31997R0613

Verordening (EG) nr. 613/97 van de Commissie van 8 april 1997 houdende toepassingsbepalingen van Verordening (EG) nr. 3072/95 van de Raad wat de voorwaarden voor de toekenning van de compensatiebedragen in het kader van de steunregeling voor de rijsttelers betreft

Publicatieblad Nr. L 094 van 09/04/1997 blz. 0001 - 0003


VERORDENING (EG) Nr. 613/97 VAN DE COMMISSIE van 8 april 1997 houdende toepassingsbepalingen van Verordening (EG) nr. 3072/95 van de Raad wat de voorwaarden voor de toekenning van de compensatiebedragen in het kader van de steunregeling voor de rijsttelers betreft

DE COMMISSIE VAN DE EUROPESE GEMEENSCHAPPEN,

Gelet op het Verdrag tot oprichting van de Europese Gemeenschap,

Gelet op Verordening (EG) nr. 3072/95 van de Raad van 22 december 1995 houdende een gemeenschappelijke ordening van de rijstmarkt (1), en met name op de artikelen 8 en 21 en artikel 25, lid 5,

Overwegende dat in Verordening (EG) nr. 3072/95 is bepaald dat de communautaire rijsttelers onder bepaalde voorwaarden op een compensatiebedrag aanspraak kunnen maken; dat de wijze van toepassing van de betrokken regeling dient te worden vastgesteld onverminderd de bepalingen van Verordening (EEG) nr. 3508/92 van de Raad van 27 november 1992 tot instelling van een geïntegreerd beheers- en controlesysteem voor bepaalde communautaire steunregelingen (2), laatstelijk gewijzigd bij Verordening (EG) nr. 2466/96 (3), en die van Verordening (EEG) nr. 3887/92 van de Commissie van 23 december 1992 houdende uitvoeringsbepalingen inzake het geïntegreerde beheers- en controlesysteem voor bepaalde communautaire steunregelingen (4), laatstelijk gewijzigd bij Verordening (EG) nr. 2015/95 (5);

Overwegende dat voor Frans-Guyana en voor Portugal in specifieke maatregelen dient te worden voorzien om met de verschillende inzaaiperioden rekening te houden;

Overwegende dat in Verordening (EEG) nr. 3508/92 geen specifieke voorschriften zijn opgenomen met betrekking tot de in de sector rijst toe te passen uiterste datum voor de indiening van de steunaanvraag "oppervlakten"; dat het daarom dienstig is voor het verkoopseizoen 1997/1998 de respectieve uiterste data bij wijze van overgangsmaatregel vast te stellen;

Overwegende dat de Commissie tijdig over de nodige statistische gegevens moet beschikken om de hoogte van de toe te passen verlagingen te bepalen; dat de lidstaten wegens de door de producenten ingediende steunaanvragen over deze gegevens beschikken; dat derhalve dient te worden bepaald dat de lidstaten de benodigde gegevens regelmatig in gestandaardiseerde vorm aan de Commissie dienen mede te delen; dat dient te worden bepaald dat de eventuele verlagingen van het compensatiebedrag op basis van de door de lidstaten verstrekte gegevens zullen worden vastgesteld;

Overwegende dat aan de lidstaten de mogelijkheid dient te worden geboden hun mededelingen bij te stellen om ervoor te zorgen dat de door de Commissie vastgestelde verlagingspercentages aan de werkelijke situatie beantwoorden; dat voorts dient te worden bepaald dat de Commissie de oorspronkelijk vastgestelde percentages zo nodig in het licht van de door de lidstaten medegedeelde bijstellingen aanpast; dat de toepassing van dit correctiemechanisme evenwel ter wille van de rechtszekerheid in de tijd dient te worden beperkt;

Overwegende dat een wezenlijk element van de werking van de regeling erin bestaat dat niet in de mededelingen aan de Commissie opgenomen oppervlakten geen recht op toekenning van compensatiebedragen kunnen geven;

Overwegende dat het Comité van beheer voor granen geen advies heeft uitgebracht binnen de door zijn voorzitter vastgestelde termijn,

HEEFT DE VOLGENDE VERORDENING VASTGESTELD:

Artikel 1

Bij deze verordening wordt de wijze van toepassing van de in artikel 6 van Verordening (EG) nr. 3072/95 bedoelde compensatiebedragen vastgesteld, onverminderd het bepaalde in het kader van het bij de Verordeningen (EEG) nr. 3508/92 en (EEG) nr. 3887/92 ingestelde geïntegreerd beheers- en controlesysteem.

Artikel 2

Voor een beteeld perceel mag niet meer dan één aanvraag om een compensatiebedrag op grond van Verordening (EG) nr. 3072/95 en geen enkele andere steunaanvraag worden ingediend.

Voorts wordt in Frans-Guyana het compensatiebedrag toegekend op basis van het gemiddelde van de voor elk van beide cycli ingezaaide oppervlakten.

Artikel 3

Het compensatiebedrag wordt toegekend voor oppervlakten:

- die volledig zijn gebruikt, waarop alle normale teeltwerkzaamheden zijn verricht en waarop de rijst in bloei is gekomen;

- waarvoor een aanvraag voor ten minste 0,3 ha is gedaan en waarvan elk beteeld perceel ten minste de door de lidstaat vastgestelde minimumomvang heeft.

Artikel 4

1. Om voor het compensatiebedrag in aanmerking te komen moet een oppervlakte uiterlijk op 31 mei voorafgaand aan de betrokken oogst zijn ingezaaid, behalve in Portugal waar deze uiterste datum op 30 juni wordt gesteld.

In Frans-Guyana moeten de oppervlakten voor elk van beide cycli uiterlijk op 31 december, respectievelijk 30 juni voorafgaand aan de betrokken oogsten zijn ingezaaid. Frankrijk draagt zorg voor een doeltreffende verificatie van de voor de decembercyclus ingezaaide oppervlakten.

2. Voor het verkoopseizoen 1997/1998 worden de in lid 1 genoemde data beschouwd als toegevoegd aan de uiterste data bedoeld in:

- artikel 6, leden 2 en 4, van Verordening (EEG) nr. 3508/92,

- artikel 4, lid 2, onder a), van Verordening (EEG) nr. 3887/92.

Artikel 5

De aanvraag om compensatiebetaling vermeldt naast de in artikel 4, leden 1 en 2, van Verordening (EEG) nr. 3887/92 voorgeschreven gegevens ook het ingezaaide ras.

Artikel 6

1. Uiterlijk op 15 september delen de lidstaten voor elk basisareaal aan de Commissie de in de tabel in de bijlage bedoelde gegevens mede.

Op basis van die medegedeelde gegevens en na verificatie ervan wordt vóór 16 oktober de hoogte van de eventuele verlagingen als bedoeld in artikel 6, lid 5, van Verordening (EG) nr. 3072/95 overeenkomstig dat lid 5 bepaald.

2. De in lid 1 bedoelde medegedeelde gegevens kunnen na 15 september door de lidstaten worden bijgesteld, op voorwaarde dat de mededeling van de bijstelling de Commissie binnen vier maanden na die datum bereikt. Uiterlijk aan het einde van die periode van vier maanden gaat de Commissie op basis van de bijgestelde gegevens en na verificatie ervan zo nodig volgens de procedure van artikel 22 van Verordening (EG) nr. 3072/95 over tot een herbeoordeling van de hoogte van de overeenkomstig artikel 6, lid 5, van die verordening vastgestelde verlagingen.

De betrokken lidstaten passen de gewijzigde verlagingspercentages toe door het verschil tussen het oorspronkelijke compensatiebedrag en het compensatiebedrag dat uit de toepassing van het gewijzigde verlagingspercentage voortvloeit aan de betrokken telers te betalen respectievelijk van hen terug te vorderen naar gelang van het geval. Terugvordering gebeurt overeenkomstig het bepaalde in artikel 14 van Verordening (EEG) nr. 3887/92.

Indien als gevolg van een door een lidstaat medegedeelde bijstelling een aanvulling op het compensatiebedrag dient te worden betaald, geschiedt deze betaling vóór 31 maart daaropvolgend.

3. Voor compensatiebedragen kunnen slechts die voor de rijstteelt bestemde oppervlakten in aanmerking komen die door de lidstaat in de in lid 1 bedoelde mededeling zijn meegerekend, met inbegrip van de in lid 2 bedoelde bijstellingen.

4. Vóór 15 maart of, in geval van bijstelling, vóór 15 mei volgende op het begin van elk verkoopseizoen, delen de lidstaten mede voor welke oppervlakten een compensatiebedrag is betaald.

Artikel 7

De lidstaten delen de Commissie vóór 1 mei 1997 de voor de toepassing van deze verordening genomen maatregelen mede.

Artikel 8

Deze verordening treedt in werking op de derde dag volgende op die van haar bekendmaking in het Publikatieblad van de Europese Gemeenschappen.

Deze verordening is verbindend in al haar onderdelen en is rechtstreeks toepasselijk in elke lidstaat.

Gedaan te Brussel, 8 april 1997.

Voor de Commissie

Franz FISCHLER

Lid van de Commissie

(1) PB nr. L 329 van 30. 12. 1995, blz. 18.

(2) PB nr. L 355 van 5. 12. 1992, blz. 1.

(3) PB nr. L 335 van 24. 12. 1996, blz. 1.

(4) PB nr. L 391 van 31. 12. 1992, blz. 36.

(5) PB nr. L 197 van 22. 8. 1995, blz. 2.

BIJLAGE

>BEGIN VAN DE GRAFIEK>

TABEL MET GEGEVENS

>EIND VAN DE GRAFIEK>