23.4.2010   

FI

Euroopan unionin virallinen lehti

C 104/10


Neuvoston päätöksellä komiteoihin nimetyt henkilöt

Tammi-, helmi- ja maaliskuu 2010 (sosiaaliala)

2010/C 104/04

Komitea

Toimikausi päättyy

Julkaistu EUVL:ssä

Henkilö, jonka tilalle nimetty

Eronnut/ Nimetty

Varsinainen jäsen/ Varajäsen

Ryhmä

Maa

Nimetty henkilö

Elin tai yhteisö, jota edustaa

Neuvoston päätöksen pvm

Siirtotyöläisten sosiaaliturvan neuvoa-antava komitea

29.3.2011

C 83, 7.4.2009

Chryso ORPHANOU

Eronnut

Varajäsen

Hallitus

Kypros

Sylia KYRMITSI

Ministry of Labour and Social Insurance

18.1.2010

Työntekijöiden vapaan liikkuvuuden neuvoa-antava komitea

24.9.2010

C 253, 4.10.2008

Michal GAWRYSZCZAK

Eronnut

Varsinainen jäsen

Työnantajat

Puola

Magdalena KOSTULSKA

Confédération Polonaise d'Employeurs

16.2.2010

Työntekijöiden vapaan liikkuvuuden neuvoa-antava komitea

24.9.2010

C 253, 4.10.2008

Raúl RODRIGUEZ PORRAS

Eronnut

Varsinainen jäsen

Hallitus

Espanja

Paloma MARTINEZ GAMO

Ministerio de Trabajo e Inmigración

8.3.2010

Euroopan elin- ja työolojen kehittämissäätiön johtokunta

30.11.2010

C 282, 24.11.2007

Nathalie CHADEYRON

Eronnut

Varsinainen jäsen

Työnantajat

Ranska

Emmanuel JAHAN

Air France

18.1.2010

Euroopan elin- ja työolojen kehittämissäätiön johtokunta

30.11.2010

C 282, 24.11.2007

Juan Pablo PARRA GUTIÉRREZ

Eronnut

Varsinainen jäsen

Hallitus

Espanja

María de MINGO CORRAL

Ministerio de Trabajo e Inmigración

16.2.2010

Euroopan elin- ja työolojen kehittämissäätiön johtokunta

30.11.2010

C 282, 24.11.2007

Heitor SALGUEIRO

Eronnut

Varsinainen jäsen

Työnantajat

Portugali

Antonio VERGUEIRO

CIP — Confederation of Portuguese Industry

16.2.2010

Euroopan elin- ja työolojen kehittämissäätiön johtokunta

30.11.2010

C 282, 24.11.2007

Lazar LAZAROV

Eronnut

Varsinainen jäsen

Hallitus

Bulgaria

Hristina MITREVA

Ministry of Labour and Social policy

22.2.2010

Euroopan elin- ja työolojen kehittämissäätiön johtokunta

30.11.2010

C 282, 24.11.2007

Malgorzata RUSEWICZ

Eronnut

Varsinainen jäsen

Työnantajat

Puola

Piotr SARNECKI

Social Affairs Department, PKPP Llewiatan

8.3.2010

Euroopan työterveys- ja työturvallisuusviraston johtokunta

7.11.2010

C 271, 14.11.2007

Marios KOURTELLIS

Eronnut

Varajäsen

Hallitus

Kypros

Anastassios YIANNAKI

Department of Labour Inspection

8.3.2010

Euroopan työterveys- ja työturvallisuusviraston johtokunta

7.11.2010

C 271, 14.11.2007

Elizabeth HODKINSON

Eronnut

Varsinainen jäsen

Hallitus

Yhdistynyt kuningas-kunta

Clive FLEMING

Health and Safety Executive

22.3.2010

Euroopan tasa-arvoinstituutin hallintoneuvosto

31.5.2010

C 128, 9.6.2007

Frédérique FASTRE

Eronnut

Varsinainen jäsen

Hallitus

Belgia

Annemie PERNOT

Représentation Permanente de la belgique auprès de l'UE

8.3.2010