|
14.12.2005 |
SK |
Úradný vestník Európskej únie |
L 327/20 |
ROZHODNUTIE KOMISIE
z 12. decembra 2005,
ktorým sa menia a dopĺňajú rozhodnutia 2004/695/ES a 2004/840/ES, pokiaľ ide o prerozdelenie finančného príspevku Spoločenstva niektorým členským štátom na ich programy eradikácie a monitorovania ochorení zvierat a na kontroly zamerané na prevenciu zoonóz v roku 2005
[oznámené pod číslom K(2005) 4792]
(2005/887/ES)
KOMISIA EURÓPSKYCH SPOLOČENSTIEV,
so zreteľom na zmluvu o založení Európskeho spoločenstva,
so zreteľom na rozhodnutie Rady 90/424/EHS z 26. júna 1990 o výdavkoch na veterinárnom úseku (1), a najmä na jeho článok 24 ods. 5 a 6 a články 29 a 32,
keďže:
|
(1) |
V rozhodnutí 90/424/EHS sa ustanovuje, že Spoločenstvo sa môže finančne podieľať na programoch členských štátov zameraných na eradikáciu a monitorovanie ochorení zvierat a na kontrolách zameraných na prevenciu zoonóz. |
|
(2) |
V rozhodnutí Komisie 2004/695/ES zo 14. októbra 2004 o zoznamoch programov eradikácie a monitorovania ochorení zvierat a programov kontrol zameraných na prevenciu zoonóz, ktoré sú v roku 2005 oprávnené získať finančný príspevok Spoločenstva (2), sa stanovuje navrhovaná sadzba a maximálna výška finančného príspevku od Spoločenstva na každý program predložený členskými štátmi. |
|
(3) |
V rozhodnutí Komisie 2004/840/ES z 30. novembra 2004, ktorým sa schvaľujú programy eradikácie a monitorovania určitých ochorení zvierat a kontrol zameraných na prevenciu zoonóz, predložené členskými štátmi na rok 2005, a ktorým sa stanovuje výška finančného príspevku Spoločenstva (3), sa stanovuje maximálna výška finančného príspevku Spoločenstva na každý program predložený členskými štátmi. |
|
(4) |
Komisia vykonala analýzu správ týkajúcich sa výdavkov na tieto programy, ktoré predložili členské štáty. Z výsledkov tejto analýzy vyplýva, že niektoré členské štáty nevyužijú svoj celý príspevok pridelený na rok 2005, zatiaľ čo iné výšku prideleného príspevku prekročia. |
|
(5) |
Finančný príspevok Spoločenstva na niektoré z týchto programov je preto potrebné upraviť. Je vhodné prerozdeliť finančné prostriedky z programov členských štátov, ktoré nečerpajú svoj plný príspevok, tým štátom, ktoré ho prekračujú. Prerozdelenie by sa malo zakladať na najnovších informáciách o výdavkoch, ktoré príslušným členským štátom skutočne vznikli. |
|
(6) |
Rozhodnutia 2004/695/ES a 2004/840/ES by sa preto mali zodpovedajúcim spôsobom zmeniť a doplniť. |
|
(7) |
Opatrenia uvedené v tomto rozhodnutí sú v súlade so stanoviskom Stáleho výboru pre potravinový reťazec a zdravie zvierat, |
PRIJALA TOTO ROZHODNUTIE:
Článok 1
Prílohy I a II k rozhodnutiu 2004/695/ES sú zmenené a doplnené v súlade s prílohou k tomuto rozhodnutiu.
Článok 2
Rozhodnutie 2004/840/ES sa mení a dopĺňa takto:
|
1. |
v článku 3 ods. 2 sa výraz „400 000 EUR“ nahrádza výrazom „900 000 EUR“; |
|
2. |
v článku 5 ods. 2 sa výraz „900 000 EUR“ nahrádza výrazom „0 EUR“; |
|
3. |
v článku 6 ods. 2 sa výraz „1 500 000 EUR“ nahrádza výrazom „675 000 EUR“; |
|
4. |
v článku 7 ods. 2 sa výraz „200 000 EUR“ nahrádza výrazom „300 000 EUR“; |
|
5. |
v článku 8 ods. 2 sa výraz „400 000 EUR“ nahrádza výrazom „500 000 EUR“; |
|
6. |
v článku 9 ods. 2 sa výraz „100 000 EUR“ nahrádza výrazom „105 000 EUR“; |
|
7. |
v článku 11 ods. 2 sa výraz „5 000 000 EUR“ nahrádza výrazom „5 850 000 EUR“; |
|
8. |
v článku 12 ods. 2 sa výraz „5 000 000 EUR“ nahrádza výrazom „3 600 000 EUR“; |
|
9. |
v článku 13 ods. 2 sa výraz „3 000 000 EUR“ nahrádza výrazom „2 875 000 EUR“; |
|
10. |
v článku 14 ods. 2 sa výraz „800 000 EUR“ nahrádza výrazom „100 000 EUR“; |
|
11. |
v článku 15 ods. 2 sa výraz „1 800 000 EUR“ nahrádza výrazom „1 740 000 EUR“; |
|
12. |
v článku 16 ods. 2 sa výraz „5 000 000 EUR“ nahrádza výrazom „4 415 000 EUR“; |
|
13. |
v článku 19 ods. 2 sa výraz „4 000 000 EUR“ nahrádza výrazom „4 600 000 EUR“; |
|
14. |
v článku 20 ods. 2 sa výraz „2 500 000 EUR“ nahrádza výrazom „2 725 000 EUR“; |
|
15. |
v článku 21 ods. 2 sa výraz „700 000 EUR“ nahrádza výrazom „770 000 EUR“; |
|
16. |
v článku 22 ods. 2 sa výraz „250 000 EUR“ nahrádza výrazom „300 000 EUR“; |
|
17. |
v článku 24 ods. 2 sa výraz „250 000 EUR“ nahrádza výrazom „350 000 EUR“; |
|
18. |
v článku 27 ods. 2 sa výraz „200 000 EUR“ nahrádza výrazom „330 000 EUR“; |
|
19. |
v článku 28 ods. 2 sa výraz „175 000 EUR“ nahrádza výrazom „150 000 EUR“; |
|
20. |
v článku 30 ods. 2 sa výraz „6 500 000 EUR“ nahrádza výrazom „6 340 000 EUR“; |
|
21. |
v článku 31 ods. 2 sa výraz „300 000 EUR“ nahrádza výrazom „500 000 EUR“; |
|
22. |
v článku 32 ods. 2 sa výraz „4 500 000 EUR“ nahrádza výrazom „4 470 000 EUR“; |
|
23. |
v článku 33 ods. 2 sa výraz „1 700 000 EUR“ nahrádza výrazom „1 900 000 EUR“; |
|
24. |
v článku 34 ods. 2 sa výraz „25 000 EUR“ nahrádza výrazom „875 000 EUR“; |
|
25. |
v článku 35 ods. 2 sa výraz „50 000 EUR“ nahrádza výrazom „95 000 EUR“; |
|
26. |
v článku 36 ods. 2 sa výraz „400 000 EUR“ nahrádza výrazom „675 000 EUR“; |
|
27. |
v článku 37 ods. 2 sa výraz „70 000 EUR“ nahrádza výrazom „117 000 EUR“; |
|
28. |
v článku 38 ods. 2 sa výraz „400 000 EUR“ nahrádza výrazom „455 000 EUR“; |
|
29. |
v článku 40 ods. 2 sa výraz „600 000 EUR“ nahrádza výrazom „310 000 EUR“; |
|
30. |
v článku 41 ods. 2 sa výraz „50 000 EUR“ nahrádza výrazom „0 EUR“; |
|
31. |
v článku 41 ods. 2 sa výraz „600 000 EUR“ nahrádza výrazom „170 000 EUR“; |
|
32. |
v článku 43 ods. 2 sa výraz „350 000 EUR“ nahrádza výrazom „370 000 EUR“; |
|
33. |
v článku 41 ods. 2 sa výraz „100 000 EUR“ nahrádza výrazom „25 000 EUR“; |
|
34. |
v článku 45 ods. 2 sa výraz „200 000 EUR“ nahrádza výrazom „375 000 EUR“; |
|
35. |
v článku 46 ods. 2 sa výraz „15 000 EUR“ nahrádza výrazom „23 000 EUR“; |
|
36. |
v článku 47 ods. 2 sa výraz „100 000 EUR“ nahrádza výrazom „140 000 EUR“; |
|
37. |
v článku 48 ods. 2 sa výraz „800 000 EUR“ nahrádza výrazom „1 075 000 EUR“; |
|
38. |
v článku 49 ods. 2 sa výraz „150 000 EUR“ nahrádza výrazom „485 000 EUR“; |
|
39. |
v článku 50 ods. 2 sa výraz „100 000 EUR“ nahrádza výrazom „40 000 EUR“; |
|
40. |
v článku 51 ods. 2 sa výraz „10 000 EUR“ nahrádza výrazom „100 000 EUR“; |
|
41. |
v článku 52 ods. 2 sa výraz „200 000 EUR“ nahrádza výrazom „290 000 EUR“; |
|
42. |
v článku 53 ods. 2 sa výraz „300 000 EUR“ nahrádza výrazom „370 000 EUR“; |
|
43. |
v článku 54 ods. 2 sa výraz „250 000 EUR“ nahrádza výrazom „370 000 EUR“; |
|
44. |
v článku 55 ods. 2 sa výraz „50 000 EUR“ nahrádza výrazom „115 000 EUR“; |
|
45. |
v článku 57 ods. 2 sa výraz „25 000 EUR“ nahrádza výrazom „50 000 EUR“. |
Článok 3
Toto rozhodnutie je určené členským štátom.
V Bruseli 12. decembra 2005
Za Komisiu
Markos KYPRIANOU
člen Komisie
(1) Ú. v. ES L 224, 18.8.1990, s. 19. Rozhodnutie naposledy zmenené a doplnené nariadením (ES) č. 806/2003 (Ú. v. EÚ L 122, 16.5.2003, s. 1).
PRÍLOHA
Prílohy I a II k rozhodnutiu 2004/695/ES sa nahrádzajú takto:
„PRÍLOHA I
Zoznam programov eradikácie a monitorovania ochorení zvierat (článok 1 ods. 1)
– Navrhovaná sadzba a výška finančného príspevku Spoločenstva –
|
Ochorenie |
Členský štát alebo pristupujúci členský štát |
Sadzba |
Navrhovaná suma (EUR) |
|
Aujeszkého choroba |
Belgicko |
50 % |
370 000 |
|
Španielsko |
50 % |
370 000 |
|
|
Maďarsko |
50 % |
115 000 |
|
|
Írsko |
50 % |
50 000 |
|
|
Portugalsko |
50 % |
50 000 |
|
|
Slovenská republika |
50 % |
25 000 |
|
|
Katarálna horúčka oviec – modrý jazyk |
Španielsko |
50 % |
875 000 |
|
Francúzsko |
50 % |
95 000 |
|
|
Taliansko |
50 % |
675 000 |
|
|
Brucelóza hovädzieho dobytka |
Cyprus |
50 % |
105 000 |
|
Grécko |
50 % |
100 000 |
|
|
Španielsko |
50 % |
5 850 000 |
|
|
Írsko |
50 % |
3 600 000 |
|
|
Taliansko |
50 % |
2 875 000 |
|
|
Poľsko |
50 % |
100 000 |
|
|
Portugalsko |
50 % |
1 740 000 |
|
|
Spojené kráľovstvo (1) |
50 % |
4 415 000 |
|
|
Tuberkulóza hovädzieho dobytka |
Cyprus |
50 % |
5 000 |
|
Grécko |
50 % |
100 000 |
|
|
Španielsko |
50 % |
4 600 000 |
|
|
Írsko |
50 % |
0 |
|
|
Taliansko |
50 % |
2 725 000 |
|
|
Poľsko |
50 % |
770 000 |
|
|
Portugalsko |
50 % |
300 000 |
|
|
Spojené kráľovstvo (1) |
50 % |
0 |
|
|
Klasický mor ošípaných |
Belgicko |
50 % |
23 000 |
|
Česká republika |
50 % |
140 000 |
|
|
Nemecko |
50 % |
1 075 000 |
|
|
Francúzsko |
50 % |
485 000 |
|
|
Luxembursko |
50 % |
40 000 |
|
|
Slovinsko |
50 % |
100 000 |
|
|
Slovenská republika |
50 % |
290 000 |
|
|
Enzootická leukóza hovädzieho dobytka |
Estónsko |
50 % |
25 000 |
|
Taliansko |
50 % |
350 000 |
|
|
Litva |
50 % |
200 000 |
|
|
Lotyšsko |
50 % |
100 000 |
|
|
Portugalsko |
50 % |
330 000 |
|
|
Brucelóza oviec a kôz (B. melitensis) |
Cyprus |
50 % |
150 000 |
|
Grécko |
50 % |
800 000 |
|
|
Španielsko |
50 % |
6 340 000 |
|
|
Francúzsko |
50 % |
500 000 |
|
|
Taliansko |
50 % |
4 470 000 |
|
|
Portugalsko |
50 % |
1 900 000 |
|
|
Poseidom (2) |
Francúzsko (3) |
50 % |
150 000 |
|
Besnota |
Rakúsko |
50 % |
180 000 |
|
Česká republika |
50 % |
400 000 |
|
|
Nemecko |
50 % |
900 000 |
|
|
Fínsko |
50 % |
100 000 |
|
|
Litva |
50 % |
0 |
|
|
Poľsko |
50 % |
675 000 |
|
|
Slovinsko |
50 % |
300 000 |
|
|
Slovenská republika |
50 % |
500 000 |
|
|
Vezikulárna choroba ošípaných |
Taliansko |
50 % |
375 000 |
|
Spolu |
50 808 000 |
||
„PRÍLOHA II
Zoznam programov kontrol zameraných na prevenciu zoonóz (článok 2 ods. 1)
– Navrhovaná sadzba a výška finančného príspevku Spoločenstva –
|
Zoonóza |
Členský štát alebo pristupujúci členský štát |
Sadzba |
Navrhovaná suma (EUR) |
|
Salmonela |
Rakúsko |
50 % |
117 000 |
|
Belgicko |
50 % |
455 000 |
|
|
Dánsko |
50 % |
110 000 |
|
|
Francúzsko |
50 % |
310 000 |
|
|
Írsko |
50 % |
0 |
|
|
Taliansko |
50 % |
170 000 |
|
|
Holandsko |
50 % |
370 000 |
|
|
Slovenská republika |
50 % |
25 000 |
|
|
Spolu |
1 557 000 |
||
(1) Spojené kráľovstvo len v prípade Severného Írska.
(2) Hydroperikarditída, babezióza a anaplazmóza prenášané vektorovým hmyzom vo francúzskych zámorských departementoch.
(3) Francúzsko len v prípade zámorských departementov Guadeloupe, Martinik a Réunion.