2007R1324 — PL — 16.11.2007 — 000.001
Dokument ten służy wyłącznie do celów dokumentacyjnych i instytucje nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za jego zawartość
|
ROZPORZĄDZENIE KOMISJI (WE) NR 1324/2007 z dnia 12 listopada 2007 r. (Dz.U. L 294, 13.11.2007, p.14) |
sprostowane przez:
ROZPORZĄDZENIE KOMISJI (WE) NR 1324/2007
z dnia 12 listopada 2007 r.
zmieniające rozporządzenie (WE) nr 2535/2001 ustanawiające szczegółowe zasady stosowania rozporządzenia Rady (WE) nr 1255/1999 w odniesieniu do ustaleń dotyczących przywozu mleka i przetworów mlecznych i otwarcia kontyngentów taryfowych
KOMISJA WSPÓLNOT EUROPEJSKICH,
uwzględniając Traktat ustanawiający Wspólnotę Europejską,
uwzględniając rozporządzenie Rady (WE) nr 1255/1999 z dnia 17 maja 1999 r. w sprawie wspólnej organizacji rynku mleka i przetworów mlecznych ( 1 ), w szczególności jego art. 26 ust. 3 i art. 29 ust. 1,
a także mając na uwadze, co następuje:|
(1) |
Zgodnie z art. 14 ust. 1 rozporządzenia Komisji (WE) nr 2535/2001 ( 2 ) wnioski o wydanie pozwolenia na przywóz dla kwot zarządzanych zgodnie z przepisami rozdziału I tytułu 2 wspomnianego rozporządzenia mogą być składane jedynie w trakcie pierwszych 10 dni każdego sześciomiesięcznego okresu. Rzeczywisty przywóz nie może odbywać się w okresie składania wniosków i do czasu określenia przez Komisję współczynnika przydziału zgodnie z art. 7 ust. 2 rozporządzenia Komisji (WE) nr 1301/2006 z dnia 31 sierpnia 2006 r. ustanawiającego wspólne zasady zarządzania kontyngentami taryfowymi na przywóz produktów rolnych, podlegającymi systemowi pozwoleń na przywóz ( 3 ). Aby przywóz mógł odbywać się od początku podokresów obowiązywania kontyngentu, należy przewidzieć okresy składania wniosków i dostosować odpowiednie przepisy, w tym dotyczące zgłaszania zatwierdzonych importerów. |
|
(2) |
Należy zatem odpowiednio zmienić rozporządzenie (WE) nr 2535/2001. |
|
(3) |
Środki przewidziane w niniejszym rozporządzeniu są zgodne z opinią Komitetu Zarządzającego ds. Mleka i Przetworów Mlecznych, |
PRZYJMUJE NINIEJSZE ROZPORZĄDZENIE:
Artykuł 1
W rozporządzeniu (WE) nr 2535/2001 wprowadza się następujące zmiany:
1) w art. 9 „1 czerwca” zastępuje się „1 maja”;
2) w art. 10 ust. 1 otrzymuje następujące brzmienie:
„1. Przed dniem 20 maja każdego roku państwa członkowskie przesyłają swoje wykazy zatwierdzonych importerów, zgodnie z ust. 3, do Komisji, która odsyła je właściwym władzom pozostałych państw członkowskich.
Tylko importerzy, którzy znajdują się w wykazie, są upoważnieni do występowania z wnioskiem o pozwolenie od dnia 1 czerwca danego roku w odniesieniu do przywozu dokonanego w okresie od dnia 1 lipca danego roku do dnia 30 czerwca następnego roku, zgodnie z art. 11–14.”;
3) w art. 14 ust. 1 otrzymuje następujące brzmienie:
„1. Wnioski o pozwolenie można składać jedynie:
a) od dnia 20 do dnia 30 listopada w odniesieniu do przywozu dokonanego w okresie od dnia 1 stycznia do dnia 30 czerwca następnego roku;
b) od dnia 1 do dnia 10 czerwca w odniesieniu do przywozu dokonanego w okresie od dnia 1 lipca do dnia 31 grudnia danego roku.”;
4) w art. 16 ust. 3 otrzymuje następujące brzmienie:
„3. W drodze odstępstwa od art. 23 rozporządzenia (WE) nr 1291/2000 pozwolenia na przywóz są ważne wyłącznie na podokres, na który zostały wydane. W rubryce 24 pozwoleń na przywóz umieszcza się jeden z wpisów wymienionych w załączniku XX.”;
5) załącznik do niniejszego rozporządzenia dodaje się jako załącznik XX.
Artykuł 2
Niniejsze rozporządzenie wchodzi w życie trzeciego dnia po jego opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
Niniejsze rozporządzenie wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane we wszystkich państwach członkowskich.
ZAŁĄCZNIK
„ZAŁĄCZNIK XX
Wpisy, o których mowa w art. 16 ust. 3
|
w języku bułgarskim |
: |
валидно от [дата на първия ден от подпериода] до [дата на последния ден от подпериода] |
|
w języku hiszpańskim |
: |
válido desde el [fecha del primer día del subperíodo] hasta el [fecha del último día del subperíodo] |
|
w języku czeskim |
: |
platné od [první den podobdobí] do [poslední den podobdobí] |
|
w języku duńskim |
: |
gyldig fra [datoen for den første dag i delperioden] til [datoen for den sidste dag i delperioden] |
|
w języku niemieckim |
: |
gültig vom [Datum des ersten Tages des Teilzeitraums] bis [Datum des letzten Tages des Teilzeitraums] |
|
w języku estońskim |
: |
kehtiv alates [alaperioodi alguskuupäev] kuni [alaperioodi lõpukuupäev] |
|
w języku greckim |
: |
ισχύει από [ημερομηνία της πρώτης ημέρας της υποπεριόδου] έως [ημερομηνία της τελευταίας ημέρας της υποπεριόδου] |
|
w języku angielskim |
: |
valid from [date of the first day of the subperiod] to [date of the last day of the subperiod] |
|
w języku francuskim |
: |
valable du [date du premier jour de la sous-période] au [date du dernier jour de la sous-période] |
|
w języku włoskim |
: |
valido dal [data del primo giorno del sottoperiodo] al [data dell’ultimo giorno del sottoperiodo] |
|
w języku łotewskim |
: |
spēkā no [apakšperioda pirmās dienas datums] līdz [apakšperioda pēdējās dienas datums] |
|
w języku litewskim |
: |
galioja nuo [pirmoji laikotarpio diena] iki [paskutinė laikotarpio diena] |
|
w języku węgierskim |
: |
érvényes [az alidőszak első napja]-tól/től [az alidőszak utolsó napja]-ig |
|
w języku maltańskim |
: |
Validu mid-[data ta’ l-ewwel jum tas-subperjodu] sad-[data ta’ l-aħħar jum tas-subperjodu] |
|
w języku niderlandzkim |
: |
geldig van [begindatum van de deelperiode] tot en met [einddatum van de deelperiode] |
|
w języku polskim |
: |
ważne od [data – pierwszy dzień podokresu] do [data – ostatni dzień podokresu] |
|
w języku portugalskim |
: |
eficaz de [data do primeiro dia do subperíodo] até [data do último dia do subperíodo] |
|
w języku rumuńskim |
: |
valabilă de la [data primei zile a subperioadei] până la [data ultimei zile a subperioadei] |
|
w języku słowackim |
: |
platná od [dátum prvého dňa čiastkového obdobia] do [dátum posledného dňa čiastkového obdobia] |
|
w języku słoweńskim |
: |
velja od [datum prvega dne podobdobja] do [datum zadnjega dne podobdobja] |
|
w języku fińskim |
: |
voimassa [osajakson ensimmäinen päivä]–[osajakson viimeinen päivä] |
|
w języku szwedzkim |
: |
gäller från och med [delperiodens första dag] till och med [delperiodens sista dag]” |
( 1 ) Dz.U. L 160 z 26.6.1999, str. 48. Rozporządzenie ostatnio zmienione rozporządzeniem (WE) nr 1152/2007 (Dz.U. L 258 z 4.10.2007, str. 3).
( 2 ) Dz.U. L 341 z 22.12.2001, str. 29. Rozporządzenie ostatnio zmienione rozporządzeniem (WE) nr 980/2007 (Dz.U. L 217 z 22.8.2007, str. 18).
( 3 ) Dz.U. L 238 z 1.9.2006, str. 13. Rozporządzenie zmienione rozporządzeniem (WE) nr 289/2007 (Dz.U. L 78 z 17.3.2007, str. 17).