ISSN 1831-5380
Mapa stránek | Právní upozornění | Cookies | Často kladené otázky | Kontakt | Vytisknout stranu

Často kladené otázky (FAQ)

Jsou Pravidla pro jednotnou úpravu dokumentů příručkou, kde najdu doporučení, nebo dokumentem, který je nutno dodržovat?
Pravidla musí být respektována všemi osobami, jež se podílejí na tvorbě veškerých textů (tištěných nebo elektronických), které vydávají instituce Evropské unie (pokyny pana P. de Boissieuho, výkonného předsedy řídícího výboru Úřadu pro publikace – viz Úvodní slovo k Pravidlům pro jednotnou úpravu dokumentů).
Mohu považovat informace týkající se názvů zemí, jazyků nebo měn za věrohodné?
Pravidla pro jednotnou úpravu dokumentů se v podstatě stala oficiálním zdrojem informací o názvech států, měn a jazyků pro orgány, instituce a jiné subjekty Evropské unie.
Rozhodnutí jsou přijímána na základě oficiálních konzultací, zejména s terminologickými službami Rady odpovědnými za tyto údaje v IATE (v případě potřeby je dohoda dosažena všemi úřady). Tuto proceduru řídí Úřad pro publikace (sekce koordinace Pravidel pro jednotnou úpravu dokumentů).

V případě, že máte jakékoliv dotazy, poznámky nebo návrhy, pošlete e-mail na adresu:
OP-ISG-coordination@publications.europa.eu
Existují Pravidla pro jednotnou úpravu dokumentů také v jiných formátech?

Ano, Pravidla existují také ve formátu PDF ve 24 úředních jazycích Evropské unie. Tyto PDF soubory lze zdarma stáhnout z portálu Publikace EU. Zcela nové uspořádání této příručky usnadňuje vyhledávání pojmů a zapamatování si společných zvyklostí a pravidel psaní přijatých institucemi.

Pravidla jsou pravidelně aktualizována. Pro informaci o posledních aktualizacích přejděte na stránku „Novinky“.

Některá PDF mi nejdou otevřít. Proč?
Acrobat ReaderAby se vám dokumenty zobrazily ve formátu PDF, musíte mít nainstalovaný program Acrobat Reader. Můžete si ho stáhnout zdarma na internetových stránkách společnosti Adobe.

Jestliže se požadovaný dokument neotevře na obrazovce úplně, uložte si jej na místní disk (Soubor/Uložit jako…), například na pracovní plochu, a poté otevřete soubor ještě jednou s použitím programu Acrobat Reader. Můžete se též podívat na technickou podporu na webových stránkách společnosti Adobe. Jsou zde popsána různá řešení možných problémů podle konfigurace vašeho hardware.
Poslední aktualizace: 5. 3. 2022
Začátek strany