ISSN 1831-5380
Svetainės struktūra | Teisinė informacija | Slapukai | DUK | Kontaktai | Spausdinti puslapį

5.8. Išskyrimas

Lietuvių kalboje kursyvu gali būti rašomi žodžiai, sakiniai ar pastraipos, kuriuos nori išskirti autorius ir į kuriuos norima atkreipti skaitytojo dėmesį; kursyvu rašomi užsienio kalbos žodžiai (žr. 10.3.2 punktą), taip pat nurodoma išsami leidinio antraštė (žr. taip pat 5.9.4 punktą).

Jei visas tekstas pateiktas kursyvu, žodžiai, kuriuos reikia išskirti, rašomi lotynišku šriftu.

Vietoj kursyvo išskirtini žodžiai tekste gali būti rašomi kabutėse (žr. taip pat 10.1.7 punktą). Tačiau nereikėtų kabučių ir kursyvo vartoti kartu.

Žodžius taip pat galima išskirti pajuodinant šriftą, bet šios priemonės nereikėtų naudoti dažnai.

Apskritai įvairiais tipografiniais pakeitimais nereikėtų piktnaudžiauti, nes tai gali trukdyti greitai ir aiškiai suprasti tekstą, kaip matyti iš šių pavyzdžių:

Romos sutarties kūrėjai vynus, misas ir vynuogių sultis į žemės ūkio produktų sąrašą (II priedas), kuriam turi būti taikoma bendroji žemės ūkio politika, įtraukė dėl dviejų pagrindinių priežasčių.
Valgomosios vynuogės taip pat pateikiamos šiame produktų sąraše, tačiau nėra įtrauktos į atskirą skiltį, nes priklauso vaisių kategorijai, todėl joms taikomos su vaisių ir daržovių sektoriumi susijusios nuostatos.
Atnaujinta: 2019 10 9
Į puslapio viršų
Ankstesnis puslapisKitas puslapis