ISSN 1831-5380
Svetainės struktūra | Teisinė informacija | Slapukai | DUK | Kontaktai | Spausdinti puslapį

5.11. Iliustracijos

Nuotraukos, paveikslai, diagramos ir grafikai

Originalios nespalvotos nuotraukos turi būti ryškios ir gerai išsiskirti, pageidautina jas spausdinti ant balto blizgaus popieriaus, kad būtų tiksliai nukopijuoti pustoniai (klišės, autotipijos). Dokumentai turi būti pateikti švarūs ir nesulankstyti.

Elektroniniai arba nuskaityti skirti dokumentai turi būti pateikiami labai geros kokybės, pageidautina – galutiniu iliustracijos formatu. Internetui skirtos rinkmenos gali būti suglaudintos, bet suglaudinimo lygis turi būti aukštas.

Sutartinių ženklų paaiškinimai

Šalia iliustracijų pateikiami paaiškinimai neturi užgožti iliustracijų, priešingai, jie turi jas aiškiai paaiškinti. Visuomet pageidautina rašyti trumpą ir tikslų tekstą.

Spalvų naudojimas

Spalvos leidinio iliustracijoje turi derėti su jo turiniu ir išvaizda. Be to, naudojamų spalvų skaičius turi tiesioginės įtakos gamybos sudėtingumui ir galutinei kainai.

Pavyzdžiui, spausdinant spalvotas nuotraukas turi būti naudojamas tinkamas popierius (kreidinis popierius), dėl kurio lygaus ir tankaus paviršiaus galima tobulai atgaminti įvairius atspalvius.

Tačiau spausdinant linijinius vaizdus (grafikus, diagramas ir pan.) gamyba paprastesnė. Šiuo atveju spausdinimui galima naudoti pigesnį popierių (blizgų, lygų).

Atnaujinta: 2019 10 9
Į puslapio viršų
Ankstesnis puslapisKitas puslapis