ISSN 1831-5380
Vietnes plāns | Juridisks paziņojums | Sikdatnes | Bieži uzdotie jautājumi | Kontakti | Drukāt lapu

Bieži uzdotie jautājumi

Vai Iestāžu publikāciju noformēšanas rokasgrāmata ir vienkāršs uzziņas līdzeklis vai obligātu noteikumu kopums?
Vienošanās un noteikumi, kas iekļauti rokasgrāmatā, jāievēro visām personām, kuras iesaistītas visdažādāko (iespiestu vai elektronisku) tekstu sastādīšanā, ko publicē Eiropas Savienības iestādes (P. de Boissieu, Publikāciju biroja pārvaldības komitejas priekšsēdētāja, instrukcija – sk. rokasgrāmatas priekšvārdu).
Vai informācija par valstu nosaukumiem, valodām un valūtām ir autentiska?
Eiropas Savienības iestādēm, struktūrām un aģentūrām Iestāžu publikāciju noformēšanas rokasgrāmata ir kļuvusi par oficiālu informācijas avotu visos jautājumos par valstīm, valūtām un valodām.
Lēmumus pieņem saskaņā ar oficiālo apspriešanās procedūru kopā ar Padomes terminoloģijas dienestiem, kas ir atbildīgi par šiem datiem IATE (un, ja nepieciešams, notiek konsultācijas ar attiecīgajiem dienestiem nepastarpināti). Šo procedūru vada Publikāciju birojs (Iestāžu publikāciju noformēšanas rokasgrāmatas koordinācija).

Informāciju, jautājumus, piezīmes un ieteikumus, lūdzu, sūtiet pa e-pastu uz:
OP-ISG-coordination@publications.europa.eu
Vai Iestāžu publikāciju noformēšanas rokasgrāmata ir pieejama arī citos formātos?

Jā, rokasgrāmata 24 Eiropas Savienības oficiālajās valodās ir pieejama arī PDF formātā. Šīs PDF datnes var bez maksas lejupielādēt tīmekļa vietnē “ES publikācijas”. Vietnes jaunais izkārtojums ļauj vieglāk identificēt jēdzienus un paturēt prātā kopīgos iestāžu pieņemtos dokumentu sastādīšanas noteikumus un vienošanās.

Rokasgrāmata tiek pastāvīgi atjaunināta. Jaunākās izmaiņas skatīt sadaļā “Jaunumi”.

Es nevaru atvērt PDF dokumentus. Kādēļ?
Acrobat ReaderLai atvērtu PDF dokumentus, nepieciešama Acrobat Reader programma, ko bez maksas var lejupielādēt no Adobe mājaslapas.

Ja dokumentu nevar uzreiz atvērt uz ekrāna, saglabājiet to cietajā diskā (File/Save As…), piemēram, uz darbvirsmas, un tad atveriet to ar Acrobat Reader. Jūs varat arī meklēt palīdzību Adobe mājaslapas sadaļā “Support”. Tur jums vajadzētu spēt atrast risinājumu, kas atbilstu jūsu sistēmas konfigurācijai.
Pēdējoreiz atjaunināts: 5.3.2022.
Lapas augša