ISSN 1831-5380
Vietnes plāns | Juridisks paziņojums | Sikdatnes | Bieži uzdotie jautājumi | Kontakti | Drukāt lapu

Priekšvārds

Kopš pirmās publikācijas 1993. gadā “Iestāžu publikāciju noformēšanas rokasgrāmata” (toreizējais nosaukums – “Izdevēja rokasgrāmata” (“Vade-mecum for editors”)) ir kļuvusi par neaizstājamu instrumentu dažādu Eiropas Savienības iestāžu un struktūru tekstu autoriem, un tā ir pieejama visās ES oficiālajās valodās.

Šāda lingvistiskās prakses standartizācija ir īpaši ievērojams rezultāts vēl jo vairāk tādēļ, ka visus šajā izdevumā izklāstītos kopīgos principus un noteikumus ir izstrādājuši mūsu speciālisti, ar vislielāko pietāti izturoties pret katrai valodai raksturīgajām iezīmēm.

Tā kā “Iestāžu publikāciju noformēšanas rokasgrāmata” ir pieejama arī tiešsaistē, tā dod iespēju veidot interaktīvu dialogu starp autoriem, redaktoriem, juristiem lingvistiem, terminologiem, tulkotājiem un korektoriem. Rokasgrāmatas lietotāji ir laipni aicināti sniegt savu ieguldījumu šā izdevuma uzlabošanā un atjaunināšanā.

Es ceru, ka ikviena tekstu tapšanā iesaistītā persona apņemsies piemērot šos standartus. Tas ļaus mums cita starpā turpināt izmantot informātikas rīku potenciālu, lai labāk kalpotu Eiropas pilsoņiem, kuri ir galvenie mūsu iestāžu un struktūru izstrādāto tekstu lasītāji.

Pierre de BOISSIEU
Publikāciju biroja
pārvaldības komitejas priekšsēdētājs

NB!
Šā priekšvārda teksts sākotnēji bija publicēts franču valodā.
Pēdējoreiz atjaunināts: 31.3.2012.
Lapas augša
Iepriekšējā lapaNākošā lapa