ISSN 1831-5380
Vietnes plāns | Juridisks paziņojums | Sikdatnes | Bieži uzdotie jautājumi | Kontakti | Drukāt lapu

5.11. Mākslinieciski materiāli (ilustrācijas)

Fotogrāfijas, zīmējumi, diagrammas un grafiki

Melnbalto fotogrāfiju oriģināliem jābūt skaidriem un kontrastainiem, tos ieteicams drukāt uz balta spīdīga papīra, lai varētu labi reproducēt pustoņus (klišeja, pustoņu klišeja). Dokumenti iespiešanai jānogādā tīri un nesalocīti.

Dokumenti, kurus iesniedz elektroniski vai kurus paredzēts skenēt, jānosūta ar augstu attēla kvalitāti, vislabāk attēla galīgajā formātā. Datnēm, kas paredzētas internetam, jābūt saspiestā formā, tomēr attēla kvalitātei jābūt augstai.

Paraksti zem attēliem

Paraksti zem ilustrācijām nedrīkst padarīt tās smagnējas, un paskaidrojumam jābūt iespējami skaidram. Ieteicams izvēlēties īsu un precīzu tekstu.

Krāsu lietojums

Krāsu lietojums ilustrācijās jāpiemēro darba saturam un noformējumam kopumā. Turklāt izmantoto krāsu skaits tieši ietekmē iespiešanas sarežģītību un galīgās izmaksas.

Piemēram, krāsu fotogrāfiju drukai jāizmanto piemērots papīrs (krītpapīrs), kura gludā un blīvā virsma ļauj pilnībā reproducēt dažādus toņus.

Svītru klišejas (grafiki, diagrammas u. c.) savukārt ir vienkāršāk realizējamas. Šajā gadījumā drukai var izmantot ne tik augstvērtīgu papīru (nogludinātu spodrpapīru).

Pēdējoreiz atjaunināts: 14.12.2018.
Lapas augša
Iepriekšējā lapaNākošā lapa