. |
||||||||||||
|
1 1 8 |
Jednorázové částky dodatečných kvót na cukr a doplňkových kvót na isoglukosu |
p.m. |
|
p.m. |
||||||||||||
|
1 1 9 |
Poplatek z přebytku |
p.m. |
|
p.m. |
||||||||||||
|
|
KAPITOLA 1 1 — CELKEM |
p.m. |
|
p.m. |
||||||||||||
|
KAPITOLA 1 2 |
||||||||||||||||
|
1 2 0 |
Cla a ostatní poplatky uvedené v čl. 2 odst. 1 písm. a) rozhodnutí 2014/335/EU, Euratom |
22 156 900 000 |
–3 649 600 000 |
18 507 300 000 |
||||||||||||
|
|
KAPITOLA 1 2 — CELKEM |
22 156 900 000 |
–3 649 600 000 |
18 507 300 000 |
||||||||||||
|
KAPITOLA 1 3 |
||||||||||||||||
|
1 3 0 |
Vlastní zdroje pocházející z daně z přidané hodnoty podle čl. 2 odst. 1 písm. b) rozhodnutí 2014/335/EU, Euratom |
18 945 245 250 |
–1 600 942 200 |
17 344 303 050 |
||||||||||||
|
|
KAPITOLA 1 3 — CELKEM |
18 945 245 250 |
–1 600 942 200 |
17 344 303 050 |
||||||||||||
|
KAPITOLA 1 4 |
||||||||||||||||
|
1 4 0 |
Vlastní zdroje vycházející z hrubého národního důchodu podle čl. 2 odst. 1 písm. c) rozhodnutí 2014/335/EU, Euratom |
115 555 134 859 |
5 533 142 200 |
121 088 277 059 |
||||||||||||
|
|
KAPITOLA 1 4 — CELKEM |
115 555 134 859 |
5 533 142 200 |
121 088 277 059 |
||||||||||||
|
KAPITOLA 1 5 |
||||||||||||||||
|
1 5 0 |
Oprava rozpočtové nevyváženosti poskytnutá Spojenému království podle článků 4 a 5 rozhodnutí 2014/335/EU, Euratom |
0 |
|
0 |
||||||||||||
|
|
KAPITOLA 1 5 — CELKEM |
0 |
|
0 |
||||||||||||
|
KAPITOLA 1 6 |
||||||||||||||||
|
1 6 0 |
Hrubé snížení ročních příspěvků vycházejících z HND poskytnuté ve prospěch některých členských států podle čl. 2 odst. 5 rozhodnutí 2014/335/EU, Euratom |
0 |
|
0 |
||||||||||||
|
|
KAPITOLA 1 6 — CELKEM |
0 |
|
0 |
||||||||||||
|
|
Hlava 1 — Celkem |
156 657 280 109 |
282 600 000 |
156 939 880 109 |
||||||||||||
|
||||||||||||||||
KAPITOLA 1 2 — CLA A OSTATNÍ POPLATKY UVEDENÉ V ČL. 2 ODST. 1 PÍSM. A) ROZHODNUTÍ 2014/335/EU, EURATOM
1 2 0
Cla a ostatní poplatky uvedené v čl. 2 odst. 1 písm. a) rozhodnutí 2014/335/EU, Euratom
|
Rozpočet 2020 |
Opravný rozpočet č. 7/2020 |
Nová částka |
|
22 156 900 000 |
–3 649 600 000 |
18 507 300 000 |
Poznámky
Označení cel jako vlastních zdrojů pro financování společných výdajů je logickým důsledkem volného pohybu zboží v Unii. Tento článek může zahrnovat dávky, prémie, doplňkové nebo vyrovnávací částky, dodatkové částky nebo položky, cla stanovená ve společném celním sazebníku a další cla, současná i budoucí, zavedená orgány Evropské unie v obchodě s třetími zeměmi a cla na výrobky spadající do působnosti Smlouvy o založení Evropského společenství uhlí a oceli (Smlouva o ESUO), která pozbyla platnosti.
Údaje jsou uváděny bez nákladů za výběr.
Právní základ
Rozhodnutí Rady 2014/335/EU, Euratom ze dne 26. května 2014 o systému vlastních zdrojů Evropské unie (Úř. věst. L 168, 7.6.2014, s. 105), a zejména čl. 2 odst. 1 písm. a) uvedeného rozhodnutí.
|
Členský stát |
Rozpočet 2020 |
Opravný rozpočet č. 7/2020 |
Nová částka |
|
Belgie |
2 264 600 000 |
– 409 400 000 |
1 855 200 000 |
|
Bulharsko |
113 700 000 |
–36 700 000 |
77 000 000 |
|
Česko |
316 800 000 |
–59 200 000 |
257 600 000 |
|
Dánsko |
372 700 000 |
–55 800 000 |
316 900 000 |
|
Německo |
4 257 000 000 |
– 574 100 000 |
3 682 900 000 |
|
Estonsko |
36 900 000 |
– 500 000 |
36 400 000 |
|
Irsko |
333 400 000 |
–93 600 000 |
239 800 000 |
|
Řecko |
193 100 000 |
34 000 000 |
227 100 000 |
|
Španělsko |
1 660 500 000 |
– 514 900 000 |
1 145 600 000 |
|
Francie |
1 823 600 000 |
– 330 700 000 |
1 492 900 000 |
|
Chorvatsko |
41 300 000 |
–11 800 000 |
29 500 000 |
|
Itálie |
1 998 200 000 |
– 449 400 000 |
1 548 800 000 |
|
Kypr |
27 100 000 |
–2 100 000 |
25 000 000 |
|
Lotyšsko |
47 000 000 |
–10 600 000 |
36 400 000 |
|
Litva |
108 500 000 |
–18 000 000 |
90 500 000 |
|
Lucembursko |
16 800 000 |
900 000 |
17 700 000 |
|
Maďarsko |
223 900 000 |
–59 000 000 |
164 900 000 |
|
Malta |
14 700 000 |
–1 300 000 |
13 400 000 |
|
Nizozemsko |
2 758 500 000 |
– 296 800 000 |
2 461 700 000 |
|
Rakousko |
222 900 000 |
–34 900 000 |
188 000 000 |
|
Polsko |
844 800 000 |
– 109 900 000 |
734 900 000 |
|
Portugalsko |
199 900 000 |
–20 100 000 |
179 800 000 |
|
Rumunsko |
206 000 000 |
–41 100 000 |
164 900 000 |
|
Slovinsko |
90 700 000 |
–19 700 000 |
71 000 000 |
|
Slovensko |
107 700 000 |
–33 600 000 |
74 100 000 |
|
Finsko |
163 500 000 |
–26 800 000 |
136 700 000 |
|
Švédsko |
538 600 000 |
– 102 500 000 |
436 100 000 |
|
Spojené království |
3 174 500 000 |
– 372 000 000 |
2 802 500 000 |
|
Celkem článek 1 2 0 |
22 156 900 000 |
-3 649 600 000 |
18 507 300 000 |
KAPITOLA 1 3 — VLASTNÍ ZDROJE POCHÁZEJÍCÍ Z DANĚ Z PŘIDANÉ HODNOTY PODLE ČL. 2 ODST. 1 PÍSM. B) ROZHODNUTÍ 2014/335/EU, EURATOM
1 3 0
Vlastní zdroje pocházející z daně z přidané hodnoty podle čl. 2 odst. 1 písm. b) rozhodnutí 2014/335/EU, Euratom
|
Rozpočet 2020 |
Opravný rozpočet č. 7/2020 |
Nová částka |
|
18 945 245 250 |
–1 600 942 200 |
17 344 303 050 |
Poznámky
Jednotná sazba platná ve všech členských státech a uplatňovaná na harmonizovaný vyměřovací základ DPH stanovený podle předpisů Unie činí 0,30 %. Vyměřovací základ pro tyto účely nepřesahuje 50 % HND každého členského státu. Pouze pro období 2014–2020 je sazba pro vlastní zdroj založený na DPH pro Německo, Nizozemsko a Švédsko stanovena na 0,15 %.
Právní základ
Rozhodnutí Rady 2014/335/EU, Euratom ze dne 26. května 2014 o systému vlastních zdrojů Evropské unie (Úř. věst. L 168, 7.6.2014, s. 105), a zejména čl. 2 odst. 1 písm. b) a čl. 2 odst. 4 uvedeného rozhodnutí.
|
Členský stát |
Rozpočet 2020 |
Opravný rozpočet č. 7/2020 |
Nová částka |
|
Belgie |
619 435 500 |
–50 102 400 |
569 333 100 |
|
Bulharsko |
88 266 900 |
–6 769 500 |
81 497 400 |
|
Česko |
286 364 100 |
–9 327 900 |
277 036 200 |
|
Dánsko |
371 044 800 |
–30 834 600 |
340 210 200 |
|
Německo |
2 265 260 250 |
– 196 473 900 |
2 068 786 350 |
|
Estonsko |
41 157 900 |
–3 024 600 |
38 133 300 |
|
Irsko |
288 273 000 |
–13 437 000 |
274 836 000 |
|
Řecko |
229 944 000 |
–23 020 800 |
206 923 200 |
|
Španělsko |
1 770 695 700 |
– 193 591 500 |
1 577 104 200 |
|
Francie |
3 427 327 200 |
– 295 934 700 |
3 131 392 500 |
|
Chorvatsko |
82 688 850 |
–9 136 350 |
73 552 500 |
|
Itálie |
2 213 768 700 |
– 247 305 600 |
1 966 463 100 |
|
Kypr |
32 934 900 |
–3 433 050 |
29 501 850 |
|
Lotyšsko |
38 331 000 |
–2 104 500 |
36 226 500 |
|
Litva |
60 340 800 |
–5 709 300 |
54 631 500 |
|
Lucembursko |
66 411 900 |
–2 340 900 |
64 071 000 |
|
Maďarsko |
183 783 600 |
–12 702 600 |
171 081 000 |
|
Malta |
19 912 500 |
–2 559 450 |
17 353 050 |
|
Nizozemsko |
515 516 250 |
–52 001 250 |
463 515 000 |
|
Rakousko |
560 253 300 |
–39 040 500 |
521 212 800 |
|
Polsko |
799 446 600 |
–53 063 400 |
746 383 200 |
|
Portugalsko |
315 889 950 |
–22 509 750 |
293 380 200 |
|
Rumunsko |
241 473 900 |
2 861 100 |
244 335 000 |
|
Slovinsko |
70 831 200 |
–5 176 800 |
65 654 400 |
|
Slovensko |
109 022 700 |
–6 709 500 |
102 313 200 |
|
Finsko |
315 389 100 |
–9 861 600 |
305 527 500 |
|
Švédsko |
315 379 950 |
–8 766 750 |
306 613 200 |
|
Spojené království |
3 616 100 700 |
– 298 865 100 |
3 317 235 600 |
|
Celkem článek 1 3 0 |
18 945 245 250 |
-1 600 942 200 |
17 344 303 050 |
KAPITOLA 1 4 — VLASTNÍ ZDROJE VYCHÁZEJÍCÍ Z HRUBÉHO NÁRODNÍHO DŮCHODU PODLE ČL. 2 ODST. 1 PÍSM. C) ROZHODNUTÍ 2014/335/EU, EURATOM
1 4 0
Vlastní zdroje vycházející z hrubého národního důchodu podle čl. 2 odst. 1 písm. c) rozhodnutí 2014/335/EU, Euratom
|
Rozpočet 2020 |
Opravný rozpočet č. 7/2020 |
Nová částka |
|
115 555 134 859 |
5 533 142 200 |
121 088 277 059 |
Poznámky
Zdroj vycházející z hrubého národního důchodu je „doplňkovým“ zdrojem, který poskytuje příjmy nezbytné k úhradě výdajů nad rámec částky získané z tradičních vlastních zdrojů, plateb na základě DPH a dalších příjmů v daném roce. Zdroj vycházející z hrubého národního důchodu tedy zajišťuje, aby souhrnný rozpočet Unie byl vždy ex ante vyrovnaný.
Uplatňovaná sazba hrubého národního důchodu je určena doplňkovými příjmy nutnými k financování rozpočtového výdaje nepokrytého jinými zdroji (platbami na základě DPH, tradičními vlastními zdroji a dalšími příjmy). Uplatňovaná sazba se tudíž použije na hrubý národní důchod každého z členských států.
Sazba uplatňovaná na hrubý národní důchod členských států pro rozpočtový rok 2020 činí 0,7822%.
Právní základ
Rozhodnutí Rady 2014/335/EU, Euratom ze dne 26. května 2014 o systému vlastních zdrojů Evropské unie (Úř. věst. L 168, 7.6.2014, s. 105), a zejména čl. 2 odst. 1 písm. c) uvedeného rozhodnutí.
|
Členský stát |
Rozpočet 2020 |
Opravný rozpočet č. 7/2020 |
Nová částka |
|
Belgie |
3 284 576 411 |
229 343 883 |
3 513 920 294 |
|
Bulharsko |
421 106 970 |
23 774 022 |
444 880 992 |
|
Česko |
1 467 626 958 |
109 406 165 |
1 577 033 123 |
|
Dánsko |
2 209 394 194 |
135 446 306 |
2 344 840 500 |
|
Německo |
25 014 954 870 |
1 227 626 345 |
26 242 581 215 |
|
Estonsko |
190 894 924 |
12 519 718 |
203 414 642 |
|
Irsko |
1 894 204 219 |
18 336 461 |
1 912 540 680 |
|
Řecko |
1 342 548 980 |
–10 299 588 |
1 332 249 392 |
|
Španělsko |
8 827 936 765 |
85 055 972 |
8 912 992 737 |
|
Francie |
17 268 706 579 |
807 930 814 |
18 076 637 393 |
|
Chorvatsko |
374 974 772 |
8 585 132 |
383 559 904 |
|
Itálie |
12 475 644 041 |
359 723 720 |
12 835 367 761 |
|
Kypr |
149 352 139 |
4 493 438 |
153 845 577 |
|
Lotyšsko |
223 631 643 |
–53 022 |
223 578 621 |
|
Litva |
328 971 136 |
12 793 372 |
341 764 508 |
|
Lucembursko |
301 162 576 |
32 953 418 |
334 115 994 |
|
Maďarsko |
978 040 679 |
66 455 479 |
1 044 496 158 |
|
Malta |
90 298 573 |
193 718 |
90 492 291 |
|
Nizozemsko |
5 647 330 572 |
238 972 851 |
5 886 303 423 |
|
Rakousko |
2 810 405 170 |
159 323 132 |
2 969 728 302 |
|
Polsko |
3 644 602 774 |
247 619 365 |
3 892 222 139 |
|
Portugalsko |
1 432 487 719 |
97 424 677 |
1 529 912 396 |
|
Rumunsko |
1 541 473 845 |
104 364 613 |
1 645 838 458 |
|
Slovinsko |
345 322 830 |
7 134 578 |
352 457 408 |
|
Slovensko |
679 922 066 |
8 354 222 |
688 276 288 |
|
Finsko |
1 691 770 803 |
93 432 839 |
1 785 203 642 |
|
Švédsko |
3 324 987 318 |
323 945 124 |
3 648 932 442 |
|
Spojené království |
17 592 805 333 |
1 128 285 446 |
18 721 090 779 |
|
Článek 1 4 0 – celkem |
115 555 134 859 |
5 533 142 200 |
121 088 277 059 |
KAPITOLA 1 5 — OPRAVA ROZPOČTOVÉ NEVYVÁŽENOSTI
1 5 0
Oprava rozpočtové nevyváženosti poskytnutá Spojenému království podle článků 4 a 5 rozhodnutí 2014/335/EU, Euratom
|
Rozpočet 2020 |
Opravný rozpočet č. 7/2020 |
Nová částka |
|
0 |
|
0 |
Poznámky
Mechanismus opravy rozpočtové nevyváženosti ve prospěch Spojeného království (oprava pro Spojené království) byl zaveden Evropskou radou na zasedání ve Fontainebleau v červnu 1984 a navazujícím rozhodnutím o vlastních zdrojích z roku 1985. Cílem tohoto mechanismu bylo snížit rozpočtovou nevyváženost Spojeného království snížením jeho plateb Unii.
Právní základ
Rozhodnutí Rady 2014/335/EU, Euratom ze dne 26. května 2014 o systému vlastních zdrojů Evropské unie (Úř. věst. L 168, 7.6.2014, s. 105), a zejména články 4 a 5 uvedeného rozhodnutí.
|
Členský stát |
Rozpočet 2020 |
Opravný rozpočet č. 7/2020 |
Nová částka |
|
Belgie |
255 665 342 |
2 885 434 |
258 550 776 |
|
Bulharsko |
32 778 186 |
–44 283 |
32 733 903 |
|
Česko |
114 237 363 |
1 799 173 |
116 036 536 |
|
Dánsko |
171 975 150 |
555 892 |
172 531 042 |
|
Německo |
335 429 452 |
–4 066 249 |
331 363 203 |
|
Estonsko |
14 858 907 |
108 141 |
14 967 048 |
|
Irsko |
147 441 346 |
–6 718 497 |
140 722 849 |
|
Řecko |
104 501 525 |
–6 475 934 |
98 025 591 |
|
Španělsko |
687 150 240 |
–31 341 060 |
655 809 180 |
|
Francie |
1 344 164 122 |
–14 103 043 |
1 330 061 079 |
|
Chorvatsko |
29 187 341 |
– 965 383 |
28 221 958 |
|
Itálie |
971 081 015 |
–26 667 365 |
944 413 650 |
|
Kypr |
11 625 294 |
– 305 489 |
11 319 805 |
|
Lotyšsko |
17 407 073 |
– 956 379 |
16 450 694 |
|
Litva |
25 606 504 |
– 459 810 |
25 146 694 |
|
Lucembursko |
23 441 937 |
1 141 987 |
24 583 924 |
|
Maďarsko |
76 128 874 |
724 119 |
76 852 993 |
|
Malta |
7 028 674 |
– 370 341 |
6 658 333 |
|
Nizozemsko |
75 725 942 |
–1 400 008 |
74 325 934 |
|
Rakousko |
37 685 164 |
– 186 616 |
37 498 548 |
|
Polsko |
283 689 127 |
2 696 724 |
286 385 851 |
|
Portugalsko |
111 502 190 |
1 067 249 |
112 569 439 |
|
Rumunsko |
119 985 468 |
1 113 696 |
121 099 164 |
|
Slovinsko |
26 879 289 |
– 945 822 |
25 933 467 |
|
Slovensko |
52 923 874 |
–2 281 186 |
50 642 688 |
|
Finsko |
131 684 305 |
– 330 789 |
131 353 516 |
|
Švédsko |
44 585 277 |
1 489 533 |
46 074 810 |
|
Spojené království |
-5 254 368 981 |
84 036 306 |
-5 170 332 675 |
|
Celkem článek 1 5 0 |
0 |
0 |
0 |
KAPITOLA 1 6 — HRUBÉ SNÍŽENÍ ROČNÍCH PŘÍSPĚVKŮ VYCHÁZEJÍCÍCH Z HND POSKYTNUTÉ VE PROSPĚCH NĚKTERÝCH ČLENSKÝCH STÁTŮ
1 6 0
Hrubé snížení ročních příspěvků vycházejících z HND poskytnuté ve prospěch některých členských států podle čl. 2 odst. 5 rozhodnutí 2014/335/EU, Euratom
|
Rozpočet 2020 |
Opravný rozpočet č. 7/2020 |
Nová částka |
|
0 |
|
0 |
Poznámky
Tento článek je určen k zaznamenávání snížení ročních příspěvků HND některých členských států v souladu s rozhodnutím Rady 2014/335/EU, Euratom.
Právní základ
Nařízení Rady (EU, Euratom) č. 609/2014 ze dne 26. května 2014 o metodách a postupu pro poskytování tradičních vlastních zdrojů a vlastních zdrojů z DPH a HND a o opatřeních ke krytí hotovostních nároků (Úř. věst. L 168, 7.6.2014, s. 39), a zejména čl. 10a odst. 6 uvedeného nařízení.
Rozhodnutí Rady 2014/335/EU, Euratom ze dne 26. května 2014 o systému vlastních zdrojů Evropské unie (Úř. věst. L 168, 7.6.2014, s. 105), a zejména čl. 2 odst. 5 uvedeného rozhodnutí.
|
Členský stát |
Rozpočet 2020 |
Opravný rozpočet č. 7/2020 |
Nová částka |
|
Belgie |
32 315 590 |
676 648 |
32 992 238 |
|
Bulharsko |
4 143 098 |
33 895 |
4 176 993 |
|
Česko |
14 439 375 |
367 407 |
14 806 782 |
|
Dánsko |
– 124 596 247 |
278 418 |
– 124 317 829 |
|
Německo |
246 111 806 |
280 092 |
246 391 898 |
|
Estonsko |
1 878 136 |
31 726 |
1 909 862 |
|
Irsko |
18 636 293 |
– 679 426 |
17 956 867 |
|
Řecko |
13 208 785 |
– 700 280 |
12 508 505 |
|
Španělsko |
86 854 423 |
–3 170 231 |
83 684 192 |
|
Francie |
169 899 670 |
– 177 913 |
169 721 757 |
|
Chorvatsko |
3 689 222 |
–87 974 |
3 601 248 |
|
Itálie |
122 742 708 |
–2 231 292 |
120 511 416 |
|
Kypr |
1 469 414 |
–24 956 |
1 444 458 |
|
Lotyšsko |
2 200 219 |
– 101 037 |
2 099 182 |
|
Litva |
3 236 611 |
–27 780 |
3 208 831 |
|
Lucembursko |
2 963 014 |
174 005 |
3 137 019 |
|
Maďarsko |
9 622 538 |
184 248 |
9 806 786 |
|
Malta |
888 410 |
–38 777 |
849 633 |
|
Nizozemsko |
– 726 759 996 |
– 295 182 |
– 727 055 178 |
|
Rakousko |
27 650 415 |
232 398 |
27 882 813 |
|
Polsko |
35 857 741 |
686 378 |
36 544 119 |
|
Portugalsko |
14 093 655 |
270 710 |
14 364 365 |
|
Rumunsko |
15 165 924 |
286 872 |
15 452 796 |
|
Slovinsko |
3 397 489 |
–88 262 |
3 309 227 |
|
Slovensko |
6 689 472 |
– 227 238 |
6 462 234 |
|
Finsko |
16 644 634 |
116 664 |
16 761 298 |
|
Švédsko |
– 175 530 742 |
1 546 692 |
– 173 984 050 |
|
Spojené království |
173 088 343 |
2 684 195 |
175 772 538 |
|
Celkem článek 1 6 0 |
0 |
0 |
0 |
HLAVA 3
PŘEBYTKY, SALDA A OPRAVY
|
Článek Bod |
Okruh |
Rozpočet 2020 |
Opravný rozpočet č. 7/2020 |
Nová částka |
||||||||||||||||||||
|
KAPITOLA 3 0 |
||||||||||||||||||||||||
|
3 0 0 |
Disponibilní přebytek z předchozího rozpočtového roku |
3 218 373 955 |
|
3 218 373 955 |
||||||||||||||||||||
|
3 0 2 |
Vrácení přebytku Záručního fondu pro vnější vztahy do rozpočtu |
p.m. |
|
p.m. |
||||||||||||||||||||
|
|
KAPITOLA 3 0 — CELKEM |
3 218 373 955 |
|
3 218 373 955 |
||||||||||||||||||||
|
KAPITOLA 3 1 |
||||||||||||||||||||||||
|
3 1 0 |
Použití článku 10b nařízení (EU, Euratom) č. 609/2014 pro rozpočtový rok 1995 a následující rozpočtové roky |
|||||||||||||||||||||||
|
3 1 0 3 |
Použití článku 10b nařízení (EU, Euratom) č. 609/2014 pro rozpočtový rok 1995 a následující rozpočtové roky |
p.m. |
|
p.m. |
||||||||||||||||||||
|
|
Článek 3 1 0 — Celkem |
p.m. |
|
p.m. |
||||||||||||||||||||
|
|
KAPITOLA 3 1 — CELKEM |
p.m. |
|
p.m. |
||||||||||||||||||||
|
KAPITOLA 3 2 |
||||||||||||||||||||||||
|
3 2 0 |
Použití článku 10b nařízení (EU, Euratom) č. 609/2014 pro rozpočtový rok 1995 a následující rozpočtové roky |
|||||||||||||||||||||||
|
3 2 0 3 |
Použití článku 10b nařízení (EU, Euratom) č. 609/2014 pro rozpočtový rok 1995 a následující rozpočtové roky |
p.m. |
|
p.m. |
||||||||||||||||||||
|
|
Článek 3 2 0 — Celkem |
p.m. |
|
p.m. |
||||||||||||||||||||
|
|
KAPITOLA 3 2 — CELKEM |
p.m. |
|
p.m. |
||||||||||||||||||||
|
KAPITOLA 3 3 |
||||||||||||||||||||||||
|
3 3 0 |
Započtení úprav vlastních zdrojů z DPH a HND za předchozí rozpočtové roky |
p.m. |
|
p.m. |
||||||||||||||||||||
|
|
KAPITOLA 3 3 — CELKEM |
p.m. |
|
p.m. |
||||||||||||||||||||
|
KAPITOLA 3 4 |
||||||||||||||||||||||||
|
3 4 0 |
Úpravy v důsledku dopadu neúčasti některých členských států v určitých politikách v prostoru svobody, bezpečnosti a práva |
p.m. |
|
p.m. |
||||||||||||||||||||
|
|
KAPITOLA 3 4 — CELKEM |
p.m. |
|
p.m. |
||||||||||||||||||||
|
KAPITOLA 3 5 |
||||||||||||||||||||||||
|
3 5 0 |
Výsledek konečného výpočtu financování opravy rozpočtové nevyváženosti vůči Spojenému království |
|||||||||||||||||||||||
|
3 5 0 4 |
Výsledek konečného výpočtu financování opravy rozpočtové nevyváženosti vůči Spojenému království |
p.m. |
0 |
0 |
||||||||||||||||||||
|
|
Článek 3 5 0 — Celkem |
p.m. |
0 |
0 |
||||||||||||||||||||
|
|
KAPITOLA 3 5 — CELKEM |
p.m. |
0 |
0 |
||||||||||||||||||||
|
KAPITOLA 3 6 |
||||||||||||||||||||||||
|
3 6 0 |
Výsledek průběžně aktualizovaného výpočtu financování opravy rozpočtové nevyváženosti vůči Spojenému království |
|||||||||||||||||||||||
|
3 6 0 4 |
Výsledek průběžně aktualizovaného výpočtu financování opravy rozpočtové nevyváženosti vůči Spojenému království |
p.m. |
0 |
0 |
||||||||||||||||||||
|
|
Článek 3 6 0 — Celkem |
p.m. |
0 |
0 |
||||||||||||||||||||
|
|
KAPITOLA 3 6 — CELKEM |
p.m. |
0 |
0 |
||||||||||||||||||||
|
KAPITOLA 3 7 |
||||||||||||||||||||||||
|
3 7 0 |
Úpravy související s prováděním rozhodnutí o vlastních zdrojích |
p.m. |
|
p.m. |
||||||||||||||||||||
|
|
KAPITOLA 3 7 — CELKEM |
p.m. |
|
p.m. |
||||||||||||||||||||
|
KAPITOLA 3 8 |
||||||||||||||||||||||||
|
3 8 0 |
Úpravy související s prováděním rámce alternativních opatření |
p.m. |
|
p.m. |
||||||||||||||||||||
|
|
KAPITOLA 3 8 — CELKEM |
p.m. |
|
p.m. |
||||||||||||||||||||
|
KAPITOLA 3 9 |
||||||||||||||||||||||||
|
3 9 0 |
Úprava v souvislosti s rozdíly směnného kurzu u vlastních zdrojů |
|
– 400 600 000 |
– 400 600 000 |
||||||||||||||||||||
|
|
KAPITOLA 3 9 — CELKEM |
|
– 400 600 000 |
– 400 600 000 |
||||||||||||||||||||
|
|
Hlava 3 — Celkem |
3 218 373 955 |
– 400 600 000 |
2 817 773 955 |
||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||
KAPITOLA 3 5 — VÝSLEDEK KONEČNÉHO VÝPOČTU FINANCOVÁNÍ OPRAVY ROZPOČTOVÉ NEVYVÁŽENOSTI VŮČI SPOJENÉMU KRÁLOVSTVÍ
3 5 0
Výsledek konečného výpočtu financování opravy rozpočtové nevyváženosti vůči Spojenému království
3 5 0 4
Výsledek konečného výpočtu financování opravy rozpočtové nevyváženosti vůči Spojenému království
|
Rozpočet 2020 |
Opravný rozpočet č. 7/2020 |
Nová částka |
|
p.m. |
0 |
0 |
Poznámky
Výsledek konečného výpočtu financování opravy rozpočtové nevyváženosti vůči Spojenému království.
Údaje za rok 2020 představují výsledek konečného výpočtu financování opravy rozpočtových nevyvážeností ve prospěch Spojeného království, pokud jde o opravu za roky 2015 a 2016.
Právní základ
Rozhodnutí Rady 2014/335/EU, Euratom ze dne 26. května 2014 o systému vlastních zdrojů Evropské unie (Úř. věst. L 168, 7.6.2014, s. 105), a zejména články 4 a 5 uvedeného rozhodnutí.
|
Členský stát |
Rozpočet 2020 |
Opravný rozpočet č. 7/2020 |
Nová částka |
|
Belgie |
p.m. |
13 648 543 |
13 648 543 |
|
Bulharsko |
p.m. |
4 832 613 |
4 832 613 |
|
Česko |
p.m. |
11 506 258 |
11 506 258 |
|
Dánsko |
p.m. |
10 325 707 |
10 325 707 |
|
Německo |
p.m. |
9 393 482 |
9 393 482 |
|
Estonsko |
p.m. |
1 196 162 |
1 196 162 |
|
Irsko |
p.m. |
23 344 961 |
23 344 961 |
|
Řecko |
p.m. |
264 617 |
264 617 |
|
Španělsko |
p.m. |
5 977 268 |
5 977 268 |
|
Francie |
p.m. |
31 953 403 |
31 953 403 |
|
Chorvatsko |
p.m. |
2 758 282 |
2 758 282 |
|
Itálie |
p.m. |
46 062 825 |
46 062 825 |
|
Kypr |
p.m. |
1 520 876 |
1 520 876 |
|
Lotyšsko |
p.m. |
– 434 568 |
– 434 568 |
|
Litva |
p.m. |
696 014 |
696 014 |
|
Lucembursko |
p.m. |
593 526 |
593 526 |
|
Maďarsko |
p.m. |
5 126 808 |
5 126 808 |
|
Malta |
p.m. |
620 981 |
620 981 |
|
Nizozemsko |
p.m. |
3 195 498 |
3 195 498 |
|
Rakousko |
p.m. |
2 217 656 |
2 217 656 |
|
Polsko |
p.m. |
5 511 422 |
5 511 422 |
|
Portugalsko |
p.m. |
3 301 448 |
3 301 448 |
|
Rumunsko |
p.m. |
7 047 626 |
7 047 626 |
|
Slovinsko |
p.m. |
944 687 |
944 687 |
|
Slovensko |
p.m. |
2 009 632 |
2 009 632 |
|
Finsko |
p.m. |
8 081 618 |
8 081 618 |
|
Švédsko |
p.m. |
–2 271 865 |
–2 271 865 |
|
Spojené království |
p.m. |
– 199 425 480 |
– 199 425 480 |
|
Celkem bod 3 5 0 4 |
p.m. |
0 |
0 |
KAPITOLA 3 6 — VÝSLEDEK PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZOVANÉHO VÝPOČTU FINANCOVÁNÍ OPRAVY ROZPOČTOVÉ NEVYVÁŽENOSTI VŮČI SPOJENÉMU KRÁLOVSTVÍ
3 6 0
Výsledek průběžně aktualizovaného výpočtu financování opravy rozpočtové nevyváženosti vůči Spojenému království
3 6 0 4
Výsledek průběžně aktualizovaného výpočtu financování opravy rozpočtové nevyváženosti vůči Spojenému království
|
Rozpočet 2020 |
Opravný rozpočet č. 7/2020 |
Nová částka |
|
p.m. |
0 |
0 |
Poznámky
Tento bod je určen k zaznamenání rozdílu mezi předběžně rozpočtovanou a poslední prozatímní aktualizací opravy pro Spojené království před provedením konečných výpočtů.
Údaje za rok 2020 představují výsledek průběžného výpočtu financování opravy rozpočtových nevyvážeností ve prospěch Spojeného království, pokud jde o opravu za roky 2017 a 2018.
Právní základ
Rozhodnutí Rady 2014/335/EU, Euratom ze dne 26. května 2014 o systému vlastních zdrojů Evropské unie (Úř. věst. L 168, 7.6.2014, s. 105), a zejména články 4 a 5 uvedeného rozhodnutí.
|
Členský stát |
Rozpočet 2020 |
Opravný rozpočet č. 7/2020 |
Nová částka |
|
Belgie |
p.m. |
43 766 453 |
43 766 453 |
|
Bulharsko |
p.m. |
8 978 593 |
8 978 593 |
|
Česko |
p.m. |
16 594 949 |
16 594 949 |
|
Dánsko |
p.m. |
27 646 868 |
27 646 868 |
|
Německo |
p.m. |
39 185 942 |
39 185 942 |
|
Estonsko |
p.m. |
3 595 359 |
3 595 359 |
|
Irsko |
p.m. |
19 142 324 |
19 142 324 |
|
Řecko |
p.m. |
11 564 966 |
11 564 966 |
|
Španělsko |
p.m. |
82 566 193 |
82 566 193 |
|
Francie |
p.m. |
191 079 868 |
191 079 868 |
|
Chorvatsko |
p.m. |
5 103 942 |
5 103 942 |
|
Itálie |
p.m. |
125 516 118 |
125 516 118 |
|
Kypr |
p.m. |
2 042 835 |
2 042 835 |
|
Lotyšsko |
p.m. |
2 170 050 |
2 170 050 |
|
Litva |
p.m. |
5 145 515 |
5 145 515 |
|
Lucembursko |
p.m. |
3 833 593 |
3 833 593 |
|
Maďarsko |
p.m. |
12 752 590 |
12 752 590 |
|
Malta |
p.m. |
864 768 |
864 768 |
|
Nizozemsko |
p.m. |
12 426 177 |
12 426 177 |
|
Rakousko |
p.m. |
4 586 377 |
4 586 377 |
|
Polsko |
p.m. |
30 882 101 |
30 882 101 |
|
Portugalsko |
p.m. |
18 900 544 |
18 900 544 |
|
Rumunsko |
p.m. |
20 755 587 |
20 755 587 |
|
Slovinsko |
p.m. |
2 654 235 |
2 654 235 |
|
Slovensko |
p.m. |
5 059 479 |
5 059 479 |
|
Finsko |
p.m. |
15 472 195 |
15 472 195 |
|
Švédsko |
p.m. |
5 238 997 |
5 238 997 |
|
Spojené království |
p.m. |
– 717 526 618 |
– 717 526 618 |
|
Celkem bod 3 6 0 4 |
p.m. |
0 |
0 |
HLAVA 7
ÚROKY Z PRODLENÍ A POKUTY
|
Článek Bod |
Okruh |
Rozpočet 2020 |
Opravný rozpočet č. 7/2020 |
Nová částka |
||||
|
KAPITOLA 7 0 |
||||||||
|
7 0 0 |
Úroky z prodlení |
|||||||
|
7 0 0 0 |
Úroky z prodlení týkající se vlastních zdrojů poskytovaných členskými státy |
5 000 000 |
|
5 000 000 |
||||
|
7 0 0 1 |
Ostatní úroky z prodlení |
p.m. |
|
p.m. |
||||
|
|
Článek 7 0 0 — Celkem |
5 000 000 |
|
5 000 000 |
||||
|
7 0 1 |
Úroky související s pokutami a sankčními platbami |
10 000 000 |
|
10 000 000 |
||||
|
7 0 2 |
Úroky z vkladů v rámci správy ekonomických záležitostí Unie – Účelově vázané příjmy |
p.m. |
|
p.m. |
||||
|
7 0 9 |
Ostatní úroky |
p.m. |
|
p.m. |
||||
|
|
KAPITOLA 7 0 — CELKEM |
15 000 000 |
|
15 000 000 |
||||
|
KAPITOLA 7 1 |
||||||||
|
7 1 0 |
Pokuty, periodické sankční platby a ostatní sankce v souvislosti s prováděním pravidel hospodářské soutěže |
100 000 000 |
85 000 000 |
185 000 000 |
||||
|
7 1 1 |
Sankční platby a jednorázové částky uložené členským státům za nedodržení rozsudků Soudního dvora Evropské unie týkajících se neplnění povinností vyplývajících ze Smlouvy |
p.m. |
33 000 000 |
33 000 000 |
||||
|
7 1 2 |
Pokuty uložené za podvody a nesrovnalosti, jež poškozují finanční zájmy Unie |
p.m. |
|
p.m. |
||||
|
7 1 3 |
Pokuty v rámci správy ekonomických záležitostí Unie – Účelově vázané příjmy |
p.m. |
|
p.m. |
||||
|
7 1 9 |
Ostatní pokuty a sankční platby |
|||||||
|
7 1 9 0 |
Ostatní pokuty a sankční platby – Účelově vázané příjmy |
p.m. |
|
p.m. |
||||
|
7 1 9 1 |
Ostatní pokuty a sankční platby, jež nejsou účelově vázány |
p.m. |
|
p.m. |
||||
|
|
Článek 7 1 9 — Celkem |
p.m. |
|
p.m. |
||||
|
|
KAPITOLA 7 1 — CELKEM |
100 000 000 |
118 000 000 |
218 000 000 |
||||
|
|
Hlava 7 — Celkem |
115 000 000 |
118 000 000 |
233 000 000 |
||||
|
||||||||
KAPITOLA 7 1 — POKUTY A SANKCE
7 1 0
Pokuty, periodické sankční platby a ostatní sankce v souvislosti s prováděním pravidel hospodářské soutěže
|
Rozpočet 2020 |
Opravný rozpočet č. 7/2020 |
Nová částka |
|
100 000 000 |
85 000 000 |
185 000 000 |
Poznámky
Komise může podnikům nebo seskupením podniků ukládat pokuty, periodické sankční platby a ostatní sankce, pokud tyto nedodrží zákazy nebo nesplní povinnosti podle uvedených nařízení nebo podle článků 101 a 102 Smlouvy o fungování Evropské unie.
Pokuty musí být obvykle zaplaceny do tří měsíců od oznámení rozhodnutí Komise. Komise však dlužnou částku nevymáhá, pokud podnik podal odvolání k Soudnímu dvoru Evropské unie. Podnik musí Komisi do data splatnosti poskytnout buď předběžnou platbu, nebo finanční záruku jak na dlužnou částku, tak na úroky či příplatky.
Právní základ
Nařízení Rady (ES) č. 1/2003 ze dne 16. prosince 2002 o provádění pravidel hospodářské soutěže stanovených v článcích 81 a 82 Smlouvy (Úř. věst. L 1, 4.1.2003, s. 1).
Nařízení Rady (ES) č. 139/2004 ze dne 20. ledna 2004 o kontrole spojování podniků (Úř. věst. L 24, 29.1.2004, s. 1), a zejména články 14 a 15 uvedeného nařízení.
Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU, Euratom) 2018/1046 ze dne 18. července 2018, kterým se stanoví finanční pravidla pro souhrnný rozpočet Unie, mění nařízení (EU) č. 1296/2013, (EU) č. 1301/2013, (EU) č. 1303/2013, (EU) č. 1304/2013, (EU) č. 1309/2013, (EU) č. 1316/2013, (EU) č. 223/2014 a (EU) č. 283/2014 a rozhodnutí č. 541/2014/EU a zrušuje nařízení (EU, Euratom) č. 966/2012 (Úř. věst. L 193, 30.7.2018, s. 1).
7 1 1
Sankční platby a jednorázové částky uložené členským státům za nedodržení rozsudků Soudního dvora Evropské unie týkajících se neplnění povinností vyplývajících ze Smlouvy
|
Rozpočet 2020 |
Opravný rozpočet č. 7/2020 |
Nová částka |
|
p.m. |
33 000 000 |
33 000 000 |
Poznámky
Tento článek je určen k zaznamenávání sankčních plateb a jednorázových částek uložených členským státům za nedodržení rozsudků Soudního dvora Evropské unie týkajících se neplnění povinností vyplývajících ze Smlouvy.
Právní základ
Smlouva o fungování Evropské unie, a zejména čl. 260 odst. 2 této smlouvy.
(1) Číselné údaje v tomto sloupci odpovídají údajům v rozpočtu na rok 2020 (Úř. věst. L 57, 27.2.2020, s. 1) včetně opravných rozpočtů č. 1 až 7/2020.
(2) Číselné údaje v tomto sloupci odpovídají údajům pro rozpočet pro rok 2019 (Úř. věst. L 67, 7.3.2019, s. 1) a opravným rozpočtům č. 1 až 3/2019.
(3) Ustanovení čl. 310 odst. 1 třetího pododstavce Smlouvy o fungování Evropské unie zní: „Rozpočet musí být vyrovnaný co do příjmů a výdajů.“
(4) Číselné údaje v tomto sloupci odpovídají údajům v rozpočtu na rok 2020 (Úř. věst. L 57, 27.2.2020, s. 1) včetně opravných rozpočtů č. 1 až 7/2020.
(5) Číselné údaje v tomto sloupci odpovídají údajům pro rozpočet pro rok 2019 (Úř. věst. L 67, 7.3.2019, s. 1) a opravným rozpočtům č. 1 až 3/2019.
(6) Vlastní zdroje rozpočtu na rok 2020 jsou stanoveny na základě rozpočtových prognóz, jež na svém 178. zasedání dne 25. května 2020 schválil Poradní výbor pro vlastní zdroje.
(7) Ustanovení čl. 310 odst. 1 třetího pododstavce Smlouvy o fungování Evropské unie zní: „Rozpočet musí být vyrovnaný co do příjmů a výdajů.“
(8) Použitý základ nepřesahuje 50 % HND.
(9) Výpočet sazby: (121 088 277 059) / (154 801 469 000) = 0,782216589036374
(10) Zaokrouhleno.
(11) Výše výdajů souvisejících s rozšířením odpovídá celkovým přiděleným výdajům ve 13 členských státech, které k Unii přistoupily po dni 30. dubna 2004, s výjimkou přímých zemědělských plateb a zemědělských výdajů souvisejících s trhem, jakož i části výdajů na rozvoj venkova pocházejících ze záruční sekce EZOZF.
(12) „Výhoda pro Spojené království“ odpovídá dopadům vyplývajícím pro Spojené království z přechodu na limitovanou DPH a ze zavedení vlastního zdroje z HND.
(13) Tyto neočekávané zisky odpovídají čistému přínosu pro Spojené království, který je výsledkem růstu procenta tradičních vlastních zdrojů (z 10 % na 20 % od 1. ledna 2014) strhávaných členskými státy na krytí nákladů na výběr tradičních vlastních zdrojů (TVZ).
(14) Zaokrouhleno.
(15) Výše výdajů souvisejících s rozšířením odpovídá celkovým přiděleným výdajům ve 13 členských státech, které k Unii přistoupily po dni 30. dubna 2004, s výjimkou přímých zemědělských plateb a zemědělských výdajů souvisejících s trhem, jakož i části výdajů na rozvoj venkova pocházejících ze záruční sekce EZOZF.
(16) „Výhoda pro Spojené království“ odpovídá dopadům vyplývajícím pro Spojené království z přechodu na limitovanou DPH a ze zavedení vlastního zdroje z HND.
(17) Tyto neočekávané zisky odpovídají čistému přínosu pro Spojené království, který je výsledkem růstu procenta tradičních vlastních zdrojů (z 10 % na 20 % od 1. ledna 2014) strhávaných členskými státy na krytí nákladů na výběr tradičních vlastních zdrojů (TVZ).
(18) Poznámka: Rozdíl ve výši 70 358 142 EUR mezi konečnou částkou opravy pro Spojené království za rok 2015 (6 126 699 989 EUR podle výše uvedeného výpočtu) a předchozí rozpočtovanou výší opravy pro Spojené království za rok 2015 (6 056 341 847 EUR uvedenou v OR č. 5/2016) je financován v rámci kapitoly 35 OR č. 7/2020.
(19) Zaokrouhleno.
(20) Výše výdajů souvisejících s rozšířením odpovídá celkovým přiděleným výdajům ve 13 členských státech, které k Unii přistoupily po dni 30. dubna 2004, s výjimkou přímých zemědělských plateb a zemědělských výdajů souvisejících s trhem, jakož i části výdajů na rozvoj venkova pocházejících ze záruční sekce EZOZF.
(21) „Výhoda pro Spojené království“ odpovídá dopadům vyplývajícím pro Spojené království z přechodu na limitovanou DPH a ze zavedení vlastního zdroje z HND.
(22) Tyto neočekávané zisky odpovídají čistému přínosu pro Spojené království, který je výsledkem růstu procenta tradičních vlastních zdrojů (z 10 % na 20 % od 1. ledna 2014) strhávaných členskými státy na krytí nákladů na výběr tradičních vlastních zdrojů (TVZ).
(23) Poznámka: Rozdíl ve výši 129 067 338 EUR mezi konečnou částkou opravy pro Spojené království za rok 2016 (5 061 658 216 EUR podle výše uvedeného výpočtu) a předchozí rozpočtovanou výší opravy pro Spojené království za rok 2016 (4 932 590 878 EUR uvedenou v OR č. 6/2017) je financován v rámci kapitoly 35 OR č. 7/2020.
(24) Zaokrouhleno.
(25) Výše výdajů souvisejících s rozšířením odpovídá celkovým přiděleným výdajům ve 13 členských státech, které k Unii přistoupily po dni 30. dubna 2004, s výjimkou přímých zemědělských plateb a zemědělských výdajů souvisejících s trhem, jakož i části výdajů na rozvoj venkova pocházejících ze záruční sekce EZOZF.
(26) „Výhoda pro Spojené království“ odpovídá dopadům vyplývajícím pro Spojené království z přechodu na limitovanou DPH a ze zavedení vlastního zdroje z HND.
(27) Tyto neočekávané zisky odpovídají čistému přínosu pro Spojené království, který je výsledkem růstu procenta tradičních vlastních zdrojů (z 10 % na 20 % od 1. ledna 2014) strhávaných členskými státy na krytí nákladů na výběr tradičních vlastních zdrojů (TVZ).
(28) Poznámka: Rozdíl ve výši 224 420 455 EUR mezi prozatímní výší opravy pro Spojené království za rok 2017 (5 158 358 098 EUR podle výše uvedeného výpočtu) a předchozí rozpočtovanou výší opravy pro Spojené království za rok 2017 (4 933 937 643 EUR uvedenou v OR č. 6/2018) je financován v rámci kapitoly 36 OR č. 7/2020.
(29) Zaokrouhleno.
(30) Výše výdajů souvisejících s rozšířením odpovídá celkovým přiděleným výdajům ve 13 členských státech, které k Unii přistoupily po dni 30. dubna 2004, s výjimkou přímých zemědělských plateb a zemědělských výdajů souvisejících s trhem, jakož i části výdajů na rozvoj venkova pocházejících ze záruční sekce EZOZF.
(31) „Výhoda pro Spojené království“ odpovídá dopadům vyplývajícím pro Spojené království z přechodu na limitovanou DPH a ze zavedení vlastního zdroje z HND.
(32) Tyto neočekávané zisky odpovídají čistému přínosu pro Spojené království, který je výsledkem růstu procenta tradičních vlastních zdrojů (z 10 % na 20 % od 1. ledna 2014) strhávaných členskými státy na krytí nákladů na výběr tradičních vlastních zdrojů (TVZ).
(33) Poznámka: Rozdíl ve výši 493 106 163 EUR mezi konečnou částkou opravy pro Spojené království za rok 2018 (5 516 634 839 EUR podle výše uvedeného výpočtu) a předchozí rozpočtovanou výší opravy pro Spojené království za rok 2018 (5 023 528 676 EUR uvedenou v rozpočtu na rok 2019) je financován v rámci kapitoly 36 OR č. 7/2020.
(34) p.m. (vlastní zdroje +ostatní příjmy = celkové příjmy = celkové výdaje); (156 939 880 109 + 4 864 224 016 = 161 804 104 125 = 161 804 104 125).
(35) Celkové vlastní zdroje jako procentní podíl HND: (156 939 880 109) / (15 480 146 900 000) = 1,01 %; strop vlastních zdrojů jako procento HND: 1,20 %.
ODDÍL III
KOMISE
PŘÍJMY
|
Hlava |
Okruh |
Rozpočet 2020 |
Opravný rozpočet č. 7/2020 |
Nová částka |
|
4 |
Příjmy od osob pracujících v orgánech nebo jiných institucích Unie |
1 270 037 095 |
p.m. |
1 270 037 095 |
|
5 |
Příjmy ze správní činnosti orgánu |
15 000 000 |
p.m. |
15 000 000 |
|
6 |
Příspěvky a náhrady v rámci dohod a programů Unie |
130 000 000 |
p.m. |
130 000 000 |
|
7 |
Úroky z prodlení a pokuty |
115 000 000 |
118 000 000 |
233 000 000 |
|
8 |
výpůjční a úvěrové operace |
2 076 361 |
p.m. |
2 076 361 |
|
9 |
Různé příjmy |
15 000 000 |
p.m. |
15 000 000 |
|
|
Celkem |
1 547 113 456 |
118 000 000 |
1 665 113 456 |
HLAVA 7
ÚROKY Z PRODLENÍ A POKUTY
|
Hlava Kapitola |
Okruh |
Rozpočet 2020 |
Opravný rozpočet č. 7/2020 |
Nová částka |
|
7 0 |
ÚROKY Z PRODLENÍ A ÚROKY Z POKUT |
15 000 000 |
p.m. |
15 000 000 |
|
7 1 |
POKUTY A SANKCE |
100 000 000 |
118 000 000 |
218 000 000 |
|
|
Hlava 7 — Celkem |
115 000 000 |
118 000 000 |
233 000 000 |
KAPITOLA 7 1 — POKUTY A SANKCE
|
Hlava Kapitola Článek Bod |
Okruh |
Rozpočet 2020 |
Opravný rozpočet č. 7/2020 |
Nová částka |
||
|
7 1 |
POKUTY A SANKCE |
|
|
|
||
|
7 1 0 |
Pokuty, periodické sankční platby a ostatní sankce ve spojení s prováděním pravidel hospodářské soutěže |
100 000 000 |
85 000 000 |
185 000 000 |
||
|
7 1 1 |
Sankční platby a jednorázové částky uložené členským státům za nedodržení rozsudků Soudního dvora Evropské unie nebo za neplnění povinností vyplývajících ze Smlouvy |
p.m. |
33 000 000 |
33 000 000 |
||
|
7 1 2 |
Pokuty uložené za podvody a nesrovnalosti, jež poškozují finanční zájmy Unie |
p.m. |
|
p.m. |
||
|
7 1 3 |
Pokuty v rámci správy ekonomických záležitostí Unie – Účelově vázané příjmy |
p.m. |
|
p.m. |
||
|
7 1 9 |
Ostatní pokuty a sankční platby |
|
|
|
||
|
7 1 9 0 |
Ostatní pokuty a sankční platby – Účelově vázané příjmy |
p.m. |
|
p.m. |
||
|
7 1 9 1 |
Ostatní pokuty a sankční platby, jež nejsou účelově vázány |
p.m. |
|
p.m. |
||
|
|
Článek 7 1 9 — Celkem |
p.m. |
|
p.m. |
||
|
|
KAPITOLA 7 1 — CELKEM |
100 000 000 |
118 000 000 |
218 000 000 |
||
|
||||||
7 1 0
Pokuty, periodické sankční platby a ostatní sankce ve spojení s prováděním pravidel hospodářské soutěže
|
Rozpočet 2020 |
Opravný rozpočet č. 7/2020 |
Nová částka |
|
100 000 000 |
85 000 000 |
185 000 000 |
Poznámky
Komise může uložit pokuty, periodické sankční platby a ostatní sankce podnikům nebo sdružením podniků, jež nerespektují zákazy nebo neplní své povinnosti podle nařízení uvedených níže či podle článků 101 a 102 Smlouvy o fungování Evropské unie.
Obvykle se musí pokuty zaplatit do tří měsíců následujících po oznámení rozhodnutí Komise. Komise však tuto částku nezinkasuje, pokud podnik podal opravný prostředek k Soudnímu dvoru Evropské unie. Podnik musí Komisi předložit buď předběžnou platbu nebo finanční záruku na jistinu i úrok nebo přirážky pro případ, že nebude dodržena platební lhůta.
Právní základ
Nařízení Rady (ES) č. 1/2003 ze dne 16. prosince 2002 o provádění pravidel hospodářské soutěže stanovených v článcích 81 a 82 Smlouvy (Úř. věst. L 1, 4.1.2003, s. 1).
Nařízení Rady (ES) č. 139/2004 ze dne 20. ledna 2004 o kontrole spojování podniků (nařízení ES o spojování) (Úř. věst. L 24, 29.1.2004, s. 1), a zejména články 14 a 15 uvedeného nařízení.
Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU, Euratom) 2018/1046 ze dne 18. července 2018, kterým se stanoví finanční pravidla pro souhrnný rozpočet Unie, mění nařízení (EU) č. 1296/2013, (EU) č. 1301/2013, (EU) č. 1303/2013, (EU) č. 1304/2013, (EU) č. 1309/2013, (EU) č. 1316/2013, (EU) č. 223/2014 a (EU) č. 283/2014 a rozhodnutí č. 541/2014/EU a zrušuje nařízení (EU, Euratom) č. 966/2012 (Úř. věst. L 193, 30.7.2018, s. 1).
7 1 1
Sankční platby a jednorázové částky uložené členským státům za nedodržení rozsudků Soudního dvora Evropské unie nebo za neplnění povinností vyplývajících ze Smlouvy
|
Rozpočet 2020 |
Opravný rozpočet č. 7/2020 |
Nová částka |
|
p.m. |
33 000 000 |
33 000 000 |
Poznámky
Tento článek je určen k zaznamenávání sankčních plateb a jednorázových částek uložených členským státům za nedodržení rozsudků Soudního dvora Evropské unie nebo za neplnění povinností vyplývajících ze Smlouvy
Právní základ
Smlouva o fungování Evropské unie, a zejména čl. 260 odst. 2 této smlouvy.