EUROPESE COMMISSIE
Brussel, 13.6.2025
COM(2025) 323 final
BIJLAGE
bij het
Voorstel voor een UITVOERINGSBESLUIT VAN DE RAAD
tot wijziging van Uitvoeringsbesluit (EU) (ST 10159/21 INIT; ST 10159/21 ADD 1; ST 10159/21 COR 1) van 13 juli 2021 betreffende de goedkeuring van de beoordeling van het herstel- en veerkrachtplan voor Oostenrijk
BIJLAGE
Inhoudsopgave
ONDERDEEL 1: DUURZAAM HERSTEL
A. SUBCOMPONENT 1.Een renovatiegolf
B. SUBCOMPONENT 1.B Milieuvriendelijke mobiliteit
C. SUBCOMPONENT 1.C Biodiversiteit en circulaire economie
D. SUBCOMPONENT 1.D Transformatie naar klimaatneutraliteit
ONDERDEEL 2: DIGITAAL HERSTEL
E. SUBCOMPONENT 2.A Uitbreiding van breedband
F. SUBCOMPONENT 2.B Digitalisering van scholen
G. SUBCOMPONENT 2.C Digitalisering van het openbaar bestuur
H. SUBCOMPONENT 2.D Digitale en ecologische transformatie van ondernemingen
ONDERDEEL 3: KENNISGEBASEERD HERSTEL
I. SUBCOMPONENT 3.A Onderzoek
J. SUBCOMPONENT 3.B Herscholing en bijscholing
K. SUBCOMPONENT 3.C Onderwijs
L. SUBCOMPONENT 3.D Strategische innovatie
ONDERDEEL 4: ALLEEN HERSTEL
M. SUBCOMPONENT 4.A Gezondheid
N.SUBCOMPONENT 4.B Veerkrachtige gemeenten
O. SUBCOMPONENT 4.C Kunsten en cultuur
P. SUBCOMPONENT 4.D Veerkracht door hervormingen
ONDERDEEL 5: REPowerEU
Q. SUBCOMPONENT 5.A Hervormingen
R. SUBCOMPONENT 5.B Investeringen
ONDERDEEL 6: Audit en controle
S. SUBCOMPONENT 6.A Audit en controle
DEEL 1: HERVORMINGEN EN INVESTERINGEN IN HET KADER VAN HET HERSTEL- EN VEERKRACHTPLAN
Beschrijving van hervormingen en investeringen
ONDERDEEL 1: DUURZAAM HERSTEL
A. SUBCOMPONENT 1.Een renovatiegolf
Met deze subcomponent van het Oostenrijkse herstel- en veerkrachtplan worden de volgende uitdagingen aangepakt: klimaatverandering, energie-efficiëntie, gebruik van hernieuwbare energie, efficiënt gebruik van hulpbronnen, luchtverontreiniging, energiearmoede, sociale ongelijkheid, werkgelegenheid.
Het doel van de subcomponent is i) de groene transitie te bevorderen door de vervanging van olie- en gasverwarmingssystemen die schadelijk zijn voor het klimaat door hernieuwbare technologie te ondersteunen, en ii) de sociale veerkracht te versterken door complexe thermische renovatie van woningen te ondersteunen om de energiekosten van huishoudens met een laag inkomen te verlagen. In de nasleep van de COVID-19-crisis is het ook bedoeld om bij te dragen tot het herstel van de werkgelegenheid, vanwege de multiplicatoreffecten van renovatiewerkzaamheden op het scheppen van banen.
De subcomponent draagt bij tot de uitvoering van de landspecifieke aanbevelingen inzake het ondersteunen van de economie en het ondersteunen van het herstel (landspecifieke aanbeveling 1 in 2020), waarbij de investeringen worden toegespitst op de groene transitie, schone en efficiënte productie en gebruik van energie (landspecifieke aanbeveling 3 in 2020) en investeringsgerelateerd economisch beleid inzake duurzaamheid (landspecifieke aanbeveling 3 in 2019).
Verwacht wordt dat geen enkele maatregel in deze subcomponent ernstige afbreuk doet aan milieudoelstellingen in de zin van artikel 17 van Verordening (EU) 2020/852, rekening houdend met de beschrijving van de maatregelen en de risicobeperkende stappen in het herstel- en veerkrachtplan overeenkomstig de technische richtsnoeren inzake het beginsel “geen ernstige afbreuk doen aan” (2021/C58/01).
A.1. Beschrijving van de hervormingen en investeringen voor niet-terugbetaalbare financiële steun
Hervorming: 1.A.1 decarbonisatie van het gebouwenbestand
Het doel van de hervorming is de randvoorwaarden te scheppen voor de vervanging van verouderde verwarmingssystemen. De hervorming verbiedt de installatie van verwarmingssystemen op basis van fossiele brandstoffen voor ruimteverwarming en/of warmwatervoorziening in nieuwe gebouwen en stimuleert de vervanging van verwarmingssystemen op fossiele brandstoffen in bestaande gebouwen door hernieuwbare energie of stadsverwarming. Daarnaast wordt bij de hervorming, in samenwerking met de deelstaten en de sociale organisaties, een gemeenschappelijk platform gecreëerd voor de coördinatie van flankerende maatregelen tegen energiearmoede, met inbegrip van financierings- en adviesdiensten voor huishoudens met een laag inkomen.
De uitvoering van de hervormingsmaatregel moet uiterlijk op 31 december 2022 zijn voltooid.
Investeringen: 1.A.2 uitwisseling van olie- en gasverwarmingssystemen
Het doel van de investering is het aandeel verwarmingssystemen op basis van hernieuwbare energie in residentiële gebouwen te vergroten en zo het verwarmingsgerelateerde energieverbruik, de broeikasgasemissies en de luchtverontreiniging te verminderen.
De investering bestaat uit een steunregeling voor particulieren om verwarmingssystemen op basis van fossiele brandstoffen te vervangen door verwarmingstoestellen op basis van biomassa, warmtepompen of connectoren voor stadsverwarming.
De uitvoering van de maatregel moet uiterlijk 31 december 2022 voltooid zijn.
Investeringen: 1.A.3 bestrijding van energiearmoede
Het doel van de investering is bij te dragen tot een vermindering van het energieverbruik in gebouwen en tegelijkertijd een rechtvaardige transitie te ondersteunen. De investering dient ter ondersteuning van de thermische renovatie van gebouwen die worden gebruikt door maatschappelijke organisaties zonder winstoogmerk die woningen bevatten voor kwetsbare mensen die kwetsbaar zijn voor energiearmoede, en zo het energieverbruik en de kosten op duurzame wijze verminderen.
De investering bestaat uit een geïntegreerde steunregeling die voorziet in op maat gesneden steun en financiering voor de renovatie van gebouwen zonder winstoogmerk, zoals thermische isolatie van muren en dak, vervanging van ramen en verwarmingstoestellen, en planningsondersteuning.
De uitvoering van de maatregel zal naar verwachting uiterlijk op 31 maart 2022 van start gaan en uiterlijk op 30 juni 2026 zijn voltooid.
A.2. Mijlpalen, streefdoelen, indicatoren en tijdschema voor de monitoring en uitvoering voor niet-terugbetaalbare financiële steun
|
Volgnummer
|
Gerelateerde maatregel (hervorming of investering)
|
Mijlpaal/Doelstelling
|
Naam
|
IV. Kwalitatieve indicatoren
(voor mijlpalen)
|
Kwantitatieve indicatoren
(voor streefcijfers)
|
Indicatieve termijn voor voltooiing
|
Beschrijving van elke mijlpaal en doelstelling
|
|
|
|
|
|
|
Meeteenheid
|
Basislijn
|
Doelpunt
|
Kwartaal
|
Jaar
|
|
|
1
|
1.A.1 decarbonisatie van het gebouwenbestand
|
Mijlpaal
|
Inwerkingtreding van de wet inzake hernieuwbare verwarming en de gewijzigde Wet Milieusubsidies
|
Bepaling in de wet betreffende de inwerkingtreding van de wet inzake hernieuwbare verwarming en de gewijzigde Wet Milieusubsidies
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 1
|
2022
|
Inwerkingtreding van de wet inzake hernieuwbare verwarming en de gewijzigde Wet Milieusubsidies
stimuleren van de uitfasering van verwarmingssystemen op fossiele brandstoffen
|
|
2
|
1.A.1 decarbonisatie van het gebouwenbestand
|
Mijlpaal
|
Opleiding voor energieadviseurs
|
Start van de opleiding voor energieadviseurs om huishoudens met een laag inkomen en energiearme huishoudens te adviseren
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 4
|
2022
|
In samenwerking met de deelstaten en de sociale NGO’s die bij het project betrokken zijn, worden energieadviseurs opgeleid om huishoudens met een laag inkomen en energiearme huishoudens te adviseren.
|
|
3
|
1.A.2 uitwisseling van olie- en gasverwarmingssystemen
|
Doel
|
Vervanging van verwarmingssystemen
|
—
|
Aantal
|
0
|
6 360
|
KWARTAAL 4
|
2021
|
Er zijn ten minste 6 360 projecten ter vervanging van verwarmingssystemen uitgevoerd en gecontroleerd.
|
|
5
|
1.A.2: Uitwisseling van olie- en gasverwarmingssystemen
|
Doel
|
Vervanging van verwarmingssystemen
|
—
|
Aantal
|
6 360
|
31 800
|
KWARTAAL 4
|
2022
|
Er zijn ten minste 31 800 projecten ter vervanging van verwarmingssystemen uitgevoerd en gecontroleerd.
|
|
6
|
1.A.3 bestrijding van energiearmoede
|
Mijlpaal
|
Vaststelling van financieringsprioriteiten
|
Besluit over financieringsrichtsnoeren om te zorgen voor een gemiddelde vermindering van primaire energie met ten minste 30 %
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 1
|
2022
|
Het ministerie van Klimaat (BMK) heeft de financieringsvoorwaarden en -prioriteiten vastgesteld en gepubliceerd in de financieringsrichtsnoeren van de steunregeling voor thermische renovatie in gebouwen die worden gebruikt door sociale organisaties zonder winstoogmerk die woningen bevatten voor kwetsbare mensen die kwetsbaar zijn voor energiearmoede. De financieringsrichtsnoeren zorgen voor een gemiddelde vermindering van het primaire energieverbruik van de te renoveren gebouwen met ten minste 30 %.
|
|
7
|
1.A.3 bestrijding van energiearmoede
|
Doel
|
Projecten voor thermische renovatie goedgekeurd
|
—
|
Aantal
|
0
|
480
|
KWARTAAL 2
|
2024
|
Thermische renovatie van ten minste 480 woningen goedgekeurd door BMK in het kader van de steunregeling
|
|
8
|
1.A.3 bestrijding van energiearmoede
|
Doel
|
Projecten voor thermische renovatie voltooid
|
—
|
Aantal
|
0
|
1 079
|
KWARTAAL 2
|
2026
|
De renovatie van 1 079 woningen wordt voltooid op basis van de vastgestelde contractuele en planningsbeginselen in overeenstemming met de bouwvergunning.
|
B. SUBCOMPONENT 1.B Milieuvriendelijke mobiliteit
Met deze subcomponent van het Oostenrijkse herstel- en veerkrachtplan worden de volgende uitdagingen aangepakt: decarbonisatie van de vervoerssector, duurzame infrastructuur, klimaatvriendelijke mobiliteit.
De doelstellingen van de subcomponent zijn het verbeteren van milieuvriendelijke mobiliteit door de nodige infrastructuur te ontwikkelen en het gebruik van duurzame vervoermiddelen te stimuleren.
De subcomponent draagt bij tot de uitvoering van de landspecifieke aanbeveling om investeringen te richten op de groene transitie (landspecifieke aanbeveling 3 in 2020) en het investeringsgerelateerd economisch beleid op duurzaamheid (landspecifieke aanbeveling 3 in 2019).
Verwacht wordt dat geen enkele maatregel in deze subcomponent ernstige afbreuk doet aan milieudoelstellingen in de zin van artikel 17 van Verordening (EU) 2020/852, rekening houdend met de beschrijving van de maatregelen en de risicobeperkende stappen in het herstel- en veerkrachtplan overeenkomstig de technische richtsnoeren inzake het beginsel “geen ernstige afbreuk doen aan” (2021/C58/01).
B.1. Beschrijving van de hervormingen en investeringen voor niet-terugbetaalbare financiële steun
Hervorming: 1.B.1 mobiliteit Masterplan 2030
Het doel van deze hervorming is de CO2-uitstoot in de vervoerssector te verminderen en te zorgen voor een coherente aanpak om klimaatneutraliteit te bereiken.
De hervorming bestaat uit de indiening van een Masterplan voor mobiliteit, waarin een strategie voor duurzame mobiliteit tot 2030 wordt uiteengezet, en de daaropvolgende uitvoering van de geplande activiteiten. Dit omvat uitgebreide maatregelen met betrekking tot e-mobiliteit, met inbegrip van de ontwikkeling van infrastructuur zoals fietspaden. Zij gaat vergezeld van de instelling van een monitoringsysteem voor de evaluatie van de vooruitgang.
De uitvoering van de maatregel zal naar verwachting uiterlijk op 30 september 2023 van start gaan en uiterlijk op 30 september 2025 zijn voltooid.
Hervorming: 1.B.2 invoering van klimaatticket 1-2-3
Het doel van deze hervorming is duurzaam openbaar vervoer tussen regio’s te vergemakkelijken door een redelijk geprijsd, eenvoudig en consistent ticketverkoopaanbod te creëren.
De hervorming bestaat uit de ontwikkeling van een forfaitair abonnement voor alle regio’s in Oostenrijk, met als doel de kosten te verlagen en het gebruik van openbaar vervoer te stimuleren.
De uitvoering van de maatregel zal naar verwachting uiterlijk op 30 september 2021 van start gaan en uiterlijk op 31 december 2021 voltooid zijn voor de categorie nationale en/of regionale klimaattickets. Alle 1-2-3-tickets zullen naar verwachting na 2021 beschikbaar zijn.
Investeringen: 1.B.3 emissievrije bussen
Het doel van deze investering is de uitstoot van het openbaar vervoer te verminderen door het gebruik van emissievrije bussen te vergroten.
De investering bestaat uit het verstrekken van financiering om over te schakelen op bussen die zijn uitgerust met koolstofvrije technologieën. Dit moet gepaard gaan met de ontwikkeling van de nodige infrastructuur voor de exploitatie van bussen in het openbaar vervoer, met inbegrip van laad- en tankpunten. Dit is bedoeld om de overgang te ondersteunen van bussen met fossiele brandstoffen naar emissievrije bussen die met hernieuwbare energie worden geëxploiteerd. De investeringen worden beheerd door middel van oproepen tot het indienen van blijken van belangstelling die vervoersverenigingen, vervoersbedrijven en andere potentiële eindontvangers in staat stellen hun aanvraag in te dienen.
In aanmerking komende projecten omvatten emissievrije bussen en de infrastructuur voor de exploitatie van de bussen. Mits aan deze vooraf vastgestelde minimumcriteria is voldaan, worden de projecten gerangschikt op basis van milieu-, economische en andere criteria voor kwaliteitsbeoordeling, waaronder uitvoering in een overkoepelend vervoersconcept.
De uitvoering van de maatregel zal naar verwachting tot en met 31 maart 2022 van start gaan en uiterlijk op 30 juni 2026 zijn voltooid.
Investeringen: 1.B.4 emissievrije nutsvoertuigen
Het doel van deze investering is de emissies van het vervoer te verminderen door het aandeel emissievrije bedrijfsvoertuigen te verhogen.
De investering bestaat uit het verstrekken van financiering om over te stappen op bedrijfsvoertuigen die zijn uitgerust met koolstofvrije technologieën en worden geëxploiteerd met hernieuwbare energie. Vanaf 2022 gaat het bestaande financieringsstelsel vergezeld van een nieuwe investeringsregeling, die wordt beheerd door middel van oproepen tot het indienen van blijken van belangstelling die bedrijven en bedrijfsorganisaties, overheidsinstanties en verenigingen in staat stellen hun aanvragen in te dienen. De in aanmerking komende projecten omvatten emissievrije nutsvoertuigen van categorie N1 en de infrastructuur om de voertuigen te exploiteren. Indien de operationele procedures dit toelaten, moet de ondersteunde tank- en oplaadinfrastructuur ook door andere voertuigtypen kunnen worden gebruikt en voor het publiek toegankelijk zijn. Mits aan deze vooraf vastgestelde minimumcriteria is voldaan, worden de projecten gerangschikt op basis van milieu-, economische en andere criteria voor kwaliteitsbeoordeling in het kader van de nieuwe investeringsregeling.
De uitvoering van de maatregel moet uiterlijk 30 juni 2026 voltooid zijn.
Investeringen: 1.B.5. Aanleg van nieuwe spoorwegen en elektrificatie van regionale spoorwegen
Het doel van deze investering is de verbetering van het trans-Europees netwerk langs de Baltische Adriatische corridor en de intraregionale connectiviteit in Oostenrijk via het openbaar vervoer.
De investering bestaat uit werkzaamheden aan verschillende projecten en projectsegmenten die gericht zijn op de aanleg van een nieuwe spoorlijn (Koralm-spoorweg) tussen Stiermarken en Karinthië, met inbegrip van de relevante infrastructuur.
De uitvoering van de maatregel moet uiterlijk 31 december 2025 voltooid zijn.
B.2. Mijlpalen, streefdoelen, indicatoren en tijdschema voor de monitoring en uitvoering voor niet-terugbetaalbare financiële steun
|
Volgnummer
|
Gerelateerde maatregel (hervorming of investering)
|
Mijlpaal/Doelstelling
|
Naam
|
IV. Kwalitatieve indicatoren
(voor mijlpalen)
|
Kwantitatieve indicatoren
(voor streefcijfers)
|
Indicatieve termijn voor voltooiing
|
Beschrijving van elke mijlpaal en doelstelling
|
|
|
|
|
|
|
Meeteenheid
|
Basislijn
|
Doelpunt
|
Kwartaal
|
Jaar
|
|
|
9
|
1.B.1 mobiliteit Masterplan 2030
|
Mijlpaal
|
De uitvoering van het Masterplan Mobiliteit is van start gegaan
|
Voltooiing van verschillende stappen in het Masterplan Mobiliteit
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 3
|
2023
|
De volgende strategische documenten in het kader van het Mobiliteitsmasterplan zijn gepubliceerd:
Versnelde mobiliteitsprogramma voor hernieuwbare energie
Gezamenlijke mobiliteitsstrategie
— Masterplan vrachtvervoer
— Masterplan Digitale transformatie in mobiliteit
— FTI-mobiliteitsstrategie 2040
— FTI-luchtvaartstrategie
Daarnaast is een wetgevingspakket tot invoering van een klimaatcontrole voor de bestaande wetgeving voor de mobiliteitssector vastgesteld en is de Alpenovereenkomst (Vervoerprotocol) ten uitvoer gelegd.
|
|
10
|
1.B.1 mobiliteit Masterplan 2030
|
Mijlpaal
|
Vermindering van de CO2-uitstoot in de vervoerssector
|
Blijvende trendmatige verandering in de vermindering van de CO2-emissies in de vervoerssector (permanente reductie tot onder de piek in 2019, met inbegrip van een algemene neerwaartse trend), overeenkomstig de monitoring van het Masterplan Mobiliteit van 2030
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 3
|
2025
|
Evaluatie van de indicatoren van het Mobiliteitsmasterplan 2030 om het effect en de onderliggende oorzaken ervan aan te tonen en aan te tonen dat een duurzame verschuiving in de vermindering van de CO2-emissies in de vervoerssector is gerealiseerd. Dit gebeurt in het kader van de prognose op korte termijn van de Oostenrijkse broeikasgasemissies.
Een permanente vermindering van de CO2-emissies, met inbegrip van een algemene neerwaartse trend onder de piek in 2019 (rekening houdend met eventuele bijzondere gevolgen van COVID-19), wordt aangetoond in het kader van de monitoring van het Masterplan Mobiliteit 2030.
|
|
11
|
1.B.2 invoering van klimaatticket 1-2-3
|
Mijlpaal
|
Inwerkingtreding van de wet
|
Bepaling in de wet betreffende de inwerkingtreding van de wet inzake de invoering van het klimaatticket
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 3
|
2021
|
De “federale wet betreffende de invoering van het klimaatticket” is in werking getreden. De wet schrijft een algemene regel voor voor de vaststelling van maximumtarieven overeenkomstig Verordening (EU) nr. 1370/2007. In de wet worden de territoriale, verkeers-, persoonlijke en temporele werkingssfeer en de prijs van het klimaatticket 1-2-3 vastgesteld.
|
|
12
|
1.B.2 invoering van klimaatticket 1-2-3
|
Mijlpaal
|
Invoering van klimaatticket 1-2-3
|
De eerste 1-2-3-klimaattickets worden op de markt gebracht.
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 4
|
2021
|
De nationale en/of regionale categorieën van het klimaatticket 1-2-3 zijn beschikbaar voor klanten om te kopen en te gebruiken.
|
|
13
|
1.B.3 emissievrije bussen
|
Mijlpaal
|
Lancering van het steunprogramma voor emissievrije bussen
|
De oproep tot het indienen van blijken van belangstelling is openbaar gemaakt.
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 1
|
2022
|
De oproep tot het indienen van blijken van belangstelling is gepubliceerd. De oproep stelt vervoersverenigingen, vervoersbedrijven en andere potentiële begunstigden in staat hun aanvragen in te dienen (via het digitale indieningsportaal van het afwikkelingsbureau). In aanmerking komende projecten omvatten emissievrije bussen en de infrastructuur voor de exploitatie van de bussen.
|
|
14
|
1.B.3 emissievrije bussen
|
Mijlpaal
|
Laatste oproep voltooid
|
Laatste oproep tot het indienen van blijken van belangstelling van potentiële begunstigden voltooid
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 4
|
2024
|
De laatste oproep tot het indienen van blijken van belangstelling van potentiële begunstigden is afgerond. In aanmerking komende projecten omvatten emissievrije bussen en de infrastructuur die nodig is voor de exploitatie ervan.
|
|
15
|
1.B.3 emissievrije bussen
|
Doel
|
Bussen uitgerust met emissievrije technologieën
|
—
|
Aantal
|
0
|
579
|
KWARTAAL 2
|
2026
|
Op basis van subsidieovereenkomsten hebben de eindontvangers ten minste 579 bussen met emissievrije technologie aanbesteed en ontvangen.
|
|
16
|
1.B.3 emissievrije bussen
|
Mijlpaal
|
Er is infrastructuur aanwezig
|
De infrastructuur die nodig is voor de omschakeling van 579 bussen op de Oostenrijkse geregelde dienst naar emissievrije bussen is gebouwd.
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 2
|
2026
|
Op basis van subsidieovereenkomsten hebben de eindontvangers de oplaadinfrastructuur (’s nachts/statiegeld en occasioneel laden op stopplaatsen), de bovenleiding en de waterstoftankpunten geïnstalleerd die nodig zijn voor de exploitatie van ten minste 579 emissievrije bussen.
|
|
17
|
1.B.4 emissievrije nutsvoertuigen
|
Mijlpaal
|
Lancering van het steunprogramma
|
Lancering van het steunprogramma voor emissievrije nutsvoertuigen en hun oplaadinfrastructuur (“E -Mobilitäts-offensive2021” voor bedrijven).
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 1
|
2021
|
Het steunprogramma is van start gegaan. Het stelt bedrijven en andere bedrijfsorganisaties, overheidsinstanties en verenigingen in staat alle nodige documenten te raadplegen en hun aanvragen in te dienen (via het digitale indieningsportaal van het afwikkelingsbureau). In aanmerking komende projecten omvatten emissievrije nutsvoertuigen en de infrastructuur voor de exploitatie van deze voertuigen.
|
|
18
|
1.B.4 emissievrije nutsvoertuigen
|
Mijlpaal
|
Laatste oproep voltooid
|
Laatste oproep tot het indienen van blijken van belangstelling van potentiële begunstigden voltooid
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 4
|
2024
|
De laatste oproep tot het indienen van blijken van belangstelling van potentiële begunstigden is afgerond. Tot de in aanmerking komende projecten behoren emissievrije nutsvoertuigen en de infrastructuur voor de exploitatie van deze voertuigen.
|
|
19
|
1.B.4 emissievrije nutsvoertuigen
|
Doel
|
Voertuigen uitgerust met emissievrije technologieën
|
—
|
Aantal
|
0
|
2 767
|
KWARTAAL 2
|
2026
|
Op basis van subsidieovereenkomsten hebben de begunstigden ten minste 2 767 N1-nutsvoertuigen met emissievrije technologie aangekocht en ontvangen.
|
|
20
|
1.B.4 emissievrije nutsvoertuigen
|
Mijlpaal
|
Er is infrastructuur aanwezig
|
De infrastructuur die nodig is om van 2 767 nutsvoertuigen over te schakelen op emissievrije bedrijfsvoertuigen is gebouwd.
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 2
|
2026
|
Op basis van subsidieovereenkomsten hebben de begunstigden de oplaadinfrastructuur en waterstoftankpunten geïnstalleerd die nodig zijn voor de exploitatie van ten minste 2 767 emissievrije nutsvoertuigen.
|
|
21
|
1.B.5 aanleg van nieuwe spoorwegen en elektrificatie van regionale spoorwegen
|
Mijlpaal
|
Lopend bouwproject
|
Start van de bouw van het treinstation van Lavanttal
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 1
|
2020
|
In maart 2020 is begonnen met de bouw van het station van Lavanttal, een nieuw regionaal spoorwegstation in Karinthië langs de Koralmbahn. Het station moet een verbinding mogelijk maken tussen de Koralmbahn en de Lavanttalbahn.
|
|
22
|
1.B.5 aanleg van nieuwe spoorwegen en elektrificatie van regionale spoorwegen
|
Mijlpaal
|
Toegekende contracten
|
Gegunde opdrachten of andere rechtsinstrumenten
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 4
|
2023
|
Opdrachten of andere rechtsinstrumenten voor werken die gezamenlijk betrekking hebben op de volgende projecten en projectsegmenten:
·Graz-Weitendorf
·Feldkirchen-Weitendorf, inclusief luchthavenafdeling (Flughafenast)
·Wettmannstätten-Deutschlandsberg
·Deutschlandsberg-St. Andrä, inclusief Koralmtunnel
·St. Andrä-Aich
·Aich-Mittlern, inclusief Jauntal brug
·Mittlern-Althofen
·Onderhoudsbases langs de Koralm-spoorweg
·Tunneldeuren langs de Koralm-spoorweg
·Radio Block Center Graz
·Stroomvoorziening langs de Koralm-spoorweg (Bahnstromversorgung)
|
|
23
|
1.B.5 aanleg van nieuwe spoorwegen en elektrificatie van regionale spoorwegen
|
Mijlpaal
|
Voltooiing van werkzaamheden
|
Werkzaamheden die aan de desbetreffende contracten voor mijlpaal 22 voldoen, zijn voltooid
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 4
|
2025
|
Bevestiging door Schieneninfrastruktur-Dienstleistungsgesellschaft mbH (SCHIG) dat de werkzaamheden in het kader van de desbetreffende contracten of andere rechtsinstrumenten voor mijlpaal 22 zijn voltooid.
|
C. SUBCOMPONENT 1.C Biodiversiteit en circulaire economie
De subcomponent van het Oostenrijkse herstel- en veerkrachtplan gaat in op de volgende uitdagingen: afvalpreventie, sortering en recycling van kunststofafval, overgang naar een circulaire economie en bevordering van biodiversiteit.
De doelstellingen van de subcomponent zijn het bevorderen van de overgang van de lineaire economie van Oostenrijk naar een koolstofarme circulaire economie, het verbeteren van terugnamesystemen en het verhogen van het quotum herbruikbare drankverpakkingen, het bouwen en aanpassen van sorteerinstallaties om de sorteeroutput te verhogen, het bevorderen van de reparatie van elektrische en elektronische apparatuur en het ondersteunen van het behoud en het herstel van de biodiversiteit in Oostenrijk.
De subcomponent draagt bij tot de uitvoering van de landspecifieke aanbeveling om investeringen te richten op de groene transitie (landspecifieke aanbeveling 3 in 2020) en het investeringsgerelateerd economisch beleid op duurzaamheid (landspecifieke aanbeveling 3 in 2019).
Verwacht wordt dat geen enkele maatregel in deze subcomponent ernstige afbreuk doet aan milieudoelstellingen in de zin van artikel 17 van Verordening (EU) 2020/852, rekening houdend met de beschrijving van de maatregelen en de risicobeperkende stappen in het herstel- en veerkrachtplan overeenkomstig de technische richtsnoeren inzake het beginsel “geen ernstige afbreuk doen aan” (2021/C58/01).
C.1. Beschrijving van de hervormingen en investeringen voor niet-terugbetaalbare financiële steun
Hervorming: 1.C.1 rechtskader voor het verhogen van de inzamelingspercentages voor drankverpakkingen en de levering van herbruikbare drankverpakkingen in de detailhandel
Het doel van deze hervorming is het percentage hergebruik, inzameling en recycling van drankverpakkingen en -verpakkingen te verhogen.
De hervorming bestaat uit wetswijzigingen op twee gebieden. Het eerste element stelt een rechtskader vast dat voorziet in een doeltreffend terugnamesysteem voor kunststof en metalen drankverpakkingen voor eenmalig gebruik en uiteindelijk het recyclingpercentage van deze materialen verhoogt. Dit wordt aangevuld met wetswijzigingen op het gebied van afvalbeheer, die het aanbod van herbruikbare drankverpakkingen in de detailhandel moeten verhogen.
De uitvoering van de maatregel zal naar verwachting uiterlijk op 31 december 2021 van start gaan en uiterlijk op 31 maart 2026 zijn voltooid.
Investeringen: 1.C.2 biodiversiteitsfonds
Het doel van deze investering is de instandhouding en het herstel van de biodiversiteit in Oostenrijk te ondersteunen.
De investering bestaat uit de oprichting van een biodiversiteitsfonds, dat projecten financiert voor de instandhouding van de biodiversiteit, het herstel van aangetaste ecosystemen, bewustmakingsactiviteiten en de uitvoering van biodiversiteitsmonitoring. In aanmerking komende begunstigden zijn onder meer bedrijven, niet-gouvernementele organisaties, particuliere huishoudens en overheidsinstanties.
De uitvoering van de maatregel zal naar verwachting uiterlijk op 31 maart 2022 van start gaan en uiterlijk op 31 december 2025 zijn voltooid.
Investeringen: 1.C.3 investeringen in omgekeerde verkoopsystemen en maatregelen om het quotum voor hergebruik van drankverpakkingen te verhogen
De investeringen bevorderen terugnamesystemen in de detailhandel en maatregelen om het quotum voor hergebruik van drankverpakkingen te verhogen.
De investering bestaat uit het ondersteunen van de aankoop en renovatie van terugnamesystemen in de detailhandel. Dit vergemakkelijkt de teruggave van wegwerpdrankverpakkingen door consumenten en leidt tot de automatisering van het terugnameproces. Investeringen in de bouw en uitbreiding van vul- en wasvoorzieningen, de aanschaf van nieuwe verpakkingsapparatuur en herbruikbare standaardcontainers en kisten worden eveneens ondersteund.
De uitvoering van de maatregel zal naar verwachting uiterlijk op 31 maart 2024 van start gaan en uiterlijk op 31 maart 2026 zijn voltooid.
Investeringen: 1.C.4 aanpassing van bestaande en bouw van nieuwe sorteerinstallaties
De investering zal de sorteercapaciteit en -diepte van kunststofafval in Oostenrijk vergroten.
De investering bestaat uit de bouw van nieuwe en de aanpassing van bestaande faciliteiten voor het sorteren van kunststofafval om de hoeveelheid gerecycleerd materiaal te verhogen.
De uitvoering van de maatregel zal naar verwachting uiterlijk op 30 september 2022 van start gaan en uiterlijk op 31 maart 2026 zijn voltooid.
Investeringen: 1.C.5 bevordering van de reparatie van elektrische en elektronische apparatuur (herstelbonus)
De investering verhoogt het aantal opgeknapte en gerepareerde elektrische en elektronische apparatuur.
De investering bestaat uit het opzetten van een steunprogramma om de reparatie van elektrische en elektronische apparatuur te stimuleren. Het systeem van reparatiebonussen voorziet in financiering voor huishoudens in de vorm van vouchers, die een deel van de kosten voor het repareren of vernieuwen van elektrische en elektronische apparatuur dekken.
De uitvoering van de maatregel zal naar verwachting uiterlijk op 31 maart 2022 van start gaan en uiterlijk op 31 maart 2026 zijn voltooid.
C.2. Mijlpalen, streefdoelen, indicatoren en tijdschema voor de monitoring en uitvoering voor niet-terugbetaalbare financiële steun
|
Volgnummer
|
Gerelateerde maatregel (hervorming of investering)
|
Mijlpaal/Doelstelling
|
Naam
|
IV. Kwalitatieve indicatoren
(voor mijlpalen)
|
Kwantitatieve indicatoren
(voor streefcijfers)
|
Indicatieve termijn voor voltooiing
|
Beschrijving van elke mijlpaal en doelstelling
|
|
|
|
|
|
|
Meeteenheid
|
Basislijn
|
Doelpunt
|
Kwartaal
|
Jaar
|
|
|
24
|
1.C.1 rechtskader voor het verhogen van de inzamelingspercentages voor drankverpakkingen en de levering van herbruikbare drankverpakkingen in de detailhandel
|
Mijlpaal
|
Inwerkingtreding van de gewijzigde wet afvalbeheer
|
Bepaling in de wet betreffende de inwerkingtreding van de gewijzigde wet afvalbeheer
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 4
|
2021
|
Met de wijziging van de wet afvalbeheer wordt de rechtsgrondslag vastgesteld voor het verhogen van de inzamelingspercentages voor plastic drankverpakkingen en de levering van herbruikbare drankverpakkingen in de detailhandel. Dit omvat quota voor de gescheiden inzameling van drankflessen voor eenmalig gebruik, vereisten voor duidelijke etikettering van drankverpakkingen die in het verkooppunt worden aangeboden als drankverpakkingen voor eenmalig gebruik of herbruikbare drankverpakkingen, en concrete doelstellingen voor de ontwikkeling van herbruikbare systemen voor drankverpakkingen; einddistributeurs moeten op het verkooppunt een minimumaantal herbruikbare drankverpakkingen aanbieden.
|
|
25
|
1.C.1 rechtskader voor het verhogen van de inzamelingspercentages voor drankverpakkingen en de levering van herbruikbare drankverpakkingen in de detailhandel
|
Mijlpaal
|
Inwerkingtreding van de uitvoeringsverordening
|
Inwerkingtreding van de uitvoeringsverordening voor het verhogen van de inzamelingspercentages voor kunststofdrankverpakkingen
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 1
|
2023
|
In de uitvoeringsverordening is de subrechtsgrondslag vastgesteld voor het verhogen van de inzamelingspercentages voor kunststofdrankverpakkingen.
|
|
26
|
1.C.1 rechtskader voor het verhogen van de inzamelingspercentages voor drankverpakkingen en de levering van herbruikbare drankverpakkingen in de detailhandel
|
Doel
|
Herbruikbare quota
|
—
|
Percentage
|
19
|
25
|
KWARTAAL 1
|
2026
|
Ten minste 25 % van het volume van alle in 2025 verkochte dranken werd in herbruikbare recipiënten op de markt gebracht, tegenover 19 % in 2019.
|
|
27
|
1.C.2 biodiversiteitsfonds
|
Mijlpaal
|
Inwerkingtreding van het rechtskader voor het biodiversiteitsfonds
|
Bepaling in de wet betreffende de inwerkingtreding van het rechtskader voor het Biodiversiteitsfonds en de nationale biodiversiteitsstrategie voor 2030
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 1
|
2022
|
Bij de federale wet (wijziging van de wet op de milieufederatie) is het Biodiversiteitsfonds opgericht en zijn doelstellingen en uitvoeringsmodaliteiten vastgesteld.
|
|
28
|
1.C.2 biodiversiteitsfonds
|
Mijlpaal
|
Voltooiing van de oproep tot het indienen van projecten om prioritaire aangetaste ecosystemen te herstellen en bedreigde soorten en habitats te beschermen
|
De oproep tot het indienen van projecten is afgerond en de projecten zijn toegekend
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 1
|
2023
|
Op basis van de financieringsrichtsnoeren, waarin de aard en de reikwijdte van de in aanmerking komende projecten en de potentiële begunstigden worden gespecificeerd, heeft de uitvoerende instantie een oproep tot het indienen van projecten voor het herstel van aangetaste ecosystemen en de bescherming van bedreigde soorten en habitats gedaan. De financiering van projecten voor biodiversiteitsmonitoring is toegekend op basis van een bestaande nationale aanpak.
|
|
29
|
1.C.2 biodiversiteitsfonds
|
Doel
|
Projecten op het gebied van biodiversiteit voltooid
|
—
|
Aantal
|
0
|
20
|
KWARTAAL 4
|
2025
|
De begunstigden hebben ten minste 20 goedgekeurde projecten voor herstel en de bescherming van soorten en habitats voltooid; er is een monitoringverslag over de toestand en trends op het gebied van biodiversiteit opgesteld.
|
|
30
|
1.C.3 investeringen in omgekeerde verkoopsystemen en maatregelen om het quotum voor hergebruik van drankverpakkingen te verhogen
|
Doel
|
Terugnamesystemen
|
—
|
Aantal
|
0
|
5 000
|
KWARTAAL 1
|
2024
|
Bedrijven in de detailhandel hebben ten minste 5 000 nieuwe omgekeerde verkoopautomaten gekocht of bestaande automaten verbeterd in termen van efficiënte terugname en gegevensconnectiviteit.
|
|
31
|
1.C.3 investeringen in omgekeerde verkoopsystemen en maatregelen om het quotum voor hergebruik van drankverpakkingen te verhogen
|
Doel
|
Verhoogd inzamelingspercentage
|
—
|
Percentage
|
70
|
80
|
KWARTAAL 1
|
2026
|
Ten minste 80 % van alle kunststofdrankverpakkingen die in 2025 in de handel werden gebracht, werd gescheiden ingezameld, tegenover 70 % in 2018.
|
|
32
|
1.C.4: Aanpassing van bestaande en bouw van nieuwe sorteerinstallaties
|
Doel
|
Vergunningsaanvragen voor bouw of aanpassing
|
—
|
Aantal
|
0
|
3
|
KWARTAAL 3
|
2022
|
De bevoegde autoriteiten hebben van openbare en/of particuliere afvalbeheerbedrijven ten minste drie aanvragen ontvangen voor vergunningen voor de bouw of aanpassing van sorteervoorzieningen voor kunststofafval.
|
|
33
|
1.C.4: Aanpassing van bestaande en bouw van nieuwe sorteerinstallaties
|
Doel
|
Inbedrijfstelling van faciliteiten
|
—
|
Aantal
|
0
|
3
|
KWARTAAL 1
|
2025
|
Er ten minste drie nieuwe of aangepaste sorteerinstallaties voor kunststofafval in bedrijf zijn; het materiaal wordt geleverd en gesorteerd.
|
|
34
|
1.C.4: Aanpassing van bestaande en bouw van nieuwe sorteerinstallaties
|
Doel
|
Sorteerdiepte
|
—
|
Percentage
|
33
|
50
|
KWARTAAL 1
|
2026
|
In het hele land moet ten minste 50 % van het Oostenrijkse kunststofafval worden gesorteerd voor verdere recycling, tegenover 33 % in 2018.
|
|
35
|
1.C.5 bevordering van de reparatie van elektrische en elektronische apparatuur (herstelbonus)
|
Mijlpaal
|
Start van het steunprogramma voor reparatiebonussen
|
Het steunprogramma voor reparatiebonussen staat open voor aanvragen.
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 1
|
2022
|
De organisatorische regelingen en technische procedures voor de start van het programma voor reparatiesubsidies zijn voltooid; het financieringsprogramma wordt gepubliceerd en opengesteld voor aanvragen.
|
|
36
|
1.C.5 bevordering van de reparatie van elektrische en elektronische apparatuur (herstelbonus)
|
Doel
|
Gerepareerde of vernieuwde elektrische of elektronische apparatuur
|
—
|
Aantal
|
0
|
200 000
|
KWARTAAL 1
|
2024
|
Ten minste 200 000 elektrische of elektronische apparaten zijn hersteld of vernieuwd; de relevante informatie van de begunstigden is verzameld en doorgegeven door het financieringsbureau.
|
|
37
|
1.C.5 bevordering van de reparatie van elektrische en elektronische apparatuur (herstelbonus)
|
Doel
|
Toegenomen aantal gerepareerde of vernieuwde elektrische of elektronische apparatuur
|
—
|
Aantal
|
200 000
|
400 000
|
KWARTAAL 1
|
2026
|
Ten minste 400 000 elektrische of elektronische apparaten zijn hersteld of vernieuwd; de relevante informatie van de begunstigden is verzameld en doorgegeven door het financieringsbureau.
|
D. SUBCOMPONENT 1.D Transformatie naar klimaatneutraliteit
Met deze subcomponent van het Oostenrijkse herstel- en veerkrachtplan worden de volgende uitdagingen aangepakt: elektriciteitsopwekking uit hernieuwbare bronnen, integratie van het energiesysteem, mitigatie van klimaatverandering, decarbonisatie en vermindering van de energie-intensiteit van de industrie.
Het doel van de subcomponent is het ondersteunen van de ontwikkeling van hernieuwbare energiebronnen en het koolstofvrij maken van industriële sectoren in Oostenrijk.
De subcomponent draagt bij tot de uitvoering van de landspecifieke aanbevelingen om investeringen te richten op de groene transitie, schone en efficiënte productie en gebruik van energie (landspecifieke aanbeveling 3 in 2020) en investeringsgerelateerd economisch beleid inzake duurzaamheid, landspecifieke aanbeveling 3 in 2019).
Verwacht wordt dat geen enkele maatregel in deze subcomponent ernstige afbreuk doet aan milieudoelstellingen in de zin van artikel 17 van Verordening (EU) 2020/852, rekening houdend met de beschrijving van de maatregelen en de risicobeperkende stappen in het herstel- en veerkrachtplan overeenkomstig de technische richtsnoeren inzake het beginsel “geen ernstige afbreuk doen aan” (2021/C58/01).
D.1. Beschrijving van de hervormingen en investeringen voor niet-terugbetaalbare financiële steun
De subcomponent bestaat uit een hervorming van het nationale steunkader voor hernieuwbare energie en een investering die gericht is op de reductie van industriële emissies. Beide maatregelen dragen bij tot de groene transitie en de mitigatie van klimaatverandering.
Hervorming: 1.D.1 Uitbrekingswet hernieuwbare energie
Het doel van de hervorming is bij te dragen tot een toename van het aandeel hernieuwbare energie in de elektriciteitsvoorziening tot 100 % tegen 2030, waarvoor tegen 272 030 TWh aan capaciteit voor elektriciteitsopwekking uit hernieuwbare bronnen moet worden toegevoegd. De hervorming vormt een belangrijke prioriteit van de regering in het energiebeleid en speelt een essentiële rol op de weg van Oostenrijk naar klimaatneutraliteit tegen 2040. Bij de hervorming wordt de nationale steunregeling herzien op basis van marktpremies en investeringen voor windenergie, waterkracht, zonne-energie, biomassa, hernieuwbare gassen, waaronder waterstof.
De wet op de uitbreiding van hernieuwbare energiebronnen wordt uiterlijk op 31 december 2021 vastgesteld.
Investeringen: 1.D.2 transformatie van de industrie naar klimaatneutraliteit
De investeringsmaatregel heeft tot doel de decarbonisatie van de industrie te versnellen, acties te ondersteunen om over te schakelen op hernieuwbare energie, energie-efficiëntiemaatregelen en andere acties die leiden tot een vermindering van de uitstoot van broeikasgassen.
De investering bestaat uit een aanbesteding die gericht is op grootschalige transformatieve projecten in industrieën die onder meer ook onder de EU-regeling voor de handel in emissierechten vallen.
De uitvoering van de maatregel zal naar verwachting uiterlijk op 30 september 2021 van start gaan en uiterlijk op 30 juni 2026 zijn voltooid.
D.2. Mijlpalen, streefdoelen, indicatoren en tijdschema voor de monitoring en uitvoering voor niet-terugbetaalbare financiële steun
|
Volgnummer
|
Gerelateerde maatregel (hervorming of investering)
|
Mijlpaal/Doelstelling
|
Naam
|
IV. Kwalitatieve indicatoren
(voor mijlpalen)
|
Kwantitatieve indicatoren
(voor streefcijfers)
|
Indicatieve termijn voor voltooiing
|
Beschrijving van elke mijlpaal en doelstelling
|
|
|
|
|
|
|
Meeteenheid
|
Basislijn
|
Doelpunt
|
Kwartaal
|
Jaar
|
|
|
38
|
1.D.1 Uitbrekingswet hernieuwbare energie
|
Mijlpaal
|
Inwerkingtreding van de wet inzake de uitbreiding van hernieuwbare energiebronnen
|
Bepaling in de wet betreffende de inwerkingtreding van de wet inzake de uitbreiding van hernieuwbare energiebronnen
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 4
|
2021
|
De wet inzake de uitbreiding van hernieuwbare energiebronnen, tot vaststelling van kadervoorwaarden en financiering van elektriciteitsopwekking uit hernieuwbare bronnen
|
|
39
|
1.D.1 Uitbrekingswet hernieuwbare energie
|
Doel
|
Extra capaciteit voor de opwekking van hernieuwbare elektriciteit
|
—
|
Aantal in MW
|
0
|
1 300
|
KWARTAAL 4
|
2024
|
Er is extra opwekkingscapaciteit uit hernieuwbare bronnen van ten minste 1 300 MW geïnstalleerd.
|
|
40
|
1.D.1 Uitbrekingswet hernieuwbare energie
|
Doel
|
Nieuw geïnstalleerde waterstofproductiecapaciteit
|
—
|
Aantal in MW
|
0
|
90
|
KWARTAAL 2
|
2026
|
Er is een capaciteit voor de productie van waterstof uit hernieuwbare bronnen van ten minste 90 MW geïnstalleerd.
|
|
41
|
1.D.2 transformatie van de industrie naar klimaatneutraliteit
|
Mijlpaal
|
Vaststelling van regelgevingscriteria en financieringsrichtsnoeren
|
Wijziging van de financieringsrichtsnoeren, met inbegrip van de vaststelling van subsidiabiliteitscriteria voor de beoordeling van aanzienlijke broeikasgasemissiereducties
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 3
|
2021
|
Wijziging van de regelgevingscriteria en financieringsrichtsnoeren “Umweltförderungim Inland” (op basis van “Umweltförderungsgesetz”) voor milieusteun ter bevordering van grote projecten en maatregelen voor ETS-installaties, met inbegrip van subsidiabiliteitscriteria die waarborgen dat de geselecteerde projecten voldoen aan de technische richtsnoeren “geen ernstige afbreuk doen” (2021/C58/01). De wijziging zal worden goedgekeurd en gepubliceerd door het Ministerie van Klimaat (BMK).
|
|
42
|
1.D.2 transformatie van de industrie naar klimaatneutraliteit
|
Doel
|
Uitrol van decarbonisatieprojecten
|
—
|
Aantal
|
0
|
20
|
KWARTAAL 2
|
2024
|
Ten minste 20 projecten om de industriële productie koolstofvrij te maken zijn goedgekeurd voor financiering in het kader van de steunregeling.
|
|
43
|
1.D.2 transformatie van de industrie naar klimaatneutraliteit
|
Doel
|
Voltooiing van decarbonisatieprojecten
|
—
|
Aantal
|
0
|
20
|
KWARTAAL 2
|
2026
|
In het kader van de steunregeling zijn ten minste 20 projecten voltooid om de industriële productie koolstofvrij te maken.
|
ONDERDEEL 2: DIGITAAL HERSTEL
E. SUBCOMPONENT 2.A Uitbreiding van breedband
Deze subcomponent van het Oostenrijkse herstel- en veerkrachtplan pakt de Oostenrijkse achterstand bij de uitrol van toegangsnetwerken met Gigabit-capaciteit aan. Oostenrijk heeft een bijzonder lage dekking van vaste netwerken met zeer hoge capaciteit, tot 39 % in 2020, tegenover een EU-gemiddelde van 59 %.
De subcomponent heeft tot doel te zorgen voor de brede beschikbaarheid van Gigabit-compatibele toegangsnetwerken en de totstandbrenging van nieuwe symmetrische gigabitverbindingen in gebieden met specifieke sociaal-economische actoren, zoals overheidsinstellingen en ondernemingen. Het doel van de subcomponent is daarom te zorgen voor efficiënte en betaalbare breedbandconnectiviteit in heel Oostenrijk, met name door de digitale inclusie van plattelandsgebieden te waarborgen.
De subcomponent draagt bij tot de uitvoering van de landspecifieke aanbevelingen inzake aanvullende investeringen in infrastructuur, met inbegrip van breedband op het platteland (landspecifieke aanbevelingen in 2020, overweging 21) en het waarborgen van snelle connectiviteit in plattelandsgebieden (landspecifieke aanbevelingen in 2019, overweging 15).
Verwacht wordt dat geen enkele maatregel in deze subcomponent ernstige afbreuk doet aan milieudoelstellingen in de zin van artikel 17 van Verordening (EU) 2020/852, rekening houdend met de beschrijving van de maatregelen en de risicobeperkende stappen in het herstel- en veerkrachtplan overeenkomstig de technische richtsnoeren inzake het beginsel “geen ernstige afbreuk doen aan” (2021/C58/01).
E.1. Beschrijving van de hervormingen en investeringen voor niet-terugbetaalbare financiële steun
Hervorming: 2.A.1 opzet van platform Internet-infrastructuur Oostenrijk (PIA) 2030
De hervorming voorziet in de oprichting van een platform voor de coördinatie van de relevante belanghebbenden (zoals de federale regering, deelstaten, gemeenten, bedrijven en burgers) en de ontwikkeling van wettelijke, regelgevende en technische maatregelen voor de uitrol van breedband. Daarnaast voert het platform de aanbevelingen van de toolbox voor connectiviteit uit. De hervorming zal de bureaucratie verminderen en de procedures voor de uitrol van breedband vereenvoudigen.
De uitvoering van de maatregel zal naar verwachting uiterlijk op 31 december 2021 van start gaan en uiterlijk op 31 december 2023 zijn voltooid.
Investeringen: 2.A.2 brede beschikbaarheid van voor gigabitcapaciteit geschikte toegangsnetwerken en totstandbrenging van nieuwe symmetrische gigabitverbindingen
De investering bestaat uit de twee financieringsrichtlijnen, Access en OpenNet, van het Oostenrijkse breedbandprogramma 2030. Beide financieringsrichtlijnen hebben tot doel de beschikbaarheid van breedband te verbeteren in de gebieden van Oostenrijk die door marktfalen niet of onvoldoende ontwikkeld zijn door de particuliere sector. De maatregel vergroot de beschikbaarheid van Gigabit-geschikte toegangsnetwerken, als gevolg van de steun in het kader van het herstel- en veerkrachtplan, tot ten minste 80 000 Oostenrijkse huishoudens. Beide richtlijnen hebben tot doel de bestaande download- en uploadsnelheid te verdubbelen tot ten minste 100 Mbit/s symmetrisch. Bovendien moeten de gefinancierde toegangsnetwerken kunnen worden opgewaardeerd tot symmetrische gigabitsnelheden zonder verdere investeringen in de passieve infrastructuur. De toegangsrichtlijn is gericht op verticaal geïntegreerde telecomexploitanten, terwijl de OpenNet-richtlijn gericht is op uitsluitend groothandelaars.
De uitrol van mobiele netwerken wordt van de investering uitgesloten.
De uitvoering van de maatregel zal naar verwachting uiterlijk op 31 december 2021 van start gaan en uiterlijk op 31 augustus 2026 zijn voltooid.
E.2. Mijlpalen, streefdoelen, indicatoren en tijdschema voor de monitoring en uitvoering voor niet-terugbetaalbare financiële steun
|
Volgnummer
|
Gerelateerde maatregel (hervorming of investering)
|
Mijlpaal/Doelstelling
|
Naam
|
IV. Kwalitatieve indicatoren
(voor mijlpalen)
|
Kwantitatieve indicatoren
(voor streefcijfers)
|
Indicatieve termijn voor voltooiing
|
Beschrijving van elke mijlpaal en doelstelling
|
|
|
|
|
|
|
Meeteenheid
|
Basislijn
|
Doelpunt
|
Kwartaal
|
Jaar
|
|
|
44
|
2.A.1 opzetten van platform Internet-infrastructuur Oostenrijk (PIA) 2030
|
Mijlpaal
|
Werkprogramma van platform Internet-infrastructuur Oostenrijk (PIA 2030) om de interactie tussen alle relevante belanghebbenden te coördineren
|
Publicatie van het werkprogramma met maatregelen om de bureaucratie te verminderen en de procedures voor de uitrol van breedband te vereenvoudigen
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 4
|
2021
|
Goedkeuring van het PEB-programma 2 030, om een taskforce op te richten om alle relevante belanghebbenden te coördineren. De taskforce heeft tot doel wettelijke, regelgevende en technische maatregelen te ontwikkelen in het kader van de uitrol van breedband, en de toolbox voor connectiviteit ten uitvoer te leggen.
|
|
45
|
2.A.1 opzet van platform Internet-infrastructuur Oostenrijk (PIA) 2030
|
Mijlpaal
|
Uitvoering van de door het platform ontwikkelde maatregelen om de administratieve rompslomp te verminderen en de procedures voor de uitrol van breedband te vereenvoudigen
|
Publicatie van een verslag waarin de uitvoering wordt bevestigd van de maatregelen die het platform heeft ontwikkeld om de bureaucratie te verminderen en de procedures voor de uitrol van breedband te vereenvoudigen
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 4
|
2023
|
Uitvoering van het werkprogramma door het platform Internetinfrastructuur Oostenrijk 2 030 met maatregelen om de administratieve rompslomp te verminderen en de procedures voor de uitrol van breedband te vereenvoudigen. Publicatie van een evaluatieverslag waarin de uitvoering van het werkprogramma wordt beschreven.
|
|
46
|
2.A.2 brede beschikbaarheid van voor gigabitcapaciteit geschikte toegangsnetwerken en totstandbrenging van nieuwe symmetrische gigabitverbindingen
|
Mijlpaal
|
Aanbestedingen om toegangsnetwerken met gigabitcapaciteit te kunnen voltooien
|
Toekenningsbesluiten uitgevaardigd
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 3
|
2022
|
Aanbestedingen om toegang tot gigabitnetwerken in het kader van Broadband Austria 2 030 mogelijk te maken, aangevuld met gunningsbesluiten.
|
|
47
|
2.A.2 brede beschikbaarheid van voor gigabitcapaciteit geschikte toegangsnetwerken en totstandbrenging van nieuwe symmetrische gigabitverbindingen
|
Mijlpaal
|
Ondertekening van contracten
|
Ondertekening van contracten
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 3
|
2023
|
Ondertekening van alle contracten in verband met de voltooide aanbestedingen voor projecten om toegang tot gigabitnetwerken in het kader van Broadband Austria 2 030 mogelijk te maken. De ondertekende contracten hebben betrekking op projecten voor 150 000 Oostenrijkse huishoudens.
|
|
48
|
2.A.2 brede beschikbaarheid van voor gigabitcapaciteit geschikte toegangsnetwerken en totstandbrenging van nieuwe symmetrische gigabitverbindingen
|
Doel
|
Verlening van breedbandtoegang aan ten minste 80 000 huishoudens
|
—
|
Aantal Oostenrijkse huishoudens
|
0
|
80 000
|
KWARTAAL 3
|
2026
|
Projecten die toegang bieden tot netwerken die geschikt zijn voor Gigabit-capaciteit voor ten minste 80 000 huishoudens worden voltooid.
|
F. SUBCOMPONENT 2.B Digitalisering van scholen
De subcomponent van het Oostenrijkse herstel- en veerkrachtplan gaat in op de volgende uitdagingen: ondersteunen van de digitale transitie op scholen, met inachtneming van gelijke toegang en gelijke kansen, door leerlingen de nodige digitale apparaten aan te bieden, te beginnen op lager secundair niveau.
De doelstelling van de subcomponent is de duurzame invoering van IT-ondersteund onderwijs in alle scholen van het lager middelbaar onderwijs onder dezelfde randvoorwaarden voor alle leerlingen. Bovendien is de subcomponent in het kader van de digitale transitie van het onderwijs gericht op het verlenen van op behoeften gebaseerde diensten, het creëren van gelijke kansen voor iedereen en het verhogen van het niveau van digitale competenties van leerkrachten en leerlingen vanaf het lagere niveau van het secundair onderwijs.
In de subcomponent wordt ingegaan op de landspecifieke aanbevelingen die gericht zijn op het verhogen van het niveau van basisvaardigheden van kansarme groepen (landspecifieke aanbeveling 3 in 2019) en het waarborgen van gelijke kansen in het onderwijs en het vergroten van digitaal leren (landspecifieke aanbeveling 2 in 2020).
Verwacht wordt dat geen enkele maatregel in deze subcomponent ernstige afbreuk doet aan milieudoelstellingen in de zin van artikel 17 van Verordening (EU) 2020/852, rekening houdend met de beschrijving van de maatregelen en de risicobeperkende stappen in het herstel- en veerkrachtplan overeenkomstig de technische richtsnoeren inzake het beginsel “geen ernstige afbreuk doen aan” (2021/C58/01).
F.1. Beschrijving van de hervormingen en investeringen voor niet-terugbetaalbare financiële steun
Hervorming: 2.B.1 eerlijke en gelijke toegang van leerlingen tot digitale basisvaardigheden
Het doel van de hervorming is de randvoorwaarden vast te stellen en te voorzien in ondersteunende maatregelen om eerlijke en gelijke toegang voor alle leerlingen op lagere middelbare scholen tot digitale basiscompetenties mogelijk te maken.
De hervorming bestaat uit een aantal ondersteunende acties die de digitalisering op scholen op alomvattende wijze vergemakkelijken. Het omvat verschillende activiteiten om ervoor te zorgen dat leerkrachten voldoende mogelijkheden voor nascholing krijgen om hun digitale vaardigheden te verbeteren en hun kennis over digitale middelen en maatregelen die bij het onderwijs moeten worden toegepast, te verbreden. Om een optimaal gebruik van de digitale eindapparatuur voor leerlingen te waarborgen, zal deze hervorming bijdragen tot de verbetering van de infrastructuur in de verschillende schoolgebouwen. Voorts biedt de hervorming digitale oplossingen om pedagogische en administratieve uitwisselingen te vereenvoudigen via een portaal dat alle essentiële toepassingen voor onderwijs en administratie consolideert. Uiteindelijk moet de hervorming zorgen voor de verdere ontwikkeling van een reeds bestaand portaal met digitaal onderwijs- en leermateriaal en toegang tot leertoepassingen. De hervorming wordt na vier jaar geëvalueerd om de hervorming te verlengen en verder te verbeteren.
De uitvoering van de maatregel moet uiterlijk 30 juni 2025 voltooid zijn.
Investeringen: 2.B.2 levering van digitale apparatuur voor eindgebruikers aan leerlingen
Het doel van de investering is ervoor te zorgen dat leerlingen toegang hebben tot digitaal onderwijs onder eerlijke en passende randvoorwaarden, zonder inmenging van de sociale achtergrond van de leerlingen.
De maatregel bestaat uit een stapsgewijze uitrol van de digitale apparaten (laptops of tablets). Digitale apparaten worden elk schooljaar verspreid, waarbij prioriteit wordt gegeven aan leerlingen in de vijfde klas van een bepaald schooljaar.
In het eerste uitvoeringsjaar (2021/22) krijgen twee leerlingen (d.w.z. ook leerlingen van de zesde klas naast leerlingen van de vijfde klas) de digitale apparatuur. In totaal worden 400 000 digitale apparaten geleverd aan leerlingen in het lager middelbaar onderwijs.
De uitvoering van de maatregel zal naar verwachting uiterlijk op 31 december 2021 van start gaan en uiterlijk op 30 juni 2025 zijn voltooid.
F.2. Mijlpalen, streefdoelen, indicatoren en tijdschema voor de monitoring en uitvoering voor niet-terugbetaalbare financiële steun
|
Volgnummer
|
Gerelateerde maatregel (hervorming of investering)
|
Mijlpaal/Doelstelling
|
Naam
|
IV. Kwalitatieve indicatoren
(voor mijlpalen)
|
Kwantitatieve indicatoren
(voor streefcijfers)
|
Indicatieve termijn voor voltooiing
|
Beschrijving van elke mijlpaal en doelstelling
|
|
|
|
|
|
|
Meeteenheid
|
Basislijn
|
Doelpunt
|
Kwartaal
|
Jaar
|
|
|
49
|
2.B.1 eerlijke en gelijke toegang van leerlingen tot digitale basisvaardigheden
|
Mijlpaal
|
Inwerkingtreding van de wet op de digitalisering van scholen
|
Bepaling in de wet betreffende de inwerkingtreding van de wet op de digitalisering van scholen.
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 1
|
2021
|
De wet op de digitalisering van scholen is in werking getreden, die het kader biedt voor een betere bijscholing van leerkrachten, betere schoolinfrastructuur, het opzetten van een pedagogisch en administratief portaal en het verbeteren van een portaal voor leermateriaal.
|
|
50
|
2.B.1 eerlijke en gelijke toegang van leerlingen tot digitale basisvaardigheden
|
Mijlpaal
|
Inwerkingtreding van de uitvoeringsverordening
|
Publicatie van de uitvoeringsverordening van de wet op de digitalisering van scholen
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 3
|
2021
|
De uitvoeringsverordening van de wet op de digitalisering van scholen treedt in werking.
|
|
51
|
2.B.1 eerlijke en gelijke toegang van leerlingen tot digitale basisvaardigheden
|
Mijlpaal
|
Evaluatie van de wet op de digitalisering van scholen
|
De evaluatie van de wet is afgerond en gepubliceerd door het bevoegde ministerie
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 2
|
2025
|
Het bevoegde ministerie maakt de wettelijk vereiste evaluatie van de maatregel bekend.
|
|
52
|
2.B.2 levering van digitale apparatuur voor eindgebruikers aan leerlingen
|
Mijlpaal
|
Gunningsbesluit betreffende de inschrijving met betrekking tot digitale eindapparatuur
|
Het gunningsbesluit over de gepubliceerde inschrijving voor de digitale apparaten is afgerond en gepubliceerd. .
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 2
|
2021
|
Het verantwoordelijke ministerie publiceert het gunningsbesluit na de Europese aanbesteding voor digitale eindgebruikersapparatuur voor leerlingen en zorgt ervoor dat de opdracht voor de levering van digitale eindapparatuur aan leerlingen is gegund.
|
|
53
|
2.B.2 levering van digitale apparatuur voor eindgebruikers aan leerlingen
|
Doel
|
Digitale apparaten voor de eerste twee jaar van de middelbare school
|
—
|
percentage leerlingenvan 5e en 6e klas
|
0
|
100
|
KWARTAAL 4
|
2021
|
De levering van de hulpmiddelen voor de5e en de 6egraad (eerste en tweede jaar van het lager secundair onderwijs) moet zijn voltooid.
|
|
54
|
2.B.2 levering van digitale apparatuur voor eindgebruikers aan leerlingen
|
Doel
|
Digitale apparatuur voor leerlingen in het lager middelbaar onderwijs
|
—
|
Aantal digitale apparaten
|
160 000
|
400 000
|
KWARTAAL 2
|
2025
|
240 000 digitale apparaten worden ter beschikking gesteld van leerlingen in het lager secundair onderwijs, waarbij prioriteit wordt gegeven aan leerlingen in de5e klas van een bepaald schooljaar.
|
G. SUBCOMPONENT 2.C Digitalisering van het openbaar bestuur
Hetonderdeel van het Oostenrijkse herstel- en veerkrachtplan is gericht op het waarborgen van de digitale transitie in het openbaar bestuur, waarvan het belang verder is benadrukt door de COVID-19-uitbraak.
Het doel van de subcomponent is het bevorderen van de digitalisering van het openbaar bestuur, dat naar verwachting zal bijdragen tot het stimuleren van de economische dynamiek en het versnellen van het herstel. Deze doelstelling gaat verder dan het onmiddellijke beheer van de crisis en zal naar verwachting een langetermijneffect hebben op de ontwikkeling van het bestuur, alsook op het concurrentievermogen, de economie en de samenleving.
De subcomponent draagt bij tot de uitvoering van de landspecifieke aanbeveling om de administratieve en regelgevingslasten te verminderen (landspecifieke aanbeveling 3 in 2020).
Verwacht wordt dat geen enkele maatregel in deze subcomponent ernstige afbreuk doet aan milieudoelstellingen in de zin van artikel 17 van Verordening (EU) 2020/852, rekening houdend met de beschrijving van de maatregelen en de risicobeperkende stappen in het herstel- en veerkrachtplan overeenkomstig de technische richtsnoeren inzake het beginsel “geen ernstige afbreuk doen aan” (2021/C58/01).
G.1. Beschrijving van de hervormingen en investeringen voor niet-terugbetaalbare financiële steun
Hervorming: 2.C.1 voorgestelde wetgeving voor slechts één keer: Wijziging van de wet op het portaal voor zakelijke diensten
De hervorming heeft tot doel de bureaucratie voor bedrijven en burgers verder te verminderen door maatregelen in te voeren om het eenmaligheidsbeginsel toe te passen, waardoor dubbele en meervoudige rapportage wordt voorkomen.
De hervorming omvat de wijziging van de wet op het portaal voor zakelijke diensten (Unternehmensserviceportalgesetz), die als basis zal dienen voor verdere relevante wetgevingsmaatregelen. De toepassing van het eenmaligheidsbeginsel wordt verplicht in administratieve procedures waarin de nieuwe wetgevingsmaatregelen voorzien. De opzet van de basisinfrastructuur voor overheden van regionale overheden om rapportageprocessen en -diensten te kunnen ontwerpen overeenkomstig het eenmaligheidsbeginsel, wordt in 2021 gefinancierd door het digitaliseringsfonds (zie investering 2.C.2), terwijl deze in de daaropvolgende jaren naar verwachting zal worden gefinancierd door de federale kaderwet voor financiën. Als eerste stap zullen ondernemers op nationaal niveau van de maatregel profiteren. In een volgende stap kunnen de diensten ook aan burgers worden aangeboden.
De uitvoering van de hervorming zal naar verwachting uiterlijk op 30 september 2021 van start gaan en uiterlijk op 31 december 2023 zijn voltooid.
Investeringen: 2.C.2 digitaliseringsfonds voor overheidsdiensten
De investering heeft tot doel bij te dragen tot de ontwikkeling van op de burger gerichte dienstverlening met een moderne digitale infrastructuur. Het doel is de digitalisering in de federale overheid te versnellen door projecten met een interdepartementale impact te financieren. Momenteel is er een toenemende behoefte aan consolidatie in het IT-landschap van de Oostenrijkse federale overheid, dat zeer heterogeen is. Afdelingen gebruiken vaak verschillende datacentra, software- en hardware- en dienstverleners. De investering zal helpen deze problemen aan te pakken door IT-consolidatie in de federale regering uit te voeren, IT-diensten voor burgers en bedrijven te ontwikkelen en procedures te optimaliseren.
De investering bestaat uit de financiering van de projecten die door de federale diensten zijn ingediend en door de speciale taskforce zijn geselecteerd. Ten minste de helft van deze middelen wordt gebruikt voor interdepartementale projecten ter uitvoering van IT-consolidatie in de federale regering.
De andere middelen worden gebruikt voor projecten met een interdepartementale impact op de ontwikkeling van diensten voor burgers en bedrijven en voor projecten die gericht zijn op het versnellen en verbeteren van de efficiëntie van de procedures. Voorbeelden van mogelijke projecten zijn elektronische identiteit (e-ID), de invoering van één digitale toegangspoort, de ontwikkeling van het portaal voor zakelijke diensten en de toepassing van het eenmaligheidsbeginsel.
De investering wordt uiterlijk op 31 december 2023 uitgevoerd.
G.2. Mijlpalen, streefdoelen, indicatoren en tijdschema voor de monitoring en uitvoering voor niet-terugbetaalbare financiële steun
|
Volgnummer
|
Gerelateerde maatregel (hervorming of investering)
|
Mijlpaal/Doelstelling
|
Naam
|
IV. Kwalitatieve indicatoren
(voor mijlpalen)
|
Kwantitatieve indicatoren
(voor streefcijfers)
|
Indicatieve termijn voor voltooiing
|
Beschrijving van elke mijlpaal en doelstelling
|
|
|
|
|
|
|
Meeteenheid
|
Basislijn
|
Doelpunt
|
Kwartaal
|
Jaar
|
|
|
56
|
2.C.1 voorgestelde wetgeving voor slechts één keer: Wijziging van de wet op het portaal voor zakelijke diensten
|
Mijlpaal
|
Inwerkingtreding van de wet tot wijziging van de wet inzake het portaal voor zakelijke diensten; modernisering van de relevante IT-infrastructuur.
|
Bepaling in de wet betreffende de inwerkingtreding van de wijziging van de wet op het portaal voor zakelijke diensten; de basisIT-infrastructuur is gereguleerd en verbeterd.
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 3
|
2021
|
Wetswijziging waarbij het eenmaligheidsbeginsel in de wet op het portaal voor zakelijke diensten wordt ingevoerd, is in werking getreden. Het enquête-instrument van de databank informatieverplichtingen (IVDB) is bij wijze van proef beschikbaar. Het instrument biedt een overzicht van alle gegevens die in de administratie beschikbaar zijn (gegevenskaart), zodat de beschikbaarheid van gegevens tussen diensten kan worden geëvalueerd. Het Register and Systems Network (RSV) is beschikbaar in een basisversie met andere aangesloten registers om interoperabiliteit en gegevensuitwisseling te waarborgen.
|
|
57
|
2.C.1 voorgestelde wetgeving voor slechts één keer: Wijziging van de wet op het portaal voor zakelijke diensten
|
Mijlpaal
|
Koppeling van registers aan het Register and Systems Network (RSV), voorbereiding van één digitale toegangspoort (SDG), start van de databank met informatieverplichtingen (IVDB) door ministeries
|
De registers zijn met het oog op één digitale toegangspoort (SDG) aangesloten. Ministeries zijn verplicht de database van informatieverplichtingen (IVDB) in te vullen.
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 4
|
2022
|
De verordening betreffende de databank informatieverplichtingen (IVDB) is van kracht, waardoor ministeries verplicht zijn de databank aan te vullen met informatieverplichtingen die voortvloeien uit bestaande wet- en regelgeving. De registers zijn aangesloten volgens het tijdschema voor registratie dat door de stuurgroep “slechts één keer” is vastgesteld.
|
|
58
|
2.C.1 voorgestelde wetgeving voor slechts één keer: Wijziging van de wet op het Enterprise Service Portal
|
Mijlpaal
|
Invoering van de eenmaligheidsverbinding met het technische systeem
|
Er is voldaan aan de in Verordening (EU) 2018/1724 vastgestelde vereisten voor één digitale toegangspoort, zoals bevestigd door een verslag dat aan de Commissie moet worden toegezonden.
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 4
|
2023
|
De enige technische systeemverbinding die voldoet aan de vereisten van de in Verordening (EU) 2018/1724 vastgestelde digitale toegangspoort (SDG).
|
|
59
|
2.C.2 digitaliseringsfonds voor overheidsdiensten
|
Mijlpaal
|
Inwerkingtreding van de Wet digitaliseringsfonds
|
Bepaling in de Wet digitaliseringsfonds met vermelding van de inwerkingtreding ervan
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 2
|
2021
|
De digitaliseringsfondswet is in werking getreden. Zij richt het digitaliseringsfonds op, met als doel de digitalisering van de federale overheid te versnellen.
|
|
60
|
2.C.2 digitaliseringsfonds voor overheidsdiensten
|
Mijlpaal
|
Projecten geselecteerd
|
Selectie van projecten voor de ontwikkeling van een moderne digitale infrastructuur in het openbaar bestuur.
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 2
|
2022
|
Er worden ten minste 95 projecten geselecteerd op het gebied van “departementale projecten voor de uitvoering van IT-consolidatie in de federale regering” en ten minste 60 projecten worden geselecteerd op het gebied van “projecten met een departementale impact op de ontwikkeling van burger- en zakelijke diensten en projecten die gericht zijn op het versnellen en verbeteren van de efficiëntie van de procedures” en de selectiebesluiten worden meegedeeld.
|
|
61
|
2.C.2 digitaliseringsfonds voor overheidsdiensten
|
Mijlpaal
|
Eindverslagen over de gefinancierde projecten
|
Uitbrengen van eindverslagen over de gefinancierde projecten met betrekking tot de digitalisering van het openbaar bestuur
|
|
|
|
KWARTAAL 4
|
2023
|
Eindverslagen over de in het kader van het digitaliseringsfonds gefinancierde projecten zijn:
uitgegeven door de uitvoerende diensten aan het bureau van de taskforce Digitalisering en onder de aandacht gebracht van
de taskforce Digitalisering, met vertegenwoordigers van de bondskanselarij, het ministerie van Financiën en het ministerie van Kunst, Cultuur, Overheidsdienst en Sport.
|
H. SUBCOMPONENT 2.D Digitale en ecologische transformatie van ondernemingen
Deze subcomponent van het Oostenrijkse herstel- en veerkrachtplan gaat in op de uitdagingen in verband met het bevorderen van de digitale en groene transitie van bedrijven.
De subcomponent heeft tot doel de digitalisering en ecologische transformatie van Oostenrijkse bedrijven te versnellen, met name door investeringen van ondernemingen in deze prioritaire gebieden aan te moedigen.
De subcomponent draagt bij tot de uitvoering van de landspecifieke aanbevelingen om de digitalisering van bedrijven te stimuleren (landspecifieke aanbeveling 3 in 2019) en de investeringen te richten op de groene en de digitale transitie, met name op innovatie, duurzaam vervoer, schone en efficiënte productie en gebruik van energie(landspecifieke aanbeveling 3 in 2020).
Verwacht wordt dat geen enkele maatregel in deze subcomponent ernstige afbreuk doet aan milieudoelstellingen in de zin van artikel 17 van Verordening (EU) 2020/852, rekening houdend met de beschrijving van de maatregelen en de risicobeperkende stappen in het herstel- en veerkrachtplan overeenkomstig de technische richtsnoeren inzake het beginsel “geen ernstige afbreuk doen aan” (2021/C58/01).
H.1. Beschrijving van de hervormingen en investeringen voor niet-terugbetaalbare financiële steun
Investeringen: 2.D.1 digitalisering van kmo’s
De investering is bedoeld om kmo’s te helpen advies te krijgen over de staat en de mogelijkheden van digitalisering in hun bedrijf en hen te helpen bij het ontwerpen, uitvoeren en opschalen van hun digitaliseringsprojecten, teneinde concurrerend te blijven op de toekomstige gedigitaliseerde markt.
De investering bestaat uit twee steunprogramma’s KMU.DIGITAL en KMU.E-Commerce. KMU.DIGITAL verleent zowel ondersteunend als uitvoeringsondersteuning voor concrete digitaliseringsprojecten. Adviesondersteuning omvat gepersonaliseerd advies aan Oostenrijkse kmo’s door gecertificeerde consultants over vier onderwerpen: I) bedrijfsmodellen en -processen (met inbegrip van optimalisering van hulpbronnen), ii) elektronische handel en online marketing, iii) IT en cyberbeveiliging, en iv) digitale administratie. Uitvoeringssteun voorziet in financiering voor de uitvoering van de digitaliseringsprojecten waarvoor advies is verleend. KMU.E-Commerce ondersteunt kmo’s bij de uitvoering van concrete e-handelsprojecten en verstrekt financiering voor nieuwe investeringen in e-handel en aanverwante diensten van externe aanbieders voor 20 % (tot een maximumbedrag van 12 000 EUR per ontvanger).
De uitvoering van de investering moet uiterlijk op 31 december 2023 zijn voltooid.
Investeringen: 2.D.2 digitale investeringen in ondernemingen
De investering heeft tot doel de investeringen van bedrijven in digitalisering aan te moedigen en hen te richten op toekomstgerichte prioritaire gebieden.
De investering bestaat uit een investeringspremie van 14 % die aan ondernemingen wordt toegekend voor investeringen op de prioritaire gebieden van digitalisering. Er wordt steun verleend voor nieuwe materiële en immateriële investeringen in af te schrijven activa van ondernemingen die permanent in Oostenrijk zijn gevestigd. Door te specificeren welke gebieden in aanmerking komen om met de investeringspremie te worden ondersteund, stimuleert de maatregel met name investeringen in de digitalisering van bedrijfsmodellen en -processen, onder meer voor Industrie 4.0 en e-commerce, alsook investeringen in de invoering of verbetering van IT- en cyberbeveiligingsmaatregelen.
De wet inzake investeringspremies en de respectieve financieringsrichtsnoeren sluiten investeringen die schadelijk zijn voor het klimaat uit, zoals in apparatuur of installaties die rechtstreeks fossiele brandstoffen gebruiken, en bepalen ook dat betalingen afhankelijk moeten worden gesteld van het indienen van bewijsmateriaal dat negatieve gevolgen voor de milieu- en klimaatdoelstellingen uitsluit. De wet inzake investeringspremies wordt gewijzigd om de voor steun beschikbare begroting te verhogen, rekening houdend met de middelen van het herstel- en veerkrachtplan.
De uitvoering van de investering moet uiterlijk op 31 december 2022 zijn voltooid.
Investeringen: 2.D.3 groene investeringen in ondernemingen
De investering heeft tot doel de investeringen van ondernemingen in ecologische transformatie aan te moedigen en hen te richten op toekomstgerichte prioritaire gebieden.
De investering bestaat uit een investeringspremie van 14 % die aan ondernemingen wordt toegekend voor investeringen in de prioritaire gebieden van de groene transitie, zoals thermische renovatie van gebouwen, optimalisering van verwarming en andere energiebesparende maatregelen, productie van hernieuwbare energie, fotovoltaïsche en elektriciteitsopslagsystemen, emissievrije voertuigen en laadstations. Er wordt steun verleend voor nieuwe materiële en immateriële investeringen in af te schrijven activa van ondernemingen die permanent in Oostenrijk zijn gevestigd. De wet inzake investeringspremies en de respectieve financieringsrichtsnoeren sluiten investeringen die schadelijk zijn voor het klimaat uit, zoals in apparatuur of installaties die rechtstreeks fossiele brandstoffen gebruiken, en bepalen ook dat betalingen afhankelijk moeten worden gesteld van het indienen van bewijsmateriaal dat negatieve gevolgen voor de milieu- en klimaatdoelstellingen uitsluit.
De uitvoering van de investering moet uiterlijk op 31 maart 2025 zijn voltooid.
H.2. Mijlpalen, streefdoelen, indicatoren en tijdschema voor de monitoring en uitvoering voor niet-terugbetaalbare financiële steun
|
Volgnummer
|
Gerelateerde maatregel (hervorming of investering)
|
Mijlpaal/Doelstelling
|
Naam
|
IV. Kwalitatieve indicatoren
(voor mijlpalen)
|
Kwantitatieve indicatoren
(voor streefcijfers)
|
Indicatieve termijn voor voltooiing
|
Beschrijving van elke mijlpaal en doelstelling
|
|
|
|
|
|
|
Meeteenheid
|
Basislijn
|
Doelpunt
|
Kwartaal
|
Jaar
|
|
|
62
|
2.D.1 digitalisering van kmo’s
|
Mijlpaal
|
Goedkeuring en publicatie van de relevante richtsnoeren en contracten voor KMU.DIGITAL 3.0
|
Goedkeuring en bekendmaking van de financieringsrichtsnoeren en sluiting van de overeenkomsten met de Oostenrijkse Kamer van Koophandel (WKÖ) en Austria Wirtschaftsservice GmbH (AWS) voor KMU.DIGITAL 3.0
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 1
|
2021
|
De desbetreffende contracten op KMU.DIGITAL 3.0 zijn gesloten met WKÖ of AWS en de desbetreffende financieringsrichtsnoeren zijn goedgekeurd en gepubliceerd.
|
|
63
|
2.D.1 digitalisering van kmo’s
|
Mijlpaal
|
Goedkeuring en publicatie van de relevante richtsnoeren en contracten voor KMU.E-Commerce
|
Goedkeuring en publicatie van de financieringsrichtsnoeren en sluiting van het contract met AWS
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 1
|
2021
|
Het desbetreffende contract voor KMU.E-Commerce is gesloten met de AWS en de desbetreffende financieringsrichtsnoeren zijn goedgekeurd en gepubliceerd.
|
|
64
|
2.D.1 digitalisering van kmo’s
|
Doel
|
Voltooiing van digitaliseringsprojecten voor kmo’s
|
—
|
Aantal
|
0
|
15 300
|
KWARTAAL 4
|
2023
|
Ten minste 15 300 digitaliseringsprojecten moeten worden voltooid door kmo’s, zoals geregistreerd in het rapportagesysteem van de WKÖ en AWS.
|
|
65
|
2.D.2 digitale investeringen in ondernemingen
|
Mijlpaal
|
Inwerkingtreding van de wijziging van de wet op de investeringspremie om rekening te houden met de verhoging van de begroting als gevolg van het herstel- en veerkrachtplan
|
Bepaling in de wet betreffende de inwerkingtreding van de wijziging van de wet op de investeringspremies
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 2
|
2021
|
Inwerkingtreding van de wijziging van de wet inzake investeringspremies die voorziet in een verhoging van de begroting om rekening te houden met de beschikbaarheid van middelen uit het herstel- en veerkrachtplan ter ondersteuning van subsidiabele digitale investeringen door ondernemingen
|
|
67
|
2.D.2 digitale investeringen in ondernemingen
|
Doel
|
Digitaliseringsinvesteringen in ten minste 7 000 ondernemingen in het kader van het herstel- en veerkrachtplan
|
—
|
Aantal ondersteunde bedrijven
|
0
|
7 000
|
KWARTAAL 4
|
2022
|
Steun verleend aan ten minste 7 000 bedrijven voor hun digitale investeringen (zoals in hardware, software, digitale infrastructuur en e-handel).
|
|
68
|
2.D.3 groene investeringen in ondernemingen
|
Mijlpaal
|
Inwerkingtreding van de wijziging van de wet op de investeringspremie om rekening te houden met de verhoging van de begroting als gevolg van het herstel- en veerkrachtplan
|
Bepaling in de wet betreffende de inwerkingtreding van de wijziging van de wet op de investeringspremies
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 2
|
2021
|
Inwerkingtreding van de wijziging van de wet inzake investeringspremies die voorziet in een verhoging van de begroting om rekening te houden met de beschikbaarheid van middelen uit het herstel- en veerkrachtplan ter ondersteuning van groene investeringen door ondernemingen
|
|
69
|
2.D.3 groene investeringen in ondernemingen
|
Doel
|
Investeringen in e-mobiliteit
|
—
|
Aantal emissievrije voertuigen
Aantal laadstations
|
0
0
|
20 000
100
|
KWARTAAL 4
|
2023
|
Er zijn ten minste 20 000 emissievrije voertuigen gekocht en bedrijven hebben 100 laadstations geïnstalleerd
|
|
70
|
2.D.3 groene investeringen in ondernemingen
|
Doel
|
Investeringen in thermische renovatie van gebouwen
|
—
|
Aantal ondersteunde bedrijven
|
0
|
500
|
KWARTAAL 1
|
2025
|
Steun verleend aan ten minste 500 bedrijven voor hun investeringen in thermische renovatie
|
|
71
|
2.D.3 groene investeringen in ondernemingen
|
Doel
|
Investeringen in zonne-energie
|
—
|
Aantal ondersteunde bedrijven
|
0
|
13 476
|
KWARTAAL 1
|
2025
|
Steun verleend aan ten minste 13 476 bedrijven voor hun investeringen in zonne-energie en elektriciteitsopslag
|
|
72
|
2.D.3 groene investeringen in ondernemingen
|
Doel
|
Investeringen in energiebesparingen ter ondersteuning van ten minste 800 ondernemingen in het kader van het herstel- en veerkrachtplan
|
—
|
Aantal ondersteunde bedrijven
|
0
|
800
|
KWARTAAL 1
|
2025
|
Steun verleend aan ten minste 800 bedrijven voor hun investeringen in energiebesparing
|
ONDERDEEL 3: KENNISGEBASEERD HERSTEL
I. SUBCOMPONENT 3.A Onderzoek
Met deze subcomponent van het Oostenrijkse herstel- en veerkrachtplan worden de volgende uitdagingen aangepakt: bevordering van het beleid inzake onderzoek, innovatie en technologie in Oostenrijk.
De doelstellingen van de subcomponent zijn het versterken van het onderzoeks-, innovatie- en onderzoeksbeleid in Oostenrijk met de ontwikkeling van de strategie voor onderzoek, innovatie en technologie 2030 en daarmee samenhangende gerichte investeringen. Voorts wordt verwacht dat de maatregelen de internationale positie van Oostenrijk als innovatie- en onderzoekslocatie zullen versterken.
De subcomponent ondersteunt de uitvoering van de landspecifieke aanbevelingen in verband met het verhogen van investeringen in onderzoek en innovatie en het verbeteren van de innovatieve resultaten (landspecifieke aanbevelingen 3 in 2019 en 2020).
Verwacht wordt dat geen enkele maatregel in deze subcomponent ernstige afbreuk doet aan milieudoelstellingen in de zin van artikel 17 van Verordening (EU) 2020/852, rekening houdend met de beschrijving van de maatregelen en de risicobeperkende stappen in het herstel- en veerkrachtplan overeenkomstig de technische richtsnoeren inzake het beginsel “geen ernstige afbreuk doen aan” (2021/C58/01).
I.1. Beschrijving van de hervormingen en investeringen voor niet-terugbetaalbare financiële steun
Hervorming: 3.A.1 strategie voor onderzoek, innovatie en technologie 2030 (RTI-strategie 2030)
Het doel van deze hervorming is het opzetten van een overkoepelend kader voor het onderzoeks-, innovatie- en technologiebeleid in Oostenrijk in de komende tien jaar. Het doel is een internationale innovatieleider te worden en Oostenrijk als locatie voor onderzoek, innovatie en innovatie te versterken, zich te richten op doeltreffendheid en uitmuntendheid, en zich te richten op kennis, talent en vaardigheden. De uitvoering van de hervorming wordt georganiseerd met de financieringswet voor onderzoek en de operationalisering met driejarige pacten voor onderzoek, technologie en innovatie. De investeringen in deze subcomponent vormen een aanvulling op het in 2020 aangenomen RTI-pact 2021-2023 en zullen naar verwachting onder de toekomstige pacten vallen. De “RTI-strategie 2030” moet uiterlijk eind 2030 ten uitvoer worden gelegd.
De uitvoering van het deel van de hervorming in het kader van het plan voor herstel en veerkracht wordt uiterlijk op 31 december 2025 voltooid.
Investeringen: 3.A.2 quantum Oostenrijk — Bevordering van kwantumwetenschappen
Het doel van deze investering is uitstekend toekomstgericht, transformatief en innovatief fundamenteel en geavanceerd onderzoek te faciliteren en Oostenrijk te plaatsen onder de EU-landen die met succes kwantumwetenschappen gebruiken voor innovatieve producten en diensten.
De investering bestaat uit de financiering van onderzoeksinfrastructuren (met inbegrip van softwareontwikkeling) en onderzoekssamenwerking, met als doel de kennisbasis uit te breiden voor de (verdere) ontwikkeling van technologische concepten voor kwantumcomputing, -simulatie en -communicatie, de totstandbrenging of ontwikkeling van technologieën voor het hele gebied van de kwantumwetenschappen, met name hardware en software voor kwantumcomputing, -simulatie en -communicatie. De investering zal naar verwachting ook de grensoverschrijdende samenwerking versterken (bijvoorbeeld tussen Duitstalige landen) en de afstemming op relevante Europese initiatieven en projecten verwezenlijken of uitbreiden.
De uitvoering van de investering moet uiterlijk op 31 maart 2026 zijn voltooid.
Investeringen: 3.A.3 Oostenrijks Instituut voor precisiegeneeskunde
Het doel van deze investering is de oprichting van een centrum voor precisiegeneeskunde op de campus van de Medische Universiteit van Wenen. Gezien de onmiddellijke nabijheid van het grootste ziekenhuis van Wenen, dat ook een van de grootste ziekenhuizen ter wereld is, het AKH (Algemeen ziekenhuis Wenen), wordt van het instituut verwacht dat het de wetenschappelijke resultaten onmiddellijk vertaalt in het voordeel van de patiënten.
De investering bestaat uit een nieuw gebouw voor dit nieuwe onderzoekscentrum. De investeringen omvatten zowel de structurele als de noodzakelijke infrastructurele en digitale apparatuur voor onderzoek.
De uitvoering van de investering zal naar verwachting uiterlijk op 30 juni 2022 van start gaan en moet uiterlijk op 30 juni 2026 zijn voltooid.
Investeringen: 3.A.4 (digitale) onderzoeksinfrastructuren
De strategische ontwikkeling van onderzoeksinfrastructuren is een belangrijk actieterrein van de Oostenrijkse strategie voor onderzoek, technologie en innovatie (RTI) 2030 om het internationale topgebied in te halen en Oostenrijk als locatie voor RTI te versterken.
De investering bestaat uit de financiering van (digitale) onderzoeksinfrastructuurprojecten voor de Oostenrijkse universiteiten. Er wordt een oproep tot het indienen van blijken van belangstelling opgesteld om de financiering van hoogwaardige en concurrerende infrastructuur aan de Oostenrijkse universiteiten mogelijk te maken en hen de mogelijkheid te bieden deel te nemen aan grote internationale onderzoeksinfrastructuren.
De uitvoering van de investering zal naar verwachting op 31 december 2022 van start gaan en uiterlijk op 31 augustus 2026 zijn voltooid.
I.2. Mijlpalen, streefdoelen, indicatoren en tijdschema voor de monitoring en uitvoering voor niet-terugbetaalbare financiële steun
|
Volgnummer
|
Gerelateerde maatregel (hervorming of investering)
|
Mijlpaal/Doelstelling
|
Naam
|
IV. Kwalitatieve indicatoren
(voor mijlpalen)
|
Kwantitatieve indicatoren
(voor streefcijfers)
|
Indicatieve termijn voor voltooiing
|
Beschrijving van elke mijlpaal en doelstelling
|
|
|
|
|
|
|
Meeteenheid
|
Basislijn
|
Doelpunt
|
Kwartaal
|
Jaar
|
|
|
73
|
3.A.1 RTI-strategie 2030
|
Doel
|
Afronding van prestatie- en financieringsovereenkomsten
|
_
|
Ondertekende uitvoering/
financieringsovereenkomsten
|
0
|
54
|
KWARTAAL 4
|
2024
|
Ondertekening van de 54 prestatie- en financieringsovereenkomsten met centrale onderzoeksinstellingen, agentschappen die onderzoek financieren en openbare universiteiten.
|
|
74
|
3.A.1 RTI-strategie 2030
|
Mijlpaal
|
Goedkeuring van het derde RTI-pact
|
Publicatie van het derde RTI-pact door de federale regering op haar website.
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 4
|
2025
|
Goedkeuring en publicatie van het derde RTI-pact door de federale regering, in overeenstemming met de Wet op de financiering van onderzoek van 2020, waarin de financiering van onderzoek en de prioriteiten op het gebied van onderzoek en innovatie voor een periode van drie jaar zijn vastgelegd. Het draagt derhalve bij tot de verwezenlijking van de doelstellingen en werkterreinen van de RTI-strategie.
|
|
75
|
3.A.2 quantum Oostenrijk — Bevordering van kwantumwetenschappen
|
Mijlpaal
|
Oproep tot het indienen van blijken van belangstelling (BMBWF); Identificatie van een uitvoerende instantie
|
Ontvangst van blijken van belangstelling.
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 4
|
2021
|
Alle blijken van belangstelling van belanghebbenden uit de RTI-sector zijn ontvangen en het afwikkelingsagentschap (de afwikkelingsagentschappen) is (zijn) aangewezen.
|
|
76
|
3.A.2 quantum Oostenrijk — Bevordering van kwantumwetenschappen
|
Mijlpaal
|
Tussentijds verslag
|
Overlegging van het tussentijds verslag
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 4
|
2024
|
De uitvoerende instanties stellen het tussentijds verslag op op basis van projectgegevens. Het tussentijds verslag geeft een overzicht van de tot dusver geboekte vooruitgang met betrekking tot de oproepen tot het indienen van voorstellen en, waar mogelijk, van de projecten.
|
|
77
|
3.A.2 quantum Oostenrijk — Bevordering van kwantumwetenschappen
|
Mijlpaal
|
Afsluiting van projecten met overheveling naar universitaire activiteiten
|
Afsluiting van de status van het project, waardoor de onderzoeksinstanties aan de universiteiten kunnen worden overgeplaatst naar de normale werking
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 1
|
2026
|
In het kader van de voorbereiding van en de onderhandelingen over de prestatieovereenkomsten met onderzoeksinstellingen maken zowel de aanpassing van de technische infrastructuur als de overdracht van activiteiten aan de onderzoeksinstellingen deel uit van de prestatieovereenkomsten van het ministerie (BMBWF).
|
|
78
|
3.A.3 Oostenrijks Instituut voor precisiegeneeskunde
|
Mijlpaal
|
Goedkeuring van de ministeriële planning (BMBWF)
|
Ministeriële goedkeuring door het federale ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Onderzoek (BMBWF) in overleg met het federale ministerie van Financiën en publicatie van goedgekeurde planning in het kader van het Oostenrijkse bouwprogramma
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 2
|
2022
|
Goedkeuring van het project door het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Onderzoek (BMBWF). Het project wordt gelijktijdig opgenomen in het Oostenrijkse Bouwbeheerplan. In het plan worden alle openbare bouwplannen voor universiteiten uiteengezet en nader uitgewerkt.
|
|
79
|
3.A.3 Oostenrijks Instituut voor precisiegeneeskunde
|
Mijlpaal
|
Start van de bouw van het Instituut voor precisiegeneeskunde
|
Publicatie van de ministeriële goedkeuring op de website van het ministerie om met bouwwerkzaamheden te beginnen
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 4
|
2023
|
De bouwwerkzaamheden zijn fysiek van start gegaan. De start van de bouw zal naar verwachting worden gekenmerkt door een ceremonieel of persevenement.
|
|
80
|
3.A.3 Oostenrijks Instituut voor precisiegeneeskunde
|
Mijlpaal
|
Instituut voor precisiegeneeskunde voltooid
|
De bouwwerkzaamheden zijn voltooid en er is een verslag van voltooiing goedgekeurd.
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 2
|
2026
|
Het project wordt voltooid op basis van de vastgestelde contractuele en planningsbeginselen in overeenstemming met de bouwvergunning en met inachtneming van de voorschriften van het aanbestedingsrecht en het beginsel van transparantie en gelijke behandeling.
|
|
81
|
3.A.4 (digitale) onderzoeksinfrastructuren
|
Mijlpaal
|
Toekenningsbesluiten voor subsidies aan universiteiten die investeren in digitale onderzoeksinfrastructuur
|
Bekendmaking van de gunningsbesluiten door de aanbestedende dienst en bekendmaking van de namen van de geselecteerde projecten en universiteiten
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 4
|
2022
|
Toekenningsbesluiten met betrekking tot door universiteiten uit te voeren digitale infrastructuurprojecten worden aan de universiteiten meegedeeld. De namen van de geselecteerde projecten en universiteiten worden bekendgemaakt op de website van het ministerie.
|
|
82
|
3.A.4 (digitale) onderzoeksinfrastructuren
|
Mijlpaal
|
Voortgangsverslag met 50 % van de investeringen voltooid
|
Samenvattend verslag van het ministerie van gunning (BMBWF)
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 3
|
2025
|
Het met de maatregel belaste ministerie (federaal ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Onderzoek (BMBWF)) brengt een tussentijds voortgangsverslag uit waaruit blijkt dat alle projecten lopen en dat de helft van de investeringen is voltooid. Dit wordt gebaseerd op de verplichte jaarlijkse voortgangsverslagen die door alle gegunde projecten worden ingediend, waarin de voortgang wordt gedocumenteerd en de naleving van de toekenningsvoorwaarden wordt gewaarborgd.
|
|
83
|
3.A.4 (digitale) onderzoeksinfrastructuren
|
Mijlpaal
|
Eindverslag met 100 % van de investeringen voltooid
|
Eindverslag van het ministerie van gunning (BMBWF)
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 3
|
2026
|
Het met de maatregel belaste ministerie (bondsministerie van Onderwijs, Wetenschap en Onderzoek (BMBWF)) brengt aan de Europese Commissie een eindverslag uit waaruit blijkt dat alle investeringen correct zijn voltooid. Dit verslag is gebaseerd op de verplichte jaarverslagen en eindverslagen die door alle gegunde projecten worden ingediend, met inbegrip van gedetailleerde projectresultaten en een uitsplitsing van de gebruikte middelen.
|
J. SUBCOMPONENT 3.B Herscholing en bijscholing
Deze subcomponent van het Oostenrijkse herstel- en veerkrachtplan heeft tot doel de volgende uitdagingen aan te pakken: integratie van laaggeschoolden op de arbeidsmarkt, omscholing en bijscholing, voorbereiding op toekomstige uitdagingen op de arbeidsmarkt.
De doelstellingen van de subcomponent zijn het verbeteren van het vaardigheids- en competentieniveau, met name van laaggeschoolden, en het vergroten van hun kansen op de arbeidsmarkt, met name in een crisissituatie en in een periode waarin nieuwe kwalificaties nodig zijn. Investeringen in het menselijk kapitaal van werklozen, met name voor mensen met een laag kwalificatieniveau, zullen naar verwachting hun veerkracht op lange termijn vergroten door de kans op toekomstige werkloosheid te verkleinen.
De subcomponent draagt bij tot de uitvoering van de landspecifieke aanbevelingen in verband met het verbeteren van de arbeidsmarktresultaten van laaggeschoolden (landspecifieke aanbeveling 2 in 2019) en het nemen van de nodige maatregelen om de negatieve gevolgen van de COVID-19-pandemie te beperken (landspecifieke aanbeveling 1 in 2020).
Verwacht wordt dat geen enkele maatregel in deze subcomponent ernstige afbreuk doet aan milieudoelstellingen in de zin van artikel 17 van Verordening (EU) 2020/852, rekening houdend met de beschrijving van de maatregelen en de risicobeperkende stappen in het herstel- en veerkrachtplan overeenkomstig de technische richtsnoeren inzake het beginsel “geen ernstige afbreuk doen aan” (2021/C58/01).
J.1. Beschrijving van de hervormingen en investeringen voor niet-terugbetaalbare financiële steun
Hervorming: 3.B.1 onderwijsbonus
Het doel van deze hervorming is het verbeteren van de stimulansen en de materiële randvoorwaarden voor langdurig werklozen om deel te nemen aan georganiseerde opleidings- of kwalificatiesessies. De hervorming zal naar verwachting het risico verminderen dat de deelnemers de sessies verlaten voordat deze worden afgerond. De hervorming bestaat uit een “aanvulling” op de werkloosheidsuitkering. De aanvullende vergoeding is gebaseerd op een vast dagtarief en hangt af van de deelname aan een volledige opleidings- en kwalificatiesessie met een duur van ten minste vier maanden.
De uitvoering van de hervorming wordt uiterlijk op 31 maart 2022 voltooid.
Investeringen: 3.B.2 bevordering van omscholing en bijscholing
Het doel van deze investering is het verbeteren van de vaardigheden en competenties van werklozen, met name laaggeschoolden, om hen voor te bereiden op de toekomstige uitdagingen op de arbeidsmarkt en hen minder kwetsbaar te maken voor toekomstige perioden van werkloosheid.
De investering bestaat uit de financiering van om- en bijscholingsmaatregelen met betrekking tot basiskwalificaties, elektronica en digitale technologieën, verpleegkundigen, sociale beroepen en zorgberoepen, milieu/duurzaamheid, projectgerichte overgangswerkplekken en jongerencoaching. De financiering is ook gericht op het aanbieden van flexibele opleidingsmethoden en is gericht op de ondersteuning van vrouwen.
De uitvoering van de investering moet uiterlijk op 31 december 2022 zijn voltooid.
J.2. Mijlpalen, streefdoelen, indicatoren en tijdschema voor de monitoring en uitvoering voor niet-terugbetaalbare financiële steun
|
Volgnummer
|
Gerelateerde maatregel (hervorming of investering)
|
Mijlpaal/Doelstelling
|
Naam
|
IV. Kwalitatieve indicatoren
(voor mijlpalen)
|
Kwantitatieve indicatoren
(voor streefcijfers)
|
Indicatieve termijn voor voltooiing
|
Beschrijving van elke mijlpaal en doelstelling
|
|
|
|
|
|
|
Meeteenheid
|
Basislijn
|
Doelpunt
|
Kwartaal
|
Jaar
|
|
|
84
|
3.B.1 onderwijsbonus
|
Mijlpaal
|
Inwerkingtreding van de Wet werkloosheidsverzekering en publicatie van de financieringsrichtsnoeren op de website van de ministeries
|
Bepaling in de wet betreffende de inwerkingtreding van de wet werkloosheidsverzekering; publicatie van de financieringsrichtsnoeren op de website van de ministeries
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 4
|
2020
|
De rechtsgrondslag voor de schooltoelage (artikel 20 (7) van de Werkloosheidsverzekeringswet (AlVG)) is in werking getreden. De bijbehorende financieringsrichtsnoeren zijn goedgekeurd en gepubliceerd.
|
|
85
|
3.B.1 onderwijsbonus
|
Doel
|
Uitbetaalde onderwijsbonussen
|
—
|
Aantal
|
0
|
40 000
|
KWARTAAL 4
|
2021
|
Ten minste 40 000 mensen hebben de onderwijsbonus ontvangen
|
|
86
|
3.B.1 onderwijsbonus
|
Mijlpaal
|
Evaluatie van de onderwijsbonus
|
Publicatie van het evaluatieverslag
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 1
|
2022
|
Voordat de schoolbonus is verstreken, wordt de maatregel geëvalueerd met het oog op een eventuele verlenging die uit de nationale begroting wordt gefinancierd. Het evaluatieverslag wordt gepubliceerd op de website van het verantwoordelijke ministerie.
|
|
87
|
3.B.2 bevordering van omscholing en bijscholing
|
Mijlpaal
|
Zorgen voor de voorwaarden voor om- en bijscholing
|
De noodzakelijke begrotingsvoorziening werd in december 2020 vastgesteld in het kader van de begroting 2021 en de federale begrotingskaderwet (BFRG).
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 4
|
2020
|
De rechtshandeling die de uitvoering van de om- en bijscholingsmaatregelen mogelijk maakt, is opgenomen in de in december 2020 aangenomen begrotingskaderwet.
|
|
88
|
3.B.2 bevordering van omscholing en bijscholing
|
Mijlpaal
|
Uitvoeringsverslag
|
Uitvoeringsverslag op basis van driemaandelijkse uitvoeringsverslagen
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 1
|
2022
|
Het ministerie brengt een uitvoeringsverslag uit op basis van driemaandelijkse uitvoeringsverslagen. Het verslag bevat gedetailleerde informatie over de uitgevoerde om- en bijscholingsmaatregelen.
|
|
89
|
3.B.2 bevordering van omscholing en bijscholing
|
Doel
|
Mensen die her- en bij- en nascholing genieten.
|
—
|
Aantal
|
0
|
94 000
|
KWARTAAL 4
|
2022
|
Ten minste 94 000 personen worden geregistreerd als personen die zijn ingeschreven voor om- en bijscholingsmaatregelen in het systeem van de Oostenrijkse openbare dienst voor arbeidsvoorziening of door de dienst van het sociaal ministerie.
|
K. SUBCOMPONENT 3.C Onderwijs
De subcomponent van het Oostenrijkse herstel- en veerkrachtplan gaat in op de volgende uitdagingen: gerichte compensatie van onderwijs- en leertekorten als gevolg van de COVID-19-crisis, kwantitatieve en kwalitatieve verbetering van het basisonderwijsaanbod.
Het doel van de subcomponent isgelijke toegang tot onderwijs te waarborgen door de voor- en vroegschoolse educatie te versterken, met name voor jongeren onder de 3 jaar, en door extra steun voor leerlingen om het leerverlies tijdens de pandemie te compenseren in het kader van een hervorming die de toegang tot onderwijs verruimt.
De subcomponent draagt bij tot de uitvoering van de landspecifieke aanbeveling die gericht is op het verhogen van het niveau van basisvaardigheden voor kansarme groepen, waaronder mensen met een migratieachtergrond (landspecifieke aanbeveling 2 in 2019), het uitbreiden van kinderopvangfaciliteiten (landspecifieke aanbeveling 2 in 2019) en het waarborgen van gelijke kansen in het onderwijs (landspecifieke aanbeveling 2 in 2020).
Verwacht wordt dat geen enkele maatregel in deze subcomponent ernstige afbreuk doet aan milieudoelstellingen in de zin van artikel 17 van Verordening (EU) 2020/852, rekening houdend met de beschrijving van de maatregelen en de risicobeperkende stappen in het herstel- en veerkrachtplan overeenkomstig de technische richtsnoeren inzake het beginsel “geen ernstige afbreuk doen aan” (2021/C58/01).
K.1. Beschrijving van de hervormingen en investeringen voor niet-terugbetaalbare financiële steun
Hervorming: 3.C.1 verbeterde toegang tot onderwijs
Het doel van de hervorming is het verbeteren van de basisvaardigheden van kansarme groepen leerlingen, waaronder leerlingen met een migratieachtergrond, teneinde gelijke kansen in het onderwijs te waarborgen. De hervorming heeft tot doel de investeringen die deel uitmaken van dezelfde subcomponent aan te vullen met het oog op een betere toegang tot onderwijs. De hervorming bestaat uit drie rechtshandelingen: twee rechtshandelingen ter verbetering van de toegang van leerlingen tot de nationale gestandaardiseerde beoordelingen, en één rechtshandeling tot vaststelling van criteria voor de specificatie van de sociaal-economische basislijn van scholen. De criteria dienen als leidraad voor de toewijzing van personele middelen aan scholen en geven voorrang aan scholen met een hoger sociaaleconomisch profiel.
De uitvoering van de maatregel moet uiterlijk 31 december 2025 voltooid zijn.
Investeringen: 3.C.2 pakket remediërende educatie
Het doel van de investering is het compenseren van de opgebouwde leertekorten en potentiële verliezen in het onderwijs tijdens de langdurige perioden van afstandsonderwijs tijdens de COVID-19-pandemie. De nadruk ligt met name op kansarme leerlingen, om te voorkomen dat de reeds bestaande ongelijkheden op het gebied van onderwijsresultaten toenemen.
De investering bestaat uit een uitgebreid pakket extra lesuren en een bundel individuele steunmaatregelen. Deze steunmaatregelen kunnen individueel en flexibel op de schoollocatie worden opgezet en moeten alle leerlingen ten goede komen. Bijzondere aandacht gaat uit naar leerlingen in de laatste klas en leerlingen die aanvullende ondersteuning nodig hebben.
De uitvoering van de maatregel moet uiterlijk 31 maart 2022 voltooid zijn.
Investeringen: 3.C.3 uitbreiding van het basisonderwijs
Het doel van de investering is het aanbod van kinderopvangfaciliteiten uit te breiden, met name voor jongeren onder de drie jaar en de openingstijden voor de drie- tot zesjarigen, om de combinatie van werk en gezin te vergemakkelijken. Daarnaast wordt verwacht dat de kwaliteit van de voorzieningen voor voor- en vroegschoolse educatie en opvang zal worden verbeterd, waarbij de nadruk ligt op het verbeteren van de voor- en vroegschoolse educatie en opvang op de vroegst mogelijke leeftijd van lerenden.
De investering bestaat uit financiering om het aanbod van geschikte voorzieningen voor voor- en vroegschoolse educatie en opvang voor jongeren onder de drie jaar uit te breiden om de Barcelona-doelstelling voor kinderen jonger dan drie jaar te halen (kinderopvangpercentage 33 %). Daarnaast draagt het bij tot de verlenging van de openingstijden van basisonderwijsinstellingen voor drie- tot zesjarigen. De kwaliteit van het onderwijs en de zorg voor kinderen tot het begin van de basisschool wordt verder ontwikkeld, met name door de verhouding tussen personeel en kind te verbeteren.
De uitvoering van de maatregel moet uiterlijk 30 september 2025 voltooid zijn.
K.2. Mijlpalen, streefdoelen, indicatoren en tijdschema voor de monitoring en uitvoering voor niet-terugbetaalbare financiële steun
|
Volgnummer
|
Gerelateerde maatregel (hervorming of investering)
|
Mijlpaal/Doelstelling
|
Naam
|
IV. Kwalitatieve indicatoren
(voor mijlpalen)
|
Kwantitatieve indicatoren
(voor streefcijfers)
|
Indicatieve termijn voor voltooiing
|
Beschrijving van elke mijlpaal en doelstelling
|
|
|
|
|
|
|
Meeteenheid
|
Basislijn
|
Doelpunt
|
Kwartaal
|
Jaar
|
|
|
90a
|
3.C.1 verbeterde toegang tot onderwijs
|
Mijlpaal
|
Inwerkingtreding van de gewijzigde wet op het schoolonderwijs
|
Bepaling in de wet betreffende de inwerkingtreding van de gewijzigde wet op het schoolonderwijs
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 1
|
2023
|
Inwerkingtreding van een wet tot wijziging van de wet op het schoolonderwijs tot vaststelling van het rechtskader voor de invoering van aanvullende modules van de nationale gestandaardiseerde beoordelingen “Individual Competence Assessment PLUS” (iKMPLUS)
|
|
90b
|
3.C.1 verbeterde toegang tot onderwijs
|
Mijlpaal
|
Inwerkingtreding van de wetgeving inzake de uitvoering van aanvullende modules van de nationale gestandaardiseerde beoordelingen
|
Bepaling in de wetgeving betreffende de inwerkingtreding van de wetgeving
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 2
|
2024
|
Inwerkingtreding van een rechtshandeling tot uitvoering van de aanvullende modules van de nationale gestandaardiseerde beoordelingen (iKMPLUS). De aanvullende modules maken gerichte ondersteuning voor leerlingen mogelijk.
|
|
91a
|
3.C.1 verbeterde toegang tot onderwijs
|
Mijlpaal
|
Inwerkingtreding van de wetgeving tot vaststelling van criteria voor de specificatie van de sociaal-economische basislijn van scholen
|
Bepaling in de wetgeving betreffende de inwerkingtreding van de wetgeving
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 4
|
2025
|
Inwerkingtreding van een rechtshandeling tot vaststelling van criteria voor de specificatie van de sociaal-economische basislijn van scholen. De criteria zijn gebaseerd op de sociaal-economische achtergrond van leerlingen en omvatten het hebben van een migratieachtergrond door leerlingen. De criteria dienen als leidraad voor de toewijzing van personele middelen aan scholen en geven voorrang aan scholen met een hoger sociaaleconomisch profiel.
|
|
92
|
3.C.2 pakket remediërende educatie
|
Mijlpaal
|
Afronding van het corrigerende onderwijspakket en begin met de maatregelen in de scholen
|
Ontwerpen, goedkeuren en starten van de uitvoering van een pakket steunmaatregelen (remediërend onderwijspakket) in het kader van de schoolwetgeving.
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 2
|
2021
|
Het corrigerende onderwijspakket is afgerond, met inbegrip van de specifieke toewijzing van middelen, en kan worden uitgevoerd door de Laender/regionale onderwijsautoriteiten (Bildungsdirektionen). Het ontwerp is gericht op de specifieke behoeften van schoollocaties (op behoeften gebaseerd gebruik van middelen, met name voor schoollocaties met een grotere behoefte aan steun voor leerlingen, een grotere behoefte aan taalvaardigheden of specifieke sociaal-economische uitdagingen).
|
|
93
|
3.C.2 pakket remediërende educatie
|
Mijlpaal
|
De ondersteuningsmaatregelen tijdens het schooljaar zijn afgerond. Verstrekking van aanvullende klassen, ook tijdens de vakantie
|
Summiere verklaring van het ministerie van Onderwijs (BMBWF)
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 4
|
2021
|
Buiten schooluren, ook tijdens vakanties, zijn aanvullende lessen gegeven.
|
|
94
|
3.C.2 pakket remediërende educatie
|
Mijlpaal
|
Evaluatie van het pakket remediërende educatie
|
De evaluatie van het corrigerende urenpakket wordt gepubliceerd en bevat een overzicht van het aantal uren per week dat is aangeboden
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 1
|
2022
|
Op de website van het ministerie wordt een kort evaluatieverslag gepubliceerd. Het omvat een overzicht van de resultaten van de definitieve rekeningen van het verbeteringsproject en omvat ook het gebruik van de extra uren die zijn verstrekt.
|
|
95
|
3.C.3 uitbreiding van het basisonderwijs
|
Doel
|
Verhoging van het percentage kinderopvang voor kinderen jonger dan drie jaar
|
—
|
% (percentage)
|
30.1
|
33
|
KWARTAAL 3
|
2025
|
Het kinderopvangquotum voor kinderen jonger dan 3 jaar wordt met 2.9 procentpunten verhoogd.
|
|
96
|
3.C.3 uitbreiding van het basisonderwijs
|
Doel
|
Verhoging van de percentages voor- en vroegschoolse educatie voor kinderen van drie tot zes jaar die verenigbaar zijn met een voltijdse baan voor ouders
|
—
|
% (percentage)
|
46.8
|
52.8
|
KWARTAAL 3
|
2025
|
Het aanbod van plaatsen die verenigbaar zijn met de voltijdse tewerkstelling van ouders in instellingen voor voor- en vroegschoolse educatie voor kinderen van drie tot zes jaar, neemt toe. De verhoging gaat vergezeld van jaarlijkse streefcijfers voor middelen en prestatiebeoordelingen met de Laender. De gegevens over het verhoogde aanbod worden door Statistik Austria beschikbaar gesteld.
|
L. SUBCOMPONENT 3.D Strategische innovatie
Deze subcomponent van het Oostenrijkse herstel- en veerkrachtplan heeft tot doel de volgende uitdagingen aan te pakken: digitale transformatie, strategische waardeketens en autonomie bij de productie van halfgeleiders in Europa; energietransitie, opbouw van de waterstofeconomie in Europa, decarbonisatie van energie-intensieve sectoren.
Het doel van de subcomponent is i) de autonomie van Europa op het gebied van de productie van halfgeleiders te bevorderen en de positie van Oostenrijk op dit gebied te versterken, en ii) geïntegreerde projecten in de waterstofwaardeketen te bevorderen, teneinde de energietransitie en het koolstofvrij maken van energie-intensieve sectoren te versnellen.
De subcomponent draagt bij tot de uitvoering van de landspecifieke aanbevelingen om de digitalisering van bedrijven en duurzaamheid te stimuleren (landspecifieke aanbeveling 3 in 2019) en om investeringen in de groene en de digitale transitie te richten, met name op innovatie, duurzaam vervoer, schone en efficiënte productie en gebruik van energie(landspecifieke aanbeveling 3 in 2020).
Verwacht wordt dat geen enkele maatregel in deze subcomponent ernstige afbreuk doet aan milieudoelstellingen in de zin van artikel 17 van Verordening (EU) 2020/852, rekening houdend met de beschrijving van de maatregelen en de risicobeperkende stappen in het herstel- en veerkrachtplan overeenkomstig de technische richtsnoeren inzake het beginsel “geen ernstige afbreuk doen aan” (2021/C58/01).
L.1. Beschrijving van de hervormingen en investeringen voor niet-terugbetaalbare financiële steun
Investeringen: 3.D.1 IPCEI Microelektronica en connectiviteit
De investering in het geplande belangrijke project van gemeenschappelijk Europees belang (IPCEI) op het gebied van micro-elektronica en connectiviteit, dat als meerlandenproject moet worden uitgevoerd, is enerzijds gericht op de versterking van gebieden binnen de sector micro-elektronica waar Europa al goed presteert (zoals vermogenselektronica, sensoren, procestechnologieën) en anderzijds op gebieden waarop Europa momenteel afhankelijk is van invoer (zoals de ontwikkeling van innovatieve netwerk- en micro-elektronicatechnologieën op basis van kleinere structuren en de combinatie van functionaliteiten en materialen). Een belangrijke doelstelling is daarom de open strategische autonomie van Europa te versterken. Daarnaast zullen geplande IPCEI-projecten naar verwachting energie-efficiëntere oplossingen ontwikkelen en zo bijdragen tot de verwezenlijking van de klimaatdoelstellingen.
De investering omvat de financiering van de projecten die na een oproep tot het indienen van blijken van belangstelling zijn geselecteerd op het gebied van micro-elektronica en connectiviteit.
De uitvoering van de investering zal naar verwachting op 31 december 2021 van start gaan en uiterlijk op 31 augustus 2026 zijn voltooid.
Investeringen: 3.D.2 IPCEI Waterstof
De algemene doelstelling van de geplande investering is het helpen opbouwen van een nationaal en Europees waterstofecosysteem om bij te dragen tot de verwezenlijking van de klimaatdoelstellingen van Oostenrijk en de EU. De ambitie van Oostenrijk moet stevig worden verankerd in de waardeketen voor hernieuwbare waterstof.
De geplande investering heeft tot doel geïntegreerde projecten in de hele waterstofwaardeketen te bevorderen, met name op het gebied van waterstofproductie, -opslag en -toepassingen. Na een oproep tot het indienen van blijken van belangstelling verstrekt de investering financiering aan geselecteerde projecten, waarbij de nadruk met name ligt op energie-intensieve industrie- en mobiliteitssectoren die moeilijk koolstofvrij te maken zijn, alsook op O & O/FID van componenten.
De geplande investering omvat de financiering van de projecten die na een oproep tot het indienen van blijken van belangstelling zijn geselecteerd, met name op het gebied van waterstofproductie, -opslag en -toepassingen.
De uitvoering van de investering zal naar verwachting uiterlijk op 30 september 2021 van start gaan en moet uiterlijk op 31 augustus 2026 zijn voltooid.
L.2. Mijlpalen, streefdoelen, indicatoren en tijdschema voor de monitoring en uitvoering voor niet-terugbetaalbare financiële steun
|
Volgnummer
|
Gerelateerde maatregel (hervorming of investering)
|
Mijlpaal/Doelstelling
|
Naam
|
IV. Kwalitatieve indicatoren
(voor mijlpalen)
|
Kwantitatieve indicatoren
(voor streefcijfers)
|
Indicatieve termijn voor voltooiing
|
Beschrijving van elke mijlpaal en doelstelling
|
|
|
|
|
|
|
Meeteenheid
|
Basislijn
|
Doelpunt
|
Kwartaal
|
Jaar
|
|
|
97
|
3.D.1 IPCEI Microelektronica en connectiviteit
|
Mijlpaal
|
Klimaatgerelateerde subsidiabiliteitscriteria die zijn vastgesteld in de oproepdocumenten
|
Oproepdocumenten met subsidiabiliteitscriteria die ervoor zorgen dat de investeringsactiviteit leidt tot aantoonbare aanzienlijke broeikasgasemissiereducties gedurende de levenscyclus
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 4
|
2021
|
Er worden documenten gepubliceerd met betrekking tot de tweede fase van de oproep tot het indienen van blijken van belangstelling, met inbegrip van klimaatgerelateerde subsidiabiliteitscriteria, die potentiële begunstigden ertoe verplichten zich uitdrukkelijk te verbinden tot de vermindering van broeikasgasemissies binnen hun projectportefeuilles en de omvang van de broeikasgasbesparingen te ramen. Bovendien vormt de verbintenis tot emissiereductie een belangrijke factor bij de selectie van projecten in het kader van het daaropvolgende juryproces.
|
|
98
|
3.D.1 IPCEI Microelektronica en connectiviteit
|
Mijlpaal
|
Nationale selectie van projecten ter ondersteuning van de ontwikkeling van innovatieve micro-elektronica en connectiviteitstechnologieën
|
Het selectiebesluit wordt meegedeeld aan de Europese Commissie.
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 4
|
2021
|
De Oostenrijkse projecten voor de ontwikkeling van innovatieve micro-elektronica en connectiviteitstechnologieën zijn geselecteerd op basis van aanbevelingen van een onafhankelijk panel van deskundigen, na de oproep tot het indienen van blijken van belangstelling in twee fasen.
|
|
99
|
3.D.1 IPCEI Microelektronica en connectiviteit
|
Doel
|
Ten minste 66 % van de goedgekeurde projecten is van start gegaan
|
—
|
percentage
|
0
|
66
|
KWARTAAL 2
|
2024
|
Ten minste 66 % van de goedgekeurde Oostenrijkse projecten is van start gegaan
|
|
100
|
3.D.1 IPCEI Microelektronica en connectiviteit
|
Doel
|
125 000 000 EUR toegewezen en ten minste 80 % van de steun uitbetaald voor goedgekeurde projecten
|
—
|
Miljoen EUR
|
0
|
125
|
KWARTAAL 3
|
2026
|
Het beschikbare budget van 125 000 000 EUR is toegewezen aan de goedgekeurde projecten (inclusief uitgaven van het uitvoeringsagentschap). Ten minste 80 % van de begroting is uitbetaald aan de begunstigde ondernemingen.
|
|
101
|
3.D.2 IPCEI Waterstof
|
Mijlpaal
|
Nationale selectie van projecten ter ondersteuning van de ontwikkeling van waterstofproductie, -opslag en -toepassingen
|
Het selectiebesluit wordt meegedeeld aan de Europese Commissie.
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 3
|
2021
|
De Oostenrijkse projecten met betrekking tot activiteiten in de waterstofwaardeketen, die betrekking hebben op de productie, opslag en toepassingen van waterstof, zijn geselecteerd op basis van aanbevelingen van een onafhankelijk panel van deskundigen, na de oproep tot het indienen van blijken van belangstelling in twee fasen.
|
|
102
|
3.D.2 IPCEI Waterstof
|
Doel
|
Ten minste 66 % van de goedgekeurde projecten is van start gegaan
|
—
|
percentage
|
0
|
66
|
KWARTAAL 2
|
2024
|
Ten minste 66 % van de goedgekeurde Oostenrijkse projecten is van start gegaan.
|
|
103a
|
3.D.2 IPCEI Waterstof
|
Doel
|
125 000 000 EUR is vastgelegd voor de goedgekeurde projecten
|
—
|
Miljoen EUR
|
0
|
125
|
KWARTAAL 4
|
2025
|
Er werden financieringscontracten tussen de financieringsagentschappen en de eindontvangers ondertekend. Daarmee is het beschikbare budget van 125 000 000 EUR (inclusief kosten voor financieringsagentschappen) vastgelegd voor de goedgekeurde projecten.
|
|
103b
|
3.D.2 IPCEI Waterstof
|
Doel
|
Alle goedgekeurde projecten zijn in de eerste fase van industriële uitrol ingegaan.
|
—
|
percentage
|
0
|
100
|
KWARTAAL 2
|
2026
|
Alle projecten die voor financiering zijn goedgekeurd, worden opgenomen in de FID (eerste fase van industriële uitrol).
|
ONDERDEEL 4: ALLEEN HERSTEL
M. SUBCOMPONENT 4.A Gezondheid
Deze subcomponent van het Oostenrijkse herstel- en veerkrachtplan gaat in op de uitdagingen waarmee de Oostenrijkse gezondheidszorgsector wordt geconfronteerd, met name het inefficiënte gebruik van middelen voor secundaire zorg.
Het doel van de subcomponent is de veerkracht van de gezondheidssector te bevorderen en tegelijkertijd universele toegang, hoogwaardige zorg en duurzame diensten te waarborgen.
De hervorming heeft tot doel de duurzaamheid en veerkracht van de gezondheidszorg te verbeteren door de volksgezondheid en de eerstelijnsgezondheidszorg te versterken. Deze doelstellingen zullen naar verwachting worden bereikt door een groter aanbod van eenheden voor eerstelijnsgezondheidszorg, waarbij het gewicht wordt verschoven van ziekenhuiszorg (hervorming 4.A.1 en investering 4.A.2). Voorts omvat de subcomponent ook investeringen om de digitalisering in de gezondheidssector te intensiveren (4.A.3) en om de sociale rechtvaardigheid binnen de sector te vergroten (4.A.4). Over het algemeen zal de voorgestelde modernisering van de Oostenrijkse gezondheidszorgsector naar verwachting laagdrempelige toegang tot gezondheidszorg en continuïteit van de zorg bieden en de druk op de ziekenhuiscapaciteit op lange termijn verminderen.
Deze subcomponent bouwt ook voort op eerdere acties in verband met de versterking van eenheden voor eerstelijnsgezondheidszorg (ondersteund door het instrument voor technische ondersteuning en de Europese Investeringsbank).
De subcomponent draagt bij tot de uitvoering van eerdere landspecifieke aanbevelingen ter verbetering van de duurzaamheid van het gezondheidszorgstelsel (landspecifieke aanbeveling 1 in 2019 en landspecifieke aanbeveling 1 in 2020), met name in het licht van een wereldwijde pandemie.
Verwacht wordt dat geen enkele maatregel in deze subcomponent ernstige afbreuk doet aan milieudoelstellingen in de zin van artikel 17 van Verordening (EU) 2020/852, rekening houdend met de beschrijving van de maatregelen en de risicobeperkende stappen in het herstel- en veerkrachtplan overeenkomstig de technische richtsnoeren inzake het beginsel “geen ernstige afbreuk doen aan” (2021/C58/01).
M.1. Beschrijving van de hervormingen en investeringen voor niet-terugbetaalbare financiële steun
Hervorming: 4.A.1 verbetering van de eerstelijnsgezondheidszorg
Het Oostenrijkse platform voor eerstelijnsgezondheidszorg is bedoeld als informatie- en communicatieknooppunt tussen gezondheidswerkers, patiëntenorganisaties, onderwijs, wetenschap, het openbaar bestuur van het gezondheidszorgstelsel en andere belanghebbenden in de gezondheidszorg. Het heeft ook tot doel sociale innovatie in de eerstelijnsgezondheidszorg in Oostenrijk te bevorderen.
De algemene doelstelling van de maatregel is het bevorderen van de aantrekkelijkheid van de arbeidsomstandigheden voor huisartsen en andere gezondheids- en sociale beroepen in de eerstelijnsgezondheidszorg, met name in plattelandsgebieden. Naast betere bepalingen inzake gezondheidszorg is de hervorming ook gericht op het bevorderen van een cultuur van interprofessionele samenwerking en wederzijds begrip van rollen en competenties tussen de gezondheidszorg en sociale beroepen op het gebied van eerstelijnsgezondheidszorg.
De uitvoering van de maatregel moet uiterlijk 30 juni 2026 voltooid zijn.
Investeringen: 4.A.2 financiering van projecten op het gebied van eerstelijnsgezondheidszorg
De doelstellingen van de maatregel zijn de snelle uitbreiding van multiprofessionele eenheden voor eerstelijnsgezondheidszorg in Oostenrijk en het waarborgen van laagdrempelige gedecentraliseerde toegang tot diensten voor de bevolking, met name in plattelandsgebieden.
De investering bestaat uit twee grote financieringsonderdelen: ten eerste te investeren in ten minste 45 nieuwe eenheden voor eerstelijnsgezondheidszorg (Primärversorgungseinrichtungen/PVE) ten opzichte van januari 2021 en ten tweede verschillende projecten in bestaande eerstelijnsgezondheidszorg te financieren, met bijzondere aandacht voor ecologische en sociale duurzaamheid, digitale en ruimtelijke infrastructuur en opleidingsmogelijkheden. Er worden gerichte maatregelen verwacht die samen met relevante belanghebbenden, zoals de gemeentelijke vereniging, zullen worden ontwikkeld en uitgevoerd. Bij het opzetten van nieuwe eenheden voor eerstelijnsgezondheidszorg (in de vorm van centra of netwerken) moet ook rekening worden gehouden met milieuaspecten. Bijzondere aandacht wordt besteed aan het opzetten van multiprofessionele netwerken voor eerstelijnsgezondheidszorg in plattelandsgebieden, waarbij de respectieve gemeenten nauw worden betrokken.
De uitvoering van de maatregel moet uiterlijk 30 juni 2026 voltooid zijn.
Investeringen: 4.A.3 ontwikkeling van het elektronische platform voor ouder-kindpas, met inbegrip van de interfaces met de netwerken voor interventie voor jonge kinderen (Frühe Hilfen)
Het doel van deze maatregel is een screeningprogramma uit te voeren voor de vroegtijdige opsporing van gezondheidsrisicofactoren, ziekten en gezondheidsproblemen tijdens zwangerschap en jonge kinderen tot de leeftijd van 62 maanden. Dit moet leiden tot betere gezondheidskansen voor zwangere/borstvoeding gevende vrouwen en hun kinderen, met name voor sociaal achtergestelde gezinnen.
De investering bestaat uit de ontwikkeling van een elektronisch documentatie- en communicatieplatform met vereenvoudigde toegang tot testresultaten voor zorgverleners en getroffen vrouwen (zwangere vrouwen en borstvoeding). De toegankelijkheid moet gemakkelijk worden gemaakt om ook sociaal achtergestelde gezinnen of laagopgeleide vrouwen met beperkte Duitstalige vaardigheden in staat te stellen het ouder-kindpaspoort te gebruiken als een belangrijk preventief instrument.
De uitvoering van de maatregel moet uiterlijk 30 juni 2026 voltooid zijn.
Investeringen: 4.A.4 nationale uitrol van interventie voor jonge kinderen (Frühe Hilfen) voor sociaal achtergestelde zwangere vrouwen, hun jonge kinderen en gezinnen
De maatregel heeft tot doel gezinnen in kwetsbare situaties tijdens en na de zwangerschap te ondersteunen. Het heeft tot doel gelijkheid op gezondheidsgebied en sociale rechtvaardigheid te bevorderen.
De investering bestaat uit preventieve interventies in de hele fase van de vroege kinderjaren door de reeds bestaande steunmaatregelen te verbeteren en uit te breiden, regionale netwerken voor “interventie voor jonge kinderen” op te zetten en samenwerking tot stand te brengen tussen alle relevante instellingen en diensten op het gebied van jonge kinderen in de districten (“Bezirke” — Oostenrijkse subregionale entiteit).
De uitvoering van de maatregel moet uiterlijk 30 september 2024 voltooid zijn.
M.2. Mijlpalen, streefdoelen, indicatoren en tijdschema voor de monitoring en uitvoering voor niet-terugbetaalbare financiële steun
|
Volgnummer
|
Gerelateerde maatregel (hervorming of investering)
|
Mijlpaal/Doelstelling
|
Naam
|
IV. Kwalitatieve indicatoren
(voor mijlpalen)
|
Kwantitatieve indicatoren
|
Indicatieve termijn voor voltooiing
|
Beschrijving van elke mijlpaal en doelstelling
|
|
|
|
|
|
|
Meeteenheid
|
Basislijn
|
Doelpunt
|
Kwartaal
|
Jaar
|
|
|
104
|
4.A.1 verbetering van de eerstelijnsgezondheidszorg
|
Mijlpaal
|
Platform voor eerstelijnsgezondheidszorg en aanverwante maatregelen
|
Start van platform/incubator/accelerator
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 4
|
2022
|
a) Het platform voor eerstelijnsgezondheidszorg wordt formeel opgericht en begint in werking te treden, en
b) het acceleratorprogramma voor de incubator en de eenheid eerstelijnsgezondheidszorg is gestart.
|
|
105
|
4.A.1 verbetering van de eerstelijnsgezondheidszorg
|
Doel
|
Promotie-evenementen in het kader van het platform/startersprogramma
|
—
|
Aantal deelnemers aan evenementen
|
0
|
100
|
KWARTAAL 4
|
2023
|
Ten minste 100 jonge professionals (zoals studenten, gezondheidswerkers en maatschappelijk werkers) nemen deel aan evenementen ter bevordering van de eerstelijnsgezondheidszorg, die worden georganiseerd in het kader van het platform/startersprogramma.
|
|
106
|
4.A.1 verbetering van de eerstelijnsgezondheidszorg
|
Doel
|
Lidmaatschap van het platform voor eerstelijnsgezondheidszorg.
|
—
|
Aantal leden van het platform
|
0
|
150
|
KWARTAAL 2
|
2026
|
Het platform voor eerstelijnsgezondheidszorg telt ten minste 150 geregistreerde leden.
|
|
107
|
4.A.2 financiering van projecten op het gebied van eerstelijnsgezondheidszorg
|
Mijlpaal
|
Goedkeuring en publicatie van financieringsrichtsnoeren voor projecten op het gebied van eerstelijnsgezondheidszorg
|
Financieringsrichtsnoeren goedgekeurd en gepubliceerd
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 4
|
2021
|
De financieringsrichtsnoeren voor zowel de oprichting van nieuwe eenheden voor eerstelijnsgezondheidszorg (PVE) als projecten voor bestaande eerstelijnsgezondheidszorg worden vastgesteld en gepubliceerd.
|
|
108
|
4.A.2 financiering van projecten op het gebied van eerstelijnsgezondheidszorg
|
Doel
|
Financiering van projecten op het gebied van eerstelijnsgezondheidszorg
|
—
|
Aantal gefinancierde projecten
|
0
|
45
|
KWARTAAL 4
|
2023
|
Er worden ten minste 45 projecten in verband met eerstelijnsgezondheidszorg gefinancierd, waarvan er ten minste 15 bestaan uit nieuwe eenheden voor eerstelijnsgezondheidszorg (centra en netwerken — ook in plattelandsgebieden).
|
|
109
|
4.A.2 financiering van projecten op het gebied van eerstelijnsgezondheidszorg
|
Doel
|
Financiering van projecten op het gebied van eerstelijnsgezondheidszorg
|
—
|
Aantal gefinancierde projecten
|
45
|
90
|
KWARTAAL 2
|
2025
|
Er worden ten minste 90 projecten in verband met eerstelijnsgezondheidszorg gefinancierd, waarvan er ten minste 25 bestaan uit nieuwe eenheden voor eerstelijnsgezondheidszorg (centra en netwerken — ook in plattelandsgebieden).
|
|
110
|
4.A.2 financiering van projecten op het gebied van eerstelijnsgezondheidszorg
|
Doel
|
Financiering van projecten op het gebied van eerstelijnsgezondheidszorg
|
—
|
Aantal gefinancierde projecten
|
90
|
155
|
KWARTAAL 2
|
2026
|
Er worden ten minste 155 projecten in verband met eerstelijnsgezondheidszorg gefinancierd, waarvan er ten minste 45 bestaan uit nieuwe eenheden voor eerstelijnsgezondheidszorg (centra en netwerken — ook in plattelandsgebieden).
|
|
111
|
4.A.3 ontwikkeling van het elektronische “parent-child pass” -platform, met inbegrip van de interfaces met de netwerken voor interventie voor jongekinderen (FrüheHilfen)
|
Mijlpaal
|
Inwerkingtreding van de wet tot vaststelling van het kader voor de elektronische “ouder-kindpas”
|
Bepaling in de wet betreffende de inwerkingtreding van de wet tot vaststelling van het kader voor de elektronische “ouder-kindpas”
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 2
|
2023
|
Op basis van een raadpleging van belanghebbenden is het rechtskader voor de elektronische invoering van de ouder-kindpas in werking getreden.
|
|
112
|
4.A.3 ontwikkeling van het elektronische “parent-child pass” -platform, met inbegrip van de interfaces met de netwerken voor interventie voor jongekinderen (FrüheHilfen)
|
Mijlpaal
|
Gunning van het elektronische programmeringscontract voor het platform “ouder-kinderpas”
|
Bekendmaking van de gunning van het elektronische programmeringscontract van het platform “ouder-kinderpas”
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 4
|
2023
|
De gunning na een inschrijving voor de programmering van de elektronische “ouder-kindpas” wordt uitgevoerd.
|
|
113
|
4.A.3 ontwikkeling van het elektronische platform “ouder-kinderpas”, met inbegrip van de interfaces met de netwerken voor interventie voor jongekinderen (FrüheHilfen)
|
Doel
|
Artsen in de zorg en de respectieve vrouwen die gebruikmaken van de elektronische “ouder-kindpas”
|
—
|
percentage verzorgende artsen
|
0
|
90
|
KWARTAAL 2
|
2026
|
Ten minste 90 % van de zorgartsen en de respectieve vrouwen maakt gebruik van de elektronische “ouder-kindpas”
|
|
114
|
4.A.4 nationale uitrol van interventies voor jonge kinderen(FrüheHilfen) voor sociaal achtergestelde zwangere vrouwen, hun jonge kinderen en gezinnen
|
Mijlpaal
|
Identificatie en toewijzing van de uitvoeringsorganen
|
Besluit (en) waarbij de uitvoeringsorganen worden belast
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 4
|
2022
|
De uitvoeringsorganen voor het opzetten van de interventies voor jonge kinderen(FrüheHilfen) voor sociaal achtergestelde zwangere vrouwen, hun kleine kinderen en hun gezinnen worden aangewezen en aangewezen.
|
|
115
|
4.A.4 nationale uitrol van interventies voor jonge kinderen(FrüheHilfen) voor sociaal achtergestelde zwangere vrouwen, hun jonge kinderen en gezinnen
|
Doel
|
Nationale uitrol van interventies voor jonge kinderen
|
—
|
percentage van de geplande nationale uitrol
|
0
|
75 %
|
KWARTAAL 3
|
2023
|
Ten minste 75 % van de geplande nationale uitrol moet zijn voltooid.
|
|
116
|
4.A.4 nationale uitrol van interventies voor jonge kinderen(FrüheHilfen) voor sociaal achtergestelde zwangere vrouwen, hun jonge kinderen en gezinnen
|
Doel
|
Nationale uitrol van interventies voor jonge kinderen
|
—
|
percentage van de geplande nationale uitrol
|
0
|
100 %
|
KWARTAAL 3
|
2024
|
De nationale uitrol van maatregelen voor jonge kinderen voor sociaal achtergestelde zwangere vrouwen, hun jonge kinderen en gezinnen is voltooid en is volledig operationeel. Alle districten worden bestreken.
|
N.SUBCOMPONENT 4.B Veerkrachtige gemeenten
Met deze subcomponent van het Oostenrijkse herstel- en veerkrachtplan worden de volgende uitdagingen aangepakt: I) reactivering van stadscentra, met name in plattelandsgebieden, ii) investeringen ter ondersteuning van de groene transitie, iii) de op behoeften gebaseerde verlening en uitbreiding van professionele zorgdiensten.
De doelstellingen van de subcomponent zijn: I) stadscentra aantrekkelijker te maken en de mobiliteitsbeperkingen te verminderen door middel van de hervestiging van bedrijven; II) de thermische renovatie van bedrijfsgebouwen en gemeentelijke gebouwen te financieren en aanvullende stimulansen te bieden voor lokale en stadsverwarmingssystemen in stadscentra/districten die voorheen fossiele brandstoffen gebruikten; en iii) de capaciteit om gerichte diensten te verlenen en de veerkracht van het stelsel voor langdurige zorg in Oostenrijk te verbeteren.
De subcomponent bestaat uit twee hervormingsmaatregelen: I) een nieuwe bodembeschermingsstrategie en ii) een hervorming om het zorgaanbod verder te ontwikkelen. Het omvat ook twee investeringen: I) steun voor klimaatverandering in stadscentra en ii) het proefproject inzake gemeenschapsverpleegkundigen.
De subcomponent heeft betrekking op de landspecifieke aanbevelingen inzake het vergroten van de duurzaamheid (landspecifieke aanbeveling 3 in 2019) en het verbeteren van de verstrekking en de duurzaamheid van het stelsel van langdurige zorg (landspecifieke aanbeveling 1 in 2019).
Verwacht wordt dat geen enkele maatregel in deze subcomponent ernstige afbreuk doet aan milieudoelstellingen in de zin van artikel 17 van Verordening (EU) 2020/852, rekening houdend met de beschrijving van de maatregelen en de risicobeperkende stappen in het herstel- en veerkrachtplan overeenkomstig de technische richtsnoeren inzake het beginsel “geen ernstige afbreuk doen aan” (2021/C58/01).
N.1. Beschrijving van de hervormingen en investeringen voor niet-terugbetaalbare financiële steun
Hervorming: 4.B.1 strategie voor bodembescherming
Het doel van de ontwikkeling van een bodembeschermingsstrategie is het opzetten van een kader voor consensusvorming en coördinatieprocessen met alle betrokken planningsinstanties (federaal niveau, Laender en gemeenten) om overeenstemming te bereiken over strategische richtsnoeren om het landgebruik te beteugelen. Het uiteindelijke doel van de bodembeschermingsstrategie is het grondgebruik in Oostenrijk geleidelijk te verminderen tot 2.5 hectare per dag tot 2030.
De eerste stap van de hervorming is de ontwikkeling van en het akkoord over de belangrijkste elementen van een Oostenrijkse strategie voor bodembescherming en een routekaart voor de uitvoering ervan. Deze worden ontwikkeld door alle relevante institutionele actoren (federaal niveau, Laender, gemeenten) en worden overeengekomen in het kader van de Oostenrijkse conferentie over ruimtelijke ordening (Oesterreichische Raumordnungskonferenz). De belangrijkste elementen voor de ontwikkeling van de uitvoeringsstrategie zijn de vaststelling van concrete mijlpalen en de overeenkomst over een op indicatoren gebaseerd monitoringsysteem. Naast de algemene doelstelling (vermindering van het landgebruik tot 2.5 hectare per dag) zullen aanvullende kwantificeerbare streefdoelen en mijlpalen worden vastgesteld op basis van onderhandelingen tussen de Laender in het kader van de Oostenrijkse conferentie over ruimtelijke ordening. Aan het einde van de uitvoering van de hervorming wordt de Oostenrijkse kwantitatieve bodembeschermingsstrategie aangenomen, met inbegrip van de algemene doelstelling om het grondgebruik in Oostenrijk te verminderen tot 2.5 hectare per dag tot 2030.
De maatregel treedt uiterlijk op 31 december 2022 in werking.
Hervorming: 4.B.2 hervorming om de zorgverlening verder te ontwikkelen
Het doel van de hervorming is de uitdagingen in de sector langdurige zorg aan te pakken. Vanwege de toenemende uitdagingen op het gebied van langdurige zorg heeft de federale regering zich ten doel gesteld een fundamentele hervorming door te voeren om de zorgverlening verder te ontwikkelen. In overleg met de Laender moet de nadruk worden gelegd op zorgbehoevenden en hun familieleden en verzorgers.
De hervorming bestaat uit verschillende voorbereidende stappen voor een hervorming van de langdurige zorg die in 2024 van start gaat, in de volgende periode van de Intergouvernementele Wet op de begrotingsbetrekkingen. In het verslag van de Task Force Care, bestaande uit deskundigen van alle bestuursniveaus en externe belanghebbenden, zijn de doelstellingen voor de ontwikkeling van het bestaande zorgstelsel vastgesteld. Op basis van dit verslag zullen de gesprekken tussen de federale regering, staten, steden en gemeenten leiden tot gemeenschappelijke benaderingen en hervormingsprojecten in het kader van de op langetermijnzorg gebaseerde governance (“ZielsteuerungPflege”), als onderdeel van de voorbereiding van een hervorming van de verlening van langdurige zorg in het kader van de onderhandelingen over het begrotingskader. De kernbeginselen van de hervorming van de langdurige zorg en de verdeling van verantwoordelijkheden tussen het federale niveau, de Laender en de gemeenten worden weerspiegeld in de Intergouvernementele Wet op de begrotingsbetrekkingen voor de volgende periode (vanaf 2024).
De uitvoering van de hervorming zal naar verwachting uiterlijk op 30 september 2021 van start gaan en uiterlijk op 31 maart 2024 zijn voltooid. De uitrol van veranderingen in de verlening van langdurige zorg ter plaatse kan plaatsvinden na 2024.
Investeringen: 4.B.3 investeringen in klimaatvriendelijke stadscentra
Het doel van de investering is stadscentra aantrekkelijker te maken, met name in plattelandsgebieden, door de vaak dure investeringen te ondersteunen in maatregelen die nodig zijn om gebouwen geschikt te maken voor de groene transitie, waardoor het gebruik van nieuwe grond buiten de stadscentra wordt voorkomen en een positieve bijdrage wordt geleverd aan de vermindering van de mobiliteit.
De investering bestaat uit verschillende elementen, die bedoeld zijn om ondernemers te helpen hun bedrijf in stadscentra op te richten en openbare gebouwen in stadscentra te renoveren. De investeringen omvatten thermische renovatie van commerciële en gemeentelijke gebouwen in stadscentra en maatregelen voor vergroening van gevels. Daarnaast moeten de aansluiting op hoogrenderende stadsverwarming en de recycling van brownfieldterreinen worden gefinancierd.
De uitvoering van de investering moet uiterlijk op 30 juni 2026 zijn voltooid.
Investeringen: 4.B.4 investeringen in de uitvoering van gemeenschapsverpleegkundigen
Het doel van de oprichting van gemeenschapsverpleegkundigen in Oostenrijk is een aanzienlijke bijdrage te leveren aan lokale, laagdrempelige en op behoeften gebaseerde zorg; ziekenverplegers zijn centrale contactpersonen die verschillende diensten (zoals therapieën en sociale diensten) coördineren en een centrale rol spelen op het gebied van preventie.
De investering bestaat in de oprichting van een netwerk van gemeenschapsverpleegkundigen die dicht bij hun patiënten staan. Ziekenverplegers zijn gekwalificeerde verpleegkundigen met ten minste twee jaar beroepservaring. Er wordt bij voorkeur een beroep gedaan op ziekenverplegers met een andere relevante kwalificatie (zoals cursussen voor gemeenschapsverpleegkundigen, gezinsverpleegkundigen, volksverpleegkundigen). In de loop van het project worden in het hele land 150 ziekenverplegers gedetacheerd als onderdeel van het proefproject in het kader van arbeidsovereenkomsten voor bepaalde tijd.
De uitvoering van de investering moet uiterlijk op 31 december 2024 zijn voltooid.
N.2. Mijlpalen, streefdoelen, indicatoren en tijdschema voor de monitoring en uitvoering voor niet-terugbetaalbare financiële steun
|
Volgnummer
|
Gerelateerde maatregel (hervorming of investering)
|
Mijlpaal/Doelstelling
|
Naam
|
IV. Kwalitatieve indicatoren
(voor mijlpalen)
|
Kwantitatieve indicatoren
(voor streefcijfers)
|
Indicatieve termijn voor voltooiing
|
Beschrijving van elke mijlpaal en doelstelling
|
|
|
|
|
|
|
Meeteenheid
|
Basislijn
|
Doelpunt
|
Kwartaal
|
Jaar
|
|
|
117
|
4.B.1 strategie voor bodembescherming
|
Mijlpaal
|
Goedkeuring van een routekaart voor de Oostenrijkse strategie voor bodembescherming
|
Publicatie van de goedgekeurde routekaart
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 4
|
2021
|
De belangrijkste elementen en het stappenplan voor de bodembeschermingsstrategie worden vastgesteld.
De belangrijkste elementen voor de ontwikkeling van de uitvoeringsstrategie zijn de vaststelling van concrete mijlpalen en de overeenstemming over een op indicatoren gebaseerd monitoringsysteem. Naast de algemene doelstelling (vermindering van het landgebruik tot 2.5 hectare per dag) worden aanvullende kwantificeerbare streefdoelen en mijlpalen vastgesteld op basis van onderhandelingen tussen de Laender in het kader van de Oostenrijkse politieke conferentie over ruimtelijke ordening (Oesterreichische Raumordnungskonferenz).
|
|
118
|
4.B.1 strategie voor bodembescherming
|
Mijlpaal
|
Goedkeuring van de Oostenrijkse kwantitatieve bodembeschermingsstrategie
|
Publicatie van de goedgekeurde bodemstrategie
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 4
|
2022
|
De kwantitatieve bodembeschermingsstrategie wordt vastgesteld. Het bevat de algemene doelstelling om het grondgebruik in Oostenrijk te verminderen tot 2.5 hectare per dag tot en met 2030.
|
|
119
|
4.B.2 hervorming om de zorgverlening verder te ontwikkelen
|
Mijlpaal
|
Proefprojecten inzake gemeenschapsverpleegkundigen als onderdeel van de hervorming van de zorgverlening;
|
Lancering van het gemeenschapszorgmodel in het kader van de hervorming van de zorgverlening
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 3
|
2021
|
Aan het begin van het hervormingsproces wordt het proefproject “gemeenschapsverpleegkundigen” uitgevoerd als proefproject voor de hervorming. Op basis van dit proefproject wordt in het kader van de hervorming een gemeenschappelijk model voor de nationale uitrol van deze maatregel ontwikkeld om de zorgverlening verder te ontwikkelen.
|
|
120
|
4.B.2 hervorming om de zorgverlening verder te ontwikkelen
|
Mijlpaal
|
Er worden beginselen vastgesteld voor de uitvoering van op de doelstellingen voor langdurige zorg gebaseerde governance (Ziel-steuerungPflege)
|
Bekendmaking van de beginselen
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 4
|
2022
|
De beginselen voor de op de doelstelling inzake langdurige zorg gebaseerde governance zijn goedgekeurd door de partners van de onderhandelingen over het begrotingskader (federaal niveau, Laender en Gemeenten) en gepubliceerd.
|
|
121
|
4.B.2 hervorming om de zorgverlening verder te ontwikkelen
|
Mijlpaal
|
Beginnen met de uitvoering van de kernelementen van de hervorming van de verlening van langdurige zorg
|
De intergouvernementele wet op de fiscale betrekkingen voor de periode vanaf 2024 wordt gepubliceerd in het Oostenrijkse juridische informatiesysteem.
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 1
|
2024
|
De belangrijkste elementen van de hervorming van de langdurige zorg worden weerspiegeld in de Intergouvernementele Wet op de begrotingsbetrekkingen(Finanzausgleichsgeset z), die in werking zal zijn getreden.
|
|
122
|
4.B.3 klimaatvriendelijke stadscentra
|
Mijlpaal
|
Goedkeuring van de financieringsrichtsnoeren voor de vier actiegebieden
|
Financieringsrichtsnoeren gepubliceerd
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 3
|
2021
|
De financieringsrichtsnoeren voor de renovatie van gebouwen in stadscentra zijn goedgekeurd. De in aanmerking komende projecten zijn: I) thermische renovatie van commerciële en gemeentelijke gebouwen, ii) façadevergroeningsprojecten, iii) aansluiting van gebouwen op hoogrenderende stadsverwarming, en iv) recycling van brownfieldterreinen.
|
|
123
|
4.B.3 klimaatvriendelijke stadscentra
|
Doel
|
Projecten voor thermische renovatie voltooid
|
—
|
Aantal projecten voor thermische renovatie
|
0
|
34
|
KWARTAAL 4
|
2023
|
Ten minste 34 thermische renovatieprojecten van bedrijven en/of gemeenten in stadscentra zijn voltooid.
|
|
126
|
4.B.3 klimaatvriendelijke stadscentra
|
Doel
|
Projecten voor groene gevels voltooid
|
—
|
Aantal groene gevels
|
0
|
15
|
KWARTAAL 2
|
2026
|
Er zijn ten minste 15 projecten voor de vergroening van de dak- en gevel voltooid.
|
|
127
|
4.B.3 klimaatvriendelijke stadscentra
|
Doel
|
Projecten voor de aansluiting op hoogrenderende stadsverwarming voltooid
|
—
|
Aantal projecten voor de aansluiting op hoogrenderende stadsverwarming
|
0
|
375
|
KWARTAAL 4
|
2023
|
Ten minste 375 projecten voor de aansluiting op hoogrenderende stadsverwarming zijn voltooid.
|
|
129
|
4.B.3 klimaatvriendelijke stadscentra
|
Doel
|
Projecten voor brownfieldterreinen voltooid
|
—
|
Aantal projecten voor recycling van brownfieldterreinen
|
0
|
30
|
KWARTAAL 4
|
2023
|
Er zijn ten minste 30 projecten voor recycling van brownfieldterreinen voltooid.
|
|
130
|
4.B.3 klimaatvriendelijke stadscentra
|
Doel
|
Projecten voor brownfieldterreinen voltooid
|
—
|
Aantal projecten voor recycling van brownfieldterreinen
|
30
|
60
|
KWARTAAL 2
|
2026
|
Er zijn ten minste 60 projecten voor recycling van brownfieldterreinen voltooid.
|
|
131
|
4.B.4 investeringen in de uitvoering van communautaire verpleegkunde
|
Doel
|
Aanvang van de werkzaamheden van gemeenschapsverpleegkundigen
|
—
|
Aantal nieuwe gemeenschapsverpleegkundigen dat is begonnen te werken
|
0
|
50
|
KWARTAAL 3
|
2021
|
Er zijn ten minste 50 gemeenschapsverpleegkundigen aan het werk gegaan.
|
|
132
|
4.B.4 investeringen in de uitvoering van communautaire verpleegkunde
|
Mijlpaal
|
Een tussentijdse evaluatie
|
Tussentijds evaluatieverslag
ingezonden
|
|
|
|
KWARTAAL 4
|
2022
|
Tussentijds evaluatieverslag en aanbevelingen voor verdere aanpak door externe beoordelaars
|
|
133
|
4.B.4 investeringen in de uitvoering van communautaire verpleegkunde
|
Doel
|
150 communautaire verpleegkundigen die op nationaal niveau actief zijn
|
—
|
Aantal nieuwe gemeenschapsverpleegkundigen dat op nationaal niveau actief is.
|
50
|
150
|
KWARTAAL 4
|
2024
|
Op nationaal niveau zijn ten minste 150 gemeenschapsverpleegkundigen actief. De eindevaluatie heeft betrekking op de prestaties van alle 150 GN
|
O. SUBCOMPONENT 4.C Kunsten en cultuur
Met deze subcomponent van het Oostenrijkse herstel- en veerkrachtplan worden de volgende uitdagingen aangepakt: ondersteuning van de groene en de digitale transitie in kunst en cultuur.
De doelstellingen van de subcomponent zijn het vaststellen van stimulansen voor een ecologisch duurzamere culturele sector en het versnellen van de digitale structurele verandering in de sector, met bijzondere aandacht voor de digitalisering van cultureel erfgoed.
De subcomponent heeft betrekking op landspecifieke aanbevelingen in verband met ecologische duurzaamheid van de economie (landspecifieke aanbeveling 3 in 2019) en investeringen in de digitale transitie (landspecifieke aanbeveling 3 in 2020).
Verwacht wordt dat geen enkele maatregel in deze subcomponent ernstige afbreuk doet aan milieudoelstellingen in de zin van artikel 17 van Verordening (EU) 2020/852, rekening houdend met de beschrijving van de maatregelen en de risicobeperkende stappen in het herstel- en veerkrachtplan overeenkomstig de technische richtsnoeren inzake het beginsel “geen ernstige afbreuk doen aan” (2021/C58/01).
O.1. Beschrijving van de hervormingen en investeringen voor niet-terugbetaalbare financiële steun
Hervorming: 4.C.1 ontwikkeling van een programma voor bouwcultuur
Het doel van de hervorming is een kader voor “Baukultur” tot stand te brengen waarin architectuur van hoge kwaliteit en gebouwde omgeving worden gecombineerd, rekening houdend met sociale, ecologische, economische en culturele componenten. Het doel is het bewustzijn voor het opbouwen van cultuur te vergroten en aspecten van de groene transitie op dit gebied te integreren.
De hervorming bestaat voornamelijk uit het “Vierde Oostenrijkse verslag over de bouwcultuur”, dat de basis moet leggen voor een hervorming van de bouwcultuur in Oostenrijk voor de komende jaren en concrete maatregelen moet schetsen voor een bouwcultuurprogramma. De hervorming creëert betere juridische, financiële en structurele randvoorwaarden voor hoogwaardige gebouwen. Het vermogen om verbinding te maken met Europese eisen speelt een essentiële rol.
De hervorming van de uitvoering zal naar verwachting uiterlijk op 30 september 2021 zijn voltooid.
Hervorming: 4.C.2 ontwikkelen van een nationale digitaliseringsstrategie voor cultureel erfgoed
Het doel van de hervorming is de digitalisering van kunst en cultuur uit te breiden en de digitale transformatie van de kunst- en cultuursector te bevorderen. Het is gericht op een betere zichtbaarheid van cultuurgoederen en op netwerkvorming tussen culturele instellingen.
De hervorming bestaat uit de ontwikkeling en publicatie van een nationale strategie voor de digitalisering van cultureel erfgoed. Deze strategie is gericht op het bevorderen van de verdere digitale transformatie van de kunst- en cultuursector in Oostenrijk. Zij bevordert de digitalisering van cultureel erfgoed, zoals de collecties en inventaris van culturele instellingen. Het strategieproces omvat een openbaar startevenement, workshops en webgebaseerde ondersteuning in de Laender. Het resultaat van het proces is de publicatie van een strategiedocument. De strategie vormt ook het kader voor de investeringen in digitalisering die in deze subcomponent zijn opgenomen.
De uitvoering van de hervorming zal naar verwachting uiterlijk op 31 maart 2023 zijn voltooid.
Investeringen: 4.C.3 renovatie van Volkskundemuseum Wien en Prater Ateliers
Het doel van de investering is om met geselecteerde renovatieprojecten aan te tonen hoe zij modellen kunnen worden voor het combineren van een levende bouwcultuur met het oog op de bescherming van milieubewuste monumenten. Voorts moet de uitvoering van de “Federal Building Culture Guidelines” zichtbaar worden weergegeven.
De investering bestaat uit de renovatie van twee historische gebouwen, waarbij gebruik wordt gemaakt van holistische kwaliteitscriteria en actuele participatie- en planningsprocedures, rekening houdend met de “federale richtsnoeren voor bouwcultuur”. De renovatiemaatregelen dragen bij tot een aanzienlijke verhoging van de energie-efficiëntie van beide gebouwen.
De uitvoering van de investering zal naar verwachting uiterlijk op 30 juni 2026 zijn voltooid.
Investeringen: 4.C.4 digitaliseringsgolf cultureel erfgoed
Het doel van de investering is een grote digitaliseringsgolf in culturele instellingen op gang te brengen. De archieven van de verschillende afdelingen kunst en cultuur moeten in toenemende mate in een digitaal formaat worden vertaald en dus toegankelijk worden voor een breder publiek. Het bewustzijn van de behoefte aan meer digitale activiteiten van Oostenrijkse musea, de Oostenrijkse instituten voor cultureel erfgoed en culturele instellingen is tijdens de COVID-19-pandemie toegenomen.
De investering bestaat uit een update van het bestaande platform“Kulturpool”tot “Kulturpool NEU” en dus een geavanceerd centraal digitaal platform. Het moet ook innovatieve instrumenten omvatten om in contact te komen met mensen die tot dusver niet in contact zijn geweest met cultureel erfgoed, zoals jongeren. Om dit werk te kunnen doen, moeten de culturele instellingen de nodige gegevens verstrekken. Het culturele instituut kan autonoom beslissen welke voorwerpen van hun collectie zij willen digitaliseren. De “Kulturpool” fungeert als een centraal platform dat de gegevens van verschillende instellingen van cultureel erfgoed samenvoegt, deze digitaal beschikbaar stelt en ook een gebundelde doorgifte van deze gegevens mogelijk maakt.
De uitvoering van de investering zal naar verwachting uiterlijk op 30 juni 2026 zijn voltooid.
Investering 4.C.5 Investeringsfonds voor klimaatvriendelijke culturele ondernemingen
Het doel van de investering is steun te verlenen aan culturele instellingen, die vaak weinig capaciteit hebben om te investeren in een meer ecologisch ontwerp van hun operationele structuren. De maatregel vergroot de mogelijkheid om dergelijke investeringen te realiseren en vergroot ook het bewustzijn van kostenbesparingen op middellange tot lange termijn indien dergelijke investeringen worden gerealiseerd.
De investering bestaat uit financiering voor de volgende gebieden: hernieuwbare energiebronnen (zoals fotovoltaïsche energie, warmtepompen of biomassa); energiebesparende maatregelen (zoals optimalisering van verwarming of verlichting); circulaire economie (zoals vermindering van het grondstoffenverbruik); maatregelen voor aanpassing aan de klimaatverandering (zoals groene gevels voor koeling).
De uitvoering van de maatregel zal naar verwachting uiterlijk op 30 september 2025 zijn voltooid.
O.2. Mijlpalen, streefdoelen, indicatoren en tijdschema voor de monitoring en uitvoering voor niet-terugbetaalbare financiële steun
|
Volgnummer
|
Gerelateerde maatregel (hervorming of investering)
|
Mijlpaal/Doelstelling
|
Naam
|
IV. Kwalitatieve indicatoren
(voor mijlpalen)
|
Kwantitatieve indicatoren
(voor streefcijfers)
|
Indicatieve termijn voor voltooiing
|
Beschrijving van elke mijlpaal en doelstelling
|
|
|
|
|
|
|
Meeteenheid
|
Basislijn
|
Doelpunt
|
Kwartaal
|
Jaar
|
|
|
134
|
4.C.1 ontwikkeling van een programma voor bouwcultuur
|
Mijlpaal
|
Vierde verslag over de cultuur van gebouwen
|
Het verslag over gebouwcultuur is gepubliceerd.
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 3
|
2021
|
Het vierde verslag over bouwcultuur is gepubliceerd. Zij stelt de agenda vast voor een hervorming van de bouwcultuur in Oostenrijk voor de komende jaren en schetst concrete maatregelen voor een programma voor bouwcultuur.
|
|
135
|
4.C.2 ontwikkelen van een nationale digitaliseringsstrategie voor cultureel erfgoed
|
Mijlpaal
|
Start van het raadplegingsproces over een strategie voor de digitalisering van cultureel erfgoed
|
Publicatie van het raadplegingsproces, met inbegrip van de lancering van de online-enquête
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 1
|
2022
|
Het raadplegingsproces is van start gegaan. De raadpleging vindt plaats via een online-enquête en specifieke workshops met relevante belanghebbenden (zoals musea, onderwijsinstellingen, bibliotheken).
|
|
136
|
4.C.2 ontwikkelen van een nationale digitaliseringsstrategie voor cultureel erfgoed
|
Mijlpaal
|
Publicatie door het ministerie van Cultuur (BMKOES) van de strategie voor de digitalisering van cultureel erfgoed
|
De strategie wordt gepubliceerd
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 1
|
2023
|
Rekening houdend met de resultaten van het raadplegingsproces is de digitaliseringsstrategie gepubliceerd.
|
|
137
|
4.C.3 renovatie van Volkskundemuseum Wien en Prater Ateliers
|
Mijlpaal
|
Haalbaarheidsstudies voor het Volkskundemuseum Wien en Prater Ateliers
|
Haalbaarheidsstudies gepubliceerd
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 4
|
2021
|
Haalbaarheidsstudies voor de twee renovatieprojecten zijn afgerond en zijn beschikbaar. Zij omvatten een verzameling geografische referentiegegevens, metingen van de eigendommen en gebouwen, het opstellen van basisverslagen waarin rekening wordt gehouden met de bescherming van monumenten en energie-efficiëntie, en de benoeming van de adviesraad voor planning voor de ondersteuning van renovatieprojecten op het gebied van gebouwencultuur.
|
|
138
|
4.C.3 renovatie van Volkskundemuseum Wien en Prater Ateliers
|
Mijlpaal
|
Heropening van Prater Ateliers
|
Overdracht van de Ateliers aan de kunstenaars
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 2
|
2025
|
De renovatie van de Prater Ateliers is voltooid en kunstenaars kunnen het gebouw gebruiken.
|
|
139
|
4.C.3 renovatie van Volkskundemuseum Wien en Prater Ateliers
|
Mijlpaal
|
Voltooiing van de rehabilitatie van het Volkskundemuseum
|
Overdracht aan de eigenaar
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 2
|
2026
|
Het bouwproject in het Volkskundemuseum is voltooid en het museum is opnieuw opengesteld voor het publiek, met inbegrip van de toegang van het publiek tot de inhoud van onderzoek en tentoonstellingen.
|
|
140
|
4.C.4 digitaliseringsgolf cultureel erfgoed
|
Mijlpaal
|
“Kulturpool Neu” — webgebaseerd platform voor gegevensaggregatie van verschillende instellingen voor cultureel erfgoed
|
Publicatie en lancering van het “Kulturpool Neu” -platform
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 1
|
2023
|
Het platform“Kulturpool Neu” is gelanceerd met een nieuw, hedendaags ontwerp. Het fungeert als een centraal platform dat de gegevens van verschillende instellingen voor cultureel erfgoed samenvoegt en deze digitaal beschikbaar stelt voor het publiek.
|
|
141
|
4.C.4 digitaliseringsgolf cultureel erfgoed
|
Doel
|
Programma voor de digitalisering van culturele en kunstobjecten
|
—
|
Aantal
|
0
|
400 000
|
KWARTAAL 4
|
2024
|
Ten minste 400 000 culturele en kunstobjecten zijn gedigitaliseerd (waaronder 300 analoge films en 15 000 3D-objecten)
|
|
142
|
4.C.4 digitaliseringsgolf cultureel erfgoed
|
Doel
|
Programma voor de digitalisering van culturele en kunstobjecten
|
—
|
Aantal
|
400 000
|
600 000
|
KWARTAAL 2
|
2026
|
Ten minste 600 000 culturele en kunstvoorwerpen zijn gedigitaliseerd. (inclusief 500 analoge films en 25 000 3D-objecten)
|
|
143
|
4.C.5 Investeringsfonds voor klimaatvriendelijke culturele ondernemingen
|
Mijlpaal
|
Inwerkingtreding van de financieringsrichtsnoeren tot oprichting van het investeringsfonds
|
Inwerkingtreding van de financieringsrichtsnoeren tot oprichting van het investeringsfonds.
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 4
|
2021
|
Met de inwerkingtreding van de financieringsrichtsnoeren tot oprichting van het investeringsfonds voor klimaatvriendelijke culturele ondernemingen is de rechtsgrondslag gecreëerd voor de lancering van blijken van belangstelling. Het fonds wordt gemachtigd om te investeren in de volgende gebieden: hernieuwbare energiebronnen (zoals fotovoltaïsche energie, warmtepompen of biomassa); energiebesparende maatregelen (zoals optimalisering van verwarming of verlichting); circulaire economie (zoals vermindering van het grondstoffenverbruik); maatregelen voor aanpassing aan de klimaatverandering (zoals groene gevels voor koeling)
|
|
144
|
4.C.5 Investeringsfonds voor klimaatvriendelijke culturele ondernemingen
|
Mijlpaal
|
Eerste oproep tot het indienen van blijken van belangstelling
|
Eerste oproep tot het indienen van blijken van belangstelling gepubliceerd
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 2
|
2022
|
De oproep tot het indienen van blijken van belangstelling is gepubliceerd. Potentiële aanvragers hebben toegang tot alle noodzakelijke documenten en informatie. Aanvragen kunnen online worden ingediend.
|
|
145
|
4.C.5 Investeringsfonds voor klimaatvriendelijke culturele ondernemingen
|
Mijlpaal
|
Gunning van opdrachten voor klimaatvriendelijke projecten van culturele ondernemingen
|
Publicatie van geselecteerde projecten
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 3
|
2025
|
De financiële omvang van het investeringsfonds voor klimaatvriendelijke culturele ondernemingen is volledig vastgelegd voor subsidiabele projecten op het gebied van: hernieuwbare energiebronnen; energiebesparende maatregelen; circulaire economie; en maatregelen voor aanpassing aan de klimaatverandering. De middelen worden per project uitbetaald, afhankelijk van de omvang en het tijdschema van het project.
|
P. SUBCOMPONENT 4.D Veerkracht door hervormingen
De huidige subcomponent omvat centrale hervormingen die de veerkracht van Oostenrijk de komende jaren zullen vergroten. De hervormingsmaatregelen vormen een aanvulling op de in de verschillende subcomponenten opgenomen hervormings- en investeringsmaatregelen en omvatten ook aanvullende hervormingen om structurele uitdagingen aan te pakken en kadervoorwaarden voor bepaalde gebieden te scheppen.
De bijdrage van de landspecifieke aanbevelingen aan de uitdagingen en de doelstellingen van de hervormingen zijn hieronder voor elke hervormingsmaatregel opgenomen.
4.D.1: De hervorming draagt bij tot de uitvoering van de landspecifieke aanbeveling met betrekking tot de vereenvoudiging en rationalisering van de begrotingsbetrekkingen en -verantwoordelijkheden tussen de verschillende bestuurslagen en de afstemming van financierings- en uitgavenverantwoordelijkheden (landspecifieke aanbeveling LSA 1 in 2019).
4.D.2: De hervorming draagt bij tot de uitvoering van de landspecifieke aanbeveling met betrekking tot de houdbaarheid van het pensioenstelsel (landspecifieke aanbeveling 1 in 2019).
4.D.3: De hervorming draagt bij tot de uitvoering van de landspecifieke aanbeveling met betrekking tot de houdbaarheid van het pensioenstelsel (landspecifieke aanbeveling 1 in 2019).
4.D.4: De hervorming draagt bij tot de uitvoering van de landspecifieke aanbeveling met betrekking tot de verwezenlijking van de klimaatdoelstellingen en de transformatie van Oostenrijk naar een klimaatneutrale economie (landspecifieke aanbeveling 3 in 2020).
4.D.5: De hervorming draagt bij tot de uitvoering van de landspecifieke aanbeveling met betrekking tot het efficiënter maken van de belastingmix en het ondersteunen van inclusieve en duurzame groei (landspecifieke aanbeveling 4 in 2020).
4.D.6: De hervorming draagt bij tot de uitvoering van de landspecifieke aanbeveling met betrekking tot de behoefte aan aanzienlijke particuliere investeringen die nodig zijn voor de transitie van Oostenrijk naar een klimaatneutrale economie (landspecifieke aanbeveling 3 in 2020).
4.D.7: De hervorming draagt bij tot de uitvoering van de landspecifieke aanbeveling met betrekking tot het verbeteren van de onderwijsresultaten in Oostenrijk (landspecifieke aanbeveling 2 in 2020).
4.D.8: De hervorming draagt bij tot de uitvoering van de landspecifieke aanbeveling met betrekking tot het stimuleren van bedrijfsgroei en het verminderen van regelgevingsbelemmeringen in de dienstensector (landspecifieke aanbeveling 3 in 2019).
4.D.9: De hervorming draagt bij tot de uitvoering van de landspecifieke aanbeveling in verband met het stimuleren van bedrijfsgroei en het verminderen van regelgevingsbelemmeringen in de dienstensector (landspecifieke aanbeveling 3 in 2019).
4.D.10: De hervorming draagt bij tot de uitvoering van de landspecifieke aanbeveling in verband met het stimuleren van arbeidsmarktresultaten voor laaggeschoolden, in nauwe samenwerking met de sociale partners (landspecifieke aanbeveling 2 in 2019).
4.D.11: De hervormingen dragen bij tot de uitvoering van de landspecifieke aanbevelingen in verband met het verminderen van regelgevingsbelemmeringen in de dienstensector (landspecifieke aanbeveling 3 in 2019) en het verminderen van administratieve lasten en regeldruk (landspecifieke aanbeveling 3 in 2020).
Verwacht wordt dat geen enkele maatregel in deze subcomponent ernstige afbreuk doet aan milieudoelstellingen in de zin van artikel 17 van Verordening (EU) 2020/852, rekening houdend met de beschrijving van de maatregelen en de risicobeperkende stappen in het herstel- en veerkrachtplan overeenkomstig de technische richtsnoeren inzake het beginsel “geen ernstige afbreuk doen aan” (2021/C58/01).
P.1. Beschrijving van de hervormingen en investeringen voor niet-terugbetaalbare financiële steun
Hervorming: 4.D.1 uitgaventoetsing gericht op groene en digitale transformatie
Het doel van de hervorming is uitgaventoetsingen uit te voeren voor overheidsuitgaven in verband met de groene en de digitale transitie. Uitgaventoetsingen vormen een aanvulling op de reguliere begrotingsplanning en kunnen een belangrijke bijdrage leveren aan de verbetering van de effectgerichtheid van de federale begroting. Zij zijn bedoeld om voor de geanalyseerde beleidsterreinen te helpen beoordelen of de beoogde doelstellingen worden bereikt en/of in hoeverre deze doelstellingen op doeltreffende en efficiënte wijze worden verwezenlijkt.
De hervorming bestaat uit verschillende uitvoeringsstappen. Voor de nadruk op de groene transitie zijn uitgaventoetsingen gepland in modules die op elkaar voortbouwen. De uitgavenevaluatie met betrekking tot de digitale transitie is gepland nadat de maatregelen van het digitaliseringsfonds zijn uitgerold (zie 2.C.2 Overheidsfonds Digitalisering).
De uitvoering van de hervorming zal naar verwachting uiterlijk op 30 september 2022 van start gaan en
voltooid op 31 december 2025.
Hervorming: 4.D.2 verhoging van de effectieve pensioenleeftijd
Het doel van de hervorming is de effectieve pensioenleeftijd te verhogen door de prikkels voor vervroegde uittreding te verminderen en zo de groei van de overheidsuitgaven voor pensioenen te helpen beperken, zij het in beperkte mate. De vervanging van het “vervroegd ouderdomspensioen” (abschlagsfreie vorzeitigeAlterspension)door de zogenaamde “early starter bonus” (FrühstarterInnenbonus), in het kader van de wet tot wijziging van de sociale verzekeringen van 2020, verhoogt de effectieve pensioenleeftijd en vermindert tegelijkertijd de pensioenkloof en draagt bij tot het terugdringen van de armoede onder ouderen. De wet is in november 2020 aangenomen en zal in januari 2022 in werking treden.
Het “vervroegd pensioen zonder aftrek” (abschlagsfreie vorzeitigeAlterspension) voorzagin de mogelijkheid om vóór het bereiken van de wettelijke pensioenleeftijd (mannen 65 jaar, vrouwen 60 jaar) zonder aftrek met pensioen te gaan wanneer zij 45 premiejaren volgden. Slechts enkele mensen, meestal met een ruim boven het gemiddelde pensioen, profiteerden van deze regel. Integendeel, met de nieuwe “early starter bonus” (FruehstarterInnenbonus) ontvangen mensen één euro bovenop hun pensioen voor elke maand die zij tussen 15 en 20 jaar hebben gewerkt. Voor de vijf jaar tot de leeftijd van 20 jaar bedraagt de bonus maximaal 60 EUR per maand (840 EUR per jaar) bovenop het vastgestelde pensioenbedrag. Voorwaarde voor de toekenning van de premie voor beginnende werknemers is het voltooien van ten minste 25 jaar verzekering. Als gevolg daarvan moet de bonus ook een stimulans zijn om na een periode van kinderopvang weer aan het werk te gaan.
De eerste pensioenaanpassing in het kalenderjaar na de pensionering bedraagt 50 % van het aanpassingsbedrag (“50 % Aliquotierung”).
De uitvoering van de hervorming wordt uiterlijk op 31 maart 2026 voltooid.
Hervorming: 4.D.3 armoede onder ouderen terugdringen door mensen aan te moedigen langer te werken
Het doel van de hervorming is armoede onder ouderen terug te dringen door mensen aan te moedigen langer te werken. De hervorming bestaat uit twee delen.
Het eerste deel is bedoeld om de toelage voor uitstel van pensioen te verhogen om personen ertoe aan te zetten langer te werken dan hun wettelijke pensioenleeftijd. In Oostenrijk hebben vrouwen hun loopbaan over het algemeen onderbroken en hebben zij kortere tijdvakken van pensioenbijdragen als gevolg van zorgtaken. Aangezien de uitgestelde pensioentoelage meestal voornamelijk wordt toegekend door vrouwen, wier wettelijke pensioenleeftijd nog steeds lager is dan die van mannen, wordt verwacht dat zij ook zal bijdragen tot het verkleinen van de pensioenkloof tussen mannen en vrouwen.
Het tweede deel heeft tot doel de voorwaarden om in aanmerking te komen voor het Korridorpensioen aan te scherpen door de minimumleeftijd voor vervroegde uittreding en de vereiste premiejaren te verhogen. Dit deel van de maatregel zal naar verwachting bijdragen tot de budgettaire houdbaarheid van het pensioenstelsel.
De uitvoering van de hervorming wordt uiterlijk op 31 maart 2026 voltooid.
Hervorming: 4.D.4 governancekader voor klimaatactie
Het doel van de hervorming is een solide rechtskader vast te stellen voor de uitvoering van de klimaatdoelstellingen.
Het gebrek aan multilevel governance wordt met name aangepakt door middel van de volgende maatregelen, die ook tot uiting komen in de mijlpalen: de oprichting van een Burgerklimaatraad (Klimarat), dieis opgericht voor de bespreking en uitwerking van voorstellen voor klimaatbeschermingsmaatregelen die nodig zijn om de Oostenrijkse klimaatdoelstellingen te verwezenlijken. De invoering van een steunpunt voor groene budgettering in het Oostenrijkse ministerie van Financiën dat verantwoordelijk is voor de uitvoering van groene begrotingsnormen in het Oostenrijkse begrotingsproces, en een wijziging van de Oostenrijkse federale begrotingswet (BHG 2013) waarbij een verplicht addendum bij de Oostenrijkse jaarlijkse federale begroting en een klimaattoets voor wetgevingsvoorstellen worden ingevoerd door middel van een nieuwe bindende impactdimensie in de effectbeoordeling van de regelgeving. Het verplichte addendum (“verslag over de groene begroting”) heeft tot doel de klimaat- en milieuspecifieke effecten van begrotings- en belastingbeleidsmaatregelen en relevante regelgevingsmaatregelen in kaart te brengen en te analyseren.
De uitvoering van de hervorming zal naar verwachting uiterlijk op 31 december 2021 van start gaan en uiterlijk op 31 december 2025 zijn voltooid, waarbij de desbetreffende bepalingen uiterlijk op 1 januari 2026 daadwerkelijk zullen worden toegepast.
Hervorming: 4.D.5 hervorming van ecosociale belastingen
De overkoepelende doelstelling van de hervorming van de ecosociale belasting is de klimaatverandering te bestrijden en bij te dragen tot de verwezenlijking van de Europese en nationale klimaatdoelstellingen. Na de recente uitvoering van een eerste fase van de belastinghervorming zijn aanvullende stimulansen voor klimaatvriendelijk consumentengedrag nodig om Oostenrijk in staat te stellen zijn klimaatdoelstellingen voor 2030 te halen. De komende tweede fase van de hervorming van de ecosociale belasting zal naar verwachting een belangrijke aanvulling vormen op investeringsprikkels voor klimaatvriendelijke technologieën (die met name zijn opgenomen in afdeling 1 van het groene herstel van het Oostenrijkse herstel- en veerkrachtplan) en op steun om de circulaire economie uit te breiden door te voorzien in een preferentiële fiscale behandeling van emissiearme of emissievrije technologieën en producten. De belastinghervorming zal naar verwachting inkomstenneutraal zijn door bedrijven en particuliere huishoudens belastingverlichting te bieden door middel van compenserende maatregelen die aanvullende positieve sociale en economische effecten hebben, zoals lagere belastingen op arbeid of gerichte op consumptie gebaseerde bonussen.
Met de maatregel wordt een prijsstelling voor CO2-emissies ingevoerd, bijvoorbeeld door middel van CO2-prijsstelling via bestaande belastingen in het kader van belastingwetgeving of een nationaal emissiehandelssysteem, waarbij de prijzen aan het begin worden vastgesteld. Deze maatregelen worden gecoördineerd met instrumenten op Europees niveau, zodat dubbele prijsstelling wordt uitgesloten. De hoogte van de prijsstelling is enerzijds gebaseerd op de doelstelling van werkelijke kosten die in het overheidsprogramma zijn overeengekomen en anderzijds op de emissiereducties die nodig zijn om de klimaatdoelstellingen te halen. De hervorming zal naar verwachting bijdragen tot een jaarlijkse broeikasgasemissiereductie van 2.6 miljoen ton CO2-equivalent tegen 2030 ten opzichte van 2019.
De uitvoering van de hervorming zal naar verwachting uiterlijk op 30 juni 2021 van start gaan en uiterlijk op 31 maart 2022 zijn voltooid.
Hervorming: 4.D.6 groene financiering (agenda)
Het doel van de agenda voor groene financiering is een politiek en monitoringkader vast te stellen dat particulier kapitaal mobiliseert voor de investeringen die nodig zijn om de klimaat- en energiedoelstellingen voor 2030 te halen.
De acties van de agenda voor groene financiering zijn gericht op de volgende drie aspecten, met als uitgangspunt dat greenwashing actief moet worden bestreden: I) het mobiliseren van kapitaal voor klimaatbescherming en duurzame investeringen, ii) het verankeren en beheren van klimaatrelevante risico’s in de zorgvuldigheidsverplichtingen, en iii) de ontwikkeling van uniforme strategieën en methoden en richtsnoeren.
Specifieke acties in het kader van de agenda voor groene financiering zijn: het bevorderen van de overeenkomst over een “groene ondersteuningsfactor” op EU-niveau en, op basis van de EU-overeenkomst, de nationale uitvoering van de “groene ondersteuningsfactor” om het verstrekken van “groene leningen” te vergemakkelijken; ontwikkeling van strategieën en methoden voor een beter risicobeheer in de context van groene financiering, bijvoorbeeld de systematische meting en vermindering van de blootstelling aan klimaat- en milieurisico’s; en verdere ontwikkeling van passende methoden en de bijbehorende richtsnoeren.
De uitvoering van de hervorming wordt uiterlijk op 31 december 2022 voltooid.
Hervorming: 4.D.7 nationale strategie voor financieel onderwijs
Het doel is een nationale strategie voor financiële educatie vast te stellen, die tot dusver niet bestaat. Zij stelt gemeenschappelijke doelstellingen vast en stelt een langetermijnbezoek vast dat leidt tot een toename van de financiële educatie in Oostenrijk en waarop belanghebbenden uit de sector financiële educatie hun eigen programma’s en maatregelen kunnen baseren.
De hervorming omvat de opstelling van een strategisch concept en de vaststelling van een competentiekader. Onderwerpen die met name in het kader van de strategie voor financiële educatie moeten worden nagestreefd, zijn basisonderwijs op scholen en voor jongeren, het vergroten van de kennis van de kapitaalmarkt bij de bevolking en het vergroten van het bewustzijn over het belang van toekomstige en ouderdomsvoorzieningen. Vrouwen werden aangemerkt als een van de specifieke doelgroepen.
De uitvoering van de hervorming zal naar verwachting uiterlijk op 30 september 2021 van start gaan en uiterlijk op 31 december 2022 zijn voltooid.
Hervorming: 4.D.8 opstartpakket
Het doel is duurzame steun te verlenen aan groeigerichte start-ups en de aantrekkelijkheid van de bedrijfslocatie op internationaal niveau te vergroten.
De hervorming bestaat uit de invoering van een nieuwe rechtsvorm (werktitel “Austrian Limited”). Deze nieuwe rechtsvorm moet worden afgestemd op de behoeften van start-ups en innovatieve kmo’s en op het gebied van sociaal ondernemerschap. Om de financiering van de groei te versterken, worden verdere fiscale stimulansen onderzocht. Daarnaast moet de hervorming worden gezien in samenhang met andere vereenvoudigingsmaatregelen, zoals het eenmaligheidsbeginsel en de uitvoering van een respijtperiode (zie hieronder).
De uitvoering van de hervorming wordt uiterlijk op 31 maart 2022 voltooid.
Hervorming: 4.D.9 versterking van het eigen vermogen
Het doel van de maatregel is de kapitaalpositie van Oostenrijkse ondernemingen te versterken door de mobilisatie van particulier kapitaal in ondernemingen in de vorm van eigen vermogen te vergemakkelijken. Daartoe is het eerste doel de beoordeling van de vermogenspositie van Oostenrijkse vennootschappen. Met name moet worden verduidelijkt in welke sectoren de eigenvermogenspositie bijzonder laag is en welke rol de omvang van de onderneming speelt.
De hervormingsmaatregel bestaat in de omzetting van door de overheid gegarandeerde leningen, die werden gebruikt om liquiditeitsknelpunten tijdens de COVID-19-crisis te overbruggen, in eigenvermogens- of eigenvermogensinstrumenten. Bovendien wordt een vennootschapsvorm voor beleggingen in deelnemingen in de vorm van de SICAV (société d’investissement à capital variable), een collectieve beleggingsregeling die reeds in andere Europese landen is gevestigd, in het Oostenrijkse vennootschapsrecht verankerd. Het is bedoeld om aandelen in fondsen securitiseerbaar en verhandelbaar te maken. Bij het ontwerp wordt rekening gehouden met hoge transparantienormen, bescherming van beleggers, voorkoming van witwassen en uitsluiting van belastingstructureringsmodellen.
De uitvoering van de hervorming zal naar verwachting uiterlijk op 30 september 2021 van start gaan en uiterlijk op 31 maart 2022 zijn voltooid.
Hervorming: 4.D.10 arbeidsmarkt: één loket
Het doel van de maatregel is gerichte steun te verlenen om langdurig werklozen die met meerdere belemmeringen worden geconfronteerd, weer op de arbeidsmarkt te brengen. De gecoördineerde steun zal naar verwachting helpen om deze vele belemmeringen weg te nemen en de toegang tot kwalificaties en opleidingen te vergemakkelijken. De behoefte aan deze gerichte steun is ook toegenomen tijdens de COVID-19-pandemie.
De maatregel bestaat uit de oprichting van één loket voor langdurig werklozen die te maken hebben met meerdere belemmeringen voor plaatsing en inclusie op de arbeidsmarkt. De éénloketsystemenworden opgezet en opgezet in nauwe samenwerking met de sociale partners en de deelstaten. Dit éénloketsysteem moet de toegang tot de passende diensten van de verschillende ondersteunende instellingen coördineren en vergemakkelijken.
De uitvoering van de hervorming wordt uiterlijk op 31 maart 2022 voltooid.
Hervorming: 4.D.11 liberalisering van de regelgeving voor het bedrijfsleven
Het doel van drie gerichte maatregelen is bij te dragen tot de liberalisering van de randvoorwaarden voor handel en de bevordering van de verlening van bedrijfsgerichte diensten die ook een bijdrage leveren aan de groene en de digitale transitie.
Het hervormingspakket bestaat uit drie maatregelen: Het wegnemen van belemmeringen voor bedrijfsoverdrachten (Grace Period Act) omvat verschillende activiteiten die de overdracht van bedrijven aan nieuwe eigenaren (zoals de volgende generatie in een familiebedrijf) moeten vergemakkelijken. De wijziging van de Occasional Traffic Act brengt de voorwaarden voor taxi’s en andere huurauto’s op elkaar af, waardoor de exploitatie van innovatieve ride-hailingdiensten mogelijk wordt. De laatste hervormingsmaatregel in dit pakket vergemakkelijkt de vergunningsprocedure voor oplaadpunten voor elektrische motorvoertuigen en voor fotovoltaïsche systemen als onderdeel van commerciële installaties.
De uitvoering van de hervorming wordt uiterlijk op 31 maart 2022 voltooid. De Occasional Traffic Act moest uiterlijk op 31 maart 2021 in werking zijn getreden. De vrijstelling van de vergunning voor de installatie van oplaadpunten voor elektrische voertuigen en fotovoltaïsche systemen moest uiterlijk op 31 maart 2021 in werking zijn getreden.
P.2. Mijlpalen, streefdoelen, indicatoren en tijdschema voor de monitoring en uitvoering voor niet-terugbetaalbare financiële steun
|
Volgnummer
|
Gerelateerde maatregel (hervorming of investering)
|
Mijlpaal/Doelstelling
|
Naam
|
IV. Kwalitatieve indicatoren
(voor mijlpalen)
|
Kwantitatieve indicatoren
(voor streefcijfers)
|
Indicatieve termijn voor voltooiing
|
Beschrijving van elke mijlpaal en doelstelling
|
|
|
|
|
|
|
Meeteenheid
|
Basislijn
|
Doelpunt
|
Kwartaal
|
Jaar
|
|
|
146
|
4.D.1 uitgaventoetsing gericht op groene en digitale transformatie
|
Mijlpaal
|
Evaluatie van de uitgaven voor de analyse van de ondersteuning en het stimulerende landschap van het klimaat- en energiebeleid.
|
Verspreiding van het verslag
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 3
|
2022
|
Het verslag wordt intern verspreid. Dit verslag is gericht op de analyse van het steun- en stimuleringslandschap in het kader van het klimaat- en energiebeleid. Op basis hiervan kunnen verdere financiering en stimulansen in verband met de impact ervan op het klimaat- en energiebeleid worden onderzocht. Het heeft tot doel klimaatverantwoordingsmechanismen voor ministeries op te nemen en specifieke streefcijfers voor de vermindering van broeikasgassen vast te stellen met bepaalde begrotingsplafonds.
|
|
147
|
4.D.1 uitgaventoetsing gericht op groene en digitale transformatie
|
Mijlpaal
|
Evaluatie van de uitgaven “Identificatie van synergieën met het financieringslandschap van de deelstaten”
|
Verspreiding van het verslag
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 2
|
2023
|
Het verslag wordt intern verspreid. Dit verslag is gericht op het in kaart brengen van synergieën in het financieringslandschap van de deelstaten, met inbegrip van de mechanismen voor klimaatverantwoordelijkheid tussen het federale niveau en de deelstaten in het kader van de Intergouvernementele Wet op de begrotingsbetrekkingen van 2017 (Finanzausgleichsgesetz 2017), zodat het als basis kan dienen voor de volgende periode van de intergouvernementele wet op de begrotingsbetrekkingen.
|
|
148
|
4.D.1 uitgaventoetsing gericht op groene en digitale transformatie
|
Mijlpaal
|
Evaluatie van de uitgaven “Uitvoering van de EU-taxonomie op nationaal niveau”
|
Verspreiding van het verslag
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 4
|
2024
|
Het verslag wordt intern verspreid. Dit verslag is gericht op het in kaart brengen van uitdagingen bij het ombuigen van financiële stromen naar klimaatvriendelijke en duurzame investeringen en op het identificeren van hefbomen van de overheidssector op het gebied van fiscaal, regelgevings- en belastingbeleid.
|
|
149
|
4.D.1 uitgaventoetsing gericht op groene en digitale transformatie
|
Mijlpaal
|
Uitgaventoetsing “Deelneming in de publieke sector”
|
Verspreiding van het verslag
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 2
|
2025
|
Het verslag wordt intern verspreid. Dit verslag is gericht op de evaluatie van het overheidsbeleid voor de participatie van bedrijven in overeenstemming met het proces dat is uiteengezet in het Oostenrijkse nationale klimaat- en energieplan (NECP).
|
|
150
|
4.D.1 uitgaventoetsing gericht op groene en digitale transformatie
|
Mijlpaal
|
Evaluatie van de uitgaven “Duurzaamheid van overheidsopdrachten”
|
Verspreiding van het verslag
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 4
|
2025
|
Het verslag wordt intern verspreid. Dit verslag is gericht op de evaluatie van de status quo met betrekking tot duurzame aanbestedingen, rekening houdend met het efficiënte gebruik van middelen. Voorts wordt de nadruk gelegd op de ontwikkeling van het optimaliseringspotentieel voor duurzame overheidsopdrachten.
|
|
151
|
4.D.1 uitgaventoetsing gericht op groene en digitale transformatie
|
Mijlpaal
|
Evaluatie van de uitgaven “Verdere vooruitgang van de digitalisering in het openbaar bestuur”
|
Verspreiding van het verslag
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 3
|
2023
|
Het verslag wordt intern verspreid. Dit verslag is gericht op de evaluatie van de effecten van het digitaliseringsfonds.
|
|
152
|
4.D.2 verhoging van de effectieve pensioenleeftijd
|
Mijlpaal
|
Vaststelling van de rechtsgrondslag voor de afschaffing van het vervroegd pensioen zonder aftrek en voor de invoering van de vervroegde-starterbonus
|
Publicatie van de wet tot wijziging van de sociale verzekeringen van 2020 in het Oostenrijkse juridische informatiesysteem
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 4
|
2020
|
De vervanging van het “vervroegd ouderdomspensioen” door de zogenaamde “early starter bonus” is in november 2020 aangenomen in het kader van de wet tot wijziging van de sociale verzekeringen van 2020 en zal met ingang van januari 2022 in werking treden.
|
|
153
|
4.D.2 verhoging van de effectieve pensioenleeftijd
|
Mijlpaal
|
Invoering van 50 % Aliquotierung van de eerste pensioenverhoging
|
Inwerkingtreding van de wet tot wijziging van de Wet op de sociale verzekering
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 1
|
2022
|
De eerste pensioenaanpassing in het kalenderjaar na de pensionering bedraagt 50 % van het aanpassingsbedrag.
|
|
154a
|
4.D.3 armoede onder ouderen terugdringen door mensen aan te moedigen langer te werken
|
Mijlpaal
|
Inwerkingtreding van de wet tot invoering van een verhoging van de toelage voor uitstel van pensioen
|
Bepaling in de wet betreffende de inwerkingtreding
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 2
|
2022
|
De wet tot verhoging van de pensioenuitsteltoelage treedt in werking.
|
|
155a
|
4.D.3 armoede onder ouderen terugdringen door mensen aan te moedigen langer te werken
|
Mijlpaal
|
Inwerkingtreding van de wet tot wijziging van het Korridorpensioen
|
Bepaling van de wet tot vaststelling van de inwerkingtreding van de wet tot wijziging van het Korridorpensioen
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 4
|
2022
|
De wet tot wijziging van het Korridorpensioen treedt in werking, met een stapsgewijze toepassing vanaf 1 januari 2026.
|
|
156
|
4.D.4 governancekader voor klimaatactie
|
Mijlpaal
|
Burgerklimaatraad (Klimarat)en contactpunt voor groene budgettering
|
Openbare verslaglegging over de oprichting van een burgerklimaatraad en van een contactpunt voor groene budgettering.
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 4
|
2021
|
Er wordt een Burgerklimaatraad (Klimarat)opgericht, zoals blijkt uit openbare verslagen over ten minste zijn constituerende vergadering. Binnen het ministerie van Financiën wordt een contactpunt voor groene budgettering opgericht om de uitvoering van de normen voor groene budgettering in Oostenrijk te coördineren en openbaar gemaakt.
|
|
157
|
4.D.4 governancekader voor klimaatactie
|
Mijlpaal
|
Inwerkingtreding van een wet tot invoering van een verplichte klimaatcontrole voor nieuwe wetgevingsvoorstellen
|
Bepaling in de wet betreffende de inwerkingtreding van de wijziging van de Oostenrijkse federale begrotingswet (BHG 2013), met een daadwerkelijke toepassing van de relevante bepalingen uiterlijk op 1 januari 2026.
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 2
|
2022
|
Met een wijziging van de Oostenrijkse federale begrotingswet (BHG 2013) wordt een verplicht addendum bij de Oostenrijkse jaarlijkse federale begroting en een klimaatcontrole voor wetgevingsvoorstellen ingevoerd door middel van een nieuwe bindende impactdimensie in de effectbeoordeling van de regelgeving.
|
|
158
|
4.D.5 hervorming van ecosociale belastingen
|
Mijlpaal
|
Start van de tweede fase van de werkzaamheden van de taskforce
|
De taskforce voor de hervorming van de sociale belasting begint aan de tweede fase van de hervorming van de ecosociale belasting.
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 2
|
2021
|
De taskforce begint zijn werkzaamheden in de tweede fase van de hervorming van de ecosociale belasting.
|
|
159
|
4.D.5 hervorming van ecosociale belastingen
|
Mijlpaal
|
Inwerkingtreding van de hervorming van de ecosociale belasting
|
Bepaling in de wet betreffende de inwerkingtreding van de hervorming van de ecosociale belasting.
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 1
|
2022
|
Inwerkingtreding van de hervorming van de ecosociale belasting, met inbegrip van een prijs voor CO2-emissies, die naar verwachting de jaarlijkse CO2-emissies tegen 2.6 met ten minste 2030 miljoen ton zal verminderen (ten opzichte van 2019).
|
|
160
|
4.D.6 groene financiering (agenda)
|
Mijlpaal
|
Agenda voor groene financiering
|
Publicatie van de agenda voor groene financiering
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 1
|
2022
|
De groene financieringsagenda wordt gepubliceerd. Het bevat een concrete verwijzing naar de geplande acties, zoals: het faciliteren van de toekenning van “groene leningen” en de ontwikkeling van strategieën en methoden voor een beter risicobeheer in de context van groene financiering (zoals de systematische meting en vermindering van de blootstelling aan klimaat- en milieurisico’s).
|
|
161
|
4.D.6 groene financiering (agenda)
|
Mijlpaal
|
Gebruik van kwantitatieve en kwalitatieve indicatoren om de verwezenlijking van de uitvoering te meten
|
Publicatie van een op indicatoren gebaseerd verslag over de uitvoering van de agenda voor groene financiering
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 4
|
2022
|
Het verslag bevat een op kwantitatieve en kwalitatieve indicatoren gebaseerde methode om het succes van groene financieringsacties te meten.
|
|
162
|
4.D.7 nationale strategie voor financieel onderwijs
|
Mijlpaal
|
Strategiedocument
|
Publicatie van het strategiedocument, met inbegrip van het actieplan
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 3
|
2021
|
Het strategisch document wordt ingevuld. Zij stelt gemeenschappelijke doelstellingen en langetermijnvisies vast die leiden tot een toename van de financiële educatie in Oostenrijk en waarop belanghebbenden op het gebied van financiële educatie hun eigen programma’s en maatregelen kunnen baseren. Ook een kader voor samenwerking en coördinatie tussen publieke en niet-publieke actoren op het gebied van financiële educatie zal naar verwachting worden opgenomen. Het document bevat een actieplan om de strategie operationeel te maken.
|
|
163
|
4.D.7 nationale strategie voor financieel onderwijs
|
Mijlpaal
|
Afronding van het competentiekader voor financiële educatie
|
Het competentiekader voor financiële educatie wordt toegezonden aan de Europese Commissie.
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 4
|
2022
|
Het competentiekader is gericht op meer financieel basisonderwijs op scholen en voor jongeren, het vergroten van de kennis van de kapitaalmarkt van de bevolking en het vergroten van het bewustzijn over het belang van toekomstige voorzieningen en ouderdomsvoorzieningen. Er worden ook synergieën verwacht met de agenda voor groene financiering (zoals “groene financiële geletterdheid”).
|
|
164
|
4.D.8 opstartpakket
|
Mijlpaal
|
Inwerkingtreding van het opstartpakket
|
Bepaling in de wet betreffende de inwerkingtreding van het opstartpakket
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 1
|
2022
|
Inwerkingtreding van een wet tot invoering van een nieuwe ondernemingsvorm (werktitel: “Austrian Limited”), die de beginfase van startende ondernemingen zal vergemakkelijken. Daarbij wordt met name rekening gehouden met de behoeften van start-ups en innovatieve kmo’s. Het omvat een flexibele toewijzing van aandelen aan beleggers en werknemers.
|
|
165
|
4.D.9 versterking van het eigen vermogen
|
Mijlpaal
|
Besluit omzetting van door de staat gegarandeerde leningen in eigen vermogen
|
Bekendmaking van het besluit
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 3
|
2021
|
Het besluit dat de mogelijkheid biedt om door de staat gegarandeerde leningen om te zetten in eigen vermogen, is van kracht.
|
|
166
|
4.D.9 versterking van het eigen vermogen
|
Mijlpaal
|
Inwerkingtreding van de vennootschapsvorm voor investeringen in deelnemingen (SICAV)
|
Bepaling in de wet betreffende de inwerkingtreding van de vennootschapsvorm voor investeringen in deelnemingen (SICAV)
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 1
|
2022
|
Een wijziging van het Oostenrijkse vennootschapsrecht treedt in werking om de rechtsvorm van de SICAV in te voeren teneinde beleggingen in aandelen in ondernemingen te vergemakkelijken.
|
|
167
|
4.D.10 arbeidsmarkt: één loket
|
Mijlpaal
|
Conceptuele ontwikkeling
|
Het één-loketconcept is ontwikkeld en aan de Europese Commissie toegezonden.
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 3
|
2021
|
Het interne concept, dat in samenwerking met de Laender en de sociale partners moet worden ontwikkeld voor de oprichting van het éénloketsysteem, is beschikbaar. Zij zorgt voor de operationalisering van de invoering van het éénloketsysteem.
|
|
168
|
4.D.10 arbeidsmarkt: één loket
|
Mijlpaal
|
Ingebruikneming
|
Het éénloketsysteem is operationeel
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 1
|
2022
|
Het éénloketsysteem is operationeel en is begonnen met het aanbieden van diensten aan werklozen.
|
|
169
|
4.D.11 liberalisering van de regelgeving voor het bedrijfsleven
|
Mijlpaal
|
Inwerkingtreding van de wet inzake ongeregeld vervoer
|
Bepaling in de wet die de inwerkingtreding van de wet op het ongeregeld vervoer aangeeft.
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 1
|
2021
|
De Wet Occasional Transport, waarbij een bindend tarief voor ongeregeld vervoer (taximeterverplichting) wordt afgeschaft, treedt in werking.
|
|
170
|
4.D.11 liberalisering van de regelgeving voor het bedrijfsleven
|
Mijlpaal
|
Vrijstelling van de vergunningsvereisten voor oplaadpunten voor elektrische motorvoertuigen en fotovoltaïsche systemen in commerciële installaties.
|
Bekendmaking van het decreet waarbij oplaadpunten voor elektrische motorvoertuigen en fotovoltaïsche systemen in commerciële installaties worden vrijgesteld van vergunning
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 1
|
2021
|
Het besluit waarbij oplaadpunten voor elektrische motorvoertuigen en fotovoltaïsche systemen in commerciële installaties in beginsel zijn vrijgesteld van vergunning, treedt in werking.
|
|
171
|
4.D.11 liberalisering van de regelgeving voor het bedrijfsleven
|
Mijlpaal
|
Inwerkingtreding van de Grace Period Act
|
Bepaling in de wet betreffende de inwerkingtreding van de Grace Period Act
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 1
|
2022
|
De wet inzake het wegnemen van belemmeringen voor de overdracht van ondernemingen (Grace Period Act) treedt in werking.
|
ONDERDEEL 5: REPowerEU
De Oostenrijkse REPowerEU-component pakt de uitdagingen aan waarmee Oostenrijk wordt geconfronteerd als gevolg van de energieafhankelijkheid van fossiele brandstoffen en de groene transitie. De vier voorgestelde maatregelen omvatten twee nieuwe hervormingen (versnelde vergunningsprocedures voor hernieuwbare energie en bevordering van waterstof als technologie die cruciaal is voor klimaatneutraliteit), één nieuwe investering (fotovoltaïsche systemen met of zonder elektriciteitsopslag) en een opschaling van één bestaande investering in verband met emissievrije bedrijfsvoertuigen.
De hervormingen dragen met name bij tot het vergroten van het aandeel hernieuwbare energie en het versnellen van de uitrol ervan, en tot het verhogen van de productie van hernieuwbare waterstof en het gebruik van waterstof in moeilijk koolstofvrij te maken sectoren. De investeringen helpen de uitbreiding van hernieuwbare energie te versnellen en emissievrij vervoer en de bijbehorende infrastructuur te ondersteunen.
De uitvoering van de beoogde maatregelen zal naar verwachting de afhankelijkheid van fossiele brandstoffen verminderen in overeenstemming met de landspecifieke aanbeveling inzake energie (LSA 4 in 2022). De meeste nieuwe maatregelen in het REPowerEU-hoofdstuk hebben een grensoverschrijdend effect doordat zij bijdragen tot het veiligstellen van de energievoorziening in de hele EU.
Verwacht wordt dat geen enkele maatregel in deze component ernstig afbreuk doet aan milieudoelstellingen in de zin van artikel 17 van Verordening (EU) 2020/852, rekening houdend met de beschrijving van de maatregelen en de risicobeperkende stappen in het herstel- en veerkrachtplan overeenkomstig de technische richtsnoeren inzake het beginsel “geen ernstige afbreuk doen aan” (2021/C58/01).
5.1. Beschrijving van de hervormingen en investeringen voor niet-terugbetaalbare financiële steun
Q. SUBCOMPONENT 5.A Hervormingen
Hervorming: 5.A.1 versnelling van de vergunningsprocedures voor hernieuwbare energie
Het doel van de maatregel is de vergunningsprocedures voor projecten op het gebied van hernieuwbare energie te stroomlijnen door de nationale milieueffectbeoordelingswet (“MEB-wet”) te wijzigen. Het amendement heeft tot doel verschillende procedurele vereenvoudigingen in te voeren, zoals het vergemakkelijken van wijzigingen in de vergunning in geval van technologische ontwikkelingen, het verkorten van de duur van vergunningsprocedures op administratief en gerechtelijk niveau door aan het begin van de procedure concrete termijnen voor bezwaren vast te stellen, de schorsende werking van het beroep weg te nemen in geval van onvoldoende gemotiveerde klachten en door meer gebruik te maken van digitalisering.
Het effect van de hervorming wordt geëvalueerd in een verslag aan het Oostenrijkse parlement, waarin aanbevelingen worden gedaan over de wijze waarop de vergunningsprocedures voor hernieuwbare energie verder kunnen worden versneld, en cijfers waarin de duur van de milieueffectbeoordelingsprocedures (MEB-procedures) wordt gekwantificeerd.
De uitvoering van de hervorming wordt uiterlijk op 30 september 2024 voltooid.
Hervorming: 5.A.2 waterstof als sleuteltechnologie voor klimaatneutraliteit
Het doel van deze hervorming is een nieuw beleid te ontwikkelen en initiatieven op het gebied van hernieuwbare waterstof in Oostenrijk te coördineren door middel van een nationale waterstofstrategie. De waterstofstrategie heeft tot doel i) de productie van hernieuwbare waterstof op te voeren, ii) het kader vast te stellen voor de ontwikkeling van infrastructuur die klaar is voor waterstof om de invoer en het vervoer van hernieuwbare waterstof mogelijk te maken, en iii) de doelstelling vast te stellen om tegen 1 een elektrolysecapaciteit van 2 030 GW te installeren om de afhankelijkheid van fossiele brandstoffen in sectoren zoals de industrie en het vervoer, die moeilijk koolstofvrij te maken zijn, te verminderen.
De maatregel bestaat uit de publicatie van een nationale waterstofstrategie en de oprichting van het nationale waterstofplatform.
De waterstofstrategie voorziet in specifieke acties op acht beleidsterreinen (vlaggenschipprojecten voor de gerichte uitrol van waterstoftechnologieën, financiering voor de productie van hernieuwbare waterstof, stimulansen voor op waterstof gebaseerde bedrijfsmodellen, infrastructuur die klaar is voor waterstof, groene mobiliteit op basis van waterstof, O & O op het gebied van waterstof, dialoog met belanghebbenden over waterstofaangelegenheden en samenwerking op EU- en internationaal niveau op het gebied van waterstofregelgeving en -infrastructuur).
De maatregel omvat ook i) de publicatie van een eerste evaluatieverslag waarin informatie wordt verstrekt over de stand van zaken en de balans wordt opgemaakt van de voortgang bij de uitvoering van de waterstofstrategie, ii) de publicatie van het geïntegreerde nationale plan voor energie-infrastructuur en iii) de vaststelling van het wetgevingskader voor de uitvoering van een nationale waterstofcertificeringsregeling.
De uitvoering van de hervorming wordt uiterlijk op 31 maart 2026 voltooid.
R. SUBCOMPONENT 5.B Investeringen
Investeringen: 5.B.1 fotovoltaïsche systemen
Het doel van deze investering is de uitbreiding van fotovoltaïsche systemen met of zonder elektriciteitsopslag te ondersteunen. De investering heeft tot doel de uitbreiding van hernieuwbare energie te versnellen en bij te dragen tot de vermindering van de uitstoot van broeikasgassen.
De subsidieregeling ondersteunt fotovoltaïsche systemen met of zonder opslag van elektriciteit uitsluitend in gebouwen en bevordert de uitbreiding van hernieuwbare energie. Alleen particulieren en verenigingen zonder winstoogmerk komen voor financiering in aanmerking.
De subsidieregeling ondersteunt de installatie of uitbreiding van fotovoltaïsche systemen met een capaciteit ≤ 20 kWp met of zonder elektriciteitsopslag. De systemen worden onderverdeeld naar grootte. Systemen tot 10 kWpeak en systemen tussen 10 en 20 kWpiek worden gesubsidieerd met verschillende forfaitaire tarieven.
De subsidieregeling kan ook elektriciteitsopslagsystemen tot 50 kWh ondersteunen wanneer deze samen met het systeem voor de opwekking van hernieuwbare energie worden geïnstalleerd. Voor elektriciteitsopslagsystemen worden vaste tarieven per kWh toegekend.
De uitvoering van de investering moet uiterlijk op 31 december 2025 zijn voltooid.
Investeringen: 5.B.2. Opgeschaalde maatregel: Financiering van emissievrije bedrijfsvoertuigen en -infrastructuur
Het doel van deze investering is het opschalen van investering 1.B.4 Gebruiksvoertuigen met nulemissie in het kader van component 1 “Duurzaam herstel”. Het opgeschaalde deel van die investering zal de ambitie van de oorspronkelijke maatregel verhogen door financiering te verstrekken om over te schakelen van zware bedrijfsvoertuigen (categorieën N2 en N3, trekkereenheden en speciale voertuigen) naar emissievrije zware bedrijfsvoertuigen (categorieën N2 en N3, trekkereenheden en speciale voertuigen).
Alleen elektrische voertuigen en voertuigen op waterstof van de categorieën N2 en N3, trekkers en speciale voertuigen, alsmede de infrastructuur die nodig is voor de exploitatie ervan, komen voor financiering in aanmerking.
De uitvoering van de investering moet uiterlijk op 30 juni 2026 zijn voltooid.
5.2. Mijlpalen, streefdoelen, indicatoren en tijdschema voor de monitoring en uitvoering voor niet-terugbetaalbare financiële steun
|
Volgnummer
|
Gerelateerde maatregel (hervorming of investering)
|
Mijlpaal/Doelstelling
|
Naam
|
IV. Kwalitatieve indicatoren
(voor mijlpalen)
|
Kwantitatieve indicatoren
(voor streefcijfers)
|
Indicatieve termijn voor voltooiing
|
Beschrijving van elke mijlpaal en doelstelling
|
|
|
|
|
|
|
Meeteenheid
|
Basislijn
|
Doelpunt
|
Kwartaal
|
Jaar
|
|
|
172
|
5.A.1. Versnelling van de vergunningsprocedures voor hernieuwbare energie
|
Mijlpaal
|
Inwerkingtreding van de gewijzigde MEB-wet
|
Bepaling in de wet betreffende de inwerkingtreding van de gewijzigde MEB-wet
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 1
|
2023
|
De wijziging van de Wet milieueffectbeoordeling (MEB) treedt in werking.
|
|
173
|
5.A.1. Versnelling van de vergunningsprocedures voor hernieuwbare energie
|
Mijlpaal
|
9e MEB-verslag voorgelegd aan het Parlement
|
Toezending van het9e MEB-verslag aan het Parlement
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 3
|
2024
|
Het 9e MEB-verslag wordt aan het Parlement toegezonden. Het bevat cijfers over de duur van MEB-procedures en aanbevelingen over de maatregelen die nodig zijn om de vergunningverlening voor hernieuwbare energie in Oostenrijk verder te versnellen.
|
|
174
|
5.A.2. Waterstof als cruciale technologie voor klimaatneutraliteit
|
Mijlpaal
|
De waterstofstrategie wordt gepubliceerd
en het nationale waterstofplatform wordt opgericht
|
Publicatie van de waterstofstrategie en oprichting van het nationale waterstofplatform.
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 2
|
2023
|
De waterstofstrategie wordt gepubliceerd.
Het nationale waterstofplatform wordt opgericht. Het platform bestaat uit vertegenwoordigers van onderzoek, industrie, de energiesector en het maatschappelijk middenveld.
|
|
175
|
5.A.2. Waterstof als cruciale technologie voor klimaatneutraliteit
|
Mijlpaal
|
Publicatie van het evaluatieverslag
|
Online publicatie van het evaluatieverslag over de uitvoering van de waterstofstrategie
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 1
|
2024
|
Het eerste evaluatieverslag over de uitvoering van de waterstofstrategie wordt gepubliceerd. Het bevat de stand van zaken en een beoordeling van de vooruitgang die is geboekt met betrekking tot de doelstellingen van de waterstofstrategie.
|
|
176
|
5.A.2. Waterstof als cruciale technologie voor klimaatneutraliteit
|
Mijlpaal
|
Uitvoering van twee belangrijke maatregelen in de waterstofstrategie
|
Publicatie van het geïntegreerde nationale plan voor energie-infrastructuur (NIP); en het wetgevingskader voor de uitvoering van een nationaal waterstofcertificeringssysteem
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 1
|
2026
|
Uitvoering van twee belangrijke resultaten van de waterstofstrategie: I) het definitieve geïntegreerde nationale energie-infrastructuurplan (NIP) wordt gepubliceerd; en ii) het wetgevingskader voor de uitvoering van het nationale waterstofcertificeringssysteem wordt vastgesteld.
|
|
177
|
5.B.1. Fotovoltaïsche systemen
|
Mijlpaal
|
Publicatie van de richtsnoeren
|
Online publicatie van de richtsnoeren
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 4
|
2023
|
De richtsnoeren van de subsidieregeling worden gepubliceerd.
|
|
178
|
5.B.1. Fotovoltaïsche systemen
|
Doel
|
Installatie van fotovoltaïsche systemen
|
—
|
Aantal
|
0
|
17 500
|
KWARTAAL 4
|
2024
|
17 500 projecten bestaande uit fotovoltaïsche systemen tot 20 kWp, met of zonder elektriciteitsopslagsystemen tot 50 kWh, worden geïnstalleerd.
|
|
179
|
5.B.1. Fotovoltaïsche systemen
|
Doel
|
Installatie van fotovoltaïsche systemen
|
—
|
Aantal
|
17 500
|
35 300
|
KWARTAAL 4
|
2025
|
35 300 projecten bestaande uit fotovoltaïsche systemen tot 20 kWp, met of zonder elektriciteitsopslagsystemen tot 50 kWh, worden geïnstalleerd.
|
|
180
|
5.B.2. Financiering van emissievrije bedrijfsvoertuigen en -infrastructuur
|
Mijlpaal
|
Lancering van de financieringsoproep
|
Lancering van de oproep tot financiering van projecten voor zware bedrijfsvoertuigen
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 1
|
2023
|
Er wordt een oproep gedaan voor financiering van projecten voor zware bedrijfsvoertuigen (categorieën N2 en N3, trekkers en speciale voertuigen) “Emissievrije bedrijfsvoertuigen en infrastructuur (ENIN)”.
|
|
181
|
5.B.2. Financiering van emissievrije bedrijfsvoertuigen en -infrastructuur
|
Doel
|
Voertuigen uitgerust met emissievrije technologieën
|
—
|
Aantal
|
0
|
167
|
KWARTAAL 2
|
2026
|
Op basis van subsidieovereenkomsten kopen en ontvangen de eindontvangers ten minste 167 emissievrije zware bedrijfsvoertuigen (categorieën N2 en N3, trekkereenheden en speciale voertuigen) en de infrastructuur die nodig is voor de exploitatie ervan.
|
ONDERDEEL 6: Audit en controle
S. SUBCOMPONENT 6.A Audit en controle
S.1. Beschrijving van de hervormingen en investeringen
Hervorming: 6.A.1 regelingen voor het controlekader van het herstel en de veerkracht
Plan
Het doel van de maatregel is het controlekader van het Oostenrijkse herstel- en veerkrachtplan te verbeteren. Om te zorgen voor een doeltreffende uitvoering van evenredige maatregelen ter bescherming van de financiële belangen van de Unie (PFIE) overeenkomstig artikel 22 van de RRF-verordening, zorgt Oostenrijk ervoor dat juridisch bindende overeenkomsten worden ondertekend tussen de verantwoordelijke instanties op federaal niveau en de uitvoeringsorganen die geheel of gedeeltelijk verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de herstel- en veerkrachtfaciliteit. Dergelijke overeenkomsten bevatten een verplichting voor deze uitvoerende instanties om a) de bij artikel 22, lid 2, onder d), i) tot en met iii), van de RRF-verordening vereiste gegevens te verzamelen en de toegang daartoe te waarborgen, en b) passende controles van dubbele financiering tussen de herstel- en veerkrachtfaciliteit en andere programma’s van de Unie uit te voeren en deze controles te documenteren. Indien de bovengenoemde verplichtingen reeds wettelijke vereisten zijn, is er geen juridisch bindende overeenkomst nodig.
De hervorming moet uiterlijk op 31 december 2023 zijn voltooid.
S.2. Mijlpalen, streefdoelen, indicatoren en tijdschema voor monitoring en uitvoering
|
Volgnummer
|
Gerelateerde maatregel (hervorming of investering)
|
Mijlpaal/Doelstelling
|
Naam
|
IV. Kwalitatieve indicatoren
(voor mijlpalen)
|
Kwantitatieve indicatoren
(voor streefcijfers)
|
Indicatieve termijn voor voltooiing
|
Beschrijving van elke mijlpaal en doelstelling
|
|
|
|
|
|
|
Meeteenheid
|
Basislijn
|
Doelpunt
|
Kwartaal
|
Jaar
|
|
|
182
|
Regelingen voor het controlekader van het herstel- en veerkrachtplan
|
Mijlpaal
|
Regelingen voor het controlekader van het herstel- en veerkrachtplan
|
Ondertekening van juridisch bindende overeenkomsten
|
—
|
—
|
—
|
KWARTAAL 4
|
2023
|
Juridisch bindende overeenkomsten worden ondertekend tussen de verantwoordelijke instanties op federaal niveau en de uitvoerende organen die geheel of gedeeltelijk verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de herstel- en veerkrachtfaciliteit. Dergelijke overeenkomsten bevatten een verplichting voor deze uitvoerende instanties om a) de bij artikel 22, lid 2, onder d), i) tot en met iii), van de RRF-verordening vereiste gegevens te verzamelen en de toegang daartoe te waarborgen, en b) passende controles van dubbele financiering tussen de herstel- en veerkrachtfaciliteit en andere programma’s van de Unie uit te voeren en deze controles te documenteren.
Indien de bovengenoemde verplichtingen reeds wettelijke vereisten zijn, is er geen juridisch bindende overeenkomst nodig.
|
Geraamde totale kosten van het herstel- en veerkrachtplan
De geraamde totale kosten van het herstel- en veerkrachtplan van Oostenrijk bedragen 4 187 412 730 EUR. De totale kosten van het REPowerEU-hoofdstuk worden geraamd op 210 304 520 EUR.
DEEL 2: FINANCIËLE ONDERSTEUNING
Financiële tegenprestatie
De in artikel 2, lid 2, bedoelde tranches worden als volgt georganiseerd:
Eerste tranche (niet-terugbetaalbare steun):
|
Volgnummer
|
Gerelateerde maatregel (hervorming of investering)
|
Mijlpaal/Doelstelling
|
Naam
|
|
|
|
|
|
|
21
|
1.B.5 aanleg van nieuwe spoorwegen en elektrificatie van regionale spoorwegen
|
M
|
Lopend bouwproject
|
|
84
|
3.B.1 onderwijsbonus
|
M
|
Inwerkingtreding van de Wet werkloosheidsverzekering en publicatie van de financieringsrichtsnoeren op de website van de ministeries
|
|
87
|
3.B.2 bevordering van omscholing en bijscholing
|
M
|
Zorgen voor de voorwaarden voor om- en bijscholing
|
|
152
|
4.D.2 verhoging van de effectieve pensioenleeftijd
|
M
|
Vaststelling van de rechtsgrondslag voor de afschaffing van het vervroegd pensioen zonder aftrek en voor de invoering van de vervroegde-starterbonus
|
|
17
|
1.B.4 emissievrije nutsvoertuigen
|
M
|
Lancering van het steunprogramma
|
|
49
|
2.B.1 eerlijke en gelijke toegang van leerlingen tot digitale basisvaardigheden
|
M
|
Inwerkingtreding van de wet op de digitalisering van scholen
|
|
62
|
2.D.1 digitalisering van kmo’s
|
M
|
Goedkeuring en publicatie van de relevante richtsnoeren en contracten voor KMU.DIGITAL 3.0
|
|
63
|
2.D.1 digitalisering van kmo’s
|
M
|
Goedkeuring en publicatie van de relevante richtsnoeren en contracten voor KMU.E-Commerce
|
|
169
|
4.D.11 liberalisering van de regelgeving voor het bedrijfsleven
|
M
|
Inwerkingtreding van de wet inzake ongeregeld vervoer
|
|
170
|
4.D.11 liberalisering van de regelgeving voor het bedrijfsleven
|
M
|
Vrijstelling van de vergunningsvereisten voor oplaadpunten voor elektrische motorvoertuigen en fotovoltaïsche systemen in commerciële installaties
|
|
52
|
2.B.2 levering van digitale apparatuur voor eindgebruikers aan leerlingen
|
T
|
Digitale apparaten voor de eerste twee jaar van de middelbare school
|
|
59
|
2.C.2 digitaliseringsfonds voor overheidsdiensten
|
M
|
Inwerkingtreding van de Wet digitaliseringsfonds
|
|
65
|
2.D.2 digitale investeringen in ondernemingen
|
M
|
Inwerkingtreding van de wijziging van de wet op de investeringspremie om rekening te houden met de verhoging van de begroting als gevolg van het herstel- en veerkrachtplan
|
|
68
|
2.D.3 groene investeringen in ondernemingen
|
M
|
Inwerkingtreding van de wijziging van de wet op de investeringspremie om rekening te houden met de verhoging van de begroting als gevolg van het herstel- en veerkrachtplan
|
|
92
|
3.C.2 pakket remediërende educatie
|
M
|
Afronding van het corrigerende onderwijspakket en begin met de maatregelen in de scholen
|
|
158
|
4.D.5 hervorming van ecosociale belastingen
|
M
|
Start van de tweede fase van de werkzaamheden van de taskforce
|
|
119
|
4.B.2 hervorming om de zorgverlening verder te ontwikkelen
|
M
|
Proefprojecten inzake gemeenschapsverpleegkundigen als onderdeel van de hervorming van de zorgverlening
|
|
11
|
1.B.2 invoering van klimaatticket 1-2-3
|
M
|
Inwerkingtreding van de wet
|
|
41
|
1.D.2 transformatie van de industrie naar klimaatneutraliteit
|
M
|
Vaststelling van regelgevingscriteria en financieringsrichtsnoeren
|
|
50
|
2.B.1 eerlijke en gelijke toegang van leerlingen tot digitale basisvaardigheden
|
M
|
Inwerkingtreding van de uitvoeringsverordening,
|
|
56
|
2.C.1 voorgestelde wetgeving voor slechts één keer: Wijziging van de wet op het portaal voor zakelijke diensten
|
M
|
Inwerkingtreding van de wet tot wijziging van de wet inzake het portaal voor zakelijke diensten; modernisering van de relevante IT-infrastructuur
|
|
101
|
3.D.2 IPCEI Waterstof
|
M
|
Nationale selectie van projecten ter ondersteuning van de ontwikkeling van waterstofproductie, -opslag en -toepassingen
|
|
122
|
4.B.3 klimaatvriendelijke stadscentra
|
M
|
Goedkeuring van de financieringsrichtsnoeren voor de vier actiegebieden
|
|
131
|
4.B.4 investeringen in de uitvoering van communautaire verpleegkunde
|
M
|
Aanvang van de werkzaamheden van gemeenschapsverpleegkundigen
|
|
134
|
4.C.1 ontwikkeling van een programma voor bouwcultuur
|
M
|
Vierde verslag over de cultuur van gebouwen
|
|
167
|
4.D.10 arbeidsmarkt: één loket
|
M
|
Conceptuele ontwikkeling
|
|
162
|
4.D.7 nationale strategie voor financieel onderwijs
|
M
|
Strategiedocument
|
|
165
|
4.D.9 versterking van het eigen vermogen
|
M
|
Besluit omzetting van door de staat gegarandeerde leningen in eigen vermogen
|
|
3
|
1.A.2 uitwisseling van olie- en gasverwarmingssystemen
|
T
|
Vervanging van verwarmingssystemen
|
|
12
|
1.B.2 invoering van klimaatticket 1-2-3
|
M
|
Invoering van klimaatticket 1-2-3
|
|
24
|
1.C.1 rechtskader voor het verhogen van de inzamelingspercentages voor drankverpakkingen en de levering van herbruikbare drankverpakkingen in de detailhandel
|
M
|
Inwerkingtreding van de gewijzigde wet afvalbeheer
|
|
38
|
1.D.1 Uitbrekingswet hernieuwbare energie
|
M
|
Inwerkingtreding van de wet inzake de uitbreiding van hernieuwbare energiebronnen
|
|
44
|
2.A.1 opzetten van platform Internet-infrastructuur Oostenrijk (PIA) 2030
|
M
|
Werkprogramma van platform Internet-infrastructuur Oostenrijk (PIA 2030) om de interactie tussen alle relevante belanghebbenden te coördineren
|
|
53
|
2.B.2 levering van digitale apparatuur voor eindgebruikers aan leerlingen
|
T
|
Digitale apparaten voor de eerste twee jaar van de middelbare school
|
|
75
|
3.A.2 quantum Oostenrijk — Bevordering van kwantumwetenschappen
|
M
|
Oproep tot het indienen van blijken van belangstelling (BMBWF); Identificatie van een uitvoerende instantie
|
|
85
|
3.B.1 onderwijsbonus
|
T
|
Uitbetaalde onderwijsbonussen
|
|
93
|
3.C.2 pakket remediërende educatie
|
M
|
De ondersteuningsmaatregelen tijdens het schooljaar zijn afgerond. Verstrekking van aanvullende klassen, ook tijdens de vakantie
|
|
97
|
3.D.1 IPCEI Microelektronica en connectiviteit
|
M
|
Klimaatgerelateerde subsidiabiliteitscriteria die zijn vastgesteld in de oproepdocumenten
|
|
98
|
3.D.1 IPCEI Microelektronica en connectiviteit
|
M
|
Nationale selectie van projecten ter ondersteuning van de ontwikkeling van innovatieve micro-elektronica en connectiviteitstechnologieën
|
|
107
|
4.A.2 financiering van projecten op het gebied van eerstelijnsgezondheidszorg
|
M
|
Goedkeuring en publicatie van financieringsrichtsnoeren voor projecten op het gebied van eerstelijnsgezondheidszorg
|
|
117
|
4.B.1 strategie voor bodembescherming
|
M
|
Goedkeuring van een routekaart voor de Oostenrijkse strategie voor bodembescherming
|
|
137
|
4.C.3 renovatie van Volkskundemuseum Wien en Prater Ateliers
|
M
|
Haalbaarheidsstudies voor het Volkskundemuseum Wien en Prater Ateliers
|
|
143
|
4.C.5 Investeringsfonds voor klimaatvriendelijke culturele ondernemingen
|
M
|
Inwerkingtreding van de financieringsrichtsnoeren tot oprichting van het investeringsfonds
|
|
156
|
4.D.4 governancekader voor klimaatactie
|
M
|
Burgerklimaatraad (Klimarat)en contactpunt voor groene budgettering
|
|
Bedrag van de tranche
|
EUR 804 597 701
|
Tweede tranche (niet-terugbetaalbare steun):
|
Volgnummer
|
Gerelateerde maatregel (hervorming of investering)
|
Mijlpaal/Doelstelling
|
Naam
|
|
|
|
|
|
|
1
|
1.A.1Het koolstofvrij maken van het gebouwenbestand
|
M
|
Inwerkingtreding van de wet inzake hernieuwbare verwarming en de gewijzigde Wet Milieusubsidies
|
|
5
|
1.A.2 uitwisseling van olie- en gasverwarmingssystemen
|
T
|
Vervanging van verwarmingssystemen
|
|
6
|
1.A.3 bestrijding van energiearmoede
|
M
|
Vaststelling van financieringsprioriteiten
|
|
13
|
1.B.3 emissievrije bussen
|
M
|
Lancering van het steunprogramma voor emissievrije bussen
|
|
27
|
1.C.2 biodiversiteitsfonds
|
M
|
Inwerkingtreding van het rechtskader voor het biodiversiteitsfonds
|
|
35
|
1.C.5 bevordering van de reparatie van elektrische en elektronische apparatuur (herstelbonus)
|
M
|
Start van het steunprogramma voor reparatiebonussen
|
|
86
|
3.B.1 onderwijsbonus
|
M
|
Evaluatie van de onderwijsbonus
|
|
88
|
3.B.2 bevordering van omscholing en bijscholing
|
M
|
Uitvoeringsverslag
|
|
94
|
3.C.2 pakket remediërende educatie
|
M
|
Evaluatie van het pakket remediërende educatie
|
|
135
|
4.C.2 ontwikkelen van een nationale digitaliseringsstrategie voor cultureel erfgoed
|
M
|
Start van het raadplegingsproces over een strategie voor de digitalisering van cultureel erfgoed
|
|
153
|
4.D.2 verhoging van de effectieve pensioenleeftijd
|
M
|
Invoering van 50 % Aliquotierung van de eerste pensioenverhoging
|
|
159
|
4.D.5 hervorming van ecosociale belastingen
|
M
|
Inwerkingtreding van de hervorming van de ecosociale belasting
|
|
160
|
4.D.6 groene financiering (agenda)
|
M
|
Agenda voor groene financiering
|
|
164
|
4.D.8 opstartpakket
|
M
|
Inwerkingtreding van het opstartpakket
|
|
166
|
4.D.9 versterking van het eigen vermogen
|
M
|
Inwerkingtreding van de vennootschapsvorm voor investeringen in deelnemingen (SICAV)
|
|
168
|
4.D.10 arbeidsmarkt: één loket
|
M
|
Ingebruikneming
|
|
171
|
4.D.11 liberalisering van de regelgeving voor het bedrijfsleven
|
M
|
Inwerkingtreding van de Grace Period Act
|
|
60
|
2.C.2 digitaliseringsfonds voor overheidsdiensten
|
M
|
Projecten geselecteerd
|
|
78
|
3.A.3 Oostenrijks Instituut voor precisiegeneeskunde
|
M
|
Goedkeuring van de ministeriële planning (BMBWF)
|
|
144
|
4.C.5 Investeringsfonds voor klimaatvriendelijke culturele ondernemingen
|
M
|
Eerste oproep tot het indienen van blijken van belangstelling
|
|
154
|
4.D.3 armoede onder ouderen terugdringen door mensen aan te moedigen langer te werken
|
M
|
Inwerkingtreding van de wet tot invoering van een verhoging van de toelage voor uitstel van pensioen
|
|
157
|
4.D.4 governancekader voor klimaatactie
|
M
|
Inwerkingtreding van een wet tot invoering van een verplichte klimaatcontrole voor nieuwe wetgevingsvoorstellen
|
|
32
|
1.C.4 aanpassing van bestaande en bouw van nieuwe sorteerinstallaties
|
T
|
Vergunningsaanvragen voor bouw of aanpassing
|
|
46
|
2.A.2 brede beschikbaarheid van voor gigabitcapaciteit geschikte toegangsnetwerken en totstandbrenging van nieuwe symmetrische gigabitverbindingen
|
M
|
Aanbestedingen om toegangsnetwerken met gigabitcapaciteit te kunnen voltooien
|
|
146
|
4.D.1 uitgaventoetsing gericht op groene en digitale transformatie
|
M
|
Uitgaventoetsing van de analyse van de ondersteuning en het stimulerende landschap van het klimaat- en energiebeleid
|
|
2
|
1.A.1 decarbonisatie van het gebouwenbestand
|
M
|
Opleiding voor energieadviseurs
|
|
57
|
2.C.1 voorgestelde wetgeving voor slechts één keer: Wijziging van de wet op het portaal voor zakelijke diensten
|
M
|
Koppeling van registers aan het Register and Systems Network (RSV), voorbereiding van één digitale toegangspoort (SDG), start van de databank met informatieverplichtingen (IVDB) door ministeries
|
|
81
|
3.A.4 (digitale) onderzoeksinfrastructuren
|
M
|
Toekenningsbesluiten voor subsidies aan universiteiten die investeren in digitale onderzoeksinfrastructuur
|
|
104
|
4.A.1 verbetering van de eerstelijnsgezondheidszorg
|
M
|
Platform voor eerstelijnsgezondheidszorg en aanverwante maatregelen
|
|
114
|
4.A.4 nationale uitrol van interventies voor jonge kinderen(FrüheHilfen) voor sociaal achtergestelde zwangere vrouwen, hun jonge kinderen en gezinnen
|
M
|
Identificatie en toewijzing van de uitvoeringsorganen
|
|
118
|
4.B.1 strategie voor bodembescherming
|
M
|
Goedkeuring van de Oostenrijkse kwantitatieve bodembeschermingsstrategie
|
|
120
|
4.B.2 hervorming om de zorgverlening verder te ontwikkelen
|
M
|
Er worden beginselen vastgesteld voor de uitvoering van op de doelstellingen voor langdurige zorg gebaseerde governance (“ZielsteuerungPflege”)
|
|
132
|
4.B.4 investeringen in de uitvoering van communautaire verpleegkunde
|
M
|
Een tussentijdse evaluatie
|
|
155
|
4.D.3 armoede onder ouderen terugdringen door mensen aan te moedigen langer te werken
|
M
|
Inwerkingtreding van de wet tot wijziging van het Korridorpensioen
|
|
161
|
4.D.6 groene financiering (agenda)
|
M
|
Gebruik van kwantitatieve en kwalitatieve indicatoren om de verwezenlijking van de uitvoering te meten
|
|
163
|
4.D.7 nationale strategie voor financieel onderwijs
|
M
|
Afronding van het competentiekader voor financiële educatie
|
|
182
|
6.A.1 regelingen voor het controlekader van het herstel- en veerkrachtplan
|
M
|
Regelingen voor het controlekader van het herstel- en veerkrachtplan
|
|
67
|
2.D.2 digitale investeringen in ondernemingen
|
T
|
Digitaliseringsinvesteringen in ten minste 7 000 ondernemingen in het kader van het herstel- en veerkrachtplan
|
|
89
|
3.B.2 bevordering van omscholing en bijscholing
|
T
|
Mensen die in aanmerking komen voor omscholing en bijscholing.
|
|
Bedrag van de tranche
|
EUR 1 051 832 796
|
Derde tranche (niet-terugbetaalbare steun):
|
Volgnummer
|
Gerelateerde maatregel (hervorming of investering)
|
Mijlpaal/Doelstelling
|
Naam
|
|
25
|
1.C.1 rechtskader voor het verhogen van de inzamelingspercentages voor drankverpakkingen en de levering van herbruikbare drankverpakkingen in de detailhandel
|
M
|
Inwerkingtreding van de uitvoeringsverordening
|
|
28
|
1.C.2 biodiversiteitsfonds
|
M
|
Voltooiing van de oproep tot het indienen van projecten om prioritaire aangetaste ecosystemen te herstellen en bedreigde soorten en habitats te beschermen
|
|
136
|
4.C.2 ontwikkelen van een nationale digitaliseringsstrategie voor cultureel erfgoed
|
M
|
Publicatie door het ministerie van Cultuur (BMKOES) van de strategie voor de digitalisering van cultureel erfgoed
|
|
140
|
4.C.4 digitaliseringsgolf cultureel erfgoed
|
M
|
Kulturpool Neu’— webgebaseerd platform voor gegevensaggregatie van verschillende instellingen voor cultureel erfgoed
|
|
111
|
4.A.3 ontwikkeling van het elektronische platform “ouder-kinderpas”, met inbegrip van de interfaces met de netwerken voor interventies voor jongekinderen (FrüheHilfen)
|
M
|
Inwerkingtreding van de wet tot vaststelling van het kader voor de elektronische “ouder-kindpas”
|
|
147
|
4.D.1 uitgaventoetsing gericht op groene en digitale transformatie
|
M
|
Evaluatie van de uitgaven “Identificatie van synergieën met het financieringslandschap van de deelstaten”
|
|
9
|
1.B.1 mobiliteit Masterplan 2030
|
M
|
De uitvoering van het Masterplan Mobiliteit is van start gegaan
|
|
115
|
4.A.4 nationale uitrol van interventies voor jonge kinderen(FrüheHilfen) voor sociaal achtergestelde zwangere vrouwen, hun jonge kinderen en gezinnen
|
T
|
Nationale uitrol van interventies voor jonge kinderen
|
|
151
|
4.D.1 uitgaventoetsing gericht op groene en digitale transformatie
|
M
|
Evaluatie van de uitgaven “Verdere vooruitgang van de digitalisering in het openbaar bestuur”
|
|
22
|
1.B.5 aanleg van nieuwe spoorwegen en elektrificatie van regionale spoorwegen
|
M
|
Toegekende contracten
|
|
45
|
2.A.1 opzet van platform Internet-infrastructuur Oostenrijk (PIA) 2030
|
M
|
Uitvoering van de door het platform ontwikkelde maatregelen om de administratieve rompslomp te verminderen en de procedures voor de uitrol van breedband te vereenvoudigen
|
|
58
|
2.C.1 voorgestelde wetgeving voor slechts één keer: Wijziging van de wet op het Enterprise Service Portal
|
M
|
Invoering van de eenmaligheidsverbinding met het technische systeem
|
|
61
|
2.C.2 digitaliseringsfonds voor overheidsdiensten
|
M
|
Eindverslagen over de gefinancierde projecten
|
|
64
|
2.D.1 digitalisering van kmo’s
|
T
|
Voltooiing van digitaliseringsprojecten voor kmo’s
|
|
69
|
2.D.3 groene investeringen in ondernemingen
|
T
|
Investeringen in e-mobiliteit
|
|
79
|
3.A.3 Oostenrijks Instituut voor precisiegeneeskunde
|
M
|
Start van de bouw van het Instituut voor precisiegeneeskunde
|
|
90a
|
3.C.1 verbeterde toegang tot onderwijs
|
M
|
Inwerkingtreding van de gewijzigde wet op het schoolonderwijs
|
|
105
|
4.A.1 verbetering van de eerstelijnsgezondheidszorg
|
T
|
Promotie-evenementen in het kader van het platform/startersprogramma
|
|
108
|
4.A.2 financiering van projecten op het gebied van eerstelijnsgezondheidszorg
|
T
|
Financiering van projecten op het gebied van eerstelijnsgezondheidszorg
|
|
112
|
4.A.3 ontwikkeling van het elektronische platform “ouder-kinderpas”, met inbegrip van de interfaces met de netwerken voor interventies voor jongekinderen (FrüheHilfen)
|
M
|
Gunning van het elektronische programmeringscontract voor het platform “ouder-kinderpas”
|
|
123
|
4.B.3 klimaatvriendelijke stadscentra
|
T
|
Projecten voor thermische renovatie voltooid
|
|
127
|
4.B.3 klimaatvriendelijke stadscentra
|
T
|
Projecten voor de aansluiting op hoogrenderende stadsverwarming voltooid
|
|
129
|
4.B.3 klimaatvriendelijke stadscentra
|
T
|
Projecten voor brownfieldterreinen voltooid
|
|
47
|
2.A.2 brede beschikbaarheid van voor gigabitcapaciteit geschikte toegangsnetwerken en totstandbrenging van nieuwe symmetrische gigabitverbindingen
|
M
|
Ondertekening van contracten
|
|
172
|
5.A.1 versnelling van de vergunningsprocedures voor hernieuwbare energie
|
M
|
Inwerkingtreding van de gewijzigde MEB-wet
|
|
174
|
5.A.2. Waterstof als cruciale technologie voor klimaatneutraliteit
|
M
|
De nationale waterstofstrategie wordt gepubliceerd en het nationale waterstofplatform wordt opgericht
|
|
177
|
5.B.1. Fotovoltaïsche systemen
|
M
|
Publicatie van de richtsnoeren
|
|
180
|
5.B.2. Financiering van emissievrije bedrijfsvoertuigen en -infrastructuur
|
M
|
Lancering van de financieringsoproep
|
|
Bedrag van de tranche
|
EUR 798 173 595
|
Vierde tranche (niet-terugbetaalbare steun):
|
Volgnummer
|
Gerelateerde maatregel (hervorming of investering)
|
Mijlpaal/Doelstelling
|
Naam
|
|
7
|
1.A.3 bestrijding van energiearmoede
|
T
|
Projecten voor thermische renovatie goedgekeurd
|
|
30
|
1.C.3 investeringen in omgekeerde verkoopsystemen en maatregelen om het quotum voor hergebruik van drankverpakkingen te verhogen
|
T
|
Terugnamesystemen
|
|
36
|
1.C.5 bevordering van de reparatie van elektrische en elektronische apparatuur (herstelbonus)
|
T
|
Gerepareerde of vernieuwde elektrische of elektronische apparatuur
|
|
39
|
1.D.1 Uitbrekingswet hernieuwbare energie
|
T
|
Extra capaciteit voor de opwekking van hernieuwbare elektriciteit
|
|
121
|
4.B.2 hervorming om de zorgverlening verder te ontwikkelen
|
M
|
Beginnen met de uitvoering van de kernelementen van de hervorming van de verlening van langdurige zorg
|
|
99
|
3.D.1 IPCEI Microelektronica en connectiviteit
|
T
|
Ten minste 66 % van de goedgekeurde projecten is van start gegaan
|
|
102
|
3.D.2 IPCEI Waterstof
|
T
|
Ten minste 66 % van de goedgekeurde projecten is van start gegaan
|
|
116
|
4.A.4 nationale uitrol van interventies voor jonge kinderen(FrüheHilfen) voor sociaal achtergestelde zwangere vrouwen, hun jonge kinderen en gezinnen
|
T
|
“Nationale uitrol van interventies voor jonge kinderen
|
|
14
|
1.B.3 emissievrije bussen
|
M
|
Laatste oproep voltooid
|
|
18
|
1.B.4 emissievrije nutsvoertuigen
|
M
|
Laatste oproep voltooid
|
|
42
|
1.D.2 transformatie van de industrie naar klimaatneutraliteit
|
T
|
Uitrol van decarbonisatieprojecten
|
|
73
|
3.A.1 RTI-strategie 2030
|
T
|
Afronding van prestatie- en financieringsovereenkomsten
|
|
76
|
3.A.2 quantum Oostenrijk — Bevordering van kwantumwetenschappen
|
M
|
Tussentijds verslag
|
|
90b
|
3.C.1 verbeterde toegang tot onderwijs
|
M
|
Inwerkingtreding van de wetgeving inzake de uitvoering van aanvullende modules van de nationale gestandaardiseerde beoordelingen
|
|
133
|
4.B.4 investeringen in de uitvoering van communautaire verpleegkunde
|
T
|
150 communautaire verpleegkundigen die op nationaal niveau actief zijn
|
|
141
|
4.C.4 digitaliseringsgolf cultureel erfgoed
|
T
|
Programma voor de digitalisering van culturele en kunstobjecten
|
|
148
|
4.D.1 uitgaventoetsing gericht op groene en digitale transformatie
|
M
|
Evaluatie van de uitgaven “Uitvoering van de EU-taxonomie op nationaal niveau”
|
|
173
|
5.A.1 versnelling van de vergunningsprocedures voor hernieuwbare energie
|
M
|
9e MEB-verslag voorgelegd aan het Parlement
|
|
175
|
5.A.2 waterstof als sleuteltechnologie voor klimaatneutraliteit
|
M
|
Publicatie van het evaluatieverslag
|
|
178
|
5.B.1 fotovoltaïsche systemen
|
T
|
Installatie van fotovoltaïsche systemen
|
|
Bedrag van de tranche
|
EUR 587 622 536
|
Vijfde tranche (niet-terugbetaalbare steun):
|
Volgnummer
|
Gerelateerde maatregel (hervorming of investering)
|
Mijlpaal/Doelstelling
|
Naam
|
|
|
|
|
|
|
33
|
1.C.4 aanpassing van bestaande en bouw van nieuwe sorteerinstallaties
|
T
|
Inbedrijfstelling van faciliteiten
|
|
70
|
2.D.3 groene investeringen in ondernemingen
|
T
|
Investeringen in thermische renovatie van gebouwen
|
|
71
|
2.D.3 groene investeringen in ondernemingen
|
T
|
Investeringen in zonne-energie
|
|
72
|
2.D.3 groene investeringen in ondernemingen
|
T
|
Investeringen in energiebesparingen ter ondersteuning van ten minste 1 300 ondernemingen in het kader van het herstel- en veerkrachtplan
|
|
51
|
2.B.1 eerlijke en gelijke toegang van leerlingen tot digitale basisvaardigheden
|
M
|
Evaluatie van de wet op de digitalisering van scholen
|
|
54
|
2.B.2 levering van digitale apparatuur voor eindgebruikers aan leerlingen
|
T
|
Digitale apparatuur voor leerlingen in het lager middelbaar onderwijs
|
|
109
|
4.A.2 financiering van projecten op het gebied van eerstelijnsgezondheidszorg
|
T
|
Financiering van projecten op het gebied van eerstelijnsgezondheidszorg
|
|
149
|
4.D.1 uitgaventoetsing gericht op groene en digitale transformatie
|
M
|
Uitgaventoetsing “Deelnemingen in de publieke sector”
|
|
10
|
1.B.1 mobiliteit Masterplan 2030
|
M
|
Vermindering van de CO2-uitstoot in de vervoerssector
|
|
82
|
3.A.4 (digitale) onderzoeksinfrastructuren
|
M
|
Voortgangsverslag met 50 % van de investeringen voltooid
|
|
145
|
4.C.5 Investeringsfonds voor klimaatvriendelijke culturele ondernemingen
|
M
|
Gunning van opdrachten voor klimaatvriendelijke projecten van culturele ondernemingen
|
|
23
|
1.B.5 aanleg van nieuwe spoorwegen en elektrificatie van regionale spoorwegen
|
M
|
Voltooiing van werkzaamheden
|
|
29
|
1.C.2 biodiversiteitsfonds
|
T
|
Projecten op het gebied van biodiversiteit voltooid
|
|
74
|
3.A.1 RTI-strategie 2030
|
M
|
Goedkeuring van het derde RTI-pact
|
|
91a
|
3.C.1 verbeterde toegang tot onderwijs
|
M
|
Inwerkingtreding van de wetgeving tot vaststelling van criteria voor de specificatie van de sociaal-economische basislijn van scholen
|
|
95
|
3.C.3 uitbreiding van het basisonderwijs
|
T
|
Verhoging van het percentage kinderopvang voor kinderen jonger dan drie jaar
|
|
96
|
3.C.3 uitbreiding van het basisonderwijs
|
T
|
Verhoging van de percentages voor- en vroegschoolse educatie voor kinderen van drie tot zes jaar die verenigbaar zijn met een voltijdse baan voor ouders
|
|
103a
|
3.D.2 IPCEI Waterstof
|
T
|
Voor de goedgekeurde projecten is 125 000 000 EUR vastgelegd.
|
|
150
|
4.D.1 uitgaventoetsing gericht op groene en digitale transformatie
|
M
|
Evaluatie van de uitgaven “Duurzaamheid van overheidsopdrachten”
|
|
138
|
4.C.3 renovatie van Volkskundemuseum Wien en Prater Ateliers
|
M
|
Heropening van Prater Ateliers
|
|
179
|
5.B.1. Fotovoltaïsche systemen
|
T
|
Installatie van fotovoltaïsche systemen
|
|
Bedrag van de tranche
|
EUR 370 449 901
|
Zesde Instalment (niet-terugvorderbare steun):
|
Volgnummer
|
Gerelateerde maatregel (hervorming of investering)
|
Mijlpaal/Doelstelling
|
Naam
|
|
|
|
|
|
|
8
|
1.A.3 bestrijding van energiearmoede
|
T
|
Projecten voor thermische renovatie voltooid
|
|
26
|
1.C.1 rechtskader voor het verhogen van de inzamelingspercentages voor drankverpakkingen en de levering van herbruikbare drankverpakkingen in de detailhandel
|
T
|
Herbruikbare quota
|
|
31
|
1.C.3 investeringen in omgekeerde verkoopsystemen en maatregelen om het quotum voor hergebruik van drankverpakkingen te verhogen
|
T
|
Verhoogd inzamelingspercentage
|
|
34
|
1.C.4: Aanpassing van bestaande en bouw van nieuwe sorteerinstallaties
|
T
|
Sorteerdiepte
|
|
37
|
1.C.5 bevordering van de reparatie van elektrische en elektronische apparatuur (herstelbonus)
|
T
|
Toegenomen aantal gerepareerde of vernieuwde elektrische of elektronische apparatuur
|
|
40
|
1.D.1 Uitbrekingswet hernieuwbare energie
|
T
|
Nieuw geïnstalleerde waterstofproductiecapaciteit
|
|
77
|
3.A.2 quantum Oostenrijk — Bevordering van kwantumwetenschappen
|
M
|
Afsluiting van projecten met overheveling naar universitaire activiteiten
|
|
15
|
1.B.3 emissievrije bussen
|
T
|
Bussen uitgerust met emissievrije technologieën
|
|
16
|
1.B.3 emissievrije bussen
|
M
|
Er is infrastructuur aanwezig
|
|
19
|
1.B.4 emissievrije nutsvoertuigen
|
T
|
Voertuigen uitgerust met emissievrije technologieën
|
|
20
|
1.B.4 emissievrije nutsvoertuigen
|
M
|
Er is infrastructuur aanwezig
|
|
43
|
1.D.2 transformatie van de industrie naar klimaatneutraliteit
|
T
|
Voltooiing van decarbonisatieprojecten
|
|
80
|
3.A.3 Oostenrijks Instituut voor precisiegeneeskunde
|
M
|
Instituut voor precisiegeneeskunde voltooid
|
|
106
|
4.A.1 verbetering van de eerstelijnsgezondheidszorg
|
T
|
Lidmaatschap van het platform voor eerstelijnsgezondheidszorg
|
|
110
|
4.A.2 financiering van projecten op het gebied van eerstelijnsgezondheidszorg
|
T
|
Financiering van projecten op het gebied van eerstelijnsgezondheidszorg
|
|
113
|
4.A.3 ontwikkeling van het elektronische “ouderpas” -platform, met inbegrip van de interfaces met de netwerken voor interventies voor jongekinderen (FrüheHilfen)
|
T
|
Zorgartsen en de respectieve vrouwen die gebruikmaken van de elektronische ouder-kindpas
|
|
126
|
4.B.3 klimaatvriendelijke stadscentra
|
T
|
Projecten voor groene gevels voltooid
|
|
130
|
4.B.3 klimaatvriendelijke stadscentra
|
T
|
Projecten voor brownfieldterreinen voltooid
|
|
139
|
4.C.3 renovatie Volkskundemuseum Wien en Prater Ateliers
|
M
|
Voltooiing van de rehabilitatie van het Volkskundemuseum
|
|
142
|
4.C.4 digitaliseringsgolf cultureel erfgoed
|
T
|
Programma voor de digitalisering van culturele en kunstobjecten
|
|
48
|
2.A.2 brede beschikbaarheid van voor gigabitcapaciteit geschikte toegangsnetwerken en totstandbrenging van nieuwe symmetrische gigabitverbindingen
|
T
|
De verlening van breedbandtoegang aan ten minste 80 000 Oostenrijkse huishoudens is voltooid.
|
|
83
|
3.A.4 (digitale) onderzoeksinfrastructuren
|
M
|
Eindverslag met 100 % van de investeringen voltooid
|
|
100
|
3.D.1 IPCEI Microelektronica en connectiviteit
|
T
|
125 000 000 EUR toegewezen en ten minste 80 % van de steun uitbetaald voor goedgekeurde projecten
|
|
103b
|
3.D.2 IPCEI Waterstof
|
T
|
Alle goedgekeurde projecten zijn in de eerste fase van industriële uitrol ingegaan
|
|
176
|
5.A.2. Waterstof als cruciale technologie voor klimaatneutraliteit
|
M
|
Uitvoering van twee belangrijke maatregelen in de waterstofstrategie
|
|
181
|
5.B.2. Financiering van emissievrije bedrijfsvoertuigen en -infrastructuur
|
T
|
Voertuigen uitgerust met emissievrije technologieën
|
|
Bedrag van de tranche
|
EUR 348 481 021
|
DEEL 3: AANVULLENDE REGELINGEN
1.Regelingen voor monitoring en uitvoering van het herstel- en veerkrachtplan
Het toezicht op en de uitvoering van het herstel- en veerkrachtplan van Oostenrijk vinden plaats overeenkomstig de volgende regelingen:
-Het ministerie van Financiën zorgt voor de algemene coördinatie van de uitvoering en het toezicht- en controlesysteem. De taakverdeling en de relaties tussen de monitoring en de audit- en controlesystemen worden in het plan uitvoerig beschreven. Hoewel de uitvoering en de monitoring- en controletaken voor de maatregelen aan de afzonderlijke ministeries worden gedelegeerd, is het duidelijk dat het ministerie van Financiën de volledige verantwoordelijkheid op zich neemt om ervoor te zorgen dat aan alle vereisten met betrekking tot de uitvoering en het monitoring- en controlesysteem wordt voldaan.
-De coördinerende functie van het ministerie van Financiën is gebaseerd op gevestigde nationale mechanismen en regelgeving. De relevante nationale wettelijke bepalingen en het nationale mechanisme voor toezicht en controle worden toegepast, met inbegrip van de bijbehorende rapportageverplichtingen. De uitbetaling van financiering voor in het plan opgenomen maatregelen aan de eindontvangers geschiedt overeenkomstig de rechtsgrondslag van de algemene financieringsrichtsnoeren (Förderrichtlinien),indien van toepassing.
Regelingen voor volledige toegang door de Commissie tot de onderliggende gegevens
Het ministerie van Financiën is verantwoordelijk voor de algemene coördinatie en monitoring van het plan en de uitvoering ervan. Zij kan een beroep doen op de uitvoerende ministeries om de correcte uitvoering van de maatregelen op hun bevoegdheidsgebieden te controleren. De uitvoerende ministeries hebben specifieke afdelingen voor de interne controle. Het ministerie van Financiën treedt op als centraal coördinerend orgaan voor het monitoren van de vooruitgang met betrekking tot mijlpalen en streefdoelen, voor monitoring en, in voorkomend geval, voor de uitvoering van controle- en auditactiviteiten, en voor het verstrekken van verslaglegging en betalingsverzoeken. Zij coördineert de verslaglegging over mijlpalen en streefdoelen, relevante indicatoren en kwalitatieve financiële informatie en andere gegevens, zoals over eindontvangers. De verschillende ministeries of, in voorkomend geval, hun ondergeschikte uitvoeringsorganen coderen relevante gegevens en rapporteren de vereiste gegevens aan het ministerie van Financiën.
Om de Commissie volledige toegang te verlenen tot de relevante onderliggende gegevens, beschikt Oostenrijk over de volgende regelingen:
Overeenkomstig artikel 24, lid 2, van Verordening (EU) 2021/241 dient Oostenrijk, na voltooiing van de desbetreffende overeengekomen mijlpalen en streefdoelen in afdeling 2.1 van deze bijlage, bij de Commissie een naar behoren gemotiveerd verzoek tot betaling van de financiële bijdrage in. Oostenrijk zorgt ervoor dat de Commissie op verzoek volledige toegang heeft tot de relevante onderliggende gegevens die de deugdelijke motivering van het betalingsverzoek staven, zowel voor de beoordeling van het betalingsverzoek overeenkomstig artikel 24, lid 3, van Verordening (EU) 2021/241 als voor audit- en controledoeleinden.