|
26.6.2010 |
RO |
Jurnalul Oficial al Uniunii Europene |
L 160/11 |
DECIZIA COMISIEI
din 22 iunie 2010
privind o contribuție financiară din partea Uniunii la programele de control, inspecție și supraveghere în domeniul pescuitului ale statelor membre pentru anul 2010
[notificată cu numărul C(2010) 3940]
(Numai textele în limbile bulgară, daneză, engleză, estonă, finlandeză, franceză, germană, greacă, italiană, lituaniană, olandeză, polonă, română, slovenă, spaniolă și suedeză sunt autentice)
(2010/352/UE)
COMISIA EUROPEANĂ,
având în vedere Tratatul privind funcționarea Uniunii Europene,
având în vedere Regulamentul (CE) nr. 861/2006 al Consiliului din 22 mai 2006 de stabilire a măsurilor financiare comunitare privind punerea în aplicare a politicii comune în domeniul pescuitului și în domeniul dreptului mării (1), în special articolul 21,
întrucât:
|
(1) |
Statele membre au transmis Comisiei programele lor de control în domeniul pescuitului pentru 2010, împreună cu cererile pentru o contribuție financiară a Uniunii la cheltuielile legate de desfășurarea proiectelor incluse în aceste programe. |
|
(2) |
Cererile privind acțiunile enumerate la articolul 8 litera (a) din Regulamentul (CE) nr. 861/2006 pot beneficia de finanțare din partea Uniunii. |
|
(3) |
Cererile de finanțare din partea Uniunii trebuie să respecte normele stabilite în Regulamentul (CE) nr. 391/2007 al Comisiei (2). |
|
(4) |
Este necesar să se stabilească sumele maxime și rata contribuției financiare din partea Uniunii în limitele prevăzute la articolul 15 din Regulamentul (CE) nr. 861/2006 și să se stabilească în ce condiții poate fi acordată această contribuție. |
|
(5) |
Pentru a încuraja investițiile în acțiunile prioritare definite de Comisie în conformitate cu Regulamentul (CE) nr. 1224/2009 al Consiliului (3) și având în vedere impactul negativ al crizei financiare asupra bugetelor statelor membre, investițiile aferente prelucrării automate și gestionării datelor, sistemelor electronice de înregistrare și raportare (ERS) și sistemelor de monitorizare a navelor (VMS), precum și seminariilor organizate de statele membre, care au drept scop sensibilizarea cu privire la noul regulament în materie de control și la prevenirea pescuitului ilegal, nedeclarat și nereglementat (IUU), ar trebui să beneficieze de o rată mare de cofinanțare, în limitele prevăzute la articolul 15 din Regulamentul (CE) nr. 861/2006. |
|
(6) |
Pentru a limita suma alocată achiziționării și modernizării navelor și aeronavelor de patrulare pentru supravegherea activităților de pescuit, contribuția din partea Uniunii la astfel de cheltuieli se limitează la o sumă maximă de 1 milion de EUR pe stat membru. |
|
(7) |
Pentru a putea beneficia de contribuție, dispozitivele de localizare automată trebuie să îndeplinească cerințele stabilite prin Regulamentul (CE) nr. 2244/2003 al Comisiei din 18 decembrie 2003 de stabilire a dispozițiilor privind sistemele de monitorizare a navelor prin satelit (4). |
|
(8) |
Pentru a putea beneficia de contribuție, dispozitivele electronice de înregistrare și raportare de la bordul navelor de pescuit trebuie să îndeplinească cerințele prevăzute în Regulamentul (CE) nr. 1077/2008 al Comisiei din 3 noiembrie 2008 de stabilire a normelor de aplicare a Regulamentului (CE) nr. 1966/2006 al Consiliului privind înregistrarea și comunicarea electronică a datelor referitoare la activitățile de pescuit și dispozitivele de teledetecție și de abrogare a Regulamentului (CE) nr. 1566/2007 (5). |
|
(9) |
Măsurile prevăzute de prezenta decizie sunt conforme cu avizul Comitetului pentru pescuit și acvacultură, |
ADOPTĂ PREZENTA DECIZIE:
Articolul 1
Obiect
Prezenta decizie prevede, pentru anul 2010, o contribuție financiară a Uniunii la cheltuielile suportate de către statele membre în 2010 pentru implementarea sistemelor de monitorizare și control aplicabile politicii comune în domeniul pescuitului (PCP) menționate la articolul 8 litera (a) din Regulamentul (CE) nr. 861/2006. Decizia stabilește suma maximă a contribuției financiare din partea Uniunii pentru fiecare stat membru, rata contribuției financiare din partea Uniunii și condițiile în care poate fi acordată o astfel de contribuție.
Articolul 2
Încheierea angajamentelor în curs
Toate plățile pentru care se solicită rambursarea sunt efectuate de statul membru în cauză până la 30 iunie 2014. Plățile efectuate de un stat membru după acest termen nu sunt eligibile pentru rambursare. Alocările bugetare vizate de prezenta decizie sunt dezangajate până la 31 decembrie 2015, cel târziu.
Articolul 3
Noi tehnologii și rețele informatice
(1) Cheltuielile efectuate în cadrul proiectelor menționate în anexa I pentru înființarea de noi tehnologii și rețele informatice cu scopul de a permite colectarea eficientă și sigură a datelor și gestionarea acestora în legătură cu monitorizarea, controlul și supravegherea activităților de pescuit pot beneficia de o contribuție financiară reprezentând 90 % din cheltuielile eligibile, în limitele stabilite în anexa menționată.
(2) Cheltuielile efectuate în cadrul proiectelor menționate în anexa I pentru sistemul de monitorizare a navelor (VMS), sistemul electronic de înregistrare și raportare (ERS) sau pescuitul ilegal, nedeclarat și nereglementat (IUU) pot beneficia de o contribuție financiară reprezentând 90 % din cheltuielile eligibile, în limitele stabilite în anexa menționată.
(3) Orice alte cheltuieli efectuate pentru noi tehnologii și rețele informatice în cadrul proiectelor menționate în anexa I pot beneficia de o contribuție financiară reprezentând 50 % din cheltuielile eligibile, în limitele stabilite în anexa menționată.
Articolul 4
Dispozitive de localizare automată
(1) Cheltuielile efectuate în cadrul proiectelor menționate în anexa II pentru achiziționarea și instalarea la bordul navelor de pescuit a dispozitivelor de localizare automată care permit monitorizarea de la distanță a navelor de către un centru de monitorizare a pescuitului printr-un sistem de monitorizare a navelor (VMS) pot beneficia de o contribuție financiară reprezentând 90 % din cheltuielile eligibile, în limitele stabilite în anexa menționată.
(2) Contribuția financiară menționată la alineatul (1) se limitează la 2 500 EUR pentru fiecare navă.
(3) Pentru a putea beneficia de contribuția financiară menționată la alineatul (1), dispozitivele de localizare automată trebuie să îndeplinească cerințele prevăzute în Regulamentul (CE) nr. 2244/2003.
Articolul 5
Sisteme electronice de înregistrare și raportare
Cheltuielile efectuate în cadrul proiectelor menționate în anexa III pentru dezvoltarea, achiziționarea, instalarea și asistența tehnică necesară componentelor sistemelor electronice de înregistrare și raportare (ERS), astfel încât să poată avea loc un schimb de date sigur și eficient în ceea ce privește monitorizarea, controlul și supravegherea activităților de pescuit, pot beneficia de o contribuție financiară reprezentând 90 % din cheltuielile eligibile, în limitele prevăzute în anexa menționată.
Articolul 6
Dispozitive electronice de înregistrare și raportare
(1) Cheltuielile efectuate în cadrul proiectelor menționate în anexa IV pentru achiziționarea și montarea la bordul navelor de pescuit a dispozitivelor ERS cu scopul de a permite navelor să înregistreze și să transmită pe cale electronică Centrului de monitorizare a pescuitului informații privind activitățile de pescuit pot beneficia de o contribuție financiară reprezentând 90 % din cheltuielile eligibile, în limitele stabilite în anexa menționată.
(2) Contribuția financiară menționată la alineatul (1) se limitează la 3 000 EUR pentru fiecare navă, fără a aduce atingere dispozițiilor de la alineatul (4).
(3) Pentru a putea beneficia de o contribuție financiară, dispozitivele ERS trebuie să respecte cerințele prevăzute în temeiul Regulamentului (CE) nr. 1077/2008.
(4) În cazul dispozitivelor care combină funcții ERS și VMS și care îndeplinesc cerințele prevăzute în Regulamentele (CE) nr. 2244/2003 și (CE) nr. 1077/2008, contribuția financiară menționată la alineatul (1) din prezentul articol se limitează la 4 500 EUR.
Articolul 7
Proiecte-pilot
Cheltuielile efectuate, cu referire la proiectele menționate în anexa V, în cadrul proiectelor-pilot privind noile tehnologii de control pot beneficia de o contribuție financiară reprezentând 90 % din cheltuielile eligibile, în limitele stabilite în anexa menționată.
Articolul 8
Formare profesională și programe de schimb de experiență
Cheltuielile efectuate în cadrul proiectelor menționate în anexa VI pentru programele de formare profesională și schimb de experiență a funcționarilor publici responsabili de monitorizarea, controlul și supravegherea în domeniul pescuitului pot beneficia de o contribuție financiară reprezentând 50 % din cheltuielile eligibile, în limitele prevăzute în anexa menționată.
Articolul 9
Inițiative de informare cu privire la normele PCP
(1) Cheltuielile efectuate în cadrul proiectelor menționate în anexa VIII pentru inițiative care includ seminare și instrumente media menite să sensibilizeze pescarii și alți factori implicați, cum ar fi inspectorii, procurorii și judecătorii, precum și publicul larg, în legătură cu necesitatea de a combate pescuitul iresponsabil și ilegal și de a pune în aplicare noul regulament în materie de control, pot beneficia de o contribuție financiară reprezentând 90 % din cheltuielile eligibile, în limitele stabilite în anexa menționată.
(2) Orice alte cheltuieli efectuate pentru inițiative de informare cu privire la normele PCP în cadrul proiectelor menționate în anexa VIII pot beneficia de o contribuție financiară reprezentând 50 % din cheltuielile eligibile, în limitele stabilite în anexa menționată.
Articolul 10
Nave și aeronave de patrulare pentru supravegherea activităților de pescuit
(1) Cheltuielile efectuate în cadrul proiectelor menționate în anexa IX pentru achiziționarea și modernizarea navelor și aeronavelor utilizate de către autoritățile competente ale statelor membre pentru inspectarea și supravegherea activităților de pescuit pot beneficia de o contribuție financiară reprezentând 50 % din cheltuielile eligibile, în limitele stabilite în anexa menționată.
(2) Contribuția financiară specificată pentru fiecare stat membru în anexa IX se calculează în funcție de utilizarea vaselor și aeronavelor în cauză în scopul inspecției și supravegherii, exprimată ca procent din activitatea totală anuală a acestora declarată de statele membre.
Articolul 11
Contribuția maximă a Uniunii pentru fiecare stat membru
Cheltuielile prevăzute, proporția eligibilă din acestea și valoarea maximă a contribuției din partea Uniunii, pentru fiecare stat membru, sunt următoarele:
|
(în EUR) |
|||
|
Statul membru |
Cheltuieli prevăzute în programul național de control al pescuitului |
Cheltuielile eligibile |
Valoarea maximă a contribuției din partea Uniunii |
|
Belgia |
254 270 |
254 270 |
176 343 |
|
Bulgaria |
195 828 |
195 828 |
153 748 |
|
Danemarca |
3 215 749 |
3 148 559 |
2 729 961 |
|
Germania |
6 418 061 |
1 120 000 |
893 600 |
|
Estonia |
239 745 |
239 745 |
207 873 |
|
Irlanda |
51 495 000 |
46 395 000 |
1 997 500 |
|
Grecia |
18 595 000 |
7 085 750 |
5 111 175 |
|
Spania |
9 563 245 |
9 153 093 |
7 735 444 |
|
Franța |
4 536 370 |
3 497 768 |
2 640 008 |
|
Italia |
26 650 600 |
2 625 600 |
1 312 800 |
|
Cipru |
357 800 |
357 800 |
318 900 |
|
Lituania |
460 001 |
460 001 |
404 001 |
|
Țările de Jos |
2 809 000 |
1 616 000 |
1 424 000 |
|
Polonia |
702 600 |
696 000 |
600 000 |
|
România |
593 600 |
593 600 |
334 240 |
|
Slovenia |
510 807 |
507 649 |
383 900 |
|
Finlanda |
981 000 |
881 000 |
766 500 |
|
Suedia |
2 353 016 |
2 139 327 |
1 902 083 |
|
Regatul Unit |
2 164 334 |
1 408 528 |
1 036 432 |
|
Total |
132 096 027 |
82 375 517 |
30 128 508 |
Articolul 12
Destinatari
Prezenta decizie se adresează Regatului Belgiei, Republicii Bulgaria, Regatului Danemarcei, Republicii Federale Germania, Republicii Estonia, Irlandei, Republicii Elene, Regatului Spaniei, Republicii Franceze, Republicii Italiene, Republicii Cipru, Republicii Lituania, Regatului Țărilor de Jos, Republicii Polone, României, Republicii Slovenia, Republicii Finlanda, Regatului Suediei și Regatului Unit al Marii Britanii și Irlandei de Nord.
Adoptată la Bruxelles, 22 iunie 2010.
Pentru Comisie
Maria DAMANAKI
Membru al Comisiei
(1) JO L 160, 14.6.2006, p. 1.
(2) JO L 97, 12.4.2007, p. 30.
(3) JO L 343, 22.12.2009, p. 1.
ANEXA I
NOI TEHNOLOGII ȘI REȚELE INFORMATICE
|
Statul membru și codul proiectului |
Cheltuieli prevăzute în programul național de control al pescuitului |
Cheltuielile eligibile |
Rata de utilizare în scopul controlului |
Net eligibil |
Valoarea maximă a contribuției din partea Uniunii |
|
(EUR) |
(EUR) |
(EUR) |
(EUR) |
||
|
Belgia |
|||||
|
BE/10/03 |
20 000 |
20 000 |
100 % |
20 000 |
18 000 |
|
Subtotal |
20 000 |
20 000 |
|
20 000 |
18 000 |
|
Bulgaria |
|||||
|
BG/10/02 |
8 181 |
8 181 |
100 % |
8 181 |
7 363 |
|
BG/10/05 |
16 362 |
16 362 |
100 % |
16 362 |
14 725 |
|
Subtotal |
24 543 |
24 543 |
|
24 543 |
22 088 |
|
Danemarca |
|||||
|
DK/10/01 |
1 343 815 |
1 343 815 |
100 % |
1 343 815 |
1 209 434 |
|
DK/10/02 |
44 346 |
44 346 |
100 % |
44 346 |
22 173 |
|
DK/10/03 |
67 191 |
0 |
100 % |
0 |
0 |
|
Subtotal |
1 455 352 |
1 388 161 |
|
1 388 161 |
1 231 607 |
|
Germania |
|||||
|
DE/10/05 |
24 000 |
0 |
|
0 |
0 |
|
DE/10/08 |
220 000 |
220 000 |
100 % |
220 000 |
198 000 |
|
DE/10/07 |
14 000 |
0 |
|
0 |
0 |
|
Subtotal |
258 000 |
220 000 |
|
220 000 |
198 000 |
|
Estonia |
|||||
|
EE/10/03 |
60 000 |
60 000 |
100 % |
60 000 |
54 000 |
|
Subtotal |
60 000 |
60 000 |
|
60 000 |
54 000 |
|
Irlanda |
|||||
|
IE/10/01 |
200 000 |
200 000 |
100 % |
200 000 |
180 000 |
|
IE/10/03 |
45 000 |
45 000 |
100 % |
45 000 |
40 500 |
|
IE/10/05 |
100 000 |
100 000 |
100 % |
100 000 |
90 000 |
|
IE/10/06 |
300 000 |
300 000 |
100 % |
300 000 |
270 000 |
|
IE/10/09 |
100 000 |
100 000 |
100 % |
100 000 |
90 000 |
|
IE/10/11 |
100 000 |
100 000 |
100 % |
100 000 |
50 000 |
|
Subtotal |
845 000 |
845 000 |
|
845 000 |
720 500 |
|
Grecia |
|||||
|
EL/10/01 |
400 000 |
400 000 |
100 % |
400 000 |
360 000 |
|
EL/10/03 |
1 000 000 |
1 000 000 |
100 % |
1 000 000 |
900 000 |
|
EL/10/09 |
1 500 000 |
1 500 000 |
100 % |
1 500 000 |
1 350 000 |
|
EL/10/08 |
430 000 |
430 000 |
100 % |
430 000 |
387 000 |
|
EL/10/11 |
2 045 000 |
2 045 000 |
35 % |
715 750 |
644 175 |
|
Subtotal |
5 375 000 |
5 375 000 |
|
4 045 750 |
3 641 175 |
|
Spania |
|||||
|
ES/10/01-1 |
400 000 |
400 000 |
100 % |
400 000 |
200 000 |
|
ES/10/01-2 |
100 000 |
100 000 |
100 % |
100 000 |
50 000 |
|
ES/10/05-1 |
28 805 |
28 805 |
100 % |
28 805 |
25 924 |
|
ES/10/05-2 |
103 737 |
103 737 |
100 % |
103 737 |
93 364 |
|
ES/10/13 |
9 500 |
9 500 |
100 % |
9 500 |
8 550 |
|
Subtotal |
642 042 |
642 042 |
|
642 042 |
377 838 |
|
Franța |
|||||
|
FR/10/01 |
320 000 |
320 000 |
100 % |
320 000 |
288 000 |
|
Subtotal |
320 000 |
320 000 |
|
320 000 |
288 000 |
|
Italia |
|||||
|
IT/10/01 |
23 305 000 |
0 |
|
0 |
0 |
|
IT/10/02 |
480 000 |
380 000 |
100 % |
380 000 |
190 000 |
|
IT/10/03 |
60 000 |
60 000 |
100 % |
60 000 |
30 000 |
|
IT/10/04 |
10 000 |
10 000 |
100 % |
10 000 |
5 000 |
|
Subtotal |
23 855 000 |
450 000 |
|
450 000 |
225 000 |
|
Cipru |
|||||
|
CY/10/02 |
50 000 |
50 000 |
100 % |
50 000 |
45 000 |
|
Subtotal |
50 000 |
50 000 |
|
50 000 |
45 000 |
|
Lithuania |
|||||
|
LT/10/01 |
39 389 |
39 389 |
100 % |
39 389 |
35 450 |
|
Subtotal |
39 389 |
39 389 |
|
39 389 |
35 450 |
|
Țările de Jos |
|||||
|
NL/10/01 |
300 000 |
300 000 |
100 % |
300 000 |
270 000 |
|
NL/10/02 |
285 000 |
285 000 |
100 % |
285 000 |
256 500 |
|
NL/10/03 |
75 000 |
75 000 |
100 % |
75 000 |
67 500 |
|
NL/10/04 |
135 000 |
60 000 |
100 % |
60 000 |
30 000 |
|
NL/10/07 |
100 000 |
100 000 |
100 % |
100 000 |
90 000 |
|
NL/10/08 |
80 000 |
80 000 |
100 % |
80 000 |
72 000 |
|
NL/10/10 |
6 000 |
6 000 |
100 % |
6 000 |
3 000 |
|
NL/10/11 |
3 000 |
0 |
|
0 |
0 |
|
Subtotal |
984 000 |
906 000 |
|
906 000 |
789 000 |
|
Polonia |
|||||
|
PL/10/01 |
22 600 |
16 000 |
100 % |
16 000 |
8 000 |
|
Subtotal |
22 600 |
16 000 |
|
16 000 |
8 000 |
|
Slovenia |
|||||
|
SI/10/03 |
40 000 |
40 000 |
100 % |
40 000 |
36 000 |
|
SI/10/04 |
9 000 |
9 000 |
100 % |
9 000 |
4 500 |
|
SI/10/05 |
3 158 |
0 |
|
0 |
0 |
|
Subtotal |
52 158 |
49 000 |
|
49 000 |
40 500 |
|
Finlanda |
|||||
|
FI/10/06 |
40 000 |
40 000 |
100 % |
40 000 |
20 000 |
|
Subtotal |
40 000 |
40 000 |
|
40 000 |
20 000 |
|
Suedia |
|||||
|
SE/10/04 |
97 132 |
97 132 |
100 % |
97 132 |
87 419 |
|
SE/10/05 |
48 566 |
48 566 |
100 % |
48 566 |
43 709 |
|
SE/10/06 |
485 659 |
485 659 |
100 % |
485 659 |
437 093 |
|
SE/10/09 |
291 395 |
291 395 |
100 % |
291 395 |
262 256 |
|
Subtotal |
922 752 |
922 752 |
|
922 752 |
830 476 |
|
Regatul Unit |
|||||
|
UK/10/01 |
2 212 |
2 000 |
100 % |
2 000 |
1 000 |
|
UK/10/02 |
5 144 |
4 000 |
100 % |
4 000 |
2 000 |
|
UK/10/03 |
4 425 |
4 000 |
100 % |
4 000 |
2 000 |
|
UK/10/06 |
3 319 |
3 319 |
100 % |
3 319 |
1 659 |
|
UK/10/08 |
6 637 |
6 000 |
100 % |
6 000 |
3 000 |
|
UK/10/09 |
7 965 |
7 965 |
100 % |
7 965 |
7 168 |
|
UK/10/12 |
27 655 |
0 |
|
0 |
0 |
|
UK/10/14 |
9 403 |
9 403 |
100 % |
9 403 |
8 462 |
|
UK/10/40 |
5 531 |
4 000 |
100 % |
4 000 |
2 000 |
|
UK/10/48 |
21 815 |
0 |
|
0 |
0 |
|
UK/10/49 |
7 300 |
6 000 |
100 % |
6 000 |
3 000 |
|
UK/10/50 |
38 717 |
38 717 |
100 % |
38 717 |
34 844 |
|
UK/10/51 |
442 478 |
0 |
|
0 |
0 |
|
Subtotal |
582 600 |
85 402 |
|
85 402 |
65 134 |
|
Total |
35 548 436 |
11 453 289 |
|
10 124 039 |
8 609 768 |
ANEXA II
DISPOZITIVE DE LOCALIZARE AUTOMATĂ
|
(în EUR) |
|||
|
Statul membru și codul proiectului |
Cheltuieli prevăzute în programul național de control al pescuitului |
Cheltuielile eligibile |
Valoarea maximă a contribuției din partea Uniunii |
|
Bulgaria |
|||
|
BG/10/04 |
102 260 |
102 260 |
92 034 |
|
Subtotal |
102 260 |
102 260 |
92 034 |
|
Germania |
|||
|
DE/10/12 |
465 000 |
0 |
0 |
|
Subtotal |
465 000 |
0 |
0 |
|
Grecia |
|||
|
EL/10/10 |
1 000 000 |
0 |
0 |
|
Subtotal |
1 000 000 |
0 |
0 |
|
Spania |
|||
|
ES/10/02 |
90 000 |
90 000 |
75 000 |
|
ES/10/07 |
448 200 |
448 200 |
403 380 |
|
ES/10/12 |
132 470 |
0 |
0 |
|
Subtotal |
670 670 |
538 200 |
478 380 |
|
Franța |
|||
|
FR/10/03 |
500 000 |
500 000 |
450 000 |
|
Subtotal |
500 000 |
500 000 |
450 000 |
|
Țările de Jos |
|||
|
NL/10/04 |
875 000 |
0 |
0 |
|
Subtotal |
875 000 |
0 |
0 |
|
Slovenia |
|||
|
SI/10/01 |
182 649 |
182 649 |
95 000 |
|
Subtotal |
182 649 |
182 649 |
95 000 |
|
Finlanda |
|||
|
FI/10/04 |
100 000 |
100 000 |
90 000 |
|
Subtotal |
100 000 |
100 000 |
90 000 |
|
Suedia |
|||
|
SE/10/07 |
186 979 |
186 979 |
168 281 |
|
SE/10/08 |
97 131 |
0 |
0 |
|
Subtotal |
284 110 |
186 979 |
168 281 |
|
Regatul Unit |
|||
|
UK/10/61 |
5 531 |
0 |
0 |
|
UK/10/62 |
6 637 |
0 |
0 |
|
Subtotal |
12 168 |
0 |
0 |
|
Total |
4 191 857 |
1 610 087 |
1 373 695 |
ANEXA III
SISTEME ELECTRONICE DE ÎNREGISTRARE ȘI RAPORTARE
|
(în EUR) |
|||
|
Statul membru și codul proiectului |
Cheltuieli prevăzute în programul național de control al pescuitului |
Cheltuielile eligibile |
Valoarea maximă a contribuției din partea Uniunii |
|
Belgia |
|||
|
BE/10/01 |
9 270 |
9 270 |
8 343 |
|
Subtotal |
9 270 |
9 270 |
8 343 |
|
Danemarca |
|||
|
DK/10/04 |
201 572 |
201 572 |
181 415 |
|
DK/10/05 |
100 786 |
100 786 |
90 708 |
|
DK/10/06 |
134 382 |
134 382 |
120 943 |
|
DK/10/07 |
503 931 |
503 931 |
453 538 |
|
DK/10/08 |
201 572 |
201 572 |
181 415 |
|
DK/10/09 |
67 191 |
67 191 |
60 472 |
|
DK/10/10 |
268 763 |
268 763 |
241 887 |
|
Subtotal |
1 478 197 |
1 478 197 |
1 330 377 |
|
Germania |
|||
|
DE/10/13 |
350 000 |
350 000 |
315 000 |
|
DE/10/14 |
50 000 |
50 000 |
45 000 |
|
DE/10/15 |
60 000 |
0 |
0 |
|
DE/10/16 |
30 000 |
30 000 |
27 000 |
|
DE/10/17 |
100 000 |
100 000 |
90 000 |
|
Subtotal |
590 000 |
530 000 |
477 000 |
|
Irlanda |
|||
|
IE/10/10 |
80 000 |
80 000 |
72 000 |
|
IE/10/12 |
150 000 |
150 000 |
135 000 |
|
Subtotal |
230 000 |
230 000 |
207 000 |
|
Spania |
|||
|
ES/10/03-2 |
300 000 |
300 000 |
270 000 |
|
Subtotal |
300 000 |
300 000 |
270 000 |
|
Franța |
|||
|
FR/10/02 |
811 120 |
811 120 |
730 008 |
|
Subtotal |
811 120 |
811 120 |
730 008 |
|
Cipru |
|||
|
CY/10/01 |
300 000 |
300 000 |
270 000 |
|
Subtotal |
300 000 |
300 000 |
270 000 |
|
Lituania |
|||
|
LT/10/02 |
379 612 |
379 612 |
341 651 |
|
Subtotal |
379 612 |
379 612 |
341 651 |
|
Țările de Jos |
|||
|
NL/10/09 |
700 000 |
700 000 |
630 000 |
|
Subtotal |
700 000 |
700 000 |
630 000 |
|
Polonia |
|||
|
PL/10/02 |
560 000 |
560 000 |
504 000 |
|
Subtotal |
560 000 |
560 000 |
504 000 |
|
România |
|||
|
RO/10/04 |
93 600 |
93 600 |
84 240 |
|
Subtotal |
93 600 |
93 600 |
84 240 |
|
Slovenia |
|||
|
SI/10/02-01 |
246 000 |
246 000 |
221 400 |
|
Subtotal |
246 000 |
246 000 |
221 400 |
|
Finlanda |
|||
|
FI/10/01 |
300 000 |
300 000 |
270 000 |
|
FI/10/02 |
400 000 |
400 000 |
360 000 |
|
Subtotal |
700 000 |
700 000 |
630 000 |
|
Suedia |
|||
|
SE/10/01 |
339 961 |
339 961 |
305 965 |
|
SE/10/03 |
339 961 |
339 961 |
305 965 |
|
Subtotal |
679 922 |
679 922 |
611 930 |
|
Total |
7 077 720 |
7 017 720 |
6 315 949 |
ANEXA IV
DISPOZITIVE ELECTRONICE DE ÎNREGISTRARE ȘI RAPORTARE
|
(în EUR) |
|||
|
Statul membru și codul proiectului |
Cheltuieli prevăzute în programul național de control al pescuitului |
Cheltuielile eligibile |
Valoarea maximă a contribuției din partea Uniunii |
|
Belgia |
|||
|
BE/10/02 |
225 000 |
225 000 |
150 000 |
|
Subtotal |
225 000 |
225 000 |
150 000 |
|
Germania |
|||
|
DE/10/10 |
84 000 |
84 000 |
75 600 |
|
Subtotal |
84 000 |
84 000 |
75 600 |
|
Estonia |
|||
|
EE/10/01 |
160 000 |
160 000 |
144 000 |
|
Subtotal |
160 000 |
160 000 |
144 000 |
|
Spania |
|||
|
ES/10/03-1 |
6 912 000 |
6 912 000 |
6 220 800 |
|
Subtotal |
6 912 000 |
6 912 000 |
6 220 800 |
|
Franța |
|||
|
FR/10/08 |
1 098 000 |
1 098 000 |
732 000 |
|
FR/10/07 |
1 109 250 |
188 648 |
150 000 |
|
Subtotal |
2 207 250 |
1 286 648 |
882 000 |
|
Slovenia |
|||
|
SI/10-02-02 |
24 000 |
24 000 |
21 600 |
|
Subtotal |
24 000 |
24 000 |
21 600 |
|
Suedia |
|||
|
SE/10/02 |
291 395 |
291 395 |
262 256 |
|
Subtotal |
291 395 |
291 395 |
262 256 |
|
Regatul Unit |
|||
|
UK/10/52 |
774 336 |
774 336 |
696 903 |
|
Subtotal |
774 336 |
774 336 |
696 903 |
|
Total |
10 677 981 |
9 757 379 |
8 453 159 |
ANEXA V
PROIECTE-PILOT
|
(în EUR) |
|||
|
Statul membru și codul proiectului |
Cheltuieli prevăzute în programul național de control al pescuitului |
Cheltuielile eligibile |
Valoarea maximă a contribuției din partea Uniunii |
|
Danemarca |
|||
|
DK/10/11 |
67 191 |
67 191 |
60 472 |
|
Total |
67 191 |
67 191 |
60 472 |
ANEXA VI
FORMARE PROFESIONALĂ ȘI PROGRAME DE SCHIMB DE EXPERIENȚĂ
|
(în EUR) |
|||
|
Statul membru și codul proiectului |
Cheltuieli prevăzute în programul național de control al pescuitului |
Cheltuielile eligibile |
Valoarea maximă a contribuției din partea Uniunii |
|
Bulgaria |
|||
|
BG/10/01 |
40 904 |
40 904 |
20 452 |
|
BG/10/03 |
15 339 |
15 339 |
7 669 |
|
Subtotal |
56 243 |
56 243 |
28 122 |
|
Danemarca |
|||
|
DK/10/12 |
87 348 |
87 348 |
43 674 |
|
DK/10/13 |
51 737 |
51 737 |
25 868 |
|
DK/10/14 |
75 926 |
75 926 |
37 963 |
|
Subtotal |
215 010 |
215 010 |
107 505 |
|
Germania |
|||
|
DE/10/04 |
11 800 |
0 |
0 |
|
DE/10/11 |
130 000 |
130 000 |
65 000 |
|
DE/10/18 |
120 000 |
120 000 |
60 000 |
|
Subtotal |
261 800 |
250 000 |
125 000 |
|
Estonia |
|||
|
EE/10/04 |
3 000 |
3 000 |
1 500 |
|
Subtotal |
3 000 |
3 000 |
1 500 |
|
Irlanda |
|||
|
IE/10/02 |
150 000 |
50 000 |
25 000 |
|
IE/10/08 |
20 000 |
20 000 |
10 000 |
|
Subtotal |
170 000 |
70 000 |
35 000 |
|
Grecia |
|||
|
EL/10/11 |
40 000 |
40 000 |
20 000 |
|
Subtotal |
40 000 |
40 000 |
20 000 |
|
Spania |
|||
|
ES/10/03-3 |
20 000 |
20 000 |
10 000 |
|
ES/10/04-3 |
30 240 |
0 |
0 |
|
ES/10/04-2 |
10 000 |
10 000 |
5 000 |
|
ES/10/14 |
8 225 |
0 |
0 |
|
ES/10/09 |
22 000 |
0 |
0 |
|
Subtotal |
90 465 |
30 000 |
15 000 |
|
Franța |
|||
|
FR/10/04 |
70 000 |
0 |
0 |
|
Subtotal |
70 000 |
0 |
0 |
|
Italia |
|||
|
IT/10/07 |
24 000 |
24 000 |
12 000 |
|
IT/10/08 |
51 600 |
51 600 |
25 800 |
|
IT/10/09 |
250 000 |
0 |
0 |
|
IT/10/10 |
150 000 |
0 |
0 |
|
Subtotal |
475 600 |
75 600 |
37 800 |
|
Cipru |
|||
|
CYP/10/03 |
7 800 |
7 800 |
3 900 |
|
Subtotal |
7 800 |
7 800 |
3 900 |
|
Lituania |
|||
|
LT/10/03 |
25 000 |
25 000 |
12 500 |
|
Subtotal |
25 000 |
25 000 |
12 500 |
|
Țările de Jos |
|||
|
NL/10/12 |
20 000 |
0 |
0 |
|
NL/10/13 |
20 000 |
0 |
0 |
|
NL/10/14 |
10 000 |
10 000 |
5 000 |
|
Subtotal |
50 000 |
10 000 |
5 000 |
|
Țările de Jos |
|||
|
PL/10/03 |
50 000 |
50 000 |
25 000 |
|
Subtotal |
50 000 |
50 000 |
25 000 |
|
România |
|||
|
RO/10/02 |
50 000 |
50 000 |
25 000 |
|
RO/10/03 |
50 000 |
50 000 |
25 000 |
|
Subtotal |
100 000 |
100 000 |
50 000 |
|
Finlanda |
|||
|
FI/10/03 |
26 000 |
26 000 |
13 000 |
|
Subtotal |
26 000 |
26 000 |
13 000 |
|
Suedia |
|||
|
SE/10/10 |
174 837 |
58 279 |
29 140 |
|
Subtotal |
174 837 |
58 279 |
29 140 |
|
Regatul Unit |
|||
|
UK/10/07 |
2 212 |
2 212 |
1 106 |
|
UK/10/15 |
9 695 |
9 695 |
4 847 |
|
UK/10/16 |
2 729 |
0 |
0 |
|
UK/10/17 |
4 507 |
0 |
0 |
|
UK/10/18 |
93 405 |
0 |
0 |
|
UK/10/19 |
3 655 |
0 |
0 |
|
UK/10/20 |
12 824 |
0 |
0 |
|
UK/10/21 |
3 312 |
0 |
0 |
|
UK/10/22 |
11 403 |
11 403 |
5 701 |
|
UK/10/23 |
11 097 |
11 097 |
5 549 |
|
UK/10/24 |
6 750 |
6 750 |
3 375 |
|
UK/10/25 |
9 978 |
9 978 |
4 989 |
|
UK/10/26 |
9 978 |
9 978 |
4 989 |
|
UK/10/27 |
32 313 |
0 |
0 |
|
UK/10/28 |
7 200 |
0 |
0 |
|
UK/10/29 |
9 978 |
0 |
0 |
|
UK/10/30 |
9 978 |
0 |
0 |
|
UK/10/31 |
9 978 |
0 |
0 |
|
UK/10/32 |
13 382 |
0 |
0 |
|
UK/10/33 |
6 750 |
0 |
0 |
|
UK/10/34 |
6 307 |
0 |
0 |
|
UK/10/35 |
12 824 |
0 |
0 |
|
UK/10/36 |
9 978 |
9 978 |
4 989 |
|
UK/10/37 |
4 960 |
0 |
0 |
|
UK/10/38 |
8 384 |
0 |
0 |
|
UK/10/39 |
6 588 |
6 588 |
3 294 |
|
UK/10/41 |
3 319 |
3 319 |
1 659 |
|
UK/10/42 |
442 |
0 |
0 |
|
UK/10/43 |
442 |
0 |
0 |
|
UK/10/44 |
442 |
0 |
0 |
|
UK/10/54 |
2 084 |
2 084 |
1 042 |
|
UK/10/55 |
365 |
0 |
0 |
|
UK/10/56 |
243 |
0 |
0 |
|
UK/10/57 |
216 |
0 |
0 |
|
UK/10/58 |
127 |
0 |
0 |
|
UK/10/59 |
1 161 |
0 |
0 |
|
UK/10/60 |
513 |
0 |
0 |
|
Subtotal |
329 522 |
83 082 |
41 541 |
|
Total |
2 145 278 |
1 100 014 |
550 008 |
ANEXA VII
PROGRAME-PILOT DE INSPECȚIE ȘI OBSERVARE
|
(în EUR) |
|||
|
Statul membru și codul proiectului |
Cheltuieli prevăzute în programul național de control al pescuitului |
Cheltuielile eligibile |
Valoarea maximă a contribuției din partea Uniunii |
|
Spania |
|||
|
ES/10/17 |
138 500 |
0 |
0 |
|
Total |
138 500 |
0 |
0 |
ANEXA VIII
INIȚIATIVE DE INFORMARE CU PRIVIRE LA NORMELE PCP
|
(în EUR) |
|||
|
Statul membru și codul proiectului |
Cheltuieli prevăzute în programul național de control al pescuitului |
Cheltuielile eligibile |
Valoarea maximă a contribuției din partea Uniunii |
|
Bulgaria |
|||
|
BG/10/06 |
12 782 |
12 782 |
11 504 |
|
Subtotal |
12 782 |
12 782 |
11 504 |
|
Irlanda |
|||
|
IE/10/13 |
50 000 |
50 000 |
35 000 |
|
Subtotal |
50 000 |
50 000 |
35 000 |
|
Grecia |
|||
|
EL/10/02 |
500 000 |
500 000 |
450 000 |
|
Subtotal |
500 000 |
500 000 |
450 000 |
|
Spania |
|||
|
ES/10/08 |
645 851 |
645 851 |
322 926 |
|
ES/10/11 |
60 000 |
60 000 |
30 000 |
|
ES/10/04-1 |
20 000 |
20 000 |
18 000 |
|
Subtotal |
725 851 |
725 851 |
370 926 |
|
Italia |
|||
|
IT/10/11 |
280 000 |
100 000 |
50 000 |
|
Subtotal |
280 000 |
100 000 |
50 000 |
|
Lituania |
|||
|
LT/10/04 |
16 000 |
16 000 |
14 400 |
|
Subtotal |
16 000 |
16 000 |
14 400 |
|
Polonia |
|||
|
PL/10/04 |
70 000 |
70 000 |
63 000 |
|
Subtotal |
70 000 |
70 000 |
63 000 |
|
Finlanda |
|||
|
FI/10/05 |
15 000 |
15 000 |
13 500 |
|
Subtotal |
15 000 |
15 000 |
13 500 |
|
Slovenia |
|||
|
SI/10/06 |
6 000 |
6 000 |
5 400 |
|
Subtotal |
6 000 |
6 000 |
5 400 |
|
Total |
1 675 633 |
1 495 633 |
1 013 730 |
ANEXA IX
NAVE ȘI AERONAVE DE PATRULARE
|
Statul membru și codul proiectului |
Cheltuieli prevăzute în programul național de control al pescuitului (EUR) |
Cheltuielile eligibile (EUR) |
Rata de utilizare în scopul controlului |
Net eligibil (EUR) |
Valoarea maximă a contribuției din partea Uniunii (EUR) (50 % în limita sumei de 1 milion) |
|
Germania |
|||||
|
DE/10/01 |
45 000 |
0 |
|
0 |
0 |
|
DE/10/02 |
36 000 |
36 000 |
100 % |
36 000 |
18 000 |
|
DE/10/06 |
4 527 000 |
0 |
|
0 |
0 |
|
DE/10/09 |
151 261 |
0 |
|
0 |
0 |
|
Subtotal |
4 759 261 |
36 000 |
|
36 000 |
18 000 |
|
Estonia |
|||||
|
EE/10/02 |
16 745 |
16 745 |
100 % |
16 745 |
8 373 |
|
Subtotal |
16 745 |
16 745 |
|
16 745 |
8 373 |
|
Irlanda |
|||||
|
IE/10/04 |
200 000 |
200 000 |
100 % |
200 000 |
100 000 |
|
IE/10/07 |
50 000 000 |
50 000 000 |
90 % |
45 000 000 |
900 000 |
|
Subtotal |
50 200 000 |
50 200 000 |
|
45 200 000 |
1 000 000 |
|
Grecia |
|||||
|
EL/10/04 |
2 000 000 |
0 |
|
0 |
0 |
|
EL/10/05 |
180 000 |
0 |
|
0 |
0 |
|
EL/10/06 |
4 500 000 |
0 |
|
0 |
0 |
|
EL/10/07 |
5 000 000 |
5 000 000 |
50 % |
2 500 000 |
1 000 000 |
|
Subtotal |
11 680 000 |
5 000 000 |
|
2 500 000 |
1 000 000 |
|
Spania |
|||||
|
ES/10/15 |
5 000 |
5 000 |
100 % |
5 000 |
2 500 |
|
ES/10/16 |
34 470 |
0 |
|
0 |
0 |
|
ES/10/10 |
44 248 |
0 |
|
0 |
0 |
|
Subtotal |
83 718 |
5 000 |
|
5 000 |
2 500 |
|
Franța |
|||||
|
FR/10/05 |
48 000 |
0 |
|
0 |
0 |
|
FR/10/06 |
580 000 |
580 000 |
100 % |
580 000 |
290 000 |
|
Subtotal |
628 000 |
580 000 |
|
580 000 |
290 000 |
|
Italia |
|||||
|
IT/10/05 |
40 000 |
0 |
|
0 |
0 |
|
IT/10/06 |
2 000 000 |
2 000 000 |
100 % |
2 000 000 |
1 000 000 |
|
Subtotal |
2 040 000 |
2 000 000 |
|
2 000 000 |
1 000 000 |
|
Țările de Jos |
|||||
|
NL/10/05 |
200 000 |
0 |
|
|
0 |
|
Subtotal |
200 000 |
0 |
|
|
0 |
|
România |
|||||
|
RO/10/01 |
400 000 |
400 000 |
100 % |
400 000 |
200 000 |
|
Subtotal |
400 000 |
400 000 |
|
400 000 |
200 000 |
|
Finlanda |
|||||
|
FI/10/07 |
100 000 |
0 |
|
|
0 |
|
Subtotal |
100 000 |
0 |
|
|
0 |
|
Regatul Unit |
|||||
|
UK/10/04 |
387 168 |
387 168 |
100 % |
387 168 |
193 584 |
|
UK/10/05 |
3 761 |
3 761 |
100 % |
3 761 |
1 881 |
|
UK/10/10 |
8 850 |
8 850 |
100 % |
8 850 |
4 425 |
|
UK/10/11 |
30 973 |
30 973 |
100 % |
30 973 |
15 487 |
|
UK/10/45 |
27 655 |
27 655 |
100 % |
27 655 |
13 827 |
|
UK/10/47 |
6 637 |
6 637 |
100 % |
6 637 |
3 319 |
|
UK/10/53 |
664 |
664 |
100 % |
664 |
332 |
|
Subtotal |
465 708 |
465 708 |
|
465 708 |
232 854 |
|
Total |
70 573 431 |
58 703 453 |
|
51 203 453 |
3 751 727 |