|
(3)
|
cuirtear na hiontrálacha seo a leanas isteach de réir ord uimhriúil na gcód CN agus TARIC sa dara colún agus sa tríú colún:
|
Sraithuimhir
|
Cód CN
|
TARIC
|
Tuairisc
|
Ráta dleachta uathrialaí
|
Aonad Forlíontach
|
An dáta a mheastar le haghaidh athbhreithniú sainordaitheach
|
|
‘0.8144
|
ex 2710 12 25
|
20
|
Meascán de hidreacarbóin alafatacha C6 (CAS RN 92112-69-1), ina bhfuil, de réir meáchain, cion 60 % nó níos mó ach nach mó ná 80 % de n-heacsán (CAS RN 110-54-3), agus:
|
—
|
ag a bhfuil dlús coibhneasta 0,666 nó níos mó, ach nach mó ná 0,686,
|
|
—
|
ar lú ná 1 csm iomlán na gcomhdhúile carbóinile ann,
|
|
—
|
ar lú ná 2 csm iomlán na gcomhdhúile aicéitiléineacha ann
|
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8076
|
ex 2903 99 80
|
45
|
1-Bróma-4-(tras-4-próipilcigliheicsil)beinséin (CAS RN 86579-53-5) ag a bhfuil íonacht 95 % nó níos mó de réir meáchain
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8101
|
ex 2903 99 80
|
55
|
1-Bróma-4-(tras-4-eitilcigliheicsil)beinséin (CAS RN 91538-82-8) ag a bhfuil íonacht 95 % nó níos mó de réir meáchain
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8042
|
ex 2910 90 00
|
40
|
3-Nítribeinséansulfónáit [(2R)-ocsaíoran-2-il]meitile (CAS RN 115314-17-5) ag a bhfuil íonacht 97 % nó níos mó de réir meáchain
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8073
|
ex 2912 19 00
|
20
|
Aicriolaildéad (CAS RN 107-02-8) ag a bhfuil íonacht 98 % nó níos mó de réir meáchain
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8147
|
2912 42 00
|
|
Fanailineitil (3-eatocsa-4-hiodrocsaibeansaildéad)
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8058
|
ex 2914 29 00
|
45
|
4-Próipilcigliheacsán-1-ón (CAS RN 40649-36-3) ag a bhfuil íonacht 95 % nó níos mó de réir meáchain
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8146
|
ex 2915 90 70
|
23
|
Bis(2-eitilheacsánóáit) stáin (CAS RN 301-10-0) ag a bhfuil íonacht 97 % nó níos mó de réir meáchain
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8057
|
ex 2916 20 00
|
45
|
Aigéad ciglipeantáncarbocsaileach (CAS RN 3400-45-1) ag a bhfuil íonacht 98 % nó níos mó de réir meáchain
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8039
|
ex 2916 39 90
|
78
|
Aigéad (2,5-débhrómaifeinil)aicéiteach (CAS RN 203314-28-7) ag a bhfuil íonacht 98,0 % nó níos mó de réir meáchain
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8044
|
ex 2918 19 98
|
60
|
2'-(1-hiodrocsa-eitil)-3-meitil-[1,1'-défheinil]-4-carbocsaláit (R)-treas-búitile (CAS RN 1246560-92-8) ag a bhfuil íonacht 98 % nó níos mó de réir meáchain
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8075
|
ex 2918 30 00
|
45
|
5-ocsó-6,7,8,9-teitrihidrea-5H-beansa[7]áinniléin-2-carbocsaláit mheitile(CAS RN 150192-89-5) ag a bhfuil íonacht 96 % nó níos mó de réir meáchain
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8066
|
ex 2918 99 90
|
48
|
Aigéad 2-bróma-5-meatocsaibeansóch acid (CAS RN 22921-68-2) ag a bhfuil íonacht 98 % nó níos mó de réir meáchain
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8045
|
ex 2921 29 00
|
15
|
Déhidreaclóiríd (2S)-própán-1,2-dé-aimín (CAS RN 19777-66-3) ag a bhfuil íonacht 98 % nó níos mó de réir meáchain
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8067
|
ex 2921 29 00
|
25
|
Déhidreaclóiríd N,N'-dé-ailliolprópán-1,3-dé-aimín (CAS RN 205041-15-2) ag a bhfuil íonacht 96 % nó níos mó de réir meáchain
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8059
|
ex 2921 49 00
|
65
|
Bis-(9,9-démheitiolfluairein-2-il)aimín (CAS RN 500717-23-7) ag a bhfuil íonacht 95 % nó níos mó de réir meáchain
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8027
|
ex 2924 19 00
|
28
|
Aigéad (2S)-2-aimínea-5-(carbamóil-aimínea)peantánóch ; Aigéad 2-hiodrocsabútáindé-óch (CAS RN 54940-97-5) ag a bhfuil íonacht 98 % nó níos mó de réir meáchain
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8030
|
ex 2924 19 00
|
33
|
Aigéad (2S)-2-aimínea-5-(carbamóil-aimínea)peantánóch ; Aigéad 2-hiodrocsabútáindé-óch (1:1) (CAS RN 70796-17-7) ag a bhfuil íonacht 98,5 % nó níos mó de réir meáchain
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8041
|
ex 2924 19 00
|
38
|
Aicéataimídeamalónáit dé-eitile (CAS RN 1068-90-2) ag a bhfuil íonacht 98 % nó níos mó de réir meáchain
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8049
|
ex 2924 19 00
|
43
|
Hidreaclóiríd eistir mheitile N6-(treas-bútocsacarbóinil)-L-lisín (CAS RN 2389-48-2) ag a bhfuil íonacht 98 % nó níos mó de réir meáchain
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8043
|
ex 2924 29 70
|
58
|
2-clóra-N-[1-(4-clóra-3-fluaraifeinil)-2-meitiolprópán-2-il]aicéataimíd (CAS RN 787585-35-7) ag a bhfuil íonacht 98 % nó níos mó de réir meáchain
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8060
|
ex 2924 29 70
|
78
|
Aigéad 5-aimínea-3-(4-clóraifeinil)-5-ocsaipeantánóch (CAS RN 1141-23-7) ag a bhfuil íonacht 98 % nó níos mó de réir meáchain
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8033
|
ex 2925 29 00
|
60
|
Aicéatáit formaimidín (CAS RN 3473-63-0) ag a bhfuil íonacht 99 % nó níos mó de réir meáchain
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8040
|
ex 2925 29 00
|
70
|
Bróimíd bhrómaimeitilidéin(démheitil)asainiam (CAS RN 24774-61-6) ag a bhfuil íonacht 97 % nó níos mó de réir meáchain
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8061
|
ex 2928 00 90
|
38
|
Tuaslagan uiscí de chlóiríd mheatocsamóiniam (CAS-RN 593-56-6), ina bhfuil, de réir meáchain:
|
—
|
cion 30 % nó níos mó ach nach mó ná 40 % de chlóiríd mheatocsamóiniam
|
|
—
|
cion nach mó ná 4 % d’aigéad hidreaclórach
|
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8093
|
ex 2928 00 90
|
43
|
Bróimíd 2-(3-meatocsa-3-ocsópróipil)-1,1,1-trímheitilhiodraisíniam (CAS RN 106966-25-0) ag a bhfuil íonacht 99 % nó níos mó de réir meáchain
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8036
|
ex 2930 90 98
|
11
|
Hidreaclóiríd (2S)-2-aimínea-3-[3-(meatánsulfóinilfeinil)]própánóáite bheinsile (CAS RN 1194550-59-8) ag a bhfuil íonacht 98 % nó níos mó de réir meáchain
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8047
|
ex 2930 90 98
|
14
|
(E)-N'-(2-Ciana-4-(3-(1-hiodrocsa-2-meitiolprópán-2-il)tia-úiréidea)feinil)-N,N-démheitil-foirmimiodaimíd (CAS RN 1429755-57-6) ag a bhfuil íonacht 98 % nó níos mó de réir meáchain
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8050
|
ex 2930 90 98
|
19
|
Aigéad 4-aimínea-5-(eatánsulfóinil)-2-meatocsaibeansóch (CAS RN 71675-87-1) ag a bhfuil íonacht 98 % nó níos mó de réir meáchain
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8069
|
ex 2930 90 98
|
28
|
Méisitrí-ón (ISO) (CAS RN 104206-82-8) i bhfoirm stoilp fhliuch nó taois fhliuch,
|
—
|
ag a bhfuil íonacht 74 % nó níos mó ach nach mó ná 87 % de réir meáchain, agus
|
|
—
|
ina bhfuil cion uisce 23 % ar a mhéad, de réir meáchain
|
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8051
|
ex 2931 90 00
|
23
|
Ciotráit icseasóimib (INNM) (CAS RN 1239908-20-3) ag a bhfuil íonacht 95 % nó níos mó de réir meáchain
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8063
|
ex 2931 90 00
|
28
|
Trí-eatocsa(3-isicianatapróipil)siolán (CAS RN 24801-88-5) ag a bhfuil íonacht 96 % nó níos mó de réir meáchain
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8035
|
ex 2932 99 00
|
38
|
Aigéad 1-beinseafúran-6-carbocsaileach (CAS RN 77095-51-3) ag a bhfuil íonacht 98 % nó níos mó de réir meáchain
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8046
|
ex 2933 19 90
|
48
|
1-(3-iada-1-iseapróipil-1H-piorasól-4-il)eatánón (CAS RN 1269440-49-4) ag a bhfuil íonacht 98 % nó níos mó de réir meáchain
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8068
|
ex 2933 39 99
|
30
|
Mona-ocsaláit 4-aimínea-3-(4-feanocsaifeinil)-1-[(3R)-pipiridín-3-il]-1,3-déhidrea-2H-imíodasa[4,5-c]piridín-2-óin (CAS RN 1971921-35-3) ag a bhfuil íonacht 70 % nó níos mó de réir mheáchan an bhuin shaoir
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8072
|
ex 2933 39 99
|
75
|
Clóidíonafop-própairgil (ISO) (CAS RN 105512-06-9) ag a bhfuil íonacht 90 % nó níos mó de réir meáchain
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8074
|
ex 2933 39 99
|
80
|
(3R)-3-(4-aimínea-2-ocsó-2,3-déhidrea-1H-imíodasa[4,5-c]piridín-1-il)pipiridín-1-carbocsaláit treas-búitile (CAS RN 1971921-33-1) ag a bhfuil íonacht 95 % nó níos mó de réir meáchain
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8096
|
ex 2933 39 99
|
89
|
Monaihidreaclóiríd 1-beinsil-4-feinilpipiridín-4-carbainítríle (CAS RN 71258-18-9) ag a bhfuil íonacht 98 % nó níos mó de réir meáchain
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8037
|
ex 2933 49 90
|
55
|
Aigéad 2-(treas-bútacarbóinil)-5,7-déchlóra-1,2,3,4-teitrihidriseacuineoilín-6-carbocsaileach (CAS RN 851784-82-2) ag a bhfuil íonacht 98 % nó níos mó de réir meáchain
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8056
|
ex 2933 59 95
|
42
|
2-Clóraipirimidín (CAS RN 1722-12-9) ag a bhfuil íonacht 98 % nó níos mó de réir meáchain
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8038
|
ex 2933 79 00
|
45
|
1-feinil-3H-iondól-2-ón (CAS RN 3335-98-6) ag a bhfuil íonacht 99 % nó níos mó de réir meáchain
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8089
|
ex 2933 99 80
|
25
|
6-(4-Beinsiolaimínea-3-nítrifeinil)-5-meitil-4.5-déhidrea-2H-piriodaisín-3-ón (CAS RN 77469-62-6) ag a bhfuil íonacht 95 % nó níos mó de réir meáchain
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8032
|
ex 2933 99 80
|
65
|
1,2,4-Trí-asól (CAS RN 288-88-0) ag a bhfuil íonacht 99 % nó níos mó de réir meáchain
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8053
|
ex 2933 99 80
|
69
|
Aigéad 5-foirmil-2,4-démheitil-1H-pioról-3-carbocsaileach (CAS RN 253870-02-9) ag a bhfuil íonacht 96 % nó níos mó de réir meáchain
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8054
|
ex 2933 99 80
|
76
|
2-Meitiliondóilín (CAS RN 6872-06-6) ag a bhfuil íonacht 98 % nó níos mó de réir meáchain
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8064
|
ex 2933 99 80
|
77
|
9-[1,1′-défheinil]-3-il-9′-[1,1′-défheinil]-4-il-3,3′-dé-9H-carbasól (CAS RN 1643479-47-3) ag a bhfuil íonacht 95 % nó níos mó de réir meáchain
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8094
|
ex 2934 99 90
|
40
|
Ainhidríd 2,3-pioraisíndécharbocsaileach (CAS RN 4744-50-7) ag a bhfuil íonacht 95 % nó níos mó de réir meáchain
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8031
|
ex 2934 99 90
|
55
|
Úiridín (CAS RN 58-96-8) ag a bhfuil íonacht 98 % nó níos mó de réir meáchain
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8048
|
ex 2934 99 90
|
81
|
1-(4-aimínifeinil)-5-(morfóilin-4-il)-2,3-déhidripiridín-6-ón (CAS RN 1267610-26-3) ag a bhfuil íonacht 98 % nó níos mó de réir meáchain
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8055
|
ex 2935 90 90
|
80
|
Aigéad 4-clóra-3-sulfamóilbeansóch (CAS RN 1205-30-7) ag a bhfuil íonacht 97 % nó níos mó de réir meáchain
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8137
|
ex 3208 90 19
ex 3911 90 99
|
13
63
|
Meascán ina bhfuil, de réir meáchain:
|
—
|
cion 30 % nó níos mó ach nach mó ná 40 % de chomhpholaiméir éitir vinile meitile agus mailéáite monabúitile (CAS RN 25119-68-0),
|
|
—
|
cion 10 % nó níos mó ach nach mó ná 20 % de chomhpholaiméir éitir vinile meitile agus mailéáite aoneitile (CAS RN 25087-06-3),
|
|
—
|
cion 40 % nó níos mó, ach nach mó ná 55 %, d’eatánól (CAS RN 64-17-5),
|
|
—
|
cion 1 % nó níos mó ach nach mó ná 7 % de bhútan-1-ól (CAS RN 71-36-3)
|
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8083
|
ex 3824 99 92
|
92
|
Tuaslagán ina bhfuil
|
—
|
50 (± 2) % de réir meáchain de mheintealáit sóidiam (CAS RN 19321-38-1), agus
|
|
—
|
50 (± 2) % de réir meáchain de nafta tuaslagach alafatach éadrom (peitriliam) (CAS RN 64742-89-8)
|
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8121
|
ex 3824 99 92
|
93
|
Tuaslagán ina bhfuil cion nach mó ná 15 % de réir meáchain de heicseafluarafosfáit litiam (CAS RN 21324-40-3) i meascán de charbónáit eitiléine (CAS RN 96-49-1), de charbónáit démheitile (CAS RN 616-38-6) agus de charbónait mheitile eitile (CAS RN 623-53-0), agus a bhfuil díorthaigh carbónáite orgánaí ina mbreiseáin ann
|
3.2 %
|
-
|
31.12.2021
|
|
0.8062
|
ex 3824 99 93
|
51
|
Ocsaíd trios(hiodrocsaimeitil)foisfín (CAS RN 1067-12-5) ag a bhfuil íonacht 85 % nó níos mó de réir meáchain
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8122
|
ex 3824 99 96
|
68
|
Dé-ocsaíd nicile litiam (CAS RN 12325-84-7) ina bhfuil, de réir meáchain:
|
—
|
cion is lú ná 5 % de hiodrocsaíd litiam (CAS RN 1310-65-2),
|
|
—
|
cion is lú ná 5 % de charbónáit litiam (CAS RN 554-13-2), agus
|
|
—
|
cion is lú ná 15 % d’ocsaíd nicile (CAS RN 11099-02-8)
|
|
3.2 %
|
-
|
31.12.2021
|
|
0.8125
|
ex 3902 30 00
|
20
|
Comhpholaiméir bloc hidriginithe de stiréin agus d’isipréin (CAS RN 68648-89-5), ina bhfuil cion is lú ná 37 % de stiréin de réir meáchain
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8126
|
ex 3905 91 00
|
50
|
Tuaslagán uiscí ina bhfuil, de réir meáchain:
|
—
|
cion 10 % nó níos mó ach nach mó ná 20 % de chomhpholaiméir pioróladóin vinile, meataicriolaimíde N,N-démheitiolaimíneapróipile agus clóiríde 3-(meataicriolóil-aimínea)próipil-láirildémheitiolamóiniam (CAS RN 306769-73-3),
|
|
—
|
cion nach mó ná 1 % de leasaithigh
|
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8145
|
ex 3905 91 00
|
60
|
Comhpholaiméir de vinilpioróladón, de chapralachtam vinile agus de mheataicrioláit démheitiolaimíneitile (CAS RN 102972-64-5) i bhfoirm sholadach, nó ina tuaslagán uiscí ina bhfuil, de réir meáchain:
|
—
|
cion 27 % nó níos mó, ach nach mó ná 33 %, den chomhpholaiméir,
|
|
—
|
cion nach mó ná 1,5 % d’eatánól (CAS RN 64-17-5),
|
|
—
|
cion nach mó ná 1 % de leasaithigh
|
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8138
|
ex 3905 91 00
|
70
|
Tuaslagán uiscí ina bhfuil, de réir meáchain
|
—
|
cion 25 % nó níos mó ach nach mó ná 35 % de chomhpholaiméir de chapralachtam vinile, de phioróladóin vinile, de mheataicriolaimíd N,N-démheitiolaimíneapróipile agus de chlóiríd 3-(meataicriolóil-aimínea)próipil-láirildémheitiolamóiniam (CAS RN 748809-45-2),
|
|
—
|
cion 10 % nó níos mó ach nach mó ná 16 % d’eatánól (CAS RN 64-17-5) bíodh sé dínádúraithe le halcól treas-búitile (CAS RN 75-65-0) agus/nó le beansóáit dénádóiniam (CAS RN 3734-33-6) nó ná bíodh
|
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8139
|
ex 3905 91 00
|
80
|
Comhpholaiméir de vinilpioróladón, d’aigéad aicrileach agus de mheataicrioláit dóideicile (CAS RN 83120-95-0)
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8097
|
ex 3910 00 00
|
75
|
Comhpholaiméir de dhémheitilsiolocsán (cion 80 %), de meataicrioláit mheitile (cion 10 %) agus d’aicrioláit bhúitile (cion 10 %) i bhfoirm púdair bháin
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8116
|
ex 3917 31 00
ex 3917 32 00
ex 3917 39 00
|
30
20
20
|
Feadáin:
|
—
|
ina bhfuil trastomhas seachtrach 0,33 mm nó níos mó, ach nach mó ná 3,3 mm,
|
|
—
|
ina bhfuil trastomhas inmheánach 0,01 mm nó níos mó, ach nach mó ná 2,1 mm,
|
|
—
|
atá oiriúnach do ráta uasbhrú oibre ó 2,7 MPa suas go 70 MPa ar a mhéad,
|
|
—
|
atá oiriúnach do gach tuaslagán a úsáidtear sa chrómatagrafaíocht,
|
|
—
|
bíodh silice chomhleáite iontu nó ná bíodh,
|
|
—
|
bídís clúdaithe le poiléiteiréiteircéatón (PEEK) nó ná bídís,
a bhfuiltear lena n-úsáid i gcóras crómatagrafach (2)
|
|
0 %
|
-
|
31.12.2021
|
|
0.8117
|
ex 3917 40 00
|
20
|
Feistí plaisteacha (fearas cnónna agus biannaí nó cnónna) agus nascóirí:
|
—
|
a bhfuil taca leo, bíodh an taca sin ina fháinne de chruach dhosmálta nó ná bíodh,
|
|
—
|
atá oiriúnach do ráta uasbhrú oibre 2,7 MPa nó níos mó ach nach mó ná 114 MPa,
|
le haghaidh feadáin:
|
—
|
ina bhfuil trastomhas seachtrach 0,33 mm nó níos mó ach nach mó ná 3,3 mm,
|
|
—
|
atá oiriúnach do ráta uasbhrú oibre 2,7 MPa nó níos mó ach nach mó ná 114 MPa,
|
|
—
|
atá oiriúnach do gach tuaslagán a úsáidtear sa chrómatagrafaíocht,
a bhfuiltear lena n-úsáid chun córais chrómatagrafacha a tháirgeadh (2)
|
|
0 %
|
-
|
31.12.2021
|
|
0.8109
|
ex 3919 10 80
|
48
|
Stiallóga plaisteacha déanta as polapróipiléin,
|
—
|
atá féinghreamaitheach,
|
|
—
|
a bhfuil brat greamacháin de pholaiméir aicrileach ar thaobh amháin díobh,
|
|
—
|
ina rollaí atá 20 cm nó níos lú ar leithead,
|
|
—
|
atá 0,03 mm nó níos lú ar tiús, agus an ciseal greamaitheach san áireamh ann sin,
a bhfuiltear lena n-úsáid chun cadhnraí leictreacha in-athluchtaithe ian litiam a mhonarú (2)
|
|
3.2 %
|
-
|
31.12.2021
|
|
0.8149
|
ex 3920 10 89
|
45
|
Scannán plaisteach de chomhpholaiméir ocht-éine agus eitiléine, dar tiús 0,45 mm nó níos mó ach nach mó ná 0,75 mm, a bhfuiltear lena úsáid chun painéil ghréine fhótavoltacha ‘faoi ghloiní’ a mhonarú (2)
|
0 %
|
-
|
31.12.2022
|
|
0.8118
|
ex 3926 90 97
|
58
|
Bianna plaisteacha agus/nó plocóidí plaisteacha:
|
—
|
a bhfuil taca leo, bíodh an taca sin ina fháinne de chruach dhosmálta nó ná bíodh,
|
|
—
|
atá oiriúnach do ráta uasbhrú oibre 2,7 MPa nó níos mó ach nach mó ná 114 MPa,
|
le haghaidh feadáin:
|
—
|
ina bhfuil trastomhas seachtrach 0,33 mm nó níos mó ach nach mó ná 3,3 mm,
|
|
—
|
atá oiriúnach do ráta uasbhrú oibre 2,7 MPa nó níos mó ach nach mó ná 114 MPa,
|
|
—
|
atá oiriúnach do gach tuaslagán a úsáidtear sa chrómatagrafaíocht,
a bhfuiltear lena n-úsáid chun córais chrómatagrafacha a tháirgeadh (2)
|
|
0 %
|
-
|
31.12.2021
|
|
0.8108
|
ex 5403 31 00
|
10
|
Snáth filiméid réóin vioscóis leanúnach ina bhfuil dlús líneach 105 dtex nó níos mó ach nach mó ná 117 dtex, agus ina bhfuil 36 aonfhiliméad nó níos mó, ach gan níos mó ná 40 aonfhiliméad
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8105
|
ex 8108 90 30
|
55
|
Sreanga de chóimhiotal tíotáiniam:
|
—
|
ina bhfuil cion niaibiam 42 % nó níos mó ach nach mó ná 47 % de réir meáchain,
|
|
—
|
nach mó ná 6 mm a dtrastomhas,
|
|
—
|
atá i gcomhlíontacht le caighdeán AMS 4982,
a bhfuiltear lena n-úsáid chun ceangláin a tháirgeadh le haghaidh an tionscail aeraspáis (2)
|
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8148
|
ex 8412 90 80
|
20
|
Bonnphláta atá déanta as teilgin d’iarann insínte arna threisiú le tuaslagán, le gléasra tiomána tuirbín gaoithe (an giarbhosca, taca an tseastáin, an seafta rótair) a dhaingniú agus a ailíniú:
|
—
|
atá 3,5 m nó níos mó, ach nach bhfuil níos mó ná 4,3 m, ar fad,
|
|
—
|
atá 2 m nó níos mó, ach nach bhfuil níos mó ná 3,5 m, ar leithead,
|
|
—
|
atá 1 m nó níos mó, ach nach bhfuil níos mó ná 1,3 m, ar airde,
|
|
—
|
ina bhfuil meáchan 11 tona nó níos mó ach nach mó ná 20 tona,
|
|
—
|
ina bhfuil cróite crochta le haghaidh fearas tiomána luascála,
|
|
—
|
ar a bhfuil feirí crochta le haghaidh taca giarbhosca,
|
|
—
|
ar a bhfuil suíochán le haghaidh an ghléasra tiomána,
|
|
—
|
soicéid scriú de chineálacha éagsúla
|
|
0 %
|
p/st
|
31.12.2025
|
|
0.8079
|
ex 8412 90 80
|
30
|
Taca giarbhosca le húsáid mar thaca agus mar chomhpháirt ualaigh idir an giarbhosca agus an bonnphláta i dtuirbín gaoithe, atá déanta as teilgin d’iarann insínte arna threisiú le tuaslagán, agus:
|
—
|
atá 2 m nó níos mó, ach nach bhfuil níos mó ná 5 m, ar trastomhas,
|
|
—
|
ina bhfuil meáchan 2 thona nó níos mó ach nach mó ná 7 dtona
|
|
0 %
|
p/st
|
31.12.2025
|
|
0.8111
|
ex 8414 30 20
|
20
|
Comhbhrúiteoir cuisniúcháin frithingeach heirméiteach, a n-úsáidtear iseabútán ann:
|
—
|
ina bhfuil mótar buanmhaighnéid trí phas gan scuab,
|
|
—
|
a bhfuil nasc súcháin ar an taobh clé ann agus ina bhfuil inbhéartóir lena ndéantar ceartú ar an bhfachtóir cumhachta,
|
|
—
|
ag a bhfuil uasacmhainn fuaraithe 150 W nó níos mó ach nach mó ná 240 W, faoi dhálaí ASHRAE
|
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8112
|
ex 8414 30 20
|
30
|
Comhbhrúiteoir cuisniúcháin frithingeach heirméiteach, a n-úsáidtear iseabútán ann:
|
—
|
ina bhfuil mótar buanmhaighnéid trí phas gan scuab,
|
|
—
|
a bhfuil nasc súcháin ar an taobh clé ann, agus ina bhfuil inbhéartóir lena ndéantar ceartú ar an bhfachtóir cumhachta atá in ann oibriú ag luas 1 300 isn suas go 4 500 isn,
|
|
—
|
ag a bhfuil uasacmhainn fuaraithe 150 W nó níos mó ach nach mó ná 240 W, faoi dhálaí ASHRAE
|
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8134
|
ex 8414 30 20
|
40
|
Comhbhrúiteoir frithingeach heirméiteach, a n-úsáidtear iseabútán mar chuisneán ann:
|
—
|
ina bhfuil mótar aonphas den chineál ina bhfuil toilleoir tosaithe friotaíochta (RSCR),
|
|
—
|
ag a bhfuil fachtóir comhéifeachta feidhmiúcháin ginearálta nach lú ná 1,93 faoi dhálaí ASHRAE,
|
|
—
|
ag a bhfuil uasacmhainn fuaraithe 150 W nó níos mó ach nach mó ná 180 W, faoi dhálaí ASHRAE
|
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8135
|
ex 8414 30 20
|
50
|
Comhbhrúiteoir frithingeach heirméiteach, a n-úsáidtear iseabútán mar chuisnéan ann:
|
—
|
ina bhfuil mótar aonphas den chineál ina bhfuil toilleoir tosaithe friotaíochta (RSCR),
|
|
—
|
ag a bhfuil fachtóir comhéifeachta feidhmiúcháin ginearálta nach lú ná 1,5 faoi dhálaí ASHRAE,
|
|
—
|
ag a bhfuil uasacmhainn fuaraithe 150 W nó níos mó ach nach mó ná 180 W, faoi dhálaí ASHRAE
|
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8133
|
ex 8414 80 73
|
40
|
Comhbhrúiteoir teaschaidéil heirméiteach, i gcomhair cuisneáin R134A nó R450A:
|
—
|
a bhfuil toilleoir scoiltphas buan-nasctha (PSC) sa mhótar ionduchtaithe aonphas ann,
|
|
—
|
a bhfuil nasc súcháin ar an taobh clé ann agus nasc aschuir ar an mbarr,
|
|
—
|
ag a bhfuil 8,1 cm3 nó 8,2 cm3 de thoillíocht,
|
|
—
|
a ritheann ag 3000 isn,
|
|
—
|
ag a bhfuil uasacmhainn fuaraithe 920 W nó níos mó ach nach mó ná 970 W, faoi dhálaí ASHRAE
|
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8123
|
ex 8479 89 97
|
28
|
Aonad coscáin leictreach iomlánaithe ina ngintear an brú hiodrálach d’aon iarraidh le linn an choscánaithe, ina bhfuil rialú iomlán leictreonach ar an gcoscánú agus lena gcumasaítear coscánú athghiniúnach i mótarfheithiclí:
|
—
|
ina bhfuil cúntáin choscánaithe leictreonacha,
|
|
—
|
ina bhfuil aonad hiodrálach faoi thiomáint mótair leictrigh gan scuab,
|
|
—
|
taiscumar leachta coscáin,
a bhfuiltear lena úsáid chun gluaisteáin phaisinéirí hibrideacha phlugluchtaithe a mhonarú (2)
|
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.7962
|
ex 8479 90 70
|
50
|
An pháirt rótair den aonaid meicniúil lena n-áirithítear gluaiseacht na ceamfhearsaide i dteannta na cromfhearsaide:
|
—
|
ar a bhfuil ceithre lann a bhfuil eitrí ar a gceann,
|
|
—
|
atá déanta as cruach chóimhiotail trí phróiseas sintéaraithe
|
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8098
|
ex 8482 50 00
|
20
|
Imthaca rollach aiseach, é déanta as cruach:
|
—
|
a bhfuil an coinneálaí ann déanta as cruach fhuar-rollta ina bhfuil cion carbóin 0,25 % ar a mhéad, agus atá i gcomhlíontacht le caighdeán ASTM A109-98,
|
|
—
|
ina bhfuil na rollóirí atá déanta as cruach fhrith-fhrithchuimilte de réir ASTM 295-94,
|
|
—
|
arb é 63 mm nó níos mó, ach nach mó ná 66 mm, a thrastomhas seachtrach,
|
|
—
|
arb é 44 mm nó níos mó, ach nach mó ná 46 mm, a thrastomhas inmheánach,
|
|
—
|
ina bhfuil meáchan 23 g nó níos mó, ach nach mó ná 27 g,
|
|
—
|
ina bhfuil 36 rollóir nó níos mó, ach gan níos mó ná 38 rollóir
|
|
0 %
|
p/st
|
31.12.2025
|
|
0.8088
|
ex 8482 99 00
|
40
|
Fáinní istigh agus fáinní amuigh, iad déanta as cruach, iad gan líomhadh, agus rásbhealach inmheánach iontu, a bhfuil a dtrastomhas:
|
—
|
14,66 mm nó níos mó, ach gan é níos mó ná 76,2 mm, i gcás an fháinne istigh, agus
|
|
—
|
26 mm nó níos mó, ach an é níos mó ná 100 mm, i gcás an fháinne amuigh
|
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8100
|
ex 8483 50 80
|
20
|
Ulóg-bhloic atá déanta as cruach neamhtheilgthe:
|
—
|
atá déanta as cruach charbóin struchtúrach i gcomhlíontacht le caighdeán JIS G4051,
|
|
—
|
arb é 114 mm nó níos mó, ach nach mó ná 118 mm, a dtrastomhas seachtrach,
|
|
—
|
arb é 33 mm nó níos mó, ach nach mó ná 37 mm, a dtrastomhas inmheánach,
|
|
—
|
atá 29 mm nó níos mó, ach nach bhfuil níos mó ná 33 mm, ar leithead,
|
|
—
|
ina bhfuil meáchan 0,6 kg nó níos mó, ach nach mó ná 0,9 kg,
|
|
—
|
ina bhfuil sé eitre thraipéasóideacha
|
|
0 %
|
p/st
|
31.12.2025
|
|
0.8130
|
ex 8501 62 00
|
40
|
Gineadóir trí phas SA:
|
—
|
a ghineann cumhacht leanúnach 147 kVA nó níos mó ach nach mó ná 222 kVA,
|
|
—
|
ag a casmhóimint leanúnach 650 Nm nó níos mó ach nach mó ná 900 Nm,
|
|
—
|
ag a bhfuil uasluas oibre 2700 imrothlú sa nóiméad (isn),
|
|
—
|
ina bhfuil córas leachtfhuaraithe,
|
|
—
|
atá 100 mm nó níos mó, ach nach bhfuil níos mó ná 200 mm, ar fad,
|
|
—
|
atá 550 mm nó níos mó, ach nach bhfuil níos mó ná 650 mm, ar leithead,
|
|
—
|
atá 550 mm nó níos mó, ach nach bhfuil níos mó ná 650 mm, ar airde,
|
|
—
|
nach mó ná 150 kg a mheáchan
|
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8095
|
ex 8505 90 90
|
20
|
Corna cráige leictreamaighnéadach i bhfeireadh miotail sorcóireach:
|
—
|
a bhfuil an feireadh miotail atá air déanta as cruach theorollta i gcomhlíontacht le caighdeán JIS G 3131 - SPHE,
|
|
—
|
a bhfuil an corna ann déanta as sreang chopair,
|
|
—
|
ina bhfuil meáchan 0,4 kg nó níos mó, ach nach mó ná 0,7 kg,
|
|
—
|
atá 22 mm nó níos mó, ach nach bhfuil níos mó ná 25 mm, ar leithead,
|
|
—
|
ina bhfuil pláta a thugann treise don chorna (“cúlphláta corna”) arb é 44 mm nó níos mó, ach nach mó ná 46 mm, a thrastomhas inmheánach,
|
|
—
|
arb é 88 mm nó níos mó, ach nach mó ná 96 mm, a thrastomhas seachtrach,
|
|
—
|
nach bhfuil aon loine ann,
|
|
—
|
ina bhfuil nascóir amháin
|
|
0 %
|
p/st
|
31.12.2025
|
|
0.8115
|
ex 8507 60 00
|
48
|
Córas ceallra comhtháite, i gcás miotail a bhfuil coimeádáin ann, arb é atá ann:
|
—
|
ceallra ian litiam ina bhfuil voltas 36 V nó níos mó, ach nach mó ná 50,4 V, agus fuinneamh ainmniúil 0,6 kWh,
|
|
—
|
córas bainistithe ceallra,
|
|
—
|
athsheachadán cumhachta,
|
|
—
|
ceithre nascóir,
a bhfuiltear lena úsáid chun mótarfheithiclí leath-hibrideacha (FLLH) a mhonarú (2)
|
|
1,3 %
|
-
|
31.12.2021
|
|
0.8140
|
ex 8529 90 92
|
73
|
Braiteoir íomhá CMOS
|
—
|
ina bhfuil micrilionsa ar gach picteilín (micrilionsaí ar 99 %, ar a laghad, de na picteilíní)
|
|
—
|
lena ngabhtar solas infridhearg arna fhrithchaitheamh ó réada
chun íomhánna doimhne a ghabháil i gceamara a rinneadh chun fad slí a thomhas (Aga Gluaiste trí Mheán)
|
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8085
|
ex 8537 10 91
|
45
|
Príomhrialaitheoir córais hibridigh, lena ndéantar diagnóis agus rialú ar eilimintí an chórais tiomána hibridigh:
|
—
|
ina bhfuil cuimhne in-ríomhchláraithe,
|
|
—
|
ina bhfuil micreaphróiseálaí,
|
|
—
|
ag a bhfuil nascóir ilchodach amháin, ar a laghad,
|
|
—
|
ag a bhfuil voltas 24 V,
|
|
—
|
atá 350 mm nó níos mó, ach nach bhfuil níos mó ná 400 mm, ar fad,
|
|
—
|
atá 200 mm nó níos mó, ach nach bhfuil níos mó ná 250 mm, ar leithead,
|
|
—
|
atá 80 mm nó níos mó, ach nach bhfuil níos mó ná 120 mm, ar airde,
|
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8132
|
ex 8537 10 98
|
80
|
Córas Rialaithe Tiomána, ag a bhfuil na sainairíonna seo a leanas, nó ina bhfuil na nithe seo a leanas, ar a laghad:
|
—
|
cumhacht 190 kW nó níos mó, ach nach mó ná 220 kW,
|
|
—
|
ciorcaid ardvoltais ina bhfuil comhéadain SD agus SA chun mótar tarraingthe, gineadóir agus córas stórála fuinnimh a nascadh le chéile,
|
|
—
|
rialú comhtháite ar fheidhmeanna uile an mhótar tiomána agus an tarraingtchórais gineadóra,
|
|
—
|
comhéadan cumarsáide CAN (‘líonra achair rialaitheoirí’) ina bhfuil aonad rialaithe córais,
|
|
—
|
ina bhfuil córas leachtfhuaraithe,
|
|
—
|
atá 300 mm nó níos mó, ach nach bhfuil níos mó ná 950 mm, ar fad,
|
|
—
|
atá 350 mm nó níos mó, ach nach bhfuil níos mó ná 600 mm, ar leithead,
|
|
—
|
atá 200 mm nó níos mó, ach nach bhfuil níos mó ná 350 mm, ar airde,
|
|
—
|
ina bhfuil meáchan 40 kg nó níos mó, ach nach mó ná 90 kg
|
|
0 %
|
p/st
|
31.12.2025
|
|
0.8124
|
ex 8537 10 98
|
88
|
Painéal rialúcháin chun raidió gluaisteáin agus/nó slí-rianú a rialú:
|
—
|
ina bhfuil comhpháirteanna éighníomhacha leictreonacha,
|
|
—
|
ina bhfuil dhá lasc, ar a laghad,
|
|
—
|
LEDanna (‘dé-óidí astaithe solais),
|
|
—
|
agus nascóir amháin, ar a laghad,
|
|
—
|
bíodh ‘lasc rabhaidh triantánach’ ann nó ná bíodh,
|
|
—
|
le haghaidh voltas nach mó ná 16 V,
a bhfuiltear lena úsáid chun earraí atá faoi Chaibidil 87 a mhonarú (2)
|
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8127
|
ex 8708 99 97
|
28
|
Foireann de shorcóirí Chineál 4 H2, atá i gcomhréir leis an gcaighdeán CE 79, arb é atá inti dhá shorcóir, ar a laghad, nó ocht sorcóir, ar a mhéad, ar fhrámaí alúmanaim:
|
—
|
agus na sorcóirí déanta as ábhar cumaisc de phoileitiléin ard-dlúis (HDPE) atá treisithe le bréad gloine agus le snáithíní carbóin i roisín eapocsach,
|
|
—
|
ag a bhfuil brú oibríochta nach lú ná 35 MPa,
|
|
—
|
ina bhfuil marthanacht nach lú na 20 bliain, agus é sin arna dhearbhú ag an monaróir,
|
|
—
|
ag a bhfuil toilleadh sorcóra 180 líotar nó níos mó, ach nach mó ná 375 líotar,
|
|
—
|
ina bhfuil foireann de chomhlaí solanóideacha, de chomhlaí lámhoibrithe agus de chomhlaí sábhála FFB (‘feiste faoisimh brú’),
|
|
—
|
atá 1 800 mm nó níos mó, ach nach bhfuil níos mó ná 2 300 mm, ar leithead, san iomlán,
|
|
—
|
atá 400 mm nó níos mó, ach nach bhfuil níos mó ná 500 mm, ar airde, san iomlán,
|
|
—
|
atá 1 200 mm nó níos mó, ach nach bhfuil níos mó ná 3 600 mm, ar fad, san iomlán,
|
|
0 %
|
-
|
31.12.2025
|
|
0.8128
|
ex 8708 99 97
|
38
|
Foireann de shorcóirí Gáis Nádúrtha Chomhbhrúite (GNC), den chineal CNG-4, atá i gcomhréir leis an gcaighdeán CEE R110, arb é atá inti ceithre nó cúig shorcóir ar fhrámaí alúmanaim:
|
—
|
atá déanta as ábhar cumaisc de phoileitiléin ard-dlúis (HDPE) atá treisithe le bréad gloine agus le snáithíní carbóin i roisín eapocsach,
|
|
—
|
ag a bhfuil brú oibríochta nach lú ná 20 MPa,
|
|
—
|
ag a bhfuil seilfré nach lú ná 20 bliain, agus é sin arna dhearbhú ag an monaróir,
|
|
—
|
ag a bhfuil toilleadh sorcóra 315 líotar nó níos mó, ach nach mó ná 375 líotar,
|
|
—
|
ina bhfuil foireann de chomhlaí solanóideacha, de chomhlaí lámhoibrithe agus de chomhlaí sábhála FFB (‘feiste faoisimh brú’),
|
|
—
|
atá 2 200 mm nó níos mó, ach nach bhfuil níos mó ná 2 300 mm, ar leithead, san iomlán,
|
|
—
|
atá 450 mm nó níos mó, ach nach bhfuil níos mó ná 460 mm, ar airde, san iomlán,
|
|
—
|
atá 3500 mm nó níos mó, ach nach bhfuil níos mó ná 3 600 mm, ar fad, san iomlán,
|
|
0 %
|
-
|
31.12.2025’
|
|