ISSN 1831-5380
Vietnes plāns | Juridisks paziņojums | Sikdatnes | Bieži uzdotie jautājumi | Kontakti | Drukāt lapu

3.3.2. Papildinājumi un numerācija

Ja esoša akta pamatdaļā iekļauj pantus, numurētus punktus vai citus apakšiedalījumus, kas identificēti ar numuru vai burtu, tiem piešķir tā paša līmeņa iepriekšējā apakšiedalījuma numuru vai burtu, kam pievienots burts “a”, “b”, “c”, “d” utt. Piemēram, panti, kas iekļauti pēc 1. panta, kļūst par 1.a pantu, 1.b pantu utt. Līdzīgi pants, ko iekļauj starp 1.a un 1.b pantu, kļūst par 1.aa pantu.

Īpašus noteikumus piemēro šādos gadījumos:

izņēmuma gadījumos, ja pantus, punktus vai citus numurētus apakšiedalījumus iekļauj pirms tā paša līmeņa apakšiedalījuma, kurš parādās kā pirmais, tos apzīmē kā “–1. pants”, “–1.a pants”, “–1. punkts”, “–1.a punkts”, “–a punkts”, “–aa punkts” utt.,
sarežģītākus iekļaušanas gadījumus var atrisināt arī, izmantojot “–” zīmi. Piemēram, “1.–a panta” iekļaušana starp 1. pantu un 1.a pantu.

Ja iekļauj pantus, numurētus punktus vai citus apakšiedalījumus, kas identificēti ar numuru vai burtu, tad turpmākos pantus, punktus vai citus apakšiedalījumus nepārnumurē, jo citos aktos jau var būt atsauces uz tiem. Pārnumerācija būtu jāveic, vienīgi veicot kodifikāciju vai pārstrādāšanu.

(Avots: Kopējā rokasgrāmata, C.9.3.2. punkts.)

Pēdējoreiz atjaunināts: 24.9.2021.
Lapas augša
Iepriekšējā lapaNākošā lapa