ISSN 1831-5380
Svetainės struktūra | Teisinė informacija | Slapukai | DUK | Kontaktai | Spausdinti puslapį

3.3.2. Papildymai ir numeravimas

Kai į esamo akto dėstomąją dalį įterpiami straipsniai, numeruojamos straipsnio dalys arba kitos skaitmenimis ar raidėmis žymimos teksto dalys, jiems suteikiamas prieš juos einančios to paties lygmens teksto dalies numeris arba raidė, o prireikus pridedamos raidės a, b, c, d ir t. t., pavyzdžiui, po 1 straipsnio įterpti straipsniai bus numeruojami „1a straipsnis“, „1b straipsnis“ ir t. t. Taip pat tarp 1a ir 1b straipsnių įterptas straipsnis tampa „1aa straipsniu“.

Specialios taisyklės taikomos šiais atvejais:

išskirtiniais atvejais, kai straipsniai, straipsnio dalys ar kitos numeruojamos teksto dalys įterpiami prieš to paties lygmens teksto dalį, kuri yra pirma, jie žymimi „–1 straipsnis“, „–1a straipsnis“, „–1 dalis“, „–1a dalis“, „–a punktas“, „–aa punktas“ ir t. t.,
sudėtingesniais atvejais gali būti įterpiama naudojant ženklą „–“. Pavyzdžiui, 1–a straipsnis įterpiamas tarp 1 straipsnio ir 1a straipsnio.

Kai įterpiami straipsniai, numeruojamos straipsnio dalys arba kitos skaitmenimis ar raidėmis žymimos teksto dalys, tolesni straipsniai, straipsnio dalys ar kitos teksto dalys neturėtų būti pernumeruojami, nes kituose aktuose jau gali būti nuorodų į juos. Nauja numeracija įvedama tik kodifikuojant arba išdėstant nauja redakcija.

(Šaltinis: Bendrasis rinkinys, C.9.3.2 punktas.)

Atnaujinta: 2021 9 24
Į puslapio viršų
Ankstesnis puslapisKitas puslapis